КПК

Показати повну версію : Моя Церква, твоя Церква - не краща й не гірша

Сторінки : [1] 2

tslezinska
20.02.2009, 14:21
А це я все до того вела що в церкві КП не придали б такого значення що один з хресних належить до МП а другий до КП і не запропонували б першому відрікатися там і приймати віру тут. Таке ще можливо роблять коли є правослоавна+ католицька віри, а коли обоє хресних православні тільки різних патріархатів, отут мене дивує ця принциповість.
Можу коротко пояснити, чому в церкві МП кажуть зрікатися КП. Колись була собі православна церква МП, вони там собі шось не поділили між собою, і нинішнього Митрополита Київського просто вигнали, відлучили від МП. Він собі в Києві благополучно став митрополитом, але МП його досі не визнає, вважає церкву КП незаконною і вимагає об"єднання 2-х церков під покровительством МП. Отака от історія:) Але віра і церква-то окремі речі, а наші духовні служителі полюбляють їх плутати. Особисто я не ходжу до таких церков, де віру плутають з отими всіма "дуростями". Коли нас з чоловіком обвінчали в ц.Юра, а потім відмовили нам у хрещенні дитини через оті всі "дурості", я не стала довго думати, а пішла до цюВолодимира і Ольги, де нам без всяких проблем дитину охрестили.

Птася
20.02.2009, 14:53
Можу коротко пояснити, чому в церкві МП кажуть зрікатися КП. Колись була собі православна церква МП, вони там собі шось не поділили між собою, і нинішнього Митрополита Київського просто вигнали, відлучили від МП. Він собі в Києві благополучно став митрополитом, але МП його досі не визнає, вважає церкву КП незаконною і вимагає об"єднання 2-х церков під покровительством МП

Почнемо з того, що раніше не було ні МП ні КП, раніше була Єдина Канонічна Православна Церква. Після розпаду РС утворилася незалежна Україна. На той час Філарет був метрополитом Київським і Галицьким, сподівався стати Патріархом Московським (він вже був Патриаршим Местоблюстителем вибачайте що на рос. не знаю як правильно на укр. буде). Їм не ставши він почав виступати за надання українській церкві канонічної незалежності. Його ідею не підтримали на Архієрейскому Соборі. Тоді стався Філаретовський роскол який підтримала влада.

Тепер же православна церква МП так і називається Українська православна церква. Я все життя хожу на Короленка, була перша сповідь і перше причастя, брала там шлюб, хрестила свою дитину і була сама хресною і жодного разу не зтикнулася з проблема. Це все залежить від того з яким настроєм ви туди йдете, а також з яким священиком ви там спілкуєтесь. Я рада що мені повезло з духовним наставником.

Despina
20.02.2009, 18:33
Почнемо з того, що раніше не було ні МП ні КП, раніше була Єдина Канонічна Православна Церква. Після розпаду РС утворилася незалежна Україна. На той час Філарет був метрополитом Київським і Галицьким, сподівався стати Патріархом Московським (він вже був Патриаршим Местоблюстителем вибачайте що на рос. не знаю як правильно на укр. буде). Їм не ставши він почав виступати за надання українській церкві канонічної незалежності. Його ідею не підтримали на Архієрейскому Соборі. Тоді стався Філаретовський роскол який підтримала влада.

Ну якщо вже починати спочатку, то справедливості раді, скажу, що церква в Росії у всі віки була дуже тісно пов'язана із владою. Радянська влада це прекрасно розуміла. Таким чином, в післявоєнний час в лавах верховних священнослужителів Російської православної церкви опинилось досить багато агентів КГБ. Як на мене, то в тому і вся біда Російської православної церкви - вона і до сьогоднішнього дня є занадто заполітизованою.

Але це так, всього лиш історія. А церкву творять люди. А люди бувають різні.

Особисто для мене правила, в які так вірить Меган, не мають абсолютно ніякого відношення до християнської віри. Вони скорше нагадують мені забобони. А для мене забобони і церква - речі діаметрально протилежні. Я і до вагітності дивувалась, скільки то є всякого, людьми надуманого. А після того, як народила, зрозуміла, що більшість забобон стосується саме маленьких дітей: не винось на двір до хрещення, не вішай речей на двір до хрещення, не купай після хрещення, спитай в хресної дитини, чи немає в неї часом місячних... Хтось такі речі сприймає як одне ціле з вірою в Бога, особисто для мене (до речі, внучки священника) - це брєд сивої кобили.

Kasia
20.02.2009, 18:37
люди добрі , а католицька церква не заполітизована:suicide:

Liliyah Romanova
20.02.2009, 18:42
ЧОМУ ви це сприймаєте ОСОБИСТО? :suicide:
Католицька Церква була зав'язана у скандалах із нацистами, із священиками-педофілами, а про ґетто в Римі чули, ще в 15 ст. здається. Жидів ізолювали від решти міста й у певній годині вони мали повертатися туди. Може, від них Гітлер і навчився такого. І то лише кілька речей із цілої купи.

Despina
20.02.2009, 18:46

не настільки, далеко не настільки.

Свого часу католицька церква також була тісно повязана із владою, що спричинило Хрестові походи, інквізицію і ще багато чого. Я не є експертом в тому питанні. Але для мене, людиною, яка кардинально багато чого поміняла в католицькій церкві став папа Іван Павло ІІ. Після нього католицька церква стала набагато менш політичною, більш відкритою і людяною.

Kasia
20.02.2009, 18:48
не настільки, далеко не настільки.

Свого часу католицька церква також була тісно повязана із владою, що спричинило Хрестові походи, інквізицію і ще багато чого. Я не є експертом в тому питанні. Але для мене, людиною, яка кардинально багато чого поміняла в католицькій церкві став папа Іван Павло ІІ. Після нього католицька церква стала набагато менш політичною, більш відкритою і людяною.

а як оцінили настільки чи не настільки??
ділите хто кращий хто гірший?:shutup:

Liliyah Romanova
20.02.2009, 18:48
Ну якщо вже починати спочатку, то справедливості раді, скажу, що церква в Росії у всі віки була дуже тісно пов'язана із владою.
Насправді, зовсім не у всі віки. Лише з приходом більшовиків, котрі її почали нищити, як лиш могли. І до того часу Церква була окремо від влади. Потім мусіла пристосуватися, на жаль.
У цьому мені дуже подобається позиція покійного Митрополита Сурозького Антонія. Він ніколи не брав грошей від МП з Росії, визнавав, що Церква зайшла в блуд, але ніколи від неї не відрікся, бо вважав її правдивою й Божою. Йому навіть через це закидали співпрацю з КГБ, але це лише "злі язики". :)

Despina
20.02.2009, 18:55
а як оцінили настільки чи не настільки??
ділите хто кращий хто гірший?:shutup:

Це моя особиста думка. Коли в православній церкві МП вимагають при хрещенні зречення від КП, - то це чистої води політика

Kasia
20.02.2009, 18:57
Це моя особиста думка. Коли в православній церкві МП вимагають при хрещенні зречення від КП, - то це чистої води політика

а суть суть - політиканства в чому??? цього не вимагають при хрещенні дітей.
це вимагають від людей ЯКІ СВІДОМО змінюють віросповідання. а якщо вони його не змінюють то для чого хрещення ще раз?.

Liliyah Romanova
20.02.2009, 19:04
це вимагають від людей ЯКІ СВІДОМО змінюють віросповідання. а якщо вони його не змінюють то для чого хрещення ще раз?.
Що вони змінюють???
Я й не знала, що Київський Патріярхат і Московський, то різні віросповідання. :8:

Mira_SH
20.02.2009, 19:07
У кожної людини думка про релігію, дуже часто визначається священниками, які її преставляли, і та думка часто хибна.
Так сталося, що знаю багатьох священників.
Розкажу про себе
був у нашому селі священник православний МП, такі пробовіді говорив, що бабці аж мліли, бо мав хлоп підвишенний язик. А був КГБістом.
Він єдиний у всій сільські раді проголосував проти незалежної України.
Крім того ховаючи одну жінку почав розказувати, що вона за життя зраджувала чоловіку
Даючи шлюб міг сказати, що наречене вже не незаймана
БУла ще в нас така традиція носити священнику поїсти, так от він міг сказати, от такато принесла погану передачу, а в цю неділю я хочу свіжої свининки, і так далі
Хіба таке священник має робити?
На противагу йому до села приїжджав правити греко-католицький священник
так от правив він під церквою, бо батюша наш заборонив давати ключі(був довгий суд який взагалі відсудив церкву греко-католикам, але оскільки православна громада була чисельніша, то люди вирішили що буде почергово)
Приїждав він зі ЛЬвова 100 км, і брав він з громади тільки бензин(треба ж якось приїхати). От він був справжнім священнником! Ніколи нікому кривого слова не сказав.
Ну тепер думаю легко уявити яке в мене відношення до церков?

Despina
20.02.2009, 19:10

суть політиканства в тому, що Московський патріарх, боячись втратити владу над Українською частитною православної пастви, всіляко старається завадити поширенню православної церкви Київського патріархату в першу чергу , і католицької церкви в другу чергу. Ви згадайте, які заяви лунали збоку Москви, коли сюди приїжджав папа, а коли приїжджав Вселенський патріарх? От вам і політика

Liliyah Romanova
20.02.2009, 19:15
Ну окрім КП є ще УПЦ МП. Вони досить проукраїнські. Саме тому під час виборів нового патріярха постало питання автономії цієї Церкви. На жаль, їм чітко дали зрозуміти, що вони є достатньо автономними. Ми тут дуже за них вболівали, але на жаль...

А щодо заполітизованості РКЦ, то зверність увагу, що папа є не лише духовним провідником, але й главою держави Ватикан. А ще згадайте про початки й імператора Костянтина. :)

Птася
20.02.2009, 19:17
суть політиканства в тому, що Московський патріарх, боячись втратити владу над Українською частитною православної пастви, всіляко старається завадити поширенню православної церкви Київського патріархату в першу чергу , і католицької церкви в другу чергу. Ви згадайте, які заяви лунали збоку Москви, коли сюди приїжджав папа, а коли приїжджав Вселенський патріарх? От вам і політика
А те що в КП за певні гроші хресними батьками може стати буть хто навіть іудей чи мусульманин? а чого він навчить дитину, якої православної віри? Це не захоплення частини пастви? якщо ні, то це чисте заробляння грошей

Mira_SH
20.02.2009, 19:22
А те що в КП за певні гроші хресними батьками може стати буть хто навіть іудей чи мусульманин? а чого він навчить дитину, якої православної віри? Це не захоплення частини пастви? якщо ні, то це чисте заробляння грошей

Схильна думати, що в МП також, продажні люди є скрізь! Десь більше, десь менше, але є.

Liliyah Romanova
20.02.2009, 19:27
Схильна думати, що в МП також, продажні люди є скрізь! Десь більше, десь менше, але є.
Ну, власне. Згадайте скандал із священиком МП (у Росії), котрий дав шлюб двом голубим за якісь кілька сотень доларів.

Птася
20.02.2009, 19:32
це даремна дискусія, знаєте як кажуть в семье не без урода. Так можна взяти будь-яку церкву.
Треба говорити не про людей які служать в церкві а саме про віру. Кожна конфесія має свої традиції і обряди. Я наприклад виросла на них. Я дуже хотіла що б мою дитину окунали в купєль при хрестинах, як це роблять у нас на Короленка. Я з дитинства звикла вдягати спідницю покривати голову хусткою, я себе ідучи до церкви готую морально і фізично. Тому не можна говорити хто кращий, хто гірший. Я наприклад в першу чергу іду до церкви до Бога, а не до священика.

Скажіть хтось колись був в Тезе (Франція)? Це місце де я зрозуміла що немає різниці якої ти конфесії чи якою мовою ти говориш. Там є тільки ти і Бог і ти розумієш що всі ми віримо в одного Бога, просто проявляємо цю віру порізному

Liliyah Romanova
20.02.2009, 19:47
Щодо священиків, то завжди треба пам'ятати, що вони лише люди. А те, якими вони є християнами чи священиками, свідчить лише про те, якими вони є християнами та священиками, але зовсім не про Церкву чи релігію, до якої вони належать. :)

На жаль, екуменізм можливий лише на нижчих рівнях, бо на вищих вся дискусія зупиниться на питання, а хто відречеться від влади?

Птася
20.02.2009, 20:05
це реалії нашого життя, зараз всі намагаються дорватися до влади, нахапати-нахапати, а далі будь що буде.
Тому віра має бути в душі і в серці, а не в церкві.

Олюська
20.02.2009, 20:35
Ги-ги, найсмішніше мені з того всього, що ця тема знаходиться в гілці Немовлята:lol:

Liliyah Romanova
20.02.2009, 20:48
Та на ДП намічаються невеличкі зміни. Буде розділ для таких тем. Тому я не переношу наразі нікуди, аби потім легше було й не треба було шукати, що де. Лінива. :shy:

kitka
20.02.2009, 20:51
Щодо священиків, то завжди треба пам'ятати, що вони лише люди.
Хотіла це саме сказати, а Ви мене випередили:). Завжди мене дивує, коли людина наводить такий аргумент, мовляв " так треба робити, бо священник казав". Але не треба забувати, що істина - одна. А оскільки часто священники говорять різні речі і по-різному трактують деякі важливі поняття, то хтось із них таки помиляється.
І ще одне: чому в одного священника навіть очі світяться тою добротою і любов'ю (до таких особливо діти тягнуться, а їх не надуриш), а від іншого - тільки суворість і холод з очей?

Koza-Dereza
20.02.2009, 20:59
Я хоч i вваажаю себе православною, напевно всетаки буду ходити до Католицької Укр. церкви, бо менi близько. Нажаль православна церква куди я ранiше ходила "зiпсулась", через людей що там "працюють" мене тошнить туди ходити. А є одна супер але аж в Чiкаго, менi далеко. Шо робити. В Армянську без чоловiка не хочу iти, нiкого не знаю, навiть мови... а вiн не ходить. От так i вирiшується до якою церкви належиться.

Liliyah Romanova
20.02.2009, 23:01
Кізонько, думаю тут із цим простіше.
Тут ніхто не буде казати, що твоя віра неправильна й перетягувати на своє. Всі поважають іншу особу й її вибір. Я от постійно дивуюся з того, скільки часу живе й процвітає тема "свідки сє" на ЛФ. Ну хоче собі хтось бути там, це його вибір, чому не поважати, чому зневажати?
Я тут була вже і в греків, і в мелхітів, і в якихось персів чи що. Вони східні католики також, але чорні всі. :) Так що, де лиш ми тут не ходили. І до православних також. Правда, нам там причащатися не можна, але побути на їхньому богослуженні - таке задоволення!

Cifalius
20.02.2009, 23:08

Міра...100%. Всі прадаються, але в кожного є своя ціна!!! :lol:

guculyanka
25.04.2009, 10:17
Недавно люди святкували Паску. Рекомендую подивитись завтра
13.15 на СТБ «В поисках истины. Магические тайны Пасхи»

Це буде повтор, казали мені - суперова передача. Ще, якби хто мав можливість, запишіть її для мене.:shy: Буду дуже вдячна.

Яська Березнева
29.05.2009, 18:25
От і я сьогодні в жилєтці.
Пішла сьогодні до церкви. А там окремо дають на службу Божу, а окремо на молебень до св. Шарбеля. Даю на молебень до св. Шарбеля, а там якась нова тітонька (колись пожертви приймали і записочки збирали монахині), і каже: записочку "на Шарбеля" окремо і пожертву теж окремо - мені. Добре, даю їй записку і купюру в руки. Вона покрутила купюру в руках і чомусь кладе її в ящичок з написом "Пожертва на свічки". Далі. Я питаю, чи можна подавати на службу Божу на 9 днів підряд (бо в усіх тих церквах, де я бувала, можна було). А та тітонька і каже: ну, якщо на один день, а на 9 днів підряд, то ви вже собі самі думайте, самі дивіться, бо що, за таку суму (мається на увазі та, що я дала) вам будуть 9 днів підряд читати? Я була в шоці. Кажу, прошу пані, я не зрозуміла. Це що, розцінки, стільки-то днів читати - така сума, стільки-то - така? (адже це є пожертва, а не офіційна плата, хто скільки може, стільки й дає, чи ні?) А вона мені: чого ви не зрозуміли? То не розцінки, але ви бачите, яке зараз життя. Давайте поговоримо, розкажіть мені, як то в вашій церкві роблять. Тут я зовсім в ступор впала. В якій нашій церкві, питаю? Прошу пані, мені в жодній церкві, де я була, ніхто не вказував, скільки давати на яку службу Божу, давайте не будемо сваритися в церкві, кажу. І настільки мені стало неприємно, що я розвернулася і пішла. Ще за все своє життя ніколи з таким не стикалася.
І ще згадала випадок. Колись на Різдвяні свята пішли ми з малою до церкви (не тої, іншої). Малій було 3 роки. Вечірня ще не почалася, ми помолилися, потім сіли на крісла, посиділи. На нещастя, ми сіли якраз біля Захристії. Там якась жіночка щось носила, раз-по-раз туди заходила. Потім Яня хотіла краще роздивитися шопочку, і ми пішли до виходу (шопочка була при виході з церкви). Постояли, помолилися, потім повернулися назад. Коли ми вже виходили з церкви, та жіночка нас наздогнала і питає: прошу пані, ви не бачили, ніхто не заходив до Захристії чужий? Я кажу: ні, вроді би не заходив. Вона стоїть і дивиться на мене. Я ще раз повторила те саме. Вона каже: пропали мобільний і гроші. Я бачила, що ви виходили з церкви. Ви могли взяти то. Я була в шоці. Вже всіма святими божилася їй і дитиною своєю, що я не брала нічого, кажу, можете мене обшукати, в мене нічого немає і я туди не заходила і нічого там не брала. А вона каже: ви виходили і могли то комусь віддати. А потім сказала: добре, але Бог усе бачить, і ви про це потім пошкодуєте. Даремно я намагалася їй пояснити, що я не буду шкодувати, бо я справді не заходила туди і нічого там не вкрала.
Десь прочитала, що люди підходять до релігії і спотикаються об деяких священнослужителів. Від себе додаю: і об деякий обслуговуючий персонал.

Грильяжка
29.06.2009, 11:07
Я напишу про одну річ яка мене страшенно обурює в сільських церквах. Я людина яка ходить в церкву перш за все тому що це Божий дім. Ходжу і в православну і в греко-католицьку, в останню частіше бо ця церква ближче до домівки і ми з чоловіком греко-католики. Дитинство мені запам"яталося цілим рядом прекрасних подій пов"язаних з церквою у бабуниному селі(вона православна, і навіть досі перебуває під московським патріархатом) але не можу не згадати і негативних речей, коли священник на проповіді замість того щоб розповідати про Святе Євангеліє розповідав сільські плітки, коли під час святої сповіді випитував як в кого вдома справи і хто з ким як живе....А одного разу на Великдень, це був взагалі дівчата абзац, почали збирати кошик для солдат, військова частина яких недалеко від села, так люди давали їм шинку ковбаску-хай поїдять хоч на свята хлопці смачненького, далеко від домівки, так він потім при всіх частину кращу від кошика забрав собі...сказав на церкву...Я ні в якому разі його не осуджую, але й не хвалю..Як можна пояснити на Великдень коли правлять на могилах отець відправляє лише там де рідні є( бо ж кидають гроші в кульок) -на тих де немає бігом пробіжиться (мій чоловік це побачивши від злості аж закипів)..Та це я не про церкву я про священника але звідси і відпадає охота в церкву цю ходити...А щодо людей селі окрема тема. Бабці і старші пані так і дивляться в чому хто прийшов одягнений і з яким виглядом стояв, щоб потім мати про що за тином говорити...У Львові в будь якій церкві я почуваю себе комфортно. Не знаю може то моя хибна думка але люди тут менше цікавляться плітками і я не переживаю може що роблю не так . Дякую що прочитали.

Kasia
29.06.2009, 15:07
думаю, у Львові не менше обговорюють хто в чому одягнений. просто, велике місто і ви цього не зауважили. а в селі - усі всіх знають.

Liliyah Romanova
29.06.2009, 17:23
думаю, у Львові не менше обговорюють хто в чому одягнений. просто, велике місто і ви цього не зауважили. а в селі - усі всіх знають.

Думаю, що таки менше. У себе на парохії такого не пам*ятаю взагалі. :girl_smile:

Даніелла
02.07.2009, 19:17
Думаю, що таки менше. У себе на парохії такого не пам*ятаю взагалі. :girl_smile:

Можна поцікавитися де це "у себе на парохії"?

Liliyah Romanova
02.07.2009, 19:19
Можна поцікавитися де це "у себе на парохії"?

Коли ще жила у Львові, то ходила в гай до студитів. Лавра Івана Хрестителя. Це мій другий дім.
А називаю "своєю", у значенні, що моя рідна, бо там і з чоловіком познайомилися, й шлюб брали, й сина хрестили.

Linet
23.07.2009, 16:57
Можна довго обговорювати яка церква краща що наші родичі завжди роблять коли збираються за столом. А мене завжди обурює те що тепер будьякі церкви займаються лише євроремонтами там ідуть шалені гроші я розумію що ремонт потрібен але задаю питання що церква робить для людей чому тепер не проводяться екскурсії для дітей навіть ті недільні школи і т-і. Церква має велику силу і владу в цілому світі вона може змінити все томущо нас більше ніж в Верховній раді. Дивлюсь новини на 1+1 Жесть Мундира як невинних людей міліція забиває насмерть де в такому випадку церква. Я вже думала якби у кожному місці зібралися люди біля міліцейських віділів і провели молебінь раз і ще раз звичайно це мають організувати священники тоді би був зроблений перший крок до ліквідації безвладдя.А у нас в церкві була прибиральниця яку підчас маленького конфлікту(інша особа хотіла на її місце) звільнили від того конфлікту її серце не витримало і вона ранком не проснулася а її чоловік помер десь через місяць також від горя, вони були чорнобильцями, залишилося двоє хлопців 8 і 10 років яких відали в дитячий притулок недалеко від нас, то наша парохія ніразу за тих дітей незгадала може їм з одягу купити чи ще щось я тоді була ще юною вони приїжали до нас до школи на конкурс талантів ми всі так плакали коли вони співали пісню про маму. Відтоді я зневірилася іменно в нашій парохії.

Lavazza
23.07.2009, 17:03
вибачте за офф, але вашим дописам ще б крапки з комами, то їх можна було б краще зрозуміти

Liliyah Romanova
23.07.2009, 17:21
Можна довго обговорювати яка церква краща що наші родичі завжди роблять коли збираються за столом. А мене завжди обурює те що тепер будьякі церкви займаються лише євроремонтами там ідуть шалені гроші я розумію що ремонт потрібен але задаю питання що церква робить для людей чому тепер не проводяться екскурсії для дітей навіть ті недільні школи і т-і. Церква має велику силу і владу в цілому світі вона може змінити все томущо нас більше ніж в Верховній раді. Дивлюсь новини на 1+1 Жесть Мундира як невинних людей міліція забиває насмерть де в такому випадку церква. Я вже думала якби у кожному місці зібралися люди біля міліцейських віділів і провели молебінь раз і ще раз звичайно це мають організувати священники тоді би був зроблений перший крок до ліквідації безвладдя.
Ви хочете, аби Церква була таким собі наці, що муштрує людей? Люди мають власну совість, Бог дав їм свободу вибору... Церква їм не буде це відбирати. І хрестові походи ми вже проходили, ніц із того доброго не вийшло... А в недільні школи самі батьки не хочуть дітей водити, то насильно відбирати чи як?
Молебні біля кожного відділку міліції скидалися б на збіговисько не цілком здорових людей, фанатизм чи сектанство... Чим у церкві зле молитися? Нащо показуха?

А от щодо зневіри в парохії я з вами цілковито незгідна. Знаєте чому? Бо парохія - це не священик, парохія - це ви, люди! У нас тут священик не подає ініціятиву, а підтримує її й допомагає проштовхнути, організувати, але ініціятива виходить від самих людей на 90%, або й більше. Лише 5-10% - це якісь ідеї від отця чи його дружини...

Linet
23.07.2009, 19:54
Вибачте, що небуло крапків з комою, трішки спішила.Я не хотіла ображати священників не усі вони однакові але повірте, і тут було написано про ще гірших, писала я про свою парохію, і справді це є ми але я ще дуже молода і ніхто мене слухати небуде. Я виросла при церкві коли вона була закрита і правили під церквою- це були часи коли немогли поділити церкву між православними і грекокатоликами.Я на власні очі бачила коли сусід ішов на сусіда, обзивалися, билися і навіть стріляли біля церкви, потім ми оглядали двері церкви були як ришито. Діти між собою обзивалися "от ти католичка чи православна".Тепер смішно але це був абсурд і чомусь священники не вирішили все по мирному а поділили подвіря церкви на дві половини.Усе тепер пройшло, правлять по черзі ,а в церковному комітеті залишилися ті самі люди що забивали в церкві двері.В великих містах може було не так замітно а от у малих і в селах це був жах.Тому не судіть мій погляд строго,може це травма дитинства незнаю.Я деколи люблю піти в іншу церкву і щиро помолитися.
Liliyah Romanova я знаю що ваша парохія чудова бо знаю що ви чудесна людина, хоч і по дописах.

Liliyah Romanova
23.07.2009, 20:01
Олюсю, в нас тут багато різних парохій. І не всі чудові, але люди, котрим на чомусь залежить, тримаються купи і ... гори можуть вернути разом...

А от про жахіття по селах я знаю. У бабусиному те саме. Досі ворожнеча. Найцікавіше, що розбрат посіяв саме священик. Збаламутив людей, сказав, що вони всі православні (хоча церкву будували як греко-католицьку саме)... люди поділилися на 2 табори, билися, чубилися... навіть в одній сім*ї, батьки з дітьми, що тут вже про сусідів казати. А ксьондз той потому перейшов до УГКЦ і люди лишилися в обломі. Але досі в них розбрат. Літургії поставлені на 8-му одна, на 12-ту інша, аби навіть не перетиналися стежки, аби не вітатися... Ніколи не забуду, як ми йшли з батьками на службу й люди брами зачиняли, аби не вітатися... Ото християнство, аж плакати хочеться з розпачу, ну бо чого ті люди навчилися у Христа? Нічого, ані на краплю...

matahar
25.07.2009, 11:58
Чому при згадуванні про церкву, всі відразу починають розпитувати: а до якої ти ходиш? ти взагалі-то ходиш до церкви? А почувши відповідь, дивуються: Ти що не віриш в Бога, або натякають ти віриш не в того Бога в якого треба. Мені здається треба мати повагу до переконань інших людей і не навязувати їм своєї віри і т.д, бо це дуже інтимна і оособиста справа кожного. Ви, я думаю, не хотіли б, щоб Вас постійно розпитували і дорікали Вас через вибір церкви чи її відсутність у вашому житті.
Що Ви думаєте з цього приводу?
дякую за увагу

Liliyah Romanova
26.07.2009, 05:08
У мене зустрічне питання: чому, коли я на питання, ким є мій чоловік, відповідаю, що священиком, то мені одразу починають говорить за сповідь та те, коли востаннє до неї ходили? :xaxa:

А те, що вам здається, що інші не мають поваги до переконань інших людей, мене не дивує. Ви теж прийшли не з надто толерантними та шанобливими дописами. :girl_smile: То чого від інших чекаєте того, що самі не робите?

Кицька
26.07.2009, 08:26
Сьогодні о 6й ранку по Львівському телеканалу йшла передача на релігійну тематику. Греко-католицький священник закликав приймати участь у прощах до святих місць і серед перерахованих прозвучали Почаїв та Києво-Печерська Лавра.
Минулого року ми з чоловіком, дітьми та батьками їздили в Почаїв. Все було чудово, відчувалось духовне піднесення і радість, незважаючи на тісняву і величезну кількість людей, метушню і штовханину.та вже коли вийшли з храму і ми з мамою пішли в приміщення де подають прохання на Службу Божу, Я ВІДЧУЛА СПРАВЖНІЙ ШОК. Оскільки мій чоловік та діти є греко-католиками а я належу до Автокефальної Церкви то ми прирівнюємось до єретиків, нехрещених і т.д., а такого імені як у мене немає в переліку Святих тож (навіть змовчавши про нашу приналежність до Церкви відмінної від МП) все одно за мене молитись заборонено в Храмі (тобто моє імя прочитають не як Олеся а як Олександра)
будучи дитиною такого не помічаєш, а вже в дорослому віці це заставляє задуматись.... виникає гріховний сумнів... у Львові в Церкі на Руській (храм відноситься до УАПЦ), священник з посмішкою і щиро освячує віночки на Боже Тіло, і нікого не виганяють з Храму через те що на голові немає хустини чи намальовані губи. Але це все лише факти, і навіть не для порівняння, а як приклад

в тяжкі для нас хвилини ми звертаємось до Бога молитвою, щукаємо поради у Святих Отців, через Таїнство Сповіді нам відпускають вони наші гріхи, і дуже часто ми, звичайні парафіяни забуваємо що всі священнослужителі теж люди, теж грішні, теж лукавий має до них доступ, і як усі люди вони також можуть помилятись, а тягар вони несуть за кожного хто до них приходить і за себе. Тож скільки їм потрібно Віри щоб встояти!
Кажуть що для того щоб бути священником треба вже народитися таким даром, і для того щоб бути лікарем теж потрібно народитися з даром. Дуже багато людей що мають дипломи відомих медіститутів далекі від медицини, і не кожен хто працює в лікарні зможе дійсно вилікувати людину. Напевно що і про священнослужителів можна говорити так. Саме головне не судити, і не відвертатись від певного Храму, дати кожній людині право на вибір і смиренно терпіти те що нам не подобається, можливо це певний екзамен на "любов до ближньго"

matahar
26.07.2009, 13:07
тому що пані Ліля, теж не єдуже толерантною особою. перечитавши ваші дописи в інших темах, я зрозумів одне, що ви стоїте на своєму і не хочете навіть намагатися прийняти хоча б якусь альтернативну точку зору. Я не знав що ви жінка священника. І ніяких упереджень не виникає. Єдине що відразу проситься на язик, то це питання: Чому всі постійно лізуть до моєї віри чи її відсутності? Старші люди на мою відмову ходити до церкви кажуть: Як так, мілйони людей ходить, а ти шо якийсь інший? Ти шо від сатани? Невже так важко тримати це все при собі. Одного разу я сповідався і просто вирішив поговорити зі священником "падушам". От він мене все розпитує про то, про сьо, а я йому кажу: я духовно самодостатний і не вважаю за потрібне ходити до церкви і молитися і т д.
Коли він це почув, єдиним його аргументом було: "То що ти вже не залежиш від батьків?(матеріально). я бачив який у нього в очах був шок, він не мав жодного нормального аргументу, щоб мені щось заперечити чи порадити.
от як воно буває.

levandivka
26.07.2009, 16:25
...Невже так важко тримати це все при собі. Одного разу я сповідався і просто вирішив поговорити зі священником "падушам". От він мене все розпитує про то, про сьо, а я йому кажу: я духовно самодостатний і не вважаю за потрібне ходити до церкви і молитися і т д.
Коли він це почув, єдиним його аргументом було: "То що ти вже не залежиш від батьків?(матеріально). я бачив який у нього в очах був шок, він не мав жодного нормального аргументу, щоб мені щось заперечити чи порадити.
от як воно буває.
Правильно! А що ж ви хотіли?
Є "душі" в которі без дози транквілізатору луччє не заглядати. От святому отцю мову й відняло.

Якщо Ви "духовно самодостатний і не вважаю за потрібне ходити до церкви і молитися і т д." - кокого милого в церкву прийшли?
Та й на форумі, при ТАКій поставі, скажіть,
Невже так важко тримати це все при собі.

Наостанок, анекдот в тему:
– Доктор, я уже много лет страдаю манией величия. И по методу Шичко лечился, и иглоукалыванием, и уринотерапией – ничего не помогает. Да вы и сами посудите, жалкий вы, ничтожный человек, разве может мне помочь эта убогая медицина?!

matahar
27.07.2009, 10:28
я думав до Вас дойшло шо це моя особиста справа і якщо хочу її озвучувати і виставляти на показ, то значить так і нада. прошу мене не лікувати і не розказувати як жити.

п.с.
читаючи ваші дописи на форумі, я помітив що ви вважаєте себе пупом Землі. треба деколи прислухатися до співрозмовинків і не тикати своїми переконаннями в очі. це не до цієї теми, а взагалі

Lavazza
27.07.2009, 11:04
якщо хочу її озвучувати і виставляти на показ, то значить так і нада
нада, значить нада,
так чого ж ви ображаєтесь на коментарі?

Mokka
27.07.2009, 12:00
Я ПОМІТИВ, ЩО ВИ ВВАЖАЄТЕ СЕБЕ ПУПОМ ЗЕМЛІ

matahar, хто б казав:girl_haha:

Перечитайте мій допис в темі "Як ви відноситесь до новеньких на форумі"... Там якраз про вас:girl_smile:

Вибачаюсь за офф.

matahar
27.07.2009, 13:31
Все з вами зрозуміло)))
дивитеся на новеньких як на недоумків і т.п.
а що забули як і ви такими ж були?
на форумі панує тоталітарний режим і дуже багато видалень і банів робиться через особисте.
так не пасує.
подивіться переклад і значення слова форум.

Mokka
27.07.2009, 13:50
Даруйте, в мене цитатник не працює.

Все з вами зрозуміло)))

Гм. Оскільки на вулиці йде дощ, то трикутник рівнобедеренний.....

А хіба пасує своє життя на форумі починати зі слів: "прошу мене не лікувати і не розказувати як жити", "пуп землі" та й взагальному наперед позиціонувати себе досить агресивно. Себе новачком на форумі я добре пам'ятаю, саме тому вам це і кажу.

levandivka
27.07.2009, 15:12
це моя особиста справа і якщо хочу її озвучувати і виставляти на показ, то значить так і нада.
Особистою вона стане на вашому особистому блозі. І то не повністю, якщо не на власному сервері виставлятимете.

ви вважаєте себе пупом Землі. треба деколи прислухатися
Ги...
Може вас з моїм старшеньким сином познайомити? Ви його повчите, а він -вас, що і коли треба..? :)

Глаз намьотан... (с)

Приходите в церкву - приймайте її Правила, на форум - форумні.

matahar
27.07.2009, 15:32
до Мокка: моя агресія має причину. взагалі-то я починав своє життя на форумі іншими словами, але це нікого не хвилювало. бан.

до Левандівка: відколи це на загальнодоступному форумі потрібно затикати рот своїм відвідувачам?
ви заставляєте слідувати усім правилам форуму, а самі їх не дотримуєтесь і дозволяєте особистим захцянкам впливати на рішення щодо бану. то давайте будемо чесними з собою і наколишніми.

natusik
27.07.2009, 15:43
а мені все одно-я і не завжди в курсі, яка саме є церква-адже коли у тебе виникає бажання поспілкуватися з Богом, висловити вдячність за те, що маєш таких чудових дітей, то все одно де це зробити-в церкві, вдома перед образом, у молитві перед сном...Не люблю маленькі містечка саме через те, що там завжди або в душу тобі лізуть з цими питаннями або сусідів обговорюють, хто куди коли і в чому ходить.Ось мого чоловіка бабця-це насправді приклад щиро віруючої людини-вона дуже добра , спокійна, лагідна,дуже щира людина,ніколи кривого слова в чужу сторону не скаже-вважає що саме так треба жити-в мирі з усіма.Ще дуже сподобались деякі факти з біографії Іоанна Павла 2-після фільму про нього була дуже вражена і зачарована цією людиною.Він вважав що священник має бути ближче до людей, серед них.Всім раджу подивитись хто ще не бачив!!!

levandivka
27.07.2009, 16:20
дуже сподобались деякі факти з біографії Іоанна Павла 2-після фільму про нього була дуже вражена і зачарована
Не боїтеся, що наступний фільм може вразити і зачарувати у інший бік? :)
Фільми - штука суб'єктивна..?

katarzynka
27.07.2009, 16:21
...Прочитала я усю гілочку і сумно на серці і боляче... Не має значення до якої церкви ходить (або не ходить) людина. Основне те - ким ми є. Чи любов і доброта якої нас вчить Біблія є присутні в нашому серці та реалізуються в житті. Прочитайте 1 Лист св. Павла до Коринфян - Гимн про любов ( вибачте можливо українською не зовсім вірно , польською-Koryntian) - 1Кор 13, 1-13... Велику силу має молитва. Бачите сварки та чвари в церкві - молітся про її навернення. Дякую.

Liliyah Romanova
27.07.2009, 17:40
тому що пані Ліля, теж не єдуже толерантною особою.
Ну так, причина вашої цілковитої нетолерантності в моїй частковій. Я так і думала. :xaxa: А як інакше? :xaxa:

SovaBa
24.08.2009, 20:56
Канон фактично однакові? Були б однакові- не було б поділу. Натомість грекокатолицизм взяв трохи з римо-, трохи з православ'я- теж в якійсь мірі"створення віри"?! Але мій допис стосувався УГКПЦ

Liliyah Romanova
24.08.2009, 21:02
Канон фактично однакові? Були б однакові- не було б поділу.
Тобто люди мали просто перейти до РКЦ і відмовитися від власної ідентичності?
А скільки є православних церков? Вони теж поділені?
Є ж Українська Православна МП, є Білоруська теж МП. Те саме з католицькими.
Натомість грекокатолицизм взяв трохи з римо-, трохи з православ'я- теж в якійсь мірі"створення віри"?!
Якщо точніше, то обряд східний, візантійський, якщо бути точним, а канони католицькі. Відмінність є дуже незначна, суто адміністративна я би сказала, тобто якщо є якісь місцеві звичаї тощо. Але то науки Церкви не стосується.
Але мій допис стосувався УГКПЦ
Та то звичайнісінька собі секта. Просто собі кілька монахів вирішили створити церкву під себе. От і є. :bad:
До речі, діють теж, як секта. Зламали базу даних одного університету, повитягали звідти максимум адрес священослужителів та працівників церковних установ і розсилають насильно свої журнальчики. Як ми були у Львові, то я цілий стос викинула того, що за рік наприсилали. :8:

SovaBa
24.08.2009, 21:13
Якщо адміністративні, нашо треба було відокремлювати? Щоб об'єднати православну і римо-? Мета хороша,але коли невдалось- то чому окремо продовжив існування грекокатолицизм? Чи не та причина,що я писала;) ?

Liliyah Romanova
24.08.2009, 21:25
Якщо адміністративні, нашо треба було відокремлювати?
:eek: Ви з історією християнства обізнані? Причина була зовсім не в грошах. Що ви таке пишете?? :8: Як і коли відбувся поділ та двостороння анатема між православною та римокатолицькою церквами? Скільки років то тривало, й коли православні почали повертатися в лоно Риму, і в сопричастя відповідно також? Я розумію, що вам хочеться подискутувати, але ж треба хоч трошки матеріял знати. :confused:

Я ж вам до прикладу подала Українську та Білоруську МП. А як бути із закордонною православною? Їх теж дві. Вони також через гроші відділялися?? :eek:

Ви часом так вважаєте не на підставі того, що Українську Православну Церкву Московська Патріярхія зараз відпустити не хоче через те, що надто ласий шматок втратить та доволі величеньку зону впливу?

SovaBa
24.08.2009, 21:35
Ні, початкова причина була явно не в грошах. Я цим питанням цікавилась, і читала. Я лише припустила думку, чому все не залишилось як було після невдалої спроби об'єднання, я не стверджувала. Вже не так важливо,чому відбулось роз'єднання, бо Господь сам дає знаки, яка віра єдиноправильна:) . Маю на увазі Благодатний Вогонь.

Liliyah Romanova
24.08.2009, 21:39
Маю на увазі Благодатний Вогонь.
Не вірю я в те, що це не шарлатанство. Як на мене, звичайне шоу й ніц більше. Зважаючи на бійки у храмі... Ніц там від Господа, одна показуха й ненависть до ближнього...

А отепер дивлюся на нового московського патріярха й вражає те, наскільки людина від Бога далека.

Kasia
24.08.2009, 21:48
наскільки людина від Бога далека.
чим?

надто ласий шматок втратить та доволі величеньку зону впливу
якщо ви про гроші, то з 90років Українська Православна Церква нічого Москві не дає.

Liliyah Romanova
24.08.2009, 21:53
чим?
Та тим, що стільки шуму було, що приїзд пастирський, а він був чисто політичний. Я так слухала й враження було, що то якийсь політичний посол.

Порівнюю з приїздом папи, котрий теж казав, що не буде політичним, і так було. І Патріярха Константиновольського - теж ніякої політики.

Та й ми знаємо представників Православної Церкви МП з України - такі хороші люди. А Патріярх їм дістався - випробування від Бога, як на мене. Скільки слухала й читала його слова з візиту по Україні, то так мені сумно зробилося. Я цілковито була розчарована, бо такого не чекала. Він виглядав просто як шурупчик у путінській системі.
якщо ви про гроші, то з 90років Українська Православна Церква нічого Москві не дає.
Ні, про те, що втратять третину своїх прихожан тоді.

SovaBa
24.08.2009, 21:55
А ви там були,щоб про шарлатанство говорити:) ? Коли в людей в руках запалюється вогонь:) . Весь світ вірить у це чудо, а ви ні?!

Liliyah Romanova
24.08.2009, 21:59
А ви там були,щоб про шарлатанство говорити ? Коли в людей в руках запалюється вогонь . Весь світ вірить у це чудо, а ви ні?!
Та? Весь світ? Усі-усі вірять? Ви опитування проводили? ;)

Я там не була, я бачу їхні діла, а сказано, що по ділах буде видно віру. От у них не видно. Вони служителя при престолі ПІД ЧАС (!!!) відправляння Літургії придушити готові. То про яку віру мова? ЩО їм то чудо дає, окрім сліпоти духовної?

Зрештою, а хто бачить те, як той вогонь "сходить"? Хоч раз то бачив хтось, окрім головних жреців? Коротше, далі треба в оцю тему (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=42168).

Знову ми оффтоп почали, тому я сюди перенесла.

Kasia
24.08.2009, 22:05
Порівнюю з приїздом папи, котрий теж казав, що не буде політичним, і так було. І Патріярха Константиновольського - теж ніякої політики.

власне приїзд Патріарха Кирила і був патріаршим, бо більшість населення України є православними, щодо проповідей - це субєктивна Ваша думка. певно , що хто хоче той бачить.

а щодо вогню - ну то думаю, ставлення католиків певно якесь інше ніж у православних, бо як відомо вогонь сходить тільки тоді , коли є православні священники у храмі.

Liliyah Romanova
24.08.2009, 22:09
власне приїзд Патріарха Кирила і був патріаршим, бо більшість населення України є православними, щодо проповідей - це субєктивна Ваша думка. певно , що хто хоче той бачить.
Або не бачить того, чого не хоче бачити.
А як вам пояснення щодо годинника?
а щодо вогню - ну то думаю, ставлення католиків певно якесь інше ніж у православних, бо як відомо вогонь сходить тільки тоді , коли є православні священники у храмі.
Та власне, що то не має ніц до міжконфесійної ворожнечі. Якщо в тому храмі такі страшні речі відбуваються, то те чудо значення не має. Чи ви вважаєте, що чудо й ненависть до ближнього повинні співіснувати в одному храмі й тих самих людях?

Та й вірити в чудо, як у невідомо-що? Чи Христос казав прив*язуватися до чуд чи до храмів?

Kasia
24.08.2009, 22:14
чому ви заперечуєте що це чудо? і яку ненависть ви бачите? я цього не розумію. якщо у храмі є не тільки віруючі люди, а які прийшли на атракцію - араби євреї інші віросповідання і товчуться бо всім треба глянути то є ненависть чи як?

щодо Патріараха - не всі проподі чула, тому й ніц не коментуватиму.
Або не бачить того, чого не хоче бачити.

аналогічно, щодо Вашого бачення цього приїзду.
думаю, в приїзді Папи ви не бачили жодних речей, з якими ви були не згодні, нє?

Liliyah Romanova
24.08.2009, 22:30
чому ви заперечуєте що це чудо? і яку ненависть ви бачите?
Бійки в тому храмі. І не під час самого сходження вогню, але в інший час. І бійки між християнами саме, чи то треба писати "християнами". Не знаю, я тих всіх "хрестових походів" та убивання ближнього "в ім*я Боже" не розумію. А ви розумієте?
аналогічно, щодо Вашого бачення цього приїзду.
Та я була позитивно налаштована, мені він здавався іншим... Тому й розчарувалася. А папа Іван Павло ІІ, на щастя, був першим (сподіваюся, не єдиним) папою-християнином. А от інших пап можна покритикувати, бо є за що. :)
Ну, і ще дивлюся на свого Патріярха, то це взагалі святець. Але і його є за що покритикувати. Правда, він до політики не пхається.

Найбільше читала "Українську Правду" про візит. Ну, бо їм схильна довіряти.

Зрештою, отаке знайшла не на правді:
...Патріарх говорив і про зв'язок між народами Росії і України, якщо бути точним – про народ Росії і України, як одне ціле. Державний суверенітет України – це лише збіг історичних обставин.

Liliyah Romanova
24.08.2009, 22:38
Ось, знайшла статтю про візит. Касю, цікаво почути вашу думку.

Московський патріарх вивіз залишки ілюзій (http://pravda.com.ua/news/2009/8/4/99363.htm)

Kasia
24.08.2009, 23:32
моя думка наступна - усі висновки у виданнях є замовленими певним колами , яким вигідно зробити такі висновки.

тепер щодо бачення таки візитів
вважаю, що насамперед, це є справа кожного окремого вірянина. якщо приїзд Папи - то кожен католик хоче бути там присутнім , для того щоб отримати духовне єднаня з своює Церквою і провідником цієї Церкви.
так само як приїзд Патріарха Кирила- був великою подією для православних християн України, які здійснили Прощі до Святих місць, щоб почути пастирське слово свого провідника і разом з ними молитися у спільній молитві.
кожен виносить, те, для чого йшов на таку зустріч.
і головним є внутрішнє сприйняття такої події , а не коментар політиків чи інших конфесій і т.д.
дії Провідників Церков обгорювати важко, бо то такі самі люді ще й з величезною відповідальністю. то те саме, що бабці обговорюють свої священників на парафії., забуваючи що вони такі самі люди як і всі.

Liliyah Romanova
24.08.2009, 23:39
Все-таки, до Пастирів вимоги більші. Але загалом я з вами цілком згідна. Просто засмутили мене певні заяви, бо вони цілковито не були християнськими.

А що думаєте про бійки в храмі?

Kasia
24.08.2009, 23:47

вважаю, що фанатики провокують певно щось подібне. то не є добре. але певно люди не всі врівноважено можуть чекати,,чогось , що навіть пояснити не можуть.

kitka
24.08.2009, 23:54
Не до мене питання, але все ж:girl_smile:. Я от коли сиджу вдома на дивані і дивлюся по телевізору на той процес сходження вогню, щось я від того ніякої радості не маю:girl_sad:. От не складається у мене в голові той пазл, не стикуються ті бійки і крики з благодаттю... Якось я собі то все інакше уявляю. Але з другого боку, люблячий батько ж дає дитині побавитися ключиками, щоб вона не плакала, або наприклад, якщо дитина - мала вреднота, він же не буде дразнити її ще більше, а навпаки - проявить ще більшу любов. От цікаво, чи це той випадок?

SovaBa
24.08.2009, 23:58
Бог сотворив Чудо, а "Чудо значення не має"? То ж треба... То з якого дива ви так вирішили? Через те, що є бійки в храмі? Та хіба мало таких,що зневажають святі місця, чи по вашому тільки там? Чи ви вірите, лише у те, у що вам зручно вірити, а як щось розходиться із вашими умовиводами- то це шарлатанство?

kitka
25.08.2009, 00:16
SovaBa, ну чого Ви знову кипите:girl_smile:? Вам ніколи не приходило в голову, що люди які дописують в цій гілці, не висмоктують ті свої думки з пальця? От Ви - медик, так? І прочитали не одну книжку з медицини і продовжуєте напевно читати. Я, коли буду з Вами дискутувати на медичну тему, віддам Вам належне, бо я не є "медичнопідкована" (дурне слово, але вже хай буде).
Мені важко Вам пояснити, бо я не маю такого словарного запасу, як ,наприклад, Ліля. Є певні речі, які можна тільки відчути. І зрозуміє їх лиш той, хто відчув колись те саме.

Liliyah Romanova
25.08.2009, 00:27
вважаю, що фанатики провокують певно щось подібне. то не є добре. але певно люди не всі врівноважено можуть чекати,,чогось , що навіть пояснити не можуть.
Фанатики? Священики й монахи то фанатики?

Ось такі новини.
По свидетельству очевидцев, армянский священник попытался оттянуть греческого от Гроба Господня, поскольку посчитал, что время его брата во Христе уже вышло. Вслед за этим началась драка, к которой примкнули сторонники обеих конфессий.

Двое армян были задержаны. Их многочисленные сторонники организовали акцию протеста около отделения полиции.

І ще таке.
Массовая драка между греческими и армянскими монахами вспыхнула в храме Гроба Господня в Иерусалиме. Представители правоохранительных органов говорят, что в потасовке приняли участие десятки верующих, находившихся в святыне, сообщает Русская служба Би-би-си.

Полицейские задержали нескольких человек. Одного армянского и одного греческого монаха вывели с места происшествия в наручниках. Очевидцы происшествия были шокированы тем, что монахи срывали церковные украшения и декоративные полотна, а также бросали друг в друга всем, что попадалось им под руки.

Стороны обвиняют в случившемся друг друга: греки требуют соблюдать свои права, а армяне настаивают, чтобы посторонние не мешали им проводить традиционную службу в честь обнаружения священного креста. "Это нарушение статус-кво. Греки много раз пытались поставить своего монаха возле могилы, но у них нет права так поступать во время армянской церемонии", - сказал один из представителей армянской церкви.

Представитель греков, в свою очередь, рассказал, что они собирались выразить протест против того, что армянские священнослужители нарушают их право находиться внутри святыни.

Храм Воскресения Христова (более известный как храм Гроба Господня) согласно церковной традиции расположен на том самом месте, где был распят Иисус Христос. Храм является одной из важнейших христианских святынь. Формально он принадлежит представителям шести христианских конфессий: греко-православной, армянской, католической, коптской, сирийской и эфиопской, каждой из которых выделены свои приделы и часы для молитв.

Ось про бійку на вербну неділю (http://perly.ru/2008/04/21/verbnoe-voskresene-v-hrame-groba-gospodnya-v-ierusalime-zakonchilos-drakoy/), а тут на віднайдення чесного хреста (http://www.newsru.com/religy/10nov2008/draka.html).

А на ютубі можна подивитися відео...
http://www.youtube.com/watch?v=VH3ySDGrhcA

Отаке воно те святе місце. І зсилає їм Бог той вогонь, зсилає, а їм як горохом...

Liliyah Romanova
25.08.2009, 00:43
Бог сотворив Чудо, а "Чудо значення не має"? То ж треба... То з якого дива ви так вирішили? Через те, що є бійки в храмі? Та хіба мало таких,що зневажають святі місця, чи по вашому тільки там? Чи ви вірите, лише у те, у що вам зручно вірити, а як щось розходиться із вашими умовиводами- то це шарлатанство?
То єдине чудо, яке творить Бог? Чому на підставі простої традиції ви раптом зробили глобальні висновки про єдино-правильну віру? Всі решта християни - католики й протестанти - для вас хто?

Крім того, варто пам*ятати, що чудо нічого не міняє. Якщо людина має віру, то вона вже її має, хоча чудо може утвердити її в вірі, але якщо в людини віри нема, то чудо на неї цілковито ніяк не вплине. Отака гірка правда. :)

Romko
25.08.2009, 00:49
І знов перекликається з тим,про що я говорю на ЛФ..
http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=530796&postcount=35

Liliyah Romanova
25.08.2009, 01:02
Ромку, а ви би не могли копіювати сюди? Ну, бо все-таки то різні форуми. І не всі на ЛФ ходять. Буду щиро вдячна. )
До речі, а ваше визначення терміну "релігія" не розбігається зі словниковим?

kitka
25.08.2009, 01:04
Я інколи наводжу такий приклад. От кава :girl_smile:. Хтось любить її пити з китайської порцеляни з золотим ободком, хтось може випити з гранчака, хтось навіть з пластикового стаканчика. Але тільки в тому випадку, якщо це була справжня кава, вона нас збадьорить (не дивлячись, який посуд). А скільки людей п'є сурогат з гарного сервізу, та при тому ще й прицмокує... Може тому, бо не куштували оригіналу?

Romko
25.08.2009, 01:14
Можу процитувати...
У всіх релігій,повторюю ...ре-лі-гій - одна ціль - влада.
Релігія це Інструмент влади, який конролює все людство,це -система ритуалів,це ідеологія (будь-яка ідеологія направленна на "промивання мізків" масам людей),те, що ЗАСТАВЛЯЄ вірити в те, що зручно для верховних "представників" даної віри. те, що допомагає тримати людей в своїй владі.
Це Паразитування окремих людей на вірі інших людей,один з видів маніпуляції свідомістю величезної маси людей.
Віра - те,що в серці.
Релігія - те,що назовні...
А,взагалі...в мене під впливом деяких подій в моєму житті,протягом останніх років виробився свій погляд на світ...
Я продовжую вважати себе християнином,хоч і позаконфесійним. Храм відвідую тому,що це НАМОЛЕНЕ місце. Поважаю релігійні почуття інших,при умові,що мені не нав'язують своїх...і не зневажають. А вступати....приєднуватись до будь-кого не бажаю. Кожного дня,вже кілька років я йду...на свою прощу...так...я це називаю так....і молюсь...подумки...своїми словами...і ЗНАЮ...що ВІН мене чує..як і кожного з нас,де б ми не були...
То мої відчуття...переконання...і не на пустому місці.
Переконаний,що Він завжди поряд з кожним з нас,що Він чує кожного з нас,де б ми не перебували,що б не робили...чи в якісь спільноті,чи наодинці...
В кожного своя дорога...персональна...в кожного свій хрест...персональний...і перед кожним свій мур...теж персональний... І змінити цього ми не можем...
Тому й не признаю...ніяких спільнот...хм...кожна з яких,намагаючись вибороти місце в соціумі,переконує,що тільки вона(тота спільнота) вздріла світло істини,що дає її апологетам сумнівне право трактувати ВСЕ і ВСЯ...копаючи ногами всіх,що має іншу,відмінну думку... Якщо традиційним релігіям: християнству,ісламу,буддизму це питання не стоїть так гостро,то новоствореним сектам доводиться з піною на губах доводити,що вони святіші від інших сект....
А,щодо переконань...
в кожного свій шлях... І в сектантів теж він свій...зрештою поведінка і аргументи прихильників традиційної церкви нічим не відрізняються від поведінки сектантів. Схожого - більше...
І,взагалі...читаю оте все мудрування в релігійних темах..
Будь-яка релігія - це інструмент впливу на свідомість людей,що тепер називають елєкторатом,та й більш нічого. До Віри в Бога це не має анінаймемшого стосунку - оте биття в груди п'ятками апологетів будь-якої релігії,конфесії,секти і гучномовні заяви в те,що от:" Ми пізнали світло істини,а ви всі єретики і язичники,богохульники і вубше барани!"... Офіційна церква - це та ж секта,котра розрослася до ґіґантських розмірів і панує над умами людей. Секти поменші і троха молодші зі всіх сил туцкаються,намагаючись зайняти більше місця і урвати більше влади... Забуваючи про те,що місще зустрічі людини з Богом - у серці...в душі... І що Він там присутній в кожного з нас,будь-якого віросповідання,атеїста,грішника...у всіх,хоч не всі це усвідомлюють...
А Бог...один...і Він...ВСЕ....
Кожна людина - це світ,з думками...почуттями...бурями..ураганами...
В кожній поєднане Добро і Зло..Світло і Темрява...
Можливо.занадто узагальнююче і напищено звучить...але ж так воно є...
Ми всі рівні...як би парадоксально це не звучало...
Все врівноважується НИМ...
Одному Бог дає розум,красу,достаток...та не дає здоров'я... Іншому дає все...та не дає долі....варіантів безліч....а в результаті всі ми йдем до Нього,як і прийшли...голі....
Якщо існує стільки думок...версій...релігій...і Бог допускає їхнє існування....то означає,що всі вони мають рацію...хм...або не мають... Дізнатись про це неможливо...тут...нам...смертним...

Kasia
25.08.2009, 01:20
Фанатики? Священики й монахи то фанатики?
а ви вважаєте що серед них не може бути не врівноважених людей, настільки " фанатично" настроєних, що аж відпихати грека, бо віе вірменин - кращий?

армянский священник попытался оттянуть греческого от Гроба Господня, поскольку посчитал, что время его брата во Христе уже вышло - це ж ваша цитата. це ж не говорить правда, про те що усі віряни такі?
і ще раз кажу, для БІЛЬШОСТІ це певно розвага, а одиницям - диво .
завжи будуть існувати як прихильники так і ті, хто заперечуватимуть Сходження Вогню.

Liliyah Romanova
25.08.2009, 03:39
зрештою поведінка і аргументи прихильників традиційної церкви нічим не відрізняються від поведінки сектантів. Схожого - більше...
У всіх? :eek:
Будь-яка релігія - це інструмент впливу на свідомість людей,що тепер називають елєкторатом,та й більш нічого. До Віри в Бога це не має анінаймемшого стосунку - оте биття в груди п'ятками апологетів будь-якої релігії,конфесії,секти і гучномовні заяви в те,що от:" Ми пізнали світло істини,а ви всі єретики і язичники,богохульники і вубше барани!"...
Ви таке чули, щоби хтось говорив?
Загалом ви цікаві думки пишете, але мені видається, що в тому самомудруванні трохи вже заплуталися, чи задалеко забрели...
Пишу прямо, бо знаю, що вам можна без примальовувань. :shy:

а ви вважаєте що серед них не може бути не врівноважених людей, настільки " фанатично" настроєних, що аж відпихати грека, бо віе вірменин - кращий?
Можуть бути. Просто там ті бійки систематичні. І що ж? Так близько до чуда, а ніщо не повпливало на них?
Не вірю я в те, що це чудо ще й тому, що ви написали
як відомо вогонь сходить тільки тоді , коли є православні священники у храмі.
Якщо щось застосовують, як засіб до того, аби показати решті віруючих дулю, то вибачте, але то вже не святиня. А Бог чітко каже, що нема ні єлина, ні грека, ні чоловіка, ні жінки. А тут бац і сам собі заперечує??

Я вважаю то лише традицією, приводом до святкування, а чудесність того не доведена, бо на це самі священослужителі дозволу не дають. Цікаво чому? Чи може, вже доведена?

Он католики теж носяться із реліквією - туринською плащаницею. А як на мене, то це теж звичайна підробка, тільки майстерна. Таких у часи Середньовіччя й пізніше було го-го скільки. І не тільки таких. Забавки то все дитячі, і навряд чи Господь би опускався до такого, аби в такі забавки пхатися...
завжи будуть існувати як прихильники так і ті, хто заперечуватимуть Сходження Вогню.
Однозначно. От тільки з тими чудами завжди так є, що є ціла маса людей, котрі лише за ними ганяються, і лише на них їхня віра тримається. Шоумани такі собі. :) Зрештою, про це більше говорилося на темі про віру в плями на сонці. Там теж досить поживи для маловірів... На жаль.

SovaBa
25.08.2009, 08:15
Проблема в тому,що ви засліплені власними переконаннями,і все що в них не вписується- для вас нісенітниця. Не можна настільки вірити в щось, щоб на біле казати чорне. Я була там, і багато чого бачила. Там частина таких, про яких ви писали, але для більшості це святе місце, і єдине чудо,що повторюється щороку в один і той же час,у православного священника. І бачила колону, яку пошкодив Вогонь біля входу, коли заздрісники з інших конфесій не впустили православного священника в Храм. І знаєте, сходження Вогню багатьом, окрім православних, як кістка в горлі- тому якби це було брехнею, вона давно була б викрита. Просто одні бачать силу віри,і від безсиля патріархів своєї конфесії бісяться- від того і сутички. А інші- як ви- просто не вірять, так легше. Коли Христос прийшов у цей світ теж багато не вірили;) . Хіба тоді не було бійок чи сварок? Тоді тих хто повірив взагалі вбивали- теж не вірте,хіба ТАК може бути!? Смішно. Ви одне вірно написали- чудо стверджує (мене) в вірі, а в кого її нема- воно немає значення

Romko
25.08.2009, 08:34
Загалом ви цікаві думки пишете, але мені видається, що в тому самомудруванні трохи вже заплуталися, чи задалеко забрели...
Пишу прямо, бо знаю, що вам можна без примальовувань.
Лілю,я добре усвідомлюю,про що кажу...
Той,хто створив Всесвіт..незмірно величніший від усього,що можна собі уявити...
Альфа і Омега...
Сказано ж
Творця Неба і Землі,видимого і невидимого...
По-моєму,навіть офіційна церква вже не сумнівається в масштабах Всесвіту.
А,в тому,що Бог не обмежився створенням лише Землі,думаю,сумнівів немає...
Тому й впевнений..і в Його могутності і в тому,що все..в тому Всесвіті робиться згідно Його волі...
А,намагання когось пояснити те,що відбувається..хм..мягко кажучи...наїівно..
А,що насправді думає Він,видно тільки по подіях,що відбуваються навколо нас.

Це..просто для усвідомлення масштабу...

http://www.youtube.com/watch?v=obZtRFL4Ojs

Liliyah Romanova
25.08.2009, 15:47
Проблема в тому,що ви засліплені власними переконаннями,і все що в них не вписується- для вас нісенітниця.
Навзаєм. :)
Ви знову починаєте обговорювати мою особу. Це тема дискусії? Чи вам створити окрему тему "SovaBa про Liliyah Romanova"?? Давайте ви будете перейматися свою сліпотою, а я про свою подбаю й без вашої помочі.

Християни НЕ МАЮТЬ обов*язку вірити в чудо. Хочуть - вірять, хочуть - ні. І не треба мене переконувати, що в те чудо мають ВСІ вірити лише тому, що воно є. Ну то й най собі буде, а в мене в житті інші чуда, ближчі до життя, ближчі до того, які творив Христос. І от в них я вірю.
Мої аргументи є такі. Ваші інші. І все. Не треба обговорювати те, в чому моя проблема, бо цим самим ви даєте мені право обговорювати те, в чому є ваша, а навряд чи розумно би було таким займатися. Чи не так?
Там частина таких, про яких ви писали, але для більшості це святе місце, і єдине чудо,що повторюється щороку в один і той же час,у православного священника.
Тобто Бог диференціює християн? Я щось думала, що Він позаконфесійний, а виявляється, що Він православний. :xaxa:
Коли Христос прийшов у цей світ теж багато не вірили . Хіба тоді не було бійок чи сварок?
Ну слухайте, прирівнювати Христа до сходження вогню??? :girl_crazy:

Ви одне вірно написали- чудо стверджує (мене) в вірі, а в кого її нема- воно немає значення
А якби чуда не було? Що тоді? Все, нема віри, бо Бозьо чуда не послав?

А,намагання когось пояснити те,що відбувається..хм..мягко кажучи...наїівно..
А, ну та то само собою, але така вже людська природа цікавська. :)
А,що насправді думає Він,видно тільки по подіях,що відбуваються навколо нас.
Мабуть, таки те, що ми самі собі яму копаємо. І як ми трактуємо Землю, так вона нам і відповідає.

SovaBa
25.08.2009, 21:05
Лілю, за винятком релігії(і то частково), мені близькі ваші погляди...і взагалі я вам не адресую свої дописи, а якби хотіла- писала в приват:) . Ви про мене не інакше пишете- та я претензій не висловлюю. А ваша "відповідь" на мій допис...нема слів. Мені навіть в голову не приходило писати про відношення Бога до якоїсь конфесії:confused:. Не розумію нашо писати,аби писати:no:. Хочете- вірте в що хочете, мене це не стосується. І я не порівнювала Христа і Вогонь, я порівнювала поведінку людей, не треба допридумувати і перекручувати.

Liliyah Romanova
25.08.2009, 21:20
і взагалі я вам не адресую свої дописи, а якби хотіла- писала в приват .
Вам навести цитати? :)
Мені навіть в голову не приходило писати про відношення Бога до якоїсь конфесії. Не розумію нашо писати,аби писати. Хочете- вірте в що хочете, мене це не стосується. І я не порівнювала Христа і Вогонь, я порівнювала поведінку людей, не треба допридумувати і перекручувати.
Я коментую те, що читаю. Якщо я зрозуміла неправильно, спростуйте будь ласка.

Тільки, якщо ви після коми уточнюєте, що "у православного священика". А раніше писали, що знаєте, яка віра правдива, то як ще я можу сприймати такі слова? При тому, що я написала, що і католики теж мають свої "забавки".

SovaBa
25.08.2009, 21:28
У ваших дописах теж купа фраз мені адресованих, чого мені тим потикати? Писала,що саме в православного священника запалюється вогонь. А що за маразм- до якоїсь конфесії відносити Того, в Кого віримо:) ? Мені б таке навіть в голову не прийшло:no:

Liliyah Romanova
25.08.2009, 21:30
У ваших дописах теж купа фраз мені адресованих, чого мені тим потикати?
Я вам кажу, що ви себе винесли на невідомо який п*єдестал? ;)
Я вам уже казала, що коментую дописи й слова, а ви - риси та особу. :)
Писала,що саме в православного священника запалюється вогонь. А що за маразм- до якоїсь конфесії відносити Того, в Кого віримо ? Мені б таке навіть в голову не прийшло
Ну то й добре. Ви мене заспокоїли. :)

Liliyah Romanova
25.08.2009, 21:36
До Люрду й масових походів я теж ставлюся скептично. То так, аби бути об*єктивним. Зробили з того всього чисту комерцію, хоча знаю, що там люди оздоровлюються, але ж не тільки там, а зробили з того невідомо що... Найбільше вражає вся комерція навколо. Ну хто буде пити з горнятка із зображенням Богородиці? Я би собі такого ніколи не купувала, як і статуеток з лямпочками...

irushka
27.05.2010, 23:07
Проблемою би було ходження й причастя в православному храмі
А в чому саме проблема? Бо я колись лежала в лікарні і поблизу була лише православна церква, то я там сповідалась і причащалась, мене просто ніхто не питав в якій церкві я хрещена (а хрещена в греко-католицькій). А от моя подруга якось відпочивала в Криму і пішла там до церкви з донькою ( в православну московського патріархату) і коли пішла до причастя, то її запитали ім`я дитини (її звати Квітослава), потім з`ясували, що вона греко-католичка і не дали їм причастя. Мені це якось дивно, чи то я чогось не розумію?

Liliyah Romanova
27.05.2010, 23:30
А в чому саме проблема?
У незгоді. Нема сопричастя. Відповідно не можна приймати таїнства: ні їм у нас, ні нам у них.
Наша Церква дозволяє йти до православних у крайніх випадках, коли власне інших церков поблизу нема, але це радше односторонній дозвіл, бо якщо православний священик довідається, що ви "не їхня", то відмовить у Причасті, може, й у Сповіді також. Про інші таїнства взагалі мовчу.

Ми для них - секта, "раскольнікі", якщо слідувати "православному дереву", на жаль.

Kalina
28.05.2010, 12:25
А чи правда що православним не можна ходити в костел св.Антоніо і в чому полягає той гріх і чи насправді це гріх,бо сьогодні мене там сусідка бачила то прийшла до моєї мами та й каже що я така погана грішна не ходжу в церкву православну там де мене хрестили, а ходжу в римо-католицьку.

Мар'яся
28.05.2010, 12:31
Я не надто добре розбираюся в таких питаннях, але як ходіння до церкви в принципі може бути гріхом? :confused: Та й більшість з нас були хрещені у православній церкві, бо на той час інших просто не було.

Kasia
28.05.2010, 12:59
Ми для них - секта, "раскольнікі", якщо слідувати "православному дереву", на жаль.
ніколи певно не зрозумію , чому одразу такі категоричності -типу секта і т.д.
православна церква визнає усі таїнства католицької церкви.
а католики не відносяться до православних як до секти? прямо такі ліберальні??

ну але то таке.
відносно відвідування - ніколи чесно не розумію, для чого йти до Сповіді не в своєму храмі? ну хіба при наглій потребі-тоді згідна.
коли пішла до причастя, то її запитали ім`я дитини (її звати Квітослава), потім з`ясували, що вона греко-католичка і не дали їм причастя.
ну а що саме не зрозуміло? це нормально, що католики в католиків, а православні в православних.
чітко сформульовано:
У незгоді. Нема сопричастя. Відповідно не можна приймати таїнства: ні їм у нас, ні нам у них.

ще раз підкреслюю, якщо є нагла потреба,на мою думку, тоді однозначно - священнослужителі не повинні відмовляти.

---------- Додано в 11:59 ---------- Попередній допис був написаний в 11:43 ----------

і це не зрозуміло:
але це радше односторонній дозвіл,
звідки таке взяли?

Между католицизмом и православием официально отсутствует евхаристическое единство. Тем не менее, в практике Антиохийской православной церкви католики допускаются к причастию В РПЦ с 1969 года существовала практика допуска католиков к причастию[8], в 1986 году эта практика была приостановлена до «решения вопроса Православной Полнотой». Что касается причащения православных в католических храмах, то согласно правилам Католической церкви некатолики могут принимать причастие только в случае «серьёзной необходимости» и при условии, что они разделяют католическое учение о Евхаристии. Декрет Второго Ватиканского собора «Orientalium Ecclesiarum» подчёркивает: «можно преподавать таинства Покаяния, Евхаристии и Елеосвящения больных восточным христианам, отделённым от Католической Церкви не по их собственному злому умыслу, если они сами об этом попросят и будут настроены должным образом. Более того: католикам также разрешается просить о тех же таинствах у служителей-некатоликов, в Церкви которых наличествуют действительные таинства, всякий раз, когда того потребует нужда или подлинная духовная польза, а доступ к католическому священнику окажется физически или нравственно невозможен»[

обидві сторони при потребі - допускають .
АЛЕ, звісно , існує людський фактор.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 16:14
ніколи певно не зрозумію , чому одразу такі категоричності -типу секта і т.д.
Касю, я ж уточнила, "якщо слідувати православному дереву", на якому всі секти та церкви виписані в один ряд. І якщо напроти Православної Церкви пише "глава Христос", то проти Римо-католицької та решти (протестанти, мормони, свідки Єгови тощо) Христа вже нема. А Унія - взагалі маленька гниленька гілочка.
Враховуючи, що православне дерево я бачила в багатьох храмах при вході під склом, та ще й красиво кольорово розмальоване, багато надій щодо загальної думки не виникає, хоча привітність є. А роздрук дерева теж можна собі взяти. Іноді зверху лежить, іноді прикріплене позаду того, хто в "лавці" продає, іноді можна просто попросити й дадуть із-під столу.
Я не вважаю, що всі ворожі й будуть обзивати католиків сектантами, але якщо таке дерево існує, та ще й у таких різних іпостасях є демонстроване чи роздаване, враження залишається не найкраще.
Ми були в багатьох православних храмах. Коли нас питали, хто ми і що ми, то на відповідь "греко-католики", на жаль, наступала прохолода й люб*язність (іноді) ставала натягненою. Я не кажу, що всі й завжди, але не скажу, що такого нема. Є чомусь таке явище й усе.

ще раз підкреслюю, якщо є нагла потреба,на мою думку, тоді однозначно - священнослужителі не повинні відмовляти.
Ну, дай Боже, аби так і зробив. Якщо поблизу є католицький храм чи священики - не має права причастити, та й навряд чи причастить. Із Православної сторони нема такого, як є з Католицької. Йдеться про офіційну позицію. Навіть священик чи монах може отримати дозвіл від свого єпископа або ігумена на Причастя в православному храмі, якщо жодного католицького поблизу нема.
У тутешньому інституті східно-християнських студій є православні працівники. Коли в каплиці Літургія - вони прийдуть, але ніколи не підуть до Причастя. І священики православні не співслужать із нашими.
звідки таке взяли?
Точно не з Вікіпедії. Сопричастя нема й усе.

Kasia
28.05.2010, 16:26
навіть ніколи такого не чула."якщо слідувати православному дереву",
що це таке? де можна глянути. вперше зустрічаю таку інформацію.
хто ми і що ми, то на відповідь "греко-католики", на жаль, наступала прохолода й люб*язність
думаю, у католицькому храмі аналогічне відношення.
що і є повністю - ЛЮДСЬКИЙ ФАКТОР.

---------- Додано в 15:26 ---------- Попередній допис був написаний в 15:22 ----------

ось найшла дерево релігій.тут (http://way2god.chat.ru/classif.htm)
католики в розділі християни.
усі інші в розділі - в інших розділах.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 16:28
думаю, у католицькому храмі аналогічне відношення.
"Думаю" не значить, що ти мала такий досвід. ;)
Я й не виключаю людський фактор. Я чудово уявляю, як почуваються люди, коли чують у греко-католицькому храмі, що СС Галичина чи Січові стрільці "славили Бога зброєю" (цитата дослівна). І прекрасно розумію, що такі слова не всі греко-католицькі священики скажуть.
Приклад про те, що людей із некалендарними іменами не причащають у православному храмі - не поодинокий, на жаль, і зовсім не дивує.
вперше зустрічаю таку інформацію
Ну, можна знайти наприклад на сайті Почаївської лаври:
http://www.pochaev.org.ua/pic/tmp1281-15.jpg
А в Ужгороді, здається, при вході можна побачити це ж дерево намальоване вмілим художником. Красиве, кольорове, з пишною кроною...
Дерево православия - це не дерево релігій.

Kasia
28.05.2010, 16:33
Сопричастя нема й усе.

ну власне, про це і йдеться. НЕМА. того й не йдуть до Причастя в католицьких храмах, і НАВПАКИ , без наглої потреби.про що й написано навіть і Вікіпедії.

чому тоді писати про те що це односторонньо і з католицької сторони інакше виглядає?

---------- Додано в 15:29 ---------- Попередній допис був написаний в 15:28 ----------

Приклад про те, що людей із некалендарними іменами не причащають у православному храмі - не поодинокий, на жаль, і зовсім не дивує.
чесно, мені більше дивує, для чого йти до Причастя католикам у православному храмі?

---------- Додано в 15:32 ---------- Попередній допис був написаний в 15:29 ----------

Ну, можна знайти наприклад на сайті Почаївської лаври:
http://www.pochaev.org.ua/pic/tmp1281-15.jpg

а як католики бачать православних? не аналогічно?

---------- Додано в 15:33 ---------- Попередній допис був написаний в 15:32 ----------

"Думаю" не значить, що ти мала такий досвід
думаю, значить тільки виключно думаю.
але я окрім того думаю, що ти теж Лілю, не можеш стверджувати, що є інакше.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 16:33
чому тоді писати про те що це односторонньо і з католицької сторони інакше виглядає?
Я просто пишу, як є. На практиці. А не як написано.
Якщо ти не вмираєш, а просто хочеш піти до храму й до Причастя, бо навколо нема католицьких, у Причасті відмовлять. Хіба що пощастить і ніхто не спитає. Ну, і з ім*ям теж мусить пощастити.
чесно, мені більше дивує, для чого йти до Причастя католикам у православному храмі?
А що тут такого? Чому не можна? Чому тебе дивує?

Kasia
28.05.2010, 16:38
Якщо ти не вмираєш, а просто хочеш піти до храму й до Причастя, бо навколо нема католицьких, у Причасті відмовлять.
ну Лілю, це ж припущення. що навколо не буде, і що відмовлять іт.д...
я погоджуюся - якщо навколо немає і відмовлять - це неправильно.
А що тут такого? Чому не можна? Чому тебе дивує?
тому що ти сама відповідала вже на це питання
Сопричастя нема й усе. за виключенням особливої потреби.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 16:39
а що тут не так? вказано, що католики не християни?
А Глава у Католиків хто? Христос? :girl_wink:
Уточнення в правому нижньому куті теж ніц не говорить.
але я окрім того думаю, що ти теж Лілю, не можеш стверджувати, що є інакше.
Я пишу про свій досвід. І пишу про досвід тих, хто таке саме мав.
Я не є упередженою, просто кажу, що було й усе. Тут ніц не зміниш.
Ми колись із нашого приятеля пришпильнулися. Він був семінаристом римо-католицької семінарії на той час. У нас був звичай ходити по львівських храмах до плащаниці. Одного року ми взяли його зі собою. І він постійно казав, що в греко-католицьких йому було спокійно на серці, мирно, а от у православному казав, що якийсь неспокій, вороже наставлення. Тоді ми пішли з ним до Успенської церкви (виправляй, якщо неправильно кажу), котра коло вежі Корнякта, але не сказали, яка це церква. Там ще служилося, чудово співав хор, плащаниця була намащена трояндовою олією. Коли ми вийшли із церкви, аби йти до наступної, наш приятель сказав, що в цьому храмі йому молилося найкраще та найлегше. Таким чином ми розбили його стереотипи про "неприязнь".

обидві сторони при потребі - допускають .
Якщо хтось отримає дозвіл причащатися в православних, бо наприклад житиме якийсь час у Вірменії чи Греції, то із цим дозволом він не може йти до пароха, бо то є недійсна річ. Фактично, якщо хочеш доступу до Причастя, треба домовлятися із парохом там, де будеш жити. Якщо він відмовить - жити без Сповіді та Причастя.
за виключенням особливої потреби.
Описана вище ситуація - це особлива потреба?
Просто тут православні та греко-католики постійно співпрацюють і то дуже тісно. Але оцей момент із таїнствами... Відносини чудові, співпраця на всіх рівнях, а повної єдності нема.

А чи правда що православним не можна ходити в костел св.Антоніо і в чому полягає той гріх і чи насправді це гріх,бо сьогодні мене там сусідка бачила то прийшла до моєї мами та й каже що я така погана грішна не ходжу в церкву православну там де мене хрестили, а ходжу в римо-католицьку.
Гріха в тому нема. Молитися можете в кожному християнському храмі, а от до таїнств приступати не можна.
Якби ви хотіли стати римо-католичкою, мусіли б перейти цілий процес щодо зміни конфесії.
Я не надто добре розбираюся в таких питаннях, але як ходіння до церкви в принципі може бути гріхом?
Як каже мій чоловік, це все через бажання контролювати чуже життя, особливо коли своє не можеш. От такі сусіди-родичі й залякують усілякими нісенітницями...

Kasia
28.05.2010, 16:52
Якщо хтось отримає дозвіл причащатися в православних, бо наприклад житиме якийсь час у Вірменії чи Греції, то із цим дозволом він не може йти до пароха, бо то є недійсна річ. Фактично, якщо хочеш доступу до Причастя, треба домовлятися із парохом там, де будеш жити. Якщо він відмовить - жити без Сповіді та Причастя.
це все гіпотетичні речі. і розглядати це - як закономірність, на мою думку не правильно. аналогічно можна все допускати і в зворотньому напрямку.

щодо дерева, на мою думку, чітко видно що всі ці церкви християнські. а розміщення слів на кроні - ну чесно, то якісь зачіпки.
Відносини чудові, співпраця на всіх рівнях, а повної єдності нема.
як би була повна єдність - ми б мали єдину церкву. на разі, цього немає.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 16:52
ну Лілю, це ж припущення. що навколо не буде, і що відмовлять іт.д...
Це не припущення, це реальні факти.
Так само знаю реальний факт, коли один наш диякон просив дозволу єпископа на причастя в православному храмі, а єпископ відмовив.
Прості віруючі дозволами не переймаються, тому просто йдуть до храму, але якщо мають некалендарні імена, їх зразу питають, якої конфесії й Причастя не дають.
це все гіпотетичні речі. і розглядати це - як закономірність, на мою думку не правильно
Та ні, я приклади з життя пишу. Просто без імен.а розміщення слів на кроні - ну чесно, то якісь зачіпки.
Не сумніваюся, що ти саме так це бачитимеш. Мені теж здавалося, поки мені не пояснили. І пояснювали аж ніяк не католики.
Коротше, краще не ходити по православних форумах, бо ще й не такого начитаєшся та довідаєшся. Прямої ненависті та шовінізму на католицьких форумах не стрічала, чесно. Якби хтось натрапив, радо почитаю, бо мені тільки якісь дружелюбні поки траплялися.

Kasia
28.05.2010, 17:01
Прості віруючі дозволами не переймаються, тому просто йдуть до храму, але якщо мають некалендарні імена, їх зразу питають, якої конфесії й Причастя не дають.
Ліль, а чому ти не кажеш , чому прості віруючі йдуть до цього храму? чому вони не йдуть до католицького храму? чому ці прості віруючі, он як з прикладом в Криму, не знають що православному храмі Причастя не дадуть?

а єпископ відмовив.
уточняли підстави? чи все таки - людський фактор?

---------- Додано в 16:01 ---------- Попередній допис був написаний в 15:56 ----------

загалом, кожен з нас і так має свою думку,
але не коректно так писати, тому що той хто не вникне в суть - бужу вважати, що це правда.

саме тому й влізла в цю дискусію.

п.с. все. пішла на Вернісаж. :girl_smile:

Liliyah Romanova
28.05.2010, 17:02
а як католики бачать православних? не аналогічно?
Радше як екзотику.
Але. Є один момент. Консервативні католики (віряни, не священики) вважають, що Літургія справована одруженим священиком не може бути дійсною. Стикалися з такими. :xaxa:
Тільки якщо таке мислення є смішним, бо дитяче, то відмова Причастя у місті, де нема католицьких храмів мені сумна.
А загалом погляд католиків на православних не ворожий, навпаки, захоплення, екзотика, бажання пізнати... Про ікони, вислови православних отців узагалі мовчу.
До речі, мій чоловік тут стикався із деякими католиками, котрі йому казали, що все в нього добре, і людина він хороша, і мудрий, але має ґандж - пише наукову роботу про православного Митрополита. Ціле щастя, що таких - на одній руці порахуєш, більшість католиків захоплюються й кажуть, що він є чудовим прикладом для багатьох.

Ліль, а чому ти не кажеш , чому прості віруючі йдуть до цього храму? чому вони не йдуть до католицького храму?
Я не пишу про звичайні випадки. Я кажу про винятки власне, коли нема католицьких поблизу.
Зустрічала, правда, таких, які суто з протесту проти людських кордонів та обмежень можуть піти, але тут вже маю сумніви щодо свідомості віровизнання, навіть не конфесії, бо покора би мала бути першочерговою.
уточняли підстави? чи все таки - людський фактор?
У єпископа? Я щось думала, що зрозуміло, що тому, що "сопричастя нема", а півроку без Сповіді й Причастя можна пережити. Нагальною потребою вважав "у випадку смерті", а не відсутність храмів. Буде потреба - знайдеш католиків. Не можна шукати легших шляхів, коротше. Нема там, де житимеш католиків? Їдь туди, де є.
але не коректно так писати, тому що той хто не вникне в суть - бужу вважати, що це правда.
Як саме? Випадків відмови Причастя за звичних обставин (у неділю до церкви) без передсмертного стану дуже багато, тому можна узагальнювати.
саме тому й влізла в цю дискусію.
Ну, ще раз кажу. Древо Православія аж ніяк не дружелюбне. У католиків та решти Глава не Христос. А протестанти взагалі без Глави.
Зрештою, мені не йшлося про звичайних віруючих людей, а радше про клір.

Kasia
28.05.2010, 17:19
Коротше, краще не ходити по православних форумах, бо ще й не такого начитаєшся та довідаєшся.
Лілю, вважаю теж твою думку упередженою. і не раз це просвічується.
чітко вигороджуєш огляд католиків на православних не ворожий, навпаки, захоплення, екзотика, бажання пізнати... , саме католиків.

всіх православних - вважаєш вороже настроєними і т.д.
ось як приклад:
Древо Православія аж ніяк не дружелюбне.
а от я в принципі вперше зустріла посилання на дерево, але не вважаю його таким де є якась не дружелюбність чи вказівка, що католики - це секта.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 17:35
Лілю, вважаю теж твою думку упередженою. і не раз це просвічується.
Я це дуже добре знаю. Саме тому в наших із тобою дискусіях вимикаю емоції.

а от я в принципі вперше зустріла посилання на дерево, але не вважаю його таким де є якась не дружелюбність чи вказівка, що католики - це секта.
Виставлення католиків у один ряд із сектами не вважаю позитивним. Як і те, що Глава Христос фіґурує виключно над стовбуром - Православ*ям.
Я впевнена, що католики теж мали таке дерево, але його не побачиш у храмах за шклом, ані не отримаєш у православному монастирі (ми нашу паперову копію саме в монастирі МП отримали).

Ну, мала я колись таку необережність читати православні форуми. Була надзвичайно захоплена Сурозьким, своїм обрядом, який нещадно латинізували (наприклад, ніколи в житті не піду молитися до церкви Андрія у Львові, але піду на Короленка, що ми нераз робили), от і занесло мене на форуми, де шокував шовінізм до всього католицького. Я розумію, що то крайні думки, але осад усе одно є.

Щодо мого упередження. Просто є речі я не сприймаю, що в православних, що в католиків. І я в тому категорична, що я чудово знаю також. Однак для тебе я буду лише щодо православного упереджена, бо на упередження до католицького ти не звернеш уваги. :girl_wink:
, саме католиків.
Та ні, свій обряд вони якраз знають найгірше. :xaxa: Я не експерт, бо римо-католицьким цікавилася яко-тако, але нераз доводилося розповідати про виникнення, історію, що хто і від кого перейняв... Та ж Літургія преджеосвячених. Багато не знають, що вона в них є.

всіх православних - вважаєш вороже настроєними
Ось це - виключно суб*єктивна думка. Та ще кількох, котрі читають мене під таким самим кутом зору.

Kasia
28.05.2010, 17:44
Виставлення католиків у один ряд із сектами не вважаю позитивним.
але де виставляння?
тому що надпис над товстим стовбуром? а не посередині?
чи саме дерево не таке?
там чітко відображено унію і т.д. хіба щось перекручене?
ну це ж не правда, що православні вважають католиків сектантами. і посилатися на дерево , ну сама розумієш..

ще раз напишу - православні абсолютні всі Таїнства Католицької Церкви визнають дійсними. і саму Церкву - християнською. правильно?
а розбіжності є. в багатьох речах. але це ж не нам обгорювати;)
Саме тому в наших із тобою дискусіях вимикаю емоції.

без емоцій. чесно. звикла вже:girl_smile:
пс. цьом бузі папа. мушу йти працювати, а то годину тут сиджу:girl_crazy::girl_in_love:

Liliyah Romanova
28.05.2010, 18:14
без емоцій. чесно. звикла вже
Я про себе. Зазвичай я ангажуюся емоційно. У таких дискусіях стараюся емоції вимикати.

чи саме дерево не таке?
Так, саме по собі дерево.
Католики теж страждали таким, і мали колись дерево, але геть викинули то, бо не християнський це підхід. І якби таке дерево можна було роздобути в католицьких храмах чи монастирях я би це так само критикувала. Бо саме по собі явище є негативне.
А знаєш чому? Тому що основане ось на таких висловах.
Прп. Феодосий Печерский (+ 1074)

"Вере же латынской не приобщаться, не соблюдать их обычаев, и от причастия их отвращаться, и никакого учения их не слушать, и всех их обычаев и нравов гнушаться и блюстись. ... Вы, (латиняне), отринувши апостольские заповеди и предание святых отцов, приняли неправедное учение и веру развращенную, исполненную многой погибели. Потому и от нас отвержены. Потому и не подобает нам иметь с вами общения, ни к Божественным Тайнам сообща приступать, ни вам к нашей службе, ни нам к вашей, ибо на мертвом теле служите, будто мертвым Господа помышляюще. ... Мертвые вы, о латыняне, мертвую жертву совершаете".

Свт. Григорий Палама (ок.1360)
"Мы не примем вас в общение до тех пор, пока вы будете говорить, что Дух Свя[цензура]той исходит и от Сына".

Свт. Марк Эфесский (+ 1457)
"Итак, мы отвратились от них, как от еретиков, и поэтому отмежевались от них. Что же еще нужно?- Ведь благочестивые законы говорят так: "Является еретиком и подлежит законом против еретиков, тот, кто хотя бы и немногим отклоняется от Православной Веры". Если же латиняне ничем не отклонились от правой Веры, то, по-видимому, мы напрасно их отсекаем; но если они совершенно отклонились, и то в отношении богословия о Святом Духе, хула в отношении Которого – величайшая из всех опасностей, то ясно – что они еретики, и мы отсекаем их как еретиков. Почему же и миром мы помазываем их, которые от них приходят к нам? Не ясно ли – как еретиков? .. Отделили их и отсекли от общего Тела Церкви".

Прп. Максим Грек (+ 1556)
"Я в своих сочинениях обличаю всякую латинскую ересь и всякую хулу иудейс[цензура]кую и языческую...".

Прп. Паисий (Величковский) (+ 1794)
оно [латинство] откололось от Церкви и "пало... в бездну ересей и заблужде[цензура]ний... и лежит в них без вся[цензура]кой надежды восстания". И ниже: латиняне -"не суть христиане".

Прп. Никодим Святогорец (+ 1809)
"Латиняне - еретики, и мы отвращаемся от них как от еретиков, подобных арианам, савеллианам или духоборцам македонианам".

Из Окружного Послания Восточных Патриархов 1848 г.
"Единая, Святая, Соборная и Апостольская Церковь... ныне вновь возвещает соборно, что сие нововводное мнение, будто Дух Святой исходит от Отца и Сына, есть сущая ересь и последователи его, кто бы они ни были, еретики; составляющиеся из них общества суть общества еретические и вся[цензура]кое духовное богослужебное общение с ними пра[цензура]вославных чад Соборной Церкви - беззаконие".

Свт. Игнатий (Брянчанинов) (+ 1867)
"Папизм - так называется ересь, объявшая Запад, от которой произошли, как от древа ветви, различные протестантские учения. Папизм присваивает папе свойства Христа и тем отвергает Хри[цензура]ста. Некоторые западные пи[цензура]сатели почти явно произнесли это отречение, ска[цензура]зав, что гораздо менее грех - отречение от Христа, нежели грех отречения от папы. Папа есть идол папистов, он - божество их. По причине этого ужас[цензура]ного заблуждения благодать Божия отступила от папистов; они преданы самим себе и сатане - изоб[цензура]ретателю и отцу всех ересей, в числе прочих и па[цензура]пизма. В этом состоянии омрачения они исказили некоторые догматы и таинства, а Божественную Литургию лишили ее существенного значения, вы[цензура]кинув из нее призывание Святаго Духа и благосло[цензура]вение предложенных хлеба и вина, при котором они пресуществляются в Тело и Кровь Христовы... Ни[цензура]какая ересь не выражает так открыто и нагло непо[цензура]мерной гордости своей, жестокого презрения к че[цензура]ловекам и ненависти к ним".

"Не играйте вашим спасением, не играйте! Иначе будете вечно плакать. Займитесь чтением Нового Завета и Святых Отцов Православной Церк[цензура]ви (отнюдь не Терезы, не Францисков и прочих за[цензура]падных сумасшедших, которых их еретическая цер[цензура]ковь выдает за святых!); изучите в Святых Отцах Православной Церкви, как правильно понимать Пи[цензура]сание, какое жительство, какие мысли и чувство[цензура]вания приличествуют христианину".

Свт. Филарет (Дроздов) (+ 1867)
"Папство подобно плоду, чья кора (оболочка) христианской церковности, унаследованной с древности, постепенно распадается, чтобы открыть его антихристианскую сердцевину".

Прп. Амвросий Оптинский (+ 1891)
"Право[цензура]славная Восточная Церковь от времен Апостольских и досе[цензура]ле соблюдает неизменными и неповрежденными от нововве[цензура]дений как учение Евангельское и Апостольское, так и преда[цензура]ние Святых Отцов и постанов[цензура]ления Вселенских соборов... Римская же церковь давно ук[цензура]лонилась в ересь и нововведение..." И далее: "Рим[цензура]ская Церковь... так как не хранит свято Соборных и Апостольских постановлений, а уклонилась в ново[цензура]введения и неправые мудрования, то совсем не при[цензура]надлежит к Единой, Святой и Апостольской Церк[цензура]ви".

Свт. Феофан Затворник (+ 1894)
"Была одна Церковь на земле с единою верою. Но пришло искушение, - папа с своими увлекся своемудрием и отпал от единой Церкви и веры".

"Церквами христианскими, как тебе, конечно, известно, именуются, кроме Православной нашей Церкви, церковь латинская и многие христианские общества протестантские. Но ни латинской церк[цензура]ви, ни тем паче протестантских общин не следует признавать истинными Христовыми Церквами -потому что они несообразны с Апостольским Цер[цензура]кви Божией устроением."

"Латинская церковь есть апостольского происхождения, но отступила от апостольских преданий и повредилась. Главный ее грех - страсть ковать новые догматы... Латиняне повредили и испортили Святую Веру, Святыми Апостолами предан[цензура]ную..."

"Верить по-латински... есть уклонение от Церкви, ересь".

Прав. Иоанн Кронштадтский (+ 1908)
"Верны слова Спасителя нашего Иисуса Христа: кто не со Мною, тот против Меня (Мф. 12, 30). Католики, лютеране и реформаторы отпали от Церкви Христовой. … Они явно идут против Христа и Его Церкви".

"Натворили папы в своей папской церкви раз[цензура]ных фокусов, разных ложных догматов, ведущих к фальши и в вере, и в жизни. Это вполне еретичес[цензура]кая церковь".

"Если бы римский папа был совершенно единомыслен и единодушен, единоучителен с Госпо[цензура]дом, он мог бы, хотя не в собственном смысле, называться главою Церкви, но как разномыслен и противоучителен Христу, то он еретик и не может называться главою Церкви и учить Церковь: ибо она есть столп и утверждение истины (1 Тим. 3,15), а папа и паписты - трость, ветром колеблемая, и совершенно извратили истину Христову и в уче[цензура]нии, и в богослужении (опресноки и без проскоми[цензура]дии), и в управлении, поработив своей ереси все католичество и сделавши его неисправимым, ибо папа, при всех своих ересях, признан непогреши[цензура]мым от католической церкви и, значит, неисправи[цензура]мым, противомыслящим".

"Кто бы не желал соеди[цензура]ниться из православных с католиками или лютеранами и быть с ними одно - во Христе, одною Церковию, одним обще[цензура]ством верующих! Но кто из членов этих глаголемых церк[цензура]вей, особенно предстоятелей, именующихся папами, патри[цензура]архами, митрополитами, архиепископами и епис[цензура]копами или же ксендзами, патерами, - согласится отречься от своих заблуждений? Никто. А мы согласиться с их еретическим учением не можем без вреда своему душевному спасению... Разве можно соединить несоединимое - ложь с истиною?"

До речі, про дерево було тут (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=48758).

Kasia
28.05.2010, 18:20
Лілю, ну чітко й видно за цими висловлюваннями основні розбіжності цих двох Церков, зокрема щодо Папи Римського і його статусу.

АЛЕ, на сьогодні, жодного разу не чула висловлювання верхівки Церкви, щодо католицизму - як секти. а тим більше- ставлення простих вірян до католиків як до секти.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 18:22
Касю, я про дерево. ;) Сьогодні всі висловлюються дуже дипломатично, то правда. Саме тому варто його позбутися. Чи ти вважаєш, що це нормально, що воно є в православних храмах та на православних сайтах?
Крім того, я писала про "раскольніків" у світлі питання, чому відмовляють у Причасті священики на парохіях, а не про офіційну позицію Церкви чи усіх віруючих. Хоча на православних форумах можна різне прочитати, але я туди перестала заходити.

Kasia
28.05.2010, 18:29
Чи ти вважаєш, що це нормально, що воно є в православних храмах та на православних сайтах?
чесно, на сьогодні не маю думки, бо якимось чудом ніколи не бачила цього дерева...
історично по датах - ніби все правильно.. єдине -глибоко не знаю історії римо-католицизму.
а от відносно того , що православ'ю там відведено найбільшу гілку- ну це ж дерево з точку зору православних -як інакше мали б намалювати?

п.с. взагалі - це досить примітивне зображення. думаю кожен, хто має на меті пізнати витоки релігії - буде застосовувати інші методи вивчення , а не цей малюнок.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 18:45
чесно, на сьогодні не маю думки, бо якимось чудом ніколи не бачила цього дерева...
Ну, для цього треба бути туристом просто. Хоча в монастирі коло Заліщик дерево висіло на стіні в лавці. Ми попросили копію, нам дали кілька штук. :)
а от відносно того , що православ'ю там відведено найбільшу гілку- ну це ж дерево з точку зору православних -як інакше мали б намалювати?
Наприклад так (http://www.biblicalstudies.ru/HC/map.jpg).
Мене не стовбур вражає, мене Глави вражають.
п.с. взагалі - це досить примітивне зображення. думаю кожен, хто має на меті пізнати витоки релігії - буде застосовувати інші методи вивчення , а не цей малюнок.
Ну, так то й не для вивчення.
У кіоску біля церкви на Короленка було ще одне схематичне зображення (схоже на те що нижче, але без бісів). Про те, як треба хреститися. Що ти про нього думаєш?
http://i066.radikal.ru/1005/f5/19af6a842004.jpg

Наш друг-латинник почувся доволі незручно, її побачивши. Тобто вона образила його релігійні почуття, оскільки він на пузо руку не опускає (як православні й східні католики), а ближче до серця.

До слова, у латинських інструкціях про те, як треба хреститися, пишуть, що на "Отця" - руку до чола, на "Сина" - опустити на грудну клітку (breastbone, сонячне сплетіння)...

Kasia
28.05.2010, 18:51
та то взагалі - якась чудасія..маю на увазі саме зображення.
хоча досить часто зустрічаю як люди просто махають руками, замість хоч якогось напрямку тих рук у 4 сторони.
АЛЕ - чи то я сліпа чи то не знаю, що - АЛЕ НІКОЛИ ТАКОГО НЕ ЗУСТРІЧАЛА - такого пляну малюнків, чи дерев і т.д.

Liliyah Romanova
28.05.2010, 18:56
хоча досить часто зустрічаю як люди просто махають руками, замість хоч якогось напрямку тих рук у 4 сторони.
Є таке, я то називаю "відганянням мух". У нас по церквах отці часто увагу звертають на те, як треба хреститися, але без бісів. :xaxa: Я малого свого теж постійно корегую, бо став лінивий і збиває пилюку, а не хреститься. :8:
Може, то наслідки ходження зі шкільною громадою на латинські богослужіння. Треба буде придивитися, як дітлахи в школі хрестяться, може, то від них перейняв.
АЛЕ - чи то я сліпа чи то не знаю, що - АЛЕ НІКОЛИ ТАКОГО НЕ ЗУСТРІЧАЛА.
Та ми би й не помітили, якби він нас не попросив перекласти то. На передній шибі висіло. Той кіоск, що по правому боці від входу, коли стоїш лицем до храму.
Так само я би не помітила напису, що жінкам із місячними не приступати до кровоточивої ікони, якби подруга мою увагу на то не звернула. Пішли додому після того, згірчені.

Ворон
29.05.2010, 07:20
Моя церква це церква Бога-Сонця Аполона. Без сумніву найкраща! Що може бути кращим від сонця?

Ука
29.05.2010, 11:43
о. Михайло Димид:
ЧИ ВИ, МИТРОПОЛИТЕ ВОЛОДИМИРЕ, МЕНЕ, ГРЕКО-КАТОЛИКА, ЛЮБИТЕ ХРИСТОВОЮ ЛЮБОВ’Ю? (http://risu.org.ua/ua/index/blog/~Dymyd/35860/)

dimalozz
24.10.2010, 13:30
думаю, це чинять у звязку з тим, що Київський патріархат не є визнаним канонічною Православною Церквою і на митрополита Філарета накладено анафему.
Цікаво, а хто визнавав московську крім неї самої? Може на них треба теж анафему накласти раз вони нам гроші не платять ...

Kasia
24.10.2010, 14:23
Цікаво, а хто визнавав московську крім неї самої? Може на них треба теж анафему накласти раз вони нам гроші не платять ...
не буду дискутувати. почитайте історію, і зоерема поняття канонічності. а також історію виникнення Київсього патріархату. а тоді поговоримо.
і про гроші. теж, раджу прочитати, чи може приймаєте участь в оплаті?? раз так впевнено говорите про це?

dimalozz
24.10.2010, 15:05
раз так впевнено говорите про це?
Я нічого не казав впевнено. В моєму пості було швидше питання, ніж ствердження чогось. Історію знаю поверхнево звісно, спеціально не досліджував, київський утворився відокремившись від московського, а ті (не я писав) його перестали вважати канонічним і наклали анафему )). Чисто політично виглядає :) От якщо львівська відділиться від київської то ті теж її не будуть визнавати напевно, це ж логічно з точки зору людей )) а з точки зору віри я не розумію взагалі міжконфесійних баталій, це як сказати "у вашій церкві Бог несправжній, а у нашій справжній"...
п.с. Католицьку московські патріархи визнають?

Kasia
24.10.2010, 15:13
київський утворився відокремившись від московського
ну то все ж таки раджу почитати, а лише тоді роботи висновки про політичність, відокремленість і визнання. і щодо католицизму - теж почитайте
чому так кажу? бо варта один раз вникунути, в історію і розкласти собі і голові все, для того щоб не виникало ось таких закидів.

а з точки зору віри я не розумію взагалі міжконфесійних баталій
просто вони є і будуть. а чи вникати в них, щоб аж стерджувати що, де, і як краще - особиста справа кожного.

Kasia
02.06.2011, 15:33
Але в свідомому віці я прийшла до греко-католицької церкви
тобто ви прийши і просто сказали, що ви охрещені в православї, але хочете бути греко-католиком ?

fotynasop
02.06.2011, 15:38
бо мене, до прикладу, пару років тому в церкві Юра сповідати не захотіли
а ви казали що ви православна? просто греко-католицький священик не може сповідати православного вірного хіба в загрозі смерті. а якщо ви ходите до греко-католицього храму і вважаєте себе вірною греко-католицької церкви (але мусите для себе чітко визначити ким ви є), то і Святі Таїнства ви можете приймати в УГКЦ. Але на сьгоднішній день думаю вас не будуть сповідати греко-католицькі священики, бо ви не маєте шлюбу з чоловіком (але це вже питання іншої теми).

---------- Додано в 14:38 ---------- Попередній допис був написаний в 14:36 ----------

тобто ви прийши і просто сказали, що ви охрещені в православї, але хочете бути греко-католиком
так, я просто почала ходити до греко-католицької Церкви і сказала про Хрещення священику. Я не міняла обряду і віри, тому проблем не було.

Kasia
02.06.2011, 15:42
почала ходити до греко-католицької Церкви і сказала про Хрещення священику
тоді чому в такому разі, це стало проблемою в прикладі Kotice

просто греко-католицький священик не може сповідати православного вірного

вас сповідає? хоч ви і православні

fotynasop
02.06.2011, 16:01
вас сповідає? хоч ви і православні

я не православна, я греко-католичка. мене Хрестили в православній церкві за Радянського Союзу (тоді і цього не можна було робити, але прадід настояв, за що йому велике спасибі). а в свідомому віці я зробила свій свідомий вибір і почала ходити до Греко-католицької Церкви. А якщо вже бути до кінця точною, то я православна католичка, бо віра в мене православна, а церква - католицька.

Kasia
02.06.2011, 16:08
православна католичка
.... мдя .. то я цікавлюся, бо вперше таке чую.

просто мене здивувало, що одних сповідають а інших- ні, виходить.

fotynasop
02.06.2011, 16:23
бо вперше таке чую
а потім розшифрувала, що це значить.

просто мене здивувало, що одних сповідають а інших- ні, виходить
просто греко-католицький священик не може сповідати православного вірного хіба в загрозі смерті

все пов"язано з тим, що православна і греко-католицька церкви не мають Сопричастя (на відміну від римо- та греко-католицьких церков).
якщо людина декларує себе як "вірного православної церкви (незалежно МП чи КП чи АПЦ), то вона не може дійсно і законно приймати Святі Таїнства в іншій церкві крім своєї.

Kasia
02.06.2011, 16:30
тобто ви можете? бо ви декларуєте , що ви греко католичка? і тому ви можете приймати Причастя?
і декларація полягала в тому що ви підйшли і сказали священнику.

тепер зрозуміло.

п.с. хоч і дивно .для мене.

fotynasop
02.06.2011, 16:33
так. я можу приймати всі Святі Тайни (окрім тих, які приймаються лише раз в житті - Хрещення і Миропомазання, або які жінка не може приймати - Священство)
а дивно чому?

Liliyah Romanova
02.06.2011, 16:35
.... мдя .. то я цікавлюся, бо вперше таке чую.
Касю, а про те, що православні є католиками? Правда, вони кажуть, що то інше, бо пишуть "кафолический".
У нас під час Літургії так і кажуть "і всіх вас, православних християн, нехай пом'яне Господь..." Деякі мають на цьому пунктика, тоді можна почути "і всіх вас правовірних християн". fortynasop усе правильно написала.
і декларація полягала в тому що ви підйшли і сказали священнику.
Вочевидь священик вирішив, що нема потреби для бюрократії. Ми ж не знаємо всіх подробиць справи. Православні можуть змінити конфусію. Що в тому дивного? Католики теж міняють.

Kasia
02.06.2011, 16:38
що православні є католиками?
тобто? як можна бути одночасно?
я певно щось не доганяю.
якщо я православна, то я не римо- , і не грекокатолик, і не кафолічна і т.д.

Liliyah Romanova
02.06.2011, 16:47
тобто? як можна бути одночасно?
Треба дивитися значення слів. Не на назви конфесій, а саме значення слів:
католицький - вселенський;
значення терміну "православ'я" буває різним (право славити, східна церква, візантійський стиль богослужінь і ін.).

Тому православні й кажуть, що їхня Церква католицька, або "кафолическая". А в нашій Церкві співають "утверди, Боже, святу православну віру на віки віків".

Kasia
02.06.2011, 16:49
Треба дивитися значення слів. Не на назви конфесій, а саме значення слів:
значення слів, це я розумію.
але хоть трісни не розумію, як можна бути православним католиком...
але то таке.

особиста справа кожного, куди ходити і чи міняти чи ні.

Liliyah Romanova
02.06.2011, 16:51
але хоть трісни не розумію, як можна бути правславним католиком...
Ну та бо поділ "відносний", тому слова однакові вживаються.

Kasia
02.06.2011, 16:54
Ну та бо поділ "відносний", тому слова однакові вживаються.
ну не знаю як це відносно.
он 2 приклади, одним дали Причастя, іншим ні.

Liliyah Romanova
02.06.2011, 17:00
Я про історичний. Тому в лапках написала. Таїнства ті самі, основні догми також. Різниці є, але не такі вже й значні.
Ще раз кажу, що йдеться про значення слів, а не те, що ми розуміємо в першу чергу, коли чуємо "православний" чи "католицький".

Kasia
02.06.2011, 17:02
Ще раз кажу, що йдеться про значення слів, а не те, що ми розуміємо в першу чергу, коли чуємо "православний" чи "католицький".
ну тоді дискусія не в те русло повернула. значення мене не дивують.
мене дивують суперечності.

Liliyah Romanova
02.06.2011, 17:11
Касю, а як приймають до ПЦ людину, котра належить до іншої конфесії? Тобто, якщо хтось хоче конфесію змінити?

Щодо греко-католиків, то через те, що Церква була в підпіллі, багатьох хрещених у ПЦ приймають до Церкви без особливої тяганини.
У нашій родині був священик, котрий підписав папір переходу до ПЦ, але насправді не перейшов і навчав людей так, як вчить УГКЦ. Просто він не хотів покидати свою паству. Таких багато було, не всі до Сибіру виїжджали.

Kasia
02.06.2011, 17:20
така людина йде до Сповіді, і каже про своє бажаня бути православною.

Щодо греко-католиків, то через те, що Церква була в підпіллі, багатьох хрещених у ПЦ приймають до Церкви без особливої тяганини.
та я цього і не заперечую. дуже добре що немає тяганини. особливо при бажанні людини змінити конфесію.

але застосовувати термін "православний католик" , то як на мене не доречно.

fotynasop
02.06.2011, 17:24
але хоть трісни не розумію, як можна бути православним католиком
Касю, Ліля досить чітко все пояснила.
Православний католик - це людина яка правильно славить Бога і належить до Вселенської Церкви.

он 2 приклади, одним дали Причастя, іншим ні
А там не Причастя не дали, а не висповідали на скільки я пам"ятаю. А зі Сповіддю там ще багато інших питань потрібно вирішити.

Kasia
02.06.2011, 17:24
до Вселенської Церкви.
це якась окрема Церква? і така є у Львові?

Liliyah Romanova
02.06.2011, 17:32
така людина йде до Сповіді, і каже про своє бажаня бути православною.
Ну, так, але на тому ж не закінчується?
Якщо це протестант, то його охрещують. А якщо католик?
це якась окрема Церква? і така є у Львові?
А Православна Церква не Вселенська, як і Католицька?

Kasia
02.06.2011, 17:33
ні не охрещують католика. тільки Сповідь. і все.

kawwa
06.06.2011, 16:29
Мала я нагоду поїздити трохи цими днями по сусідніх областях. Прекрасний храм у Володимирі-Волинському, закладений за переказами самим Володимиром, і старий жіночий монастир в с.Зимне РІвненської області і старовинний храм в м.Острог і ще кілька малих і великих старовинних українських церков - все це належить Московському патріархату.
Я тут може недобре обрала тему, бо не хочу говорити чия церква ліпша. Напевне російська церква не гірша, не менш праведна, не менш доброчинна ніж інші. Але чому тут? Чому найкращими зразками українського зодчества володіє вона, чому в наймальовничіших куточках моєї землі засилля чужоземних правил і традицій? І всюди ці прайси: вінчання - 200 грн, молебінь - 40 грн, хрестини - 150 грн.
І захоплені розповіді про "нашого Патріарха Кіріла" і про "русского князя Владимира". Один нелукавий гід на наше запитання "А чому Московський патріархат?" відповів: А вони швидше "підсуєтились", а люди прийняли те, що їм дали. Росіян же в селах майже нема. Отак-то, поки сидиш у Львові і не бачиш того, той серце не болить, а тепер болить. Ні з ким в полеміку вступати не хочу, просто поділилась враженням.

Kasia
06.06.2011, 17:00
Напевне російська церква
може того що вона не російська?
а УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА.
а решта вже почитайте собі самі, чого виник поділ на МП і КП.

землі засилля чужоземних правил і традицій
ну і заодно почитайте звідки на Україні Православна Церква і традиції.

---------- Додано в 16:00 ---------- Попередній допис був написаний в 15:35 ----------

відповідь на карму: вашу думку ніхто й не заперечує - вона ваша.
але стверджувати що ви знаєте - не погоджуся. бо ваш допис свідчить про те , що не знаєте- бо з вашого допису, для мене зрозуміло, що в МК ходять росіяни,яких в селах нема. тому й заперечила.

Liliyah Romanova
06.06.2011, 17:56
а УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА.
Ой, Касю, твої слова та Богові у вуха...
Просили ж автономії, а ні, не дала Москва. Так що то тільки в назві.

Головне не читати, як виник сам МП як Патріярхат.

Kasia
06.06.2011, 18:08
Просили ж автономії, а ні, не дала Москва.
не в назві, а в сприйняті людей.
ніхто не заперечує, що нормальним є підпорядкування УГКЦ Папі Римському. а те що УПЦ - автономія в МП, то якась страшна проблема. при чому проблема для всіх інших, окрім самих православних.

Українська Православна Церква є УКРАЇНСЬКОЮ, а не Церквою для росіян в Україні.
УПЦ - є самоврядна частиина РПЦ, з правами автономії.
єдина православана церква, що перебуває у євхаристичному спілкуванні
з усіма правосланвими Церквами світу.

п.с. марна дискусія. бо мені реально набридло.

Маруся-мама
06.06.2011, 18:21
А вони швидше "підсуєтились", а люди прийняли те, що їм дали.

А це правда. Люди прийняли те що їм дали, і це не сьогодні сталось а вже давно.
На західних областях православної церкви МП не було до якого року? Ну і все зрозуміло. Людям потрібна була церква, а стару яка була в селах дозволити не могли тому дали людям те що дали.

Моя родина до війни ходила в церкву Петра і Павла на Личаківській, і під час війни мій дідусь там був дяком і прислужував, але після 1946 року ця церква раптом стала вже не наша. Ми не прийняли того що нам запропонували, але решта ж людей прийняли і надалі ходили туди. Я чудово пригадую як церква була переповнена на великі свята, і як довкола неї було повно людей з кошичками щоб посвятити страви перед Паскою.

---------- Додано в 15:21 ---------- Попередній допис був написаний в 15:20 ----------

а те що УПЦ - автономія в МП

а чому МП а не Константинополю на пряму?
УКГЦ ж на пряму до Риму, а не через якісь інші церкви чи міста.

Liliyah Romanova
06.06.2011, 18:24
ніхто не заперечує, що нормальним є підпорядкування УГКЦ Папі Римському. а те що УПЦ - автономія в МП, то якась страшна проблема. при чому проблема для всіх інших, окрім самих православних.
Та ми з офіційними людьми спілкувалися. Їм сумно, і нам за них сумно. Але вони покірні й ми їм бажаємо, аби таки колись отримали те, про що Бога просять. Не йдеться ж про цілковите відділення від МП. Більше не хочу писати, бо то не є для широкого загалу інформація.

Kasia
06.06.2011, 18:25
а чому МП а не Константинополю на пряму?
бо то є історичний факт.
скільки років сиділи під керівництвом Москви, памятаєте?

а як би в свої часи не прийшли католики, по падіню Константинопаля на наші терени то не було б й УГКЦ.

п.с. нє ну чесно, ну напишіить мені тупій, чого мені цей факт не шкодить, а всім хто не відвідує цієї Церкви - заважає?

Ука
06.06.2011, 18:35
Українська Православна Церква є УКРАЇНСЬКОЮ, а не Церквою для росіян в Україні. І про "рускій мір" теж не Патріарх Кіріл говорить на кожному кроці?

Kasia
06.06.2011, 18:37
І про "рускій мір" теж не Патріарх Кіріл говорить на кожному кроці?
і що?
то все погане що в житті релігійному Україні, все Патріарх Кіріл робить.
то я в же зрозуміла.

п.с. всьо.

Ука
06.06.2011, 18:40
Більше не хочу писати, бо то не є для широкого загалу інформація.
ніби й не для широкого загалу, а читаю жж кількох притомних православних священиків, і той сум через допис. Ну а всілякі "правильно-православні" типу Кіріла Фролова їх ледь не за кожної нагоди їх всілякими хорошими словами обзивають. І то при тому, що ті дійсно покірно приймають ситуацію, лише дуже обережно висловлюючи своє нерозуміння тиих чи інших рішень.

---------- Додано в 17:40 ---------- Попередній допис був написаний в 17:39 ----------

все погане що в житті релігійному Україні, все Патріарх Кіріл робить.
це до теми чи є українською УПЦ...

Kasia
06.06.2011, 18:47
українською УПЦ...

а сумніви , що вона не українська, виникають з одного аргументу: бо вона підпордкувується МП, і ніхто не "вірить" в її самоврядність.?

бо власне те, що УПЦ вважає себе автономіною і самоврядною - не варті ніц. і краще на цьому розіміються не православні.

Liliyah Romanova
06.06.2011, 18:50
а сумніви , що вона не українська, виникають з одного аргументу: бо вона підпордкувується МП, і ніхто не "вірить" в її самоврядність.?
Касю, все набагато складніше. Під МП вона би далі була. Проблема у геть іншому.
Менше з тим, то не моя Церква, маєш рацію. Просто за братів-християн сумно. Справді сумно, і не просто за них, а з ними разом.

Маруся-мама
06.06.2011, 19:04
скільки років сиділи під керівництвом Москви, памятаєте?

на західно-українських земплях?

Kasia
06.06.2011, 19:06
на західно-українських земплях?
це не має відношення жодного дискусії.
на західно -українських землях всі віряни мають бути виключно католиками?

розмова про УКРАЇНСЬКУ ПРАВОСЛАВНУ Церкву загалом.

п.с. і всі реально поїххали з головної теми дискусії, що допис Кавва був про те що, церква МК для росіян. це заперечувала. а не все решта, що вже понаписували.

Маруся-мама
06.06.2011, 19:23
на західно -українських землях всі віряни мають бути виключно католиками?

я такого навіть ніколи і не сказала, і на таке не натякала.
власне тому що розмова про УКРАЇНСЬКУ ПРАВОСЛАВНУ Церкву загалом
я і звернула увагу на те, що вплив Москви на церкви Галичини і Волині почався лишень в минулому столітті.

Ви зараз кидаєтесь на мене невідомо чого. Не хочете обговорювати цього питання - прошу дуже. Я також не буду більше продовжувати дискусії.

kawwa
06.06.2011, 21:42
Ніколи не вважала себе надто обізнаною в питаннях богослів"я і релігієзнавства (особливо у порівнянні з багатьма тут присутніми). Тому, знову ж таки не полемізуючи, скажу свою думку.
А.Мень так написав про своє кредо:
"Оно ценит национальные облики церквей как конкретные
индивидуальные воплощения человеческого духа и богочеловеческой
тайн;

Так от, можна багато говорити про приналежність церков, які я згадувала вище, але українськими їх назвати важко. Вони не українські. Мені хотілося б вірити в автономію і самоврядність української православної церкви МП, але того істинного, якщо хочете сокровенного, українського духу там не відчула. Ви скажете, що церква, то не політичне зібрання і до чого тут український дух. Можливо. Але сподіваюся, що більшість так не скаже.

Kasia
06.06.2011, 23:03
української православної церкви МП, але того істинного, якщо хочете сокровенного, українського духу там не відчула
а як ви мали його відчути? ви православна? ви відвідуєте ці Храми, як музей, як пам'ятку, чи як Церкву, парафіянином якої ви є?.

smakolyk
24.06.2011, 15:39
мені особисто, дуже прикро що не маємо однієї єдиної соборної української церкви. І сумно, що точаться дискусії "а чия церква краща". Я за об'єднання. І вірю, що в одній церкві, в одній мові - наша сила і єдність.

yurasuk
24.06.2011, 18:17
Касю, а про те, що православні є католиками? Правда, вони кажуть, що то інше, бо пишуть "кафолический".
У нас під час Літургії так і кажуть "і всіх вас, православних християн, нехай пом'яне Господь..." Деякі мають на цьому пунктика, тоді можна почути "і всіх вас правовірних християн". fortynasop усе правильно написала.
Цитата:
Ну як то православний є католиком, якщо у православних кажуть "і всіх вас православних,,,,,,,", а у католиків" і всіх вас православних......" Знаєте мудрі священники не залежно від віри (католик, православний) ніколи не буде наголошувати на тому, тому що ми всі Християни, а поможе як треба молитвою чи добрим словом. Ходжу до православної церкви КП, і до тепер чую якщо православний - то ворог. Особисто наше покоління не робило ніякого поділу церков. мені цікаво де ходила більшість людей коли греко- католицькі церкви були передані православним. Та ходили до церкви - православної. а тепер на неї нарікають. Лілю то не особисто, а загально.

Liliyah Romanova
24.06.2011, 18:40
Ну як то православний є католиком, якщо у православних кажуть "і всіх вас православних,,,,,,,", а у католиків" і всіх вас православних......"
Ну ж написано було, в етимологічному значенні слова. :wink:
мені цікаво де ходила більшість людей коли греко- католицькі церкви були передані православним.
Де могла. Це не значить, що вони зрадили своїй Церкві.
А нарікають не на Церкву, нарікають геть на інші речі. Як думаєте, на які саме?

Я знаю, що є ворожість. У деяких місцевостях вона взагалі доведена до абсурду. І мені то сумно, особливо тому, що бачу, як тут без проблем вживаються, та ні, не вживаються, а товаришують, і то щиро, без лукавства.
Мій чоловік пише роботу про православного митрополита. Керівником його роботи є православний священик. При тому, вони є студентом і викладачем відповідно в Інституті ім. митр. Андрея Шептицького й більшість викладачів того Інституту є саме греко-католицькими священиками.
Ворожості нема, є дружба, повага, але... Вони разом не співслужать, хоча на богослужіння ходять як католики до православних, так і православні до католиків.

yurasuk
24.06.2011, 19:10
А нарікають не на Церкву, нарікають геть на інші речі. Як думаєте, на які саме?
у багатьох випадках на священників: за багато взяв, не так сказав, не то зробив, не так подивився. Думаю ви погодитися що такі випадки є у кожній конфесії. Мені особисто було дуже смішно коли один священник пропонував мені купити в нього яйця(то якраз був великодній піст, і в церквах правилося за покійників-сорокауст). конфесії не пишу щоб не ображати когось. Бо дуже хочеться щоб люди ходили до церкви молитися, а не слухати і бачити там різні другорядні речі, які нідо віри ні до Бога не мають нічого спільного.

Liliyah Romanova
24.06.2011, 20:34
у багатьох випадках на священників: за багато взяв, не так сказав, не то зробив, не так подивився.
Ну, на священиків усюди нарікають. Тільки винні самі ж священики. Хіба ні?
Просто мають люди негативний досвід, от про нього й пишуть.
Якщо запросили одного, а він гроші вимагає наперед, і то такі, яких люди не мають, то запросять іншого. У тому випадку, про який я говорю, запросили монаха о. Ігнатія Голинського. А він узагалі грошей не взяв, просто попросив прийти до церкви на літургію. Так що кожен сам собі створює репутацію.

TUCR
27.07.2011, 16:40
Дуже люблю ходити до церкви, хоча роблю це дуже рідко:shy:, приходиш туди і відчуваєш душевний спокій. Так є дві категорії віруючих православні та грекокатолики, але ж Бог у нас один, тому не дуже розумію чому є такий поділ.
Може трохи не по темі)))

Liliyah Romanova
27.07.2011, 17:58
Так є дві категорії віруючих православні та грекокатолики, але ж Бог у нас один, тому не дуже розумію чому є такий поділ.
Боюся, що категорій віруючих набагато більше...

Aster
27.07.2011, 19:05
Прочитала сьогодні в новинах, відео глянула - так сумно стало:

http://news.zn.ua/articles/85154

fotynasop
28.07.2011, 10:03
Прочитала сьогодні в новинах
для мене нічого дивного. сумно - це правда, але все до цього йде: вони будуть клясти нас і наших дітей, а самі... Але правда є в тому, що Бог дісно все бачить, а найголовніше Він бачить серце і душу людини. І карати та нагороджувати буде саме Він, а не ті, хто думає, що влада є в їх руках.

Liliyah Romanova
09.08.2011, 00:56
Наперед перепрошую, якщо когось це відео образить, але от подивилася й зрозуміла гнів Христа, коли він торгашів із храму виганяв. Щось мені такі танці в храмі дивні, навіть якщо то в суміжних приміщеннях відбувається. Поруч сидить священик у клобуці... Не знаю, дивно якось. І що з того, що ті танцівниці в хустинах, якщо ті їхні сукні задираються по саме перепрошую.
http://www.youtube.com/watch?v=GGRVwZLiDRw

Kasia
09.08.2011, 10:35
спеціально почитала.
"Это место-зал соборов, где проходят Соборы, заседания, Рождественские елки, детские праздники и проч.благотворительные мероприятия. Он встроен в ансамбль храма, но все таки в стороне.А видео было снято 6 июня 2008 года во время выпускного с вручением школьных дипломов."

думаю, перед обговоренням варто було б дізнати у звязку якусь причину цієї репетиції чи виступу. а вже маючи якесь обгрунтування робити висновки про осуд.
якщо взагалі є потреба в такому обговоренні.

Liliyah Romanova
09.08.2011, 13:20
думаю, перед обговоренням варто було б дізнати у звязку якусь причину цієї репетиції чи виступу. а вже маючи якесь обгрунтування робити висновки про осуд.
Касю, я прочитала, і коментар до відео також, і власне тому й написала, що
навіть якщо то в суміжних приміщеннях відбувається
Тут такого дуже багато є. Зали під церквою здають під різні події. Ми нераз вечірню молилися, а з підвалу долинали бумцикцикання.
І якось такі танці коло священика на сцені теж не вписуються. Такого то навіть тут не бачила. Якось стараються пристойності дотримуватися.
Нема кому порозганяти, що там, що в секуляризованій Канаді.

Kasia
09.08.2011, 15:37
певно кожен бачить, те що хоче побачити.
танці - явно не стрептиз, щоб бути повним жахіттям. дівчата вбрані нормально -сукні за коліно. танці не в Храмі. а в службовому приміщенні. привід - випускний. музика -не реп.
тому, на мою думку, обговорення не доречне.

Vittoriya
09.08.2011, 15:44
Наперед перепрошую, якщо когось це відео образить, але от подивилася й зрозуміла гнів Христа, коли він торгашів із храму виганяв. Щось мені такі танці в храмі дивні, навіть якщо то в суміжних приміщеннях відбувається. Поруч сидить священик у клобуці... Не знаю, дивно якось. І що з того, що ті танцівниці в хустинах, якщо ті їхні сукні задираються по саме перепрошую.

танці - явно не стрептиз, щоб бути повним жахіттям. дівчата вбрані нормально -сукні за коліно. танці не в Храмі. а в службовому приміщенні. привід - випускний. музика -не реп.
тому, на мою думку, обговорення не доречне
А мені воно виглядає дуже дивним. Якщо приміщення службове-то чому дівчата в хустках? смішно і водночас сумно то все виглядає.... Я коли в школі грала в камерному оркестрі, ми часто мали концерти у церквах. І репертуар наш ретельно обирався, не всі твори ми грали, якщо там був якийсь зміст такий, що до церкви не підходить. І це ж зрозуміло, щото не було таке бумцикцик, як на відео.

Kasia
09.08.2011, 15:55
Якщо приміщення службове-то чому дівчата в хустках?
тому що воно при Храмі. і для них, певно було це важливо.

в даному випадку - це кавалок без контексту. ну і звісно кожен буде бачити що хоче.

terezka
09.08.2011, 16:03
-то чому дівчата в хустках?
деякі дівчата, що проходять науку, постійно ходять у хустках по вулиці, тому мабуть і танцюють в них же

Kasia
09.08.2011, 16:07
тому мабуть
повгадуєм?
у Православному Храмі належиться жінці бути з хусткою.
оскільки приміщення, службове, в якому не проводять Службу, але тим не менше належить до архітектурного комплексу Храму Христа Спасителя, навність хустки не дивує абсолютно.

дивує відношення.

Liliyah Romanova
09.08.2011, 17:16
тому що воно при Храмі. і для них, певно було це важливо.
Знайшла схему (http://all-pages.com/city_photo/1/3/5/132/4.html) храму. Воно не при Храмі, воно під.
В этом Зале проходят концерты церковных хоров, симфонической музыки, фольклорных коллективов, различные фестивали, торжественные акты, конференции, детские праздники, заседания и другие мероприятия. Он оснащен современной акустической аппаратурой, рассчитан на 1250 мест. Стоит прийти сюда и полюбоваться великолепием его убранства: удивительной росписью, искусной флорентийской мозаикой. Центральная композиция мозаики – "Сошествие Святого Духа на Апостолов", слева и справа от нее – "Град Небесный" и "Град Земной".На четырех круглых колоннах изображения святых собирателей, устроителей, просветителей и заступников Земли русской, и выдающихся мужей в истории Государства Российского. На колоннах подвешены платы-потолки, украшенные живописными лучами и множеством миниатюрных ламп, напоминающих звездное небо над Москвой. В фойе Зала находятся зимние сады, завораживающие посетителей мелодичным журчанием маленьких водопадов, красотой живых растений и скульптур фантастических деревьев и птиц.
Я розумію концерти, щось торжественне, але випускні, весілля - не розумію, як і не розумію того, що тут здають зали під церквою на забави, аби заробити гроші. Тут одна парохія в Оттаві витратила півмільйона грошей, аби добудувати кухню, щоби і їхню залу хтось винаймав на забави. Як на мене, так не може бути.
От греки в Оттаві також мають залу, але вона не під церквою, а є окремим будинком кілька метрів від церкви.

Знайшла, що Зал предназначен для заседаний Поместных и Архиерейских Соборов, и, по благословению Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Алексия II, для проведения светских мероприятий.
Якщо Патріярх благословляє, а вірні одобрюють, то дійсно нема про що говорити.

Kasia
09.08.2011, 17:32
випускні, весілля - не розумію,
суті не міняє. це не приміщення де йде Служба.
а отже, ніц особливого в тих танцях немає.
Якщо Патріярх благословляє, а вірні одобрюють, то дійсно нема про що говорити.
а що тут такого?чи він одобрив відкритий в Храмі дискотеку?

Liliyah Romanova
09.08.2011, 17:36
суті не міняє. це не приміщення де йде Служба.
Я й не казала, що це саме там відбувається.
Для мене це є ознакою секуляризації.
Повторюю, що якщо Патріярх благословляє, а вірні одобрюють, то дійсно нема про що говорити.

Kasia
09.08.2011, 17:38
певно кожеш бачить, таки що хоче бачити. повторюся.
і аргументи заяві в любому випадку.

Liliyah Romanova
09.08.2011, 17:44
певно кожеш бачить, таки що хоче бачити. повторюся.
Маєш рацію, я дивлюся з перспективи того, яким це стало тут.
І маю, вочевидь, завищені уявлення щодо того, що може відбуватися на території церкви...

solomka
10.08.2011, 12:18
мені цікаво де ходила більшість людей коли греко- католицькі церкви були передані православним.
моя прабабуся тоді ходила до костелу і ховав її католицький ксьондз - не сприймала вона православної церкви.

Vittoriya
24.10.2011, 00:30
Я ще хочу тут поділитися своїми враженнями і спостереженнями після відвідин костелу св.Антонія нині. Якось раніше не доводилося бувати на римо-католицьких служіннях. Я не можу сказати, що мені не подобаються служби в греко-католицькій церкві. Я вважаю, що тут ще велике значення має, хто її веде. Але мені стало цікаво і я пішла на українську службу в костел. І мені дуже сподобалося. Не тому , що служба коротша, хоча і то має значення, бо якась більша цілісність тої служби є. Сподобалося мені, що під час служби дуууже багато просто мови Отця до людей, настільки цікаво, приємно, зрозуміло все! Часто у мене на службі в своїй церкві виникає питання-для чого то все? Оті безкінечні обряди, не до кінця зрозумілі мені(знаю, що це може і моя вина), але людина там приходить, вистоює дві години і йде. Отець лише вкінці говорить проповідь(так, в церкві Михаїла дуууже цікаві). Але чи то через те, що все так розтягнуто, чи через що, але мені сьогодні було не просто приємно бути у церкві, але й дійсно цікаво і пізнавально(почути щось нове). Ну і сподобалися мені передавання миру одне одному. направду, навіть не знала, що в римо-католицькій церкві таке є. То так гарно, чужі люди обертаються одне до одного, усміхаються, єдність відчувається-а це ж головне завдання будь-якої церкви.

Urtica
24.10.2011, 01:52
Сподобалося мені, що під час служби дуууже багато просто мови Отця до людей

Я є парафіянкою костелу св. Антонія. Власне теж помітила, що наші отці (а особливо молоді, в тому числі і отець Станіслав, що веде українські Служби) стараються виголошувати прості, зрозумілі проповіді, наповнюють їх аналогіями, щоб людям було краще сприймати. Власне сьогодні на вечірній службі отець Славік (ну бо Славомиром його, по-моєму. навіть брати-францисканці не називають :) ) казав: "От бачите - вулицю Личаківську, на якій знаходиться наш костел, ремонтують. Ремонтують, аби стала краща і в тому числі аби нам було зручніше добиратися до костелу. Так і ми можемо ремонтувати наші власні дороги, аби ними нам зручніше було добратися до Бога."

Liliyah Romanova
24.10.2011, 06:33
Ну і сподобалися мені передавання миру одне одному. направду, навіть не знала, що в римо-католицькій церкві таке є.
У нашій Церкві теж колись був поцілунок миру, на словах "возлюбім один одного". На жаль, через зловживання відійшло.

Tutuka
24.10.2011, 09:51
На жаль, через зловживання відійшло.
Ну не знаю, як там з поцілунком, мабуть дійсно занадто, але коли люди подають одне одному руки, це насправді так якось тепло, так зворушливо. Я коли перший раз побачила, була дуже приємно вражена.

fotynasop
24.10.2011, 11:10
через зловживання відійшло

На деяких парохіях зараз практикують поскання рук ("передавання миру") на Літургіях для дітей. Дійсно виглядає гарно і зворушливо.

Оті безкінечні обряди, не до кінця зрозумілі мені(знаю, що це може і моя вина), але людина там приходить, вистоює дві години і йде

Як на мене, все залежить від того для чого людина прийшла до храму: відстояти Службу Божу чи молитися. Обряд формувався не те щоб роками, століттями і кожна частина має своє значення. І якщо людина приходить просто годину - дві відстояти, то піди з Літургії в кращому випадку такою, якою прийшла. Але якщо прийшла помолитися, з"єнатися з Христом в Євхаристії, то мала б вийти переміненою.
На жаль, я помітила одну нездорову річ на західноураїнських теренах: люди приходять в неділю на Літургію, бо так треба, бо завжди ходили, бо це традиція. Але вони не шукають Христа в цій Літургії, рідко сповідаються і причащаються (раз в рік - законно, а більше як вийде). Але Христові не потрібно раз в рік "для галочки". Він є на кожній Літургії. І власне до цього найголовнішого моменту і спрямовані уві молитви на Літургії. Вони готують людину, нагадують про різні моменти з життя самого Христа. Але це з області катехизації, і не думаю, що варто про це писати саме тут.

Kasia
24.10.2011, 15:38
Оті безкінечні обряди, не до кінця зрозумілі мені
може варто один раз дізнатися , що це за "обряди". і все стане зрозуміло.

Liliyah Romanova
24.10.2011, 17:59
Ну не знаю, як там з поцілунком, мабуть дійсно занадто, але коли люди подають одне одному руки, це насправді так якось тепло, так зворушливо. Я коли перший раз побачила, була дуже приємно вражена.
Ну, він так виглядав схоже, як ото отці на вірую "цілуються". То просто так називається "поцілунок миру". У деяких спільнотах та церквах УГКЦ це відновили.
може варто один раз дізнатися , що це за "обряди". і все стане зрозуміло.
До речі, дуже глибокі, побудовані на Святому Письмі. Там стільки багатства й символіки... Римо-католики, прагнучи стати суперпривітними й короткими, багато втратили. Ціле щастя, що то ще не дійшло до Польщі й України.
Я тут не люблю ходити на звичайні парохії римо-католицькі, хіба до традиціоналістів. А то коли літургія, як рок-концерт, а проповідь, як концерт Петросяна - то не дуже й помолишся. Виходжу завжди дуже розбита.

Vittoriya
24.10.2011, 18:34
У нашій Церкві теж колись був поцілунок миру, на словах "возлюбім один одного". На жаль, через зловживання відійшло.
сьогодні мені коліжанка сказала, що в Домініканському теж так роблять, значить, то ще від церкви залежить

Liliyah Romanova
24.10.2011, 20:02
сьогодні мені коліжанка сказала, що в Домініканському теж так роблять, значить, то ще від церкви залежить
Радше від пароха, ніж від церкви. Якщо парох вважає, що то йому часу не відбере, то можна запроваджувати наново. Особливо там, де багато молоді.
Я власне хотіла писати за домініканку, але не була певна, чи далі роблять. Вони ще й на "Отче наш" за руки беруться. Теж гарний момент, але то вже модернізація.

L e v k o
26.10.2011, 12:15
А то коли літургія, як рок-концерт, а проповідь, як концерт Петросяна - то не дуже й помолишся. Виходжу завжди дуже розбита.
Так то все дуже особисто...
Але я помітив, що вирішальну роль відіграє дух проповіді, а не манера її викладення.
Інколи слухаю проповіді Максиама Максимова, засновника християнського телеканалу CNL, так Петросян зі своїм гумором ховається далеко проти нього. Але наскільки глибокі його проповіді, що просто вражає! Завжди так збудовуюся духовно, послухавши його...

solomka
26.10.2011, 14:50
Моя сестра хрещена в православній церкві, тоді греко-католицька церква була в підпіллі, та й в містечку де її охрещували була тільки ця церква. Але все своє свідоме життя вона ходила у греко-католицьку церкву. Як їй бути, коли вона захоче взяти шлюб в грек-католицькій церкві? Чи не виникне якихось проблем?

zaderyshka
26.10.2011, 15:11
Як їй бути, коли вона захоче взяти шлюб в грек-католицькій церкві
В мене така ж ситуація. Хрестив мене православний священник вдома. Але все своє життя ходила до греко-католицької церкви. Чоловік мій теж греко-католик. Священнику розказала про це, він сказав, що це не є перешкода.

Wonder
26.10.2011, 15:16
ну там не цілуються, там вітаються -руки потискають зі словами "Бог посеред нас", якщо не помиляюсь в словах (давненько там була в неділю)

це в них найулюбленіша моя частина, причому всі такі щасливі коли вітаються :girl_yes2:

а в православній я мабуть не скоро ще дочекаюсь таких привітань, хоча...

---------- Додано в 14:15 ---------- Попередній допис був написаний в 14:12 ----------

Моя сестра хрещена в православній церкві, тоді греко-католицька церква була в підпіллі, та й в містечку де її охрещували була тільки ця церква. Але все своє свідоме життя вона ходила у греко-католицьку церкву. Як їй бути, коли вона захоче взяти шлюб в грек-католицькій церкві? Чи не виникне якихось проблем?

В мене така ж ситуація. Хрестив мене православний священник вдома. Але все своє життя ходила до греко-католицької церкви. Чоловік мій теж греко-католик. Священнику розказала про це, він сказав, що це не є перешкода.
жодних проблем, перед шлюбом питають до якої ти віри належиш, а не в якій церкві був хрещений
якщо ти важаєш себе греко-католиком і ходиш в греко-католицьку церкву, значить ти греко-католик :)

---------- Додано в 14:16 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

та і оповіді ж братимете в своїй церкві, тобто в греко-католицькій

Natalya
26.10.2011, 15:21
питають до якої ти віри належиш
А було б неправильно відповісти, що до християнської?

fotynasop
26.10.2011, 15:40
захоче взяти шлюб в грек-католицькій церкві? Чи не виникне якихось проблем
Ні проблем не виникне. Я так само ходила до греко-католицької церкви, а охрещена була в православній. Жодних проблем не було.

до якої ти віри належиш
Ну якщо по хорошому то віра в нас якраз православна, а церква - католицька.

Wonder
26.10.2011, 15:52
А було б неправильно відповісти, що до християнської?
я так розумію, що залежить з якої церкви (православної чи греко-католицької) принести оповіді

---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:46 ----------

мене от перед шлюбом таке збентежило:
(я православна, чоловік греко-католик, шлюб брали в греко-католицькій церкві)
мені дали підписати бумажку, де одним з пунктів було те, що я обіцяю хрестити наших дітей в греко-католицькій церкві
чи то всі такі бумаги підписують перед шлюбом, незалежно від приналежності до іншої церкви, чи то виняток для православних?

fotynasop
26.10.2011, 16:17
чи то виняток для православних
то підписують усі, хто не є католиком. якщо одна сторона католицька, а інша ні і беруть шлюб в католицькій церкві, то підписують зобов"зання христити дітей в католицькій церкві. а потім коли будете хрестити, то і хоча б один з хресних має бути католиком і саме він бере на себе зов"язання виховути дитину в католицькому дусі.

Wonder
26.10.2011, 16:46
то підписують усі, хто не є католиком. якщо одна сторона католицька, а інша ні і беруть шлюб в католицькій церкві, то підписують зобов"зання христити дітей в католицькій церкві.

ясно, можливо то правильно, але просто сам факт підписування мене чесно кажучи обурив, прям як в секту затягують
хоча можливо в православній би було так само, треба розпитати

а потім коли будете хрестити, то і хоча б один з хресних має бути католиком
а ото вже цікаво, бо я недавно стала хресною для одного чудового хлопчика, в греко-католицькій церкві, то ні мене ні хресного(який доречі не знаю якого віросповідання) ніхто не запитував про віросповідання

---------- Додано в 15:30 ---------- Попередній допис був написаний в 15:27 ----------

то підписують усі, хто не є католиком. якщо одна сторона католицька, а інша ні і беруть шлюб в католицькій церкві, то підписують зобов"зання христити дітей в католицькій церкві.
а от цікаво, а якби я відмовилась підписати через цей пункт, то що, не дали би шлюбу?

---------- Додано в 15:46 ---------- Попередній допис був написаний в 15:30 ----------

я до чого це випитую, просто 2 роки назад зустрілась ось з цим протистоянням між віросповіданнями і враження не найкращі залишились, то вже зараз я розумію що то від церковних представників залежить:
ми вибирали власне не церкву, а священика, якого сімя чоловіка знала роками
і тут понєслась:
1. на оповідях постійно наголошували, що от в греко-католиків все дуже серйозно і відповідально, а в православних бардак
особисто не знаю щодо шлюбу, але в деяких речах православні більш відповідальні- нд в православних до причастя можна піти лише в день сповіді, в деяких церквах вимагають хустину
приїхала родичка з Росії, то в них в храм не дозволяють з голими руками заходити
2. Ну оцей підпис про обовязкове хрещення в греко-католицькій церкві
ну принаймі про такі речі треба попереджати, як тільки подають заяву, а не перед весіллям

3. А то вже особисте, свекруха на розписку подарувала ікону і просила перед шлюбом її посвятити, бо хотіла тою іконою благословляти
от я і посвятила в православній церкві
так вона на шлюб принесла і подарувала іншу, посвячену в греко-католицькій
чесно кажучи, досі смішно

я то от до чого:
для мене особисто не має значення і не було, в якій церкві вінчатись чи хрестити дітей чи святити ікони :)
бо сама служба, не відрізняється особливо
а різницю роблять лише люди нажаль

Liliyah Romanova
26.10.2011, 17:22
Інколи слухаю проповіді Максиама Максимова, засновника християнського телеканалу CNL, так Петросян зі своїм гумором ховається далеко проти нього. Але наскільки глибокі його проповіді, що просто вражає! Завжди так збудовуюся духовно, послухавши його...
Е ні, те, про що я кажу було плитке й дуже поверхневе. І про "давайте ще, давайте ще..." І якось в костелі не вмію сприймати електричні гітари. Коли ми з моїми подругами, котрі мене завели на ту дуже популярну тут літургію, вийшли з храму, я з полегшенням зітхнула.
ну там не цілуються, там вітаються -руки потискають зі словами "Бог посеред нас", якщо не помиляюсь в словах (давненько там була в неділю)
Дівчатка, то лише називається "цілунок миру". Не має значення, чи за руки беруться, чи щоками торкаються.
Говорять "Христос посеред нас", а відповідь на це "І є, і буде".
Ми з чоловіком цими словами кожен день починаємо й закінчуємо.

Wonder
26.10.2011, 17:30
Дівчатка, то лише називається "цілунок миру". Не має значення, чи за руки беруться, чи щоками торкаються.
Говорять "Христос посеред нас", а відповідь на це "І є, і буде".
а точно, "Христос посеред нас" :) трішки помилилась

Liliyah Romanova
26.10.2011, 17:54
ясно, можливо то правильно, але просто сам факт підписування мене чесно кажучи обурив, прям як в секту затягують
Та чому в секту? Просто католики мають обов'язок виховувати дітей у своєму обряді. Якщо вони одружуються з некатоликами, тоді інша сторона має підписати згоду, що не буде перешкоджати католицькій половині виховувати дітей у своєму обряді.
хоча можливо в православній би було так само, треба розпитати
Наскільки я знаю, то є так таке саме. Принаймні повинно бути.
я до чого це випитую, просто 2 роки назад зустрілась ось з цим протистоянням між віросповіданнями і враження не найкращі залишились, то вже зараз я розумію що то від церковних представників залежить:
Агресивність чи спокійне висловлювання так, залежить від окремих осіб. Проте між Католицькими Церквами та Православними нема сопричастя, тобто це означає, що ми не можемо приступати до Причастя одні в одних. Хіба що ви кудись їдете, де не буде вашої церкви, то можете просити в єпископа дозволу причащатися у несвоїх. Однак дозвіл дають дуже рідко, найчастіше забороняють. Та й на місці теж треба із парохом домовлятися, а ті рідко йдуть на таке.
в деяких речах православні більш відповідальні- нд в православних до причастя можна піти лише в день сповіді, в деяких церквах вимагають хустину
Перепрошую, але це не відповідальність, це контроль.

Wonder
26.10.2011, 18:22
тобто це означає, що ми не можемо приступати до Причастя одні в одних.
тобто я не можу сповідатись в греко-католицькій церкві? ну якщо я православна, і відповідно причащатись

---------- Додано в 17:14 ---------- Попередній допис був написаний в 17:10 ----------

нд мала ситуацію: сповідалась в греко-католицького священика, який точно знав що я православна (бо давав мені шлюб, сповідалась не перед шлюбом), ну і відповідно причащалась

ну мені інколи випадає сповідатись в греко-католицькій церкві, ніколи не думала, що треба говорити що я православна

---------- Додано в 17:18 ---------- Попередній допис був написаний в 17:14 ----------

Перепрошую, але це не відповідальність, це контроль.
це ви про причастя чи хустину?
на мою думку, прищащатись лише в день сповіді це нормально, а не йти ще через тиждень, коли хоть і малі але гріхи є

а от на рахунок, вклікання під євангелію, то в православних було б добре,якби було не лише в день сповіді, хоча то може лише в моїй церкві конкретно

---------- Додано в 17:22 ---------- Попередній допис був написаний в 17:18 ----------

нд мала ситуацію: сповідалась в греко-католицького священика, який точно знав що я православна (бо давав мені шлюб, сповідалась не перед шлюбом), ну і відповідно причащалась
причому це церква Михайла, в якій доволі строго відносяться до правил,
тому Ліля може ви помиляєтесь?

то можете просити в єпископа дозволу причащатися у несвоїх.

або це роблять винятки для тих вінчався в греко-католицькій церкві?

якщо чесно, ви мене щиро здивували
і я дуже сумніваюсь, що у Львові відмовлять в греко-католицькому храмі висповідати православного

але тим не менше перевірю

Liliyah Romanova
26.10.2011, 18:23
чесно кажучи, досі смішно
Дійсно смішно. Але люди просто не розуміють, тому так роблять. Коли священики подібне роблять, то вже не смішно, а сумно.
це ви про причастя чи хустину?
Це я і про одне, й про інше.
тобто я не можу сповідатись в греко-католицькій церкві? ну якщо я православна, і відповідно причащатись
Ні, не можете. Православна Церква забороняє своїм вірним приступати до Причастя будь-де, можна лише в православному храмі. І то, думаю, якщо ви належите до МП, тоді вам не можна причащатися в "роскольників" типу КП, автокефальної тощо.

solomka
26.10.2011, 18:32
Православна Церква забороняє своїм вірним приступати до Причастя будь-де, можна лише в православному храмі.
А навпаки? Я відношу себе до греко-католиків: ходжу до їхніх храмів, до Сповіді і Причастя. Але були випадки, коли декілька разів ходила до Сповіді (і відповідно до Причастя ) в Православну Церкву (КП). І ніхто мене ні разу не спитав чи я греко-католик, чи православна і без проблем висповідали.

Liliyah Romanova
26.10.2011, 18:36
на мою думку, прищащатись лише в день сповіді це нормально, а не йти ще через тиждень, коли хоть і малі але гріхи є
Ви виховані в такій традиції й це дуже правильно.
Мені більше подобається, коли є довіра до людини та до того, що вона має тісні відносини з Богом і з тяжким гріхом до Причастя не піде. У нас теж є вірні, котрі ходять до Сповіді дуже часто. Я щось не люблю, коли Сповідь сприймається, як витирачка, що кожну плямку має витирати, незалежно від розміру.
Не знаю, чи є в православній літургії перед Причастям молитва "вірую, Господи, й ісповідую", але саме її присутність перед Причастям є своєрідною відновою Сповіді, привселюдною Сповіддю властиво. Та й довіра до Божої Благодаті теж має бути.
тому Ліля може ви помиляєтесь?
Не помиляюся. Просто є офіційний підхід і особистий.
Один із монахів їздив колись чи то до Греції чи куди, але там власне не було наших храмів. Він просив дозволу ходити там до Причастя, але дозволу не отримав.
Ваш приклад показує, що на особистому рівні отці просто інакше то вирішують.
От ми тут маємо випадок на парохії також. До нашого храму приходить багато римо-католиків, просто приходять. Ну, але їм простіше, бо право на таке вони мають, бо є сопричастя. Один із парохіян захотів офіційно перейти з римо-католицького обряду на візантійський - уже багато років чекає відповіді...

Wonder
26.10.2011, 18:51
Не знаю, чи є в православній літургії перед Причастям молитва "вірую, Господи, й ісповідую"
Є! :girl_yes2:

---------- Додано в 17:51 ---------- Попередній допис був написаний в 17:49 ----------

і ранішня недільна літургія не відрізняється в греко-католиків і православних на мою думку, ну я різниці не відчула :)

Liliyah Romanova
26.10.2011, 18:58
але тим не менше перевірю
Уже колись була дискусія та розмови (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=1001556#post1001556)щодо цього, і в цій темі (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=1004089#post1004089) також.
Нема між Католицькою та Православною Церквами єдності (http://poradnyk.ucu.edu.ua/theological-comments/communion/), тому вірні не можуть приступати до Сповіді й Причастя в несвоїй церкві.

Wonder
26.10.2011, 19:02
Нема між Католицькою та Православною Церквами єдності, тому вірні не можуть приступати до Сповіді й Причастя в несвоїй церкві.
ну по перше шкода, бо все таки Бог один

і я думаю, дуже мало людей про це знають, що не можна,
і на мою думку добре що не знають, головне що люди вірять і хочуть сповідатись
а те що отці і вище духівництво не можуть щось там поділити і ділять людей, то їх клопіт - от така моя думка, сильно не сваріть :)

Liliyah Romanova
26.10.2011, 19:02
і ранішня недільна літургія не відрізняється в греко-католиків і православних на мою думку, ну я різниці не відчула
Відрізняється тим, що папу згадують. І в деяких храмах у Львові є сильна латинізація, то теж різниці відчутні. Якщо ви ходите до Михаїла, тоді різниці невідчутні.

Ось знайшла на одному сайті (http://www.vsemspas.ru/vzaimootnosheniya-s-inoslavnymi-i-sektantami/) таке.
Возможна ли общая молитва с друзьями-иноверцами?

О.Александр: Возможна. Правда, причащаться православному человеку можно только в православном храме. У католиков нельзя причащаться, и католиков мы не причащаем, хотя и они готовы, Папа им разрешил … Однако если речь идет о людях, которые не верят во Христа, об иудеях или, например, буддистах, то, конечно, нет. Хотя они тоже могут обижаться. Такие вопросы очень зависят от духовности.
І ще пара цитат.
Между католицизмом и православием официально отсутствует евхаристическое единство. Тем не менее, в практике Антиохийской православной церкви католики допускаются к причастию[7]. В РПЦ с 1969 года существовала практика допуска католиков к причастию[8], в 1986 году эта практика была приостановлена до «решения вопроса Православной Полнотой»[9]. Что касается причащения православных в католических храмах, то согласно правилам Католической церкви некатолики могут принимать причастие только в случае «серьёзной необходимости» и при условии, что они разделяют католическое учение о Евхаристии[10]. Декрет Второго Ватиканского собора «Orientalium Ecclesiarum» подчёркивает: «можно преподавать таинства Покаяния, Евхаристии и Елеосвящения больных восточным христианам, отделённым от Католической Церкви не по их собственному злому умыслу, если они сами об этом попросят и будут настроены должным образом. Более того: католикам также разрешается просить о тех же таинствах у служителей-некатоликов, в Церкви которых наличествуют действительные таинства, всякий раз, когда того потребует нужда или подлинная духовная польза, а доступ к католическому священнику окажется физически или нравственно невозможен»[11].
То з Вікі. (http://ru.wikipedia.org/wiki/Православие_и_католицизм)
Цитата, приписываемая в некоторых источниках Феодосию Печерскому[12]: «вере же латынской не приобщаться, не соблюдать их обычаев, и от причастия их отвращаться, и никакого учения их не слушать, и всех их обычаев и нравов гнушаться и блюстись; дочерей своих не давать за них замуж, ни у них дочерей брать; ни брататься с ними, ни кланяться им, ни целовать его; и из одной посуды не есть, и не пить с ним, и не брать у них пищи. Им же, когда они просят у нас есть или пить Бога ради, давать есть и пить, но из их собственной посуды. Если же не будет у них посуды, давать и в своей, только потом, вымыв, сотворить над ней молитву. Ибо неправо они веруют и нечисто живут: едят со псами и кошками, пьют свою мочу и едят ящериц, и диких коней, и ослов, и удавленину, и мертвечину, и медвежатину, и бобровое мясо, и бобровый хвост»[13].

ну по перше шкода, бо все таки Бог один
То Бога й не ділять, ділять паству. Бог один. А от звичаї та обряди різняться.
До речі, наскільки знаю, православні ім'я питають, то якщо вона некалендарне, вони не уділять Сповіді й Причастя. Знаю про такі випадки. Можливо, вони поодинокі.
А навпаки? Я відношу себе до греко-католиків: ходжу до їхніх храмів, до Сповіді і Причастя. Але були випадки, коли декілька разів ходила до Сповіді (і відповідно до Причастя ) в Православну Церкву (КП). І ніхто мене ні разу не спитав чи я греко-католик, чи православна і без проблем висповідали.
На особистому рівні простіше. Хоча оскільки сопричастя нема, то не повиннося ходити.

Є!
Я щось засумнівалася. Раз є, то тим більше можна людям довіряти й їм дозволити жити за власною совістю й не трактувати Сповідь як витирачку. Занадто часта Сповідь може довести людину до скрупульозності, а це вже небезпечно.

Wonder
26.10.2011, 19:28
Ліль ви дуже багато знаходити від Московської православної, в них все набагато строгіше
і ви цитуєте закони, але на практиці дуже багато з них не дотримується

---------- Додано в 18:28 ---------- Попередній допис був написаний в 18:24 ----------

Я щось засумнівалася.
а ви не сумнівайтесь, сходіть до православних на службу :)

Liliyah Romanova
26.10.2011, 19:40
і ви цитуєте закони, але на практиці дуже багато з них не дотримується
Я тому й написала, що
є офіційний підхід і особистий.
І ви не уточнювали, про яку саме Православну Церкву ми говоримо.
а ви не сумнівайтесь, сходіть до православних на службу
Колись ходила часто, але давно то було, того й засумнівалася. Тепер собі думаю, чого раптом, ну але то таке, з ким не буває. ))
От у вірменів теж така молитва є, але слова трохи різняться. То дійсно переживається як привселюдна сповідь, дуже сильне пережиття. Матимете нагоду, підіть до вірменки у Львові. Вони властиво теж не мають Причастя виключно після Сповіді.
Зараз я до православних ходити не можу, бо маю обов'язки. Якщо не піду до своєї парохії, то будуть без дяка.

Wonder
26.10.2011, 19:48
про яку саме Православну Церкву ми говоримо.
вибачаюсь, в нас Московська лише одна у Львові і ніколи там не була на літургії
Матимете нагоду, підіть до вірменки у Львові.
а там на якій мові літургія, бо я щось до вірменської мови ну ніяким боком

Liliyah Romanova
26.10.2011, 20:15
Я останній раз була у львівській вірменці років 6-7 тому, тому не скажу, як є зараз.
Раніше було майже все вірменською і частини російською. Піти вартує однозначно, бо структуру Літургії знається, тоді легко розуміти, що й коли відбувається.

Urtica
27.10.2011, 00:36
вибачаюсь, в нас Московська лише одна у Львові і ніколи там не була на літургії

Дві.
Ще одна на Антоновича.

Kasia
28.10.2011, 21:35
йой. три. московські, як ви кажете.
"вірую, Господи, й ісповідую"
є.
і Причастя дають і тим хто сповідався напередодні вечері. тобто не тільки у день Сповіді.
щодо Причастя в ніших Церквах, поділяю думку, як і писала колись, що треба йти до свого Храму. звісно,є і виключення.

mashynka
28.10.2011, 22:03

Літургія - повністю вірменською мовою. Проповідь вірменською і потім дублюється російською, але перед Літургією можна підійти і взяти книжечку з перекладом молитви - сповіді на україніській мові.

Liliyah Romanova
28.10.2011, 22:23
і Причастя дають і тим хто сповідався напередодні вечері. тобто не тільки у день Сповіді.
У католиків можна йти до Причастя місяць і більше після Сповіді, якщо не відчуваєш за собою важкого гріха.

Wonder
29.10.2011, 01:37
ще ніколи не сповідалась ввечері, ну якось воно неправильно як на мене, хіба постити той день, тоді так

Liliyah Romanova
29.10.2011, 04:05
ще ніколи не сповідалась ввечері, ну якось воно неправильно як на мене, хіба постити той день, тоді так
А перед Сповіддю є піст?

Wonder
29.10.2011, 13:32
А перед Сповіддю є піст?
ну мене вчили, що зранку перед сповіддю нічого не можна їсти і пити

але мала ситуацію: свого роду генеральну сповідь- приватну, то було о 2 дня, то нічого не їла жирного і солодкого в той день зранку, трохи пісної їжі і то за 3 год до сповіді
(але це власне було в креко-католицькій церкві, в православній лише зранку сповідалась)

Kasia
29.10.2011, 17:02
ну якось воно неправильно як на мене
то не від того як Вам правильно, а від канонів. якраз Сповідь в суботу , і Причастя на недільній Літургії є нормою. бо Сповідь під час Літургії - відволікає від самої Літургії хоча допускається. наголошують у Храмі, що Літургія в неділю є найважливіша служба, і причасники обовязково мають бути на ній присутні. тому Сповідь на Вечірній в суботу є більш спокійною і виваженою.

а не їсти потрібно перед Причастям. відповідно якщо Сповідь і Причастя в один день, то не їсте і перед Сповіддю.

Liliyah Romanova
25.11.2011, 23:23
Думала, чи писати. Але напишу.
Цікаво почути думку вірних про це.
http://www.newsru.com/religy/24nov2011/poyas.html
Щось не розумію я такого відношення до людей, до віруючих. Чому не можна зробити того всього якось побожно, богомільно?

Kasia
25.11.2011, 23:38
відношення до людей, до віруючих. Чому не можна зробити того всього якось побожно, богомільно?
Ліля, ДО віруючих?
може віруючих до Святині? там чітко написано , що є частинки ризи і в цьому Храм і в інших, то чому до них не сходити?
то може все ж таки люди роблять ажіотаж? треба йти "бо треба"

а як би Церква мала вирішити це? заборонити тисячам людей стояти в черзі?

zaderyshka
25.11.2011, 23:46
В мене давно склалось враження, що більшість таких заходів сприймається людьми як роздача абонементів в рай, першим 100 паломникам знижка. прошу вибачити мою грубість Брала участь у кількох таких заходах, але враження досить різнобічні і відчувалась часом сильна спустошеність. Бо в черзі були сварки, гризня, навіть матюки місцями, штовханина. Чи то через брак часу в людей, чи через неорганізованість розпорядниками події, чи через барк культури. Просто прихід до святині має здійснюватись не через лікті і образи.

Liliyah Romanova
26.11.2011, 07:13
Ліля, ДО віруючих?
Я може, неправильно висловилася.
От ти би на таке пішла? Я би, мабуть, не пішла.
Ходили до туринської в Юра, то якось спокійно було, без ажіотажу.
а як би Церква мала вирішити це? заборонити тисячам людей стояти в черзі?
А хто створив ажіотаж навколо того? Якби не вся помпезність, то може, би й не було такого ажіотажу.

zetta
26.11.2011, 07:28
що є частинки ризи і в цьому Храм і в інших, то чому до них не сходити?
то може все ж таки люди роблять ажіотаж? треба йти "бо треба"
Касю, люди елементарно не обізнані... ніхто й поняття не має шо вже є такий пояс. храм Христа Спасителя головний в Росії.. зробили штучний ажіотаж от люди і створили собі таке паломництво...
там є дві черги, то та друга для мам з дітьми. В Росіїї інше поводження з церквами, з святами, в них чи то нема взагалі чудес типу плачущих ікон чи то замовчують... а в Москві... ну от привезли і зробили таку подію... хоча в них в досить навіть в бідних храмах багатенько різних мощів і тд. Я була в селі де родився Єсєнін то ікони на підлозі навіть стояли.

Liliyah Romanova
26.11.2011, 08:57
Мені здавалося, що в Росії навпаки багато кровоточивих та плачучих ікон. На Короленка якось привозили ікону Христа, здається, якраз із Росії.
До речі, ажіотажу не було, було тихо й культурно все. Правда, там був інший нюанс, через який я не пішла до ікони (тим, у кого були кд, було заборонено приступати до ікони), ну але то таке. Але ніхто не пхався, ніяких галопів людям не придумували.
А тут дивишся, читаєш і за голову хапаєшся, що таке щось відбувається.

Kasia
26.11.2011, 13:37
ну по перше, почнемо з того що писати в нас міють.
по друге, як мали" приховати" що приїде Пояс?
і обговорювати на мою думку не має чого- це ЛЮДИ. і скільки з них прийшло з великою Вірою, а скільки "просто так" - ніхто з нас не знає.

zetta
26.11.2011, 15:10
скільки з них прийшло з великою Вірою
вірю що з вірою....

L e v k o
19.12.2011, 12:18
І коли я чую від протестантських проповідників, що Бог посилає своїм віруючим успіх, мене то щиро дивує, адже поклоніння мамоні на руку дияволові.
Думаю, не варто судити протестанських проповідників за те що вони говорять, що успіх від Бога.
Хіба успіх у матеріальному не може бути від Бога?
Хіба в Ісуса не було успіху?
Чи Він в чомусь з матеріальних речей мав потребу?
Навіть зараз ми би назвали людину дуже багатою і заможною, якщо би вона змогла нагодувати досита 5 тисяч чоловіків (з жінками і дітьми, напевне тисяч з 10).
Чому Бог не може давати успіх, достаток і благословіння своїм дітям?
Інша справа, коли діти покладають надію на цей достаток і роблять його ціллю свого життя, поклоняються, як ви кажете, мамоні. Це уже крайність. Так само як крайністю є говорити, що бідність і недостаток це добре і це від Бога.

Liliyah Romanova
19.12.2011, 17:18
Думаю, не варто судити протестанських проповідників за те що вони говорять, що успіх від Бога.
Я написала, що мене то щиро дивує. Нащо зразу такі сильні слова писати? :wink:
Просто якщо тут трохи подивитися їхнє ТБ, то починаєш розуміти, чому вони зовсім не осуджують багатство. :mocking: І святу водичку продають, і талісмани, і книжки... :unknown:
Хіба в Ісуса не було успіху?
Я на такі питання завжди цитую слова "візьми хрест і йди за мною", не читала, аби було щось типу "візьми хрест і будь успішним". Христос проповідує про нагороду на небі, а земний успіх його не цікавив і Він його не проповідував.
Я не кажу, що багатство чи успіх це погано. Це добре, якщо вони поєднані із покорою. Та чи ж не Христос сказав, що легше верблюдові через Вушко Голки пройти, ніж багатому в Царство Небесне?
Так що тут є дуже багато "але".

L e v k o
20.12.2011, 12:44
Я написала, що мене то щиро дивує. Нащо зразу такі сильні слова писати?
Просто мене також щиро дивує, ваше щире дивування...:)

Я на такі питання завжди цитую слова "візьми хрест і йди за мною", не читала, аби було щось типу "візьми хрест і будь успішним"
Знайти Христа- це уже найбільший успіх, найбільший скарб в житті, котрий тільки можна знайти! :) Хіба ні?

Liliyah Romanova
20.12.2011, 15:24
Просто мене також щиро дивує, ваше щире дивування...
Я пояснила, в яких обставинах то відбувається. Просто видно, про який успіх їм ідеться. :girl_haha: В Україні того не побачите, бо там неофітство, а тут навіть не уявляєте, що робилося. Благо, тепер менше, але їхнє ТБ на рекламі краще не вмикати.
Знайти Христа- це уже найбільший успіх, найбільший скарб в житті, котрий тільки можна знайти! Хіба ні?
Ну, це ви вже перетягуєте канат дискусії на зовсім інше. Ми говорили про матеріяльне як самоціль.

L e v k o
20.12.2011, 23:17
Ми говорили про матеріяльне як самоціль.
Розумію вас.
В мене також колись виникали такі думки, коли я слухав Кеннета Коупленда, Джойс Маєр та інших. Я був впевнений, що ці люди десь не туди зайшли, бо постійно говорять про процвітання, матеріальний успіх і т.п. . Я тому довший час і не сприймав таких проповідників, вони мене дратували. Але, буквально рік тому я, як то кажуть, підсів на К.Коупленда, і просто був вражений глибиною і силою його проповідей. Я зрозумів про що саме говорить цей чоловік, про яке саме процвітання. І помітив після його проповідей дуже сильний скачок у своєму духовному рості і в пізнанні нашого Господа.
Зараз я дуже обережно ставлюся до будь-яких суджень проповідників...:)

Liliyah Romanova
21.12.2011, 16:38
В мене також колись виникали такі думки, коли я слухав Кеннета Коупленда, Джойс Маєр та інших. Я був впевнений, що ці люди десь не туди зайшли, бо постійно говорять про процвітання, матеріальний успіх і т.п. . Я тому довший час і не сприймав таких проповідників, вони мене дратували. Але, буквально рік тому я, як то кажуть, підсів на К.Коупленда, і просто був вражений глибиною і силою його проповідей. Я зрозумів про що саме говорить цей чоловік, про яке саме процвітання. І помітив після його проповідей дуже сильний скачок у своєму духовному рості і в пізнанні нашого Господа.
Я просто бачу то все трошки з іншого боку. І бачу бізнесменів, котрі на тих проповідниках "виросли" й за їхніми проповідями живуть. Не бачу там добрих плодів. Може, один-два і є такі, як вам трапився, але загальна картина щодо матеріяльних проповідей аж ніяк не є веселою. Якщо закликати до пожертви не в принципі, а лише на свою спільноту, то це щонайменше дивно.

L e v k o
22.12.2011, 12:47
Якщо закликати до пожертви не в принципі, а лише на свою спільноту, то це щонайменше дивно.
Можливо й є таке, як ви кажете, що закликають до пожертви лише на свою спільноту, я чув про таких. Але скажіть, чи хіба нема такого і серед не серед традиційних церков? Звичайно що є. Хіба священники у тардиційних церквах не закликають жертвувати на свої храми.
Я тому так і відреагував гостро на допис, бо ви підкреслили, що це розповсюджено серед протестантів. Але менше з тим...

Liliyah Romanova
22.12.2011, 15:53
Але скажіть, чи хіба нема такого і серед не серед традиційних церков?
Левку, а я таке говорю? У чому суть цього оффтопу? У тому, щоби захистити протестантських проповідників? Яких, тих, що в Україні? В Україні неофіти, а тут уже давно багато бізнесу. Зрештою, від початку їхньої появи на ТБ були різні історії, в які не хочу влазити, бо нащо. Суть не в тому, аби захищати, бо треба захищати. Треба вміти бачити мінуси, вміти критикувати й приймати факти, а не тицяти пальцями зразу на інших. Нагадує мені горе проповідників з одної львівської євангельської спільноти. У них усі заклики щодо їхньої церкви починалися із наїздів на традиційні. Чому не говорити окремо, от є така пролема, то й про неї говоримо. Чи ще будемо порівнювати з буддистами та мусульманами? Ну так, щоби зовсім справедливо було. :wink:
Я тому так і відреагував гостро на допис, бо ви підкреслили, що це розповсюджено серед протестантів. Але менше з тим...
Якби я чула хоч одну проповідь серед традиційних, то би реагувала інакше. Але так люблять проповідувати саме в Штатах, особливо чорні.

L e v k o
22.12.2011, 18:19
Чому не говорити окремо, от є така пролема, то й про неї говоримо.
От власне! То чому так самі не говорите, а починаєте з поділу :wink:?...
Але так люблять проповідувати саме в Штатах, особливо чорні. З цього і тре було починати... А то взяли і узагальнили...
Нагадує мені горе проповідників з одної львівської євангельської спільноти. У них усі заклики щодо їхньої церкви починалися із наїздів на традиційні.
І далі те саме...:morning2:

Liliyah Romanova
22.12.2011, 18:27
От власне! То чому так самі не говорите, а починаєте з поділу ?...
Левку, я чітко сказала, що мені не подобається і вважаю, що маю повне право на таку свою думку, як ви маєте повне право на односторонній захист.
Спостерігала саме такі проповіді лише в протестантських проповідників. Ну, якось наші більше про пекло та гріх проповідують. У Північній Америці гріха взагалі нема, якщо проповіді послухати. :unknown:
З цього і тре було починати... А то взяли і узагальнили...
То було під враженням спілкування з їдним паном з України, котрий представив Христа мало не бізнесменом. Я часом узагальнюю, особливо якщо пишу нашвидкуруч. То ж дописи, а не дисертації, щоби вступ і висновки й передісторії та аналіз попередників...
І далі те саме...
Таде те саме. Можу вам навіть назвати, де знаходиться та "одна євангельська спільнота". Чи "одна" то вже про всіх? :wink:

L e v k o
22.12.2011, 18:44
вважаю, що маю повне право на таку свою думку
Звичайно що маєте право бачити скалку в оці брата і обсмоктувати ту скалку, але хіба то добре?
Я часом узагальнюю, особливо якщо пишу нашвидкуруч.
То чому дивуєтеся коли узагальнено і реагують на ваші узагальнення?:wink:

пропоную завершити дискусію.

Liliyah Romanova
22.12.2011, 18:52
Звичайно що маєте право бачити скалку в оці брата і обсмоктувати ту скалку, але хіба то добре?
Левку, я не скалки обсмоктую. Я просто не схильна ідеалізувати негативні приклади, особливо, якщо вони є принципом, а не випадком.
Я називаю речі такими, якими бачу. І наслідки від тих речей бачу також. Якби вони були другорядні, я би й не пробувала про них говорити.

L e v k o
22.12.2011, 19:41
Я просто не схильна ідеалізувати негативні приклади
Ок, Лілю.
Давайте тоді давайте говорити конкретно без узагальнень. Ви ж не узагальнюєте, коли говорите про проблеми в традиційній церкві, а чітко вказуєте на спільноти (Ковпаківці, Догналівці...і т.п.):wink:

Liliyah Romanova
22.12.2011, 19:44
Ви ж не узагальнюєте, коли говорите про проблеми в традиційній церкві, а чітко вказуєте на спільноти (Ковпаківці, Догналівці...і т.п.)
Ні одні, ні другі до традиційної Церкви не належать. Це обговорюється в темі секти.
Неосвіченість священиків, єресі в їхніх проповідях - це якраз узагальнені питання.
Можна й конкретно, бо воду в ступі товкти вже втомилася.

Щоби уконкретити мої зауваження до проповідей, уточню, що це не стосується жодної традиційної протестантської церкви, ні англіканів, ні кальвіністів тощо. :)

L e v k o
22.12.2011, 20:09
воду в ступі товкти вже втомилася.
Я також втомився. Тому й пропонував закрити дискусію, а то з'їхали десь не туди...

Я намагався пояснити свою точку зору, щодо проповіді т.зв. "матеріального процвітання" в протестанських церквах, але ви все відкидали, мовляв, ти не знаєш що тут робиться. Можливо й дійсно не знаю, не заперечую:), живемо ж на різних континентах:)

Liliyah Romanova
07.03.2012, 19:06
в яких випадках? можливо це мусульмани чи інші відмінні конвесії? бо не знаю таких випадків. Православні визнають таїнства УКГЦ І РКЦ, і немає ніякого перехрещення.. тільки Сповідь , Миропомазаня і Причастя є обовязковимиЄ такі випадки. Можливо, то суто особисті мухи окремих попів, в такому разі.