КПК

Показати повну версію : Центр зайнятості

Сторінки : [1] 2 3

Darcy
05.12.2009, 22:52
Життя - повне несподіванок. Хто б міг подумати, що я 2 місяці сидітиму без роботи? А тим більше, що мені доведеться ставати на облік у центр зайнятості?
Словом, я там зареєструвалась. Пишіть, якщо хтось колись мав справи з центром зайнятості. Я, натомість, можу розказати щось, що вже зараз знаю.

Зануда
05.12.2009, 23:44
Я, натомість, можу розказати щось, що вже зараз знаю.
Розкажіть усе:
Як ставали на облік
Що для цього потрібно
Де це знаходиться
Дякую. :)

Darcy
06.12.2009, 02:09
Розказую.
Де знаходиться?
Точної адреси не скажу, але це на Науковій є ВАМ (СІЛЬПО), за ним новий дельфінарій, АРСЕН, і зразу ззаду за АРСЕНОМ така двоповерхова будівля. Знайдете зразу, бо там пустир і більше нічого нема. Ага, ну для орієнтиру, навпроти нього через дорогу (але трохи ближче до Наукової) є супермаркет МАРК.
Що потрібно?
Насамперед документи: паспорт + ксерокопії, ідентифікаційний код + ксерокопія, трудова книжка + ксерокопії, довідка з останнього місця роботи про середню зарплатню (вроді за 6 місяців), документ про освіту (диплом) + ксерокопії.
Як стати на облік?
Берете усі ці документи, і в 9 ранку приходите туди. Стаєте в чергу до диспетчера, вона вас реєструє, видає 2 талончики з зазначеною годиною - перший до інформатора, інший до вашого "куратора" (не знаю точно, чи то так називається).
Назначають годину відразу, я наприклад в диспетчера була в 9:25, то мені назначили до інформатора на 9:35, а до куратора на 9:45.
Тоді інформатор так в загальному все розказує, і дає талончик на семінар (мені дали на наступний день). Семінар - на загальну тему, про структуру ЦЗ, як там шукати роботу, які є відділи і т.д. Ще інформатор видає табель - де записують ваші відвідування і т.д.
Тоді йдете з тим табелем до куратора. Вона вас реєструє, заводить на вас справу, заповнює всю інформацію в комп'ютері, віддаєте їй копії усіх документів + довідку про зарплату.
Тоді вона починає шукати вам роботу (абу таку як у вас в дипломі, або таку, яка у вас в трудовій). Якщо щось є - то вам видають направлення, яке ви повинні повернути з відповіддю до певного дня (переважно 2-3 дні). Якщо немає нічого, то призначають наступну зустріч.
Ага, забула написати. Коли ви тільки вперше прийшли, то вас не ставлять на облік. Спочатку 7 днів щодня ви ходите то на семінари, то до свого куратора (так як я раніше писала), і якщо протягом цього часу для вас не буде роботи, то на 8-й день ви офіційно стаєте безробітним. Тоді в 8-й день ви приходите на семінар, потім пишете заяву і з 8-го дня має вже виплачуватись допомога. Розмір допомоги залежить від вашого офіційного стажу, від причини звільнення (статті КЗпП) та від середньої зарплати.
АЛЕ: якщо протягом тих 7 днів, коли ви ще офіційно не зареєстровані як безробітний, ви 2 рази відмовитесь від запропонованої роботи, то вас на облік не поставлять...
Так от, у вівторок у мене буде 7-й день, отже, в середу я вже стану офіційно безробітною.

Ага, забула. Довідку про зарплату мені завернули. Вона в мене була за місяці квітень-вересень (я звільнена 30 вересня). А вони викреслили вересень і дописали березень. Типу я так зрозуміла з бехгалтером з попередньої роботи, що то останній місяць не тре вказувати,ю бо він рахується як розрахунковий. Зробила собі нову довідку з березня по серпень, в понеділок маю туди йти, надіюсь, що не завернуть...

Я тут багато понаписувала, сподіваюсь, все зрозуміло.

шоколадка
06.12.2009, 20:26
а цікаво, яка "сума" допомоги по безробіттю. хтось знає?

Jasmin
06.12.2009, 20:49
цікаво, яка "сума" допомоги по безробіттю. хтось знає?
дивіться вище:

Розмір допомоги залежить від вашого офіційного стажу, від причини звільнення (статті КЗпП) та від середньої зарплати.

Darcy
06.12.2009, 22:41
Розкажу вам на кількох прикладах.
1. Наприклад, я працювала 1 рік (офіційно!), звільнена на основі статті 36 п.2 КЗпП (згідно з закінченням терміну трудового договору), середня зарплата за останні півроку, скажімо, 1500 грн.
Значить так. Стаж роботи - до 2 років. Це означає, що мені належить виплата (матеріальна допомога) у розмірі 50% від моєї середньої зарплати за останні півроку на останній роботі. Тобто, матеріальна допомога становить 750 грн.
Поїхали далі. Оскільки причина звільнення не залежить від мене, то виплату я маю право отримувати протягом 360 днів: перші 3 міс. - 100% виплати (750 грн.), наступні 3 міс. - 80% виплати (600 грн.), наступні 3 міс. - 70% виплати (525 грн.). Останні 3 міс. виплати не буде згідно з якимось-там антикризовим законом. Після того мене знімають з біржі.
2. Наприклад, я працювала 5 років, звільнена на основі статті 36 п.1 КЗпП (за згодою сторін), середня зарплата за останні півроку, скажімо, 2000 грн.
Стаж роботи - від 2 до5(?) років. Це означає, що мені належить виплата (матеріальна допомога) у розмірі 55% від моєї середньої зарплати за останні півроку на останній роботі. Тобто, матеріальна допомога становить 1000 грн.
Далі. Оскільки причина звільнення залежить від мене, то виплату я маю право отримувати протягом 270 днів: перші 3 міс. - 100% виплати (1000 грн.), наступні 3 міс. - 80% виплати (800 грн.). Останні 3 міс. виплати не буде. Після того знімають з біржі.

Далі. Чим більшей стаж, тим більший % виплати від середньої зарплати (я там точно не пам'ятаю, що і скільки, але вроді максимально 70% - коли стаж перевищує 30 років).
Якщо, скажімо, людина не має трудового стажу (офіційного), то за середню зарплату беруть розмір прожиткового мінімуму (десь в р-ні 700 грн.), тобто виплата буде приблизно 350 грн. (теж незле).

Ще одне. Якщо людина має лише середню освіту (школа), то її можуть скерувати на якісь курси, після закінчення яких можна отримати документ про середню спеціальну освіту (рівень ПТУ).
Людям з вищою освітою можуть пропонувати якусь перекваліфікацію чи підвищення кваліфікації. Переважно відсилають на комп'ютерні курси або курси 1:С Бухгалтерії (нічого іншого в них вроді і нема).

От така ситуація.

Зануда
06.12.2009, 23:02
Дуже дякую - надзвичайно вичерпно та інформативно. +100
Успіху вам у подальшому працевлаштуванні.

Нифка
07.12.2009, 00:00
Ага, забула. Довідку про зарплату мені завернули. Вона в мене була за місяці квітень-вересень (я звільнена 30 вересня). А вони викреслили вересень і дописали березень. Типу я так зрозуміла з бехгалтером з попередньої роботи, що то останній місяць не тре вказувати,ю бо він рахується як розрахунковий. Зробила собі нову довідку з березня по серпень, в понеділок маю туди йти, надіюсь, що не завернуть...

місяць Вам не порахували, бо треба довідку за 6 повних місяців, а 30 число получається, то вже неповний. Якщо наприклад Ви були б звільнені 2им жовтнем, то нерахувався б жовтень.

Darcy
07.12.2009, 00:08
а 30 число получається
Так договір в мене був до 30 вересня включно. А вересень має лиш 30 днів...
Ну я точно не знаю, чому завернули... Просто викреслили вересень і дописали березень. Без пояснень.

Нифка
07.12.2009, 00:59
100% неповний місяць

Darcy
07.12.2009, 01:01
100% неповний місяць
Не сперечаюсь, але поясніть будь-ласка, чому неповний?

Panadolka
07.12.2009, 03:08
І я там була... Перший раз приїхала о 12.00 - пізно. Другий раз - на 9.00 і мене не поставили, бо бачте надзвичайний стан в країні був, хоча усі працювали. Я приїхала додому така злюща!!! Сказала, що вже туди не поїду, але чоловік заставляє :)
Незнаю, варто не варто, бо малому вже 3р. 2 місяці, а там після декрету можна, здається, стати на біржу не пізніше ніж через 3 місяці. І ще, я офіційно ніде не працювала, тобто допомога у мене має бути 350 грн?

Darcy
07.12.2009, 12:12
Ну про декрет нічого вам не підкажу, бо не знаю, але оскільки

я офіційно ніде не працювала
то виходить, що так...

Але я би вам радила зателефонувати до них і проконсультуватись, або, якщо маєте можливість, заїхати до них і підійти до диспетчера (там дві дуже милі жіночки сидять).Думаю, що проконсультувати вони можуть у будь-який час з 9 до 18.
Я от вперше прийшла в 16:30, розгубилась там, підійшла до диспетчера, розказала, що в мене до чого, а вона люб'язно мені все сказала, каже - давайте я зразу ваші документи подивлюсь, чи там все гаразд, - сказала, які ксерокси треба, коли і куди прийти... Словом, поставилась по-людськи!

arina
07.12.2009, 12:28
І я там стою... з травня місяця.. сьогодні на черговий візит:girl_in_dreams:

Darcy
07.12.2009, 12:56
І я там стою... з травня місяця..
І як з виплатами? Платять? Може розкажете, яким чином ті виплати відбуваються?
сьогодні на черговий візит
і я сьогодні. в середу вже буду офіц. безробітна.
А ви зараз як часто на оті прийоми ходите? Бо я поки до середи - кожен день...

olya_d
07.12.2009, 13:44
Я після закінчення декретної відпустки не хотіла ще виходити на роботу, то потрапила під скорочення і рік була зареєстрована на біржі.
Крім всього вищеописаного, мені ще давали бланки для самостійного пошуку роботи, які необхідно було заповнити - обійти не менше 5 різних підприємств, щоб вони поставили печатку, що не беруть мене на роботу, описати газети, які я читаю, шукаючи оголошення про роботу.
Гроші перераховували на рахунок в Ощадбанку, ну принаймні на кишенькові вистачало)))

arina
07.12.2009, 14:19
Darcy, гроші виплачують, але з затримкою 2-2,5 місяці. кажуть шо поки з Києва перешлють по регіонах-то так получається. Я ходила в Ощадбанк, відкрила собі рахунок, заплатила 3грн. за пластикову карточку і тепер туди нараховують гроші.
Доречі, довідку про зарплату з колишньої роботи мені завертали тричі - до кожної букви/цифри придираються, і поки я з цією довідкою возилася -нараховували мінімум (300-400грн, точно не знаю), потім правда довідку прийняли, зробили перерахунки і все дорахували, за всі місяці.
І ще: оплачують не раз на місяць, а від візиту до візиту... Я туди ходжу приблизно 3-4 рази в місяць...

Darcy
07.12.2009, 14:53
Крім всього вищеописаного, мені ще давали бланки для самостійного пошуку роботи, які необхідно було заповнити - обійти не менше 5 різних підприємств, щоб вони поставили печатку,
Ну, мені зразу сказали, що роботи для мене не буде, в них такого взагалі не буває (в мене і в дипломі, і в трудовій - перекладач), тому щоразу як я приходжу, цьоця знизує плечима, і каже - "Ну, приходьте тоді-то і тоді-то, бо так має бути..."
Тому мені навіть ніяких направлень не дають...

І ще: оплачують не раз на місяць, а від візиту до візиту... Я туди ходжу приблизно 3-4 рази в місяць...

Тобто, виплачують частіше, ніж раз в місяць? А як мені знати, що мені гроші на карточку перерахували?

arina
07.12.2009, 19:16
Тобто, виплачують частіше, ніж раз в місяць? А як мені знати, що мені гроші на карточку перерахували?
Частіше, але по пару гривень.. Щоб знати треба просто час-від-часу перевіряти баланс в банкоматі. Перші 2 місяці скоріш за все нічого не буде...

Зануда
14.12.2009, 10:36
Ще одна інформація віднолсно комплекту документів: мамам дітей до 6 років мати з собою оригінал і копію свідоцтва про народження дитини.

П. С. Мене сьогодні через це не зареєстрували. Змерзла, невиспалась і ще й надаремно прокаталась. :(

Надька
14.12.2009, 10:47
там втраховується з зарплати за півроку(останні 6 місяців).

---------- Додано в 08:47 ---------- Попередній допис був написаний в 08:45 ----------

От я вже півтора року на біржі, але працюю неофіційно. Скажу це просто жах на цій біржі. Я так попала, що спочатку проходила 3 місяці допомогу не платили, потім проходила ще 2 місяці знову неплатили( казали в держави грошей нема). Там була така система що треба було 1-2 рази на тиждень ходити і сидіти там по 2-3 години слухати всякий маразм, тобто як писати разюме, читали нам закон про працю і таке інше. А якщо пропустиш то вони потім з того дня пропуску рахували 3 місяці і їх не оплачували..... от така то фігня. Ну мені було набридло туди ходити просто так і пропустила 1 раз, а на аступний день мені на карточку поставили 300 гривень так і кидали мені кусочками по тижнях поки невиплатили. і більше я туди неходила, бо треба було 3 міс.ходити безплатно.
А ще там така фішка була, шо якшо ти більше ніж пів року на біржі то тебе можуть послати на громадські роботи там прибиральницею відмовитись ти немаєш права, бо чи то штрафи чи то просто звільняють з центру зайнятості.

А хто тепер на біржу ходить, які там тепер новини? напишіть цікаво?

Зануда
15.12.2009, 15:36
Сьогодні їм не підійшов мій диплом...Вчора підходив, а сьогодні вже ні. Диплом одного з найстарших універів Європи їм не пасує. :cesored::cesored::cesored::tanksmile:

Надька
21.12.2009, 16:31
Сьогодні їм не підійшов мій диплом...Вчора підходив, а сьогодні вже ні
вони так спеціально роблть щлб люди ходили менше!!!!

Darcy
21.12.2009, 16:37
Мене, в принципі, без проблем зареєстрували. От тільки довідку про зарплату раз завернули. І куратор мені прямим текстом казала, що в них є наказ згори робити так, аби поменше людей реєструвалось... То вона мене типу пробувала відмовити, казала, що роботи нема, і виплат не дають, і все таке... Дивилась на мене косо та зверхньо, постійно казала, що не має часу, коли я щось запитувала...
А тепер, коли я вже отримала статус безробітньої - якось нормальніше почала ставитись...

Бісеня
01.01.2010, 20:03
Дівчата 24 числа стала на облік,ммене статя40,тобто скорочення(піприємство малоби виплатити вихідну допомогу за грудень).Теоретично гроші тільки будуть надходити тільки через місяць.Статус отримую в понеділок(на статус явка обов"язково,а то знімають з біржи).За ті пару днів вже замучилась,але можливо як раз,робота буде.:girl_smile:Куратор в мене повна стерво(вибачте!!!),щось запитати не можна,нічого не пояснює, а роботи в базі немає.Як ваших кураторів звати,під яким номером?!
Дівчата,які зареєстровані,поясніть,відкрила рахунок в ощадбанку,дали договір і карточка маленька з номером рахунка.Пластикову карточку вони мені мають дати чи що?Наперед вдячна.

Darcy
02.01.2010, 01:06
Бісеня,
Моя куратор - №7 (прізвища не вказуватиму з етичних міркувань).
Щодо Ощадбанку - якщо вам договір дали одразу в той самий день, як ви відкривали рахунок, і платили вроді 1 грн., то карточки у вас не буде, бо це звичайний рахунок, а не картковий. Знімати гроші з такого рахунку ви можете таким чином: приходите в Ощадбанк на Валовій з тим договором та паспортом. Ось і все.

arina
02.01.2010, 22:06
в мене №20..:girl_in_dreams:
я теж брала карточку на Валовій, але мене питали чи я хочу нараховувати на "книжку" чи на карточку - я заплатила 3 грн на 1 рік, і тепер знімаю гроші з карточки...через скільки видають карточку,я вже не памятаю (стала на облік ще в травні...)

Darcy
03.01.2010, 02:13
через скільки видають карточку,я вже не памятаю
По-моєму, через 3 тижні.
Я би теж,звісно карточку брала, бо то зручніше, але мені кураторка сказала запізно про рахунок, і сказала, щоб я на наступний день (!) максимум принесла реквізити рахунку... Ну то в мене і не було виходу, бо якщо відкривати картрахунок, то реквізити дають щось через 3 чи 4 дні... :(

levandivka
07.03.2010, 21:50
бо якщо відкривати картрахунок
Можу влаштувати акційне святкове відкриття карткового рахунку за оффтоп http://posydenky.lvivport.com/images/styles/softexpressions/buttons/infraction.gif. БАНЬківського...
Прошу згадати про тему гілки. :banned:

lucysd
04.07.2010, 02:20
А чи можна встати на облік до центру зайнятості НЕ за місцем прописки (або реєстрації, як її у нас називають)?

Я сама прописана в іншій області, останні місця роботи - в Києві, а живу зараз у Львові (знімаю квартиру, без офіційного оформлення, звісно). Щось мені може світити у такій ситуації? :girl_impossible:

Kecan
04.07.2010, 02:43
Варто все-таки звернутися в ЦЗ за консультацією, бо в них все прив"язане до прописки, тому про те що вам світить важко сказати. Бо навіть останнім часом (коли я була зареєстрована там), то при відвідуваннях семінарів вимагалося приносити паспорт (були випадки, коли люди отримували допомогу в різних областях).

lucysd
15.07.2010, 00:04
Варто все-таки звернутися в ЦЗ за консультацією, бо в них все прив"язане до прописки, тому про те що вам світить важко сказати. Бо навіть останнім часом (коли я була зареєстрована там), то при відвідуваннях семінарів вимагалося приносити паспорт (були випадки, коли люди отримували допомогу в різних областях).
Дякую. А зараз треба щотижня туди приходити відмічатися?
Бо якщо ні, то може я б могла по місцю прописки зареєструватися і їздити туди раз на ... тижнів.

Kecan
15.07.2010, 00:37
А зараз треба щотижня туди приходити відмічатися
Вимагали так. Але все залежить від інспектора, якщо попадеться нормальна кобіта, то може назначити один тиждень в понеділок, а наступний, наприклад, в п"ятницю (тоді виходить майже раз в 2 тижні)

Пундик
15.07.2010, 09:07
Я стою вже майже рік на біржі,26 числа цього місяця припиняються виплати,в мене виплата становила майже 1300грн.кожен місяць,бо звільнена за статею ліквідація підприємства,і тому компенсація складає майже 50% від отримуваної місячної зарпалати за останні 6 місяців.Прийшла я вчора до своєї " кози",вибачаюсь але по іншому не получається висловитись(№18),а вона мені:вам треба обовязково працевлаштуватися,я й питаю чому обовязково???Я собі просто знімлюсь з біржі після закінчення виплат.В неї очі полізли на лоба:girl_impossible:,та ви що директор зараз такого не підпише ...ви зобовязані працевлаштуватись.бо цілий рік собі ходили ,отримували такі гроші.Я спокійно говорю,що нічим я не зобовязана,що гроші отримувала бо маю на те право,а те що незнайшла роботи це їхні проблеми,бо саме за цим я до них звернулася! Я по спеціальності міжнарод.економ. а в книжці записана як старший адміністратор.От вони мені на мою зарплату не могли і нічого найти,а коли пропонували щось таке але з меншою зарплатою то я усно відволялась,бо маю на це право.Говорила,що мені держава більше компенсовує чим ходити на роботу і получати навіть не 1000!:girl_crazy:,то її щоразу аж трясло:xaxa:.
Вона почала мені після всього говорити,значить я знімаю вас сьогодні! А я з "мордой кірпічьом"сказала що сьогодні мені не треба ,а требуде коли закінчаться виплати і що вона не має права на таке ,інакше я звернуся до юристів (вони сидять в тому ж центрі зайнятості)і вони пояснять їй усе що потрібно.І що ви думаєте,назначила мені прийом аж на 26(а це через два тиждні ,хоч цілий рік ходила відмічатись щотижня!!!) і сказала щоб я прийшла тоді то, і тоді знімемо вас.Дістала я її короче,аж руки в неї трусилися,але так їй і треба,вона весь час тикала мені що я отримую гроші,а роботи не шукаю,нібито вона мені ті гроші з своєї кишені платила.Дурне і все,що тут скажеш. Ви головне дівчата як ходите на семінари то слухайте свої права,щось не ясно то питайте,завжди можна підійти проконсультуватися в юриста ЦЗ,і і не нервуйтесь даремно бо вони того не варті:girl_curtsey:

Furore
17.07.2010, 13:22
Цікаво, а якщо простояв рік на біржі, після року знявся звідтам, рік не працював, то можна знову стати на біржу, якісь виплати ще будуть?

Milana Y
18.10.2010, 17:46
Мені теж попалася стервоза рідкісна:girl_devil:, я їхала відпочивати за кордон і хотіла знятися з біржі на той час, то вона мені почала говорити, що я немаю права і вона мені призначає прийом і як я не прийду на нього то мені знімуть решта виплат. Я пішла до юристів, взяла витяяг з закону де написано, що я маю право без пояснень знятися з обліку і та стервоза обламалася.
Призвіще тої стервози - КОРДІЯКА , номера не памятаю (таке чорняве і неприємне).
Ага, а раз взагалі дозволила собі сказати "пі-ц" (мат хто не зрозумів. То я коли приїхала з відпочинку і пішла поновлюватися мене знов прикріпили до неї, і стервоза не подала мою довідку про зарплату в бух-ю (хотіла щоб мені нарах. мінімальну) тоді мене вже трафило і я пішла до пані Лесі їх керівника і попросила поміняти координатора, мені поміняли і звичайно їй все пояснила чому. Зараз ніби краща попалася, хоча вони зі стервозою ходять разом на обід.

---------- Додано в 14:46 ---------- Попередній допис був написаний в 14:44 ----------

Народ, добре слухайте на семінарах і читайте закони! Завжди перевіряйте те що вам там кажуть.

Olena-m
19.10.2010, 00:19
Дівчата, може хто знає, чи можна змінити в ЦЗ годину прийому, бо в мене якраз в той час буде ранок в малого в садку? І чи реально це зробити по телефону, чи треба їхати туди?

aavika
19.10.2010, 00:27
незнаю я стояла на біржі пів року, так там щоб у них стояти треба нерви стальні мати, а мої невитримали, назначили мене до мого спеціаліста її небуло пішла у відпустку назначили до другої а та без паспорта не приняла, хотіла дати їх грошей щоб записала відвідування так вона таке там підняла і все рівно неприняла, а можливості їхати за паспортом у мене не було так як мала дитину забирати зі школи, от я і плюнула на ту біржу і більше туди не ходжу

La esposa
19.10.2010, 00:32
Дівчата, може хто знає, чи можна змінити в ЦЗ годину прийому, бо в мене якраз в той час буде ранок в малого в садку? І чи реально це зробити по телефону, чи треба їхати туди?

офіційно ні, але якщо передзвонити і пояснити ситуацію зазадлегідь, то може втисне тебе в якийсь вільний проміжок часу... якщо ніким вже не зайнято.

---------- Додано в 00:32 ---------- Попередній допис був написаний в 00:30 ----------

хотіла дати їх грошей щоб записала відвідування так вона таке там підняла і все рівно неприняла

а що ж ви хотіли?
треба нерви стальні мати
треба з паспоротом ходити. Вони ж не знають, чи ви на заробітки поїхали, а замість себе когось підіслали, чи дійсно залишили вдома... І при чому тут стальні нерви?

Darcy
19.10.2010, 00:48
так там щоб у них стояти треба нерви стальні мати
Я вже майже 11 місяців на біржі, і нерви в мене не сталеві, і моя спеціаліст - не подарунок.... Але жива, ніц мені не є.

назначили до другої а та без паспорта не приняла
А звідки ж вона має знати про те, що то справді Ви? Та ж на кожному семінарі розказують, що на кожне відвідування треба мати з собою паспорт і трудову книжку.

І чи реально це зробити по телефону, чи треба їхати туди?
А Ви зателефонуйте до свого спеціаліста і спитайте. Точно не поб'є Вас ;)

Meriroma
19.10.2010, 12:09
Мені теж попалася стервоза рідкісна, я їхала відпочивати за кордон і хотіла знятися з біржі на той час, то вона мені почала говорити, що я немаю права

Milana, а Ви не знали. що мали право на відпустку по оздоровленню? але там теж нюанси є...
Я стояла на біржі рік, моя куратор дуже файна була, ніц не можу сказати...я їй дала зрозуміти, що роботи мені не треба і вона навіть мене ніде не направляла і грошей не брала, ну хіба я їй шось пару разів цукерки і каву приновила.

aavika
19.10.2010, 15:40
треба з паспоротом ходити. Вони ж не знають, чи ви на заробітки поїхали, а замість себе когось підіслали, чи дійсно залишили вдома... І при чому тут стальні нерви?
стальні нерви при тому що дуже счасто звертаючись в державні структури чи це ЦЗ чи в жеку вони чомусь такі там сидять якби були ображенні на весь світі і не хочуть іти на уступки і з ними треба говорити опираючись об свої права щоб швидше була якась відповідь чи дія ї хнього боку. Добре я згідна з вами, що я мала носити з собою паспорт, але ж мій спеціаліст від мене того невимагав, тому я і невзяла його з собою, а так як ви кажете може я когось підіслала так там в картотеці твої є фото і по ньому що неможна оприділити хто є хто???? чому другий спеціаліст до якого мене назначили не хотіла вникнути в мої положення( вродіби жінка має розуміти жінку), що у мене дитина є яку я маю забрати її в конкретній годині зі школи, що хіба так важко було мене прийняти без паспорт? вона ж не дала мені можливості за ним поїхати.А коли відправляла на роботу так 3 рази їздила на таксі бо аж за містом це було, і то невідомо як туди добратися а там говорять що впринципі нам працівники не потрібні, ми просто мусимо давати в ЦЗ такі вакансії.

---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:33 ----------

Я стояла на біржі рік, моя куратор дуже файна була
Добре коли попадаються хороші люди які розуміють вас

Poema
25.10.2010, 13:37
Дівчатка, у мене є запитання. Я збираюся ставати на облік в центр зайнятості, але в недалекому майбутньому планую вагітніти. Мене цікавить наступне: як в такому випадку оформляється декретна відпустка і чи припиняються виплати по безробіттю на час декрету? (Якщо виплати припиняються, то чи відновлюються після закінчення декретної відпустки?) Наперед дякую за відповідь! :)

Milana Y
03.11.2010, 19:03
Сьогодні була на прийомі в Ц.З., ото та стервоза про яку я писала, то та сама про яку писала Пундик 18 номер.

Olena-m
03.11.2010, 19:18
18 чи 48? Бо в мене теж здається Пундик Ольга, але нормальна дівчина. Йшла мені на зустріч не раз. (молода, симпатична брюнетка).

Леді_І
03.11.2010, 20:04
Я так думаю, що всі ті люди, що працюють в ЦЗ спеціально навчені так поводитись з людьми... і так само в посольствах за людей нас не вважають... це така їхня стратегія: принижувати "беспомічних", які змушені до них звертатись. Саме змушені, бо по добрій волі ніхто й ніколи до них би не пішов. Пам"ятаю, як скінчився мій контракт і мені помилково в трудовій записали, що я за власним бажанням звільнилась. Боже, скільки за того я мала мінінгіту, і, ставши на біржу, першим питанням було:"Чому ви до нас прийшли, ще й вагітні"... Але я перепрошую, я живу в державі, на яку працюю і сплачую податки... так це нормально... а як я залишилась без роботи та й ще в положенні, то мене вже списати тре... Отак ми і живемо... нас не можуть забезпечити ані соціальним захистом, ані робочими місцями...

La esposa
03.11.2010, 20:50
Добре я згідна з вами, що я мала носити з собою паспорт, але ж мій спеціаліст від мене того невимагав, тому я і невзяла його з собою, а так як ви кажете може я когось підіслала так там в картотеці твої є фото і по ньому що неможна оприділити хто є хто????

не хочу розводити з того якоїсь страшної дискусії, але чому той спеціаліст має десь ходити, піднімати документи, щось звіряти? якби я, чи ви, чи хто-небудь з нас був на цій посаді, то сказав би: "то не моя робота, мені за це платять, ви створюєте мені проблеми, порушуєте правила, самі винуваті, йдіть геть." Інша справа, це те, що можна просто зі своєї доброї волі, з влісної ініціативи дати людині шанс, спробувати "ввійти в ситуацію". Але вони не мусять того робити, на жаль.

як в такому випадку оформляється декретна відпустка і чи припиняються виплати по безробіттю на час декрету?

Поки ще не вагітні, отримуєте те, що належиться. Як тільки завагітніли, зразу повідомляйте, але треба мати довідку від лікаря, що ви вчасно звернулися, не довше ніж 15 днів вагітності (здається так, просто в нас на біржі вчора по тому семінар був), і ще казали вагітні з нашої групи, що треба пропильнувати, щоб лікар написав правильну дату і термін, бо люблять написати пізніше (таке враження, ніби їм за то гроші платять). Тоді до 7 місяця вагітності ви отримуєте іншу допомогу від біржі, а 8-9 місяць треба не прогавити і офрмити допомогу в "собцезі" (чи як воно називається, не знаю, що це і де).

Хай мене народ поправить, як щось не так, бо направду можу щось наплутати.

І вагітних мусять на біржу брати, до 7 місяця, і не мають права відмовити роботодавці.

Леді_І
03.11.2010, 22:00
вагітних мусять на біржу брати, до 7 місяця, і не мають права відмовити роботодавці.
Вони не відмовлять, просто реагують на то так, ніби будуть з власної кишені платити... ну, це зрозуміло, їх там також дрючать, щоб по мінімуму виплатити робити...

mermaid
03.11.2010, 22:43
"собцезі" (чи як воно називається, не знаю, що це і де).

Соцзахист :girl_wink: питатись де знаходиться в районній адміністрації де проживаєте. В основному прийом громадян спеціалістами соцзахисту проводиться в Жеках.

---------- Додано в 22:40 ---------- Попередній допис був написаний в 22:22 ----------

Я так думаю, що всі ті люди, що працюють в ЦЗ спеціально навчені так поводитись з людьми... і так само в посольствах за людей нас не вважають... це така їхня стратегія: принижувати "беспомічних", які змушені до них звертатись. Саме змушені, бо по добрій волі ніхто й ніколи до них би не пішов.

Ви дуже помиляєтесь, ніхто нікого спеціально не вчить.. Мала я теж "щастя" працювати у державній службі, саме в соцзахисті, хотілось допомагати людям йти назустріч, розуміючи проблеми і т.д..що інколи вдавалось допомагати, але ви не уявляєте яким коштом це часом відбувалось. Десь хтось якусь довідку вчасно не доніс чи десь підпису не було чи копії якогось документу але мусимо йти і показати документи всі начальнику і клінно просити щоб підписали, що документи донесуть щоб термін допомоги чи субсидії не пройшов.. ... І думаєте яка реакція була на то керівництва?((( Довго я не витримала так працювати і звільнилась звідти...Тому не звинувачуйте тих людей і ставтесь з розумінням до їх роботи, вони це не можуть вирішувати і діють згідно інструкцій.. Бувають звичайно вийнятки яким від такого потім ой як не солодко... Але не заперечую того факту, що трапляються і погані люди, але де їх немає...

---------- Додано в 22:43 ---------- Попередній допис був написаний в 22:40 ----------

не хочу розводити з того якоїсь страшної дискусії, але чому той спеціаліст має десь ходити, піднімати документи, щось звіряти? якби я, чи ви, чи хто-небудь з нас був на цій посаді, то сказав би: "то не моя робота, мені за це платять, ви створюєте мені проблеми, порушуєте правила, самі винуваті, йдіть геть." Інша справа, це те, що можна просто зі своєї доброї волі, з влісної ініціативи дати людині шанс, спробувати "ввійти в ситуацію". Але вони не мусять того робити, на жаль.
А я якраз була таким спеціалістом і це робила...Хтось скаже, бо дурочка)))

Olena-m
04.11.2010, 10:28
Вагітним можна ставати на облік в ЦЗ до 26 тижня. Тільки треба довідку від гінеколога про термін вагітності. Я ставала десь на 20 тижні, і ніхто не питав типу, чому я сюди прийшла чи ще якісь схожі фрази. Може мені пощастило і всі ті службовці, з якими я спілкувалась в ЦЗ були в гарному настрої :) .
Щойно до мене дійшло, що в дописі Milana Y йшлося не про спеціаліста з прізвищем Пундик, а про форумлянку з таким ніком, яка була в спеціаліста #18 :) :) :) .
Ставте розділові знаки!!!

Milana Y
04.11.2010, 12:44
Olena-m, ви плутаєте і неуважно прочитали.Я написала, що і я і Пундик (автор попереднього допису, а не призвіще працівника Ц.З.) писали про одну особу котра сидить під 18 номером.

La esposa
04.11.2010, 13:24
Olena-m, ви плутаєте і неуважно прочитали
Якраз Олена і не плутає — просто без розділових знаків можна прочитати як завгодно, і я теж так прочитала, як Олена. Абракадабра виходить, для того й коми придумали :girl_wink:

Olena-m
04.11.2010, 13:48
Якби в мене не було спеціаліста з таким же прізвищем, то МОЖЛИВО я б прочитала правильно :)

Леді_І
04.11.2010, 21:34
Довго я не витримала так працювати і звільнилась звідти...
От бачите, хороші люди і ЦЗ - несумісні речі...:girl_wink:

Poema
04.11.2010, 23:24
Як тільки завагітніли, зразу повідомляйте, але треба мати довідку від лікаря, що ви вчасно звернулися, не довше ніж 15 днів вагітності

Тобто звернутися до лікаря потрібно не пізніше, ніж через 15 днів від початку вагітності? І відразу ж з довідкою лікаря в Центр зайнятості?

Тоді до 7 місяця вагітності ви отримуєте іншу допомогу від біржі

А як розраховується розмір тієї "іншої" допомоги?

La esposa
04.11.2010, 23:48
Тобто звернутися до лікаря потрібно не пізніше, ніж через 15 днів від початку вагітності? І відразу ж з довідкою лікаря в Центр зайнятості?

якось так. От тільки сумніваюсь, чи точно 15 днів, мусите уточнити в гендерному центі, чи у свого спеціаліста.
Ось ще знайшла таке, тепер бачу, що я трохи не те писала з термінами:

перебуваючи на обліку в центрі зайнятості як безробітна, вагітна жінка пред’являє довідку встановленого зразка з медичного закладу про відпустку за вагітністю і пологах тривалістю сімдесят календарних днів до пологів і п’ятдесят шість — після пологів. Спеціаліст центру зайнятості протягом часу, зазначеного в медичній довідці, не призначає відвідування центру зайнятості. Він пропонує безробітній прийти на наступний день після закінчення відпустки, про що безробітна ознайомлюється під розпис у додатку №1 персональної справи. У разі нез’явлення протягом 30-календарних днів після запланованого відвідування безробітна знімається з обліку в центрі зайнятості за невідвідування.

Вагітним жінкам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні, для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами центри зайнятості видають довідку в орган праці та соціального захисту населення (відділ соціального захисту) про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна. Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, у розмірі 100% мінімального розміру допомоги з безробіття.

Жінки, зареєстровані як безробітні, що мають право на призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі довідки встановленого зразка, не пізніше дня, що настає після закінчення строку, зазначеного у довідці, письмово повідомляють центр зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або продовжувати пошук роботи за сприянням центру зайнятості. Якщо жінка подала письмову заяву про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, картка закривається, а жінці видається довідка встановленого зразка для подання в орган соціального захисту населення за місцем проживання для отримання допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У разі, коли жінка, зареєстрована як безробітна, виявила бажання продовжити пошук роботи, служба зайнятості надає їй соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до законів України. При цьому центр зайнятості письмово повідомляє місцевим органам соціального захисту населення про те, що жінка перебуває на обліку як безробітна і отримує допомогу з безробіття

те, що я жирним виділила - це той термін, за який біржа грошей не платить, а треба подавати довідку в орган праці та соціального захисту населення (відділ соціального захисту). До і після цього проміжку часу (до і після пологів, грубо кажучи), ви стоїте на обліку на біржі.

Про суму - розмір допомоги є повною сумою допомоги при вагітності (тоді як працюючим платять 1/4), але я тої суми не знаю :)

Milana Y
09.11.2010, 19:02
Дівчата, виясняти з вами правила правопису своїх повідомлень не бачу сенсу. Я написала свій відгук по даній темі, і написала уточнення для Olena-m (щоб було зрозуміло). Є питання по темі, звертайтесь.

Guapa
10.11.2010, 00:15
Скажіть будь ласка - який мінімальний розмір допомоги з безробіття?

Olena-m
10.11.2010, 00:30
Здається, 480 чи 490 грн.

La esposa
10.11.2010, 00:30
Скажіть будь ласка - який мінімальний розмір допомоги з безробіття?

Цього місяця було 480 грн. Для порівняння, минулого місяця — 430.

Guapa
10.11.2010, 01:17
Дякую.А то я отримала допомогу у звязку з вагітністю і пологами 2000 Грн.,перебуваючи на обліку в центі зайнятості.І думала,що чогось мало заплатили,хотіла іти на розборки.Але виявляється так і має бути

Olena-m
01.12.2010, 14:53
Ще тут запитаю. Хто вже оформляв декрет: яку довідку мають дати в ЖК для ЦЗ і для совбезу?

Sitara
07.06.2011, 01:27
Хто підкаже, яка зараз мінімальна виплата по безробіттю?

сніжна
07.06.2011, 13:28
яка зараз мінімальна виплата по безробіттю
залежить від того, чи є у вас страховий стаж чи немає. Якщо немає- 515 грн мінус податки, якщо є- залежить від з\пл на протязі 6 міс.на останнім місцем праці та тривалістю стажу. Якщо офіційна заробітнаплата була менше 1300 грн- призначається мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб у сумі біля 715 грн мінус податки ( на руки близько 660-670 грн, які виплачуються по частинам, а не всією сумою)

Sitara
07.06.2011, 16:21
А ще підкажіть будь-ласка, чи маю я право відмовлятись від запропонованих мені посад, якщо вони не стосуються прямо моєї спеціальності, а тільки мого останнього місця праці. І скільки разів так можна відмовлятись?

сніжна
07.06.2011, 17:46
чи маю я право відмовлятись від запропонованих мені посад, якщо вони не стосуються прямо моєї спеціальності, а тільки мого останнього місця праці. І скільки разів так можна відмовлятись
а так і є- вам пропонують роботу, яка стосується останнього запису у трудовій книжці. Все правильно. Відмовитися можете лише один раз. Двічі відмова з вашої ініціативи - і ви знімаєтеся з обліку. Тому краще брати направлення, яке вам видають, йти на підприємство, і там домовлятися, щоб вам проставили у скеруванні їх відмову по причині "не відповідає кваліфікаційним вимогам"( якщо реально посада ще не зайнята). Для цього достатньо повідомити потенційному роботодавцю причини, які не дуже його задовільнять ( наявність маленьких дітей, не можливість працювати ненормований робочий день і т.п.)

Gabi
09.06.2011, 10:42
Дівчата, а що буде якщо на семінар той їхній не прийти? Я зареєстрована там, як безробітна і сьогодні мала йти на семінар, але так себе зле почувала, що сил просто нема. Гроші мені перші три місяці не виплачують, бо звільнена за власним бажанням.

purse
09.06.2011, 11:10
На скільки я знаю, то там має бути якесь попередження і якщо ще раз таке то можуть зняти з обліку. Бо не відвідувати їх заходи має бути поважна підтверджена причина, інакше вони розцінюють - це як ваше неофіційне працевлаштування

Sandoryk
08.07.2011, 23:50
Працювала пів року по угоді і вирішила ставати на облік в центр зайнятості, який запис (які причини звільнення) можуть мені написати в трудовій книжці, щоб отримувати виплати, бо як я розумію що по власному бажанню гроші виплачують не зразу?

сніжна
09.07.2011, 12:07
який запис (які причини звільнення) можуть мені написати в трудовій книжці, щоб отримувати виплати, бо як я розумію що по власному бажанню гроші виплачують не зразу
якщо ви будете звільнені за ст.38 ( за власним бажанням), то статус безробітнго та виплати вам почнуть нарховувати з 90 дня після реєстрації.Увесь час до цього ви будете вважатися пошуковувачем роботи- будете відвідувати семінари та інспектора, вам будуть пропонувати прийнятні варіанти роботи ( якщо вона буде).Виплачувати допомогу, починаючи з 90 дня будуть на протязі 270 днів.
Якщо ви звільнитеся за п.1 ст.36 ( за згодою сторін), початковий пошуковий період роботи для вас скорочуєть до 8 днів з моменту реєстрації. Якщо за цей час вам не знайдуть роботу, з 9 дня ви отримуєте статус безробітного і виплати почнуться з 9 дня. Тривалість виплат - тих же 270 днів ( при умові, що ви не працевлаштуєтесь до того часу). Надалі- все як звично: ви весь час перебування на біржі відвідуєте семінари. інспектора, який шукає вам роботу.
Оскільки усі виплати йдуть через Київ і залежать від наповнюваності бюджету у певний період, щомісячна сума допомоги виплачується періодично і невеликими частинами ( приміром, вам нарахували допомогу по безробіттю у сумі 1000 грн. Статус безробітного ви отримали 01.07. То першу випалату у певній сумі- чи то 200, чи 100 чи 400 грн... ви можете отримати 15.07, а можете і через 2 місяці. Так і надалі. Тобто все залежить від наповнення бюджету). Відвідування призначених семінарів та свого інспектора у Центрі зайнятості у призначений час є обов язковим. Один пропуск без поважної причини ( яка може бути підверджена лише мед.довідкою про тимчасову непрацездатність у той період)- виплати допомоги скорочуються на 90 днів.Тобто ви її вже будете отримувати, наприклад, не 270, а 210 днів і т.д.
Час отримання допомоги по безробіттю записується у трудову книжку. Тобто у вас буде приблизно такий запис: "Розпочато виплату допомоги по безробіттю з .... Припинено виплату...."

siriuska
10.07.2011, 00:44
дівчата,підкажіть,я звільнена за власним бажанням вже більше ніж 2 роки,що мене тепер чекає в разу ставання на біржу.І мене ще цікавить,чи там далі є ті примусові роботи,тобто прибирати парки,роздавати газети і т.д

сніжна
10.07.2011, 09:38
звільнена за власним бажанням вже більше ніж 2 роки,що мене тепер чекає в разу ставання на біржу.І мене ще цікавить,чи там далі є ті примусові роботи,тобто прибирати парки,роздавати газети
на біржу поставлять, роботу шукати будуть.А от виплачувати допомогу по безробіттю- ні. Перерва має бути не більше 2 років. Примусових громадських робіт нема. Вам спочатку пропонують роботу виключно за вашим останнім записом у трудовій книжці.

meri5
14.07.2011, 13:36
Якщо звільнитись з роботи "за згодою сторін", то в який термін повинен стати на біржу щоб отримувати допомогу.

romawka
14.07.2011, 17:11
Я взнавала в Центрі зайнятості, то як такого терміну немає , хіба що ви будете оформляти субсидії то тоді потрібно протягом 10 днів. Обовязково потрібно мати ксерокопії всіх документів: ксерокопія паспорту, ідентифікаційного коду, трудової книжки, довідка з місця праці про заробіток за останні 6 міс.

сніжна
14.07.2011, 21:51
"за згодою сторін", то в який термін повинен стати на біржу щоб отримувати допомогу.
до 2 років. Після того терміну вас на біржу поставлять, роботу шукати будуть, але допомогу виплачувати не будуть. Чим скорше станете, тим скоріше будуть нааховані виплати. Статус безробітного за цією статтею надається на 9 день з дня реєстрації та нарахування допомоги починається саме з цього періоду. Документи: паспорт, трудова, ідентиф. код,довідка про з\пл за останні 6 міс ( якщо вона офіційно у вас не перевищувала 1300 грн на міс,то виплата допомги по безробіттю буде нараховуватися у мінімально встановленому рівні- біля 715 грн. Тоді можна довідку і не приносити)., свідоцтово про народження дітей, якщо їм ще не виповнилося 3 років

Sandoryk
27.07.2011, 12:43
При ставанні на облік в центр зайнятості потрібно довідку про доходи - вона повинна бути на спеціальному бланку чи ні? Мені на роботі сказали має бути спец.бланк, але зробили звичайну довідку, а хлопцеві в ценрі зайнятості сказали просто принести з роботи довідку про доходи.:confused:

silvia
27.07.2011, 13:55
Ми давали при звільненні довідку про доходи, через к-ка днів працівники повертались з спец. бланком ЦЗ, яку треба було заповнити і що цікаво,там зазначалась ідентична інформація, що й на довідці. Форма довідки яку приносять з ЦЗ має такий вигляд http://myronivka.com.ua/spravka/bizn_spravka2.php

сніжна
27.07.2011, 16:45
довідку про доходи - вона повинна бути на спеціальному бланку чи ні
є бланк встановленого зразка. Єдине: якщо ваша офіційна зарплата по документам не перевищує суми 1300 грн на міс, то довідкою про доходи можна не заморочуватися. Допомога по безробіттю в такому випадку все-рівно встановлюється у мінімальному розмірі, встановленому зконодавством для застрахованих осіб. Тому інспектори у цьому випадку спокійно оформлюють допомогу і без довідки про доходи. Якщо офіційна з\ плата була більше 1300 грн, подавати довідку у ваших інтересах.

orsol
09.08.2011, 14:11
Працювала на підприємстві на декретному місці.
Звільнена за ст.36 п.2-закінчення трудового договору.

Які документи потрібно, щоб зареєструватись в центрі зайнятості, ск. виплачуватимуть, який період?
Дякую!

silvia
09.08.2011, 16:13
подаєте ТК, паспорт( + копія), ідентифікаційний код ( +копія), довідку про сер з/п
Допомога по безробіттю виплачується відповідно до рівня Вашої сер/ зп

— перші 90 календарних днів — 100 %;

— протягом наступних 90 календарних днів — 80%;

— у подальшому — 70 %.

сніжна
10.08.2011, 16:21
Допомога по безробіттю виплачується відповідно до рівня Вашої сер/ зп
— перші 90 календарних днів — 100 %;
— протягом наступних 90 календарних днів — 80%;
— у подальшому — 70 %
З документами все вірно+ якщо є ще діти віком до 6 р- можуть вимагати копію свідоцтва про народження. А от розмір допомоги трішки інакше- відсоток вірний, але це не відсоток від заробітної плати, а від розміру допомоги по безробіттю. Тобто на основі довідки про з\пл за допомогою спеціальної калькуляції розраховується ваш розмір допомоги по безробіттю ( враховується загальний стаж, безперевний стаж на останньому місці праці і ще ряд факторів). От саме він і виплачується у еквіваленті 100,80, 70%
Можна і самостійно його собі "прикинути" ( на офіц. сайті центру зайнятості є цей калькулятор). З якого дня вам буде наданий статус безробітного та з якого почнуться виплати вам роз яснить ваш інспектор після реєстрації.

orsol
07.09.2011, 22:42
Якщо скорочення чисельності працівників, тоді як з виплатами?

silvia
08.09.2011, 17:34
ідентично, що стосується виплат ЦЗ
єдине, що при скороченні роботодавець повинен виплатити вам вихідну допомогу у розмірі не менше сер.міс. заробітку ( розмір може бути й більший, якщо це прописано у колективному договорі).

сніжна
08.09.2011, 17:57
Якщо скорочення чисельності працівників, тоді як з виплатами
все залежить від того. який офіційний запис у вас буде у трудовій щодо підстав звільнення: якщо за п.1. ст 40 ( "Класичний:змін в організації виробництва і праці, в тому числі
ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання
підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або
штату працівників"), тоді перш за все: про таке вивільнення працедавець повідомляє Фонд зайнятості за 2 міс. до події, а вам мусять виплатити на підприємстві допомогу у розмірі міс. зарплатні.

Gabi
09.09.2011, 13:47
Чи потрібно ходити тих 7-8 днів підряд на семінари для отримання статусу безробітного, якщо я не працюю більше року і про це є запис в трудовій?

сніжна
09.09.2011, 21:19
якщо я не працюю більше року і про це є запис в трудовій?
який саме запис є у вас у трудовій? на семінари до отримання статусу безробітного на протязі 8 днів приходять практично один раз- в день надання цього ж статусу. В день же реєстрації на біржі- це співбесіда на 5 хв. у гендерному центрі та консультація у призначеного спеціаліста.

Gabi
09.09.2011, 23:40
який саме запис є у вас у трудовій?
Я мала на увазі останній запис про звільнення з роботи.
Ага, забула написати. Коли ви тільки вперше прийшли, то вас не ставлять на облік. Спочатку 7 днів щодня ви ходите то на семінари, то до свого куратора (так як я раніше писала), і якщо протягом цього часу для вас не буде роботи, то на 8-й день ви офіційно стаєте безробітним. Тоді в 8-й день ви приходите на семінар, потім пишете заяву і з 8-го дня має вже виплачуватись допомога. Розмір допомоги залежить від вашого офіційного стажу, від причини звільнення (статті КЗпП) та від середньої зарплати.
АЛЕ: якщо протягом тих 7 днів, коли ви ще офіційно не зареєстровані як безробітний, ви 2 рази відмовитесь від запропонованої роботи, то вас на облік не поставлять...
Так от, у вівторок у мене буде 7-й день, отже, в середу я вже стану офіційно безробітною.
Ось так пише дівчина в одному з перших повідомлень. Але вона без роботи 2 місяці була, а я майже пів року (ставати на ту біржу думаю тільки заради довідки).
Тому питаю чи процедура така сама буде, щоб зважити чи потрібно мені це.

сніжна
10.09.2011, 21:32
чи процедура така сама буде
процедура буде та сама. хіба до свого інспектора вам не доведеться щодня ходити тих 7 днів. Вийнятком може стати лише той випадок, якщо для вашої спеціальності одразу буде пропозиція роботи- тоді одразу дадуть напрвлення і треба буде топати відмічатися на п-во. Для цього загляніть на офіційний сайт центру зайнятості , і у розділі "Пошук"- "пошук роботи" введіть у віконечках свою спеціальінсть за останнім записом у трудовій. вам видасть результат, чи є зараз вільними такі вакантні посади і де саме. Інспектор підбирає вам пропозицію саме з цієї загальної бази даних . Вакансії щодня змінюються- зникають і з являються нові

Smorodynka
30.09.2011, 18:45
Підкажіть будь-ласка, хто знає! :) Я звільнилася з роботи за згодою сторін, пропрацювала лише 4 місяці. Зареєструвалася в центрі зайнятості, 13 вересня
надано статус безробітньої. Сьогодні мені вже дали направлення на роботу, яка мені не підходить. Спеціаліст з працевлаштування сказала, що я відмовитися не можу, сказала лише, що я можу їм не підійти. Порадила мені зразу не казати, що робота мені не підходить, бо роботодавцю легше написати, що особа відмовилася, ніж, що особа не підходить. В понеділок маю подзвонити на фірму і записатися на співбесіду. Я незнаю, як мені поводитися на співбесіді? Cтворювати вигляд, що я нічого незнаю в мене не вийде.
На семінарі нам казали,що якщо самостійно відмовитися від роботи, втрачається певна частна виплати. Мені мають нарахувати приблизно 500 грн., бо я працювала лише 4 місяці. Підкажіть, будь-ласка, хто компетентний в даних питаннях, коли та виплата буде, якщо 13 вересня мені надано статус безробітньої і яку суму знімають в разі відмови від місця праці?
Завтра маю йти на весілля, в неділю на день народження, я мені з голови не йде та біржа. Що я маю в понеділок робити? Як правильно відмовитися від роботи?

сніжна
01.10.2011, 01:04
правильно відмовитися від роботи
не переймайтеся- у більшості випадків потенційним роботодавцям самим не так іпотрібні працівники з біржі. Вам немає сенсу їм дзвонити- просто приходите за вказаною адресою, йдете до керівника чи кадровика чи бухгалтера , кажете що з біржі і пояснюєте, чому ви їм не підходите ( немаєте досвіду і т.п.). тобто ви не відмовляєтеся, а вони вам відмовляють на підставі "не відпов. кваліфікац. вимогам"
коли та виплата буде, якщо 13 вересня мені надано статус безробітньої
виплата проводиться частинами, а не усією сумою у 500 грн одразу і по мірі надходження коштів з бюджету ( може бути перша сума за тиждень, а може і через місяць). Відмова від двох пропозицій роботи - знімаються виплати і облік на біржі. Одноразове порушення на біржі ( не поява у зазначені терміни і т.п.)- виплати повністю призупиняються на 3 міс.

levandivka
01.10.2011, 10:14
Завтра маю йти на весілля, в неділю на день народження, я мені з голови не йде та біржа. Що я маю в понеділок робити? Як правильно відмовитися від роботи?
Тю...
Після весілля залиштеся на поправини, потім до ранку на ДН, а звідтіля - до роботодавця.:girl_curtsey:
Результат гарантовано! :good:

Т@нюшк@
01.10.2011, 23:15
Одноразове порушення на біржі ( не поява у зазначені терміни і т.п.)- виплати повністю призупиняються на 3 міс.
вони готові на все лиш би не платити

Smorodynka
04.10.2011, 11:52
В продовження історії скажу, що вчора зустрічалася з роботодавцем. Він був негативно настроєний, кричав, чому біржа до них людей направляє, що він нічого підписувати не буде. В результаті написав, що особа відмовилася. Сьогодні везу на біржу цей документ. Якщо мені ще нічого не нарахували, то після відмови можуть і не нарахувати грошей?

сніжна
04.10.2011, 12:12
Він був негативно настроєний, кричав, чому біржа до них людей направляє, що він нічого підписувати не буде. В результаті написав, що особа відмовилася
тут би я на цей факт увагу вашого інспектора. Якщо роботодавцю не потрібна була кандидатура, він би мав проставити галочку у графу "посада зайнята". Якщо не підходила ваша кандидатура- "не відповідає вимогам". Чи ви самі у нього відмовилися? Як обгрунтували? Стосовно виплат- раніше одноразова відмова не була приводом для скорочення виплат. Зараз поцікавтиеся у інспектора- зміни йдуть мало не щодня.

Smorodynka
04.10.2011, 12:23
Я йому зразу сказала, що вакансія мені не зовсім підходить і я не хочу морочити йому голову, на що зразу почула крик, для чого я брала направлення і взагалі чого біржа йому направляє людей. Якщо чесно, мені вже було всерівно, що він напише, лиш б швидше з ним розпрощатися. Я вже хотіла знятися з обліку на біржі, але коли подзвонила до них, то мені сказали, що я по власному бажанні знятися не можу, має бути поважна причина, або я йду на роботу, або переїжджаю в інше місто. Думаю, якщо я ще раз відмовлюся, то вони мене самі знімуть з обліку

сніжна
04.10.2011, 13:35
що вакансія мені не зовсім підходить і я не хочу морочити йому голову,
ви не зовсім правильно себе повели. Тобто з порогу заявили, що вам не підходить його пропозиція, а не ви "така біла і пухнаста не зможете принести користі його фірмі". Відчуваєте різницю?

---------- Додано в 10:35 ---------- Попередній допис був написаний в 09:50 ----------

що я по власному бажанні знятися не можу, має бути поважна причина, або я йду на роботу, або переїжджаю в інше місто
неправильно. Ви можете або 30 днів не з являтися на біржу і вас знімуть автоматично, або написати письмову заяву про відмову від послуг центру зайнятості. Лише майте на увазі, що після зняття з біржі, на протязі найближчих двох років вам немає сенсу туди потикатися

moderndress
05.10.2011, 09:46
на що зразу почула крик, для чого я брала направлення

але коли подзвонила до них, то мені сказали, що я по власному бажанні знятися не можу, має бути поважна причина, або я йду на роботу, або переїжджаю в інше місто.
читаючи такі випадки, навіть не хочеться ставати на біржу. Якраз планувала, та добре подумаю, чи вартує заради тих 500-600 грн терпіти ось таких роботодавців.

Smorodynka
06.10.2011, 10:38
Оскільки я відмовилася від вакансії, то два наступних місяці мені нічого платити не будуть. Впринципі я проблеми з того не роблю, але є різні ситуації, різні сім"ї, і для деяких людей ця допомога по безробіттю є досить важливою, але в нашій державі нічого не робиться для людей. Раз відмовився і два місяці сиди без допомоги. Порадившись з інспектором по працевлаштуванню я вирішила місяць не з"являтися і тоді вони мене автоматично знімуть з біржі і закриють трудову

DILEMMA
09.11.2011, 14:40
Підкажіть будь-ласка,я вагітна 5 тижнів,непрацюю,коли мені краще стати на біржу,які документи потрібні,ну і самі основні моменти(чула,що люди там не дуже добрі працюють)

Smorodynka
18.11.2011, 11:17
Порадившись з інспектором по працевлаштуванню я вирішила місяць не з"являтися і тоді вони мене автоматично знімуть з біржі і закриють трудову
Вже пройшло більше місяця, а я так і не мала можливості коли з"явитися. Подзвонила, записалася на сьогодні, але довго чекала маршрутку, побачила, що і так не встигну і вернулася додому. Зараз сиджу вдома і думаю, що коли я з"явлюся, щоб в мене не виникли з тою біржою якісь проблеми, щоб не прийшлося штраф платити і ше якісь "загвоздки" не виникли. Може хто мене просвітить, що мене чекає?

innamorata
18.11.2011, 11:39
Дівчатка, підкажіть - порадьте будь-ласка. Моя ситуація наступна: після універу офіційно працювала лиш два чи три місяці. заробітна плата була досить непогана. то був 2009 і якраз почалася криза. попала під скорочення. але в трудовій пише що за згодою сторін. потім всі роботи були неофіційні. зараз я вагітна. на роботі ще нічого не казала, але думаю що офіційно мене не влаштують. вічно завтраками годують. хоча потім поговорити спробую. коліжанка мені сказала що щоб отримувати якісь "декретні" треба піти на біржу. що робити я толком не знаю. та й чи візьмуть мене вагітну на біржу....
може хтось з подібним стикався, підкажіть, будь-ласка...

DILEMMA
18.11.2011, 11:42
та й чи візьмуть мене вагітну на біржу....
візьмуть звичайно,вони мусять брати вагітних..в мене теж така ситуація,що треба ставати на біржу..вроді ставати туди треба з 12 до 26 тижня...

innamorata
18.11.2011, 11:44
ставати туди треба з 12 до 26 тижня...
о, це вже хоч щось :) ще значить час є. дуже дякую :)

DILEMMA
18.11.2011, 11:49
о, це вже хоч щось ще значить час є. дуже дякую
нема за що)будете щось знати,теж діліться інформацією!

Ogunka
18.11.2011, 12:10
ще значить час є
можете вже йти на біржу, ще хоча до декрету допомогу по безробіттю вам призначать

DILEMMA
18.11.2011, 12:13
можете вже йти на біржу, ще хоча до декрету допомогу по безробіттю вам призначать
Декрет з 30 тижня,вони ітак призначать,а якшо зараз йти,то ше прийдеться по семінарах добре находитися,та й не думаю,що на такому терміні вже є справка про вагітність..

Ogunka
18.11.2011, 12:26
Допомогу з вагітністю та пологами призначає соцзахист, я біржа видає довідку, що ви перебуваєте на обліку в цз після 30 тижня, а до 30 т. можна отримувати допомогу з цз(залежно яка ситуація з трудовою книжкою) + звичайно треба ходити на їхні семінари. Мені цз давала допомогу 6 місяців, на 7 пішла в декрет і чекаю на декретні:girl_smile:

innamorata
18.11.2011, 12:29
ну але то вже напевно треба йти коли на облік поставлять? бо інакше як довести що я вагітна. хіба заключення з узд показувати, чи що....

DILEMMA
18.11.2011, 12:38
ну але то вже напевно треба йти коли на облік поставлять?
тому й з 12 тижня напевно,бо всі не швидше на облік стають переважно...

сніжна
18.11.2011, 18:29
та й чи візьмуть мене вагітну на біржу
обов язково, якщо ви це зробите до 30 тижня ( часу оформлення декретної відпустки). Якщо запізнитеся- на біржу не візьмуть, а мінімальні виплати ( ну дуже вже невеликі)вам будуть проводити через оформлення у відділі соц. захисту.

---------- Додано в 16:29 ---------- Попередній допис був написаний в 16:27 ----------

Зараз сиджу вдома і думаю, що коли я з"явлюся, щоб в мене не виникли з тою біржою якісь проблеми, щоб не прийшлося штраф платити і ше якісь "загвоздки" не виникли. Може хто мене просвітить, що мене чекає?
нічого вас не чекає. Ви можете просто на біржу уже і не з являтися. Вас просто "автоматом" виключають і все . хіба хочее собі запис у трудовій зробити, що з "такого числа по таке ви перебували на біржі"- тоді треба раз з явитися, щоб цей запис інспектор провів. Якщо не треба вам цього- просто розслабтеся.

romaschka
10.01.2012, 21:29
Дівчата піжкажіть хтось як правильно зробити, я прописана у Пустомитівському районі, то мені звертатись зразу на біржу в Пустомитах чи можна поїхати в головний ЦЗ на Науковій?

romaschka
16.01.2012, 11:46
Була я в п"ятницю в центрі зайнятості. Блуа тільки в гендерному центрі, до спеціаліста не дойшла дол в трудовій стаття була недописана. А ще спиталась чи це нічо що я прописана в Пустомитівському р-ні, сказали що можна назвати адресу родичів, які живуть у ЛЬвові. Приходжу я сьогодні вже з нормальною трудовою, йду до спеціаліста, а вона мене на рахунок питання прописки відправляє до юристів. Ті сказали що так як я прописана в Пуст. р-ні, то не можу тут реєструватись і дорога мені в Пустомити. Спеціаліст мене пожаліла навіть що я тсліьки там чекала в черзі, і побажала успіхів.
Ну в Пустомити я не поїду, бо більше грошей на маршрутку страчу .

Gossip
21.03.2012, 19:42
Прошу підказати тих хто зараз стоїть на обліку в Центрі Зайнятості: чи проводяться зараз виплати??? :girl_mad:

Марточка
21.03.2012, 21:15
Так,проводяться,залежно від того де і скільки ви перед тим працювали.Я стала зразу після звільнення з роботи.

Музик
21.03.2012, 21:23
залежно від того де і скільки ви перед тим працювали
а якщо я ніде і ніскільки офіційно не працювала, на що мені розраховувати (планую десь з дня на день йти туди)

сніжна
21.03.2012, 21:27
ніде і ніскільки офіційно не працювала, на що мені розраховувати (
на мінімальну суму допомоги по безробіттю як для незастрахованих осіб.Але є ще нюанс: як довго ви не працюєте після закінчення навчального закладу ( я так розумію, що трудова у вас "чиста"?)

Музик
21.03.2012, 21:31
як довго ви не працюєте після закінчення навчального закладу ( я так розумію, що трудова у вас "чиста"?
в червні буде рік. угу, в трудовій записів нема, трудової власне теж :)
і ще попрошу тицьнути мене носом в документи, які я повинна з собою мати, коли піду туди

сніжна
21.03.2012, 22:05
документи,
оригінали і копії : паспорт, довідки про ідентифікаційний код, оскільки ви ніде не працювали- диплом про освіту. Якщо треба буде дод. докум- вам підкажуть диспетчери. допомога призначатиметься з 8 дня після взяття на облік, виплачуватиметься на протязі 180 днів у мін. встановленому розмірі ( зараз це біля 544 грн)

Gossip
22.03.2012, 21:38
прошу сказати: якщо на фірму з Центру Зайнятості(ЦЗ) беруть працівника, то ЦЗ певний період часу повертає з/п за нього на фірму???
принаймі колись таке було
якщо так, тоді за яких умов відбувається така виплата з/п, яким чином, в якому розмірі???

буду вдячна за відповідь
або ж якщо тицьнете мені в "букву закону" де це прописано!!!

Олька
22.03.2012, 21:54
Підкажіть будь-ласка, мій тато ПП, хоче взяти мене на трудову на роботу, які нам необхідно мати з собою документи, щоб укласти там договір?

Vyruchalochka
22.03.2012, 22:19
якщо так, тоді за яких умов відбувається така виплата з/п, яким чином, в якому розмірі???
буду вдячна за відповідь
або ж якщо тицьнете мені в "букву закону" де це прописано!!!
Те про що пишете це так звані дотаційні місця : для жінок після декрету, після навчання, армії і передпенсійного віку-тобто ці категорії точно претендують на дотацію.
Для підприємця на 1 найманого має бути 1 дотаційний, спочатку у Вас півроку має працювати найманий, а тоді можете претендувати на "дотаційного".
з Біржою укладається договір на 2роки-1-ий рік повертається з\п +нарахований ЄСВ
але не більше 2300(це статистична з\п по Львівщині),а другий рік Ви уже самостійно маєте платити. Але перший рік -Ви спочатку платите, подаєте звіти і платіжки, а потім Вам повертають гроші на рахунок.

Vyruchalochka
23.03.2012, 09:01
Напишу ще цікаві речі про стажування.
Багато підприємців беруть людей без оформлення так би мовити на стажування. І мають серйозні проблеми.Що в цьому випадку робити якщо Ви невпевнені в людині?
Відправити встати на облік в ЦЗ людину, яку будете стажувати, а потім укласти договір на стажування з ЦЗ. Працівник отримує під час стажування допомогу, а Ви застраховані від неприємностей. В разі, якщо людина не підійде -Ви зможете ще одну людину взяти на стажування. І ще такий нюанс, якщо працівник стажується, то має бути і той хто стажує,тобто 1працівник основний, інший стажується.
Упіхів!

сніжна
23.03.2012, 11:16
якщо на фірму з Центру Зайнятості(ЦЗ) беруть працівника, то ЦЗ певний період часу повертає з/п за нього на фірму???
якщо це звичайне вакантне місце на підприємстві ( не дотаційне), куди скеровується пошуковувач з ЦЗ, то з\пл не повертається. Підприємство просто закриває вакансію, а ЦЗ знімає безробітного з обліку у зв язку з працевлаштуванням.

---------- Додано в 09:16 ---------- Попередній допис був написаний в 09:12 ----------

мій тато ПП, хоче взяти мене на трудову на роботу, які нам необхідно мати з собою документи, щоб укласти там договір?
Заповнені трудові договори (три примірники), а також:
присутність фізичної особи з паспортом, свідоцтвом про реєстрацію ФО-П, довідкою про ідентифікаційний код;
та працівника: з паспортом, трудовою книжкою, довідкою про ідентифікаційний код.
( це питання регулюється Порядоком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. )

Betska
19.04.2012, 01:47
Ну в Пустомити я не поїду, бо більше грошей на маршрутку страчу
Вчора отримала статус безробітньої,і ходила на семінар, на якому нам говорили, що місце реєстрації тепер значення не має, і що у них, уже і з Донецька, і Дніпропетровська люди стоять.

Sandoryk
22.04.2012, 17:52
Зараз стою на обліку в центрі зайнятості і пішла на курси(від ЦЗ) 1С Бухгалтерії. Перед тим як іти мене попередили що після закінчення курсів я маю сама працевлаштуватися офіційно. Чи правомірно це? Під час курсів припиняється виплата по безробіттю і виплачують стипендію?
У період професійної підготовки і перепідготовки
громадянам, які втратили роботу і заробіток (трудовий доход),
зареєстрованим у державній службі зайнятості як особи, що шукають
роботу, виплачується стипендія у розмірі 75 процентів, а тим, хто
не має дітей або інших утриманців, - 50 процентів їх середньої
заробітної плати за останнім місцем роботи, але не більше
середньої заробітної плати, що склалася в народному господарстві
відповідної області, і не нижче від встановленої законодавством
мінімальної заробітної плати.( ІНСТРУКЦІЯ про порядок виплати стипендії громадянам, які направлені на професійне навчання державною службою зайнятості )
Яка сума мені має нараховуватись під час навчання?

Made in USSR
22.04.2012, 19:40
дівчата, які документи треба щоб встати на облік в ЦЗ? і ще одне: скільки зараз виплачуюють безробітним що перебувають на обліку?

siriuska
23.04.2012, 13:10
Потрібно паспорт, трудову, свідоцтво про одруження (якщо одружені), оригінали і копії цих документів. А виплата кожного місяця приблизно 800, і не більше.

Ivanna
23.04.2012, 16:37
свідоцтво про одруження (якщо одружені)
Його не потрібно.
Паспорт, ідентифікаційний, трудова, дипломи, копії всіх перелічених документів. Ще довідки з останнього місця праці (я не працювала, точно не знаю які).

siriuska
23.04.2012, 16:45
В мене вимагали свідоцтво про одруження.

arina
25.04.2012, 14:34
Дівчатка, маю питання: в мене чоловік з лютого зареєтрований в ЦЗ, і вчора перший раз "просто забув", що в нього мав бути прийом. Що йому за це буде? які можуть бути наслідки?

siriuska
25.04.2012, 14:47
[quote=arina;1262473]Дівчатка, маю питання: в мене чоловік з лютого зареєтрований в ЦЗ, і вчора перший раз "просто забув", що в нього мав бути прийом. Що йому за це буде? які можуть бути наслідки?

можуть скоротити виплату, якщо вона є

Antivirus
25.04.2012, 16:19
Щоб виплату не скоротили, беріть довідку від лікаря.

irchukmip
25.04.2012, 17:30
Підкажіть будь-ласка при скороченні людини з роботи, в який термін можна ставати на облік в центр зайнятості, і чи дійсно, так є, що в центрі зайнятості не мають права пропонувати роботу з меншою зарплатою, ніж була на попередній роботі?

Antivirus
25.04.2012, 19:33
irchukmip граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи немає. Можна відразу ставати на облік, або ж згодом.

Щодо підбору службою зайнятості роботи із меншою/більшою заробітною платою, то ст. 7 Закону України "Про зайнятість населення" каже: "Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері економічної діяльності в регіоні за минулий місяць. При пропонуванні підходящої роботи враховуються попередня діяльність громадянина, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці."
Служба зайнятості знаходить, пропонує, а Ви погоджуєтесь або відмовляєтесь. Зверну Вашу увагу на наступне. Якщо Ви відмовляєтесь від двох пропозицій підходящої роботи в період пошуку роботи, втрачаєте право на отримання статусу безробітного строком на 3 місяці з подальшою перереєстрацією на загальних підставах як таких, що шукають роботу.

сніжна
25.04.2012, 20:29
можуть скоротити виплату, якщо вона є
якщо не буде документально підтвердження поважної причини невідвідування ( лікарняного)- виплати допомоги будуть скорочені.
в центрі зайнятості не мають права пропонувати роботу з меншою зарплатою, ніж була на попередній роботі?
ні, такого правила немає. Вам повинні запропонувати підходящу роботу, тобто таку, яка відповідає рівню освіти, посаді на попередній роботі. А ось зарплатня може бути будь-яка.

Бісеня
26.04.2012, 20:33
Підкажіть,я вагітна і хочу зареєструватись в ЦЗ, це можливо? Мені виплати будуть платити? Скільки на це на даний момент?

Shprotka
26.04.2012, 21:10
Підкажіть
Можна, до 37 тижня включно, потрібно буде ходити як і всім і відмічатись і на співбесіди до потенційних роботодавців, виплата буде проводитись до моменту видачі вам лікарняного в зв"язку з вагітністю та пологами.

romawka
26.04.2012, 22:09
права пропонувати роботу з меншою зарплатою
мені також рахували середню зарплату за останніх 6 міс. і не пропонують посаду з меншим рівнем оплати праці.

romawka
26.05.2012, 15:44
Є запитаннячко може хтось під час перебування в центрі зайнятості їздив за кордон? яка процедура, за скільки часу необхідно попередити (написати заяву)1

slonenjatko
28.05.2012, 16:33
підкажіть, працювала менеджером по кредитах рік, получала мало(залежало від кількості кредитів), відділ скорочували, під скорочення не попала, бо вже була вагітна, дикрет закінчився, йду на роботу працювати, але за 2 місяці мають скоротити, бо роботи в них для мене немає. піду в ЦЗ, які виплати я можу мати? і чи є різниця як ставати на біржу скорочення чи звільнення за згодою сторін?

silvia
28.05.2012, 19:45
чи є різниця як ставати на біржу скорочення чи звільнення за згодою сторін? - немає, виплати залежать від з/п і від стажу головне, щоб не за власним....

Бісеня
29.05.2012, 22:31
Є запитаннячко може хтось під час перебування в центрі зайнятості їздив за кордон? яка процедура, за скільки часу необхідно попередити (написати заяву)1
Я Їздила за кордон на вихідні,коли була зареєстрована і мала дуже з тим всім багато волоканини! Писала пояснюючу,приносила копію і оригінал паспорта.
Говоріть з своїм консультантом,за скільки часу їх потрібно попередити. Вони правда не в захваті,що безробітні мають гроші на виїзд закордон.

romawka
30.05.2012, 09:42
Була вчора- вся процедура заняла 5 хв. написала заяву, залишила і все! Про копії паспорта навіть не питали! Одразу ж призначили день наступного відвідування.

lewandiwkowa
15.06.2012, 11:48
добрий день!
у центрі зайнятості була...після кількох відвідувань мене врешті поінформували, що я, як інвалід 3 гр(легка праця), і кілька років непрацююча особа (діти, ПП...)не маю права ні на яку компенсацію від ЦЗ...цікаво, але я до них приходила не по якусь виплату, а по якусь пропозицію роботи...Це й надалі актуально. якщо у когось хтось зі знайомих буде шукати, скажімо, секретаря з перфектним володінням польською мовою,російською дайте знати, будь ласка, розгляну всі пропозиції.дякую

сніжна
15.06.2012, 12:26
кілька років непрацююча особа (діти, ПП...)не маю права ні на яку компенсацію від ЦЗ...цікаво, але я до них приходила не по якусь виплату, а по якусь пропозицію роботи
якщо ви маєте переву у роботі більше 2 років, ви не можете претендувати на виплату допомоги. Але вас зобов язані були поставити на біржу. Але тут є умова: якщо на вас є незакрите ПП- на біржу не поставлять. Тобто ви повинні принести з Реєстраційної палати підтвердження про те, що закриті як ПП. Стосовно пропозиції роботи від ЦЗ- це не проблема: є офіційний сайт , заходите туди і у рубриці "обота- пошук роботи" задаєте собі по параметрам. Це та загальна база, звідки беруть вакансії і інспектори ЦЗ. Різниця у тому, що ви можете знайти собі пропозицію і самостійно зв язатися з керівником компанії ( тобто не матимете скерування ЦЗ)

Made in USSR
02.07.2012, 21:41
якщо ви маєте переву у роботі більше 2 років, ви не можете претендувати на виплату допомоги.
от щось мене таке зацікавило. якщо я після закінчення універу відразу в декрет пішла. потім майже через 3 роки вийшла на роботу, офіційний стаж аж 2 місяці, звільнена за згодою сторін і тепер через рік після того хочу стати на біржу. маю я право претендувати на допомогу?

сніжна
02.07.2012, 22:43
офіційний стаж аж 2 місяці, звільнена за згодою сторін і тепер через рік після того хочу стати на біржу.
згідно з порядком призначення допомоги по безробіттю: 2.7. Без урахування страхового стажу в розмірі, установленому
законодавством, визначається допомога по безробіттю для таких
категорій безробітних:
.......
2) особам, які протягом 12 місяців, що передували початку
безробіття, працювали менше 26 календарних тижнів;
3) особам, які бажають відновити трудову діяльність після
тривалої (більше 6 місяців) перерви;
допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі.

Skobik
12.07.2012, 11:07
До речі всім хто має дітей до 14 років влітку можна написати заяву на місяць відпустки "на оздоровлення" так можна до них місяць не ходити. Вони до речі здебільшого про це самі попереджають.

ZaKohana
12.07.2012, 12:07
Прошу допомоги.
Така ситуація: ФОП зареєстрований у одній області, а працює в іншій. Хоче взяти на роботу працівників. Відподно, потрібно зареєструвати трудовий договір у Фонді зайнятості.
Чи можна реєструвати трудовий договір не за місцем реєстрації ФОП?
Якщо ні, то чи можна майбутньому працівнику не їхати до Фонду зайнятості в іншу область?
Дякую.

Syriya
17.07.2012, 00:17
Підкажіть, будь ласка, а чи можна стати на облік у центр зайнятості у одному місті, якщо реєстрація в іншому, але тої ж області? Наприклад, у Львові в обласний центр зайнятості?

Plenilunio
04.08.2012, 15:21
Вирішила стати на облік в ЦЗ. Офіційно звільнена в лютому 2011 року за влашним бажанням (мала бути одразу влаштована на іншій роботі де мене рік "завтраками" годували) . Останні кілька місяців з перемінним натиском шукала більш-менш підходящу офоційну роботу. І ось тепер вагітна :girl_claping:. Вирішила піти в ЦЗ по більшій мірі через виплату "у зв'язку з вагітістю і пологами" (буде в 2а рази більшою тоді), але з задоволенням і на работу влаштувалась би (домашні клопоти то звісно добре але нуджусь без роботи, та і зп буде ну зоооовсім не зайвою :girl_blush2:)
В четвер подала всі документи (ті що дівчата вище перелічували лише копії паспорта їм не треба). На виплати по безробіттю можу розраховувати лише через три місяці (тому і стала вже на облік) а вже в другій половині вересня принесу їм офіційну довідку з ЖК. Хоч на попередній консультації дівчинка з гендерного центру сказала що вже можу ставати на облік з довідкою про тиждень вагітності, але в ЖК такої не видають до 12 тижня :girl_sad:. На семінари посилають: 1-ий то є обовязковий "ознайомчий" (на другий день після реєстрації); 2-ий "статусний" вже як на 8-ий день стаєш офіційно безробітним, також обов'язковий. І ше направила мене на "ярмарок вакансій" (то вже при мені якась головна на тих працівників рипіла що "мусять виконувати план по тих ярмарках":confused:).
Одразу дала мені два направлення до роботодавців. Тут, як я зрозуміла, ситуація така... Кожен роботодавець має подавати звіти в ЦЗ про зайнятість/вакансії і відповідно як є в них вільні вакансії - то вноситься в базу ЦЗ. Коли людину оформляють програма сама вибирає ті вакансії і куратору вони світятся "червоним" і мусять тоді направляти...
І ще, тому хто не працює більше півроку параметри пошуку автоматично розширюються (так мене наприклад відправили на посаду менеджера зі збуту хоч я з тим не мала справи :girl_nea:).
Та, на жаль, можна "не переживати" що візьмуть на роботу :girl_sad: Я так зрозуміла що їм не потрібні працівники. Як приходила на співбесіду я робила так: давала працедавцю придивитись до мене, сама взнавала умови. Підходило мені це чи ні все рівно казала що хочу працювати і дивилась на реакцію - то було одразу видно що вони мені відмовлять! (Правда був козир в руках як би мені вакансія не підійшла то можна казати що вагітна і через півроку піду в декрет - роботодавцям вагітні не потрібні, хоч і не мають права відмовляти)
Ось так в середу стану офіційно безробітною :girl_crazy: (Щось я забагато, здається, написала):girl_bye2:

glasses
17.08.2012, 20:35
Вирішила піти в ЦЗ по більшій мірі через виплату "у зв'язку з вагітістю і пологами" (буде в 2а рази більшою тоді),
А це точно таке?Тобто кіко буде виплата?
А цими місяцями які Ви стоїте що платять, я зараз на роздоріжжі?-)

Plenilunio
17.08.2012, 21:14
Тобто кіко буде виплата?
А цими місяцями які Ви стоїте що платять, я зараз на роздоріжжі?-)

Ну перед тим як стати на облік в ЦЗ перелопатила трохи нет (і Посиденьки також:girl_wink:). Всього на разі не згадаю тож сказати можу про свою ситуацію.
Непрацюючій жінці яка не стоїть на обліку в ЦЗ допомогу в зв*язку з вагітністю і пологами (це, здається, 70 днів до пологів і 56 після - згідно лікарняного) виплачують розмірі 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи за місяць. Цього кварталу він становить 1102 грн. Тобто розмір допомоги становитиме тих самих 1102 грн (приблизно).
Для жінок що стоять на обліку в ЦЗ розмір допомоги має становити 100% розміру їх допомоги по безробіттю. В моєму випадку це мінімальна сума, яка на даний момент становить 544 грн. Одже допомога в зв*язку з вагітністю та пологами має бути близько 2100 грн.
Це те як я зрозуміла. Єдине що викликає в мене питання чи ті розміри вказуються за місяць перебування на лікарняному чи то і є загальний розмір за 126 днів :confused: бо ніде точно не вказується. В будь-якому випадку 25% від 1102 грн є менше ніж 100% від 544 ;)

Щодо того що мені платять: наразі нічого :girl_nea: Але то тому що звільнена за власним бажанням. В такому випадку виплати починаються через 90 кал. днів. Тобто мені виплачувати будуть десь з середини листопада по початок січня :connie_pull-pigtail (то так приблизно).
Знову ж таки сума допомоги по безробіттю в мене мінімальна - 544грн. Якщо ж Ви працювали до того то мають враховувати Ваш дохід. Тоді допомога буде значно більшою (як память не зраджує 80 чи 90% від середньомісячного доходу). Але враховують, здається, тільки як що за останні пів року є відпрацьовані повні 26 кал. тижні.

Крім того знайшла курси від ЦЗ і вирішила туди записатися: безплатно навчають та і буде чим зайнятися (на роботу мене і так не беруть).

Тож вирішувати Вам :girl_wink:

сніжна
17.08.2012, 22:00
знайшла курси від ЦЗ і вирішила туди записатися: безплатно навчають та і буде чим зайнятися (на роботу мене і так не беруть).
там з курсами є свої нюанси- уточніть. По перших - строго контролюється відвідування. Пропуск одного заняття без поважної причини тягне накладення санкцій. пропустити можна лише при наявності лікарняного. Крім того, після курсів є зобов язання іти працювати по новому направленню ( зачасту- самому знацти місце праці і працевлаштуватися по направленню. яке дадуть вже з ЦЗ), в ін. випадку- відшкодувати затрачені держ. кошти на навчання. Так що все добре уточніть у свого інспектора- раніше так було.

glasses
18.08.2012, 15:05
А в мене така ситуація, я працюю в ПП і по контракту. Договір закінчиться 2 тижні перед декретом. Я працюю на мініміальну зарплату. Питання чи візьмуть мене на біржу по виплаті з вагітністю та пологами?Чи ті два тижні що мені робити?Якщо візьмуть скільки буде виплата?Чи взагалі який вихід з того положення, бо власник зі мною договору не заключить це зрозуміло, виходить що хтось мені повинен виплатити ці кошти, хіба ні?

Plenilunio
18.08.2012, 16:34
хтось мені повинен виплатити ці кошти

Ці кошти в будь-якому випадку виплачує СоцЗабез. Єдине що виплачує або через підприємство якщо йдеш в декрет з роботи (тобто повертає підприємству) чи платить напряму - якщо безробітна. А у виплаті по допомозі в зв*язку з вагітністю і пологами Вам мають врахувати Ваш дохід згідно контракту.
Сума допомоги по безробіттю розраховується відповідно до вашого середньоденного доходу за останні півроку. Тут (http://trud.gov.ua/control/uk/job/calculator) є калькулятор розрахунку допомоги згідно Ваших даних. Але слід пам*ятати що перших 7 днів від дня звернення Ви будете рахуватись "шукачем роботи" а статус безробітного вам нададуть і назначать виплату лише після 8 дня. Тобто я не знаю чи Вам щось встигнуть виплатити, адже маєте здати їм довідку з ЖК на 30 тижні і підете на лікарняний. З того лікарняного, після пологів, Ви або продовжуєте пошуки роботи або йдете в декрет і Вас знімають з обліку.

Зрештою можете прийти в ЦЗ зараз і звернутися за консультацією до гендерного центру (попросіть диспетчера що б Вам видав туди талончик). Там можуть щось порадити... Як на мене у вас трохи складна ситуація: ні туди і ні сюди за тих 2 тижня:confused: (А можливо піти в декрет на 2 тижня раніше?)

---------- Додано в 16:34 ---------- Попередній допис був написаний в 16:27 ----------

строго контролюється відвідування
Так само контролюється відвідування і самого ЦЗ з такими самими наслідками... Щоправда туди не доводиться дуже часто ходити.
все добре уточніть у свого інспектора
Дякую за пораду :girl_curtsey: бо, якщо чесно, то я не думала що можуть бути такі нюанси. Мій куратор не дуже добре пояснює ситуацію... Хоч знає що я вагітна і що влаштуватись на роботу мені складно. Значить ще раз в неї перепитаю (аби до 27-го числа не забути а то в мене якраз 12-й тиждень піде і в думках буде лиш УЗД:connie_pull-pigtail)

Yaremko
18.08.2012, 16:44
З того лікарняного, після пологів, Ви або продовжуєте пошуки роботи або йдете в декрет і Вас знімають з обліку.при першій вагітності (6 років тому) я стала на облік в ЦЗ і звітам пішла у декрет. Зняття з обліку у ЦЗ відбулося зразу на 30 тижні коли принесла лікарняний із ЖК. ЦЗ мене направив в управління праці і соціального захисту (якщо я чогось не плутаю) і там я дозбирала документи і мені звітам виплачували лікарняний по вагітності та пологам. Оплата лікарняного була мінімальна до встановленого тоді мінімуму. Після лікарняного я принесла туди ж документи для виплати допомоги до 3 років.

або через підприємство якщо йдеш в декрет з роботи (тобто повертає підприємству)вже зараз ніхто не повертає, є спеціальний рахунок для лікарняних і чекають коли на нього гроші впадуть тоді і дають жінці

Plenilunio
18.08.2012, 16:58
glasses! щойно згадала! Потрібно уточнити чи Вас ще візьмуть на облік! В цій темі вище писалось що, здається, вагітних вони беруть до 26-го тижня. Але ще раз нагадую - то потрібно уточнити

glasses
18.08.2012, 17:11
Ці кошти в будь-якому випадку виплачує СоцЗабез.
Мені якщо чесно без різниці куди йти, головне щоб ті кошти за 126 каледарних днів мені виплатили.
Може є ще якісь ходи-виходи?

Plenilunio
18.08.2012, 17:18
чекають коли на нього гроші впадуть
Може й так, давно не мала з тим справи.. В будь-якому випадку на то не йдуть кошти підприємства.

Зняття з обліку у ЦЗ відбулося зразу на 30 тижні коли принесла лікарняний із ЖК
Може так раніше було... Мені що в гендерному центрі, що вже моя куратор пояснювала що на 30 тижні я піду на лікарняний згідно довідки з ЖК після якого мені або продовжать пошук роботи і, відповідно, виплату допомоги по безробіттю, або знімуть з обліку і направлять в відділ праці і соц захисту де будуть виплачувати вже допомогу по догляду за дитиною до 3х років.
Зрештою на наступній консультації я перепитаю :girl_wink: Не судіть строго як щось не так зрозуміла - мені здається то не багато змінює...

glasses
18.08.2012, 17:24
А ще питання - мабуть не сюди, але може знаєте чи можна вийти в декрет скоріше?Чи строго в 30 тижнів?

---------- Додано в 17:24 ---------- Попередній допис був написаний в 17:22 ----------

В будь-якому випадку на то не йдуть кошти підприємства.
Я колись консультувалась з того питання, мені пояснювали, що все залежить чи Ви застраховані чи ні. Там така складна система, якщо Ви застраховані-тоді держава, якщо ні - тоді підприємець. То все залежить від плати податків. А там в мене ще складніша ситуація

Plenilunio
18.08.2012, 17:45
чи можна вийти в декрет скоріше?Чи строго в 30 тижнів?
Не декрет а у відпуску в зв*язку з вагітністю і пологами вже після якої ви підете в декрет.
Трохи подумавши, здається що ні. Скоріше є можливість піти на звичайне лікарняне в звязку з станом здоров*я а з нього уже у відпустку в зв*язку з пологами....

Azalia
18.08.2012, 17:55
Скоріше є можливість піти на звичайне лікарняне в звязку з станом здоров*я а з нього уже у відпустку в зв*язку з пологами....
Так, але навмисне цього робити не рекомендую, бо потім Вам вийде менша сума по лікарняному по ваг. та пологам.

glasses
18.08.2012, 18:00
Скоріше є можливість піти на звичайне лікарняне в звязку з станом здоров*я а з нього уже у відпустку в зв*язку з пологами....
Так але ж це мене не врятує правильно, бо контракт закінчиться?І не бачити мені не грошей, ні відпустки?
бо потім Вам вийде менша сума по лікарняному по ваг. та пологам.
А наскільки менша?Це щось нове?А за що так суворо?
А Якщо звільнитися за власним бажанням що тоді світить?Чи можу встати на біржу і отримати кошти потім на відпуску?
Але навіть якщо нічого з того не виходить, тоді Соцзабез 100% виплатить кошти чи ні?

Plenilunio
18.08.2012, 21:28
Соцзабез 100% виплатить кошти чи ні?
Виплатить точно. Питання в тому яку сумму... По ідеї мали бі врахувати ваш дохід за договором... Але Вам краще вже в самому СоцЗабезі проконсультуватися..
Якщо Ваш контракт оформлений офіціально то Ви є застрахованою особою, відповідно Вам мають виплатити допомогу в розмірі 100% з розрахунку від вашого середньоденного доходу. Навіть якщо ви на мін. з/п - то є 1102 грн/місяць (цього кварталу).

Взагалі то Вам, напевно, краще в цю тему (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=22093) з тим питанням

Made in USSR
19.08.2012, 21:15
А Якщо звільнитися за власним бажанням що тоді світить?
ніц не світить. якщо звільнення за власним бажанням то допомоги не дають. краще за згодою сторін

сніжна
19.08.2012, 21:20
якщо звільнення за власним бажанням то допомоги не дають
при звільненні за власним бажанням виплата допомоги призначається з 90 дня . Це при умові, що до того часу вам ЦЗ роботу не знайде.Всі ці три місяці ви маєте відвідувати ЦЗ за всіма правилами ( семінари, ярмарки, скерування і т.п.) При звільненні за згодою сторін виплата допомоги починається з 9 дня після реєстрації.

Made in USSR
19.08.2012, 21:33
при звільненні за власним бажанням виплата допомоги призначається з 90 дня . Це при умові, що до того часу вам ЦЗ роботу не знайде.Всі ці три місяці ви маєте відвідувати ЦЗ за всіма правилами ( семінари, ярмарки, скерування і т.п.)
нам аж так докладно не розказували(( певно знають для чого люди йдуть до них і так собі скорочують роботу))

Plenilunio
19.08.2012, 21:42
нам аж так докладно не розказували
Нам навпаки по кожному випадку розжували ситуацію... Щоправда то я вже сама не все добре слухала (трохи спала на ходу :connie_pull-pigtail). Але мені ще до того "статусного семінару" на кожному кроці про то нагадували ще й так дивились на мене ніби чекали що передумаю через це, розвернусь і піду :girl_mad:

А я от маю запитання: хто з форумлянок, що стояли на обліку в ЦЗ, саме з їх допомогою знайшли роботу? А то складається враження що то є нереально і що поголовна більшість таки сама влаштовується....

glasses
19.08.2012, 21:47
хто з форумлянок, що стояли на обліку в ЦЗ, саме з їх допомогою знайшли роботу?
Я стояла після універу, звичайно, що мені не знайшли. Але моїй тітці знаходили і неодноразово. Як я розумію, офісні роботи тяжко там знайти, може це моя тільки думка. В основному це, щось типу швея, столяр, сантехнік і т.д.

Made in USSR
19.08.2012, 21:52
А я от маю запитання: хто з форумлянок, що стояли на обліку в ЦЗ, саме з їх допомогою знайшли роботу?
я зараз на обліку там. перед прийомом переглядаю стенди з вакансіями. ніц там толкового немає. останнього разу мені запропонували курси. я в принципі не проти, хотіла спробувати якийсь манікюр чи комп*ютерні науки, але перелік мене мало не вирубав: електрогазозварювальник, монтахник якихось там мереж, кухар для великої к-сті людей))) тепер сиджу і думаю, може зварювання то моє покликання)))

---------- Додано в 21:52 ---------- Попередній допис був написаний в 21:51 ----------

Але моїй тітці знаходили і неодноразово.
там якщо перерва у стажі або після закінчення вишу більша наж рік. то можуть пропонувати не по спеціальності. двірником наприклад)

сніжна
19.08.2012, 21:56
Як я розумію, офісні роботи тяжко там знайти, може це моя тільки думка
я коли стояла у ЦЗ то з 6 вакансій ( які мені не потрібні в принципі були, бо ставала я на облік не за пошуком роботи), які я мала відвідати, у 5 мене брали на роботу без проблем ( робота офісна, пропонована там з\пл 1,5 роки назад 1200-1700). Доводилося придумувати версії, щоб написали відмову...

Plenilunio
19.08.2012, 22:15
перелік мене мало не вирубав
Це точно :) Але знайшла для себе курси 1С - мені то цікаво і потрібно бо в принципі не мала справи з програмою (але тут попередили що потрібно ще умови уточнити). Бачила там ще курси англійської для програмістів (чи то ІТ-працівників)...
перерва у стажі або після закінчення вишу більша наж рік
Зараз взагалі якщо перерва в роботі 6 міс - то вже розширюють критерій і ще через 6 міс - ще ширше шукають. Це навіть якщо тих 6 місяців на обліку стоїш....
брали на роботу без проблем
Наразі запропонували лише 2-і де явно не потрібні були люди. І ще одну на ярмарку (то так називається коли працедавець пропонує роботу 5-10 людям і тоді з них вибирає). Але там потрібно було знати фармацептичний блок !С....

Made in USSR
20.08.2012, 10:51
Але знайшла для себе курси 1С
теж задумуюсь над цим. зараз багато де потрібно знати цю програму.
англійська для ІТ ніби і цікаво, але не для мене, мені б базовий рівень)

invisible
20.08.2012, 11:12
А я от маю запитання: хто з форумлянок, що стояли на обліку в ЦЗ, саме з їх допомогою знайшли роботу? А то складається враження що то є нереально і що поголовна більшість таки сама влаштовується....
Я стояла 2 роки назад кілька місяців, то мені жодного (!!!) разу не запропонували вакансію. У мене враження, що в них там толкових робіт для людей з вищою освітою і досвідом роботи взагалі немає (у мене освіта міжнародні відносини і переклад і був кількарічний досвід роботи в дуже хороших компаніях). Мені це правда було на руку, бо я не стояла там, щоб знайти роботу (і взагалі звільнилася, щоб працювати самостійно) :) Через пару місяців захистила в них бізнес-план і отримала допомогу на відкриття приватного підприємця, чим досі і займаюся.

Made in USSR
20.08.2012, 11:29
чим досі і займаюся.
може Вам помічники потрібні?)))

Plenilunio
20.08.2012, 12:09
чим досі і займаюся.
Ага! Те саме хотіла спитати :girl_crazy:

захистила в них бізнес-план і отримала допомогу
Нам про то на останньому семінарі розповідали. То взагалі, здається, найкращим виходом. Щоправда як точно знаєш чим хочеш зайнятись...
Цікаво, і які там умови? Ну що маєш пройти навчання і захистити бізнес-план я знаю... А чи нема там ще чогось прихованого?

сніжна
20.08.2012, 12:11
що в них там толкових робіт для людей з вищою освітою і досвідом роботи взагалі немає (у мене освіта міжнародні відносини і переклад і був кількарічний досвід роботи в дуже хороших компаніях)
у мене на той час була юридична освіта, червоний диплом і безперервний стаж роботи- 11 років. За рік було запропоновано десь 6 вакансій ( медичний центр, дослідний інститут, торгова компанія, автосалон- це з того, що пригадала). Але стосовно вакансій тут можуть бути свої нюанси, бо наприклад такий варіант: на той час один знайомий запропонував мені іти до нього в компанію. через певні особисті причини я не мала бажання там працювати. Його вакансія була відкрита у ЦЗ біля півроку- він всім присланим з ЦЗписав відмови, хоч юрист йому реально був потрібен і вакансія реально була вільна. Але людей з ЦЗ він не жалував, хоч мені активно пропонував весь цей час все-таки йти до нього. Через 6 місяців він узяв людину, але не через ЦЗ- звідти людей принципово не брав.

Plenilunio
20.08.2012, 12:16
ЦЗ- звідти людей принципово не брав
Ну от я так і зрозуміла що частина роботодавців банально з ЦЗ не беруть. Так ніби як опинився офіційно безробітним - значить ні на що не вартий :unknown:

Latane
20.08.2012, 12:22
Я в центрі зайнятості стояла понад рік - виплати вже припинились. Завагітніла, отримала поміч по вагітності і пологам. Пішла у дикрет і знялася з обліку відповідно. КОли дитині буде три роки я напевно знову стану на облік. Питання - чи будуть якісь виплати, як вони рахуватимуться?

invisible
20.08.2012, 13:42
у мене на той час була юридична освіта, червоний диплом і безперервний стаж роботи- 11 років. За рік було запропоновано десь 6 вакансій ( медичний центр, дослідний інститут, торгова компанія, автосалон- це з того, що пригадала)
Можливо, для юристів там вакансій і більше... Але для перекладачів і спеціалістів з міжнародних відносин - не було ніц (що й дуже добре, бо якби мені раптом знайшли роботу там, я б не змогла прослухати бізнес-курси і захистити бізнес-план, заради чого туди і йшла фактично.

Потрібні! Хороші перекладачі :)

Нам про то на останньому семінарі розповідали. То взагалі, здається, найкращим виходом. Щоправда як точно знаєш чим хочеш зайнятись...
Цікаво, і які там умови? Ну що маєш пройти навчання і захистити бізнес-план я знаю... А чи нема там ще чогось прихованого?
Це справді дуже хороший вихід, але якщо ви дійсно хочете і готові займатися підприємницькою діяльністю. Потрібно прослухати їхні курси бізнес-планування (до речі, на них нам розповідали доволі багато цікавого відносно оподаткування і реєстрації ПП, хоча звісно були й непотрібні теми). Потім написати і захистити бізнес-план перед комісією (у нас було 2 захисти: попередній і остаточний). Після того доволі швидко їм потрібно було принести свідоцтво про реєстрацію (дійсно доволі швидко, десь через день чи два, тому я для реєстрації користувалася послугами посередників - інакше я б просто не встигла через ті черги). І через якийсь час вам виплачується вся належна вам сума, яку б ви отримали, якби стояли в ЦЗ 9 місяців чи рік, залежно від ваших обставин.
Загалом, ніяких підводних каменів і прихованих нюансів зараз не пригадую. З нашої групи допомогу отримали всі, окрім однієї жіночки, яка дійсно ніц не розуміла і не знала (у неї бізнес-план був на 1 сторінку замість 15 і на жодне запитання вона адекватну відповідь дати не могла).
Але от чи варто вам зараз під час вагітності реєструвати ПП? У мене от зараз будуть проблеми - як піти в декрет з ПП і чи можна піти в нього раніше, бо я на єдиному податку і сплачую щомісяця в пенсійний фонд незалежно від доходу, а до 7 місяця навряд чи буду працювати... І ще не знаю які суми декретних будуть.. Коротше, багато всього...

Vyruchalochka
20.08.2012, 16:51
invisible,а Ви сплачували додатково у Фонд тимчасової втрати працездатності проценти та уклали угоду про добровільну сплату додаткових відрахувань??? Я планую, якщо буду вагітною -піду укладу такий договір у Пенс.фонді і тоді мені належитиме допомога по вагітності і пологам -хоч з мінімальної зп. Знаєте, думаю навіть якщо Ви зараз вагітні -то можете ще таку угоду укласти-навіть якщо Ви сплачуватимете місяць-другий додаткові 1,5%, бо лікарняні розраховуються з середньоденної відпрацьованої зарплати)))Бажаю успіхів

Plenilunio
20.08.2012, 16:57
чи варто вам зараз під час вагітності реєструвати ПП?
Мені не варто :) І не маю наміру так як наразі ще не бачу чим би конкретно зайнялась :girl_wink: А от найманим зараз би попрацювала :girl_yes2:
Просто висловила свою думку по ситуації з ЦЗ...

invisible
20.08.2012, 17:34
invisible,а Ви сплачували додатково у Фонд тимчасової втрати працездатності проценти та уклали угоду про добровільну сплату додаткових відрахувань??? Я планую, якщо буду вагітною -піду укладу такий договір у Пенс.фонді і тоді мені належитиме допомога по вагітності і пологам -хоч з мінімальної зп. Знаєте, думаю навіть якщо Ви зараз вагітні -то можете ще таку угоду укласти-навіть якщо Ви сплачуватимете місяць-другий додаткові 1,5%, бо лікарняні розраховуються з середньоденної відпрацьованої зарплати)))Бажаю успіхів
Хм, знаєте, мені про цей варіант не відомо. Ну та я взагалі мало розуміюся в бухгалтерсько-звітних питаннях, сплачую лише податок і ЄСВ і заповняю простий звіт. Дякую за пораду, треба буде тим питанням нарешті серйозніше зайнятися....

glasses
20.08.2012, 22:19
Бачу зібралися тут одні перекладачі, викладачі, філологи Я теж сюди:girl_tender:

Plenilunio
23.08.2012, 22:15
Потрібна допомога/порада! Маю назначену консультацію на понеділок, 27 серпня. А нам раптом підвернулась поїздка на море (в нас так і не було медового місяця:girl_sad:) і тре виїзджати в неділю, на тиждень. Знаю що в ЦЗ щодо невідвідин суворі правила... Як на зло завтра день Незалежності - святковий... І що ж робити? Лікарняний?:girl_phone1:

Made in USSR
23.08.2012, 22:27
І що ж робити? Лікарняний?
тільки так. але все одно попередьте свого консультанта що хворі. ну і на наступний день після закриття лікарняного мусите показатись у ЦЗ. але таке можливе якщо Ви не будете перетинати держ. кордону.

Plenilunio
23.08.2012, 22:49
не будете перетинати держ. кордону.
Щодо того я знаю... І щодо лікарняного також. Подумала можливо є ще якісь варіанти (не дуже хочется так поступати)...

Ще одне має питання тоді: а який то має бути лікарняний? такий самий як працівникам видають чи достатньо довідки?

Made in USSR
23.08.2012, 23:25
Щодо того я знаю...
Ви не знаєте чи будете відпочивати в Україні чи за кордоном?

Лікарняний такий самий якби на роботі працювали. Лікарка знає. Але треба тим зайнятись вже, бо не кожна лікарка захоче зробити довідку заднім числом. Можете завтра прийти на прийом або зробити виклик додому. а потім по ходу вже розберетесь.

Plenilunio
23.08.2012, 23:33
в Україні чи за кордоном?
В Україні :) Знаю що перед перетином кордону маю написати заяву в ЦЗ.
зайнятись вже
Я то розумію. Та чи буде завтра до кого з тим звертатись як то вихідний... І я ніколи такого не робила тож навіть не знаю як:girl_blush2:... Але мушу спробувати:girl_impossible:

Made in USSR
23.08.2012, 23:35
Та чи буде завтра до кого з тим звертатись як то вихідний...

черговий лікар буде, але дзвоніть з самого ранку, бо вони люблять собі скоренько піти домів, бо ж викликів нема.
а перенести відпочинок хоча б на вівторок нізя?

smal
31.08.2012, 11:31
І що ж робити? Лікарняний?
Не знаю, чи звертались Ви до лікаря за лікарняним (вірніше, за довідкою, бо непрацюючим видається не лікарняний, а власне довідка), але можете спробувати ще інший варіант. Мій чоловік коли стояв на обліку в ЦЗ, одного разу забув прийти на призначений день. :girl_nea: Лікар категорично відмовилась видаати довідку. То йому не залишалось нічого іншого, як прийти з "повинною". Так, за це передбачено позбавлення допомоги на певний час, але ж Ви зараз і так нічого не отримуєте. :girl_curtsey:

---------- Додано в 08:17 ---------- Попередній допис був написаний в 07:54 ----------

я на єдиному податку і сплачую щомісяця в пенсійний фонд незалежно від доходу, а до 7 місяця навряд чи буду працювати...
Якщо Ви є платником податку 1 чи 2 групи без найманих працівників, то згідно пп. 295.5 Податкового кодексу можете не сплачувати ЄП протягом 1 кал. місяця на рік під час відпустки, а також за період хвороби, підтверджений листком непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше кал. днів.
Щодо того, щоб не сплачувати внески до Песійного фонду: коли вже не матимете змоги працювати, переведіться на загальну систему оподаткування. Правда, зробити це можна лише поквартально (заява подається не пізніше, ніж за 10 кал. днів до початку кварталу, з якого переходите на заг. систему).

---------- Додано в 08:31 ---------- Попередній допис був написаний в 08:17 ----------

А в мене така ситуація, я працюю в ПП і по контракту. Договір закінчиться 2 тижні перед декретом. Я працюю на мініміальну зарплату. Питання чи візьмуть мене на біржу по виплаті з вагітністю та пологами?Чи ті два тижні що мені робити?
Зацитую Вам ч. 3 ст.184 Кодексу законів про працю України:
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.[цензура]
Так що Ваш роботодавець не має права звільнити Вас (У іншому випадку бігом біжіть писати скарги на порушення законодавства про працю, мало йому не здасться). А виплата допомоги повагітності та пологах здійснюється, як вже писали вище, за рахунок коштів Фонду соц. страхування. Тут роботодаівець нічого не втрачає. Якщо Ви працюєте офіційно, то Ви автоматично є застрахованою особою, і допомогу Вам зобов'язані нарахувати та виплатити.

сніжна
31.08.2012, 13:08
передбачено позбавлення допомоги на певний час, але ж Ви зараз і так нічого не отримуєте.
ця сума мінусується за рахунок майбутніх виплат ( тобто скорочується час виплати допомоги по безробіттю у майбутньому)

Made in USSR
31.08.2012, 14:04
вчора була на тестування в центрі зайнятості. отримала результаті і мала майже істерику)) найкращі в мене проявлені якості підприємця і актора. і сміх, і гріх)) а ще цікаво хто ті тести складає. 83 майже однакових питання, тільки порядок професій змінено. і часто треба було робити вибір між водієм екскаватора і театральним критиком. коротше, потішило мене це тестування.

Plenilunio
31.08.2012, 18:38
Дівчатонька, дякую за поради ;-)
Відтермінувати мені не вийшло би адже я поїхала з чоловіком: він у відрядження а я з ним напару відпочивати ;-) ось сиджу в Коктебелі і слухаю джаз. (вибачте за оффтопні визвалялки. з телефону не відредагуєш).
Я дійсно звернулась до терапевта, так як з "явкою з повинною" мені дійсно відтермінують виплату (яку до декрету мені і так будуть робити заледве місяць-два).

Sandoryk
07.09.2012, 19:44
Підкажіть будь ласка чи можна зареєструватись в центрі зайнятості і отримувати хочаб мінімальну допомогу по безробіттю якщо останній запис в трудовій книжці з ЦЗ?
Я була зареєстрована з вересня по липень, знялась з обліку через те що закінчили виплачувати допомогу (виплачували 9міс.).

Fistawka
07.09.2012, 20:01
Підкажіть будь ласка чи можна зареєструватись в центрі зайнятості і отримувати хочаб мінімальну допомогу по безробіттю якщо останній запис в трудовій книжці з ЦЗ?
Я була зареєстрована з вересня по липень, знялась з обліку через те що закінчили виплачувати допомогу (виплачували 9міс.).
Нажаль ні. Якщо у вас в трудовій буде записано хоча б 3 місяці роботи, ви можете знову ставати на облік і отримувати відповідну допомогу.

glasses
07.09.2012, 20:29
Дівчатка, якщо прописка не львівська, можу встати у Львові на біржу. Дійсна ще та постанова з 2011 року чи вже ні?

glasses
14.09.2012, 19:58
Я знову за порадою щодо ЦЗ. Порадьте як краще. Зараз 16 тижнів, писати вже заяву за згодою сторін, як вимагають обставини чи ще мені дозволили офіційно попрацювати місяць Тобто я можу бути звільнена в 18 або 20 чи 22 тижні. Питання стоїть у тому, що мені там нарахують?Бо в 30 тижнів у відпустку. Який термін найкращий?Чи починають платити з 1 місяця чи ні?Офіційна зарплата - мінімальна ставка. Бо я щось геть не знаю що до чого і як краще?

Samhayne
14.09.2012, 20:49
Зараз 16 тижнів, писати вже заяву за згодою сторін
Згідно законодавства вагітних не мають права звільняти, взагалі... А, якщо змушують до звільнення - йдіть на лікарняне, а потім на ще одне, і на ще одне - і так до самого декрету.
Звільненння вагітних жінок не допускається, крім випадків повної ліквідаціїї підприємства, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

glasses
14.09.2012, 21:34
Згідно законодавства вагітних не мають права звільняти, взагалі... А, якщо змушують до звільнення - йдіть на лікарняне, а потім на ще одне, і на ще одне - і так до самого декрету.
Я це все знаю, але в мене реально там непроста ситуація, і я доб"юся справжнього лікарняного хіба собі з тими нервами, тому краще вже написати. Питання коли саме і краще, щоб вийшло з виплатами.Ви часом не в курсі за це?

Fistawka
14.09.2012, 22:19
Питання коли саме і краще, щоб вийшло з виплатами.Ви часом не в курсі за це?
На скільки я пам'ятаю, якщо звільнння за згодою сторін, то виплати почнуться з 90 дня після надання статусу безробітньої.
Звідси виходить, що варто реєструватись пораніше.
Тут вже вам вирішувати, чи вигідніше допрацювати ще той місяць, чи вже ставати на біржу.
Напевне на біржі вам будуть платити менше ніж на роботі. Але там теж багато нюансів...все залежить від стажу.

glasses
14.09.2012, 22:27
то виплати почнуться з 90 дня після надання статусу безробітньої.
Тобто 3 місяці - тобто 18+12 = 30 і в до родову, то що мені там нічого не виплатять?
А з 90 виплачують за ці 3 місяці чи ні?

вам будуть платити менше ніж на роботі.
Я неофіційно буду працювати. Мені просто щоб виплатили ці всі допомоги (чи це Соцбез?) і в трудовій написали, що пішла у відпустку, не хочу втрачати.
Працюю з 1 грудня минулого року.
Що підкажете ще?І чи не знаєте яка сума?

Plenilunio
14.09.2012, 22:36
Дівчатка, якщо я правильно памятаю, то "за згодою сторін" то виплати починаються одразу з надання статусу. То якщо "за власним бажанням" через 90 днів.

Fistawka
14.09.2012, 22:42
А з 90 виплачують за ці 3 місяці чи ні?
Ви стоїте перші 90 днів і вам той час не оплачують. Ви лише відвідуєте біржу.
Далі починають виплачувати. Але там у вас вже буде 30 тиждень.
Можливо з вагітними інша ситуація, можливо їм не потрібно чекати ті 90 днів. Тут я нічого не знаю, вам варто під'їхати туди і все розпитати.
І чи не знаєте яка сума?
Суми незнаю, але колись хтось з дівчат давав посилання, де можна було порахувати суму.
Подивіться через пошук, тут колись вже обговорювались такі питання.

glasses
14.09.2012, 22:42
Дівчатка, якщо я правильно памятаю, то "за згодою сторін" то виплати починаються одразу з надання статусу. То якщо "за власним бажанням" через 90 днів.
Блін, де то все мені можна почитати, бо я заплуталась вже геть на чисто і не знаю, що для мене краще

Fistawka
14.09.2012, 22:55
Блін, де то все мені можна почитати
http://www.rec.lviv.ua/lawsbase

invisible
14.09.2012, 23:04
Блін, де то все мені можна почитати, бо я заплуталась вже геть на чисто і не знаю, що для мене краще
Коли я стояла на біржі на початку 2009 року, то здається виплати почалися одразу з першого ж місяця (у мене було за згодою сторін). Але наскільки я чула, пізніше вийшов якийсь закон, що прирівняв звільнення за згодою сторін до звільнення за власним бажанням. Тож найімовірніше виплати будуть таки з 90-го дня. Ну але то краще уточнити в ЦЗ,

Можливо з вагітними інша ситуація, можливо їм не потрібно чекати ті 90 днів. Тут я нічого не знаю, вам варто під'їхати туди і все розпитати.
Думаю ні, поки не буде офіційного декретного листка. Після цього вже виплачується допомога по вагітності.

І чи не знаєте яка сума?
Якщо офіційна зп була мінімальна, то мінімальний розмір допомоги по безробіттю. То десь зараз 800-900 грн, наскільки я знаю.

Fistawka
14.09.2012, 23:09
Після цього вже виплачується допомога по вагітності.
Мені просто цікаво. То з 30 тижня вагітності? Тоді що? Знімається людина з біржі і куди? Ну щоб отримати допомогу по вагітності.

То десь зараз 800-900 грн, наскільки я знаю.
Ага...Мінімально, що зараз платять на біржі то 540 грн. приблизно.

glasses
14.09.2012, 23:12
Мені просто цікаво. То з 30 тижня вагітності? Тоді що? Знімається людина з біржі і куди? Ну щоб отримати допомогу по вагітності.
Власне тому мені цікаво смисл вставання на біржі?Тільки запис в трудову і все на тому виплат не ьбуде?Соцбез напевно виплачує з 30 тижня чи ні?Як то все складно. Я знайшла номер гарячої лінії буду телефонувати і просити консультації з понедлка і обов"язково Вам розкажу. Якщо щось будете знати, свистіть:-)

invisible
14.09.2012, 23:31
З 30-го то допомога по вагітності виплачується, а до того може виплачуватися допомога по безробіттю. Але ж якщо glasses зараз стане на облік в 4 місяці і прочекає тих 90 днів, поки почнуться виплати, то допомоги по безробіттю вона не отримуватиме мабуть, хіба десь 1 місяць. Сумніваюся, що в них є спеціальні умови для вагітних, які ще не перебувають в офіційному декреті.

Ага...Мінімально, що зараз платять на біржі то 540 грн. приблизно.
То не зовсім так. Скажімо "наймінімальніша" 540 грн., ви праві. Але якщо перед тим людина працювала не менш як 26 календарних тижнів, то мінімальна виплата з становитиме 825 грн. Ось тут написано: http://ukr.obozrevatel.com/news/36127-u-2012-rotsi-dopomoga-po-bezrobittyu-stanovitime-544-grn.htm

---------- Додано в 23:31 ---------- Попередній допис був написаний в 23:29 ----------

Власне тому мені цікаво смисл вставання на біржі?
Смисл в тому, що не будучи зареєстрованою на біржі ти будеш отримувати декретні в розмірі 25% від мінімальної допомоги по безробіттю (це тобто як я, бо я ПП і стати на біржу не можу). А якщо будеш зареєстрована - то 100% мінімальної допомоги по безробіттю. Наскільки я розумію, твоя мінімальна допомога зараз становить 825 грн., бо ти працювала і була застрахована (див. посилання вище).

Fistawka
14.09.2012, 23:34
З 30-го то допомога по вагітності виплачується, а до того може виплачуватися допомога по безробіттю. Але ж якщо glasses зараз стане на облік в 4 місяці і прочекає тих 90 днів, поки почнуться виплати, то допомоги по безробіттю вона не отримуватиме мабуть, хіба десь 1 місяць.
Я то розумію, сама про це ж писала)))
Ви мене не так зрозуміли:) Мене цікавить куди людина повинна звернутись за допомогою по вагітності?

Plenilunio
14.09.2012, 23:53
куди людина повинна звернутись за допомогою по вагітності?
в СоцЗабез. Допомога виплачується там.

Samhayne
15.09.2012, 00:09
якщо звільнння за згодою сторін,
не за згодою, а "за власним бажанням", тоді так, через 90 днів грошики. А "за згодою сторін", то зразу ж. Я звільнялась "за згодою" і виплати були зразу ж.
Як тільки йдете в декрет, Ваші документи переводять собез. І з собезу йдуть виплати - декретні і по догляду за дитиною.

Plenilunio
15.09.2012, 00:14
"за згодою сторін
Ой, дівчатка... Зрадила таки мене память... Таки правильно вище писали що при звільненні за "згодою сторін" виплати починають з 91-го дня.... :girl_sad:
З набранням чинності 13 січня 2009 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25.12.2008 року № 799-VI особам звільненим за статтею 36 п.1 КЗпП (за угодою сторін) виплата допомоги по безробіттю розпочинається з 91 календарного дня. Одночасно, особи звільнені за статтею 38 КЗпП (за власним бажанням) або за порушення трудової дисципліни, виплата допомоги по безробіттю розпочинається також з 91 календарного дня.

---------- Додано в 00:14 ---------- Попередній допис був написаний в 00:12 ----------

А "за згодою сторін", то зразу ж.

Щось я зовсім заплуталась :girl_impossible:

Samhayne
15.09.2012, 00:18
Зрадила таки мене память.
Заїло, я таки заглянула в свою трудову. Була звільнена "за згодою сторін" і квітні, поки туди-сюди, більш як через пів-року стала на облік. За тиждень отримала статус безробітної, за місяць почались виплати. Виплати йдуть за попередній місяць. Так ніби відстають на місяць від норми...
Так що чешіть в ЦЗ, ставайте на обік, несіль їм довідочку про вагітність і залишиться тільки відмічатись... Краще не пропускати, бо скоротять виплату на місяць. Знаю, бо сама проштрафилась.
Мінімальна виплата +-540, якщо принесете довідку про доходи в якій будуть вказані розміри прибутку більші ніж мінімалка - нарахують більше.
Розказую з власного досвіду!

Fistawka
15.09.2012, 00:33
Згідно останніх змін до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (11 червня 2009р) таки фразу "або за угодою сторін" виключено. Але на біржі на семінарі таки той пункт з переліку не викреслюють)))Чітко чула, але особливо не цікавилась, бо мене то не стосувалось. Зараз цікаво стало. Може спеціаліст випадково назвала, або брешуть:connie_pull-pigtail

Насправді плутанина така, бо той пункт був, а потім його забирали...

Sandoryk
15.09.2012, 07:41
(11 червня 2009р) таки фразу "або за угодою сторін" виключено.
звільнялась з роботи у вересні 2011р. то записали "за угодою сторін", допомогу виплачували зразу (після 7 дня реєстрації коли офіційно надається статус безробітньої). Сума допомоги, якщо є стаж роботи більше ніж 26тижнів становить: з 1 липня - 847 грн., з 1 жовтня - 860 грн., з 1 грудня - 872 гривні.
Тут є калькулятор (http://trud.gov.ua/control/uk/job/calculator) розрахунку допомоги по безробіттю, можна собі порахувати скільки приблизно мають виплачувати.

glasses
15.09.2012, 08:57
Ото вміють наші закони нам голову запудрити. Обов"язково зателефоную в понеділок на гарячу лінію і прозвітуюсь. Бо бачу,що тепер це не тільки мене цікавить:girl_claping:А ще в нас такий знайомий працює на біржі, ну але він там так розбирається якщо чесно, як я, то сказав звільнятися або за згодою або по закінчунню договору.

Fistawka
15.09.2012, 14:18
звільнялась з роботи у вересні 2011р. то записали "за угодою сторін", допомогу виплачували зразу
Все згідно закону. Все вірно.
Бачу, я не дуже зрозуміло вчора описала шо і звідки виключили:)
Згідно діючого законодавства, якщо зльнення за згодою сторін, то виплати мають починатись з моменту отримання статусу безробітнього.

Якщо я все вірно розібралась, то вам, glasses, варто ставати на біржу і то чим швидше. Бо крім отримання виплат до 30 тижня, там ще й допомога по вагітності більша буде.

Made in USSR
16.09.2012, 12:17
питались тут чи хтось знайшов роботу через ЦЗ. так от, я ніби знайшла. завтра йду на перший день. але от маю питання: робочий день з 9 до 18. коли я маю йти в ЦЗ і повідомити що я вже на роботі? чи відділ кадрів сам розрулить то питання?

glasses
16.09.2012, 12:36
питались тут чи хтось знайшов роботу через ЦЗ. так от, я ніби знайшла.

А яка у Вас спеціальність?Що за робота?

Made in USSR
16.09.2012, 12:40
А яка у Вас спеціальність?Що за робота?
я філолог. робота не викладацька, але основним критерієм було знання німецької, а я нею володію. робота офісна.

glasses
16.09.2012, 13:12
робочий день з 9 до 18. коли я маю йти в ЦЗ і повідомити що я вже на роботі? чи відділ кадрів сам розрулить то питання?
Ось номер гарячої лінії, вони працюють з 8 до 17, подзвоніть і спитайтесь як Вам бути
245-05-45 або з мобільного 730 (безкоштовно) з 9-18 (Пн-Чт), з 9-16.45 (Пт)
Завтра теж буду користуватися цією послугою.

glasses
17.09.2012, 08:45
вони працюють з 8 до 17,
Дзвоню, дзвоню, а вони не беруть:-)Ще раз подивилась, а то з 9-17. Вибачте дівчатка:-)

---------- Додано в 08:43 ---------- Попередній допис був написаний в 08:41 ----------

Ще таке знайшла:
Якщо звільнення за угодою сторін, то чи можна стати на облік і отримувати матеріальну допомогу?

05.04.2011 версія для друку
Якщо звільнення за угодою сторін, то чи можна стати на облік і отримувати матеріальну допомогу?

Відповідь. Так, можна. У разі звернення особи до державної служби зайнятості, при відсутності роботи, на 8 день їй надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, яка згідно з п.3 статті 22 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплачується з 8-го дня після реєстрації особи у центрі зайнятості.

При цьому особам, звільненим з останнього місця роботи за угодою сторін (п.1 ст. 36 КЗпПУкраїни), тривалість виплати допомоги по безробіттю відповідно до пункту 1 частини 5 статті Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» скорочується на 90 календарних днів і не може перевищувати 270 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) – 630 календарних днів протягом двох років.[COLOR="Silver"]

glasses
17.09.2012, 11:28
Дзвоню, дзвоню, а вони не беруть:-)Ще раз подивилась, а то з 9-17.
Ну додзвонилась. Але, що знала то і довідалась. Підняв якійсь дєд-хам, його, що не спитай то він так викабелюється, таке як би я питалась про його сімейне життя.
Кажу чи можна встати на облік без прописки?-Відповідь, може і можете, але Вам потрібно то довести, якщо не доведете, тоді не поставлять. Питаюсь, як можна довести?Якщо живете без прописки, значить не на вокзалі???То нормально?!Думаю ладно, Бог з ним, буду ще собі нерви тріпати
Друге питання, коли починаються виплати, за згодою сторін?Відповідь-Якщо Ви відразу себе налаштували прийти тільки за виплатами, то не раджу навіть приходити, бо тут всі працівники зі стажом і ми відразубачимо чого юдина хоче. Можна подумати в нас люди, які зареєстровані на біржі, всі з нетерпінням чекають роботу. Ну то ладно. Що він ті гроші зі своєї кишені платить, що він так зі мною розмовляє?!
Наступне питання, коли дедлайн для вагітної жінки, щоб можна було сати на облік в ЦЗ?-Ми Вам не медична установа, дадуть Вам довідку, то вже не зможете всати.
Кажу, дякую за інформацію- і стервозним голосом відповідь - Щоб Ви здорові були?
Ну як можна таким людям працювати, дали би місце якійсь молодій дівчинці, яка шукає роботу і хоче працювати. Вот так в нас по всій державі і установах. Капець просто:girl_impossible:Була б в них ще лінія, де пожалітися можна, то я б обов"язково подзвонила і поскаржилась за таке хамство. Так що дівчата, будете дзвонити не налаштовуйтесь на позитив:-)

сніжна
17.09.2012, 15:38
звільнення за угодою сторін, то чи можна стати на облік і отримувати матеріальну допомогу
при звільнені за згодою сторін реєстрація відбувається за звичним режимом. При відсутності пропозиції підходящої роботи на 8 день надається статус безробітного і починається виплата допомоги по безробіттю. Тривалість виплати-270 днів.тобто допомога починає виплачуватися на 8 день і її виплата триває 9 місяців. При звільненні за власним бажанням допомога теж виплачується тих же 270 днів. Але статус безробітного надається на 91 день після реєстрації і тоді ж ( на 91 день) починається виплата.

invisible
17.09.2012, 17:00
Друге питання, коли починаються виплати, за згодою сторін?Відповідь-Якщо Ви відразу себе налаштували прийти тільки за виплатами, то не раджу навіть приходити, бо тут всі працівники зі стажом і ми відразубачимо чого юдина хоче.
Мда... Оце так сервіс. Дурниці, не треба того слухати, адже вони не мають ніякого законного права не поставити людину на біржу, якщо все в порядку з документами. І нікого вони там не фільтрують, не можуть. Екстрасенси знайшлися, бачать вони :)
Щодо тої поправки відносно звільнення за згодою сторін, вони таки її вносили в 2009, а потім скасували, як писалося вище. Бо я собі порилася в пам'яті і таки пригадала, що стояла на біржі в 2010, тобто вже після її скасування, і отримувала виплати одразу.
А про вагітність, може то й не варто там буде зразу про це казати? Принаймні при реєстрації. Адже пільг і так ніяких немає, так що можна поки що спокійно отримувати виплати, а потім принести їм декретний листок. А щоб пропозиціями роботи не дуже домахували (хоча я сумніваюся, що так буде), то можна вже зі своїм особистим інспектором якось домовитися окремо.

glasses
17.09.2012, 20:37
при звільнені за згодою сторін реєстрація відбувається за звичним режимом. При відсутності пропозиції підходящої роботи на 8 день надається статус безробітного і починається виплата допомоги по безробіттю. Тривалість виплати-270 днів.
Тобто я можу собі зараз ще дозволити місяць попрацювати офіційно і бути звільненою аж з 1 листопада?
Мирося, а ти писала за ті 25% виплат-декретних, а є якісь в мене втрати, якщо я побуду все таки на роботі до 1 листопада?Просто зараз ще та бігатня на біржу, ну дуже буде недоречним.В мене буде 23-24 тижні, то сильно в мене роль пограє якщо я постою там 6 тижнів?Мені все таки виплатять ті гроші за 1.5 місяці?Я правильно розуміє, мене цікавить чи не вплине воно на ті декретні, з тими %. Бо зараз якщо звільнюсь втрачу ще той місяць стажу, хоча рік і так не вийде, забракне одного місяця.

invisible
17.09.2012, 20:50
Мирося, а ти писала за ті 25% виплат-декретних, а є якісь в мене втрати, якщо я побуду все таки на роботі до 1 листопада?Просто зараз ще та бігатня на біржу, ну дуже буде недоречним.В мене буде 23-24 тижні, то сильно в мене роль пограє якщо я постою там 6 тижнів?Мені все таки виплатять ті гроші за 1.5 місяці?Я правильно розуміє, мене цікавить чи не вплине воно на ті декретні, з тими %. Бо зараз якщо звільнюсь втрачу ще той місяць стажу, хоча рік і так не вийде, забракне одного місяця.
А які тут можуть бути втрати? Ти собі ще місяць працюй, якщо можеш, бо ж в тебе зп таки вища, аніж будуть виплати на біржі. Так що в такій ситуації ти лише в плюсах. Я просто думала, що тобі вже з жовтня тре звільнятися.
25% декретних від мінімальної допомоги виплачують тим непрацюючим, що на біржі взагалі не стоять, тебе то стосуватися не буде. Так що можеш спокійно ставати на біржу в листопаді, отримати за місяць-два допомогу по безробіттю, а потім оформляти декрет. Розмір декретних від періоду перебування на біржі не залежатиме.
Я десь читала, що стати на облік у ЦЗ можна до 28-го тижня, але це тре уточняти і краще навіть не в ЦЗ (бо як ти бачиш, сказати вони можуть будь-що), а піднімати законодавство, щоб знати чітко свої права.

Medusa
17.09.2012, 22:14
Я б радила подзвонити ще раз, може натрапите вже не на того дідка. Я трохи більше місяця тому дзвонила, натрапила на молодого ввічливого хлопця, який роз"яснив мені мої права і які документи треба принести для реєстрації. Ця розмова мені дуже допомогла, бо коли прийшла реєструватися, мене точно б не зареєстрували - бо документи не такі, і пізно прийшла відітєлі, треба було просто на другий день після звільнення. Я ж твердо сказала, що на їхній гарячій лінії мені сказали що все має бути так-то, і я маю право і саме з такими документами. На це мені тьотка (інакше і не скажеш) відповіла - не знаю, хто вам там таке казав, певно п"яний був! Не знаю, не знаю, чи вас зареєструють....... І направила до спеціаліста, яка знову ж таки пробувала мені щось розказувати. Почувши, що я маю консультацію з гарячої лінії, тут же мене зареєструвала, хоч я і не мала з собою оригіналу диплому і взагалі не мала свідоцтва про одруження (ага, його теж треба, виявляється). Отже, і не запізно виявилося :)
А сама інспектор виявилася нормальною кобітою, і діла вже сама радила мені, як краще діяти, щоб отримувати максимальні виплати.

glasses
17.09.2012, 22:22
А які тут можуть бути втрати? Ти собі ще місяць працюй, якщо можеш, бо ж в тебе зп таки вища, аніж будуть виплати на біржі. Так що в такій ситуації ти лише в плюсах. Я просто думала, що тобі вже з жовтня тре звільнятися.
Та Мирось, я мала йти з жовтня, але бос аже, щоб Вам ще місяць не втрачати, можете ще працювати:-)

glasses
23.09.2012, 21:29
Дівчатка, ті хто ставали в ЦЗ нещодавно, в мене диплом на дівочому прізвищі, а паспорт і трудова вже на чоловіковому. Питання чи потрібно приносити свідоцтво про шлюб, я його по ходу десь посіяла, або так заникала, що не можу знайти)))І ще довідка за 6 місяців про зарплату, я начиталась, що завертають, то що перше на біржу, щоб зразок дали треба звернутися?

Samhayne
24.09.2012, 12:16
довідка за 6 місяців про зарплату,
можна принести оригінал і копію довідки. Копію віддати, а оригінал забрати. Довідка потрібна тільки якщо в ній вказана не мінімальна зарплата, бо мінімум нарахують і так, а от як офіційна була більшою за мінімалку, то й нарахують більше.
Візьміть копію свідоцтва про шлюб. Бо в мене паспорт на чоловічому прізвищі, а трудова і дипломи на дівочому.
І захопіть довідку з ЖК, що Ви на обліку, аби хто зна яку роботу не пропонували...

Ma Cherie
29.09.2012, 13:59
якщо прописка не львівська, можу встати у Львові на біржу. Дійсна ще та постанова з 2011 року чи вже ні
От мене це питання теж зацікавило. Цю постанову ніхто не відміняв, от тільки схоже, що працівники ЦЗ з нею не були ознайомлені. Маю такий приклад: знайомі переїхали до Львова з Вінницької області, житло поки знімають. Чоловік знайшов роботу, а дружині в цьому плані не пощастило, тому вирішила стати на облік в центрі зайнятості. Прийшла, а там їй кажуть: у нас своїх безробітних вистачає, реєструйтеся за місцем прописки. Мені тепер цікаво: хіба мали право відмовити? Прописка - це ж не іноземне громадянство...

Made in USSR
30.09.2012, 11:20
реєструйтеся за місцем прописки.
а мені цікаво як то вона мала б на консультації щодва тижні їздити. реєструють по місцю проживання. а найкраще зі всіма питаннями йти відразу в ЦЗ і там вже питати, бо ті гарячі лінії то суцільний бардак.

glasses
30.09.2012, 13:11
От мене це питання теж зацікавило. Цю постанову ніхто не відміняв, от тільки схоже, що працівники ЦЗ з нею не були ознайомлені. Маю такий приклад: знайомі переїхали до Львова з Вінницької області, житло поки знімають. Чоловік знайшов роботу, а дружині в цьому плані не пощастило, тому вирішила стати на облік в центрі зайнятості. Прийшла, а там їй кажуть: у нас своїх безробітних вистачає, реєструйтеся за місцем прописки. Мені тепер цікаво: хіба мали право відмовити? Прописка - це ж не іноземне громадянство...
Я була - переді мною стояла дівчинка з Києва, сказали, що мона)))Я з області, мені вроді теж казали, що можна, але прочитала на форумі, що комусь відмовили.Тут видно як кому пощастить, просто знаючи свої права можна доводити,що вони не праві

Ma Cherie
30.09.2012, 13:34
найкраще зі всіма питаннями йти відразу в ЦЗ і там вже питати
Мабуть, найкраще роздрукувати собі цю постанову, і йти з нею до ЦЗ, щоб у випадку чого одразу ж тицьнути в неї пальцем, і тим самим довести свою правоту. Одне діло - слова, і зовсім інше - коли ті слова підкріплені законодавчим актом.

Sandoryk
30.09.2012, 14:27
Мабуть, найкраще роздрукувати собі цю постанову, і йти з нею до ЦЗ, щоб у випадку чого одразу ж тицьнути в неї пальцем, і тим самим довести свою правоту.
Я так і робила, коли після першої спроби не вийшло зареєструватись - вимагали не потрібні документи. З довідкою про зарплату теж мала багато клопотів - з місця робити дали не такої форми, але мене з нею зареєстрували і дали їхній бланк, з яким я їздила ще раз в бухгалтерію на роботу. Так що раджу зразу попросити в диспечера або спеціаліста бланк.

glasses
30.09.2012, 14:51
довідкою про зарплату теж мала багато клопотів - з місця робити дали не такої форми, але мене з нею зареєстрували і дали їхній бланк, з яким я їздила ще раз в бухгалтерію на роботу. Так що раджу зразу попросити в диспечера або спеціаліста бланк.
То все таки проста довідка не підходить?Обов"язково мусить бути їхній бланк?

HOPIC
03.10.2012, 17:58
сьогодні була в ЦЗ, і мала одну розмову, може комусь пригодиться, а може то плітка - не знаю - мене детально випитували, чи я випадково не вагітна, бо якщо так - то вже нести довідку і реєструватися (сказали що до 18 тижнів реєструють без проблем) і спокійно йти від них в дектрет, бо якщо я приховаю або щось таке, то потім їм та довідка до лямпочки, вони її до уваги не беруть.
я з того всього нічого не зрозуміла)))) я таки не зареєструвалася - відправили "подумати". це що, тепер кожна одружена жінка під прицілом, чи як?

Galin Max
03.10.2012, 18:17
детально випитували, чи я випадково не вагітна
я реєструвалась десь на 15-му тижні (животик вже видно було), то трапилась мені хороша тітонька, зайвими походами в цз не мучила.
казала, що після 18 тижнів вони не реєструють

glasses
03.10.2012, 18:44
А мені буквально 2 тижні тому, казали що до 25)))

invisible
03.10.2012, 19:07
А мені буквально 2 тижні тому, казали що до 25)))
Дівчата, піднімайте законодавстово і відстоюйте свої права, бо ті некомпетентні хами в ЦЗ і не таке наговорять.
Ось: "Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» вагітні жінки до 30 тижнів вагітності мають можливість зареєструватися в державній службі зайнятості за місцем проживання та одержувати матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства."
Ну може й не до 30 тижнів, але точно не до 18 і не до 25. Капець, таке враження що ті з ЦЗ зі своєї кишені виплати платити будуть або що їм урізають зп, якщо більше людей реєструється!
І ще тут http://www.dnews.kiev.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=2632:%D1%87%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D1%83%D1%82%D1%8C-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D 0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%96%D0%B9-%D0%B6%D1%96%D0%BD%D1%86%D1%96-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%B6%D1%96-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96&Itemid=23

Galin Max
03.10.2012, 19:22
мені буквально 2 тижні тому, казали що до 25
я реєструвалась вже давніше, після того бачу багато всього змінилось

glasses
03.10.2012, 19:28
після того бачу багато всього змінилось
Сьогодні мені дзвонили і казали, ще якісь документи з пенсійного требе принести))За то ніц не знала)))

Galin Max
03.10.2012, 19:29
дівчата, а оплачувані громадські роботи комусь пропонували? є там щось нормальне? скільки платять?

Samhayne
03.10.2012, 22:01
а оплачувані громадські роботи комусь пропонували
Громадські роботи пропонують десь через півроку тим, хто без досвіду і освіти, ще пропонують підвищення кваліфікації, переучування, оволодіння новою професією. Від громадських робіт можна відмовитись 1 раз без наслідків, а за другий раз знімають з обліку. Вагітним громадські не пропонують.

HOPIC
14.10.2012, 19:35
а в мене таке питання. сказали відкрити рахунок в приват-банку. ем, так як я в тому не дуже, то чи це просто має бути депозитний рахунок чи карточка (напр., універсальна)? хто як це робив? щось не хочеться в нагрузку отримати кредитку, за обслуговування якої треба платити(

glasses
14.10.2012, 19:58
а в мене таке питання. сказали відкрити рахунок в приват-банку. ем, так як я в тому не дуже, то чи це просто має бути депозитний рахунок чи карточка (напр., універсальна)? хто як це робив? щось не хочеться в нагрузку отримати кредитку, за обслуговування якої треба платити(
Та і кажете, що Вам потрібен рахунок подавати будете на біржу, якщо не хочете карточки її можна і не отримувати. Вам потрібен туда рахунок, карточка вже для Вашої зручності. Я відкривала в Ощадбанку.