КПК

Показати повну версію : Чи потрібен в хаті телевізор?

Liliyah Romanova
03.09.2009, 16:55
А якщо Ваша дитина прийде зі школи і скаже :"Мамочка, а чому у мене не має мобільного, а чому Ви не можете мені його купити я ж не гірший від тих діток і не хочу від них відрізнятись" ..... що тоді?
І що? Ви маєте ВСЕ, що хочете? Я НЕ маю. І дитині пояснюю, що сонечко, не можна мати ВСЕ, що хочеш. Можна мати те, що потрібне й необхідне. Я тут часто в магазині чую, як діти просять батьків піти подивитися на забавки, а батьки відповідають "добре, але ми лише дивимося". І що цікаво, вони дійсно дивляться й не купують. Так, простіше купити, простіше піддатися на маніпуляції дитини, але ЧОГО це її навчить? Що коли тобі треба мобільний, кидай сім*ю і їдь за кордон на нього заробляти?
Моя дитина постійно мене питає, чому в нас нема телевізора, і за всі ці роки в мене таки не виникло бажання його купувати. Зараз він вимагає якусь гру, але знову ж таки - він її не отримає, бо 6 років - то ще замалий вік, аби отримувати забавки за 200 доларів. Тим більше, що користі в тому я не бачу.
Але простіше купити дитині, що вона хоче й мати ту дитину десь, аніж займатися нею. Бо чим є ті всі телевізори, ігри, телефони? Нічим іншим як нянями, на які ми спихаємо дітей.
Я вам передати не можу здивований вираз обличчя вчительки в школі, коли вона довідалася, що ми читаємо Даркові книжки щовечора. Ну, так, бо в нас нема телевізора й ми мусимо самі шукати чим його зайняти. А читати дитині - це тому й промують, що заняття стало мало популярним.

Васюша
03.09.2009, 17:11
Ви маєте ВСЕ, що хочете
Я багато в чому з Вами погоджуюсь. звичайно читати-це дуже велика рідкість для сучасних дітей і потрібно заохочувати дітей до книжок, але на мою думку все це потрібно поєднювати і з сучасними технологіями, щоб дитина не відставала від своїх ровесників(читати він вміє а включити компютера -ні, не погоджуєтесь що це дивно).

Liliyah Romanova
03.09.2009, 17:13
(читати він вміє а включити компютера -ні, не погоджуєтесь що це дивно).
Моя дитина чудово оперує компутером з двох років. Як то не дивно.
Телевізора в нас нема, але в нас є маки (не рослини, а iMac, macbook i iPod Touch).
Чому в нас є компутер? Бо ми любимо самі обирати фільми, які будемо дивитися. Бо так ми можемо проконтролювати те, що дивиться наша дитина. Та й не тільки дивиться, а й у що бавиться. Програми й забавки в нього завжди були навчальними, завдяки чому вчителі його не переставали дивуватися, наскільки добре дитина вже в чотири роки знає не просто букви, а звуки, які ті букви позначають. І зараз він уже читає прості речення. Складні теж читає, але не все правильно.

бусик
10.09.2009, 18:07
в 21 веке забрать телеизор у ребенка_ето не психологический аборт разве?представляю завтра дети на переменке Гарри Ппотера обсуждают а мой ребенок им про Илью Муромца рассказывает.

Liliyah Romanova
10.09.2009, 18:25
в 21 веке забрать телеизор у ребенка_ето не психологический аборт разве?
Так розумію, що це до мене, бо лише я про телевізор, а точніше його відсутність писала.
А що такого доброго в телевізорі? Я вважаю, що дитина без телевізора розвивається краще, а телевізор розвиток якраз сповільнює. Він і дорослих притуплює також. Надивляться серіалів і потім то все на реальність переносять.

Liona
10.09.2009, 18:31
в 21 веке забрать телеизор у ребенка_ето не психологический аборт разве?представляю завтра дети на переменке Гарри Ппотера обсуждают а мой ребенок им про Илью Муромца рассказывает.
ото насмішили ))))))))))))) А про комп"ютер ви чули? ))) Моя дитина також не дивиться телебачення ))) Мульти і фільми для неї обираю я сама, що вважаю за потрібне - те і тягну з інету. А того сміття, що на телебаченні, і дорослому не тре, не те що малій дитині!

бусик
10.09.2009, 18:34
гмммм.у нас 3 телевизора но никто не зависает и не тупеет
,каждый смотрит шо ему нравится.я например смотрю конкурс тут начался _gran hermanos_называется и участвует там девочка русская,дочка зозули как вы называете.посмотрим как она потянет.и шо тут плохого?муж футболом увлекается.сын машинами.

Liliyah Romanova
10.09.2009, 18:36
Ну, то мендаль вам на грудь! Молодці! А іншим чого вказуєте? Най си не мають телевізора, може, їм так ліпше. А я не люблю, аби мені підбирали, що і коли маю дивитися.

OxankaF
10.09.2009, 18:40
Телевізор у мене дома є. Але дивиться мама один серіал в 20.30, іто обіцяла що цей додивиться і нових вже починати не буде. Діти дивляться тільки ті мульти, які качаю їм я, а останнійм часом і взагалі не дивляться, тому що впав зір в старшого. А я ? - дивлюсь, вечором, коли лягаю спати, що-небудь включаю, бо як тихо в хаті, то не можу заснути. Тобто він у мене замість радіо. Але приходжу до подружок з телевізором, то мені навіть реклама здається цікавою.

levandivka
10.09.2009, 18:42
и не тупеет
Хто сказав? (с)
Довідка є?

Liliyah Romanova
10.09.2009, 18:43
Гарри Ппотера обсуждают а мой ребенок им про Илью Муромца рассказывает.
А ми на Гаррі Потера в кінотеятер ходимо. Якраз живемо - 5 хвилин ходи. Усім сімейством ходимо по вівторках.

Liliyah Romanova
10.09.2009, 19:53
Але приходжу до подружок з телевізором, то мені навіть реклама здається цікавою.
Я навпаки, коли подивлюся в когось у гостях рекламу, то радію, що телевізора в хаті не маю.
От перебираю в голові своїх друзів, котрі мають дітей, і ніяк не пригадаю, хто з них має телевізор.
Зрештою, у мого малого розклад доволі тугий. До 3ої в школі. Понеділок, середа, п*ятниця - джу джітсу, в суботу - українська школа до 12ї, а потім до церкви на 18ту. Півнеділі також в церкві. Дозволити йому сидіти в телевізорі решту часу? Та ні за що!
Він поки поїсть, поки ми зробимо ДЗ, то вже й спати пора.

От я бачу користь книжок, конструкторів... А що доброго в телевізорі?

In4a
10.09.2009, 19:55
Ми ще чекаємо на нашу першу дитинку, але сказати хочу вже :girl_smile: Ми теж не маємо телевізора! Три роки тому він виконував функції тумбочки, два роки тому переїхав на баолкон, а рік тому - на смітник :girl_crazy: Нас "замахала" реклама по телебаченню і "промивка мозгів" в новинах. Всі фільми, серіали, які подобаються, передачі і т. д. качаємо з Інтернету. Про всі новини дізнаємося звідтам же. На новинки ходимо в кіно. Майже всі знайомі дивуються як же ж ми без цього "чуда техніки" обходимось... Дуже добре обходимось і щасливі з того. Чесно скажу, я спокійніша, і відчуваю себе вільнішою без того, що ллється на наші душі з "блакитних екранів". І своїй дитині я буду включати тільки ті мультики і фільми, які вважаю за потрібне, а не ті, що пропонує нам телебачення.

IraG
10.09.2009, 19:59
Цілком погоджуюсь, що можна жити і без телевізора. Вже 6 років спокійно обходимось без нього, все що хочу подивитись скачую з нету, і дивлюсь коли я це хочу без лишнього зомбування в вигляді реклами. А серіали мене взагалі дратують, даремне просиджування життя, толку від них мало, а час пожирають страшенно.

In4a
10.09.2009, 20:00
,каждый смотрит шо ему нравится.я например смотрю конкурс тут начался _gran hermanos_называется и участвует там девочка русская,дочка зозули как вы называете.посмотрим как она потянет.и шо тут плохого?муж футболом увлекается.сын машинами.
К сожалению, судя по Вашей орфографии, лучше б Вы книги читали... Если Вы неграмотно пишете, то чему же Вы научили своих детей?

Oliusia
10.09.2009, 20:16
Ще до проведення интернету додому,зрозуміла,що телеізор мене не цікавить,навіть,чесно кажучи,ЗЛИТЬ.Довга,примітивна реклама,новини,що все всюди погано,серіали - перший крок до деградації.Тепер все,що треба дізнаюсь з нету.
Я,коли,дома сама,взагалі його не включаю.Читаю,вишиваю(знаходжу чим зайнятись:girl_crazy:)
Чоловік любить дивитись:girl_in_dreams: футбол,кумедні і наукові передачі,передачі про тварин.Ото,сидячи,за ноутбуком,одним вухом чую,що розказують по тел.
В тему,що включати діткам.На відпочинку цього року ми жили в кімнаті зі знайомими і їхнім 5-ти річним хлопчиком.Був в нас телевізор.Ранок починався з того,що він,ще не прокинувшись добре,ВИМАГАВ вкл телевізор.Годувала вона його тільки перед тел. і засипав перед тел.Мультики тільки про чудовиська,трансформерів і т.д.Я просто обалділа,коли,годуючи його,вона каже:"О,дивись,який страшний мультик,якраз такий,як ти любиш!":eek::eek::eek:Питаюсь: ви ж маєте з собою ноутбук,чому ж не записати НАШІ старі мультики,чи сучасні добрі.По погляду зрозуміла,що трохи того,і більше цьєї теми не піднімала,але приїхала під враженнями.Я за добрі мультики:girl_cray::girl_cray::girl_crazy::girl_cr azy:

Consuelo
10.09.2009, 20:21
а я не хо телевізора. Якщо раптом захочу подиитись новини - це спокійно можна зробити он-лайн. Ми з Коханим вирішили, що хочем лише мати монітор на півстіни :girl_cool:
Тим більше, імхо, все що показують по ТБ - це науковий популізм і спосіб маніпуляції населенням та його деградації. Звісно, я дозволятиму 2 години на день дивитись щось по монітору (!), але це буде мій вибір, що там показуватимуть.

In4a
10.09.2009, 20:23
спосіб маніпуляції населенням та його деградації
+1! Повністю згідна!

Анута
10.09.2009, 20:28
ми теж телевізора вдома не маємо. В батьків є, а в дома лише комп. З компом сам собі регулюєш Що, Коли і Навіщо :) а для дитини тим більше.
Коли з малим у батьків, то дуже важко по-перше знайти йому мультик, а по-друге, щоб той мультик був нормальним це взагалі велетенська проблема...

Liliyah Romanova
10.09.2009, 20:39
і дивлюсь коли я це хочу без лишнього зомбування в вигляді реклами.
А ще. Завжди можна натиснути паузу, зупинити посередині й повернутися пізніше... А то часом бувають конфлікти в сім*ях через те, що хтось щось не дочув, не додивився тощо...

Я просто обалділа,коли,годуючи його,вона каже:"О,дивись,який страшний мультик,якраз такий,як ти любиш!
Який жах! Моя дитина завдяки регулюванню навіть Кораліну боялася дивитися. Він як тільки бачить щось хоч трошки страшне, зразу питає: "а то хіба мені можна дивитися?" або "а це для діток?"
І коли ми на Ніягарі пішли в будинок жахів, то ми з Дарком вийшли через chicken door (для боягузів), тільки наш татко далі пішов, а ми пішли бавитися біля персонажів із Veggie Tales та на драбинках і гірках.

kitka
10.09.2009, 20:46
А ще. Завжди можна натиснути паузу, зупинити посередині й повернутися пізніше
Нє, Ліля, то нездало (для мене):girl_crazy:. Знаєш, чого я ніколи майже не дивлюся фільмів з компа? Бо там нема реклами:girl_haha:. Реклама - то є дуже добре, бо можна побігти переполоскати посуд, помити голову, нагодувати дитину.... А як би я то встигала, якби дивилася фільм 2 години? То ж треба натиснути паузу, а я не маю сили волі:girl_haha:, мушу дивитися до кінця.

Liliyah Romanova
10.09.2009, 21:02
А як би я то встигала, якби дивилася фільм 2 години? То ж треба натиснути паузу, а я не маю сили волі, мушу дивитися до кінця.
А в нас до компа пульт є. Можна зупинити, коли хоч.
Та й за системою рухатися треба побільше, тому я при найменшій нагоді зриваюся з диваном і біжу, куди кличуть (чи куди пошлють:girl_haha:)

dieSonne
10.09.2009, 21:09
в нас вдома телевізор з"явився рівно рік тому (ну ще нема року) це була неділя перед Миколаєм, якраз за тиждень я народила. Фільми на компі - це романтика, ми стільки всього передивилися з чоловіком за цей час. Телевізор потрібен мені для перегляду тих всіх кін в великому форматі. Так приємно коли старе кіно підключаєш на двд, вмощуєшся на дивані з горнятком теплого чаю і згадуєш сюжет, героїв... А ще почала присідати на Хауса, а чоловік присів на Travel - завжди перед сном годинка-півтора це подорожі, такі романтичні та екзотичні закутки старого та нового світу.

Лянка
10.09.2009, 21:15
В мене телевізор є, але дивимось вкрай рідко.
Коли стояв в спальні то реально пожирав весь вільний час, але відколи переїхав в столову пішов у відставку:).
Всю потрібну інформацію черпаємо тільки з нету. Так само і фільми, мультфільми.

nattsol
10.09.2009, 21:33
чесно кажучи, вважаю, що телевізор в хаті часом варто мати, проте в жодному разі не ставити його в дитячій. просто мені б хотілося, щоб у вітальні (в майбутньому) був великий екран, щоб на ньому можна було переглядати улюблені фільми усією родиною або з гостями (хоча не заперечую, можна просто купити комп'ютер з монітором в 24" і більше та ТВ-тюнером:)).
зараз у нашій кімнаті є ноутбук і телевізор з ДВД-програвачем; мене влаштовує можливість подивитись Discovery, History, Explorer, Animal Planet або якесь улюблене кіно, доки чоловік працює за комп"ютером. просто маю одну дурну звичку: я не можу просто так займатися рукоділлям, тому що тоді зайняті лише руки і хочеться чимось "зайняти" голову і вуха :)

kitka
10.09.2009, 21:56
Discovery, Animal Planet
О! Це наші "найчастіші" канали завдяки кабельному телебаченню. Бо якби були тільки ті загальні, що є у всіх, то в нас телевізор був би більше часу вимкнутий.

Nata
10.09.2009, 22:02
Телевізор потрібен мені для перегляду тих всіх кін в великому форматі
І мені :) Маю поганий зір, тому дивитися з компутера - важко. А так і фото можна переглянути і кіно хороше поки муж за компутером працює :)
Але ми радше використовуємо телевізор як великий монітор :)

Liliyah Romanova
10.09.2009, 22:16
Маючи ось такий компутер (http://gadgetsteria.com/wp-content/uploads/2009/01/apple-imac-20inch-24inch.jpg), певно, не конче треба великий екран. :xaxa: А відсутність великого екрану ще можна замінити проєктором. Тоді все цілком, як в кінотеатрі.

Але суть не в тому, що сам телевізор зло. Просто дитина легко від нього узалежнюється. Та й не лише. Людина - істота лінива й легко до лінощів привчається. Відсутність телевізора змушує шукати якусь заміну.
От коли мене найбільше тішить відсутність цього "тихого друга", то це на свята. Удома так часто бувало, що доводилося його перекрикувати, бо чомусь він завжди був увімкнений під час вечері. Хоча... то вже в іншому домі було, бо мої батьки на свята не дозволяли телевізор пускати, хіба трансляцію богослужінь. І в піст ми з братом не мали права дивитися ТБ. О, тепер я знаю, звідки в мене оце бажання було, аби взагалі його позбутися. :xaxa:

Nata
10.09.2009, 22:24
Маючи ось такий компутер, певно, не конче треба великий екран.
Лілю, кожен виходить із своїх можливостей і уподобань :)

Просто дитина легко від нього узалежнюється ні,не узалежнюється. Все залежить від батьків.
Не таке то вже і зло, якщо користуватися правильно. Зрештою, компутер теж злом може стати і дитину узалежнювати.

kitka
10.09.2009, 22:26
Маючи ось такий компутер, певно, не конче треба великий екран
Агась, особливо мені сподобалася кількість: ДВА:girl_claping:!

П.С. І знову я повторюся: міра, міра і ще раз міра у всьому, і здоровий підхід (то не дурний сказав). Бо мої діти і телевізор дивляться, і книжок дуже багато читають (Ромчик), переглядають (Дануся):girl_smile:.

Consuelo
10.09.2009, 22:27
Просто дитина легко від нього узалежнюється.

насправді, не лише дитина. Маю приклад, бабця мого хлопця, скажем так, людина без освіти і нічого в світі не бачила, за межі хати виходить лише на базар, який знаходять за 15 хв ходьби. От і регулярно як ми приходимо, вона нам видає інформацію про Настю з Ігорем (це з якогось серіалу), про Маргошу, про ще купу всіх; переповідає всі програми СТБ і от наприклад раз приходим і чуєм "Мер такий-сякий!" Ми "а звідки Ви це взяли?" - "по телевізору сказали.." Я не в захист мера, але виникло одразу таке "звідки ви знаєте? ну ви ж не були в місті, не бачили".. Я веду до того, що власне діти і старші люди чомусь не можуть відфільтрувати справді корисну інформацію від лживої. А ще вважаю, що якби того телевізора не було, то з нудьги вони б частіше десь виходили, частіше рухались і не деградували. Імхо

Liliyah Romanova
10.09.2009, 22:42
Лілю, кожен виходить із своїх можливостей і уподобань
Та то я пожартувала.
А взагалі ми так порахували, що ніж купувати телевізор, домашній телефон і кабельне, простіше мати компутер та інтернет. Вийшло точно дешевше. :)
Не таке то вже і зло, якщо користуватися правильно. Зрештою, компутер теж злом може стати і дитину узалежнювати.
Теж правда. От тільки в телебаченні не проконтролюєш, що пускають, а на компі - на всі 100.
Крім того, дитина узалежнюється від мерехтіння кольорових картинок, особливо в рекламі.
А ще реклама - це спосіб змусити батьків купувати дітям усілякий непотріб та нездорову їжу. Наскільки можна її уникнути, не уявляю.

От і регулярно як ми приходимо, вона нам видає інформацію про Настю з Ігорем (це з якогось серіалу), про Маргошу, про ще купу всіх; переповідає всі програми СТБ
Свого роду віртуальний світ...

Knopka
11.09.2009, 00:07
Ще деякий час тому я б сказала однозначно, що мені телевізор вдома не потрібен. Для інформації і фільмів вистрачало компютера, для душі - книжки. Але зараз на то все часу катастрофічно мало, а з телефізором в мене 2в1. Можу посуд мити і новини слухати, фільм дивитись, а під час реклами в душ піти чи щось перепрати.

Щоправда коли для себе я це фільтрую, бо просто не люблю телевізора, то чоловік включає просто так - для фону. А малий підсів на мальтики. Тому хоч і позитив є, шкоди не менше. Вихід поки що бачу один - все сімейство зайняти якимись цікавими справами, щоб менше "втикали" в той ящик. Над цим "работаєм"... :girl_smile:

Zoryanazirka
11.09.2009, 00:28
Я от як сама жила телевізор не включала місяцями. Він в мене як меблі був. Та і зараз як чоловіка вдома нема то я не включаю, хіба він дивиться. А от Марко в нас любить подивитися про Winnie The Pooh і про Tomas, особливо коли погода погана, всі забавки перебавлені, пластиліна порозкидана, фарби вимальовані і він вередує. Також нам дуже допомагає телевізор в машині - маємо ззаду вбудовані в сидіння. Особливо коли дорога далека, а ну спробуй такого крутя-вертя примусити сидіти в кріслі.

kati
11.09.2009, 02:23
Мені потрібний!!!!! Канал М1 в мене ввімкнутий постійно:), ну і плюс мультики саша дивиться по двд, мені це зручніше ніж на ноуті:)
А так з серіалів дивлюсь лише CSI, розваж програми і все решта не дивимось

Bogdanka
11.09.2009, 02:28
Мені потрібний!!!!!
і мені, в мене він просто завжди ввімкнений, навіть складно сказати на якому саме каналі...:D

Liliyah Romanova
11.09.2009, 02:35
і мені, в мене він просто завжди ввімкнений, навіть складно сказати на якому саме каналі...
А з якою метою?
Тут одна пані теж завжди має ввімкненим, бо хату ніколи не замикає на ключ. Телевізор створює враження, що хтось завжди вдома.

kati
11.09.2009, 02:59
А з якою метою?
тиша в квартирі мене вбиває:)

Маруся-мама
11.09.2009, 03:03
Я навпаки, коли подивлюся в когось у гостях рекламу, то радію, що телевізора в хаті не маю.

Камінь у мій город.:girl_crazy:

Я маю в хаті телевізор, але через те що дітиска страшенно багато дивились американського непотребу була змушена заблокувати всі канали з мультиками.

Чому телевізор в хаті добре - бо це дає можливість мамі зробити що треба і не пильнувати кожну хвилину дітей, але з другої сторони телевізор є погано, бо вони настільки захоплюються тими мультиками що не зауважують часу і можуть просидіти в ньому неконтрольовано цілий день. Плюс я не знаю як інші діти а мої мають проблеми з балаганенням. Вони роблять страшний розгардіяж поки дивляться телевізор.

Чи мати телевізор чи ні вибір кожного, але при тому треба дотримуватись дуже строгих правил скільки часу вони дивляться мультики. Бо якщо їм дозволити то вони і в комп*ютері просидять ціле своє життя.

Я особисто дивлюсь телевізор тільки одну годину на добу - мій улюблений серіал Dr.House.

Liliyah Romanova
11.09.2009, 03:04
Я музику пускаю улюблену, щоправда тишу я люблю. Сідаю собі вишивати в тиші зазвичай... Іноді фільм якийсь пускаю. Роман має для мене папку зроблену, де фільми саме для мене кидає. :girl_in_dreams:

Камінь у мій город.
:lol: :lol: :lol: Так і знала, що так подумаєш. Ми ж разом на рекламу плювалися. :xaxa:
А таке враження після мотелю в мене та гостювання в старшого паньства їдного. :girl_wink:

mamatu
11.09.2009, 03:10
У нас телевізор з"явився, коли Маргаритці виконалось 5 рочків. До того часу вона вже стільки книжок перечитала, що він не дуже зашкодив, до того ж ми вели дуже активний та рухливий спосіб життя і на ТБ залишалось мало часу (та й компа тоді ще не було). Тепер телевізор у мене, в кращому варіанті, - меблі, а в гіршому - всесвітнє зло. Якщо раніше, як Kati, на М1 тримала, то тепер і там дістали із бесперервними рекламами та хітпарадами.
Тож я ВЗАГАЛІ НІКОЛИ НЕ вмикаю телевізора і діти мої його не дивляться. Як виключення у нас татко (чоловік): він так багато працює і так мало буває вдома, що для нього ТБ - це спосіб релаксації. Дивиться переважно новини, передачі про зброю та історично-наукові передачі, але і кіношку якусь для фона вмикнути любить.
Я розумію, що йому можна дозволити собі таку "розкіш", але кожен раз не покидає мене бажання викинути той "ящик" з балкону.

тиша в квартирі мене вбиває

а у мене від дитисьок такий гам стоїть цілий день, що тиша для мене - саме задоволення.
мені якось чоловік навіть дорікнув, що я дітям музику не ставлю... тепер я зрозуміла, що не просто забуваю це робити, а бережу таким чином свою психіку та вуха. :D

Маруся-мама
11.09.2009, 03:14
тиша в квартирі мене вбиває
боїтесь бути на самоті з собою?

доречі мій чоловік як но лише встає з ліжка зразу включає російське радіо, і саме цікаве що він сам може кудись поїхати а радіо грає.:girl_haha:

Liliyah Romanova
11.09.2009, 03:16
на ТБ залишалось мало часу
У нас це теж був аргумент, до речі. Оскільки вдома не так багато часу маємо разом, то нема сенсу тратитися на телевізор і телебачення. То вже до теми про економію.

Маруся-мама
11.09.2009, 03:18
але кожен раз не покидає мене бажання викинути той "ящик" з балкону.
останньо в нас з чоловіком виникає таке саме бажання. Бо в нас дорослих на цей ящик нема часу, я переважно все в комп*ютері а фільми як захочемо то орендуємо, а дітискам явно забагато. Але чомусь викинути шкода.

Liliyah Romanova
11.09.2009, 03:18
доречі мій чоловік як но лише встає з ліжка зразу включає російське радіо, і саме цікаве що він сам може кудись поїхати а радіо грає.
О, то було класно почути по дорозі в аеропорт. Доброе утро, дорогие слушатели, в Нью Йорке девять часов. :girl_haha:

Рибка
11.09.2009, 09:32
Чи мати телевізор чи ні вибір кожного, але при тому треба дотримуватись дуже строгих правил скільки часу вони дивляться мультики. Бо якщо їм дозволити то вони і в комп*ютері просидять ціле своє життя.
Дуже добре сказано. І чи то телевізор, чи комп"ютер, чи навіть телефон - ми узалежнюємося від того, тому просто треба мати міру.
Я дуже рідко дивлюсь телебачення, але слухаю новини, за той час щось по кухні роблю чи прибираю. А читати і робити - так не вмію ( в он-лайн перегляді - звук у нас не дуже).
Чоловік теж футбол дивиться, різні науково-розвиваючі передачі.
Дітям теж дозволяю, як зроблені уроки і все прибрано. І вони вже звикли, що дивляться вечірню казку, і після того в "люлю".

А на рах. того, що з компа можна відфільтрувати, що дивитись - то це хіба дитині молодшого віку. Бо в інтернеті стільки всякого непотребу ( і голого), що в телевізорі все набагато культурніше.

nattsol
11.09.2009, 09:45
А на рах. того, що з компа можна відфільтрувати, що дивитись - то це хіба дитині молодшого віку. Бо в інтернеті стільки всякого непотребу ( і голого), що в телевізорі все набагато культурніше
то хіба паролити комп'ютер або ставити пароль на вихід в інтернет :)

Яруська
11.09.2009, 09:45
на рах. того, що з компа можна відфільтрувати, що дивитись - то це хіба дитині молодшого віку. Бо в інтернеті стільки всякого непотребу ( і голого), що в телевізорі все набагато культурніше

100%! На днях ми з старшим малим шукали щось до школи...і раптом як почали вилазити голі тьотки з всякими штуками де попало:8:, капець. А головне не закривається зразу, ти його виключаєш, а воно далі лізе:girl_crazy: Остап регоче, нарешті виключили. І добре, що то з старшим я сиділа, бо менший би певно дістав стрес...

А телевізор в мене фонить переважно на каналі СТБ. Щось роблю, бачу чи не бачу, а він фонить:girl_cool:

Рибка
11.09.2009, 10:08
або ставити пароль на вихід в інтернет
Так, ви праві. Але от Яруська (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=3563), все правильно описала, як то інколи буває ( що не сама дитина , а з батьками)....
Ми теж з малим (6 років) якось попали в подібну ситуацію, то я так хаотично почала мишкою і клавішами клацати, а то ніц не виходить, певно аж тиск піднявся :girl_crazy:, так ім ся спереживала...

бетменша
11.09.2009, 11:25
Мені здається правильніше пояснити дитині,що правильно, а що - ні. І дозволити самостійно робити свій вибір. Вона обов"язково зрозуміє, що той телевізор насправді ніц не вартий)) і критично підійде до того, що там показують. навіть, якщо шлях до такого висновку буде спочатку встелений помилками. право на помилку - це теж право.
Я жила в сім"ї з телевізором і дивилася всі ті дурні серіали. водночас багато читала, бо бачила, що це роблять мої батьки. Тому телевізор - це не причина духовної деградації, а наслідок

kati
11.09.2009, 11:33
боїтесь бути на самоті з собою?
:)))))) та ні, я просто абсолютно не люблю самотності:) Якщо я вдома одна, то має грати музика або ж я викл. телевізор і тоді вишу на телефоні:)

Ірушка
11.09.2009, 14:10
В нас телевізор дивиться більше чоловік як має вихідні дні, при цьому дуже любить обкластися їжею і лежати як тюлень на дивані.Мене це трохи дратує, тому що я люблю обідати всією сімєю за обіднім столом про щось розмовляючи, а так про що поговориш, якщо в чоловіка очі в телевізорі, а він каже:я тебе чую чую.
Я вмикаю телевізор,коли вишиваю, так мені цікавіше, здається робота бистріше робиться.

Яська Березнева
11.09.2009, 14:40
В нас удома теж телевізора нема:girl_crazy:. Чоловік все, що хоче подивитися, скачує з нету, і для малої мульти теж. Причому я сама мушу спочатку глянути те, що він хоче показати малій, і троді виношу вердикт - показувати чи ні:girl_crazy:. Сама не маю часу дивитися - реально! Якщо хочу якийсь фільм, прошу чоловіка скачати з нету або подивлюся уривки на ютубі і заспокоюся. А так в основному кліпи, уривки з фільмів, телепередач шукаю на ютубі. Дивимося тільки по телевізору в батьків "Формулу 1". Усьо:girl_smile:.
Колись дивилася майже всі серіали - "Рабиня Ізаура", "Дика Роза", "Багаті теж плачуть", "Морена Клара", "Едера", "Доля", "Просто Марія", "Альф", "Германова голова", "Карусель" (з малим братом за компанію), "Династія", "Алондра", "Жорстокий світ", "Перші поцілунки", "Элен и ребята"...:girl_in_love: А зараз "перехворіла":girl_crazy:.

Usmishka
11.09.2009, 14:49
В нас взагалі ТБ не підключене, дивимось лише ДВД фільми для себе та міні фільми типу Бейбі Енштейн для малявки, але думаю що це питання таки стане актуальне рано чи пізно коли малеча почне більше спілкуватись з друзями і виникнуть запитання, і не знаю що робити. Я переживаю, що коли підключу кабельне чи будьяке інше, то чоловік почне зависати, а відповідно, буде відразу приклад негативний.

Adriasia
11.09.2009, 15:00
коли він у мене був я думала шо він потрібен.
марнувалася купа часу.
наче і шось цікаве дивилася, а відходила від нього з абсолютно порожньою головою і відчуттям отупіння.
зараз тєліка нема.
у час який раніше був відведений для тепегляду ТВ можна гуляти і бавитися з доцьою, вишивати, прибирати, малювати і робити іншу купу корисних речей.
А Хауса можна і на компі подивитися (і о чудо не буде реклями всередині кіна) :) , цікаві новини по ютубу... а на решта нема часу :)

mamatu
11.09.2009, 16:45
доречі мій чоловік як но лише встає з ліжка зразу включає російське радіо, і саме цікаве що він сам може кудись поїхати а радіо грає.
О, то про мого чоловіка також. Завжди спершу вмикне телевізор, а тоді іде, наприклад, у ванну на годинку. А я ходжу по хаті та думаю: "чого це мені так некомфортно?", поки не вдуплю, що це мозкоз"їдалка працює дарма. :D
Але чомусь викинути шкода
так продайте. ;)

Liliyah Romanova
11.09.2009, 16:50
що в телевізорі все набагато культурніше.
А серіял про хлопчика-гомосексуаліста о 3.30 - це культурно? Мене то вразило, хоч я вже була на якомусь другому чи третьому курсі універу.
100%! На днях ми з старшим малим шукали щось до школи...і раптом як почали вилазити голі тьотки з всякими штуками де попало
Для такого є такі речі, як adblock. І ніц не вискакує. :)
Коротше, суть така, що батьки мають ліпше в компутері орієнтуватися. :xaxa:
На різні сайти не надто хорошого змісту завжди можна поставити блокаду також. Особливо тепер, коли в Америці відмінили обов*язкову першу сторінку з текстом типу "вам має бути 18 і більше років, аби переглядати цю сторінку".
Мені здається правильніше пояснити дитині,що правильно, а що - ні. І дозволити самостійно робити свій вибір.
У якому віці? У 2 роки? У 6? Як на мене для молодшого віку треба контроль власне, а вже рік чи два до підліткового віку пояснювати й давати вибір. А то їм дай змалку вибір в тому плані, то вони не свободи вибору навчаться, а свавілля.
Мені сподобалося, як один пан мені колись сказав, що свобода - це вміння робити правильний вибір, вибирати добро, а вже вседозволеність - це свавілля.
навіть, якщо шлях до такого висновку буде спочатку встелений помилками. право на помилку - це теж право.
Най дитина помилиться й подивиться порнографію? І які наслідки? Її почне мучити совість і вона більше того не відкриє?
Тому телевізор - це не причина духовної деградації, а наслідок
Як коли. Деградувати завжди простіше.

В нас телевізор дивиться більше чоловік як має вихідні дні, при цьому дуже любить обкластися їжею і лежати як тюлень на дивані.Мене це трохи дратує, тому що я люблю обідати всією сімєю за обіднім столом про щось розмовляючи, а так про що поговориш, якщо в чоловіка очі в телевізорі, а він каже:я тебе чую чую.
Це була ще одна причина, чому телевізора не хотіли. Він убиває сімейний час і спілкування. У нас багато знайомих заради сімейних стосунків відмовилися від телевізора. І дітям ніц не бракує! Чудово розвивають, як психічно, так і фізично.

Мені завжди смішно, коли з кабельним дзвонять і пропонують невідомо які знижки на перші три місяці (!! а далі шо?!?! мовчать, здирники :girl_devil:). Вони бідачки повірити не можуть, що ми живемо без телевізора й не плануємо його купувати. Ну, от не хочемо ми такого члена сім*ї та й вже... :confused:
Я вмикаю телевізор,коли вишиваю, так мені цікавіше, здається робота бистріше робиться.
Я помітила, що найшвидше вишиваю в машині. Парадокс якийсь.

nattsol
11.09.2009, 17:20
На днях ми з старшим малим шукали щось до школи...і раптом як почали вилазити голі тьотки з всякими штуками де попало
Най дитина помилиться й подивиться порнографію? І які наслідки? Її почне мучити совість і вона більше того не відкриє?
цитата з інтернету:
Недавно зайшов до сусідів і бачу картину — на моніторі комп’ютера відкритий якийсь сайт з гороскопами і величезним банером типу «Голий дядя, голу тьотю в голу попу…», а перед ним сидить донька сусіда (12 років) і уважно щось там вивчає. З серйозним виразом обличчя тикаю пальцем в банер:
— І що це таке?
Відповідь попустила мене миттєво:
— Ой! Я і не бачила… пока Ви мені не показали.
Відразу відчув себе якимсь збоченцем.

на жаль, ніхто від того не захищений :girl_sad: (дуже вже багато пікантних картинок на сайтах з творами і рефератами) на щастя, діти й справді не завжди звертають увагу на те, що ж саме там роблять голі тьоті і дяді.

Liliyah Romanova
11.09.2009, 17:28
на жаль, ніхто від того не захищений (дуже вже багато пікантних картинок на сайтах з творами і рефератами) на щастя, діти й справді не завжди звертають увагу на те, що ж саме там роблять голі тьоті і дяді.
Хлопчики не звертають? Там природа така, що на все звертають увагу.

Маруся-мама
11.09.2009, 17:33
то хіба паролити комп'ютер або ставити пароль на вихід в інтернет
а в нас нема можливості паролити вихід в інтернет. А на сам комп*ютер я пароль ставлю і дітиска можуть його дивитись тільки з мого дозволу і тільки ті сайти що я їм дозволила а не все підряд. Дякувати Богу, що вони на російські сайти не виходять бо там таке твориться. Англомовні в тому таки трохи кращі. Принаймі на сайті з новинами не буде лінків на найкращі пози камасутри.

nattsol
11.09.2009, 17:58
Хлопчики не звертають? Там природа така, що на все звертають увагу
та я взагалі-то написала, що, на щастя, не завжди звертають увагу... (хоча, наприклад, племінник моєї подруги якраз помічає саме те, що не треба)

а в нас нема можливості паролити вихід в інтернет
якщо я не помиляюсь, то просто ставиться пароль на підключення до модему

Маруся-мама
11.09.2009, 18:37
якщо я не помиляюсь, то просто ставиться пароль на підключення до модему

у нас не модем і відключити можу лише витягши шнур з компютера :girl_cool:

але як я вже писала, не журюсь тим куди він виходить бо постійно під моїм контролем і я знаю які сайти він відвідує. І як вже Ліля писала у мене включений фаєрвол і заборонені pop-ups.

Галченя
11.09.2009, 18:59
Не повірете, але я не встигаю подивитись телевізор:girl_haha:
З того часу як появився інтернет, я взагалі мало що встигаю:girl_crazy: Хоч іноді якоїсь цікавої і доброї передачі правду кажучи бракує. Інтернет в мене дуже повільненький:8: , тому особливо нічого не вдається переглянути:girl_smile:.

Багіра
11.09.2009, 19:35
то напевно дуже недобре. але в мене телевызор постыйно включений... там дяді і тьоті постійно спілкуються, і так наповнюється тиша в домі, в якому живу сама...:) але в той же час, якби в хаті постійно говорили реальні люди, то би мене бісило...

Cranberry
12.09.2009, 14:46
вже 7-ий рік як нема телевізора.Коли виникло питання купівлі ми одноголосно прийняли рішення ПРОТИ. І ні разу не шкодували,хоча коли знайомі дізнаються про відсутність даного предмету то слідує однакова реакція-(з хитанням голови) "Бідненьки....Як же ж ви без телевізора.Навіть не уявляю":girl_in_dreams:

Usmishka
12.09.2009, 15:24
Бідненьки....Як же ж ви без телевізора.Навіть не уявляю
Нам теж всі співчувають, правда, коли кажу що телевізор таки є але не підключений, то навіть пропонують зайнятись тою справою, і коли таки доводжу, що ми того не потребуємо, то знизують плечима і певне думають, що у нас з мізками не все тойво..

Gala
12.09.2009, 16:26
А у мене от недавно поламався,вже була якось плакала в жилетку,купили 1.5 роки тому,великий на стіні висів....за ремонт хочуть 100 $.От думаєм чи то ремонтувати???Ще один є старий, щось блимкає,то не дивимось вже взагалі.

syavych
14.09.2009, 15:10
Нєєє, ящик потрібен: для оптимальної роботи за компутером монітор має бути не більше 24 дюймів, а хвільми дивитись оптимально на 32 дюймовому (і більше) екрані. От і получаєцця шо тре і то, і то (правда на отих 32+ тре ше назбирати :umbrage:)

bzova
14.09.2009, 17:08
у нас телевізор теж працює як великий монітор, підєднюючи до компа. чоловік скачує фільми, мультики і якісь там фентазі серіали собі з інету і по вечорах дивимось. для малого всякі ігри для розвитку на компі є. іноді бавимось. до недавна ще з спутника дивились якісь канали 2-3, а тепер щось глюкнув тюнер, то і не замітили :). були б зайві гроші є бажаня купити проектор на стіну. ось кайф!

Liliyah Romanova
14.09.2009, 17:35
були б зайві гроші є бажаня купити проектор на стіну. ось кайф!
У нас теж така мрія є...

VIKI
14.09.2009, 17:41
А в мене телевізор є, і малій, нажаль, даю трохи подивитись, але в дуже лімітованій кількості (чим себе і тішу). Але зараз власне не про це, колись дуже-дуже давно, ще в школі я поганенько закінчила навчальний рік, і наша родина сіла свідомо на телевізійне-голодування на пів року. Ну що вам сказати, відмінницею я не стала, але була до цього досить близька. Отака то історія.

бетменша
14.09.2009, 17:44
У якому віці? У 2 роки? У 6? Як на мене для молодшого віку треба контроль власне, а вже рік чи два до підліткового віку пояснювати й давати вибір. А то їм дай змалку вибір в тому плані, то вони не свободи вибору навчаться, а свавілля.

якщо батьки впевнені, що мають цікаву і розумну альтернативу телевізору, то чому сумніватися, що дитина зробить неправильний вибір(не беру до уваги малюків). чи в неї закладений потяг до поганого? просто, я проти категоричних заборон. це, як на мене, вже диктатура.
і ще: порногафію по телевізору дитина точно не побачить, в гіршому випадку еротику низької якості. тут потрібно бути обережним з і інтернетом, в якому і справді можна таке знайти, що й не кожен дорослий сприйме. я теж би зовсім не хотіла, щоб моя дитина просиджувала години перед телевізором. просто, як на мене, заборонами тут не зарадиш. заборонений плід, як відомо....

Liliyah Romanova
14.09.2009, 17:55
якщо батьки впевнені, що мають цікаву і розумну альтернативу телевізору, то чому сумніватися, що дитина зробить неправильний вибір(не беру до уваги малюків). чи в неї закладений потяг до поганого? просто, я проти категоричних заборон. це, як на мене, вже диктатура.
До якого віку? Я ж уточнювала, що то для маленьких.
Зрештою, в нас не заборона, у нас просто відсутність "тихого друга" (так деякі люди називають телевізор саме за те, що він працює як тло, ніби й дивляться, ніби й ні, але вмикають).
З інтернетом у нас поки проблем нема, бо малому тільки 6 і далі ютуба він не ходить. Хіба ще офіційні сайти улюблених мультиків відвідує. Підросте, будемо думати. Наразі дивуємося з того, який блоґ веде чоловіків племінник. :8:
А телевізора нема, бо він нам просто не потрібен, та й кошти тоді економляться суттєво.
А альтернатив багато, тільки людина - істота лінива, тому простіше не забавляти себе, а тупо дивитися, що показують.

Яська Березнева
14.09.2009, 18:06
"Бідненьки....Як же ж ви без телевізора.Навіть не уявляю"
А нащо телевізор, якщо є комп і інтернет:girl_smile:?
Я колись теж без телевізора дня не уявляла. А тепер майже забула/забила...:girl_smile:

Анута
15.09.2009, 00:36
У нас теж така мрія є...
у нас ще ні, але завдяки форуму здається буде )))))))))))))))

Анута
15.09.2009, 09:29
в мене виникло запитання то тих, хто каже про порно в інеті, а в телеку нема.
а як щодо сцен жорстоких і безжалісних вбивств? чи "бідою" вважається лише порно?
по телеку ТАКА кількість насильства, що ні один комп в порівняння не піде. Причому в неділю вранці (сімейний день) можна елементарно знайти детально показані жорстокі вбивства, багато крові і ще іноді (мене добиває просто) задоволені і радісні обличчя після того. За будні - я взагалі мовчу. Протягом всього дня щось показують.
Щодо сцен еротики: у фільмах маса сцен з неоднозначними позами і нехай там не видно напряму геніталії, але ситуації всетаки пікантні...
Комп"ютер всетаки ІМНО легше настроїти, щоб блокувались сайти непристойного змісту, блокувались вискакуючі вікна тощо.

Nata
18.09.2009, 13:24
А у нас в телевізорі заблоковані канали з мультиками :girl_smile:, до інтернету ми ще не доросли, важке дитинство :girl_haha:

Mazerati
18.09.2009, 13:26
я особисто не дивлюсь телевізор і нікому не рекомендую!

nattsol
18.09.2009, 13:43
А у нас в телевізорі заблоковані канали з мультиками
якщо це Cartoon Network або Nikelodeon, то і не розблоковуйте, там якісь недитячі мультики :)

я особисто не дивлюсь телевізор і нікому не рекомендую
для мене це трошки спірне питання :) все ж таки я вибираю які канали я хочу дивитися, а не дивлюся все підряд аби дивитися; часом вмикаю щось для фону, коли відпочиваю з рукоділлям (про це я вже тут згадувала), а ще не всі фільми, що показують по телевізору, можна з нету стягнути. так одне кіно ми з чоловіком шукаємо вже 3 роки, дарма що фільм доволі старенький...

Nata
18.09.2009, 16:16
то і не розблоковуйте, там якісь недитячі мультики
Ми самі заблокували, таким чином спокуса в дитини включити телевізор відпала :)

Usmishka
18.09.2009, 17:00
Ми от коли приїжаємо до свекрів, тов них прктично постійно працюють 2 телевізори, у великій кімнаті та на кухні, сама декілька разів цокала передачі, а це переважно вихідні дні чи ввечері, в основному передачі про кримінал, чи то суди, чи то розповіді, чи то детальні інсценіровки і так постійно, вже порнографія відпочиває. І те детальне розмусолювання злочинної діяльності, як на мене, ІМХО, не застерігає а спонукає до неї.

Liliyah Romanova
18.09.2009, 17:01
так одне кіно ми з чоловіком шукаємо вже 3 роки, дарма що фільм доволі старенький...
А що за фільм?

nattsol
18.09.2009, 17:48
А що за фільм?
"Пророцтво"
я його так і не бачила, а в мого чоловіка це улюблене кіно)

Ассоль
18.09.2009, 18:14
nattsol, а це той, що з жанру - жахи, трилер 90х років? (просто кинула в пошук і то єдине, що знайшлося.. стало цікаво чи він:girl_smile:)
і по темі: вдома у нас два телевізори. Один постійно включений, мої батьки дуже люблять дивитися новини, нехай і вдесяте ті самі за день..
Я телевізор включаю добре якщо раз на рік... Фільми качаю з нету (немає реклами, дивлюся коли хочу, з тою якістю і озвучкою (люблю в англ. оригіналі), котра мені подобається).
Моя мама просто обожнює всі програми по СТБ - особливо про екстрасенсів, історії знаменитостей, а найбільше любить (саме так, по-іншому і не скажеш) - кримінальні фільми та передачі про те, скільки аварій сталося і т.п. От для чого дивитися стільки негативу?.. Не розумію...:confused:

enigma
18.09.2009, 18:25
Голубий екран для нас з чоловіком вже давно втратив актуальність. Тим більше, що переважно показують всілякий "креп" і зомбують мізок, навязуючи думки.
Але телевізор в нас в хаті є - ДВД дивитись ))))
Все ж є канали,які я любила переглядати, коли жила з батьками і було кабельне - це наприклад Діскавері та Хісторі, досить цікаві канали, можна багато чого дізнатися, ще й потім полізти у всесвітню мережу за подробицями. Але то так, "на досугє". Взагалі досуг краще проводити не перед телевізором - як на мене пуста трата часу.

nattsol
18.09.2009, 22:01
nattsol, а це той, що з жанру - жахи, трилер 90х років?
то не зовсім жахи і трилер, а містика з елементами готики (вважається зразком готичного фільму) :) а загалом так, то він :) а от скачати ніде не можу - або платні лінки з оплатою через СМС, або биті :girl_sad:

Але телевізор в нас в хаті є - ДВД дивитись ))))
точно як у нас, бо на ноутбуці не так зручно дивитися фільми, до того ж він сам по собі працює (часто лишаємо ввечері на рендер), а хочеться щось у той час подивитися

ola-lyola
28.12.2009, 18:19
В мене дитина два тижні прожила без телевізора - різниця очевидна - дитя набагато спокійніше, менще капризує, швидше лягає спати. Я до 2 років телевізора їй не показувала взагалі, а потім як мала щось робити чи нагодувати її, то включала їй мультики. І з часом навіть не звертала уваги, скільки вона сидить біля ящика. В садку як був карантин, Ярку забрала свекруха і два тижні принципово не включала телевізор - різниця очевидна! Тепер буду намагатись поменше включати ящик "для фону".

Ніколь
28.12.2009, 21:06
В нас телевізор то "больная тема"
Я його взагалі не дивлюсь, не тому що не люблю, а тому що не встигаю. Час від часу можу по вихідним подивитись фільм якісь і то не завжди і не цілий. Але чоловік як приходить з роботи, на диван, пульт в руки і телевізор не вимикається аж поки ми не заснем. Мене це особливо не хвилювало допоки в нас не появилась мала. Проблема була в тому що в нас телевізор був встроєний в меблевий гарнітур, квартира однокімнатна, телевізор був не маленький, и коли мала була меньша, то вона постійно в нас на дивані була - а телєк навпроти, і відстань від ньоьго була до дивану і до малої буквально пару метрів. Дуже мене хвилювало щоб воно їй на очі не зашкодило, особливо після того як якуліст в пів рочку знайшла в малої астигматизм ( треба буде перевіритри зараз, читала що він до року може зникнути) Скільки я з чоловіком не воювала.... все лишалось на місцях, він на дивані, мала також, телевізор включений. От недавно ми купили ЛСД телевізор, вчепили на стіну, я трішки заспокоїлась, бо від нього немає випромінювання, він значно дальше від малої ніж минулий, якість зображення краща. Але телевізор як був вечорами постійно включений так і надалі він включений. Мала його час від часу дивиться, особливо їй подобається реклама. Не знаю як змінити ситуацію.... таке враження що ніяк. Єдине що добре, так це те, що мала від телевізора не є збуджена, спокійна як удав. І дні без телевізора ( буває і таке коли тато пізно з роботи приходить) і дні з телевізором ніяк по малій не відрізняються, він на неї не діє збудливо...
Розумію що привчити її дивитись постійно ТВ це не нормально, але наразі виходу не бачу.

dieSonne
31.12.2009, 00:51
Не знаю як змінити ситуацію.... таке враження що ніяк
включати дитині розвиваючі мультики, до прикладу, з серії бебі ейнштейн http://teramult.org.ua/mult/1997_us_baby.einstein. Тоді перегляд мати навчальний характер :)

olya_d
31.12.2009, 01:37
Нам з чоловіком потрібен телевізор:
1)любимо недільного вечора подивитися якийсь фільм по ДВД
2)для перегляду футболу)
Ну і малому деколи включаю мультики, особливо він любить дивитися фільми про самого себе, коли він був малючком:)

Curly Xena
31.12.2009, 11:50
в нас три телевізори - не включаємо жодного :) всі фільми, серіали , передачі на ноутах, ото пробували навіть бій кличка дивитися через нет. можу, ще часоми, в кухні , якусь дурь кулінарну включити - але то рідко.

Ніколь, а може ви ту лсд панель в кухню повісьте? або купіть чоловіку малий лсд - в нас такий кухонний є - діагональ там см 10. і навушники - і найся тішить:)

Ніколь
31.12.2009, 15:01
Ніколь, а може ви ту лсд панель в кухню повісьте? або купіть чоловіку малий лсд - в нас такий кухонний є - діагональ там см 10. і навушники - і найся тішить
В мене кухня 6 м.кв, куди телек 32" ......буде як кіноекран. ( да і за ті гроші які він коштує, на кухню вішати це кощунство )
Я в кімнату ізначально хотіла меньший, але в нас меньший був звичайний телевізор, і чоловік категорично нічого чути не хотів за такий самий за розмірами, але ЛСД, чи трішки меньший від нашого теперішнього.
Від того телевізора ще біда - чоловік поки не відрубається - дивиться ТВ з дивана... і я на тому ж дивані годую і присипляю малу, відповідно вона то бачить, якщо не сам екран то світло від нього, мигання.... і дуууууже важко її при цьому вкласти. І тут я чоловіка прибити деколи хочу, бо не він вимикає ТВ, а я з малую шурую в коридор и там її колишу :girl_devil:
Я вже десь підсвідомо хочу щоб той телек здох і ремонту не підлягав

Liliyah Romanova
31.12.2009, 18:06
Я вже десь підсвідомо хочу щоб той телек здох і ремонту не підлягав
Такі речі при купівлі треба обговорювати. імхо, телевізор ворог сім*ї та сімейного часу, зрештою, спілкування в принципі. І ваш приклад сумне того підтвердження. :girl_sad:

Ніколь
31.12.2009, 21:18
Такі речі при купівлі треба обговорювати.
Обговорювали... і не раз і не два.... я телевізор можу взагалі не живитись,хіба зрідка, а чоловік без нього не можу ... вот і все обговорення. "+" того саме цього телевізора лише в тому що він не кінескопний, не має випромінювання, значно дальше від малої ніж був попередній і якість зображення набагато краща. На цьому побутові плюси вичерпано.

Orman
31.12.2009, 22:05
Як перший раз побачила тему, то подумала: певно що потрібен, як же інакше...

Ага, :D а дивимося ми по тому телевізору хіба фільми по ДВД ... телебачення можна відключати

Муська
31.12.2009, 23:59
І ми щасливо живемо без звичайного телебачення(читати реклами) ,ну нема там цікавих передач(дуже рідко) ,а дивитись фільми просто невитримую,бо 10-15 хвилині реклами під час перегляу мене морально "вбивають"(за цей час забуваю,що за фільм дивилась). А детальні описи (в певних передачах) кримінальних злочинів,то взагалі:banned::shutup:

Liliyah Romanova
27.05.2010, 20:30
Телевізор серйозно затримує розвиток дитини і шкідливо впливає на здоров'я (http://www.newsru.ua/world/10may2010/tebebachenna.html)

Американські і канадські учені дійшли висновку, що діти, які дивилися телевізор у віці від двох до чотирьох років, надовго відстають в розвитку і набираються шкідливих звичок на все життя.

"Ми виявили, що кожна додаткова година перегляду телевізора дітьми знижує інтерес дітей до школи і успішність з математики, збільшує шанси стати жертвою цькування з боку однокласників. Такі діти ведуть малорухливий спосіб життя і споживають більше фастфуду, що призводить врешті-решт до вищого індексу маси тіла", - розповіла доктор Лінда Пагані, професор психології Університету Монреаля і дослідник з дослідницького центру Університету Сан-Джустіна, передає GlobalScience.ru з посиланням на Sciencedaily.com.

Таке дослідження опублікували Університет Монреалю, дослідницький центр університету Сан-Джастіна і університет Мічіґану в журналі Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine.

Метою дослідження було визначення впливу перегляду ТБ дітьми у віці 2 років, на майбутню академічну успішність, стиль життя і загальне благополуччя.

"Між 2 і 4 роками навіть незначний за часом перегляд телевізора затримує розвиток", - розповіла доктор Пагані.

У дослідженні, яке пройшло в рамках довгострокового дослідження розвитку дітей в Квебеці, взяло участь 1314 дітей. Батьків опитували на предмет того, скільки часу їхні діти проводили за переглядом телевізора у віці 28 місяців і 53 місяців.

Вчителі оцінювали успіхи в навчанні, психологічний стан і фізичне здоров'я. Індекс маси тіла вимірювався в 10 років.

"Раннє дитинство - критично важливий для розвитку мозку і формування поведінки період часу", - попереджає доктор Пагані.

"Велика кількість часу за переглядом ТБ в цей період можуть призвести до шкідливих звичок. Попри ясні рекомендації американській асоціації педіатрів, за якими діти до 2 років не мають дивитися телевізор більше двох годин в день, - на практиці батьки демонструють відсутність обізнаності про існування подібних рекомендацій"

Згідно з дослідженням, перегляд великої кількості телепередач в дитячому віці пізніше в житті приводив до таких наслідків: - зменшення на 7% інтересу до школи; - зменшення на 6% успішності з математики (при цьому негативного впливу на читання не виявлено); - збільшення на 10% цькувань однокласниками (насмішки, ігнорування, напади або образи з боку інших учнів); - зменшення на 13% фізичної активності у вихідні дні; - збільшення на 10% перекусів між основною їдою; - збільшення на 5% маси тіла.

"Хоча ми розраховували, що вплив раннього перегляду ТБ зійде нанівець після 7,5 року, на практиці ми виявили дані про збереження негативних наслідків, і це викликає занепокоєння", - розповіла доктор Пагані.

"З нашого дослідження можна зробити однозначний висновок про шкоду надмірного перегляду ТБ в ранньому дитинстві і про необхідність більшої обізнаності батьків про рекомендації американської асоціації педіатрів щодо перегляду ТБ".

Оскільки перегляд ТБ припускає перебування в нерухомому стані, за словами доктора Пагані, необхідно обмежувати час дітей біля телевізора, щоб уникнути розвитку інтелектуальних і фізичних лінощів у пізнішому віці.

"Здоровий глузд підказує, що перегляд телевізора забирає час, який міг бути витрачений на розвиваючу діяльність, яка стимулює когнітивний (пізнавальний), поведінковий і руховий розвиток", - кажуть учені.

"Дані дослідження підтвердили висновки низки дрібніших досліджень. Це дослідження вирізняє всебічний підхід, адже ми враховуємо одночасно цілий комплекс соціальних, медичних і сімейних чинників", - додала вона.

Це дослідження було проведене на кошти ради соціальних наук Канади.

Відзначимо, що набуті завдяки телевізору погані звички мають властивість посилюватися. Як з'ясували британські учені, вживання фастфуду робить дітей тупішими і підвищує ризик різних захворювань.

Зануда
27.05.2010, 21:25
В принципі, я згодна з тим, що телевізор то є зло. Особливо добре то видно по маленьким дітках зачаровано застиглим перед екранами підчас реклами. Але, деякі моменти з поданої статті мене все ж зацікавили:
Такі діти ведуть малорухливий спосіб життя і споживають більше фастфуду,
Фастфуд з"являється у дітей в якийсь магічний спосіб одразу після ввімкнення телевізора? ;) Якби батьки того не купували - то і проблем би з тим не було.
А щодо статичного перегялду телевізора, то це на мою думку рідкість - таке можна зауважити лише у дуже флегматичного складу дитини. Більшість дітей паралельно до перегляду ще бавляться, бігають і відволікаються на інші справи. Це я про дітей у віці 2-4 роки.
Крім того, не всіх дітей цікавить телевізор. В мене двапротилежних приклади - Тереза телеманіяк, якщо її не обмежувати і не слідкувати, то вона поселиться в телевізорі. Підчас навчального року ввімкнений телевізор у нас рідкість. Мене тішить "свідомість" моєї дитини - раз мама сказала не вмикати, то вона до телевізора навіть не підійде, хоча я уявляю, як то їй важко дається. Аня, в свою чергу, відноситься до телевізора абсолютно рівнодушно. Її вистарчає на один мультик і то не все.

Drizzle
27.05.2010, 21:39
А я нічого не маю проти телевізора. Особливо, якщо є сателітка - дивлюсь часто Тревел, Люкс, намагаюсь щось зрозуміти з італійських каналів, бо вчу мову.
А коли треба мозгами відпочити - тупо дивлюсь в росіян "Давай поженімся" (смійтеся, плюйте, закидуйте камінням, але чесно призналась).
По своїй спеціальності (не буду уточнювати наразі) дивлюсь гарний італійський канал. І те де...
Чоловік теж вдома багато дивиться, особливо економічні канали, бо йому в роботі це дуже стає в нагоді. От ми лежимо разом, дивимося щось, обговорюємо, сміємося чи обурюємося... Наразі нічого поганого нам телевізор не зробив.
Ну, діти... Тут треба з розумом підходити, та й усе.
Для інших справ - буденних чи високих -ми теж знаходимо час.
Я - за!

Gysochka
27.05.2010, 23:06
ми також живем без телевізора і не хочемо.Мабуть, як у всьому в цьому питанні є дві сторони. Плюс в тому,що його нема що без нього ми з чоловіком часто вечорами читаємо, бавимось шахи і інші ігри.З появою донечки валяємось всі рязом на ліжку і прост балакаєм. А був би дома тел гнили би біля нього. А вот стосовно дітей я б не хотіла, щоб наша доня там зависала, але може бути таке, що дома вона не дивиться,а вот коли прийде кудись в гості там може відірватись.ЗАпретний плод всегда вкуснее.Це стосується не тілки телевзора а й компютера.В неті також є сила силення непотребу. ТОму, можливо, його можна мати треба, просто, правильно навчитись користуватись ним, контролювати себе.і вчити дитину дивитись хороші, пізнавальні канали. Важливо правильно виховувати її свідомість, вміння контролювати себе і свій час, а якщо батьки себе не можуть в цьому питання проконтролювати то як цього навчиться дитина????

Liliyah Romanova
27.05.2010, 23:11
Фастфуд з"являється у дітей в якийсь магічний спосіб одразу після ввімкнення телевізора? Якби батьки того не купували - то і проблем би з тим не було.
То правда. Ти ж зверни увагу, що там дослідження канадського центру.
Але я тобі щиро скажу, що я постійно з Дарком у магазинах воюю, що я те і те не купую. А він щоразу просить, мало не зі сльозами. Чому? Бо він бачить, що його друзі в школі їдять усі ті штучні солодощі, які в нас удома ніколи не водяться. Зрештою, ті батьки самі їдять ті всі перекусони також.
Моя дитина має йогурти, сир, рисові вафлі (без цукру та інших додатків), яблуко, банан. Чіпси ми теж купуємо, але дорожчі й без купи складників.
Коли він дивиться, то не їсть.
А щодо статичного перегялду телевізора, то це на мою думку рідкість - таке можна зауважити лише у дуже флегматичного складу дитини. Більшість дітей паралельно до перегляду ще бавляться, бігають і відволікаються на інші справи. Це я про дітей у віці 2-4 роки.
Ну, не знаю. Ти на скількох дітях дослідження проводила? :girl_wink:
Ми були на Паску в Торонто. Мешкали в кімнаті, де був телевізор. Дитина реально прикипає. Так, рухається, але аби аж так дуже відволікатися - ні. Залежність з*являється за день, потому в парк не витягнеш, бо йому шкода щось пропустити. Ми тоді тільки переконалися в тому, яке це зло, бо побачили контраст до того, яка в нас дитина, коли є контрольований перегляд на запароленому компі. Кілька годин складання леґо - елементарна річ, так само як кілька годин копання м*яча в парку на траві.

Зрештою, може, в Україні діти якісь інші. ;)
Тутешні, котрі привчені до телевізора з раннього віку (тобто батьки дивляться, коли дитятко ще й не ходить), дуже залежні й часто не вміють себе зайняти чимось іншим. У нас є кілька сімей знайомих, котрі не мають телевізора, то це дуже сильний контраст із "телевізійними" моїх кількох співпрацівників.

Для нас тут ще крім усього велика економія. Не треба видавати грошей на телевізор, а тоді ще й на кабельне. Можна ті гроші на щось корисніше використати.

Ascorbinka
27.05.2010, 23:31
Лілю, частину статті можна прив"язати і до комп"ютеру, нє? теж діти затихають, заворожені... теж звикають...
кожна додаткова година перегляду телевізора дітьми знижує інтерес дітей до школи і успішність з математики, збільшує шанси стати жертвою цькування з боку однокласників.
от дуже мене цікавить, чи мультики вибрані нами, дорослими (не тільки Бебі-Ейнштейн, а і звичайні) мають такий самий вплив... єдина відмінність - нема реклами і, можливо, насилля. Дослідження проводилось серед молодшої групи, якій (за логікою) дорослі передачі і фільми мають бути не цікаві...

Liliyah Romanova
28.05.2010, 02:57
Лілю, частину статті можна прив"язати і до комп"ютеру, нє? теж діти затихають, заворожені... теж звикають...
Мабуть, до компутерних ігор. Особливо мережевих та онлайн. Від самого лише компутера не узалежнишся. Замало лише його ввімкнути, тому із телевізором простіше в тому плані. Вистачить ввімкнути - і все. Крім того, із телевізором є так, особливо на кабельному та сателітках, що програма за програмою, і все цікаво, і купа часу на ніщо...
от дуже мене цікавить, чи мультики вибрані нами, дорослими (не тільки Бебі-Ейнштейн, а і звичайні) мають такий самий вплив... єдина відмінність - нема реклами і, можливо, насилля.
Про "бейбі Айнштайн" десь був лінк на статтю, що вони аж ніяк не корисні для дітей. Наш Дарко їх не дуже дивився, а от Leap Frog були дуже помічними. Тільки вони не 1,5 години тривають.
Ми фільтруємо Даркові мульти й він тепер сам собі також. Він чітко каже, що щось є "не для діток", лише переглянувши трейлер фільму. Я вважаю, що тут власне зіграли роль повчальні та доброзичливі мульти, які ми йому шукали й давали дивитися.
Зараз йому мультфільми не настільки цікаві, він уже більше цікавиться дитячими фільмами та пізнавальними від National Geografic наприклад. Але я вважаю, що відсутність телевізора в принципі допомагає не боротися із заразною штукою, яка стає рефлексом. І тішуся, що дитина має час на складання своїх наборів леґо чи читання книжок. Коли телевізор поблизу - неможливо відігнати, направду прикипає.

Ще є один плюс, як на мене, якщо ми дитині пускаємо мульта окремо (компутер, плеєр), вона вчиться однієї позитивної речі (із переглядом двд чи відеокасети буде те саме) - "ставити на паузу" неважливе заради більших пріоритетів.
Дослідження проводилось серед молодшої групи, якій (за логікою) дорослі передачі і фільми мають бути не цікаві...
Наскільки я зрозуміла, дослідження було від 2-4 років і протягом 10 років.
А до чого тут фільми, не зовсім зрозуміла.

вишиванка
28.05.2010, 11:22
У нас мала телевізор до 3-х років не дивилась, він у нас є, але ми його не дивились коли дитина не спала. Тепер інколи може подивитись мультик, але чітко знає, що після одно мультика телевізор виключаєм і тут не має прохання та сліз. Головне дитину навчяити телевізор користуватись, це нелегкий процес, для того і є батьки у дитини. І ще коли дивиться мультик (максимум 25 хв.), то завжди є хтось поряд із дорослих, саму дитину не залишаєм дивитись. Та і пульт до телевізора донька не бере, навчили з малку, що є речі які їй не належать і без дозволду брати неможна. Тому і перегляд мультика вона завжди питає дозволу.

Venus
19.01.2011, 15:45
Так розумію, що це до мене, бо лише я про телевізор, а точніше його відсутність писала.
А що такого доброго в телевізорі? Я вважаю, що дитина без телевізора розвивається краще, а телевізор розвиток якраз сповільнює. Він і дорослих притуплює також. Надивляться серіалів і потім то все на реальність переносять.

Підтримую і поважаю Вашу точку зору. Теж не хотіла телевізора. Купили, коли доці був 1 рік. Але дивитися вона його почала десь з 3-х років. Але! Дивитися дозволяю лише німецькі канали. Тому дочка розмовляє німецькою з 4-х років. Українська і німецька йдуть у неї на одному рівні - як рідні. Так що трохи користі від того є. Хоча, погоджуюся, важко регулювати час, проведений біля телевізора.

Крім того, вона дивиться багато науково-популярних і пізнавальних передач. Часто приходить зі школи і каже, що знала відповідь на якесь питання завдяки саме такій самоосвіті. Теж важливо.

masaryk
20.03.2011, 19:43
Однозначно, не потрібен.
Живу п'ять років без телевізора. Досить інтернету і комп'ютера. Вважаю, що телевізор - для промивки мозку (реклама, в т.ч. політична) і для того, щоб народ нічого не робив, не задумувався над своїм життям, а жив чужим (серіали) - адже для мозку все одно чи задоволення реальні чи віртуальні.
Вистачає нету і торентів (фільми, книги). Малому качаємо мультики. Але все одно від світу не ізолююєшся повністю і не втечеш. Після перегляду діснеївських "Качиних історій" почав обзиватися: "тупица", "проходимец", "замотаний урод", а вчора назвав мене "закончений холостент" (думала впаду зі сміху). Отже, телевізор викинути, комп - з обмеженнями.

mrochkizm
20.03.2011, 19:48
"закончений холостент"
Я перепрошую за оффтоп, а що таке "холостент" ?:)
Мені здається, що потрібно строго контролювати проведений біля телевізора час. Маю приклад: молодший брат (двоюрідний) коли дивиться телевізор, то його так "затягує", що навіть переміщаючись по кімнаті, він все одно намагається дивитися телевізор. Результат: все трощиться, падає, добитися відповіді у момент перегляду неможливо і т.п. Але є і плюс: дивився змалечку в основному нім.канали, і, як писала Венус, розмовляє німецькою з 4-х років.
причому без акценту (деколи сама заздрю, бо у мене він легенький, але часом відчутний).

sunday
20.03.2011, 20:23
больше года назад отключила себе кабельное...телевизор используется исключительно для просмотра двд дисков...дочка смотрит только те фильмы и мульты,которые записываю я...думала,что Дисней - это класс!...НО!! выросшая на "Покахонтас","Золушках,Белоснежках,Спящих красавицах" и пр. лав стори моя дочка всё чаще "любит" мне мозг о своей "любви" к одноклассникам,каждый месяц у нее новый "принц"...думаю ей еще рано о таком говорить постоянно(9 лет)...где -то читала,что в мультах Диснея заложен 25-й кадр (как в "Бойцовском клубе"),который программирует детей на разврат...может и правда...частенько слышу от своей "я бы хотела поцеловаться в губы с мальчиком..." и это при том,что она не смотрит идиотских Букиных,Ворониных и прочих с их идиотской моделью семьи и отношений...

Lankoma
21.03.2011, 17:18
У нас зараз майже ніхто не дивиться телевізор, лише тільки новини уввечері. А так все , що потрібно дивимося на компютері. Ми навіть від кабельного відмовилися, щоб даремно не платити..

masaryk
24.03.2011, 17:41
що таке "холостент"

холостент - це перекручено "холостяк". Це він мене, маму, так назвав, після перегляду "Качиних історій".

Nuson
24.03.2011, 17:53
В мене то дійсно проблема з тим телевізором. Він тільки-но встане зранку з ліжка, ще навіть в туалет не сходить, але тТВ вже включити встигає. А дивиться ті деб...ні мультики по "Куй ТВ" і тому подібне. І виключаю і сварюсь - не розуміє. Іграшками навіть не хоче бавитись.:girl_devil:

Лідочка
24.03.2011, 19:34
В мене то дійсно проблема з тим телевізором. Він тільки-но встане зранку з ліжка, ще навіть в туалет не сходить, але тТВ вже включити встигає. А дивиться ті деб...ні мультики по "Куй ТВ" і тому подібне. І виключаю і сварюсь - не розуміє. Іграшками навіть не хоче бавитись.
То заберіть телевізор з хати і все. Пару днів пониє, а потім і іграшками почне цікавитися і книгами, і на вулиці мяча поганяти...Зявиться багато вільного часу:)

sunday
24.03.2011, 20:13
по "Куй ТВ"

простите деревню - это есть канал такой???:suicide::suicide::suicide:
отключите антенну и "играйте в непонятку" ой сломался телек)))

Finya
24.03.2011, 20:29
В нас років 7 немає телевізора. Такий спокій))
Приходила до колєжанки, а там він постійно включений:girl_cray: То 15 хв - і прощаюся. Не можу знаходитися в присутності віртуального співучасника))) сумнівної якості))

Незабудка
24.03.2011, 21:57
І я вже 10 років без телевізора. Точніше, останній рік він у мене є, але я його не вмикаю і навіть не помічаю (ну хіба лишень коли пилюку витираю :girl_crazy:).
Можу сказати з упевненістю, що без телевізора можна спокійнісінько обійтися. Я не витрачаю час та нерви за переглядом дебільних телепередач. Фільми дивлюсь на ноутбукові, новини - в інтернеті. Хоча часто друзі дивуються, що я не в курсі найновіших кліпів, перипетій різних реаліті-шоу та конкурсів..

vernata
24.03.2011, 22:09
В нас років 7 немає телевізора. Такий спокій))
Ми вже рік телевізор не включаємо (перестали, як синулька народився). Коли приходимо в гості до батьків, телевізор тепер дратує.

Syrojizhka
24.03.2011, 22:59
І я приєднуюся до тих, хто без телевізора. В хаті спокій та тиша, хоча давно, коли ми жили деякий час із батьками, то було таке, що без мультиків дитина не могла поснідати. Скачали старі радянські мультики (Простоквашино, Ну постривай, Петрик П'яточкін) і дозовано дивимось на комп'ютері.
А те, що не в курсі останніх шоу і серіалів - то не біда! :girl_bye:

Finya
24.03.2011, 23:28
Я ще й не в курсі новин))) Декого це шокує - як це? не цікавить, що відбувається в світі???) Не цікавить)
Вважаю, що моє життя - реальне) Тобто, все те, що безпосередньо зі мною пов"язане. А решта - це як переживання за героїв мильних опер, просто сюр..

Zvizda
25.03.2011, 00:31
В мене довший час не було телевізора, з"явився коли одружилися з чоловіком. Спершу дивилася...а тепер
я його не вмикаю і навіть не помічаю (ну хіба лишень коли пилюку витираю
Та там і дивитися нема, що...в новинах одні жахіття, затуплюючі мультики і рос. серіали.
А малий на телевізор не реагує зовсім))

Mojito
25.03.2011, 00:54
А у нас телевізора теж не було, а тепер є, але надто високо повісили)) То я й раніше мало його дивилася, а тепер то й взагалі ні:girl_nea:
І, мушу сказати, що так спокійно!! Ну, не дізнаюся я про черговий теракт чи політичну реформу...не проблема!! Нервів менше! І читати більше стала!!:girl_claping:

Holly
15.04.2011, 16:31
не в курсі найновіших кліпів, перипетій різних реаліті-шоу та конкурсів
Ото днями говорила із знайомою. Вона така залежна від тих шоу, серіалів. Коли я сказала, що я такого не дивлюсь і мені часу шкода на таку дурню, вона зробила квадратні очі.
Телевізор у на і є, і нема. Поки моїх батьків не було, вони віддали свій телевізор нам на зберігання. То ми його підключили, щоб Яринка мульти на двд могла дивитись. Ну і я новини можу глянути. А от на вихідні заберуть у нас телевізор і я так тішусь, нарешті звільниться місце на тумбочці.

Лідочка
15.04.2011, 16:48
В нас ТВ є - але його ніхто, крім бабці не дивиться. Я в компі читаю все що треба, чоловік на роботі, а як приходить, то на компі щось грається, та і не хочеться мені тратити на то час, тим більше з моїми вишивальними планами...........ліпше однозначно без нього.

Цитрина
12.06.2011, 23:35
Телевізор є. Практично не включаю. Відвикла, не тягне ;)
А от знайшла байку цікаву російською:
Сходила я давеча на родительское собрание. Трали-вали-гусельки, Вася то, Дуся это.... а вот Егор - единственный, к кому у меня нет претензий по русскому и чтению. Весь класс дружно на меня оборачивается. Я краснею, кокетливо прикрываюсь пузом и сползаю под парту. Какое-то первобытное желание оправдываться - мол, да, ну вот такой он у меня уродился, читать любит, все люди, как люди, а мой вот.....
После собрания родители оперативно берут меня в клещи, зажимают в угол и вопрошают дословно следующее:
- А КАК ВЫ ЕГО ЗАСТАВИЛИ ЛЮБИТЬ ЧИТАТЬ?

И вот тут я понимаю, то это кирдык. Потому что вот стоит кучка тетенек под и за 40 и чуть не с блокнотами в руках ждут от меня, малолетки, подробный мастер-класс на тему "Как я заставила своего сына любить книги", заранее готовясь ужасаться драконовским методам. Ибо нормальные они все перепробовали и ни фига не вышло. И я начинаю им на полном серьёзе пытаться объяснить, что нельзя человека ЗАСТАВИТЬ любить. Не важно что. А они - не понимают. Ведь мой сын любит читать? Значит, у меня получилось его заставить?! Диалог получился феерический:
- Ну, при нём постоянно все читают. И я, и муж, и бабушки.... Он это видит и читает сам. Полный дом книг...
- У нас тоже полный дом, папа мой ещё библиотеку собирал, книжки дефицитные тогда были. Три шкафа книг, даже страницы не расклеены - бери, читай. И мы всё время покупаем - и журналы, и детективы... А он всё перед телевизором сидит!
- А у нас нет телевизора...
- ?!
- Совсем. Мы не смотрим. Мы читаем.

Так смотрели первобытные люди на шамана, только что мановением руки остановившего пещерного медведя. Вот он, материнский подвиг! Отказаться от телевизора во имя того, чтоб ребёнок читал! Пойти на такие ужасные лишения!!!

- А что вы вечером делаете?
- Разговариваем, например...
- О чём? Мы вот обсуждаем, что по телевизору видели!
- А мы - у кого что за день произошло. Прочитанные книги. Ещё со зверинцем своим возимся, я вышиваю....
- БЕЗ ФОНА?!
- Нет, почему - музыку включаю, на компьютере.
- А новости?
- Интернет, радио. Да и не особо я интересуюсь новостями-то. Самое важное по радио скажут, а подробности личной жизни звёзд мне неинтересны.
- Ну, как же... не знать, что в мире происходит...

Смотрят уже не как на небожителя - как на опасного психа.

- А как ребёнок без мультиков?
- С диска, на компьютере.
- А многосерийные? Наш вон про человека-паука смотрел, щас про роботов каких-то...
- А зачем они ему? Он книжки читает, они интереснее.
- Ну, не знаю... Как могут быть КНИЖКИ мальчику интереснее роботов?!

Как-как... каком кверху, блин!

- А к компьютеру его не пускаете?
- Зачем, у него свой есть.
- И не мразрешаете целый день играть?
- Он сам не хочет, ему не интересно.
- Почему?
- Книга интереснее.
- Книга не может быть интереснее! Это же ребёнок!!!

Вот, я уже мать-ехидна.

- А что он сейчас у вас читает?
- Кассиля.
- Кого?!
- (почти жалобно) Кассиля. Льва... (ну не может быть такого!!! ну, подумаешь, не расслышали, бывает...)
- ЭТО ВРОДЕ ОЧЕРЕДНОГО ГАРРИ ПОТТЕРА?
- ?!
- Ну, там, Лев Касель и Какая-нибудь Комната....

ААААААААААААА, мать вашу!!!! Из 8 человек ни один не знал, кто такой Лев Кассиль!!! НИ ОДИН!!!!!!! Я смогла только жалобно проблеять что-то вроде: да-да, только времён Октябрьской Революции....
(Фан-фик - Гарри Поттер И Великая Октябрьская Революция. Вольдеморт на броневике захватывает телеграф. Дамблдор, обмотанный пулемётной лентой. Снейп с усами на лихом гиппогрифе. Гермиона с пулемётом и в красной косынке. Хагрид в кожаной тужурке и с верным маузером переплавленным из Царь-Пушки. Бандитский атаман Люциус Малфой-Таврический в папахе и тельнике. Аааа, пристрелите меня!!!!).

- И всё-таки - КАК ВЫ ЗАСТАВИЛИ СЫНА ЛЮБИТЬ ЧИТАТЬ?!
- Ну... вот вы любите читать?
- А МНЕ УЖЕ НЕ НАДО! Я УЖЕ ШКОЛУ ЗАКОНЧИЛА, СВОЁ ОТЧИТАЛА!!!

На том и разошлись. Они - домой, к телевизору, как все нормальные люди. Я - домой, к сыну, мужу и зверям. В каменный век, где нет телевизора и есть книги. С расклеенными страницами, а не в качестве престижной дефицитной вещи.

Пойду, что ли, почитаю...

poetka
12.06.2011, 23:52
В нас наприклад телевізор є,але ми вмикаємо коли закачаю гарне кіно,або малий захоче мультик, а так всяку єрунду не дивимось....Ось правда Голос країни дивилась...
А канали де мультики дурацьки я повимикала...

Музик
12.06.2011, 23:55
нам не потрібен. він в нас як другий екран до компутера. за останніх півроку дивились його лише кілька разів, тому відмовились тепер від нього зовсім.
а новини - все є в неті :)

Barnaulka
13.06.2011, 18:04
Поки у гуртожитку - телевізора не дивлюся нема у нас такого, додому рідко їжджу, але мені і того вистачає, щоб зрозуміти, шо нема там ніц вартого уваги а сидіти і натискати кнопки на пульті у пошуках чогось вартісного просто дістало

Juliasia
01.08.2011, 22:16
Казав доктор Комаровський, що дітям до 7ми років категорично заборонено дивитись телевізор, до 10-ти років не допускати дітей до компутера, до 12-ти - до інтернету. В цьому питанні я з ним погоджуюсь цілковито.
Ми з чоловіком й самі перестали телевізор дивитись і дуже тим задоволені, є багато переваг - більше часу для корисних справ, менше непотрібу в голові і т.п.

Lesya Vihot
24.11.2011, 00:46
А от знайшла байку цікаву російською:

байка супер !!! дуже актуальна , особливо зараз, коли наше телебачення перетворилось в суцільний негатив + тупі передачі ( на Новому каналі ) , всякі сімейні реаліті- шоу ( просто непотріб ) . Дітям це точно користі не принесе.

Lamiya
28.11.2011, 15:08
Не вважаю що телевізор, потрібно взагалі виключити з життя, необхідно лише обмежувати час на перегляд програм і розумно вибирати самі прогарми і фільми. Ми дивимося телевізор лише ввечері, незважаючи чи це робочий день чи вихідний, а дитині включаємо мультики лише на компютері.

loreniya
28.11.2011, 17:23
все добре але без крайнощів, я дозовано показую дитині тв - боюсь що в дорослому віці він відкриє для себе телебачення і "присосеться", а це як і книжка - треба навчити вибирати. Може я якась не правильна але в нас 2 телевізори... дивимось в кімнаті, ввечері, по двд фільми. А на кухні поки малий спить я дивлюсь щось і роблю їсти...

Liliyah Romanova
28.11.2011, 18:19
Ми й далі без телевізора.
Нам то економить не лише час, а й гроші.
Фільми дивимося по компутеру. Старший зараз захопився книжками, так що мультфільми або дитячі фільми дивимося разом у суботу-неділю. Вечорами хіба щось коротке дітям пускаємо.

Holly
28.11.2011, 18:31
Ми й далі без телевізораа в нас є телевізор, але дивимось хіба фільми/мультики із флешки. З ноута не то :)

Ная
28.11.2011, 19:01
В нас телевізор як приставка до DVD, показує час від часу мультики чи фільми.

Virchuk
29.11.2011, 00:09
і нам не потрібен)
купувати не збираємось.
Знайомі, коли дізнаються, що в нас немає телевізора - дуже дивуються :girl_blum:

Holly
29.11.2011, 00:32
що в нас немає телевізора - дуже дивуютьсяа в нас вже не дивуються :) Хтось щось розказує, про що дивився, а потім, так, згадавши "....а, та ви ж не дивитесь телевізор"

Liliyah Romanova
29.11.2011, 01:34
а в нас є телевізор, але дивимось хіба фільми/мультики із флешки. З ноута не то
Ну, в нас отака от лялечка 27-дюймова, тому телевізор нам не потрібен. :xaxa:
http://cdn4.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2010/08/apple-imac-27-g3.jpg
Мої на роботі постійно про якісь шоу розповідають. Коли вони то дивитися встигають?

cuxivchanka
29.11.2011, 03:22
Ми й далі без телевізора.
Нам то економить не лише час, а й гроші.
Фільми дивимося по компутеру.
Згідна з тобою, хоча в нас і є вдома телевізор, но в моїй кімнаті немає, кажу що тільки місце дарма займає. А на роботі як чують що я не бачила якоїсь тупої реклами, або чергового шоу, то теж дивуються,ну як так .... То я спокійно кажу,що в мене немає телевізора :girl_wink:

StarKa
29.11.2011, 03:26
І в нас немає, монітор також 27 дюймів лиш ЕлДжі, правда ще з функцією твтюнера, то кладучи руку на серце дивимось лише ІксФактор, а раніше і взагалі лиш для перегляду фільмів використовували, це якщо не як монітор. Життя без телевізора більше ніж можливе, бо не розумію зовсім тих хто вмикає для того щоб був загальний шум і не так самотньо, особливо з мамочок, бо чула часто такі історії.. Реклама взагалі мізки промиває і діє на мене мегаантизаспокійливо. Інколи в мене думка мелькає, що такому явищу як телебачення жити взагалі не довго прийдеться, хай ще трохи кращий і доступніший інтернет стане тільки.. А потім думаю може то я так думаю бо не дивлюся, а інші дійсно тим живуть??

AilataN
29.11.2011, 03:45
А в нас є багато телевізорів!))) ГгггВ нашій однокімнатній квартирі багато тв це- необхідність))
Був випадок- на Новий рік у нас зламався наш єдиний телевізор, це ще до "епохи інтернету" то друзі до 24 год нам приволокли 4!!! телевізори!!)) та, якщо нема нету то ТБ для мене неохідність страшна!)
і навіть їх включаєм, деколи, для фону. Я люблю,щоб в домі був якийсь звуковий фон, або музичка, або легкий звук ТБ. Але ж на куди не перемкнеш, так тобі й всяке пагане зразу)))) Ні , не хочу я того чути-бачити. І абсолютно з вами всіма згідна, по інтернету дуже змістовно можна переглянути все що тебе цікавить, власне змістовно, бо дивишся те, що ти хочеш. Але, в мене трохи є псіхи, я не можу (не хочу), приходити додому коли там тиша. От відкриваю двері в квартиру, а назустріч- ні звуку. Страшно. Тому я залишаю ТВ включений, щоб прийти і мені було веселіше. Це коли я не надовго виходжу. Тому мені дууууже потрібен телевізор)))) Жартую....)

Dobra
29.11.2011, 12:21
навіть їх включаєм, деколи, для фону. Я люблю,щоб в домі був якийсь звуковий фон, або музичка, або легкий звук ТБ. Але ж на куди не перемкнеш, так тобі й всяке пагане зразу)))) Ні , не хочу я того чути-бачити. І абсолютно з вами всіма згідна, по інтернету дуже змістовно можна переглянути все що тебе цікавить, власне змістовно, бо дивишся те, що ти хочеш. Але, в мене трохи є псіхи, я не можу (не хочу), приходити додому коли там тиша. От відкриваю двері в квартиру, а назустріч- ні звуку. Страшно. Тому я залишаю ТВ включений, щоб прийти і мені було веселіше. Це коли я не надовго виходжу. Тому мені дууууже потрібен телевізор)))) Жартую....)
Слово в слово як про мене. В мене також якась фобія тишини, я навіть всі екзамени з телевізором вчила, але всякі там шоу і серіали не люблю. Напевно то специфіка мозгів, в шумі легше вчитись, то є трохи дивно, і вязати під телевізор класно. Але з появою дітей почала себе обмежувати.

smilee
29.11.2011, 12:51
Телевізор, то розвага для дитини коли мамі треба на кухню))) включаємо музику і 30 хв мама має часу)))

Gydzuk
29.11.2011, 13:01
в мене вдома телевізор у якості великого моніка до хатнього компа. Дивимось на великій діагоналі фільми в добрій якості і з хорошим звуком) тобто він в нас для перегляду кіно:) телевізійної антени в нас нема і не хочемо) вже роки 4 так) і не страждаю від того, що не дивлюся новАсті чи російські серіали:)))
бо сама обираю, що дивитись і коли

як будемо мати дітей, то я не хочу щоб вони через телевізор вбирали весь шлак,який там показують. краще вмикатиму їм радянські мультики (які і сама люблю) і старі добрі фільми))

до речі, респект тут дописувачці, що читає дітям на ніч книжки)) я теж про то мрію) і памятаю як мені читали) то для дитини дуже добре, бо є контакт з батьками, не знаю як то правильно пояснити, але кому треба, той зрозуміє мене:):girl_yes2:

Galicija
29.11.2011, 13:51
Я вважаю, що там, де дитина, телевізор лишній. Наша мала при включеному телевізорі вередлива і неспокійна... Завжди норовиться підійти впритул і клацати кнопочками... Та й думаю, уява її переповнюється різними не завжди позитивними образами з телебачення - це теж недобре.

Suzi
12.12.2011, 14:53
Один з аспектів - О работе мозга в момент просмотра видео (http://deti-v-semje.livejournal.com/1698152.html).

Adelaida
12.12.2011, 16:59
в мене вдома телевізор у якості великого моніка до хатнього компа.
І в нас так само, тільки дивимось його тепер якось дуууже рідко :)

У нас 1,5 місяці прабабуся жила, так вона час від часу просила якісь старі фільми включити, то ми їй кіносеанси влаштовували. І 1-2 фільми Аліса дивилась разом з нами, тому що її неможливо було зацікавити нічим іншим в той момент, як був включений фільм. :( І це старі фільми, з повільною роботою камери, з гарним та спокійним музичним супроводом. Дитина була як загіпнотизована.

Suzi
07.06.2012, 12:06
можна детальніше про те, в чому можуть бути проблеми з мультиками? хочу мати чітке уявлення про це, коли прийде наш час
Можете почитати Райнер Пацлаф "ЗАСТЫВШИЙ ВЗГЛЯД", якщо не знайдете, я можу на мейл скинути.
Мені подобається, як М.Озерова пише про ТБ (http://aksik.livejournal.com/tag/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D0%B5%20%D0%B8%20%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0% B8).
Вопрос: как Вы относитесь к добрым мультфильмам, особенно интересуют сказки, например "Буратино", сказки Чуковского?
Про сказки Чуковского пока не отвечу, будем ждать разговора о его творчестве :)
К добрым мультфильмам отношусь очень положительно. Если бы у меня не было ребенка, я б смотрела старый советский мультик про Винни-Пуха ежедневно! Считаю его прекрасным художественным произведением "на вырост". Вопрос ведь не в том, добрый ли мультик. А в том, в каком возрасте ребенок начинает смотреть мультфильмы регулярно. Конечно, "плохие" мультфильмы лучше вообще не смотреть до той поры, когда ребенок, не спросясь вас, сам будет выбирать что смотреть, что читать и где и с кем гулять. Но, как мы говорили в теме "телевидение и дети" (для новых друзей - смотрите по соответствующей метке), даже "добрые" мультики не самым лучшим образом влияют на восприятие. Зрительное восприятие значит очень много для дальнейшего развития личности и для формирования умственных способностей. Его нужно беречь и развивать.
Еще один момент: очень часто мультфильм совершенно далек от содержания сказки. Мультфильм про Буратино, согласитесь, не то же самое, что книга. В отношении таких мультфильмов мне бы хотелось, чтобы сначала ребенок познакомился с книгой, а затем с экранизацией. Потому что экранизация не всегда передает тот подтекст, ради которого, собственно, и стоит читать или рассказывать сказку.
Надеюсь, я ответила на вопрос.
Не забудьте выключить телевизорПодробности, или агрументы "против". Прошу учесть, что я пишу это с той точки зрения, когда родители включают только выбранные ("добрые") мультики или передачи. ПРо фильмы ужасов, уродливых персонажей, и прочее - это уже другая тема. Итак, хорошие передачи, фильмы и мультики - что же в них плохого?

1. Развитие восприятия. Как уже говорилось, в дошкольном детстве, частично и в младшем школьном возрасте, работа зрительного восприятия во многом зависит от кинестетического и осязательного. При просмотре любых мультфильмов, передач, презентаций, фильмов эти оба канала совершенно бездействуют. Значит - восприятие не может полноценно развиваться.

2. Накопление опыта восприятия. В будущем ребенок будет основываться на прошлом опыте восприятия, создавая зрительные образы в мозгу (представления) и графически (рисунки). Поскольку "благодаря" просмотру телевизора основные параметры предмета отсуствуют, накопленный опыт не может служить опорой для создания собственных образов, ребенок копирует увиденные. Это очень хорошо видно по рисункам детей - если их попросить нарисовать мультяшный персонаж, они постараются в точности передать копию.

3. Развитие мозга. Основное развитие мозговых структур завершается к 6-7 годам. У 6-летнего ребенка достигает 2/3 размеров мозга взрослого человека, но в нем в 5-7 раз больше нервных связей между нейронами. Мозг 6-летнего ребенка может образовать тысячи дендритных связей между нейронами. "Неактивированные", то есть неукрепившиеся благодаря различным видам активной деятельности нервные связи исчезают к 10-11 годам. В нервных клетках мозга образуется энзим, который разрушает все недостаточно миелинизированные нервные связи (миелин - жироподобное изолирующее вещество, повышающее скорость распространения нервного импульса). При просмотре любых, самых "развивающих" фильмов или передач, ребенок НЕ может устанавливать новые связи. Потому что: 1 - не работают основные виды восприятия, 2 - зрительное восприятие пассивно, 3 - информация не требует переработки, а сразу же усваивается (хотя бы за счет агрессивной атаки быстрой смены кадров), 4 - мозг не успевает установить связи между объектами, "выхватывает" их обрывочно, 5 - при повторном просмотре одного и того же изображения не поступает новой информации, только подкрепляется полученный шаблон.

4. Обработка информации в мозгу. Как уже упоминалось, мозг не может полноценно развиваться, если его лишать основной информации, поступающей от осязательного и кинестетического каналов. Эти импульсы влияют и на построение зрительного и слухового образов. Следует учесть, что рассматривая повторно реальный объект, ребенок находит все новые и новые его свойства, мозг каждый раз устанавливает новую необходимую связь, раз от раза уровень понимания повышается, процесс восприятия активен и влияет на мыслительную деятельность. При просмотре мультфильмов ребенок не может осмысленно воспринимать увиденное по-другому, на качественно новом уровне. Нейроны "простаивают", мыслительные операции не развиваются. НЕ РАЗВИВАЮТСЯ В ПЕРИОД НАИБОЛЬШЕЙ АКТИВНОСТИ И САМОГО БЫСТРОГО РОСТА МОЗГА! Кроме того, за короткий промежуток времени мозг принимает нереальное для обычного рассматривания количество зрительной информации. Он посылает сигналы о перегрузке в нервную систему, а та пытается "образумить" организм, вызывая различные импульсы и нервные реакции. Крайние проявления заботы нервной системы о бедном перегруженном мозге: нервные тики, энурез, гиперактивность, аффективные реакции.

5. Пассивное времяпровождение, привычка к "уходу в другую реальность". Дети привыкают к пассивным видам деятельности, что может в отдаленном будущем вызвать тягу к более опасным развлечениям. Приучая ребенка получать удовольствия, ничего не делая, или испытывать яркие эмоции в пассивном положении родители могут спровоцировать его в более старшем возрасте обращаться к психотропным средствам. (Яркие эмоции, не подкрепленные деятельностью; пассивные удовольствия).

6. Детство - очень краткий, но самый важный период в развитии личности. Просто жаль времени на то, что не приносит пользы, а наоборот, оказывает вредное воздействие. В детстве столько всего нужно успеть! И как можно отдавать драгоценные минуты разрушающим действиям?!

7. Сенсорные эталоны. Дошкольное детство - период накопления в мозгу сенсорных эталонов. Усваивая ненастоящие, рисованные образы, ребенок теряет возможность построить правильные представления о действительности. К концу дошкольного периода заканчивается формирование "первого абриса детского мировоззрения" (Д.Эльконин). Из чего будет складываться это мировоззрение? Из карикатурных, рисованных персонажей или впечатлений от окружающего мира? При наблюдении за реальным предметом, даже если его невозможно обследовать (гора, подъемный кран, и т.п.), у ребенка сформировываются пространственные представления, ощущение объема, и пр. При просмотре даже трехмерных изображений этого нет! (Следовательно, в мозгу опять ничего не связывается). Еще нужно учесть, что в дошкольном детстве нет сознания иллюзорности восприятия - то есть, дом вдалеке ребенок считает маленьким, даже если это высотка. И телепросмотры только подкрепляют это качество, мешая развитию правильного восприятия пространства. Особенно вредят восприятию макросъемка, разноплановая съемка, и другие операторские трюки.

8. Чередование активной деятельности и осмысления впечатлений. Для ребенка необходимо получать впечатления, но не менее необходимо их тщательно перерабатывать. Чем лучше переработаны впечатления, чем больше между ними установлено связей, тем выше интеллектуальная деятельность. Очень часто родители боятся, что ребенку "мало" впечатлений. Помните, пожалуйста, что для мозга важнее качество информации, а не ее количество! Поверхностность восприятия (много объектов) и снижение ценности отдельных впечатлений влияют и на речь и на мышление.

9. Желание родителей "найти себе заменитель". Самые яростные споры разгораются тогда, когда мы говорим о нежелательном использовании какого-либо средства. Родители согласны доброжелательно принять любую сумасшедшую идею: учить в год ребенка читать? Пожалуйста, можем даже в три месяца! Купать в проруби? Запросто, хоть в - 40! И так далее. Но если разговор заходит о том, что родителей нельзя ничем заменить, и именно их общество и их усилия нужны ребенку для развития, тут ломаются копья. Как это соска вредна?! А как же я ребенка успокою? Сама?! Я?! Да вы что! Я ему соску дам, и спокойно занимаюсь своими делами! Как это коляска вредна? А что - я должна его таскать, что ли? Сама?! Да вы что? Мне (тяжело, неудобно, как на меня все будут смотреть, мне нравится коляска - это очень модно, и т.п.). Как это - мультики не нужны? А чем же ребенку заниматься? Ах, со мной заниматься?! Ну нет - я мультики включаю, и ребенок занят, я хоть от него отдохну!
ТАким образом ничего не получится. Сначала необходимо понять, что ребенок - ВАШ, воспитываете его - ВЫ, не телевизор, не ясли, не садик, не (подставьте дальше).
Ваше общество, участие в ваших делах, ваши слова, поступки и даже мысли.
И если ребенок не занят непосредственно вашим делом (уборкой, стиркой, готовкой), то "крутится рядом" и пытается найти себе занятие возле вас, если он не дорос до того возраста, когда может настолько "заиграться" в куклы-машинки-строительство, что его не дозваться обедать. Я очень часто наблюдала картину - вот тебе мультики, дай спокойно маме по телефону поговорить. Ребенок очень быстро сделает из этого свой вывод, со временем найдет способы шантажа родителей (сделай так-то мне, а то буду тебе мешать). В подростковом возрасте это особенно ярко проявляется, "мелочи" раннего детства гипертрофируются. Из маленького семечка вырастает большое дерево. Хорошо подумайте, прежде чем приучать ребенка к методу "включу, лишь бы умолк".

10. Ощущение "обделенности" ребенка чем-то. Очень многое зависит от позиции родителей. Если родители, понимая вред телевидения, не включают его ребенку, но при этом очень переживают, что он не получит такие прекрасные впечатления, он обязательно почувствует эти невербальные сигналы. Неуверенность позиции родителей передастся ребенку, и у него может сформироваться даже комплекс от постоянного ощущения родительских тревог. Если родители понимают, что взамен разрушающего суррогата они дают своему ребенку бесценное, незаменимое ничем свое личное общение, совместную творческую деятельность, то проблемы "обделенного ребенка" не будет существовать.

АПД: мне очень понравился комментарий, цитирую:
"я уехала от родственников с ребенком в ужасную общагу из комфортной трехкомнатной квартиры на 50% из-за того чтобы не было постоянно включенного телевизора, так что выход есть всегда.
Аргументы читателей- ну бабушка смотрит ничего не поделать - не аргументы, интересно а если б бабушка с дедушкой не сериалы смотрели, а курили бы при ребенке в комнате все тоже б вздыхали - ну что же делать, уехать мы не можем, запретить курить бабушке тоже, пусть ребенок травиться табачным дымом, судьба у него такая".
Телевизор и дети. 1. Речь.
Влияет ли просмотр телевизора на развитие речи?

Дети учатся говорить, только общаясь с людьми, а не с телеэкраном. Их мозг не обрабатывает телевизионную речь с той же интенсивностью, что и разговор живого человека. К тому же, телевизор – «точечный» источник звука, а в реальности звуки «объемны», дети не учатся концентрировать внимание на звуке. Дети, привыкшие к «разговору» из телевизора, чаще страдают дефицитом внимания и нарушениями слухового восприятия.

[info]zvezda999 (психолог по образованию) защитила диплом о влиянии телевидения на сюжетно-ролевые игры детей. С любезного согласия автора я буду печатать некоторые отрывки, которые кажутся мне особенно актуальными в свете нашего разговора о детских играх.

«ВЛИЯНИЕ ТЕЛЕВИДЕНИЯ НА РАЗВИТИЕ РЕЧИ
Человек усваивает язык в первую очередь от родителей. Но нынешние родители слишком заняты, они и сами пользуются речью нечасто, а нередко им и сказать-то друг другу нечего. Тот, кто уже с младенчества оказался избалован и обездвижен нянькой-телевизором, будет молчать и взрослея. У родителей «сегодня все меньше времени для детей: в среднем у матери для нормального разговора с ребенком остается лишь примерно двенадцать минут в день», сообщает Борбонус.

Как показали специальные исследования, в наше время 25% пятилетних детей страдают грубыми нарушениями речевого развития. В середине 1970-х годов дефицит речи наблюдался только у 4% детей того же возраста. За 20 последних лет число речевых нарушений возросло более чем в шесть раз.
Тем временем проблема приняла такие масштабы, что в Великобритании пришлось прини¬мать специальные аварийные программы для первоклассников. В 1996г. пресса сообщала об этом следующее: «Теперь в 360 британских школах вводятся аварийные программы, рассчитанные на обучение поступивших в первый класс детей тому, как здороваться или спрашивать дорогу».

Между тем было проведено множество исследований. Английское Общество помощи детям с дефектами речи в 1996г. сообщило, что уже каждый третий ребенок в Англии «заметно отстает в речевом развитии». Проведенные в Болгарии в 1998г. опросы показали, что от 21 до 27% дошкольников страдают расстройствами речи. Объединение немецких логопедов на своей ежегодной конференции, проведенной в Аугсбурге в 1998г. на тему «Расстройства речи и артикуляции у детей», констатировало, что проблемы с речью отмечаются у 15 – 30% всех детей дошкольного возраста. При этом обнаружилось, что данная проблема не связана с определенными социальными слоями или уровнем образования; одинаково страдают дети профессоров и подсобных рабочих. Значит причины надо искать намного глубже.
Дороти Сингер в 1981г. констатировала, «что дети, чаще смотрящие телевизор, отстают в речевых навыках от сверстников, смотрящих телевизор реже».

Наиболее сильнодействующим фактором, наносящим вред развитию речи у детей, надо считать телевидение, поглощающее все больше времени и у родителей, и у детей. И уж совсем невозможными оказываются семейные разговоры, если детям покупают собственный телевизор. Вынужденная изоляция заставляет их заметно увеличивать потребление телевидения, как свидетельствуют статистические данные. У детей, имеющих собственный телевизор, просмотровое время постоянно растет. В 1999г. уполномоченная радиостанции «Свободный Берлин» по работе с молодежью Инга Мор пришла к выводу: «Дети с собственным телевизором каждый день смотрят передачи более трех с половиной часов». Заставляет задуматься ее примечание, что эти дети больше всего любят смотреть взрослые передачи в вечерних и ночных программах.
Особенно важно, что в 1998г. это касалось уже детей от трех до шести лет, — таких, что смотрят телевизор от двух до четырех часов ежедневно, было 10,3%, а еще 2,4% смотрели передачи по четырешесть часов и больше. Хайнеман замечает по этому поводу: «Но как раз эти дети, по нашим данным, смотрят дополнительно еще и видеофильмы и играют на карманной электронной игрушке или на компьютере».
Хайнеман подчеркивает, что телевизор с его «преобладанием визуальной информации» и сам по себе неблагоприятно сказывается на детях. «Даже детские передачи, — сетует он, — часто совершенно далеки от действительности, а быстрые смены кадров не дают ребенку возможности как следует проследить за ходом действия. Передачи нередко построены стереотипно и потому никак не побуждают ребенка развивать собственную фантазию и творческие способности. К тому же именно у частных телевещателей доминируют боевики и показы сцен насилия». Поэтому и речь детей в играх со сверстниками становится скудной — они ограничиваются восклицаниями наподобие тех, что встречаются в комиксах, бессвязными обрывками фраз и нелепыми имитациями шумов, сопровождая их роботоподобными движениями.
Телеэкран не только препятствует формированию речи и артикуляции. Он блокирует и спонтанные, творческие игры и естественное движение, не давая детям стимулов, столь необходимых им для формирования двигательных навыков и органов чувств. Нехватка многообразия варьирующихся раздражений, идущих от окружающего, может привести к дефициту в формировании функций головного мозга, предупреждает Борбонус, а страдают при этом творческие способности, фантазия и интеллект. Дети не прилагают усилий для изобретения новых игр, для создания собственного воображаемого мира. Им скучно рисовать, конструировать, придумывать новые сюжеты. Этот дефицит только усугубляется недостатком в больших городах пригодных для игр площадок и стимулирующих условий. Поэтому Борбонус призывает создать среду, стимулирующую развитие детей. «Человеческая теплота, игры и движение при этом обязательны», — гласит его вывод» .

Что почитать:
Пацлаф Райнер. Застывший взгляд. – М.: evidentis, 2003
Телевизор и дети. 2. Эмоции.
ТЕЛЕВИДЕНИЕ И ЭМОЦИИ
Герта Штурм в 1972г. в ходе множества крупных лабораторных экспериментов обнаружила и подтвердила эффект. Она ис¬следовала эмоциональное воздействие телевидения на реципиентов, точно измеряя его на уровне бессознательных физиологических реакций (частота пульса, частота и глубина дыхания, электропроводность кожи). Эксперимент повторялся по прошествии нескольких недель с одними и теми же испытуемыми, чтобы проверить, что из воспринятых знаний и пережитых эмоций сохранилось в их памяти. Результаты оказались неожиданными для всех участников. Штурм сообщает: «По прошествии трех недель обнаружилось, что знания, полученные через телевидение, были забыты, а вот вызванные масс-медиа эмоциональные переживания остались в первозданном виде. В эмоциональных переживаниях не обнаружено никаких изменений, никаких коррекций; эмоции реципиентов, возникшие у них в ходе первой передачи, не подверглись забыванию». Герта Штурм говорит, что «телевидение вызывает эмоциональные переживания, в силу своей устойчивости равнозначные эмоциональным привязанностям».

ИЗМЕНЕНИЕ КУЛЬТУРНЫХ ЦЕННОСТЕЙ
Если бедность не оставляет места и времени для игры любого типа, то в более благополучных сообществах зачастую свободная игра попросту не ценится. Д. Элкинд пишет, что дети традиционно ограждаются от взрослой ответственности и поощряются играть вплоть до старшего подросткового возраста. Тем не менее, родители весьма неодобрительно от¬носятся к игре, желая, чтобы их дети как можно раньше начинали «учиться». Для таких родителей «обучение» означает академическую учебу и, иногда, приобретение музыкальных или спортивных навыков. Они игнорируют социальное и эмоциональное обучение, происходящее в процессе игры. Многие люди этого круга полагают, что игра — несерьезное занятие, зато «работа», особенно школьная, — это продуктивно.

Ребенок как неполная и миниатюрная копия взрослого — этот образ, увы, по-прежнему господствует в умах, словно не было работ, скажем, Пиаже и других ученых, занимавшихся возраст¬ной психологией. Даже специалисты, делающие вид, будто разбираются в теме «дети и масс-медиа», нередко, не задумываясь, исходят из предпосылки, что у детей в принципе имеются те же способности и формы мышления, что и у взрослых, но только у первых они еще не развиты до полного проявления, как у вторых. Так, к примеру, фракция ХДС на заседании ландтага в Дюссельдорфе 14 января 1999г. в своем заявлении потребовала от земельного правительства, чтобы детей уже в яслях учили «осмысленно, самосознательно, с сознанием ответственности и компетентно относиться к масс-медиа», — это требование было заимствовано из доклада экспертной группы университета Кобленц-Ландау. Неужели малыши могут справляться с тем, что по плечу даже не всякому взрослому?

Сегодня детям навязывают взрослую жизнь, поощряя носить совсем недетскую одежду, постоянно сталкивая их с транслируемой медиа сексуальной и агрессивной информацией и принуждая справляться с иницииро¬ванными взрослыми стрессами, такими, как развод, безработица, война и расовое притеснение. М. П. Гуддеми считает, что преждевременность встречи со взрослыми проблемами обостряется все большей зависимостью детей от телевидения, а также в связи с повседневным использо¬ванием видео/компьютерных игр. Дети дошкольного возраста ежедневно смотрят телевизор без присмотра взрослых около 4,5 часов.
Райнер Пацлаф пишет, что есть дети, которые по понедельникам могут перечислить шесть-семь художественных фильмов, просмотренных за выходные. Другие зна¬ют наизусть программы всех каналов и могут совершенно точно сказать, какая серия, какой репортаж и т. п. идет по такому-то каналу в такой-то день и час.

М. П. Гуддеми уверен, что пассивный просмотр телепрограмм вкупе с использованием других медиатехнологий вдвойне отрицает право ребенка на игру. Помимо того, что на детей может неблагоприятно влиять то, что они видят и слышат, время, проведенное у телевизора и за видеоиграми, вычитается из времени, которое можно было бы посвятить более активной, творческой, неформальной игре.

Пацлаф Р. считает, что способность творить образы — сознательно порождаемые или свободные образы фантазии — подавляется тем сильнее, чем больше ребенок смотрит телевизор, и со временем утрата этой способности становится необратимой. Телевизионные образы откровенно обстреливают извне способность фантазии и творческого воображения, растущих изнутри и пробуждаемых лишь собственной активностью.
Способность творческого порождения образов во многом поддерживается свободной игрой. Поэтому не удивительно, что, завершая длинную серию исследований игры и фантазии у дошкольников, Дороти Сингер приходит к выводу: «Сравнивая данные по игровому поведению и потреблению телевидения, мы констатировали, что фантазия лучше развита у тех, кто меньше смотрит телевизор».

ДЕТСКИЙ ИГРОВОЙ ЛАНДШАФТ И ТЕЛЕВИДЕНИЕ
К. М. Джексон пишет, что в конце девятнадцатого и начале двадцатого столетий игры и игрушки продавались преимущественно благодаря магазинным прилавкам, газетным объявлениям и каталогам. Ожидаемыми покупателями этой продукции почти всегда были взрослые, которые приобретали игрушки для своих детей. Однако, как отмечает С. Клайн, с появлением в конце 1940-х — начале 1950-х гг. коммерческого телевидения производители игрушек обнаружили совершенно новую возмож¬ность прямого контакта с потребителями своей продукции — детьми. Постепенно авторы рекламы детских товаров, таких, как хлопья, сладости и игрушки, стали обращаться непосредственно к детям.

Из соответствующих исследований известно, что в США на рынке рекламы в детских передачах бум начался с начала 90-х годов, когда обнаружилось растущее влияние детей на покупательский спрос родителей. Сорок тысяч рекламных роликов в год, т. е. вдвое больше, чем двадцать лет назад, сегодня адресуются прямо детям, прежде всего в виде клипов, пользующихся все большей популярностью, и в этой сфере действительно складывается прибыльный рынок мировых масштабов.

К. М. Джексон говорит, что в США первой компанией в индустрии игрушек, в полной мере воспользовавшейся преимуществами телевидения для рекламы своей продукции, была корпорация Мэттел. К. М. Джексон отмечает, что благодаря ориентированной на детей рекламе игрушки, подобные говорящей кукле Болтушка Кэт, становились очень прибыльными.
Юджин Ф. Провензо, который в середине и конце 50-х был шестилетним ребенком, пишет, что он ясно помнит, как включал в свою игру сцены из рекламных роликов. Как-то раз, ему подарили на Рождество игрушку под названием Пусковая Ракетная Установка Янки Дудль. Он пишет, что его величай¬шим триумфом был успешный запуск ракеты в русских как раз в тот момент, когда он смотрел рекламу этой игрушки в субботней утренней телепрограмме. Он живо вспоминает, как играл со своей пусковой установкой и одновременно видел, как с ней играют в телерекламе. На самом деле это, возможно, наиболее неприятный аспект взаимосвязи между телерекламой и телепрограммами, с одной стороны, и детской игрой — с другой: телевизионные рекламные сценарии становятся сценариями игр детей.

Стефен Клайн провел весьма глубокий анализ данного феномена. Он заинтересо¬вался им, наблюдая, как живущий с ним в одном доме маленький мальчик по имени Дэниэл устраивает бесконечные воображаемые битвы, используя характерные игрушки, рекламируемые по телевизору. Характерные игрушки – это игрушки, изображающие персонажей, появляющихся в телевизионных программах. Эти персонажи обычно включены в ряд сюжетов, часто вокруг них создается целый мир. На телеэкране они могут представать в виде самой игрушки в анимированном мультике или спектакле, быть нарисованными, или их роли могут исполнять люди. Получив эти товары и начав с ними играть, дети действительно, по крайней мере, в начале воспроизводят заданные коммерческим телевидением параметры игры (сюжеты, правила, характеристики персонажей и пр.) Клайн начал задаваться вопросом: в какой степени «вообра¬жение Дэниэла в игре формируется телевидением»?
В некоторых отношениях опыт Дэниэла был похож на детский опыт автора; в других — значительно отличался. Игрушки Дэниэла, в отличие от игрушек автора, представляли собой персонажей, включенных в сюжеты, вокруг которых были организованы целые телепрограммы.
Юджин Ф. Провензо говорит, что с 1983 года производители игрушек в Соединенных Штатах начали спонсировать телевизионные программы, герои которых происходили из различных линий характерных и подвижных игрушек (имеются в виду игрушки, хотя бы некоторые детали которых могут двигаться).
По сравнению с прежними маркетинговыми стратегиями, это был заметный поворот. Компании разрабатывали подвижные иг¬рушки и затем — вокруг них — телевизионные программы. В резуль¬тате получасовые программы для детей превратились в получасовые рекламные ролики определенных серий игрушек.
Первой программой, содержание которой основывалось на иг¬рушках, стала Настоящий Мужчина и Повелители Вселенной Мэттела. А к 1986-му, как отмечает Е. Кларк, насчитывалось уже свыше шестидесяти детских телешоу, посвященных различным сериям игрушек. Среди них — «Мишки-помощ¬ники» и «Земляничный торт» Кеннера, Трансформеры и «Дж. И. Джо» Хасбро-Бредли, Гоуботы, Тонка, Девочка-радуга Мэттела. Успех этой стратегии был оглушительным. Компания Хасбро-Бредли использовала коммер¬ческие программы для рекламы своих Трансформеров, в результате чего Трансформеры стали самой прибыльной игрушкой из всех, произведенных до того момента.
Особое значение массивной рекламы игрушек и, что еще важнее, — телепрограмм, основанных на сериях подвижных игрушек, — связано с тем, что из всего этого возникла высоко опосредованная электронная игровая среда для детей. Вместо того чтобы опираться в игре лишь на собственное воображение, дети стали пользоваться сценариями, предоставляемыми им телерекламой и телесюжетами. Чтобы понять, до какой степени это правда, достаточно посетить детский сад, поговорить с детьми и посмотреть на их игру.

Что почитать: Электронно опосредованные игровые ландшафты. Юджин Ф. Провензо мл. / / Игра со всех сторон. – М.: Прагматика культуры, 2003.

Suzi
07.06.2012, 12:07
Телевизор и дети. 3. Насилие.
"ВЛИЯНИЕ НАСИЛИЯ НА ТЕЛЕВИДЕНИИ НА ИГРУ ДОШКОЛЬНИКОВ
Рост числа телевизионных каналов приводит к появлению большого количества передач и фильмов, предназначенных специально для детей, однако даже они подчас оказываются перенасыщенными агрессивными персонажами и сценами насилия. Существует мнение, оправдывающее подобное положение тем, что агрессия является неотъемлемой частью нашего мира и культуры и телевидение только подго¬тавливает ребенка к жизни в обществе.
Ряд клиницистов и исследователей – Дж. Гарбарино, К. Костельни, Н. Дубров – пишут, что современные дети прямо или же косвенно, через средства массовой информации, встречаются со все большим количеством насилия.

22 апреля 1999 г. «Зюддойче цайтунг» замечала: «Статистики утверждают, что в среднем за свою жизнь вплоть до поступления в колледж молодой человек мог увидеть в масс-медиа изображения более чем 200 000 преступлений, связанных с насилием, и репортажи о примерно 16 000 убийствах — по телевизору».
Дошкольники обучаются социальным навыкам, подражая действиям других людей: родителей, сверстников, героев книг, фильмов и телепередач. Лабораторные исследования показали, что после просмотра видеофильмов, содержащих сцены насилия, дети начинают вести себя более агрессивно, подражая экранным героям. Степень точности, с которой ребенок будет имитировать поведение актера, очень сильно зависит от «результатов» действий персонажа. Если в фильме герой побеждает, «вознаграждается» за свои действия, то дети, скорее всего, будут воспроизводить его поведение, если он проигрывает и «наказан», то нет. Присутствие родителей и их отношение к просматриваемому, замечания по поводу происходящего на экране также влияют на то, будет ли ребенок имитировать увиденное.
Чрезмерная демонстрация на телевидении сцен насилия не только стимулирует временное ситуативное повышение агрессивности у детей, но и способствует усвоению и закреплению у них моделей агрессивного поведения, которые по мере взросления ребенка могут превратиться в асоциальные и даже криминальные поступки.

По мнению таких теоретиков, как А. Бандура, большинство особенностей нашего поведения развивается в основном путем подражания моделям. Этот автор полагает, что если воспитатели ребенка (родители, учителя) проявляют агрессивность, то и ребенок, подражая им, станет агрессивным. Если же модель будет наказана за свою агрессивность, это уменьшит проявления агрессивности у ребенка. Таким образом, по представлениям сторон¬ников этой теории агрессивность – продукт самого обыкновенного обучения. Она развивается, поддерживается или уменьшается просто в результате наблюдения сцен агрессии и учета ее видимых последствий для агрессивного человека. Какова же в этом роль телевидения?

Вот уже около 20 лет, в основном в Северной Америке, не ослабевает интерес к роли телепередач с демонстрацией актов насилия. Н. Фельзенталь попытался сгруппировать данные различных исследователей, связав их с тремя гипотезами.
Гипотеза модели. Она опирается на теорию социального обучения, согласно которой жестокие герои фильмов (в том числе мультипликационных) служат моделями для реальной жизни (Э. Д. МакКарти). Тогда для уменьшения жестокости важно было бы, по мнению сторонников этой теории, сократить число сцен насилия и заменить их лучше сценами, демонстрирующими сотрудничество между людьми.

Гипотеза катализатора. Согласно этой гипотезе, жестокие сцены служат стимулом для появления импульсов агрессивности у определенного рода лиц, у которых эти сцены как бы отключают тормоза (по принципу катализатора, присутствие которого способно ускорять химическую реакцию).

Гипотеза катарсиса. Эта гипотеза основана на результатах ряда исследований (Р. М. Каплан, Р. Д. Сингер, Р. Горни), которые, напротив, указывают скорее на то, что демонстрация ребенку сцен насилия вызывает у него уменьшение агрессивности: при виде таких сцен происходит ослабление агрессивной напряженности – своего рода катарсис. Если вначале они усиливали степень активации организма (вызывали учащение ритма сердца и дыхания), то, в конце концов, чувствительность к сценам жестокости уменьшается, что сопровождается понижением физиологических реакций, а также безразличием к актам жестокости, на которые было бы естественно реагировать.

Таким образом, оказался неразрешимым вопрос, побуждают ли детей сцены насилия на экране подражать им на практике. Некоторые исследователи годами упрямо держались тезиса, что телевидение устраняет агрессивность, поскольку дает возможность пережить агрессивное влечение не в реальности, а в воображении, или хотя бы сдерживает его, возбуждая страх перед экранным образом. И все-таки исследователи не могут, в конечном счете, игнорировать понимание того, что «ни благонамеренная, но преуменьшающая опасность теория катарсиса, ни теория сдерживания не могут считаться достаточно надежными: вредоносные воздействия тут вполне возможны — даже если их причинную обусловленность еще нельзя доказать неопровержимо» (С. Ибидем).

Л. Хьюсмен и Джо Мойз не согласны с бытующим мнением о том, что телевизионное насилие не вызывает значимого эффекта из-за нереальности происходящего на экране, так как дети младше одиннадцати лет не способны провести четкую границу между фантазией и жизнью.
А взрослые, которые осуждают настоящие убийства, считают нормальными ежедневные убийства на телеэкране и дают детям с младенческого возраста по каплям принимать весть: стрельба по людям — всего лишь шутка и больше ничего. Они полагаются на то, что дети прекрасно умеют отличать фикцию от реальности.

Американский военный психолог Дэйв Гросмен в 1999г. настоятельно предупреждал общественность, что «показы насилия в масс-медиа» запускают у детей и подростков как раз те психические механизмы, с помощью которых профессиональных солдат учат убивать.

Дети теперь имеют дело с возросшим объемом материала, содержащего насилие, который они стараются понять и в какой-то степени взять под контроль. В их распоряжении имеется также обогащенный репертуар моделей насильственного поведения, которые они пытаются ввести в свою игру. В этих обстоятельствах естественно ожидать, что они будут все больше играть в содержащие насилие игры. Однако в то время как дети, все чаще встречаясь с насилием, привносят соответствующий материал в свою игру, существуют другие факторы, которые, по-видимому, подрывают их усилия, направленные на интеграцию этих содержаний.
Злодеев в художественных и мультипликационных фильмах узнают обычно по их склонности к насилию. Но все чаще герои, олицетворяющие добро, пользуются аналогичными приемами. Во многих телефильмах так называемый хэппи-энд происходит только благодаря выстрелу из лазерного пистолета или вмешательству брутального полицейского робота. Подобная продукция критикуется педагогами и психологами не только по причине насилия и агрессивности, но и потому, что она подавляет конструктивные способности детей, лишает их удовольствия придумывать игры самим.

Как уже упоминалось, осуществляемая с помощью детских программ реклама целых серий игрушек — сравнительно новое явление, зародившееся в 1984г. Как пишут К. Пейдж и Д. Левин, девять из десяти наиболее продаваемых игрушек имеют свои телевизионные шоу, причем семь из этих девяти фигурировали в сюжетах, содержащих насилие. После того, как с помощью телевидения стало возможным рекламировать и, по сути, продавать детям насилие, детская игровая культура стала испытывать сокру¬шительные вторжения хитов, среди которых: Повелители Вселен¬ной, Дж. И. Джо, Трансформеры, Охотники за привидениями, Черепашки Ниндзя и Могучие Рейнджеры. Согласно исследованию Дж. М. Лайсоски, каждая последующая программа содержит больше насилия, чем предыдущая. Черепашки Ниндзя имеют в среднем пятьдесят актов насилия на каждый получасовой эпизод, в то время как Могучие Рейнджеры насчитывают их свыше сотни.

Почти сразу после отмены контроля детских телепрограмм, по данным К. Пейдж и Д. Левин, воспитатели и педагоги начали сообщать о проблемах, связанных с насилием в играх. Похоже, что у некоторых детей игра стала все более сосредотачиваться на темах и содержаниях, включающих насилие. Дети играли в борьбу и войну, они чаще делали вид, что травмируют друг друга, и использовали больше игрушечного оружия. По мнению педагогов, возросло количество случаев, когда дети для разрешения конфликтов прибегали к настоящим дракам. Они также говорили о возросшей частоте реальных травм у детей и связывали это с учащением драк в процессе игры. Прекратить, ограничить или перенаправить игру становилось все труднее: взрослые сталкивались с тем, что некоторые дети за их спинами устраивали «партизанские» войны.
Педагоги и родители сообщали не только о том, что чаще наблюдают у детей игры, включающие насилие, и испытывают больше трудностей, пытаясь справиться с ними. Они также описывали особый вид боевой игры, подобный игре в Могучих Рейнджеров, когда дети сосредотачивались на трех действиях, которые должны выполнять игрушки: толкание ногой, режущие удары в стиле карате, а также смена лиц школьников с внешностью актеров шоу на супергероев Могучих Рейнджеров в масках и обратно. Такая игра узконаправленна и стереотипна, дети часто выбирают роли хороших телевизионных персонажей, сражающихся с плохими. Согласно исследованию С. Боязиса, Г. Матилло и К. Несбитта, после того, как дети смотрели по телевизору программы с участием таких персонажей, их игры и взаимодействия оказывались значительно более агрессивными, чем игры детей, в последнее время не видевших подобных телепередач. Наконец, воспитатели добавляли, что игра такого рода не развивается и не меняется со временем. Как замечают К. Пейдж и Д. Левин, один из наиболее поразительных аспектов описаний этих игр состоит в том, что, откуда бы эти описания ни поступали, они обладали удивительным сходством. Они не содержали сведений о разнообразных вариациях и нюансах, в отличие, например, от игр в бомбардировку в Оклахома-сити и спасение динозавров.

Если дети в большей степени имитируют увиденное ими насилие, вместо того, чтобы проработать его более осмысленным образом, есть опасность, что они просто ассимилируют это насилие, не сформировав достаточно реалистичный взгляд на него и не трансформировав его в социально позитивные решения. В таком случае они, как считают К. Пейдж и Д. Левин, фиксируются на аспектах насилия и агрессии и не используют игру для того, чтобы создать репертуар позитивных, ненасильственных ответов на насилие..."

Телевизор и дети. 4. Игра.
Влияние телевидения на сюжетно-ролевую игру старших дошкольников

Современные дети (особенно в развитых странах) смотрят телевизор гораздо чаще, чем их ровесники 10 лет назад. Родители, занятые работой или домашними делами и испытывающие все большие психологические и физические нагрузки, сами часто усаживают ребенка перед экраном, чтобы «под ногами не путался».

Многие считают, что телевидение — главное орудие в приобретении образования и знаний. Но это иллюзия. Журнал «Шпигель» в 1994г. протестировал состояние общего образования немцев, подведя лаконичный итог: «Результат: чем дольше человек смотрит телевизор, тем скуднее его познания. Это относится ко всем сферам, за исключением одного только спорта».
Проводившиеся в США исследования взаимосвязи между потреблением телевидения и уровнем интеллекта обнаружили исключительно негативную зависимость выразительности речи, математических способностей и навыков чтения от частоты телепросмотров.

Когда по окончании Второй мировой войны радиовещательные станции впервые начали транслировать телепередачи и у каждого появилась возможность купить телевизор, никто и не подозревал, с какой скоростью телевидение распространится по планете за несколько ближайших лет. При этом примечательно, что в то время в семьях с детьми телевизоры встречались более чем вдвое чаще.
Постоянно растущее время просмотров позволяет говорить о том, что сегодня телевидение с большим отрывом лидирует среди способов проведения досуга — как у детей, так и у взрослых.
В наши дни телевизор прочно вошел в жизнь детей. Во многих семьях, как только ребенок научился сидеть, его сажают перед экраном. Телевидение все больше заменяет бабушкины сказки, мамины колыбельные песенки и разговоры с отцом. Экран становится главным «воспитателем» ребенка.

По данным ЮНЕСКО 93% современных пятилетних детей смотрят на экран 28 часов в неделю, то есть около 4 часов в день, что намного превосходит время общения со взрослыми.
Это безобидное времяпрепровождение вполне устраивает и детей, и родителей. В самом деле, ребенок не пристает, ничего не просит, не хулиганит, никуда не лезет и в то же время получает впечатления, узнает что-то новое, приобщается к современной цивилизации. Однако это, казалось бы, безопасное занятие может повлечь весьма печальные последствия не только для физического здоровья ребенка (нарушения зрения, дефицит движений, испорченная осанка), но и для его психического развития. Чем дальше, тем ощутимее.

То немногое, что можно найти в современной литературе о воздействии телевидения, содержит столь далеко идущие выводы, прежде всего, относительно развития детей, что общественность, безусловно, должна быть осведомлена об этом. Речь идет о фактах, которые могли бы настроить родителей и педагогов на гораздо более критическое и сознательное отношение к телевидению. Однако, следует заметить, что до сих пор еще не было сколько-нибудь связного изложения таких фактов и, вероятно, это объясняет то, что эти факты большинству практически неизвестны.

Данные многочисленных исследований детской игры, проведенных в течение последних нескольких десятилетий по всему миру, однозначно свидетельствуют: для развития ребенка от рождения до семи, а согласно некоторым работам, до десяти-две¬надцати лет, нет ничего полезней и эффективней, чем игра.
Игры современных детей во многих отношениях отличаются от тех, в которые играли их родители, — сюжеты, игрушки, сам способ организации игры — все теперь выглядит несколько иначе.
Часто можно видеть, как, играя, дети дошкольного возраста изображают целый сонм персонажей — от банальных, доступных их каждодневному наблюдению семейных и профессиональных ролей до принесенных извне супергероев и других вымышленных действующих лиц, о которых дети узнали из телевизионных программ и других средств массовой информации.
Нынешние взрослые, когда были маленькими, играли в куклы, машинки, дочки-матери, войну, школу и магазин. Хотя у многих из них были и какие-то особые игры со сказочными сюжетами и фантастическими приключениями, принцами и принцессами, драконами и злодеями. Сегодняшние дети играют в Черепашек Ниндзя, Мортал Комбат и Русалочку, Человека-Паука и Покемонов.
По мнению А. Диаманта, во что, как и с чем дети играют, все более зависит от средств массовой информации и массовой культуры в целом. Маленькие дети смотрят телевизор в среднем четыре часа в день. К моменту окончания начальной школы они успевают увидеть в среднем 8000 убийств и более 100000 актов насилия; большинство этих сцен представлено в виде так называемого развлекательного насилия. Значительную часть времени, не занятого просмотром телепередач, дети проводят, играя в игрушки, являющие собой достаточно точные изображения персонажей из тех же детских телепрограмм, в массе своей содержащих насилие.
Опашовски говорит: «Уже сегодня каждый второй житель ФРГ по привычке читает во время еды. А при включенном телевизоре читают и едят, гладят и чинят, развлекаются, говорят по телефону с друзьями или играют с детьми и кошками. Всё хочется увидеть, всё хочется услышать, всё испытать, а главное — не упустить ничего в жизни».

Элизабет Нёлле-Нойман пишет, что телевидение не только снижает уровень знаний, но также «речь идет и о воображении, памяти, интуиции, фантазии, а ведь только они и есть подлинное богатство».
Мнение специалиста по физиологии органов чувств Хорст Прен о детях, смотрящих телевизор в неограниченных количествах, таково: «Дети страдают полной потерей способности воображения».

Ф. Дольто пишет: «Экран – это окно, которое выходит во внешний мир, лежащий вне того замкнутого пространства, где его держат взаперти. Но эта пасть, извергающая мешанину образов и сведений, может непоправимо травмировать ребенка, которому никто ничего толком не объясняет, потому что всем некогда. Он подвергается массированной бомбардировке, он не производит никакого отбора, а родителям некогда помочь ему в этом".
Райнер Пацлаф считает, что в дошкольном возрасте дети еще полностью зависят от ничем не заменимого многообразия чувственных раздражений, исходящих от естественной среды, и нуждаются в применении всего богатства своей фантазии в свободной, спонтанной игре, чтобы как можно полнее раскрыть свои душевные и умственные способности. И не в последнюю очередь им нужны возможности для формирования тонкой моторики, осязания, чувства равновесия, двигательного чувства, координации движений конечностей, которые только и могут довести их телесное развитие до здоровой зрелости.

Известные американские исследователи Дороти и Джером Сингер десятилетиями изучали воздействие телевидения на детей, и каждый раз, за редкими исключениями, были вынуждены констатировать, что телевидение негативно сказывается на способности к игре, на школьной успеваемости, чтении и развитии речи. Они пишут: «Фактически наши исследования четко показали, что дети, часто пользующиеся телевизором, подвержены серьезному риску остаться без глубоких знаний о мире; они хуже умеют читать, хуже отличают реальное от вымысла; у них хуже развито воображение; они с бóлышим страхом воспринимают мир; им свойственна повышенная тревожность сознания в сочетании с большей агрессивностью. Все это приводит к тому, что, когда ребенок идет в школу, он меньше приспособлен к жизни».
Поэтому взрослый должен понимать: в дошкольном возрасте дети еще долго считают все увиденное действительным, настоящим, не умея отличать фикцию от реальности. Скажем, до пяти—семилетнего возраста реклама для них столь же «реальна», как и программа, в кото¬рую она вставлена; способность понимать выраженный рекламой замысел появляется у них лишь в восемь—двенадцать лет. Впрочем, им еще долго остаются недоступны общий сюжет и ход действия в фильмах — они вообще не понимают взаимосвязей различных сцен и просто ухватывают один образ за другим.

«Предлагаемая телевидением информация, — замечают Хельга Тойнерт и Бернд Шорб, — не способствует расширению их кругозора. Наоборот, она, как правило, контрпродуктивна, потому что чересчур сложна, чересчур разительна или чересчур банальна. Новости большинству детей непонятны или же пугают их».
Телевизор и дети. 5. Разное.
разное, найденное на просторах интернета. особенно почитайте про работу мозга - тогда станет ясно, что до пяти лет лучше не использовать никаких мультфильмов или фильмов - ни "злых", ни "добрых".

В 1998 году одна из ведущих ученых Англии Селия Вард опубликовала результаты своих исследований о влиянии телевидения на воспитание детей. Она установила, что если родители надеялись на электронные средства как на нянь, то в 20% исследуемых детей в возрасте 9 месяцев наблюдалась задержка развития. Если дети продолжали смотреть телевизор и слушать приемники и пластинки, то у большинства из них в трехлетнем возрасте наблюдалась задержка развития на один год (речь двухлетнего ребенка, отклонение в моторном и сенсорном развитии). Но, если родители изымали электронную технику в пользу непосредственного общения с ребенком, когда он был в 9-месячном возрасте, то через 4 месяца наблюдалось соответствие нормальному уровню развития всех функций ребенка.

Психологи установили, что лучше, чтобы ребенок до 4 лет (основной период созревания структур мозга) не смотрел телевизор вообще.

http://www.day.kiev.ua/39287/

Для детей моложе 2-х лет, утверждают американские педиатры, опасность просмотра телевизора может быть чисто физической. В коре головного мозга младенца число связей между нейронами вдвое выше, чем у взрослого: мозгу надо справляться с осознанием окружающего мира, в котором для маленького человека все новое, непознанное, неожиданное. Это самый критический период для развития навыков зрения и языка. Кроме того, в возрасте 18 месяцев у ребенка бурно развиваются лобные доли мозга, отвечающие за контакты с другими людьми. Поэтому с такими маленькими детьми надо разговаривать, играть, общаться, но не посредством телевизора.
«Телевизор нельзя использовать даже для кратковременного отдыха ребенка, - таково мнение Сьюзен Джонсон, исследовательницы из Калифорнии, изучающей взаимодействия мозга и телевидения. – Детские глаза от рождения предназначены для того, чтобы смотреть на человеческие лица. Поэтому лучший отдых для маленького ребенка – тихое общение с матерью или отцом».
...

Количество времени, которое человек тратит на просмотр телепрограмм, поистине впечатляет. В среднем в развитых странах на это занятие у человека уходят три часа в день, больше человек расходует только на работу и сон. Отчасти такое влечение к телевидению объясняется врожденным свойством – так называемым исследовательским рефлексом. Впервые он был описан академиком И.П. Павловым в 1927 году. Исследовательский рефлекс – это инстинктивная, зрительная или слуховая реакция на неожиданный или новый раздражитель. Это часть эволюционного наследия человека, встроенная в сознание чувствительность к движению и возможному нападению хищников.
Типичная исследовательская реакция включает замедление сердцебиения, расширение кровеносных сосудов мозга и сужение тех сосудов, которые ведут к главным группам мышц. Мозг как бы сосредотачивается на сборе информации, в то время как все остальное тело «отдыхает».
Еще в 1986 году ученые из Университета Миссури начали изучать, как влияют формальные составляющие телевидения – монтаж, планы, наезды, шумы, свет - на исследовательский рефлекс человека. Ученые пришли к выводу, что эти стилистические приемы действительно вызывают у человека непроизвольные реакции и таким образом удерживают его внимание. Природа этих реакций восходит к эволюционной способности человека распознавать и реагировать на движение вокруг. Таким образом, телевидение уникально не столько содержанием, сколько формой.
В рекламных роликах, музыкальных клипах планы и ракурсы меняются со средней скоростью один объект в секунду, раздражая исследовательский рефлекс безостановочно. Именно задействованным на полную мощь рефлексом объясняется распространенные ответы телезрителей: «Когда я смотрю телевизор, чувствую себя загипнотизированным», «Если телевизор включен, я не могу отвести от него взгляд» и т. д.
Формальный язык телевидения влияет на память телезрителя. Увеличение частоты ракурсов, в которых показывается одна и та же сцена, улучшает запоминание. Увеличение числа смонтированных кадров, переходов от одного объекта к другому, фокусирует зрительское внимание лишь до определенного предела: если смена кадров превышает десять за две минуты, зрители уже ничего не запоминают.
Этими законами и руководствуются создатели музыкальных клипов и телевизионных реклам, где используется быстрая смена кадров для удержания внимания, хотя смысл увиденного часто не улавливается.
Исследовательский рефлекс оказывается перегружен. Прикованный к экрану человек чувствует усталость и психологическую неудовлетворенность

http://archives.maillist.ru/75824/329580.html

Работа мозга
Поток информации с экрана телевизора намного превышает возможность ребенка воспринимать ее и самостоятельно обрабатывать.
Малыш выхватывает то одно, то другое, часто не успевая связывать изображение с текстовым сопровождением. Мозг работает отрывочно, ассоциативно. Ребенок не может проверить соотношение этих мыслей с реальностью. Это влияет на тонкие нервные процессы в его мозгу. Малыш формируется как инструмент пассивной мыслительной деятельности и неспособен на активное творческое мышление.
Согласно социологическим исследованиям, проведенным западными учеными, ребенок, выросший в таких условиях во взрослой жизни постоянно ждет, что необходимая информация поступит извне. Он практически неспособен самостоятельно генерировать собственные идеи и суждения. Более того, человек не имеет желания к этому. А вот критическое отношение к окружению, склонность к осуждающей оценке обстоятельств у таких детей проявляется сильно. Ведь известно: творческое мышление развивается только на основе собственной активности, внимания, живой заинтересованности реальным миром.
Исследования (Гьобель, Гльокнер - Швейцария) свидетельствуют: детей, которые регулярно потребляют продукцию электронных средств массовой информации, отличает следующее:
• они мыслят быстрыми и готовыми ассоциациями;
• ставят поверхностные вопросы, при этом ответ их не особенно интересует;
• ответы на вопросы взрослых дают поверхностные и стереотипные;
• интерес к определенным предметам неглубокий;
• в общении с людьми не ощущают дистанции, и при этом не умеют вступать в глубокие личностные отношения;
• неспособны отвечать спокойным взглядом, вместо этого "таращат" глаза или отвечают гримасами;
• проявления чувств простые и имеют тенденцию к бесцеремонности.
Эти врачи-исследователи считают, что в идеале телевизор и компьютер должны играть определенную роль в жизни ребенка только после окончания формирования волевого и эмоционального развития, то есть не раньше 13-15 лет.
Анализ литературы по вопросу влияния телевидения и компьютерной техники на детей до 12-13 лет позволил выделить следующие особенности их личностных качеств:
• речь как способ общения остается примитивной;
• способность выделять главный смысл прочитанного текста снижается;
• при устном общении тяжело побудить ребенка к созданию собственных фантазий, чаще у него появляются стандартные зрительные образы и ассоциации;
• школьник практически не читает, но ему нравится рассматривать картинки (комиксы);
• активной переработки того, что ребенок видит или читает, не происходит. По-этому задерживается развитие способности к сосредоточению, внимательному наблюдению, творческому поиску, целенаправленной деятельности;
• в будущем стимулируется склонность к алкоголю, токсико- и наркомании, так как подросток привыкает получать впечатления и удовольствие ничего не делая, или прикладывая минимальные стандартные усилия (компьютерные игры);
• развитие воли нарушается, поскольку ребенок, сидя перед экраном, не может действовать активно-подражательно (как требуется в младшем возрасте);
• после просмотра телевизора или игры на компьютере идет агрессивная и неупорядоченная разрядка накопленной и неизрасходованной активности.
Важно помнить: то, что окружает ребенка в детстве, определяет всю его последующую жизнь.
http://nimfa-mama.narod.ru/rebenok_i_TV.html

апд: телевидение и взрослые (тем родителям, которые думают, что сами свободны от негативного влияния) - http://www.viu-online.ru/science/publ/bulleten16/page19.html
http://www.medlinks.ru/article.php?sid=18454

Just me
07.06.2012, 12:25
Мені телевізор - абсолютно зайва річ. Якщо він дорогий і красивий - то радше предмет інтер"єру. Я дуууже рідко його вмикаю - може перегляну якісь матчі Євро, Олімпійські ігри. Коли кабельний оператор транслював TVP, то ще переглядала час від часу Wiadomosci, на цьому все моє зацікавлення завершувалося. Телевізор "отуплює", "примітивізує", зомбує. Колись в юності проводила багато часу за переглядом телепередач, то йшла спати з квадратною головою. Якісь передачі можу подивитися в інтернеті, щоб без реклами - це переважно Ревізор і Доктор Хаус. І то не завжди.
Для дітей телевізор поруч із солодощами і "хімією" входив би у мене до переліку речей, з якими вони мали б познайомитися якнайпізніше. Вважаю, що можна привити дитині думку, що телевізор - нецікава і до певної міри шкідлива штука, натомість можна разом побігати, порозмовляти, прогулятися, потанцювати, "навести красу", щось приготувати. Ще ніхто від телевізора щасливішим не став.

truskaffka
07.06.2012, 16:50
В нас теж немає телевізора і не дуже спішимось купувати. Насправді то не ми просунуті і уникаємо тупості. на жаль. Бо ж є безлімітний інтернет - там теж і серіали і фільми.. Бракує телека суто для новин мені - от коли б просто сісти і подивитись новини чи якусь передачу про те, що в нас "там" робиться.

що телевізор - нецікава і до певної міри шкідлива штука

Я теж думаю, що діти запросто можуть без того рости :)...ще би добре їх відгородити від Макдональдсів, чіпсів, і т.д. А я сама не раз бачила, як дітки (зовсмі маленькі) тягнуться до телефонів/компуторів - бавляться ігри, мультики дивляться. То все з однієї опери. Правильно Ви написали - треба просто знайти альтернативні нормальні заняття, а інакше і без телевізора зазомбуються.

allusya
08.06.2012, 15:26
Стосовно телевізора, то зрозуміло. Але маю питання. доня моя любить дивитись на коней, то інколи просить включити на компі відео з кониками чи іншими звірями. Загальний перегляд в день не більше 10-15 хв, але може і це варто обмежити?

vchitelka
09.06.2012, 09:25
Жила півтора року без телевізора. Навіть не помітила, що його не стало:) Просто звикла, що все, що хочу подивитись, є в інтернеті без реклами. Але чоловік без телевізора - ні-ні. Тому це диво техніки в хаті є.

До allusya: пізнавальні передачі і навчальне відео - це ж не сучасні мультики і серіали (деколи замислююсь, яким чином вони впливають на психіку дітей. Стає страшно). Їх не тільки можна, а й треба дивитись. Ви ж не повезете дитину в джунглі чи в Антарктиду знайомитись з флорою і фауною ;)

Suzi
09.06.2012, 13:49
пізнавальні передачі і навчальне відео - це ж не сучасні мультики і серіали (деколи замислююсь, яким чином вони впливають на психіку дітей. Стає страшно). Їх не тільки можна, а й треба дивитись. Ви ж не повезете дитину в джунглі чи в Антарктиду знайомитись з флорою і фауною
Я там буквально трохи вище давала інфу, чому не можна.

olegignatenko
11.06.2012, 14:39
В мене вдома телевізор цілий день включений !
Я не люблю тиші - ще з дитинства звикла і навіть його сама включала ! Дивлюся рідко , просто він мені створює якійсь єфект присутності !
Ми більше любим з чоловіком ввечері фільми по комп"ютеру дивитись , коли доннечка вже засне !
Але без телевізора не можу ніяк - вже пробувала виключати і якось не так !

Barnaulka
11.06.2012, 14:50
Раніше мене не засмучувала відсутність телевізора, та навіть і тішила, а тепер, коли не все є можливість подивитися футбол де-інде і доводиться читати лише текстові трансляції матчів, телевізор би ой як був доречним...

Hermi
11.06.2012, 15:26
а в нас телевізор скоріше як мебель стоїть. Дивитись його взагалі не люблю, реклама просто до сказу доводить. Мама лише новини дивться, або якийсь серіал, коля я ноут забираю. а так все компютер. дивишся що хочеш і як хочеш. Хоч як дітки малі приходять, то я ноут підключаю до телевізора, а то дитина спокійно біля ноута сидіти не буде, один раз вже воду вилили мені, клавіші повиривали...для різноманіття телевізор потрібний:)

natiok
29.06.2012, 02:00
А в нас телевізор певно лише для галочки, що він є, я його взагалі не вмикаю, хіба чоловік новини подивитися може. Деколи підключаємо до ноута, щоб фільм не на маленькому екрані дивитися...

Dasmall
07.08.2012, 23:48
ми телевізор вже 3 роки майже не вмикаємо, став дратувати страшенно. нещодавно мене спитали - то я з подивом згадала, що він таки є. компьютер його прекрасно замінив, дивишся що хочеш, коли хочеш, скільки хочеш. то навіщо тоді телевізор із вічною рекламою та фільмами,які не можна обрати, ще й вимушений сидіти більше часу прив'язаний аби додивитись. Як на мене, то телевізор для тих у кого багато зайвого часу і нема бажання думати, або просто як шумова завіса.

Patty
08.08.2012, 08:43
У мене малий зранку трошки дивиться мультики (з 1 вересня, напевне, так вже не буде, треба буде вибирати інший час для перегляду), а потім ми ввечері дивимося новини і може, якийсь цікавий фільм, якщо є. І все. Ток-шоу і серіали відпадають. Полюбляю дивитися час від часу Діскавері або Віасат Хісторі, але в них дже часто йдуть повтори передач. ((
Думаю, що без телевізора цілком реально обійтися.

tiramiska
08.08.2012, 10:12
А в нас телевізора і нема . Реально зараз задумуюся щоб купити, бо часом скучно ,але зупиняють мене оті жахіття всякі ,які щоразу показують в новинах, кримінальних хроніках. Всеодно часом на це натрапляєш,перемикаючи канали... А я така "впечятлітельная":cry:

Orman
08.08.2012, 11:31
Я не люблю тиші
а без телевізора не тихо - діти сусідські граються, дерева шумлять, сусіди галакають часом, кури (в мене є) кудкудачать ...

ну і думки в голові чути ... страшно?

Dasmall
08.08.2012, 23:40
Реально зараз задумуюся щоб купити, бо часом скучно ,але зупиняють мене оті жахіття всякі ,які щоразу показують в новинах, кримінальних хроніках. Всеодно часом на це натрапляєш,перемикаючи канали... А я така "впечятлітельная"
Ото краще витратьте гроші на щось корисне. Від телевізора більше витрачених нервів, ніж отриманого задоволення.

Virna
09.08.2012, 12:21
о, а в нас телевізор аж в спальні висить. так чоловік хотів. але зараз він цілими днями на роботі, дивиться тільки перед сном. я вмикаю зранку, коли ліжко застеляю (як фон), і коли прасую, під"єдную ноут до телевізора, бо так зручніше, і дивлюсь якийсь фільм

Туфелька
23.10.2012, 02:03
В нас з появою інтернету телевізор майже не вмикається. Хіба іноді чоловік по телеку футбол дивиться, або підключаємо до нього ноут для перегляду фільмів.

DarkNess
27.02.2013, 18:16
Недавно хлопець приходив додому "толкати товар", уявляєте жива реклама... я оторопіла від такого зухвальства, ну ладно ще на вулиці то одне, але щоб до хати припертися зі своїм товаром...

Так от почав багато всього говорити, рот йому ну просто не закривався....
і тут питає "ну ви ж бачили набір ножів такий-то в такому-то телемагазині?" і їде далі, ніби відповідь передбачала собою мій ствердний кивок... я кажу "НІ" , а він "ну як так, на каналі такому-то щодня показують"...я знизую плечима

і далі... "ну ви ж впізнали мене - я з КВК львівського, бачили ж мене не раз по телевізору, особисто до вас прийшов", я знову знизую плечима
тоді для розяснення кажу, що не маю вдома телевізора, роками його не дивлюсь, не знаю ні його, ні товару, про який розказує, і не маю в ньому потреби...
він на мене витаращив очі, замовк, розгубився і подивився як на убогу, видно я одна така попалась, що його відшліфована /відточена зброя не мала магічного впливу...

я себе не почуваю неповноцінною через те, що не дивлюсь тв, навпаки люблю спокій і тишину, і просто привикла так жити
ото тиждень гостювали в родичів, там в кожній кімнаті цілими днями постійно був включений телевізор, я думала, що з розуму зійду від того шуму і гаму, в перший же день захотіла додому, а ще мені було дуже шкода свою дитину і його маленьку голову
а для них це модно, сучасно, престижно...

tender
01.03.2013, 10:40
в нас також вже декілька років немає телевізора. батьки цього не розуміють і всяко намагаються його нам нав'язати. на разі вдало відбиваємось.
зате бібліотека на пів стіни і кілька гіг аудіокниг - не заскучаєш. + інтернет-радіо: слухай цілий світ!

Olka Sherolka
01.07.2013, 23:18
гостювали в нас батьки чоловіка, то кілька раз нарікали що без телевізора якось нудно. А мої батьки в жарт називають нас сектантами і кожного разу, коли до них приїжджаю, пропонують купити хоч якийсь телевізор і підключити кабельне. А мені і так добре - є улюблене радейко на кухні, інтернет, книжки, музика, настільні ігри, синочок і пан Дублін (наш кіт) - нам вистачає :) тепер, коли таки дивлюсь телевізор в гостях, чітко видно до чого телебачення скотилось і бажання повернути в дім "зомбоящик" не виникає.

Seshat
01.07.2013, 23:26
От і в мене до телевізора взагалі ніяких емоцій немає. Зате чоловік любить так, щоб діагональ побільше, а розширення покраще.. А мені що - мені нічого. Пил витерла та й по всьому. Інколи фільми з флешки дивимось разом, але частіше на ноуті... Собі я б не купувала:girl_crazy:

Hexe
01.07.2013, 23:29
ми теж вже років певно 5 без телевізора:) нам без нього дуже добре і думаю що купляти не будемо. все є в неті: і музика, і фільми, і мультики,і новини. не бачу сенсу дивитись телевізор. коли приїжжаю до батьків, то там деколи поклацаю канали, але дивитись реально немає що - або якісь тупі шоу, або якісь примітивні серіали.:girl_nea:

Kazkivnycja
02.07.2013, 00:07
Бачу, ми тут не одні, і в нас немає телевізора вже 2 роки. Чудово без нього почуваємося. В зовнішньому світі і так багато реклами, інформації, яку тобі хочуть нав"язати. Дійсно в інтернеті є все, і я дивлюся те, що мені треба, і я не хочу бути залежною від телевізора. так як у мене коліжанки на роботі :"а ти дивилася майстер-шеф, а ти дивилась роксолану, ой не можу з тобою піти, бо танці з зірками дивлюся..." Окрім того, я чесно не знала б де тепер часу взяти на той телевізор, якби він був. Ну хіба б відмовитися від ДП, але ні - на таке я нізащо не погоджуся:)

Balu
02.07.2013, 00:13
І в нас вже багато років телевізора немає :girl_crazy: Ну, тобто він є, але ні антени нема, ні канали ніхто не налаштовував. Стоїть. Мама іноді може з флешки серіали подивитись. І кому той телевізор потрібен? :girl_nea:

Mazerati
02.07.2013, 00:15
А ми пів-року тому обзавелись телевізором. Я просто хотіла новини зранку дивитись, щоб бути в курсі всього + трафік, погода. Мені не було значення який тв, але чоловікові захотілось мати HD телебачення, тому вирішили купляти великий телевізор з діагоналлю 55'. Дивитись на ньому фільми та шоу - одне задоволення. В кінотеатр перестали ходити :)

Consuelo
07.07.2013, 02:25
а ми не маємо телевізора, не люблю... Коханий сам зробив проектор плюс в нас до компа два монітора підключено... а коли до Львова приїжджаю і вухом чую, що бабця по ТВ дивитися одразу відчуваю якусь депресію...

ViTanya
18.07.2013, 00:42
"Почему детям нельзя смотреть телевизор? Многие родители обеспечивают себе комфорт, усаживая ребенка перед телевизором. Включают познавательную детскую программу или мультфильм, запрещают смотреть телевизор слишком близко и считают, что полностью обезопасили своего малыша. Это большое заблуждение! Даже самая добрая детская передача принесет ребенку до 4-х лет больше вреда, чем пользы.
Ребенок до 4-х летнего возраста познает мир не головой, а всем своим телом. Он получает осязаемый опыт. И должен иметь доступ к различным видам деятельности, чтобы все нейронные связи мозга были сформированы. Ребенок должен видеть трехмерное пространство, которое можно пощупать, понюхать, облазить, обследовать. Телеэкран показывает мнимую реальность, в которую малыш не может войти. В итоге он не получает вообще никакого опыта.
С 4 до 10 лет мозг ребенка продолжает выстраивать функциональные связи между нервными окончаниями. Масса мозга, кстати, напрямую зависит от этих связей. Рост нервных окончаний происходит следом за процессом обучения и развития. Поэтому данный возрастной период также является очень чувствительным. В этом возрасте дети воспринимают информацию в том виде, в котором она приходит. Они еще не умеют сохранять дистанцию, наоборот дети нацелены на близкий контакт с окружающим миром. К примеру, до 5-7 летнего возраста дети не способны понять какой замысел несет в себе реклама. Они еще не понимают общего сюжета фильма, а просто выхватывают образ за образом.

В США, в связи с массовым ожирением детей, проводились масштабные исследования. Результаты некоторых из них были шокирующими. К примеру, научно доказано, что при просмотре телевизора на 14% больше снижается обмер веществ, чем при простом бездельничестве. Получается, что у ребенка, смотрящего телевизор, сжигается намного меньше калорий. А когда он видит яркую рекламу пышного гамбургера, еще и просыпается аппетит.

Многолетние исследования доказали, что дети, которые часто смотрят телевизор, хуже учатся в школе. Это происходит потому, что мозг при просмотре телевизора потребляет легкоусваемую информацию. Эта информация развлекает и ни к чему не обязывает. В итоге у ребенка снижается желание выполнять трудные задания.

Лучше всего как можно больше ограничить время просмотров. И взять на себя ответственность за качественный отбор телематериала, который доступен вашему ребенку. Сейчас на экранах можно увидеть разные детские телепередачи и мультфильмы. К сожалению многие из них просто калечат детскую психику.
(Матеріал звідси (http://bebiklad.ru/wospitanie/pochemu-detyam-nelzya-smotret-televizor)).
В мене син до 3 рочків телевізор не дивився взагалі. Пізніше - дуже рідко, часом якийсь мультик. Ми з ним разом читали, малювали, готували їжу, прибирали, гуляли, бавились. Особливо любив конструктори. Потім підріс і багато читав самостійно - від "Вінні-Пуха" до А.Кроніна. Зараз йому 20, телевізор не дивиться вже багато років, все потрібне є в інтернеті.
Телевізор дивиться чоловік заради футболу, то в нас тільки цей канал і буває включений. Решта - інтернет.

Ligymunka
19.07.2013, 13:43
Ми відколи одружилися, то телевізор включали один-два рази, немає часу. А коли приїжджаю до батьків, то включений телевізор для мене дискомфорт, через надмір реклами і багато негативної депресивної інформації, особливо в новинах :girl_in_dreams:

ZlykaBober
19.07.2013, 15:24
У нас двоє синочків,телевізор є дома.А ось в моєї знайомої теж двоє синів такого ж віку ,але телевізора вони не мають.Є комп,ноутбук,планшет...тільки не телевізор!На нас вона дивиться як на дикунів )))Ось навіщо нам телевізор?комп,ноут,планшети маєте?ну а для чого нам телевізор!Її хлопчики гарно(краще за моїх) навчаються в школі,в них дуже дорослі роздуми як для їхнього віку.Але...вони кожен в своєму классі дивні дітки.Мама каже що в неї дітки індиго,але вчителі з ними не справляються ,друзів не мають.Колись випадково почула по радіо ,що діти які не дивляться телевізор мають на %30 розумову заторможеність.Це не значить що вони тупі...нерозумні чи ще щось.Просто в колективі зі своїми ровесниками вони будуть дуже відрізнятись .По своїх знайомих я це теж бачу.Але разом з тим я вважаю що мама велика молодець,що так піклується про своїх синів.АЛЕ...як би ми не любили своїх діток...ми все рівно не зможемо закрити їх від усього негативного...Вибір лише за мамою)))

Ная
20.07.2013, 00:21
Колись випадково почула по радіо ,що діти які не дивляться телевізор мають на %30 розумову заторможеність
:girl_haha: а хто радіо не слухає, наскільки заторможений ?:) бо по радіо часом теж мало мудрого кажуть.
ми відмовилися від телебачення через непотрібність, коли зауважили що телевізор не вмикаєм місяцями часу, наразі знову підключати бажання не виникало.

Імель
20.07.2013, 10:33
А ми маємо ТВ і дивимося :)
Як правило, це канали з HD пакету: Discovery Showcase, National Geographic, Animal Planet, Travel Channel, Nat Geo Wild, муж дивиться різні спортивні канали типу Футбол, Баскетбол, Теніс, я зависаю на Тревелі :). На цих каналах немає жодного зомбування і реклами. Телевізор використовуємо як монітор для перегляду фільмів. По національних каналах дивимося новини і часом якісь шоу (останнє, що дивилися "Холостяк" :girl_haha:). Загалом найчастіше, це якісь пізнавальні речі.
В принципі, як і в будь-якому питанні, вважаю, що важливо не впадати в крайнощі

Olka Sherolka
20.07.2013, 12:45
Discovery Showcase, National Geographic, Animal Planet, Travel Channel, Nat Geo Wild
ух, і я б хотіла мати доступ до таких каналів, але лише заради них купувати телевізор і підключати кабельне не хочетьсяможе б то в неті пошукати?. А новини на наших каналах мене вводять в ступор - як не кримінальні новини зі всіма подробицями, так світська хроніка, таким не цікавлюсь. А, ще серіали - то тільки в мене таке враження що 80% серіалів про кримінал чи про спецназ? Тому коли в батьків - вмикаю хіба музичні канали, для фону

ZlykaBober
20.07.2013, 16:17
Ті батьки які не дають своїм дітям ТВ вважать нас(дающим) прям варварами.Ось які ми поганці:girl_wink:Але світ набагато жахливіший.І якщо ми будемо розповідати що все так чудово...за дверима сонечко сяє...і кожна людина це чудо.І будемо мультики лише хороші показувати...А в один прерасний день (не дай Бог) дитина дізнається що є і погані дяді і тьоті...а скільки їх ми знаємо,навіть для нас.Ну не вбережемо ми їх!!!Те що контролювати що саме дивляться наші діти,за це двома руками!!!А щоб взагалі....Кожен сам звичайно вирішує.Є якась віра,не памятаю яка саме,але там заборонено і радіо слухати і телевізор дивитись,і в гості ходити.Але якщо копнути глибше чому...Та тому що та людина до тями прийде.від своєї віри і нарешті зрозуміє що щось не так у його житті,Окрім його замкнутого кола є ще і інше життя.А батьки які тримають дітей під такою опікою,самі ж роблять проблеми в подальшому житті своїх дітей.Це лише моя думка,І кожна людима має право на неї,подобається це комусь чи ні.

Hermi
20.07.2013, 17:02
світ набагато жахливіший
а що світ пізнавати можна лише за допомогою ТВ? цікаво...
В мене немає телевізора і що я варвар? Маю ноутбук і ніщо мені не заважає "пізнавати" світ...хочу можу і ТВ подивитись через ноутбук...Мене в перегляді телебачення вбиває реклама, інколи вже настільки абсурдна, що аж бісить!

ZlykaBober
20.07.2013, 17:27
Маю ноутбук і ніщо мені не заважає "пізнавати" світ...хочу можу і ТВ подивитись через ноутбук..
я не про вас ,а про те що повністю відмовлятии дітям перегляд ТВ і не мати телевізор дома щоб там нічого поганого не побачити якось...не розумію...Ось бачте ви,можете дивитись через ноутбук,ПК а дитина?))Я про дорослих мовчу так як кожен має розум і сам відповідає за себе і свої вчинки.А про дітей?Ми ніколи не загородимо дітей від неприємностей,хіба що замуруємо в стіні.Хоча телевізор це ніяк не головне в нашому житті,головне щоб дітки були здорові.
Мене теж бісить реклама в ТБ,а ще більше бісить вся та гидота яка вискакує в інтернеті,типу реклама.Ось і подумати яка ж реклама краще...З двох зол...

Olka Sherolka
20.07.2013, 17:50
а про те що повністю відмовлятии дітям перегляд ТВ і не мати телевізор дома щоб там нічого поганого не побачити якось...не розумію
тю, а ви використовуєте телевізор як наочний приклад жорстокості світу? діти, на відміну від дорослих (деяких) не вміють фільтрувати інформацію, все сприймають за чисту монету, це вже з віком і досвідом приходить розуміння що не все що пишуть в газетах\інтернеті\книжках та показують по телевізору\в кіно - правда. А з сучасним телебаченням виходить якась спотворена картина світу - покращення\зґвалтування\розчленування\пограбування \серіал про ментів\світська хроніка. Дітям можна давати дивитись телевізор, але до певного віку фільтрувати цей потік інформації за них, чи ви вважаєте що першокласнику варто дивитись кримінальну хроніку? Думаю що ні. Але фільтрувати важко, бо потік нескінченний і неврегульований. Якщо телевізора нема, а є інтернет - скачав фільм, телепередачу чи мультик - і знаєш що дитина дивиться хоча, для справедливості треба сказати що на інтернет теж можна підсісти не гірше, ніж на ТВ ;) .
а ще більше бісить вся та гидота яка вискакує в інтернеті,типу реклама.Ось і подумати яка ж реклама краще...З двох зол...
інтернет рекламу можна вимкнути спеціальною програмкою ;)

Hermi
20.07.2013, 18:50
а дитина?))
дивні у Вас якісь погляди на життя, а итина що немає права підійти до ПК чи ноутбука? Як батьки дивляться якийсь фільм, передачу що закриваються в якісь потайні кімнаті? Тим більше знаю що зараз більшість дітей мають свої власні ПК чи планшети...Не розумію яка панацея той телевізор, що Ви так вперто відстоюєте його і звинувачуєте у варварстві людей, які від нього відмовились. Повірте, зараз є альтернатива телевізору!
В мене вдома стоїть телевізор, мамі хоть не так скучно. як я приїжджаю, то мама максимум новини дивиться і то не завжди...

ZlykaBober
20.07.2013, 20:34
Про що і мова...ви бачите лише те що хочите бачити в моїх дописах.Кожен з тих хто прокоментував мої коменти видерли лише пару слів і на них так грандіозно реагують)))Про варварів я писала про тих хто дає дивитись ТБ і так далі.На цьому дискусію закінчую ,то му що противники ТБ живуть і діють за схемою-хто не зі мною,той проти мене!)))я висловила свою думку про тих хто намірено не мають телевізор через те що там жорстко можна побачити,хоча вийти лиш на вулиці...А навіть програмка дитячий контроль пропускає багато нецензурщини в наші пк)))Тим більше дітки наші розумні дуже і обходять кому потрібно всі ті захисти))Просто бачу ситуацію своїх знайомих...діткам 13 і 9...і заборона від телевізора їхню уяву про світ вивертає зовсім в ншу сторону.Хочеться добавити що це не пропаганда ТБ як вважають інші.Навпаки,ви молодці що ви такі хороші батьки і захищаєте своїх дітей.Але в усьому,навіть в любові повина бути межа і тверезий погляд в майбутнє,

Olka Sherolka
20.07.2013, 20:57
Але в усьому,навіть в любові повина бути межа і тверезий погляд в майбутнє
ну так це всього стосується, не лише телебачення. А з вашого допису про двох хлопців, які не дивляться телевізор, виходить що якби вони його дивилися - були б більш соціальні. Але там явно вплив батьків має більшу вагу, і ті розмови про індиго - ну, я б шукала причини в вихованні, а не відсутності телебачення. Ну і хто казав що викинути телевізор і посадити дитину за комп\планшет чимось краще? Контроль дитини за комп'ютером і в інтернеті ніхто не відміняв.
то му що противники ТБ живуть і діють за схемою-хто не зі мною,той проти мене
ага, а ще каменують всіх підряд. Це форум, це дискусія, а ви вже одразу на всіх ярлики чіпляєте
я висловила свою думку про тих хто намірено не мають телевізор через те що там жорстко можна побачити,хоча вийти лиш на вулиці...
на якій вулиці ви живете? Бо на моїй всяко буває, але точно менше ніж показують по ТБ тих "соковитих" ужастиків, які так люблять смакувати репортери, а за ними й бабульки під під'їздом. Дитині треба пояснювати, вчити що довкола можуть бути небезпеки, і вчити як їх уникати, як давати собі раду, а не залякувати рейтинговими передачами про кримінал, не спотворювати розуміння про цінності передачами про "бомонд" і не засмічувати розум яскравою рекламою.

Mazerati
25.02.2014, 21:27
Дівчата, а з якого віку ви показуєте дітям мультики? Чи впливають вони на розвиток дитини з позитивної точки зору? Я завжди думала, що чим пізніше, тим краще. Але може я помиляюсь і в мультиках нема "нічого такого"? Скільки часу на день ви дозволяєте діткам проводити за переглядом мультфільмів? (Може то окрему тему треба було створити?)

Iablinska
25.02.2014, 22:59
Дівчата, а з якого віку ви показуєте дітям мультики? Чи впливають вони на розвиток дитини з позитивної точки зору? Я завжди думала, що чим пізніше, тим краще. Але може я помиляюсь і в мультиках нема "нічого такого"? Скільки часу на день ви дозволяєте діткам проводити за переглядом мультфільмів? (Може то окрему тему треба було створити?)

Я включаю малому диски Baby Einstein, подружка подарувала. То йому подобається, сидить і уважно дивиться, копіює звуки, тішиться.

Mazerati
26.02.2014, 03:21
Я включаю малому диски Baby Einstein, подружка подарувала. То йому подобається, сидить і уважно дивиться, копіює звуки, тішиться.

Моя зараз на любе відео дивиться з відкритим ротом, деколи сміється. Але то коли випадково щось побачить, бо ми не показуємо їй. Боюсь якогось негативного впливу...

Iablinska
26.02.2014, 03:26
Моя зараз на любе відео дивиться з відкритим ротом, деколи сміється. Але то коли випадково щось побачить, бо ми не показуємо їй. Боюсь якогось негативного впливу...

Мій так само, але на дитяче відео реагує інакше. Тому включаю одну серію в день. Дуже любить пісеньки різні дитячі, то теж включаю.