КПК

Показати повну версію : А навчіть мене... або таємниці файної господині

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

Kasia
14.07.2010, 14:52
так пекучий.
воду не кипячу. беру холодну і сиру. не бачу змісту. за 2-3 дні сіль і так розчиниться. а кип'ятити будете росіл через 3 дні.

Fleshka
14.07.2010, 15:03
А я в таку спеку хочу холодної окрошки. Але поняття зеленого не маю як вона готується. Мо хтось поділиться простеньким рецептом?

Kasia
14.07.2010, 15:11
окрошку готують в сезон редиски, яка є її складовою.

загалом складові:
яйка, редиска, огірок свіжий, пучок зеленої цибулі, пучок кріп+петрушка, варена ( дорога!) ковбаска.
заправка : квас ( саморобний, бочковий, або за відсутності - квас"Львівський" бочковий, хоча весь магазинний квас є засолодкий до окрошки, ще раз брала Ярило. теж може бути.), сметана грам 100, сік лимона, столова ложка міцної гірчиці, сіль+перець. лимоном і сметаною регулюєте кислоту страви.

охолоджуєте і смачного!

п.с. часом замість сметани даю майонез, кращий смак виходить.

п.п.с ну і головне - якщо ця страва ніколи у вашій сім'ї не готувалася і її оригінального смаку ви не знаєте, то навряд чи вам це смакуватиме. це з досвіду.
для мене - це неймовірно смачно! шкода що немає бочкового квасу, такого як на вулиці колись продавали. в сезон редиски я роблю 3л банячок і протягом доби гарно його сама гамцяю.. і так кілька разів.:girl_smile:

Suzi
14.07.2010, 18:12
Мо хтось поділиться простеньким рецептом?
Відварне мясо (телятина, свинина, курятина - що любите), варена картопля, яйця - порізати кубіками, свіжий огірок потерти, кріп перетерти з сіллю, дрібно порізати зелену цибульку, залити холодним квасом (бажано домашнім, він кислинку дає), додати сметани за смаком. Смачного :)

До речі, читала (http://vkus.narod.ru/knn/rus/okroshka/okroshka00.htm), що редиска не є традиційною складовою окрошки, це вже надбання нашого часу.
Тут (http://www.liveinternet.ru/users/2965255/post129552457/)ще трохи про окрошку.

Fleshka
14.07.2010, 18:19
ну і головне - якщо ця страва ніколи у вашій сім'ї не готувалася і її оригінального смаку ви не знаєте, то навряд чи вам це смакуватиме. це з досвіду.
для мене - це неймовірно смачно! шкода що немає бочкового квасу,
Окрошку я обожнюю, готував колись дідусь, тому смак мені знайомий. Проте не знаю який квас він брав. Пам"ятаю, що вистоював його якось декілька днів. Казав, що на магазинному вона не така. То може хтось має ще рецепт квасу такого щоб підійшов до цієї страви?

Lingerie
14.07.2010, 18:21
А в моїй сімї полюбляють окрошку на кефірі(або ще краще на домаш.кислому молоці,якщо є можливість)+всі ті ж інгредієнти,що дівчата пишуть.А я взагалі для себе роблю на кефірі і лише з огірками,помідором.редискою і кропом

Suzi
14.07.2010, 18:23
То може хтось має ще рецепт квасу такого щоб підійшов до цієї страви?
Якщо завтра можете підїхати, дам закваску. Далі до неї треба доливати кипячену воду, 2-3 ст.л. цукру, додавати декілька засушених кусків хліба (бажано Бородинського або заварного). Добу стоїть і - готово. Потім трохи попередньої закваски (той хліб замочений) викидається, додається пару косочків хліба, вода і цукор. І так кожен день :)

Kasia
14.07.2010, 21:59
До речі, читала, що редиска не є традиційною складовою окрошки, це вже надбання нашого часу.

не знаю, може. в мене готували саме так.
а також вважаю, що картопля у цій страві зайва. мені не смакує, вважаю що її дають хіба для ситності.
а для чого ви трете огірок? він не стає кашою?

Suzi
15.07.2010, 09:33
а для чого ви трете огірок? він не стає кашою?
бо

в мене готували саме так.
:)
кашою не стає, дає цікавий присмак, саме потертий, а не різаний.
Я думаю, то як з борщем - в кожній сім*ї свій рецепт.
В мене так вийшло, що крім бабиної окрошки я ніде і ніколи не їла, аж десь рік назад в Пітері спробувала в кафе. То була здивована присутністю там редиски і відсутністю огірка. А потім потрапила мені в руки книга Похльобкіна, посилання на яку я давала вище.

сяняНЯНЯ
15.07.2010, 09:42
Шукала трохи в гуглі і щось ніц толком не знайшла...
мій чоловік вдарився в рибалку і майже кожен день приносить цілу купу такої дрібноти(тюльки):girl_devil:,що я поняття не маю шо з нею робити.Може хтось підскаже якийсь рецептик,чи паштету чи ше чогось.Наперед дякую!:girl_smile:

Gysochka
16.07.2010, 14:19
а поділіться рецептом(секретом) оладок. Бо шось поки що получається одне розстройство.

Smorodynka
16.07.2010, 20:11
а поділіться рецептом(секретом) оладок.
1 скл кефіру
1 скл муки
1 яйце
0,5 ч.л. солі
1 ст.л. цукру
0,5 ч.л. соди (я не гашу)
Все збити за допомогою міксера, можна і вручну, при потребі додати ще муки. Тісто має бути консисенції густої сепараторної сметани. За бажанням можна додати до готового тіста натертих яблук. Колись я збивала в ручну, але одного разу збила міксером і вони гарно виросли і були пухкі, тепер завжди збиваю міксером :) Знаю, що дехто, коли жарить оладі, накриває їх кришкою. Я не пробувала, тому й не скажу нічого. :)

Маруся-мама
16.07.2010, 20:18
цілу купу такої дрібноти

а мо її варто просто замаринувати в солі і олії? А потім тягати по-одній?

Prutylyatko
16.07.2010, 22:15
дехто, коли жарить оладі, накриває їх кришкою. Я не пробувала, тому й не скажу нічого.
Я накриваю кришкою, так вони мені пухкіші.

mileneva
17.07.2010, 00:07
Дівчатка, хто має перевірений рецепт абрикосового джему (такого як від Вересу) ?

Пундик
17.07.2010, 00:18
Незнаю який там у вересу джем ,а я постійно роблю по такому рецепту і дуже задоволена:
Отже для приготування джему:
На 5 кг абрикос 2кг.цукру
Беремо абрикоси кладемо в друшлаг і на 3-4 хв.в кипячу воду,тоді відразу під холодну,після цього дуже легко знімається шкірка,після того як зняли шкірку розділили на пополам і вийняли кісточку,засипаємо цукром і варимо помішуючи хв 5 після закипіння.Відставити,дати охолонути,я завжди даю охолонути через день або ніч,і так закипятити ще два рази,після цього охолоджену массу збити блендером,або в кого немає перетерти через сито і закипятити ще раз,тоді гарячим викладати в стерелізовані банки і закручувати, перевернути кришкою до низу і дати так охолонути.

ckorpionsha
17.07.2010, 07:39
Дівчата,різниця між тефтєлями і фрикадельками тіки у додаванні булки до останньогго??? бо ніяк не могла второпати в чому різниця між ними(читала рецепти дитячі)

Юкола
18.07.2010, 13:17
дівчата, порадьте:
наварила варення, розлила по банках, закрила звичайними кришками, деякі папером.
Тепер вирішила, що таки треба закатати кришками.
То мені тепер треба то варення наново переварювати, чи все ж таки можна швиденко відкрити і простерилізованими залізними кришками позакатувати?

Natalka
18.07.2010, 20:47
Дівчата,різниця між тефтєлями і фрикадельками тіки у додаванні булки до останньогго??? бо ніяк не могла второпати в чому різниця між ними(читала рецепти дитячі)
Фрикадельки відварюються у воді (супі), а тефтельки спочатку трошки підсмажуються на сковороді, а потім тушаться у соусі (підсмажувати не обов'язково -ІМХО).

kati
19.07.2010, 14:00
Дівчатка, а де/в чому ви зберігаєте сухі гриби?
Мені чоловік привіз білих, в трилітровій банці, я там і залишила їх, а тепер бачу вони відмякли, розклала на балконі підсушуватись, а куди потмі незнаю....В кульку напевне теж недобре тримати?

Mira_SH
19.07.2010, 14:02
Мені чоловік привіз білих, в трилітровій банці, я там і залишила їх, а тепер бачу вони відмякли, розклала на балконі підсушуватись, а куди потмі незнаю....В кульку напевне теж недобре тримати?
я зберігала в жестянці або в полотняній торбинці

Златка
19.07.2010, 14:09
В кульку напевне теж недобре тримати?

В кульку точно ні, бо можуть молі або мушки завестись. Я завжди тримаю в скляній банці

kati
19.07.2010, 14:16
Я завжди тримаю в скляній банці
і не сиріють? а якою кришкою закриваєте?

natka75
19.07.2010, 14:22
не сиріють? а якою кришкою закриваєте?

Якщо добре висушені, то не повинні сиріти.Ми тримаємо в скляній банці під капроновою кришкою.

Златка
19.07.2010, 14:32
Ми тримаємо в скляній банці під капроповою кришкою.

Аналогічно. Але тримаю все одно подальше від плити і мийки, в сухому місці

Юкола
19.07.2010, 14:51
Про варення ніхто не знає:(

Mira_SH
19.07.2010, 14:56
Про варення ніхто не знає
треба кип'яти однозначно.

Юкола
19.07.2010, 17:10
Хочу пиріжків. З чорницями, вишнями і абрикосами.
Навчіть, а?
Хочу пекти у духовці, а не на пательні. То, певно, в тісто дріжджі треба?
Ніколи такого не робила, тому будь ласка, пояснійте, як для чайника.

Маруся-мама
19.07.2010, 17:25
То, певно, в тісто дріжджі треба?

То яке хочете таке і робите тісто. Можна крухе а можна дріжджове. В сусідній темці - Печу, печу хлібчик берете любе дріжджове тісто або просто шукаєте пиріжки від Касі і робите. Якщо крухе то треба буде трохи крохмалю додати до фруктів, щоб не розмокло тісто.

napoleona
20.07.2010, 11:15
Купила лаваш і не знаю, що з ним тепер зробити! Може хтось щось робить смачненьке порадьте!

Halina
20.07.2010, 12:09
Купила лаваш і не знаю, що з ним тепер зробити!

Якщо ви купили лаваш такий тоненький, то у нього можна загортати те що любите. Можна зробити рулетики (масло, сир, огірок+помідор+перець, або дуже смачно масло і червона рибка). А можна зробити такі ніби трикутники в які дати начинку (гриби+сир чи мясо+перець+сир) і в духовку.
Якщо маєте такий як паляниця, то може бути використаний замість основи на піцу.

Vittoriya
20.07.2010, 12:22
Купила лаваш і не знаю
якщо лаваш тоненький, то я часто роблю таке-в майонез давлю трохи часнику ,змішую, змащую тим лаваш,додаю кусочками м'яска,помідорів,салатки, коротче все,що є під рукою і загортаю. Виходить дууже смачно.

Prutylyatko
20.07.2010, 19:46
А я такий лаваш розрізаю на кільку частин та роблю щось на подобі шаурми: м"ясо, помідори, зелень, майонез та ще що забажаєте. Мої малі пропадають за таким (магазинні не купую, а домашні можна дітям давати).

Liliyah Romanova
20.07.2010, 19:58
А я роблю масу з оливок, козячого сиру (можна й без) з часничком. :nyam2:
Рівну кількість зелених та чорних оливок дрібно-дрібно посічених, так само дрібно посічений часник (кількість - як любите), посічену петрушку, ще можна фети трохи, але то як хто любить, тоді додати олії трошки й гарно все вимішати. Дати постояти в холодильнику пару годин (до 3ох) або через ніч. (Ага, ще можна поперчити до смаку чи приправити, хто як любить)
Лаваш порізати на трикутники, легенько змастити верхню сторону оливковою олією й підсушити в духовці 5-10 хвилин. (Вийде як чіпси фактично)
На ці трикутники накласти по чайній ложці оливкової маси й насолоджуватися смаком.

І ніякого майонезу! :nea::girl_impossible:

mamaTimy
21.07.2010, 02:17
А я тонкий лаваш намащую плавленим сиром типу "янтар" посипаю посіченим кропом (багацько:-)) а потім вже що є: помідорки з кукурузкою, чи грибочки, чи філе. Звертаю в рулет і нехай постоїть в холодильнику, легше нарізати. М-м-м!

---------- Додано в 01:17 ---------- Попередній допис був написаний в 01:06 ----------

Юкола, а варення перекип'ятіть, банку простерилізуйте (можна просто гарячою водою, закрийте кришку і на 5-10хв) потім воду вилити і швидко варення залити, аж до верху 0,5см. Закатаєте чи на закрутку і переверніть банки, нехай з 30хв будуть перевернуті, щоб не було плісені.

ckorpionsha
21.07.2010, 08:53
Дівчата,напишіть мені по простому як кисіль зварити з смородіни чорної. Скіки води,крохмалу.Дякую

Prutylyatko
23.07.2010, 14:37
Підкажіть рецепт лазаньї, а то малі надивились мультика, де кіт її постійно їсть і хочуть, а в мене до такого "чуда" ще руки не доходили.

Suzi
23.07.2010, 14:55
Підкажіть рецепт лазаньї, а то малі надивились мультика, де кіт її постійно їсть і хочуть, а в мене до такого "чуда" ще руки не доходили.
Купляєте тісто для лазаньї.
Лазанья с соусом бешамель
Не бойтесь соуса бешамель, с ним на самом деле не так все сложно: на среднем огне доведите молоко до кипения, но не кипятите; тем временем разогрейте сливочное масло в сковороде, добавьте муку, размешивая очень энергично, лучше деревянной ложкой. Как только мука станет золотистого цвета, начинайте понемногу добавлять горячее молоко, тщательно вымешивая каждую новую порцию.
Ингредиенты
• 500 г говяжьего фарша
• упаковка макаронного теста для лазаньи
• 800 мл молока
• 50 г сливочного масла
• 40 г муки
• щепотка мускатного ореха
• пол-луковицы
• 1 морковь
• 1 стебель сельдерея
• 100 г бекона
• 5 ст. л. красного сухого вина
• 100 г твердого сыра
• 2 ст. л. томатной пасты
• 2 ст. л. оливкового масла
• морская соль
• свежемолотый черный перец
Способ приготовления

Духовку предварительно разогреть до 180°С.

Для соуса бешамель в большой сковороде растопить 40 г сливочного масла, добавить муку и прожарить ее пару минут. Влить в сковороду 750 мл горячего молока. Помешивая, держать сковороду на небольшом огне до тех пор, пока мука полностью не растворится и масса не станет однородной. (Если соус все-таки получился с комочками, протрите его через сито.) Добавить мускатный орех.
Нарезать лук, морковь, сельдерей маленькими кубиками.
Растопить оставшееся сливочное масло, влить в него оливковое, добавить нарезанные овощи, прожарить их до золотистого цвета, затем добавить говяжий фарш. Когда фарш слегка прожарится, влить красное вино и разведенную в небольшом количестве воды томатную пасту. Щедро посолить и поперчить. Оставить томиться на медленном огне около часа. Примерно через 20 минут добавить 3—4 ст. ложки молока.
В другой сковороде обжарить бекон и перемешать с фаршем, когда он будет готов.
В огнеупорную форму слоями выложить макаронное тесто для лазаньи, мясное рагу, соус бешамель, натертый сыр. Повторять, пока не закончатся все ингредиенты, в конце присыпать натертым сыром. Отправить в разогретую духовку на 20—30 минут.

Дякую, що нагадали, треба буде себе теж побалувати :girl_curtsey:

Natinka
23.07.2010, 15:37
Дівчата, не можу знайти по пошуку, а тут колись обговорювали вроді би. Підкажіть, як варити кисіль - сказала доня "такий як в садочку", тобто та кисілева підливка.

Маруся-мама
23.07.2010, 15:59
Дівчата, не можу знайти по пошуку

Погано шукаєте.:girl_emo: Ось прошу що видав мені пошук:

про кисіль (http://www.posydenky.com/search.php?searchid=1753127)

cherepashka
23.07.2010, 16:03
Може хтось підкаже,як можна смачно приготувати патисони.Бо знаю тільки,що їх маринують

Lingerie
23.07.2010, 17:18
Патисони фаршировані:
патисони миють, занурюють на 3—5 хв в окріп, потім обережно зшкрібають шкірочку гострим ножем, щоб не порушити форми плоду, розрізають упоперек навпіл, виймають ложкою насіння і заповнюють середину фаршем (м’ясним або овочевим). Половинки з’єднують, щільно перев’язують ниткою в кількох місцях, кладуть на сковороду і запікають у духовці. Перед подаванням нарізають порції, посипають дрібно нарізаною зеленню і заливають молочним, сухарним або сметанним соусом.
Для м’ясного фаршу тушковане м’ясо пропускають через м’ясорубку, змішують з вареними крупами і підсмаженою цибулею, додають сіль та перець. Для овочевого фаршу обчищену і помиту моркву пропускають через м’ясорубку або нарізають тоненькими скибочками і варять до м’якості. Додають сіль, цукор, дрібно посічені варені круто яйця, жир і добре перемішують.
4 патисони; для м’ясного фаршу: 500 г яловичини, 3 ст. ложки варених круп, 1 цибулина, 2 ст. ложки топленого масла, сіль, перець на смак; для овочевого фаршу: 500 г моркви, 2 яйця, 1 чайна ложка цукру, 2 ст. ложки вершкового масла, 1 склянка молочного або сметанного соусу, сіль, цукор на смак.

Маруся-мама
24.07.2010, 00:10
занурюють на 3—5 хв в окріп, потім обережно зшкрібають шкірочку гострим ножем

Я по-перше не даю їм вирости великими щоб шкірка не була груба, а по-друге просто зрізаю верхушку і вибираю мякоть ложкою, а потім начиняю і або накриваю кришечкою (тою що зрізана частина) або ні. Просто викладаю на бритванку, накриваю фольгою і запікаю. В кінці посипаю тертим сиром і даю йому розтопитись.

loreniya
26.07.2010, 17:24
може мене хто навчить - як визначити чи молоко не розведене водою? 5 грн за літр, а враження що з водою... знаю що є якісь способи, може хто знає?

Маруся-мама
26.07.2010, 17:30
як визначити чи молоко не розведене водою

Воно не може бути розведене водою бо зразу б скисло, просто його більше ніж треба перегнали через сепаратор і воно дуже низької жирності. У нас тут є молоко яке на вигляд синє а воно просто напросто вже стільки раз перегнане через сепаратор що воно само на вигляд як вода, а це для того бо люди бояться жиру в молоці і тому воно таке.

Prutylyatko
26.07.2010, 21:58
просто його більше ніж треба перегнали через сепаратор і воно дуже низької жирності
Нєа, у нас спеціалісти кращі, вони таки щось додають до молока, а не просто переганяють через сепаратор. Одного разу купила в жіночки, яка "блась в груди та казала, що нічого не додавала, лише молочко", а воно мені в теплі тиждень стояло та навіть не підкисло, а на смак таке враження, ніби хтось цукру давав. То тепер знайшли людину, яка постійно приносить молочко додому та насправді не розведене нічим.

mileneva
27.07.2010, 00:55
Дівчата, може хтось має рецепт салатки на закрутки, не знаю назви, з капустою, морквою, помідоркою, ніби перцем. Щось захотілося чогось іншого.Моя свекруха такий робить, але від тої нічого не допитаєшся

Дана
27.07.2010, 09:28
може мене хто навчить - як визначити чи молоко не розведене водою? 5 грн за літр, а враження що з водою... знаю що є якісь способи, може хто знає?Знаю що краплю молока капають на ніготь, якщо тримається крапелька на нігтеві значить не розведене, а якщо розтікається -розведене.

Megan
27.07.2010, 11:07
Нєа, у нас спеціалісти кращі, вони таки щось додають до молока,
Додають. Антибіотик. Або простий аспірин. Тоді воно доооовго не кисне.

Грильяжка
27.07.2010, 13:22
дівчата пліз тикніть мені мантилепі зсилочку на ліниві голубці Марусі-Мами

Пупсик
27.07.2010, 13:26
Тут ліниві голубці від Марусі-мами (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=744729&postcount=223) Смакота!!!

Vittoriya
27.07.2010, 13:28
дівчата пліз тикніть мені мантилепі зсилочку на ліниві голубці Марусі-Мами
отут (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=744729&postcount=223)
ой,вже є :)

Tanyunya
27.07.2010, 13:32
Може відкриємо клуб шукачів лінивих голубців Марусі-мами? Я сама недавно просилася тикнути носом (тіко в ПП, отако встидалась в прямім ефірі:girl_blush2:)

Prutylyatko
27.07.2010, 15:12
Може відкриємо клуб шукачів лінивих голубців Марусі-мами?
І не тільки лінивих голубців:girl_tender:

Пупсик
27.07.2010, 15:21
І не тільки лінивих голубців
Фан клуб Марусі-мами!:bazar:

Імель
27.07.2010, 15:32
Дівки, користайте функцію ПОШУК!!!:girl_flag_of_truce:

Lady_Opium
27.07.2010, 17:20
підкажіть, будь ласка, що можна приготувати з цвітної капусти, кабачків і моркви? я спинним мозком чую:girl_smile:, що має вийти з того всього щось запечене, типу лечо, так?

Kasia
27.07.2010, 17:22
того всього щось запечене, типу лечо,
хіба тушковане. типу рагу.

вось найшла свій старий допис : ОВОЧІ будь -які.

"щось я почитала...я канєчна не спєц. але нащо варити овочі для рагу?

рагу овочеве - для мене - без картоплі.
напишу як я роблю.
кабачки кубиками ,в банячок олії наливаємо - засипаємо кабачок . накрити кришкою тушкуємо. він пустить сік.
далі - поки все там булькає - ріжемо цибульку, тремо моркву. засипаємо цибулю. тушкуємо. не мішаєте. 5 хв. далі - помішали заспали моркву. перевірили - чи достатньо рідини з кабачка , мало - долили водички кілька ложок. тушкуєте - перемішали.
посікли капусту - додали , накрили тушкуєм.
розділили цвітну - додали тушкуєм.
останні - помідори , потушкували, помішали .
заправляєм - 2-3 л. сметани, вегета, майоран, перець горошком, лавр, парика і т.д.
тушкуєм ще 5 хв. додаєм часник трошка або зелень за смаком.

поки овочі одні тушкуються, я на різаю інші. поступова закладка - від твердих до мяких.
маємо натуральне рагу - у соці овочів! з мінімальним вмістом жиру та ГОЛОВНЕ - без обсмажування та виварювання овочів.
з білим свіжим хлібом дуже смачно!
ось таке для мене рагу. з картоплею - теж реально. але тоді не так смачно.
"

Prutylyatko
27.07.2010, 20:56
маємо натуральне рагу - у соці овочів!
Я ще туди баклажан додаю

Маруся-мама
28.07.2010, 02:22
я канєчна не спєц. але нащо варити овочі для рагу?

Я також не спєц але ніде не виділа аби овочі попередньо варились для раґу. Я за Касю і її рагу руками і ногами.

Касю, а якщо додати баклажани так як повідає Притулятко, то сесе блюдо буде мати заграманичну назву - Рататуй. :girl_tender:

Kasia
28.07.2010, 09:09
Я за Касю і її рагу руками і ногами.
:girl_tender:
та то я власне старий допис скопіювала, з 2009р. там була дискусія про варення овочів.

так може й з баклажанами, але я люблю їх отдєльно їсти з часником:girl_yes2:

Грильяжка
28.07.2010, 11:32
але я люблю їх отдєльно їсти з часником
Касю, а як ти їх робиш. оті з часником?

Kasia
28.07.2010, 11:40
я роблю простіше немає куди.
баклажан- то не є мій фаворит. тому ніяких там екзекуцій я з ним не роблю.
баклажан+ овочі не люблю . мені смакує овочеве рагу з кабачків, бо має ніжний смак.
баклажани печені і баклажани -равлики зі смужок з начинками - не моє, бо все дуже любить олію, а я важко її надлишок переношу.

отже, я роблю собі таку тушковану штуку:
1. баклажани обрізати хвостики і залити кипятком. дати постояти, щоб відійшла гіркота. почистити.
2. на оліїі посмажити цибульку, додати кубиками нарізаний баклажан.
3. баклажани заберуть олію, тому щоб тушкувалося доливаємо водички і накриваємо кришкою.
4. готові баклажани заправляємо: сіль, перець, багато часнику молодого ( ну звісно на ваш смак), 2 л. сметани, троха зелені (петрушки). все.

цю масу щедро накладаємо на чорний хліб .і гамаємо. мені файно йде теплим.
смачного!

п.с. саме так можу зігнати охоту на баклажани. 2-3 рази готую і все. не фанат я баклажанів.

Маруся-мама
28.07.2010, 15:23
А я роблю подібне, тільки не тушкую а просто обрізаю хвостик, розрізаю на половинку, сильно посолю і даю постояти з пів години аби виділився сік, тоді зливаю то і ставлю запікатись в духовку, збризнувши олією. Десь так через 20 хвилин витягаю, кладу в блендер і прокручую з часником. В кінці додаю сіль, перець, часник, сметану і багато петрушки. Я колись вже про таке писала, то називається БАБА ГАНУШ. Доречі хто боїться сметани можна спокійно додати дві ложки несолодкого густого йоґурту.

А он так як Кася описала, то ще можна перед тим як закидати баклажани додати дрібно-покраяних печериць. Вони мають в собі багато води, то вони воду пустять і вже не треба буде підливати пізніше. Також дуже смачно.

Kasia
28.07.2010, 15:26
дівчата, буду пекти пиріжки. тобто , ще вчора мала на меті. і щось в магазині заорало мені - які бувають начинки.?? солодкі- відкидаємо.
думала думала - одна капуста до голови лізе.

які ви ще знаєте?
ну і бажано не мясо/фарші.

kati
28.07.2010, 15:29
кртопелька з грибочками, картопля+гречка, рис+ яйко+зелена цибуля+ кріп, мням мням.....

Маруся-мама
28.07.2010, 16:15
Я он страшенно люблю з печінкою, для мене тошнотіки з дитинства то найкраще що можна придумати. :girl_crazy:

Kasia
28.07.2010, 16:26
а ще до неї давати? морква , цибулька?

Маруся-мама
28.07.2010, 23:25
а ще до неї давати? морква , цибулька?
цибульку обов’язково, а моркву то за бажанням. Можна то все файно підсмажити, тоді перекрутити через мясорубки аби було більш-менш однорідне, а мона і не перекручувати, і тим фаршем напхати пиріжки.

napoleona
29.07.2010, 16:42
господиньки порадьте шось!!!! Мая домашню куру, але стара, вару-вару, а мяско жорстке, хочу потушити може скажете, що додати щоб змякло хоч трохи!:girl_sad:

Lavrik
29.07.2010, 17:39
господиньки порадьте шось!!!! Мая домашню куру, але стара, вару-вару, а мяско жорстке, хочу потушити може скажете, що додати щоб змякло хоч трохи!

Вари далі.постав на маленький вогонь і хай собі мліє аж до ночі.Зато завтра і з м"яса зможеш зробити,що захочеш і отримаєш дуже смачний булйон.з нього також можна багато всього зробити:супи,підливи.дуже смачно буде відварити дрібну вермішель,порізати туди варене яйце і залити бульйоном.

---------- Додано в 17:39 ---------- Попередній допис був написаний в 17:33 ----------

Дівчата,сьогодні варила борщ.
Коли обсмажувала овочі для заправки,то щедро сипонула гранульованого часнику.
Ще додала грамів 40 копченої грудинки(завалявся в холодильнику:гидко з"їсти-жаль оставить)
Така смакота.Ніколи смачнішого борщу не їла.
І взагалі люблю борщ влітку,коли багато овочів.Особливо з помідорами замість томату і з болгарським перцем.нарізаним соломкою.

Маруся-мама
29.07.2010, 17:58
додати щоб змякло хоч трохи!

В варену вже пізно будь що додати, можна хіба цитрини влити бо кислота розкладає протеїн. Якщо стара то можна було до варки замаринувати в цитриновому соку або додати трохи оцту. Кислота б розмягчила трохи мясо і вже було б легше.

Lavrik
29.07.2010, 18:08
В варену вже пізно будь що додати, можна хіба цитрини влити бо кислота розкладає протеїн. Якщо стара то можна було до варки замаринувати в цитриновому соку або додати трохи оцту. Кислота б розмягчила трохи мясо і вже було б легше.
Ще я знаю,що газована мінералка пом"якшує м"ясо.ну це так,просто на замітку.скоріше підійде замочти м"ясо для шашлику на годинку,а вже потім маринувати.

Suzi
02.08.2010, 13:33
Господиньки, підкажіть будь-ласка де є перепис пирога з абрикосками . Пошук по словам пиріг, пляцок, абрикос не дає жодного перепису :(

Usmishka
02.08.2010, 14:36
наталю, можна потушити з яблуками, бажано кислими, робить троха більше їстивним, тоді на блендер і до налисників)

Megan
02.08.2010, 14:47
Маю персиків багаааааааато. Підкажіть як їх законсервувати? Знаю, що половинками якось закривають... Дайте хтось перевірений рецепт.

Маруся-мама
02.08.2010, 15:11
Маю персиків багаааааааато

Зробіть пошук в розділі кухня на слово персики, багато цікавого знайдете, тільки кажіть нехай вам покаже дописи а не теми, так легше вибрати що цікаве а що зараз не дуже :girl_yes2:.
Ось один (http://www.posydenky.com/showpost.php?p=493087&postcount=965) допис.

napoleona
02.08.2010, 15:17
народ, а як ви відмиваєте сковорідки? Ви їх відмиваєте тою жахливою дротяною мочалкою чи може у чомусь замочуєте? Підкажіть, бо хочу щоб вони були завжди як нові!

antique
02.08.2010, 18:25
Може, й мені хтось допоможе. :girl_smile:Як почистити потемніле срібло?

geregala
02.08.2010, 18:37
Як почистити потемніле срібло?
Нашатирний спирт, кидаєте срібло на кілька хвилин в нашатирний спирт і потім ще можна щіточкою почистити, відполірувати. В мене срібні сережки почорніли на морі, то відчистила тільки нашатирним спиртом, стали як нові.

Seppy
02.08.2010, 18:47
як ви відмиваєте сковорідки? Ви їх відмиваєте тою жахливою дротяною мочалкою чи може у чомусь замочуєте? Підкажіть, бо хочу щоб вони були завжди як нові!
Я відмиваю засобом для кухні СанКлін універсальний, запах дуже неприємний, але іншого способу не знайшла. Змочую гарячою водою, оприскую тим засобом, чекаю хв.10 та добре змиваю і не треба терти. Якщо дуже застарілий бруд, то повторюю ще раз. Ним я мию тільки ззовні, а в середині звичайною рідиною для посуду.

Lavrik
02.08.2010, 21:31
народ, а як ви відмиваєте сковорідки? Ви їх відмиваєте тою жахливою дротяною мочалкою чи може у чомусь замочуєте? Підкажіть, бо хочу щоб вони були завжди як нові!
Я купую "ядерні" миючі засоби(я так їх називаю).Типу "Сантрі" чи "Санклін".Відмочують все і від сковорідок і від плити.Не потрібно нічим дерти.от тільки при використанні цих засобів обов"язково надягайте гумові рукавички,адже не хочеться завдати шкоди своїм рученяткам:ed4d70def841dc74b57

Lavrik
06.08.2010, 08:38
Дівчата,в кого був ремонт,порадьте ,будь ласка,чим відмити оте все біле(навіть не можу перерахувати все:сатен гіпс,ротбант,стабіл,якесь білило) з підлоги.
Десь чула,що олію треба додавати.сьогодні спробую.Але хотілося б почути пораду,яку хтось вже випробував.

Svet
06.08.2010, 10:18
А хто мені підкаже як закипятити молоко щоб непригорало, не прилипало до каструлі ? Ну якийсь закон подлості постійно є пригар

rododendronia
06.08.2010, 10:21
Завтра їду на море попереду довга дорога. Скажіть що краще готувати в дорогу бо окрім курки і котлет більше нічого в голову не лізе. Буду дуже вдячна за допомогу.

Пундик
06.08.2010, 10:30
хто мені підкаже як закипятити молоко
Треба на дно каструльки чайну ложку води дати і порозливати її по всьому дну,тоді не підгорить.

Suzi
06.08.2010, 10:33
А хто мені підкаже як закипятити молоко щоб непригорало, не прилипало до каструлі ? Ну якийсь закон подлості постійно є пригар
Чоловік мені купив банячок з антипригарним покриттям і я забула про цю проблему :)

Пундик
06.08.2010, 10:36
Скажіть що краще готувати в дорогу
Я б зробила ще кабачкові оладі,вони швидко не зіпсуються,і їсти їх добре з огірком чи помідором що зручно у вашому випадку.А замість курки зробила б налисники з куркою,сиром і цибулькою,або ще якісь(нам налисники в такому випадку смакують будь з чим всередині):girl_bye:

rododendronia
06.08.2010, 11:06
кабачкові оладі напишіть будь-ласка рецепт !:girl_blush2:

Svet
06.08.2010, 14:59
[/COLOR]Пундику !я вже так пробувала і то не з одною каструлею! а може то ше жалежить від плитки може на газі непригорить бо у мене електрика поки нагріє от і горить незнаю я

Маруся-мама
06.08.2010, 15:23
Скажіть що краще готувати в дорогу

Ну щось таке що можна тримати в руках. А ви що дуже довго будете туди їхати? Два дні? Чи ви ще так з розрахунку щоб і на морі мати.

Пундик
06.08.2010, 15:24
напишіть будь-ласка рецепт
Трети на грубій терці 2 середніх кабачки,солете мішаєте,чекаєте 5хв.якщо пустили багато соку то трохи(половину) соку відцідіть,тоді даємо:1ч.л.порошку до печива,сіль,перець,2 яйка,і можна втиснути трохи часнику на чисникодавці,а можна і дрібно цибульку посікти,то вже на свій смак,я ще ріжу трохи кропу якщо є ,і тоді додаєте муки ,перемішуєте.По консистенції має бути таке як густа сметана.А тоді ст.ложкою набераєте і на гарячу пательню,спершу закриваєте кришку ,а коли перевернете оладки то вже можна і не закривати,жарити на середньому вогні.

Грильяжка
06.08.2010, 15:42
Я в дорогу стараюсь брати щось таке що практично не має ймовірності скиснути, зіпсуватися і. тд. Одного разу брала пакет пластівців "Нордік"заливали їх в поїзді кип"ятком і посипали сухофруктами, лаваш теж вихід з ситуації до нього взяти помиті і висушені вдома овочі + "Янтар"або французьку гірчицю, банани, яблука персики. М"ясного стараюсь не брати взагалі.Можна взяти багет і трохи меду з чаєм піде теж добре Печиво, вафлі, сушка, льодяники. Зрештою якщо навіть добу їхати на цих харчах можна прожити.Моя коліжанка завжди бере пакет дитячого харчування типу кашок для старших діток, заливає в потязі окром і ласує, принаймі в якості менш більш впевнена. Я інколи в дорозі лише п"ю, ну не можу я багато їсти.

Seppy
07.08.2010, 21:26
як закипятити молоко щоб непригорало
Мордувалася над тим питанням довгі роки, потім вичитала, що найкраще кип'ятити його на водяній бані (так як шоколад топлять). Нещодавно купила собі молочник, який працює за тим же принципом. Він двостінний, а поміж стінками наливається вода, яка не дає молоку втекти і по досягненню потрібної для молока температури починає свистіти як чайник. Не купувала дорогий типу Бергофа чи Вінзера, наш "рядянський" виконує ті ж функції, але за менші гроші:girl_dance:Можу здати точку :girl_cool:

natka75
07.08.2010, 21:38
Можу здати точку
а хіба таке є :connie_pull-pigtail, кажіть де?

shoniko
07.08.2010, 22:07
Дівчатка, а де/в чому ви зберігаєте сухі гриби?
Якщо відмякли - розігрійте добре духовку, тоді виключіть, гриби викладіть на деко, запхайте у виключену!!! духовку і хай там побудуть доки духовка не вистигне. А тоді в скляну банку.

Consuelo
10.08.2010, 20:35
для мене ось така загадка (навіть бабця не змогла відповісти):

зварила яринову (овочеву) зупку в неділю ввечері, смачна була, вистигла і поставила в холодильник. В понеділок (вчора) зранку їли - все гуд, весь день стояла в холодильнику, ввечері я їла - чувся дивний присмак, ніби скисла, але я то спихнула на петрушку чи салеру (мені б в голову не прийшло, що вона може так швидко скисунти). Нині вже бабця приїхала, я хотіла похвалитися - зупа скисша. ЧОМУ? Вона ТОЧНО стояла в холодильнику і холодильник абсолютно справний.

Маруся-мама
10.08.2010, 20:48
ЧОМУ?

А ніхто не їв з баняка? або може хтось облизав кохлю або попив собі зупки з неї?

MUCHACHA
10.08.2010, 20:51
А ніхто не їв з баняка? або може хтось облизав кохлю або попив собі зупки з неї?
Мені бабця ніколи не позволяла тримати кохлю в баняку ,завжди казала ,що скисне, якщо тримати.....Ви кохлю виймали?

Consuelo
10.08.2010, 21:26
а я ніколи кохлю не тримаю в баняку - НІКОЛИ, і я була сама - а я точно не їла з баняка, мене ще бабця начила так.. от власне, що тому для мене й загадка!хіба вже може до того щось в баняку було?

Oddly
10.08.2010, 21:39
ЧОМУ?
а була фасолька? з нею все дуже швидко кисне - навіть в холодильнику. з кабачком те саме.
тому я такі страви намагаюся готувати - так, щоб ідразу з"їсти, і не лишати на потім.

плюс - посудина має бути герметично закрита.

ми колись випробовували новий тітчин холодильник, в якому нібито зупа по два тижні не має скисати. зварили - закрили кришкою банячок і поставили в кутик під стінкою.
тиждень не чіпали взагалі, а потім - розігріли - і була прекрасна і добра.
але ті страви, які ви регулярно куштуєте - тобто доступ повітря є - ті будуть швидше псуватися.
а коли варите - маєте звичку пробувати на смак ложкою просто з баняка?

Consuelo
10.08.2010, 21:42
а була фасолька

ні... було так: морква, горошок, петрушка, селера, бульба, цвітна капуста, цибулька

Маруся-мама
10.08.2010, 21:44
хіба вже може до того щось в баняку було?

все може бути що там вже щось було :girl_wink:

WildWind
11.08.2010, 21:53
ні... було так: морква, горошок, петрушка, селера, бульба, цвітна капуста, цибулька
В мене так буває, коли я кину зелень і забуду ще раз до вести до кипіння зупку. А ще коли з дуже молоденьких овочів готую, хоча зараз це вже не актуально мабуть. А ще могла попасти сира вода, ну черпачок помили і в зупку, або ложечкою мокрою.

Надя К.
13.08.2010, 10:13
Дівчата, поділіться, будь-ласка, перевіреним рецептом тіста на чебуреки. Щоб було тоненьке і слоїлося.

Пундик
13.08.2010, 10:28
Напишу рецепт за яким я завжди готую,такі чебуреки навіть на наступний день розігріті в мікрохвильовці смачні:girl_curtsey:
"Чебуреки з тістом на кипятку"
Тісто:
4 ст.муки
8ст.л.олії
1ст.л.горілки
1 повний і 1/4 ст.окропу
Фарш:
500гр.свинини
500гр.телятини
1ч.л. солі
1ч.л.цукру
кріп ,петрушка
2 великих цибулини
1 ст.молока чи вершків

Муку просіяти в миску,зробити посередині дірку і влити туди кипятку,додати сіль,цукор,олію,горілку,і скоренько вимішати деревяною лопаточкою(тісто звяжеться за 1-2 хв),потім домісити на столі руками,накрити серветкою і дати відпочити 5хв.потім знову замісити і накрити ,і так 4-5 разів.
Мяско перемолоти разом з цибулею+порізаний кріп і петрушку,молоко,сіль,перець до смаку.
Від тіста відірвати невеликий кусок розтачати десь до 2-3мм,і десертною тарілкою чи кришкою від банячка втиснути круг,його ще трішки розтачати,майже до прозорого(але не перестаратися бо може тріскати при жарці!),покласти 1ст.л.фаршу і добре затиснути пальчиками.Можна для оздоби ще притиснути вилкою по краях,
жарити на великій кількості олії на середньому вогні.
Чебуреки виходять дуже сочні,і тісто смачнюще :)З такої порції виходить 10-12чебуречків.:girl_wink:
Маленька примітка: фаршу мені завжди трохи залишається якщо роблю точно по такій пропорції,роблю з нього потім або фрикадельки,або в кульочок і в морозилку.Але можете дати десь по 100гр.менше свинини і телятини і має бути без залишків...

Маруся-мама
13.08.2010, 16:27
домісити на столі руками,накрити серветкою і дати відпочити 5хв.потім знову замісити і накрити ,і так 4-5 разів.

а в нас навпаки кажуть аби тісто не місити багато руками тоді воно буде таке хрумке.
Я робила так само, без горівки правда, але на кипятку замісила, дала відпочити а тоді розкачала тоненько і робила свої пиріжки і чебуреки. Муж не їв бо блюдить хвігуру а шваґро наминав з задоволенням.

Пундик
13.08.2010, 18:20
в нас навпаки кажуть аби тісто не місити багато руками
наступний раз спробую місити якомога менше,хоча скажу що було і так хрумке,а горілку я даю для того щоб тісто не вбирало жиру,так само як і до пампухів коли жарю їх,мій муж казав шо то тісто найкраще з усіх що пробував(а він хвінуру не соблюдає:girl_crazy:),буду пробувати :girl_wink:

олюся_зі_львова
13.08.2010, 19:23
я сьогодні вчудила- робила фарширований перець і забагато вийшло в мене начинки, (ну ще пів-порції такої як я начинила залишилося) довго думала, що ж тепер робити і поклала коли то добро охололо в морозилку. Господині з досвідом, скажіть, я не зробила дурницю? Якщо потім розморозити, то можна буде тим перець фарширувати чи голубці?

Маруся-мама
13.08.2010, 20:04
Якщо потім розморозити, то можна буде тим перець фарширувати чи голубці?

Спокійно! Без проблем. Он тільки не певна чи треба розморожувати і тоді начиняти голубці, може запекти все в купі як запіканку або зробити ліниві голубці?

ой... виникло таке питання, коли ліпите пиріжки у вас в середині робиться пустота/повітря чи все заповнює начинка? У мене чомусь робиться пусто... тобто часами ніби тісто виростає і все в порядку, а часами просто кусаєш а там пшик - дірка. :girl_haha:

Пундик
14.08.2010, 06:30
то можна буде тим перець фарширувати чи голубці?
Я завжди пхаю все в морозилку,і таку начинку теж,розморожую і потім роблю що прийде в голову,перець можете фарширувати сміло,а от про голубці не скажу бо не робила....

Blondo4ka
14.08.2010, 08:29
Дівчатка, а хтось робив варення з гарбуза? (поки нічого не знайшла:)).Підкажіть рецептика, бо в бабусі повно гарбузів вродило.

Ascorbinka
14.08.2010, 18:29
господиньки, хто не полінується поділитися переписом солоного печива? та ще й такого, щоб могло тиждень-два спокійно почекати і не черствіти... дякую.

мені треба взяти щось дітям в дорогу (не тільки туди, а й назад) а я така вар"ятка, що не купую в непровірених місцях , та і взагалі дітям мало купованого даю...за інших обставин спекла б вівсяне печиво, але нам ніззя солодкого

Дана
14.08.2010, 18:42
А соленики чи слойка з тмином? Чи ти хочеш именно м'яке и солене печиво?

Ascorbinka
14.08.2010, 20:44
любе... мені всьо пойдьоть)))

Маруся-мама
16.08.2010, 00:34
Askorbinka, а ти тую вафельницю маш? Моя мама колись робила дуже смачні соленики з твердим сиром на такій старій радянській вафельниці.

inNusjalapusja
16.08.2010, 10:34
дуже смачні соленики з твердим сиром
Поділіться, будь ласка, рецептом.

kati
16.08.2010, 10:39
чарівна кнопочка "пошук":)
прошу ось (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=406114&postcount=356) і ще (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=406115&postcount=357)

Ascorbinka
17.08.2010, 21:37
ти тую вафельницю маш?
Ні,не маю... і, до свого сорому, навіть не знаю ЯК то те чудо виглядає

Дана
17.08.2010, 23:52
Ні,не маю... і, до свого сорому, навіть не знаю ЯК то те чудо виглядає Ось так, в мене подібна є, соленики виходили шикарні, давно той "девайс" з антресолів не діставала.http://static.baza.farpost.ru/bulletins_images/1/8/5/1859112.jpg

Маруся-мама
19.08.2010, 02:56
Ось так, в мене подібна є

дитинство пригадалось :girl_in_love:

meri5
20.08.2010, 10:47
господиньки, поділитися що можна зробити з пореєм перший раз посіяла от зародив він в мене дуже гарно а що готувати незнаю (лиш салат з яйцем).

napoleona
20.08.2010, 13:44
дівчата виручайте:girl_impossible:
дуже люблю печені Фрутта.. може хтось робив у домашніх умовах? киньте рецептик.... може хоч схожих....пліззз

Маруся-мама
20.08.2010, 18:02
можна зробити з пореєм перший

Використовувати як цибульку, тільки його треба добре вимивати бо там між пелюстками багато піску/землі.

Можна зробити пиріг такий як кіш.

napoleona
31.08.2010, 09:47
розкажіть мені зеленій ше у тому ділі, хто як запікає цілу тушку курки, чим фаршируєте, як то все робите? а то купила і не знаю, що і як робити

rododendronia
31.08.2010, 11:35
може хтось підкаже якісь смачненькі страви для діабетиків, буду дуже вдячна

Дана
31.08.2010, 12:58
розкажіть мені зеленій ше у тому ділі, хто як запікає цілу тушку курки, чим фаршируєте, як то все робите? а то купила і не знаю, що і як робити
А ви хочете конче фарширувати? Як для початку може просто запекти без фаршу?
Курку помити, обтерти від вологи( я витираю паперовим кухонним рушником) і натираєте зверху і зсередини- сіль+ перець+ солодка паприка+ капку олії, або сіль+гірчиця+соєвий соус+ перець, або любий маринад на ваш вибір, в середину курки вставити цілий помитий лимон, і зубочистками скріпити шкіру, так щоб лимон не викотився, запхати курку в рукав для запікання, якщо ви початківець то краще в рукаві, влити пару ложок води і пекти при температурі 180градусів до повної готовності, я печу без рукава, головне не пересушити, але то рідко вдається пересушити. Ще я би вам порекомендувала натерту тушку курки поставити на банку типу такої як давно майонез продавали, в банку попередньо влити води до половини, кинути з два лаврових листка, столову ложку солі, і зо три грубеньких кружальця лимону. І пекти без рукава, вода буде випаровуватися і готувати курку з середини, а лимон і спеції дадуть приємний аромат.
А якщо конче хочете фарширувати то на ваш вибір гречка, рис, кускус, булгур,фрукти, овочі, що душа потребує головне щоб каші були до фарширування напівзварені. Смачно фарширувати рисом з овочами, гречкою з печерицями, або просто напхати яблук, закріпити зубочистками і запікати.

napoleona
31.08.2010, 13:04
Ще я би вам порекомендувала натерту тушку курки поставити на банку типу такої як давно майонез продавали, в банку попередньо влити води до половини, кинути з два лаврових листка, столову ложку солі, і зо три грубеньких кружальця лимону. І пекти без рукава, вода буде випаровуватися і готувати курку з середини, а лимон і спеції дадуть приємний аромат.
дякую за пораду, а на просту півліттрову банку не можна поставити? а тій банці нічо не буде?

Маруся-мама
31.08.2010, 14:59
а тій банці нічо не буде?

мусить бути. Почитайте уважно:
поставити на банку типу такої як давно майонез продавали, в банку попередньо влити води до половини

Я раджу спробувати поставити на пляшку з пивом або з кока-колою. Я завжди на пиві готую, але якщо перед тим натираю часником то даю курці промаринуватись трохи, бо часник може позеленіти.

irushka
31.08.2010, 19:47
Дівчата, хто готував філе кальмара? Що з нього впринципі можна приготувати їстівне? А то я купила вчора 2 філе і сьогодні мій кіт все це буде мати на вечерю :girl_crazy:, не розумію чи не так готувала, чи то воно таке специфічне на смак?
Частину намагалась посмажити. але вийшло якесь зовсім тверде, а решту відварила, нарізала смужками і зробила салат з огірком, яйцем і майонезом - усе котові, нам не пішло...

Suzi
31.08.2010, 19:57
Дівчата, хто готував філе кальмара? Що з нього впринципі можна приготувати їстівне?
Може переварили?

irushka
31.08.2010, 20:12
Може переварили?
Хіба пересмажила те, що смажила, а потім почитала, що його треба недовго готувати, то варила решту десь 3-5 хв., просто на смак воно якесь як сода чи що, а на вигляд на сало схоже, то так має бути?

Suzi
31.08.2010, 20:22
просто на смак воно якесь як сода чи що, а на вигляд на сало схоже, то так має бути?
Ну на вигляд схоже, на смак мені на соду не подібне:) Але то на любителя напевно.Мій чоловік морських білків не розуміє, а я часом собі готую, мені смакує.

Маруся-мама
31.08.2010, 20:22
просто на смак воно якесь як сода чи що, а на вигляд на сало схоже, то так має бути?

Так. Він сам по-собі не має ніякого вираженого смаку. Але я його люблю лишень смаженого в тісті, политого цитриновим соком і мачати в соус Маринара. Тоді їстивний.

Mamusya
31.08.2010, 20:56
Частину намагалась посмажити. але вийшло якесь зовсім тверде, а решту відварила, нарізала смужками і зробила салат з огірком, яйцем і майонезом - усе котові, нам не пішло.. Во-во. В нас було аналогічно - тільки все пішло в смітник.

Kasia
01.09.2010, 09:53
Дівчата, хто готував філе кальмара? Що з нього впринципі можна приготувати їстівне? А то я купила вчора 2 філе і сьогодні мій кіт все це буде мати на вечерю , не розумію чи не так готувала, чи то воно таке специфічне на смак?
Частину намагалась посмажити. але вийшло якесь зовсім тверде, а решту відварила, нарізала смужками і зробила салат з огірком, яйцем і майонезом - усе котові, нам не пішло...

Furore
03.09.2010, 19:02
Хтось вміє готувати такі соуси як в "Картопляній хаті"?
Навчіть, плііііііііііз! :girl_tender:

Маруся-мама
03.09.2010, 19:08
тось вміє готувати такі соуси як в "Картопляній хаті"?

Не була не знаю що там готують.

bora
03.09.2010, 19:40
смак воно якесь як сода чи що, а на вигляд на сало схоже,
Коли сама готувала в Україні - теж не сподобалось зовсім. Але у Хорватії - це мегапопулярний продукт як гаряча страва. І готують його пару хвилинок на грилі, поливають часниковим соусом з лимоном та зеленню. Завжди маленькі молоді тушки. Виходить ніжно хрумке пікантне м"яско з рум"яними бочками та неперевершеним смаком.
Чи в нас ті кальмари не такі як мають бути, чи просто гриль має бути відповідний, хз, але повторити не вдалось.

La esposa
03.09.2010, 19:44
Дівчата, хто готував філе кальмара? Що з нього впринципі можна приготувати їстівне?

в нас приблизно та сама історія була, половину викинули. А решту, що не встигли зварити, я порізала тоненько, насолила і висушила на нитці. Було ням.

Suzi
03.09.2010, 22:49
Але у Хорватії - це мегапопулярний продукт як гаряча страва. І готують його пару хвилинок на грилі, поливають часниковим соусом, лимоном з зеленню. Завжди маленькі молоді тушки. Виходить ніжно хрумке пікантне м"яско з рум"яними бочками та неперевершеним смаком.
Чи в нас ті кальмари не такі як мають бути, чи просто гриль має бути відповідний, хз, але повторити не вдалось.
Там кальмар напевно свіжий, а не морожений.

ЦУКЕРКА
10.09.2010, 23:25
А навчіть мене будь-ласка робити такий торт,який пекти не треба.Здається для нього потрібні крекери,галяретка і ще незнаю що...Допоможіть,пліз.

Маруся-мама
10.09.2010, 23:36
А навчіть мене будь-ласка робити такий торт,який пекти не треба
Бите скло (http://community.livejournal.com/cck_cook/10518.html)? Здається хтось на форумі вже таке пропонував.

Seppy
11.09.2010, 00:49
Я варю росіл так: в холодну воду ставлю курку цілу, добавляю 2 моркви, корінь петрушки, салеру і ставлю варити на середній вогонь,поки не закипить. На газі обсмажую почещену цибулю до чорного кольору (це моя бабця так робить... мені теж подобається) і добавляю до росолу.
Моя бабуня навчила мене варити росіл (та й різні зупи на м*ясі) майже так само. Лише зауважу, що м*ясо треба спочатку довести до кипіння, щоб згорнулася кров. Злити цю "брудну" воду, промити м*ясо і заливши свіжою водою додавати решту компонентів.

ЦУКЕРКА
11.09.2010, 01:08
Дякую,Маруся-мама!Але я хотіла перевірений рецепт.:)
І,щось здається мені,що там має бути домашній сир?А про бісквіт незнаю.

Маруся-мама
11.09.2010, 05:17
І,щось здається мені,що там має бути домашній сир?

Наскільки знаю то там має бути сметана а не домашній сир. Але я особисто заміняю сметану несолодким йогуртом.

Але я хотіла перевірений рецепт.
мій вуйко завжди казав, що нерад лях що дістав по-зубах, щей ногами тіпоче.

---------- Додано в 03:17 ---------- Попередній допис був написаний в 03:16 ----------

Злити цю "брудну" воду

а я не зливаю, а стою коло баняка і збираю шуму добрих пів години, і варю росіл на малому вогні але довго.

La esposa
11.09.2010, 07:48
Злити цю "брудну" воду, промити м*ясо і заливши свіжою водою додавати решту компонентів

і ми теж зливаємо, але тільки з огляду на "дієтичність" такої юшки - печінку бережемо :)

Sandoryk
11.09.2010, 13:42
А навчіть мене будь-ласка робити такий торт,який пекти не треба.
Торт "Цицька" (так в маминій кулінарній книжці пише:girl_smile:)
Для приготування потрібно:
Три різнокольорові галяретки, 1п.ванільного цукру, 2/3скл.цукру, 1 стакан води, 1п.желатину, 1 літра сметани.
Галяретки розчиняємо окремо, і ставимо в холодильник (я робила у підносах).
Ванільний цукор+цукор+стакан води+желатин - розчинити до однорідності; потім до розчину з желатину додати сметану і поставити на маленький газ щоб розійшлося.
Галяретки порізати на кубіки і залити охолодженою сметаною, перемішати. Все висипати у форму з бісквітом ( бісквіт в мене не вийшов і спекла збичайний корж). Поставити в холодильник щоб застигло.

Ivanna
11.09.2010, 14:46
В мене є рецепт непеченого торта "Мурашник"
1банка вареного згущеного молока, 1п. масла (розтерти), 1скл.маку (розтерти або перемолоти, попередньо промити), 2п крекеру, чорний і білий (помолоти). Можна ще додати за бажанням порізаних горіхів та родзинки. Все це перемішати, зробити форму, залити шоколадом і в холодильник. (якщо виходить суха маса додаю ще згущеного молока.)

Furore
11.09.2010, 18:51
Дівчата, що ви робите з білими грибами?
Як би то їх найраще застосувати?
В мене чомусь тільки одна думка - заморозити. :girl_crazy:
І взагалі, дуже-дуже потребую допомоги щодо грибів. Які найкраще купувати, потрібно чистити, не потрібно, що з них найкраще виходить.

La esposa
11.09.2010, 18:54

Так робимо зі всіма грибами,зібраними в лісі:

відварюємо до готовності, потім сильно-сильно насолюємо і в банку. Закриваємо капроновою кришкою, стоїть в холодильнику до свіжих. Щоб приготувати - просто виварити сіль, будуть як свіжі :)

Kasia
12.09.2010, 15:15
підкажіть перевірені пропорції ягід/цукру/ води??для варення зі сливок?

kati
12.09.2010, 15:20

В мене чомусь тільки одна думка - заморозити

Мені якраз вчора чолоівік привізз білих.Я їх заморозила, перед тим промила і порізала

marianast
14.09.2010, 17:20
Як запекти м"ясо в духовці в рукаві чи в фользі, щоб не було сухим? Я зазвичай беру свинну полядвицю добре натираю спеціями, сіллю,перцем, начиняю часником в рукав і в духовку на 1.20 год. при темп.180. Виходить не погано, але м"ясо сухе і в середині не солене. Може його потримати в маринаді перед приготуванням? Поділіться досвідом:girl_flag_of_truce:Дякую

La esposa
14.09.2010, 17:33
Може його потримати в маринаді перед приготуванням?

Я тримаю хоч кілька годин, якщо це шинка на Великдень, то через ніч насолюю. В рукав даю дві ложки води ;)

Пупсик
15.09.2010, 15:31
Поривіз мені чоловік з городу великий букет базиліку. Як його краще зберегти? Морозити чи сушити? Чи і те і те? І як? Порадьте будь-ласка!!

zetta
15.09.2010, 20:39
Чи і те і те?
i те i те :girl_yes2: я ше деколи заливаю трохи олiею i ставлю в холодильник а потiм маю таку собi вже приправлену олiйку.

Vittoriya
15.09.2010, 20:42
Морозити чи сушити?
я заморожую.відділяю по кульочках листочки і в морозилку.потім як треба до чогось додати,витягаю, в руці мну,воно поки холодне добре ламається і запах одразу як свіжий.то мені тітка порадила робити,яка кілька років жила в Італії,каже,що так там роблять.

Seppy
15.09.2010, 22:41
чолоівік привізз білих.Я їх заморозила, перед тим промила і порізала
Я будь-які гриби перед заморозкою відварюю, даю добре стекти воді і ріжу, тоді вони менше місця в морозилці займають і вже готові до використання взимку.

kati
15.09.2010, 22:47
Я перший раз морозила гриби, то дзвонила за порадою до коліжанки маминою, вона з гір родом, то в грибах толк знає.... вона мені порадила, якщо щоб менше місця займало- то відварити, а якщо свіжими морозити- місця більше, але потім смак кращий.:confused: сама я не перевіряла як краще...

Seppy
15.09.2010, 22:52
сама я не перевіряла як краще...
Думаю різниці в смаку немає. До речі, бульйон в якому варилися гриби я теж заморожую і потім використовую для соусу чи зупки.

Milka
15.09.2010, 22:53
Каті, треба спробувати половину відварити а половину сирими заморозити..... краще не перевірите.
Я білі гриби завжди заморожую сирими, смак дуже класний і запаххххх мммммм, а про економію місця в морозилці щось ніколи навіть не думала, треба спробувати який буде смак. Правда опеньки, підберезники і маслюки відварюю. Підберезники треба кидати в киплячу воду тоді вони не будуть такі чорні, бо коли вони трохи постоять розрізані чи в холодній воді то чорніють страшенно.

Vittoriya
15.09.2010, 22:54
якщо свіжими морозити- місця більше, але потім смак кращий
100%,що смак буде кращий.але то так можна робити з грибами,яким довіряєш.

kati
15.09.2010, 22:56
але то так можна робити з грибами,яким довіряєш.
ну так, то я про білі писала.:) Опеньки завжди пред заморозкою відварюю...і не один раз:girl_yes2:.

Suzi
15.09.2010, 23:07
Як запекти м"ясо в духовці в рукаві чи в фользі, щоб не було сухим? Я зазвичай беру свинну полядвицю добре натираю спеціями, сіллю,перцем, начиняю часником в рукав і в духовку на 1.20 год. при темп.180. Виходить не погано, але м"ясо сухе і в середині не солене. Може його потримати в маринаді перед приготуванням? Поділіться досвідомДякую
Або на більшу температуру і менше часу (але є вірогідність невгадати і тоді таки вийде або з кров*ю, або сухе), або на 2-3 години (залежно від розмірів, наприклад шинку 1,5-2 кг печу 3 години) при темп 130-150.

Vittoriya
15.09.2010, 23:11
Як запекти м"ясо в духовці в рукаві чи в фользі, щоб не було сухим? Я зазвичай беру свинну полядвицю добре натираю спеціями, сіллю,перцем, начиняю часником в рукав і в духовку на 1.20 год. при темп.180. Виходить не погано, але м"ясо сухе і в середині не солене. Може його потримати в маринаді перед приготуванням? Поділіться досвідомДякую
я також натираю спеціями,сіллю,часом часник і ще ставлю в холодильник так на кілька годин. А потім замотую в фольгу і в духовку, при т-рі 180 градусів.печу довго зазвичай,щоб вже напевне,але завжди виходить добре,воно там у фользі в своєму соці печеться,багато потім рідини там є.

Arctica
15.09.2010, 23:48
Як запекти м"ясо в духовці в рукаві чи в фользі, щоб не було сухим?
Я мариную м"ясо (сіль, перець, чорний горошок перець, лавровий лист, за бажанням можна базилік і трішки олії), натираю всім цим м"ясо і ставлю на цілу ніч у холодильник. Пізніше запікаю, зпочатку при більшій температурі за деякий час знижую градуси і печу в гусятниці, так утворюється рідина яка нікуди не дівається а залишається у гусятниці, і м"ясо виходить соковитим не сухим завдяки тому що запікається у тій рідині.

Маруся-мама
17.09.2010, 15:14
Як запекти м"ясо в духовці в рукаві чи в фользі, щоб не було сухим?

пошуком можна скористатись. І я і Дана вже описували як цього добитись.

---------- Додано в 13:14 ---------- Попередній допис був написаний в 13:10 ----------

бульйон в якому варилися гриби

Я також ту водичку не зливаю, а лишень проціджую (бо є проти миття грибів, лише чищення щіточкою) і використовую як основу для зупки або сосу.

ЦУКЕРКА
18.09.2010, 13:17
Дівчатка підкажіть з чим бульбочку запекти?Маю шпондер, що ще додати?

Furore
18.09.2010, 21:28
Маю шпондер, що ще додати?
Може сир, зелень, бринзу, та все що хочеш можна додавати. :girl_smile:

Smorodynka
19.09.2010, 00:01
Я картоплю чищу, розрізаю навпіл, солю перчу зі всіх сторін. Між двома половинками кладу кусочок шпондера і кільце цибулі. Стискаю половинки, загортаю кожну картоплину в фольгу і печу приблизно годину ( якщо велика картопля, то трошки довше). Виходить м"ягенька і смачна картопля. Добре смакує з майонезом.

Маруся-мама
19.09.2010, 00:47

пошук на форумі існує. В особистих переписах варто подивитись або просто по кухні пошукати.

Seppy
21.09.2010, 18:48
Підкажіть, чи можна заморозити відварений буряк?

Маруся-мама
21.09.2010, 18:59
Підкажіть, чи можна заморозити відварений буряк?

Можна. І сирий також.

тетяна7777
26.09.2010, 17:13
дівчатка-господиньки,підкажіть затурканій господині,яка пече пиріг з грушами,але забула додати порошок для печива(чи соду).
Що вийде з того пирога)))))

KAPUCHINKA
28.09.2010, 17:34
Дівчатка, підкажіть будь-ласка скільки часу потрібно готувати на парі парові котлети.

карапуз
29.09.2010, 21:42
Хтось з дівчат писав про салатик з бурячка та твердого сиру.То просто потерти усе і можна їсти :girl_in_dreams:?

Маруся-мама
29.09.2010, 22:12
Дівчатка, підкажіть будь-ласка скільки часу потрібно готувати на парі парові котлети

Ну я б казала хоча б 30-40 хвилин, то ж мясо.

---------- Додано в 20:12 ---------- Попередній допис був написаний в 20:12 ----------

Що вийде з того пирога)))))

залежить який пиріг може нічого не вийти а може і щось тверде але їстивне вийти.

Seppy
29.09.2010, 22:17
скільки часу потрібно готувати на парі парові котлети
Тут мусите готувати "на око", пробуючи, бо все залежить від кількості, складу та товщини котлет. Якщо з морквою, то готується довше. В пароварці я ставлю на 25 хвилин і пробую, якщо недоготувалося, включаю ще на хвилин 10.

---------- Додано в 22:17 ---------- Попередній допис був написаний в 22:13 ----------

Можна. І сирий також.
А сирий буряк після заморозки не втрачає своїх властивостей?

zetta
29.09.2010, 22:28
А сирий буряк після заморозки не втрачає своїх властивостей?
яких властивостей? Кольору ? не дуже. Вiтамiнiв ну звичайно шо як з городу не буде. А смак залишиться )

Пупсик
29.09.2010, 23:14
А як заморозити цвітну капусту? Відварювати чи сиру?

inNusjalapusja
29.09.2010, 23:36
Я її розбираю і морожу сирою, взимку витягнула - і відразу до зупки чи в рагу (не розморожуючи).

Маруся-мама
30.09.2010, 04:41
Відварювати чи сиру

Я за сиру. Відварити це вже буде не те, вийде каша.

Suzi
30.09.2010, 09:44
На якомусь сайті вичитала, що якщо то потім буде їсти дитина, то краще пару хвилин бланшувати перед заморозкою. Я всі овочі в пароварку на кілька хвилин, тоді охолоджу і в морозилку.

Arctica
30.09.2010, 12:51
Я взагалі всі овочі заморожую в сирому вигляді, причому коли варю овочеву зупку то цвітну капусту кидаю в самому кінці і то ненадовго, бо вона "любить розлістися.

TASJA
30.09.2010, 13:05
Дівчата, підскажіть, як найкраще телячі стейки з ананасами запекти.

Suzi
30.09.2010, 13:10
Дівчата, підскажіть, як найкраще телячі стейки з ананасами запекти.
Прочитала на свою голову....Тепер буду сидіти хотіти таку смакоту...:girl_in_dreams: Мені здається то в любому випадку буде смачно, головне мясо не перепекти, щоб не було сухим.

Маруся-мама
30.09.2010, 14:46
найкраще телячі стейки з ананасами запекти

З телячого взагалі-то стейки не робляться але якщо хочете запекти з ананасами то так і зробіть, ніц не видумуючи. Замаринуйте мяско, складіть на бритванку, покладіть зверху на кожен кусень мяса плястерок ананасу, можна зверху ще покласти плястерок сиру і запекти в духовці. Усьо.

Ви щось інше думали?

zetta
30.09.2010, 16:26
Замаринуйте мяско, складіть на бритванку, покладіть зверху на кожен кусень мяса плястерок ананасу, можна зверху ще покласти плястерок сиру і запекти в духовці. Усьо.
я би то ше в фольгу завернула а при кiнцi просто вiдкрити на хв 5 а тодi сиру. Бо висохне, тай сир певне пригорить як потопиться.

Юкола
01.10.2010, 15:38
Дівчата, підкажіть чи то так можна, чи то я собі щось видумую.
Хочу нафарширувати перцю багато і в морозилку його. Щоб потім діставати і парочку собі готувати, коли захочеться.
Чи після заморозки то буде щось незрозуміле?

І порадьте, чи можна якісь майже готові страви заморожувати, щоб потім просто дістав - зварив і їсти.
(окрім пельменів-вареників:))

наталя 2204
01.10.2010, 15:45
порадьте, чи можна якісь майже готові страви заморожувати, щоб потім просто дістав - зварив і їсти
Котлети.:)

Маруся-мама
01.10.2010, 15:50
Чи після заморозки то буде щось незрозуміле?

а чому незрозуміле? Нормальне буде. У нас он в церкві нароблять виварку голубців, попакують в окремі коробочки і в морозилку. Потім розморожуєш собі і їш без проблем.
Єди не що може не варто заморожувати це ті готові страви які при розморожуванні можуть змінити свій вигляд чи смакові властивості. Але навіть зупи можна заморожувати, такі як борщі, росіл чи горохову зупу. Тільки не наливати по-вінця той контейнер і не можна морозити в шкляній посудині, якщо налито забагато і закрито кришкою - трісне.

kitka
01.10.2010, 15:51
Хочу нафарширувати перцю багато і в морозилку його.
З перцем такого не робила, а от голубці накручені відносно часто морожу. Нічого їм не бракує.

Coshitce
01.10.2010, 19:40
Хочу нафарширувати перцю багато і в морозилку його.
Фарширувала пробланшований перець пробланшованими тертими морквою і петрушкою та трішечки просмаженою цибулею (як каже мама "цибулю зісклити"(вона стає прозорою)), охолоджене-зафаршироване в контейнери; замерзло в кульки на один раз приготування. Як виймала з морозилки: в сотейник (обмазаний олією), заливаю томатним соком (посоленим-поперченим), чи розведеною водою томатною пастою, чи (якщо ще залишився) домашнім перетером з помідорів (теж солений-перчений) і в духовку. На гарнір - відварений рис. Як хочете, то окремо тушковане чи відварене м"яско до того всього.
Але! Я таке дуже люблю, а чоловікові то не надто смакує.

Юкола
01.10.2010, 22:55
На гарнір - відварений рис
я рис завжди в голубці чи перчик даю :)

Zvizda
02.10.2010, 00:42
Дівчата, незнаю чи це вже питали, але я спитаю ще раз. Що робити, щоб бісквітне тісто піднімалося і було пухке? Я здається все так пише книжка роблю, і в духовці тісто гарно росте, а потім бац і паляниця.

mileneva
02.10.2010, 01:11
Дівчата, підкажіть мені, недосвідчені хозяйці, як наквасити капусту.

Маруся-мама
02.10.2010, 03:57
Дівчата, незнаю чи це вже питали, але я спитаю ще раз. Що робити, щоб бісквітне тісто піднімалося і було пухке? Я здається все так пише книжка роблю, і в духовці тісто гарно росте, а потім бац і паляниця.

є декілька способів.

1. Додаєте до тіста порошку до печива
2. Змішуєте муку з кількома ложками крохмалю
3. Робите бисквіт з підігрівом, тобто в яйця вливаєте кілька ложок кип’ятку
4. Дуже добрий спосіб щоб бисквіт не сів, обгорнути форму складеною в кілька шарів фольгою. Фольга допоможе рівномірно розподілятись теплу і бисквіт однорідно пропечеться.

Coshitce
03.10.2010, 18:15
я рис завжди в голубці чи перчик даю
Коли готую "на зараз", то також додаю ОБОВ"ЯЗКОВО, але при заморожуванні не сподобалось:girl_nea:

Suzi
04.10.2010, 12:39
Господиньки, потребую поради.Вчора привезли білих грибочків з Карпат, є дуже гарні маленькі - так і просяться в банку. Але ні я , ні чоловік ніколи не маринували грибочків. В інеті найшли кілька рецептів,але або немає якогось інгридієнту типу лимонної кислоти або оцтової ессенції, або треба стерилізувати, чого я ніколи робила. Підкажіть якийсь перевірений рецепт будь-ласка, щоб смачно і просто :)

Kasia
04.10.2010, 12:43
моя бабуся, і тепер моя мама - роблять так:
варити гриби 30-40хв. маринад окремо:
1. л. води
2 ст.л. цукру
4 ч.л. солі
150 мл. оцету 6 % - але казала що зараз 9 % продають, то певно
менше.
6 горошин перцю.
лавр+душистий перець ( потім викинути)

3 зубці часнику + 1 гвоздичка ( бабуся давал, а мама не дає)

банки стерелізувати. залити.

Suzi
04.10.2010, 12:49
То вже разом з грибами чи пусті? Питаю, бо грандіозними закрутками ще не займалась, а то що робила, то просто заливала пусті банки і кришки окропом, закладала продукти і закатували. Стерилізувати якось інакше треба?

Solomi
04.10.2010, 13:58
То вже разом з грибами чи пусті?

рекомендовано стерилізувати і пусті банки також, бо такі вибагливі овочі , як, наприклад , баклажани - стріляють частенько

і + банки вже разом з грибами, чи іншими ововчами стерилізувати ОБОВ'ЯЗКОВО

у Вашому випадку - гриби стерилізують так:
0,5 літрова - 20 хв.
1 -літрова - 35 хв.

Suzi
04.10.2010, 17:15
у Вашому випадку - гриби стерилізують так:
0,5 літрова - 20 хв.
1 -літрова - 35 хв.
Кхм...А можна покроково, як для чайника, як та процедура виглядає?
Бо я собі уявляю наступним чином:
Гриби в банку, маринад, і ті банки в кастрюлю з водою, і тримати їх в киплячій воді. Чи не так? Якщо так, то скільки має бути води (до половини банки чи треба, щоб банка повністю була занурена)?

Маруся-мама
04.10.2010, 17:21
1 гвоздичка

я не лю, то я б також не давала.

А вубше я вам заздрю що можете самі собі закрутити якихось маслюків-малюків.

Kasia
04.10.2010, 17:21

я мала на увазі - стерелізовані банки. в нас це процедура - чисті банки в холодну духовку - на 10-20 хв.
в теплі банки з духовки накладаємо гриби+ заливаєм маринадом+ закатуєм. все.

Suzi
04.10.2010, 17:25
я мала на увазі - стерелізовані банки. в нас це процедура - чисті банки в холодну духовку - на 10-20 хв.
в теплі банки з духовки накладаємо гриби+ заливаєм маринадом+ закатуєм. все.
О, супер, я таке як раз люблю :) Останнє питання - духовку на скільки градусів включати?
+ банки вже разом з грибами, чи іншими ововчами стерилізувати ОБОВ'ЯЗКОВО
А чому?

Kasia
04.10.2010, 17:44
я думаю градусів 100-150 стане.

може Маруся нам підкаже, або Дана - чи вистарчить такої стерелізації для грибів?

---------- Додано в 17:44 ---------- Попередній допис був написаний в 17:39 ----------

ми закручуємо в євробанку.. ніби стоять. цьогорічні ще не стріляли:girl_haha:

Дана
04.10.2010, 18:09
Я банки стерилізую окремо в духовці як Кася описала, а потім ще з грибами, так роблю тільки з грибами, решта овочево/фруктову консервацію додатково не стерилізую.

Маруся-мама
04.10.2010, 19:56
може Маруся нам підкаже, або Дана - чи вистарчить такої стерелізації для грибів?

Дана сказала за гриби, а я бачила в нас в телевізорі що слоїчки треба добре висушити і заливати маринад чи конфітюри там різні власне кип’ятком бо тоді не треба додатково стерилізувати потім слоїчки. Залив, закрутив і юш.

Дана
04.10.2010, 22:46
я бачила в нас в телевізорі що слоїчки треба добре висушити і заливати маринад чи конфітюри там різні власне кип’ятком бо тоді не треба додатково стерилізувати потім слоїчки. Залив, закрутив і юш.Іменно так я і роблю:girl_yes2:, але от з грибами по "старинці" як баба робила.

Пупсик
07.10.2010, 21:11
Я знову сюди. Потрібна порада!!!
1) Що робити з калиною? Морозити, сушити чи пересипати цукром. Як правильно?
2) Маю багато петрушки. Як краще морозити чи сушити?
3) Як морозити гарбуз?
4) Як морозити гриби?
5) Чи можна морозити салат?

Ная
07.10.2010, 21:43
Потрібна порада
Калину пересипаєм цукром,петрушку складаю в пучки,замотую в харчову плівку і заморожую,гарбуз заморожую порізаний на кубики,гриби моя мама перед заморозкою відварює,ріже як на підливку або перемелює на фарш. Салат заморожувати не можна).

Furore
07.10.2010, 22:25
Маю багато петрушки. Як краще морозити чи сушити?
3) Як морозити гарбуз?
4) Як морозити гриби?
Петрушку я ріжу міленько, і в баночку з-під масла, і в морозилку. Так і з кропом поступаю.
Гарбуз не морожу, мені не подобається потім його смак.
Гриби відварюю, тоді заморожую. Але цього року вирішила спробувати сирі заморозити, побачимо зимою, як воно вийде.

senka
07.10.2010, 22:48
І я гриби сирими заморозила, моя сусідка так кожен рік робить, каже потім як свіжі

Маруся-мама
07.10.2010, 23:30
Петрушку я ріжу міленько, і в баночку з-під масла, і в морозилку. Так і з кропом поступаю.

Я петрушку не морожу бо мені здається вона втрачає смак і все на світі. Кріп морожу або пересипаю сіллю і тримаю в холодильнику в слоїчку.

---------- Додано в 21:30 ---------- Попередній допис був написаний в 21:29 ----------

каже потім як свіжі

Правда. Купую москальські морожені сирі гриби - справді як свіжі.

meri5
08.10.2010, 09:45
Гриби морожу сирі багато років дійсно як свіжі і запах невтрачається, пару раз пробувала відварені морозити але мені здалось, що вони натянули води всередину і пізніше після розморозки якісь водянисті (суто моя думка).

Златка
08.10.2010, 09:52
Господиньки, мала вчора на кухні ЧП - хотіла пекти дріжджові оладки, а тісто зовсім не виросло :girl_cray: Що то таке сталось? Дріжджі погані чи що?

Ольга
08.10.2010, 11:27
Що робити з калиною?
минулого року сушила - давала до узвару, також і з цукром зробила цього року, петрушку тільки на сушку, а гарбуз стоїть до пів зими поки всі не зїмо - може маєте де його зберігати то і не треба морозити!

Kasia
08.10.2010, 11:43
петрушку ріжу дрібно, складаю в відерко чи ємність пластикову - і морозилку. спокійно ложкою набираю взимку - зелену петрушку , покриту сніжинками:girl_wink:

Дана
08.10.2010, 12:32
а тісто зовсім не вирослоТо справа в дріжджах, але не обовязково вони були погані, могли рідину дати загарячу, цукру забагато, ну і звичайно самі дріжджі неактивні.

Маруся-мама
08.10.2010, 17:41
Дріжджі погані чи що?

сухі чи свіжі/мокрі? Може бути дріжджів замало, може бути неактивні/неактивізувались і треба було їх підігріти або додати більше цукру.

---------- Додано в 15:41 ---------- Попередній допис був написаний в 15:40 ----------

цукру забагато

мені від цукру добре ростуть, але може моє забагато трохи інакше? Я даю 2-3 ложки, не більше.

Златка
10.10.2010, 15:11
дріжджі сухі
готувала за перевіреним рецептом, тому мало б бути все ок
певно таки неактивні були... або молоко затепле. до речі, їх розводити треба в теплому молоці - а то наскільки тепле має бути :girl_flirt:?

napoleona
11.10.2010, 19:10
Дівчата дайте гарний рецепт на тісто для пампушків з варенням таких "воздушних"
або тицьніть де він тут є, а то я цілий день шукаю-шукаю і не могу найти

meri5
12.10.2010, 16:27
Прохання до Марусі-мами щоб розказала як готовила люкром (навіть незнаю як правильно пишеться).

Дана
12.10.2010, 16:39
люкромВоно зветься -Люкер ;-)

карапуз
19.10.2010, 23:39
Дівчатка,шукала через пошук,як готувати кролика і не знайшла.Порізала я кроля на порційні куски і залила водою з оцтом.Що робити з ним завтра ?Люблю в сметані...:girl_flirt:

Gajka
20.10.2010, 00:09
Що робити з ним завтра ?Люблю в сметані...
Обжарте на сковорідці до румяного, поскладайти у гусятницю чи банячок. На тій же сковорідці пожарте цибульку і моркву. Не жалійте ні одного, ні другого. Моркву краще ріжте кружальцями. То все висипаєте на кролика, заливаєте сметаною, приправляєте до смаку і тушите до готовності. У нас дома батько вирощував кролів, завжди так тушили. Смакота!

Маруся-мама
20.10.2010, 16:02
Прохання до Марусі-мами щоб розказала як готовила люкром

Люкер, готується дуже просто. Склянку цукру пудри розводиться двома ложками молока і одною ложкою рому. Все гарно вимішується до бажаної консистенції, щоб лилось з ложки.

Можна додавати не молоко а 1/2 ч л олії, без запаху і 1-2 ложки кип’ятку.

Можна варити карамель.

Seppy
20.10.2010, 16:17
Люблю в сметані...
Я більше люблю в пиві і без моркви найкраще на мою думку в портері. Рідина по мірі випаровування перетворюється в густий соус, алкогольний присмак зникає і кролик не такий калорійний виходить як в сматені. Дуже смачно.

Маруся-мама
20.10.2010, 20:57
кролик не такий калорійний

на рахунок калорійності не скажу, але он ціна його кусюча

kitka
21.10.2010, 08:19
Питання. Писала Фіяна про соєвий соус, вірніше, про якісний. А скільки він має коштувати, щоб міг вважатися якісним? Тобто якщо 150-грамова пляшечка коштує 5 грн., то брати чи не брати? І за чим та якість визначається?

Seppy
21.10.2010, 09:15
за чим та якість визначається
Соус є продуктом бродіння варених соєвих бобів, про що має писати в складі продукту +сіль, цікор і закваска. Він не має мати Е-шок, тара - лише скляна, колір продукту - не мутний. Ці всі дешеві мають штучні барвники, покращувачі смаку, замість варених соєвих бобів - соевий екстракт, патока, дріжджевий екстракт.

Фіяна
21.10.2010, 09:55
якість визначається

Кіточко, при виборі соєвого соусу вирішальною є не так ціна, як його склад та спосіб виготовлення.
Основні інгридієнти – боби сої, вода, сіль, цукор та мука котрогось злаку (рис, ячмінь чи пшениця). Головне, щоб він не містив ніяких барвників, консервантів, крохмалю, тощо.
Спосіб виготовлення – натуральна ферментація-бродіння (в результаті виробляються природні натуральні ферменти як у квашеній капусті, наприклад).
Окрім Кіккоману, натуральний склад та правильний спосіб виготовлення декларує російський виробник Сен Сой, але він мені суттєво програє по смакових якостях.

WildWind
21.10.2010, 12:43
Як готувати бендерики? Тобто м'ясну начинку? Прочитала в неті купа різних рецептів, але що з того смачне? Одні пишуть що фарш треба смажити, а потім знову молоти. Інші що з відвареного м'яса, а далі що з тим вареним м'ясом робити?
Чоловік мене вже цілий тиждень з тими бендериками мучить, каже як то так що з сиром роблю, а я м'ясом ні.. а в нас вдома такого ніколи не готували, і їла я таке тільки раз, і то куплені, і то давно... Поможіть!!!

La esposa
21.10.2010, 12:54
А хто може підказати правильні пропорції інгредієнтів для печінкового торта?

Надя К.
21.10.2010, 13:09
Як готувати бендерики? Тобто м'ясну начинку?
Я роблю тільки з курячого м"яса, бо такий фарш мені твердуватий і не дуже смачно виходить. Отже треба відварити куряче м"ясо (зазвичай я беру стегенця і філе) і моркву 1-2 шт. Тоді на олії посмажити цибулю і все (курку, моркву і цибулю) змолоти через м"ясорубку. Додати сіль і перець до смаку.

Suzi
21.10.2010, 13:52
А хто може підказати правильні пропорції інгредієнтів для печінкового торта?
Я роблю за такими:
Только состав теста такой: 0,5 кг. печени
0,5 л. молока
2-3 яйца
2-3 луковицы (большие)
1 ст. муки
соль, перец

Густина в результаті має бути як на звичайні млинці.

Seppy
21.10.2010, 15:10
[quote=Suzi;821314]Я роблю за такими:
Я роблю тісто так само, а коли перемащую млинці, то блендерую сиру моркву, трошки підсмажую її на пательні в олійці і змішую з майонезом. Ням-ням.

Smorodynka
22.10.2010, 13:16
Підкажіть будь-ласка, як варити печериці! Я хочу зварити їх цілими, не розрізаючи. Підкажіть скільки часу варити, коли солити і скільки солі давати з розрахунку на 0,5 кг печериць?

olja_zaj
22.10.2010, 14:35
Дівчатка напишіть свій рецепт квашеної капусти,пліз.

Дана
22.10.2010, 15:58
Підкажіть будь-ласка, як варити печериці! Я хочу зварити їх цілими, не розрізаючи. Підкажіть скільки часу варити, коли солити і скільки солі давати з розрахунку на 0,5 кг печериць?А для яких цілей вам потрібні відварені печериці? Самим простим, печериці почистити, якщо вони чистенькі то тільки протерти вологою тканиною, кинути у підсолену воду(пів чайної ложки на півтори літри води+на кінці ножа лимонної кислоти щоб гриби не темніли і залишилися біленькими) варити хвилин 5-10 в залежності від розмірів, вони ну дуже швидко варяться.

kati
22.10.2010, 16:11
в мене тут така справа...Я ніколи не кпую в бабок курей/молочку.... завжди курочки передають з села... А тут позакінчувались всі мої запаси, а малий просить бульончика. Спровадила мене мама до "своєї "тітоньки, в якої вона завжди купує домашню продукцію. Ну от купила я в неї курочку- ніби файненьку, за 40 гривників.
А прийшла в двір, то мені мамочки почали просвітляти, що до задешево, ніби курка коштує 55-60 грн., а ті що дешевше продаються ті домашні бройлери., типу не справжня домашня курка, а якийсь гібрид. Що то воно таке і як розібратись в тих курах?...щось не хочеться думати що мене обманули

Рибка
22.10.2010, 16:19
В домашніх курок, за моїми спостереженнями, шкіра якась жовтіша, певно від жиру, він теж досить яскраво-жовтий. У бройлерів білуватий. Та й по розмірах вони переважно "пухкіші".
Знайшла такі картинки, перша то видно, що бройлерська, а друга й третя більше схожі на "справжніші"
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:FY6jl1q5d66aDM:http://prodzapas.org.ua/wp-content/uploads/2009/03/kurka-300x286.jpg&t=1http://www.webpticeprom.ru/img/articles/1190009392-1.jpghttp://www.gazeta.rv.ua/images/articles/330/rg__1147186440.jpg

allusya
22.10.2010, 16:22
свій рецепт квашеної капусти
Сьогодні сиділа і думала треба зайти сюди і спитати про капусту:girl_haha:
І мені якшо можна рецепт, будь ласка. :)

kati
22.10.2010, 16:25
В домашніх курок, за моїми спостереженнями, шкіра якась жовтіша, певно від жиру
хех, а мені обратне доказували...що бройлери( але то не про ті що наша ряба, а типу "домашні бройлери" ) мають жовту шкіру і сальце бо годовані штучно, а справжня курка біліша( хоча ті кури що мені з села передають теж мають час від часу різні відтінки, якщо годовані кукурузою- більш жовтіші)...
може ще є ознаки якісь?

Дана
22.10.2010, 16:29
Сьогодні на Добробуті домашні кури були по 45-55грн, але то якраз ті кури про які тобі говорили мамочки у дворі, а курка типу вигодовані на кукурудзі і пшениці по 70-75грн. Бройлерів щоб були жовтіші і виглядали як домашні мажуть сирим жовтком, то тре бачити щоб сказати яка курка, шкіра, жир, домашня та яка неслася а не ту яку годували на заріз як правило не дуже "пишна", мясо в неї жорсткіше і темніше. Я більше дивлюся на те чим курку годували, але то видно тільки якщо воло є, а його частенько вирізають. Та навіть ті бройлери домашні не найгірший варіант, тільки би не обманювали що домашня.
І ще видно якщо курка "побувала в боях" тобто десь темніша, десь світліша, колір не однотонний, трохи жовтуватого, трохи сіруватого - та курка ганяла по подвір'ї і годована скоріш підножним кормом, але і це не факт.

kati
22.10.2010, 16:32
ух, нажаль моя курка вже вариться/тушиться...на другий раз будем робити фотосесію і визначати автентичність)))))))))))

WildWind
22.10.2010, 19:19
Домашня курка може бути і жовта і біла, то від породи залежить, не замічала що від корму.. в мене на селі наприклад мама може в сусідки яйця купити під квочку, щоб породу поміняти, і свої докласти, то кури різної масті, якщо потім розбирати, то і жовті-жовті, а є з біленькою шкірою.. тут важко вгадати. Домашня курка має значно жорсткіше м'ясо, мій чоловік з курки з села їсть тільки бульйон, а м'ясо ні, вредний))) Грудинка, та частинка де філе, то ніколи не буде так багато як в магазині продають. А бройлерів спеціально закривають в сітці, щоб не бігали, мало рухались, щоб наростало м'яса багато, не потрібно боятись тих курей, порода просто така. Дивіться щоб шкіра мала природний колір, чи жовтий чи білий, синя курка може бути зарубаною вже дохлою. Можете просити показати печінку, якщо в пухирцях, курка хвора була, якщо викинули, то підозріло..

Полуничка
25.10.2010, 00:14
Маю класний рецепт квашеної капусти, але не звичайної, а такої яку можна вже заквашеною їсти через кілька годин. Смак не такий квасний як завжди, а більш мякий. Бо я капусту квашену не люблю взагалі, а таку їм із задоволенням. Дуже смачно!!!

Правда рецепт треба в мами завтра спитати, бо свій я загубила