КПК

Показати повну версію : Забобони. Ваше ставлення до них

Сторінки : 1 2 [3] 4 5

Fechka
10.12.2010, 23:02
Ні не вірю в забобони і іншим раджу...
Та серед знайомих є родина священника,то бабця(теща священника) знімає "вроки" онуці.. бо ту на її думку наврочили.. я від такого в шоці....
А от недавно коліжанка задзвонила, що малий (3міс.) плакав ввечері довго,після вулиці (хоча гуляючи вони нікого не зустріли і до малого в коляску ніхто не залазив проте :" Може її (малого)" хтось "врік"!!! Зняла вроки.....Наче помогло за 20хв... без слів...( я промовчала.. бо неодноразово казала,що не вірю в це; "Воно" тебе не вчепить;а коли є сумнів,щодо людини (при контакті).. молитись потрібно про себе коротку молитву (ім"я Господа- ІСУС,ІСУС....)!Допоможе! Вірте в Господа і віра вас врятує!:girl_yes2:

terezka
11.12.2010, 04:06
уже другий раз за тиждень потрапляю в ситуації, коли в потяг не пускають, бо "має зайти перший чоловік", і всі пасажири жінки мусять мерзнути і чекати, поки не надійде чоловік.
жах якийсь, я питаю в тих провідників "ви в церкву ходите і в таке вірите?" (і ходять, і вірять)

Liliyah Romanova
11.12.2010, 09:29
Та серед знайомих є родина священника,то бабця(теща священника) знімає "вроки" онуці.. бо ту на її думку наврочили.. я від такого в шоці....
Ви знаєте, вже нераз переконалася, що священик щодо забобонів не критерій. Знаю сама такого, що казав "старші люди в то все недаремно вірять". :wacko1: Просто ще залежить, хто його виростив і що в голову маленьким заклав. На жаль, не завжди семінарія може то виправити.
жах якийсь, я питаю в тих провідників "ви в церкву ходите і в таке вірите?" (і ходять, і вірять)
Така віра. У церкву ходять про всяк випадок. Правдива віра такі дурниці виключає.

Музик
12.12.2010, 17:02
театр абсурду...
їду нині в маршрутці, збоку сидить дівчина, розмовляє з кимось по телефону "- Ти в церкві була?..... - А за мене помолилась?..... - Тобі більше часу нема як нині стригтися?........ - І завтра не можна. Потім плакати будеш, що голова болить. День то такий, що не можна"
як такі речі можна поєднати?
і як казала моя подруга, то не забобони, то так традиція вчить, на тому наша культура тримається!

slobodianka
12.12.2010, 17:56
В мене мій тато такий "забубоніст":), що жах! Я постійно йому кажу, щоб написав книжку на цю тему, ну аж дістає-те не роби, бо те буде, так не їж,бо будеш зла. А тепер мене вчить коли Данька народився, щоб нічого з хати не виносила на ніч і нічого нікому не давала з хати, бо малий не буде спати. А ще перл почула-радила мені господиня квартири, яку знімаєм, щоб я не вивішувала на ніч попрану білизну, бо знову таки дитя спати не буде. Якби то від того залежало...От думаю собі коли то мені ті пеленки прати, якщо воду в нас включають з 7 по 10 в ранці і ввечір, а далі води не має, бо ж як вивішаю вечером, то в Даньки вмить зявиться бодрячок і не захоче спати...

ZyKlamenKa
12.12.2010, 18:17
Не вірю я у забобони і нікому не раджу.....Дурниці якісь..Як любить казати мій брат: я в забобони повірю тоді, коли мені чорний кіт з пустими відрами дорогу перейде))))

bora
12.12.2010, 19:38
Не знаю як ставитися до забобону НЕ називати дитину в честь вже померлої людини. Маю родичів які аж перейменовувалися у свідомому віці, бо так хворіли, що думали не виживуть... І ще випадки знаю.. завжди на забобони незважаю, а тут вже не знаю..

La esposa
12.12.2010, 19:48
Не знаю як ставитися до забобону НЕ називати дитину в честь вже померлої людини

о! буду знати новий забобон :)

навпаки, маю багато прикладів, коли внуків називали в честь дідів, і то так класно :girl_claping: наприклад, маю знайомого Платона - хто ще може подібним похвалитися?

сприймаю це як свого роду знак поваги то померлої, але вартої пам"яті людини.

Редвумен
12.12.2010, 19:51
Не знаю як ставитися до забобону НЕ називати дитину в честь вже померлої людини.
Хіба придумаєте зовсім нове ім"я... бо всі імена тоді будуть "в честь померлих".....

bora
12.12.2010, 20:01
Хіба придумаєте зовсім нове ім"я.
Я не мала себе на увазі.
Зрештою, не сприймаю і як спосіб вшанування назвати якось дитину, бо хтось ще так звався. Для мене це не є свідченням нічого. Я ж розумію, що родичу все одно, а дитина від того більше схожа на когось не стане. Інша річ і те що розумію - ім"я по церковному календарю (якщо не надто складне).
Кажу про родичів і знайомих, які перейменовуються ніби втікаючи від чогось. Оце цікаво. Хоча певно їх є менше, ніж тих, хто боїться повернутись за забутою річчю чи плюється від пустого відра)))

terezka
12.12.2010, 20:07
НЕ називати дитину в честь вже померлої людини
а якщо назвете в честь живої, а потім вона помре, то будете перезивати? то зовсім не мудро, в таке вірити

DivineVanGate
13.12.2010, 00:52
В забобони НЕ ВІРЮ, тому на мене ні коти, ні баби з відрами, ні сміття на ніч не діє.:girl_yes:
Але маю один дієвий забобон (чесно - стидно признатися). Коли щось не можу в хаті знайти, перевертаю склянку і говорю :"Побавився - віддай, будь ласка!" (типу до домовика звертаюся).
Ну закидайте мене, невіруючу в забобони, яйцями, але 100% діє!!!
Може тому що сама вірю, що річ знайдеться.
П.С. Просто, коли товчешся за документами чи ключами, то і в домовика почнеш допомоги просити

---------- Додано в 23:52 ---------- Попередній допис був написаний в 23:50 ----------

Допис від bora
НЕ називати дитину в честь вже померлої людини
У мене в родині кілька є людей, названих на честь трагічно загиблих людей, і все добре, дожили до глибокої старості

Liliyah Romanova
13.12.2010, 02:25
навпаки, маю багато прикладів, коли внуків називали в честь дідів, і то так класно наприклад, маю знайомого Платона - хто ще може подібним похвалитися?
Я теж знаю Платона. Але хвалитися не буду, бо вредний дуже. :girl_crazy:
Кажу про родичів і знайомих, які перейменовуються ніби втікаючи від чогось. Оце цікаво. Хоча певно їх є менше, ніж тих, хто боїться повернутись за забутою річчю чи плюється від пустого відра)))
У кожного свої мухи. Просто ігнорувати людські причуди.
П.С. Просто, коли товчешся за документами чи ключами, то і в домовика почнеш допомоги просити
Знайомі моляться до святого Антонія. Діє завжди й безвідмовно.
А закидати вас нема сенсу, бо ви й так на себе нечисту силу скликаєте. :connie_pull-pigtail

terezka
13.12.2010, 02:37
Знайомі моляться до святого Антонія. Діє завжди й безвідмовно
точно, у мене та молитва ще від прабабці в родині постійний помічник

Маруся-мама
13.12.2010, 03:15
Просто, коли товчешся за документами чи ключами, то і в домовика почнеш допомоги просити

Окрім молитви про яку Ліля вже згадала мені допомагає перестати панікувати. Ба, навіть лишитись пошуків і переключитись на щось інше. Коли заспокоюсь то все легше логічно думати і щераз без нервів перейти всі місця де ключі або папери можуть лежати.

vikad
16.12.2010, 12:48
ле маю один дієвий забобон (чесно - стидно признатися). Коли щось не можу в хаті знайти, перевертаю склянку і говорю :"Побавився - віддай, будь ласка!" (типу до домовика звертаюся).
Може тому що сама вірю, що річ знайдеться.
Мені допомагає заспокоїтися, сісти і подумати, де ще не шукала. Може склянка - лише привід подумати? Для чого кликати нечистого, якщо загубила сама, без його допомоги?

tasha
16.12.2010, 13:44
Знайомі моляться до святого Антонія.

Лілю, а можна текс тої молитви, бо я теж склянку перевертаю.

Zvizda
16.12.2010, 14:45
Я також кличу на допомогу св. Антонія. Молитви до нього я не знаю, тому завжди кажу так:" св. Антоній, допоможи мені знайти ту чи іншу річ !"

Liliyah Romanova
16.12.2010, 19:24
Лілю, а можна текс тої молитви, бо я теж склянку перевертаю.
Я не знаю тої молитви. Думаю, такого вистачить.
тому завжди кажу так:" св. Антоній, допоможи мені знайти ту чи іншу річ !"

Якщо я щось загублю, то роблю трохи інакше. Прошу в Бога свободи від тієї речі. :)

Маруся-мама
16.12.2010, 19:32
Я не знаю тої молитви

В мене є вдома текст тої молитви.

Donner
06.02.2011, 23:59
Не знаю, чи то забобони, чи обрядовість... Приходив до сестри священик з храму св. Івана Хрестителя на Сихові (УГКЦ) посвячувати квартиру. Сусідка попередила сестру, що має бути 4 батони. Вони забули купити, то священик прийшов і зразу запитав про батони. Мусіли бігти купувати, отець то поставили по кутах і провели обряд:)

Ще вупрос до мамаш. Гуляємо сихівським лісом, і майже кожна коляска з червоною стрічкою. Кажуть, від вроків. Хтів би знати: помагає?:)

agalinka
07.02.2011, 00:18
Я теж у забобони не вірю, а якщо щось стається, то щира молитва помагає краще всякого заговору, нитки і плювання.

Пупсик
07.02.2011, 00:31
Приходив до сестри священик з храму св. Івана Хрестителя на Сихові (УГКЦ) посвячувати квартиру. Сусідка попередила сестру, що має бути 4 батони. Вони забули купити, то священик прийшов і зразу запитав про батони. Мусіли бігти купувати, отець то поставили по кутах і провели обряд
Ми минулого тижня посвятили хату. Священник нічого про батони не казав. А для чого вони?

mrochkizm
07.02.2011, 01:02
Ми теж освячували і хату, і подвір"я, але за ніякими батонами чи іншим хлібом священник не питався:confused:
Коли щось не можу в хаті знайти, перевертаю склянку і говорю :"Побавився - віддай, будь ласка!" (типу до домовика звертаюся).
Діє, ще й як :girl_blush2::girl_blush2::girl_blush2: Я теж так роблю, правда, нічого не кажу, лише стакан чи горнятко перевертаю :girl_blush2:

Маруся-мама
07.02.2011, 06:54
Я вас прошу, люди добрі. З тим перевертанням шклянок. Я он загубила вдома айпод і перешукала все на світі, і чоловік на мене страшенно загнівався за те що не можу знайти. Я шукала сьогодні ціле рано як прийшла з церкви, шукаю і розмовляю з Богом і прошу, допоможи мені то знайти. І вже все перешукала і вже втратила надію будь що знайти, сіла обезсилена на крісло і кажу чоловікові - Все! Не можу я того ніде знайти! Він звичайно ж буркнув щось, а тоді я повертаю голову дивлюсь а в потаємній шухлядці коло комп’ютера щось світиться. ВОНО! Я безмежно була вдячна Богу, бо через ту малу штучку почались глупі непорозуміння і роздор.

Мій тато і мама мене нині так трошки шокували, бо обоє дуже побожні і у всьому бачать Божу руку - то їх Бог покарав, дуже часті їхні слова.
Але ми тут про забобони. Так ось сиджу я з ними в кімнаті і дивлюсь фільм, а моя малеча вмощується коло мого тата і засинає і я кажу на неї - йой, яке файнюче сонечко! І тут раптом мій тато і мама на мене накинулись і кажуть - Плюй раздва щоб не врікти! А я їм кажу, люди та ви що? А мама - а тобі що поплюти шкода? :girl_haha::girl_haha::girl_haha::girl_haha: :girl_crazy::girl_crazy: :girl_crazy:

solomka
08.02.2011, 18:11
Приходив до сестри священик з храму св. Івана Хрестителя на Сихові (УГКЦ) посвячувати квартиру. Сусідка попередила сестру, що має бути 4 батони. Вони забули купити, то священик прийшов і зразу запитав про батони. Мусіли бігти купувати, отець то поставили по кутах і провели обряд
До нас теж приходив священник з тієї ж церкви і ні про які батони не згадував, вперше про таке чую.

Katrine
09.02.2011, 02:08
майже кожна коляска з червоною стрічкою. Кажуть, від вроків. Хтів би знати: помагає?
дуже скептично сталюся до будь-яких забобонів, а оті червоні стрічки, більші за дитя, на колясках мене просто добивають:girl_mad:. ну скажіть, від чого може захистити та стрічка? ви ж похрестили дитину, тобто довірили її Богу, все, крапка. стрічки повністю суперечать релігії, вірі. хіба що люди то трактують як самозаспокоєння, стрічку зав'язав - можна йти гуляти. прикро те, що стрічку є розум зав'язати, а образок маленький важко в колясочці десь почепити...

Liliyah Romanova
09.02.2011, 20:53
Не так давно не могла знайти книжку переписів до хлібопічки. І знаю, що десь тицьнула, а шукаю півгодини - нема. То просто сказала тако: святий Антонію, я знаю, що десь то поклала, але поможи мені забудькуватій знайти, покажи, де я то тицьнула.
І дійсно помогло. Під самим носом. І я там дивилася, а не бачила.
І ніяких шклянок не треба, то вже не молитва, а чаклування.

vikad
15.02.2011, 11:52
Згідна з Katrine. Ця стрічка (та й інші забобони) лише віддаляє нас від Бога і наближає до різних демонських речей. Адже всякі вроки, то від них. Довіртесь Богові, а не стрічці, чашці, чи якимось іншим символам.

Oliusia
16.02.2011, 12:00
Вчора були на уродинах в чоловікової похресниці.Поки на кухні допомагали,то наслухалась такого: дитинці дома не можна міряти ріст на столі :girl_in_dreams::girl_nea:. питаю чому - не можна і все.
і ще один - був хлопчик 8,5 міс.,тільки починає за ручки ходити. та ж сама "перляща" мамочка каже - на велике свято треба первести дитинку через всю хату і вона почне ходити. а вчора ж було Стрітення,і ...тут почались "спрінтерські біга" з малим по хаті.
знов питаю,а я кщо не перевести,що буде?дитина перестане ходити?
посиділа,подивилась на то все,і ...так сумно мені стало,нема чим більше тим мамочкам зайнятись,і голову забивати.:girl_impossible:

vikad
21.02.2011, 11:18
М-да. Бідна дитина. Це ж буде садок, школа, ВУЗ чи ПТУ. А що найгірше - весілля!!! :girl_haha: Я собі тільки можу уявити, як ще ту дитину намучать з забобонами. Я як була вагітна - шила, вязала, різала, стриглася, коляску і ліжечко купила до родів - робила все, що "заборонено". Я не боялася, що зі мною щось станеться, бо я вірила в Бога. А забобони - це не від Бога. Дівчата! Всі ті забобони від нечистого. Не давайте йому володіти вами! Вірте в Бога, моліться, просіть захисту у нього - і все буде ок.

Іруня
21.02.2011, 12:09
То просто сказала тако: святий Антонію, я знаю, що десь то поклала, але поможи мені забудькуватій знайти, покажи, де я то тицьнула.
І я завжди, як щось загублю, то молюся до святого Антонія. І він мені кожен раз допомагає! Це мене мама так навчила.

crissola
27.02.2011, 21:15
Вчора святкували день народження нашої бабулі....до чого я - не раз кажуть за столом (принаймі коли "бальовиско" закінчується) випити до дна, бо здоров'я не буде ..НЕ можу зрозуміти це забобон чи просто гарна манера за столом - не злишати пустими бокли?

Orman
27.02.2011, 21:19
НЕ можу зрозуміти це забобон чи просто гарна манера за столом - не злишати пустими бокли?

до гарних манер це не має жодного відношення. До забобонів, напевно, теж. Рагулізм чи що?

zaderyshka
27.02.2011, 22:40
ипити до дна, бо здоров'я не буде ..НЕ можу зрозуміти це забобон чи просто гарна манера за столом - не злишати пустими бокли
еееее...а взагалі пити за здоров'я, це типу стьоб такий? Хтось колись ляпнув, то так і повелось. А ще кажуть, що "сльози" не лишають, бо щастя небуде. Ще одна перлина народної алко-творчості.

terezka
27.02.2011, 23:34
випити до дна, бо здоров'я не буде
цікавий забобон, і дуже сильно впливає на появу хворої печінки чи підшлункової.
значить не вірний забобон:))) бо працює навпаки:)

Road
28.02.2011, 20:28
Не знаю, чи хтось писав, але навіть якщо людина не вірить в забобони, то в неї всеодно є якісь власні. Ці "забобони", які склалися за певних обставин і які вона старається не порушувати, є в кожного і декоди вони бувають дуже кумедними... :girl_haha:

Liliyah Romanova
28.02.2011, 21:37
до гарних манер це не має жодного відношення. До забобонів, напевно, теж. Рагулізм чи що?
До забобонів має. То, кажуть, що сльози господарям лишають.

Orman
28.02.2011, 21:56
До забобонів має. То, кажуть, що сльози господарям лишають.

кожен день щось нове взнаЮ :girl_haha:

Liliyah Romanova
28.02.2011, 22:32
кожен день щось нове взнаЮ
А про мак і сіль свячені в кишеню чула?

Orman
28.02.2011, 22:39

нєєє

йой яка я темна в забобонах. Учитися і плакати ... :)

mrochkizm
28.02.2011, 22:44
А для чого таке роблять???:girl_blush2:

napoleona
28.02.2011, 22:47

mrochkizm
28.02.2011, 22:56
щоб не вкусила гадюка треба туди засипати трохи солі
В такому випадку варіант з кишенею виглядає краще - от виповзає з кущів гадюка, а ви їй тою сіллю - та й помежи очі :girl_haha:

Liliyah Romanova
28.02.2011, 23:16
А для чого таке роблять???
Типу як оберіг у дорогу.

Ljolik
28.02.2011, 23:21
А ще на екзаменах свячений мак сильно помічний :girl_yes2:, треба як заходиш на екзамен трохи сипнути екзаменатору межи очі на підлогу і щось спеціальне сказати .

Маруся-мама
28.02.2011, 23:34
щось спеціальне сказати

а як не то скажеш то що - Шеф, всьо пропало!?

Ljolik
28.02.2011, 23:46
а як не то скажеш то що - Шеф, всьо пропало!?
ну якщо студент не в стані навіть тих пару слів запам"ятати чи сказати, то напевне так:girl_haha:, не на рівному ж місті забобони виникають:girl_yes2:

zaderyshka
01.03.2011, 00:06
а як спеціальний оберіг ніхто не прообував на іспит носити конспект і як примовляння теми з нього розказувати викладачу, кажуть дуже помічне.

Ljolik
01.03.2011, 01:01
кажуть дуже помічне
Але банальне , ніякого азарту, цікавіше покричати з вікна "Халява прийди", покласти на ніч підручник чи конспект під подушку, не дай Бог помити голову перед екзаменом (вимиється ж все :girl_haha:), посипати свяченим маком, зайняти в аудиторії місце, на якому вже хтось успішно склав іспит і т.п.

zaderyshka
01.03.2011, 01:19
ніякого азарту, цікавіше покричати з вікна "Халява прийди", покласти на ніч підручник чи конспект під подушку, не дай Бог помити голову перед екзаменом
був в мене один знайомий який дісно не стригся і не брився до кінця сесії, на останній іспит такий собі Будулай приходив:girl_haha:

Holly
15.04.2011, 11:35
От мені цікаво, чому забобони перестають діяти після року???
В мене в районі жіночка з малим гуляє. У малого на двох ручках по червоній нитці, на синьому візку величезний червоний бант. Та мамочка тішилась, що нарешті малому скоро рік, бо не пасує той червоний бант до синього візка:girl_crazy:
Ну і окремий пер-забобон про воду, в якій купалась дитина. Не можна зливати воду після купання дитини ввечері. Вони воду залишають у ванні на цілу ніч. Ну і жалілась, що днями з чоловіком через це посварилась. Бо чоловік затримався на роботі, а дитину треба було мити і вкладати спати. А вони ж малого в останню чергу купають, щоб воду не зливати:suicide:

хельга
15.04.2011, 11:59
Ну і окремий пер-забобон про воду, в якій купалась дитина. Не можна зливати воду після купання дитини ввечері. Вони воду залишають у ванні на цілу ніч. Ну і жалілась, що днями з чоловіком через це посварилась. Бо чоловік затримався на роботі, а дитину треба було мити і вкладати спати. А вони ж малого в останню чергу купають, щоб воду не зливати
Ну то мені так свекруха забороняла виливати воду, але тільки до хрещення малого. І навіть в день хрещення, ввечері каже не виливати на всяк випадок. А виливати не можна, бо в тій калюжі чорти заведуться. А те що вода виливається в каналізацію, а не, як раніше, на вулицю і калюжі нема, недіє. Я навіть сперечатись намагалась, але потім зрозуміла, що краще кілька днів потерпіти.

А нещожавно сказала свекрусі, яка є віруючою людиною, що вірити в забобони то гріх. Побачим як то на неї подіє.

Іриска
15.04.2011, 16:21
що вірити в забобони то гріх я от такі слова собі певно запам"ятала на все життя))) як була ще в школі, до нас приходив священник і проводив цілу лекцію для всіх про забобони, він стільки раз наголосив, що вірити у ту всю "дурь" то великий гріх, і стається щось лише через нашу віру в те, що має статись!!! вміли б ми так вірити в щось позитивне і правильне, як віримо у забобони!

tegusigalpa
19.04.2011, 21:01
Мене вчора дістали із забобоном на рахунок відлучення від грудей:
не можна в піст, не можна (а це мене просто вбило:suicide:) відлучати НА ГОЛІ ДЕРЕВА!!!Треба дочекатися,коли з"являться плоди.
А те що важко відлучати,коли гарячо це нікого не хвилює. Головне,щоб дерева НЕ ГОЛІ.
І це говорять люди релігійніші ніж я,які щонеділі(може й частіше) ходять до церкви і погодині моляться!!! І ніякі аргументи на них не діють!!!
А ще таке: не можна купати дитину в неділю і в той день,коли народилася
Ну та! Я свою дитину в суботу-неділю мити не буду
На святий вечір не їдять виделками!!!А ложками.Добре,що не руками!
Перед хрестинами дитину треба пооблизувати і поспльовувати!!!:eek:
І ще багато забобон на кожен день,які я не знаю і СЛАВА БОГУ.

Holly
19.04.2011, 21:46
свекрухаНу то свекруха, старша жіночка.
А то мені такі бздури зовсім молода мама казала

Ljolik
19.04.2011, 21:53
Мене вчора дістали із забобоном на рахунок відлучення від грудей

А ще не можна "до пустої груді прикладати, бо дитина пуста буде".

tegusigalpa
19.04.2011, 22:52
І не можна прикладати до грудей,після того як відлучила(для чого???),бо буде зурочлива!
А ще знаю цікаві:
вагітна жінка до 6 місяців повинна носити з собою ніж.:lol: Від нечистого.
не можна вагітній красти!!!
не можна бити дитину ганчіркою(а будь-чим іншим можна?)

zaderyshka
19.04.2011, 23:34
е можна бити дитину ганчіркою
а я чула, що треба дитині якраз тою шматиною, якою посуд миєте витирати лице дитині, тоді красива буде.а потім питання звідки в дитини прищі і висипка???
Для тих хто вчиться - коли летять ворони треба присідати, щоб тебе не помітили, бо то двійки летять))))

Незабудка
20.04.2011, 00:42
не можна вагітній красти!!!

Для тих хто вчиться - коли летять ворони треба присідати, щоб тебе не помітили, бо то двійки летять))))
Дівчата, де то ви таке знаходите? :rofl:
Якби хтось видав книгу "Антологія українських забобонів", я б не задумуючись купила. :girl_crazy:

zaderyshka
20.04.2011, 00:57
де то ви таке знаходите
місця тре знати))) то з буремного дитинства))) між іншим в класі 3, ми з коліжанками дійсно присідали)))
хтось видав книгу "Антологія українських забобонів", я б не задумуючись купила
сама б купила)))
І так! Нові перли , тепер весільні:
Перед вінчанням наречена має трохи поплакати. Краще, якщо ті сльози будуть від наставних слів батьків, а не через якісь проблеми. Ага, да шшас. А макіяж за 400 грн???
Надягаючи обручку, впустити її - бути зраді. Вже,розбіглись...а хвилювання руки, колінки трясуться...тут і не таке впустиш))

Після весілля сукню не можна продавати, бо "продаси" своє щастя. Охохохохо...пилозбірник і спальний район для молі на дооовгі роки гарантовано!
Щоб не відвели коханого, наречена не повинна дозволяти подрузі ставати попереду себе перед дзеркалом. Без коментів...
Якщо молодий вступив у калюжу перед будинком молодої - жити їй з п'яницею. А як дощ? Дружби на руки взяли і понееееслии!!
Після того, як наречена відправилася з дому на вінчання чи реєстрацію, потрібно помити в домі підлогу, щоб молодій було легше увійти до будинку чоловіка. Краще це зробити її матері.От прям уявляю, як свекруха любовно тре підлогу, поки гості п'янствують)))
Для попередження можливого чарівництва під час проходження до вінця мати нареченої або інша близька родичка кладе до кишені молодої голівку часнику. Добре хоч не їсти її...
Після виходу з церкви потрібно якнайдовше мовчати. Хто перший заговорить - той і буде довіку підкорюватись своїй половинці. Принципово мовчатиму до першої шлюбної ночі...тоді то він тоочно заговорить))))хехехе
Пiд час застiлля молодята мають не обпиратися спиною на сидiння, а сидiти прямо, щоб на них не звалювалися сiмейнi негаразди. Коментувати навіть не буду)))

Незабудка
20.04.2011, 01:53
Після весілля сукню не можна продавати, бо "продаси" своє щастя.
Ой, а якщо сукню беруть на прокат, то то взагалі тяжко.. Щастя ж бо беруть на прокат. А потім одразу віддають.

Тихо-тихо! Любителі забобонів, останні мої слова не записуйте. То не забобон, то я сама щойно придумала. :girl_crazy:

Хоча, усі забобони саме так і придумуються. Тішить, що наші люди з гумором. Бо багато забобон надзвичайно кумедні, і серйозно їх сприймати аж ніяк не можливо. Та ні, вони усі без винятку кумедні, якщо подумати тверезо і логічно.
Ну от яким чином чорна киця може принести нещастя? Я з такою тварюкою вже майже 2 роки живу. Вона мені дорогу перебігає мільйон разів на день. А я щаслива. Всім забобонам на зло.

Мар'яся
20.04.2011, 02:23
а я чула, що треба дитині якраз тою шматиною, якою посуд миєте витирати лице дитині, тоді красива буде.

Для закріплення результату на шмату налити Фейрі. Ну чи Емвею. Ну в крайньому випадку соди насипати:girl_crazy:

Liliyah Romanova
20.04.2011, 05:34
Хоча, усі забобони саме так і придумуються.
Не всі. Насправді не завжди все так просто.

Надя К.
20.04.2011, 09:59
А мені взагалі вчора перли видали, що їдучи в пологовий треба штовхнути стіл, помолитися до Богородиці і поцілувати поріг. Помолитися я розумію, але поріг цілувати - це вже в ніякі рамки не входить. А ще треба зняти обручку, сережки і ланцюжок, щоб не було замкнутого кола, бо родити буде важко.
Перший раз їхала в пологовий з обручкою, ланцюжком і в сережках і нормально родила. Наші люди як щось придумають, то аж дурно стає...

zaderyshka
20.04.2011, 13:27
Для спрощення процедури дотримання забобонів, пропоную відразу виписувати їх в список перед важливою подією. Їдете на весілля, на пологи - список з собою. І взагалі консультанти з ГВ є, а чому нема консультантів з забобонів
їдучи в пологовий треба штовхнути стіл, помолитися до Богородиці і поцілувати поріг
стільки мамусь про таке забули...ай-ай-ай:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

mrochkizm
20.04.2011, 13:33
zaderyshka, підхопіть ідею Незабудки і укладайте енциклопедію :girl_crazy: я так насміялася, справді, багацько кумедних забобон знаєте!!!
Про ганчірку, ворони і калюжу....під столом :lol::lol::lol:

Я ще чула, що незаміжня жінка не може бути хресною мамою для дівчинки - бо тоді ця дівчинка заміж не вийде або буде нещаслива в шлюбі :) Думаю, що це забобон, навряд чи церква так постановила.

zaderyshka
20.04.2011, 13:49
Ще один гон про випікання пасочок - нів я кому разу не можна сідати і сміятись поки печеться паска, а найкраще взагалі не розмовляти. Бо капці, паска почує (?!) і впаде, бо до неї не ставляться з повагою.
В таке не вірю, бо печу паску сама і балакаю, і навіть часом хихикну...а от паска буде дійсно паскудна якщо її без любові і бажання робити.

Vittoriya
20.04.2011, 13:55
Після весілля сукню не можна продавати, бо "продаси" своє щастя.
Охохохохо...пилозбірник і спальний район для молі на дооовгі роки гарантовано!
ну вже не треба так :) Я також в забобони не вірю, але сукню свою не продавала, хочу мати її як спогад про весілля. Головне її правильно зберігати ;)

zaderyshka
20.04.2011, 14:02
вже не треба так
а я теж свою продавати не хочу))) я це до того, хто саме таким принципом і керується)))

Heureuse
20.04.2011, 14:43
нів я кому разу не можна сідати і сміятись поки печеться паска, а найкраще взагалі не розмовляти
про сміх і мовчання, канєшно, перл!:girl_crazy:
а щодо того, що не можна сідати, то в нас в родині це вважається не забобоном, а традицією, на рівні з тим що господиня має бути чисто вдягненою та в хорошому настрої! не знаю, звідки це походить, але, думаю, що це такий своєрідний вияв поваги до святого хлібчика!

Liliyah Romanova
20.04.2011, 20:03
ще треба зняти обручку, сережки і ланцюжок, щоб не було замкнутого кола, бо родити буде важко.
Тут це все радять знімати зовсім з інших причин. Тобто знімати треба, але забобон замість пояснити нащо - залякує. Мені на операцію те саме казали робити. Правда, зі мною простіше, бо я ніц такого не ношу.
Я ще чула, що незаміжня жінка не може бути хресною мамою для дівчинки - бо тоді ця дівчинка заміж не вийде або буде нещаслива в шлюбі Думаю, що це забобон, навряд чи церква так постановила.
Забобон. І до речі, цей забобон, як і багато інших, показує, наскільки страх перед незнаним керував і далі керує людьми. Аби попередити те, чого бояться, шукають способів попередження в теперішньому, навіть якщо ті способи дуже смішні й не допоможуть, людина чується, що "хоч щось" зробила.

Ще один гон про випікання пасочок - нів я кому разу не можна сідати і сміятись поки печеться паска, а найкраще взагалі не розмовляти. Бо капці, паска почує (?!) і впаде, бо до неї не ставляться з повагою.
То теж страх. Особливо, якщо печуть за старовинним переписом, де дається 40 (!!!) жовтків. Отоді дійсно будеш дмухати на зимне, аби вона не впала. Правда, як виявила моя мама одного року, причиною падіння паски є геть не порушення тиші. Нам бабуся тоді теж забороняла будь-що робити, особливо нічим стукати не можна було. Єдине, що нам не казали, що "паска почує", тільки що "паска впаде".
це такий своєрідний вияв поваги до святого хлібчика
А де сказано, що паска - то святий хлібчик? Це традиційний хлібчик радше. Он Церква ось так пояснює його "природу":
“Паска – ангельський хліб, яким став для нас Ісус Христос, символ воскресіння. Це хліб вічного життя, який зійшов з неба, нагодувавши людей духовною поживою”.

Viktorina
20.04.2011, 20:35
чисто вдягненою та в хорошому настрої!
Не тільки пекти паску треба в гарному настрої і чистому одязі, але й готувати взагалі будь-яку їжу.:girl_yes: А щодо забобонів, то ставлюся до них, як до казочків, і хоч вірте , а хоч ні , але все завжди робила навпаки і ніколи непомічала того , про що йшлося , що має щось там статися...:girl_smile: Просто коли одна людина думає про такі речі, а друга їх сприймає, то напевно воно матерелізується. Все , що з нами відбувається в житті, має відбутися,головне жити і не гнівити Бога.

Heureuse
21.04.2011, 09:28
де сказано, що паска - то святий хлібчик
може я не правильно висловилась- ніде не сказано. я мала на увазі, що це ми потім його освячуємо і він є одним з найголовніших символів свята Воскресіння!
проте, я не наполягаю, бо справді не знаю звідки походить такий звичай:girl_smile:

martinkadp
24.04.2011, 17:23
мати нареченої або інша близька родичка кладе до кишені молодої голівку часнику
а де то в молодої кишеня?! *замислилась* :)

Donner
29.04.2011, 12:43
Ше така рекомендація для мам: би-сте до хрещення дитьо на вулицю не виносили, бо вречут! І знайте таке, як винесли на вулицю нехрещене дитя, а воно вночі плаче - то вроки. А як тримали в хаті, а воно все одно вночі плаче - то просто кольки:)

хельга
29.04.2011, 12:48
а воно все одно вночі плаче - то просто кольки

Ага... канешна.... поняття кольки не розглядається, коли дітьо плаче - врекли... сусіди через стінку.

---------- Додано в 11:48 ---------- Попередній допис був написаний в 11:46 ----------

би-сте до хрещення дитьо на вулицю не виносили,
А я собі якось переплутала і записалась на хрещення не після народження малого, а після виписки з пологового, то ше більше тижня мене не пускали на вулицю. Свекруха в мене дуже забобонна, а я після пологів сил не мала сперечатись.

tsyganka
16.05.2011, 15:55
Недавно коліжанка сказала, що не буде садити город, бо в неї місячні, що тоді не можна нічого садити - не виросте. :girl_impossible:
Я в такий час садила і тепер маю нагоду перевірити, поки що не посходило....??? Ще не можна йти до причастя з "ділами", дехто навіть до церкви не йде. Короче жінка у "ці" дні ні до чого не придатна.:girl_crazy:

Liliyah Romanova
16.05.2011, 18:13
Ще не можна йти до причастя з "ділами", дехто навіть до церкви не йде. Короче жінка у "ці" дні ні до чого не придатна.
Це не забобони. У деяких Церквах є таке правило. Правда, до церкви можна, до Причастя - ні.

Маруся-мама
16.05.2011, 18:21
Доречі американці це дуже забобонна нація, і мені мій син якось почав розказувати що не можна робити, типу парасолі в хаті відкривати, там ще щось бо чорна кітка перебігла дорогу... і я йому нагадала що то все ВЕЛИКИЙ ГРІХ проти Першої Заповіді, бо ми віримо в Бога а не в якісь речі придумані людьми.
Більше проблем з забобонами в нас нема! Ще б бабців з цьотками тому навчити, а то вони все видають як - традиція! :girl_crazy:

nalia
16.05.2011, 18:25
Ядо причастя з "ділами",
Я також чула,що не можна йти до сповіді,так завжди наголошувала моя покійна бабуся,і не казала.що це забобон,а більш як "правило"якого я завжди дотримуюся і багато моїх знайомих

Liliyah Romanova
16.05.2011, 18:52
Я також чула,що не можна йти до сповіді,так завжди наголошувала моя покійна бабуся,і не казала.що це забобон,а більш як "правило"якого я завжди дотримуюся і багато моїх знайомих
Дівчата, вам у цю тему (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41147) з такими розмовами.
Це правило для вірних Православної Церкви. У Католицькій Церкві та в Східних Католицьких такого правила нема.

хельга
31.05.2011, 11:50
Аж страшно з того
Їсти насіння соняшника не варто, бо у дитини розвинеться хвороба Дауна.
Коли дитятко позіхає треба тричі полювати на нього, щоб спав добре.
Малюк спить погано вночі – перевір чи не світить на нього Місяць, бо він, виявляється, краде сон.
Відвідали родичі чи знайомі дитину – похрести йому лоба лівою рукою.
Аби хто не врік – причепи на красиву шапочку ржаву шпильку.
Покупавши малюка, плюнь у воду і скажи «Топись лихий у воді, а за нами не ходи».
До дзеркала дитину котра ще не розмовляє на піднось, бо німою буде.
Лівою груддю годуй менше, аби лівшею не був.
Памперси не одягай, бо клишоногим буде.
Бачити малюка не хрещеним – зась навіть для рідних, бо можуть злим духом наділити.
Купати хлопчиків в повний місяць не можна, бо втратять чоловічу силу.
Стригти дитину не можна поки один рік не виповниться.
Йтиме до школи – дай з’їсти його сухий пупок, аби розумним був.

Бурулька
31.05.2011, 11:54
Лівою груддю годуй менше, аби лівшею не був
Інший варіант - вперше годувати треба правою груддю, щоб дитина потім все правою рукою робила.

zaderyshka
31.05.2011, 13:05
страшно з того
капціііііі... то ж просто маразм. Невже хтось цього дісно дотримувався чи дотримується? Кошшшмаррр.
Йтиме до школи – дай з’їсти його сухий пупок, аби розумним був
шо-шо з'їсти???? шо за пупок, який пупок??? :khomyak::khomyak::khomyak::khomyak:

Orman
31.05.2011, 16:30
шо за пупок, який пупок???

свій, засушенй і збережений якраз для цієї мети :).

AilataN
31.05.2011, 16:49
не тільки в нас є забобони і рекомендації для вагітних, з аюрведи : що неможна робити вагітній жінці
спать на земле, под одиноко стоящим деревом, в лесу, ходить на кладбище, посещать тюрьмы и места казни, плавать, купаться в реках, прудах и других открытых водоемах (кроме моря или океана), долго находиться на солнце, ветру, под снегопадом, заниматься тяжелой физической работой, долго голодать или переедать, совершать резкие телодвижения, танцевать, громко разговаривать, кричать и петь, слушать ругань или другие неприятные звуки, громкую музыку, спать, свернувшись калачиком или только на спине, смотреть в глубокие колодцы, смотреть на заходящее солнце или на солнечное или лунное затменье, гулять в грозу, бурю или снегопад, путешествовать пешком или на вьючных животных, ездить на телеге (машине) без рессор или с жесткими сидениями, прыгать, волноваться, спорить, нервничать, плакать, играть в азартные игры, употреблять алкоголь, наркотики, курить, смотреть на нечистоты, на акты насилия и вандализма, на убийство людей и животных.
Дещо дуже навіть правильно.

Liliyah Romanova
31.05.2011, 17:22
не тільки в нас є забобони і рекомендації для вагітних, з аюрведи : що неможна робити вагітній жінці
Ну, рекомендації, то не забобони. Сковорода теж поради для вагітних писав.

Monopoliya
31.05.2011, 21:01
свій, засушенй і збережений
Мамочки! перший раз таке чую, аж струсило!!! а щодо правші чи лівші - хіба в дитини ще не в утробі мами це закладається, коли він на 10-12 тиждень пальчик смоктати почне?
а решту забобон щодо дітей - щиро посміялась.
я в забабони перестала вірити зовсім після того, як кілька разів забула про чорного кота, який перебігав дорогу, шпильку,щоб не наврочив хто - і якось як не звертаєш на таке увагу, воно відразу забувається і, відповідно, не збувається...

Пупсик
31.05.2011, 21:36
а щодо правші чи лівші - хіба в дитини ще не в утробі мами це закладається, коли він на 10-12 тиждень пальчик смоктати почне?
а щодо правші чи лівші - в дитини це закладається генетично!

Monopoliya
31.05.2011, 22:35
це закладається генетично
так я, власне, приблизно те ж і мала на увазі. зовсім не від годування це залежить...

Kalina
31.05.2011, 23:37
свій, засушенй
чула що його треба розмотати з тих ниток, щоб в школі добре вчилася... Але щоб їсти, то:girl_cray::girl_crazy::khomyak::khomyak::cesore d::bad::ireful:

zaderyshka
31.05.2011, 23:44
що його треба розмотати з тих ниток
дівчата, поясніть мені глупій, про який пупок йдеться. Шось я не вшарюю. То якийсь "пупок", що від пологій зберігається? чи шо?

solomka
31.05.2011, 23:55
поясніть мені глупій, про який пупок йдеться.
коли дитині перев'язують пуповину, то приблизно через 2-3 дні присохший пупок відпадає, то мається на увазі якраз цей кусочок, який відпав.

чула що його треба розмотати з тих ниток, щоб в школі добре вчилася
цей забобон я теж чула, але своїй дитині перед школою не давала розмотувати.

zaderyshka
01.06.2011, 00:06
приблизно через 2-3 дні присохший пупок відпадає, то мається на увазі якраз цей кусочок, який відпав
і то по забобонах їсти тре? о йой...шшас стошніт

olerusya
01.06.2011, 00:21
про дітей і вроки(додам що я абсолютно в це не вірю):
я сьогодні :khomyak:, бо давно вже такого брєду не чула(сподіваюсь його авторка не зареєстрована на ДП, а як та - то вибач, не можу не розповісти):
гуляємо, дівчинка віку моєї доці з червоною стрічкою на руці, питаю по приколу маму:"і шо, помагає?" Та каже що так, вже надоїло їй ті вроки знімати... я кажу:"а шо ти так часто то робиш", вона відповідає що після кожної прогулянки! що не має права з дитиною на двір вийти, відразу вречуть! А як її свекруха приходить то просто капець, мала така стає неспокійна(до речі, вона з народження така), а свекруха й каже;" Наталю(імя змінено), я знаю що я врікаю, ти просто як я піду злий віск і все..." і так кожного разу... бабку додому викликали, сказала що дійсно, в малої слабка дуже аура!
чесно, ми коліжанками не є, так інколи гуляємо на одному майданчику, але я мала їх за нормальних людей... тепер сильно засумнівалась в їхньому здоровому глузді! Додам що дитина в них дуууже активна, напориста, трохи забіяка і нікого не боїться, а винні в тому всьому ті люди що врікають...:scratch_one-s_head:

zaderyshka
01.06.2011, 00:25
я знаю що я врікаю, ти просто як я піду злий віск і все
гм...а як то взнати? на дзеркало подивитись чи не трісне чи шо? :girl_haha:

Бурулька
01.06.2011, 00:26
бабку додому викликали, сказала що дійсно, в малої слабка дуже аура
тепер бабки ще й в аурах шарять? :girl_impossible:
я мала їх за нормальних людей
Просто в людей є невиліковне бажання зробити винними вроки, чорну кішку, порожнє відро, замість того, щоб шукати справжню причину і долати проблему.

olerusya
01.06.2011, 10:16
а як то взнати? на дзеркало подивитись чи не трісне чи шо
а так як в мене карі очі і темне волосся, то я тепер стараюсь триматись від них подалі, мало що їм в голову збреде, ше будуть бабку проти мене викликати!:girl_crazy:а взагалі тяжко - в нас десь половина майданчика таких забобонщиків, і всі молоді мамусі - звідки вони того понабиралися...?

Sapiha
01.06.2011, 12:19
і всі молоді мамусі - звідки вони того понабиралися...?
Та напевно від своїх матусь , бабусь і т.д. Вчора пішла з малим на базар за яблуками то бабуська яка їх продавала каже "..... прийдеш додому помий дитину мочею , бо така файна шо точно хтось вріче.....:khomyak:". Маю досить бурну фантазію тому всю дорогу уявляла як то буду після кожного виходу на вулицю вмивати дитину чудо бальзамом від врікань :eek:.

mrochkizm
01.06.2011, 12:31
і всі молоді мамусі - звідки вони того понабиралися...?
Мене це також дуже цікавить!!!!
А ще чула забобон, що коли тебе покликали на хрестини гостею, а у тебе критичні дні, то обов"язково потрібно підійти до когось з гостей і повідомити на вушко цей факт :girl_phone1: - інакше дитині, яку хрестять, щастя в житті не буде!!! :girl_nea:

Siania
01.06.2011, 12:42
А мені цікаво, хто це придумує:girl_flag_of_truce:

solomka
01.06.2011, 12:46
всі молоді мамусі
та то не тільки молоді матусі. Моя співробітниця (28-річна незаміжня дівчина) дуууууже вірить у вроки. Як тільки їй щось погано (нудить, голова болить), то вона відразу знімає вроки: кидає у воду спалені сірники і каже, що дійсно її врекли, бо сірники не плавали зверху, а падали вертикально на дно.

mrochkizm
01.06.2011, 12:49
бо сірники не плавали зверху, а падали вертикально на дно.
А якщо падатимуть на дно горизонтально? :girl_tender:
Ой, тему про забобони давно треба в тему "Хіхоньки" перейменовувати :)))

AilataN
01.06.2011, 13:34
Сама страшна прикмета: якщо вам дорогу перебіжить чорний кiт з пустим відром в лапах і тим відром хрясь по дзеркалу! Як таке побачите, дівчата, то капці, ніяка сеча з сірниками не допоже. (хіба нарколог))

---------- Додано в 12:34 ---------- Попередній допис був написаний в 12:27 ----------

З чорними котами теж не все так просто. Якщо ви жінка, а кіт вам перебігає дорогу зліва направо, то на фарт, бо біг "за пазуху", а якщо ви чоловік- то навпаки, з права наліво "за пазуху" .
Якось так.
:D

mrochkizm
01.06.2011, 13:39
Якщо ви жінка, а кіт вам перебігає дорогу зліва направо, то на фарт, бо біг "за пазуху", а якщо ви чоловік- то навпаки, з права наліво "за пазуху" .
Йой, а якщо кіт біжить зигзагами? :girl_haha::girl_haha::girl_haha:

bora
01.06.2011, 13:42
Чула історію, - в жінки яка хрестила були критичні дні, і вона про то нікому не сказала і тепер в тої дитини прищі по личку. ))))
Я якось в очі прямо сказати не можу людям, так натяками, а тут дозволю собі сказати - дорогі батьки, якщо ви в таке вірите, то ходіть не до церкви а до якоїсь секти, ворожок і т.п.. Бо оце хрестити дітей, ходити до церкви і паралельно городити якісь дурості, яких в Біблії ви ніколи не знайдете - має бути щонайменше соромно.
Я вже аналізувати такі речі зі здоровим глуздом навіть не прошу.) І лікуватись паленими сірниками від хворіб я думаю рано чи пізно стане небезпечно.
Все життя - повертаюсь додому як щось забула, переходжу дорогу після чорних котів, передаю через поріг якісь речі і т.д. Всіх забобонів і язичницьких легенд ще певно не почула. Не можу сказати, що я найнещасливіша, найнеуспішніша людина в світі:) Тому не забивайте собі і дітям голову оповідками, які відвертають нас від справжніх людських та божих законів і принципів.

Amrita
01.06.2011, 13:52
Все життя - повертаюсь додому як щось забула
Аналогічно (навіть сьогодні перед роботою), і , слава Богу, нічого !:girl_wink:
" По вірі вашій буде вам..."

natka75
01.06.2011, 13:52
то бабуська яка їх продавала каже "..... прийдеш додому помий дитину мочею , бо така файна шо точно хтось вріче.....".

я би спитала ту бабцю : чи Ви до церкви ходите? і чи робили Ви таке своїм діткам, і чи помагало відразу... чи за якийсь час?:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

AilataN
01.06.2011, 14:07
всьо в мірє дєрьмо, кромє урінотерапії :D

olerusya
01.06.2011, 16:04
якщо ви в таке вірите, то ходіть не до церкви а до якоїсь секти, ворожок і т.п.. Бо оце хрестити дітей, ходити до церкви і паралельно городити якісь дурості, яких в Біблії ви ніколи не знайдете - має бути щонайменше соромно
дуже мудро сказано, але, на жаль, людям які в це вірять абсолютно нереально щось доказати, хоч багато з них дійсно побожні... віра в забобони в наших людей таке враження що є сильнішою ніж віра в Бога.

zaderyshka
01.06.2011, 17:25
Помітила я досить парадоксальну річ. Часто бабульки, які ходять до церкви і наче набожні такі, чомусь найбільше в забобони і вірять. Щоправда їх поведінка в церкві теж досить дивна - як то можна молитись і вертіти головою на віс боки хто в чім прийшов і як поклонився)))))
Стосовно забобонів згадала прикол - мою сестричку малою, рочки два-три, в село завезли, то з мамою йде, а бабуськи на лавочках так і приказують: "А тфу-тфу-тфу на тебе". Сестра не зрозуміла, чого бабуськи плюються, як дітиска в садочку, і собі почала відпльовуватись))) Бабуськи були в шоці))))

mrochkizm
01.06.2011, 18:56
Сестра не зрозуміла, чого бабуськи плюються, як дітиска в садочку, і собі почала відпльовуватись))) Бабуськи були в шоці))))
Ще навчити малу, аби їм казала: "А то щоб вас не вректи!" :girl_crazy::girl_crazy:

ITUSYK
06.06.2011, 13:44
Не вірю в ніякі забобони,це гріх!:girl_mad:

Sapiha
07.06.2011, 12:15
Чула історію, - в жінки яка хрестила були критичні дні, і вона про то нікому не сказала і тепер в тої дитини прищі по личку. ))))
Я також мала хрестити дитину, але зранку почалися місячні і матуся забракувала мою кандидатуру мутивуючи це тим що хоче щоб в її дитинки було чисте личко ;) бо вона в неї така гарненька не перечу дитина дуже гарна. Ну взяли вони в останній момент іншу куму а тепер ця кума вже 4 рік до дитини не навідується і не згадує. А недавно дізналася, що матуся всім розповідає нібито я хрещена її дитини. І до чого той весь каламбур? :8:

zaderyshka
07.06.2011, 21:21
до чого той весь каламбур
ну бо в дитини личко чисте:girl_haha:
цікаво, а на підліткові прищі теж вливає чи мала моя хресна місячні в той час чи ні?:girl_haha:

Sapiha
08.06.2011, 11:13
цікаво, а на підліткові прищі теж вливає чи мала моя хресна місячні в той час чи ні?
ага, як би впливало то виходило б що більша половина жінок приховали цю таємницю під час хрестин :girl_haha:

Liliyah Romanova
08.06.2011, 16:17
цікаво, а на підліткові прищі теж вливає чи мала моя хресна місячні в той час чи ні?
А ви прочитайте оцей допис (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1007773&postcount=108) і дізнаєтеся. :girl_crazy:

mrochkizm
08.06.2011, 16:20
Не пам"ятаю, чи писала тут - але чула ще, що жінка під час КД не може тримати фану в церкві:) і тим більше не може бути за дружку:)

Sapiha
09.06.2011, 12:21
А ви прочитайте оцей допис і дізнаєтеся.
Знаю дієвий спосіб позбутися плямки на тілі..... потрібно щоб хресна постійно перебувала в стані виношування дитини а потім вигодовування. Немає місячних немає проблем :girl_haha:

Мамусічка
09.06.2011, 17:16
Не вірю в забобони - бо вони мені смішні. Чесно. Оце щось передають мені і на поріг скачуть, бо я ж не переступаю. І кажу - ну чого Ви на той поріг стрибаєте? Мені кажуть - та щоб, не сварилися. Кажу - та то неправда, не вірте в це! Наші стосунки не можуть залежати від порогу. Станете на нього чи ні. По вірі вашій дається нам. Я не вірю у все це і порушувала ті забобони - все в мене добре. А Ви там побачили, що кішка чорна перебігла дорогу. Все - чекай біди. Самі себе програмуєте. А за день все одно щось неприємне та й станеться. І будете думати - ото ж кішка дорогу перебігла чорна... Ото воно так і сталося. І люди зі мною або погоджуютья, але роблять так само, або не погоджуються, кажучи, що то не ми придумали і не нам відміняти. А кому - невідомо. А ще оці стовпи собачі чи як вони їх звуть обходять. Дороги навколо протоптані, але по стежині багато не ходить.
Ще як ото плюються, щоб не "зглазити", а там в той час людина йде і на неї. Якось і смішно, і грішно. І мені кажуть сплюнь - я сплюну і сміюся. Це кумедно і годі.
І як людей переконати, що це дурня - незнаю. Їх хлібом не годуй...
Я їм незрозуміла. А вони в цьому плані мені.

mrochkizm
09.06.2011, 17:19
Оце щось передають мені і на поріг скачуть, бо я ж не переступаю.
Наскільки читала, то коріння цього забобону в тому, що колись наші предки хоронили під порогом померших - і тому вважалося, що коли махати над порогом руками - то це осквернення могили.

marianast
09.06.2011, 17:27
Не вірю в забобони - бо вони мені смішні.
А мені дуже цікаво за яким принципом люди відрізняють "правдиві" забобони від "неправдивих"? Тобто, забобонні люди не у всі забобони вірять і виконують. Чому? Недавно одна досить забобонна людина запитала мене, чи я вагітною стрижусь, кажу -стрижусь, вона мені - і правильно, то все дурні забобони, хтось собі придумав :)
Мені щелепа відпала. Бо я від неї звикла чути - заздалегідь дитині нічого не купуйте, сміття ввечері не виносіть, в тої жінки очі нездалі - склади в кишені дулю, бо врече і т.д. :)

bast3t
09.06.2011, 17:46
В суеверия верят скорее всего все, кто-то больше, кто-то меньше.
Но также можно сказать исходя из того, что мысли материализуются, то "исход" суеверия обязательно произойдет, например: нельзя переходить дорогу перед свадебным кортежем – это к разлуке молодых, т.е. скорее всего, что невеста и остальные, кто присутствовал при этом "происшествии" и верит в суеверия, будут постоянно думать о том, что "перешли дорогу - молодые разойдутся", "эта" мысль обязательно материализуется и суеверия "вступит в силу" + я думаю, что большинство суеверий появились не из воздуха. Но моё личное мнение, что верит во всё и вся - глупо, надо знать меру.
п.с. мне два раза по дороге на экзамены перешли дорогу черные кошки, итог: билет №13 - 2 раза :) (вот и не верь после этого).

solomka
09.06.2011, 18:02
Сьогодні в нас на роботі впав вазонок (він стояв високо на поличці біля вікна). Наша забобонна співробітниця відразу почала казати, що то врекли: всі казали, який гарний вазонок (папороть). І ніщо не могло її переконати , що то просто міг бути протяг, бо відкриті вікна і двері. Ну не вірю я ні в які вроки.

Незабудка
09.06.2011, 23:37
В суеверия верят скорее всего все, кто-то больше, кто-то меньше.
Ні. Є також і такі, хто взагалі не вірить. :girl_curtsey:

хельга
09.06.2011, 23:47
Для мене кішка то на удачу.... Я навпаки радію, коли мені перебіжить дорогу кішка. Але в житті всяке буває.
Пам"ятаю, десь в років 18-19 я розбила люстерко. Тоді махнула на то рукою - типу, як то не мати щастя аж 7 років!!! Махнула рукою і забула... Але щастя своє я таки зустріла тільки через 7 років.... то я тільки тепер про то згадала

Ascorbinka
14.06.2011, 11:58
Оскільки теми про релігійні "забобони" в нас нема, то напишу тут.

Вчора моя співробітниця напала на мене, що я по святах в ліс ходжу.
"колись ніхто не ходив, а тепер світ з ніг на голову став. То є час для ходіння в церкву (не сперечаюся, таки так) і святкування (сидіння вдома?), а не шастання по лісах". а вже що ми суниці збирали - взагалі торбець.

Для мене ліс завжди був відпочинком, а влітку, коли суниця, малина, ожина, і діти вже трохи підросли, то ми кожну вільну годинку намагаємся викроїти.

Тепер маю цвяшка в голові...чи справді збирання ягід і активний відпочинок є важкою роботою, яка не шанує свято?

fotynasop
14.06.2011, 14:06
чи справді збирання ягід і активний відпочинок є важкою роботою, яка не шанує свято
тут є одна маленька деталь: якщо ви на свято йдете зранку до церкви, а потім в ліс і збираєте ягоди для себе (не для заробітку) - тоді гріха немає. Якщо ж замість того, щоб піти до церкви помолитись і "віддати Богові Боже" ви біжите до лісу або збирання ягід (чи будь-яка інша робота) є для заробітку - тоді маєте гріх.
на скільки я зрозуміла ваш допис, то похід в ліс в неділю і свята є відпочинком для усієї родини - тоді це не є жодним гріхом.

Ascorbinka
14.06.2011, 16:17
збираєте ягоди для себе (не для заробітку)
так, виключно для своєї сім"ї. Дякую за відповідь!

Agrafka
25.07.2011, 14:50
Можливо така думка вже була, та висловлю : забобони ускладнюють життя, тому в них не вірю.

Delicate soul
25.07.2011, 17:59
Я трохи вірила у забобони, доки не поїхала у Німеччину, і там мені розказали, що як чорний кіт перейде дорогу - то на щастя і удачу. І все, як рукою зняло!!
Що до чорних котиків-правда.:girl_yes:Як тільки мені перебіжить дорогу кіт з таким окрасом,то або мені одразу ж в чомусь пощастить,або ж залалагоджуються якісь невирішені проблеми. Мабуть що до мене він діє навпаки:girl_smile:

Tsokotukha
25.07.2011, 22:24
Минулого місяця декілька товаришок чи давніх приятельок "нагрузили" мене новим забобоном, що вагітним не можна відвідувати покійних родичів на цвинтарі. Тобто, якщо вагітна то навіть на територію цвинтару ані ногою.
Логіка підказувала, що це бздури, але якось стало так хижо. Якраз мали встановлювати пам"ятники на могилі чоловікового батька та мого першого покійного чоловіка. І там і там, усі організаційні моменти тримались на мені. Та й не тільки організаційні, на могилі Ганнусиного батька треба було ще й самій приїхати та посадити мошок, бо в і ншому випадку там були б якісь крислаті хризантеми, або розовінькі штучні квіти, а це відхилялось від запроектованої концепції.
Ну що ж, всупереч наполяганню та цькуванню знайомих, я таки поїхала на цвинтар, туди посадила квіти, туди відвезла майстра, щоб зробив опорядження і... нічого нам з малятком не сталось.
Отже, цей забобон не прцює. Перевірено.

natorella
25.07.2011, 22:29
декілька товаришок чи давніх приятельок "нагрузили" мене новим забобоном, що вагітним не можна відвідувати покійних родичів на цвинтарі.
я навіть такого не чула. як шоразу, коли в село приїжджала, ходила до тата на могилу, так і ходжу

mrochkizm
25.07.2011, 22:36
"нагрузили" мене новим забобоном, що вагітним не можна відвідувати покійних родичів на цвинтарі.
а ще не можна дитину називати іменем покійних родичів, бо та дитина на себе їх додю перетягне (вже тут писали) :)
яке відношення мають відвідини цвинтаря до вагітності? це хіба можна виправдати тим фактом, що вагітні жінки, як правило, стають чутливіші, можуть нахлинути спогади якісь, статися істерики і т.п. Але думаю, що далеко не кожна вагітна жінка так зреагує на відвідини цвинтаря.
І якщо вже брати з чисто забобонної точки зору - то хіба мертві родичі якісь вороги, що з того світу бажають лише зла мамі і дитинці?
Треба логічно і спокійно до того відноситися, бо то все - забобони, якими невідомо чого бабуськи лякають народ:)))

Tsokotukha
25.07.2011, 22:44
а ще не можна дитину називати іменем покійних родичів, бо та дитина на себе їх додю перетягне (вже тут писали)
Це ж треба. А ми Ганнусю власне на честь покійної бабці й назвали. А хіба бабця могла мати легку долю? В юному віці подалась зв"язковою в ліс до повстанців, потім 15 років так і не поверталась додому, повно поневірянь та злиднів. Та все ж вона була дуже сильна та МУДРА жінка. Содіваюсь моя донька перейме власне ці риси від неї. А доля у моєї Ганнусі буде своя. І від покійної бабці вона уже не залежатиме.

Зіра
04.08.2011, 16:54
Дівчата хто знає чому не можна відмовлятися від хресту, тобто бути хресним батьком чи матір"ю??? ніколи над цим не задумувалась, а тут запросили мого чоловіка бути хресним батьком люди які зовсім чужі... він погодився, але я б все таки хотіла знати, чому так говорять старші люди.

nattsol
04.08.2011, 17:19
чому не
можна відмовлятися від
хресту, тобто бути хресним
батьком чи матір"ю???відмовлятись якраз можна, про це згадували в темі про хрещення

meri5
04.08.2011, 17:21
Дівчата хто знає чому не можна відмовлятися від хресту, тобто бути хресним батьком чи матір"ю??? ніколи над цим не задумувалась, а тут запросили мого чоловіка бути хресним батьком люди які зовсім чужі... він погодився, але я б все таки хотіла знати, чому так говорять старші люди
Одного разу нам священик в церкві пояснював, що це забобон а навпаки потрібно відмовитись бути хресним чи хресною якщо ти не готовий морально бути ним (сюди невходило дарити подарунки на дні народження), а дійсно показувати гарний приклад похреснику бути християнином (ходити до церкви, прививати любов до Бога дитині змалку і т.д...)

Kiruskin
31.08.2011, 04:39
Я напередодні Спаса стояла на базарі в черзі за фруктами і перед мною стояло кілька бабусь і між собою говорили, так от, одна з них говорить: "Я читала в газеті, що жінкам, які поховали дитину на Спаса яблук їсти не можна" :girl_impossible: Ну всяке чула, ну такого ніколи))) Ну звідки беруться оті бздури?

vikad
22.09.2011, 10:49
Минулого місяця декілька товаришок чи давніх приятельок "нагрузили" мене новим забобоном, що вагітним не можна відвідувати покійних родичів на цвинтарі. Тобто, якщо вагітна то навіть на територію цвинтару ані ногою.
Вагітним взагалі нічого "не можна робити". Я логічно розумію - не фарбувати волосся, чи робити хімічну завивку - шкідливо для здоров'я. Але різати, шити, в'язати і т.д. - це, імхо, забобони. Хібо що хтось може пояснити на основі логіки, чому саме цього не можна робити.

zaderyshka
22.09.2011, 11:04
хіба мертві родичі якісь вороги, що з того світу бажають лише зла мамі і дитинці
мій прадідусь на такі бздури пов'язані з цвинтарями, завжди казав, що не мертвих слід боятись, а живих.

Wonder
22.09.2011, 11:10
а я от з таким питанням:
в неділю йтиму за хресну, але можливо почнуться критичні дні, кажуть не можна, бо там дитину обсипе і бла-бла
от в мене питання: хтось особисто стикався з наслідками в такій ситуації?

Мар'яся
22.09.2011, 11:14
Кожен забобон зазвичай має якесь логічне пояснення. Оте, що не можна ходити на цвинтар, то звичайне оберігання вагітної від негативних емоцій та й все. Шити, різати, в"язати не можна тому, що жінка тоді дуже довго сидить в одній позі, що для малятка теж не дуже добре. До всього треба з розумом підходити, та й все.

"Я читала в газеті, що жінкам, які поховали дитину на Спаса яблук їсти не можна"

Ех, ті бабульки, навіть в забобонах чули дзвін, а не знають де він. Згідно із дуже давніми забобонами, матерям, які поховали діточок , не можна було їсти яблучок ДО Спаса, бо згідно із повір"ям, тим діточкам, мами яких не втримались і яблука їли до Спаса, яблучок в раю не дадуть і вони будуть плакати. Думаю, то походить ще з язичницьких часів і переплелось з християнством.

nalia
22.09.2011, 11:26
з наслідками в такій ситуації?
В одної дівчини, коли в хресної були КД, в неї на лиці появлялася плямка розміром в 5 копійок, як там зараз не знаю, бо років з 10 її не бачила. І ще з власного досвіду,під час хрестин похресника(в церкві) в мене почалися КР, так ніби нічого малому не бракує, ніякої висипки в ці дні не замічала, А ось на рахунок першого випадку, то я не знаю що це, але на власні очі бачила пару раз, так як разом працювали.

terezka
22.09.2011, 11:36
можливо почнуться критичні дні, кажуть не можна, бо там дитину обсипе і бла-бла
колись була інша гігієна, прокладок, тампаксів і кап не було, з тих часів і повівся той забобон.
запитайте у мами немовлятка, що вона скаже

Wonder
22.09.2011, 11:40
І ще з власного досвіду,під час хрестин похресника(в церкві) в мене почалися КР, так ніби нічого малому не бракує, ніякої висипки в ці дні не замічала,
от і добре :)

---------- Додано в 10:40 ---------- Попередній допис був написаний в 10:37 ----------

колись була інша гігієна, прокладок, тампаксів і кап не було, з тих часів і повівся той забобон.
запитайте у мами немовлятка, що вона скаже
мама немовлятка, каже- що то повна дурня, та і я так само думаю :)
просто пару років назад мала ситуацію, коли мене не взяли за хресну через критичні дні :(

terezka
22.09.2011, 11:48
мама немовлятка, каже- що то повна дурня, та і я так само думаю
ну то знайте собі самі що у вас можуть бути КД, і нікому не кажіть. На лобі ж позначки не буде:)
на мою думку краще взяти хорошу хресну, ніж будь-яку першу ліпшу

Lyudvig
22.09.2011, 12:21
а я от з таким питанням:
в неділю йтиму за хресну, але можливо почнуться критичні дні, кажуть не можна, бо там дитину обсипе і бла-бла
от в мене питання: хтось особисто стикався з наслідками в такій ситуації?
Коли мали хрестити донечку, то подзвонила наша хресна і каже, що вона не зможе бути хресною, бо в неї КД, то я дзвонила до священника і прямо його спитала, чи це правда, що не можна хресній з КД йти до хресту, бо вона "нечиста". На що він відповів, що це все забобони, головне, щоб душа була чиста, а не тіло. Хай прийде краще до сповіді перед хрестинами і не переймаєтесь дурницями.
То ми так зробили, хоча я і не вірила у все це.

Wonder
26.09.2011, 18:31
мама немовлятка, каже- що то повна дурня, та і я так само думаю
ну що ж похрестили, через критичні дні жодних проблем (якраз 3 день був) :)
хоча в мене з тих думок, півдня не було критичних, як по замовленню

Agrafka
18.10.2011, 04:51
Хто може сказати: не стригти дитину до року - це забобон чи в цьому є якийсь здоровий глузд? Бо поки логічно здорового глузду я не знайшла.

Liliyah Romanova
18.10.2011, 18:28
Хто може сказати: не стригти дитину до року - це забобон чи в цьому є якийсь здоровий глузд? Бо поки логічно здорового глузду я не знайшла.
Забобон. Як і те, що в рік треба поголити налисо.
У нас на форумі навіть окрема тема є про це.

zaderyshka
30.10.2011, 23:56
Нещодавно згадала собі один забобон. Просто таки перл із перлів. Колись одна знайома мені обґрунтовувала як визначити стать дитини фактично відразу після зачаття. От коли в той момент коли "працюєте" над дитьом, якщо чоловік про свою колишню подумає, то буде дівчинка, а як жінка про свого колишнього - хлопака. Тільки треба визначити хто про кого першим подумав. А от певне одне про одного думати в такий важливий момент не передбачається...халепа.

vikad
18.11.2011, 12:01
Не стригти, не мити, нігті не обрізати, не розмовляти....:girl_emo: І взагалі, хай росте, як Мауглі... Я свого стригла. І вже 8 років регулярно це роблю.
Ще раз кажу: забобони мають силу лише для того, хто в них вірить.

---------- Додано в 11:01 ---------- Попередній допис був написаний в 10:52 ----------

Нещодавно згадала собі один забобон. Просто таки перл із перлів. Колись одна знайома мені обґрунтовувала як визначити стать дитини фактично відразу після зачаття. От коли в той момент коли "працюєте" над дитьом, якщо чоловік про свою колишню подумає, то буде дівчинка, а як жінка про свого колишнього - хлопака. Тільки треба визначити хто про кого першим подумав. А от певне одне про одного думати в такий важливий момент не передбачається...халепа.
Все думаю про чоловіка... І як то в мене хлопчик народився.... Як то сталося? Може я в той момент про Y-хромосому думала.

marycherry
18.11.2011, 17:41
Перед тим, як ми хрестили дитину, мені подзвонила майбутня хресна і запитала, як я ставлюсь до того, чи можна подарувати моїй дитині хрестик, я одразу ж відповіла, що звичайно можна. А потім мої родичі почали мене відговорювати - не можна, бо дитина буде нести хрест того, хто подарував! Я зовсім не забобонна, але у цьому випадку мене почали мучити сумніви. Остаточно мене переконала відповідь священника: Звісно ж можна дарувати і навіть треба! Адже хрест для християн - це символ перемоги Ісуса Христа над смертю, над гріхом, символ нашого спасіння!

Barnaulka
18.11.2011, 18:18
Мені співробітниця вперто доводить, що сумку не можна ставити на підлогу, бо грошей не буде. Скільки забобонів чула за своє життя, а оце - вперше. Важко пояснити забобонній людині, шо я в це не вірю! :girl_blum:Цілий день вона мене переконувала переставити її десь, аби тіки не була на підлозі.

hrystusja
18.11.2011, 18:27
що сумку не можна ставити на підлогу, бо грошей не буде.
Так от чуму в мене гроші вивітрюються з гаманця:connie_pull-pigtail.
Усьо, перестану ставити на землю і буду багаааата:girl_yes2:.

Яруська
18.11.2011, 19:03
не стригти дитину до року - це забобон чи в цьому є якийсь здоровий глузд? Бо поки логічно здорового глузду я не знайшла
Балдію від цієї теми:crazy:І чого вона ще не в хіхоньках?
Я би певно, як своїх не стригла, то до року плела би пацанам русу косу до поЯса:D, були би як самураї.
От коли в той момент коли "працюєте" над дитьом, якщо чоловік про свою колишню подумає, то буде дівчинка, а як жінка про свого колишнього - хлопака
Каааайф.
:khomyak::khomyak::khomyak:

roziava
21.11.2011, 22:42
Забобонів у нашому світі тисячі, то чого ж вагаємось - "Чи варто стригти дитину"? "Не ставити сумку на землю", "Не переходити дорогу, бо перебіг чорний кіт", " Не стригтися коли вагітна"," Не давати речі через поріг"....о мама мія... давайте пожаліємо тих людей які вірять у всі ці забобони... уявіть, як важко їх дотримуватись і постійно переживати, що шось зробив не так чи навпаки не зробив:suicide:
Вірте в Бога, а не в забобони!

http://lines.lvivport.com/love/m2992.gif (http://lines.lvivport.com/love/)

zaderyshka
21.11.2011, 22:44
"Не ставити сумку на землю"
о, не чула ше такого, знаю, що сумку і книжки не можна ставити на ліжко, бо проспиш науку і взагалі розсіяна будеш. Гм...а мені найкраще на дивані працюється-вчиться.:girl_cool:

Тетянка
22.11.2011, 00:25
що сумку і книжки не можна ставити на ліжко
о, навіть того і не знала..мені також в ліжку найліпше вчиться-читається...А ще, коли збоку тарілочка з солодким ,ммм :girl_cool:

Farfalla
04.12.2011, 14:40
Дівчата, сьогодні велике релігійне свято - Введення в храм Пресвятої Богородиці. Чому в цей день кажуть, що жінкам не можна ходити вгості і до хати першим має зайти чоловік? Це забобон чи є якесь обгрунтування? Скільки не намагалась вияснити у бабусі, вона завжди відмовлялась від відповіді... Може й сама не знала... Я в це не вірю, але щороку згадую оті настанови бабці... Мо хтось знає, роз"ясніть темноті чи (ще краще) спростуйте!!!

Тетянка
04.12.2011, 15:02
Я в це не вірю
І я в це не вірю - в мене сьогонді день народження, тому до мене завжди приходило і надіюсь буде приходити багато жінок-подруг :).

roziava
04.12.2011, 15:04
Чому в цей день кажуть, що жінкам не можна ходити вгості і до хати першим має зайти чоловік? Це забобон чи є якесь обгрунтування?
ЗАБОБОН!Кажуть, що це свято вводить нас у новий рік:як пройде цей день, так буде і весь наступний рік.А ще не можна у цей день нічого позичати з хати, не можна ні з ким сваритися...А на Введеніє жінок в хату не впускають,бо кажуть що буде дуже скупий рік. Сидимо дівчата в хаті, щоб були усі багаті:girl_smile: Не вірте в такі глупості!

vikad
07.12.2011, 12:25
Чому в цей день кажуть, що жінкам не можна ходити вгості і до хати першим має зайти чоловік? Це забобон чи є якесь обгрунтування? Скільки не намагалась вияснити у бабусі, вона завжди відмовлялась від відповіді...
Забобон, як і всі інші. Дійсно важко тим людям, які у все те вірять, бо дуже ускладнюють собі життя. Найпростіше, як тут вже говорилося: вірити в Бога і він захистить тебе.

Oksamyt
11.12.2011, 23:53
У мене взагалі таке враження, що коли вірити у всі забобони, то краще з хати носа не висовувати, бо постійно щось не те може трапитися)))
от пригадую на перед шлюбних курсах отець Тарас запропонував тим, хто вірить у забобону вчепити собі великого гарного ЧЕРВОНОГО банта і спробувати перейти дорогу на червоне світло і чи він їм допоможе)))

oksumoron
16.12.2011, 00:29
то краще з хати носа не висовувати, бо постійно щось не те може трапитися)))
прочитавши про сумки які не можна ставити на ліжко, виявляється що і в хаті не так вже і безпечно як здається!
так загалом також прочитала, трохи посміялась, трохи знала, трохи було нового! загалом цікаво читати, головне не приймати то все занадто близько!

Gerbera
26.12.2011, 17:26
Дівчата, може про це вже писали - я в процесі читання теми. Розкажу вам ситуацію: подарувала я на Миколая своєму братові і братовій, серед іншого, підсвічник і декоративну свічечку. Думаю, додам їм трошки романтики... То вони такі злі були і ображені, тиждень зі мною не говорили - мовляв, хто це таке придумав, щоб свічку дарувати. Жодних аргументів я від них не почула, окрім як "це не гарно" - і все. Що це, забобони???

mrochkizm
26.12.2011, 17:29
Що це, забобони???
Виглядає на то:)
Щоб перевірити - наступного разу подаруйте їм вазонок :girl_blush2::girl_crazy:

jalla
26.12.2011, 20:11
Щоб перевірити - наступного разу подаруйте їм вазонок
Я б в такому випадку більше нічого не дарувала.

Що це, забобони???
Не знаю, але такі випадки найбільше нервують. Мала я вже раз таке в житті. Подарувала гарний набір ножів...

zaderyshka
26.12.2011, 21:25
Що це, забобони
Та в мене був подібний випадок, коліжанці подарували підсвічник зі свічечкою зразу, щоб можна було юзати. Її баба прийшла і питає чи то вона на цвинтар такий файний купила. Як почула, що то подарунок, то каже, що то хіба на смерть таке дарують. Коліжанка звісно проігнорила і добре зробила, бо все гаразді і, слава Богу, живе-процвітає. Я сама багато кому ароматичні лампи і підсвічники дарувала. Чого лиш люди не вигадають аби обмежити себе.

Gerbera
26.12.2011, 22:39
Щоб перевірити - наступного разу подаруйте їм вазонок
А щодо вазонка теж забобони існують? Ото я затуркана, нічого в забобонах не тямлю)
Я б в такому випадку більше нічого не дарувала.
Знаєте, відразу на емоціях я саме про це і подумала. Але це не чужі люди. Просто справді образливо.
Подарувала гарний набір ножів...
Я вас розумію...
Чого лиш люди не вигадають аби обмежити себе.
Так, це обмеження. І біда в тому, що люди абсолютно не сприймають іншої думки. Але це вже в іншу тему.

Polalex
26.12.2011, 23:24
Минулого місяця декілька товаришок чи давніх приятельок "нагрузили" мене новим забобоном, що вагітним не можна відвідувати покійних родичів на цвинтарі.

В мене у чоловіка батько помер 2 роки тому. І вже будучи дружиною і на 2 місяці вагітності поїхала в село, де народився і виріс мій чоловік, зайшла на цвинтар. Це було моє своєрідне знайомство і засвідчення поваги свекру, з яким не судилося познайомитися. До того я багато разів чула про забобон не ходити вагітним на цвинтар. Але здоровий глузд переміг :girl_smile: і чоловік мені був дуже вдячний. Так що не слухайте нікого! Берегтися треба,а от "нагружати" себе не варто!:girl_smile:

sunset
27.12.2011, 00:31
мені не лише забобони і перебільшення нерви псують((( а і різні домисли та фантазію на ту тему(((
не пішла кілька місяців тому на похорон до далекого родича- домислили, що вагітна, взнали що вишиваю до весілля рушник- тітки з своїми забобонами- Та ти ж вагітна, вишиваєш- та долю дитині зашиєш((((

подарували підсвічник зі свічечкою зразу
був в мене період коли колекціонува я свічки- ароматні, саморобні- різні, одним словом))
подарувала коліжанка класнючий підсвічник з Гаверещини, такою чорна глина, моя бабуся як ту красу побачили- та йой, тобі пороблено, та то на смерть таке чорне і тд......
я то все ігнорила чемно, але тут приходжу з навчання- до полички зі свічечками- нема ні кількох темних свічечок,ні підсвічника- моя бабуся як партизан- ніц не чула нічого не бачила(((((( а за пару місяців призналась що то вона їх викинула((( так образливо було, чесне слово(((

zyma
27.12.2011, 00:37
Не вірю теж в прикмети,самонавіювання мені так здається,а те що інколи трапляється по прикмені-збіг,а на рахунок забобонів то думаю,що хтось колись придумав-а інші наслідують.

solomka
27.12.2011, 13:05
Сьогодні говорили на роботі про ялинки і одна моя співробітниця сказала, що ялинку ставити не будуть, бо недавно померла її свекруха і не можна ставити ялинку. На моє запитання чому? вона не могла пояснити. Так це забобон чи є якесь обгрунтування?

zaderyshka
27.12.2011, 13:12
вона не могла пояснити
Ми не ставили коли помер дідусь, бо батьки мені пояснили, що то пов'язано з жалобою і тому ніяких святкувань не проводилось. Однак, тоді я ще було досить малою, щоб випитати щось більше. А чи має це реальне підґрунтя не знаю.

lawyer
27.12.2011, 13:52
не вірю в жодні забобони. дивуюсь людям, які ходять до церкви, а бояться дорогу перейти, коли чорний кіт її перейшов і.т.д.:girl_devil: також вважаю, що сильна віра в них може призвести до самонавіювання, а це вже може спрацювати негативними наслідками, коли людина чітко настроєна на щось погане.

vikad
28.12.2011, 14:44
Я сама багато кому ароматичні лампи і підсвічники дарувала.
хто б мені гарну аромалампочку подарував... Ееееех!
а це вже може спрацювати негативними наслідками, коли людина чітко настроєна на щось погане.
Я такий випадок знаю. Прийшла раз до тітки, а вона мені: "Ой, як в мене голова болить!". Я щось там стала їй радити, а вона каже, що їй нічого не допоможе, бо то пороблено. І розповідає, що на паркані шмата висіла і вона її спалила. Але фішка в чому: голова її почала боліти лише після того, як хтось там їй розповів, що червона шмата - то пороблено. Переконати в забобонності не представлялося можливим. Поки не знала, що пороблено, нічо не боліло...:girl_nea: Дива!

---------- Додано в 13:44 ---------- Попередній допис був написаний в 13:40 ----------

чорний кіт сама маю чорну кицьку вдома. То вона мені дорогу переходить сто разів на день. І ніякої невезухи....

хельга
28.12.2011, 15:09
що ялинку ставити не будуть, бо недавно померла її свекруха і не можна ставити ялинку. На моє запитання чому? вона не могла пояснити. Так це забобон чи є якесь обгрунтування?
Мій дідусь помер 2 тижні тому, бабуся не хоче ставити ялинку, бо вона просто в депресії і її то не буде радувати. Але я хочу вмовити її покласти хоч маленьку, хоча б в пам'ять діда, бо він дуже шанував традиції і в хаті на Різдво обовязково мала бути ялинка, ну і звичайно правнукам на радість.

Liliyah Romanova
28.12.2011, 16:28
Сьогодні говорили на роботі про ялинки і одна моя співробітниця сказала, що ялинку ставити не будуть, бо недавно померла її свекруха і не можна ставити ялинку. На моє запитання чому? вона не могла пояснити. Так це забобон чи є якесь обгрунтування?
Навряд чи забобон. Люди мають горе й по-різному переживають жалобу. Якщо для них ялинка пов'язана з веселощами, то нічого дивного, що її ставити не будуть. Хочуть у хаті тиші й смутку.

zetta
28.12.2011, 17:22
а от кажуть шо не можна до року стригти діток . Чому? Це забобон? І ше, чому дітям не можна в зеркало дивитись ло року?

nalia
28.12.2011, 18:07
зеркало дивитись ло року?
Кажуть що діти пізно почуть говорити. Я малому показувала ( доречі почав розмовляти дуже пізно,до 3-х років майже не говорив), але малій зараз також показую, а там побачимо

Liliyah Romanova
28.12.2011, 18:24
Папугам навпаки ставлять дзеркало, аби заговорили. :xaxa:
Мої діти починають рано ходити, тому говорити починають уже пізніше. Я би не переймалася.

zetta
28.12.2011, 19:22
та я і не переймаюсь, мені завжди цікавить ЧОМУ не можна... бо просто не можна без пояснень мені не підходить ) це ж не значить шо виконую ті всі забобони-прибобони.

mrochkizm
28.12.2011, 19:31
І ше, чому дітям не можна в зеркало дивитись ло року?
Народні вірування кажуть, що таким чином дитина може налякатися і стати заїкою. Або що бідна буде :girl_impossible:

Езотерика каже, що діти до року пам"ятають себе в минулому житті, всі погані вчинки, гріхи і т.д. А коли подивляться в дзеркало до року, то начебто ті всі погані вчинки в тому дзеркалі залишаться і потім знов вернуться до дитини.

Класичні книжки з виховання навпаки стверджують, що дзеркало - один з головних елементів розвитку дитяти :)

І отакі-от прикмети :)

Тетянка
29.12.2011, 18:08
Найшла цілий збірник прикмет та забобонів , мала купу сміху:

-Коли у дитини почнуть прорізатися перші зубки, то йому потрібно дати погризти вовчий зуб, тоді вони скоро проріжуться і будуть міцні. (цікаво, де той зуб знайти?....)

-Щоб увесь рік не боліли зуби, потрібно, почувши навесні перший грім, погризти перший-ліпший камінь. (гмммм...)

-Якщо у дівчини дуже маленькі груди, то вона повинна є різні округлі овочі: картопля, ріпу, брукву та ін, зігрівши їх попередньо за пазухою на голому тілі, пити ж вона повинна не врастяжку, а ковтками, краще всього буде, якщо дівчина стане робити це не за вказівкою старших, а з власного спонуканню. (а стільки жінок йдуть на операції...А це, виявляється, так просто..)

-Для цієї ж мети дівчина повинна докласти до своїх сосок різностатевих цуценят або котенят одного посліду, за умови, щоб їм було стільки днів, скільки років минуло дівчинці, ніж дружніше смокчуть щенки або кошенята дівочий соски, тим скоріше у дівчини розвинеться груди.

-Якщо дівчина тяготиться своєї занадто розвинутою грудьми і хоче зменшення такою, то вона повинна кілька разів змочити її водою, в якій обмивали тіло небіжчика. :girl_impossible:

-Не можна обрізати нігті в ті дні, у назвах яких зустрічається буква "р" (наприклад, вівторок): задирки замучать.

-Як тільки у дівчинки почнуться перші місячні, мати чи інша заміжня жінка повинна дати сильну ляпас дівчинці, щоб викликати у останньої легкий переляк, тоді крові підуть правильно, причому особа в цей час не буде бліднути, а буде рум'яна, що важливо для невпізнання такого стану жінки, але цього ляпаса не повинна давати та жінка, яка сама перебуває в очищенні, ще гірше, якщо вона вдарить до крові.

-Жінка в цей час повинна побоюватися побачити кого - небудь в голому вигляді, так як останній негайно покриється висипом, якщо такій жінці за потребою знадобиться переодягти дитину, то вона повинна або заплющити очі під час переодягання, або відвернути голову вбік, тому ж така жінка не повинна ходити в лазню або купатися з іншими.

-Якщо така жінка влізе на яблуню або грушу, то дерева всохнути.

-Якщо вона гляне на стиглі вишні, то вони стануть бліді.

-Ногами в передній кут лягати - гріх. (щось не дуже зрозуміла, як це...)

solomka
29.12.2011, 18:24
ну й насмішили Ви мене :girl_haha:

zaderyshka
29.12.2011, 22:04
Якщо вона гляне на стиглі вишні, то вони стануть бліді
ооо, тре попробувати! Буду поглядом вибілювати вишні! Крутооо:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

Olka Sherolka
29.12.2011, 23:27
Якщо вона гляне на стиглі вишні, то вони стануть бліді. Що там вишні! Мені сусідка цілком серйозно пояснювала що збирати малину під час КД категорично не можна - інакше кущі всохнуть. Цікаво, а чи можна таким методом позбутись бурянів? :girl_crazy:

allja
30.12.2011, 00:06
Так це забобон чи є якесь обгрунтування?
Тут дівчата пишуть, що це просто стосувалось святкування, а я чула ще забобон такий. Ніби не можна ставити ялинку, бо хвойні - це ніби якийсь "портал", що дозволяє душам померших переходити (але куди?) чи що? Не знаю...я в таке не вірю, тому не особливо слухала, але щось таке чула.

Liliyah Romanova
30.12.2011, 01:51
Є забобон, що не можна садити ялинку коло хати. Моя бабуся нам колись то казала, як тато садив ялівець. На смерть, чи що, не пригадую вже точно.
Але он у гуцулів коло хатів і ялиці, і сосни ростуть - і ніц.

Olka Sherolka
30.12.2011, 02:08
не можна садити ялинку коло хати в моєму селі кажуть що якщо в хаті є незаміжня дівчина - не можна садити ялини бо заміж не вийде. Тато посадив, я заміж вийшла. Питання - що ми не так зробили?:girl_crazy:

Holly
09.01.2012, 23:36
Шукала знайомій весільну сукню б/в. Так мене розсмішив опис, що сукня "не вінчана" і то в кожному другому оголошені. А люди в таке вірять :8:

zaderyshka
10.01.2012, 01:37
сукня "не вінчана"
Таке враження, що люди беруть шлюб з сукнею чи костюмом. Хоча всяке буває... Народ часом одружується, щоб "отак в білій сукенці походити".

HOPIC
10.01.2012, 01:41
ну так багато чого "невінчаного" можна продати..гм..а гренадлі до волосся вінчані чи ні, гм..а мештики?? про обручки я взагалі мовчу - мені мама заявила, що я її не маю права знімати після вінчання:girl_feminist:

Женічка
10.01.2012, 02:10
знаю один забобон, але найголовніше те, що завжди мені то справджується, як би я не старалась в то не вірити,а воно все одно доказує, що буде так, як каже забобон: "Не їсти вночі, бо буде велика дупця" :girl_curtsey: (це я під впливом жування пляцків о такій порі, дорвалась по повній програмі)

Olena-m
10.01.2012, 03:27
Нєее, в мене той забобон не працює. Завше їм вночі (навіть зараз холодець наминаю), а худа, як тріска. Мо' шось не так роблю? :girl_haha:

Mazerati
10.01.2012, 08:20
Чула забобон, що не можна самій себе стригти. А чому? я завжди сама собі гривку стрижу.

Женічка
10.01.2012, 10:33
а я чула забобон, що не можна чоловікові давати себе стригти, бо приворожить до кінця твоїх днів :)
я дала :) а потім свекрушка мені той забобон розказала. пройшло 5 років. тепер знову прошу чоловіка кінці мені посічені відстригти, а він каже, що боїться, певно, то ознака ще якогось забобону :)

mrochkizm
10.01.2012, 11:23
А знаєте, коли страшно?
коли уночі чорна кішка підходить до дзеркала і розбиває його пустим відром :crazy::crazy::crazy::radist::radist::radist:

Holly
10.01.2012, 11:40
уночі чорна кішка підходить до дзеркала і розбиває його пустим відромага, а дзеркало падає і розсипає сіль:girl_crazy:

chichika
10.01.2012, 12:54
А от щодо того забобону, за яким нареченому не можна показувати весільну сукню до дня весілля, хоч я у нього не вірила - ледь не виліз мені боком. :girl_impossible: Просила його - піди зі мною на примірку! А моє чудо наслухалось дурного від мами і все, не піде хоч трісни.
Так як я від природи довірлива і неуважна, завжди в таких важливих справах беру з собою когось недовірливого і уважного, але так ся стало - поїхала без свого молодого і забрала свою звужену сукню без примірки. :girl_blush2:Певно якесь затемнення... Добре, що хоч вже дома поміряла за тиждень до весілля! Виявилось забагато звузили і прийшлось везти пороти, а потім знову звужувати. Ото було клопоту!:D
І хоч сам можеш не вірити забобони, а життя вони тобі ускладнюють не безпосередньо завданою шкодою від того, що ти їх не дотримуєшся, а опосередковано через інших людей, які дотримуються забобонів.

Liliyah Romanova
10.01.2012, 15:32
мені мама заявила, що я її не маю права знімати після вінчання
Я вже кілька років без обручки ходжу. Мала проблеми з руками, дуже ломило, тому не носила ні обручки, ні годинника, ні браслетів, нічого. Дуже рідко вдягала, аби потому знову перестати.
Після вагітностей пальці трошки поправилися, обручка налазить, але тіснувата. Прошу чоловіка на 10 річницю зробити нові, то почну знову носити.
Але не знімати зовсім - дивина та й годі. Якби ж від того щось залежало...

Маруся-мама
10.01.2012, 15:50
Я вже кілька років без обручки ходжу.

Я також, і мій чоловік нічого проти не має, бо чи є перстінець на пальці чи нема нічого по суті не міняє. Он тільки попросив мене муж, як поїду до свекрухи аби перстень, хоч якийсь, одягнула, бо для них це важливо.

HOPIC
10.01.2012, 16:06
Але не знімати зовсім - дивина та й годі. Якби ж від того щось залежало...
гм, а питалася - чому, можеш пояснити? ну звідки взялося? ну це ж забобон, ти розумієш?
відповідь вбиває на повал - ну та в церкві священник тобі скаже, що забобон, але от попитайся любої бабуськи, що там сидить - всю правду розкажуть, як і що робити треба:girl_devil:

---------- Додано в 15:06 ---------- Попередній допис був написаний в 15:04 ----------

аби перстень, хоч якийсь, одягнула, бо для них це важливо.
не хоч який, а тіко золотий, і бажано такий, щоби ВСІМ видно було, що у вас є можливість купити його, і бажано так штук зо 5 на руках ЗРАЗУ

Liliyah Romanova
10.01.2012, 16:34
відповідь вбиває на повал - ну та в церкві священник тобі скаже, що забобон, але от попитайся любої бабуськи, що там сидить - всю правду розкажуть, як і що робити треба
Ну так, бабуськи житє знають, а ксьондз шо? Шість років у семінарії сидів і світа не видів. :xaxa:
не хоч який, а тіко золотий, і бажано такий, щоби ВСІМ видно було, що у вас є можливість купити його, і бажано так штук зо 5 на руках ЗРАЗУ
Добре, що зима, бо би ще й на ногах треба було перстені показувати. :mocking:

HOPIC
10.01.2012, 22:50
Добре, що зима, бо би ще й на ногах треба було перстені показувати.
та якби ж то - то ж в комплект до перстенів тре і кульчики якісь порядні, і ланц на шию, щоб ВИДКО було, о., я ще про браслет забула, то ж всьо в ОДИН комплект, одне без другого не продається і не носиться, і не забудьте почепити медальйон такий як мінімум з 50 копійок, аби видко було, що дуууже богомільна

хух, ну ніби все, що я чула за останні рази про золото. не сваріться дуже, але то вже просто підкидає від таких дурниць, які нав"язються всім і кожному.

zaderyshka
10.01.2012, 22:55
Згадала ше одне. Якщо раптом ви одягнули якісь річ навиворіт, то її треба зняти і потоптати, аби зараза не чіпилась і справи "навиворіт" не пішли. Халепа, дівчата, бо вже не раз помічала, що дуже вдалий день мала, коли випадково, перепрошую на слові, білизну навиворіт одягнула. Якось нефеншуйно...

Marcipanka
11.01.2012, 00:26
коли випадково, перепрошую на слові, білизну навиворіт одягнула
мій чоловік деколи так випадково робить, то як я то бачу і кажу, щоб перевдів нормально, то каже, що то щоб його не врікли :girl_crazy:

romaschka
11.01.2012, 00:53
зняти і потоптати
ще так коли в університеті вчилась чула таку річ шо треба свою заліковку кинути і щоб хтось потопався по ній що добре екзамен здати, або якщо заліковка впаде перед здачею- точно екзамен не здасиш :)))

---------- Додано в 23:53 ---------- Попередній допис був написаний в 23:53 ----------

чорна кішка
хочу зауважити що в мене чорний кіт, який сто раз на день переді мною переходить і навіть спить в мому ліжку і ніц мені не є:)

Liliyah Romanova
11.01.2012, 01:14
Згадала ше одне. Якщо раптом ви одягнули якісь річ навиворіт, то її треба зняти і потоптати, аби зараза не чіпилась і справи "навиворіт" не пішли. Халепа, дівчата, бо вже не раз помічала, що дуже вдалий день мала, коли випадково, перепрошую на слові, білизну навиворіт одягнула. Якось нефеншуйно...
У нас бабуся казала, що навиворіт то добре - не вречуть. ))))

Пупсик
11.01.2012, 01:19
що навиворіт то добре - не вречуть. ))))
Ти не шариш в забобонах))))). Коли спеціально одіти навиворіт, то від вроків. А коли випадково, то треба зняти і потоптатись, щоб не вчепилась якась мара ;)

jalla
11.01.2012, 01:25
Якщо раптом ви одягнули якісь річ навиворіт, то її треба зняти і потоптати, аби зараза не чіпилась і справи "навиворіт" не пішли. Халепа, дівчата, бо вже не раз помічала, що дуже вдалий день мала, коли випадково, перепрошую на слові, білизну навиворіт одягнула. Якось нефеншуйно...
Еее, вперше таке чую. Знаю на виворіт треба вдівати, щоб не врекли.
Мій чоловік частенько коли іде на люди при всій параді, перепрошую за відвертість, нижню білизну на виворіть одіває, чи шкарпетку, бо каже що його сильно врікают. Ібо дуже файний.)) Мати рідна, знав би він що я тут про нього пишу, то з"їв би мене.:girl_haha: Але так і є. У них там вся родина помішана на вроках. Хоча інколи коли чоловік прийде і погано почувається, то йому навіть сірники встають.:crazy: То ціла процесія, їх на воду тре кидати, навіть я йому інколи кидаю і я вам точно кажу встають.:scratch_one-s_head:

Музик
11.01.2012, 12:19
Знаю на виворіт треба вдівати, щоб не врекли
колись читала, що особливими властивостями наділені червоні труси, одягнуті навиворіт поверх штанів (яку супермена) - і не врічуть, і щастити буде

vikad
12.01.2012, 11:55
колись читала, що особливими властивостями наділені червоні труси, одягнуті навиворіт поверх штанів (яку супермена) - і не врічуть, і щастити буде то вже точно ніяка мара не причепиться. Як побачить у таком вбранні, то дууууууже далеко тікатиме.:girl_crazy:

Женічка
12.01.2012, 21:42
моя мама дуже хвилюється, щоби я часом на своє день народження не народила, бо то погана прикмета.
хтось таке чув? а чо погана???

zaderyshka
12.01.2012, 21:46
хтось таке чув? а чо погана
Згідно дописів у темі, припускаю, що народ думає, що "долю вашу забере" або ше якесь глупство. Направду якось дивно, бо світі не одна людина на день народжується, тому зовсім безпідставний забобон.
А я маю "свіжнький" - не можан на собі нічого різати (нитку, тканину), бо розум обріжете. От прям так звивини і вилазять разом з нитками:girl_crazy:

Moonlight
12.01.2012, 22:00
не можан на собі нічого різати (нитку, тканину), бо розум обріжете
Знаю, що не можна нічого на собі чи комусь зашивати, бо розум зашиєш, тому коли щось швиденько треба підшити, то обов'язково треба брати нитку в рот, інакше капут розуму:girl_crazy:

Liliyah Romanova
13.01.2012, 03:18
Кажуть, що не можна капці з відкритими пальцями на шлюб вбирати. А щодо таких суконь нема забобонів? :girl_crazy:
http://s56.radikal.ru/i152/1201/2a/f3b173e56815.jpg
Не можу повірити, що піп ту кобіту не сказав чим прикрити. :wacko1:

Щойно помітила, що сукня там хоч "дірява", то капці повністю закриті. :rofl:

mrochkizm
13.01.2012, 03:23
Не можу повірити, що піп ту кобіту не сказав чим прикрити
Нічого собі!!!
Якщо то не монтаж, то як її взагалі в церкву пустили?

Ніколь
13.01.2012, 03:28
Щойно помітила, що сукня там хоч "дірява", то капці повністю закриті
А цікаво, що там в неї на попі, підозрюю що стрінги, щоб часом не впаритись )))

Liliyah Romanova
13.01.2012, 03:46
Якщо то не монтаж, то як її взагалі в церкву пустили?
Та власне! Тим більше, що православні завжди пильнують, аби було пристойне вбрання.
І в мене враження, що це Україна, бо вони на рушничку стоять.
Гнати їх було кадилом! :xaxa:

Barnaulka
13.01.2012, 06:44
бабуся казала а моя бабця навчила тата, шо кои він йде на рибу, і одягне одяг навиворіт - риба клювати не буде.:girl_crazy: Або якшо знову ж таки перед/під час риболовлі хтось скаже "Дай вам Боже щастя", то улову теж не буде. Але це вже не стільки забобон, скільки дурість
Нині п"ятниця, 13-те, і є люди, які вірять, що з ними в цей день станеться щось погане. Мені це смішно, а одна, здавалося б, досить розумна дівчина, що жила зі мною гуртожитку, щоразу у п"ятницю 13 сиділа цілісінький день в кімнаті - так боялася, щоб із нею нічого не сталося.:girl_haha:

наталюська
13.01.2012, 11:28
я у забобони не вірю, а чоловік - то окрема історія...Їдемо у машині, чорний кіт дорогу перейде-чоловік зупинеться, поки інша машина не проїде. Одягне футболку навиворіт-зніме, потопчеться. Як щось забув-вертатись не можна, бо не буде фарту. Як лежить на ліжку-переходити його не можна (правда він не знає чому не можна). На кут стола він не сяде-бо теж не буде фарту. Вроді все )

Samhayne
13.01.2012, 11:40
Як лежить на ліжку-переходити його не можна
колись і мене лякали, як переступити через лежачу людину, то вона рости не буде. Але ж Ваш чоловік вже певно виріс?

---------- Додано в 10:40 ---------- Попередній допис був написаний в 10:36 ----------

А щодо таких суконь нема забобонів?
там ще й плечі прикриті і сукня довга. Підозрюю, що й трусики в неї або стрінги, або танга (з відкритою попою), але як в такому її взагалі в церкву пустили?

Balu
13.01.2012, 12:23
Кажуть, що не можна капці з відкритими пальцями на шлюб вбирати.
Йой, а в мене були з відкритими. Фсьо, капут:shutup:

Tsokotukha
13.01.2012, 14:01
Просвітіть мене будьласка, що то за забобон є, що якщо перевели дитину на штучне годування то груди назад давати не можна.
Маємо в знайомих таку ситуацію. Маляткові заледве пару тижднів, вже втулили пляшку-кашку, а повертатись до ГВ не хочуть бо існує якийсь забобон.
Ніби й 21 століття на дворі, але далеко не всі ще з печер повилазили.

Sandoryk
13.01.2012, 14:20
Просвітіть мене будьласка, що то за забобон є, що якщо перевели дитину на штучне годування то груди назад давати не можна.
Кажуть дитина буде мати "погані очі" - врікати буде. І ще кажуть що неможна іти до новонародженої дитини коли є критичні дні бо в дитини буде діатес.:girl_crazy:

Андріана
13.01.2012, 14:21
Кажуть, що не можна капці з відкритими пальцями на шлюб вбирати.
ооооооо, то ті забобони, і не тільки пальцями, а й п'ятками, я через це не могла собі білі босоніжки на шлюб знайти, куди не заходила в магазин, всюди мешти повністю закриті, і кожна продавщиця доказує що то забобони і дивується, що я хочу босоніжки, а я вперлася і всьо, ну як в червні в неймовірну спеку можна витримати в мештах, та я б не змогла ні одного танцю протанцювати. Прийшлося босоніжки кремові купляти, бо так і не знайшла білих.

misss
13.01.2012, 14:22
Терпіти не можу, коли мені починають "втикати" забобонами. Мого чоловіка мама та бабуся, хоча люди і віруючі, але такі забобонні:girl_impossible:
От наприклад: дитина засинає, тут заходить сонце, бабця біжить і наказує, будіть дитину, бо не можна спати у захід сонця:khomyak::khomyak::khomyak:
Ніколи ще її не послухала.
Через поріг ніколи нічого не візьмуть і тд. і тп.
Просто ЖАХ.
Я ніколи у забобони не вірила і слава Богу дуже щаслива.

HOPIC
13.01.2012, 15:23
кажуть що неможна іти до новонародженої дитини коли є критичні дні бо в дитини буде діатес.

а мені товкмачили, що якщо прийдеш до малої дитини в такі дні, то вона буде мати страшні прищі доти, поки в неї самої не почнуться місячні...кажись, то страшніше)))

Музик
13.01.2012, 15:40
мені товкмачили, що якщо прийдеш до малої дитини в такі дні, то вона буде мати страшні прищі доти, поки в неї самої не почнуться місячні...кажись, то страшніше
а якщо то хлопчик????

tasha
13.01.2012, 15:41
я думала, що не вірю у забобони, але прочитала ваші дописи і зрозуміла, що я вже на автоматі то все роблю: як треба повернутись додому, коли щось забула, то дивлюсь у дзеркало, коли чорний кіт перебіг, то плюю через ліве плече, якщо з пустим відром перейдуть, то чекаю поки хтось інший пройде, якщо щось навиворіт одіну, то топчу то -- ото мене зазомбували із самого дитинства. Це просто жах, треба кидатись того ровера.

Liliyah Romanova
13.01.2012, 15:50
На кут стола він не сяде-бо теж не буде фарту.То вже перекручення. На кут стола не можна сідати не одруженим, бо лишаться самотніми. :xaxa:

HOPIC
13.01.2012, 15:53
а якщо то хлопчик????

про такі деталі історія замовчує:girl_crazy:'

Маруся-мама
13.01.2012, 15:54
то капці повністю закриті

Лілю, то щей напів-чобітки :girl_crazy:

nattsol
13.01.2012, 15:58
На кут стола не можна сідати не одруженим, бо лишаться самотніми.
о, ми з чоловіком до одруження часто разом сиділи на куті))) я знаю, то фсьо математика: "-" і "-" дають "+" :girl_yes::girl_crazy:

Ravlyk
13.01.2012, 17:04
І ще кажуть що неможна іти до новонародженої дитини коли є критичні дні бо в дитини буде діатес.
а я маю йти за хресну, і швидше за все будуть КД...і що то робити.????? мама і цьотка в один голос кричать що в ніякому разі, бо мають наявний приклад ( до невістки хтось такий прийшов на хрестини і потім були проблеми з нею....всякі вавки на тілі..і.т.д.) і кому вірити...попросила, щоб поспитала мамочка тої дитинки, яку я маю хрестити у священника, що він на то скаже?:girl_mad:

Sandoryk
13.01.2012, 17:17
а я маю йти за хресну, і швидше за все будуть КД...і що то робити.?????
Обов"язково комусь говорити що у Вас КД? Та мамочка що мені то сказала навіть до церки неходить коли в неї КД.:girl_impossible:

Yoda
13.01.2012, 17:19
о, ми з чоловіком до одруження часто разом сиділи на куті))) я знаю, то фсьо математика: "-" і "-" дають "+" :girl_yes::girl_crazy:

Я навпаки чула, що треба сидіти на куті, щоб мати власний куток :).

Lyudvig
13.01.2012, 18:34
а я маю йти за хресну, і швидше за все будуть КД...і що то робити.????? мама і цьотка в один голос кричать що в ніякому разі, бо мають наявний приклад ( до невістки хтось такий прийшов на хрестини і потім були проблеми з нею....всякі вавки на тілі..і.т.д.) і кому вірити...попросила, щоб поспитала мамочка тої дитинки, яку я маю хрестити у священника, що він на то скаже?

Я вже писала колись свій приклад: Що, коли мали хрестити донечку, то подзвонила наша хресна і каже, що вона не зможе бути хресною, бо в неї КД, то я дзвонила до священника і прямо його спитала, чи це правда, що не можна хресній з КД йти до хресту, бо вона "нечиста". На що він відповів, що це все забобони, головне, щоб душа була чиста, а не тіло. Хай прийде краще до сповіді перед хрестинами і не переймаєтесь дурницями.
То ми так зробили, хоча я і не вірила у все це.

truskaffka
13.01.2012, 23:58
Нині мій чоловік виявив певну слабкість до забобон - не чекала від нього:) - він сказав, що всі нинішні події - то через п"ятницю 13-те...

Нині ми освячували квартиру :) - перед приходом отця (десь години за 2) почались проблеми зі стоком води в кухні - почали з вантуса, а закінчили купою води по підлозі, під шафами, шматами і т.д. Коротше завал- всі замазані, поприбирана хата - теж знов не в найкращому вигляді :(.....Ще й у ЖЕКу сказали, або майстер приходить ВЖЕ, або в понеділок! Одним словом, сталось все як в кіно - одночасно прийшли майстри (две великі дуууже брудні дядьки з тими всіма причандалами для очистки стоку) і отець :girl_impossible:

Закінчилось все гарно - поки дядьки з чоловіком там порались, ми з священником ще собі поговорили ....Майстри швиденько пробили стік за хвилин 10, чоловік протер підлогу....і ми гарно і дуже по-особливому освятили нашу квартирку. Відчуття після того були теж особливі - таке якесь піднесення :)

Я собі так сказала- видно щось таки дуже недобре ховалось у нас по кутах, що боялось освячення - але ми все пережили і повиганяли все зло! Тепер все має бути добре! :girl_yes:

Lisova pisnya
14.01.2012, 00:03
На кут стола не можна сідати не одруженим, бо лишаться с
:girl_smile: А на Яворівщині кажуть: "Дівчина на розі, свати на порозі", і всі дівчата намагаються всістися на кут стола:girl_yes:

Fleshka
14.01.2012, 00:31
а я маю йти за хресну, і швидше за все будуть КД...і що то робити.????? мама і цьотка в один голос кричать що в ніякому разі, бо мають наявний приклад ( до невістки хтось такий прийшов на хрестини і потім були проблеми з нею....всякі вавки на тілі..і.т.д.) і кому вірити...попросила, щоб поспитала мамочка тої дитинки, яку я маю хрестити у священника, що він на то скаже?
то реальний забобон...
А мені священник на науці три роки назад казав, що забобони - великий гріх!

Dobra
14.01.2012, 02:15
І ще кажуть що неможна іти до новонародженої дитини коли є критичні дні бо в дитини буде діатес.
Яка красота, а я аналізи здаю, алерген визначаю, а треба просто гостей моніторити:girl_crazy:
Просвітіть мене будьласка, що то за забобон є, що якщо перевели дитину на штучне годування то груди назад давати не можна
Дуже потужний забобон. По селах дуже шанований, мовляв, вернулась би на ГВ, але не можу завдати дитині важкої енергетичної шкоди. То останній цвях, забитий в ГВ.
Терпіти не можу Битву Екстрасенсів, вірніше можу дивитись як фільм, чисто технічно. Так от, є там на СТБ така мольфарка Магдалена Мочіовські, вона цей забобон озвучила на всю країну (як і багато інших, про червону нитку і т.д.). А фанатів цієї програми дуже багато, у Магдалени також, навіть моя свекруха поповнює ряди фан-клубу.

Fleshka
14.01.2012, 12:40
Яка красота, а я аналізи здаю, алерген визначаю, а треба просто гостей моніторит
Ага, кстать-кстать, в Ромкової хресної в день хрещення теж КД були. А я то думаю, звідки ноги ростуть в нашої вічної боротьби з висипами:girl_impossible:

А якщо сурйозно, то в день хрещення в нього вже були такі плями на лиці, як п"ять копійок. Це при тому що я була на страшнючих дієтах. Може і тут хресну приплести?

Samhayne
14.01.2012, 16:19
На кут стола не можна сідати не одруженим, бо лишаться самотніми.
А мене вчили сідати на куті (як нема іншого місця), приказуючи "Я сідаю на куті - нехай люблять мене всі!"

katerinkavg
15.01.2012, 20:16
На рахунок КД при хрещенні, то це не просто забобон. Ще в Біблії написано, через скільки днів після КД можна входити до церкви. Просто деякі священники на це не зважають, а деякі кажуть, що просто не можна жінкам в ці дні приймати святі таїнства ( причастя, сповідь, шлюб...). А на рахунок інших забобонів, то це дуже тяжкий гріх поти 1 Божої заповіді. Такі люди більше вірять в чоргоно кота, 13-е число п"ятниці і ін., аніж в молитву. Моя мама колись не вірила у вроки, а коли повірила і 1 раз собі зняла ці вроки, то після цього її врікають чуть не щомісяця. У що ми віримо, те з нами і відбувається. Якщо побачили, що чорний кіт перебіг дорогу і ін. і це вам не дає спокою, то краще зверніться до Бога і йдіть дальше, а не зупиняйтесь.

zaderyshka
15.01.2012, 21:50
це не просто забобон
В Старому Завіті теж багато чого прописано, але ж руку вам не відрубають, як під час сварки торкнетесь чоловіка за дещо. Стосовно КД, такі приписи були в часах, коли не було нормальних гігієнічних умов, тепер часи змінились і церква старється застарілі звичаї дещо трансформувати. Так мені пояснював священник. Звісно, в православних свої канони і вони більш категоричні до певних догм "чистоти" жінки. Я веду мову про греко-католиків.