КПК

Показати повну версію : Догодовування малятка

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13

Женічка
06.12.2012, 23:56
Ця ситауція і э педагоічним прикормром. Діти ідять те, що істе ви, і ідять разом з вами, а не за окремим столом у виділений лише для них час.

NikaLovely
07.12.2012, 00:14
Ця ситауція і э педагоічним прикормром. Діти ідять те, що істе ви, і ідять разом з вами, а не за окремим столом у виділений лише для них час. Та я розумію. Але в нас немає ГВ як основної їжі. Тому і не розумію, як вірно поєднати зараз педприкорм з тим, що вони їдять вже дорослу їжу, але спеціяльно для них приготовану і проблендеровану, наприклад.

Zolotse
07.12.2012, 01:36
А я розстроїлася зовсім з тим догодовуванням. В наші майже 11 міс ми догодовуємося досить мало. Мала не хоче їсти дорослу їжу, чому не знаю. Мяса не хоче, як занюхає, то відразу рот закриє і ручками відпихає. З риби часто лосось запікаю, пробую їй дати, теж відвертається. Творог не хоче, як його присмачити, щоб вона їла? Коротше катастрофа у нас, у правила педіатричного прикорму не влазимося. Ніяк не получається. Може поїсти трішки зупки, буквальну пару чайних ложок, деколи на сніданок каші з"їсть дві-три ложки, решту я доїдаю. Печене яблуко теж через раз. Любить гризти хліб, яблуко ціле..Макарони любить..Чому так? Я ніколи їй нічого не блендерила, даю в такому самому вигляді як сама їм, кусочками. Раніше проявляла до їжі, зараз не хоче. Коли чоловік їсть, рветься влізти до нього в тарілку, але їй просто цікаво засунути туди руку і то все помняцькати, коли він пропонує їй щось спробувати - теж відмовляєтьс. Причому коли вона залишається з свекрухою, тоді їсть, зупу дуже добре їсть. Зі мною - ні, циця наше все. Я так думаю, то через те, що вона розуміє, що мама дасть цицю і вона не буває голодна, бо насмокчеться. А з бабою у неї нема вибору, проголодалася - їсть. Я вже два дні нічого їй не пропоную, хіба бублик, чи це теж забрати? Свекруха каже, що то зле, бо дитина недоотримує вітамінів, але по ній не скажеш. що їй чогось бракує..Як бути? Пробувати далі годувати дитину? Я не прихильник годування через силу чи через задурювання, адже це може в майбутньому призвести до втрати апетиту взагалі..Чи дати собі спокій , нічого не пропонувати поки сама не попросить? А якщо вона і не попросить? Чи достатньо 11-ти місячній дитині ГВ? А то мене вже той червячок сумнівів догризає.

Almariel
07.12.2012, 02:14
дитина недоотримує вітамінів, але по ній не скажеш. що їй чогось бракує
на жаль, не пам’ятаю, де таке прочитала, але до року (ясно, що приблизно) дитячий організм ще не вміє добувати з їжі вітаміни і тд, а лише бере їх з маминого молока (тому ГВ критично важливе!). вже з року по троху засвоює їх з дорослої їжі.

Чи достатньо 11-ти місячній дитині ГВ?
і знову ж не дам посилання на джерело.
до 1,5 року дитина може бути виключно на ГВ і їй цього достатньо. а в критичних ситуаціях і довше.
Творог не хоче, як його присмачити, щоб вона їла?
тут купую творог такий змішаний з сметаною і перетертий (за нашим звичайним творогом треба їхати 2 години в магазин), додаю туди буквально трошки власного варення (маю лише порічкове), творог стає ледве солодкуватий. наминає - аж за вухами лящить! більше нічого так не їсть (хіба мандарини, хурму і хліб іноді)

коли вона залишається з свекрухою, тоді їсть, зупу дуже добре їсть
ну бо голодна таки стає))) я навпаки рада, що доня не зменшує кількість маминого молока: чим більше тим краще. от в рік доведеться віддавати мою малечу няні - тоді і буде дорослу їжу їсти (ледь не плачу, як подумаю про це :( )

і ще напишу, дівчата, вам, хто на педіатричному. обережно з блендеруванням. мій двоюрідний братик в рік їсть повністю блендероване, якщо трапляється хоч малесенький шматочок - давиться і рве.

Zolotse
07.12.2012, 02:34
тут купую творог такий змішаний з сметаною і перетертий
А яка та сметана у вас? Я би теж змішала, але боюся що дитині вона зажирна, а так молока трішки додаю, ну і чуть підсолоджую, все рівно не хоче.

хіба мандарини, хурму і хліб іноді
Хурму не дуже хоче, мандарини наразі не давала, боюся щоб не було алегрії, але мабуть вже спробую потрошки..
Так читаю, що інші дітки їдять, моя майже нічого не хоче.

хто на педіатричному. обережно з блендеруванням.
жодного разу нічого не блендерувала, дитина від бублика шматки відкушує і так жує, спочатку мені страшно було, коли закашлювалася, але бачу, що справляється.

Та й взагалі нащ прикорм важко назвати педіатричним, я тих правил і не знаю, більше інтуітивно даю дитині, те що сама їм переважно ,ну звичайно не все. Просто зараз стикнулася з тим, що дитина практично нічого не хоче їсти. І ще дуже мене гризе те, що вона мяса не їсть зовсім, ні сиру, ні жовтка, нічого того, що кажуть саме необхідне.

Tsokotukha
07.12.2012, 02:52
Просто зараз стикнулася з тим, що дитина практично нічого не хоче їсти.
У нас таке було в зубопрорізувальний і в 10 і в 11 місяців. Не нервувалась/переживала. Відмовлявся від їжі - йшов повзати-бавитись. Кілька днів/тиждень попускало й гарно відкривав ротика на запропоновану їжу.

Almariel
07.12.2012, 02:59
А яка та сметана у вас? Я би теж змішала, але боюся що дитині вона зажирна
на тому вже готовому змішаному з сметаною творозі пише 40%. він такий доволі масний на смак. іноді додаю троши ще йогурту (3,5% жирності). продають ще тут і знежирений творог, але він мені самій не смакує.
до речі, дитина їсть його дуже залюбки, але з’їдає насправді не багато (ну може 2 ст л)

Suzi
07.12.2012, 11:11
Ця ситауція і э педагоічним прикормром. Діти ідять те, що істе ви, і ідять разом з вами, а не за окремим столом у виділений лише для них час.
Це як грудне годування і годування грудним молоком.
Педагогічне догодовування це не лише їдження того, що і батьки. Так, звісно краще їсти дітям разом з батьками, ніж окремо від інших членів родини. Але педагогічне догодовування це ширше поняття.

Setka
08.12.2012, 01:44
Творог не хоче, як його присмачити, щоб вона їла?
Не раджу, а просто ділюсь нашим досвідом - спочатку давала сирочки готові для діток 50 грамові Тьома з додаванням трошечки солодкого сиропу (вони дуже м'які - майже як сама сметана за консистенцією). А потім, і досі, купуємо домашній творог додаю фрукти (яблуко, банан, груша, а літом - то ще інші всякі ягоди) блендером до однорідного стану і смакує прекрасно аж за вухами лящить. Не блендерованого не хотів - може воно йому якесь нудке було чи шо - не знам. Таким чином і жовток їмо :-) (думаю шо то не зовсім правильно але так смакує)

Натуля
08.12.2012, 14:28
Мала не хоче їсти дорослу їжу, чому не знаю. Мяса не хоче, як занюхає, то відразу рот закриє і ручками відпихає. З риби часто лосось запікаю, пробую їй дати, теж відвертається. Творог не хоче, як його присмачити, щоб вона їла?
Про лосося прочитала, сама заплювалась))) Ні я, ні Антон не їмо такої риби, різне пробували - залишились на хеку. Творог ми їмо лише в сирниках і ще Антон засмакував східну паляничку від Касі з підсоленим сиром. Таке і Дімі даю.

adelmik
16.12.2012, 01:38
Дівчата, прочитала це все і аж страшно стало за свого малого. Йому 8 місяців. Почали прикорм рівно в 6, з картопельки, трішки, потім ще капуста, каші звичайні на блендері мелені з чорницею чи смородиною, творожок магазинний, кілька днів почала мясо давати. Але їсть він не мало, а потім ще й груди даю. І постійно думаю, може я перегодовую його? Чи то так не буває? Деколи навіть коли він ще їсть якісь каші, то не даю більше, бо думаю що то забагато. І ще на моркву і мабуть гарбуз мав висипку. Тепер взагалі боюсь щось кольорове давати. А скільки така дитина має зїдати дорослої їжі?

Keeri
23.12.2012, 16:12
Моєму синочкові 6 місяців і 10 днів. почали прикорм в 5 з половиною. Зараз даю йому супчик (картопелька, морква, цибулька, селера, але перетираю в блендері тільки картоплю з морквою і бульйон) зїдає 120-140мл (замінюю 1годування) і печене яблучко (між годуванням). Так нам порадила педіатр. Ще вона казала починати давати сирок (змішувати з яблучком і дойти теж до 150мл щоб замінювати ще 1годування) і десь в 7 з полов. 8 місяців почати давати м"яско.
Можливо це не дуже добре так скоро замінювати гв, але в нас було змішане годування (2рази в день давала суміш), тому краще натуральні продукти (все власного виробництва-дача:girl_smile:) ніж непонятно яка суміш.

Bree van deKamp
23.12.2012, 16:27
(замінюю 1годування)
Як, то?? Ви хочете припинити ГВ?? І чому були на змішаному??? Ми теж почали прикорм трошки раніше, але в своїх 9 м. нічого не замінюєм-циця після всього що зїли)))

natorella
23.12.2012, 16:30
краще натуральні продукти (все власного виробництва-дача) ніж непонятно яка суміш
ну якшо замінити суміш, а залишити усі годування грудьми (не по графіку) і давати запивати їжу грудним молоком - то дуже добре

Keeri
23.12.2012, 19:34
ну якшо замінити суміш, а залишити усі годування грудьми (не по графіку) і давати запивати їжу грудним молоком - то дуже добре
так і робим:girl_smile:

---------- Додано в 18:34 ---------- Попередній допис був написаний в 18:29 ----------

Як, то?? Ви хочете припинити ГВ?? І чому були на змішаному???
замість 150мл суміші -супчик. а були на змішаному бо молочка не хватає. а гв як можу так зберігаю доки буде доти буду кормити.

МАСЯ
03.01.2013, 17:11
Дівчатка, а що ви даєте пити своїм малючкам, а то я трошки кампоту з яблук давала, але вичислила що алергія на яблуко, от тепер думаю чи можна?? чи то сушку варити?

Setka
04.01.2013, 01:02
Наскільки я знаю, то компот з сушки краще переноситься ніж із свіжих фруктів.
Ми ще інколи пили чай з ромашки (ну без фанатизму звичайно).

Pesyk
04.01.2013, 02:06
Ми почали прикорм в 6 місяців, почали з цв капусти, потім добавляла кабачки, моркву, вона ніби то їла але дуже мало, може дві ложечки. Зараз вже до того всього і картопелька входить, і капелька олії оливкової, але вона того не їсть, я вже комбіную по два овочі, всерівно, нічого. Що туди добавити (воно зовсім не смачне), щоб вона хоча б трохи зїдала, чи я щось не так роблю? Той наш "прикорм" один раз в день, і то ніяк, тільки циця...
Порадьте щось, будь ласка.

panikvarts
04.01.2013, 02:24
Порадьте щось, будь ласка.
Може, зарано ввели прикорм? Бо 6 місяців - то умовний вік для початку догодовування. Починати треба не з 6 місяців, а після, коли в дитини є інтерес до їжі. Якщо нема інтересу - не треба давати їсти, попросить - тоді дасте.

---------- Додано в 02:24 ---------- Попередній допис був написаний в 02:17 ----------

Ну, і я б сама такого не їла, якби мені давали те, що ви варите для дитини))))
Почитайте про педприкорм, може, знайдете для себе щось цікаве.

Pesyk
04.01.2013, 02:44
коли в дитини є інтерес до їжі.
Проявляє інтерес, тому і вирішила почати прикорм

Ну, і я б сама такого не їла, якби мені давали те, що ви варите для дитини))))
Скажіть, що Ви варите ))), може мені це допоможе
Я якраз і пропоную дитині те, з чого варто починати прикорм, тому і прошу поради, бо не розумію чому не їсть

Ніколь
04.01.2013, 03:55
Я якраз і пропоную дитині те, з чого варто починати прикорм, тому і прошу поради, бо не розумію чому не їсть
У мене обидвоє дітей прикорм почали в 5,5 міс. Малий зараз коли бачить тарілочку з ложкою аж вискакує з кріселка від нетерпячки....
Печені яблука нікого не вразили, то ми їх не їмо.
Наразі малий раз в день їсть трішки кашки молочної ( наразі гречана або пшениця+яблучко+банан. То ї ж фірми яку 4 роки тому з задоволенням їла старша, кашки смачні, якість за ті роки не втратили).
Раз в день їсть суп-пюре, давала картопелька+морква, був не в захваті. Пару останніх днів даю картопля/брокколі/водичка в якій варились овочі + моє молоко, дитина можна сказати що їсть задоволенням. Понятно що щось з рота виливається і язиком назад виштовхується, але в основному їсть. По обьєму, явно не 2 ложки, а може десь 100мл...

Pesyk
04.01.2013, 04:06
Печені яблука нікого не вразили, то ми їх не їмо
Нас теж не дуже вразило печене яблуко, навіть робила його з морковкою, майже ніяк. Може дійсно спробую додати продукти трохи інші.
То ї ж фірми яку 4 роки тому з задоволенням їла старша, кашки смачні, якість за ті роки не втратили
Я не дуже прихильник таких каш, може сама спробую щось таке зробити))
Дякую, Ніколь

silvia
04.01.2013, 09:57
у мене синочок їсть овочеве пюре коли там паралельно з іншими овочами є багато гарбуза. Гарбуз дає солодкуватий присмак + з 7 міс додали мяско / жовток. Цвітну капусту даю маленьке суцвіття - має запах і смак не дуже..... краще вже броколі.....Зїдає в обід десь 180 грм.
Зате каші саморобні взагалі не хоче....плюється...з горем і забавлянням якось може поїсти готові ( Хумана, Хіпп) і то максимум 80 грм. Дуже любимо сирочок з яблучком ( почали з 8 міс.)
У коліжанки навпаки - готові каші Нестле молотить як має бути, а овочеві пюре зовсім не сприймає, вона по трошки овочів та мяско додає до каш і так виходить з положення.
Мусите шукати щось таке, що їй посмакує....

Kapitoshhka
04.01.2013, 12:29
Ми починали традиційний прикорм у 6,5 міс. Це був кабачок. Зараз манюня може його їсти необмежену кількість. Їмо овочеві пюре : картопля, цвітну капусту теж дуже любимо, броколлі, кидаю маленький листок шпинату (інколи). Моркву не любимо, зато буряк обожнюємо. Печене яблуко ніяк, тепер варю кілька кубиків гарбуза( маю морожений) і одне яблуко то зїдаємо і ще вимагаємо))).
Сирок їмо з чорницею ( маю морожену) і з яблуком вареним. Банана не даю ( наша лікарка проти нього), мяско ( тялятина, кролик) теж щось не дуже хочемо їсти.
Каш готових не даю, їмо з мамою гречку (добавляю свого молочка). Пробувала купляти магазинні баночки з фруктами - не хоче їх їсти ( персик, яблуко, чорнослив і т.д.). І ще одне перемелене з блендела не хоче їсти, а якщо потру на великій терці - то їмо.
Що я зауважила : доця всі продукти любить як її мама))) Не люблю я моркву і у неї її ніяк не запхаєш, а кабачок , цвітну, броколлі полюбляємо))
Але я потрошки переходжу на педприкорм, інтересу щораз більше "а що то мама гамає???, а може і мені ???" )))

Setka
04.01.2013, 12:29
не дуже вразило печене яблуко, навіть робила його з морковкою, майже ніяк
Попробуйте гарбуз спекти - нашому малюку дуже смакував. (Замотувала невеликий кусок в фольгу і в духовку)

+ моє молоко
І ми так робили. Майже половину тої їди розбавляли (на початку прикорму малюки ж з'їдають мало 1-2 чайні ложечки), щоб смак був знайомого молочка, а не чогось поки що невідомого для дитинки.

Ніколь
04.01.2013, 14:38
у мене мала їла кашки Bebi
http://ib3.keep4u.ru/b/2013/01/04/c2/c21772acdfc84386aeda4a5cb10ab529.jpg
найкращє йшли гречана, пщенична і вівсяна з різними компонентами.
Чому мені подобаються саме ці кашки, тому що в них в складі крупа або дуже дрібного помолу, чи якось інакше там ті пластівці крупьяні, але коли каша в готовому вигляді то це дійсно кашка, на смак відповідно до виду крупи, і навіть крупиночки дуууже дрібненьки видно.
Нестле наприклад таке враження що з крупьяного борошна зроблені чи ще з чогось. БО в готовому вигляді нагадувала меня клейстер чи щось дуже подібне. Юля нестле взагалі відмовлялась їсти...

А загалом все дуже індивідуально

silvia
04.01.2013, 18:07
а в мене таке питання.
Малий їсть їжу у вигляді пюре ( рідшого чи густішого). Коли пробую давати щось густіше типу помятої картопельки, натертого на грубшій тертці яблучка, кусочок печенька дитячого ( що розсмоктується в роті) то він просто давиться і в результаті випльовує.... у нас лише 2 нижні зуби....
І як нам діяти далі...як дітки вчаться їсти грубшу їжу ...жувати?

Haidee
04.01.2013, 18:24
як дітки вчаться їсти грубшу їжу ...жувати?

Я вам скажу як то є в педприкормі. Дається дозами розміром з рисинку. Ними не вдавиться точно. Жує на початку яснами, варені крупинки каші, наприклад, жувати яснами легко. Але давати по одній мікродозі, не більше за раз в ротик. Яблуко можна дати в ручки ціле (якщо практикуєте давати сирі фрукти), дитина спочатку лиже його, знайомиться з тим, що їжа може бути тверда. Але то під строгим контролем, ні на секунду не впускати з виду. На практиці не страшно:) Ну і не треба боятися, що дитина плюється і давиться, треба знати, як дитині помогти справитися з кусочком їжі, якщо вже застряг, так буде приблизно до року, потім той виштовхувальний рефлекс зникне.
Ще на рахунок жувати. Мама може дитині демонструвати, які рухи треба робити, коли їси. От садіть біля себе за стіл і жуйте демонстративно:) я не жартую, моя мала ще досі часом забуває, нащо їй зуби і намагається ковтнути кусок м"яса, наприклад, то я її власним прикладом навертаю.
Ніби нічого суперечного з традиційним прикормом не написала.

Bree van deKamp
04.01.2013, 19:02
їсть їжу у вигляді пюре
А у нас навпаки нічого рідкого нехоче(((

Pesyk
04.01.2013, 21:51
Я вже сьогодні таку смакоту зробила дитині, дала більше гарбузика, морквинку, цибулинку, воно таке солоденьке стало, та вона не хоче їсти і все. Мабуть спробую, педприкорм, хоча мало уявляю, як то давати дитині "дорослу їжу", якщо не піде, то зроблю перерву.

silvia
04.01.2013, 22:18
а може вона просто не голодна в той час як ви пропонуєте їй?
я даю дорослу їжу приблизно через 2-3 год. після останнього "прийому" циці....., щоб відчув, що їсти хоче....то ротик розкриває ще як здалека ложку бачить))) а якщо зроблю це раніше, то рота навіть не розкриє і крутить головою....

Pesyk
04.01.2013, 23:15
а може вона просто не голодна в той час як ви пропонуєте їй?
Голодна точно ні, бо годуємось на вимогу, може спробую не давати циці години 2, але чи це правильно. Я ще, правда, не дуже знайома з темою педприкорму, але реально не до кінця розумію як то давати дорослу їжу. Сьогодні на вечерю були вареники, це значить виковиряти крихту начинки і дати їй спробувати, а потім ще й тіста (друге мабуть точно ні...)))?

Bambola
04.01.2013, 23:53
Нам сім місяців. Їмо вже і овочеві і фруктові пюре і каші, ось тільки рибу ще не пробувала давати. А ось соку ну ніяк не хоче пити моя дитина, ні соку ні водички! Літом, коли було жарко, пив чай з ромашки майже кожного дня, а тепер не хоче і все...невже йому не хочеться пити? Ми зараз на ШВ.

Bree van deKamp
05.01.2013, 00:11
як то давати дорослу їжу
Я не експерт, але в нас воно виглядає так: якщо я щось їм, а моє чудо-чадо виявляє до того якусь цікавісь я даю пробувати (вчора наприклад їли кашу з голубця). Спокійно даю гречку (цілу) макарони, сир, мяско. Якщо дитині не смакує вона просто відвертається.

сім місяців.
Нам 9 м. і з питтям стали знайомитись місяців 2 тому.

соку ну ніяк не хоче пити моя дитина,
Взагалі не знаєм щото. І знайомитись не збираємся. Ніц доброго в тому нема.

.невже йому не хочеться пити?
Моя мала якщо випиває за день грам 50 водички, то велике щастя.

panikvarts
05.01.2013, 00:29
Моя мала якщо випиває за день грам 50 водички, то велике щастя.
Для кого? :)

А ось соку ну ніяк не хоче пити моя дитина, ні соку ні водички!
Для соку дитина ще замала, зіпсуєте нирки. Хіба ну дууууже розбавлений він буде. Але, як на мене, то краще вже компот із сухофруктів.

Сьогодні на вечерю були вареники, це значить виковиряти крихту начинки і дати їй спробувати,
Саме так. Починаєте з мікродоз, поступово їх збільшуєте, основна їжа - грудне молоко. Дитина їсть те, що і мама, що прийнято в сімї, а не в підручниках. Все в межах здорового харчування. Якщо ви вважаєте, що харчуєтесь нормально, корисно - то дитина теж це їсть. Свої шкідливі звчики замінюєте чимось кориснішим, наприклад замість оцету даєте лимонний сік.

а потім ще й тіста (друге мабуть точно ні...)
А чому ні?

МАСЯ
05.01.2013, 01:04
у нас алергія на яблучко посилилась ще більше, хоча сирого вже не давала, тільки компотик з сушки. От тепер думаю, чи то взагалі той прикорм відмінити, трохи почекати щоб зійшов той висип, чи продовжувати давати. Зараз їмо зупку з картоплі, цвітної капусти, моркви. Як кажете?

Kapitoshhka
05.01.2013, 12:14
таку смакоту зробила дитині, дала більше гарбузика, морквинку, цибулинку
а чому не хочете спробувати варити пюрешку з одного продукту на початок (може щось їй взагалі не подобається). Моя взагалі не хотіла їсти якщо там була цибулька.
А взагалі я починала давати спочатку облизувати кожен сирий продукт, а на наступний день робила з нього пюре

tiramiska
05.01.2013, 13:25
невже йому не хочеться пити?

Что же касается питья, то необходимость в нем возникает, только когда малыш получает уже значимые порции прикорма. В большинстве случаев это происходит после 8-10 месяцев, а то и позже. Параллельно с введением прикорма мама может предлагать малышу попить компот или водички из чашки, но если кроха отказывается – настаивать не нужно.

І ще цікаве

Цель прикорма состоит в том, чтобы обеспечить малышу дополнительное количество энергии. А поскольку желудочек у него совсем еще невелик, то при энергетической ценности ниже, чем у грудного молока получается, что ребенок, наоборот, теряет в энергии и пищевых веществах. Поэтому продукты для прикорма должны иметь высокую плотность энергии и микронутриентов, и давать их нужно маленькими количествами и часто. Слишком жидкая (10%, как советовали раньше) каша, бульон и тому подобные продукты не могут выступать в качестве прикорма – для малыша это серьезная потеря в качестве пищи!
Звідси (http://www.akev.ru/content/view/312/1/)

Haidee
05.01.2013, 13:53
Мабуть спробую, педприкорм, хоча мало уявляю, як то давати дитині "дорослу їжу", якщо не піде, то зроблю перерву.

Якщо хочете педприкорм, то спочатку перерва, а потім його починати. В Вашої дитини нема харчового інтересу, треба його дочекатися. Вам може здаватися, що він є, але то не так. Більшість мам плутають його з простою цікавістю до посуду, маминих рухів і тому подібного.
І ще. Вас, очевидно, хвилює те, що дитина не їсть. Так педприкорм і не має на меті нагодувати дитину, в перші місяці точно. Тільки познайомити з їжею, смаками, консистенцією. Основна їжа для дитини до року - це грудне молоко і все. Але є відповідна тема, я раджу читати статті, подані на перших сторінках. Якщо вони позбавлять сумнівів щодо природного введення дорослої їжі (тобто педприкорму), тоді можете починати.

Pesyk
05.01.2013, 14:29
І ще. Вас, очевидно, хвилює те, що дитина не їсть. Так педприкорм і не має на меті нагодувати дитину
Я тим не печусь, бо дитинка добре набирає вагу і від молока, про те, що педприкорм це просто знайомство з їжею, теж знаю.
Може дійсно вона тягнеться не до їжі, а до чогось нового, що має мама.
Дякую за поради, не буду поки тим заморочуватись, краще трохи начитаюсь про це.

maniunia
25.01.2013, 17:51
Можете бити , кидати чим хочете , але я заплуталася - батьки , бабусі і всі родичі на пару з Комаровскім і дільничою кажуть допоювати дитину водою , давати дитячі чаї з пакетиків і ті від кольків також давати ( малому місяць і 6 днів) а як же ГВ і те що крім молока не потрібно більше нічого ??? ААААААААА не розумію заплутали:girl_sad:

allja
25.01.2013, 18:08
я заплуталася - батьки , бабусі і всі родичі на пару з Комаровскім і дільничою кажуть допоювати дитину водою , давати дитячі чаї з пакетиків
От вони своїм дітям і давали, а це Ваша дитина і Вам вирішувати.
як же ГВ і те що крім молока не потрібно більше нічого ???
Якщо дитина набирає вагу, активна і нічого її не турбує, то ГВ їй цілком достатньо, тим більше в такому віці. Моя свекруха теж казала допоювати, бо їй колись так лікарка казала, але я їй пояснила, що моїй дитині достатньо самого молока і нічим допоювати я не збираюсь малого - більше ніц не казала.

maniunia
25.01.2013, 18:24
А як з тими чаями від hipp і тому подібні від кольок це ж знову виходить допоювання і лікарка каже давай еспумізан і чаї і пеленку на животик а маля тільки біля циці хоче бути а в результаті багато зригувати почав певне переїдає а як ше напоїти та що буде ???? хоть плач разом з ним :girl_sad:

Bree van deKamp
25.01.2013, 18:31
багато зригувати почав певне переїдає
В ас був такий період, що мала зригувала фонтаном і я мусила аж перевертати.
заплуталася - батьки , бабусі і всі родичі на пару з Комаровскім і дільничою кажуть допоювати дитину водою , давати дитячі чаї з пакетиків і ті від кольків також дават
maniunia Вам треба визначитись за яким сценарієм ростити дитину, і слідувати наміченому шляху. А на те, що радять не звертати уваги. Ви мама і вам вирішувати, що краще для Вашої лялі.

maniunia
25.01.2013, 19:54
мала зригувала фонтаном
[HIDE]а то і таке може бути ого , жах а чому маля тек зригувало? чи зригування то коли переїдають діти ат я думаю а може мій також переїдає бо ми і виги набрали багатенько за місяць 1020 [HIDE]

algo
25.01.2013, 19:57
жах а чому маля тек зригувало
незрілість шлуночка. десь в консультантів написано до якої межі є норма.

Я свою не допоювала до 6 місяців хоч всі крім педіатра теж казали. ніяких чайочків, ситуація буде ще гірші! допоювати треба тільки штучників. молочка достатньо для втамуваня спраги і голоду!

panikvarts
25.01.2013, 20:00
десь в консультантів написано до якої межі є норма.
Якщо не помиляюсь, то десь двічі на день по 2-3 столові ложки, але до якого віку - не пригадую.

я думаю а може мій також переїдає бо ми і виги набрали багатенько за місяць 1020
На грудному вигодовуванні діти не переїдать, ніколи. Їдять стільки, скільки потрібно для розвитку організму

Пупсик
25.01.2013, 20:09
а то і таке може бути ого , жах а чому маля тек зригувало? чи зригування то коли переїдають діти ат я думаю а може мій також переїдає бо ми і виги набрали багатенько за місяць 1020 [
Почитайте матчасть. Дитинка в вас набрала чудово. Ми наприклад набрали 1800 г. за перший місяць. Тішусь з того і навіть думки нема що перегодовую. Вам добре кажуть, ви визначтесь самі як дитину ростити.
До 6 місяців повне гв, без допоювань і догодовувань. То мала б казати вам педіатр. Бо згідно мед протоколів вони мають казати так і не інакше. Ну але чайки від Нірр"протолкнуть" мусить бо то її хліб. Дитину на ГВ перегодувати не получиться. З"їсть стільки скільки має з"їсти.
Якби дитина зригнула фонтаном, не лякайтесь, бо то трошки вас може шокувати. То абсолютно нормально. Моя так зригувала до двох місяців 2-3 рази на тиждень.
Як погодуєте, потарайтесь дитину підняти вертикально. Тоді виходить повітря, якого вона могла наковтатись. Тоді буде менше причин до кольок. В нас їх практично не було, тому радити щось не буду. Але мед препарати і т. д. я б давала тільки по реальних показахю

---------- Додано в 19:09 ---------- Попередній допис був написаний в 19:07 ----------

по 2-3 столові ложки
мені виглядало, що таки більше. Бо то реально фонтаном.

maniunia
25.01.2013, 20:35
дякую ! тож буду відстоювати повне ГВ без допоювання а з тим зригуванням добре що попередили а то я сама дома і то якби фонтаном пішло то би не знала як бути і вже понавидумувала би всякого ех

FlySkyJulia
26.01.2013, 15:06
повне ГВ без допоювання
Якщо Ви бажаєте вірити дільничим, то нарпикладі, моя дільнича казала - виключно ГВ без допоювань і т.д до 6 місяців.
В мене дитина набрала по 1200 перші 2 міясяці, зригувала, і фонтаном теж зригувала, повітрячко погано відходило, весь час носила горизонтально. Животики дуже турбував десь до 4 місяців, але нічого, ми пережили це без чайочків, водички і еспумізанів.
Раджу Вам прислухатись до рекомендацій ВООЗ, яка теж каже нічого дитині до 6 міс крім материнського молока не давати. І пояснює вона це саме незрілістю ШКТ.
Ну і звичайно, довіряйте дитинці і природі:girl_wink:

apelsyn
26.01.2013, 16:49
Раджу Вам прислузатись до рекомендацій ВООЗ, яка теж каже нічого дитині до 6 міс крім материнського молока не давати. І пояснює вона це саме незрілістю ШКТ.
І своїй дільничій дати вивчити. Бо понасовєтуют...

tiramiska
26.01.2013, 23:56
тож буду відстоювати повне ГВ

Почитайте тут (http://akev.ru/content/view/312/52/) Хоч до догодування вам ще далеко, але багато потрібних аргументів на закиди оточуючих знайдете.

malicious
27.01.2013, 00:27
Чи можна дитині 1,3 давати чай з липи?

МАСЯ
09.02.2013, 21:51
Дівчатка, чи даєте ви своїм діткам до року молоко коровяче? бо кашки ми їмо на воді з додаванням грудного молока, 90% харчування складає грудне молоко.

---------- Додано в 18:51 ---------- Попередній допис був написаний в 18:48 ----------

і ще на рахунок яблука, ми маєм алергію на червоні яблучка, а зелені зараз хіба що польські, чи даєте ви такі своїй малечі, чи то вже краще баночне купувати?

Halina
10.02.2013, 15:43
а зелені зараз хіба що польські, чи даєте ви такі своїй малечі, чи то вже краще баночне купувати?
Зараз уже даю різні яблука і польські і ін. але то нам уже майже 1,5 року. А минулого року у такому віці як ваша мелеча ми починали з пюре баночного.

ELEGANCE
10.02.2013, 18:37
і ще на рахунок яблука, ми маєм алергію на червоні яблучка, а зелені зараз хіба що польські, чи даєте ви такі своїй малечі, чи то вже краще баночне купувати?
Зараз можна ще купити зелене яблуко -семеринка(на привокзальному сьогодні продавали). Якщо вибирати між польскими яблуками і пюре з баночки-то я відала перевагу баночному пюре.
Доречі їмо пюре з баночки і малому смакує(і смаки різні неприїдається)

Ніколь
10.02.2013, 18:42
Дівчата, з якого віку можна давати рибу? і скільки разів в тиждень той рибний лень влаштовувати?
Старша у нас якось без риби виросла, а малому хотіла би давати...

Tanju
10.02.2013, 18:58
Я Ані почала давати рибу після 9 місяців. Починала з хеку і т.п., тобто не червону.

napoleona
10.02.2013, 19:09
а я давала королівський налім, то смачна креветкова риба теж десь близько 9-10міс

ELEGANCE
10.02.2013, 19:13
Дівчата, з якого віку можна давати рибу? і скільки разів в тиждень той рибний лень влаштовувати?
Старша у нас якось без риби виросла, а малому хотіла би давати...
Я старшому починала давати рибу з 10 місяців-нежирну морську, а молодшому ще не даю (педіатри тепер чомусь рекомендують давати тільки після року).Зате даю телячий язик ( а 6 років тому казали тільки після року).

Halina
10.02.2013, 20:09
давати рибу після 9 місяців. Починала з хеку і т.п., тобто не червону.
Ми хек і т.п. відмовились їсти. А от червону рибу нямкали і натотенію часом їли. Починали десь біля року то пробувати (10-11 місяців).

Ніколь
10.02.2013, 21:04
Починала з хеку і т.п., тобто не червону
а я взяла якраз червону, правда не лосось а форель, вона не така жирна і як радив продавець меньш алергічна ( якщо взагалі алергія буде)
Я би і хека взяла але заморожену брати боюсь, а свіжого здається у нас немає...
чогось думала що вже потрошки можна, ну але ще почекаєм.

Strekoza
10.02.2013, 21:34
а я взяла якраз червону, правда не лосось а форель, вона не така жирна і як радив продавець меньш алергічна ( якщо взагалі алергія буде)
Я би і хека взяла але заморожену брати боюсь, а свіжого здається у нас немає..

Але червона риба в нас теж лише заморожена, та, що називається "охолоджена" - це розморожена риба, викладена на лід.
Своєму малому давала десь з 8-9 міс., точно не памятаю. Давала коропа свіжого, мороженого хека, за якийсь час лосося. Червону рибу малий дуже любить (і мені зручно - буває, самі їмо щось таке, що дитина не їсть, в морозилці маю стейки невеличкі, відварюю чи запікаю сину з цвітною капустою, теж замороженою), але зараз має алергію (не відомо на що), тому наразі не даю.

natorella
10.02.2013, 21:42
червона риба в нас теж лише заморожена, та, що називається "охолоджена" - це розморожена риба, викладена на лід
колись робила на рибі в супермаркеті
тота глибокої заморозки може стіііііііііііііільки лежати в морозилці...

Strekoza
10.02.2013, 22:02
колись робила на рибі в супермаркеті
тота глибокої заморозки може стіііііііііііііільки лежати в морозилці...
це і мала на увазі. Просто дехто думає, що "охолоджена" - це свіжа, ага...
А взагалі, що стосується риби, то давала малому ту, яку їли самі. На жаль, вибір в нас невеликий, принаймі ми купуєм в основному 1. короп 2. хек 3. червона 4. тілапія інколи. Раз мама купила якусь заморожену, назву не памятаю, навіть собака її не хотіла

Ніколь
10.02.2013, 22:10
Просто дехто думає, що "охолоджена" - це свіжа, ага...
ну я так і думала...
Ну якщо вже це не так, то хоча б купую точно свіже, і можу понюхати і пахне вона свіженько, і без пів кіля льоду на рибині, останні роки ми майже рибу не їли, бо я як не брала заморожену рибу, то після розморозки дуже водяниста була, або взагалі в руках розлазилась

natorella
10.02.2013, 22:14
дехто думає, що "охолоджена" - це свіжа, ага.
крім кістлявих смердючих коропів, в магазинах мало свіжої
шо там ше плаває в акваріумах?
я також даю дітям ту шо їмо самі
юра дуже любить сьомгу малосольну. саша колись просив, зараз перебирає
і хек, і короп, і лосось, і щуку - все їсть менший

---------- Додано в 21:14 ---------- Попередній допис був написаний в 21:10 ----------

пахне вона свіженько, і без пів кіля льоду на рибині
та нічого страшншого в глибокій заморозці нема

darbi
11.02.2013, 12:30
Дівчата, підкажіть будь-ласка з чого краще починати прикорм. Нашій лялі вже 6 міс.Краще з супчику-п"юре чи кефірчику чи може кашок домашніх. З магазинних баночок починати не хочеться.Краще з домашноього. Ми вже їмо яблучко свіже п"юре по ложечці. Підкажіть можливо якісь рецепти. І я так розумію якщо пробувати давати щось інше, потрібно яблучко не давати...

Tanju
11.02.2013, 13:21
А яке м'яско все ж краще починати давати? Індик? Кролик? Телятина?..

Maksli
11.02.2013, 13:35
яке м'яско все ж краще починати давати? Індик? Кролик? Телятина?..
колись читала, що в кролика найдієтичніше м*ясо і найменш алергічне!
думаю що ще м*ясо перепілки може бути для початку!

Zoryanazirka
11.02.2013, 14:31
У мене така класна книжечка є - Cooking for Baby (варимо для лялі), там рецептики з 6 місяців (пюре), і до 1,5 рочку. Також дуже гарно розписані рекомендації щодо прикорму, алергій, як зберігати. Якраз зараз штудіюю, нам за місяць півроку!

ELEGANCE
11.02.2013, 15:31
А яке м'яско все ж краще починати давати? Індик? Кролик? Телятина?..
Я починала давати кролика (різала дрібнесенькими кусочками) а через пару днів перепілку. Доречі перепілка сину сподобалась краще вона мягша і швидше вариться, кролик трошки суховатий. Принципово некористуюсь блендером, а ріжу мяско дрібнесенькими кусочками.

VERO
11.02.2013, 15:31
тілапія інколи
Ми теж раніше тилапію постійно купували. Раз побачила, як її в прямому розумінні в болоті розводять. Що може жити в найбруднішій воді. Після того, не купуємо. Але дійсно смачна)

Zolotse
11.02.2013, 15:58
От читаю, що інші діти їдять і рибу і мясо..а моя красуня не хоче ніяк. Наше меню - то кащі, супи овочеві, інколи творог, йогурт домашній, печене яблуко. Вчора дала суп і додала трошки рибки (форель та, зо жива у нас продається), так вона ту зупу перекинула, хоча перед тим без риби їла. Та сама історія з мясом, я вже і не знаю. що робити і як то все замаскувати, щоб вона їла.

ELEGANCE
11.02.2013, 16:05
От читаю, що інші діти їдять і рибу і мясо..а моя красуня не хоче ніяк.
А ви попробуйте додавати зовсім по малюсінькому кусочку і ховайте його у суп. Подивіться на реакцію(чи занюхала), якщо зїла додайте на наступний раз більше. Принаймі у мене з старшим таке проходило, як згадаю що я тільки не маскувала...

Corena
11.02.2013, 16:06
А ви попробуйте додавати зовсім по малюсінькому кусочку і ховайте його у суп. Подивіться на реакцію(чи занюхала), якщо зїла додайте на наступний раз більше. Принаймі у мене з старшим таке проходило, як згадаю що я тільки не маскувала...
а навіщо заставляти дитину їсти те, чого вона не хоче?
вже 100 разів писано ,що їжа, яка з"їджена без апетиту, на силу, погано засвоюється і користі з неї мізер.

ljalechka
11.02.2013, 16:13
А яке м'яско все ж краще починати давати? Індик? Кролик? Телятина?.
Ми починали з телятинки, і кролика. Малявка їла із задоволенням:girl_yes:

PanteraLviv
11.02.2013, 17:40
От читаю, що інші діти їдять і рибу і мясо..а моя красуня не хоче ніяк. Наше меню - то кащі, супи овочеві, інколи творог, йогурт домашній, печене яблуко. Вчора дала суп і додала трошки рибки (форель та, зо жива у нас продається), так вона ту зупу перекинула, хоча перед тим без риби їла. Та сама історія з мясом, я вже і не знаю. що робити і як то все замаскувати, щоб вона їла.
Ну мясо і рибу ми їмо, але у нас таке було з яблуком, ну не любила вона його, теж плювалась, кривилась. взагалі ніяких фруктів не признавала, крім бананів і хурми, не любила кислого, хоча ті яблука були досить солодкі. То я перед нею постійно їла яблука у любому вигляді, потім вона подивилась шо то мама таке смачне їсть і собі давай вимагати, дала, і моя почала якось потроху їх їсти. Зараз ще трясеться за апельсинами, кривиться, але далі їсть))) Спробуйте їсти при ній мясо і рибі постійно щоб проявила інтерес.

---------- Додано в 17:38 ---------- Попередній допис був написаний в 17:33 ----------

А яке м'яско все ж краще починати давати? Індик? Кролик? Телятина?.
Я давала те що ми їмо(ми на змішаному педагогічному прикормі), варю суп чи тушу бульбу з фрикадельками на всіх з телятини, яловичини, даю курку дрібними кусочками, спеціально окремо не варю, ніколи не блендерила.

---------- Додано в 17:40 ---------- Попередній допис був написаний в 17:38 ----------

я вже і не знаю. що робити і як то все замаскувати, щоб вона їла.
Маскувати не раджу - бо дитина перестане вам довіряти.

Strekoza
12.02.2013, 14:17
ну я так і думала...
Ну якщо вже це не так, то хоча б купую точно свіже, і можу понюхати і пахне вона свіженько, і без пів кіля льоду на рибині, останні роки ми майже рибу не їли, бо я як не брала заморожену рибу, то після розморозки дуже водяниста була, або взагалі в руках розлазилась

Ніколь, згідна. Я теж таку рибу купую (але як мені потрібен стейк і нема того, що на льоді, беру заморожений, якщо не дуже зальодянілий). Просто такі речі краще знати і не мати ілюзій, ІМХО

Ми теж раніше тилапію постійно купували. Раз побачила, як її в прямому розумінні в болоті розводять. Що може жити в найбруднішій воді

Дівчата,я таких страшилок не дивлюсь. Якось на днях чоловік дивився американський наук.-популярний фільм про екологію, і якраз, коли я зайшла, прозвучала фраза, що жінка, годуючи грудьми, передає дитині всю *отруту*, що в ній накопичилась роками. Але цього можна уникнути, застосувавши штучне вигодовування. Без коментарів.

Зрозуміло, була б можливість, купувала свіжу, щойно спійману з екологічно чистого водоймища рибу, але оскільки такої можливості нема, намагаюсь готувати зі свіжих продуктів, не даю малому і собі обмежую чіпси, кольорові газовані води, штучні спеції і тд. Син (1 р 8 м) ість, в основному, те, що дорослі.
В малого зараз інша проблема- з каканням, пардон. Мало їмо клітковини. Цитрусові, хурма відпали, так як невідомо на що алергія. Ягоди маю заморожені, якийсь час не давала (через висип), зараз даю знову (малина, чорниця, чорна смородина) Овочі варені їсть лише в супах. Раніше їв цвітну капусту, зараз не хоче. Так само як буряк. Які овочі-фрукти їдять ваші діти? І в якому вигляді? За яблука забула, маємо свої, домашні, але сирі, печені, в запіканці теж вже приїлись

---------- Додано в 13:17 ---------- Попередній допис був написаний в 13:15 ----------

Вчора дала суп і додала трошки рибки (форель та, зо жива у нас продається)
Спробуйте давати в іншому вигляді, можливо дитині просто не смакує варене. Я рибу даю таку, як їмо самі - запечену, в юшці, смажену (шкірку, як дуже засмажена, можна зняти) А, ще малий дуже любить фаршировану, але то вже екстра святковий варіант )

Надя К.
13.02.2013, 15:13
Я починала давати з 10 місяців спочатку давала тріску, хек, а потім розпробували креветкову рибу, давала 2 рази на тиждень. То тепер в мене діти ніякої не їдять, крім креветкової.

jozya
13.02.2013, 17:17
а потім розпробували креветкову рибу
Підкажіть "темноті" що таке креветкова риба? як вона виглядає? в гуглі знімки немає...

napoleona
13.02.2013, 20:14
креветкова риба
літературно королівський налім, так мені казала продавець, вона реально смачнюча

zdorov
14.02.2013, 03:50
Кінг кліп - це і є той королівський налім? Якщо так, то дійсно смачна риба, яка добре підходить для варіння

Pobigaychyk
14.02.2013, 10:56
Я старшому починала давати рибу з 10 місяців-нежирну морську
а та форель річкова, що продається в сільпо живою може краще? я її дуже люблю цілою запекти, але чи можна дитині не знаю. Кісточок там небагато...

BIEDRONKA
18.02.2013, 11:25
Може не в цю темку, але вибачайте.
Малеча моя зовсім не хоче їсти, а як їсть, то дрібку-дві-три ложечки(((...лише сіся)-нам 11 міс
А коли я щось готую-варю-парю, то потім подрібнюю в блендері. А справа в тому, що в мене блендер бере порцію мін. 100 гр, менше не подрібнить.
Все, що не з"їдає, викидаю.
Я знайшла в неті ось
http://telepokupki.com.ua/images/product_images/popup_images/925_0.jpg
Туди можна закинути маленькі порції, щоб не переводити продукти.

мені то треба????

silvia
18.02.2013, 12:23
мені то треба???? зайві гроші..... може спробуйте через ситечко перетирати... так точно можна перетерти навіть столову ложку звареного....... та й зрештою ви вже дорослі можна помняти виделкою, щоб кусочки попадали, вчитись жувати...

ELEGANCE
18.02.2013, 12:40
мені то треба????
Як на мене це даром викинуті гроші (але це я суджу по собі). Краще купіть ситечко і перетирайте через нього. Або взагалі давайте дитині невеликими кусичкоми ( вам вже 11 міс...)

Artemida
18.02.2013, 12:59
Все, що не з"їдає, викидаю.

А чого викидаєте? Я, наприклад, спокійно можу доїсти за малим (якщо вже дуууже несмачно, то додаю солі чи спецій).
Через сито ніколи не терла, бо лінива)
Завжди блендером.
Зараз другі страви вже розминаю вилкою, а супчики далі блендером (малому рік і три місяці)

---------- Додано в 11:59 ---------- Попередній допис був написаний в 11:58 ----------

Ну а на рахунок тої штуки, пдтримую свою кумасю:girl_crazy:

Як на мене це даром викинуті гроші

napoleona
18.02.2013, 13:10
дівчата, а для чого ви блендеруєте?

Artemida
18.02.2013, 13:17
а для чого ви блендеруєте?

Ну я, наприклад, для того, щоб дитина не давилася шматочками (раніше). Зараз блендерую лише суп, бо мій Дмитро (та і Артем теж) не хочуть їсти "складників" того супу, лише водичку) А я хочу, щоб вони таки їли ті овочі, хоча б зблендеровані)

napoleona
18.02.2013, 13:23
щоб дитина не давилася шматочками
але чим довше дитина їсть, блендероване тим гірше у неї виробляється рефлекс жуввання, а пізніше тверда їжа може викликаи рвотний рефлекс
ну ще 6-7міс. розумію, але коли дитині 1.3, то ніяк

Corena
18.02.2013, 13:27
якщо вже дуууже несмачно
кхм.... а дитина їсть, якщо дуууже не смачно?
підтримую.
ніколи нічого дитині не молола. ніколи не давилась, а дитячі пюрешки плювала, так розумію, консистенція їй не подобалась.
нормально, коли дитина знайомиться з різною консистенцією їжі, твердим/м"яким, вчиться жувати, ковтати, розрізняти різні смаки складників страви.

Artemida
18.02.2013, 13:37
але чим довше дитина їсть, блендероване тим гірше у неї виробляється рефлекс жуввання, а пізніше тверда їжа може викликаи рвотний рефлекс
ну ще 6-7міс. розумію, але коли дитині 1.3, то ніяк

Дівчатка, без образ, але у мене вже є старша дитина)))) І нічого, жує моя дитина, не давиться, не рве і тому подібне.
Кожна мама робить так, як їй краще, правда?

PanteraLviv
18.02.2013, 13:50
Ну дійсно для чого????
наприклад, для того, щоб дитина не давилася шматочками (раніше). Зараз блендерую лише суп, бо мій Дмитро (та і Артем теж) не хочуть їсти "складників" того супу, лише водичку) А я хочу, щоб вони таки їли ті овочі, хоча б зблендеровані
Я з самого початку (з 7ми міс)суп і борщ мняла виделкою, давала з юшкою, тому проблем не виникало. Хоча в моєї доні теж сильно виражений рвотний рефлекс, але не користувалась блендером ніколи, навіть не маю його, тому мала їсть лише помняте вилкою(в нас ще зубів не було спочатку, зараз лише 4тий виліз). Лише давала спочатку зовсім трошки(педприкорм), щоб звикала, вчилась жувати.

---------- Додано в 13:50 ---------- Попередній допис був написаний в 13:47 ----------

дитячі пюрешки плювала, так розумію, консистенція їй не подобалась
Коли була наша племінниця, їй 1.5 то вона їла пюре, дала я спробувати своїй малій, ну моя доня не то шо плювала а зразу рвала від них....

Artemida
18.02.2013, 15:19
кхм.... а дитина їсть, якщо дуууже не смачно?

Те, що несмачно мені, зовсім не означає, що дитині також. Я, наприклад, полюбляю перчене. І ясне діло, що мої діти не знають, що таке перець, тому з задоволенням їдять без перцю:girl_blush2: А ще я не люблю гарбузового пюре, а мої обоє його обожнюють. Так що то різні речі)

дитячі пюрешки плювала, так розумію, консистенція їй не подобалась

дала я спробувати своїй малій, ну моя доня не то шо плювала а зразу рвала від них.

Ваші плюють, наші не плюють:girl_in_dreams:
І взагалі, я думаю, то справа кожного. Хто собі хоче, той блендерує. Хто хоче - розминає вилкою. Нема нічого поганого ні в тому, ні в тому. Особиста справа кожної мами.
Ось хтось там писав, що дає малим дітям гриби. Я не даю, бо вважаю, що не варто малюкам їх давати. Але не вважаю, що та мама, яка їх дає, неправильна. Бо то її рішення і все. Що то в нас на форумі за звичка в крайнощі кидатися

Corena
18.02.2013, 15:48
Що то в нас на форумі за звичка в крайнощі кидатися
нема крайнощів.
розмова почалась з допису про спеціальний блендер для дитини, тому тут написали, що без блендера життя теж існує, і не гірше.

Ніколь
18.02.2013, 17:03
тому тут написали, що без блендера життя теж існує, і не гірше
воно не гірше для тих хто без блендера чудово справляється, а той хто відчуває потребу в блендері ( навіть з особистих переконань) без нього як без рук....

PanteraLviv
18.02.2013, 17:42
Дівчатка, без образ, але у мене вже є старша дитина)))) І нічого, жує моя дитина, не давиться, не рве і тому подібне.

Що то в нас на форумі за звичка в крайнощі кидатися

нема крайнощів.
розмова почалась з допису про спеціальний блендер для дитини, тому тут написали, що без блендера життя теж існує, і не гірше.
Я просто щиро рада коли діти після блендерованого нормально їдять звичну дорослу їжу. Це багато що від дитини залежить і від мами, від її підходу до культури харчування. Мій брат як був малий то йому все перетирали, аби напхати як гуску, то він навіть зараз суп чи борщ їсти не буде, бере блендерує собі, а йому вже 15! років. А до років 5-6ти жувати взагалі не хотів. А зараз має дуже поганий апетит. Тому вирішила що своїй дитині перетирати і напихати її силою не буду.

Corena
18.02.2013, 17:49
Мій брат як був малий то йому все перетирали, аби напхати як гуску, то він навіть зараз суп чи борщ їсти не буде, бере блендерує собі, а йому вже 15! років
я теж знаю дитину, яка в 3 роки, крім їжі у вигляді пюре, могла їсти хіба цукерки, все інше плювала.

Artemida
18.02.2013, 18:34
то він навіть зараз суп чи борщ їсти не буде, бере блендерує соб

яка в 3 роки, крім їжі у вигляді пюре, могла їсти хіба цукерки, все інше плювала

Якщо РОЗУМНО застосовувати блендер - такого не буде.

Мої діти, наприклад, люблять таке пюре:
печений гарбуз, печене яблуко, інколи банан, сухе печиво.
Слабо собі уявляю як би то я мала перетерти 300-400 г того пюре через сито. А блендером - 2 хвилини. І всі задоволені)

Так само і суп. Я хочу, щоб мої діти їли і моркву, і цибульку, і капусту. А вони їх їсти не хочуть так само як і не їли довго ми з братом і блендер тут ні до чого, бо в наші часи мама його не мала
Тому я всі ці овочі блендерую і діти таки їх їдять.

Все решта картопельку, фрукти, печиво, мяско і інші продукти ми чемно жуємо.
Тому нічого загрозливого у блендері не бачу:girl_blush2:

napoleona
18.02.2013, 18:41
Тому нічого загрозливого у блендері не бачу
Марія, та я теж не бачу нічого в ранньому віці, ну і напевно залежить від мами все, але є реальний приклад у нас в групі де хлопчику уже 1.7р., а він їсть дитячу суміш+картопля+морква і то все блендероване і п*є ту масу із бутилочки і мама не знає як навчити його їсти ложко, а тим більше жувати, бо він все, що твердіше вертає і як на мене тут уже є велика проблема

Надя К.
18.02.2013, 18:58
Підкажіть "темноті" що таке креветкова риба? як вона виглядає?
http://s2.uploads.ru/tabxO.jpg
На рахунок супу-пюре. Моя Аня почала їсти нормальний суп із 2,5 років, коли пішла в садок. До того часу вдома збивала блендером, бо інакше вона не хотіла їсти, а все решта добре їла.
Тетяні зараз майже 1 рік і 10 місяців і вона ще досить їсть перетерті супи. Все решта також їсть дуже добре і рвотного рефлексу немає.
Я хочу, щоб мої діти їли і моркву, і цибульку, і капусту. А вони їх їсти не хочуть. Тому я всі ці овочі блендерую і діти таки їх їдять
Аналогічно.

Haidee
18.02.2013, 19:17
хлопчику уже 1.7р., а він їсть дитячу суміш+картопля+морква і то все блендероване і п*є ту масу із бутилочки і мама не знає як навчити його їсти ложко, а тим більше жувати, бо він все, що твердіше вертає і як на мене тут уже є велика проблема

Оль, та то не проблема блендера. Я мрію про блендер, наприклад, бо мій чоловік обожнює крем-супи (з жуванням в нього все гуд:girl_crazy:), і взагалі люблю всяку пюреподібну їжу. Я б дитині давала таке на рівні з собою просто. А те, що дитина в рік і 7 місяців не жує, то просто мама захопилася перетираннями, ну або переконання в неї такі, гммм, дивні. Інша річ, що я своїй дитині просто не даю ті продукти, які вона не любить. Ту ж сасу моркву спокійно можна замінити іншими продуктами, я не бачу панацеї ані в яблуках, ані в цибулі і т.д. Але то мої особисті переконання, так би мовити;)

natorella
18.02.2013, 20:20
то не проблема блендера
то не проблема, якшо є педприкорм
тобто - я готую грибний/картопляний/з брокколі суп-пюре
ми їмо його усі разом
але зазвичай ми не їмо блендеровану їжу. ні супи ні шось інше
тому дитина знає і кавальчики і гомогенізоване

ELEGANCE
18.02.2013, 20:40
Я старшому блендерила практично все (мені так було зручно) і виріс-жує і про рвотний рефлекс чую вперше...А молодшому перетираю через сито (виявилось ще зручніше).

---------- Додано в 19:40 ---------- Попередній допис був написаний в 19:38 ----------

багато що від дитини залежить і від мами, від її підходу до культури харчування.
Цілком згідна

Haidee
18.02.2013, 20:50
то не проблема, якшо є педприкорм

Я б сказала, то не проблема, якщо мама не помішана на якихось схемах і педіатричних вказівках. Бачу по своїй малій і Артемчику Настілав: ми на педприкормі, а вони починали з пюрешок. В рік обоє малих чудово справлялися з твердою їжею, я взагалі різниці ніякої не бачу, і апетит в обох огого. Вареники певно би їли безкінечно:) Просто якщо мама відчуває, що потребує її дитина, то не буде до півтора року годувати тільки тим, що "корисне, від нього не давляться і так педіатри кажуть". І взагалі, я за культуру їжі, який би той прикорм не був. Їжа має бути смачною, корисною і гарно виглядати. Дитина на рівні з дорослими має отримувати задоволення від споживання їжі, а не просто має їсти корисне. Тоді і проблем з годуваннями не буде, і все потрібне, що їй треба, отримає з тих страв. Короч, можете починати кидати тапки, але несолений однорідний супчик чи пюре з риби в мене апетиту не викликають і моя дитина теж би то не їла. Але суп-пюре з того самого броколі в міру солений і гарно прикрашений кусками овочів і зеленню ми обоє вплітаємо з задоволенням.

natorella
18.02.2013, 21:06
несолений однорідний супчик чи пюре з риби в мене апетиту не викликають і моя дитина теж би то не їла. Але суп-пюре з того самого броколі в міру солений і гарно прикрашений кусками овочів і зеленню ми обоє вплітаємо з задоволенням
підтримую сто%
крім того, читала, що приправлена (розумно) їжа стимулює мозок до розвикту абстрактного мислення
не розумію несоленого, і без травок-приправ

Corena
18.02.2013, 21:12
не розумію несоленого, і без травок-приправ
до речі, так.
давно відомо, що помірно солена їжа корисна, і сіль потрібна для нормального мінерального обміну.
а чого дітям не можна перцю, і інших прянощів - для мене загадка. приправи (безглутаматні, звичайно) стимулюють апетит, допомагають травленню, ну і смаку додають.

galinkalo
18.02.2013, 22:53
готувались до прикорму ми фундаментально, купили блендер, настроїлись терти ))) і як результат, в блендері я зробила лише двічі пюре, одне картопляне друге горохове (з зеленого горошку, щось не змогла його вилкою роздавити)
нам 8м, зупку варю -усе кубиками, такі десь по 5мм або й більше, як ніж ляже, то так деснами з задоволенням все жує що аж не може відірватись )))
теж читала що перемелюють суху вівсянку, гречку рис а потім варять, не розумію для чого, улепетує і так, так навіщо зайві рухи
додам що з травленням усе добре, цілих шматочків з нього не виходить, або він добре то перетирає деснами або файно варить шлунок )))

Artemida
19.02.2013, 10:16
і як результат, в блендері я зробила лише двічі пюре, одне картопляне друге горохове (з зеленого горошку, щось не змогла його вилкою роздавити)

За горохове не скажу нічого, бо мої діти такого взагалі ні разу не їли, але от картопляне в блендері - це жесть, клейка маса, на яку дивитись страшно, не те, що їсти))))

natorella
19.02.2013, 11:25
файно варить шлунок
варить не шлунок а кишківник
але не в тому віці)
просто ви не бачите

Orman
19.02.2013, 12:03
не розумію несоленого,
а я дуже навіть. Ми собі не солимо, ну і відповідно дитині.

зате перчимо - моя мама в шоці :D

tann
19.02.2013, 14:41
я вводила прикорм з 4 місяців починала з сочку яблука по крапельці

Corena
19.02.2013, 15:32
я вводила прикорм з 4 місяців починала з сочку яблука по крапельці
це з розряду "як робити не тре"

BIEDRONKA
20.02.2013, 11:39
Дуже дякую вам дівчата!!!:girl_flirt:
будемо пробувати трошки так жувати, а трошки заминати вилкою

natorella
20.02.2013, 20:29
а я дуже навіть. Ми собі не солимо, ну і відповідно дитині.
зате перчимо - моя мама в шоці
но зате педприкорм

Bree van deKamp
15.03.2013, 13:50
Дівчата, а яку воду даєте дітям? В мене мала кампотиків чайочків не хоче, а звичайну кипячену водичку п"є. Виникає питання: до якого віку ту воду кипятити? і мо краще спеціальну дитячу купляти?

Almariel
15.03.2013, 14:39
Дівчата, а яку воду даєте дітям? В мене мала кампотиків чайочків не хоче, а звичайну кипячену водичку п"є. Виникає питання: до якого віку ту воду кипятити? і мо краще спеціальну дитячу купляти?
десь була тема про воду.
я даю звичайну з-під крана, профільтровану, не кип’ячену (але це не Україна). кампотиків-чайочків не даю. компот я ніколи не варю, бо не люблю, іноді тільки можу дати зі своєї склянки розбавлений сік.

Suzi
15.03.2013, 14:50
а звичайну кипячену водичку п"є.
А Ви самі кип*яченою водою спрагу можете втамувати? А компотом?

Bree van deKamp
15.03.2013, 14:54
Ви самі кип*яченою водою спрагу можете втамувати? А компотом?
Я сама звичайно воду собі не кип"ячу)) Але якось не хочеться дитину травитиводою з під крану.
А компотом тамую спрагу, я його майже не цукрую.

Almariel
15.03.2013, 14:55
А компотом?
ну є такі люди. у мого тата як нема компоту в хаті - то нема що пити, бо води взагалі не п’є, ще раз на тиждень мо якийсь чай чи каву за компанію вип’є.

Suzi
15.03.2013, 14:58
ну є такі люди. у мого тата як нема компоту в хаті - то нема що пити, бо води взагалі не п’є, ще раз на тиждень мо якийсь чай чи каву за компанію вип’є.
Є, тому й питаю :)
Мої діти п*ють воду некип*ячену - або з джерела в Раковці, або з фільтровану з крану. Ну або з пляшки куповану, як нема ні першої, ні другої. Компот в них як морозиво - вкусняшка. А після компоту приходять і просять води, бо хочуть пити.

FlySkyJulia
15.03.2013, 18:59
В мене Вікуся якраз з пиття найбільше любить воду або чай з шипшини.
Приходить на кухню і сама бере саме воду. Я її не кипячу, ця вода з фільтру..
На мене дивляться як на ненормальну - "дай краще компоту, або хоча б воду кипячену.."

Але дитина сама вирішує, що їй більше довподоби та краще..., то ж і я її намагаюсь слухати.

Pesyk
20.03.2013, 14:39
найбільше любить воду
Наша доця теж любить водичку, хоча читала, що до року не бажано давати воду дитині, яка на ГВ, її достатньо у молочці. Але даю трохи, буквально ковточок, вона дуже любить, знає вже ту баночку, і зразу ротик відкриває, і каже "ням".
Пробувала давати кампотик з сушки, не хоче...

Bree van deKamp
20.03.2013, 14:52
читала, що до року не бажано давати воду дитині, яка на ГВ, її достатньо у молочці
А чому не бажано?
Моя дитина за день випиває десь 150г води, але я її не змушую звичайно. Вона сама приносить поїльнік і перехиляє. А ще десь біля ста грам соку. Бо їй дуже подобається пити через трубочку))) вона б усе через неї пила)))

Pesyk
20.03.2013, 15:51
А чому не бажано?
Є дві думки, одні кажуть, що можна і потрібно допоївати, інші - що достатньо води в грудному молоці. Я стараюсь не дуже напоювати, тобто контролювати цей процес, бо їй дай бутилочку, то вона може її всю випити. Соків взагалі ще не даю, ми прикорм почали десь з 7 місяців, тому в нас тільки зараз це все починається. А так, це все індивудуально, в кожної мами своя правда.... Моя одна знайома, в 4 місяці малому давала пляшечку з теплим кампотиком, то казала випивав і зразу засинав....))

panikvarts
20.03.2013, 16:41
А ще десь біля ста грам соку
:khomyak::khomyak::khomyak:
Сподіваюсь, дуууже-дуууже розбавляєте?!

nattsol
20.03.2013, 16:56
Я стараюсь не дуже напоювати, тобто контролювати цей процес, бо їй дай бутилочку, то вона може її всю випити
може краще давайте не з пляшечки, а, наприклад, перехиляйте своє горнятко: таким чином дитина втамує свою цікавість щодо водички/компоту і багато не вип'є, ще й навчиться гарно пити з чашки :)

Pesyk
20.03.2013, 17:46
ще й навчиться гарно пити з чашки
Пємо і так і так, і пляшечка з спеціальним отвором. Тут навіть не так мова йде з чого пити, як про кількість випитого і чого саме...Але дякую за пораду.))

Женічка
20.03.2013, 17:53
З чашки однозначно вип'еться менше :-)
Дівчатка, даете своім карапузам магазинний творог?

Suzi
20.03.2013, 18:01
Даю. І творог, і сметану, як є магазинні.

Женічка
20.03.2013, 18:03
Моя Настя топче творог з сметаною магазинні давно, та й я нелюбітель дом.творожку, якби була свря бабця в селі - то інша справа, а нюхати і пробувати всякі на базарі - тошнити починае мене.

natorella
20.03.2013, 18:21
Моя Настя топче творог з сметаною магазинні давно, та й я нелюбітель дом.творожку, якби була свря бабця в селі - то інша справа, а нюхати і пробувати всякі на базарі - тошнити починае мене
в чьом праблєма? давайте магазинні
я даю, не парюсь

DesperateHousewife
20.03.2013, 18:34
даете своім карапузам магазинний творог?
Даю, бо в нас іншого й нема. Але звичайного простого не хоче їсти, вже пробувала й солити, й цукрувати, і з йоґуртом мішати, плює і все. Один раз навіть пробувала сама відігріти сир, то той же ефект.
Але зате жити не може без Філадельфії, мінімум одна канапка на день. Плюс тверді сири різних сортів теж дуже любить.
І сметану їсти не хоче, якщо в страві є сметана відмовляється їсти.

natorella
20.03.2013, 19:49
зате жити не може без Філадельфії,
а в мене любитель брі і камамберу
і то не один кавальчик буде їсти, а давай і давай

Suzi
21.03.2013, 11:31
а в мене любитель брі і камамберу
і то не один кавальчик буде їсти, а давай і давай
Коли ще були закупки сиру в коопах, як тільки посилка приїжала - старший першим ділом з коробки витягав брі або камамбер, що перше під руку попадало. І ми з ним наввипередки з*ідали. Дуже швидко :)

Bree van deKamp
21.03.2013, 11:47
дуууже-дуууже розбавляєте?
Не можу зрозуміти Вашої реакції! Моя дитина їсть і п"є все те, що і я. Небачу нічого поганого в соках. Алергії нема, з животиком так само жодних проблем.

FlySkyJulia
21.03.2013, 12:25
З теми про педагогічне догодовування (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41882) про те що варто обмежити (Suzi вам підтвердить)
соки не рекомендуется употреблять до 3х лет. Содержащиеся в них концентрированные фруктовые кислоты опасны для неокрепших детских почек (почка полностью созревает только к 12 годам). Более полезны домашние морсы, которые следует тоже разбавлять побольше, и кисели
детальніше тут (http://ped-prikorm.livejournal.com/26086.html)
Я соки даю, але розведені наполовину водою. Віка може взяти і нерозведений зі столу сама, але вип`є зовсім мало, декілька ковточків. Але це дитині вже майже 2 роки... У вашому віці я зовсім не давала...
І ми на педприкормі..

Suzi
21.03.2013, 13:16
Небачу нічого поганого в соках
Как быть с соками?
Соки, а также концентрированные компоты и т.п. детям до 3 лет давать не рекомендуется. Любые соки содержат огромное количество минеральных веществ. Если мама регулярно поит малыша соками, то она тем самым перегружает неокрепшие почки малыша. Разводить - один к пяти, не меньше.
Фрукти-овочі, які дитина кусає і жує засвоюються інакше, ніж соки і не мають такого впливу на нирки.

Bree van deKamp
21.03.2013, 13:45
Це навіть про домашні соки?

Corena
21.03.2013, 13:54
йде мова про фруктові кислоти. звичайно, що в домашніх соках їх не менше, а може й більше, оскільки натуральні.

Bree van deKamp
21.03.2013, 14:00
Дякую за пояснення, я якось цього не знала. Візьму собі на замітку.

Suzi
21.03.2013, 14:00
Про всі соки і наваристі компоти.

KOCHAM
21.03.2013, 14:53
простого не хоче їсти, вже пробувала й солити, й цукрувати, і з йоґуртом мішати, плює і все. Один раз навіть пробувала сама відігріти сир
у нас дуже схожа ситуація
пробувала їсти лише домашні мною відігріті сири - висовує язиком як на ліфті, типу забери або плює
переживаю, що не отримує такого потрібного їй кальцію

вже думала молоти на кавомолці кунжут та посипати їжу яку доня їсть, але маю пунктик щодо чистоти, бо ж той кунжут прямо з прилавка продають і переживаю, щоб був чистий
сама їм кунтут щодня, чи достатньо, щоб доця отримувала кальцій з ГМ?

що скажете?

nattsol
21.03.2013, 15:31
переживаю, що не отримує такого потрібного їй кальцію а є підстави хвилюватися?
ну і по-перше, кальцій є у ГМ :)
по-друге є купа продуктів, з яких він гарно засвоюється: зелень (броколі, цвітна капуста, білокачанна), зернові, бобові.

KOCHAM
21.03.2013, 18:22
кальцій є у ГМ
цікаво скільки кальцію містить грудне молоко

підстави хвилюватися
наразі немає

є купа продуктів, з яких він гарно засвоюється: зелень (броколі, цвітна капуста, білокачанна), зернові, бобові
це вже добре, якраз ми це все полюбляємо:girl_dance::girl_dance::girl_dance:

nattsol
21.03.2013, 18:40
цікаво скільки кальцію містить грудне молоко
після 12-и міс. 450г грудного молока містять 36% добової норми кальцію :)

Tempernice
22.03.2013, 17:26
Два тижні тому почали догодовування, доня все гарно і з явним апетитом їла -гарбуз, печене яблуко, гречану кашу, банан, цвітну капусту, печево. А кілька останніх днів відмовляється геть від усього, від води в т.ч., неможливо навіть мікродозу дати- як тільки бачить їжу на ложечці, або моїй пальцях- міцно сціплює губи і відвертає голову, знов перейшли на виключно ГВ. Це нормально (ніби зуб намічається, бо появилася полоска на нижній десні) чи мені хвилюватися? Якихось інших ознак нездужання чи турбування на разі не помічаю.

Corena
22.03.2013, 18:12
Це нормально чи мені хвилюватися?
я не знаю, чи то нормально, але в нас і зараз таке буває :).
очевидно, для дитини нормально.
але як ви на класичному прикормі, то за 2 тижні у вас дуже широкий спектр продуктів випробувано.

Tempernice
22.03.2013, 18:44
але як ви на класичному прикормі, то за 2 тижні у вас дуже широкий спектр продуктів випробувано.
Я почала з гарбуза і печеного яблука, на другому тижні цвітну капусту давала, а гречка, банан, печево- то з мого столу насправді зовсім мікродози
Гарбуз їй дуже подобався, а в парі з печеним яблуком з"їдала за раз десь до 50 г, тепер чомусь не хоче зовсім, от і не розумію в чому причина

panikvarts
22.03.2013, 18:50
от і не розумію в чому причина
Не припускаєте, що могли її трошки перегодувати? Типу ну "на ще одну ложечку, якщо так тобі смакує". Краще недогодувати, ніж перегодувати - інтерес до їжі може втратитися.

Santi
22.03.2013, 21:35
Не думала, що буду сюди писати, але пишу :-)
Доні майже рік, досі на грудному вигодовуванні. Останні тиждень-два навчилась плюватись :-( Не закривати рота, або відвертатись, а так на всю потужність плюватись :girl_cray:
Щойно пробувала нагодувати її кашою, то плювалась так, що в каші все :girl_cray:
До цього їла дуже добре, а останні 2-3 тижні все гірше. Причому мама каже, що коли вона з нею, то їсть добре. А в мене і в чоловіка плюється.
Власне мене не буде на вихідні вдень вдома, тому й переживаю, бо в чоловіка молока немає :-(

Правда щойно я їла м'ясо, то вона показувала, що теж хоче. Поки я їла вона із задоволенням їла мікрошматочки (у неї наразі лише два зуба) і зовсім не плювалась. Так само з шматком яблука чи бублика - не плюється.

А от кашу, суп - плюється жахливо. Я би не переймалась, але за два тижні в мене сесія і донька буде по пів дня з мамою або з чоловіком, і що тоді. А голодна вона, то кошмар.

Коротше, може у когось таке було ? Що ви робили ?

Bree van deKamp
22.03.2013, 22:07
Не закривати рота, або відвертатись, а так на всю потужність плюватись
В нас теж був такий період)) але каши ми не їмо вабше, то плювались сиром)))) я не думаю, що то щось страшне. Скоріше це просто нове вміння))

Ніколь
22.03.2013, 22:28
Коротше, може у когось таке було ?
Підозрюю що це черговий новий навик вашої доні і вони його вовсю зараз практикує.
Не здіймати галас, не сварити, бо будь-яке підвищення тону нею буде сприйматись як гра і заохочення до подальшого плювання.
Спокійно кажете що так не можна, і потрошки, а не повну ложку, даєте знов їсти. Перестане плюватись будете давати знов нормальну ложку.

мій малий теж плюється, часом, навіть не плюється а фиркає. Я ще перед тим як дати йому їжу вже по очах бачу чи буде зараз фиркати чи не буде. Бо ж збирається, настроюється, зосереджується ))) ну то в той раз даю чуть чуть щоб не було чим фиркнути, а коли вже малий розслабився даю знов повну ложку.

Almariel
22.03.2013, 22:39
Власне мене не буде на вихідні вдень вдома, тому й переживаю, бо в чоловіка молока немає :-(
не думаю, що дитина буде голодна, якщо їй пропонувати їсти.
на зовсім крайній випадок давати те, чим не плюється.

Santi
22.03.2013, 22:42
Підозрюю що це черговий новий навик вашої доні і вони його вовсю зараз практикує.

Думаю, що дійсно схоже на те.
Ви дуже вдало описали як це відбувається, донька дійсно плюється і дивиться на мене з дуже грайливим виразом обличчя. До цього я спокійно говорила їй, що так не можна, а щойно ввечері, то насварилась (не втрималась, про що вже жалію), а вона і далі дуже задоволено дивилась на мене.
А щойно прийшов чоловік і вечеряв і вона знов їла з ним мясо і не плювалась, а потім ще трохи булочки :-)

Спробую дійсно давати не повну ложку. І так, коли Ви описали, що вже майже наперед знаєте, чи буде малий плюватись, то я зрозуміла, що теж це відчуваю :-))

Nimfa
23.03.2013, 16:39
І моя мала теж плювалась, то дійсно, як писали вище, в неї було таке нове вміння, потім пройшло, як набридло, я намагалась не звертати уваги, щоб не провокувати її, бо як свариш, то ще гірше, потім забулась і все.

Setka
25.03.2013, 00:54
(ніби зуб намічається, бо появилася полоска на нижній десні)
Знаю що коли дитинку щось турбує, то вона може відмовлятись від їжі або їсти значно менше ніж зазвичай, а враховуючи те що ви підозрюєте що "на підході" зубчик, то це якраз може бути причиною втрати апетиту. В нас і зараз якщо малюк хворіє то дуже мало їсть, хоч зазавичай проблем з цим немає :-) Ви не переживайте все внормується!

Keeri
02.04.2013, 11:37
В нас все їсть з захватом, деколи буває таке, що зїсть вже всю всою порцію і в плач, бо хоче ще:girl_smile:.
єдине чого він не хоче це кефір. я вже і з сирочком змішувала і з печевом...
нам майже 10 місяців.
наш раціон зранку кашка люба (гречана, вівсяна, 4злаки (але беру одного виробника), в обід супчик (найрізноманітніший кожен день щось інше кладу (капусту, горошок, гречку, буряк, рис, пробувала навіть макарончик, крім цього завжди кладу в суп картопельку, моркву, цибульку, селеру, мяско (телятина, або кролятила), в кінці додаю пів чайної ложки оливкової олії (щоб 1хв вона кіпнула) і дібку солі коли змішую в блендері.
підвечірок - сирочок з яблучко, деколи тру на терці моркву з яблучком і так даю.
вечеря або кашка або ще якесь пюре (дивлюсь по малому)
наніч і в ночі - суміш.
дуже любить гризти бублики, печенько, морквочку чи яблучко (це і не дивно бо має вже 6 зубчиків).
цей раціон вичитала в книжці Комаровського.

FlySkyJulia
02.04.2013, 13:58
наніч і в ночі - суміш
цікаво, це теж від Комаровсько?

зїсть вже всю всою порцію
а порція - це скільки?

Tempernice
02.04.2013, 14:13
А в нас все по-новому,виліз перший зуб і потрохи починаєм прикорм спочатку після тижневої перерви, вже по чайній ложці вдень з"їдає гарбуза або печеного яблука, до мяска і кисло-молочного ще як до неба:) Одну цицю визнає і їсть щодвігодини або й частіше як в перші місяці

Keeri
02.04.2013, 21:43
цікаво, це теж від Комаровсько?
він пише, якщо нема гв з певних причин, то його замінюєш сумішю.
а порція - це скільки?
200-220мл

Almariel
02.04.2013, 23:46
нам майже 10 місяців.
200-220мл
скільки важить малюк? нехай 10 кг. а ви нехай важите 60 кг. розмір шлунку пропорційний. ану спробуйте з’їсти 1200-1320 мл за один раз.

Keeri
03.04.2013, 10:06
кільки важить малюк? нехай 10 кг. а ви нехай важите 60 кг. розмір шлунку пропорційний. ану спробуйте з’їсти 1200-1320 мл за один раз.
малий важить 10400кг. якщо він не хоче я в нього не пхаю, а якщо сам відкриває ротик, ще не встигши ковтнути, то чому я маю йому не давати.
Комаровський пише що дитина зїсть рівно стільки скільки хоче, і більше ти в неї не запхаєш хоч ти трісни)
гляньте на любу упаковку суміші чи каші і побачите дозування яке там пишуть...

Almariel
03.04.2013, 18:27
якщо він не хоче я в нього не пхаю, а якщо сам відкриває ротик, ще не встигши ковтнути, то чому я маю йому не давати
ви жалілись, що раніше їв цілу порцію, а тепер не доїдає порцію.

гляньте на любу упаковку суміші чи каші і побачите дозування яке там пишуть...
вибачте, ніколи не давала такого своїй дитині - не знаю, де шукати.

Комаровський пише що дитина зїсть рівно стільки скільки хоче, і більше ти в неї не запхаєш хоч ти трісни)
на жаль, запхаєш

Keeri
03.04.2013, 20:51
ви жалілись, що раніше їв цілу порцію, а тепер не доїдає порцію.
ви неправильно мене зрозуміли, він зїдає все :girl_smile:, але дуже рідко буває, що залишиться в тарілочці декілька ложочок і він більше не хоче, от я їх не запихаю.

вибачте, ніколи не давала такого своїй дитині - не знаю, де шукати.
ну що ж тут скажеш... для цікавості моглиб глянути на упаковку кашки (вівсяної чи ще якоїсь) чи такого ви своїй дитині теж давати не будете?

Almariel
03.04.2013, 23:32
для цікавості моглиб глянути на упаковку кашки (вівсяної чи ще якоїсь) чи такого ви своїй дитині теж давати не будете?
я даю звичайну кашу, там не пиши дозування порцій по віку.

Keeri
04.04.2013, 11:09
я даю звичайну кашу, там не пиши дозування порцій по віку.
це дуже добре!!! а як ви її варете? поділіться рецептом

Almariel
04.04.2013, 11:48
а як ви її варете? поділіться рецептом
ми на педприкормі - дитина їсть те, що й мама. ніяких особливих рецептів.

PanteraLviv
04.04.2013, 11:51
даю звичайну кашу, там не пиши дозування порцій по віку.
це дуже добре!!! а як ви її варете? поділіться рецептом
Тут нема спеціального рецепту, варите кашу так як собі і даєте дитині. Я варила гречку, кукурудзяну, робила плов з рису, нічого не блендерувала, вилкою розімняла гречку, рис і давала малій. А кукурядзяну і розминати не треба.

natorella
04.04.2013, 13:41
вилкою розімняла гречку, рис і давала малій.
я ше напишу ОМГ_ШО_ТАКОЄ
юркові навіть вилкою не мняла

PanteraLviv
04.04.2013, 14:11
вилкою розімняла гречку, рис і давала малій.
я ше напишу ОМГ_ШО_ТАКОЄ
юркові навіть вилкою не мняла
Я мняла тільки з самого початку. Зараз то вже давно не мну, хоч в нас лише 5тий зуб вилазить.

marianast
08.04.2013, 13:23
Тицніть мене носом в рецепт приготування домашнього сиру. Покроковий, як є))))))

Krosha
10.04.2013, 12:28
А хтось купував діткам безмолочні розчинні кашки рисову/гречану/кукурудзяну для прикорму (типу Хіпп, Нутріція)? Що вони доброго собою являють і чи варто їх купувати?

Tempernice
10.04.2013, 12:40
А хтось купував діткам безмолочні розчинні кашки рисову/гречану/кукурудзяну для прикорму (типу Хіпп, Нутріція)
Маю три знайомих мами, які постійно купують і запевняють, що діти із значно більшим апетитом їх їдять, ніж звичайні каші. Так, як доця має проблему з апетитом, я все похожу в супермаркеті біля тих коробок, покручу в руках, почитаю склад і ставлю назад:) якось зразу перехочеться купувати, там крім самої крупи ще нащось купа всього додають і хз чи воно нешкідливе...Ще мене зразу стримує те, що такі відкриті упаковки каші треба використати протягом 3-4 тижнів, а я точно знаю, що не використаєм...Тому із дорослих звичайних круп наразі вибираю, без апетиту, але потрохи мала їсть...

DesperateHousewife
10.04.2013, 12:54
рецепт приготування домашнього сиру

Я робила так (мені на смак подобалось, правда, моя козуля не їсть ні домашнього ні купованого):
- ставила на плиту закипати молоко
- в кип'яче молоко влити кефір
- зробити маленьких газ і дати пару хвилин покипіти, поки сироватка не відділиться від гзусточків
- виключити газ і дати вистигнути
- коли остигло, на друшлак з марлею і дати стекти.
Я брала пропорцію 2 склянки молока і 1 склянка кефіру, по ідеї чим більше кефіру тим сир буде твердішим. В мене дууже ніжний виходив, мені така консистенція подобалась :)

Bree van deKamp
10.04.2013, 12:59
хтось купував діткам безмолочні розчинні кашки рисову/гречану/кукурудзяну для прикорму (типу Хіпп, Нутріція)?
Я купувала "Карапуз" і "Хіпп".
Бо ж
знайомих мами, які постійно купують і запевняють, що діти із значно більшим апетитом їх їдять, ніж звичайні каші.
Нефіга! Теправда! Моя дитина не хотіла того їсти. З двох пачок може пів пачки зїла, а решта післа для круму в торт))))
Молочні навіть не пробувала, бо мала навіть звичайну вівсянку з молоком випльовує, а на воді нямає вісі каші дорослі (вівсянку з ізюмом, яблуком, рис з овочами, мяском, гречку, обожнує пшоно))

FlySkyJulia
10.04.2013, 13:22
Ми в свій час бавились тими кашами "дитячими"..
Апетиту до них не було, вівсяну то взагалі плювала, та й я перестала то давати, перейшли спокійно на "людські" каші. Зараз чудово їсть вівсяну кашу, сама.
Думаю потреби в тих розведених дитячих кашах жодної.., лиш вигідно для мами, бо залив, помішав - і готово..
Доречі, пюреподібну консистенція моя дитина не любить. І ніколи не любила (то всьо педприкорм:girl_haha:). Як приходим в гості нам пропонують пюре з картоплі, я кажу - давайте шматочками, моя такого не їсть.
В людей ШОК:girl_haha:

PanteraLviv
10.04.2013, 13:59
А хтось купував діткам безмолочні розчинні кашки рисову/гречану/кукурудзяну для прикорму (типу Хіпп, Нутріція)
Маю три знайомих мами, які постійно купують і запевняють, що діти із значно більшим апетитом їх їдять, ніж звичайні каші
Та ну... Сестра чоловіка давала своїй малій ті каші, то я дала своїй спробувати... не хотіла їсти і все....
Нефіга! Теправда! Моя дитина не хотіла того їсти

Апетиту до них не було, вівсяну то взагалі плювала, та й я перестала то давати, перейшли спокійно на "людські" каші. Зараз чудово їсть вівсяну кашу, сама.

Доречі, пюреподібну консистенція моя дитина не любить
Аналогічно. На пюре будь-яке , моєї малої був рвотний рефлекс. Їмо нормальні каші і все кусочками, жує, але любить все запивати чимось. Моя мама була в шоці, бо моєму братові перетирала до школи, бо не хотів жувати.

Almariel
10.04.2013, 15:21
Доречі, пюреподібну консистенція моя дитина не любить. І ніколи не любила (то всьо педприкорм). Як приходим в гості нам пропонують пюре з картоплі, я кажу - давайте шматочками, моя такого не їсть.
а ви собі картопляне пюре не готуєте? бо моя їсть спокійно і пюре, і шматочки.

FlySkyJulia
10.04.2013, 16:13
картопляне пюре
за компанію може спробувати, але задоволення я не бачу від того.
Шматками їсть картоплю чудово.

але любить все запивати чимось
Моя теж любить обов`язково чимось запивати.

KOCHAM
10.04.2013, 20:46
А хтось купував діткам безмолочні розчинні кашки рисову/гречану/кукурудзяну для прикорму (типу Хіпп, Нутріція)? Що вони доброго собою являють і чи варто їх купувати
я готую звичайні
серед купованих, багатьо мам хвалили Bebi

DesperateHousewife
10.04.2013, 21:06
а ви собі картопляне пюре не готуєте?
Моя не їсть і з моєї тарілки. Тобто раз попробує і плює. А кусочки нормально йдуть, особливо приправлені часником :)

Tempernice
11.04.2013, 09:18
Підкажіть з якого віку теоретично можна кисломолочні продукти давати (сир, йогурти)?

Zoryanazirka
11.04.2013, 09:44
І ми на педприкормі. Циця вдень і вночі о вимозі, даю пробувати все що сама їм. Нам за 2 дні 7 місяців. Важимо 11050 і маємо 6 зубів

KOCHAM
11.04.2013, 12:12
Підкажіть з якого віку теоретично можна кисломолочні продукти давати (сир, йогурти)
думаю з 6 місяців, як і усе інше
звичайно це повинні бути йогурти та сири домашнього приготування

Bree van deKamp
11.04.2013, 13:35
якого віку теоретично можна кисломолочні продукти давати (сир, йогурти)?
Не знаю наскільки, то правильно, але ми їмо кисломолочне десь з місяців 7-8. Спочатку мала дуже любила творожок, але купований (я сама не люблю домашнього сиру, сметани і молока), зараз просто обожнює кефір. Йогурт хіба з трубочки)))

Tempernice
11.04.2013, 18:56
Не знаю наскільки, то правильно, але ми їмо кисломолочне десь з місяців 7-8
Ми раніше і не почнем:) ще до мяса не добралися толком, не має мала апетиту, думаю, може сирок дати, вже не знаю чим той гастрономічний інтерес викликати, все їй несмачне, навіть солодке печево, кривиться, плюється, одну цицю би їла:)

Bree van deKamp
11.04.2013, 19:22
ще до мяса не добралися толком, не має мала апетиту
З мясом в нас був трошки казус: ми були на сімейних шашликах( малій було може 6.5) і моя сестра, по сумісництву хрестна втулила моїй дитині кусень того мяса, і шо ви думаєте? я його ледь видерла в тої дитини, бо вона його так вчепилась, що то капець)))

Almariel
11.04.2013, 20:56
вже не знаю чим той гастрономічний інтерес викликати, все їй несмачне, навіть солодке печево, кривиться, плюється, одну цицю би їла
а ви даєте таке як собі? чи таке, як моя одна знайома: на воді, майже без солі?
п.с. ну хай і їсть одну цицю. прийде її час - ще все життя дорослу їжу їсти, а цицю тільки в дитинстві)))

napoleona
11.04.2013, 21:20
п.с. ну хай і їсть одну цицю. прийде її час - ще все життя дорослу їжу їсти, а цицю тільки в дитинстві)))
приплюсуюсь до всього вищемнаписаного
ми їли до 9 міс. майже цицю і нічо маєм зараз файний апетит
на все свій час!
ой мені як сказала одна мама що дає блендерований буряк з ложкою йогурту лише, то я би сама таку їжу не їла

Tempernice
12.04.2013, 12:41
Так, зі своєї тарілки, але в межах розумного. Починали з класичного прикорму- варила гарбуз на воді, або запікала кусочки + грудне молоко(тобто сиділа на руках, з"їсть півкавової ложечки пюре, прикладеться до циці, тоді ще раз або два так і все) Гарбуз досі єдина їжа, що їй справді подобається (я його теж люблю:), картоплю не їсть ні в якому вигляді, про інші овочі теж мова не йде, з моєї тарілки може чайну ложку супу випити, або кілька зерняток гречки. Мясо пробували -запечений кролик, плювалася, кривилася, банан не любить, від яблука теж кривиться... Нині спробую зробити сирок, але надії мало...
Проте виглядає дитина цілком нормальною, вагу теж набирає в межах норм, я не особливо заморочуюся, просто хочеться щось таке дати, щоб їй справді смакувало, і наразі це тільки циця:)
Педіатр мені говорила їжте разом з дитиною, щоб вона бачила і сама хотіла, кажу тільки так і робимо, але коли я їм (навіть голосно прицмокуючи) дитина собі сидить, дивиться на мене, сміється і іграшками бавиться, ніякого інтересу:)
Певно дійсно ще не доросла до дорослої їжі:)

Almariel
12.04.2013, 15:12
Певно дійсно ще не доросла до дорослої їжі
то стопудово!
розслабтесь, ще буде наминати за обидві щоки і не давати вам до рота свою ложку донести (я не вірила в таке, поки мені доня такого не видала))))

Mammy
12.04.2013, 15:47
І ми з синочком до 8 місяців, окрім циці, їли сухарики, бублики і яблучка. Бабусі були в шоці, говорячи, що він НІЧОГО не їсть (те, що не злазив з циці- не рахується :) ) ближче до року став їсти краще, а зараз справді інколи ложку вириває... Так що не переживайте :)

Krosha
12.04.2013, 18:29
А ми цілий тиждень привикали до яблучка печеного. Мала бачить ложку - починає в мене її забирати, так тягнеться до того яблучка, аж такий муркіт специфічний видає :)
Сьогодні будемо пробувати ввести картопельку.

natorella
12.04.2013, 21:28
Педіатр мені говорила їжте разом з дитиною, щоб вона бачила і сама хотіла
йой, а де то такі слічні педіатри?

Tempernice
18.04.2013, 15:00
Підкажіть, чи можна дитині давати приготовлений, наприклад, сьогодні, сирок ще завтра і післязавтра? Дитина їсть по 1-2 чайній ложці, а такими порціями готувати то так трудоємко досить, а сама я сиру не люблю Моїй гурманці несподівано сподобались кисломолочні продукти, почала гарно їсти:girl_tender:

Almariel
18.04.2013, 15:25
Підкажіть, чи можна дитині давати приготовлений, наприклад, сьогодні, сирок ще завтра і післязавтра?
сирок то творог? ви його самі робите?
я би давала і завтра і післязавтра. гарненько запакувати і тримати в холодильнику.

Tempernice
18.04.2013, 15:34
сирок то творог? ви його самі робите?
Так сама, з кипяченого домашнього молока і магазинної закваски, тут дівчата ділилися технологією швидкого приготування

milisa
23.05.2013, 19:52
Дівчата, може хтось знає рецепт домашнього печива типу Марії, щоб розмочувати в молочці і давати дитині.

maniunia
27.05.2013, 17:42
а може несюди але хто пробував ніблер
http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/05/27/thumb_5122751a36272f2513.jpg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/05/27/5122751a36272f2513.jpg)

Bree van deKamp
27.05.2013, 17:51
хто пробував ніблер
То така штука, щоб малючку фрукти-овочі нямати зручніше? Я не пробувала, бо не бачила ніде в продажу. Користувалась моя коліжанка, то була задоволена. Я ту штуку нещодавно бачила в Ашані (24грн), але нам вже і без того добре)) А взагалі я думаю, що то файна штука.

PanteraLviv
27.05.2013, 18:10
Ніблер добре тоді коли дитина ще тільки пробує щось їсти, мамі безпечно що не відкусить завеликий кусок, але з другої сторони без нього дитина швидше навчиться їсти тверду їжу і не дивитись.

maniunia
27.05.2013, 18:15
нам зараз 5 може варто купити на початок а кажете в ашані бачили

natorella
27.05.2013, 21:00
нам зараз 5 може варто купити на початок а кажете в ашані бачили
невартонетребашовитакнепонятнопишете

fransheza
28.05.2013, 23:43
Дівчатка, підкажіть, як швидко, якісно і смачно приготувати домашній сир для дитинки, а то нам вже пора, а я ніяк не можу знайти перевірений рецепт. Якщо використовується кефір, то який саме, якщо закваска, то що це за закваска.... можливо десь тут і писали, але інфо так багато, годі все перечитати й віднайти.

maniunia
13.06.2013, 12:28
а чи можна дати дитині пюре яке приготовлене вчора? Малий тільки починає їсти і ми їмо по ложці тож шкода викидати пюре я покладала у стерильний пластиковий контейнер ще гарячим і поставила у холодильник.

lilitdance
13.06.2013, 15:58
шкода викидати пюре

а доїсти самій?

Можна давати вчорашню їжу, дитині нічого не буде, але в ній буде вже менше корисних речовин. Залежить яка в Вас ціль. Я десь 1й місяць як тільки починали прикорм, готувала щодня свіже, те що хотіла дати малій і ми разом зїдали. Пізніше почала давати і вчорашню їжу, як для всіх.

WildWind
14.06.2013, 16:03
а чи можна дати дитині пюре яке приготовлене вчора?
я варю пів картоплини, малий все з’їдає. І нема що викидати.

Дівчата, порадьте в карму або ПП, якусь кашку, для першого прикорму (вже гречку їсть), щоб швидко приготувати, ідеально щоб запарити гарячою водою і готова через деякий час. Бо я хочу перед сном малому кашку давати, але в нас гуляння перед сном, тоді приготую ванну до купання, масажик, купання, вдівання, то нема коли ту кашу варити. Може є якоїсь фірми для діток дрібно мелені?

---------- Додано в 15:03 ---------- Попередній допис був написаний в 14:57 ----------

Дівчатка, підкажіть, як швидко, якісно і смачно приготувати домашній сир для дитинки
Я готую так, як готувала в селі, лиш з тою різницею, що молоко кип’ячу. Тоді на скисання (літом за добу вже скисає на кухні), можна дати ложку минулого кислого молока, то підійде за ніч. Тоді в каструльку і на легкий вогонь, не дати закипіти, темп. має бути до 80 градусів, вимкнути. За пару годин коли остигне готовий сир. На друшляк, можна віддусити, це як яка дитина любить. Підсолити, або цукру, знову на смак.
В мене буває що зарано вимкну, і сир ще не утворився з кислого молока, тоді я ще раз на вогонь, і ще раз на вистигання. То має бути око набите.

Corena
14.06.2013, 16:14
для першого прикорму

Бо я хочу перед сном малому кашку давати
перший прикорм - для ознайомлення. чого мусово має бути перед сном?

Setka
14.06.2013, 16:28
якусь кашку, для першого прикорму (вже гречку їсть), щоб швидко приготувати
Є кукурудзяна каша дрібнесенького помолу як манна. Вона не дитяча, а звичайна в пластиковій упаковці. Нам подобається, і кукурудзяна каша підходить для початку. Крім цього я ще молола рис в кофемолці до дрібного стану, герметично закривала в баночку і потрошки варила малому. Не дуже хотілось ті дитячі кашки купувати в магазині (ну хіба на випадок коли в гості йшли). Отаке от, а вирішувати вам як краще для вашого малюка.

WildWind
14.06.2013, 16:50
перший прикорм - для ознайомлення. чого мусово має бути перед сном?
Я написала перший, щоб було зрозуміло, що то малій дитині (скоро 8 міс.). А так малий вже багато що їсть перед вранішнім сном, і каші теж (гречану, рисову) але їх довго варити, а я хочу щоб була свіжа.

---------- Додано в 15:50 ---------- Попередній допис був написаний в 15:37 ----------

Може є якоїсь фірми гречка мелена, парена що швидко готується? Я не хочу ті дитячі каші з купою додатків. Малому гарно смакує гречка, але пхати в ранішнє годування каші вже нема куди. Та і я звикла перед сном кашу їсти, хочу і дитину до того привчити.

Corena
14.06.2013, 17:07
Та і я звикла перед сном кашу їсти, хочу і дитину до того привчити.
ви ще маєте багааааато часу :)
моя така скромна думка - перед нічним сном їсти не варто, ні дорослому, ні дитині.

NikaLovely
14.06.2013, 17:24
Може є якоїсь фірми гречка мелена, парена що швидко готується?
Гречані пластівці, наприклад, Нордік, та й українських виробників купа. Гарно розварюються за 5 хвилин. Для перших прикормів можна ще блендером легенько змолоти перед годуванням.

Ligymunka
14.06.2013, 17:29
Я не хочу ті дитячі каші з купою додатків. Малому гарно смакує гречка,

Ми також не ризикували з додатками, то мололи на кофемолці крупи і чергували, то рисову, то гречану, то кукурудзяну, потім пшеничну (але теж молола )

WildWind
14.06.2013, 17:54
Гречані пластівці, наприклад, Нордік, та й українських виробників купа. Гарно розварюються за 5 хвилин. Для перших прикормів можна ще блендером легенько змолоти перед годуванням.
О, клас, дякую, я сама Нордік їм, але суміші злаків, не звертала уваги, що є гречка.
Ми також не ризикували з додатками, то мололи на кофемолці крупи і чергували, то рисову, то гречану, то кукурудзяну, потім пшеничну (але теж молола )
А мелена вона запариться? Скоріше звариться? Бо малому все рівно на консистенцію (хіба перші рази щоб розпробував), мені лиш щоб за 5 хв. була готова.

natorella
14.06.2013, 18:48
шось я випала з життя - а нашо молоти кашу??

karioka
14.06.2013, 21:08
Ми також не ризикували з додатками
ви маєте наувазі які добавки? Е-шки?чи фруктові? ми ще до каш не доросли,але от наприклад органічні каші однокомпонентні від Хіпп-розчиняються водою або молочком своїм (маминим?:)- думаєте там є "добавки"?
а в мене проблема -прикорм овочевим пюре...:( варю стару картоплинку і додаю трошки пюре з баночки (наприклад кабачок Хіпп)- ну бо боюся ті ще ранні овочі малій давати,бо мус купити,на селах нікого не маємо,нажаль, щоб було "не підсипане"...знову ж таки- що в тій старій картоплі збереглося з вітамінів? напевне ж- ні-чо-го:( А що Ви робите, в кого зараз припав перший прикорм на цей період?

NikaLovely
14.06.2013, 21:30
органічні каші однокомпонентні від Хіпп-розчиняються водою або молочком своїм

я б не вважала натуральним або без добавок хоч щось, що здатно розчинятися :)

Ну і прикорм овочами можна відкласти на пів місяця-місяць, якщо не впевнені в овочах, хоча в бабульок вже можна купити щось з городів.

мололи на кофемолці крупи

того ніколи не розуміла, хоч у всіх рецептах (часто радянських часів) перших каш йдуть саме молоті крупи. Але ж можна зварити і потім довести до будь-якої консистенції, яка подобається дитині. Мої он взагалі не дуже хотіли однорідної блендерованої кашки їсти, а з пачок взагалі не їли.

panikvarts
14.06.2013, 21:34
шось я випала з життя - а нашо молоти кашу?
та як нашо - щоб швидше варилася!

Meriroma
14.06.2013, 23:50
мені лиш щоб за 5 хв. була готова.
я кашів не молола ніколи і з пачок дитячого харчування не купувала. Зварила гречку нам - дала пару крупинок малій і аналогічно зі свіма крупами. А коли потрібно за 5 хв, маю на такий випадок геркулес чи то вівсянка (забула фірму можу завтра зфоткати як тре пачку), вона така дрібна досить порівняно з іншими виробниками. Заливаю її кип*яченим молоком (Казковим), додаю банан, полуницю або й нічого і за 5 хв. каша готова. І для мами і для дитини:)

---------- Додано в 22:50 ---------- Попередній допис був написаний в 22:48 ----------

а нашо молоти кашу??
та бо наші мами так робили, як то ж без мелення на соску давати

WildWind
14.06.2013, 23:56
того ніколи не розуміла, хоч у всіх рецептах (часто радянських часів) перших каш йдуть саме молоті крупи.
я думаю то впливає на швидкість приготування. Тупо скоріше звариться.
та як нашо - щоб швидше варилася!
я кашів не молола ніколи і з пачок дитячого харчування не купувала. Зварила гречку нам - дала пару крупинок малій і аналогічно зі свіма крупами. А коли потрібно за 5 хв, маю на такий випадок геркулес чи то вівсянка (забула фірму можу завтра зфоткати як тре пачку), вона така дрібна досить порівняно з іншими виробниками. Заливаю її кип*яченим молоком (Казковим), додаю банан, полуницю або й нічого і за 5 хв. каша готова. І для мами і для дитини
Та геркулес не радять на перший прикорм, найкраще гречка, рис. Ну і до додатків нам ще рано. Таку вівсянку я собі варю. А що собі то і дитині не підійде, на моє переконання, хоча б перші місяці, дитині має бути все свіже, та і собі вівсянку я на молоці варю, дитині так не буду. Гречка також з м’яском і овочами вариться як і рис і т.д.
Дякую усім, пошукаю Нордіка кашки, як вище радили.

Ligymunka
15.06.2013, 13:10
мелена вона запариться? Скоріше звариться? Бо малому все рівно на консистенцію

Я не ризикувала запарювати, варила 15 хв, але я була собі розрахувала кількість крупи і молока, то каша закипала, я скручувала на найменший газ і ставила на телефоні таймер 15 хв і все. Якщо маєте мультиварку, то тоді крупу молоти не потрібно, кашу пильнувати теж, тоді буде і для вас і для синочка, :girl_tender: ставите собі таймер на котру годину і все. Можете хіба блендером подрібнити потім .

natorella
15.06.2013, 18:14
бо наші мами так робили, як то ж без мелення на соску давати
ааааа
я просто про звичайну ложкою_з_миски подумала

Gloria Tempus
15.06.2013, 18:27
Як на мене, то молоння каш - то пуста трата часу. Нам спершу теж хтось таку дурницю порадив. То ми навіть ту гречку і рис раз помололи. Потім думаю собі ,а нащо? Справді-бо, якщо дитині для найпершого прикорму можна потім і кілька раз зблендерувати, але моя дитина значно охочіше і без будь-яких проблем їла всі каші не блендеровані. Починали з гречки, рису, вівсянки, потім- кукурядзянку і ячмінку ввели. Найпізніше почала давати пшоно. Моя дитина їла всі каші і без блендера і без зубів (до 8 місяців не було).

maniunia
23.06.2013, 16:23
привіт усім !! Дівчата в нас проблема може хтось мав таке чи чув про таке. Отже мій синок гарно їсть вже пюре з овочів різних аж радіє коли бачить ложку і тарілку з ними. Наш педіатр сказала вводити каші я купила молочну кашу гречані а малий її випльовує , я купила іншої фірми теж молочну і та сама історія словом перепробувала всі молочні каші що є в магазинах все випльовує. скажу ще що дитина на грудному а коли була криза з молоком пробувала догодувати штучним то був дуже голодний і все рівно кричав і не їв. І ось що я подумала може він не переносить штучного молока? Тільки ось в чому справа можна купити без молочні і розводити на своєму молоці але я стільки не надою малеча все в'їдає, тож питання чи можна дитині 6,5 місяці давати каші на воді ?

Osya
23.06.2013, 16:34
тож питання чи можна дитині 6,5 місяці давати каші на воді
Я своїй малечі, моколо почала вводити після року.

maniunia
23.06.2013, 16:41
то Ви готували на воді кашу? так

Osya
23.06.2013, 17:31
Саме так, і фруктами іноді.(бананом)

Markkomp
23.06.2013, 17:54
6,5 місяці давати каші на воді взагалі бажано молоко тваринне вводять після року і доречі мені колись Томашов (алерголог з ОХМАДИТу) казав" де ви бачили в нас молоко в магазині?" і радив дітям його не давати.

Osya
23.06.2013, 18:08
Але я почала каші на воді давати аж десь в 8-9 місяців.

maniunia
23.06.2013, 19:45
а якщо почати давати скажімо з 7 міс то що може зашкодити? і ще питання лікарка казала допоювати чаями а я думаю чи треба?

Tempernice
23.06.2013, 21:03
А моя не хоче їсти ніяких каш - ні на воді, ні на молоці, ні солодких, ні з фруктами, навіть ложки не з`їсть, хоч я сама звикла до каш і постійно їм і їй пропоную, де там, апетит проявляється тільки на картоплю і мясо, ну і цицю само собою. Бідний в нас раціон, бідний...

PanteraLviv
25.06.2013, 00:22
я купила молочну кашу гречані а малий її випльовує , я купила іншої фірми теж молочну і та сама історія словом перепробувала всі молочні каші що є в магазинах все випльовує. скажу ще що дитина на грудному а коли була криза з молоком пробувала догодувати штучним то був дуже голодний і все рівно кричав і не їв. І ось що я подумала може він не переносить штучного молока? Тільки ось в чому справа можна купити без молочні і розводити на своєму молоці але я стільки не надою малеча все в'їдає, тож питання чи можна дитині 6,5 місяці давати каші на воді ?
А нашо ви купуєте оті каші, варіть звичайну гречку, кукурудзяну, рисову. Моя купованими не то шо плювала, в неї був рвотний рефлекс на них, а звичайну кашу наминала за дві щоки, правда нам було не 6.5 міс, а 8-9міс коли ми починали їх їсти. Зараз теж любить кашу.

maniunia
25.06.2013, 01:25
дякую за поради, мабуть дитина сама не хоче тої хамки хоча безмолочну на воді дала сьогодні дві ложечки то аж мало ложку не з'їв але якщо вона на воді без тих суміші молочних то я також думала що може просто кашу не з пачки а справжню ось тільки тепер думаю яку чи просто ту що для себе варю зі звичайного супермаркету чи чула мами дають Нордік і яка різниця?

tiramiska
25.06.2013, 10:18
тож питання чи можна дитині 6,5 місяці давати каші на воді ?
я завждм варю на воді, інакше попробувати не зможу, ненавиджу молокоза вийнятком двох разів, коли малій для різниці дала спробувати молочну, але й то була ініціатива "зверху" - мене дістали... Пакетованих каш з дит харчування ніколи не купувала, води спеціальної теж. Просто на початках давала на пробу розварену гречану (сама таку дуже люблю). Можна додатково ще потовкти виделкою, чи товкачиком, але не меліть і не блендеріть. Дитину легше буде адаптувати до нормально їжі.

допоювати чаями
В нас основне питво в раціоні донедавна було грудне молоко. Зі стаканчика сьорбали водичку хіба для ознайомлення. Найкраще прикорм запивати грудним молоком, та й вже десь тут цитувала АКЕВ.

...Что же касается питья, то необходимость в нем возникает, только когда малыш получает уже значимые порции прикорма. В большинстве случаев это происходит после 8-10 месяцев, а то и позже. Параллельно с введением прикорма мама может предлагать малышу попить компот или водички из чашки, но если кроха отказывается – настаивать не нужно...

...Цель прикорма состоит в том, чтобы обеспечить малышу дополнительное количество энергии. А поскольку желудочек у него совсем еще невелик, то при энергетической ценности ниже, чем у грудного молока получается, что ребенок, наоборот, теряет в энергии и пищевых веществах. Поэтому продукты для прикорма должны иметь высокую плотность энергии и микронутриентов, и давать их нужно маленькими количествами и часто.Слишком жидкая (10%, как советовали раньше) каша, бульон и тому подобные продукты не могут выступать в качестве прикорма – для малыша это серьезная потеря в качестве пищи!..

та й тут (http://www.akev.ru/content/view/312/1/) пише
травяные чаи: ВОЗ предупреждает, что из-за малых размеров тела и быстрых темпов физического развития младенцы менее защищены, чем взрослые, от фармакологических эффектов некоторых химических веществ, присутствующих в травяных чаях. Пока что недостаточно научных данных, которые подтверждали бы безопасность различных трав и травяных чаев для грудных детей, но уже доказано, что большинство травяных чаев – в частности, популярный чай из ромашки – оказывают такое же отрицательное влияние на усвоение железа, как и обычный чай, и тем самым способствуют развитию анемии.

Margarett
25.06.2013, 10:26
[quote=tiramiska;1586480]травяные чаи: ВОЗ предупреждает[/qu
Думаю щодо цього питання однозначної відповіді немає. Хтось дає пити ті чаї, хтось ні. Діти також різні є алергічні, може посипати від будь чого. Я такий чай даю з 6 місяців почала, але без фанатизму один раз в день попити, нормально переносимо. Так, щоб весь день пити то ні. А ще нам класно йде компот із сушки не концентрований, непідсолоджений. Ліпше як що.

tiramiska
25.06.2013, 10:39
что большинство травяных чаев – в частности, популярный чай из ромашки – оказывают такое же отрицательное влияние на усвоение железа, как и обычный чай, и тем самым способствуют развитию анемии.
Ну, я б не давала того чаю з тої причини, що продукти прикорму мають доповнювати раціон, а не позбавляти дитину потрбних їй речовин... ну і
"После полугода вещества, которых первыми начинает не хватать ребенку, это железо и цинк. Поэтому в качестве первого прикорма ребенку рекомендуются каша или овощи, в которых железо и цинк находятся в достаточно легко усвояемых формах

додавати, а не відбирати те ж залізо,якщо на те пішло...
ну, а анемія це ж так тісно пов"язана з залізом...

Margarett
25.06.2013, 11:06
НІ-ні, ми до тих чаїв уже їмо все і каші у овочі, зупки. Я мала на увазі, що я трошки своїй дитині даю, нічого нам не є. Здавала заг. аналіз крові все ОК. У таких справах кожна мамулька сама вирішує, як має бути правильно. Мені дуже подобається така фраза, звідки вона не знає , але чую її часто: "Всі знають, як виховувати дітей, але ніхто не знає !". І то дійсно, у кожного свої методи, режими. Мені завжди цікави дізнатись щось нове.

invisible
02.07.2013, 11:53
Підкажіть будь ласка, що варто заморозити цього літа, щоб догодовувати дитинку взимку (нам буде біля 1 рочку). Ну кабачки, броколі, цвітну. А ще що? Суниці, полуниці, чорниці можна буде (до каш давати)?

Tempernice
02.07.2013, 12:17
Ну кабачки, броколі, цвітну. А ще що? Суниці, полуниці, чорниці можна буде (до каш давати)?
Я ще гарбуз морозила, зелень (кріп і петрушку) і молоденький зелений горошок, дотепер в зупи додаю (для себе і малої). Ягоди ок, якщо дитина буде їсти (моя ні каш ні ягід не признає:)

Tanju
02.07.2013, 12:57
з свого минулорічного досвіду більше не буду морозити цвітну капусту, вона потім мені якось недобре пахне :( а от броколі і кабачки в нас добре йшли на овочеві зупки

Bree van deKamp
02.07.2013, 16:33
Суниці, полуниці, чорниці можна буде (до каш давати)?
Нам зараз ті всякі ягоди до рота не запхаєш)) компот п"є, а їсти не їсть... у всіх знайомих діти так само ягідок не хочуть. Так, що я б радила більше овочів морозити.

Corena
02.07.2013, 16:45
а нам ягоди дуже йдуть до ранкової каші без молока. але мають бути перетерті.

Hanny
02.07.2013, 17:11
нам ягоди дуже йдуть до ранкової каші без молока. але мають бути перетерті.
моя Софійка дуже ягідна, їсть і з кашами і компоти пє, і окремо також їсть, всі без виключень. Гостювали в прабабці, то кожного дня собі скубала малину, суницю, порічку, смородину, тут у Львові кожного дня купую чорниці, суниці, малину, вишню, черешню то може до пів літри сама зїсти, але і ми з чоловіком також фанати ягід і фруктів!
З овочами гірше, буряк і червоний борщик останнім часом табу, також броколі, дуже любить огірки, помідори, зелений горошок , кабачкове рагу через раз, в зупках все зїсть (крім броколі і буряка)

цвітну капусту
Неодноразово читала , щоб краще зберігалась заморожена цвітна капуста і не тільки, перед заморожуванням потримати 2-3 хвилини в кипятку!

Suzi
02.07.2013, 17:22
перед заморожуванням потримати 2-3 хвилини в кипятку!
Не допомагає. Мені що капуста, що баклажани з морозилки мають запах. Цього року спробую посушити.

Hanny
02.07.2013, 17:24
спробую посушити.
а яка технологія, в сушарці?

Suzi
02.07.2013, 17:32
Так, з минулого року маю сушку для фруктів овочів. Планую собі на зупи-рагу заготовок наробити з овочів - цвітну капусту, кабачок, баклажани, перець болгарський, моркву і буряк відразу на борщ. Минулого року на пробу робила - дуже сподобалось. Зберігається де завгодно в щільно закритій банці, щоб волога не потрапляла.Ягоди так сушу. Недолік один - з*їдають швидко, треба ховати, щоб до зими достояло :)

Markkomp
03.07.2013, 12:58
з минулого року маю сушку для фруктів овочів.як що не секрет яка фірма?

Setka
03.07.2013, 16:13
Я ще морозила брюсельську капусту і корінь петрушки (порізаний на маленькі кубики), а з ягід-фруктів малина і груша (почишена і нарізана дольками перекладена харч.плівкою) - то для каш і творогу, бо вони завжди з ягодами і фруктами в нас, хоч просто цілими їсти не хоче, хіба банан. Ну це крім того що написали вище.