КПК

Показати повну версію : Кімнатні рослинки: догляд, поради

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

Florena
14.08.2011, 20:42
що потрібно робити щоб виросли більше ніж одна?
Я зверху накривала обрізаною пластиковою пляшкою (тобто робила такий собі парничок), то у мене було на одній три відгалудження, а на іншій два.

Roxie
15.08.2011, 08:56
Я зверху накривала обрізаною пластиковою пляшкою (тобто робила такий собі парничок), то у мене було на одній три відгалудження, а на іншій два.
як просто! я зрізала ще раз і спробую теж так зробити... потім відзвітуюсь )))

Meriroma
19.08.2011, 22:52
Дівчата, нещодавно в мене поселилися фіалки (звдячую Roxie), але листочки один за одним вкриваються плямками, хоч ніби доглядаю за ними як треба. Гляньте на фото, від чого це може бути і що робити?
http://s43.radikal.ru/i099/1108/b0/1db684affaa6.jpg
http://s009.radikal.ru/i307/1108/72/cdb68f230d1b.jpg

Roxie
20.08.2011, 09:39
мені здається що їм сухо..

Jupiter
20.08.2011, 09:59
А я чомусь схильна думати, що вони "залиті". Від того на корінчиках пішла якась хвороба. Ну, або грунт не підходить. Одним словом, рослинка хворенька. :(

arushka
20.08.2011, 10:04
листочки один за одним вкриваються плямками
Можливо на листки потрапила вода при поливі або фіалка стоїть на підвіконні з прямим сонячним промінням

Meriroma
20.08.2011, 11:09
Можливо на листки потрапила вода при поливі або фіалка стоїть на підвіконні з прямим сонячним промінням

вода точно не потрапляла, я за цим пильную, тай сонце світить у вікно вже після обіду, коли вже не таке палюче

Підливаю 2 рази в тиждень, стосовно грунту не знаю, бо отримала їх уже в такому грунті. Може вартує їх пересадити у інший грунт? Який їм потрібен?

Fanta
20.08.2011, 11:25
Продається спеціальна земля для фіалок, але в неї я додаю ще перліт і вермикуліт. Я б пересадила їх у менші горщики діаметром 5 см. Коли великі горщики росте коріння , а не рослина. Максимальний діаметр горщика для дорослої фіалки 10см.

Meriroma
20.08.2011, 11:52
перліт і вермикуліт

А що це таке? продається в квіткових магазинах?

Коли пересаджуватиму, то землю з корінців обтрусити чи ні?

Fanta
20.08.2011, 12:30
Основною властивістю перліту та вермикуліту є розпушування землі, щоб повітря легко проникало до коренів. Їх можна купити в Новій лінії , Практікері можливо є і в квіткових магазинах. Землю з корінців краще обтрусити.

---------- Додано в 12:30 ---------- Попередній допис був написаний в 12:12 ----------

Хочу показати вам кілька своїх фіалочок.
Ян Менует
http://s54.radikal.ru/i146/1108/d6/1a871b3fee19.jpg (http://www.radikal.ru)
Aca's Red Charmer
http://i013.radikal.ru/1108/99/3615cc31c06a.jpg (http://www.radikal.ru)
Морозна вишня
http://i038.radikal.ru/1108/43/1c60713b09a3.jpg (http://www.radikal.ru)

Meriroma
20.08.2011, 12:59
Хочу показати вам кілька своїх фіалочок

Краса неймовірна..........................і я такі хочу)):girl_wink:
Всьо, зараз іду по горщики, суміші тощо.

ashe
21.08.2011, 22:31
Моїй драцені дуже потрібна допомога!!!Ношу її вже по всій хаті, а вона всерівно скидає листя. Не встигне листочок вирости,як починає від кінця в’янути і відпадати.Стирчать одні стебла. Підкажіть, що з нею робити???

Nimfa
22.08.2011, 00:12
а вона все рівно скидає листя
ото в мене таке теж було з нею, а в мене ще вікна всі на схід, і я згадала що в моєї подруги вона стоїть взагалі в коридорі де немає вікон і вся така класна, росте. Тоді я взяла і собі поставила її на шафу в самий темний куток, і тоді аж драцена перестала скидувати листя і навіть кінчики не обсихають(але їх бризкаю водою постійно) . А я вже навіть думала що їй капець буде.

Meriroma
29.08.2011, 10:00
В суботу по розпродажу купила собі фаленопсис квітучий білого кольору, всі вихідні вичитувала на форумах про догляд, сьогодні зранку вирішила полити методом занурення, воду використовувала кипячену, теплу
Він правда по якості такий як на 50 грн - цвітонос один зламаний (помітила вже вдома), але квіти не завяли, коріння на тверду 3 (знизу з горшка висять такі висушені повністю), так і хочеться його пересадити і то все пообрізати, але мабуть ще не варто, як кажете? Фото поки не маю можливості додати
Ще купила цикламен, такий красивий, запах на всю кімнату, ніжно-рожевим цвіте, поділіться особливостями догляду:)

fotynasop
29.08.2011, 10:30
Моя дорогенька орхідея потішила мене через півтора року сну. Красуня вона в мене правда ж?
Це - початок цвітіння
http://s015.radikal.ru/i331/1108/d1/a40af92bc9ed.jpg

А це - всі бутончики в своїй красі
http://s40.radikal.ru/i088/1108/40/4ea1ae28ccc6.jpg

Roxie
29.08.2011, 10:35
Ще купила цикламен, такий красивий, запах на всю кімнату, ніжно-рожевим цвіте, поділіться особливостями догляду
я свій цикламен поливала в тарілочку практично кожен день, бо якщо поливати рідше - одразу опускає донизу квіти і листочки, то цвів він в мене з кінця вересня до початку лютого ))) крім поливу взагалі нічого більше йому не робила...

Meriroma
29.08.2011, 11:03
поливала в тарілочку практично кожен день
я вчора теж в тарілочку полила і бачу, що він відразу увібрав всю воду, треба сьогодні знову полити) і стільки ще має пупянків нерозкритих

fotynasop
29.08.2011, 11:15
так і хочеться його пересадити і то все пообрізати, але мабуть ще не варто, як кажете
Якщо вчора підливали, то поки що не варто пересаджувати. Та й взагалі я прихильниця пересаджування квітів десь тижня за 2 після купівлі (ну, що акліматизацію вазонок пройшов). А там, якщо є гниле коріння, тоді варто пообрізати все і пересадити, але після пересадки в новий грунт з півтора-два тижні не підливати. Словом, мусите спостерігати за квіткою і тоді побачите що й до чого. Нехай ваша орхідея вас тішить!

Meriroma
29.08.2011, 11:40
якщо є гниле коріння
та я б сказала, що воно навпаки висушене - тільки плівка, всередині корінці порожні, але є і багато зелених здорових коренів

Nimfa
29.08.2011, 12:42
Красуня вона в мене правда ж?
Ой, шо правда то правда!!! :girl_yes2:

aknelitta
29.08.2011, 13:27
так і хочеться його пересадити і то все пообрізати, але мабуть ще не варто, як кажете?
Ось непоганий сайтик знайшла, почитайте
http://www.flowersweb.info/orchids/practice/transplanting.php - пересадка орхідей
http://www.flowersweb.info/orchids/practice/watering.php - полив
http://www.flowersweb.info/orchids/experience/hotshower.php - гарячий душ
Я теж маю біленьку орхідейку, ще мені подарували на дн фіолетову і коричнувато-рожеву - краса!!!! Дуже ще хочу мільтонію!
http://s44.radikal.ru/i105/1108/d9/ad86f3ed8430.jpg - моя перша красуня

І ще одна моя красуня
http://i063.radikal.ru/1108/bc/b9cbeda6bac5.jpg

Meriroma
29.08.2011, 13:50
моя перша красуня

в мене точно така сама))
зараз буду читати джерела, що ви радите

---------- Додано в 13:50 ---------- Попередній допис був написаний в 13:46 ----------

Я теж маю біленьку орхідейку,

Ой, а вона в Вас не в субстракті для орхідей, а в грунті? і горщик не прозорий, а на всіх форумах це обовязкові вимоги...

aknelitta
29.08.2011, 15:32
Ой, а вона в Вас не в субстракті для орхідей, а в грунті? і горщик не прозорий, а на всіх форумах це обовязкові вимоги...

Так, вона вже так 3 роки росте, я просто досипала звичаного грунту по краях горщика. Я тоді була ще "зелена" в цьому питанні, тільки корінці залишила зверху. Вже наступні пересадила "по правильному". Але після цього я зрозуміла, що за орхідеями не є так складно доглядати, як пишуть.

Meriroma
29.08.2011, 16:30
не є так складно доглядати, як пишуть
і я надіюсь на це))

fotynasop
31.08.2011, 10:07
вона вже так 3 роки росте, я просто досипала звичаного грунту по краях горщика
А в мене як зовиця в звичайний грунт пересадила орхідею, всів квіти зів"яли та облетіли. Я за кілька днів як побачила, то пересадила в "правильний" грунт орхідею. Вона нам віддячила і на тих самих цвітоносах випустила ще квіти.

Oddly
05.09.2011, 10:41
SOS!
допоможіть, бо біда!
завелася якась біла зараза на деяких рослинках - особливо шкода мандарин, бо він так довго відростав з сухого патичка.
ще на красулі є.
я так думаю, що принесла з магазину з драценою.

купила якусь хімію - обприскую. поки не допомагає.

прочитала, що найкращий спосіб боротися - просто мити рослини щодня в проточній воді. але ж не допомагає. крім того, саме ці рослини постійно обприскувалися.

а взагалі, я не впевнена, що це павутинний кліщ - бо гугл зосім інші фото видає. може, мучнистий червець?
коротше, воно біле, маленькі білі волохаті крапочки, а як стала обприскувати інсектицидом - повилазили великі екземпляри - білі і з лапками і вусиками - брррр.
що це?
і який ефективний хімікат ще порадите (я купила perfect plant за порадою продавців, але він вже закінчився, а проблема ще є)?

likeangel
05.09.2011, 12:26
ефективний хімікат
сан майт допомагає від всього але ним треба обробляти на вулиці бо має страшенний запах.
а ті білі волохаті якщо роздавити часом не липкі?

---------- Додано в 12:26 ---------- Попередній допис був написаний в 12:04 ----------

воно біле, маленькі білі волохаті крапочки
щось мені здається що то личинки білокрилки щось таке
http://s16.radikal.ru/i191/1109/78/de2c1238804f.gif
Лучшее средство от белокрылки - это эмульсия бензилбензоата, которая продается в аптеке. Это средство нужно развести водой в соотношении 50 мл эмульсии на 1 литр воды и этим раствором опрыскивать растение.

Опытные цветоводы, которые на белокрылке "собаку съели" опрыскивают цветы водой из окурков. Окурки от сигарет замачиваются в ведре или любой другой емкости на 1-2 дня. После этого воду нужно процедить и можно начинать опрыскивать растение. Такое средство от белокрылки тоже очень эффективно.

Oddly
05.09.2011, 12:54
а ті білі волохаті якщо роздавити часом не липкі?
я не ризикувала їх давити )))

фото ніби схоже, але вони якісь біліші і волохатіші. і в мушки не перетворюються.
або, може, ще не встигли.

Опытные цветоводы, которые на белокрылке "собаку съели" опрыскивают цветы водой из окурков.
мабуть, треба йти створити тему "Куплю або прийму в подарунок недопалки". не піду ж я їх збирати

likeangel
05.09.2011, 17:24
мабуть, треба йти створити тему "Куплю або прийму в подарунок недопалки"
:girl_haha::girl_haha::girl_haha:

Яруська
05.09.2011, 17:32
треба йти створити тему "Куплю або прийму в подарунок недопалки". не піду ж я їх збирати
Найкраще, то купити пачку якого Бєломор каналу чи щось таке термоядерне і витрусити на літрову банку води той тютюн.
В мене колись схожа дрянь завелась, то виводила миттям господарським милом і тютюном з люльки.

Roxie
06.09.2011, 14:51
в мене щось схоже на павутинного кліща хотіло зжерти юку, то всі листочки протирала милом, декілька разів так робила.. і крім того частіше оприскувала (декілька раз в день)..

Ніколь
11.09.2011, 17:20
мою дефінбахію жере тля
http://s007.radikal.ru/i300/1109/fc/c8fdc4c1894a.jpg
по листочках повзає і чорна і біла ( чи то лічинки). Чим мені цю тлю істрєбіть? від чого вона появилась? бо цей вазон подарували мені недавно. на всіх інших рослинах ніколи ніяких шкідників не було, а тут.....переживаю аби на інші квіти не перекинулось.
А ще листочки нові не випускає, а ті що вже були трішки вилізші - повьяли....

likeangel
11.09.2011, 18:12
дефінбахію жере тля
дивно........сік диффенбахії ядовитий її не повинні їсти шкідники........колись бачила по ТВ що одна крапля ледь не вбила 10річну дитину

Ніколь
11.09.2011, 19:49
сік диффенбахії ядовитий її не повинні їсти шкідники........колись бачила по ТВ що одна крапля ледь не вбила 10річну дитину
я в курсі що ядивитий. Колсь мій папуга вкусив листочок дефінбахії - ледь не задихнувся, кашляв цілий день.
Ну але факт залишається, сволочі лазять по листочкам і жеруть, а там де пожрано залишаються прозорі не дирочки а така плівочка від листка.

Nimfa
11.09.2011, 23:33
дивно........сік диффенбахії ядовитий її не повинні їсти шкідники........

а в мене її щитовка їсть. Шкідникам по-моєму по барабану, вони б всьо з’їли:girl_cray:

Oddly
11.09.2011, 23:43
SOS!
допоможіть, бо біда!
я далі з тим самим

ота якась біла зараза знов повилазила!
я вже думала, що кінець.
забрала рослини в квартиру з балкону - виносила, бо хімія має запах ще той, та і шкідливо. а ночі вже холодні.
вже кілька днів чисті листочки були.
а сьогодні знов мало не впала - вилізло одне - біле, бридке і з довгими вусиками.
може, від тепла вилізло?

я от думаю, може, землю змінити? бо ж вони там могли позалишатися, хоч я і землю оприскувала.
та і пересаджувати мандарин - справа непроста і ризикована, може листя поскидати повністю, або загинути.

піду таки завтра за термоядерними сигаретами ще... хоча, якщо хімія не допомогла...

Roxie
12.09.2011, 10:45
на всіх інших рослинах ніколи ніяких шкідників не було, а тут.....переживаю аби на інші квіти не перекинулось.
поставте її кудись подалі від інших вазонів, на час поки її не виведете... я колись з магазину принесла фіалку зі слимаками в грунті!.. була в шоці, бо навіть не думала що звичайні слимаки можуть водитись у вазонах... а то ще й з магазину!! одразу пересадила фіалку і поставила її саму, щоб якщо б якийсь слимак і залишився то не переліз на інші квіти... і юку відставляла убік, коли була заражена.. але, на щастя, все обійшлось..

Fanta
12.09.2011, 12:15
Ніколь це не тля, а трипси. Ті гади все їдять. Вони зявляються від надмірно сухого повітря. Рослину треба обприскувати водою. Купи Актару і обприскай нею дифенбахію
2 - 3 рази з інтервалом 5 днів.

Logos
21.09.2011, 17:16
Дівчатка порадьте як доглядати за жасмином, мені нині подарили, а я нічого про нього незнаю

likeangel
21.09.2011, 17:25
жасмином
любить яскраве розсіяне світло, попити достатньо і оприскування ( зі свого досвіду пишу)

Женічка
24.09.2011, 11:01
привіз мені муж камбрію. от тільки забув, що хотіла я фаленопсіс :) чоловіки чоловіками :)
дівчатка з досвідом, наскільки догляд камбрії відрізняється від догляду за фаленопсісом? читаю читаю, особливостей як таких не бачу. моєливо, хтось зі свого досвіду скаже.
http://s50.radikal.ru/i129/1109/9b/ad87ef970be7.jpg

Meriroma
26.09.2011, 11:02
А я вчора в Новій лінії придбала відцвившого фаленопсиса за 30 грн. Загальний стан на 4+, але хочу сьогодні пересадити і знайшла дуже наглядні поради щодо пересадщування - http://www.vashsad.ua/forum/posts/404/2/

Ніколь
26.09.2011, 11:18
Ніколь це не тля, а трипси. Ті гади все їдять.
Прочитала з запізненням. Це дійсно вони судячи з фото в неті. Вчора обприскала децисом, і ніфіга. На каллі лазили такі самі бежеві - то ніби немає вже. А на дифенбахії і далі лазять і жеруть.
Піду за актарою, спробую.

Meriroma
26.09.2011, 19:23
В мене цикламен щось чахне остаточно, вже більше жовтих листків ніж зелених і квітки всі повяли. З чого б це?

marfa
27.09.2011, 00:17
SOS!
допоможіть, бо біда!
Судячи з опису то це "Мучнистий червець " Дрібні комахи, покриті білим пушком. Збираються великими колоніями на стеблах і листі багатьох кімнатних рослин. При сильному ураженні листки в'януть, жовтіють і обпадають. Уражені місця протирають вологою ганчірочкою або ваткою, застосовують щотижневе обприскування.
На рахунок пересажування не скажу, варто чи ні...у моєї свекрухи таке ж орхідеями...поки в процесі лікування ...
є ще такі методи лікування ...... поражением в легкой форме несложно справиться. Мягкой щёточкой или ватным тампоном, смоченным в мыльной воде, очистить растение от червецов и образуемых ими белых ватообразных выделений, а затем провести трёхкратное опрыскивание с интервалом в 7-10 дней раствором зелёного мыла (10-15 г на 1 л воды), табачным настоем, настоем чеснока или отваром цикламена. Хороший эффект дает спиртовая обработка или обработка аптечной настойкой календулы.

При сильном поражении кроме уничтожения вручную, опрыскивайте с интервалом в 7 дней одним из следующих препаратов: тиофос, "Актелик", "Вертимек", "Нурелл-Д", "Фозалон", "Фитоверм", фосфамид, метафос (высокотоксичен). Возможно, придется испробовать несколько разных препаратов и выбрать наиболее эффективный.

Roxie
27.09.2011, 07:47
В мене цикламен щось чахне остаточно, вже більше жовтих листків ніж зелених і квітки всі повяли. З чого б це?
якщо поливаєте кожен день у тарілочку (тобто йому не сухо), то значить він відцвів.. тепер йому потрібна пересадка, період спокою і якщо все йому сподобається, то зацвіте знову..

після того як мій відцвів - я його викинула, бо цибулина загнилась..

MorsImmortalis
27.09.2011, 12:43
принесла на роботу два вазонки. і кинулась мені якась зараза. мусила обрізати гіменокаліс,бо листки жовтіли і були дрібні чорні цятки. я їх і милом намазувала.та не помогло.

Meriroma
27.09.2011, 14:06
якщо поливаєте кожен день у тарілочку (тобто йому не сухо), то значить він відцвів.. тепер йому потрібна пересадка, період спокою і якщо все йому сподобається, то зацвіте знову..

поливаю кожен день в тарілочку. Але якщо вже відцвів, то чому листя жовтіють?

Roxie
28.09.2011, 14:26
Але якщо вже відцвів, то чому листя жовтіють?
я не спец в цикламенах, але думаю тому, що то нормально.. відцвів, листя пожовтіли, період спокою, а тоді з цибулини наново відростають і листки і квіти..

а я хочу похвалитись: вже маю фітонію і селагінеллу ))) декілька сторінок перед тим писала що хочу ці рослини.. маю 2 види фітоній - червону з широкими листочками і біло-зелену з вузенькими..

а селагінелу минулого тижня купила таку нещасненьку і взялась її виходжувати.. цікаво чи з цього щось вийде.. я про неї мріяла ще з минулого року, але все ніяк не могла натрапити в магазинах... а то одна бідненька мене аж зачекалась )))

Ніколь
28.09.2011, 15:29
Піду за актарою
як виявилось актарою не можна обприскувати рослини які потім знаходитимуться у житловому приміщенні. Порадили в спец. магазині препарат фітоверм - от я тим гадам днями травлю влаштую :girl_devil:

Roxie
03.10.2011, 10:40
ось що я знайшла про фен-шуй кімнатних рослин

Фэн-шуй, или "ветер и вода", - древнее китайское искусство и учение о жизни человека в гармонии с собой и окружающим миром. "Фэн" можно уподобить потоку энергии, который, как ветер, проносится над головой, а "шуй" - это вода, которая содержится в земле и питает ее.

Цель фэн-шуй - добиться усиления положительной энергии помещения, что в свою очередь даст нам, людям, гармонию, благополучие, преуспевание, здоровье, счастье и богатство. Среди прочих методов растения являются одним из средств активизации и гармонизации помещений.

При подборе растений для Фэн-шуй жилых комнат обязательно нужно учитывать размер и форму растения. Растения с острыми листьями содержат больше Ян и заставляют энергию Ци двигаться быстрее. Растения с округлыми листьями больше отражают качества Инь. Впечатление, которое производит растение, зависит также от того, растет ли оно прямо вверх (Ян), стелется или свисает (Инь), насколько оно ветвится. У цветущих растений нужно принимать во внимание их окраску.

Позитивной энергетикой, согласно фэн-шуй, обладают следующие горшечные растения: Апельсиновое или лимонное дерево (различные виды Citrus), Толстянка древовидная, Церопегия Вуда, Маранта, Фикус, Циссус, Цикламен, альпийская фиалка, Цветущие бегонии, Бугенвиллея, Амариллис, гиппеаструм, Герани, Кальцеолярия, Камелия, Хризантема кустовая и горшечная хризантема, Китайская роза или "цветок любви".

Герань, азалия, бегония помогают добиться личного успеха и закалить характер. Герань смягчает энергию агрессии, гнева и помогает развить чувство юмора, а это всегда полезно при любом общении. Азалия необходима тем, кто боится взяться за ответственное дело. Подсознательно влияя на человека, растение укрепит его чувство уверенности. Бегония упорядочивает общение, не позволит разговору превратиться в болтовню, придаст медлительному тугодуму быстроты и сообразительности.

Персидский цикламен и узумбарские фиалки способствуют материальному достатку и поддерживают силы владельца. Мягкотелым и поддающимся влиянию людям цикламены придают самостоятельности. Белые фиалки успокаивают чрезмерные эмоции, голубые - помогают раскрыть творческие способности, фиолетовые - достигнуть взаимопонимания и взглянуть на проблемы философски.

Традесканции, папоротники, перистые пальмы, плющи помогают поддерживать дружеские отношения между людьми. Традесканция, несмотря на все суеверия, не даст превратиться вам в завистники или сделать трагедию из пустяка. Папоротник максималистам помогает обрести чувство меры и не потерять голову, развить чувство такта и отделить капризы от желаний. Пальмы организуют людей. Плющ снимает эмоции зависти и обиды.

Сохранить теплые отношения в семье и улучшить атмосферу между родственниками помогут алоэ и агавы. Алоэ сгодиться не только лечебное "бабушкино", но и любая декоративная форма.

Помочь в любви и творчестве могут бальзамины, китайская роза, зантедесхия. Китайская роза превращает энергию лени в энергию творчества, нейтрализует агрессию того члена семьи, кто пытается установить свою абсолютную власть. Особенно нужна она людям, которые постоянно чем-то не удовлетворены.

Мужчинам придает мужественности, женщинам - независимости. Зантедесхия бережет семейный союз, придает уверенность и помогает обнаружить свои чувства тому, кто раньше этого боялся. Бальзамин создает теплую, благожелательную атмосферу, сглаживает напряжение.

Ройциссус и монстера укрепляют здоровье, наделяют разумностью помогают развить интеллект. Ройциссус, к тому же, в любых условиях нейтрализует действия тех, кто помешан на чистоте. Монстера упорядочивает мысли, помогает четко их формулировать, сдвигает с мертвой точки консерваторов.

Помочь наладить мир между партнерами могут хризантемы и кодиеум. Хризантема особенно хороша людям, у которых никак не наладится баланс между разумом и чувствами. Она рассеивает атмосферу сомнений, дает покой, развивает характер: женщине придает женственности, мужчине - мужественность, обоим - нежности.

Помогает преодолеть эгоизм и прислушаться к мнению другого. Кротон успокаивает перегруженную творческими идеями голову. Тинэйджеру кротон придаст уверенность, а это застрахует от попадания в плохую компанию.

Кактусы нейтрализуют ярость и гнев, и нужны там, где характер человека непредсказуем. Они так же успокаивают обидчивых и не дают вынашивать планы мести. Кактусы помогают не концентрироваться на переживаниях и подключать к эмоциям логику. Драцена не дает впасть в пессимизм и погрузиться в самоедство. Успокаивает суетливых, помогает добиться стабильной прибыли в бизнесе.

Особенно хороши рядом с детьми лимон и сансевьеры, так как развивают любознательность и усиливают тягу к познанию. Лимон повышает активность и самостоятельность. Сансевьеры избавляют от грубости.

Помогают успешно справляться с работой, и просто необходимы в кабинете любого начальника юкки и фикусы. Собраться с силами в трудную минуту, создать нужную атмосферу для доверительных разговоров, быть уверенным в себе поможет юкка в вашем кабинете. Фикус развивает энтузиазм и поможет сосредоточиться на главном.

Маранта и пуатсеттия стимулируют к поиску нового и хороши там, где много ярких личностей, стремящихся к лидерству. Люди перестают мешать и подавлять друг друга, потерявшие смысл жизни находят его вновь и бизнес начинает приносить быстрые прибыли. Пуатсеттия дает радость общения, помогает определиться в профессии и открыть в себе новые яркие качества.

Отвлечь от бытовых проблем и найти в жизни духовные цели вы сможете, если рядом растут орхидеи и циперусы. Орхидеи вдохновляют и стимулируют творчество, помогают выйти из депрессии. Темно-красные орхидеи прогоняют лень и апатию. Циперус избавляет от пустой болтовни, хитростей и обмана.

Растения не только украшают интерьер. Прислушайтесь к себе, и заведите растение, которое сможет стать для вас или ваших близких дополнительным источником радости.

джерело (http://office-flora.com.ua/flora/article_info.php/articles_id/41/article/Fyen-shui-komnatnyh-rastenii)[COLOR="Silver"]

sofka08
03.10.2011, 14:29
Дівчата виручайте,мама залишила на мене кучу рослин кімнатних, а я не знаю як доглядати і як вони називаються....підкажіть хто зна.....[URL="

1http://s57.radikal.ru/i157/1110/e4/c4cf7f8a3b56.jpg
2http://s03.radikal.ru/i176/1110/b9/c29ca085ad8e.jpg
3http://s05.radikal.ru/i178/1110/b5/d58f225eea98.jpg
4http://s16.radikal.ru/i190/1110/57/be0a45f1038b.jpg
5http://s11.radikal.ru/i184/1110/c6/def783f74ab6.jpg
6http://i056.radikal.ru/1110/37/93c67cf6ea5f.jpg
7http://i065.radikal.ru/1110/0f/2e985f1a1b9b.jpg
8http://s008.radikal.ru/i304/1110/eb/fcfacd8416e5.jpg
9http://s49.radikal.ru/i125/1110/b0/9858503ec9f5.jpg
10http://i042.radikal.ru/1110/5f/4edced4cbac0.jpg
11http://i066.radikal.ru/1110/70/5f1aec7e7c4e.jpg

Roxie
03.10.2011, 20:21
1. Фікус бенджаміна
2. Монстера
3. Фінікова пальма
4. Драцена маргінанта
5. Орхідея
6. не знаю (((( (подібне на величенький сіянець якоїсь пальми, можливо фінікової)
7. Кротон
8. Фікус (забула як цей вид називається, такий як бенджаміна, але менші листочки)
9.Драцена маргінанта
10. ---
11. Хамедорея елеганс

якщо рослини залишили ненадовго під Вашу опіку - золоте правило "Не залити!".. поливайте в міру підсихання грунту.. приблизно 2 рази в тиждень і не багато.. краще менше води і частіше, ніж багато і рідко...

якщо рослини будуть з Вами декілька місяців - шукайте детальніше в неті.. інформації достатньо..

sofka08
04.10.2011, 09:50
Roxie
ого...Дуже ВАМ ДЯКУЮ за корисну інфу ...дуже допомогли...зараз запишу собі всі назви і буду в неті шукати про догляд!

Roxie
05.10.2011, 10:51
Roxie
ого...Дуже ВАМ ДЯКУЮ за корисну інфу
та нема за що ))) чесно кажучи трохи сумніваюсь в №8, але думаю що це таки той фікус, про який я думаю...

La esposa
05.10.2011, 10:59
sofka08 (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=27351), дуже прошу.... орхідею Фаленопсис не загубіть.. бо вона у вас вже в трохи такому... нездоровому стані.. краще поливайте занурюванням до половини на 5-10 хвилин в теплу (дуже теплу) водичку, потім витягнете, і хай ще з півгодини у ванні постоїть - стече, а заодно і відійде від тепла. Аж тоді можна заносити до кімнати (тим більше, якщо у вас не ввімкнене опалення), і після того не поливати днів 10. Як увімкнуть опалення, схема буде трохи іншого, але фаленопсис ліпше пересушити, ніж дати зігнити.
Але при нагоді перевірте йому коріння, якщо не вмієте, то попросіть когось, хто знає, бо видається, що там все якось нездорово..
і ніякої води в тарілочку!!
дякую, що вислухали мій істеричний крик :girl_crazy:

---------- Додано в 10:59 ---------- Попередній допис був написаний в 10:58 ----------

п.с. більшість фікусів з малими листками - є фікусами Бенджаміна, перший схожий на Наташу або Ніколь (то види такі :))

Raven
05.10.2011, 11:27
http://s013.radikal.ru/i323/1110/b0/f9a4e15b9a90.jpg
То моя орхідея, почала цвисти паскуда тільки тоді, коли пообіцяла, шо той штурпак викину нафіг, хай місця не займає даром на підвіконні. Подарували його нам на весілля, коли приїхала з моря, воно вже відцвило. Тепер її чекає операція Х, тре пересадити, вже купила горшок прозорий і опілки. Підскажіть будь-ласка, як то зробити, а то чує моє серце, шо то в останнє вона в мене доцвітає.:girl_crazy:

La esposa
05.10.2011, 11:56
А якої фракції кору маєш? якщо з мішка, готову - то тільки для наземних орхідей (навіть якщо там написано для фаленопсиса). Фаленопсис треба саджати в чисту кору, без моху та іншої трухи. В ідеалі - піти в ліс, знайти повалену сосну і обдерти :) а в домашніх умовах - перебрати купований субстрат, вийняти з нього всі кусочки кори, решту викинути заховати для цимбідіума :)

Raven
05.10.2011, 13:08
треба саджати в чисту кору, без моху та іншої трухи
Дякую, а то я дивлюся, що в тому кульку забагато всякого.

Meriroma
05.10.2011, 13:34
То моя орхідея
ДУЖЕ гарна, скільки ж в неї цвітоносів - 3?
Підскажіть будь-ласка, як то зробити,

я трохи вище давала ссилку, там дуже гарно і наочно все описано

Raven
05.10.2011, 13:49
скільки ж в неї цвітоносів - 3?
Так три. Дякую.

Roxie
05.10.2011, 20:52
sofka08, дуже прошу.... орхідею Фаленопсис не загубіть.. бо вона у вас вже в трохи такому... нездоровому стані..
і мені вона здалась дуже підозрілою... чесно кажучи - орхідей не маю, тому за ними не вмію доглядати... здається мені що за ними занадто складно доглядати...
я люблю простенькі )) драцени, юки, фікуси, фіалки... моя слабкість - пальми, але теж вибираю непримхливі.. от тільки недавно сподобалась мені селагінела, я її купила, але бачу, що в догляді вона таки складна.. треба її в банку посадити, бо пропаде, бідолашка...

---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:51 ----------

а хто має зелено-білу фітонію з широкими листочками? обміняю на зелено-червону, або зелено-білу з вузькими листочками...

Roxie
07.10.2011, 19:44
а ще дуже хочу трохи ампельних (звисаючих) собі розвести... може хтось поділитись?

Stanislava
12.10.2011, 14:17
Дічата маю 2 питання: 1- в мене на орхідеі, на патичку виросли 2 малі листки???? 2-хто має на продаж цитрусові щеплені вазони? Або де мож придбати?

Meriroma
12.10.2011, 14:51
Дічата маю 2 питання: 1- в мене на орхідеі, на патичку виросли 2 малі листки????
Я щось питання не розумію)), виросли, то тіштеся - це дєтка.

likeangel
12.10.2011, 16:06
цитрусові щеплені вазони? Або де мож придбати
бачила біля нового ЦУМу в котромусь з магазинчиків на базарі

tasha
12.10.2011, 16:29
орхідею Фаленопсис не загубіть.. бо вона у вас вже в трохи такому... нездоровому стані.. краще поливайте занурюванням до половини на 5-10 хвилин в теплу (дуже теплу) водичку, потім витягнете, і хай ще з півгодини у ванні постоїть - стече, а заодно і відійде від тепла. Аж тоді можна заносити до кімнати (тим більше, якщо у вас не ввімкнене опалення), і після того не поливати днів 10. Як увімкнуть опалення, схема буде трохи іншого, але фаленопсис ліпше пересушити, ніж дати зігнити.
Але при нагоді перевірте йому коріння, якщо не вмієте, то попросіть когось, хто знає, бо видається, що там все якось нездорово..
і ніякої води в тарілочку!!

маю дома чотири Фаленопсиси, але з ними так не бавлюсь. Прочитала про те як потрібно доглядати і аж мачухою себе почала почувати. Вони у мене стоять у тих прозорих горщиках, з випуклостю на дні і там є водичка. А корні зверху і листочки просто оприскую, двом Орхідейкам уже більше двох років, цвітуть без перестанку, навіть не маю коли їх пересадити у більші горщики. Ще дві свіжі, але теж цвітуть. Може вони у мене спартанці?

Дівчатка, а хто знає де можна придбати орхідейку міні? Хочу таке чудо придбати, колись бачила в Епіцентрі, але то було давно вже.

---------- Додано в 16:29 ---------- Попередній допис був написаний в 16:25 ----------

Ось, навіть фото знайшла, правда лише одна

http://s008.radikal.ru/i304/1110/50/f470d737c261.jpg[/URL][/IMG]

Meriroma
12.10.2011, 19:55
де можна придбати орхідейку міні
Тиждень тому бачила в епіцентрі, ще раніше в Новій лінії, на шуварі в квітковому дешевше можна купити. Ціна в районі 70 грн.

Nataljchuk
16.10.2011, 22:21
Дівчатка мені чоловік подарив орхідею, я дуже втішилась, але не довго... :girl_sad: вона розпустила бутончики, але вони позасихали всі, поставила її на вікно але щоб вона не змерзла бо може трошки дує, і підливаю я її, як бачу що кора суха то набираю в банячок води відстояної, і ставлю її на 40 хв. ну і в неї один листочок пожовтів я в розпачі підскажіть, що мені з нею робити дуже хочу врятувати квітку не можу без сліз дивитись на неї???

fanet
17.10.2011, 09:27
Подивіться в якому стані коріння... можливо її погано доглядали в місці продажу... і ви не винні...
але також заберіть її подальше від опалювальних приладів і прямого сонця (з південної сторони краще не ставити)...

Meriroma
17.10.2011, 09:31
що мені з нею робити

Листочок може жовтіти від старості, якщо це самий нижній - нічого страшного. Якщо бутончики позасихали, то це може бути як результат стресу...або чоловік придбав її десь на базарі коли вже похолодало, або як переносив вони змерзли. В будь-якому разі треба дивитися що буде далі, а краще показати фото.
Я свої орхідеї поливаю не тільки відстояною водою, а такою добре теплою і влаштовую гарячий душ раз на два тижні, але вам поки з таким не раджу експериментувати.

Nimfa
17.10.2011, 11:25
А я свою орхідейку поливаю водою з акваріуму (після чищення), вона і тепла і відстояна і має багато органіки,а для квітів то добрива.

Nataljchuk
17.10.2011, 11:44
Дівчатка я була її поставила на тумбочку біля вікна де нема прамих променів сонця, але нажаль вона далі засихала. Пізніше я її поставила на стіл теж саме, а тепер я її поставила прямо на вікно бо прочетала,що це перша ознака що їй не хватає сонця. І листочок самий нижній пожовтів прийду додому зроблю фото. Може її поставити на кухню??? І скажіть її потрібно підливати теплою водою?

aknelitta
17.10.2011, 14:40
Дівчатка, а хто знає де можна придбати орхідейку міні? Хочу таке чудо придбати, колись бачила в Епіцентрі, але то було давно вже
Вчора бачила в "новій лінії". Вперше їх побачила.

Nimfa
17.10.2011, 15:13
І скажіть її потрібно підливати теплою водою?

треба теплою

iriwa
17.10.2011, 19:45
треба теплою
Не обов"язково. Чередування теплого і холоднішого стимулює цвітіння. Я за свої орхідеї не переймаюся, якою полию - такою і буде.
А ще я в суботу купила на розпродажі 2 цимбідіума :) Пересадила, тепер виходжую. Тішусь як мала дитина цукеркою :)

fotynasop
20.10.2011, 12:56
треба теплою
А я свої переважно холодною (ну такою майже кімнатної температури, з фільтра) підливаю. І одна зацвіла (див фото на попередніх сторінках), а до того майже 1,5 року ні гу-гу від неї. А друга випустила новий цвітонос. Третя (також давала фото коли вона обпалилась-пересохла) і всі квіти повідпадали тепер на тих самих цвітоносах повипускала зі сплячих почок маленькі цвітоносики і от-от зацвіте гарнесенькими білими квіточками.
Єдине що я роблю - то інколи "розмовляю" з ними. Кажу, які вони в мене гарні, і як я їх люблю. Тепер вони відповідають мені взаємністю, що дуже приємно.
І хотіла запитати: якось одна знайома сказала мені що не можна ставити дві орхідеї на одне підвіконня, бо одна буде цвісти, а інша ні. Чи це правда? Хтось експериментував з таким? Чи це чергова вигадка-забобон?

Raven
20.10.2011, 13:44
то інколи "розмовляю" з ними
Гии, я теж з ними розмовляю. Тільки пообіцяла, шо викину, одразу позацвитали.
Хтось експериментував з таким? Чи це чергова вигадка-забобон?
Дурня, нормально цвітуть.

iriwa
20.10.2011, 14:18
Хтось експериментував з таким?
Повна брехня. У мене на підвіконні 6 орхідей, і ттт все ок

Meriroma
21.10.2011, 12:19
А мої дві реанімовані орхідейки випустили по новому листочку після довгого простою без ознак життя, а також мої фіалки-дєтки від однієї форумчанки, які їхали до мене зі Стрия і на які я вже і не надіялася, бо всі листочки пропадали один за одним тепер повипускали нові здорові листочки і ростуть птихенько:girl_tender:

iriwa
21.10.2011, 13:11
Дівчатка, віддам у добрі руки фіалку, класичну, фіолетову, зараз цвіте, в 1 горшочку 2 корчики. Може комусь треба.

Nataljchuk
21.10.2011, 15:17
Дівчатка скажіть будь-ласка, а теплий дуж для орхідеї то взяти поставити її вану, і лити теплою водою на листочки, і вода може попадати на корні? І скільки часу полив має тривати?

Roxie
21.10.2011, 18:31
а також мої фіалки-дєтки від однієї форумчанки, які їхали до мене зі Стрия і на які я вже і не надіялася, бо всі листочки пропадали один за одним тепер повипускали нові здорові листочки і ростуть птихенько
а в мене від тої ж форумчанки листочки прийнялись, тільки-тільки проклюнулись малесенькі росточки...

iriwa
21.10.2011, 19:15
і лити теплою водою на листочки, і вода може попадати на корні? І скільки часу полив має тривати?
Так, ставите у тазик і з душу поливаєте і по корінцях і по листочках. Під малим напором то все робиться. Налиєте води на 3\4 горшка і квасите квітку. Після душу ОБОВ"ЯЗКОВО салфеткою промокнути всі пазухи квітки і точку росту.

Meriroma
21.10.2011, 19:29
тільки-тільки проклюнулись малесенькі росточки...

у мене також, я пишу...
тепер повипускали нові здорові листочки і ростуть птихенько

і з душу поливаєте і по корінцях і по листочках

я трошки не так роблю: я ставлю в піддом душу і оприскую гарячою водою з бризгалки по цвітоносах, листках і корінні, далі протираю пазухи і залишаю в ванній на деякий час

Florena
23.10.2011, 16:36
Трішки моїх кімнатних улюбленців
http://i020.radikal.ru/1110/98/5b3dfcace010.jpg http://s017.radikal.ru/i404/1110/4f/7f1663bead99.jpg
http://s42.radikal.ru/i096/1110/07/614fd7b62737.jpg

bilo4ka
23.10.2011, 16:49
Раз мова пішла про фіалки похвалюся своїми:girl_claping:

http://s57.radikal.ru/i155/1110/a3/02d27aa000a7.jpg
http://s017.radikal.ru/i404/1110/e6/e38ab40e05da.jpg
http://s011.radikal.ru/i315/1110/35/2687c0993c6f.jpg
http://s017.radikal.ru/i431/1110/96/b40b1129ba47.jpg

aknelitta
23.10.2011, 17:11
Краса! Я раніше якось спокійно відносилась до фіалок.... чи то просто попадались звичайні, і за ними мало доглядали, і вони мало цвіли, але якось в мені подарували фіалочку, і я вних закохалась..... Цвітуть фактично постійно.... І я б тепер б зібрала всі сорти, так мені подобаються, але вже нема куди складати квіти..... А ще в мене на одному вікні стоять орхідеї, а між ними квітуть фіалки - красота.....:girl_claping::girl_in_dreams:

MakarOnka
23.10.2011, 17:41
похвалюся своїми
Краса неймовірна,деякі види вперше бачу:girl_claping:

А ще в мене на одному вікні стоять орхідеї, а між ними квітуть фіалки - красота.
В мене аналогічно на кухонному вікні

zlatovlaska
23.10.2011, 17:48
похвалюся своїми
А як щодо поділитись (3 і 4 фото)?:girl_wink:З мене чоколяда
Маю лише такі як на першому фото у Вас, 3 кущики.

У мене трагедія. Фаленопсис мій вкляк. Я його вичухувала з квітня,- не вдалось. Бачу другий починає чахнути, листя поморщилось чомусь. Підживляю, душом поливаю, періодично переставляю в холодніше і тепліше місце (вичитала, що так краще ростуть). Що б це могло бути?

bilo4ka
23.10.2011, 18:06
на фото сорти:
Космическая легенда (Архипов)
Парниковий еффект
Fickle Flirt (SORANO)
РС-Брусничный Сироп

А як щодо поділитись (3 і 4 фото)?
З мене чоколяда
приїжджайте - вскубну)

Roxie
23.10.2011, 20:42
Раз мова пішла про фіалки похвалюся своїми я марю про такий вид як у Вас на 2 фото... можете теж вщипнути? :kiss:

bilo4ka
24.10.2011, 09:41
Обскубуть мої фіалки бачу наніц:girl_haha: або мене за банять за комерційну рекламу:connie_pull-pigtail

http://i054.radikal.ru/1110/3d/e7074ccfd1e5.jpg (http://www.radikal.ru)

OlgaSoroka
24.10.2011, 14:04
Раз мова пішла про фіалки похвалюся своїми
У мене мрія: посадити в один довгий горщик видів 5-7 фіалок.Й коли це здійсниться?(((

iriwa
24.10.2011, 14:36
по цвітоносах
По цвітоносах не можна, а якщо там є квіти то тим більше, бо скоро зав"яне і відсохне.
Бачу другий починає чахнути, листя поморщилось чомусь. Підживляю, душом поливаю, періодично переставляю в холодніше і тепліше місце
Напевно залили, скорше за все проблема з корінням. А переставляти не можна. Квітка має окліматизуватися в 1 місці. А перепади температури мають бути природніми. Влітку я свої квіти тримала при відкритому вікні, тож перепади між денною і нічною температурою були добрі.

fotynasop
24.10.2011, 15:36
Уявляєте, на моїй красуні-орхідеї чомусь враз прив"яли майже усі квіти. Чому - гублюсь у здогадах, бо стояла вона весь час в одному місці, підливаю як і раніше, та й температура в хаті ніби не є занизька, щоб вона де перемерзнути могла (а про зависоку і говорити годі, бо живемо в приватному будинку і самі опалюємо, тож зараз трохи економимо). Думала, може вже час, але вона лише місяці 3 як цвіте, інші і довше тримались, а тут раз - і практично всі квіти похилили свої голівки. Що це може бути, а?

MakarOnka
24.10.2011, 15:59
тут раз - і практично всі квіти похилили свої голівки. Що це може бути, а?
В мене так було,швидше за все квіти вже своє віджили,змиріться:girl_wink: і чекайте нового цвітіння

iriwa
24.10.2011, 16:47
швидше за все квіти вже своє віджили,змиріться
Теж так подумала, якщо нема інших видимих ознак якоїсь недуги

zlatovlaska
24.10.2011, 18:16
Мій чахнучий фаленопсис, що з ним? Той, що викинула, починав так само гинути...
http://s014.radikal.ru/i328/1110/f2/c19a65f55fc8.jpg (http://www.radikal.ru)
http://s017.radikal.ru/i418/1110/dd/68ce2c5466d0.jpg (http://www.radikal.ru)

Meriroma
24.10.2011, 19:35
Мій чахнучий фаленопсис, що з ним?

Можливо причина в горщику, він скляний і не має дирок для вентиляції, коріння не дихають, їм бракує кисню як на мене

---------- Додано в 19:33 ---------- Попередній допис був написаний в 19:29 ----------

По цвітоносах не можна, а якщо там є квіти то тим більше, бо скоро зав"яне і відсохне.
Не можна, щоб відразу оприскування сонечко попадало, а так не згідна, перечитала весь форум Ваш сад на тему орхідей і зробила висновок, що можна на квіти також і потримати потім в ванні ще деякий час (вони люблять такі умови - вологість, пара, тепло)

---------- Додано в 19:35 ---------- Попередній допис був написаний в 19:33 ----------

чомусь враз прив"яли майже усі квіти. Чому
вони дійсно просто відцвіли, не всі орхідеї цвітуть пів року, це в них індивідуально, або ще як варіант сквозняк

masjaka
24.10.2011, 19:37
Дівчата, підкажіть, а то я в квітах нічого не тямлю. Подарували мені 1,5 роки назад вазон, типу "пальма". Він гарно ріс. А зараз земля де не де вкрилась такою білою наче плісінню-мохом.Це мабуть шкідливо для вазонка? Його потрібно пересадити?Як?

Meriroma
24.10.2011, 19:40
починав так само гинути...
Моя вам порада - не чекати повної загибелі, а діяти: вийняти з цього горщика, промити в теплій воді під краном (десь сторінку-дві назад я давала ссилку, де наочно показано як пересадити орхідею), кору можете взяти туж, якщо не маєте нової замість горшка - прозоре відерко від морозива, зробити в ньому якнайбільше дирок в боках і на дні, нагрівши цвях або щось таке. Якщо є гниле чи сухе коріння, обрізати його до живого і продизинфікувати зрізи зеленкою - залишити орху сохнути на ніч. Зранку посадити в новий горщик і перший раз полити за 4 дні оприскавши кору. Далі побачите, думаю оживе.

iriwa
24.10.2011, 19:57
перечитала весь форум Ваш сад на тему орхідей
Ви читайте не ваш сад, а профільні форуми. Наприклад форум Київського клубу любителів орхідей чи Російського - орхидеї ру. Я маю 11 орхідей, маю досвід як хороший так і поганий. Я не вважаю себе суперпрофі, але знаю що говорю і поганого не пораджу

---------- Додано в 16:57 ---------- Попередній допис був написаний в 16:49 ----------

Якщо я правильно бачу бо фотки не чіткі
Цитую з форуму
http://s017.radikal.ru/i421/1110/00/3aabc1f047e0.jpg
ВОЗМОЖНЫЕ ПРИЧИНЫ:
- Повреждена корневая система растения
- Сильный перегрев корневой системы и растения в целом

- Сильное атрофирование тканей

- В период критического недостатка влаги (при регулярном перегреве или во время реанимации) клетки растений обезвоживаются и разрушаются, что приводит к атрофированию некоторых участков листьев.

- Поражение прозрачными или паутинными клещами

Meriroma
24.10.2011, 19:58
Я не вважаю себе суперпрофі, але знаю що говорю і поганого не пораджу

прийму до уваги, а
Я маю 11 орхідей,

валивий аргумент:d23:
До речі, маєте виходені орхідеї чи придбали квітучі? Я маю дві орхідеї, але обидві були придбані в плачевному стані, одну пересадила, з іншою ще думаю, бо ростить новий листочок (пересаджена буквально за два тижні також випустила листочок, корінець новий і вчора зауважила щось схоже на прорізаний пагон - на корінь не схоже)

пішла читати форуми...

форум Київського клубу любителів орхідей чи Російського - орхидеї ру

iriwa
24.10.2011, 20:02
він скляний і не має дирок для вентиляції, коріння не дихають, їм бракує кисню як на мене
Він не скляний, а пластиковий, маю такі самі. Кисню хватає бо грунт не земля а повітряпроникна кора, вугілля і тд, квітка має повітряні корені, так що 100 процентів не задихається. Щодо дірок то може господиня їх зробила знизу, якщо так то все ок.

---------- Додано в 17:02 ---------- Попередній допис був написаний в 17:00 ----------

З 11 квіток лише 2 куплені квітучими. Це від чоловіка. Решта уцінки з магазинів. Без квітів, дехто без коріння.

Meriroma
24.10.2011, 20:08
Срок регистрации домена orchidee.ru закончился :girl_in_dreams:

---------- Додано в 20:08 ---------- Попередній допис був написаний в 20:04 ----------

Решта уцінки з магазинів. Без квітів,
Ви вже дочекались від них цвітіння? Бо моя одна біла, а інша поки невідомо - не можу вже дочекатися, кожен день розглядаю чи чого нового не зявилося.:girl_haha:

iriwa
24.10.2011, 20:20
От вам форуми що підтверджують мої слова щодо оприскування квіток фаленопсиса http://www.gardenia.ru/pages/orch_003.htm і http://orhidei.org/forum/17-3-1
В останньому у відповідній темі 100 з гаком сторінок, але цікаво і багато корисної інформації. Кому треба може скористатися.

---------- Додано в 17:17 ---------- Попередній допис був написаний в 17:15 ----------

Так, дочекалася. Зараз всі заколосилися. Можу сфоткати якщо треба :)

---------- Додано в 17:20 ---------- Попередній допис був написаний в 17:17 ----------

На деяких навіть по 2 цвітоноса, що мене дуууже тішить :girl_claping: Скоро посипускають пупляхи мої дендробіуми, ото буде казка!

Meriroma
24.10.2011, 20:28
Можу сфоткати якщо треба

Хочу хочу:girl_claping: (якщо не важко) - полюбуємся

---------- Додано в 20:28 ---------- Попередній допис був написаний в 20:25 ----------

щодо оприскування квіток

а якже в природі вони ростуть і дощик їм не страшний? там ж ніхто квіти не ховає від дощу:girl_wink:

iriwa
24.10.2011, 20:41
Зараз квітнуть такі
http://s017.radikal.ru/i444/1110/9c/9df33cbf38d0.jpg
http://s59.radikal.ru/i163/1110/39/f6b6c1d200c8.jpg
Тут на фотці маленький цвітонос
http://s017.radikal.ru/i435/1110/cd/56110d2fdf07.jpg
Решта сфоткати не можу бо цвітоносі менші ніж на попередній фотці, фотоапарат не фокусується

---------- Додано в 17:41 ---------- Попередній допис був написаний в 17:40 ----------

Ті що в природі то одне, а ті що у нас то гібриди. Модифікована природна форма.

Meriroma
24.10.2011, 20:56
краса - там два цвітоноса росте

iriwa
24.10.2011, 21:04
Саме на цій фотці нижче то корінь, а вище цвітоніс. Але саме у цієї рослини 2 цвітоноса, інший з другої сторони, тому зробити фото щоб обидва було видно то нереально.

fotynasop
25.10.2011, 09:11
щодо оприскування квіток фаленопсиса

Я не оприскую. Не пам"ятаю де саме, але читала, що того не варто робити ні з орхідеями ні з будь-якими іншими квітами. А дощик - то дощик. До того ж дощова вода є іншою за хімічним складом ніж наша з крана. Тому погоджуюсь з Ті що в природі то одне, а ті що у нас то гібриди

Rosynka
25.10.2011, 13:27
Господиньки мої любі,пропадає в нас рослинка! Отака:
http://s017.radikal.ru/i401/1110/e3/0bc4cf092218.jpg
Почала в"янути,нидіти,дивлюся - а там в грунті такі малесенькі білі хробачки,може 1-1,5 мм,не більші. І корінь якось так оголився...
Пересаджувати,правда? певно,треба якусь дезинфекцію кореня робити,чи що...
Я в тому не дуже,але серце болить отак бездіяльно дивитися,як жива рослинка гине...:(

iriwa
25.10.2011, 16:09
Моя мама завжди при якихось паразитах всі квіти мила і поливала мильною водою. Спробуйте, може й вам допоможе. Я б ще на всяк випадок відщепнула кусок рослинки і вкоренила. Мало лі шо.

Rosynka
25.10.2011, 17:14
Не пересаджуючи?

iriwa
25.10.2011, 18:32
Та по різному вона робила. Може спробуйте перше так добре полити мильною водою, а вже як не поможе то тоді пересадите.

Roxie
25.10.2011, 21:53
осподиньки мої любі,пропадає в нас рослинка! Отака
Людоньки добрі, то ж фіттонія!! Сказати, що їй зле - ніц не сказати.. Їй потрібна висока вологість повітря (раджу тримати в кухні, там завжди щось вариться, тому вологість найвища).. Те що їй сухо - видно з покручених листочків.. Хоча, мабуть недавно її переставляли, або щось змінили в догляді на краще, бо нові листочки досить гарненькі..
Пересаджувати,правда? певно,треба якусь дезинфекцію кореня робити,чи що...
Як я розумію - у горщику завелись подури..

У верхньому шарі ґрунту при поливі кімнатних квітів іноді можна помітити дрібних (1-2 мм) стрибаючих, безкрилих павукоподібних білого кольору. Це подури, або ногохвостки, найчастіше з'являються вони при надлишковому зволоженні ґрунту. Біла подура пошкоджує проросле насіння, сходи, дрібні корінці, нижні частини стебел. Позбутися від неї досить просто - необхідно присипати поверхню ґрунту в горщику піском і зменшити полив рослин.
http://www.npblog.com.ua/index.php/botanika/shkidniki-kimnatnih-roslin.html

поливати землю мильною водою не раджу!! Невідомо як це вплине на хімічний вміст субстрату і чи рослинці це сподобається, можна помити листочки намиленою губкою, але у Вашому випадку це не потрібно ))) Як я зрозуміла - шкідників на листочках нема..

---------- Додано в 21:35 ---------- Попередній допис був написаний в 21:24 ----------

але відновити Вашу фітонію все ж потрібно.. Спершу зріжте 3-4 верхівки, кожен повинен мати довжину стебла десь 4-5 см, нижні листочки з верхівки обламайте, а стебло встроміть у окремий горщик з новою, свіжою землею.. Обовязково!! накрийте встромлені у землю черенки або зрізаною пластиковою пляшкою, або скляною банкою (повинна бути тепличка, інакше ніц не вкоріниться) і час від часу провітрюйте тепличку.. я зараз теж вкорінюю черенки фітонії, то провітрюю їх 1 раз у 2-3 дні, одним словом - як про них згадаю то відкриваю на 10-20 хв і накриваю знов..

після того як побачите, що на черенках ростуть нові листочки - можна відкривати повністю.. (приблизно за місяць)

взагалі фітонію потрібно оновлювати кожні 2-3 роки, бо старість псує її зовнішній вигляд - оголюються стебла, жовкнуть старі великі листки і т.д.

---------- Додано в 21:53 ---------- Попередній допис був написаний в 21:35 ----------

Дівчата, підкажіть, а то я в квітах нічого не тямлю. Подарували мені 1,5 роки назад вазон, типу "пальма". Він гарно ріс. А зараз земля де не де вкрилась такою білою наче плісінню-мохом.Це мабуть шкідливо для вазонка? Його потрібно пересадити?Як?
Вазон типу "пальма" то не визначення, погугліть що у Вас за рослина.. Може бути драцена - вони "лжепальми" і часто їх називають пальмами ))

Щото у Вас за таке плісінь-мох? Фото давайте - важко щось порадити, не знаючи про що мова..

Була в мене колись ніби плісінь, але то швидше було подібне на павутинку, притрушену мукою ))) Зараз в моїх вазонках часто на поверхні грунту білі крупинки утворюються, і білий камінь по краях горщиків - це від твердої води..

tasha
26.10.2011, 13:25
являєте, на моїй красуні-орхідеї чомусь враз прив"яли майже усі квіти. Чому - гублюсь у здогадах, бо стояла вона весь час в одному місці, підливаю як і раніше, та й температура в хаті ніби не є занизька, щоб вона де перемерзнути могла (а про зависоку і говорити годі, бо живемо в приватному будинку і самі опалюємо, тож зараз трохи економимо). Думала, може вже час, але вона лише місяці 3 як цвіте, інші і довше тримались, а тут раз - і практично всі квіти похилили свої голівки. Що це може бути, а?

В мене аналогічна ситуація, з 4 орхідей, 3 за два дні скинули весь цвіт. Раніше такого не було, навіть на одній орхідеї квітки вянули поступово, одна за одною, а не всі разом. Мама любить відкрити зранку балкон навстіж і провітрювати, чи могли вони замерзнути?

iriwa
26.10.2011, 14:14
Могли. Орхідеї бояться сквозняку. А так як зараз холодно то могли і підмерзнути

aknelitta
26.10.2011, 14:24
Теж хотіла написати - орхідеї бояться протягів,і різкого перепаду температур - більше 5 градусів.

ckorpionsha
27.10.2011, 13:49
дівчат, як врятувати папороть? ніяк не хоче жити в мене, вже і пересадила, і добрива накупила, от пересадила минулого тижня, а вона далі сохне,навіть маленька. В хаті у нас жарко, зараз 25-30 градусів. У нас прямі сонячні промені цілодобово(от тому я так сильно люблю дощі), що робити??? Та й не одна вона помирає, скільки квіток викинуто. Муж каже недано тобі їх вирощувати. А в селі мала коли жила там в хаті по 40-50 горшків квітів. Може є тут на форумі якась людина, що зможе прийти оцінити ситуацію з квітами. яка добре на квітах кімнатних знається??? шкода квітів...

Jupiter
27.10.2011, 14:05
як врятувати папороть?
У мене та сама історія. Може, то не сезон? Відколи включили опалення, переставила горщик з папороттю від вікна (під вікном батарея) на стіл подалі від тепла. Стала чахнути моя папороть :( І ще маю питання: чому папороть пускає багато вусів? від чого то залежить? Більше вусів, ніж самих гілок. При чому ті вуса довжелезні !

ckorpionsha
27.10.2011, 15:46
У мене та сама історія.
в квітковому мені сказали, що папороть тяжко вирощувати, бо може просто не приживатись НІКОЛИ в когось. А в сусідки на балконі (він на прохолодній стороні) такі шикарні папороті((((малий засне. то виставлю свої квіти, які лишились(((((

---------- Додано в 15:46 ---------- Попередній допис був написаний в 14:13 ----------

Ось мої "останні з могікан"
1) Назви не знаю(розсадити? відрізати обвислі гілки, щоб росла кустом? пересадити?
http://s017.radikal.ru/i407/1110/4b/7dd80ae7af60t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i407/1110/4b/7dd80ae7af60.jpg.html)
2)назви не памятаю, тепер пересадила в більший горшик, щось нижні листя почали опускатись і жовтіти
http://s017.radikal.ru/i426/1110/a1/34b2f46ec888t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i426/1110/a1/34b2f46ec888.jpg.html)
3)все, що лишилось з величезної папороті, пересадила недавно, сохнуть листя, осипаються
http://s017.radikal.ru/i429/1110/27/63cc9d1f0c62t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i429/1110/27/63cc9d1f0c62.jpg.html)
4) це в народі кажуть різдвяна квітка, зацвітає на Різдво, пересадила недавно, опадають листя (стоїть на підвіконні)
http://s017.radikal.ru/i428/1110/79/1fe5d61a0e42t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i428/1110/79/1fe5d61a0e42.jpg.html)
5) толстянка, була велика. лишилась така, повільно росте дуже
http://s017.radikal.ru/i431/1110/37/7e72440ea338t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i431/1110/37/7e72440ea338.jpg.html)
6) кактус з Криму привезений, росте повільно, осипаються листя(варіант - сквозняк з балкону), крім підвіконня нема де ставити квіти
http://s017.radikal.ru/i441/1110/24/a161833d2096t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i441/1110/24/a161833d2096.jpg.html)
7)назви не знаю, привезла недавно від мами, тьху, росте добре. Який догляд? у мами дома велике дерево вже
http://s017.radikal.ru/i425/1110/d2/81b286f24800t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i425/1110/d2/81b286f24800.jpg.html)
8)драцена, їй років 5, листя деколи опускає і скидує
http://s017.radikal.ru/i404/1110/7e/b5bfdd77d711t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i404/1110/7e/b5bfdd77d711.jpg.html)
9)фікус (лисіє) і фінікова пальма. сохнуть листя
http://s017.radikal.ru/i431/1110/66/426664782f7dt.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i431/1110/66/426664782f7d.jpg.html)
10)назву не знаю, як доглядати, щоб вижила?
http://s53.radikal.ru/i140/1110/40/95f3e7cd13adt.jpg (http://radikal.ru/F/s53.radikal.ru/i140/1110/40/95f3e7cd13ad.jpg.html)
11)кактуси. давно тут живуть
http://s017.radikal.ru/i432/1110/37/2397d5e5029bt.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i432/1110/37/2397d5e5029b.jpg.html)
12) назви не знаю, була колись велика, гарна. все що лишилось..жити не хоче , пробую рятувати. як?
http://s017.radikal.ru/i411/1110/b6/f9b99192858ft.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i411/1110/b6/f9b99192858f.jpg.html)

В такий грунт пересажувала
http://s54.radikal.ru/i146/1110/5c/1b2c049da8dd.jpg

Поки переїдем. хочеться щось врятувати. шкода тих гарних квітів, які муж дарив і померли. В хаті жарко, квіти можу тримати тіки на підвіконнях, кухня (шафа, холодильник). Шафа кімната одна. Прямі сонячні промені цілий день в хаті.

likeangel
27.10.2011, 16:20
перше то рео,
опадають листя (стоїть на підвіконні)
в мене теж таке чудо є і ледве дише)))))

10)назву не знаю, як доглядати, щоб вижила?
молочай
останній схожий на спатіфілум

Vitutu
27.10.2011, 16:23
Папороть любить високу вологість (повітря, грунту). Мабуть, у вас в квартирі їх сухо. Окрім цього, з власного досвіду скажу, що папороть капризна щодо зміни умов проживання. У мене, після переїзду, папороть згинула протягом двох місяців, а була шикарною (росла у 15-ти літровому горшку, і у діаметрі була близько 1,5 м.)
Щодо інших "могікан":
1. Рео - (можна обрізати) Любить сонячне місце і вологість повітря.
2. Драцена amoce - Любить розсіяне світло, без прямих променів і обприскування (для збільшення вологості).
8-9. Умови догляду подібні, як у драцени.
10. Молочай (Euphorbia leuconeura) Любить сонечко, і не терпить високої вологості грунту.

Решту пізніше, бо синочок проснувся...

ckorpionsha
27.10.2011, 16:30
а була шикарною
а в мене!!!!!!!!виб бачили, купила в бабки на базарі за 20 грн величезний куст, поїхала в село, лишила на догляд своїм....приїхала...мало не зомліла від її виду. І шо оприскувати? як рятувати

Jupiter
27.10.2011, 16:50
Таню, я хоч і невеликий "спец", але висловлю свою думку щодо ваших вазонів. По порядку.
1. Якийсь вид традесканції. Їй би трохи більше світла, бо міжвузля довгі. а більше нічого. Це ампельна "в"ющаяся" рослина. Тому не треба нічого мудрувати.
Хіба що на весну пообрізати те, що вам не подобається і в воді вкорінити. Потім ще раз посадити. А старе викинути.
2. я теж забула, як воно називається. Але якщо нижні листки в"януть, а верхні все ж ростуть, то нічого страшного. Мабуть, вона адаптовується після пересадки. Єдине - якщо нижні в"януть значно швидше, ніж наростають нові зверху - то проблема. Якщо вам її загальний вигляд не подобається - нічого не вдієш - така її "врода"
3. Просто поливайте і обприскуйте ту папороть. І чекайте до весни. Зараз на зиму великого росту не буде. Всі квіти на зиму мають період спокою або відносного спокою. Всі більше чи менше виглядають "чахликами". Хіба що краще почуваються ті, що зимою ростуть-цвітуть. Наприклад, №4 - Різдвяник. Дійсно бідненький. Може, ви його залили? При високій кімнатній температурі? Він не любить багато води. Та й місця йому в тому горшку явно забагато. Так само, як і №5. Толстянка теж повільно росте від того, що їй в тому горщику забагато місця. Поки коріння не освоїть землю, буйного росту не буде.
З № 7 і 8 все добре. № 7 просто росте. Нічого йому не бракує. А драцена взагалі Красунька! З пальмами досвіду не маю.
З № 10 будьте обережні, бо має ядовитий сік. Особливого догляду не потребує. Поливайте і хай росте. Він в нормальному стані.
Я люблю кактуси, але пильную, щоб дитина до них рук не пхаала, щоб не поранився.
Щодо землі. Зазвичай там додають багато добрив. Тому мені одна жінка радила куплену землю змішувати з городньою і з піском. Тоді вазонки не "погорять" від надмірних добрив.
Успіхів вам!!!

ckorpionsha
27.10.2011, 16:57
№4,5 пересадила недавно в ці горшки з менших, тепер назад пересаджувати в менші? температура всюди однакова-25-30 градусів. Хіба на кухні всі 45 при варці. На Різдвянику при землі стебло білим нальотом щось покрито.
Решту, які не пересадиал, пересаджувати? Включаючи драцену?
спатіфілум як рятувати?

Nataljchuk
27.10.2011, 17:13
Дівчатка і ще одне запитання щодо орхідеї. Квітів (пупліхів) вже нема пооблітали, а палички залишились то вони мають засохнути??? Це мені так говорили, що потім після цвіту вони засихають?

romaschka
27.10.2011, 17:16
як врятувати папороть
ми свою висадили у дворі, і тепер вона "буяє" по повній програмі, одну недавно забрали до хати. ТО вродіби живе.

ckorpionsha
27.10.2011, 17:18
ТО вродіби живе.
який догляд?

Oddly
27.10.2011, 17:32
який догляд?
зі свого досвіду можу сказати, що папороть любить, коли її оприскувати.
у мене з великого куща після переїзду залишилося щось таке маленьке, як у вас на фото - то я пообрізала до землі всі сухі патички - і все одно обприскувала. все відросло шикарно. величезний кущ просто виріс з маленького штурпачка.
обприскую практично кожен раз, як проходжу мимо ))) але не прямо на листя - а так ніби зверху хмарку - щоб волога падала на на вазон сама.

ще кажуть, що папороть добре росте в кухні - бо їй подобається повітря, яке утворюється, коли газ горить.

ну, і виглядає на то - що вам би не завадило обприскувати всі квіти, раз сухо, зависока температура і сонячна сторона.

хоча зі зміною місця (наприклад, при переїзді) всі квіти період адаптації проходять. можуть поскидати листя все.

красула (толстянка) в мене добре відросла після того, як постояла літо на балконі (не на сонці)

---------- Додано в 17:32 ---------- Попередній допис був написаний в 17:30 ----------

Наприклад, №4 - Різдвяник. Дійсно бідненький.
ця рослина до кактусів близько, так що її дійсно заливати не треба.
маю таких два.
один з магазину.
один - пересаджувала з задерев"янілого старого стовбура. просто повідрізала молоді пагінці, дала вкоренитися, а стовбур викинула, бо вже не хотів рости. прийнявся добре.
але підживлюю регулярно засобом для квітучих.

ckorpionsha
27.10.2011, 17:33
(не на сонці)
у мене, нажаль, там де нема сонця то нема місця, це місце зайнято шафами або ліжком. В коридорі темно. Надіюсь, як переїдем буду мати гарні квіти. там нема сонячної сторони.
То що, папоротник покласти на шкаф на кухню краще? а спатифіліум куди?

Jupiter
27.10.2011, 17:38
№4,5 пересадила недавно в ці горшки з менших, тепер назад пересаджувати в менші?
ну, я б пересадила... Але якщо скоро переїжджаєте, то не напрягайтеся з цими двома. Вже на новому місці пересадите.

ckorpionsha
27.10.2011, 17:39
Але якщо скоро переїжджаєте
то скоро після Нового року надіюсь

Jupiter
27.10.2011, 17:45
то скоро після Нового року надіюсь
Ну то на весну пересадите. Я б так зробила.
Спатифілум можна теж витягти з землі, подивитися, чи все в порядку з корінцями і в менший горщик посадити. А далі оприскувати.
Так само папороть треба оприскувати. Я свою минулого року в листопаді посадила. Вигляд вона мала приблизно такий, як ваша. На весну пішла в ріст. Але дає багато вусів. Гілок з 3 стало 7 чи 8. А от вусів дуже багато.

Boyarhanka
27.10.2011, 17:50
Квітів (пупліхів) вже нема пооблітали, а палички залишились то вони мають засохнути???
Їх необхідно обрізати до місця початків чи вузликів (із них мають з"явитися нові стрілки) і будуть ще квіточки).
Принаймні у моєї свекрухи так було.
"Квіткові стрілки у орхідей красиво вигнуті або звисаючі (причому на одному квітковому втечу орхідея може цвісти 2-3 рази, якщо обрізати квіткове стебло над 3-їм або четвертим вузлом, поки він весь не відцвів). Укорочення стебла сприяє вторинному цвітінню з нижчого вузла і подовжує період цвітіння."
Так пише інтернет :)

ckorpionsha
27.10.2011, 17:58
Спатифілум можна теж витягти з землі, подивитися, чи все в порядку з корінцями і в менший горщик посадити.
ок, куплю ше менший,бо це недавно пересаджений

Jupiter
27.10.2011, 18:11
куплю ше менший,бо це недавно пересаджений
Та вже на новій хаті то робіть. Навіщо возитися?..

ckorpionsha
27.10.2011, 18:14
Та вже на новій хаті то робіть. Навіщо возитися?..
квіточок шкода...а мені неважко. Дуже люблю кімнатні квіти, а вони мене ні. Я вже їх при пересадці і свяченою водою підливала

Jupiter
27.10.2011, 18:29
Дуже люблю кімнатні квіти, а вони мене ні. Я вже їх при пересадці і свяченою водою підливала
Таня! Моя вам порада! Розслабтеся і поменше їх "балуйте увагою". Деякі вазони у вас гарно виглядають, просто вони ще маленькі, їм треба вирости. Я поки вдома з малим сиділа, мої вазонки мені теж бідними здавалися. Я їх часто пересаджувала, поливала. Їм це не подобалося. Потім пішла на роботу, стало їм менше уваги і маніпуляцій - віджили.
А ще краще - заведіть Тещин язик. Це "вдячна" і непримхлива рослинка. Можете подивтися по цьому посиланні, які вазони підходять вашому знакові.
http://nature-home.ru/astro11.html

ckorpionsha
27.10.2011, 18:34
Це "вдячна" і непримхлива рослинка.
я маю в селі. Не дуже вона мені подобається. А от мама мене обрадувала недавно. Дзвоню їй і кажу, мама, а де наша ВЕЛИКА агава, яка дісталась нам у подарунок(спадщину) від тітки. А агава в зимі замерзла((((((((((((вони невстигли її занести, прихватив мороз і в хаті вона вже не віджила. Дівчата, це просто шок для мене. Яка вона була шикарна!!! А ще маю в селі власний лавровий лист, веливе дерево. Хай росте далі гарно. Ще мама розводить аспарагуси, один плану привести сюди.
це тільки 3 з ще декількох штук
http://s017.radikal.ru/i417/1110/46/5e5a60e9f658.jpg

Jupiter
27.10.2011, 18:56
http://s017.radikal.ru/i410/1110/5a/2666f1ee43e8t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i410/1110/5a/2666f1ee43e8.jpg.html)
Щось я призабула, як додавати фотки...

---------- Додано в 18:53 ---------- Попередній допис був написаний в 18:50 ----------

http://s41.radikal.ru/i092/1110/98/e0c8d6e26954t.jpg (http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i092/1110/98/e0c8d6e26954.jpg.html)
Ну отакі язички в мене. Хіба негарно?

---------- Додано в 18:53 ---------- Попередній допис був написаний в 18:53 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Додано в 18:55 ---------- Попередній допис був написаний в 18:53 ----------

Аспарагус я не люблю, бо з нього багато сипеться голочок.
Ще можете кімнатний виноградик завести. Росте швидко, особливого догляду не вимагає.[COLOR="Silver"]

Samanesvoya
27.10.2011, 19:26
Підкажіть шо мені робити. Маю молочай. Ріс він мені шикарно, листочки не оппадали. А от на днях листочки всі пожовтіли і в один прекрасний вечір всі зразу поопадали, а цвіт лишився. Шо то за біда? Мені його так шкода. Я як прийшла в невістки то то був один патик. За рік життя в невістках всі охкали і айкали за таку красу, шо я виростила. А тепер не знаю шо сталось, і шо робити?:girl_cray:

Vitutu
27.10.2011, 20:13
Різдвянику при землі стебло білим нальотом щось покрито.
Білий нальот, це від води (багато вапна). Спробуйте поливати вазони відстояною водою, а в ідеалі - це дощова вода.

---------- Додано в 20:13 ---------- Попередній допис був написаний в 20:08 ----------

Дівчатка і ще одне запитання щодо орхідеї. Квітів (пупліхів) вже нема пооблітали, а палички залишились то вони мають засохнути??? Це мені так говорили, що потім після цвіту вони засихають?

Якщо це фаленопсис, то обріжте цвітонос (палички) там, де була сама нижня квітка. Через деякий час орхідея з бруньки може випустити бокову гілочку з квітами.

likeangel
27.10.2011, 22:35
Хіба негарно?
теж їх маю, та не люблю чомусь.......може через назву?)))

в один прекрасний вечір всі зразу поопадали
і в мене зараз таке......може просто на осінь?

Oddly
27.10.2011, 22:48
не підкажете, де у Львові можна купити кавове дерево?

Jupiter
27.10.2011, 23:01
може через назву?
ну то можна називати Щучий хвіст, або по-науковому Сансивієра (по-моєму "гонорова" назва :) )

fotynasop
28.10.2011, 09:48
Якщо це фаленопсис, то обріжте цвітонос (палички) там, де була сама нижня квітка
Я свою почала обрізати, коли цвітонос почав трохи сохнути. Чому? Просто маю досвід, коли всі квітки відпали, а з кінчиків цвітоносів нові квіти розвились. Тому я б радила трохи зачекати і подивитись: якщо почне кінчик цвітоноса підсихати (спочатку стає таким червонуватим), то обрізати на 2 см вище останньої сплячої почки, а якщо не сохне, то продовжуйте підливати і оприскувати листя і напевне на цих самих цвітоносах підуть нові квіти.

Samanesvoya
28.10.2011, 09:58
і в мене зараз таке......може просто на осінь?
Я чомусь так теж подумала.

likeangel
28.10.2011, 10:41
кавове дерево
буваюсь на епіцентрі, практикер, нова лінія....

HOPIC
28.10.2011, 11:49
мій спатіфілум бідака мучиться, привезла від мами - а там оте маленьке біле по землі скаче..ууу..я їм влаштую:girl_devil:

marry carrie
28.10.2011, 13:46
не підкажете, де у Львові можна купити кавове дерево?

Я на нижньому Шуварі купувала, але то швидше кущик арабіки, а не дерево, і добре поки-що росте, тьху-тьху.

ckorpionsha
28.10.2011, 14:48
2)назви не памятаю, тепер пересадила в більший горшик, щось нижні листя почали опускатись і жовтіти
Це Юка??? вроді так нашла в неті. Мушу все таки знов пересадити бо скручує мені листки. ніколи такого не була за 4 роки. Шо скажете.

Steba
28.10.2011, 16:25
Дівчата, моя юка зовсім капець. 4 роки росла добре. А тут зненацька все поопадало. Один голий стовбур лишився. Не знаю що із ним зробити, чи ще щось із того виросте? Ось зроблю світлину пізніше.

Roxie
28.10.2011, 23:28
е Юка??? вроді так нашла в неті. Мушу все таки знов пересадити бо скручує мені листки. ніколи такого не була за 4 роки. Шо скажете.
мені здається, що це не юка, а один з видів драцени.. так думаю, тому що нижні листки мають білу кайму по краях, верхні не мають (мабуть стояли в тіні коли росли, тому не мають або вона дуже маленька).. а юка не має білої кайми..

якщо пересаджували недавно (менше ніж півроку) я б не радила робити це знову - пересадка то сильний стрес для рослини, для її корінців.. вже навесні пересадите.. зараз просто оприскуйте.. а те, що нижні листки жовтіють - ніц страшного - то нормально, основне, щоб то не було дуже стрімко і щоб жовтіли тільки нижні.. те, що скручуються листки - теж норма, якщо то є той вид драцени про який я думаю, просто оприскуйте, поливайте потрошки, давайте грунту просохнути між поливами..
щодо поливу.. я спочатку не знала коли треба поливати рослину - то пробувала грунт пальцем.. якщо на 3-5 см верхній шар сухий - можна поливати, якщо вологий - краще почекати з 2-3 дні коли підсохне (такий спосіб поливу стосується тільки драцени і тих рослин, які люблять помірний полив). стараюсь поливати по краях горщика, подалі від стебла, щоб часом не загнилось.. і так роблю зі всіма рослинами.. навіть деколи навколо стовбура нагорну більше землі, щоб не збиралась волога.. бо одна драцена в мене так і "здохла" - загнився стовбур і капці..

щодо пересадки.. пересаджувати рослину потрібно тільки у тому випадку, коли горщик для неї вже замалий (коріння повинно обплести земляний ком), або проблеми з корінням (гниє і т.д.).. щоб подивитись на корені я вміру поливаю грунт і легенько витягую все разом із горщика (якщо горщик маленький, з великим такий "номер" не пройде)

---------- Додано в 23:28 ---------- Попередній допис був написаний в 23:04 ----------

якщо допоможе то скажу що №6 мені нагадує пахіподіум, №10 молочай біложилковий (в мене такий є, він мені не подобається, можу віддати хто хоче) я вже його так мучу, а він не здається... №12 подібний на спатіфілум, як і говорили дівчата (його краще не перелити!! я довго свій відрощувала, посадила у завеликий горщик і постійно підгнивали корінці бо він не встигав вбирати всю вологу, а поливала я його тоді щедро).. спатифілум в мене почав нормально рости у місці, де справді мало світла (без лампи я б не змогла там читати)..

ще одне - ніколи не купую універсальну землю.. для квітучих - окремо, для інших беру "для пальм".. можливо то й не правильно і тут мені зараз розкажуть чому неправильно, але я собі так попрактикувала і задоволена.. вона добре пропускає повітря, поживна для листя і мене цілком влаштовує.. але в мене більшість рослин таку і потребують, хоч і не всі пальми..

забула сказати про дренаж.. та що тут казати - якщо рослині шкодить зайва волога - він обовязковий.. насипаю від 1/5 до 1/3 обєму горщика.. тобто не шкодую..

і ще одне.. коли перестала "трястись" і "скакати з бубенцями" біля моїх рослин - повідростали і спокійно живуть.. на спатифілум я взагалі крикнула і сказала що викину якщо не почне нормально рости - і не повірите! він повипускав діток і зараз цвіте!!

mirishka
29.10.2011, 10:15
Дівчата, чи хтось пробував мити фіалку, знаю, що не можна щоб при поливі вода попадала на листочки, але одночасно з цим, читала в інтернеті, що час від часу можна мити фіалочки під краном. Вони в мене щось такі запилені, хочу сьогодні попробувати їх помити, але боюсь.

Florena
29.10.2011, 18:06
Я мила свої фіалочки і нічого страшного з ними не сталось, але після миття добре обсущила їх листочки та вимокала воду в основі розетки квіточки.

Roxie
30.10.2011, 08:41
Дівчата, чи хтось пробував мити фіалку, знаю, що не можна щоб при поливі вода попадала на листочки, але одночасно з цим, читала в інтернеті, що час від часу можна мити фіалочки під краном. Вони в мене щось такі запилені, хочу сьогодні попробувати їх помити, але боюсь.
я свої фіалки від пилюки чищу старою зубною щіткою

а от якщо воду вчасно не висушити з листочків - на них потім зявляються плямки, або світло-коричневі (мабуть коли сонце потрапляє то обпікає), або світло-зелені..

mirishka
30.10.2011, 15:50
Я свої таки вчора помила. Мила під краном невеликою струєю води, нахиляла вазон так, щоб вода по листочках зразу стікала в умивальник, після цього поставила в тепле місце (на підлогу з підігрівом) щоб висохли і не обпалились мокрі на сонці, а потім,коли підсохли на підвіконник, поки що виглядають свіжо і бадьоро, надіюсь всі виживуть.
Декілька фото тих, що зараз цвітуть:
http://s017.radikal.ru/i432/1110/18/1fbc2f13aa5a.jpg (http://www.radikal.ru)
http://s017.radikal.ru/i429/1110/25/3a99fc440227.jpg (http://www.radikal.ru)
http://s017.radikal.ru/i415/1110/3b/7d87f6233bf2.jpg (http://www.radikal.ru)

Roxie
30.10.2011, 17:00
надіюсь всі виживуть.
куди ж вони дінуться ;)

Дуже гарно вони у Вас цвітуть!! Красуньки ))

Meriroma
31.10.2011, 19:33
http://s017.radikal.ru/i430/1110/cb/3a9444f7c07e.jpg
Roxie, ось фіалочки від вас - ростемо:girl_dance:

jylanda
31.10.2011, 20:06
Дiвчата, маю питання:girl_in_dreams: купила такий горщик для фiалки моеi
http://s017.radikal.ru/i438/1110/ac/cf05554d1f56.jpg (http://www.radikal.ru)
Там надлишок води збираеться на дно, i по iдеi, корiнцi рослинки мають ту воду "випивати". Але незнаю чи то буде добре для квiтки. Може хтось вже таке мае? Якi вашi враження?

Roxie
03.11.2011, 19:20
Дiвчата, маю питання купила такий горщик для фiалки моеi
Там надлишок води збираеться на дно, i по iдеi, корiнцi рослинки мають ту воду "випивати". Але незнаю чи то буде добре для квiтки. Може хтось вже таке мае? Якi вашi враження?
Щось мені здається що це горщик для орхідей, але якщо вже його купили - насипте на дно добрий шар дренажу (я завжди даю керамзіт), та й садіть фіалки ))) моя мама фіалки має вдома вже багато років - можу сказати що ростуть вони в неї навіть в горщиках без дірочок і без дренажу...

Florena
03.11.2011, 20:10
А у мене такий піднятий настрій, прикупила собі сьогодні до своєї колекції ще три орхідейки, дві білі і одну коричневату,правда майже всі квіточки відцвіли, але ж головне сама рослинка та щей за такі смішні гроші по 30грн. за кожну. Дуже мені підфортило, бо рідко можна знайии таку смішну ціну.

Meriroma
03.11.2011, 20:37
щей за такі смішні гроші по 30грн
а де купували?

Я маю дві і обидві куплені відцвівші і ростять по листочку і корінці нові, але одна чомусь чахне (листочки втрачають тургор). Сьогодні підлила, бо мені здається, що їм за сухо було, поклала в пластиковий піддон пінопласт і налила водички на дно - таким чином хочу підвищити їм вологість.
Ось фото чахлика
http://s011.radikal.ru/i317/1111/b4/8f6f035fa0d1.jpghttp://s42.radikal.ru/i097/1111/9f/17fa0ed93497.jpg

HOPIC
03.11.2011, 21:26
а я свою орхідею сьогодні пересадила, (ага, і ще спатіфілум за команію), то подивимся, як буде себе поводити...я так довго сушила ту землю в сковорідці, що вже думаю ніяких шкідників не мало би бути..))))

mirishka
04.11.2011, 13:39
прикупила собі сьогодні до своєї колекції ще три орхідейки, дві білі і одну коричневату,правда майже всі квіточки відцвіли, але ж головне сама рослинка та щей за такі смішні гроші по 30грн.
Так, збираюсь у Рівне по орхідеї, останнім часом так на орхідеї потянуло.

Raven
04.11.2011, 14:14
але одна чомусь чахне (листочки втрачають тургор).
Якщо листочки світліють - це значить, що їм замало світла, якщо хочете підвищити вологість - обприскайте, ніж лишній раз підливати, корінці виглядають добре.

likeangel
04.11.2011, 15:37
листочки втрачають тургор
гарячий душ пробували?

iriwa
04.11.2011, 16:16
опис від Meriroma
листочки втрачають тургор
Напевно таки засушили. А листочки світліші бо дійсно замало світла. Дівчата, Фаленопсиси,щоб їм було добре, в осінньо-зимовий період треба досвічувати фітолампою! Ну на крайняк 2 економками з теплим та холодним світлом. Майте на увазі це. Ну якщо вже і з цим провал то ставте у найсвітліше місце в квартирі.
Читаю тут ще 1 Львівський форум, волосся дибом встає від порад "компетентних" людей!

---------- Додано в 14:16 ---------- Попередній допис був написаний в 14:06 ----------

Мої вихованці
http://s017.radikal.ru/i415/1111/94/9445b0f62247.jpg
Тепер детальніше
http://i070.radikal.ru/1111/44/7bbdef3d48c6.jpg
http://s017.radikal.ru/i418/1111/3b/84317111411c.jpg
Ну і крім того ще 7 вазонів звичайних квітів

Т@нюшк@
04.11.2011, 16:18
а в мене помало засихає пальма:(
так мені її шкода...
було 5 окремих паростків. засихає 4 і на черзі 5
ми купили її вже великою. після того як я її пересадила - капець...
почала шукати інфо. всі досвідчені сказали, що то через то що я пересадила разом з землею купленою. Порадили почистити від землі, забрати гниле і посадити в нову землю. Після тих процедур лишилось 3 паростки, які помало засихають((((

Meriroma
04.11.2011, 16:51
[quote=Raven;1118810]Якщо листочки світліють - це значить, що їм замало світла, якщо хочете підвищити вологість - обприскайте, ніж лишній раз підливати, корінці виглядають добре.[/

Сумніваюся, що бракує світла - це найсвітліше місце в квартирі (вікно), інша моя орхідейка стоїть десь метр від вікна і листочки має темно зелені, а в цієї вони навпаки від сонця посвітліли як на мене
Для підвищення вологості я не підливала зайвий раз, я поставила в піддон такий кораблик (грубий кусок пінопласту), а на ньго орхідею і на дно піддону налила воду так, щоб до коріння вода не доходила (вазон над водою ніби)
Але я думаю чи не зарідко я поливаю (раз в тиждень), зануренням, оскільки повітря в квартирі сухе і надто тепло через конвектор

---------- Додано в 16:51 ---------- Попередній допис був написаний в 16:50 ----------

Гарячий душ роблю, але не з душу, а з пульвезатра оприскую добряче

iriwa
04.11.2011, 17:04
поливаю (раз в тиждень
Орієнтуйтеся по корінні, а не по графіку! Сіре коріння повністю - заквашувати, зелене - ні

Meriroma
04.11.2011, 17:07
Орієнтуйтеся по корінні
Я ще орієнтуюся по стінках горщика, як є конденсат - значить є ще волога

iriwa
04.11.2011, 17:30
Залежно скільки того конденсату. Він може бути від перепаду температур (батерея, теплий підвіконник - сквозняк, холодне вікно). Основне це коріння!

Vitutu
04.11.2011, 22:34
Так, збираюсь у Рівне по орхідеї, останнім часом так на орхідеї потянуло.

Невже там орхідеї дешевші? :girl_cray: Я сама, на них хвора.

likeangel
04.11.2011, 22:54
iriwa, то та ванда яку ви на орхіфорумі купили?

Roxie
05.11.2011, 09:08
iriwa, а що то за орхідея, що росте "догори ногами"? вона у Вас на 3-му фото посередині

Meriroma
05.11.2011, 10:32
Щойно поливала свої фіалки і в одному грунті виявила білих стрибучих комах. Хто це і що робити? Послала коханого по суміш для фіалок, думаю пересадити попередньо промивши корінці з милом.

iriwa
05.11.2011, 16:37
виявила білих стрибучих комах
То подури. Від надмірної вологи

а що то за орхідея, що росте "догори ногами"
То орхідея Ванда

то та ванда яку ви на орхіфорумі купили
Так, та сама :)

Holly
05.11.2011, 19:01
Щойно поливала свої фіалки і в одному грунті виявила білих стрибучих комахприйшла з таким же питанням, тільки в мене не у фіалках :)

mirishka
05.11.2011, 19:56
То орхідея Ванда
Цитата:
Допис від likeangel
то та ванда яку ви на орхіфорумі купили
Так, та сама
І як ванда себе почуває, не вередує? Хочу собі купити, але не знаю чи зможу забезпечити гарний її ріст і цвітіння.

Roxie
05.11.2011, 19:57
Щойно поливала свої фіалки і в одному грунті виявила білих стрибучих комах. Хто це і що робити? Послала коханого по суміш для фіалок, думаю пересадити попередньо промивши корінці з милом.
Це справді подури.. НЕ ПЕРЕСАДЖУЙТЕ!!! тим більше не рухайте корінці!! Щоб подури зникли - просто поменше поливайте, дорослим рослинам вони нічого не зроблять!! Чесно кажу - в мене вони періодично теж заводяться і від того ще ні одна моя рослинка не здохла...

iriwa
05.11.2011, 20:31
як ванда себе почуває, не вередує?
Вона живе у мене "під лампою", і коло зволожувача. Поки що все добре, побачимо як буде далі.

Meriroma
05.11.2011, 23:11
дорослим рослинам вони нічого не зроблять!!
а не дорослим?
я не пересадила лиш тому, що муж притащив універсальний грунт замість спеціальний для фіалок

mirishka
06.11.2011, 09:29
А в мене цвіте такий кактусик:girl_dance:
http://s57.radikal.ru/i158/1111/c1/c5e3eaf8b90d.jpg (http://www.radikal.ru)

likeangel
06.11.2011, 12:18
кактусик
ой який класний!!!!!!!!!! можна вас попросити вщипнути кавальчик?

---------- Додано в 12:18 ---------- Попередній допис був написаний в 12:15 ----------

Так, та сама
вітаю!!!! зараз теж шукаю собі, та дешевше 500 рубасиків ще не бачила.....а вона дєтки дає????

mirishka
06.11.2011, 13:08
Цитата:
Допис від iriwa
Так, та сама
вітаю!!!! зараз теж шукаю собі, та дешевше 500 рубасиків ще не бачила.....а вона дєтки дає????
Ванда? На орхідейних форумах можна купитипо 100-200 грн.

Roxie
06.11.2011, 16:26
не дорослим?
Теж нычого не буде.. подури шкодять насынню, яке проростаэ, або молодим паросткам, а рослинам не шкодять..

Nataljchuk
06.11.2011, 17:34
http://s017.radikal.ru/i440/1111/64/94ed8850f5c9.jpg (http://www.radikal.ru)
Ось така вона була коли чоловік мені її подарував.

---------- Додано в 17:33 ---------- Попередній допис був написаний в 17:29 ----------

http://s013.radikal.ru/i324/1111/36/42378361ad28.jpg (http://www.radikal.ru)
Потім вона почала сохнути ось так...

---------- Додано в 17:34 ---------- Попередній допис був написаний в 17:33 ----------

http://s017.radikal.ru/i418/1111/fb/d020eb0177f1.jpg (http://www.radikal.ru)
тепер вона така, що мені дівчата скажете це нормально?

Vitutu
06.11.2011, 18:42
Скільки пройшло часу між її станом на фотографіях? Може вона просто відцвіла? Можливо, що це результат стресових умов. У якому стані корінці?

Nataljchuk
06.11.2011, 18:49
http://s017.radikal.ru/i413/1111/9e/01a50eef4943.jpg (http://www.radikal.ru)
Ось в такому стані, а подарував мені чоловік її 8-го вересня.

Vitutu
06.11.2011, 18:58
Подивіться на корінці, якщо вони зелені (товстенькі), а листочки пружні, то з фаликом буде все добре. Цвітоноси (на мою думку) варто обрізати в тому місці, де була перша (нижня) квіточка.
Забула запитати, чи йому вистачає світла? Як часто Ви його поливаєте, і як саме?

Nataljchuk
06.11.2011, 22:57
Я орінтуюсь по коріннях, якщо воно вже сухе то занурюю вводу на 30-40 хв., і раз робила теплий душ (поливала листя), а світла має хватати бо стоїть на вікні на сонячні стороні.

Vitutu
06.11.2011, 23:40
В такому випадку, я не вбачаю причин для хвилювання. Думаю, що з нею буде все добре.
P\s. Після теплого душу, серединку варто промокнути серветкою (щоб не залишилося там води), бо може згнити точка росту. :girl_bye2:

Nataljchuk
07.11.2011, 00:01
Дуже Вам вдячна я вже думала, що все пропала така красива квітка!

Holly
08.11.2011, 19:48
а в мене фітонія зацвіла. Я думало то не цвітуча рослина. Почитала в неті, виявляється вона цвіте, але дуже рідко. Мені повезло

likeangel
09.11.2011, 12:28
маю проблему! подарували мені такй дорогущий вазон . Мединіла називається.
http://s017.radikal.ru/i413/1111/a6/b6e746966f2f.jpg
і почали сохнути листя майже одразу
http://s017.radikal.ru/i410/1111/0e/c1ea76dcff1e.jpg
от тепер думаю чи то їй жарко, хоча в нас не жарко в хаті, чи може якийсь грибок?

Ziben
09.11.2011, 12:39
І я сюди з такою ж проблемою. Купила меденілу, а через тиждень її листки почали сохнути біля стебла і опадати:khomyak:.

ckorpionsha
09.11.2011, 17:38
спатифіліум пішов у мусор, частина папороті тож!!!!!!!!!Я мовчу про стан душі.
Пробую щось врятувати далі, вірите, я вже ночую з тими енциклопедіями квітковими. Книжка пише драцені взимку тре не більше 19 тепла, а в мене 25-28 в хаті. Короче, шо буде то буде.
Мені писали, що білий наліт на стовбурах це від води. Але я воду завжди настоюю, поливаю тіки водою кімнатної температури і обприскую такою ж. Шо її кипятити? Продавець в квітковому сказала, що папороть живе тіки в поганих людей...шкода.

---------- Додано в 17:38 ---------- Попередній допис був написаний в 17:33 ----------

це Драцена Фрагранс - листя скручуються. Не росте, як раніше росла. І коріння щось жовтувате. Гниє? пишуть, розєдинити і вкоринити наново. Боюсь лишитись без неї.

orange girl
11.11.2011, 16:14
Дівчата,порадьте що роблять з пагоном орхідеї після того як опали всі квіти(відцвіла),його якось обрізають?І ще таке питаннячко: корінці настільки активно ростуть,що давно вийшли за межі горщика і торчать навколо,що з ними зробити? І як за таких умов пересадити квітку? Чи варто це робити після того,як вона тільки відцвіла?

iriwa
11.11.2011, 17:36
що роблять з пагоном орхідеї після того як опали всі квіти
Вже багато писалося про то і не хочеться повторюватись....
Відрізають коли почне жовтіти, на сантиметер нижче того жовтого.

активно ростуть,що давно вийшли за межі горщика і торчать навколо
Є така штука як повітряні корінці, то вони мають бути і мають торчати. Дивіться чи в горщечку є місце, якщо там не набито битком коріння то хай сидить в тому ж горшечку, якщо ж заповнено все або гниє або ше якісь проблеми тоді сміло пересаджуйте.
варто це робити після того,як вона тільки відцвіла
Варто. Не варто лише тоді коли квітне або коли вже має нові квітоноси.

Oddly
12.11.2011, 21:17
Продавець в квітковому сказала, що папороть живе тіки в поганих людей

...шкода.

шкода, що вона працює продавцем в квітковому - замість того, щоб толкову пораду дати, дурниці меле

якщо в мене папороть в різний час то росла, то пропадала, залежно від догляду і умов - то що значить, що я періодично, то добра, то погана?:girl_nea:

Vitutu
12.11.2011, 21:54
якщо в мене папороть в різний час то росла, то пропадала, залежно від догляду і умов - то що значить, що я періодично, то добра, то погана?

:girl_claping::good:
Повністю підтримую.

Roxie
13.11.2011, 08:56
маю проблему! подарували мені такй дорогущий вазон . Мединіла називається.і почали сохнути листя майже одразуКвітка справді дорога, шкода втратити, тому Вам варто детально вивчити її природні умови і постаратись якомога краще відтворити їх вдома..

ось що я знайшлаНазвание
по русски: МЕДИНИЛЛА
Название по латински: Medinilla magnifica
Семейство:Меластомовые (Melastomaceae )
Родина: Филиппины

Это вечнозеленый
кустарник - эпифит, сильный с вьющимися стеблями родом с Филиппин. В природе насчитывают
около 150 видов, но только Medinilla magnifica выращивают как комнатное растение.
Может достигать размеров до 1 метра, как ширину, так и в высоту.
Листья и
цветы: листья длиной 20-30 см., попарно расположены, овальные, кожистые, немного
шершавые, темно-зеленые, блестящие, с заметными жилками. Цветет с апреля по июнь
очень красивыми поникающими гроздьями - соцветиями длиной до 40 см из небольших
бледно-розовых восковых цветков, покрытых крупными прицветниками, расположенными
ярусами. После цветения стебли обрезают и сокращают полив
только оранжерея или большое южное окно могут дать мединилле необходимых 4-5 часов
прямых солнечных лучей.
Влажность воздуха не менее 70 %. Недостаточная влажность
и плохое освещение могут сказаться на цветении.
Температура от 15 градусов-зимой,
до 25 град.-летом. Мединилла не выносит резкого падения температуры и боится сквозняков.
Зато оценит хорошо проветриваемую комнату и ночную свежесть.
Земляная смесь:
1\2 часть вересковой земли, 1\4 часть песка, 1\4 коры мелкой фракции.
Полив:
летом каждые 3-4 дня, после цветения и зимой не чаще 1 раза в неделю. Не переносит
полной просушки земляного кома. Субстрат должен быть всегда влажным.
Подкормка:
с апреля по сентябрь, комплексное удобрение для комнатных растений каждые 15 дней.
Пересадка: каждые 2 года в феврале в горшок чуть больше предыдущего.
Размножение: сложно - верхушечными черенками при 30 град и с использованием
фитогормонов, при высокой влажности воздуха. Но можно попробовать воздушными отводками.
Вредители и болезни: красный паутинный клещик.
http://flowersclub.info/index/0-461

зверніть увагу на Местоположение:
только оранжерея или большое южное окно могут дать мединилле необходимых 4-5 часов
прямых солнечных лучей.
і Влажность воздуха не менее 70 %

Nimfa
13.11.2011, 22:38
Купила я собі 2 тижні тому цикламен, тепер почали в нього жовтіти листочки, а рожеві квіти починають біліти з серединки, підливаю в піддон. Порадьте що як його спасати поки ще не пізно? як часто підливати? В кімнаті ледь 21 градус натягується (чи може то теж йому багато?).

Coshitce
14.11.2011, 16:54
цикламен
Поливати (найкраще) у піддон вазона; якщо конструкція глечика така, що немає піддона, то при поливі пильнувати, щоб вода не потрапила на "точку росту" листків. Якщо ви купили у пластмасовому глечику, краще розрізати глечик і перекласти рослину у керамічний-глиняний глечик. Рослина любить прохолодні кімнати, гарно квітує навіть якщо помісти (якщо є можливість), між рамами вікна. Дуже погано реагує, якщо стоїть близько батарей центрального опалення.

Nimfa
14.11.2011, 18:25
Поливати (найкраще) у піддон вазона

я поливаю у піддон, вже писала про це

Рослина любить прохолодні кімнати,

В мене зараз температура 21, нижче не буде (це в самій прохолодній кімнаті), то він жовтіє саме через теплу для нього температуру? Чи може збільшити полив? Взагалі як часто його підливати?
Дівчата поможіть, бо шкода рослинки!!!:(

навіть якщо помісти (якщо є можливість), між рамами вікна

такої можливості немає

Дуже погано реагує, якщо стоїть близько батарей центрального опалення

близько батарей не стоїть, кімната сонячна, вікна на схід

oksumoron
14.11.2011, 18:49
Дівчата,порадьте що роблять з пагоном орхідеї після того як опали всі квіти(відцвіла),його якось обрізають?І ще таке питаннячко: корінці настільки активно ростуть,що давно вийшли за межі горщика і торчать навколо,що з ними зробити? І як за таких умов пересадити квітку? Чи варто це робити після того,як вона тільки відцвіла?

В мене також вже опало листя то я також обрізала фактично на половину той стовбур! а от на рахунок коріння то якось і не задумувалась! ніби не потрібно пересаджувати, орхідея не вимагає цього часто, в мене мама правда свої пересадила але коріння стирчить, його і не треба повністю в землю заривати!

я хотіла взнати що робити краще з бамбуком? в мене цілий набір пагонців і всі стоять у воді виключно я іх не садила в грунт, коли відросли нові пагінці то я їх поставила у воду! правда один бамбук почав трішки жовтіти на кінчику то я також це обрізала! не впевнена що це була добра ідея- але ніби все зупинилось

Nimfa
14.11.2011, 19:32
Додаю фото цикламена, листки жовтіють з середини куща, а нові квіти біліють

http://s017.radikal.ru/i415/1111/71/41aa2e08b813.jpg (http://www.radikal.ru)

likeangel
14.11.2011, 21:13
цикламен
ні в якому разі не можна оприскувати!!!

Coshitce
15.11.2011, 00:38
Додаю фото цикламена, листки жовтіють з середини куща, а нові квіти біліють
Попробуйте заглянути чи то у вас у вазоні одна бульбочка, чи декілька. Може ті пожовтілі листки і блідіші квіти ростуть з однієї бульбинки, а здоровіші з інших? І наразі однозначно треба зменшити полив. цикламени варто поливати через день. І ще одне: у мене вода з великим вмістом заліза, тому для поливу ніяким відстоюванням її придатною не зробиш, і я купую "Старий Миргород" для поливу вазонів.

Roxie
15.11.2011, 07:57
в мене був минулого року цикламен.. поливала його практично щодня, листки жовтіли так ж само як і на фото, квіти біліли, але мені здалось що то природній процес, оскільки постійно з бульбочки виростали нові квітки і нові листочки.. а старі я висмикувала і все... потім він перестав цвісти, перестали рости лиски і захотів періоду спокою, але то було на літо... а цвів він в мене з вересня по лютий... правда потім квіток було все менше і менше...

Stanislava
15.11.2011, 11:40
потім він перестав цвісти, перестали рости лиски і захотів періоду спокою
Отаке зара в мене, листки опали, одна цибулина стирчить(((((((думаю чи все йому чи ні))))))))

Bogdanka
15.11.2011, 12:13
у мене вмирає флаенопсіс (орхідейка) - не знаю, що я не так роблю
денне непряме світло має, воду наливаю у прозорий горщик зовнішній, потім рештки виливаю через годинку, коріння у прозорих горщиках (перший оригінальний, другий скляний - миска), треба підживку? поділіться хтось що я ще не так роблю

Raven
15.11.2011, 12:30
у мене вмирає флаенопсіс (орхідейка) - не знаю, що я не так роблю
Краще пересадіть. Треба подивитися на корінці і видалити, ті які відгнили або всохли. Погані корінці пустотілі і м"якенькі, краї обрізів затріть активованим вугіллям. Поміняйте кору, або просушіть на пательні ту, яка в горщику. Підливати треба раз в тиждень і воду виливати не варто.

Bogdanka
15.11.2011, 12:36
Поміняйте кору
а де купити нову?

Анютка
15.11.2011, 13:14
бачила в Новій Лінії точно, думаю в Епіцентрі має бути, або в квіткових, які вазонки продають)

Raven
15.11.2011, 13:32
а де купити нову?
Є в квіткових магазинах, в "садовому центрі".

Coshitce
15.11.2011, 20:02
Отаке зара в мене, листки опали, одна цибулина стирчить(((((((думаю чи все йому чи ні))))))))
На цей рік йому вже все :girl_yes: . Поставте глечик з цибулиною у підвал (але щоб не на мінусову температуру), навесну (найкраще коли з"являться перші листки) пересадите і поставите у місце, де нема прямих сонячних променів, поливайте, восени матимете свіжу радість - квіти.

Raven
16.11.2011, 15:08
"Садовий центр", вул. Городоцька, 182, зразу за поворотом направо при виїзді з Виговського на Городоцьку.

Анютка
17.11.2011, 11:07
Не знаю що сталося з моєю орхідейкою(
Стоять дві разом на вікні, ніде не переставляла, вчора купала їх, і от сьогодні піднімала жалюзі на вікнах і в одної листки так ніби понахилялися донизу, не є такими пружніми( що могло статися?
зрештою, я вже давно помітила, що вона якась не така, квітки сохнуть, чи то ще триває період адаптації (мені її подарували 26 вересня) ?
Що маю робити з нею?!

пересадила б , але має два пагони, цвіте, і з одного ще боковий відростає - шкода((

orange girl
17.11.2011, 12:59
iriwa, дякую Вам за поради :girl_smile:

Vitutu
17.11.2011, 15:35
Не знаю що сталося з моєю орхідейкою(
Стоять дві разом на вікні, ніде не переставляла, вчора купала їх, і от сьогодні піднімала жалюзі на вікнах і в одної листки так ніби понахилялися донизу, не є такими пружніми( що могло статися?
зрештою, я вже давно помітила, що вона якась не така, квітки сохнуть, чи то ще триває період адаптації (мені її подарували 26 вересня) ?
Що маю робити з нею?!
пересадила б , але має два пагони, цвіте, і з одного ще боковий відростає - шкода((

Можете показати фото?

Анютка
17.11.2011, 15:44
ось фото
http://s017.radikal.ru/i405/1111/54/05a46cbfcbb6.jpg (http://www.radikal.ru)
ось так понахилялися листки
а тут квіти
http://s017.radikal.ru/i435/1111/b9/557b632dd6c3.jpg (http://www.radikal.ru)

Roxie
17.11.2011, 17:04
Отакі от у мене домашні рослини
Вирішила всі рослини які мені не дуже подобаються посадити в композицію... не аж так гарно вийшло, як хотілось, але все ж )))
http://s017.radikal.ru/i414/1111/93/86d7c7910d31t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i414/1111/93/86d7c7910d31.jpg.html)

Драцена фрагранс массанджеана
http://s017.radikal.ru/i437/1111/d2/a5c2da606fd3t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i437/1111/d2/a5c2da606fd3.jpg.html)

Ще одна фрагранс, але більша
http://s017.radikal.ru/i407/1111/bf/4ad93e1e0d63t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i407/1111/bf/4ad93e1e0d63.jpg.html)

Мій красунчик цикас
http://s017.radikal.ru/i400/1111/05/3964e4b55be4t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i400/1111/05/3964e4b55be4.jpg.html)

Мій "город" на підвіконні - пальмочки
http://s017.radikal.ru/i402/1111/51/84fe2ef222fdt.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i402/1111/51/84fe2ef222fd.jpg.html)

Зліва - фікус бенджаміна, внизу пальма хамедорея, над нею хлорофітум
http://s017.radikal.ru/i438/1111/20/819e6d79c0cft.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i438/1111/20/819e6d79c0cf.jpg.html)

Зліва - банан, вирощений з насінинки, справа - драцена маргінанта
http://s017.radikal.ru/i427/1111/4a/06b818688ba2t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i427/1111/4a/06b818688ba2.jpg.html)

Вікно кухні http://s017.radikal.ru/i413/1111/34/925f45121232t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i413/1111/34/925f45121232.jpg.html)

Фіттонія
http://s017.radikal.ru/i438/1111/36/7e19bb88a428t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i438/1111/36/7e19bb88a428.jpg.html)

Meriroma
17.11.2011, 17:12
Я купила на оцінці фаленопсис з завялими квітками, з трьома цвітоносами. Бачу, що дві бруньки набухли і будуть щось випускати - чи вартує його пересаджувати чи краще не чіпати? Як на мене, то коріння залите - від суботи субстракт досі вологий

Roxie
17.11.2011, 17:28
зліва направо - маранта, фіалка, молочай (хто хоче - можу віддати, я його не люблю), під обрізаною пластиковою пляшкою - селагінелла (без теплички вона починала зовсім сохнути, чекає поки мені зроблять маленький терраріум), решта - алое, фіалки на вкоріненні і пальмочка
http://s017.radikal.ru/i426/1111/40/ba68d382c9e7t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i426/1111/40/ba68d382c9e7.jpg.html)

пальма арека (так сказали в магазині)
http://s017.radikal.ru/i405/1111/dd/e567167852e3t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i405/1111/dd/e567167852e3.jpg.html)

спереду драцена компакта, ззаду адіантум, який не хоче добре рости...
http://s017.radikal.ru/i430/1111/c5/017df34f123at.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i430/1111/c5/017df34f123a.jpg.html)

спатіфілум
http://s017.radikal.ru/i438/1111/96/1cb0d6c4f486t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i438/1111/96/1cb0d6c4f486.jpg.html)

драценка, пальмочка, алоказія, фікуси бенджаміна
http://s017.radikal.ru/i403/1111/df/741e8940a0a8t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i403/1111/df/741e8940a0a8.jpg.html)

фіалка, пальмочка, стреліція з насінинки, юкка
http://s017.radikal.ru/i436/1111/1c/1fe78a4674f9t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i436/1111/1c/1fe78a4674f9.jpg.html)

---------- Додано в 17:28 ---------- Попередній допис був написаний в 17:21 ----------

зацвіли фіалка і азалія
http://s017.radikal.ru/i415/1111/26/7db49381d704t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i415/1111/26/7db49381d704.jpg.html)

і ще фіалки
http://s017.radikal.ru/i404/1111/3b/1fdee6930ff5t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i404/1111/3b/1fdee6930ff5.jpg.html)

Meriroma
17.11.2011, 20:53
А ось мої рослинкиhttp://s017.radikal.ru/i404/1111/f6/e2f438e3ded6t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i404/1111/f6/e2f438e3ded6.jpg.html)

---------- Додано в 20:34 ---------- Попередній допис був написаний в 20:29 ----------

http://s017.radikal.ru/i402/1111/00/83293165f146t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i402/1111/00/83293165f146.jpg.html) http://s017.radikal.ru/i429/1111/22/5c87dc631da3t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i429/1111/22/5c87dc631da3.jpg.html)

---------- Додано в 20:41 ---------- Попередній допис був написаний в 20:34 ----------

http://s017.radikal.ru/i420/1111/d4/3691058647fbt.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i420/1111/d4/3691058647fb.jpg.html) http://s017.radikal.ru/i416/1111/45/273201d2bc90t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i416/1111/45/273201d2bc90.jpg.html) http://s017.radikal.ru/i442/1111/8e/4cd62d9a3adbt.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i442/1111/8e/4cd62d9a3adb.jpg.html)

---------- Додано в 20:47 ---------- Попередній допис був написаний в 20:41 ----------

http://s017.radikal.ru/i408/1111/47/27fcbdefe45at.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i408/1111/47/27fcbdefe45a.jpg.html) http://s017.radikal.ru/i428/1111/0e/4bd623862995t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i428/1111/0e/4bd623862995.jpg.html) http://s017.radikal.ru/i421/1111/10/6b2699d3726ft.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i421/1111/10/6b2699d3726f.jpg.html)

---------- Додано в 20:52 ---------- Попередній допис був написаний в 20:47 ----------

http://s017.radikal.ru/i418/1111/3b/e94814fea928t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i418/1111/3b/e94814fea928.jpg.html)

---------- Додано в 20:53 ---------- Попередній допис був написаний в 20:52 ----------

Ой, одна зайва
ще бракує одної орхідейки - не маю фото поки

Bogdanka
17.11.2011, 21:01
ще бракує одної орхідейки - не маю фото поки
Мерірома, а що орхідея скидає цвіт, а потім знов цвіте за якийсь час? а як часто? а як часто Ви її поливаєте? і чи багато поливаєте?

Vitutu
17.11.2011, 21:29
ось фото

а тут квіти

Вам варто подивитися на коріння, в якому воно стані. Якщо коріння зелененьке (товстеньке), то варто трішки поспостерігати за фаликом. Однак, мені здається, що проблема саме з корінням.

Анютка
17.11.2011, 21:41
Однак, мені здається, що проблема саме з корінням.

можите пояснити, що Ви маєте на увазі? що з корінням може бути не так?
власне, що вона зараз не є товстеньким, таким як було раніше, раніше і листя і корінці були такими, а зараз нібивтрачають вологу, не знаю як точніше пояснити(
як я маю правльно поводитись з рослинкою, щоб врятувати?

likeangel
17.11.2011, 21:54
Мій красунчик цикас
як же ви його таким виростили? чи вже такий купили?
мій випустив дві гілочки і застряг на тому(((

Vitutu
17.11.2011, 21:57
можите пояснити, що Ви маєте на увазі? що з корінням може бути не так?
власне, що вона зараз не є товстеньким, таким як було раніше, раніше і листя і корінці були такими, а зараз нібивтрачають вологу, не знаю як точніше пояснити(
як я маю правльно поводитись з рослинкою, щоб врятувати?

По-перше, не панікуйте. :girl_wink:
Далі будемо думати. Я напишу, що роблю я в таких ситуаціях, а Ви вирішуйте.
Обрізаю цвітонос (він витягує з рослинки "всі соки" і послаблює її).
Витягую рослинку з горшка, оглядаю коріння (можна коріння промити у воді щоб краще було видно їх стан).
Обрізаю усе погане коріння, а те що залишилося присипаю корицею для дезінфекції. Даю можливість трішки просохнути і далі у кору. Деякий час не поливаю, а зволожую листочки. Можна зробити тепличку (кульочок на "голову).
Якщо маєте можливість зробіть фото коріння.

Roxie
17.11.2011, 21:58
як же ви його таким виростили? чи вже такий купили?
мій випустив дві гілочки і застряг на тому(((
оті менші листки, їх 11 шт, були коли купила.. тих 3 таких великих - вже виросли в мене... цикаси випускають нові листки тільки 1 раз в рік, а якщо їм щось не до вподоби то й рідше.. наберіться терпіння..

fanet
17.11.2011, 22:06
а тут квіти

Скоріш за все вона у Вас змерзла... минулого року точно те саме сталось і у мене... відкрили на 5 хв вікно.. потягнуло морозним холодом і листя одразу ніби повяло((:

mirishka
17.11.2011, 22:14
Підливати треба раз в тиждень і воду виливати не варто.
А чому не варто, навпаки потрібно, тому що у воді можуть зігнити корінчики, я свої взагалі не підливаю, а тільки раз в два тижні роблю теплий душ і залишки води обов'язково з тарілочки виливаю, а між душом просто обприскую.

Анютка
17.11.2011, 22:15
Якщо маєте можливість зробіть фото коріння.
фото коріння зроблю вранці, а то зараз все одно добре не видно

Скоріш за все вона у Вас змерзла..
Ви знаєте, я якраз щоранку привідкриваю вікно, на якому вони стоять((, бо стоять у нас у спальні, там південна сторона
а що далі? її вже не врятуєш?

Meriroma
17.11.2011, 22:38
а що орхідея скидає цвіт, а потім знов цвіте за якийсь час? а як часто? а як часто Ви її поливаєте? і чи багато поливаєте?
Звичайно - з часом вона відцвітає, наступає період спокою, а за деякий час (тиждень, місяць, рік) знову випусукає цвітоноси а на них квіточки, або з бруньок старих цвітоносів ростуть бокові і цвітуть знову
Поиваю раз в тиждень методом занурення, два рази в місяць влаштовую душ добре тепленький але не проточною водою з крану а після цього обовязково точку росту і пазухи листків промокаю салфеткою

fotynasop
18.11.2011, 11:04
а що далі? її вже не врятуєш
Врятуєш! Просто трохи любові і тепла і все вийде. Моя перша орхідея, після того як скинула квіти та засохли цвітоноси (а це було десь за місяць часу як мені її подарували) потішила мене новим цвітоносом і квітами більше ніж за півтора року. До того часу росли тільки листя і коріння. Але вже як розквітла так розквітла. Я раніше скидувала фотку: цвітонос один - а квітла ніби їх декілька. Просто уважніше дивіться за своєю квіточкою, "розмовляйте" з нею ну принаймі я так роблю :girl_blush2:, підливайте, підживлюйте і вона обов"язково вам віддячить!

Vitutu
18.11.2011, 11:16
Просто уважніше дивіться за своєю квіточкою, "розмовляйте" з нею , підливайте, підживлюйте і вона обов"язково вам віддячить!

:girl_claping: Чудова порада. Підтримую.

oksumoron
18.11.2011, 13:51
моя цикламена (була відданою мені вже також- моєю свуекрухою :girl_yes2:)
http://s017.radikal.ru/i405/1111/d6/86b6692de2c6.jpg

в неї часто квіточки зявляються і листочки нові відростають але загалом вона якась розчепірка в мене!
не дуже мені подобається тому певно буду на весну пробувати щось з нею робити!

Raven
18.11.2011, 15:03
Просто уважніше дивіться за своєю квіточкою, "розмовляйте" з нею
Я зі своєю орхідеєю теж розмовляла, а то пів року не цвіла. Поки не пообіцяла, що викину в сміття, не зацвіла. Тепер має три цвітоноси і зацвіла як кущик, я тут фото вже виставляла. А як вчула бідака, що я її пересадити збираюся, випустила нові пуп"янки. Так що розмовляти точно тре.:girl_wink:

likeangel
18.11.2011, 22:44
А як вчула бідака, що я її пересадити збираюся, випустила нові пуп"янки
я свою грожуся пересадити вже 8 місяців і кожен раз як не квітонос, то цвіте.....) зараз має дві дорослі прикорневі дєточки з коріняками, відцвіла мамаша, думала розділити, так вона почала далі цвіт зав"язувати, думала пересаджу як відцвіте, а фіг вам, тепер ще один квітонос випускає.....не хоче казявка в новий горщик))))

Logos
20.11.2011, 13:07
дівчата порадьте як доглядати за деревом бонсай, які його особливості наперед дякую.

domino
20.11.2011, 14:05
дівчата порадьте як доглядати за деревом бонсай, які його особливості наперед дякую.
Таня, я маю банзая, дуже файне і не вередливе деревце) Єдина його особливість - те, що поливати потрібно не як звичайні квіти, а я ставлю його в посудину з водою на ніч, і він набирає водички стільки, скільки йому потрібно. Це потрібно робити раз на тиждень.

Roxie
20.11.2011, 14:30
1. його ще можна поливати тоненькою цівочкою рівномірно по всьому грунті, крім методу занурення...
2. Сезоннe підрізування часто є запорукою успіху, проте якщо зробити його невміло, можна погубити дерево.
3. Обрізка є необхідним способом формування бонсай. З її допомогою вирішують кілька завдань: зменшують розмір рослини, формують розташування скелетних гілок, стимулюють ріст нових пагонів.

Можна виділити кілька видів обрізки[2].

Формуючa обрізка - вирізка великих скелетних гілок, усікання стовбура, що формують «основу» дерева
Підрізування гілок зменшує їх довжину і стимулює утворення нових точок зростання, стимулює розгалуження.
Стрижка пагонів формує обрис крони рослини
Прищіпки (пінцірування) служить для обмеження зростання пагонів
Обрізка листя (дефоліація) служить для оновлення крони, при цьому кількість листя збільшується і зменшується їх розмір
Підрізування коренів необхіднe для оновлення і формування кореневої системи

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%B0%D0%B9
А яке саме у Вас дерево? Фікус? Вяз? Визначте назву дерева і шукайте в неті про догляд..

От мені дуже цікаво чи бонсаї, сформовані з листопадних видів дерев, скидають на зиму листя, ростучи в квартирних умовах? знає хтось? бо нехочеться лазити по сайтах, щоб дізнатись..

Я колись думала, що бонсай то і є назва певного виду дерева... І дуже хотіла отой бонсай, бо він так цікаво росте... А коли мені "відкрились" очі, що бонсай - то спосіб формування крони дерева, і що його потрібно періодично підрізати, щоб гарно росла крона і т.д. зрозуміла що бавитись з тим я не буду...

Ritamadonna
21.11.2011, 00:40
певно буду на весну пробувати щось з нею робити!
А хіба на весну цикламен не відмирає?
Він росте в холодну пору року, а в теплий період - відпочиває

Jupiter
22.11.2011, 00:50
цикламен росте в холодну пору року, а в теплий період - відпочиває
а я ж то думаю, чого це в моєї сусідки (старенької бабці, яка особливо доглядом вазонків не захоплюється) завжди так гарно на вікні цвіте цикламен саме тоді, коли в інших людей вже все повідцвітало, бо надворі пізня осінь-зима