КПК

Показати повну версію : Дитячий садок

Сторінки : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

tslezinska
05.12.2008, 17:52
Я думаю, що з садочків зробили культ, якого робити не варто було. Тепер деякі мами навіть не уявляють собі, що з дітьми можна ще якось вчинити, окрім як віддати їх у садок. А як же усілякі розвиваючі заняття - їх же так багато нині! Від 3 років взагалі така собі мінішкола вже є, там і уроки, і творчість, і організація свят...А збагрити дитину на цілий день чужим тьоткам -це найпростіше!

Xomka
05.12.2008, 17:54
мені здається, що в моїй невпевненості, боязні висловити думку при чужих людях, некомунікабельності винна відсутність садочку в моєму житті.
в першому класі я була ткою тихою, закомплексованою, маминою дитиною...
і не тільки в першому, я зовсім не пам"ятаю свої молодші шкільні роки...певно тому, що нічого цікавого зі мною не відбувалось.
з часом я трохи навчиласьвідкриватись.

Читаю як про себе, але є одна суттєва відмінність - я з 2 років ходила в садочок . Так що можливо більше характер впливає на замкненість/відкритість?

Irus'ka
05.12.2008, 18:51
Я думаю, що з садочків зробили культ, якого робити не варто було. Тепер деякі мами навіть не уявляють собі, що з дітьми можна ще якось вчинити, окрім як віддати їх у садок. А як же усілякі розвиваючі заняття - їх же так багато нині! Від 3 років взагалі така собі мінішкола вже є, там і уроки, і творчість, і організація свят...А збагрити дитину на цілий день чужим тьоткам -це найпростіше!
Власне дотримувалась такої ж думки поки не знайшли оптимальний для нас садочок:)
Садочковий культ має таке саме коріння як і різноманіті школи розвитку - такий собі "економ-варіант".
Ще раз кажу про те що зараз у Львові можна надибати багато варіантів ДЗ, кожному - своє.
І якесь у Вас надто упереджене ставлення до всіх (?) садочків?!
Якщо йдеться тільки про "розвиваючі навантаження" то їх дозувати можна (чи додавати за необхідності).
Якщо про спільне перебування мами і дитини, то тут Ви самі обираєте коли краще і як краще. Зараз в садочках проводять стільки спільних з батьками проектів (всілякі майстерні до свят, школи для батьків по підготовці дітей до читання/писання, збори, мітинги, пікніки, чаювання і т.д.) що при бажанні і можливості два дні з п'яти робочих можна проводити в садочку, треба лише встигати і мати бажання і вільний час:)
Щодо хвороб: о, якби все обходилося лише ізоляцією від садочкових дітей, не забувайте про екологію, спадковість, стан імунної системи, затроєну хімікатами їжу ...
Мої діти часто "приносять" всілякі інфекції і хворіють буває всі троє на купу, але аж ніяк не звинувачую в тому лише садочок
ІМХО- нехай краще дитина буде в колі дитячих переносників, як маю патрувати чи не пчихнув на неї туберкульозний бомж, і то на дитячому майданчику- погодьтеся в садочках таких типів нема!
Взагалі, готовність дитини до відвідування ДЗ ( так як певний етап розвитку -дуууже індивідуально) тут треба відчути і проаналізувати
Я згідна бути мамою то обов'язок (власне обов'язок, а не робота як тут писалося) без вихідних і свят. Але відокремлювати інтереси дитини від життя сім'ї, ставити їх понад власні, то якось занадто. Якщо сімейний устрій і спосіб життя дозволяє, то прошу дуже - давайте освіту самотужки, відвідуйте гуртки, винаймайте індивідуальних вчителів репетиторів, нянь... але нащо якщо добре підбраний садочок (ну плюс один-два гуртки для розвитку таланту) дає те саме:confused:

Nata
05.12.2008, 19:34
Ну так , справді, садка з його вірусами можна і уникнути,тільки ж діткам якось і далі потрібно жити у цьому світі, з вірусами , мікробами..... а де як не в садку вони пройдуть природну імунізацію?!

Ідеться по конкретну ситуацію: дитина з садочковими вірусами, коли в хаті є ще немовля. Навіщо наражати на небезпеку зовсім малесеньку дитину?

Я не є проти садочку загалом. Віддала туди одного сина і другого віддам. АЛЕ віддала дитину у три роки, коли малий вже міг мені чітко сказати що він хоче, що від нього вимагали. Окрім того, не віддаю дитину на повний день, бо бачу, що йому бракує мами з татом.
А щодо соціалізації, справді, зараз існує дуже багато різних гуртків, куди діти ходять з батьками. Прекрасний спосіб соціалізації і можливість вивчити віршики, англійську, навчитися малювати чи стати новорічною сніжинкою.

Nata
05.12.2008, 19:37
Мої діти часто "приносять" всілякі інфекції і хворіють буває всі троє на купу, але аж ніяк не звинувачую в тому лише садочок

Ну... не знаю. Петро майже не хворів, поки в садочок не пішов. А тепер постійно соплі, кашель і малого "нагороджує" своїми вірусами.

Irus'ka
05.12.2008, 19:40
Ідеться по конкретну ситуацію: дитина з садочковими вірусами, коли в хаті є ще немовля. Навіщо наражати на небезпеку зовсім малесеньку дитину?
А щодо соціалізації, справді, зараз існує дуже багато різних гуртків, куди діти ходять з батьками. Прекрасний спосіб соціалізації і можливість вивчити віршики, англійську, навчитися малювати чи стати новорічною сніжинкою.
А звідки впевненість що на гуртках оті діти, що ходять з батьками не є переносниками якоїсь інфекційної хвороби?!!! Чи на гуртках батьки свідоміші аніж "садочкові"?:)
Ну... не знаю. Петро майже не хворів, поки в садочок не пішов. А тепер постійно соплі, кашель і малого "нагороджує" своїми вірусами. А може справа просто в тому що вихователі не уважно пильнують за дітьми? Раджу простежити!

Nata
05.12.2008, 20:34
А може справа просто в тому що вихователі не уважно пильнують за дітьми? Раджу простежити!

Про свідомих батьків. Принаймні я себе маю за свідому маму і якщо побачу на занятті хвору дитину, то піду звідти.
Щодо вихователів. А Ви думаєте я не спостеігала? Чи я не знаю кому віддала в руки дитину !? Це явно віусні інфекції. Я тісно спілкуюся з батьками із нашої групи і бачу "загальну картину": один прийшлов із соплями - півгрупи сопливить.

kati
05.12.2008, 21:45

а хыба ваша дитина не сидить з нянькою?:):):)
Це

як називаэться?

Irus'ka
06.12.2008, 09:48
Маю свіжу інформацію до обговорення - буквально зі вчорашнього семінару для батьків. В нашому садочку активно впроваджують освітню програму залучення в групах. Тобто групу разом із здоровими дітками будуть відвідувати і дітки з вадами розвитку (ДЦП, синдром Дауна, аутизм). Інформація подавалася для остаточного погодження з батьками разом із видрукованим буклетом про переваги програми для усіх сторін. Сприйнято батьками було з певним конфузом і мовчанкою!???
А якої Ви думки?

kati
06.12.2008, 11:20
мені здається це не дужа хороша ідея. перш за все дітки з вадами будуть себе не комфортно почувати в колі здорових дітей, вони не зможуть так само бавитись, стрибати. скакати.....та і взагалі дітям з адами потрібен особливий підхід, особлива програма, вони не можуть займатись по тій самій програмі що і здорові діти.

Дана
06.12.2008, 12:05
Я би погодилася на перебування дитини у такій групі, не бачу тут ніяких проблем, мою дитину дітки з вдами нічого поганого не навчать і хвороби у них не заразні, а от моя дитина може дати дитинці з вадами дуже багато, найперше те що вона дитина, так не така як усі але дитина, з нею бавляться, спілкуються, дитина буде тягнутися до інших дітей. Я не вважаю за добре що таких дітей ізолюють від решти діток в окремі групи. Моя дитина має розуміти що зовнішний вигляд чи певні відхилення від норми це не дає права ставити на дитинці клеймо. Діти набаго легше і простіше відносяться до діток з певними потребами ніж їхні батьки.

Nata
06.12.2008, 12:09
У мене в класі вчився хлопчик із ДЦП. Батьки спеціально дали дитину в нормальну школу, щоб він не надто відрізняся від інших. Зрозуміло, що відмінником він не був, але й негативу не відчував. Ніхто жодного разу його не образив, не обізав, ми не відносилися до нього як до іншого, хлопець номально закінчив школу.
Ще один мій однокласник не ходив. Від народження. Закінчив школу зі сібною медаллю, а друзів у нього стільки, що не в кожної здорової дитини стільки є.
До чого це я? Все залежить від батьків, їх ставлення до дитини з особливими вадами і вміння правильно підготувати дитину.
Я не проти такої практики, всі ми люди. Чим же відрізняються здорові діти від діток із вадами? Навіщо їх ізольовувати без крайньої потреби? На мою думку така практика вчить дітей бути терпимішими один до одного.

Гелена
06.12.2008, 19:45
Маю свіжу інформацію до обговорення - буквально зі вчорашнього семінару для батьків. В нашому садочку активно впроваджують освітню програму залучення в групах. Тобто групу разом із здоровими дітками будуть відвідувати і дітки з вадами розвитку (ДЦП, синдром Дауна, аутизм). Інформація подавалася для остаточного погодження з батьками разом із видрукованим буклетом про переваги програми для усіх сторін. Сприйнято батьками було з певним конфузом і мовчанкою!???
А якої Ви думки?

я теж вважаю що це правильно
користь буде для всіх дітей - для хворих, бо вони будуть більше спілкуватися і краще розвиватися
для здорових - бо навчаться нормально реагувати хворих діток і нормально будуть до них ставитися, то виховає їх терпимішими і добрішими до інших

бо часом можна спостерігати і неадекватні реакції: деякі здорові діти на хворих пальцями показують, бо не вміють інакше поводитися
так що програма хороша :y:

Yaremko
06.12.2008, 20:54
В "Школі св. Софії" вже давно у класі вчаться діти здорові і неповносправні. Особисто я можу сказати що результати навчання тих дітей є дуже добреми якщо вони вчаться у звичайному класі, здорові діти тоді є більш добріші до таких дітей. Звичайно ті діти вчаться по своїй програмі і атестуються при спеціальній комісії.

Irus'ka
07.12.2008, 00:06
Я не буду коментувати своє запитання, лише поділюся як сильно зворушило мене коли півгрупи діток допомагали спускатися по сходах новенькій (!) дівчинці з ДЦП. Кому від того може бути зле?

maluw
07.12.2008, 21:51
Ми ходимо в той що на Сахарова, але він не зовсім на Сахарова. І не такій вже він крутий, бо ми не є круті. Коштує це в місяць близько 500 грн. Харчування дуже гарне, умови також. Навчальна програма добра. Є певні труднощі з керівництво, але то таке. Дитині дуже подобається. Вихователі добрі. Моя дитини змінила 3 садочка, тому в мене є досвід різних садочків - і цим я задоволена. І ціна не дуже велика. Але є вступний внесок і його розміри залежать від можливості батьків. Якщо щось більше цікавить пишіть.

мене більше цікавить
записуватись туди треба наперед?
якщо є,можна телефон і адресу?

maluw
07.12.2008, 22:10
А за дитячі садки на Городоцькій нічого не знаєте?

tslezinska
08.12.2008, 15:33
а хыба ваша дитина не сидить з нянькою?:):):)
Це як називаэться?
Так, сидить, але на заняття з дитиною ходжу і буду ходити Я.

мені здається це не дужа хороша ідея. перш за все дітки з вадами будуть себе не комфортно почувати в колі здорових дітей, вони не зможуть так само бавитись, стрибати. скакати.....та і взагалі дітям з адами потрібен особливий підхід, особлива програма, вони не можуть займатись по тій самій програмі що і здорові діти.
Ага, ви, напевно, таких дітей би десь ізолювали подалі від суспільства...Я точно не помилилася щодо ваших поглядів на життя...Ви не хочете вирізнятися з-поміж натовпу, хочете бути такою, як всі і думати так, як всі...Хоча у вас, напевно, багато однодумців...

kati
08.12.2008, 15:38
ну тоді якщо ви лишаєте дитину на няньку то і не потрібно тут разглагольствувати нарахунок того хто яка мама, .

Ага, ви, напевно, таких дітей би десь ізолювали подалі від суспільства...Я точно не помилилася щодо ваших поглядів на життя...Ви не хочете вирізнятися з-поміж натовпу, хочете бути такою, як всі і думати так, як всі...Хоча у вас, напевно, багато однодумців...

Добре , напишу розширено, що я думаю з приводу поєднання здорових і хворих діток. Так всі тут гарно пишуть про те, що яка це гарна ідея, що здорові дітки вчаться милосердю..і.т.д і.т.п. А що таке перебування дасть хворим дітям? Всі знають що такі хвороби як ДЦП, синдром дауна не виліковні, АЛЕ батьки в силі зробити так щоб ці дітки змогли нормально вчитись у звичайних школах, спілкуватись з однолітками. Для цього потрібно з маленького віку займватися дитиною, для цього створюються спеціальні центри, як приклад "ДЖЕРЕЛО" на сихрві, там відповідно підготовлений персонал, фізіотерапевти, педагоги, психологи, які ВМІЮТЬ займатися з дітками з особливими потребами.І якраз ті дітки потім зможуть нормально ходити до школи. А який сенс від звичайного садка? Вихователі впомині не вміють працювати з хворими дітками, .Взяти банальне заннятя по аплікаціі, те що зможе зробити здорова дитина, хвора не зможе, або на це потрібно набагато більше часу.
Нажаль дуже шкода що державі хворі діти не потрібні,і таких центрів як джерело дуже мало, і існують вони виключно за рахунок спонсорів.

так що tslezinska, ви глибоко помиляєтесь,що я б таких діте ізолювала, я б хотіла щоб держава дбала про таких дітей!
А щодо того що я думаю так я к більшість.....Так, а шо в тому поганого? Мене влаштоввують ті знання , які набуті роками, і новаторства мені не потрібні
як ви мислити я точно не буду:)

Ольга
08.12.2008, 16:00
Всі знають що такі хвороби як ДЦП, синдром дауна не виліковні,
тому можливо не варто це розглядати як хворобу? Зі мною працює хлопчина, і дуже навіть успішно працює! Має авто, у добрих стосунках з колегами, толковий спеціаліст... а якби він навчався ізольовано то чи став би він настільки адаптованим до життя?

tslezinska
08.12.2008, 16:00
ДЦП невиліковне??? Навіть з нашою препаскудною медициною, нашою бідністю...вже виліковне. І є навіть у Львові садок, куди ходять дітки-аутисти, там спеціально обучений персонал. От тільки у нас звикли всіх "не таких" розпихати по "спеціальних центрах", після яких людина з вадами навряд чи інтегрується в суспільство. У нас люди на візках не хочуть на вулицю виїжджати. Знаєте, чому? Бо для них лічені заклади мають спеціально облаштований пандус чи низько розташований дзвоник, а до Оперного їм зась! Бо там сходи високі, і ніхто їм не поможе по тих сходах піднятися...І виходить, що ми, так "дбаючи" про інвалідів, насправді робимо все для того, аби вони ховалися по хатах і носа не показували на вулицю...

kati
08.12.2008, 16:03
тому можливо не варто це розглядати як хворобу? Зі мною працює хлопчина, і дуже навіть успішно працює! Має авто, у добрих стосунках з колегами, толковий спеціаліст... а якби він навчався ізольовано то чи став би він настільки адаптованим до життя?

як не розглядати як хворобу, те що є хворобою! А може ваш співробітник тому і такий як всі що з ним займались у дитинстві! я ще раз говорю, що маю на увазі не школу, а саме адок , ранній вік.

kati
08.12.2008, 16:05
ДЦП невиліковне??? Навіть з нашою препаскудною медициною, нашою бідністю...вже виліковне. І є навіть у Львові садок, куди ходять дітки-аутисти, там спеціально обучений персонал. От тільки у нас звикли всіх "не таких" розпихати по "спеціальних центрах", після яких людина з вадами навряд чи інтегрується в суспільство. У нас люди на візках не хочуть на вулицю виїжджати. Знаєте, чому? Бо для них лічені заклади мають спеціально облаштований пандус чи низько розташований дзвоник, а до Оперного їм зась! Бо там сходи високі, і ніхто їм не поможе по тих сходах піднятися...І виходить, що ми, так "дбаючи" про інвалідів, насправді робимо все для того, аби вони ховалися по хатах і носа не показували на вулицю...

Так ДЦП не виліковне. А чому зразу звикли" розпихати"....ви хоч знаєте як тішаться батьки які мають змогу попасти в такі центри, які зміни за короткий час проходять з іхніми дітками!!!!!

Ольга
08.12.2008, 16:10
які зміни за короткий час проходять з іхніми дітками!!!!!
думаю ці дискусії треба перенести в іншу гілку, але чи знаєте Ви с-ки місць є в Джерелі, а який попит...

kati
08.12.2008, 16:13
знаю.,на роботі мала клієнта який є спонсором ДЖЕРЕЛА, багато ввід нього чула про цей заклад, тому і кажу як важливо перебування діток в такий центрах і як шкода що їх так мало

tslezinska
08.12.2008, 16:15
ДЦП виліковне, можу вас запевнити. Нині існують спец. методики: заняття з конями, дельфінами..До речі, такі заняття благотворно впливають не лише на ДЦП, а й на аутизм. Звичайно, батьки тішаться...чого ж їм не тішитися? От тільки питання: з дитиною в центрі займаються (нехай навіть все життя), а що поза центром? Що чекає цих дітей в реальному житті? Коли навколо такі ж інваліди, все набагато простіше: ніхто не тицьне в тебе пальцем, не скаже поганого слова...А коли потрапляєш в середовище нашої, перепрошую, бидлоти, яка шалено тішиться, коли когось зачепить словом чи дією....що тоді? То чому б не віддавати цих діток з самого дитинства до садочка, до здорових діток?

kati
08.12.2008, 16:29
такі центри є чудовою підготовкою дитини до школи та до життя в суспільстві загалом....

Гелена
08.12.2008, 18:30
А щодо того що я думаю так я к більшість.....Так, а шо в тому поганого? Мене влаштоввують ті знання , які набуті роками, і новаторства мені не потрібні
як ви мислити я точно не буду:)
головне вміти відрізняти новаторства від знань набутих роками :xaxa::xaxa::xaxa:

такі центри є чудовою підготовкою дитини до школи та до життя в суспільстві загалом....

як вони готують до спілкування хворих дітей зі здоровими?
а особливо здорових з хворими? діти бувають дуже жорстокі, якщо вони не будуть змалку виховуватися разом, то потім можуть неадекватно ставитись до хворих діток
якщо не почати з садка, то що буде робити в школі хвора дитина?

irushka
08.12.2008, 21:30
Не знаю чи помітили ви, що діти раннього віку не сприймають дітей зі згаданими хворобами "не такими" як вони. У нас є сусідський хлопчик, він відстає у розвитку, не знаю який саме діагноз у нього, але діти бавляться з ним так само як із здоровими, жодної різниці. Чому у старших дітей виникає таке дике ставлення до "інших"?

СОФІЯ -СОНЯ
08.12.2008, 21:40
Зачепило про ДЦП. Лікують, лікують і ще раз лікують! І братися за це потрібно чимраніше!
ось кілька статей на цю тему
http://www.dcp.com.ua/cptreatment.php?itemid=12
http://www.osvita.org.ua/news/38346.html

Улянка
08.12.2008, 21:54
Трошки до попередніх дописів....
От пишете що діти які ходили в садочок більш комунікабельні. Мене в садок віддали ще до року. Я скорше віднесу себе до людей які мають комплекси та труднощі у спілкуванні. Зате мій чоловік у садочку не був і дня. Спільну мову знайде з ким завгодно і коли завгодно. Не залежно від віку та уподобань співрозмовника

kati
08.12.2008, 21:59
Зачепило про ДЦП. Лікують, лікують і ще раз лікують! І братися за це потрібно чимраніше!
ось кілька статей на цю тему
http://www.dcp.com.ua/cptreatment.php?itemid=12
http://www.osvita.org.ua/news/38346.html

Отож бо.....лікують, але в спеціальних центрах. А про яку кондуктивну педагогіку або іпотерапію може йти мова в звичайному дитсадку. Нажаль ....

Олька
09.12.2008, 01:37
Трошки до попередніх дописів....
От пишете що діти які ходили в садочок більш комунікабельні. Мене в садок віддали ще до року. Я скорше віднесу себе до людей які мають комплекси та труднощі у спілкуванні. Зате мій чоловік у садочку не був і дня. Спільну мову знайде з ким завгодно і коли завгодно. Не залежно від віку та уподобань співрозмовника

По Вам не скажеш, тут Ви пишете набагато активніше, ніж, наприклад я, хоча в житті я ДУЖЕ балакуча, аж занадто, просто я більше "читач", ніж "писач":)))), але Ваших дописів багато!!!!!:y:

Улянка
09.12.2008, 09:58
По Вам не скажеш, тут Ви пишете набагато активніше, ніж, наприклад я, хоча в житті я ДУЖЕ балакуча, аж занадто, просто я більше "читач", ніж "писач":)))), але Ваших дописів багато!!!!!:y:

В інтернеті якось простіше. написала, перечитала, підредагувала:)
Ще боюся за садок ось чому: хто дасть точну гарантію що дитині в садку не зроблять щеплення? Питаю тому що моя мама казала що її навіть не попереджали коли мені робитимуть хоч я мала жахливі реакції на них і вона сварилась та все рівно вже ввечері ставили перед фактом що дитині зробили щеплення

kati
09.12.2008, 10:10
[QUOTE=Улянка;396945]В інтернеті якось простіше. написала, перечитала, підредагувала:)
Ще боюся за садок ось чому: хто дасть точну гарантію що дитині в садку не зроблять щеплення? /QUOTE]
ніхто в садку без вашого дозволу не зробить щеплення. Завжди кажуть що ось сьогодні, наприклад прийдуть робити манту, і питаються чи робити вашій дитині. Якщо ви відмовляєтесь то треба принести довідку з поліклініки

Улянка
09.12.2008, 10:15
Завжди кажуть що ось сьогодні, наприклад прийдуть робити манту, і питаються чи робити вашій дитині. Якщо ви відмовляєтесь то треба принести довідку з поліклініки

Довідку відмови?

kati
09.12.2008, 10:17
Довідку відмови?
Взагалі в мого малого всі прививки є, тільки манту я не роблю.
Приклад, привожу зрануку дитину в садок, мені кажуть ..сьогодні роблять діткам манту, вам робити? Кажу НІ....просять принести довідку від участкової. Іду в поліклініку і за 10 грн маю довідку що зроблене манту

Колись так, робили всім щеплення в садку без попереджень, а тепер ні, тому що знають що багато відмовляються від прививок.Так шо за то точно нема чого переживати

Улянка
09.12.2008, 10:36
Колись так, робили всім щеплення в садку без попереджень, а тепер ні, тому що знають що багато відмовляються від прививок.Так шо за то точно нема чого переживати

Знаєте, я вже щось нікому не вірю. Одна забуде запитати, інша зробить.... Напевно треба наводити знайомства на шоколадній фабриці і періодично нагадувати вихователькам і няням про себе цукорками....

Яська Березнева
09.12.2008, 10:39
В інтернеті якось простіше. написала, перечитала, підредагувала:)
Ще боюся за садок ось чому: хто дасть точну гарантію що дитині в садку не зроблять щеплення? Питаю тому що моя мама казала що її навіть не попереджали коли мені робитимуть хоч я мала жахливі реакції на них і вона сварилась та все рівно вже ввечері ставили перед фактом що дитині зробили щеплення

Моїй малій в садку медсестра просто дала направлення на манту в дільничу поліклініку. Я принесла до медсестри туди. Вона питає: ви будете робити манту? Кажу: не буду. Стільки наслухалася про всілякі ускладнення після того... Вона каже: добре, я вам запишу, що у вас зроблено. І все.

Улянка
09.12.2008, 10:43
Стільки наслухалася про всілякі ускладнення після того... Вона каже: добре, я вам запишу, що у вас зроблено. І все.

Якщо ходитимемо в один садок то мене влаштовує що дають направлення на щеплення в поліклініку.
А ви взагалі з прививками в садок йшли? Чи ні? Якщо ні то чи важко було влаштовуватись?

kati
09.12.2008, 10:44
Знаєте, я вже щось нікому не вірю. Одна забуде запитати, інша зробить.... Напевно треба наводити знайомства на шоколадній фабриці і періодично нагадувати вихователькам і няням про себе цукорками....

:y::y::y: а без того теж ніяк

kedio
09.12.2008, 12:17
не думаю, що ДЦП лікується, а дітки-аутисти це інша планета та інші методики. В садочку діти з дцп та здорові знаходять собі мову, а от батьки не дуже. А ще найбільше безпорадні вихователі, бо ані хочуть змиритися з тим, що вони таки МУСЯТЬ працювати хоча б з одною-двома дитинами, ані не хочуть підівчитися трошки більше про методику праці з такими дітьми.

СОФІЯ -СОНЯ
09.12.2008, 12:33
не думаю, що ДЦП лікується,

Я вже десь писала - довгий час працюю, окрім основної роботи в медико-психологічній консультації. За останні три роки діагноз ДЦП ми зняли 5 діткам дошкільного віку. Ну, звичайно, їх лікували, возили у спеццентри і т. д. А якщо віддавати у звичайний пересічний дитсадок - тричі варто подумати і ОБОВ"ЯЗКОВО познайомитись і побачити чи можливо знайти спільну мову із вихователем, психологом, завідувачкою. Якщо вашу дитину заздалегідь сприймають як проблемну - не йдіть у такий садок!!!

Ольга
09.12.2008, 12:38
А ще найбільше безпорадні вихователі, бо ані хочуть змиритися з тим, що вони таки МУСЯТЬ працювати хоча б з одною-двома дитинами, ані не хочуть підівчитися трошки більше про методику праці з такими дітьми.

Та власне, що казати про особливих дітей, якщо вихователі і в звичайній групі не можуть дати собі ради... максимум можуть прочитати казочку - це вся робота...

СОФІЯ -СОНЯ
09.12.2008, 12:55
Та власне, що казати про особливих дітей, якщо вихователі і в звичайній групі не можуть дати собі ради... максимум можуть прочитати казочку - це вся робота...

Я - за реформу! Участь батьків у житті дитсадка, в атестації вихователів (до речі, формально таке є, тільки хто ж думку батьків вивчав коли-небудь?), тестування на профпридатність, дні відкритих дверей, групи по 10-12 діток і ще багато за що! Як довго цього прийдеться чекати! Може, для внуків? Хоча скільки мені до внуків - років 7-10?

kedio
09.12.2008, 13:47
Участь батьків у житті дитсадка:)
До складу педагогічної ради
дошкільного навчального закладу можуть входити голови батьківських
комітетів, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері
дошкільної освіти за наявності ліцензії.

Педагогічна рада дошкільного навчального закладу:

оцінює результативність реалізації Державної базової програми та хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей по кожній віковій групі;
розглядає питання удосконалення організації навчально-виховного процесу у дошкільному навчальному закладі;
визначає план роботи дошкільного навчального закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;
затверджує заходи щодо зміцнення здоров'я дітей;
обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
аналізує проведення експериментальної та інноваційної діяльності у дошкільному навчальному закладі;
визначає шляхи співпраці дошкільного навчального закладу з сім'єю;
розглядає питання морального та матеріального заохочення працівників дошкільного навчального закладу;
заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;
затверджує план підвищення педагогічної (фахової) майстерності педагогічних працівників;

закон про дошкільну освіту

Tanju
09.12.2008, 20:29
ДЦП виліковне, можу вас запевнити. Нині існують спец. методики: заняття з конями, дельфінами..До речі, такі заняття благотворно впливають не лише на ДЦП, а й на аутизм. Звичайно, батьки тішаться...чого ж їм не тішитися? От тільки питання: з дитиною в центрі займаються (нехай навіть все життя), а що поза центром? Що чекає цих дітей в реальному житті? Коли навколо такі ж інваліди, все набагато простіше: ніхто не тицьне в тебе пальцем, не скаже поганого слова...А коли потрапляєш в середовище нашої, перепрошую, бидлоти, яка шалено тішиться, коли когось зачепить словом чи дією....що тоді? То чому б не віддавати цих діток з самого дитинства до садочка, до здорових діток?

Об этом и речь, что в обычных садиках с такими детками не будут проводить занятия на конях и дельфинах. К таким детям нужен специальный подход, забота и внимание специалистов,которых, к сожалению в обычных садиках не найти.
Я только "за" то чтоб дети здоровые и не очень как можно больше общались, но я двумя руками ЗА то ,чтоб к детям с особыми потребностями был особый подход, и именно для этого нужно побольше специальных реабилитационных центров, где есть специалисты, которые научат и помогут такому ребенку общаться со здоровыми сверстниками.
А не пускать все это на самотёк в обычных дет. садах.

Яська Березнева
09.12.2008, 21:46
Якщо ходитимемо в один садок то мене влаштовує що дають направлення на щеплення в поліклініку.
А ви взагалі з прививками в садок йшли? Чи ні? Якщо ні то чи важко було влаштовуватись?

Всі питання щодо влаштування в садок ми вирішували з завідувачкою. За прививки вона не питала. Тільки треба було зробити мазки на ентеробіоз три рази, аналізи крові, сечі і калу і пройти диспансеризацію. Мала має всі планові прививки.

СОФІЯ -СОНЯ
09.12.2008, 21:56
:)
[COLOR="Red"][CODE]До складу педагогічної ради
дошкільного навчального закладу можуть входити голови батьківських
комітетів, фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері
дошкільної освіти за наявності ліцензії.

закон про дошкільну освіту

Пан гуморист? У нас Конституція - просто гарна книжечка, а ви про закон про дошкільну освіту...:umbrage::umbrage::umbrage:
Я про реальні реформи в реальному житті, законодавча база - не показник, на жаль...

амелі
11.12.2008, 16:16
До семи років у дітей формується імунітет як у дорослих і вони хворіють значно менше,незалежно від того були вони у садку чи ні.
Я теж про це неодноразово чула від педіатрів. В період 4-6 років у діток змінюється лейкоцитарна формула крові,стає схожою на ф-лу крові дорослої людини, а після 7 років дитячий організм реагує на збудників хворіб як дорослий.
У моєї коліжанки син за 5 років перебування у садку ( пішов у 1,5 роки на повний день) приносив додому лише краснуху,вітрянку та...глисти.Класичні ОРВІ їх минали увесь період.А от коли пішов до школи- пішло те, що минало в садку.Кажу зараньше- в школі дитині подобаться, вчиться вже 2 роки дуже добре, так що психологічний чинник можна відкинути.
Стосовно того чи варто давати дитину до садка чи ні- це залежить від багатьох факторів, зокрема, навіть від того, чи дитинка інтроверт чи екстраверт. Екстраверти легко вживаються в великі дитячі колективи,комфортно себе у них почуваються,їм дитячі садки "за щастя".Інтраверти більш комфортно себе почуватимуть у різноманітних дитячих гуртках,ніж в дит.садках.Розкутості в спілкуванні та сміливості у публічних виступах таким діткам дитячий садок навряд чи додасть."Відчуття бути не у своїй тарілці" у таких малюків може викликати психологічні фактори будь-яким чином залишитися біля мами вдома, ане в садку, звідси і безконечні "соплі-вуха.... з садку".

irusia29
11.12.2008, 16:41
Порадьте будь ласка в якому із садків (район Зеленої) нормальні вихователі??? Це, я так розумію, рідкість... Наперед вдячна

Nata
11.12.2008, 17:22
Порадьте будь ласка в якому із садків (район Зеленої) нормальні вихователі??? Це, я так розумію, рідкість...

??? Походіть, подивіться, чого відразу рідкість?

kati
11.12.2008, 17:44
...а ще щодня два заняття, ліпка, малювання. музика, рідна мова......А казочки діткям читают перед сном:)

Ольга
11.12.2008, 18:02
...а ще щодня два заняття, ліпка, малювання. музика, рідна мова......
Вам пощастило.. у нас нема такого...

kati
11.12.2008, 18:11
шкода.....
Я тому так і вихваляю садок, що дуже задоволена вихователями

kedio
11.12.2008, 18:40
дуже задоволена вихователями
це напевне єдиний критерій, за яким дитину можна дати в садок. В нас садок наприклад чудовий, а виховательки - ні. От і дитина приносить пусті фрази додому (пусті і за змістом і за формою)

Nadijka
11.12.2008, 21:10
це напевне єдиний критерій, за яким дитину можна дати в садок. В нас садок наприклад чудовий, а виховательки - ні. От і дитина приносить пусті фрази додому (пусті і за змістом і за формою)
Як я вас розумію...:(

Olenka
11.12.2008, 23:04
Дівчата, хтось писав, що дитину водить в садок Св. Софії на Сахарова. Дайте, будь-ласка, координати. Точну адресу і телефон до кого можна звернутися. І там директор ще п. Оксана Кочерган?

Irus'ka
11.12.2008, 23:27
Здається Yaremko вже десь мене направляла. О, вже знайшла:Ну це не так бо садочок Св. Софії це є від приватної школи Св. Софії що на Вічевій 2. Це квартира п. Оксани Кочерган. Вона спочатку була директором садочка св. Миколая а потім заснувала і була директором школу Св. Софії..
А садочок на Сахарова (а точніше на Гвардійській) то садочок св.Миколая. Завідувачка - Олеся Пасічник:)

odree
12.12.2008, 00:49
Ось саме в тему пригадався анекдот про виховательку :) (сподіваюсь це не буде розцінено як оффтоп)

Воспитатель в детсаде помогает мальчику натянуть ботинки..... Он попросил
помочь, и здесь было над чем повозиться: ботинки застряли где-то на
полпути, и ни
туда, ни сюда...
Когда воспитательница, наконец, натянула второй ботинок, пот с неё
лил градом. Она готова была рыдать, когда этот мелкий выдал: "А они не на
той ноге!". Действительно, правый ботинок был на левой ноге, а левый на
правой...
Снять ботинки было не легче, чем надеть... Воспиталка еле сдерживала себя,
натягивая правый ботинок теперь уже на правую ногу. И тут пацан
объявляет: "Это не мои
ботинки!" Она с силой прикусила язык, чтобы не наорать ему в рожу "ЧТО ТЫ
РАНЬШЕ МОЛЧАЛ-ТО???!!!" И снова она полчаса маялась, пытаясь стянуть эти ужасные
ботинки.
Когда ей это всё же удалось, он сказал: "Это ботинки моего брата. Мама
заставила меня носить их." Воспиталка уже не знала, смеяться ей или
плакать. Собрав
последние силы и терпение, она всё же натянула ботинки снова и
спросила: "А где твои
варежки?"
На что мальчик ответил: "Я запихал их в носки ботинок..."
Суд над воспитательницей начнётся на следующей неделе...

kedio
12.12.2008, 18:28
Дайте, будь-ласка, координати.
Тут (http://www.city-adm.lviv.ua/content/view/84/103/) міська рада поставила телефончики та прізвища наших золотих і неоцІнених завідувачок
І серед них телефон і Садочку СВ.М. - під назвою ДНЗ № 135

Olenka
12.12.2008, 22:00
Тут (http://www.city-adm.lviv.ua/content/view/84/103/) міська рада поставила телефончики та прізвища наших золотих і неоцІнених завідувачок
І серед них телефон і Садочку СВ.М. - під назвою

У садок Св.Миколая ми записалися як тільки народилися :) і ми вже майже половину своєї групи знаємо :)
Цікавить садок Св.Софії - потрібно знайомим. Потрібна конкретна адреса і телефон.
kedio, а вам не подобаються вихователі в Св.Миколая? Якщо не секрет, то хто саме? (Можна в ПП)

Олюська
12.12.2008, 23:12
А можна детальніше про садок св.Миколая і св.Софії?:)

Ука
12.12.2008, 23:31
садок від школи св.Софії де-факто - угода батьків про спільний догляд за дітьми. тобто юридично садочка немає. батьки зібралися в складчину й організували догляд. 3-кімнатна квартира, дві групи, спільна спальня, заняття, свята, англійська. я задоволена, дитина у вихідні проситься в садочок. що ще?
контакти в пп.

kedio
16.12.2008, 02:11
вибрати добрий садок зараз складно. Це має бути навчальний комплекс. Окрім звичних груп - облаштований зал (до прикладу - озвучення, відео), супутні приміщення (до прикладу логопедичний кабінет, гімнастичний зал, ), виховательська підготовка (до прикладу бібліотека, інтернет), облаштована територія (не просто гойдалки-стрибалки, а й столи-крісла для занять влітку).

Садок подібного типу бачив в одній українській гімназії на Лівобережжі. Покажете у Львові - буду радий - буду рекламувати.

А зараз ситуація може бути в руках завідующих, але вони "не хотять" - вони гоняться за платними групами, за кількістю (1,2 дитини на 1 м2 групи - як вам?), вони легко здруть пару (!) тисіч гривень (тіпа на римонт і на ксєракс в вчитильську). А у Львові снобізуються садки (в нас черга в садок - 10 дітей 2009 року народження-шо ви думали?!?!) думають, що вони унікальні, а насправді таких десятки. І при чому маркетинг атдихає - той садок - "канацька програма", той садок - "зайцівська програма", той садок опікує якийсь єнот або борсучок, той садок готує до політеху. І всі забули, що існує мінімум кілька дошкільних програм, в яких можна удосконалюватися і розвиватися - і давати дітям і батькам шанс на новий досвід.
А нашо? Все спрощено. Унікальних садків та методично оформлених менше 10%.

Але є великий позитив - вихователі. Якщо вона - людяна, добра, чуйна, вчиться у колег, любить спілкуватися з батьками, знає, що вона ще не знає, то в цьому випадку ви можете перебувати в найгіршому садочку, але ви маєте найкращу виховательку. І не приведи Вас Боже до зворотніх ситуацій.... Коли ви ходите в найкращий садок......
2Olenka
А що там треба говорити персонально про вихователів вашого садка? Самі вибирайте. Я ж не дослідник-таємний клієнт, щоб розпитувати. Важко рекламувати садок, навіть ваш. Головне, щоб ви в добрі руки потрапили, а тоді логуйтесь на форумі і розказуйте про свою милу і любу виховательку і рекламуйте нам і собі на радість

Яська Березнева
18.12.2008, 15:41
Мамочки, скажіть, чи правда, що вартість перебування одного дня дитини в садочку суттєво зросте? Ми платимо поки що 5 грн. за день, а тільки що почула від одної мами, що плата зросте до 17,50 грн. за день:(, зразу ж подзвонила в наш садочок, вихователька казала, що плату будуть підвищувати, але ще не знають, наскільки... Може, хтось щось знає? Я в такому шоці:8::8::8:

Nata
18.12.2008, 15:54
Ого, та за такі гроші нехай самі в садочок ходять! 17 гривень таке задоволення точно не варте :).
Я ще нічого не чула, завтра запитаю виховательки (бо сьогодні ми "сачкуємо" вдома)

Радість
18.12.2008, 16:01
Я також таке чула. Добре, що моя на безкоштовному перебуванні.

мамочка
18.12.2008, 16:11
а чому на безкоштовному перебуванні? це пільги? чи садок якийсь спеціальний?

амелі
18.12.2008, 16:12
сьогодні одна мама озвучила суму в 15 грн за день.

Радість
18.12.2008, 16:27
а чому на безкоштовному перебуванні? це пільги? чи садок якийсь спеціальний?

Так, це садочок санаторного типу. За довідку раз в пів року платиш 150гр. і все гуд. Хоча, я тільки що подумала... певно ціна за довідку також може підвищитись. Але все одно дешевше буде.

kati
18.12.2008, 17:28
а я от боюсь такі речі робити...навмисне приписувати своїй дитині хвороби....ліпше заплачу за той садок

kati
19.12.2008, 00:51
хм...якщо вартість садка так зросте.тоді скільки будуть брати няні?:8:

мамочка
19.12.2008, 08:52
від підняття цін буде тільки один великий позитив- значно зменшиться кількість дітей в садочку

kati
19.12.2008, 09:16
від підняття цін буде тільки один великий позитив- значно зменшиться кількість дітей в садочку
аякже! цікаво куди вони подінуться? всі батькі звільняться з роботи?:)

Nata
19.12.2008, 09:17
хм...якщо вартість садка так зросте.тоді скільки будуть брати няні?:8:

:xaxa::xaxa::xaxa:
А скільки у Вашому садочку беруть? Наша нянечка навіть на уродини подарунок від групи (читайте гроші) не хотіла брати.

kati
19.12.2008, 10:28
:xaxa::xaxa::xaxa:
А скільки у Вашому садочку беруть? Наша нянечка навіть на уродини подарунок від групи (читайте гроші) не хотіла брати.:

я шось не зрозуміла запитання:confused:
мала на увазі скільки будуть брати приватні няні,якщо зараз тисячі 2000 в міс.,тобудуть що п"ять?

Nata
19.12.2008, 10:55
Звиняйте, не тих нянь зрозуміла :).
А приватні нянечки ясно що більше захочуть, життя стає дороге.

kati
19.12.2008, 11:02
ага....тепер і я вас зрозуміла...питаєтесь чи шось плтимо в садку няні?:).

Звичайно від групи купляли на ДР,свято осені,миколая-цукоркии і вино.Грошей не вимагають...від себе особисто вітала вихователів на ДР малого і на миколая...я вважаю це нормальним , це подяка за гарне відношення.Грошей не ношу:)

Радість
19.12.2008, 11:16
а я от боюсь такі речі робити...навмисне приписувати своїй дитині хвороби....ліпше заплачу за той садок

:umbrage:Я теж не хочу приписувати дитині хвороби. Все одно довідку треба, просто заплатиш менше, будеш на платній основі. Так само, коли ви не водите дитину просто так до садочка більше трьох днів, довідку ж все одно треба принести.

kati
19.12.2008, 11:20
ну я коли не вожу дитину більше 4 днів( в нас саме більше 4 днів потрібна довідка) то просто дзвоню виховательці і прошу її поставити нам що ми були....я принципово не беру липові довідки

Nata
19.12.2008, 11:27
Дівчата, якщо ви не водите дітей більше N-днів у садочок, несеться довідка "за сімейними обставинами". Нас вихователька дуже просила не нести довідок про хворобу, якщо дитина просто з певних причин залишається вдома.

Я намагаюся малого водити хоча б через два дні, щоб не морочитися з довідками, а якщо не виходить, то просто прошу виховательку і нас не відмічають.

Yaremko
19.12.2008, 11:29
як мені це неподобається ті липові довідки про хворобу дитини. Це виглядає що це якийсь заклад строгого режиму що дитина мусить завжди бути в садочку.

kati
19.12.2008, 11:33
просто прошу виховательку і нас не відмічають.
я власне роблю так само....а по сімейних обставинах,це коли я наприклад знаю що наступних 2 тиждні не плануєм ходити,тоді пишу

мамочка
19.12.2008, 12:06
аякже! цікаво куди вони подінуться? всі батькі звільняться з роботи?:)

зараз дуже багато безробітних мам віддають дітей в садочки

Nata
19.12.2008, 12:26
Це справді так, у нас в групі десь третина мам сидить у декретній відпустці (хоч дітям далеко за 3 роки).

Ольга
19.12.2008, 12:48
А довідка за сімейними обставинами як пишеться? від руки мами і довільний текст?
Бо ми вже не маємо сили ходити в поліклініку за паперами...

kati
19.12.2008, 12:51
А довідка за сімейними обставинами як пишеться? від руки мами і довільний текст?
Бо ми вже не маємо сили ходити в поліклініку за паперами...

ага:)пишете на потрібний строк....тільки якщо більше 21 дня,то потім потрібно принести довідку від лікаря що дитина не контактувала з інфекційними хворими та здати мазки наглисти.

П.С
ми ніразу не здавали ті мазки...за 10 грн. пишуть....я коли почула як їх беруть:8::8::8:( 3 дні підряд в попу лізуть звичайним сірником!!!!)

Lyudik
19.12.2008, 16:34
мої малі з понеділка щось покашлювали:confused:, а так як шеф мій пішов у відпустку, то вирішила я сачканути і побути з малими дома цей тиждень, щоб не затягувати з лікуванням на свята... в середу нам позвонили, що в четвер вистава з Миколаєм і подарунки. Я сказала, шо ми по обіді тоді прийдемо на виставу, нехай нас зранку відмітять. Малі щасливі побігли в садочок дивитись на Миколая.
Все було класно, але коли я побачила, в якому стані "наші" друзі з групи:no:. Соплі з носа аж зелені, купа кашляє, в інших очі позакисали:8:. При тому, що в мене Женя вже з вівторка тільки в сні може покашляти (тому і не вела на повний день, бо думаю буде іншим заважати спати). Я на це подивилась сумними очима,:( а в понеділок ж прийдеться вести малих в садочок, бо шеф вже буде на роботі:umbrage:
А ще я вчора побачила купу "нових" дітей. Це ті, які записані, для того щоб було місце зарезервоване... В групі було певно з 30 дітей. При тому що систематично ходять максимум 22 на день...

kati
23.12.2008, 10:20
нарахунок підняття оплати в держ. садках ....Вихователька казала що була в них нарада,де завдуюча казала,що з наступного року можливо (!!!) піднімуть оплату на одну або півтора грн./день.Але не до 17 грн/день

molcha
24.12.2008, 15:14
У моєї Софійки, як піде в садок, за якийсь час соплі з"являються. Говорила з мамами в роздягалці, кажуть в них така ж проблема. Головне, що вдома це проходить. Можливо, це якесь алергічне. У них у групі (в спальні) паркет мастикували відносно недавно,може залишився запах. Але як це перевірити покоректніше?

СОФІЯ -СОНЯ
24.12.2008, 15:55
У моєї Софійки, як піде в садок, за якийсь час соплі з"являються. Говорила з мамами в роздягалці, кажуть в них така ж проблема. Головне, що вдома це проходить. Можливо, це якесь алергічне. У них у групі (в спальні) паркет мастикували відносно недавно,може залишився запах. Але як це перевірити покоректніше?

Не про дітей, але... Колись на першому курсі в універі теж паркет мастикували, то сопливила більша половина групи, а в одного хлопця навіть стався напад астми. Потім нам казали, що мастика - надзвичайний алерген!

molcha
24.12.2008, 21:53
Ну, завал. Вони чомусь помастикували пізньої осені і добре приміщення не провітрили. І що робити? Всі групи переповнені, а я на роботу ходжу...

Galyna555
29.12.2008, 17:54
Привіт дівчата, може хтось порадить хороший садочок на Чорновола, бажано в районі Арсену. Буду дуже вдячна:)

Nata
29.12.2008, 18:41
Садочок №57, за озером відразу. Ніби непоганий. Ми туди ходимо, задоволені :).
Хоча все залежить від вихователів.

мамочка
22.01.2009, 10:01
Хочу дитину весною-літом віддавати в садочок.
Скачала з інтернету які необхідно документи і т.п.
Дитина немає щеплення (те що мало бути в 1,5 року).
Тому наперед готуюся до війни
Попередньо, завідувач садочку сказала що їй всерівно чи дитина щеплена чи ні, аби довідка від лікаря була.
Коли починати "робити" довідку? Тобто коли звертатися до педіатра за довідкою про стан здоровя дитини для предявлення в дитсадок?
Я підозрюю, що через відсутність одного щеплення можуть виникнути проблеми, тому хочу мати час щоб при відмові встигнути звернутись в іншу поліклініку...
Чи є "термін придатності " тієї довідки? Якщо я її зроблю в лютому , то чи буде вона дійсна в квітні?????

mayscream
22.01.2009, 10:31
Попередньо, завідувач садочку сказала що їй всерівно чи дитина щеплена чи ні, аби довідка від лікаря була.
Коли починати "робити" довідку? Тобто коли звертатися до педіатра за довідкою про стан здоровя дитини для предявлення в дитсадок?
Я підозрюю, що через відсутність одного щеплення можуть виникнути проблеми, тому хочу мати час щоб при відмові встигнути звернутись в іншу поліклініку...
Чи є "термін придатності " тієї довідки? Якщо я її зроблю в лютому , то чи буде вона дійсна в квітні?????

Термін придатності є на аналізи на яйцеглист,якщо мені память не зраджує,і довідку варто виробляти десь за тиждень до дати першого походу дитини у садочок.Принаймні,в нас так було літом.З щепленнями мала подібну історію,але все вирішилось за допомогою 20ти грн нашому педіатру(вона просто домалювала необхідне).Це з власного досвіду.

Irus'ka
22.01.2009, 16:53
Аналіз на яйця гельмінтів дійсний лише 3 дні:8:

Nata
22.01.2009, 17:04
Мамочко, Вам справді простіше дати гроші лікарці (або медсестрі). За одне щеплення просто немає сенсу воювати.
Довідку я робила за місяць до того як піти в садочок. Аналіз на яйцеглисти донесла коли дитина пішла в садочок.

Ука
23.01.2009, 22:53

аналіз на гельмінти дійсний 3 дні, але його можна здавати вже після того, як підписано довідку. скільки діє довідка - не знаю, краще спитати в лікаря. Якщо плануєте воювати за щеплення, то краще залишити запас.

якого щеплення нема? кпк? кір входить в перелік обов'язкових, буде чудом, якщо вдасться підписати без нього :(

позиція завідуючої обнадіює, але все залежатиме від позиції зав.поліклінікою.

MAUSE
02.02.2009, 11:16
а яких вихователів ви би не радили. Ми оформились в ясельну групу чекаєм теплішої погоди і хотіла би знати до кого ми попадем.

kati
04.02.2009, 15:04
я в шоці з безвідповідальності деяких батьків!!!!!!!!!!!!!
.В нашій групі є дві дівчинки-близнятка,так от вони постійно ходять з соплями/кашлями....а скільки вже раз я бачила,як мам їх приводить і тулить вихователькам сиропи/каплі....щоб ті носа закапали і дали мікстуру......але випадок сьогодні то взагалі......знов ж такі привели тих малих батькі ,даютьсиропчики якісь і ще нурофен і кажуть..ЯК БУДЕ ТЕМПЕРАТУРА ВИЩЕ 38 ТО ЗБИАЙТЕ!!! то просто ....пі...ц.....,ладно соплі/кашлі,ну як вести дітей з температурою????????????????????
ладно начхати,що інших заразять...так як не шкода своїх діток?????

п.с.я знаю,де працюють ті батьки,в них магазинчики з одягом на базарі,де сидять реалізатори,реально вонимогли б бути дома з дітьми!

Nadijka
04.02.2009, 15:08

Я також....в нас аналогічна ситуація:(кожна друга мама несе мікстуру від кашлю

Радість
04.02.2009, 16:10

От я із-за таких батьків вже другий місяць не вожу малу до садочка. Добре, що в мене є можливість вдома посидіти, а в кого немає? Я, хіба, тільки звоню до виховательки і питаю, чи всі здорові діти ходять. Та де, половина хворих.

Ольга
04.02.2009, 17:05
І ми з грудня в садок взагалі не показуємося. Вихователька каже, що вся група кашляє і соплить...
Та ще й тепер лише одна вихователька, а не дві...

Ljolik
04.02.2009, 17:15
Теж не раз в садочку бачу мікстури в шафках. Ну але не дивуюсь. Добре що я маю можливість бути вдома, і моя дитина ходить в садочок на півдня - з дітьми побавитись. А є ж такі батьки яким просто немає де дитину подіти, щоб я робила на їхньому місці - не знаю.

Nata
04.02.2009, 17:16
Блін, а я думаю чого мій малий знову кашляє :). Тільки в садок пішов і вже нянечка казала, що кашляв під час сну. Завтра знову дома сидимо.

Люша
04.02.2009, 18:34
Подзвонила мамочці з групи, як відчувала, в групі карантин - вітрянка, це в принципі не страшно, але відчуваю, що з одного лікарняного піду на другій:8::8::8:

Panadolka
08.02.2009, 00:24
А ми тільки збираємося в садочок. В середу ходили до завідуючої, то сказали, що місць немає, але....
Порадувало те, що міська рада дала дозвіл на відкриття старого садочка, але потрібно повністю ремонтувати його, одним словом - з нуля.
На наступний тиждень знову йдемо до завідуючої, що вона нам скаже - незнаю.

нталька
10.02.2009, 08:44
Дівчата, розкажіть, будь ласка про садочкове меню. І як взагалі діткам то смакує.

kati
10.02.2009, 09:38
СІДАНОК/ПОЛУДНИК,(чергуються)
молочна каша
макарон з яйцем
риба з тушков.капустою/макароном
запіканка сирна з джемом
булочка
кисіль/какао/чай/молоко

ОБІД
Перше(борщ,супчики різні)
Друге-гарнір(картопля,гречка)і м"ясо/печінка(зазвичай у тушков.вигляді або тефтелі/котлети),салатик(бурячок,капуста)
хліб з маслом
чай/компот

Якщо зранку на сніданок була молочна каша,то ввечері або запіканка або риба.
В нашому садку мені досить подобається харчування Взагалі то кожен ранок вивішують меню на сьгодні.Мій малий прекрасно їсть в садку

Женічка
10.02.2009, 09:47
моя дитина певно голодна буде.....
молочного не їсть + з перших рідких страв - тільки борщики гамцяє.....
хоча, можливо, дивлячись на всю мальоту, і собі буде щось ковирятися :)

дівчатка, а скільки часу малечі відведено на обідній сон у садочку??? і з якої до якої???

kati
10.02.2009, 09:52
женічка,мій малий дома молочного теж не хоче...бо знає що в холодильниу є сир, шиночка...і каже нє кашу,канапку:),а в садку все інакше....там всі все їдять(ну звичайно є винятки...які ніфіга не хочуть,але вони і дома такі їдоки).

Сніданок 09.00-09.30
обід 12 00-12 30
Сон 13 00-15 20
полудник16 00

Nata
10.02.2009, 10:01
Ого, Каті Ви нянечкох підробляєте :).
Я про меню можу тільки від малого довідатися, бо вивішують його в іншомц крилі, а я туди не доходжу :).
Знаю тільки, що годують досить смачно (зі слів мами, котра то їла), але порції невеликі.
Женічка, у нас в групі є дітки, котрі молока на вживають через алергію. Не знаю що вони їдять зранку (бо мій і дома снідає і в садочку), але на підвечірок мами приносять чай в термосі, а нянечка наливає діткам замість молока.

kati
10.02.2009, 10:04
[QUOTE=Nata;411238]Ого, Каті Ви нянечкох підробляєте :).
/QUOTE]

та ні:))))я просто завжди в садку тримаю руку на пульсі,і намагаюсь
бути в курсі всіх справ

Ольга
10.02.2009, 10:19
Ми вдома дитині ніколи не давали пити чаю чи какао, а в садочку - основне пиття дітей... для чого давати дітям до 3 років какао? Якщо можна варити компоти...

Nata
10.02.2009, 10:26
Чай, какао, часом каже, що дають каву. Навіть боюся думати що то за "каву" їм дають :).
А компоти теж дають, часом :)

kati
10.02.2009, 10:34
Ми вдома дитині ніколи не давали пити чаю чи какао, а в садочку - основне пиття дітей... для чого давати дітям до 3 років какао? Якщо можна варити компоти...

при особливих вимогах до харчування вихід тільки один-віддавати дитину в приватний садок ,де будуть готувати для дитини в індівідуальному порядку....а в держ.садках отаке харчування.
Але бачу що внашому ще так нічого...от коліжанка вчора обурювалась....в меню їхнбого садка вчора на обід буда картопля пюре і варена ковбаса:8:

Ольга
10.02.2009, 10:43
Навіть боюся думати що то за "каву" їм дають
в меню іноді писало "кава з молоком"...
віддавати дитину в приватний садок
та видно, що інших варіантів вже немає...

Irus'ka
10.02.2009, 10:48
В нашому садочку меню для дитини-алергіка можна узгодити.
Проблема в іншому - діти часто приносять з дому усілякі вафельки-смоктунці-шоколадки часом сумнівної якості, або просто зберігають в шафках тижнями, а потім "пригощають" коліжанок -:8:. Ми так атопічний дерматит побороти через "пригощання" не можемо.
А садочкове меню цілком задовольняє, при крайній потребі на вихідних вдома ретельніше балансуємо. Мене цілком влаштовує якість і гігієна приготування - сама на кухню спускалася і пробувала.
Про обідній сон в садочку: вихователі радять перед тим як віддавати дитину в садочок на цілий день поступово "підганяти" режим дня вдома під садочковий.
А kati молодець :y:: тільки таким чином можна бути спокійною за своїх дітей в садочку!

Nata
10.02.2009, 11:04
У нас вафельки-сочки приносити вихователі не дозволяють. Саме з тої причини, що воно лежить тижнями в тумбочках, а потім їдять всі накупу.

амелі
10.02.2009, 15:14
[)
при особливих вимогах до харчування вихід тільки один-віддавати дитину в приватний садок ,де будуть готувати для дитини в індівідуальному порядку....а в держ.садках отаке харчування.
Але бачу що внашому ще так нічого...от коліжанка вчора обурювалась....в меню їхнбого садка вчора на обід буда картопля пюре і варена ковбаса:8:

Ковбасу варену та какао дають, оскільки це не суперечить вимогам та нормам щодо дитячого харчування у дошкільних закладах, які були затверджені ще багато років тому, але продовжують діяти і далі. Не враховують наші нормотворці якості харчових продуктів у той період та теперішній час. ( "Організація хар-ння дітей в дошкільних закладах", затв. Міністерством охорони здоров я у 1993 р_)
Ось ще чим керуються:"Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах"

станом на 27 березня 2007 года

Орієнтовний об'єм готових страв та окремих продуктів
для дітей різних вікових груп (у грамах)

------------------------------------------------------------------
| | Об'єм їжі для дітей (вікові групи) |
| |-------------------------------------|
| | До |Від 2 до|Від 4 до | Від 5 до |
| |1 року|3 років |5 років |6(7) років |
|--------------------------+------+--------+---------+-----------|
|Каші або овочеві страви | 100 |150-180 |180-200 | 200-250 |
|(на сніданок або вечерю) | | | | |
|Чай, кава злакова, какао, | 100 |150-180 |150-180 | 150-180 |
|молоко або кисломолочний | | | | (200) |
|напій тощо | | | | |
|Супи, бульйон | 100 | 150 |150-200 | 200-250 |
| | | | | (280) |
|М'ясні або рибні страви |40-50 | 50-60 | 60-70 |70-80(100) |
|Компоти, киселі | 100 |100-120 |120-150 | 150-180 |
| | | | | (200) |
|Гарніри, у т.ч. | 90 | 100 | 120 | 130 (150) |
|комбіновані | | | | |
|Фрукти, соки |50-80 | 50-80 | 80-100 | 100-130 |
| | | | | (150) |
|Салати із свіжих фруктів і| 40 | 40-50 | 40-50 | 50-60 |
|овочів | | | | |
|Хліб житній (на день) | 10 | 30 | 50 | 60 |
|Хліб пшеничний (на день) | 60 | 70 | 100 | 110 |
При розподілі страв на порції враховується вік
дитини і індивідуальні особливості: апетит, стан здоров'я,
сприймання продуктів (не сприймає молоко, рибу, полуниці, яйця
тощо).

1.17. Консерви м'ясні, рибні та овочеві можуть
використовуватися, як виняток, при відсутності м'яса, риби, свіжих
овочів, але тільки після їх термічної обробки при приготуванні
перших і других страв.

Люша
10.02.2009, 15:26
Ковбасу варену та какао дають, оскільки це не суперечить вимогам та нормам щодо дитячого харчування у дошкільних закладах, які були затверджені ще багато років тому, але продовжують діяти і далі. Не враховують наші нормотворці якості харчових продуктів у той період та теперішній час. ( "Організація хар-ння дітей в дошкільних закладах", затв. Міністерством охорони здоров я у 1993 р_)
Ковбасу варену іноді дають, але вони ії варять перед подачею, як сосиски, тобто абсолютно всі продукти в нас у садочку проходять термічну обробку, а кава - ви бачили ту каву:xaxa:, я несквіка малому ложку чайну у чашці молока розчинила, так він каже чому така темна кава у садочку біліша. Там молоко із запахом кавового напою.:)

Irusya
10.02.2009, 15:44
Наскільки мені відомо в садочках варять каву з ячменю і цикорію, а це зовсім не зле :), а ще й корисно. Щодо ковбасних виробів - наші вихователі попереджені, що ми такого не їмо.

Досить довго воювала на рахунок цукерків, жувачок і іншого непотребу, що приносять інші діти в садок. Був випадок, коли в дитини в роті "знайшла" жуйку, як вияснилось вже до неї кимось з дітей вже пожованою, і такі речі робились в групі під наглядом вихователя! :8:

нталька
10.02.2009, 16:10
А какао чим корисне? і варена ковбаса?
А чи дозволяють свою водичку носити пити, якщо дитина того всього не п*є?

irushka
10.02.2009, 16:41
Мене це теж турбує. Ми взагалі вдома п`ємо все без цукру і мала так звикла, як то буде в садочку з тим питтям? А консерви - то взагалі, що там у них може бути доброго?!!!

Nata
10.02.2009, 16:49
Харчування у садочку не є таким поганим як може здаватися. Всі продукти свіжі, про консерви у нашому садку я не чула. Харчування більш-менш збалансоване і дієтичне. Я тішуся тим, що моя дитина їсть каші, він нарешті почав їсти овочеві салати (до садочка навіть в рота не брав салату).
Якщо є якісь проблеми із харчуванням або особливості сприйняття їжі, то це все обговорюється із вихователями і знаходиться спільно якийсь вихід.

Ольга
10.02.2009, 16:55
овочеві салати
у нас крім бурака і половинки помідора я не бачила салатів...

kati
10.02.2009, 16:58
я також про консерви/ковбасу не чула в нашому садку,а в остальному нормальне меню.
Навечерю я малому завжди готую м!ясо/рибу,ще вечором підкріпиться сиром,фруктом,йогруром....думаю того цілком достатньо дитини

Уляночка
10.02.2009, 17:43
І я харчуванням задоволена...були спочатку проблеми з сніданками, але і тепер все внормувалося і Любко почав їчти РІДКЕ молочне, бо вдома їв молочні каші тільки такі, "щоб ложка стояла"...Обіди чудові - гарніри різноманітні (рис, гречка, пшенична, вівсяна, катопляне пюре, картопля по-домашньому, макарон), обов"язково м"яско (котлети, відбивні, тушковане мяско) чи риба(смажена, тушкована, рибні котлени), омлети, молоко-булочки, капуста тушена, зрази і т.д..Супи теж різні..Напої - чаї, киселі, какао, сушка, компоти..Солодке - вафлі-печиво..Фрукти - не часто, але бачила...Одним словом з тим проблем нема..

Nata
10.02.2009, 18:02
А чи снідають ваші дітки перед садочком? Бо в нас вихователі просять не годувати зранку, бо діти відмовляються їсти в садочку, але я всеодно даю молочну кашу, Петро поки до садочку доходить вже встигає зголодніти :)

kati
10.02.2009, 18:06
ми не снідаємо,бо встаємо в 8.15,а в половині вже виходим в садок...а так зразу зі сну малий і не хоче істи.

Irus'ka
10.02.2009, 18:11
І ми не снідаємо. Лиш часом яблучко чи банан з собою даю в наплічник. А влітку водичку в пляшці зі спортивним ковпачком. Вологі\сухі серветки також зайвими не будуть.

Irusya
10.02.2009, 18:21
Ми також не снідаємо, хіба попити можна, коли попросить.
А з собою бере постійно цибулю і часник - то під час обіду в них така профілактика грипу і ГРЗ:)

Люша
10.02.2009, 18:36
А мій з дому не вийде не поснідавши і чаю не випивши:umbrage::), а в садочку прийде кашу не буде, а якщо сирничок чи ще шось то і там поїсть:xaxa:. Його баба у 17.00 забирає та ще чимось добрим нагодує зупкою чи м'ясним, рибним чимось. А дома вже перед сном ми обов'язково кашу їмо, така в нас традиція каша перед сном з великої чашки.
А в садочок раніше як починав ходити я і водичку давала, і компотік у пляшечці бо він любив перед та після сну попити собі, він маленькій був, ми з ясельок починали, у 2 рокі 3 місяці пішов у садок.:(
а потім потреба відпала та й не даю нічого давно з собою.

Annjutka
12.02.2009, 10:50
Купили квартиру на Дж.Вашингтона, пока делаем ремонт, хочу записать Ксюшку в садик в этом районе. Ей скоро три и нехочется упускать время с нашими очередями... Подскажите садик, может есть кто на Дж. Вашингтона или на Батальной

ola-lyola
12.02.2009, 11:07
А ми їмо, точніше я намагаюсь її погодувати, але незавжди виходить:-) даю щось легеньке - сирок або йогурт бо в садочку деколи на сніданок можуть дати яєшню з кукурузкою або горох, що зранку на голодний шлунок не зовсим добре.

Тетянка
22.02.2009, 13:25
Доброго дня всім мамочкам і татусям! Вибачте, може моє питання й лунало вже, але я справді не маю часу перечитувати від початку всю гілку - проблеми й технічного характеру й часового..А треба дуже - хто з присутніх давав дитину в садок на Сихові (Санта-Барбара)? Ск. коштує? З якого віку беруть? Фінансова криза дкже гостро й нас торкнулась - тре на роботу мені виходити:(, синочку 1,5 року, але квартира в кредит......доларовий:(. Якщо не важко, напишіть!

kati
22.02.2009, 13:32
а який саме садок ви маєте на увазі?
Якщо питаєтесь про державні садки,то там беруть діток з 2-ох років,в принципі реально домовитись в рік і 8-9міс,але в 1,5 ще точно не зхочуть...
В середньому влаштуватись в садок від 200 дол

Радість
22.02.2009, 13:39
Тетянка, який саме садок Вас цікавить? Я вожу свою дочку в 176, це біля 93 школи. Трошки далеко ходити, бо я теж живу біля Санта-Барбари, але знаю точно, що цей садочок є дуже хороший (старший туди ходив). Завідуюча там хороша, з нею можна домовитись. Але наврят чи Ви зможете одразу водити дитину. Скоріш за все, вже з літа. Завідуючій гроші давати не треба, а треба внести доброчинний збір в розмірі....приблизно 200 $. Правда, дехто і 300 давав, а дехто і 100. На те він і доброчинний.

Тетянка
22.02.2009, 14:16
О, дуже дякую! Він нам підходить - ми на Трильовського живем. А з якого віку беруть, не підкажете? :)

Тетянка
22.02.2009, 14:18
а який саме садок ви маєте на увазі?

тільки державні......

НАТА_христя
28.02.2009, 16:34
Мами допоможіть з вибором садочку.Відгуки про дит.садок №73:confused:

kati
28.02.2009, 17:04
http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=24984,тема про садочки

Зорянівонька
28.02.2009, 17:10
Та, якщо на кожен садочок-школи створювати тему, то.... забагато буде...

Яська Березнева
02.03.2009, 17:57
Я в шоці. Розповідала мені сусідка (її мала ходить з моєю в одну групу садка), що минулого тижня (моєї малої не було, хворіла) вивели дві групи на прогулянку, то діти... їли сніг:8:, а виховательки нічого не бачили:8:. І багато дітей лежать тепер з хворими горлами. То капець якийсь!:8::8::8:

Lyudik
02.03.2009, 18:13
Я в шоці. Розповідала мені сусідка (її мала ходить з моєю в одну групу садка), що минулого тижня (моєї малої не було, хворіла) вивели дві групи на прогулянку, то діти... їли сніг:8:, а виховательки нічого не бачили:8:. І багато дітей лежать тепер з хворими горлами. То капець якийсь!:8::8::8:
наші діти не в одну групу ходять?...
Я теж була в шоці, коли позаминулого тижня прийшла за малими, а їх вже вивели на вулицю, то півгрупи стоїть за рогом садочку і жменями пхають сніг до рота, соплі з носа, сніг на шоках поналипав, а вони щасливі... в тій "півгрупці" була і моя одна:8:, інша була біля виховательки... я підійшла і розказую, що вони роблять, а вона руками розводить, каже, що якщо зробить одній дитині зауваження, то п"ять інших тут же те саме зроблять:confused:. Висновок: вихователю краще не звертати увагу :cesored::cesored::cesored:, най собі їдять на здоров"я:no:.
Спробувала дітям пояснити, чому не можна так робити, на що вони відповіли, що крім снігу ще можна БУРУЛЬКИ смоктати...
Наслідок: другий тиждень сидимо хворі... почалось з кашлю, потім соплі, температура:(.

Despina
02.03.2009, 22:56
Купили квартиру на Дж.Вашингтона, пока делаем ремонт, хочу записать Ксюшку в садик в этом районе. Ей скоро три и нехочется упускать время с нашими очередями... Подскажите садик, может есть кто на Дж. Вашингтона или на Батальной

Є досить непоганий садок на Китайській. Гарне приміщення, беруть з 2-ох років, але туди досить тяжко попасти

Макарена
02.03.2009, 23:28
А де це такий модний садік з "розумними" вихователями?

Анута
02.03.2009, 23:51
Є досить непоганий садок на Китайській. Гарне приміщення, беруть з 2-ох років, але туди досить тяжко попасти
а на Китайській де саме?

asiana
03.03.2009, 00:26
в меню іноді писало "кава з молоком"...

та видно, що інших варіантів вже немає...

Моя добра колєжанка дуже шукає оті варіанти з приватними садочками. Може, хтось порадить, де є такі садочки і скільки то коштує на місяць?

Галченя
03.03.2009, 00:40
а на Китайській де саме?

Це, напевне, Despina має на увазі садок-школу "Веселка", що знаходиться за адресою вул. Китайська 6а (тел.75-48-89). Ми теж намагались туди попасти, однак не повезло. Хоч тепер чую різні відгуки про цей садочок...

Допис від Annjutka

А свою доцю я з вересня вожу в садочок "Барвінок"(№172) що знах. по вулиці Шафарика. Поки задоволена і харчуванням і умовами і вихователями. І, до речі, там дуже приємна завідувач. Не до порівняння з тією, що на Китайській (це з власного досвіду):)

YuliaM
04.03.2009, 00:08
Пожалуйста, помогите советом или нужным телефоном!!!:) ОЧЕНЬ СРОЧНО!!! нужен какой-то частный детский садик для сына. Ему 1 годи 10 мес. Мы живем в новом доме на Пасичной - это где массив Пасичный строится, в садик не записались, т.к. думали, что построят здесь свой. Но из-за кризиса остальные дома и садик неизвестно когда построят. И живем мы теперь далеко от жилого массива:( Это район ДБК. Может кто подскажет где тут есть частные садики? Пожалуйста, если знаете, подскажите!!!:) Нужно срочно выходить на работу!!!

мамочка
04.03.2009, 08:43
Пожалуйста, помогите советом или нужным телефоном!!!:) ОЧЕНЬ СРОЧНО!!! нужен какой-то частный детский садик для сына. Ему 1 годи 10 мес. Мы живем в новом доме на Пасичной - это где массив Пасичный строится, в садик не записались, т.к. думали, что построят здесь свой. Но из-за кризиса остальные дома и садик неизвестно когда построят. И живем мы теперь далеко от жилого массива:( Это район ДБК. Может кто подскажет где тут есть частные садики? Пожалуйста, если знаете, подскажите!!!:) Нужно срочно выходить на работу!!!

На Дністровській є державний садок. Я весною планую віддавати дитину в цей садочок....

Яська Березнева
04.03.2009, 09:36
наші діти не в одну групу ходять?...(.
А де це такий модний садік з "розумними" вихователями?

То є на вул. Ярослава Мудрого:)

YuliaM
04.03.2009, 09:53
На Дністровській є державний садок. Я весною планую віддавати дитину в цей садочок....Уже там была, но раньше травня там делать нечего - разговаривала с заведующей, она сказала, что группы переполнены и будет их расформировывать в травне, не раньше.:(

Поэтому и ищу частный мини-садик, т.к. хоть он дороже, но в нем есть шанс все же место найти:)

odree
04.03.2009, 09:57
Поэтому и ищу частный мини-садик, т.к. хоть он дороже, но в нем есть шанс все же место найти:)

все что не покупается за деньги, покупается за БОЛЬШИЕ деньги ;)

bioland7
04.03.2009, 10:39

Це точно! Гарно сказано!:):clapping:

DolceVita
04.03.2009, 13:01

правда життя в Україні :(

Анута
04.03.2009, 13:02
виникло зустрічне запитання: а у Львові існує таке як приватний міні-садок?

Галченя
04.03.2009, 13:38

Спробуйте зателефонувати в Ерудит 299-04-65. Вул Зелена 95а.

але перед тим, якщо вам не задалеко буде, то можете і в садочок" Барвінок" (№ 172) звернутись (тел. 270-57-50). Він по вул. Шафарика (бічна Батальної) знаходиться. Там зараз в групах появляються нові дітки. Може і вам пощастить.

мамочка
04.03.2009, 13:40
на стовпі біля Арсену на Зеленій побачила обьяву про домашній садочок
але нажаль оператор весь час повідомляє що номер не є дійсний...
висновок: вони існують, але шифруються:ninja::ninja::ninja:

амелі
04.03.2009, 13:45
так.Є садок пані Інни в р-ні Нового Львова. Але вони беруть лише 10 чоловік віком 4-6 років,дві виховательки,трикімнатна квартира переоблаштована в міні-садок. Мамочки, які гуляють у Стрийському парку ,можливо бачили двох жіночок середнього віку з групкою дітей 4-6 років- вони часто гуляють там.

natka75
04.03.2009, 14:06
форумлянки, чи водить хтось своїх діток в садочки в р-ні Любінська-Виговського, р-н аеропорта чи поблизу.Шукаю садочок і добрі відгуки, щоб з весни водити свого малого, в цьому районі живу недавно, тому прошу порадити:)

kati
04.03.2009, 14:10
в мому будинку э міні-садок,десь на 6 діток.доба-сто з лишнім

Анута
04.03.2009, 14:39
в мому будинку э міні-садок
а це який район?

kati
04.03.2009, 14:48
сихів :):)

Ука
04.03.2009, 14:50
в мому будинку э міні-садок,десь на 6 діток.доба-сто з лишнім

не слабо...

kati
04.03.2009, 14:52
а доброго в тому садку я ніц не бвчу: двокімната квартира,ліжка-розкладачки,подвір"я/майданчика власного немають,гуляють діти біля школи:),зрідка літом бусом їх кудась вивозять(:ninja:).....

odree
04.03.2009, 15:05
може то собы влаштувати домашній дит садок? :xaxa: і площа дозволяє і гуляти є де

ola-lyola
04.03.2009, 15:05
форумлянки, чи водить хтось своїх діток в садочки в р-ні Любінська-Виговського, р-н аеропорта чи поблизу.Шукаю садочок і добрі відгуки, щоб з весни водити свого малого, в цьому районі живу недавно, тому прошу порадити:)

Ми ходимо в школу-садок розвивального виховання "один-два-три", Любінська,89а, поблизу ринку Новий, ходимо другий рік, дуже задоволена. Набирають діток з 15 квітня, бо намагаюсь запхати туди свого похресника.
Плюс - дуже хороший колектив, коли ми прийшли просто подивитись, нам вихователі так гарно показали і розказали все ( ми ще ходили в садок № 75, так нас з вітам вигнали, сказали щоб йшли до завідуючої, бо вона бере гроші, хай і садок показує:no:)
В яслі ми прийшли з памперсом і пляшечкою, соскою, з тим, чим дитинка засинає. В яслях з дітками займається прекрасний вихователь, Ольга Григорівна, дуже гарно з дітками спілкується, вихователь від Бога.мою дитину приспали з першого разу ( в що я дуже скептично вірила). Дитя майже не плакало, бо вона настільки гарно їх забавляє піснями-віршиками, що моя мася в 2.4р. кожного дня з садка розказувала новий віршик чи пісеньку. Всі дітки цю виховательку з любовю кличуть баба Оля.
Зараз в молодшій групі, вихователі просто супер, жодного разу ніяких зауважень, хоча я дуже прискіплива до всього, що стосується моєї дитини. З дітками займається психолог, методист і музичне завняття. Психолог навіть роздає анкети батькам, щоб краще розуміти дитину.
Мінуси - старе приміщення, ясельна група на 1 му поверсі, тому там сиро. Напевно як і у всіх садках ремонти-іграшки-миючі засоби коштом батьків, але групи дуже акуратні і гарно обладнані. Зі слів інших батьків дуже вредна і вимоглива завідуюча, няні копають грядки, садять квіти і кожен день миють хлоркою сходи. Я з завідуючою близько не спілкувалась, тому особистого враження про неї немає.

нталька
04.03.2009, 16:10
Дівчата, а мене ще цікавить як у садочках стосунки діток з іншими дітьми. і особливо з малими задираками :) бо є ж такі, напевно всюди.
У нас знайома дівчинка, з якою маємо йти в одну групу такої поведінки - постійно кусає, щіпає і навіть вже підходячи ззаді дусить за шию дітей. Ми вже і не гуляємо разом, але як подумаю про таке, стає трохи моторошно.

YuliaM
04.03.2009, 16:45
на стовпі біля Арсену на Зеленій побачила обьяву про домашній садочок
але нажаль оператор весь час повідомляє що номер не є дійсний...
висновок: вони існують, але шифруються:ninja::ninja::ninja:
Согласна:) Практически нету никакой информации о частных садиках:( Хоть бы строили альтарнативу им - государственные, а то ни туда не устроиться - мест нет, ни частных нет, вернее шифруются:(

Despina
04.03.2009, 16:58
Це, напевне, Despina має на увазі садок-школу "Веселка", що знаходиться за адресою вул. Китайська 6а (тел.75-48-89). Ми теж намагались туди попасти, однак не повезло. Хоч тепер чую різні відгуки про цей садочок...

Цілком вірно, саме цей садок я і мала на увазі. Завідуюча дійсно мегера рідкісна, хоча дуже любить гроші, а тому якщо вони є, домовитись з нею легко.
Але завідуюча з дітьми не сидить. А щодо вихователів, то не знаю, як в ясельній групі, але про садочкових чула тільки позитивні відгуки.

ola-lyola
04.03.2009, 17:06
Дівчата, а мене ще цікавить як у садочках стосунки діток з іншими дітьми. і особливо з малими задираками :) бо є ж такі, напевно всюди.
У нас знайома дівчинка, з якою маємо йти в одну групу такої поведінки - постійно кусає, щіпає і навіть вже підходячи ззаді дусить за шию дітей. Ми вже і не гуляємо разом, але як подумаю про таке, стає трохи моторошно.

В нас в групі є один не особливо керований малюк, дитина не слухає навіть виховательку, одну покусав:( до дівчаток він не лізе, б'є хлопців, а один дуже спокійний і домашній хлопчик після цього навчився сам захищатись.
Тут все залежить від виховательки, вони здебільшого вміють згладжувати такі конфлікти.
Але за моїми спостереженнями садочок дуже змінює діток, вони стають організованішими і дисциплінованішими, особливо ті, які постійно з мамою або бобцею і вже не реагують на неї. При чужих людях, тобто вихователях, дітки ведуть себе чемніше, слухають їх, і велика імовірність того, що ваша розбишака в садочку буде чемна, хоча дивно, що її мама не реагує на такі витівки дитини

Zlju4ka
04.03.2009, 17:38
Сьогодні домовилась про садочок.Каti-ми в той що й ви,там так красиво навіть не подумала б.І завідуюча нормальна розумна жінка!
З першого серпня починаємо ходити!!!

нталька
04.03.2009, 17:50
Зараз "стасті" розкажу. :) Я сама не допильнувала малого, тримаючи його не руках, розслабилась. Та дівчинка відщипнула йому такий шмат мяса з ноги, що в нього і зараз шрамик є. А то було ще літом. Тому співчуваю вихователькам у садочку, бо навіть, якщо вони і дуже уважні, все ж неможливо допильнувати. Єдина надія, що діти зміняться.
Одна бабця недавно розказувала, що її онук, з яким раніше ми гуляли , і він досить відлюдькуватим був, із радістю збирається у садок, бо там його друзі. Це мрія для мене. :)

Уляночко, а що Ви розкажете? :)

нталька
04.03.2009, 17:51
Сьогодні домовилась про садочок.
З першого серпня починаємо ходити!!!

І важко було домовлятися?

Zlju4ka
04.03.2009, 18:24
НІ,зовсім не важко.Прямо сказали що до чого!!!Тішить що садочок дуже гарний і всі кошти йдуть саме на нього,а значить в певній мірі і на діток.

bioland7
06.03.2009, 10:33
А хтось вже був у дитсадку "Бебітошка" (на бічній Чорновола), які враження від садка?:)

Nata
06.03.2009, 10:39
Я читала, що там є гімнастика для діток, то хочу туди піти розпитати.

Katrin
06.03.2009, 15:30
Дівчата, хто знає щось добре або навпаки недобре про садочки біля Сокола і за Марселем і №137 (на Науковій) і садочок біля озера на Кульпарківський? Треба вибрати...:8:

Lyudik
06.03.2009, 16:01
Дівчата, хто знає щось добре або навпаки недобре про садочки біля Сокола і за Марселем і №137 (на Науковій) і садочок біля озера на Кульпарківський? Треба вибрати...:8:
Ми ходимо в садочок біля Сокола, ми задоволенні, хоча трапляються деякі неприємні дрібниці (наприклад, масове смакування снігу на прогулянці...), харчування більш-менш нормальне, малим подобається (сніданок їмо дома). Вихователі з дітьми займаються відповідно до складеного розкладу занять (музика, аплікація, малювання, розвиток мови і т.д.), кожного разу бачимо дитячі роботи, діти розказують вірші, співають нові пісеньки...
Я можу поставити оцінку "добре", але важко оцінювати,якщо немає з чим порівняти...
Я хотіла взагалі в 73 садочок попасти (біля "Барвінка"), але тепер по розмовах з батьками на дитмайданчиках зрозуміла, що він гірший...
Якщо будуть якісь конкретні питання, то питайте, радо відповім:).

Радість
06.03.2009, 17:25
Дівчата, може тут хтось є з батьківського комітету? Бо мені потрібна порада. Сьогодні в нашому садочку вийшла дуже неприємна ситуація з подарунками на 8 березня (замало подарували:ninja:). І я от тепер думаю, може то я така відстала? Що ви дарували? Чи отримують ваші вихователі подарунки після дитячого ранку і які (скільки:ninja:)?

Nadijka
06.03.2009, 19:50
Дівчата, може тут хтось є з батьківського комітету? Бо мені потрібна порада. Сьогодні в нашому садочку вийшла дуже неприємна ситуація з подарунками на 8 березня (замало подарували:ninja:). І я от тепер думаю, може то я така відстала? Що ви дарували? Чи отримують ваші вихователі подарунки після дитячого ранку і які (скільки:ninja:)?
Я...я...я в тому дурнуватому батьківському комітеті...і я організовувала подарунки на 8 березня...:8:
2 вихователя і няня - такі штучки на цукор,сіль,муку на поличці дерев'яній(їздила на гуртовню, купила по 33 грн) + коробка цукерок(15 грн)
медсестра,муз.керівник,методист - по коробці цукерок(по 18 грн)
завідуюча - вазонок(45 грн) + коробка цукерок (18 грн)
Збирали по 10 грн.

В нас поки що був тільки один ранок на Миколая, то таки дарували презенти всім вище перечисленим...по коробці цукерок+ коньяк або шампанське+ кава...
Ще один ранок буде на День Матері...то вже нам з сусідніх(старших) груп сказали шо знову треба подарки...але я троха в шоці...ну чому ми повинні дарувати подарунки до Дня Матері завідуючій??? я вобше балдю.......:bad:

Liona
06.03.2009, 20:06

я - позаштатний (:xaxa:) член батьківського комітету. Розповідаю, що дарували ми.
2-м вихователям і няні - букет троянд і конверт (кожній по 200 грн), в учительську викладачам (в нас ліцейна група, ому і викладачів завжди вітаємо) - велика коробка цукерок і шампанське, завідуючій - хороша коробка цукерок і коньяк хороший, медпрацівнику і музпрацівниці - по невеличкій коробці цукерок і шампанське. Але ми здаємо щомісяця гроші в батьківський комітет, не тільки на свята (на питну воду, деяку побут. хімію, на подаруночки дітям на ДН), по 50 грн. в міс. З тих грошей і плануємо бюджет щомісяця :)

Nata
06.03.2009, 20:26
Та-а-а, читаю і розумію, що певно ми дарували мало :). Вихователям і нянечці цукери і конверт (всього 50 гривень), а завідувачці квіти, цукерки і хорошу каву. Вирішили на 8 березня спиртне не дарувати. Хоча... це у нас "розминка" перед Днем матері.
На свята у нас не прийнято більше нікого вітати. На всякі ранки вітаємо вихователів (дякуємо за свято) і нянечку, даємо цукерки, каву, вино хороше.
У нас з батьків дуже важко гроші витягнути, мусимо виходити із того що маємо.

Ольга
06.03.2009, 21:07
але з іншого боку для чого то дарування :( звички з часів радянських чи то від кризи 90-х?
було б простіше щомісяця певну суму давати в конверті як доплату до зп і не мучити себе і виховательок подарунками...

Liona
06.03.2009, 21:29
але з іншого боку для чого то дарування :( звички з часів радянських чи то від кризи 90-х?
було б простіше щомісяця певну суму давати в конверті як доплату до зп і не мучити себе і виховательок подарунками...

воно то так... але наша завідуюча забороняє вихователям навіть подарунки брати від батьків... Сама ж, звичайно, не відмовляється від подарунків :xaxa: Так що про грошову винагороду взагалі не йдеться :confused: мусимо тихенько то все робити, аби комар носа не підточив...

Галченя
06.03.2009, 22:17

Я теж в батьківському комітеті. Читаю і дивуюсь з нашої групи. Чомусь ми вирішили вітати не сьогодні а 10числа...:confused::confused::confused:

А от з подарунками нам більше повезло, бо дві виховательки (та й нянечка) в нашій групі новенькі. Тому подарунками ще не розбаловані. Хоч до діток ставляться дуже добре, але (враховуючи категоричні протести решти батьків, щодо постійної здачі грошей, оскільки група нова - треба всього і багато) цього разу вирішили вкластись в 150 грн. на троїх. Купили по коробці конфет і набору кухонних рушничків:ninja::ninja::ninja:
Аж соромно писати після ваших подарунків:umbrage:

карапуз
06.03.2009, 23:45
І я маю "честь" бути в батьківському комітеті :8:.
Розповідаю:
-виховательці-постіль,
-іншій виховательці(вона до нас приходить лише два рази на тиждень) і няні-парфуми ,
-завідуючій-"перукарський " набір(лак,пінка,гель).В неї пишна шевелюра з "начосом" :xaxa:,їй таке знадобиться,
-методисту-кава,цукерки.
Здавали по 25 гривень.
І ось так ,на кожне свято мають бути подарунки .Навіть на свято Осені :confused:.
"Звезда в шоке":xaxa:
Треба звикати,скоро школа...

Nata
07.03.2009, 09:15
А ми вирішили давати гроші в конверті. Правда бачу, щ треба казати про збільшення суми :). Ну не виходить якось у нас із подарунками. Звідки я знаю о тим вихователям треба, вони не скажуть, а дарувати "аби було"... якось не хочеться.

А ще скажіть: яку сум ви збираєте щомісяця на потреби групи? Ми хавали по 5 гривен, тепер ніби 10. Але ж то всеодно мізер. Вихователі з того купують хімію (посуд миють, підлогу...), подарунки дітям на ДН, а ще має залишатися на іграшки :). Не дивно, що дітиська бавляться китайським непотребом.

Радість
07.03.2009, 12:22
А в нас так:
день народження - 350гр. + цукерки та шампанське
день ангела - цукерки, вино, кава
ранок - по 100 гр. вихователям, няні та завідуючій, по 50 гр. ще трьом вищестоящим
плюс до того, треба накривати стіл нашим вихователям. А вони запрошують ще інших вихователів. Минулого разу стіл обійшовся в 250 гр.
Кожного місяця в фонд садочка (вихователям) здається по 20 гр. з чоловіка.
На 8 березня ми вирішили вкластися в залишкові гроші (а на день матері вже зробити більший подарунок) і купили всім (7 чоловік) по фляшці вина та цукерків, а нашим ще й каву. Дівчата, що я наслухалась! І цукерок вони таких не їдять ("Белісімо"), і вино давно вже ніхто не п"є. Всі перейшли на коньяк. І взагалі, стидно такими подарунками вітати. Мені так обідно було:(. Ми ж дійсно хотіли на день матері їм дуже хороші подарунки зробити. Я позабирала то вино з цукерками, купила всім коньяк та великі пачки цукерок. Тепер сижу і думаю, що мені з тим всім добром робити. Хіба, якусь форумівку збирати:xaxa:

kitka
07.03.2009, 12:41
Дівчата, що я наслухалась! І цукерок вони таких не їдять ("Белісімо"), і вино давно вже ніхто не п"є. Всі перейшли на коньяк. І взагалі, стидно такими подарунками вітати.
Жах! То що, вони самі Вам таке казали, що не їдять і не п'ють таке???
От корови:cesored:, культурно кажучи...

Nadijka
07.03.2009, 12:45
А ще скажіть: яку сум ви збираєте щомісяця на потреби групи? Ми хавали по 5 гривен, тепер ніби 10. Але ж то всеодно мізер. Вихователі з того купують хімію (посуд миють, підлогу...), подарунки дітям на ДН, а ще має залишатися на іграшки :). Не дивно, що дітиська бавляться китайським непотребом.
Ми здаєм по 20 грн:no:

Радість, але я вам співчуваю...оце так кози!!!

Радість
07.03.2009, 13:01
Чесно кажучи, я від них такого не сподівалася. Ну, можна ж було просто на слідуючий раз попередити. Але от так :(

Ольга
07.03.2009, 13:55
Читаю і якось це все так принизливо звучить... коли вже це припиниться :( подарунки можна робити щиро, але не з обовязку та ще й усьому колективу.
Думаю не лише працівники садочків мають малі зп...

tslezinska
07.03.2009, 14:15
Читаю і ще раз переконуюся, що добре, що ми від садочку відмовилися...Я оці всі "обдарування" взагалі не переношу, так нагадує совдепію...Не йдеться про ті 10-20грн, йдеться про принцип. І найжахливіше, що невдоволені подарунками виховательки/нянечки потім можуть на дітях зло зганяти...

Nata
07.03.2009, 14:21
Ага, всі так гарно жаліються, що не хочуть подарунки дарувати. А хтось пішов проти системи? Ні. Ми тут пожаліємося-поплачемо і... підемо далі за подарунками.

нталька
07.03.2009, 20:04
Дівчата, читаю і слів нема! Ну як люди можуть такими бути! Так виходить, що скоро треба буде і повару і двірнику і хто там ще є в садочку подарунки носити щонеділі, бо неділя то ж теж трохи свято, нє?!
і хочуть люди, шоб в країні шось добре було!:cesored:

Співчуваю мамам. Я такого, певно, не витримаю.

Уляночка
07.03.2009, 21:08
ну то наш садочок тоді скромняга - на день вчителя, на Новий рік і на 8 березня вихователям і няні по 100 грн і коробці цукерок від усієї групи і 100 грн завідувачеві і 50 грн - методисту

карапуз
07.03.2009, 23:48
А у нас,навіть,на день Матері:8:
А на потреби садочку, здаємо по 10 гривень,з них-5 на потреби групи.
Цього місяця здавали по 10 грн на фарбу,щоб пофарбувати коридор у садочку.

фасолька
08.03.2009, 14:58
Дівчатка, допоможіть і мені у виборі садочку. Якщо чули хороші чи погані відгуки про садки в районі Привокзальна-Олени Степанівни-Шеченка, то прошу мені переказати. Про садок 26 і Арніку я тут читала, але можливо є якась свіжа інформація.
Може хтось возить діток до садку машиною, чи то важко, чи все ж легше біля дому? Дякую:)

ola-lyola
10.03.2009, 11:11
А в нас так:
день народження - 350гр. + цукерки та шампанське
день ангела - цукерки, вино, кава
ранок - по 100 гр. вихователям, няні та завідуючій, по 50 гр. ще трьом вищестоящим
:
Кошмар!!! не вихователі а вимагателі.
Я тут писала про наш садочок, так ми збирали на 8 березня по 30гр., що купили навіть незнаю:xaxa: але вихователі не вимагають, задоволені, чим привітали. Кожного місяця здаєм на миючі засоби 7гр. На потреби групи раз в пів-року по 50гр.Вищестоячим взагалі нічого не купуєм. Ставлення вихователів прекрасне, ми хотіли їм щось на Миколая подарувати, так вихователі замовили розвиваючі іграшки дітям в групу а не собі. За таке відношення мама сама хоче "подякувати" чим зможе. Хоча на мої спроби "подякувати" мене відшили,вдалося з другої спроби чоловіку :xaxa:
А в такому здирництві, як не крамольно це звучить, найчастіше винні самі батьки, особливо деякі активістки які одна наперед-другої незнають, щоб придумати, а вихователі до хорошого звикають швидко.
А давати чи ні? Я даю, бо хочеться віддячити за хороше ставлення, якщо б вимагали, тоді б не давала, бо це хамство!

Яська Березнева
11.03.2009, 12:13
Дівчатка, допоможіть і мені у виборі садочку. Якщо чули хороші чи погані відгуки про садки в районі Привокзальна-Олени Степанівни-Шеченка, то прошу мені переказати. Про садок 26 і Арніку я тут читала, але можливо є якась свіжа інформація.
Може хтось возить діток до садку машиною, чи то важко, чи все ж легше біля дому? Дякую:)

В садочок № 26 ходить моя дитина:). То є на Ярослава Мудрого. Власне, хороші відгуки про цей садочок я почула від сусідки, яка перевела туди свою онучку з Арніки, тоді я і вирішила віддати Яньку туди, та ще й це мені найближче від дому. Про Арніку сусідка відзивалася погано: бруд, таргани:cesored:, все треба було давати туди своє - постіль, посуд для дитини:8: (це слова сусідки, підтвердити чи спростувати не можу, хіба повірити:), бо не знаю ситуації особисто). Наш садочок мені дуже подобається - вихователі хороші, приміщення нормальні, акуратненькі, годують гарно, мала задоволена. Ми ходимо туди з серпня. Там є ясельна і середня групи (1-й поверх) і старша група (2-й поверх). Єдине - садочок маленький за площею (це адаптований під садочок австрійський особняк, напевно, там колись жила дуже багата родина, і в приміщеннях на стінах збереглася оригінальна ліпнина і колони у вигляді жінок), отже, діти мають одну шафку для одягу на двох, двоярусні ліжечка (у середній групі, в ясельній - традиційні дитячі ліжечка з боковинами), майданчик не дуже великий, але я вважаю, що це плюс, бо є можливість мати всіх дітей у полі зору. Ще в одної моєї сусідки дитина туди ходила - відгуки хороші. Єдине - до цього садка машиною не під"їдете, бо вул. Ярослава Мудрого так до кінця і не відремонтували (у зв"язку з кризою), і тепер вона в такому стані, що:cesored::cesored::cesored::cesored::cesored:.

Радість
11.03.2009, 12:22
А ще нам повідомили, що літом нас переводять в іншу групу (бо зараз ми в яслях, а там ліжечка маленькі і столи зі стільцями також). Так в тій новій групі треба буде робити ремонт туалету. Міняти все, від плитки до унітазів та умивальників. І винесе це в гривен 400- 500.:no:

Natalka
11.03.2009, 12:44
В садочок № 26 ходить моя дитина:). То є на Ярослава Мудрого.
Ви знаєте, в той садочок ходила ще я. Зразу спогади нахлинули. А збоку біля садочку була пекарня звідки намприносили свіжі духмяні булочки. Цікаво, вона ще є?.

Nata
11.03.2009, 13:20
Радосте, співчуваю. А як до такоо ставляться батьки? Ми наприклад збираємо по 200 гривень на півріччя (і за це купуємо подарунки, робимо поточний ремонт і т.д.) і батьки обуруються. А на таке здирництво вже б точно кіпіш піднявся.

Яська Березнева
11.03.2009, 13:55
Ви знаєте, в той садочок ходила ще я. Зразу спогади нахлинули. А збоку біля садочку була пекарня звідки намприносили свіжі духмяні булочки. Цікаво, вона ще є?.

Вже немає...:no:

Квіточка
11.03.2009, 14:51
НІ,зовсім не важко.Прямо сказали що до чого!!!Тішить що садочок дуже гарний і всі кошти йдуть саме на нього,а значить в певній мірі і на діток.

і скільки сказали дати ???? 2тис. ??? Бо в мене дів подруги минулого тижня записали на вересень і на травень то саме таку суму внесли...
А мене тепер цікавить садок в районі вул. Шевченка- центр, бо ми будемо жити не Золотій а свекруха працює в бібліотеці Стефаника(а саме вона буде малого забирати), мій чоловік відвідував садок на Єгорова, може хтось туди ходить????

kati
13.03.2009, 00:15
Читаю і ще раз переконуюся, що добре, що ми від садочку відмовилися...Я оці всі "обдарування" взагалі не переношу, так нагадує совдепію....
не тіштесь,,вас то в школі чекає.....а ми вже буем з досвідом:xaxa:

Дякувати Богу я не в батьківському комітеті.....Ми на початку року збирали по 350грн.-як порахували члени батьк.комітету,то на ремонт+на всі подарунки протягом року.Я,ідіотка,одразу всю суму і здала......таких як я назбирадось 10 чоловік( з 35)....за ці гроші вони благополучно зробили ремонт, а коли прийшлось до свят-виявляється вже нема грошей..., ще з 10 батьків вдалось вибити по 100-150 грн,пере5були свято осені і миколая.А в лютому у виховательки ДР-а грошиків нема,криза,хто не здав гроші то й вже і не здасть-бо реально немає.....от такий дурдом

правда потім видно троха позьирали грошей,бо купили "не детский" подарунок вихвательці-золоті кульчики і перстень...ну та ладно....

kitka
13.03.2009, 00:20
не тіштесь,,вас то в школі чекає.....а ми вже буем з досвідом:xaxa:
Ото вже точно, і нема тому кінця-краю, і "просвєта" не видно....:xaxa:

Zlju4ka
13.03.2009, 09:04
[QUOTE=Квіточка;422660]і скільки сказали дати ???? 2тис. ??? Бо в мене дів подруги минулого тижня записали на вересень і на травень то саме таку суму внесли...
QUOTE]

Майже.:)

iruska
17.03.2009, 19:06
Дiвчатонька!!! Допоможiть менi у виборi садочка! Може хтось з форумлянок водить своiiх дiточок у дит.садочки в р-нi Кракiвського базару (бо саме там ми живемо)? Я згодна навiть возити його в садок кудись подалi, лиш би знати, що вiн хороший!!! Наперед вдячна за всi вiдповiдi :)))

Jupiter
17.03.2009, 19:31
Дівчата, ви так всі пишете про те здирництво. Аж мені, як вихователю обідно стає. Ну як вам то подобається, ти з дітьми ппрацюєш, вчиш віршики на свято (які мали вивчитися вдома з мамою), тренуєш дикцію, інтонації, вчиш рухи і тд по сценарію. А воно виходить і як якесь:cesored: не може 2 слова докупи в старшій групі звязати. Хто винен??? ВИХОВАТЕЛЬ!!!

При тому, що робочий день до 6 години, сидиш з дитиною, доки батьки не "соїзволять" прийти. А потім ще вислуховуєш, чому в дитини носочок вдягнутий пяткою догори:xaxa: Нерви за день там змотають, що аж:8:
:xaxa:і все одно ми всі свою роботу обожнюємо!!!:xaxa: Принаймні, я:xaxa:
Ну, звичайно, ніхто не вимагає від вас золота і брюлянтів. Але якусь скромну коробочку цукорків... Ну то вже гріх отак обговорювати і кості мити. Звичайно. я не спорю: різні бувають садки, різні вихователі і завідуючі. Але всі ми живі люди. Повірте, з вашої бітьківської плати по 5,6 грн за день нам не йде ні копійки. Зарплату платить держава. І хоча б з вдячності можна вже з тими 5 гривнями раз в 2-3 міс розпрощатися спокійно.

левиця
17.03.2009, 19:39
Я погоджую попереднім дописом. Кожен би себе поставив на місце вихователя і помічника вихователя. Говорити легко, а зробити? Робота не з вдячних. Є різні ситуації і в садочку, і в школі. Проте є і хороші працівники. Всіх ставити під одну лінійку не можна. Я своїми вихователями дуже задоволена. А скільки грошей збирають, залежить від батьківського комітету, в нас все помірно 20-30 грн. на свята.

Jupiter
17.03.2009, 19:39
наш батьківський комітет збирає грошей на свята дійсно мало. Ніхто нас не задаровує. На 8 березня по 5 тюльпанів і аромалампі (думаю, лампа максимум 30-грн.). На Миколая 0, на Осіннє свято 0, на зимове - 1 коробка цукорків на всіх. Невеличка. (Мєлочь, а пріятно.) І 1 пляшка вина на всіх. На дні народження дітей буває по-всякому. Деколи дають по шоколадці, деколи вино, цукерки одне на всіх, деколи кожному пакетик. Це залежить віжд батьків. Але повірте, що ніхто ні в кого нічого не вимагає.
Але деколи ображає, що працюєш-працюєш, а тебе ще й потім звинувачують: то чому слова моїй дитині не дали на свято, то чому так багато бухгалтерія нарахувала за садок платити. Інколи буває, що щось таке видумають, що такого і близько не було. А вони доказують і роблять з тебе дурну.

Jupiter
17.03.2009, 19:43
Я розумію, нам всім, як і вам платять зарплату і ми мали б з того тішитися. Але якби ми на такому рівні виконували свою роботу, яку получаємо зарплату, то, мабуть, усі без винятку батьки були б незадоволені.
Ще раз кажу, ніхто нічого не вимагає. Але людське ставлення, думаю, ми заслуговуємо. Ну а подарунки повинні йти не від примусу "бо так треба" або "бо так і по стільки дарують всі". Це має бути від серця, з вдячності. Якщо її нема, то... Ну, самі розумієте.

kati
17.03.2009, 19:49
та ніхто і не ставить всіх вихователей під одну лінійку. В будь якій професіі є люди порядні а є сволочі...і лікарі, і міліція, і держслужбовці....всюди є різні люди....
На рахунок приємних "мєлочей"- звичайно всім подобається і приємно коли їх вітають зі святами ( мені також було приємно коли клієнти вітали мене з тим самим 8 беоезня чи іншим святом) ...
Інша справа коли в дитсадках доходить до абсурда. Взяти наш садок- вихователями задоволенна 100%. На свята я від себе особисто завжди їх вітаю....це моя подяка їм за мою дитину,за те що жодного разу не побачила малого обпісяного, замазюраного в каші або зарьованого.
Але вважаю,що обдарвувати на кожне свято завідуючу і методистку-це занадто. ( на всі свята від кожгної групи їм дарують алкоголь і цукерки)

Радість
17.03.2009, 20:36
І я вихователями задоволена. І всі ми розуміємо, що це тяжка праця. Але ж треба міру знати. Двірників ніхто не вітає на св"ята. А робота в них також не з легких. Та і деякі батьки получають мінімальну зарплату.

Ольга
17.03.2009, 21:12
вчиш віршики на свято (які мали вивчитися вдома з мамою), тренуєш дикцію, інтонації, вчиш рухи і тд по сценарію. При тому, що робочий день до 6 години, сидиш з дитиною, доки батьки не "соїзволять" прийти..
а хіба організація свят і робочий день до 6 години не є в Ваших посадових обов'язках?

Nata
17.03.2009, 21:55
Ну, звичайно, ніхто не вимагає від вас золота і брюлянтів. Але якусь скромну коробочку цукорків...
І хоча б з вдячності можна вже з тими 5 гривнями раз в 2-3 міс розпрощатися спокійно.

Ну знаєте... Всі ми працюємо, але ніхто не вимагає за роботу "дякую". Вас послухати, то ми всі просто свині невдячні, а вихователі крильцями махають.
Я згідна, зарплата у вихователів маленька, робота важка, але невже через це треба тягнути із батьків гроші?
Хоча... ми самі привчили, тепер маємо те що маємо :)

mayscream
17.03.2009, 21:57
Як на мене,віддячування вихователям є індивідуальна справа батьків. Адже у всіх різні погляди, пріоритети і врешті можливості.Мене просто шокують розповіді наших дівчат про "натякі" та відверте вимагання.Найгірше коли невдоволення подарунками чи їх відсутністю у вихователів відображається на наших дітях, на ранжуванні їх за глибиною батьківської кишені в групі.Особисто з тим не стикалась,певно пощастило з садочком,але знаю,що,на превиликий жаль, це явище є досить поширеним.

kati
17.03.2009, 22:03
[QUOTE=Nata;425257
Хоча... ми самі привчили, тепер маємо те що маємо :)[/QUOTE]

привчили...і не тільки в садках....починаючи з пологового,садок,школа,ВНЗ,жеки,лікарні,правоохоро нні органи..... всюди треба заплатити :confused:

Jupiter
17.03.2009, 22:14
а хіба організація свят і робочий день до 6 години не є в Ваших посадових обов'язках?

1. Мій робочий день до 6, а не до 6.15, 6.30 чи 7:crazy:
Організація свят - мй обовязок, але навчіть мене китайської, якщо я сама того не хочу і як не навчите, то будете "коза".:aggressive: Приємно???

Ще раз повторюся. Ніхто ні від кого не вимагає обдаровувати вихователів, принаймні в моєму садку. І від ваших, вибачте, подачок, не залежить ставлення до дітей. Ніколи. Знову ж таки в нашому садку.
Хочете подякувати - ми раді прийняти. А ні - ну то ваша справа.:)

Ну знаєте... Всі ми працюємо, але ніхто не вимагає за роботу "дякую". Вас послухати, то ми всі просто свині невдячні, а вихователі крильцями махають.
Я згідна, зарплата у вихователів маленька, робота важка, але невже через це треба тягнути із батьків гроші?
Хоча... ми самі привчили, тепер маємо те що маємо :)

Мені вас щиро шкода, що ви попали в такий садок, або десь про таке чули чи стикалися. У мене в групі не так зовсім. Зовсім не так. Я поважаю всіх батьків і всіх дітей ,роботу виконую добросовісно. Шкода, що виявилася я одна вихователька і стала грудью захищати себе, свою роботу і свій садок. Я теж маю синочка в садку (він ходить не до мене, а в інший садок). З обдаровуванням працівників садка теж стикалася і не раз, але це з вдячності за їх хорошу робоу, а не якісь побори, чи хабарі.
Ну а про свята я написала, щоб було зрозуміліше. Ти вкладаєш в це частинку душі, а люди не те що не дякують за те. Про це навіть не йдеться. А навпаки критикують так, що аж після того руки опускаються. Діти мусять не лише по сценарію слова розказати, а й заспівати пісні, затанцювати. Це вже безпосередня робота музкерівника. А якщо діти це роблять погано, то винен не музкерівник, а вихователька, бо "не навчила". Ще раз наголошую: ніхто нічого не тягне. не хочте - не привчайте і не давайте.:)

Ольга
17.03.2009, 23:31
Мій робочий день до 6, а не до 6.15, 6.30 чи
ок, а як мама забере вчасно дитину, якщо у неї теж робочий день до 18:00, а робота 40 хв від садочку?

Олька
17.03.2009, 23:45
ок, а як мама забере вчасно дитину, якщо у неї теж робочий день до 18:00, а робота 40 хв від садочку?

В держ. садках є чергові групи, які працюють до 19.30-20.00, точно не знаю, бо не було потреби, але чула, що батьки з нашої групи взнавали!

Макарена
18.03.2009, 00:08
В держ. садках є чергові групи, які працюють до 19.30-20.00, точно не знаю, бо не було потреби, але чула, що батьки з нашої групи взнавали!
Точно є і працюють до 20.00, всіх дітей збирають в одну групу і чекає одна вихователька або няня коли їх заберуть, а не кожна вихователька з одною дитиною в групі.

Ну, звичайно, ніхто не вимагає від вас золота і брюлянтів. Але якусь скромну коробочку цукорків... І хоча б з вдячності можна вже з тими 5 гривнями раз в 2-3 міс розпрощатися спокійно.
Я прибалділа, оце ніхто не вимагає? Знаєте дуже далеко від вас не втекла, працюю в освіті - ну такого навіть в думках нема. Я б в житті собі не дозволила такі слова про "скромну коробочку" від неї ні тепло, ні холодно, а осад від тих слів залишається. В нас в садочку теж ніхто не вимагав, але склалося так, що в групі більшість батьків не мали можливості чи бажання, до здавання грошей. Що порадите батьківському комітету, до якого я через своє щастя потрапила? А вихователька чи няня "скромно" просили чи то відро, чи віник, рушники і т.д.(Причому знали, що ніхто не здає) Все розумію, але я так наздавалася за всіх на ті всі речі, що на "скромну коробочку" вже не хотіла. А в себе на роботі віники, крейду, ремонт і т.д. за свої гроші купую і нікого не прошу і, знаєте, ніколи не буду.

Jupiter
18.03.2009, 07:43
дІВЧАТА! я ПРИПИНЯЮ ЦЮ БЕЗГЛУЗДУ ПЕРЕПАЛКУ. бО ВАС БАГАТО, А Я ОДНА. тА І НЕ БАЧУ СЕНСУ В ТОМУ, ЩОБ ЩОСЬ ДОВОДИТИ. Віники за свої гроші я купляю лише в сім"ю. А до групи віники купляються за ті 5 грн, які ви здаєте щомісяця на групу. Не думаю, що працівник банку купує папір чи фарбу до принтера за свою зарплату. І лікар зі своєї кишені теж не купує хворим ліки. На це мала б виділяти держава. З цього і починаймо. Що нема порядку, тому таке буває. А не поставили тут вихователя нижче плінтуса. Просто посидьте хоч годину з 40 файних маляток, а тоді скажете. Повірте, я теж, як мама дитини думала зі сторони, що це все легко і просто. побавився з дітьми, попильнував, щоб ніде не влізли, живими віддав батькам і все. Насправді це далеко не так. Існує таке поняття як комерційна етика. Я не можу тут на весь світ розтрубіти деякі нюанси роботи. Але повірте, це не так все просто, як здається на перший погляд.
А про коробочки кажу ще раз: не хочете - не купляйте. Просто якась дійсно "коза" зіпсувала комусь настрій своїми викачуваннями подарунків, а ви вирішили, що всі такі і почали на мені злість зганяти. Зрозумійте, не всі вихователі однакові, не всі гребуть гроші лопатами. І коробочки теж перепадають рідко. Так що зніміть з очей полуду і подивіться на це реально. І хоча б для себе дайте відповідь на питання: Мене хтось тягнув за руку давати щось?
У своїй ситуації скажу прямо і відверто: Я ні в кого нічого ніколи не вимагала і не вимагаю. І моє ставлення до дитини абсолютно від того не залежить. Діти приходять в садок не для того, щоб мірятия глибиною батьківської кишені, а для того, щоб їх виховували. Під час роботи ти просто працюєш, займаєшся з дітьми і не думаєш, що хто приніс і чи приніс взагалі.
Мені просто шкода, любі форумлянки, що вам довелося стикнутися з тими всіма поборами. Це неприємно, особливо коли відкрито вимагають або "натякають". Співчуваю. Але перестаньте мене "бічевать". Просто подумайте, як то працюється і спробуйте.

Точно є і працюють до 20.00, всіх дітей збирають в одну групу і чекає одна вихователька або няня коли їх заберуть, а не кожна вихователька з одною дитиною в групі.
Дівчаточка, любі! Я не про те, що посидіти треба, а про те, що приганяються шалені батьки і тебе в хвіст і в гриву за те, що носочок не там, або що в квитанції цифра завелика, або перепишіть мені в тій хвилі віршик з Кобзаря дл я моєїї дитини.:)

Я б в житті собі не дозволила такі слова про "скромну коробочку" від неї ні тепло, ні холодно, а осад від тих слів залишається.
Ага, залишається. Особли во, коли думають, що тебе тою коробочкою купили і можуть тебе замість завідуючої і методиста взувати за будь-що, що деколи навіть не стосується теми.
мВ нас в садочку теж ніхто не вимагав, але склалося так, що в групі більшість батьків не мали можливості чи бажання, до здавання грошей.
Ну то треба було зібрати збори, поговорити з вихователями, батьками і тд, все пояснити,а не тут про це щось зясовувати.
А в себе на роботі віники, крейду, ремонт і т.д. за свої гроші купую і нікого не прошу і, знаєте, ніколи не буду.
Не вірю, що ремонт класу з а свої гроші:xaxa: Про віник і крейду теж.

Макарена
18.03.2009, 10:59
Казали, що припиняєте перепалку, але дали коментар кожному моєму реченню, тож дозвольте відповідь. Не сприймайте будь-ласка все особисто, згідна, що є і дуже хороші вихователі, і хочеться вірити, що їх більшість. Але чомусь в нас так склалось, що добрий стан садочка чи школи залежить від батьківських кишень і в тому наша біда, бо замість того, щоб обговорювати методи виховання, ми обговорюємо вихователів, які, дійсно, є невинними. Це повинно вирішуватися на рівні наших посадовців, яким, на жаль, до нас дуже занизько заглядати. Але мене особисто обурює той факт, що вихователі та вчителі підтримують таку ситуацію, просячи те чи інше. Знову ж таки, вірю і знаю, що дуже хочеться і потрібно для блага наших ж дітей. Тобто, в нашій розмові може не бути кінця. Ще раз хочу підкреслити, "не вимагаємо, але ж можна хоч цукерки принести" - оце найбільше вразило. До речі, в садочку протягом трьох років здавали на ремонт даху - вже 3 роки в школі, а дах всеодно тече???
І ще одне, є дуже багато різних професій і важких, і небезпечних, але чомусь практикують подяку і зловживають нею лише на здоров"ї та дітях. ???А рівень медицини та освіти з кожним роком падає. ???

Але перестаньте мене "бічевать". Просто подумайте, як то працюється і спробуйте..

Ніхто вас не картає, навпаки, дуже вдячні за вашу нелегку працю:)Бо, дійсно, щоб працювати з такою малечою, потрібна велика любов.

Дівчаточка, любі! Я не про те, що посидіти треба, а про те, що приганяються шалені батьки і тебе в хвіст і в гриву за те, що носочок не там, або що в квитанції цифра завелика, або перепишіть мені в тій хвилі віршик з Кобзаря дл я моєїї дитини.:).

Тепер співчуваю, що й вам зустрічаються такі різні батьки.

Ну то треба було зібрати збори, поговорити з вихователями, батьками і тд, все пояснити.
Збирали, говорили, пояснювали - результат - 0

Не вірю, що ремонт класу з а свої гроші:xaxa: Про віник і крейду теж.
А щодо того, що не вірете про самостійний ремон та устрій кабінету, то заходьте в гості і оцінете 10-літній ремонт звичайною крейдою з фарбою (для краси), без вагонки і всіх європрибамбасів. А, дійсно, заплатили лише за майстрів і це, знову ж таки не з кишені батьків - державне фінансування. (Щоб краще вірилось - це не школа і не садочок, а профтехосвіта)

Nata
18.03.2009, 11:23
Думаю суперечка абсолютно недоречна. Я теж працюю в освіті і навіть думати не хочу про коробку цукерок на свята. Більше того, я взяток принципово не беру. Не для того ішла на роботу, щоб принижуватися.
Хоч працюю важко, а отримую як погодинник копійки :). І, до речі, конспекти дітям друкую вдома на власному папері :)
Але попри це я не стану захищати всіх викладачів, бо прекрасно бачу власними очима хто скільки і за що бере :).
Тому бити себе в груди і казати які ми всі хороші - смішно.
Нам підходять у садочку чергові батьківські збори. Пішла я вчора до завідувачки, вона мені відкрито сказала, що треба здавати кругленьку суму, бо до групи ще багато всього треба. А мені так гидко стало, я щодня нав"язливіше думаю про приватний садочок. Заплатив офіційно і нічого більше не хвилює...

Irus'ka
18.03.2009, 11:29
Нато, думки про приватний садочок "присаджуйте на корені" - там таке саме щомісяче добирання коштів побутує,лише ще в більших розмірах:8:. Це більшість моїх коліжанок стверджує (Ерудит, Джерельце і т.д.)

Ука
18.03.2009, 13:04
Нато, думки про приватний садочок "присаджуйте на корені" - там таке саме щомісяче добирання коштів побутує,лише ще в більших розмірах:8:. Це більшість моїх коліжанок стверджує (Ерудит, Джерельце і т.д.)

в нас неофіційний садочок, але окрім плати здавали на самому початку року буквально по 10 грн на канцелярію і потім щотижня просять приносити щось до денних тем - з поверненням або з'їданням. Типу тема - жовті фрукти, то несли яблука і банани, котрі діти там же і з'їдали. Чи минулого тижня була тема лісові звірята, то несли відповідні іграшки, котрі потім забирали додому - і більше жодних здавань!

Irus'ka
18.03.2009, 13:15
Ну це "садочковими зборами" я не вважаю. В нашому садочку (садок св. Миколая) також таке практикують. А я лише тішуся - діти дуже люблять свій "посібний матеріал" до садочку носити:)
Останні теми: баранці, дикі/ домашні звірі, часничок\цибулька, венігрет (салат), квасолька,моя улюблена книжечка і т.д.:)
Уко,а Ви часом не в садочок від Св. Софії ходите?

natka75
18.03.2009, 13:21
ой начитаюся і страшно в це все ввязуватися...ці розборки, побори, скарги, але нікуди ми від цього не втечемо....Хочу спитати чи є хтось на форумі , що водять дитину в 51 садок на Виговського???цікавлять відгуки батьків:)дякую

МарянаК
18.03.2009, 13:28
В нас, наприклад, збирають деколи гроші , але рідко:) на ремонт 50грн (зробили санітарну побілку крейдою - група "посвіжіла"), на канцтовари дали список що треба (обійшлось в 100грн), але кожен раз бачу якусь ліпнину(пластилінову) чи малюнки .От, а батьківський комітет старається до кожного "утренника" організувати святковий стіл (і дітям і вихователям), ну і памятаються дні народження. Я рахую, що то нормально. Не є аж так дуже сильні витрати (поки приємні витрати).
Можливо я повторила чиїсь слова, вибачайте, бо всього не перечитувала.

Квіточка
18.03.2009, 13:30
Ну це "садочковими зборами" я не вважаю. В нашому садочку (садок св. Миколая) також таке практикують. А я лише тішуся - діти дуже люблять свій "посібний матеріал" до садочку носити:)
Останні теми: баранці, дикі/ домашні звірі, часничок\цибулька, венігрет (салат), квасолька,моя улюблена книжечка і т.д.:)
А розкажіть детальніше про садок св. Миколая, де він знаходиться, чи ви задоволені... а садок св. Софії це де... Бо нам треба десь в центрі або в бік церкви Анни... Дякую

Irus'ka
18.03.2009, 13:47
Про садочок св. Софії знаю лише що такий є...
Садок св. Миколая знаходиться на Гвардійській. Садочок державний Умови - так собі, виховання і заняття - супер, за методою Монтессорі в тому числі. В групах по 10-15 дітей. Є три групи. Діють гуртки англійська, хореографія, театральний. Добрі вихователі. Що ще цікавить?

Яська Березнева
18.03.2009, 13:51
Воджу малу в садок з серпня минулого року. Від цього часу в нас були тільки одні батьківські збори перед Миколаєм - збирали на новий килим, штучні ялинки, подарунки дітям, іграшки в групу - по 75 грн. з людини. На фонди раз на місяць збирали по 10 грн., зараз, можливо, по 20 грн. будуть збирати. Все! Може, то просто нам ідеальний садочок попався...:clapping:
Бо нам треба десь в центрі або в бік церкви Анни... Дякую

Ну, безпосередньо біля церкви Анни садочків немає, а той садок, де моя мала ходить, то кусок пройтися від церкви Анни (№ 26 по вул. Ярослава Мудрого, див. допис № 953).

Nata
18.03.2009, 13:52
Дівчата, в будь-якому садочку доводиться щось здавати, бо держава не надто дбає про розвиток освіти. Але все має бути в міру. Скажімо, я розумію, що вихователі не можуть на 5 гривень накупити забавок і я перша в групі порушила питання про збільшення тої суми хоча б до 15. Я б й на фрукти гроші здавала для дітей.
Але коли завідувачка мені каже, що треба поміняти фіранку, бо негарна, то це вже занадто. Фіранка куплена два роки тому, ніц їй не бракує. Те саме стосується багатьох інших речей як от дорожезні вазонки (часто шкідливі для дітей) чи нові доріжки, подарунки завідувачці, медсестрі (?) і т.д.
А, ще: чула як в нашому садочку батьки жалілися, що вихователька кричала на них, бо подарували не такий подарунок. На щастя ми до тої групи не потрапили, бо я би точно вже себе не стримала :)

карапуз
18.03.2009, 14:14
Але коли завідувачка мені каже, що треба поміняти фіранку, бо негарна, то це вже занадто. Фіранка куплена два роки тому, ніц їй не бракує.
У Вашої завідуючої нема сестри ,бо як про нашу :)?
Ми рік тому робили ремонт в ігровій кімнаті ,і відповідно купували нові тюлі,світильники,килимок.То вже цього року купили новий килимок,бо лакували підлогу і вирішили (не батьки! ) ,що старий-стелити вже не пасує.А на останніх зборах повідомили,що приходила завідуюча і сказала,що світильники наші їй не подобаються(коли їх купували,то узгоджували з вихователем і завідуючою),требу купити нові,а їх не багато,але і не мало ,а 6 штук :8:І зовсім нікого не хвилює,що ми через 2 місяці із садочка вже випускаємось,і випускний скоро,і подарунки пасувало б подарувати "садочку" :umbrage:...
Я за те,що у всьому повинна бути міра і здоровий глузд :).

kati
18.03.2009, 14:30
У Вашої завідуючої нема сестри ,бо як про нашу ?

100 %%%%%%%:)

ми в червні робили в групі кап.ремонт-я писала,що збирали по 350грн.,так от коли поклеїли обої( прекрасні,голубі з ведмежатками) завідуюча сказала-погані....зривали і клеїли нові( примітивні блідо рожеві)...В групу накупили купу непоребу- кашпо на стіни,вазочки з квітами штучними,нову мийку няні- то все сказала завідуюча зробтити....але коли на трьох батьківських зборах я наголошувала щоб з тих грошей купити новий ковролін ,вихователька сказала-завідуюча не дає добро,то вже наступна група буде. А ковролін реально потрібен для дітей,бо старий худий,коций ,я пропонувала кинути на старий новий,діти постійно на підлозі і їм було б значно тепліше

Yaremko
18.03.2009, 14:36
В нас аналогічно приноситься іграшки чи матеріал до теми. мій ходить разом із Уки донечкою в одну групу садочку св. Софії

iruska
18.03.2009, 14:59
В нас аналогічно приноситься іграшки чи матеріал до теми. мій ходить разом із Уки донечкою в одну групу садочку св. Софії

Дівчатка скажіть будь ласка, а де знаходиться садочок Св. Софії, і чи задоволені Ви ним? Дякую:)

Jupiter
18.03.2009, 15:11
В нас, наприклад, збирають деколи гроші , але рідко:) на ремонт 50грн (зробили санітарну побілку крейдою - група "посвіжіла"), на канцтовари дали список що треба (обійшлось в 100грн), але кожен раз бачу якусь ліпнину(пластилінову) чи малюнки .От, а батьківський комітет старається до кожного "утренника" організувати святковий стіл (і дітям і вихователям), ну і памятаються дні народження. Я рахую, що то нормально. Не є аж так дуже сильні витрати (поки приємні витрати).
Можливо я повторила чиїсь слова, вибачайте, бо всього не перечитувала.

от саме так є в мене в групі. Тільки за ті 50 грн ремонт був зроблений повністю. На жаль, держава не фінансує нічого.

Воджу малу в садок з серпня минулого року. Від цього часу в нас були тільки одні батьківські збори перед Миколаєм - збирали на новий килим, штучні ялинки, подарунки дітям, іграшки в групу - по 75 грн. з людини. На фонди раз на місяць збирали по 10 грн., зараз, можливо, по 20 грн. будуть збирати. Все! Може, то просто нам ідеальний садочок попався...:clapping:

Це ще раз підтверджує, що ніяких поборів собі в кишеню вихователь не робить. В нас в садку теж так. Держава не дає ні копійки, тому батьки дають для своїх дітей гроші на новий килим, штучні ялинки, подарунки дітям на свята, іграшки в групу, а також на миючі засоби. Канцтовари по мірі можливості і по потребі купуються за ті 10 грн, що здають на групу. Миючі засоби, швабри, відра і тд. теж. Ми повністю тими 10 грн з людини в місяць обходимося на потреби групи. Це ще додайтев ті 10 грн входить ксерення розмальовок для дітей, ксерокси в методкабінеті різних матеріалів на заняття, заправка ксерокса і принтера в методкабінеті, передплата журналів на садок, щорічне оновлення іграшок для прикрашання музичного залу (не знаю, де вони старі іграшки дівають, але ми здаємо музкерівникові щороку на прикрашання залу). Крім того в групі мають бути різні куточки тематичні. На кожну пору року треба міняти матеріали. Це теж купується з тих грошей (по 10 грн на групу з кожного). І багато ще всякого.
Ну а про коробки я вже казала: хочете - даєте, не хочете - не даєте. До дитини ставлення не поміняється. Ну, знову ж таки кажу про себе і про свою групу. Може десь і бувають такі падлюки, про яких тут пишуть.

iruska
18.03.2009, 17:01
Прошу Вашої поради, дівчата дайте консультацію!!!
Ми живемо в р-ні Краківського базару, і я щось ніяк не можу визначитись з вибором дитячого садочку. Може хтось щось порадить за дитячі садочки в цьому районі. І будь-ласка, відгукніться, якщо ви щось знаєте про дитячій садочок в районі вул.Клепарівської? Дякую:)

Квіточка
19.03.2009, 15:22
а скільки зараз коштує день перебування дитини в державному садку?

Яська Березнева
19.03.2009, 15:27
а скільки зараз коштує день перебування дитини в державному садку?

Для дітей ясельного віку - десь 3 грн. з копійками, не пам"ятаю точно, чи 80 коп., чи 60, чи 50.
Для дітей 3-6 років - 5 грн. 60 коп.

Oddly
20.03.2009, 02:17
Прошу Вашої поради, дівчата дайте консультацію!!!
Ми живемо в р-ні Краківського базару, і я щось ніяк не можу визначитись з вибором дитячого садочку. Може хтось щось порадить за дитячі садочки в цьому районі. І будь-ласка, відгукніться, якщо ви щось знаєте про дитячій садочок в районі вул.Клепарівської? Дякую:)

цей садок від пивзаводу (принаймні, традиційно так вважається, бо був відомчий - не знаю, як зараз). здається, №96. його хвалять. але, як і в кожному садку, все залежить від вихователя.

сусідка водить свого сина туди - дуже задоволена. але з наповненням груп, ситуацією з хворобами і т.п. - все як і у всіх садках.

завідуюча - вперта і не надто ввічлива, якщо ви "з вулиці" - це об"єктивна правда, а не тільки моя думка.
дитину туди влаштовувати варто заздалегідь - бажано після дзвінка завідуючій звідкись, звідки на неї б це справило враження, а вже тоді вона обумовить всі решта "деталі" .

як є, так є.

natka75
20.03.2009, 14:28
Хочу повторити своє питання: чи хтось з форумчанок водить свою дитину в садок №51 на Виговського?маю туди піти на переговори щодо влаштування...цікавлять відгуки:)дякую