КПК

Показати повну версію : Кімнатні рослинки: догляд, поради

Сторінки : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

Herbera
22.12.2010, 19:04
Але він в мене місяць стояв - нічого йому не було, а тепер вирішив акліматизуватися? Не знаю, може й так. Спробую підливати теплою водою, дякую за пораду. А воду ви відстоюєте чи з під крана теплу набираєте?

MorsImmortalis
22.12.2010, 21:31
рижик, бачу,що ваш горшечок непрозорий.
а фаленопсис має на корінцях такі бульки-нарости,які здійснюють фотосинтез.
так шо їй потрібен прозорий горщик ,щоб нормально рости

непрозорий горщик підходить для видів орхідей, в яких коріння росте не вглиб а по верху грунту
так що придивіться до своєї рослинки

zapytivka
26.12.2010, 18:01
хочу похвалитися своєю квіткою,зацвіла перший раз,навіть не знаю як називається.
http://http://s43.radikal.ru/i101/1012/1a/8c4bd5890c2b.jpg

---------- Додано в 17:01 ---------- Попередній допис був написаний в 16:59 ----------

вибачайте-не вдалося завантажити фото.спробую ще раз.

zapytivka
29.12.2010, 22:55
Відкрити в новому вікні

DolceVita
30.12.2010, 13:35
Дівчата сос! В мене феленопсис пустив два пагони з бруньками. я хотіла причіпити їх до патичків і зламала один пагін(((( причіпила його скотчем. Питання чи прижеветься і чи може є якийсь клей підклеїти???

я_тут
10.01.2011, 14:19
Дівчата,допоможіть,моя орхідея випустила два пагони з квітками,і один ще в середині грудня ось-ось збирався розцвісти,бруньки як горошини були і я так чекала...і на тому зупинилось :(
не розцвітає,завмер,а сьогодні помітила,що одна брунька засихає :(
як їх врятувати,щоб розцвіли?

La esposa
10.01.2011, 14:58
Питання чи прижеветься і чи може є якийсь клей підклеїти??

А ви його надламали, чи відламали зовсім?
Якщо тільки надламали, може і прижитися, цілком можливо. Якщо акуратно притиснули зрізи і не будете далі рухати скотч, є гарантія, що виживе.

як їх врятувати,щоб розцвіли?

пильнуйте добре за вологістю. З початком морозів та опалювального сезону в хаті стає сухіше, суттєво сухіше. Якщо маєте зволожувач, це супер — поставте його подалі від квітів і хай працює. Якщо ж не маєте — не проблема, тоді накрутіть порскавку так, щоб краплі води були як пил, і такою хмарою пилу бризкайте ваші орхідеї (листя) протягом дня, коли згадаєте — бажано частіше. Головне, щоб вода не стояла в пазухах листочків, тому краще по одному пшику, але часто.

mirishka
18.01.2011, 14:49
Я купила на розпродажі орхідею денодробіум, таку що тільки відцвіла, у когось є така? Через який час можна знову чекати цвітіння і я чула що цей різновид орхідей може рости не у прозорому горщику, а у керамічному, чи це дійно так.

La esposa
18.01.2011, 21:44
А який у вас дендробіум? бо є дендробіум нобіле і дендробіум фаленопсис, то різні орхи.

Нобіль (підозрюю, що у вас якраз Д.Нобіле) цвіте після добрих перепадів температур - наприклад, якийсь час тримати його в холодній кімнаті або на закритому холодному балконі, поки не з"являться квіткові бруньки, а потім винести в тепле і світле місце. Якщо таких перепадів не робити, він буде давати тільки діток.

sensual
19.01.2011, 10:38
Нещодавно в одному з журналів прочитала листа однієї дописувачки, вона описує шокову терапію для кімнатних рослин, після яких вони ростуть як на дріжджах, а тре ось що зробити: підлити, а через півгодини поставити у ванну і полити з душу гарячою водою 50-60 градусів 30 секунд, а якщо рослина маленька, то менше. Після цого рослину не потрібно підливати і оприскувати 12 днів. Така процедура корисна рослинам з грубим листям. Як вам таке? в мене б особисто рука б не піднялась:khomyak:

La esposa
19.01.2011, 12:58
Я свої так поливаю. Вони то люблять. Правда, 50-60 градусів то забагато, ніде в тропіках такі гарячі дощі не йдуть. Ну, і про 12 днів то надто категорично.

mirishka
21.01.2011, 18:43
Похвалюсь своїм гібіскусом
http://s006.radikal.ru/i214/1101/71/1cd2f21fe216.jpg (http://www.radikal.ru)

я_тут
27.01.2011, 20:38
так моя орхідея і не цвіте, вже скинула по дві бруньки на кожному пагоні :(
правда дві бруньки збільшились трохи, але далі не йде ніяк, хоч я їх цілий день обприскую і додатково освітлюю

я_тут
28.01.2011, 23:03
дівчата, а драцену у воді вкоренити можна? хтось має такий досвід?
а то я випадково одну відламала і поставила у воду

algo
29.01.2011, 10:37
В мене кіт зламав теж, то місяць вже стоїть, а щось нічого не видно(

Тетянка
29.01.2011, 17:40
місяць вже стоїть
в мене колись таке було - то пустила корінці, маю тепер маленьку драценку :)

Galynka29
31.01.2011, 09:31

Покришіть у воду 3-4 таблетки активованого вугілля

bioland7
31.01.2011, 11:42
а в мене шефлера ніяк не росте:(
то листя скидає,чорніє.
І підливаю рідко і помірно, і місце нормальне....
Вже задумуюсь, можливо в кімнате затепло для неї?
Можливо хтось підкаже як краще за нею доглядати?

mirishka
31.01.2011, 12:28
Я свою без корінчиків поставила у землю наклила літровою банкою і вона вкорінилась. А взагалі я завжди якщо щось укорінюю, то поливаю водою в якій розчиняю порошок укорінитель (продаєтьсяу квіткових магазинах).

iriwa
01.02.2011, 15:23
Похвалюся азалією, стоїть у спальні, тішить очі :)
http://s55.radikal.ru/i147/1102/73/96db8b02560f.jpg

mirishka
01.02.2011, 16:23
Похвалюся азалією, стоїть у спальні, тішить очі
Така красота, поділіться досвідом як Ви за нею доглядаєте, щоб вона у Вас цвіла. Я з своєю що не робила, все одно через рік після того як подарили стала така ніяка і цвіло тільки пару квіточок і то такі малесенькі. Читала, що коли зав'язуються пупляшки температура маэ бути 6-8 градусів, потім можна піднести до 12-15. В звичайному будинку чи квартирі підтримувати такий температурний режим дуже важко.

iriwa
01.02.2011, 17:44
Чесно кажучи нічого особливого не роблю, як відцвіте і квіти засохнуть то їх обрізаю, температура у мене стабільна круглий рік, досить часто оббрискую з пульверизатора, часто підливаю бо вона у мене любить воду, деколи ( раз на місяць) ставлю на землю у вазоні лід шоб розтанув (але не біля корінців щоб не змерзли (колись вичитала що азалія любить талу воду)), можна лід розтопити у склянці і потім підлити тою водою, але я не заморочуюся.
Щоправда моя азалія напевно трохи змутувала бо як чоловік її подарував то вона мала багато дрібніших квіточок, а у мене в неї почало рости у період цвітіння по 10-15 квітів але великих, цвіте стабільно раз у півтора роки.

---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

Людоньки, у кого фіалки є, підкажіть чайнику, в якому віці вони цвітуть? Маю 2, одну кучеряву біленьку, а іншу фіолетову, класичну, вкоренила з листочка, правда біла росте шалено а от фіолетова щось повільніше.

---------- Додано в 14:44 ---------- Попередній допис був написаний в 14:25 ----------

і ще одне, можливо хтось може поділитися зі мною щепочками? Можливо у когось є якась гарна квіточка? Хотілось би фіалочку якусь цікавеньку, заміокулькас, кімнатні трояндочки, або щось таке ще файнюнє, від себе можу комусь дати щепочку Маранти

Roxie
01.02.2011, 20:37
одну я вкорінила, зараз іншу пробую.. в мене в першої загнились корінчики, добре що вчасно зрозуміла, то довелось повністю зрізати всі корінчики з частинкою стовбурця.. зріз присипала товченою таблеткою активованого вугілля і відразу в землю посадила.. тримала її на батереї, відповідно земля швидко висихала і треба часто поливати, але бачу що прийнялась )) побачу чи наступна приживеться..

а мені цікаво чи хтось вирощує пальми з насіння?

два місяці назад посадила кісточки фініків, і от зараз маю підвіконник на кухні, заставлений проростками фінікових пальм (хто хоче - можу обміняти на якусь іншу рослинку).. от мені цікаво чи хтось садив насіння інших пальм і як результат?

рижик
01.02.2011, 22:01
Дівчата, підскажіть - що це і з чим це їдять?
Подарували ось такий вазон, якщо я не помиляюсь це з родини бромілеєвих, але точніше не можу знайти, не знаю як за ним доглядати
http://s43.radikal.ru/i102/1102/52/a6c0938f1cbb.jpg
І ще маю два невідомих вазона: перший мені схожий на різновид драцени(в свекрухи є такий великий - росте вверх), а другий чула народну назву "бараняча голова", щось він в мене не приживається - може хтось підкаже як їх правильно звати і як за ними доглядати. Дякую!

http://s004.radikal.ru/i208/1102/c3/3facb203661e.jpghttp://i053.radikal.ru/1102/8a/16738ad0d2f5.jpg

я_тут
02.02.2011, 14:54
а в мене шефлера ніяк не росте
то листя скидає,чорніє.
І підливаю рідко і помірно, і місце нормальне....
Вже задумуюсь, можливо в кімнате затепло для неї?
Можливо хтось підкаже як краще за нею доглядати?
в мене з шефлерою теж були проблеми, ще й щитовка її обсіла, ледве вивела, а зараз я її стала кожен день обприскувати тепленькою водою, то бачу, що їй це подобається і ще вона батарей не любить, ставте десь від них подалі

La esposa
02.02.2011, 15:23
а другий чула народну назву "бараняча голова"

то аїхризон, або Дерево кохання :) не любить води на листочках, прямого пекучого сонця, а загалом невибаглива рослинка :) краще пересадити в менший горщик, буде гарніша крона. Коли він зацвітає, то потім гине, тому багато хто суцвіття обриває.

meri5
02.02.2011, 15:26
другий чула народну назву "бараняча голова", щось він в мене не приживається - може хтось підкаже як їх правильно звати і як за ними доглядати.
Незнаю як правильно називається маю таких аж 2, зовсім непримхливі досить швидко ростуть. Цвіте такими маленькими дрібненькими квіточками жовтого кольроу.

---------- Додано в 14:26 ---------- Попередній допис був написаний в 14:24 ----------

[quote=La esposa;904682]Коли він зацвітає, то потім гине, тому багато хто суцвіття обриває.
А в мене не гине і цвіте досить часто.

Roxie
02.02.2011, 16:28
І ще маю два невідомих вазона: перший мені схожий на різновид драцени(в свекрухи є такий великий - росте вверх)

на фото не видно добре листочки, якщо вони посередині з полоскою (в ідеалі коли достатньо світла - полоска широка і жовтого кольору) - тоді то може бути драцена духмяна "масанджеана" (Dracaena fragrans 'Massangeana'), коли мало світла - полоска посередині трохи світліша ніж по краю листків... а якщо полоски аж ніяк нема - то може бути юка, як точно вид називається - не скажу, бо не дуже їх розрізняю...

mirishka
02.02.2011, 17:30
І ще маю два невідомих вазона: перший мені схожий на різновид драцени
В мене такий колись був, виріс дуже великий, я його називала "кукурузка", бо має листя я к кукурудза, забула його правильну назву, але думаю це точно не драцена і не юка.

mirishka
09.02.2011, 13:29
А в мене мої любимі калли цвітуть:girl_in_love:
http://i011.radikal.ru/1102/83/e4e4cbe54294.jpg (http://www.radikal.ru)

---------- Додано в 12:29 ---------- Попередній допис був написаний в 12:27 ----------

Можливо у когось є калли інших кольорів, я б з радістю помінялась, в мене білих багато.

true
09.02.2011, 14:44
Може хтось мені підкаже, від чого фікус скидає листя. Це вже не перший фікус у мене і гинуть вони всі одинаково.

iriwa
09.02.2011, 14:47
Краса неймовірна!

mirishka
09.02.2011, 17:19
Може хтось мені підкаже, від чого фікус скидає листя. Це вже не перший фікус у мене і гинуть вони всі одинаково.
Це може бути або від зміни температури, наприклад стояв у холодному місці, Ви перенесли його у тепліше, або навпаки, від протягу, або від того, що Ви час від часу його перекручуєте різними сторонами до світла. В мене фікус стільки скинув листя поки я зрозуміла що його не можна рухати, коли перестала ним вертіти, зразу відновився. І ще може бути від того що Ви зимою його забагато підливаєте або підливаєте холодною водою. Можу Вас потішити, що фікус відновлюється, в мене облетіло напевно більше половини листя, а тепер став ще густіший ніж був до цього.

sensual
09.02.2011, 17:51
А мій фікус почав гарно рости після того, як я стала його щодня оприскувати, і вони дійсно не люблять, щоб їх переставляли з місця на місце, а ще я почала підливати рослини талою водою (Розтавшим снігом або дощовою водою)

mirishka
09.02.2011, 18:09
а ще я почала підливати рослини талою водою (Розтавшим снігом або дощовою водою
Зараз талий сніг і дощова вода дефіцит, так і вазони можуть засохнути:girl_wink:, я просто набираю воду у півторалітові бутилки і ставлю в теплому місці щоб хоч день-два постояли.

Florena
09.02.2011, 21:59
Дівчата, підскажіть - що це і з чим це їдять?
Подарували ось такий вазон, якщо я не помиляюсь це з родини бромілеєвих, але точніше не можу знайти, не знаю як за ним доглядати
І ще маю два невідомих вазона: перший мені схожий на різновид драцени(в свекрухи є такий великий - росте вверх), а другий чула народну назву "бараняча голова", щось він в мене не приживається - може хтось підкаже як їх правильно звати і як за ними доглядати. Дякую!

Перший буде дійсно з родини бромілієвидних-врієзія,другий на мою думку буде кордиліна,а не драцена.Ви можете самі з"ясувати який у вас вазон за деякими відінностями між драценою та кордиліною.У драцени листя без черенка,з лінійним жилкуванням,а у корділіни-з черенками і добре вираженою головною жилкою.Коріння у драцени тонке,на зрізі жовто-оранжеве,а у корділіни-товсте,вузлувате,мясисте,на зрізі-біле.Окрім того,у корділіни є стелюче коренеимще,від якого ідуть дітки,а у драцени немає.

---------- Додано в 21:59 ---------- Попередній допис був написаний в 21:47 ----------

Теж трохи захоплююсь квітами,маю:драцену,корділіну,гемантус,еухаріс,мар анту,фікус каучуковий,зебріну,традесканцію,декілька сенполій,гузманію,зигокактус,спатифілум,бегонію королівську,фаленопсіс,сциндапсус,цисус,ціперус,ка ланхоє,хою,фуксію,декілька кактусів,калатея,монстера,китайську розу,амариліс.

mirishka
10.02.2011, 10:49
Теж трохи захоплююсь квітами,маю:драцену,корділіну,гемантус,еухаріс,мар анту,фікус каучуковий,зебріну,традесканцію,декілька сенполій,гузманію,зигокактус,спатифілум,бегонію королівську,фаленопсіс,сциндапсус,цисус,ціперус,ка ланхоє,хою,фуксію,декілька кактусів,калатея,монстера,китайську розу,амариліс.
Я так хочу еухаріс і амариліс, хотіла Вам запропонувати обмін щепками або їх цибульками, але побачила, що Ви з Рівного:girl_in_dreams:

sensual
10.02.2011, 15:16
Зараз талий сніг і дощова вода дефіцит, так і вазони можуть засохнути Зараз так, але коли був сніг, я набрала його у відра, він розтав і я досі маю водичку, а підливаю я раз в тиждень, але багато, а та вода яку ви відстоюєте все одно вміщує різні солі, які негативно впливають на рослини

я_тут
10.02.2011, 15:49
фікуси не люблять сухого повітря, не люблять батарей, хоча я б не сказала що вони дуже вибагливі, в мене в мами один фікус старший ніж я, певно ще й дуже )))), то там ним ніхто особливо не бавиться, а він росте і все (т-т-т)
я свій щепку з того великого обприскую регулярно, листки мию, підливаю відстояною водою і удобряю регулярно і він теж т-т-т, і ношу я їх взад-вперед по сезонах...знаю. що фікуси ще не люблять тіні, тільки ті дрібнолисті - строкаті треба ховати від сонця, а еластіка класична тропічна рослина, сонце і вологість, багато підливати теплою водою

mirishka
10.02.2011, 18:32
Цитата:
Зараз талий сніг і дощова вода дефіцит, так і вазони можуть засохнути
Зараз так, але коли був сніг, я набрала його у відра, він розтав і я досі маю водичку, а підливаю я раз в тиждень, але багато, а та вода яку ви відстоюєте все одно вміщує різні солі, які негативно впливають на рослини
Я розумію, що вода вміщує шкідливі солі, але в мене більше 50 вазонів, тепер ще й опалювальний сезон багато з них потрібно підливати через день, тому води йде дуже багато :greeting:, хіба що треба ще одну спеціальну кімнату з відрами для снігу:mocking:. Мої вазини вже напевно привикли до тих солей, бо нічого, ростуть, цвітуть, тьху-тьху.

Florena
12.02.2011, 11:18
Дівчатка,порадьте,що робити маю товстянку,або ще як кажуть грошове дерево не хоче робитись деревцем,а росте одним патичком,хоча я прищипувала йому точку росту.

olenkastar
12.02.2011, 11:20
скажіть,а хтось має каву? є у неї якась своєрідність щодо догляду?

iriwa
12.02.2011, 11:52
Чоловікова баба має каву, дерево вже понад 2 метри! Вона його багато поливає і часто оббрискує водою з пульверизатора, ніби більше нічого не робить а воно росте неймовірно скоро

Женічка
12.02.2011, 12:47
дівчатка, один мій фалннопсис повністю поморщив наземні корінчики....
в чому може бути справа? а взагалі рослинка активно готується до цвітіння, ніби, ніц їй не бракує.

mirishka
14.02.2011, 15:43
Дівчатка,порадьте,що робити маю товстянку,або ще як кажуть грошове дерево не хоче робитись деревцем,а росте одним патичком,хоча я прищипувала йому точку росту.
А де вазон у Вас стоїть, може йому замало світла і він тянеться догори. В мене на підвіконнику, то росте деревцем, хоч я його і не прищипувала.

Florena
14.02.2011, 17:31
У мене він також стоїть на підвіконнику,росте вже другий рік,але так туго,я його і пересаджувала і підживлювала всеодно.

mirishka
15.02.2011, 11:08
У мене він також стоїть на підвіконнику,росте вже другий рік,але так туго,
Читала, що цей вазон росте дуже повільно, в рік випускає тільки декілька листочків. І ще в мене цей вазон росте у дуже маленькому вазоні, може бути ще такий варіант, що Ви посадили його у завеликий вазон і всі його сили зараз ідуть для нарощування коріння, і лише після того як він наростить весь вазон коріння у ріс підуть листочки.

Oddly
15.02.2011, 11:14
а росте одним патичком,хоча я прищипувала йому точку росту.
я просто обламую листочки по боках - і там виростають нові гілочки. або зрізаю вершечок і він розгалужується.
маю таких кілька - ті, що на Пн-Сх вікні - буяють, а з протилежного боку квартири - нещасні патички.

Florena
15.02.2011, 11:54
Дякую за ваші поради,та певно він не хоче у мене жити,росте у маленькому горщику і стоїть на Пн-Сх підвіконні,вершечок прищіпую та йому зась,спробую так як радить Oddly,обламувати листочки по боках,а як тоді не схоче рости буду лякати,що викину,мо злякається.Дівчатка,а хтось вирощував авокадо з кісточки,поділіться секретами,бо поставила у воду і без змін стоїть вже довгий час.

mirishka
15.02.2011, 12:22
Дівчатка,а хтось вирощував авокадо з кісточки,поділіться секретами,бо поставила у воду і без змін стоїть вже довгий час.
В мене також кісточка стояла,стояла і зігнила, хоч читала в одному журналі що в принципі пускає корінчики. Попробую на слідуючий раз посадити зразу в землю.

Florena
15.02.2011, 12:40
У мене теж одна кісточка згнила,це стоїть вже інша,та без толку,спробую може посадити у грунт зробивши парничок може так получиться.

Рибка
15.02.2011, 14:08
бо поставила у воду і без змін стоїть вже довгий час
А ви поставили так, як рекомендують? На зубочистки? То мала б прорости, але то дуже довгий процес, десь місяців шість.
Сама не вирощувала, а у подружки багато вже таких вазонів.

я_тут
15.02.2011, 16:32
Спішу поділитись своєю радістю, сьогодні врешті після більш ніж двохмісячного очікування моя орхідея розпустила одну квіточку (дуже надіюсь. що не останню)
я вже останні дні круги намотувала навколо неї і так просила її розквітнути :) дочекалась )))))http://s46.radikal.ru/i114/1102/a7/15e584311e1f.jpg

Florena
15.02.2011, 19:01
[/COLOR]А ви поставили так, як рекомендують? На зубочистки? То мала б прорости, але то дуже довгий процес, десь місяців шість.
Сама не вирощувала, а у подружки багато вже таких вазонів.
Робила так як рекомендується,проколола зубочистками з трьох боків та поставила у воду сперши на них.Перша простояла більше року та зігнила,а друга вже стоїть три місяці.

puha
15.02.2011, 21:16
E vене є шось фікусове. Зелене деревце. Дає багато кисню.
Але як відірвеш листочок чи зламаєш, тече иолочко. Воно отруйне, малому опекло щічку! І ротик раз, коли до рота взяв листочок.

Пересаджувала раз на 2 роки. І там виявлялося купа черваків. Хтосб пробував їх виганяти? Чула про марганцовку....

Зараз кілька гілочок пустили корінці в банці. Можу з кимось поділитися.

Florena
15.02.2011, 21:27
Я у вазонники в землю втикаю половинку часника,або поливаю інколи квіти настоєм лушпиння цибулі.

MorsImmortalis
16.02.2011, 00:08
в мене кісточка з авокадо десь певно з рік часу сиділа в горшку, а потім врешті проросла. було гарне деревце. а потім чомусь засохло,хоч я його добре доглядала((

---------- Додано в 00:05 ---------- Попередній допис був написаний в 00:03 ----------

я її пророщувала в грунті,а не в воді. і добре підливала.і навіть пересаджувала

---------- Додано в 00:08 ---------- Попередній допис був написаний в 00:05 ----------

а на рахунок грошового дерева. треба вирощувати в малому горшку. багато підливати і ставити на сонце.
бічні пагони часто обрізаю,щоб крона була пишніша і листки крупніші,а не купа дрібноти.
хоча то ше є різні види того грошового дерева.
на роботі маю таке з бічними пагонами, а вдома -без них (росте як крупний кущ,без ніякого обрізання)

Florena
16.02.2011, 15:02
Я брала пагінчик свого грошового дерева з такого,що мало товстий стовбур,з великими листочками та добре розгалудженими гілочками,все роб так як ви усі тут радите ,а у мене виходить такий казус.

---------- Додано в 15:02 ---------- Попередній допис був написаний в 13:29 ----------

http://s012.radikal.ru/i321/1102/db/c1fc81518f8et.jpg (http://radikal.ru/F/s012.radikal.ru/i321/1102/db/c1fc81518f8e.jpg.html)Це деякі з моїх квітів

likeangel
16.02.2011, 18:05
дівчатонька а в мене цикас здох:girl_cray: просто взяв і засох....навіть не пожовтів як вони люблять......що з ним могло статись?

MorsImmortalis
16.02.2011, 18:37
Florena, не знаю від чого то залежить. моя мама теж колись взяла щепку з грубого дерева. а в нас воно росло покручене і якесь нещасне. мусили викинути.

Florena
16.02.2011, 21:32
Florena, не знаю від чого то залежить. моя мама теж колись взяла щепку з грубого дерева. а в нас воно росло покручене і якесь нещасне. мусили викинути.
Напевно і я так зроблю,а то дивлячись на нього я тільки засмучуюсь.

---------- Додано в 21:32 ---------- Попередній допис був написаний в 20:16 ----------

Маю ще одне запитання,чомусь не хоче зав"язувати пуп"янки гибіскус(китайська роза) мені його,три року тому,принесла співробітниця він ні разу не цвів,стоїть у світлому місці,роблю періодичну обрізку,підживлюю у період росту,а йому ніц від того,може це екземпляр чоловічого роду?

shchojno odrugena
17.02.2011, 17:08
і в мене чомусь на цвіте:girl_cray: і що йому бракує?

likeangel
17.02.2011, 17:36
і в мене не цвіте, може період неквітучий якийсь :girl_smile:

хто мені скаже чому в орхідеї відпадають пуп"янки?

mirishka
17.02.2011, 18:36
і в мене не цвіте, може період неквітучий якийсь
В мене колись був звичайний гібіскус, той що червони, то рідко цвів, тепер маю сортовий, декілька сторінок назад скидала фото, то в мене він вже 2 роки цвісти не перестає. Але замітила, що як тільки перестаю його підживляти, або хоч день два побуде сухим непідлитим, квіти стають менші і рідші.

Florena
17.02.2011, 20:35
хто мені скаже чому в орхідеї відпадають пуп"янки?
Орхідея може скидати пуп"янки,коли її переставляти з одного місця на інше,недостатній полив,або не вистачає підживки

Oddly
17.02.2011, 20:46
дівчатонька а в мене цикас здох просто взяв і засох....навіть не пожовтів як вони люблять......що з ним могло статись?

у мене теж цикас недавно здох (я так думаю), правда, його довго не поливали.
похилився набік, листки майже не жовтіли. надіюся, ще відійде - бо він в мене нещасненький був, я його виходила - він пустив одну нову ваю через рік простою.
і тепер викидати не буду - може, ще відросте. так що поки сидить собі таке засушене некрасиве. але я впертіша.

likeangel
17.02.2011, 20:52
переставляти з одного місця на інше,недостатній полив,або не вистачає підживки
ще б вона мені сказала що саме:girl_haha:

Florena
17.02.2011, 22:57
http://i028.radikal.ru/1102/55/bf280e756fdct.jpg (http://radikal.ru/F/i028.radikal.ru/1102/55/bf280e756fdc.jpg)
Це мій маленький фаленопсис зацвів(біля нього є ще штучна квітка,коли був тільки голий патичок,тобто він готувався до цвітіння)

likeangel
17.02.2011, 23:17
у мене теж цикас недавно здох (я так думаю), правда, його довго не поливали.
похилився набік, листки майже не жовтіли. надіюся, ще відійде - бо він в мене нещасненький був, я його виходила - він пустив одну нову ваю через рік простою.
і тепер викидати не буду - може, ще відросте. так що поки сидить собі таке засушене некрасиве. але я впертіша.
історія точно як у мене і симптоми ті ж, тільки я раз в 2 тижні підливала неагато.....
може пересадки і відживки хоче? треба ним зайнятись..

Анютка
18.02.2011, 18:22
а як часто ви поливаєте орхідеї? в квартирі дууууже тепло, листочки обприскую водичкою, а от з поливом визначитись: як саме поливати і частота поливу?

Florena
18.02.2011, 19:18
Орхідею потрібно поливати методом занурення у воду до3/4висоти горщика,занурюєте її у воду хвилин на 20-30,температура води має бути вище кімнатної,та даєте стікти воді,щоб не було застою, що може призвести до загнивання корінців.Поливають орхідею коли просохне субстрат у якому вона росте,тобто горщик стає легшим та корінці змінюють окрас з зеленого на світло сірий.Обприскувати орхідею треба дуже дрібним розпиленням,так щоб вода не попадала в точку росту,що теж призводить до загибелі квіточки.Квіточка також полюбляє душ(водичка десь градусів 30),що є одним із факторів стимулювання цвітіння.

zetta
18.02.2011, 21:11
дiвчата шось в мого антурiума листочки жовтiють... а пiд ними пластинки круглi маленькi... що то може бути?

Florena
18.02.2011, 21:38
дiвчата шось в мого антурiума листочки жовтiють... а пiд ними пластинки круглi маленькi... що то може бути?
Це у вас є щитовка,промийте лисочки господарчим милом(кожен листочок окремо),а потім візьміть і кожну щитовку зніміть ваткою змоченою у спирт,це перше чим ви можете спробувати знищити цю гадость,без застосування хімікатів,хай щастить.

iriwa
19.02.2011, 20:48
Дівчатонька, купила сьогодні в Епіцентрі на розпродажі квіточку, оскільки вона йшла по акції то крім штрихкоду і назви "Рослини мікс" нічого нема. Може хтось опізнає таке чудо
http://s013.radikal.ru/i323/1102/c6/583889ec168c.jpg
і ще, подивилася я на ту красу - гібіскус, що тут форумлянка виставляла і теж собі купила, але не той що червоними квітами розцвітає, а рожево-оранживими (доречі теж по акції) Розкажіть, будьте добрі, контретніше як за ним доглядати і чи можна його пересадити коли квітне чи дочекатися коли квітів не буде?

Florena
19.02.2011, 21:34
Це у вас хамадорея ізящная,вона має декілька різновидів.Вирощування доволі просте,вона полюбляє вологий грунт та обприскування.
Гібіскус не варто пересаджувати,коли він квітне,бо може скинути пуп"янки.,він потребує частого поливу та обприскування,розташовувати краще біля вікна ,щоб добре попадало світло,підживлювати та робити прищипку,щоб краше кущився.

likeangel
20.02.2011, 13:52
http://s009.radikal.ru/i309/1102/c7/df5093932f99.jpg (http://www.radikal.ru)
і я купила вчора зелений мікс і не знаю що це:girl_haha:. підскажіть хто впізнає

iriwa
20.02.2011, 15:00
Особисто мені схоже на плющ

---------- Додано в 12:00 ---------- Попередній допис був написаний в 11:54 ----------

Дивилася в неті про ту хамедорею, всюди на фото дистки у тої квітки як у фінікової пальми, тобто на одному стеблі багато листочків, а у мене на одному стеблі їх лише 2 на кінчику. Це підвид? Чи можливо щось інакше?

likeangel
20.02.2011, 16:32
Особисто мені схоже на плющ
мені здається листочки завеликі як для плюща...

aknelitta
20.02.2011, 16:47
Дивилася в неті про ту хамедорею, всюди на фото дистки у тої квітки як у фінікової пальми, тобто на одному стеблі багато листочків, а у мене на одному стеблі їх лише 2 на кінчику. Це підвид? Чи можливо щось інакше?

Вона ще просто молоденька. Буде рости і буде більше листочків мати.
Ось яка вона виросла за 5 років, це фото 3-річної давності, тепер всі листочки такі як той великий.
http://s014.radikal.ru/i326/1102/f4/0551b5686b37.jpg

iriwa
20.02.2011, 19:48
А я знайшла що це чудо називаэться - Ховея Форстера

Florena
20.02.2011, 23:05
Молодий листочок розділений усього надвоє,поступово з ростом він буду більш перестий.

---------- Додано в 21:37 ---------- Попередній допис був написаний в 21:31 ----------

я купила вчора зелений мікс і не знаю що це. підскажіть хто впізнає
На мою думку це у вас Фатсхедера-гібрид плюща Хедера і Фатсії

---------- Додано в 23:05 ---------- Попередній допис був написаний в 21:37 ----------

Дівчатка підкажіть,будь ласка,де можна взяти насіння пальми вашінгтонія,або ще якихось пальм.

sirudenka
21.02.2011, 00:58
Маю ще одне запитання,чомусь не хоче зав"язувати пуп"янки гибіскус(китайська роза) мені його,три року тому,принесла співробітниця він ні разу не цвів,стоїть у світлому місці,роблю періодичну обрізку,підживлюю у період росту,а йому ніц від того,може це екземпляр чоловічого роду?
Десь читала , щоб гібіскуси цвіли(крім усіх перечислених факторів) горщик має бути ніби замаленький, тобто пересаджувати його у більший не варто

Florena
21.02.2011, 09:51
Десь читала , щоб гібіскуси цвіли(крім усіх перечислених факторів) горщик має бути ніби замаленький, тобто пересаджувати його у більший не варто
Горщик не надто великий ,рослина висотою 1,5метра йому вже десь певно років шість,то чи варто чекати того цвітіння.

mirishka
21.02.2011, 10:51
і ще, подивилася я на ту красу - гібіскус, що тут форумлянка виставляла і теж собі купила, але не той що червоними квітами розцвітає, а рожево-оранживими (доречі теж по акції) Розкажіть, будьте добрі, контретніше як за ним доглядати і чи можна його пересадити коли квітне чи дочекатися коли квітів не буде?
Я свій просто добре підливаю, тому що якщо хоч день земля буде суха квіти стають менші і листочки опускаються, раз в тиждень даю підживку для квітучих, обприскую, пересаджувати трошки погано коли цвіте, бо дійсно може скинути пупляшки, але мій вже два роки не перестає цвісти, а горщик для нього вже був замаленький, тому я пересадила з квітами, правда старалась коріння взагалі не рухати, з старого горщика акуратно разом землею витягнула, поставила в більший горщик і по краях досипала землі.

---------- Додано в 09:38 ---------- Попередній допис був написаний в 09:36 ----------

я купила вчора зелений мікс і не знаю що це. підскажіть хто впізнає
Мені по формі листочків чимось схоже на інжир.:girl_in_dreams:

---------- Додано в 09:51 ---------- Попередній допис був написаний в 09:38 ----------

А я собі на вихідних купила два оливкових деревця. Я вже так давно їх шукала, стільки щастя:girl_dance:

Florena
21.02.2011, 12:59
Дівчатка,хто має абітулон,наскільки часто ви його пересаджуєте?Посадили собі пагінець,то за рік пересаджувала його вже два рази,і бачу ,що знову час це робити,чи можливо краще тримати його у маленькому горщику?Взагалі полюбляю вазони вирощувати сама з листочків,пагінців,насінин,мене це дуже тішить,коли бачиш як то все росте,розвивається.

mirishka
21.02.2011, 21:39
Дівчатка,хто має абітулон,наскільки часто ви його пересаджуєте?
В мене є оранжевого коліру, виріс з насіння, я його весною висаджую на вулицю, добре обрізаю, все літо він весь в квітах і до осені він виростає до півтора метра, на зиму пересаджую в горщик, зимою він в мене такий нещасний, листя майже все облітає, не цвіте, весною знову висаджую і все починається спочатку.

---------- Додано в 20:39 ---------- Попередній допис був написаний в 20:37 ----------

Взагалі полюбляю вазони вирощувати сама з листочків,пагінців,насінин,мене це дуже тішить,коли бачиш як то все росте,розвивається.
Аналогічно, в мене зараз пів підвіконника заставлено листочками з фіалок (сенополій), щось мене пробило на фіалки:connie_pull-pigtail

Roxie
24.02.2011, 10:58
Це у вас хамадорея ізящная,вона має декілька різновидів.
то точно не хамедорея витончена.. можливо якась інша хамедорея...

А я знайшла що це чудо називаэться - Ховея Форстера
швидше за все справді ховея, але в мене є практично така ж сама і в магазині сказали що то арека (зовні арека і ховея в молодому віці практично однакові, але на одному сайті читала, що різниця між ними таки є і що то різні пальми)

недавно я вирішила замовити насіння пальм, купила вашингтонії, посадила 3 тижні назад і вже більша частина посходила!! так тішусь, як мала дитина... а фініки, про які писала, вже повипускали по листочку

likeangel
24.02.2011, 19:06
Дівчатка хто знає як боротися з павутинним кліщиком? завівся "собака" в гібіскусі і псує його:girl_mad:

Florena
24.02.2011, 20:02
недавно я вирішила замовити насіння пальм, купила вашингтонії, посадила 3 тижні назад і вже більша частина посходила!! так тішусь, як мала дитина... а фініки, про які писала, вже повипускали по листочку
А де ви замовляли насіння?

Ritamadonna
24.02.2011, 20:24
Дівчатка хто знає як боротися з павутинним кліщиком? завівся "собака" в гібіскусі і псує його

Спочатку треба організувати йому душ - можна навіть літньою водою - промити всі листочки, а коли за день-два-три просохне (залежно, яка температура у вас), то промити мильним розчином.
Ну і пошукати йому хороше місце - не на батареї, світле, без протягів.

А як потепліє - виносьте на балкон, на вулицю - все перейде!

shchojno odrugena
24.02.2011, 21:23
виносьте на балкон, на вулицю - все перейд
Ну це спірне питання в мене на вулиці якраз і завелася на кімнатній троянді така зараза....А на рахунок лікування то справді добре намилити господарським милом і все пройде.:girl_bye:...правда не факт що потім знову не повернеться....

aknelitta
24.02.2011, 21:43
Я зараз борюсь з кліщиком "народними" методами. Спочатку настоянкою часнику (видавила 5 зубчиків у банку з водою, настояла добу і цим розчином обприскала і землю і рослину), правда трохи запах, але якщо врахувати що в хаті дитина, і хімкати не покористуєшся.... то запах 1 день можна перетерпіти.
Тепер розвела трішки дьохтярного мила і обприскую раз 3-5 днів квіточки. Трохи білі вікна, але - смерть кліщику

likeangel
24.02.2011, 22:54
правда не факт що потім знову не повернеться....
а звідки ж вони беруться? мені здається я їх з епіцентру приношу

Florena
25.02.2011, 00:38
Перед тим як купити квітку її потрібно добре оглянути на наявність шкідників,тим паче,що епіцентр не є спеціалізованим магазином квітів,там не має належного догляду за ними(це у нас у Рівному так,можливо у вас у Львові ні).Павутинний кліщик виникає зазвичай від сухого повітря.

Ritamadonna
25.02.2011, 02:10
Ну це спірне питання в мене на вулиці якраз і завелася на кімнатній троянді така зараза..

троянда і гібіскус - не одне і те ж, хоча погоджуся, догляд за ними схожий.
Минулого року в моєму гібіскусі завелися жителі, то я повністю промила його і посадила на город, а на осінь знову забрала в квартиру.
В умовах квартири - один раз промити - мало! мильним розчином треба, можна в магазинах квітних спитати. Зрештою, за місяць як потепліє - пересадити: повністю змінити землю, можна в розчині марганцовки, дати свіжої землі, і слідкувати, щоб душно не було - коли надто тепло, всяке і заводиться.

---------- Додано в 23:10 ---------- Попередній допис був написаний в 23:06 ----------

чи варто чекати того цвітіння

Спробуйте підливати час від часу водою з медом (але не цукром), слабким розчином - в декого цвітуть від того квіти. І водою літньою підливати, не холодною

Rosynka
26.02.2011, 19:30
дівчатонька,ану гляньте на нашу калатею:
http://s55.radikal.ru/i147/1102/f9/28ff2c7e40d6.jpg
вона у нас майже 2 тижні,а листочки почали закручуватися вчора...
чим це може бути спричинене?

MALYSH
27.02.2011, 01:27
на вулиці якраз і завелася на кімнатній троянді така зараза...
в мене та зараза заводиться постійно зимою. Я розварюю мило господарське, заливаю його в бризгалку для квітів і оприскую квіти по черзі, потім холодний душ у ванні, і після цього ватною палочкою вибираю посліди кліща у важкодоступних місцях рослини, а так вкліщі після процедури самі під душом стікають з рослини. А літом в мене рослини на вулиці краще ростуть, я їх виставляю так щоб не попадали прямі лучі сонця, а попадав дощ, тоді їх і оприскувати не треба

Roxie
27.02.2011, 12:23
Дівчатка хто знає як боротися з павутинним кліщиком? завівся "собака" в гібіскусі і псує його
в мене він хотів зжерти юку!! вичитала що треба всі листочки добре промити милом.. то я на губку намилила і нею зі всіх боків промила усі листочки юки, а деякі зовсім поїджені - зрізала і викинула.. і той мильний розчин так і лишила на листочках - не змивала декілька тижнів, тільки потім ще кілька раз повторила процедуру і кліщик перестав їсти юку... і ще одне - постарайтесь хоч 1 раз в день-два обприскувати рослинку звичайною водою - кліщик заводиться від сухості в кімнаті.

А де ви замовляли насіння?
http://www.trebrown.com/ в цьому інтернет-магазині.. там невеликий вибір, але відносно хороші ціни.. якщо не зможете самі замовити - пишіть ПП, або почекайте трішки до весни, нехай потепліє - я Вам недорого продам ті, що в мене посходили, мені все одно не потрібно так багато..

---------- Додано в 11:23 ---------- Попередній допис був написаний в 11:18 ----------

вона у нас майже 2 тижні,а листочки почали закручуватися вчора...
чим це може бути спричинене?
в мене таке було після пересадки.. корінчики мабуть пошкодились.. а як Ви її поливаєте?

Женічка
27.02.2011, 12:52
моя орхідейка - гігантик зацвіла післі піврічної сплячки :girl_tender:

http://s56.radikal.ru/i153/1102/4e/06f43ef8147c.jpghttp://s44.radikal.ru/i104/1102/55/c5c8ea071c7a.jpg

Rosynka
27.02.2011, 16:17
мене таке було після пересадки.. корінчики мабуть пошкодились.. а як Ви її поливаєте?
ми ще не пересаджували... в магазині сказали "за 2-3 тижні",а тепер боюся рухати...
поливаємо звичайно,в горщик...

Roxie
27.02.2011, 18:14
ми ще не пересаджували... в магазині сказали "за 2-3 тижні",а тепер боюся рухати...
поливаємо звичайно,в горщик...
я мала спиитатись не "як", а "скільки" :girl_blush2::girl_blush2: в мене на роботі є калатея, але трохи інший вид, а вдома маю маранту (дуже подібна до калатеї як зовні так і в догляді) то як я зрозуміла - вони не дуже любить поливатись, а більше, щоб обприскувати звичайною водичкою... якщо у Вас земля між поливами добре просихає (декілька днів суха) - попробуйте більше поливати, якщо постійно земля волога - дайте просохнути.. одним словом - підберіть рослинці оптимальний режим.. але обовязково обприскуйте! калатеї люблять високу вологість повітря..

взагалі в мене таке правило: краще пересушити, ніж перелити.. постійно волога земля часто призводить до загнивання корінців - тоді врятувати рослину дуже важко, а при пересушенні рослина втратить гарний зовнішній вигляд, але все ж не пропаде )))) а особливо це правило актуальне взимку..

Rosynka
27.02.2011, 22:35
дуже Вам вдячна за поради!!! поливаємо ніби достатньо,а от з вологістю повітря...
дивує,що чоловікові при покупці сказали,що не бажано листочки рухати руками і ОБПРИСКУВАТИ,то ми й не робили,а тепер почитала на декількох сайтах,і вашу відповідь,що таки треба!
дивні люди...
ще раз дякую!

Fleur
28.02.2011, 00:36
орхідейка - гігантик зацвіла
Дуже красивий гігантик! На яких "харчах" виростає таке чудо?

Ljus6ka
28.02.2011, 01:56
Допис від Женічка
орхідейка - гігантик зацвіла
Неймовірна краса у вас.
Мамі на ДН подарували таку ж красиву орхідею, але квіти фіолетові. Казали в магазині аби ми її тримали у тому прозорому пласмасовому стакані, бачу , що і у вас вона в такому стакані як у нас. То вірно нам порадили то так має бути прозорий стакан чи можна пересадити ?

Женічка
28.02.2011, 09:51
На яких "харчах" виростає таке чудо?
чесно кажучи, не підгодовуюю нічим :) вона сама є такою громіздкою. правда, корінчики її в досить незадовільному стані, не знаю, як вона взагалі така росе велика з такими ніякими корінцями.
після цього цвітіння тре обов"язково пересадити і перебрати там все, бо бачу, що й кора в горщтку не дуже, ціла купа гнилі :(

має бути прозорий стакан - краще прозорий :)

на одному сайті вичитала, що можна "розмножувати" орхідейки квітконосами.
відрізала маленький відросток від того білого гігантика, закинула його в банку (так як на фото). за два чи три місяці маю таку картину
http://s016.radikal.ru/i334/1102/5e/6332c97df1a6.jpg

один пуп"янок почав розвиватись і виріс з нього такий відросток. Не знаю, як має виглядати дитинка фалика, кожний день заглядаю в ту "баньочку", може в кінці кінців щось з того і вийде...

Roxie
28.02.2011, 12:16
дивує,що чоловікові при покупці сказали,що не бажано листочки рухати руками і ОБПРИСКУВАТИ,то ми й не робили,а тепер почитала на декількох сайтах,і вашу відповідь,що таки треба!
дивні люди...
ще раз дякую!
Будь-ласка!
Я колись як купувала кімнатні квіти в магазинах - завжди питала в яку землю пересаджувати і як доглядати. Як доглядати продавці розповідали, а от відповідь про землю завжди була одна - "Підійде "Універсальна", але кілька квіток пересадила в "Універсальну", і вони дуже погано росли, то я тепер навіть не питаю про землю. Краще в інтернеті на форумах почитати. Тому не хочу про всіх говорити, але таке враження, що продавці в магазинах квітів рідко коли мають уявлення як за тими квітами потрібно доглядати. А одного разу купила фіалку, і не подивилась добре, а в неї на листочках були де-не-де прогризені дірочки. При пересадці біля кореня я побачила звичайного маленького слимака. От не побачила б я його - переліз би на мої інші фіалки і пожер би їх :shok: гррррр...

в мене таке питаннячко: хто хоче насіння пальмочок? планую зробити замовлення вашингтоній в інтернет-магазині. 10 насінин = 15 грн. не враховуючи доставку до Львова. У насіння схожість дуже хороша 95 %. Перевірено мною. Сходять за 2-3 тижні, ріст - найшвидший з усіх пальм, тобто десь через рік-півтора при правильному догляді буде подібна на пальму. Одна з найпростіших в догляді серед пальм.

likeangel
28.02.2011, 13:01
можна "розмножувати" орхідейки квітконосами
а корінець випускає?

iriwa
28.02.2011, 13:59
Ой люди, яку я маю цяцьку! Як сказав чоловік що то "тамагочі" :) Були ми в бабулі на вихідних,їй літом на ДН подарували орхідею. Так от, ця "красуня" ще як квітка цвила пересадила її в карзину, ну таку в яких квіти на базарі продають, казала що так треба (ну зовсім баба того) Вазон відповідно скинув квіти.... Ну да ладно... Вона той зенений квітконіс взяла і зрізала і не дочекалася поки він засохне сам! Бідний фаленопсис почав здавати позиції. Отже вчора як прийшли в гості то побачили дуже сумну картину. В хаті зимно, жах! Коли розкочегарили батереї то ледво до 20 градусів нагріло, а як вона сама то уявіть як зимно в хаті!!! Бідна квітка змерзла. Я її забрала, поспорила з чоловіком що її вичухаю, бо шкода рослинку. Вчора надала їй першу допомогу, пересадила, пообрізала гнилі корінці бо мала купу. Тепер сиджу і хукаю над нею. ЧЧоловік казав що як я ту до пуття приведу то купить мені їншу, а цю прийдеться віддати бабі :(

---------- Додано в 10:48 ---------- Попередній допис був написаний в 10:42 ----------

І ще, щось мене на квітах повернуло конкретно! Хочеться їх все більше і більше. Доречі теж люблю все сама вирощувати з щепок і насінин. Мої фіалки щось дивно ростуть :( Одна вже трохи виросла, а друга ну зовсім засіла і ні сюди і ні туди :( Може щось порадите? Доречі, коли фіалки починають квітнути? У якому віці?
Зараз піду зроблю фото мого щастя і викладу

---------- Додано в 10:59 ---------- Попередній допис був написаний в 10:48 ----------

Ось мої чуда :)
http://s009.radikal.ru/i308/1102/3c/4993a7bccc1f.jpg

Рибка
28.02.2011, 14:11
не враховуючи доставку до Львова.
А доставка не вийде в кілька разів дорожче?

Доречі, коли фіалки починають квітнути? У якому віці?
Дуже швидко, як випустять 3-4 нові листочки, то зразу ж і можуть зацвісти.
А сонце на них не світить? Бо пряме проміння вони не дуже люблять.

mirishka
28.02.2011, 14:14
Мої фіалки щось дивно ростуть Одна вже трохи виросла, а друга ну зовсім засіла і ні сюди і ні туди
Як на мене трошки завеликий горщик у фіалки.

iriwa
28.02.2011, 14:33
Там є ніби 2 кущики, в тому більшому вазончику, я думала що то буде якраз. І що тепер робити? Пересаджувати?

OxankaF
28.02.2011, 14:34
Вчора надала їй першу допомогу, пересадила, пообрізала гнилі корінці бо мала купу. Тепер сиджу і хукаю над нею. ЧЧоловік казав що як я ту до пуття приведу то купить мені їншу, а цю прийдеться віддати бабі
якщо вони дійсно гнилі були, то треба було обсипати обрізані корінці вугіллям або корицею, і підсушити хоча б кілька годин.

iriwa
28.02.2011, 14:45
я припекла зеленкою, а потім у суміші в якій росте квітка є вугілля. Квітку я обсушувала :) І висадила в сухий грунт так як вичитала що поливати після пересадки десь коло 2 тижнів не можна

mirishka
28.02.2011, 14:50
Читала таке правило для фіалок, що діаметр розетки повинен складати три діаметра горшка, тобто гощик має бути в три рази менший, ніж сама фіалочка.

iriwa
28.02.2011, 14:52
Ясно, значить напевно таки буду пересаджувати :(

mirishka
28.02.2011, 16:08
Ясно, значить напевно таки буду пересаджувати
Тільки коли будите пересаджувати, не утрамбовуюте землю навколо стебла, краще потім трошки підсипати, коли утрамбується сама. Може Вам ще хтось щось порадить з досвідчених фіалководів, бо я добре в них не розбираюсь, маю тільки одну фіалку, тепер укорінила з десять листочків, посадила і чекаю що буде дальше.

Roxie
28.02.2011, 16:25
А доставка не вийде в кілька разів дорожче?
Чим більше буде бажаючих - тим дешевше нам обійдеться доставка, бо в них стартова вартість доставки від 2,11 $ за усе замовлення. (10 насінин приблизно доставлять за 2,20$, а за кожних наступних 10 насінин вартість доставки зростає на декілька центів, мабуть тому що вага маленька)

Рибка
28.02.2011, 17:35
Roxie (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=33616), а які конкретно пальмочки?
Як зголоситься кілька бажаючих, то майте й мене на увазі.

iriwa
28.02.2011, 17:39
Дівчата, як ви думаєте, якщо зараз у горщики посадити приміром нарциси і вирощувати їх для домашнього декору, коли вони виростуть і розцвітуть? У когось є досвід із вирощуванням "вуличних" рослин у домашніх умовах?

Roxie
28.02.2011, 19:15
Roxie, а які конкретно пальмочки?
Вашингтонії нитчаста і міцна (Washingtonia filifera i Washingtonia robusta). Мабуть найпоширеніша серед домашніх пальм, бо невибаглива і проста в догляді.

Рибка, Буду мати Вас на увазі. Ще попитаю серед знайомих - хоч би трьох-чотирьох бажаючих знайти.

Дівчата, як ви думаєте, якщо зараз у горщики посадити приміром нарциси і вирощувати їх для домашнього декору, коли вони виростуть і розцвітуть? У когось є досвід із вирощуванням "вуличних" рослин у домашніх умовах?
щось мені так здається, що практично усі (якщо не усі) наші кімнатні рослини є вуличними для певних країн, бо про яку рослину яку маю в хаті не почну читати - вказано місце її походження і можна знайти фото як вона росте під відкритим небом..

щодо нарцисів - думаю що у Вас вийде їх виростити у горщику.. є багато статей в неті про те що цибулькові вирощують у горщиках у квартирах.. мені найбільше подобаються гіацинти.. такі вже вони красені! але ще не добрались до них мої рученьки ))) чоловік каже, що скоро в квартирі нам з ним місця не буде, тому гіацинти мусять почекати... ех...

mirishka
28.02.2011, 19:41
Дівчата, як ви думаєте, якщо зараз у горщики посадити приміром нарциси і вирощувати їх для домашнього декору, коли вони виростуть і розцвітуть?
Для вигонки нарцизи мають бути перед тим охолодженні протягом певного часу з дотриманням температурного режиму, та з закладеними квітковими стрілами, такі продаються осінню, якщо їх брати зараз температурний режим вже трошки нарушений, але все одно можна спробувати.
Цибулини потрібно посадити у горщик майже впритул один до одного в легку супіщану живильну землю. Посаджені цибулини тримають при температурі 6 - 8 ° С до повного вкорінення. Коли паростки досягають 10 - 12 см, їх встановлюють на світло. Температуру поступово підвищують до 14 - 16 ° С. Нарциси потребують рясному поливі. Рослини з распускающимися бутонами містять при температурі 10 - 12 ° С і нижче, чого вони тривало цвітуть.
Якщо Ви зможите забезпечити такі умови можите спробувати.

Roxie
28.02.2011, 19:59
Для вигонки нарцизи мають бути перед тим охолодженні протягом певного часу з дотриманням температурного режиму
Вигонка - це коли хочуть заставити квітку цвісти в період, який не є властивий для її цвітіння. Наприклад, щоб нарциси, чи інші цибулькові зацвіли на Новий рік чи Різдво.

А для звичайного цвітіння, думаю, не потрібно стільки маніпуляцій. Цибульки нарцисів коштують по 50 коп (ціни дивилась восени) - не така вже й дорого, щоб потратити десь 5-7 грн. навіть просто заради цікавості. Хто спробує - обовязково пишіть.

Florena
28.02.2011, 20:14
Усі цибулькові мають пройти певний етап у своєму розвитку Mirishka все вірно написала,адже недаремно нарциси,тюльпани і т.д висаджують восени,щоб вони встигли вкорінитись,а потім пройшли період зимування,тобто відповідний температурний режим.Недаремно ці квіти не висаджують весною або влітку.

mirishka
28.02.2011, 20:26
Вигонка - це коли хочуть заставити квітку цвісти в період, який не є властивий для її цвітіння. Наприклад, щоб нарциси, чи інші цибулькові зацвіли на Новий рік чи Різдво.
А для звичайного цвітіння, думаю, не потрібно стільки маніпуляцій.
Вигонка, це вирощування квітів не на клумбі, а у вазонах, і дійсно до певної дати. Наприклад ми берем нарцизи, у природі, щоб вони зацвіли, потрібно щоб пройшла осінь - вони укорінюються, зима - природня стимуляція цвітіння, ну і весна після зими. Це їх природній цикл, якщо Ви хочете, щоб нарцизи зацвіли у Вас на підвіконнику, потрібно їм забезпечити цей природній режим, якщо ж цього не зробити, квіточки можуть зацвісти, але будуть маленькі і ослаблені. Але звичайно можна пробувати, якщо попадуться гарні цибулини, які перед тим були охолоджені і у цибулинах яких вже закладені квіточки вони зацвітуть, але все одно після висадки потрібно підтримувати невисоку температуру.

OxankaF
28.02.2011, 20:32
Roxie, я теж хочу взяти насіння, майте мене на увазі.

Roxie
28.02.2011, 20:43
Florena, mirishka не буду сперечатись, бо ніколи не садила цибулькові квіти.. тільки у бабці на подвірї ростуть.. про вигонку прочитала у книжці Д. Хессайона "Все про кімнатні квіти" (частина 1)

shchojno odrugena
28.02.2011, 23:40
а звідки ж вони беруться? мені здається я їх з епіцентру приношу
все може бути .....на скільки я розумію воно живе собі в природі а коли є сприятливі умови(сухе повітря і т.п.) то починає собі бурно розвиватися...
один раз промити - мало!
ну не знаю мені за раз допомогло милом помити і потім обприскувати регулярно. От з попелицею справитися було значно важче....

троянда і гібіскус - не одне і те ж
це я зауважила звичайно але говоримо ми про шкідника, а він один і той же - кліщик. До слова на паркових трояндах що росли в саду теж помічала таку заразу.....

mirishka
01.03.2011, 11:11
Florena, mirishka не буду сперечатись
В спорі народжується істина:girl_wink:, просто дуже люблю квіти і пишу те, що про них знаю, і мені навпаки цікаво, коли хтось підтримує спір і напише щось нове цікаве, щось порадить.

Ritamadonna
02.03.2011, 03:45
якщо зараз у горщики посадити приміром нарциси і вирощувати їх для домашнього декору, коли вони виростуть і розцвітуть? У когось є досвід із вирощуванням "вуличних" рослин у домашніх умовах?
Я висаджувала вуличні - то зійшли і цвіли тільки найнижчі з них - здається ті, що 10см. Думаю, зараз занадто пізно в приміщенні садити - це треба було в листопаді або й раніше.
Хіба якщо на упаковці вказано, що в березні садити можна - їм же потрібна холодна температура, і сходять вони 3-4 місяці...

Я висаджувала нарциси якось в січні - то було найпізніше, поставила їх на балконі холодному, і вони цвіли дуже довго - напевно зо 3 тижні, аромат в домі був просто неймовірний! То я років 3 тому на розпродажі в епіцентрі купила - розпродаж, бо садити їх явно було пізно, але нічого...

Іще висаджувала тюльпани дрібненькі і гіацинти - ті навіть в холодильнику в мене проростали...

iriwa
02.03.2011, 10:20
Зрозуміла, значить перенесу це дійство і зроблю все восени, щоб до весни мати в хаті гарнючі квіточки :)

aknelitta
02.03.2011, 14:37
Була вчора в епцентрі. Квітів навезли до свята - карса неописуєма!!!!!!! Я вийшла "хвора" звідти. Звичайно є гіацинти, нарцизи і гербери,маранти, медініла..... А також орхідеї краcивезні.Краса.....
Орхідея звичайна по 129 грн, а є ще інший сорт по 295 (точно назви не знаю)

bioland7
02.03.2011, 15:26
а є ще інший сорт по 295
А які вони на вигляд?

Strekoza
02.03.2011, 15:54
Bioland, це той вид орхідей, які найчастіше можна побачити в букетах в наших магазинах, а листя в них як груба трава - таке гостреньке. Ото пояснила :) І ще фалеонопсиси в Епіцентрі є дорожчі, ну дуууже гарні, з грубими квітками.
Ех, коли вже буду мати свою невеличку оранжерейку у власному невеличкому будинку... :)
І щоб не офтопити - тішусь своєю орхідеєю, за тиждень-два має розцвісти. А от з гарденією туго - чи хтось має такі вазони? В мене два - один купила на знижчі вже давно - то він листочки випускає, а квітка розцвітала з того часу аж одна. Інший купила гарніший, з багатьма пупляхами, але частина з них облетіла, а зараз взагалі гине вазон. Правда, в нас і взимку, і влітку досить спекотно. Що порадите?

aknelitta
02.03.2011, 16:43
А які вони на вигляд?

Ось схожі на такі, але листячко довше, і багато квіточок по стовбуру. В неті пише що це дендробиум. Але можу помилитись, але дуже схоже
http://prodam.slando.com.ua/photos/live/72/dendrobium-nobile_31573572_1_F.jpg

Ritamadonna
02.03.2011, 23:12
В неті пише що це дендробиум. Але можу помилитись, але дуже схоже
Це і є дендробіум, у мене такий же!

---------- Додано в 20:12 ---------- Попередній допис був написаний в 20:11 ----------

А от з гарденією туго - чи хтось має такі вазони? В мене два - один купила на знижчі вже давно - то він листочки випускає, а квітка розцвітала з того часу аж одна.
Гарденія цвіте, якщо її поливати і обприскувати теплою водою, ну і місце світле, без перетягів.

aknelitta
04.03.2011, 00:29
Ой,вибачаюсь то не така орхідея, як я виставляла фото вище, то я вже добре пошукала, то називається цимбідіум.
http://www.flowers.bitrix.ru/upload/iblock/b91f4f4d36fa98a94ac5584af95594a0.jpg

Я сьогодні в одному квітковому бачила по 700 грн, а в епіцентрі по 300. Чому така різниця колосальна в ціні?

Ritamadonna
04.03.2011, 01:56
Я сьогодні в одному квітковому бачила по 700 грн, а в епіцентрі по 300. Чому така різниця колосальна в ціні?
Цінова накрутка - ви поїдьте в Галсад за Сихівським цвинтарем - там ціни оптові, тепер перед 8 березня вибір мабуть хороший:nyam2::smile:, а пізніше і нижки мають бути гарні...

Roxie
04.03.2011, 11:56
Цінова накрутка - ви поїдьте в Галсад
а де ще у Львові, або на околицях є гуртовні кімнатних квітів?

1. я теж знаю Галсад, десь 100-200 м. за кільцевою дорогою як їхати на Давидів, навпроти заправки

2. ще є гуртовня квітів "Зелемінь" м. Львів, вул. Стрийська 113 б (це поворот по Стрийській ліворуч, там де на Автовокзал, але потрібно по тій дорозі їхати прямо, там купа різних складів і трохи далі на розвилці повернути ліворуч - має бути табличка з стрілкою) - ото пояснила...

3. знаю ще на гуртовому Шуварі, за навісом де овочі-фрукти продають - направо.. (назву не знаю)

4. по Стрийській, як їхати від центру - поворот відразу за Податковою наліво, правда єдиний раз коли там була то кімнатних було дуууже мало і досить недешево, там багато вуличних дерев, кущів і квітів. (назву не знаю)

5. по Городоцькій, десь 50 м. за Мотозаводом - "Садовий центр" - там багато і садово-ландшафтних дерев і квітів...

6. за кільцевою дорогою, по трасі як їхати на Ставчани, відразу при дорозі справа (туди не заїжджала - просто бачила, тому точніше не скажу де вона знаходиться)

7. і ще одну бачила при трасі коли ми їхали на Куликів (сюди теж не заїжджала, тому точно не памятаю де та гуртівня)

Рекомендувати можу перших три гуртівні - була там особисто, цінами і асортиментом була приємно вражена. Біля податкової кімнатних було мало і дорого, вуличих багато, в цінах на вуличні не орієнтуюсь, тому не можу сказати дорого чи ні.. Про інші нічого поганого чи доброго сказати не можу - бачила тільки через вікно машини )))

може хтось може розповісти про інші гуртівні?

Sitara
04.03.2011, 12:30
і ще одну бачила при трасі коли ми їхали на Куликів (сюди теж не заїжджала, тому точно не памятаю де та гуртівня)
Така сама гуртівня як у Куликові є ще на Богданівській (Кривчиці) тільки більша, вибір великий, але не раджу нікому там купувати квіти. Сама там купувала і нанесла додому всяких букашок-таракашок, :eek:тому потім свої квіти дооовго лікувала, поки цього позбулася! Фікуси купувала у них - всі обсипались :girl_impossible:(і не тільки в мене, бо купувала ще й тітка моя, і сусідка), драцена з вигляду була здорова, чиста, а насправді мала купу болячок. Нефролепіс купила - весь згодом засох, :girl_sad:аж тепер, через рік, відпускає нові відросточки. Одним словом - більше до них не поїду,:nea: і нікому не раджу!

MALYSH
04.03.2011, 12:52
мої любимі пальмочки після тижневого карантину.:girl_in_love:
Їх чуть не зжер кліщ павутинний:mad:
зараз відредагую фото

---------- Додано в 12:52 ---------- Попередній допис був написаний в 12:47 ----------

http://s16.radikal.ru/i191/1103/42/5d5af6426baf.jpg (http://www.radikal.ru)http://i019.radikal.ru/1103/f2/a64f9d28a54e.jpg (http://www.radikal.ru)http://i035.radikal.ru/1103/fb/6cb358d7afa3.jpg (http://www.radikal.ru)
У промислових умовах для зниження чисельності шкідників користуються хімічним, біологічним і біотехнічним методами. Вибір хімічних препаратів досить великий, спектр їх дії - від вибіркової до широкої. Так, для боротьби з сисними шкідниками успішно застосовують актеллік, пегас, рогор. Ефективні препарати нового покоління - піретроїди, такі, як циперметрин, талстар, арріво, ф `юрі. З біологічних методів використовують мікробіологічні препарати (бактеріальні, грибні): мікоафідин (від попелиці), вертицилін (від білокрилки). Особливу групу становлять біоагенти, тобто самі комахи та кліщі, що знищують шкідників. Проти білокрилки успішно використовується енкарзія, проти попелиці - златоглазка, афідіус, лізіфлебус; щитівок, псевдощитівок і червеців вражають криптолемус, енциртус, а павутинових кліщів і трипсів - хижі кліщі фітосейулюс і амблісейуса. Для зниження чисельності шкідників у квітникарських господарствах успішно застосовуються біотехнічні засоби - клейові пастки.

Roxie
04.03.2011, 16:31
Така сама гуртівня як у Куликові є ще на Богданівській (Кривчиці) тільки більша, вибір великий, але не раджу нікому там купувати квіти.

в мене негативний досвід був з магазином "Чотири сезони", він в центрі знаходився, від гуртівні Галсад... купила там фіалку яку жер слимак.. брррр... гидота.. але той магазин вже закрили, або кудись перенесли... а от в самому Галсаді купувала цикас - красунчик, здоровенький, тьху-тьху, одним словом - задоволена. Я тоді ще й під акцію попала ))) це теж приємно..

aknelitta
04.03.2011, 17:29
5. по Городоцькій, десь 50 м. за Мотозаводом - "Садовий центр" - там багато і садово-ландшафтних дерев і квітів...

Там багато садових рослин і всяких прибамбасів, от вазонів не дуже багато, інколи вибору зовсім нема. а ціни не дуже схожі на гуртові

Ritamadonna
05.03.2011, 01:12
Думаю, від букашок ніхто не застрахований. Поки ті вазони їздять Голандії через Польщу, при різних температурах і ніякому догляді - не дивно, що щось заводиться.

Просто кожен раз коли беру новий вазонок додому стараюся ставити його окремо від інших, щоб не позаражував всього. Колись - відразу пересаджувала, але зараз часто беру квітучі, тому в цвіту їх не пересаджую, чекаю весни чи осені.

Може, хтось проїжджає мимо ГалСаду - я там 2 тижні тому була, то хоч і багато всього було, ніщо не приглянулося. Чи є там щось нове перед святом?

mirishka
06.03.2011, 17:14
Дівчата,мені треба купити мох сфагнум,не можу знайти у Львові,може хтось десь бачив таке, і можливо хтось підскаже чи є вибір горщиків для вазонів на гуртовні квітів тій що між Науковою і Стрийською, за ювелірним.

Adelaida
06.03.2011, 21:59
Прошу допомоги! В дочки нежить почався, а каланхое зараз як раз немає (якась хвороба на нього накинулась, довелось викинути, а "дітки" ще дуже маленькі).
Поділіться, будь ласка, декількома листочками або може в когось є вже велика "дітка"? Живемо на Привокзальній, але можемо забрати з будь-якого району (пишіть ПП).
Наперед вдячна!

---------- Додано в 20:59 ---------- Попередній допис був написаний в 20:56 ----------

Дівчата,мені треба купити мох сфагнум,не можу знайти у Львові
Минулого року купляла у Новій Лінії.

Roxie
07.03.2011, 14:27
Дівчата,мені треба купити мох сфагнум,не можу знайти у Львові,може хтось десь бачив таке, і можливо хтось підскаже чи є вибір горщиків для вазонів на гуртовні квітів тій що між Науковою і Стрийською, за ювелірним.
Якщо купите мох-сфагнум, напишіть де саме, бо я теж шукала, але так і не знайшла...

а де саме є та гуртівня, за ювеліркою? про неї щось не знаю... багато горщиків було на Стрийській, 113 б, ПП "Зелемінь" (в попередньому пості про неї писала)

Ritamadonna
07.03.2011, 16:19
Якщо купите мох-сфагнум, напишіть де саме, бо я теж шукала, але так і не знайшла...
а де саме є та гуртівня, за ювеліркою? про неї щось не знаю... багато горщиків було на Стрийській, 113 б, ПП "Зелемінь" (в попередньому пості про неї писала)

Я знаю, що мох-сфагнум краще набирати в лісі, наприклад знайома вкінці Рудно набирає. Ті, що фасовані - можуть мати жителів всередині. Але якщо Ви в центрі, довкола асфальт - то може на Галицькому базарі спитати.

Та гуртівня вкінці Трускавецької вулиці. Йдете(їдете) мимо ювелірки - певно 1 км, вкінці дорога повертає направо, і там павільйони великі - виробництво Тетрапак, і є гуртовня квітів.
Також можна заїхати туди зі сторони Стрийської - за базаром є поворот направо, і тою вуличкою буде йти(їхати) ближче ніж від ювелірного.

Чесно кажучи, мені там не сподобалося - бо був дуже малий вибір, багато чого було просто ніяке. Але то було літом, може в них був несезон. Якщо побуваєте - напишіть свої враження.

tunis
07.03.2011, 18:17
у вашому магазині є оголошення Саджанці пальми веєрної, 100 шт., різньовікові. 15 грн. , десь на Варшавській. Нхто там некупував?

mirishka
07.03.2011, 19:44
багато горщиків було на Стрийській, 113 б, ПП "Зелемінь" (в попередньому пості про неї писала)
Була там два тижні назад, вибору горщиків взагалі не було, один ряд з пластмасовими, інший керамічні, але старомодні.

Roxie
08.03.2011, 00:20
Я знаю, що мох-сфагнум краще набирати в лісі, наприклад знайома вкінці Рудно набирає.
клас!! Ще треба навчитись відрізнити мох-сфагнум від зозулиного льону.. зозулин льон, як я зрозуміла з картинки має акуратніші листочки і коробочки з насінням у вигляді зозульок, але коробочки вже пізніше зявляться? ніколи в лісі не звертала на них увагу...

Була там два тижні назад, вибору горщиків взагалі не було, один ряд з пластмасовими, інший керамічні, але старомодні.
я в них була на початку грудня - було досить багато пристойних і ціни такі нічого... мабуть розкупили... найбільше я люблю один магазинчик в центрі по тій вулиці що й Преображенська церква, як йти до центру (вул. Краківська, здається) магазин "Посуд" - старий радянський магазин, вибір там не шалено великий, але часто привозять щось новеньке.. люблю той магазин за ціни (не люблю за обслуговування) - горщик, який в "Посуді" купила за 33 грн в той ж час у "Садовому центрі" коштував 52 грн. (такий ж як дві каплі води)

ще багато глиняних горщиків бачила на гуртовому Шуварі, магазин навпроти гуртівні квітів..

mirishka
08.03.2011, 22:19
Проблема в тому, що мені треба або повністю білий або чорний без узорів і малюнків, і неширокий, але високий, не можу такого знайти, всі кольорові розмальовані.

rianda
08.03.2011, 22:38
на рахунок орхідей - є також, цвіте рясно, зараз десь штук 20 є.... росте вона в прозорому скляному горщику. Підживку для орхідей розбавляю так, як написано на банці, ставлю в цей розчин орхідею десь на год (вона собі п'є), а тоді витягаю і підливаю знову, коли корені стають сухі.

zlatovlaska
09.03.2011, 00:15
Була сьогодні на Шуварі в квіткових крамницях. Горщиків було багато в магазині-гуртовні"Все з Голандії"(назву точно не пам"ятаю, точно Голандія в назві була :))
Купила на розпродажі на тому ж Шуварі, Фаленопсіс-60 грн, вже перецвивший. Читаю різні форуми і думки розділяються, в пластмасовому горщику їх вирощувати чи в скляному? І чи потрібно гілочки обрізати?

Florena
09.03.2011, 02:02
орху краще вирощувати у пластмасовому горщику,це моя така думка,вони продаються з великою кількістю отворів для кращого доступу повітря,а для краси можете поставити у скляний,якіх є безліч і різної форми,це на ваш розсуд.У скляний можете кинути гальки,кольорових камінців,або гідро гелю,це вже на ваше вподобання,охрі буде комфортно і гарно для очей

рижик
09.03.2011, 02:22
А моя орхідейка, певно, не виживе...:( Подарували мені квітучу ще в грудні, десь за тиждень почали жовтіти і відпадати листочки. Я пересадила - пообрізала гнилі корінчики, змастила вугіллям, занурюю у воду раз на тиждень, стоїть у прозорому горщику - що їй ще для щастя треба. :unknown: Навіть, почала випускати новий листочок - я вже втішилась, але інші листки непружні і якісь по них липкі капелькі - що це таке?
І ще кора в деяких місцях - побіліла(зацвіла, здається)
Як ще можна їй допомогти?:confused:

Florena
09.03.2011, 02:39
Мусите її знову пересадити у нову кору,дістаньте з кори,промийте у слабому розчині марганцівки,продивіться знову корінці,якщо треба підріжте та присипте вугіллям,корицею або припечіть зеленкою,дайте підсохнути та посадіть у свіжу зволожену кору.Для кращого вкорінення зробіть міні парничок(накрийте прозорим пакетом або розрізаною 5пляшкою),до тижня не поливайте,лише злегка обприскуйте,якщо поливати це може призвести до загнивання і загибелі квітки.Стосовно липкого листя,добре обдивіться його можлтво там є якісь шкідники,якщо щось надибаєте,тоді потрібно буде побити обробку.

Ritamadonna
09.03.2011, 02:40
липкі капелькі
у мене на одній також такі були, то я їх звичайною водою змиваю - коли організовую їм душ. Ви добре огляньте - чи біля тих крапельок ще чого нема...
Думаю, що якщо почала випускати новий листочок - то добре, але ще залежить яка сама у вас орхідея - у нас їх є мінімум 5 видів. Фаленопсіси можуть і мякими бути відносно

Марганцовка також помагає від всілякої гнилі, але після моїх останніх експериментів над цимбідіумом у мене лишився малий піцик, зато здоровий!

zlatovlaska
10.03.2011, 12:03
вони продаються з великою кількістю отворів
Купила вчора горщик пластмасовий спец для орхідей , але в ньому дирок немає, самому треба робити. Спитала в продавця де саме і скільки пожала плечима. В горщика форма така цікава, прямокутна трошки завужена донизу, а по середиді десь 5-7 см підвищення ніби, якщо в ньому зробити дирки то їх буде не достатньо і вода стікатиме по боках та застоюватись буде.
Подібний на цей , тільки в мому по середині те підвищення більше.

---------- Додано в 11:03 ---------- Попередній допис був написаний в 11:00 ----------

http://s47.radikal.ru/i115/1103/d8/0c43a2e32d04.jpg (http://www.radikal.ru)

рижик
10.03.2011, 12:53
а по середиді десь 5-7 см підвищення ніби, якщо в ньому зробити дирки то їх буде не достатньо і вода стікатиме по боках та застоюватись буде.
Подібний на цей , тільки в мому по середині те підвищення більше.
У мене теж такий горщик(десь вище витавляла фото), але я не садила в нього орхідею, а ставила на то підвищення інший горщик з тоненької пластмаси з дірками. Тобто використовувала його як декоративний, так порадили в магазині.

iriwa
10.03.2011, 17:22
А я свою пересадила в такий горшок, тільки мій скляний, точнісінько такий як на фото. Нічого, росте квітка, основне не натрамбовувати кору і вугілля в якому росте орхідея, а корінці пустити так щоб були видні, щоб на них попадало світло і вони могли дихати.

zlatovlaska
10.03.2011, 17:27
А я свою пересадила в такий горшок
А де в ньому зроблена дирка (дирки) для стоку лишньої води і провітрювання?

Florena
10.03.2011, 19:35
Орхідею потрібно саджати у пластмасовий горщик з великою кількістю отворів,а скляні йдуть як прикраса до них,а також ті що ви показували Zlatovlaskaтеж ідуть як декор,там усередині є підвищення завдяки якому корінці добре дихають,та стікають залишки води.У скляному орху не покупаєте,ні зробите занурення бо водичці не буде як стікати,від чого буду загнивання,що може призвести до загибелі квітки.

iriwa
10.03.2011, 20:52
Якщо поливати нормально, а не заливати то все буде ок. Треба полить чуть-чуть і почекати, подивитися на реакцію квітки, чи хоче вона ще пити чи ні. От і все. Не бачу в скляних горщиках нічого страшного

shchojno odrugena
13.03.2011, 22:18
Дівчата підкажіть хто знає! отримала на 8 березня квітучу бегонію(ну дууууже вже її хотіла) але як і варто було чекати більша частина квіток через зміну обстановки та транспортування по морозі обсипалася, залишилися ті гілочки на яких були квітки їх тепер треба обрізати чи як? і ще чи можна її пересаджувати під час цвітіння (бо ж частина квіток таки залишилася) бо прочитала в неті що в пластиковому горшку бегонія задихається - треба керамічний. Хелп мі плізззззз!!!!

Ritamadonna
15.03.2011, 01:48
Дівчата підкажіть хто знає! отримала на 8 березня квітучу бегонію(ну дууууже вже її хотіла) але як і варто було чекати більша частина квіток через зміну обстановки та транспортування по морозі обсипалася, залишилися ті гілочки на яких були квітки їх тепер треба обрізати чи як? і ще чи можна її пересаджувати під час цвітіння (бо ж частина квіток таки залишилася) бо прочитала в неті що в пластиковому горшку бегонія задихається - треба керамічний. Хелп мі плізззззз!!!!

Та бегонія скоріше всього спеціально на 8 березня і вирощувалася, мабуть на "антибіотиках". Якщо була квітуча, то її можна на світле вікно поставити, слідкувати щоб не пересихала і не переливалася, можна і пересадити якщо пупляшків нема.
Одна моя квітуча бегонія з тих же гілочок минулого року почала ще більше цвісти, хоча, я знаю, що їх краще обламувати - виявилося, що не завжди.

Я би залишила в тому ж горшку, або якщо є можливість - взяти чуть більший горшок, а той пластмасовий повністю перенести. Ну і удобрювати - для квітучих:girl_in_dreams:

Drizzle
15.03.2011, 10:14
Дівчата підкажіть хто знає! отримала на 8 березня квітучу бегонію(ну дууууже вже її хотіла) але як і варто було чекати більша частина квіток через зміну обстановки та транспортування по морозі обсипалася, залишилися ті гілочки на яких були квітки їх тепер треба обрізати чи як? і ще чи можна її пересаджувати під час цвітіння (бо ж частина квіток таки залишилася) бо прочитала в неті що в пластиковому горшку бегонія задихається - треба керамічний.
Не знаю, чи сильно відрізняються між собою різні бегонії, але в мене є - не натішусь. В тому сенсі, що вона надзвичано витривала і не примхлива. Росте, як дурна, в малюсінькому горщику, цвіте чи не постійно, коли гілки вже виростають величезні, я просто їх більш ніж наполовину зрізаю, або мій крейзанутий пес з розгону може обламати (вона на підлозі стоїть) - квіточка чудово відростає, ніби нічого не сталось. Думаю, легке обрізання їй не зашкодить.

shchojno odrugena
16.03.2011, 00:09
мене є - не натішусь ви мене втішили, а то в родички була така пишна, квітуча і ....загинула. Просто ніби струхлявіла чи що...от тепер і боюся за свою. А ще взяла собі щепку іншого кольору,,(відірвала маленьку гілочку і вона за пару днів здохла :(:( чи може вони так не розмножуються чи що?...

iriwa
21.03.2011, 15:46
А у мене новина :girl_claping: Моя врятована орхідея що мало не "того", котру я пересадила у скляний горщик випустила новий листочок :girl_in_love:

veronka
21.03.2011, 23:45
хі, я тикнула з місяць тому в горщик кісточки з хурми і фініків - пророслиииии:girl_crazy:

rybkagala
22.03.2011, 13:34
Дівчатка, жіночки допоможіть моїй орхідейці. Мені її подарували на 8 березня, а вона бідолашна щось мені здається відмирає... мені так її шкода (((... Я новачок, ніколи не мала орхідеї, то напевне за нею неправильно доглядала. Розповім Вам як на сповіді, що з нею трапилось, а Ви порадьте як далі бути. Коли мені її подарували, вона була у пластмасовому вазонку (такий дешевий, прозорий). На другий день, я поумала, що потрібно таку красу пересади у гарний горщик. Я і пересадила, але у звичайний грунт. Вона там була один день. потім я її знову - таки пересадила в інший горщик, але у спеціальний грунт для орхідеї. Вона так стояла, я її нечасто підливала, але тепер я бачу, її квіточки зівяли, а листя повідпадало, залишилось 2 дисточки. Що мені робити? так шкода квіточки.. Порадьте будь ласка

Florena
22.03.2011, 13:56
Що мені робити? так шкода квіточки.. Порадьте будь ласка

Орідеї ростуть не у простих горщиках для вазонів, вони мають добре дихати, тобто горщик має бути з великою кількістю дірок, це є такі прозорі з пластмаси, або у плетеному з рогози .Орхідею поливають коли вона цього потребує, тобто потрібно подивитись на її коріння, якщо воно блідо-зеленого кольору потрібно її занурити у воду на 10-15 хвилин, потім дістати і дати щоб вода стекла.Вода для поливу має бути відстояною. Грунт для орх- це подрібнена соснова кора, ісланський мох, може бути додано коковолокно. Дістаньте її з грунту перевірте корінці, якщо будуть ушкоджені відріжте, зріз обробіть вуглем, чи присипте корицею, або припечіть зеленкою, дайте підсохнути і посадіть у грунт, та зробіть тепличку (накрити прозорим пакетом, або розрізати 5 літрову пластикову пляшку і накрити нею)

rybkagala
22.03.2011, 14:51
Дуже дякую Вам за пораду. Сьогодні все так зроблю, як Ви і сказали... Щодо кориці, то це звичайна кориця, яку використовують у кулінарії, я так розумію. А скажіть, на скільки часу одягти на неї пакет і коли його зняти. Можливо, купити потрібно ще якісь добрива?
Вибачте за такі запитання, але я в цій справі новачок)))

iriwa
22.03.2011, 15:23
Ну що я можу сказати, або пересадіть її у такий же пластмасовий горшок в якому вона була, або у такий як у мене шкляний (хоча багато хто вважає що у шкляних горщиках вирощувати орхідеї не можна, але моя росте і ніц (пошукайте сторінок десь 5 тому виставляла фото як в мене виглядає той вазон)) Перед пересадкою дістаньте квітку, помийте повністю, особливо корінці. Якщо є гнилі, пообрізайте, не бійтеся якщо прийдеться обрізати багато, ранки обробіть зеленкою або корицею чи вугіллям позасипайте. Дайте квітці обсохнути. Після цього посадіть її у спеціальну суміш для орхідей. Бажано після пересадки квітку мінімум з тиждень не підливати щоб ранки на корінчиках позагоювалися. Я свою в той періуд злегка оббрискувала водою, але так щоб краплі на листках не утворювалися. Потім можете поливати квітку з додаванням спеціального добрива (продається в квіткових магазинах у пляшечках)

rybkagala
22.03.2011, 15:31
Скажіть, а корінці промивати будь-якою водою, чи літньою (тепленькою)? І тиждень взагалі не підливати? А як вона без води буде?:girl_impossible:

Donner
22.03.2011, 15:34
Тема звичайно про квіточки... але в мене інше запитання, щоб не створювати іншої теми. Чи є тут хтось, хто вирощує в квартирі більш приземлені рослинки: зелень, салат, редиску тощо? З цибулею більш-менш все зрозуміло. Але хочеться посадити салату, редиску. Чьо дєлать? На заскленому великому больконі виросте? Одним словом, потрібен опис процесу або посилання на корисні ресурси:)

iriwa
22.03.2011, 15:48
Я промивала літньою, мала відстояну. Нічого орхідеї не буде без поливання тиждень, не переживайте, перевірено!

rybkagala
22.03.2011, 15:59
Дякую Вам дівчатка, все сьогодні зроблю, як Ви кажете. Подивимось, який буде результат. Надіюсь, що все буде добре.

likeangel
24.03.2011, 12:38
маленька історія. Купила Оля (тобто я) в листопаді на привокзальному базарі в дідуся саджанець філетової троянди. Посалила дома в горшок (шкода було на мороз). От і зацвіла "Фіолетова троянда):girl_haha::girl_haha:
http://s57.radikal.ru/i157/1103/b1/2dbba08b4b1f.jpg (http://www.radikal.ru)
але вона мені так подобається:girl_in_love:

iriwa
24.03.2011, 20:22
Купила насіння базеліку, спробую посіяти у вазон :girl_in_dreams:

likeangel
24.03.2011, 22:05
Купила насіння базеліку, спробую посіяти у вазон
я минулого року садила - росте як скажений:girl_yes2:

iriwa
24.03.2011, 23:18
А куди ви його потім діли? з чим їли?

mirishka
25.03.2011, 10:57
Моя мама сушить і дає до мяса, коли тушить його і до плову. Ще мені дуже подобаються з таких приправ чебрець, материнка і розмарин.

Medusa
25.03.2011, 11:01
А я давала базилік до спагетті, підтушувала їх з помідорами, оливковою олією і базиліком. Аж пошкодувала, що лише один ящик посіяла :)

likeangel
25.03.2011, 11:43
я його їм зі всім)) ( салати, спасгетті, лазанья, лаваш з бринзою і помідорами)вже дуже люблю!

Лідочка
25.03.2011, 14:03
І в мене є базилічок:) Мняям...смакота.....

Florena
26.03.2011, 14:40
Ніяк не можу вкорінити фікус бенжаміна,що тільки не пробувала і в укорінювач вмочувала, пробувала соком алоє, і робила парничок ніяк не хоче випускати корінці та прийматись.

iriwa
26.03.2011, 17:34
Купила ще розмарин ( правда незнаю до чого він мені :) ) буду сіяти :) Люди, хто таке сіяв чи то треба великого горшка чи ні? (до розмарину і до базиліку теж)

Sitara
26.03.2011, 19:19
Ніяк не можу вкорінити фікус бенжаміна,що тільки не пробувала і в укорінювач вмочувала, пробувала соком алоє, і робила парничок ніяк не хоче випускати корінці та прийматись.
Я дуже багато разів укорінювала фікуси, і бенджаміна в тому числі, звичайним простим методом: у шклянці з водою, але воду брала джерельну, не з крану. Ставила чи на вікні, чи в кухні на столі, значення не мало. Кожних три-чотири дні водичку міняла. За тиждень-другий з"являлись малесенькі біленькі корінці. Зразу садила в землю, поливала, завжди приймались.

Florena
26.03.2011, 23:02
звичайним простим методом: у шклянці з водою, але воду брала джерельну, не з крану.
Я і так пробувала теж не давало ніякого результату

Coshitce
26.03.2011, 23:51
розмарин
Розмарин в бабці завжди ріс одним кущиком у вазонку, гілочки відломлювала бабуня нижні і додавала до м"яса тушкованого. А я висіваю насіння у низький широкий керамічний горщик і роблю "парничок" (поки не проросте насіння), потім одну рослину (найгарнішу) відсаджую у горщик, а решту, по потребі, додаю до страв.

mirishka
28.03.2011, 12:17
Купила ще розмарин ( правда незнаю до чого він мені ) буду сіяти Люди, хто таке сіяв чи то треба великого горшка чи ні? (до розмарину і до базиліку теж)
Базилік можна сіяти в невеликий горщик, це в залежності скільки Вам його треба, це приправа однорічна, виросла, зірвали, висушили і все, а розмарин - це деревовидний кущ, не знаю правда як його з насіння вирощувати, мені привезли гілочку з Італії, я укорінила, росте в мене вже декілька років, на літо висаджую на вулицю, а на осінь пересаджую у великий горщик і беру у кімнату, він ще має цвісти голубими квіточками, але в мене ще не зацвітав, напевно ще замолодий.

likeangel
28.03.2011, 15:49
роблю "парничок"
а як робити парничок? ніколи не робила. завжди так проростало..

відповідаю на питання в кармі від Ascorbinka "ух ти, супер!!! то дворова троянда? а яких умовах ви її в будинку виростили?" біля місяця часу тримала в воді саджанець (немала часу посадити):girl_flirt: потім посадила в звичайний грунт в великий горшок і поливала. Десь за тиждень повилазили гілячки з листочками....

Coshitce
28.03.2011, 21:23
як робити парничок?

Колись робила так: в землю глечика встромлювала 4 прутики так, щоб виступали над грунтом на 10 см, і накривала прозорим поліетиленовим мішечком відповідного розміру. Тепер використовую обрізану пластикову пляшку (5 літрову). На денці товстою голкою роблю декілька дирочок і накриваю глечик пляшкою денцем доверху. (Підібрала глечик трохи меншого ніж у пляшки діаметру, обрізаним краєм пляшка спирається на піддон глечика і накриває глечик)

simona
31.03.2011, 01:11
Дівчата підкажіть, що може таке бути - маю шефлер, виростила його з маленької гілочки про яку в смці забула на 3 дні вона пролежала без води, але вижиа, виросло велике дерево, стояла на вікні, сонеячна сторона, горшочок не міняла йому. Я поставила його в темну кімнату і тут він почав скидувати листочки, маленькі відрросточки не ростуть, а листочки покриваються темними плямами, що це таке?

Skaliaria
31.03.2011, 12:11
Я також парнички використовую, щоб не сіяла. Я посто натягую на посудину куди висіяла насіння і рясно полила. поліетиленовий пакетик і за"язую. Через декілька днів коли з"являються сходи відразу знімаю.

Читала в попередніх дописах, може це вже не надто актуально. про трояндочки, що в вазонах продають. В мене така пропадала і я щоб не викидати прикопала її в квітник. Через деякий час вона віджила і другий рік радує нас рясним цвітінням і кущ виріс до розміру звичайних троянд.

---------- Додано в 11:10 ---------- Попередній допис був написаний в 11:06 ----------

Хто полюбляє висівати різні прянощі, рекомендую грибну траву, це неймовірна пряність! Підходить до всього, смак і запах неперевершений. Насінням її є пажитнік(фенугрек) той що продають з іншими спеціями. Я цого теж використовую, але травичка ще краща. Доречі її смакові властивості підсилюються, якщо її висушити.

---------- Додано в 11:11 ---------- Попередній допис був написаний в 11:10 ----------

Зараз маю на вікні руколу, специфічна салатка, але смачна і дуже корисна!

iriwa
02.04.2011, 21:28
Купила сьогодні на розпродажі в Практікері орхідею :girl_dance: не сподівалася що на розпродажі ці квіти досить дешево коштують мені вийшла за 72 грн фіолетового кольору, здорова, велика квітка, ще й цвіт на ній був. Тішуся. Вже маю їх 3 :girl_crazy: ще хочу орхідею з червоними квітами! Знаю що такі бувають, але дорого коштують :girl_sad:

Florena
03.04.2011, 14:59
Мій квітучий абітулон, зацвів на моє Д/Н

http://s006.radikal.ru/i213/1104/ae/6f285493e2f9.jpg

veronka
03.04.2011, 16:05
привіт, навмання втикнула у грунт насіння з хурми, а воно взяло й проросло - тепер маю 3 штуки))) і що з тим щастям робити???

Florena
03.04.2011, 17:09
насіння з хурми, а воно взяло й проросло
Я теж маю дві пророслі насінинки, чекаю щоб більше підросли та розсаджу у два невеличких горщики й буду спостерігати, що з того вийде.

atma
03.04.2011, 20:30
Допис від veronka
насіння з хурми, а воно взяло й проросло
Я теж маю дві пророслі насінинки, чекаю щоб більше підросли та розсаджу у два невеличких горщики й буду спостерігати, що з того вийде.
В Ялті хурма росте та дуже добре плодоносить. Чоловік мене возив на дачу до одного дядечка який працюе в Ялті в інституті виноградарства, дійсний член академії наук, в нього на участку стільки сортів хурми що він з кожного сорту цілу корзину нам назбирав, ще ківі росте як виноград. В Лівадії цілі плантації я думала це виноградник.
Сама вирощую банани в знайомих в оренжареї 80-ть кг. за рік дають.
Ваша хурма плодоносити у Львові на жаль не буде. Хіба в оронжареї повинна. Деревце мертра три-чотири з округлою кроною.

iriwa
04.04.2011, 16:04
А у мене заквітнув гібіскус карликовий, вперше! Купила його на розпродажі, обходжувала, аж ось він мене втішив :) Має такі гарні ніжно персикові квіти з темною серединкою. Краса неймовірна!

veronka
04.04.2011, 23:10
хурма плодоносити у Львові на жаль не буде. Хіба в оронжареї повинна. Деревце мертра три-чотири з округлою кроною.
тоді 1 паросток поміняю на герань (правдиву - тобто як бабусину запашну, бо в магазині вона не пахла:girl_sad:)) може хтось захоче)

lovelygirl
05.04.2011, 00:58
Доброго дня всім!
Читаю-перечитую, гарненькими порадами тут ви ділитесь. Підкажіть і мені, у мене заміокалькус стоїть і не росте, і не рухається вже 1.5 роки. Чого йому бракує? І ще одне, меденіла в мне є, чомусь нові листочки, які випускає менші за розмірами, від тих, що вирощені були в парнику і розпускаються вже такі досить покручені, хоча зволожую їх регулярно. В чому причина? Буду вдячна за допомогу :-)

Florena
05.04.2011, 01:51
у мене заміокалькус стоїть і не росте
Для цієї рослинки потрібно невеликий горщик, легкий та поживний грунт, на дні горщика обов"язково керамзіт. Не довподоби йому пряме сонячне проміння, полюбляє напівтінь. Спробуй те змінити місце його розташування та підживіть добривами.

Florena
05.04.2011, 10:01
меденіла в мне є, чомусь нові листочки, які випускає менші за розмірами
Для успішного вирощування меденіли потрібне ярке освітлення, поливати квітку потрібно по мірі просихання грунту, влітку у жаркі дні це може бути і декілька разів на день. Температура влітку не вище 30 градусів, а зимою не нижче 10.

mirishka
05.04.2011, 11:23
ще ківі росте як виноград. В Лівадії цілі плантації я думала це виноградник.
Це актинідія, вона більш стійкіша до морозу ніж ківі, доречі у Львові також може рости, якраз хочу собі купити. Хоч це напевно більше в тему сад біля будинку.

veronka
05.04.2011, 15:18
у мене заміокалькус стоїть і не росте, і не рухається вже 1.5 роки.
спробуйте змінити місце, мій 2 роки "морозився" доки не переставила і зменшила полив (раз на тиждень небагато)

puma
05.04.2011, 15:26
А моя орхідея випускає дєтку :girl_sad:,а я так хотіла щоб це був цвіт.

iriwa
05.04.2011, 17:14
Не сумуйте, розмножите собі квіточку :girl_yes: будете мати 2, зможете мати вдвічі більше щастя коли зацвите ваше дітище, а ні то комусь подаруєте (можете й мені :) )

likeangel
05.04.2011, 17:53
Не довподоби йому пряме сонячне проміння, полюбляє напівтінь. Спробуй те змінити місце його розташування та підживіть добривами.
100% я свій забрала від вікна і розрісся як скажений! І стосовно малих горків правда. Чим тісніше йому тим краще росте.

iriwa
07.04.2011, 20:32
Дівчата, чи немає часом хтось з вас діток орхідей котрі живуть вже самостійним життям? (я б відкупила, але недорого! або може хто може подарувати? була б дууууже вдячна!)

Florena
08.04.2011, 10:51
Дівчатка, а хтось вирощує мільтонію, за нею такий же догляд як за фаленопсисами? Поділіться своїми секретами. Вчора бачила у квітковому магазині, хотіла придбати та у неї був якийсь замучений вигляд, ото сиджу і думаю, можливо треба було купити.

---------- Додано в 08:51 ---------- Попередній допис був написаний в 08:48 ----------

Ура у мене з трьох пагінчиків фікуса у одного проросло коріннячко.Невже мені це вдалося, і я скоро його посаджу та буду мати свою рослинку, а не магазинну.

La esposa
08.04.2011, 10:55
Дівчатка, а хтось вирощує мільтонію, за нею такий же догляд як за фаленопсисами?

Маючи трохи досвіду в вирощуванні фаленопсисів, я вдало поховала дві мільтонії :girl_sad: Не змогла забезпечити нормальної вологості, а оббризкування вони не терплять.. Вологість треба дуже, дуже високу..

iriwa
08.04.2011, 13:59
Хочу вас потішити моїми квіточками
http://i046.radikal.ru/1104/16/48dd1e16f70b.jpg
http://s006.radikal.ru/i215/1104/c9/e9d3febe5b68.jpg

likeangel
08.04.2011, 22:18
купила собі таке чудо, тішусь як слонь!:girl_dance:називається джункус
http://s61.radikal.ru/i173/1104/a0/8828fb95f8f7.jpg (http://www.radikal.ru)

iriwa
08.04.2011, 22:22
Смішна квітка, ще такої не бачила

likeangel
08.04.2011, 22:30
Смішна квітка, ще такої не бачила
я теж побачила і мене прикололо!:girl_crazy:

Женічка
08.04.2011, 22:32
називається джункус
я б його з"їла :girl_crazy:

likeangel
08.04.2011, 22:40
я б його з"їла
в практикері стоїть і чекає на вас:girl_yes:

рижик
08.04.2011, 22:44
називається джункус
а скільки таке чудо коштує, якщо не секрет?

likeangel
08.04.2011, 22:50
а скільки таке чудо коштує, якщо не секрет?
якщо не помиляюсь то 36 грн.

Женічка
08.04.2011, 22:54
а мені так чогось рябенького захотілось - хочу аж муркочу :girl_dance:

http://foro.portalplantas.com/attachments/orquideas/16447d1289757218-observatorio-de-orquideas-phalaenopsis-super-stupid-brother-1.jpghttp://www.flowerpicturegallery.com/d/3721-2/Purple+Phalaenopsis+picture.jpg

або щось таке ...

http://www.feelgood.com.ua/media/files/photo_album/Album_of_OLivka/011289720189.jpg

iriwa
08.04.2011, 23:35
і я, і я хочу!!! але можу собі дозволити купляти орхідеї хіба що на розпродажі, дорого....

Florena
11.04.2011, 02:56
Я собі сьогодні прикупила у Епіцентрі на розпродажі за 25гривень фаленопсис мініатюрний, то така задоволена, бо дуже хотіла собі такий малинового кольору.

iriwa
11.04.2011, 10:46
ааааа! я теж хочу таке чудо! а на скільки він маленький ? тре чоловіка на вихідних накрутити і поїхати в епіцентр за тим чудом :girl_crazy:

Florena
11.04.2011, 10:54
а на скільки він маленький ?
Найбільший листочок у довжину сягає 6 сантиметрів, це враховуючи те, що рослинка має два цвітоноси та 6 листочків. Посаджений у прозорий стаканчик діаметром 3 сантиметра.

Harmony
11.04.2011, 10:55
Дічата маю орхідею від недавна і заувужила що в горшочку корінці ніби потіють, тобто збирається конденсат. Чи це нормально, я не поливаю

mirishka
11.04.2011, 11:29
Дічата маю орхідею від недавна і заувужила що в горшочку корінці ніби потіють, тобто збирається конденсат. Чи це нормально, я не поливаю
В мене те саме робиться, і завжди думаю чи не погниють від того.

Florena
11.04.2011, 11:35
заувужила що в горшочку корінці ніби потіють, тобто збирається конденсат
Конденсант свідчить про наявність вологи у горщику, а вона необхідна для гарного розвитку рослини, адже там де вони ростуть у природі висока вологість.Коли зникає конденсант потрібно перевірити рослинку на стан кори, чи не варто її полити.

mirishka
11.04.2011, 11:40
Коли зникає конденсант
Я свою поливаю дуже рідко, переважна раз в місяць-3 тижні ставлю у посудин з водою, а так тільки деколи легенько обприскую, але конденсат ніколи не щезає, і ще в мене зсохся один листочок, став таким салатовим і пожмаканим, підозрюю що від сонця, боюсь щоб взагалі не висохла або не скинула пупляшки, бо якраз має цвісти.

iriwa
11.04.2011, 11:51
А у мене таке з орхідеями :) повипускали купу бруньок, квітконоси вирішили рости! :girl_dance: з"явилися маленькі пупляшки квіточок. Ще й напевно дітки, бо поки таке манюнє що не можу розгледіти. Ну добре мені з ними і їм напевне зі мною!

Florena
11.04.2011, 11:57
зсохся один листочок, став таким салатовим і пожмаканим
З певним періодом часу може засихати листочок, як у любої рослинки,я гадаю нічого страшного, у мене так було, але орха росте і розвивається далі.Я поливаю-занурюю орху раз у 7-10 днів, чередуючи через раз підживку.

---------- Додано в 09:57 ---------- Попередній допис був написаний в 09:53 ----------

з"явилися маленькі пупляшки квіточок. Ще й напевно дітки,
То цеж дуже чудово, у мене ще ніколи не було щоб з"являлись дітки.

iriwa
11.04.2011, 12:33
Я так тішуся з того що передати не можу. Мама каже що я якась маньячка! Каже, раз так, то розводь квіти і продавай, хоч якась користь буде :girl_crazy:

Florena
11.04.2011, 12:49
Мама каже що я якась маньячка! Каже, раз так, то розводь квіти і продавай, хоч якась користь буде
То про мою матусю 100%

iriwa
11.04.2011, 12:59
Як добре подумати то може в її словах є сенс, і захоплення можна перетворити в бізнес :girl_crazy: тре подумати. Може дійсно як буде дитинка і вона вже житиме самостійно то продам, не хочу мати багато однакових квітів, люблю щоб не повторювалося.

Яруська
11.04.2011, 15:22
квітконоси вирішили рости! з"явилися маленькі пупляшки квіточок. Ще й напевно дітки, бо поки таке манюнє що не можу розгледіти. Ну добре мені з ними і їм напевне зі мною!

Напевно дітки:girl_yes:
Моя принцеса випустила два нових квітоноси, один вже цвіте на всю катушку-гарнющий!! І п"ять діточок росте, вже починає пробиватись коріння:girl_dance:
Скоро треба буде обрізати і відсаджувати...страшнувато щось мені.

iriwa
11.04.2011, 15:28
Десь на форумі якомусь читала що до кожного дитинчати треба примотувати мох, щоб та квіточка в тому мосі вкорінилася для початку, а тоді вже як корінці розростуться то тоді обрізати і розсаджувати :)
Доречі, а якого у вас кольору квіточка? Може я ваш клієнт на дитинку (якщо плануєте десь їх збути)

Женічка
11.04.2011, 21:32
п"ять діточок росте
а мої "мамунці" якісь прихильники течії чайлфрі :) ну хоть би одна, ну хоть би одненького народила :(

Яруська
12.04.2011, 07:54
Доречі, а якого у вас кольору квіточка? Може я ваш клієнт на дитинку
Така лілово-рожева. Потім виставлю фото.

Florena
12.04.2011, 10:45
Така лілово-рожева
Я б теж таку з задоволенням дєтку придбала, але як завжди буде облом, бо я не у Львові.(((

bogdan
12.04.2011, 11:56
яруська я теж би купила дитинку .г8ро

Яруська
12.04.2011, 15:15
Ви чого?:girl_crazy:Не лякайте мене, я ще не відсадила...Взагалі то я про продаж дєток і не думала....а от обмін на дєток інших кольорів чи сортів:girl_phone1:-ето да...

zlatovlaska
12.04.2011, 15:26
Взагалі то я про продаж дєток і не думала..
Обмінювати, нажаль, нема на що. А як щодо "віддати в добрі руки" , якщо не продаєте? :) Або на інші якісь квіточки...

---------- Додано в 14:26 ---------- Попередній допис був написаний в 14:24 ----------

Купила я фаленопсис. Відцвів, гілочка почала сохнути,- відрізала, а вона дивлюсь далі сохне :(, може після зрізу треба чимось місце зрізу змазувати? Чи далі різати по кусочках поки не перестане сохнути?

iriwa
12.04.2011, 15:42
Десь читала що якщо гілочка сохне то треба обрізати чи то 2 см над місцем де сходиться засохше і живе чи то 2 см під цим місцем. Я думаю що та гілочка у вас засохне повністю, але з часом з"явиться напевно нова.

Яруська
12.04.2011, 16:05
Обіцяна фотка матері-героїні
http://s41.radikal.ru/i091/1104/f0/7cc88237eeff.jpg (http://www.radikal.ru)

---------- Додано в 15:05 ---------- Попередній допис був написаний в 14:47 ----------

а вона дивлюсь далі сохне , може після зрізу треба чимось місце зрізу змазувати? Чи далі різати по кусочках поки не перестане сохнути?

Найкраще це обрізати гілочку-квітонос по тому місці де вона з"єднується з основною гілкою і змазати деревним вугіллям або розчином марганцовки. І купіть собі підживку для орхідей, найкраще польську.

mirishka
12.04.2011, 18:48
Взагалі то я про продаж дєток і не думала....а от обмін на дєток інших кольорів чи сортів-ето да...
І я хочу таку дєтку, а на інші вазони обміняєте, можу запропонувати цибульки гіпераструма, калли, пеларгонії на балкон або багато чого іншого, от тільки дєток орхідей не маю:confused:, не випускає моя.

iriwa
12.04.2011, 18:59
Додаю фото ще однієї моєї краси
http://i054.radikal.ru/1104/ca/72d353709cb2.jpg
Встаю в чергу на дитинку орхідеї, якщо то моя таки дитинча випускає то обміняюсь сортами. Скорше за все то дитинка у кремової в крапочку орхи. Десь сторінку чи 2 тому є фотка, хоча можливо у темно фіолетової теж будуть відростки, точно сказати не можу бо не можу роздивитися поки що

Анютка
12.04.2011, 20:07
похвалюся і я своєю красунею. подарували мені її на іменини, так гарно цвіла! проте через місяць скинула всі квіточки та пупянки(((( як мені було шкода:girl_cray:
тоді я переставила її на вікно, і.... чере місяць моя красуня випустила нові пупянки!!:girl_in_love: ось така вона тепер
http://s55.radikal.ru/i150/1104/df/3aade841cc3b.jpg (http://www.radikal.ru)
а тепер маю до знавців орхідей кілька запитань;)
коли можна її пересаджувати???
а ще цікавить мене, що робити з сухим корінням? на фото видно
http://s004.radikal.ru/i206/1104/ee/165f3eae668d.jpg (http://www.radikal.ru)

iriwa
12.04.2011, 20:22
На скільки я знаю то пересаджують орхи коли ті відцвіли. Сухі і гнилі корінчики відстригають, а місця зрізу дезинфікують за допомогою зеленки, кориці або вугілля. Пересаджують переважно весною. У мене був такий випадок що приходилося пересаджувати ще квітучу орху бо були проблеми з корінчиками то вона майже вся після того обсипалася :( але зате врятувала квіточку і потім вона знову зацвіла.

Анютка
12.04.2011, 20:27
дякую за поради ;)