КПК

Показати повну версію : Відкриття візи у Польщу і не тільки

Сторінки : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Materynka
24.11.2011, 11:44
Поділіться досвідом ті, хто робив візу в Англію
І мене таке цікавить
з їх сайту ніц не можу второпати
А в них нема україномовного сайту?, бо розумію п"яте через десяте, і вже щось сумніваюся, що сама зможу все правильно зробити. Переліку документів як такого взагалі не можу знайти, написано, що самому треба вирішувати які документи надавати про своє матеріальне становище і приймаючої сторони

Руда Лисиця
24.11.2011, 13:14
питання до тих, хто недавно робив туристичну візу в польщу. Плануємо з"їздити в Краків на католицьке Різдво. Подаємо вперше на візу. Читала що в такому випадку треба подати документ про резервацію готелю і має бути повністю оплачено. Але ми зарезервували апартаменти і там резервація - 15% від суми. Приймуть таке в консульстві чи писати і якось робити повністю оплачене проживання?

allusya
24.11.2011, 13:45
хто недавно робив туристичну візу в польщу
Я робила на початку жовтня візу туристичну в Польщу.
треба подати документ про резервацію готелю і має бути повністю оплачено
Принаймі в нас так було.

Руда Лисиця
24.11.2011, 13:46
Принаймі в нас так було
у вас був готель?

ну то трохи не мій варіант...нам готель задорого.

allusya
24.11.2011, 13:59
у вас був готель?
Так, ми резервували готель, вийшло і нам трохи дорогувато, але все одно задоволені :) Ще хотіла уточнити, я робила візу через турфірму. І щойно уточнили в тієї дівчини, яка допомагала мені з візою за ваш варіант. Вона відповіла, якщо ви робите візу самостійно (особисто), то має бути повна оплата + ваучер + факсове підтвердження від готелю на факс.

Руда Лисиця
24.11.2011, 14:19
факсове підтвердження від готелю на факс
але ми не готель резерувавали. а апартаменти. тобто грубо кажучи в приватника квартиру. і в нас тільки ваучер про резервацію.

allusya
24.11.2011, 14:22
приватника квартиру
ТО може в того приватника запросити якесь підтвердження? Ви ж офіційно все платите, то не мало б бути проблемою з його сторони дати вам папірець для посольства.

Руда Лисиця
24.11.2011, 14:24
ТО може в того приватника запросити якесь підтвердження? Ви ж офіційно все платите, то не мало б бути проблемою з його сторони дати вам папірець для посольства
та мабуть так і зроблю.
дякую що помогли в тому трохи розібратися.

Megan
24.11.2011, 14:45
Я чула, що у львові є лемківське товариство, яке допомагає з візою в польщу.
Маю знайому, яку депортували з цією візою. Інформація свіжа. Зробила шенгенку через товариство, проїхали Польщу, машину зупинили в Німеччині (причому машина на німецькій реєстрації). Подивились документи, завезли дівчину в Берлін, анулювали візу, посадили на літак, і додому. Рік без права в"їзду. Отаке.

arushka
24.11.2011, 19:36
Маю знайому, яку депортували з цією візою. Інформація свіжа. Зробила шенгенку через товариство, проїхали Польщу, машину зупинили в Німеччині (причому машина на німецькій реєстрації). Подивились документи, завезли дівчину в Берлін, анулювали візу, посадили на літак, і додому. Рік без права в"їзду.
Думаю, причина не в товаристві ч/з яке робилась віза. Просто німецька поліція дуже прискіплива в питаннях, що ви робите в Німеччині з шенгенською візою, виданою польським консульством. У нас була та сама історія, то ми довго пояснювали німцям, як ми в них опинились. При тому у нас з чоловіком бізнес-візи, їхали на машині з польськими номерами через Німеччину транзитом.

SoLana
24.11.2011, 20:14
то має бути повна оплата + ваучер + факсове підтвердження від готелю на факс.
Мене, це теж цікавить. Але питання, може хто знає. От якщо буде 100% аванс, а візу не відкриють. Якісь гарантії дають?

allusya
24.11.2011, 21:11
Якісь гарантії дають?
Хто саме має дати гарантії? Консульство не дає гарантій, хіба домовлятись там, де орендуватимете житло, що в разі відмови поверне вам аванс. Хоча не думаю, що може бути відмова при туристичній візі, якщо документи всі є і якщо не було проблем раніше в даній країні. Бо в понеділок я забирала паспорт з візою, а жінці переді мною дали відмову, бо вона не бажаний гість (якось так) в Польщі.

Knopka
24.11.2011, 21:47
що ви робите в Німеччині з шенгенською візою,

Шенгенська віза дає право перебувати в Німеччині й інших країнах Шенгену. Я неодноразово їздила з польським шенгеном за межі Польщі, зокрема, не через польські кордони.

Smorodynka
24.11.2011, 23:35
Плануємо з"їздити в Краків на католицьке Різдво.
Я вам тихо заздрю. :) Моя мрія побувати в Польщі на Католицьке Різдво. Але вона того року не збудеться, на жаль. Хоч я десь, глибоко в душі вірю

sani
25.11.2011, 00:19
Шенгенська віза дає право перебувати в Німеччині й інших країнах Шенгену.
саме так дає право, але ніхто не заборонить німецькый поліції питатись
що ви робите в Німеччині з шенгенською візою, виданою польським консульством.
і в такому випадку поїздка в Німеччину не має бути основною ціллю чи першою поїздкою по цій візі.
Тобто якщо вам відкрили шенген візу в польському посольстві, і ваша мета поїздки в анкеті - Польша, а як відкрили і ви зразу поїхали в Німеччину - так не можна!
Тому можуть і не впустити і анулювати візу і тп. Віза ще не дає право на проїзд, кінцеве рішення приймає прикордонник.

arushka
25.11.2011, 10:11
Шенгенська віза дає право перебувати в Німеччині й інших країнах Шенгену. Я неодноразово їздила з польським шенгеном за межі Польщі, зокрема, не через польські кордони.
Я ж не писала, що шенгенська віза, видана Польщею, дозволяє їхати тільки до Польщі. Просто Німеччина, на мій погляд, дуже жорстко підходить до всіх цих нюансів. В жодній іншій країні ЄС до нас не було жодних претензій по візі.

Тобто якщо вам відкрили шенген візу в польському посольстві, і ваша мета поїздки в анкеті - Польша, а як відкрили і ви зразу поїхали в Німеччину - так не можна!
Тому можуть і не впустити і анулювати візу і тп. Віза ще не дає право на проїзд, кінцеве рішення приймає прикордонник.

+1:girl_yes2:

Megan
25.11.2011, 11:02
Думаю, причина не в товаристві ч/з яке робилась віза. Просто німецька поліція дуже прискіплива в питаннях, що ви робите в Німеччині з шенгенською візою,
Ні, причина якраз в тому. Тому що культурна віза відкривається для тих, хто їде на могили родичів, і усе. І нічого робити вам в Німеччині. Якщо вона хотіла поїхати в Німеччину, то треба було, спочатку зареєструватись в Польщі в тому товаристві, пробути хоча б 2 доби на території Польщі, і аж тоді можна їхати в Німеччину. А на рахунок польського шенгену - німці нормально дивляться. Просто в такому випадку 80% поїздок всіх має бути саме до Польщі, і основний в"їзд через Польщу. Мій чоловік уже 5 років їздить по всій Європі з польським шенген - питань ніколи не виникає.

ola-lyola
25.11.2011, 11:11
Ми польськими шенгенами обїздили пів-європи, зупиняли і Німці, і Австрійці, і Чехи - всі питали ціль поїздки, але візи були туристичні, тому проблем не було. З робочою їздили тільки до Польщі.
А знайомій не видали другий раз візу - як пояснили на апеляції - через те, що використовувала попередню робочу польську візу не по призначенню - лише один день на території Польщі, а потім поїхала в Італію... для мене загадка - як вони це визначили?

allusya
25.11.2011, 11:37
для мене загадка - як вони це визначили?
Думаю, у них все автоматизовано. Зажди фіксується перетин кордону, тобто вже вони точно знають скільки днів ви були в польщі. А ще подумала, то ж треба здавати паспорт при оформленні документів, а там вже точно є печатки про перетин. От вони погортали і знають все :)

arushka
25.11.2011, 11:44
А якщо бізнес-віза відкрита на рік, а в той час треба поїхати ще кудись для напрацювання нових контаків, наприклад, то що? треба робити окрему візу для італії чи для німеччини?
не треба робити ніякої додаткової візи, але
варто, просто мати підтвердження якісь стосовно цілі поїздки в ту чи іншу країну,
Ми коли їхали наступні рази, то вже мали запрошення від бельгійської фірми, тому ніяких питань не виникало.

allusya
25.11.2011, 12:31
питали ціль поїздки
Нас і в Польщі зупиняли (в мене була турвіза, в чоловіка бізнес-віза), просили надати запрошення. Кудись здається телефонували, щось провіряли.

sani
25.11.2011, 12:36
лише один день на території Польщі, а потім поїхала в Італію... для мене загадка - як вони це визначили?
В паспорті печатки є :)
треба з головою їздити ;)

ola-lyola
25.11.2011, 12:38
Зажди фіксується перетин кордону, тобто вже вони точно знають скільки днів ви були в польщі
Та ясно що перетин з Польщею фіксується,а як вони визначили що лише один день були в Польщі, а решту часу в Італії? Там перетин кордону не фіксується, там кордонів немає...

---------- Додано в 10:38 ---------- Попередній допис був написаний в 10:37 ----------

В паспорті печатки є
Печатки є в'їзду в Польщу, а далі по країнах єврозони хто ставить печатки? Як визначили що людина весь час дії візи була в Італії?

sani
25.11.2011, 12:43
Як визначили що людина весь час дії візи була в Італії?
а як, і чим вона їхала?

ola-lyola
25.11.2011, 12:53
Автомобілем - відкрила польський робочий шенген на запрошення польської фірми і поїхала в Італію по справах, повернулась назад вчасно але через Угорщину, візу не прострочила. Коли наступного разу відкривала польську робочу візу їй відмовили, пояснивши це тим, що попередню візу використала не за призначенням - відкривала на запрошення польської фірми для співпраці, а весь час дії візи була в іншій країні. Для мене загадка

sani
25.11.2011, 13:18
Автомобілем
На польсько-німецькому кордоні майже всі наші номера, зупиняють польські прикордонники і роблять паспортний контроль, і заносять дані в компутер.

повернулась назад вчасно але через Угорщину

от вам і ще один пазл відповіді, звідки взнали... :) тай ще напевно по візі той 1 раз їздила...

там куча всяких нюансів є...

Damla
26.11.2011, 20:10
Скажіть будь ласка, чи можу я з польською шенгекою(мультивіза) летіти з Києва в Німеччину,до цього перетнувши польський кордон(поїхавши туди і через декілька годин назад)?? Не буде проблем в аеропорту Німеччини?

Megan
28.11.2011, 17:07
Зажди фіксується перетин кордону, тобто вже вони точно знають скільки днів ви були в польщі.
Добре, це вони знають коли ви перетнули українсько-польський кордон. Автоматизація, печатки і все таке... але як вони знають коли ви кордон Італії перетнули?
На польсько-німецькому кордоні майже всі наші номера, зупиняють польські прикордонники і роблять паспортний контроль, і заносять дані в компутер
Ще одна загадка.. ще один пазл... скільки років - відколи Польща в Єврозоні - ніякого контролю не бачила. Стовпчики з прапорцями, та й усе.

Knopka
28.11.2011, 22:39
чи можу я з польською шенгекою(мультивіза) летіти з Києва в Німеччину,до цього перетнувши польський кордон(поїхавши туди і через декілька годин назад)

Теоретично можете і маєте право. Я так у Угорщину їздила - перший раз з мультивізою перетнула польський кордон, а другий раз - угорський. Але реально (суджу по розповідях знайомих, бо мали проблеми) багато залежить від прикордонників.

rado
29.11.2011, 21:45
Добрий день! в мене таке питання: я студент, і хочу поїхади в Польшу за покупками, як мені відкрити візу?

romaschka
29.11.2011, 21:49
оїхади в Польшу за покупками
сьогодні в новинах розказували що з 1 грудня будуть відкривати такого плану візу, думаю на сайті консульства є вся інформація.

oksumoron
29.11.2011, 22:01
я сама щойно про це чита статтю!
С 1 декабря генконсульство Польши во Львове начнет выдавать жителям 5-и западных областей Украины так называемые шоппинг-визы.
http://podrobnosti.ua/power/2011/11/29/806654.html
пишуть що треба правда потім доказати що ви направду робили покупки але з іншого боку цікаво які треба буде мати документи для відкриття цього типу візи!

Olka Sherolka
29.11.2011, 22:26
Кажуть потрібен іменний чек. Ще б знати що воно таке. А ще консул сказав що мінімальної сумми за покупки немає -хоч 2 цукерка купити можна, головне щоб за них той чек видали. Добре звичайно, але можна подумати раніше українці в Польщу їхали зі всім своїм і там нічогісінько не купували. Причому кажуть то буде шенгенка

GaykaDesign
01.12.2011, 17:13
\девушки А кто нибудь узнавал по новой визе,где ее моно получить?В консульстве или на садовой?

jozya
01.12.2011, 17:48
девушки А кто нибудь узнавал по новой визе,где ее моно получить?В консульстве или на садовой?
Вчора по "Польскому радіо для заграниці" посол казав, що віза для покупок оформляється через візові центри (виключно), тобто через Садову.

ola-lyola
01.12.2011, 17:56
Кажуть потрібен іменний чек. Ще б знати що воно таке.
Можливо це чек на такс-фрі - для його заповнення треба дати закордонний паспорт і в чеку вказують прізвище покупця.

думаю на сайті консульства є вся інформація
Інформації небагато, видаватимуть ці візи лише посередницькі центри, послуги яких платні.
ВІД 01 ГРУДНЯ 2011 РОКУ
ГЕНЕРАЛЬНЕ КОНСУЛЬСТВО РП У ЛЬВОВІ
ВИКЛЮЧНО ЗА ПОСЕРЕДНИЦТВОМ ПУНКТІВ ПРИЙОМУ ВІЗОВИХ АНКЕТ
У ЛЬВОВІ ТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ ПОЧНЕ ВИДАВАТИ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ
ВІЗИ З МЕТОЮ РЕАЛІЗАЦІЇ ЗАКУПІВЕЛЬНОГО ТУРИЗМУ У ПОЛЬЩІ.
ВІЗА БУДЕ ВИДАВАТИСЬ ЗАЦІКАВЛЕНИМ ОСОБАМ НА ОСНОВІ ВІДПОВІДНОЇ ЗАЯВИ СКЕРОВАНОЇ
ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО КОНСУЛЬСТВА РП У ЛЬВОВІ.
ПЕРША ВІЗА ТАКОГО ТИПУ БУДЕ ВИДАВАТИСЬ
НА 7 ДНІВ 1-РАЗОВА,
А НАСТУПНІ - З ДІЙСНІСТЮ ДО РОКУ ЧАСУ
(НА ПІДСТАВІ ОРИГІНАЛУ ІМЕННОЇ ФАКТУРИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ПОКУПКИУ ПОЛЬЩІ)

oksumoron
01.12.2011, 18:02
через візові центри (виключно), тобто через Садову.
ого той знак що вони через Садову це робитимуть як на мене вже означає відмову!
візовий центр не дуже заморочується правильність і наявністю всіх документів!
крім того просить за свої послуги доплату!

GaykaDesign
01.12.2011, 20:45
ого той знак що вони через Садову це робитимуть як на мене вже означає відмову!
А почему грустно?
Им что есть смысл отказывать ?
Надо срочно визу,а никак не могу решить как делать :( Рабочую по приглашению или новую шопинг?
по оценкам польского Госкомстата, в прошлом году граждане Украины в частном порядке купили в Польше товаров почти на 800 млн. долларов (17,4% официального польско-украинского товарооборота).
http://rus.for-ua.com/main/2011/12/01/181239.html

GaykaDesign
06.12.2011, 13:20
Можно попросить форумчанок которые получат шопинг визу отписать какая она? Можно тут можно в приват.
Стандартный шенген или с ограничением?

Руда Лисиця
06.12.2011, 15:03
Тільки дві годинки тому забрала паспорт з візою. в польському консульстві.
Робили ми її самі, туристичну. Оплачували апартаменти(не готель!) повністю. Окрім стандартних копій паспортів і страховки, подали документи про оплату проживання повністю та план подорожі.
Розгляд - стандартно 5 робочих днів.
Без проблем усе прийняли, і от сьогодні забрала. Дали чітко на 5 днів що ми планували там провести.
Так що я їду в Краків!

Іриска
06.12.2011, 15:23
які треба буде мати документи для відкриття цього типу візи!
розповідаю про шопінг візи, що ви тут усі заспокоїлись і, мабуть, розчарувались (нажаль)
По свіжих слідах: вчора я подавала документи на польську шенген візу, робочу по запрошенню.
Весь пакет документів, реєстрацію і анкети, тощо готували мені в агенції, яка цим займається, от що вони розповіли: щоб отримати таку візу, нічого особливого не треба, видається вперше на 1 місяць, !!!!АЛЕ: при виїзді з України і при в"їзді в Польщу (якщо шопінг запланований саме там) у вас перевірятимуть наявність страхівки, суми коштів мін 200 злотих (якщо шопінг у Польщі планується) і !!!! бронь готелю з 100% оплатою на !!! стільки днів, скільки ви плануєте перебувати на території ін. країни. Тобто, якщо ви плануєте їхати у Австрію на шопінг, то вам потрібно оплатити 1. візу 2. страхівку 3. готель на всі дні перебування у Австрії 4.і мати зі собою певну мінімальну суму коштів.
Якщо Ви просто хочете по такій візі заскочити у Бедронку чи Теско за покупками, то вони у вас вийдуть золоті, бо всеодно треба страхівку і оплачений готель. За такою візою вигідно їхати на лижі хіба... і ще: якщо з польською шопінг візою вас зловлять у Німеччині чи ще десь (ін. країна), тобто якщо бронь готелю в Польщі, ви не маєте права їхати у іншу країну по тій візі - одразу депортація.
Тому розслабтесь, тут просто заробляння грошей передбачено....

oksumoron
06.12.2011, 15:37
Им что есть смысл отказывать ?

зрозуміло що не всі хто подається на польську візу дістають її!
правктика збагатитись на 35 євро є дуже поширена в стінах посольства- а у випідку з шопінг візи сума зростає аж до 65!
якщо чесно то мене і саму дуже цікавить як буде функціонувати ця шопінг віза!
але думаю,в будь- якому випадку, вищу шанси на відкриття будуть мати люди які мають попередні шенгенські візи (краще невіть польські) і не порушили правил використання візи!

---------- Додано в 14:37 ---------- Попередній допис був написаний в 14:29 ----------

Тому розслабтесь, тут просто заробляння грошей передбачено....
писала свій комент разом з вашим, тому допишу знову!
так думаю допертація світить в такому випадку на 5 років (такий термін передбачений загалом в ЄС)
загалом дивує що віза називається шенгенською- але в загалоному передбачене перебування лише в польщі! в цьому випадку направду вигідна лише в тому випадку коли направду маєте бажання відпочивати десь!

Almariel
06.12.2011, 15:43
!!!! бронь готелю з 100% оплатою на !!! стільки днів, скільки ви плануєте перебувати на території ін. країни.
мій чоловік якось бронював готель (але без попередньої оплати) і питав їх, чи буде щось коштувати, якщо він виїде до закінчення терміну бронювання. то його запитали: так вам треба просто підтвердження бронювання на весь термін? нема питань, ми можемо написати.
то я думаю, що можна спробувати знайти такий готель, який підтвердить вам бронь, навіть якщо реально її не буде.

Marigold
06.12.2011, 16:40
видається вперше на 1 місяць

ну а чому тоді на сайті польського консульства пише: "ПЕРША ВІЗА ТАКОГО ТИПУ БУДЕ ВИДАВАТИСЬ

НА 7 ДНІВ 1-РАЗОВА,".

Я би теж хотіла почути відгуки про процедуру по тій візі, але з перших вуст.

Можно попросить форумчанок которые получат шопинг визу отписать какая она?

tasha
06.12.2011, 17:06
Цю шопінг візу доречніше би було зробити національною та безкоштовною, а так не бачу особливої економії, якщо на двох лише за візу 70 євро треба заплатити, вже мовчу про бензин, страхівку та готель.

SoLana
06.12.2011, 17:29
Я би теж хотіла почути відгуки про процедуру по тій візі, але з перших вуст.
Додзвонилась до їхнього кол центру на Садовій. Значить так, по шопінг візах: 1. Віза є національною (не шенген), 2. Не потрібно ніякого бронювання готелю. 3. Страхівка мінімум на 30 тис. євриків покриття. 4. Якщо їдете власним авто - то всі документи на машину, якщо на автобусі - куплені квитки. 5. ціна 35 євро і послуги - 210 грн. Якщо цікавить які документи, можу написати в приват, або ж подзвоніть в кол центр, там люб'язно все вам розкажуть. Або жтут (http://www.polandvisa-ukraine.com/)

Іриска
06.12.2011, 21:40
який підтвердить вам бронь, навіть якщо реально її не буде. має бути документ, який підтверджує 100% оплату за готель, а не просте бронювання

"ПЕРША ВІЗА ТАКОГО ТИПУ БУДЕ ВИДАВАТИСЬ
НА 7 ДНІВ 1-РАЗОВА,". ну а де Ви бачили, що віза на місяць має під собою можливість місяць перебування у країні? протягом місяця Ви маєте коридор у 7 днів, або можете лише 7 днів перебувати у країні, не обов"язково підряд, але протягом певного визначеного у візі місяця.

Не потрібно ніякого бронювання готелю.ну так так))) вони так говорять поки....

SoLana
06.12.2011, 22:11
вони так говорять поки
поки говорять, а може і роблять, то тре тим користати, а там видно буде:girl_wink:

Іриска
06.12.2011, 22:19
поки говорять, а може і роблять, то тре тим користати, а там видно буде
от в тому то справа, щоб не попектись і не отримати депортацію, бо в Польщу то пустять, а як назад будете вертатись і не буде оплачного готелю, от тоді халепа.. тут якраз бронь і оплата потрібна уже на кордоні, посольство візу може й без того видати... остаточне рішення приймає прикордонник!

SoLana
06.12.2011, 22:24
остаточне рішення приймає прикордонник!
тут згідна,але вродь то він приймає рішення на в'їзд в країну, ще питання, якщо їду на один день, то для чого бронь? Потрібно чекати на розповіді "першопрохідців":girl_crazy:

Oddly
06.12.2011, 22:33
а як назад будете вертатись і не буде оплачного готелю, от тоді халепа..
нема логіки ніякої. чесно.
ви щось просто плутаєте.

остаточне рішення приймає прикордонник!
ще не бачила, щоб прикордонна служба візи перевіряла.
хіба на наявність паспортів як таких

а якщо я їду на шопінг, але готель не бронюю, бо зупинюся у друзів/родичів/знайомих? від них якісь підтвердження потрібні?
якщо так - тоді знов почнуться маніпуляції всякі - який тоді зміст таку візу виробляти?

SoLana
06.12.2011, 22:58
ще не бачила, щоб прикордонна служба візи перевіряла
може перевіряти, наприклад, якщо їдете з дітьми, чи є на них візи, чи віза "за призначенням", типу туристична і т.д.

---------- Додано в 22:58 ---------- Попередній допис був написаний в 22:44 ----------

який тоді зміст таку візу виробляти?
Власне, що ніякого. Це не є шенген віза, тому думаю, що таки умови спрощені

GaykaDesign
06.12.2011, 23:47
бронь готелю з 100% оплатою на !!! стільки днів, скільки ви плануєте перебувати на території ін. країни
А если я еду в Польшу и обратно?

Тобто, якщо ви плануєте їхати у Австрію на шопінг, то вам потрібно оплатити 1. візу 2. страхівку 3. готель на всі дні перебування у Австрії
А если у меня в Австрии родственники живут? которые ВСЕ расходы берут на себя?
И могут это документально подтвердить,но вот сам вызов прислать не могут.?
То тоже готель надо?

і ще: якщо з польською шопінг візою вас зловлять у Німеччині чи ще десь (ін. країна), тобто якщо бронь готелю в Польщі, ви не маєте права їхати у іншу країну по тій візі - одразу депортація.
Вот тут совсем не понятно. Консул сам официально заявлял что это стандартный шенген и ничем не отличается от того что по приглашениям.
И еще раз .Зачем мне бронь готеля на один день?

Іриска
07.12.2011, 10:22
ну я розповіла те, що дотичні до того працівники розповіли, бо нас теж воно зацікавило. На рахунок броні: у будь-якому випадку, коли ви їдете на територію шенген зони, хтось повинен взяти за вас на себе відповідальність, розумієте? якщо туристична віза - то турфірма, якщо робоча, то та фірма, яка дає запрошення.... просто так ніхто не пустить, розумієте? у мене теж виникло питання, а якщо туди й назад, то навіщо гот брати? відповіли: нікого це не хвилює, за вас на себе має хтось взяти відповідальність, от і придумали з тою бронню...
от вони зробили ажіотаж навколо тої візи, але реально вона не вигідна.... це треба дуже круто закуплятись з певною метою, щоб було вигідно платити 35Є, страхівку і за готель.

SoLana
07.12.2011, 10:41
але реально вона не вигідна.
якщо наступна віза буде більше ніж на 7 днів, тобто до року часу, то може й вигідно, на рахунок готелю я таки маю сумнів Короче так мене то зацікавило, що спробую подати документи, відпишу, що з того вийшло:girl_crazy:

GaykaDesign
07.12.2011, 11:01
Короче так мене то зацікавило, що спробую подати документи, відпишу, що з того вийшло
Обязательно,обязательно. Из -первых уст намного ценнее информация!!!

enigma
07.12.2011, 11:53
Мене на кордоні про бронь не питали, маю мульт, їхала просто подивитися на Замость на вихідні. На польській митниці спитали, коли вертаюся - сказала завтра і не питали, де я там буду ночувати

oksumoron
07.12.2011, 12:25
ви не маєте права їхати у іншу країну по тій візі - одразу депортація.
і знову ж таки! посол каже що це звичайна шенгенська віза (в такому випадку чому людині світить депортація- якщо шенген віза діє на всій території ЄС) а із іншого боку на Садовій відповіли шо це національна віза (в цьому випадку депортація звичайно ж має зміст)

загалом вся ситуація з польськими візами є загадковою!
наприклад, не можу уявити щоб людина, для прикладу з Німецькою візою, їхала через Польщу і її зупинили прикордонники, допитували і вимагали якісь бронювання!

Іриска
07.12.2011, 12:31
маю мульт ми говоримо про шопінг візу

для прикладу з Німецькою візою, їхала через Польщу і її зупинили прикордонники, допитували і вимагали якісь бронювання!
Ви не зрозуміли, Ви наприклад хочете їхати в Німеччину, а забронювали готель у Польщі, припустимо з метою зекономити, щоб не бронювати в Німеччині, то якщо з польською бронею вас зловлять в Німеччині - тоді депортація, тобто країна перебування Німеччина і оплачений готель має бути у Німеччині.

sani
07.12.2011, 19:31
бо в Польщу то пустять, а як назад будете вертатись і не буде оплачного готелю, от тоді халепа..
коли назад повертаєшся їм фіолєтово чи є бронь чи нема чи були в готелі чи на вокзалі спали і тп... їм головне щоб виїхав від них, :) ну і щоб візу не просрочили...

Ви не зрозуміли, Ви наприклад хочете їхати в Німеччину, а забронювали готель у Польщі, припустимо з метою зекономити, щоб не бронювати в Німеччині, то якщо з польською бронею вас зловлять в Німеччині - тоді депортація, тобто країна перебування Німеччина і оплачений готель має бути у Німеччині.
то напевно Ви щось не зрозуміли, або не те написали ;)

бронювання готелю то буде останнє, до чого може додуматись і про що можливо буде питатись німецький прикордонник, перше і можливо єдине, що він спитає це - "мета вашого перебування у Німеччині" особливо коли ви їдете по польській шенгенці

SoLana
07.12.2011, 21:25
Здала документи. Там на місці, на Садовій допомагають у заповненні анкети, там же ж роблять фото і є страховка. На рік часу коштує -180 грн., на 7 днів - 50 грн. ( в них це не обов'язково робити). Термін розгляду - до 7 днів. Бронювань не потрібно. Підкреслюю, це не шенген віза, це національна польська віза, з чого випливає, що якщо по ній захочете рванути в Дойчланд, можете забути про свій закордонний паспорт...:girl_nea:

joy
08.12.2011, 08:46
Якось все це дуже дивно. Збираюсь також подавати документи на шопінг візу. Дзвонила на Садову уточнити різні питання. Чітко повідомили, що з метою закупівельного туризму видається шенген віза, а не національна.

SoLana
08.12.2011, 09:41
шенген віза, а не національна.
Мені з точністю - навпаки Але Ви може і праві, бо виглядає так, що це шенген віза категорії С. Принаймні на їхньому сайті.

Vittoriya
08.12.2011, 10:21
там же ж роблять фото і є страховка.
але то все в 10 разів дорожче, краще зробити фото десь в салоні, а страховку в страховій компанії.

SoLana
08.12.2011, 10:35
але то все в 10 разів дорожче, краще зробити фото десь в салоні, а страховку в страховій компан
Так звичайно, я раніше зазначала, що це не обов'язково в них робити.фото коштує - 30 грн

Руда Лисиця
08.12.2011, 11:44
я фото робила - 17 гривень, страховка - 27 на тиждень.
так, в них дорожче, але не в 10 раз..

zlatovlaska
08.12.2011, 12:14
" Першу таку візу видають на сім днів, а другу — від півроку й до року з правом багаторазового в'їзду."
якщо по ній захочете рванути в Дойчланд, можете забути про свій закордонний паспорт.
"Із шопінг-візою можна поїхати до будь-якої країни Євросоюзу. Але придбати товари й отримати іменні чеки обов'язково треба в Польщі. Ліміту на суму покупок немає."
Більше тут http://gazeta.ua/articles/ukraine-newspaper/412368

SoLana
08.12.2011, 12:29
Першу таку візу видають на сім днів
Це я про ту першу пишу, та що до 7 днів. Хоча анкета - на шенгенську візу. Мені на Садовій чомусь сказали, що це національна, але можливо, це просто, ще працівники не добре обізнані, бо вперше все це. Будемо надіятись, що це все-таки шенгенська, з правом виїзду не тільки до Польщі.

Іриска
08.12.2011, 12:43
особливо коли ви їдете по польській шенгенці
ми тут говоримо конкретно про ШОПІНГ ВІЗУ!!!

sani
08.12.2011, 19:01
ми тут говоримо конкретно про ШОПІНГ ВІЗУ!!!
:lol::lol::lol: мда... ну говоріть ще, я за попкорном :)

Юкола
08.12.2011, 20:37
Але придбати товари й отримати іменні чеки обов'язково треба в Польщі.
я так розумію, що це не обов"язкова умова?

joy
08.12.2011, 23:24
Записалась сьогодні на прийом на Садову. Піду в понеділок здавати документи. Цікавилась в них на рахунок дітей - вони толком нічого не можуть пояснити. Хочу зараз з'їздити з чоловіком на шопінг, а влітку відкрити шенген вже на нас і дітей. Вони там кажуть, що дітей бажано брати з собою і в першу поїздку, бо на другу їм можуть не відкрити візу. Я розраховувала залишити їх вдома, бо дітям не дають тих іменних чеків. А тепер виходить, що треба їх з собою брати і відповідно платити сервісний збір. Може хтось щось про це знає?

SoLana
09.12.2011, 09:53
що дітей бажано брати з собою і в першу поїздку, бо на другу їм можуть не відкрити візу.
Не можу зрозуміти їх логіки. Якщо діти вписані в паспорти батьків, тобто не мають окремого проїзного документу, то чому їм не відкрити візу наступного разу? Я на дітей, цього разу візи не відкривала, бо, так як мені там пояснили, на дітей окрема віза - тобто ще додаткових 35 євро. А це, дорого виходить, як для семи днів.

sani
09.12.2011, 10:36
Я на дітей, цього разу візи не відкривала, бо, так як мені там пояснили, на дітей окрема віза - тобто ще додаткових 35 євро. А це, дорого виходить, як для семи днів.
моє дитьо менше року, вписане в паспорт, без фото,
заповнював окрему анкету, з фото + страховку на дитину, за візу консульський збір з дитини не стягували, а в паспорт вклеєли окрему візу...

---------- Додано в 10:36 ---------- Попередній допис був написаний в 10:33 ----------

Не можу зрозуміти їх логіки.
таке збочення англіки практикують, типу сьогодні поїде чоловік, а наступного разу жінка, щоб поїздка "удалась" на славу :)

SoLana
09.12.2011, 10:38
за візу консульський збір з дитини не стягували
а за послуги, тих 210 грн. не доплачували за дітей?

sani
09.12.2011, 11:16
а за послуги, тих 210 грн. не доплачували за дітей?
був у консульстві, там тільки 35 євро

pravovuk
09.12.2011, 11:35
Дівчата, читаю тему і не можу знайти для себе відповідь. Треба їхати після нового року з дитиною на обстеження, можливо і лікування у лікарню в Варшаву. Запрошення можу мати від родичів (там живуть). Щось таке прочитала ,що першу візу дають на 7 днів. Чи це правда? Бо нам буде того замало. Хоча б 2 тижня. З чого мені починати? Паспорт новий. Була в Польщі ще у 2000 р. - тоді ще віз не було.
Які документи необхідні для відкриття візи до Польщі мені та дитині?Скільки це буде коштувати? Щиро дякую.

Vittoriya
09.12.2011, 11:39
Щось таке прочитала ,що першу візу дають на 7 днів
це певно про ту шопінг візу. По запрошенню дають на більший термін. Моя двоюрідна сетсра недавно перший раз відкривала візу польську по запрошенюю від моєї рідної сестри, то ніби відкрили на 3 місяці(здається), точно не на 7 днів

Анута
09.12.2011, 11:44
Запрошення можу мати від родичів (там живуть)
по ідеї відкривають на термін, котрий вказаний у запрошенні

oksumoron
09.12.2011, 11:46
з дитиною на обстеження
якщо маєте змогу дістати якесь запрошення і підтвердження факту обстеження від якогось медичного центру- це може значно спростити вашу ситуацію! тоді візу можуть дати тривалішу! можна з такими документами і добиватись розмови з консулом!

SoLana
09.12.2011, 12:02
з дитиною на обстеження, можливо і лікування у лікарню в Варшаву
На їхньому офіційному сайті, таке передбачено - з метою ліування,тоді крім основних документів потрібно ще Оригіналі від медичного закладу країни-члена ЄС із підтвердженням необхідності надання медичної допомоги у зазначеному закладі, інформацією щодо тривалості лікування та його орієнтовної вартості.
· Підтвердження наявності фінансового засобів для покриття вартості лікування.

vitek
09.12.2011, 18:03
Віза на дітей безкоштовна. Потрібно тільки окреме запрошення. А на рахунок тривалості візи, то можу сказати, що моя подруга цього року в серпні робила першу шенгенку на себе і на дитину то їй дали 60 днів. Брат також відкривав перший раз візу, то дали 45 днів.

SoLana
09.12.2011, 18:33
Потрібно тільки окреме запрошення
Якщо та шопінг віза - то не потрібно

Loyal
12.12.2011, 15:25
Віза на дітей безкоштовна. Потрібно тільки окреме запрошення.
Не варіант! В мене знайома відкривала собі робочу візу, то просто при отриманні казала, що хотіла б взяти з собою дитину, бо їхатиме надовго. То їй просто поставили штампик з візою і на дитину так само. Зрозуміло, що дитині ніхто робочого запрошення не дасть... А їхали просто відпочивати по Європі ;)

Сьогодні була на Садовій - все гарно, культурно, дуже виховано і т.ін. Але!!! За послуги - 210 грн???? Круто виходить.... Шо ж там купувати таке в Польщі, щоб відбити ті "закупи". Такво по-секрету, за запрошення знайомий платив 150 грн, то тоді віза мінімум на 3 місяці... Який сенс в тій закупівельній візі?

lapocka
12.12.2011, 16:46
Зрозуміло, що дитині ніхто робочого запрошення не дасть
Чому так категорично. В мому запрошенні була вказана донька "Pani ...wraz z dzieckem..."

SoLana
12.12.2011, 17:49
Який сенс в тій закупівельній візі?
Коли віза видається на 7 днів, то виходить дорого, але ж наступна має відкриватися до року, тоді сенс є.

pravovuk
12.12.2011, 17:54
Дівчата, візу відкривають в день здачі документів?

Marcipanka
12.12.2011, 17:56
Ні, протягом 5 робочих днів. Вони ставлять печатку з датою забирання візи на тому жовтому папірці, який потрібно в банку для оплати візи.
Минулого вівторка забрала - справді 5 повних робочих днів пройшло і на папірці 6.12. число було.

SoLana
12.12.2011, 17:57
візу відкривають в день здачі документів?
Мені сказали, що до 7 днів... ждьомс....:girl_crazy:

Руда Лисиця
12.12.2011, 18:01
Мені сказали, що до 7 днів... ждьомс
а фактично і виходить 7 днів. 5 робочих днів+2 вихідних=7 днів загалом
в нас так і було: здали в вівторок - отримали в вівторок

KoshAnja
12.12.2011, 19:38
хтось вже здавав документи на цю шопінг вызу, розкажіть,будь ласка, що саме необхідно і які там умови? запрошення я так розумію не потрібно, але получається що два рази оплата збору? так? є якісь нюанси? спасибі

GaykaDesign
13.12.2011, 06:14
Минулого вівторка забрала - справді 5 повних робочих днів пройшло і на папірці 6.12. число було.
Вы забирали шопинг визу? Если таки Да то развейте сомнения! Это шенген или польская национальная? Можно с ней дальше Польши ехать?

Іриска
13.12.2011, 10:36
Віза на дітей безкоштовна. Потрібно тільки окреме запрошення.
в мене було одне на двох
у понеділок здали, на наступний понеділок дали візу (вчора) і одразу поїхали проштампували візу. Варто їхати в Польщу на протязі 3 днів з моменту видачі візи, бо якщо пізніше, то на наступний раз видадуть візу на ту кількість днів пізніше, яку ви пропустили між видачею візи і першою поїздкою. У нас знайомому видали візу і він поїхав аж через 2 тижні, то на наступний раз дали візу на 2 тижні пізніше, ніж він отримав у посольстві паспорт з візою.

ola-lyola
13.12.2011, 10:46
Нам відкрили з того дня, з якого було запрошення - ми не встигали за 5 днів, то попросили експрес візу - її видають з дозволу консула за подвійну плату- здали у вівторок, отримали у четвер, а віза була з понеділка.

Loyal
13.12.2011, 11:24
Хто відкривав ту шопінг візу, розкажіть чи її тільки на Садовій дають? Чи можна спокійно самому здати на Франка?

---------- Додано в 11:24 ---------- Попередній допис був написаний в 11:23 ----------

В мому запрошенні була вказана донька "Pani ...wraz z dzieckem..."
Та я власне про те, що окремого запрошення на дитину не дають.

Marcipanka
13.12.2011, 12:12
Вы забирали шопинг визу? Если таки Да то развейте сомнения! Это шенген или польская национальная? Можно с ней дальше Польши ехать?
ні-ні, я забирала звичайну візу,точніше бізнес-візу, бо коли подавала документи, то про шопінг візу ще не знала :girl_sad:

Anagramka
13.12.2011, 14:54
я записалася на завтра на подачу шопінг-візи. При розмові з дівчиною-оператором їхнього кол-центру я двічі перепитувала, яка це віза - відповіли. що шенгенська віза С (з якою я можу їхати в любу країну шенгену-це слова оператора) (але якась там С-20). я так розумію-20- це як код шопінгу в них, чи що.
черг нема-я в понеділок телефонувала, могли записати на вівторок одразу на подачу документів. Чекати потрібно 7 днів. З документів-сказали принести закордонний паспорт, український+копія, 2 фото, заповнену анкету, страховку і броні готелів та квитків. Коли я сказала, що плануємо їхати авто, то тоді броні не вимагали, а лише копію міжнародних прав водія і техпаспорту машини. Також ще потрібно подати "прохання про видачу саме шопінг-візи " - бланку не знайшла,думаю, що завтра на місці можна буде взяти. Оплата теж на місці за курсом НБУ в гривнях - 35Є за візу+210 грн за послуги візового центру.

Marcipanka
13.12.2011, 15:24
210 грн за послуги візового центру
Я так зрозуміла, що це такий собі "офіційний" офіс, але робить він все теж, що пропонують хлопці біля посольства "заповнення анкет, страховка" :ninja: Тільки в них це коштує 150 грн (хоча є й дешевші). Самі так робили. Все нам гарненько заповнили, виписали, поставили на чергу. Прийшли в день подачі, здали навіть швидше ніж писалось в анкеті (було назначено на 10.04. год, а ми вже в 09.50 вийшли з приміщення).

SoLana
13.12.2011, 17:16
Я так зрозуміла, що це такий собі "офіційний" офіс, але робить він все теж, що пропонують хлопці біля посольства
Тільки, ту шопінг візу можна отримати таким чином, на пряму з консульством чомусь незя, ну і з "хлопцями" теж

Anagramka
13.12.2011, 17:41
бо в консульстві напевно не можуть придумати іншого шляху, як ті 210 гривень додатково "здерти", то й направляють через посередника...

---------- Додано в 15:41 ---------- Попередній допис був написаний в 15:37 ----------

Все нам гарненько заповнили, виписали, поставили на чергу. Прийшли в день подачі, здали навіть швидше

а тут я точно не знаю - я туди попередньо не ходила. Просто записалась на співбесіду через колл-центр і все. Іду зразу з документами на здачу. а 210 грн-це напевно за послуги того, що вони ніби "віднесуть мої документи в Посольство, там мені поставлять візу і принесуть їх назад на Садову, де я зможу забрати ті документи". Тобто, виходить, що 150 грн-це ще додатково, якщо прийдеш скоріше і попросиш їх заповнити всі дані за тебе?

oksumoron
13.12.2011, 17:41
"офіційний" офіс, але робить він все теж, що пропонують хлопці біля посольства "заповнення анкет, страховка"
ні ну те що пропонують хлопці то лише плату за заповнення анкет у випадку якщо людина не знає що саме писати! чи забула зробити страховку!
візовий ж центр співпрацює безпосередньо з посольством і має право на прийом документів від громадян з подальшою видачею віз!
за це вони і просять оплачувати послуги!

Marcipanka
13.12.2011, 17:47
Тобто, виходить, що 150 грн-це ще додатково, якщо прийдеш скоріше і попросиш їх заповнити всі дані за тебе?

Та ні, 150 грн це в тих хлопців біля посольства за заповнення ними анкети, виписування страховки, ставлення на чергу. Вони роблять ті всі документи так ідеально, що у віконечку посольства їх відразу приймають без заворотів. В той кол-центр навіть не ходила, бо то мені далеко, мені до посольства перейтись пішки. Та й по грошах на 60 грн бачу, що дешевше ніж в тому центрі на Садовій. Візи відкрили нам з чоловіком, ми задоволені. Звертатимемось до них ще

Anagramka
13.12.2011, 17:51
воно то так, але шопінг-візу дають лише на Садовій, так що мусимо трохи тратитися)

oksumoron
13.12.2011, 18:09
так що мусимо трохи тратитися
думаю саме на це і розрахований візовий центр!
щоб направду тратитись!
з іншого боку я вже писала про це, що можливим і подальшим наслідком буде, що все поступово передадуть на поруки візового центру, а посольство буде приймати лише в окремих випадках (як це давно вже відбувається в києві)

Lady_Opium
13.12.2011, 19:00
я сьогодні вперше подавала док-и на отримання своєї першої візи:girl_tender:

що хочу сказати стосовно кол-центру: багато, дуже багато з того, що наговорили у кол-центрі не відповідає дійсності:(

відносно готелю: наш мега-красивий, затишний, люб.язний готель не зміг скинути факс про повну оплату:( - тому подала прохання на видачу візи на закупи
як сказала працівниця центру на Садовій, поки що відмов у таких візах не було!
працівники там дуже милі - я б туди ходила на екскурсію хоч кожен день:), не порівняти з касирами банку - на одну мегеру сьогодні написали скаргу: бачте сваритись вона надумала:girl_devil:

swdream
14.12.2011, 12:56
Про польську візу "з метою закупівельного туризму".
Це стандартна шенген-віза. Тип С, ціль видання 20 - NA ZAKUPY (на візі в паспорті так і пише). Перша одноразова на 7 днів.
Для отримання наступної мультівізи для шопінгу подаються оригінали іменних чеків до інших документів.
Документи, які потрібно здати:
1. Анкета.
2. Дві фотографії.
3. Копія внутрішнього паспорта + показати оригінал.
4. Копія закордонного з попередніми шенген візами + оригінал.
5. Старий закордонний паспорт, якщо є, оригінал + копії.
6.Заява-прохання на видачу візу для закупів (безкоштовні бланки є в візовому центрі).
Жодних бронювань не потрібно. Дають всім на 7 днів перший раз, хоча я писала 2 дні, а реально ми планували їхати на 1 день, так в візовому центрі попросили виправити на 7 днів, сказали - такий стандартний термін, так і пишіть.
Документи подавали в середу вкінці дня 7-го грудня, забирали - в візовому центрі після обіду 13 грудня, тобто розгляд зайняв менше ніж 5 робочих днів.

SoLana
14.12.2011, 13:00
В мене питання, хто був у Польщі недавно, чи є черги на кордоні? І яка там з ситуація з тим зеленим коридором?

Руда Лисиця
14.12.2011, 13:05
а скільки коштує автобус з польщі у львів? і за скільки часу квиток варто купити? і чи можна його купити у Львові?

oksumoron
14.12.2011, 13:27
і чи можна його купити у Львові?
от на рахунок квитків то мені здається, що якщо ви думаєте купити лише в одну сторону (себто- польша- львів) тоді в такому випадку вони не продають таких білетів! треба купувати зразу на місці в польші!

jozya
14.12.2011, 13:28
Руда Лисиця,
Польша велика, Ви хоча б місто вказали б :girl_smile:

Руда Лисиця
14.12.2011, 13:53
Ви хоча б місто вказали б
тьфу, забула) з Кракова думаєм як їхати. ото знайшла лише за автобус що відправляється в 21.50, а у Львові прибуває о 6й. не підходить. в нас виїзд 27го і до півночі ми вже маємо бути на території України. Думаю якось з пересадками..ну, або купиться квиток на поїзд. але він дорожчий за автобусний.

Just me
14.12.2011, 14:16
Зворотні квитки з Польщі у Львові не продаються. Знайома минулого року з Кракова 29 грудня мала значні проблеми з поверненням додому.

Руда Лисиця
14.12.2011, 14:17
ну, значить купувати будем відразу ж по прибутті.

jozya
14.12.2011, 14:27
Ну ще може бути варіант під"їхати до прикордонного міста (де є піші переходи), перейти його, а далі вже маршруткою, але я б особисто вибрала поїзд - мій комфорт - понад усе, і якщо нема автобуса, а треба, то... однозначно поїзд.
Так є лише в 21,50 автобус з Кракова до Львова, ще є Вроцлав - Львів (через Краків), але він прибуває ще пізніше, тобто на кордоні також пізніше.

---------- Додано в 14:27 ---------- Попередній допис був написаний в 14:22 ----------

Білет на автобус коштує приблизно 300 грн. (1 особа в 1 сторону)

lawyer
14.12.2011, 15:30
чи є черги на кордоні? І яка там з ситуація з тим зеленим коридором?
була кілька тижнів тому. черги є, досить великі! скільки разів їжджу, завжди перетин двох кордонів вперед (у Шенген зону) займає приблизно 4 години. щодо зеленого коридору, то по ньому їдуть майже всі, включаючи сигаретчиків і тих, хто везе беушку. тому через них черги такі довгі.

enigma
14.12.2011, 17:05
була кілька тижнів тому. черги є, досить великі! скільки разів їжджу, завжди перетин двох кордонів вперед (у Шенген зону) займає приблизно 4 години. щодо зеленого коридору, то по ньому їдуть майже всі, включаючи сигаретчиків і тих, хто везе беушку. тому через них черги такі довгі.

Підтверджую, черги жахливі (перехід Рава-Руська і Краковець принаймі), стояти довго, холодно і нудно :(

Loyal
19.12.2011, 13:34
Черги велииикі! Але то як пощастить. Коли точно нема чарг, то це в суботу навечір, бо ніхто з/за "товаром" ніяким туди не їде. Але й магазини працюють мало. То все залежить від мети поїздки. Чоловік одного разу їхав, то стояв 7 год, а за 2 тижні, то проїхав за 2 год :unknown:

swdream
19.12.2011, 16:35
Про черги на кордоні. Їздили на ці вихідні - з суботи на неділю вночі. Машини були, але небагато, два кордони пройшли за 1 годину. Назад машин було також не багато, але вже більше, прошли десь за 2,5 год.

Gentle
19.12.2011, 17:28
тьфу, забула) з Кракова думаєм як їхати. ото знайшла лише за автобус що відправляється в 21.50, а у Львові прибуває о 6й. не підходить. в нас виїзд 27го і до півночі ми вже маємо бути на території України. Думаю якось з пересадками..ну, або купиться квиток на поїзд. але він дорожчий за автобусний.
До речі, не знаю, як з Кракова, але з Любліна їдучи, стикнулася з тим, що квитків каса не продає - треба брати безпосередньо в водія перед відїздом. А коли їхала з Варшави, то просто купувала через інтернет, видруковувала той листочок (сайт не памятаю - щось там pks). Те, що у Львові білет назад з Польщі не купиш - 100%, треба значить купувати там, відразу по приїзді.

На рахунок з Кракова, то я теж одного разу ним їхала, враження не дуже, на границі нас тримали біля 6 годин. З цього напрямку найкращий доїзд (для мене) це потягом до Перемишля, а там на пішо. Виїхати з Кракова зранку, до обіду Ви на кордоні, і ввечері вже вдома. Швидше не буває. Але зимою, то інше...

Marcipanka
20.12.2011, 01:00
Дівчата, маю питання. Надумали їхати в цю п*ятницю вночі (з 23 на 24) в Жешув на суботу на продуктові закупи в Теско, а нам кажуть, що назад можемо не вернутися, бо 24 в них вечеря і кордон буде закритий до понеділка. То правда?Маркети відкриті до 16.00. Невже немає хоча б одного коридору для перетину кордону?

Megan
20.12.2011, 10:33
кордон буде закритий до понеділка. То правда?
Розвеселили... як ви собі уявляєте закритий кордон? Опущений шлагбаум і перев"язаний дощиком? Нісенітниця повна.
Мій чоловік уже 6 років їздить туди-назад у різні свята... закритого кордону ще не бачив.

jozya
20.12.2011, 13:02
Дівчата, маю питання. Надумали їхати в цю п*ятницю вночі (з 23 на 24) в Жешув на суботу на продуктові закупи в Теско, а нам кажуть, що назад можемо не вернутися, бо 24 в них вечеря і кордон буде закритий до понеділка. То правда?Маркети відкриті до 16.00. Невже немає хоча б одного коридору для перетину кордону?
Моя особиста рада - не їхати. Це те саме, що в нас зайти в супермаркет 31/12 о годині 20. Всі поляки (так як і ми) скупляються, ніби останній раз в житті, і магазини більше ніколи не відкриються. В них масові закупи. І кордон так само. Шлагбаум перев"язаний звичайно не буде, але якщо на митниці працюють 100 чоловік, то лишуть 10 (самих неслухняних :girl_crazy:), ну і рахуйте, скільки ви будете його переходити.
З.І. В нас те саме 6/01 (ввечері), або 7/01

oksumoron
20.12.2011, 13:19
Опущений шлагбаум і перев"язаний дощиком?
гарно написано, розвеселило!!
але погоджуюсь з тим, що черги будуть, і перехід кордону займатиме довше ніж завжди!
були випадки коли перехід займав по 6-7 годин, і це в нормальному режимі роботи, бо в них там вічні перезмінки!

KAPUCHINKA
23.12.2011, 11:56
Дівчата, хтось може щось сказати по тих іменних чеках? Мені чоловік каже, що це достатньо просто розрахуватися карточкою в супермаркеті і на чеку буде прізвище. Це так?

Megan
23.12.2011, 12:34
були випадки коли перехід займав по 6-7 годин,
У мене особистий рекорд 30!!! годин.

oksumoron
23.12.2011, 12:54
30 годин на перехід? що ж вони робили такого ? будували новий перехід доки ви чекали???

swdream
23.12.2011, 14:53
"Дівчата, хтось може щось сказати по тих іменних чеках? Мені чоловік каже, що це достатньо просто розрахуватися карточкою в супермаркеті і на чеку буде прізвище. Це так?"

Цього не достатньо. При розрахунку карткою за кордоном на чеку прізвище не вказується, тільки останні цифри картки (або перші і останні, залежить від терміналу).
Вам потрібно оплатити товар на касі або готівкою або карткою, далі з тим чеком підходите в відділ по фактурах і кажете, що вам потрібно виписати іменну фактуру (не для повернення ВАТу, а звичайну фактуру), даєте паспорт і чек. Чек вони забирають, по компу дивляться по номеру вашого чеку на ваші покупки і видруковують ту фактуру з переліком і цінами того, що ви купили.
Прізвище пишуть з паспорта, ще питають адресу і індекс.
На фактурі ставлять печатку і підпис.

GaykaDesign
23.12.2011, 20:04
Ну вот и я могу поделится впечатлением. Шопинг визу на Садовой открыли за 6 дней:girl_claping:
Все корректно и вежливо.
Даже в тот день когда я получала документы ,получилось так что я опоздала и пришла ровно в 15.30 охранник все равно меня пустил получить визу.
Очень приятно было.
Надеюсь теперь что и вторую выдадут без проблем и такую как надо.
Вот только интересно ,в графе цель поездки,написано 20. "Na zakupy"
можно ли ехать с такой визой дальше по Шенгену? Информации в инете я не нашла :(

Anagramka
23.12.2011, 22:56
на сайті представництва ЄС знайшла такий текст:
"2. Які категорії має шенгенська віза?
Спільні консульські інструкції (СКІ) визначають різні типи віз.
-Короткотермінова віза (тип "C", як зазначається на візовій наклейці). Ця віза видається на одну, дві чи декілька поїздок. Термін дії може бути різним. Ця віза дозволяє перебування на термін, який не перевищує трьох місяців впродовж шестимісячного періоду."
а також у візовому центрі ми це питанні уточнили-сказали, що це повноцінна шенгенська віз, з якою можна їхати і в інші країни шенгену (але, я так розумію, вїхати потрібно саме в Польщу, і виїхати теж з неї..)

GaykaDesign
24.12.2011, 06:16
а також у візовому центрі ми це питанні уточнили-сказали, що це повноцінна шенгенська віз, з якою можна їхати і в інші країни шенгену (але, я так розумію, вїхати потрібно саме в Польщу, і виїхати теж з неї..)

А если сначала для "открытия" визы съездить в Польшу за покупками,а потом на самолете в другую страну?
Кто -то может подсказать ,так нормально?

Anagramka
24.12.2011, 16:19
напевно перший раз так не можна. бо віза не мульти,а одноразова-там на ній здається навіть є цифра-к-ть вїздів=1, тобто можна лише раз за ці 7 днів їхати. а з наступною річною-думаю можна буде так робити, але потрібно то ще уточнити в Посольстві або візовому центрі, бо може таке бути, що всеодно потрібно буде вїжджати через Польщу...

GaykaDesign
24.12.2011, 17:06
Спасибо.Я про первую визу и не говорю. Я про вторую.Буду уточнять.Отпишусь что скажут.

---------- Додано в 17:06 ---------- Попередній допис був написаний в 17:05 ----------

И еще собираюсь ехать в Польшу за покупками 28го. Или Краковец или Шегины.
Кто нибудь ездил в такое время? до НГ .Очередь большая?

Marcipanka
25.12.2011, 21:01
Вчора ввечері повернулись з Польщі, таки поїхали на закупи продуктів і не шкодуємо. Виїхали в 4-ій ранку 24-го і накордоні були першими! Пройшли кордон за 20 хв і в 7 годині вже були в Жешуві. Оскільки Теско цілодобове, то ми скупились до 12 години дня всім, що треба було, навіть більше, бо ціни реально смішні. Ажіотажу зовсім не було, видно поляки закупи до свят роблять скоріше і продуманіше ніж українці, тому в супермаркеті було пару поляків. І ми :girl_crazy:. Ще зайшли в пару магазинів з одягом і купив мені чоловік в*язане темно-синє платтячко :girl_in_love:. Назад приїхали на кордон в 15.00 і пройшли його за 2,5 год, бо українські торгаші бензиною-папіросами ще вирішили видно заробити пару ре перед святами і мотнутися в Польщу, тому назад трохи було машин. Дуже задоволені. 2-го січня поїдемо в Краків на екскурсію і шопінг речовий :girl_cool:.

zolywka
26.12.2011, 19:35
Дівчатка скажіть хтось відкривав вже другу ШОПІНГ візу? Якщо так то на який термін її відкрили?

Marcipanka
27.12.2011, 15:38
Читала тут раніше про Долину Корчову: так от, заїжджали туди по дорозі вже в Україну ( бо в Бєдронці молока треба було купити), то там відкрито всього 3 магазини з одягом як з краківського, пума аутлет, один магазин з взуттям і ще один магазин з побутовою хімією. Супермаркет Бєдронка такий малюсінький і вибір малий. На всіх магазинах наклеєні стрічки "незабаром відкриття" і все. Нема чого туди їхати :girl_nea:.

sani
28.12.2011, 08:51
Мені от цікаво: Чому польські пограничники-молоді дівчата, такі стервозні?
Мужики погранці польські, нормальні, культурні, ввічливі, якщо щось не так розкажуть і пояснять що куда... А то таке мале, сопливе і таке пискляве, рипить без берестанку!
Може їм сексу в житті не хватає? І то причому УСІМ!
Ще такого не бачив - молоді дівчата, а таке враження що престарілі старі діви, вічно всім невдоволені!

Руда Лисиця
28.12.2011, 14:42
Чому польські пограничники-молоді дівчата, такі стервозні?
Мужики погранці польські, нормальні, культурні, ввічливі
не узагальнюйте. В мене при в"їзді в Польщу трапився чоловік - строгий, але нормальний. На звороті була дівчина - вічлива, без ніяких криків і т.д.

А взагалі розкажу все по порядку. Їхали вперше і поїздом, візи робили самі.
Виїжджали тим поїздом що 7ма ранку відправляється. За півтори години вже були на нашій митниці. Хлопаки розібрали вагон))), контрабанди не знайшли, зібрали все назад). Паспорти взяли, зареєстрували виїзд і віддали назад.Доїхали за години півтори, чекали на то все хвилин 40. Рушили далі. Доїхали до Перемишля. Зайшов польський прикордонник. Глянув паспорти. Спитав ціль приїзду. Кажем туристи. Спитався де жити будем. даєм йому листок про бронь житла. Так спитався чи маєм достатньо грошей щоб оплатити решту. Кажем що оплати прживання повністю, але от документ який то підтверджував - не взяли з собою. Сказав показати скільки грошей маєм. Грошей хватало, то ж поставив печатку і пішов. То ж беріть з собою і документ про повну оплату проживання! В Перемишлі стояли години дві поки міняли на вузьколійку. Далі вже рушили до Кракова спокійно.
Ще одна заувага. В білетах вказано виїзд зі Львова по українському часу,а приїзд до них по польському часу.

Стосовно іменних фактур. Закуплялися в Теско, без проблем там зробили. Паспорту їм не треба було, показала лише щоб прізвище і ім"я правильно написали. Вказували і адресу проживання.

LAFA NEW
28.12.2011, 22:09
А взагалі розкажу все по порядку. Їхали вперше і поїздом, візи робили самі.
Виїжджали тим поїздом що 7ма ранку відправляється. За півтори години вже були на нашій митниці. Хлопаки розібрали вагон))), контрабанди не знайшли, зібрали все назад). Паспорти взяли, зареєстрували виїзд і віддали назад.Доїхали за години півтори, чекали на то все хвилин 40. Рушили далі. Доїхали до Перемишля. Зайшов польський прикордонник. Глянув паспорти. Спитав ціль приїзду. Кажем туристи. Спитався де жити будем. даєм йому листок про бронь житла. Так спитався чи маєм достатньо грошей щоб оплатити решту. Кажем що оплати прживання повністю, але от документ який то підтверджував - не взяли з собою. Сказав показати скільки грошей маєм. Грошей хватало, то ж поставив печатку і пішов. То ж беріть з собою і документ про повну оплату проживання! В Перемишлі стояли години дві поки міняли на вузьколійку. Далі вже рушили до Кракова спокійно.
Ще одна заувага. В білетах вказано виїзд зі Львова по українському часу,а приїзд до них по польському часу.

Стосовно іменних фактур. Закуплялися в Теско, без проблем там зробили. Паспорту їм не треба було, показала лише щоб прізвище і ім"я правильно написали. Вказували і адресу проживання.
Доброго вечора всім учасникам форуму! Уважно перечитала все про шопінг візи. Сьогодні ми теж отримали перші 7-ми денні візи.
хотілось би докладніше взнати (У "Рудої Лисиці") наступне:
1. Як називається маршрут потягу, яким Ви їхали?
2. Скільки коштували квитки на одного?
3. Чи зразу можна взяти і назад до Львова?
4. Скільки зайняло часу на дорогу до Кракова? В якій годині у Кракові?
5. Якщо назад їхали потягом, то чи проходили вагоном разом з погранцями і митники? Може питали чи є бажаючі поставити печатки на чеки Tax Free або VAT?
6. Чи Ви використовували таку можливість?

---------- Додано в 22:06 ---------- Попередній допис був написаний в 21:09 ----------

Додам ще від себе. Питала у візовому центрі чи можна по мультівізі, яку відкриють після 7-ми денної одноразової, поїхати в іншу державу Євросоюзу. Сказали, що можна на декілька днів, але країна постійного перебування повинна бути Польща.
Тут ще піднімалися питання про транспорт.
Крім вищеописаних, є ще потяг Львів-Вроцлав 23:55 в січні по непарних днях у Польщу, по парних - назад в Україну (до Кракова - 435 грн. в одну сторону), квитки назад можна теж купити в Україні.
Квитки туди і назад можна купити також на автобус Львів-Краків у туроператора А-tour, адреса і скайп є в інеті.
От тепер вирішуємо чим їхати.

---------- Додано в 22:09 ---------- Попередній допис був написаний в 22:06 ----------

Форумчани! Підкажіть, будь-ласка, теми, де пишуть про покупки у Кракові і про кафушки, де можна недорого і смачно поїсти.

sani
28.12.2011, 22:19
недорого і смачно поїсти.
В Теско, тесківсіька кафешка, смачно і недорого ;)

Руда Лисиця
29.12.2011, 10:05
1. Як називається маршрут потягу, яким Ви їхали?
їхали ось цим (http://www.uz.gov.ua/index.php?m=info.info_posagiriv.rozklad_ruhu&f=ScheduleOra.Train&T1=38432&lng=uk). Запізнилися хіба хвилин на 15.
Скільки коштували квитки на одного?
460 гривень здається, в зворотню сторону - 187 злотих
Чи зразу можна взяти і назад до Львова?
на поїзд - тільки в касах в Польщі.
Скільки зайняло часу на дорогу до Кракова? В якій годині у Кракові?
годин 8 якщо не помиляюся.

Якщо назад їхали потягом, то чи проходили вагоном разом з погранцями і митники? Може питали чи є бажаючі поставити печатки на чеки Tax Free або VAT?
ходили, питалися. ми нічого такого не мали, тому таким не скористалися.
кафушки, де можна недорого і смачно поїсти
загалом в кафешках в них дорого, можу порадити клуб Фауст біля Ринку Головного(піцерія), або City Lunch на Старовісльній - ціни вище середнього як в нас у Львові, але порції великі і смачно і скоро все принесли.

А загалом ми жили на квартирі, то купували і готувалиїжу собі готувати.
От хіба були ще в Hard Rock Cafe. там дорого, але один бургером(він з картоплею фрі подається) так можна обжертися, що вже півдня нічого не їстимеш.

allusya
29.12.2011, 13:50
То ж беріть з собою і документ про повну оплату проживання!
Як на мене, то варто брати усі документи, що стосуютсья поїздки, якщо на перший погляд вони можуть не знадобитись. Нас як зупинили в Польщі, то просили показати купу різних документів і стосовно проживання і запрошення і ще там щось, вже не памятаю, бо чоловік з ними спілкувався. Тому краще мати все, ніж пояснювати щось.

sani
29.12.2011, 14:17
Як на мене, то варто брати усі документи, що стосуютсья поїздки, якщо на перший погляд вони можуть не знадобитись.

ага, косметичка і 2 чемодани різних документів і їх копій, а ще аналіз калу і мочі! ;)

Не дозволяйте собі на голову сідати!

allusya
29.12.2011, 14:29
косметичка і 2 чемодани різних документів і їх копій, а ще аналіз калу і мочі!
Косметичка обов"язково :girl_smile: а от все решта може і дійсно не варто :girl_cool:

LAFA NEW
29.12.2011, 14:57
До Руда Лисиця
дуже дякую, Ви розвіяли мої сумніви на рахунок транспорту, так як в потязі можна буде спокійно проштампувати всі чеки і потім отримати 13% з суми зроблених покупок. їдучи машиною чи автобусом у відділ Tax Free дуже великі черги.

januaria
29.12.2011, 15:00
Маю питання до дівчат, які відкривали шопінг-візу. Перша віза відкривається на 7 днів - а який там коридор - упродовж якого часу вона діє? місяць, чи менше?

LAFA NEW
29.12.2011, 15:38
Маю питання до дівчат, які відкривали шопінг-візу. Перша віза відкривається на 7 днів - а який там коридор - упродовж якого часу вона діє? місяць, чи менше?
У анкеті, яку ви заповнюєте, треба вказати з якого числа по яке ви збираєтеся відвідати Польщу протягом 7-ми днів, і тоді тільки на цей період відкривають.

---------- Додано в 15:38 ---------- Попередній допис був написаний в 15:33 ----------

тобто коридор фактично 7 днів, а от наступна - мультивіза, то коридир -приблизно 1 рік (залежно від того на яку суму були попередньо зроблені покупки), з можливістю перебувати там 80 днів.

januaria
29.12.2011, 15:42
Дуже дякую!:girl_curtsey:

Руда Лисиця
29.12.2011, 16:26
а в мене от таке питання: мала просту туристичну візу. за час поїздки зробила іменну фактуру. Мені зроблять річну шопінг -мультивізу чи на 7 днів все-таки?

Руда Лисиця
30.12.2011, 16:10
Розкажіть будь-ласка, про свою поїздку в Краків. Як там святкують Різдво?
на питання з карми:
Рідзво там святкують тихо:girl_crazy: Це нам дуже кинулося в очі. Атракцій там таких практично не бачили. Тобто ніяких сцен з концертами чи ще чогось такого. Підозрюю, що це в них дууже сімейне свято, і масових гулянь там мало)
Ну, дорогу я описувала, опишу вже саме перебування там.
Винаймали ми апартаменти(як це можно зараз називати). Замовляли затишну квартирку-студію( не хотіли готель(він і дорожчий) і хостел по простій причині - хотілося самим готувати собі їсти, а кухню ж то треба на то). Так нам по приїзді дали навіть ліпшу - двокімнатну, чим ми несказанно були задоволені))
Місто все-таки має ширші вулиці, ніж у Львові. Здивовані (ми село темнеє)) були квитковими автоматами на зупинках( проїзд в них так дорогий, автомати є і в трамваях, до речі, вони не на всіх зупинках є). Місто чисте, направду там приємні люди, були ситуації що доводилося просити допомогу, так без жодних задніх думок люди помагали. Перша - не знали як користуватися квитковими автоматами( один хлопчина-студент нам все гарно пояснив) і (паскудний в нас роумінг був) просили раз передзвонити в перехожої. І нам спокійно дали телефон швиденько переговорити))
24го числа після обіду місто вимерло...Таке ж тихе було 25 і 26...Тому ті дні ми переважно гуляли, бо все було закрите. От хіба 26го вже щось більш-менш працювало. Вдалося відвідати Вавель..Там ходити й ходити....Ми не все обійшли, але вже такі потомлені там були. В них на кожні експозиції окремі квитки. Загалом дорогувато. Щоб відвідати крипти в катедрі і дзвіницю - 12 злотих, королівські кімнати - 16 злотих. Краще йти рано, бо квитків обмежена кількість.
Дуже шкода що не з"їздили в Вєлічку - там соляні копальні. Читала в них на сайті що квиток - 67 злотих( в вартість врахована екскурсія на іноземній мові).
До речі, в місті заблудитися тяжко - всюди вказівники, стенди з картами і автомати, де теж є інформація для туриста і карти.
27го раненька гайнули в Теско на Капеланці( довелося з"їздити зайцем, про що страшенно соромно, але просто не мали розмінних монет щоб оплатити проїзд, а автомат в трамваї решти не видає). Ми були просто шоковані (ну ми ж зайці дикі)) автоматизованими касами. Ото підходиш до автомату, на екрані можна вибрати англійську мову. Скануєш всі товари, жмеш щоб завершити, оплачуєш карткою, або ж готівкою. Він тобі і банкноти з"їдає, і решту видає.
Потім пігнали назад в апартаменти, здали її без проблем і поїхали на вокзал. Щось довго марудилися з автоматичними камерами зберігання, але так щось і не вийшло в нас. Злій й недобрі з речима пішли в Галерею Краковську. Там я за копійки купила собі класнючий шарф від H&M за 10 злотих( ну де б я в нас купила його за 25 гривень?) і на радощах пішли на вокзал. Проходячи до перону, помітили що можна здати багаж людині, як в нас на вокзалі(5 злотих за одиницю багажу). Розізлилися на себе ще більше)) Щасливо сіли в наш вагон і купе, та й поїхали додомцю.
П.С. курс гривні там дуже невигідний, тому краще тут купувати, або мати при собі долари(більш-менш однаковий з нашим)

Marcipanka
30.12.2011, 23:33
квиток - 67 злотих
Дорогувато. Ми теж 2-го в Краків їдемо.

кануєш всі товари, жмеш щоб завершити, оплачуєш карткою, або ж готівкою. Він тобі і банкноти з"їдає, і решту видає.
ми теж це зацінили

пішли в Галерею Краковську. Там я за копійки купила собі класнючий шарф від H&M за 10 злотих
цікаво, 2-го там ще будуть знижки?

Руда Лисиця
31.12.2011, 14:37
цікаво, 2-го там ще будуть знижки?
думаю будуть

Epine
01.01.2012, 16:09
після 1-го січня і починаються справжні знижки...

jozya
01.01.2012, 18:55
після 1-го січня і починаються справжні знижки...
так, саме так :girl_yes2:

enigma
05.01.2012, 11:23
Як думаєте будуть завтра черги на кордоні? Хочу поїхати бігом проштампувати паспорт і назад на пішохідному в Шегинях (страхівку на машину не хочу купувати)? До вечері б встигнути :)

Анута
05.01.2012, 11:28
завтра думаю будуть, а от післязавтра точно ні :)
ми на Миколая їхали - було пусто

Vittoriya
05.01.2012, 13:25
Як думаєте будуть завтра черги на кордоні?
позавчора поверталася з Німеччини, з Польської сторони було взагалі пусто, ми кордони пройшли за годину, але от з української сторони була величенька черга машин...(кордон Шегині)

---------- Додано в 13:25 ---------- Попередній допис був написаний в 13:14 ----------

24го числа після обіду місто вимерло...Таке ж тихе було 25 і 26...Тому ті дні ми переважно гуляли, бо все було закрите. От хіба 26го вже щось більш-менш працювало.
в Дрездені ще й 26ого все було закрите, я рванула прогулятися, а в місті глууухо, ярмарок вже не працює, нікого нема, одразу так сумно....
До речі хочу застерегти щодо польських шенгенських віз. Треба бути з ними дуже обережними і знати добре усі деталі, коли є бажання їхати по ній десь далі. Одного музикантка жінка, з яким ми разом грали в цирку, вирішила поїхати на новий рік до нього в Дрезден, зробила візу польську шенгенку культурну, але одразу по ній поїхала автобусом до Німеччини, який йде транзитом через Польщу. За 60 км від Дрездена їх зупинила прикордонна поліція перевірити документи, її забрали назад до кордону в якесь приміщення, навіть не знаю, як то назвати. Одразу її всю перевірили, догола розділи, обшарили всі речі, тримали її там добу. Від ранку, коли її затримали до 12ої ночі, поки до неї не приїхав чоловік(у нас дві вистави щодня, раніше приїхати просто не міг), їй не давали нічого навіть перекусити, взагалі........ Чоловіку дозволили півгодини з нею поговорити, він привіз їй канапки, то ще не дозволяли їй давати. якось ніби потім узгодили... Тримали як якусь злочинницю, а все через-не належне використання візи. І хоч директор цирку дзвонив їм, всі документи чоловіка надіслав, що він працює в цирку, що вона їде до нього, їм було всерівно.... Відпустили її аж наступного дня, ту візу анулювали, зробили німецьку на кілька днів, але таку, що вона лише літаком може додому летіти. Тому вже чоловік її купив квиток , завіз в Берлін і вона полетіла додому. Ось таке до нас відношення німців... Українське консульство при тому казало, що нічого не може зробити, повпливати не може і взагалі нічого. І навіть на те, що чоловік її говорив, чому ж їй щось поїсти не дадуть-ніц не сказали. Їм просто все-одно...

Руда Лисиця
05.01.2012, 13:34
я от літом планую поїзду на два дні в Краків, а потім днів на 3-4 в Прагу. Планую робити лише польську шенгенську. Не мало би бути проблем, правда ж?

Vittoriya
05.01.2012, 13:40
я от літом планую поїзду на два дні в Краків, а потім днів на 3-4 в Прагу. Планую робити лише польську шенгенську. Не мало би бути проблем, правда ж?
там є якісь нюанси, але думаю, що якщо ви будете в ПОльщі, а вже з Польщі до Праги, то проблем не буде. Там власне той нюанс, що спочатку треба їхати в Польщу, але не транзитом.

arushka
05.01.2012, 13:42
на 3-4 в Прагу. Планую робити лише польську шенгенську. Не мало би бути проблем, правда ж?
Думаю, ні. В мене склалось враження, що тільки німці так прискіпливо відносяться до візи. Ми їздили з польським шенгеном Європою, то довгі пояснення давали тільки німецькій поліції. Всім решта не було до того ніякого діла.

Vittoriya
05.01.2012, 14:02
що тільки німці так прискіпливо відносяться до візи.
ага...То правда, у них уже перебор з тими законами, вони абсолютно не поступливі, ніяких компромісів і чути не хочуть, ми для них всі ніби злочинці....

sani
05.01.2012, 17:47
Ось таке до нас відношення німців...

то довгі пояснення давали тільки німецькій поліції.

ми для них всі ніби злочинці..

Фріци! їм треба постійно нагадувати що "гітлер капут!" ;)

Марточка
09.01.2012, 12:28
Чи має хтось досвід поїздки в Нідерланди(Амстердам) чи Бельгію з польською шенгенською візою? Чи не виникало ніяких проблем на перетині країн?

Анута
09.01.2012, 12:47
Чи має хтось досвід поїздки в Нідерланди(Амстердам) чи Бельгію з польською шенгенською візою? Чи не виникало ніяких проблем на перетині країн?
вам в першу чергу треба розуміти, що проїзд Польщею не повинен бути транзитом (як описувала історію Вікторія), інакше проблеми можуть бути будь-де.
На перетині країн проблем немає, бо там немає кордонів як таких. Їдеш і просто дорожній вказівник що почалась Бельгія. Проблеми можуть бути як у вас там документи перевірять. Наприклад машиною ви їдете з нашими номерами - вас запросто спинять поліцаї для перевірки документів. Якщо їдете рейсовим автобусом - теж спиняють і вибірково перевіряють.
Тому плануйте свою поїздку аби вона не була першою в країни шенгену, або хоча б не транзитом

Lady_Opium
09.01.2012, 14:45
Те, що у Львові білет назад з Польщі не купиш - 100%
ніі:girl_nea:
наприклад, на Вроцлав-Львів на продаж у Львові виділяється аж 4 квитка:girl_flag_of_truce:

vitek
09.01.2012, 14:58
Я декілька разів їздила в Голандію на польському шенгені , правда ми їхали з друзями-поляками на польській машині. Одного разу зупиняли в Німеччині, подивились паспорт, питали куди і коли будемо вертатись, почули що транзитом і що за 2 дні і відпустили.

invisible
09.01.2012, 21:21
Я з польською шенгенкою об'їздила Швейцарію, Італію, Іспанію, Німеччину. Ніколи проблем не виникало, адже між цими країнами немає кордонів і пунктів пропуску. Перевіряють звісно документи і візи при посадці в літак, іноді в поїзді перевіряли, але не придиралися ніколи. Головне, щоб дійсно була польська шенгенка, а не національна, і краще щоб перший від'їзд був у Польщу.

А хто має досвід з виготовленням шопінг-віз, дуже складно?

Vittoriya
09.01.2012, 21:28
краще щоб перший від'їзд був у Польщу.
ні, не краще, а обов'язково. Тут можна багато радити і казати -та все гуд, не було проблем, але якщо у вас все добре вийшло, не означає , що у іншого буде, краще отой нюанс виконати і зі спокійною душею вже їхати куди хочеться. Повірте, то такий стрес сидіти добу у поліції і пережити оте обшукування , коли тебе до гола роздягають і перевіряють усюди....

Just me
09.01.2012, 21:47
Повірте, то такий стрес сидіти добу у поліції і пережити оте обшукування , коли тебе до гола роздягають і перевіряють усюди....
Я як прочитала, то вжахнулася... Була з польською шенген-візою 2 рази в Німеччині, слава Богу не потрапляла на перевірки. Не вперше чую про такі звірства, при тому безпідставні абсолютно. Вони порушили її права, якщо не дозволяли за добу поїсти. Вона не хоче писати листи в посольство і в міністерство внутрішніх справ? Формально вона ж нічого не порушила, ніде не написано, що не можна їхати з візою шенген, виданою в Польщі на територію іншої держави. Мало того, з національною з минулого року теж можна. Що за хами? І скасовувати права не мали, не вони ж її видавали, окрім того ваша знайома через них матиме тепер проблеми отримати будь-яку візу, бо навіть якщо віза скасована з об"єктивної причини чи їх вини, ніхто нічого не з"ясовує, бачать перекреслену візу і відповідний штамп, то докопуються, якщо терпіння вістачає, або відмовляють одразу, якщо не вистачає. Я б на її місці боролася за власну людську гідність і покарання винуватих.

Vittoriya
09.01.2012, 21:51
Вони порушили її права, якщо не дозволяли за добу поїсти. Вона не хоче писати листи в посольство і в міністерство внутрішніх справ?
так, порушили і навтіь німецький адвокат їй потім казав, щоб вона писала скаргу і він тим займеться, але наша людина направду абсолютно не захищена в чужій країні. Сама за себе може постояти, а надіятися на допомогу нашого консульсьтва-абсолютно ні. Тому без сенсу писати скарги, якщо наша держава ітак своїх громадян не підтримає...

Just me
09.01.2012, 22:03
Сенс є, повірте, я сама навіть у здавалося б безнадійних ситуаціях часто доводжу в різноманітних установах свою правоту, на більшість буква закону діє "устрашающе", бо переважно в кабінетах сидять мілкі чиновнички, які нічого собою не являють, але до пори-до часу вдають павичів. Раз такий розгром на митниці за відсутність туалету зробила, що начальник зміни весь спотів і не знав, куди бігти - начальство зі Львова і Києва дзвонило, ситуацію розрулювало. Відкрили свої службові. Хто буде на Раві-Руській - провіряйте, якщо ні - пресуйте, дзвоніть на гарячу лінію (телефони є на будках митників наклеєні), вона анонімна. Водії автобусу були злющі, але коли зайшла в автобус, то люди оплесками зустріли, бо всі бояться свої права відстоювати, а мені не страшно, бо я не злочинець. І Ваша знайома - ні. Тож обшукали її без усіляких підозр, не знайшли нічого, документи були в порядку. Борітеся - поборете, вона не пошкодує, якщо візьметься за справу і доведе до кінця. Є преса, тиск на посольство, звернення в усі причетні установи, громадські організації захисту прав. Окрім того людина в чужій країні часто більш захищена, як в нашій - згадайте, що було з грецьким консулом, який нахамив українці, а вона не полінувалася поскаржитися.

Vittoriya
09.01.2012, 22:20
Сенс є, повірте, я сама навіть у здавалося б безнадійних ситуаціях часто доводжу в різноманітних установах свою правоту,
ви молоденць, то направду треба мати сильний характер, аби відстоювати свої права у нашій державі. Може й вони будуть щось робити, не знаю, коли вона летіла додому, то лиш хтіла по-швидше вже бути вдома після того всього жаху..

Анута
09.01.2012, 22:49
дзвоніть на гарячу лінію (телефони є на будках митників наклеєні), вона анонімна.
у нас знайомий (вже не згадаю з якої причини) теж дзвонив так. Шухеру наробив ))) потім йому митники аж гроші пропонували аби він підписав що то по п"яній він подзвонив і що все ок

Fechka
11.01.2012, 12:13
Може хтось стикався з таким!
Якщо загубили запрошення, то що робити?????

Rixtar
11.01.2012, 12:30
Робити нове запрошення!

Vittoriya
11.01.2012, 12:32
Якщо загубили запрошення, то що робити?????
якщо у вас вже є візи, то ще якось можна пояснити на кордоні, що загубили, але якщо ви тільки збиралися робити по тому запрошенню візи, то тут єдиний вихід-робити нове запрошення

invisible
11.01.2012, 14:31
Читала на попередніх сторінках про шопінг-візи. З моменту їх введення вже пройшло більше місяця, хотілося б запитати дещо в тих, хто вже їх робив і має досвід. Ці іменні чеки видають в будь-якому магазині чи це мають бути якість спеціалізовані магазини (десь знайшла, що це tax free)? Хтось уже робив другу візу після першої, на півроку-рік? Це так само шенгенка і її справді видають без проблем?

swdream
11.01.2012, 18:07
Відписуюсь про отримання другої шопінг-візи.
Першу - на 7 днів отримувала в грудні.
На другу здавала документи 3 січня: паспорт (новий і старий)+ копії, анкета, 2 фото, заява-прохання, 2 фактури на загальну суму біля 500 злотих, копії внутрішнього паспорта. В заяві вказувала термін дії візи - 1 рік, багаторазова, 90 днів перебування.
Паспорт отримала сьогодні з річною мультивізою шенген, з терміном перебування 90 днів!!!!!!!!
Якщо чесно, не вірила, що дадуть річну, але видно поляки стали більше лояльними.

P.S. Що стосується фактур, то їх може виписати будь-який магазин (не обов"язково якийсь спеціалізований:) Я, наприклад, без проблем отримала в аптеці фактуру (купувала косметику). Це звичайна накладна, основне, щоб правильно вказали прізвище. Форма для такс фрі також підійде (була одна фактура звичайна, інша - для повернення ВАТу).

Just me
11.01.2012, 18:22
Які дані слід надати особі для отримання фактури ВАТ? Для юросіб слід подати адресу та НІП, а як із НІП-ом у фізосіб?

invisible
11.01.2012, 18:40
swdream, щиро вдячна за детальний відгук!
Бо я вже чесно кажучи почала заплутуватися - одні тут писали, що це національна, інші - що шенген.
Цікаво, чи залежатиме термін дії другої візи від суми здійснених покупок і наявності попередніх шенгенок? Хочу робити на себе і чоловіка, в мене попередньо були шенгенки (правда паспорт новий вже), а в чоловіка ще нема візової історії взагалі...

swdream
11.01.2012, 20:04
swdream, щиро вдячна за детальний відгук!
Бо я вже чесно кажучи почала заплутуватися - одні тут писали, що це національна, інші - що шенген.
Цікаво, чи залежатиме термін дії другої візи від суми здійснених покупок і наявності попередніх шенгенок? Хочу робити на себе і чоловіка, в мене попередньо були шенгенки (правда паспорт новий вже), а в чоловіка ще нема візової історії взагалі...

Власне, відгук я і написала для того, щоб допомогти, бо дуже багато прочитала інформації щодо шопінг віз, яка не відповідала дійсності.
Від чого залежить отримання річної візи, не знаю. Ми робили покупки не на великі суми (я також думала, що це буде відігравати якусь роль, але і особливо грошей не хотілось витрачати), купили те, що було потрібно. Наявність попередніх шенген віз якусь роль відіграє, але не завжди, напевно як кому повезе.
В мене було за останні три роки біля семи шенген віз (одна з них польська). Крім того, я здавала два паспорти: один старий, але діючий (в нього термін дії закінчується через декілька місяців, і так як я просила річну візу, прийшлось швиденько зробити новий паспорт), і новий, але чистий.
В чоловіка також багато шенген віз було, і також здавали два паспорти.
Але якщо паспорт чистий, то здавати на шопінг візу мабуть найпростіший варіант. В будь-якому випадку, якась же країна першою має поставити візу!!!:)

---------- Додано в 20:04 ---------- Попередній допис був написаний в 20:01 ----------

Які дані слід надати особі для отримання фактури ВАТ? Для юросіб слід подати адресу та НІП, а як із НІП-ом у фізосіб?

Для фізосіб потрібно просто надати чек, паспорт, щоб правильно вказали ім"я, дані паспорту, і на листочку правильно латинкою написати адресу проживання. Більше нічого не потрібно.

GaykaDesign
14.01.2012, 00:27
Ми робили покупки не на великі суми (я також думала, що це буде відігравати якусь роль, але і особливо грошей не хотілось витрачати), купили те, що було потрібно.
Отписываюсь.
То же самое.Представила чеки примерно на 500 злотых.
До этого в паспорте был всего один шенген.Потом один шенген на 7 дней и поставили годовой шенген с коридором в 90 дней.
Сама не ожидала что так получится.
Быстро,просто.Относительно спокойно.

renata_m
14.01.2012, 11:51
Крім того, я здавала два паспорти: один старий, але діючий (в нього термін дії закінчується через декілька місяців, і так як я просила річну візу, прийшлось швиденько зробити новий паспорт), і новий, але чистий.

А як Ви зробили новий закордонний коли попередній діючий? Просто в мами така сама ситуація. І не знаю як робити новий паспорт - казати що попередній загублений?

sani
14.01.2012, 12:04
І не знаю як робити новий паспорт - казати що попередній загублений

кожен громадянин має право мати одночасно 2 діючих закордонних паспорта ;)
просто сказати що хочеш його залишити, бо там є діючі візи наприклад

renata_m
14.01.2012, 12:13
кожен громадянин має право мати одночасно 2 діючих закордонних паспорта
просто сказати що хочеш його залишити, бо там є діючі візи наприклад

А Ви дійсно мали в старому паспорті діючі візи? Бо вони ж можуть перевірити.

mitla
14.01.2012, 12:41
Паспорт отримала сьогодні з річною мультивізою шенген, з терміном перебування 90 днів!!!!!!!!

Скажіть будь - ласка це 90 днів перебування в Польщі чи в інших країнах, а в Польщі рік?

renata_m
14.01.2012, 13:00
Скажіть будь - ласка це 90 днів перебування в Польщі чи в інших країнах, а в Польщі рік?

шенген - це і є перебування в країнах Шенген зони, а національна віза - тільки в Польщі. Шопінг візи поляки видають шенгенські.
Загальний час перебування (по будь-якій шенген візі) має бути найбільшим в країні яка видала візу.

invisible
14.01.2012, 13:28
А як Ви зробили новий закордонний коли попередній діючий? Просто в мами така сама ситуація. І не знаю як робити новий паспорт - казати що попередній загублений?
У мене коли старий закінчувався, я виробляла новий і старий лишала. В старому паспорті діючих віз не було. Але я робила не через ОВІР, а через центр видачі паспортів на Залізничній. Там взагалі дуже просто, пишеш заяву на начальника і все, ніхто особливо нічим не цікавився. В ОВІРІ все більш проблематичніше.

Якщо віза річна, то рік - це термін дії візи, але перебувати в зоні шенген за цей рік ви можете сумарно не більше 90 днів.

Загальний час перебування (по будь-якій шенген візі) має бути найбільшим в країні яка видала візу.
Але якщо в'їжджати через Польщу, а звідти їхати в інші країни, то ніхто вже нічого не доведе, бо далі жодних митних пунктів контролю немає :)

sani
14.01.2012, 14:12
Але якщо в'їжджати через Польщу, а звідти їхати в інші країни, то ніхто вже нічого не доведе, бо далі жодних митних пунктів контролю немає
і вертатись тоді теж через Польшу, а пункти контролю є пересувні на кордонах, і зупиняють українські номера

invisible
14.01.2012, 15:05
і вертатись тоді теж через Польшу, а пункти контролю є пересувні на кордонах, і зупиняють українські номера
Ну так, вертатися також краще через Польщу, але все одно ніхто не доведе, скільки часу ви скажімо були в Польщі, а скільки в Німеччині чи деінде, бо штампів в паспорті далі ніде не ставитимуть, лише на в'їзді в шенген і при виїзді з шенгену.
Щодо автомобільних поїздок не знаю, я мала на увазі подорожування поїздами/літаками. Я декілька раз літала з Польщі в Італію, Іспанію, Португалію, Швейцарію на тиждень-два. Так, при посадці в літак перевіряють паспорти, але питань не задають, бо це працівники аеропорту, а не митниці. Віза шенгенська, право перебування з зоні шенген законне. Можливо, з машиною проблем більше, цього не знаю.

LAFA NEW
15.01.2012, 22:41
Тільки повернулися з Польщі по 7-ми денній шоппінг візі. Їхали потягом туди і назад - дуже задоволені всього 7 годин. На кордоні наші митники запитали скільки грошей веземо - сказали, що в межах дозволеного (тобто до 10000 євро). Поляк запитав куди їдемо, для чого - сказали, що на закупи, скільки грошей - 600 євро, і все за 2 хв. поставив штамп і пішов. Назад так само - все швидко, нічого не перевіряли.
Які дані слід надати особі для отримання фактури ВАТ? Для юросіб слід подати адресу та НІП, а як із НІП-ом у фізосіб? В якомусь магазині дуже хотіли цей НІП, я вирахувала, що в ньому 10 цифр і порівняла з ідентифікаційним кодом, який є на першій сторінці закордонного паспорту і надалі при оформленні всіх фактур подавала його.
На рахунок такс фрі, то в Кракові з цим туго! Тільки в одному з 200 магазинів у 3-х торгових центрах виписували ці чеки на повернення такс фрі.
І коли ми їхали назад у потязі, я не чула щоб митники ходили і питали, кому поставити печатки на чеки такс фрі, як було написано на сайті в деяких темах, і як мені сказав провідник у потязі до Кракова. Так що на такс фрі дуже не надійтесь.

ola-lyola
15.01.2012, 22:50
На рахунок такс фрі, то в Кракові з цим туго! Тільки в одному з 200 магазинів у 3-х торгових центрах виписували ці чеки
Дивно...мені саме в Кракові виписували всюди, де просила, треба дивитись чи при вході є наліпка такс-фрі.
А ще є умова щодо кількості товару не більше 8 позицій в одному чеку і суми- не менше 200 злотих, тобто на дрібязок такий чек не оформлять, навіть якщо його і буде на 200 злотих.

я не чула щоб митники ходили і питали, кому поставити печатки на чеки такс фрі
А вони і не запитають :girl_smile:, треба самому шукати. Незнаю як з потягом, а от на автопереїзді такі черги, щоб поставити печатку, що я ще жодного разу не поставила, чекати треба декілька годин.

LAFA NEW
15.01.2012, 23:27
Була в Кракові у торгових центрах: Галерея Краковська, Бонарка, аутлет Фактори в усіх магазинах, де хотіла щось купити, питала про такс фрі і дивилася на вхідні двері - в усіх магазинах, крім Peek&Cloppenburg і ще якогось з комп'ютерами, мені сказали, що в них такого нема! А деякі взагалі не знали, що це таке і що я від них хочу. Можливо в Ашані і є, той що в ТЦ Бонарка, але ми там нічого не купували. А в яких магазинах вам виписували Такс фрі?

invisible
16.01.2012, 01:53
Дивно...мені саме в Кракові виписували всюди, де просила, треба дивитись чи при вході є наліпка такс-фрі.
А ще є умова щодо кількості товару не більше 8 позицій в одному чеку і суми- не менше 200 злотих, тобто на дрібязок такий чек не оформлять, навіть якщо його і буде на 200 злотих.
А на іменні чеки така вимога поширюється також? Чи іменний можуть виписати і на меншу суму? Ми на повернення ПДВ не дуже сподіваємося, але хочемо понабирати більше іменних чеків, щоб далі робити візи. Скажімо, навіть в супермаркетах на продукти, якщо дадуть...

swdream
16.01.2012, 10:13

Українське законодавство дозволяє мати одночасно два діючі закордонні паспорти. Але я робила не в загальному порядку, тому на рахунок того взагалі не заморочувалась. Якщо маєте знайомих, через яких будете робити новий паспорт - проблем з діючим попереднім не буде.

zetta
16.01.2012, 11:11
а чи доводилось комусь з іншої країни відкривати кудись візу, складно?

sani
16.01.2012, 11:16
а чи доводилось комусь з іншої країни відкривати кудись візу, складно?
якщо є дозвіл на проживання, в інакшому випадку відправлять на батьківщину

Just me
16.01.2012, 11:18
Була в Кракові у торгових центрах: Галерея Краковська, Бонарка, аутлет Фактори в усіх магазинах, де хотіла щось купити, питала про такс фрі і дивилася на вхідні двері - в усіх магазинах, крім Peek&Cloppenburg і ще якогось з комп'ютерами, мені сказали, що в них такого нема! А деякі взагалі не знали, що це таке і що я від них хочу.
Бо Ви не так просили. Якщо хочете накладну для повернення податку, то слід сказати "Poproszę fakturę VAT", роками купую, відмовили лише в 1 магазині, маленькому, там, напевне, вони не є платниками ПДВ.

ola-lyola
16.01.2012, 12:18
А в яких магазинах вам виписували Такс фрі?
Виписували в Галереї Краковській в H&M та Bershka, ще бачила Pull & Bear, Mexx, Guess Jeans, там знайомі закуплялись. Ну і звичайно ІКЕА, саме там мені пояснили що в чеку має бути 8 найменувань і оформити його на дрібязок не вийде.

Just me
16.01.2012, 12:39
Не зовсім розумію, чому саме до 8-ми найменувань? Я навіть в супермаркеті набираю продуктів і виписують фактуру без будь-яких питань, хоч 20 найменувань, хоч 100. Їм вводити нічого не треба, лише номер чеку і все з"являється на екрані. Думаю, 8 найменувань - це просто внутрішнє правило Ікеї, не більше.

LAFA NEW
16.01.2012, 22:30
Не зовсім розумію, чому саме до 8-ми найменувань? Я навіть в супермаркеті набираю продуктів і виписують фактуру без будь-яких питань, хоч 20 найменувань, хоч 100. Їм вводити нічого не треба, лише номер чеку і все з"являється на екрані. Думаю, 8 найменувань - це просто внутрішнє правило Ікеї, не більше.
Ви маєте на увазі не ту фактуру.
Є просто іменна фактура, яка потрібна, коли їдеш по шоппінг візі для отримання наступної такої ж візи на рік. Ця іменна фактура може бути на будь-яку суму і на будь-яку кількість товарів. Як виявилося, бажано щоб товарів на одну людину було куплено не менше, ніж на 200 злотих для відкриття наступної візи.
А є фактура VAT або такс фрі - вона виписується на окремому спеціальному бланку, останнім часом на біло-блакитному від фірми Global Blu (або раніше були зеленого кольору може ще десь і лишились). По цих чеках повертають частину суми ПДВ (На речі десь близько 10-13% від вартості речей). Дані чеки виписуються на суму не менше 200 злотих (одноразова покупка) і ці чеки мають 7 або в нових 20 граф, куди вручну вписують назви товарів.

---------- Додано в 22:30 ---------- Попередній допис був написаний в 21:55 ----------

Виписували в Галереї Краковській в H&M та Bershka, ще бачила Pull & Bear, Mexx, Guess Jeans, там знайомі закуплялись. Ну і звичайно ІКЕА, саме там мені пояснили що в чеку має бути 8 найменувань і оформити його на дрібязок не вийде.
От якраз в цих магазинах я нічого не купувала і тому навіть не питала. А от у Promod і Venezia точно не було. Питала "фактура Ват" і "такс фрі".

Just me
16.01.2012, 23:05
Є просто іменна фактура,...А є фактура VAT або такс фрі
Я за ВАТ і говорю. Ніяких кольорових бланків, кожен магазин друкує на якому хоче, основне підпис продавця та печатка. У малих магазинах виписується вручну, у супермаркетах - видруковується з системи за номером пред"явленого чека. Я нічого не плутаю, тримала таких в руках сотні за своє життя.

LAFA NEW
19.01.2012, 14:35
Я за ВАТ і говорю. Ніяких кольорових бланків, кожен магазин друкує на якому хоче, основне підпис продавця та печатка. У малих магазинах виписується вручну, у супермаркетах - видруковується з системи за номером пред"явленого чека. Я нічого не плутаю, тримала таких в руках сотні за своє життя.
І вам повертали ПДВ? Все чи частину? І де саме? У нас чи у Польщі.
Бо я, коли готувалася до першої поїздки у Польщу, узнавала у Приватбанку чи можна у них повернути ПДВ по чеках такс фрі, то там сказали, що можна, але тільки по тих, що будуть на біло-блакитних бланках, тобто по системі Global Blu.

Just me
21.01.2012, 14:51
В тім то й справа, що в Польщі. Я через те питала, як з фізичними особами, чи той ніп треба, бо я беру фактури на юридичну, а як фізична ніколи не повертала.

ckorpionsha
21.01.2012, 15:05
скільки коштує віза на покупки у Польшу? і на який термін її відкривють?

Vitutu
21.01.2012, 17:25
скільки коштує віза на покупки у Польшу? і на який термін її відкривють?
Віза коштує 35 євро + 220 грн. послуги віового центру + 55 грн. страхівка.
Першу відкривають на 7 днів.

Urtica
23.01.2012, 19:44
Дівчата, може хто їздив у Польщу на стажування від AIESEC? Розкажіть, як відкривали візу?
І ще просвітіть будь ласка щодо того підтвердження платоспроможності. Чи у випадку стажування воно потрібне? І якщо так, то чи може людина спокійно писати в анкеті, що безробітна, при тому все підтвердивши випискою з банківського рахунку чи краще все ж так не робити і "покласти" десь трудову?

Marigold
29.01.2012, 16:58
Маєм з чоловіком трохи планів на закупи на весну тому хочем відкрити той закупівельний мультик. Але водночас плануєм поїхати на відпочинок в Іспанію. Так от питання - чи з тою шопінг візою буде законно летіти з Польщі до Іспанії (так само і назад)?

LAFA NEW
29.01.2012, 17:50
Маєм з чоловіком трохи планів на закупи на весну тому хочем відкрити той закупівельний мультик. Але водночас плануєм поїхати на відпочинок в Іспанію. Так от питання - чи з тою шопінг візою буде законно летіти з Польщі до Іспанії (так само і назад)?
І у мене те саме питання. Хто уже їздив з цією візою за межі Польщі?

Іннуська
30.01.2012, 20:20
хто вже їздив по тих шопінг-мультіках ,підкажіть будь-ласка, на яку суму зараз можна перевозити товару з Польщі до нас?

вродіби останнім часом йшла мова 1000 євро,але чи дійсно так є?

TinkerBell
30.01.2012, 20:41
підкажіть будь-ласка чи можна забирати візу у Польщу пізніше чим вказана дата у талоні(не знаю як правильно називається та квитанція:girl_blush2:)

sani
30.01.2012, 21:16
и можна забирати візу у Польщу пізніше чим вказана дата у талоні
можна.............. :)

---------- Додано в 21:16 ---------- Попередній допис був написаний в 21:14 ----------

хто вже їздив по тих шопінг-мультіках ,підкажіть будь-ласка, на яку суму зараз можна перевозити товару з Польщі до нас?
вродіби останнім часом йшла мова 1000 євро,але чи дійсно так є?
наш гарант наклав на то вето, можна як і було до того на 100євро і 50кг :)

renata_m
30.01.2012, 21:45
наш гарант наклав на то вето, можна як і було до того на 100євро і 50кг

не вводіть людей в оману:

Відповідно до п.1 ст.8 Закону України № 2681-ІІІ, при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами у супроводжуваному багажі (за умови усного декларування), пересилаються в несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян у міжнародних поштових відправленнях.

sani
31.01.2012, 14:00
не вводіть людей в оману:
точно, переплутав :)
прашу панять, прастить и атпустить :)

enigma
31.01.2012, 15:12
Дівчата, таке питання. Їхатиму на лижі в кінці лютого. Буду їхати я (з польською візою) і друзі (зі словацькою) через польский кордон. Чи може таке бути, що не пустять друзів через те, що в них словацькі шенгени, а не польські?

Steba
31.01.2012, 18:33
Чи може таке бути, що не пустять друзів через те, що в них словацькі шенгени, а не польські?
Пустять. Але якщо їхні словацькі візи ще не перетинали словацький кордон, то словаки мають право відмовити при наступному відкритті віз. Перший раз треба перетинати той кордон, на яку країну віза відкривалась. А потім вже будь-який можна.

enigma
01.02.2012, 10:09
Перший раз треба перетинати той кордон, на яку країну віза відкривалась

Вони ж в анкеті зазначатимуть, що перша країна вїзду Польща, тому я думаю проблем не мало б бути.

Vitutu
01.02.2012, 17:07
вродіби останнім часом йшла мова 1000 євро,але чи дійсно так є
На одну людину можна перевозити товару на суму, що еквівалентна 200 Євро, однак........
Я, по першій, 7-денній візі, в понеділок повернулася додому.
Ситуація така. Їхала машиною, з чоловіком. З дому виїхали (близко 9 год. ранку у неділю), кордон перетнули за півтори години, пощастило. Додому поверталися у понеділок ввечері. Приїхали на митницю, і я жахнулася, машин було близько 50. Щоб не стояти в черзі повернулися у Перемишль. Приїхали через дві години, близько 10 год. вечора, і переїзд кордону нам зайняв дві години. Скупилися приблизно на 700 Євро. Польські митники машину майже не оглядали, тільки вирішили під жартувати і запитали, де у моїй машині "номер кузова". Коли я той номер показала, здивовано віддали документи і побажали щасливої дороги. Українські митники, у свою чергу оглянувши всю машину, запитали чому так багато товару, і скільки нас їде у машині. Коли я відповіла, що нас двоє, то митник довго оглядав те, що ми купили і відпустив ( ми, в основному купували дитячий одяг, памперси і продукти).
Такою була поїздка.

Marigold
01.02.2012, 18:32
друзі (зі словацькою) через польский кордон. Чи може таке бути, що не пустять друзів через те, що в них словацькі шенгени, а не польські?

є ризик - нецільове використання візи - якщо це буде перший перетин по цій візі. В нас теж був схожий випадок - їхала група в Угорщину і одна людина з групи мала шенген виданий польським посольством. В агенстві наполягали зганяти в шегині і прокатати той перший раз, бо могли на угорському кордоні ту людину завернути. І аргументували, що так вже раз зняли водія одної групи.

Steba
01.02.2012, 19:10
Вони ж в анкеті зазначатимуть, що перша країна вїзду Польща
Цього робити не можна. Їх відправлять в Польське консульство за візою.

enigma
02.02.2012, 09:39
Цього робити не можна. Їх відправлять в Польське консульство за візою.

Чому? основна ж країна перебування - Словаччина. Я на німецьку писала, що перша країна вїзду Польща.
Ну а віза в них буде одноразова, тому варіант зганяти на словацький кордон по ній не розглядається.

invisible
02.02.2012, 11:24
З Німеччиною дещо інша ситуація, бо з нею у нас немає безпосереднього кордону, на відміну від Словаччини.

tuti
02.02.2012, 11:25
В нас теж був схожий випадок - їхала група в Угорщину і одна людина з групи мала шенген виданий польським посольством. В агенстві наполягали зганяти в шегині і прокатати той перший раз, бо могли на угорському кордоні ту людину завернути. І аргументували, що так вже раз зняли водія одної групи.

Угорці, це взагалі дивний народ, вони навіть з прокатаними польськими шенгенами не хочуть пускати - кажуть кордон з Польщею є, то їдьте через нього

enigma, Я б радила вашим друзям зробити бронювання в якомусь готелі польському (наприклад в Кракові) і на митниці, якщо будуть питати чому перетинаєте кордон з Польщею а не Словаччною, аргументувати тим, що хочемо ще подивитсь Краків. Чи щось в тому роді

renata_m
04.02.2012, 18:48
Так, угорський кордон з польським шенгеном навіть прокатаним краще не перетинати. Все рівно не перетнете :)

Oduvashka
04.02.2012, 21:03
угорський кордон з польським шенгеном навіть прокатаним краще не перетинати. Все рівно не перетнете
Перетнете :girl_wink: Особисто 2 рази їздила так, перший раз в 2009, казали що їдемо по справах транзитом, другий раз на цей новий рік, чесно сказали, що їдемо свткувати, то попросили бронь готелю показати (я рідко роздруковую, але цього разу зробила)

ola-lyola
04.02.2012, 21:26
В нас теж був схожий випадок - їхала група в Угорщину і одна людина з групи мала шенген виданий польським посольством.
І в нас був схожий випадок - їхали в Хорватію зі знайомими які мали угорський шенген, а їх син - польський, прокатаний - не пустили, поїхали на інший пропуск і там хоча також нерви попсули, перевірили бронь готелю, але пропустили. А як неповнолітня дитина має їхати через Польщу їх не цікавить.
Угорці, це взагалі дивний народ,
Я б сказала наглий і вредний! Стільки неприємних випадків з обраховуванням, обдурюванням, особливо на заправках, небажанням брати кредитики просто так, я в жодній країні не стикалась. Незнаю чого їх в Євросоюз пустили.

oksumoron
04.02.2012, 21:40
перша країна вїзду Польща.
так направду є такий пункт в анкеті, де треба вказати першу країну в"їзду, у випадку літаком, то питаються навіть місто!
правда всерівно раджу так не перетинати, бо потім у ваших друзів будуть проблеми з наступними візами! ще й у випадку що це одноразова віза, а в подальшому запитаються, чому віза була використана так!

---------- Додано в 20:40 ---------- Попередній допис був написаний в 20:32 ----------

не пустили, поїхали на інший пропуск
звичайно, що інколи ті шенгени робляться з різними документами, типу бізнес ітд, тому і такий різнобій в паспортах!
правда я більше знаю історій, де треба було платити по 50 євро з людини, за проїзд, так що нерви ще не найгірший що можна втратити в цій подорожі!

sani
04.02.2012, 21:56
де треба було платити по 50 євро з людини, за проїзд,
мадяри таке практикують, як при їзді туди, так і сюди. самі кажуть дай..

renata_m
05.02.2012, 14:46
Перетнете Особисто 2 рази їздила так, перший раз в 2009, казали що їдемо по справах транзитом, другий раз на цей новий рік, чесно сказали, що їдемо свткувати, то попросили бронь готелю показати (я рідко роздруковую, але цього разу зробила)

Вам пощастило. А мені і трьом моїм знайомим (як я бачу і багатьом форумлянкам) в різні періоди часу не пощастило. Все бізнес шенгени (в двох випадках мали оплачене бронювання готелів в Німеччині і Австрії).
І краще я напишу про це так категорично, ніж хтось понадіється прочитавши Ваш допис і розвернеться угорцями після кілька годинного стояння на кордоні.

Я б сказала наглий і вредний! Стільки неприємних випадків з обраховуванням, обдурюванням, особливо на заправках, небажанням брати кредитики просто так, я в жодній країні не стикалась. Незнаю чого їх в Євросоюз пустили.

мене так бісило на кордоні, що вони вважають що всі українці мають в обов'язковому порядку знати угорську. папірчики які треба заповнювати (при виїзді) написані на угорській, ніхто нічого пояснювати не збирається. Щось булькотіли по угорськи, на що їм чоловік сказав - говори англійською або німецькою, або українською. Вони почали ржати, щось знову булькотіти. Потім коли ми їм той папірчик кинули не заповнений декілька разів, то почали вже щось з підмашками пояснювати на російській. А чого дивуватись, коли підїзжають українські машини і з них виходять наші люди бігло розмовляючи по угорськи і кланяючись в пояс цій угорській бидлоті (і так практично кожна машина!). От таке і маємо ставлення.

Була приємно вражена колись на словацькому кордоні - все так ввічливо, спокійно, так гарно розмовляють українською

sani
05.02.2012, 15:04
Вам пощастило. А мені і трьом моїм знайомим (як я бачу і багатьом форумлянкам) в різні періоди часу не пощастило. Все бізнес шенгени (в двох випадках мали оплачене бронювання готелів в Німеччині і Австрії).
А чим мотивували? просто не пустили чи штампіки ще якісь ставили?

renata_m
05.02.2012, 15:29
А чим мотивували? просто не пустили чи штампіки ще якісь ставили?

не мають права ставити штампікі :) Бо ми нічого не порушуєм їдучи з польським шенгеном. Це вони прорушують законодавство. Читала десь до речі одну статтю, то там було написано, що угорці найбільш злосні порушники законів ЄС про правила шенген зони і перетинання кордонів. Нам словацькі митники казали, що угорці дурні і вредні і багато кого не пускають власне з польським шенгеном. До речі, колись навіть в одному інтерв'ю польський дипломат казав що вони знають про цю проблему і намагаються її вирішити.

sani
05.02.2012, 17:52
не мають права ставити штампікі Бо ми нічого не порушуєм їдучи з польським шенгеном.
ну то зрозуміло, але ж Вас не пустили, то як мотивували, чим їм не догодили?
може хотіли пару євро хабара..

oksumoron
05.02.2012, 19:52
А чим мотивували?
та яке тут вже мотивували, навіть не розвернуться у вашу сторону, щось пояснювати, вони собі там стоять, і свої закони зразу ж і створюють на місці!

злосні порушники законів ЄС
угум, в них ще зараз уряд, ненормальний, який ніхто не схвалює в ЄС!

І краще я напишу про це так категорично, ніж хтось понадіється прочитавши Ваш
і дуже правильно з вашого випадку, бо такою є направду картина, краще щоб всі були усвідомлені про те, що відбувається, бо надіятись, на те що просточиш, це більше ніж даром!

---------- Додано в 18:52 ---------- Попередній допис був написаний в 18:47 ----------

не мають права ставити штампікі Бо ми нічого не порушуєм їдучи з польським шенгеном.
на рахунок штампиків, то моїм двом знайомим так штампанули в польші в аеропорті, з туристичними візами, бо вони не мали резервації в готелі!
правда (не поставили 5 років депортації- що я часта практика), а поставили якусь канцеляцію візи, занесли всі дані в компютер, і відіслали до України!

Тигренятко
05.02.2012, 22:20
Також притримуюсь думки, що перетин угорського кордону з польським мультиком (навіть проштампованим на польському кордоні), це лотерея. Два тижні тому їхали в Австрію через Польщу, а не через Угорщину, тому що переживали за можливі проблеми. Ситуації бувають різними, хтось при такій ситуації проїжджає без проблем; когось штурмують митники на кордоні по 2-4 години, поки люди не домовляться (впросять); а хтось їде на інший пункт пропуску. І ці всі три варіанти мають реальні підтвердження серед моїх друзів та колег. Тому рекомендую добре подумати та зважити всі "за" і "проти". Ще дуже важливими є призначення шенген візи та наявність броні на території Угорщини. Доречі, боронь може стати вашим важливим аргументом для угорського митника.

Avanturistka
07.02.2012, 16:22
У мене до вас є одне пиитання.
Моя знайома планує зі своєю компанією у березні на три місяці поїхати у Польшу на заробітки. Перед тим хотіли їхати до Чехії, але на два місяці - червень+липень. Я в тих візах повний нуль. Тому прошу вашої допомоги.. Щоб попасти в ту, і в другу країну, треба відкривати Шенгенську візу, чи можна не відкривати і спочатку поїхати в Польшу, а потім по приїзду з Польші зразу до Чехії?

oksumoron
07.02.2012, 17:14
Щоб попасти в ту, і в другу країну, треба відкривати Шенгенську візу, чи можна не відкривати і спочатку поїхати в Польшу, а потім по приїзду з Польші зразу до Чехії?
не розумію суті питання, як це не відкривати візу? що Чехія, що Польща, знаходяться в ЕС! тому по суті, шенгенська віза є рівноцінною для обох країн!
при приїзді в Польщу, можна їхати дальше в Чехію!
інше питання, чи дадуть їй візу на такий довгий термін (3 чи 2 місяці), у випадку якщо ця віза в неї перша!

invisible
07.02.2012, 17:33
Дівчата, хочу знову повернутися на хвильку до теми шопінг-віз і іменних чеків. Відкрили нам першу шопінг-візу на 7 днів, хочемо найближчим часом поїхати. Як правильно попросити той іменний чек і пояснити продавцям, що це таке? Бо один наш знайомий нещодавно вернувся, то переконував мене, що іменні чеки на суми менше 200 злотих йому давати не хотіли. У той же час, у візовому центрі кажуть їм приносять чеки і на 50 і на 100 злотих. Звичайно, це не консулова обіцяна "цукерка" (хотіла б я бачити, як це на цукерку дадуть іменний чек з печаткою:))), але ж і не 200 злотих один чеком... Маю підозру, що він поплутав іменний чек із чеком на повернення ПДВ. Так ось, вертаюся до питання - як правильно просити іменний чек?

Avanturistka
07.02.2012, 18:39
не розумію суті питання, як це не відкривати візу? що Чехія, що Польща, знаходяться в ЕС! тому по суті, шенгенська віза є рівноцінною для обох країн!
при приїзді в Польщу, можна їхати дальше в Чехію!

Я можливо трохи не правильно виразила суть питання. Щойно ще раз дзвонила подрузі. Вона не хоче відкривати шенгенську візу - їй задорого. Їй хтось сказав, що якщо вона просто відкриє візу до Польші, то та віза мінімум на півроку, і щоб попасти потім у Чехію (через три місяці, які вона перебуватиме у Польші), і відкрити нову візу на Чехію, треба чекати півроку. Правда це чи ні?

Vitutu
07.02.2012, 18:47
Як правильно попросити той іменний чек і пояснити продавцям, що це таке?
Розкажу, як робила я. Написала на листочку свої дані латинецею (ПІП, адресу) і перед розрахунком на касі просила у касира "іменну фактуру". В деяких випадках касир видруковувала особисто фактуру, а іноді просила підійти, з чеком, до пункту з обслуговування клієтнів. Особисто у мене небуло жодних проблем з випискою фактури. Чеки у мене були на різні суми.

MuSvIk
07.02.2012, 20:01
Vitutu

А Ви брали іменні чеки у продуктових супермаркетах?
І можливо хто знає чи дають іменні чеки на продукти харчування куплені в супермаркеті, як варіант в Ашані чи Теско або інших супермаркетах у м.Жешув чи Краків?

Vitutu
07.02.2012, 20:14
А Ви брали іменні чеки у продуктових супермаркетах?
Так, я брала чеки у Ашані, і у Теско. Була я Жешуві, саме там і брала чеки.

MuSvIk
07.02.2012, 20:27
Так, я брала чеки у Ашані, і у Теско. Була я Жешуві, саме там і брала чеки.

Ви брали чеки на продукти харчування чи на інші групи товарів? Бо я планую поїхати по шопінг-візі у ці супермаркети і для мене було б добре взяти частину чеків на продукти харчування і трохи на одяг чи побутову хімію, а конкретну інформацію по цих питання знайти неможу.

Vitutu
07.02.2012, 20:59
Ви брали чеки на
Я відповім, згідно чеків:
Ашан: продукти, побутова хімія, памперси, і тд. (один чек)
Теско: продукти, одяг, посуд, дитякі іграшки (другий чек)

Якщо хочете детальну інформацію, подзвоніть мені 050 -967 - 18 - 44
або 067 945 85 06 З радістю, відповім на усі питання. Віта.

olyunchyk
07.02.2012, 23:15
Скажіть будь ласка, а можна взяти такий іменний чек в Бедронці на кордоні?..

invisible
07.02.2012, 23:30
Vitutu, вельми вдячна за відповідь!! :)
olyunchyk, мені в візовому центрі говорили, що їм приносили іменні чеки з Бедронки

olyunchyk
08.02.2012, 15:56
І ще таке питання, для відкриття тої одноразової шоппінг візи, що необхідно з собою мати в посольстві? Я дивилась на сайті, там є якісь анкети їх заповнювати в дома чи можна там? (заповнювати від руки чи друкувати? )
Ще сказали мати страхівку, там можна її оформити чи також йти в страхову компанію і купувати?
і якийсь лист...?
Допоможіть будь ласка, сама ніколи тим не займалась. Дякую!!!

Golgy
08.02.2012, 16:15
там є якісь анкети їх заповнювати в дома чи можна там?

можна у візовому центрі. у них є готові бланки анкет і зразки заповнення. все що вам буде не зрозуміло, допоможуть заповнити працівники центру.

(заповнювати від руки чи друкувати? )

від руки друкованими літерами

там можна її оформити чи також йти в страхову компанію і купувати?

можна на місці. коштує 60 грн на першу шопінг візу

і якийсь лист...?

ніякого листа не треба. ще тільки прохання на відкриття саме шопінг візи. бланк цього прохання також є в візовому центрі.

також там на місці можна зробити фото - 30 грн. і безкоштовні ксерокопії паспортів.

прийти в візовий центр треба тільки з українським паспортом і закордонним, ну і грошима звичайно :)

за візу краще платити зразу в євро (35 є), курс в гривнях там дуже не вигідний. послуги консульства тиждень тому були 205 грн + 20 грн комісія банку.

заповнення всіх анкет, страхівка, фото, подача документів в мене зайняло півтори години.

Epine
08.02.2012, 16:59
Я дивилась на сайті
а на якому сайті дивились? бо сайт візового центру я знайти не можу...
може хтось ще підкаже графік їхньої роботи. цікавить чи працюють на вихідні.

Golgy
08.02.2012, 17:03
а на якому сайті дивились?
http://www.polandvisa-ukraine.com/

olyunchyk
08.02.2012, 21:27
графік їхньої роботи. цікавить чи працюють на вихідні
кожен день крім вихідних з 8.30 до 15.30
і окрема подяка Golgy за відповідь! :)

Marigold
09.02.2012, 11:20
заповнення всіх анкет, страхівка, фото, подача документів в мене зайняло півтори години.

там по запису чи жива черга?