нехватка йода при беременности

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Ріточка, 15 Липень 2008.

  1. Ріточка

    Ріточка New Member

    :)
    привіт всім:)
    звертаюсь до вас з такою проблемою: нещодавно виявили йододефіцит.
    просто не знаю що робита... один лікар радить сісти на спеціальну дієту, інший - приймати хімію... може хто з цим стикався і порадить щось?
    дякую заздалегідь)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    що входить в поняття хімія? багато радять вживати морську капусту, але вичитала що вагітним її не можна, особисто я приймала йодомарин
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Я їла морську капусту, але тільки трошки - чайну ложечку раз на два-три дні. І використовувала йодовану сіль. Все було нормально.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Leopolis

    Leopolis Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Якщо діагноз встановлено вірно та є зміни у щитовідній залозі, то необхідно керуватись вимогами фахівця - лікаря, щодо прийому ліків, харчування тощо. Ось тут є стаття "Йододефіцит". Не падайте духом, підліковуйтесь, не переймайтесь надлишковими дурницями, адже майбутній дитині потрібен спокій, як і мамі :) Під час вагітності жіночий організм, обмін речовин тощо, надто сильно змінюється, так що різного роду нестачі тих чи інших мікроелементів, як і вітамінів залишається фактом.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    А чому ?
     
  6. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    читала у якійсь газеті , але от чому не запам"ятала, чи то може в журналі пані, але точно пам"ятаю що не можна
     
  7. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Точно!
    ТАКе могли тільки у газеті "Якась" написати. :)
    Можна - все! Але без пшесади. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    levandivka : Масік - 2:1[​IMG]
    спеціально для вас йду шукати джерело інформації!
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Дякую, в мене ні "бєрємєнності", ні "нєхваткі йода".
    По суті топіку.
    Зашкодити може лише надмірне споживання. (стосується любого харчового продукту).
    То чи ж варто бігати по "джерело"? :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Стоп ну а хто в нас тут спец по усіх питаннях вагітності , так от же би с знали : ламінарії слані (морська капуста)- Протипоказання. Вагітність, схильність до кровотечі, нефрити, геморагічні діатези, фурункульоз, туберкульоз легень, підвищена чутливість до препаратів йоду.З екзотичними продуктами під час вагітності слід бути особливо осторожною – великий ризик алергії
     
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    (пошепки) А де ж джерело ? :p
     
  12. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    likar.dez.info :)

    Але різні джерела - говорять різно:
    http://www.kuban.su/medicine/shtm/baza/razno/berem.htm
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    йодована сіль, але то теж палка з двох кінців, якщо є схильність до набряків і підвищеного тиску то неззя, кажуть є ще в цибулі йод та у рибі звісно.

    Додано через 1 хвилину
    і цікаво як його , нам вагітним звідти добувати ? чи ви теж будете заперечувати , що вживання риби під час вагітності це теж likar.dez.info?

    Додано через 2 хвилини
    збагачені йодом молоко і курячі яйця.
     
  14. Leopolis

    Leopolis Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Мінерали і здоров’я людини

    Йод [​IMG]

    Незамінним для життєдіяльності організму є йод, добова потреба його становить лише 0,15-0,20 мг. В організмі дорослої людини міститься 20-50 мг йоду, з яких близько 8 мг сконцентровано у щитоподібній залозі, решта - у м`язах, кістках, шкірі, печінці, нирках, крові. Біологічна роль йоду пов`язана з його участю у будові гормонів щитоподібної залози (тироксину, трийодтирозину) і є їх незамінним компонентом. Мікроелемент контролює обмін речовин, підвищує імунітет і активність деяких статевих гормонів. Йод корисний тим, що спалює надлишок жиру, сприяє нормальному росту, поліпшує розумову здатність, робить нашу шкіру, зуби, волосся і нігті здоровими.

    Медицині давно відомі захворювання, зумовлені недостатнім надходженням йоду в організм (розумова відсталість, безплідності, передчасні пологи, глухонімота тощо). Недостатнє надходження мікроелемента до організму спричиняє низку йодозалежних захворювань, серед яких найпоширенішим є зоб. Дефіцит біоелемента спричиняє порушення діяльності щитоподібної залози, її гіперплазію (збільшення) і розвиток зоба, а у дітей - недорозвинення організму.

    Відомі три форми зоба: спорадичний (у разі порушення функції ендокринної системи і нервово-гуморальних розладів); епідемічний (виникає в місцях проживання значної кількості людей - гуртожитках, казармах); ендемічний (у районах зі зниженим вмістом йоду у воді, ґрунті та харчових продуктах). Найчастіше зоб уражує дітей шкільного віку, юнаків і дівчат у період статевого дозрівання, коли відбувається перебудова діяльності ендокринної системи.

    В організм людини майже 80% йоду надходить з їжею, переважно рослинною. Вміст мікроелемента в харчових продуктах дуже коливається і залежить від вмісту його у ґрунті і воді. Питна вода містить дуже мало йоду. Природними джерелами вмісту цього елемента є морепродукти (морська капуста та страви, виготовлені на її основі, мідії, м`ясо кальмарів і креветок, морські водорості). Вміст йоду в м`ясі, молоці і молочних продуктах становить в середньому близько 7-16 мкг/100 г. Він міститься також у йодованій солі, а також овочах: цибулі, часнику, моркві, капусті, картоплі, динях, помідорах, квасолі, щавлю тощо, вирощених на ґрунтах, багатих на йод.

    Під час кулінарної обробки та зберігання продуктів втрати йоду дуже значні: під час смаження м`яса - 64,5%, варіння - до 46,8%, випікання хліба - 18-84%.

    Фізіологічна добова потреба в йоді для дорослих становить 100-200 мкг, вагітних - 180 мкг, для матерів, які годують дітей груддю, - 200 мкг, із яких 70 мкг організм отримує за рахунок рослинної їжі, 40 мкг - з м`ясних продуктів, 5 мкг - із атмосферного повітря і 5 мкг - із води. Добову потребу в йоді можуть забезпечити: одне куряче яйце, 100 г морської риби, 300 г овочів, 500 мл молока. Що стосується ендемічних щодо зоба територій, то тут основним профілактичним заходом забезпечення населення достатньою кількістю йоду є вживання йодованої солі.

    В Україні і за кордоном створено значну кількість лікувальних препаратів, які містять як окремі мікроелементи, так і їх комплекси, збагачені вітамінами і біоелементами. Їх успішно використовують для профілактики і лікування ендемічного зоба, захворювань крові й судин, в урології, офтальмології, стоматології тощо.

    Джерело: http://health.unian.net & http://www.teddyclub.com.ua/news/ukraine/779/
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Ні, я погоджуся з цитованою фразою дієтолога: "нет запрещенных пищевых продуктов (кроме алкогольных напитков), есть только более или менее предпочтительные."
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Масік

    Масік Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    алкоголь теж інколи буває корисний [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Leopolis

    Leopolis Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Точно, лише додати 2-3 краплі йоду :) Жарт, тим більше офтоп ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Уляна

    Уляна Well-Known Member

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    У мене із 12 років проблеми із щитовидною залозою. Коли завагітніла звернулася до лікарі і вона відносно стадії захворювання призначила мені йодомарин. До вагітності я приймала Ламінарію( суху морську капусту) на упаковці якої чітко написано, що вживати її під час вагітності заборонено.
    Тому моя вам порада не жартуйте і зверніться до фахівця, нехай вам назначить.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    Ех...
    Тільки уявіть собі, шклянку - хряп, ламінарією закусила...:radist:
    Обламали...:cowboy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: нехватка йода при беременности

    А мені здавалось що це загально-національна проблема України - недостатність йоду.
    Вживайте морську і йодовану сіль лишень, шпінат, ківі, ту ж саму морську капусту і червону рибу, яка багата не лише айтамінами але й важливими омеґа-3 жирами.

    Моя особиста думка - лише зміна дієти. Ніяких хімічних препаратів.
     
    • Подобається Подобається x 4