КПК

Показати повну версію : Малі німці

Ascorbinka
07.02.2008, 14:29
або чому малечі лінь говорити ...

Владу вже 2,5 р, а говорити не хоче. Вірніше щось там собі белькоче на древньо-китайській, а ми його не розумієм. Щоб добитись простого дай, на, мама треба ігнорувати 20 хв його жести і ниття... Зате баба (снігова), гава, акапуль(півень) може повторяти 200 раз на день...

До 2 років я особливо уваги не звертала, думала достатньо закладати інформацію (книжечки, пісеньки і т.д.), та й тепер надіюсь що одного ранку він стане більш багатослівним, але як подивлюсь на однолітків що розказують вірші, казки, кажуть що саме вони хочуть - якось не по собі...:no: Знаю, не ми перші... на форумі є наші "колєги-мовчуни"... Як боретесь?

levandivka
07.02.2008, 14:35
Як боретесь?
ІМХО, термін невдалий. Тут не боротися треба, а працювати - більше спілкування і хорошого спеціаліста-консультанта.
Оленочка теж белькоче. І, хоч регулярні приступи продовжуються, але прогрес є (після спригування з пігулок).
Не сумуйте, не дивіться на шаблони/однолітків.
Діти вчаться...

Ascorbinka
07.02.2008, 14:51
хорошого спеціаліста-консультанта.
а більш детально? де шукати?

Ума
07.02.2008, 20:24
акапуль(півень)

:D :D :D а бульйон буде акапулько :) клас! :clapping: :crazy:

Ука
07.02.2008, 20:32
На опитування відповісти не змогла. Всі три - і всі по-різному.
Старша Дарця в 2 роки говорила правильними реченнями. Але слова в тих реченнях були такі, що розуміли лише ми. Їй брат на 2 рочки книжечку з буквами подарував і підписав її мовою. То виглядало так: "Ціці з бубу Даці уууу в ґа очки від вуя". Перше її довге речення було десь у рік і 9: Мама лялі цицю гам. Це вона пояснювала бабусі, чому мама не може підійти до телефону.

Орися дуже скоро, ще перед роком взялася правильно повторювати слова. Має дуже добрий музичний слух - може тому. Але речення будувати почала пізно, біля 2-х.

А Лідуся - мовчун. Зараз їй 2, говорить доволі багато окремих слів, теж по-своєму. А все решта - на своїй мові, розуміти ми ще не навчилися. Старіємо, а з віком здібність освоювати нові мови падає :(

Toyvo
07.02.2008, 20:36
Мій брат не говорив років до 3-х, на відміну від мене, я почала балакати ще до року. Мама тягала його по лікарях, поки один професор не сказав, що все гаразд, просто йому нема про що говорити з вами. Ви йому поки не цікаві і він не хоче розмовляти. З часом заговорив так, що досі не знаємо як інколи зупинити :)

Tutuka
07.02.2008, 22:42
Моя до двох років крім мама-тато-дідо-баба могла ще сказати "няй" (і на, і дай), няня (банан, сметана і ще щось, вже не пам"ятаю). Колись за дві години дресури чоловіка навчилась казати "Аньцень" (Арсен), а так тільки китайською. Як виявилось - притворялась: одного дня, коли думала, що її не чують, обняла кота і чітко видала "Анця (Настя) любить кіцю Басю!" Після того ще пів року мовчала.
А потім так розговорилась, що жах! Вечорами її навіть було нереально приспати, поки не закриєш рот "пийпою" (пляшечкою з водичкою) - цямкне собі два рази - і нарешті засинає... Зараз у мене така ностальгія деколи за тими часами буває, коли моє чудо до першої ночі не може виговоритись, а зранку на 8 на роботу! Ну не будеш же чотирирічній дівулі рот пийпою затикати! :D

Ольга
07.02.2008, 23:17
Тут не боротися треба, а працювати - більше спілкування
нам 1,8, спілкується з дитиною троє людей щодня вдома, перечитані купу книжечок, багато віришіків памятає, і точно знає в якій книжці який вірш... але от зі слів каже дуже мало.
У віршиках каже лише останні склади...

нам теж треба шукати
хорошого спеціаліста-консультанта. ???

Liona
07.02.2008, 23:46
сама не наважувалась відкрити цю тему :( та сама проблема :(
Валерії 1,10... а говорить мало :( Вірніше в неї одне ЇЇ слово може означати 2,3,5 НАШИХ... наприклад ся - це сядь, кулька (шарик), Саша (дідусь), включай і т.д. Читати не любить, слухати віршики - :shutup: іноді може пісеньки послухати, та й то тільки для того, щоб під них потанцювати
останні 2 тижні трохи збільшилося слів, які вона каже ("каже" - значить перший чи останній склад слова промовляє :( ), але мене дуже хвилює, що її зовсім не цікавить "дитяча наука". Малювати -тільки перші 5 хв., ліпити - і того менше :(
сподіваюся, що розговориться після двох....

levandivka
08.02.2008, 01:38
???
Не питайте мене, не знаю...
Все у Львові добре, крім доступних і хороших спеціалістів.
Але треба шукати.

Маруся-мама
08.02.2008, 01:48
Наші дітки також всі дуже по-різному почали говорити.

Данило майже до 3 років мовчав, там одне чи два слова казав але ніяких речень і просто мовчав. Як в тому кавалку - все було в порядку. А потім в три рочки як почав говорити, то його не спинити. В школі кажуть що він буде оратор.

Анна почала говорити досить швидко, десь ще до року, і в 2 вже говорила чітко, реченнями і дуже якісь розумні речі. І там по-сьогодні, Гануся в нас сімейний філосов, вона все знає, все всім розкаже...

Юліана також трошки затримала розвиток з мовою бо в 9 місяців ми її віддали в англо-мовний садочок, що трошки призупинило розвиток мови. Тепер вона по-українськи говорить невиразно, хоча їй вже 4-ри, зате по-англійськи шпарить дуже добре.

Андріанці зараз 9 місяців але вже каже баба, мама, тятя... побачу коли заговорить

sem41
08.02.2008, 13:04
Тут бачу є багато дітей які заговорили до року. Чесно кажучи здивований. Та не говорять діти до року.Окремі слова -так. Так "угу-угу" і "ня" чи "дяй" то теж ніби розмова. Заговорили то коли з дитиною вже можна змістовно:) поговорити

Nadijka
08.02.2008, 13:38
Тут бачу є багато дітей які заговорили до року. Чесно кажучи здивований. Та не говорять діти до року
Ага а моя свекруха мені доказує шо чоловік(її син) вже в рік вірші розказував!?! Незнаю незнаю кому вірити!

Валерії 1,10... а говорить мало Вірніше в неї одне ЇЇ слово може означати 2,3,5 НАШИХ... наприклад ся - це сядь, кулька (шарик), Саша (дідусь), включай і т.д. Читати не любить, слухати віршики - іноді може пісеньки послухати, та й то тільки для того, щоб під них потанцювати
останні 2 тижні трохи збільшилося слів, які вона каже ("каже" - значить перший чи останній склад слова промовляє ), але мене дуже хвилює, що її зовсім не цікавить "дитяча наука". Малювати -тільки перші 5 хв., ліпити - і того менше
сподіваюся, що розговориться після двох....

В нас аналогічна ситуація!!! Мене деколи дивує як дитина може не захоплюватись книжечкою,малюванням і т.д. Їй нічого не цікаво! Тільки десь ходити і бігати! Liono а ви щось знаєте про гіперактивність? Бо це все явні її ознаки...

Lavazza
08.02.2008, 13:41
Заговорили то коли з дитиною вже можна змістовно поговорити
а це коли?
Я під словом "заговорили" зрозуміла варіант, коли з дитина починає спілкуватися не на мигах, а словами (словосполученнями) дає зрозуміти, що вона хоче.
Так у нас було в рік-півтора. До двох років розказувала вже з десяток віршиків.

А мій молодший брат в дитинстві тільки мукав і пальцями показував до 2-х років, то бабусі з розуму сходили, ще й зі мною порівнюючи (я швидко почала говорити, десь так і моя мала в мене вдалася), але потім від в 4 роки читати навчився (я вже в школу ходила і ми бавилися в учня і вчительку). Його після 4-х років віддали в садок, але говорити він там відмовлявся категорично, ні тобі добрийдень, ні як звати, то виховательки питали маму чи він взагалі хоч щось вміє сказати. Такий от характер. Він і досі такий :D . То мама порадила дати йому книжку, щоб вголос дітям читав, так його і розговорили.

Liona
08.02.2008, 13:56
Liono а ви щось знаєте про гіперактивність? Бо це все явні її ознаки...
гіперактивнійсть - це діагноз, його може поставити тільки дитячий лікар - невролог. Нам сказали, що гіперактивністю тут і не пахне, просто дівчинка активна, на даному етапі розвитку зацікавлена тільки у фіз.нагрузках. Кожна дитина індивідуально розвивається, хтось швидше пішоав, а хтось - заговорив. От ми належимо до першої категорії... І ніби все зрозуміло, але все одно хвилююсь, що не хоче займатися :(

sem41
08.02.2008, 13:59
Я під словом "заговорили" зрозуміла варіант, коли з дитина починає спілкуватися не на мигах, а словами

Отож бо й воно. "Дитина заговорила" кожен сприймає по різному.

Щоб добитись простого дай, на, мама треба ігнорувати 20 хв його жести і ниття... Зате баба (снігова), гава, акапуль(півень) може повторяти 200 раз на день...

Дехто скаже, що та дитина теж говорить, і що там немає ніякої проблеми.

bora
08.02.2008, 13:59
Малювати -тільки перші 5 хв., ліпити - і того менше
Ви знаєте мене досі більше 5 хвилин подібні речі не цікавлять - і в дитистві теж саме було:) ДОсі - портрети недомальовані, вірші-недописані, ну то й що. На такі речі треба мати терпіння, відповідний флегматичний темперамент. НЕ переймайтесь, знайде дитина ще те, що їй більше подобається - мені подобались в дитинстві більш рухливі забави.
І якби мені лікарі щось призначили від тої активності, батьки би перші їх з хати вигнали. Зате я перша серед однолітків потім почала читати. В кожного свій розвиток.

Nadijka
08.02.2008, 14:10
В кожного свій розвиток.
Чули б це наші ббабусі і дідусі!!! То може б не напрягали так!!! Та то з дитиною шось не так, треба її лікарю показати!!! Мені вже остогидло їм пояснювати що Вікторія здорова дівчинка! Шо вона почне нормально говорити,що шось її в житті зацікавить, можливо це будуть танці або спорт, але точно знаю шо їй не сподобаються спокійні заняття. Ну скажіть невже це погано шо в дитинки шило в дупці? І ніби все зрозуміло, але все одно хвилююсь, що не хоче займатися
Liono, я думаю не варто цим перейматись! Просто дітки бувають різні, а наші маленькі непосидючки!!!

Наталочка
08.02.2008, 14:52
В мене теж малий(півтора року) майже нічого не говорить. Каже тільки декілька слів, які можуть означати що завгодно. А все інше якась незрозуміла тарабарщина.
Але у моєї знайомої малий до трьох років нічого не говорив, теж тільки щось на своїй мові галякав, і коли його в 3,5 відвели до логопеда, то виявилось , що в нього при родах якийсь нерв був защемлений. Зараз малому вже більше 4 , тобто майже рік займався з логопедом. То він говорить вже все, але всі слова невиразно і не завжди зрозуміло.
І хоча всі говорять що кожна дитина починає говорити в свій час, але маючи такий приклад я вже починаю потрохи хвилюватись.

Ума
08.02.2008, 15:23
виявилось , що в нього при родах якийсь нерв був защемлений.

ой-йо-йой... :( я вже починаю параноїзувати щодо свого карапуза... я ж його під час пологів як пулю випхала, він в мене певно добре потовкся об мої кості... щоб в нас так не було :( бо зараз малий не говорить складів (8міс.), а тільки окремі букви... і навіть не намагається склади хоч якісь сказати :(

Маруся-мама
08.02.2008, 16:39
Ага а моя свекруха мені доказує шо чоловік(її син) вже в рік вірші розказував!?! Незнаю незнаю кому вірити!

В нас аналогічна ситуація!!! Мене деколи дивує як дитина може не захоплюватись книжечкою,малюванням і т.д. Їй нічого не цікаво! Тільки десь ходити і бігати! Liono а ви щось знаєте про гіперактивність? Бо це все явні її ознаки...
ДІВКИ!!!
Ви що подуріли? Яка гіперактивність? Гіперактивнісь може бути у дітей які постійно сидять коло телевізора і лише їдять цукор. О це вам буде гіперактивність. Зрушення нервової системи.

Мій син також начхав на розмальовки, вони йому нудні. Зате дайте йому компютер і дитина може цілий день без звуку просидіти, навіть їсти не попросить... таке саме у нього з шахматами. Але це йому не заваджає бігати як куля по-хаті і дворі. Якби ви побачили як він малює...

Ви дякуйте Богу що у вас живі і цікавські діти. Вони хочуть просто все побачити і все пізнати. А розмальовки - то хіба мамі потрібно, а дитині то таке. Гірше би було якби ваші дітки дійсно сіли тихо в куточку і малювали цілими днями. Це вже порушення психіки. А так...

Я починаю журитись коли мої діти сидять тихо в кімнаті, ось тоді точно знаю - чекай біди.

Додано через 4 хвилини
ой-йо-йой... :( я вже починаю параноїзувати щодо свого карапуза... я ж його під час пологів як пулю випхала, він в мене певно добре потовкся об мої кості... щоб в нас так не було :( бо зараз малий не говорить складів (8міс.), а тільки окремі букви... і навіть не намагається склади хоч якісь сказати :(

А наш малий до 2.5 років просто мовчав. Ну як пес, все розумів а сказати не міг або не хотів. До лікара його послати не могли, бо нема спеціалістів які розмовляють українською, то якої користі його посилати до американця.
А наші бабці такий ґвалт підняли... а я як в російським повєдзонку, а ванька слушаєт да єст... або то собє мув, а я собє здрув... говорили бабці, говорили а тоді лишились того ровера. Данило почав говорити разом з Анною, а між ними 14 місяців різниці.

Nadijka
08.02.2008, 22:54
А наш малий до 2.5 років просто мовчав. Ну як пес, все розумів а сказати не міг або не хотів. До лікара його послати не могли, бо нема спеціалістів які розмовляють українською, то якої користі його посилати до американця.
То він у вас українською чи англійською говорить?

Маруся-мама
09.02.2008, 01:25
То він у вас українською чи англійською говорить?
тепер двома, а тоді лише українською.

Гелена
09.02.2008, 02:13
Тут бачу є багато дітей які заговорили до року. Чесно кажучи здивований. Та не говорять діти до року.Окремі слова -так. Так "угу-угу" і "ня" чи "дяй" то теж ніби розмова. Заговорили то коли з дитиною вже можна змістовно:) поговорити
ну не скажіть :)
я перше слово сказала в 6 міс, а вже в рік говорила реченнями
а брат перше слово в 7 міс, а реченнями також з року
я може своїми реченнями і дурне молола, а от брат з 2-ох років дуже розумно говорив, аж всі кругом дивувалися що то дитина так говорить
але багато букв не вимовляв, а я швидко навчилася складні букви вимовляти, тільки буква "е" мені не давалася, всюди її вимовляла як "и"
раз мене мама мучила: скажи-скажи "е", я аж розізлилася і кажу: як я скажу "е" як я не можу! і сама здивувалася - сказала :D тоді мені було десь 4 роки, а може й 5
зате двоюрідні чомусь аж в три і чотири роки почали потрохи говорити
зате я в 6 міс ходила по манежу, а він тільки в 1,5 роки
так що то все індивідуально

і ще анекдот згадався:
дитина до п’яти років не говорила, батьки дуже хвилювалися, аже тут під час сніданку дитина каже:
- каша не солена
батьки зраділи, здивувалися, питають:
- а що ж ти раніше нічого не говорила?
- а раніше все нормально було :)

Ascorbinka
09.02.2008, 22:31
виявилось , що в нього при родах якийсь нерв був защемлений.
ви не могли б запитати який саме нерв і чим то проявлялося? В мене коліжанка логопед-сурдопедагог, малого дивилася, казала, що все нормально... але все-одно страшно, пологи були важкі(...

бо зараз малий не говорить складів (8міс.), а тільки окремі букви...
ми в цей час якраз почали говорити склади тя-тття, дя-дя, потім вже ма-ма (я ще так добре запам"ятала перше слово ТАТА, бо десь вичитала прикмету, як скаже перше слово МАМА, то буде слідуюча сестричка, а як ТАТО, то буде братік).. отак 3 міс пашталякали, поки клики не полізли, а потім зовсім перестав говорити... Кутні зуби в нас взагалі важко прорізувались, з високою Т, розумію що тут не до розмов, але вже давно є всі 20, можна було б і не лінитися...

Недавно хохма була... складає Владька конструктор, дід дивиться і прихваляє "ай як ти гарно зложив"... малий давай повторяти злозів, злозів.. видно слово сподобалось, бо я так не говорю...

Щодо малювання .. то мій може довго дивитися як йому малюють (але не розмальовки, вони в ігнорі), сам малює рідко... зате коли думає що його ніхто не бачить, сам малює снігову бабу (з величезною купою гудзиків), їжака, сонечко.

demetris
31.03.2008, 18:15
Кожна дитина індивідуально розвивається, хтось швидше пішоав, а хтось - заговорив.
А моїй зуби скоро полізли, до року мала щось 8 чи 10.
Зараз 1,10 говорить тятя, мама (це слово БАГАТО разів), діді, баба, гав, окока (окуляри), шсішсі (сусіди), і все таке. Якщо говорити слова там всілякі по квартирі - то показує все.
А так то мовчить, дружина щось переймається, а я думаю, що то все дурне, до 2,5-3 чіпішу не піднімати! А там вже побачимо. В неї ж мовлення розвивається.

Додано через 1 хвилину
зате коли думає що його ніхто не бачить, сам малює снігову бабу (з величезною купою гудзиків), їжака, сонечко.
ну то не підглядайте за малим - нехай бавиться ;)

Ljolik
31.03.2008, 19:07
Моя почала говорити після 2,5 років, якраз як ми на море поїхали в вересні - так дитину від надлишку вражень і "прорвало". До того - окремі слова які і не завжди зрозуміти можна було, про речення взагалі мова не йшла. Але я цим не сильно переймалась - сама почала говорити після 3-х років, так що дитина мала в кого вдатись. Зараз "триндить" не закриваючись, аж голова часом від неї болить. Не скажу що всі букви чітко вимовляє, але говорить зв"язно, казочки переказує, вірші знає, явно прогрес є в мовленні, принаймні і чужі люди її розуміють.

Lady
31.03.2008, 19:14
Знаю, не ми перші... на форумі є наші "колєги-мовчуни"... Як боретесь?

У мене мій старший Ростислав в пів року сказав перше слово "мама" і з того часу почав поступово говорити все більше і більше, уже в 3 роки дуже чітко і гарно говорив. А Маркіянчику вже 3 минуло але говорити багато він не хоче, приблизно з 10 слів вимовляє.
Пологи у мене були нормальні без ускладнень для дитини тому я не переживаю що це може бути якесь ущімлення нерва, але всетаки до логопеда хочу сходити і проконсольтуватись, наразі шукаю хорошого спеціаліста.

demetris
01.04.2008, 09:39
до логопеда хочу сходити і проконсольтуватись, наразі шукаю хорошого спеціаліста.
Як знайдете - поділіться, бо моя Дружина щось теж перейматися починає.

нталька
02.04.2008, 01:10
ДІВКИ!!!
Ви що подуріли? Яка гіперактивність? Гіперактивнісь може бути у дітей які постійно сидять коло телевізора і лише їдять цукор. О це вам буде гіперактивність. Зрушення нервової системи.

Мій син також начхав на розмальовки, вони йому нудні. Зате дайте йому компютер і дитина може цілий день без звуку просидіти, навіть їсти не попросить... таке саме у нього з шахматами. Але це йому не заваджає бігати як куля по-хаті і дворі. Якби ви побачили як він малює...

Ви дякуйте Богу що у вас живі і цікавські діти. Вони хочуть просто все побачити і все пізнати. А розмальовки - то хіба мамі потрібно, а дитині то таке. Гірше би було якби ваші дітки дійсно сіли тихо в куточку і малювали цілими днями. Це вже порушення психіки. А так...

.

На всі 100 погоджуюсь зі сказаним. У більшості просто активні дітки і у всіх свої інтереси. і 5 хвилин для малювання цілком достатньо. На мою думку до 2,5 років не треба так переживати, за умови що ви розмовляєте з дитиною, читаєте їй, щось робите пальчиками (дрібна моторика), ну і звичайно атмосфера в сімї нормальна.
Мому 1,4 говорить достатньо слів і навіть кілька словосполучень типу: Де ти? хто там? дать мяч. Все це вивчив у процесі гри, коли йому було весело, а не просто повтори за мамою.. А ходити почав пізно. Всі дітки різні.:)

Kaff
27.04.2008, 23:40
Тут бачу є багато дітей які заговорили до року. Чесно кажучи здивований. Та не говорять діти до року.Окремі слова -так. Так "угу-угу" і "ня" чи "дяй" то теж ніби розмова. Заговорили то коли з дитиною вже можна змістовно поговорити
Діти до року говорять!
Ми приколювалися, навчивши дітей півторарічного віку говорити складні слова на зразок "парелелограм".
А стосовно мовчунів - я був би не драматизував ситуацію.
Якщо у дитини не помітно вад у розвитку, РОЗСЛАБТЕСЯ!!!!! прийде час, і дитина заговорить.
Зрештою, може не так важливо, у якому віці дитина заговорила, як важливо, чи вона вас чує і розуміє!
Щастя вам і любові!

mamatu
29.05.2008, 12:18
Тут бачу є багато дітей які заговорили до року. Чесно кажучи здивований. Та не говорять діти до року.Окремі слова -так. Так "угу-угу" і "ня" чи "дяй" то теж ніби розмова. Заговорили то коли з дитиною вже можна змістовно поговорити
можете не вірити, але старша моя і справді до року вже висловитись могла. нехай коротко, по-своєму, але все ж таки...
а у 2 роки вона вже читала.

з молодшим у нас інша ситуація. каже "мама", як щось треба, а все інше - власна тарабарщина, яка нічого спільного з мовою не має.
я поки що не хвилююсь. куди поспішати? :)

Koza-Dereza
29.05.2008, 19:09
Моя теж нiчого змiстового не говорить. Я пiдозрюю що "нак" - це вислiв протесту, "Кат" чи "Ката" це напевно Катя, "дада", "деде" це у нас деддi (daddy) тобто тато, ну i наше сумнозвiсне Адя - тобто мама. А далi все каля каля, гулю гулю, у-у-у-у-у i все таке iнше.

Льона
28.03.2009, 17:46
Моєму сину 2 роки і 4 місяці, а він крім слова мама і хто там більше нічого не каже. Коли йому щось треба він бере мене за руку і показує, що йому треба дати. Напишіть, будь ласка, в кого коли почали розмовляти діти. Як допомогти дитині розбалакатись.

irushka
28.03.2009, 18:51
Здається мені, що колись та тема вже обговорювалась...
Насамперед, думаю, треба переконатися, що в дитини все гаразд зі слухом і виключити інші фізіологічні перешкоди для мовлення. А тоді, мабуть просто багато розмовляти з дитиною, більше бавитися пальчикові ігри, бо, як відомо, в головному мозку пов`язані ті центри, що відповідають за дрібну моторику і мовлення... Та все ж не варто перейматися, якщо дитина здорова, бо пасивний словниковий запас в дітей цього віку дуже великий і прийде час, синок вам це продемонструє.

Іруня
28.03.2009, 18:57
Нам теж 2,4. До року мала говорила вже десь 12-14 слів, а в півтора почала говорити реченнями з 2-3 слів. Зараз говорить стільки, що я деколи мрію опинитися на безлюдному острові:8:. Але це зовсім ні про що не говорить. Знаю діток, в яких словниковий запас набагато менший, зате в чомусь іншому вони нас випереджають.
Така наша "мамська" доля переживати за своїх діток. Перше переживаємо коли ж сядуть, потім, коли ж виросте перший зуб, почне ходити, говорити... Не переймайтеся тим дуже, заговорить Ваш синок. В деяких дітей це відбувається ближче до 3-ох років.

Svetik
29.03.2009, 00:53
Коли малій було 2 рочки, заходячи в магазин вона з порогу кричала: "Мама, "сука". Це означало - мама купи соку.:xaxa:
А вихователька нашій знайомій (вона тоді ще не знала, що ми знайомі) сказала, що нова дівчинка ще зовсім погано говорить але погані слова вже знає:shy:
А тепер малій 5,5 років, і я дуже часто прошу її хоч 5 хвилин помовчати:8:

Галченя
29.03.2009, 08:32
Моєму сину 2 роки і 4 місяці, а він крім слова мама і хто там більше нічого не каже. Коли йому щось треба він бере мене за руку і показує, що йому треба дати. Напишіть, будь ласка, в кого коли почали розмовляти діти. Як допомогти дитині розбалакатись.

Особисто моя доця теж почала рано говорити...
Але сусідський хлопчик до 3ох років казав мама-тато, а решта практично укав-угукав. Його мама пройшлася по лікарях, і практично всі вони радили нічого не рухати в дитини, крім як розвивати дрібну моторику: радили збирати на вулиці дрібні камінчики,а потім вдома робити з них аплікації; змішувати різні крупи, щоб потім їх відокремлювати; намистинки; квасоля; переливання води, ліплення з пластиліну; а ще брати звичайний простий олівець і розтирати його долоньками, потім всіма пальчиками, потім по два пальчика (різна варіація вправ) і т.п.. Зараз їх синочок говорить на рівні з ровесниками:)
Багато вправ-ігор по дрібній моториці є в книжечках Сісіль Лупан.

olya_d
29.03.2009, 14:33
Моя мама розказувала, що я в півтора роки вже говорила довгими реченнями. А малий в мене почав нормально говорити лише біля трьох років. До того, звичайно, декілька слів говорив, але погано. Та й повторювати нічого не хотів. Але, як кажуть, дитина набагато раніше запам"ятовує слова, ніж починає їх вимовляти. То ми з малим постійно розмовляли, все йому коментували. Коли біля трьох років він почав говорити, то дуже багато і виразно. Та й розказував такі речі, які були з ним рік тому.
Тому не переживайте, дитина буде говорити, ви тільки потійно спілкуйтеся з нею, незважаючи на її мовчанку :)

Holly
29.03.2009, 15:32
Моя Яруся рано почала говорити, ще до року. Чітко казала мама, тато, баба, дідьо, дай, пий і т.д.Ще до 1,5р. знала як каже песик, котик,корова, інші тварини. Зараз говоре реченями з 3-5 слів, може розаказати віршик "Киця-мура" і казочку "Курочка ряба", інколи порахує до шести, і з поміж всіх кубиків з буквами, знайде букву А.

Яська Березнева
29.03.2009, 18:08
Мої батьки кажуть, що я почала говорити пізно, аж у 3 роки, але реченнями, і "р" гарно вимовляла. Моя мала почала говорити в рік. В рік і 3 місяці ми вже знали 30 коротеньких слів, могли повторити гарно за мамою. А в два роки мала через деякий час після хвороби почала заїкатися. Це тривало 5 місяців. Морально я пройшла всі кола пекла. Психоневролог казала, що то могло бути викликане як хворобою, так і незрілістю нервової системи, типу в дитини прискорений психічний розвиток, а що занадто швидко, то нездорово, і десь там воно дало збій. Ми пропили ноофен і кожного дня я з нею співала, співала, співала повільні протяжні пісеньки. Потім дитина перед тим як щось сказати, мусила зробити 8-12 глибоких вдохів-видихів, бо інакше не виходило. Слава Богу, ми з того видряпалися. Тепер приколюємося з малої: он татко з мамою в чотири роки самі читати навчилися, мама писала і гарно малювала в п"ять років, а ти...:xaxa::xaxa::xaxa:

Dobra
29.03.2009, 22:00
Моя мала в 5 місяців сказала тато, в 7 - ХТО ТАМ?
Потім перед двохріччям було затишшя. Я вже трохи переживала. А потім в 2 роки з фрази "Мама, купи мені кульчики і кольцо" ПОЧАЛОСЬ. Цього періоду затишшя не потрібно боятись. Вони збирають дані, потім мало не покажеться.

Зая
29.03.2009, 22:15
А я взагалі рахую,що не треба вихвалятися хто раніше почав а кто пізндніше :no:.Дівчата завжди розвиваються зовсім інакше ніж хлопці,починають розмовляти раніше,хлопчики потім наздогонять.А своїми дописами ми можливо лякаємо і всіляємо сумління іншим мамочкам ,у яких все ще по-переду.Ми всі різні і діти наші унікальні:)!

Aster
30.03.2009, 00:03
А я взагалі рахую,що не треба вихвалятися хто раніше почав а кто пізндніше :no:

Згідна!

Дівчата завжди розвиваються зовсім інакше ніж хлопці,починають розмовляти раніше,хлопчики потім наздогонять.

Абсолютно не згідна! Мій старший почав розмовляти дуже рано і вимовляв в півтора року всі літери, крім "щ". В моєї подруги хлопчик теж почав говорити дуже рано. А ось дівчатка у всіх знайомих заговорили набага-а-а-ато пізніше. Багато з них в 2 роки казали одне-два слова, про речення навіть і мови не було. Але зараз, в першому класі, майже всі однакові - що хлопці, що дівчата. То чого перейматися? Перейматися тре, як дитина після 3 років ще ніц не каже!

Зая
30.03.2009, 07:55
Абсолютно не згідна! Мій старший почав розмовляти дуже рано і вимовляв в півтора року всі літери, крім "щ". В моєї подруги хлопчик теж почав говорити дуже рано. А ось дівчатка у всіх знайомих заговорили набага-а-а-ато пізніше. Багато з них в 2 роки казали одне-два слова, про речення навіть і мови не було. Але зараз, в першому класі, майже всі однакові - що хлопці, що дівчата. То чого перейматися? Перейматися тре, як дитина після 3 років ще ніц не каже!

Оце так :xaxa:,а у нас все навпаки,моя дитина рано почала,знаїомі дівчата також з першого року балакають,зато ВСІ! знайомі хлопчики(деяким майже по три рочка)-мовчать як партизани:confused::xaxa:

СОФІЯ -СОНЯ
30.03.2009, 11:26
Опитування це для чого? Щоб хтось міг похвалитися, а хтось занепокоїтись ? Давно і, судячи з дописів,всім відомо, що до 3 років особливо турбуватись нема чого, ну говорить окремі слова, а не речення, як у сусідки - ну і що?
Можна провести опитування "В скільки пішла (сіла, встала, перевернулась, вперше впала, вперше взяла ложку ) ваша дитина" і тд. :)
Інша справа коли є проблеми і їх варто обговорити, дізнатись чиюсь думку, отримати пораду. А це опитування ( а ще зважаючи на результати:)) не можу зрозуміти навіщо.

Оляна
14.05.2009, 14:53
Спостерігаючи за своїми дівчатками,роблю висновок,що кожна дитина індивідуально починає говорити. Мені порадили вчити їх так, щоб вони бачили артикуляцію. Марічка з 7 місяців говорила мама, але тільки коли щось хотіла, причому, безперервно-ма-ма-ма-ма-... Потім всі важкі букви заміняли на "К"-кококе-не хочу, Теж думали ,що треба звертатись до спеціалістів. Після двох почали говорити активніше, особливо після того, як вдома було багато людей і вони чули діалог. Тепер рот не закривається.

Gala
14.05.2009, 15:18
Моі обидві почали говорити коло року.Старша в півтора рочки уже віршики і казочки розказувала.Зараз в Оксанки ротик закритий коли спить.Увесь інший час вона розмовляє,розмовляє,розмовляє....навіть коли ість.Усе хоче знати.

Lesunya
15.05.2009, 11:32
Мамочки, а коли ваші дітки почали говорити "мама" чи, взагалі, якісь перші слова? Може я сильно придираюсь до своєї дитини, але у 8 місяців вона "говрить" тільки "абу, фу, ой, авва, ма, ке, бу" і більше нічого...:( Доцюня взагалі мовчазна у нас - ніби і говоримо з нею, я їй співаю, книжки читаю (не цілодобово, звичайно, але стараюсь...), називаю предмети і т.д. А вона тільки уважно дивиться і все...

СОФІЯ -СОНЯ
15.05.2009, 11:43
Мамочки, а коли ваші дітки почали говорити "мама" чи, взагалі, якісь перші слова? Може я сильно придираюсь до своєї дитини, але у 8 місяців вона "говрить" тільки "абу, фу, ой, авва, ма, ке, бу" і більше нічого...:( Доцюня взагалі мовчазна у нас - ніби і говоримо з нею, я їй співаю, книжки читаю (не цілодобово, звичайно, але стараюсь...), називаю предмети і т.д. А вона тільки уважно дивиться і все...

У вас чудова розвинена дитина. Норм щодо вимови слів НЕМА, звуки вимовляє - ось що головне! Ну можете ще МАЛІ НІМЦІ - ту темку почитати, але повірте, зовсім нема про що хвилюватись.

natorella
15.05.2009, 14:51

нам рік і три і ми говоримо тільки -ПаПА тобто допобачення і все
а вам 8 місяців і хочете від дитини говоріння???:confused:

Ксеня26
15.05.2009, 16:43
Моїй доці 1 рік і 5 місяців, до року вона почала говорити окремі слова, але дуже не виразно...мамі...тятя...бабу...нє-а..і все решта на китайскій мові, зараз вона розширила свій запас слів звуками звірів..гав-гав...мяв...му-му..ква-ква...охоче їх повторяє, а слова типу іменен чи назви предметів не повторяє. Ми навіть тепер почали говорити як говоре телефон, і тоді вона говоре льольо, що означає алло. Цікаво в кого таке було, і коли вже почне вона повторювати слова?

Un.Known
20.11.2009, 00:55
Юля почала говорити в рік. В півтора вже шпарила поширеними реченнями.

Ликера в рік почала розмовляти (бесідувати). В два то вже була пані професорка і вчила говорити решту недолугих ровесників. :)

Мартинові чотири з половиною і старатись говорити так, аби його розуміла не тільки мама, він почав у вересні (цього року), коли пішов у садок.

Попри те, говорить чеською і українською. Ликера чеською, українською, російською (плюс ше англійська у школі). Юля чеською, українською, англійською, французькою.

Consuelo
20.11.2009, 13:48
хм...
я вже в два роки вміла читати, трошки писати, але говорити мені було просто лінь і дивилась на всіх з виразом типу "я собі знаю, а вам знати не треба"... поки бабця мене не вирішила до когось повести в 4 роки, бо дитина не говорить... так я так настрашилась, що на порозі з хати почала видавати цілі уривки текстів, лиш би мене не чіпали...

Бурулька
20.11.2009, 14:04
Христинці зараз 1 рік і 4 місяці. Вона вже давно говорить "ма-ма". Тиждень тому почала говорити "тя-тя", то наш татко тішиться, як слон :) Десь біля року почала говорити, як каже киця. Тепер ми ще знаємо і вміємо казати, як каже песик (ав), машинка (не можу написати, бо таке не пишеться :)), коровка (муууу), дощик (кап-кап), курочка (ґо-ґо).
"Льо-льо" (альо) кричить, коли дзвонить телефон, або коли приносить мені, щоб я подзвонила. Іноді в Христі є бажання поговорити по телефону, то забираємо в мене трубку, коли я з кимось розмовляю, або бере тубку чи будь-яку іграшку і ходить по кімнаті туди-сюди і з серйозним виразом обличчя комусь щось розповідає :)

Юкола
20.11.2009, 14:15
Малий (рік і три) свідомо говорить "мама", "дай","гуаи" (гуляти:)), "гау" (на пса - гав)
На машинку бррр губками робить.
Зараз нова фішка: "тррррррррр" і "р" так чітко вимовляє.

olena
20.11.2009, 14:21
Моя старша донька почала говорити дуже швидко,після пів року казала:мама,тата,баба,діді,до року часу освоїла імена всіх близьких родичів і як кажуть різні тваринки,а у два говорила реченнями,розказувала віршики,причому дуже чітко.А от синочок-спражній німець в порівнянні з нею.В рік він каже:мама,баба,тато і ляляля(то він так кличе сестричку Улянку),дай і циця(бо то для нього святе).

Зорянівонька
20.11.2009, 19:18
Мій говорить багато. Знає дуже багато слів, правда, перекручує трохи. Навіть 2-3 слова в речення ліпить. Я в 1 і 10 в садочку розказувала віршик. Зато тепер - з мене важко слово витягнути. А знаю дівчинку, яка почала говорити пізно, то тепер рот не закривається. Словом, всьому свій час! Звичайно, що з дитиною треба займатися, але всі вони ж різні!

popelushka
20.11.2009, 19:57
До двох рочків ми розмовляли тільки поодинокі слова, а після двох- нас "прорвало":), Юльчика, як підмінили, він так багато почав розмовляти, але тільки з рідними. До цього ми дуже багато читали різних книжечок: від казочок і віршиків до енциклопедій на різну тематику. Тепер дитина вільно розмовляє, на різні теми, пам'ять має чудову.

Adriasia
20.11.2009, 20:10
Янка говорить звичайні слова. Знає хто мама, хто баба і хто дідо і вміє покликати, щоправда першим словом було "так" і "тата". Ше коли підходимо до вікна то каже "гату" (певні гайту гуляти має на увазі, або то я вже я так трактую). Коли гуляє і бачить машинки то каже "біба" і робить "бррррррррр" (шось схоже).
А сьогодні у неї був прорив, або чисто випадково після місяця бабиного товкмачення хто у книжечці хто, показала мені котика і песика. На запитання як робить котик відповіла "Мау". Мому щастю не було меж. От тільки вона мене називає так як мама у дитинстві кликала скорочено Адя. Вот і вона коли шось хоче то кричить "ма-мам Адя ма-мам" а інколи і просто "Адя". Ше каже "дай". Бабуся навчила її біля дзеркала говорити "ляля" вот вона і лупить по люстерку і верещить "ляля".
Чую я шо скоро тому цуду ротик закриватися не буде. Постійно шось собі белькоче, але поки я ше мало розумію шо вона там каже.

А я перше слово сказала у шість місяців "тата", а потім пішло поїхало. У 1,5р. вже знала віршика про косолапого мішку і зайчика. В чотири навчилася читати, писати і рахувати. Все подвір*я було списане моїми буквами і цифрами.

Natalya
20.11.2009, 21:10
А ми вперше сказали "А де тата (десь в 5 міс)". Але сумніваюсь, що то і малось на увазі :). З 10 міс. свідомо каже "мама", "тата", "діда", "дядя", "бррр" (на машину), десь з року "дай". Тепер говорить "кар-кар", "гав-гав", "ме-ме-ме", "бе-бе-бе", "му", "мао" (киця). Вже два дні на запитання "скільки тобі рочків?" показує один пальчик і каже "ди". Іншими словами, зрозуміти нас ще важко, хоч рот і не закривається :)
пс. Нам 1 рік і 4 місяці.

сяняНЯНЯ
20.11.2009, 21:37
В моєї Софії донедавна найпоширенішими словами були ака,ада,аґа-до всіх так зверталася і на все так говорила.правда ше деколи виривається мама.А зараз дуже активно белькоче на своїй мові!

соломійка
21.11.2009, 10:47
А ми уже три дні постійно говоримо "тя-тя", а от "ма-ма" - тільки коли хникає:girl_cray:

olenkastar
21.11.2009, 22:00
моя свекруха мені доказує шо чоловік(її син) вже в рік вірші розказував!?! Незнаю незнаю кому вірити
як кажуть- час "искажает" пам'ять...може то було в рік і десять ...але головне,шо був вже рік:)

ну і про нас. мала заговорила ще до року окремі слова,то були "мама", "тато", "баба", "ня", "каку", "Баль"(м'яч по -німецьки),"ням-ням","це", "вава"(собака,та і всі звірі),"пульк-пульк"(купатися).поступово повторювала все нові склади.якшо багато раз повторювалося слово,вона повторювала якийсь склад в ньому,н-д, зі слова цибуля -лише "бу" каже. зараз намагається складати 2 слова докупи,типу "дай пий-пий", "ляля бі-бі", "мама цицю"..от. а ще я її вчу німецьких слів,ми слухаємо німецькі дитячи пісеньки,віршики,читаємо нім книжечки. з німецької мови знає слово ball(м'яч),auf(закривати шось),zu(відкривати),gummibaer- кажеgugi (гумовий медведик ).
а ще має улюблений віршик,який зі мною разом розказує:)
ось він...
_каже курка "ко-ко-ко",у гаю пасуться ко....
-коні?
-ні,не коні
-каже курка "ко-ко-ко",у гаю пасуться ко....
-кози?
-ні,не кози
-каже курка "ко-ко-ко",у гаю пасуться ко....
-корови?
-так,корови рябенькі,пийте дітки молочко,будьте здоровенькі!
Софія повторює слово каже, потім каже що курка робить "ко ко ко", коли питаю "коні?" чи "кози"? вона каже -"нііі".на слові корова каже "муу";):) а коли завершемо віршик просить "сє":):)

Інночка
24.11.2009, 23:32
Скажіть, будь-ласка, як оприділити чи дитина каже перші слова чи то просто дитяче белькотання? Я маю на увазі, як часто має дитина те слово сказати? Просто мій синочок вже сказав мам, ще місяць тому(йому вже 7 місяців).
В нас було так, вже на 3-тому місяца він активно водив губками, ніби намагався щось сказати, потім було якесь гугання, а потім цілковите затишя і так чередувалося. А зараз активно кажем тя-тя (воно звучить як так).
В мене запитання до olenkastar : "Коли ви почали вчити свою Софійку другої мови і по якій методиці(якщо таку використовували)?" Я дуже мрію навчити синочка хочаби англійської з дитинства:girl_in_dreams:

olenkastar
25.11.2009, 16:42
В мене запитання до olenkastar : "Коли ви почали вчити свою Софійку другої мови і по якій методиці(якщо таку використовували)?" Я дуже мрію навчити синочка хочаби англійської з дитинства
ще з вагітності:) я просто співала пісеньки.моя сестра і чоловіковіа заміжні за австрійцями,ми маємо трохи реальне спілкуванняч німецькою.розказую їй віршики,дитячі потішки,читаю німкнижки,деякі речі називаю по-укр і по-нім.
н-д, питаю "де ніс?"- вона показує. потім питаю те саме по-нім"wo ist die Nase?"-показую спочатку на собі і їй.потім вона вже показує.але у нас то скорше як мимовільна гра,а не спеціальна програма.я сама є вчитель нім.мови,жила за кордоном і працювала з дітьми.в процесі праці вивчила купу пісеньок і всякого дитячого,передаю це і донечці:)
взагалі,потрібна персона,яка би говорила з дитиною ЛИШЕ однією мовою,у вашому випадку англ. Наприклад,попростіь подругу ,яка знає англ. мву говорити з малюком вашим тіки англійською,коли приходитиме до вас.:)

Інночка
25.11.2009, 17:31
Дякую, за інформацію. Ну, подругу не потрібно просити, я сама можу з дитиною говорити англійською:girl_cool:

Kobka
11.03.2010, 13:03
Чи займалися ви з дітками по системі розвитку Глена Домана "вундеркінд з пелюшок"? ЇЇ можна придбати в магазині "Знайка"(трохи дорогувато), а можна скачати з інтернету(безкоштовно). Заняття з дитиною по 5 хв. в день, починаючи з 6 місяців .А ще читала про "Бебі-Енштейн" що хороша програма. Моїй Софійці зараз 6 місяців ото планую починати займатися з нею. Може варто спробувати , може розговоряться ваші малі-німці.

Usmishka
11.03.2010, 13:11
Софія повторює слово каже, потім каже що курка робить "ко ко ко", коли питаю "коні?" чи "кози"? вона каже -"нііі".на слові корова каже "муу" а коли завершемо віршик просить "сє"
Це також був наш улюблений віршик, і розказували ми практично так само :).
тепер у фаворі:каже котик мур-мур-мур, побудуєм мур-мур.
Моя Іра щоб гарно говорити-то ні, пояснити-вирозумітись - то дає собі раду, але так щоб гарно, то ні. От останні слова:
Риба -біба
спить -псить :)
сусідка Настуся - Цюка (мама ображається деколи, але ж вона сама так придумала)
м'яч -м'як
пташка-птах.

Natalya
13.03.2010, 12:27
зрозуміти нас ще важко, хоч рот і не закривається
пс. Нам 1 рік і 4 місяці.
Зараз рік і вісім. Зрозуміти вже легше. Говорить: чай, пий-пий, мий-мий, бой (борщ), буба (бублик), сий (сир), хлі (хліб), кака (кашка), моль, руль, фува (шуба), капка (папка), сясьо (щастя), сяйт (сайт) :), пу (пульт), тиця (киця), О'одя (Володя), О'ве (Олег), Люля (Юля), ляля, тоці (цьоця), чіча (квіточка), ту'чі (ключі), альо, папа (зубна паста)... Речення поки на "китайській", але з дуже мудрим виглядом. Називається "Тату'тау" (Святослав) або "Тато" (Святик).

Girljanda
14.05.2010, 15:53
недавно дивилась по телевізорі передачу, там казали, щоб дитина швидше почала говорити потрібно робити масаж пальчиків на руках.

WildWind
14.05.2010, 18:23
Маю двоє малих племінників, то так цікаво отут почитати...
Коли я залишаюсь інколи зі старшим (3 рочки скоро), то не розумію що він говорить, щось белькоче, і лише декілька слів зрозуміло, то я намагаюсь вловити якесь слово, наприклад корова (звучить як ова), то я починаю виразно як до папуги (вибачте за порівняння)) повторювати це слово. Він спершу на свій манер перекручує, тоді розуміє, що йому не получається, а тоді злиться, валить мене на землю і починає копати, я мушу тримати його на витягнутих руках на спині над собою, поки він не закінчить мотиляти руками ногами... Не знаю чи я правильно роблю, але хочу щоб тітка зробила щось корисне, а не получається))) Інколи розмовляю виключно англійською, але малий починає мене бити, показуючи що він мене не знає. Я не маю часу читати спеціальну літературу по дітях, то вже хай мамулька займається. Але може підкажете одну-дві вправи для таких випадків?
Коли він був менший, то я малювала крапочки на листку паперу, і показувала малому, що їх потрібно з'єднувати докупи, потім з тих крапочок буква получалась, на таку букву ми малювали тваринку, і намагались сказати як та тваринка називаєтсья, але малий знову починав злитись, якщо його вчити... На тому моя фантазія закінчилась...

Diana
14.05.2010, 18:36
щоб дитина швидше почала говорити потрібно робити масаж пальчиків на руках.
і ще масаж щік і язика зубною щіткою,

тетяна7777
30.05.2010, 21:42
Ага а моя свекруха мені доказує шо чоловік(її син) вже в рік вірші розказував!?!
Моя знайома говорила,що її доця в рік 12 віршиків розказувала))))

Mira_SH
30.05.2010, 22:40
Моя знайома говорила,що її доця в рік 12 віршиків розказувала))))
Просто деякі батьки вважають, що якщо ти говориш "Киця мура де ти ", а дитина завершує "була", то це вже означає розказувати вірш:). маю сусідку, яка в 1,9 вимовляє всі букви, включно з "р", то говорить досить зрозуміло, в неї хіба деякі комбінації букв не виходятьь

Girljanda
31.05.2010, 14:40
знайома говорила,що її доця в рік 12 віршиків розказувала))))
Ну хоч застрель, не можу в таке повірити! В рік у дитини ще не такий багатий словниковий запас, щоб 12(!!!!!) віршиків розказувати! Зичайно, кожна мама хоче, щоб її дитина була сама-сама, тому і треба трохи прибрехати.

natusik
31.05.2010, 15:37
мої дітки теж різні. Доця в 2 рочки знала 2 абетки і муху-цокотуху з тарганищем десь в 2,5 рочки, а малий і зараз толком ні одного віршика не скаже-хіба що буде останні одне-два слова повторювати

meri5
31.05.2010, 15:48
Нам зарас 2рочки і 3місяці на цей вік ми дуже гарно говоримо. Повторимо практично все, можемо собі самі щось нафантазувати. Але я неможу похвалитись, що моя донечка розказує віршики вона просто може за мною повторювати і то як їй захочеться. Але зате знає як всіх баб, дідів звати, прізище (а в нас їх багато по 5 шт, так що памя'ть є), що кожна тваринка робить. Як її прізвище ім'я по батькові. А віршики ніяк нехоче...

LuBimaya
31.05.2010, 18:09
Доця в 2 рочки знала 2 абетки і муху-цокотуху з тарганищем десь в 2,5 рочки,
І моя в 2,5 рочки то сама розповідала на пам'ять, а ще "телефон". відкривала книжечку з цими віршиками і робила вигляд, що вона то читає, сторінки перегортала абсолютно відповідно до тексту... колись їхали в потязі, вона "читала", так хлопець з верхньої полиці ледве не впав... каже:"а вона в вас читати вже вміє???" :eek: Довго сміялися з того.. А конкретно реченнями почала говорити ще повних 2-х років не мала, перші слова -1,2 - 1,3 приблизно...

Diana
31.05.2010, 18:31
Нам зарас 2рочки і 3місяці на цей вік ми дуже гарно говоримо

А віршики ніяк нехоче...

так назва теми "Малі німці", вважаю тут потрібно поради і відгуки батьків як навчити дитину швидше і правильно розмовляти, а не про віршики в 2,3р., вам тоді у вихвалянки

LuBimaya
31.05.2010, 19:18
Я знаю, що до 3-х років дитина має заговорити, тобто почати розмовляти реченнями. Якщо цього немає, треба звертатися до ЛОРа, бо може бути проблема зі слухом. Маю таку знайому, в неї два синочка - інваліди по слуху. З першим до 4-х років думала заговорить, а він мовчить і нервується дуже, що його не розуміють, потім виявилось, що в нього повна глухота правого вушка і майже на 80 % лівого... У другого майже те саме, тільки не в таких відсотках, але виявили раніше, бо вже знали що то таке... Така сумна історія...:umbrage:

roksolanka
22.07.2010, 11:52
не знаю як буде розмовляти моя дитина, бо після 7 місяців почав говорити слова: баба, тато, мама, дядя, дідо, де, бе (якщо чогось не хоче), йди (якщо довго з ним на одному місці сидіти і йому надоїсть), причому в такій послідовності як я написала і з правильним звучанням, лише в слові дідо наголос ставить на останній склад. саме смішне в тому його слові "де": стає зранку і починає кликати бабу, я кажу, що баби немає, а він мені - де? відповідаю - пішла на роботу, він знову - де? кажу до Львова ...... заспокоюється після повної інформації про нашу бабусю. так само з дідом, з татом ....

а взагалі, я до року говорила словосполученнями, а після року реченнями, причому моя мама казала, що говорила повністю зрозуміло, тобто називала речі своїми іменами, а не давала дитячі. мій брат молодший за мене на 3 роки. реченнями почав говорити після 3 років. маю також 2 племінників: дівчинка говорити почала швидко - до року словами, потім словосполученнями і реченнями, а хлопчику через місяць 3 рочки, а лише пару місяців тому заговорив словосполученнями і то по своєму, мені його дуже тяжко зрозуміти. кажуть, що хлопчики завжди говорять пізніше за дівчаток. подивлюся по свому малому, чи це так

Girljanda
26.07.2010, 20:31
я до року говорила словосполученнями, а після року реченнями
Ваша дитина так само може скоро говорити, гени...:girl_curtsey:

Liliyah Romanova
26.07.2010, 21:10
Мій Дарко все більше перекладає з англійської. Ніби й пильнуємо, виправляємо, але відчувається, що дитина мислить не українською.
Вчора розповідав мені, що вони ходили з татком на якийсь фільм. Питаю, а де я була. Дарко: а ти був нема. :girl_crazy:
Інші формулювання теж змушують мозок закипати. От ніби присутність дідуся й бабусі цілий місяць покращила мову й словниковий запас, але все одно щодня купа ляпів.
Відмінки взагалі голови не тримаються.
Я йду в моє кімнату.
Я буду показати тобі це книжка.
Дієслова теж мають забавні форми:
робию, пию, сміяюся, біжию (замість біжу) і т.д.
Переживаємо через це, бо скоро 8, а розмовляє як каліка. (((

Hochynamore
28.07.2010, 23:40
Моє чадо практично не розмовляло до 1 рік і 8 місяців. "Мама", "тато", "дай", "на". А все решту - було "У-у". Я переживала, бо ми разом гуляли з дітками його віку і в них набір слів був значно ширший. Я з малим з народження багато розмовляла, читала, докладно розказувала про все, що його зацікавило, ми вчили букви..., а він "у" та й "у". А потім стався різкий ривок. Протягом двох днів він так розговорився, що ми всі роти порозтуляли. Та... І по сьогоднішній день ( а синові вже 6 років) рот не закривається.

Я йду в моє кімнату.
Я буду показати тобі це книжка.
Дієслова теж мають забавні форми:
робию, пию, сміяюся, біжию (замість біжу) і т.д.
Переживаємо через це, бо скоро 8, а розмовляє як каліка. (((
В нас теж були ляпи: "В садочку ми малюли літо." "Мама, танцювай зі мною". Кульбаба - кульбабулька. Але, ми виправляли відразу, робили делікатно зауваження. І нічого, виправився.

Natalya
29.07.2010, 10:29
1 рік і 8 місяців
І в нас цей вік став переломним у розмові.
Але, ми виправляли відразу, робили делікатно зауваження.
У Вас оточення, на відміну від Лілі з Дарком, україномовне... Їм складніше.

Hochynamore
29.07.2010, 12:05
У Вас оточення, на відміну від Лілі з Дарком, україномовне... Їм складніше.

Так, Ви праві. Я не зауважила місця проживання. А це справді важливий фактор. Знаю дорослих людей, які народились у Львові і розмовляли чистою українською мовою, а переїхали у іншу область і тепер розмовляють суржиком. Кажуть, що хочеш-не хочеш, а коли у повсякденному житті навколо тебе всі говорять не так як ти, то поступово забуваєш звичні для тебе слова. Хоча думали, що це нереально.

jalla
07.09.2011, 21:52
Цікаво в якому віці чиї дітки починають говорити?
Нам рік і чотири з хвостиком і ми говоримо лише де-кілька слів, а в основному якась не зрозуміла мова.
Моя подружка хвалиться, що її малий одноліток мого сина вже вміє пояснити що хоче словами, а в нас поки тільки крик і нічого не допитаєшся.

nalia
07.09.2011, 22:25
Ви головне не переживайте.В мене малий почав говорити після 3, то тепер в нього рот не закривається.Хтось починає говорити в рік, хтось в три.В мене малий в такому віці говорив тільки мама, тата, дай.

Svitlanka
07.09.2011, 22:35
Молодшому 2.6 - тільки починає. Старший в тому ж віці вже добре розмовляв абсолютно все, розмірковував, вжива такі слова " я подумав" "мені здається". А от в молодшого "мова" зовсім незрозуміла , наприклад " сія нямня" означає "синій м"ячик" а " таля піпі" - червона машина. Поки що спілкується так :)
Родич наш почав розмовляти....в 5 років (!), батьки вже не сподівались.

Sertce
07.09.2011, 23:06
Не переживайте. Спілкуйтеся з дитиною, як з дорослою людиною.
Мій малий в такому віці теж так говорив, а зараз йому 2.3 то вже все розказує, будує речення. Але часто каже, як дівчинка" Богданьо зробила/ написала/ пішла і т.д. Не вимовляє ще "р", "з", "ж", "ч" і "л".

Kucheriava
07.09.2011, 23:09
Моєму - 2 рочки, говорить - мама, нан це означає дай, баба і деякі слова проскакують поодиночно. Загалом якщо щось хоче, тоді покаже або візьме за руку і заведе туди. Я не переживаю бо мій брат почав говорити після трьох років.

Klava
07.09.2011, 23:46
Десь читала, що Енштейн почав говорити в 4 роки. І що пізній початок мовлення - один з проявів геніальності. Тому, думаю, в два рочки точно не варто переживати. Ми заговорили в 1,6 р. Я навіть не сподівалась! Просто поїхали на відпочинок і він раптово почав кожне слово повторювати. Зараз вже речення пробує будувати.

jalla
08.09.2011, 00:09
У нас поки найбільш вживане словосполучення: "цицю дати".:xaxa:
А так слова: мама, тато, ди, тобто йди, де, пав (впав), ляля, ес (пес), аму (гамати), вай (вставай, це особливо вранці).
Крім того себе називає Сяв, замість Святослав і нині я розшифрувала ще одне словосполучення "Сяв опик", так звучить ні би Святослав хлопчик.:smile: Все решта якісь геть не зрозумілі слова і фрази.
Правда моя мама говорила, що я в такому віці вже чуть вірші не читала, але то таке. Не всі діти одинакові. Головне, що я бачу, що він мене чує і розуміє. Наприклад коли прошу принести ту, чи іншу річ бере і несе. Ну, це звичайно тільки тоді, коли має добрий настрій, але всі предмети побуту знає добре, тільки поки що їх не називає.

Fast
08.09.2011, 08:31
моя мама говорила, що я в такому віці
Ооо! Думаю таке словосполучення кожний чув:girl_haha:
Я не переживала, що не говорить моя дитина в рік і чуть, а от мама.... :), а чи то нормально, а от баба тої цьотки двоюрідної каже, що вірші знає :) Моя тоже знала і знає, але по своєму - якщо віршик про звіряток, то говорила як вони кажуть, або якесь слово в кінці, чи десь по тексту вставляла. Зараз уже балакуча стала і досить багато говорить і знає "лізе рррак нерак як щіпу щіпу буде знак" :) І в магазин як заходимо то на весь голос до продавця (але ми туди постійно заходимо, то уже не встидається) "Посю дати малятко, бубики, ефічик" (прошу дати воду Малятко, бублики, кефір) і завжди скаже дякую :)

Lavazza
08.09.2011, 09:47
Нам рік і чотири з хвостиком
Я вас прошу!
Мому рік і 8, і тільки у, угу і у-у.
Шоб я переживала?

При тому старша - повна протилежність, ось мій допис про неї кількарічної давності
Я під словом "заговорили" зрозуміла варіант, коли з дитина починає спілкуватися не на мигах, а словами (словосполученнями) дає зрозуміти, що вона хоче.
Так у нас було в рік-півтора. До двох років розказувала вже з десяток віршиків.

Юстина
08.09.2011, 10:05
Пригадую, що дуже розпереживалася, коли почула, як коліжанки малий в свої рік і 5 міс. (на 1. 5 міс. старший від нашої Юстини) Говорить, як звати маму, тата, бабів, дідів, псів, котів, марки машин. А на сьогоднішній день вже не знаю що моментами на донині запитання відповідати і під який диван від сміху ховатися від її "перлів". В нашому випадку все конкретно почалося в 2. 5 роки. В 2 вона теж багато говорила, але дуже перекручено. До сих пір на людях не особливо розмовляє, більше приглядається і спостерігає, а вдома... я вже зошит списала її висловами і висновками.
Головне, не лінуватися беседувати з дитиною, хоч моментами видається, що вона тебе не розуміє. Штовхаєш возика і плети собі що небудь, дитина все сприймає і чує. Розглядати і аналізувати малюнки, читати коротенькі віршики, бавитися разом. Воно все з часом дає потужні результати.

jalla
08.09.2011, 17:53
Шоб я переживала?
Та і я не переживаю, зовсім.))
Цікаво просто дізнатися як в кого от і все.

Magnolia
10.09.2011, 22:20
Моя старша донечка почала говорити дуже швидко, в 2 роки говорила вже, "як стара", розмірковувала, співала, декламувала вірші. Нашою першою книжкою для "розговорення" була книга Н.С. Жукової "Вчимося говорити правильно ". Я купила її, коли малій було 10 місяців. Книга побудована на принципі мовного наслідування. А на початку книжки є ще досить цікавий теоретичний матеріал для батьків.

manka
10.09.2011, 22:44
Мій старший до 1,7 говорив лише мама, баба, тата і звуки, які тваринки видають. А в 1,7 почалось: щодня по два-три слова. Ми говорили з ним завжди "дорослою мовою". То ж в нас були зразу "машина", а не "бі-бі", хлопчик/дівчинка, а не ляля і т.д. Далі завжди виправляла: "шаша" на "саша"... Правда, згодом в садку набрався "дитячих слів", знову ж таки виправляла.

Lamara
11.09.2011, 09:07
Нашою першою книжкою для "розговорення" була книга Н.С. Жукової "Вчимося говорити правильно "
Ми також зі старшим сином її практикували, бо до 2.5 років дуже погано говорив слова, а про речення будувати- навіть мови нема. А от молодший з 8 місяців вже говорив мама. Це все індивідуально.

До речі, є книжка Жукової "Буквар". Супер- книжка. По ній вивчитись читати дууууже легко, мій менший з 3 років може всі букви перечитати,старший десь з 4 років, а зараз по складах читати вміють. І при тому що я їх не силую. Дуже рекомендую. Правда не знаю чи є переклад на українську мову.

Женічка
11.09.2011, 09:31
моєї знайомої дівчинка не говорить,а їй цього місяця 4. батькам, впринципі, вже не дуже й до сміху. інколи мама просто плаче, бо дитина чи то не хоче взагалі, чи то не може, незрозуміло. Звичайно, такі випадки трапляються, але залишатись спокійним батькам - досить важко.

Натуля
11.09.2011, 10:53
моєї знайомої дівчинка не говорить,а їй цього місяця 4. батькам, впринципі, вже не дуже й до сміху
То нехай слух в дитини перевірять. В наших друзів так дівчинка довго не говорила, а виявилось, що вона дуже погано чує. Придбали їй слухові апарати і ходять на спец. заняття в чорнобильську лікарню і дитина вже дуже добре говорить.
А мій малий справжній німець. На своїй "китайській" говорить ще з року. А от повторювати за мною слова почав лише після двох. Але хоче говорити багато і цілимим реченнями, а слів бракує. Серед коротких звуків вставляє слова з яких я здогадуюсь про що він розповідає і так ведемо діалог:girl_haha:.

zlatovlaska
11.09.2011, 11:28
я перше слово сказала в 6 міс
А Вікторія на свої хрестини, в півтора місяці видала ціле речення, причому не дуже пристойне, це ж не означає, що вона в півтора місяці розмовляти почала :) Просто якось так "язик заплівся".
Ми повноцінно, так що можна зрозуміти чого вона хоче, реченнями, почали розмовляти з 2 років. До того були окремі слова, іноді словосполучення . Віршиків не хочемо вчити. Казки від недавна почали трошки слухати, іто коротенькі. Ні цифр ні букв не знаємо, лєнтюх моя Віка. Але то таке, вивчить вона ще то все, куди дінеться з підводного човна без торпедних люків:girl_haha:

Nyny
11.09.2011, 11:49
Нам зараз 1,8 і ми тільки починаємо балакати , правда з роки ми вже говорили пару слів , а так весь час на своїй мові) а тепер вже старається повторяти)

manka
11.09.2011, 12:18
Мого старшого бабуся в 4 міс. навчила говорити "ко-ко-ко".

Юкола
11.09.2011, 15:34
Мій синуля в 2,5 знав вже всі букви, а говорив лише пру слів (китайську не рахую).
При чому букви ми вивчили так цікаво: сіли малювати, він попросив, а я не знала, що ж таке йому намалювати і букви фарбами стала писати і називати.
Наступного разу, коли сілии, він попросив "букви"....ось так малюючи вивчили всю абетку. Так смішно - купа альбомів буквами списана) Всі дивувалися, що дитина не говорить, а букви знає.
Зараз йому три і місяць. І от тільки з пару місяців він в мене розговорився, такі перли видає, що я думаю, звідки навчився)))... чому до того не розмовляв - не знаю...але проблеми з того не робила. Думаю, що до трьох років не варто залучати якихось спеціалістів, щоб дитина зоговорила.

Уляночка
11.09.2011, 15:47
казала моя вчителька, що її онук вже в 2,5 р. читав, але минуло 14 років і він читає на такому ж рівні, тому:girl_haha:не заморочуйтесь

manka
11.09.2011, 22:52
Мій синуля в 2,5 знав вже всі букви
аналогічно. Плюс кольори основні і їх відтінки.Нам подарували хорошу книгу "Перша книга розумної дитини" в 2 роки і він з нею не розлучався. Ще магнітики-букви на холодильник. Я його не заохочувала, сам питав, я відповідала і так вивчив. В три роки почав додавати і віднімати до 12 (також завдяки книзі). Він в мене дуже допитливий і має хорошу пам"ять. Розрізняє десь біля 15 марок машин (ті, які знаю я:girl_flirt:). З 4-ьох пробуємо складати склади і слова, але не маю дуже на то часу, бо є ще мала вереда і літо на вулиці - час для прогулянок.
Але вважаю, що ранні успіхи дитини не є показником, що вона буде відмінником в школі. Сестри мала в 2 роки знала всі італійські букви (живуть в Італії) і ще багато всього, а пішла в школу, то спочатку навчання давалось не так легко.

Lavazza
13.09.2011, 11:00
А мені снилося сьогодні, що мій малий сказав перше слово. І це слово було "Віддай!" - сказане до сестрички, яка в нього щось як завжди забирала. :D

TUCR
14.09.2011, 00:45
До року ми щось собі белькотіли, і говорили деякі слова, а вже більше почала говорити в проміжку 1-2 роки, зараз нам 1рік 10міс, то буває речення говорить, але в основному по два слова, знає дві букви А, Б.

Patty
14.09.2011, 07:41
Наш малий до 1,5-2 років говорив, але дуже мало. Коротко озвучував свої потреби :). Дорога родина навіть думала його перевірити у спеціалістів, але я не дала, бо не бачила в цьому потреби :). Потім вивчив купу віршиків, абетку.. В 2 роки його розуміли вже не тільки ми з чоловіком... З того часу і дотепер - ротик не закривається - розговорився не на жарт :)...
Для порівняння - маємо в родині хлопчика більшого за 2,5 роки, який досі говорить мало і "невразумительно", але його перевіряти вже ніхто не хоче, "бо Павлик так довго не говорив".. Але то вже не моя справа, може й справді немає в цьому потреби, і малюк ще має час, щоб розговоритися....

jalla
01.02.2012, 00:05
Ой, прочитала я дану тему від початку до кінця, бо щось останнім часом трохи запанікувала з приводу свого малого німця.
Бачу є дітки, які теж заговорили пізно. Але мені навіть трохи важко зі своїм Святославом в плані цього, бо коли йому щось треба він істерить, кричить, а словами, чи хоч якимось словом нічого не пояснює.
Зараз нам рік і дев"ять, говоримо трохи малувато. Якісь окремі слова, улюблені: "гам" і "пий-пий", "кака", "мама" дуже рідко, ну і ще якихось пару легких слів, словосполучення: "де ти", "циця дай", "тата ляля". Останнє повторюється по тридцять як мінімум разів на день, певно тото наш таки дійсно дуже файний.:girl_haha:
Якщо серйозно, то я мало знаю знайомих з дітками віку мого, ну в куми молодший на пару місяців хлопчик, то він вже так шпарить, навіть говорить "я їв циці, а тепер вже їм цукерки". :xaxa: А моє чудо при чужих людях хіба окремі букви якісь скаже, а так то хіба кричить, пищить і гонить без упину і передишки і все. Не акцентує увагу майже ні на чому іграшки постільки-поскільки, книжечки хіба малюнки перегляне, віршики, казочки навіть слухати не хоче, обертається і втікає. у мене таке враження що він не має часу на чомусь зупинитися, зацікавитися. Цілий день ганяє, все перевертає і кричить так, що перепонки в вухах вже не витримують.
Дічата, в когось ще є такі крикуни, бігуни, які говорити не хочуть?
Думаю якщо до 2-ох рочків в нас таке буде, треба напевно буде звернутися до спеціаліста, бо вичитала тут що це може бути через важкі пологи, проблеми з неврологією. А в нас трохи було проблем такого плану.

Neverland
01.02.2012, 00:20
Як про мого Святослава писано. Взагалі мовчить. Рідко "мама-тато". "дід-баба-папа" і "дай". Все. Далі крик і істерика. Але реально все розуміє - кажу викинь лушпиння в смітник - іде, там кажущось принести - несе, але не говорить. І читати не хоче, і теж льотає. Але пологи в нас були дуже легкі, тому чого так не знаю

Ніколь
01.02.2012, 02:13
Бачу є дітки, які теж заговорили пізно
ми серед таких

Думаю якщо до 2-ох рочків в нас таке буде, треба напевно буде звернутися до спеціаліста
Обьєктивно, наша мала у віці 1,8 казала дуже мало слів. Ну я її розуміла переважно через жести та інтонацію.
В 2 роки ми говорили кращє - в плані більше слів знали, але до побудови речень було далеко, хіба щось з 2-х слів легеньке казала.
в 2,5 речення будувалсиь але так коряво, що лише я розуміла, що те що сказано в 3-4 словах, насправді означало речення повне, але дуже в скороченому вигляді )))
в 2,10 пішли в садок, і хоча пробули ми там мінімально, можу точно сказати що то після нього нас прорвало. Мала щомісяця почала набирати оберти в плані розмов, причому так, що щотижня буквально видавала нові перли, нові слова.
Тепер ходить, розсуждає, віршики розказує, спорить, щось мені доказує.... з іграшками говорить якщо я занята.
Єдине - так це те що дуже багато слів вона гворить по своєму, то в нас так з самого початку було - все зашифровано, так і тепер, але помічаю що чим далі тим кращє вимовляє слова і все частіше правильно.
Чого тільки вартий "мішка косолапий" який в її виконанні звучить як "Міцька асяпаї" :girl_haha:

Якщо ще пів року тому я все думала "ну коли ти заговориш нормально". То тепер часом ловлю себе на думці що хочу щоб вона трішки помовчала ))))

А останніх пару тижнів у нас взагалі на будь яку мою відповідь одразу питається "Аціму" ( почему).... і вот засада чесслово, меня інколи бракує вже фантазії відповідати. Або часом намагаюсь так відповісти щоб вже не було чергового Аціму )))

Так що є дітки які рано говорять, є які пізніше, але чомусь думаю що якщо є проблеми з неврологією то вони помітні і без затримок у розвитку мови. А якщо лише дитина погано говорить - то просто ще не час.

Tagonga
01.02.2012, 11:02
Нас "прорвало" в 1,2 роки, зараз спілкуємося словосполученнями, причому застосовуємо достатньо складні слова (тобто намагаємося, тому не завжди можу зрозуміти що саме каже), дуже любимо повторювати все за мамою. Якщо звертається до когось, то називає до кого саме. Ну і кожен день шось новеньке з"являється в нашому лексиконі :girl_claping: Я завжди спонукала малу до освоєння мови (напевно, що з народження, на вулиці ми не спимо з 6 міс, тому завжди їй щось розказую, показую і т.д., і зараз ця звичка є), якщо щось їй даю, то обов"язково кажу, що саме і прошу повторити, якщо чогось не розумію, то також прошу мені пояснити або вточнити. Коротше, ми завжди "в процесі"...

Мар'яся
01.02.2012, 11:04
ми серед таких
і ми також.
Мій малий до 2,3 не говорив майже нічого, основними словами були "тато" і "циця". Десь в 2,3 почали робитися спроби щось сказати, той період у нас співпав з початком відвідування садочка.І розмова у нас була за принципом папуги: я сказала, він повторив. З часом кількість слів зростала, але реченнями не говорить ще досі, в основному це або набір слів, які я пов"язую в речення, або цілу розповідь, або словосполучення. Єдине, що у більшості випадків він говорить у правильному відмінку. Зараз зауважую, що починають переважати речення. Деякі слова говорить дуже по-своєму, але навіть чужі його можуть зрозуміти, бо до оригіналу наближено. Розповідаємо 6 віршиків з моєю допомогою, казочку, коли бавиться, то вже говорить виключно словами, і то досить багато. Пробує будувати питальні речення.

З іншими дітками для себе не порівнюю, не бачу в тому потреби, бо діти дуже різні. Просто має прийти час, коли дитина зможе за допомогою слів формулювати свої думки.

Зауважу, що в 2,3 ми були в логопеда (це був обов"язковий огляд у лікаря в садочку) і на момент його відвідин малий практично нічого не говорив, то в нас в заключенні записано, що розвиток мовлення відповідає віковій нормі.

kostuk
01.02.2012, 11:16
Наш синочок до 2-ох рочків говорив буквально декілька слів: мама, тато, баба, дай....Зате потім "понесло"...:girl_haha:Зараз в нього цілий день "рот не закривається": і реченнями говорить, і навіть віршики маленькі вивчив і розказує, і казочки...Це притому, що в садочок ми не ходимо. Мені здається трішки помогли дитячі відео "Вундеркінд з пелюшок", він їх кожен день дивиться. Ну і плюс ми йому читали віршики, казочки...
Чоловік навіть сміється, що ми так довго чекали, коли синочок почне говорити, а тепер інколи хочеться, щоб трішки помовчав...:connie_pull-pigtail

HAPPY NATA
01.02.2012, 16:18
до 2 років я записувала слова синочка в блокнот - було приблизно 20 простеньких слів (півсторінки), значення більшості з них розуміла тільки я. а от після двох - "прорвало", записувати не було сенсу, бо лексикон поповнювався досить швидко. зараз (майже 3 роки) говорить реченнями, при чому досить довгими, розповідає вірші і знає (судячи зі всього) казки напам"ять (бо як я читаю і скажу, напр., "хатина" замість "хатинка" чи не той наголос зроблю - відразу поправляє :girl_in_dreams:).
не знаю, наскільки то пов"язано, але ми багато спілкуємось змалечку: на вулиці описувала БУКВАЛЬНО ВСЕ, що попадалось на очі (напр., дерево високе зелене, машина червона без заднього колеса, киця біла біжить по травичці...), за годину в мене пересихало в роті, язик "заплітався", але то був єдиний спосіб покататись у візочку. і вдома: щоб помити посуд, я мусіла розповідати вірші (малий відкривав абетку, я дивилась яка то буква і говорила відповідний вірш).
а приблизно у віці 2 і 4 в нас почався період "ЧОМУ?". МІЛЬЙОН ПИТАНЬ НА ДЕНЬ!!!...

інколи бракує вже фантазії відповідати
ага! мій поки не "докопається" до істини, не заспокоюється... вчора "доколупався" до тата - чому в хресного витекло масло з мотора (почув телефонну розмову)? я сиділа тихенько збоку і сміялася в жменьку, поки чоловік йому то пояснював... :girl_haha:

Думаю якщо до 2-ох рочків в нас таке буде, треба напевно буде звернутися до спеціаліста
бачу по знайомих дітках, що "прориває" на розмову після 2-2,5 років, тому Вам панікувати ще рано...

Irusya
03.02.2012, 12:44
Наш набір слів наразі дуже примітивно обмежений... мама, тато, баба, дати, на, а решта нікому незрозуміле белькотіння. Думаю, справа тут зовзім не в кільсті спілкування з дитиною, бо в нас його зовсім не бракує, старша доня почала дуже швидко говорити, близько до року були словосполучення, після року речення, а біля двох - віршики, казочки і пісеньки з досить чіткою вимовою. А меншій ну ніяк з мовою поки що не вдається, все у-у, та й у-уу. Думаю, все індивідуально.

Borsychok
09.02.2012, 20:52
малий до 2,3 не говорив майже нічого
малій зараз 1рік і 7 місяців. Говорить дуже мало: мама, баба, тата, дай, і ще пару слів. Особисто я вважала і вважаю це цілком нормальним явищем, тому сьогодні я була в шоці, коли ми прийшли до ЛОРа на огляд, а він питає: "Скільки дитині?" Я кажу: "Рік і сім місяців". А він: "І ще досі не говорить??????? З нею ж потрібно розмовляти !!!!!! (це при тому, що ми завжди розмовляємо з нею, казочки вона навіть мені розказує, правда на своїй мові поки). Ви що хочете недорозвинуту дитину мати?

Останнє мене взагалі вбило. Якби не моя мама і медсестра.....хоча ще б пару слів, і мене б і це не зупинило. Можливо, коли дитині 3-4 роки, то вже проблема, але в 1,7 міс.- перепрошую.

Ще й медсестра масла в вогонь долила: " а в мене племінниця в 2 роки вже віршики розказує..."
Я дуже тішусь за її племінницю, але це ж не показник.

Коротше, неприємно і образливо якось....

Ніколь
09.02.2012, 22:06
да ну, не звертайте увагу. В мене дитина також в такому віці крім: мама, папа, ляля, ням-ням і ще парочки слів нічого більше не казала.
Вона вона і в 2,5 не можу сказати щоб вже аж так говорила. Говорила але десь жести, десь якісь звуки, десь якісь слова і то переважно на своїй мові.
Вот ближде до 3-х нас поперло, поперло причому за всі роки розом взяті. Тепер ми і віршики розказуєм, і запамьятовуєм їх за пару прочитань, і вічно нам все треба знати і запитання "аціму" ( почему) у нас тепер любиме слово. І нормально.

mamasani
09.02.2012, 22:57
Ми почали говорити після 2-х років. Зараз малому 2,8. Говорить, не закриєш, але все одно,як дитина, я його розумію, чоловік теж, а декому ще треба перекладати :)))) Хоча бачу по переважній більшості опитуваних, що діти вже говорять до року. Може то моя така думка, але я в то не вірю. Хіба що розмовою вважати мама, баба, дай....

---------- Додано в 23:57 ---------- Попередній допис був написаний в 23:55 ----------

А про то що віршики в два роки розказуть, в то вірю. Моїх знайомих мала в 1 і 10 співала повністю і з мелодією "а сорочка мамина біла-біла" і рахувала до 19, а потім казала "все, далі не знаю" :)

Ніколь
09.02.2012, 23:22
Може то моя така думка, але я в то не вірю. Хіба що розмовою вважати мама, баба, дай....
Аналогічно.
Під розмовлянням розумію повноцінну розмову реченням з вимовлянням всіх слів, нехай навіть частково і на своїй мові.
А в рочок тих пару слів розмовою не назвеш.

SoLana
09.02.2012, 23:40
а в мене племінниця в 2 роки вже віршики розказує
Дійсно це абсолютно не показник, і всьому свій час, цікаво, чому ЛОР взявся ставити такі діагнози, хіба це його компетенція? Моїй малій теж 1,7, і говорить вона так само як Ваша.

Уляночка
09.02.2012, 23:52
малій зараз 1рік і 7 місяців. Говорить дуже мало: мама, баба, тата, дай, і ще пару слів. Особисто я вважала і вважаю це цілком нормальним явищем, тому сьогодні я була в шоці, коли ми прийшли до ЛОРа на огляд, а він питає: "Скільки дитині?" Я кажу: "Рік і сім місяців". А він: "І ще досі не говорить??????? З нею ж потрібно розмовляти !!!!!! (це при тому, що ми завжди розмовляємо з нею, казочки вона навіть мені розказує, правда на своїй мові поки). Ви що хочете недорозвинуту дитину мати?
Останнє мене взагалі вбило. Якби не моя мама і медсестра.....хоча ще б пару слів, і мене б і це не зупинило. Можливо, коли дитині 3-4 роки, то вже проблема, але в 1,7 міс.- перепрошую.
Ще й медсестра масла в вогонь долила: " а в мене племінниця в 2 роки вже віршики розказує..."
Я дуже тішусь за її племінницю, але це ж не показник.
я вас прошу..ми в 2 (Любчик) ще укали-мукали,а тільки після 2,5 - фрази почалися,а після 3- алфавіт ввесь знали,в неповних 5-вміли читати по складах...

з Мареком аналогічно...навіть уваги не звертаю...

zetta
10.02.2012, 07:26
Хіба що розмовою вважати мама, баба, дай....
на кожне досягнення свій вік. в 2 роки мама, баба, дай то мало, а в молодшому це нормально.

Люша
10.02.2012, 08:59
в 2 роки мама, баба, дай то мало
у Дениса в 2 роки не було і цього - було ма, ба, да і решта слів були тільки першим складом від слова, а іноді й просто першою буквою - а в 2,6 він заговорив цілими реченнями та почав розповідати всі віршики, що ми до того читали (вони десь у голові відклалися). Проблем з вимовою у нас не було взагалі - до логопеда не звертались. Все дуже-дуже індивідуально.

Т@нюшк@
10.02.2012, 09:56
в мене була аналогічна ситуація, але в невролога. ми проходили медогляд в садок. малому було 2 роки. не говорив практично нічого і нічого не хотів повторяти. тут невролог як напав: та він вже має знати 100 слів, та як то так.... вже мають бути короткі речення...швидко йдіть на огляд до психіатра.
Коротше, перестрашив мене капець! (я ще тоді не переживала з того приводу, але він мені так нагнав хвилювання, що в мене руки після нього тріслися)
Бігом поїхала до психіатра. Вона спокійно подивилась, заспокоїла мене: в малого відхилень ніяких нема, погляд в нього розумний, зацікавлений просто ще не вміє то словами виразити.

не то слово... я вже потім зрозуміла чого він так на мене напав. вже точно не памятаю, але тоді вроді дитячого невролога не було і я пішла до дорослого і це йому дуже не сподобалось...і мені вилилось в стрес просто так...[COLOR="Silver"]

до речі, малий дуже активно почав говорити десь в 2,4 р. цього року на святі йому дали 2 віршики і роль Нового року, бо він найкраще в групі говорить:)

Borsychok
10.02.2012, 09:57
чому ЛОР взявся ставити такі діагнози, хіба це його компетенція
я в нього теж про це хотіла запитати.

2 роки мама, баба, дай то мало
а де це таке написано?

Хоча бачу по переважній більшості опитуваних, що діти вже говорять до року. Може то моя така думка, але я в то не вірю.
я теж в це не вірю. Якщо мати на увазі якісь окремі слова, то моя мала вже з 7 місяців говорить.

Iryna
10.02.2012, 11:11
і в нас з розмовою якось не складається(((( говорить ніби багато, але малозрозуміло.... старається складати словосполучення-речення, але на своїй мові, та й перекручує дуже слова, до всього вставка "не" - замість "сама - нема"((( а ще я зауважила, що неможе вимовити шиплячі "ш, щ, ф, х" і "с, з, ц"....то шо нам пора до логопеда?

Holly
10.02.2012, 11:15
Може то моя така думка, але я в то не вірю. А я вірю, бо Яринка в рік дуже добре говорила, повноцінними реченнями, в 1,5р. розказувала віршики. В 2 роки пішла в садок, то вихователі дивувались. Тому мені і не звично, що Оленка говорить дуже мало. Ну але я тим не переймаюсь, за пару років вона буде на рівні із своїми ровесниками ;)

Т@нюшк@
10.02.2012, 12:03
то шо нам пора до логопеда?
до логопеда по-моєму з 4 рокыв є сенс йти (якщо на той момент є потреба)

мій "л" не вимовляє і "р" ще не зовсім добре. поки з французьким акцентом)))

olerusya
11.02.2012, 20:00
в нас з розмовою якось не складається(((( говорить ніби багато, але малозрозуміло.... старається складати словосполучення-речення, але на своїй мові, та й перекручує дуже слова, до всього вставка "не
до логопеда нема чого спішити! почекай до 3-х років, побачиш як все зміниться!

моя Януся ніби більш-менш зрозуміло говорить, але має звичку переставляти склади місцями, особливо якщо присутня в складі буква "л", раніше більше слів так перекручувала, зараз лише два слова залишилось, і то як скаже неправильно відразу сама себе переправляє), наприклад: галетик - замість ангелик, веленятко - замість левенятко:girl_crazy: та й взагалі в нас з тою буквою "л" найважче, хоче її або "в" називати, або просто без неї(яя - замість ляля, їжечко - замість ліжечко).
а от "р" вже гарно десь місяць вимовляє - все завдяки віршику "Падів сніг на поріг". І взагалі помітила що вірші дуже гарно розвивають мову.

Neverland
11.02.2012, 21:42
А ми щось за тиждень троха ні з того ні з сього почали говорити) Каже, щось типу "Мама ї таду" - "мама дай їсти татові", "рто даї" - "дай сортер", "куку, ти де" - до кішки, і всякі там ко-ко, мяв-мяв, дуду. Але ніколи не буде повторювати те, що від нього хочуть. Он тато вчепився до малого зі словом "тарілка". А малий йому "ко-ко" да "ко-ко" ))))

landscape
11.02.2012, 21:58
Моя дитина починала говорити, так як усі приблизно після 1-1,5року: мама, дай, гав, мяв...Але потім ми потрапили у лікарню Чорнобильську, так дитина отримала такий стрес, що перестала взагалі розмовляти( у мене в самої скоротився словарний запас). При тому він усе розумів, добре чув, виконував усі прохання, знав алфавіт і цифри, які показував пальцем, але мовчав(за два роки не вимовив жодного звуку!) і не усміхався. Так тривало з 2 до 4 років. Мене усі заспокоювали мовляв потім як заговорить то не закриєш рота і зразу віршами. Фіг там які вірші. В 4 роки ми звернулись до логопеда, пройшовши перед тим картування, ехо, сурдолог, психолог(усе норма). Який це Титанічний Труд, скільки сліз я виплакала, щоб почути знову слово мама, з яким трудом дались нам перші звуки, слова, речення. При огляді логопеда виявилось, що моя дитина не піднімає язик, тому не може вимовляти звуки. Я дякую Богу, що знайшла дуже терплячого логопеда, яка працювала на результат, а не на час, виставила усі звуки, навчила чітко, повним реченням висловлюватись, і змогла підготувати мою дитину до школи. Володя зараз пішов у перший клас щебече пташечкою, залишилась одна буква р, але тільки українською мовою, бо по англійськи він вимовляє її чудово. Моя порада, якщо є сумніви то консультація адекватного логопеда не зашкодить.

Ptenchik
16.02.2012, 11:57
Я дякую Богу, що знайшла дуже терплячого логопеда, яка працювала на результат, а не на час, виставила усі звуки, навчила чітко, повним реченням висловлюватись, і змогла підготувати мою дитину до школи

Добрий день, дайте координати вашого логопеда, бо в нас така ж проблема. Дякую!

landscape
16.02.2012, 13:09
Скинула тел. в приват

Holly
16.02.2012, 13:12
І взагалі помітила що вірші дуже гарно розвивають мову не тільки і вірші, але і просто казочки. Оленка раніше не дуже любила книжечки. А тепер має свою улюблену. Та книжка є для старших діток, бо там різні завдання є. Але і Оленка з ними справляється. І от ми ту книжку читаємо по кілька раз на день, то вона вже багато слів говорить з тієї книжечки

ManyuManyu
09.03.2012, 13:33
і в нас поки що з розмовою не складається. говорить окремі слова, а повторяти не хоче, все розуміє, але не говорить.
поки що не переживаю, думаю до 2х буде щосбь більше балакати.
моя пламінниця теж пізно почала говорити, а в 2 вже розказувала вірші. зараз їй 3, то вона говорить все, вірші запамятовує за кілька разів, співає сама пісні, одним словом розумашка))

Натуля
13.03.2012, 10:31
А я зараз просто балдію від того як говорить мій малий. "Говорив" дуже багато завжди але виключно на своїй китайській. До дво років слів було небагато. ПІсля двух вже стало більше. На розвиток мови мав вплив мультик про Лунтіка. Хоча книжки теж читаємо. Малий почав багато розповідати про Лунтіка. НІхто крім мене розумів тих розповідей бо ми їх разом дивились. А от останні кілька тижнів мова розвивається просто на очах. При чому говорить зразу цілими фразами і то так забавно чути свої ж речення у виконанні дитини. І ще й з такою виразною інтонацією.:connie_pull-pigtail.

elektronika
11.11.2012, 19:18
Мене щиро дивують ті, хто в цій темі вихваляється як рано і як добре говорять їхні діточки. Усі звісно дуже тішаться успіхам своїх нащадків, але загалом сама назва теми говорить про те для кого вона створена. І особисто я, як напевно і більшість читаючих тему зайшли сюди, аби порадитись стосовно проблеми малюків, яки НЕ говорять чи говорять дуже погано. Обурення висловила, тепер ближче до теми. Сину 2 рочки, все знає, все розуміє: кольори, тварин, ліво-право, звязок між речами, але свідомо не кажа навіть "мама", звуки вимовляє всі, сам собі читає як ви кажете "древньо-китайською". А коли щось хоче бере за руку веде й показує пальцем, наші ігнорування аби примусити щось казати доводять його до істерик, тому цю методу ми не практикуємо. Розмовляємо з ним від народження, книжки читаємо, з тіста ліпимо, малюємо ( займаємось дитиною, чесно=))).
В кого діти заговорили піздно? Цікавить позитивний досвід, а також думка тих хто на шляху до перетворення малих німців на балакучих діток.

Nola
16.11.2012, 00:22
мій синочок щось також не хоче розмовляти (нам 1,8), чоловік каже, що він просто лінується, але я часом починаю переживати і шукати причину чому ж у той час коли його одноденка вже і речення починає будувати у нашому словниковому запасі лише "мама" "тато" "баба" "діді" "на" "дай":girl_in_dreams: було ще "альо" та тепер і його не хоче казати
от читаю попередні дописи форумянок і розумію, що ми такі не одні, тому читатиму ще..може хтось поділиться коли проявився той момент коли із так званого "німця" малюк став балакучим...

Hexe
16.11.2012, 08:40
Сподіваюся, що дітки які не хочуть балакати і турбують своїх мам скоро заговорять. Думаю вже не раз писали, що всі діти різні і одне говорить в рік, а інше вперто мовчить. Мій брат коли був малий, не говорив певно до 2,5 років(ну там щось типу мама, баба - якісь може кілька слів) а все через те, що всі вгадували його бажання і йому просто не треба було прикладати зусиль. Він пальцем показував на щось, видавав якийсь звук схожий на "м" і всі бігли виконувати що він хотів. Потім подумали, і стали ігнорувати його "м", казали "не розумію, скажи що тобі дати/зробити", допомогло:)
а от в одних знайомих малий до 3х років не говорив, тобто говорив, але щось таке взагалі незрозуміле. Все ніби розуміє що/де/як, але говорити нормально ніяк - тепер виявили, що в нього часткова глухота на обидва вуха. Купили йому слуховий апарат, не знаю що з того вийде, сподіваюсь все буде окі. Може комусь ця інформація згодиться.

cjomcjomka
17.11.2012, 11:47
До 2 років Дми не говорив. Ну, 3 "слова" - і всьо. Чого я тільки не наслухалась за цей час, але була аж на диво спокійна. І у 2 роки різко пішли словосполучення, рахування до десяти, алфавіт. А у 3 роки рівно - пішли осмислені речення.

коли мені казали "ще буде час, коли ти схочеш, щоб він помовчав" - не вірилось, але от він - цей час. Деколи годинами триндить свої історії :)

elektronika
18.11.2012, 01:10
"мама" "тато" "баба" "діді" "на" "дай"
Порівняно з нашим - балакучий=) Я не хочу заспокоювати Вас тим фактом, що в когось гірше, але загалом, рік і вісім пару слів - це не привід хвилюватися. Чує? Розуміє? Тоді й говоритиме. Це зараз в неврологів, логопедів і те якісь жорсткі стандарти: типу якщо не говорить в 2 роки 100 слів і не будує реченні - ЗАтримка Мовного РОзвитку. Я свого прийнялась мучити, по лікарях тягати, а тепер припинила, коли поговорила з кількома знайомими мамами однолітків і з"ясувала, що половині з них написали цей діагноз. Це дуже рідке явище, щоб чуюча людина не говорила. Тому заговорять, хто раніше, хто пізніше. Звісно ми займаємось, читаємо, дуємо, пальчикову гімнастику робимо, ліпими, малюємо, що і всім рекомендую, а таки зусилля не лишаються ненагородженими.
що всі вгадували його бажання і йому просто не треба було прикладати зусиль.
Наш випадок=))

Rosynka
18.11.2012, 16:11
мій синочок щось також не хоче
розмовляти (нам 1,8),
До 2 років Дми не говорив. Ну, 3
"слова" - і всьо. Чого я тільки не
наслухалась за цей час,
Чекайте, а то хіба не нормально, що до 2 років дитина не говорить? Випадково зайшла в тему подивитись, що за "німці", тепер переживати буду:)
Наш синулька хіба називає найближчих людей, і все. Але звуууукііів у нього! Цілий арсенал! Ними позначає майже всі знайомі речі, то я й не переймаюся, починає зі звуків, потім слова будуть.

apelsyn
18.11.2012, 19:34
Ну і я до вас. Не те щоб переживаю, але... Дем"ян не говорить жодного слова. "мама" вміє, але не допросишся. Лепече на своїй, склади різні, а слів немає. При цьому розуміє і знає дуже багато. Принеси-покажи і т.д. Тепер от кажу після перевдягання "Віднеси підгузник в смітничок" він йде і викидає свій підгузник в смітник (або біля смітника, але то вже не так важливо))). Мультики знає свої улюблені як називаються. Книжечки читати не любить, тільки гортати сам, але де яка книжечка теж знає.
А от слова не доб"єшся:girl_cray: Мені вже сниться, що він слова повторює

Т@нюшк@
18.11.2012, 22:39
Дем"ян не говорить жодного слова. "мама" вміє, але не допросишся. Лепече на своїй, склади різні, а слів немає
так він у вас не такий вже і великий, щоб хвилюватись.
мій малий десь до 2,4 р. практично нічого не говорив. кілька слів. і абсолютно нічого не хотів повторювати. потім він дуже швидко розговорився. зараз дуже гарно говорить. багато і чітко)))

---------- Додано в 22:39 ---------- Попередній допис був написаний в 22:34 ----------

Це зараз в неврологів, логопедів і те якісь жорсткі стандарти: типу якщо не говорить в 2 роки 100 слів і не будує реченні - ЗАтримка Мовного РОзвитку.
і не говоріть. нас теж невролог відправив одразу до психіатра, бо малий не говорив 100 слів. і то з таким незадоволенням. типу, що я собі думаю.
я зразу погнала до психіатра в другу поліклініку. але вона мене заспокоіла. каже, що погляд розумний, дитина все розуміє, та що говорити почне коли відчує потребу))

elektronika
18.11.2012, 23:12
Тепер от кажу після перевдягання "Віднеси підгузник в смітничок" він йде і викидає свій підгузник в смітник (або біля смітника, але то вже не так важливо))). Мультики знає свої улюблені як називаються. Книжечки читати не любить, тільки гортати сам, але де яка книжечка теж знає.
А от слова не доб"єшся Мені вже сниться, що він слова повторює
Рік і три, то взагалі нема про що турбуватися, ми ось теж дивуємось, що розуміє дитина абсолютно все двома мовами, при чому ми не сюсюкаємо, а розмовляємо складними реченнями. Розуміє все до дрібних нюансів, прохання може ігнорувати (якщо звучить "не роби" не лізь і т.і, але зате сам проявляє ініціативу, типу приносить взуття=))) Знає де чия зубна та масажна щітка, ліво-право ( я особисто досі плутаю=))). Отже, дівчата, повторююсь, якщо дитина ЧУЄ, РОЗУМІЄ і видає звуки, то обов"язково заговорить. Мають заговорити. Тим більше, я так бачу, що в більшості мовчать хлопці, а це й не дивно=)))

не говоріть. нас теж невролог відправив одразу до психіатра, бо малий не говорив 100 слів. і то з таким незадоволенням. типу, що я собі думаю.
я зразу погнала до психіатра в другу поліклініку. але вона мене заспокоіла. каже, що погляд розумний, дитина все розуміє, та що говорити почне коли відчує потребу)
А як зараз?

---------- Додано в 23:12 ---------- Попередній допис був написаний в 23:10 ----------

так він у вас не такий вже і великий, щоб хвилюватись.
мій малий десь до 2,4 р. практично нічого не говорив. кілька слів. і абсолютно нічого не хотів повторювати. потім він дуже швидко розговорився. зараз дуже гарно говорить. багато і чітко)))
Питання зняте=))) Прочитала=)))
Займались якимсь особливим чином?

jalla
19.11.2012, 00:21
А я збилася переживати
До 2-ох Святослав не говорив майже нічого. Ну, там пару слів, решта- "уууу"- і все.
Після 2-ох пішов різкий прогрес, я побачила що дитина, ну, нехай якось по своєму, але спілкується. "уууу" з його словникового запасу пропало.))
Зараз нам 2,7 і ми не говоримо по дорослому. Але якось тай говоримо. Принаймі він вміє пояснити що йому треба, слів стало більше, вони стали чіткіші, він вже їх вміє поєднати, але багато слів говоить по своєму. Для прикладу ложка- "люля", листочок- "тлі-тлі", на ручки- "лілі". Ну, ми то розуміємо, але для посторонніх- то китайська мова.
Маю надію що до 3-ох розговримся по повній.
Найгірше дратує, коли хтось бачить, що дитина отак собі говорить, тицяти "от наш в 1,5 вже все говорив, як дорослий хлоп, бо ми з ним увесь час багато говорили". Ну, і ти автоматично стаєш винною, ніби не спілкуєшся зі своєю дитиною)))
брЄд, я балаболка страшенна і з малим увесь час і я і чоловік розмовляли багато і як з дорослим, але от так в нас той процес довго тягнеться...

Rosynka
19.11.2012, 00:23
"мама" вміє, але не
допросишся.
Вам ще ВЗАГАЛІ нема чого хвилюватися. Наш синок почав казати "баба" в "амама" у 8 місяців. Я зраділа, вже собі розпланувала-прикинула, що до півтора буде говорити менш-більш. Ага:)
До року він взагалі замовк, і півроку мовчав, десь-колись міг "мамнути". І тільки ото починаючи з кінця літа трооошки балакає: "мама","баба","дзідзі","дада/тятя". Все. Тепер я й тому рада. Іноді як почне свої булькання-укання-примовляння, то я собі приблизно уявляю, що чекає мої вуха в майбутньому :) так що хай поки відпочинуть:)

Fast
19.11.2012, 09:06
коли хтось бачить, що дитина отак собі говорить, тицяти "от наш в 1,5 вже все говорив, як дорослий хлоп, бо ми з ним увесь час багато говорили". Ну, і ти автоматично стаєш винною, ніби не спілкуєшся зі своєю дитиною)))
Ну так, люди у нас дуже доброзичливі і хочуть допомогти, і просто вважають, що всі навколо дураки. І їхня порада вас врятує :)
А в 1,5 щоб дитина повноцінно розмовляла - то це з області фантастики. Переважно це видумки бабць! В мене теж в 1,5 дитина не мовчала - але зрозуміти її моги лише я з чоловіком. Правда ближче до двох вона вже досить зрозуміло говорила, і постійно. І зараз вона постійно говорить без перестанку. Вона вже як бачить, що я уже її майже не слухаю, вона іде спілкуватись з ляльками. Але рот в неї не закривається. Тиша в хаті тільки в двох випадках - їсть і спить.
Так одна знайома тільки і мріє, що її малий почне стільки говорити, бо він на декілька місяців молодший і вона переживає, що він не говорить. Інші теж мене з тим говорінням розпитують, що я робила. Відповідь в мене завжди однакова - всі діти різні і всі порізному розвиваються. Особливо якщо порівнювати однолітків то одразу видно, що ті які мало говорять вони гарно малюють, чи конструюють, вони біль уважні, акуратніші. Але і справді знайомі однолітки Мії - одні хлопці :) У хлопців певно є більш важливі справи ніж язиком тріпати :)

NataliaFed
19.11.2012, 09:41
А я збилася переживати
І я...)
Сказала про це своєму лікару, він знає мою дитину... і сказав не шукати в одному місці меду...
Моїй дитині рот не закривається...Говорить своєю мовою і все, ну хіба тато, мама, тіті(киця), гав, дай(головне слово), ой... Всі кажуть:" Як почне говорити нормально, то вам вуха в трубочки поскручуються" Малює, танцює, бавиться, як і всі діти
Звичайно, що якби говорив, як має бути, то було б легше і йому і нам, бо інколи щось хоче сказати, а я не розумію, то показує...я далі не розумію і він нервується. Але ще більше нервує, коли я кажу йому повторяти слова чи просто кажу: не розумію- скажи, ніби, заставлючи...
Головне, що дитина чує, розуміє і здорова в загальному.

Svjatkova
19.11.2012, 10:28
Головне, що дитина чує, розуміє і здорова в загальному.
100%.
Я теж раніше страшенно переживала чому деякі дітки в 2р вже говорять майже по дорослому, а наш синочок не хоче. Але зараз якось вже заспокоїлася. бо головне, що ми із татусем розуміємо його "китайську мову", а думка сторонніх у даному випадку мені ні до чого..

elektronika
19.11.2012, 12:02
Але ще більше нервує, коли я кажу йому повторяти слова чи просто кажу: не розумію- скажи, ніби, заставлючи...
Так вони ж, бідасі, нервуються і дратуються в тих випадках, плакати починає. І я цей метод майже відкинула, навіщо зайвий раз розхитувати нервову систему. І справді, є такий момент, що чим розумніша дитинка, тим довше вона мовчить. Ейнштейн мовчав до трьох, аналізував, спостерігав... А потім взяв і видав теорію відносності=)

NataliaFed
19.11.2012, 12:13
Ейнштейн
Ого....Дай Бог, дай Бог...:girl_angel:

Натуля
19.11.2012, 12:15
Коліжанка показувала відео де її донька в півтора року віршик розповідала, ну такий три слова мама, одне дитина. Я жодного слова не зрозуміла. Ну але ж дитини в півтора говооорить.:girl_crazy:. Я бачила хлопчика який в два роки питав в бабусі "бабушка, а почему качеля скрипит?". Ідеальна вимова, дорослі питання.

NataliaFed
19.11.2012, 12:18
В моєї знайомої дитина в рік з хвостиком говорила, як старе, а в коліжанки таке було, як в нас...
Індивідууми ми)!))

cjomcjomka
19.11.2012, 12:19
люди у нас дуже доброзичливі
і що характерно, у всіх діти в 8 міс ходили самі і в рік розмовляли реченнями.

elektronika
19.11.2012, 12:40
і що характерно, у всіх діти в 8 міс ходили самі і в рік розмовляли реченнями.
Насправді, найцікавіше те, що мій в 8 місяців казав "мама" і робив па-па з озвучкою. А потім перестав. Зараз йому 2 і місяць і він аж раптом каже "фу" і "бабах", а також "ка" - що означає все на світі.
Ще тішать ті "доброзичливі", які просто питають "скільки вашому хлопчику?"... "нічо, заговорить" і навіть якщо ти з цього приводу не "напрягалась", думаєшь, а може варто?

Corena
19.11.2012, 12:48
і навіть якщо ти з цього приводу не "напрягалась", думаєшь, а може варто?
мені здається, в кожної мами першочергове завдання таке - хвилюватись :). захудий/загрубий, занизький/зависокий, їсть/не їсть, не говорить, не ходить, короче, не такий як в сусіда :). так, тут теж, напевно, актуальна приказка, що в сусіда газон зеленіший :).
по темі, знаю одного хлопчика, що до 3 років говорив лише мама. дуже хвилювались за нього, возили по всіх можливих лікарях, шукали причини, а він взяв і заговорив, і тепер ні чим не відрізняється від однолітків, малий бешкетник.

Made in USSR
19.11.2012, 12:53
Ідеальна вимова, дорослі питання.
а як Вам питання: баба. а що таке *тобто*?
Сашко довгий час теж мовчав і нічого крім мама. баба і няня не казав. Чоловік аж хвилювався що синок не каже тато)) а потім якось різко заговорив і то повними реченнями. я навіть не можу пригадати які в нього були свої словечка. а коліжанки синок на 4 місяці старший від Сашка то тільки кілька місяців тому почав говорити так, що я його можу зрозуміти. і справа не в спілкуванні з дитиною чи ще чомсь. просто так йому пішло.
якось ми з тою коліжанкою говорили за мовлення у дітей і вона сказала що її малий не говорить, бо не відчуває потреби)) ніби то все що він хоче отримати, він покаже, і батьки його зрозуміють, а більше і не треба)) отакі лінюхи у нас ростуть))

marycherry
19.11.2012, 13:27
малий не говорить, бо не відчуває потреби)) Так мені розповідав батько, що коли він був малий то сусідський хлопчик десь до 4 років не говорив, а коли в мого тата побачив черешні - то сказав перше слово - дай! Бо дуже йому захотілось черешень, і з того часу малий розговорився. Щастю не було меж в тій родині.

cjomcjomka
19.11.2012, 13:51
"доброзичливі", які просто питають "скільки вашому хлопчику?"..
а ще є категорія, яка питає мене, чи пройшли вже наші проблеми з розвитком. Бач, якщо в півтора не говорить - то проблеми з розвитком!!!

Made in USSR
19.11.2012, 14:21
Так мені розповідав батько, що коли він був малий то сусідський хлопчик десь до 4 років не говорив, а коли в мого тата побачив черешні - то сказав перше слово - дай! Бо дуже йому захотілось черешень, і з того часу малий розговорився. Щастю не було меж в тій родині.
згадала жорстокий анекдот
був в сім*ї синок, котрий не говорив. батьки вже змирились що дитина німа. і якось під час вечері малому забули дати пити і він так чітко і голосно: а де мій компот? всі тішаться, радіють. ну і питають потім в малого: а чого ж ти раніше не говорив? він відповідає: а раніше завжди компот наливали))

veronka
19.11.2012, 15:21
в 1,5 щоб дитина повноцінно розмовляла - то це з області фантастики.
нєа, моя розмовляла у такому віці простими реченнями і мала чітку вимову, не тра так категорично)))
..Дай Бог, дай Бог..
я б сказала навпаки: не дай Бог, бо його наукові здобутки, то одне, а приватне життя (почитайте при нагоді), то зовсім інакше. І крім того, що всі генії трохи психи))) жартую, не кидайтеся тапками)))

NataliaFed
19.11.2012, 15:33
всі генії трохи психи)
Ага і всі художники трохи не тойво...Але,якби не вони, то щоб ми...?
А шо ж тоді талант, дар закопати?
То жарти...може...а може і ні)))

Я коли писала, то не мала на увазі, що всі діти, які пізно заговорять мають бути , в повному розумінні, Ейнштейнами)))

kati
19.11.2012, 15:33
я думаю,що хвилюються чому "ще не говорить" в першу чергу мами первістків..а от в кого це вже друга дитинка то простіше ставляться. Я по старшому добре пам"ятаю,що почав говорити вже після 2 років, до 2 буквально мама/тата....а зараз? ох хоч би на хвилину помовчав...Так і менший(нам 1.7) говорить не багато-мама,тата,саша, дай,на, па-па,баба,дідо, нє, так, мі( це на себе так каже),ав-ав, кіс ,но-но і найчастіше цццц,що означає цукерки:) Все. А ,вчора почав казати мама-катя. Приводу хвилюватись не бачу. Дитина розвинута, все прекрасно розуміє, а говорити почне , всьому свій час.

NataliaFed
19.11.2012, 15:43
мами первістків..
А вдругу чергу мами,в яких двоє...
Моя перша дитина ще ДО року говорила мама, айка(зайка-тато), как(кіт), Атяк(Остап), Яік( Владік) і ще кілька
То маю з чим порівнювати на власних дітях)))

Rosynka
19.11.2012, 16:43
Приводу
хвилюватись не бачу
Та бо нема його :) у вас досить нічогенький набір, як на півтора рочку.

elektronika
19.11.2012, 19:49
я б сказала навпаки: не дай Бог, бо його наукові здобутки, то одне, а приватне життя (почитайте при нагоді),
Знаємо-знаємо, якби він не познайомився з фізикою, цілком вірогідно, що опенився б в божевільні, але його мовчання до 3-х з цим точно не пов"язане. Я співставляю лише факти мовчання й аналітичного складу мислення, рівня інтелекту ( завжди приємніше думати про хороше)

Rosynka
16.05.2013, 23:54
Проходимо мед. огляд, були сьогодні в невролога, питав, як синок говорить, чи знає 100 слів, а оскільки ні, то написав "затримка мовлення" і скерував до психіатра.
Пішли. Перше враження непогане, попитала всяке різне, і вже майже нас відпускала, з рекомендаціями спостерігаєти за динамікою і прийти восени, я навіть зібралася її "зауважати" як розумного і розуміючого лікаря:)
Аж раптом щось їй перемкнуло, вона собі згадала, що "та-та, в 2,2 то вже мають бути короткі речення, та, мають бути" і "ну то я вам тут пишу Енцефабол, попийте "
Трохи мене насторожило оте "енцеф", але, думаю, раз вона так недбало і легко його призначає, то, мабуть, якась травичка чи щось того типу.
Ага. Травичка.
Почитала склад-покази-побічні ефекти-відгуки і так мені паскудно на душі... Ну як же то можна отак хай чужим, але дітям, призначати такі препарати без суттєвих показів?...

Мар'яся
17.05.2013, 00:05
"та-та, в 2,2 то вже мають бути короткі речення, та, мають бути"
в мого малого в 2,2 були слова: мама, тато, баба, циця і дерево. Логопед і психолог в заключенні написали, що мовленнєвий розвиток відповідає віковій нормі, а на мої спроби похвилюватись порадили попити заспокійливих чайочків. Мені :) Зараз малому майже 4, говорить аж забагато часом, говорити добре, реченнями почав десь після трьох років..

Lyudvig
17.05.2013, 00:12
А я вже сама почала трохи хвилюватись, що моя Аня нічого не говорить, майже нічого - мама ( причому так вона кличе всіх і тата, і чужу тьотю), кака, нє, гам, гава, ну і ще декілька. Я звичайно не панікую, говорю з нею постійно, вона все розуміє, принесе, подасть, намагається мені на " мігах" все пояснити. Деколи, аж нервується, коли я не розумію її. Але переживаю, щоб не виникло з тим справжньої проблеми. Коли варто переживати? Є такий вік?

Rosynka
17.05.2013, 00:22
Та я не переживаю, бачу, що лялік наш добре розвинутий, розумію, мабуть, 97 відсотків того, що він пояснює-розказує, бачу прогрес останнім часом, бо трохи пробує повторювати слова, ну хай вони не надто схожі на оригінал:), але ж і Москву не за день побудували :)
Вже як на те пішло, то й короткі фрази присутні, поки що у вигляді "дяй мі", "сюп тю"(сідай тут), "тяті ма?" і т.п. Не можу ніяк зрозуміти, для чого пхатися до таких делікатних процесів і глушити дитинку таким стимулятором!

---------- Додано в 00:22 ---------- Попередній допис був написаний в 00:18 ----------

Коли варто
переживати? Є такий вік?
Ще раніше десь читала, що якщо після 3-х дитина не говорить ВЗАГАЛІ, і не намагається.

apelsyn
17.05.2013, 01:05
Ну і я до вас. Не те щоб переживаю, але... Дем"ян не говорить жодного слова. "мама" вміє, але не допросишся. Лепече на своїй, склади різні, а слів немає. При цьому розуміє і знає дуже багато. Принеси-покажи і т.д. Тепер от кажу після перевдягання "Віднеси підгузник в смітничок" він йде і викидає свій підгузник в смітник (або біля смітника, але то вже не так важливо))). Мультики знає свої улюблені як називаються. Книжечки читати не любить, тільки гортати сам, але де яка книжечка теж знає.
А от слова не доб"єшся Мені вже сниться, що він слова повторює
В нас від цього допису за пів року НІЧОГО не змінилося(( Няшка мовчить як партизан, не говорить ні слова. Мичить і показує пальцем, що хоче. Розмовляє-свариться з закритим ротом. Розуміє все що говорю.
Дільнича сказала- відчепіться, здорова дитина, хлопців багато таких, як до 2х не почне - направлю до логопеда, він допоможе розговорити. А я всеодно хвилююсь (робота наша така)))

Tsokotukha
17.05.2013, 07:58
Усі діти різні.
Старша почала говорити з 8 місців, до 10 вже будувала короткі фрази, а до року повноцінні речення (правда із власними словами).
В Мартина навіть бажання говорити не проглядається, проте я бачу, що він повністю мене розуміє (не лише принеси/віднеси, а навіть коли із старшою чи з мужем розмовляю може жестами мене дублювати).
Ситуація в друзів була дуже схожа до Дем'янчикової, до трьох років хлопчик говорив на все У (навіть мама чи тато не було), а зараз розговорився нічогенько так. Йому вже чотири, не все ще чітко й виразно, зате багатоооооо.

zetta
17.05.2013, 08:34
моя менша трохи раніше почала говорити ніж старша. зараз вже тріщить реченнями вперемішку з своїми дитячими словами.

natiok
17.05.2013, 09:26
нам зараз рік і 9 місяців, говоримо мало: маба, баба, тато, нє, та, киця, гава, ляля, ало, на, дай, ді да( ходи сюди), бам, буба, ам, бу (машинка), скаже, якщо спитаєш як її звати "Лала" (то нічо, що сама Іра), й відповісь "дин" (один рочок), порахує: дин да ти ( один, два, три) ну може ще слів декілька, а все решта в неї або "дада" або "діда". коли в півтора були у невропатолога, то набір слів був трохи менший ніж зараз, то не написали нічого, але виписали пантокальцин, я прочитала про препарат й вирішила, що в нас такої ще проблеми нема, шоб якісь ліки приймати. просто наша Ірця зараз іншим розвитком зайнята, може сама на драбину вилізти й злізти з неї, тому говорити нам ніколи=) впринципі я не переживаю, але от вже дуже хочу, щоб вона говорила...як казав наш невропатолог, всі батьки вчать дитину ходити, говорити, а коли підросте, то кажуть " сядь й мовчи!" ))

Shatenka
17.05.2013, 15:29
не говорить ні слова. Мичить і показує пальцем, що хоче.
І в нас таке саме. Говорити не хоче нічого, все розуміє, що йому треба, то покаже пальцем. Інколи може сказати ма-ма, тя-тя і то так несвідомо. Я не хвилююся з того приводу, звичайно, хочеться, щоб вже говорив, але на все свій час.

cjomcjomka
17.05.2013, 15:41
З Дмитриком я вже починала після року кіпішувати, що "не говорить".
З Сергійчиком - розумію, що головне - не те, скільки і наскільки внятно говорить, а чи спілкується. Спілкується активно. Нещодавно зрозуміла, що недооцінювала я його - говорити викривлено, але мені ясно: "кришка", "відкрий", "пити", "туди"... а я думала, що тільки "ам-ам", "тата", "впало" і "Дизя" :)
Загалом, не зациклююсь, розмовляю з ним, ну і чекаю, що після 2 років він теж в один день забалакає, як Дмитрух свого часу.
Останнім часом стали з'являтись спроби інтонації - "речення", побудовані з "зізіДизі зізізі", але чітко - і тобі запитання, і прохання, і ще всяке різне. Тягнеться не лише за дорослими, але і за Дми, тож не виключено, що і раніше заговорити може.

jalla
17.05.2013, 15:43
в мого малого в 2,2 були слова: мама, тато, баба, циця і дерево.
В мого такий ж запас слів був в такому віці, тільки без дерева.:girl_haha:
Ще було слово "тлі-тлі", яке заміняло всі слова окрім вище названих.)))
Коли ми влаштовувались в садок, то я сама кинулась на невропатолога чуть не з плачами, що мій синок ніц майже не каже, але вона щось його там попросила іграшки дати, ще там щось перевірила, в результаті заспокоїла, сказала що він напричуд дуже гарно розвинутий, з розумним поглядом і не брати собі того в голову, що поки не хоче говорити.
Зараз говорить дууууже багато. Це якось в районі 3-ох рочків у нас почалось, "прорвало", як то кажуть.)) І все ж багато слів плутає, склади переставляє і його не всі розуміють. Але головне, що говорить, інколи вже аж забагато. Навіть коли то загнув "Сісяв клутий цувак"))), тобто Святослав крутий чувак. Де то взяв? Не відомо.)) Але інколи такі речі видає- волосся дибки.:girl_crazy:

arkka
18.05.2013, 16:36
моя Устя теж десь до 1,10-1,11 нічого крім тато, баба, ляля, циця і дуже рідко мама не говорила. Коли їй щось треба було, то просто тикала пальцем і казала и-и-и поки я не вгадала, що то їй треба. Чесно кажучи я щось тим навіть не переймалась, думаю тому, що ми з нею прекрасно розумілись і в неї просто не було потреби щось ще мамі казати))) А потім якось в один момент посипалось, ми з чоловіком були трохи в шоці, бо кожен день нові слова. Зараз то вже ввечері голова пухне від її лепету, а ще має таку звичку повторювати по декілька раз одне слово, аж поки я не підтверджу, що правильно. Говорить досить чітко і правильно, по-дорослому, а ще дуже любить все говорити "умєншитєльно-ласкатєльно": мамочка, татко, дитинка, білочка, курочка, квіточка, водичка.... і то я їй кажу правильно, а вона сама собі так "перекручує".

elektronika
06.06.2013, 22:11
Зараз йому 2 і місяць і він аж раптом каже "фу" і "бабах", а також "ка" - що означає все на світі.
Минуло півроку відтоді як я востаннє сюди писала. За цей час мій син почав казати мама, тату, баба, саса (саша), нікого, где, туда, пті.... Почала перелічувати і зрозуміла, що це буде надовго, бо насправді, він каже багато окремих слів і коротеееесеньких речень типу "де тату?" "на, купи", знає назви птахів і деяких машин, говорить дууууже по-свому, але ГОВОРИТЬ! отдже є прогрес. Я досі хвилююся, але й тішуся з того, що процес пішов! Вчора сказав "атака" граючи в танки, а сьогодні Оєг (олег). Отже усім малим німцям - прогресу!

RedApple
07.06.2013, 12:29
в нас також "ка" означає все на світі, пташка,нічка т.д все що закінчується на "ка" останні склади говорить, але вже трошки прогрес починається, раніше тільки пальцем показувала

хельга
07.06.2013, 13:35
в нас також "ка" означає все на світі, пташка,нічка т.д все що закінчується на "ка" останні склади говорить, але вже трошки прогрес починається, раніше тільки пальцем показувала

В мого теж все на "к". КокОко - шкарпетки, кОко - коник, какако - какао, какакав - покакав :). Говорить мало, в основному каже Мама, ииии, тато ииии, (ииии - то треба щось робити, чи малювати йти з ним, чи дати щось...) Ще любить звуками вказати що хоче - ковток - то пити, ніби з трубочки п'є - то сік пити, може сказати "йдем нам-ням, йдем аааа (спати).
Але є слова, які дуже гарно вимовляє (крім мама, тато, баба, циця, Даня) - то сова, дощ, вобот (робот) :)
Своє ім'я не вимовляє, каже або Ті, або я. Але багато його однолітків дуже гарно вимовляють Тіма :)

Mammy
07.06.2013, 13:49
İ наш говорить так собi, але почитала я темку, та й не хвилююсь так:) а з iм'ям в нас те саме - сам себе не називаэ, а ровесники чудово кажуть "Тiма".

elektronika
07.06.2013, 15:30
Ка - взагалі якійсь чарівний склад=). Ка-ка-ка - в залежності від наголосу це Шоколад, Роксолана і всяке інше, а ще Бо-бо-бо - доброе утро, будь здоров, тату на роботі.... Себе називає Пе-пе ( звати Петро). Ось такі цікаві балачки=)

Neverland
07.06.2013, 17:19
Мій малий говорити якісь прості речення і слова почав десь в 1,8. До того теж не особливо говорив. Зато тепер рота вже не закриває: а чому, а де, розказати якусь історію про монстрів і павуків на марсі:connie_pull-pigtail От сьогодні годину в трамваї слухала про марсо-баталії і відповіда на чомучні питання. Так хотіла, щоб говорив, а тепер думаю, як би було класно, якби помовчав:girl_crazy:

mipa
07.07.2013, 22:29
Моєму Данилкові 1 рік і 4 місяці. Все розуміє, на всі вказівки і прохання щось показати -принести реагує, але не говорить, а показує пальцем і каже у-у-у аба а-а-а або и-и-и. Коли розізлиться може сказати Агу! Саме головне, що вже говорив і ба-ба, і ма-ма, і да-да. Говорив іа-іа , коли питалась як каже ослик. Де це все поділось?

algo
07.07.2013, 22:44
Ще з"явиться) моя різко після двох почала балакати! повторює тепер все! і при чому зразу старається реченнями. звичайно ще багато чого не виговорює, чи смішно говорить, але то вже наживне.

panikvarts
08.07.2013, 01:07
А я вже замучилася зі своїм німцем. Не говорить НІ-ЧО-ГО. Нє, крім "мама" і "тата", останнє яке тепер стало "татІ". Навіть просте "дай", "на" якось так викривляє. Жодної чіткості, жодного бажання говорити, повторювати, все показує пальцем, ууками, ааками. Мене періодами від того накриває, я сподіваюсь, що її попустить скоро і вона хоч намагатиметься говорити, хоч трохи.

Almariel
08.07.2013, 01:54
Не говорить НІ-ЧО-ГО. Нє, крім "мама" і "тата", останнє яке тепер стало "татІ". Навіть просте "дай", "на" якось так викривляє. Жодної чіткості, жодного бажання говорити, повторювати, все показує пальцем, ууками, ааками. Мене періодами від того накриває, я сподіваюсь, що її попустить скоро і вона хоч намагатиметься говорити, хоч трохи
англійську чує часто? (маю на увазі садок-няня?) кажуть, що діти, які чують кілька мов одночасно, починають говорити пізніше, але відразу обома.

panikvarts
08.07.2013, 02:09
англійську чує часто? (маю на увазі садок-няня?)
Хіба інколи з мультиків і трохи на дитячому майданчику. Не думаю, що це наш випадок.

elektronika
13.07.2013, 20:57
А я вже замучилася зі своїм німцем. Не говорить НІ-ЧО-ГО. Нє, крім "мама" і "тата", останнє яке тепер стало "татІ". Навіть просте "дай", "на" якось так викривляє. Жодної чіткості, жодного бажання говорити, повторювати, все показує пальцем, ууками, ааками. Мене періодами від того накриває, я сподіваюсь, що її попустить скоро і вона хоч намагатиметься говорити, хоч трохи.
Не хочу лякати, та це й не страшно, але я зі своїм в 2 звернулась до невролога, бо словниковий запас складався з мама-тата-бабах. Робили енцефалограму, бо зазвичай дитина мовчить не просто так, мають бути якісь причини. В нас проблем не виявили, лише незначні нюансиякщо цікаво пишіть в пп. Зараз говорить, поганенько, але ВСЕ! Недавно консультувалися також в логопеда, дала хороші поради, в нас власне ситуація коли дитина постійно чує дві мови, обидві розуміє, обома повторює. Процес пішов після двох. Нічого страшного в ситуації коли дитина в такому віці не говорить немає, але для перестраховки варто проконсультуватися із спеціалістами навіть заради того аби спокійно спати.

Gorgona
14.07.2013, 20:55
Розмовляє-свариться з закритим ротом. Розуміє все що говорю.
А я думала то тільки в нас таке ))) Малому півтора року, але не говорить ні слова. В 9 місяців говорив і тятя, і баба, і діді, і кітя, був період коли говорив слово "дай". А потім перестав. Тепер якшо говорить - то тільки по-китайськи. Але найчастіше "розмовляє" з закритим ротом, з такою різною інтонацією, з таким розумним виразом обличчя ) Все що його питають, просять зробити - добре розуміє. А от сказати - ніяк. Всі знайомі дивуються - "що навіть "мама" і "тато" не говорить?!!!!!!!!! " Ні, не говорить... Але я запаслась терпінням і чекаю. Не просто чекаю, звичайно. Говорю до нього цілими днями, все розказую, показую і кожного разу так сподіваюсь, що станеться чудо і він за мною щось повторить.... Але чуда поки не сталось. А от на душі вже потроху шкребуть коти...

mipa
16.07.2013, 12:23
Точно! І в нас так! Говорить АГУ з закритим ротом) Все розуміє, слухає і язичком в ротику щось орудує, ніби хоче сказати, але такий вираз лиця, ніби встидається.

hannatal
07.10.2013, 14:40
Говорить АГУ з закритим ротом)
і мій теж і взагалі гулить тихенько, мало, 1-3 рази в день, а вже так хочеться, щоб розказав, як стара баба

DesperateHousewife
07.10.2013, 15:26
кажуть, що діти, які чують кілька мов одночасно, починають говорити пізніше, але відразу обома.
І мені то всі кажуть, в тому числі мовний терапевт, але мене ситуація починає напрягати, особливо коли таке враження, що всі одноліки навколо вже повними реченнями говорять, а в нас окремі звуки і слова, при чому як українські так і англійські. І найгірше я не бачі ніякого ббажання щось повторювати, чи намагатись говорити дорослою мовою, так кожна тварина в нас називається звуками, які видає, машина то "вжж", поїзд "туу", їсти "ням" і тд. І то пропри те, що ми з нею ніколи дитячою мовою не говорили.
Ще й ото батьки напосіли, що я з дитиною не займаюсь, тільки цікаво як то заняття має виглядати, якщо вона в ркащому випадку просто втікає і ігнорує, в зазвичай якщо я прошу повторити чи віршик починаю розповідати, то ще й волає "ноуууу".

Gloria Tempus
07.10.2013, 15:33
тварина в нас називається звуками, які видає, машина то "вжж", поїзд "туу", їсти "ням"
ми так само "говоримо", але я тим не переймаюсь, хтось швидше заговорить, хтось пізніше. загалом я прогрес бачу, а це найголовніше, дитина на місці не стоїть, розвивається, є такі слова як "добре", "буду", "киця", "тряктор", "кавака" (то ескаватор:). Себе називає Папа Попов (Павло Попович:)))) так що все нормально і ми заговоримо і ви заговорите, потім тяжко буде спинити)))

Lyudvig
13.05.2014, 18:47
Вже починаю переживати: Анюті 3р.1м., говорить реченнями, але мовою зрозумілою лише тим, хто в хаті.
Молоко-мо
Мокро-мо
Багато-вава
Максим-псі
Павлик-папа
Манюсік-муму
Вероніка-ніні
кулька-кука
Дай подушку і ковдру-дати коко і буф :wacko1:

Варто кудись з нею звернутись, чи ще чекати? Ніхто з нею не "сюсюкає", говоримо багато між собою і в сім"ї, має коліжанку на подвір"ї, якій скоро 4 і та розмовляє вже повністю нормальною мовою, Аня багато знею спілкується, я думала почне трохи виговорюватись, але ні, як говорила по-своєму, так і говорить. І що я маю робити?!

Gloria Tempus
13.05.2014, 20:10
Вже починаю переживати: Анюті 3р.1м., говорить реченнями, але мовою зрозумілою лише тим, хто в хаті.

А ви віршики вчите? У нас дуже дієвим методом у розвитку мовлення стало саме вивчення віршиків. Маєм Абетку від А-ба-ба-га-ла-ма-га, то малий всі віршики знає (типу я одне слово, він друге, потім я одне - він вже три, закінчуючи фрази). Нам майже 2,5 і до двох років мало що говорив, тепер уже говорить реченнями, дещо ще незрозуміло, але переважно ясно, невеликі слова говорить, якщо довге - то може середній склад викинути, якщо тяжке - то скаже, так по-своєму) йдем по вулиці чи катаємся на гойдалці, то все ті віршики проговорюєм і з часом він, думаю, все чіткіше буде вимовляти звуки (маю надію), бо зараз у нас є "сьо" замість що, "ляк" замість рак, "цюла" замість чула. але ми в процесі, вже почали англійські слова вчити і бачу, що це йому дуже подобається і його "мазе", "фазе", "маус" - просто чудо))) вчора каже "Мама, ти знаєс, сцо мавпоцька по-англійскі буде манкі" - я просто впала)))

Corena
13.05.2014, 21:00
А ви віршики вчите?а ще будь--які забави на дрібну моторику - пластилін, пазли, мозаїка...

bobryha
13.05.2014, 21:28
Варто кудись з нею звернутись, чи ще чекати?
Була я на медогляді у нервопатолога з малим , то вона казала що до 3,5 років дитина має говорити так щоб її міг зрозуміти чужий.якщо після 3,5 дитинка не виговорилась- то вартує поводити до логопеда. І що взагалі зараз багато діток погано говорять через надміру компютера і телевізора.

Lyudvig
13.05.2014, 23:07
А ви віршики вчите? У нас дуже дієвим методом у розвитку мовлення стало саме вивчення віршиків. Маєм Абетку від А-ба-ба-га-ла-ма-га, то малий всі віршики знає (типу я одне слово, він друге, потім я одне - він вже три, закінчуючи фрази). Нам майже 2,5 і до двох років мало що говорив, тепер уже говорить реченнями, дещо ще незрозуміло, але переважно ясно, невеликі слова говорить, якщо довге - то може середній склад викинути, якщо тяжке - то скаже, так по-своєму) йдем по вулиці чи катаємся на гойдалці, то все ті віршики проговорюєм і з часом він, думаю, все чіткіше буде вимовляти звуки (маю надію), бо зараз у нас є "сьо" замість що, "ляк" замість рак, "цюла" замість чула. але ми в процесі, вже почали англійські слова вчити і бачу, що це йому дуже подобається і його "мазе", "фазе", "маус" - просто чудо))) вчора каже "Мама, ти знаєс, сцо мавпоцька по-англійскі буде манкі" - я просто впала)))
З віршиками в нас туго((( Вона любить роздивлятись картинки, до дрібниць, в тій же Абетці, заглядає за всім: за котом за будинком, за пирогами на дереві)), але, як тільки я починаю читати їй віршик, то зразу закриває мені рот рукою і починає сама щось фантазувати...

Старший син у віці 2,5 роки знав вірш на 25 рядків і вимовляв вже всі звуки! Я не можу сказати, що з нею я займаюсь менше, скоріше навпаки, оскільки вона не ходить в садочок і ми з нею дуже багато часу разом, але чомусь результату нема...

а ще будь--які забави на дрібну моторику - пластилін, пазли, мозаїка...
Вона дуже любить Play Doh, маємо його багацько: і принцеси, і сніданок, може сама годину ліпити. Малює також багато, кума в нас художник, то часто сидить біля неї і вони разом щось творять. Пазли нам не цікаво.

Була я на медогляді у нервопатолога з малим , то вона казала що до 3,5 років дитина має говорити так щоб її міг зрозуміти чужий.якщо після 3,5 дитинка не виговорилась- то вартує поводити до логопеда. І що взагалі зараз багато діток погано говорять через надміру компютера і телевізора.
Буває що сидить з планшетом, але я би не сказала, що так часто, останнім часом взагалі рідко, не цікаво їй стало, гуляєм тепер цілими днями.

Згадала! З пам"яттю в неї все чудово: я витягнула босоніжки з шафи, які ми купляли знею разом минулого року в Інтертопі, їй було 2,5 р. і вона мені нагадала, що, коли ми купляли, вона дивилась там Машу. Я була вражена, що вона таке змогла згадати. :girl_impossible:
Знає кольори, тварини, англійською також багато слів говорить, але вимова погана, це мене і турбує. Рот в неї не закривається, вона мене постійно про все розпитує.

Можливо, варто сходити до логопеда? Чи ще не час?

bobryha
14.05.2014, 09:11
Можливо, варто сходити до логопеда?
Я думаю це не зашкодить. Чула , що в деяких діток за 2-3 заняття кардинально міняється мова.
п.с. а ваша дитина в садочок не ходить? бо для нашого Богданчика вагомим стимулом для того щоб зосередитись на правильному вимовлянні, було те що в садочку його дітки не розуміли і старшенькі навіть сміялись.(бо раніше коли я його переправляла і проговорювала з ним окремі слова по-складах, він нервувався, псіхував і категорично не хотів повторювати)

cjomcjomka
14.05.2014, 09:31
Lyudvig
Можливо, варто сходити до логопеда?
Я думаю це не зашкодить.
і я думаю, що не зашкодить.
а у мене ще питання. Анічка народилась на доношеному терміні чи раніше?
в Дмитрика у групі в садочку є дітки, які говорять трохи недобре. У старшій групі. Логопед з ними займається і каже, що все буде добре, а теперішня "своя" мова повязана з тим, що вони народились 7-місячними

silvia
14.05.2014, 10:03
а нам коли починати хвилюватись? все розуміє але дуже мало говорить ( каже як говорять звірята, дай, аня ( на), пака, папа, мама, каку, баба, абутя ( автобус), увка ( вовк), какати / катити ( катати на качелі) ціці, ще там щось.....не хочемо повторяти. Слухати казки теж ні, пару речень і одразу перевертає сторінки. Кожен день по трошки читаємо, ліпимо, малюємо, складаємо простенькі пазли і мозаїку. 2 р. / тиждень ходимо на розвиваючі заняття, кожного дня гуляємо з дітками-друзями, які балакають набагато більше і ніяк далі не просувається .....

cjomcjomka
14.05.2014, 10:18
а нам коли починати хвилюватись?
наразі точно не варто
читаємо, ліпимо, малюємо, складаємо простенькі пазли і мозаїку
молодці, продовжуйте, на все свій час

bobryha
14.05.2014, 10:29
Доречі, в мене в селі сусіди сім"я з трьома дітьми, з невеликою різницею. то найменшенький, яккому ще нема 2-х( може десь 1 рік і 9 місяців) говорить дуже гарно чітко, реченнями. знаю, що мама з ним всякими розвивалками не займається. але моя думка якраз те , що молодші дітки в багатодітних сім"х швидко виговорюються, і взагалі швидше чогось вчаться саме через те що мають за ким тянутись

Натуля
14.05.2014, 11:07
Для порівняння. Антон почав говорити після 2,5років. Стимулом стала одна серія з Лунтіка, де Лунтік чистив пічну трубу і там застряг. І малому дуже хотілось про це всім розповідати. Віршики і пісеньки співала йому з народження. Мойдодира і Муху-цокотуху знав напам'ять повністю, при чому я це зрозуміла коли він почав потрохи говорити. Книжки читали із задоволенням, бісеринки пальчиками вибирав з купки без проблем:-)
Діма терпіти не може ні пісеньок, ні віршиків. Пальчиковими іграми з ним не бавимось (зі старшим кожен ранок з того починався поки ще в ліжку валялись). Зате Дімулік розмовляэ з півтора року. Зараз говорить досить добре, складаэ реченя з 2-3 слів, задаэ питання.

Lyudvig
14.05.2014, 11:17
п.с. а ваша дитина в садочок не ходить?
Ні, ми декілька разів пробували, вона відмовляється категорично, хоча, коли я її залишила відірвавши від себе, вона заспокоїлась і бавилась, але я не готова таким способом водити її в садок. Попробуєм пізніше ще.
а у мене ще питання. Анічка народилась на доношеному терміні чи раніше?
Народилась на 37,5 тижні. Думаєте в цьому може бути причина?

Доречі, в мене в селі сусіди сім"я з трьома дітьми, з невеликою різницею. то найменшенький, яккому ще нема 2-х( може десь 1 рік і 9 місяців) говорить дуже гарно чітко, реченнями. знаю, що мама з ним всякими розвивалками не займається. але моя думка якраз те , що молодші дітки в багатодітних сім"х швидко виговорюються, і взагалі швидше чогось вчаться саме через те що мають за ким тянутись
Бачите, в мене навпаки.
Старший говорив найшвидше і найкраще.
Середній пізніше, в садочку навіть відвідував логопедичну групу. Але все рівно чіткіше за Аню в цьому віці.
А з нею таке враження, що вона просто розслабилась і не старається виговорюватись, бо її і так всі розуміють)

Зараз говорить досить добре, складаэ реченя з 2-3 слів, задаэ питання.
Анюта говорить ну дуже багато, питань сотню на день))), реченнями, але не чітко, показує мені, що киця біжить: Мама, киця біла з чорним- Мам, кі біє чоє. Говорить так, наче пропускає останні склади.

Рибка
14.05.2014, 11:26
молодші дітки в багатодітних сім"х швидко виговорюються
Залежить від дитини, я б сказала...
У Люди Lyudvig, здається, також 3 діток..
Ну і в мене старші діти в 2 роки говорили чіткіше, так важко пригадати, але дивилась відео з садочкових ранків, вимова у них в 2,5 роки краща, ніж зараз у меншого (3,3 рочки).
Певно навпаки, все-таки, зі старшими ми не сюсюкались, намагались серйозніше розмовляти. А от з меншим пупсом - ми говоримо гарно, а старші діти до нього пестяться, лестяться, як з лялькою :).
Старший говорив найшвидше і найкраще.
Середній пізніше
В мене так само.
І до речі, менший говорить набагато більше (прям "словесний понос" :), ну все підряд коментує, але з вимовою гірше).

Ну і в нас, я так думаю, причина в прикусі. Хочу піти до стоматолога ще проконсультуватись. Бо передні зубки малий зламав, то може через то трошки і "сєпєявить".

bobryha
14.05.2014, 15:16
Залежить від дитини, я б сказала...
У Люди Lyudvig, здається, також 3 діток.
я мала на увазі , коли між дітьми мала різниця( рік-два-три).

Svjatkova
14.05.2014, 19:51
Думаєте в цьому може бути причина?
звісно, що ні.
наш малюк народився на 40-ий тиждень і перша дитина в сім"ї, і пісеньки-віршики читали з малечку, і дрібну моторику розвивали, але всеодно вперто говорить на своїй власній мові і все((((
до логопеда ходили лише на консультацію - казала, що однією з причин у нашому вмпадку може бути і те. що він бачить, що я його розумію з півслова, то немав потреби змінювати-вдосконалювати своє мовлення. бо А навіщо - мама-татоі і так розуміють і все дадуть-зроблять))))
прогрес почався, коли пішов в садочок та зрозумів, що чужі дітки його не розуміють, то почав краще ( по дорослому) говорити...
нажаль логопедичної групи в нашому садочку немає, а логопеди працюють на щодень з 09 до 17 год як і я, тому чекаю на відпустку та водитиму на хоча б 8-10 занять...

---------- Додано в 18:51 ---------- Попередній допис був написаний в 18:00 ----------

Дівчата, підкажіть які зараз розцінки на заняття в логопеда?

Yulia Lashkevich
14.05.2014, 20:00
В мене сестра коли була маленькою також нормально слова не могла вимовляти. То мама покликала свою знайому логопеда. То та сестрі допомогла дуже. Ще сестра ходила до садочка, там також дуже з нею добре займалися. Вчили віршики і т.д.

Надіслано від мого ZP950, використовуючи Tapatalk

Nitriotka
14.05.2014, 22:57
Дівчата, підкажіть які зараз розцінки на заняття в логопеда?
50-100 грн.

звісно, що ні.
Звісно, що так ;)
логопеди працюють на щодень з 09 до 17 год
З приватними можна домовитись на будь-яку зручну для вас годину.

cjomcjomka
15.05.2014, 09:53
37,5 тижні. Думаєте в цьому може бути причина?
ну, якщо повних 37 - думаю, навряд... то вже практично доношена дитина.
я ще знаю, що допомагає співати разом. дитячі пісеньки. співати неправильно - значно важче, ніж просто розповідати неправильно віршик :)

Svjatkova
15.05.2014, 19:05
З приватними можна домовитись на будь-яку зручну для вас годину
1. З рекомендаціями таких не знаю, знаю лише працюючих в садочках по такому ж графіку як і в мене та з хорошими відгуками, тому чекаю на свою відпустку....
2. ціна в 100-200грн за одне заняття у приватного мені категорично не підходить, бо нам таких занять потрібно багато(((((
Звісно, що так
дозволю собі поспорити, що в 37.5 тижнів це не може бути основною причиною ...

kawwa
15.05.2014, 19:34
Я зі своім "Малим німцем" також мала немалу проблему. У 4 роки його розуміла тільки я. Він знав купу віршів різного розміру, співав, ходив по сусідах колядувати, пішов у школу раннього розвитку. Але все одно його розуміли тільки баба,тато і я. Дитині рот не закривався, але то була якась нерозбірлива балаканина, ніби говорив з повним ротом. Мені взагалі здавалося, що правильно він вимовляэ лише голосні. На дитячих концертах батьки поглядали на мене співчутливо. Але я вичитала, що до 4,5 р., а то й до 5-ти йти до логопеда немаэ сенсу, бо дитина проблеми ще не усвідомлюе і результативно працювати над нею не зможе. А вирішення логопедичноі проблеми це власне праця дитини і мами.
Потім моя дитина зрозуміла, що іі не завжди розуміють. Я йому так і говорила "Син, я цього слова не розумію, повтори,що ти сказав, але іншими словами". Десь у 4,5 ми звернулися до логопеда у поліклініці. Через 10 занять, за немалу винагороду нам "поставили" шиплячі. Але вимовляти не задумуючись ж,ч,ш,щ син почавдесь після 4-х місяців наших щоденних занять перед дзеркалом. Він хотів займатись і старанно це робив. Ще залишилось поставити р і л. Та й певна недбалість ипри вимові залишалась.
Зараз мушу бігти, але якщо комусь цікаво, потім напишу як ми навчились вимовляти р і л. І ще маю записано вправи для зміцнення язичка, які треба було повторювати перед кожним заняттям.

Nitriotka
15.05.2014, 21:34
Але я вичитала, що до 4,5 р., а то й до 5-ти йти до логопеда немаэ сенсу
Дивно таке читати. Дитина чудово розуміє і швидше (аніж в 4 чи навіть в 5 років), коли до неї кажуть, що не розуміють, що дитина говорить. Чим довше ви чекаєте що дитина сама виговориться, тим потім важче дитині працювати з логопедом. Повірте, я знаю що пишу.
р і л.
Не змішуйте постановку цих двох звуків разом. Спершу л поставте, автоматизуйте, а потім, за тиждень твердої вимови "л", можете ставити "р".
А вирішення логопедичноі проблеми це власне праця дитини і мами.
І допомога логопеда, саме для цього існує ця професія :)

Нікого не закликаю до поголовного відвідування логопеда, але якщо в дитинки є наявні проблеми, то тягнути з їх вирішеннями не варто. Потрібно проконсультуватись в спеціаліста і тоді вже вирішувати чи посильна вам праця вдома, чи будете відвідувати логопеда.

kawwa
15.05.2014, 22:00
Позволю собі залишитися при думці, що маленька дитина, приблизно до 4 років, в кого як, не зважае на свою вимову. Може й розуміе, що іі не розуміють, але не зважае на це. Все одно мама завжди, все зробить і подасть на німо. До ретельноі щоденноі праці маленькі не готові. Звичайно затягувати з походом до логопеда не слід, але форсувати подіі і чекативід 3-річноі малявки хорошоі имови немае сенсу. І колись, не знаю як тепер, логопеди не погоджувались починати корекцію до певного віку. Це все звичайно я кажу не як спеціаліст, а як мама з певним особистим досвідом.
Додам, що я говорю про випадки порушення звуковимови, а не про затримку розвитку мовлення чи загальну нерозвинутість мови (коли у дитини погано формуеться словниковий запас) чи заікання.

Svjatkova
16.05.2014, 08:36
а мене цікавить таке питання:
Чому в спец.садок наприклад №1 беруть лише діток від 4 років?
Хоча більшість тут в темці пише, що до логопеда потрібно водити дитину мало не з 2 років?

bobryha
16.05.2014, 08:50
Дивно таке читати. Дитина чудово розуміє і швидше
Моїй дитині 3,2 . Розуміє і ще і як. Спочатку не хотів повторяти, коли я його поправляла. потім пішов в садок, стикнувся з тим що його діти не розуміють, тепер повторяє ще і як. якщо брати алфавіт то він не вимовляє хіба "р" і тверде "л". а коли починає говорити то половину букв ковтає і перекручує. і після кожного "неправильного " слова я зупиняю його і по- складах говоримо правильно. і воно по-тихеньку дає результат

Nitriotka
16.05.2014, 09:14
мало не з 2 років?
Якщо дитина не мовна, або з заїканням, тоді потрібно з двох, в інших випадках - з трьох. Про спец садок нічого не можу сказати, цього я не знаю.

Все одно мама завжди, все зробить і подасть на німо
А чому мама має подавати на німо? Мама в такому випадку сама вповільнює мовний розвиток дитини.

чекативід 3-річноі малявки хорошоі имови немае сенсу
Власне, маю зараз приклад того, як мамочка чекала до 4,5 років, поки дитина виговориться. За рік часу перебування в садочку, хлопчик почав говорити аж три нових слова. За два місяці занять з логопедом малюк зараз успішно розмовляє короткими реченнями і сам вміє висловити свою думку. До чого веду. Для чого чекати до 4 чи 5 років? Якщо мама бачить, що в дитини наявні проблеми з мовленням, то надіятись на те, що може він сам дасть собі раду - марна справа.

Rosynka
16.05.2014, 09:28
в дитини наявні проблеми з
мовленням,
Наталю, а проблеми - це якщо дитину не розуміє чужий чи коли звуків не вимовляє ? Бо я ото начиталася про звуки і задумалась. Наш синок говорить дуже багато, такі складні речення витворює, що не завжди можу простежити, до чого він веде :) а от звуків багато не вимовляє, з того, що зараз згадаю, то шиплячі, "р" не говорить, "к" на початку слова (всередині нормально каже), "л". Але прогрес простежується. То треба хвилюватися?

Nitriotka
16.05.2014, 09:44
Але прогрес простежується. То треба хвилюватися?
Поки не треба. До 4 років чекаєте з звуком "л", до 5,5 чекаєте з "р". Якщо самостійно не справляється, тоді йдете до логопеда. Ближче до 4 рочків можете артикуляційну гімнастику на постановку л робити.
Стосовно шиплячих - теж вправи пошукайте. По кілька хвилин на день робіть перед дзеркалом. Думаю, з шиплячими дасьте собі раду, бо з л важче.

проблеми - це якщо дитину не розуміє чужий чи коли звуків не вимовляє
Швидше, коли звуків не вимовляє )) Мій Данік всі звуки вимовляє чітко, але іноді так говорить, що чужі не розуміють.

Rosynka
16.05.2014, 10:12
А чому з "к" так виходить? В середині слова легше вимовити? Бо "корова" - "тойова", а "тика" - з чітким "к".

Nitriotka
16.05.2014, 11:06
В середині слова легше вимовити?
Ага. Така вимова часто буває в діток. Нагадуйте малюку щоб виправлявся.