КПК

Показати повну версію : Приватний садочок

Сторінки : [1] 2

Zoryanazirka
23.03.2010, 15:01
Я знаю що є в нас "квартирні" садочки і батьки ними задоволені. Але умовами не всі задоволені. Якби був такий садочок з ідеальними умовами (чистенька після ремонту квартира переобладнана під групу, з окремою спальнею) у незагазованому районі з заритим зеленим подвір"ям, хорошим харчуванням, різними заняттями - мистецькими, англійською, скільки б ви погодилися за таке платити?

Макарена
23.03.2010, 15:09
скільки б ви погодилися за таке платити?
А в запропоновані, для голосування, гроші харчування входить? А гуртки?

Ірена
23.03.2010, 15:10
гривень 500... може 1000 якщо з харчуванням і розвитком.

Зорянівонька
23.03.2010, 15:16
Якби я точно знала, що дитина доглянута, якісно нагодована, розвивається, то 1000 може і заплатила би.
Ще важливо, щоб якщо мене затримають на роботі, дитину не залишили зі сторожем... Щоб нормально ставились до його непосидливості... Щоб виховательки не лялякали поки діти гуляють чи бавляться, а слідкували.
Словом, я готова багато заплатити за свій спокій і розвиток дитини.

Vitaminka
23.03.2010, 15:27
а які зараз ціни за приватний садочок?
і які, де у Львові є приватні?
я так на майбутнє запитую
з чоловіком на днях обговорювали це питання
вибір в нас або няня або приватний садочок

в цінах не орієнтуюсь, але Якби був такий садочок з ідеальними умовами готова за це добре платити

Zoryanazirka
23.03.2010, 15:32
А в запропоновані, для голосування, гроші харчування входить? А гуртки
З гуртками і харчуванням виходило б більше 1000

---------- Додано в 14:32 ---------- Попередній допис був написаний в 14:31 ----------

вибір в нас або няня або приватний садочок
На Південному зі всім виходить коло 2000 в місяць ( гуртки, харчування)

сніжна
23.03.2010, 15:39
"олл інклюзів" коштує " в садку у п. Ганни ніби 88 грн, п.Інни ( неофіційний садок в р-ні Нового Львову)-90 грн\день

Vitaminka
23.03.2010, 15:41
На Південному зі всім виходить коло 2000 в місяць ( гуртки, харчування)

олл інклюзів" коштує " в садку у п. Ганни ніби 88 грн, п.Інни ( неофіційний садок в р-ні Нового Львову)-90 гр

а в районі центру може щось підкажете?

katrinka
23.03.2010, 15:42
харчуванням виходило б більше 1000
тоді що входить у запропоновані ціни? лише догляд, а харчування із собою в баночках давати. і гуртки.... толку з приватного садка, якщо дитина там буде лише час просиджувати, краще няня, яка домашнім нагодує і по гуртках поводить. пропоную поміняти розцінки на реальніші, щоб включали все вищеперераховане. бо що з того, коли я готова заплатити 500 грн, але таких цін немає і ніколи не буде

Zoryanazirka
23.03.2010, 15:49
а в районі центру може щось підкажете
В районі центру незнаю, вожу малого на Півенний. Думаю створити приватний садочок в центрі. Діток на 10-12 (з моїм ключно)

---------- Додано в 14:49 ---------- Попередній допис був написаний в 14:46 ----------

краще няня
я, нажаль, переконалася що няня не краще...
Щодо розцінок - я не збираюся на цьому заробляти, цікаво скільки мами можуть заплатити. Хочу прорахувати все

natka75
23.03.2010, 15:55
я не збираюся на цьому заробляти, цікаво скільки мами можуть заплатити. Хочу прорахувати все

Зоряна, тоді зроби будь-ласка реальний прорахунок затрат і напиши в голосуванні ціни, тільки так люди реально зможуть зорієнтуватись, бо без харчування це дійсно якось не добре буде...у кожного ж різні можливості

Zoryanazirka
23.03.2010, 16:01
без харчування це дійсно якось не добре буде
А я не писала що без харчування. Мене цікавлять можливості. Хто скільки може платити з сімейного бюджету

Ольга
23.03.2010, 16:01
Якщо згрубша підрахувати видатки для активного проведення часу дитини - наприклад заняття читання-математики у школах розвитку Львова коштуватиме біля 400 грн в місяць (хай тричі в тиждень), якщо возити ще на заняття англійської чи музику, а також порахувати с-ки часу йде, на дорогу і приготування харчів то вийде далеко за 1000 грн.

katrinka
23.03.2010, 16:03
переконалася що няня не краще
я не прихильник виховання дітей нянею, тому і мій син в садок ходить, я про "все включено" і реальну ціну. ідея хороша, багато батьків згідні платити гроші за належний догляд і виховання їх дітей. бо дитина виховується не лише у сім"ї, а й у колективі від якого теж багато залежить. хоча є багато противників і незадоволених такими садками. бо ж хочеться, щоб все було ідеально, а всім не догодиш....

Suzi
23.03.2010, 16:14
До тисячі.
Мене цікавить один момент - якщо я не хочу , щоб мою дитину до школи вчили англійської чи математики, то чим він буде зайнятий?
Це я до того, що гуртки-розвивалки рахують типу окремо, але добровільно-примусово.

Zoryanazirka
23.03.2010, 16:19
чим він буде зайнятий
Я хочу створити такий садок саме тому що хочу щоб моя дитина вчилася, і бачу наскільки він цього хоче. Я за те щоб дитину ніколи не присилувати, а зацікавлювати.

Medusa
23.03.2010, 16:27
От цікаво, як бізнес-проект. Якщо 10 діток по 500 грн. - то за місяць набіжить аж 5000 грн. Це на рівні просто зарплати однієї людини... На їжу, няньок (не одну то вже точно), викладача англійської (допустимо, математикою займатиметься няня), ком.послуги, оренду приміщення - вистачить? Я мовчу про податки і оформлення...
Певно 10 діток то замало щоб проект був рентабельним.
Якби мала дитину, хотіла б віддати в нормальний садок і платила б за нього відповідні гроші. От самій цікаво, відповідні - це які?

Suzi
23.03.2010, 16:33
Я хочу створити такий садок саме тому що хочу щоб моя дитина вчилася, і бачу наскільки він цього хоче. Я за те щоб дитину ніколи не присилувати, а зацікавлювати.
Тобто хочеш чи не хочеш а вчити будуть?:)

Usmishka
23.03.2010, 16:40
Думаю, як не крути, але мінімальні видатки будуть наступні:
2 педагоги по 1500,00 грн,кухар - 1200, харчування на малюка - 30-40 грн на день, роздаткові матеріали - 500грн на місяць, пбутова хімія - 400 грн на місяць, комунальні послуги - 1000 грн на місяць (з опаленням), транспортні витрати - 500, вже згрубша 7000, це не рахуючи "вступний внесок" на обладнання, який може коливатись від і до, то так "на вскидку".
Я би напевно водила малу в такий садок, якщо в звичайному буде важко.

Suzi
23.03.2010, 16:47
2 педагоги по 1500,00 грн,кухар - 1200, харчування на малюка - 30-40 грн на день, роздаткові матеріали - 500грн на місяць, пбутова хімія - 400 грн на місяць, комунальні послуги - 1000 грн на місяць (з опаленням), транспортні витрати - 500, вже згрубша 7000,
я 9000 нарахувала.....:)

дашулька
23.03.2010, 16:49
я 9000 нарахувала.....
Зоряназірка,всіх нині зайняла!))) всі сидять з калькуляторами...і я теж)))теж вийшло 9000

Sokolova
23.03.2010, 16:49
Я взимку ходила на розвідку в приватний садок в районі Липинського. Так от там в міс. платиш 1500 грн., що туди входить: 1) перебування дитини з 8 до 20 год. (що важливу, для батьків, котрі працюють в другому кінці міста і дорога займає багато часу); 2)харчування до 5 разів +індивідуальне меню для дитини при потребі (такі питання там обговорюються наперед); 3)додат.заняття включають анг.мова, дит.аеробіка, естетичне виховання, матиматика, читання; 4) кількість дітей в групі до 15 чол.
Можливий там також такий варіант, коли дитина перебуває в садочку лише півдня або не відвідує його постійно (тобто не щодня) тоді місячна плата вдівіччі менша. Є 2 няньки і вихователька. Садочок знаходиться так якби це хотіла Зорянівонька далеко від головної дороги (в провулках між жилими будинками) є своє подвір"я (але слабенько було обладнане на момент мого візиту).
Особисто для мене такий варіант підходить і я платила б таку суму. Чим відрізняється приватний садок від державного? Тим, що ти маєш з кого спросити за догляд за твоєю дитиною за такі гроші. Є різниця, де в групі 25 дітей і одна няня і група, в котрій 10-15 дітей на 2 няні. Діти чисті, накормлені і швидко одягнені (маю на увазі, коли взимку виводять на прогулянку). Я "за" приватний садок обома руками.

Незнайомка
23.03.2010, 16:57
Sokolova, ви описали казку :), хоч з трохи кусючою ціною (і від нас далеченько). одного ми б так потягнули, але двох було б проблематитчно (фінансово). тому розраховуєм до 1000.

Curly Xena
23.03.2010, 17:01
я - за такий садок :) з відповідним рівнем - готова платити і 2 і 2.5:girl_cool: мені головне - щоб не далеко від дому (центр) і кількість дітей 10 в групі.

TASJA
23.03.2010, 17:03
А мене цікавить, як проходять заняття, якщо в такому садочку дітки різного віку? Адже я правильно розумію, там одна спільна група?

Впринципі я за такий садочок. Ніхто не знає, чи на Сихові є щось подібне? Бо так серце болить віддавати дитину в групу з 35 дітей...

kati
23.03.2010, 17:08
Ніхто не знає, чи на Сихові є щось подібне?

я знаю лише один( якраз в мому будинку)район іскри....двокімнатна кварира під прив. садочок. Ціна 1500( була рік тому десь).
Але для мене то не садок- так ремонт, харчування, заняття, ігри все ок, але ж немає подвір"я, діти гуляють біля школи на майданчику та влітку їх деколи вивозять бусиком кудись в парки....В групі приблизно 6-7 діток, різного віку( що також вважаю недобрим).

А на рахунок скільки б я платила.....написала 500-700 грн. АЛЕ дала б і 2000 за садок з такими умовами:
-достатня площа( тобто не в двокімню кваритрі)
- власний майданчик
- заннятя на вибір( щоб я сама вибирала що потрібно моїй дитині)
-група 15 чоловік( коли 5-6 теж не хочу)
- ну і важливо щоб вихователі мали відповідну освіту і підхід до дітей

А, ну і щоб садок знаходився на сихові, або ж недалеко...

Редвумен
23.03.2010, 17:17
Певно 10 діток то замало щоб проект був рентабельним. Зор"яна ж написала, що не збирається на цьому заробляти.

---------- Додано в 16:17 ---------- Попередній допис був написаний в 16:15 ----------

Чим відрізняється приватний садок від державного? Тим, що ти маєш з кого спросити за догляд за твоєю дитиною за такі гроші. А в державному ви також маєте з кого "спросити". Хіба ні?

Medusa
23.03.2010, 17:17
Цитата:
Допис від Medusa Переглянути допис
Певно 10 діток то замало щоб проект був рентабельним.
Зор"яна ж написала, що не збирається на цьому заробляти.
рентабельний - це дохід перевищує витрати. Вона ж не про благодійництво говорить?! Ну і думаю (нікому не в обіду, бо заробляти - не гріх!) що таки цим вона б хотіла заробляти собі на життя

Ніка
23.03.2010, 17:18
Я взимку ходила на розвідку в приватний садок в районі Липинського
точно як в мріях! тільки далеко... :(

"У панни Ганни" виходить біля двох тисяч в місяць, але чогось надзвичайного я там не побачила... і ще відгуки дуже різні - від абсолютного задоволення до абсолютного незадоволення...

а взагалі, мабуть, віддала б дитину у "зовсім приватний" садок, якби була впевнена у людях, які там працюють!

Редвумен
23.03.2010, 17:19
це не рахуючи "вступний внесок" на обладнання, і на приміщення. ця витрата найбільш грошоємка :)

Provizor
23.03.2010, 17:20
Я думаю, що такий приватний садок не може вийти доступним. Одна з причин - маленька група. Тому це елітний варіант. От якби участь держави + офіційна оплата батьків в районі 500гр. А то боляче дивитись на занедбане і покинуте приміщення дит. садка в районі Чупринки. Хоча я в цьому не компетента, але вже по відгуках знайомих відчувається дефіцит дошкільних закладів. Черги, взятки... А Львів по народжуваності в лідерах.

Редвумен
23.03.2010, 17:21
рентабельний - це дохід перевищує витрати. Вона ж не про благодійництво говорить?!
я знаю, що таке рентабельність. говорити про неї лише з аргументом "10 дітей" - це неправильно.

Medusa
23.03.2010, 17:45
я прикинула дуже грубо і на 10 дітей по 500 грн. виходить не дуже рентабельно. Я ні на чому не наполягаю, ми ж роздумуємо. У дівчат вийшло і 7, і 9 тисяч на 10 дітей - витрат. То які ж мають бути доходи, щоб ці витрати перекрити?
А от якби було більше дітей (наприклад, куілька груп) - то кухар все-одно був би лише один, різниця в оренді/ком.послугах не така вже й велика, я так ДЛЯ СЕБЕ припустила що на більшу кількість дітей легше покрити видатки. Нікого ні до чого не схиляю, просто теж цікаво порахувати

viltis
24.03.2010, 00:41
Дуже актуальне питання....Хочу такий садочок десь біля Південного:)))(хоча в нас і Дивосвіт, і п. Ганна...але маю там багато відгуків і теж не всі зі знаком плюс)

Златка
24.03.2010, 01:05
Думаю створити приватний садочок в центрі. Діток на 10-12 (з моїм ключно)

Створите, обов"язково гукніть :girl_wink:
Я обрала варіант "більше 1000". В принципі я взагалі за приватну сферу. І передусім тому, що мене не задовільняє те, як в нас все функціонує в державній сфері. Мене не влаштовує по кишенях розпихати гроші і не знати, куди вони йдуть. Я хочу заплатити і, як хтось тут уже з форумлян писав, знати, з кого можна "спитати".
А щодо того, що різні діти за віком, то це певною мірою взагалі спірне питання - в мене, наприклад, багато однокурсників живуть в Києві і багато чиї діти ходять в державні садки, де є дві групи: до 3 років і від 3 до 6 років.

natorella
24.03.2010, 01:16
а на роботу візьмете))) з малим;) бо будь-який садок мені по кишені тоді, коли я піду хоч кудись на роботу

Oddly
24.03.2010, 01:22
я б готова була віддати близько тисячі.
але реально готова і більше, якщо дитина отримує все, що їй потрібно не тільки в плані догляду (вимог багато в мене), але і в плані розвитку.
бо я реально не встигаю дитину "довозити" на всі цікаві їй заняття (англійська, танці).
але на належному рівні розвиваючі заняття організувати в одному закладі на маленьку кількість дітей - важко.

коли ми були маленькі і шукали "нормальний" садок - на жаль, такого не знайшла. ті приватні заклади, які я обійшла - категорично не влаштовували, зокрема щодо того, що вони декларували і що реально мали.

якщо знову зіткнуся з такою проблемою - то якісні і професійні варіанти приватного садка - в пріоритеті.
але - коли йдеться про досить маленьку дитину (1.5 десь року) - сподіваюся, що багатьох мінусів "адаптації" (хвороби і т.п.) вдалося б уникнути. хоч може це й не так.

Zoryanazirka
24.03.2010, 09:24
що таки цим вона б хотіла заробляти собі на життя
на життя нам поки вистрає :)) от нормального садочку для власної дитини не вистарчає.

Лянка
24.03.2010, 09:38
от нормального садочку для власної дитини не вистарчає
І в мене такий самий варіант. А може б ми відкрили садочок для маленьких форумчан, хтось з мам міг би бути вихователем, чи нянею, чи кухарем, за це їхні діти перебували б в садочку дешевше або безкоштовно. Головне знайти приміщення. Впринципі таке краще обговорити на форумівці.

Редвумен
24.03.2010, 09:44
хтось з мам міг би бути вихователем, чи нянею, чи кухарем, хіба що то були мами з відповідною освітою чи фахом! бо в протилежному випадку я не розумію суті садочку. Тоді вже краще вдома з мамою. В садочку повинні працювати професіонали!

---------- Додано в 08:44 ---------- Попередній допис був написаний в 08:42 ----------

коли йдеться про досить маленьку дитину (1.5 десь року) - сподіваюся, що багатьох мінусів "адаптації" (хвороби і т.п.) вдалося б уникнути. хоч може це й не так.
тобто ви пишете, що в приватних садочках діти менше хворіють? я дуже в цьому сумнівають. хворіють всі однаково.

Ірена
24.03.2010, 10:16
я дуже в цьому сумнівають. хворіють всі однаково.
якщо брати з того боку, що діти потрапляючив колектив в принципі завжди перебирають всі дитячі хвороби то так, але коли менше дітей, то є ж можливість глянути чи дитина не змокріла, чи не впісялась і вчасно ізолювати дитину з соплями чи хворим горлом - то тоді і хвороб менше...

Lidusha
24.03.2010, 10:46
я готова платити до 2х тисяч, але я все одно хотіла би водити дитину в басеін і на розвиваючі гуртки поза межами садочку. то ж шукаю якісний садочок, але не на весь день.

Ольга
24.03.2010, 18:47
хворіють всі однаково.
по-перше дітей менше то і вірусів менше,
по-друге можна коригувати харчування, можна кварцувати кімнату, можна ввести свої правила в стилі промивання носу всій групі:girl_blum::girl_haha:

Редвумен
24.03.2010, 19:31
по-перше дітей менше то і вірусів менше,
по-друге можна коригувати харчування, можна кварцувати кімнату, можна ввести свої правила в стилі промивання носу всій групіта так. все це можна робити. але чи не за "тепличні " умови будуть для дітей. а що буде в школі? всеодно адаптація дитини до великої кількості вірусів, бактерій і зашмарканих носів мусить пройти.

lomabred
24.03.2010, 22:19
Пані Ганни 88грн., якщо не ходиш 22 грн. в день.У Інни( але не впевнений що це та до якої ходила моя дочка) було 1.5 роки тому 70 грн. в день , але садок в однокімнатній квартирі.Якщо дитина не ходила то все одно платив повну сумму.Трохи затісно як на вісім-десять дітей, але готують дітей до школи набагато краще ніж в Ганни.Думав перевести дитину на Південний,під"їхав подивився, що прямо під вікном стоянка на 50-70 машин зразу передумав.

сніжна
24.03.2010, 22:56
У Інни( але не впевнений що це та до якої ходила моя дочка) було 1.5 роки тому 70 грн. в день , але садок в однокімнатній квартирі.
То ,мабуть не той. "Той" садок п. Інни був розташований на першому поверсі п ятиповерхового будинку у трикімнатній квартирі. 2 роки тому вартість була 50 грн, потім-60, зараз-90

Лянка
24.03.2010, 23:31
мами з відповідною освітою чи фахом
Звичайно, що так.
А з іншого боку є люди, які без відповідної спеціальності добре працюють з дітьми і є вихователями від Бога.
Тоді вже краще вдома з мамою.
Думаю, що мама не зможе замінити дитячий колектив.

IraG
25.03.2010, 09:07
Хочу теж приєднатись до створення садка домашнього типу. Я вже давно роздумую над цим питанням, бо державні садочки мене зовсім не приваблюють. Я бачу це як об"єднання мам, які хочуть для своїх діток кращого, тому про жодні заробітки тут звичайно не йдеться.
Пропоную об"єднатись мамам, які хочуть водити дитину в такий садок район центру-привокзальна, знайти приміщення, його обладнати, запросити педагогів.

Myroha
25.03.2010, 18:33
Дівчатка...я за садочки вцілому, і за приватні, зокрема. Але цікаво от що...для того щоб платити за дитячий садок по 2 тисячі... скільки ж то з\п має бути???
Просто зараз із зарплатнею в 1000-1500 грн. багато хто... І допомога на дитину 130 грн. :girl_sad:

Nery
25.03.2010, 19:25
Дівчата, а є у Львові приватні садочки, куди діток беруть з рочку-півтора?
Якшо неуважно читала, то звиняйте і сильно не сваріть, а тицьніть лінком...:girl_curtsey:
Пропоную об"єднатись мамам, які хочуть водити дитину в такий садок район центру-привокзальна, знайти приміщення, його обладнати, запросити педагогів
Якшо район Привокзальної - я за. Тільки мене от цікавить для маленької дитини- від року і 3-4 місяці до півтора.
Так можна? Якщо так, то я з вами :)

Редвумен
25.03.2010, 21:18
Якщо так, то я з вами
Будете брати участь в організації садка? чи готові платити біля 2-х тисяч за дитину?

IraG
25.03.2010, 22:57
Думаю, в районі 1000-1500 грн можна вкластись, все залежить від орендної плати за наймане приміщення і меню для діток.

kati
25.03.2010, 23:13
вчасно ізолювати дитину з соплями чи хворим горлом - то тоді і хвороб менше.
ой..."свежо придание но верится с трудом":girl_in_dreams:...Куди ізолювати? тут мжна сподіватись лише на совість мами, яка не поведе хвору дитину в колектив....а якщо ж поведе то повірте нікуда її не ізолюють...бо мама прийде, скаже " а що мені робити, мені тре на роботу, а вам я гроші плачу.."...вчора таку ситуацію спостерігали в хелен дорон...дідо привів малого що дико кашляв...батьки пішли скаржитись директорші, а все що вна сказала, що подзвонить мамаі дитині і попросить на другий раз невести, а сьогодні вони вже приїзали то нехай будуть...

Ольга
25.03.2010, 23:18
дідо привів малого що дико кашляв.
а може то астматичне і не інфекційне!??

kati
25.03.2010, 23:21
астматичне і не інфекційне!??
недумаю... дитина місяць не ходила на заняття, а дідусь доказував обуреним батькам, що дитина вже здорова і незаразна...але ж погодьтесь коли на килимку силх=дять впритул 5 діток і один на всіх без перестанку кашляє приємного мало.

Златка
25.03.2010, 23:54
Я так бачу, що нас тут з форумівських діток група точно назбирається :girl_wink:

Ума
26.03.2010, 00:00
Зоряна, підтримую у створенні такого садочка. Сама думала над цією ідеєю, бо є де, є кому і є для кого.
Мені в першу чергу така думка прийшла в голову через щеплення. Бо купувати щеплення, якось сумління не позволяє, робити не хочу, а в садочок потрапити з відкритим текстом що ми не щеплені не зовсім виходить.
Кажіть в якому то районі і коли плануєте запустити то все, то може ми б ходили в такий садок :girl_in_dreams:

Зануда
26.03.2010, 00:09
Бо купувати щеплення, якось сумління не позволяє, робити не хочу, а в садочок потрапити з відкритим текстом що ми не щеплені не зовсім виходить.
А що зі школою робити будете? Там також щеплення вимагають. ;)

dieSonne
26.03.2010, 00:14
Пропоную об"єднатись мамам, які хочуть водити дитину в такий садок район центру-привокзальна, знайти приміщення, його обладнати, запросити педагогів
чур я записуюсь в педагоги:girl_claping: візьмеш:girl_wink:

Лянка
26.03.2010, 00:16
Я так бачу, що нас тут з форумівських діток група точно назбирається
І певно величезна буде група:)

Златка
26.03.2010, 00:30
І певно величезна буде група

Це точно! Але мені здається, що ми тут і колектив вихователів назбираємо :girl_wink:

Nery
26.03.2010, 10:40
Будете брати участь в організації садка? чи готові платити біля 2-х тисяч за дитину?
За дитину я готова платити рівно стільки, скільки це необхідно, щоб за ним добре доглядали і він себе комфортно почував, а я була спокійна.
А на рахунок організації- давайте назбираємо бажаючих мам, зустрінемося і обговоримо деталі.
Правда мене ще цікавить вікова категорія діток, мій синочок щк досить маленький

Ума
26.03.2010, 10:50
А що зі школою робити будете? Там також щеплення вимагають

школа гарантована конституцією, а садочок не є обов"язковим закладом для дитини. тому зі школою не бачу проблем

Ума
26.03.2010, 10:53
А на рахунок організації- давайте назбираємо бажаючих мам, зустрінемося і обговоримо деталі.
то дуже сумнівна як на мене організація вийде. Бо потрібно щоб хтось був відповідальний і не всі мами, а одна особа! Найкраще було б, якби організатор мав педагогічну освіту і розумівся на роботі і навчанні з дітьми.

ТО мені нагадує, як в штатах колись почалися приватні домашні садочки. Мами збиралися і встановлювали графік коли хто чергує з дітьми, в той час інші могли зайнятися своїми справами. Так щодня, раз в тиждень, різна мама сиділа з дітьми. А потім вирішили, що інші можуть піти на роботу і платити лише одній мамі за такий догляд своїх дітей. Так і зробили

Nery
26.03.2010, 11:05
Прочитавши допис ІraG, подумала, що то можливо вона хоче бути засновником тої справи. Якшо помилилась - звиняйте.
Але на рахунок сумнівності, - звичайно, тільки так, тільки одна особа повинна бути організатором і відповідальною, а решта просто допомогти чим можуть. Хтось допоможе з орендою, хтось з харчуванням і т.п. Ну і просто визначитись з кількістю бажаючих, віком діток, щоб знати, чи варто ту справу починати взагалі...
Мені то питання зараз стоїть достиь гостро, тому я з задоволенням би допомогла, чим можу.

Ольга
26.03.2010, 14:00
Стаю на чергу у садок :) для Корнельці ;)

IraG
26.03.2010, 17:14
Прочитавши допис ІraG, подумала, що то можливо вона хоче бути засновником тої справи. Якшо помилилась - звиняйте.
Але на рахунок сумнівності, - звичайно, тільки так, тільки одна особа повинна бути організатором і відповідальною
Не думаю, що хтось одноосібно захоче займатися такою справою, атже це велика відповідальність, а віддачі майже нема.
Я б теж з радістю віддала дитину в готовий заклад, щоб не морочити собі голови, якщо він буде до 1500 тис.

Незнайомка
30.03.2010, 17:20
може хтось знає якісь приватні садочки в районі перехресті стрийська-наукова? і що про них відомо. бо в мене сумніви, чи потрапимо ми в державний садок (таких, щоб більш-менш підходити небагато)

l_treasure
01.04.2010, 19:06
А чи є приватні садки в районі Топольної-Галицького перерестя? Може хто знає?
Цитата:
Допис від Лянка Переглянути допис
І певно величезна буде група
Це точно! Але мені здається, що ми тут і колектив вихователів назбираємо
Записуємось у чергу:girl_spruce_up:

dudja
10.04.2010, 23:58
Перечитала я весь розділ і дивуюся, що мами впевнені, що заплативши 1500-2500 грн. в місяць за садок, їхня дитина буде добре доглянута.:girl_haha: Це говорити ми такі всі добрі, а коли до роботи. А у звичайних садках чиї мами виховують дітей? І освіта педагогічна також. Не будуть у приватних садках великі зарплати вихователям платити, щоб вони всім діткам догоджували. Можливо спочатку, а потім не вірю. І лялакати біля воріт будуть. :aggressive:
Мій син свого часу ходив у садок "Малюк" на Володимира Великого - це не приватний, зараз виходить в місяць десь 500 грн. з харчуванням. Я була дуже задоволена. В кожній групі по 2 виховательки і няня. І заняття англійською входило. Дітьми дійсно займалися. Ставлення до дітей хороше. І в початкову школу туди ходив. Навчання супер. Правда доньку не впевнена що віддам в цей садок. За школу платити згідна, а за садок?:girl_emo:

Златка
11.04.2010, 00:13
Перечитала я весь розділ і дивуюся, що мами впевнені, що заплативши 1500-2500 грн. в місяць за садок, їхня дитина буде добре доглянута. Це говорити ми такі всі добрі, а коли до роботи. А у звичайних садках чиї мами виховують дітей? І освіта педагогічна також.

Ніхто і не сперечається, що всюди відіграє роль людський фактор, але мабуть беззаперечним є те, що в будь-якому іншому садку мама не настільки на нього впливає, як в приватному міні-садку, про який власне і йде мова в цій темі :girl_cool:

mazyr
12.04.2010, 16:09
Ця тема для мене є дуже актуальною. Я би дуже хотіла віддати свою доцю у приватний садочок (як би такий був поблизу дому, бо за рік перебування у державному садочку я для себе знайшла купу мінусів. Про що можна говорити - як платять вихователям, так вони і ПРАЦЮЮТЬ,хоча не всі...) Для гармонійного і всебічного розвитку дитини ніякі гроші не шкода. У свій час я теж захоплювалась відкриттям приватного, не подобається мені це слово, ДОМАШНЬОГО САДОЧКУ, і в інтернеті вичитала:
"Зараз криза. Багатьох працівників звільняють з роботи. Також багато підприємців працють збитково, особливо в тих галузях, які в докризовий час неприродньо зростали (будівництво та торгівля).
Тому зараз багатьох громадян України цікавить, які види підприємницької діяльності будуть вигідними в часи кризи.
Всі українці, які мають дітей, добре знають, що державні (так і приватні) дитячі садки переповненні. Наприклад, у м. Львові, щоб дитина попала в державний дитячий садок, то потрібно платити хабар і домовлятись вже відразу після народження дитини.
Тому одним із прибуткових домашніх бізнесів є відкриття приватного дитячого садка.
Для цього достатньо зареєструватись приватним підприємцем і мати власне помешкання. Для організації дитячого міні-садка достатньо буде 3-х або 4-х кімнатної квартири, в якій самі ж Ви можете проживати. Особливо буде добре, якщо з Вами проживають ваші батьки-пенсіонери, які теж зможуть допомагати вести бізнес - а саме - доглядати за дітьми та готувати їжу.
Деякі корисні поради для організації міні-дитячого садка:
1. Ви повинні обов'язково любити дітей. Інакше не беріться за це діло.
2. Якщо ж Ви захочете найняти вихователей на роботу, то обов'язково перевірте їх у психіатра.
3. Якщо ж Ви не маєте власного помешкання, то можна орендувати помешкання, тому що оренда зараз стрімко падає разом не цінами на нерухомість. Орендувати помешкання можна в спальних районах, де воно дешевше.
4. Не варто починати з великих груп дітей. Достатньо спочатку мати групу дітей не більше 10 осіб."
Не знаю джерела публікації.
Вважаю, що гроші можна заплатити будь які, тільки щоб дитинці було комфортно перебувати у такому закладі, щоб вона з радістю туди ішла. А для того, щоб створити таку атмосферу потрібно вкласти гроші , і немалі, щоб забезпечити дітей іграшками і навчальним матеріалом, кухню якісними продуктами, медсестру ліками. І звичайно оплатити всі комунальні послуги. А для того, щоб мати добрих вихователів - їм теж треба нормально платити. Так що таке задоволення обійдеться напевне близько 2000 грн.

mamatu
12.04.2010, 16:53
Я також думала організувати приватний садочок, як народився син. Але чоловік категорично мене відмовив, бо вважає це не рентабельним. А я досі мрію розбагатіти й відкрити такий садочок у особнячку із власним майданчиком, з кваліфікованими вихователями та вчителями, корисним харчуванням ітд.
Вважаю, якщо добре платити вихователям і належно контролювати, якість догляду за дітками не буде падати. Власне, функція організатора має бути в контролі якості по усім сферам. Бо якщо зробити собі добре ім"я, то завжди знайдуться бажаючі в такий садочок і за 2000 грн у місяць.
Наразі я би пішла працювати у такий садочок із своїм синульніним (маю педагогічну освіту і люблю займатись із дітками), як би хтось організував його у центрі.

Ще з приводу хвороб: Комаровський пише, що якби в садочках мили підлогу не один раз хлоркою, а три рази звичайною водою, та ще й провітрювали приміщення, то діти б не хворіли. Є і інші методи профілактики. Наприклад, в одному садочку під час епідемій діткам роблять намиста з часнику і там захворюваність кардинально менша, ніж у інших садочках. Також є оксолінова мазь.

Златка
12.04.2010, 21:21
А для того, щоб створити таку атмосферу потрібно вкласти гроші , і немалі, щоб забезпечити дітей іграшками і навчальним матеріалом, кухню якісними продуктами, медсестру ліками.

То факт, будь-яку справу важко починати... але, до прикладу, я думаю, знайдуться батьки, які для свого чада передадуть в садочок і ліжечко, і іграшки :girl_curtsey: От почитати гілочку про наші дитсадки: багато де і ремонти роблять, і меблі купують

Shkatulka
12.04.2010, 23:26
Я теж колись планувала домашній садок відкрити, але чоловік мене переконав, що це занадто велика відповідальність. Доведеться відповідати за життя і здоров’я чужих дітей. Можна з них весь день очей не зводити, а як якась дитина, не дай боже, зламає палець, то батьки скажуть, що вони платять великі гроші, а за дитиною ніхто не дивиться взагалі. І нічого не докажеш.

Ука
12.04.2010, 23:48
А що зі школою робити будете? Там також щеплення вимагають.
школа нормально робиться. цілком легально. доведено на моїх обох.
Не будуть у приватних садках великі зарплати вихователям платити, щоб вони всім діткам догоджували. Можливо спочатку, а потім не вірю. І лялакати біля воріт будуть.
Дуже залежить від людей. З одного боку наче все правильно кажете. З іншого - я Лідку воджу в квартирний садок, де вихователькам платять дуже не густо, а тим не менше всім трьом довіряю абсолютно. От такі люди... Там є недоліки, і до ідеального йому далеко, але саме через вихователів я інші варіанти не розглядаю.

Златка
13.04.2010, 01:24
Ука я Лідку воджу в квартирний садок
а куди саме? які там умови?

Ука
13.04.2010, 01:33
а куди саме? які там умови?
на Мендєлєєва, пошукайте в гілці про садочки, я його вже описувала. 3 кімнати. 2 ігрові і спальня, 2 групи - старша і молодша, обидві десь до 15 дітей, реально завжди менше.

mamatu
29.04.2010, 19:47
Ось, знайшла статтю на цю тему. Щоправда, там описується ситуація 3-річної давнини і в Россії, але мабуть буде схоже і на нашу ситуацію тепер.

http://www.planiruyem.ru/content/biznes-plan-privatnij-dityachij-sadok/

Bogdanka
09.05.2010, 07:29
більше 1500 грн за приватний садок би не заплатила. Вища освіта так коштує, а то тільки начало... садок:)
в садок, де лише одна група - тобто такий, що створений під конкретну ситуацію теж (маю на увазі пропозицію даної гілки - одна група - 10-12 чоловік, а далі що? - закривати?...)
в свій час розглядали як варіант садок на Сміливих (прибл 1000 грн в місяць). Але там педсклад явно бажає кращого:)
Записала дитину в Малюк, бо мені близько, дуже гарні відгуки від знайомих, які водили туди свою дитину, і поки просто не знайшла гарного альтернативного варіанту. Приватний садок це добре. Але його організація це складно, єдиний який мені подобається, це той про який тут писала Соколова (на Липинського), проте він від нас дуже далеко і не буде змоги водити.
У мене зараз няня з садочку, що біля Роксу на Тургенєва. Наразі, я нею дуже задоволена. І дитині подобається. От що. Таке питання: якщо в державному дитсадку няні звертають увагу, що вона вчить дитину - "побавився - поскладай за собою", що дитина не наймичка і дитина приходить в садок бавитись, а не прибирати (це мовляв робота няні:eek:), то які цікаві ідеї будуть висувати батьки, які будуть платити 2000 грн? що їхню дитину треба носити на руках і вона має сидіти на столі?:) це я перебільшую звичайно, але в мене є деякі сумніви на рахунок приватного дитсадка (особливо в квартирі), власне щодо таких нюнсів, як неадекватність батьків і витикання "я ж плачу гроші, то моя дитина особлива..."

Златка
09.05.2010, 13:46
Таке питання: якщо в державному дитсадку няні звертають увагу, що вона вчить дитину - "побавився - поскладай за собою", що дитина не наймичка і дитина приходить в садок бавитись, а не прибирати (це мовляв робота няні), то які цікаві ідеї будуть висувати батьки, які будуть платити 2000 грн? "

Як на мене, то вже бзіки батьків :girl_cool:

але в мене є деякі сумніви на рахунок приватного дитсадка (особливо в квартирі), власне щодо таких нюнсів, як неадекватність батьків і витикання "я ж плачу гроші, то моя дитина особлива..."

Скажу особисто за себе. Коли я хочу віддати свою дитину в приватний садочок, це геть не через те, що вона в мене така особлива, що потребує надособливого підходу, носіння на руках і здування пилинок :girl_haha: Просто мені хочеться, аби умови були хороші, аби харчування і розвиток дитини там забезпечували на належному рівні, аби групи не були великими, аби мені не доводилось розпихати гроші по кишенях вихователям-няням-завідуючій на всякі хабарі-подяки-порошки-мила-гуртки тощо ну тошнить мене від того :girl_crazy:, нема що з собою зробити Звичайно, й це все трошки гіперболізовано, бо ніхто не каже, що в державних садках геть погано, і вихователі там геть ніякі... Звичайно, що ні, всюди ж відіграє дуже велику роль людський фактор. Якщо приватний садок не буде відповідати моїм запитам, якщо моїй дитині буде там дискомфортно, то вона не буде туди ходити лиш тому, що він приватний :girl_curtsey:

Bogdanka
09.05.2010, 13:56
Скажу особисто за себе. Коли я хочу віддати свою дитину в приватний садочок, це геть не через те, що вона в мене така особлива, що потребує надособливого підходу, носіння на руках і здування пилинок
о і я так хочу, але поки такого не знайшла.
а на південному - ... - там стільки фігні за такі гроші, він мало чим мені кращий від державного, в кожному разі брудні горщики і бруд в ігрових на підлозі, вже не один про це казав... хоч маю товаришку, що там вихователька - Софія Нагірна, то от якщо б я вибирала вихователя своїй дитині, то до неї б з великим задоволенням, нажаль на ній все що мені в тому садку подобається як почалось так і вичерпалось)))

mamatu
11.05.2010, 01:17
більше 1500 грн за приватний садок би не заплатила. Вища освіта так коштує, а то тільки начало... садок
в садок, де лише одна група - тобто такий, що створений під конкретну ситуацію теж (маю на увазі пропозицію даної гілки - одна група - 10-12 чоловік, а далі що? - закривати?...)
Навіщо закривати, якщо можна випустити одну групу і набрати наступну. А якщо садок добре себе зарекомендує, то бажаючих за 3-4 роки набереться немало.
Щодо ціни... мене дуже заціпила ця тема і я дещо підрахуала. Так ось, 1000 грн в місяць (за дитину) без харчування та додаткових занятть - дуже впритик виходить, якщо виплачувати кредит на початкові витрати, аренду приміщення та з/п вихователькам. І це при ду-уже економних витратах.
З якісним харчуванням та заняттями, як раз, під 2000 і буде.
Все питання в тому, чи зможе такий садок забеспечити якісний нагляд за дітками та добру освітню програму. Саме на цьому я і робила би акцент, роблячи такий садок.
то які цікаві ідеї будуть висувати батьки, які будуть платити 2000 грн? що їхню дитину треба носити на руках і вона має сидіти на столі?

Думаючі батьки розуміють, що головніше виховати в дитині особистіть, ніж щоб з неї "пилинки здували". Головна задача вихователя - навчити дитину, підтримуючи дружні стосунки, не даючи "сісти собі на голову".

Редвумен
11.05.2010, 10:38
однозначно, що 1000 грн., то буде замало! Якщо державний садочок на 1 дитини стільки ж вартує. Просто ми сплачуємо лише 1/2 за харчування. А все решта платить держава. Якщо цікавить як вийшла 1000 грн. в держ садку, то можу навести розрахунок.

mamatu
11.05.2010, 23:06
то можу навести розрахунок.
якщо не складно, зробіть. В державному має вийти ніби дешевше, бо ж не треба аренду платити та й один вихователь за більшою кількістю діток дивиться.

Редвумен
12.05.2010, 00:15
якщо не складно, зробіть. В державному має вийти ніби дешевше, бо ж не треба аренду платити та й один вихователь за більшою кількістю діток дивиться.
приблизно 130 грн. ми платимо за 1/2 харчування, тобто ще 130 грн. доплачує держава. Далі, наш садок 200 дітей обслуговує 50 чоловік (вихователі,няні, кухарі, адмін. персонал ітд), їх фонд оплати праці біля 50 000 грн., тобто на кожну дитину випадає 250 грн. Ще комунальні, витратні матеріали (мило, порошок, інша хімія) (цікавилась, що в середньому 16 000 грн.), на одну дитину 80 грн. Ну і найголовніше, приміщення (1500 кв. метрів) та обладнання (меблі, техніка, посуд, іграшки ітд). Мінімальна середньоринкова оренда 10 дол, тобто 78 грн.*1500 кв.м=117 000 і на одну дитину 585 грн. Всього: 130+130+250+80+585=1175 грн. Ось і все :)

Ольга
07.07.2010, 00:52
дівчата, ніхто не планує відкривати садка у Львові?:) може знаєте інформацію нову

Ольга
07.08.2010, 22:34
І ще питання-опитування, якщо Ви хотіли б віддати свою дитину в приватний садок в Франківському районі, не в тісну квартиру, з оплатою біля 1000 грн - поставте дякую за це повідомлення. Хочеться знати с-ки зацікавлених форумчанок є...
дякую!

Lidusha
13.08.2010, 17:17
Була позавчора в приватному садочку фастреккідс (не сприймайте за рекламу). Мені особисто умови дуже сподобалися. Плюс в них там англійська, та ще купа розвиваючих занять. Коштує він 3000 грн в місяць. Кількість місць - 25 дітей на весь садочок и вже майже всі місця зайняті.

In4a
13.08.2010, 17:25
25 дітей на весь садочок
Не знаєте, вони діляться на групи чи спілкуються всі разом?

Lidusha
13.08.2010, 17:45
мені розповіли, що діляться на групи. особисто мене цікавила група для самих маленьких і мені показали окрему кімнату для 5 дітей від 1 до 3 рочків.

Юстина
13.08.2010, 17:48
Переказую розповідь однієї своєї дуже доброї знайомої. Її хлопчику майже два роки і у них на топі питання садочку. Так от, Галя стала випадково свідком розмови виховательок приватного садочку, які вивели діток на вулицю погуляти. Садочок створений на базі одного з розвиваючих центрів, у них нема свого майданчика, гуляють на загальних. Так, нема питань, в групі 5 діток, на них - три тих няні. Зато ЯКІ. Не звертаючи найменшої уваги на своїх дітей, які бігають, гойдаються і т.д., одна каже: "Йолки-палки, та я якби знала, що нас не будуть годувати, то би хоч канапок з дому взяла", друга: "Мені директор казала, що можна все за дітьми доїсти, що вони залишуть в тарілках", третя: "Хоч би в тих дітей апетиту сьогодні не було, бо я голодна, як вовк". Ну і як вам? Круто, правда? Ціна теж крута. А за що платити? За голодних виховательок? То як же вони голодні з дітьми будуть танцювати і англійську вчити? Голодним і добре слово з себе важко видушити. Швидше всього, дівчата працюють перший день. Нема питань, у всіх з нас був перший день на роботі, але ми в цей день підписів і печаток на документах ніби не ставили.

Vegas
13.08.2010, 18:29
Допис від Юстина: одна каже: "Йолки-палки, та я якби знала, що нас не будуть годувати, то би хоч канапок з дому взяла", друга: "Мені директор казала, що можна все за дітьми доїсти, що вони залишуть в тарілках", третя: "Хоч би в тих дітей апетиту сьогодні не було, бо я голодна, як вовк"
Ну і розсмішили ви мене . Анекдот та й годі! На жаль, це правда. І таке трапляється не тільки в приватних садочках України. Я сама була свідком як одна асистентка в групі для дітей 1-2 років крала їжу в дітей і все це перекладала у свою сумочку. Так от її застукали, звісно попросили покинути садок. А на мою думку просто такі вчительки не мають совісті. Забирати в дітей їжу, ну це просто гріх.

BizLediSan
03.11.2010, 10:40
Я сама була свідком як одна асистентка в групі для дітей 1-2 років крала їжу в дітей і все це перекладала у свою сумочку.
Красти у дітей і доїдати після дітей - це різні речі. Думаю, що керівництво просто не передбачало витрат на годування персоналу і не попередило про це сам персонал. Це також графа витрат при створенні приватного садочка і таки немаленька, от і вирішили зекономити, боюсь, що це не поодинокий випадок :girl_sad:
Мені теж хочеться, щоб мої діти були добре доглянуті і гарно розвивалися, але важко знайти відповідний дитячий заклад та ще й недалеко від дому.
може й справді треба свій створювати? :girl_wink:

Редвумен
03.11.2010, 20:39
може й справді треба свій створювати?
свій? для своєї дитини? бо якщо ви хочете догодити всім - такого не буває. На жаль. Якщо для вас все ОК, то завжди знайдеться хтось з ложкою дьогтю.

BizLediSan
04.11.2010, 10:08
бо якщо ви хочете догодити всім - такого не буває.

Звичайно, що не буває, але думаю, що знайдеться з десяток-другий мам, яким це сподобається, а для приватного міні-садочка цього цілком достатньо.

Редвумен
04.11.2010, 16:42
Звичайно, що не буває, але думаю, що знайдеться з десяток-другий мам, яким це сподобається, а для приватного міні-садочка цього цілком достатньо.
так я і мала на увазі, що з того "десятка-другогова" завжди хтось буде незадоволений. Така психологія людей

svoboda
26.11.2010, 01:30
Підскажіть, будь-ласка, хто знає садочки, в які беруть дітей з 1 року? Ми ще зовсім малесенькі, але хочу зорієнтуватися.

Ука
05.02.2011, 14:12
Друзі, дуже шукаю квартирний або приватний садочок в районі Сихова. Для 5 річки. Підійде також підготовчий клас в приватній школі (але саме підготовчий клас, а не 2-3години кілька раз в тиждень). Хочу Лідку перевести з Софії з вересня (або й уже) - дуже незручно нам їздити туди тепер.

kati
05.02.2011, 14:40
квартирний садок є на вул. антоненка-давидовича.
2-кімн. квартира на 1 пов., гуляють на майданчику біля школи( одразу за будинком) .Бачу що недостатку в клієнтах не мають вони. Але група не велика, десь 6-7 діток.

Ука
05.02.2011, 14:42
квартирний садок є на вул. антоненка-давидовичаце мені зовсім поруч. а не маєте яких-небудь контактів? чи хоч адреси точнішої?

Vecniana
09.02.2011, 14:45
Моїй дитині 2 роки,змушена вийти на роботу,підскажіть хороший садок-яслі близько до вулиці Огієнка,дякую

mysha
09.02.2011, 14:55
Моїй дитині 2 роки,змушена вийти на роботу,підскажіть хороший садок-яслі близько до вулиці Огієнка,дякую
Тут гілочка про приватні садочки. Якщо Ви питаєте про звичайні, то Вам сюди (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=24984)

kljysochka
09.02.2011, 23:39
Тут гілочка про приватні садочки. Якщо Ви питаєте про звичайні, то Вам сюди
а приватні в цьому районі є???може хто водить,або хоч чув??за будь-яку інфу-низький уклін!:girl_claping:

Ann
10.02.2011, 00:00
Підкажіть приватний садок в центрі. Район галицького... для 3-х років

mysha
10.02.2011, 00:28
Підкажіть приватний садок в центрі. Район галицького... для 3-х років
Найближче, що знаю - то Ерудит на Лисенка, для 3-х річних підходив.

---------- Додано в 23:28 ---------- Попередній допис був написаний в 23:08 ----------

а приватні в цьому районі є???може хто водить,або хоч чув??за будь-яку інфу-низький уклін!
Та їх загалом небагато. Знаю, що на Сихові є, на Левандівці, десь в районі Коновальця, на Липинського "Бебітошка" (і вроді такий же на Золотій), на Патона "у пані Ганни", "Дивосвіт" на Сміливих та "Дивосвіт" на Південному. До останнього в мене особливе ставлення: мого Альошку там дусила (за шию) вихователька...
Але я не розумію одного, якщо батьки готові віддати 2000-2500грн. зараз за приватний садочок, то невже є проблемою дитину туди завести на машині? Для чого прив"язуватись до району? Ви ж все рівно будете порівнювати кілька садків (я теж порівнювала) перед тим як прийняти рішення.

kljysochka
10.02.2011, 13:29
Але я не розумію одного, якщо батьки готові віддати 2000-2500грн. зараз за приватний садочок, то невже є проблемою дитину туди завести на машині? Для чого прив"язуватись до району? Ви ж все рівно будете порівнювати кілька садків (я теж порівнювала) перед тим як прийняти рішення.
ну власне порівнювати буду,бо 2500 то закруто,а якби платила,то хтіла б шоб принаймі було під боком;) а за інфу -дякую!:girl_curtsey:

TATA
10.02.2011, 23:33
квартирний садок є на вул. антоненка-давидовича.
2-кімн. квартира на 1 пов., гуляють на майданчику біля школи( одразу за будинком) .Бачу що недостатку в клієнтах не мають вони. Але група не велика, десь 6-7 діток
Можливо маєте телефон.Або точнішу адресу. Буду дуже вдячна.

Suzi
18.03.2011, 15:29
Маю сина , майже 2 з половиною роки. Коли все стане на свої місця після народження молодшого, буде потреба в дитячому колективі.
Як я це бачу - 4-5 днів в тиждень кілька годин зранку (приблизно з 9 до 12-13) 4-5 дітей різного віку з двома дорослими в р-ні центру гуляють, малюють, читають (дорослі дітям) казки, бавляться, пьют компот з печеньком. Ніякого виховання, ніяких модних систем раннього розвитку (типу Монтессорі і т.д.). В кого схожі потреби і бачення, пишіть в приват скільки дитині, скільки часу хочете , щоб дитина була в "садочку" (годин в день і днів в тиждень), скільки грошей готові в місяць потратити на це.

АПД. З карми
але ми більші
під різним віком маю на увазі від 2-2,5 (чи коли дитина готова побути трохи без мами) до 5-6. Бачу, що старші дітки прекрасно бавляться з меншими, тоді дорослим лишається тільки направляти і слідкувати за безпекою.

Svitlanka
18.03.2011, 15:45
з двома дорослими в р-ні центру гуляють
А де саме? Там є де гуляти? Так, щоб не йти півгодини через всі дороги...

Ука
18.03.2011, 15:49
та чо в приват, можна й тут. гілка приблизно з того й починалася.

Станом на зараз (5 років - і до школи) мені актуальним є цілий день. Не щодня, але на цілий день. З повноцінним обідом і підвечірком. Поки що більше 50 грн за день я платити не в змозі, хоча розумію. що реально то мало б бути більше

Suzi
21.03.2011, 18:31
Станом на зараз (5 років - і до школи) мені актуальним є цілий день. Не щодня, але на цілий день. З повноцінним обідом і підвечірком.
Уко, то вже інша кухня, я за таку організацію не візьмусь, принаймі доки не потребуватиму сама.

Ука
21.03.2011, 18:58
я за таку організацію не візьмусь
ну, я окреслила свої потреби :)

AilataN
21.03.2011, 19:55
в голосуванні я спочатку вибрала категорію 600-700 грн, але тисячу теж готова заплатити, за нормальні умови і нормальне ,без надлишків, харчування, суперового не вимагала б, але свіжо-чисто- не тісно, віршики нові, пісеньки, не занадто велике коло спілкування ( тобто не 25 дітей в групі)...Ще щоб недалеко від дому...Ех, мрію
Дізнавалась про приватний садочок десь в районі Чорновола, восени минулого року, озвучили ціну 1700 грн.
Для мене відкрите питання- няня чи садок, бо на роботі ніхто уваги не буде звертати на те здорова в мене дитина,чи ні, чи потрібно скорше дитину зі садка забрати...На теперешній момент - няня це вихід більш зручний і комфортний. Та дитина хоче спілкування, хоче руху більш активного, вражень,в такій кількості як в садку няня їй цього не дасть

Sisel
11.04.2011, 16:52
підскажіть де є приватний садочок на Сихові ?

Bogdanka
11.04.2011, 17:04
А де саме? Там є де гуляти? Так, щоб не йти півгодини через всі дороги...
нема, але то вже інша кухня;)
до теми - Дивосвіт на Південному дзвонив нам недавно, запрошував ходити з дитиною на заняття раннього розвитку - 1200 чи 1300 грн/місяць (не памятаю точно) + 20 грн/день - тобто це 5 год в день - 4 дні на тиждень
Нам не актуально, бо ми віддаєм перевагу до 5 год - 4-5 днів на тиждень на разі з няньою, але може комусь згодиться.

Malinka
14.06.2011, 18:53
Дівчата, дайте, будь-ласка, контакти садочку п. Інни. Читала, що він розташований на Н. Львові, а більше ніякої інформації знайти не можу...

romaschka
14.06.2011, 20:47
Знаю ще приватний садочок в Солонці, 80 грн в день. Триразове харчування, чиста та гарна територія, є качелька ,пісочниця, хатка. З дітками приходить займатись вчителька.
Якщо що пишіть в приват

olerusya
14.06.2011, 21:51
Дівчата, дайте, будь-ласка, контакти садочку п. Інни.
і мені, будь ласка, напишіть хто знає

Malinka
05.09.2011, 11:02
а в садок фаст трек кідз на київській хтось водить діток?

Лідочка
05.09.2011, 11:24
Знаю ще приватний садочок в Солонці, 80 грн в день. Триразове харчування, чиста та гарна територія, є качелька ,пісочниця, хатка. З дітками приходить займатись вчителька.
Якщо що пишіть в приват
А можна контакти того садка?

ulcha
06.09.2011, 11:55
Дівчата, потрібний приватний садочок, бажано квартирного типу чи в особняку... але такий, щоб можна було водити не кожний день і платити тільки за ті дні, коли водиш... бо досі стикалася з тим, що треба платити за всі дні, просто менше за ті дні, коли дитини нема.. таке не влаштовує.. буду дуже вдячна за інфо...

In4a
08.09.2011, 23:43
в садок фаст трек кідз на київській хтось водить діток?
Говорила недавно з коліжанкою, яка водить туди синочка вже рік.
Сказала, що починалось все просто чудово: приємні вихователі, відмінне харчування, цікава програма раннього розвитку тощо.
Це все задоволення коштує 3000 грн. на місяць.
Але за цей рік садок спаскудився наніц.
Звільнились дві виховательки, причина - з квітня їм не платили зарплату...
Взяли нових (зі слів коліжанки - страшні і смердючі бабиська), на дітей - "ноль на масу", кожен собі займається чим хоче, одного разу коліжанка знайшла свою дитину в куточку, закакану і обпісяну...
В туалеті залита стеля (вже майже півроку), ремонт не роблять, вже почало пліснявіти...
Канцтоварів нема, на всіх дітей - одна пачка пластеліну...
Ось, що запам"ятала, то написала... :girl_sad:

ясюня
09.09.2011, 09:02
Дівчата, потрібний приватний садочок, бажано квартирного типу чи в особняку... але такий, щоб можна було водити не кожний день і платити тільки за ті дні, коли водиш... бо досі стикалася з тим, що треба платити за всі дні, просто менше за ті дні, коли дитини нема.. таке не влаштовує.. буду дуже вдячна за інфо...
І мене це дуууууже цікавить!!!! Є десь такий садочок????

Malinka
09.09.2011, 15:38
Була у фаст трек кідз сьогодня. Однозначної думки нема. Ну по-перше ціна зараз 2500 за місяць. То ніби як літня акція. Є ще можливість віддавати дитину на пів дня - до 13.00. Пів дня куштують 1500. Приміщення дуже гарне. Просторі кімнати. Окремо спальні і окрема велика ігрова, де бавляться всі дітки разом (і менші і більші). 2 туалети, в одному з них дійсно стеля залита майже повністю - казала директор, що будуть робити ремонт. Всі дітки виглядали дуже задовленими (їх було не більше 10) - сиділи всі за великим круглим столом і бавилися разом із вихователькою. В садку кожен день англійська навіть для найменших і 2р. на тиждень іспанська. Крім того творчі заняття + хореографія. 4х разове харчування. Бачила меню - хороший вибір і багато страв. З очевидних мінусів - маленька територія для прогулянок, але зрештою якщо врахувати маленьку кількість дітей, то на одну дитину там місця більше ніж в державному садку в який ми записані. Майданчик фактично не облаштований - просто там все в піску і я так розумію діти бавляться по всій території тим піском і машинками, м'ячиками і т.д. Більші дітки ходять на стадіон гуляти десь там поблизу. На рахунок виховательок - на перший погляд нормальні, принаймні точно приємніші ніж у нашому районному садку. Язиками не патякали, а займалися дітьми.

Svetylya
03.10.2011, 12:47
Дівчатка добрий день! Скажіть будь ласка, хтось чув біля Комсомольського озера (Винники) кажуть є приватний садочок??

Neverland
03.10.2011, 14:09
Це все задоволення коштує 3000 грн. на місяць.
Я живу майже навпроти того садка. Хотіла туди малого віддати, як прийде час. Але кожного дня бачу той "прогулянковий майданчик" без нормального обладнання, піску теж, як кіт наплакав, машини і загазовано все, бо той дворик при дорозі. Якось мені це гуляння неальо зовсім. Принаймні не на 3000 в місяць точно. І тепер в роздумах, бо хотіла малого на півдня в садок водити коли підросте, і щоб потім не гонити з язиком через плече в пршуках, то шукаю зараз. І розташування не останнє місце займає: хочу поближче. Фасттреккідс дуже мені підходив, але отак дивлюсь-читаю, капець повний:girl_nea:

Bambook
03.10.2011, 14:14
Хтось знає - той Дивосвіт, який на Сміливих, він має стосунок до Дивосвіту на Південному? І взагалі, які відгуки?

Knopka
03.10.2011, 14:31
той Дивосвіт, який на Сміливих
На Сміливих державний садочок, на Південному - приватний. Хоча й той, що на Сміливих зовсім "звичайним" не назвеш. Щоб не повторюватись, почитайте гілку про дитсадки, тут про нього досить багато написано.

сніжна
03.10.2011, 19:46
той Дивосвіт, який на Сміливих, він має стосунок до Дивосвіту на Південному? І взагалі, які відгуки
ні. це два різних заклади. Щодо "Дивосвіту" на Південному- не скажу, а от на Сміливих, хоч він у мене майже під вікнами, не мала бажання давати дитину. Та й моя коліжанка, старша доня якої була у тому садку, молодшу віддала у зовсім інший. Хіба маєте бажання отримувати комплекс послуг звичайного садка + купу понтів і за це все платити ( спонсорським чином, причому регулярно, на протязі всього перебування дитини) чималу суму коштів ( в ін. садках ці внески не до порівняння).

Knopka
06.10.2011, 16:28
Були ми з Ганнусею сьогодні в приватному німецькому садочку в Києві. Садочок займає другий поверх будинку, вхід через охорону, зсередини двері самі зачинаються, дитина не дотягнеться до кнопки, щоб вийти. Майданчик чистий, доглянутий, обгороджений. Усього 25 діток від 3 до 6 років, з ними бавляться дві виховательки і няня. Є ігрова кімната і спальня. Протягом дня в діток різні заняття, як от малювання, ліпка, музика, балет, карате, англійська. Все спілкування німецькою, але вихователі знають українську/російську. Словом, мені сподобалося, щоправда єдине для нас "але" коштує це все 6,5 тис. грн. на місяць.

Bogdanka
06.10.2011, 16:35
6,5 тис. грн. на місяць
:eek::eek::eek:
5000 грн коштує няня+прибирання+приготування їжі в Києві моїм знайомим
причому сім'я має 3 дитини - наймолодша 2 роки повний день з нянею вдома, середній хлопчик 5 років в садочку, дівчинка 7 років - пішла в перший клас
цілий день няня з однією дитиною, плюс забирає зі школи дівчинку, хлопчика з садочку мама по дорозі додому
такщо, то шось закруто такі гроші за садочок

mysha
07.10.2011, 11:35
Щодо "Дивосвіту" на Південному- не скажу,
Про Дивосвіт на Південному я завжди вставляю свої п"ять копійок: вихователька, яка заміняла нашу постійну виховательку - дусила за шию мого малого. Потім вибачалася, але з того садочку ми пішли.

На Сміливих державний садочок, на Південному - приватний. Хоча й той, що на Сміливих зовсім "звичайним" не назвеш.
"Незвичність" - у тому, що той державний насправді він колективної форми власностікоштує дорожче ніж той, що приватний.

Svjatkova
07.10.2011, 12:00
Зорієнтуйте будь-ласка від якої суми починається плата за приватний садочок... Дякую!

Bogdanka
07.10.2011, 18:10
Зорієнтуйте будь-ласка
який саме цікавить? в якому районі?
Про Дивосвіт на Південному
не знаю чому люди хочуть платити немалі гроші за садочок, тери торія якого межує із постійним будівельним майданчиком.

На Сміливих не державний садок, а власне
колективної форми власності
але
коштує дорожче ніж той, що приватний.
це трохи новина. Донедавна вартував 1000 грн/місяць. Щось змінилось?

Fast
02.11.2011, 23:20
1000 грн/місяць. Щось змінилось?
За 1000грн знайшла такого плану - німецький, діти від 3 до 6 років 20 в групі (власне це і одна група і весь садок). Приводити до 10, а забирати в 16-17 год.
Ерудит - 2000 грн, вік від 2 років з 8 до 20 год.
От задумалась над ерудитом. Хтось водить чи водив туди діток? Задоволені?

Ука
03.11.2011, 12:46
в мене співробітниця водила - була задоволена. Але за пропущені через хворобу дні оплату там не зменшували, то був для неї суттєвий мінус, бо дитина була хвороблива.

Котя
22.02.2012, 18:28
Дівчатка, може хтось щось знає про приватний садочок біля Іскри який знаходиться в квартирі? Моя коліжанка хоче віддавати туди малу, але не може ніде знайти ніяких відгуків:confused: Хтось, щось чув можливо про нього?

Bogdanka
22.02.2012, 18:36
За 1000грн знайшла такого плану - німецький, діти від 3 до 6 років 20 в групі (власне це і одна група і весь садок). Приводити до 10, а забирати в 16-17 год.
трошки не так;)
але там і так нема місць, то відповідно шось писати неактуально
Ерудит - 2000 грн
неправда
1500-1600 грн, куми племінниця ходить (хіба би щось помінялось після Нового року)
непоганий, знаходиться на Лисенка в приміщенні садочку, в який я колись ходила в дитинстві, потім там ходила моя сестра в приватну школу Марії Чумарної. Умови там як для садочку хороші і в принципі мої знайомі задоволені. Якщо дитина хворіє, то оплачується менша сума (т.з. за збереження місця). Харчування хороше. Але в цьому садку кашляючу дитину приймають як в державному. По всіх параметрах - з сиром і приписом коли його давати, а я наприклад, розглядаю якщо вже варіант приватного садка, то вважаю, що такого не мало б бути.
Наскільки знаю, то в садочку у пані Ганни на Патона, хворих діток не приймають. І це правильно.

Matrechka
13.03.2012, 16:39
Всім привіт! Підкажіть, будь-ласка, де на Сихові є приватні садочки?

До Львова
22.11.2012, 18:25
Ми знайшли ІДЕАЛЬНИЙ садочок для себе. Він знаходиться на дж. Вашингтона в Пологовому будинку.
Коштує він 800 грн на місяць, але поки що він працює тільки пів дня до обіду. З Нового Року планують продовжити групу до вечора.
Процес пошуку був не дуже простий. Спочатку звернулись на Лисенка в Ерудити, нам там жахливо несподобалось (недарма про них багато поганних відгуків).
Знайомі порадили цей садок, він називається "Паросток життя". Він не є розкручаним, тому мало хто про нього знає. Там чудові спеціалісти і надзвичайно гарна атмосфера. Власниця - педагог з величезним стажем п. Світлана.
Дітям корегують поведінку і вчать взаємодіяти з іншими дітками. Гуляють вони по території Пологового. Там багато простору і досить тихо і спокійно.
Група мая 7-8 діточок. Всі з величезним задоволенням ходять в садок, я жодного разу не бачила, щоб хтось з дітей вередував і не ходів іти в групу. Нашому Данилкові теж дуже подобається, а це основний показник якості садочка!
Ми щасливі, що знайшли цей садок.

Panna Land
22.11.2012, 22:59
"Паросток життя". Він не є розкручаним, тому мало хто про нього знає. Там чудові спеціалісти і надзвичайно гарна атмосфера. Власниця - педагог з величезним стажем п. Світлана.
Сьогодні була на "співбесіді" в цьому закладі. Хоча ми ще замаленькі для садочка (1 рочок), але на заняття з дітьми раннього віку підемо. Там справді чудова атмосфера, багато позитиву та якось так затишно, по-домашньому...
Хотілось би підтримати Світлану, щоб створила повноцінний садочок на повний день.

Neytasa
22.11.2012, 23:11
садочок на повний день.
А яка ж тоді буде ціна за цілий день, якщо до обіду 800 грн...?

Sera
22.11.2012, 23:16
А яка ж тоді буде ціна за цілий день, якщо до обіду 800 грн...?
Наскільки мені відомо- це найменша ціна за денне 4-годинне перебування. Ну і рівень Світлани- не в порівнянні з іншими...

Panna Land
22.11.2012, 23:22
Думаю, дорожче, ніж в "Ерудиняті" (2000 грн/міс), не буде? До речі, заняття в групі раннього розвитку - 50 грн за півтора години.

Sera
22.11.2012, 23:25
Сьогодні була на "співбесіді" в цьому закладі. Хоча ми ще замаленькі для садочка (1 рочок), але на заняття з дітьми раннього віку підемо. Там справді чудова атмосфера, багато позитиву та якось так затишно, по-домашньому...
А який там відбір в садок? Є якийсь конкурс чи запис на рік вперед? Думаю бажаючих явно більше ніж місць.

Artemida
22.11.2012, 23:29
Наскільки мені відомо- це найменша ціна за денне 4-годинне перебування.

Ну чого? Чоловіка брат в "Дивосвіті" на Сміливих платить близько 1000 в місяць за повний день.

дж. Вашингтона в Пологовому будинку.

Не чула досі про нього. Сьогодні ввечері сусідка розповіла і одразу Ваш допис прочитала:girl_impossible:
Хоча ми б і так туди не ходили:girl_blush2:

Person
22.11.2012, 23:31
Ми знайшли ІДЕАЛЬНИЙ садочок для себе. Він знаходиться на дж. Вашингтона в Пологовому будинку.
Коштує він 800 грн на місяць, але поки що він працює тільки пів дня до обіду.
скажіть будь-ласка, що входить в ціну. Чи щось дабть діткам їсти, гуляють і які заняття проводять?
Там тільки одна група чи є групи на кожний вік?

Panna Land
Наразі все спокійно)), вони позиціонують себе як громадська організація, що робить добру справу для діток та їх батьків. Відносно недавно створили садочок на пару год, є заняття для діток від 6-ти міс., працюють по методиці Монтессорі.

Натуля
"Паросток життя".
Знайома теж туди водить свого сина. Вона страшенно задоволена і малий із задоволенням туди ходить.
Ще скажу, що дітей там годують їжою, принесеною мамами з дому. Ну і група на пів дня була створена літом на прохання мам.

Artemida
22.11.2012, 23:38
вони позиціонують себе як громадська організація, що робить добру справу для діток та їх батьків

От власне щось я собі і подумала, що то не зовсім садок, а швидше щось ближче до розвивалки.
Ну і ще мене "смущає" місцезнаходження. На території пологового....аж моторошно:girl_crazy:

---------- Додано в 22:38 ---------- Попередній допис був написаний в 22:36 ----------

що дітей там годують їжою, принесеною мамами з дому

Дорогувато, я Вам скажу, 800 гривень без харчування.

Panna Land
22.11.2012, 23:41
а швидше щось ближче до розвивалки.
В принципі це десь так і є. А щодо оффтопу трохи креативно водити дітей туди, звідки їх видають))

kljysochka
22.11.2012, 23:50
мене "смущає" місцезнаходження. На території пологового....аж моторошно
:girl_crazy: та чого ж ! це ж не на кульпаркові, чи личакові)))

Дорогувато, я Вам скажу, 800 гривень без харчування.
і тільки на 4 год.. таки так.

Натуля
23.11.2012, 00:33
Ну от якщо я правильно зрозуміла свою знайому
то не зовсім садок, а швидше щось ближче до розвивалки.
А на розвивалках одне заняття година-півтори скільки коштує? Не менше 30 грн. А тут пів дня.
Якби в нас під домом таке щось було і дитина була б в захваті, я б напевно його і на такі умови водила.

До Львова
23.11.2012, 02:08
Можливо це і не найдешевший варіант. Але група діє повністтю на приватній основі. І якщо на 5-7 діток є одночасно 3 вихователів, то я не думаю, що їм залишається щось на "бізнес".

Зато завжди залишається дешевша альтернатива - державний садочок коштує 5 грн в день. За яких ви гарантовано отримаєте групу в 30 дітей повну бацилами і порцію вермішелі на воді. :girl_sad:

Доречі, ми ходимо з серпня і ще ЖОДНОГО разу не хворіли. А це, як на мене, дуже важливий момент.

Ми серйозно і довго займалися пошуком садка. І навіть "крутий" Ерудит, виявився зовсім не таким вже "крутим", до того ж і досить дорогим (2000 грн, і 1000 за прийом), інші були або задалеко, або переповнені.

В групці, яка є на Батальній зараз, діти від 2,10 до 4 років. Але є один хлопчик і старший. А від вигляду вагітних жінок, мені чомусь моторошно не стає. А мало би?

Так, їсти дітям ми даєм з собою. Але для багатьох - це единий вихід вирішення харчових складнощів. Батьки дають саме те, що дитина їсть, і вони переконані, що вона нагодовані і сита. Дехто має дієту або алергію, і батьки певні, що дитина не з'їсть непотрібну їжу. Особисто для мене, немає жодної складнощі в такій системі, даю порцію з того, що маю в холодильнику. Коли група буде діяти цілий день, то харчування буде включено.

Зараз якраз батьки і власниця групуються, щоб зробити цю групу на цілий день. Батьки теж задіюються, бо в них є величезне бажання віддати своїх діток саме в ці руки. )

HAPPY NATA
23.11.2012, 08:49
йой, живу поруч, а про садочок вперше тутпочула... я може слабо собі уявляю приватний садочок в принципі, але отой мене трохи дивує... По-перше, спосіб харчування (там є спеціально облаштована кухня? Де їжа зберігається? Як її розігрівають? Де миють посуд? Де будуть готувати в перспективі?), по-друге, розташування (на території пологового... Якось цікаво... Ні, мене не турбує наявність великої кількості вагітних, навіть навпаки :) але ж територія не пристосована для прогулянок дітей (групи). Там постійно прогулююється досить багато людей (ті, хто лежить в гінекології, патології, родичі породіль...), нема дит.майданчика (качельок, пісочниці)). Як діти реагують на велику кількість людей в білому, машини швидкої?..
І ще. В сусідній гілці обговорюється те, що пологовий мають закрити на капремонт. Що буде з садком на той час?

Artemida
23.11.2012, 09:07
А від вигляду вагітних жінок, мені чомусь моторошно не стає. А мало би?

Я Вас прошу, не пересмикуйте. Мене бентежать не вагітні жінки, а спогади про свої перебування в пологових:girl_crazy: Ну і на рахунок білих халатів та швидкої - погоджуюсь.

державний садочок коштує 5 грн в день. За яких ви гарантовано отримаєте групу в 30 дітей повну бацилами і порцію вермішелі на воді.

Ага, точно. От я воджу дитину в дешевий державний садок через дорогу від Вашого. Вермішелі на воді ще не бачила. Харчування чудове (в коридорі завжди є контрольна порція, можна спокійно куштувати), малий їсть з задоволенням (сирнички, варенички, котлетки, запіканки і ніяк не макрони на воді). Хворіє - так, але хворіють всі і це нормально. Все життя дитину в парникових умовах не втримаєш:girl_nea:

До Львова
23.11.2012, 09:46
Ми поділилися своїм досвідом, яким дуже задоволені. Можливо для когось це буде корисно.
Моєю ціллю не було когось переконувати чи ангажувати.
Я бачу, що для форуму досить стандартна форма - бакланити все, що попадається на очі, особливо те, про що є погане уявлення... :girl_sad:

Ука
23.11.2012, 10:17
бакланити все, що попадається на очі, особливо те, про що є погане уявлення.
погодьтеся, Ви зробили точно те саме:

державний садочок коштує 5 грн в день. За яких ви гарантовано отримаєте групу в 30 дітей повну бацилами і порцію вермішелі на воді

Тут інший момент. Я так розумію, йдеться про дитину, яка вимагає особливого підходу (судячи з інформації у Вашому профілі). В такому випадку група з 7-8 дітей і 3 вихователів - справді виправдана, і вартість, мабуть, теж.

Fast
23.11.2012, 10:20
бакланити все, що попадається на очі, особливо те, про що є погане уявлення...
Цікавий висновок. Але просто умови в садочку дивні, ну принаймі для більшості. Я теж була в пошуку садочку. І за ерудит думала. Але з 8 до 20 із 5 разовим харчуванням і з різними розвивалками 2000 грн не є так дорого, особливо в порівнянні з вашими 800 без нічого :) щось я не побачила чи не дочилала чим діти займаються.
Теж розглядала німецький садок за 1000 грн з 9 до 16чи до 17. З харчуванням, спанням, з прогулянками, з навчанням.
На південному 3-годинний варіант теж розглядала виходило десь біля 50 грн в день, але залежало від кількості разів в тиждень.
В результаті ходимо в державний - на Антоновича. Якось мені він більш пристосований для дітей. А основне не далеко від дому.
І мені дивно читати, що харчування треба приносити в баночках :) Так для мене це проблема, я ненавижу готовити і коли дитина в садочку я мало що готую.
І в державних садках не годують шкідливою їдою і там цікавляться чи дитина має алергію і цікавляться для того, щоб ненагодувати дитину тим продуктом.
І зараз в мене Міюська тиждень ситить дома, то вже тільки чую, що вона хоче в садочок, бо їй там подобається :)
І з переводом в ерудит чи в німецький я поки збилась :) Хоча може ще і коли-небуть повернуся до цього питання ...

ola-lyola
23.11.2012, 10:42
Зато завжди залишається дешевша альтернатива - державний садочок коштує 5 грн в день. За яких ви гарантовано отримаєте групу в 30 дітей повну бацилами і порцію вермішелі на воді
кожна мама вибирає найкращий на іі думку садочок для своєі дитин, і в кожноі мами та й дитинки є своі вимоги до садочку,тому писати таке,як мінімум не коректно,бо жодна мама не бажає своій дитині повну групу бацил і макарони на воді
з точки зору загальних вимог до садка таких як час перебування,іжа,прогулянки він дещо незвичний, що і написали вище.зрештою ми тут і є для того,щоб ділитись досвідом а не
бакланити все, що попадається на очі,

Sera
23.11.2012, 10:51
Хворіє - так, але хворіють всі і це нормально. Все життя дитину в парникових умовах не втримаєш
Не всі хворіють. Ну нежить 2-3 дні я хворобою не вважаю. і це НЕ НОРМАЛЬНО!

olerusya
23.11.2012, 11:10
Але з 8 до 20 із 5 разовим харчуванням і з різними розвивалками 2000 грн не є так дорого, особливо в порівнянні з вашими 800 без нічого
навіть в тій же "Мацьопі" на Південному, куди коліжанка водить малу, коштує десь біля 300 грн/місяць з харчуванням, правда на 3 год, а не на 4. Дійсно 800 грн в порівнянні з іншими схожими організаціями то трохи задорого...

До Львова
23.11.2012, 18:34
Я зовсім не хотіла би когось образити. Мені дуже шкода, що в нас вийшла така полеміка. Просто мене досить сильно зачепив шквал негативних коментарів з приводу нашого (можливо і не зовсім повноцінного, але дуже позитивного) садка. І звісно я стала обороняти те, то з нашого досвіду, і досвіду багатьох батьків є добрим.
До того ж ця група є новою, і думаю мало хто про неї знає і писав на форумі.

Звичайно кожен вибирає те, що для нього добре, і звісно є купа хороших держаних груп, які добре підходять і дітям і батькам. Я нічогісінько не маю проти!!!
Але якщо хтось напише, що його дитина хоить в садок на 5 поверсі, і гуляє в парку через квартал, але всі від цього в захваті ))), то я не буду стверджувати, що це повне фуфло. Бо напевне є якийсь секрет в методиці вихователів або ще в чомусь, чого я не знаю.
Ще раз наголошую на тому, що не мала на меті образити жодного державного дитячого садочка (хоча якість харчування для мене, і справді, була відкриттям). І бажаю всім батькам знайти СВІЙ ІДЕАЛЬНИЙ садок.

YULKAZOZYLKA
24.12.2012, 20:47
Дівчата підкажіть будь-ласка! Може хтось чув про приватні дитячі садочки: де вони, які умови іт.д. А ще можливо може якийсь дитячий центр де дитина може бути протягом дня, там гратись з дітками, навчатись і т.д.... Запитую, тоому що забрала дитину з садочку, а дома дитина тільки плаче за садочком..... от тепер передімною стоїть питання:girl_phone1:

zajka_sofi
25.12.2012, 00:55
З Нового Року планують продовжити групу до вечора.
з весни пологовий закривають на капітальний ремонт приблизно на рік часу(знаю бо там працюю).А що буде з садочком він ж на одгому поверсі з відділенням патології вагітності?

сніжна
25.12.2012, 15:43
що буде з садочком він ж на одгому поверсі з відділенням патології вагітності?
тобто цей приватний садочок не відокремлений від пологового чи вони мають окремі входи-виходи ?

zajka_sofi
25.12.2012, 18:38
тобто цей приватний садочок не відокремлений від пологового чи вони мають окремі входи-виходи ?
Так Ви правильно зрозуміли-окремого входу немає,потрібно заходити з вулиці проходити біля бухгалтеріїї,підніматись на 3 поверх у відділення патології і там зліва є двері з мінімальною вивіскою,і завжди багато людей що чекають до лікарів в патологію.

сніжна
25.12.2012, 20:01
окремого входу немає,
а як же тоді вимоги пологових будинків про заборону відвідин породіль ( адже ж діток у пологовий на відвідини не пускають)? я щось не розумію: пологовий, відділення патології і дитячий садок ( хай і приватний), де завжди є можливість циркуляції дитячих інфекційних хворіб, які для вагітних можуть бути небезпечними...

vanilia
25.12.2012, 20:06
А то часом не там, де школа раннього розвитку колись була (школа усвідомленого батьківства)? Ми туди колись їздили. Який там розклад? Чим дітки займаються?

---------- Додано в 19:06 ---------- Попередній допис був написаний в 19:04 ----------

а як же тоді вимоги пологових будинків про заборону відвідин породіль ( адже ж діток у пологовий на відвідини не пускають)? я щось не розумію: пологовий, відділення патології і дитячий садок ( хай і приватний), де завжди є можливість циркуляції дитячих інфекційних хворіб, які для вагітних можуть бути небезпечними...

До речі, це мене теж спантеличило. В садочках дітки часто хворіють і часто всякими інфекціями. А там же поруч малесенькі дітки, вагітні...

zajka_sofi
26.12.2012, 00:10
А там же поруч малесенькі дітки, вагітні...
маленьких діток там немає тільки вагітні.Пологове відділення і відділення патології-це два різних крила.Але як на мене це абсурд-той садочок...

Usmishka
26.12.2012, 08:22
Та в тому то й справа - що це - не садочок. а розвиткова група на 4-5 годин денно без сну і харчування, інакше там не дозволять. Взагалі це благодійна організація Паросток життя -колись відкрита за ініціативи Шлемкевич, п.Світлани за програмою ЮНІСЕФ як місце де мали вчити батьків як працювати з маленькими дітьми. Потім потрошки це організували в систематичні заняття з дітками по Вальфдорській системі, а з минулого року п.Світлана все пробує реалізувати тему садочок, але не може вирішити питання з приміщенням, тому на заміну поки працює така група.
Я особисто туди б дитину за такі гроші і на таких умовах не водила б, а на звичні розвиткові заняття ми ходимо з Олесею, бо на жаль, альтернативи так і не знайшла, такі заняття для малечі на Батальні мені найкраще організовані.

vanilia
26.12.2012, 11:25
Дитячий садочок на території (в приміщенні!) пологового - це вже абсурд, по-моєму. Я там і донечку народжувала і в той центр розвитковий ми їздили колись, я вкурсі яке там крило де)) Я, як і інші вагітні, там гуляла щодня і сиділи на лавочках, що там під входом. А поруч там ще й як є дітки - там виписка якраз недалеко. Але то не в тому справа. А для вагітних деякі інфекції набагато небезпечніші.
На кілька годин в день, зі своїм обідом, без відповідного місця для прогулянок... А коли на цілий день зроблять, то обідів треба буде давати з собою 3? А де вони обід розігрівають? Де зберігають? Самі ті кімнатки досить хороші, тільки маленькі як для садочка. Так що це так і залишились розвиткові групи, просто для більших вже діток і без мам.
Раніше п. Світлана планувала відкрити садочок, але зовсім в іншому місці. Видно, не вдалося з приміщенням розібратись. От і виходять із ситуації як можуть.

сніжна
26.12.2012, 15:07
о й справа - що це - не садочок. а розвиткова група на 4-5 годин денно без сну і харчування, інакше там не дозволять.
як на мене, в приміщенні пологового без наявності окремого входу- це все-рівно недопустимо. Бо в будь-якому дитячому колективі ( особливо молодших діток) є потенційна можливість циркуляції дитячих інфекційних хворіб , не залежно від того, чи це повноцінний садок чи розвивалка на 4-5 годин. Пригадую, як свого часу на таких розвивалках-підготовках у нас в групах все-рівно циркулювала, наприклад, та ж вітрянка. Тоді виходить парадокс: коли рік чи два назад в пологовому на Джамбула був виявлений випадок захворювання на вітрянку породілі, там на певний час були введені особливі карантинні заходи. А в пологовому на Батальній , в невідокремленому територіально приміщенні,виходить, постійно дозволяють займатися "джерелу підвищеної небезпеки" ( це в жарт, звичайно, вжитий термін. Але суть ясна)

Usmishka
27.12.2012, 15:37
Глобально - згідна, реально - вхід з вулиці по сходах, вхід в патологію - окремі двері в крило, де перед ними і в самій патології тусується маса вагітних, які йдуть на консультацію з ще більшою масою родичів.
Мені самій таке місцезнаходження не імпонує, подобається сама програма і її втілення в розвивалці.
І зовсім не розумію того садка, імхо.

jalla
29.12.2012, 17:14
Запитую, тоому що забрала дитину з садочку, а дома дитина тільки плаче за садочком..... от тепер передімною стоїть питання
Гм, а для чого тоді ви забирали з садочку? Якщо плаче, знадчить їй там подобалось. Можливо спробуйте назад повернутись до садочку, якщо звичайно немає вагомих причин по яких вам прийшлось забрати донечку.

rysja
29.12.2012, 18:54
ми недавно переїхали в Сокільники. Підкажіть, будь ласка, мамочки, якщо є звідти, куди ви водите своїх діток в садок, чи є там державний садок, чи потрібно до Львова везти? І ще, чула, що в селі є приватний садочок в будинку, але там беруть погодинно, без харчування, 10 грн.год. Поділіться, будь ласка, якоюсь їнформацією, можна в пп, буду вдячно

Anastasia
30.12.2012, 22:45
Про Дивосвіт на Південному я завжди вставляю свої п"ять копійок: вихователька, яка заміняла нашу постійну виховательку - дусила за шию мого малого. Потім вибачалася, але з того садочку ми пішли.
Допис уже давній, але зачепило мене, тому хочу відписати. А як прізвище тої виховательки, що поводилась так з Вашою дитиною? І чи Ви розмовляли з цього приводу із керівництвом? Надіюсь її звільнили з садочка? Моя доня ходить зараз у Дивосвіт, нарікань вагомих немає, і можу сказати, що практично все нас задовільняє. Дивує чому Ви дитину з садка забрали? Чи були інші негативні моменти? Я б напевне домагалась того, щоб цю виховательку звільнили, а якщо дитині в садку було добре, то хай би далі ходила в той колектив, причому пояснила б дитині, що ця невихована тітонька більше там працювати не буде і шкоди нікому не заподіє....

Лідочка
30.12.2012, 22:53
тільки вагітні.
А вагітні хіба без дітей?:) Вони просто в животі:)

arkka
31.12.2012, 01:25
ми теж ходимо на розвиваючі заняття в Паросток життя на Батальній, заняття для меньших діток мені дуже подобаються, а от до прогулянкової групи для старших діток досить скептично ставлюсь. Живемо в цьому районі і часто бачу, як гуляє на території роддому ця група: на гілці кущика вчепили обруч і діти закидають туди м"яча.... одного разу вийшло так, що в нас було заняття в один час зі старшими дітками тільки в іншій кімнаті, так як дверей там нема, то все було чути. Небуду зараз описувати всі нюанси, які я чула але скажу, що моя дитина в цю групу не піде(
п.Світлана все пробує реалізувати тему садочок, але не може вирішити питання з приміщенням, тому на заміну поки працює така група.
з останніх новин приміщення шукають за межами Львова, тому тут теж питання з доїздом...
а на звичні розвиткові заняття ми ходимо з Олесею
ви в якийсь інший час ходите, бо щось ще з літа з вами не пересікались?

Usmishka
31.12.2012, 08:47
ви в якийсь інший час ходите, бо щось ще з літа з вами не пересікались?
Ми ходимо в ранкову групу на 10 ранку по четвергах, бо ввечері в мене майже щодня гуртки зі старшою.

arkka
31.12.2012, 11:46
а нам сказали, що нема ранкової групи:girl_sad: багато мам відмовилось, бо вечірній час їм не підходив, і п.Світлана була дуже категоричною в тому плані, а тепер виявляється таки зробили ранкову групу

Anastasia
01.01.2013, 12:40
а нас навпаки на ранок перевели :) нам 2,2 роки. Дивно :)

Panna Land
01.01.2013, 22:36
Ми також ходимо на заняття в "Паросток життя" в групу для найменшеньких (1,2) по четвергах о 15.30 год. Оскільки нема з чим порівнювати, бо більше ніде не були, не можу для себе прийняти рішення чи продовжувати займатись в цій розвивалці чи шукати варіанти?
Мамочки, які водять своїх діток на Батальну, "Паросток життя" відповідає критерію якісної "розвиваючої розвивалки"?

Ogen
20.03.2013, 15:12
Привіт! Чи має хтось контакти садочку п.Інни на Новому Львові, терміново треба, але ніде не можу знайти ні точної адреси ні номеру телефону. Буду вдячна за відповідь!

allusya
03.06.2013, 15:15
Дівчата, поділіться інформацією про приватні садки. З перечитаної теми, згадувалось лише кілька ,які не особливо влаштовують. Може є квартирні чи просто хороші приватні садки. Місце розташування особливо не має значення. Буду вдячна за будь-яку інформацію :)

mamba
06.06.2013, 17:22
в мене двоє дітей,активні хлопці, я би заплатила більше, якщо б в приватних дошкільних закладах був фаховий персонал, та достойні умови. Але у Львові немає ні одного такого закладу! 300, 400 чи 2000 грн. за місяць, а умови ті ж самі- мало фахового персоналу, постійні "додаткові" витрати, ніяких гарантій щодо результату розвитку дитини, відсутність правової відповідальності за вашу дитину та не організовано безпеку діткам. Віддала дитину в держ. садочок і маю спокій. Буду сама слідкувати за дошкільним розвитком старшого і потім ні на кого буде нарікати за нездійснені очікування, крім себе)). Задоволена, що завідуюча ще радянської закалки і дотримується ще більш- менш тих старих норм, тому в садку порядок і за дитину я спокійна. Перед тим як шукати приватні заклади, поцікавтесь за якими документими ви юридично оформляєте перебування дитини там, яку (і перед ким) вони несуть відповідальність за дитину і її безпеку? Які є педагогічні чи будь-які дипломи у персоналу? Переважно відповіді на ці питання мене розчарували, коли я шукала щось для старшого...

Ука
10.06.2013, 12:52
Знайшла вчора оголошення на дверях під'їзду
приватний дит.садок "Калина", вул. Червоної Калини, 64 (район ВАМУ?)
діти з 2 років,
працює чи не з 8 до 20.00
є телефони, якщо когось цікавить, можу переписати.

Finya
10.06.2013, 14:41
Перед тим як шукати приватні заклади, поцікавтесь за якими документими ви юридично оформляєте перебування дитини там, яку (і перед ким) вони несуть відповідальність за дитину і її безпеку? Які є педагогічні чи будь-які дипломи у персоналу?
І не тільки в садках) Біля нас є приватна школа - волосся дибки стає, коли бачу, як індиферентно та непрофесійно поводяться "вчителі" з дітьми.

сніжна
10.06.2013, 15:22
нас є приватна школа - волосся дибки стає, коли бачу, як індиферентно та непрофесійно поводяться "вчителі" з дітьми.
а що не так власне з юридичної сторони? НЕ знаю, як у вами описаній школі, але узагалі усі приватні школи підпорядковуються контролю з боку РВНО , вчителі так само проходять атестації, діти приймаються у школу точно так само- як і у загальну- за заявою, копіями документів, медичною картою встановленого зразка.

Finya
10.06.2013, 15:36
а що не так власне з юридичної сторони?
Я мала на увазі відсутність дипломів про педагогічну освіту (так казали батьки дітей). Ну і, як я писала вище, на це і виглядає))

До речі, я підробляла в приватному садочку, то коли бачила, як вихователі вчать дітей писати літери, теж була в шоку.

сніжна
10.06.2013, 15:58
мала на увазі відсутність дипломів про педагогічну освіту (так казали батьки дітей). Ну і, як я писала вище, на це і виглядає))
у приватних школах ( як і в загальносвітніх) це не допускається- як я писала вище, там усі вчителі проходять так само атестації і переатестації у освіті, як і вчителі загальносвітніх шкіл. Так що це хіба "чутки батьків" про те, що у приватних школах працюють вчителі без дипломів.

mamba
10.06.2013, 17:05
Йой! І де ж це такі в нас приватні школи?) В нас вже була подібна дискусія на форумі, одна форумлянка досить детально і професійно рахувала по-мудрому бізнес-план для відкриття приватного дошкільного закладу, в результаті (врахувавши більш менш витрати на достойні умови для дітей і невисоку!!! з/п персоналу) батьки мали б платити більше2500 в місяць...і це без підрядника- охоронної організації, яка б забезпечила живу охорону на території, як це робиться в усіх цивілізованих країнах...
А юридичний аспект такий- з приватним закладом батьки обов"язково укладають письмову угоду, де прописано все (права, обов"язки та відповідальність обох сторін), в разі порушення пунктів цієї угоди, одна із сторін може її розірвати або вирішувати в судовому порядку всі порушення і т.і. Розкажіть-но нам де таке робиться у нас?))
не хочу нікого ображати, але вже якщо платити гроші, то вже треба знати за що платити... а не так як в нас звикли-заробляти хочуть, а достойно організувати бізнес і відпрацювувати гроші - не дуже хочуть)) ну і про школи приватні -це вже інша тема

Finya
10.06.2013, 17:35
Так що це хіба "чутки батьків" про те, що у приватних школах працюють вчителі без дипломів.
Як людина, що знаходиться "всередині системи", можу сказати, що і в державних закладах є люди, які мають, припустимо, інженерну освіту, а викладають, скажімо, працю:girl_wink: А про приватні - не сумніваюся в такому)
Моя знайома працювала в приватній школі. Уроки, зошити, приходиш додому - крім конспектів, на які і так іде годинки 2-3, треба ще підготувати тексти для читання, вправи з математики, наочність і тп на уроки малювання, праці тощо - бо в школі викладання "нетрадиційне". Що означає, тижнями на всіх уроках подається матеріал на одну і ту саму тему. Якщо тема "Тварини" - то на всіх уроках мова має йти про тварин і матеріали відповідні повинні бути підібрані. Наскільки це затратно по часу і силах і хто погодиться на такі кабальні умови, можна уявити. А зарплата не вища, ніж в державних закладах.
Знайома часу на інші справи, крім роботи, не мала взагалі. Пропрацювала рік, пішла в декрет. Після чого сказала - ні за що тепер в приватну школу.

Usmishka
11.06.2013, 16:17
Ну то ваша знайома мала відповідну освіту чи ні?
Приватні як і державні заклади освіти є добрі і не дуже, вчителі-вихователі так само, і ми, батьки, обираємо що нам підходить, а що ні, як і працівники. А вартість в приватників- то поняття відео не, комусь сума астрономічна, а комусь "майже задарма".
Пробачте, Фіня, але не бачу об'єктивності ваших дописів.

Finya
11.06.2013, 20:44
Ну то ваша знайома мала відповідну освіту чи ні?
Мала. А що?
"майже задарма".
Пробачте, Фіня, але не бачу об'єктивності ваших дописів.
І не можете побачити, бо дописи написані людиною)
Які саме мої дописи вам не сподобалися і чому?
Приватні як і державні заклади освіти є добрі і не дуже, вчителі-вихователі так само, і ми, батьки, обираємо що нам підходить, а що ні, як і працівники. А вартість в приватників- то поняття відео не, комусь сума астрономічна, а комусь "майже задарма".
Якщо це мені відповідь, то на що саме? Я вас від чогось відмовляла?

BlackSheep
11.06.2013, 21:00
Знайшла вчора оголошення на дверях під'їзду
діти з 2 років,
теж бачила це оголошеня,зраділа що е приватний садок,а потім задумалась от над чим:за даною адресою находиться звичайний 9-ти поверховий будинок впритул до ВАМу,поруч дорога,територіі для прогулянок немае-тількі площадка біля Інтерсіті(загальна) ,по яких таких санітарних нормах можна там відкрити садок?я пояснень для себе не знайшла.Основний акцент робиться на розвиваючих заняттях?Але для розвитку дитини впершу чергу мають бути активні прогулянки на вулиці,і вже потім-навчання.Виходить що більшість приватних закладів то суміш розвивальних занять з загальним наглядом за дітьми.сумно....

Ука
11.06.2013, 21:56
тількі площадка біля Інтерсіті(загальна)
за цей садочок не знаю нічого.
Але маю досвід квартирного садка з прогулянками (щоденними і тривалими) на загальному майданчику. Звісно, варіант не ідеальний, але мене там все влаштовувало, недоліки повністю нівелювалися перевагами. Ну і звісно, в умовах, коли то все не регулюється законодавством (той садок був неофіційний, формально, угода батьків про спільний догляд за дітьми), все сильно залежить від вихователів. Там я претензій до вихователів не мала.

Usmishka
14.06.2013, 16:20
.Виходить що більшість приватних закладів то суміш розвивальних занять з загальним наглядом за дітьми.сумно....
І державних теж - те саме.
Зрештою, я особисто, нічого більше від садка не чекаю, бо все решта - опіка, виховання і т.д. дається в сім"ї.
Приватний садок - для мене, плюс - це кількість дітей, харчування, в нас в Дивосвіті - великий плюс - це великі, світлі, сухі приміщення.
Мінусів купа, тому стараюсь по-можливості, робити часто вихідні, забирати швидше, гуляти після садка.

---------- Додано в 15:20 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ----------

Знайома часу на інші справи, крім роботи, не мала взагалі. Пропрацювала рік, пішла в декрет. Після чого сказала - ні за що тепер в приватну школу.
Ну як на мене - для діток які ходять в такий садочок і мають таких відповідальних вихователів - тільки плюси, звісно, оплата праці - то не питання для батьків, а питання до адміністрації. Але, однозначно, що матеріали повинні готуватись для роботи з дітьми завчасно, тоді і процес цікавий та результативний, і то мало б бути нормою.
Якщо це мені відповідь, то на що саме? Я вас від чогось відмовляла?
Та мені просто ваша позиція не зрозуміла - то ви пишете що в приватних садках багато безвідповідальних працівників (а де їх мало?), то пишете, що коліжанка працювала супер добре, між собою то все не в"яжеться.
Мене відмовляти чи вмовляти взагалі сенсу немає - я давно вже прийняла рішення.

kati
14.06.2013, 16:40

так, 64 номер, це будинок якраз біля ВАМу. Обійшла вчора його вздовж і впоперек,але някого садка не знайшла. Може хтось знає де він точно знаходиться??

---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:37 ----------

Ще допишу, може комусь цікаво. На територіі школи мистецтв на сихові є садочок Барвиста палітра, там скорочена група, з 9.30 до 13.30. 850грн/міс.Але мені не сподобався. Одна вихователька і нянечка, кімната велика, але фактично пуста, ні дитячих меблів, пару кошиків з іграшками, подушки на підлозі,плазма на стіні і все. окрема кімната-їдальня, де дають дітям тільки чай, все решта(печенька, фрукти)батьки мус давати з собою.Наразі в них 15 діток, але з вересня хочуть робити ще одну групу,

Ука
14.06.2013, 17:20
Обійшла вчора його вздовж і впоперек,але ніякого садка не знайшл
мо, таки квартирний? Але щоб не побоялися оголошення (поліграфічні, а не просто самодрук) по району вішати?

Vesnyanka
16.06.2013, 00:48
В Барвисту палітру ходить моя мала із задоволенням. Тих меблів як і іграшок ( діток до речі 10 зараз) цілком достатньо. В ігровий кімнаті вони окрім ігор мають невелику фізкультурну розминку, розвиваюче заняття ( там ще столик круглий зі стільцями є ), англійська на подушках на підлозі проходить, ну і ритміка. В їдальні за тими столиками малюють- ліплять- клеять, ну і їдять. Перекуси цілком влаштовують ( все- таки група прогулянкова).
З мінусів- мало гуляють. Майданчик обіцяли цього року, тепер наступного. Хоча вихователі і без нього справляються. Вихователька і няня- дуже хороші педагоги і просто люди. І їх двох на ту кількість дітей більш ніж достатньо. З осені для нової групи ( там ще одна кімната є) має бути інша вихователька.
Укладали договір з тим садком. Спочатку був він а- ля з Інтернету стягнений. Але за два рази прийшли до більш менш нормального.
Ну і мінус- те що на пів дня.
Загалом задоволена.

olegignatenko
16.06.2013, 03:12
Чи є тут хтось , хто водить дитину в садочок в Еколенді ?
Знаю , що він недавно відкрився і цікаво почути якісь відгуки батьків , бо подумую туди свою донечку віддати

vchitelka
16.06.2013, 10:23
Маю трохи інформації про Дивосвіт на Сміливих. У чи не кожному випуску газети "Ваш магазин" є вакансія вихователя /вчителя початкових класів у цьому дошкільному навчальному закладі. Директор пояснила це тим, що ніяк не можуть знайти працівників, що їх би влаштовували. Радо запрошують на співбесіду (скажу чесно, не ходила. Не подобається мені така плинність кадрів).
Про садочок пані Ганни не дуже добре відгукувалась знайома. Вона лишала одні памперси дитині (бо на інші алергія), але одягали будь-які інші, потім вибачались. І так півроку, поки не забрала дитину.

цікаво почути якісь відгуки батьків
http://ekoland.lviv.ua/component/kunena/2-tsentr-rozvytku-dytyny/6-pidhotovka-do-shkoly?Itemid=0

strochka
16.06.2013, 17:27
можу сказати, що і в державних закладах є люди, які мають, припустимо, інженерну освіту, а викладають, скажімо, працю А про приватні - не сумніваюся в такому)
так справді, маю декілька знайомих, для прикладу, одна за освітою хімік - працює в садочку(приватному), друга - заочно економіст-працює в садочку, і ще є кілька не пам,ятаю напряму освіти, але точно не педагогічна. Річ навіть не втім просто з моїх знайомих тільки та, що хімік дуже любить дітей і відає їм всю себе, а інші ні, робота їх навіть дратує.

сніжна
16.06.2013, 18:14
про Дивосвіт на Сміливих
цей Дивосвіт на Сміливих не э приватним садком. Це державний садок. Інше питання, що там оплата "побічними" внесками на рахунок ФОП ( який відкритий на ім я родички зав.) "набігає" до 1000 грн. Ну і ще багацього різних там нюансів.Це садок практично у мене під хатою, але сусіди діток водять у інші садки. Коліжанка водила сюди доньку. Сина вже віддала у інший.

Gabi
17.06.2013, 01:12
Ще про "Дивосвіт" тут (http://www.wz.lviv.ua/leopolis/122129)

ZaKohana
17.06.2013, 10:22
Гуляли з малою, зауважила, як батьки дітей забирають. Мабуть, це власне той самий "приватний садок". Знаходиться по ту сторону, що Знахар. Потрібно пройти в кінець будинку. Оголошення жодного немає, прості двері у одну кімнату, там при вході ще шафки стояли (одразу біля них двері з наклейкою "Будівельник").

Blondo4ka
17.06.2013, 10:53
Оголошення жодного немає, прості двері у одну кімнату, там при вході ще шафки стояли
Ні, там гурток з карате тимчасово перенесли. Ми там займаємось. Тому садочок десь в іншому місці знаходиться.

Panna Land
17.06.2013, 12:37
На вул. Дж.Вашингтона планується відкриття приватного садочка. Хтось вже знає детальнішу інформацію?

сніжна
17.06.2013, 19:26
вул. Дж.Вашингтона планується відкриття приватного садочка. Хтось вже знає детальнішу інформацію
мабуть це той, про який вже писали раніше- у приміщенні пологового ( тобто діюча розвивалка переростає у садок)

карапуз
17.06.2013, 23:59
мабуть це той, про який вже писали раніше- у приміщенні пологового ( тобто діюча розвивалка переростає у садок)

Це той, але приміщення у них інше, у новобудові.

Panna Land
18.06.2013, 16:42
але приміщення у них інше, у новобудові.
Тобто в жилому комплексі? А як там з дитячим майданчиком? І яка приблизно вартість за місяць?

Bogdanka
19.06.2013, 04:30
тобто діюча розвивалка переростає у садок
діюча розвивалка залишиться діючою розвивалкою
там просто буде ще плюс садок
Панна Ленд, детальніше Вам можуть рповісти у Паростку життя на Дж.Вашингтона[
в жилому комплексі?
це означає, що в котромусь з нових житлових комплексів Пасічна-Вашингтона буде орендуватися окреме приміщення з окремим входом і майданчик має бути на території того житлового комплексу
по задумці незле, а як буде втілено - час покаже

Margarett
19.06.2013, 10:56
садку у п. Ганни
Я мешкаю біля того садку. Взнавала недавно, бо хотіла дитину записати. Дійсно 88 грн./день і ще є абонплата. Не залежно ходить дитина чи ні, а 700 грн. в місяць заплати. От і виходить дещо більше 2000 грн. Це дуже дорого.

nataliachita
19.06.2013, 11:12
Чи є тут хтось , хто водить дитину в садочок в Еколенді ?
Ми ходимо. Тут писала невеликий відгук http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?p=1477060#post1477060 Що саме Вас цікавить, питайте - розкажу.

kati
19.06.2013, 15:25
мо, таки квартирний?
так, таки квартирний і наразі він ще не функціонує. Телефонувала до них. Це та сама контора, що і на левандівці( садочок п. ганни).
На сихові 2-кімн. квартира, 70 м. кв, на 7 поверсі. Наразі там тільки ремонт і все, набирають групу( коли вона відкриється і незнають, бо люди тільки цікавляться поки що). Оплата 100 грн/день. Я так зрозуміла,що оплата буде збільшуватись, бо мені прямо так і сказали,що 100 то наразі щоб зацікавити людей.

Usmishka
19.06.2013, 15:33
так, таки квартирний і наразі він ще не функціонує. Телефонувала до них. Це та сама контора, що і на левандівці( садочок п. ганни).
На сихові 2-кімн. квартира, 70 м. кв, на 7 поверсі. Наразі там тільки ремонт і все, набирають групу( коли вона відкриється і незнають, бо люди тільки цікавляться поки що). Оплата 100 грн/день. Я так зрозуміла,що оплата буде збільшуватись, бо мені прямо так і сказали,що 100 то наразі щоб зацікавити людей.

Я такого взагалі не розумію, для меен оплата за приватний садок від 1500 - то повинно бути повноцінне садкове приміщення з нормальними групами, подвірям, а то якесь збоченство:)
В мене знайома возить малого з 1,4 роки в Солонку в "приватний садок" - приватний будинок, де загалом 4-5 діток і 2 жінки, годують на вимогу, гуляють, щось там займаються, час необмежений, ціна - 80грн на день.

kati
19.06.2013, 15:40
такого взагалі не розумію, для меен оплата за приватний садок від 1500 - то повинно бути повноцінне садкове приміщення з нормальними групами, подвірям, а то якесь збоченство

зузлька, я с тобою згідна на 100%%%. Якраз після телеф. розмови подумала про тебе, яка у вас ціна в дивосвіті і які умови-небо і земля

сніжна
19.06.2013, 15:56
ого взагалі не розумію, для меен оплата за приватний садок від 1500 - то повинно бути повноцінне садкове приміщення з нормальними групами, подвірям, а то якесь збоченство
у садку п. Інни ( теж квартирний на П. Мирного в р-ні Стрийського парку) оплата зараз становить 100 грн на день. Група там одна, місць вільних немає, діток небагато, приміщення- 3 кімнатна квартира, переобладнана під квартирний садок, гуляють у Стрийському парку. Успішно на таких умовах функціонує вже біля 10 років ( лиш оплата корегується)

Usmishka
19.06.2013, 16:39
Та я ж не проти, нехай функціонує - для мене то неприйнятно. Мусить бути певне співвідношення ціна-якість.
Насправді, щоб відкрити повноцінний садок - потрібні неабиякі інвестиції, ну і основна проблема - то дозвільно-правова сторона, яка ще затратніша. А попит на приватні ДНЗ великий - от і зявляються різні гібриди.

Blondo4ka
19.06.2013, 16:44
Але 7-ий поверх!!! Там хоч грати на вікнах будуть? Безпека дитини мене цікавить перш за все.

Neverland
19.06.2013, 16:56
Я такого взагалі не розумію, для меен оплата за приватний садок від 1500 - то повинно бути повноцінне садкове приміщення з нормальними групами, подвірям, а то якесь збоченство
Ну розуміння то таке, дійсно з нашими з/п це захмарно, але реально ми з чоловіком рахували, що приватний садок у Львові зі всіма витратами на виховатеів-приміщення-свій прибуток ну ніяк впринципі не може бути дешевший за 1500, дорожчий - так, дешевший - ні.

В мене знайома возить малого з 1,4 роки в Солонку в "приватний садок" - приватний будинок, де загалом 4-5 діток і 2 жінки, годують на вимогу, гуляють, щось там займаються, час необмежений, ціна - 80грн на день.
Ну так то Солонка, у Львові приміщення значно дорожчі.
Я от зараз підшукую приватний садок в районі Коновальця - Чупринки, може хто знає де тут садки хороші, бажано приватні?

olerusya
19.06.2013, 17:01
Я так зрозуміла,що оплата буде збільшуватись, бо мені прямо так і сказали,що 100 то наразі щоб зацікавити людей.
зацікавити шаленою ціною??:eek:
яка ше й невідомо якою насправді буде в реалі...
я в шоці, мінімум 2500 за що??
ще й діти стопудово будуть абсолютно різного віку.

ljalechka
19.06.2013, 17:06
в районі Коновальця - Чупринки
знаю, що на Котляревсього, є "Хесед-Арье, всеукраїнский єврейский благодійний фонд", і при ньому ніби є садочок , але до 13год, так мені подруга розказала, але туди як то кажуть, можна попасти тільки своїм)

Neverland
19.06.2013, 17:07
Я просто водила малого на Кастелівку в садок приватний, то там 1 день коштував рік тому 80 грн/день. Приміщення там доволі велике, але винаймають його навпіл з психологом. Там ходять в групу 5 діток. 2 виховательки в день. Якщо порахувати, то навскидку в місяць з 5 діток вийде 7700, з них треба за приміщення віддати десь тисячі 2 (якщо орендоване, а воно орендоване), кожній виховательці заплатити в місяць десь по тисячі 2 - вже виходить 6 тисяч. А витрати-комунальні... То собі що, прибутку в місяць гривень 500 виходить? Смисл тоді взагалі такий бізнес починати.
Я перестала туди водити, бо приміщення видається мені замалим + гуляти вони там не мають де, хіба на стадіоні. То шукаю щось хоч трохи краще, з територією для гуляння. І куди подітися - не знаю....(((((((

Bogdanka
19.06.2013, 17:14
Я такого взагалі не розумію, для меен оплата за приватний садок від 1500 - то повинно бути повноцінне садкове приміщення з нормальними групами, подвірям, а то якесь збоченство
+ мільйон
і умови в Дивосвіті дійсно гарні
коліжанка водить дитину в той Дивосвіт на Сміливих - то теж дивний доволі садок
і дівчата, нічого розказувати про нього як напівприватний/приватний і так далі. Давайте називати речі своїми імеами, це державний садок з колективною формою власності (грубо коопереатив). Але він ДЕРЖАВНИЙ! А Дивосвіт на Южному ринку приватний.
По умовах на Південному мені більше сподобалось.
І басейн тама чудесний!

сніжна
19.06.2013, 17:25
й діти стопудово будуть абсолютно різного віку.
у вищезгадуваному мною садку раніше приймали лише до 10 дітей від 4 років. Тому там група була від 4 до 6 рочків. Зараз вже беруть інколи і 3-річок ( але то вже по дитині орієнтуються). Ну і потрапити туди дитинка може лише у тому випадку, коли хтось із 6-річок "випускається" або хтось із садку йде. От реально, що кілька років тому ( коли сюди водив свою дитину співробітник) там завжди було "зайнято", так і зараз ( коли дитинку влаштовують ще одні знайомі). ТОбто навіть за цих 2000 грн на міс. попит є постійно.
в той Дивосвіт на Сміливих - то теж дивний доволі садок
і дівчата, нічого розказувати про нього як напівприватний/приватний і так далі. Давайте називати речі своїми імеами, це державний садок з колективною формою власності (грубо коопереатив). Але він ДЕРЖАВНИЙ! А Дивосвіт на Южному ринку приватний.
так. це 2 різних садка. Дивосвіт на Сміливих діє за "своїми законами". Колись я підходила туди ( коли нам було ще актуально це питання) просто поцікавитися. Мені сказали чітко: у нас державний садок і оплата становить ( на той час- кілька років тому) щось біля 4.60 в день. Але потім "вилазять" купа додаткових послуг, які оплачуються щомісяця у добровільно-примусовому порядку як спонсорські за "кисневі коктелі", "додаткові сочки", "заняття по...". І це "набігає" до 1000 грн щомісяця. Врахуйте ще суму "вступного внеску" ( а це не просто "на ремонт") для кожного бажаючого, а озвучується конкретно- встановити гірку на майданчику ( для прикладу) чи систему сигналізації у такій то групі чи придбати комп ютер і т.п. Тобто оця стаття, яка була у "ВЗ"- там справді так є і вже не перший рік. На "Південному"- це зовсім інший, приватний садок, який до Дивосвіту на Сміливого немає ніякого відношення

olerusya
19.06.2013, 18:49
систему сигналізації у такій то групі
то шо банк чи хата з технікою на мільйони?:girl_in_dreams:
по моєму, одного сторожа на садок цілком вистачає.

Finya
19.06.2013, 20:29
Ну як на мене - для діток які ходять в такий садочок і мають таких відповідальних вихователів - тільки плюси, звісно, оплата праці - то не питання для батьків, а питання до адміністрації.
Ні, це мінуси. Так не повинно бути. Робота - це не кабала. Щодо оплати, то я ніяких питань і не задавала)
Але, однозначно, що матеріали повинні готуватись для роботи з дітьми завчасно, тоді і процес цікавий та результативний, і то мало б бути нормою.
Я описала, якого типу там матеріалу готувалися. При наявності підручників, складених методистами, підбирати тексти для читання, задач - непотрібне навантаження (неоплачуване).
Але, однозначно, що матеріали повинні готуватись для роботи з дітьми завчасно, тоді і процес цікавий та результативний, і то мало б бути нормою
Це і є норма. Але робота методиста і робота вчителя - це різні речі. Для уроку завчасно підбирається наочність (до речі, купує її вчитель за свої гроші - або виготовляє сам. А це не його обов"язок, просто ми в такій країні живем).
то ви пишете що в приватних садках багато безвідповідальних працівників (а де їх мало?), то пишете, що коліжанка працювала супер добре, між собою то все не в"яжеться.
Як вона працювала - поняття не маю) Може, суперпогано)
І я не писала: "що в приватних садках багато безвідповідальних працівників".

StarKa
19.06.2013, 22:24
Я от зараз підшукую приватний садок в районі Коновальця - Чупринки, може хто знає де тут садки хороші, бажано приватні?
НЕпоганий ФастракКідс є на перетині Київської і Чупринки, там раніше була оплата 100 грн в день, зараз не знаю. Ходять гуляти на невелике подвір'я, але воно коло дороги або на стадіон(по-моєму той самий про який ви згадували)

Liliyah Romanova
19.06.2013, 23:53
ще й діти стопудово будуть абсолютно різного віку.
А що в цьому поганого, якщо група невелика?

сніжна
20.06.2013, 03:24
там раніше була оплата 100 грн в день, зараз не знаю. Ходять гуляти на невелике подвір'я, але воно коло дороги або на стадіон(по-моєму той самий про який ви згадували)
у мене знайома водила дитинку туди 2 роки назад, то оплата була біля 3000 грн вже тоді. Гуляли справді на мацюпусінькому подвір ї, яке виїходить прям на ріг Котляревського-Київської. Дітям там хіба вихлопними газами дихати ( оскільки ту часто ходжу, то дітям там немає де бавитися узагалі- маленька пісочниця на грунті за сіткою. А до стадіону ще є добрий кавалочок дороги, тому не думаю, що вихователі охоче туди часто водять різновікових діток, бо там є і 2-річки і 6-річки ). Плюс був лише у харчуванні ( питали батьків, що дитина їсть, навіть який вид риби і відповідно до того складали для неї меню)+ навіть якщо дитина сама зовсім не могла себе обслужити, то і нагодують і в туалет зводять, і памперс змінять і т.п. Але, зрештою, через рік знайома дитинку із цього садку забрала

Neverland
20.06.2013, 10:07
Нема уже там Фасттрека. Певно розорився чи переiхав:(

Bogdanka
20.06.2013, 11:12
І це "набігає" до 1000 грн щомісяця.
сніжна, нєа
там набігає в середньому 1500-1600 грн/місяць
буває 1300грн, а буває і 1800 грн
то станом на зараз
А що в цьому поганого, якщо група невелика?
а невелика то скільки дітей?
6 - 8 непогано, коли різновікові
16-20- погано, нема належної уваги всім
6-8 економічно неоправдано
16-20менше 1500-1700 грн не вийде, а взагалі економічно вигідно, тільки при 2000-2200 грн мін, ну це так, щоб вигідно було з т.з. економічної доцільності капіталовкладень

отаке

сніжна
20.06.2013, 23:52
там набігає в середньому 1500-1600 грн/місяць
буває 1300грн, а буває і 1800 грн
мдам, щорічна інфляція у цьому державному (!) садку вражає. І це при звичайній ,"державній" наповненості груп

Panna Land
21.06.2013, 12:06
Зустрічалась я вчора з пані Світланою у майбутньому садочку на Дж.Вашингтона. Ідея в них дуже класна, хороша методика, все буде по-домашньому, затишна атмосфера для дітей та їх батьків (вартуватиме це задоволення приблизно 1500-1600 грн/міс) Недоліки, на мій погляд, це невеликий дитячий майданчик та багато будинків навколо, тобто садочок в житловому комплексі, де нема ні деревця, ні загородженої території. Хоча я щиро бажаю "Паростку життя" запустити свій проект і мати багато щасливих вихованців!

StarKa
21.06.2013, 14:37
Нема уже там Фасттрека. Певно розорився чи переiхав
Є моя сусідка туди водить, хіба ще раз перепитаю..

---------- Додано в 13:31 ---------- Попередній допис був написаний в 13:29 ----------

Ідея в них дуже класна, хороша методика, все буде по-домашньому, затишна атмосфера для дітей та їх батьків
А детальніше можна? Якої величини групу набирають? Чи їх буде кілька? Як з харчуванням, сном? Ну і оплата в принципі терпима дивлячись на ціни навкруги.

---------- Додано в 13:37 ---------- Попередній допис був написаний в 13:31 ----------

А ще поділіться зі мною інформацією хїто знає про якийсь приватний садочок в районі вул Міхновських (Богданка згадувала точну назву вулиці і я знов забула..) і ще кажуть якийсь польський на Героїв УПА?

Panna Land
21.06.2013, 22:00
Якої величини групу набирають? Чи їх буде кілька? Як з харчуванням, сном?
Дітки в групі будуть різного віку, щоб менші наслідували старших, а ті допомагали малюкам. Тематичні заняття, ігри і т.д. поділятимуться на підгрупи згідно віку. Харчування буде повноцінне, максимально екологічно чисте (в них є жіночка, яка возитиме продукти з села) Ліжечка - дерев"яні, двоповерхові. Одним словом - садочок на повний робочий день, який розрахований приблизно на 30 дітей.

сніжна
21.06.2013, 22:16
максимально екологічно чисте (в них є жіночка, яка возитиме продукти з села)
а у мене таке запитання ( просто проводжу аналогію із приватною школою і харчуванням): як на це дивляться санітарні органи. Адже дозвіл на харчування у офіційних навчальних установах ( як дошкільних, так і шкільних) здійснюється відповідно до законодавства. Крім того, ним окремо передбачаються норми для різних вікових груп. І як контролюючі органи дозволяють організацію дитячого харчування із продуктів, привезених жіночкою із села? Є спец. норми, які передбачають як має здійснюватися постачання продуктів до дитячих закладів.

Багіра
21.06.2013, 23:06
Є спец. норми, які передбачають як має здійснюватися постачання продуктів до дитячих закладів.
то питання досить жорстко контролюють у державних закладах, а приватні теж підлягають під ті вимоги??

StarKa
22.06.2013, 01:08
І як контролюючі органи дозволяють організацію дитячого харчування із продуктів, привезених жіночкою із села?
а що краще коли куплені в найближчому супермаркеті?
Харчування буде повноцінне, максимально екологічно чисте
це плюс великий як на мене .. сама ліпше куплю молоко на базарі в жіночки з села ніж в магазині..
Одним словом - садочок на повний робочий день, який розрахований приблизно на 30 дітей.
Як мені то подобається, лиш дуже далеко їздити..

сніжна
22.06.2013, 03:24
що краще коли куплені в найближчому супермаркеті
питання не в тому, що краще чи ні. Є встановлені законодавстовм норми організації харчування у дитячих навчальних закладах ( дошкільних та шкільних). Відповідно, це має здійснюватися із дотриманням норм ( незалежно від форм власності). У супермаркетах продукти для організації харчування дітей не закуповуються . Є вимоги щодо осіб, вимоги щодо транспорту. яким повинні привозитися продукти і т.п.
а приватні теж підлягають під ті вимоги
ми навчаємося у приватному школі-садку. Вимоги до органзації харчування не інші, ніж у державних закладах ( питання лише у тому, що тут ще і власник додатково зацікавлений у хорошому і якісному харчуванні. Але постачання продуктів йде із дотриманням встановлених норм). От тому і цікаво: з неофіц. приватним садком усе ясно, а якщо садок офіційний- він підпадає під законодавче регулювання і загальний контроль. Для того, щоб такий садок почав функціонувати, він повинен отримати дозволи усіх відповідних служб- від пожежників до санітарників. Приватні садки підлягають контролю тією ж Державною інспекцією навчальних закладів.

Usmishka
22.06.2013, 08:29
Якщо чесно, то я сумніваюсь, що той садочок матиме змогу функціонувати так, як це собі намалювала п.Світлана - то її мрія, і класно, коли мрії втлюються в життя, але купа моментів організаціно-правового характеру вони явно не враховують. Сподіваюсь перші гулі дадуть розуміння процесу.

Я б була проти закупівель по селах продукції, є офіційні невеликі фермерські товариства, які мають документацію на свою продукцію, сертифікати, бо все радужно до першого прикрого випадку, нажаль.

Panna Land
22.06.2013, 13:33
Є спец. норми, які передбачають як має здійснюватися постачання продуктів до дитячих закладів.
Абсолютно погоджуюсь з Вами! Наразі це все лише слова та мрії...Побачим, що з того получиться.

сніжна
22.06.2013, 14:30
є офіційні невеликі фермерські товариства, які мають документацію на свою продукцію, сертифікати,
а ось це вже цілком законно- якщо заключені офіційні договори із постачальниками, які мають відповідний статус ПП чи ФОП; можуть доставляти продукти у спец. для цього призначених машинах і т.п.

п.с. статус офіційного приватного дитячого закладу ( не маю на увазі неофіційні квартирні садки, бо тут все на довірі працює) не передбачає того, що там діють за своїми нормами, які протиречать законодавству. Приватний заклад просто має іншу систему призначення адміністрації та може надавати додаткові, покращені послуги ( самостійно вибирати того ж постачальника продуктів ( але з дотриманням вимог загального законодавства), організовувати дітям не 3-4 разове, а 5-6 разове харчування, обирати кількість діток у кожній групі і кількість таких груп, надавати додаткові послуги- танці, плавання і т.п.). Тобто приватний заклад- це не установа, яка діє лише за своїми законами і за кошт батьків.Це установа, яка у межах загальних законодавчих норм і за рахунок приватного фінансування може створювати сприятливі, покращені умови для перебування. А контролюється це все у загальному порядку державними контролюючими органами.

Suzi
22.06.2013, 15:28
А контролюється це все у загальному порядку державними контролюючими органами.
От тому мабуть більшість приватних садків це просто дорожчий варіант державного.

Usmishka
22.06.2013, 15:50
От тому мабуть більшість приватних садків це просто дорожчий варіант державного.
Ну не тільки дорожчий, там є досить багато плюсів, але на загал - то на зразок державного.

vchitelka
22.06.2013, 17:54
Нема уже там Фасттрека. Певно розорився чи переiхав
Є, але більше так не називається (щоб не платити за назву). Дзвонили мені знов звідти, запрошували на роботу. Щось не клеїться в них з вихователями, два -три рази на рік отримую від них пропозицію щодо роботи. Одна з них була найприкольніша. Діалог: "Нам потрібна вихователь в англомовну групу" . - "Даруйте, але я не можу похвалитися аж таким вільним володінням англійською" (ну не підходив мені графік і з досвіду знаю, що платять в цих центрах копійки ). "Це нічого, підчитаєте трохи, щось там діткам будете говорити". І це зовсім не смішно, якщо уявити, що шукають будь-кого, незалежно від рівня знань і освіти, хто погодиться на цю роботу Я відправляла туди дівчинку-студентку, художницю, її також брали на роботу (але їй не підійшла зарплата)

StarKa
22.06.2013, 22:01
І це зовсім не смішно, якщо уявити, що шукають будь-кого, незалежно від рівня знань і освіти, хто погодиться на цю роботу
Нажаль є така проблема нехватки кваліфікованих кадрів у даному питанні.

Є встановлені законодавстовм норми організації харчування у дитячих навчальних закладах ( дошкільних та шкільних). Відповідно, це має здійснюватися із дотриманням норм ( незалежно від форм власності)
саме тому в нашій державі ніколи не буде нічого нормально функціонувати. Толку з того що норми є, дав взятку і закрили очі на всі норми..

Просто думку котру я хочу донести, що якщо люди споравді хочуть зробити щось хороше і краще ніж було до того для дітей, не обов'язковим є їх цькувати усіма нормами!! Довірливі відносини як на мене в цьому питанні більш доцільні і домінуючі, тим більше зважаючи на те що ясно що своїми руками ніхо собі копати яму не стане то я про пані Світлану зараз