КПК

Показати повну версію : 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

Грильяжка
11.12.2009, 23:53
Дівчатка мене Oksanka F надихнула своєю темою про кутю, на створення цієї. На Святвечір 12 святкових пісних страв. Чимось вони одинакові але подекуди різняться давайте ділитися, а раптом ваша страва стане на Святвечір улюбленою у чиїйсь родині. Рецептами будемо ділитись там де підкажуть наші модератори.
Отож в нас на Святвечір
1 кутя -окраса столу
2. Вареники з капустою і картоплею
3 До вареників цибуляна підлива і грибна підлива (то вже на вибір)
4. Голубці з тертої картоплі
5. Борщ з вушками
6. Капусняк
7. рибка смажена
8. Оселедець
9.деруни з грибами
10. Пампушки з маком і варенням
11. плетенка
12 Узвар
А що готуєте ви? :girl_smile:

Vittoriya
12.12.2009, 00:01
Для мене головне, щоб був борщ з вушками і вареники з капустою і доних грибна підлива... Цього мені б і вистарчило :girl_in_love: А так, то ще робимо салат , не знаю як точно пишеться-вінегрет, кутя то ясно, якщо є мариновані грибочки ідуть на ура!! оселедець, рибка смажена-напевно те, що й і у всіх.

Грильяжка
12.12.2009, 00:04
якщо є мариновані грибочки ідуть на ура!!
В нас мариновані грибочки і вінегрет теж готують але не завжди. А співробітниця моя родом з Карпат то розказувала що вони ще готують солодкий кисіль і роблять його таким густим як холодець і так їдять. І просту відварену картоплю поливають запашною олією з червоним перцем

Мар'яся
12.12.2009, 00:08
А у нас ще грибна юшка, вареники з грибами і картоплею та з гречкою і капустою. Решта, мабуть, як у всіх. А от ідею з дерунами треба мамі підказати.
Так в нас вже склалось що вечеряємо в моїх батьків (в мами у цей день День народження, у мого чоловіка теж, то маю надію, що наші дітки колись теж у нас вечерятимуть), хоча минулого року все-таки сперщу в себе вдома повечеряли, а тоді скоренько до мами

Consuelo
12.12.2009, 00:11
1. кутя
2. вареники з бульбою
3. вареники з капустою
4. оселедець
5.грибна підлива
6. голубці з бульбочокою
7.медівник
8.маківник
9. борщик з вушками
10. пляцок (мій улюблений, але назви не знаю)
і ще дві згадати не можу... ну але верхні 10 то такі, що завжди :girl_curtsey:

Мар'яся
12.12.2009, 00:20
Я от собі згадала, що тої цибуляної підливи з дитинства терпіти не можу, грибна до вареників з грибами, то мені щось "масло масляне", а хто ще з чим подає вареники на Святвечір?

Vittoriya
12.12.2009, 00:23
а хто ще з чим подає вареники на Святвечір?
Я взагалі страшенно люблю вареники з капустою полити олією нерафінованою, домашньою, такою пахучою..мммм.....:girl_crazy:
грибна до вареників з грибами
а так хтось робить? в нас вушка з грибами до борщу, а грибна підлива до вареників з капустою-то для мене фсьо....

Фіяна
12.12.2009, 00:23
у нас ще окрім перелічених вище страв готують -

"косівський салат" - тушкований на олії з цибулькою тертий буряк з білими грибами (варимо сушені), приправлений товченим часничком та лимонним соком або яблучним оцтом

"яськи" (велика біла квасоля) - подаються вареними, просто заправлені олією та товченим часником

"салат з квасолі та грибів" - гриби, цибулька, варена квасоля та варена морква тушковані на олії (якщо на столі будуть яськи, квасолю часто у цьому салаті замінюю на зелений горошок)

"картопля - пампушки" - недоварена (5-7 хв у киплячій воді) картопля маленького розміру висушується та смажиться у достатній к-ті олії до золотистої скоринки, подається з грибним, цибулевим або часниковим соусом

Vittoriya
12.12.2009, 00:26
"яськи" (велика біла квасоля) - подаються вареними, просто заправлені олією та товченим часником
"салат з квасолі та грибів" - гриби, цибулька, варена квасоля та варена морква тушковані на олії (якщо на столі будуть яськи, квасолю часто у цьому салаті замінюю на зелений горошок)
о, моя бабця таке робила завжди на Святвечір.. яка класна тема, можна прочитати щось нове, пригадати забуте...:girl_claping:

Грильяжка
12.12.2009, 00:29
в нас вушка з грибами до борщу, а грибна підлива до вареників з капустою-то для мене фсьо....
І для мене, я би тіки то і їла

lesja.f
12.12.2009, 00:33
у нас :
1. кутя
2. капуста з горохом
3. квас (така собі зупка з гречкою і грибами)
4. вареники з картоплею
5. вареники з фасолею
5. вареники з капустою
6. підливка з грибів
7. борщ з вушками
8. рибка
9. голубці з картоплі
10. салат "вінігрет"
11. пампухи з маком , повидлом
12 кисіль

ось так:girl_smile:

Ірка-Шкірка
12.12.2009, 00:40
В нас в родині прийнято, щоб вся Вечеря була строго пісною, ні яйця не використовуються, ні масло, тощо. Мама навіть пампушки пісні умудряється зробити, то вони ТАКІ добрезні!!!! завжди собі парочку заникаю - до кави перед святковою відправою в церкві :)

Наш перелік страв:
- кутя
- узвар
- смажена риба
- фарширована риба
- вареники з картоплею та квашеною капустою (підлива з тушкованої цибульки)
- голубці з рисом та овочами
- грибна підлива
- пампушки

ну і з додаткових страв - всяка рибка на холодне, бажано сьомга ;) і оселедець, різні там мариновані білі грибочки, тощо.

До речі, хто планує сам готувати Вечерю: я купила ДУЖЕ кльову книгу про Різдво вид-ва Свічадо, є в книгарні Свічадо біля церкви Михайла, так от, там багато детальних рецептів! Навіть вареники розписано по кроках, з корисними порадами. Хочете, сюди якісь рецепти перепишу. Пишіть, якщо які треба.

OxankaF
12.12.2009, 00:44
а хто ще з чим подає вареники на Святвечір
Ооооооооо, в нас вареники, то взагалі боротьба за них іде. Значить так, сідаємо до столу, по ложці куті обов"язково, а потім всі кидаються на вареники, а все тому, що ми у вареники на Свят-вечір заліпдюємо всередину - копійки, цукор, перець і сіль (все в окремі вареники). З копійками- два, з білою і жовтою. І так бавимось, кому попаде жовта копійка, буде мати гроші цього року, кому біла - менше грошей, ніж в кого жовта, кому - сіль, в того буде життя не дуже, кому - цукор, в того солодке, кому перець - в того гостре. Навіть є правило у нас, брати по одному варенику з загальної тарілки, з"їв - взяв наступний. Але то забава - супер, а діти вже питають, чи будуть того року вареники з копійками. А вже потім, як знайшли все, тоді розслабляємось і приступаємо до наступних страв.
А 12 страв такі (не міняються практично ніколи):
1 кутя
2. Вареники з капустою і Вареники з картоплею
3 грибна підлива
4. Голубці з тертої картоплі
5. Борщ з вушками
6. Оселедець
7. риба смажена
8. мариновані гриби
9. вінігрет
10. пампушки з маком і варенням
11. квашена тушена капуста (мммммм, найлюбиміше)
12 Кисіль

Маруся-мама
12.12.2009, 02:01
Бачу що в вас в основному гарячі страви подаються. В нас на Свят Вечір обовязково має бути:
1. Компот з сушені (узвар по-іншому)
2. Оселедці з цибулькою
3. Риба по-грецьки
4. Смажений короп або інша смажена рибка
5. Салатка з бульби і копченої скумбрії
6. Борщ з вушками
7. Вареники з бульбою
8. Вареники з капустою
9. Голубці з бульбою і гречкою
10. Сос з цибульки з оливою і грибів
11. Пампушки з мармолядою
12. Кутя
13. Плетенка
14. Струдель з сушені
ще пригадала:
15. Салата з буряків з грибами

Грильяжка
12.12.2009, 13:03
Риба по-грецьки
А то як?????

loreniya
12.12.2009, 13:24
1. кутя
2. вареники з бульбою
3. вареники з капустою
4. оселедець
5. грибовий сос
6. голубці з з картоплі зі смаженою цибулькою
7. узвар
8. печена риба
9. борщик з вушками або грибна зупка з лазанками
10. часник обов"язково!
11. паляниці / такі хлібчики порційні з "разової" муки/
12. на цій позиції кожного року щось інше - починаючи від косервованої риби закінчуючи випічкою...

а в чоловіка замість борщу чи зупки варять капусняк пісний, і обов"язковим блюдом є горох - така смачна пісна каша.

Vittoriya
12.12.2009, 13:27
11. паляниці / такі хлібчики порційні з "разової" муки/
А як ви їх робите? можете написати?

Пупсик
12.12.2009, 13:44
А в нас замість борщу зупка з білих грибів з яськом. Така густа, запашна. А кутю ми ставимо посеред столу в макітрі на таке собі гніздечко з сіна, а в сіно яблука.

Alias
12.12.2009, 14:57
А у нас такого немає:(Ні, вдома мама старається додержуватись різдвяного меню.А от у кого ми були, то просто набір різних страв.там і холодець, і олів"є.ну і т.д
У нас зазвичай на столі
Кутя
Вареники з капустою і картоплею
Оселедець з цибулькою
Капуста квашена
Вінігрет, гриби мариновані
Смажена рибка
Картопля з грибами і смаженою цибулькою
Перець фарширований рисом , яблуками і морквою
Ну ще там різні салатики овочеві
Рулет з маком, узвар

Грильяжка
12.12.2009, 15:09
І мені цікаво )))))
грибна зупка з лазанками
і це теж цікаво

loreniya
12.12.2009, 15:19

не знаю як їх зробити в умовах Львова... для них основний інгрідент - "разова" мука - коли мелять то не ділять на висівки, перший, другий і вищий сорти муку а все дають разом.
Робиться пісне тісто типу
05 л води, 05 скл олії, трошки цукру - 1/5 скл, сіль, 50 грам дріжджів - мука - скільки забере /типу як на вареники, трошки м"ягше/ добре вимісити, бабця ще молиться коли місить.
далі в миску рости на годинки дві. тоді пекти "паляниці" такі грубші пляцочки з долоню в розмірі і по товщині. Посипати зверху кмином і сіллю поки сирі! То таке специфічне блюдо - вони досить тверді, треба тримати в касрюлі під кришкою щоб не сохли. Можна зробити думаю і з білої муки додавши висівок трохи. Подзвоню ввечері ще до бабці проконсультуюсь - я ніколи сама 12 страв не готувала ще - хіба так - помагала мамі і бабці...
ГРИБНА ЗУПКА З ЛАЗАНКАМИ - лазанки то такі макарони квадратиками, а зупка з сушених грибів обов"язково, як нема лісових - наперід сушимо шампіньйони. Вариться такий собі грибний бульйон, більшість грибів йде на соус грибний, трошки ріжеться в бульйон, а макарони кладуть в тарілку перед подачею на стіл.

Oriana
12.12.2009, 15:24
В мене вдома є така традиція з копійками в варениках:) Що цікаво - та погоня за копійками заставляє зїсти всі вареники, а потім нічого не лізе до рота:girl_haha:
Наші 12 страв:
1. Грибна юшечка або борщ з вушками.
2. Вареники з картоплею.
3. вареники з капустою.
4. Часто ще робимо вареники з вишнями.
5. Голубці з рисом та овочами, підливка до них з грибів.
6. Грибочки мариновані з свіжою цибулькою.
7. Оселедець з цибулькою.
8. Картопля варена з грибною підливою.
9. Салат з свіжої капусти та олії.
10. Морковка з часничком.
11. Пампушки з варенням і часничком (якщо є борщик).
12. Узвар.
Ще можна покласти мариновані яблука або грушки.

Пупсик
12.12.2009, 16:43
05 л води, 05 скл олії, трошки цукру - 1/5 скл, сіль, 50 грам дріжджів - мука - скільки забере /типу як на вареники, трошки м"ягше/ добре вимісити, бабця ще молиться коли місить.
далі в миску рости на годинки дві. тоді пекти "паляниці" такі грубші пляцочки з долоню в розмірі і по товщині. Посипати зверху кмином і сіллю поки сирі! То таке специфічне блюдо - вони досить тверді, треба тримати в касрюлі під кришкою щоб не сохли. Можна зробити думаю і з білої муки додавши висівок трохи. Подзвоню ввечері ще до бабці проконсультуюсь - я ніколи сама 12 страв не готувала ще - хіба так - помагала мамі і бабці...

А в нас теж так колись робили. Треба буде спробувати знову. Але то були прісні паляниці, без солі і кмину. Їх пекли на бляті (поверхня ) печі, в духовці думаю теж можна, але то не то. Називали то ламанці, бо паляниці ламали на шматочки і вимішували з маком втертим з цукром. Смакота неперевершена!

Імель
12.12.2009, 18:32
Скільки себе пам"ятаю, на Святвчір ми завжди в бабці, завжди мусить бути дідух і чомусь саме на Святечір та Різдво на кутки столу під сатертину кладемо по голвці часнику.
І страви
1.кутя
2.узвар
3.вареники з картоплею
4.вареники з капустою
5.риба в томатному соусі
6.пісна тушкована капуста
7.якийсь гарнір (переважно варена картопля)
8.оселедець
9.вінегрет
10.оладки (смажені пампушки) замість хліба
11.смажена рибка
12.голубці з рисом, овочами та грибами
13.салати/консервовані овочі/інші пісні закуски/

ми, на жаль, ніколи не готували першу страву, але цього року певно будемо виправлятися :girl_in_dreams:

OxankaF
12.12.2009, 18:45
на Святечір та Різдво на кутки столу під сатертину кладемо по голвці часнику
і в нас так само кладуть

popelushka
12.12.2009, 22:25
В мене вдома є така традиція з копійками в варениках
В нас вдома така сама традиція, але копійку ми ховаємо в один пампушок: кому дістанеться ця копійка, той буде мати цілий рік достаток:)
А зазвичай ми готуємо більшість таких страв, які вище перелічені...

loreniya
12.12.2009, 22:36
на кутки столу під сатертину кладемо по голвці часнику.
а в нас на всі підвіконники по пару зубчиків кладуть. А під скатертину трошки сіна.

Oriana
12.12.2009, 22:42
А в нас ще під скатертину стелять сіно:) І теж часник по кутах столу. Як згадаю як ми, вся родина до бабці на Святвечір збиралися!! Що то було!:0 Досі дивуюся як ми там вміщалися. В одній кімнаті чоловік з пятдесять.... Як на весілля:girl_haha:

Ольга
13.12.2009, 00:03
1.кутя
2.узвар
3.вареники з картоплею
4.вареники з капустою
5.риба заливна
6. риба фарширована
7. підливка з білих грибів
8. борщ з вушками
9. пампушки (з рожою, з маком, з повидлом і з сюрпризом - в одному часник, в другому монета, в третьому перець ... тягне кожен по черзі - розважаємося так:girl_flirt:)
10. якись салат буває
11. кисіль з вишень або чорниць
12. рідко коли голубці з тертої бульби... плетенку теж купуємо!

Margaryta
13.12.2009, 00:11
В нашій родині теж по кутах столу часник ставлять, а на столі:
1.Узвар
2.Кутя
3.Деруни
4.Грибна юшка
5.Голубці з тертої бульми мммм смакота
6.Борщик з грибними вушками
7.Пончики з маком
8.Смажена риба
9.Вареники з картоплею
10.Кисіль
11.Хліб
12.Вареники з капустою
І цілий день дійсно нічого не їмо і не пробуємо, зате потім.......

Oliusia
13.12.2009, 00:21
Святечір та Різдво на кутки столу під сатертину кладемо по голвці часнику.
традиція з варениками в нас теж присутня:girl_bye:
(одного року,ми з"їли усі вареники,але так копійки ніхто і не знайшов:girl_haha:,до сих пір загадка,де вона:girl_wink:)

ну і наші страви
-кутя
-узвар
-пампушки(завжди робить свекруха і передає нам)
-вареники з бульбою з грибами
-вареники з капустою
-грибна підливочка,засмажена цибулька
-запечена рибка
-борщ з вушками
-оселедець
-рибка смажена
-щось солоденьке
-салатики з бурячком
-салат з грибочків з морквою

kvVItKA
13.12.2009, 00:24
Скільки себе пам"ятаю, на Святвчір ми завжди в бабці, завжди мусить бути дідух і чомусь саме на Святечір та Різдво на кутки столу під сатертину кладемо по голвці часнику.
і ми завжди в бабці, дідусь кладе під скатертину часник і сіно, коли на небі зявляється перша зірка(про це теж дідусь повідомляє) тоді сідаємо за стіл, ще свічку запаляємо,молимось, а на столі 12 страв ( в основному такі як у всіх, хоч кожного року трошки різняться):
кутя
узвар
вареники з картоплею
вареники з капустою
грибна підливка
риба смажена
риба тушкована з морквою
оселедець
грибочки мариновані з цибулею
картопля тушкована з грибами
капуста тушкована
вінігрет або салат з фасолі з пережареною морквою та цибулею (щось таке)
пампухи з маком,вишнями (смакота!!!)
Борщ з вушками в нас не готують, колись прабабця робила ще капусняк і пампушки до нього
в нас теж традиційно у вареники щось запихаємо:сіль,цукор, перець і копійки, одного року я так хотіла того вареника з копійкою, що зіла 24 вареники!!!

Лянка
13.12.2009, 00:38
Часник також ставимо по кутах столу, а ще під обрус стелимо сіно. І багато сіна під стіл, коли були дітьми залізали під стіл підкидали це сіно і примовляли "ціп-ціп-ціп, квок-квок-квок". То, щоб на господарці велись кури і курчата.
З страв готуємо
1. борщ з вушками
2. вареники з капустою і гречкою
3. грибна підлива
4. кутя
5. селедці
6. риба смажена
7. пампухи
8. узвар з сливок
9. капуста з фасолею
10. вареники з маком
11. домашній хліб
12. голубці з картоплею

Для мене головне, щоб були селедці, пампухи і кутя...:girl_cool:

Pavytunkа
13.12.2009, 01:04
Я родом з Хмельниччини і в нас трохи інші страви, я і тут стараюся такі готувати бо дуже вже скучаю за своєю батьківщиною і за дитинством.
1.Кутя у нас не така густа як у Львові роблять, в кутю ще ставимо крестик з соломи зроблений. На столі свячена сіль, а в сіль запхана свічка.
2.Вареники з маком солодкі, ням-ням.
3.Борщик червоний пісний з опеньками + додають юшку з консерви кілька.
4.капуста тушена.
5.Голубці з гречкою.
А решта як у всіх: венігрет, вареники з капустою, з картоплею, грибочки тушені і мариновані, пампушки з маком, з вишеньками,оселедець, рибка смажена....
Так скучаю за тими часами, як ми приходили до бабці приносили вечерю, а вона розкидала горіхи під столом, а ми збирали і казали : -"кво-кво на Різдво сорок курок і одно", це щоб в новому році ціпяток багато квочка висиділа, і було багато курок. А вкінці вечері бабця давала гроші онукам за те що вечерю принесли, а ще ми приносили бабцям і дідусям подарунки ( хустку пухову, або валянки, шкарпетки чи светр)

Alias
13.12.2009, 11:56
Борщ з вушками і голубці з картоплею...треба спробувати, у нас такого не готують.А рецептика не підкажете?

loreniya
13.12.2009, 13:02
ГОЛУБЦІ З КАРТОПЛЕЮ ТО СТРАВА СКЛАДНА!!! В НАС ДАЮТЬ ПОЛОВИНУ СИРОЇ КАРТОПЛІ ПОЛОВИНУ ВАРЕНОЇ ПЮРЕ... ліпити з того голубці - вищий пілотаж...

Mira_SH
13.12.2009, 14:05
напишу і я страви з нашої вечері
1. кутя
2. узвар
3. вареники з бульбою і капустою, грибами
4. голубці з бульбою
5. засипана капуста з горохом або квасолею
6. мариновані гриби
7. борщ з вушками
8. смажена риба
9. грибна підливка, зажарка з цибульки
10. паляниця з маком
11. картопляники з часником
12. кисіль

ми не строго дотримуємся цбого списку, але страви обов"язково пісні. пампухи робимо, але то на Різдво, оскільки містять молоко і яйця.
А вареники зі сюрпризами робим на багатий вечір.

галичанка
14.12.2009, 00:53
Наші страви дуже подібні до всіх вище згаданих, але є 2 страви, яких здається, нема в нікого вище написаних - це квасівка і когутики. В нашій родині їх також не готували, але я запозичила її від чоловікової рідні - смакота!

Отже, мої 12 страв, які тепер готую, і які запозичила з 2 сторін, своєї і чоловікової родини. Тому в мене і 2 види рідких страв :girl_smile:
1. часник
2. оселедець
3. капуста квашена з горохом
4. квасівка
5. голубці з тертої картоплі
6. пироги (вареники) з квашеною капустою
7. борщ з грибними вушками
8. грибна мачка
9. кутя
10. пончики з маком, мармулядою
11. узвар
12. когутики

Маруся-мама
14.12.2009, 05:50
А то як?????

на форумі є перепис. То риба під морквою. Я точно давала тут колись давно. Зараз просто не можу знайти.

Oddly
14.12.2009, 06:20
В НАС ДАЮТЬ ПОЛОВИНУ СИРОЇ КАРТОПЛІ ПОЛОВИНУ ВАРЕНОЇ ПЮРЕ... ліпити з того голубці - вищий пілотаж...
а в нас не дають.
сира картопля, потерта на грубій тертці, варена каша гречана, плюс цибуля підсмажена на олії - це начинка. а решта - як і завжди в голубцях - в лситки капустяні загортаються і варяться.

в мого чоловіка в бабці (біля Рави) - голубці роблять виключно з картоплі з часником. там її труть на дрібній тертці, тоді підсмажують з часником, і така начинка. на смак - як деруни в капустяних листках.
і ще там не варять борщу з вушками. а роблять пісну зупу з фасолі і з грибів.

а в нас, дві рідкі страви - борщ з вушками і капусняк з пшоном. (це 1 і 2)
а решта - все, як тут писали вже
3. вареники з капусти
4. пампухи з маком і з різними фруктовими начинками
5. оселедець
6. риба смажена
7. хліб печений (в ідеалі)
8. узвар
9. підлива грибна, або мачанка
10. голубці з картоплі і гречки
11.кутя
12.щось з фасолею (або салат, або тушкована, або ми її даємо в капусняк, або борщ)

12. когутики
що це?

Маруся-мама
14.12.2009, 06:59
і капусняк з пшоном.
то так роблять в мого чоловіка вдома, бо він з переселенців то в них трошки інші звичАї. Мені було дивно коли я в них була на Щедрий Вечір і його мама подавала багато страв з фасолі і власне ось такий капусняк.
Пампухи в його мами люксусові, ми їх серед ночі добре поїдали.

в мого чоловіка в бабці (біля Рави) - голубці роблять виключно з картоплі з часником. там її труть на дрібній тертці, тоді підсмажують з часником, і така начинка. на смак - як деруни в капустяних листках.

і в мого так, бо він з тих районів.
А мій тато з Камянко-Бузького району то він казав що його бабця просто робила таку запіканку з тертої бульби з часником і запікала в п*єцу. А тоді їли щей з часниковою мачанкою.

10. паляниця з маком

Пригадала. В нас ще робились ламанці з маком. То була пісна паляниця спечена в духовці а тоді ламана на куски і вимішана з маковою масою (тертий мак, цукор і подріблені горіхи)

Почитала архів ЛФ (http://forum.lvivport.com/archive/index.php/t-30643.html), ще з часів як я но тільки прийшла туда і так мені ностальгічно за тим зробилось бо тоді ще і Оля була і Зірниця.:girl_in_dreams::girl_in_dreams: :girl_in_love: Так он власне там я і давала перепис «рибки по-грецьки». Копіюю тут:

Риба по-грецьки дуже просто.
Беремо любу білу рибу, наприклад хек. І обсмажуємо її в тісті (мука і мінеральна вода) на пательні. Кусочки відкладаємо на бік.
Потім тремо велику кількість моркви на грубій терці і тушкуємо моркву з цибулькою на пательні. Приправляємо моркву кетчупом або томатною пастою (хто як любить) і все.
На дно салатниці кладемо рибу а зверху викладаємо моркву. Можна складати по-декілька шарів, але я люблю в один. Рибка а зверху морква. Важливо добре приправити моркву томатом. Ну і незабувати все солити, перчити і приправляти файно.

Дана
14.12.2009, 11:43
І наш святковий стіл....

1.Кутя
2.Борщ з вушками
3. Грибна зупка(у нас її просто називають «опеньки»)
4. Вареники з капустою
5. Вареники з сміттячкомJ(це вареники з маком, медом, горіхами і ізюмом, в середині вареника виглядає як смітячко)
6. Карп запечений з гречкою і грибами
7. Рибка смажена(як правило хек в тісті)
8. Квасоля біла велика з морквою, цибулькою і часником.
9.Вінігрет(або ще якась, риба, або салат, то вже рік на рік як прийдеться)
10.Пампушки з «рожою» і з маком
11. Плетінка
12. Узвар

галичанка
14.12.2009, 12:23
Отже, когутики. Залишаєте трохи тіста з пампухів, відщіпаєте від нього десь 1 -2 см кульки, трете їх в долонях, робити з них такі тоненькі трубочки-спіральки, які товстіші посередині, а на кінцях тоненькі, вони подібні на пташечку, смажете в олії, кидаєте в миску з маком і перемішуєте. Вони такі хрумкі, чим менші, тим смачніші:girl_smile:

Chereshka
15.12.2009, 22:19
Ми таке готуємо на Святвечір
1. Кутя
2. Вареники з картоплею
3. Вареники з вишнями
4. Лазанка(то тушена капуста із тістечком, як на вареники)
5. Оселедець
6. Борш
7. Голубці з грибами
8. Риба жарена
9. Узвар
10. Кисіль
11. Плетенка, і ще ставимо біля неї сіль і часник
12. салат, вінігрет чи відкриваємо десятку, чи копчений оселедець ставимо, чи тушену фасолю

Грильяжка
15.12.2009, 22:49
це квасівка
Галичаночко розкажіть ще про квасівку, бо когутики точно спробую

OxankaF
15.12.2009, 23:07
рибки по-грецьки
а ми часто таку рибу готуємо, тільки не знала, що то по-грецьки.:girl_curtsey:

хельга
17.12.2009, 17:53
В на на Закарпатті такі страви:
1. Кутя (в нашій сім"ї її не робили, а в чоловіка - так, після одруження роблю кутю)
2. Колочена пасуля (квасоля мелена зі смаженою цибулею)
3. Пасуля на дзьобачки (цільна квасоля зі смаженою цибулею)
4. Вареники з квашеною капустою і грибами, вареники з картопляним п"юре
5. Квашена капуста
6. Голубці з кваненої капусти з кукурудзяною кашею і грибами
7. Часник
8. Горіхи
9. Мед
10. Узвар
11. Відварені сухофрукти
12. Бобальки (маленькі пампушки запарені з маком)

Це 12 основних, а ще: відварений бурак, вінігрет, оселедець, книш (релети з маком, з горіхами, яблуками)

Януся
03.01.2010, 19:13
Трохи похвалюся :girl_cool: на прохання знайомого "блоггера" написала статтю про 12 страв Святвечора (http://vorobus.com/2010/01/12-strav-na-svyatyj-vechir.html), почитати її можна тут:
Деяку інформацію взяла з Ваших дописів, дякую! :girl_in_love:

Mavpysuk
03.01.2010, 19:19
1.Кутя
2.Борщ з вушками
3.Вареники з капустою
4.Голубці з картоплею та гречкою
5.Грибна підливка
6.Смажена рибка
7.Оселедець
8.Пампухи
9.Узвар
10.Грибочки з цибулькою
11.Домашній хліб
12.Риба тушена з морквою та цибулею

Arctica
03.01.2010, 20:16
1. Кутя
2. Узвар
3. Борщ
4. Вушка з грибами
5. Вареники з капустою
6. Грибний соус
7. Оселедець
8. Смажена жива риба
9. Заливна рибка
10. Голубці
11. Пампухи
12. Кисіль

Редвумен
03.01.2010, 20:35
1. Кутя
2. Вареники з картоплею
3. Борщ з вушками
4. Цибульники
5. Вареники з капустою
6. Грибний соус
7. Оселедець
8. Смажена риба
9. Венігрет
10. Калач
11. Пампухи
12. Узвар

---------- Додано в 17:35 ---------- Попередній допис був написаний в 17:32 ----------

А вареники зі сюрпризами робим на багатий вечір. А що таке "багатий вечір"?

Milka
03.01.2010, 20:56
1) Кутя;
2)вареники з картоплею+ гриби, з капустою, і з маком;
3)голубці з картоплею(терта + варена);
4)відварений горох з цибулькою підсмаженою на оливі;
5)грибна підливка;
6)риба смажена, може бути ще і оселедець;
7)росолянка з вушками(типу борщик, але без картоплі і капусти, зварений з додаванням юшки з квашеної капуст);
8)відварна фасоля(яська) з підсмаженою цибулькою;
9)хліб з медом;
10)часник;
11)пампухи;
12)узвар і кисіль.

Використовуєм для цих страв по-можливості олію з льону.

Замість росолянки в моєї бабці (Перемишлянський р-н) варять таку юшку з грибів і фасолі(яська), коли готові інгридієнти додають підсмажену цибульку і тиснуть часник. Вона має бути ріденькою а не густою, і вушка туди не даються. Така смакота, ну але то вже на любителя. Вона смакує особливо коли ледь тепла.

Рибка
03.01.2010, 21:26
А що таке "багатий вечір"?
То певно 18 січня, вечір перед Йорданом, у нас називають щедрий вечір.

Наші страви:
1.Кутя
2.Грибна юшка (у свекрухи борщ, у нас не прижився)
3.Вареники з капустою+гриби
4.Грибні вушка.
5.Голубці з тертої бульби.
6.Смажена риба
7.Оселедець
8.Фасолька с підсмаженою цибулькою+морква (або томат-паста)
9.Квашена тушкована капуста.
10.Узвар
11.Пампушки.
12.Часник, хліб.

Редвумен
03.01.2010, 21:30
То певно 18 січня, вечір перед Йорданом, у нас називають щедрий вечір.
За Щедрий вечір я знаю і в нас його ще називають Голодна кутя або бідна! А, власне, Святвечір перед Рідзвом називають Багатим!!!! Тому тут "помилочка вийла":girl_haha:

Dobra
03.01.2010, 21:50
Всі страви не буду перераховувати, але моя улюблена - борщ з вушками. Вушка у нас це типу пельмені, але начинка - філе оселедця, не памятаю де перший раз спробували, але страва прижилась. Смакота.

natka75
03.01.2010, 21:54
Всі пишуть про фасолю, яську і ніхто з вищеописаних страв не згадує про горох.
У нас варять горох, потім його мнуть(товчуть) і додають смажену цибульку, і їмо його з часником в прикуску.
У маминій родині їсти часник треба було необчищеним.Ми звичайно в такому вигляді його не їмо зараз)))І обовязково кладемо часник на 4 кути стола, посередині столу у нас сніп з плетінкою посередині, свячена сіль, свічка.
Всі решта страви як і у всіх.
А я найбільше люблю вареники з грибовим сосом, борщ з вушками з начинкою грибовою(свекрушин) і пампухи мамині)))

Маруся-мама
04.01.2010, 07:39
пампухи мамині

вдома то ми також всі наминали бабцині пампухи, а тепер всі лишень просять зробити Марусиних пампухів.:girl_in_dreams:

Nata
04.01.2010, 21:59
Ох, спробую 12 нарахувати :)
1. Кутя.
2. Борщ з вушками
3. Вареники з картоплею
4. Вареники із квашеною капустою
5. Голубці із картоплі та гречки
6. Грибна підлива (навіть моя мама раз до року їсть :))
7. Пампухи (із маком, повидлом, в бабусі із розою)
8. Оселедець
9. Смажена риба
10. Узвар
11. Хліб
12. Часник

Певно можна більше страв назбирати, часом роблю фасолю перетерту із смаженою цибулею, часом капусту тушковану, часом венігрет. У нас мусять бути вареники, кутя і борщ, а решта - залежить скільки є часу і натхнення.

Virginia
04.01.2010, 22:21
Досить цікаво, що у кожного є якась своя особлива традиція.
У приблизно таке меню на Святвечір:
1. Кутя
2. Голубці з гречкою і картоплею
3. Вареники з картоплею
4. Вареники з капустою
5. Борщ
6. Вушка з грибною начинкою
7. Оселедець
8. Смажена риба
9. Пампухи
10. Узвар
Здається все! А ще цього року свекруха якісь "диковинки" для нас принесе, навіть не згадаю як вони називаються!?

dieSonne
04.01.2010, 22:24
В моїй родині принято їсти такі 12 страв і в такій послідовності:
1. Струцля (плетінка) з медом (дідо намащує струцлю медом і дає кожному відкусити від найстаршого до найменшого при цьому каже: "Христос рождається!", а той хто кусає має відповісти: "Славімо його"
2. Часник почищений із сіллю
3. Оселедець в сметані, їмо руками (усі страви у нас їдять або руками, або лише із спільної великої тарілки, вірніше двох, бо в міру розростання родини бабця почала ставити дві тарілки).
4. Борщ з грибними вушками
5. Квасолева зупа
6. Вареники з картоплею
7. Вареники з капустою
8. Капуста з грибами
9. Кутя
10. Узвар
11. Маківник
12. Пампушки

Liliyah Romanova
04.01.2010, 22:33
Оселедець в сметані
На свят-вечір??? То ж строгий піст! Яка може бути сметана?

Маруся-мама
04.01.2010, 22:42
мої всі радо поїдали оселедесь з майонезом і коли я сказала що на Свят Вечір таких страв не їм, мене так зацькували щоб я сиділа тихо що ну. Але кожен сам собі вибирає.

Liliyah Romanova
04.01.2010, 22:45
мої всі радо поїдали оселедесь з майонезом і коли я сказала що на Свят Вечір таких страв не їм, мене так зацькували щоб я сиділа тихо що ну. Але кожен сам собі вибирає.
Майонез теж не можна. Так що ти молодець, а зацькували, бо їм очі колеш. :girl_haha:

simona
04.01.2010, 22:47
І в нас оседець в сметані, але то швидше рідка юшка "замазана" сметаною, але дуже смачне таке тільки на Свят вечір робимо

Liliyah Romanova
04.01.2010, 22:49
І в нас оседець в сметані, але то швидше рідка юшка "замазана" сметаною, але дуже смачне таке тільки на Свят вечір робимо
Та кількість не має значення. Не можна й усе. У нас завжди виключно в олії.

simona
04.01.2010, 22:50
А так страви як у всіх
1.Кутя
2. Вареники з капустою і з грибною юшкою
3.Голобці з гречкою і картоплею
4. Фарширована риба
5.Узвар
6.Пампухи
7.Оселедець простий і в сметані
8.Каштани (на солодке)
9.Плетенка
10. Чистий борщ з вушками
11. Грибочки мариновані
12.Рибка смажена

---------- Додано в 21:50 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

Чесно не знаю, так якось завжди, але дякую, що сказали

Liliyah Romanova
04.01.2010, 22:51
8.Каштани (на солодке)
У нас на солодке лише пампухи можна було (або й без них, адже є кутя), а решта (особливо каштани) щойно наступного дня можна їсти.

simona
04.01.2010, 22:56
В нас такі діти є деякі, що не витримують

Liliyah Romanova
04.01.2010, 23:00
Для дітей до 10-12 років посту нема. Хоча, в Православній Церкві обмеження трохи сильніше, наскільки пам*ятаю.
Я просто кажу, як має бути. У багатьох сім*ях навіть алкоголь є на столі. А то взагалі недопустиме!

Curly Xena
04.01.2010, 23:06
в нас набір страв такий самий. ми ще робимо заливаного карпа (в цибулі - зрозуміло, що без желатину)

сніжна
04.01.2010, 23:08
1.Кутя
2.Оселедець.
3.Смажена риба
4.Вареники з картоплею,капустою,маком.
5.Голубці з тертою картоплею.
6. Грибова підливка
7.Борщ з вушками
9.Мариновані гриби
10.Пампухи
11.Маківник.
12.Узвар.

Deidra
05.01.2010, 02:18
А що таке "багатий вечір"?Відразу попереджаю, що я не є істиною в останній інстанції. Розказую, як прийнято у мене дома (я рівнянка):
святвечір - перед Різдвом
щедрий вечір - 13го, перед Василем
голодна кутя - перед Водохрещем

Дівчата, прозвучу як інопланетянка, але що таке той "борщ з вушками"? :confused:

Liliyah Romanova
05.01.2010, 02:23
Дівчата, прозвучу як інопланетянка, але що таке той "борщ з вушками"?
http://uk.wikipedia.org/wiki/Борщ_з_вушками

Oddly
05.01.2010, 04:44
але що таке той "борщ з вушками"
у нас вдома завжди варили пісний борщ, на овочевому відварі. і з грибами.
є варіант виварити овочі, тоді їх викинути - залишається такий овочевий бульйон, варити треба довго.
до нього ліплять вушка - типу пельмені за формою, але начинка з грибів (тушкованих з цибулькою і морквою на олії). маленькі. відварюються окремо і додаються в тарілку вже з гарячим борщем.
у нас в родині мало хто вушка робить. а просто варть пісний борщ, тільки з густим, зі всіма овочами, і ще з грибами.

Liliyah Romanova
05.01.2010, 08:44
Який борщ - не так важливо, аби лиш пісний, а густий чи рідкий - байдуже. Головне вушка. ;)

У нас на свят-вечір чомусь завжди була ще й грибова зупа, крім борщу та вушок. Навіть не знаю, відки така традиція.

Люша
05.01.2010, 10:21
У нас на Святвечір завжди готувала моя бабуся. Від неї навчилася, тому і сама роблю майже те саме. Називався Святвечір у нас у родині Сочельник - від російської назви куті - сочиво (бабуля з Оренбуржської області Росії). Окрім цієї назви все як і у попередніх дописах - борщ пісний, риба заливна або фарширована, млинці з яблуками, узвар, та колядки - такі пісні печені коржики, з різними наповненнями (гриби, морква, ягоди), вареники з картоплею, обов"язково завжди пиріг з рисом цибулею та грибами (растєгай). Це тє, що основне - решта фантазія, головне щоб пісне.

Зорянівонька
05.01.2010, 11:06
Ми робимо борщ рідкий з бурякової закваски. Такий - тільки на Вечері готується.
До борщу - вушка.
Вареники з бульби і з капусти.
Мачка - підливка з мелених білих грибів.
Налисники з капусти - рідко хто робить, але то моя улюблена страва.
Кутя.
Риба смажена, оселедець, чи червона.
Узвар.
Решта - як коли.

Mazerati
05.01.2010, 12:42
чого не витримують? чи то я не правильно зрозуміла щось..їсти ж можна, головне, щоб пісна страва була. кутя - пісна, пампухи - пісні..

Грильяжка
05.01.2010, 13:21
У нас на свят-вечір чомусь завжди була ще й грибова зупа, крім борщу та вушок.
а в нас капусняк, дуже його люблю. А борщ з вушками--- я вже нині облизуюсь як уявлю смак тих вушок)))) ням ням

dieSonne
05.01.2010, 20:27
Насправді оселедець подається сам, без нічого, але бабця вимочує його в поливі (вода+сметана+прянощі), чому так не знаю, ото матиму привід запитатися, поїдемо 7-го до них.

Liliyah Romanova
05.01.2010, 20:28
Насправді оселедець подається сам, без нічого, але бабця вимочує його в поливі (вода+сметана+прянощі), чому так не знаю, ото матиму привід запитатися, поїдемо 7-го до них.
7го вже можна, що хочеш їсти, а от 6го - ні. :)

Грильяжка
05.01.2010, 20:34
в нас оселедець поливають запашною олійкою і цибулькою-нямка, а зі сметаною навіть не пробувала

dieSonne
05.01.2010, 20:41
7го вже можна, що хочеш їсти, а от 6го - ні.
про 7-ме я знаю, але такого оселедця ми їли завжди на вечерю, власне 6-го, ото приїду і про все бабцю розпитаю. А сама я вечері ще не варю, свекруха не дає :) . В чоловіка в родині зовсім інша традиція, у них немає 12-ти страв, кутя подається першою, одразу, ще вони роблять вінігрет, також оселедець, печуть маківник, також ліплять вареники з капустою та картоплею і до них грибна підлива. Мені бракує тієї вечері, яка в моєї бабці, я звикла до тої традиційності, колись намагалася наварити, але то була повна хата пари, голодна дитина та чоловік, а в кінці-кінців ми і так пішли до батьків.

---------- Додано в 19:41 ---------- Попередній допис був написаний в 19:39 ----------

а зі сметаною навіть не пробувала
там нема сметани як такої, бабця просто заливає його водою і додає сметани, часом навіть молоко і так його вимочує, коли подається на стіл, то оселедець чистий, він не є білим.

Грильяжка
05.01.2010, 20:43
там нема сметани як такої, бабця просто заливає його водою і додає сметани
цікаво-певно смакота. А довго вимочує??? І бере цілу рибину чи філе?

наталюська
05.01.2010, 20:46
Ми на Вечерю їдемо до бабці в село. На столі у нас:
1.кутя
2.оселедець
3.запечений карп
4.вінегрет
5.печений хліб
6. пампушки (з маком, варенням)
7. вареники (з картоплі, капусти і картоплі разом з капустою)
8. голубці з картоплі
9. грибна підлива
10.грибна юшка
11. узвар
12.горілка з медом

dieSonne
05.01.2010, 20:50
цікаво-певно смакота. А довго вимочує??? І бере цілу рибину чи філе?
смак цікавий, ніжний, не пересолений, рибина завжди була ціла, але почищена, ще була та ікра з оселедця, ми малі її дуже любили, завжди просили щоб нам її залишили. Вимочує бабця, здається, ніч,точно вже не пригадую.

Liliyah Romanova
05.01.2010, 20:52
я звикла до тої традиційності
Та у батьків чоловіка теж традиція, в принципі. Ви ж не забувайте, що "що край - то звичай". У нас кутю завжди на початку їли. А тут в Канаді збережені традиції з калачем. Перше калач із медом, тоді кутя. Моя бабуся ніколи калачі на Різдво не пекла, лише на Паску. А ще тут між стравами співають колядок. Заспівають колядку й господиня за неї нову страву подає. У нас же ніколи не колядувалося до завершення вечері. Вечеря була при свічках і в тиші. А вже по вечері колядували чи колядки слухали.там нема сметани як такої, бабця просто заливає його водою і додає сметани, часом навіть молоко і так його вимочує, коли подається на стіл, то оселедець чистий, він не є білим.
Сметана додається, то вже не пісне тоді. Так само, як додати яйце в тісто. Ніби й не видно його, але ж є.

Іспанка
05.01.2010, 21:04
12.горілка з медом
А хіба на святковий стіл на Святвечір можна подавати спиртне?В нас ніколи на Святвечір не ставлять горілку на стіл.

Liliyah Romanova
05.01.2010, 21:07
А хіба на святковий стіл на Святвечір можна подавати спиртне?В нас ніколи на Святвечір не ставлять горілку на стіл.
Не має бути. Особливо горілка - в жодному разі.
Дивовижно, що в нашій враженій алкоголізмом країні, горілка стала 12ою стравою на свят-вечір. :girl_crazy:

Редвумен
05.01.2010, 22:41
У нас кутю завжди на початку їли. А тут в Канаді збережені традиції з калачем.
а в нас спочатку їдять проскуру з медом

Liliyah Romanova
05.01.2010, 22:50
а в нас спочатку їдять проскуру з медом
О, правда. У нас від недавнього часу були просфорки з медом також. Але то в церкві роздають. А тут люди калачі печуть і з медом їдять.

Orman
05.01.2010, 22:58
а що вареники з маком ніхто не робить (чи я не додивилась)? То таке, таке ... люблю я сильно

Ще вареники з капустою, картоплею, підпеньки з саламахою (олія з часником), оселедець, борщ з вушками (але не кожен раз)

ну і кутя - це зрозуміло

Вечеря була при свічках і в тиші. А вже по вечері колядували чи колядки слухали.

і в нас так

Kalina
05.01.2010, 23:26
А в нас такі:
1. Кутя
2. Пампушки з маком, з вишевим варенням і з варенням з рози
3. Борщ з вушками
4. Вареники з картопльою і грибами, і може з капустою:girl_smile:
5. Грибна підливка
6. Смажена риба
7. Фариширована риба
8. Салат "Сардінка"
9. Маківник
10. Оселедець
11. Кисіль, узвар
12. Чорнушку
Ну і ще всякі салати, фрукти

Грильяжка
05.01.2010, 23:27
Чорнушку
а це що за страва така цікава?

Kalina
05.01.2010, 23:33
що за страва
То якась стара назва пісного пирога з чорницями, знайшла в бабусі будем пробувати шо то таке

Зануда
05.01.2010, 23:40
1.Кутя
2. Вареники з капустою
3. Вареники з картоплею
4. Голубці з картоплею і гречкою
5. Рибка смажена
6. Оселедець
7. Борщик з вушками
8. Грибна підлива
9. Маківник
10. Пампушки
11. Хрусти
12. Узвар (готова закластись, що такого смачного, як варить моя мама ніхто і ніде не куштував ;))

Грильяжка
06.01.2010, 00:17
Хрусти
я їх обожнюю, в нас їх на Різдво їдять і колядників крім грошей хрустами пригощають

Oddly
06.01.2010, 00:24
Хрусти
а я чула не раз, але не пробувала і не знаю, як робиться

Грильяжка
06.01.2010, 00:27
не знаю, як робиться
точного рецепту напишу хіба завтра-бо книжка з рецептами на селі в бабці, але знаю що смажаться на великій кількості олії до якої додають обрежно горілку то є технологія вогненебезпечна, бо мама раз чуть кухню не спалила, потім пересипаємо пудрою інколи з тертим маком-вони ну дуже смачні

наталюська
06.01.2010, 00:58
А взагалі є не модифікований перелік страв на Вечерю?

Іспанка
06.01.2010, 01:20
Дозволю собі відповісти,хоча я не є сильний знавець,але наскільки мені відомо список страв є сталий(принаймі так мене завжди вчила мама),всі страви повинні бути пісними,ніякого спиртного,салатів і т.д.
А в нас на столі кожного року на Святий вечір є такий список страв:
1.Кутя
2.Вареники з капустою
3.Голубці з тертої картоплі
4.Гриби смажені
5.Грибна підливка
6.Оселедець
7.Риба смажена
8.Квасоля відварена
9.Горох варений
10.Узвар
11.Калач
12.Маківник

OxankaF
06.01.2010, 01:42
наскільки мені відомо список страв є сталий(принаймі так мене завжди вчила мама)
це мабуть в кожній родині, чи то в кожному районі, свій сталий список. Але з тих страв, що у вас, у нас ніколи не було
4.Гриби смажені
9.Горох варений
11.Калач
12.Маківник
а натомість:
- борщ пісний з грибами
- кисіль
- пампушки
- квашена тушена на олії капуста
У нас він (список) також не міняється з року в рік. Традиція - то велика сила!

skarlet
06.01.2010, 04:34
А в нас (родом з Рави- Руської) грибна підлива чи соус - то назва на кожен день, а "мачанка" - на свят-вечір. Всі страви, що подають у нас, тут уже перелічені. На "другу коляду" чи Щедрий вечір , подаємо трохи менше страв (приблизно 7), але обов"язково пісні, а десь читала, що Щедрий вечір на то й так називається, що подають багато непісних страв, кутю замащують смальцем, і т.п. -для мене це дуже дивно.
Ще згадала, у нас обов"язково в якийсь вареник- два ховають зубчик часнику чи горошинку перцю (правильно монету, але зубів шкода) - кому попадеться, той буде багатим і щасливим того року.

Маруся-мама
06.01.2010, 07:38

Немодифікований список у вас буде в залежності від регіону де ви виросли. Але сталим є те що має бути кутя, пампухи і вареники. А далі вже по ходу. Якщо ви з закерзоння, як мій чоловік, то у вас готувався капусняк а якщо з перемишлянщини/Львівщини то у вас готувався борщ з вушками а вушка з меленими сушеними білими грибами. Але якщо ось ви наприклад з Карпат, то у вас вушка були з оселедцем.

Все залежало від того чи ви бойки, чи гуцули, чи подоляки, чи килимки... Як кажуть що не край, то обичай.

Доречі мені одна файна дівчина подарувала ось цю (http://www.svichado.com/catalog/ukrajinski_tradiciji/0/508.html) книжку. Раджу всім. Там є багато різних файних переписів і сучасних і традиційних. І опис про звичаї.
http://www.svichado.com/img/books/Obrjady-stravy.jpg

pravovuk
06.01.2010, 15:18
В нас на столі цього року на Святий вечір є такий список страв:
1.Кутя
2.Борщ з грибними вушками.
3.Голубці з тертої картоплі
4.Гриби смажені
5.Грибна підливка
6.Оселедець
7.Риба смажена
8.Вареники з капустою і вареники з грибами.
9.Риба тушена під майонезом
10.Узвар
11.Риба копчена
12.Маківник

Didukhova
28.12.2010, 16:57
Зайшла переглянути список 12 страв, бо мені сказали, що часник і плетенка з медом не враховується. З подивом для себе дізналася, що вінегрет готують на Святвечір. З іншого боку, на столі має бути риба, а коли рибних страв кілька, то можна і за 12-у перевалити.
Моя 12-ка
плетенка
мед
часник
борщ
вушка
риба ( у нас - оселедець)
вареники з картоплею
вареники з капустою квашеною
мачанка
голубці з тертої картоплі
узвар
кутя

Пампухи не подаємо, оскільки в тісто входять яйця

Багіра
04.01.2013, 13:42
Але сталим є те що має бути кутя, пампухи і вареники.
а у нас ніколи не було пампухів, хоч мені та ідея подобається) і борщ не робила.. проте завжди були кутя, вареники і голубці.. і незмінно грибна підлива до того
я цього року вперше організовую вечерю на Святвечір (добре, що хоч робитиму не сама, а то досвіду кулінарного в мене небагато)

ну точно в списку:
узвар
кутя
вареники з картоплею
грибна підлива
гриби мариновані
плетенка
риба (ще не знаю яка)
вінегрет

решту ще обдумую) борщ, квасоля з чимось...

Vona
04.01.2013, 14:22
Пампухи не подаємо, оскільки в тісто входять яйця
Моя мама на саму вечерю робить пісні пампухи, а на Різдво не пісні.
Ми на Свят вечір готуємо:
кутя
узвар
оселедець
грибна підлива
вареники
голубці
пампухи
кисіль
риба запечена
борщ з вушками або грибна юшка
гриби мариновані
здається все згадала.

zaderyshka
04.01.2013, 14:34
і борщ не робила
в мене б швидше куті не було, а борщ різдвяний мусить бути з крапликами, то моя бабуся так вушка називала.
В ас меню таке саме майже:
кутя
узвар
оселедець
грибна підлива
вареники
голубці
пампухи
риба запечена
борщ з вушками або грибна юшка
гриби мариновані
Вареники в нас на Святвечір традиційно з капустою і голубці пісні. А ще якийсь салат буде з фасолькою. А от з пампухами не склалось, не вмієм пекти добрі, то чоловік на роботі замовляє.
Дівчата, а що таке плетенка? Бачу в багатьох вона в списку.

Soloo
04.01.2013, 14:37
У нас на Святий вечір:
1.Кутя
2.Борщ з "вушками"
3.Пампухи
4.Кисіль
5.Грибна підливка
6.Оселедець
7.Опеньки мариновані
8.Вареники
9.Оселедець
10.Узвар
11.Капуста квашена
12.Калач

DesperateHousewife
04.01.2013, 15:04
Якщо ви з закерзоння, як мій чоловік, то у вас готувався капусняк
Моя родина звідти (при чім з обох сторін :) ), то в нас борщу на вечерю нема, а є типу капусняк ( бо то не зовсім він), називається "квас". то вариться бульйон з дуже великої кількості сушеної петрушки, додаються сушені гриби, гречка, сама квашена капуста не додається, а тільки сціджується багато квасу з неї, трохи присмачується цукром і перед подачею смащеється смаженою цибулькою. То дуже смачно, такий кисленький смак, що аж скули буває зводить, завжди варимо побільше, бо всі як правило варять борщ, а на Різдво приходять до нас і просять квасу :)
Також з особливостей ще те, що до квасу, мачанки з грибів і пісної тушеної капусти з горохом печемо картопляно-гречаний пиріг.
Ну і ще маєм більш традиційні страви: узвар, вареники, кутю і пампухи, і плюс оселедці і смажена риба.

ReyeN
04.01.2013, 15:40
дівчатка підкажіть, а як ви смажите рибу? то ж в яйці/клярі певно не підходить, то ж не пісне...?

Маруся-мама
04.01.2013, 16:34
Дівчата, а що таке плетенка?

Булка/хліб/колач заплетений як косичка і закручений в коло. Євреї називають Хала, і у них вона присутня на кожному суботньому столі.

---------- Додано в 15:34 ---------- Попередній допис був написаний в 15:33 ----------

дівчатка підкажіть, а як ви смажите рибу?
Робиться пісний кляр, без яйця, а тільки на пиві або мінеральній воді. Це вже як ви бажаєте.

tanchyk
04.01.2013, 16:35
Борщ з грибними вушками.
пісний? щось не дуже уявляю зовсім пісний бощ.

бетменша
04.01.2013, 16:38
пісний? щось не дуже уявляю зовсім пісний бощ.
а чому? тільки овочі і без сметани, на олії. і смачний, до речі, особливо з вушками

Маруся-мама
04.01.2013, 16:40
щось не дуже уявляю зовсім пісний бощ.
Так пісний. Вариться лишень на овочах і на відварі з сушених грибів. Дуже смачний!!!

Я терпіти не можу густих зуп, тому в нас в родині найкраще йде пісний борщик і росіл. Все, що можна просто попити, це наше.

А я цього року готуватиму щедрий вечір для нас. Чоловік сказав, що, якщо не буде пампухів то він мені влаштує терор. І прошу мені сказати, ото такий добрий чоловік так говорить?

На суботу буду готувати:
капусняк з пшоном
вареники з капустою
вареники з бульбою
печену рибку
пампушки
і безпшеничні ламанці з маком (то я собі забацаю!!!)

Galin Max
04.01.2013, 18:53
а в моїх краях не готують на свят-вечір перших страв. Ніколи не стикалась

---------- Додано в 17:53 ---------- Попередній допис був написаний в 17:50 ----------

у нас будуть мариновані грибочки, 3 види риби - смажена, запечена та солена, варенички з картопелькою та з капустою, голубці з картоплею (мої улюблені)

Vittoriya
04.01.2013, 19:02
пісний? щось не дуже уявляю зовсім пісний бощ
То моя сама улюблена справа на Святий вечір. Борщок з вушками-смааакота. Буду в неілю робити-бааагато бурячка , цибулька і хто що любить і так варити. А вушка купили готові, бо щось нема як тут їх ліпити.

---------- Додано в 17:02 ---------- Попередній допис був написаний в 16:57 ----------

На суботу буду готувати:
а чого на суботу? 6-те неділя, чи то так щоби настоялося?:)
Я цього року буду робити не багато, рибку запечу, борщ з вушками, фасольку зварю та й може все. Нам багато не треба. А колись в бабці то у нас традиційно на святвечір були вареники з капустою, грибна підлива, борщ з вушками, рибка смажена, грибочки мариновані. Якщо чесно було завжди 12 страв, але я докладно не пригадую, бо зазвичай я наїдалася борщу , вареників з підливою, так як то були саамі улюблені мої страви :).
Хоче чоловік, аби я зробила кутю, але пшеницю ще поки не знайшов.. Та й мак я не маю чим терти. Як ще мак можна перетерти без всіх необхідних приладів?

Маруся-мама
04.01.2013, 19:14
а чого на суботу?
Ми за Новим Стилем, то в суботу в нас щедрий вечір :)

---------- Додано в 18:14 ---------- Попередній допис був написаний в 18:12 ----------

Як ще мак можна перетерти без всіх необхідних приладів?

Кофемолці я роблю, до того як запарюю. Тоді вже просто не конче запарювати :girl_haha:
Макогін маю, але макітри ні. Такі речі чоловіку довіряти не можу, бо він в мене трошки таво... нервовий. Мамі в молодості макітру розбив, бо його то тертя маку дратувало. Я б його затовкла за ту макітру, а мама любимого синочка пожаліла. :girl_devil:

Virna
04.01.2013, 19:16
Я минулого року готувала перший раз вечерю на Щедрий вечір. О, то для мене особливий ритуал, бо змалечку пам"ятаю як бабуся то все на кухні робила. Взагалі для мене Різдво - найулюбленіше свято. Цього року теж, мабуть, будемо на Святвечір у Львові. Буду готувати все те, що готує моя бабуся: вареники з картоплею, мачанку з грибами, квас, голубці з картоплею, кутю, рибу солону і, певно, запечену, капусту з горохом. Струслю пекти не буду, бо не вмію. Може, бабуся мені передасть домошній печений хлібчик.

Vittoriya
04.01.2013, 19:23
за Новим Стилем, то в суботу в нас щедрий вечір
тепер я взагалі заплуталася :), а в Польщі тоді за яким відзначають(24ого святвечір)?

Кофемолці я роблю
а просто запарити можна? Бо кофемолки теж не маю...

APR
04.01.2013, 19:34
мак запарений можна в блендері змолоти,а колись моя свекруха викладала на дощечку і зверху качалкою,ніби розкачувала.

Маруся-мама
04.01.2013, 19:38
Польщі тоді за яким відзначають(24ого святвечір)

за новим, а в Україні за старим стилем. В поляків в неділю тшех крулі, наскільки пригадую.

А ми просто св’яткуємо 25-го грудня Різдво, а 6-го січня Йордан. Правда нас 6-го запросили в гості на Святвечір. Воно трошки дивно нам виглядає, бо вдень ми посвятимо воду, нап’ємось свяченої води, пообідаємо м’ясним а потім поїдемо в гості на пісну вечерю. :girl_wink:

grape
05.01.2013, 18:03
А у нас буде цього року на столі традиційно отаке:
часник(діляться всі перед вечерею), узвар, хліб, борщ з вушками, оселедець, рибка смажена і печена; голубці з гречкою, вареники з картоплею і капустою. А на десерт кутя, вареники з вишнями і якщо вистачить натхнення то ще й з чорницями зроблю... і ще медівнички і пампушки. Мняямммм...

Маріка
06.01.2013, 00:34
У мене сталими на Святий вечір є такі основні страви
Оселедець
Борщ
Вушка
Вареники
Грибна підлива
Узвар
Кутя
Але кожного року ще щось роблю нове. Минулого року давала ще пісну капусту з пшоном і салат з яську. Цього року хотіла ще щось додати, але обмежусь тільки основним, бо на Різдво при святі домашні хочуть щось файне, а ці страви лишаються і не зїдаються. Тому на Різдво вже буду робити якийсь салат, пляцок вже спекла, обовязково насмажу пампушків із сливами і зварю холодець.

amaretto
06.01.2013, 03:51
А в нас традиційно є 12 страв
-борщ з вушками
-кутя
-пампушки
-вареники з картоплі
-вареники з капусти
-підливка з білих грибів
-голубці з картоплею та гречкою
-голубці з тертої картоплі
-оселедець
-риба смажена під морквою
-салат з ясьок та тушеної моркви з цибулькою
-рибна консерва(тато завжди заставляє відкривати)
-рибка фарширована(не завжди)

Liliyah Romanova
06.01.2013, 07:26
дівчатка, кутя - то не десерт, то задушна, поминальна страва, тому її й споживають після молитви та перед початком вечері.

jalla
06.01.2013, 11:33
А я вже в бойовій готовності і так, зараз "начарую" такі страви
кутя
голубці з тертої картоплі (то не я, мама привезе)
пиріг з картоплі і гречки
вареники з картоплею, капустою і з картоплею+капуста)))
рибка смажена
оселедець
гриби мариновані
підливка з грибів (яку називає мій чоловік мачка, а я душенина))) друга назва геть не тойво, як з фільму жахів, але в нас то так називають.:girl_crazy:
узвар.
вийшло 9, знадчить я щось забула, або так і буде.;)

pravovuk
06.01.2013, 12:09
В нас сьогодні:
-кутя
-грибна юшка
-борщ з вушками
-пампушки
-вареники з грибами+картопля
-вареники з капусти +картопля
-підливка з білих грибів
-голубці з картоплею та гречкою
-голубці з тертої картоплі
-оселедець
-риба смажена
-салат "Грибна долина"
-Печерички фаршировані сиром
-мариновані гриби
-узвар
-Пляцок "Кучерявий"
Згадала, ще . Вчора моя сестра сказала , що у них традиційно запікають часниковий хлібчик, йду зараз таке робити:)вперше.

Cifalius
06.01.2013, 12:27
наше меню складається:
- кутя
- вареники з картоплею
- вареники з капустою
- грибна підливка
- риба тушковано\печена з морквою та цибулею
- оселедець
- салат з мідій
- узвар
- пампушки
- гриби мариновані
- капуста тушкована з чорносливом та фасолею

Vittoriya
06.01.2013, 12:38
9, знадчить я щось забула, або так і буде
а вареники з різною начинкою можуть рахуватися як окрема страва, я думаю.

Insolence
06.01.2013, 13:13
У нас таке:
1. вареники з капустою та картопля+гриби
2. голубці з рисом та овочами
3. підливка з грибів
4. смажена риба під овочами
5. картопляники з капустою
6. оселедець
7. грибна юшка
8. борщ з вушками
9. пісна квашена капуста з пшоном
10. пампухи
11. узвар
12. кутя

Liliyah Romanova
06.01.2013, 18:14
Не можуть, а рахуються. Тобто кожна інша начинка - значить плюс один до страви.

Грильяжка
06.01.2013, 23:56
Нещодавно обговорювали з кумою хто які страви готує на Святий вечір. Так от вона розповіла, що її прабабуся, а тепер бабуся мама і вона готують різдвяну юшку. На грибному відварі вариться невелика кількість гречки (бо то має бути юшка) одна дрібно- дрібно нашаткована картоплина, засмажена на нерафінованій запашній олії морква та цибулька, а в кінці для кислинки доливається розсіл з квашеної капусти. Як буду в гостях, то вже розкажу ,яка та юшка на смак, але припускаю що смачнезна.

Meriroma
07.01.2013, 00:22
Ми цього року вперше вечеряли не в батьків, а вдома і вечерю я вперше готувала сама. Ото ж у нас було (читати, те що встигла з моїми дітками приготувати):
1. Вареники з картоплею
2. Вареники з капустою
3. Голубці з картоплею
4 Грибна підлива
5. Кутя
6. Оселедець
7. Рибка смажена
8. Рибка копчена
9. Пампушки
10. Узвар
Ще на дві страви забракнуло часу і сили:girl_haha: але я все одно так гордюся собою

Тетянка
07.01.2013, 00:39
салат з яську

салат з ясьок
Дівчатка, а що це?!

А до нас приїхала моя мама і все готувала сама, я тільки лосося в дуовці запекла..
Стараємось притримуватись традицій, яких притримувалась покійна бабуся:
Спочатку:
1. кутя
2. грибна юшка
3. голубці з картоплі + грибна підливка (грибна підливка взагалі до багато чого в нас йде, зазвичай це підливка дуже густа й ароматна, на основі сушених білих та червоних грибів)
4. гороховий суп з часником
5. вареники з капустою ( у вареники обов"язково ставиться монетка-дві-три - залежно від того, скільки сімей разом вечеряє - кому попаде монетка - буде весь рік багатий. Цього року монетка попалась чоловікові, що є дуже логічним :) ) + грибна підливка
6. вареники з картоплею + грибна підливка
7. картопля + гриби
8. оселедець
9. лосось, запечений на овочевій "подушці"
10. узвар
11. пампушки
12. мед

При цьому всі страви вносяться по черзі - спочатку кутя, потім далі по списку. З"їдається одна страва, тоді аж вноситься друга. Вечеряєм при свічці, страви куштуються спочатку найстаршим, а потім по старшинству. Такі традиції. А, ще підкидаєм кутю 3 рази - то називається "ловити щастя", цього року я його зловила :girl_yes2:.
Як були малими, то в селі після вечері й молитви вкінці, всі діти лізли під стіл, кукарікали, нявчали, рохкали, мукали...Весело було...а дорослі колядували...Всі ложки ставились за дідуха...

hrystusja
07.01.2013, 00:53
Дівчатка, а що це?
То така велика фасоля :)

Наші страви
1. Пісні голубці
2. вареники з картоплею
3. вареники з капустою.
4. грибна підлива
5. кутя
6. узвар
7. пампухи з маком
8. пампухи з вишнею
9. маківник
10. оселедець
11. риба копчена
12. питний борщ з вушками
13. пісна салатка з грибів моркви, рибки та цибулі
14. пісна салатка з свіжих овочів
15. мариновані підпеньки.

jalla
07.01.2013, 11:59
Ну, так, точно

кутя
голубці з тертої картоплі (то не я, мама привезе)
пиріг з картоплі і гречки
вареники з картоплею, капустою і з картоплею+капуста)))
рибка смажена
оселедець
гриби мариновані
підливка з грибів (яку називає мій чоловік мачка, а я душенина)))
узвар.
Ги, якщо розділити вареники на три, додати бурячки з хроном, то виходить якраз 12.))

Музик
07.01.2013, 12:14
вчора на вечері в моєї мами були:
1. кутя
2-3. борщ з вушками
4. вареники з капустою
5. грибна підливка
6. голубці
7. оселедець
8. печена рибка (я щось не питала яка)
9. бурячки з хроном
10. пампухи (от читала в Тетянки, що в них монетки кладуть у вареники, а в нас в пампухи, при тому не одна; а крім грошей кладем трояндове вареннячко)
11. маківник
12. узвар

а в чоловікових батьків прийнято готувати лише кутю, а решта страв - довільні

Sandoryk
07.01.2013, 12:57
На грибному відварі вариться невелика кількість гречки (бо то має бути юшка) одна дрібно- дрібно нашаткована картоплина, засмажена на нерафінованій запашній олії морква та цибулька, а в кінці для кислинки доливається розсіл з квашеної капусти. Як буду в гостях, то вже розкажу ,яка та юшка на смак, але припускаю що смачнезна.
В нас теж завжди готується така юшка (тільки без картоплі), але ми її називаєм квасом.
Наш перелік страв:
- хліб з часником
- оселедець
- риба смажена
- квас
- капуста з горохом
- грибна підлива (мачанка)
- вареники з капустою
- вареники з картоплею
- голубці
- кисіль з чорносливом
- кутя
- узвар.

Sweet kitty
09.01.2013, 21:57
1)пампушки(за моїм особливим"секретним"рецептом)
2)кутя
3)узвар
4)мочанка
5)борщик
6)вушка з грибами
7)риба
8)вареники з капустою і картоплею,з картоплею і грибами
9)голубці
10)маковник
11)капуста з грибами
12)галас

Maksli
10.01.2013, 11:05
От і наші страви на Свят вечір:
1. Кутя
2. Вареники з капустою
3. Голубці з тертої картоплі або з пшоном
4. Печена картопля з часничком
5. Тушена капуста з горохом
6. Риба печена або смажена (цього року був печений толстолобік і карась)
7. Оселедець
8. Опеньки мариновані
9. Грибна підливка (мачанка)
10. Вінігрет
11. Пампухи
12. Узвар

Kroshka Enot
10.01.2013, 12:19
Ми, як правило, вечеряємо у бабусі в селі.
Готуємо:
1. Кутю
2. Борщ з грибами
3. Пісні голубці (раніше завжди з гречкою, минулого року спробували з картоплею, сподобалося, цього року вже тільки з картоплею робили);
4. Вареники з капустою і картоплею;
5. Підлива з білих грибів;
6. Вінегрет;
7. Бурячки (гострий салат з буряку і хрону);
8. Оселедець;
9. Смажена риба;
10. Копчена риба (бабуся її дуже любить, а так я не знаю, чи можна її вповні до пісних страв віднести);
11. Узвар
12. Хліб, сіль і часничок теж рахуємо до страв )))
Раніше, коли бабуся була молодша, вона пекла пампухи, а тепер вона не має сили, а мама і цьоця так не вміють :umbrage:

Just me
04.01.2014, 01:19
А співробітниця моя родом з Карпат то розказувала що вони ще готують солодкий кисіль і роблять його таким густим як холодець і так їдять.
Смак дитинства... Пригадую, приходили ми до бабці вечеряти, а в неї так рівним рядочком на підвіконнику той кисіль із чорносливом з кісточками - тарілок сім, щонайменше. Тільки чекали тої нагоди, щоб взяти одну із тих тарілок і чайною ложкою виїсти увесь той кисіль, який вже встиг охолонути і покритися смачною тягучою скоринкою...:girl_tender: Зроблю таке цього року у нас, дякую за навіяні спогади ))
Взагалі я не прихильник виготовляти на Святвечір багато, мені аби варенички з капустою, грибна підлива, борщ з квашених бурячків і згаданий кисіль, але оскільки до нас цьогоріч зійдеться уся родина, то прийдеться приготуватися:
1. Кутя
2. Вареники: з картоплею, з капустою, з квасолею (то моя мама спец по варениках - її вареники байдужими нікого не залишають)
3. Вушка з білими грибами
4. Рибні пельмені
5. Шухи
6. Підливка з білих грибів
7. Грибочки мариновані
8. Борщ з квашених буряків
9. Короп під маринадом
10. Хенд-мейд оселедець з цибулькою:girl_yes2:
11. Узвар
12. Кисіль

Часом ще готуємо голубці з тертої картоплі:nyam2:, тушимо рибу, робимо салат із яськи, запікаємо пеленгас, але мабуть не цього разу, мені і так забагато всього.

amaretto
04.01.2014, 01:46
Наше меню на цьогорічну вечерю:
-кутя
-вареники з картоплею та грибами, вареники з капустою
-підливка з білих грибів
-борщ+вушка
-смажена рибка
-оселедець
-фарширована рибка(вже 2 рік поспіль робитиму)
-гриби білі мариновані
-голубці пісні з картоплі та гречки, голубці з тертої картоплі
-пампухи
-копчена скумбрія
-інколи роблю салат з фасольки+підтушені цибуля з морквою з олією
-узвар
ніби все

Savchenko
04.01.2014, 17:30
Цей рік і це Різдво особливе для нашої маленької сім"ї, так як вперше ми святкуватимемо вже втрьох і вдома:girl_claping: Тому 12 страв готуватиму я сама і поєднавши меню і з моїх країв і з тутешніх...ось що вийшло:
1)кутя
2)узвар
3)вареники з картоплею
4)вареники з капустою
5)деруни з підливою грибною(в мене вдома готують просто деруни з часником,тому вирішила зробити такий мікс)
6)вінегрет
7)філе риби запечене з сиром та зеленню у вершковому соусі
8)"оселедець у червоному"
9)шуба
10)риба смажена або копчена скумбрія
11)кисіль
12)тушена квашена капуста
Якось так)

Bulbashka
04.01.2014, 18:50
Цього року в мене буде особлива вечеря, а все тому, що збулась моя дитяча мрія. Завжди хотіла, щоб на вечерю збиралась вся сім"я, щоб було так гучно, всі говорили, сміялись, співали колядки.. Натомість святкували тільки з татом та братом(мама постійно з-за кордоном). І от цей рік, надіюсь дуже вдалий, приніс мені подарунок. В нас вдома збирається моя родина(в повному складі, і нарешті з мамою!), і чоловікова. Дуже надіюсь, що це стане традицією, і кожен рік буде таким, а то і ще кращим.
Отже:
1. Кутя(одна традиційна і ще одна з яблуками. Так робить моя тітка. Смачно!!!)
2. Пампушки з фасолею і маком(традиційні на Бродівщині, і дуже смачні!)
3. Пампушки з варенням
4. Вареники з капустою
5. Вареники з картоплі
6. Вушка
7. Риба тушена в томаті з морквою(фірмова Свекрухи)
8. Оселедець
9. Шуба
10. Білі грибочки мариновані
11. Голубці ліниві з підливкою грибною
12. Рибка смажена
Ну і Узвар

Рибка
04.01.2014, 22:00
Так як вихідних мало на Різдво, всього 1 день в чоловіка на роботі, то будемо у Львові самі з дітьми.
1. Кутя (вже не дочекаюсь :))
2. Узвар
3. Юшка грибна (в бабусі в Карпатах завжди варили, таку ароматну, грибів-то там багацько)). Так та традиція з мамою перейшла і до нас)
4. Вінегрет
5. Вареники з капустою
6. Вареники з картоплею
7. Пампухи з маком (в Сільпо завжди брала класний, в баночці, та сьогодні не знайшла, прийдеться самій молоти)
8. Рибка скумбрія
9. Капуста тушкована
10. Оселедець
11. Грибочки маслючки
12. Зроблю підливку з грибочків, ну і часник-сіль-хліб.

Bree van deKamp
05.01.2014, 02:03
з маком (в Сільпо завжди брала класний, в баночці,
А оцю макову суміш можна в кутю додавати?

knatka
05.01.2014, 02:27
В мене святвечір завжзди асоціюється з словом Родина. Ми з батьками завжди вечеряли дома а потім із колядою йшли до бабці і діда (татових батьків). Так і зараз коли я заміжня (живу у невістках) стараюся щоб ми встигали повичеряти з батьками чоловіка і моїми.
1. Кутя
2. Пампушки з маком або вареннячком
3.Рибка тушена з морквочкою та томатом або жарена рибка
4. Оселедець
5. Борщ з вушками
6. Узвар
7. Вареники з картоплею та капустою
8. Капуста тушена з фасолею та пшоном
9. Підливка з сушених білих грибів
10. Кисіль
11. Пісні голубці
12.Салат з тушеної фасольки з грибами

Gavil
05.01.2014, 02:29
Ох, обожнюю Різдво!:girl_claping: Дванадцять страв зазвичай готує моя мама, але я намагаюся активно допомагати, хоча цьогоріч моя допомога напевно буде у зніманні прооби з приготованих страв, через малю непосиду, яка мамі багато не дозволяє затриматися на кухні:d25:
Однак на Різдвяному столі у нас щороку:

1. Кутя (густа з медом та горішками. Готує тато) в родині чоловіка кутю готують таку ріденьку, що п'ють з горнят. Однак для мене це геть не кутя, та в кожного свої традиції

2. Пампушки з різними начинками: з варенням із рожі та маком

3. Капустняк

4. Борщ з вушками

5. Грибна юшка:girl_claping:

6. Оселедець

7. Вареники з капустою

8. Вареники з картоплею

9. Рибка смажена (короп або філе хека)

10. Салат з грибів маринованих

11. Узвар

12. Хлібчик

Так як моя мама займається кухнею, незважаючи на те, що я вже вийшла заміж і маю маленьку донечкою - основним моїм завданням, ще з дитинства на Різдво є - сервірування столу, розкласти часничок по кухат. А ще з татом 6 січня ставимо Дідуха. Ну і першу зірку виглядаю, яка має закликати усіх до столу!
Веселого усім Різдва!

Рибка
05.01.2014, 15:01
Bree van deKamp,
А оцю макову суміш можна в кутю додавати?
Подивилась на баночках на склад (зберегла пусті), там цукор, мак, крохмаль, патока.. Крохмаль не знаю, може й не зашкодить куті. Я би додавала певно, бо запарювати, молоти... то для мене довго :girl_blush2:. Я булочки пекла, рулет з маком, дуже смачно.

Bree van deKamp
05.01.2014, 15:24
Дівчатка, дууже потребую перевіреного і нескладного рецепту картопляних голубців і пампухів.

Dolche
05.01.2014, 17:59
Бачу, що дехто на вечерю готує салат "Шуба". Ви його майонезом заправляєте? В нас якось не заведено такий салат робити на Святвечір, жирний він досить.
В мене вечерю готують батьки, я лише піду допоможу чим зможу. На Різдво спечу наполеон, вафлі перемащу, якийсь смачний салатик, решта все батьки :).

олюся_зі_львова
05.01.2014, 18:28
цього року на вечерю в нас буде:
1 узвар,
2 кутя,
3 борщ з грибами,
4 вареники з капустою,
5. вареники з грибами та картоплею,
6 оселедеь,
7 смажена риба.
8 вінегрет
9 тушкована капуста
10 мариновані гриби
11 фаршировані печериці
12 маківник

крім цього ще наготувала салатики але на саме Різдво.

Trumbumbulja
05.01.2014, 20:32
На Святвечір наготую:
1. Кутя
2. Узвар
3. Вареники з картоплею та з капустою
4. Борщ з "вушками"
5. Грибна підлива
6. Вальошки з пшона
7. Печена скумбрія
8. Смажена форель
9. Мариновані гриби.
10. Салат "Косівський"
11. Оселедець
12. Пампухи

Vittoriya
05.01.2014, 20:46
Я не знаю, як то я сама то зроблю завтра, але я в себе вірю ;)
1. кутя
2. узвар
3. борщ червоний
4. вушка з грибами
5. вареники з капустою квашеною ( улюблена страва моя)
6.грибна підлива
7. Салат Вінегрет
8. Оселедець
9. Салат з маринованих грибочків з смаженою цибулькою, морквою і вареною фасолькою
10. Фасолька підсмажена з часничком і олією
11. Ще одні грибочки просто ( ми любителі грибів), або смажена риба, ще не вирішили
12. Пампухи

ZaKohana
06.01.2014, 02:14
Вальошки з пшона -що це за страва?

solomka
06.01.2014, 10:26
У нас вечерю готує свекруха, і вона не хоче щоб я вмішувалась у цей процес. Але я цього року хотіла ще додатково до її страв посмажити рибу (оскільки свекруха її не готує на Святвечір). Сказала про це чоловікові, то він мені заперечив: каже, що не можна, бо риба смажеться з яйцем, а яйця не відносяться до пісних страв, точніше є тваринним продуктом, який не споживається на Святвечір. На мої слова, що пампухи теж з яйцем і молоком і їх споживають на вечерю він здивовано сказав: дійсно?, а я не знав.
Скажіть хто з нас правий? Чи можна на Святвечір смажити рибу з яйцем?.

kristina
06.01.2014, 10:47
Чи можна на Святвечір смажити рибу з яйцем?.
та не можна, як альтернативу запечіть рибку з овочами і грамом олійки, всі будуть довольні )) я взагалі то так класно , мені б хтось сказав не вмішуватись в процес
ну а на свят вечір пампухи пісні готуються
В нас теж меню стандартне
1 Кутя
2 Узвар
3 Борщик
4 Вушка грибні
5 Вареники з картоплі з цибулькою і квашеною капустою
6 Грибна підливка
7 Риба печена
8 Голубці
9 Оселедець
10 Гриби білі мариновані
11 Вінігрет
12 Пампушки з вишнями

Рибка
06.01.2014, 11:35
каже, що не можна, бо риба смажеться з яйцем, а яйця не відносяться до пісних страв, точніше є тваринним продуктом, який не споживається на Святвечір. На мої слова, що пампухи теж з яйцем і молоком і їх споживають на вечерю він здивовано сказав: дійсно?, а я не знав.
Не можна, звичайно, яйця - це тваринний продукт. А на Святий вечір пампухи роблять не на молоці і не на яйцях, є "пісні" варіанти дріжджового тіста.
6 січня - це строгий піст.
Дівчата (вище тут в темі) тушкують рибу з морквою та цибулькою на олії.

Дана
06.01.2014, 11:40
Ні яйця ні молока,сметани,масла, майонезу - на вечерю має бути 12 пісних страв. Ну а пампухи роблять на воді(картоплянлоиму відварі), замість масла йде олія, тобто все пісне.

solomka
06.01.2014, 11:46
Ну а пампухи роблять на воді
Сьогодні зранку, збираючись на роботу, бачила як моя свекруха замішувала тісто на пампухи, то вона давала і яйце, і молоко.

наталя 2204
06.01.2014, 12:47
Дівчата (вище тут в темі) тушкують рибу з морквою та цибулькою на олії.

І я так роблю. Або смажу рибу на олії без яйця.

замішувала тісто на пампухи, то вона давала і яйце, і молоко.

то вже не пісні пампухи

---------- Додано в 11:47 ---------- Попередній допис був написаний в 11:43 ----------

Можна посолити, поперчити, обкатати в муці і смажити без яйця. Нічим не гірша получається.

ola-lyola
06.01.2014, 16:39
Ми вечеряємо цього року в тата, туди ж прийде моя свекруха, сестра - готуємо всі і приносимо туди. Страви різні, бо в моїх батьків було прийнято одні, у свекрухи інші, але найцінніше, що те все передається нашим дітям.
1 Кутя - готує тато, це його страва, він вручну тре мак і робить він її два види - рідку, як роблять там де він народився, і густу, як у нас.
2 Узвар - тато.
3 Борщ - свекруха, він у неї особливий, такий як готувала ще її мама - кислий з гречкою і з грибами.
4 Вареники з картоплею, картоплею-грибами - я,
5 Вареники з капустою - сестра.
6 Грибна підливка (чоловік називає її мачанка) - я.
7 Запечена риба - мама
8 Пісні голубці з картоплі - мама.
9 Оселедець хто який купить
10 Тушена капуста з пшоном і горохом - то специфічна страва свекрухи, в нас такого не готували, але пробуємо всі.
11 Мариновані білі гриби з цибулькою - мій перший досвід маринування грибів.
12 Пампушки мама і свекруха мають принести.
Веселих свят!!!

tsiuma
06.01.2014, 20:27
Тільки повечеряли! Вітаю всіх з наближенням різдвяної ночі і святами!

Ми вечеряли вперше в себе вдома у Львові, не їхали в село. Отже, я наготувала:
1. Кутя.
2. Узвар.
3.Пампушки з маком і з маком і вишнями - мегасмачні цього разу і пухкі (за рецептом від Марусі-мами, але дріжджів дала майже вдвічі більше).
4. Голубці з тертої бульби.
5. Вареники з капустою, вареники з картоплею (другі- спеціально для малого)
6. Капуста тушкована.
7. Салат вінегрет.
8. Теплий салат з квасолі з підсмаженою морквою і цибулею, з часничком.
9. Опеньки мариновані з цибулькою.
10. Грибна юшка.
11. Підлива грибна до голубців.
12. Оселедчик.

aknytsU
06.01.2014, 20:54
Ми вже теж повечеряли. На столі було:
1. Кутя
2. Пампушки з вишнями, пампушки з маком
3. Вареники з капустою
4. Голубці з тертою картоплею
5. Риба печена з лимоном, морквою
6. Риба маринована з цибулею
7. Підливка з грибами
8. Опеньки з цибулею
9. Ікр кабачкова
10. Узвар
11. Печений хліб
12. Вінегрет[COLOR="Silver"]

zorkas
06.01.2014, 21:35
Моя сім'я сьогодні так повечеряли:
1-кутя
2-рибка домашнього копчення
3-сільотка
4-пироги з капустою
5-пироги з картоплею
6-голубці
7-підливка з грибів
8-грибочки з цибулькою
9-кисіль
10-борщик
11-пампухи
12-хлібчик.
Веселого всім Різдва:girl_angel:

amaretto
17.01.2014, 16:41
В нас друга вечеря буде трішки простіше
-кутя
-вареники з картоплі
-грибна підливка
-борщ з вушками
-оселедець
-копчена скумбрія
-риба з морквяною подушкою(смажу вяїчку філе рибки а зверху покриваю сумішю підтушеної цибулі+моркви і помідорового соусу або кетчупу). На першу вечерю смажили хек(так тата жінка готувала) то він не пішов,половину за 3 дні викинули.
Голубці пісні не робимо, рибу не фарширую, гриби відкривати не будемо і напевне без пончиків бо сестри приїде на саму вечерю(вона на роботі до 21:girl_sad:)

pulpa
18.01.2014, 18:23
І в нас простіше,до батьків не їдемо,будемо самі вдома
1-кутя
2-вареники з картоплею
3-вареники з капустою
4-вушка
5-зупка з фасолі і грибів
6-грибна підливка
7-риба печена
8-оселедець
9-копчена рибка
10-калач і узвар

jalla
18.01.2014, 20:02
1.кутя
2. вареники з картоплею
3. вареники з капустою
3. вареники картопля з капустою))))
4. рибка хек смажена
5. скумбрія запечена в фользі з морквою і цибулею
6. пиріг картопля з гречкою
7. підлива грибна.
8. паштет грибний (з опеньок)
9. капуста з фасолею варена і памащена цибулькою засмаженою (не знаю як то називається, то в чоловіка таке завжди роблять, то мусить бути на столі:))
10. голубці з тертої картоплі
11. оселедець
12. узвар.