КПК

Показати повну версію : Тонус: що це таке і чи треба лікувати?

Liliyah Romanova
18.04.2010, 05:00
Ото читаю в темі для вагітний про тонус і постійно дивуюся...

Був період коли деколи відчувала тонус
нормально..в мене тонус, тому доза більша...
При першій вагітності мене з тим не мучили взагалі. Тут лікарка сказала, що в них такого поняття не існує й лікувати це взагалі не потрібно.
Так і не розумію, чому лише в Україні лікують тонус. :confused: Така забавка для лікарів, аби було до чого вчепитися, коли вчепитися нема до чого???? :suicide:

Маруся-мама
18.04.2010, 05:07
Я теж того чуда не розумію, бо народжувала всіх в заграманицях і ніхто мені про тонуси не розповідав, аж поки не почала читати про таке на українських або російських форумах.
А може то просто придумали лікарі аби побільше грошей у людей вимантити, мол у вас тонус - плати. Страшать людей тим тонусом і що вони народять передчасу але щось чула тільки про те що переношують а передчасно народжують лише в дуже рідко. Так що мені тонус також не дуже зрозумілий.

Уляночка
18.04.2010, 10:22
тим не мучили взагалі. Тут лікарка сказала, що в них такого поняття не існує й лікувати це взагалі не потрібно.
Так і не розумію, чому лише в Україні лікують тонус
не знаю чому лікують.....але реально при прийомі препаратів ставало набагато краще, тому і вживала їх...ну не лежати ж з 15 тижня, бо ні сидіти, ні ходити не могала....от після 170 км нашого бездоріжжя живіть в руках додому принесла...так болів кілька днів, що в туалет важко встати було....та й загроза передчасних пологів на 17 тижні якось страшно звучить....тепер пройшло.....ну і славненько...

demko
18.04.2010, 11:06
А в мене був гіпертонус, через це я майже цілу вагітність пролежала на підтримках, живіт був твердий, як камінь. Загроза викидня була з 8-о тижня, таблетки пити мусила, бо тільки від них проходив сильний біль і живіт ставав м'якішим.

ckorpionsha
18.04.2010, 11:13
У мене живіт теж твердів дуже часто і важко було ходити,але я думала то так має бути і лікарю нічого не казала. Напевно тоже тонус мала

DarkNess
18.04.2010, 11:43
Така забавка для лікарів, аби було до чого вчепитися, коли вчепитися нема до чого???
Мені на всіх 4-ох узі за 6 місяців писали тонус, на перших 2-ох ще й гіпертонус!, при тому що в різних спеціалістів. Шо воно таке - ніхто не пояснював. Мене нічого не турбувало, живіт не болів, і не тянуло в животі. Почувала себе чудово.
А може то просто придумали лікарі аби побільше грошей у людей вимантити, мол у вас тонус - плати.
Грошей ніхто не витягував, а налякати - оце їм вдавалося непогано. Особливо, пам ятаю, знервувалася, як дохтірка з жк, прочитавши заключення узі, сказала, що через гіпертонус є загроза переривання! + хг був на нижній межі норми, - значить є всі шанси, що не зможу виносити! :(:scare: Як після таких слів я мала себе почувати!? От тоді мене 2 дні трусило, ревіла цілу ніч, нерви добряче собі попсувала. :girl_cray:
У мене живіт теж твердів дуже часто і важко було ходити
Живіт у мене був весь час м"який, ніякого дискомфорту не відчувала.

---------- Додано в 11:43 ---------- Попередній допис був написаний в 11:24 ----------

Знайшла ось таку історію
врач мне была вынуждена читать лекцию по развитию беременности. Началось все с того, что диагноз «гипертонус матки у беременной» оказывается отсутствует. Вернее он есть, но в совершенно ином виде, чем в России, и ставится когда, к примеру, у роженицы после стимуляции при родах реакция организма такова, что расслабления не происходит. И идут постоянные болезненные сокращения без видимых на то причин...
Но.... вот уже через 4-5 недель я убедилась, насколько врач была права в том, что это не диагноз и лечить его (тонус) не стоит. Поскольку это не болезнь, а нормальный этап беременности.
Любимое объяснение гинекологов «советской школы», это то, что матка - как резиновый мешок постоянно растягивающийся при росте ребенка. А плацента на нем - матерчатая заплатка, которая от растяжения в любой момент может оторваться. Сие объяснение я тут же выложила гинекологу в Германии.
Так вот, когда я ей сказала об этом, она на меня удивленно посмотрела и сказала: так плацента же тоже растет! И порой активнее чем малыш. И к тому моменту, когда ваш «плащ» растянулся - заплатка просто стала гораздо больше. Так что не волнуйтесь - неужели вы думаете, что она таких же размеров будет при родах, как и в 13 недель?
А дальше... матка на раннем сроке (да и на протяжении всей беременности, просто в первом триместре это особо заметно из-за «новизны ощущений». Вы же не каждый год беременной ходите) начинает усиленно снабжаться кровью. А когда в каком-то органе усиленный кровоток - он становится более плотным и упругим (ощущение твердости в животе).
Природа мудра, она уже с самого начала беременности тренирует у будущей мамы навыки релаксации, которые очень пригодятся при родах.
Так что постоянное чувство того, что внизу тянет - нормально. Потом матка растягивается. Опять тянет. Опять нормально.... только это не лечится. поскольку к этому надо привыкнуть и научиться расслабляться.
повна історія тут - http://agu.narod.ru/preg/tonus.html

Dobra
18.04.2010, 12:13
А в мене був гіпертонус, через це я майже цілу вагітність пролежала на підтримках, живіт був твердий, як камінь. Загроза викидня була з 8-о тижня, таблетки пити мусила, бо тільки від них проходив сильний біль і живіт ставав м'якішим
У мене все було так само. Навіть від піднімання 1 кг відчувала сильний дискомфорт. Ходити також було важко. Помагало тільки лежання, папаверинові свічки та ношпа. Відчуття були жахливі, біль усю вагітність, хоча це була вже друга дитина. Сидіти також не могла, начинались болі.
На першому узі поставили діагноз - фіброма 6 см., потім ще на двох - і на Лисенка, і у Лотоцької до 5 місяців підтвердили цей діагноз, а потім ця фіброма кудись зникла. Як пізніше мені пояснили кілька УЗДистів (3) - вони часто путають фіброму з джерелом виникнення тонусу. Вони собі попутали, а скільки я напереживалась - коли в тобі пухлина більша за дитину.
На рахунок тонусу - однозначно потрібно берегтись. Якби не допомога моєї мами та постійні лікарняні, а я не була на роботі практично від самого початку, ситуація була б набагато складніша. Тонусу як такого не було тільки на 7 місяці. Потім також був сильний дискомфорт, ледве доносила до 38 тижнів.

Ірена
18.04.2010, 12:20
незнаю як там для кого тонус, а в мене внаслідок цього самого тонусу і незважання на нього почала шийка відкриватися на 23-24 тижні... терміново накладали шов. з другою вагітністю аналогічно.
я думаю, не варто плутати тичасових скороченнь матки і правдивої загрози для маляти... так от.

Liliyah Romanova
18.04.2010, 15:14
Власне мені видається, що лікарі в Україні загрозу й тонус плутають в одне. Тут на тонус радять ванну з лікувальною сіллю, воду внутрішньо й відпочинок на день-два.

demko
18.04.2010, 15:47
що лікарі в Україні загрозу й тонус плутають в одне.
Як мені пояснював мій лікар, загроза виникає тоді, коли матка у тонусі, тому що коли матка у тонусі, вона скорочується, а скорочення супроводжується передчасним розкриттям матки. Ну але загроза може бути різною:confused:

Neverland
18.04.2010, 16:00
Як мені пояснював мій лікар, загроза виникає тоді, коли матка у тонусі, тому що коли матка у тонусі, вона скорочується, а скорочення супроводжується передчасним розкриттям матки. Ну але загроза може бути різною
Ну лікарі в нас взагалі дуже "вумні". У них все - загроза. Матка має скорочуватися, жінці ж розродитися треба, це тренувальні, які є протягом всієї вагітності. Іноді сильніше, іноді слабше. Але коли спазм знімати різними таблетками: ношпа, папаверин, то матка не готова буде достатньо. А загроза при тонусі - коли вкорочена шийка матки, тоді вона починає передчасно розкриватися і починаються передчасні пологи. Але це визначають по УЗД, а не прописують всім ліки від "тонусу". Бо тонус від тонусу різниться. Коли виникає тонус то треба полежати, подихати, розслабитися, якщо він турбує звісно.

Маруся-мама
18.04.2010, 22:21
Ну лікарі в нас взагалі дуже "вумні".

Це я зауважила. Так як у мене було то мене б також постійно лякали тонусом а ще старородящою а ще свиноматкою чи як там, а часті вагітності... Одним словом лікарі дуже вумні. В нас он лікар лише пропонує тобі лікування але тебе до нього не зобов’язує і не залякує, що ти мусиш пити таблетки. У мене при останній вагітності були погані показники гормонів з загрозою що не виношу. Мені лікар запропонував пити гормональні таблетки. Я відмовилась. І ніхто мене не переслідував і не кричав на мене і страшив що відмовиться приймати у мене пологи чи взагалі що я така доросла жінка а така... ну самі додайте яка там має бути.

Дякувати Богу, бігає моя «загроза» вже 3 роки в четвер святкуватиме. І скорочення матки у мене було постійне на протязі всіх вагітностей і живіт був твердий, так я його замість підноса використовувала, знаєте як вигідно. :girl_cool:

Shkatulka
18.04.2010, 23:23
на тонус радять ванну з лікувальною сіллю, воду внутрішньо й відпочинок на день-два

Плюс мільйон! Я читала і вірю, що так воно є - тонус виникає від браку рідини в організмі. Треба вагітній пити воду, хоча би більше на склянку-дві чистої води в день і тонусу не буде. Вагітним з тонусом раджу звернути увагу на своє пиття.

Від води шкоди точно не буде, а от но-шпа і папаверин можуть вилізти потім боком.

Маруся-мама
19.04.2010, 04:39
тонус виникає від браку рідини в організмі.

Доречі мені лікар казав пити власне рідину а не воду, а під рідиною малось на увазі розведені содки 1:3 (тобто на одну порцію соку три порції води) або вода з цитриновим соком, бо чиста вода сама по-собі вимиває як поживні так і погані мікроорганізми, а щоб з вимиванням оновлявати баланс мікроорганізмів радив пити воду з цитринкою або розведені соки.

Liliyah Romanova
19.04.2010, 04:57
Як мені пояснював мій лікар, загроза виникає тоді, коли матка у тонусі, тому що коли матка у тонусі, вона скорочується, а скорочення супроводжується передчасним розкриттям матки. Ну але загроза може бути різною
Коли я розмовляла з лікаркою своєю, вона ніяково посміхнулася й сказала, що такого поняття в них не існує й тонус вони не лікують. Як то можливо, що в Україні, Росії загроза є, а в Північній Америці та Європі нема?

Маруся-мама
19.04.2010, 05:22
Північній Америці та Європі нема?

Клімат інший :girl_haha:

Уляночка
19.04.2010, 09:35
но-шпа і папаверин можуть вилізти потім боком.
яким..правим чи лівим:girl_wink:

oksanusyk
19.04.2010, 14:08
У мене живіт теж твердів дуже часто і важко було ходити,але я думала то так має бути і лікарю нічого не казала. Напевно тоже тонус мала

В мене живіт з одного боку був нормальний, а з іншого твердуватий. Я завжди уявляла, що там мацьопа і тому це так. А коли прийшла до лікарки, вона мене помацала і сказала, що матка в тонусі. Назначила пити Майній В6 і більше відпочивати.

---------- Додано в 14:08 ---------- Попередній допис був написаний в 14:04 ----------

І ще вичитала, що потрібно пити чай з меліси, він розслабляє. Сьогодні йду шукати

Un.Known
19.04.2010, 14:11
Як то можливо, що в Україні, Росії загроза є, а в Північній Америці та Європі нема?

Началось все с того, что диагноз «гипертонус матки у беременной» оказывается отсутствует. Вернее он есть, но в совершенно ином виде, чем в России, и ставится когда, к примеру, у роженицы после стимуляции при родах реакция организма такова, что расслабления не происходит. И идут постоянные болезненные сокращения без видимых на то причин.

http://pregnancy.org.ua/pregnant/article98900.html

І правда, коли носила Юлю (на Україні) всі поголовно мамочки навколо були "в тонусі". А тут на мої скарги лікар відповідав:"ляж поспі і всьо пройдьот". )

наталя 2204
19.04.2010, 14:20
І я би сказала, що лікувати не треба. Просто менше ходити, більше лежати, відпочивати. І все буде добре.

Уляночка
19.04.2010, 14:21
ну не знаю...мені ЖОДНОГО разу такого 2"діагнозу" з Любком не ставили...і я ніц не відчувала...а тепер відчуваю... ще й як..ну і діагностують його і мій лікар, і на узд в одній із найкращих клінік..постійно...думаю, що то зараз так, бо мій організм виснажений за минулий рік з тими вагітностями..

Shkatulka
19.04.2010, 14:38
чиста вода сама по-собі вимиває як поживні так і погані мікроорганізми, а щоб з вимиванням оновлявати баланс мікроорганізмів радив пити воду з цитринкою або розведені соки

Хм, можливо. Хоча я навпаки читала, що організму потрібна чиста вода і коли ми п"ємо соки-чаї, то організм дарма витрачає енергію на подальшу очистку води, тобто на її виділення з тої рідини, що ми п"ємо.

Liliyah Romanova
19.04.2010, 14:46
яким..правим чи лівим
Ти вважаєш, що штучні медикаменти - то велика користь і то всебічна? Чи таки: одне лікуємо, інше руйнуємо?

Mamusya
19.04.2010, 15:14
В мене з першою вагітністю був постійний гіпертонус матки - але то при сидячій роботі . Розслаблятись знімати напруження мені допомагала звичайна ванна . Тепла водичка , книжка , горнятко чаю , годинка відпочинку , а можна і масажик душем собі зробити легенький , і я - "как огурчик" :radist:

Уляночка
19.04.2010, 15:24
велика користь і то всебічна? Чи таки: одне лікуємо, інше руйнуємо?
ні, ввжаю, що краще збергти вагітність і якщо для цього треба ліки, то треба.....є різне тлумачення тонусу - тонусу як природнього стану матки при вагітності і тонусу, що спричиняється до передчасних пологів і, на жаль, важких наслідків...шкода, що не всі це усвідомлюють..як вагітні, так і лікарі..

erene
19.04.2010, 15:51
Була я в п,п'ятницю на узд на Мечнікова, то лікар ще вагітності не побачила, як вже сказала що там страшний гіпертонус, потім говорила з лікарем, він мені сказав що гіпер там мена,а от тонус є бо:
- перенервувала через мазанину
- піднялась по сходах
- і від самого узд
Сказав що нічого аж такого страшного нема, але не придати тому значення не можна, побільше лежати, не нервувати і все буде добре, ніякого магне В 6, не назначав, на моє здивування сказав що це не панацея, що з такого малого терміну нема чого організм і дитину травити хімією, як пояснив мені тонус треба Вилежати.

Liliyah Romanova
19.04.2010, 20:05
Сказав що нічого аж такого страшного нема, але не придати тому значення не можна, побільше лежати, не нервувати і все буде добре, ніякого магне В 6, не назначав, на моє здивування сказав що це не панацея, що з такого малого терміну нема чого організм і дитину травити хімією, як пояснив мені тонус треба Вилежати.
Ну, от і в мене склалося враження, що дуже часто ми натрапляємо на таких лікарів, яких шукаємо. От треба людині відчувати, що вона щось робить, то лікар і випише таблеток гору - бо їм ніц не шкода. :girl_crazy: Та й то найпростіше. На мудрого лікаря ще треба, аби пощастило натрапити, бо "лікувати" вони в нас дуже люблять... І такі вагітні, котрі ладні пити все, що лікар скаже, то просто знахідка й неоціненний скарб. :girl_sad:

Щось Маруся ніц не написала про тонус та узд, або я пропустила. Коли ми розмовляли, я зрозуміла, що на узд побачити тонус неможливо. Я правильно зрозуміла чи неправильно?

Borodinka
19.04.2010, 20:16
Мені лікарка на УЗД побачила "несильний тонус" (це був тиждень перед Великоднем, я вікна мила тощо), тому не дивно. Лікарці я довіряю, тому думаю, що таки можна побачити і на УЗД. Але радше довіряю своїм відчуттям, ніж усьому іншому.

Liliyah Romanova
19.04.2010, 20:25
Мені лікарка на УЗД побачила "несильний тонус" (це був тиждень перед Великоднем, я вікна мила тощо), тому не дивно. Лікарці я довіряю, тому думаю, що таки можна побачити і на УЗД. Але радше довіряю своїм відчуттям, ніж усьому іншому.
О, тобто можна. Я просто не зрозуміла, тому вирішила перепитати.
А тобі призначили лікування тонусу? Чи звичайне "відпочити, розслабитися"?

erene
19.04.2010, 20:56
І такі вагітні, котрі ладні пити все, що лікар скаже, то просто знахідка й неоціненний скарб.
На жаль більшість вагітних сприймають свій стан як хворобу, тому й прийом ліків чи навіть вітамінів є обов'язковим для них, особливо якщо в минулому були невдачі, я також маю невдачу в минулому, саме завдяки "добрим спеціалістам", тому тепер зразу стаю на диби стосовно прийому ліків, зразу сказала лікарю що без наглої потреби таблеток пити не буду.
Якщо я правильно зрозуміла то тонус якраз на узд і виявляють, як пояснив мені лікар від самої процедури узд матка напружується і виникає тонус, а ще додайте проїзд в транспорті до потрібного лікаря, зайве хвилювання, плюс дойти на потрібний поверх- от вам і гіпер

Liliyah Romanova
19.04.2010, 21:05
На жаль більшість вагітних сприймають свій стан як хворобу
Та це ціла радянська система вагітність так сприймає. От і маємо потому вічне лікування: спочатку вагітності, а потому наслідків того лікування після пологів...

Orman
19.04.2010, 21:11
не забувайте, що існує думка, що саме УЗД може бути причиною тонусу.

я гальмую - erene вже написала :)

Curly Xena
19.04.2010, 21:24
мою вагітність спостерігала одна дуже кваліфікована професор і вона тішилася як слонь :) коли я ій сказала, що тонус вагітної - це бабс придумав для того щоб чоловіка та рідних тримати в тонусі :) Немає такого поняття для професіоналів :)
Як там кажуть "всі хвороби від нервів .........:girl_blum:"

Mamusya
19.04.2010, 21:54
Як там кажуть "всі хвороби від нервів .........
Що не кажіть - а то правда ))))))
Лікарка , в якої я стояла на обліку з першою вагітністю на 7 місяці при гіпертонусі виписувала мені Магне. І я дурепа пила. Аж поки лікарка з пологового не сказала , що з таким бажанням їсти таблетки в мене можуть початися пологи на якійсь ямі . А їх по дорозі з Левандівки до Мечнікова не бракує.....
Не знаю, чи то пов"язано , але під час пологів в мене дуже повільно розкривалась шийка матки.

Уляночка
19.04.2010, 22:35
вагітних сприймають свій стан як хворобу, тому й прийом ліків чи навіть вітамінів є обов'язковим для них, особливо якщо в минулому були невдачі
не завжди...з Любком, наприклад, 200 шт вітамінів випила...тепер - жодної....

skystar
20.04.2010, 01:51
В мене з малою також був тонус, про це постійно говорили і лікар і УЗД. Проте ніхто ніякого лікування не призначав. Гінеколог радила більше відпочивати, "їсти" вітаміни, тобто сезонні фрукти і овочі і більше пити. А от з малим мій тонус, та сама лікарка вже лікувала, причому серйозно, були і ліки і лікарні, до 28 тижня. Тому що є різне тлумачення тонусу - тонусу як природнього стану матки при вагітності і тонусу, що спричиняється до передчасних пологів і, на жаль, важких наслідків...шкода, що не всі це усвідомлюють..як вагітні, так і лікарі.. +100, а ще є різні причини для того "тонусу".
Під час вагітності відбуваються скорочення матки під час яких твердне живіт, тобто матка тонусує, і це нормально. Але якщо внаслідок тих скорочень виникає кровотеча, бо скорочення м'язів у ділянці перешийка і всієї матки призводить до відшарування плаценти, а кровотеча підсилюється після кожного скорочення матки? Так буває,... при передлежанні плаценти, що й було у мому випадку. А виявили його на УЗД, яке позапланово робили, щоб з"ясувати причину отого постійного "тонусу". То що, може треба було й мені не слухати наших "вумних медиків" з України, які придумали мені тонус і загрозу, щоб побільше грошей з мене вимантити і, часом, не спозоритись приєднавшись до таких вагітних котрі ладні пити все, що лікар скаже? Не треба бути такими категоричними, всьому є свої причини.Як то можливо, що в Україні, Росії загроза є, а в Північній Америці та Європі нема? І я от думаю, як то таке може бути:confused:

MaryF
20.04.2010, 07:45
Бачу, шо при тонусі у декого немає зовсім болю, або біль не значний, а мене так живіт хапав, шо не могла ні йти, ні сидіти і коли лежала також боліло. Почало мене боліти з ранку, коли я проснулася. Дуже тоді злякалася, бо думала, шо то вже все....

Dobra
20.04.2010, 11:47
Бачу, шо при тонусі у декого немає зовсім болю, або біль не значний, а мене так живіт хапав, шо не могла ні йти, ні сидіти і коли лежала також боліло. Почало мене боліти з ранку, коли я проснулася. Дуже тоді злякалася, бо думала, шо то вже все....
Я всю вагітність також терпіла болі, тому тонусом не легковажила. Інколи біль була така як при початкових схватках, відчуття також. Допомагав відпочинок та масаж чоловіка (прочитала статтю в інтернеті, що масаж попереку значно знижує тонус).
Лікарка , в якої я стояла на обліку з першою вагітністю на 7 місяці при гіпертонусі виписувала мені Магне. І я дурепа пила. Аж поки лікарка з пологового не сказала , що з таким бажанням їсти таблетки в мене можуть початися пологи на якійсь ямі . А їх по дорозі з Левандівки до Мечнікова не бракує.....
Не знаю, чи то пов"язано , але під час пологів в мене дуже повільно розкривалась шийка матки.
Як не дивно, тільки коли я почала пити Магне, стан здоров"я зразу покращився, загроза вагітності майже пропала. Напевно саме моєму організму цей препарат підійшов. І роди були стрімкі - 2 години (просто також чула, що ті, хто приймав Магне, тяжко розроджуються).

loreniya
20.04.2010, 12:28
дівчата, тонус тонусу рознь... тонус то коли живіт твердне /я то відчула аж в пологовому перед родами, але руками і сидіти живіт заважав, жодної болі/
моя знайома має вже дві зірвані вагітності - діагностують тонус, два тижні лежить пляцком, потім відшарування, гематома... коротше головне щоб ви лікарю довіряли, щоб не прохлопати момент...
на рахунок заграниці - не ображайтесь, я думаю в них всі закони підігнані під страхову медицину, щоб скоротити видатки те що в нас діагноз, в них ні. Думаю вони можуть собі це дозволити - оскільки і реакція при загрозі в них швидка, а не так як в наших...
Під час другої вагітності /перша невдала/ я пила тільки йодомарин 100 і віт Е + всі фрукти овочі сезонні - обійшлось без тонусу.

JuniorSkeptic
20.04.2010, 13:16
Так-так, я теж зауважила, що в жодній з трьох моїх виданих у Штатах грубезних книжок про вагітність і пологи, які дуже докладно висвітлюють навіть дрібні аспекти вагітності, навіть не згадується ніякий гіпертонус. Та й в інеті англомовному нічого такого не знайшла.

Зате в Україні чи не половині вагітних ставлять такий діагноз, і не тільки таблетки виписують, а ще й ставлять загрозу і кладуть на збереження.

Мені здається, це з того ж розряду, що мені від головного болю вже не один лікар радив аспірин - це при тому, що на Заході категорично заборонено вживати його під час вагітності, натомість підтверджено безпечність парацетамолу. Або ехінацею, щодо якої теж є дані, що вона може викликати скорочення матки. А коли я затиналася про якісь американські дослідження, то мені не раз наші лікарі казали щось на кшталт: "Та що там вони знають, он у них виписували вагітним ліки від токсикозу, від яких потім у народжених від таких матерів дівчаток були патології репродуктивних органів" - так, таке було, але давно, і вони з того зробили висновки.

І хоча я не лікар, але мені здається, що порівняння загального рівня медичних досліджень у нас і на Заході - вочевидь не на нашу користь. І навіть знайомитися з останніми іншомовними дослідженнями наші лікарі найчастіше не мають змоги. Я вже мовчу про "тісну співпрацю" фармацевтичних компаній з нашими лікарями, внаслідок чого часто й виписують непотрібні ліки.

Тому я вважаю, що не варто сліпо довіряти лікареві, а все перевіряти, радитися з іншими лікарями, перездавати аналізи і думати своєю головою.

SOSKA
20.04.2010, 13:21
Привіт,перечитала всі дописи,і вирішила про себе написати,в мене не має підвишеного тонусу,а живіт болить, тиждень була в лікарні капали гініпрал два рази,після капаня було ще гірше,зараз п"ю1/4таблетки гініпралу через 3 годони,не болить ,але довго ходити,сидіти не для мене,знов болить,стараюсь більше лежати. От і що це може бути лікар каже більше відпочивати,не перевтомлюватись,а я й так нічого не роблю.І від чого таке,першу вагітність,пробігала і нічого подібного не було???????І яка дія гініпралу,може хтось стикався???

TASJA
20.04.2010, 13:33
от но-шпа і папаверин можуть вилізти потім боком.

Розповім, що зі мною трапилося. Пішла я на УЗД на 6 тиждні, лікар побачила гіпертонус, але сказала, що насправді це нічого страшного, просто побільше відпочивати і не нервуватися. Але мама моя так переживала, що завела до лікарки в медінститут, яка виписала мені но-шпу. Я молоде-зелене почала приймати. Через кілька днів почалася мазанина, дзвоню до неї, а вона порадила випити 5 таблеток нараз. Жах!!! Ясно я не випила. Поїхали ми тоді на Русових, то лікар був в шоці, що мені при тонусі виписали но-шпу, бо вона власне так розслабляє шийку матки, що це і може викликати загрозу викидня. Дякуючи цьому лікарю ми зберегли нашого хлопчика. Гіпертонус був усю вагітність, нічого не приймала, але по максимуму лежала, в маршрутках не їздила переповнених. А коли познайомилася з лікаркою, яка в мене потім приймала пологи, то сказала їй, що останнім часом поболює живіт і твердий. На що вона мені сказала, що це добре, що поступова матка готується до пологів, і що скоріше за все потуги не будуть сильно боліти. І справді, вже йдучи в родзал з відкриттям 5 см, я нічогісінько не чула, а за 2 год. ми були вже вдвох з малявкою. А зараз страшно навіть подумати, які могли б бути наслідки від тих всяких но-шпів.

demko
20.04.2010, 13:46
І яка дія гініпралу,може хтось стикався???
Я пила цілу вагітність гініпрал, також 1/4, але іншу кількість разів. Знаю тільки те, що він впливає на серцевий ритм(серце від нього прямо вискакувало), тому за пів години перед вживанням гініпралу, пила верапаміл. Але в мене був гіпертонус, а коли просто трохи болів живіт, то приймала магній В6. Про шкоду на плід страшного нічого не чула, але кожні таблетки мають якусь дію і попадають малюку, і думаю якби вони вони впливали погано на плід, то їх би не приписували. Хоча.....:confused:

Liliyah Romanova
20.04.2010, 19:30
І я от думаю, як то таке може бути
Просто в Україні та інших постсовєтських країнах є один основний девіз: здоровых людей нет, есть недообследованные. От вам і відповідь на всі переліковування та заліковування вітчизняної медицини. Їм лиш дай можливість...
Я пролежала два дні, не встаючи, бо хапало протягом тижня так, що ледве могла піти собі води взяти. І ліків усе одно не пила.
Під час вагітності відбуваються скорочення матки під час яких твердне живіт, тобто матка тонусує, і це нормально. Але якщо внаслідок тих скорочень виникає кровотеча, бо скорочення м'язів у ділянці перешийка і всієї матки призводить до відшарування плаценти, а кровотеча підсилюється після кожного скорочення матки? Так буває,... при передлежанні плаценти, що й було у мому випадку. А виявили його на УЗД, яке позапланово робили, щоб з"ясувати причину отого постійного "тонусу". То що, може треба було й мені не слухати наших "вумних медиків" з України, які придумали мені тонус і загрозу, щоб побільше грошей з мене вимантити і, часом, не спозоритись приєднавшись до таких вагітних котрі ладні пити все, що лікар скаже? Не треба бути такими категоричними, всьому є свої причини.
Так-так, ваша позиція цілковито некатегорична. Повеселили. :xaxa:
на рахунок заграниці - не ображайтесь, я думаю в них всі закони підігнані під страхову медицину, щоб скоротити видатки те що в нас діагноз, в них ні. Думаю вони можуть собі це дозволити - оскільки і реакція при загрозі в них швидка, а не так як в наших...
Думати, а знати - різні речі. ;)
Повірте, що лікар тут ладен усе зробити, аби витиснути зі страхової побільше. Тому й кесарські такі популярні, що за них і лікар, і лікарня отримують у 2-3 рази більше грошей, як за природні пологи.
А ще є страх, що на тебе подадуть у суд, зіпсують репутацію... Тому вони тут дуже обережні й керуються принципом: "не зашкодь" ні собі, ні пацієнтові.
Властиво, в Україні діагнозів набагато більше, бо ніхто в суд не подасть, а як подасть, то невідомо чи виграє, можна познущатися як хоч, і повтискати в ту вагітну ліків із "саме тієї аптеки", та провести узд у "саме того спеціяліста", та "врятувати" на пологах так, аби більше коштів витиснути... Чи мені розказувати, що деякі не клятву Гіпократа давали, а гіпокрИта.

І яка дія гініпралу,може хтось стикався?
А чому спочатку інформацію не збирали? Який сенс мечем після битви махати?
Побічні дії ось такі:
Під час прийому Гініпралу можуть розвинутися запаморочення, легкийтремор пальців, тривожність, підсилене потовиділення, тахікардія, головнийбіль, нудота, блювання.Були зафіксовані поодинокі випадки порушення ритму серця (шлуночковаекстрасистолія), кардіалгії, утруднення дихання. Ці симптоми швидко минаютьпісля припинення застосування препарату.Рівень цукру в крові, особливо при діабеті, підвищується за рахунокглікогенлітичної дії препарату.Діурез знижується, особливо на початковій стадії лікування. У пацієнтокзі схильністю до затримки рідини у тканинах це може призвести до виникненнянабряків.Під час лікування препаратом Гініпрал може знизитись інтенсивністьперистальтики кишечнику (необхідно звернути увагу на регулярністьвипорожнення).У новонароджених можуть виникати гіпоглікемія і ацидоз, бронхоспазм,анафілактичний шок.

Про шкоду на плід страшного нічого не чула, але кожні таблетки мають якусь дію і попадають малюку, і думаю якби вони вони впливали погано на плід, то їх би не приписували. Хоча.....
:suicide: Капут. Із такою довірою лікарям усе життя будеш жити в їхній приймальні. Бог дав розум, аби ним користуватися, а не - думати, що ніхто не хоче вам пошкодити, ані на вас випробувати дію якогось препарату.

demko
20.04.2010, 20:38
на вас випробувати дію якогось препарату.
Чому це на мені хтось випробував якісь препарати:confused:Мене ніхто не заставляв їх пити. Цікаво яким ще способом я могла зберегти дитину? Лежати і багато пити не допомогло, тому що проблеми були набагато серйозніші, ніж просто легкі болі в низу живота. Є різні ситуації і просто балачками там не зарадиш, інколи й таблетки потрібно вжити:girl_smile:

Liliyah Romanova
20.04.2010, 20:51
Про шкоду на плід страшного нічого не чула, але кожні таблетки мають якусь дію і попадають малюку, і думаю якби вони вони впливали погано на плід, то їх би не приписували
Це ось твердження саме в собі неправильне. А медицина - то така індустрія, що лиш подякує вам за те, що ви таблетки купите. Аби почути про наслідки, треба принаймні їх пошукати.

skystar
20.04.2010, 21:42
Так-так, ваша позиція цілковито некатегорична. Повеселили.
Справді, могло б бути весело... якби не було так сумно:umbrage: Надалі сперечатись, чи тим паче щось вам доводити не збираюсь, всеодно марно.

Liliyah Romanova
20.04.2010, 22:42
Справді, могло б бути весело... якби не було так сумно Надалі сперечатись, чи тим паче щось вам доводити не збираюсь, всеодно марно.
100%. Зважаючи на те, що позиція цілковито не категорична. :girl_haha:

mamba
22.04.2010, 20:40
І яка дія гініпралу,може хтось стикався?
моя лікар казала тільки в крайньому випадку!!, може викликати тахікардію...я його так і не пила..

Zlju4ka
22.04.2010, 20:50
Я читала і вірю, що так воно є - тонус виникає від браку рідини в організмі
я випивала літра по 3-4 в день :сочки домашні розведені з водою,шипшинку ,ізюмні відвари..і шо?з 9 тижня гіпертонус матки.. так що все ж вода то не панацея.

Liliyah Romanova
22.04.2010, 21:12
я випивала літра по 3-4 в день :сочки домашні розведені з водою,шипшинку ,ізюмні відвари..і шо?з 9 тижня гіпертонус матки.. так що все ж вода то не панацея.
І чим лікували в результаті?

Kosmichna
22.04.2010, 21:15
Як не дивно, тільки коли я почала пити Магне, стан здоров"я зразу покращився, загроза вагітності майже пропала. Напевно саме моєму організму цей препарат підійшов. І роди були стрімкі - 2 години (просто також чула, що ті, хто приймав Магне, тяжко розроджуються)

В мене та ж сама ситуація. Десь із 20 по 30 тиждень живіт час від часу перебував " в тонусі", навіть лікарка при огляді живота іноді не могла добре прослухати серцебиття дитинки через сильне скорочення м"язів. Прописала то й же Магне В6 по три таблетки вдень. Коли пила то ставало трохи легше, але також від численних подруг чула, що ним не варто захоплюватись, особливо на останніх тижнях, бо потім розродитись буде дуже важко, надто він вже скріплює м"язи матки. Тому зараз не вживаю його взагалі і дискомфорт із тонусом просто взвгалі перестала помічати. До речі, якщо м"язи напружуються на 30 сек- 1 хв, то це швидше за все не тонус, а просто тренувальні скорочення, якщо довший термін, то також вважаю сильно цим перейматись не потрібно.

П.С. До слова тим, хто приймає магнеі ще якісь залізовмісні препарати для підвищення гемоглобіну. Одночасно їх приймати не можна, оскільки залізо і магній створюють комплекси, які є небажаними для організму взагалі, а для малятка тим більше. Варто між прийомом одного і іншого робити часову паузу не менше двох годин

Zlju4ka
22.04.2010, 21:26
чим лікували в результаті?
Ой,Лілю:)та чим тільки не лікували:і кололи і крапали і пігулками пічкали.І я все чемно і вчасно гамала,і трохи ставало легше ...але свої місяці на підтримці в лікарні я відлежала.Спочатку закріпляли"бо тонус",потім відкрити не могли"бо занадто закріпили"...сміх крізь сльози.Не люблю то згадувати..Мораль:уявлення немаю чи той тонус то хвороба чи ні:)але 90% з того що я приймала тоді могло дати ту вроджену ваду в дитини,шкода що на той момент не мала "розуму" пошукати інфу..можливо все б склалось по іншому:(Не зарікаюсь,але з наступною дитинкою слухатимусь всеж свого організму в більшості ніж лікарські поради,бо бачу що то якась епопея:вагітність-тонус-підтримка-закріпили-потім окситоцин щоб відкрити-невідкрили-кесарське.Замкнуте"грошове"коло:(

Liliyah Romanova
22.04.2010, 22:03
90% з того що я приймала тоді могло дати ту вроджену ваду в дитини
Ну от це мені найбільше болить, що напихають труткою всілякою й лікують невідомо-що, а турботи про дитинку на майбутнє - нуль. Чому? Бо далі от вже робота для педіятра. Забити мало за таке!
Замкнуте"грошове"коло
От і я те саме бачу. Складається все в пазл такий бридкий, що хочеться кожну вагітну відбивати в тих ... най не кажу кого...

Abaka
23.04.2010, 18:42
в мене зараз 28й тиждень вагітності і 1,5 тижні тому я чітко відчула, що матка скорочується як вдень так і вночі, чи я лежу, чи ходжу, чи сплю... пішла до лікара - виписав МgВ6 (по 4-6 таблеток щодня) і но-шпу 3 рази в день, через 4 дні тонус (чи що то було) суттєво зменшився, тепер можу спати спокійно... Якщо чесно я проти вживання штучних препаратів, але, якщо вибирати - доносити вагітність або народити передчасно - я за перший варіант!

Liliyah Romanova
23.04.2010, 18:58
Якщо чесно я проти вживання штучних препаратів, але, якщо вибирати - доносити вагітність або народити передчасно - я за перший варіант!
А про те, що ношпа передчасну вагітність викликати може, а магне - ускладнити процес пологів, то байдуже? Ви ж почитайте тутешні історії. Лікувати природній процес щонайменше дивно.
Я за варіянт, коли вагітна ще й сама аналізує наслідки, а не лише слухає лікаря, як останню інстанцію. Як мені виписують щось, я постійно питаю - чи дійсно треба? і які наслідки?чи що то було
:girl_crazy: От власне. ЩО то було?

dieSonne
23.04.2010, 19:40
виписав МgВ6 (по 4-6 таблеток щодня) і но-шпу 3 рази в день, через 4 дні тонус (чи що то було) суттєво зменшився, тепер можу спати спокійно... В темці про дитячу стоматологію прочитайте про наслідки вживання магне, а зважте остаточно всі за і проти, бо сьогодні спите спокійно, а коли в дитини в рік покришаться зубки, будете хвилюватися з чого б це.

Liliyah Romanova
23.04.2010, 19:53
В темці про дитячу стоматологію прочитайте про наслідки вживання магне, а зважте остаточно всі за і проти, бо сьогодні спите спокійно, а коли в дитини в рік покришаться зубки, будете хвилюватися з чого б це.
А в цій темці - про те як через ношпу ледь не втратили дитинку. Зберегли вагітність, бо перестали її вживати.

Abaka
23.04.2010, 22:29
В мене перша вагітність закінчилась передчасними пологами на 34му тижні...
А все тому, що дослухалася до таких як Ви (тільки зрозумійте мене правильно і не ображайтесь) які говорили, що наші лікарі всм підряд кажуть "підвищений тонус" а насправді це все - повна провокація і викачування грошей...
У кожного своя історія, у кожного свій, індивідуальний організм і міряти всіх однією міркою м"яко кажучи, неправильно. На когось препарати діють, на когось ні, комусь стає краще а комусь навпаки, мені таке лікування підійшло, і я рада, що можу нормально спати, а не думати що кожне сильне скорочення матки яке я чула навіть крізь сон може закінчитися передчасними пологами і чи виживе моя друга дитинка?

Liliyah Romanova
23.04.2010, 22:38
все тому, що дослухалася до таких як Ви (тільки зрозумійте мене правильно і не ображайтесь) які говорили, що наші лікарі всм підряд кажуть "підвищений тонус" а насправді це все - повна провокація і викачування грошей...
Головне знати, що винні завжди будуть інші, тоді власну голову можна й не вмикати. :girl_wink:

Я от темки вагітні читаю й у мене вже давно ось такий висновок напрошується:

У багатьох темах, котрі стосуються пологів та вагітності, на цьому форумі проблема певних дописів та висловів полягає в тому, що ті, чия ситуація є радше винятковою, ніж закономірною (так, трагічною без сумніву, але й нетиповою), намагаються виставити це за аксіому, навіть не за теорію. І в тому власне проблема, бо якщо вагітностей високого ризику 10%, то невже вона становлять закономірність для решти 90%?
Якщо була складна ситуація, то не треба нею лякати всіх, а просто завважити, що таке можливо, спокійно, а не з криком душі, бо він хоч і зрозумілий, та недоречний.

Невже, якщо у мене був викидень, то у всіх решта він також відбудеться при ідентичному збігові обставин? Я в це не вірю. І важкі ситуації є для того, аби поділитися досвідом, застерегти, а не лякати інших і доводити, що нормальне взагалі рідкість і неможливо.

Дивує, що страшилки - це те, до чого прислухаються більше, ніж до застрежень. Дуже дивує. Але в кожного своя голова на плечах, незалежно від того, наскільки нею користуються.

Neverland
23.04.2010, 22:42
Якщо в жінки починаються передчасні пологи - тут ні ношпа ні магній не допоможуть. Тут треба вживати серйозних заходів. І не кожен тонус - загроза. Краще добре обстежитися і якщо загроза є, вживати нормальних заходів а не заливатися ношпами на авось. Бо реально вони при патології не допоможуть. Якщо дійсно треба, то нема питань. Але в нас треба всім вздовж і впоперек. Оце власне мене і дивує.

Liliyah Romanova
23.04.2010, 23:21
У моєї знайомої була плацента з неправильним приростом труби (вибачайте, в термінах я не дуже), не зі середини, центру плаценти, а збоку. І тонус був, як наслідок, однак лікувати його не було сенсу, бо проблема була в стані та позиції плаценти, вона просто не була достатньо добра для дитини наприкінці вагітності, тому пологи були на 4 тижні раніше від пдп. І тонус не лікували, оскільки лікувати симптоми не мало сенсу.

Abaka
25.04.2010, 08:56
:girl_tender: Ви мене трошки не так зрозуміли, я ж не казала, що моя перша вагітність закінчилася невдало - зовсім навпаки - у мене чудовий хлопчик Назарчик, котрий незважаючи на передчасні пологи дихав сам, і розвивається абсолютно нормально (ходить в дитячий садочок, співає, танцює і т д :girl_spruce_up:) без жодних відхилень. Але пишу тому, що справді вболіваю за другу свою дитинку - якщо недоносити її хоча б до 34го тижня - то, самі розумієте, шансів вижити значно менше... От у Вашої знайомої визначили чому в неї був підвищений тонус, а в мене після 3х УЗД лікарі кажуть, що все гаразд, ніяких патологій чи відхилень не бачать як по аналізах, так і по решті досліджень, але тонус був досить сильний... Може, така фізіологія, не знаю, словом, я пропила ліки і все нормалізувалося, тому і пишу, ділюся досвідом а не намагаюсь залякати, чи нав"язати свою думку...

TASJA
25.04.2010, 10:59
Це ясно не моя справа, але напишу ще раз про но-шпу. Дівчата, деяким породілям за тиждень перед пологами прописують но-шпу, щоб полегшити родовий процес коли потрібно (особливо коли переношують, щоб розслабити шийку матки). Під час вагітності це може привести до поганих наслідків. Вже краще тоді папаверин ніж но-шпа (так пояснювали і мені, і зовсім інші лікарі моїй знайомій, яка під час вагітності мала великий камінь в нирці і від того постійні приступи, навіть швидка но-шпу не давала).

І ще для тонусу є різні причини. Інколи лікувати тонус просто недоречно. В мене на початку вагітності було слабо виражене жовте тіло, тому матка "хотіла викинути" маля, а тонус - симптом. А випивши но-шпу я лише "допомагала" матці. А потім дитинка закріпилася дуже низько, тому живіт був напружений... Але то я тепер така мудра... А веду до того, що треба знати причину тонусу, а не просто його лікувати.

Liliyah Romanova
26.04.2010, 16:17
А веду до того, що треба знати причину тонусу, а не просто його лікувати.
То власне те, на чому я тут хотіла наголосити в темі. Тонус - це симптом, лікувати який немудро. Він знак того, що треба шукати причину й лікувати саме її, якщо вона загрозлива.

Ірка-Шкірка
26.04.2010, 19:35
З власного досвіду знаю, що на терміні біля 25ти тижнів, і пізніше, тонус може спричинятися поганою роботою кишківника (закрепи), і проявлятися короткочасними затвердіннями живота... Мене це спочатку дуже злякало, тривало кілька тижнів, але потім я прослідкувала той зв'язок, і частково усунула причину, наскільки змогла... Затвердіння повністю не припинилися, але принаймі не так часто тепер.

Liliyah Romanova
26.04.2010, 19:45
З власного досвіду знаю, що на терміні біля 25ти тижнів, і пізніше, тонус може спричинятися поганою роботою кишківника (закрепи), і проявлятися короткочасними затвердіннями живота... Мене це спочатку дуже злякало, тривало кілька тижнів, але потім я прослідкувала той зв'язок, і частково усунула причину, наскільки змогла... Затвердіння повністю не припинилися, але принаймі не так часто тепер.
Мені лікарка порадила їсти щодня пластівці та інші речі з високим вмістом фібри. Мені допомагає. І ще допомагає папая, але не знаю, наскільки то в Україні доступна річ.

Bublyk
28.04.2010, 23:23
У мене з першою вагітністю гіпертонус матки був з 21 тижня аж до самих пологів. Спочатку я переживала з того приводу та й в ЖК мене налякали, що можуть початися передчасні пологи. Навіть в стаціонар хотіли покласти, але я відмовилася. Випила 3 пачки Магне В6, але, як то кажуть, що пила, що радіо слухала. З часом привикла до того, що час від часу матка тверділа і перестала звертати увагу. Так і доходила до 41 тижня.
Пам"ятаю, тоді багато в неті шукала по цій темі. Вичитала, що закордоном на тонус ніхто навіть уваги не звертає і не вважають його небезпечним. Це, напевно, наші лікарі перестраховуються.

Nyny
10.05.2010, 21:25
В мене з 16 тижня почався тонус матки.В ЖК мене годували спочатку Магне В6 , потім Дуфастоном.А коли мене скрутило від болю тоді за моїм проханням мене поклали на стаціонар.Пролежала 2 тижні .Далі з 36 тижня знову почала відчувати тонус лікар з ЖК вламувала мене знову на стаціонар лягати а лікар в якого мала народжувати сказав що нікуди мені не потрібно лягати тому що на таких термінах матка вже готується до пологів.

allusya
20.05.2010, 10:37
І мені поставили діагноз гіпертонус матки (термін 6-7 тижнів був), поклали в лікарню на тиждень:girl_mad: зараз я дома, але маю зявитись ще в лікарні через тиждень. П"ю також дюфастон, а ще казали ставити свічки вібурол на ніч і при потребі на день для зняття болей :girl_sad:
А у лікарів якщо діагноз гіпертонус, то це одразу заргоза, інше не обговорюється. Вони себе страхують.:girl_emo:

sweetditya
20.05.2010, 23:29
Вібуркол можете ставити, ці свічки не пошкодять, вони знімають гіпертонус.Доречі їх рекомендовано проставити і в останні тижні перед пологами - добре знімають біль в малому тазі.А ще проведіть час з чоловіком,нехай побалує вас якимись приємними дрібничками.Дивись і тонус пройде:girl_curtsey:

allusya
21.05.2010, 10:22
нехай побалує вас якимись приємними дрібничками

Чоловік і так шкодує, переживає:girl_in_dreams: Та як не дивно, але в мене нема якихось особливих захцянок. Смаки не особливо навіть помінялись. Може ще термін замалий 7-8 тижнів.:girl_smile:

madchen
21.05.2010, 12:01
А хто знає, що таке гіпертонус передньої стінки матки???? І чи це страшно, що таке виявили?

Liliyah Romanova
21.05.2010, 15:38
Вібуркол можете ставити, ці свічки не пошкодять, вони знімають гіпертонус.Доречі їх рекомендовано проставити і в останні тижні перед пологами - добре знімають біль в малому тазі.
Головне не забути зразу з лікарем про КР домовитися, раз роботу матки відключать. :girl_crazy::girl_devil:

Rulka
21.05.2010, 15:53
У мене при першій вагітності був тонус незначний, пролежала майже три тижні на підтримці. При другій вагітності теж був тонус на 7-8 тижні, але зразу не лягала в лікарню, в дома пила таблетки, і старалась лежати. Про що потім дуже шкодувала, бо на 15-16 тижні почалась кровотеча. Але слава Богу все добре, вже мому синочку скоро буде рочок. Так, що краще може прислухатись до лікарів.

Liliyah Romanova
21.05.2010, 16:29
Так, що краще може прислухатись до лікарів.
То від лікарів залежить. У мене був тонус. 4 дні болів живіт, що ходити не могла. Два дні лежала вдома. Ніяких лікарень. І помогло. Болі ще були час від часу, то відпочинок завжди допомагав. А тонус у мене й зараз, якщо втомлена, якщо довго ходити. Тільки де там загроза? НАЩО таблечками напихати? Аби пацієнт чувся, що лікар ЩОСЬ зробив. А ні, не щось - він ВРЯТУВАВ.
Сумно, коли лікарі вагітність "лікують", як хворобу. Але найбільше сумно, коли самі вагітні цей ДАР теж вважають хворобою.
Є дітки, батьки яких - фанати медицини й лікарів. Ті дітки з утроби напхані ліками, таблетками, на лікуваннях... народжуються й ті всі лікування продовжуються.
Здоровий не той, кого таблетками напхали, а хто має організм, що може собі допомогти без перешкод немудрих медиків.

Nyny
02.07.2010, 01:00
В мене були дуже сильні болі на останніх тижнях то мені приписали свічечки Папаверин, теж класно знімають біль

Lvivna
16.07.2010, 21:13
Багато і від організму залежить, мені здається. У мене тонус почався з 14 тижнів, сказали постійно до УЗД наступного пити по 2 т. на день Магне, я то пила, то не пила, просто відчуваю, як тягне трохи живіт - зразу в ліжко, а як ні - то і прибираю, і в магазин сходжу, і їсти зварю, і слава Богу, ношу!.. А є жінки, що зразу в них кровотеча. Але лікарка моя навіть не натякала на госпіталізацію...

Lady X
16.02.2011, 22:10
у мене при першій вагітності десь на 7 міс живіт почав тянути,сказали тонус,положии на збереження.. Капали мені магнезію..щось там кололи ще..ну ніби пройшло..Але під час пологів довго не розкривалась матка..робили епідуральну анастезію(допомагала в цьому)..От та квони мені закріпили..що розродитись не могла((

jalla
16.02.2011, 22:32
От та квони мені закріпили..що розродитись не могла((
Я більшу половину вагітності пролежала на збереженні. Матка майже увесь час була в тонусі, вагітність була на межі зриву. Дякувати Богу дитинку вдалось виносити, але от розродитись дійсно було важко.

Lady X
16.02.2011, 22:46
Видно вона закріпляється дуже вже добре після цього)) я тут прочитала в багатьох таке було..після лікування тонусу:girl_yes2:

jalla
16.02.2011, 22:46
Хоч тонус матки не обов"язково означає загрозу викидня чи передчасних пологів. Тонус може виникнути з причини перевтоми, нервових перенапружень і сам по собі зникнути після відпочинку. Хороший лікар обов"язково визначить чи потребує даний випадок якихось медичних втручань

nalia
16.02.2011, 23:17
а хтось приймав лютуіну вагінальну?

Ljus6ka
16.02.2011, 23:42
Я вже не пригадаю з якого тижня я відчувала тонус матки, але певно після 16 точно, я всю вагітність носилася , тому часто чула матку, інколи буває на вулиці схопить , живіт відразу як камінь , йти не можу трохи постою і попускало. Якось раз сказала свої дільничій що в мене тонус то вона мені звісно виписала Магне В6, я його певно тиждень поприймала , і закинула те діло. А потім я вже і нічого не говорила своїй лікарці , що в мене тонус , хоч вона і сама чула як пальпувала живіт то казала чи я п"ю магне я лиш головою махала , що так , а сама ніц не пила. Так от до чого я веду , що в роддом я приїхала з повним відкриттям матки, і роди в мене були стрімкі , то я собі думаю може то дійчно через те, що я ніц такого не пила.
Але я ні в якому разі не хочу сказати, щоб ніхто нічого не пив, бо є різні ситуації.

jalla
17.02.2011, 13:18
а хтось приймав лютуіну вагінальну?
Так, це гормон прогестерон тільки у вагінальних таблетках. Правда вагінально я приймала мало часу. Перейшла на прогестерон в уколах. До 14-го тижня "сиділа" на цьому препараті. Але у мене там була окрема ситуація... Нехай лікар обов"язково вкаже прчину назначення саме цього препарату. Моїй подрузі його назначили, вона навідріз відказалася приймати будь-які ліки. Казала що вагітність не хвороба. Гіпертонус всіх стінок матки спровокував викидень. Тепер вона вагітна вдруге. Лежить на збереженні, приймає прогестерон і ще купу всього. Надіюсь на цей раз все буде добре.

Liliyah Romanova
17.02.2011, 23:43
Так от до чого я веду , що в роддом я приїхала з повним відкриттям матки, і роди в мене були стрімкі , то я собі думаю може то дійчно через те, що я ніц такого не пила.
Чим менше втручаються лікарі в процес вагітності, тим краще проходять і вагітність, і пологи. Тіло найкраще знає, що робити, бо воно для цього було створене.

Marjasik
23.02.2011, 14:03
В мене теж був гіпертонус всю вагітність,мій лікар сказав що це нічого. Інша лікарка дуже лякала,сказала пити магне B6.
Я його трішки попила,днів з 10,про всяк випадок і все. Народила нормальну здорову дитину. Але самій мамі цей гіпертонус дошкуляє. Живіт твердіє,ходити важкувато було.

evgenka
23.02.2011, 14:45
мені тонус ставлять з 16-го тижня, але оскільки в мене плацентація по передній, а не по задній стінці, то виникає він у мене через перевтому, нерви або незручну позу, та й дівчатко не маленьке як на мене, я за малою не встигю от і виникає тонус ...
лікар порадив не панікувати, приймати теплий душ, змінювати позу, розмовляти з малечею, а ще мені допомагає фітбол не погано.. тонус тонусу різниця, інколи це просто наслідок фізіологічних змін, а в когось це ознака якоїсь патології... головне щоб лікар не плутав одне і інше

Luchik
26.02.2011, 22:43
мені також тонус ставили ще з 10 тижня і я спочатку легковажно до цього ставилася, аж поки не потрапила до лікарні на 19 тижні з кров’яними виділеннями, це уже почалась плацента відшаровуватись, і пролежала я там лоском майже 2 місяці, готова була уже на все, щоб лише зберегти дитину, приймала всі ліки які говорили і нам уже майже 37 тижнів, на узд сказали, що все ок! :girl_in_love: Так, що в кожного індивідуальна ситуація, але інколи треба дослухатись до лікаря!

Liliyah Romanova
27.02.2011, 00:29
спочатку легковажно до цього ставилася
Такий підхід до справи ніколи до добра не доводить.
Я до свого тонусу легковажно не ставилася, але таблетками не напихалася.

Vika
27.02.2011, 22:30
в мене з першою дитиною матка завжди була в тонусі. скінчилося тим що 2 рази( в 20 і біля 30 тижнів) відкривалася матка, лежала по 2 тижні в лікарні. але в обох випадках врятувала те що вчасно зверталася до лікарки. цього разу теж тонус є, живіт майже по пів дня як цегла і болить хоч пю магне б6. але на 20 тижні мене підшили ( не через тонус). так шо за відкриття не боюся.

VERO
28.02.2011, 00:35
Тонус- річ дуже індивідуальна. Можна спробувати обійтися простими порадами, щоб обійтися без лікарів:
-Виключити будь-які стреси, хвилювання, постійно перебувати у спокійно-радісному настрої.
-Побільше відпочивати. Найкраще матка відпочиває, якщо лягти на бік (напр. правий), корпус подати вперід, ліву ногу напівзігнуту зробити опорою для всього тіла, поклавши її попереду. Тобто, животик максимально лежить на ліжку, а матка- розвантажена.
-Стежити за питтям. Виключити тонізуючі напої, зокрема каву, зелений чай.
-Пити чай з м"яти, меліси.
-Поговорити з дитинкою і пояснити, що все буде добре і це лише тимчасовий дискомфорт.
-Якщо матка легко збуджується, напр. від дотику, то виключити фактори, що приволять матку в тонус.
-Максимум позитиву і приємних думок.
-Стосовно ліків, прислуховуйтесь до думки лікарів, свого самопочуття і здорового глузду.

Lapatulya
28.02.2011, 10:36
В мене тонус привів до того, що на 26 тижні почалися пологи і нажаль ніхто вже не міг зупинити і все закінчилося плачевно, так що після такої ситуації прислухаєшся до всіх, вичитуєш, консультуєшся, а одним лежанням на ліжку не завжди можна зарадити. Так що в кожного все дуже індивідуально і радити комусь вживати ліки чи ні, вважаю взагалі недоречним.

VERO
28.02.2011, 18:48
Стосовно ліків, прислуховуйтесь до думки лікарів
А хто написав, що треба просто лежати і нічого не робити? Тонус тонусу не рівний. Багато жінок навіть його не відчувають, без проблем бігають усю вагітність. Але знаю і таких, які просто приходили в стаціонар за "липовим" лікарняним, а їх капали, про всяк випадок, бо не зашкодить і, ніби, тонусу не буде. Але ж його і не було!!! Якщо є симптоми серйозніші, як сильні болі, виділення, відкриття, то вибираи не приходиться, а швидше до лікаря. Я з своїм тонусом пролежала половину вагітності, в т.ч. 3міс. в стаціонарі. Правда, в мене він був спричинений сильним ударом. І хочу з впевненістю сказати, що часто присилають з ЖК жінок для перестраховки, а лікарі вже роблять своє діло. Часом лікарі приписують вже такі дози, що медсестри відмовлялись колоти і капати. А все це лікування безслідно не проходить. Ще потім не раз ойкнеться. Тому треба радитись з лікарями (а не одним) і слухати свій організм.
Lapulya, дуже шкода, що у вас так сталося. А ви впевнені, що винен лише тонус, а не торч-інфекції або вірус? Я б радила обстежитися, щоб уникнути проблем в майбутньому. Бажаю вам здоровий діток!!!

Lapatulya
01.03.2011, 10:40
Lapulya, дуже шкода, що у вас так сталося. А ви впевнені, що винен лише тонус, а не торч-інфекції або вірус? Я б радила обстежитися, щоб уникнути проблем в майбутньому. Бажаю вам здоровий діток!!!
На рахунок інфекцій все ОК, я здавала і перед вагітністю і після, нічого не виявили. А на рахунок того чи я впевнена чи ні, я вже сама не знаю, бо причину ми і до сьогодні не знаєм. Лікарі спираються на то, що треба було накладати шов на матку, оскільки це була двійня, але то мені сказали, коли я вже втратила своїх діток, а до того я навіть "зеленого" поняття не мала, що щось таке треба робити.
Зараз я вагітна на 34 тижні, так що Божою поміччю надіємся,що скоро в нас буде маленька ляля:girl_claping:

Dolche
01.03.2011, 17:07
Лікарі спираються на то, що треба було накладати шов на матку, оскільки це була двійня
А якщо двійня то обов"язково накладати шов? Щось нічого не розумію.....
Просто в мене теж двійня, тому переживаю, але слава Богу, тонусу в нас теж немає.

Farfalla
01.03.2011, 17:12
я вагітнана 34 тижні, так що Божою поміччю надіємся,що скоро в нас буде маленька ляля
вітаю Вас!!! в мене аж серце завмирає, коли читаю якісь такі історії... хоча не знаю Вас, але тішусь за ВАшу сім"ю!

Liliyah Romanova
01.03.2011, 18:11
В мене тонус привів до того, що на 26 тижні почалися пологи і нажаль ніхто вже не міг зупинити і все закінчилося плачевно, так що після такої ситуації прислухаєшся до всіх, вичитуєш, консультуєшся, а одним лежанням на ліжку не завжди можна зарадити. Так що в кожного все дуже індивідуально і радити комусь вживати ліки чи ні, вважаю взагалі недоречним.
Перша й основна порада: думати, і то добре думати.
А брати ліки, бо їх виписують усім поголовно "для профілактики" - безвідповідально.
Тим більше, що ніде більше в світі цього не лікують.
Най лікарі визначають нормально діягнози й називають речі своїми словами, а не списують все на тонус.
Тонус і спортсмени мають, а щось не чути, аби вони теж поголовно пили магне.

Lapatulya
01.03.2011, 18:46
А якщо двійня то обов"язково накладати шов? Щось нічого не розумію.....
Просто в мене теж двійня, тому переживаю, але слава Богу, тонусу в нас теж немає.
Я не знаю чи обов`язково чи ні, краще на рахунок цього порадитися з лікарем. Хоча, я багато читала про те, що коли багатоплідна вагітність, то краще перестрахуватися і накласти. Але знаю людей (родичка), яка доносила і народила здоровеньких діток, без накладання.

Маруся-мама
01.03.2011, 18:50
ікарі спираються на то, що треба було накладати шов на матку, оскільки це була двійня

А то що за тортури такі? Ніколи про таке не чула. Моя сестра виносила двійнят без проблем і сама народила, без КР.

Lapatulya
01.03.2011, 19:05
А то що за тортури такі? Ніколи про таке не чула. Моя сестра виносила двійнят без проблем і сама народила, без КР.
Я теж до того про таке не чула, але таке роблять з метою, щоб не було передчасного відкриття, так як було в моєму випадку, а 37-38 тижні шов знімають. Ось так. От і добре, що про таке не знала і все закінчилося добре.[COLOR="Silver"]

---------- Додано в 19:05 ---------- Попередній допис був написаний в 19:03 ----------

Маруся-мама
01.03.2011, 19:45
але таке роблять з метою, щоб не було передчасного відкриття

Мдям. А скажіть своїм лікарям що коли жінка вагітна двійнею то такого робити не можна, бо це не допомагає а навпаки може спричитини пологи в жінок які виношують двійню. Доречі сама процедура жахлива, бо може спричинити абортацію плоду. ЖАХИ!!!

Cerclage is not often used in women who are pregnant with multiples, as research shows that cerclage may actually increase the risk of preterm birth in these women.

Lapatulya
01.03.2011, 21:58
Мдям. А скажіть своїм лікарям що коли жінка вагітна двійнею то такого робити не можна, бо це не допомагає а навпаки може спричитини пологи в жінок які виношують двійню. Доречі сама процедура жахлива, бо може спричинити абортацію плоду. ЖАХИ!!!
Не буду з вами сперечатися, що краще, а що ні, бо не лікар. А на рахунок того чи робити, чи ні, цю поцедуру, то має вирішувати жінка на свій страх і ризик.

Dolche
02.03.2011, 20:24
Я не знаю чи обов`язково чи ні, краще на рахунок цього порадитися з лікарем. Хоча, я багато читала про те, що коли багатоплідна вагітність, то краще перестрахуватися і накласти. Але знаю людей (родичка), яка доносила і народила здоровеньких діток, без накладання.
Вперше про таке чую! Накладають шов лише тоді, коли є до того показання, а просто так мучити себе та ризикувати життям своїх немовлят це глупо. По-перше, накладають шов з анастезією, а йти на неї вагітною, коли немає загрози, а просто так для страховки .... ну самі подумайте, наскільки це доречно?!

Lapatulya
03.03.2011, 10:00
коли немає загрози, а просто так для страховки .... ну самі подумайте, наскільки це доречно?!
Ну і в мене не було загрози, принаймі мені про неї ніхто не говорив, бо 10 днів перед тим була на УЗД говорили все ОК. А попала в пологовий з відкриттям 2 п. і вже нічого не можна було зробити, бо родовий процес був запущений. А якби мене попередили, що таке можливо, бо я собі такого жахіття навіть уявити не могла, що таке може статися. Як я вже писала вище, тут має вирішувати тільки жінка, чи йти на ризик чи ні. Хоча в обох випадках є ризик і з накладанням шва і без нього.

Vika
03.03.2011, 11:43
шов накладають під загальним наркозом потвм дня 3 ниє живіт і капоють щось щоб заспокоїти матку. особисто мені робили цю процедуру тому що в мене розірвалася шийка матки по старому погано зашитому шву на 20 тижні. почало боліти, а при такій проблемі навіть лежання до кінця вагітності не допоможе ( можна пчихнути і родити). але чула про випадки коли навіть шов не допомагав виносити до кінця.

olangel
21.03.2011, 17:43
В мене 13 тиждень з самого початку казали про тонус...п"ю магне и дуфастон.Хочу собі купити фітбол,кажуть,що він допомагає при тонусі,та і взагалі кажуть потрібна річь.Хтось може знає наскільки він допомагає,чи взагалі допомагає?

Liliyah Romanova
21.03.2011, 18:01
Хочу собі купити фітбол,кажуть,що він допомагає при тонусі
:shok: Лежати треба й відпочивати, а не додаткове навантаження шукати!
На м'ячі більше 30 хвилин не варто сидіти, бо можна спину пошкодити.

Orman
21.03.2011, 18:08
Лежати треба й відпочивати, а не додаткове навантаження шукати!

тут погоджуюсь
На м'ячі більше 30 хвилин не варто сидіти, бо можна спину пошкодити.

взагалі м"яч допомагає. На ньому не треба стрибати чи там щось. Просто трохи посидіти. І як можна спину пошкодити? Дописувачка 13 тижнів вагітна - центр ваги ще на місці.
Але це не замість лежання.

olangel
21.03.2011, 21:41
Лежати треба й відпочивати, а не додаткове навантаження шукати!
Це ж не хвороба:girl_sad:.... я не думаю,що це вихід.Перенапрягатись не треба,але є робота,є дім і лежати не зовсім є час (((

Orman думаю правду каже на рахунок того щоб пошкодити спину...Як би все так було погано з фітболом,то його би так не радили вагітним...

Lapatulya
21.03.2011, 21:54
Це ж не хвороба.... я не думаю,що це вихід.А який тоді вихід? Піддавати ризику свою дитину?

olangel
21.03.2011, 22:39
А хочете сказати коли лікарь говорить,що тонус матки то треба брати лікарняний сидіти вдома і відпочивати?

squirrel
21.03.2011, 23:02
А хочете сказати коли лікарь говорить,що тонус матки то треба брати лікарняний сидіти вдома і відпочивати?
Залежить від того як ви себе почуваєте. Якщо є біль чи тягне низом живота то краще полежати. А взагалі краще справді не піддавати ризику свою дитину.

Lapatulya
22.03.2011, 09:58
Я так би і робила. Тому що знаю, що таке втрачати. Але, то справа ваша.

Міла
22.03.2011, 10:33
Мені на УЗД в 12 тижнів виявили гіпертонус. Періодично живіт стає твердим, як камінь, але в більшості випадків не болить. Приймаю за порадою лікаря Магне В6, але дуже боюсь пропустити якісь загрозливі стани, адже це перша вагітність і я не знаю, які відчуття нормальні, а які ні.

olangel
22.03.2011, 11:08
Ой,ви не уявляєте як я хвилююсь із за цього :girl_cray: але і без роботи не можу залишитись :girl_sad: тому і намагаюсь викручуватись..
Але питанн було за фітбол)))хто що може розказати?

Orman
22.03.2011, 12:09
Це ж не хвороба.... я не думаю,що це вихід.Перенапрягатись не треба,але є робота,є дім і лежати не зовсім є час (((

ну це ви зря. Лежати нема часу, а пити таблетки є? Я ж написала, що сидіння на м"ячику не відміняє лежання.

так

але і без роботи не можу залишитись

це питання пріоритетів

---------- Додано в 12:07 ---------- Попередній допис був написаний в 12:05 ----------

Приймаю за порадою лікаря Магне В6, але дуже боюсь пропустити якісь загрозливі стани, адже це перша вагітність і я не знаю, які відчуття нормальні, а які ні.

ну як ви можете не пропустити коли у вас відчуття змазані через прийом ліків? Де логіка?

---------- Додано в 12:09 ---------- Попередній допис був написаний в 12:07 ----------

Але питанн було за фітбол)))хто що може розказати?

що розказати?
Фітбол кльова штука в плані що на ньому комфортно сидіти вагітним, бо нема тиску на промежину. Але на 13 тижні це в принципі неактуально - рано ще. Можете посидіти для власного задоволення. Але не замість лежання.

olangel
22.03.2011, 14:36
Дякую)))) але хотіла дізнатись чи він від болі в спині допомогає??? а то так болить :girl_cray:

Orman
22.03.2011, 14:40
але хотіла дізнатись чи він від болі в спині допомогає??? а то так болить

залежить чого болить. Якщо у вас матка повернута до спини, то м"яч вам не допоможе (ліки також) - колінно-ліктьова поза мала би трохи помогти.

Маруся-мама
22.03.2011, 14:44
залежить чого болить.

колінно-ліктьова поза мала би трохи помогти.

Моїй сестрі її лікарка також радила приймати таку позицію коли дуже спина боліла, бо власне положення дитини було таке що дуже тиснуло на нирки. А така позиція облегчувала тиск.

olangel
22.03.2011, 15:22
Якщо у вас матка повернута до спини
А я не знаю :girl_impossible: лікарь мені про таке не говорив... :girl_sad:

Liliyah Romanova
22.03.2011, 16:54
взагалі м"яч допомагає. На ньому не треба стрибати чи там щось. Просто трохи посидіти. І як можна спину пошкодити? Дописувачка 13 тижнів вагітна - центр ваги ще на місці.
Мені сказала масажистка, що то для всіх. Не довше 30 хвилин за раз, бо м'язи перенапружуються. Я якось півдня посиділа на ньому (мала на роботі щамість крісла), то почала спина нити, а вона довго не могла розмасувати тих м'язів.
Це ж не хвороба.... я не думаю,що це вихід.Перенапрягатись не треба,але є робота,є дім і лежати не зовсім є час (((
Не хвороба, але тонус лікувати треба розслаблянням. Відпочити, у водичці поніжитися.
Часом він некритичний, і переходить під час сидження, а часом може дійти до сильного болю, тоді треба полежати. І ніяких таблеток, якщо стан не критичний і нема загрози викидня.
То мав би лікар сказати.
Мені акушерка двічі давала лікарняний, але не через сам тонус, а через те, що я ще водночас мала дуже сильний біль низом живота.

Leila
22.03.2011, 17:18
Тонус, як я пам"ятаю не є агрозливий сам по собі, але як є болі в попереку і низом живота, тоді вже загроза, і треба якомога більше відпочивати, лежати, особливо кои термін ще не такий коли вже можна народжувати.

olangel
22.03.2011, 19:48
Дуже дякую всім....просто дуже спина болить і живіт...була позаминулого тижня в лікаря,він узі робив,казав,що все добре тільки тонус залишився...а чого так спина болить я не знаю(((другий день вже. Як є можливість намагаюсь більше сидіти,не перенапрягатись, а з роботи приходжу,валюсь на ліжко і все :girl_haha:
Купила сьогодні фітбол.Це тааак класно))))я би з нього не злазила,набагато приємніше ніж на кріслі))))але прочитала,що довго на ньому сидіти не можна((( правильно,хорошого по трошки)))Але дуууже втішена)

Маруся-мама
22.03.2011, 20:57
Як є можливість намагаюсь більше сидіти

сидяча робота дуже погано для вагітності. Візьміть собі стільчик і тримайте ноги піднесеними коли сидите.

Міла
22.03.2011, 20:57
ну як ви можете не пропустити коли у вас відчуття змазані через прийом ліків? Де логіка?
А хіба логічніше буде не приймати ліки і цим самим наражати свою дитинку на небезпеку? Я тому і прошу поради в більш досвідчених, бо не знаю, при яких симптомах потрібно звертатися до лікаря, а коли достатньо просто полежати і відпочити.

olangel
22.03.2011, 21:10
сидяча робота дуже погано для вагітності
Взагалі то в мене не сидяча робота,більше часу проводжу на ногах((( тому коли перепадає можливість,то сиджу)

Лідочка
22.03.2011, 21:16
Взагалі то в мене не сидяча робота,більше часу проводжу на ногах(((
І ви питаєте чого
дуже спина болить і живіт.
Ви читаєте те, що пишуть?
як є болі в попереку і низом живота, тоді вже загроза, і треба якомога більше відпочивати, лежати, особливо кои термін ще не такий коли вже можна народжувати.
Ви це пропустили? Ви лікарю своєму телефонували, казали, що болить і живіт і спина? Невже ви не можете взяти лікарняний? Ви таблетками ситуацію не виправите, тільки змазуєте і дещо применшуєте симптоми, але загрозливий тонус лікується таблетками вкупі з постільним режимом, хоча б з тиждень, тоді дивитися по самопочутті. Але як писала Орман, це справа пріоритетів.

napoleona
22.03.2011, 21:19
дівчата, а може бути таке, що тонусу нема?

Лідочка
22.03.2011, 21:21
дівчата, а може бути таке, що тонусу нема?
Може і дуже добре що йогоьнемає:) В мене за всю вагітність жодного разу не було.

olenkastar
22.03.2011, 21:21
бо не знаю, при яких симптомах потрібно звертатися до лікаря, а коли достатньо просто полежати і відпочити
ви відчуєте коли пора до лікаря,головне нікого не слухати,а робити так,як відчуваете!
я в першу вагітність мала тонус в 1 триместрі(нило трошечки лише)-пила вітамін Е тиждня 2 і все більше ніяких ліків не приймала.потім він часами був,але не звертала на нього уваги та і не було коли,бо хотіла працювати)) вже з виходом в декрет загриміла в лікарню через той тонус на 35 тижні(потім звідти виписуватися не хотіла:girl_cool:) в другу вагітність був не лише тонус,а й ниття+ біль в попереку (нило де нирки по всій тій площині)..вирішила лікувати розслабленням , без втручання лікарів...стався викидень:(
тому тепер я маю урок.якшо тонус просто-лежати,а якшо ше є ниття ну і інші симптоми(а я вже знаю які вони)-одразу до лікаря.але то мій досвід,власний.

olangel
22.03.2011, 21:42
в другу вагітність був не лише тонус,а й ниття+ біль в попереку (нило де нирки по всій тій площині
А на якому це терміні було?
Ви лікарю своєму телефонували, казали, що болить і живіт і спина?
Я до нього раз на 2 тижня приходжу..була позаминулого тижня.Він мені з самого початку писав і казав,що в мене тонус і загроза,але я думала,що це у всіх так і нема чого хвилюватись.А на мої болі він казав,щоб я відпочивала,я відпочивала по можливості,тому,що не хотілось з цього робити трагедію.В знайомих і тяжче вагітність проходила,от я і подумала,що це не так страшно.....А напевно дарма(((

Лідочка
22.03.2011, 21:51
А напевно дарма(((
Справді дарма, якщо у вас такі болі, нажаль таке інколи закінчується
.вирішила лікувати розслабленням , без втручання лікарів...стався викидень
Яущо вчасно не звернутися і не відкинути всі решта клопоти, вчіться краще на чужих помилках, робота нікуди не втече, а от дитинка одна єдина і її треба берегти.
Я до нього раз на 2 тижня приходжу..була позаминулого тижня.
Нє, ну то несерйозно, бачите що болить - дзвоните і кажете, що турбує, не тягніть.

olangel
22.03.2011, 22:06
Нє, ну то несерйозно, бачите що болить - дзвоните і кажете, що турбує, не тягніть.
Дякую..завтра до нього і подзвоню...

Liliyah Romanova
22.03.2011, 22:52
сидяча робота дуже погано для вагітності. Візьміть собі стільчик і тримайте ноги піднесеними коли сидите.
О, я під час вагітності мала м'яча на роботі, і якщо не сиділа на ньому, то ноги тримала. Дуже допомагало. Особливо з моїми набряками.

писав і казав,що в мене тонус і загроза
Тонус так. Але загроза - це вже серйозно. Таке не можна легковажити. Але ... добре дивитися, що дають пити.

olangel
22.03.2011, 23:08
От я як раз сьогодні спробувала м"яч і зрозуміла,що це моє спасіння і треба таке на роботу притянути))))
Я би хотіла ще запитатись..не в тему,але просто не знаю до якої теми віднести...в мене інколи в животі буває таке відчуття як мороз по шкірі,або коли на гойдалці кататись,таке лоскотне..не знаю як це описати,бо ніколи не відчувала такого:girl_haha: Хтось може сказати,що це може бути?)

olenkastar
23.03.2011, 08:26
А на якому це терміні було?
починаючи з 5-6 тижня.ну і + в мене мазалося коричневим.

Яущо вчасно не звернутися і не відкинути всі решта клопоти, вчіться краще на чужих помилках, робота нікуди не втече, а от дитинка одна єдина і її треба берегти
до речі,я вже потім розглядала ту всю ситуацію з іншого боку..я,мабуть,не даремно не зверталася до лікарів,значить так було угодно тій душі маленькій..я її зарано покликала або фізично була неготова ще щоб її виносити ( в мене з 12 тижня почали страшенно боліти ноги, робилися маленькі вузлики на ногах, набряки зранку, одразу 2 зуби дали про себе знаття-це при тому,що зуби в мене просто ідеальні були завжди ). тому природа і дитя зробили свій вибір. після викидня я пролікувала зуби (перший раз :( прийшлося покласти 3 пломби), почала закаляти організм і робити розгрузочні дні.самопочуття стало краще і все стало на свої місця.

mindsight
23.03.2011, 11:49
З тонусом в кожної ситуація буде індивідуальною.
До прикладу дві:
Мені тонус обіцяв гінеколог з того моменту, як визначив мою вагітність. Я мала полостні хірургічні втручання, матка рухалася доверху, "взаємодіяла" з утвореними спайками, тому так себе і поводила. Я не вживала жодних препаратів, просто більше відпочивала і контролювала процес.
Моя сусідка по паталогії лежала на збереженні з діагнозом "гіпертонус матки". Так в неї живіт просто спазмував на очах, ходив ходуном, це було дуже яскраво видно.
А от коли я "гуглила" це питання, то дізналася, що поняття "тонусу вагітної матки" у західній медицині не існує, буває тільки "тренувальні схватки"
До чого це все я - дай Боже мудрості кожній вагітній правильно розбиратися у своєму власному стані. І вчасно звертатися до допомоги медиків. І все буде добре:-)

Orman
23.03.2011, 13:21
А хіба логічніше буде не приймати ліки і цим самим наражати свою дитинку на небезпеку?

якщо питання до мене, то логічніше відпочити і подивитись чи від відпочинку проходить тонус, якщо проходить, то значить що він у вас від перевтоми.

Ну і про тренувальні переймине варто забувати. Вони для тренування даються, а не для того щоб їх таблетками давити.

була позаминулого тижня в лікаря,він узі робив,казав,що все добре тільки тонус залишився.

до речі УЗД дуже навіть може спричиняти тонус. тобто тонус в жінки тіьки під час проведення УЗД і є, і лікар його "бачить".

---------- Додано в 13:21 ---------- Попередній допис був написаний в 13:16 ----------

П.С. коли моя подруга прийшла до лікаря в якого стояла на обліку і сазала, що в неї перейми Брекстона-Хікса, то він її питав, що це таке. Але таблеточки від тонусу прописува дуже вміло.

Liliyah Romanova
23.03.2011, 16:46
до речі,я вже потім розглядала ту всю ситуацію з іншого боку..я,мабуть,не даремно не зверталася до лікарів,значить так було угодно тій душі маленькій..я її зарано покликала або фізично була неготова ще щоб її виносити
Даремно ви таке пишете. Зрозуміло, чому так вважаєте чи хочете вважати (я теж мала такі думки), але то в корені неправильно.

А от коли я "гуглила" це питання, то дізналася, що поняття "тонусу вагітної матки" у західній медицині не існує, буває тільки "тренувальні схватки"
Так і є. Тому я в шоці, що всім поголовно (за інструкцією) виписують магне! Тут такого жодна здорова чи півздорова вагітна не п'є.

до речі УЗД дуже навіть може спричиняти тонус. тобто тонус в жінки тіьки під час проведення УЗД і є, і лікар його "бачить".
Не може, а зазвичай і спричиняє власне. Тут узагалі таких коментарів ніхто не кидає.
П.С. коли моя подруга прийшла до лікаря в якого стояла на обліку і сазала, що в неї перейми Брекстона-Хікса, то він її питав, що це таке. Але таблеточки від тонусу прописува дуже вміло.
Забити мало, чесне слово. :girl_mad:

olangel
23.03.2011, 19:49
до речі УЗД дуже навіть може спричиняти тонус
А я цього не знала((( а як тоді його виявити без узд???

squirrel
23.03.2011, 20:51
а як тоді його виявити без узд???
При тонусі напружується живіт, а надотик твердий як камінь. Наприклад коли мені робили УЗД тонус не виявили хоча у мене тоді вже нило низом живота.

Almariel
04.11.2011, 17:08
з одного гарного сайту. розмова росіянки з голандською акушеркою:

– Линда, у меня постоянно напряжение и боли внизу живота. Может мне принимать какие-либо спазмалитики?

– При беременности такое состояние часто встречается. Хотя при осмотре я не заметила напряжения. Давайте проанализируем ваш образ жизни. Во-первых: сотовый телефон. Он постоянно повышает тонус матки. Я предлагаю не пользоваться им во время беременности. Обратите внимание на время пользования компьютером, телевизором. Исключите газированные напитки. Больше ездите на велосипеде и обязательно ходите в бассейн. Соблюдая эти простые рекомендации, вы почувствуете себя гораздо лучше.

glasses
11.09.2012, 21:56
Дівчата, можете на хлопський розум пояснити, що таке тонус чи то гіпертонус матки. В мене вже кілька разів було відчуття, що фя навіть не знаю як пояснити, що низько опускається, вниз живота, аж відчуття що випаде, от сьогодні бігла по обіді на роботу і знову таке. І я не знаю чи то щось серйозне чи то так має бути, вибачте, якщо щось дурне питаю, просто зелена я така:-)

Pobigaychyk
12.09.2012, 08:45
можете на хлопський розум пояснити, що таке тонус
Тонус - це коли низ живота напружується (часто аж спина болить) і стає такий тверденький.
Але це погано, якщо так триває довгий період часу, а якщо тільки коли ви
і бігла по обіді на роботу, то раджу не бігати, а повільненько йти (від біди подальше).

Olka Sherolka
12.09.2012, 10:19
що таке тонус чи то гіпертонус матки
до речі про тонус - мені акушерка, що працює в парі з моєю лікаркою, постійно каже щоб я не гладила животик, бо , мовляв, мале відчуває мої дотики і від того зявляється тонус. Мені то нагадує якісь "перли" - хіба то погано що манюнько мене відчуває? і чого б то маля напружувалось? і взагалі - хіба коли напружується дитина то матка автоматом в тонусі? вже не кажу про те що тонус - то нормальна реакція матки. Акушерці нічого не доводила і не сперечалась - там стара "совєтська" школа, не хочу собі зайвий раз нерви тріпати. А вам щось таке говорили - не гладити животик щоб тонусу не було?

lulu
12.09.2012, 10:40
А вам щось таке говорили - не гладити животик щоб тонусу не було?
коли знайома лежала в лікарні на підтримці і не можна було навіть зайвий раз з ліжка вставати, то я на власні вуха чула від лікаря, щоб дівки переставали себе масажувати, бо то збуджує. не знаю, але там лежать тільки до 22 тижня. а далі-не знаю.

Oddly
12.09.2012, 10:42
А вам щось таке говорили - не гладити животик щоб тонусу не було?
Мені не говорили, але я думала, що якраз все навпаки - коли погладити, він розслабляється, напруження зникає - хіба ні?

tiramiska
12.09.2012, 11:18
щоб я не гладила животик, бо , мовляв, мале відчуває мої дотики і від того зявляється тонус.

Ой, незнаю , але то точно нагадує перли... Особисто я не просто гладила , а майже всю вагітність чухала живіт. На роботі дівки аж приколювалися з мене , живіт дуже розтягувавася, а свербів десь з перших місяців аж до кінця- коли більше,коли менше. Гіпертонус помітили на УЗД хіба раз , але й то було після напруженого робочого дня і 5 год прогулянки по Ашану без перепочинку. Думаю, то не від того.

мене вже кілька разів було відчуття, що фя навіть не знаю як пояснити, що низько опускається, вниз живота, аж відчуття що випаде,

В мене десь в районі 3-4 міс внизу живота були дуже напружено, незнаю тонус чи гіпертонус чи ще там щось, тоді лікарка сказала що все в нормі і таке буває.А ходити було тоді надзвичайно складно, і це при тому, що животик був ще невеликий. Згодом, якось само собою пройшло.

glasses
12.09.2012, 16:29
Значить то не тонус, бо я навіть не знаю як пояснити. Вот йду або сиджу (це було десь до 5 разів так) і так немов щось (мабуть це дитина) опускається дуже дуже низько. Просто я відчуваю як так немов гоп і вниз, але таке як згорки вниз з"їхати, чи можливо вона собі там крутиться я не знаю. Блін і не хочу в ЖК, щоб зараз щось не придумали. Як думаєте, що це може бути на моєму терміні?

Delfy
30.10.2012, 12:12
не знаю, чи то воно, але певно таки тонус. Іноді вдень, а особливо - по вечорах хивіт твердне з обох сторін, а частіше - з різних сторін. переважно лише справа, але буває весь.. Я не відчуваю жодного болю, лише відчуваю потребу лягти.. коли лягаю - за 10 хв. затвердіння зникає.
Наразі взяти лікарняний не маю можливості, тому стараюсь поменше ходити. Але і сидячи в кріслі на роботі відчуваю дискомфорт внмизу живота.

blakytnooka
30.10.2012, 13:52
от мені лікарка в жк вчора теж сказала, що у мене трохи матка в тонусі. Виписала Магне В6, більше лежати і відпочивати. Я і так останнім часом вже стільки лежу, що за цілу вагітність (а ми вже на 33-34 тижні) стільки не лежала. Дискомфорту ніякого не відчуваю, все добре. Але от коли кудись іду надвір, тоді мушу іти ну дуууже повільно, бо відчуваються якісь такі наче поколювання (але не внизу живота, а так ніби в промежині...) і інколи так потягує... це не те щоб біль, просто неприємно і потрібно дууже сповільнити хід. + є легенький тиск на промежину.
оскільки протягом всього іншого часу почуваюсь справді добре, то й говорити в жк нічого не хотіла, бо знаєте як у нас є. Зараз понавиписують всього і будеш думати, що у тебе невідомо які проблеми.
От, може, хтось мав шось подібне? може. варто до того серйозніше ставитись?

Almariel
30.10.2012, 16:08
От, може, хтось мав шось подібне? може. варто до того серйозніше ставитись?
багато вагітних таке мають, або схоже. магне не пити, бо пологи скоро. якщо дуже прихопило - лягти і розслабитись. на вулиці я теж просто сповільнювала дуже ходу.

blakytnooka
30.10.2012, 20:44
я так розумію з тих всіх дописів, той магне не дуже добре. А можна мені зеленій докладніше пояснити, чому краще не пити. Важче буде народжувати?

mamba
30.10.2012, 21:58
Так, магне максимум до 34-35 тижня, далі нізя. Я так з першою вагітністю з гіпертонусом мучилась, так лікар мене швидко положила. З тонусом до лікаря терміново, треба. Тут і радитись нема шо

Almariel
31.10.2012, 01:19
магне взагалі не можна! послухайте, що Ліля писала, магне протипоказаний вагітним! це лише наші лікарі його призначають. з тонусом треба не до лікаря, а на ліжку полежати.

mamba
31.10.2012, 12:27
Можна так самій і долежатись.... Магне регулює тиск, емоційний стан, зменшує тонус

Gretushka
31.10.2012, 23:58
Нам на заняттях з йоги для вагітних в РЦ "Мацьопа" розказували,що тонуси бувають і це нормально, але треба треба займатись, а не лежати і щось там пити...Мязи треба тренувати до пологів,а більшість лікарів радять відпочивати-вони просто несуть за нас відповідальність,щоб ми часом не перенапружились. Займайтесь йогою(в них до речі цікаві заняття+кожен раз різні методи як розслаблятися при потугах), ходіть на аква-аеробіку(ГК Софія та Формула краси) і тоді в здорової мами народиться здорова дитина!

spasivczanka
01.11.2012, 00:28
У мене з першою дитиною був тонус, то я навпаки бігала як куля, то треба прислухатись до організму, як йому краще. якщо вам краще лежати, то так і робіть. цілком погоджуюсь з Мязи треба тренувати до пологів.не лінуйтесь і дихання обовязково тренуйте, дитинці потрібен кисень. удачі

kljysochka
01.11.2012, 23:35
про бігати і займатись, займатись я би не була така однозначна.. треба дуже прислухатись до відчуттів! я при тонусі ходити не могла, рухи рідко чула, словом про бігати і мова не йшла.. я не до того щоб всі зараз пластом залягли..:) а про те, що коли це стає вже для вас дискомфортним і частим явищем, то не легковажте, бо це впливає на маля.

Orman
02.11.2012, 09:57
Магне регулює тиск, емоційний стан, зменшує тонус

прямо реклама ...

Можна так самій і долежатись....
до того що пройде тонус сам - страшне діло. Краще випити магне і ... бігати.

*про бігати я взагалі в шоці*

glasses
02.11.2012, 12:26
бігати.
Думаю, малося на увазі не залежуватись))

jalla
18.12.2012, 13:50
Дівчата, тут в мене така справа. Вчора, коли ставала на облік лікарка виявила при пальпації тонус матки. Прописала Магне В6, вітаміе Е і лежати. В вечір я до повного щастя сильно перенервувала, почалися виділення такого ледь кавового кольору, з ранку задзвонила до лікарки, в якої лежала на збереженні при першій вагітності. Та сказала вколоти прогестерон, чи Лютеіну ввести, Вібуркол і Транексам і лежати. На завтра я записана на УЗД. Якщо б щось було гірше, дзвонити і їхати в лікарню.
Я то все в себе вбабахала і лежу. Таке то.:(
Знаю що може треба було ті ліки приймати вибірково, але я в паніці, ще й до повного щастя без УЗД не бачу реальної картини шо там робиться.:girl_sad:
Мазанина- це вже не просто тонус, це загроза викидня? Та? Бо я вже заплуталась, все паніка... паніка...

сніжна
18.12.2012, 14:05
Знаю що може треба було ті ліки приймати вибірково, але я в паніці, ще й до повного щастя без УЗД не бачу реальної картини шо там робиться
коричневі виділення, то не червоні. Тому не переживайте завчасно. Особливо, якщо таких виділень мінімум. Але: будь-які "кольорові" виділення під час вагітності- це серйозна ознака загорози, яку можна подолати. Зараз вам не потрібно нервувати, обов язково прийняти те, що призначила лікар і лежати. Розумію, що у вас дитинка старша, але зараз є ще одна важлива деталь- "маленька дитинка у животику", яка теж потребує захисту. Домашні справи- відклали, і лежіть настільки довго, як це можливо. Тут має значення інколи просто кілька днів. Але їх треба "вилежати". На 15 тижні у мене раптово почалися коричневі виділення ( вперше). З їздила до Стаха у Мед- він порекомендував у такому випадку лягти на збереження. Поїхала одразу ж в ін. пологовий до ін. лікаря- її порада була така ж: при будь-яких виділеннях необхідний постільний режим в першу чергу. Оскільки більшість жінок вдома не мають можливості "вилежати" кілька днів, тому і пропонують цей час провести спокійно на збереженні. Одним словом: 4 дні я провела у гінекології пологового+ Магне+Утрожестан, а потім ( оскільки результати аналізів були у нормі і виділень більше не було)- відпустили "долежувати ще кілька днів вдома. Ситуація у мене повторилася у 19 тижнів- знову трішки коричневої мазні. Але у цьому випадку обійшлося лише кількаденним спокоєм в домашній обстановці+ Магне. Причини виділень можуть бути різні- від виходу залишків "старої" менструальної крові у "критичні" для вагітності строки до реальної загрози. Тому- спокій та постільний режим наразі це основне.[COLOR="Silver"]

Brenda
18.12.2012, 14:42
Jalla, в мене на 14-му тижні теж були кавові виділення, я відразу побігла робити УЗД, навчена попереднім невдалим досвідом і як виявилось - все було гаразд, в мене просто плацента по передній стінці і там же і розташований хоріон, який містить судинки і, мабуть, через тонус (який був дуже сильний) ті судинки трісли і дали таку мазню. Але все-одно після цього я тиждень лежала вдома і запихала Вібуркол + Дуфастон (і так його до 20-ого тижня пила). Вам обов*язковотреба сходити на УЗД, як Ви кажете, у Вас була загроза під час першої В і лежати-лежати, не нервуватися ні в якому разі. Чи є можливість Ваше старше чадо відправити до батьків чи родичів на пару днів?

jalla
18.12.2012, 15:13
Чи є можливість Ваше старше чадо відправити до батьків чи родичів на пару днів?
Ні, нема, але зараз по вечорах є чоловік, а в день малий в садку, тому можливість полежати хоч якась тай є. Але мені від того лежання ше гірше поясницю ломить, так і хочеться встати і розходитися.))
Вам обов*язковотреба сходити на УЗД,
Завтра на 10-у я записана до дуже хорошого спеціаліста, бо гнати нагаляром до будь-кого не маю бажання знову ж таки через свій попередній негативний досвід. Але мені хвилина за години йдуть. Вже б швидше те завтра.

Iablinska
18.12.2012, 16:25
В мене були виділення коричнуватого кольору. Але з'явились вони одноразово, одну плямку лише помітила на білизні. В мене це було на наступний день після візиту до лікаря, де в мене брали мазок. Тобто мені там пошкодили, мабуть, судини, виступила кров, а назовні вона вийшла аж наступного дня.

jalla
18.12.2012, 21:01
В мене це було на наступний день після візиту до лікаря, де в мене брали мазок. Тобто мені там пошкодили, мабуть, судини, виступила кров, а назовні вона вийшла аж наступного дня.
Як би то знати. В мене теж ці виділення співпали з візитом лікаря. Взяли мазок- майже одразу й почалося.

Liliyah Romanova
18.12.2012, 21:41
Взяли мазок- майже одразу й почалося.
Я просто в шоці. І то з наївності вагітних більше, ніж із безпрєдєлу лікарів. Тут ніколи не беруть мазок у вагітних, бо це НЕБЕЗПЕЧНО. Ну, добре, в лікарів люди то дурні, бо в лікарів головне їхні плани та графіки, але ж вагітна зобов'язана оберігати своє зернятко! Бо як не мама, то хто??

SoLana
18.12.2012, 21:47
Я просто в шоці.
Ото ж. А наші лікарі, без мазка не хочуть ставити на облік (принаймі в 2009 році мене не захотіли). Я була категоричною, тому не "далась", мене навчив гіркий досвід моєї сестрички, в якої на наступний день після мазка стався викидень...

сніжна
18.12.2012, 22:16
В мене теж ці виділення співпали з візитом лікаря. Взяли мазок- майже одразу й почалося.
якщо лікар брала мазок правильно- це не повинно було би повпливати на звичну вагітність. Бо мазок береться паличкою і скраєчку входу, а не з шийки матки. У нашій ЖК гінеколог навіть просто давала чисте скельце і дозволяла вагітній самій собі пальчиком скраєчку мазнути і на скельце нанести. Єдине, що насторожує: якщо вагітна приходить із скаргами , які свідчать про можливу загорозу, лікар в ЖК не мала б брати на крісельний ручний огляд . Але, я так розумію. що на час свого візиту ви ще на обліку не стояли. Тому лікар вчинила так, як їй каже "інструкція".
наші лікарі, без мазка не хочуть ставити на облік
ну бо їм в першу чергу важлива їх паперова робота.А вагітна- то вже на другому місці. За кожний відсутній папірець лікарку "взує" завідуюча. Раз вказано, що вагітна має здати мазок при взятті на облік і в 30 тижнів, у лікарки має бути про це "звіт".

Liliyah Romanova
19.12.2012, 00:03
Ну то хай і не ставлять на облік, раз такий нонсенс. Їхні проблеми. Чому мають бути люди для медицини, а не медицина для людей?

jalla
19.12.2012, 08:47
Бо мазок береться паличкою і скраєчку входу, а не з шийки матки.
Не знаю з шийки, чи не з шийки, але мазок брала рукою в рукавичці. Брала досить легко, але все таки мазанину це визвало. Думаю тільки це. Не знаю чи вона мені там просто капіляр заділа, чи викликала якусь загрозу.
Я не хотіла іти на крісло, але вона мені "та я легенько, не хвилюйтесь, ми вміємо вагітних дивитися" ну, от і так вийшло.
Мені під час першої вагітності також брали мазок, але то я тоді в лікарні була, брав сам завідувач, ну дійсно так вже легенько, що я нічого не відчула. А зараз таки відчула. Картаю себе що дійсно піддалася, треба було стояти на своєму. Я мала страх до того крісла як не знати до чого, от так і вийшло то все не на добре.
Зараз їдемо з чоловіком на УЗД, побачимо що там. Мазанина вже пропала, з ранку нема нічого. Це хоч тішить поки що.

buhgaltersha
19.12.2012, 09:05
Я мала страх до того крісла як не знати до чого, от так і вийшло то все не на добре
Мені також рукавичкою брали мазок. Навіть не можу сказати, що нічого не відчула - щось таки відчула(( Але справа в тому, що читаючи форум, я вже вилазила на те крісло з таким відчуттям, що мені 100% спровокують або викидень, або якусь загрозу, бо всі більше якимось негативом діляться (ну це зрозуміло - застерегти, допомогти комусь досвідом), але факт залишається фактом: в консультацію ідеш з такиииим настроєм....
Власне, в мене після того-крісла-мазку-огляду навіть ніякого дискомфорту не було, ніде не тягнуло, не боліло, слава Богу. Мабуть, вам справді судинку десь заділи, не хвилюйтесь, головне заспокоїтись і по можливості розслабатись, адже почуття страху і напруження (тонус) м*язів знаходяться у прямому зв*язку

Lelijka
19.12.2012, 09:39
я вже вилазила на те крісло з таким відчуттям, що мені 100% спровокують або викидень, або якусь загрозу
Я теж дуже боялася того огляду на кріслі, тим більше всі мої знайомі,які вже родили, казали, що якось відмазувалися від того процесу. А мене лікарка ще завчасно попередила, що буде брати мазок, щоб я була готова. От і я йшла до лікарки, молилася по дорозі, щоб все було добре.Страшно було..... але Слава Богу вона мене так оглянула, що я навіть нічого невідчула)

SoLana
19.12.2012, 10:25
Дівчата, а нащо той мазок потрібен? Для чого, що він змінить? Чому наприклад в Канаді ніхто з тим не "бавиться"? Тут ніколи не беруть мазок у вагітних, бо це НЕБЕЗПЕЧНО. Десять років тому, ще й дзеркальце застосовували...:girl_crazy:

jalla
19.12.2012, 11:17
Вже маю результат УЗД.
І так, лікар тонусу не побачила і все у нас ідеально.
Може тому що випила Магне В6 і поставила Вібуркол з ранку? Дзвонила до лікарки своєї, вона мені сказала все ще лежати раз ті виділення були і схему як поступово "зійти" з прогестерону і з тих препаратів, які були презначені і якщо все буде добре- то добре, якщо не дай Боже щось не так, знов дзвонити.
Як ви думаєте загроза могла пройти через 1 день завдяки медикаментам, чи її взагалі не було...

nattsol
19.12.2012, 11:23
Десять років тому, ще й дзеркальце застосовували...
я як ставала на облік в 24,5 тижні, то писала відмову від огляду з дзеркалом, бо гінеколог наполягала саме на тому огляді. і відмовилась від загального на кріслі

invisible
19.12.2012, 15:56
Як ви думаєте загроза могла пройти через 1 день завдяки медикаментам, чи її взагалі не було...
Я думаю, що не було. Виділення запросто міг спровокувати той мазок (мене наприклад іноді кровило після мазка, коли ще до вагітності брали). А незначний тонус на мій хлопський розум - це явище "пріходящее". Трішки перевтомилися, перенапружилися - і ось матка прийшла в тонус, полежали, відпочили, розслабилися - все ок. У мене принаймні так пару раз було, що живіт тверднув, а потім попускало.

Десять років тому, ще й дзеркальце застосовували...
Ой, маю таку підозру, що в деяких ЖК вагітних і досі з дзеркалом оглядають. Молюся, щоб моя Г. не згадала за мазок у 30 тижнів.

HAPPY NATA
19.12.2012, 16:36
Десять років тому, ще й дзеркальце застосовували... о! А ти оптимістка! :) Думаю, і зараз таке практикується. Чотири роки тому точно застосовували (знаю з власного досвіду :( хоча заради справедливості мушу зазначити, що коли я сказала, що хочу відмовитись від огляду на кріслі, лікарка тільки змусила підписатись в карточці, що це Я відмовилась. Ну але це нормально).

сніжна
19.12.2012, 18:02
загроза могла пройти через 1 день завдяки медикаментам, чи її взагалі не було
якщо був тонус, то він міг пройти і за кілька годин. І вплив тут медикаментів- під питанням. Бо це явище, яке інколи може минутися як саме по собі, а інколи- знімається лише сильними медикаментами. Якщо була коричнева мазня, скоріше за все- це вийшли залишки старої менструальної крові саме під впливом напруження в певний момент м язів стінки матки. Пригадайте: можливо, у цей період у вас би мали "в звичному стані" початися місячні? зазвичай, період отих "критичних днів" є "критичним періодом" і на час вагітності ( тобто періодом підвищеного ризику). А зараз вам треба ще кілька дінв просто поберегтися ( більше відпочивати і утриматися від інтимних відносин).
в деяких ЖК вагітних і досі з дзеркалом оглядають.
оглядають. Бо коли вагітна приходить із "скаргами" на затримку і на 2 полосочки на тесті, лікар перед тим як взяти на облік, має переконатися у наявності факту вагітності. На ХГЧ у динаміці мало кого посилають, тому лікарю простіше узяти на крісельний огляд. І саме у дзеркалах вона може побачити супутні ознаки вагітності ( ручну пальпацію зараз не враховую)- синюшність піхви, рихлість і синюшність шийки матки. Ну і раз треба все-рівно брати мазок- тут же його і бере. Як на мене, щоб уникнути крісельного огляду без зайвих проблем ( якщо строк менше 12 тижнів), краще йти у ЖК вже з результатми аналізу того ж ХГЧ, який здати приватно. Тоді мазок уже можна або самій собі взяти, або лікар це зробить без дзеркал і т.п.

buhgaltersha
19.12.2012, 19:18
Мабуть, не було)) То скоріше за все у вас щось давнє вийшло з мазаниною, я читала, там багато що може бути - від залишків місячних до судинки, що лопнула під час сексу, може навіть залишитись щось з тої пори, як малеча в матці закріплювалась, а може то справді судинку зачепили на огляді. Головне, що у вас все добре

---------- Додано в 19:18 ---------- Попередній допис був написаний в 19:09 ----------

Дівчата, а нащо той мазок потрібен? Для чого, що він змінить?
У моєї доброї подруги так виявили грибок (не молочницю, щось значно серйозніше, я не згадаю, як називається, але та біда в сукупності з природним молочно-кислим середовищем статевих органів жінки з часом руйнує мозок дитинки!!!) Будь-яким іншим способом це виявити не можна було. А так, вчасно пролікувавши, має здорового синочка. Все-таки не лише для галочки вони той мазок роблять - він інформативний, особливо враховуючи знижений під час вагітності імунітет

SoLana
19.12.2012, 19:38
Все-таки не лише для галочки вони той мазок роблять - він інформативний
Тому, бажано такі процедури проходити, коли плануєш стати мамою, якщо є підозра. І ше, аналізи, самі знаєте, можна в одній лабораторії купу хворіб знайти, але чи вони є насправді?...

maty
19.12.2012, 20:23
але та біда в сукупності з природним молочно-кислим середовищем статевих органів жінки з часом руйнує мозок дитинки!!!
вибачте,але то вже якийсь лікарський перл:girl_nea:

buhgaltersha
20.12.2012, 07:37
Ну не знаю, я не медик, і коли хворію, або в чомусь не розбираюсь зі своїм здоров*ям - іду до лікаря, якщо знаю, що у нього диплом не куплений. Ну правда зараз всі, в кого є інтернет - Доктор Хаус, прекрасні діагности, медичні світила, але я якось до їх числа не входжу.

До вагітності у мене особисто не було молочниці, і не було ерозій - я це знаю, бо дитинка планована - я обстежувалась. Під час вагітності невеличка ерозія з*явилась уже на 6 тижні, а на 9 прокинулась і молочниця. Приємного мало, але молочницю мені точно не "придумали" - я її ох як відчуваю

jalla
20.12.2012, 11:36
А зараз вам треба ще кілька дінв просто поберегтися ( більше відпочивати і утриматися від інтимних відносин).
Дякую, дівчата, саме так і роблю.:)
Пригадайте: можливо, у цей період у вас би мали "в звичному стані" початися місячні? зазвичай, період отих "критичних днів" є "критичним періодом" і на час вагітності ( тобто періодом підвищеного ризику).
От власне що ні.
Як на мене, щоб уникнути крісельного огляду без зайвих проблем ( якщо строк менше 12 тижнів), краще йти у ЖК вже з результатми аналізу того ж ХГЧ, який здати приватно. Тоді мазок уже можна або самій собі взяти, або лікар це зробить без дзеркал і т.п.
Власне що я мала результати ХГЛ з собою, але все рівно лікарка висадила на крісло.:confused:

сніжна
20.12.2012, 12:36
я мала результати ХГЛ з собою, але все рівно лікарка висадила на крісло
це вже від лякаря залежить. Бо крісельний огляд раніше був обов язковим. коли ще ХГЧ не робили- тільки так лікар встановлював строк вагітності по розмірам асиметричності матки з одного чи другого боку+ інформації про місячні. Зараз же це успішно можна зробити і без ручного крісельного огляду. Просто багато лікарів працюють ще так, як звикли.

Angel Ledi
08.01.2013, 23:57
тонус буває різний і це факт.
Перша вагітність- був тонус на УЗД, але я його не відчувала, лікар на тонусі- не наголошувала, я що тільки не робила, де тільки не їздила, які сумки тільки не носила. Родила доню- все минуло добре, дяка Богу.

Друга вагітність- трішки нив живіт. Я не звертала уваги, так як перша вагітність минула з легкістю. Тим більше, що живіт нив зовсім чуть. Почалася мазня, почав нити сильно живіт...на другий день мене вже почистили..(
Зроб. аналізи на інфекції- все ок. Ну і так- здорова, здоровішої - нема.

Третя вагітність почалася просто з ниття живота. Мали бути місячні- їх нема, а живіт так вже болить, як ніби там саме все в розпалі. Зроб. тест і до лікаря. Нащупав невеличкий тонус. Сказав, що якщо почне боліти сильніше- Магне В6 пропити, валеріанку і вібркол ставити. Ну і якщо розболиться- то в лікарню лягати, а так- тонус- це нічого страшного. пояснив, що легкі такі собі хвилі в матці, які, ніби- виштовхують дитинку, але вони- не сильні, тому все буде добре. Скажу- чесно, живіт цього разу болів сильніше, тому в слова- ВСЕ БУДЕ ДОБрЕ- мало вирілось. тим більше, що я пила і те магне і ті свічки ставила, а воно мені було, що радіо послухати- нічого не допомагало.Живіт болів вже так, що я з ліжка вставала з болями.

Моя знайома, вислухавши мою ситуацію, що я лежу, бо живіт ниє і вагітна- порадила із свого досвіду: (в неї три перші вагітності- завмерлі) четверту вагітність вона вже виносила пропивши відвар кори калини.
Вона мені розказала, як це робити, я віднайшла книжку по травах- сама прочитала, що то таке і нащо воно. За пів години вже після прийому чаю з кори- біль почала вщухати. Я її пропила так тиждень. Вже на 5 місяці тонус знову з"явився і цього разу- мазня, яка почала посилюватись. Дитинка рухалась і я вирішила попити чаюдо обіду- якщо не мине все- помчу в лікарню .( я так нехтувала лікарнею, бо модруга вже там лежала три тижні на збереженні і дитинка всеодно- завмерла)
Але дяка Богу мазня почала стихати, ввечері вже її зовсім не було.
Ну і вже на 8 місяці в мене почалися перейми- лікар хотів класти в лікарню знову, але я домовилась, що ялжу, якщо біль до завтрашнього дня- не вщухне. Попила свого чаю, та й все минулося.Тільки от я його попила 1,5 тижні- знадато укріпила. Родила рівно в 40 тижнів ( хоча, так,як це була 2 дитинка- то мала б в 38). Вийшло так, що ОСОБИСТО МЕНІ допомагав лише відвар кори калини.
Так от порад- є багато, але тільки Вам і ще раз Вам вирішувати- що робити із своїм тонусом- ігнорувати, чи ні. І дай Бог, аби у всіх все було добре)

Ланочка
09.01.2013, 21:37
У моєї доброї подруги так виявили грибок (не молочницю, щось значно серйозніше, я не згадаю, як називається, але та біда в сукупності з природним молочно-кислим середовищем статевих органів жінки з часом руйнує мозок дитинки!!!)
Може кандидоз? )))) чи що за такий страшний грибок:D
Але брядятина повна, ... про те що руйнує мозок дитини. Де ж то таке почути можна було?

Leila
10.01.2013, 17:08
( хоча, так,як це була 2 дитинка- то мала б в 38)
Цікаво дуже чому ви переконані про те що другий раз швидше народжують? це ж не від того залежить
В мене дві вагітності проходили з тонусом, приймала медикаменти, щоб зняти тонус і тому що боялася передчасних пологів. Малого, то взагалі майже вилежала, а другий раз, то вже не дуже лежала, бо треба було бігати за старшим. Народила обох рівно в 40 тижнів, хоч теж багато закріплювала.

buhgaltersha
10.01.2013, 20:38
Може кандидоз?
Кандидоз - і є молочниця, не може. І малась на увазі ще не дитина, а ембріон.
А те, що куріння на ранніх строках провокує проблеми з легенями - теж брєд?
Хоча в принципі правильно, варто розводити грибки всюди, де можна, особливо в статевих органах у період вагітності - це дуже корисно і приємно мамі, а на дитину взагалі ніяк вплинути не може, навіть якщо та дитина - це ембріончик 6 мм.

Ланочка
10.01.2013, 21:18
Мені лікарка порадила їсти щодня пластівці та інші речі з високим вмістом фібри. Мені допомагає.
А що то таке? Може й мені допоможе. Бо помічаю останнім часом цей злощасний тонус. Вже надто щось докучає. Та й киваю на свої закрепи.

Лідочка
10.01.2013, 21:23
До речі, я от буквально з початком 20-го тижня (точніше 21-го) почала відчувати тонус. Ну так десь вечерком декілька разів затвердіє і все, безболісно. Читаю, що з 20-го тижня можуть початися Брекстони, може то вони?

Ланочка
10.01.2013, 21:27
Кандидоз - і є молочниця, не може. І малась на увазі ще не дитина, а ембріон.
А те, що куріння на ранніх строках провокує проблеми з легенями - теж брєд?
Хоча в принципі правильно, варто розводити грибки всюди, де можна, особливо в статевих органах у період вагітності - це дуже корисно і приємно мамі, а на дитину взагалі ніяк вплинути не може, навіть якщо та дитина - це ембріончик 6 мм.
Я вкурсі, що кандидоз це молочниця. Тільки було так загадково написано про "грибок", то й думаю може не чули такого слова. Інших грибків там просто не живе, ще й які мозок руйнують. Молочниця так точно не вплиаває на мозок. Це є такий стан жінки, коли вона вилазить та молочниця. І деколи лікування гірше за саму молочницю.Це я про грибки.
І до чого тут куриво? Хіба мова йшла про його користь?

---------- Додано в 21:27 ---------- Попередній допис був написаний в 21:24 ----------

Читаю, що з 20-го тижня можуть початися Брекстони, може то вони?
скоріш за все то вони. В мене теж є. але тепер декілька днів ще й низом живіт ниє. боляче сидіти довго і ходити.

Лідочка
10.01.2013, 21:34
І деколи лікування гірше за саму молочницю.Це я про грибки.
З цим можу погодитися. В мене молочниця - невідємне супроводжуюче обох вагітностей. І от з досвіду - те лікування нічого не дає. На пару тижнів пройшло а далі знову - ну бо такий гормональний фон, що "сприяє" тій заразі. Тому, якщо вона не турбує, не викликає дискомфорту (свербіж, печіння, почервоніння чи набрякання статевих органів) - то лікувати її не варто.
Мені навіть лікарі в ПБ казали, коли я запитала, що зробити щоб вилікувати ту "пані", то казали - народити:) Казали, що все лікування буде мати тимчасовий ефект, поки не народжу, а потім все внормується. І дійсно так було.

а на дитину взагалі ніяк вплинути не може, навіть якщо та дитина - це ембріончик 6 мм.
на дитину ніяк вплинути не може, цервікальний канал щільно закритий слизовою пробкою, туди нічого не може проникнути. Єдине, добре її позбутися перед самими пологами, щоб часом при проходженні пологових шляхів дитина того не набралася.

Vika
10.01.2013, 23:56
(свербіж, печіння, почервоніння чи набрякання статевих органів) - то лікувати її не варто.
А що казала лікарка терпіти 9 місяців?

maty
10.01.2013, 23:59
Vika ,не перекручуйте
якщо вона не турбує, не викликає дискомфорту

Лідочка
11.01.2013, 00:06
А що казала лікарка терпіти 9 місяців?
Vika ,не перекручуйте
Цитата:
Допис від Лідочка
якщо вона не турбує, не викликає дискомфорту
Саме так:) якщо є дискомфорт - то можна пролікувати. Тільки будьте готові, що швидше за все, вона дуже скоро повернеться.
І ще я писала
Єдине, добре її позбутися перед самими пологами, щоб часом при проходженні пологових шляхів дитина того не набралася.

buhgaltersha
11.01.2013, 07:12
Ок, я не медик, це все не моєї уяви витвори. Почута ця фраза, яка мала таку бурхливу реакцію, була в лікарні, а не в туалеті на вокзалі - тому власне моя подруга лікувалась, а я вам переповіла. Значить, то був не грибок - я писала з чужих слів, можливо подруга щось наплутала. Єдине, що точно, що виявили те все за допомогою мазка - тому я, власне, цю всю історію і згадала, коли йшлося про те, що мазки нам взагалі не потрібні.Мені по великому рахунку все-одно, просто постає питання: а в чому суть такого обману для лікаря? Тобто "панацею" вона не пропонувала у неї купити, грошей взагалі ні за що не брала.

Liliyah Romanova
11.01.2013, 08:02
А що то таке? Може й мені допоможе. Бо помічаю останнім часом цей злощасний тонус. Вже надто щось докучає. Та й киваю на свої закрепи.
То мені щось зайшло і я не переклала слово з англійської. То клітковина. :)

Mammy
11.01.2013, 09:04
То клітковина.
В мене з першою вагітністю були жахливі закрепи і нічого не допомагало... То чоловік десь (напевно, в аптеці) купив клітковину, я приймала недовго і, дякувати Богу, допомогло... Так що пробуйте...

Ланочка
11.01.2013, 14:09
В мене з першою вагітністю були жахливі закрепи і нічого не допомагало... То чоловік десь (напевно, в аптеці) купив клітковину, я приймала недовго і, дякувати Богу, допомогло... Так що пробуйте...
А яку клітковину ви приймали? Бо я подивилась в інтернеті то різна якась є: пшенична, вівсяна, гарбузяна. Чи може в нас в аптеках нема такого вибору. І як її правильно приймати?

cjomcjomka
17.06.2013, 10:44
В мене на минулому тижні був сильний тонус. Три дні взагалі цілодобово живіт як горіх. І нічого я не могла з тим зробити, доки не заспокоїлось моє хвилювання. Пішла би до лікаря - лежала би в патології, а краще не стало би, доки не зникла причина. Так що на питання "чи треба лікувати" я відповідаю для себе так: треба усувати причину. Це якщо дійсно тонус болісний, дискомфортний. А брекстони (безболісні ствердіння живота) з 20 тижнів - то ж нормально.

Margarett
17.06.2013, 10:59
з першою вагітністю були жахливі закрепи
Спробуйте дуфалак, теж добре допомагає. Акушери радять, під час вагітності його пити. Мала такі ж проблеми, коли доцю носила. Потім ще й мала до 4х місяців не ...., давала по 5 мл, бо ін рятунку не було. Допомагало.

Haidee
17.06.2013, 11:53
В мене на минулому тижні був сильний тонус.

Сильно болючий? Бо я зараз теж маю часом. Але один раз запам"ятався дуже добре. Набігалася перед тим просто неймовірно, якийсь день такий випав. Стою з малою в магазині і тут як не почнеться. Дуже болючі скорочення, і твердіння, і ниття. Стояла 5 хвилин нерухомо, не було де присісти. Вже справді почав з"являтися страх і думки, кому то дзвонити в першу чергу. Але на щастя минулося.
А так то часто підниває, твердіння я навіть не рахую. Все таки наявність старшого шилка дається взнаки.

cjomcjomka
17.06.2013, 13:33
Сильно болючий?
ой, ну важко пояснити, наскільки... не такий біль як на місячні, і не періодичний, а як ниття, важкість від того твердіння. Один раз був такий, що, оскільки не мала де присісти, то спиралась руками на стіну і так стояла, трохи нахилившись вперед.

Irysochka
16.07.2013, 18:01
Мені лікар вчора сказала теж, що знову маю тонус (мала місяць тому, попила лікарства і вже не було) і мабуть тре буде лягати в лікарню. Але завтра ще іду на УЗД з доплером - маю надію, що все буде добре і Магне В6 допоможе і не лягатиму в лікарню.
Хтось робив УЗД з доплером? Що це таке?

irushka
04.11.2013, 14:57
В моєї сестри у 27-28 тижнів вагітності почав "тягнути" живіт внизу, за її словами боліло, що не могла розігнутись. Пішла на Джамбула в лікарню, там її на узд - все добре, на крісло - шийка закрита, тонусу як такого теж не побачили, але в лікарню поклали із "загрозою передчасних пологів". Прийшла її лікарка, почали колоти магнезію, сказала пити утрожестан і ще щось для гемоглобіну втюхала, каже, що треба зняти тонус (спочатку казали що тонусу нема). За кілька днів болі припинились, сестра вже тиждень в лікарні провела, слухається лікарку і лежить, бо ще не відпускають ( ага, відпускають тільки помитись додому і то мусить так йти, щоб в лікарні ніхто не помітив її відсутності). Сьогодні запитала в палатної коли її випишуть, а та відповіла, що 7 днів то мало, треба хоча б 10-14 днів пролежати в лікарні :girl_crazy:
Дівчата, ЯК пояснити сестрі, що вагітній треба гуляти на свіжому повітрі, а не лежати в тих мурах, що тонус в кінці другого триместру - це нормально, що лежати і відпочивати набагато корисніше вагітній вдома, ніж в лікарні. На роботу вона вже не піде, бо відпустка і зразу в декрет, ну що їй ще робити як не відпочивати вдома?
І як пояснити що лікарня то таки не в`язниця і ніхто силою її не має права там тримати? Ну як???
П.с. сестрі за 30, вагітність перша і довгоочікувана.

amaretto
04.11.2013, 15:18
Ну як??
Ніяк,нехай лежить бо якщо вдома щось станеться буде звинувачувати родичів.
В мене був тонус з другою вагітність...болі...але попила дещо в дома і все, немала як лягати

mamvasulka
04.11.2013, 15:22
П.с. сестрі за 30, вагітність перша і довгоочікувана
це напевно страх і довіра до лікарів . В мене в цю вагітність з перших тижнів тонус, але нічого не приписували не лякали, моя лікарка нормальна. А може сестрі звернутись до іншої лікарки. А ще в лікарні зараз купа бацил, щоб нічим не захворіти краще дома відлежатись.

jalla
04.11.2013, 15:28
І як пояснити що лікарня то таки не в`язниця і ніхто силою її не має права там тримати? Ну як???
Вона має повне право написати писульку, щоб відпустили додому під її відповідальність і все.

А загалом Джамбула- то гірш в"язниці. Ніколи не забуду як в 37-38 тижнів, мені там виявили о, мати рідна)))) тонус. Ага... на такому терміні- то ж капут, ще й прописали Магне В6 "лікуватися". Добре, я його не пила, але ж розум тре мати, мені родити пора, тренувальні повним ходом, а вони мені магне, бо до ПДП ще два тижні.:girl_impossible:
треба зняти тонус (спочатку казали що тонусу нема)
Ну, тонус то є, то нема...
Головне, щоб все було дійсно так як вони кажуть. Тут ще палка з двох кінців- з однієї сторони то дійсно можуть бути звичайнісінькі тренувальні, матка готується і то є нормально, з іншої загрозу переривання теж ніхто не відміняв. Хоча з Ваших слів сестру тримають просто лиш би тримати, вони то люблять, по собі знаю.:girl_mad:

olerusya
04.11.2013, 16:45
Ніяк,нехай лежить бо якщо вдома щось станеться буде звинувачувати родичів.
я теж не розумію в чому проблема - якщо їй умови більш-менш нормальні, і вона не проти полежати в стаціонарі, то для чого її відмовляти?
за тих два тижні, що вона там полежить, нічого поганого не станеться через те що не гуляє...
от в коліжанки була дуже низька плацентація, то поки не відлежала 3 тижні в лікарні десь на тридцятих тижнях, не піднялась - вдома все щось не дає розслабитись і цілими днями лежати - чоловік, старша дитина, прибирання/варка, нерви, а так в лікарні і від домашнього побуту відпочила:) і плацента піднялась нормально.

сніжна
04.11.2013, 16:52
у 27-28 тижнів

сестрі за 30, вагітність перша і довгоочікувана
от вам і відповідь. 1. самі лікарі тоді перестраховуються ( бо цей період є одним із "критичних" у плані передчасних пологів). 2. сама сестра теж перестраховується.
бо вагітність перша і довгоочікувана.

почали колоти магнезію, сказала пити утрожестан і ще щось для гемоглобіну
утрожестан да 28 тижні? Для чого прогестерон на цьому терміні ( навіть при тонусі)? Я розумію. що прогестерон розслабляє м язи матки, але на цьому терміні його достатньо і організмом виробляється. У мене тонус був з 14 по 29 тиждень і то на утрожестані тримали лише до 16 тижня. Магнезію колоти- теж дивне призначення. Його зазвичай призначають. коли справді є виражений тонус і з болями чи з ін. ознаками. Ну або на УЗД видно гіпертонус у 27-28 тижнів.
та відповіла, що 7 днів то мало, треба хоча б 10-14 днів пролежати в лікарні
в принципі 10 днів дають при збереженні ( від 10 днів). Але тут все залежить від лікаря. Якщо усе гаразд. то можна домовлятися, щоб вона ще офіційно не виписувала, але додому відпустила під "постільний режим". Я перший раз була оформлена на збереженні аж 3 тижні. Але реально провела тоді лише 4 дні. За цей час здала усі аналізи, мене оглянули на кріслі , і оскільки не бачили видимих ознак загорози, мазня припинилася ( нічого не кололи)- моя лікар відпустила мене додому "під чесне слово". На наступний тиждень призначила візит із здачею стандартних аналізів і знову відпустила. В кінці 3 тижня знову узяли стандартні аналізи, провели УЗД і вже тоді дали виписку для ЖК ( навіть при тому, що і на тому УЗД було видно гіпертонус по задній стінці, але утрожестан все-рівно зняли, залишили лише Магне В:).
Але на вашому місці я би сестрі нічого не радила, бо
якщо вдома щось станеться буде звинувачувати родичів

Лідочка
04.11.2013, 17:05
нічого поганого не станеться через те що не гуляє...
Напевно не хоче сама, бо я лежала на Джамбула довго. То гуляти дозволяють:) Можна і треба. Після другої можна йти і до восьмої вечора.

irushka
04.11.2013, 17:54
от вам і відповідь
та я розумію, тому і написала ту примітку про вік, просто мене ті лікарні з їхніми режимами дуже злять, а моя сестра - то знахідка для лікарів: ні у що дуже не вникає, слухає і п`є все що скажуть, лежить скільки скажуть. Мені то дивно, бо завжди більше на власні відчуття покладалась, якщо би я себе почувала добре так як почуває сестра зараз, і переконалась як і вона що всі аналізи і дослідження в нормі, то чого там лежати? А про ліки окрема розмова, про утрожестан на такому терміні теж ще не чула.

Markkomp
30.04.2014, 09:40
Тут стаття про гіпер тонус, велика і російсько мовна тому ховаю під катСтатья, которую я написала еще в 2009 году. Сейчас многие врачи начинают развивать эту тему (как свою)), ну и слава Богу. Будем надеяться, что станет меньше необснованных лекарств и страхов...
ГИПЕРТОНУС МАТКИ
Шушайло Юлия
Наверное, каждая беременная слышала такой термин. Особенно не по себе становится, когда в связи с ним говорят об угрозе невынашивания. Поражает, что кто-то просто отмахивается от такого диагноза, а кому-то приходится переживать мучительные страхи и принимать бесчисленное множество препаратов… Что же такое гипертонус. И почему беременные так часто с ним сталкиваются?
Еще со школы нам известно, что матка – это непарный полый (то есть до определенного момента пустой) мышечный орган. С работой мышц матки знакома, пожалуй, каждая женщина – в начале каждого менструального цикла, матка изгоняет непонадобившийся эпителий, и зачастую такая деятельность ощущается как болезненные сокращения внизу живота.
Во время беременности выделяется специальный гормон – прогестерон, который не позволяет сокращаться мышцам, дабы не выгнать случайно уютно примостившегося у мамы карапузика. К слову следует сказать, что подавляющее число карапузиков выгнать простым сокращением мышц не так и легко. Напротив, здоровый, желающий жить эмбриончик прикрепляется очень надежно. А по сему никакие дополнительные средства ему просто не нужны. Более того, - известно, что организм мамы оберегает и сохраняет здоровый плод и наоборот. Поэтому на ранних сроках в случае появления дискомфортных, болезненных ощущений внизу живота нужно обратиться к врачу, с помощью ультразвукового исследования убедиться, что малыш в норме. Также следует провести анализы крови мамочки на уровень прогестерона. Мы помним, что именно он удерживает матку в спокойном состоянии. Только после этого исследования, можно приступать к назначению гормональных препаратов (Утрожестан, Дюфастон и т.п.). Относиться к ним нужно очень серьезно – не пропускать приемов и постепенно уменьшать дозировку. Тем более - недопустимо самолечение. Безотказный и безопасный метод «сохраняющей» терапии – это постельный режим и эмоциональный покой. Для обеспечения второго можно прибегнуть к чаю с мятой, валерьяне в таблетках, глубокому релаксу и аутотренингу (попросту говоря, убедите себя и ребеночка, что с вами все будет отлично). Остальное должен назначить врач, исходя из результатов обследования и тщательного взвешиванья рисков. Требуется уточнить, что плохие прогнозы и сомнительные назначения непременно следует обсудить с другим специалистом (возможно, несколькими) – известны десятки случаев, когда рождались здоровыми поспешно «приговоренные» на ранних сроках малыши.
И все же, пониженный прогестерон у беременных случается крайне редко. Почему же тогда так часто мамы слышат такие удручающие диагнозы? Давайте разберемся, что такое тонус.
Для этого заглянем в словарь: ТОНУС (tonicity) - 1. Состояние естественной готовности тканей, благодаря которой они способны выполнять свои функции в ответ на адекватный стимул. 2. (Tonus, tone) - нормальное состояние частичного сокращения расслабленной мышцы, благодаря которому она способна сокращаться в ответ на соответствующий стимул.
Медицинский словарь OXFORD
Ну вот, значит все-таки «естественной» и «нормальное»… Это радует.
Действительно, было бы крайне странно, чтобы самая большая мышца тела (а именно такой мышцы матки становятся к концу беременности) никак не готовилась к неимоверному по силе испытанию – продвижению по узкому родовому проходу трех-с-половиной-килограммового комочка счастья. Этак, разнежившаяся за девять месяцев работница может оказаться к моменту родов в полной растерянности из-за предъявленных к ней требований. Выходит безболезненные и недлительные сокращения все-таки нужны. Кроме того, что мышцы, по логике вещей, должны находится в хорошей форме, малыш тоже готовится к тому, что его ожидает. Да, во время сокращения мышц, ему не достает кислорода и питательных веществ. Но ведь во время родов такие сокращения будут гораздо более значительными. Просидевший в бесперебойном достатке карапуз, будет напуган и разочарован в невесть откуда взявшемся безобразии . Значит, опять же по логике вещей, тренировки полезны и ему… Так почему же тогда «угроза» и зачем лечить вполне логичные действия организма?
В принципе гипертонус мышц встречается в различных ситуациях. Существует физиологический гипертонус у новорожденных – он никак не мешает и является абсолютной нормой. Но гипертонус мышц при судорогах, например, физиологией не назовешь – это крайне неприятное ощущение, потому что такой спазм мышц неестественный и мощный. В случае реального гипертонуса кровообращение на данном участке матки нарушается, создается опасность для плаценты. Разумеется, подобное негативное явление не может протекать незаметно для организма. Гипертонус всегда проявляет себя. В виде схваткообразных сокращений, болей внизу живота (тянущие или резкие боли в боку или в нижних боковых сегментах живота - скорее всего результат растягивающихся связок). Естественно следует забить тревогу, если такие ощущения сопровождаются кровянистыми выделениями или постепенно усиливаются. Особенно внимательной нужно быть в т.н. критические периоды (первые недели, 8-12, 18-22, 28-32 недели), потому что на эти сроки приходится интенсивный рост матки и ребенка. Самое главное, что должно успокоить мамочку, если поставлен диагноз гипертонус, - это хорошее состояние шейки матки. Если она состоятельна – полноценно выполняет свою функцию, не укорочена и нет тенденции к сглаживанью – то малыш в безопасности.
Как же отличить два похожих проявления? Как не запутаться в назначениях и диагностике врачей? Гипертонус продолжительный и\или болезненный (как при менструальном кровотечении). Значит, не заметить его невозможно! Гипертонус только по результатам УЗИ может быть вызван волнением и напряжением мамы перед обследованием, раздражением мышцы датчиком УЗИ, недавней физической активностью – быстрой ходьбой, подъемом по лестнице… Если напряжение мышц не доставляет боли и повторяется нерегулярно, если оно происходит по причине физического или эмоционального воздействия и проходит после того, как вы успокоились и прилегли – значит это чистая физиология не требующая лечения. С другой стороны – тонус не следует оставлять без внимания. На малых сроках – покой и глубокий релакс, общение с деткой и настрой на лучшее – вот ваши действия. На больших сроках непродолжительные несильные сокращения абсолютно нормальны и проявляются как напряжение животика, который становится на ощупь как баскетбольный мяч. Самое время «порепетировать» роды – принять удобное положение, спокойно глубоко дышать, объяснить ребеночку что происходит и как к этому относиться, полностью расслабиться.
Профилактика нежелательного гипертонуса проста – не поднимать тяжести, не находиться в длительном стрессе, избегать физического переутомления, проводить профилактику инфекционных заболеваний (оксолиновая мазь перед выходом, лук и чеснок хотя бы нюхать , проветривание помещения и… презерватив). Дыхательная и элементарная гимнастика для беременных сослужит хорошую службу, восполнит возможный недостаток кислорода, улучшит снабжение питательными веществами ваших с малышом органов, снимет отеки, которые тоже нарушают нормальный энергообмен. Эмоциональный покой отлично сказывается на течении беременности и возможно даже на характере малыша. Достичь его можно так: благоприятный эмоциональный климат в семье и прогулки, лекарственные и натуральные средства (валерьяна и лаванда), бассейн и рукоделие, консультации не только грамотных, но и ЧУТКИХ специалистов. Ведь понимание и сочувствие беременной важно не меньше, чем назначенное лекарство и несколько добрых советов. читати бажано усім вагітним особливо на перших тижнях :)

model fantazii
01.05.2014, 20:00
Я знову попала на збереження, цього разу з тонусом....На вихідних мали дорогу в гості (десь біля години по ямах) і по приїзді додому я після походу в туалет побачила на папері бурі виділення. Перелякалась страшно, всю трусило, але ніяких виділень потім і зранку не було. Живіт не болів (що дивно, бо болі в мене бувають), але після стресу став твердим і боліла поясниця. Зранку пішла до лікаря, яка підтвердила, що в мене тонус... Тепер лежу, капаю магнезію і п*ю ще купу всього. Болі нема і виділень, дякувати Богу, теж, але страшно капець на такому терміні....всі знайомі кажуть, що в них таке було вже на пізніших термінах. А ще здала кров і порівняно з попереднім аналізом дещо зросла кількість тромбоцитів, в нормі, але трошки більше як минулого разу, про що це може свідчити?!

VERO
02.05.2014, 21:33
попала на збереження, цього разу з тонусом...
Першим ділом заспокойтеся. Магнезія ще не таке велике зло, як геніпрал. Він зупиняє родову діяльність. Призначати його мають в критичних випадках, а не всім підряз із тонусом. Має довжелезний список побічної дії, в т.ч. для дитинки. Його краще не пити. Темні виділення- не страшно. Якщо дуже хвилюєтесь, краще вже ношпу попийте. Більше відпочивайте. Лягайте правильно. Якщо зможу пояснити, то на боці, бажанно- лівому. Праву ногу зігнути в коліні. Вона має бути опорою так, щоб животик на ліжку лежав. В такому положенні матка максимально відпочиває. Можна чайок з меліси попити, воду з медом+лимон. По ямах краще в далекі дороги не їздити)))
А тромбоцити ж у нормі. То чому хвилюєтесь. Ви вагітні, тому і показники у аналізах постійно змінюються)))

Orman
02.05.2014, 21:43
Тут стаття
в доктораНаташі є стаття прекрасна, але мені лінь шукати.
що в мене тонус
тонус і загроза - дві великі різниці. Шийку матки лікарка міряла? Як визначила "тонус"?

сніжна
03.05.2014, 01:26
Болі нема і виділень, дякувати Богу, теж, але страшно капець на такому терміні....всі знайомі кажуть, що в них таке було вже на пізніших термінах.
в мене бурі виділення були і на 15 тижні ( тоді лежала на збереженні, але без "активного" втручання- крапельниць-уколів не призначали). потім повторилися на 20 ( тут вже не клали на збереження, просто вдома рекомендували спокій. Лікарю в ЖК про виділення нічого вже не казала, сказала лікарю з пологового, у кої консультувалася з попередньго разу. Вона заспокоїла, що так може бути- інколи крапля бурих виділень- це залишки старої менструальної крові, які виділяються у "критичні" дні чи під час підвищеного тонусу. Перед цим у мене був трішки "шалений" фізично день, відповідно, матка приийшла у тонус і з явилася крапля бурих виділень). Тонус був постійний до 28 тижня. ( хоча болі не було). Так що таке буває
дещо зросла кількість тромбоцитів, в нормі, але трошки більше як минулого разу, про що це може свідчити?!
якщо вони в межах норми- то немає чого хвилюватися. Показники крові не є стабільними до "йоточки" в різні дні. Просто у цей день, коли ви здавали аналіз, кров була більш "густою" з тих чи інших причин ( навіть харчовий режим може вплинути). відповідно, показники тромбоцитів вищі

model fantazii
04.05.2014, 22:47
інколи крапля бурих виділень- це залишки старої менструальної крові, які виділяються у "критичні" дні чи під час підвищеного тонусу.
Дякую, ви мене заспокоїли ))) в мене теж в цей час були б М і теж
Перед цим у мене був трішки "шалений" фізично день

Virna
05.05.2014, 16:10
дівчатка, порадьте щось. на вихідних трохи підболював животик. в субботу навіть було важко ходити, якась важкість в животику. вчора вечером теж понив. і сьогодні, от зараз якраз відчуваю ниття низом живота. шо воно таке, то той тонус? зараз животик не твердий. хоча я і не знаю як він має тверднути. начиталася, трохи страшно, бо викликає дискомфорт оте відчуття. лежала, було нормально. встала, сходила в туалет і лягла і знов відчуваю ниття.

Almariel
05.05.2014, 16:54
шо воно таке
по-моєму, вже саме час для тренувальних перейм. нічого їх боятися. як важко - полежати трохи.

сніжна
05.05.2014, 17:03
вже саме час для тренувальних перейм
тренувалні перейми на тому терміні ще не мають завдавати дискомфорту.

Virna
05.05.2014, 17:43
тренувалні перейми
я, звичайно, ще не знаю які вони. але уявляю собі, що то має бути так: хапнути, потім перестати, так? а в мене ниє, тягне низ животика. шось схоже було на початку вагітності, але і тоді аналізи та узд були добрими.

сніжна
05.05.2014, 22:10
але уявляю собі, що то має бути так: хапнути, потім перестати, так?
не обов язково. І ниття поясниці ( а не живота) з певним різним інтервалом може бути ознакою тренувальних, і просто кам яніння животика без будь-яких больовиих відчуттів. Тобто тренувальні на цьому терміні не повинні завдавати дискомфорту ( болі, ниття, відчуття тяжесті). 27-29 тижнів є одним із критичних періодів при вагітності. Тому не варто дискомфорт списувати на тренувальні. Краще більше відпочивати.

Paradise
09.05.2014, 15:25
27-29 тижнів є одним із критичних періодів
Що Ви мали на увазі?

vanilia
09.05.2014, 16:27
Що Ви мали на увазі?

За час вагітності є кілька критичних періодів, коли варто поберегтися.

сніжна
09.05.2014, 19:06
Ви мали на увазі?
саме оце
є кілька критичних періодів, коли варто поберегтися.
оскільки зростає загроза передчасних пологів. Це : дні, коли у вас би мали бути місячні по графіку ( тоді матка є більш чутлива і приходить у тонус), а також період 27-29 тижнів, 32-35.

Delfy
16.07.2014, 13:01
тут пишеться багато про тонус чи його неіснування, але все ж. в мене 20 тижнів вагітності. приблизно 10-15 разів на день живіт твердне і через 30 сек знову м*якшає. я розумію, що оце і є той самий тонус, бо ж на такому терміні щось інше бути не може бути. так триває вже трохи більше тижня. .я щось не знаю чи таке потрібно "лікувати"..

Marigold
16.07.2014, 15:50
я коли на попередньому огляді лягла на кушетку то лікарка сказала - о, маєм тонус. але до кінця огляду все відпустило. і сказала що так може бути до 10 разів на день. якщо не супроводжується больовими відчуттями, то щоб я не звертала уваги. то я після того хоч якось почала прислухатись, але надовго мене не вистачило. може він і твердне часом але я того не відчуваю ще й на роботі тим більше.

Fiancee
21.08.2014, 22:27
тут пишеться багато про тонус чи його неіснування, але все ж. в мене 20 тижнів вагітності. приблизно 10-15 разів на день живіт твердне і через 30 сек знову м*якшає
Сьогодні таке в себе спостерігала. Дівчата, то треба хвилюватись? Вартує дзвонити до лікарки?

Маріка
21.08.2014, 23:18
Коли була вагітна меншим, то часто мала тонус. І якось так випадало, що постійно як приходила на огляд, то живіт тверднув, а лікарка зразу давала вказівку медсестрі колоти мені магнезію.

сніжна
22.08.2014, 02:17
що постійно як приходила на огляд, то живіт тверднув, а лікарка зразу давала вказівку медсестрі колоти мені магнезію.
:girl_impossible:. лікар явно "перестаралася". навіть в пологових далеко не всім жінкам, які потрапляють на збереження з гіпертонусом, вводять магнезію. Адже магнезія далеко не безневинна річ. На огляді матка може ненадовго в тонус приходити- як реакція на огляд. Але якщо потім вона приходить у норму, то для чого втучання? Магнезія- то вже крайній випадок- коли є гіпертонус з тягнучими болями і т.п. І то при цьому паралельно з магнезією призначається постільний режим на той період.

Fiancee
22.08.2014, 11:52
Розкажіть мені, як оті Брекстони відчуваються? Чи мені ще зарано про таке думати?:girl_crazy:
Затвердіння живота мене далі тривожать. Болем не супроводжується, просто твердне живіт 10 разів на день. Лікарка сказала, щоб відпочивати, не перетруджуватись. А я думала, що може варто на УЗД піти... Чи то вже я шукаю проблеми там, де її нема?

Markkomp
22.08.2014, 13:01
Затвердіння живота мене далі тривожать. Болем не супроводжується, просто твердне живіт 10 разів на день. Лікарка сказала, щоб відпочивати, не перетруджуватись. А я думала, що може варто на УЗД піти... Чи то вже я шукаю проблеми там, де її нема?
Так і відчуваються, і як що доставляють дискомфорт варто відпочивати. а УЗД вам нічого не покаже тим більше через пару тижнів туди підете на плановий

Маріка
22.08.2014, 16:05
лікар явно "перестаралася". навіть в пологових далеко не всім жінкам, які потрапляють на збереження з гіпертонусом, вводять магнезію. Адже магнезія далеко не безневинна річ. На огляді матка може ненадовго в тонус приходити- як реакція на огляд. Але якщо потім вона приходить у норму, то для чого втучання? Магнезія- то вже крайній випадок- коли є гіпертонус з тягнучими болями і т.п. І то при цьому паралельно з магнезією призначається постільний режим на той період.
Та я і сама розуміла, що не потрібно мені зайвих ліків, але в мене перед тим була серйозна загроза (дуже болів низ живота і тонус був практично постійний) і я 2 тижні лежала на підтримці.
І з того часу вона страхувала чи то мене чи то себе. Як тільки я починала протестувати проти уколів, то починала на мене тиснути психологічно, що я можу втратити дитину.
Термін в мене був 25-28 тижнів.