КПК

Показати повну версію : Вибираємо ім'я для дитинки

Сторінки : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12

Natalysa
06.10.2009, 12:02
знаю точно,що буде або Мілена,або Кароліна,або Евеліна.
Якщо ви плануєте хрестити дитину у церкві, то напевно ще дадуть друге імя, бо цих імен в церковному календарі нема.

ola-lyola
06.10.2009, 12:11
а можна скорочено Емма,дуже гарно! після вчора бачила знайому,вона малу свою назвала ФІЛОМЕНА,я була в легкому шоці,а вам як????
А я вже зустрічалачь з таким імям на уроках арттерапії в лікарні. Мене дуже зацікавило, а мама сказала що назвали так доньку в честь святої, в день якої народилась донечка. Кличуть Філоменкою:girl_smile:

Ольга
06.10.2009, 12:15
А у нас в садіку є дівчинка на ім"я Килина
власне Килини іменини є в червні, в цій гілці вже писалося.. хороший варіант імені для нашої 3 доці :)))

Ksusha
06.10.2009, 13:48
Вибір імені справді складний процес.. Ми маємо вже Юлію Анатоліївну, а ось тепер нам лікарі знову обіцяють донечку - я висловилася за Марянку, але мені родичі делікатно намікнули - мовляв "ну ще є час, ще подумай.." ТОбто їм не до вподоби.. Ще як варіант Аліна (дуже подобається..) До речі, а як воно звучить "Аліна Анатоліївна" - нормально?
І чи буде воно в одному стилі - дві сестрички Юлія і Аліна? А в церків похрестять? А то я чомусь не прихильниця подвійних імен.. (ой, щось стільки питань..)
А ще колись давно чула (по радіо здається ) Анджела Іванівна Ковбаса - тому про співзвучність треба думати наперед

loreniya
06.10.2009, 14:52
тоже подумую про ім"я... ті що подобаються дуже "ричащі" в порівнянні з побатькові - Тимур Юрійович. якось складнувато... але ім"я мені подобається... Олександр подобається - але знайомі тиждень тому олександра народили - скажуть що ми нічого самі придумати не могли то в них "передерли"....

Котя
06.10.2009, 17:45
Якщо ви плануєте хрестити дитину у церкві, то напевно ще дадуть друге імя, бо цих імен в церковному календарі нема.
Я абсолютно немаю нічого проти ,щоб христити двома іменами. я вже писала вище,що майже все життя мріяла про сина Артура:girl_in_love:,чоловіку теж дуже подобалось це ім"я,і коли Бог нам послав синочка,то обговорень навіть не було,з 16 тижнів вагітності ми животик називали по імені. Я вірю в ангелів охоронців,і коли малий родився на самого Андрія,то без вагань дала два імені Артур-Андрій.:girl_claping:

Liliyah Romanova
06.10.2009, 18:09
До речі, а як воно звучить "Аліна Анатоліївна" - нормально?
Ви її так кликати будете? Я щось ніколи не розумію такого способу підбору імені. Ну, ще з прізвищем, то так, а з по-батькові?

Грильяжка
06.10.2009, 18:14
Кличуть Філоменкою
Це часом не лікарня на Дністровській, бо я про Філоменку-онкохвору дівчинку робила сюжет. Пам"ятаю теж тоді запитала в мами чому так назвала своє сонечко-вона відповіла що сподівалася що це ім"я принесе дитині щастя...Щодо імен своїх майбутніх дітей особливо не задумувались-головне щоб Бозя здоров"ячка дала, а може маля принесе собі ім"я -бо ми не є прихильниками подвійних імен, проте мені дуже подобаються імена Юстина, Нестор а ще Захарій...

Тетянка
06.10.2009, 23:08
Ну, ще з прізвищем, то так, а з по-батькові?
Ой, не кажіть! У мене була колишня начальниця - Вікторія Валеріївна - то як ще швидко говориш, то язика зламаєш....:8:, у мене часто получалось Вікторія Лерівна, то вона все злилась....Хоч чесно кажучи, до свого синочка я не дуже вибирала - хотіла Сашку і мені було все-олно, як воно там все в купі звучить....:girl_cool:

La esposa
06.10.2009, 23:25
трохи оффтопу :) в нас була вчителька, Ірина Володимирівна, то ми її звали Ірин-Дирин (це так виходило, коли швидко говорили :))

Ksusha
07.10.2009, 00:38
Ви її так кликати будете? Я щось ніколи не розумію такого способу підбору імені. Ну, ще з прізвищем, то так, а з по-батькові?
Та ні, зовсім ми так не будемо кликати. Аліночка, Алінка, Лінуся. Просто трошки раніше дівчата обговорювали співзвучність імені і по-батькові, от я під враженням прочитаного і запитала.. А то справді часом получається складнувато як Вікторія Валеріївна чи Констянтин Констянтинович

Мія
07.10.2009, 17:50
А як це розуміти???
О! Тепер вже знаю.. Бог Северина мені не дав.. питання за малим як назвати дівчинку?
Може Софія? М*яке гарне виважене ім"я як вважаєте?

сяняНЯНЯ
07.10.2009, 17:59
в нас є Софійка-для мене тепер гарнішого імені нема! А колись зовсім не подобалось.навіть до голови не могло прийти що буду мати доцю зтаким іменем. Все міняється і смаки теж!

Мія
07.10.2009, 18:11
в нас є Софійка-для мене тепер гарнішого імені нема! А колись зовсім не подобалось.навіть до голови не могло прийти що буду мати доцю зтаким іменем. Все міняється і смаки теж!
Мені теж дуже подобається:) І чоловік не проти:)
Що цікаво з старшою дитиною ми ім"я для хлопчика шукали, а коли виявилося що дівчинка то зразу знала як назвемо. Так і тут знову думала про Северина.. а Софія просто так прийшло і зразу в десятку по відчуттям..

Aster
08.10.2009, 01:50
Софія зараз - ду-у-у-у-у-уже популярне ім"я у Львові. За пару останніх років Софійками назвали донечок величезна кількість моїх знайомих.

lydmila
08.10.2009, 09:37
Останніх два роки, за моїми скромними спостереженнями,батьки називають діток такими "ексклюзивними " іменами : дівчат Софії, Соломії, а хлопців Данило, Марко ... В школі раніше казали : на 1-ий, 2-ий розрахуйсь, а тепер казатимуть на Софій і Данил ..... :)

Aster
08.10.2009, 10:17
а тепер казатимуть на Софій і Данил

Думаю, на Софій і Анастасій. Бо в кожній групі садочку як мінмум по 2-3 Насті є. А в Первоцвіті в одному з 1 класів, як мені сусідка сказала, аж 4 Насті.

Alinka
08.10.2009, 10:36
А у нас в сім'ї росте Артур Павлович. Довгенько шукала ім'я, бо мала трохи проблему з цим. Хотілося щоб на усіх мовах звучало однаково і гарно, бо мої батьки москалі, свекруха полька, а ми живемо у Львові де майже всі самі затяті патріоти української мови. Шукала таке ім'я щоб не містило в собі букви " і ". Наприклад: був варіант назвати дитя Давід, у нас би кликали Давид, свекруха б - Девід, або ще хотіли Артомку, а у Львові це тільки Артем - аж по вухах ріже. А ще хотілося таке ім'я, щоб діти в школі могли менше прозиватися. Або мені ще не подобається як діти кличуть, наприклад: Таня кличуть Танька, Оля-Олька......

А ще треба уважно називати дитя щоб і ініціали нормальні були, а то в мене є знайома прізвище якої на букву Х.... Уляна Йосипівна. От вже батьки познущалися, а самі кажуть батьки що коли називали то зовсім про то не подумали.

Мене звати Аліна, мама кликала Алінка, Алінчик, бабця - Алюсичка. А в інституті викладачі як робили перекличку називали АлИна. Мене це так дратувало, що навіть не хотілося до інституту йти. Таке враження наче в нашому місті в алфавіті не існує букви " і ".

Ольга
08.10.2009, 10:38
дівчата, ось чудовий сервіс - шукаєте скільки якими іменами названо дівчаток і хлопців і можете побачити чи Ваше імя поширене дуже...
ТУТ Алфавітний перелік імен дівчаток і хлопчиків (http://stat6.stat.lviv.ua/dw_name/find.asp)
Моя Корнелія поки єдина в 2009 ;), і лише одна Юстина була названа з січня по липень 2009.

Natalia
08.10.2009, 11:44
Ольга, а вашу Юстинку як називають посторонні? Які варіанти скорочень є на це ім"я. Бо я собі вже так давненько подумую над Юстинкою. :girl_smile:

Lavazza
08.10.2009, 11:46
а я не знаю, як назвати хлопчика :(
ніякі імена не подобаються (то напевно вагітно-гормональне)

доці ім"я вибрали, коли вже тиждень їй був, тай то компромісним варіантом замінили мою Дарцю на Ярцю

Ольга
08.10.2009, 11:56
Бо я собі вже так давненько подумую над Юстинкою.
Юстинка переважно, а ми Юстя, або Юстик :)

Natalia
08.10.2009, 11:58
Я теж більше ніяких варіантів скорочення не придумала. Дякую. :)

Borodinka
08.10.2009, 12:02
У нас серед знайомих і садочківських діток: Арістарх, Ярема, Стратон, 3 (!) Дарчики, Влада, Власта, Божена, Вікторія, Вероніка, Поліни, Каріни, Мілени і Мілани, тільки у нас Катруся!!! :)

Natalia
08.10.2009, 12:09
Мені для хлопчика Данило подобається. Так що якщо там часом хлопчик (хоча це точно дівчинка :girl_spruce_up: ), то саме так і назвемо.

Мія
08.10.2009, 12:29
А ще мені Дзвінка подобається:)

Usmishka
08.10.2009, 12:30
У нас серед знайомих і садочківських діток: Арістарх, Ярема, Стратон, 3 (!) Дарчики, Влада, Власта, Божена, Вікторія, Вероніка, Поліни, Каріни, Мілени і Мілани, тільки у нас Катруся!!!
А в нас Іринка, на майданчику ми в нашому районі ми єдині!!!!!! А здавалось би :)

lydmila
08.10.2009, 15:13
я не знаю, як назвати хлопчика
Назвіть хлопчика Дарій, як на мене, ДУЖЕ гарне ім"я і що найголовніше перекликається з Дарією

А як вам жіночі імена Ія (з грец. фіалка), Магдалина, Тереза, останнє ,наразі, забронювала для себе?

Aster
08.10.2009, 15:21
дівчата, ось чудовий сервіс

Дякую за чудовий лінк!

Ну от, як я і казала - по Львову за перше півріччя цього року найпопулярніші імена:
Софія - 586 дівчаток
Анастасія - 801 дівчинка
Максим - 784 хлопчики :) :) :)

Уляночка
08.10.2009, 15:41
Народ, скопіюйте той список, прошу, бо в мене чомусь не відкривається...мо якої програмки в компі немає..

Aster
08.10.2009, 16:06
Народ, скопіюйте той список

Який саме список? Дівчат, хлопчиків? За який рік?

Мія
08.10.2009, 16:26
Оригінальності надає особистість а не ім"я, власне особистість і створює ту неповторність, індивідуальність.. можна звичайно заздалегідь підкреслювати значення своєї дитини певною назвою, але тут як на мене, краще керуватися внутрішнім голосом який підказує як назвати і не важливо що на вулиці 20 Софій чи Данилків..
В кожної людини є якість асоціації з іменем.. пам"ятаю як старшу вирішили Вірою назвати.. свекруха бунтувала страшно.. казала що "віра майна" і я дитині життя зіпсую .. але то її проблеми.. згодом вона начиталась про трьох святих і їх матір і вже двома руками була за.. хоча такий підтекст я в ім"я не вкладала.. просто моя бабуся яку я дуже любила була Вірою. Софій в нашому роді не було.. але є Надія (я) є Віра (донька).. то чому би Софією не назвати якщо подобається? Тільки тому що зараз мода на таке імя і воно надто поширене? Любов чомусь не подобається..

мамочка
08.10.2009, 16:40
Але то виключно у Львівській області ннайпопулярніші імена 1. МАКСИМ 8,04 %
2. АНДРІЙ 5,19 %
3. РОМАН 4,41 %
4. ДМИТРО 4,21 %
5. ЮРІЙ 4,18 %
6. ОЛЕГ 3,8 %
7. ОЛЕКСАНДР 3,29 %
8. ВЛАДИСЛАВ 3,27 %
9. ВІТАЛІЙ 3,17 %
10. ВОЛОДИМИР 3,14 %
11. ДЕНИС 2,99 %
12. БОГДАН 2,99 %
13. НАЗАР 2,8 %
14. МИХАЙЛО 2,18 %
15. ПАВЛО 2,15 %
січень-липень 2009р.
1. МАКСИМ 8,6 %
2. ЮРІЙ 4,78 %
3. ОЛЕГ 3,81 %
4. ДЕНИС 3,55 %
5. ВІТАЛІЙ 3,48 %
6. НАЗАР 3,37 %
7. РОМАН 3,3 %
8. БОГДАН 3,29 %
9. ОЛЕКСАНДР 3,21 %
10. АНДРІЙ 3,09 %
11. ВЛАДИСЛАВ 3,09 %
12. ВОЛОДИМИР 2,64 %
13. ПАВЛО 2,61 %
14. ІВАН 2,57 %
15. ДМИТРО 2,38 %

ДІВЧАТКА

2008р.
1. АНАСТАСІЯ 8,64 %
2. ВІКТОРІЯ 7,9 %
3. СОФІЯ 7,57 %
4. АННА 5,17 %
5. МАРІЯ 4,66 %
6. ЮЛІЯ 4,5 %
7. ХРИСТИНА 3,66 %
8. ВЕРОНІКА 3,6 %
9. ДІАНА 3,3 %
10. СОЛОМІЯ 2,92 %
11. МАРТА 2,74 %
12. ІРИНА 2,55 %
13. ТЕТЯНА 2,22 %
14. ОЛЬГА 1,94 %
15. АЛІНА 1,93 %
січень-липень 2009р.
1. АНАСТАСІЯ 9,51 %
2. ВІКТОРІЯ 7,44 %
3. СОФІЯ 6,96 %
4. АННА 4,63 %
5. ВЕРОНІКА 4,31 %
6. ЮЛІЯ 3,75 %
7. МАРІЯ 3,71 %
8. ХРИСТИНА 3,6 %
9. ДІАНА 3,44 %
10. МАРТА 3,27 %
11. ІРИНА 2,79 %
12. ТЕТЯНА 2,76 %
13. СОЛОМІЯ 2,61 %
14. АЛІНА 2,39 %
15. ОЛЕНА 1,9 %

карапуз
08.10.2009, 19:47
лише одна Юстина була названа з січня по липень 2009.
Серйозно,а мені з січня по липень 2009 року видало 36 Юстинок:girl_crazy:.

Ольга
08.10.2009, 19:54
ерйозно,а мені з січня по липень 2009 року видало 36 Юстинок.
знач або глюк системи був... або наша статистика нас обманула :))
дійсно, я передивилася і 36!

І три хлопчики ЮСТИНИ ;)

дашулька
08.10.2009, 19:59
Дівчата,а хто знає скільки Полін???

Aster
08.10.2009, 20:19
а хто знає скільки Полін???

Полін в цьому році (перше півріччя) 28. В минулому році - 38. Не дуже популярне ім"я на Львівщині. :)

дашулька
08.10.2009, 20:23
дякую!!! якщо чесно думала,що ще меньше буде!!! проте знаю,що в центральній та східній Україні воно наразі стає популярнішим.

Ніколь
09.10.2009, 00:05
Ви її так кликати будете? Я щось ніколи не розумію такого способу підбору імені. Ну, ще з прізвищем, то так, а з по-батькові? А от ми імья підбирали звичайно щоб подобалось, щоб і по рос. і по укр звучало однаково і щоб до по-батькові підходило. Бо скажімо стане моя дитина поважною людиною в суспільстві. Це в нас тут при звертанні скажуть пані Юлія і ніби ОК, в Россії не скажуть же госпожа Юлія, скажуть Юлія Вадімовна... приблизно так ми собі міркували. А до по-батькові Вадимівна щось було дуже важко підібрати імья.

і про масло масляне.... колись по роботі приходилось багато спілкуватись з жінкою на імья Лілія Леонідівна...капець...язик заплітався практично одразу. Це я до того що в її випадку, якби її звали інакше, людям би було до неї простіше звертатись.

Zoryanazirka
09.10.2009, 15:22
Дівчата, а де ви то шукаєте?

Kornetska
09.10.2009, 15:53
Полін в цьому році (перше півріччя) 28. В минулому році - 38. Не дуже популярне ім"я на Львівщині.
Думаю це імя найближчого майбутнього, максимум за рік два буде таке ж розповсюджене як зараз Анастасія чи СофіЯ

мамочка
09.10.2009, 16:01
Думаю це імя найближчого майбутнього, максимум за рік два буде таке ж розповсюджене як зараз Анастасія чи СофіЯ
у Львівській області навряд чи...
у нас популярність розвивається в сторону староукраїнських імен, польських...
А Поліна, Каріна, Артур, і т.п. для львівщини буде рідкістю ще довго.

Котя
09.10.2009, 17:10
А Поліна, Каріна, Артур, і т.п. для львівщини буде рідкістю ще довго.
Не думаю,я так думала коли малого Артуром називала, а зараз дуже часто чую що хочуть так назвати,та і по Оліному лінку їх тільки за останніх пів року десь 150зареєстровано.

Юстина
09.10.2009, 22:42
Я теж більше ніяких варіантів скорочення не придумала. Дякую.
Юстя, Юня, Юна, Юся, Юстялька, Юстяшинка, Юстак, Юст... За цілий день перебування з дитиною ще не такого можна понавидумувати... Сьогодні кілька разів була Юхою...

карапуз
09.10.2009, 22:53
А ,можна ,я продовжу :girl_smile:...Юстюха , Юстькін ,Юся (це Мартинко так кличе сестричку ) ,Юстас (це вже чоловік :girl_devil: :girl_flirt:),ну, а я кличу Юстинонька :girl_in_love:.

Юстина
09.10.2009, 23:07
Мій чоловік одній гречній пані в парку на її запитання, як звати вашу таку гарну дівчинку, відповів: "То наш Юстак!". Хотіла провалитися в львівську каналізаційну систему...

Фіяна
09.10.2009, 23:32
Юстас (це вже чоловік

і мій чоловік донечку кличе Юстасом або Юстиніусом :) а я зменшувально люблю Юстя, Юстуся або Юсточка, дідусь називає виключно Юсею :) гарне ж ім'я у наших донечок!

Юкола
10.10.2009, 09:41
Якщо в мене колиь буде друга дитинка і буде вона дівчинкою, то я назову її Яна.
Буде дуже гарно: Іванчик та Януся:)

Natalia
10.10.2009, 10:15
О, щиро вдячна мамусям Юстинок за такий такий великий асортимент скорочень на Юстинку. :girl_spruce_up: Дійсно гарне ім"я.
Мабуть і моя буде Юстинкою. :girl_in_love::girl_in_love::girl_in_love:

Ольга
10.10.2009, 13:41
На Франківщині ще Юстин називали Юцями :) Юця...

Natalia
12.10.2009, 00:00
Ні, мабуть Юстя таки краще! :girl_spruce_up:

Яська Березнева
12.10.2009, 00:07
Юстя, Юня, Юна, Юся, Юстялька, Юстяшинка, Юстак, Юст... За цілий день перебування з дитиною ще не такого можна понавидумувати... Сьогодні кілька разів була Юхою...
Моя вже була і Яся, і Япя, і Япся, і Япя-сяпя, і Яненятик, і Ясюся-сюся-сюся, і навіть мавпа-Явпа...:girl_haha::girl_haha::girl_haha:

Ніколь
12.10.2009, 00:25
А наш папа з гарного і милого імені Юля зробив свій варіант і називає дочку Юлькос :girl_crazy:
Я переважно Юляся, Юляська, Юлька-шпулька-запісюлька:girl_haha:

Уляночка
12.10.2009, 11:00
А ми свого найчастіше Любчик, Любасик, Любік, Любася..коли сварю - Любко...

Gala
12.10.2009, 11:32
старшу називаєм Ангелінка,Ангеліночка,Ангелка,Ангела,Ангеліна(як на неї злосна),меньша як була мала,то називала її Ліка,Лікуся.,Лінка.
Молодшу Оксанка,Сянька,Ксюшка,Сяня.Дуже не любить як кажуть Оксана.

дашулька
12.10.2009, 12:52
Ой,ми теж по-різному називаємо,чоловік-Поля,Полічка,Лєксєєвна (Олексіївна), я- Полінка-чіпалінка,Полєнька,Полюська,Полінюська...баба-Павлінка.

галичанка
13.10.2009, 20:05
Тут є перелік імен і таблиця іменин на кожен місяць http://www.mama-tato.com.ua/article/a-387.html

olalar
15.10.2009, 19:26
Ми старшого найчастіше Артемко, Артемусик, просто Мусик,а в групі Тьомка, а молодшого Максік, Масік, Максимко

Knopka
16.10.2009, 20:00
Ми свою Анну-Марію кличемо Ганнуся, Нуся, Ганульчик, Нусеня, Нуске, а ще мені дуже подобається Аня-Маня (то одна форумлянка підказала :-)) і Ганнуся-Маруся

demko
29.10.2009, 00:04
А я свого малого перше хотіла Данило назвати,але передумала, бо Данилів на той час розвелося, вирішила назвати Дем'яном.Кличемо по різному Дем'яша,Дем'янчик,Демко.А як буде ще дівчинка то назву Яна,ще гарне ім'я Злата

Кольорова
29.10.2009, 00:25
Ех, так мені останнім часом подобається ім'я Мальва..... :)

Лянка
29.10.2009, 00:28
А в мене донечки Софійка і Аннуся. Дуже подобається ім"я Магдалинка. Але не вийшло чоловіка уламати. Якщо Бог дасть третю доцю, то вже точно буде Магда.

skystar
29.10.2009, 21:39
А я свого малого перше хотіла Данило назвати,але передумала, бо Данилів на той час розвелося
А ми назвали Данило...бо Юстина і Северина забракували :girl_sad:(вибір був між цими трьома іменами) Тільки от терпіти не можу, як малого ДанІлкою кличуть:girl_devil: А доця Соломія... чоловік хотів Андріана, але шось вона мені на Андріану ну зовсім не подібна... думаю Соломія якраз те що треба:girl_smile: А як Бозя дасть третє, точно буде Юстинка ... або Юстин:girl_wink:, то вже без бою не здамся:aggressive:

Мар'яся
29.10.2009, 23:22
А в мене Андрійчик. Хотіла Назарчика чи Лук"яна, але чоловік вперся, а я не мала сили з ним сперечатися. Тепер то для мене найкраще ім"я в світі:girl_in_love: Але як якійсь заразі приходить в голову називати мою дитину Андрюша, Андруша і так далі, то як то кажуть "не будите во мне зверя", бо заб"ю! :girl_devil:

Кольорова
29.10.2009, 23:48
Северина забракували
А чого Северина забракували?

skystar
30.10.2009, 00:34
"А чого Северина забракували?"
Бо їм, бачте, Сєвою кликати будуть, "а лагідно як кликати?"... і отаких всіляких глупостей цілу купу ще... Ух, я аж знову розізлилась, як то все згадала, так ще й те, що повелась на то:mad: (просто мені ім"я Северин давно вже подобається, я хоч і не знаю жодного Северина, але мені чомусь уявляється дуже гарний хлопець:girl_in_dreams:) Ну, але зрештою, як є так є... І нашій мальоті ім"я Данилко, як на мене, дуже пасує:girl_smile: до того ж Данилки також всі такі гарнюні:girl_wink:

zara
30.10.2009, 01:20
Северин з давньоримської означає "суворий". Взагалі, асоціації, повязані з цим іменем якісь "крижані", холодні. Вас не бентежить це?
..ой, щойно помітила ваш нік))) тоді, певно, не бентежить:)

Nery
30.10.2009, 10:54
Тільки от терпіти не можу, як малого ДанІлкою кличуть
Ой, це і про мене теж! Синочка звати Даниїл (вже не могли дочекатися, коли народиться, бо це наше улюблене ім"я :) ) А приходить один знайомий, і до нього вічно "Даніла і Даніла". Я йому кажу, чого ти малого обзиваєш, він шо тобі, якийсь москальонок?:girl_devil:
А сама обожнюю ніжну форму імені - Данусик, так ми його зараз кличем.І інші є, не менш гарні і милозвучні: Данчик, Данилко, Даник...

skystar
30.10.2009, 11:39
"Северин з давньоримської означає "суворий". Взагалі, асоціації, повязані з цим іменем якісь "крижані", холодні. Вас не бентежить це?
..ой, щойно помітила ваш нік))) тоді, певно, не бентежить"
А нік тут до чого? І чому мене мають бентежити ваші асоціації?:confused: Та не про те зараз, я писала, що мені видається, що всі Северини мають бути дуже гарними, мається на увазі зовнішність, а краса і суворість, як на мене, мають право на співіснування. Та й не бачу нічого поганого в тому перекладі, ну "крижаного" точно нічого не бачу. Певно нік повпливав:girl_haha:( І чого це я так захищаю те ім"я, певно таки буде Юстинка або Северин:xaxa:)

cleonata
30.10.2009, 12:09
мені дуже подобається Еміль, (Мілько) - чоловік каже шо трохи "гейське", Олександр, але не навиджу Саша., так само Роман але не Ромко., з дівчатками тугіше, мама Анна і хоче шоб була Анна, я не знаю чесно кажучи, мені нічо не подобається хіба та сама Міля, Емілія, може Іванка. трудно з женщинами;)

Муська
30.10.2009, 21:29
А ми з чоловіком ну ніяк не могли визначитись як малого назвати. Та ще й бабулі вимагали по-своєму....і так три тижні дитина була без імені :girl_sad:
А потім мені ті суперечки надоїли,взяла маленькі листочки,написала імена які подобаються мені ,які подобаються чоловіку.
Поклала листочки в дитячу шапочку,перемішала,запхала малого ручку і.....і він сам собі обрав ім"я.
Ось такий він в мене самостійний.
І всі спори на рахунок імені відпали. :girl_smile:

Грильяжка
30.10.2009, 22:02
Северин з давньоримської означає "суворий". Взагалі, асоціації, повязані з цим іменем якісь "крижані", холодні. Вас не бентежить це?
Северинко Кольорової настільки життєрадісний, щирий і ніжний що "суворий" аж ніяк не про нього. Не ім"я прикрашає людину

shoniko
01.11.2009, 15:36
А ми донечку назвали Єва, вибирали щось коротке, бо прізвище та по-батькові досить довге. Вийшла Єва Ростиславівна. Знайомі спочатку дивувалися, а тепер всі звикли, всім подобається, а головне - їй пасує.

Іруня
01.11.2009, 20:15
І в нас теж Єва. Деяким знайомим зразу подобається, деяким дивно чути, але нічого, привикнуть.

Angel
01.11.2009, 20:18
А ми донечку назвали Єва

І в нас теж Єва
ДУУУЖЕ гарно!!

Женічка
01.11.2009, 20:51
І в нас теж Єва
тьотя Іра, якщо і у нас колись народиться Єва, не кажіть, будь ласочка,що ми за вами повторяєм :girl_crazy:

мені дуже подобається Єва :girl_in_love::girl_in_love::girl_in_love:

:girl_claping::girl_claping::girl_claping:

Іруня, підпис під лінієчкою просто супер!!!!!!!!! :girl_in_love::girl_in_love::girl_in_love:

Verda
01.11.2009, 21:02
а ми плануєм назвати Олександра

Oriana
01.11.2009, 21:15
А в нас, як будуть дітки, то напевно назвемо дівчинку Анжелою або Діаночкою, а може, і Яринкою...:) А хлопчик - однозначно Вадимчик:)

Oliusia
01.11.2009, 21:17
А я мрію дівчинку назвати Боженкою:girl_flirt::girl_in_dreams:

мамочка
02.11.2009, 08:18
Моя Янка вже марить сестричкою Євою
і ніякі докази, що може буде братик не допомагають.
Так що багато на форумі Євусиків намічається....

Іруня
02.11.2009, 12:02
тьотя Іра, якщо і у нас колись народиться Єва, не кажіть, будь ласочка,що ми за вами повторяєм

Звичайно, що називай!!! Я ж тобі вже казала, що буде в нас тоді дві Настусі і дві Євусі :).
Тільки моя бабця ніяк не може змиритися:girl_mad:. Вчора мало не плакала:girl_cray:. Доводи такі, що з нас люди будуть сміятися, як ми так дитину назвемо, але мене це не пройняло. Тоді каже, що дитина собі це ім"я обов"язково в майбутньому поміняє:girl_haha:.
Мами наші більш- менш нормально сприйняли. Сказали, як собі назвете, то ми і будемо любити. Ось так.

Єва
02.11.2009, 13:58
тьотя Іра, якщо і у нас колись народиться Єва, не кажіть, будь ласочка,що ми за вами повторяєм
мені дуже подобається Єва
І в мене буде Єва. Я вже кілька років собі її інакше не уявляю - тільки Євою.

Natalysa
03.11.2009, 15:34
Я свого синочка назвала Матфей, якраз в неділю похрестили. До родів не задумувалась про імя, а зараз так подобається:)Кличемо Матфейчик;)

Gaichka
03.11.2009, 15:36
А я ще хочу Соломійку :)

Margaryta
03.11.2009, 15:49
А я як дізналась. що вагітна одразу знали, що буде Марія, а оскільки народилась на св.Климента то назвали Климентина - Марія, і ще хочу дитинку але над ім"ям ще не задумувались.

рижик
17.11.2009, 14:33
Ми дуже довго вибирили ім"я, варіанти бабусь і дідуся не співпадали з нашими. Свекруха взагалі сказала: "як завгодно, тільки "не" - і далі йшов список десь з 10 імен.:girl_cray:
Я дуже хотіла назвати свою донечку Яна, але після трьох тижнів сперечань, піддалася на вмовляння чоловіка і назвали Вікторія. Тепер я не шкодую, бо бачу, що це її ім"я - вона чорнява з темними очками і в 1,5 р. вже показує свій характер. Зараз я лагідно називаю її Куся, Вікуся, а коли сварю Віка.
Якщо Бозя дасть ще одну дитинку, то я вже не відступлю - буде Яночка (якщо звичайно буде дівчинка):girl_crazy:

Уляночка
17.11.2009, 14:40
ти мрієш про синочка?!:girl_crazy:

галичанка
17.11.2009, 14:51
Тільки моя бабця ніяк не може змиритися. Вчора мало не плакала. Доводи такі, що з нас люди будуть сміятися, як ми так дитину назвемо, але мене це не пройняло. Тоді каже, що дитина собі це ім"я обов"язково в майбутньому поміня
Дивно:confused:, бо Єва - дуже гарне ім'я, нема в ньому чогось екстремального :confused:
А хлопчика як назвете?

Юкола
17.11.2009, 15:05
Я завжди знала, що син буде Іваном.
Мого любимого дідуся так звали.
І коли виявилося, що свекр теж Іван, то чоловік дуже зрадів моєму бажанню.
А от свекруха радила, аби малого називали ГерасИмом:8:

Як друга буде донечка, то буде Яною.

Ірена
17.11.2009, 15:14
ми в суботу будемо хрестити нашу Сашуньку:girl_claping:
всі знають історію того імені ... і уявіть, яким було моє здивування, коли я дізналася, що мала народилася в День святого Олександра:girl_in_dreams:
ось так. діти знають як їх називати треба:girl_claping:

Уляночка
17.11.2009, 15:16
ідея..треба по травневому календарику "пошарити", а то ідей стосовно чоловічих імен повний нуль...........

Taska
17.11.2009, 15:48
ох ті імена, то така морока для мене! спочатку чоловік взагалі жіночих імен не хотів розглядати, бо був впевнений що цього разу синочок, але доля зіграла на мою користь і дарує мені ще одну дівчинку (УРА!!!):radist:
Ще до вагітності я собі мріяла про Амельку (Амалія, Амелія, Емілія - шось в такому дусі), Меланку, або Ксенію. Ксенія чоловіка найбільше задовільняла, на цьому ми й зупинились. Але мені це імя раптом розподобалось і я мимовільно почала називати своє дитятко Терезкою. Зараз я собі іншого імені і не уявляю. Чоловіка мені було дууууже важко переконати, але настирливою і клопіткою щоденною працею мені це таки вдалось:)

olena
17.11.2009, 15:53
А у мене донечка Уляночка,і як мене не відмовляли я настояла на своєму.А от із синочком було інакше:коли ще ходила з малою вагітна,то думала як буде хлопчик,то буде Павлик,але завагітнівши вдруге і дізнавшись,що у мене хлопчик чомусь Павликом його не уявляла.Думали ми довго і вже навіть коли малий народився не знали як його назвати,та прийшло само собою:дідо-Анатолій Володимирович,чоловік-Володимир Анатолійович і відповідно синочок наш став-Анатолієм Володимировичем(дідо аж просльозився,що внука назвали в честь нього).Раніше я навіть уявити не могла,що так назву синочка,а тепер звикла і розумію,що то "його"ім'я.

arina
17.11.2009, 16:29
Ми з чоловіком ще до одруження вирішили що доцю назвемо Лізочкою - ну так нам подобається те імя, тим більше по-дорослому теж дуже гарно звучить - Єлизавета Андріївна. Ніхто зі знайомих і родичів не підтримував, говорили про різні асоціації (аж тіпає коли згадую:girl_devil:). Серед хлопчачих - чоловіку жодне не подобалось. А тепер, коли сказали що буде хлопчик - то єдині варіанти це чоловікове Арсенчик і моє - Матвійчик. Причому на Арсенчику він так наполягає, що то капець (і знову про асоціації - живемо на Патона, зразу навпроти Арсена, брр). Хоча я про Матвійчика теж давно мріяла - ми з подружкою колись придумали шо в неї буде Марко, а в мене Матвій, Маркові вже три рочки...
Але незнаю, напевно буде Арсенчик:girl_in_love: Головне щоб здоровеньким народився!!!
І дівчинку ми теж "робити" будемо, і ОБОВЯЗКОВО буде Лізочкою!!!!

галичанка
18.11.2009, 10:35
А тепер, коли сказали що буде хлопчик - то єдині варіанти це чоловікове Арсенчик
Може він симпатик Арсенія Яценюка?:girl_smile:

Liona
18.11.2009, 11:40
... і уявіть, яким було моє здивування, коли я дізналася, що мала народилася в День святого Олександра
в нас аналогічна ситуація )) Лєруся народиолася в день св.Валерія )) Так що лише підтвердилося моє бажання назвати саме так донечку :)

Ірена
18.11.2009, 11:52
Лєруся народиолася в день св.Валерія )) Так що лише підтвердилося моє бажання назвати саме так донечку
погодьтеся, що щось в тому таки є...:girl_smile:

Skrynya
18.11.2009, 11:56
Ще коли я була маленькою, то мріяла, що матиму донечку і назву її Анна-Єлизаветта. Але коли була вагітна, цей варіант мені вже не подобався. Я чітко усвідомила, що мою Доньку треба назвати Маргарита. Не знаю чому. Навіть заходила в магазин, а та по радіо пісня "Маргарита, ты не забыла..." (Леонтьєв здається співає :girl_haha:) Чоловік був проти, своїх варіантів не давав, але настирно був проти мого... Але щоденною працею, називанням Донечки, ще у животику, по імені я досягла свого! Тепер маю маленьку Маргаритку. Мені подобається! Думаю їй теж!:girl_in_love:

porIra
18.11.2009, 13:26
Колись в далекому 2002 му році, а точніше на межі 2002 - 2003рр. ми з коліжанкою разом лежали у пологовому, але вона народила ще у 2002- му а я вже у 2003-му році.
Так ось вона ніяк не могла обрати для свого синочка імені. Так ми разом це і обговорювали. Коли перебрали масу варіантів, а їй все не то, я вже так наполовину жартома і кажу - назви Олегом, так як Данкова (ми обидві в нього народжували), так і є Олежиком її синочок

Dolma
18.11.2009, 14:07
Мою Рута звати. Мабуть тезку знайти буде важко :).
А вийшло то так. По всіх ознаках чекали ми хлопця. Що у мене дівчинка, я дізналась уже побачивши її :).
Довго думали ми над ім"ям. Десь на другому тижні я згадала, що ще в школі навіщось (!) виписувала в зошит жіночі імена, усі, що чула чи читала... Почала перечитувати вголос, зависла на імені Рута, мамі й чоловікові теж сподобалось. Воно одночасно й дуже рідкісне й все-таки "наше" (не хотілось називати надто екзотично, хоча мені подобається багато, наприклад, індіанських імен...) Ще днів з 10 ми подумали. Я розглядала ще варіанти Майя й Маргарита, але... Напередодні пологів приснилась мені знайома Майя й порадила не називати так дочку, я ще дуже здивувалась, бо думала, що у мене буде син. Я не забобонна, але ім"я - то важлива справа, вирішила прислухатись. А Маргарита... я подумала, що будуть все одно кликати Рита чи Ріта, то хай вже буде Рута :). Інколи жартома кличу Рутенія... як тільки не кличу, тисяча варіантів! :D

Gaichka
18.11.2009, 16:34
мала народилася в День святого Олександра

А ми нашого Сашуню хрестили на Олександра :girl_smile:

Skrynya
18.11.2009, 17:20
Я коли народжувала, то трохи переношувала, мене поклали в лікарню (літо 2008). То з тих дівчат, що зі мною там перебували 3-є з 4-х хотіли назвати своїх дочок Вероніка... Отак буває...

Яська Березнева
19.11.2009, 08:55
мала народилася в День святого Олександра
О, а я думала, ви на честь чоловіка малу назвали:girl_flirt:

meros
19.11.2009, 08:59
сестра тільки народила, син в букварику знайшов віршик з Ренатою, тепер так будуть називати!
А я хотіла молодшого Давидком назвати, та чоловік не підтримав!!! ;(

Aster
19.11.2009, 09:45
3-є з 4-х хотіли назвати своїх дочок Вероніка...

Останні декілька років ім'я Вероніка стає НАДпопулярним (я вже десь тут раніше писала). Скоро маленьких Веронік буде більше ніж Настунь і Софійок. :) :) :)

kvVItKA
19.11.2009, 10:06
Останні декілька років ім'я Вероніка стає НАДпопулярним (я вже десь тут раніше писала). Скоро маленьких Веронік буде більше ніж Настунь і Софійок.
теж так думаю:) хоч Настусь напевно важко буде перегнати:)
завжди хотіла, щоб дочка мала ім"я, що скорочується типу Ніка,Віка, Міка:) але ж не назву її так як себе, тому думала буде Вероніка, але як пішла та пошесть, то придумала інше, в честь прабабці буде - ДоміНіка, а як хлопчик то Домінік:)

Ірена
19.11.2009, 10:37
О, а я думала, ви на честь чоловіка малу назвали
в честь чоловіка ми її називали всі 9 місяців (навіть незнаючи хлопчик це чи дівчинка), а потім вона ще й підтвердила це ім"я днем свого народження:girl_smile:

Єва
19.11.2009, 10:58
Допис від Іруня
Тільки моя бабця ніяк не може змиритися. Вчора мало не плакала. Доводи такі, що з нас люди будуть сміятися, як ми так дитину назвемо, але мене це не пройняло. Тоді каже, що дитина собі це ім"я обов"язково в майбутньому поміня
Дивно, бо Єва - дуже гарне ім'я, нема в ньому чогось екстремального
Цитата:
Допис від Єва
А хлопчика як назвете?
Ой, на УЗД мені вже сказали, що там скоріше всього дівчинка, хоча термін ще дуже маленький.
Чоловік Єву "забракував". Категорично проти. Ми мало не посварились. Хоче Настю і все! Правда є ще варіанти Вероніка і Даринка, які подобаються нам обом.
Мені ставлять дату пологів на 20 травня. І є ще надія, що народиться хлопчик Дениско, сам собі імя принесе.
А так - байдуже, хто буде. Після наступного УЗД точніше буду знати стать і буду хотіти того, хто вже є в животику :)

Liona
19.11.2009, 11:05
в честь чоловіка ми її називали всі 9 місяців (навіть незнаючи хлопчик це чи дівчинка), а потім вона ще й підтвердила це ім"я днем свого народження
Ну чисто як в нас!! )) Тільки я з першого дня вагітності знала,що буде доця )) Ну і ім'я знала вже років зо 7 ))) Таки діти знають, коли народжуватись і яке ім'я собі обирати :)

kitty
19.11.2009, 11:07
В нас з іменем взагалі щось нічого не клеїться - я ще якось на початках щось шукала, виписувала, обдумувала, перечитувала їх значення, але щось нічого до душі мені не лежить і на березень мало є імен, які б мені сподобались. :girl_sad:

Єва
19.11.2009, 11:26
Кітті, а кого вам лікарі "пророкують"?

kitty
19.11.2009, 11:38
Нам ніби казали, що чекаємо хлопчика а з чоловічими іменами в мене чомусь не склалось :girl_sad: - щось все мені не те - така я вередлива до імен - хотіли спершу Владиславчика, потім я передумала - значення імені мені не дуже сподобалось. Чоловік пропонував назвати Юліан, але Юліан Юрієвич теж мені якось.... ну складно

Єва
19.11.2009, 11:42
хотіли спершу Владиславчика
О, і я хотіла Владиславчика, Дениса або Дмитра.

kitty
19.11.2009, 11:45
Денис дуже гарне імя - позитивне таке і людей з таким іменем знаю багато позитивних :girl_tender:.

Котя
19.11.2009, 14:48
:8а як хлопчик то Домінік
Ми з чоловіком теж думали,якщо колись народиться другий хлопчик ,то назвем його Юліан, але десь два місяці тому мені приснився сон,що я народила малого,а він починає мені говорити,щоб ми назвали його Домініком. Я ніколи не чула у нас цього імені,але мужу сон розказала, на що він сказав ,що значить буде Домінік.:girl_curtsey:

Aster
19.11.2009, 15:53
Я ніколи не чула у нас цього імені

Домінік - зараз це ім'я все частіше використовується. У моєї знайомої так звати сина, йому 2,5 рочки.

Котя
19.11.2009, 16:02
Домінік - зараз це ім'я все частіше використовується.
Ну не знаю,дивилась в держ.переписи,за 1,5 роки тільки 6 Домініків зареєстровано на всю Львівську область.:confused:

Фіяна
19.11.2009, 16:23
значить буде Домінік

Квітка, Котя, - такий чудовий вибір :) мені також дуже подобаються імена латинського походження (мрію про Северина, Мартина або Марка, і вже маю Юстину)

Домінік - надзвичайно гарне ім'я (треба собі подумати!) і має дуже гарне значення - "той, що належить пану Господу", думаю господар імені має мати дуже багатий внутрішній світ...

Ная
19.11.2009, 16:25
Домінік - зараз це ім'я все частіше використовується.
Домінік+по-батькові ше якось звучить,а от дітям Домініківним і Домініковичам своє ім"я-по-батькові виговорити трохи важко буде:girl_smile:.

kvVItKA
19.11.2009, 23:07
Домінік+по-батькові ше якось звучить,а от дітям Домініківним і Домініковичам своє ім"я-по-батькові виговорити трохи важко буде
сьогодні про то подумала...справді не альо...але ми вирішили якщо дівчинка то Домініка, а якщо хлопчик то буде 2 імені одне з них Домінік:)

Lilusik
22.11.2009, 21:53
А мені з чоловічих подобаються Матвій та Тимофій. А наш татко не хоче вибирати ім'я малюка до його народження.

In4a
23.11.2009, 20:53
А мені з чоловічих подобаються Матвій та Тимофій
Як цікаво, в мене синочок Тимофій, і якщо ще буде син, то хочемо назвати його Матвій :girl_smile:

pravovuk
24.11.2009, 22:21
Мені подобається для дівчат-Лілія, Вікторія.
Хлопці- Володимир, Віктор,Руслан
Діти мої- Лілія і Руслан

Emma
03.12.2009, 16:12
В мене донечка Веронічка, ще подабається Софія, Анна, Емілія, Яринка.
Хлопці - Владислав, Віталій, Марко, Захар.

Іруня
04.12.2009, 13:15
А в нас в садочку є хлопчик Тадейко. Теж гарно, як на мене.

stira
04.12.2009, 20:56
А я маю двох донечок Яринку та Софійку, а якби був синочок то назвала б Лук'ян.

poputochka
04.12.2009, 21:44
А мені завжди подобалось купа імен для хлопчиків: Максим, Артем, Арсен, Денис, Микита,Кирил і т.д.
А дівчачі не подобались взагалі.:girl_haha:
Мабуть тому в мене дві дівчинки.
Старша сама собі "вибрала" ім"я-написали варіанти на папірцях і дали витягнути-схопила - Лідочка, а молодшій і"мя обрала старша -Діанка.

Lilusik
08.12.2009, 20:33
А в нас в садочку є хлопчик Тадейко.
А ми хрещені цим іменем Даниїл-Тадей, хоча зареєстровані лише першим.

Nadijka
22.12.2009, 12:36
а якщо ще одного синочка треба назвати, то, можливо, Орчик.
твій допис майже рік тому:girl_blum:

---------- Додано в 12:36 ---------- Попередній допис був написаний в 12:32 ----------

говорю про ті, що мені подобаються..окрім Любчика, ще Орчик (Орест), Ярчик (Ярослав), Дмитрик, Ромчик...
а в березні тобі такі подобались:girl_wink:

я пропоную - Остап, Адам, Орест і Ярчик також гарне:girl_wink: і ще Максимко подобається

MUCHACHA
22.12.2009, 12:43
Дуже подобаються для хлопчиків - Дем"янчик і Лук"ян:girl_in_love: Ще гарні - Тимофій ,Матвій і Тимур.

Kasia
22.12.2009, 12:46
все на - чик. як і Любчик:girl_wink:

Nadijka
22.12.2009, 12:47
Тимофій ,Матвій
:girl_in_love:

Kasia
22.12.2009, 12:48
я голосую за Остапа або Данилка. ну і з простіших імен мені подобається Павло.

Грильяжка
22.12.2009, 12:48
А в травні як не помиляюсь Юрія і Віталія може ляля принесе собі ім"я

Nadijka
22.12.2009, 12:51
А в травні як не помиляюсь Юрія і Віталія
в неї муж Юра, а рідний брат Юри -Віталік, такшо то певно відпадає:girl_flag_of_truce:

MUCHACHA
22.12.2009, 12:52
А може то буде Богданочка?:girl_in_dreams: УЗІ також може помилятись...:girl_blum:

loreniya
22.12.2009, 13:03
маю на днях родити - переглядаю церковний календар на рахунок імен... Перших пару імен сміялась, потім звикла...
Вибирала хлопчачі - мені як раз актуально, може ще комусь треба! :girl_flag_of_truce:

22 Вівторок
Зачаття прав. Анною Пресвятої Богородицi. Пророчицi Анни, матерi прор. Самуїла (1100 до Р. Х.). Свт. Софронiя, архиєп. Кіпрського (VІ). Прп. Стефана Новосiятеля (912).
Ікони Божої Матерi “Несподiвана Радiсть”.
Євр., 310 зач., ІV, 1–13. Лк., 106 зач., ХХІ, 12–19.

23 Середа
Мчч. Мини, Єрмогена та Євграфа (бл. 313). Свт. Іоасафа, єп. Білгородського (1754). Гемела Пафлогинянина (бл. 361). Прп. Фоми (Х). Блж. Іоана (1503) та батькiв його, блж. Стефана (1446) i блж. Ангелiни, правителiв Сербських.
Євр., 312 зач., V, 11 – VI, 8. Лк., 104 зач., ХХІ, 5–7, 10–11, 20–24.
Свт.: Євр., 318 зач., VІІ, 26 – VІІІ, 2. Ін., 36 зач., Х, 9–16.

24 Четвер
Прп. Даниїла Стовпника (489–490). Прп. Никона Сухого, Печерського, в Ближнiх печерах (ХІІ). Мч. Миракса (VІІ). Мчч. Акепсiя та Аїфала. Прп. Луки Стовпника (бл. 970–980).
Євр., 315 зач., VII, 1–6. Лк., 107 зач., ХХІ, 28–33.

25 П’ятниця
Свт. Спиридона, єп. Тримифунтського, чудотворця (бл. 348). Прп. Ферапонта Монзенського (1597). Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (251). Мч. Розумника (Синезiя, 270–275).
Євр., 317 зач., VII, 18–25. Лк., 108 зач., ХХІ, 37 – ХХІІ, 8.

Свт.: Євр., 335 зач., ХІІІ, 17–21. Лк., 24 зач., VІ, 17–23.

26 Субота
Мчч. Євстратiя, Авксентiя, Євгенiя, Мардарiя та Ореста (284–305). Мц. Лукiї (304). Прп. Аркадiя Новоторзького (ХІ). Прп. Мардарiя, затворника Печерського, в Дальнiх печерах (ХІІІ). Прп. Арсенiя (VІІІ–Х). Прп. Никодима (Румун.).
Мчч. – Єф., 233 зач., VІ, 10–17. Лк., 106 зач., ХХІ, 12–19.
Еф., 220 зач. (від половини), ІІ, 11–13. Лк., 72 зач., ХІІІ, 18–29.

27Неділя
Неділя 29-та після П’ятдесятниці, святих праотців. Глас 4.
Мчч. Фирса, Левкiя i Калиника (249–251). Мчч. Филимона, Аполлонiя, Арiана i Феотиха (286–287).
Утр. – Єв. 7-ме: Ін., 63 зач., ХХ, 1-10.
Літ. – Кол., 257 зач., ІІІ, 4–11 (Неділі 29-ї). Лк., 76 зач., ХІV, 16–24 (Неділі 28-ї).
Воскресна служба з’єднується зі службою святим праотцям. Порядок з’єднання вказаний в Типіконі і в Мінеї за 11 грудня.

28 Понеділок
Седмиця 30-та після П’ятдесятниці.
Сщмч. Єлевферiя, матерi його мц. Анфiї та мч. Корива, єпарха (ІІ). Прп. Павла Латрiйського (955). Свт. Стефана, спов., архиєп. Сурозького (VІІІ). Собор Кримських святих. Прп. Трифона Печенiзького, Кольського (1583). Мч. Єлевферiя (305–311). Прп. Парда, самiтника (VІ).
Євр., 319 зач., VIII, 7–13. Мк., 33 зач., VIII, 11–21.

29Вівторок
Прор. Аггея (500 до Р. Х.). Мч. Марина (ІІІ). Блж. царицi Феофанiї (893–894).
Євр., 321 зач., ІХ, 8–10, 15–23. Мк., 34 зач., VІІІ, 22–26.

30 Середа
Прор. Даниїла та трьох отрокiв: Ананiї, Азарiї та Мисаїла (600 до Р. Х.). Прп. Даниїла, спов., у схимi Стефана (Х).
Євр., 323 зач., Х, 1–18. Мк., 36 зач., VІІІ, 30–34.

31 Четвер
Мчч. Севастiана та воїнів його: Никострата скарбника, жiнки його Зої, Касторiя, Транквиллiна, пресвiтера, та синiв його Маркелiна та Марка, дияконiв, Клавдiя, начальника над тюрмами, сина його Симфорiана, брата його Вiкторина, Тивуртiя i Кастула (бл. 287). Прп. Севастiана Сохотського, Пошехонського (бл. 1500). Прославлення прав. Симеона Верхотурського (1694). Свт. Модеста, архиєп. Єрусалимського (633–634). Прп. Флора, єп. Амiйського (VІІ). Прп. Михаїла, сповiдника (бл. 845).
Євр., 326 зач., Х, 35 – ХІ, 7. Мк., 39 зач., ІХ, 10–16.

Думка не помінялась - ДАЛІ хочу Артурчика, Олександра-Сашка, Олексійка, Артемчика або Тимурчика... Як його тільки відрізнити КОТРИЙ ТО НАРОДИТЬСЯ???

Олюнька
22.12.2009, 13:12
Думка не помінялась - ДАЛІ хочу Артурчика, Олександра-Сашка, Олексійка, Артемчика або Тимурчика... Як його тільки відрізнити КОТРИЙ ТО НАРОДИТЬСЯ???
От народиться, побачите дитину - імя само на думку прийде :)
Свою донечку теж не знала, як назвати, було декілька варіантів, а вже в перший день в пологовому будинку, милуючись дитинкою, зрозуміла, яким буде її їмя :) . Не хвилюйтесь, до хрестин підберете, без імені не залишиться ;)

Уляночка
22.12.2009, 13:24
Остап, Адамці не подобаються...Адамчик чекає на Каті...їй дуже подобається це ім"я

Максимко їх повно...

---------- Додано в 13:24 ---------- Попередній допис був написаний в 13:23 ----------

Остапцьо мені не дуже, а Данилків...ой...бути 20 Данилком на дитмайданчику не хочу...

viltis
22.12.2009, 13:24
ну, тут думаю оюирати буде Любчик:)))

П.С. хоча мені теж здається, що це буде Богданка:))))

Уляночка
22.12.2009, 13:25
Юра і Віталік подобаються, але Надя вже пояснила....

Nadijka
22.12.2009, 13:25
а може?:girl_wink:
Ще гарні - Тимофій ,Матвій

Грильяжка
22.12.2009, 13:26
ну, тут думаю оюирати буде Любчик
Любчик здається вже називає животик "Діма", мені подобається, гарно так Дмитрик, Дмитрусик, Дмитруліч нє?

Уляночка
22.12.2009, 13:28
П.С. хоча мені теж здається, що це буде Богданк
І Палига помилився, так....ну ви даєте...я тільки що вже гардероб перебрала......виявляється на хлопчика в мене не манше, ніж на дівчинку....і все це не з Любка....

---------- Додано в 13:28 ---------- Попередній допис був написаний в 13:26 ----------

Любчик здається вже називає животик "Діма", мені подобається, гарно так Дмитрик, Дмитрусик, Дмитруліч нє?
оооооооо.як він вже його не називав...вчора, ніж ми приїхали з лікарні, то вони з дідусем назвали братчика Миуколкою, бо ляля в 20-х числах травня має народитися (22.05 - літнього миколая) і мій тато Микола називався, тому свекор категоричко настроїв Любчик ана Миколку....до вечора ми його перевчили...

Грильяжка
22.12.2009, 13:30
до вечора ми його перевчили
І на якому імені зупинився братчик?

Уляночка
22.12.2009, 13:30
Матвій і Тимофій .. ну не знаю...щось не моє...Марко подобається, але також їх вже огого...
ще з варіантів Святославчик....але сумніваюсь..

Nadijka
22.12.2009, 13:32
але сумніваюсь..
а шо там з ОРЧИКОМ?:girl_wink:

Уляночка
22.12.2009, 13:34
можливо.....не знаю..Юркові не дуже..але то таке...

Nadijka
22.12.2009, 13:36
Юркові не дуже
а яке йому дуже?:girl_devil:
і над якими ти вагаєшся?

natka75
22.12.2009, 13:37
а Ростислав або Віктор як?

Уляночка
22.12.2009, 13:39
а Ростислав або Віктор як?
Віктор - мій рідний брат, а Ростика вже маємо...

---------- Додано в 13:39 ---------- Попередній допис був написаний в 13:38 ----------

а яке йому дуже?
і над якими ти вагаєшся?
йому ніяке не дуже...

Ірена
22.12.2009, 13:49
а шо там з ОРЧИКОМ?
голосую за Орчика!
(колись Ніна голосування влаштовувала:girl_wink:)

odree
22.12.2009, 13:50
Адамчик чекає на Каті...їй дуже подобається це ім"я і не тільки :) мені теж подобається

галичанка
22.12.2009, 14:15
Любомир і Орест - гарне поєднання імен для синів :girl_smile:

algo
22.12.2009, 14:19
Гарне хлопчаче Данилко, Орест.

loreniya
22.12.2009, 14:34
гарно так Дмитрик, Дмитрусик, Дмитруліч нє
і мені подобається... але дімка в нас вже є - старший двоюрідний братік...

цікаво як ваші чоловіки, бо мій тільки каже які імена точно ні, а своїх варіантів не пропонує...
були такі аргументи -
Стасік - підерасік - як пацан може жити з таким іменем...
Микола /як раз миколая минуло/ - миколка з анекдоту...
василь - то саме...
Іван - іванушка дурачок...
і так далі...

Уляночка
22.12.2009, 14:57
ой....мому як я придумаю..так і з Любчиком було, і з Богданкою...

In4a
22.12.2009, 15:03
В мене синочок Тимофій :girl_in_love:, якщо ще буде синуля, то напевно Матвій, а ще подобаються Олександр, Арсеній і Станіслав :girl_tender:

Уляночка
22.12.2009, 15:07
Я вам напишу, які імена в Любчикових братиків - Ростислав, Станіслав, Денис, Ромчик, Павлик, Олежик, Сергійко....ну і наші брати - Віктор і Віталік..муж - Юра.....впринципі ті, що більш-менш подобалися - зайняті.......

наразі до роздумів маю - Орчик, Марчик, Дмитрик, Святик....

Nadijka
22.12.2009, 15:17
наразі до роздумів маю - Орчик, Марчик, Дмитрик, Святик....
я б посортувала наступним чином::shy:
-Марко
-Святослав
-Орест
-Дмитро

Уляночка
22.12.2009, 15:18
та в тебе Юлік на першому місці...

Curly Xena
22.12.2009, 15:19
Улянко, малий вам точно підкаже як його назвати - я вибирала між іменами - а синуля взяв і народився в той день, коли іменини мають і Юрій і Тимофій - так що на все воля Божа.
Як варіант - Дарій та Гордій були в мому списку.

Nadijka
22.12.2009, 15:20
та в тебе Юлік на першому місці...
та я вже сама не знаю яке в мене на першому місці...стільки файних імен...

Уляночка
22.12.2009, 15:22
ні, то я так ще тиждень покулупаюся і виберу...я така....я так Любчикові обрала...тоді між Максимком і Любчиком обирала...

Котя
22.12.2009, 15:23
я б посортувала наступним чином:
-Марко
-Святослав
-Орест
-Дмитро

Так само б розставила, але мені здається, що найбільш созвучно з Любомиром ,то Святослав.

Уляночка
22.12.2009, 15:24
ну любомиром ми його не називаємо взагалі...або Любчик, або Любко...то Марчик/Орчик...Марко/Орко ще краще звучить..:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

kvVItKA
22.12.2009, 15:27
розкажу історію: моя близька подруга і сестра , коли запитала, як назвете як буде хлопчик почула Тихон ( при тому що так її діда звати і діда мого чоловіка)( але я просто жартувала) сказала з обуренням:"що то за ім"я???" коли я запитала , а ти як би назвала, то так спокійно каже :" Платон, Платоша", що для мене теж якось дико, кожен імена якось по-різному сприймає напевно. От я була певна що хочу Домініка, а зараз вже не знаю...Роман єдине імя , що завжди подобалось, бо асоціюється з моїм файнющим хресним, але в чоловіка асоціація з моїм екс хлопцем...
знаю кількох Орестів-всі дуже позитивні;)

Curly Xena
22.12.2009, 15:33
Ще Нестор - дуже гарне (але Шуфрич "підгадив")

Грильяжка
22.12.2009, 15:37
і мені Нестор дуже подобається, маю на роботі Нестора-файний такий хлопака, добрий, позитивний))) а Шуфрич хай йде в баню, нащо про нього думати

kvVItKA
22.12.2009, 15:37
(але Шуфрич "підгадив") то точно :)

Drimka
22.12.2009, 15:54
А я, як статі ще не знала, ну всетаки надіялась на дівчинку, то так собі думала, якщо хлопчик то Остапчик, а якщо дівчинка, то навіть не знаю ще вибирати і вибирати треба буде. Як вийшли з УЗД, то чоловік каже, як сина назвемо, а я й не задумуючись кажу Остапчик, а він зразу погодився, каже йому теж подобається. Отак ми за пару хв вибрали ім"я. Чоловік ще ввечері нет відкрив, характеристику для цікавості почитати, теж сподобалось, то так і вже кличе від п"ятниці Остапчиком. То певно так і буде.
А хто знає, коли Остапа іменини, бо в неті кілька дат є, а яка найпоширеніша?

Megan
22.12.2009, 16:07
А хто знає, коли Остапа іменини, бо в неті кілька дат є, а яка найпоширеніша?
Нам в церкві сказали що 13 листопада. Нам підходить, бо ДН у нас 15 листопада.
До речі, я собі навіть не уявляю другого імені для хлопчика. Якби в мене був ще один хлопчик, я би його теж назвала Остапчиком :girl_haha:

Drimka
22.12.2009, 16:17
А ще розповім прикол. Наш Данилко роджений 12 вересня, там припадають іменини Олександра, то моя мама дуже хотіла, щоб ми його Сашком назвали, або щоб хоча б подвійне ім"я дали: Данило-Олександр. Ми не погодились. Назвали Данилком. Та й святкуємо іменини 30 грудня, по церковному календарю. Уявіть собі наше здивування, коли ми минулого тижня шукали значення імені Остап, то й для цікавості відкрили ще Данилка перечитати, а там іменини Данила - 12 вересня!!!:eek: І то на кількох різних сайтах. Від долі не втечеш:girl_wink:.

---------- Додано в 14:17 ---------- Попередній допис був написаний в 14:12 ----------

Нам в церкві сказали що 13 листопада. Нам підходить, бо ДН у нас 15 листопада.
Ага, подивилась щойно в церковному календарі і в записнику з іменами, то і там, і там пише Стаха. Але ми читали, що Остап, то похідне від Євстахій, Стах. Дякую за інформацію.

Megan
22.12.2009, 16:22
Але ми читали, що Остап, то похідне від Євстахій, Стах
то типу транскрипція українська: Євстахій-Остап, Діонізій-Денис і т.д.

то й для цікавості відкрили ще Данилка перечитати, а там іменини Данила - 12 вересня!!! І то на кількох різних сайтах. Від долі не втечеш.
Так само мій тато дуже хотів, щоб ми малого назвали Маркіян, бо 14 листопада Маркіяна. А ми настояли на Остап, потім виявилось, що 13.11 Остапа. Так що і справді від долі не втечеш

Lilusik
22.12.2009, 17:02
А мені ще подобаються Арсеній, Артемій. Колись ще подобався Лука, Дем'ян. якщо з "простіших" Ромчик, Саша. Перед народженням малого була впевненна, що назву його Ілля, Даниїл розглядалось як запасний варіант. Але з появою малого Іллюша йому не пасувало. Та й варіантів імені. як на мене, не дуже багато.

Лідочка
22.12.2009, 18:28
Ми ще імя не підібрали, спочатку я хотіла Дмитрика, але чоловікові не дуже, зараз навіть не знаю, чоловікові подобається Владислав, мені в принципі теж так нічо, але ще не визначилися, може хто що підкаже:)

Уляночка
22.12.2009, 18:30
Перечитай за сьогодні...мені вже там СТІЛЬКИ нарадили...аж сама не знаю, що подобається.........

Ная
22.12.2009, 18:51
Ми над ім"ям для дівчинки стільки думали,сперечались і наразі вибрали ім"я котре подобається нам обом з чоловіком,підходить по звучності з прізвищем і по-батькові-Таісія.

Уляночка
22.12.2009, 19:49
ооо...дзвонив щойно чоловік...кажу, що ще 1 варіант придумала МАРКО...йому сподобалось...каже, що Любчик і Марчик гарно звучить.....а вони в гостях в сестер своїх...там далі всі сверджують, що то дівчинка...оптимісти, однако...

Іруня
23.12.2009, 10:37
І я собі коли думала, що буду мати хлопчика, то назву Марчик. А знайома назвала синочка Микитка ( кличуть Нікітушка ). Теж мені сподобалось.

Котя
23.12.2009, 14:21
подобається Владислав
Як на мене то дуже гарне ім"я.

Vitaminka
23.12.2009, 14:24
навіть не знаю, чоловікові подобається Владислав, мені в принципі теж так нічо, але ще не визначилися, може хто що підкаже
мені теж подобається Владислав, а також Олександр

Lebidka
23.12.2009, 17:40
Мені останнім часом дуже багато імен почало подобатися.:)

З чоловічих: Матвій, Власій, Роман, Тимофій, Климентій, Святослав, Нестор, Мілан.

Жіночі: Лілія, Мілана, Квітослава, Інесса, Олеся, Власта, Аліса, Веста, Глорія, Даліла, Евеліна, Таїсія, Лелія...

Arctica
06.01.2010, 23:47
Допис від Лідочка Переглянути допис
навіть не знаю, чоловікові подобається Владислав, мені в принципі теж так нічо, але ще не визначилися, може хто що підкаже
Моя симпатія до імен часто міняється, але наразі надаю перевагу таким:
з чоловічих: Тимофій, Марко, Яромир, Назар, Остап, Данило.
з жіночих: Ярина, Дарина, Христина, Анастасія.

карапуз
06.01.2010, 23:59
мені також дуже подобаються імена латинського походження (мрію про Северина, Мартина або Марка, і вже маю Юстину)
Як я Вас розумію :girl_in_love:.
Дівчатка,а як вам ім"я для дівчинки -Гафія, а для хлопчика -Гнат ?

Mika
07.01.2010, 16:13
Гафія гарно, а Гафійка ще краще. Недавно зустріла таке ім"я в книжці "Сніжнокрилі янголи" і вже подумую про донечку:girl_in_love:

наталя 2204
07.01.2010, 16:57
Жіночі: Мілана, Квітослава, Власта, Веста, Глорія, Даліла, Евеліна, Лелія...

Ну дуууууже цікаві імена! І де ви такі понавиходили? Я таких навіть ніколи не чула.

Lebidka
07.01.2010, 17:19
І де ви такі понавиходили? Я таких навіть ніколи не чула.

Мілана - це усучаснене Меланія; Квітослава - це слов"янське ім"я (нещодавно по львівському ТБ бачила репортаж з однієї школи Львова, то там була дівчинка з таким іменем); Власта - досить популярне ім"я, навіть готель такий є, і дружина воротаря Шовковського теж Власта; Веста - грецького походження, а Глорія - з латини; Лелія - це слов"янське. (мені дуже імпонує буква "Л" по своєму звучанню, тому мені ще дуже подобається ім"я Лілія) )

Orman
07.01.2010, 17:41
Дівчатка,а як вам ім"я для дівчинки -Гафія

Гафійка - супер!

Neverland
08.01.2010, 11:53
А мене якось нервують модні "ненашинські" імена. Якась зараз така тенденція пішла називати дітей Евелінами, Ангелінами і іншими подібними іменами. Мені якось вони геть не до душі. Мені подобаються дуже старослов"янські імена: Ярополк, Яромир, Дарій, Ярина (особливо Яра), Квітослава, Леля, Зореслава (Зоряна).

Gala
08.01.2010, 12:08
Ангелінаминевже це ім"я "ненашівське"???

Neverland
08.01.2010, 12:19
невже це ім"я "ненашівське"???
Ну це з якої сторони дивитися. Якщо з історичної точки зору, то абсолютно ненашинське, якщо з точки зору що так називають діток не перший рік, то може вже і прижилось. Але мені воно якось вухо ріже трошки.
Моя знайома ще назвала дитинку Шарлотта-Ангеліна :) Я б якщо чесно назвала якось простіше :)

Gala
08.01.2010, 12:41
Це ім"я ніколи не було дуже поширене.але що називали ним ще дуже давно.то воно.навпаки старовинне.Знаю декілька старших людей з таким ім"ям.

Зануда
08.01.2010, 13:40
Якась зараз така тенденція пішла називати дітей Евелінами, Ангелінами і іншими подібними іменами. Мені якось вони геть не до душі. Мені подобаються дуже старослов"янські імена: Ярополк, Яромир, Дарій, Ярина (особливо Яра), Квітослава, Леля, Зореслава (Зоряна).
Про смаки не сперечаються - комусь не до душі ті імена, які надихають саме вас ;)
А щодо Ангеліни, то не таке воно вже і новомодне - бабуся мого чоловіка вже майже 80 років носить це ім"я. :)
Крім того, все залежить від культурно-історичного середовища вашої родини. В моїй родині мене б не зрозуміли, якби я надумала назвати дитину Квіткою чи Дзвінкою, бо для нас ближчі ті, які вам видаються новомодними. Хоча насправді це просто іноземні імена, здебільшого поширені в Польщі і для поляків вони є настільки традиційними, як у нас Галі, Оксани і Наталі.
Я за те, щоб дітям вибирати імена не тільки з розряду, щоб виділитись, щоб не так, як всі, але й щоб жити з цим ім"ям дитина могла без особливих труднощів.:girl_smile:
П. С. От зараз в нас "іменна" криза :) Ми з чоловіком просто не уявляємо, як назвати дитинку. Для хлопчика ім"я "захом"ячили" ще з першого очікування(хоча зараз я вже і в ньому сумніваюсь), а от для дівчинки варіантів взагалі немає. Просто жах. Багато гарних імен, якщо відноситись до них абстрактно, а коли "приміряти" на власну дитину - все не те і не так :) Халепа!

hrystusja
08.01.2010, 13:49
незнаю чи відчую я колись радість материнства (маленька депресія....:girl_cray:), але якби мені пощастило, то я б дуже хотіла Соломійку і Мар"янчика))))

Neverland
08.01.2010, 14:05
П. С. От зараз в нас "іменна" криза Ми з чоловіком просто не уявляємо, як назвати дитинку. Для хлопчика ім"я "захом"ячили" ще з першого очікування(хоча зараз я вже і в ньому сумніваюсь), а от для дівчинки варіантів взагалі немає. Просто жах. Багато гарних імен, якщо відноситись до них абстрактно, а коли "приміряти" на власну дитину - все не те і не так Халепа!
У нас теж. Точніше в мене. Як дівчинку назвати я знаю, а от хлопчика... Чоловік каже Євстахій та й Євстахій, а мені той євстахій чомусь з "костилем" асоціюється:girl_haha:
П.С. Смаки дійсно різні у всіх. Я нікого не агітую називати якимись іменами, просто мені якось нові тенденції запозичень не дуже до душі. А от старослов"янські:girl_in_love:
П.П.С. Сьогодні вичитала цікаві імена Позвізд і Позвізда:girl_haha: Мабуть дитинку в школі би потім довго дражнили.

Oddly
08.01.2010, 14:57
каже Євстахій та й Євстахій
а як зменшено-пестливе? Євчик? Євко?
просто цікаво стало

Neverland
08.01.2010, 15:42
просто цікаво стало
От я якраз не знаю як зменшено-пестливе... Може Євчик або Сташек...

Borodinka
08.01.2010, 15:43
Можна і Стасік.

Kasia
08.01.2010, 15:43
якби я надумала назвати дитину Квіткою чи Дзвінкою,
як на мене, дуже гарні імена. хоча , раніше думала інакше.

Уляночка
08.01.2010, 15:51
як на мене, дуже гарні імена. хоча , раніше думала інакше.
хі-хі..я навіть знаю чому....

а моя мама на свята розпитувала мене про пошуки імені для молодшого...Марчик і Святик їй сподобались...

---------- Додано в 15:51 ---------- Попередній допис був написаний в 15:49 ----------

Як я Вас розумію .
Дівчатка,а як вам ім"я для дівчинки -Гафія, а для хлопчика -Гнат ?
для себе, чи для подруги підбираєте:girl_in_dreams:

Neverland
08.01.2010, 16:00
Марчик і Святик їй сподобались...
Гарні імена :)

Зануда
08.01.2010, 16:16
як на мене, дуже гарні імена. хоча , раніше думала інакше
А я хіба кажу, що негарні? ;)

Natalya
08.01.2010, 17:01
Марчик...
А Марчик то Марко чи Маркіян?

Уляночка
08.01.2010, 17:10
від Марко - Марчик, від Маркіян- Маркіянчик...:girl_crazy:

Kasia
08.01.2010, 17:12
А я хіба кажу, що негарні?
ні не кажете. :girl_smile:
я мала на увазі, що то на мою думку. і усе.:girl_smile:

Natalya
08.01.2010, 17:15
А на коли чекаєш народження малюка? Іменини Марка якраз є в квітні, на початку травня. Святослава - 6 липня :).

Уляночка
08.01.2010, 17:18
А на коли чекаєш народження малюка? Іменини Марка якраз є в квітні, на початку травня. Святослава - 6 липня
я знаю, що Марка 8 травня є....мені в другій травня половині народжувати

Liliyah Romanova
08.01.2010, 17:30
мені в другій травня половині народжувати
О, я теж була роджена в другій половині травня. :shy: Правда, на Акакія :girl_crazy:
А тут дивилася? http://maxybaby.net.ua/index.php?loc=art_rem&art=christian_names&month=may
http://days.pravoslavie.ru/Days/20100418.htm

Laskava
08.01.2010, 22:58
Дівчата, ось що свого часу зберегла у себе на комп'ютері

Как назвать ребенка? Этот вопрос волнует родителей еще до рождения ребенка.
Имя, отчество и время рождения каким-то образом неразрывно связаны с характером и судьбой человека.
Каждая буква имеет свой смысловой и эмоциональный оттенок. Смысл имени можно получить, суммируя смысл каждой буквы. К примеру, возьмем имя Анна. В нем две буквы "а". Во всех языках это символ начала, желание что-то начать и осуществить. "Н" (да еще удвоенная) - символ внутренней силы, желание не принимать все подряд, без разбора. Отсюда "Анна" - разумная инициатива.
Следует отметить, что влияние каждой буквы в имени не одинаково по силе. Наиболее выражена буква, начинающая слово, затем наиболее слышимая и повторяющаяся не один раз. Ученые разделяют имена на ущербные и перспективные. Выявлена закономерность: родитель доволен своим ребенком в том случае, если в его собственном имени и в имени отпрыска совпадает хотя бы одна гласная буква. Минимум хлопот доставляют дети, если их назвали в честь отца или матери (Александр Александрович, мать Анна и дочь Анна и т.д.).
характеритику имен по буквам в их составе смотрите в табл.2
При выборе имени особое значение имеет и время года, когда родился малыш.
Не зря в прошлые столетия детям выбирали имена по календарю (святкам). "Подходящим" является самое близкое к дате рождения (изначально - к дате крещения) имя. (см. табл 1)
Детям, родившимся зимой, надо давать мягкие, певучие имена, чтобы не усугублять суровость, заложенную самой природой.
Дети, родившиеся весной, проявляют гибкость в различных ситуациях, но не имеют бойцовских качеств. Это можно подкорректировать более <жестким> именем. Это придаст им уверенность в себе и будет защитой от жизненных невзгод.
Дети, родившиеся летом, горды, отважны и настойчивы в достижении цели, активны.
Дети, родившиеся осенью, реалисты. Мало кому верят на слово, обязательно все проверяют сами. Имеют ясный и уравновешенный ум, спокойный и легкий характер. Бережливы, знают цену деньгам, запасливы.
Нередко при крещении ребенка священник не находит выбранного вами имени в святках и предлагает окрестить ребенка другим именем. Ничего страшного в этом нет. Наши предки давали детям два имени. Под одним крестили и оставляли его в тайне от посторонних, а в обращении к ребенку называли его другим именем, выбранным ими.
Выбирая имя, родители ребенка должны обязательно учитывать то, как оно сочетается с отчеством, гармоничен ли звуковой ряд. Например, правильным будет Родион Михайлович, Мила Евгеньевна, Дорофея Владимировна, Тарас Вячеславович.
Не рекомендуется называть детей в честь умерших родственников и ныне здравствующих дедушек и бабушек. Взято з http://www.femina.com.ua/a/362.shtm

Vona
09.01.2010, 00:43
А мені подобаються такі імена:

чоловічі

Яків
Марко
Ілля

жіночі

Єлена
Анна
Ксенія

Але я вважаю, що ім"я має гарно звучати разом з призвищем та по-батькові!
А найголовніше воно має подобатися батькам!

P.S. знаю такий випадок, що подружжя і батьки сперичалися яке ім"я дати дитині. Вони зробили так: коли немовля норадилося, принесли його до хати, вони написали імена на маленьких листочках і поклали на груди дитині і вона зачепила одне рукою, воно впало, і так і назвали дитину(сама собі ім"я вибрала)! Ось така історія!:girl_claping:

Liliyah Romanova
09.01.2010, 00:47
P.S. знаю такий випадок, що подружжя і батьки сперичалися яке ім"я дати дитині. Вони зробили так: коли немовля норадилося, принесли його до хати, вони написали імена на маленьких листочках і поклали на груди дитині і вона зачепила одне рукою, воно впало, і так і назвали дитину(сама собі ім"я вибрала)! Ось така історія!
Знаю схожу історію, але там дитині імена читали. І на яке засміялася - те й дали.

skarlet
09.01.2010, 01:44
Дуже вдалий вихід би був з нашої ситуації. Ми з чоловіком ніяк не могли зійтися в виборі імені. Мені таки довелося поступитися:girl_sad:
На рахунок Гафійки - дуже гарне ім"я, ніколи ні від кого, окрім мами, не чула, що хочуть дати таке ім"я дівчинці.

Зануда
09.01.2010, 13:30
І на яке засміялася - те й дали.
Довго ж вони не могли з іменем визначитись. :girl_crazy:

Liliyah Romanova
09.01.2010, 15:57
Довго ж вони не могли з іменем визначитись.
Ні, доволі швидко. От лиш я забула, яке саме ім'я дитина собі вибрала.
Взагалі мені сумно, коли батьки вибирають дитині ім'я, яке вона потім усе своє життя не буде любити. Таки треба відчути, що дитині пасуватиме.

Natalysa
09.01.2010, 16:38
Ні, доволі швидко. От лиш я забула, яке саме ім'я дитина собі вибрала.
Взагалі мені сумно, коли батьки вибирають дитині ім'я, яке вона потім усе своє життя не буде любити. Таки треба відчути, що дитині пасуватиме.
А по церковних канонах дитина сама собі приносить імя. Якщо народжується хлопчик і в цей день є певного святого, то так і потрібно називати дитину. Допустимо є вибір імені в районі 8 днів - до наречення імені, або на день хрестин.

Liliyah Romanova
09.01.2010, 16:46
А по церковних канонах дитина сама собі приносить імя.
То я таки мала бути Акакія? :girl_crazy:
У Католицькій Церкві з тим не так суворо, в принципі. Те ім'я дають другим зазвичай.

Natalysa
09.01.2010, 16:56
Те ім'я дають другим зазвичай.
Я такого не розумію. Що значить друге імя? Це так тільки, щоб рахувалось, а називати по іншому.В православній церкві такого взагалі не практикують.
А що в районі 8 днів там було з імен тільки це імя було?А в день хрестин?????
До речі, знаю сімї, коли люди моляться певному святому, і в честь нього називають дитину.Таке також дозволено по канонах Церкви.

Liliyah Romanova
09.01.2010, 17:09
А що в районі 8 днів там було з імен тільки це імя було?А в день хрестин?????
А мене хрестили Лілією, так що іменин у мене нема. У православній церкві мене би не запричащали саме через ім'я. Правда, мені й так не можна там причащатися, бо сопричастя нема між Церквами.
Я такого не розумію. Що значить друге імя? Це так тільки, щоб рахувалось, а називати по іншому.В православній церкві такого взагалі не практикують.
Тут у документах треба вписувати два імені (якщо вони є). Те інше називають "середнє ім'я".
Я теж багато чого не розумію з того, що є в інших церквах, ну але є, значить має бути. Я й не мушу розуміти, зрештою.

Чула, що бувають випадки, коли священики вважають обране батьками ім'я невідповідним і хрестять таким, яке вважають правильним. Цікаво, наскільки то правда.
До речі, знаю сімї, коли люди моляться певному святому, і в честь нього називають дитину.Таке також дозволено по канонах Церкви.
А не розкажете більше про це, бо виглядає трохи дивно. Пригадую, як митрополит Іларіон писав, що люди мали таких своїх святих у хатах, бо просто замінили ідолів-божків на ікони якогось святого, тобто за суттю своєю така практика є язичеською. Але то він описував давні звичаї, а зараз то як виглядає?
До речі, ви уточнюйте, що канони Православної Церкви, бо Католицька теж має канони. Думаю, вони трохи різняться.

Natalysa
09.01.2010, 17:18
До речі, ви уточнюйте, що канони Православної Церкви, бо Католицька теж має канони. Думаю, вони трохи різняться.
Добре, буду уточнювати.

А мене хрестили Лілією, так що іменин у мене нема. У православній церкві мене би не запричащали саме через ім'я. Правда, мені й так не можна там причащатися, бо сопричастя нема між Церквами.
Лілія у православній Церкві, це похідне від Лія, а Лія - зі Старого Завіту, дружина Якова. А для чого сопричастя, коли ви є прихожанкою Католицької Церкви?

А не розкажете більше про це, бо виглядає трохи дивно. Пригадую, як митрополит Іларіон писав, що люди мали таких своїх святих у хатах, бо просто замінили ідолів-божків на ікони якогось святого, тобто за суттю своєю така практика є язичеською. Але то він описував давні звичаї, а зараз то як виглядає?
Олександр Свірський є помічником тих людей, які мріють про дитину чоловічої статі. Мої знайомі мали 2 дівчат, коли жінка в досить зрілому віці завагітніла, то хотілось сина. Бог послав, і вони назвали сина Олександром. Для них це не ідол, бо вірують в Бога і дякують Йому. Але вважають, що Олександор Свірський допоміг їм просити Господа.

Liliyah Romanova
09.01.2010, 17:26
Лілія у православній Церкві, це похідне від Лія, а Лія - зі Старого Завіту, дружина Якова. А для чого сопричастя, коли ви є прихожанкою Католицької Церкви?
Та Бог один. А ті правила - людська річ від і до. Хіба ні?Лілія у православній Церкві, це похідне від Лія, а Лія - зі Старого Завіту, дружина Якова. А для чого сопричастя, коли ви є прихожанкою Католицької Церкви?
А коли іменини тоді?

Natalysa
09.01.2010, 17:32
бог один, але канони в нас різні.

А коли іменини тоді?Праведної Лії в останню неділю перед Новим Роком(1 січня)-Неділя праотців, тому кожного року іншого числа. Я навіть іконку бачила праведної Лії.

Зануда
09.01.2010, 17:52
Те ім'я дають другим зазвичай.
Та й то - виключно при бажанні батьків.

sofcja
09.01.2010, 18:07
сьогодні наснилось що вродила другого синочка (діток ще не маю, але хочу 2 синів) і кричала на всю хату до чоловіка, що пора кумові Остапові дзвонити і на хрестини маленького Остапчика кликати:girl_crazy:
так що одного точно так назву, ну дуже вже ім'я до серця припало:girl_in_love:

прочитала попередні дописи і згадала як наш священник був проти подвійного імені, тому похреснику дали одне Владислав:girl_in_love:
сестра з чоловіком ніяк ім'я вибрати гне могли, але мені малий приснився: наче тримаю його в церкві на руках і заспокоюю , звертаюсь по імені. я тоді ще навіть хресною не мала бути.навіть про те не думала. а встала зранку з ліжка і за півгодини по телефону дізналась що буду хрещеника мати))))
хлопчика до останнього думали назвати або Данило або Віктор. за 5 хв до хрестин сестра вирішила що хоче Влада і більше на жодні провокації не піддасться. от так Владика))))

Natalya
09.01.2010, 21:34
Допустимо є вибір імені в районі 8 днів - до наречення імені, або на день хрестин.
В районі 8 днів від чого? Народження чи і народження і хрестин?
Я про таке не чула. Імя синові я вибрала ще до народження, з чоловіком погодили його на 12 тижні вагітності, коли нам повідомили, що в животику не Настя :). Народилась дитина за 9 днів до своїх іменин, а хрестили через 6 днів після них :). Про дату самих іменин я теж дізналась вже під кінець вагітності. Випадково вгадали або так і мало бути...

sofcja
09.01.2010, 22:16
та за ті дні не заморочуйтесь надто. головне щоб імячко канонізоване мала, тобото хрещена іменем, яке має покровителя. ну не хрестять в нас Афродіт і тому подібного:girl_crazy:
дитина матиме ангела охоронця на все життя і привязка до днів народження чи іменин не конче потрібна.

мене хрестили в іменини на Соофії Софією в церкві св. Софії. але мама про дату, що то іменини якраз і про те що це церква святої дізналась згодом:girl_smile:

знаю що тепер противляться священники подвійне імячко дитині давати, бо матиме одразу двох ангелів. а за церковними законами - ангелів людина сама собі має заслужити власними вчинками і поклонінням Богу. тому з народження має бути лише один...

Зануда
09.01.2010, 22:35
дитина матиме ангела охоронця на все життя
:) Ангела охоронця дитина матиме незалежно від імені, а ім"я дає нам святого покровителя.

Liliyah Romanova
09.01.2010, 22:43
знаю що тепер противляться священники подвійне імячко дитині давати, бо матиме одразу двох ангелів. а за церковними законами - ангелів людина сама собі має заслужити власними вчинками і поклонінням Богу. тому з народження має бути лише один...
Ото люди навигадують. :xaxa: Цікаво, чи в тих вигадках своїх не плутаються. :girl_crazy:
О. Ігнатій колись у гаю дівчинку з трьома іменами хрестив, і ніц страшного не сталося. Ангели не билися, пір'я не летіло. :girl_wink:

sofcja
09.01.2010, 22:46
то не люди понавидумують. то так в мене влітку було. і 3 священники з подвійним хрестити не хотіли не розумію чому?:girl_sad: і таке от дурнувате пояснення дали....

а з агнелами то чиста правда. спитайте в свого отця . їх до 7 може бути)
повезло тій дівчинці!

In4a
09.01.2010, 22:49
А мене ще в 1982 році хрестили як Інна, а тепер святий отець сказав, що не можна було, бо це чоловіче ім"я (як, до речі, і Римма)...

Liliyah Romanova
09.01.2010, 22:53
то не люди понавидумують. то так в мене влітку було. і 3 священники з подвійним хрестити не хотіли не розумію чому? і таке от дурнувате пояснення дали....Дійсно дурнувате пояснення, погоджуюся тут цілковито. А чого кажете, що не люди видумують? Невже священики вже не люди? :xaxa:

а з агнелами то чиста правда. спитайте в свого отця . їх до 7 може бути)
Та яка різниця, скільки ангелів? І де ви таке вичитали про їх кількість? У Біблії такого не пригадую. Та й імена (http://ru.wikipedia.org/wiki/Ангел) в ангелів (принаймні кількох) нам відомі, як от Михаїл, Гавриїл, Рафаїл (їх у Біблії знайти можна). Христин, Насток, Олегів, Ярославів та інших серед імен ангелів нема. Не скидайте все в один мішок, бо каша вийде.А мене ще в 1982 році хрестили як Інна, а тепер святий отець сказав, що не можна було, бо це чоловіче ім"я (як, до речі, і Римма)...
Цікаво чому не можна... У мене малий хрещений Дарієм (фактично в нього покровителька свята Дарина), і ніц, файна й мудра дитина. Розбишакувата правда, але тут не вина імені, тільки мами й тата, які такі самі були. :xaxa:

(а святий отець - то ви про Папу Римського?)

Зануда
09.01.2010, 22:54
бо це чоловіче ім"я
І як звучить чоловічий варіант імені?

колись у гаю дівчинку з трьома іменами хрестив,
В Іспанії (от не знаю чи досі діє така традиція) чим більше імен - тим більше святих заступників. Отам імена: половина літанії до всіх святих. А в нас 2 і вже проблема. :girl_haha:

Іспанка
09.01.2010, 22:59
В Іспанії (от не знаю чи досі діє така традиція) чим більше імен - тим більше святих заступників. Отам імена: половина літанії до всіх святих. А в нас 2 і вже проблема.
Там не тільки з іменами така історія,а й з прізвищами - при народженні може даватися кілька імен і записуються прізвища батька та матері.Тому може бути Марія Ісабель Фернандес Гарсія або ше якось завернутіше:girl_crazy:

In4a
09.01.2010, 23:07
а святий отець - то ви про Папу Римського?
:xaxa: та ні, про православного...

І як звучить чоловічий варіант імені?
Так і звучить - Інна.

Liliyah Romanova
21.01.2010, 21:06
А мене щось ніяка робота не чіпається. Лажу по нету і хлопчачі імена перебираю.
Сподобалися два: Іреней та Серафим, а Роман проти обох. А мені більше ніц не подобається... А мені хотілося, аби були Дарко та Ірко. Ото пожалілася і йду далі марудити по нету...

Уляночка
21.01.2010, 21:09
А мене щось ніяка робота не чіпається. Лажу по нету і хлопчачі імена перебираю.
Сподобалися два: Іреней та Серафим, а Роман проти обох. А мені більше ніц не подобається... А мені хотілося, аби були Дарко та Ірко. Ото пожалілася і йду далі марудити по нету...
Ірко..то як повне?????

Virginia
21.01.2010, 21:12
Іреней
В мене є один знайомий з таким іменем його в честь баби назвали!, то він дуже схожий на дівчинку! Доречі, знаю також багато дівчат Саш, то вони на хлопчиків похожі! Напевно в тому щось є....

Liliyah Romanova
21.01.2010, 21:12
Ірко..то як повне?????
Іреней. Є такий святий - Іреней Ліонський. Саме ім*я означає "миротворець". От я подумала, що може, після Дарія Завойовника мого буде хтось спокійніший трохи. :girl_haha:
І з прізвищем таке співзвучне! :girl_in_love:
А Роман каже, що англомовні язика зламають... :(

Virginia, Іреней то не жіноче ім*я. ;) Я багато Ірків знала - дуже мужні хлопці.

Ніколь
22.01.2010, 11:23
Лілю, а чому Ви дівчачі імена не перебираєте? А може в Вас дівчинка буде? Чи Ви впевнені що хлопчик? :)
Ми свого часу теж чекали хлопчика, всі в роду в чоловіка хлопчики... і в бабусі його два сини, і в тата і в дядька по два сини, і чоловіка перша дитина син... я вже була впевнена що також син буде, імячко вибрали... аж потім нам на УЗІ дівчинку роздивились...... то срочно почали вибирати дівчаче імья :) правда по характеру то в нас не дівчинка і чистий пацан....... певно сказалось те що половину її життя в животику ми її хлопчиком називали )))

Liliyah Romanova
22.01.2010, 14:44
Лілю, а чому Ви дівчачі імена не перебираєте? А може в Вас дівчинка буде? Чи Ви впевнені що хлопчик?
А дівчаче ім*я я вже давно маю. :shy: Тут (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=483001&postcount=28)писала.
От із хлопчачим біда. Вчепився мене той Іреней, а більше ніц не подобається... Так що я до статі не прив*язуюся, просто перестраховуюся.

levandivka
22.01.2010, 15:20
мені хотілося, аби були Дарко та Ірко.
ТАК і буде: Дарко і Ірка (котора Магдалина)...

Уляночка
22.01.2010, 16:18
ТАК і буде: Дарко і Ірка (котора Магдалина)...
Ви вгадуєте чи пророчите? Варто на третє ризикнути..ми б вже косинку на голову зав"язали..так як радив мій тато, аби дівку мати?:girl_haha:

SOLODKA
22.01.2010, 22:27
Косинка не поможе.То тре сокиру під подушку положити.Або обидва варіанти на раз.:girl_claping::girl_claping:

Іруня
23.01.2010, 14:11
Ви вгадуєте чи пророчите? Варто на третє ризикнути..ми б вже косинку на голову зав"язали..так як радив мій тато, аби дівку мати?

Або нашого татка собі орендувати:girl_haha::girl_haha::girl_haha:.

Уляночка
23.01.2010, 14:15
ого татка собі орендувати.
отак я свого і шантажую..кажу, що якщо не хоче третю лялю, то я на прокат "мужа" в когось візьму....

Natalia
23.01.2010, 14:17
Уляночка, є вже варіанти імен для хлопчика?

Уляночка
23.01.2010, 14:19
Уляночка, є вже варіанти імен для хлопчика?
Варіанти є..остаточного вибору нема:girl_bye:...

Ірусь, а, може бартер,..ви нам...ми вам..і всі задоволенні:girl_wink:

Іруня
23.01.2010, 14:31
Ірусь, а, може бартер,..ви нам...ми вам..і всі задоволенні

Ну та певно!!! Хотіла би вже моєї півдівки:girl_blum:!

Уляночка
23.01.2010, 14:43
та певно!!! Хотіла би вже моєї півдівк
ти не поняв....ми вам синочка, а ви нам донечку...а то наші "кудесники" тільки на одностатевих спеціалізуюються...

Levchik
25.01.2010, 18:08
А ми свого ще рік до того, як завагітніти, назвали Левчиком. Зараз вже на 5-му місяці і у ту п*ятницю дійсно виявився хлопчик!! А я знала це як тіки побачила другу смужечку на тесті :girl_curtsey: А назвати вирішила, бо дуже мені Місто левів подобається, хоча живу далеко, як тая Роксолана... Свій серед чужих, чужий серед своїх. Ну, думаю, хай вже дитинка моя несе у собі багатство української культури, та й ім*я горде хай мій чоловічок має. Вірю, що захистить цеє ім*я від лиха...