КПК

Показати повну версію : Обійдеться канапкою...(фотограф, тамада, оператор, музики)?

Сторінки : [1] 2

levandivka
14.08.2007, 15:22
На форумі часто виникають дискусії:
Тамада-оператори-музики - обслуга, чи маестро, яких варто шанувати/годувати?
Пропоную у цій гілці локалізувати.
(Деякі дописи перенесені з "Відгуків про...")

Для старту гляньте уривок:
http://www.youtube.com/watch?v=ncDlzE1N7_Y

Niferttiti
03.02.2009, 15:40
Ну теж спорне питання, ми робимо весілля в першу чергу для нас! І не хочемо щоб п"яні музиканти зіпсували свято...
Але у багатьох залах є і справді хороші музиканти;)

От на рахунок пяних музикантів і тамади.
А можна зробити так щоб взагалі їм на стіл не ставили алкголю і всього того що є на столах для гостей. Мало того що платиш їм гроші і не малі, так ще й годуй і пої цілу ніч.

Лідочка
03.02.2009, 15:48
От на рахунок пяних музикантів і тамади.
А можна зробити так щоб взагалі їм на стіл не ставили алкголю і всього того що є на столах для гостей. Мало того що платиш їм гроші і не малі, так ще й годуй і пої цілу ніч.

Ви знаєте, на рахунок спиртного може й так, а от на рахунок їжі...:umbrage:, я б зі стиду згоріла якби в мене на весіллі гості сидять за столами і "наминають" а музики тормозки-бутерброди жують:no: То якось не по-людськи,як на мене, тим більше, ятільки рада би була якби вони чим побільше їли, бо потіи того "добра" стільки лишається, що аж....викидається:(. Та й то ж лише їжа, мені не шкода, я ще з собою їм дала, а куди то все дівати:confused:?

Vittoriya
10.12.2009, 09:34
мда... класне відношення до музикантів... На рахунок спиртного то ще згідна, але за що ж людей голодом морити?! Вони ж стільки енергії витрачають, та й чому якась така зневага...:girl_sad: Краще взагалі тоді включити муз.центр-буде музика і їду тратити не треба.

enigma
10.12.2009, 11:32
мда... класне відношення до музикантів... На рахунок спиртного то ще згідна, але за що ж людей голодом морити?! Вони ж стільки енергії витрачають, та й чому якась така зневага...

Тут можна сперечатись. Я от зараз сижу на роботі і працюю (і мені за це платять гроші), але мене чомусь ніхто не годує. За що ж мене голодом морити? Так само і музиканти є на роботі і їм за це платять гроші.
Просто склалася така традиція, може це щира українська душа, може це спричинено тим, що люди подумають, що скупі якісь, чи ще якісь причини. В будь-якому випадку, як погодують - то мають сказати дякую, як не погодують - теж мають спокійно сприйняти, а не говорити про зневагу тощо. ІМХО

Julietta
10.12.2009, 12:09
Я от зараз сижу на роботі і працюю (і мені за це платять гроші), але мене чомусь ніхто не годує.

Ви ж не працюєте на якійсь забаві.

Так само і музиканти є на роботі і їм за це платять гроші.

Але у них немає обідньої перерви, щоб вони могли піти кудись. Вони цілий вечір і ніч працюють. Як можна їм не поставити стіл?! Тим більше вони грають на забаві де всі їдять і п*ють. Мені дивно коли таке питання піднімається.

як не погодують - теж мають спокійно сприйняти, а не говорити про зневагу
А як це сприйняти?

svistak
10.12.2009, 12:17
Тут можна сперечатись. Я от зараз сижу на роботі і працюю (і мені за це платять гроші), але мене чомусь ніхто не годує. За що ж мене голодом морити? Так само і музиканти є на роботі і їм за це платять гроші.
а можна я за фото і відео втикнуся ;-)))
фотограф і відеоператор починають працювати так о годині 8 - 8.30
в фотографа робота закінчується десь о 20.00-21.00 відео працює як правило до 23-24 години, перерви на обід немає, ви собі вважаєте за нормальне що людина має 12-14 годин без перерви на обід працювати?
Та і музиканти, ресторан з години 17.00-18.00 і до 24.00 або і далі... вам люди також 7-8 годин мають працювати без обіду і перерви?

Імель
10.12.2009, 12:18
Ви ж не працюєте на якійсь забаві.
Яке це має значення, кожен сам собі свій хліб вибирає?!

Але у них немає обідньої перерви, щоб вони могли піти кудись. Вони цілий вечір і ніч працюють. Як можна їм не поставити стіл?!
Як то? Вони ж не грають в режимі нон-стоп? Є перерви між столами, можна спокійно перекусити тим, що приніс з дому.

А як це сприйняти?
А чому це має прийматися за зневагу. Людина за свою роботу (відіграти весілля) отримує гроші, у вартість роботи обід, як правило, не включається. Це абсолютно нормально і адекватно.

мають працювати без обіду і перерви
я в такому випадку вирахувала б з зарплати (винагороди)
чомусь маю дуже категорчну до того позицію

Ще маю питання (не знаю всіх тонкощів роботи), під час концерту, наприклад у філармонії-музикантам (оркестру) накривають стіл?

bilo4ka
10.12.2009, 12:21
Цілком згідна, що годувати треба і музикантів і тамаду і відеоператорів. Але флєшку на стіл не обов"язково ставити! Раз робота -то працюй! Сама бачила, як музиканти напилися , а потім лика не в"язали!

Natalochka
10.12.2009, 12:24
Я не думаю що ви суттєво зекономите на обіді для музикантів, фотографу і оператору. Вони працюють цілий день або вечір на вас - а в той час як люди сидять за столами мають бігати по канапки які принесли з дому??? Не ображайтеся але це м"яко кажучи дуже негарно.

За випивку я згідна - шоб хтось напився, ще такого не бачила. Вони працюють і мають знати міру.

bilo4ka
10.12.2009, 12:26
Як то? Вони ж не грають в режимі нон-стоп? Є перерви між столами, можна спокійно перекусити тим, що приніс з дому.
Музикантам простіше вони канапки можуть з дому принести, бо вони їдуть прямо в зал. Це ще дуже реально!
А що робити фотографу чи відеоператору? Куди він ту канапку має запхати. Якщо він фотографує з 8 ранку до 21,00 чи 4,00 ?

Julietta
10.12.2009, 12:32
Яке це має значення, кожен сам собі свій хліб вибирає?!
Це до того, що людина, мабуть, працює в звичній обстановці, може вийти кудись поїсти і т.д.

Є перерви між столами, можна спокійно перекусити тим, що приніс з дому

Я собі це уявляю :girl_haha:
Мені було б стидно за таке :girl_cool:
Але, то моя особиста думка, і прошу мене за то помідорами не закидати :girl_flag_of_truce:

Людина за свою роботу (відіграти весілля) отримує гроші, у вартість роботи обід, як правило, не включається.

Я так розумію, воно само собою розуміється. :girl_cool:
До речі, деякі музиканти самі кажуть, що має бути стіл для музикантів (мені дивно було це чути, коли я з ними спілкувалась, бо я це і так розумію що потрібно), але тепер розумію чому вони на цьому наголошували. :girl_crazy:
Тим більше їм буде приємніше грати ситими.:girl_claping:

Ще маю питання (не знаю всіх тонкощів роботи), під час концерту, наприклад у філармонії-музикантам (оркестру) накривають стіл?

Під час концерту ніколи, бо концерт триває від 1,5 год. до 3 максимум. А от після концерту деколи накривають. Коли якась подія, і за це не вираховують грошей з зарплати, а просто дякують за концерт (ну і гроші звичайно платять) :girl_cool:

А взагалі моя думка, щоб людина добре працювала потрібно створити хороші умови для її роботи, щоб їй приємніше працювалось. Адже потім у результаті, для тебе ж буде краще.:girl_smile:

Імель
10.12.2009, 12:32
Вони працюють цілий день або вечір на вас
я працюю цілий день на власника нашої фірми, він мені обід не носить, я не вважаю, що це негарно, працюю більше, ніж по 8 годин в день, обід 15-20 хв, повноцінний трапляється раз в 5 років. Але якщо я досі тут працюю, значить мене моя робота влаштовує.

Не ображайтеся але це м"яко кажучи дуже негарно.
Чим міряли оте "негарно"?
Я погоджуся лише з тим, що як маєте бажання-можете покормити музикантів, фотографа, можете налити 100-500 г оковитої,
але абсолютно не погоджуюся з тим, що

але за що ж людей голодом морити?

якась така зневага.

svistak
10.12.2009, 12:33
я в такому випадку вирахувала б з зарплати (винагороди)
чомусь маю дуже категорчну до того позицію
та які проблеми, не треба нікого годувати, ви ж роботів на роботу взяли...
ні не роботів, тоді в мене обідня перерва, ну і що у вас зараз буде перший танець скажімо, вам же все рівно.
на рахунок філармонії, концерт не триває 8 годин...
Власне про що і йдеться, коли ви замовили 3-4 години тоді про харчування не варто перейматися, але коли люди на вас працюють більше 8 годин...

Але флєшку на стіл не обов"язково ставити!
абсолютно згоден, робота то робота, але пару пляшок мінералки поставте ;-))
як півдня відбігаєш півлітрова пляшка випивається одним ковтком

Імель
10.12.2009, 12:39
тоді в мене обідня перерва, ну і що у вас зараз буде перший танець скажімо
хочу нагадати, що дискусія власне з музикантів почалася-один
обід є або плаваючий в часі, або фіксований-два-про що в будь якому випадку домовляється напередодні

enigma
10.12.2009, 12:46
Повністю погоджуюсь з Imel. Вона фактично відповіла за мене :)
Моя думка така - це не є зневагою, якщо ви не погодуєте фотографа, оператора чи музикантів, це є абсолютно нормально. Це ваша особиста воля і ви маєте поступати як хочете. І це, по-моєму, непристойно взагалі думати що так має бути, що молоді піклуються про те, щоб погодувати музик/фотографа/оператора, при тому, що вони ітак цим людям заплатили гроші за послуги (чималі гроші, між іншим)
Фотографи, оператори: а молоді теж з 8 до 20 з вами, вони не їдять? а як їдять десь в обід, то чого ви з ними перекусити не можете? чи будете знимкувати як молода канапочку ковтає? ))) Поки перший стіл (другий, восьмий...), теж можете собі перекусити.
Музиканти: Ви накриваєте стіл музикантам, отож апріорі вони будуть грати не нон-стоп, а будуть перериватися, щоб поїсти те, що ви їм накрили. Отож можуть поїсти і принесене з дому, а не накрите молодими. Бо вони на роботі, а не на забаві.

Це звичайна робота, така сама як і ваша, і моя.

bilo4ka
10.12.2009, 12:50
Це все тупа розмова ні про що! Ніхто нікому нічого не докаже!
imel : якщо Ви заміжня, то як у Вас було на весіллі? Музикантам давали їсти чи ні?
Якщо не заміжня! Робіть як вважаєте за потрібне! Хай грають без накритого столу зі своїми канапками в сумці!

---------- Додано в 10:50 ---------- Попередній допис був написаний в 10:48 ----------

Поки перший стіл (другий, восьмий...), теж можете собі перекусити.
Цікаво ЧИМ??? канапкою з дому? Чи піти замовити в барі собі вечерю? Мені дуже цікаво чи в бенкет тобі по меню шось зготують?

svistak
10.12.2009, 12:51
хочу нагадати, що дискусія власне з музикантів почалася-
добре, музиканти встали і пішли пообідати на годинку...
вам і вашим гостям таке сподобається, тільки не треба що пообідати можна в тому ж ресторані, це далеко не завжди можливо...
А взагалі не розумію проблеми, любий банкет розраховується з запасом, тобто немає проблем накрити 2-3 додаткові порції (зауважте це не повноцінні порції як для гостей, значно менше) 3-4 пляшки мінералки поставити і не паритися...
Хоча були випадки що і стільця для нас передбачили, не говорю про все решта...
нічо відпрацювали і носом не кривили

Імель
10.12.2009, 12:53
Це все тупа розмова ні про що
йо-йой, шо за 5 місяців на форумі правила (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=40996) не читали?
2. Спілкування
2.1 Ви спілкуєтесь у пристойному товаристві, Ваші повідомлення повинні бути тактовними.
:girl_in_dreams:

imel : якщо Ви заміжня, то як у Вас було на весіллі? Музикантам давали їсти чи ні?
ще ні, але ми ремонт недавно вдома робили , майстри в або ходили на обід, або підігрівали принесене :girl_haha:

Якщо не заміжня! Робіть як вважаєте за потрібне! Хай грають без накритого столу зі своїми канапками в сумці!
певно що, то ж їхня робота ГРАТИ

svistak
10.12.2009, 12:58
а молоді теж з 8 до 20 з вами, вони не їдять? а як їдять десь в обід, то чого ви з ними перекусити не можете? чи будете знимкувати як молода канапочку ковтає? ))) Поки перший стіл (другий, восьмий...), теж можете собі перекусити.
от про це і говоримо, приїхали в ресторан молодята сіли гамати, а ми стінку підпираємо...
хто говорить про обжератися і напиватися???

Імель
10.12.2009, 13:02
музикант не грають на весіллі ПОСТІЙНО, часу щоб поїсти предостатньо

Ви накриваєте стіл музикантам, отож апріорі вони будуть грати не нон-стоп, а будуть перериватися, щоб поїсти те, що ви їм накрили. Отож можуть поїсти і принесене з дому, а не накрите молодими. Бо вони на роботі, а не на забаві.

любий банкет розраховується з запасом, тобто немає проблем накрити 2-3 додаткові порції (зауважте це не повноцінні порції як для гостей, значно менше)
ну і що?
таке МОЖЕ бути, але не МУСИТЬ, лише за бажанням замовника

3-4 пляшки мінералки поставити і не паритися...
вода, кава-чай-тут не сперечаюся, особливо для музикантів

я теж ще студенткою підпрацьовувала (більше з хореографією пов"язане), в мене і в думці не було, що мене мають напоїти-накормити. Є вільна хвилинка-вийшла перекусити і кави попити, а як знаю, що навіть на 10 хв вийти не зможу, зробила бутерброд вдома і до праці (+стандартно велика банка Бьорну в сумці, бо працювала з 11 дня до 3-4 ранку)
пи.си. мінералка в мене теж своя була

bilo4ka
10.12.2009, 13:05
йо-йой, шо за 5 місяців на форумі правила не читали? - ЦЕ по Вашому тактовно? Я Вам не йойкаю і не хамлю, а просто висловлюю свою думку. А те що розмова тупа -то вона справді ТУПА! Кожен робить як вважає за потрібне! А то як у тому анекдоті : купили два кума порося одне на двох. Годували ціле літо, а на осінь приходить кум до кума і каже. Ви куме свою половину хоч годуйте хоч пасіть, а я свою колю. Тому хочете годуйте музикантів хочете ні, а я своїх годувала і поїла. І каву фотографу зранку зробила , коли він приїхав мене фотографувати. Хоча питається чого робити? він же міг і дома її попити... Але то все від людини залежить)

enigma
10.12.2009, 13:12
Це все тупа розмова ні про що! Ніхто нікому нічого не докаже!
а форум придумали недалекі люди, аби компліментами обмінюватися, та?...

Цікаво ЧИМ??? канапкою з дому?
Ну най би й так, ви чим обідаєте на роботі?

це можна обговорити наперед, коли вони підуть собі поїсти, чи це буде 4 перерви по 15 хв, чи дві по 30, чи вони будуть мінятися, чи після 12-ої вмикнуть музику і вийдуть на трохи... Я інколи теж за робочий день хіба чайку вип"ю, від роботи тепер відмовитись?

Пи.Си. В мене було весілля в серпні. Окремого столу для тамади і фотографа не було. Тамада - то знайомий мами мого чоловіка, то він пізніше вже (!) підсів до їх столу. Фотограф сіла коло молоді під час першого столу, коло своїх знайомих. Музик і оператора не було.

Julietta
10.12.2009, 13:13
Мда, я в шоці від того усього!!!:girl_crazy:
Я не думала, що таке може стати темою дискусії!
Нема слів...
Imel, коли будете виходити заміж, попередьте, щоб музиканти канапки взяли.

Імель
10.12.2009, 13:18
Я так розумію, воно само собою розуміється.
чому? поясніть мені, бо я НЕ РОЗУМІЮ

Тим більше їм буде приємніше грати ситими
:girl_haha:

Мені було б стидно за таке
а мені було б стидно просити, щоб мене нагодували, при тому коли за роботу отримую кількасот баксів за вечір роботи

людина добре працювала потрібно створити хороші умови для її роботи, щоб їй приємніше працювалось. Адже потім у результаті, для тебе ж буде краще.
ще раз :girl_haha:
пріоритети мають бути "музиканти для мене і моїх гостей спочатку", а не "я їм то і то, і п"яте і десяте, а потім вони будуть ласкаві зробити так, щоб для мене було краще"

ЦЕ по Вашому тактовно? Я Вам не йойкаю і не хамлю
розборки на форумі-це теж порушення правил
читайте (с)

svistak
10.12.2009, 13:23
Окремого столу для тамади і фотографа не було. Тамада - то знайомий мами мого чоловіка, то він пізніше вже (!) підсів до їх столу. Фотограф сіла коло молоді під час першого столу, коло своїх знайомих
так яка різниця окремий стіл загальний... вони мали змогу присісти кудись за це вам респект!

Hruska
10.12.2009, 13:31
вони грають на забаві де всі їдять і п*ють. Мені дивно коли таке питання піднімається.
Перш-за все для них то робота, а не забава...:girl_curtsey:
Й справді, музиканти, тамади, оператори також люди і потрібно з розумінням до цього ставитися....але з іншого боку - це робота, і людей в інших діяльностях, на роботі ніхто не годує...
Бачу таке вирішення - наперід домовлятися за обід з молодими і самим за себе платити, або ж вираховувати цей обід із оплат послуг.

а можна я за фото і відео втикнуся ;-)))
Взагаліто, говориться про музикантів.

Сама бачила, як музиканти напилися , а потім лика не в"язали!
Власне і цей фактор також велику роль відіграє....наших людей пусти під стіл, то вони на стіл лізуть...:girl_crazy:

Цитата:
Допис від imel
Є перерви між столами, можна спокійно перекусити тим, що приніс з дому
Я собі це уявляю
Мені було б стидно за таке
А мені було б стидно дивитися на замовників, щоб вони мене нагодували, а тим більше про таке питатися на попередньому обговорюванні...:girl_mad:
Це все тупа розмова ні про що!
Якщо Вам ця розмова не подобається не відповідайте, тим більше так зневажливо....:girl_crazy:

Julietta
10.12.2009, 13:51
Бачу таке вирішення - наперід домовлятися за обід з молодими і самим за себе платити, або ж вираховувати цей обід із оплат послуг
У більшості залів для музикантів накривають стіл безкоштовно.

Взагаліто, говориться про музикантів
Чому ж? Фото- і відеооператорів теж не збираються годувати :girl_haha:
А мені було б стидно дивитися на замовників, щоб вони мене нагодували, а тим більше про таке питатися на попередньому обговорюванні
Так, але якщо попадуться такі замовники краще перестрахуватись. :girl_claping:
Ну, щоб канапки з дому взяти :girl_crazy:

А взагалі, кожен робить так, як йому совість позволяє. Стіл для музикантів, тамади, операторів на моєму весіллі не буде відрізнятись від столів гостей. Адже вони не просто працюють, а так само і переймаються нашим святом, кожен по-своєму. То і хай відсвяткують з нами разом!

Hruska
10.12.2009, 13:58
За фотографів не говорила, бо в мене на весіллі вони самі себе цим забезпечили!
Ото люди мають собі ціну, а от де вони їли...не знаю, мені тоді не до того було...але знаю точно, що вони свої гроші відробили на 101% :)
У більшості залів для музикантів накривають стіл безкоштовно
Безкоштовного в наш час нічого нема...цей стіл враховується в оплату всього замовлення. :)

Я не є прибічницею категоричності, але піднімати настільки нагло питання - а де ми будемо їсти, що і коли...це вибачайте, викликає зворотню дію...

enigma
10.12.2009, 14:02
Мда, я в шоці від того усього!!!

А я в шоці, що то сприймається як належне, а не як особисте бажання молодят, за що їм треба щиро подякувати. Роботодавець платить за роботу, мусить ще й нагодувати, обігріти, поцьомати десь (ну бо треба створити сприятливі умови праці), щоб ласкаві музики заграли танець маленьких качок.

коли будете виходити заміж, попередьте, щоб музиканти канапки взяли.
Думаю, коли такі речі перестануть сприйматися за належне, і попереджати не доведеться. Попереджати треба, що не беріть нічого - ми вас нагодуємо.

Імель
10.12.2009, 14:04
перестрахуватись
від чого? боїтеся раптом голодною лишитися на роботі за яку вам заплатили немалі гроші?
Так,
бо...

У більшості залів для музикантів накривають стіл безкоштовно.

:girl_wink:

dimalozz
10.12.2009, 14:06
Если вы на свою свадьбу
оператора позвали
И фотографа к тому же
и ведущего еще,
То кормить их всех не надо -
обойдутся троглодиты,
Вы им деньги заплатили,
Пусть питаются на них.
Даже стульев им не ставьте,
Отдыхать они не любят -
Это ж роботы, не люди!
У них в пузе батарейки,
Запасные в рюкзаках.
В перерывах они тихо
Постоят в тени у стенки.
Ну а если будут падать
От усталости внезапно,
Подойдите и смотрите
На них грозно сверху вниз.
И скажите: "Что такое?
Ну-ка, встаньте-ка сейчас же!
Вы чего тут развалились,
Я ведь деньги вам плачу!"
И они, конечно, встанут
И пойдут работать дальше.
Все равно их не кормите,
Обойдутся как-нибудь...
Бачу знову стара відома тема розмови пішла по другому колу.
Я вам так відповім, ви роботодавець — вам все вирішувати. Але врахуйте:
1) Є фактор людяності, тут все зрозуміло, ставтеся до людей так, як хотіли б щоб до вас ставились. (якщо ви все життя обідаєте канапкою чи йогуртом - то мабуть добре для Вашої фігури, але врахуйте що бувають інші організми та інші трудозатрати).
2) Є фактор просто традицій весільних. В азіатських країнах кожна людина на забаві є гостем якого не можна не нагодувати і не дати місця де сісти. Якщо для вас жлобитися на закуску музикантів є нормально, то, впевнений, щонайменше для 95% ваших гостей це буде виглядати дико. Якби в мене на весіллі музикант витягнув з кишені канапку з салом щоб перекусити — я б згорів від сорому.
3) Практично завжди є зайві місця за столами, гості які не прийшли, тощо. А головне - харчі кухня завжди розраховує з запасом. Якщо ви не вкурсі яка гора продуктів залишається після весілля, то мабуть вчора народилися. (хоча, можливо, бувають такі скнари, які кожному гостеві порахують поштучно канапки, а потім ще вичисляють хто скільки з‘їв, щоб шеф-кухар часом щось не вкрав).
4) Хочете вирахувати вартість закуски з гонорару музикантів? Ну крім того, що їхнє харчування у більшості ресторанів НЕ оплачується окремо, а з загального списку харчів (який запасається з надлишком), треба уточнити момент (увага!): якщо музиканти сказали вам ціну на свою роботу, то вона вже враховує те, що ви їх повинні годувати, отож, якщо ви збираєтеся перевести їх на "підножний корм", то вони мають включати вартість харчування у ВАШОМУ ресторані в свій гонорар.
5) Ну і як підсумок, виходячи з того що ви маєте право як роботодавець ставити свої умови (не їжте, не пийте, їздіть на таксі за свій рахунок, оплачуйте електроенергію що жере ваша техніка, приходьте вдягнуті в костюми чебурашки, тощо) — не забувайте попереджувати про свої захцянки НАПЕРЕД, щоб ті музиканти мали можливість відмовитись зваживши на ваші умови, або скоректувати свою ціну під Ваші умови і бути підготовлеми (взяти з дому варене яєчко, цибульку, хліб з салом, пляшку водички, розкладні стільці).

Думаю, коли такі речі перестануть сприйматися за належне, і попереджати не доведеться. Попереджати треба, що не беріть нічого - ми вас нагодуємо.
А поки належним вважається інше — то попереджуйте про це.

Особисто я не є категоричним в таких питаннях, якщо б мені попався такий клієнт як ви, я б після 9 годин виснажливої роботи просто пішов би кудись поїсти і хоч на хвилину посидіти. Повірте, ноги вкінці дня вже відлітають. Фотограф принаймні зазвичай працює не до кінця весілля, а як буває гірко часом дивитись на оператора, який сумлінно виконує свою роботу, відійти нікуди не може бо не можна нічого пропустити, а при цьому має хворий шлунок (воно й не дивно) і ввечері його просто скручує біль, витягує з сумки пляшку води і випиває якусь таблетку... Канапка канапкою, але на 20 годин роботи канапками ради не дасиш...

Orman
10.12.2009, 14:09
А взагалі, кожен робить так, як йому совість позволяє. Стіл для музикантів, тамади, операторів на моєму весіллі не буде відрізнятись від столів гостей.

при чому тут совість? Люди платять шалені гроші. А де в музикантів совість, чи то тільки обов"язкова умова для молодих?

Адже вони не просто працюють, а так само і переймаються нашим святом, кожен по-своєму. То і хай відсвяткують з нами разом!

як так дуже переймаються най грошей не беруть - зато їм молоді кльову поляну накриють ... і ще щоб музиканти не забули подарунки принести :girl_haha:

bora
10.12.2009, 14:15
Я ЗА те, щоб фотографи були знайомі. Не кажу, що лєпший колєга має вкалувати. Але зрештою - чому б не скористатись і йому можливістю підзаробити.
В мене всі були повноцінними учасниками свята. Потім музики (незнайомі, закріплені за рестіком) перебрали як то часто буває. :(
Біда цієї теми - такі послуги від чужих людей нерегламентовані. Були б договори - тоді б частування хоча б напополам ділилося між обома сторонами. В моєму випадку не приїхали здалеку пару гостей. ТОму накладок в принципі не було. Ми десь так собі і бронювали - з лишком.
Але згідна з тим, що 6-7 осіб додатково відчувається - це вже вартість весільної суконки!

NikaLovely
10.12.2009, 14:16
Я неодноразово на весіллях спостерігала за тим, як тамаду, музикантів чи операторів молоді або батьки відтягають від їхнього прешого (другого, третього....) столу, тому що пауза затягнулася і гостям нудно. На такі сцени дуже неприємно дивитися, і тому, замовляючи зал, ми вирішили відразу, що ніяких пишних столів накриватись не буде, але був окремий стіл із закусками, де можна було перехопити щось, і на це був час.
Зрештою, всі ці люди, якими в файними не були, є наймані працівники, яким ви платите. А та оплата вже йде на їхні потреби, в т.ч. і на їжу. Чомусь моє керівництво зовсім не переймається тим, що я буду їсти і тим більше, не ставить мені обід, воно платить гроші і отримує від мене виконану роботу. Тож чому треба годувати тамадів, музикантів та інших?
Доречі, керюючись такою логікою, можна весь обслуговуючий персонал запросити до столу. Наприклад, кухарів, офіціантів, решту обслуговуючого персоналу залу... вони також зробили свій внесок в ваше свято!

Муська
10.12.2009, 14:17
Ой ! та які проблеми. Музиканти,тамади і т. д. вони ж також люди, думаю якщо вже і робиш весілля,то не збіднієш ,якщо виділиш невеликий столик(не обовязково,щоб аж гнувся від наїдків), для того щоб їх нагодувати. Вони ж роблять свято дла Вас(нас).
Але варто наперед обговорити дане питання з ними,щоб не було неприємних моментів.

Імель
10.12.2009, 14:35
врахуйте що бувають інші організми та інші трудозатрати
це мають враховувати самі організми з іншими трудозатратами

жлобитися на закуску музикантів є нормально, то, впевнений, щонайменше для 95% ваших гостей це буде виглядати дико
я б згорів від сорому
не втримаюся і скажу "йой" :girl_haha:, чесно-посміхнуло і розсмішило
чому жлобитися??? поясніть звідки таке взялося, що ПОВИННА піклуватися за музикантів... фотографів..., переживати чи ситі вони?
то день мого весілля-піклуватися тре про МЕНЕ
а про "дикий вигляд" і "пожежу від сорому"-то просто смішно, ви вже наперід думаєте, чи не подумаєть ВАШІ ж гості про вас якось трохи не так чи зле :girl_haha:
я ще в років 15 перестала тим перейматися

якщо музиканти сказали вам ціну на свою роботу, то вона вже враховує те, що ви їх повинні годувати, отож, якщо ви збираєтеся перевести їх на "підножний корм", то вони мають включати вартість харчування у ВАШОМУ ресторані в свій гонорар.
або виключити з гонорару
і поясніть, я думала, що оплачується робота оператора/музиканта

вам напевно важко зрозуміти, бо ля вас то звичне поняття, коли людина влаштовується на роботу ( в приватну фірму, наприклад), наприклад, бухгалтером, ії пропонують зарплату-2500 грн (наприклад), робота з 9-00 до 18-00, час обід фіксований з 13-14 год (або плаваючий - 13-15 год лише одну годину), невже це означає, що її зарплата включає ще й харчування?
є випадки, коли у вигляді СОЦПАКЕТУ фірма відшкодовує 50% витрат, це все теж обговорюється додатково?

чому тоді фотограф... вважає, що замовник МУСИТЬ його кормити (інакше-згоріти від сорому), мені здається, що це все має обговорюватися напередодні (не в день весілля), і фотораф має сам поцікавитися (коли він матиме час на обід/каву/чай-бо то є ЙОГО проблеми, а не замовника)
тут енігма гарно все написала

здіть на таксі за свій рахунок
ого, ще щось новеньке :girl_haha:

Насправді дивно мені, що людина, яка за день роботи отримує 600-800 долярів (що в еквіваленті 4800-6400 грн) жме (вашими ж словами) собі на обід 40 грн, і при цьому вважає, що за такі гроші її ще тре накормити :girl_in_dreams:

svistak
10.12.2009, 14:35
Я ЗА те, щоб фотографи були знайомі. Не кажу, що лєпший колєга має вкалувати. Але зрештою - чому б не скористатись і йому можливістю підзаробити.
В мене всі були повноцінними учасниками свята.
це ви дарма...
не вийде розважатися і працювати, тому хочете вашого знайомого припахати, ок...
Сам знімав колегам весілля, але до ресторану, там тільки перший танець, якби і на забаві з камерою бігав, моя дружина мене б з'їла б ;-)))

bora
10.12.2009, 14:40
якби і на забаві з камерою бігав
:) В мене не вийшло знайомому бути на весіллі тому також була чужа людина. Фото закінчилися на фогорафуванні першого танцю молодих та гостей:) Фотограф був десь до 23-ої години. Мені абсолютно не шкода. Я пишу, щоб описати графік роботи більшості (я ж не один альбом бачила) фотографів.
До слова, в знайомої було по специфіці роботи аж кілька фотографів професійних. ВСІ взяли з собою фотокамери. Це була додаткова приємність для наречених. З"їджених по кінцю забави не було. Може то специфіка певних подружніх стосунків, а не проблематика фотографування знайомими?

Hruska
10.12.2009, 14:43
Ой ! та які проблеми. Музиканти,тамади і т. д. вони ж також люди, думаю якщо вже і робиш весілля,то не збіднієш ,якщо виділиш невеликий столик(не обовязково,щоб аж гнувся від наїдків), для того щоб їх нагодувати. Вони ж роблять свято дла Вас(нас).
Але варто наперед обговорити дане питання з ними,щоб не було неприємних моментів.
Муська, та проблема взагалі і не є також аж великою...й справді то діло кожної окремої людини і людяності самих операторів...музикантів...

От в нас на весіллі водій автобуса був, з ним домовленість була ну дуже символічна, а потім ще й добавилася одна точка розвозу людей по домах, він без питань погодився на нашу просьбу, ну і як після такого людяного ставлення до нас, ми можемо так по-хамськи віднестися до нього?
Звичайно, що і їв, і пив (безалькогольн.)...і танцював..:)
Але коли музикантам платиш такі суми...а старанного, людяного відношення нема...ця для них робота (одноманітна)...то хай так і буде, суто по-робочому...
З кожним свій підхід....:girl_crazy:

Siania
10.12.2009, 14:51
я працюю цілий день на власника нашої фірми, він мені обід не носить, я не вважаю, що це негарно, працюю більше, ніж по 8 годин в день, обід 15-20 хв, повноцінний трапляється раз в 5 років. Але якщо я досі тут працюю, значить мене моя робота влаштовує.
Імель, я думаю якби ви працювали адміністратором в ресторані наприклад, або десь де крутиться багато їжі, і ваш шеф би вам не запропонував поїсти було б все-таки не культурно.
І на весіллях переважно лишається так багато їжі, що вона викидається бо псується. За них ж платити окремо не треба...
А от випивку я б не давала принципово.

Julietta
10.12.2009, 14:51
справді то діло кожної окремої людини і людяності
самих замовників

Імель
10.12.2009, 14:53
самих замовників
і знову ви тільки зі своєї сторони бачите,
чому ж?
це справа і тих, і тих, але оскільки загроза залишитися голодним є у найманого працівника, а не в замовника, то найманий працівник має САМ про СЕБЕ подумати, а не вважати, що за нього мають думати інші

пандочка
10.12.2009, 14:54
Якщо чесно я ще не була на жодному весіллі де музиканти тамада чи фотограф не були застолом,звичайно це залежить від тих людей які замовляють якщо дивитися на то що тобі на роботі їсти не дають(доречі це де працювати якщо в кафе обід воду і каву оплачує керівництво можливо не усюди але там де я працювала так було)і за це людям не дати :girl_sad:можливо я не права але це моя така думка.

Mary
10.12.2009, 14:55
Скажу з власного досвіду: навіть не виникало питання кормити чи не кормити музикантів, оператора, фотографа... В нас на весіллі було не два музиканти, а повноцінна група, ще і дівчата що танцювали, повністю було задіяно близько 18 людей. Всі вони нормально поїли на кухні ресторану, оператор і фотограф разом зі всіма гостями.
Мама навіть завела 3-ьох водіїв накормити на кухню. Ми не обідніли, якось. Я навіть щаслива була, що все з"їли і ніхто мені не тулив додому пакети з недоїдженими канапками і відбивними.

svistak
10.12.2009, 14:57
Я пишу, щоб описати графік роботи більшості
в принципі ви праві, згрубша так і є, але трішки не так ;-))
деколи є ще купа цікавого, коли сидиш за столом того не побачиш і не зловиш...
ню і саму забаву я товаришу не знімав, ми з дружиною самі бавилися вже ;-)

BlondyGirl
10.12.2009, 15:01
то день мого весілля-піклуватися тре про МЕНЕ
думаю що з таким характером він може бути не скоро :girl_haha:
на рахунок принести обід з собою. Ось я, наприклад, з собою ношу в баночці суп на роботу, уявляю як гарно буде виглядати, якщо хтось з музикантів, фотографів, чи операторів собі в куточку баночку відкриє і почне обідати. Та і взагалі, якою потрібно бути скупою, на мою думку, щоб серед всієї тієї купи їжі, мінімум третина з якої ітак залишиться, не накормити ще кількох людей. Але це моя думка, кожен сам вирішує. Але погоджусь, що це демонструє ставлення людини до інших...

Імель
10.12.2009, 15:03
якби ви працювали адміністратором в ресторані наприклад, або десь де крутиться багато їжі,

ваш шеф би вам не запропонував поїсти було б все-таки не культурно.
це НОРМАЛЬНО, а не некультурно
за чий рахунок він мав би мене готувати, за рахунок відвідувачів ресторану, чи за власний?
знову ж таки, зустрічалася з 2-ома випадками
1.без обіду, з/п наприклад 100 грн/день (не йде мова про опраторів, фотографів....)
2. з обідом-з/п 120 грн/день.
Тобто це все строго обумовлено.

Сяня, а в такому прикладі, як у навели Ви, можливий варіант, що обід (перелік страв, якими можеш відобідати строго обмежений) є одим із елементів СОЦПАКЕТУ (що таке соцпакету, не вважаю за потрібне писати-і так зрозуміло), проте в кожні галузі і фірмі соцпакети різні.

І ще, в ресторані крім адміністратора працюють офіціанти, посудомики, прибиральниці.... (залежно від розміру і розмаху ресторану від 15 чол, нехай мінімально кожного нагодувати 20 грн/день, сукупно вдень 300 грн, в місяць 300*30 днів-9000, чиї то будуь витрати? власника, якому було б некультурно?)

kvVItKA
10.12.2009, 15:04
скажу і я кілька слів.
По-перше, не розумію чому роботу тамадів-операторів-музикантів порівнюють з роботою бухгалтера, чи когось іншого. Я працювала в сфері обслуговування (турфірма) і теж іноді не мала часу як і imel чаю попити, зважаючи , що робочий день не був нормований, бо за турами забігають і в обідню перерву і після обіду, бувало, що влітку і до 22 год з офісу не виходила, але мені в голову не приходило, що мене мали годувати:)
вже б порівняли тих фото-відео з майстрами, бо раніше було принято їх годувати, а зараз ні:) От я за те щоб майстри канапочки свої приносили, і їли їх собі коли хочуть, але ж оператор, фотограф,музики-це частина свята! не уявляю, як то дістають свої канапки і їдять, або ще краще туди сюди воходять і коли їх треба їх не має.
От коли всі сіли за стіл, що їм робити дивитись? вони теж перекусують, тамада і оператор з фотографом працюють, коли гості танцюють,тоді і тамада може перекусити, не йдеться про те, що вони собі сядуть за пишний стіл і будуть напиватись.
уявіть погляд голоного оператора, чи незадоволених музикантів! то вони і працювати можуть відповідно.
Розкажу про нашу ситуацію, весілля було в Дністрі, відразу запитали чи ми будемо накривати окремий стіл,бо іноземці не годують, а наші годують. Для мене не прийнятно коли ,не в образу, узагальню -весільна сфера обслуговування сидітимуть з гостями за одним столом, тому окремий стіл те , що треба! Нам склали меню попроще,хоч сума вийшла така,як за роботу посереднього фотографа чи тамади, при тому музиканти сказали, що стіл був скромненький ( то я мяко висловилась), по-моєму то наглість, але ми зробили все для того щоб голодними вони не були, за тим столом було 10 чоловік, мене спочатку то трохи напрягало, бо можна було б ще 10 знайомих покликати, але принаймі ми голодних і незадоволених очей на своєму святі не бачила. Щодо фотографа,оператора і тамадів то одне, а от ВЕСІЛЬНІ музиканти (з яких та вся бесіда і почалась) народ "странний" вони ще підійшли і вкінці весілля солодке попросили і пляшку, але що - нам не шкода:)
якось сумбурно вийшло, але я за те, щоб кожен робив як вважає за потрібне, на ті гроші не збіднієш ,але загальну атмосферу можна зіпсути

Імель
10.12.2009, 15:10
думаю що з таким характером він може бути не скоро
не думайте, я про це подумаю сама :girl_wink:

як гарно буде виглядати, якщо хтось з музикантів, фотографів, чи операторів собі в куточку баночку відкриє і почне обідати.
а то певно-вони "гвоздь програми", і всі гості всю забаву дивляться де то і чим займається фотограф і музиканти :girl_haha:

Та і взагалі, якою потрібно бути скупою, на мою думку, щоб серед всієї тієї купи їжі, мінімум третина з якої ітак залишиться, не накормити ще кількох людей.
а можна показати інший бік:
яким то треба бути скупим, щоб за 600-800 баксів за вечір роботи, самому не заплатии за свій обід і отримавши немаленькі гроші вважати, що тебе ще МУСЯТЬ накормити

Муська
10.12.2009, 15:14
А от випивку я б не давала принципово.
Згодна на 100%. Тай кожен поважаючий себе музикант,тамада не буде вживати коли працює. Мій чоловік працював тамадою неодноразово(це в нього як хобі). Тому знаю про роботу зсередини. Такі питання, як харчування завжди обговорював з клієнтами,щоб потім не було непорозумінь. Накривають стіл для тамади ,музикантів,то велике їм Дякую. Кажуть за свій рахунок харчуватись,значить вважають так правильно.
щоб за 600-800 баксів за вечір роботи, самому не заплатии за свій обід і отримавши немаленькі гроші вважати, що тебе ще МУСЯТЬ накормити
Ги-ги, мій чоловік брав за роботу набагато менше,мабуть тому його завжди підгодовували :) (з радості ,що так дешево)

Імель
10.12.2009, 15:17
вже б порівняли тих фото-відео з майстрами, бо раніше було принято їх годувати, а зараз ні От я за те щоб майстри канапочки свої приносили, і їли їх собі коли хочуть,

От коли всі сіли за стіл, що їм робити дивитись? вони теж перекусують, тамада і оператор з фотографом працюють, коли гості танцюють,тоді і тамада може перекусити, не йдеться про те, що вони собі сядуть за пишний стіл і будуть напиватись.
от коли всі сіли можуть і поїсти, час обіду теж треба обговорити, з кожним окремо, зважаючи на специфіку роботи
Нам склали меню попроще,хоч сума вийшла така,як за роботу посереднього фотографа чи тамади, при тому музиканти сказали, що стіл був скромненький ( то я мяко висловилась), по-моєму то наглість, але ми зробили все для того щоб голодними вони не були, за тим столом було 10 чоловік, мене спочатку то трохи напрягало, бо можна було б ще 10 знайомих покликати, але принаймі ми голодних і незадоволених очей на своєму святі не бачила.
я власне, теж воліла б аби запросити ще 10 гостей, які би розділили наше свято, а не слухати "в подяку" за те що нагодували про скромненький стіл (вони ж співати прийшли, а не їсти)

ВЕСІЛЬНІ музиканти (з яких та вся бесіда і почалась) народ "странний" вони ще підійшли і вкінці весілля солодке попросили і пляшку, але що - нам не шкода
я вже зрозуміла, що то не поодинокі випадки

на ті гроші не збіднієш
ні не збіднію, а вони збідніють?

bora
10.12.2009, 15:18
щоб за 600-800 баксів за вечір роботи, самому не заплатии за свій обід
Є раціональне зерно. Але я думаю, що людей, які на це без проблем погодяться також можна знайти. Чи я помиляюсь? Специфіка-специфікою, але і в цій професії є різні люди. Ми хотіли тамаду з Одеси разом з музиками везти. Вони нам звісно рахували машину, готель, добові! Ну то ми порахували, що не підійде і все ж відмовились. Просто в знайомих треба питати про людей, які можуть працювати з такими стандартами.

dimalozz
10.12.2009, 15:18
чому тоді фотограф... вважає, що замовник МУСИТЬ його кормити
Я не казав мусить. Я вам навпаки написав, що ВИ маєте право на ВСЕ. А особисто я своїх музикантів голодними не залишив. Чисто по людськи (є таке поняття, щоб ви знали).

Насправді дивно мені, що людина, яка за день роботи отримує 600-800 долярів (що в еквіваленті 4800-6400 грн) жме (вашими ж словами) собі на обід 40 грн, і при цьому вважає, що за такі гроші її ще тре накормити
По-перше, не в коженому ресторані є таке віконце де написано "обід за 40грн" то хіба весілля в МкДональдсі робити :) Якщо б я (не дай Бог) попав до вас на весілля, то звісно так би і зробив — замовив би собі за свій рахунок. Я багато не їм, але виразку шлунка отримати не хочу. Просто поки я буду тим перейматися то знімати ніхто не буде.
По-друге, якщо ваші музиканти кажуть, що робота коштує 9000грн (чи 1000000грн) + має бути закуска, резетка 220V і 5кв.метрів місця, то це означає, що так воно в них пораховано, вони наперед порахували, що обід буде з вашої сторони (вважайте - це як частина оплати), і якщо той обід ви не поставите, то ціна буде повною, наприклад 9300грн (чи 1000300грн).
Доречі, ціни в різніх ресторанах відрізняються, якщо найдешевший салатик коштує біля 100грн., то для ваших музикантів це буде дуже гарний сюрприз...
Я пишу, щоб описати графік роботи більшості (я ж не один альбом бачила) фотографів.
В більшості люди на довше фото просто не замовляють, хоча при потребі будь-який фотограф може і до ранку знімати, але треба домовлятися наперед.

Siania
10.12.2009, 15:19
1.без обіду, з/п наприклад 100 грн/день

мммммм, може навпаки?:)
А ще в такий день я була б настільки щасливою (мені так здається), що хотілось би всіх нагодувати, щоб всі були такі ж щасливі як і я.
п.с. Мене на роботі теж ніхто не годує, але коли в шефа в кабінеті якась пянка, ще не було такого щоб мені не сказали "Пригощайся, бери собі рибку, канапку" (іноді сам накладає і приносить), деколи відмовляюсь, деколи з задоволенням з"їм, це все якось не вимушено, і я бачу що йому це приємно, і він не думає що то коштує грошей... А якби він сказав поїла, а тепер дай мені 10 грн. за то:girl_haha:я б просто незнала як себе поводити, чесно, навіть не уявляю)))

Julietta
10.12.2009, 15:19
а то певно-вони "гвоздь програми", і всі гості всю забаву дивляться де то і чим займається фотограф і музиканти
Можуть і не помітити, але якщо помітять, то можуть це запам*ятати і потім згадувати не ваш стильний кортеж (для прикладу), а цей казус. Бо більшість людей сприймуть це саме так.

самому не заплатии за свій обід
а для чого це робити, якщо і так все заплачено і столи і так переповнені?
Ладно, вже і так все ясно.
кожен сам вирішує. Але погоджусь, що це демонструє ставлення людини до інших...

bora
10.12.2009, 15:25
і так все заплачено і столи і так переповнені?
Ладно, вже і так все ясно.
Е. Що значить ВСЕ заплачено?) От хотіла б я щоб ресторани не за особу вимагали оплату а просто за день і онклюзів, як в Туреччині:) В нас наразі інша пісня.
І окремих страв для музикантів ресторан би не готував.

bilo4ka
10.12.2009, 15:25
Судячи з проведеного опитування 96.30% переписувачів нагодували б музикантів фотогорафів. Тому чого ми тут всі сперечаємося ;)

BlondyGirl
10.12.2009, 15:27
Судячи з проведеного опитування 96.30% переписувачів нагодували б музикантів фотогорафів. Тому чого ми тут всі сперечаємося
з іншими 3,45% :girl_smile:

bora
10.12.2009, 15:27
Тому чого ми тут всі сперечаємося
Ми говоримо про ВИБІР. Чи є він у тих, хто не розраховує оплачувати ресторан для музикантів. ІМХО звісно.

Julietta
10.12.2009, 15:28
Судячи з проведеного опитування 96.30% переписувачів нагодували б музикантів фотогорафів. Тому чого ми тут всі сперечаємося
просто не всі голосують. певно стидаються :girl_haha::girl_cool:

Імель
10.12.2009, 15:32
Я не казав мусить
крізь всю тему йде обурення (і про жмотство, і про сором....., яким же ж це нелюдом треба бути, чомусь нарошуються такі висновки)

є таке поняття, щоб ви знали).
сергозно :eek:

не в коженому ресторані є таке віконце де написано "обід за 40грн"
ви про виразку переживаєте? то чому аж до ресторану чекаєте аби поїсти? жмете? ;) (тут я жартую)

Якщо б я (не дай Бог) попав до вас на весілля, то звісно так би і зробив — замовив би собі за свій рахунок.
бачите вам це виключенням видається, а для мене це нормально, що людина сама платить за своє харчування

хм... а для офіціантів окремо стіл накривають?

Мене на роботі теж ніхто не годує, але коли в шефа в кабінеті якась пянка, ще не було такого щоб мені не сказали "Пригощайся, бери собі рибку, канапку" (іноді сам накладає і приносить), деколи відмовляюсь, деколи з задоволенням з"їм, це все якось не вимушено, і я бачу що йому це приємно, і він не думає що то коштує грошей...
от власне, що шеф САМ пропонує, ви ж не ставите йому умову-при кожній п"янці приносити рибку чи канапку, бо так є, інакше ваш шеф жлоб і нелюд (має бажання-пригощає, а немає-то і ви робите свою РОБОТУ, за яку отримуєте зарплату)

люди, помідори та яйця-то відсутність аргументів :girl_wink:

bora
10.12.2009, 15:39
Щодо офіціантів - то зазвичай вони не обділені. Теж ментальність. На нашому весіллі старости за алкоголем, наприклад, наглядали. І батько випадково почув як на перекурі офіціант жалівся барменші, що на цьому весіллі навіть пляшки горівки не зміг взяти такі старости цербери. :) ТО нічого, що ми як заведено потім ще окремо їм доплачували за те що все гарно було. Так ні - ще тре пляшка горілки:)

Orman
10.12.2009, 15:45
я за те щоб домовитися наперед, тому параметри голосування мені не підходять, але ПЕРЕКОНАНА, що не повинна годувати людей яких наймаю не їсти, а грати.

Слава Богу, я в день весілля мала обід на 15 чоловік, і не мусила розрулювати проблеми нещасних голодних музикантів і, як виявилось, фотографів. Фотографувалися в ательє 20 хв, добре що їх годувати не треба. Мали оператора, якого я навіть не пам"ятаю, а кіно вийшло суперське, бо то професіонал!

dimalozz
10.12.2009, 15:45
ви про виразку переживаєте? то чому аж до ресторану чекаєте аби поїсти? жмете? (тут я жартую)
Ну й справді, можна ж собі посеред дня сказати молодятам: "ви поки в церкву на вінчання, то я собі в піцерію збігаю".
хм... а для офіціантів окремо стіл накривають?
Вони собі на кухні мають як підкріпитися.

бачите вам це виключенням видається, а для мене це нормально, що людина сама платить за своє харчування
Звісно що платить. І харчування музикантів враховано в ціні, якби ви сказали що вони мають за власний рахунок харчуватися то і ціна на послуги була б відповідно вищою. Ви самі написали:
зустрічалася з 2-ома випадками
1.без обіду, з/п наприклад 100 грн/день (не йде мова про опраторів, фотографів....)

Un.Known
10.12.2009, 15:46
А я... а я...

А я вважаю, що отакий графік фотографів та музикантів - то все "іздєржкі проізводства", і що обираючи таку професію, вони з цим мусять рахуватись. Але...

Сама б їм обід дала, і навіть би сто грам налила (то нікого не покладе), аби випили за здоров’я молодих. Я б цього навіть хотіла!

І, звичайно, воду, каву, канапки з пляцками - також. Але все в залежності від поведінки тих, кого пригощаю. Бо, не гнівайтесь, шановні професіонали, бачила я й таких музикантів, що вимагали уваги до себе більшої, ніж до молодих.

Liliyah Romanova
10.12.2009, 15:46
люди, помідори та яйця-то відсутність аргументів
+100! Я так і подумала, кого то вже аж так заткало, що тебе закидали наніц. :lol:

Маруся-мама
10.12.2009, 16:50
Я не знаю правильно чи не дуже але тут як робиться забава то накривають стіл музикантам з фотографом і відеографом разом і годують їх так само як і решту гостей. Ну і вдома перед тим як молода десь поїде ставлять тарілки з чіпсами, канапками, солодким. Кожен робить так як йому виходить.

Я вважаю що де годується 150 гостий один фотограф мене не об*їсть, або тама*да. Хоча хто його зна, може він як слонь їсть? Але і на весілля готується відповідно.

Моя думка така, щоб нагодувати обслуговуючий персонал.

Alias
10.12.2009, 16:52
А я б мабуть не змогла б так, щоб всі їли, пили, гуляли, а фотограф\тамада із своїми канапками на моєму весіллі.Ну й що, що вони на роботі і їм заплачено? Мені, що шкода тої їжі яка все рівно залишиться?Нехай не за столом з молодими і гостями, але столик їм би я попросила організувати.

Julietta
10.12.2009, 16:53
крізь всю тему йде обурення (і про жмотство, і про сором....., яким же ж це нелюдом треба бути, чомусь нарошуються такі висновки)
Просто є якість загальноприйняті норми і погодувати музикантів вважається нормальним. Якщо ви вважаєте інакше-попередьте їх.
Просто дивно, коли таке питання взагалі постає. Чомусь мені завжди здавалось, що це нормально, і ніколи не думала що таке має місце у нашому житті. Можливо коли ми будемо трошки добрішими, вдячнішими, і будемо робити щось навіть просто так і до нас будуть ставитись по-інакшому.
Для чого музикантам платити за їжу, якщо її і так з надлишком?

Мар"яночка
10.12.2009, 16:54
йой ну не думала шо темка така буде цікава шо вміститься аж на 7 сторінках і шось мені так здається шо вона буде постійно доповнюватись новими коментами :girl_spruce_up: ну незнаю як хто платить я платила 130 грн за людину тобто якшо відеоператор мені коштував 350 доларів то тих 130 грн мені якось були шо туди шо сюди :girl_haha: та й чесно кажучи не думаю шо вони наїли аж на 130 грн :girl_haha: а взагалі напевно просто треба скурпульозно вже рахувати якшо вже суми великі виходять, наприклад шукати музикантів шоб мало людей було (наприклад діджея 1 штука), фотооператора замовляти лише до першого столу тоді на гаряче не потратитесь :girl_haha: тоді виходить двоє людей :girl_cool:

Liliyah Romanova
10.12.2009, 17:01
Моя думка така, щоб нагодувати обслуговуючий персонал.
А кухарок, офіціянтів, котрі їду розносять?
(мені все їдно, просто цікаво)

bora
10.12.2009, 17:03
Для чого музикантам платити за їжу, якщо її і так з надлишком?
Не у всіх ресторанах Ви бували:))))) Зараз порції гламурні - по 150 грам і коштують як витвір мистецтва (150 грн - це дуже пощастило, бо стандартна ціна не в найкращому ресторані - 50 умовних). І коли розходиться в тому чи вистачить 50-ти гостям, вже не так легко рахуєш собі витрати на 7 додаткових осіб, які з Вас взяли гроші крім того.
Одна річ якщо готують в їдальні з Ваших продуктів на натовп, і інша, коли кожен кусень м"яса Вам рахують окремо.
Те що ми чогось не бачили, не значить що йому не дано існувати) Ну от є в людей попит на такі послуги. Дивно такі емоції в зв"язку з тим спостерігати. Ну то як Ви фотограф і Вам не підходить, то цим відмовите і підете до других. І при чім тут доброта якщо - це суто комерційні стосунки. Послуги - ціна - умови. Інша річ, що наша душа така що ми в цей день хочемо всіх пригощати) Бажаю, щоб усім було за що!:).

Julietta
10.12.2009, 17:04
А кухарок, офіціянтів, котрі їду розносять
А вони на кухні підкріпляться :girl_smile:

Імель
10.12.2009, 17:06
А вони на кухні підкріпляться
а манкюрниця, перукарша, візажист, флористи, водії з агенства, де орендували авто.... (тут довгий список)?

Alias
10.12.2009, 17:07
Кухарки і офіціанти за Ваш кошт у себе на кухні маленький сабайтунчик зроблять , всього перепробують:)ще й вип"ють за ваше здоров"я:)

Julietta
10.12.2009, 17:11
Не у всіх ресторанах Ви бували
Так, не у всіх. Але у більшості ресторанів, в яких ми думали святкувати весілля накривають стіл для музикантів (безкоштовно).

Одна річ якщо готують в їдальні з Ваших продуктів на натовп
Гості - то натовп? Та не тільки в їдальні можна приготувати щоб вистарчило усім.

І при чім тут доброта якщо - це суто комерційні стосунки. Інша річ, що наша душа така що ми в цей день хочемо всіх пригощати)
А чому б і ні? Можна це робити і не тільки у весільний день!

Hruska
10.12.2009, 17:12
І при чім тут доброта якщо - це суто комерційні стосунки
О...це вже чиста істина!!!....які жлобства, яка доброта...???
це - робота, комерція. Як домовитися, так і буде. Так підходить і Вам і спеціалістам.

А вони на кухні підкріпляться
Бачу, ту систему всі знають.:girl_crazy:

BlondyGirl
10.12.2009, 17:13
а манкюрниця, перукарша, візажист, флористи, водії з агенства, де орендували авто.... (тут довгий список)?
ну це вже передьоргування чужих слів. Ясно, що перечислені вище працюють годину-дві. Просто сама специфіка свята, коли усі їдять-п"ють передбачає, чисто по-людськи, нагодувати тих, хто працює під час забави. Якби фотограф той-же був зайнятий стільки ж часу, знімаючи вам фотосесію - це одна справа. Але коли всі навколо їдять щось смачненьке - працюва неможливо. Я щось не хотіла б фотографувати чи забавляти когось, навіть перехопивши канапку, коли довкола всі щось смачненьке упаковують. Це слиною подавитись можна.

Orman
10.12.2009, 17:14
Зараз порції гламурні - по 150 грам і коштують як витвір мистецтва (150 грн - це дуже пощастило, бо стандартна ціна не в найкращому ресторані - 50 умовних). І коли розходиться в тому чи вистачить 50-ти гостям, вже не так легко рахуєш собі витрати на 7 додаткових осіб, які з Вас взяли гроші крім того.

ну от теж хотіла написати, що нагодувати ще 7 людей коли весілля на 40 може бути накладно, і не всі роблять собі баль, а для багатьох весілля є подією на яку довго збирають гроші, і багато в чому собі відмовляють.

і ще питання до тих хто каже всіх годувати: ви своє весілля самі оплачували?

bora
10.12.2009, 17:15
Гості - то натовп?
Бавитесь у перекручування?:) Ваше право) Бавтеся далі.

Та не тільки в їдальні можна приготувати щоб вистарчило усім.
МИ говоримо про ціну питання починаючи від 350 доларів. Може бути, що комусь в них розходиться?

А чому б і ні? Можна це робити і не тільки у весільний день
Є вже тема про нашу ментальну хлібо-сольність. Вам - туди:)

Julietta
10.12.2009, 17:16
Бачу, ту систему всі знають
А вам що шкода? Чи їм також канапки з дому нести :girl_haha: ?

манкюрниця, перукарша, візажист, флористи, водії з агенства
Вони працюють по 10 годин на весіллі як і музиканти, фото- і відеооператори? Тоді так.

olya_d
10.12.2009, 17:17
Дозвольте втрутитися :)
Imel, але ж манкюрниця, перукарша, візажист, флористи, водії з агенства не працюють у вас 12 чи більше годин
Але якщо ви вважаєте, що якщо фотограф і оператор від 8-9-ї ранку до мінімум 12 ночі зможуть належно відпрацювати, не втомлюючись і підкріпившись канапкою (бо гарячої страви з дому не візьмеш і не будеш носити цілий день в рюкзачку), то дійсно забезпечувати їм принаймні обіду не треба. В них же є батарейки запасні! Ну або принаймні на годину вони вас залишать на весіллі, щоб пошукати де би підкріпитися.
Про музикантів - тут трохи по іншому, бо і працювати вони починають набагато пізніше.
Хоча в мене весілля було досить раніше, та і музики, і фото-відео, тамада мали окремий столик із повноцінним меню, і торбинки з весільним солодким додому :)

І про кухарів-офіціантів. Повірте, як би старанно не притримувались калькуляції при готуванні, все одно є залишки продуктів, якими вони і перекусять

Імель
10.12.2009, 17:18
Це слиною подавитись можна.
специфіка специфікою
я приходжу в ресторан відсвяткувати свій ДН, мене обслуговує офіціант (який цілий день на ногах і цілий день дивиться на їжу, при цьому давиться слиною) я маю його чисто по-людськи накормити? чи це проблеми офіціанта?

Вони працюють по 10 годин

не працюють у вас 12 чи більше

чиї проблеми? я їм професію обирала? знали ж на що йдуть

BlondyGirl
10.12.2009, 17:23
я приходжу в ресторан відсвяткувати свій ДН, мене обслуговує офіціант (який цілий день на ногах і цілий день дивиться на їжу, при цьому давиться слиною) я маю його чисто по-людськи накормити? чи це проблеми офіціанта?
офіціант себе не образить. на кухні завжди встигне перехопити. Але я повторюсь - кожен сам для себе вирішує, годувати чи ні. Я вважаю людей, які зажали накормити людей, які цілий день працюють - жмотами і це моє повне право. Хтось вважає інакше - будь-ласка. Я взагалі звикла до всіх добре відноситись і зазвичай не жалкую. Мені, наприклад, фотограф зробив подаруночок, тому що сказав, що приємно було працювати зі мною, і мені від приємніший був ніж порція боршику і голубчики. А кому приємно всім довкола вказувати своє місце - будь-ласка, ваше право.

Hruska
10.12.2009, 17:23
не працюють у вас 12 чи більше годин
працюють годину-дві.

Ну то в них ціна послуг відповідає ціні затраченого часу......:)

Julietta
10.12.2009, 17:24
І коли розходиться в тому чи вистачить 50-ти гостям
Треба гостей попередити, щоб не переїдали :girl_haha:

чиї проблеми? я їм професію обирала? знали ж на що йдуть
перед своїм весіллям попередьте, щоб вони знали на що йдуть:tanksmile:

Hruska
10.12.2009, 17:26
перед своїм весіллям попередьте, щоб вони знали на що йдуть
Перехід на особистості?

Що відповіді немає на питання Orman?
Цікаво чому?

olya_d
10.12.2009, 17:26
чиї проблеми?
Тоді вашими проблемами буде їх одно-двогодинна відсутність у зв"язку з перервою на обід. І байдуже, що там у вас відбувається:чи то просто танці, чи може батьки вітають...:)

bora
10.12.2009, 17:27
Е. то тема не про інше схоже - як ми осудимо тих, хто інакше, ніж ми розпоряджається своїми грішми)) Чого це не всю зарплату на п"янки-гулянки? Бо жлоб певно:)
Я думаю Імель би домовлялася на чітких умовах а значить ніхто б не був ображений. І ХЗ - може ще змінить свою думку. Але то мабуть не після того як її назвуть якось незадоволені.
Зрештою завжди можна сказати - чим сироти гірші? Я краще на ту суму в день весілля їм відвезу наїдків, а музикам просто достойно оплачу їх роботу. (Я не думаю, що ті хто працює в самому ресторані голодні тих страв насправді).
перед своїм весіллям попередьте,
А Ви значить гілку вибірково читаєте:) Троха запізнились - я вже писала, що у мене всі були на правах гостей. І ресторан я таки знайшла з нормальними порціями. але від 50 умовних пару років назад. Це мій вибір. В інших людей він має право бути іншим.

OxankaF
10.12.2009, 17:28
про ВИБІР. Чи є він у тих, хто не розраховує оплачувати ресторан для музикантів.
вибір звичайно у вас є! якщо ви все таки розразовуєте не оплачувати ресторан для музикантів, і ви про це їм скажете, то вони погодяться, але просто додадуть до свого гонорару суму на обід і проблем не буде.
Тепер трошки про інше. В нас час товарно-грошових відносин ми всі дійсно забуваємо про таку річ, як людяність. Не все у наш час вимірюється грошима. Коли приходить фотограф-оператор додому знімати наречених, нерідко застає картину, коли ніхто/нічого не готово, наречена в сльозах, дружок не має, і саме ці люди допомагають одіти молоду, заспокоїти маму, дати кілька порад, а нерідко і привести все до ладу, коли ось-ось і вже буде настрій зіпсований на цілий день Коли після брами молоді не знають що робити, хто їм підкаже, скільки раз треба кланятись і що дальше робити? То що, фото-відео мають сказати, нам за це це не платять, ми не скажемо, чи після весілля виставити рахунок, мол доплатіть мені бо я відпрацював 10% роботи дружки, 20% психолога і 40% консультанта. А фото-відео це роблять не тому, що їм платять, а тому що за кожне весілля переживають, як за своє. В цій ситуації кожна сторона має бути людиною, а не тільки машиною для заробляння грошей, чи замовником послуг. Це має бути свято, а не лише використання тих послуг, які замовили.
манкюрниця, перукарша, візажист, флористи, водії з агенства, де орендували авто....
не варто рівняти їх і фотографа, який працює з 8ранку до 20 (чи і дальше) чи оператора, який працює з 8 до 24год., а деколи і до 6 ранку
В мене чомусь Дп не працювало десь годинку, а тут стільки накатали, огого

BlondyGirl
10.12.2009, 17:29
з чоловіком десь 60х40

Julietta
10.12.2009, 17:31
Цікаво чому?
А яке питання?

Зрештою завжди можна сказати - чим сироти гірші? Я краще на ту суму в день весілля їм відвезу наїдків, а музикам просто достойно оплачу їх роботу
Ой, да ладно. Так можна про будь що сказати. Переводите тему в інше русло. Не хочете годувати - не треба.

BlondyGirl
10.12.2009, 17:32
вибір звичайно у вас є! якщо ви все таки розразовуєте не оплачувати ресторан для музикантів, і ви про це їм скажете, то вони погодяться, але просто додадуть до свого гонорару суму на обід і проблем не буде.
Тепер трошки про інше. В нас час товарно-грошових відносин ми всі дійсно забуваємо про таку річ, як людяність. Не все у наш час вимірюється грошима. Коли приходить фотограф-оператор додому знімати наречених, нерідко застає картину, коли ніхто/нічого не готово, наречена в сльозах, дружок не має, і саме ці люди допомагають одіти молоду, заспокоїти маму, дати кілька порад, а нерідко і привести все до ладу, коли ось-ось і вже буде настрій зіпсований на цілий день Коли після брами молоді не знають що робити, хто їм підкаже, скільки раз треба кланятись і що дальше робити? То що, фото-відео мають сказати, нам за це це не платять, ми не скажемо, чи після весілля виставити рахунок, мол доплатіть мені бо я відпрацював 10% роботи дружки, 20% психолога і 40% консультанта. А фото-відео це роблять не тому, що їм платять, а тому що за кожне весілля переживають, як за своє. В цій ситуації кожна сторона має бути людиною, а не тільки машиною для заробляння грошей, чи замовником послуг. Це має бути свято, а не використання тих послуг, які замовили
Найкращий, на мою думку, пост в цій темі, яким можна закінчити дискусію :girl_smile:

Orman
10.12.2009, 17:34
Цікаво чому?

так-так чекаю...:girl_in_dreams:

Тоді вашими проблемами буде їх одно-двогодинна відсутність у зв"язку з перервою на обід.

ну та певно, а домовитися про те коли саме буде ця перерва, не судьба? Чи у вас тільки два варіанти
1. молоді - жлоби
2. молоді - догоджають обслуговоючому персоналу за власні гроші

ну люблять таки наші люди всім догодити - гості додому приходять = їх змушують роззуватися, а як п"яний сантехнік соізволить прийти, то йому можна й так, та ще й півлітру виставити (хоч і так кварплату платять у яку входять його послуги)

А яке питання?

хто оплачував ваше весілля?

bora
10.12.2009, 17:34
Не хочете годувати - не треба
Пропоную ігнор Вас такий самий, як у Вас ігнор дописів інших форумлян:) Зізнайтесь - Ви тільки Імель читаєте?:) А чому?:)
Переводите тему в інше русло
А оце Ви не праві. Чому в день весілля не мати за правило пригощати дітей з сиротинців? Чим Вам ТАКА традиція не подобається? Бо там горілки не можна випити - чи як? не весело? музики того більше потребують? ну так. Ви ж від них залежите. Тож і будете догоджати. А що там діти. Їх в тій залі з голодними очима не буде. Ну то й не тра!

Я не бачила весіль де фотографа пригощають канапкою.
Тому істерика у декого передчасна. Років так на 150 в цій країні передчасна.
Думаю не бажання купувати окреме місце комусь з-за негативного досвіду. Ну от це значить, що треба рости "професіоналам" деяким і таких думок у замовників не виникатиме апріорі.

BlondyGirl
10.12.2009, 17:35
так-так чекаю...
Вище відповіла...

enigma
Я вважаю людей, які зажали накормити людей, які цілий день працюють - жмотами

Я взагалі звикла до всіх добре відноситись

:girl_haha: порадувало

До тих дописів, в яких йшлося, що вам буде соромно, що не погодуєте, що це свято і не можна його псувати тим, що хтось їстиме канапки. Ось якщо оператор чи фотограф чи музики приходять в якійсь "жилєтці" та джінсах, то хіба вам не соромно, хіба то свято не псує? то так до слова подумалось...

Julietta
В мене весілля ще не було. А будемо оплачувати 50/50. А яке то має відношення до теми?

olya_d
10.12.2009, 17:36
Чи у вас тільки два варіанти
1. молоді - жлоби
2. молоді - догоджають обслуговоючому персоналу за власні гроші
Процитуйте, будь ласка, де я таке написала :) Або не приписуйте мені того, чого я не говорила

BlondyGirl
10.12.2009, 17:37
Ось якщо оператор чи фотограф чи музики приходять в якійсь "жилєтці" та джінсах, то хіба вам не соромно, хіба то свято не псує? то так до слова подумалось...
Було б соромно, що таких вибрала. Але це вже зовсім інша тема...

Hruska
10.12.2009, 17:39
А яке то має відношення до теми?
Бо в нас чомусь заведено грошима батьків розпоряджатися...
П.С.: Орман, вибачайте, якщо не правильно зрозуміла Ваше питання...:)

Імель
10.12.2009, 17:40
то вони погодяться, але просто додадуть до свого гонорару суму на обід і проблем не буде.
ок
поясніть мені оцей момент:
чому обід цих людей має бути моєю проблемою і лягати на мої витрати :girl_in_dreams:
бажано обгрунтовано і чітко (без "стидно перед людьми", "згоріти від сорому", "що подумають гості":girl_crazy:)
хотілося б почути ще аналогічні приклади

Julietta
10.12.2009, 17:40
Пропоную ігнор Вас такий самий, як у Вас ігнор дописів інших форумлян Зізнайтесь - Ви тільки Імель читаєте? А чому? Та ні, я нікого не ігнорую. Стараюсь встигнути усе прочитати :)

enigma
10.12.2009, 17:42
В мене весілля ще не було. А будемо оплачувати 50/50. А яке то має відношення до теми?

Малося на увазі ви особисто з вашим чоловіком, чи ваші батьки/інші родичі.
Це має відношення до теми, бо зі своїми чесно заробленими грішми, для багатьох людей, не так легко розлучатися, як з маминими/татовими...А шо там мамі 1000-2000 грн додатково, як вже 500 еврів оператору заплатили. ))))

Julietta
10.12.2009, 17:42
Бо внас чомусь заведено грошима батьків розпоряджатися...
З моєї сторони батьки, а хлопець сам всі витрати покриє. Але у нього і в думці не виникає не погодувати музикантів - сором для нього б був!

Orman
10.12.2009, 17:43
Вище відповіла...

дякую, я вашу відповідь побачила

А будемо оплачувати 50/50. А яке то має відношення до теми?

50 - ви 50 - майбутній чоловік? А відношення пряме, бо більшість молодят влаштовують весілля за батьківські гроші, тому, можливо й таке відношення

Процитуйте, будь ласка, де я таке написала Або не приписуйте мені того, чого я не говорила

це відповідь на ось цей пост

Тоді вашими проблемами буде їх одно-двогодинна відсутність у зв"язку з перервою на обід. І байдуже, що там у вас відбувається:чи то просто танці, чи може батьки вітають...

бо ви описали варіант: не годуєте не маєте нормального відношення, з яким я не погоджуюсь

а я це узагальнила (ви ж узагальнюєте), і це відповідь була не тільки вам

Hruska
10.12.2009, 17:43
сором для нього б був
...шкода, що ви так думаєте...

BlondyGirl
10.12.2009, 17:45
чому обід цих людей має бути моєю проблемою і лягати на мої витрати
бажано обгрунтовано і чітко (без "стидно перед людьми", "згоріти від сорому", "що подумають гості")
Спробую спокійно підсумувати все, що раніше писала. Це не повинно бути вашою проблемою і ви не зобов"язані нікого годувати. Це як красивий жест, який є загальноприйнятим. Як написали вище, люди які обслуговують весілля також часто можуть зробити щось понад те про що домовлялись (в моєму випадку так було, наприклад, залишитись трішки понаднормово). Але, звичайно, бувають різні випадки. Деколи невдячні люди попадаються, до яких ставишся добре, а вони це не цінують.
ps Вибачаюсь, якщо когось в пилу дискусії образила, а то мені вже штрафні бали вліпили...

enigma
10.12.2009, 17:46
Було б соромно, що таких вибрала. Але це вже зовсім інша тема...

просто подивитись в чому більшість з них приходить... і не скажеш, що професіонал, і не скажеш, що на свято, і не скажеш, що по 500 долярів за зйомку заробляє...Але нічо працюють, тому за канапки можна не переживати.

Orman
10.12.2009, 17:47
З моєї сторони батьки, а хлопець сам всі витрати покриє.

а видите ...

Hruska
10.12.2009, 17:47
З моєї сторони батьки, а хлопець сам всі витрати покриє

питань більше не виникає...:)

Julietta
10.12.2009, 17:49
шкода, що ви так думаєте
а мені не шкода. Якби я працювала на весіллі музикантом, я була дуже вдячна за таке.
А до чого тут сиротинці? Можна їм допомогти і в інакший день. Напрклад, до Дня св. Миколая збирають речі у церквах.

ksjy
10.12.2009, 17:49
перед тим, як запрошувати фотографа, оператора і т.д. всі взнають про ціни, якість послуг, що надаються і тому не потрібно говорити" вони і так отримують великі гроші",кожен погоджується на те, що йому підходить! а не нагодувати людину на весіллі-це є жлобство!

enigma
10.12.2009, 17:50
Це як красивий жест, який є загальноприйнятим.

Від того, що він став загальноприйнятим, він загубив свою "красу". Це тепер норма, пані BlondyGirl, за яку тобі певно й не подякують і не оцінять. А якщо шось не так, одразу кричать "зневага"

Natalochka
Ми повністю оплачували і організовували весілля самі, без допомоги батьків. Такої думки навіть не виникало, щоб заощадити на такому.

Orman
Спробую спокійно підсумувати все, що раніше писала. Це не повинно бути вашою проблемою і ви не зобов"язані нікого годувати. Це як красивий жест, який є загальноприйнятим.

так як ви про це пишете зараз, то повністю погоджуюсь, просто раніше ви писали зовсім інші речі ...

kvVItKA
10.12.2009, 17:51
До тих дописів, в яких йшлося, що вам буде соромно, що не погодуєте, що це свято і не можна його псувати тим, що хтось їстиме канапки. Ось якщо оператор чи фотограф чи музики приходять в якійсь "жилєтці" та джінсах, то хіба вам не соромно, хіба то свято не псує? то так до слова подумалось...
про це також домовляються:)
ой,перечитала то все написане за час моєї відсутності і не розумію в чому проблема? ніхто ж не заставляє нікого годувати, вже неодноразово писали, що це справа і добра воля замовника, хоче годує хоче ні (до речі, всі пишуть, що стіл для музикантів безкоштовний-то тут взагалі не бачу проблеми)( в нас був дуже навіть платний) + існує домовленість, як домовились так і маєте:) (хоч важко узгодити в котрій годині хто має йти на обід, а головне куди,,якщо весілля за містом наприклад враховуючи,що якби ви той день не планували всеодно десь щось піде не по графіку)
а до чого питання хто робить весілля? в нас з моєї сторони батьки, з сторони чоловіка-чоловік, ні для кого не було проблемою когось нагодувати, вкінці з тамадами ще й випили по 50+ віддячили за те, що все супер пройшло:)
єдине,що зазначу знов- для нас тепер існує поняття ВЕСІЛЬНІ МУЗИКАНТИ, як би класно вони не грали, не бавили, але наглості в них хоч відбавляй, і на Чівас присіли раніше ніж гості(то мусіли нагнати їх),хоч домовлялись і попереджали і знайомі вони були, але то менталітет в них такий мабуть (може не у всіх).
А якщо вже і вимагають нагодувати, а Вам то не підходе то беріть інших фото-музику і т.д. Кожному своє, кожен при своїй думці залишиться і зробить так як вважає за потрібне і посилання на людяність тут не пройдуть, бо і про людяність в кожного своє поняття:) тому не варто переходити на особистості,можна спокійніше, ми ж просто ділимось думками:)

Julietta
10.12.2009, 17:51
а видите

З моєї сторони батьки, а хлопець сам всі витрати покриє
питань більше не виникає..[/quote]
Ну і що що батьки?! В них навіть на думці не було, щоб не погодувати! А хлопець сам гроші може заробити, а для музикантів він сказав, що має бути стіл, як у всіх, щоб добре працювали! Враховуйте людський фактор - як ви до людей -так і вони до вас!

enigma
10.12.2009, 17:52
кожен погоджується на те, що йому підходить!

це власне з серії: сам заплачу ще й поцілую...

Hruska
10.12.2009, 17:53
Від того, що він став загальноприйнятим, він загубив свою "красу". Це тепер норма, пані BlondyGirl, за яку тобі певно й не подякують і не оцінять.
...а то й ще скажуть, що дуже скромненький був той стіл...

bora
10.12.2009, 17:54
З моєї сторони батьки
Сподобалось:)

Orman
Квітко, все що ви написали правда, але от про людяність тут взагалі мова не може йти, це бізнес і людяність полягає в тому, що обидві сторони чесно виконують свої наперед визначені зобов"язання

просто коли людей обзивають жлобами - це труба..

svistak
Ось якщо оператор чи фотограф чи музики приходять в якійсь "жилєтці" та джінсах
хм.. а це і є робочий одяг, чи накажете вдягнути костюм трійку і повзати в ньому по газонах ;-)?

OxankaF
10.12.2009, 17:55
а чому це має бути проблемою, не бачу ніякої проблеми, це просто домовленість, яку можна обговорити за кілька хвилин, подумайте, що вам буде вигідніше:
- заплатити , наприклад 500дол фотографу + нагодувати його чи
- заплатити 520 доларів, і про харчування він думає сам, при цьому врахуйте
принаймні на годину вони вас залишать на весіллі, щоб пошукати де би підкріпитися.
І байдуже, що там у вас відбувається:чи то просто танці, чи може батьки вітають..
і не вийде домовитись на якусь конкретну годину для їхнього обіду, коли не буде їм що робити, все рівно щось цікаве пропустять відзняти

Chereshka
10.12.2009, 17:55
ой той оператор у моєї знайомої був такий наглий, у неї я була за дружку їв і їв, навіть з кошичка брав цукерки, якими вона посипала гостей. А на весіллі, то чисто кабанчик, але зато відео і фото суперські)))) тощо краще нагодувати, чим потім жалкувати за тими фото

enigma
10.12.2009, 17:56
що має бути стіл, як у всіх

ну що за ментальність така? чому має бути як у всіх? типу ми що гірші/бідніші/скупіші? "аби не гірше, ніж в сусіда" називається

Імель
10.12.2009, 17:57
а не нагодувати людину на весіллі-це є жлобство!
отут я запитала, так ніхто і не відповідає :(
ок
бажано обгрунтовано і чітко (без "стидно перед людьми", "згоріти від сорому", "що подумають гості")
поясніть мені як людині з фінансовою освітою ЧОМУ
не емоціями, а розумом і аргументами
бо написали 13 сторінок теми і ЖОДНОГО аргументу (крім вище перераховаих мною)

Orman
10.12.2009, 17:57
Ну і що що батьки?! В них навіть на думці не було, щоб не погодувати!

що у ваших батьків на думці і як вони витрачають свої гроші - їхня особиста справа, і якщо вони бажають годувати музик - прошу дуже.

Просто маю великі сумніви що якщо б ви ці гроші заробили самі, то розставатися вам з ними було б не так легко. І більшість робить це тільки тому "що люди скажуть", а якби їхня воля... то деякі музиканти б давно перестали бути такими наглими

Julietta
10.12.2009, 17:58
ну що за ментальність така? чому має бути як у всіх? типу ми що гірші/бідніші/скупіші? "аби не гірше, ніж в сусіда" називається
Бо він сам музикант, і знає як то.

enigma
10.12.2009, 17:59
хм.. а це і є робочий одяг, чи накажете вдягнути костюм трійку і повзати в ньому по газонах ;-)?

робочий одяг є різний. Скажімо, банківський працівник не може прийти на роботу в джинсах. Так само і весільний персонал - ви приходите на свято, тому варто приходити в святковому одязі. Може не при краватці, але принаймі у чистій сорочці та попрасованих штанях.

Імель
10.12.2009, 17:59
а чому це має бути проблемою, не бачу ніякої проблеми, це просто домовленість, яку можна обговорити за кілька хвилин, подумайте, що вам буде вигідніше:
- заплатити , наприклад 500дол фотографу + нагодувати його чи
- заплатити 520 доларів, і про харчування він думає сам, при цьому врахуйте
ок, переформулюю, чому це має лягати на МОЇ витрати?

Julietta
10.12.2009, 18:00
Просто маю великі сумніви що якщо б ви ці гроші заробили самі, то розставатися з ними було б не так легко
Повірте, я не настільки прив*язана до грошей :girl_smile:

olya_d
10.12.2009, 18:01
Orman, я сприйняла як відповідь конкретно до мене і мене це трохи здивувало, бо таких слів я не писала.

бо ви описали варіант: не годуєте не маєте нормального відношення, з яким я не погоджуюсь
ні, не такий варіант) Тут ви виразилися, що негодування - першопричина ненормального відношення. А в моєму дописі першопричиною є те, що ви пишете: це все їхні проблеми! (вибір професії, обід, втома і т.д), звідси і наслідки - пропущений ряд подій на весіллі (мало що там може відбутися за дві години)

Чи не краще знайти якусь серединку? Щоб принаймні фото-відео змогли чимось гарячим пообідати після приїзду в ресторан? Тоді і відлучатися надовго не будуть, та й сил наберуться для подальшої роботи.

А то ви мені одразу приписуєте категоричні думки інших людей ;)

OxankaF
10.12.2009, 18:03
отут я запитала, так ніхто і не відповідає
Цитата:Допис від imel
ок
поясніть мені як людині з фінансовою освітою ЧОМУ
я вам відповіла раніше
чи ви не все читаєте?

kvVItKA
10.12.2009, 18:04
вважаю недоречним проводити паралель між тим чи годувати тамадів-музикантів-операторів і тим хто оплачує весілля. Не бачу звязку:)
А шо там мамі 1000-2000 грн додатково, як вже 500 еврів оператору заплатили. )))) може тому,що ніколи так не думала і не уявляю як так думають:)

svistak
10.12.2009, 18:05
Може не при краватці, але принаймі у чистій сорочці та попрасованих штанях.
а хіба я проти??
тільки чиста біла сорочка в кінці дня буде сіра...
тому і вдягається одяг на якому менш помітний бруд, як правило чорний, чи просто темний.

kvVItKA
10.12.2009, 18:07
Допис від enigma
Може не при краватці, але принаймі у чистій сорочці та попрасованих штанях.
а хіба я проти??
тому і вдягається одяг на якому менш помітний бруд, як правило чорний, чи просто темний.
про це теж можна цілу тему:)
про операторів в шортах, що шлюб знімають, про фотографів в шкірянці з якої не вилазить, про музикантів в "шопопало", але ж виділи очі , що брали:)
ДОМОВЛЯТИСЬ ПОТРІБНО ПРО ВСЕ:)

Імель
10.12.2009, 18:07
Чи не краще знайти якусь серединку? Щоб принаймні фото-відео змогли чимось гарячим пообідати після приїзду в ресторан? Тоді і відлучатися надовго не будуть, та й сил наберуться для подальшої роботи.

от власне, в цьому ж немає жодної ричини, але мене цікавить
ЧОМУ вартість обіду включається в оплату роботи оператора/фотографа/музиканта і це вважається НОРМАЛЬНИМ?

і чекаю на аналогічні приклади, може вдасться знайти хоч якусь паралель

Orman
10.12.2009, 18:08
А то ви мені одразу приписуєте категоричні думки інших людей

вибачайте, якщо щось не так зрозуміла, бо бачите дискусія таки гаряченька

Повірте, я не настільки прив*язана до грошей

це питання не прив"язаності до грошей, а цінування праці (ваших батьків і майбутнього чоловіка), які ці гроші заробляють, бо так розумію, що ви не заробляєте. Я вам цим не докоряю, бо сама не заробляю, але мій чоловік багато і тяжко працює щоб ми мали гроші тому я так прискіпливо до цього ставлюся.

хух, змучилася я щось ... так що вибачайте як не буду відповідати

enigma
10.12.2009, 18:10

сорочки існують і сині, і темно-зелені, і кольорові. Брюки є переважно темними. То в чому проблема тих "професіоналів", які вбирають джинси та жилєтки? (ну воно направду може спсувати свято, так само як комусь може спсувати свято їдження канапок домашнього приготування).

kvVItKA
10.12.2009, 18:11
хух, змучилася я щось ... так що вибачайте як не буду відповідати я прийшла, і тільки цю тему ледт встигаю читати... голова розболілась, йду звідси:)

svistak
10.12.2009, 18:14
про операторів в шортах, що шлюб знімають, про фотографів в шкірянці з якої не вилазить, про музикантів в "шопопало
нююю от чого не довелося бачити, хоча один оператор в такому байкерському прикиді був ;-))
а музиканти, мо в них сценічний імідж такий?

kvVItKA
10.12.2009, 18:17
хоча один оператор в такому байкерському прикиді був ;-)
то ми знаємо про кого говоримо:)
а про шорти в церкві то священники неодноразово попереджали молодять на науці,щоб вони операторам сказали про одяг:)

olya_d
10.12.2009, 18:22
попрасованих штанях
Які після ен-ної кількості присідань будуть виглядати ще менш святково, ніж джинси :)

levandivka
10.12.2009, 18:22
священники неодноразово попереджали молодять на науці,щоб вони операторам сказали про одяг
Помогло? http://www.kolobok.us/smiles/standart/popcorm1.gif

Мар'яся
10.12.2009, 18:25
Нагодувати - нічого не маю проти, все-таки людина цілий день працює і хай краще обідає так, щоб нічого не пропускати, та й гарний настрій тої людини в той день часто є запорукою вашого гарного настрою через місяць (два, три, чотири, 10 років), а ще й на такій забаві як весілля, де всього є купа є і потім ще два тижні шукаються люди які б помогли все з"їсти (далекі сусіди і т.д.) :) А щодо того хто нап"ється на весіллі, ну то такі речі варто передбачити відразу, в крайньому випадку самому обумовити з самим оператором (фотографом). Чула про такі випадки на весіллях, але в мене таких питань не виникало. Фотограф на алкоголіка був зовсім не схожий, та й за свій вік ще и спитися не встиг, а оператор в мене була жінка (і я їй посилаю багато цьомків :girl_in_love:), що теж відкидає багато питань, за музикантів теж була впевнена, бо то були знайомі ( і моя хресна їх би постріляла потім).

Julietta
10.12.2009, 18:29
Питання до тих, хто буде вираховувати з гонорару:
яким чином будете це робити? (Олів*є 2 ложки-5 грн, мінералка 2 грн. чи як?)

Імель
10.12.2009, 18:37
Питання до тих, хто буде вираховувати з гонорару:
яким чином будете це робити? (Олів*є 2 ложки-5 грн, мінералка 2 грн. чи як?)
зустрічне питання, чому то МАЄ БУТИ і Є включено в ціну аби його потім вираховувати?

Julietta
10.12.2009, 18:40
зустрічне питання, чому то МАЄ БУТИ і Є включено в ціну аби його потім вираховувати?
Справа в тому, що я вираховувати не збираюсь.
Просто цікаво яким чином ті, хто сказав, що вирахують, будуть це робити :xaxa:

enigma
10.12.2009, 18:46
Просто цікаво яким чином ті, хто сказав, що вирахують, будуть це робити

цей варіант із запропонованих мені найбльіше підходить, бо я би чітко домовлялась, що входить в ціну послуг - сама послуга, вечеря, транспорт.

Julietta
10.12.2009, 18:55
цей варіант із запропонованих мені найбльіше підходить, бо я би чітко домовлялась, що входить в ціну послуг - сама послуга, вечеря, транспорт
Тобто, ви б нагодували, а потім заплатили менше?
Я не знаю чи би музиканти казали, що їм потрібен стіл з їжею, бо це і так розуміється.

Ascorbinka
10.12.2009, 18:56
ото почитають темку і скоро у наших операторів з"явиться нова додаткова послуга "зйомка у святковому костюмі"))))))))))

Julietta
10.12.2009, 18:58
ото почитають темку і скоро у наших операторів з"явиться нова додаткова послуга "зйомка у святковому костюмі"))))))))))
і спецпакет "дешево і сердито"

Імель
10.12.2009, 19:07
Справа в тому,
справа в тому, що чомусь ніхто не хоче відповісти на питання
чому то МАЄ БУТИ і Є включено в ціну
оце мене найбільше цікавить

Neverland
10.12.2009, 19:20
Мені особисто якось трохи дико виглядає така річ, що музикантів/фотографа/тамаду не годуватимуть. Для мене це етично прийнято і все. А стосовно хто сказав і чому мають годувати - є неписані закони, просто так склалось і все. Ніхто ж не починає виясняти чому ми переходим на зелене світло і чому тиждень починається з понеділка, просто так є :). Може я звісно гроші не ціную, може надто добра, але мені б було соромно якби в мене на весіллі музики/тамада/оператор, дусилися б канапками. Я колись сама весь день з 8 до 12 пропрацювала з фотографом "на ногах" і знаю як то тяжко в такому режимі.

Liliyah Romanova
10.12.2009, 19:22
ну от теж хотіла написати, що нагодувати ще 7 людей коли весілля на 40 може бути накладно, і не всі роблять собі баль, а для багатьох весілля є подією на яку довго збирають гроші, і багато в чому собі відмовляють.
О, тут я можу сказати.
У нас було на 50.
Фотографа ми не запрошували, мали тата (колись займався фотографією), хресного (досі займається) і приятеля (теж фотограф-любитель) з фотоапаратами. Відео робив мій рідний брат, з татом наперемін. Багато гарних фото. Нам вистачило. І їм не шкода було. :xaxa: Відео потім я сама з татом робила, музику підбирала... Благо, було як і на чому.
Кухарки були дві. Вони ж і їду розносили. Тамадою був мій шваґро, а музиків не кликали, взяли лише ді-джея (мого колишнього хлопця:girl_crazy:).
Так що відповідно до бюджету й потреби планували. І питання, кого годувати, а кого ні не виникало, бо крім кухарок всі були нашими друзями чи родичами.

Імель
10.12.2009, 19:24
Ніхто ж не починає виясняти чому ми переходим на зелене світло і чому тиждень починається з понеділка, просто так є
це інше
хто сказав і чому мають годувати - є неписані закони
повторю питання ЧОМУ вартість обіду ВКЛЮЧАЄТЬСЯ у вартість роботи фотографа/музиканта?
і чи є аналогічні професії?

Julietta
10.12.2009, 19:35
повторю питання ЧОМУ вартість обіду ВКЛЮЧАЄТЬСЯ у вартість роботи фотографа/музиканта?
та не включається. Просто так прийнято годувати, бо вони теж люди. Вже про це багато писалось, а ви знов про своє. Не хочете - не годуйте, або шукайте серед гостей тамаду, музикантів і т.д.

skarlet
10.12.2009, 19:35
В суперечки встрягати не буду,скажу , як було в нас. Якось над тим питанням я не задумувалася взагалі і у список місць за столом не вносила їх. Але перед самим весіллям виявилося, що заклад накриває додаткові місця завжди (якщо до 100 запрошених - то 5 додаткових, більше 100 - 10).Певне, все-таки ті місця оплачені за рах. замовлених, але проблема вирішилася сама собою. Солодкого в кінці весілля я дала кожному, оскільки роботою, та й згодом результатом була цілком задоволена.

enigma
10.12.2009, 19:37
У Лілі файний варіант )))) В мене щось схоже було.

Все це мені нагадує ситуацію, коли треба було годувати майстрів, які ремонт роблять.
Як сказала моя подружка, якщо їм не сподобається як ти готуєш, то вони тобі так стіни поштукатурять, що тримайтеся всі хто може :)
Чи багато людей зараз годують майстрів? О власне.

Neverland
10.12.2009, 19:40
Ну я ж вже написала чому: бо так склався неписаний закон. Чомусь люди годують і вважають що це прийнято. Аналогічні прфесії: якщо наймаєте няню або покоївку на день чи довший термін, то ви її теж годуєте :)

Chortenia
10.12.2009, 19:40
Ми весілля не робили. Тому що як сіли і прикинули, скільки воно витягне (а планували максимум на 40 осіб), то взялись за голову. (може і через то хтось може назвати жлобкою). А якби робила, то дуже добре б думала, на що витрачаю кровно зароблені. Добре, якщо в ресторані можна накрити окремий перекусочний стіл в межах того,що ви і так замовляєте. А якщо умовою є замовлення окремих порцій? То чому я маю відмовляти собі у запрошенні ще якихось друзів? Або витрачати більше, якщо і так кожна копійка на рахунку. Так, можливо, це виглядає дріб'язковим, але фінанси треба рахувати, бо кошторис вилізе за межі дозволеного. Кінець кінцем, у вас на весіллі ділові стосунки, і, як тут уже було сказано, усі умови співпраці повинні обговорюватись заздалегідь.

Я вам приведу інший приклад. Я працювала усним перекладачем. Супроводжувала аудит. І це теж була робота 8-9 годин вдень. І не один день, а два тижні. І мозги повинні були бути в тонусі постійно. У нас вдень була година перерви на обід. І за цю годину нам не платили. І це нормально, адже ми тоді і не працювали. І обід ми собі самі оплачували (потім нам, правда, почали зараховувати вартість у вартість обідів іноземців, яких ми супроводжували). АЛЕ, на мою думку, це абсолютно нормально. Мені платять за надані послуги.
І, імхо, вимагати, щоб тобі в додаток до оплати послуг, самі замовники надавали послуги, і називати їх жлобами - неприпустимо. Зрештою, ви укладаєте договір, нехай і усний, про надання послуг, і жодна зі сторін не є благодійною організацією.

Charovnisa
10.12.2009, 19:46
У нас на свадьбе все были накормлены , напоены.:girl_smile: Для музыкантов отдельный столик был, фотограф и видеооператор просто сидели скраю, чтобы было удобно выходить. Ненакормить их было, как-то не по-людски, я бы не смогла смотреть в глаза голодному фотографу и видеооператору, когда столы ломились....

Імель
10.12.2009, 19:58
та не включається.

(увага!): якщо музиканти сказали вам ціну на свою роботу, то вона вже враховує те, що ви їх повинні годувати

тобто в вартість роботи фотографа включено вартість харчування
якщо я кажу, що платити за обід не буду (тоді робота мала б коштувати Х мінус вартість обіду), але погодую безкоштовно, просто пригощу (їжі і так вистачає), що б тоді сказав фотограф/оператор/музикант? :girl_crazy:

Julietta
10.12.2009, 20:06
якщо я кажу, що платити за обід не буду (тоді робота мала б коштувати Х мінус вартість обіду), але погодую безкоштовно
то ж він не за свої гроші буде харчуватись! а будете ви його годувати чи ні ціна не зміниться, а от ставлення можливо.

Marianka
10.12.2009, 20:16
Я не думаю що ви суттєво зекономите на обіді для музикантів, фотографу і оператору. Вони працюють цілий день або вечір на вас - а в той час як люди сидять за столами мають бігати по канапки які принесли з дому??? Не ображайтеся але це м"яко кажучи дуже негарно.

За випивку я згідна - шоб хтось напився, ще такого не бачила. Вони працюють і мають знати міру.

Згідна на всі 100%. Фото чи відеооператори працюють з самого ранку, як можна не погодувати цих людей? Якщо вже так хочете зекономити на мій погляд можна зробити для них окремий шведський столик, поставити холодні закуски, щось гаряче, канапки, солодке. Не обовязково подавати їм своїх три стола..На рахунок випивки на мій погляд нормальні фотографи, відеооператори, музиканти, тобто ці люди, які є справжніми професіоналами, не будуть пити самі, оскільки є відповідальними за цю роботу. Принаймі в мене ніхто з цих людей навіть 50грам не випив, не тому що я бігала за ними і дивилася щоб вони часом не випили, а тому що кожен з них свідомо сам не пив. Але на рахунок дати поїсти, це є святе не тому що хтось писав, що це їх робота, я теж не їм на роботі..і т.д, людські відносини це є найдорожче, що може бути в житті, матеріальні речі немають ніякого значення. І на мій погляд не потрібно бути настільки егоїстичними, оскільки життя цікава річь, сьогодні вони працюють у вас, через декілька років все може змінитися і може статися таке, що вам буде потрібна їхня порада, допомога, я вже в цьому переконалася і не раз. Тому цих 200-300 грн не зроблять вам ніякої погоди в житті, а якщо ще й ці люди трапляться хорошими професіоналами, а навіть просто чудовими людьми..тоді я взагалі не розумію як рука піднімається писати такі речі типу навіщо їх кормити...

Імель
10.12.2009, 20:24
а будете ви його годувати чи ні ціна не зміниться
чому? якщо:
(увага!): якщо музиканти сказали вам ціну на свою роботу, то вона вже враховує те, що ви їх повинні годувати,
я мала з математики відмінно, в 11 класі брала участь в обласній олімпіаді з математики, економічний закінчила з відзнакою, але оце рівняння мені щось ніяк до купи не клеїться :confused:

хоча ви практично відповіли на моє запитання:
що б тоді сказав фотограф/оператор/музикант?
оцим
ціна не зміниться

от ставлення можливо
хочу уточнити-чиє ставлення-моє до оператора/фотографа/музиканта чи їхнє до мене? бо то суттєво

---------- Додано в 20:24 ---------- Попередній допис був написаний в 20:18 ----------

Я не думаю що ви суттєво зекономите на обіді для музикантів, фотографу і оператору.
де я писала, що хочу зекономити????
яхочу зрозуміти отакі прості речі
чому то МАЄ БУТИ і Є включено в ціну аби його потім вираховувати?
ЧОМУ вартість обіду включається в оплату роботи оператора/фотографа/музиканта і це вважається НОРМАЛЬНИМ?

якщо я кажу, що платити за обід не буду (тоді робота мала б коштувати Х мінус вартість обіду), але погодую безкоштовно, просто пригощу (їжі і так вистачає), що б тоді сказав фотограф/оператор/музикант?

Вони працюють цілий день або вечір на вас
за гроші

люди сидять за столами
вони працюють, люди-відпочиивають
як рука піднімається писати такі речі
рука (їх взагалі 2) лежить на клавіатурі, не піднімається :girl_haha:

Marianka
10.12.2009, 20:34
Все це мені нагадує ситуацію, коли треба було годувати майстрів, які ремонт роблять.
Як сказала моя подружка, якщо їм не сподобається як ти готуєш, то вони тобі так стіни поштукатурять, що тримайтеся всі хто може
Чи багато людей зараз годують майстрів? О власне.

А я годую, бодай би канапкою з чаєм, тому що як я вже писала матеріальні речі це є нічого порівняно з людськими відносинами. Дай бог, вам це зрозуміти.. Повірте майстри це такі люди до яких можете звертатися часто, а тим більше знайти толкового майстра, то як знайти голку в копиці сіна...

---------- Додано в 20:34 ---------- Попередній допис був написаний в 20:28 ----------

я мала з математики відмінно, в 11 класі брала участь в обласній олімпіаді з математики, економічний закінчила з відзнакою, але оце рівняння мені щось ніяк до купи не клеїться

В тому вся і справа imel що для вас відносини з людьми це я тобі а ти мені, типу бартер. Не все завжди впирається в гроші, повірте, неможна бути такою однозначною...

Dobra
10.12.2009, 20:36
Я категорично за те, щоб нагодувати людей, конкретно - фотографа чи оператора. Мій родич знімає весілля. І деколи бувають випадки, що навіть канапку не дадуть. Невже це така проблема дати людині попити і принаймі канапку, щоб та не відчувала голоду, що однозначно впливає на працездатність. Якось просто не по-людськи. Чи він має ту канапку брати з дому і класти між дорогу техніку?

Vittoriya
10.12.2009, 20:37
Вибачте, не можу всього прочитати, бо написано багато , а в мене реально нема часу. Але скажу лише таке-так, то є справа кожного, але люди, це що ,жадність,чи як? І як то виглядає на весіллі?? Люди всі пакують, а музиканти ,оператори слинки пускають і жують якісь несвіжі канапки? Та скільки там той бідний музикант з'їсть!Я до такого ніколи не опущусь і не тільки це має відношення до музикантів, взагалі, я краще сама менше з'їм , але не зможу спокійно їсти при людині і не поділитися з нею... А те, що тут за філармонію питали, до чого це? весілля триває цілий вечір і цілу ніч, концерт 1,5-2 год. Як можна порівнювати? До речі, на всіх халтурах , де я грала(а це максимум година-квартет), завжди нас запрошували до столу і дуже гарно обслуговували та ще й дякували і захоплювались прекрасною музикою. Отут видно культуру і сутність людини. Добра, інтелігентна особа ніколи не пошкодує кусок хліба. А таке обговрювати взагалі дивно...
я теж ще студенткою підпрацьовувала (більше з хореографією пов"язане),
Ви даєте дивні приклади! Я теж граю в різних оркестрах, там мене ніхто не годує і не має годувати, але дивно не мати бажання поділитися з людиною, коли сам сидиш їсиш, всі їдять, столи ломляться, а комусь чужому жаль дати, скільки ж то цікаво коштує...

Імель
10.12.2009, 20:47
А я годую, бодай би канапкою з чаєм
супер, але ж це ВАШЕ бажання, а не "захцянка" майтра

розв"язуємо рівняння:
нехай робота фотографа/музиканта/оператора... коштує 1000 грн з харчуванням (нехай 50 грн), тобто є так:
робота+харчування+5 квадратних метрів площі+ 200В...=1000 грн
відповідно якщо забрати харчування
має бути
робота+5 квадратних метрів площі+ 200В...=950

чому якщо не оплачуєш харчування маєш ті 50 грн доплюсувати, а не відняти? :girl_in_dreams:
ніпанімаю

Я категорично за те, щоб нагодувати людей, конкретно - фотографа чи оператора.
ок, тоді ще ви мені дайте відповідь
"ЧОМУ вартість обіду напр фотографа ВКЛЮЧАЄТЬСЯ у вартість роботи"
і ще рівняння є для роздумів

звичаєве право-теж не аргумент

---------- Додано в 20:47 ---------- Попередній допис був написаний в 20:44 ----------

Я теж граю в різних оркестрах, там мене ніхто не годує і не має годувати, але дивно не мати бажання поділитися з людиною, коли сам сидиш їсиш, всі їдять, столи ломляться, а комусь чужому жаль дати, скільки ж то цікаво коштує...
у вартість роботи фотографа ВКЛЮЧЕНО вартість обіду-оце мені дивно, бо я не розумію нащо я йому маю платити, за те щоб він поїв в мене, якщо я можу накормити його безкоштовно, просто пригостити
розумієте??? поясніть...

Vittoriya
10.12.2009, 20:54
Допис від Julietta Переглянути допис
сором для нього б був
...шкода, що ви так думаєте..
А чого шкодувати???не розумію.. Треба знати ситуацію, щоб коментувати саме так. Julietta і її майб.чоловік так як і я зі своїм коханим-музиканти і нам дійсно соромно не накрити стола файного музикантам!
розумієте??? поясніть.
А де я писала про те, що у вартість роботи фотографа включено вартість обіду? чому маю пояснювати? Я збираюся платити людям за їхню роботу ,навіть якщо порахують в суму якийсь обід чи що, все-одно накормлю, не зможу я спокійно їсти поруч з людиною і не поділитися, я це вже писала.

Marianka
10.12.2009, 20:57
у вартість роботи фотографа ВКЛЮЧЕНО вартість обіду-оце мені дивно, бо я не розумію нащо я йому маю платити, за те щоб він поїв в мене, якщо я можу накормити його безкоштовно, просто пригостити
розумієте??? поясніть...
Дякую!

Imel ви тільки не ображайтесь мені здається, що ви трішки жадна людина :girl_crazy:
Чесно я завжди з захопленням читаю ваші дописи на форумі, це перша темка де я з вами абсолютно не згідна. Чому для вас все впирається в гроші?

супер, але ж це ВАШЕ бажання, а не "захцянка" майтра

Це не є моя захцянка це просто звичайні людські відносини.

бо я не розумію нащо я йому маю платити

Ви нічого не маєте, це є просто ваше бажання, хочете годуєте хочете ні. Не потрібно тут розвязувати рівняння, це не є вища математика, це просто повага до людини, бо ви звертаєтесь до людини як до найманої робочої сили, але повірте в житті не все так просто, я вже писала прийде час і ви можете помінятися місцями..

Vittoriya
10.12.2009, 21:54
о ви звертаєтесь до людини як до найманої робочої сили,
ото ж то! А просто людська щедрість і доброта. Чомусь в нашому житті теперішньому люди про це забувають... І на кінець напишу, якщо знайду музикантів, які мене будуть влаштовувати в музичному плані( буде важко, знаю..), то забезпечу їм всі умови, на рівні з гостями ,обов'язково в перерві побажаю їм Смачного і лишній раз подякую за хороше виконання! Лишилося лише таких достойних знайти, але про це вже в іншу темку!:girl_cool:

Імель
10.12.2009, 22:11
Imel ви тільки не ображайтесь мені здається, що ви трішки жадна людина
Чому для вас все впирається в гроші?
1.ви порушуєте правила, ми не переходимо на особистості, бо спілкуємося в ПРИСТОЙНОМУ товаристві (п.2.1)
як я можу на вас ображится?
за що?
за те, що вам бракує арнументів, і приосто посталили ярлик

нацитуйте мені, будь ласка, в пп мої дописи, де мені все в гроші впирається
Не потрібно тут розвязувати рівняння, це не є вища математика,
але хоча б пробували?
чесно?
мені смішно з того
тут очевидно черговий розвод "на гроші", який більшість прикриває, бо ж СОРОМНО, що ЛЮДИ скажуть.....

А де я писала про те, що у вартість роботи фотографа включено вартість обіду? чому маю пояснювати?

я то запитала конкретно у вас, оскільки в даній дискусії ви є опонентом, тому припустила, що у вас на це моє питання може бути відповідь, як нема-то звиняйте

Julietta
10.12.2009, 22:25
я мала з математики відмінно, в 11 класі брала участь в обласній олімпіаді з математики, економічний закінчила з відзнакою

ВІТАЮ! :girl_claping:

хочу уточнити-чиє ставлення-моє до оператора/фотографа/музиканта чи їхнє до мене? бо то суттєво

Ставлення музиканта може змінитися. Це не буде відображатись на якості, а на енергетиці (якщо можна так сказати). Просто ви його сприймаєте як найману силу, а він вас як людина, яка заплатить гроші. І за все понаднормове буде брати додаткові гроші, все як по правилам.

яхочу зрозуміти отакі прості речі
тяжелый случай, адже
звичаєве право-теж не аргумент

Зрозумійте, що не входить в ціну той обід чи канапки (чи що ви там їм дасте чи не дасте). Вони мають заробити по 150 долярів за вечір і не менше. А нагодуєте ви їх чи ні - то ваша справа!

Vittoriya
10.12.2009, 22:33
я то запитала конкретно у вас, оскільки в даній дискусії ви є опонентом, тому припустила, що у вас на це моє питання може бути відповідь, як нема-то звиняйте
Тоді мушу вас попросити читати уважніше мої дописи, бо все ж я на питання відповіла, але в контексті того, як Я буду чинити в даній ситуації.Я збираюся платити людям за їхню роботу ,навіть якщо порахують в суму якийсь обід чи що, все-одно накормлю, не зможу я спокійно їсти поруч з людиною і не поділитися, я це вже писала
А на питання, чому ви маєте платити комусь зайві, чи які гроші я відповідати не буду, то в кожного своє право. я писала взагалі лише про людяність і вдячність, яка не вимірюється грошима, а просто якоюсь увагою і повагою.

Christi
10.12.2009, 22:39
Цікава дискусія получилася, Imel хотіла вам сказати що коли домовляєтеся з оператором, фотографом, музикантами, то ніхто про обід не просить, не хочете не давайте і на тому крапка. А ви ще рівняння складіть скільки ж то ви переплачуєте.
Доречі коли ми справляли веслля, то в нас грошей за їжу для музикантів ніхто не брав, просто з кожної тарілочки м"ясного покусочку взяли, і вийшла ще одна, і так все трохи поділили і гостям вистарчило (ще й викидали) і люди не голодні. Це просто смішно виглядає , і навіть не думала що бувають люди які спокійно можуть дивитися коли гості об"їдаються, бо саме так на наших забавах і є, а інші сидять збоку і їдять канапки.

enigma
10.12.2009, 22:45
А ви ще рівняння складіть скільки ж то ви переплачуєте.

Не сумніваюся, що кожна з нас рівняння складе, коли ремонт робитиме. Або добре порахує, як машину куплятиме. Чом би й ні? Ви маєте абсолютне право знати, скільки грошей ви витрачаєте і куди вони йдуть. І якшо певна сума з весільного кошторису - це вклад у людяність, то чи не завеликі інколи ризики?

Julietta
10.12.2009, 22:51
І якшо певна сума з весільного кошторису - це вклад у людяність, то чи не завеликі інколи ризики
Якщо людина має можливість справити весілля на десятки тисяч гривень, то якась лишня 1000 на їжу для людей, які і роблять всю святкову атмосферу під час святкування можна заплатити. Тим більше, якщо безкоштовний стіл -які проблеми?
Я речі, які важко зрозуміти, не живучи за цими принципами.
Особисто я завжди вірю у те, що як я поступаю з людьми - так і зі мною поступлять колись, а може і ні, хто зна...

Грильяжка
10.12.2009, 22:51
Думала я тут думала весь день і вирішила написати...Так в мене спершу була думка що дійсно фотограф і оператор беруть достатню суму за свою роботу то мали і обід в цю суму врахувати, я навіть в кармі однієї форумлянки про це написала але, подумавши, прочитавши і проаналізувавши скажу так...
В нас на весіллі оператор, фотограф мали свої місця, бо їжа була передбачена в паперовій угоді яку ми укладали з ними, крім того це були наші хороші знайомі...та навіть якби не цей факт ми б все одно запросили їх до столу, аби люди, які цілісінький день ні на хвилинку не присіли , могли попоїсти і з нормальним настроєм ( а це дуже впливає на якість матеріалу) працювали собі далі...Музиканти мали окремий столик з їжею і напоями...
Я належу до категорії людей яким кусок в горло не лізе коли інша людина на мому святі ущемлена чи голодна. Де той бідний фотограф чи оператор мають їсти свій обід??? В гардеробі чи туалеті??? Чи сісти посеред залу і жувати бутерброд??? Якщо ж він піде у заклад громадського харчування який не завжди є поблизу обідати, не нарікайте, що у вас не відзнятий танець, чи перше "гірко", чи тост цьоці з Червонограда...Бо людина обідає..
Я працюю на роботі де обід є з 13 до 14, та не пригадаю останній раз коли він в мене був узагалі. Проте на зйомках коли ми їдемо в район чи інше місто чи іншу країну,в робочий час нас з оператором майже завжди запрошують на обід навіть якщо сюжет комерційно оплачений...Чому, бо люди такі трапляються, які думають що інші можуть бути голодні..
А ще я собі на мить уявила себе в ролі фотографа чи оператора , уявила столи в три яруси, які гнуться від смакот і канапку в сумці, з зіпсованим на спеці маслом, знаєте мені було б стидно її витягати і образливо, певно слухала б бурчання живота а через кілька тижнів лікувала гастрит...(((

enigma
10.12.2009, 23:04
Якщо людина має можливість справити весілля на десятки тисяч гривень, то якась лишня 1000 на їжу для людей, які і роблять всю святкову атмосферу під час святкування можна заплатити. Тим більше, якщо безкоштовний стіл -які проблеми?
Повірте, люди не завжди мають таку можливість, а свята хочеться. І тоді рахують копійку. І тут вже згадувалося, що стіл персоналу не є безкоштовний у всіх закладах. Якщо вам не доводиться економити зайву (слова лишній не існує в укр мові, то між іншим, впало в око просто) гривню, то ми хіба всім форумом за вас порадіємо, щиро!
Але насправді, це я вже з'їхала не в ту сторону. Моя першочергова думка полягає в тому, що більшість весільного персоналу (вибачте що узагальнюю саме цим словом) сприймає накритий для них стіл як належне, щось включене у гонорар чи неписаний закон. Це абсолютні дурниці! Кожен має вибір і засуджувати за нього не має права ні фотограф, ні оператор, ні музикант. А розмови про жлобство, сором тощо це як мінімум непристойність, бо в кожного різні обставини (матеріальні наприклад), може певні принципи чи виховання чи будь-що.

Marianka
10.12.2009, 23:11
за те, що вам бракує арнументів, і приосто посталили ярлик
мої аргументи стосуються лише одного всі ми люди, і потрібно до всіх гарно ставитися незалежно чим вони займаються в житті обслуговують ваше весілля чи є президентом країни. Принаймі мене так вчили. Якщо людина дуже бідна і немає грошей, економить на весіллі, думаю поставити елементарну тарілку з канапками і чаєм не є вже така велика проблема, і не влетить в копійку..По-моєму тут більше вже навіть не гроші відіграють, а чисто людський фактор...

Vittoriya
10.12.2009, 23:20
(слова лишній не існує в укр мові, то між іншим, впало в око просто
І між іншим отак відкрито ткнули на то пальцем :girl_haha:, я іноді дивуюся просто...
Кожен звичайно лишається при своїй думці,особисто я знаю, що таке грати багато, виконувати музику і якщо музиканти направду професійні і виконують свою роботу на всі 100 відсотків добре, то заслуговують на повагу. А таке, як зробити стіл музикантами на весіллі, то для мене є проявом поваги! Та й думаю, що повари, які готують страви більше собі додому заберуть, ніж ви потратитеся на персонал-музикантів, фото-, відеорепортерів. І то все не від грошей залежить, я вважаю, що це просто відмазки! Просто є в нас, українців, трохи тої жадібності :girl_sad:

Julietta
10.12.2009, 23:24
І між іншим отак відкрито ткнули на то пальцем , я іноді дивуюся просто
я теж дивувалася, а тепер не звертаю на то уваги. головне - суть.

Імель
10.12.2009, 23:36
Проте на зйомках коли ми їдемо в район чи інше місто чи іншу країну,в робочий час нас з оператором майже завжди запрошують на обід навіть якщо сюжет комерційно оплачений...
Іванка, тоді такі питаня,
1)коли ви їдете знімати комерційно оплачений сюжет, чи ставите умову, що вас треба кормити?
2)І чи вважала би ти НЕНОРМАЛЬНИМ якби в такому випадку тебе не покормили б
3)І якщо ця умова обговорюється попередньо чи просите доплатити за те, якщо вас не кормитимуть

Буду вдячна за відповідь "так/ні"+коротке обгрунтування

Julietta
10.12.2009, 23:46
І якщо ця умова обговорюється попередньо чи просите доплатити за те, якщо вас не кормитимуть
Ви думаєте, що музиканти будуть з вас просити гроші якщо ви їх не погодуєте?

Імель
10.12.2009, 23:48
Ви думаєте, що музиканти будуть з вас просити гроші якщо ви їх не погодуєте?

якщо ця умова обговорюється попередньо
це в темі вже було, чула відповідь фотографа

Julietta
10.12.2009, 23:54
:crazy::crazy::crazy:
:suicide:

bora
10.12.2009, 23:58
Дівчатка, може досить? Кожен жеж матиме свої весілля - не спільне. От і домовлятиметься по-своєму. Я в цій темі дописувала тому, що не люблю слова "так прийнято", бо за тими словами часом нічого не стоїть. І кожен має право на вибір, хоч я так розумію у нас вибір "не такий як мій" - це вже "не прийнято", - колгосп навіть в молодих головах.
Я проти голодних очей на своєму весіллі, і якби не мала перспективи оплатити, то певно не запросила б музик і фотографа. Або змушена була б шукати тих, хто погодиться недовго знимкувати. Якось так.
Але якби на ринку були пропозиції операторів, яким більше потрібна робота, ніж решті і вони б сказали, що довго не будуть і окремий стіл їм не потрібен, то може й до них би звернулась. ХЗ.

Так і з майстрами. Був толковий столяр у нас. Відразу сказав, що годувати його не треба. Це було принципово. От йому принизливо було саме, щоб його годували (я розумію що в хаті - це не ресторан:) ). А до того додавав, що ніхто з замовників не мусить ще для нього стояти на кухні. Ну от і таке є. Не всі серед майстрів однакові.

Vittoriya
11.12.2009, 00:12
Так і з майстрами. Був толковий столяр у нас. Відразу сказав, що годувати його не треба. Це було принципово. От йому принизливо було саме, щоб його годували (я розумію що в хаті - це не ресторан ). А до того додавав, що ніхто з замовників не мусить ще для нього стояти на кухні. Ну от і таке є. Не всі серед майстрів однакові.
Ну от до чого тут майстри? Таке враження, що кожен пише про щось інше..Весілля-це забава, де столи ломляться від їжі, запахи присутні само-собою, ну чи нормально , щоб людина була у тому залі цілий вечір і щоб її не пригостили? просто так! не думаючи про гроші і скільки хто там за що бере! Просто, бо це свято і всі святкують, всі їдять, а хтось має збоку стояти і робити вигляд, що йому до того все-одно(бо ж гроші заплатили)? так ніби та їжа якась золота!

bora
11.12.2009, 00:17
людина була у тому залі цілий вечір
А навіщо узагальнювати? НЕ завжди весь вечір. Це знову ж справа кожного до котрої години замовляти - чи до першого танцю чи до ранку разом зі шлюбною ніччю.
так ніби та їжа якась золота!
Так.. ціна золота в нас скільки - 200 грн/грам? Ну от від двох грам золота)) Не кожен дозволяє собі обчіплятись прикрасами. Тож не дивно, що не кожному по кишені, щоб столи гнулись від зайвого.
до чого тут майстри?
до "так прийнято"

В мене святкували тільки найближчі... Але як комусь хочеться, щоб все село гуляло - я ж не бороню. (он у мами таке було. 5 років борги віддавали. і зробили висновки).

На цьому буду кланятися. КАжіть де будете УСІХ бавити - може зайду;)

Імель
11.12.2009, 00:19
Весілля-це забава, де столи ломляться від їжі, запахи присутні само-собою, ну чи нормально , щоб людина була у тому залі цілий вечір і щоб її не пригостили? просто так! не думаючи про гроші і скільки хто там за що бере! Просто, бо це свято і всі святкують, всі їдять,
1) нормально, якщо так вирішив замовник
2) не нормально, якщо так вирішив замовник

Julietta
11.12.2009, 00:23
Це знову ж справа кожного до котрої години замовляти - чи до першого танцю
а далі гості без музик :rus:
Але як комусь хочеться, щоб все село гуляло - я ж не бороню)
До чого тут це? Не залежно від того скільки людей, треба поважати людей, які для вас працюють 10 годин без перерви! І чай, салат, якийсь борщ не будуть золотими, про що мова!

Vittoriya
11.12.2009, 00:26
а далі гості без музик
може ді-джей?:girl_haha: важко нам буде з музикантами...зате, якщо вже знайдуться дійсно класні, точно не образимо!:girl_cool::girl_wink:

OxankaF
11.12.2009, 00:26
imel, а мені цікаво дійсно, як це буде практично виглядити наприклад, на вашому весіллі. Оператора ви попередили, що годувати його не будете, і далі ? приїхали ви в зал, сіли за стіл, що мають робити оті люди?

sviatko
11.12.2009, 00:28
перепрошую, що втручаюсь, але кілька коментів
тобто в вартість роботи фотографа включено вартість харчування якщо я кажу, що платити за обід не буду (тоді робота мала б коштувати Х мінус вартість обіду), але погодую безкоштовно, просто пригощу (їжі і так вистачає), що б тоді сказав фотограф/оператор/музикант?

У Вас таки певно не зовсім заслужена оцінка з математики, бо якщо ви погоджуєтесь на те, що сказав Вадим

Допис від dimalozz http://posydenky.lvivport.com/images/styles/softexpressions/buttons/viewpost.gif (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=589776#post589776)
(увага!): якщо музиканти сказали вам ціну на свою роботу, то вона вже враховує те, що ви їх повинні годувати

то це означає, що вартість роботи музиканта = сума, яку Ви йому платите+сума, яка йде на оплату обіду.
Якщо ж ви хочете його пригостити окремо то швидше ви б мали дати йому вартість обіду грошима (оскільки обід пропонуєте свій поза домовленістю, з доброї волі). Якось так.

Абсолютно так і є. Практично в будь-якій роботі, яка триває понад 8 год., а тим більше, коли відлучення людини є неможливим чи небажаним, роботодавець забезпечує працівника обідом у будь-якій сфері, а на нормальних підприємствах і на звичайних роботах практикується обід, що не враховується у з/п. Це там де цінують працівників і існує взаємна повага.

Щодо фотографів чи операторів, то не проблема їм самим собі забезпечити обід, але чи вас задовольнить, коли через чотири години роботи, перед шлюбом він розвернеться і скаже: вибачайте, але в мене обід, повернусь через годину. Повірте, це не те питання, яке вимагає стільки уваги і сторінок форуму. Маєте обмеження в грошах - краще відмовтесь від цих музикантів чи оператора і знайдіть дешевшого. Або ж попередьте, що кожних 4 години вони мають годинну перерву на обід і хай самі собі забезпечать харчування. Але вимагати від людей, щоб вони майже добу (як оператор) знаходились біля вас, шукаючи позитивні емоції на голодний шлунок - невдячна справа.

Julietta
11.12.2009, 00:30
приїхали ви в зал, сіли за стіл, що мають робити оті люди?:girl_bye::girl_bye::girl_bye: картина "улыбаемся и машем" :girl_haha:

OxankaF
11.12.2009, 00:34
картина "улыбаемся и машем"
мене цікавить, як це уявляють на свому весіллі ті, хто не хоче годувати "обслуговуючий персонал"

Vittoriya
11.12.2009, 00:35
краще відмовтесь від цих музикантів
точно в таких випадках треба ді-джея! Запустив музику на компі і пішов їсти, хоч в інший кінець міста! І може мене хтось не зовсім зрозумів, але я класними музикантами вважаю тих, хто не просто співає і на кляпі акорди нажимає, а воно всю фонограму само грає, а справжніх професіоналів з різними музичними інструментами, які будуть викладатися по повній! І знаючи скільки на то йде сил, не пошкодую ні їжі, ні грошей, в розумних межах звичайно:girl_smile:

Julietta
11.12.2009, 00:36
я не зрозуміла
а вони будуть попереджені, то ж будуть стояти і чекати :girl_smile: Жартую.
певно дістануть свої канапки. Але то хай Імель відповідає, питання адресоване їй.

Vittoriya
11.12.2009, 00:38
я не зрозуміла
може це?http://www.youtube.com/watch?v=H8s-oH36k18

Julietta
11.12.2009, 00:59
може це?
прямо в точку!

---------- Додано в 00:59 ---------- Попередній допис був написаний в 00:45 ----------

мене цікавить, як це уявляють на свому весіллі ті, хто не хоче годувати "обслуговуючий персонал"
задумались :girl_in_dreams:

Vittoriya
11.12.2009, 01:06
А тамаду також не кормити, якщо не домовилися попередньо, чи як? чи то також є такса, в яку враховано "обід"?

Pand@
11.12.2009, 01:10
точно в таких випадках треба ді-джея! Запустив музику на компі і пішов їсти, хоч в інший кінець міста!
Ну не завжди Діджей працює лише на компі(а то й взагалі може бути без нього).Так що не треба вже так про його роботу судити.Бо так виглядае що Діджей це легша робота ніж Музикант

Vittoriya
11.12.2009, 01:12
Бо так виглядае що Діджей це легша робота ніж Музикант
Звичайно! саме то і мала на увазі і відкрито про це говорю... залежно, що розуміти під словом "музикант".

Імель
11.12.2009, 01:13
Вас таки певно не зовсім заслужена оцінка з математики
спробую ще раз

то це означає, що вартість роботи музиканта = сума, яку Ви йому платите+сума, яка йде на оплату обіду.
нехай музикант/фотограф... просить за свою роботу 1000 грн (з них 100 обід, 900-власне зйомки/музика), але каже, що буде їсти разом зі всіма, тоді виходить що я маю заплатити за те, щоб він поїв в мене-не він мені, а я йому :confused: ( і наймовірніше за це вже оплачено)
якщо ж він не буде їсти зі всіма, я вважаю можна преспокійно знайти час, щоб фотограф пообідав, але його відповідно тоді немає на робому місці, гроші ща це він не отримає.

хочете його пригостити окремо то швидше ви б мали дати йому вартість обіду грошима (оскільки обід пропонуєте свій поза домовленістю, з доброї волі). Якось так.
тобто знову пропонуєте варіант подвійної оплати ні за що

Абсолютно так і є.
але ПРИКЛАД конкретний знову не почула :(

перед шлюбом він розвернеться і скаже: вибачайте, але в мене обід, повернусь через годину.
ви самі прекрасно розумієте, що це все можна узгодити до весілля і напевно знаєте, коли це можна зробити (буде трохи проблематично для фотографа і ні грама проблеми для тамади/музикантів)

Julietta
11.12.2009, 01:17
ви самі прекрасно розумієте, що це все можна узгодити до весілля і напевно знаєте, коли це можна зробити
а можна не робити проблем і нагодувати персонал.
а на питання Оксанки ви все ж таки не відповіли.

Nata
11.12.2009, 01:20
У нас на весіллі були ситими всі :)
Але при теперішніх цінах я вважаю, що питання обіду\вечері повинно обговорюватися наперед. Бо справді, не кожному по кишені оплачувати зайвих кілька порцій.
Хтось вважає, що їжа потім викинеться, а хтось копійки рахує аби влізтися в бюджет. Відповідно, хтось може оплатити зайві порції, а хтось шукає музик, котрі вирахують вартість обіду із власного гонорару.
Основне обговорити всі нюанси наперед.

Julietta
11.12.2009, 01:21
тобто знову пропонуєте варіант подвійної оплати ні за що
добре, якщо сказати, що обід в ціну не входить, але він має бути обов*язковим, так краще? багато змінилось?

---------- Додано в 01:21 ---------- Попередній допис був написаний в 01:20 ----------

хтось шукає музик, котрі вирахують вартість обіду із власного гонорару
Знову ж таки, яким чином??

Імель
11.12.2009, 01:27
а можна не робити проблем і нагодувати персонал.
можна, якщо матиму бажання

а на питання Оксанки ви все ж таки не відповіли.
не встигаю

OxankaF
11.12.2009, 01:27
але ПРИКЛАД конкретний знову не почула
мій родич працює на роботі, фірма L-e-o-n-i коли працював за Львовом, у них було 8 год. роб. день: 4 год.+ 0,5год. обіду, де їх годували, і знов 4 години праці. Коли перевели у Львів, фірма не домовилась ще за їду, тепер їх не годують, АЛЕ доплачують 30грн. вдень. Такий приклад підходить? назву фірми спец. вказала, про ту фірму є інфо в неті.
Якщо все таки не можна вказувати, то поправте, будь ласка
Імел, ви дуже якось вибірково на все це дивитесь, мабуть вам наступили десь на мозоль,
одна з переваг спілкування, це те, що можна коментувати тільки те, що хочеш, але все ж таки, я хочу попросити, щоб ви прокоментували це
Коли приходить фотограф-оператор додому знімати наречених, нерідко застає картину, коли ніхто/нічого не готово, наречена в сльозах, дружок не має, і саме ці люди допомагають одіти молоду, заспокоїти маму, дати кілька порад, а нерідко і привести все до ладу, коли ось-ось і вже буде настрій зіпсований на цілий день Коли після брами молоді не знають що робити, хто їм підкаже, скільки раз треба кланятись і що дальше робити? То що, фото-відео мають сказати, нам за це це не платять, ми не скажемо, чи після весілля виставити рахунок, мол доплатіть мені бо я відпрацював 10% роботи дружки, 20% психолога і 40% консультанта.
і це, будь ласка
Оператора ви попередили, що годувати його не будете, і далі ? приїхали ви в зал, сіли за стіл, що мають робити оті люди?

Імель
11.12.2009, 01:30
обід в ціну не входить, але він має бути обов*язковим,
вартість гонорару зменшується на варість обіду
додатково оплачується мені
обумовлюється час, коли і на скільки можна відлучитися на обід

Vittoriya
11.12.2009, 01:32
На рахунок тамади я би все-таки хотіла отримати відповідь від тих, хто переконаний, що музикантів і фото- відео-операторів кормити нема за що. Як з тамадою? так само? чи на нього діють інші правила? І якщо так, то чому?

Імель
11.12.2009, 01:34
доплачують 30грн. вден.
я теж працювала у Львові фірму не пишу, точно рекламою вважатиметься)
торговому персоналу оплачували 20 грн (здається) в день як компенсація обіду, але це був СОЦпакет, про який соцпакет може йти мова пр разовому замовленні?

Як з тамадою? так само? чи на нього діють інші правила? І якщо так, то чому?
так само, причина та ж (дивно якби відрізнялася)

Nata
11.12.2009, 01:34
яким чином??
Дуже просто: я оплачую Вашу порцію в ресторані, Ви робите мені знижку на цю суму. Або ж я знаходжу собі іншого виконавця.
Чому ідеться тільки про людяність замовників? Виконавці теж повинні бути людяними. І теж спробувати влізти у шкуру інших.
Думаю завжди можна знайти компроміс. Основне не бути категоричноми і не впадати в крайнощі :)

Імель
11.12.2009, 01:54
мабуть вам наступили десь на мозоль,
мозоль в тому, що тільки Я можу вирішувати, що я МУШУ, а що НЕ МУШУ.
і коли мені щось нав"язують, це викликає зворотню реакцію.

одна з переваг спілкування, це те, що можна коментувати тільки те, що хочеш, але все ж таки, я хочу попросити, щоб ви прокоментували це
коментую:)
фотограф знає свої обов"язки (вони попередньо домовлені)
а не хоче робити те, що ви описали, то стоїть тихенько в стороні і чекає, коли йому дадуть поле для діяльності. Його робота фотографувати

це, будь ласка
а є потреба знімати гостей і молодят, що жують, чи музикантам грати в той момент?
то все обговорюється- що тоді і тоді вони зможуть відлучитися, пообідати, випити кави/чаю, перекурити чи просто відпочити

OxankaF
11.12.2009, 02:08
а якщо в той момент, коли жують гості і фото-відео-тамада-музиканти пішли в сусіднє кафе пообідати, улюблена бабуся захотіла сказати тост, бо їй вже тяжко і вона їде через 10 хв. додому ( і взагалі не можливо передбачити поведінку гостей на весіллі) і що?
щоб не вийшло так, що будете жалкувати, захотівши зекономити......

Імель
11.12.2009, 02:30
захотівши зекономити
зацитуйте, мій пост, що я хочу зекономити, будь ласка

улюблена бабуся захотіла сказати тост
а то обов"язково має бути на відео? і чи смертельно якщо не буде... ото вже проблема на пустому місці
додам, що я не є прихильником зйомок на відео як і мій коханий

---------- Додано в 02:30 ---------- Попередній допис був написаний в 02:20 ----------

Знайшла
imel, а мені цікаво дійсно, як це буде практично виглядити наприклад, на вашому весіллі.
приблизно так:
з оператором/фотографом/тамадою/музикантами...... максимально будуть обговорені всі умови і деталі, аби потім не виявилося "що це само собою розуміється" і ніхто ні на кого не тримав образ
1.що я хочу і чекаю від їхньої роботи (мої "захцянки"), що можна зробити/що не можна, що варто робити/що не варто, час роботи, приблизно яким буде результат, і вдповідно на скільки за мої "захцянки" треба розкошелитися
2. технічні умови, необхідні для роботи-200 В, 5 кв.м, стілець......
3.всі інші організаційні питання (перекури/обід/планові відпочинки/непланові відлучення)

я вважаю, що обговорення теми обіду має ініціювати працівник (бо то він їстоньки хотітиме) і відповідно уточнити всі нюанси які виникають при цьому.

для мене нормальним є, що при ділових стосунах за обід платить той, хто обідає
і
1.якщо фотограф (не буду всіх перелічувати) сам поцікавиться або запропонує (зважаючи на досвід і на власний організм), коли зможе відобідати/відлучитися на обід, то я 100% скажу йому не парити собі тим мозги, і ми домовимося що перше-друге і компот він отримає там-то і тоді-то просто так, коли на то в нього буде і час, і бажання
2.якщо фотограф скаже, що я МУШУ його годувати, тоді в жартівливій формі отримає пропозицію розв"язати рівняння, цікаво буде подивитися на його реакцію, природнім вважаю те, що будь-яке нав"язування викликає супротив, цей випадок не виключення. Тільки Я можу вирішувати, що Я МУШУ, а що НЕ МУШУ.
при адекватній і такій же жартівливій-знайти спільне рішення не проблема, інакше-співпраця неможлива. принцип і крапка
3. якщо фотограф, при виявленні мною бажання його пригостити, нарікатиме на якість "гостин" (мало, не дали пляшку з собою, не було півбаньки чорної ікри і кіля червоної риби), вранці частина післяоплати буде зменшена на суму "гостин" за ринковими цінами (теж принцип)

OxankaF
11.12.2009, 02:33
а то обов"язково має бути на відео? і чи смертельно якщо не буде..
я взяла приклад, для вас не обов"язково, а для інших обов"язково,.....................
не хочу більше нічого писати, солодких вам снів, папа

Pand@
11.12.2009, 03:15
На власному весіллі я нагодувала і Діджея і Фотооператора і Відеооператора.І якщо б треба було то і ще когось.І не було в мене лишніх коштів.І взагалі рада що вдалось зробити те весілля.А уявити що хтось присутній на моїй забаві і має ковтати слину чи дивитись мені і гостям в рот голодними очами-це жахливо.
Кормити не кормити-це смішно.Все залежить від того яка ви людина.
Що тут прирівнювати інші професії?Це ж забава і цим все сказано.Столи гнуться від їжі.А якщо геть не має чим годувати то зачим взагалі робити ту забаву.Можна найти банальне одне гаряче і закуски з хлібом-Просто накормити тих людей.Не збіднію я вже на тих пару гривень і нагодую тих людей.
А взагалі хтось задумувався з яким серцем і повагою до наречених поставляться ті "робітники"?Мол зажали тарілку борща.
Це я Вам сказала як людина і колишня наречена.А тепер скажу як дружина Діджея і Тамада.Де люди хороші,веселі та щирі-там і забава завжди вдається і не голодні ніхто.А є й жадібні,хочуть все і негайно-і там люди голодні.
Особисто в мене за практику в розважальному бізнесі є тільки 3 чи 4 рази що мене не нагодували.Але я після 1 разу завжди маю напоготові гроші і не сиджу голодною.
Хоча є ще 1 ньюанс.У нас так було.Нас не годували.Я хотіла замовити окремо.І адміністратор сказав що готувати окремо не вийде бо в них щось там може не зійтись.Ледве воду продав.Я їсти не хотіла ьо ноги вже не носили так наліталась на тій забаві.А от чоловік був голодний(з 8.00 на ногах).От я потерпіла та й не витримала.Сказала Замовнику що ми повернемось через 1-1.5.От тоді нас і нагодували.А я принципово сказала в кінці що сама оплачу наш обід.Від таких людей кусок в горло не полізе.Хоча замовник далеко не бідним був і дуже потім вибачався

Імель
11.12.2009, 03:27
А якщо геть не має чим годувати то зачим взагалі робити ту забаву.
про це хіба писалося?

А взагалі хтось задумувався з яким серцем і повагою до наречених поставляться ті "робітники"?Мол зажали тарілку борща.
знову про те, що люди подумають :8:
ок, ясно, наречені вам зажали,але чому ВИ СОБІ ж жмете?

Хоча замовник далеко не бідним був і дуже потім вибачався
може через те, що замовник женився/женив, він просто забув про вас, бо клопотів і так вистачало?
я вважаю, що обговорення теми обіду має ініціювати працівник (бо то він їстоньки хотітиме) і відповідно уточнити всі нюанси які виникають при цьому

Pand@
11.12.2009, 03:29
:girl_curtsey:про це хіба писалося?
Так.Дослівніше читайте вище дописи
Якщо Вам всеодно що ви комусь плюнете в душу-це чисто ваше.
І хто Вам сказав що я собі щОсь жму?Це ви жмете.Я своїх нагодувала і сама голодна не була:girl_spruce_up:
А замовник не одружувався а тратив просто гроші в своє "Удовольствіє".І танцівниці гроші дарував:girl_haha:.Хоча не в цьому суть
А обговорювати з клієнтом їжу.....Я не вважаю це темою для обговорення.Нормальна людина ніколи не дозволить щоб на її святі хтось був голодним.Єдине виключення-Новий рік.Я питаю акуратно чи можемо ми собі замовити в ресторані і чи це не буде проблемою.І на разу не було такого щоб нам сказали самим купувати собі їжу.Нам завжди накривали

Імель
11.12.2009, 03:57
хто Вам сказав що я собі щОсь жму?
тоді в чому проблема оплатити свій обід самостійно?
чи нащо, якщо можна "на халяву"

а тратив просто гроші в своє "Удовольствіє".
дозволю запитати чиї гроші тратив? ваші?
звісно що ЧУЖІ гроші легше рахувати, ніж свої

Нормальна людина ніколи не дозволить щоб на її святі хтось був голодним.
нормальна людина розраховує на СВОЇ сили і не вважає, що їй хтось щось повинен

Єдине виключення-Новий рік.
чим Новий Рік відрізняється від весілля- тобото чому НР виключення? то ж теж забава?

Я питаю акуратно чи можемо ми собі замовити в ресторані і чи це не буде проблемою.І на разу не було такого щоб нам сказали самим купувати собі їжу.Нам завжди накривали
те, що на мою думку, є правильним
мені здається, що в такому випадку вам і не відмовлять

Pand@
11.12.2009, 04:28
А чому до мене з такими наїздами imel?!Чи то Ви усіх годували чи збираєтесь?І що означає "халяву"?Люди які працюють по урочистих подіях не є БОМЖАМИ!!!
А на ваші закиди можу сказати наступне-з Ваших слів аж пахне жадністю.Та не корміть нікого!Це Ваше право!!!І не повторюйте сто раз що нормальна людина нікому нічого не винна.Це називається"А на інших мені .....".І взагалі як на мене ця тема перетворилась у щось не зовсім гарне.
Я думаю моя позиція в цій темі зрозуміла.А подобається вона комусь чи ні-це вже інша справа.

Валентина Соболь
11.12.2009, 07:38
Коли ми замовляли весілля для доньки,оплачували тільки за гостей,харчування музикантів ,оператора і фотографа входило як бонус від закладу.Якщо би не входило,обов*язково б оплатили.Не уявляю,як можна гарненько прийматися,коли поряд хтось голодний сидить...І як можна народ веселити на голодний шлунок,теж не уявляю!!!!

Marianka
11.12.2009, 08:44
Мені просто цікаво imel, уявыть собы в людини весілля наприклад в лютому місяці, на вулиці -10 -15, цілий ранок, обід, той відео, фотоооператори бігали з людьми фотографували, померзли, то що ви приїдете в зал розвернетеся і підете собі за свій стіл, разом з гостями і навіть чаю не дасте цим людям, які працювали з вами?
Якщо ви так вже вічно берете математику, то самі елементарні канапки обійдуться для них всіх в 30грн. Невже це така проблема, щоб стільки часу її обговорювати...
Я чогось певно не рорзумію вас, хоча намагаюся, коли я писала про гроші вище, ви казали що в них вам не впирається, тоді можете пояснити чому ви так проти того, щоб поставити цим 4 людям бодай канапки з чаєм?

Bogdanka
11.12.2009, 09:14
чаю не дасте цим людям
гиги - мученики прям, а як послухати про гонорари деяких то так нічо заробіточок
можете пояснити чому ви так проти того, щоб поставити цим 4 людям бодай канапки з чаєм?
думаю imel ще сама відповість, але я погоджуюсь з її думкою, про те що це така ж робота як і будь-яка інша, а я собі на свою колишню роботу чай сама купувала, канапки і обіди теж, тому думаю це не проблема. Хоча на передостанній роботі закупка чаю/кави/цукру відбувалась роботодавцем.
Я маю таку думку, що це є добровільна справа кожного, проте це не є обов'язковим!
фотограф і відеоператор починають працювати так о годині 8 - 8.30
в фотографа робота закінчується десь о 20.00-21.00 відео працює як правило до 23-24 години, перерви на обід немає, ви собі вважаєте за нормальне що людина має 12-14 годин без перерви на обід працювати?
Та і музиканти, ресторан з години 17.00-18.00 і до 24.00 або і далі... вам люди також 7-8 годин мають працювати без обіду і перерви?
я би порадила нестійким міняти роботу/професію тощо, бо мене коли щось не влаштовує, то я так і роблю. Кожна професія має свої за і проти. Якщо вас не влаштовує ваш графік роботи, то в чому проблема?
Є бажання в господарів весілля запропонувати - супер, нема - це не повинна бути трагедія, це така ж робота як і інші.

guculyanka
11.12.2009, 09:31
Ви говорите на різних мовах. Чесно кажучи, зайшла вчора ввечері сюди, і вразило ваше хамство.

Особисто я б нагодувала музикантів..., бо я так хочу.
Чи вирахувала б ті гроші з гонорару? Якщо б їх було біля 10 чоловік, то, напевно так; якщо 3-4 людини, то можна було б і за свій рахунок.

Але суть не в тому.

Як приклад (з іншох теми, але тут доречно).
До знайомої приїхали німці, погостювати. За житло не платили, за їду не платили. Попросили показати Львів. І от, вони вийшли зранку, погуляли, вже обід. Зайшли в Пузату хату. По-людському, німці мали б взяти їй хоча б чаю/кави (повторюся, вони не платили ні за житло, ні за їду, ні за екскурсію). ТАК? Ходили вони аж до вечора, і ще й на другий день. На другий день все повторилось.

Кто прав, кто виноват?

Ірена
11.12.2009, 09:45
в шкірі професійних забаваляльників (знімальників, фотографів) але фотографувала весілля в двоірдного брата і сестри.
що я вам скажу: особливо у невеликих ресторанчиках, окремо собі замовити їсти то є проблема (два рази буда з дитиною, що не їла із загального стола), то вони навіть відмовлялися готувати банальний гарнір, мотивуючи тим, що мають роботу коло замовлення... а набігаючись від 8 ранку, то можна ноги простягнути до кінця гульок. хоча... в них на весіллі були так імузиканти, що відіграли скількось там годин і сказали па-па (але не ївши і не пивши:girl_haha:)

Імель
11.12.2009, 09:46
Особисто я б нагодувала музикантів..., бо я так хочу.
Дякую, це власне те, що я хотіла почути
Якщо я захочу нагодувати обслуговуючий персонал, то це буде тільки тоді, якщо я захочу, а не бо так треба, так має бути, що люди скажуть.

чому ви так проти того, щоб поставити цим 4 людям бодай канапки з чаєм?
я не проти нагодувати "цих 4 людей", і волію це зробити з власного бажання, і вважаю некорекним і скнарним, коли ці "4 людей" кажуть мені, що я мушу їх нагодувати, оскільки рівень їх заробітків спокійно дозволяє самим оплачувати собі обіди

sviatko
11.12.2009, 09:46
нехай музикант/фотограф... просить за свою роботу 1000 грн (з них 100 обід, 900-власне зйомки/музика), але каже, що буде їсти разом зі всіма, тоді виходить що я маю заплатити за те, щоб він поїв в мене-не він мені, а я йому ( і наймовірніше за це вже оплачено) якщо ж він не буде їсти зі всіма, я вважаю можна преспокійно знайти час, щоб фотограф пообідав, але його відповідно тоді немає на робому місці, гроші ща це він не отримає.

Ви знову підміняєте поняття. Якщо музикант говорить 1000 грн. то обід не входить в цю суму. Тобто, зазвичай, як я писав, вартість музиканта = 1000 грн (робота) + 100 грн (обід). Якщо ви хочете зекономити гроші (музиканта) і хочете нагодувати її окремо з доброти душевної, то тих 100 зекономлених гривень мали б віддати музикантиові :).

Але повторю - це все дурниці і, звісно, що про все можна домовитись при зустрічі. Просто для більшості відлучення фотографа, оператора, музиканта протягом весілля на обід є небажаним. Тому у більшості випадків, якщо не домовляються інакше, то наречені оплачують для них обід. Якщо ж для вас краще щоб вони відлучились на годинку пообідати за власний кошт то, думаю, це не є проблема, хоча, в когось вартість роботи може зрости на вартість обіду (див. формулу :) ). Але це вже від домовленостей залежить.
Тобто Ваш варіант є швидше виключенням і тому Вам просто потрібно при домовленні з музикантами, фото і відео вказати бажаний для вас варіант і знайти порозуміння. Для більшості ж важливіше, щоб вони не відлучались, не пропустили того, про що потім шкодуватимете.

Щодо прикладів. Ви ж, якщо не помиляюсь наводили приклад перекладача. Ви собі уявляєте, що іноземець наймає перекладача, який супроводжує його цілий день, в тому числі і під час ділової вечері в ресторані, але вимагає, щоб цю вечерю він оплатив самостійно? Це нонсенс. В мене дружина перекладач і про таке навіть мова близько не заходила. Більше того, при перекладі будь-яких заходів, що тривають більше 5-6 год., теж обовязково включається обід для перекладачів. Звичайно, можна і інакше домовитись, але про це потрібно домовлятись окремо, а по замовчанню саме так. Тобто не робіть собі проблем ні вас ні інших тут ніхто обікрасти не бажає, просто так склалося саме для зручності. Як наречених, так і музикантів, фотографів, перекладачів і багатьох інших в силу специфіки такої роботи.

Taska
11.12.2009, 09:48
особисто мене, як фотографа, сам факт цієї теми і її обговорення дуже ображає

Julietta
11.12.2009, 09:53
До знайомої приїхали німці, погостювати. За житло не платили, за їду не платили. Попросили показати Львів. І от, вони вийшли зранку, погуляли, вже обід. Зайшли в Пузату хату. По-людському, німці мали б взяти їй хоча б чаю/кави (повторюся, вони не платили ні за житло, ні за їду, ні за екскурсію). ТАК? Ходили вони аж до вечора, і ще й на другий день. На другий день все повторилось.
Трошки інакша ситуація. Традиції у іноземців інакші. Тим більше мова йде про весілля.
А про тему скажу, що вона перетворилась на агітацію Імель, щоб вона погодувала. Не хоче - не годує. Яка нам різниця? Складе вона рівняння своєму персоналу - вони обалдіють ( я б чесно кажучи була в шоці). Але, мабуть таке весілля було б - усе по чіткому рахунку. Кожному своє.

sviatko
11.12.2009, 09:56
особисто мене, як фотографа, сам факт цієї теми і її обговорення дуже ображає
Власне, саме так. Тема і виїденого яйця не вартує. Невже не можна просто домовитись в конкретному випадку, а не обговорювати цю "важливу" тему на 5 сторінках?

Abraira
11.12.2009, 09:57
А я на власному весіллі годувала усіх! І майстрів, що мені роботу роблять, ремонтують щось я теж годую.... Я вважаю що так є добре, хай там інші навіть чаєм не поять - то їх справа, а я така, яка є!
А от щодо алкоголю, то я не вважаю, що це необхідно.:girl_devil:
тему на 5 сторінках?
Вже 24 :)

Імель
11.12.2009, 10:03
звісно, що про все можна домовитись при зустрічі.
+

просто так склалося саме для зручності.
дякую, це аргумент
Щодо прикладів.
+

Невже не можна просто домовитись в конкретному випадку
я вже 25 сторніку пишу, що вважаю за правильне, про все домовлятися напередодні, бо обурило мене те
Мені дивно коли таке питання піднімається.
бо ж мені дивно, коли таке питання НЕ піднімається

Siania
11.12.2009, 10:07
Ця тема нагадує мені теми "Чи подаєте ви бідним" (чи щось таке)...
Можна подавати, а можна ні, залежить від людини, звичайно ніхто не зобов"язаний. Мені приємно робити людям приємно, пригощати і т.д.
Якби при замовленні фотографа/музиканта/тамади мені сказали "Мусить бути стіл накритий", я б сказала "Гаразд, а знижка тоді якась буде?" Думаю ми б вже домовились.
Імель, і всі хто притримується такої думки. Ви мені нагадуєте скупеньких європейців, які нікому нічого не винні, якось живуть по розрахунку. Вимагають здачу 1 копійку, хлопці не платять в кафе за дівчат, і т.д.
Мені такий метод життя не до душі, там в Європі бракує людяності і т.д. Так, вони всі дуже культурні, чемні, але коли потрібна допомога - вони нічим не можуть тобі допомогти, бо вони не повинні...:girl_sad:
А найгірше те, що ми забуваєм - всі ми одинкаові люди, і я краще за вечір збіднію на пару гривень, але я була щаслива що зробила комусь приємне.
Давайте більше робити добро, і не думати а вони мені що роблять добро? Все повертається бумерангом.

І майстрів, що мені роботу роблять, ремонтують щось я теж годую
А от майстрів я б не годувала, бо то треба спеціально виварювати, трохи інша ситуація. Вони дійсно можуть відлучитись на годинку - дві.

Julietta
11.12.2009, 10:11
Шановні модератори!
Тема повертається на круги своя. По-моєму, пора закруглятися...

levandivka
11.12.2009, 10:12
Я чогось певно не рорзумію вас, хоча намагаюся, коли я писала про гроші вище, ви казали що в них вам не впирається, тоді можете пояснити чому
Та йой... :)
Питання не грошей, а принципу. Невже то трудно зрозуміти?
І якщо не рубати крайніми позиціями, то виявиться, що:
1. персонал обов'язково мусить бути не голодним
2. меню для персоналу не обов'язково є аналогічним гостьовому
3. якщо суттєво питання оплати за харчування - обговорюється попередньо.

ЗІ: На довгу роботу завжди беру воду, цигарки, льодяники, достатньо грошей, щоб прохарчуватися і повернутися додому.

Модераторське: достатньо збавити "градус розмови" і не переходити на обговорення особистих якостей форумлян.

Імель
11.12.2009, 10:15
Імель, і всі хто притримується такої думки.
мою думки Ви озвучили тут:

Якби при замовленні фотографа/музиканта/тамади мені сказали "Мусить бути стіл накритий", я б сказала "Гаразд, а знижка тоді якась буде?" Думаю ми б вже домовились.

:)

Siania
11.12.2009, 10:22
мою думки Ви озвучили тут:
Ну ви просто то все так описуєте, ніби ті бідні люди якісь собаки. Нехай собі йде обідати за власний кошт, я не повинна його годувати.
Імель, я мабуть пропустила початок тої історії, ви домовлялись з кимось і вам сказали що мусить бути обід?

levandivka
11.12.2009, 10:27
описуєте, ніби ті бідні
Шо-шо..? :)

ЗІ: Генії рідко доживають до старості. Специфіка?

natorella
11.12.2009, 10:27
майстрів я б не годувала
зараз майстри (ті шо в моїх батьків робили ремонт, наприклад) - казали шо їстит їм варити не треба. бо вони гроші заробляють і будуть самі їсти. але коли мам якусь там зупу варила - то кликала - щоб сухими канапками не давились.вони і не відмовлялись, але і робили тоді довше обумовленого часу.
про весілля - я навіть би ніколи і не подумала шо таке питання може виникати у галичан))) здавна і музик і всіх інших людей які працюють на весіллі частували - щоб молодим життя було багате і ситне (ну традиція така - шо поробиш), і “запорожців” також вгощали - солодким, як мінімум. то зараз вже по містах такого нема - а в селах - нормальне явище.

Імель
11.12.2009, 10:30
сказали що мусить бути обід?
сказали, що це само собою розумється і вартість роботи вже включає вартість обіду-все інше то є дико і не-полюдськи, і можна згоріти від сорому, і свідчить про страаааашну жадібність, і що подумають люди......
а для мене є абсолютно нормальним обговорити ВСІ можливі і прогнозовані нюанси, для мене це є ознакою цивілізованості і допомагає уникнути багатьох непороумінь-описувався випадок, кол ЗАБУЛИ погодувати, а попередньо не обговорювали.
Вилетіло людям з голови, бо на забаві не тільки музиканти...., тамада, фотограф, а ще й купа гостей (комфортом яких мають перейматися до речі більше)
і тому мені видається дивним чути претензії про те, що не погодували/забули погодувати, якщо про це НЕ ДОМОВЛЯЛОСЯ.

levandivka
11.12.2009, 10:34
ніколи і не подумала шо таке питання може виникати у галичан
мені видається дивним чути претензії
Все це - ми, галичани...
Запитуєм "глупе", висуваємо претензії, і щоразу щиро дивуємося. :)

Бракує тут Афтерстепа з цитатою "Синопсису".
Нє?

"Галицький синопсис"
Богдан ВОЛОШИН

Погляд на нарід галицький зблизька і не дуже.

2. Любов до церкви галичан така сильна, що якби можна було, то кожен мав би на своєму городі власну. Так само виглядає й з цвинтарями та святими місцями. Заповітна мрія галичанина - мати родинний склеп під вікнами. В гіршому випадку - на Личаківському цвинтарі у Львові.

3. Схиляння галичан перед цитатами загальновідоме. Сьогодні особливо популярні Шевченкові "Обнімітеся, брати мої". "Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями". Кобзарева постать має такий великий авторитет у галичан, що вони із задоволенням приписують йому й чужі висловлювання, як-от Франкове "Лупайте сю скалу" та Шопенгауерове "Хто ясно .мислить, той ясно формулює".

4. Заповіт галичанин складає за три хвилини перед самою смертю і не випускає його з рук, поки вони не захолонуть... (продовження нижче)

5. Виливши в баняк молоко, галичанин обов'язково сполосне пляшку водою і доллє до молока.

6. Піднімаючись сходами багатоповерхового .будинку до свого помешкання, галичанин обов'язково повитирає ноги біля кожного сусідського килимка, залишивши недоторканим власний.

10. На забаві галичанина треба довго вмовляти, щоб він сказав тост. Коли ж вдасться його переконати, то виходить приблизно таке: "Шо би я мав сказати з того приводу? Бисьте щасливо сіли на потяг і доїхали до того місці, де на Вас чекают, най Вас приймут за рідного і не виженут на шестий день гостини. І щоб лежати Вам ціхутко в земли і не гнити, як американці, бо їдят всяку хімію. І най Вам здохне тота коза францувата, що об'їла нашу грушку під самий корінь. Многая і благая літа!"

11. Улюблений образ галичанина - як він лежить у труні, вбраний у шлюбний костюм і шкільні мешти серед квітів і заплаканої родини. Коли його виноситимуть на цвинтар, має вдарити грім, зблиснути блискавка і втрафити в сусідську хату. І щасливо її спалити разом зі всією господаркою й осоружними курми, що порпалися на його городі і цим завдавали йому, небіжчикові, невимовних душевних мук.

12. Галичанин народжується для того, щоб: у три роки пасти гуси; у шість - свині, кози. велику рогату худобу і почати курити; у дванадцять - навчитися читати і щипати за майтелеси сусідську Марину; у шістнадцять - відбути школу досконалим пияком і будзиганом; у вісімнадцять - побувати у війську комірником при шкарпетках і комісуватися при пропажі зі складу останніх; у двадцять -побратися з тою самою Мариною і в першу ж шлюбну ніч скочити в гречку з її неповнолітньою сестрою; у двадцять п'ять - доробитися до трьох дітей від власної жінки і вісімнадцяти - від чужих; у тридцять п'ять - заправляти краватку у сподні і сякатися без хустинки на мешти; у сорок п'ять - видати дочку заміж і на весіллі натовкти писок сватові; у п'ятдесят п'ять - завести козу і вчити внуків співати повстанських пісень; у шістдесят - доробитися до бригадира на будові й відсидіти рік за крадіж чотирьох кривих цвяхів; у шістдесят п'ять - відчути себе захисником батьківщини і, пошивши однострій невідомої армії, марширувати на всі свята з фаною перед сільрадою; у сімдесят - стати членом церковної десятки; у сімдесят п'ять - спочити в Бозі, клянучи манкуртів, москалів і сусіда, чиї кури все життя порпали йому город...

13. Галичанка народжується для того, щоб: у три роки пасти курчата; у шість-сім - навчитися доїти корову Маріанну і длубатися пальцем у носі; у дванадцять - виявити ріст волосся на власному тілі у найнесподіваніших місцях і вишити свою першу подушку; у шістнадцять - бути нагло притиснутою за шкільним п'єцом однокласником Іваном і виявити у його штанах страхітливого патика, схожого на міліцейський; у вісімнадцять-закінчити школу із твердим переконанням, що найбільшим скарбом у цьому світі є її цнота; у двадцять - спекти свій перший цвібак і закохатися в сорокарічного вчителя, якому подарувати свою цноту за прочитаний хрипким голосом вірш Б. І. Антонича; у двадцять два - переживши трагічну любов, вийти заміж за Гриця з першої бригади і на другий же день після весілля вперше дістати в писок за те, що не була незайманкою; у двадцять три - народити першу дитину і зрозуміти, що пов'язала свою долю з пияком, ідіотом і злочинцем; у двадцять чотири - народити близнюків і різко набрати вагу до одного-двох центнерів; у тридцять - вперше вдарити Гриця виваркою по голові, коли той вкотре обізве її льохою; у тридцять п'ять - вступити до лав Союзу українок і вперше відвідати знахарку, щоб та наслала якогось дідька на Гриця, бо п'є; у сорок - вчити доньку вишивати і народити ще одну дитину, будучи свято переконаною, що дітей бузьки приносять; у сорок два - вставити перші золоті зуби; у п'ятдесят - переконати дочок, що всі мужчини звірі, яких треба тримати за ґратами; у шістдесят - вишити першу хоругву до церкви; у шістдесят п'ять - поховати чоловіка і так за ним голосити, ніби він був ангел небесний; у сімдесят бавити онуків і вчити їх хреститися; у сімдесят п'ять - з'їздити нарешті до родини в Канаду, притягнувши звідтамти старі лахи і ревматизм; у вісімдесят - тихо згаснути на самоті, усвідомивши, що все на цьому світі гімна варте, крім здоров'я...

15. Правдивий галичанин має чарівну звичку носити з собою дві пачки цигарок: ліпших - для себе, а гірших - для всіх решти. Економлячи на власних сірниках, він припалює цигарку від вогню на плиті, через що брови та чуб у нього частенько обпалені. Якщо ж поряд немає газової плити, галичанин напрошується на чужі запальнички і сірники. Цигарку галичанин викурює доти, поки не почне шкварчати фільтр і жар не обпікатиме пальці. У хаті кожного галичанина-курця є заповітна скринька, в якій на чорний день зберігаються "цюки" (недопалки тобто). У лиху годину власник цього скарбу обклеює їх папером із патріотичного видання - і хатою лине важкий сморід горілого паперу та чути хрипкий, але втішений кашель галичанина. Справжнім національним спортом наших земляків стало стріляння цигарок у близьких і далеких індивідуумів із оточення. Власні цигарки галичанин курить тільки вдома та наодинці.

19. Галичанин, якщо він не пацієнт з Кульпаркова, вважає себе людиною культурною і освіченою, хоча за душею може мати лише чотири класи початкової школи. Через це він наділений певним месіанським обов'язком повчати кожного зустрічного, який йому видається некультурним. Колупаючись пальцем у носі, галичанин поважно розповідатиме нещасному, що "плюти на вулиці - то гріх, і мама його зле вчила, раз він таке робить, а в родині, певно, були москалі, бо наші люди від самого народження знають, що таке культура і чим культурна людина ся різнить від дикуса і нелюда". Потому галичанин гордо висякається на бруківку, притискаючи носа пальцем, і відійде з почуттям виконаного обов'язку та глибокого вдоволення акцією. Це при умові, що перехожий не дасть йому за критику по писку або нижче.

20. Художні вподобання галичанина вже століття як сформовані й незмінні. Крім релігійних образів та портретів Шевченка і Франка, галицьку оселю найчастіше прикрашає картина в ядучих зелено-синьо-жовтих барвах, на якій зображений червонопикий гуцул, котрий сповіщає трембітою на весь світ, що він ще живий і вівці тоже. Сей шедевр надбано за фляшку самогонки у сусіда, чий син вчиться у Львові і часами бавиться мальовидлом. У зв'язку з наглою незалежністю України популярними в галичан стали й сюжети з історії українського козацтва. Найчастіше на полотні тремтячою рукою маляра зображено розлюченого козака, який косить татарву і ляхів, як отаву, а злоститься вояк, напевно, від того. що купи закривавлених трупів заважають йому рухатись і збільшити їх число. Тішить око і душу галичанина й художнє відтворення валки чумаків з волами на тлі жовтого поля та синього неба. Поряд із цими шедеврами серед широкого галицького загалу побутують й "автобусні" розмальовки. Вони зазвичай розміщені на лобовому склі міжміських автобусів і схожі одна на одну, наче близнючки. Сюжет "полотен" - канонічний: розпухлий від пасажирів автобус мчить гірською дорогою, обіч якої йому вслід вишитою хусткою махає замріяна гуцулка. Десь неподалік пасе отару її чоловік. Вівці, судячи з вигляду, мутанти - дуже схожі на вівчарок у перуках.

21. Ментальність та тисячолітній побут на галицьких теренах наділили галичанина фантастичною здатністю не визнавати власні помилки, але ретельно фіксувати чужі. зазвичай повторюючи їх. Історія ще не знала випадку, щоб хтось почув від правдивого галичанина фразу: "Вибачте, я не мав рації". Якщо ж хтось відважний зможе її вимовити, - сміливо заносьте його прізвище до книги рекордів Гіннесса і беріться обмірювати погруддя на пам'ятник, бо довго цей унікум на наших теренах не проживе.

При поясненні будь-якого нещастя, що трапилося з ним, галичанин назве тисячі причин, крім однієї - власної нетямущості. Через це галичани виглядають дуже впевненими в житті та праці. Причини, які призводять до галицьких нещасть і клопотів, також є давно усталеними та відомими. Серед них найчастіше називають: негоду, москалів, поляків, американців, сусіда, криву Теклю, що наворожила, вроки, важке дитинство, поговір, заздрість, дурнувату владу і Бога. Сприятливими факторами галичанин вважає: власний розум, власну працелюбність, власну силу і вдачу, щасливий збіг обставин, який дозволив йому народитися, і Бога.

22. Галичанин любить скаржитися. Робить це із задоволенням та смаком. Часом видається, що в тому пеклі, в якому мешкає, за його словами, може вижити тільки Шварценеггер чи Ван Дамм з фільму "Подвійний удар". І, що цікаво, саме цьому конкретному скаржнику доля всипала пекельну суміш селітри і перцю просто в задницю, а всіх решта оточуючих незаслужено ощасливила добробутом та щастям. Одне з найулюбленіших риторичних запитань галичанина: "І за що мені така кара небесна?". При цьому, важко нарікаючи на долю, галичанин ніколи не втрачає оптимізму, частенько собі повторює, щоб ніхто не почув: "Все так не буде!".

25. Галицька впертість така ж знаменита, як і скупість. Якщо галичанин щось бере до голови або, боронь вас Боже, до серця - немає жодної ради на те і можливості змінити його децизію. Наприклад, у якійсь районній газеті наш земляк може прочитати інформацію про те, що в Афінах при розкопках на Акрополі було знайдено український паспорт на прізвище Гомер з кольоровою знимкою сліпого поета, і жодна у цілім світі людина не зможе переконати його у неправдивості цього факту. Він уперто буде твердити: Гомер - то є перший український народний поет, але другий після Кобзаря геній".
26. Цікавою властивістю галицької ментальності є незбориме бажання галичанина захопити якомога більше землі... на цвинтарі. Таке враження, що наш автентичний земляк прагне якнайшвидше побачити на кладовищі всю свою родину і ще дві-три родини сусідів, які обов'язково мають бути поховані навколо його гробівця. Мало того, відхоплена у сусідніх небіжчиків землиця загороджується металевим парканчиком, прикрашеним гострими списами арматури або важкими морськими ланцюгами. Цю "потойбічну" територію галичанин оберігає як зіницю ока, і горе тому, хто ступить на неї нечищеним мештом або босоніжком.

28. Щоб вмерти - треба бути праведником, а щоб жити - треба бути людиною. Твердо переконаний у цій аксіомі кожен галичанин і грішить безборонно і з задоволенням. Причому з Богом у нього доволі дружні стосунки. Мало не щовечора Всевишньому дістається від галичанина за те, що не виконав якоїсь забаганки. Каятися галичанин не навчений змалечку. Навіть спійманий на гарячому, він спроможеться промимрити лиш: "Боже, який я затурканий! Видко, така вже моя доля"... А оскільки за його долю відповідає безпосередньо Вседержитель, то йому й адресуються нарікання спаплюженої сторони.

35. Готуючись до візиту в гості, на весілля чи уродини, галичанин завжди немилосердно нервується і кривиться. Причина криється в необхідності дарувати презенти або подарунки (це для східняків). Ні, галичанину рука б всохла і язик відпав, якби він відмовився від чийогось подаруночка. Навіть копійчаного. Але дарувати комусь... Щоб запобігти цьому, галичанин від самого ранку аж до умовленого часу візиту перевертає вверх ногами помешкання своє, тещі та братів, щоб розжитися якимсь непотребом. Це може бути непрочитана книжка про життя аборигенів з острова Сахалін, зацвілий рушник з вишитим портретом Івана Мічуріна або дерев'яний беркут без одного крила. Подарунок ретельно вимивається, обтраскується дезодорантом "Ласковый май" і акуратно обгортається целофаном з уживаного букета квітів. При врученні галичанин набирає урочистого вигляду, випинає груди з вишитою краваткою і півгодини розхвалює принади та переваги власного підношення. А вже вдома мало не до самого ранку побивається за втраченою річчю.

37. Дуже дивно, але галичанин ніколи не буде вдячний якому-небудь добродію при його житті. Навіть якщо той врятував йому майно від пожежі або пограбування. Зате після, смерті галичани передають з покоління в покоління легенди про померлого. бо їм вдалося його пережити. Кожна розмова про світлу пам'ять небіжчика розпочинається приблизно такими словами: "Стефцю, а пам'ятаєте Івана Папроцького, що лежить на Личаківскім цвинтарі, на шестим полі, другий ряд від доктора Штопка, що наклав на себе руки через Маріку Форнарову? Він робив фризієром на рогачці. То його Зеня згулялас,. як остатня курва! День і ніч без встиду спит з хлопами на чужих квартирах!" Але історичних особистостей галичанин має за героїв і членів своєї сім'ї. Данила Галицького він обов'язково оголошує почесним громадянином Львова з правом безкоштовного проїзду в громадському транспорті за те, що той заснував йому Львів, його сина Лева - почесним мером, бо галицька столиця носить його їм'я, а іменем Джорджа Вашингтона названо вулицю, бо він заснував США, щоби галичани мали куди емігрувати.

38. Серед галичан дуже рідко зустрічаються фанатики, бо фанатизм передбачає відмову його носія від якихось забаганок. А галичанин, як усім відомо, відмовити собі ні в чому не може. Коли ж вам пощастить зустріти серед галичан фанатика, тікайте світ за очі або хоча б перейдіть на інший бік вулиці! Найперше при зустрічі він відкрутить вам ґудзика. Та найгірше - за п'ять хвилин він переконає вас у будь-чому. Ви станете палким прихильником його поглядів, готовим віддати власне життя за обіцянку домовитися зі святим Петром про дострокову перепустку вашої грішної душі в рай. Це коли ви не галичанин.

40. Галичанин засадничо істота демократична. Дуже любить брати участь у виборах. референдумах і опитуванні. Кожної передвиборної кампанії наш земляк безвилазно сидить перед телевізором і кляне "комуняків, злодіїв, застарий парлямент і сусіда Федя, що зареєструвавсі кандидатом, а на подвірку в него кури з голоду пухнут". Відразу після виборів пересічний галичанин дістає повну амнезію і не пам'ятає, за кого він голосував і кого обрали. Аж до нових виборів. Подібна ситуація й з мітингами. Лише в тлумі людей з прапорами і гаслами галичанин почувається народом, а часом і спільнотою. Особливо, коли стоїть у першому ряду перед трибуною і бачить вождів в обличчя.

41. Якщо, не перебуваючи в Галичині, вам видасться, що тут мешкають самі тупоголові, - не беріть собі це близько до серця, бо то є неправда. Просто правдивий галичанин перед незнайомою людиною полюбляє прикидатись глупішим, ніж він є насправді. Вчені стверджують, що власне ця обставина дозволила вижити цьому колоритному етносу за часів монголо-татарської навали, австро-угорського гніту та панської Польщі. Тож не дивуйтеся. коли на ваше звичайнісіньке запитання "Як ви ставитесь до голови обласної адміністрації?" галичанин тричі перепитає, про що ви питаєте, потім довго робитиме міну роденівського "Мислителя", а тоді врешті-решт запитає: "На якої холєри то вам треба?" - і спокійнісінько переведе розмову на минулорічну погоду і передбачуваний врожай шпарагівки в сусіда. А коли ви таки притиснете його до стіни, він замахає руками, скорчить жалісливе лице і скаже: "Та що ви, пане! Де ж ми то знати можемо? Я матури не кінчав, по університетах не вчивсі, бо зі школи мене вигнали за націоналізм! А теперка маю таку зарплату, що навіть і не знаю, за що я так страждав за комуністів..."

44. Якщо галичанин допадається до якоїсь пристрасті, то вже ні стриму, ні вороття назад немає. Предметом захоплення можуть бути: горілка, куревство, колекціонування грошей у грубих купюрах та старих телевізорів. Від цієї напасті галичанин виліковується лише на цвинтарі.

46. За правічною традицією, яку започаткував ще князь Святополк Окаянний, по кожному обіді глава сім'ї доїдає за дітьми все, що зостанеться на їхніх тарілках, натираючи посуд шкоринкою хліба, яку не догризла дружина. Однак посмакувати в такий спосіб галичанину вдається рідко: діти (за походженням галичани) завжди вилизують начиння до глянцу. Через що на галицьких кухнях немає помиїв, й місцеві свині змушені ласувати краденими з колгоспного поля буряками і лушпинням бульби. З цієї ж причини галичанин радше безвилазно просидить два дні в туалеті, ніж дасть пропасти скислому борщу чи "вистреленій" банці з кабачковою ікрою. Не гребує наш земляк і протермінованими ліками. Він радо їх вжиє, оскільки за них вже заплачено. Крім того, ану ж вони на щось та поможуть?

47. Відомо, що галичанина краще не нервувати, бо коли він впадає в нерви, то жодна сила не може його спинити. Відомий випадок, що трапився в селі Великий Луків. Мала Настуня дуже хотіла, щоб їй прокололи вушка на кульчики. Два місяці тільки про це в хаті й розмов було. А коли тато Гриць прийшли додому другий тиждень п'яні як чіп, вона необачно попросила: "Татку, ти коли мені вушка проколеш?" То він три години ганяв за дитиною селом з молотком і цвяхами, кричучи: "Я ті зара проколю! Я ті до кості проколю і шруби вкручу! Ти мене до могили допровадиш своїми кульчиками, мавпо невмивана!" Ледве злапали чоловіка дорогою на Львів, а малу Настуню зі смереки знімали районні пожежники.

Грильяжка
11.12.2009, 10:49
1)коли ви їдете знімати комерційно оплачений сюжет, чи ставите умову, що вас треба кормити?
2)І чи вважала би ти НЕНОРМАЛЬНИМ якби в такому випадку тебе не покормили б
3)І якщо ця умова обговорюється попередньо чи просите доплатити за те, якщо вас не кормитимуть
Умов не ставимо бо нам наперед говорять що буде обід (їдемо ж на цілісінький день)
Ні якби нас не пригостили обідом не ображалася б, але працювала б однозначно вполовину менше бо сил би не мала- а робота така що часу поїсти і можливості взяти з собою ту їжу не завждт є
Бували випадки коли нашій знімальній групі давали певну суму на обід щоб ми поїли, бо для прикладу ми знімали в полі танків і закладу громадського харчування небуло.
Попередньо всі замовники кажуть що ми пообідаємо чи десь перекусимо, як ні нас швидше привезуть.
І ще ДІВЧАТА ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО )))) Може досить

Curly Xena
11.12.2009, 11:04
Почитала я цю дискусію про варіант цивілізованих стосунків працедавця та найманої робочої сили та варіант дрімучого запопадання перед обслугою .
Звичайно, що має бути так, як вказала imel - це робота перш за все.
Робота, яку ці люди самі вибрали. Вони беруть за свої послуги досить великі кошти, і все одно, отак по совковськи, хочуть ще вламати халяви. З цим слід боротися шляхом певних домовленостей перед укладенням угоди між працедавцем та обслугою. В мене на весіллі так і було - фотограф та оператор мали свій малий столик, де були лише канапки, вода, кава чай. Без живої музики (не люблю лабухів ) обійшлося, був діджей, який мав за пультом аналогіний набір. Мені сподобалася робота і оператора і фотографа і діджея - і я - увага -
дала їм відповідні чайові - які -увага - дають, коли вам дійсно подобається робота обслуговувючого персоналу.
пс. imel - я дивуюся вашому терпінню у цій дискусії.:girl_cool:

levandivka
11.12.2009, 11:19
фотограф та оператор мали свій малий столик, де були лише канапки, вода, кава чай.
Тю. А "Но-шпа", "Мезим"?