КПК

Показати повну версію : Жовтушка в дитини і грудне вигодовування

Zoryanazirka
11.10.2009, 14:38
Коліжанка народила тиждень тому, ще не відпускають з пологового через жовтушку. А тепер ше й заборонили годувати малу, кажуть жовтушка через її молоко, заставляють цідитися, і годують пастеризованим маминим молоком. Я таке про таку методику вперше чую, пастеризація лише робить його стерильним, а до чого тут жовтушка? Може тут хтось є хто про таке чув, бо ляля перша і мама поки сама нічого незнає. Пологовий - Медінститут, лікарці дитячій каже заплатила добре..

odree
11.10.2009, 14:41
Може тут хтось є хто про таке чувяк на мене безглуздя повне. чому вони так роблять, навіть не знаю
в моєї старшої теж трималася жовтяниця, але з ГВ таких епопей не було. і все з часом внормувалося
може вони хай покличуть когось на консультацію з іншого пологового

Зорянівонька
11.10.2009, 14:51
не відпускають з пологового через жовтушку
Нас теж через жовтушку майже тиждень тримали. Дитину брали на процедури (кварцували), але про молоко ніхто не казав нічого. А, ще в малого брали аналізи, чи зменшується жовтушка, то як досягла якогосьрівня - виписали. (Батальна)

Анута
11.10.2009, 16:14
при жовтушці навпаки рекомендовано ГВ, оскільки (надіюсь правильно поясню) в молоці є ферменти, які і допомагають дитині виводити надлишковий білірубін.

знайому в пологовому переконали, що її молоко дитині "не підходить" і із-за того жовтушка. Мотивували їхнім резус-конфліктом. Вона чемно перев"язала груди і годувала сумішшю. Відверто скажу, що вперше чула за такий мотив. Може воно і буває, але напевно вкрай рідко.

лікарці дитячій каже заплатила добре
а може в тому проблема? тепер відпрацьовує "на совість", показуючи свою розумність і кваліфікацію....

Galya
11.10.2009, 16:50
Взагалі-то є таке поняття як жовтушка від грудного молока. Зустрічається у 15 % випадків зі всіх жовтушок. Проявляється на 2-4 день і згасає через 3-4 тижні. Як виявити, що то саме така жовтушка? Відлучити від груді на 1 добу і аналіз покаже зменшення кількості білірубіну. Але головне питання: нашо це все, якщо ГВ при цьому не протипоказане? При підігріванні молока до 60 град. руйнується фермент, який призводить до повторного впитування білірубіну в кров.
А ще є жовтушка т.з. грудного невигодовування. Тобто дитина на ГВ, але отримує неадекватну кількість молока, рідкі годування, допоювання. лікеування - правильна організація ГВ.
При резус конфлікті (патологічна жовтушка) не рекомендують годувати грудним молоком до 12 днів, тоді нібито в мамит в молоці пропадають антитіла до резус-фактору. Знову ж, за даними ВООЗ - додаткове поступання антитіл матері не досліджувалось. Тому я так розумію, кожен лікар сам собі вирішує, що робити.

Ще важливо, наскільки дитина жовта: якщо у дитини старше 48 годин жовті долоні, коліна і нижче ніжки, то треба, щоб оглянув лікар, здати аналізи. Вище колін - не вважається складною жовтушкою.

Анута
11.10.2009, 16:56
Галю, дякую! дуже цінна інформація! розширюю свої знання ;)

кожен лікар сам собі вирішує, що робити
ну а мами відповідно чемно виконують, бо які ще варіанти. Або довіряй, або шукай істину сам.

Koza-Dereza
12.10.2009, 06:33
У нас з Катериною була жовтушка то нам навпаки казали годувати чим бiльше щоб бiлiрубiн виходив з сечею з тiла, плюс казали ще догодовувати поки молоко не прийшло. А щоб НЕ годувати своїм молоком, я такого не чула.

Yaremko
12.10.2009, 16:38
Одже офіційно це виглядає так що завжди нагадуєть про
· Забезпечення адекватного грудного вигодовування (а це ніякого допоювання та догодовування і годувати по вимозі дитини та по вимозі мами (не менше 12 разів у добу))
Наказ від 27.04.2006 № 255 (http://posydenky.lvivport.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.moz.gov.ua%2Fu a%2Fmain%2F%3FdocID%3D5853)Про затвердження клінічного протоколу надання неонатологічної допомоги дітям "жовтяниця новонароджених"

Неонатальна жовтяниця (жовтяниця новонароджених) розвивається у 60% у доношених новонароджених і у 80% у недоношених дітей.

Практично в усіх новонароджених після народження спостерігається тимчасове підвищення рівня білірубіну в сироватці крові, але лише половина з них реалізує видиму жовтяницю.
В більшості випадків жовтяниця проявляється в перші 3 доби життя дитини, протікає сприятливо і розцінюється як „фізіологічний стан”, оскільки найчастіше вона зумовлена особливостями розвитку та метаболізму дитини в цей період життя.
...

Неонатальна жовтяниця (жовтяниця новонароджених) – поява видимого жовтого забарвлення шкіри, склер та / або слизових оболонок дитини внаслідок підвищення рівня білірубіну в крові новонародженого.

Клінічно доцільно класифікувати жовтяницю новонародженого за часом її появи:

Рання жовтяниця, яка з’являється до 36 годин життя дитини. Жовтяниця, що з’явилася в перші 24 години – це завжди ознака патології.

„Фізіологічна” жовтяниця, що проявляється після 36 годин життя дитини та характеризується підвищенням рівня загального білірубіну сироватки крові не вище 205 мкмоль/л. Така жовтяниця найчастіше зумовлена особливостями розвитку та метаболізму новонародженого в цей період життя. „Фізіологічна” жовтяниця може мати як неускладнений, так і ускладнений перебіг, тому вимагає ретельного спостереження за станом дитини.
Ускладнена „фізіологічна” жовтяниця – це фізіологічна жовтяниця, перебіг якої може супроводжуватись зміною стану дитини.

Пролонгована (затяжна) жовтяниця, що визначається після 14 дня життя у доношеного новонародженого та після 21 дня життя у недоношеної дитини.

Пізня жовтяниця, яка з’являється після 7 дня життя новонародженого. Ця жовтяниця завжди вимагає ретельного обстеження.
В рідких випадках перебіг неонатальної жовтяниці може ускладнитися розвитком білірубінової енцефалопатії, яка проявляється гострим ураженням центральної нервової системи. Це може призвести до незворотнього хронічного ураження центральної нервової системи, яке називається ядерна жовтяниця.

Догляд за новонародженим з неонатальною жовтяницею

Принципи догляду за новонародженим з неонатальною жовтяницею повністю відповідають положенням, викладеним в Протоколі медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною[1] (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=537156#_ftn1). При цьому особливу увагу слід приділяти дотриманню теплового захисту дитини.

Рекомендується оглядати новонародженого як мінімум кожні 8-12 годин [D] під час знаходження в медичній установі для раннього виявлення жовтяниці.

Забезпечення частоти годування грудьми принаймні 8 -12 разів на добу без нічної перерви дозволяє знизити ризик розвитку дефіциту калорій та / або дегідратації дитини і, таким чином, посилення гіпербілірубінемії . Водночас, оральне призначення новонародженим з жовтяницею води або глюкози не запобігає розвитку гіпербілірубінемії та не зменшує рівня білірубіну сироватки.

При неможливості забезпечення адекватного грудного вигодовування доцільно догодовувати дитину зцідженим грудним молоком.
У разі, якщо кількість отриманого грудного молока не може забезпечити необхідний добовий об’єм рідини (Таблиця 2), можливе внутрішньовенне призначення рідини.

[1] (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=537156#_ftnref1) Наказ МОЗ України №152 від 04.04.2005
...

У новонароджених, які знаходяться на виключно грудному вигодовуванні, жовтяниця може мати два піки підвищення білірубіну (між 4-5 та 14-15 днями). В таких випадках спостерігається сповільнене зменшення інтенсивності жовтяничного забарвлення шкіри, і жовтяниця може залишатися до 12 тижня життя дитини. Дана жовтяниця діагностується методом виключення у здорових доношених дітей при відсутності порушень загального стану. Така жовтяниця не потребує проведення медикаментозної терапії та припинення грудного вигодовування.
...

· Практичні аспекти проведення фототерапії:....

Для отримання ефекту від фототерапії її слід проводити безперервно, окрім періодів годування дитини.
....
Якщо під час проведення фототерапії дитина отримує інфузійну терапію або годується зцідженим грудним молоком, доцільно підвищити обсяг рідини, що вводиться, та / або молока на 10% від обсягу добової потреби (Таблиця 2) або на 0,5-1,0 мл/кг/год
Додаток 4

Інформація батькам новонароджених та особам, які що доглядатимуть дитину з ознаками жовтяниці

Як лікується жовтяниця новонародженої дитини?

Коли в новонародженої дитини з’являються ознаки жовтяниці, медичний працівник проводить повне клінічне обстеження дитини та аналізи крові з метою виявлення причини жовтяниці та вирішує, чи необхідне лікування цієї жовтяниці.

Одним з шляхів зниження рівня білірубіна в дитини є вплив світлом на шкіру дитини; це називається фототерапія. Під час фототерапії очі дитини повинні бути захищені спеціальними окулярами або світлонепроникною пов’язкою. Під час проведення фототерапії у дитини можуть з’явитися висипання на шкірі та рідкий стілець. Також під час фототерапії слід сприяти збільшенню частоти годувань для забезпечення дитини належною кількістю рідини. Фототерапія не шкідлива для дитини в тих випадках, коли вона проводиться за показаннями (зазвичай протягом 2-3 днів)

В тяжких випадках дитина може потребувати обмінної трансфузії крові.

Після виписки з лікарні, в яких випадках слід звертатися по медичну допомогу у разі жовтяничного забарвлення шкіри дитини?

Ви повинні викликати лікаря у випадку, якщо у Вашої дитини розвинеться будь-який із наступних симптомів:
· Відмова від грудного вигодовування або годування із пляшечки;
· У дитини з’явилися в’ялість або сонливість;
· Втрата ваги більше 10% від ваги при народженні;
· У дитини пожовтіли кінцівки, ступні та долоні;
· Жовтяниця зберігається без тенденції до зменшування в доношеної дитини після 14 дня життя, а в недоношеної – після 21 дня життя.

Лікар проведе клінічний огляд дитини та, вірогідно, дослідження крові дитини для визначення важкості жовтяниці та необхідності лікування.
І як висновок дитина має знаходитися виключно на ГВ і без ніякого допоювання. Допоювання це не лікування! це перешкоджання організму дитини вивести білірубін. І ніде не було і слова згадки про те що в деяких випадках потрібно відмовитися від ГВ такого не має!

Iwka
02.12.2009, 15:31
От і ми стикнулись з жовтяничкою, і загалом настроєні її подолати на ГВ, але приходила до нас лікарка :girl_devil: і казала давати малюку таблеточки Хепель (http://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=6646).

А я шось не спішу купувати їх. Може то краще самій попити щось жовчогінне, чи ще почекати до 2-х тижнів???

Ознак для виклику лікаря покишо не виявила, але шось воно мене гризе троха.

Suzi
02.12.2009, 18:00
От і ми стикнулись з жовтяничкою, і загалом настроєні її подолати на ГВ, але приходила до нас лікарка і казала давати малюку таблеточки Хепель.А я шось не спішу купувати їх. Може то краще самій попити щось жовчогінне, чи ще почекати до 2-х тижнів???
Ознак для виклику лікаря покишо не виявила, але шось воно мене гризе троха.
Нам теж казали. Я купила (до речі, якщо таки надумаєте - не купляйте, я віддам, термін дії до 12 року), навіть почала давати. Але на той момент ще давала кропну воду, якусь мікстуру і той Хепель.В поліклініці педіатр казала, що якщо до міс. не пройде, то треба буде на пару днів відмініти ГВ. На кожне годування (то щогодини, ага) виходило треба давати якісь ліки. То я за пару днів перестала давати (причому все). Остаточно жовтушка пройшла до 1,5 міс. Наступний раз я вже прийшла на огляд тоді, коли жовтушка зійшла.

Sokolova
03.12.2009, 00:38
Мій синуля народився на 36 тижні, жовтушка була десь до 2,5 міс. Здавали аналіз крові на білорубін, а ще на рахунок ГВ мені казали, що у Львові є така лабароторія, куди потрібно здати аналіз свого грудного молока на перевірку, але при цьому від ГВ не відмовлятись, просто, якщо в такому аналізі знайдуть причину, яка викликає оцей підвищений білорубін, то в такому випадку тільки мамі потрібно ліки приймати. А ваша подруга прививку дитині від гепатиту робила? тоді це можливий побічний ефект

Person
03.12.2009, 00:52
Добре коли педіатри за ГВ. А ми приїхали на огляд ніби і до хорошого педіатра в 1 місяць, вона сказала, що і без аналізів бачить, що в дитини сильна жовтушка. Сказала повністю відмінити ГВ на 1 тиждень і перейти на суміш, більше ніяких ліків не назначала. Я як молода і перестрашена мама її повністю послухала. Хоча метод дав наслідки - жовтушка пройшла майже повністю, але ГВ я повністю так і не відновила.
Дуже змістовну і потрібну інформацію подала Яремко. Але я от думаю знала я б тоді про це, що б робила. Треба було ті лікарці це під ніс пхати, чи на свій страх і ризик не виконувати її порад...

Yaremko
03.12.2009, 08:14
Ну, сумно від наших медиків бо в протоколі чітко написано що немає такої жовтяниці при якій потрібно відмовлятися від ГВ
У новонароджених, які знаходяться на виключно грудному вигодовуванні, жовтяниця може мати два піки підвищення білірубіну (між 4-5 та 14-15 днями). В таких випадках спостерігається сповільнене зменшення інтенсивності жовтяничного забарвлення шкіри, і жовтяниця може залишатися до 12 тижня життя дитини. Дана жовтяниця діагностується методом виключення у здорових доношених дітей при відсутності порушень загального стану. Така жовтяниця не потребує проведення медикаментозної терапії та припинення грудного вигодовування.

Gala
03.12.2009, 09:22
У старшої була дуже сильна жовтушка,яка з"явилась зразу після народження,в першу добу.Тоді усі дуже переживали(казали,що це через несумісництво груп крові у мене і чоловіка дало таку реакцію)То пам"ятаю,2 дні мені не давали годувати дитину,.
В молодшої була лекша форма жовтушки,з"явилась на 3 день,то годувала грудьми зразу.,хоча жовтушка довго ще трималася,після виписки додому.

Yaremko
03.12.2009, 10:30
У старшої була дуже сильна жовтушка
Протокол затверджений в кінці квітня 2006 року а старша коли народилася? тоді цей протокол вже існував?
Хоч він вже 3 роки але достатньо часто відбувається що лікарі його ігнорують і виконують те що їх вчили давним давно, не дивлячись що норми вже давно помінялися, і клінічно доведено що ГВ обов'язково має бути, а в критичних випадках просто додається адекватне лікування
казали,що це через несумісництво груп крові у мене і чоловіка дало таку реакцію
Парадокс несовместимости. Гемолитическая болезнь новорожденных (http://www.ourbaby.ru/articles/article.aspx?id=677)

Natalya
03.12.2009, 11:10
І в нас була жовтушка. Кров однакова, а от прививку проти гепатиту таки робили. В пологовому (медінститут) затримали на день довше. ГВ не забороняли, радили на сонці тримати дитину. Десь коло місяця педіатр призначила хепель. Але коли чоловіку в аптеці сказали, що такій малій дитині бояться продавати такі ліки, він розвернувся і ми ще місяць не лікувались ніяк. Коло 2 міс. таки купили ті ліки, прийняли 5 раз (як казав лікар) і незабаром жовтушка минула (не знаю, чи був звязок з ліками чи сама собою). Теж маю майже повну банку, кому треба.

Gala
03.12.2009, 11:15
а старша коли народилася?
Народилася в 2002....

anka
03.12.2009, 13:21
Мені якась та проблема виглядає роздутою. Яремко, Ви як завжди все гарно розтлумачили, дякую!
Жовтяничка минає сама, причини виникнення -різні. Якби мені лікарі сказали відлучити від грудей через неї, то я б їх 100% відправила дуже далеко. Точно так само як і з вживанням препаратів новонародженими. З жовтяницею народжується кожна друга дитина і то не сучасна тенденція. Нема чого тут лікувати і панікувати. З таким самим успіхом скоро почнуть лікувати облисіння в новонароджених

Yaremko
03.12.2009, 13:27
Дівчата ще раз з розшифровкою
У новонароджених, які знаходяться на виключно грудному вигодовуванні, жовтяниця може мати два піки підвищення білірубіну (між 4-5 та 14-15 днями). В таких випадках спостерігається сповільнене зменшення інтенсивності жовтяничного забарвлення шкіри, і жовтяниця може залишатися до 12 тижня життя дитини.
а 12 тижнів це скільки? а? майже 3 місяці
Дана жовтяниця діагностується методом виключення у здорових доношених дітей при відсутності порушень загального стану. Така жовтяниця не потребує проведення медикаментозної терапії та припинення грудного вигодовування.
робіть висновки
З жовтяницею народжується кожна друга дитина і то не сучасна тенденція. Нема чого тут лікувати і панікувати. З таким самим успіхом скоро почнуть лікувати облисіння в новонароджених
ну, жовтяниця жовтяниці рознь. вона може бути дійсно дуже небезпечною через гостре ураженням центральної нервової системи. Це може призвести до незворотнього хронічного ураження центральної нервової системи. Відповідно за дитиною потрібно спостерігати і при необхідності лікувати, Але ніколи не відмовою від ГВ!

Ksusha
13.12.2009, 12:02
Ще в роддомі я побачила що моя малеча набагато жовтіша ніж сусіднє дитя. Я покликала медсестру - та натиснула пальчиком на лобика (зявився білий відтиск) і сказала, що все нормально. Це хоч і друга моя дитина, але досвіду в мене мало, тому я заспокоїлася (ну все ж нормально - лікар сказав!) А потім одна мама подивилася і сказала, що мала моя жовта. Я тоді викликала педіатра і вона знову заспокоїла - все нормально, личко жовте, але склєри чисті, білі - ви попийте глюкозу (100 гр в день)і все мине. За день ми ледве грам 40 випиваємо (3 дні щойно). А тут я прочитала дописи і задумалася - ніяких аналізів нам не казали робити, та й про глюкозу ніхто Вас не згадував. Чи не шкідливе буде таке лікування для маленької? Прививки від гепатиту не робила, дитина повністю на ГВ.

Ніколь
13.12.2009, 13:26
Ksusha, моя мала народилась як китаєць жовта.... через жовтушку нас не хотіли виписувати раніше, на 4-й день жовтушка не спадала і в малої брали додатково аналіз крові на білірубін, він був не критичний.....через місяць приблизно все прошло, але мала в мене смуглу шкіру має, тому мабуть її жовтизна при народженні була частково нормальною, бо шкіра і неї аж ніяк не біла. Ніякої глюкози не пили, лише мамине молочко і побільше сонячних/світлових ванн.

Indi
21.12.2009, 13:28
Ще, до народження донечки мені сказали,що є велика ймовірність того ,що в дитини буде патологічна жовтушка .І так сталося. На другий день після народження донечку забрали на сутки на кварцування ,і капали ще якесь лікарство(був великий показник білірубіну).А ,то що не можна годувати грудьми ,мені такого ніхто не говорив . Я навпаки зціджувала молоко , і просила медсестер щоб вони годували її. Прививки від гепатиту ми не робили.Правда в роддомі нас трошки довше тримали -7 днів.Через півтора місяця все пройшло.

Iwka
22.12.2009, 13:29
А наша жовтяничка вже минулась повністю... Пра прийшлось трішки прибріхувати мед.сестрі що ми таки приймаємо тоті таблетки.:girl_crazy:
Грудне вигодовування ми не відміняли, та й ніхто і не пропонував.

Girljanda
14.05.2010, 13:08
Жовтушка у новонародженої дитини - то не страшно! Це нормально, коли дитячий організм так реагує на зміну середовища, воно саме всьо проходить! І можете давати всякі лікарства від жовтушки, але даєте насамперед для того, щоб заспокоїти себе, а не для того, щоб помогти дитині. Без паніки і все буде гуд!

TASJA
14.05.2010, 13:10
Нас теж через жовтушку майже тиждень тримали. Дитину брали на процедури (кварцували), але про молоко ніхто не казав нічого. А, ще в малого брали аналізи, чи зменшується жовтушка, то як досягла якогосьрівня - виписали. (Батальна)

Аналогічно. Навпаки казали годувати грудьми.

Yaremko
14.05.2010, 14:23
Навпаки казали годувати грудьми
Повезло :)

anka
31.08.2010, 13:45
вона може бути дійсно дуже небезпечною через гостре ураженням центральної нервової системи. Це може призвести до незворотнього хронічного ураження центральної нервової системи. Відповідно за дитиною потрібно спостерігати і при необхідності лікувати, Але ніколи не відмовою від ГВ!
запропонували знайомим варіант лікування жовтяниці (саме тієї, яка не врегулювалася до 3-х місяців- білірубін загрозливо завищений). Так от варіанти- або дитину на Орлика під крапельниці на кілька днів, або спробувати частково відлучити від грудей (через одне годування годувати сумішшю). При тому лікар каже, щоб годували зі шприца ітд, і що жовтяниця має минути після цього. Як на мене ігнорувати повністю лікаря- абсолютно безглуздо, бо в тій родині жовтяниця- серйозна проблема, навіть була смерть дитинки від цього, коли недогледіли. А якщо обирати між крапельницями в лікарні (де 100% ще щось знайдуть, що потребує лікування і взагалі- лікарня- розплідник хворіб і інфекцій) і частковим відлученням- я б обрала друге.
І стосовно наказів МОЗ- те, що в наказах сказано не відлучати за жодних умов- це одне- накази пишуться не завжди лікарями-практиками, а іноді людьми, які живого пацієнта в очі не бачили. Тому є ситуації, коли лікарі змушені відступати від наказів, аби насправді допомогти пацієнту. Саме через це я б не стала покладатися виключно на накази. тим більше, самі знаєте-сьогодні накази одні, а потім виявиться, що вони були невиправдані і неправильні, бо стільки-то людей від них постраждали і їх перепишуть. А здоров'я людям від того не повернеться. Тому окрім наказів варто покладатися на хороших спеціалістів і на їх досвід

Galya
31.08.2010, 14:35
Цікаво. яким чином змішане годування лікує жовтяницю? капельниці - то зрозуміло, там ліки будуть капати, а чим може суміш помогти? Якщо в сімї так бояться жовтяниці, то я би радила лікарню, а не експерименти зі ЗВ.

Yaremko
31.08.2010, 14:55
накази пишуться не завжди лікарями-практиками, а іноді людьми, які живого пацієнта в очі не бачили. Тому є ситуації, коли лікарі змушені відступати від наказів, аби насправді допомогти пацієнтуви це серйозно????? тоді ви ні найменшого уявлення не маєте як писалися накази щодо затвердження протоколів!

Маруся-мама
31.08.2010, 15:24
до чого тут жовтушка?

Мені так само заборонили годувати грудьми через жовтушку, бо жовтушка від несумісності резусів. Це було неправильно але я їх послухала. В Америці навпаки кажуть годувати а в Україні радять відмовитись від грудного вигодування взагалі в таких випадках.:girl_devil:

anka
31.08.2010, 16:04
ви це серйозно????? тоді ви ні найменшого уявлення не маєте як писалися накази щодо затвердження протоколів
щодо ГВ- не сперечаюся- уяви не маю. А стосовно інших моментів- маю уяву дуже добру. Багато МОЗівських наказів із практикою розходяться.
Стосовно осіб, які пишуть накази- це часто професори і книжкогризи.
Цікаво. яким чином змішане годування лікує жовтяницю?
аргументація така- в крові і в молоці мами містяться антитіла, які гальмують процес виведення білірубіну з організму дитини, а тимчасове зменшення кількості материнського молока призведе до того, що організм скоріше справиться. Мені самій цікаво, як воно спрацює. Через днів 5 напишу. Неонатолог каже, що вона практикує спочатку обмеження ГВ (саме обмеження, а не повну відмову) і що така тактика часто дозволяє уникнути крапельниць.
капельниці - то зрозуміло, там ліки будуть капати, а чим може суміш помогти?
крапельницями будуть вводити ліки, які поглинають продукти, що вже є організмі і продовжують поступати із грудним молоком. Суміш ніяк не допомагає. Це ясно. Має допомогти обмеження надходження антитіл із молоком, тоді організму буде простіше самому впоратися.

Yaremko
31.08.2010, 17:14
Кормление ребенка с желтухой (http://akev.ru/content/view/270/31/)
Причина и разновидности желтухи
Желтуха возникает, когда дополнительные красные кровяные клетки, которые появились у ребенка внутриутробно после рождения, разрушаются. Конечный продукт этого процесса - билирубин, который должен быть преобразован в печени ребенка. Если печень ребенка немного незрелая или есть много дополнительных красных кровяных телец (эритроцитов), которые будут разрушаться, то эти процессы могут быть не очень эффективными. Дополнительный билирубин, который остается в организме ребенка, имеет тенденцию окрашивать его кожу в желтый цвет. Хотя обычно на это можно не обращать внимания, есть вероятность, что ситуация станет опасной когда билирубин достигает очень высокого уровня.
Есть несколько типов желтухи. Патологическая желтуха возникает в первый день или сразу после рождения, и часто является результатом несовместимых групп крови или других серьезных проблем. При этом типе желтухи ребенок серьезно болен и будет нуждаться во многих видах лечения, возможно включая переливание крови. Это - не та желтуха, которая обсуждается здесь. Консультируйтесь с вашим врачом для выяснения специфических особенностей этой ситуации.
Здесь обсуждается нормальная , или физиологическая желтуха. При этом типе желтуха появляется в результате нормальных физиологических процессов, и средства лечения - это простые меры, направленные на то, чтобы помочь ребенку, избавиться от дополнительного билирубина. Лучше всего это можно сделать, если начать кормить ребенка грудью рано и часто, а также подвергнуть действию света.
Некоторые новорожденные имеют повышенную склонность к физиологической желтухе, и это может делать их более желтушными, чем большинство детей с желтухой. Недоношенные дети часто имеют незрелую печень и вследствие этого могут иметь трудности с выведением билирубина из их систем. Больные младенцы могут также иметь подобные трудности, потому что их системы нарушены и функционируют не должным образом. Дети от многоплодной беременности часто имеют большую тенденцию к желтухе, так же как и новорожденные, у которых имеются родовые травмы. Дети от матерей с сахарным диабетом более склонны к желтухе, потому что повышенный уровень инсулина имеет тенденцию вызывать выброс большого количества дополнительных красных кровяных телец, которые возлагают непосильную нагрузку на печень ребенка.
Дети, матерям которых для усиления схваток применялся окситоцин, также склонны к желтухе. Инструкции по применению этого препарата предупреждают, что желтуха - одно из возможных осложнений, часто связываемых с его применением. У детей, матерям которых вводят большое количество жидкости внутривенно, также могут чаще наблюдаться выраженные желтухи.
Диагноз и лечение
Лучшее лечение/профилактика желтухи - ранние и очень частые кормления. Молозиво или 'раннее молоко' первых нескольких дней действует как главное слабительное, и помогает ребенку вывести его меконий (первородный кал) быстрее. Билирубин, который преобразуется в печени – выводится с меконием. Если меконий ребенка не выходит быстро, билирубин из кишечника может повторно попасть в кровоток, усиливая уровни желтухи. Таким образом, в лучших интересах ребенка, чтобы вывести меконий настолько быстро, насколько возможно, и сильный слабительный эффект молозива является одним из лучших способов сделать это.
Иногда врачи и медсестры рекомендуют допаивание раствором глюкозы, чтобы 'разбавить' билирубин, но это метод лечения устарел. Самые современные исследования указывают, что раствор глюкозы может фактически ухудшить ситуацию, задерживая стул. Частые кормления - лучшее средство от 'физиологической' желтухи.
К сожалению, многие медики не сознают эту новую информацию и могут все еще рекомендовать докормы, когда они при этом не требуются. Они имеют тенденцию перекармливать ребенка, делая его менее заинтересованным в сосании груди, таким образом, создавая худшие проблемы. Американская Академия Педиатрии теперь заявляет недвусмысленно, что "Дополнительное назначение раствора дексторзы (глюкозы) не понижает уровень билирубина у здорового доношенного ребенка с желтухой."
Важно, чтобы мать кормила ребенка грудью как можно скорее после рождения и после этого настолько часто, насколько возможно в первые дни, чтобы помочь ребенку очистить его кишечник от мекония. Одно исследование показало, что минимум по крайней мере ДЕВЯТЬ кормлений каждые 24 часа, предотвращали нарастание желтухи, и отметило, что число кормлений грудью в первый день был особенно критичным. Другое изучение ( Yamauchi и Yamanouchi , 1990) нашло, что частота серьезной желтухи была 7.7 % у детей, которых кормили грудью более 7 раз в сутки, и 22.8 % у тех детей, которые кормились грудью меньше чем 7 раз в сутки. Частые кормления очень важны в предотвращении желтухи.
Хорошим правилом будет, если на первой неделе кормить грудью не реже чем каждые 2-3 часа в течение дня, и каждые 3-4 часа или чаще ночью. Если ребенок сонлив (это типично при желтухе), важно в любом случае разбудить ребенка для кормления. Однако убедитесь, что ребенок достаточно долго находится у груди на каждой стороне, чтобы получать достаточное количество богатого жиром ‘заднего' молока т. к. это, также помогает стимулировать стул и быстрее избавляться от билирубина. «Заднее молоко» также уменьшает газообразование в кишечнике, и его вес быстрее восстанавливается после рождения.
Нормальная физиологическая желтуха обычно разрешается в пределах недели или двух и не имеет никаких последствий, если уровни билирубина не достигают опасных уровней. Если уровни билирубина несколько повышены, и ваш доктор обеспокоен этим, настоятельно рекомендуется увеличить частоту кормлений грудью. Также почаще в течение дня подвергайте ребенка непрямому солнечному свету. Этого обычно достаточно, чтобы справится с большинством случаев желтух.
Если уровень билирубина повышен, в дополнение к частому уходу и непрямому солнечному свету все же может быть необходима фототерапия. Иногда в больнице сообщают Вам, что это означает, что Вы не можете больше кормить грудью. Но за исключением редких случаев, кормление грудью не должно быть прервано. Американская Академия Педиатрии " категорически против прерывания кормления грудью у здоровых доношенных новорожденных и поощряет длительное и частое кормление грудью (по крайней мере, восемь - десять раз каждые 24 часа)... Если ребенок получает фототерапию... Нет никакого существенного преимущества в постоянной фототерапии перед прерывистой… Непрерывная фототерапия может прерываться для грудного кормления " Частые кормления остаются особенно важными и во время фототерапии, так как один из потенциальных побочных эффектов этого лечения - обезвоживание.
Иногда дополнительное назначение смеси необходимо в дополнение к грудному вскармливанию, когда желтуха слишком выражена, доступ матери к ребенку ограничен или выработка молока низкая или задерживается. Потребность в кормлении смесью – необычное явление во время лечения желтухи и не должно быть обязательным, но если это стало необходимым, родители не должны смущаться от этого. Однако смеси нужно давать не из бутылочки, а другим способом (см. ниже).
Точные уровни, при которых желтуха нуждается в агрессивном лечении, окружены большими спорами, и данные в разных источниках отличаются. Консультируйтесь с вашим врачом. 'Гипербилирубинемия' вообще диагностируется у здоровых доношенных младенцах при уровне билирубина > 210 мкм/л. В прошлом довольно настойчиво рекомендовалось начинать лечение при 255-300 мкм/л. В настоящее время уровни билирубина, обычно рекомендуемые для лечения, немного выше и зависят возраста и состояния ребенка.
Настоятельно подчеркиваем, что любые цифры билирубина, которые здесь приводятся, зависят от ряда сложных факторов, и родитель или другой непосвященный человек не может быть знаком со всеми влияющими на это факторами, чтобы самому делать суждение о начале лечения.
Например, у недоношенного или больного ребенка нельзя допускать подъема билирубина до таких же цифр, какие может спокойно переносить здоровый доношенный ребенок. Здоровый доношенный ребенок, который хорошо кормится грудью, получает непрямой солнечный свет и тщательно наблюдается, может допустить более высокие уровни билирубина до того, как будет необходимо лечение. Много зависит от возраста ребенка, его здоровья, уровней билирубина, как быстро этот уровень повышается и достиг ли он максимума или находится около того. В чрезвычайно редких случаях может даже быть необходимо заменное переливание крови, чтобы снизить билирубин ребенка, но появление фототерапии и других действенных мер лечения сделало эту необходимость чрезвычайно редким видом терапии для нормальной физиологической желтухи.
Если ваш доктор обеспокоен уровнем желтухи вашего ребенка, важно выяснить у него: что за причина желтухи, является ли она физиологической или это патологическая желтуха? Какие были проведены исследования, их результаты, диагностические критерии, используемые для определения решения о лечении и факторы, заставляющие беспокоиться Вашего доктора (болезнь, недоношенность, и т.д.). Затем выясните, какие рекомендуются виды лечения и почему. Помните, что много также зависит от философии лечащего врача или от политики больницы. Если у Вас есть сомнения, начните назначенное лечение и получите второе мнение.
Как уже говорилось, иногда матерям, чьи дети получают фототерапию, скажут, что они не могут кормить грудью, или запретят частые кормления. Матери должны быть настойчивыми в этой ситуации, чтобы продолжать кормить так часто, как это возможно. Обезвоживание - реальный риск осложнения фототерапии, и выработка материнского молока зависит от частоты кормления в первые дни. Прерывание грудного кормления и ненужные ограничения этого кормления во время фототерапии часто являются первым шагом к трудностям и недостаточной выработке молока.
Выразите ваше сильное желание кормить ребенка грудью и потребуйте консультации с профессиональным консультантом по кормлению, чтобы разработать план, который позволит Вам оставаться так близко к вашему ребенку, насколько это возможно и продолжить часто кормить грудью во время лечения.
Краткое резюме по желтухам
Раннее и частое кормление грудью - наиболее эффективный способ предотвратить желтуху. Некоторые новорожденные могут быть более склонны к желтухе, чем другие, и у них частое кормление грудью становится особенно важным, наряду с тщательным наблюдением. Если желтуха развивается, в большинстве случаев это не требует специального лечения, а только контроля, чтобы убедиться, что уровни билирубина не слишком высокие. В некоторых случаях может потребоваться проведение фототерапии или назначения смеси, но кормление грудью редко должно быть прервано.
В огромном большинстве случаев, раннее и частое кормление грудью наряду с правильным освещением ребенка непрямыми солнечными лучами может предотвращать или минимизировать физиологическую желтуху. Если женщина знает, что ее ребенок имеет специфический риск желтухи, она и ее лечащий врач должны заранее разработать план, чтобы предотвратить или минимизировать желтуху.

Yaremko
31.08.2010, 17:16
а також Грудное вскармливание. Безопасная организация политики "больницы доброжелательной к ребенку" (http://akev.ru/content/view/126/43/)
Желтуха и грудное вскармливание.
Неонатальная желтуха очень распространена, и большинство новорожденных имеют повышенный уровень билирубина, но чаще всего - это невинное состояние23.
Билирубин привлекает внимание неонатологов и исследователей в связи со своей потенциальной токсичностью и способностью в редких случаях при очень высоком уровне в крови или при определенных условиях вызывать серьезное повреждение нервной системы у новорожденного с развитием билирубиновой энцефалопатии и ядерной желтухи.
Неонатальная желтуха рассматривается в настоящей статье из-за того, что она может быть в той или иной степени ассоциирована с грудным вскармливанием:
во-первых, желтуха может развиться в результате неудач грудного вскармливания, и неудачное грудное кормление может быть фактором риска развития тяжелой гипербилирубинемии, который не следует недооценивать;
во-вторых, она может стать причиной неудач грудного вскармливания или его раннего прекращения, если, например, в качестве лечебной меры для лечения желтухи от грудного молока рекомендуется перевод ребенка на бутылочное кормление, а в качестве профилактики - с первых дней назначается ненужное допаивание водой или растворами глюкозы.
Есть исследования, показывающие, что грудное вскармливание может быть причиной более длительного течения желтухи и несколько более высокого билирубина, чем при искусственном вскармливании24.
В США: Желтуха отмечается у 50-70 % новорожденных. Умеренная желтуха (уровень билирубина > 12 г/л или >204 мкм/л) развивается у 4 % искусственно вскармливаемых новорожденных по сравнению с 14 % новорожденных, находящихся исключительно на грудном вскармливании. Тяжелая желтуха (> 15 г/л или более 255 мкм/л) встречается у 0.3 % искусственников по сравнению с 2 % детей, находящихся исключительно на грудном вскармливании. Распространенность в других странах точно не известна
Желтуха от грудного молока считалась естественным продолжением физиологической желтухи, не требующей лечения и очень редко приводящей к серьезным повреждениям нервной системы25. Тем не менее, Maisels MJ, Newman TB (1995г.) опубликовали данные о шестерых детях с ядерной желтухой, которые родились доношенными, в остальном были здоровы, не имели иммунологической несовместимости по группе или Rh и не имели никакой другой причины для желтухи, кроме грудного вскармливания26. У этих детей пики подъема билирубина совпадали с возрастом от 5 до 10 суток, а его максимальные уровни достигали 39-49 г/л (663-883 мкм/л). Всем этим детям проводились заменные переливания крови, но позже у них было документировано развитие ядерной желтухи.
В современных руководствах по лечению гипербилирубинемии принимается во внимание наличие высокого риска для тяжелой гипербилирубинемии у детей, получающих исключительно грудное вскармливание по сравнению с искусственниками, особенно если матери не получают в роддомах должной поддержки и обучения навыкам кормления. При этом ААП в своем новом "руководстве по контролю за гипербилирубинемией у детей старше 35 недель гестации", при желтухах рекомендует кормить новорожденных грудью всегда, когда это возможно23.
Существует 2 формы желтухи, ассоциируемой с грудным вскармливанием: ранняя и поздняя.
Ранняя желтуха связана с недостаточным поступлением молока к ребенку, чаще всего, это обусловлено редкими кормлениями или неэффективным сосанием, а так же с отсутствием должной поддержки и квалифицированной оценки кормления со стороны персонала. Сроки ее появления - ранее 3-4 суток жизни.
У этих детей высокий подъем непрямого билирубина связан с недостаточным поступлением калорий, происходит на фоне большой убыли массы, и напоминает "голодную" желтуху у взрослых27. Иногда эта желтуха называется "желтухой грудного вскармливания" или "желтухой грудного НЕвскармливания", поскольку она связана с голоданием ребенка, которому с рождения не дают ничего, кроме груди матери, а поступление материнского молока к ребенку по разным причинам не происходит. Лишь 20% таких случаев связано с недостаточной выработкой молока. Остальные 80% связаны с наличием тех или иных погрешностей в частоте или технике кормления28.
Недостаточное потребление молока может приводить к тяжелой дегидратации (гипернатриемическому обезвоживанию) и даже смерти1. В отдельных случаях обезвоживание с гипернатриемией может наступать и при более низкой, чем 10% максимальной убыли массы тела29. Недостаточное поступление жидкости и энергии приводит к энтерогепатической циркуляции и накоплению непрямого билирубина. Кроме того, голодание и обезвоживание нарушает проницаемость гематоэнцефалического барьера и повышает риск развития ядерной желтухи27.
Имеются исследования, показывающие, что желтуха встречается достоверно реже при более частых грудных кормлениях (8-10 р/с)30, поэтому меры профилактики гипербилирубинемии следующие23,:
самая первая мера профилактики гипербилирубинемии - частые, неограниченные кормления, не реже 8-10 р/с.
Маму нужно научить правильной технике кормления, и не реже чем 2 раза в течение первых суток провести квалифицированную оценку техники кормления и его эффективности.
Ежедневное взвешивание помогает своевременно зафиксировать проблему вскармливания и принять меры. При убыли массы более 10% необходимо выяснить и устранить причину недостаточного поступления молока, а при МУМТ (максимальная убыль массы) 12% и более - докармливать ребенка сцеженным молоком или адаптированной смесью.
Допаивание ребенка в первые дни его жизни растворами глюкозы или водой не предотвращает большой убыли массы и повышения билирубина, т.к. еще больше снижает поступление калорий с молоком матери23,28.
Ранняя выписка и отсутствие поддержки в амбулаторных условиях, а так же неумение матери определить признаки желтухи и обезвоживания подвергают ребенка, находящегося на исключительно грудном вскармливании, еще большей опасности, поэтому до выписки из роддома32:
Следует определиться с желтухой (провести оценку степени риска, завершить необходимое лечение, составить план наблюдения).
Персонал должен оценить эффективность кормления и убедиться, что мать умеет правильно прикладывать ребенка к груди.
Мать должна знать, как оценить адекватность мочеиспускания и особенности стула, способна распознать признаки обезвоживания и желтухи.
Персонал роддома должен быть уверен, что ребенок на следующий день получит квалифицированную оценку состояния и соответствующую поддержку грудного вскармливания.
Второй тип желтухи, ассоциирующийся с грудным кормлением - поздняя желтуха грудного вскармливания или "желтуха от грудного молока".
Ее причина - наличие определенных факторов в грудном молоке некоторых кормящих мам.
Она появляется в возрасте 3-4х суток у здоровых, хорошо вскармливаемых новорожденных, при этом дети обычно хорошо прибывают в массе. Желтуха у них может продолжаться 3-12 недель и иногда имеет "второй пик" в возрасте 14 дней25.
Распространенной тактикой при желтухе от грудного молока, сопровождающейся повышением билирубина более чем на 250-270 мкм/л, было проведение диагностического теста (одновременно это являлось лечебной мерой), заключающегося в отмене грудного вскармливания и переводе ребенка на искусственное питание на 2-3 дня. Снижение билирубина на 70-85 мкм/л/сут. подтверждало наличие желтухи от грудного молока. Во время проведения теста, рекомендовали сцеживать и выливать молоко. Как правило, предлагалось 2-3 дня кормить ребенка из бутылочки адаптированной молочной смесью и после этого - вернуться к грудному вскармливанию, поскольку желтуха после этого не возобновлялась.
К сожалению, некоторые матери после этого мероприятия испытывают повышенное чувство вины, считая свое молоко причиной желтухи, теряют веру в грудное вскармливание и не возобновляют грудного кормления33. Некоторые дети после бутылочного кормления отказываются сосать грудь. Кроме того, иногда вред, причиненный временным переводом ребенка на адаптированную смесь, превышает необходимость в этом, т.к. снизить билирубин можно и не отказываясь от грудного вскармливания. Более того, если не проводить другого лечения, надеясь на этот тест, как единственную лечебную меру, это не позволит быстро снизить очень высокий уровень билирубина, а если желтуха связана с другими причинами, то его проведение будет иметь больше вреда, чем пользы.
Следуя современным рекомендациям ААП, при высоком подъеме билирубина необходимо:
своевременно начать фототерапию,
отмена грудного кормления в этих случаях не является обязательной, хотя иногда (по предпочтению врача или семьи) можно временно заменить кормление грудью или докармливать ребенка адаптированной молочной смесью на основе коровьего молока, т.к. это сокращает время проведения фототерапии. В руководстве Американской Академии Педиатрии23 указано, что польза перевода ребенка на смесь во время фототерапии превышает вред, но в любом случае, всегда следует взвесить индивидуальные риски. Нельзя пользоваться сосками. С мамой следует вести очень терпеливую работу, обсуждая с ней необходимость этой меры, и оказывать ей необходимую поддержку при обучении ее кормлению из стаканчика и последующем возобновлении грудного вскармливания.
во время лечения гипербилирубинемии, если нет симптомов обезвоживания, дополнительное, в том числе, внутривенное введение жидкости для создания гипергидратации не поддерживается никакими исследованиями и не должно применяться рутинно.
Диагноз "желтуха от грудного молока" устанавливается методом исключения более серьезных причин желтухи с назначением полного обследования для этого.
В условиях, пока не разработаны разумные показания для начала лечения новорожденных (аналогичные изложенным в руководстве [23]), побочным нежелательным эффектом, связанным с увеличением числа детей, получающих исключительно грудное вскармливание, может быть "массовое" лечение новорожденных с гипербилирубинемией, повышенное беспокойство матерей, уменьшение продолжительности грудного вскармливания, а в сочетании с ранней выпиской - увеличение необоснованных госпитализаций здоровых новорожденных, поступивших в детские и даже инфекционные стационары из дома по поводу невинной желтухи от грудного молока.
Заключение:
Несмотря на некоторые опасности, которые могут появиться для некоторых детей при внедрении новой практики - грудное вскармливание имеет больше преимуществ, чем искусственное, а чрезвычайно редкие трагические случайности, связанные с новыми технологиями - должны и вполне могут быть предотвратимы при осмысленном подходе к внедрению этих технологий.

anka
10.09.2010, 19:39
нарешті я це все перечитала, дякую Yaremko!
В дитинки знайомих жовтяниця була саме патологічна, білірубін був 310, дитинка перейшла на змішане годування (більше нічого в режимі дитини не змінювалось, білірубін до того лише збільшувався) і без застосувань медикаментів (зазвичай діток госпіталізовують і кладуть під крапельниці на кілька днів) через 5 днів рівень білірубіну був 170, ще через 3 дні-80.
Тому тезу Відповідно за дитиною потрібно спостерігати і при необхідності лікувати, Але ніколи не відмовою від ГВ! я вважаю непарвильною.
Це я пишу не для того, аби когось образити (Yaremko не сприймайте як закид), зачепити чи засумніватися в компетентності- ділюся побаченим:).

Yaremko
10.09.2010, 21:48
я вважаю непарвильною. Це я пишу не для того, аби когось образити (Yaremko не сприймайте як закид), зачепити чи засумніватися в компетентності- ділюся побаченим.а я вважаю що я правильно написала, бо наші лікарі є досить поганими, вони знають тільки переваги ГВ, а якщо запитаєш чим шкодить суміш ні слова видусити не можуть. Вони думають що суміш і ГМ це майже одне і те саме (це не тільки мая думка на це є офіційні документи).
І я дуууууже не впевненна що в наших пологових діти в перші дні життя мають адекватне ГВ! бо це є основою профілактики жовтухи. Дуже мало дітей в перші дні вимагають часто груди, а тим більше якщо ще і попасти на медперсонал який за режим в годуванні то взагалі нема про що говорити.
При жовтусі ніхто не відмовляється від ГВ (ну але з нашими лікарями)
Помните, что много также зависит от философии лечащего врача или от политики больницы. Если у Вас есть сомнения, начните назначенное лечение и получите второе мнение.
Матери должны быть настойчивыми в этой ситуации, чтобы продолжать кормить так часто, как это возможно.
Иногда дополнительное назначение смеси необходимо в дополнение к грудному вскармливанию в доповнення а не як заміну ГВ

anka
12.09.2010, 21:14
Початок ГВ в них був належний і взагалі мама досить правильна- ні пляшок ні пустушок, ні хвилювань про "нема молока", "пропаде молоко".
Консультувалися з багатьма лікарями стосовно тієї жовтяниці і думок було багато- більшість переважно за крапельниці і госпіталізацію. Але оскільки всі розуміють, що означає лягати в лікарню, вибрали змішане годування - суміш як доповнення до грудного годування (як в Вашому посиланні і написано)- годувалися через раз - раз суміш, раз груди, вночі тільки груди. Результат, як бачите, є.
бо наші лікарі є досить поганими я теж так вважаю в більшості випадків, але коли б мова зайшла про реальну загрозу здоров'ю дитини- навряд чи поклалася б виключно на інтернетівські поради. Серед "інтернет експертів", навіть місцевих, мені теж траплялися екземпляри, які говорять дуже багато, а насправді уяви зеленої не мають про те, про що говорять, довелося з ними зіткнутися в реальному житті в реальній ситуації.

Yaremko
13.09.2010, 09:36
говорять дуже багато, а насправді уяви зеленої не мають про те, про що говорять дуже часто потрібно виїжджати і дивитися реальну ситуацію бо те що описують тут дуже часто не повна інфа, або проблему описували одну, а на місце приїхали а там проблема зовсім в іншому. але виїзд коштує (!) і дуже часто потребується зовсім не один виїзд і не дуже багато мам готові платити, і тому не викликають .
І коли я деколи рекомендую виїзд консультанта додому то якось не зовсім комфортно себе почуваю, таке враження якби я вибивала гроші/напрошувала на виїзд, бо людина не розуміє що таке по інету не консультується

Kucjynchuk
06.12.2010, 15:55
Привіт всім!!!!!!!
В нас народилась донечка 22.11.- здорова і гарненька...і ніхто б не сказав, що через 2 дні в мене її заберуть і я буду носити їй тільки своє молочко!!!Важко згадувати!!!!!!Нам сказали що в неї жовтяниця...1-й показник білірубіну - 220, наступного дня 300 і нас забирають на Орлика, куди вже поступила з показником 400!!!!!Мали робити переливання, але почали інтенсивно гріти і показник почав падати...В реанімації вона була 3 доби, а потім на палату до мене перевели і ми ще 5 днів лежали....Виписали нас з показником 155...Вона ще жовтенька на личку...весь час придивляюсь і переживаю...Хтось зустрічався з такою проблемою???Коли вона повністю пройде, щоб не було жовтого, щоб бути спокійною?

Irusya
06.12.2010, 17:10
Коли вона повністю пройде, щоб не було жовтого
жовтизна ще може бути зо два місяці... поступово дитина буде світлішати, в першу чергу очистяться склери в очках, а з тіла жовтушка повільно сходить.
Важливо в цей період якнайбільше годувати дитину грудьми - чим більше, тим більше буде розпадатися білірубіну і виводитися з сечею.

Пупсик
06.12.2010, 17:47
В нас народилась донечка 22.11.- здорова і гарненька...і ніхто б не сказав, що через 2 дні в мене її заберуть і я буду носити їй тільки своє молочко!!!Важко згадувати!!!!!!Нам сказали що в неї жовтяниця...
Ви щеплення від гепатиту В робили?

irushka
06.12.2010, 18:02
Я теж гризуся тою жовтяницею бо в малого з`явилась на 3-ій день і досі є, я все відтягую дзвінок до лікаря, бо боюсь що зараз нам нарадять як не на суміш переводити, то якісь ліки давати, чи в лікарню лягати, я все надіюсь,що вона сама минеться. Але щойно радилась з лікаркою, в якої народжувала і вона мене так заспокоїла, каже,що коли дитина виключно на ГВ, то жовтяниця може бути до 3 місяців і якщо дитина добре їсть, набирає вагу, спокійно спить і нормально щодо віку розвивається, то не треба хвилюватись і по лікарях возити, бо вони "нарадять". А причина в тому,за її словами, що в грудному молоці є ферменти,які не дають виводитись білірубіну швидко і часом радять кип`ятити грудне молоко протягом 1 дня(я читала цю тему і посилання,які давала Яремко, просто передаю слова лікарки).
У мене з дитиною наче все нормально,то я заспокоїлась,будемо чекати до 3-ьох місяців.

Suzi
07.12.2010, 10:04
жовтизна ще може бути зо два місяці... поступово дитина буде світлішати, в першу чергу очистяться склери в очках, а з тіла жовтушка повільно сходить.
Взагалі-то навпаки, жовтизна знизу вверх сходить - очка в останню чергу світліють. Чи я вже щось плтаю?

Kucjynchuk
07.12.2010, 13:20
Ви щеплення від гепатиту В робили?
Ні!!!Я якраз від нього відмовилась, тільки на БЦЖ погодилась, але й його не зробили, бо нас на Орлика забрали...

Irusya
07.12.2010, 15:57
жовтизна знизу вверх сходить
в моєї малої очка вже були зовсім білі, а личко жовтувате було тривалий час....

Alexx
22.12.2010, 01:57
У мене з дитиною наче все нормально,то я заспокоїлась,будемо чекати до 3-ьох місяців.
Правильно! Головне не полошитись. В мене в малого до 3-х місяців жовтяниця сходила.... пройшла повністтю. Ми трохи панікували, довго не проходила, регулярно (кожні 2 тиждні) здавали кров на білірубін... він падав, падав поки в норму не прийшов. В нас була причина переживати, бо я на 11 тиждні вагтності перехворіла страшним грипом (10 днів температура 39 трималась) тому ми перестраховувались і повністтю обслідували малого.
Радили на 3 дні від грудей відлучити, то я була категорично проти... само пройшло наче і не було.

Svitlanka
20.07.2011, 22:15
Дівчата, не знаю..., шукала інфу про дитячу печінку і натрапила, прокоментуйте якось......

ЖЕЛТУХА ОТ МАТЕРИНСКОГО МОЛОКА
Гипербилирубинемия (уровень билирубина в сыворотке выше 12 мг%) выявляется у 34% новорождённых, вскармливаемых грудью, и только у 15% при искусственном вскармливании. Причиной её возникновения может быть повышенная активность b-глюкуронидазы грудного молока, вызывающая повышение содержания неконъюгированного билирубина в кишечнике с его последующим всасыванием . Высокая концентрация свободных жирных кислот в грудном молоке способна угнетать конъюгацию билирубина.

Продолжительность желтухи — от 2 нед до 2 мес и более. Прекращение грудного вскармливания приводит к снижению уровня билирубина.

Звідси (http://pechenka.org.ua/g24.htm)

natorella
20.07.2011, 22:25
ЖЕЛТУХА ОТ МАТЕРИНСКОГО МОЛОКА
сьогодні вивчала це питання
отут (http://lyalechka.livejournal.com/5344081.html) багато описано і написано правильного
варто почитати

DesperateHousewife
19.01.2012, 17:07
В малої з"явилась жовтушка на третій день. Лікар сказала, якщо дитина на гв, то нічого додаткового їй не потрібно - тільки побільше маминого молока. І щще порекомендувала тримати її так, щоб на неї подало денне світло, тобто біля вікна.
Десь за 2-3 тижні все пройшло.

Бала-Гурка
10.02.2013, 23:35
А нас у пологовому відлучили. Обох - і синочка, і донечку - вигрівали під лампами, давали суміш. Доньці ще дозволяли трошки догодовуватися, а синові три дні тільки суміш давала. Добре, що зціджувалася молоковідсосом, то зберегла лактацію.

maty
11.02.2013, 00:14
крапельницями будуть вводити ліки, які поглинають продукти, що вже є організмі і продовжують поступати із грудним молоком.
таких ліків крапельницями не вводять , крапають звичайний фізрозчин ,а ліки - то хіба сорбенти , щоб поглинали білірубін . В мене менша дитина 1р 3міс з гемолітичною жовтяницею перенесла ОЗПК (ПЕРЕЛИВАННЯ КРОВІ),і , оскільки лікувалася на Чернігівській , то були на змішаному , а перші 4 дні -на штучному ( першу ніч в пологовому - біля грудей ). Теж 3 дні реанімації ,але виписалися через тиждень,білірубін був 120 і то не в останній день. А старший (11 р) ,теж переніс переливання ,але робили в пологовому , на повному ГВ за вимогою , на 5 день поїхали у Львів ( тоді ще було відділення новонароджених 8-ї лікарні , на Дністерській ) там 3 дні інтенсивної фототерапії .виписалися на 11 день .білірубін 200
Так от , з мого досвіду ,у випадку важкої форми гемолітичної жовтяниці обмеження ГВ виправдане. Але не у випадку т.з. фізіологічної . Небезпеку становить різке наростання його рівня - ми народилися з 80 , через 5 год -240

zlatovlaska
19.02.2013, 20:40
При виписці з пологового, на 5 день, педіатр сказала що у малої починається жовтушка. Лікування ніякого не призначала, сказала немає потреби, сама пройде.
Дільнича протягом місяця 4 рази до нас приходила, жодних претензій до дитини не мала, сказала що жовтушки немає, пройшла. Сьогодні пішли мірятись-важитись..., першою невролог запитала що даю від жовтушки, потім на УЗД нас відправила на НСГ, там теж запитали чим лікуємо?! Сказали, що скляри овтуваті і сама мала жовта досить. Я вже якось звикла до тої легенької жовтизни, здавалось що трішки смуглява. Пішла до дільничої, та сказала що трішки, ніби, щось є схоже на жовтушку. Призначила невролог галстену а дільнича смекту і хепель. Маємо здати зранку заг. аналіз крові, по результатах дільнича має глянути чи то дійсно жовтушка.
Питання. Аналіз на білірубін хіба не здається окремо? Чи його з заг аналізу беруть?

Shatenka
19.02.2013, 20:56
Аналіз на білірубін хіба не здається окремо? Чи його з заг аналізу беруть?
В нас теж була жовтушка. Аналіз на білірубін здають окремо, беруть кров з вени.

zlatovlaska
05.03.2013, 21:00
Ми сьогодні здали аналіз на білірубін - 94,3.
Сказала лікарка на Орлика, 3 дні молоко зціджувати і доводити до кипіння, мала б тоді зійти наша жовтяниця. Ліків не призначала. А ще сказала, що ми недобираємо на теперішній час 150грам - догодовувати сумішшю.

maty
05.03.2013, 22:59
3 дні молоко зціджувати і доводити до кипіння
вибачте . що втручаюся , але то якась дуже застаріла порада - таке практикували 15 років тому (з мого досвіду ) . А при виписці який був білірубін . не пам"ятаєте? і ще .щоб зійшла жовтяниця , дитину викладайте на сонячне світло - прямо в кімнаті , в сонячну погоду , біля вікна .Тоді білірубін буде руйнуватися і виводитися . А про недобір і суміш - якщо для вас важливе грудне вигодовування -не здавайтесь .

Mammy
06.03.2013, 08:56
Мені в пологовому сказали не їхати на Орлика, якнайбільше годувати молочком, бо разом з випорожненнями організм якось очищається від того і класти без шапочки біля вікна, щоб сонце світило на личко... А недобір... то ж все індивідуально і 150 гр. не є так багато, сьогодні недобрала, а завтра набере... Але, вирішувати все ж Вам...

Oriana
06.03.2013, 10:39
Моя манюня теж мала таку жовтушку при народженні. Нічого не робила, тільки на сонечку багато гуляли (то літо було) і в півтора місяці усе зійшло.

AnaaasKooOsi
06.03.2013, 13:42
і мого малого була жовтуш,гріли цілими днями і ночами в роддомі під лампою, хоч після року вже всі бачуть, що він таки дійсно просто смуглявий :) найкращі ліки це мамине молочко і чим більше, тим краще ну і звичайно прогулянки

Pulupjak
06.03.2013, 14:00
Я вже якось звикла до тої легенької жовтизни, здавалось що трішки смуглява.
І моя Настя була така смуглява, в місяць казали що треба ложити на Орлика, ми нікуди не пішли просто дуже багато гуляли. В два місяці і дільнича і невролог почали сваритися, що я нічого не роблю і т.д Пішли ми на Орлика в пренатальний центр, попросили щоб дитину оглянув лікар, прийшла в оглядову лікар, вже не пам ятаю імені, оглянула і сказала що нам не потрібно здавати ніякого аналізу крові, принесла електронний вимірювач білірубіна, виміряла, сказала що все ок, чуть підвищений але то не є страшно, і навпаки наголошувала на частіші прикладання і гуляти на вулиці.
Але звичайно тільки Ви можете вирішувати що маєте робити, ми пишемо як у нас було.

Matvijko
05.08.2013, 14:07
Не знаю чи в тему але пишу, якщо не сюди перепрошую. Підкажіть будь ласка чи візьме дитина груди після 2 днів відлучення, годувати кашкою, бо жовтяниця не проходить і лікарі вважають, що то від мого молока. А я переживаю чи візьме мені потім дитина груди.

maty
05.08.2013, 14:27
скажіть ,а яка причина жовтушки? не гемолітична хвороба?і Ви теж були на Орлика?читала Ваші дописи,що білірубін у 1 міс-180,а який був при виписці?пробували давати якийсь сорбент-ентеросгель,наприклад?Закидала питаннями,але справді хочу зрозуміти,бо в моїх дітей теж жовтяниця довго сходила,в місяць були доволі жовті,хоч аналізу не робили

Suzi
05.08.2013, 14:47
Не знаю чи в тему але пишу, якщо не сюди перепрошую. Підкажіть будь ласка чи візьме дитина груди після 2 днів відлучення, годувати кашкою, бо жовтяниця не проходить і лікарі вважають, що то від мого молока. А я переживаю чи візьме мені потім дитина груди.
Може візьме, може не візьме. Справа не в тому. Прочитайте краще першу сторінку теми.

Matvijko
05.08.2013, 18:29
Перечитала темку все зрозуміла. Виписуючись з роддому жовтушки не було взагалі, який був білірубін навіть не знаю, ніхто не казав, та й я не питала. Жовтушка з'явилась на 5-тий день дома. Нам завтра мають брати кров на рівень білірубіну і казала лікарка кластись в лікарню будуть капати, але перечитавши темку зрозуміла, що в цьому немає ніякої необхідності, дитина на ГВ, за місяць набрала 1 кг, за добу в середньому набирає 60 г. ніяких більше ознак немає крім колік, короче я вже сама з тим всім розгубилась....Порадьте щось

maty
05.08.2013, 21:51
[/COLOR] В два місяці і дільнича і невролог почали сваритися, що я нічого не роблю і т.д Пішли ми на Орлика в пренатальний центр, попросили щоб дитину оглянув лікар, прийшла в оглядову лікар, вже не пам ятаю імені, оглянула і сказала що нам не потрібно здавати ніякого аналізу крові, принесла електронний вимірювач білірубіна, виміряла,
може вам теж варто підійти на Орлика,принаймі,почути думку іншого лікаря,бо дільнича в тому питанні напевно не профі.

Margarett
06.08.2013, 12:33
може вам теж варто підійти на Орлика,принаймі,почути думку іншого лікаря
Цілком згідна з написаним. То буває не зовсім просто, як здається. Виписують з ПБ з одним показником білірубіну, вдома за певний час він може нарости. Мала аналогічну ситуацію. Кварцували ще в ПБ 5 днів, виписали, за тиждень наросло до 210. І мусили їхати на Орлика, там ще 9 днів провели, кварцування + ложка. А ж тоді почало падати. Показатись треба, а вже чи лягати самі вирішите.
Ще додам щодо ГВ у моєму випадку (АВО конфлікт) ні одна з лікарок не перечили ГВ лише за. І там на Орлика багато таких жінок з дітьми (апельсинчиками), вікна прозорі (хто був той знає) все видно, то жодна з мамочок не обходилась без грудей, я до того що вони всі там (лікарі молоді) за ГВ.

Mariya
07.08.2013, 06:06
В мого малого була жовтушка, то мені навпаки казали годувати грудьми щоб пройшла. Малий гарно так був пожовтів на 3-й день (день виписки), ми навіть погнали з ним до педіатра в суботу (малому було 5 днів), та нас заспокоїла, поміряла білірубін такою електричною фігньою, він був нижчий ніж при виписці з лікарні.

Matvijko
08.08.2013, 22:26
Відлежали ми 3 дні в лікарні з жовтушкою під капальницею і фототерапією. Білірубін впав до 145, лікарка казала догодовувати окрім цього ще кашею, чого я звісно не робила. І при виписці вона мені сказала, що білірубін впав не набагато через те, що я годую груддю:girl_devil: на що я їй відповіла, то давайте перевіримо моє молоко, в якійсь приватній лабораторії, якщо така є і будемо знати чи це від молока, на що вона мені відповіла, що це повний абсурд здавати молоко, хіба би я була хвора на снід або туберкульоз от тоді треба. Короче от такі в нас лікарі, а ще сказала прийти у вівторок на контроль і якщо білірубін не впаде, то мені все таки прийдеться відлучити дитину на 2 дні від грудей....

Suzi
09.08.2013, 10:31
Роздрукуйте протокол, візьміть з собою.

SoloZiLvova
09.08.2013, 14:16
Підкажіть будь ласка чи візьме дитина груди після 2 днів відлучення, годувати кашкою, бо жовтяниця не проходить і лікарі вважають, що то від мого молока. А я переживаю чи візьме мені потім дитина груди.
Міняйте лікарів.
Доречі: Ваша лінійка каже, що дитині місяць - то часом не фізіологічну жовтуху зібралися дхтори лікувати?:pardon:

Matvijko
09.08.2013, 15:10
не фізіологічну жовтуху зібралися дхтори лікувати?
Так фізіологічну затяжну, кажуть, що погано впливає на організм дитини, на нервову систему.

SoloZiLvova
09.08.2013, 22:30
Так фізіологічну затяжну, кажуть, що погано впливає на організм дитини, на нервову систему.

Почитайте таку інформацію http://am-am.info/zheltuha-grudnogo-moloka/ Може стане у пригоді:girl_wink:
Кусок процитую:

"Пороговым безопасным уровнем неконъюгированного билирубина у доношенного здорового малыша считается 300-340 мкмоль/л, если выше – возможно назначение фототерапии и дальнейшее обследование на исключение иных патологических причин желтухи.
При физиологической желтухе или желтухе грудного молока не бывает поражения головного мозга, даже при очень высоком уровне билирубина. Длительные наблюдения за нервно-психическим развитием детей, перенесших желтуху грудного молока, подтверждают вышесказанное. Ребенок с желтухой грудного молока не имеет отклонений в состоянии внутренних органов за исключением желтухи и гипербилирубинемии (высокого уровня билирубина). Он активно сосет и при правильно организованном грудном вскармливании получает достаточное количество молока, имеет частые мочеиспускания и повторный стул в течение дня, хорошо прибавляет в весе, имеет хорошее настроение."

Natalya Engy
10.08.2013, 14:18

Нам теж в свій час таке казали, але реально таких даних нема.
У старшого була жовтушка, в місяць прямий білірубін був 20, прописували фенобарбітал, відлучення і т.п. Ми купили ліки, купили кашку, два дні на ті пакети подивилися і все викинули. В півтора місяці дитина сама побіліла.
Для мене основним аргументом не лікувати якраз була відсутність фактичних доказів негативного впливу на нервову систему, все тільки з опери страшилок. Зараз малому 5, "негативні наслідки" якось не проявилися ))).
Я собі ще ту жовтушку пояснювала і стимульованими пологами, чого звичайно доктор не підтвердить.

Likysja
10.08.2013, 20:56
В нас теж проблема з жовтушкою, донечці вже 2,5 місяці. Виписували з роддому білірубін був 114 сказали: "за місяць зійде нічого страшного". В місяць не зійшла, поїхали ми на Орлика там нам виписали феноборбітал, аналізу не робили і відправили додому, ми довго думали і вирішили його не давати, тож повезли дитину в Охматдит, там аналіз показав білірубін 160 виписали карсил і біле вугілля, через 10 днів такого лікування білірубін 139, сказали ще давати 11 днів, все це ми пили і якраз треба було йти в поліклініку бо вже стукнуло 2 місяці, там дільнича сказала, що жовтушка зійшла, проте ми дуже загоріли на личку і відповідно смуглі, але очка білі. Проте щось мене та жовтизна її мучить і от не знаю що робити, скажіть де вимірюють білірубін електроним вимірником, бо доня дуже важко переносить аналіз чи може спочатку звернутись до невропатолога?

Matvijko
15.08.2013, 13:20
Виміряти електричним пристроєм можна на Орлика в консультативній поліклініці в завідувачки. А в нас білірубін впав до 119, але печінкові проби піднялись з 1,2 до 2.4. Лікарка каже відлучити на 2 дні від грудей і все стане на місце - проби впадудь. Прошу порадити толкового педіатра, з яким можна б було порадитись. Не хочу дитину відлучати від грудей. Буду вдячна за контакти

buhgaltersha
15.08.2013, 20:14
печінкові проби піднялись з 1,2 до 2.4
а як це визначити? ми такого нічого ніби не здавали
зате були на УЗД - все ніби в нормі
а ви вітаміни якісь вживаєте? не знаю, наскільки правда, але ніби-то вживання вітамінів продовжує ту жовтушку...
так мені ніхто і слова не сказав проти ГВ

Matvijko
15.08.2013, 21:26
визначити? ми такого нічого ніби не здавали
Визначали по крові з вени. Ми вживаємо люміналь, бо сильний тремор, еспумізан і галстену, це вроді не вітаміни

сніжна
15.08.2013, 21:43
люміналь,
фенобарбітал досить потужний медикамент, який серйозно впливає на функцію печінки. Галстена призначена для "підтримки" печінки. Тому печінкові проби можуть бути поганими ще і через вживання люміналю.

Matvijko
15.08.2013, 21:47
фенобарбітал досить потужний медикамент, який серйозно впливає на функцію печінки. Галстена призначена для "підтримки" печінки. Тому печінкові проби можуть бути поганими ще і через вживання люміналю.
Я так і думала, що це через люміналь, а коли спитала лікарку вона мені на це нічого не відповіла, тому я обов'язково проконсультуюсь ще з лікарями. Дякую за влучну пораду.

buhgaltersha
17.08.2013, 14:12
Ми вживаємо люміналь, бо сильний тремор, еспумізан і галстену, це вроді не вітаміни
ну це ви дитині даєте, я мала на увазі вітаміни для мами, для вас

Likysja
20.08.2013, 16:34
В нас наразі з жовтушкою ситуація така: білірубін впав до 90 (весь непрямий), а печінкові трошки виросли АСАТ 44,3 од/л АЛАТ 41,3 од/л., УЗД в нормі. Виписали нам Галстену і Біоспорин. До слова останній місяць жовтушку нічим вже не лікували, їли мамине молочко, бо мови про відлучення від грудей не було, а також багато гуляєм на сонечку. До речі були в невропатолога до дитини претензій немає і ще вона сказала, що в такої дитини білірубін повинен бути нище 100, а 20 це для дорослої дитини норма. А ще нам порадили перездати печінкові в приватній лабораторії, бо лікарка сказала що її практика показує що різні лабораторії дають різні показники от так от.
А і мені лікарі говорять, що жовтушка в нас від стимульованих пологів!

Milongera
26.08.2013, 13:21
Прошу порадити толкового педіатра, з яким можна б було порадитись. Не хочу дитину відлучати від грудей. Буду вдячна за контакти
Ага, вони всі радять відлучати. І дільнична радила, і в Чорнобильській і дорога приватний педіатр.
Нам дитина пожовкла за тиждень після виписки, а ми матолки навіть не розуміли, що то жовтушка. Ну думали, що шкіра така ще після пологів. Вже в місяць і поліклініці нас відправили в Чорнобильську. ТАм здали аналізи і пісня та сама - відлучіть на три дні, а потім всьо буде гуд. Викликали приватну, подивилася аналізи, сказала, що то таки жовтушка грудного молока від якої ліки одні - відлучіть на ПЯТЬ!! днів. Потім собі будете годувати :girl_smile:.. уявляю собі, що би було з того годування через пять днів відлучення. Я вичитала в неті, що можна стерилізувати своє молоко. Ну мусили щось зробити, бо реально було страшно. То десь днів пять я зціджувалася, стерилізувала і годували зі шприца. А вночі просто грудьми. Дівчата, то була мука. Я не знаю як можна дитину нагодувати шприцом, вона кричала страшенно. Ну і результату щось не дуже помітили. ТАк шо потім я поклалася на Божу волю і почали чекали. В три місяці почала біліти, остаточно певно в 3,5. Наразі не бачу негативних наслідків, сподіваюся, що і не буде. Але то дуууже страшно, коли дитина три місяці тупо жовта :girl_nea: Якби якісь ліки допомагали, я б дала не вагаючись. Як згадаю той час і ті переживання :girl_impossible::girl_impossible:
Ага, і по аналізах в півтора місяці в нас був білірубін 154. Нібито не критично, але не мало (

Особисто я зараз переконана, що в нас жовтушка була від окситоцину, який вкололи для швидшого виведення плаценти (нафіга? сама вийшла в момент уколу) і через антибіотики, які мені кололи три дні після пологів "на всяк випадок"..

сніжна
26.08.2013, 15:07
в нас жовтушка була від окситоцину
така ймовірність існує. бо окситоцин розщеплюється печінкою , і може частково потрапляти до плоду. Але таке трапляється , якщо окситоцин застосовують у 1 чи 2 фазі пологів. При застосуванні у 3 фазі ( як у вас). він до дитинки міг би потрапити через грудне молоко ( бо через кровоток вже ні), але це гіпотетично. Бо там дози вже мікроскопічні. Хіба у вас особисто є певні проблеми з печінкою чи нирками, що вплинуло на погану метаболізацію введеного вам окситоцину і відповідне попадання у ГМ. Взагалі-то прямої залежності між застосуванням окситоцину і фізіологічною жовтушкою ще не доведено. Бо у багатьох стимульованих жінок власне внутрішньовенно і у перших стадіях пологів малюки не мали ніякої жовтушки. А про третю стадію ( коли колиться внутрішньом язево і вже після народження малюка ) ще менша статистика. Особисто у мене було 7 годин під окситоцином внутрішньовенно + на третій день після пологів ще був окситоцин внутрішьо мя зево + через два тижні після пологів я три дні приймала таблетки дезаміноокситоцину . Але фізіологічної жовтушки не було. Білірубін був у нормі.

---------- Додано в 12:07 ---------- Попередній допис був написаний в 12:06 ----------

через антибіотики, які мені кололи три дні після пологів "на всяк випадок"..
скоріше за все, це все-таки через ваші індивідуальні особливості. Печінка не справилася з розщепленням введеного окситоцину+ антибіотиками. ТОбто тут багато залежить від стану здоров я самої мами.

Loyal
13.09.2013, 16:07
От сиджу я і дивлюсь на той Нутрілон... нашо воно мені...
В місяць дільнича забила нам на сполох, що у нас жовтушка. Я почала панікувати, бо здавати дитині з голови аналіз крові ніяк не хотіла. Проконсультувалась з неонатологом з Джамбула, але без огляду, бо вона в відпустці, сказала попити 5 днів біфідумбактерін. Попили, вроді менша, але ще є. Поїхали на Дністровську, подивилась лікарка, сказала таки йти здавати кров. Здали з ручки з вени. Показники вроді в нормі, але таки завищені і скляри жовті. Добре, що УЗД зробили і там все добре також. Вроді вийшли щасливі, що ми здоровенькі, але рекомендацію дали хоча б на 1, а краще на 2 дні перейти на штучне і паралельно цідитись.
Кожна з дохторок питала скільки ми набрали ваги, як казала, що майже 1,5 кг за місяць, тоді робили висновок, що то точно через ГВ. Нічого вже не розумію!
Ну а хтось таки пробував таки переводити на штучне? Комусь колись допомагало??? Для чого вони тоді всі залпом радять?

maty
13.09.2013, 16:13
Показники вроді в нормі, але таки завищені
Ви самі відповіли-не робіть експериментів з дитиною

Suzi
13.09.2013, 17:06
Ну а хтось таки пробував таки переводити на штучне? Комусь колись допомагало??? Для чого вони тоді всі залпом радять?
Просто ділюсь досвідом.І в Дениса, і в Івана була жовтяниця більше місяця. Я нічого не робила (аналізів теж не здавала), зійшло само, після місяця, коли точно - не пам*ятаю.

HAPPY NATA
13.09.2013, 17:31
хоча б на 1, а краще на 2 дні перейти на штучн нам круто повезло з дільничою, напевно. Молодший місяці два був жовтуватий, я вже сама звертала на то увагу. А лікарка, кожен раз як я її про то питала (на вулиці, напр.), навіть не дослуховувала: "там вам взагалі нема чого переживати. Ви ж на ГРУДНОМУ". І дійсно, само непомітно пройшло.

buhgaltersha
13.09.2013, 19:41
І дійсно, само непомітно пройшло.
В нас, на жаль, само не зійшло. Лікувались в інтенсивній терапії. От зараз майже зійшло. Ледь помітно вже. Але ніхто нічого проти ГВ не мав, навіть дивно читати, що практично всім радять переводити на штучне

Margarett
13.09.2013, 21:46
Ну а хтось таки пробував таки переводити на штучне?

Ми мали АВО конфлікт і як наслідок дику жовтяницю з лежанням у лікарні і всіми витікаючими. Щодо склер, то вони дуже довго сходять і самі останні. Дитина збіліє, а очі (шклисте тіло) ще буде жовтуватим. Ніхто нам не радив відлучати і я цього не робила. Ще скажу, що з нами у лікарні лежав хлопчик, натуральна "Помаранчева револіція", його білірубін не те, що палава він наростав у кювезах. Та мати його теж годувала грудьми, не відлучала, мається на увазі, що лікарі такого їй не радили.

PanteraLviv
14.09.2013, 01:37
В місяць дільнича забила нам на сполох, що у нас жовтушка. Я почала панікувати, бо здавати дитині з голови аналіз крові ніяк не хотіла. Проконсультувалась з неонатологом з Джамбула, але без огляду, бо вона в відпустці, сказала попити 5 днів біфідумбактерін. Попили, вроді менша, але ще є. Поїхали на Дністровську, подивилась лікарка, сказала таки йти здавати кров. Здали з ручки з вени. Показники вроді в нормі, але таки завищені і скляри жовті. Добре, що УЗД зробили і там все добре також. Вроді вийшли щасливі, що ми здоровенькі
Якщо показники вписуються в норми, нехай по верхній межі то все нормально. Скляри дуже довго приходять в норму.

Вроді вийшли щасливі, що ми здоровенькі, але рекомендацію дали хоча б на 1, а краще на 2 дні перейти на штучне і паралельно цідитись.
не варто цього робити, користі не буде ніякої, тільки лишня нагрузка і величезний стрес на організм дитяти, який приходить в норму, бо суміш дуже важка в травленні.
При жовтяницях тільки грудне молоко, воно сприяє нормалізації цих всіх обмінних процесів.
Кожна з дохторок питала скільки ми набрали ваги, як казала, що майже 1,5 кг за місяць, тоді робили висновок, що то точно через ГВ. Нічого вже не розумію!
Це в перли. Не беріть то до голови, ті лікарі які не знають, будуть говорити що завгодно, що їм прийде на думку. Але не всі, є і такі лікарі, які при жовтяницях рекомендують тільки ГВ, але їх дуже мало, це ті, які цікавляться сучасною інформацією про гв.
От сиджу я і дивлюсь на той Нутрілон... нашо воно мені.
Віддайте, заховайте, чи продайте і забудьте.

something
14.09.2013, 10:54
в нашої знайомої в дитини була жовтушка. І чи то я щось не те розумію, чи що, одним словом зі слів мами, їй порадили відлучити на 5 днів, бо в дитини конфлікт, а тепер увага!!!!!! в малого 2+ і в тата 2+!!!!!.

до гв вернулись зовсім частково.

Suzi
14.09.2013, 11:28
Скляри дуже довго приходять в норму
Склери останніми біліють. Як мені пояснювали, жовтіє зверху до низу, а спадає жовтяниця навпаки - з ніг до обличчя, очі в останню чергу приходять в норму.

kljysochka
16.09.2013, 00:13
жовтіє зверху до низу, а спадає жовтяниця навпаки
в першу чергу жовтіють слизові - піднебіння, склери. тоді шкіра. Є жовтяниця асоційована з гв.Тобто, якщо припинити на якийсь час гв, то вона проходить, а далі годують, і вже все ок. вона не дає високих цифр білірубіну, тому не загрожує ушкодженням цнс, і припиняти гв НЕ потрібно. можуть запропонувати нагрівати грудне молоко до 60 градусів, тоді остудити і давати дитині (ржу\німагу, бо це якраз про наших лікарів)) яке гріти-суміш!). але то себе не оправдує. годуйте і вона сама по собі зникне. такі жовтяниці можуть до 2-х місяців триматись. це нормально

buhgaltersha
16.09.2013, 08:25
Не буду ні з ким сперечатись, але мені в інтенсивній терапії якраз навпаки сказали: орієнтуйся на очі, а не на шкіру, якщо побіліли - білірубін впав, бо шкіра може довго сходити. Не знаю, як в кого, але в моєї донечки склери побіліли тижні 3 назад (тоді справді впав білірубін до 120, попередній аналіз показував 240), а шкіра має до цих пір жовтуватий відтінок (трішки-трішки, але ше є).

Matvijko
16.09.2013, 21:45
А в нас навпаки шкіра побіліла, а от очка ще жовті і білірубін тримається останні 2 тижні 100 і не падає. Чи не задовго це, бо нам вже 2,5???

Loyal
17.09.2013, 09:40
Стоїть та моя суміш закрита. Очка вже майже біленькі ))) чесно, була готова відкрити і годувати, щоб зняти всі підозри, але вчасно залізла на форум. І плюс, як уявила, що то вночі тре буде гріти ту суміш бовтати ( то, виявляється, не так скоро) та ше й цідити прийдеться... То-то з годину не спати. Лишила дитину в спокої.
А ше ідея виникла. Якщо можна було гріти молоко до 60 гр, то так само десь би діяло, якщо подавати морожене молоко?

---------- Додано в 09:40 ---------- Попередній допис був написаний в 09:37 ----------

І ще! Що значить "асоційована з ГВ"? Забагато дитина їсть? Більшої "жирості"? Чи чого там ше?

buhgaltersha
17.09.2013, 20:22
Чи не задовго це, бо нам вже 2,5???
Мене кожен педіатр має спитати: а чого це ви ще жовті? були в гастроентеролога?...
І кожен другий "намацує збільшену печінку" - поки я не признаюсь, що були на УЗД і там збільшеного нічого і близько нема.
Сьогодні вже аналіз показав 51,5. Ура, попередній (два тижні назад) був 120. Але ми вже місяць на гепатопротекторі.

kljysochka
17.09.2013, 23:55
"асоційована з ГВ"? Забагато дитина їсть? Більшої "жирості"? Чи чого там ше?
ні-ні))) пов"язана з гв)) а замороження і нагрівання, це не те саме. при замороженні всі елементи молока зберігаются, а при нагріванні руйнуются ті, які спричинюють жовтуху.

Oddly
14.10.2013, 11:55
ми пробували, але то не метод лікування ні в якому разі - це метод, що допомагає діагностувати, що це дійсно прегнанова жовтяниця.
але я особисто прийняла це рішення, коли всі решта обстеження були зроблені, а білірубін і далі був більше 300.
тому ГВ ми зберегли, бо вже були впевнені, що це саме цей тип жовтяниці, тобто не переживали, що є прямий ризик ураження цнс (якщо так можна сказати, бо переживаєш за дитину завжди). У нас внормувалася ситуація після 12-15 тижнів від народження

Є жовтяниця асоційована з гв.Тобто, якщо припинити на якийсь час гв, то вона проходить, а далі годують, і вже все ок. вона не дає високих цифр білірубіну, тому не загрожує ушкодженням цнс, і припиняти гв НЕ потрібно.

при повернення на ГВ білірубін повертається на попередні високі показники, але принаймні вже знають, що то не страшно

можуть запропонувати нагрівати грудне молоко до 60 градусів, тоді остудити і давати дитині
всі лікарі, з якими ми стикалися, так і казали - що оце вже точно поза-поза-позавчорашній день. навіть чула, як інтернам казали - що так вважати вже неактуально, бо існують результати наукових досліджень, які спростовують такі погляди

напевно ті лікарі, які таке досі радять, на тому вчилися, але не факт, що встигають слідкувати за змінами

Існує думка, що затяжна жовтяниця таки має вплив на цнс, але ця неврологія проявляється десь в 5-6 місяців. Тоді, можливо, вже не встановлюють зв"язку, бо по ходу може додаватися багато інших чинників, але факту це не міняє.