КПК

Показати повну версію : Ворожіння на Андрія


Morada
11.12.2009, 18:18
Пропоную поділитися спогадами про те як Ви ворожили разом із своїми мамами, бабусями, подругами....Чи здійснились ваші гадання?...Як саме Ви ворожили?

Я памятаю мені наворожили що я в 24 вийду заміж:girl_crazy: чекаю ще 3 роки ...побачим чи правда!!!..Брали кружку набирали туди воду на волосинку завязували колечко і рахували скільки раіз воно вдариться об краї кружки.....

Памятаю ще набирали в миску воду на неї ставили гребінець...і потім перед сном під ліжко і мав приснитись суджений який буде переводити через місток...Один мужчина нам разказував що його мама так ворожила і їй приснився її чоловік і справді вийшла за того хто приснився заміж.

algo
11.12.2009, 18:26
Ми кожного року теж таке робили, спочатку в колі родини, потім з подругами. а одного року взагалі в організації(молодіжній) зробили такий собі театралізовані показові вечорниці. в мене завжди інші цифри були: 18,20,25. і майже завжди виходило що має бути спочатку дитина!!!:girl_crazy: а потім заміжжя!
Головне до того надто серйозно не ставитись, а зберігати як гарний народний звичай.
Тему може би варто було перейменувати в вечорниці., а то ворожіння якось...

Зорянівонька
11.12.2009, 18:28
Я ще в школі "нагадала", що мій коханий буде називатися Юрій. Маю Юрка:)

Liliyah Romanova
11.12.2009, 18:28
Виправила назву теми, бо Святий і ворожіння аж надто дисонує. :)
У ворожіння колись бавилася, ніколи нічого не запам*ятовувала. Від часу навернення ніколи тим не займаюся. Мені й так добре, а забавки можна інші знайти, корисніші.

Margaryta
11.12.2009, 18:53
Ми те олись ще за часів інституту і школи бавились в таке, ворожили а зараз щось навіть і згадати неможу нічого вже все забула,що саме ворожили.

cleonata
11.12.2009, 19:05
Мені на папірчиках завжди Олег випадав, і жодного Олега до 20 років не знала, то така проблема була, я аж розчарувалась в тих гаданнях, а тут бац - і Олег!, навіть не сподівалась, що він буде моїм чоловіком. Кохаю його міцно!!!!

Ірка-Шкірка
11.12.2009, 19:32
Ще в школі було, на Андрія якось з коліжанкою ворожили, позакручували папірці з іменами чоловічими, і під подушку... Вночі (чи зранку) витягнула ім'я, і знаєте - збулось, вийшла потім заміж за такого вредного... якого собі і наворожила сама.

А тепер я вже доросла стала :girl_curtsey:, і вважаю, не потрібно ворожити, навіть в рамках жарту, чи традиції! Кажу так не через те, що свого "навороженого" чоловіка не люблю, не подумайте :girl_haha: а через те, що все-таки не потрібно зайвий раз свідомо зв'язуватись з невідомими силами...

Пундик
11.12.2009, 19:58
А ми завтраз подругами хочемо зібратись і трохи поворожити:),причому ідея виникла настільки спонтанно ,але всі підтримали,(не займалась цим ще зі школи..років 7 пройшло з того часу),може хтось підскаже якийсь метод ворожіння окрім тих що описували дівчата вище?

Katrine
11.12.2009, 20:24
ми колись з подругами переставляли з кутка в куток свої чоботи (бажано по діагоналі), і чий буде першим - той швидше заміж вийде...
ще брали по варенику (може бути хліб, булочка), клали в рядочок, кликали в будинок собаку (якщо нема - можна кота), і чий він перший вареник вибере - тому дорога в щасливе сімейне життя...
ще було щось про ключі, ляльку, кришку від пляшки під тарілкою, але вже не згадаю:girl_sad:...
ну і як всі писали папірчики, стукали колечком по кружці... все стандартно...
але то було завжди як жарт:girl_smile:

Oriana
11.12.2009, 20:27
Моя мама розповідала, що в молодості зі своїми подругами ворожили так : наліпили вареників, кожна дівчина позначила " свій" вареник, і кидали в воду варитися. Дивилися - чий вареник першим випливе, та дівчина першою вийде заміж. Мамин виплив другий. Так і сталося - мама другою, після подруги, одружилася:girl_in_dreams: А ще кидали за спину свої мешти - в яку сторону був повернутий носок, в ту сторону й виходити заміж... А я на папірцях писала імена хлопців і клала під подушку.. На той час я зустрічалася з одним хлопцем, а вранці витягла не його імя!:girl_in_dreams: Витягла "Василя". Тепер заміжня за Василем:girl_in_love:

Імель
11.12.2009, 20:35
:girl_flirt::girl_flirt::girl_flirt:
- На Андрія вечір дівчата виходять на вулицю і задають перехожим дурнуваті запитання. Куди дівчину пошлють - звідти і буде наречений.
Дивно, але цього
року всі наречені були з одного села.

- Дівчата ворожать на тоненьких смужках паперу. Якщо на смужці з'явиться дві полоски, то вже до кінця року вийде заміж.

- Ворожіння на свічці.
Дівчата беруть по свічці і починають одночасно їх їсти. Котра дівчина з'їсть першою - та і виграла.

Liliyah Romanova
11.12.2009, 20:42
- На Андрія вечір дівчата виходять на вулицю і задають перехожим дурнуваті запитання. Куди дівчину пошлють - звідти і буде наречений.
Ой, ти мені нагадала... Але то на свят-вечір було. Повела мене бабця на ріг хати слухати, звідки пес гавкне. І гавкнули... з Романового балкону. :girl_crazy: У нього якраз два пекінеси були. :girl_haha:

kitka
11.12.2009, 21:36
І гавкнули... з Романового балкону.
То серйоно так і було:girl_haha:???

Я про ворожіння на Андрія дізналася вже як поїхала до Львова вчитися. В нас на Закарпатті це не дуже має місце. Ну може в селах воно і є.
А коли в гуртожитку студенти клямки протилежних дверей зв'язували, так то взагалі для мене була якась екзотика:xaxa:.

Halina
11.12.2009, 22:02
Ой, та то так давно було! Ще у школі, десь у класі 11, бо 11 завжди організовував ті вечорниці. І як у тому віці цікавить тільки одна тема, то і гадання були всі в одному напрямі....як звати коханого, коли вийдеш заміж, що буде після школи.
- привязували нитки однакової довжини до абажуру (не більше 4-х, щоб не заважали одна одній). дівчата ставали і коли задавали питання хто перший вийде заміж, то всі запалювали ті нитки. чия перша згорить,той і перший вийде заміж!
- кидали своє взуття через плече. коли воно упаде і куди дивиться носик то з тої сторони буде наречений.
- під тарілки клали ключі, газету, ляльку і ще якісь речі (не можу згадати, напевно старію). По черзі підходили, питали ті тарілки що буде після школи і відкривали тарілку.
І ще багато всякого.....

Liliyah Romanova
11.12.2009, 22:13
То серйоно так і було???
Так Роман мій сусід. А пси все гавкали... ну бо мнявкати не вміють. :xaxa:

Morada
11.12.2009, 23:14
А я памятаю на вечорницях в школі...брали хлопця і дівчину привязували їх спинами і казали щоб кожен тягнув в свою сторону от хто сильніший той буде головний в смії....в моїй сімї буде чоловік головний:girl_crazy:

Daisy
11.12.2009, 23:36
Ми теж ворожили але я з того навороженого нічого не пам'ятаю, бо сприймала це як жарт. А племіннику сусіда (кавалєр мій нєсостоявшийся) таки наворожила. Закіптила тарілочку знизу над свічкою, а той хлопчина до нас кожний день приходив, коли прийшов то я йому запропонувала поворожити:girl_wink: i він погодився. Зав'язала йому очі хусткою, поставила перед ним зеркало і його пальцем водила по закопченій тарілочці приповідаючи: щоб в моєї нареченої були гарні очі і тим брудним пальцем від сажі проводила по очах, потім гарні губи, рожеві щічки, чорні брови і тд. Розв'язуючи хустку казала, добре дивитись перед себе і він побачить відображення майбутьньої нареченої.:girl_crazy:
Ой, як мені дісталось потім від мами!:xaxa: бо це племінник отця але й сміху було, а тепер є що згадати.

Julietta
12.12.2009, 00:17
не потрібно ворожити, навіть в рамках жарту, чи традиції

все-таки не потрібно зайвий раз свідомо зв'язуватись з невідомими силами

абсолютно погоджуюсь. мені знайома казала, що якщо неправильно ворожити, можна щось не те наробити собі. наприклад, каже, що на дзеркалі взагалі не можна ворожити. так що краще берегтися від того.

Morada
12.12.2009, 10:04
На рахунок дзеркала згідна...я знаю декілька гадань з допомогою дзеркала але ніколи не пробувала боялася, тож ніби не чисте може пробратись до нас в світ через дзеркало....хоча знаю декілька дівчат котрі пробували так гадати...страшно кажуть...

lesja.f
12.12.2009, 10:27
поки перечитувала дописи згадала що ще у школі писали на папірцях імена хлопців, на ніч поклали під подушку, зранку витягаю "Ярослав" от його і маю! зараз як згадаю мені стає смішно , бо тоді мені дуже подобався один хлопець на ім'я "Андрій" витягнувши не те ім'я , я зі злості витягаю ще один папірець і там ....знову "Ярослав" так що дівчата від долі не втечете........

Tela
12.12.2009, 13:21
У нашій школі ми з дівчатами кожен рік на Андрія на папірцях імена записували, і клали під подушку, і у кожної з нас кожен рік інше ім'я випадало, причому не пригадую щоб у мене хоча б раз випадало ім'я Роман(так звати мого чоловіка)

Borodinka
12.12.2009, 15:10
на Андрія на папірцях імена записували
Ми теж таке в школі робили, але то мало би означати, як зватимуть хлопця, з яким будеш цього року - усе значно швидше і простіше!!! Мені завжди збувалося!!!!
А в університеті ми в студентському братстві робили вечорниці, то гарна забава була - з Калитою і паном Калитинським!!!

Cranberry
12.12.2009, 15:25
Знаю гадалку яку ще моя бабця розказала моїм мамі,а вона вже мені. В ніч на Андрія з сірників робиться маленький колодязь(два на два сірників ,квадратом) Потім кажеш чарівні слова-Суджений мій ряджений ,прийди до мене наряджений.Прийди до мого колодязя руки помити чи обличчя умити.Потім лягати спати.Якщо судилось вийти заміж цього року то насниться сон де він(суджений)буде або мити руки,або обличчя. якщо руки, буде з роботящих,хто працює своїми руками;обличчя- "інтелігент",хто працює головою.
До цієї гадалки ставилась як до ще одної забавки на Андрія,але сон таки наснився))) і саме того року вийшла заміж.Хоча,може співпадіння:girl_wink:

simona
12.12.2009, 18:30
А скільки тих папірців потрібно під подушку класти?

Імель
12.12.2009, 18:36
А скільки тих папірців потрібно під подушку класти?
мені потрібно 26, бо народилася 26 числа в вересні, один з тих 26 має бути порожнім
тобто кількість папірців залежить від того, якого числа у вас день народження

рижик
12.12.2009, 18:45
Ми з дівчатами також колись ворожили, важко зараз згадати чи щось збулося, бо то було більше для забави. Але одне гадання запам"яталось: на ніч під ліжко поставила стакан з водою в якому плавав сірник, що символізував міст - вночі майбутній чоловік мав на руках через міст перенести. Наснилося мені тої ночі,що один хлопець(який мені на той час дуже подобався) взяв мене на руки переніс через дорогу і відддав на руки іншому хлопцеві(з яким на той час в мене були лише дружні стосунки і як нареченого я його не розглядала). Через декілька років я таки вийшла заміж за того іншого. Отак мене відддали в добрі руки!:girl_haha:

Blondo4ka
12.12.2009, 19:36
тобто кількість папірців залежить від того, якого числа у вас день народження
Ото добре тим, в кого першого числа день народження:girl_haha:

Імель
12.12.2009, 21:05
Ото добре тим, в кого першого числа день народження
один папірчик і той порожній :(

Halina
12.12.2009, 22:27
От ще згадала. Правда це на Катерини потрібно зламати гілочку вишні і поставити в хаті у вазу з водою. Якщо ця гілочка на Різдво зацвіте, то того року гуляти весілля!

Пригадую, як уже будучи студенткою, дуже захотілось ту гілочку зірвати. От ще з подружкою в сад чужий на в.Кирила і Мифодія зайшли (ми ж незнали, що то сад)....і тут нас питають що вам потрібно...в шоці були хазяїни від наших пояснень!

ESTEILA
13.12.2009, 04:09
Ми також з колєжанками писали одна одній на папірцях імена.Мені випало Володя:girl_in_dreams:,так мого чоловіка і звуть.

Borodinka
13.12.2009, 10:47
Ото добре тим, в кого першого числа день народження
А в кого першого числа, то тому треба 31 папірець. Треба, щоб дівчина 12-го числа попросила своїх подруг (обов"язково незаміжніх дівчат) написати їй по одному імені на картку, одну лишаємо порожню, а ще одну пише сама.
А от зі снами мені ніколи нічого не збувалося!