КПК

Показати повну версію : Свекруха-бабуся

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13

Siania
18.11.2010, 11:57
А хто?
Закоханий по вуха підліток, може? Та випадки різні бувають...
Як хлопцю взагалі може в голову прийти думка привести дівчину(шалаву) вночі для 1 разу? Він нічим не кращий за ту "дівчину"

WildWind
18.11.2010, 12:06
А з другого боку, якщо дівчина в 17 років іде до хлопця додому в 12 ночі, то він її явно не привів, а приволік...І, що тут робити? Тішитись? Ах яка прєлєсть, прийшла люба невісточка чергова вночі. Ясно, що це будуть її останні і короткотривалі гостини в нашому домі.
Щодо дівчини не знаю, син міг сказати:" В мене кльові батьки!". Хоча в 12 ночі в чужу хату в 17 років я б точно не пішла. Гордість якась має бути. Ну але то конфлікт поколінь, який завжди буде.
А взагалі. Якщо дитина вже доросла до того віку, що має дівчину, що в 12 ночі десь ходить, ну то хай буде дорослим для того, щоб заробити гроші на якийсь заклад, в якому можна поїсти в 12 ночі (ну бо піцерії мабуть закриті).
Дуже надіюсь, що такою дисципліною в майбутньому займеться мій чоловік. Може тому, що мене дуже строго виховували.. Але, якщо дитина качає права, і вважає, що вона доросла, ну то хай веде доросле життя на окремій квартирі, скільки би не було років. Те саме стосуєтсья і невісток. Якщо не подобається уклад в свекрухи, ну то заробляйте собі гроші на зйомну квартиру, і робіть що хочете. І не думаю, що моя думка з роками поміняється. Бо, живучи з батьками, я навіть в 20 років після 12 не могла прийти додому. Зате коли переїхала, то мама в моє життя абсолютно "не пхається" жива, здорова, добре одіта. Все решта її цікавить лише тоді, коли я прошу поради. За то дуже люблю свою маму.

Яруська
18.11.2010, 12:12
Він нічим не кращий за ту "дівчину"

Згідна.
Але вони явно так не вважають(особи чоловічої статі). Не дурно старші люди кажуть, що як в мужчини було багато дівчат, то він-маладєц, а як в жінки- то вона к...ва.
Але то вже в іншу тему треба, про гендерну нерівність:girl_in_dreams:Там може і чоловіки свою думку скажуть.

kitka
18.11.2010, 12:26
Мене, як маму, більше би влаштував варіант, щоб син міг спокійно прийти додому з дівчиною (ну хай то буде 10-та година, не 12-та), аніж десь вештатися чи сидіти. Має свою кімнату - будь ласка: най ся діти бавлять, лиш голосно не регочуть, коли я вже буду спати:xaxa:.

Nata
18.11.2010, 12:42
Можна я тут трохи поплачуся? Мабуть у цю тему найбільше пасуватиме.
В понеділок пережила справжній ШОК. Залишила малих зі свекрухою і пішла з мамою прощупати ґрунт у школі, дорогою додому у мами задзвонив телефон і бачу, що вона міняється на обличчі. Питаю що сталося і чую тиху відповідь: "Петро пропав на дитячому майданчику". Якось на ватних ногах добігла до майданчика (були вже неподалік), виявляється вони з"їздили з гірки, домилися що їдуть останній раз, поки молодший їхав старший пропав. Ніхто дитину не бачив, ніхто нічого не чув, викликали міліцію, бабуськи на лавочках сказали що дитину вже дві години шукають (це вона дві години намагалася сам його знайти, в результаті подзвонила моїй мамі, ні мені ні чоловікові нічого не сказала). Довго описувати ЯК ми його шукали і ЩО я пережила, брат сколесав район і таки знайшов малого у свекрового брата. Приїхала міліція, я напівпритомно писала якісь пояснення, заяви, а свекруха тихо втекла додому, прийшла десь через годину, коли вже всі трохи заспокоїлися (ага, напилися хто персену хто коньку, а персен спиртним запивав)
Історія від Петрика: він з"їхав з гірки, баби не побачив, вирішив що вона пішла вже, побіг її доганяти, дійшов до переходу і почав плакати, бо дітям не можна самим переходити дорогу, якась жінка завела його додому, віддала сусідці, а сусідка вже завела до свекрів (там іти десять хвилин пішки), де теж нікого не було, тому залишила малого у сусіда (свекрового брата).
Ось так сумбурно, бо мене все ще штормить. Навіть чоловік визнав, що тут стовідсоткова провина баби, дитина все зробила правильно. От така у мене хороша свекруха. І мовчу, бо слів бракує щось сказати. І діти хочуть до діда, а я панічно боюся відпустити. Хоч знаю, що дідо пильнує, що тепер вона з малих очей не зводитиме, але страх залишився, довіра пропала... Дала малому старий чоловіковий телефон, записала наші номери (він вже "мама, баба, дідо" читає спокійно) і гуляємо за руку...

Un.Known
18.11.2010, 12:55
Мене, як маму, більше би влаштував варіант, щоб син міг спокійно прийти додому з дівчиною
Мене також це колись влаштовувало (зараз це вже не актуально просто), але не впевнена, що це влаштовує отих великих дітей. :)

Ніколь
18.11.2010, 21:49
І мовчу, бо слів бракує щось сказати. І діти хочуть до діда, а я панічно боюся відпустити. Хоч знаю, що дідо пильнує, що тепер вона з малих очей не зводитиме, але страх залишився, довіра пропала...
в мене немає слів ..... немає тут для сверухи виправдань і пояснень її діям.
Мені чомусь здається що в старших людей, в основній більшості немає вже тої шустрості, тої сноровки аби встигнути за дітьми всюди ( тобто коли вони самі були батьками це все в них було, а потім з часом якось забулось) , а особливо якщо діток двоє і вони обидвоє непосидючі, це ж напаки має бути подвійна уважність.
Я можу сказати за моїх бабусь, які б в мене не були з ними відносини, але навіть при найкращії стосунках я ще ні разу не відпускала Юлю гуляти з жодною з бабусь. Мабуть не довіряю, мабуть якраз боюсь що бабусі щось провтикають, що не встигнуть всюди за малою.

Nata, ви звичайно пережили дуже сильний стресс, але добре що все закінчилось добре. Мене свого часу батьки завжди вчили що якщо я десь загублюсь, то щоб ніколи не йшла кудись. а стояла на тому місце де загубилась, так мене буде легше знайти. Може і вашим синочкам також сказати щоб якби раптом щось подібне сталось, то не йшли самі додому і просто чекали поки за ними хтось прийде. А ще краще, вкладіть їм у всі кишеньки записочки з вашим телефоном, якби загубились то попросили би людей вам передзвонити.

І діти хочуть до діда, а я панічно боюся відпустити.
Підіть на вихідних до них в гості разом з дітьми, або відпустіть туди дітей але щоб вони вже з ними на вулиці не гуляли.

kati
18.11.2010, 22:54
немає тут для сверухи виправдань і пояснень її діям.
ох, ну невже ж вона хотіла щоб так сталось! Така пригода могла і не з свекрухою трапитись...от влітку мій тато( який з малим не те що гуляє, я без проблем їх відпускаю на рибалку, в ліс на гриби) умудрився загубити Сашку практично біля дому( свого). Запускали повітряного змія,на спорт майданчику біля школи поряд з їхнім будинком, той змій десь полетів в кущі, тато поліз за ним, в цей час саша пити схотів, а десь в кульку був сік, і саша пішов шукати той кульок- сумбурно, але в результаті дідо лишився без дитини((( прибіг додому до мами, вони вже зібрались бігти шукати аж коли через балкон побачили вдалечі старших хлопчаків що Сашку вели....Ну і що я мала сказати? та тато сам чуть не посивів за ті 20 хвилин....Але я навіть і не думаю щоб більше не пускати його до діда з бабою.

Ніколь
18.11.2010, 23:25
ох, ну невже ж вона хотіла щоб так сталось!
Ні, Кать, свекруха так не хотіла, але погодься що раз вона бере на себе відповідальність гуляти з дитиною/дітьми то має їх пильнувати як зіницю ока, нехай хоч очі розбігаються але обидвоє мають бути в полі зору.
Я не хочу робити висновки за інших бабусь/дідусів.... якби таке не дай Боже сталось з моїми бабусями, то я не бачу вагомих причин для виправдання.

kati
18.11.2010, 23:33
має їх пильнувати як зіницю ока
та звісно що то не жарти загубити дитину....ну але ж добре що все добре закйнчилось! Буде тепер в історіі випадок, як баба внука загубила))) ( мої батьки мене також загудили в цирку, коли мені було 4 рочки.... отак двоє стояли біля гардеробу а дитина пропала, знайшла мене тьотінька вже практично біля магнусу, і відвела назад в цирк, добре що я сказала що в цирку була) тепер ця історія у нас в сімейному архіві ))

Ніколь
18.11.2010, 23:38
( мої батьки мене також загудили в цирку, коли мені було 4 рочки.... отак двоє стояли біля гардеробу а дитина пропала, знайшла мене тьотінька вже практично біля магнусу
:khomyak::shok:
мене ніколи ніхто не губив, а от мій дідо загубив мого брата, сів якось газетку почитати а малий пішов до друга за яблуками, а там приставка була, вони бавитись почали, малого шукали до години часу - сам потім прийшов, але мама як побачила що саня знайшовся від переживань втратила свідомість. Це було вже років 19 тому, але і мене перед очами і досі стоїть оце все, як згадаю....

Zlju4ka
19.11.2010, 00:32
Да Ната,ситуація звичайно більш ніж неприємна...
він з"їхав з гірки, баби не побачив
О.Власне.Де була бабуся,коли дитина зїхала з гірки??Мала пильнувати..і ще чому шукаючи понад дві години,тобі не зателефонували???в цьому винна 100% і принципі виправдань такій халатності немає.Але Нат,все одно пускати до них варто ія думаю навіть при найпоганіших "сварках" ніколи не впоминати їм того.Хіба жартома ..бо бабуся, я так думаю,сама певно чуть не вмерла на місці.

Fast
19.11.2010, 00:40
і ще чому шукаючи понад дві години,тобі не зателефонували???
100%, бо мама, все таки, краще знає свою дитину і є більша ймовірність, що сообразить, куди міг піти

Лідочка
19.11.2010, 10:12
( мої батьки мене також загудили в цирку, коли мені було 4 рочки....
Мої мене загубили на морі, коли мені було 3.9, і я то памятаю. Памятаю як побігла за дівчинкою, яка була в таких же плавочках як і моя двоюрідна сестричка, я думала що то вона, і побігла. А скільки то треба, тим більше на громадському пляжі, на дві секунди відвернулася і дитини вже нема. Памятаю як мене несла якась жіночка до пункту оголошень...

Nata
19.11.2010, 11:12
Дівчата, проблема навіть не в тому, що загубила, так, то її провина, але вже нехай, сама ж натерпілася, добре що дитина знайшлася. Я бачу проблему у іншому: дві години пошуків і зателефонувала моїй мамі, ні мене ані чоловіка не сповістила про те що наша дитина пропала. Шукати з міліцією і не сказати батькам? Ну не можу тепер довіряти такій людині. Закрадається підозра що таким чином вона багато чого від нас приховує (в плані впав, вдарився, наївся забороненого...)

Raven
19.11.2010, 12:10
Тут спрацював інстинкт самозбереження, вона просто боялася, що за це "дістане" від вас і ви більше не дасте їй з дітьми гуляти, не будете довіряти. А дітей пускати можна, але на початку з вами чи чоловіком, після цього випадку ваша свекруха буде набагато краще за малечею дивитися.

zeza
19.11.2010, 12:39
після цього випадку ваша свекруха буде набагато краще за малечею дивитися.
Ой, не знаю! Не кажіть! Я залишила свекрусі малого в три роки на чотири дні - попали в лікарню з сальмонеллою(свекруха колись працювала в садочку і навіть не в курсі, що це таке).Ледве відкачали. Через два роки відлягло з душі - "це могло статися будь-де". Залишила знову. Мали коросту. Я думала, що таким зараз люди не хворіють.
Два рази це вже не випадковість. Як на мене, то і після першого разу - все - ніякої довіри. Ми тепер тільки вгості. І як би там дитині не було добре, самих не лишу (тепер вже обох). Навчило.

tasha
19.11.2010, 13:48
Мене мама теж часто губила в дитистві, бо я була надто самостійна. Найчастіше згадує випадок, коли яв чужому місті я втекла від неї на базарі і сама пішла до готелю, бо мені набридло з нею ходити. Мама теж чуть не посивіла, бігала, шукала поки не зустріла знайомого який сказав, що я біля готелю на фонтан дивлюсь, було мені тоді років 4 максимум. І так я робила не раз.

А мені мама наголошувала, якщо загубились, то треба повернутись туди, де останній раз були разом, у трошки старшому віці це допомагало (мамі, а не мені, я й так дорогу до дому знала).

Грильяжка
19.11.2010, 14:17
Хм, а мене одного разу загубили дід з бабою. Заматуляли мене тримісячну у конверт поклали на санки і гайда у сусіднє село пішки на празник. А санки такі саморобні великі, то на них ще сумку з гостинцями і міцною фляшчинкою виперли. Так їхали собі бесідували, аж глип на сани-дитини нема. На сніг нема, кілька метрів назад нема. А відійшли далеченько кілька кілометрів. Коротше якось я скотилась з санок і спала в конверті на снігу, благо недовго. Дід з бабою знайшли. Правда тоді вони на празник не потрапили, казали, що випили ту фляшчину зразу там без закусі взяли мене на руки, сани в зуби і додому. Мама про це дізналась коли мені було 16-ть.Коментарі зайві.

Ірушка
19.11.2010, 14:21
Мама про це дізналась коли мені було 16-ть
Воно й не дивно.

Моя сестричка була дуже самостійною, і кілька разів тікала з садочка і приходила на роботу до нашого татка, він відводив її назад.Але за чим дивилися виховательки? Дитина щоб дійти до бажаного місця переходила 2 перехрестя.

kati
19.11.2010, 14:29
І як би там дитині не було добре, самих не лишу (тепер вже обох). Навчило.

а у вас ніколи діти не хворіли? чи ніколи не траплялись ніяки історіі неприємні?
І в присутності мами/таіколи та діти і падають і губляться і хворіють... але то все нормально, а як в баби щось трапилось то вже проблема капець. Я не розумію такого.
В мене теж влітку свекруха вперше малого в село повезла- а вні там руку в січкарню запхав,було що залишила мамі рідній малого з ночівлею-на другий день забирати. а в нього температура шандарахнула і стоматит....і що? ну так троха я позлилась на свекруху, і висказала що треба ліпше дивитись за дитиною, якщо бьерете на себе таку відповідальність.....але ж потім подумавши скільки всього було в моїй чи чоловіка присутності....і телевізор на себеб скидував, і падав так що зуби вибивав... то діти, і всі ростуть з пригодами. А баба/дідо то ліпше що може бути в дитини !

Mazerati
19.11.2010, 14:34
І в присутності мами/таіколи та діти і падають і губляться і хворіють...
А мого знайомого тато одного разу забув з возиком на дитячому майданчику. Прийшов додому, жінка питає, де дитина? він за голову схопився, а тоді бігом назад на майданчик..Тож треба так, забувти про власну дитину..

Лідочка
19.11.2010, 15:49
В мене в знайомої свекруха на дитину баняк зупи-кипятку вилила. Дитині декілька разів робили операції по пересадці шкіри. Дитині було 3 рочки. Звичайон то могло будь де статися і будь з ким, але я би напевно після такого точно не лишила дитину з бабусею. Та і взагалі, не дай Боже нікому щоб таке сталося чи з мамою чи з бабою...

Nata
19.11.2010, 16:12
Поділилася і стало мені трохи легше. Відвела малих до свекрухи, сама закрила їх на подір"ї і дала чіткі вказівки прийти з татом за руку (чоловік залишає у свекрів машину щовечора) :) Петрові дала телефон, щогодини перевіряю як справи. Я собі висновки зробила, довіру свекруха втратила, але діти хочуть до баби з дідом (а дідо у них тільки один, дуже вони його люблять), не буду ж я робити з себе деспота.
А додому знову дільничий приходив, знову заяву писала, наче то я роззява дитину губила.

Надька
19.11.2010, 16:56
розкажу і я бо вже накипіло...
до народження синочка відносини зсвекрухою були суперові.... а ось тепер почалися проблеми.
почолось з того що в перший день коли мене привезли з роддому вони приїхали з свекром і почали мені промивати мозги щоб ми неназивали синочка Максимком бо то "москальстке імя". я зразу як чемна невістка сказала шо ми ше подумаємо, але про себе знала що думати я і небуду.... а чоловік їм боявся щось казати бо уж дуже їх поважає аж до страху.... на наступний день свекруха дзвонить до чоловіка і каже щоб неназивати дитину Максимом бо з нею будуть сміятись родичі що назвали як "москалі..... ну аж тоді я сказала що мені побарабану хто і що будуть казати, хай попробують сказати мені щось чим не так подивитись на мого синочка.... Я родила дитину для себе і чоловіка а не для когось там з родичів
в результаті назвали так як я хотіла - Максимом

Liliyah Romanova
19.11.2010, 21:59
Як на мене, якщо таке щось стається за час нагляду дідуся чи бабксі, то ті бабуся з дідусем і так себе картають на чім світ стоїть. Не треба ще їм додавати. Кожна людина має право на ще один шанс і варто завжди його давати, той шанс.
У нас Дарко купу разів губився. Вистачило відповісти комусь "добрий день" іноді, як Дарко вже встигав зникнути. Такий круть-верть, що просто не міг на місці встояти.

Ну і дитячі історії про те, як сталося те та те, не завжди цілковито правдиві. Вони таки зі страхом розповідають, особливо, якщо стільки люлей до пошуку задіяні та всі дорослі такі перелякані та поденервовані.

Моя бабуся по сьогоднішній день себе картає за те, що мій брат колись при ній упав носом на сходи. Просто перед нею йшов. Не уявляю собі, аби мама після того бабусю карала недовірою та озлобленням. То ж наскільки б важче було бабусі через це. Та й ми би маму в тому не зрозуміли.

sofcja
20.11.2010, 02:01
довіру свекруха втратила
то по свіжих слідах, з часом перейде - і ви заспокоїтеся всі, і малий підросте - чемніший і самостійніший буде!
але тим, що вона не задзвонила - не тільки довіру, а й повагу до себе вбила... я б певно готова ростріляти за таке б була.... факт - добре, що все добре закінчилось!

назвали як "москалі.....
то проблема родичів і то не свекруха дитя родила! нехай гуманного ставлення до інших людей вчаться.... що як їмя "москальське" - то людина не така???:d23:
власнеукраїнські імена не всім же подобаються!

---------- Додано в 02:01 ---------- Попередній допис був написаний в 01:57 ----------

Це в знайомих таке практикує синок.
Цитата:
Допис від Siania Переглянути допис
синочок умнічка що волоче дівчат додому, а вони шалави?
А хто?
шкода мені тих знайомих, щось видно вони не так синулю виховували....
а нє? вони шалави, а хлоп - мудрец! він же найліпших вибирає:girl_haha:
добре, що ви з гумором.... а то страшнувато читати стає....

Ука
20.11.2010, 18:08
Вже втисячне дивлюся "По семейным обстоятельствам". Дуже рекомендую відсвіжити в пам'яті тим, хто давно дивився (навряд, чи є такі, що не бачили зовсім).

Raven
20.11.2010, 22:03
Допис від Надька Переглянути допис
назвали як "москалі.....
Наскільки я знаю, Максим не тільки "москальське" ім"я, в українській мові воно теж поширене. А дитина ваша і тільки вам з чоловіком було вирішувати, як дитину називати. Закиньте пару імен визначних українців: Максим Залізняк або Максим Рильський (наполовину поляк, але того ваша свекруха напевне не знає). Якщо ці імена не підходять, можна в гуглі ше шось нарити.

Іруня
21.11.2010, 11:19
в результаті назвали так як я хотіла - Максимом
Ну і молодці! А свекрам і так нічого не залишиться, ніж привикнути. В нас теж була маленька "війна" щодо імені молодшої донечки. Моя бабуся хотіла Софію/Соломію, а свекруха - від Лізи балділа:girl_crazy:. Перший місяць-два вони малу принципово ніяк не називали, а зараз це найсолодша Євочка ( Євуся, Євуня ).
Так що, не переживайте, все владнається.

zeza
22.11.2010, 11:48
а у вас ніколи діти не хворіли? чи ніколи не траплялись ніяки історіі неприємні?
Хвороби бувають різні і ставлення до них теж різне(як виявилося!). Не буду уточнювати, як то все відбувалося.
Проблема в тому, що з тих двох разів, що залишила сина обидва для мене катастрофічні (не говорячи про дитину - Після лікування сальмонельозу (точніше відкачування дитини від "та він просто багато какав і температура трохи") у нього впав слух)

А свекрусі я ніколи того не нагадую, і по гарячих слідах нічого не сказала, і чоловікові не говорю, що його мама не змогла доглянути дитину. Просто ми приїжджаємо вгості. І у мене завжди є причини чому я не можу залишити малого самого.

Alka
06.12.2010, 15:20
Уууух, начиталася про бабунь і самій страшно стало!
У нас ім"я дитині бабулі і дідулі не вибирали, їх ніхто не питав :) Наразі трафункців ще не було, можу і одній і другій залишити дитину, правда своя мама миліша. Ну часом не подобається мені як свекруха дитині дупу миє, чи рота витирає, а коли "плескає" його по животі, то хочеться їй "здачу" таку ж саму вліпити. З порадами більше пхається моя мама, бувало не розмовляла зі мною, коли я відмовилась одягти в кімнаті дитину шапочку. Але звісно промахи свекрухи все ж розглядаються під лупою і пам"ятаються довше.

slobodianka
07.12.2010, 11:03
А моя постійно мені натякає(коли є), що я все не правильно роблю: то носочок не правильно вділа, то дитину не правильно тримаю, то купаєм не так, "Данька хоче до мене на ручки, а не їсти" і так поки Даня не почне кричати не віддасть. А обіцяне ліжечко вже два місяці купують, спочатку були відговорки, що синочок ще не родився, як тільки родиться-купимо, а тепер -"нема грошей", хоч на ремонт і для другого синочка гроші мають. Добре,що хоч не в одному місті живемо, бо здуріла б. А ще коли я захворіла і мусила ходити в лікарню на крапильниці вона приїхала "допомагати"-цілими днями просто сиділа,а потім жалілась свекру, що не висипається і дуже втомлюється, бо дитину бавить(яка тільки їсть і спить покищо), а я мусила ще більше їсти варити, прибирати, бігати в переривах в лікарню і все це з температурою 39,6.

Fechka
07.12.2010, 12:32
...Ух...Начиталась аж дух запирає... я теж якось загубила дитину(Я! Не хто небуть! Не секруха!....)В нас під будинком двір(Закритий) ,Настуні було 5 чи 6 років.. впусила в двір гуляти, сама в вікно поглядаю(живемо на 1му поверсі)...вони з дівчатками бавляться(6 дівчаток віком 7-9років!!!Настуня- найменша!))...аж раптом в вікно-малої нема.. я на вулицю-нема.. дівчатка кажуть вона з Старшою Настунею(7р)пішли на базар(Шувар 10хв від дому).Я в шоці..(Старша Настуня з 3ох років сама гуляє..дещо несприятлива сім"я.. мама- п"є ,тата- нема..Доня сама по собі..Ото її мама каже:" Прийдуть !чого "кіпішуєш" !!!!) Я на базар- нема ,подзвонила чоловікові...шукали 3год(тоді мені здавалось вічністю...).. В міліціїї були, сказали треба чекати 3 доби....Що ми тоді пережили Один Господь знає..Почало смеркатись,я впала на коліна біля каплички і молилась!!! бо стемніє і гадаю- все з кінцями.......так траплялось, що ми просто розминулись..ми на Шувар однією стророною, вони іншою вийшли.. і гуляли по всіх дитячих майданчиках....Моя Настуня плакала і хотіла додому та сама дістала страх йти.. а Старша Настуня-не спішила....І хто тут винуватий !Я-САМА!!!!!Ось такий "гіркий" маю досвід....(ще вразило ,що сусіди не допомогли шукати.. а лише говорили.. як вона сама її впустила....Сиділи на лавці і перешіптувались.....з цим живу.. Іноді як задумаюсь .що її могла б більше не побачити,то .... Це моя наука на все життя.......

Kosjana
08.12.2010, 11:43
я мусила ще більше їсти варити, прибирати, бігати в переривах в лікарню і все це з температурою 39,6
ООо і в мене була аналогічна поміч... Як я народила синочка..приїхала свекруха допомагати... А в нас тоді в двокімнатній квартирі жило дві сім"ї - сестра з чоловіком і дитиною, вагітна другим в одній кімнаті (якраз закінчували ремонт на своїй квартирі) і ми з чоловіком і з новонародженим синочком в іншій кімнаті... Коротше самим тісно що жах..то вона приїхала помагати.. каже мені ти іди собі по кухні готуй, а я з молим побуду... я тут їсти варю, тут перу... тут вже дитина плаче їсти хоче - вона бігом кричить ходи... і то я після кесарського розтину ..тільки з лікарні виписали...
Ну могла б вона мені попрасувати і їсти зварити ..як так хотіла помогти.. а так... я на 3 тій день не витримала, нагримала на чоловіка - хай свою маму попросить поїхати додому)

Лідочка
08.12.2010, 12:11
каже мені ти іди собі по кухні готуй, а я з молим побуду...
Все мене то дивує - ну як чи мама чи свекруха можуть побути з новонародженою дитиною, що ж там з нею бути - ну що цицьку свою дасть, чи буде дивитися, як дитина спить? Нє щоб дійсно допомогти (якщо так дуже хочеться) - зварити, попрати, попрасувати, помити, щоб мама (тим більше після КР) змогла поспати з дитиною, набиратися потроху сил, відпочити, привести, на кінець, себе в порядок.

Orman
08.12.2010, 12:24
В міліціїї були, сказали треба чекати 3 доби

що за брєд? Дітей шукають зразу.

Це Fechka не наїзд на вас, це щоб інші мами знали.

Nata
08.12.2010, 12:25
ну як чи мама чи свекруха можуть побути з новонародженою дитиною
Угу :) У мене з Петром була така поміч, я ще мала з цицьками купу проблем, температура під 40, а свекруха допомагає: прийде і заглядає як малий спить :) Я би сама біля нього подрімала, бо справді важко, але ж ні, бабуся поговорити хочуть. А погуляти з малим то вона не могла, бо 20 років тому мала операцію і не може возика зняти сходами, дивилася як я за два тижні після кесарського візок по сходах тягаю :) Хоч насправді нікого я про поміч не просила, сама прекрасно давала собі раду.
Це все дрібниці звичайно, але тоді їло мене до сліз.

---------- Додано в 12:25 ---------- Попередній допис був написаний в 12:24 ----------

Дітей шукають зразу
Шукають і реагують на такі виклики я би сказала доволі швидко.

slobodianka
08.12.2010, 22:01
ну як чи мама чи свекруха можуть побути з новонародженою дитиною
У мене з Петром була така поміч, я ще мала з цицьками купу проблем, температура під 40, а свекруха допомагає: прийде і заглядає як малий спить
ООо і в мене була аналогічна поміч
Бачу не одна така. І чому так в цьому світі-свекруха з невісткою не дружать (не всі звичайно), невже і ми такі байдужі будемо?

Bobas
09.12.2010, 00:27
А у нас із свекрухою ніяких проблем. Живем душа в душу. Вона далеко, бачимо її рідко, по тел 1 раз на тиждень перемовимось і то може рідше.:girl_phone1:. Любимось, бо рідко бачимось))))):girl_yes2:. Тільки є друга проблема, маму свою також дуже дуже рідко бачу, тому дитину приходеться бавити саменькій із чоловіком. А так інколи хочеться дати її хоч на годинку кудись, щоб хтось за мене відповідав на велику купу її "ЧОМУ?" Як приїжджаємо в гості на свята, в мене канікули. Баба казочки читає, баба бавить, віршики з нею вчить..короче робить все те, що ми батьки. Дідо на машині возить-за рулем..Мала відтягується по повній програмі.

Ljus6ka
12.12.2010, 23:51
Дівчата, а ваші свекрухи хвалять вашу їжу чи якось порадами допомагають може, і чи взагалі у вас їдять?
Бо в мене, що свекор що свекруха геть чисто перестрашені ніколи вони не голодні й пити їсти ніц не хочуть.

карапуз
12.12.2010, 23:54
ніколи вони не голодні й пити їсти ніц не хочуть.Так , то ж класно:smile:.
Моя свекруха їсть ,мене хвалить , ще й питає ,як я ту чи іншу страву готувала.Переживає все ж таки:girl_haha:.

Kosjana
13.12.2010, 11:27
Моя свекруха живе від нас далеко... то як приїжджає, то мусить їсти))))) бо приїздить як мін на 3 дні. Ну не скажу, що хвалить...майже про кожну страву каже, що вона готує по іншому))).. не в той час солить і т.д.... але я не реагую.. кажу - в кожної господині свій рецепт...

А не їсть у вас, то і не переймайтеся, як дуже зголодніє, то точно щось зїсть ;)

olerusya
13.12.2010, 11:42
свекруха геть чисто перестрашені ніколи вони не голодні й пити їсти ніц не хочуть.
:girl_haha: і в мене щось схоже! мене спочатку це нервувало, але потім я зрозуміла що в свекрухи мабуть просто якийсь комплекс - вона не може їсти на людях, ообливо як якась забава, то так цілий вечір і просидить нічого не взявши, а як їй покладуть - то те і лишиться на тарілці! Апле я впевнена що в той час вона просто помирає з голоду, та як її не проси вона ще більше впирається! І що з нею робити......?

Rosynka
13.12.2010, 15:02
чи взагалі у вас їдять?
свекруха завжди відмовляється,бо"ми тільки з дому",ні - то й ні:) я не дуже переконую,бо ніколи не готую чогось особливого,коли вони мають приїхати. правда,іноді чаю зроблю,то вже не відмовляється...
свекор теж ніколи не голодний,але якось був,то я знала,що після нічної зміни,то не дуже і питала:посадила обох з чоловіком,тай по всьому:)
то з"їв і похвалив:)

Orman
13.12.2010, 15:12
Дівчата, а ваші свекрухи хвалять вашу їжу чи якось порадами допомагають може, і чи взагалі у вас їдять?

щось я і не знаю, ніби хвалить, порадами не допомагає, хіба би я спитала. Їсть у нас дууууууже рідко, але ніц собі з того не роблю.

sofcja
13.12.2010, 15:21
ну моя мамуля зі свекрухою разом живе...
то незрівнянне просто питання про їдження!:girl_claping:
отже було так - на початках спільно життя варили хто коли мав час з них і для всіх..... а потім почалоь.... бабця кричить що невістка зупку жирну варить..... (йой, то на нежирному мясному бульйоні! а в неї нирки хворі).... а через півгодини вечеряє своєю відбивною, з якої жир аж стікає.... чи котлетками з такою кількістю шпігу. що мамадарагая!
в певний момент дійшли до компромісу - наші банячки і продукти по ліву сторону в холодильнику. їхні - по праву сторону...
причому дідусь ніколи жодних зауважень до кухні маминої не мав, часом і гарно прихвалював...
а тепер як бабця зготує чогоць багацько... до прикладу олівє, то спочатку навіть не запропонує скуштувати.... а як тиждень постоїть і вже самим жерти то не хочеться. то мало сама нам в тарілки не накладає... так припрошує.
одним словом - житцє до купи - то єст до дупи!

а як жиівете разом, то краще варити окремо - пуд нервів збережете.... хоча часом і смішно. бо в холодильнику 2 капусняка, 2 тарілки відбивних, і 2 вінігрети:girl_haha:

Suzi
13.12.2010, 15:24
Бо в мене, що свекор що свекруха геть чисто перестрашені ніколи вони не голодні й пити їсти ніц не хочуть.
Та може просто не хочуть завдавати лишніх клопотів. Не робіть собі проблем на рівному місці :)

true
13.12.2010, 15:25
а ваші свекрухи хвалять вашу їжу чи якось порадами допомагають може, і чи взагалі у вас їдять?
О, в мене протилежна ситуація до вашої. До мене як свати їдуть, то мушу багато готувати, бо люблять поїсти, плюс завжди з ними їде чоловікова сестра з сином, тому завжди готую багато. Поїсти вони в мене люблять, бо стараюсь завжди щось цікаве приготувати. Дуже приємно, бо завжди і свекруха і сестра чоловіка беруть в мене рецепти моїх страв.

manka
13.12.2010, 15:37
геть чисто перестрашені ніколи вони не голодні й пити їсти ніц не хочуть.
А може вони соромляться?

Свекор приїжджає частіше(один раз в тиждень-два) - привозить продукти, але постійно поспішає, то тільки каву встигає випити.
Деколи приїжджають в неділю обоє, то ми не те, що щось особливе - обід готуємо. Завжди хвалять, але почуваються ніяково (особливо свекруха) - приїхали, бо за внуками скучили, а завдали нам клопоту. Але який то клопіт?

Ірушка
13.12.2010, 21:47
Та може просто не хочуть завдавати лишніх клопотів. Не робіть собі проблем на рівному місці
Але ж з боку це так смішно виглядає, як двоє дорослих людей після роботи слюнки ковтають перед мискою з пиріжками, попиваючи чай і запевняючи, що зовсім не голодні.
Я не люблю цих "церемоній".

До нас приходила свекруха в неділю, то поки малий спав, я випитала про всі правила виховання дитини в їх сімї, які були стосунки в мого чоловіка з батьком, чи гралися вони разом.
Тепер розумію чому чоловіка потрібно постійно заохочувати до гри з малим, так як в його сімї тато особливо ним не займався, були нормальні відносини, але без довіри і ласки.

Suzi
13.12.2010, 21:51
Я не люблю цих "церемоній".
Я теж, але в кожен має право на своїх "тараканів" :)

Ljus6ka
13.12.2010, 21:57
Допис выд sofcja
одним словом - житцє до купи - то єст до дупи!
:khomyak:
Допис від manka
А може вони соромляться?
швидше за все, а ще вони якось то спрймають як об!їдання нас , ну диваки їй Богу.

В мене свекруха така, що все їй цікаво, що готую, з чого і як, пробувати ніби встидається, але дуже хоче. То як мене вдома немає то чоловік її гостить, то вона все покуштує і своє фе скаже. Оце на вихідних зайшла, і чоловік дав спробувати суші, то вона так плювалась і каже нашо воно вам тре, краще б цілу миску голобців чи вареників зробили. Але то таке , не всі мають суші любити.
Не подобається мені одне це те, що якщо я щось готую абсолютно не за таким рецептом як у неї то воно не їстівне і взагалі ніяке.

tetianchiklviv
13.12.2010, 22:52
А у мене свекруха просто чудова людина....ми з чоловіком одружені 7 років за цей час я з секрухою -мамою не перемовилась ані одним поганим словом...

Fechka
13.12.2010, 22:58
tetianchiklviv
А у мене свекруха просто чудова людина....ми з чоловіком одружені 7 років за цей час я з секрухою -мамою не перемовилась ані одним поганим словом...
..вітаю, всім би так жити....

manka
14.12.2010, 10:15
А у мене свекруха просто чудова людина..
І у мене так. Може тому, що живемо окремо і бачимось не так часто.

Melinda
15.12.2010, 14:57
Живемо з моїми батьками, то проблем залишити дитину не мала... а свекруха, коли Макс ще малий був, боялася на руки взяти, не те щоб ще залишитися.

Яська Березнева
18.12.2010, 16:54
Ще сюди ся впишу.

Прийшов Миколай від свекрухи. Все з секонд-хенду: чоловікові три кофти (дві замалі), мені - дві блузки і спідниця (одна блузка замала, друга - завелика, спідниця завузька), малій - светрик (замалий), футболка (рукави закороткі) і джинси (заширокі), купальник (синтетика, аж іскрить), причому все невипране; фарби з магазину "Все від 1 гривні", англійський словник (такий їй ще зарано), цукерки і кульок дрібненьких мандаринок. Принесене то все було в паперовій торбинці, надірваній і заклеєній скотчем.

Не знаю, сміятися чи плакати.:girl_in_dreams:

Neitiri
18.12.2010, 17:13
Дорога Яська, можливо ви занадто прискіпливі, адже це краще ніж нічого. А уявляєте скільки є свекрух і не тільки, яким просто начхати, і які забувають або не хочуть дбати. Так що не засмучуйтесь, ставтесь до цього по-філософськи, адже все ж таки вона захотіла вам всім щось подарувати. А мені просто захотілося вас підтримати.:)

Vegas
18.12.2010, 17:17
А моя свекруха привезла дитині спортивний костюм, наголошувала не раз, що костюм дорогий, ще й чек показала. Ми ще той костюм не одягали, думаю і не будемо одягати. А мені моя свекруха привезла стару поношену сумочку (це при цьому, що це була перша зустріч з нею). :crazy:.

bilo4ka
18.12.2010, 17:18
як на мене краще нічого не дарувати на Миколая, ніж речі з секонду) а увагу свою можна продемонструвати звичайним телефонним дзвінком!

ірен
18.12.2010, 17:21
а я коли жила з свекрухою,то мала на неї стільки обіди,прям не могла її терпіти........
їсти завжди готувала я(я мушу готувати бо прийде чоловік з роботи і дитина мала,то треба),а в свекрухи завжди була її дурнувата позиція...мол мені нічо вже не треба,робіть шо хочете..Коротче готувала завжди я,а вона навіть ніколи не питалася дозвлу завжди сама собі накидала і їла.І ще потім могла сказати,що недосолене чи дуже жарене.Але я не могла прямо їй висказати ,що я думаю,бо все-таки це мама мого чоловіка.Ну не можу я скандалити,бо потім не могла би взагалі нормально з нею жити.Висказувала все мужу.він їй не раз натякав,може би вона зварила борщ чи шось таке,то вона могла напевне 1раз на місяць наробити вареників...і все.
Продукти також не купувала,а як купила кусок масла можна сказати найдешевшого,то так плювалася,що так дорого.А могла ще собі купити сардіну чи кильку і з"їсти її на обід,навіть не запропонувавши (хоч я би все-одно не їла).Слава Богу що ці часи вже минулися!!!
ми вже 1,5р живемо окремо і це прекрасно!!!Що хочу готую,а не хочу то нічого не готую..і ніхто не шастає і не перевіряє баняки))
А коли приїжаємо до свекрухи,то навіть чаю не запропонує.Хіба самі собі зробимо.І це ми приїжаємо з малим,могла би хоч шось приготувати. Малому там я стабільно піджарюю яєчко.незнаю що вона їсть,купує далі сардінки і кильочки напевно.АААААА і ще вівсянку могла тільки собі варити

Вона ніби хороша людина і внука вона дуже любить.Але в питаннях побуту я не могла з нею жити!)

тетяна7777
18.12.2010, 17:30
свекруха моєї подруги цілий день дивиться телевізор,лузгає насіння і раз в день вигулюєЧарліка(а їсть те що подруга наварить),навіть стірку з машинки не витяне))) Аргументує таке життя,що вже на свій вік наготовилась(класна позиція) і настіралась і т.д.(трохи коліжанка сама винувата,бо навчила так,звалила все на свою спину і так себе зарекомендувала,мол дивіться яка я хороша невісточка))) А тепер коли пішла на роботу то раду собі дати не може((((

Яська Березнева
18.12.2010, 18:27
ви занадто прискіпливі
Аж ніяк.
Просто зачепив конкретний випадок.

А ви би втішилися на моєму місці?

Ніколь
18.12.2010, 18:30
А моя свекруха привезла дитині спортивний костюм, наголошувала не раз, що костюм дорогий, ще й чек показала. Ми ще той костюм не одягали, думаю і не будемо одягати.
може вона наголошує що костюм дорогий для того щоб ви впевнились що вона його не де небудь купила а в магазині і він за великі гроші, і на її думку це критерій якості.
Якщо костюм не ношений і вам не подобається то його завжди можна продати ;)

А от Юльці свекруха тоже презент зробила, правда раніше і не на Миколая. Вона деколи собі шиє одяг сама. Ну не портніха, але для неї вистачає. Ну і колись шила вона своїй першій онуці плаття. Тоді це було років 6 тому, і можливості в батьків онуки були дуже скромні і те платтічко я так розумаю було за щастя. В моєї ж дитини є повно одягу, і не аби де купленого і відмінної якості, при чому я до вибору одягу підхожу дуже прискіпливо, тому не мала б вона думати малій чогось бракує. Ну але перша онука то платтячко відносила по повній і бабусі його по наслєдству переподарувала тепер малій, наголошуючи при цьому он дивись воно бархатне, ось які рюшечки, ой які гудзички, а я ж сама його шила. От Юляся підросте обовьязково його носіть. Мені це платтячко ну нічим не подобається, ні кольором, ні фасоном, ні загалом станом, бо добряче ношене. Ну і мода зараз на дитячі речі вже не та. Я навіть не уявляю як я в нього дитину вдіну і десь в люди виведу. А Юляся тим часом росте і те платтячко вже на неї впринципі майже добре. Бабуся наша згадає за нього 100%. І що робити? Ну я б в таке платтячко ( такого фасону і кольору) ну ніколи б дитину не вділа, як це культурно і без образ донести до свекрухи?

Яська Березнева
18.12.2010, 18:38
Ну я б в таке платтячко ( такого фасону і кольору) ну ніколи б дитину не вділа, як це культурно і без образ донести до свекрухи?
А ви один-два рази вдіньте, як вона до вас прийде, а потім покладіть у шафу, може, забуде. І нехай собі лежить, а потім скажете, що дитина з нього виросла.
Або чимсь його захляпайте/залийте, і скажете, що все, нетоварний вигляд)))

Ука
18.12.2010, 19:17
Не знаю, сміятися чи плакатирозслабитися і навчитися відрізняти принципове від непринципового.

безпека, виховання і здоров'я - речі принципові. Погляди старшої жінки на те, куди варто тратити гроші, а куди - ні, сформовані за довге, часто в нестачах і вічній економії життя... я би просто подякувала, ще й навіть постаралася спеціально для неї вбрати дитину в те, в що можливо, з принесеного.
навіть не "я би", я так і роблю.

Neitiri
18.12.2010, 20:13
А ви би втішилися на моєму місці?Не знаю, мені важко судити, я ж не на вашому місці... але я би подякувала... вона ж напевно не навмисно підбирала невірні роміри. Як на мене, головне увага! Хоча, звичайно, я ваша обурення розумію.

sofcja
18.12.2010, 21:48
А ви би втішилися на моєму місці?
я вам чесно співчуваю. то жах!:khomyak::khomyak::khomyak:
торбинка то таке, але речі з секонду - ну чесно, ліпше б вам всім мандаринок-цукерок повен пакет принесла! бо речі то дуже індивідуальне, та й з секонду - то не подарунок - то загадка підійде-нє?! та й чи сподобається таке?!
але за увагу я б тихенько подякувала і вочка опустила б...

може спробуйте їм щось справді гарне-достойне дарувати на Миколая - тоді хоч совість не дасть ге.... принести в презент вам і внукам!

---------- Додано в 21:48 ---------- Попередній допис був написаний в 21:44 ----------

Бабуся наша згадає за нього 100%. І що робити? Ну я б в таке платтячко ( такого фасону і кольору) ну ніколи б дитину не вділа, як це культурно і без образ донести до свекрухи?
поперіть! так щоб сама не схтіла його внучці вдягати.... так, от наче Юльця доросла вже - подумала, що перепрати згодиться за стільки часу лежання.... поставила не ту температуру/програму/не той порошок/ не до того вкинула.... йой:girl_in_dreams: а воно вигляд зовсім втратило! ну і як тепер? хіба дома вдягти...
або так сховайте в шафу, що поки не переросте не знайдеться точно...
хоча найліпше то один раз дитину для неї вдягти в то платтячко і потім вже піддати його перетурбаціям всяким... щоб більше дефіле не повторилось. обоє будете вдоволені!

Яська Березнева
18.12.2010, 21:56
Погляди старшої жінки на те, куди варто тратити гроші, а куди - ні, сформовані за довге, часто в нестачах і вічній економії життя...
Уко, без образ, при всій повазі, але я не думаю, що це її виправдовує. За Союзу маса людей жила у вічних нестатках і економії, але це не значить, що зараз усі старші люди в якості подарунку на свято втюхують родичам ношені лахи або ще щось подібне.
ще й навіть постаралася спеціально для неї вбрати дитину в те, в що можливо, з принесеного.
навіть не "я би", я так і роблю.
Я, напевно, так не зроблю.
Ніяк не можу вміститися у спідницю, меншу на 4 розміри (я ношу 18-й, а мені принесли 12-й)...:girl_flirt:
я би подякувала...
Та я подякувала...
Але що ж мені з цим усім робити?
Хіба екстренно худнути...)))
А Яні поправлятися, бо в ті джинсики можна ще одну Яну запхати)))
може спробуйте їм щось справді гарне-достойне дарувати на Миколая - тоді хоч совість не дасть ге.... принести в презент вам і внукам!
Та я так стараюся робити...:girl_yes2:
Одного разу навіть ланцюжок свій золотий продала, аби щось новеньке-гарненьке їм купити.

Ука
18.12.2010, 22:08
За Союзу маса людей жила у вічних нестатках і економії, але це не значить, що зараз усі старші людице певно офтоп тут, але з однакових доль не буває. Різні нестатки, різні характери, різні обставини, за роки воно все нашаровується і виливається в кожного по своєму. НЕ даремно пишуть, що старші люди робляться прикрими, і що старші, то прикріші. Тільки прикрість в них в кожного своя.
Зрештою, тільки в цій гілці маса скарг саме на секонд в якості подарунків. це про щось говорить, нє?

Яруська
18.12.2010, 22:19
але це не значить, що зараз усі старші люди в якості подарунку на свято втюхують родичам ношені лахи або ще щось подібне.

Я вас здивую...але є зовсім не старші люди які на день народження умудряються приперти секонд в ролі подарунка.:girl_crazy:
Яська, не переживайте...моя теж учудила сьогодні. Передала для старшого малого 200грн. і наголошувала що то йому Миколай передав, а за меншого тільки спитала чи здоровий;) Я офігіла, чесно кажучи, або поділи порівну або як?

Girljanda
20.12.2010, 15:11
Передала для старшого малого 200грн. і наголошувала що то йому Миколай передав, а за меншого тільки спитала чи здоровий
А менший, тіпа, ще нічого не розуміє, то і обійдеться. виходить так...

---------- Додано в 14:57 ---------- Попередній допис був написаний в 14:50 ----------

моя свекруха привезла стару поношену сумочку (це при цьому, що це була перша зустріч з нею).
А може це з покоління в покоління.....:girl_haha:

---------- Додано в 15:11 ---------- Попередній допис був написаний в 14:57 ----------

ви один-два рази вдіньте, як вона до вас прийде
Гарна порада. І свекруха буде довольна, і не будете
десь в люди виводити, щоб хтось його бачив.

meri5
20.12.2010, 15:13
В мене трошки інша ситуація для внучки подарунки нові, ненайкращої якості але можна потерпіти. Ситуація в чому в мого чоловіка є старенька бабця в якої помер єдиний син якому було 27 років (мій свекор) і є 3 онука саме старший мій чоловік і єдина правнучка моя донечка. От ця бабуся дуже любить мою Юлю (навіть неможу словами передати як) і часто моя мама може завезти малу до неї на годинки 3-4, а свекруха найбільше може погратися 0,5год при цьому, що хтось з нас є. Бабусі ніхто ніколи некупляє чомусь подарунків і мені за неї обідно і я купила (2пари теплих шкарпетків + солодощі) і через цей подарунок моя свекруха перестала зі мною розмовляти чому я бабці купила а їй ні. Закатала моєму чоловіку скандал, чесно кажучи я нерозумію бабця старенька 80 років потребує уваги, поваги а свекруха мало того що своїх 3 дітей майже бабці залишила на виховання вийшла в вдруге заміж пішла жити окремо. Причому за 4 роки свекруха ніразу мені ні на день народження ні на іменини нічого недарила (завжди приходить і робить вигляд що незнала або забула живемо недалеко), я кожен рік старалась щось купити. Вибачте за багато писанини просто накипіло...

Girljanda
20.12.2010, 15:16
через цей подарунок моя свекруха перестала зі мною розмовляти
Можливо у неї самої якісь нелади з бабцею? От вона і піниться. Або, скоріш за все, просто ЧОРНА ЛЮДСЬКА ЗАЗДРІСТЬ.

meri5
20.12.2010, 15:22
Можливо у неї самої якісь нелади з бабцею? От вона і піниться. Або, скоріш за все, просто ЧОРНА ЛЮДСЬКА ЗАЗДРІСТЬ.
скоріше всього заздрісь але як такою можна бути бабця стільки їй помогла і помагає бо ще 2 онуки живуть з бабцею до мами нейдуть бо з нею краще, а свекруха нецінить її допомоги. Але як кажуть, що ми починаємо цінувати це що мали коли втрачаємо..

Raven
21.12.2010, 11:10
Сестри свекруха любить ціннички на подарунках полишати, а моя - розказати кіко то коштує:girl_tender:. Я з того тепер приколююся, а колись таки дратувало.

olerusya
21.12.2010, 14:27
а наша свекруха-бабуся нас вже вкотре не здивувала - не провідала внучку на Миколая, не принесла їй ніякого подаруночка, і навіть не подзвонила щоб вигадати якусь відмазку(так-ак, насправді не здивувала - але всеодно надія помирає останньою...:girl_in_dreams:) Я помітила що як тільки наближається якесь свято у нашій родині - вона загадково зчезає на тиждень-другий, так ніби крізь землю провалюється...(хоч переважно раз в тиждень або два приходить або дзвонить)
Мені цікаво, багато тут ще таких невісточок чиїх дітей бабуся ніяк не привітала зі свяом Св. Миколая?(на день народження доці те саме було)

Sisel
21.12.2010, 14:39
Моя свекруха ніби не погана але до помоги не дочекаєся. Останій раз була на рочок малого, 9 місяців тому. Навіть не звонить щоб запитатись як дитина, а лише коли їм потрібна допомога. На Миколая навіть шоколадки не передала.А бабуся у чоловіка дуже класна завжди звонить питається про малого і допомагає і про св'ята не забуває. Я на свою свекруху ніколи не розрахову в неї завжди не має часу це при тому ,що вона не працює.

svoboda
22.12.2010, 00:26
Я на свою свекруху ніколи не розрахову в неї завжди не має часу це при тому ,що вона не працює.
Моя працює (0,5 ставки), але часто буває вдома, так ось може цілий день до дитини не заглянути хоч би одним оком, а як чоловік має прийти з роботи, то прямо з рук видирає і потім демонстративно носиться по всій хаті з малою... Спочатку нервувало, а тепер мене то смішить. Не переношу лицемірів, ну не хочеш брати дитину на руки, то не бери, ніхто не просить, нащо ті спектаклі?
Передала для старшого малого 200грн. і наголошувала що то йому Миколай передав, а за меншого тільки спитала чи здоровий
А нам для старшого також вділила 50 грн, а за молодшу лялю навіть не згадала.

arushka
22.12.2010, 13:22
Мені цікаво, багато тут ще таких невісточок чиїх дітей бабуся ніяк не привітала зі свяом Св. Миколая?(на день народження доці те саме було)
Моя свекруха ніколи не вітає ні з Миколаєм, ні з днем народження.( то ніби трохи до теми РАГУЛІ, нє?;)) Перші роки трохи ображалась, а зараз просто не розраховую на якусь увагу від неї.

olerusya
22.12.2010, 14:02
то ніби трохи до теми РАГУЛІ, нє?)

в точку!:girl_claping:
бачу ще все ж не багато тут таких,чиї свекрухи так байдуже ставляться до власних онуків, і все ж тішить що я не одна!

Romani
22.12.2010, 14:10
А наша свекруха-бабуся живе в іншому місті і внука практично не бачить. Кожен раз, як ми збиралися приїхати до чоловікових батьків вгості вона казала малого не беріть, хоч посидимо поговоримо спокійно. Або як я просила, чи можна буде залишити малого з нею, бо ми хочемо десь вийти зустрітись з чоловіковими друзями, свекруха відповідала, що НІ, казала що малий буде плакати, хай підросте. От тепер малому 3 роки, дзвоню вчора і кажу , що приїдемо, хочемо з друзями зустрічати Новий рік, малого візьмемо з собою, покладемо в свекрухи вдома спати, а самі підемо. У відповідь мені свекруха сказала, він бабу не знає, проснеться і буде плакати, лиши зі своєю мамою у Львові.

Girljanda
22.12.2010, 14:57
Сестри свекруха любить ціннички на подарунках полишати, а моя - розказати кіко то коштує
Це щоб ви знали наскільки ви дорогі :girl_haha:

Raven
22.12.2010, 15:11
Певне:lol::lol:.

Holly
22.12.2010, 15:15
Дівчата, ви пишете що свекруха не дарує подарунків на свята, дні народження, Миколая. А, можливо, свекруха не має грошей, щоб щось купити? А не дзвонить бо їй не зручно просто подзвонити і сказати, що подарунок вона не має. Всяке буває. А те, що пишете, що купила б якусь шоколадку чи недорогий подарунок, то потім писали б що свекруха така погана, купила своїй внучці/внукові лише шоколадку ;)
Зрештою, ніхто не зобов"язаний купляти подарунки чи сидіти з вашими дітьми.
Я маю добру маму і свекруху. Коли потрібно посидять з дітьми, але я не зловживаю, то ж по можливості беру дітей завжди із собою або залишаю на чоловіка.
Простіше дивіться на це, не дає, то потім, пізніше не скаже "а я вам дітей вибавила", "чи ви за мій рахунок жили" :)

olerusya
22.12.2010, 19:00
А, можливо, свекруха не має грошей, щоб щось купити? А не дзвонить бо їй не зручно просто подзвонити і сказати, що подарунок вона не має. Всяке буває. А те, що пишете, що купила б якусь шоколадку чи недорогий подарунок, то потім писали б що свекруха така погана,
ну це аж ніяк не наша ситуація - не в грошах тут справа(якби таке було, я б тут такого не писала!)! а якби й було так, то вважаю що якщо бабуся справді любить своїх онуків і вони їй потрібні - то краще прийти і сказати що так і так, немаю багато грошей, адже головне не подарунки, а увага. З усіх моїх близьких та знайомих ні в кого не було так щоб дідусь з бабусею не провідали дитину на Миколая! це вже просто традиція - подарувати діткам якогось гостинця!Тим більше, точно знаю що свою першу внучку та бабуся провідала і принесла їй подарунки! То як то називається, по людськи поступає?
а дитина ж через рік-два сама усвідомить це, то не образливо їй буде?

Holly
22.12.2010, 19:33
першу внучку та бабуся провідала і принесла їй подарунки!
краще не порівнюйте, не псуйте собі нервів
а дитина ж через рік-два сама усвідомить це, то не образливо їй буде?
То буде на совісті бабусі. Просто
Простіше дивіться на це, не дає, то потім, пізніше не скаже "а я вам дітей вибавила", "чи ви за мій рахунок жили" А ви купили свекрусі подарунок? Якщо так, запросіть її в гості і скажіть, що внучка має для баби подарунок ;)

Lavazza
22.12.2010, 19:35
дитина ж через рік-два сама усвідомить це, то не образливо їй буде?
через рік-два дитина все ще буде думати, що подарунки приносить Миколай :)
ну але правда, що, якщо непровідання бабусею на свято буде у вас викликати образливі і негативні емоції, то рано чи пізно дитина їх перейме

allusya
22.12.2010, 19:43
Я от читаю попередні дописи і порівнюю, які в мене відносини з бабусями були. Одна жила в Дніпропетровську, ми їздили щороку і не вона нам купувала морозиво, а ми бігли в магазин і приносили їй (за рік вона ніколи не могла наскладати пару копійок ). Я якось це сприймала нормально, бо батьки ніколи ні нащо не претендували і мені нічого такого в голову не вкладали, відповідно і я так сприймала. Інша мене взагалі недолюблювала (може так здається), в неї донька (мені тітка) на рік старша за мене, то відповідно відчувалась якась заздрість і про подарунки чи увагу взагалі ніколи мови не йшло. Зараз я виросла, бабці, що в Дніпопетровську жила, вже нема (згадую її завжди приємно), а от іншу, яка майже під боком, просто не сприймаю, як бабусю, мабуть через те, що розумію, що їй то не треба і ніколи не треба було. Образи також не тримаю. Все залежить від людей. А дітям не варто вкладати в голову чи хороша бабуся чи погана, вона виросте і сама все зрозуміє і зробить висновки.

kitka
22.12.2010, 19:47
не псуйте собі нервів
То точно... Єдине, що можна зробити, то хіба тут пожалітися, а так, реально, ну що ми можемо змінити? Ніц. В нас таке саме: одна бабуся може обійти цілий центр кілька разів, поки не купить внукам щось таке, щоб дійсно їм сподобалося і вони мали задоволення від подарунка, а іншій то до фєньки:girl_in_dreams:. Як результат - діти навіть не питають, чи ходив в тієї баби Миколай. Ну бо такого факту нема.

olerusya
22.12.2010, 19:56
дітям не варто вкладати в голову чи хороша бабуся чи погана, вона виросте і сама все зрозуміє і зробить висновки.
власне що через пару років моя мала виросте, буде спілкуватись з двоюрідною сестричкою, і та їй буде розказувати які подарунки баба їй надарувала.....
ясно що зробить висновки, і дуже шкода що не в свекрушину користь, се ж вона бабуся рідна!

буде у вас викликати образливі і негативні емоції,

я ж кажу що мене то не здивувало, я особисто ні на що не розраховувала, бо ще за всі роки подружнього життя не отримала від свекрухи навіть шоколадки на будь яке свято! на щастя можу сама собі дозволити те що хочу, тому ніякою мірою на неї не розраховую...
просто шкода дитини - з самого малку стикається з нелюдяністю і несправедливістю, та ще й від рідної людини...
ну але то вже ясно що на її совісті! не буду дійсно псувати собі нервів
я не хочу щоб мене жаліли, чи щось подібне... просто розказую в цій темі яка в мене свекруха!:girl_yes2: ну не повезло зі свекрухою, зате з чоловіком повезло!(а це значно важливіше):girl_cool:

svoboda
22.12.2010, 21:59
Може трохи відхиляюсь від теми, але хочу розказати про випадок з рідною бабусею... Є в неї 2 внуки, один дочки, другий від сина (мого тата). Діти, їм було років по 10 зібрались порибалити недалеко біля її хати, до дому йти обом далеченько, то попросились в бабці переночувати. Так ось добра рідна бабця сказала доньчиному внуку, що ти ночуй, а мому брату: "А ти йди ДОДОМУ!!!" Бачились десь 2 роки тому, то хвалилась, які в неї правнуки (від доні), а в мене ніяк не може запам"ятати не те що ім"я дитини, а навіть стать! А про те, що правнучка з"явилась, навіть не підозрює.

Яська Березнева
22.12.2010, 22:52
Були ми у свекрухи сьогодні. Само собою, без перлів не обійшлося. Каже, у вас однокімнатна квартира, переселяйтеся до нас (у них трикімнатна, дві кімнати пустують, в одній вони живуть), у вас дитина росте, їй треба свій куточок, і будете мати трикімнатну квартиру. А нашу однокімнатну квартиру візьме собі чоловіка брат, приватизує горище і зробить собі другий поверх.:crazy:
І то при тому, що два роки тому сама форсувала наші пошуки квартири і переїзд. І ми як очумілі в тих пошуках два місяці прожили на нервах (в мене аж волосся жмутами випадало), шукали квартиру, виваливши язика, бо вибори на носі, і після виборів ціни знову взлетять (то був 2007 рік, коли ціни на квартири росли, як гриби після дощу). А тепер ви переселяйтеся до нас... і насолоджуйтеся спільним з нами (свекрами) перебуванням ще як мінімум 15 років:crazy: (можливо, цинічно звучить, але...). Переселяйтеся, бо все одно ви не зможете приватизувати горище. А так би собі ще один поверх приробили. Про те, що воно все коштує і чи потрібно воно нам на даному етапі взагалі, не йшлося.
Ну нормально то?:shutup:

В мене волосся дибки стало.

Щоб якось розрулити ситуйовину, я покликала Яну і попросила її показати бабці, як вона вміє рухати вухами і їсти лимон, як яблуко, абсолютно не кривлячись. :greeting: "Перейшло".
Але відчуваю, що тема ще не вичерпана...:scratch_one-s_head:

Raven
23.12.2010, 11:09
Ми живемо з моїми батьками, живемо добре, ніхто нідокого не пхається, а моя свекруха видала, що гроші буде на зйомну квартиру давати. Чоловік на вихідні їздить додому, а мені, що там самій кукати:suicide:.

ірен
23.12.2010, 11:14
переселяйтеся до нас (у них трикімнатна, дві кімнати пустують, в одній вони живуть), у вас дитина росте, їй треба свій куточок, і будете мати трикімнатну квартиру. А нашу однокімнатну квартиру візьме собі чоловіка брат, приватизує горище і зробить собі другий поверх.

ого,нічого собі.Нехай краще свекри переїдуть в вашу однокімнатну,а вам віддадуть свою трикімнатну,у вас же дитина росте!!!

Яська Березнева
23.12.2010, 11:33
Нехай краще свекри переїдуть в вашу однокімнатну, а вам віддадуть свою трикімнатну, у вас же дитина росте!!
Не хотять-с.
То був би ідеальний варіант, у принципі.
Але... нехай однокімнатна, нехай на кредиті, але ж СВОЯ!
І я тут сама собі пані, що хочу, то роблю. Хочу - перу, хочу - підлоги мию...:girl_haha:
А йти назад - уж нєт, увольтє.:d23:

Freetany
23.12.2010, 23:40
Та й тепер каже, що родять собі твої батьки ще одну дитину, а тебе бабуся забере
Співчуваю
Хоча в мене мій тато теж такі закиди кидає що це його дитина. Хоча живемо окремо - було раз таке, що пішов і забрав малого з садочку без мого відома - я звичайно викричалася, яле він відповідає, що питати мене не буде. Хоча з того часу це не повторювалося, але такі закиди бувають. А якщо таке робить свекруха... Щиро співчуваю.
У нас свекруха живе на іншому кінці міста - тому бачимося ми дуже рідко...

---------- Додано в 00:40 ---------- Попередній допис був написаний в 00:21 ----------

Почала переглядати тему з кінця- тут такі жахи розповідають:

Мені цікаво, багато тут ще таких невісточок чиїх дітей
бабуся ніяк не привітала зі свяом Св. Миколая?(на день народження доці те саме було)
Ми з свекрухою одна одну не рухаємо - от і добре

А про те, що правнучка з"явилась, навіть не підозрює.
Виявляється у мене ще не найгірша ситуація!

Girljanda
27.12.2010, 13:59
А нашу однокімнатну квартиру візьме собі чоловіка брат
А де він зараз живе?
Каже, у вас однокімнатна квартира, переселяйтеся до нас
Є підозра, що "трохи" роботи звалиться на вас. Варите їсти для чоловіка, то вже можна трохи більше зварити, щоб і для свекрів, прибираєте 2 кімнати, то можна і ще одну... Не було такого, коли жили разом?

Яська Березнева
27.12.2010, 14:08
А де він зараз живе?
У квартирі тещі)))
Варите їсти для чоловіка, то вже можна трохи більше зварити, щоб і для свекрів, прибираєте 2 кімнати, то можна і ще одну... Не було такого, коли жили разом?
Ні.
Але психологічно було - ой-йой-йой...

Girljanda
27.12.2010, 14:14
Кожного разу, коли їду до свекрухи мушу попсувати собі нерви. Ну не треба мені речей з секонду!!!!!!!!!!! Для себе може купувати скільки завгодно, але для моєї дитини їх не треба!!!!!!
А ще в більшому шоці я була, коли побачила чим вона пере речі моєї дитини!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek: Засобом від Емвей для миття плиточки, кухні і всякої такої фігні!!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek: Нухто її просить чіпати ті речі? я сама заберу їх додому і виперу!
Але і це ще не кінець фантазіям. Любов до меньшого синочка там безмежна. І от недавно натякнула мені, щоб я віддала його майбутній дитині візочок! Про те, що вони мають надію на всі лашки мого сина я взагалі мовчу!!! Але коли я народила, ніхто навіть не заікнувся, чи треба дитині ліжечко, коляску, памперси, повзунки вкінці-кінців!!!!!!!! А те, що за роди платити треба було.... Ніякі витрати їх не хвилювали, а я така добра і пушиста маю віддати все готове! НЕ БУДЕ! тим більше, що там ще брат дуже марнотратний. Знаючи, що скоро в нього буде дитина, тринькає гроші на ліво і направо. Напевно надіється, що йому дадуть все готове....
Ох, накипіло!:crazy:

olerusya
27.12.2010, 14:24
Напевно надіється, що йому дадуть все готове....
ну до того ж все падало з неба, то чому б раптом цього разу мало не впасти?:girl_crazy:(знаю я таких)

більшому шоці я була, коли побачила чим вона пере речі моєї дитини!!!!!!
а що речі Вашої дитини роблять у свекрухи, якщо Ви з нею не живете?

Яська Березнева
27.12.2010, 14:25
Любов до меньшого синочка там безмежна. І от недавно натякнула мені, щоб я віддала його майбутній дитині візочок!
Наша, мабуть, образилася, коли я сказала, що продала кріселко (разом зі столичком), з якого виросла мала, і сумочки-рюкзачки у формі тваринок (бо малий дуже любить тваринок), а не їм віддала. Якби була дівчинка, претендували би на весь Янькин одяг включно від пеленок-розпашонок.
Мені не шкода. Але... Якщо можна купити машину і отримати другу освіту за оплату, чому не можна купити дитині стільчик і рюкзачок?

Girljanda
27.12.2010, 14:43
а що речі Вашої дитини роблять у свекрухи, якщо Ви з нею не живете?
Ми в гості приїжджали. Передівала я дитину і ще не встигла оглянутися, як грязні колготки і сорочечки були в стіралці. Мене ніхто не питав!

---------- Додано в 14:43 ---------- Попередній допис був написаний в 14:31 ----------

Ну, я б ще можливо, якось погодилась дати якусь частину речей. Але отой самий брат працює на кондитерській фірмі. І хоч би одну манюсіньку цукерочку на Миколая дав малому, адже знає, що той їх дуже любить. Але ні, то краще самому все спакувати. А дитині дали 2 маленьких засохих печенька (відколи вони їх тримали?), таких, що й мені вгорлі б застрягли.

Tutuka
27.12.2010, 15:21
Наша, мабуть, образилася, коли я сказала, що продала кріселко (разом зі столичком), з якого виросла мала
А я раніше віддавала Настіні ношені речі, а тепер продаю. У мене мала з цілої родини найстарша, і так виходить, що все їй доводиться купувати нове, а потім вже чоловікові племінники доношують.
Але у племінників батьки небідні, а нам зимові обновки малої досить відчутно б"ють по кишені. Довго було якось незручно, але цього року я вперше продала два маленькі комбінезони, трошки доплатила, і купила малій зимове пальто, а ще дещо віддаю далеким родичам з села, які дуже тішаться кожній лашці або іграшці.
Племінникам чесно віддаю все, що у свій час подарувала свекруха-бабуся. :)

Валентина Соболь
27.12.2010, 18:14
уха ніколи не вітає ні з Миколаєм, ні з днем народження.( то ніби трохи до теми РАГУЛІ, нє?) Пе
Мені здається,що в даній ситуації ціна подарунка ролі не відіграє.Саме головне---увага,щира любов,діти відчувають,коли їх люблять.Бувають різні часи,подарунки,залежно від обставин,теж різні,коли дешевші,коли дорожчі...

arushka
28.12.2010, 09:22
Мені здається,що в даній ситуації ціна подарунка ролі не відіграє.Саме головне---увага,щира любов,діти відчувають,коли їх люблять.Бувають різні часи,подарунки,залежно від обставин,теж різні,коли дешевші,коли дорожчі...

Згідна. І коли ніколи ніякого подарунка - це теж трохи дивно. В нас восени свекруха яблука роздавала по сусідах, сказала, що не думала, що нам теж треба. То я вже не втрималась і сказала, що моя яблуня на балконі цього року не вродила:girl_crazy:

Яська Березнева
28.12.2010, 09:31
Але отой самий брат працює на кондитерській фірмі. І хоч би одну манюсіньку цукерочку на Миколая дав малому, адже знає, що той їх дуже любить. Але ні, то краще самому все спакувати. А дитині дали 2 маленьких засохих печенька (відколи вони їх тримали?), таких, що й мені вгорлі б застрягли.
В нас восени свекруха яблука роздавала по сусідах, сказала, що не думала, що нам теж треба.
То, виходить, у мене ще далеко не найгірший варіант)))

Anaid
28.12.2010, 11:14
Любов до меньшого синочка там безмежна
В мене така сама ситуація,тільки любов до старшого безмежна,та до його дітей.А мої так на день народження відмітитись і усьо:girl_nea:

І хоч би одну манюсіньку цукерочку на Миколая дав малому,
А ми про Миколая і не згадуєм,хоча брат мого чоловіка є хресний батько моєї Діанки,цього року навіть з Днем народження не поздоровив:girl_mad:

Girljanda
28.12.2010, 13:22
Ще раніше моя свекруха особливо "відмітилась". Бабка чоловіка передала свекрусі для малого курку, тіпа, щоб я мала м"яско для малого варити. То що ви думаєте, я мала що варити? Де там! Свекруха сама зварила. Ми приїхали, а вона: "А я маленькому хлопчику бульйончику зварила". Це за один вечір він мав з"їсти баняк бульйону?:girl_nea:
Так що мами, дітям яких не дарують подарунки свекрухи, радійте, що хоч не забирають.:girl_crazy:

---------- Додано в 13:17 ---------- Попередній допис був написаний в 13:16 ----------

сказала, що моя яблуня на балконі цього року не вродила
:girl_haha: Розвеселили

---------- Додано в 13:22 ---------- Попередній допис був написаний в 13:17 ----------

Бувають різні часи,подарунки,залежно від обставин,теж різні,коли дешевші,коли дорожчі...
А мені здається, що це залежить не стільки від обставин, скільки від самої людини. Ось я, наприклад, не куплю непотрібний подарунок тільки для того, щоб щось подарувати. А більшість людей так і робить.

arushka
28.12.2010, 17:51
Тільки що повернулись від свекрухи , взяла їй половину яблучного пляцка, трохи різних круп, курку, лимони.... Питає, нащо ж ми так багато всього привезли. Основний прикол видала мала, каже : "А наша мама не звикла з пустими руками до когось йти":khomyak: (ніхто не вчив і в хаті так ніхто не каже) - на фоні того, що свекруха ЗАВЖДИ до нас іде з пустими руками, ми з чоловіком за животи тримались тихонько, щоб не зареготати. А ще кажуть, що діти наївні!

Kviten
28.12.2010, 21:27
Можливо, тут вже хтось писав подібний коментар, але темка дуууже велика, не перечитаю всю :)
Моя думка така. В мене є мама, є свекруха. Обидві вони в чомусь схожі, в чомусь протилежні, у кожної свої плюси і мінуси.
Але чомусь МАМІ вибачаєш набагато більше, ніж свекрусі! Мама може сказати сто обідних слів - нічого, а свекруха не так гляне - вже капєц, жалієшся всім підряд :) Я думала, так і має бути і не може бути інакше.
Думала, що не буває добрих, сердечних стосунків між невісткою іі свекрухою. І я, разом з іншими молодими мамочками, залюбки на прогулянці ділилась різними "ужасами" наших взаємин зі свекрухою. О, то була вічна тема :) "Бесконечные истории о вечной любви..."
Але один випадок мене таки троха напоумив.
Дзвонить коліжанка, людина надзвичайно спокійна і врівноважена по життю, і я розумію - щось сталося. Бо шквалу її емоцій не видно кінця... А виявляється, до неї вперше приїхали в гості її свекри, які "на відстані" були, за її словами, ідеальними людьми (я навіть трошки заздрила...:). І началось! Слова подруги - "свекруха просканувала кожен сантиметр нашої хати", "дала сто корисних порад" і т.п., (словом, нічого нового, як на мене). Але "добило" подругу те, що свекруха на прощання кинула: "вам у вітальню ще обовязково треба килим два на півтора метри, коричневий чи бежевий".
Поговорили ми, я поспівчувала... Але потім мене "перемкнуло". Я уявила собі, що колись теж стану "злою свекрухою", уявила, як би приїхала до сина в гості... Блін, я ж теж можу сказати такі слова про килим, або щось типу того! Абсолютно беззлобно, "бажаючи добра". І що? моя дорога невісточка вважатиме мене, вибачте, стєрвою? Бо я "вмішююсь" в їхнє життя?
Недавно моя свекруха приходила побавити малого. І ... вимила плиту на кухні! До блиску! (переважно в мене на кухні порядок, ви не подумайте поганого :) але в той день плита справді переживала не найкращі часи, так сі стало)
І знаєте, в мене абсолютно не виникло якогось встиду, чи образи (мовляв, натякає, що я "свиня", вмішується і т.п.), а була тільки ВДЯЧНІСТЬ, що вона потурбувалася про нас, і я просто гарненько подякувала. Вона всміхнулась, і абсолютно щиро відповіла, що їй було нескладно, і рада була хоч чимось нам допомогти.
P.S. От ще один момент. Свекруха дала малому аж дві мандаринки з"їсти (ми даємо одну-дві дольки в день, не більше :) Всередині вже щось таке нехороше починало кипіти, але я стрималась. Тільки ввечір кажу чоловікові: "от моя мама ніколи б так не зробила, вона вміє з дітьми поводитись".
І що ви думаєте?
На другий день була моя мама, і теж дала дві мандаринки малому :)
"Бо він просив" - ну ясно, він же знає, кого можна просити, хто не відмовить :)
То що, тепер обох бабусь четвертувати? :) Хоча на маму все-таки якось менше в мене було злості, от як це пояснити? Вчинки ж однаковісінькі!
Нє, легше на другий раз десь ті мандаринки-шоколадки подалі сховати, щоб не було соблазну :)
Звичайно, є протиріччя, і багато.
Свекруха вважала, що дитині в 6 місяців можна дати погризти маринований огірок, мені волосся дибки ставало (до 6 місяців тільки грудьми годувала), чи закутати малого хотіла серед літа. Я переводила все в жарти і все одно робила по-своєму, благо що живемо окремо, і бачимся раз на місяць-два. Може, і я колись захочу невістці цінні вказівки дати, як моїх дорогих внуків доглядати, то ви мені нагадайте, щоб я так не робила, добре? :)

Moonlight
03.01.2011, 16:08
Прочитавши ВСЕ, що тут написано, я черговий раз переконалася, яка в мене класна свекруха. Незважаючи на певні розбіжності у поглядах, з нею завжди (або майже завжди) можна дійти компромісу. В плані кулінарії часто питаю в неї поради, бо дещо вона готує смачніше, ніж моя бабуся, в якої також багато чого питаю. Дуже вдячна їй за те, що вона мене прийняла, бо познайомив нас мій чоловік більше 5 років тому, коли ми прозустрічалися місяця з 2, і я була не зовсім типовою дівчиною (ми з чоловіком слухали рок і одягалися відповідно). І знайомство відбулося з ночівлею, бо посварилася з мамою і не мала де ночувати.З того часу я дуже змінилася, але на те, що їй не до вподоби (напр. мій пірсінг в брові) вона намагається не звертати увагу.
Ще до одруження я деколи на неї ображалася, але не говорила цього, просто часто було обідно, коли запрошувала коханого на вечерю в честь якогось нашого свята, стояла біля плитки весь день, а він приходив наїджений, бо мама не могла випустити голодного сина з дому. Або коли ми йшли гуляти і годну-дві ніхто з нас не відповідав на телефон, то на вухах була вся родина, куди ж ми поділися:girl_mad: Бувало, що ця гіперопіка і надмірна турбота виводила мене з себе. Але після весілля я багато чого переосмислила і по іншому починаю сприймати це все. Вона дуже любить своїх дітей і турбується про них, це ж добре! А коли вона передає якісь продукти, це ж не означає, що вона хоче чимось дорікнути мені, що я типу не наварила їсти, просто хоче як краще. І мені легше. Я також в свою чергу можу щось передати. А ще, багато хто писав, що після весілля свекруха почала набагато гірше ставитися. В мене навпаки - після нашого одруження ставлення до мене свекрів в рази покращало! Може зрозуміли, що тепер нікуди від мене не дінуться:girl_haha:
Маю надію, що з часом мама мого чоловіка і для мене стане мамою, бо стосунки з моєю ну зовсім не склалися..
Правда, з свекрами ми живемо окремо, але через будинок. І в силу обставин, змушені на 2 роки переїхати до свекрів, в них квартира велика. Тож подивимося, надіюсь в наших стосунках нічого не зміниться:girl_in_dreams:

airy_cat
03.01.2011, 16:42
ле чомусь МАМІ вибачаєш набагато більше, ніж свекрусі!
Ну с другой стороны, с мамой зачастую проще решать проблемы - все таки родной человек, которого знаешь всю жизнь. С таким и поскандалить не страшно. :) А со свекровью чревато.
Ну и потом, по большему счету все эти проверки "каждого сантиметра" квартиры да еще и с комментариями - как минимум бестактно. Особенно если человек заходит в гости раз в год.

Kviten
03.01.2011, 21:30
Ну и потом, по большему счету все эти проверки "каждого сантиметра" квартиры да еще и с комментариями - как минимум бестактно. Особенно если человек заходит в гости раз в год.
:) Не знаю, в мене якраз МАМА така прискіплива, що я її візитів боюся більше, ніж свекрушиних :) В мене якраз вона "сканує" квартиру і коментує :))) Може, тому не сприймаю то як катастрофу, звикла :)
Може, й нетактовно, але, я вважаю, нехай краще людина в очі скаже, що думає, це ще терпимо, аніж має "тактовно" змовчати, а потім обс...рати тебе на всі лади за твоєю спиною.
Але це кому що більше подобається :)

І я повністю згідна з moonlight, що завжди можна досягти компромісу, може, не відразу, може, з часом, але.
В моїй сім"ї в тому плані дуже повчальна історія моєї мами і її свекрухи. От в них реально "не склалося", стільки нервів одна одній попсули, в обох важкі характери, і то були війни капітальні.
А тепер так виходить, що моя мама стареньку вже мою бабусю возить по обстеженнях, ліки купує, піклується, як про рідну матір, і всі сусіди дивуються- були такими ворогами, а тепер...а хто не знає, думає, що то дочка, а не невістка... (При тому,що рідні діти бабусі не дуже спішать допомагати, а мої батьки вже давно розлучені, тобто формально мама і її екс-свекруха чужі люди). Та й бабця не раз мені тепер каже, "чого ж я така була недобра до твоєї мами?".
Не хотілося б повторювати таких помилок

Trumbumbulja
09.01.2011, 17:15
Хоча тема називається "Свекруха-бабуся", а моя свекруха не бабуся, все ж я вирішила написати. На Різдво (з 4 січня) я поїхала до своїх батьків, Коханий виїхав 6 січня, а оскільки в нас є киця, він попросив свою маму приходити раз в день її годувати. Сьогодні ми повернулись до Львова. Дівчата, в мене була істерика! Вся квартира в рожевих папірцях і на кожному повчання. наприклад, на духовці туал.папір, а на ньому текст :" туалетним папером можна витирати жир на різних поверхнях." в холодильнику надпис про те, що його треба розморожувати і т.д. понаносила вона своїх миючих засобів (причому в мене їх купа і я ними користуюсь!!). вона навіть мило своє притурлила і поклала поруч з моїм, а в мене мила на рік вже закуплено. розповідати про те, що все стояло не на свох ( а на її!!!) місцях, напевно, немає сенсу. одним словом, плакала я аж світу не бачила. позбирала ті всі її закупи, склала в пакет і сказала, щоб Коханий то мамі назад відніс. до речі, він подзвонив до мами і посварився з нею, сказавши, що ми до них більше ні ногю...... от таке завершення свят....

Яруська
10.01.2011, 09:48
Вся квартира в рожевих папірцях і на кожному повчання. наприклад, на духовці туал.папір, а на ньому текст :" туалетним папером можна витирати жир на різних поверхнях." в холодильнику надпис про те, що його треба розморожувати і т.д. понаносила вона своїх миючих засобів (причому в мене їх купа і я ними користуюсь!!). вона навіть мило своє притурлила і поклала поруч з моїм
:lol::lol: З буйною фантазією у вас свекруха..
А чого плакати? Я б нареготалась добре і теж подарунків з записками їй відправила.

Tutuka
10.01.2011, 10:32
на духовці туал.папір, а на ньому текст :" туалетним папером можна витирати жир на різних поверхнях."
Ой, як прочитала і уявила, аж мурашки по спині пробігли! Навіть і не знаю, як би реагувала на таке...
Мені свекруха колись віддала чайник з нержавійки і одного разу хтось з нас його забув на газі. До того часу, як згадали, обгорів він капітально: чим я тільки не віддирала, все марно, вже різних засобів на нього витратила більше, ніж той чайник коштує... А викинути якось рука не піднімається, тим більше, що періодично наші електричні чайники "гавкають", і тоді обгорілий каліка просто виручає.
Менше з тим, але одного разу свекруха зателефонувала, що вона ВЖЕ у нас на порозі, ну у нас шелест у хаті і почався: мала згрібає іграшки, чоловік залізяки, я - нитки-голки (ну тісна у нас хатка, все доводиться на купі робити), аж тут забігаємо на кухню і в очі впадає той злощасний чайник, чоловік його вхопив і не придумав нічого кращого, як заховати... під ліжко... :) Там ми каліку і забули, і аж потім шокована мала після погоні за котом виповзла з-під ліжка з чайником в руках. :)
А я підслухала чудовий спосіб антивандального захисту плити: накривати її фольгою. Так виручає, коли треба багато готувати і не залишається часу на миття плити: просто згрібаю фольгу і все - ідеальна чистота!

Trumbumbulja
10.01.2011, 10:33
А чого плакати?
та так неприємно стало на душі. я до неї з усією душею, а вона...... сьогодні вже потрохи відходжу, але я, признатись відверто, трохи злопам"ятна (як кажуть, відомщу і забуду):girl_haha:

Зорянівонька
10.01.2011, 10:43
Я вже думала, що сюди не писатиму, але...
Запросили нас чоловікові батьки на Різдво в село в гості. Ну це чудово, до батьків треба їхати, ще й в таке свято! Але вони забули повідомити, що там є чоловіка брат з вірусною інфекцією, з температурою і тд. Я себе ледь стримувала. Добре, що малий відбувся соплями... Ну невже є щось важливіше, ніж здоров'я дитини? Ми так само могли приїхати через тиждень, коли всі будуть здорові. Тепер перед кожним візитом буду дзвонити і питати чи всі здорові.

Wonder
10.01.2011, 10:58
до речі, він подзвонив до мами і посварився з нею, сказавши, що ми до них більше ні ногю...... от таке завершення свят
а якби то була ваша мама, ви б так само посварились би на свята?

вискажіть їй фе, але не треба так категорично, що до них ні ногою

ps.в мене така сама мама (моя мама), порозкладає і тд, скандал нічо не дає тільки псуєм один одному нерви, тому я тепер чемненько все назад переставляю і не звертаю увагу або певні зауваження маленькі роблю

Michela
10.01.2011, 11:18
Було то давно...Доня моя тодi мала десь 3 чи 4 мiсяцi. Приїхали в село до чоловiкових батькiв на праздник. Захотiлось чоловiковi пiти до клубу на танцi (ну ж праздник, багато знайомих...i. т. д.):dance2:. Я кажу, що боюсь малу лишати, бо ж ще вона мацьопство, а свекруха до мене каже:" Я, що бавити не вмiю, двох бавила, раду собi давала i. т.д.". Були ми на тих танцях десь до 2х годин, аж поки не прибiгла свекруха за нами, бо вже не знала з свекорем, що з нашою дитиною робити....Приходимо до хати- мала так сплакалась, що плечi , голова- все мокре, так само , як в свекрухи з свекорем:girl_impossible:. Беру малу на руки- дитина тут же заспокоюється. Пiсля того випадку зрозумiла, що моїй дитинi краще бути зi мною...:d25:

WildWind
10.01.2011, 12:03
. Дівчата, в мене була істерика! Вся квартира в рожевих папірцях і на кожному повчання. наприклад, на духовці туал.папір, а на ньому текст :" туалетним папером можна витирати жир на різних поверхнях." в холодильнику надпис про те, що його треба розморожувати і т.д.
Хм, ваша свекруха з фантазією. Хоча чесно виглядає як помста. А ви ніколи нічого такого не робили? Може не навмисне? Чи вона така є? Бо якщо ні сіло ні впало, то тут щось не те, може їй хтось порадив таке зробити?
Купіть для мами пару носочків наприклад, і напишіть коротку інструкцію з експлуатації, ну наприклад:
1. Одягати на холодні ноги, щоб не смерзли.
2. Ховати заначку від чоловіка.
3. Можна використати замість рукавичок, попередньо вистригти дирки на великі пальці.
4. Після тижневого використання альтернатива сльозоточивому газу. (від злодіїв)
5. Після щоденного користування протягом місця можна рубати дрова.
Я б так зробила))

P.S. Я цього року теж мала таке Різдво "веселе" як ніколи...Ще досі відходжу. А найголовніше те, що я дуже старалась уникнути конфлікту. Так хочу ще одне Різдво зі своїми батьками, тихе, просте, без лишньої показовості, біля телевізора і з макітрою куті в руках та великою ложкою... Мої батьки ніколи не сварились на Різдво, тепло, за вікнами коляда, їсти пооовно, чого ще треба?

Trumbumbulja
10.01.2011, 12:13
якби то була ваша мама
моя мама навіть би не догадалась до такого.а зі своєю Коханий сам розбирається, я їй нічого не казала.
і з приводу "сваритись на свята" - а прибирати в перший день Різдва то нормально????
для мене то дико!
старша невістка з нею не спілкується вже кілька років.а я ще навіть не невістка....

Wonder
10.01.2011, 12:23
моя мама навіть би не догадалась до такого.а зі своєю Коханий сам розбирається, я їй нічого не казала

просто йому прийшлось обирати між вами і мамою, а це погано

просто будьте розумніші за його маму, ви ж колись будете на її місці (свекруха чи теща)

просто позвоніть і скажіть: що вам дуже приємно що вона за вас переживає, але вам не подобається тото і тото

Trumbumbulja
10.01.2011, 12:27
Чи вона така є?
вона така є.... а за інструкцію дякую! спробую щось таке придумати:girl_claping:

---------- Додано в 12:27 ---------- Попередній допис був написаний в 12:25 ----------

просто позвоніть і скажіть
я їй смс напишу у відповідь на її "повчання":girl_haha:

Suzi
10.01.2011, 12:47
просто йому прийшлось обирати між вами і мамою, а це погано
Мені здається, що конфліктні ситуаці краще вирішувати зі своїми батьками - тобто чоловік зі своїми, жінка зі своїми.

Trumbumbulja
10.01.2011, 13:08
вирішувати зі своїми батьками
підтримую Вас цілком!

Markkomp
10.01.2011, 14:20
Мами ( свекрухи) вони ж не від злості, то від того що бояться стати непотрібними. Їм просто потрібно нагадувати що вони потрібні завжди і час від часу давати якісь завдання щоб в них не виникало бажання повчати вас

Fechka
10.01.2011, 14:28
Допис від Trumbumbulja
. Дівчата, в мене була істерика! Вся квартира в рожевих папірцях і на кожному повчання. наприклад, на духовці туал.папір, а на ньому текст :" туалетним папером можна витирати жир на різних поверхнях." в холодильнику надпис про те, що його треба розморожувати і т.д.
..співчуваю вам... аж дух перехопило від прочитаного... одне тішить, що моя свекруха живе за 450км,а то хто його знає як би було....

Wonder
10.01.2011, 17:01
Мами ( свекрухи) вони ж не від злості, то від того що бояться стати непотрібними. Їм просто потрібно нагадувати що вони потрібні завжди і час від часу давати якісь завдання щоб в них не виникало бажання повчати вас
погоджуюсь :)

я взагалі мамів і татів, бабусь і дідусів сприймаю як дітей :)

Маруся-мама
10.01.2011, 19:21
А я підслухала чудовий спосіб антивандального захисту плити: накривати її фольгою.

А я так і роблю. У нас в долларовому магазині спец накладки продаються. Без тих накладок дуже нищиться кухонна поверхня.

ну у нас шелест у хаті і почався

Ой, то так як в нас було в цю суботу. Мами моєї не було три дні в нас, бо поїхала до тата ібо Свята, ну а ми вже відсвяткували так би мовити. Ну одним словом мама додому і зразу розгони то не так, тамте не так... я була така зла що ну. А потім вона мене питає ну як ви тут без мене були, а я їй кажу - дуже добре. То вона напевне вже зрозуміла і більше претензій не виставляла що в нас щось не так лежить.

А свекруха мені ніяких подарунків не робить. Я до неї дзвоню і вона мені каже що хоче мене бачити на Свята, а нема можливості.

true
10.01.2011, 19:39
А свекруха мені ніяких подарунків не робить. Я до неї дзвоню і вона мені каже що хоче мене бачити на Свята, а нема можливості.
Аналогічно. До нас теж вона вічно подзвонить, поплаче, що нас рідко бачить, а коли я вкотре прошу приїхати до нас , каже, що нема можливості(хоча знаю, що їм просто ліньки, бо живуть за 60 км від Львова). Ми до них зараз не їздимо, бо дуже холодна хата, вони звикли до такої температури, а ми там просто замерзаємо. А їм спеціально натопити хату дуже дорого обійдеться, та й бажання такого не виявляють. До слова свати в мене ще молоді, цілком здорові, обоє працюють на порядних посадах, машину мають теж суперову, тому приїхати сюди зовсім не проблема. Як то кажуть, було би бажання... Але я не проти таких обставин. Менше бачиш-більше любиш, тому ми всі страшно тішимось, коли зустрічаємось. То по суті по святах та урочистих датах і получається.

Natalya
10.01.2011, 20:06
Свою свекруху я дуже люблю, тому апріорі вона у мене все робить добре і правильно. А от вчора я задумалась над її вчинком... Ми на свята були у моїх батьків в іншому місті, приїхали вчора після обіду і відразу з вокзалу до них. А моя друга мама гуляє з подружками, ми її вчора так і не дочекались... Але напевно вона зробила правильно, адже теж має право на життя поза сімейним колом і жертвувати всім не завжди варто.

Маруся-мама
10.01.2011, 20:10
приїхали вчора після обіду і відразу з вокзалу до них. А моя друга мама гуляє

а ви маму попереджали що приїдете? Може вона просто мала інші плани і вже не хотіла від них відмовлятись. Думаєте щось демонструє?

---------- Додано в 19:10 ---------- Попередній допис був написаний в 19:09 ----------

То по суті по святах та урочистих датах і получається.

а в мене і так не «получається». Я її останній раз бачила 9 років тому.

Natalya
10.01.2011, 20:17
а ви маму попереджали що приїдете? Може вона просто мала інші плани і вже не хотіла від них відмовлятись. Думаєте щось демонструє?
Не зовсім, вона не знала о котрій годині ми приїдемо. Напевно все так, як Ви кажете. Ні, не думаю, що демонструє. То певно кожен судить по собі :))))), тому я і задумалась. А сім'я чоловіка мені тим і подобається, що у них все прямо, без зайвих образ і демонстрацій. Свекруха до життя ставиться дуже просто, сама б хотіла так навчитись... Бо не хотілось би так років через 25 стати предметом нарікань у цій темі.

Зорянівонька
10.01.2011, 20:17
А моя друга мама гуляє з подружками, ми її вчора так і не дочекались...
це вже залежить наскільки часто ви бачитеся і чи ті друзі здалека приїхали...

Natalya
10.01.2011, 20:21
це вже залежить наскільки часто ви бачитеся і чи ті друзі здалека приїхали.
Бачимося майже щонеділі, а друзі місцеві (навколольвівські). Напевно розрахунок все-таки показав, що своє непобачення вчора ми компенсуємо на Старий новий рік або на Щедрий вечір :). Взагалі-то мудро.

Raven
11.01.2011, 11:03
Вся квартира в рожевих папірцях і на кожному повчання. наприклад, на духовці туал.папір, а на ньому текст :" туалетним папером можна витирати жир на різних поверхнях."
Хотіли як ліпше, а вийшло як все. Ваша свекруха просто вважає, що вона старша і з досвідом, тому має всього навчити. Це не з вредності, вона для вас старалася, бо свято вірить в те, що тільки так правильно, тому і порядки свої зробила і миючих засобів понаносила. Поговоріть спокійно з Вашою свекрухою про цей випадок, якщо захоче щось порадити, хай радить, але не пхається. Все налагодиться.

Trumbumbulja
11.01.2011, 11:06
Поговоріть спокійно з Вашою свекрухою
якби вона мені сказала, що в мене щось не так, порадила щось - проблеми не було би... а отака писанина , як для розумовідсталих, то занадто.

Wonder
11.01.2011, 11:24
а отака писанина , як для розумовідсталих, то занадто
ви дуже імпульсивно реагуєте на цю проблему, насправді все не так страшно, просто вдерлись на вашу територію, а це ой як неприємно
в мене мамуся спочатку в мене командувала, я теж нервувалась і сварилась, а потім шкодувала

спочатку завжди так, з часом налагодиться :), тому не їжте собі надарма нерви, і хлопцеві і свекрусі

---------- Додано в 11:22 ---------- Попередній допис був написаний в 11:18 ----------

знаєте я батькам завжди говорю в жарт: почувайтесь як вдома, але не забувайте, що ви в гостях
ну і додаю, що дуже їх всіх люблю :)

---------- Додано в 11:24 ---------- Попередній допис був написаний в 11:22 ----------

доречі приклад:
притащила мені мама тумбочку, яку я дуже не хотіла і поставила в час моєї відсутності дома
я без скандалу віднесла її назад, сказала що дуже вдячна за турботу, але наразі вона мені не потрібна
більше мені тумбочок не приносять :)

WildWind
11.01.2011, 13:50
Поговоріть спокійно з Вашою свекрухою про цей випадок, якщо захоче щось порадити, хай радить, але не пхається.
Як на мене, то легше ті папірці по хаті позбирати і викинути, ніж вислуховувати про свої недоліки, і сваритись через то. Можна навіть ті папірці збирати протягом року, двох, а потім подарувати свекрусі такий буклетик (недорого, можна в видавництві замовити) "Поради від свекрухи для невістки". Як подарунок на ДН абощо. Тільки гарно оформити, з ілюстраціями, фото автора на останній стор. Змістом по категоріях і т.д.
Бо якщо свекруха почне вголос казати все, що їй не подобається, то сварки не закінчаться, бо немає людини, якій вгодиш, є хіба мудріші, які просто не звертають уваги.

Girljanda
11.01.2011, 15:16
якщо свекруха почне вголос казати все, що їй не подобається
Як на мене, то вже краще сказати вголос, аніж писати такі по-дитячому дурнуваті папірці. А ще краще не пхатися до дітей, живуть окремо і хай живуть як хочуть. В свекрухи також, мабуть, не ідеальний порядок, але це не привід невістці порпатися в її речах, їй добре так як воно є, навіть якщо не на своїх місцях.
Кожному здається, що правильно так як робить він, але, насправді, це далеко не так.

WildWind
11.01.2011, 18:45
А ще краще не пхатися до дітей, живуть окремо і хай живуть як хочуть.
НУ.. то якщо зразу так нема, то дойде десь так сварки після енної))
Як на мене, то вже краще сказати вголос, аніж писати такі по-дитячому дурнуваті папірці
То ще як сказати. Якби вона то все вголос сказала, то точно була би така сварка.. Папірці значно легше ігнорувати, і є час взяти себе в руки і подумати. Хоча то справді смішно. Може свекруха подумала собі:"ААААА, жир на сковорідці, аааа ще там щось , аааааа, тапки в різні сторони, як прийде я їй скажу яка вона має бути господиня". А потім вистигла трохи, і написала.. А так собі думаю, то не найгірший варіант. Ну та врешті можна і до неї завітати з такими папірчиками.
Кожному здається, що правильно так як робить він, але, насправді, це далеко не так.
Ну так, і невістка не завжди права, і свекруха не завжди найсмачніше готує..

Suzi
11.01.2011, 19:30
А ще краще не пхатися до дітей, живуть окремо і хай живуть як хочуть. В свекрухи також, мабуть, не ідеальний порядок, але це не привід невістці порпатися в її речах, їй добре так як воно є, навіть якщо не на своїх місцях.
Краще то воно може і краще. Але видно людина того не розуміє. І не факт , що зрозуміє. Можна псувати собі нерви з цього приводу, а можна прийняти як даність і філософські реагувати на такі ситуації.

Fast
13.01.2011, 14:24
якби вона мені сказала, що в мене щось не так, порадила щось - проблеми не було би...
100 %, це б цілком нормальна ситуаціа була би..., а ота писанина, то якийсь жах! А коли, ще речі переставляють то це жах цілковитий!!! В мене свекор на початках як приходив то теж мої речі на свій смак розтавляв:girl_cray: в мене просто були істерики! А згадалось це, бо на днях приходили батьки чоловіка (давненько не заходили) внучку поняньчити. Дитина задоволена - вона взагалі любить щоб всіх побільше було, дід з бабою - щасливі, а в мене шок! Хата в ідеальному порядку (в мене таке рідко буває) - жодної іграшки на підлозі нема (чим дитина бавилась? я не ховаю від неї її забавки), всі її книжечки, там де вона ще не дістає навіть баняк не дали дитині, але то таке може її на собі катали чи щось подібне :) Є в мене такий куточок спеціально виділений де завжди є печенько, щось попити і дитяча посудка - він був ліквідований, навіть зубну щітку малої кудись переклали

Raven
14.01.2011, 11:08
Я на таке своє фе зразу висказую. Спочатку вічливо стараюся обговорити ситуацію, ящо не помогло-скандалю. На жаль другий варіант дієвіший.:confused:

Malyatko
02.02.2011, 14:56
Моя мама не лізе ,тільки питає як то тепер роблять ,як то треба:girl_claping:А свекруха тпробує всюди впхатися,але вона то робить настільки делікатно,що треба ще так вміти.Наприклад:передала нам кролика і зразу каже ,може там зтуши ,додай цибульки ,морквочку потуши ,залий сметанкою.....я 100 раз тушила кролика і вона їла,але всерівно розказує як то треба робити!!!
Як малий народився теж, зціджуй молоко,бо буде мастит ,і щодня:ти зціджуєш?зціджуєш? пий молочко з чаєм ,бо не буде молока,купай малого все о9 год!!!! вже пів на 10 ,а ти ще не покупала???:diablo:а ти гуляєш з малим, треба гуляти (ніби я сама незнаю), дитину треба носити на руках і постійно качати,бо вона має бути викачана,пеленай ноги ,бо будуть криві.....та й таке інше(а головне що все те саме робить і її мама ,тобто прабабуся....) ,
я спочатку нервувалась якийсь час ,але потім зрозуміла,що треба бути мудрішою, все що вони мені не кажуть ,я махаю головою,кажу добре ,а роблю як сама хочу.....так що всім так раджу:girl_bye:

solomka
17.02.2011, 17:52
ну і що б ви сказали на те, що витворила моя свекруха: вчора ввечері в малого була температура 37,4, жалівся, що болить горло, відповідно сьогодні лишився з свекрухою вдома і не йшов в садок; дзвоню додому приблизно після обіду запитати як малий, чи мав температуру, а вона мені видала: температури не мав, ні на що не жалівся і вона ходила з ним гуляти. Я "випала в осад" :girl_cray:

Orman
17.02.2011, 18:02
дзвоню додому приблизно після обіду запитати як малий, чи мав температуру, а вона мені видала: температури не мав, ні на що не жалівся і вона ходила з ним гуляти. Я "випала в осад"

а чого в осад? Надворі мороз - всі мікроби скорше вмруть.

Зорянівонька
17.02.2011, 18:05
а чого в осад? Надворі мороз - всі мікроби скорше вмруть.
ми теж гуляємо якщо нема температури. І сопельки швидше проходять

Florena
17.02.2011, 21:03
Не знаю як там у кого,а у мене свекруха-бабуся чудова людина,спочатку трохи було притирання характерів,як у кожній родині,тим паче,що я друга дружина у її сина,але мене ніколи не порівнювали з першою.Я цілком довіряю ій свою донечку,вона дуже полюбляє онучку,дапомагає мені в усьому.Доня дуже часто у неї проводить не день-два,а може тижнями,мені це було зручно у зв"язку зі специфікою роботи.Мій графік був з 9.00 до 23.00 кожен день без вихідних,у цей час вона допомагала ,займалась з нею,лікувала,коли це було потрібно...Я з нею більше спілкуюся ніж її син,можу порадитись,або поділитись своїми тривогами,вона розуміє мен,так як і я її,сподіваюсь,що такі стосунки будуть і надалі.Зараз я сиджу дома і замаюсь донею сама,але свекруха нас часто навідує,телефонує по пару разів на день і мене це не дратує,а моя мама дуже задаволена такими нашими відносинами

solomka
18.02.2011, 13:23
Надворі мороз - всі мікроби скорше вмруть
при такому вітрі, який був вчора, синочок надихався холодного повітря - ввечері температура 37,1.
наша сусідка (2-ий клас) вже тиждень не ходить в школу, бо сильний мороз

Лідочка
18.02.2011, 14:54
наша сусідка (2-ий клас) вже тиждень не ходить в школу, бо сильний мороз
А який то сильний - останні три дні 3-4 градуси, просто вітер. По-моєму, то вже перебор. Ви спитайте Лілю Романову, як в них 20 градусів, а то і більше, чи діти тижнями не ходять до школи. Просто не потрібно привчати дитину до тепличних умов, бо потім десь трошки вітерець-морозець і все тиждень вдома з соплями.

синочок надихався холодного повітря - ввечері температура 37,1.
Не думаю, що то від "холодного повітря" - просто застуда ще повністю не відступила от і все. А прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні, тим більше при хворобі (звичайно якщо дитина не температурить).

Ука
18.02.2011, 15:05
Просто не потрібно привчати дитину до тепличних умов, бо потім десь трошки вітерець-морозець і все тиждень вдома з соплями.
Є різні організми. Якщо є проблеми з дихальними шляхами, аденоїди (дитина дихає ротом), холодова алергія, схильність до холодових спазмів, тоді дійсно краще в мороз дитину потримати вдома здоровою, ніж потім довше - хворою.

Valeria
18.02.2011, 15:12
В мене чудова свекруха.І все в нас було чудово спочатку і зараз(в нас вже є дитина).Живемо ми окремо.Бачимося часто:один раз на тиждень,інколи на два тижні.Вона завжди домомагала з дитиною,все в міру.Дуже люблю,коли вона до нас приїжджає.Взагалі,вона класна,добра жінка і любить мене і свою внучку.Всім бажаю мати таких свекрух!!!!!!

allusya
18.02.2011, 15:21
не потрібно привчати дитину до тепличних умов, бо потім десь трошки вітерець-морозець і все тиждень вдома з соплями
Це точно. Вчора якраз говорили на ту тему з кумом. То він розказував, як його брата боялись простутиди: як купали, то всі вікна двері закладали подушками, щоб не було перетягів, все мало бути теплим і т.д. А одного разу бабуля привезла горіхи з села, то вони їх гріли до пічки, щоб синочок не захворів. :girl_crazy::girl_crazy: І що саме дивне, що якраз до 14 років малий страшенно і постійно хворів.

Girljanda
18.02.2011, 15:29
А одного разу бабуля привезла горіхи з села, то вони їх гріли до пічки, щоб синочок не захворів
Ой, людоньки, ржу не магу!:girl_haha::lol::girl_haha::lol::girl_haha::l ol:

solomka
18.02.2011, 15:55
останні три дні 3-4 градуси, просто вітер. По-моєму, то вже перебор.
та вони меньшого малого (1,5 року) цілу зиму не виводили на вулицю, я такого не розумію.

Лідочка
18.02.2011, 16:02
та вони меньшого малого (1,5 року) цілу зиму не виводили на вулицю, я такого не розумію.
В мене теж сусідка тут - то її мала на 4 місяці старша за мого. Вони взагалі ніколи не гуляють. Якщо ми малюсінькі літом на вулиці були з 8 ранку і до 9 вечора (поки кумарі не почнуть кусати), то їх я взагалі не бачила. Тільки на ганку видно було що візок стоїть - дитина цілодобово в хаті. Навіть їх баба казала, що вони виробляють, дитина постійно в хаті сидить.

Якщо є проблеми з дихальними шляхами, аденоїди (дитина дихає ротом),
В мене в племінника таке - за зиму хоч один раз але мусить перехворіти з горлом. То вони все одно виходять на вулицю (он недавно гнійною ангіною перехворів), горло полощуть, ніяких антибіотиків - але свіже повітря обовязково.
холодова алергія, схильність до холодових спазмів
Ну то вже зовсім інша річ.

Liliyah Romanova
18.02.2011, 16:29
По-моєму, то вже перебор. Ви спитайте Лілю Романову, як в них 20 градусів, а то і більше, чи діти тижнями не ходять до школи. Просто не потрібно привчати дитину до тепличних умов, бо потім десь трошки вітерець-морозець і все тиждень вдома з соплями.
Мій Натанчик після кількахвилинної прогулянки по -20 і нижче завжди має ввечері гарячку. Раніше ми переживали, потому забили на то. І в нього гарячка трапляється все рідше й рідше. Призвичаюється дитина, мабуть.

pywkarik
19.02.2011, 13:23
А я зараз живу зі свекрухою, свекром, дяьком і бабусею чоловіка. Поки всьо ок,ттт. Ніхто не лізе до того, шо я і як роблю з малим. Деколи мжуть дати пораду як вдягнути на двір, чи шо дати малому попробувати... але загалом все ніби добре. Знову ттт.

Nata
19.02.2011, 15:26
Мушу тут виговоритися, бо накипіло.
Гостили мої діти вчора у свекрухи. Моя мама зателефонувала щоб чоловік ввечері привів малих, бо вона записала Дмитра до стоматолога (у нас дуже погані зуби :(), ні за що вислухала яка я погана невістка :) Я півдня мучилася ЩО сталося, виявляється свекруха теж знайшла якогось стоматолога і дала чоловікові номер щоб він домовився з лікарем. Не поділили баби дитину :) Могла звичайно чказати нормально, але... Ну це ще дрібниці.
Кілька днів тому казала свекрусі що поїду стригти малих, ще похвалилася що нарешті знайшла майста хорошого, бо в Дмитра волосся тоненьке, купи не тримається і важко його стригти, вже кілька перукарів змінила поки знайшла більш-менш нормального. Аж тут приходять ввечері мої діти... обскубані :) бо інакше ЦЕ назвати важко. Петрові навіть гривку криво підрізали (ех, три місяці волосся на "шапочку" відрощували і знову їжачок на голові :(), Дмитро взагалі як клоун. Бабуся певно так за стоматолога відімстила.
Петро прийшов знову із проявами алергії :( Бабуся вперто поїть дитину апельсиновим фрешем і кладе спати на пір"ї (знаючи що не можна)
І що? Ну виказала чоловікові, але ж він теж не винен. Зі свекрухою говорити - сенсу жодного, вона як скеля - не посунеться. Не пускати дітей зовсім - теж не вихід. Поки що сказала що до баби не підуть. Вони не сильно впиралися, молодший взагалі заявив "не пускай мене до баби".
Як же мені та холодна війна набридла! Хочу щоб було добре, щоб діти тішилися бабою з дідом, щоб любили їх. Стримую емоції, ніц при дітях не кажу, але виглядає що свекруха не стримується зовсім. Переповіла мені мама їхню телефонну розмову і закрадаються сумніви що свекруха і дітей проти мене налаштовує :(.
Казала що домовиться щоб Дмитрик походив із Петриком на підготовку (щоб адаптувався в колективі), прийщла - "вони би тільки гроші здирали, хочуть його в окрему групу записати, не дозволили ходити". Пішла вчора я, поговорила з дівчатами, вони дуже здивувалися що я прийшла просити, бо казали що домовилися з бабусею щоб Дмитрик походив з Петриком. Ну і нащо таке робити? Як шкодний кіт: напакостить в куточку і тішиться з того.

Liliyah Romanova
19.02.2011, 15:38
А як часто вони до свекрухи ходять? Може, скоротити кількість відвідин? Бо пряма шкода здоров'ю дитини - це дуже серйозно.
Ну, і хвалитися треба також обережно. Наступного разу про перукаря та стрижки не згадувати взагалі. Й інші речі такого плану теж замовчувати. Ділитися тільки "безпечними" планами та новинами.

Nata
19.02.2011, 15:57
Ділитися тільки "безпечними" планами та новинами
Та не те щоб дуже вихвалялася, в розмові якось виплило :( Та вона сама ж бачила що діти гарно підстрижені.
Діти ходили досить часто, ми живемо близенько, баба часто їх бере на прогулянку а потім "ой, вони до нас захотіли", але узв"язку із загостренням алергії це все припинеться. Вчора показала чоловікові червоні плями на руках в малого, попередила що до свекрів не пускатиму, бо мушу знову пильнувати за його харчуванням сама.
Дістає мене це все. Я собі даю раду сама, ніколи свекруху про поміч не прошу (бо в крайноому випадку маю маму, маю брата із братовою, можу свекра попросити - йому довіряю) Буду знову поганою невісткою, зате зі здоровими і доглянутими дітьми :)

Ніколь
19.02.2011, 16:50
Ната, я вас чудово розумію, моя свекруха практично слово в слово як ваша....
І я не знайшла кращого виходу аніж по всіх пунктах обмежити її самодіяльність до онуки.
Тобто ніяких записувань до лікаря, ніяких походів в гості до когось, в цирк, в парк, на дачу, у двір - нікуди вона з дитиною запланувати і піти не може поки я не одобрю. А я не одобряю. Взагалі все те що дитині можна чи не можна, вирішую я, чоловік або підтримує або не підтримує, але рішення від того практично не міняються.
формулювання а потім "ой, вони до нас захотіли" це було б 100% завжди, бо баба завжди буде хотіти малу до себе взяти, а дитина завжди погодиться бо зміна обстановки, нові враження, інші іграшки ніж вдома. Тому з дитиною свекруха не гуляє. Може коли буде старша мала щось зміниться - наразі ні.

З дитиною час проводить лише вдома і то кілька годин і то не щотижня. В нашій квартирі я малу зі свекрухою не лишаю бо ревізія в мене буде по всіх шафах - везем малу туди. І то це лише в разі крайньої необхідності поїхати кудись без дитини, а заодно щоб баба погралась з малою за тих пару годин і вже не ощаслівіла нас своїм візитом без попередження ввечері.

Колись проявила ініціативу постригти малу власнопруч - аналогічно, не дозволено їй чіпати волосся малої.

Щодо харчування - ніяких нових продуктів без мого відома, ніяких проявів любові у вигляді пів кіля цукерок, або мед ложками " мед же корисний як це так дитоина меду не їсть". Аллергії в нас немає, але це також не означає що треба дитину чимось загодувати так що аллергія буде.
Переповіла мені мама їхню телефонну розмову і закрадаються сумніви що свекруха і дітей проти мене налаштовує
все можливо...
старшу онуку свекруха по телефону таки шліфує під себе, що потім випливає, бо дитина ще не вміє ці шліфовки приховати.

Ніякими планами на майбутнє з нею не ділюсь, в справи не посвящаю, те що заплановано не розповідаю, бо 100% знаю що влізе і почне намагатись щось планувати за мене.

Як же мені та холодна війна набридла!
мені також набридла, можливо тому вже на це стараюсь уваги не звертати, і в цій темці вже давно не писала. По особистих відчуттях може сказати що чим гірша я невістка і чим гірші в нас зі свекрухою відносини - тим спокійніше мені живеться, бо ніхто мене не чіпає, ніхто до мене не лізе, маю чистий спокій.
Я собі даю раду сама, ніколи свекруху про поміч не прошу (бо в крайноому випадку маю маму, маю брата із братовою, можу свекра попросити - йому довіряю)
аналогічно, але свекруха найперша після цього страждає....
Бо я її допомоги не потребую і не прошу, і получається що з онукою бачаться всі, крім неї - такої гонорової. І потім з часом її таки приперає, бо ж онукою хоче побавитись, і починаються пошуки шляхів до примирення, і вже не така гонорова, і вже не така ображена....приходить до малої, або ми відвозимо на пару годин. Але така іділлія на недовго - потім черговий раз зщось не так, і я знов погана невістка, і знов маю на місяць-півтора спокою, і так по колу.....

Я вже звикла і не звертаю уваги.
Якщ встати на її місце то я би напевно не хотіла або мені щодо моєї онуки стільки всього забороняли і не дозволяли, ну але такі обмеження її прав дозволяють нам з чоловіком бути більш-меньш спокійними в той час коли свекруха з малою.

П.С. вже точно знаю що багато хто зараз скаже - як то так, як так можна, повірте....можна, можна і не так. Всі люди різні і якщо хтось вчиться на одній помилці і розмови можуть допомогти, з другими сенсу жодного, вона як скеля - не посунеться Маю другий варіант тому відносини такі специфічні.

І попри це все, буває що її настільки попускає, шо прям сю-сю-сю, сама доброта і щирість, і допогу пропонує, і ще там щось..... деколи сама дивуюсь як людина може швидко мінятись кардинально. Але такі момент всєлєнской доброти не надовго і не часто.

Бажаю вам знайти шляхи впливу на вашу сверуху,, бо інакше це буде вічне нервування.

Nata
19.02.2011, 19:23
.приходить до малої, або ми відвозимо на пару годин. Але така іділлія на недовго - потім черговий раз зщось не так, і я знов погана невістка, і знов маю на місяць-півтора спокою, і так по колу.....
Угу:) магнітні бурі напевно діють :)

Ніколь
19.02.2011, 20:31
магнітні бурі напевно діють
або це щось типу енергетичного вампіризму - всім життя попсувати, а в неї прям прилив енергії.... а через місяця півтора все повторюється, прям підзарядка якась )))

Katrin
19.02.2011, 21:22
По особистих відчуттях може сказати що чим гірша я невістка і чим гірші в нас зі свекрухою відносини - тим спокійніше мені живеться, бо ніхто мене не чіпає, ніхто до мене не лізе, маю чистий спокій.
Підтримую повністю. В нас спілкування якось само по собі зійшло на нуль, що мене цілковито задовільняє. Сподіваюсь, що завтра вона мені зробить подарунок на День народження- не приїде.

Un.Known
19.02.2011, 21:30
А мій колишній одружується...

І єдине, що мене розстроює - те, що я вже не зможу ходити до мами Люби на каву, коли приїжджатиму в Стрий... :(

VERO
19.02.2011, 23:47
А в нас ситуація цілком інша. Свекруха на пенсії, живе сама, а не потребує нікого, особливо єдиного і довгожданного внучка. Має дві внучки доньчені- цілком інша справа. В них душі не чаїть. Найцікавіше те, що вона найбільше діставала нас з чоловіком, чому ми не поспішаємо з народженням дитини. На кожній забаві звучали голосні заяви "ви тільки народіть, а я все поможу, вибавлю, будете ходити, куди захочете". Навіть раділа з новини про мою вагітність. А потім її поведінка мене шокувала. Я лежала в лікарні на підтримці 1міс. в нашому містечку, а потім 1,5міс. у Львові. Жодного разу навіть їсти не передала, не відвідала, дзвонила раз на місяць зі здивуванням, чому я сама не дзвоню. Її не цікавило, що її синочок сам розривається між бізнесом, домашніми справами, приготуванням їжі мені і іздою в десятки кіломатрів в лікарню. Один раз з празника дещо передала чоловіку, то потім пару раз дзвонила і питала, що я з"їла і чи все в холодильник поставила. А після народження дитини почався повний завал. Вона на місяць поселилася в нас. До того доглядала брата в лікарні і знайшла причину, щоб відмазатись, що їде до нас бавити внука. Хоча до його народження ще було 3міс. Але приїхала для галочки. Спочатку я дійсно думала, що вона краще знає, працювала в яслях і двох дітей виховала. Але мене на довго не хватило. Виривала дитину з рук, коли я кормила, бо я дитину мучу і йшла голодну колисати. Я просила принести назад, але мене ніхто не чув. Після 20хв. криків приносила назад "на, годуй". Спочатку чоловік перечити їй не хотів. Я почувалася, як пусте місце. Один раз ми поїхали на забаву. Вона лежала і постійно дитину колисала. Ми приїхали покормити. Мені молоко мало вухами не тече, а вона лежить і колише. Я прошу, щоб перестала, бо треба годувати, а вона ж супер-няня і знає краще. І так постійно. Моїх слів не чула взагалі. Тупо мовчала. На щастя, через місяць наша "допомога" поїхала, бо треба поливати вазонки. Мені стало трошки важче фізично, бо треба було самій істи варити, але морально- я прозріла. Чоловік переконався, що не така я зелена і повністю мені довіряв. Але за пару місяців в малого загострився дизбак і в мене були проблеми з травленням. Я нічого не могла їсти, нічого не травилося. В малого-сильна діарея. Поняття не маю, чим я кормила дитину. Була страшно виснажена. Коли чоловіе попросив, щоб приїхала на день наварити мені їсти, то відповіла, що не приїде, бо треба вазонки поливати. Після того її довго в нас не було. Коли малому був рік, ми попросили залишитись з дитиною. Їсти-пити все зготувала, спати поклали. Дзвонить через годину, що малий плаче. Ми прийшли, а дитина спокійно бавиться, а вона стоїть зібрана зі всіма речами, бо її треба завести додому (15км в один бік) випити ліки. Коли чоловік запитав, чому забирає речі, то відповіла, що нічого нам не винна і якщо не захоче, то назад не приїде і її ніхто не примусить. Одним словом, вони з чоловіком посварились. Зараз малому 3,4р. і вона жодної години з ним не побула. Йому навіть не можна в її квартирі ні до чого дотулятися, нічого брати. Їздимо тільки на сімейні свята. Недавно ми "ощасливили" новиною, що чекаємо на поповнення, то почули "та хай вже буде, що зробити". А потім була лекція чоловіку, скільки ж то він думає жити, щоб двох дітей на ноги поставити. Моя "любов" до "мами" після цього "виросла" в кілька раз...

Almariel
20.02.2011, 00:37
А в нас ситуація цілком інша
даа.... і ворогу такого не побажаєш...

Siania
20.02.2011, 01:05
я вже не зможу ходити до мами Люби на каву
Завжди можна ходити З мамою Любою на каву :)

Mazerati
20.02.2011, 09:09
А я ніяк не зрозумію того, чому деякі батьки вважають , що свекрухи і тьощі зобов"язані бавити їх дітей. Це не їх обов"язок, а жест доброї волі. І говорити, що мама-свекруха така погана, бо не бавить моєї дитини, негарно, як мінімум. ІМHО

Fast
20.02.2011, 10:51
І говорити, що мама-свекруха така погана, бо не бавить моєї дитини, негарно, як мінімум.
Я мені здається, що це як мінімум, дико не хотіти бавити своїх онуків. Так, в багатьох випадках нам набагато спокійніше і легше, коли вони не пхаються до нас і наших дітей. Але коли свекруха декілька років тілько питає, коли ж уже? Потім говорить, що в неї ніяких інших справ нема, тільки як бавити внуків. І перед народженням чуть не пережджає жити, бо як тато з мамою вдвох з дитиною справляться, бо в ночі колисати треба :) ? І перші три місяці, ну просто постійно "помагає" безвилазним сидінням біля внучки (хоча дитина більшість часу або спить, або цицю гамає і замість того, щоб з дитиною поспати ти сидиш з свекрухою і чаї ганяєш і слухаєш які продукти треба їсти і чим дитину поїти і постійно витягувати соску з рота, яку туди всі засовують) То ти звикаєш уже до того, розумієш, що є в дитини фактично нянька в ролі всежтаки рідної людини. А потім ти щось заплануєш, узгодиш! а тут тобі оп - а в неї інші плани зробились і що лишається зробити - за 12 годин няню знайти? І я вважаю, що коли домовись, все узгодили, то так має ситіти з внуками! І саме той період часу про який домовлялись. Бо що це в іншому випадку виходить - хоче накапостити?

olerusya
20.02.2011, 11:11
І говорити, що мама-свекруха така погана, бо не бавить моєї дитини, негарно, як мінімум. ІМHО
а гарно діставати молоде подружжя постійно кажучи "родіть-родіть вже нарешті, будемо всі бавити"?, іншими словами брехати гарно?

---------- Додано в 11:11 ---------- Попередній допис був написаний в 11:06 ----------

до речі, я тут майже ніде не зустрічала словосполучення "свекруха погана", всі просто описують свої життєві ситуації, які в них складаються зі свекрухами. Не думаю що хтось аж наааадто перебільшує!

Siania
20.02.2011, 12:26
а гарно діставати молоде подружжя постійно кажучи "родіть-родіть вже нарешті, будемо всі бавити"?, іншими словами брехати гарно?
Ну родити дитину через обіцянки теж дико...
Підтримую Мазераті, краще ні на кого не надіятись, а обіцянки - в одне вухо влетіли, в інше вилетіли:girl_yes2:

Nata
20.02.2011, 12:42
чому деякі батьки вважають , що свекрухи і тьощі зобов"язані бавити їх дітей
І чому деякі свекрухи зобов"язані на кожному куті оголошення розвішати як вони із внуками втомлюються коли про допомогу ніхто не просить :)
У нас теж були голосні обіцянки в стилі "ви народіть а ми бавитимемо" але дітей я народила не бабі з дідом. І повчання дуже швидко присікла і бажання лікувати дітей від кожного пуку (були у нас анекдоти, свекруха мені скандал закатала, бо річна дитина тричі на день какає, а я погана мама не хочу його завести до лікаря і полікувати від цього страшного недугу (я не перебільшую!))
Але важко мовчати коли тебе не питають, важко не втручатися коли про поміч не просять.

olerusya
20.02.2011, 12:49
дико...
так, дико! тому ніхто і не родить через обіцянки! А "обіцянки" йдуть як бонус одразу ж після весілля, і не злазять з твоїх вух аж допоки не прийде час їх виконувати!:girl_yes:

VERO
20.02.2011, 13:37
І говорити, що мама-свекруха така погана, бо не бавить моєї дитини, негарно, як мінімум. ІМHО
По-перше, ніхто не говорить, що погана. Ціную і поважаю за те, що виховала мого чоловіка(бо не уявляю поряд себе іншої людини) і за те, що дозволили в ранньому віці поступити на навчання в Київ (бо не встигли його затуркати), і за те, що просто примусили його жити окремо (бо живе "на їх шиї", хоча заробляв пристойно), що дуже допомогло в майбутньому.
По-друге, свекруха сама приїхала "допомагати" після народження дитини і її ніхто не просив. Але дякую навіть за те, що варила мені їсти і навчила купати дитину.
По-третє, людина живе абсолютно сама, бо роз"їхались з чоловіком у 2-кімн. квартирі. На мою думку, мені за щастя було б побачити дітей, внуків. Що там можна самій робити цілодобово?
По-четверте, доньці допомагає постійно. Навіть, якщо це і не конче потрібно.
І по-п"яте, чому ж тоді свекруха своїх дітей віддавала в село на ціле літо, якщо в цьому, на її думку, немає жодної потреби.
І взагалі, невже мама, яка сидити 24год. на добу з дитиною, не має права вийти на 3год. (бо потім мала прийти покласти спати) без дитини, хоча б раз на три з лишнім років? Крім того, сидіння з дитиною ніколи не було її обов"язком. А вона далі на всіх забавах повторює свої голосні фрази "Я їм допомагаю всім, чим можу". Тільки я зовсім не розумію, чим саме...

марфуша
20.02.2011, 13:47
дівчатка- уявіть собі ,що мине не так багато часу і ви також станете свекрухами і все зміниться,те що так вас дратує- стане нормою, тому спробуйте просто по іншому подивитися на ваших свекрух,а може і у вашій поведінці не все так ідеально

Un.Known
20.02.2011, 13:52
Завжди можна ходити З мамою Любою на каву
:kiss:

Мені так приємно стало, Сянько.

Це так. Я вже з мамою своєю про це говорила - що будемо кликати маму Любу до нас (вони також одна одну свахами кличуть дотепер).

Але сумно, що не можу забігти, коли схочу. Хоча я усвідомлюю, що це моє, егоїстичне, і цього треба позбавитись - не можна псувати настрій дружині колишнього, та й мамі Любі може бути ніяково.

Але один вихід є - подружитись з дружиною. Моєю тезкою, до речі. :)

Nata
20.02.2011, 13:55
у вашій поведінці не все так ідеально
Та більшість із нас здатні тверезо оцінити власну поведінку. Більше того, зробити правильні висновки :).

olerusya
20.02.2011, 14:52
те що так вас дратує- стане нормою
ну я б так відразу за всіх не розписувалась...:girl_curtsey: по-перше часу ще предостатньо, по-друге, я зі всіх сил буду старатись не повторювати помилок своїх батьків, маю на увазі навіть не так свекруху, як свою маму... я б хотіла з дочкою мати абсолютно інші стосунки, аніж маю з мамою, тому зроблю для цього все! а людина розумна не наступатиме двічі на ті ж самі граблі!
підозрюю то то свекруха чиясь написала...:girl_crazy:

Girljanda
20.02.2011, 14:56
я ніяк не зрозумію того, чому деякі батьки вважають , що свекрухи і тьощі зобов"язані бавити їх дітей. Це не їх обов"язок, а жест доброї волі.
Вони нічого не зобов"язані, навіть більше - це не жест доброї волі. Якщо бабуся любить внука/внучку, то не потрібно ніяких жестів, вона просто хоче бавити і бавитися з тими дітьми і не через те, що ТАК ТРЕБА, а дійсно ХОЧЕ від душі.
все зміниться,те що так вас дратує- стане нормою
Це ще як сказати. Влізання у справи інших (хай навіть рідний) - це "в крові" деяких людей, вони без того жити не можуть, і від віку це не залежить. Можу сказати на 100%, якщо Бог і діти подарують мені колись внуків, поради може і буду давати, але те, чи вини будуть виконуватися контролювати не буду. І не буду лазити по шафах-шкафчиках невістці, перескладувати на свій лад. І вказувати що і як варити чи прати теж не буду. Може хтось і отримує задоволення від того, що керує життям інших, але це не моє. Звичайно, хочеться, щоб твоїй дитині було добре, хочеться допомогти, але якщо ця дитина вже давно виросла і має вже свою сім"ю, дітей, то, напевно, має і голову на плечах, щоб потурбуватися про своє майбутнє.

Ljolik
20.02.2011, 19:43
Та ясно, що ніхто не зобов"язнаний бавити внуків. Особисто мені, скажімо, це і не потрібно, мені легше самій раду давати, ніж їхню присутність терпіти. Просто з тих обіцянок смішно. Чоловіка батьки теж дуже рвались внуків бавити. Ще з першої вагітності мені мізки проїдали що вони нам дітей виховувати будуть, я немудра дуже переживала,що ж робити як вони будуть до внуків пхатись. Ага, перший раз "бавили" як старшій десь рік було, приїхали (без попередження) з дитиною погуляти. Погуляли 30 хв, і привели до дому з криками, більше спроб не було. Дубль два був кілька місяців тому (постійно нили як за внуками скучають) - залишили їм дітей на кілька годин. Дід з бабою задоволені, діти теж, але от вже з грудня жодного слова про скучання і "привезіть внуків" немає. І це в них чоловік єдиний син, інших внуків не мають.
Тепер ледве стримуюсь від сміху, коли вони на повному серйозі говорять про те, що ціїє осені на море не поїдуть, бо літом народиться дитина і вони допомагати будуть, що ж ми без них ті кілька тижнів робити будемо (ніби то вони з попередніми дуже допомагали). Дорослі ж люди, ну навіщо робити з язика помело і обіцяти те, чого робити не будеш. Я ще розумію коли сусідам і співробітникам розповідають (рейтинг свій підвищують), про те як внуків бавлять, ну але навіщо невістці в очі таке трусити.

Holly
20.02.2011, 20:07
Мені вже іноді смішно із своєї свекрухи. Кожного дня я слухаю, що я не так склала, не там поклала, не так попрала і ще багато не так. А коли нема чим тикнути, то вона вигадує. Купила чоловіку два однаковий дезодоранти. Так їй один з них не сподобався, тобто я поганий вибрала. а ще любить при чоловіку сказати, ніби жартома, що господиня з мене така собі. Кожен день чимось мене "вколить"
Ніяк не можу зрозуміти, що я їй поганого зробила? Сина її люблю, ми не сваримось. Дітей вона бавить якщо хоче, я по можливості їй допомагаю. Але бувають такі дні, що все нормально, ми разом жартуєм, разом вареники ліпим, про щось поговорим. А потім щось як вчудить....

FosIana
20.02.2011, 21:52
Мене дивує свекруха в тому плані, що кричить чого ж ви до нас не приїжджаєте, внучку не привозите, ми так скучили, а як привезем то від сили 30 хв просто біля неї побуде, раз візьме на руки на 5 хв, і одразу біжить бо багато невідкладної роботи по хаті, бо ж треба 300 раз помити, перемити, переставити, перекласти, те що і так нормально лежить. Добре хоч свекор малій радіє, може бавитись хоч цілий день, справи відкладе, мені її дає тільки погодувати і спати вкласти, а так цілий день бавиться. То Доця до нього з радістю на руки йде, а в свекрухи на руках плаче. бо ми ж не маєм можливості приїжджати щотижня, приїжджаєм раз в місяць.
А бабці хоч би що, все їй треба робити в саме той момент що ми приїжджаєм.

olerusya
20.02.2011, 22:03
Доця до нього з радістю на руки йде, а в свекрухи на руках плаче.
а діти все таки наймудріші,вкотре переконуюсь!

Дівчата, а ваші свекрухи-бабусі теж внукам дозволяють абсолютно все? Бо в мене з тим якась катастрофа, скільки прошу не дозволяти щоб мала маніпулювала криком і писком, ніяк не доходить!:girl_devil:

Iryna
20.02.2011, 22:29
Дівчата, а ваші свекрухи-бабусі теж внукам дозволяють абсолютно все? Бо в мене з тим якась катастрофа, скільки прошу не дозволяти щоб мала маніпулювала криком і писком, ніяк не доходить!

Я цими вихідними ще раз переконалася, що дозволяють абсолютно все:girl_impossible: ніякі прохання-наказування не допомагають! два дні задоволення і цілий тиждень переучувань\каторги :girl_impossible::girl_impossible:

kljysochka
20.02.2011, 22:51
що свекрухи і тьощі зобов"язані бавити їх дітей. Це не їх обов"язок, а жест доброї волі. І говорити, що мама-свекруха така погана, бо не бавить моєї дитини, негарно, як мінімум. ІМHО
а мені здаєтся шо
негарно, як мінімум
нехотіти,не прагнути хоч час-до-часу побути зі своєю кровинкою!!!!!і власне це є
дико...

побути,побавитись,погуляти,книзі почитати...не для невістки,шоб та мала хвилю часу,нє! для себе і через любов до дитини!!!але видно так вже склалось історично-невістки діти,то не їх діти і максимум шо можуть,то забарити порадами...

pyzurj
20.02.2011, 22:54
а я б хотіла, щоб свекруха бавила моє маля, та не більше, ніж Я САМА!!!

Sapiha
20.02.2011, 23:28
так вже склалось історично-невістки діти,то не їх діти
Вірно сказано. Ото недавно мала щастя послухати одну родичку яка розповідала яка вже та невістка її погана, і що як син її залишить кому ж вона буде потрібна з тою СВОЮ дитиною ( ой, ой нібито на її син останні мужчина на світ). Проблеми в сім"ї виникли як в більшості, живуть всі на купу. Ще в придачу і свекруха і невістка сидять вдома, от і гризуться всі на купу. І головний перл, що якщо вона і придбає житло для свого сина то це буде тільки його житло, а не невістки чи ЇЇ дитини. Таке враження що це тільки її дитина і вона одна має про цю дитину дбати а її син тут ні до чого.

hrystusja
20.02.2011, 23:30
але видно так вже склалось історично-невістки діти,то не їх діти
Не тещо не їх діти, ми ще й в них синочків позабирали!)

Rosynka
20.02.2011, 23:49
Таке враження що це тільки її дитина і вона одна має про цю дитину дбати а її син тут ні до чого.
ото вже то невістка - взяла собі сама дитину організувала,а тепер терпи то все... :)))

Ljus6ka
20.02.2011, 23:52
Допис від Mazerati
що свекрухи і тьощі зобов"язані бавити їх дітей. Це не їх обов"язок, а жест доброї волі. І говорити, що мама-свекруха така погана, бо не бавить моєї дитини, негарно, як мінімум. ІМHО
Я не потребую , аби мою дитину бавила свекруха і вона не забов"язана це робити. Але деколи з"являтися , щоб хоч дитина могла її ідентифікувати то я думаю пасувало б.
А ще пасувало б на прохання посидіти (вкрай рідко просимо) реагувати адекватно , а не так наче на неї чекає каторга

Liliyah Romanova
21.02.2011, 00:54
видно так вже склалось історично-невістки діти,то не їх діти і максимум шо можуть,то забарити порадами...
Протестую. Як на мене, то винятки.

І взагалі, дівчата, майтеся на стримання трохи. Най грішать свекрухи, як ви ото кажете. А ви чого грішите так тяжко? Пожалітися - це добре, але обмовляння, негатив - нащо?

О, до речі, батькам треба пильнувати, аби не вчити своїх дітей брехати, а чужі гріхи не мають нас хвилювати. Тим більше отак писати то на форум не вартує.
Дівчата, а ваші свекрухи-бабусі теж внукам дозволяють абсолютно все? Бо в мене з тим якась катастрофа, скільки прошу не дозволяти щоб мала маніпулювала криком і писком, ніяк не доходить!
Цитую дослівно слова, які мені колись сказали: дідо з бабою є для того, аби дитину розпещувати, до виховання є мама з татом.

Holly
21.02.2011, 08:15
дідо з бабою є для того, аби дитину розпещувати, до виховання є мама з татомТак то воно так, але коли свекруха дитині дозволяє ВСЕ, потім батькам важко пояснити, чого раз можна, наприклад, скакати по ліжку, а раз не можна. Як я своїй Яринці чогось не дозволяю, вона одразу біжить до баби питатись дозволу. Дуже тяжко виховувати дитину в таких умовах

Іруня
21.02.2011, 08:29
Так то воно так, але коли свекруха дитині дозволяє ВСЕ, потім батькам важко пояснити, чого раз можна, наприклад, скакати по ліжку, а раз не можна. Як я своїй Яринці чогось не дозволяю, вона одразу біжить до баби питатись дозволу. Дуже тяжко виховувати дитину в таких умовах
Якщо Ви живете разом зі свекрухою-бабусею, то так, мусить бути якась спільна тактика у вихованні дітей. А не, одні дозволяють, а інші - забороняють. А якщо в нас бабуся "прихідна", то я вважаю, що за годину-дві дитина не розпеститься надміру :). Та й діти дуже швидко вловлюють, на кому можна "поїздити", а кого потрібно слухати.
Мене, коли мама сварила, то я завжди бігла, щоб бабуся мене пожаліла, пригорнула. Від того в мене ні з мамою, ні з бабусею стосунки не погіршилися. Люблю їх обох безмежно!

apelsyn
21.02.2011, 09:52
Цитую дослівно слова, які мені колись сказали: дідо з бабою є для того, аби дитину розпещувати, до виховання є мама з татом.
О, моя мама теж так каже :"Сварись зі мною- не сварись- я всеодно його буду балувати- бо він в мене любимий онук". Вона, правда, це жартома, бо розбещує вміру- строга бабуся.

olerusya
21.02.2011, 13:01
А ви чого грішите так тяжко?
ой-йой, прошу показати в моєму дописі де ж той тяжкий гріх? а казати правду(розповідаючи дівчатам) як воно є - не вважаю гріхом!

---------- Додано в 13:01 ---------- Попередній допис був написаний в 12:59 ----------

а чужі гріхи не мають нас хвилювати
то не такі вже й чужі, тим більше що вони прямо стосуються моєї сімї!

bioland7
21.02.2011, 14:36
:"Сварись зі мною- не сварись- я всеодно його буду балувати- бо він в мене любимий онук".
аналогічна ситуація і слова нашої бабусі.:)

zetta
21.02.2011, 14:55
а я стараюсь жити так щоб не мати претензiй до бабусь i дiдусiв... звичайно хочеться щоб твою дитину любили, пестили, помагали....... то все в мене е в мiру......i я за це вдячна. Але дитина в першу чергу моя. Бо я дуже люблю свою доню, але теж сильно люблю батькiв.... дiдусь наш той би купив внучцi все на свiтi -вiн так проявляе увагу , бабуся дуже швидко втомлюеться i вона як невидимий ангел охоронець.... подивиться, послiдкуе, потiшить чимось смачненьким...але без якихось надмiрних емоцiй...сворить комфорт для дитини... та я бачу що в неi е теж моменти де вона просто хоче побути наодинцi. Свекруха в мене звичайна жiнка, яка мае декiлька внукiв i любить всiх однаково. А навiть якщо i робить комусь переваги то менi то все одно, навiть не стараюсь за тим слiдкувати. Одна жiнка менi колись сказала;" всi кажуть що люблять внукiв бiльше вiд дiтей....а я не люблю бiльше вiд дiтей, бо я всю любов вiддавала своiм дiтям, жила ради них, а тепер люблю внукiв як дiтей своiх дiтей" -мудрi слова. Зрештою я завжди кажу... е випадки де дiти не потрiбнi батькам...то чого дуже чекати вiд стареньких ? не вiдомо ще якими будемо ми )

Liliyah Romanova
21.02.2011, 16:06
Так то воно так, але коли свекруха дитині дозволяє ВСЕ, потім батькам важко пояснити, чого раз можна, наприклад, скакати по ліжку, а раз не можна. Як я своїй Яринці чогось не дозволяю, вона одразу біжить до баби питатись дозволу. Дуже тяжко виховувати дитину в таких умовах
Я дитині казала так, як є: дідо чи баба дозволяють, а мама з татом - ні.
Якщо при мені дозволяли щось недозволене я або виходила з кімнати, або ж забороняла.
ой-йой, прошу показати в моєму дописі де ж той тяжкий гріх? а казати правду(розповідаючи дівчатам) як воно є - не вважаю гріхом!
Я не про ваш допис. Я в загальному про агресію. Зрештою, ви слова теж не дуже старанно добираєте.
Часом зайдеш у цю тему й починаєш назву перечитувати, не розуміючи, де ж окремі дописувачки побачили слово "публічна плювальниця".
то не такі вже й чужі, тим більше що вони прямо стосуються моєї сімї!
Чужі. Всі гріхи, які не ви зробили, чужі. І ви за ті гріхи не відповідатимете. Лише за власні.

Holly
21.02.2011, 16:24
Якщо при мені дозволяли щось недозволене я або виходила з кімнати, або ж забороняла ой то не в мому випадку. Мені треба буде з кімнати виходити кожних 5 хв. :biggrin:
Мені взагалі методи виховання свекрухи не подобаються. Вона може сказати Ярині, коли та плаче : "плач, плач, будеш негарна і з тебе інші діти будуть сміятись" або "ти нечемна, я тебе не буду любити". Але найбільше мене нервує те, тільки Яринка щось не хоче робити, вона одразу каже : "все, я дзвоню татові" або "ти нечемна, тато тобі нічого не купить".
Чоловік перше просив не лізти, потім вже сварився. А вона не розуміє, чи не хоче розуміти

TUCR
21.02.2011, 18:14
Нам свекруха взагалі небавить дитини,тай моя мама хіба коли приїжджає бо тут неживе, тому своє чудо виховуємо самі!!!!!!!!!!!

Nata
21.02.2011, 19:00
Я в загальному про агресію
Лілю, часами сильно допече. І тут не йдеться про дітей бавить/не бавить, допомагає/не допомагає, є такі котрі ладні невістку зі світу звести аби не заважала жити (я не перебільшую і не нагнітаю).

hrystusja
21.02.2011, 20:04
Мені взагалі методи виховання свекрухи не подобаються.
Думаю це так у багатьох бабусь. Моя мама, коли мій племінник був малий, також виховувала словами "З"їж, бо Христі дам". От він і має страшні задатки до жадності, з"їсть любе, лиш би комусь не віддати. І скільки я не просила, сварила, що так не можна - 0 емоцій.
А щодо
"ти нечемна, я тебе не буду любити"
дійсно не правильно, та дуже мені знайомо((

olerusya
21.02.2011, 20:52
ви слова теж не дуже старанно добираєте.

які саме мої слова "недібрані", прошу показати? тут багато таких, хто якраз дуже часто вживають "не ті" слова, себе до їх числа не відношу...

Lavazza
21.02.2011, 22:24
Вона може сказати Ярині, коли та плаче : "плач, плач, будеш негарна і з тебе інші діти будуть сміятись"
Це прям слова нашої бабці. І де вони такого набралися?
До речі, коли Ярина плаче перед виходом з дому (а таке частенько трапляється зранку перед школою), то не вийде надвір не витерши сльози і плаче ще більше через те, що видно, що вона плакала.
Але моїй бабці 83 роки, їй все по барабану. На мої зауваження або образа на кілька днів, або вибуховий монолог "ви моєї смерті хочете", а найчастіше і одне, і інше.
Іноді мені здається, що я сходжу з розуму.

Ljolik
21.02.2011, 22:46
ти нечемна, я тебе не буду любити"
В такому стилі і мій тато, і чоловікові батьки любили "повиховувати". Але як старша почала відповілати "А мама казала.... що батьки мене завжди любить/що це не правда, і так з дітьми говорити не можна " то перестали, не хочуть бути гіршими за маму :).

Liliyah Romanova
22.02.2011, 15:28
Лілю, часами сильно допече. І тут не йдеться про дітей бавить/не бавить, допомагає/не допомагає, є такі котрі ладні невістку зі світу звести аби не заважала жити (я не перебільшую і не нагнітаю).
Нато, вас я не мала на увазі. Ви пишете без обпльовування. Просто сухі факти, хоча відчувається, наскільки вони для вас болючі й неприємні.
Мені взагалі методи виховання свекрухи не подобаються. Вона може сказати Ярині, коли та плаче : "плач, плач, будеш негарна і з тебе інші діти будуть сміятись" або "ти нечемна, я тебе не буду любити". Але найбільше мене нервує те, тільки Яринка щось не хоче робити, вона одразу каже : "все, я дзвоню татові" або "ти нечемна, тато тобі нічого не купить".
А не можеш віджартовуватися?
"А ми Яринці личко вмиємо й буде красуня, яких світ не бачив".
"А мама Яринку любить і тоді, коли вона нечемна".
"Ой, дійсно. Дзвонимо таткові, бо він вже за Яринкою скучив".
"Татко не купить, бо зараз не має грошей, а як має - то обов'язково купить, бо Яринка - його солодка доня".

І звертатися при тому до дитини, а не до свекрухи. Так, типу свекрухи нема при тому.
Думаю це так у багатьох бабусь. Моя мама, коли мій племінник був малий, також виховувала словами "З"їж, бо Христі дам". От він і має страшні задатки до жадності, з"їсть любе, лиш би комусь не віддати. І скільки я не просила, сварила, що так не можна - 0 емоцій.
Дитину треба виховувати в тому, а не бабусь. Хай собі бабуся говорить, а дитині можна пояснити все наодинці. Стільки разів, скільки треба буде, щоби зрозумів. Тобто робити "перехресне зомбування", але позитивне.

Holly
22.02.2011, 15:39
А не можеш віджартовуватися?та так і роблю. Але невже важко зрозуміти, що такими словами можна дитину до комплексів довести.
Була чоловікова хресна в нас в гостях з внучкою, на 8 міс. старша за Яринку. Діти зранку прокинулись, та дівчинка сама колготи одягає, а моя Яринка до мене біжить, щоб я помогла. Так хресна почала "виховувати" та як тобі не соромно, така велика, а сама вдягнутись не можеш :8: Чому моїй дитині повинно бути соромно??? Мене вже дістали мамочки, знайомі і т.д. з безглуздим порівнюванням дітей. ВСІ діти різні.

Zlju4ka
22.02.2011, 15:59
Але невже важко зрозуміти, що такими словами можна дитину до комплексів довести
а ти не опускай руки .Внас це звучить:ну і шо? мене інша бабця любить і мама з татом і дядя-швагер(то він мого брата так називає:)),бо мам мене чекала як я був в животику і вона мене і чемним і нечемним любить..:))І УСЬО ПИТАННЯ ВИЧЕРПАЛОСЬ:)
Забула додати що це ми з ним щовечора перед снов після молитви так собі сідали і розмовляли про всяке і проте як ми його чекали і як вдячні Богу за цей дарунок і що мамі з татом любові хватить щоб любити його все життя...і він просто ЗНАЄ що він найдорожчій..хтоб що не казав.

Tutuka
22.02.2011, 16:12
Так хресна почала "виховувати" та як тобі не соромно, така велика, а сама вдягнутись не можеш Чому моїй дитині повинно бути соромно??? Мене вже дістали мамочки, знайомі і т.д. з безглуздим порівнюванням дітей. ВСІ діти різні.
У нас таке саме було через те, що мала "р" не вимовляла, "доброзичливці" просто заспокоїтись не могли, що дитина у 5 років картавить, аж поки свекруха-бабуся (нічого проти неї не скажу, бо ніколи не порівнює дитину з іншими і не розказує їй страшилок) не завела малу до логопеда, який сказав залишити дитину у спокої, бо на все свій час. І справді, за декілька місяців у школі мала "розговорилася" як має бути. :)
У нас зате дідусь більше любить онучку "виховувати", бо, бачте, у родичів 3-річна мала і комунікабельніша, і не така "німа", одного разу навіть видав, що навіть читає!!! краще за нашу (бо десь вона те там наголос ставила і пауз між реченнями не робила, а ще йому здалося, що не розуміє прочитаного, і не має значення, що вчителька її хвалить, а завдання з підручників Настя робить сама, ніхто їй умов задачі не читає). Буквально за декілька тижнів мала стала читати набагато краще, а до діда після того не дуже і хоче йти.
Та й мене тоді так заїло, попустило аж тоді, коли бабуся тої 3-річної дівчинки розказала, як одного разу та мала так вказала нашому дідові, де його місце, що її батьки ладні були крізь землю провалитися. :)

Zlju4ka
22.02.2011, 16:19
краще за нашу
В нас теж люблять сказанути:нуот в того що з моєї роботи,малий такий самий,а..і я відразу у відповідь МЕНІ ЦЕ НЕ ЦІКАВО..
Тобі ніц сказати не можна..
Ну от і не кажіть:))ви ж знаєте яка я в вас мнітельна:)
і мені все одно шо там про мене думають-головне шо моя дитина не страждає:)я віджартувалась і усі більш менш вдоволені.

masjaka
22.02.2011, 16:38
В опитуванні вибрала графу свекруха. Оскільки якщо бути чесною, то все таки довіряю більше свекрусі. Хоча вона сидить з малою максимум 4рази в місяць. Вона з року виховувала свого першого внука (пішла в дикрет замість невістки:d25:). І коли народилась моя мала мало до неї пхалась. Вона має підхід до дітей, хоча звичайно теж має певні фрази чи вчинки котрі мені не подобаються. Якщо це часто повторяється, то я кажу щось типу: "мамо, ви знаєте ми з Сашою стараємось того-то того-то не робити (казати). І хотіли попросити щоб ви теж постарались не робити." І в чому ще один великий плюс свекрухи, що вона прислухається до наших прохань, а це багато чого варте. Можливо так є бо може себе реалізувати з порадами і невсипущим доглядом з першим внуком. Та мені так підходить. Цього не вистачає моїй мамі. Вона послухає що я прошу і зробить по своєму. (Н.П. може годувати кожних пів години, як же ш дитина голадна!) а потім дитина має проблеми зі шлунком, і т.п. Тому таки свекрусі довіряю більше.

Liliyah Romanova
22.02.2011, 16:47
та так і роблю. Але невже важко зрозуміти, що такими словами можна дитину до комплексів довести.
На жаль, важко. Таке покоління. В чому жило саме, тим і внуків "напихає".

Ука
22.02.2011, 21:10
А ми Яринці личко вмиємо й буде красуня, яких світ не бачив".
"А мама Яринку любить і тоді, коли вона нечемна".
"Ой, дійсно. Дзвонимо таткові, бо він вже за Яринкою скучив".
"Татко не купить, бо зараз не має грошей, а як має - то обов'язково купить, бо Яринка - його солодка доня".
І звертатися при тому до дитини, а не до свекрухи. Так, типу свекрухи нема при тому.розкішний метод, працює безвідмовно!

orki
24.02.2011, 00:40
В мене з свекрухою також альтернативні методи виховання... Особливо щодо загартовування - я роздягаю, виводжу надвір, свекруха - вдягає, садить на батарею, не відкриває вікно, "щоб не простудилося". Таких прикладів купа. Правда живемо ми далеченько, тому вплив мінімізований. Але я би дуже хотіла навчитися заставити "бабцю" поважати той факт що я - мама моїх дітей, адже просто ізолювати її від дітей теж не правильно, оскільки від неї дітки могли би навчитися дуже багато хорошого і їй спілкування з внуками теж приносить багато радості.

Ука
24.02.2011, 09:45
Але я би дуже хотіла навчитися заставити "бабцю" поважати той факт що я - мама моїх дітей, адже просто ізолювати її від дітей теж не правильно,Якщо живете далеко і бачитеся нечасто, то на перелічені Вами речі можна просто "забити". Переробляти старших людей практично неможливо, а якщо бабуся пару днів на місяць покутає дитину, нічого страшного не трапиться, а нерви і стосунки будуть збережені.

dasha
24.02.2011, 14:08
Sapiha
І головний перл, що якщо вона і придбає житло для свого сина то це буде тільки його житло, а не невістки чи ЇЇ дитини.
Нажаль, і такі є свекрухи. Також маю знайомих, де бабуня пиляє невістку, що та вийшла заміж по розрахунку, відповідно налаштовує сина проти неї. А ще сердиться, що вони закривають двері в свою кімнату і любить без стуку зайти і сидіти в них до 12 ночі:girl_haha:. Хоча це насправді сумно, так жити в гризоті. Чомусь старші часом не розуміють, що молода сім"я має право на власне життя.

Girljanda
24.02.2011, 16:13
сидіти в них до 12 ночі
Ага, то в мене такі знайомі є. Свекор коли вип"є, то приходить до них в кімнату і по п"ять раз розказує одне і то саме до пів ночі.

Zlju4ka
24.02.2011, 18:19
Хоча це насправді сумно, так жити в гризоті.
та не треба в гризоті..краще перетворити її на гумор,бо як виходу іншого нема то інакше можно головою поїхати.
Чомусь старші часом не розуміють, що молода сім"я має право на власне життя.
Все вони чудово розуміють просто "відпустити"не можуть і змиритися що ніхто не претендує на роль"бути кращою",і пораду їх як буде треба то й так спитають,хочеться їм наздогнати те що колись не вклали в своїх дітей..і от строять всіх по струнке..але їм не завше це виходить..нащастя

Тетянка
05.03.2011, 20:51
В мене риторичне питання до дівчат, які не живуть разом із свекрухами - як часто Ви їх провідуєте/зідзвонюєтесь? Сьогодні чоловік з малим поїхали до його батьків в село, я залишилась дома з ряду причин, найголовніша з яких небажання мерзнути й нудитись в селі...Я знаю, що я не найкраща невістка, але....й робити так-то й так-то бо так правильно не мала бажання. Говорила сьогонді зі своєю мамою і вислухала від неї, чому не поїхала з чоловіком. Моя мама в принципі часто провідувала свою свекруху, мою покійну бабусю, хоч знаю, що мама не любила села. ну але я не мама і в мене трохи інакший характер, врешті-решт, це моє життя. В мене чудові стосунки з свекрухою, але вікенд в селі - то для мене відбувалівка , а не відпочинок. Мама сказала, що я то все зрозумію, коли сама матиму внуків...Ну але ж я відпускаю скільки влізе - і малого і чоловіка - в чому проблема?....Ну як не крути - не думаю, що за мною там аж так сумують, чому то мене нема...Швидше для галочки, о, приїхав син з невісткою і що село скаже, якщо там не показуватимусь часто.

hrystusja
05.03.2011, 20:59
що за мною там аж так сумують
За мною точно не сумують))) Я особисто не зідзвонююсь. За останні пів року була 1 раз на Марії. Ну може це через те, що Ромчик маленький. Але думаю як трохи виросте не думаю що це буде дуже часто. Але буде. Думаю час від часу можна заїхати в гості, провідати. Правда це залежить від багатьох причин, зокрема чи хоче там хтось тебе часто бачити? Чоловік їде коли йому хочеться, або коли йому треба. Він і зідзвонюється. А я особисто не вважаю це за потрібне. Син має дзвонити до мами, а я ? Звжди передам привіт!):girl_bye2:

Ljus6ka
05.03.2011, 21:29
Ну тоді я ще гірша невістка. Бо на відмінну від вашої моя свекруха живе через дорогу від мене. Але відвідую я її, як і вона мене нас вкрай рідко.
Зідзвонюємося так само. Я не люблю фальші тому і не вдаю із себе люблячу невістку.І вона це розуміє. До мене претензій не має. А от на сина ображаються , що він до них не дзвонить і не заходить. Ну він то заходить і дзвонить , але рідко, на жаль частіше не виходить, звичайно , що тепер їхній син з роботи біжить до своєї донечки , а не до мами й тата.

mashka
06.03.2011, 17:43
А я вчора так просила чоловіка поїхати на вихідні до свекрухи. Кажу,сядем в машину, за 5 годин будем у Львові, телефонувати не будемо, хай сюрприз буде. Та він відмовив мене, мол далеко, дитина мала. А сьогодні зранку дзвонить свекруха, ну як каже, гостей чекаєте, я на півдороги до Києва.:girl_wink:

VERO
07.03.2011, 01:39
А наша свекруха сьогодні сама подзвонила, запросила на обід, вперше без причини, навіть не згадаю за скільки часу. А за столом сказала, що сьогодні неділя прощення і щоб вибачили, якщо щось не те... Ми з чоловіком оніміли. І навіть на малого не кричала кожних пару хвилин, і сказала, що немає значення, хто в нас народиться, тільки б ми з малюком були здорові (а раніше, що мама без доньки- не мама), і запитала, як я себе почуваю, і взагалі, просто інша свекруха. Скажу чесно, мені дуже приємно. Чоловіку, впевнена, ще приємніше, бо його її слова ранять ще глибше, бо це рідна мама. А сказати може, ой як багато лишнього. Частенько, навіть не задумується над їх змістом, а в нас все відкладалося. А зараз- ніби камінь з серця. Взагалі, зараз тиждень прощення і сповідатись всі підемо. А як з образою і злістю на серці? Маємо все всім вибачати)))

Michela
07.03.2011, 10:18
щоб вибачили, якщо щось не те...
Ваша свекруха- молодець! Вона напевно не є поганою, бо таке сказати не кожна наважиться...Тож я Вас вітаю, що Ви найшли порозуміння та пробачили один одного...особливо зараз- коли почався піст...Молодці!

Женічка
07.03.2011, 10:53
ну а мені скоріш заа все, у вихвалялки :)
свекрущка моя золото. Робить для нашої сім"ї все і завжди, невідмовна, в той же час не пхається у наші з Романом стосунки.
моя Настя вже другий день від неї йти не хоче. Мені, правда, особливо вночі бракує того малого шила, звикла, що сопе біля мене. Але най тішаться одне одним.
нам з Романом пощастило і з його батьками і з моїми. вони теж між собою дуже добре ладять. Нові Роки завжди разом, вилазки на природу, всі дні народження, ттт

Barbara
07.03.2011, 12:10
Я можу довірити дитину тільки своїй мамі. Всі решту починають виявляти що то дитина голодна(хоча 10 хв тому їла), то вона змерзла і треба ще 20 лахів на неї натягти то ще чогось їй треба і т.д. Такщо з дитиною залишу тільки свою маму

Ljus6ka
07.03.2011, 21:51
А моя свекруха теж вчора, подзвонила і каже , що хочуть прийти до малої, і прийшла з дідом.Так приємно було, що самі проявили бажання. Дитина рада була бо ж в хаті любі люди її серцю , так тішилася.
А ще нахвалювала мої кекси і печиво, від чого я теж тішилася :girl_blush2:

Smokky
08.03.2011, 07:43
А моя свекруха мені вчора величезний медівник з чорносливом привезла!!!!! І це був не єдиний подарунок!

ViTanya
08.03.2011, 10:06
моя свекруха з малим погоджувалась посидіти тільки як величезний виняток (хоч не працювала), і то потрібно було про це попереджувати за 2-3 дні заздалегідь. А тепер малий виріс і вона скаржиться, чому він до неї ніколи не забіжить...

Girljanda
09.03.2011, 14:44
А мій свекор на днях дуже "постарався". В мене таке відчуття ніби мені в душу таааак смачно плюнули (вибачайте, кращого і культурнішого нічого не підібрала). Дзвонить мій чоловік до нього і каже, що в нас буде ще одне поповнення у сім"ї, на що він питає: "А де ви гроші взяли на другу дитину?". Коли чоловік мені то передав, мене реально заштопорило. Яка йому різниця де я візьму гроші на свою дитину????!!!! В нього ми ніколи не просили гроші на дитину, а він особливо і не допомагав, хоча за 10 років роботи за кордоном, думаю, міг і допомогти, але то його рішення. Свекрів ніколи не обходило за що микупили коляску, ліжечко, памперси, одяг для першої дитини. То для чого рахувати наші гроші? Таке встрілити, замість того, щоб порадіти і привітати нас...???

Michela
09.03.2011, 14:58
"А де ви гроші взяли на другу дитину?"

Від прочитаного я в шоці :shok:
Ви головне не беріть тих дурниць собі до голови...тим більше, що самі собі даєте раду і ні від кого не залежите...Дав Бог Вам дитинку, то і радійте, бо то такий Дарунок!

А я Вас щиро вітаю, що у Вашій сім'ї буде ще одна лялюня...:girl_claping:
(а може і не одна...):girl_wink:

Girljanda
09.03.2011, 15:19
Michela, дуже дякую,бо реально так паскудно на душі, а сказати нема кому. Чоловікові я нічого не сказала на то, бо то все-таки які не є, але його батьки, а я людина не конфліктна і мир в сім"ї для мене важливий.

Dobra
09.03.2011, 16:04
А мій свекор на днях дуже "постарався". В мене таке відчуття ніби мені в душу таааак смачно плюнули (вибачайте, кращого і культурнішого нічого не підібрала). Дзвонить мій чоловік до нього і каже, що в нас буде ще одне поповнення у сім"ї, на що він питає: "А де ви гроші взяли на другу дитину?". Коли чоловік мені то передав, мене реально заштопорило.
У нас також була схожа реакція - типу вам буде дуже важко. Потім були вибачання і спроби виправити сказане, але чомусь так запамяталось - я і сама важко відреагувала на вагітність, страхи, переживання, проблеми на роботі і зі здоровям. Але зараз вони малу просто обожнюють, таке враження що навіть більше ніж старшу, старша не дається любитись, я менша ніжна. Аж трясуться над нею. Я впевнена, що у вашому випадку буде так же - наберіться терпіння, головне хай зайчик народиться здоровенький.

nasturcia
10.03.2011, 10:17
на що він питає: "А де ви гроші взяли на другу дитину?".
А мені здається (і краще так сприйняти цю фразу), що він невдало перекрутив побутову фразу про те, що діти не народжуються, а їх купують. Тому так і сказав, не в прямому сенсі , що де ж ви взяли ті гроші? (а не де візьмете гроші на утримання дітей).
Не треба перейматись, краще знайти позитив і подивитись з іншого, позитивного боку. У цій ситуації стільки нюансів! Там головною була інтонація, яку може не так передали, а може й виявилась частинка гри в зіпсутий телефон.
у відносинах між бабами-дідами та онуками буває всяке, але головний принцип "поживемо-побачимо". і ще одне, повідомити про поповнення в сім"ї по телефону доволі оригінальний спосіб, тому слід зважати на наслідки.

Girljanda
10.03.2011, 11:07
А мені здається (і краще так сприйняти цю фразу), що він невдало перекрутив побутову фразу
Можливо дійсно краще так сприймати, але в їх сім"ї гроші-це головна тема, тому не дуже вдається так сприймати. Тим більше, коли ще згадую випадок з першим внуком. Народила я сина (їх перший внук), так ні, щоб тішитися, як всі нормальні люди, то він мені незнаю скільки разів казав, що хотів дівчинки (ніби я для нього народжувала!). І, знаєте, після енного разу дуже було важко втриматися, щоб не сказати, що треба було самому старатися пару років назад.
повідомити про поповнення в сім"ї по телефону доволі оригінальний спосіб
Думаєте було б оригінальніше поїхати до нього закордон, щоб повідомити про це?:girl_wink:

tasha
10.03.2011, 11:41
А мені здається (і краще так сприйняти цю фразу), що він невдало перекрутив побутову фразу про те, що діти не народжуються, а їх купують. Тому так і сказав, не в прямому сенсі , що де ж ви взяли ті гроші? (а не де візьмете гроші на утримання дітей).

а я так спершу і подумала...

Lamara
10.03.2011, 17:08
Дівчатка , вибачте, але нема куди виговоритись...

З чоловіком жили окремо від батьків ще коли дітей не було. Свекруху чула раз в пів року,а бачила один раз (живе за 2000 км у Росії). Коли родився наш старший синочок 5 років тому - жили в мене. Батьки померли , залишилась бабця моя, ось ми із нею зростали десь пів року. Потім так сталось, що нам треба переїхати до чоловіка в Росію (бізнес тут загнувся з помаранчевою революцією, зате вдома нову справу розпочав).
Живем всі на купі - свекор зі свекрухою та дівер неодружений. Добре що хоч дім величезний, купа місця (моя хрущовка в них на кухні поміщається).Приїхали ми в серпні, коли синочку було 5 місяців. Вони живуть на морі, так що ми попали в самий сезон, за який ми ні разу не пішли на море, бо то або вітер, або вже сонце сильно пече , або ще щось вигадає лиш би ми дитину на море не брали, хоча живемо за 10 хв ходьби
На початку в нас зі свекрухою були дуже хороші стосунки, майже ідеальні, якщо можна так сказати - і їсти приготує, як треба нам з чоловіком десь поїхати - сиділа без проблем, і поговорити могли по пару годин - мами на той час небуло вже 4 роки, заскучала певно за батьківською ласкою. З першого дня свекруха крутилась біля Мелорчика і в день і в ночі, але то якось не напрягало, все було якось так гармонічно, що і не хотіла помічати якісь перегини, тому що трохи їх розуміла - перший онук, довгоочікуваний, їм вже за 60,а вони тільки зараз чують в домі дитячий сміх та сльози. Майже через два роки я родила другого синочка, в ньому також всі душі не чаять,допомагають і свекор і свекруха та і дівер теж долучається, в нього своєї сім"ї нема. Вони на пенсії, ніде вже не працюють, а свекруха взагалі ніколи не працювала. Після двох років нашого спільного життя з нею практично згадую один позитив, дітям лишнього не позволяла, завжди мене підтримувала, одним словом ідеальна велика сім"я. Нарешті коли молодшому було пів року, я зібралась до Львова провідати мою бабцю. Всі начебто не проти, навпаки , казали щоб трохи побула там з рідними,друзями, та з кризою ми затримались на рік часу.І ось моя свекруха показала своє справжнє обличчя-дзвонила дуже часто, все жалілась що дуже сумує за дітьми, що в неї здоровя нема і хоче скорше їх бачити, бо може тай помре скоро, і діти її не будуть пам"ятати.

Через пів року нашого перебування у Львові - вона вже сину свому, мому чоловікові говорила що я така сяка, що не хоче вона показувати їм дітей, що вона певно не справляється з ними, діти певно голодні, бо я ніколи не готувала,а допомоги мені чекати нема від кого, бо бабця 85 років, ще за нею тре дивитись,і т п. Ну то що вона за очі говорила про менебуло неприємно то одне, але коли ми приїхали до них накінець -ото вже почалось пекло.
І куди ділась на привітна жіночка? Чи її небуло ніколи, а вона просто грала роль хорошої свекрухи - не знаю (доречі світ загубив велику акторку всіх часів і народів-могла би бути Софі Лорен чи крутіше, дуже гарна жінка та акторка,бреше -навіть не кліпає).

І ось вже 2 роки в нас холодна війна. Інколи в мене відчуття що я її можу задушити в цю мить. Все робить по своєму, не чує мене ні грама, з дітей ліпить монстрів, яких я інколи не витримую- йду від всіх і просто плачу.
Свекруха дуже стала крикливою, через що мої діти теж не вміють говорити тихо,молодший наприклад шепотом взагалі ніколи не говорить, в нього не получається. Дітей балує безконечно, дозволяє все, в наслідок чого діти в неї на голові сидять, б"ють її ніби граючись, катаються на ній як хочуть. А потім коли набавиться з ними - я винна що вони себе погано ведуть, і питає їх -хто вас навчив так до неї говорити ?Зараз менший взагалі обнаглів-ображає її, б"є кулаками, всього не перечислиш, і вона мені жалується,щоб я щось зробила.Раніше я сварила дітей за таке поводження, але бачу толку нема, тому що свекруха ніц мені в плані виховання не допомагає. Робить так як вона собі хоче, каже що вона хороша бабуся і дітей сварити та лупити не буде ніколи, а я така сяка не виховую дітей. Перепрошую, ми живемо всі разом, і бабуся в нас не гостьова,так прошу мені допомагати в вихованні, або хоча б не заважати. Та це хіба їй дойде?
Зараз як її луплять я не встряваю, роблю вигляд що не чула або не бачила.
Вона бачте хороша бабуся, а я маю бути тираном.
В мене таке враження що я спілкуюсь з вампіром, а не з людиною. Після її заходин в нашу кімнату мені зле. Може тому що зараз вагітна, не знаю, але як навіть її бачу мене вже дьоргає. Їй все треба, шафу нашу переглядує постійно, завше зайде на кухню перевіре чим я годую дітей і її синочка ( я зробила собі кухню на третьому поверсі,вона ледве піднімається туди, але всерівно все перевірить чи щось з візьме).
Мене це так бісить, що ви не уявляєте, і завжди щось переложить чи перебере, ну короче мусить поставити так як хоче вона. Я навіть перевірку зробила, літом фруктів багато купили - посортувала собі за розміром, які вже починають псуватись, розложила на тарелі гарні- так вона прийшла коли я не бачила, все перемішала, бо бачте їй теж тарелі треба. Я знову все посортувала.Зранку встаю - та сама картина, усе разом лежить, а тареля помита. Ну думаю чи я якась не така, чи що з фруктами...і втретє зробила по-своєму.І що? До обіду все було знову разом.

Або з дітьми, зараз холодно, а дім не опалюється, на кухні камін, а в спальні радіатори електричні. Так якщо діти йдуть на кухню вниз я їх вдягаю тепло, але не зловживаю,бо яке не яке тепло є. Так через хвилину діти вже обмотані шарфами, чуть не в фуфайці сидять, бо бачте там холодно, а я така недолуга що не відчуваю холоду, а діти мерзнуть і будуть хворіти. А через пів години їхнього бігу - вони вже мокрі, і тре йти перевдягатись, і переживаєш щоб вони от тої закутаності не похворіли.

І найгірше в тому, що сказати ніц не можеш на пряму, бо ти в чужому домі.

Була така ситуація, вже було десь пів дванадцята, а діти ще не сплять. Ми всадочок не ходимо, коли хочем встаєм, та лягаєм пізно, але то вже було занадто. Вона сиділа в нашій кімнаті десь 2 години, ніби бавилась, але більше сиділа просто, я з нею вже давно не розмовляю, ну тільки при необхідності,по душам то було на початку нашого сумісного життя зі свекрухою. І ось я не витримала і кажу яка година.Ноль, не чує.Через 10 хв виключаю світло - не реагує, далі сидить,щось перемовляє з дітьми. Ну тут вже говорю:" ну я ж вам не можу напряму сказати щоб ви йшли до себе" , на що відповідь-"а я що,заважаю?". В мене дар мови відпав. Пішла вона через хвилин 15, коли вже було за північ. Діти з нею не заснули,а як вийшла - то за три хвилини вже сопіли
Добре що зараз я їду на днях до Львова, а то ще трішки - і кульпарківська. Родити хочу дома, а то тут таких страхіть надивилась і відчула, що зараз 16 тижнів - я ще не на обліку, ходжу сама здаю аналізи, чекаю коли приїду і тоди оформлюсь. Недочекаюсь коли вже переїдем в своє житло, а то не діти будуть, а вампіри зіпсовані,хоча напевно свекруха і там нас дістане, бо їй все треба знати, все зробити найкраще, а найкраще буде по її

Veselivka
10.03.2011, 23:44
Ой, Lamara, просто жах.
Тримайтеся, все так не буде. Побудете у Львові, морально відпочинете, зберетеся із силами. Думаю, не останню роль у ваших відносинах відіграє вагітність. Не подумайте нічого поганого, маю на увазі, що зараз ви дуже емоційна і берете все до серця.
Я в свій час мала подругу - психолога. Вона навчила мене як правильно реагувати в конфліктних ситуаціях. Цей досвід став мені у пригоді, і сьогодні не рідко користуюся її порадами. Можливо, ви попробуєте порадитися із такими спеціалістами.
Намагаюся допомогти скріпити вас морально.
Дуже рада, що маєте можливість жити окремо і щиро бажаю якнайшвидше звити СВОЄ домашнє гніздечко!!!
Успіхів вам! Бережіть і своє здоров’я, і маленького карапузика. :girl_yes2::girl_bye::girl_yes2:

Liliyah Romanova
11.03.2011, 07:49
на що він питає: "А де ви гроші взяли на другу дитину?". Коли чоловік мені то передав, мене реально заштопорило.
Мій чоловік би мені того не переказував. Батьки різне можуть сказати своєму синові. То може бути й не цілком серйозно сказане. Але чоловік жінку повинен поберегти від таких слів та емоцій, тим більше вагітну.

Michela, дуже дякую,бо реально так паскудно на душі, а сказати нема кому. Чоловікові я нічого не сказала на то, бо то все-таки які не є, але його батьки, а я людина не конфліктна і мир в сім"ї для мене важливий.
Даремно. Попросіть його наступного разу вам таке не переказувати. І вам краще, і йому.

raspberry
11.03.2011, 23:25
У мене свекруха хороша, але коли на відстані від мене :). Вона в Івано-Франківську живе. А коли ми до неї вгості приїжджаємо - години рахую до від'їзду, дуже набридає своїми порадами і намаганнями "допомогти". Іноді до абсурду доходить:connie_pull-pigtail А моя мама навпаки - достатньо попросити про допомогу, сама ж ніколи не лізе.

Tanjywka
14.03.2011, 12:10
В мене свекруха непогана, до нашого життя не лізе, якщо попрошу допомогу, то прийде і допоможе. Один недолік, що вона дозволяє мому синочку, ВСЕ, після цього, як він з нею побуде, треба довгий час його заспокоювати.

Kryhla
14.03.2011, 13:02
вона дозволяє мому синочку, ВСЕ, після цього, як він з нею побуде, треба довгий час його заспокоювати.
То напевно більшість бабусь так роблять. Кажуть, шо в них на своїх дітей часу не було (робота, господарство...), то тепер онуків балують.

Tanjywka
14.03.2011, 13:17
Та ні, вона і своїх синів так само виховувала. Правда старшого, мого чоловіка, хоть чомусь навчила.

YULKAZOZYLKA
14.03.2011, 19:52
Про свекруху можу писати дужжжжжжжжже довго..., але як то кажуть: "нервові клітини не відновлюються...!!!". Скажу одне: живемо разом з нею, просто жах, всюди сунеться, в розмови встрягає, все хоче знати, повчає, хоча сама робить і говорить стільки дурниць... одним словом - не хочу лишній раз нервуватись!!!