КПК

Показати повну версію : Забобони. Ваше ставлення до них

Сторінки : 1 2 3 4 [5]

AilataN
10.08.2012, 21:50
Є просто люди для яких отак забігти і попросити цілком нормально, а для інших то напряжно. Я теж не люблю, як у мене часто щось просять, особливо якийсь дріб"язок. Хочеться взяти і піти то людині купити, чим побільше, аби мала. Але , деколи і мені приходиться забігти до сусідки, щось попросити, останнє то був ключ на закрутку)). десь два місяці тому просила стакан муки.
Кажуть, якщо після заходу сонця віддавати з дому то добро з дому піде. Краще ввечері все додому нести. І , взагалі, краще все додому))).
Після заходу сонця багато чого не можна робити- воду виливати надвір з миття дитини, з прання пеленок, щось позичати, чи віддавати.

Vona
10.08.2012, 22:19
А, і про бісів. І що, справді ті смішні чортики, які бавлячись смажать негарних жирних людей на картинках, існують?
Як добре, що я в них не вірю))))

"Найбільший успіх диявола - переконати всіх, що його не існує"

Made in USSR
10.08.2012, 22:39
Ну і поясни дітям що "тьху-тьху яка паскудна" кажуть насправді тоді, коли дитина гарна...
Сашко наслухався тих плювань і каже: тьху тьху, який нечемний))) то він так братика двохрідного з роддому зустрічав))

zaderyshka
11.08.2012, 12:17
успіх диявола - переконати всіх, що його не існує
Бодлер тут явно не говорив про чортиків, які смажитимуть людей на сковорідках і забобони. Не вірити в рогатих бісів з хвостиком це не є відкидання зла. Звичайно простіше сказати, що прищами обсипало чи отруївся від того, що бабуська якась криво глянула ніж переглянути власне харчування. Основне. намагатись відділяти справжнє зло від людських глупостей.

Virna
11.08.2012, 13:04
Не вірити в рогатих бісів з хвостиком це не є відкидання зла
світ дуалістичний. тому якщо є добро, то є і зло. і нікуди від того не дітися. головне, вірити в добро і в його силу!

Barnaulka
11.08.2012, 14:38
Мені цікаве походження дурного забобону, яким баба часто нерви тріпала: починати замітати/мити підлогу в кімнаті від вікна і ніяк інакше. Коли вимагала пояснень, чого саме так, відповідь була: "Бо так." :girl_crazy:

Virchuk
11.08.2012, 14:52
починати замітати/мити підлогу в кімнаті від вікна
бо вікно зазвичай в іншому кінці від входу, тому замітаючи в напрямку до дверей, ви вимітаєте сміття з дому :) То таке логічне пояснення я собі даю:)

AilataN
11.08.2012, 15:40
"Бо так."
Бо як помиєте підлогу до вікна, то потім будете йти по чистому і мокрому до дверей, або через вікно вилазити з відром, трапкою. А як будете йти з тим всім по слизькій підлозі то можна впасти, крім того ще й сліди полишати. А як замели- то з совочком будете йти, а тут вам під ноги чорний кіт, ви впали і бац- все сміття на підлозі, знову замітати))).
То не забобон, просто технічно так краще робити.
Мені хтось зі старших казав- "вона така господиня, що миє не від вікна , а до вікна". Мовляв така вже хороша господиня, все у неї так справно і гарно виходить- світ не бачив , сонце не світило)))).
Не вірити в рогатих бісів з хвостиком це не є відкидання зла.
+100
Я не можу чітко графічно виразити зображення зла, тому графічне зображення чортиків/бісів/демонів мною не сприймається. Якби спробувала, то це скоріше був би "сюр") . зло для мене має зовсім інші форми, ніж оті смішні/ чомусь завжди якісь брудні і смердючі/ з вогнем/ вилами/хвостом/рилом/іт.ін.створіння

Barnaulka
11.08.2012, 15:45
То не забобон, просто технічно так краще робити
Опа, я навіть не думала, що тому є якесь логічне пояснення :girl_blush2::girl_blush2::girl_blush2: Завжди думала, шо то забобон :girl_blush2:

AilataN
11.08.2012, 15:50
І ще, якщо прибирати до вікна , то затуляється світло ( а раніше з освітленням тугувато було). і гірше видно де прибрати потрібно.

Руда Лисиця
11.08.2012, 16:43
тоді виходить що бабці було просто влом пояснювати

Hermi
11.08.2012, 17:37
це навіть за фен-шуєма може то якийсь інший напрям, можу помилятись, бо не дуже таким цікавлюсь, просто читала все що попаде під рукою так потрібно робити, всю негативну енергію з приміщення виганяти:)

нагадався один "забобон". Як картоплю вибирають, то привозять її додому у мішках і складають на купу, потім перебирають(в нас так заведено). От бабця постійно казала, щоб завязками до схід сонця класти - "щоб як сонце продовж дня "росте", то щоб так картопля росла".Але це все говорилось жартома. Секрет того було, щоб легше висипати було ту картоплю і відразу у льох давати. А наші сусіди вірили у це спеціально так складали - але картопля "не росла" така велика і все питали, а що ще треба робити. Аж смішно було з того.Бідні люди вірили, що у мішка картопля ще "доростає"...

AilataN
11.08.2012, 18:06
бабці було просто влом пояснювати
Так і є, може бабці просто влом було розібратись, чому їй так ще її бабця казала, або просто ліньки дійсно було пояснювати)))

Olka Sherolka
12.08.2012, 10:02
Згадала забобон, певне найбільш дивний з усіх що я чула - мій дід казав мені що чай треба помішувати лише за годинниковою стрілкою, якщо помішувати проти - диявол може пролізти:girl_crazy: казав це жартома, але ж не сам він це вигадав, певно. Мені от цікаво - а на каву, борщ, та інші рідини це правило розповсюджується? І чи має значення мінімальний діаметр посудини для можливого "пролазювання"?:girl_impossible:

Яська Березнева
12.08.2012, 10:20
А мені баба казала, що коли помила руки, не можна з них воду струшувати, бо дідька в хаті струшую.:girl_yes2: І ввечері сміття не можна з хати виносити, бо щастя винесеться.:girl_impossible: І в п"ятницю і суботу не можна прати, бо "тоди ти не господиня. В понеділок і вівторок перут господині, в середу і четвер - ті, шо посердині, а в п"ятницю і суботу - самі х...рині".:girl_emo: Наскільки мені було неприємно, як мені в дитинстві з чола спльовували "тху на пса вроки", я вже мовчу. Бо мама і баба були свято переконані, що таку повненьку кругленьку мамину-мамину дитину були просто зобов"язані врікати завидющі люди. Во!

І ще таке. Я вже старшою була, то вже сама собі вроки могла скидати.:girl_spruce_up: Баба казала: "жиби тебе не врікли, то як на тебе хтось сі так подивит або шо скаже, то треба піти попісіти на ліву руку і три рази втерти нев чоло наліво, і казати "тху на пса вроки"! А потім ту руку завернути в халат, платі чи спідницю (шо маєш на собі) і другов сторонов (мається на увазі виворіт) витерти знов си чоло, і тоже казати "тху на пса вроки".
Цікаво, а якщо я в штанах чи шортах, то як бути?:girl_nea:

Ну от де воно то все береться?:girl_impossible:

NataliaFed
12.08.2012, 11:21
А як, щодо забобону, коли не хрещена дитина в хаті, то в гості жінка з КД не може йти, бо дитину чиряками сипати буде?

neri
14.08.2012, 16:59
в мене, здається, був варіант від дверей, а пояснювали тим, що як буду мести до дверей, то буду женихів з хати "вимітати"! :girl_haha: І яким же то було розчаруванням, коли я підросла і взнала, що то з мене так кепкували, а я так інтенсивно мела від порогу, а то не має жодного відношення до женихів! :D

terezka
14.08.2012, 17:38
коли помила руки, не можна з них воду струшувати, бо дідька в хаті струшую
забобон має коріння з наступної причини: руки треба витирати, якщо давати сохнути так, то довкола нігтів задирки робляться

Vona
06.09.2012, 22:00
Нині почула новий забобон (незнаю як ще його назвати). Щоб прибували гроші треба взяти зарядне від мобільного запхати в розетку, а другий кінець в гаманець:)) як я сміялась з цього.
І ще один щоб у всьому щастило і все було добре треба закинути вдома на плафон (світильник) рожеві труси!!!:girl_crazy:
Шкода мені тих людей які вірять в забобони і дотримуються/виконують їх, бо вони насправді віддаляються від Бога.

zaderyshka
06.09.2012, 22:04
закинути вдома на плафон (світильник) рожеві труси
жизнь в розовом цвееетеее!

зарядне від мобільного запхати в розетку, а другий кінець в гаманець
Від ноутбука зарядне потужніше, шо мелочіцца будем.

jylanda
06.09.2012, 23:09
о, то вже модерновi забобони. То ж треба додуматися до такого. Люди нiколи не припинять пошуку отого секрету легкого успiху
Ех, магазини вже закритi всi, завтра зранку пiду за рожевими трусиками. А часом не сказали якi мають бути? Танга, шортиками? Мабуть чим бiльшi, тим краще? :girl_claping:

Seppy
06.09.2012, 23:24
чим бiльшi, тим краще? я плачу...:girl_haha:

А чи хтось вірить у "пороблено"? я ніколи не вірила і не вірю, тільки щось останнім часом забагато прикрих співпадінь... закрадаються сумніви... самій з себе смішно.

jylanda
06.09.2012, 23:33
Не варто думати про таке, бувають важкi перiоди в життi, але треба завжди пам'ятати, що Бог не дае нам тягару бiльшого за той, який ми можемо витримати. Треба вiрити i молитись, бо чим бiльше думати про всяки вроки, пороблено i т.д. тим слабшае вiра. А звертання до всяких магiв, екстрасенсiв i т.д. нi до чого не приведе, всеодно вони скажуть, що щось е, фiнансовий iнтерес велика сила.

Seppy
07.09.2012, 00:19
бувають важкi перiоди в життi
От якраз справа не лише в теперішніх проблемах, а кількарічної давності. Після смерті бабці минуло вже більше 2-х років, але до сих пір в її хаті знаходимо дивні речі, які мають певні співпадіння з її трафунками і хворобами в останні роки життя. Не знаю, як пояснити знахідку дивного піджака з розірваним рукавом (а бабця мала зломану руку саме там де розірвано), мотанки з зашитим ротом (бабця мала хворобу, що не давала їсти і пити) і т.д., такого ще багато можна розказати... Є лише одна людина, яка могла без нашого відома зайти до хати при житті бабці, яка бажала їй і всій нашій родині зла, і вірить у всяке таке. Самій смішно, що засумнівалась, розумію, що то великий гріх, але все ж таки, що то за черга співпадінь таких?

Незабудка
07.09.2012, 00:21
А чи хтось вірить у "пороблено"?
Особисто я не вірю.

І в мене бувають періоди "тотального везіння", а бувають широченні чорні смуги. Але можливо, ви помічали таке: бувають дні, коли хороший настрій, хочеться всіх любити :) і тоді все вдається, і навіть втоми немає. А буває, коли все не те і все не так. Настрій на нулю, всі дратують. Тоді і хвороби чіпаються, і фарту нема.

Я собі для себе вирішила, що сама провокую і добре, і погане. Так що позитивне налаштування - і ніяк інакше. Хоча я сама деколи в таку хандру залажу... Але посиджу трошки, похандрю; і в момент, коли хандрити вже набридає, все налагоджується. Значить, трошки хандри і невезухи навіть корисно :connie_pull-pigtail

Seppy
07.09.2012, 00:29
Я собі для себе вирішила, що сама провокую і добре, і погане.
Я теж так думаю, а "провокації" пов*язую з ПМС :girl_haha:

Ljolik
07.09.2012, 00:41
Нині почула новий забобон (незнаю як ще його назвати)
Це не забобон, це щось з сіморонських ритуалів. Воно звичайно з християнством не вяжеться, але все таки по суті це не забобон, а дуркування.

Незабудка
07.09.2012, 00:46
Після смерті бабці минуло вже більше 2-х років, але до сих пір в її хаті знаходимо дивні речі, які мають певні співпадіння з її трафунками і хворобами в останні роки життя. Не знаю, як пояснити знахідку дивного піджака з розірваним рукавом (а бабця мала зломану руку саме там де розірвано), мотанки з зашитим ротом
І я задумалась.
А ваша бабуся була людиною забобонною? Вірила в оте "пороблено"? Можливо, вона теж знаходила ті всі речі, переживала через це, і впадала в хворобу? Ну от знаєте, є люди "мнітєльні" (не доберу українського відповідника) - схильні у всьому бачити небезпеку, загрозу.. І не дивно, що в такому стані людину дійсно всі ті небезпеки і хвороби дістають.

От не вірю я в те, що людині, яка абсолютно пофігістично ставиться до тих всіх дрібних чаклунств, можна щось "поробити".

Samhayne
07.09.2012, 01:12
закинути вдома на плафон (світильник) рожеві труси!!
а я чула, що червоні, ще й троха ношені.... ги-ги-ги....
а бувають широченні чорні смуги
вірите в зебру? (чорні і білі полоси) - тоді поверніться на 90градусів і йдіть вздовж по білій...

Liliyah Romanova
07.09.2012, 01:31
А чи хтось вірить у "пороблено"?
У "пороблено" не вірю, але факт, що є демони, злі духи та люди ними одержимі. Чари існують і люди ними займаються. От щодо того, як то впливає на наше життя, вважаю, що якщо ми віддані Богові, то Він нас оберігає від таких речей. Якщо ж десь і допускається до нас таке, то переживати це треба тільки з Богом та в молитві.

MADLENKA
07.09.2012, 14:14
А моя мама мене сьогодні здивувала...Навіть не знаю, з чого почати...Мій тато помер 6 років назад. Після його смерті мама вдома довгий час зберігала його сумку, тобто сумку, з речами,які вона забрала з його роботи, він власне, помер на роботі. Так ось, та сумка всі ті роки стояла в вітальні, на кріслі. Мама завжди казала, що так вона хоче показати татові, що його чекає і пам*ятає. Цього року її сестра вмовила розібрати ту сумку, розкласти все по місцях. Мама це зробила. І тепер вона каже, що як тільки вона розібрала ту сумку, в нас почались проблеми. Всі мої проблеми в житті мама пов*язала з цим фактом, всі образи, що дійсно просто линуть останнім часом від родини, мама теж пов*язує з тим. Я вже не маю сили їй доказувати, що одне з одним не пов*язане ніяк, але де ж там! Я ж навіть не задумувалась над тим питанням до того, а тепер.... мене "тєрзают смутниє сомнєнія....":confused:Тобто, мама, свято вірить, що та татова сумка якось оберігала нас, а тепер - ні.

AilataN
07.09.2012, 14:40
щоб у всьому щастило і все було добре треба закинути вдома на плафон (світильник) рожеві труси!!!
Це повна бздура. не вірте в це!! Це неправда!!!

Труси мають бути червоні, і закидувати їх на люстру бажано всією родиною, на рахунок три. Отак правильно!
А ви- рожеві, рожеві!Ех..:girl_haha:

якщо потрібні гроші то потрібно взяти "авоську" і закинути її в хату через вікно. Щоб прийшли гроші на авось.

tanchyk
07.09.2012, 14:53
Тобто, мама, свято вірить, що та татова сумка якось оберігала нас, а тепер - ні.
Зберіть її назад і хай мама заспокоїться! Інакше мама і далі саму маленьку прикрість списувати на сумку.

рижик
07.09.2012, 15:37
Труси мають бути червоні, і закидувати їх на люстру бажано всією родиною
І ще дуже важливий момент - труси мають бути з натурального матеріалу, бо як від синтетики хата згорить, то ніяка зарядка від ноута кинута до гаманця не допоможе.

До речі, ми як поверталися з моря Вікусю на вокзалі укачало, я завела її в туалет - дитина, біла, рве - а до мене жіночка, що там працює підходить і каже - "то її врікли, візьми і обітри дитину її пісями". Я собі уявляю, малій зле, на дворі жара, а тут ще її мочою пообтирати - і ніч в поїзді їхати.:bad:

Ascorbinka
07.09.2012, 16:56
І ще один щоб у всьому щастило і все було добре треба закинути вдома на плафон (світильник) рожеві труси!!!
думаю першопричина була така:

пристрасний секс, одежа летить що куди, дзвінок в двері, все знайшли -труси ні..
і от заходить сусідка і бачить ті злощасні рожеві труси)))
-????
-та то щоб все добре в домі було!

Seppy
08.09.2012, 01:29
ваша бабуся була людиною забобонною?
Бабця до таких речей ставилась так як і я ставлюсь: не вірила у жодні забобони. Вона завжди вважала, що має місце
факт, що є демони, злі духи та люди ними одержимі. Чари існують і люди ними займаються.
Тому я і злякалась, що людина такими речами займається, може намагатись впливати на наше життя, підкидати всяке-таке.

silvia
12.09.2012, 10:04
ви знаєте, явже нен знаю, що й думати. Мама на дачі копаючи город знайшла глибоко закопаних в землі 3 курячих яйця...це при тому, що там всюди огорожа, та й кури у землю яйця не закопують, при чому на глибину цілої лопати....город двічі на рік прокопується повністю......і от одне яйце вона взяла рукою...через 2 тижні вона зламала цю руку, хоча ніколи в житті не хворіла сильнішим, ніж грип, у лікарні не лежала......отут будь мудрим....як до цього відноситись....каже що хтось підложив скоріш за все, бо ост часом щось ніби все з рук валиться.....

vikad
18.09.2012, 13:40
Тут вже були відповіді про чиряки.
Подумайте, а якби вона впала і зламала ногу, чи іншу руку. Чи нічого "шкідливого" вона не брала іншою рукою?
Насправді є потойбічні (демонічні) сили з якими деякі люди вміють співпрацювати. Але подумайте, чи їм не на руку, якщо ми будемо їх боятися? Чи можна від них захиститися?

---------- Додано в 13:40 ---------- Попередній допис був написаний в 13:36 ----------

.отут будь мудрим
Чому стародавні воїни, коли нападали кричали?
Щоб їх боялися!
А що робить обговорення забобонів (вроків, наговорів, пороблень...), що "сповнилися"?
Реакція та сама.

Ma Cherie
18.09.2012, 21:03
І ще один щоб у всьому щастило і все було добре треба закинути вдома на плафон (світильник) рожеві труси!!!
В мене подруга трохи схибнута на подібних ритуалах. Приходжу якось до неї додому, а там на люстрі червоні труси бантиком вив'язані. Питаю: "То для чого?" А вона хвалиться: "В мене тепер гроші водяться! А все тому, що коли на небі був молодий місяць, треба було поскакати по кімнаті з піснями і танцями, а потім через ліве плече закинути труси на люстру!"
Мені так смішно стало! :girl_haha: Хотіла їй сказати, що гроші тепер водяться, бо вона нарешті влаштувалася на роботу, але змовчала. Врешті-решт, кожен вірить у те, що хоче.

zaderyshka
18.09.2012, 21:06
коли на небі був молодий місяць, треба було поскакати по кімнаті з піснями і танцями, а потім через ліве плече закинути труси на люстру
мій муж подумав би що в мене жосткий ПМС або то якісь круті рольові ігри і почав би випитувати правила....однаааако, може не такий поганий забобон?:girl_wink:

Ma Cherie
18.09.2012, 21:20
однаааако, може не такий поганий забобон?
А Ви спробуйте :girl_wink: Якщо лишні гроші неждано-негадано на голову не зваляться, то хоч чоловіка потішите тим ритуалом...

Doro Pesch
22.09.2012, 16:18
ні в які забобони не вірю, хіба лише у свої власні
- якщо будеш вірити в забобони, вони тебе почнуть переслідувати;
- якщо перебігає дорогу чорна кішка... або симпатична дівчина... дави на газ! І твоє життя налагодиться! (саме так хотіли зробити зі мною)
- якщо хтось на тебе косо дивиться - врічи перша;
- подруга вирішила йти до гадалки - не до добра;
- розсипала сіль\цукор - папуга прилетить на стіл, позбирає...
і тому подібне.
Все решта мене нервує.
а про гроші - взагалі маразм а не забобони, наприклад закривати кришку унітазу, інакше гроші витечуть. Скажіть, в когось їх від того стало більше??? Наша влада - це один великий унітаз, на який цей забобон працює.

Olka Sherolka
22.09.2012, 16:35
якщо перебігає дорогу чорна кішка... або симпатична дівчина... дави на газ! І твоє життя налагодиться!
а життя кішки або дівчини скінчиться... :(

якщо хтось на тебе косо дивиться - врічи перша;
а якщо в людини косоокість, а ви її, ні в чому не винну, "врічете"?! :girl_crazy:

подруга вирішила йти до гадалки - не до добра;
логічно, а раптом вона вашого хлопця відбити схоче? :girl_impossible: долой таких падруг! :girl_haha:

закривати кришку унітазу, інакше гроші витечуть
а як на мене цілком логічно - відкрита кришка - випаровується вода- підвищується вологість - грибок на стінах - ремонт - гроші втікааааають! логіка, аднако :connie_pull-pigtail

Doro Pesch
22.09.2012, 17:02
відкрита кришка - випаровується вода- підвищується вологість - грибок на стінах
скільки себе пам'ятаю, майже ніхто тим не переймається, і мало в кого грибок на стінах. Хіба когось підтоплюють постійно. А ремонт ітак час від часу треба робити, нікуди від того не дінешся... І кришки закривають переважно через те що так естетичніше виглядає.
логічно, а раптом вона вашого хлопця відбити схоче? долой таких падруг!
ой, я вмію інколи думку не закінчити.. дуже вибачаюсь)) я мала на увазі що це саме подрузі не до добра, а не мені))) ну або загалом для дружби не добре, бо зразу почнеться "вона тобі не подруга", вона тобі то, вона тобі сьо - зі слів гадалки (був такий випадок з подругою)

Ma Cherie
23.09.2012, 23:17
О, згадався мені тут іще один забобон. :girl_smile: Колись давно я десь вчула, що якщо дівчина до сходу сонця вкраде у когось чужого квітку червоної півонії, потім вкине її у воду, і тією водою вмиється, то чекає ту дівчину безмежне щастя. Вирішила і собі пошукати щастя. Ми на той час жили в сільській місцевості, і тих півоній попід хатами було нємєряно. А ще майже в кожному дворі була собака. Тож я перед крадіжкою "пішла у розвідку" - вистежувати, де ростуть саме червоні квіти (а не рожеві чи білі), і де їх безпечніше поцупити, так, щоб ніякий цуцик за ногу не цапнув. Перед крадіжкою так переживала, що всю ніч не спала. Тільки почало світати, одяглася, взяла ножичок, щоб не рвати ту нещасну квітку, а культурно зрізати, та й пішла "на діло". Приходжу до одного подвір'я, де жили дачники - ага, зась! Хвіртка закрита на замок. А паркан височенький, не перелізти. Добре, є ще ж запасний варіант. Пішла до іншого подвір'я. А там собака, здоровенна вівчарка, і як то я її вдень не роздивилася? :shok: Та собацюра здійняла шум на всю вулицю, то я мусила тікати, тільки п'яти миготіли. Добігла до подвір'я своєї класної керівнички, бачу - в неї теж ця півонія росте. Але красти у вчительки мені вже совість не дозволила. Врешті-решт я згадала, що бачила в одному дворі рожеву півонію, і там якраз міняли паркан, все було розгороджено, то зайти можна було без проблем. Побігла туди. Вже майже дійшла, аж тут назустріч мені йде моя сусідка, яка поверталася додому з нічного чергування. Не знаю, що вона подумала, коли побачила мене опів на п'яту сонну, змерзлу, злючу та ще й з ножем у руці, але мені в той момент хотілося провалитися крізь землю. Зробила вигляд, що то не я, :girl_crazy: рвонула вперед, швидко зірвала ту півонію, і чкурнула додому.
Коротше, якогось особливого щастя як не було, так і нема. :girl_sad: Видно, треба було штурмувати чужий паркан, або вступати в нерівний бій з собакою за саме червону квітку... Зате спогади - на все життя! :girl_smile:
P. S. А сусідка потім поцікавилася у мами, де це я тинялася тієї ночі...

AilataN
09.10.2012, 01:33
Недавно зауважила, що маю звичку всі кухонні причандалля ховати на ніч. Не засну поки не поприбираю на кухні. Особливо вилки і ножі. Згадала, що бабця мені отак казала- треба всі гострі предмети поховати, щоб духи об них не ранились )).
От шкода від забобонів, лізу на кухню, бо забула щось сховати, перевірю, чи не сидить якийсь дух дупою на вилці, і, спокійно засинаю.

Alexx
09.10.2012, 02:11
маю звичку всі кухонні причандалля ховати на ніч

лізу на кухню, бо забула щось сховати, перевірю, чи не сидить якийсь дух дупою на вилці, і, спокійно засинаю.
І я вже рік як маю таку звичку ховати всі гострі предмети )))), але не від духів, а від конкретної особи в лиці мого синочка )))), бо він може встати найперший і одразу по хаті шастати біжить )))). Звісно, що першу обслідує кухню. Так що ваша бабця мудра людина, що ховала все гостре )))). Я взагалі тепер маю звичку все ховати )))) як повище і подальше.
Думаю що всі забобони такого типу десь приблизно з такого ж і починались, а потім переростали в звичку і обростали історями про духів )))).

Zvizda
09.10.2012, 15:43
А я ото в неділю їздила на хрестини. Зайшла до церкви, хустку вділа...чекаю..аж тут бабці шум підняли, я оглядаюся, що сталося. А то виявляється я хустку одягнула коротшим кінцем до верху..а то НЕ МОЖНА так. Отакі то справи...

NataliaFed
09.10.2012, 15:47
маю звичку всі кухонні причандалля ховати на ніч. Не засну поки не поприбираю на кухні. Особливо вилки і ножі.
Кхм..., а мені вже від себе лячно ставало...)

tanchyk
09.10.2012, 19:30
А то виявляється я хустку одягнула коротшим кінцем до верху..а то НЕ МОЖНА так
І це в церкві...

zaderyshka
09.10.2012, 22:18
хустку одягнула коротшим кінцем до верху
от халепа, я все думалає, що то хустка то квадрат і має рівні діагоналі. А виявляється є довші і коротші кінці.

Zvizda
09.10.2012, 22:34
А виявляється є довші і коротші кінці.
Ага, а то я темна ніяк зрозуміти не могла, що від мене хочуть.
Ще перед тим як я мала хрестити свою похресничку, то також дізналася багато нового. А саме, те, що не можна хрестити першу дівчинку. Добре, не можна то не можна, але на моє зустрічне питання, що і відмовлятися від хрестин також вроді би не можна...мовчок). Я вже після хрестин дізналася, що якщо перша похреснця, то дівчина заміж не вийде....сплачешся з тою купою забобонів.

Barnaulka
18.10.2012, 21:00
Мене "вбила" моя сусідка. Вернулася з центру, перші слова, які від неї почула "йой, як мене живіт болить" в неї нема такого, аби всьо було добре, постійно ниє, тому не звернула на то уваги. Вертаюся на кухню за 2 хв, а вона вже палить сірники над склянкою з водою. Вважає, що живіт у неї болить, бо її врекли. За її словами, їй всі заздрять, тому в неї ніц не виходить, тому й тут проблема не у тому, що вона запхала у шлунок, а в тому, що хтось не так на неї глянув, бачте...
Я пробувала черговий раз пояснити, що так вона до нечисті звертається по допомогу, краще нехай помолиться Богові. Ага, так вона й послухала. Ось що я почула у відповідь: "та я розумію, що так не можна, але мені то помагає". :khomyak:
І після цього спокійно пішла до церкви.
Ну от не розумію: як можна йти по допомогу до нечисті, бо їй "помагає", і при цьому ходити до церкви, ніби то так і має бути?

solomka
24.10.2012, 14:33
вчора на роботі ходила мити горнятко в туалет. Вертаючись стикаюсь з однією співробітницею, і вона мене відразу "ошарашила": ой, ти йдеш з порожнім горнятком, дай я перед тобою пройду. Я від почутого остовпіла - шем токого не чула, знаю про порожнє відро, але щоб про горня..... А та моя співробітниця така побожна, дотримується всіх постів, щонеділі ходить до церкви. Ну і як таких людей сприймати і розуміти?.

NataliaFed
24.10.2012, 14:39
така побожна
Я вже давненько помітила, що самі побожні - самі забобонисті)))
Чи, то так має бути але щось нігди м в церкві таких глупостей не чула, ані не читалам в відповідній літературі:girl_in_dreams:

Annyhka Kavetska
24.10.2012, 15:04
Я пробувала черговий раз пояснити, що так вона до нечисті звертається по допомогу, краще нехай помолиться Богові.
Ой як я вас розумію , маю сама багато коліжанок які займаються такими дурницями як зливання на оливо і на сірниках , червоними нитками пообмотують дітей і каляски , кажуть на дітей плювати і т . д .А до Бога звернутись то їм заважко !

tanchyk
24.10.2012, 15:08
на дітей плювати
Ой як мене то злило, як ставали над коляскою і плювали на дитину, хотілося взяти і так само поплювати в лице тій людині, побризгати мікробами трохи.

Liliyah Romanova
24.10.2012, 18:18
А та моя співробітниця така побожна, дотримується всіх постів, щонеділі ходить до церкви.
Вона то від страху робить, швидше за все. Нема на то ради.

Я вже давненько помітила, що самі побожні - самі забобонисті)))
Ну, то ви перегнули. Так узагальнювати в жодному разі не можна. Хіба якщо ви говорите про показушну побожність, тоді так. Правдиві побожні не забобонні.

Gorda
11.11.2012, 15:40
А що оте скидання вроків сірниками, чи виливання воску після перестраху , це від нечисті?

CHOICH
23.11.2012, 19:20
Бігла зранку на роботу, по дорозі на базарі купила малому штани, але зразу ж домовилася з продавчинею що, в разі чого, прийду завтра зранку і поміняю на більші. Ну, ясне діло , трохи були замалі, здалися би більші. То я "без задньої мислі" пригнала на другий день - не встигла рот відкрити, а пані до мене -О, ще ПОЧИНУ не було , а вона вже прийшла міняти... Ну я вже не допитувалася коли в них той почин приходе і як виглядає, штани поміняла, а коли йшла на роботу, то в голові крутилося: "Не май інших богів-окрім Мене"...

---------- Додано в 19:20 ---------- Попередній допис був написаний в 19:06 ----------

А що оте скидання вроків сірниками, чи виливання воску після перестраху , це від нечисті?
Нехай не буде в тебе інших богів, крім мене!

zaderyshka
08.12.2012, 00:27
Обалділа я трошки, дівки. Мама вернулась з Росії в шоці тихенькому. Там, як виявилось, досить дивне ставлення до релігії у самих священників, то якась суміш забобонів-повір'їв. Тітці священник сказав, що вона має великий гріх, бо займалась йогою, а то як відречення від Бога. Хоч вона відвідувала тільки тренування фізичні. Сказав також, що шлюб вдруге брати не треба, бо буде нещастя. То вже якийсь капець! Як священнослужитель може говорити таке?

Olka Sherolka
08.12.2012, 20:46
Там, як виявилось, досить дивне ставлення до релігії у самих священників
не тільки там, за прикладом не треба далеко ходити - на Волині, священник Православної Церкви МП сказав що не можна фотографувати нехрещених дітей.

Згадала кілька забобонів від свекрухи - треба мені мусово вчепити на візок малого червоний бант, і чим більший - тим краще :) дивитись в дзеркало водночас із малим - ніззя, до хрещення гуляти з малим не можна, а ми похрестили малого майже в 2 місяці - ню-ню :girl_crazy: воду з ванночки, в якій купали малого поки пупчик не зажив треба виливати під дерево. Про те що священик заборонив фотографувати дитину до хрещення вже писала. Таке враження складається що свекрусі хтось постачає ті забобони, гуртом і вроздріб, а вона потім до мене з ними - за що купила, за те і продає :)

Margot
13.12.2012, 14:20
моя мама ходить до церкви, часто сповідаэться,але як щось скаже, чи вчинить то:girl_mad:
1.не можна показувати малу в дзеркало- не буде довго говорити
2.червоний бант на каляску треба завязати - би не врекли
3.кожного вечора цілує малу в чоло і спльовує -погану енергію збавляє
4.ввечері ніколи нічого з хати не дасть,, но мала заплаче, цитую:"то хтось мусів щось комусь ввечері з хати дати!кажіть хто!"
5.як мала не спить вночі, каже, що в неї хтось вкрав сон(як його можна вкрасти???:girl_crazy:)
6.довго не можна гуляти з малою, бо злі вітри літають:girl_crazy
7.малі набрякли трошечки молочні залози, мама каже:по ночах приходить молочниця до малої і краде молочко:girl_mad: поробила якісь лялечки з тканини, розвісила по вікнах, щоб лякати молочницю.
Живе в якомусь казковому світі)))
на мої зауваження, єдиний аргумент:"треба вірити, що старі люди кажуть, то ти така мудра інтернету поначитувалась і всьо знаєш!"

хельга
13.12.2012, 14:29
Згадала кілька забобонів від свекрухи - треба мені мусово вчепити на візок малого червоний бант, і чим більший - тим краще :) дивитись в дзеркало водночас із малим - ніззя, до хрещення гуляти з малим не можна, а ми похрестили малого майже в 2 місяці - ню-ню :girl_crazy: воду з ванночки, в якій купали малого поки пупчик не зажив треба виливати під дерево. Про те що священик заборонив фотографувати дитину до хрещення вже писала. Таке враження складається що свекрусі хтось постачає ті забобони, гуртом і вроздріб, а вона потім до мене з ними - за що купила, за те і продає :)

От моя свекруха така сама. Тільки воду після купання на НІЧ зливати не можна, тільки ранком. І білизну дитячу на ніч залишати на балконі не можна бо вречуть дитину, а я часто прала ввечері і вивішувала відповідно на ніч, але то влітку.
Ну але з другим малим я твердо відмовилась слухати її "поради", то вона тихенько сину нашіптувала що і я к треба робити. Добре, що він теж не ведеться на таке

Margot
15.12.2012, 17:09
прочитала тепер таке, не знала де запостити, можливо тут
Топ-30 самых абсурдных бабушкиных советов
1. Ногти ребенку нужно не стричь, а обгрызать.

2. Ножки надо пеленать, чтобы прямые были.

3. Чтобы голова ровная была, надевать чепчик.

4. Подгузник носить нельзя — ноги кривые будут.

5. Массаж делать нельзя — отобьют печень.

6. Чепчик ребенку надевать, еще и чтобы ушки не были лопоухими.

7. Игрушки ребенку не покупать до тех пор пока, пока сам не попросит.

8. Если ребенок спит с открытым ртом, нижнюю челюсть нужно привязывать.

9. Новую одежду на ребенка не надевать, только застиранную – нежнее ткань.

10. Ребенок плачет — срочно к врачу, здоровые дети не плачут.

11. Чтобы прорезались зубы, десны нужно натереть чесноком.

12. Во время беременности хорошо бы сесть на шпагат.

13. Если у ребенка сбился режим, нужно надеть на него вывернутую наизнанку одежду.

14. Ни в коем случае не брать ребенка на руки, если он плачет, иначе привыкнет к рукам.

15. Ваткой сопли ребенку убирать нельзя – затолкаешь обратно. Только ртом.

16. Нельзя целовать ребенка в лицо. Во рту больше микробов, чем в прямой кишке.

17. Во время беременности пить не больше литра воды в день. Если много пить, то будет много вод, которые будут давить ребенку на голову. И в итоге малыш родится тупым.

18. Когда в роддоме начнет приливать молоко, нужно найти санитарку-уборщицу (они самые опытные) и нанять ее, она разомнет.

19. Чтобы не было пупочной грыжи, надо подгузник с калом бросить на проезжую часть, чтобы по нему проехалось как можно больше машин.

20. Одежду обязательно нужно кипятить. Чтобы цвета поблекли. Иначе ребенок привыкнет к яркому и потом будет делать тату и пирсинг.

21. Если дети плачут ночью, нужно сходить в аптеку, купить беруши и спать спокойно.

22. Ребенок плохо спит потому, что ему пушок на спинке мешает. Нужно из хлебного мякиша делать шарик и катать по спинке, чтобы содрать пушок.

23. Если родился мальчик, то пуповину нужно перерезать обязательно над топором. Чтобы мальчик с руками был.

24. Рыбу ребенку нельзя давать, пока он не научится говорить. Рыбы же немые, и ребенок немой будет.

25. Если ребенок заболел ветрянкой, то нужно его нижнее белье вывернуть наизнанку и вывесить за форточку. Ветрянку ветром сдует.

26. Нельзя, чтобы ребенок спал при включенном свете – глаза выцветут.

27. Ребенок пачкается, когда ест, только из-за того, что ложка пластиковая. Если кормить ложкой металлической, пачкаться ребенок перестанет.

28. Перед каждым кормлением нужно обязательно мыть грудь, потому что на ней пыль.

29. Во время беременности нельзя есть мороженое – ребенок простудится.

30. Подозревают дисплазию? Надо пососать хвост селедки!

Finya
15.12.2012, 17:21
Ставлюся до забобонів, так званих, абсолютно нормально. Хтось каже так, хтось - народна мудрість.

Galin Max
15.12.2012, 20:46
Новую одежду на ребенка не надевать, только застиранную – нежнее ткань.
я завжди перу нову білизну, щоб фарба вимилась. а рештою повесилили, особливо шпагатом :)
а взагалі, я до забобонів ставлюся по-філософськи, особливо люблю повертатися, коли вже вийшла з дому - радію, що згадала про те, що забула біля дому (коли ще можна повернутися і взяти), а не тоді, коли вже пізно

Supernatural
15.12.2012, 20:54
Цитата:
Топ-30 самых абсурдных бабушкиных советов
Оце жесть, особливо 23 і 30:khomyak:

Finya
15.12.2012, 21:07
Як священнослужитель може говорити таке?
Ви, напевно, ніколи не читали, що пишеться на стенді біля церкви на Короленка) там не тільки про йогу))
Фізичні вправи йоги не завжди просто вправи) Наприклад, комплекс Сур"я Намаскар можна розглядати як поганство/язичництво) Священослужителі, взагалі, дуже проти йоги, гомеопатії - не потрібно в Росію їхати) Я, коли збиралася лікуватися гомеопатично, цікавилася попередньо в неті) На львівському, по-моєму, сайті Такооого поначитувалась...

vikad
18.12.2012, 12:28
прочитала тепер таке, не знала де запостити, можливо тут

а я собі сподобала 8, 15, 16. Думаю 16 якраз і випливає з 15.
М-м-м-м, сопельки, ням-ням :girl_crazy:

---------- Додано в 10:27 ---------- Попередній допис був написаний в 10:20 ----------

Фізичні вправи йоги не завжди просто вправи) Наприклад, комплекс Сур"я Намаскар можна розглядати як поганство/язичництво)

Щось в тому є.

Я колись хотіла навчитися танцювати індійський танець катхак (це той, що в індійських фільмах - трошки старші мене зрозуміють), ну дуже мені це подобається. Скачала з нету уроки. Включила, а там - кожен рух для якогось бога. Не знала би - вчилася, а так знаю - і совість не позволяє.

---------- Додано в 12:23 ---------- Попередній допис був написаний в 10:27 ----------

До речі, ще один забобон. Квасила капусту (не скажу точно, якого числа), чоловік на роботі з кимось там говорив, а йому й кажуть:"Ти що!:girl_impossible: Не можна капусту квасити, бо то задушні дні (чи задушені?, точно не знаю), а він:"То й що?", а йому:" Капуста задушиться!!!!!!"

---------- Додано в 12:28 ---------- Попередній допис був написаний в 12:23 ----------

Зробила я ту капусу, а вона така нічого, смачна. Мама приїхала баночку набрала, позавчора гості були - виїли всю капусту, ще й хвалили.
Живенька така, зовсім не задушена виглядає.:girl_nea:

Finya
18.12.2012, 14:38
Включила, а там - кожен рух для якогось бога.
Сур*я Намаскар - "Привітання Сонцю". З кожним рухом промовляються певні слова (мантри): хвала 12 іменам Сонця і його якостям.

Маруся-мама
18.12.2012, 20:54
Не можна капусту квасити, бо то задушні дні

То ви десь напевне 1-го Листопада робили. Ці дні вважаються задушними, бо в особливий спосіб треба молитись з померлих і їхати на цвинтар. Можливо колись було якесь повір’я, що саме в цей день не можна квасити капусту. Може тоді вже було холодно і вона могла перемерзнути?

Sertce
20.01.2013, 10:59
Я теж не вірю в забобони, але xочу, щоб xтось мені пояснив таке:
моя тьотя колись робила ще в радянські часи зоотеxніком у тваринницькому господарстві. Одного разу, в якесь свято її, вагітну, примусили телятам спеціальним пристроєм витинати якусь "зазубрину" на правому вусі. Так маркували, позначали xудібку. В тьоті родилася дочка, (зараз вже доросла), але на правому вусі у неї саме такий "витятий" знак, який витинала тоді її мама телятам? Чому? І друге.
У школі в мене є учениця, на шиї якої знак, зображення миші червоного кольору, ще й пару волосків у цьому зображенні росте. Її мама, будучи вагітною, злякалась миші і торкнулась шиї...

Дана
21.01.2013, 13:23
Не можна капусту квасити, бо то задушні дні
То ви десь напевне 1-го Листопада робили. Ці дні вважаються задушними, бо в особливий спосіб треба молитись з померлих і їхати на цвинтар. Можливо колись було якесь повір’я, що саме в цей день не можна квасити капусту. Може тоді вже було холодно і вона могла перемерзнути? От і мені бабуся колись казала що капусту треба квасити на новий місяць, і ніколи в повний чи старий. Якщо квасити ці дні капусту швидко псується, може вийти закисла, мати неприємний запах або покритися пліснявою. 1 листопада це вже якраз старий місяць.

Не можна капусту квасити, бо то задушні дні (чи задушені?, точно не знаю), а він:"То й що?", а йому:" Капуста задушитьсяЗадушиться це означає буде мати неприємний запах.

Marcipanka
21.01.2013, 13:25
Її мама, будучи вагітною, злякалась миші і торкнулась шиї...
в мого брата на нозі є плямка в вигляді кота - мама каже, шо як була вагітною, то в під*їзді злякалась кота і доторкнулась до живота. не знаю чи то пов*язане, але вже не перший раз чую.

HOPIC
27.01.2013, 22:06
не знаю, чи забобон чи прикмета. але сьогодні був на службі Божій "вищий чин", і вибачайте, я не сильна в церковній і службовій атрибутиці мали оці свічки великі, що по 3 шт разом. і от одна жіночка позаду скрушно так зітхає - певне Владика помре, дивіться, свічки гаснуть. а от коли був хворий отець Вороновський і тд ітп а як вони мають не гаснути. як ними постійно рухали...я щось не второпала:connie_pull-pigtail

Маруся-мама
28.01.2013, 03:13
жіночка позаду скрушно так зітхає - певне Владика помре,

Йой... якась доброзичлива. Може де був протяг, тому і гасли?

Liliyah Romanova
28.01.2013, 03:56
мали оці свічки великі, що по 3 шт разом.
Дикирій і трикирій (http://ru.wikipedia.org/wiki/Дикирий_и_трикирий).
Дійсно якась дуже доброзичлива пані. Нема що вигадати вже. Люди всюди якихось знаків шукають. І то би ще хоч добрих шукали. Фаталісти. )))
До речі, о. Вороновський не міг такими свічками благословляти, бо він був звичайним єромонахом, а не єпископом. Хіба на посвячення води брав, але там все одно інакші. Та й дивно, якби не гасли, бо їх же у воду занурюють.

CHOICH
29.01.2013, 21:39
певне Владика помреГм, та всі ми врешті-решт помремо.Та ж безсмертних нема,навіть серед Владик...

Люди всюди якихось знаків шукаютьЦе точно, але не розумію для чого? На все воля Господня!

Тетянка
30.01.2013, 00:40
Маю свіжі забобони вд чоловікової мами - дзеркало в шафі-купе, що у спальні - то є дуже зле - саме воно - причина наших сварок....Тре його розбутись, в крайньому разі після кожного непорозуміння - витирати його спиртом. Не можна пеленки вішати надвір наніч (а я з Сашком тільки так й робила, бо було літо), бо дитина буде неспокійна. Не можна колисати пусту колиску - бо дитина буде неспокійна (то вона сварила Сашка, що той гойдав колиску), не можна нічого позичати, коли є дитина маленька...не можна рахувати гроші надвечір - бо не буде...Не можна гроші зичити у вівторок - теж не буде....Й ще багато в такому ж стилі.

zaderyshka
30.01.2013, 16:52
колисати пусту колиску - бо дитина буде неспокійна
Пригадую, як була мала і пішли до якоїсь маминої знайома в якої маленька дитинка була. То я спробувала візочок повозити без дитини, то мамина знайома сказала, щоб я так не робила. Не можна, колисати візочок без дитини, бо в неї буде боліти і крутитись голова.

Liliyah Romanova
30.01.2013, 19:51
А як вам те, що не можна колисати дитину у возику, бо мозочок у діток ріденький і там все перемішається. :girl_crazy:

Маруся-мама
30.01.2013, 20:26
Не можна, колисати візочок без дитини, бо в неї буде боліти і крутитись голова.

Е... то ще квіточки. Мені казали, що не можна бо дитина взагалі помре.:8::hang1:

Blondo4ka
04.02.2013, 09:21
не можна бо дитина взагалі помре
Коли я була маленька, мені кзали, що сидячи не можна махати ногами бо мама з татом помруть. А те, що малі діти не дістають з дорослого крісла до підлоги, а ноги рівно втримати важко - ніхто до уваги не брав.

zaderyshka
04.02.2013, 18:14
сидячи не можна махати ногами бо мама з татом помруть
Ой, згадала-згадала шкільні забобони. Був схожий забобон, що не можна ходити "спиною вперед", бо батьки помруть. А ще не можна було тричі казати слово ножиці біля дзеркала, бо з'явиться маніяк із задзеркалля з сокирою і всіх зарубає. Переважно такі дурощі нам переповідав старший брат однокласниці. Цікаво звідки "ростуть ноги" в таких глупств.

Samhayne
04.02.2013, 18:32
а мені казали, що сидячи не можна махати ногами бо
чорта гойдаєш...

Натуся
23.02.2013, 12:48
Існує такий забобон,що вагітна жінка не може йти за хресну...Чи це забобон,чи воно підтверджене якимись аргументами?

algo
23.02.2013, 12:51
.Чи це забобон,чи воно підтверджене якимись аргументами
забобон. то баба мені казала. бо типу тоді і дитина в животі охрещується і забирає долю народженої. ми на курсах в отця питали, він казав що можна, якщо самопочуття вагітної дозволяє (потримати дитину і постояти службу)

Мар'яся
23.02.2013, 13:13
ми на курсах в отця питали,
Нам це і на курсах наголошували, і потім ще раз перед хрестинами Андрійка уточнювали (для спокою бабусь-дідусів і т.д.), бо наша хресна була на 20-му тижні вагітності. Сказав отець, що як вагітна жінка чує себе в силі, то чому ні.

NataliaFed
23.02.2013, 13:27
бо типу тоді і дитина в животі охрещується і забирає долю народженої
Так моя сестра хотіла взяти мене за хресну вдруге для другої дтинки але хтось їй сказав, що діти поділять долю і вона передумала:girl_sad:
Хоча в нас із нею хресна мама одна і та ж...) Долі в нас зовсім протилежно склались...І в мого чоловіка з сестрою один хресний... деякі обставини справді подібні чи однакові але в основному життя в кожного своє...

Натуся
23.02.2013, 16:21
а то не має значення якого патріархату церква?бо вони мали би хрестити в православній,а греко-католики вроді більш лояльні...

tegusigalpa
10.03.2013, 18:32
А чи хтось вірить у "пороблено"
Коли була мала,то не мала причин не вірити. Жила у такому середовищі де і пороблять і відроблять,і замовлять,і ляк відлиють і віск вилиють і вроки знімуть...І ще купа всяких забобон.
Не мала причин не вірити ще і тому що на похороні мами(мені було 11),ми з братом знайшли у серванті плоский камінь,розміром з долоню,на якому був видряпаний хрест.Сам камінь був загорнутий в папір(такий як з мішка на макарони,цукор).
Чесно,мені від того було страшно.
Знаю,що потім той камінь дали священнику(не знаю,що він з ним робив). Потім казали,що через це священник сильно захворів.
Я вже давно там не живу і певно тому(ну і з віком) в мене стосовно всього помінялися думки.
Не вірю в забобони. І у вроки,коли в мене з"являються їх "симптоми",знаю,що то просто впав тиск.
До речі при вроках не тільки сірники спалюють,а й кажуть подивитися на небо поміж ноги:girl_crazy: ,тобто низько нагнути голову ,при низькому тиску,теж помічне.
Стосовно пороблено,то вірю,що є люди,які чимось таким займаються,тому я би просто не хотіла,щоб мені такі люди попадалися.
Ну і звичайно що
переживати це треба тільки з Богом та в молитві

Фіяна
15.03.2013, 08:59
мені подобаються всі історії/повір'я/забобони, пов'язані з лелеками.
то певно єдині забобонні історії, котрі викликають приємну посмішку...

а в мене нова забобонна історія про лелек :girl_claping:

в іншій гілці kati давала посилання на інтерв’ю з Евеліною Бльоданс, і от що я там файне прочитала -

Эвелина: У Сёмы на затылке есть красненькие пятнышки. Мы не могли понять, что это такое. Врачи говорили, что это пройдет, но никак не проходило. А тут его осмотрела новая врач и говорит: «Ну, это же у него «поцелуй аиста». Вы так хотели этого ребенка, что аист его очень крепко держал...»

Катя: Ты думаешь, аист за голову держит?

Эвелина: За затылок, да. Как котеночка.

Мене також завжди цікавило запитання – звідки в діток оте почервоніння на потилиці, тим більше, в моїх донь таке було/є в усіх трьох...
жоден з лікарів нормально нам не пояснив що це таке? Просто казали, що з часом мине, то ніц такого, не погано, таке часто буває в діток, і т.д....
Як же ж мені сподобався такий солодкий забобон-пояснення) люблю-люблю-люблю історії про бузьків...

ну і вмію тепер гарно старшій пояснити, що ж це таке рожевеньке на потилиці в найменшої і розказую їй, що в неї таке ж було... то просто лелеки так їх міцно тримали - цьомали :girl_tender:

Corena
15.03.2013, 10:25
Мене також завжди цікавило запитання – звідки в діток оте почервоніння на потилиці, тим більше, в моїх донь таке було/є в усіх трьох...
і в моєї доні були ті плямки - над очками, на переносиці, на потилиці...
як я розумію - то притиснуті місця під час пологів, такі собі підшкірні крововиливи.
моя доня народжувалась личком, тому я собі так пояснюю.

Фіяна
15.03.2013, 10:49
і в моєї доні були ті плямки - над очками, на переносиці, на потилиці...
як я розумію - то притиснуті місця під час пологів, такі собі підшкірні крововиливи

ні-ні, очка і переносиця то інше зовсім... ті почервоніння й справді пов'язані з крововиливами і проходять зазвичай за перший місяць життя малюка

а потиличне рожеве і червоне забарвлення то інше, воно так швидко не минає - є випадки, що проходить найшвидше у річному віці, інколи триває до 5-6 років, а у когось є все життя...

найбільш зрозуміле трактування зустрічала у Сірзів, не знайшла цитати нашвидкуруч, тому "на хлопський розум" -
ці червоні плями - наслідок неправильного внутрішньоутробного формування кров.судин, таке вважається цілковитою нормою, і спостерігається тривалий час і в доролому віці, просто за волоссям не видно і багато хто не помічає)

Мар'яся
15.03.2013, 11:05
а потиличне рожеве і червоне забарвлення то інше, воно так швидко не минає - є випадки, що проходить найшвидше у річному віці, інколи триває до 5-6 років, а у когось є все життя...
По чоловіковій лінії таке є у всіх, мій малий не виняток, ні в кого так і не пройшло. Тільки з часом блідне, ну і волоссячко закриває. Є собі, та й є. А пояснення прикольне :)

Lyudvig
15.03.2013, 11:07
а у когось є все життя..
О, у мене є і у Ані також. :connie_pull-pigtail А в хлопців і в чоловіка нема.
А пояснення прикольне
Дуже класне, чую вперше.

Liliyah Romanova
15.03.2013, 16:46
а то не має значення якого патріархату церква?бо вони мали би хрестити в православній,а греко-католики вроді більш лояльні...
Та це забобон. Дитина в животі не охрещується. Вмерти можна з того, що люди придумують.
У Православній не бажано (чи не можна, як який священик вважає) під час кд хрестити.

vikad
18.03.2013, 15:16
в іншій гілці kati давала посилання на інтерв’ю з Евеліною Бльоданс, і от що я там файне прочитала -
Цитата Эвелина: У Сёмы на затылке есть красненькие пятнышки. Мы не могли понять, что это такое. Врачи говорили, что это пройдет, но никак не проходило. А тут его осмотрела новая врач и говорит: «Ну, это же у него «поцелуй аиста». Вы так хотели этого ребенка, что аист его очень крепко держал...»
Катя: Ты думаешь, аист за голову держит?
Эвелина: За затылок, да. Как котеночка.
М-дя.То, звісно, все жарти... Але я помітила, що багато батьків серйозно дітям кажуть, що їх лелеки принесли. Фактично, дитина від ніжного віку вірить у всяку туфту, а так недалеко і до забобонів.

mrochkizm
18.03.2013, 19:48
У Православній не бажано (чи не можна, як який священик вважає) під час кд хрестити.
Я була нещодавно за хресну, в перший день КД, хрестив православний священник, але ні він, ні родина малятка взагалі про таке мене не питали. Може, то просто священник трапився такий. Але оцей забобон, що не можна йти за хресну (або й на хрестини в якості гостя), коли у тебе критичні дні, чую ой як часто.

Liliyah Romanova
18.03.2013, 22:36
Я була нещодавно за хресну, в перший день КД, хрестив православний священник, але ні він, ні родина малятка взагалі про таке мене не питали. Може, то просто священник трапився такий. Але оцей забобон, що не можна йти за хресну (або й на хрестини в якості гостя), коли у тебе критичні дні, чую ой як часто.
Це не забобон, це традиція, ще зі Старого Завіту. Те, що католики визнали її застарілою та від неї відмовилися, не робить її забобоном.

mrochkizm
18.03.2013, 22:45
Це не забобон, це традиція, ще зі Старого Завіту. Те, що католики визнали її застарілою та від неї відмовилися, не робить її забобоном.
О, я цього не знала навіть.
Як то кажуть, вік живи - вік учись :)

Almariel
18.03.2013, 23:55
Я була нещодавно за хресну, в перший день КД, хрестив православний священник, але ні він, ні родина малятка взагалі про таке мене не питали. Може, то просто священник трапився такий
просто для православних це очевидно - і питати не треба.

AilataN
19.03.2013, 00:35
Це не забобон
не розумію, який зв"язок має фізичний/природній стан з наміром.
Чому очевидно? Поясніть. Якщо це прадавній закон, то чи повинні зараз його дотримуватися?
Що в хресної матері зміниться від того, що вона знаходилася в певній фазі свого життя?

Чи є ще якісь дії, які жінка не може виконувати під час МС?

Liliyah Romanova
19.03.2013, 04:44
не розумію, який зв"язок має фізичний/природній стан з наміром.
Яким наміром?
Забобони стосуються відбирання долі в похресника/ці тощо, а те, що не приступається до таїнств - традиція.
Чому очевидно? Поясніть.
Очевидно тому, що люди знають традицію своєї Церкви.
Якщо це прадавній закон, то чи повинні зараз його дотримуватися?
Якщо рішення про відміну не було, то як інакше?
Чи є ще якісь дії, які жінка не може виконувати під час МС?
Є. Вам у цю тему (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=41147).

solomka
03.06.2013, 14:00
Мене цікавить наступне: коли людина помирає, то в хаті, кажуть, треба закрити (позавішувати) всі дзеркала і зупинити всі годинники. Про дзеркала говорять, щоб душа людини не "вселилась" в дзеркало (якось так пояснюють). Це забобон? Якщо ні, то звідки ця традиція і що означає.

Маруся-мама
03.06.2013, 17:05
Про дзеркала говорять, щоб душа людини не "вселилась" в дзеркало
Я не знаю чи це забобон чи ні, але мені в дитинстві бабця забороняла багато дивитись в дзеркало, бо там живе диявол. Я думаю, що то свого роду переконання, щоб в людини не виховалась гординя, від того що буде собою любуватись постійно.
Напевне, від того, що в дзеркалі живе диявол, той дзеркала треба закривати.

oksitigra
04.06.2013, 17:10
Замовили ми з нареченим обручки з комбінованого золота. А мені моя бабця каже, щотак не можна, повинні бути гладкі і з одного золота. Інакше розлучимось:khomyak: так люди люблять скидати з себе відповідальність на якісь предмети. Можна подумати, що люди, які розлучились, мали негладкі обручки. Бред сивої кобили....

Liliyah Romanova
04.06.2013, 17:24
Напевне, від того, що в дзеркалі живе диявол, той дзеркала треба закривати.
Марусю, а що там жидівські традиції щодо цього кажуть? Бо то саме від них українці перейняли. Я десь читала, що час скорботи не дозволяє дивитися в дзеркало. Коли в хаті хтось помирає, то дзеркала закривають, бо родичі мають перебувати в скорботі, молитві й не думати про свій вигляд.

terezka
04.06.2013, 17:28
Коли в хаті хтось помирає, то дзеркала закривають
мені казали, що то перехід у інший світ і щоб мерці не дивились на живих, і не могли їх потім "забрати"
певно то через прадавню віру у те, що відображення живого - то теж живе

Маруся-мама
04.06.2013, 19:36
що там жидівські традиції щодо цього кажуть
Равін каже, що треба закривати, бо...
Ми закриваємо дзеркала під час Шиви (час жалоби) з двох причин. Основна причина в тому, що коли там проходять молебні ніхто не може стикатись/дивитись в дзеркало. Це заборонено під час молитви. Інша причина в тому, щоб підкреслити, що скорботний час під час Шива, ми повинні уникати суєти, зосередивши увагу на своїх близьких, а не себе в цей період. Скорботному дозволяється, однак, заглянути в дзеркало, щоб подивитись чи волосся в порядку, і т.д..

Це просто тому, що колись тіло тримали вдома і читали псальми і молитви над покійником цілу ніч. Зараз, принаймі в Америці, такого не роблять і тіло зразу беруть в похоронне заведення, і там тримають до того часу поки не повезуть до церкви а тоді на цвинтар. Тому в наш час воно не зовсім те, що конче треба закривати дзеркала. Ну хіба би хтось ся крутив перед дзеркалом цілий день, замість бути в жалобі за померлим.

Liliyah Romanova
04.06.2013, 20:21
Тому в наш час воно не зовсім те, що конче треба закривати дзеркала
А в Україні вже не тримають тіла в хаті хіба? Ще ж ніби нема аж такого страху перед смертю, як в Гамериці.

Маруся-мама
04.06.2013, 22:09
ніби нема аж такого страху перед смертю
залежить в кого... в багатьох є, хоча тіло тримають в хаті.

Ну тут в похоронних заведеннях просто не вішають дзеркал, хіба в туалеті. Ну а куда від того дінешся.

Oleolechka
05.06.2013, 22:00
А в Україні вже не тримають тіла в хаті хіба? Ще ж ніби нема аж такого страху перед смертю, як в Гамериці.
В Україні вже плавно переходить до традиції поховання через каплички у містах.

Naama
13.08.2013, 13:31
VsjaVolodina так і буде от побачите, на все свій час. Доречі дівчата я десь вичитала, що на Пасху потрібно в кошику святити дитячі речі ,і ми цього року так і зробили щоб ніхто не бачив ,купили біленьку шапочку та шкарпеточки і посвятили, з кошиком, пройшов місяць і нас вже троє)))) також багато їздили по святих місцях, у Львові , за межами і за кордоном ,на провідну неділю їздили в Раківець, ходили по джерелі, тобто закинувши лікування ,ми все таки вірили та молились,але без фанатизму ,кожну неділю до церкви не ходили ))

tasha
13.08.2013, 17:23
Пасху потрібно в кошику святити дитячі речі ,і ми цього року так і зробили щоб ніхто не бачив ,купили біленьку шапочку та шкарпеточки

Я дуже хотіла покласти дитячий бодік в кошик, навіть мала його дома, а потім передумала. Тепер шкодую.
Нехай твоє маля росте здоровеньким і міцно тримається за маму.

tiramiska
14.08.2013, 09:43
Ще молилась
святий Герард Маєла є також опікуном матерів, і жінок, які мають намір стати мамою.
Також здається, що в церкві Йосафата є Літургія окрема за дар материнства, і (раніше було останнього понеділка місяця) і чин на оздоровлення.

так і зробили щоб ніхто не бачив ,купили біленьку шапочку та шкарпеточки і посвятили, з кошиком, пройшов місяць і нас вже троє))))отак я б не радила робити - з духовного боку то неправильно.
А те що ви молились з вірою, то й так видно по ситуації, з якою Вас дуже вітаю!!!

Naama
14.08.2013, 10:13
отак я б не радила робити - з духовного боку то неправильно.
А де пише , що це заборонено? А банани святити , це духовно, а до церкви ходити , тільки для того щоб себе показати і обговорити інших, це духовно? Тому думаю дитяча шапочка з носочками, це найменш не духовне , що може бути.
Дякую, дівчатка за привітання, надіюсь та вірю що ми будемо рости здоровенькі.

Margarett
14.08.2013, 10:24
найменш не духовне , що може бути
Зараз модератори нас насварять за "не в темку". Та так мені за Вас радісно. І ще хочу сказати, що нічого тут такого немає. А як квартиру чи нову машину молитвують, щоб Бог допоміг щасливо користуватись, то що це теж погано ? От злорадствувати, заздрити "чорно" і ...., це погано. А коли з чистою душею до Бога і просьбою благою ... Ростіть здоровенькі.

tiramiska
14.08.2013, 10:33
Дівчата, а де написано святити щапочки і одяг окремо без дитини ?
Прочитайте, хоча б останні дописи у темі Питання-відповіді у філософських посиденьках.

Naama
14.08.2013, 11:02
tiramiska кожному своє, може ніде і не написано ,але люди святять, і речі дорослих, наприклад стареньких батьків, коли ті не мають змоги прийти до церкви, і жоден священник не сказав що це заборонено. Закриваємо цю тему, бо розвели тут філософію ні про що! Іншим дівчатам не цікаво це все читати вже купа сторінок

Liliyah Romanova
15.08.2013, 08:10
Naama, це чудово, що ви завагітніли, але дуже сумно, що ви цей факт пов'язуєте з такою дурницею.
також багато їздили по святих місцях, у Львові , за межами і за кордоном ,на провідну неділю їздили в Раківець, ходили по джерелі, тобто закинувши лікування ,ми все таки вірили та молились,але без фанатизму ,кожну неділю до церкви не ходили ))
А щонеділі до церкви - це фанатизм?
Аби розуміти, що таке фанатизм, а що ні, що робити треба, а що вже входить до розряду забобонів та віри не в Бога, а в речі й ритуали, треба таки вірою жити, аби не вийшло, як у приказці, що "як тривога, то до Бога".

ckorpionsha
16.08.2013, 15:36
Можна подумати, що люди, які розлучились, мали негладкі обручки.
у чоловіка широка золота з узором, у мене з білого золота тонюсенька з камінчиком, різьблена, чоловік теж пробував мені донести такий факт, про який Ви пишете, але я не люблю золота і все. То ж мови про жовту обручку не могло бути. Але в іншому жовтий колір дуже люблю)))

---------- Додано в 15:31 ---------- Попередній допис був написаний в 15:22 ----------

Її мама, будучи вагітною, злякалась миші і торкнулась шиї...
у мене на правій руці знак собаки(таке родиме пятно), під лицем одразу, типу збоку на бороді теж блідіший знак собаки. Мама як була вагітна йшла з роботи і на неї скочив пес (вівчарка), вона з страху не знала куди діти, якось руками торнулась саме тих місць казала, то я маю постійного охоронця з собою)))))собачку. І ще маю на тілі точно таке родиме пятно, як і у баби.
Щодо забобонів, чула, що хресні щось переймають від своїх хресних...чули таке??? ну наприклад...моя похресниця Софійка так само любить дуже-дуже цвітну капусту. як і я, у будь-якому вигляді)))кажу кумі то все від мене...

---------- Додано в 15:36 ---------- Попередній допис був написаний в 15:31 ----------

7.малі набрякли трошечки молочні залози, мама каже:по ночах приходить молочниця до малої і краде молочко поробила якісь лялечки з тканини, розвісила по вікнах, щоб лякати молочницю.
Живе в якомусь казковому світі)))
не важко жити з такою людиною????
Бачила червоні лєнточки на руках і в дорослих дівчат, цікаво, то проти чого??? Я малому ніколи ні на каляску, нінаруку не вязала

Hermi
16.08.2013, 16:01
Щодо забобонів, чула, що хресні щось переймають від своїх хресних...чули таке??? ну наприклад...моя похресниця Софійка так само любить дуже-дуже цвітну капусту. як і я, у будь-якому вигляді)))кажу кумі то все від мене..
чи забобон чи ні, але щось в тому є. Дехто каже що моя похресниця дуже на мене схожа, інколи навіть коли гуляєм з малою і її мамою то люди, які малу бачать вперше вітають мене з такою гарною донечкою. Хоч я аж такої схожості не бачу. Ну і прабабця дівчинки дуже сильно наполягала щоб я була хресноюхрестили в православній церкві і священик був мякокажучи проти того щоб я була хресна саме з тих причин. що дитина може "перебрати" риси хресної мами.
Мама як була вагітна йшла з роботи і на неї скочив пес
ну а на рахунок того, кажуть що не можна вслід вагітним щось кидати. Як моя мама вагітна була, то в неї брат скускою яблука кинув і влучив підколіно, в мене зараз там є родима плямка. чи воно з тим повязане не знаю, але від багатьох таке чула...

AilataN
16.08.2013, 16:11
Читаю і прозріваю..

на правій руці знак собаки(таке родиме пятно), під лицем одразу
руки від лиця..:xaxa: собачі знаки..

скускою яблука кинув і влучив підколіно
підколінки скусками :girl_crazy:

Дівчата, таке враження, що як ви в цю тему заходите то на вас якийсь забобон ходячий нападає.

Made in USSR
16.08.2013, 16:37
забобон ходячий нападає
ага, я не вірю в забобони, але на вечір не позичаю ніц з хати, чорних котім боюся і сусідка навмисне ходить переді мною з пустими відрами)))) і у вроки не вірю, але дитині червону стрічку вчіплю. і з нехрещеною дитиною гуляю, але перд тим її свяченою водоб покроплю...
тут або віриш, або нє, серединки нема.
я часто бачу як люди машини посвячують, якісь інші речі. а недавно одні знайомі привели у власний магазин священника щоб він окропив, то щоб бізнес добре йшов. але найбільше дивує позиція самих священників, невже не можна пояснити людям що то неправильно. чи правильно? може то я неправильна...

algo
16.08.2013, 17:17
часто бачу як люди машини посвячують
а що в тому поганого? ми ж хату посвячуємо.

Orman
16.08.2013, 17:39
та нічого, тільки наші люди смислу не розуміють в них воно як чари проходить. Онде вище чисто чари описували, до освячення воно нічого не має.

Hermi
16.08.2013, 17:59
забобон ходячий нападає
особисто я констатую факт, і не кажу чи воно повязане між собою чи ні.
Та і далі повторюсь, забобон - це не що інше як пояснення речей, які на перший погляд не є такими очевидними. Інколи ми дуже часто забуваєм чого саме це пояснення і втрачається їхня суть.

Made in USSR
16.08.2013, 21:51
Та і далі повторюсь, забобон - це не що інше як пояснення речей, які на перший погляд не є такими очевидними. Інколи ми дуже часто забуваєм чого саме це пояснення і втрачається їхня суть.
я би сказала зовсім навпаки: забобон для багатьох це аксіома, яка повинна виконуватись без поясненні і часто люди навіть не намагаються зрозуміти його суть. Наприклад, вагітним не можна шити-вишивати бо дитина пуповиною обмотається. Тобто від сидіння перед телевізором не обмотається, а від вишивання обмотається. А насправді це відбувається через тривале сидіння в одній позі, часто незручній для дитинки в животі, і внаслідок цього маля крутиться і обмотується пуповиною. Тільки так, а не через те. що мама вишиває.

Liliyah Romanova
17.08.2013, 02:13
я часто бачу як люди машини посвячують, якісь інші речі. а недавно одні знайомі привели у власний магазин священника щоб він окропив, то щоб бізнес добре йшов. але найбільше дивує позиція самих священників, невже не можна пояснити людям що то неправильно. чи правильно? може то я неправильна...
А будуть слухати? Люди такі, що ще священика будуть вчити як кадилом махати.
То правда, що деякі люди трактують посвячення речей, як якісь магічні потужні ритуали, і це є дуже зле, але це не є причиною, аби перестати посвячувати речі, не всі ж маловіри.

То звідки таке пояснення суті слова?
Забобон - це переважно залишки давньої поганської віри, дуже легко можна прослідкувати віру в різних божків саме через забобонну поведінку. Те ж посвячення одягу в кошику, колись люди приходили по благословення і збирали його в шапку, а вдома на людину "висипали". Митрополит Іларіон чудово описує ті всі речі.
Я хоч не дуже шаную Вікі, але тут вони дуже добре сформулювали.
Забобон — вид марновірства, що полягає у тому, що індивід приймає за реальність невідомі сили, здатні провіщати події і навіть впливати на них.
Містить допущення, часто неусвідомлене, що від цих сил можна знайти захист або досягнути з ними компромісу. Тому забобон, як правило, проявляє себе на поведінковому рівні у деяких обрядових формах: носінні талісманів, татуюванні, магічних жестах і ін. Особливе місце займають прикмети: певним подіям приписується прогностичне значення.
Психологічна специфіка виняткової стійкості забобону пов'язана з тим, що випадки їх підтвердження міцно фіксуються, а факти явної помилковості витісняються. Забобони мають глибоке історичне коріння і носять несистематизований характер; стародавні релігійні вірування, частину яких вони складали, давно пішли в минуле. Первинні наміри — бажання заглянути у найближче майбутнє, уникнути несприятливих ситуацій, деякі з інших — збереглися у психіці і можуть сприяти розповсюдженню упереджень, особливо за екстремальних обставин.

ckorpionsha
19.08.2013, 14:40
особисто я констатую факт, і не кажу чи воно повязане між собою чи ні.
я особисто теж говорю, що я маю і як мені то пояснили, досліджувати виникнення своїх родимок, які мають певну форму не буду.

освячувати хату - забобон чи ні?

---------- Додано в 14:40 ---------- Попередній допис був написаний в 14:34 ----------

я не вірю в забобони, але на вечір не позичаю ніц з хати, чорних котім боюся і сусідка навмисне ходить переді мною з пустими відрами)))) і у вроки не вірю, але дитині червону стрічку вчіплю. і з нехрещеною дитиною гуляю, але перд тим її свяченою водоб покроплю...
тут або віриш, або нє, серединки нема.
так вірите чи не вірите? і якщо не вірите, то нашо то робите??? я з вищеперечисленного роблю все навпаки

Hermi
19.08.2013, 14:44
То звідки таке пояснення суті слова?
декілька років тому переглядала передачу про забобони, де розкривались міфи про забобони.

Забобон - це переважно залишки давньої поганської віри
з вами погоджуюсь, але не всі забобони повязані з вірою.
На приклад, чому кажуть що якщо розсипати сіль то це до сварки?
причина проста, що давно було важко дістати сіль, потрібно було за нею далеко їхати, от коли її марно розсипати, то могла в хаті виникнути сварка.
можливо трішки не в тему , але мучить мене одне питання. От не можна поклонятись ідолам. а що таке ідол?

ckorpionsha
19.08.2013, 14:53
а що таке ідол?
напевно істота, людина, яку люди ставлять вище за Бога.

Hermi
19.08.2013, 15:05
отак пояснює вікі що таке ідол
І́дол чи кумир — «подоба, образ»
Мене вже довго мучить питання, а от різні ікони, статуетки не є ідолом?можливо так не можна говорити, це просто мій спосіб пізнання істини, хочу вирішити питання, які мене хвилюють
Чомусь більшість людей трактують ідол - як священе божество(якусь там корову чи ще щось), до якої поклоняються іновірці.
Багато ікон намальовані по подобі якоїсь людини, хоч мають деякі спільні риси. чому ікона має бути нашим звязком між нами і Богом?мене дуже зачепило, як один знайомий художник захотів зробити мені великий подарунок - намалювати ікону матері Божої по моїй подобі.я розумію що мене звати Марія, але яке я маю відношення до ікони?!

Made in USSR
19.08.2013, 15:18
так вірите чи не вірите? і якщо не вірите, то нашо то робите???
то був сарказм))

от різні ікони, статуетки не є ідолом?
самі по собі ці речі не є ідолами. такими вони стають тоді, коли людина перебільшує сам зміст цієї речі. Тобто коли людина молиться не до Бога чи якогось святого, а саме до образу, який висить в хаті на стіні. І тоді той образ вже стає певним фетишем, тотемом сам по собі, а духовне його призначення (посередництво) втрачається. Якось так...

Hermi
19.08.2013, 15:52
який висить в хаті на стіні. І тоді той образ вже стає певним фетишем
ну тоді для чого ми вішаємо образи в хаті?

irushka
19.08.2013, 16:26
ну тоді для чого ми вішаємо образи в хаті?
Не знаю чи правильно я розумію, але образ на стіні це як вікно в хаті. Вікно потрібне для того, щоб крізь нього проникало сонячне світло до кімнати, і його не замінити ніякими зображеннями вікна, так само і образ потрібен, щоб крізь нього ми краще бачили Господа, це як нагадування свого роду про те, що є важливим для нашої душі.

Liliyah Romanova
19.08.2013, 18:06
Не забобон, як і посвячення інших речей, якими ми користуємося.
Суть у тому, що ми не посвячуємо машину, аби Бог беріг нас від міліції, коли ми будемо правила порушувати, тільки ми віддаємо таким чином машину Богові також, аби ми гідно нею користувалися.
От коли людина молиться до Бога про дар материнства, їздить на святі місця, а тоді всім розказує, що вона завагітніла, бо посвятила в кошику дитячі речі, то тут висновки самі напрошуються.
з вами погоджуюсь, але не всі забобони повязані з вірою.
Я тому й сказала "переважно". :)
напевно істота, людина, яку люди ставлять вище за Бога.
Я би ще додала річ та поняття сюди також.

Мене вже довго мучить питання, а от різні ікони, статуетки не є ідолом?
То все залежить, як їх вживати.
Самі по собі ікони та статуетки ідолами не є, але людина може зійти з вірного шляху й почати вірити в них, а не в Бога.
мене дуже зачепило, як один знайомий художник захотів зробити мені великий подарунок - намалювати ікону матері Божої по моїй подобі.я розумію що мене звати Марія, але яке я маю відношення до ікони?!
Ну тому і є правила написання ікон, щоби ікона стала іконою, а не будь-який малюнок.
Є ж ікони Сталіна, Леніна, але те, що вони існують, не робить їх канонічними іконами.

Lingerie
19.08.2013, 18:53
хочу висловити свою думку на рахунок церковних обрядів, до яких і відноситься хрещення,вінчання. Освячення будинку чи ін. речей є свідоцтвом того, що ми віримо і надіємось на Божу милість і все, що ми робимо - лише для Бога. Адже сила молитви є безмежно великою! Просто є люди, які по-іншому трактують це і фанатично вірять в сам обряд, а не в Бога.
я - православна християнка,ось мені подобається вислів одного святого щодо обрядів:
Святитель Феофан Затворник пишет: «Вся благодать, идущая от Бога через святой крест, святые иконы, святую воду, мощи, освященный хлеб (‘артос, антид’ор, просфоры) и другие, включая святейшее причастие Тела и Крови Христовых, имеет силу лишь для тех, кто достоин этой благодати через покаянные молитвы, покаяние, смирение, служение людям, дела милосердия и проявление других добродетелей христианских. Но если нет их, то эта благодать не спасет, она не действует автоматически, как талисман, и безполезна для нечестивых и мнимых христиан (без добродетелей)»

Roxie
21.08.2013, 17:15
один знайомий художник захотів зробити мені великий подарунок - намалювати ікону матері Божої по моїй подобі
колись нам пояснювали різницю між іконою і Образом (наголос на О).. Ікону малює дуже духовна людина, зазвичай монах.. коли він її малює, припустим в монастирі, то всі інші монахи моляться.. в той час на монаха сходить Божий Дух (якось так я зрозуміла) і фактично руки монаха є лише знаряддям в руках Божих.. Для написання ікони монах не обовязково володіє художніми навиками, і малює так, як бачить, і як йому виходить, тому на іконах обличчя часто дещо спотворені і нереалістичні, але духовна суть в них надзвичайно велика..

а образ малює будь-хто.. Фактично то є картина, зі зображенням святих..

Тому, з вашого обличчя може бути написаний образ.. То я трішки уточнила різницю.. А чи можна малювати з вашого обличчя образ - не бачу в тім ніц поганого.. Дуже часто художники малюють обличчя на картинах чи образах з когось реального (натурщиків/натурщиць).. А ще частіше перемальовують з інших готових картин/образІв.. Це не зробить Вас святішою, чи навпаки.. І поклонятись будуть не Вам, не Вашому обличчю, а Богу..

От про освячення речей/дому і ін.. Теж колись не розуміла як до того ставитись.. Але ж паску-ковбаску ми освячуєм? квіти.. фрукти.. свічки.. І те ж саме стосується інших побутових речей.. Просто не потрібно надавати цьому надзвичайного значення, тоді то не буде забобоном..

Про освячення дитячих речей в кошику.. мені здається, що то як есперимент з таблетками-пустушками.. 25% людей настільки вірили, що пусті таблетки їх вилікують, що хвороба лікувалась, так би мовити, самою вірою.. якось по-науковому той ефект називається, але забула-м як.. тут справа не в тому, щоб покласти топіки в кошичок, а в тому, щоб вірити/сподіватись, що воно допоможе..

Liliyah Romanova
21.08.2013, 20:56
на іконах обличчя часто дещо спотворені і нереалістичні, але духовна суть в них надзвичайно велика..
Обличчя нереалістичні не через невміння автора ікони, а через те, що пишуть не людей, а святих, відповідно їхні лиця відрязнються, оскільки вони вже з Богом і споглядають Його славу. В іконах нема нічого просто так, там усе має значення.
Про освячення дитячих речей в кошику.. мені здається, що то як есперимент з таблетками-пустушками.. 25% людей настільки вірили, що пусті таблетки їх вилікують, що хвороба лікувалась, так би мовити, самою вірою.. якось по-науковому той ефект називається, але забула-м як.. тут справа не в тому, щоб покласти топіки в кошичок, а в тому, щоб вірити/сподіватись, що воно допоможе..
Називається плацебо.
На жаль, то не так просто. Якщо людина вірить, що саме той ритуал їй приніс бажане, то це вже не плацебо, це вже надавання сили речам.
Будь-що може стати ідолом, бажання мати дитину в тому числі.

Hermi
22.08.2013, 16:25
допис Хельги в іншій темці надихнув написати тут про один забобон.

В мене в гуртожитку є подружка з Хмельницької області. От в них є така традиція, що якщо людина помирає, то їй в труну кладуть змінний одягтипу щоб людина на тому світі мала в що перебратись, але там має бути не тільки якась сукенка чи ще щось - а повний набір(білизна, хустина і т.п.). Якщо не покласти то мрець буде до тебе приходити вночі. От в сімї дівчинки хтось помер і вони щось забули додати і всіх мучили страшні сни, що та людина(яка померла) приходить і свариться з ними.
коли я сказала що я взагалі вперше про таке чую і що ніхто нічого туди не кладе, вона заявила на відріз - то ти просто не знаєш, бо ти б так просто не спала.хоч в організації похорон і дідуся і бабусі брала навіть дуже активну участь
Як на мене це вже просто самонавіювання. Боїтесь що людина прийде, думаєте про то, от і сниться вона.
Той же самий міф що не можна спати в кімнаті де померла людина. Це вже просто звичайний людський страх. Я спала в тій кімнаті де помер дідусь і нічого не трапилось. Коли ранком прийшла сусідка і відкрила двері до кімнати щоб щось там занести і мене побачила ще сонну, вона не знала що робити! Не можна і все, а чому не можна, так і не пояснила!

zaderyshka
22.08.2013, 21:30
Я спала в тій кімнаті де помер дідусь
Я вже 13 років живу в такій кімнаті. Мало того, в нас там спальня з мужом тепер. Спиться не те що спокійно - прекрасно! До речі, десь із півроку я спала навіть на дідусевому ліжку, поки диван мені не купили.

AilataN
22.08.2013, 21:49
вже 13 років живу в такій кімнаті.
Ого, а число яке! То все неспроста :(

Сьогодні розповіла одній пані, що : позавчора знайшла в дворі мишеня з відгризеною головою ( кіт напевно притаскав), вчора голуб впав прям переді мною , з поламаним крилом ( знову ж таки у дворі), а сьогодні слимака в дворі знайшли величезного. Розказала, та й все, міні-події.
А вона мені- йди в церкву, то все знаки! То не просто так!
А то нічо, що у дворі живе ще кільканадцять людей?
Йти до церкви нічого проти не маю, але конкретно з таких приводів- емм... якось..
І, вроді би, тверезо мислю, але якийсь, тимчасовий, неспокій мені та пані в голову посіяла. А вдрух? Вдрух равлики приповзають неспроста :xaxa:

Маруся-мама
22.08.2013, 21:58
Вдрух равлики приповзають неспроста
Та певно, що неспроста. Ягоди поїсти. Поживитись важим врожаєм. :girl_haha:

NataliaFed
22.08.2013, 22:03
равлики приповзають
Я в того дідуся, що на Краківському продає всяку всячину від тарганів/мишів/равликів і т.п купила їм пакетик з нямкою і більше не приповзають)

AilataN
22.08.2013, 22:07
дідуся, що на Краківському продає всяку всячину від тарганів/мишів/равликів
як тільки підходимо до того дідуся, Мар починає співати " відмолівтараканів, нащурі намиші на кротимедведки" при чому з інтонаціями того діда:xaxa:

Just me
22.08.2013, 22:09
міф що не можна спати в кімнаті де померла людина
Коли дідусь помер, нарядили його в сусідній кімнаті - вітальні, і вже в ніч перед похороном я була дуже втомлена, попередні два дні набігалася, мені пропонували прилягти в другій спальні, але я відмовилася, пішла на його ліжко, де він помер, прихилила голову і заснула. Мені так солодко спалося хіба кілька разів у житті. Досі його диван люблю най-найбільше, коли до бабці в гості приходжу, завше мені там мило посидіти-полежати.

Dmytro Romanko
23.08.2013, 15:33
В мене негативне ставлення. Та й саме слово забобон має тільки негативний контекст. Віра в забобон несумісна із вірою в Бога.

Seshat
23.08.2013, 15:48
Коли дідусь помер, нарядили його в сусідній кімнаті - вітальні, і вже в ніч перед похороном я була дуже втомлена, попередні два дні набігалася, мені пропонували прилягти в другій спальні, але я відмовилася, пішла на його ліжко, де він помер, прихилила голову і заснула. Мені так солодко спалося хіба кілька разів у житті. Досі його диван люблю най-найбільше, коли до бабці в гості приходжу, завше мені там мило посидіти-полежати
В мене було аналогічно. Хоч він на тому ліжку хворів і в муках помер, але все-одно воно таке затишне. Ніколи до його смерті там не спала, а вже на похоронах в обід замучена пішла туди відпочити і дуже класно поспала.. Мене навіть в емоційному плані попустило від того..

MorsImmortalis
26.08.2013, 14:15
Я вже 13 років живу в такій кімнаті. Мало того, в нас там спальня з мужом тепер. Спиться не те що спокійно - прекрасно! До речі, десь із півроку я спала навіть на дідусевому ліжку, поки диван мені не купили.
я так розумію, шо малось на увазі : не можна спати біля покійника. хтось мусить сидіти цілу ніч коло нього.
щоправда, не розумію суті того ритуалу.
біля тата ми сиділи цілу ніч і вже над ранок я заснула. і нічого. і зовсім не страшно.
якшо любив ту людину за життя, то її мертве тіло не буде лякати якимось "потойбіччям".
а от з бабою було мені тяжко. я її не любила і до труни близько не підходила. мене аж тіпало з переляку (та я тоді ще й мала всього 10 років)

Seshat
26.08.2013, 14:20
якшо любив ту людину за життя, то її мертве тіло не буде лякати якимось "потойбіччям"
Ну не знаю.. З чотирьох внучок тільки я змогла дідуся поцілувати і сісти біля нього.. Старша сестра стояла при вході в кімнату - вона дуже боялась..

MorsImmortalis
26.08.2013, 14:56
Старша сестра стояла при вході в кімнату - вона дуже боялась..
я це розумію саме так..
а от з бабою було мені тяжко. я її не любила і до труни близько не підходила. мене аж тіпало з переляку

---------- Додано в 14:56 ---------- Попередній допис був написаний в 14:54 ----------

ну або просто страх мертвого тіла. але , в принципі, доросла людина має розуміти, шо боятись можна хіба живих:girl_yes2:

Holly
26.08.2013, 15:12
Кілька днів тому мала суперечку з рідними. По сусідству померла жінка і от її діти приїхали на подвір"ї порядки наводити. А після похорону не минуло 40 днів. А Інша сусідка дуже обурювалась, що нічого в хаті чіпати не можна 9 днів, а на подвір"ї 40.

Seshat
26.08.2013, 15:23
ну або просто страх мертвого тіла
Саме воно. Деякі навіть з віком мають той страх.

Dmytro Romanko
27.08.2013, 10:57
Похорон - дуже важлива річ для людини. Смерть навчає правди про життя, а саме, що воно - скінчене і на той світ нічого не візьмеш. Тому дуже важливо не зіпсувати цей урок різними забобонами, які покликані тільки маскувати страх. Крім того того похорон - це прощання з людиною. І дійсно важливо не перетворити його на виставу з різними дивними звичаями. Померлий вже не потребує штучних вінків, закритих дзеркал, відмови від прибирання. Єдине, що зараз має для нього значення - це молитва.

radyslava
12.11.2013, 15:59
Забобони часто з’являються у доленосних митях нашого життя, особливо у лякаючі моменти. А що може жахати людину більше, ніж смерть? Тому багато незрозумілих, але обов’язкових ритуалів оточують похорон. Візьмімо, наприклад, популярне покривання дзеркал у домі, де є покійник. Це начебто має запобігти поверненню душі небіжчика. З цієї ж причини перевертають табуретки, на яких стояв гріб, або лишаюсь сокиру на місці, де був покійник. Обов’язковим є тричі погойдати труну над порогами дому. Це відлуння древнього звичаю віддавати шану предкам, похованим під порогами.

Часто люди ставляться до смерті як до вірусної хвороби, яка враз може скосити всю родину, тому народні увірування не дозволяють родичам нести труну або йти перед гробом покійника, бо обов’язково помреш. Доходить до того, що в хату не пускають людей, котрі йдуть з похорону, бо це буцімто може навести порчу. Також часто покійника намагаються забезпечити необхідними речами, кладучи їх у гріб. На поминальній трапезі обов’язково залишають їжу і горілку для померлого. Часто можна побачити гастрономічні продукти на цвинтарі, які живі приносять до гробів у поминальні дні.

Священослужителі усіх конфесій віками марно намагаються викорінити забобони, пов’язані з похороном. Часто люди самі не знають, для чого виконують той чи інший забобон, обмежуючись відповіддю «так треба» або «так робили мої батьки». Підхід самих християн часами дивує, буцімто «віра вірою, але додаткові ритуали не завадать, а то й допоможуть». Проте це є фундаментальною оманою, оскільки вірячи й виконуючи забобонні ритуали, ми тим самим визнаємо, що не віримо в Бога, який є володарем нашого життя, не цілковито уповаємо на Нього, вдаючись до додаткових оберегів, тим самим відкидаючи Його опіку над нами.

Смерть як наслідок первородного гріха є невід’ємною частиною людської долі, проте ми часто забуваємо, що Христос після мученицької кончини зійшов у пекло і подолав пута смерті, дарувавши нам життя вічне. Тому нам треба бути вірними лише Його Слову і Церкві, настанови й ритуали якої є єдиними необхідними та життєдіяльними.

Irysochka
17.12.2013, 18:55
Забобони оточували і оточують мене кругом: і під час вагітності (радили мені не вишивати, і не носити поясків на штанах - щоб не було обвиття пуповиною, не стригти волосся іт.д.), і з малюком - не можна малій дитині дивитися у дзеркало, бо пізно заговорить і т.д. Якби я до цього усього прислухалася, то стала б рабинею і ні вагітність, і ні народження синочка не принесли б радості у нашу сім’ю. Як на мене, забобони паралізують людину ,її думки та вчинки, тому що коли люди зациклюються на забобонах, то вони не можуть спокійно ступити й кроку, бо скрізь бачать забобонні ситуації.
Катехизм УГКЦ"ХРИСТОС-НАША ПАСХА":
"Правдива віра виключає поклоніння будь-яким божествам, ворожбиство, забобони та магію, що є порушеннмя першої заповіді Божої "Нехай не буде в тебе інших богів, крім мене".