КПК

Показати повну версію : землетрус в Україні


olenkastar
19.01.2010, 00:21
Найближчим часом в Україні може відбутися потужний землетрус
Уся територія України є небезпечною з точки зору сейсмічної активності. Про це заявив к.фіз-мат.н, заступник директора Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України з наукової роботи Олександр Кендзера в ефірі Радіо «ЕРА-FM». (http://www.radioera.com.ua/eranews/?idArticle=19761)

«Хотілося б заспокоїти людей, але я цього зробити не можу з однієї простої причини: частина території України, зокрема, західні, південні і південно-західні її частини відносяться до так званого сейсмоактивного поясу нашої планети», – наголосив експерт.

За словами Кендзери, в Україні землетруси відбувалися раніше, фіксуються сейсмічними приладами зараз, і, очевидно, будуть відбуватися і в майбутньому.

Він також зазначив, що Крим і Закарпаття – найбільш небезпечні регіони України в сейсмологічному плані. Разом із тим, Кендзера зауважив, що інша частина території України, яка відноситься до древньої платформи, на жаль, також є небезпечною.

Науковець відзначив, що цими проблемами досить серйозно займаються в Україні. «В Україні з 2006 року діють нові державні будівельні норми, які, як на мій погляд, правильно враховують реальну сейсмічну небезпеку. І далі потрібне лише щоб ті, хто відповідає за правильне будівництво, враховували ці державні норми», – сказав він.

Кендзера також наголосив, що в Україні на даний час недостатня кількість сейсмічних станцій – лише 36, у той час, як у Швейцарії їх, наприклад, більше 200.


що думаєте,панство?готовий Львів протистояти землетрусу?

Ніколь
19.01.2010, 00:57
готовий Львів протистояти землетрусу?
боюсь що ні :eek::scare:
особливо панельні будинки в спальних районах.....

kitka
19.01.2010, 01:10
Крим і Закарпаття – найбільш небезпечні регіони України в сейсмологічному плані
До речі приблизно два з половиною роки тому в нас таки був 3-бальний землетрус. Скажу вам так: це моторошне відчуття, яке просто неможливо забути. Я сиділа в одній кімнаті за компом, Дануся спала в іншій. І тут я відчуваю, як в мене під ногами ніби хвиля прокотилася і мій стілець на коліщатах трохи з'їхав з місця. Щось почало тріщати і завібрувало скло. Я, ще навіть не зрозумівши до кінця, що діється, зриваюся з стільця і лечу в другу кімнату, хапаю сплячу дитину на руки (от маєте інстинкт) і що далі робити? Підбігла до вікна, ну словом мене охопив такий жах! Ми живемо в панельному будинку на 3-му поверсі. Самі розумієте, якби щось, то все... А далі було ще страшніше, бо люди людям казали, що ще має бути друга хвиля. Коли вона буде - невідомо. Я дитину у візок, взяла гроші, документи, найнеобхідніше і пішла в школу за Ромчиком. А там всіх дітей вже вигнали на спортивний майданчик. І так ми троє намотували круги по району десь кілька годин. Потім починаєш думати, що ж робити далі? Ну скільки можна ходити? Діти вже голодні. Подзвонила чоловікові, казав йти додому. Далі я боялася засинати, чесно. Вже навіть дійшло до того, що позбирала з поличок над ліжками предмети, які могли б в разі чогось впасти на голову. Отаке. Ну реально було страшно.
А моя мама живе на дев'ятому поверсі, то в неї ліжко, на якому вона в той момент лежала, зрушило з місця і телевізор, що прикріплений на "лапі" до стіни, туди-сюди гуляв. То вона взагалі страху набралася.
До речі кажуть в панельних будинках ставати в дверні пройоми або ховатися у ванній чи туалеті, бо вони із однієї суцільної панельної коробки.

Анута
19.01.2010, 01:19
в нас у Львові теж був землетрус: 2 рази точно. Один раз я маленька була. другий вже підлітком - років 12-13.
Карпати молоді гори, але думаю ми тут трошки задалеко аби нас трусило сильно.
Кіточко, вам нажаль ближче...

Ніколь
19.01.2010, 01:20
щойно в неті читала що землетруси регулярно бувають в Румунії, але не сильні, їх там ледь відчувають а до нас вони теж хододять..але ми тут їх зовсім не чуєм.

Женічка
19.01.2010, 02:16
Найближчим часом в Україні може відбутися потужний землетрус
а коли точно не повідомим??? найблжчим часом це цього тижня? за рік? найближчі 10 років???
ой, менше б говорили...... хіба нервують, досить нам вже тих політиків з їх вічними розмовами.
мене два рази землетрусик застукав в житті. перший,коли було мені років 3-4, але добре пам"ятаю,що тарілки в шафці зделенькотіли, а другий,вже будучи студенткою.в Києві, легенький,правда, було таке відчуття,ніби,хтось заліз під ліжко і потряс трішки ним, то було вночі, я навіть не зрозуміла і довго шукала того когось під ліжком :)

а якщо серйозно,то страшно навіть уявити...................

olenkastar
19.01.2010, 09:57
ось що ще пише ..Інтервю з сесмологом директором Інституту геофізики ім. С.І.Суботіна Олександр КЕНДЗЕРА.
В Україні більшість регіонів є в сейсмічно активних зонах, різних за своєю потужністю. На території України є декілька таких сейсмічно небезпечних районів. Це, передусім, Карпати та Південний берег Криму, більша частина Закарпаття, Прикарпаття, Буковини, майже вся Одеська область, також частина Кіровоградської, Вінницької, Львівської і Тернопільська області, а ще — частина Донбасу. Чим далі на захід — тим вища сейсмічна небезпека. Це пов’язано з тим, що Україна знаходиться на краю дуже потужного сейсмоактивного поясу нашої планети, який тягнеться від Азорських островів через Середземне море, захоплює частину України, далі йде через Кавказ, Чорне море і повертає в сторону Суматри — де відбувся той сильний землетрус. Загалом сейсмічні райони, в яких можуть відбутися поштовхи силою шість-дев’ять балів, займають аж 20% території України. До речі, там проживає 10 мільйонів осіб.

і ще пише,що "найсильніший землетрус, який стався порівняно недавно, був 1927 року в Кримських горах, при якому фактично було зруйновано все Чорноморське узбережжя. Перед ним знаковий землетрус відбувся 1875 року на півночі Львівської області. Оскільки тоді хати тут були в основному дерев’яні, то не сталося великих руйнувань і жертв. Але при цьому на поверхні землі зафіксували великі зрушення — тріщини, тож якби там щось стояло чи були люди, то виникла б серйозна проблема. Ці землетруси мали силу шість балів. Але справа в тому, що шість балів — це землетрус другої категорії і на ослаблених грунтах від нього можуть бути більші руйнування. Останній землетрус такої потужності був у Микулинцях Тернопільської області 2002 року, також кілька років тому стався землетрус поблизу Кривого Рогу — чотирибальний.
стаття отут (http://www.day.kiev.ua/272695/)

levandivka
19.01.2010, 10:06
пише,що "найсильніший землетрус, який стався порівняно недавно, був 1927 року в Кримських горах
Знову пощу безсмертні кадри:

http://www.youtube.com/watch?v=rjJpj8q-Aaohttp://www.youtube.com/watch?v=5F-wHkXHdK8 http://www.youtube.com/watch?v=6ukIe327zQI

Chortenia
19.01.2010, 11:30
До землетрусів тре бути готовим, але не панікувати. Якщо дотримані всі будівельні норми, то в принципі жителям багатоповерхівок боятися нІчого.
Але тоді і питання до вельмишановних сейсмологів - землетрус потужністю у скільки балів вони передбачають.

Я за своє дитинство пережила кілька землетрусів, коли ми жили в Молдові. Один з них був восьмибальний. Якраз перед першим вересня. (Якраз відтоді мої перші спогади про мене). Ми жили на останньому поверсі (10), відчуття як хитає будинок - незабутні :-) Але тоді будинок витримав і пережив ще багато землетрусів, а на такі як 3-5 бальні (особливо, коли йшли другі хвилі), народ вже дуже і не зважав.
Одного разу землетрус ми з братом (я в садочку, він в початковій школі) зустріли одні в квартирі. То швидко зорієнтувались, одягнулись і вибігли на вулицю (правда, мама на роботі ледве не посивіла). Так що тут гловне не панікувати і швидко зорієнтуватися.

До речі, у кого є хом'ячки, то вони вас точно попередять про землетрус. Вони день перед тим дуже нявчать (чи які там звуки видають), мечуться по хаті.(Перевірено).

levandivka
19.01.2010, 11:40
у кого є хом'ячки, то вони вас точно попередять про землетрус. Вони день перед тим дуже нявчать (чи які там звуки видають)
Бздять? :lol::lol::lol:

Женічка
19.01.2010, 11:42
у кого є хом'ячки,ну все, давно хотіла хом"ячка,а це був останній аргумент :)
може ще якісь тваринки то відчувають? у моєї свекрухи папужка є.

Chortenia
19.01.2010, 11:44
Бздять?
:girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:

А чорт їх знає :girl_crazy::girl_crazy:

може ще якісь тваринки то відчувають? у моєї свекрухи папужка є.

От не знаю. Просто тоді в наших сусідів був хом'ячок. І ми за ним отаке спостерігали.

Анута
19.01.2010, 11:46
може ще якісь тваринки то відчувають?
по ідеї всі тваринки відчувають ;)

Женічка
19.01.2010, 11:49
ну,будем уважними, головне не пропустити оте "бздіння" папужки,чи шо він там робить :)

levandivka
19.01.2010, 11:55
головне не пропустити оте "бздіння" папужки
Ні! :D:D:D
Головне - самим не бздіти...

Про це заявив к.фіз-мат.н, заступник директора Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України з наукової роботи
Варто розуміти, що якщо про недостатність виділених коштів
заявив к.фіз-мат.н, заступник директора Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України з наукової роботи
- значить хочуть, щоб ВОНА виділила кошти.
І більше нічого не значить.

Пропускайте їх бздьож повз вуха...

kitka
19.01.2010, 12:10
Якщо дотримані всі будівельні норми, то в принципі жителям багатоповерхівок боятися нІчого.
Дев'ятиповерхівки нашого мікрорайону побудовані ще з "радянського" залізобетону і згідно проекту мають витримувати 7 балів:girl_in_dreams:.

Яська Березнева
19.01.2010, 12:11
Якщо серйозно, то ще собаки і коти відчувають - неспокійні, голосно нявкають/гавкають, норовлять кудись втекти. Мій дід був у числі ліквідаторів наслідків сильного землетрусу у Вірменії в 1988 році - місцеві казали, що перед землетрусом домашні тваринки як показилися.:girl_sad:

Анута
19.01.2010, 12:15
Дев'ятиповерхівки нашого мікрорайону побудовані ще з "радянського" залізобетону і згідно проекту мають витримувати 7 балів
ага, при землетрусі в Вірменії (чи де там точно було в 90-х) було зруйноване все і загинуло порядка 30 тис.люду. І там не було 7 балів... Т.щ. це все дуже абстрактно...

от якби ми жили в Японії... там навчились будувати так, що їм землетруси пофігу - вони у них регулярно

Chortenia
19.01.2010, 12:33
Ну у нас тут по ходу і семи балів не має бути, тим більше, що в ці краї лише відлуння мають доходити.

Люша
19.01.2010, 13:34
Землетрус був у Вірменії - 7 грудня 1988р. В епіцентрі землетрусу — Спітаку сила поштовхів становила 10 балів (максимальне значення за шкалою Ріхтера), у Гюмрі — 9 балів, Ванадзорі — 8 балів. У результаті землетрусу загинуло 25 тисяч осіб, 140 тис. стали інвалідами, а близько 500 тисяч позбулися даху над головою.
Вважалося тоді що виною було те, що великі міста побудували у завідома сейсмологічно небезпечних районах, це були міста новобудови . Спітак був зруйнован повністю - я була знайома з людьми які були на рятувальній операціїї - за тиждень у місті витягнули більше 10000 людей з під завалів.
І я пам"ятаю як люди казали - Земля дихала і стогнала.
Це жах.

olenkastar
19.01.2010, 14:37
я теж памятаю землетрус з дитинства.але тоді лише стакани всерванті дзижчали посеред ночі.думаю батьки тоді більше за нас з сестрою злякалися.
а тато розповідав,що десь приблизно в 1976=1977 році був в нас в Камянці землетрус до 5 балів.він сидів в квартирі,вікно відкрите,бо то травень був-і раптом всі собаки замовкли і все стихло ..така тишина ,а потім звук такий "ууууууу" і почало трясти.але не так шоб сильно трясло,а от страшно було.

levandivka
19.01.2010, 14:43
і почало трясти.але не так шоб сильно трясло,а от страшно було.
Та три бали тоді було. Ніц страшного. :)
(Мо, в Кам'янці - 3,5)

дописано згодом:
потім звук такий "ууууууу" і почало трясти
Бронепоїзд проїжджав?

Яруська
19.01.2010, 14:45
Бздять?

Ой не можу:girl_haha::girl_haha:
В моєї коліжанки є французький бульдог який бздить постійно, то по ходу в неї весь час землетрус:D:D

levandivka
19.01.2010, 14:47
є французький бульдог який бздить постійно, то по ходу в неї весь час землетрус
Та нє...
Чутливий дуже песик, хранцуз...
Як на полігоні бахнуть (в мене ж теж чути) - ТАК і думаю: почалось?

olenkastar
19.01.2010, 14:51
Як на полігоні бахнуть (в мене ж теж чути) - ТАК і думаю: почалос
вашому оптмізму позаздрити можна! :girl_claping:
та не то шо страшно,шо землетрус буде..не звично чи шо.ніби живемо в країні,де немає таких сильних стихійних бід.
а може фільм "2012" так сильно повпливав :girl_mad:,що закралася думка,"а що якщо все справді так і буде?"

Яруська
19.01.2010, 14:54
а може фільм "2012" так сильно повпливав

Я завжди кажу-що нема чого фігню дивитись і слухати, то й з метеоризмом буде все в порядку:girl_crazy:

levandivka
19.01.2010, 15:02
оптмізму позаздрити можна!
Ну...
Оптимізм, він не вчора прийшов.
Просто... і повінь (по самісінькі груди з дітьми на шиї), і пожежі, і автокатастрофи різні видів. У Спітак дружина не пустила, але добре помню той час.

І гасло "не бздіти!" - спосіб, которий "я знаю".
Кажуть, пат-анатоми - найбільші оптимісти.

http://www.youtube.com/watch?v=ixlH8LD4VjE

Грильяжка
19.01.2010, 15:03
Люди а мо то перед виборами качка така-мо то ВОНА так працює???

levandivka
19.01.2010, 15:07
мо то ВОНА так працює???
Що аж земля трясецця?

Анута
19.01.2010, 15:13
я думаю, що розповсюджування пліток такого плану, це щоб відволікти людей на інші проблеми

Грильяжка
19.01.2010, 15:20
Що аж земля трясецця?
Провезе країною вночі пару БТРів чи чогось другого, зранку буде ліквідовувати наслідки і розкидатись мільйонами.

levandivka
19.01.2010, 15:24
і розкидатись мільйонами
Щаз...
Наскільки я розумію, кожен мільйон у СВОЮ лузу забивається...

Nanaya
19.01.2010, 16:42
ага, при землетрусі в Вірменії (чи де там точно було в 90-х) було зруйноване все і загинуло порядка 30 тис.люду. І там не було 7 балів... Т.щ. це все дуже абстрактно...

В Вірменії був такий землетрус, що ніхто незнає скільки було балів. бо там аж зашкалило (то там все зруйновано), а на тій території де було 7 балів - всі будинки цілі лишилися.

Анута
19.01.2010, 16:49
В Вірменії був такий землетрус, що ніхто незнає скільки було балів. бо там аж зашкалило (то там все зруйновано), а на тій території де було 7 балів - всі будинки цілі лишилися
не знаю, тирнет сказав що до 7 балів. а сама я тоді була занадто мала, щоб пам"ятати точно
сперечатись на цю тему я точно не планую ;)

Nanaya
19.01.2010, 17:39
не знаю, тирнет сказав що до 7 балів. а сама я тоді була занадто мала, щоб пам"ятати точно
сперечатись на цю тему я точно не планую

Нічим не хотіла вас образити :shy: Просто інформація в мене від людей, які це точно знали. А написала це для того, щоб заспокоїти людей, що при 7-бальному землетрусі будинки дійсно вистоюють, якщо їх на совіть звичайно ж збудували.

Радість
22.01.2010, 20:41
Два дні не бачила ТВ і інтернета. Сьогодні читаю новини, і волосся стає дибом:scare:

Сегодня, 22 января, в центральной части Польши произошло землетрясение силой 4,42 балла.

В Польше произошло сравнительно сильное для этого региона землетрясение

Как сообщают местные СМИ, подземные толчки были зафиксированы в 05.05 (о6:05 по Киеву) по местному времени в окрестностях Белхатова и Паенчно, недалеко от Лодзи.

По предварительным данным, жертв и разрушений нет. "В Службе спасения нет информации от жителей о повреждениях или нарушении статики зданий, связанной с землетрясением", - сказал пресс-секретарь местной пожарной стражи Аркадиуш Маковский.

По словам геофизиков, для региона, где произошло землетрясение, подземные толчки не являются чем-то необычным, однако удивление специалистов вызвала их сила – почти 4,5 балла.

Отметим, что в ночь на 22 января два землетрясения произошли на западе Греции. Сообщений о материальном ущербе не поступало.

Новое землетрясение магнитудой 4,4 произошло на Гаити 22 января.

Вечером 20 января 2010 г., в 23:00 в Рачинском регионе Грузии случилось землетрясение. Об этом сообщает cnews.ru со ссылкой на грузинские СМИ.
Мощность подземного толчка составила 4 балла, в связи с чем, сильное колебание было зафиксировано и в Имеретинском районе. Жертв и разрушений нет.

Liliyah Romanova
22.01.2010, 20:50
Два дні не бачила ТВ і інтернета. Сьогодні читаю новини, і волосся стає дибом
А що в тому такого? У Польщі часом бувають легкі струси. У 2008 теж були 4 бали.

Wstrząsy sejsmiczne w Polsce! Zadrżało w Łódzkiem

źródło: tvn24.pl, onet.pl

Dziś około godz. 5.00 rano w województwie łódzkim odnotowano silne wstrząsy. Miały siłę 4,7 w skali Richtera.

Wstrząs nastąpił w Pajęcznie w okolicach Bełchatowa. Trwał on kilka sekund. Już wcześniej odnotowywano tam drżenia ziemi, jest to rejon górniczy.

Радість
22.01.2010, 21:02
А що в тому такого?
Ну дійсно, що в тому такого :girl_crazy:
А чи не забагато тих землетрусів за два тижня сталося?
В США произошло мощное землетрясение: есть раненые
11.1.2010 06:08
На севере американского штата Калифорния 9 января произошло землетрясение силой в 6,5 баллов. Среди местных жителей, оказавшихся в эпицентре землетрясения, есть раненные

Oddly
22.01.2010, 21:15
що думаєте,панство?

думаю, що явно галузі потрібні гроші - от і все

Кендзера також наголосив, що в Україні на даний час недостатня кількість сейсмічних станцій

Liliyah Romanova
22.01.2010, 21:25
А чи не забагато тих землетрусів за два тижня сталося?
По-різному буває. Не вперше, зрештою.
імхо, українців просто шугають. І то цілеспрямовано. Не можна тому піддаватися. Тими, хто живе в страху, легше керувати.

olenkastar
23.01.2010, 13:04
в принципі погоджуюся з Лільою.поки ми тут живемо,у світі чимало стається щодня.але говорять лише про ті чи інші події.наприклад,коли був "свинячий грип",то у новинах то була тема №1,і інших новин не було,ні про шо більше не говорили..тепер землетруси.
хоча...з іншого боку,десь читала ,що починаючи з 2004 року земля переживатиме неабияку сейсмічну активність,яка продовжуватиметься 10 років.
а ще я думаю,що хто знає тий військових,що вони роблять. оті землетруси можуть бути і викликані якоюсь діяльністю людей.,якимись дослідами...може то вони колапс уже запустили в Альпах? у всякому випадку живемо миттю і насолоджуємся життям!

---------- Додано в 12:04 ---------- Попередній допис був написаний в 11:16 ----------

ось що знайшла...

Землетруси на Гаїті викликали проведені США випробування сейсмічної зброї, заявив ЧавесПотужний землетрус на Гаїті, який забрав життя щонайменше 75 тисяч людей, став "результатом випробувань, проведених ВМФ США", таким собі "навчальним землетрусом", заявив президент Венесуели Уго Чавес

Потужний землетрус на Гаїті, який забрав життя щонайменше 75 тисяч людей, став "результатом випробувань, проведених ВМФ США", таким собі "навчальним землетрусом", заявив президент Венесуели Уго Чавес.

Він звинуватив США в тому, що вони зрівняли Гаїті з землею "своїми випробуваннями, кінцева мета яких - руйнування Ірану за допомогою серії землетрусів, покликаних повалити ісламський режим". Про це пише іспанська газета ABC, передає InoPressa.ru.

- Довідка: тектонічна зброя

Чавес заявив, що він зробив такі висновки на основі доповіді, "підготовленій російським Північним флотом", який "стежить за діяльністю американського флоту в Карибському басейні з 2008 року". Нібито в цій доповіді останнє випробування порівнюється з іншим, проведеним минулого тижня в Тихому океані і викликав землетрус силою 6,5 балів у Каліфорнії.

"Досить імовірно, що США знали про збитки, які будуть завдані, тому що направили на Гаїті командувача Південного командування генерала Кена Кіна для спостереження за наданням допомоги у разі необхідності", - заявив глава Венесуели.

Існування "тектонічного зброї" офіційно не підтверджене жодною країною світу. Однак звинувачення в розробці та застосуванні подібної зброї час від часу лунають з вуст політиків. Мексика, Перу, Чилі, Куба, Іран та інші країни неодноразово звинувачували США, СРСР і Китай у провокуванні землетрусів на їхніх територіях. Але жодних доказів ніколи представлено не було, передає NEWSru.com.

Раніше Чавес звинуватив США в повзучій окупації Гаїті - Вашингтон направив в зону лиха кілька тисяч військових для підтримки порядку. "Вони озброєні так, ніби направляються на війну. Господи, там немає недостачі зброї", - зазначив лідер Венесуели.

У російському Військово-морському флоті вже назвали "науковою фантастикою" твердження президента Венесуели з посиланням на доповідь Північного флоту про те, що землетрус на Гаїті викликано проведеними ВМС США випробуваннями сейсмічної зброї.

"Подібні твердження відносяться до розряду наукової фантастики, до якої Північний флот відношення не має", - заявило джерело в штабі Північного флоту ВМФ Росії, передає Інтерфакс.

"Дії кораблів Північного флоту в Північній Атлантиці підпорядковано зовсім іншим завданням, а вже ніяк не дослідженням природних катаклізмів у зв'язці із випробуваннями зброї будь-якою країною", - зазначив співрозмовник агентства.

У квітні 2002 року після 6-бального землетрусу в Тбілісі лідер партії зелених Грузії Георгій Гачечеладзе заявив, що поштовхи були викликані російськими військовими штучно з використанням можливостей Ешерской станції по сейсмічному спостереженню, що знаходиться в Абхазії. Нагадаємо, що в Ешерскій сейсмологічній лабораторії ще за радянських часів працювали над створенням тектонічної зброї.

Тоді, посилаючись на російські джерела, Гачечиладзе заявив, що Ешерська сейсмологічна лабораторія є одним з найбільш засекречених об'єктів і знаходиться в прямому підпорядкуванні Генштабу Збройних сил Росії.

Лідер зелених навів висловлювання відомого російського науковця в галузі сейсмології Олексія Миколаєва, що ще в 70-і роки в Середній Азії в районі Паміру військові використали тектонічну зброю і спровокували 7-бальний землетрус.

Для використання такої зброї необхідно створення самою природою відповідних умов у земній корі, а конкретно передумов до землетрусу. Такі передумови і були створені в Кавказькому регіоні в квітні 2002 року.

Довідка: тектонічна зброя

У 2005 році Томське відділення Федеральної служби з інтелектуальної власності, патентів і товарних знаків видало іркутським вченим патент на винахід "Спосіб управління режимом зсувів у фрагментах сейсмоактивних тектонічних розломів". У ЗМІ цей патент відразу ж назвали "патентом на тектонічну зброю". Але він був розроблений для забезпечення сейсмобезпеки в місцях мегаполісів і екологічно небезпечних об'єктів, на майданчиках будівництва і при проектуванні особливо важливих будівельних об'єктів.

Але, як вважають науковці, використовуючи внутрішню ритміку Землі, можна задати час і місце штучно викликаного землетрусу, значно збільшити його силу і супутні ефекти.

Як писала у своїй роботі, присвяченій тектонічній зброї, інженер-дослідник ракетно-космічних комплексів Юлія Кобріновіч, розробка безпосередньо тектонічної зброї в Сполучених Штатах і СРСР почалася практично одночасно - з середини 70-х років. Однак відомостей про ці проекти у відкритій пресі практично не було.

Відомо лише про те, що в СРСР існували програма "Меркурій-18" (НІРN2М 08614ПК) - "методика дистанційного впливу на вогнище землетрусу з використанням слабких сейсмічних полів і перенесення енергії вибуху", і програма "Вулкан".

За даними Стокгольмського інституту проблем світу (СІПРІ), тематика тектонічного зброї суто засекречена, але активно досліджується в США, Китаї, Японії, Ізраїлі, Бразилії. Але жодна з держав не визнає, що володіє тектонічною зброєю.

Як тектонічна зброя можуть використовуватися будь-які засоби, що викликають вібрації в земній корі: вибухи, спеціально встановлені в певних місцях вібратори, а також закачування великої кількості рідини в місце тектонічної напруженості.

Найпотужніший у світі сейсмовібратор "ЦВО-100" був побудований в 1999 році на науковому полігоні поблизу міста Бабушкін, на Південному Байкалі. Його розробкою займалися науковці Сибірського відділення Російської академії наук.

Сейсмовібратор являє собою стотонну металеву споруду, що, похитуючись, створює стабільний сейсмічний сигнал. Але сучасні сейсмовібратори занадто малопотужні для того, щоб використовувати їх як тектонічну зброю.

Закачування рідини в водосховища і шахти на низинних місцях і нестійких грунтах може призвести до серйозних землетрусів. Так, заповнення водою водосховища Кариби в Африці зробило цей район сейсмічно активним. У Швейцарії на березі озера Цуг в ніч на 5 липня 1887 150 тисяч кубічних метрів землі прийшли в рух і зруйнували десятки будинків, погубивши багатьох людей. Його причиною вважають роботи із забивання паль на нестійких грунтах, що тоді проводилися.

Ініціювати потужний землетрус може і підземний вибух. Роботу над такими вибухами було розпочато на замовлення Пентагону в середині 1970-х років. Перший зразок проникаючої боєголовки був розроблений на початку 80-х років для ракети середньої дальності "Першинг-2". Після підписання Договору щодо ракет середньої та меншої дальності (РСМД) зусилля фахівців США були перенацілені на створення таких боєприпасів для МБР

tslezinska
23.01.2010, 15:14
Оленко, а я от вночі, поки не спалося, якраз над версією "штучного" землетрусу думала:)

Liliyah Romanova
27.01.2010, 08:24
Потужний землетрус на Гаїті, який забрав життя щонайменше 75 тисяч людей, став "результатом випробувань, проведених ВМФ США", таким собі "навчальним землетрусом", заявив президент Венесуели Уго Чавес
Мені сподобався коментар Кротова:
Венесуэльский президент Уго Чавес заявил, что ему российские военные объяснили: землетрясение устроили США, испытывая свое новое, сейсмическое оружие. Слухи про такое оружие российские горе-шпионы распространяли еще во время армянского землетрясения.

джерело (http://www.krotov.info/index_01_24.htm)

tslezinska
27.01.2010, 11:38
Мені все ж таки "штучна" версія видається доволі реалістичною. Ну по-перше, Гаїті-то маленька біднезна країна, чому б на такій не провести експеримент? По-друге, 3 землетруси з малою перервою в практично тому самому місці...По-третє, подивіться, що відбувається в світі після цієї події: кошти збирають таким самим макаром, як після "теракту" з вежами-близнюками - подзвони зірці і зроби свій внесок...футбольні матчі благодійні проводять...ООН допомогу виділяє...всіх відволікли від проблем світової економіки та інших наболівших тем.
А на днях ще в новинах сказали, що незабаром в тому регіоні ще землетруси будуть, і що цього разу Кубу може зачепити...Уявляєте, як то Штатам вигідно, щоб Кубу розтрощило в друзки???

Liliyah Romanova
27.01.2010, 15:45
Взагалі була версія про вулкан. І вона мені більше правдоподібна.
Так бачу, що українці люблять теорії всесвітніх змов. ;) Я в такі дурниці не вірю.

Stella
12.02.2010, 19:52
Так бачу, що українці люблять теорії всесвітніх змов. Я в такі дурниці не вірю.
це не "українські теорії всесвітніх змов", це - політика... і що там насправді твориться - невідомо... наприклад, про "9/11" вже навіть декотрі американці починають сумніватись...

Liliyah Romanova
12.02.2010, 21:05
Та звичайно. Коли тобі в голову вкладають усілякі неймовірні теорії, то починаєш поступово вірити. Така людська природа, що повірити у брехні легше, ніж у правду. Завжди хочеться чогось такого неймовірно реального...

Stella
12.02.2010, 22:37
Та звичайно. Коли тобі в голову вкладають усілякі неймовірні теорії, то починаєш поступово вірити. Така людська природа, що повірити у брехні легше, ніж у правду.
примусово в голову ніхто нікому невкладає, закінчились ті часи...
скільки думок в світі - стільки і теорій, на те вони й існують.
а твердо заявляти, що тут правда а там брехня - смішно... бо ні ви ні я цього не знаємо;)

А по-темі, то більше схиляюсь що землетрус на Гаїті все-таки стався природньо. Стільки людей загинуло, і просто нехочеться вірити що то через якесь випробування чи користні цілі:umbrage:

olenkastar
12.02.2010, 23:37
що землетрус на Гаїті все-таки стався природньо
і викликаний був сонячним затемненням.як і наступні землетруси в Польщі,Греції і Грузії. десь знайшла була відео про звязок затемнення і землетрусів,але загубила.пам'ятаю,що слідуюче затемнення нас чекає 11 липня цього року.от тоді і побачимо,чи впливає чи ні.

Liliyah Romanova
12.02.2010, 23:41
примусово в голову ніхто нікому невкладає, закінчились ті часи...
Тю. Та 25-ий кадр ще ніхто не відміняв.
І як відомо, вода камінь точить. Як вам будуть постійно повторювати теорії змови, ви врешті-решт у них повірите. Так що часи тут ні до чого, чиста психологія.а твердо заявляти, що тут правда а там брехня - смішно
А я не кажу, де правда, де брехня. Я просто кажу, що я в таке не вірю. То таки інше, ні? ;)

tslezinska
12.02.2010, 23:45
Повідомили, що землетрус стався на Кубі. Його прогногзували після Гаїті, але саме регіон землетрусів викликає у мене сумніви у їх природньому походженні.

olenkastar
09.03.2010, 11:15
КИЇВ, 8 березня. (УКРІНФОРМ). Землетрус магнітудою 4,2 стався в понеділок у Греції, повідомив Інститут геодинаміки при Афінській обсерваторії.

За його даними, епіцентр знаходився в Західній Греції приблизно за 150 кілометрів від Афін.
Пожежна охорона повідомила, що землетрус не заподіяв збитку.

.............................................
Землетрус в Китаї. http://i045.radikal.ru/1003/14/58894a95e1a2.jpg

Серія підземних поштовхів магнітудою до 4,2 сталася 6 березня в провінції Хебей в Китаї, повідомило Державне сейсмологічне управління.

Перший підземний удар потряс місто Таншань на північному сході КНР о 06.10 6 березня за місцевим часом (00.10 за Києвом). Його магнітуда склала 3,1.

Приблизно десять хвилин по тому пішов більш сильний поштовх магнітудою 4,2. Епіцентр землетрусів експерти визначили на глибині від 10 до 15 кілометрів.

Інформації про потерпілих не надходило.

Місто Таншань було зруйновано практично вщент в результаті землетрусу магнітудою 7,8 в 1976 році. Тоді загинули більше 240 тисяч людей.

Нагадаємо, 27 лютого в Чилі стався сильний землетрус, його магнітуда склала 8,8 балів за шкалою Ріхтера. Підземні поштовхи викликали серію цунамі. Згідно з останніми офіційними даними, число жертв землетрусу в Чилі склало 279 людей.

Раніше повідомлялося про 802 загиблих. Як повідомили місцеві ЗМІ, чилійська влада вирішила заново почати підрахунок загиблих і публікувати лише один офіційний список упізнаних жертв стихії.

Після землерусу в Чилі вчені попередили про можливість цунамі та підземних поштовхів в інших регіонах планети.

---------- Додано в 10:15 ---------- Попередній допис був написаний в 10:11 ----------

до речі,по ТРК Україна казали,що наступним буде землетрус в Румунських Карпатах:( поживем-побачим

Bonita
09.03.2010, 11:28
до речі,по ТРК Україна казали,що наступним буде землетрус в Румунських Карпатах поживем-побачим
І я таке чула, що передбачається землетрус на кордоні Румунії і України силою в 8-9 балів, а ще співробітник вичитав,що його прирівнюють до того, що був на Гаїті.
Деякі наші співробітниці вже в паніці, уявляють картини одна страшніше іншої.

Milka
09.03.2010, 11:48
Землетрус магнітудою 4,2 стався в понеділок у Греції це сталося вслід за Туреччиною (http://tsn.ua/svit/slidom-za-turechchinoyu-zemletrus-stavsya-v-gretsiyi.html)

olenkastar
09.03.2010, 15:41
http://earthquake.usgs.gov/

шкода,англійської не знаю:( як зрозуміла,то сайт ,де показані землетруси ,які сталися в світі за останні години(хвилини)

Annjutka
11.03.2010, 15:08
Коротше знов починається спекуляція інформацією... Народ не беріть до голови, ну не можливо отак за пару днів передбачити землетрус.

Vittoriya
12.03.2010, 03:35
Чутки з Ізраїлю про землетрус у Львові змусили кілька родин провести ніч на вулиці
Друкувати
Львів/Миколаїв, 10 березня, 16:20

Чутки про землетрус спровокували паніку серед мешканців Львова та Миколаєва: кілька родин навіть провели ніч на вулицях.


Мешканці двох львівських багатоповерхівок провели ніч на вулиці, налякані чутками про можливий землетрус.

Паніку серед львів’ян спричинило повідомлення ізраїльських родичів одного з мешканців будинку, які розповіли, що найбільша сейсмічна активність передбачається у Карпатах. Відтак мешканець вирішив повідомити про можливий землетрус своїх сусідів.

Захопивши найнеобхідніші речі, жителі будинку почали вибігати на подвір’я, щоби там перечекати загрозу. Загалом, на вулиці зібралося близько двох десятків людей, які після години очікування на землетрус, почали повертатися до домівок.

Чутки про землетрус сколихнули і Миколаїв - весь день 9 березня мешканці міста розповідали один одному що нібито наступного дня очікується землетрус, сила якого (за даними, які невідомо звідки з'явилися) становитиме 6-8 балів.

Ближче до ночі найбільш вразливі громадяни цілими родинами вийшли зі своїх квартир в багатоповерхівках і, прихопивши документи і цінні речі, вирішили провести ніч у власних автомобілях.http://tsn.ua/tsikavinki/chutki-z-izrayilyu-pro-zemletrus-u-lvovi-zmusili-kilka-rodin-provesti-nich-na-vulitsi.html
То таке дійсно було?:eek:

Яська Березнева
12.03.2010, 11:21
То таке дійсно було?
Було, було - чоловік розповідав.:girl_crazy:

olenkastar
17.03.2010, 00:36
Ученые предрекают Украине землетрясение, как в Чили

Румынский институт физики земли сообщил об активности участка в Карпатах на границе с Украиной. Ученые считают, что это может привести к землетрясению силой 8-9 баллов по шкале Рихтера.
В институте утверждают, что горный массив на границе с Украиной имеет почти такую же активность, как в Чили, мощное землетрясение здесь может произойти в любое время.

По данным румынских специалистов, после землетрясений на Гаити и в Чили опасность нависла над так называемой «зоной Вранча», которая находится на границе Украины и Румынии в Карпатах. Этот участок уже давал о себе знать в 1940, 1977, 1986 и 1990 годах.

По силе новое землетрясение в «зоне Вранча» будет мощнее, чем стихия 1977 года, тогда в Бухаресте погибли 15 тысяч человек.

«Эпицентр будет глубоко в земле, и чем глубже - тем мощнее будет землетрясение. Почувствуют его даже в Москве!», - уверен директор Румынского института физики земли Георге Мермуряну.

Опасность для Украины кроется в ее почве. Магнитуда в 6 баллов по шкале Рихтера на границе с Румынией может вылиться в восемь-девять баллов по двенадцатибалльной шкале, почти как на Гаити, сообщает «ТСН».

Источник : http://rus.4post.com.ua/

Дата : 05.03.2010

---------- Додано в 23:36 ---------- Попередній допис був написаний в 23:32 ----------

Одессе грозит тряска до 8 баллов
«Хрущевки» могут рухнуть, а жители области уже пакуют вещи


В случае землетрясения, которое нам уже предрекают ученые, Одессу может неслабо встряхнуть. По мнению директора Румынского института физики земли Георге Мурмуряну, главная опасность — центр сейсмической активности в Карпатах, а вот Одессе грозит до 8 баллов. Наши сейсмологи оценивают такие заявления как нагнетание паники. По мнению декана геологического факультета ОНУ имени Мечникова Евгения Черкеза, вычислить точное время землетрясения не возьмется ни один серьезный ученый. «В Одессе серьезные землетрясения до 8 баллов возможны раз в тысячу лет, а больше 8 — один раз в 5000 лет», — говорит он.

По словам народного архитектора Украины Владимира Глазырина, Одесса в случае землетрясения устоит: «Несмотря на то что часть города стоит на оползнеопасных зонах, серьезной угрозы для большинства зданий нет. Согласно новым строительным нормативам, дома сейчас строятся с запасом сейсмической устойчивости в 7—8 баллов». По словам инженера-строителя Игоря Каравайного, первый сейсмоустойчивый дом в Одессе был построен в 60-е годы на ул. Новикова: «В него встроена специальная конструкция, которая позволяет выдерживать подземные колебания силой до 7 баллов». Каравайный уверен, что если случится землетрясение силой более 9 баллов, то количество жертв может достигнуть трети населения Одессы. «Все «хрущобы» опасны — они сложатся, как карточные домики. В каждом таком доме — по 60—80 квартир. А это не меньше 200 жителей на дом!» — говорит эксперт.

Население Одесской области паникует. «Мои родители живут в частном доме в Килие. Они хорошо помнят землетрясение 1977 года, когда дома покрылись трещинами. Жертв не было, но было страшно. Сейчас родители собрали все сбережения и держат их в изголовье кровати. Верхнюю одежду и обувь вынесли на улицу, чтобы легко было достать. Вытащили из дому газовый баллон, заготовили продукты, — рассказывает одесситка Алена Муратова. — Их соседка перегнала свою скотину в открытый загон. Сельчане прислушиваются, как ведут себя животные. Они предчувствуют катастрофы и уже где-то за 12 часов начинают суетиться».

Один из первых задокументированных подземных толчков до 7 баллов случился в Одессе 26 октября 1802 года. Землетрясение в пару минут заставило горожан выскочить на улицы в нижнем белье. А 26 октября 1829-го Одессу колыхнуло вновь. Три подземных толчка силой в 6 баллов обрушили в церквях иконы.
Автор : Александр Сибирцев

Источник : http://www.segodnya.ua/

Дата : 09.03.2010

Женічка
17.03.2010, 00:41
Оленко, спати, швиденько!!!!!!!

Annjutka
17.03.2010, 00:44
Хм, дивно. Я поцікавилась, знайшла сайт наших українських сейсмографів. Там, здається в PDF документі чітко написано і навіть карта України намальована що Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області Утворюють зону в якій максимальний можливий землетрус - 6 балів. То звідки взяті такі цифри щодо нашої області?

olenkastar
17.03.2010, 00:52
Оленко, спати, швиденько!!!!!!!
немагу..страшно!!!шось мені страшнувато останнім часом.особливо вечорами :(

Vittoriya
17.03.2010, 00:57
Мій хлопець перерив польські сайти,каже, нічого поляки про то не говорять, якби то реальна була небезпека,говорили б, бо і до них близько.Так що треба жити собі спокійно.Зрештою землетрус ще ніколи не передбачили..А лякати....нас цілий час тільки то й роблять, що лякають...

olenkastar
17.03.2010, 00:57
ось що ше надибала...всьо.більше не буду шукати,йду в "хіхоньки"

Олександр Кендзера: Цей землетрус, який відбувся в Туреччині, відбувся у тому самому поясі, який частково охоплює нашу територію, тобто "зона Вранча": Карпати, Крим, південний захід Одеської області, частина Чернівецької області, Буковина входять до цього сейсмоактивного поясу. Так що якщо "спрацювало" в Туреччині, може спрацювати і в інших місцях. Однак не обов'язково. Справа в тому, що румунським вченим приписують, ніби вони побачили, що скоро відбудеться такий землетрус. Насправді румунські вчені такого в часі не прогнозують, так само як й інші спеціалісти. Просто така неправильна інтерпретація того, що вони сказали.

Методів передбачення часу виникнення землетрусу, на жаль, не існує у світі

О.Кендзера
А ми сказали правильно, що максимальні землетруси, які можуть реалізуватися сьогодні в зоні Вранча, - це з магнітудою 7,8 бала. Але це в тому випадку, якщо відбудеться в зоні Вранча максимальний землетрус. Він обов'язково має відбутися, навіть якщо там є такі напруження, то вони можуть відбитися в цілому ряді дрібних землетрусів. Так, наприклад, як це мало місце в минулому столітті, коли були землетруси в „зоні Вранча". Такі землетруси, які відчувалися на території України. Це були землетруси 1940 року, 1977 року, 1986 та 1990 років. Але методів передбачення часу виникнення землетрусу, на жаль, не існує у світі.

chinata
17.03.2010, 01:17
Уся територія України є небезпечною з точки зору сейсмічної активності. Про це заявив к.фіз-мат.н, заступник директора Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України з наукової роботи Олександр Кендзера в ефірі Радіо «ЕРА-FM».
так можна казати взагалі про будь-яку теріторію на землі.Цікаво.чому немае офіційних прогнозів .якщо все так реально.

olenkastar
17.03.2010, 01:20
Приветствую всех, кто попал на эту страничку!
Здесь будут отображаться все новости, которые относятся к предстоящему землетрясению в украине!

Я постараюсь собрать всю полезную информацию для того чтобы Вы и Ваши близкие безопасно пережили возможное землетрясение.

Я не хочу распространять панику, но как говориться: "Кто предупрежден, тот вооружен".
все ось тут- http://zemletresenie.livejournal.com/

Annjutka
17.03.2010, 11:39
Цікаво.чому немае офіційних прогнозів
Бо це НЕМОЖЛИВО спрогнозувати.

Але з цього всього є один корисний момент - я тепер знаю що таке "зона Вранча" :girl_crazy:

Радість
17.03.2010, 12:00
А я прочитала про поведінку котів перед землетрусом. Тепер постійно на своїм наблюдаю:girl_haha:

Annjutka
17.03.2010, 12:11
Доречі в районі Гаїті відбуваються постійні землетруси. Тут вже давали сайт http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/ там видно що на протязі тижня там декілька разів трусить по 3-6 балів. Просто це не є сенсація, тому говорять тільки про руйнівні. А як знаєте хоч трішкі англійську, подивіться на історію нашого регіону і все встане на свої місця. :girl_cool:

ZoloteSonechko
17.03.2010, 13:34
http://vkontakte.ru/away.php?to=http%3A%2F%2Fvorobus.com%2F2010%2F03%2 Fchy-bude-zemletrus-u-lvovi.html
підняли паніку на рівному місці. скучно людям живеться.
шось я собі смутно уявляю землетрус у Львові.

Ворон
17.03.2010, 18:36
Землетруси на Гаїті викликали проведені США випробування сейсмічної зброї, заявив Чавес

Мені все ж таки "штучна" версія видається доволі реалістичною. Ну по-перше, Гаїті-то маленька біднезна країна, чому б на такій не провести експеримент?

Це чиста правда але пан Чавес помилився бо то була не сейсмічна зброя. Задіяний був перший секретний супертелепатичний кавалерійський полк морської піхоти США. Я то знаю напевне бо ним командую. З допомогою суперколективних суперзусиль ми можемо викликати землетруси, цунамі і робити інші негідні речі ві всьому молочному шлясі.

Уявляєте, як то Штатам вигідно, щоб Кубу розтрощило в друзки???

Ось тут Ви цілковито помиляєтесь бо мій колєґа із ЦРУ Янукович мені торік розповідав що була спецоперація де Кастро був секретно замінений на Майкла Джексона смерть якого була фальсифікована голубою ланкою ЦРУ. Тому нам зовсім не вигідно трощити Кубу в друзки. Там всі наші. )