Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Taska, 20 Березень 2009.

  1. Taska

    Taska Well-Known Member

    У ЛФ ця тема вже піднімалась, але особливого розголосу не набула. Після вчорашньої статті в газеті "Експрес" я вирішила знову порушити це питання.
    Для тих хто ще не в курсі - http://ictv.ua/ukr/news_ukraine.php?news_id=118216
    Для тих хто вже в курсі + зразки заяви, позова і юридичне пояснення/оформлення процедури -
    http://breastfeeding.org.ua/forum/viewtopic.php?pid=19848#p19848
     
    • Подобається Подобається x 11
  2. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    для мене найдивнішим є те, що вже всі мамусі на Сході України давно отримали свої гроші від держави, а в нас на Заході ця справа розголосу так і не набула...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Велике дякую, що підняли цю тему ще раз! Бо я таки заплуталась і не довела до кінця. Я навпаки знайшла інфу для діток, народжених у 2007 році. А ми 2008 р.н.
    Хто вже проробив процедуру? Давайте поетапно викладіть, будь-ласка!
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Можу розказати дещо з практики, бо сама писала позовні подружкам. Зараз судами розглядаються такі справи, в декількох вже є позитивні рішення, пішли на апеляцію. Але є завжди але. Законом про держбюджет передбачено більший розмір але самим держбюджетом не закладені кошти. І навіть коли буд позитивне рішення суду, то ці кошти неможливо стягнути, оскільки в соц.заб. непередбачено на це коштів бо кошти не надані держбюджетом. Звичайно можна тішити себе тим, що будуть гроші і дадуть але рішення суду виконується виконавчою службою. Згідно ЗУ"Про виконавче провадження"
    Виконавчі документи можуть бути пред'явлені до виконання в такі строки:
    виконавчі листи та інші судові документи - протягом трьох років; Якщо проходить 3 р. - виконавча слжба закриває виконавче провадження.
    Накласти арешт на рахунки або провести стягнення з майна важко бо кошти, які надходять в соц.заб. є адресні, тобто передбачені на виплати різних соц. допомог.
     
    • Подобається Подобається x 13
  5. dollichka

    dollichka Well-Known Member

    Мені цікаво, в бюджеті виділені кошти з урахуванням виплат по 580 чи по 130 грн.? Бо здається, що буде відмазка: гроші не виділені, і все... Як зробити так щоб ті гроші справді отримати, а не робити багато рухів і не отримати результату?

    Законом про держбюджет передбачено більший розмір але самим держбюджетом не закладені кошти.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Березень 2009
  6. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Наскільки я слідкувала за розвитком подій то мами які виграли суд є багато і не тільки на сході а і у нас на заході а от отримали кошти тільки одиниці, і то тільки на початку коли та шуміха почалася, зараз йдуть відписки - у бюджеті немає коштів, рішення суду вони не оспорюють(собез) але і не виплачують коштів.
    Taska у вас є дані про виплати? я таких майже не зустрічала:no:
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    А діткам,якы вже в 2009 народились,яку допомогу мають виплачувати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    У мене подруга з якою ми разом родили, маэ сусіда юриста, вІн в груднІ оформив Їй всІ тІ паперчики,і от 26 березня в неї буде слухання їй мають доплатити 6000грн(приблизно!)-її зразу попередили що кошти зразу не віддадуть можливо частинами.Але всеж така сума!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Чи правильно я розумію - лише ті сім'ї можуть подавати в суд де середньомісячний сукупний дохід на одну людину є більшим за 50% прожиткового мінімуму.

    Якщо сім'я з трьох осіб складається то достатньо батькам отримувати 2000 грн в місяць офіційної зп - тоді допомога буде і надалі 130 грн?
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    О!я забула додати,я тому й не подавала що в нас дохід не підпадав під той про який пишуть,і в подруги теж,але той адвокат їй сказав-що то відмазки соц.органів щоб хоч якось себе захистити.Бо дірку в законі трактувати можна хто як вміє..
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Мова йде про допомогу після досягнення дитинкою 1 року. А виплати будуть залежати від ЗУ "Про держбюджет" того року, коли дитинці виповниться рочок.
     
  12. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    або я ще сплю...або взагалі нічого не розумію...
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. dollichka

    dollichka Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    о так, тут без сто грам не розберешся :8::)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    ви щойно прочитали нову версію 2008р, а у версії 2007 написано, що відповідно до СТ 15 ЗУ “Про державну допомогу сім’ям з дітьми", державна допомога по догляду за дитиною трирічного віку видається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму дітям до 6 років.
    Тому цю справу і називають "діркою" в законі..
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Сума гарна, але не думаю що суд винесе рішення про задоволення таких вимог, поясню чому. Мамусі в основному судяться за 2007рік, ця дитинка як я розумію народилася в липні 2007, значить допомогу їй мають перерахувати за липень-листопад 2007р, а це ніяк не буде 6000 тисяч:confused: максимум 2000( хоч і це гроші), можливо юрист ще їй нарахував і за 2008 рік, але суд не бере до уваги 2008рік, розглядає тільки 2007.
     
  16. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    мова йде про допомогу від народження і до досягнення дитиною трирічного віку!
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Я теж ще з січня відслідковую всю інформацію по тому питанню.
    Читала, що краще колективно звертатись до юристів - тоді витрати дешевше виходять на консультації і т.п.
    Потрібно групуватись і відстоювати свої права.
     
    Останнє редагування: 20 Березень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  18. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    А якщо ми 2006 року народилися, то ми "в прольоті"?
     
  19. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    Чому в прольоті? якраз підпадаєте, до досягнення дитиною 3-річного віку. Вам мають зробити перерахунок з липня 2007 по грудень 2007р.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Taska

    Taska Well-Known Member

    Відповідь: Допомога по догляду за дитиною 580 замість 130

    справа в тому, що держава нам недоплачувала не тільки допомогу по догляду, а й допомогу при народженні, тобто замість 8500грн, мало б бути 12500. Бо в законі чітко вказано, що розмір допомоги при народженні становить 22,5 прожиткових мінімуми, а станом на 2007 років ці 22,5 прожиткових мінімуми як раз і становили 12500
     
    • Подобається Подобається x 3