КПК

Показати повну версію : Перли мамочок і не тільки про ГВ

Сторінки : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13

HAPPY NATA
31.10.2011, 15:22
по ІСТV в новинах був репортаж ...
все тому, що ось ці люди, що мають проблеми із зайвою вагою, в дитинстві їли цицю. і не просто їли, а заїдали нею теж різні стресові ситуації
о! тепер ясно, звідки в моєї мами така "цінна" інформація!.. :girl_mad:

Lenorchik
08.11.2011, 14:05
А мені тітка моя з медичною освітою радить вночі малому цицю не давати, бо животик має хоча б 6 год. відпочивати. Але вона не каже, що тоді з ним цілу ніч робити?Він проснеться, цямкне трошки і далі спить, а як не дати, то ніхто спати не буде:shout:

hobbyhorse
08.11.2011, 15:37
А мені тітка моя з медичною освітою радить вночі малому цицю не давати, бо животик має хоча б 6 год. відпочивати. Але вона не каже, що тоді з ним цілу ніч робити?Він проснеться, цямкне трошки і далі спить, а як не дати, то ніхто спати не буде Сподіваюсь Ви самі знаєте , що молочко перетравлюється не більше , як за 40хв.. А тітонька з мед. освітою.. краще б поцікавилась темою, перед тим як "поради" давати.. і не позорилась... вибачте.

slobodianka
08.11.2011, 17:34
мені тітка моя з медичною освітою радить вночі малому цицю не давати, бо животик має хоча б 6 год. відпочивати
О, маю теж таких-сусіди, які годували свою малявку 2 місяці з горем по полам, потім перейшли на кашки зразу!!! У них племінниця посипається вночі, то її батьки взагалі розуму не мають, дитину голодом мордують!!!

Т@нюшк@
08.11.2011, 18:53
дитину голодом мордують!!!
ну чого зразу мордують...

Alexx
08.11.2011, 19:14
що не можна тримати дитину біля грудей постійно бо усе волосся в мене вилізе
О! Чудовий засіб епіляції ))))) якась новинка.... ще не чула ))))).

slobodianka
08.11.2011, 22:53
ну чого зразу мордують...
А я знаю? певнотого шо їсти не дають, а вона бач через це просипається...
я сказала, шо моя малявка теж просипається, щогодини, і не через те шо гамати хоче, а частіше просто цицю посмоктати, мені ж сказали, не муч дитину і себе, дай соску і все буде ок!

Lukavka
09.11.2011, 00:52
Якщо дитинка хоче їсти, то невже їй соскою ротика закривати? Якщо ж дійсно контакту з мамою потребує - то просто відмовиться від циці. Їй видніше!

Vika
09.11.2011, 09:19
дзвонила вчора до знайомої, малечі 15 днів. питаю як ГВ?. а вона каже що нутрілоном годує. бо в одній груді ВЖЕ ніц нема. а в другій воно навіть не біле. в мене після такого маразму аж мову відібрало. пробувала щось пояснити, але вона впевнена що права, бо малий вже щоки від"їв. оце аргумент.:8::8:
а в род домі і вагітна казала як то тобі добре що годуєш, і я дуже хочу годувати.

apelsyn
09.11.2011, 13:45
Перл видала моя мама. Питаю "Ти мене скільки годувала", вона: "Місяць, бо в мене були великі груди, а чим більші, тим менше в них молока"
Мені так чогось її шкода стало, якби вона знала колись те про ГВ, що знаєм зараз ми, хіба б не годувала б довго?? Хіба ж вона хтіла гіршого?? Такі ті наші жінки були "загнані" і необізнані... Того і вірили всякому брєду..

Shprotka
09.11.2011, 14:36
жінки були "загнані" і необізнані...
Чого були? Он моя колишня одногрупниця (людина з вищою освітою!) мені слово в слово так сказала :girl_haha:

Nemi
09.11.2011, 18:46
випадково в новинах натрапила на статтю (тут (http://www.forbes.ru/svoi-biznes-opinion/konkurs-2011/76107-rodom-iz-zimnego-ekaterinburga)) про якусь там жінку, що вигадала супер-пляшечку для приготування суміші в польових умовах. не втрималася, вставила свої п'ять копійок і посипалися перли, хоч торбинку підставляй. навіть сама винахідниця написала коментар а-ля "я не проти ГВ, але ж є так багато причин".

особливо розсмішив один коментар. виявляється, для того, щоб годувати в гостях, кафе, на вулиці чи за кермом авто (!) треба бути акробаткою. :girl_in_dreams:

panikvarts
09.11.2011, 20:10
випадково в новинах натрапила на статтю (тут) про якусь там жінку, що вигадала супер-пляшечку для приготування суміші в польових умовах. не втрималася, вставила свої п'ять копійок
Браво! :clapping:
Жаль, що "таким" важко щось доказати насправді.

Nemi
09.11.2011, 20:22
Жаль, що "таким" важко щось доказати насправді.
ага. мене вже "завалили" контраргументами. х___х о! і можете мене привітати! я щойно стала матір'ю трьох діток!! :girl_crazy:

Virginia
09.11.2011, 20:33
Читаю і таке мене зло на мам бере і жаль за діток.... ну чому ті мами такі глупі??? Природою все продумано, то для чого втручатись в такий прекрасний процес???
Ну і щоб не офтопити, напишу те що найбільше вразило. Моїй братовій акушерка сказала, що годування дитини грудьми після року, це як онанізм!:eek:

Ну і стандартно про пригодовування, то вже мамашки в районі таке роблять, одним словом, якщо не дати дитині яблучка, бульбочки, морковки ітд в 3-4 місяці, то потім в дитини смаку не буде, от так, шоб ви знали!

panikvarts
09.11.2011, 21:35
Моїй братовій акушерка сказала, що годування дитини грудьми після року, це як онанізм!
До цього згадала ще один перл.
Коли ходила на курси на Городоцьку до Храму воскресіння Христового, де веде пані Світлана, то там гінеколог, яка веде теж курси, але в інший день, видала таку фразу: "Я б не радила вам годувати дітей грудьми довше одного року, бо потім вони починають кусатися дуже і в мами може зявитися пухлина в груді" :suicide:
Це був перший і останній візит до тої пані гінеколога.

nattsol
09.11.2011, 21:53
якщо не дати дитині яблучка, бульбочки, морковки ітд в 3-4 місяці, то потім в дитини смаку не буде, от так, шоб ви знали!
от тільки все має бути несолене і нецукроване, бо ж раптом дитині засмакує :girl_crazy:

Virginia
09.11.2011, 22:23
от тільки все має бути несолене і нецукроване, бо ж раптом дитині засмакує

а мої "подружки" підсолюють, щоб смачніше було! Ви пробували бульбочку несолену???:girl_crazy:

jalla
10.11.2011, 23:08
Ну і стандартно про пригодовування, то вже мамашки в районі таке роблять, одним словом, якщо не дати дитині яблучка, бульбочки, морковки ітд в 3-4 місяці, то потім в дитини смаку не буде, от так, шоб ви знали!
Та то просто жахи!!! Чесно!!! ото плетуть люди інколи зовсім головою не думаючи. Смаку в дитини не буде? насмішили... :rofl:
Мій малий того вього інородного їдзення крім циці до шести місяців не бачив, але зараз то такий обжорка, прям все з рук вириває і всі миски вимітає ще й вилизує.:mocking:
Так тяжко тим людям зрозуміти що на все свій час і на бульбочку, морквочку час прийде, але нашо підганяти події, якщо (як писали дівчата) природою все продумано.

Haidee
11.11.2011, 11:10
А ми на минулих вихідних в село їздили. Ото я вже там наслухалася. Моя свекруха сама акушерка радянської закалки, то в неї перл на перлі. Але оскільки невістка в неї трохи нарвана, то до нашого ГВ вона ніц не має. Ну хіба тихенько поради дає. Так от. Щоб дитина мала вночі що їсти, треба наніч випити молока. Важити дитину до і після годування, щоб подивитися, скільки з'їла. То дурне, що дитина в 2 місяці 6 кг має. Молоко само собою може пропасти, вон сусідка з місяця малого коров' ячим годує. Дитину треба насидячи годувати, щоб молоко їй текло. А найбільше моя баба мене потішила: її сусідка дуже хотіла малого годувати, але повезли молоко на аналіз і там сказали, що воно недобре, то вона не годує. Добре, що мій чоловік з того всього файно посміявся, порадив мамі корову наніч молоком поїти, щоб зранку надоїлася, а сусідку спитатися, скільки в неї процентів жирності і де такі аналізи роблять:)

Mamusya
11.11.2011, 23:43
Haidee (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=31756), Але у вас файний чоловік !

VERO
22.11.2011, 02:01
Недавно говорила по телефону з колєжанкою. В нас діти майже одного віку. Каже, що "вже не мучу малого. Відлучила. Там і так "ніфіга" не було. Але як добре, бо зразу коліки пройшли, як на штучне перевела!"
А я думала, що в 3міс. коліки самі проходять. Яка ж я затуркана.

Hruska
26.11.2011, 21:12
А я думала, що в 3міс. коліки самі проходять.
Це норма, а є ж і винятки...Так що не у всіх до 3-ох місяців кольки проходять

Haidee
26.11.2011, 22:21
Я певно ніколи не перестану дивуватися здобуткам радянської медицини в області грудного вигодовування. І слухали ж жінки такі брєдні! Наступний перл я почула від дуууже файної людини, якби я її так не поважала, то би точно перестала за таке спілкуватися. Так от. На мої слова, що годую тільки грудьми, дурака і пляшки не даю: "Ти собі трохи вважай, бо занадиш дитину до грудей, то ради потім не дасиш, буде йти по вулиці і хапати за цицьки, щоб їй дати. Так що не привчай," Отак, люди. Циця то зло, нема чого дітей до неї привчати.

Alexx
26.11.2011, 22:56
Каже, що "вже не мучу малого. Відлучила.
Мені взагалі якось дико звучать такого роду формуліровки.... От вчора говорила з сусідкою (в неї малий на рік старший за нашого). Говорили про ГВ, каже "Ти ще себе мучиш??? Та відлучила б малого й не мордувалася б.... а то ні зїсти нормально, не випити.... Я малого до 3 місяців і все.... свобода...."
Я її ні в чому не переконувала, тільки розказала, як мені подобається, як мій синок до мене ніжненько пригортається і цілує мені лице, як погамає цицю )))) і так смішно гладить її і каже "тсиця" ))))). На рахунок зїсти то я ні в чому себе не обмежую.... чогось такого типу "макдоків" я взагалі не люблю і не їм, а випити.... то я і так не дуже питок і щоб мене це мордувало, то не скажу.....
Чесно сказати мені це в голові не вкладається, що мама такої малої дитини так говорить..... я ще можу зрозуміти коли старші люди дають такі "поради"... Вони жили в інакший час, було багато не вивченого, багато перекрученого і вони вже забули, що то таке коли така крошечка до тебе притуляється і як вона хоче твого тепла, уваги, того молочка материнського..... Яке мордуєшся???? Та я так балдію коли годую малого, кожен раз дякую Богу, що маю таку можливість. Що я здорова, що дитина здорова і що при всіх тих нервах (що в нас є) в мене молоко не пропало і я можу годувати його. А люди кажуть "мордуєшся".......

Анютка
26.11.2011, 23:18
"Ти ще себе мучиш???

Я теж такого наслухалася (ми гамали цицю до 2) і зробила свої висновки - Вам цього кайфу не зрозуміти))))
Чомусь такі слова (про муки і т п) чула лише від тих мамусь, котрі годували по 2-3 місяці і все.

Зараз вона не хоче, але коли засинає, то притулиться до циці або ручкою намацає під піжамою і в мене така ностальгія бере, як згадаю, як ми годувалися))

algo
05.12.2011, 14:07
З однієї групи в контакті про користь сосок
что соска полезна,профилактика смертности у деток во сне. в проспектике в роддоме прочла
сама до 6 лет с соской ходила, думали замуж будут выдавать, вместо ожерелья сосок понавешают))) сыночек сосет(4 месяца) и все в поряде! соска это хорошо однозначно!

veronka
05.12.2011, 14:42
Цитата:
сама до 6 лет с соской ходила, думали замуж будут выдавать, вместо ожерелья сосок понавешают))) сыночек сосет(4 месяца) и все в поряде! соска это хорошо однозначно!
балєзниє однозначно... що тут зробиш?

LuBimaya
05.12.2011, 15:21
Сьогодні ледве не дістала серцевий напад. Сперечалася з однією молодою "бабусею", у якої донька народила трошки більше місяця назад. Тож біда - молока не має, даємо нан, бо ж дитина з голоду вмре, а молока не має - бо є жінки молочні, а є м'ясні...
:suicide:

zaderyshka
05.12.2011, 15:40
є м'ясні
шкварки, бекон смалець дають:girl_crazy:

nattsol
05.12.2011, 15:48
вчора почула, що годуючій мамій не дай Боже з'їсти цибулю чи часник, бо десь чиясь знайома колись з'їла трошки часнику і в неї молоко пропало, а лікар потім ще й підтвердила, що "так, пропадає від того" :girl_crazy:

а мене не бере ні часник, ні цибуля, отака я щасливиця, виявляється ;)

п.с. часом здається, що за уявленнями багатьох молоко як бігфут чи чупакабра: мало хто його має а воно ще й від усього
тікає/пропадає/гіркне/вурдиться

LuBimaya
05.12.2011, 15:52
я теж їм і часник, і цибулю.. і хоч би що..

Vika
05.12.2011, 16:31
йой, та якби ті бабки і лікарі побачили що я їм то їх би кандражка вхопила. а може в мене молоко особо вперте, ніяк не вступається як я його не жену.

algo
05.12.2011, 18:26
Мушу ще один перл написати!
А потом спрашивают "ребенку 1.5, 2, 3 года как отучить от груди?" У нас грудь была только питанием, а не успокоителем или способом уложить спать. Эти функции выполнила соска. Я ей очень благодарна) Итог: безболезненное отучение от груди (для меня и для ребенка).

Моё мнение что на то они и дети, чтобы сосать "ризинку", чтобы их баюкать и т. п. Всю жизнь они это делать небудут! А детство оно и есть детство. Для этого и создано вот все это и нам и им!!!!
Ось виявляється для чого дитинство, щоб соску смоктати!

hrystusja
11.12.2011, 03:12
Сьогодні спілкувалась з мамою 10-и місячного хлопчика, яка була глибоко здивована, що Ромчик гамає цицю. Питає (з таким глибоким співчуттям) "А як ти кудись ходиш??????". Кажу з малим, або між снами, коли мамі залишаю. На що вона "Та то ж зовсім часу на себе напевно нема і на весіллі не погуляєш....". Мені себе аж шкода стало:girl_crazy::girl_crazy:.

LuBimaya
11.12.2011, 12:31
мдя...
а мені шкода тих мам, які живуть тільки для себе... як можна бути такими егоїстами?
до речі, ми гуляли на весіллі, коли Ксенії було трохи більше року, і нічого! а потім ще й а ювілей до кума потрапили. Тож навпаки класно! Всі сміялися, що у малої тормозок завжди при собі. А вчора святкували ДН брата в ресторані, і вона дуже вдало підкормлювалася між танцями...

Mamusya
11.12.2011, 12:42
Та то ж зовсім часу на себе напевно нема і на весіллі не погуляєш...."
Я з малим по замках їздила влітку - ніц нам не мішало . Їсти завжди з собою :))))
Деякі мамочки думають , що якщо дитина їсть суміш або кашу з пляшки , то можна і в школу вже віддавати - воно ж самостійне , мами вже не потребує .

SoLana
11.12.2011, 14:53
і на весіллі не погуляєш.
Ото аргумент! Як то треба гуляти на тому весіллі? До речі досить часто чую в свою адресу співчутливі запитання, що не має часу на себе рідненьку. Думаю, що це такий стереотип тих мам які не годували, або годували мало часу.

LuBimaya
11.12.2011, 14:55
не має часу на себе
чомусь багато мамів ставлять саме це на перше місце... а є такі, що і не годують, але все рівно не мають часу на себе... з чим це пов'язано?

bilo4ka
12.12.2011, 16:18
Взагаліто держава дала мамам відпустку по догляду за дитиною до трьох років, а не сидіти вдома і доглядати за собою)))

Lithium
14.12.2011, 10:23
Вчора моя знайома за кавою такий ПЕРЛ викинула, що то просто без коментарів. Вона має донечку 10 місяців, питаю чи годуєш ще грудьми, а вона до мене та ні ти що я і не годувала, бо малу болів живіт, плакала, то чого мала мучити дитину і сама мучитись.:girl_sad:От так ГВ це мука для дитина. І ще в мене маленька зараз має стоматит, то вона як то побачила то сказала свою ключову фразу - то від твого молока, не годуй і масти груди зеленкою, щоб були стерильні:girl_feminist: Я просто в шоці!!!!!

panikvarts
14.12.2011, 10:39
моя знайома за кавою такий ПЕРЛ викинула
От не розумію, звідку беруться такого типу "мамаші"? Буває ж, ніби розумна, успішна жінка, а такі дурниці ляпає. Невже так важко поцікавитись трохи детальніше ГВ? :sad:

Blondo4ka
14.12.2011, 10:51
Буває ж, ніби розумна, успішна жінка, а такі дурниці ляпає. Невже так важко поцікавитись трохи детальніше ГВ?
Буває, що дуже довіряє: лікарю/мамі/свекрусі/бабусі/сусідці, або просто їй так зручніше. "Менше знаєш - краще спиш" (народна мудрість):girl_smile:

Mamusya
14.12.2011, 11:04
масти груди зеленкою, щоб були стерильн
Старший мав після роддому молочницю, так я дурна так робила , що в деякій мірі і призвело до відмови від грудей. Ех, знала би я то тоді , ніколи би не послухала лікарку...

Shprotka
14.12.2011, 15:47
сказала свою ключову фразу - то від твого молока
а вона знає, що з молоком матері дитинка отримує інтерферон, що помагає подолати недуги? ото мамаші вумні, блін:girl_devil:

natorella
03.01.2012, 19:46
якось зле вляглася спати і заробила лактостаз... Температури 39 не мала вже років з 10, а тут... Якось так по дурному рік почався. Зате маю зараз трохи врочистості, бо на правах хворої відправила мужа гуляти з малою, а сама попиваю тепленьке
ну вже перл)))
перша допомога при лактостазі - постійне, часта прикладання
а відправити дитину з татом і пити гаряченьке - пряма дорога до ше більшого лактостазу

Haidee
03.01.2012, 21:02
Спокійно. Цілу добу мала висіла на грудях, затвердіння вже нема. Теплим (а не гаряченьким) лікую горло, чи теж перл? І дитині свіже повітря вважаю необхідне.

natorella
03.01.2012, 21:07
Спокійно
вооооот
я спокоєн тепер
а то я аж прям вся удівілась

Haidee
03.01.2012, 21:11
аааа,то ти просто за мене переживаєш. Нє, в мене з головою ше всьо ОК, я чемна, честно)

Corena
04.01.2012, 15:14
Моїй донечці за тиждень буде 5 місяців, так от, кого не зустрічаю, всі мене першим ділом питають, чи ще годую грудьми, і чи не догодовую, або чи вистачає доці молочка.... Ух, як мене ті питання добивають! (Хоча відповідаю завжди стримано.) Але, коли в тебе 20-ий раз спитають те ж саме, то хоч-не-хоч, якийсь сумнів закрадеться, чи дійсно вистачає? Хоча самій навіть думка така не приходила, що моя дитина голодна, або щоб чимось іншим її нагодувати.
І чому навіть близькі люди так люблять сіяти сумніви в головах мамусь, замість того, щоб підтримати?

SoLana
04.01.2012, 15:23
І чому навіть близькі люди так люблять сіяти сумніви в головах мамусь, замість того, щоб підтримати?
Просто багатьом людям переважно бракує елементарних знань, їх знання базуються на "баба бабі сказала".:girl_blum:Я теж такою була колись..:girl_wink:.

marianast
04.01.2012, 16:17
чи ще годую грудьми, і чи не догодовую, або чи вистачає доці молочка....
А мене тероризують водичкою і чайочком. Малий щей до того рідко какає, раз на тиждень... То та водичка з подачі родичів прямо панацея. Навіть чоловік не витримав, питав чи вони водичкою усі проблеми вирішити збираються. Татова дружина взагалі пережити не може, що в мене молоко СИНЄ, побачила краплю переднього молока, а воно НЕ ЖИРНЕ :) Я намагаюсь всім втовкмачити лише одне - я то не з пальця висмоктала, а перечитала\профільтрувала багато літератури, в разі виникнення питань звертаюсь до консультантів з ГВ, бо я хочу дитині як краще, а не просто я вредна, вперта і зарозуміла. А чим останнім часом цікавитесь ви? (про татову дружину), якщо в 4 місяці пригостили внучку величезним квашеним огірком? А грудне молоко прирівнюєте за властивостями до коров"ячого?

Corena
04.01.2012, 16:42
А мене тероризують водичкою і чайочком. Малий щей до того рідко какає, раз на тиждень... То та водичка з подачі родичів прямо панацея. Навіть чоловік не витримав, питав чи вони водичкою усі проблеми вирішити збираються. Татова дружина взагалі пережити не може, що в мене молоко СИНЄ, побачила краплю переднього молока, а воно НЕ ЖИРНЕ Я намагаюсь всім втовкмачити лише одне - я то не з пальця висмоктала, а перечитала\профільтрувала багато літератури, в разі виникнення питань звертаюсь до консультантів з ГВ, бо я хочу дитині як краще, а не просто я вредна, вперта і зарозуміла. А чим останнім часом цікавитесь ви? (про татову дружину), якщо в 4 місяці пригостили внучку величезним квашеним огірком? А грудне молоко прирівнюєте за властивостями до коров"ячого?
Ха-ха, моя свекрушка теж любить за столом такі дурниці приговорювати, ніби ось ви тут все їсте, а дитина голодними очима дивиться :girl_in_dreams:.
І про водичку теж хтось колись заікався, але оскільки ми живемо самі і дорогУ родину бачимо раз в місяць, то мені якось все рівно на ті "добрі" поради.

Mamusya
04.01.2012, 17:08
просто я вредна, вперта і зарозуміла. А чим останнім часом цікавитесь ви? (про татову дружину), якщо в 4 місяці пригостили внучку величезним квашеним огірком? А грудне молоко прирівнюєте за властивостями до коров"ячого?
Та бо мамочка лінива - не варить дитині зупки , не калатає кашки . Огірок - то ж для смаку , щоб дитинка навчилась розрізняти змалечку де солоне , де солодке , де гірке, а де кисле .:girl_wink::girl_wink:А коров"яче молоко - та то ж перша їжа для всіх - а що , і телятка п"ють, і люди вживають , і свиней годують . Чим то малесеньке гірше ?
Кожен старається додати свого розуму , зазвичай не підтвердженого практичним досвідом :girl_tender:. А от чи в тому "розумному" буде щось корисне для дитинки , то ще великий знак питання .

Liliyah Romanova
04.01.2012, 17:14
- "може вже пора щось давати? ми вам з місяця сочки капали, а молока їй вже не вистачає" - "чого це раптом не вистачає?" - "..." (не знайшлося слів )
О, як боротися з цим "аргументом"? Розкажіть. Особливо, якщо аргумент від рідного чоловіка мало не кожного вечора чую. :wacko1:
Нагодуй малого, бо він вже не наїдається. У дитини зуби лізуть, на циці висить. Та й пухкенький такий, що зразу видно, що голодує. :girl_crazy: Ну, от як пояснити, що ввечері дитині молока досить, а з тарілки просить, бо так звик?
І контраст особливо вранці помітний. Було раз чи два, що зранку не погодувала, бо не могли добудитися, то дитина вдома їла, як з голодного краю. При тому переважно їсть доволі пізно і то банан просто. Ну ж то про щось свідчить. Я вже сил не маю. Останнім часом просто ігнорую то, але треба якось пояснити, бо втомили мене закиди, що "лінива, тому цицьку пхаю, ні, щоби дитину нормально нагодувати". :girl_impossible:

levandivka
04.01.2012, 17:29
як боротися з цим "аргументом"?
Тіпун тобі на язика - єдиний аргумент на "не вистачає"

Vika
04.01.2012, 17:40
є люди які краще сприймають в роті дитини за рік якусь сердельку чи хот-дог, ніж цицю.
а питання чи ЩЕ годую чую від коли маломі 1 місяць був. звикла вже.

Liliyah Romanova
04.01.2012, 18:40
Тіпун тобі на язика - єдиний аргумент на "не вистачає"
Та там власне не стільки "не вистачає", скільки "вже не наїдається". Я вже сили не маю... Правда, ціле щастя, що ніц не каже на те, що планую тандемом годувати. Спасибі парохіянці, котра мене із захопленням у голосі назвала "супермамою". :xaxa:

Мені так чогось її шкода стало, якби вона знала колись те про ГВ, що знаєм зараз ми, хіба б не годувала б довго?? Хіба ж вона хтіла гіршого?? Такі ті наші жінки були "загнані" і необізнані... Того і вірили всякому брєду..
Мій знайомий із Німеччини казав, що його мама зробила подвиг узагалі, бо всупереч усім і вся годувала його 6 чи 8 місяців. При тому пресували її і родичі, і знайомі, і всі, хто міг. Виявляється тоді говорили, що жіноче молоко взагалі шкідливе й не радили зовсім годувати дітей. У Канаді було те саме, мені то підтвердив знайомий, якому під 50 і якого мама теж годувала лише місяць чи два, бо казали, що молоко дітям шкодить. Отакі от маразми... Здається, якраз у той час пропагували цигарки й казали, що то дуже корисно. Навіть у лікарнях дозволяли курити. Парадокс.

natorella
04.01.2012, 19:57
як боротися з цим "аргументом"?
з тим шо не наїдається? ніяк. то совєцкі голодні роки даються взнаки

Liliyah Romanova
04.01.2012, 20:28
з тим шо не наїдається? ніяк. то совєцкі голодні роки даються взнаки
Може бути. Їх удома все з хлібом вчили їсти. Навіть перетерту з цукром полуницю.
Ок, буду далі ігнор вмикати.
випадково в новинах натрапила на статтю (тут) про якусь там жінку, що вигадала супер-пляшечку для приготування суміші в польових умовах. не втрималася, вставила свої п'ять копійок і посипалися перли, хоч торбинку підставляй. навіть сама винахідниця написала коментар а-ля "я не проти ГВ, але ж є так багато причин".
Мдямс... Мені би ваші нерви. Навіть не дочитала. Такі бздури!! :girl_devil:
Я колись на одному блозі рукодільному вписалася щодо порад давання водички, бо не втрималася. І то лише тому, що вважаю, що не місце таким дописам на блозі про рукоділля. Для такого най собі персональні заводять. І то всі їй почали підтакувати, що "ну як без водички". Я спокійно 2 рази написала коментарі. Мій другий став останнім з коментарів. Зараз статтю вже викинули з блогу. Ціле щастя! А то розповсюджують пургу всіляку...
Читаю і таке мене зло на мам бере і жаль за діток.... ну чому ті мами такі глупі??? Природою все продумано, то для чого втручатись в такий прекрасний процес???
Цікаво, що на це питання власне ніхто не має відповіді, але слухати все одно не буде.
Мене тут чоловік підбиває написати статтю в один журнал греко-католицький, але навіть не знаю, чи є сенс бути "дон кіхотом".
Та то просто жахи!!! Чесно!!! ото плетуть люди інколи зовсім головою не думаючи. Смаку в дитини не буде? насмішили...
Мій малий того вього інородного їдзення крім циці до шести місяців не бачив, але зараз то такий обжорка, прям все з рук вириває і всі миски вимітає ще й вилизує.
У мене Дарко - через оте догодовування "за порадами" - жахливий їдець. Всього попробував, то тепер більше не їсть. А як згадаю перетирання зупок і борщів через ситечко... Мамцю мила! Мені з Натуськом кілька осіб пропонувало блендер, аби "їду перетирати", то я всім подякувала чемно й сказала, що спасибі, він і шматочки пожує, ніц йому не станеться. Подивилися на мене, як на звихнену, але оскільки ніхто з них уже не надіється, що в мене розум з'явиться, :girl_crazy: то лишили в спокої. І молодший так усе їсть, що вже й старший, дивлячись на нього, починає куштувати продукти, яких не їв жодного разу за свої 8 років.
Сьогодні спілкувалась з мамою 10-и місячного хлопчика, яка була глибоко здивована, що Ромчик гамає цицю. Питає (з таким глибоким співчуттям) "А як ти кудись ходиш??????". Кажу з малим, або між снами, коли мамі залишаю. На що вона "Та то ж зовсім часу на себе напевно нема і на весіллі не погуляєш....".
От читаю й виникає питання: НАЩО тим людям діти, як вони лиш чекають, аби від тої дитини втекти?? Ну то жах!

Ascorbinka
04.01.2012, 21:37
О, як боротися з цим "аргументом"? Розкажіть. Особливо, якщо аргумент від рідного чоловіка мало не кожного вечора чую.
Нагодуй малого, бо він вже не наїдається

Лілю, ви ж старшого до року годували, от чоловік з того досвіду і відштовхується, підкинути 1-2 вагомих аргументи на користь ГВ не пробували?

Liliyah Romanova
04.01.2012, 21:45
Лілю, ви ж старшого до року годували, от чоловік з того досвіду і відштовхується, підкинути 1-2 вагомих аргументи на користь ГВ не пробували?
Я старшого 7 місяців годувала. То молоко в мене було до його року, але малий груди не брав, кусався. :(
Чоловік цього разу навіть банку суміші мав (ще я вагітна була), бо "викинути завжди встигнеш". Ну, то я так сховала, що вже й викидати не довелося. Досі не знаю, де тицьнула. :xaxa:
І аргументи ніби має й знає, але от щось стрельнуло в голову, що погана мама, бо годую грудьми, а не даю дитині зупи. По ідеї, даю і зупу, й інше, що їм, даю. Починаю подумувати, чи то не йде інформаційна атака з інших фронтів. Ну бо звідки таке раптом? Останні два тижні кожен вечір чую.
Вже казала, що не хворіє дитина (може, двічі мав нежить, раз кашель і все), і не треба бовтати пляшок ніяких. Особливо в дорозі зручно. Та й дитина не виглядає на таку, що голодом морена. Файне таке, пухкеньке, і міцне нівроку.
І з підгузниками те саме. Тільки малий штани попісяє - зразу "треба підгузник вдягнути й буде спокій". А дитина вчора сама на горщик 3 рази просилася. Ой, втомилася воювати, тим більше, що то щось нове, що раніше в розмовах не проскакувало інакше, як на рівні підколок. Буду пробувати брати аргументами, точніше частим їх повторенням. Фінансовими в тому ж числі.
І при тому, він паралельно всім каже, що я можу багато розповісти і про процес пологів, і про ГВ, особливо вагітним рекламує, що треба конче зі мною поговорити, бо я "кладєзь" інформації. Де логіка?

Маруся-мама
04.01.2012, 22:14
що голодом морена

Ой точно морена! Заморена на ніц! навіть зупи, і тої дитині не дала - все сама з’їла :girl_haha:

А може поки він знімає на відео у нього зір чи сприйняття відключилось? Таж все є, і їжа, і дитина ходить на ноцьо нормально. :girl_phone1:

Halina
04.01.2012, 22:40
Починаю подумувати, чи то не йде інформаційна атака з інших фронтів.

То ж напевно іде і то така наполеглива інформація.
Я уже від таких атак не знаю як тікати. От моя мама уже напевно 2-й тиждень починає телефону розмову з ідеї давати дитині жовток сирий. І звідки то вона взяла я взагалі не уявляю, бо кожного дня одне і теж, що той жовток потрібний і т.д. І ніякі аргументи вона слухати не може і не хоче, бо її діти (в тому числі і я) їли жовток з 2 місяців. І чогось я підозрюю що то і її настанови дали родичі і спеціально казали, щоб казала що мене годували саме так. То думаю, що якби мама була близько і я її залишила з дитиною на годинку, то вона б точно погодувала дитину тим жовтком.

Ніколь
04.01.2012, 22:56
То думаю, що якби мама була близько і я її залишила з дитиною на годинку, то вона б точно погодувала дитину тим жовтком
думаю так би і було
від тих порад треба просто абстрагуватись, або відповісти на це все 1 раз, але так щоб в порадників більше не виникало бажання лізти.
Мені мама також десь з 2 місяців малої радила давати розбавлений яблочний сочок дитині, і натурально плакала навзрид, коли я відмовлялась, і вона ревіла страшенно, мол дитинку їй шкода бо недоотримує вітамінів і корисних речовин і я її зі своїми поглядами дитину рахітну вирощу.
Коли ми у віці +/- 6 місяців почали вводити прикорм то у мами мало не свято було, що нарешті дитина нормально поїсть.
А про допоювання водичкою - ну це стандартно "чим же вона пісяти буде якщо нічого не пьє"
Ну а про те що наше ГВ тривало аж до практично 2 р і 11 міс, то мама про то теоретично знала, але практично глаза закочувала, мол скільки можна, нашо то треба, то вже нєпрілічно.
З чоловіком мені в цьому плані повезло, у всьому що стосується дитини і моїх рішень в цьому плані - він мені довіряє повнястю і ніяких заперечень ніколи не має.

Liliyah Romanova
04.01.2012, 22:57
кожного дня одне і теж, що той жовток потрібний і т.д. І ніякі аргументи вона слухати не може і не хоче, бо її діти (в тому числі і я) їли жовток з 2 місяців.
Чоловікова похрениця через споживання сирого жовтка двічі опинялася в інфекційній під крапельницею. Борони Боже!

Коли ми у віці +/- 6 місяців почали вводити прикорм то у мами мало не свято було, що нарешті дитина нормально поїсть.
От чому ГВ - то ненормально. Мені вже обидві мами питали, чи я "щось нормальне даю". А до того часу я що, ненормальним чимось годувала? :unknown:

Ніколь
04.01.2012, 23:12
А до того часу я що, ненормальним чимось годувала?
аргументи моєї мами в даному питанні: "Дитина повинна поїсти і перестати їсти, тобто щось суттєве поїсти щоб потім перетравлювати, а твоя дитина тільки й роюить що їсть"
Ну дійсно, в нас мала до 3 місяців цілодобово жила під грудьми, і далі, вплоть десь до 2 річного віку, ніколи не відмовлялась підзакусити, навіть якщо перед тим 5 хв. тому поїла. А в молодшому віці тим більше - тільки груди бачила одразу хотіла поїсти, хоч небагато але підзарядитись знов.
А мама коли в гості приходила і це бачила, щоразу закочувала очі, зі словами "Ужас, сколько можно есть, она же только 5 минут назад ела, она не наедается, ей пора давать нормальную пищу"
І я от дивуюсь, мене наприкоад годували до 1,5 рочків грудьми, і мама каже що не памьятає щоб я так на циці висіла, то значить або в мами молоко лилось як з брандсбойта і я за 15 хв трапези наїдалась на кілька годин наперед, або в мене змалечку пхали супчики, мьяско і кашки, і натолкавши мене цим всім батьки могли сміло відпочивати кілька годин бо істи хотіти я фізично не могла.
А соска - ну звичайно я виросла з соскою. А дитина моя не знає що це таке, і про це в мами була також окрема пісня, але її ніхто не слухав.

Зануда
05.01.2012, 00:23
А мені так файно. Мене ніхто не чіпає. Ніяких вумних порад не дають, ніхто не дивується(тобто, може і дивуються, але тримають то при собі). Важкі були початки при народженні Терези: ото треба було витримати, пережити, вистояти і залишитися при своїх переконаннях. Моя мама досі має до мене жаль, що я її "усунула" від внучки, не слухала порад, як дочки її коліжанок etc. Я послухала її одного разу - зцідилася і наробила собі такої біди, що чудом все скінчилося без лікарні. Але я без претензій, ніколи їй того не витикала.
Я і так зробила декілька помилок, але то були мої власні помилки молодої мами без досвіду, деякі з них мені вдалося виправити, інші я розпізнала вже тоді, коли змінити щось було неможливо, але тішуся, що принаймні не піддалася пресуванню і не зробила ще більше помилок.
А коли маєш троє дітей, то мало хто має бажання вказувати, як і що треба робити. :)
У нас зараз серед сусідів справжній бебі-бум і я вже стільки різноманітних історій наслухалася про те, как-кагда-і-прі-какіх-абстаятєльствах пропадає молоко, що то просто щось з чимось. А проводити лекції на тему ГВ...та я щось там "підскакувала", але зрозуміла, що ніхто сильно не переживає з приводу "пропажі", то чого я справді? Розслабилася.
П.С. Заради справедливості мушу додати, що мене завжди дуже підтримував чоловік, у всьому, що стосується дітей - він непохитна скеля. Наш батьківський стаж вже понад 8 років і жодного разу він не поскаржився, що недосипає, недоїдає (нашим дітям смакує краще з татової тарілки :) ), чи що йому Марчик заважає, який спить з нами від народження. Масажі при лактостазах, нічне чування при хворобах etc. все це цілком нормальні речі для мого чоловіка. І я за цю підтримку вдячна йому надзвичайно.

Halina
05.01.2012, 00:50
в нас мала до 3 місяців цілодобово жила під грудьми, і далі, вплоть десь до 2 річного віку, ніколи не відмовлялась підзакусити, навіть якщо перед тим 5 хв. тому поїла.

Ми теж цілодобово на грудях. А останній тиждень то на 5 хв відійти не можу, дитина хоч не їсть, а потриматись хоче і все.

А мама коли в гості приходила і це бачила, щоразу закочувала очі, зі словами "Ужас, сколько можно есть,

Моя мама як подзвонить і питає, що робимо і кажу її що їмо то така сама реакція. Але то по телефону і вона бачила нас коли нам було +/- 2 місяці. Тепер приїде коли нам буде уже 5 місяців, то я собі уявляю її вигляд коли вона все побачить. Думаю треба прикупити валідолу чи що.

через споживання сирого жовтка двічі опинялася в інфекційній під крапельницею.
Я так мамі казала та вона своє знає. От що сказала, що то яйця невідомо де купили. А то у мами домашня курочка і кури здорові і вона свіжі яйця нам відкладає і т.д.

Одним словом мама знає своє, а я своє. Єдине добре що поради тільки в телефонному режимі. І дуже шкода що в нас з нею різні думки і погляди на дитяче годування-харчування. Інколи так потрібна підтримка рідної людини...

VERO
05.01.2012, 01:46
А мене просто шокувала затурканість мамочок, які зі мною в одній палаті ПБ лежали. Цілу нічку дітки спали (а ми годувалися нон-стоп), мамочки відпочивали. Рано- плашечки і суміші форева. Питаю, а чому ви грудьми не годуєте?
1- в мене там ще ні- га нема, що буду дитину мучити. І взагалі, мене щось так болить, як я годую. Щось в мене не так. Моя сестри теж довго не мучилась. Зразу дала кашку. То малий вже такий крупненький.
Прийшлося лекцію прочитати про молозиво, його користь і "залежність" здоров'я дитини від ваги. Найбільше подіяло- що суміші дорогі і скільки на місяць грошенят треба буде стратити. Подіяло- почала годувати. Правильно приклала і навіть "щось там боліти" перестало.

2- я і старшу чомусь не годуваля. Нічого- виросла. Але кожного ранку і вечора акушерка приходить ГРУДИ СЦІДЖУВАТИ, бо тверді. На масажі теж ходила. Мамочка всім платить, бо для здоров'я не шкода. А дитина суміш з пляшки пакує. Прочитала і їй лекцію. Навіть почала прислухатись. Дитина плаче, а вона :"Погудую сумішшю, а тоді, може, щось посмокче". Завал.Ще одна лекція і акушерки і масажі стали не потрібні, дитина наїдалась і з грудьми стало все ОК.
Дуууже сподіваюся, що хоча б одна з них хоч трішечки ще дитинку годувала.

Мені теж радили, щоб на масаж пішла. Я їм:"Я маю тааакий масажор (показую на доню, яка пару хвилин тому на хвильку задрімала), що безперервно масажує. Навіть поїсти не встигаю!"

kolobok
05.01.2012, 01:56
що якби мама була близько і я її залишила з дитиною на годинку, то вона б точно погодувала дитину тим жовтком.
Моя мама саме так і зробила - в 6 міс, як ми тільки чуть прикорм почали нагодувала малу борщем і вийти мені досить було на хвилин 15. Аргументи стандартні "що не вистачає дитині корисних речовин", "що треба їсти все" і тд. Ключовий аргумент, що вот в знайомих мала ровесниця нашої, а вже сидить, бо вже давно все їсть, а наша вот не сидить, бо сили не має і кості в неї кволенькі :girl_crazy: Тепер згадую то все і аж смішно, а тоді зовсім не до сміху було.

natorella
05.01.2012, 10:47
нагодувала малу борщем
та то не найстрашніше
гірще коли в 2 місяці сочком вгощають

olenkastar
05.01.2012, 11:03
а я побачила в однокласниках своєї одногрупниці фото- вона дає місячній малявці пляшку. і питаю - де циця поділася, чому пляшка. відповідь, цитую - "sabahato maju moloka,dowodutjsja widkazuwatu,todi zalko wukudatu osj i daju s butulku!dekolu navitj duze sruzno!"... НДААА. вплив Заходу, адназначна (вона живе зараз в швейцарії).
а ще якось питала її , навіщо дурника дає, то відповіла "tomuzo wo durnukom spokijnischa,wona wsahali spokijna,ale sabahato zuzjku xoze,mu wuriwulu jji pidmanutu!" ну не блін?:girl_devil:

olangel
05.01.2012, 12:16
Навіть перетерту з цукром полуницю.
Я як таке від чоловіка побачила, то в мене чі на лоб вилізли! :)
Питаюсь в знайомої, чого грудьми не годуєш? В мене молока мало, лікарька так сказала... І по барабану, що ще пару місяців воно лилося з грудей.... Дитина плаче, значить не наїлася, треба відповідно суміші давати (((

napoleona
05.01.2012, 12:26
мене теж родина замучила з допоюванням, бо молоко, то як тверда їжа, а ще дай їй посмоктати яблучко, апельсин, лимон і т. д., щоб смаки розрізняла...
я вже чесно навіть не реагую і не памятаю хто, що говорить
а ще моїй мамі порадили, щоб я догодовувала, бо якщо вдруг пропаде всьо молоко, і я почну давати їй кашки, то їй буде звично, а якщо нє, то буде боліти животик:confused:
а у моїх подруг, коли не подзвонять:
- "ти ще годуєш грудьми?"
-так
-ой та нащо тобі того, потім груди будуть обвислі, чоловіку буде не цікаво:khomyak:
одним словом уникаю контактів з близькими та знайомими, бо даремно нервуюся

Virginia
05.01.2012, 12:33
чоловіку буде не цікаво
що саме буде не цікаво??? Краще дитині імунітет запороти, але головне щоб чоловікові було цікаво... Логіка....

napoleona
05.01.2012, 12:40
що саме буде не цікаво???
ну ніби я для нього вже буду не сексі:)
надіюся, що з часом вона змінить свою думку, але зараз там все для нього

Haidee
05.01.2012, 12:49
В мене з родичами розмова коротка: перший раз пояснила, чому до 6 місяців нічого не дам їсти, крім грудей, другий раз ще раз пояснила, на всі подальші пропозиції сочків-яблучок-борщиків роблю писок цеглою і кажу ”не дам”. Чекають пояснень зі страждальним виразом обличчя, я далі ”не дам”. Всьо, тихо крутять пальцем в біля голови куточку.
Недавно прийшла коліжанка, бачилися востаннє, коли Юстинці тиждень був. Питає: "Ти вже не годуєш грудьми, та? То ж певно вже не можна." "Найближчі роки два буду годувати, а як схоче, то й більше". "Ого, а я шось в тому зовсім ніц не розумію, думала, то вже довго". І то не смішно, то сумно. Бо таке уявлення сама собі не намалювала, то ж роками вироблений стереотип. Ну нічо, з близькими коліжанками я справлюся, а от малознайомих вже дістало в чомусь переконувати, у всіх поголовно молоко пропадає і діти від голоду плачуть. Причому після переводу на суміш далі плачуть, але тоді то було від голоду, а тепер бо вредне робиться. Фу.

SoLana
05.01.2012, 12:55
гірще коли в 2 місяці сочком вгощають
ггг, а ковбаскою в 3 місяці, бо вона свячена (на Паску), дитині операцію робили.

DesperateHousewife
05.01.2012, 13:18
ковбаскою в 3 місяці, бо вона свячена (на Паску)
Мене так в свій час нагодували (правда мені було троха більше місяців, десь зо 10), і в результаті - реанімація. Вже мовчу про вироблення рвотного рефлексу в 2 роки через постійне годування "бо дитина голодна". І після того моя маман мені ще поради по вигодовуванню дає :)
потім груди будуть обвислі
аргументуйте, що груди збільшуються ("розтягуюються") вже від самого факту вагітності і народження дитини. навіть якщо не годувати грудьми, то форми вже стануть іншими.

olenkastar
05.01.2012, 15:03
ну ніби я для нього вже буду не секс
мені так одна коліжанка говорила "ой, годувати груддю- то так не сексуально":girl_devil: у неї муж на першому місці і задоволення його потреб теж ( встає щоранку на годину раніше щоб зробити кучері, намалюватися, манікюр-педікюр і всяке таке). Має двоє діток, обох годувала по пару місців, потім суміші(( сумнооо.

olangel
05.01.2012, 15:29
ковбаскою в 3 місяці, бо вона свячена (на Паску), дитині операцію робили.
Це не ідіотизм?!! Ну як можна бути такими батьками, або порадниками? Ну невже людей мозгів не вистачає? Ну їсть дитинка молочко, нехай гамцяє, чи коли дитину покалічать, або ще гірше, то тоді розум з'явиться... А ті дівчата які дивиються, що пару місяців годування грудьми, то занадто довго...сподіваюсь як завагітнюють, хоча б тоді будуть правильно хвилюватись за малечу і цікавитись скільки/чим і як годувати дитинку!

Liliyah Romanova
05.01.2012, 16:24
А мене просто шокувала затурканість мамочок, які зі мною в одній палаті ПБ лежали. Цілу нічку дітки спали (а ми годувалися нон-стоп), мамочки відпочивали. Рано- плашечки і суміші форева. Питаю, а чому ви грудьми не годуєте?
Класно, що вас послухали. От питання, чому акушерки того не розповідають? То ж би їхня робота мала бути.
Тут у "лікарняних" акушерок та сама біда. Щось знають, але загальна картина дуже мутна. Он ми гостювали в одних, то жінка власне акушеркою працює. Зараз вагітна. Ну, то я, хоч маю знань дрібочку, відкрила їй незнані істини. Навіть не сподівалася, що вона не знає про переднє й заднє молоко, що не знає, що зціджуватися варто хіба тоді, коли ходиш на роботу й не можеш дитину регулярно годувати, а якщо ти вдома й дитинка коло тебе, то цідитися не треба. І власне вона була дуже здивована, що малому вже 15 місяців, а в мене молоко не пропало.
Я сказала, що не даю молока пити, ну бо вважаю, що зарано ще, та й я годую, тому нема потреби. У відповідь почула: "ой, як колись жінки не мали молока й годували коров'ячим, і нічого". Кажу, де не мали? По селах? Та мої бабці ВСІ розповідали про те, як діти вже говорили й самі стільчика приносили, аби цицьку поссати. То про яке коров'яче молоко мова? Колись узагалі годували дуже довго. На то вже аргументів не знайшлося.
Але от що така акушерка порадить новій мамі без досвіду й без прагнення шукати інформацію?
До слова, акушерки-домашниці в тому плані геть інші. І коли мене грузили по скайпу з України, що треба зціджуватися, щоби груди порожні були, що не можна митися, ані в душ ходити, то я власне словами акушерок свої аргументи й підсилювала. Допомагало. )))
Он думаю, може, з третьою дитиною вже так дуже не будуть розказувати, що робити. :xaxa:

що саме буде не цікаво??? Краще дитині імунітет запороти, але головне щоб чоловікові було цікаво... Логіка....
То, хто як заміж виходить, і хто з чим одружується, так виглядає. :girl_crazy: Відти й логіка. То ті самі, що потому хочуть на весіллі нагулятися тощо. Пощо їм діти? Що з того, що "мамочка-красавіца", як цінності й пріоритети через їдно місце... (вибачте на слові)

Мене так в свій час нагодували (правда мені було троха більше місяців, десь зо 10), і в результаті - реанімація. Вже мовчу про вироблення рвотного рефлексу в 2 роки через постійне годування "бо дитина голодна".
Сиділа наша няня два дні з двома дітками: нашим і знайомої.
Проводимо вечір перед тим інструктаж за кавою.
Знайома: як вона кашку чи зупку з'їсть, то ти ще її забав і ще пару ложечок в неї запхай. (але її можна зрозуміти. у дитинки великі проблеми зі здоров'ям і вона дууууже маленька й худенька)
Я: як поїсть, то вже за ним не бігай. зголодніє, сам прибіжить. і ніяких забавлянь. скільки з'їсть коло тебе, стільки з'їсть. піде бавитися - значить вистачить.

Маруся-мама
05.01.2012, 16:52
потім груди будуть обвислі, чоловіку буде не цікаво

Мдамс, ото вже люди понавидумують. Мого чоловіка он страшили, що після родів інтим нецікавий, бо тоді, цитую, - «як ложка в стакані». Ми вже по чотирьох і ніяка ложка.:girl_flag_of_truce:

А з грудьми то взагалі перебір. Мені он також казали, що треба перев’язати, щоб були як в дівчинки. А один мужик з яким я працювала сказав мені, що у євреєк дуже гарні груди, бо вони не перев’язують а годують своїх дітей довго. І будь мудрий. :girl_wink:

хельга
05.01.2012, 17:01
Мені інколи здається, що якась навіжена, зациклена на ГВ в розмові з іншими. І тільки тут, на ДП, заспокоююсь, бо не одна така :girl_yes:
Основні аргументи: йой! яка ти розумна! раніше такого не було і ніц, всі виросли.

Маруся-мама
05.01.2012, 17:06
і ніц, всі виросли

Та виросли, правда. Але тільки піти і почитати тему про наших мам і запитаймося самих себе, чи наші мами нас годували і пригортали, чи вважали нас обузою?

Для мене в цьому плані моя свекруха кумир. Вона працювала дояркою в колгоспі, а це дуже важка праця, але мого Андрія годувала грудьми до трьох років.

Liliyah Romanova
05.01.2012, 17:08
Мені он також казали, що треба перев’язати, щоб були як в дівчинки
Це типу, щоби їх не було? :girl_haha: У дівчаток не груди, а прищики. :girl_crazy:
Основні аргументи: йой! яка ти розумна! раніше такого не було і ніц, всі виросли.
Якого не було? Вони про радянський союз говорять? Раніше не було ніяких пляшечок чи сумішей. І коли люди не працювали на колгосп чи на пана, а працювали на себе, то таке було, ще й як було!!
І навіть за колгоспів та панщини багато жінок робили від себе все можливе, аби лише дитятко на своєму молоці виростити.
А панусі, які не годували, шукали годувальницю, а не корову...

Маруся-мама
05.01.2012, 17:16
У дівчаток не груди, а прищики.

Напевне саме такого ефекту сподівались :girl_haha:

хельга
05.01.2012, 17:26
Якого не було? Вони про радянський союз говорять?
Так саме на радянські часи всі орієнтуються, іншого ж не знають. І саме головне - не прагнуть знати, нічого не читаю, не шукають інформації...

madchen
05.01.2012, 17:26
зациклена на ГВ в розмові з іншими. І тільки тут, на ДП, заспокоююсь, бо не одна така
Аналогічно. Ще часто чую запитання: " А ти ше годуєш грудьми?!". Що тут дивного? Невже мій хлопчик тааакий застарий для ГВ? Як на мене, в нас якраз "золота середина ГВ"

Burmosyk
05.01.2012, 18:26
чую запитання: " А ти ше годуєш грудьми?!"
ну а що тут такого, що Вас запитали? проста цікавість. Он я свого годую (1 рік 2 міс), але коли звонили колишні співробітниці і вітали з новим роком, то я теж питала чи годують, хоч дітки в них молодші за мого. Ну ж цікаво. Одна годує, інша ні. Що спитати не можна? Потрібно спокійніше ставитися до цього. Тим більше що нервуватися не можна - ви ж годуєте :girl_wink:, нашо вам нервова дитинка... (хіба що це мала б бути дуже здивована інтонація, але я такими запитаннями ніколи не переймалася)

madchen
05.01.2012, 18:35
Що спитати не можна? Потрібно спокійніше ставитися до цього. Тим більше що нервуватися не можна
:girl_claping:Та я зовсім не нервуюсь і навіть досить спокійно відповідаю на такі запитання. Я просто написала, що часто про таке запитують. От і все! :kiss:

Burmosyk
05.01.2012, 18:40
Я завжди кажу в таких випадках, що у згадках в Святому Письмі про ГВ жінки до 3 років годували свої діток. І окрім "Тааа?" і спантеличеного виразу обличчя більше нічого не чую :girl_curtsey:

Liliyah Romanova
05.01.2012, 18:43
Що спитати не можна?
Проблема не в питанні. Проблема в інтонації, з якою питають.
Дехто питає без напрягу, а дехто з таким "ти ще досі??!?!?!?!" От це й дратує.

Blondo4ka
05.01.2012, 18:46
часто про таке запитують.
Мене вже перестали таке питати:girl_blum: Просто не спілкуюся з такими людьми, або по мінімуму. А раніше постійно говорили дівчата на вулиці, що то дуже шкідливо для мене. На моє питання - чого шкідливо? Відповідь: ну бо так всі лікарі кажуть:girl_devil:
Мене спасає те, що вдома мене абсолютно всі підтримують. Моя свекруха десь пробувала заїкнутися, що вже досить, але чоловік сказав не пхатися, то вже мовчить. Мене мама годувала 11 міс. - як на той час - то дуже багато. І хоч був і жовточок в 3 міс, і дурачки і догодовування, мені то не "помогло":girl_wink:
Моя мама, правда, аж тепер зрозуміла, що я знала що роблю, коли не догодовувала та не допоювала водичкою.

olena
05.01.2012, 21:12
Ой, скільки я сьогодні перлів наслухалась і від мамочок, які довше 8-ми місяців дітей не годували. Виявляється , що після року в молоці нема нічого корисного і це доведено ВСІМА лікарями, а я своїх дітей годувала труткою, замість того, щоб нормально напоїти коров'ячим молоком, ну чи сумішшю якоюсь, бо користі від них набагато більше, ніж від мого молока, отака я мачухеля.
І молоковід температури пропадає, все і відразу.
І з першою дитиною молоко було, але дитина його не їла, а з другою ну зовсім не було, навіть 100 грам не цідилось.На мою відповідь , що з троьома дітками не націдила навіть разом 100 грам, подиву не було меж.
А груди виявляється постійно мають бути як цеглини тверді і молоко має з них сифонити, інакше- молока нема.
Пояснити таким людям нічого не можливо, бо вони просто не хочуть слухати. Аргумент, що маю досвід, бо годую вже третю дитину, для них не аргумент, ототі лікарі, які кажуть, що після пів року треба відлучати для них більший авторитет. Стукати в такі двері марно- не відчиняться.

Fleshka
05.01.2012, 23:49
"ти ще досі??!?!?!?!"
А мене раніше це зачіпало, зате зараз готова вивіску на лоб собі причепити: "Моїй дитині два з половиною і ми на ГВ!!!"
Так мене тішить реакція навколишніх...
Вже ніхто не каже - нащо, не сипе перлами, просто очі роблять як п"ять копійок...єдине на що спромагаються то: "ніфіга собі". Ну немає в моєму оточені довгогодуючих і все тут.

А нещодавно кавувала з кумою і її друзями.
Цитую розмову яка була при мені:
- Уявляєте, дитині два з половиною скоро, а вона досі годує його грудьми!!!
- Молодець!
- ???
- Скажу - цій дитині, дуже повезло! В наш не всі так хочуть.

Я не втикалась, мені полестило.

natorella
06.01.2012, 00:18
Так мене тішить реакція навколишніх.
мене рідних реакція *тішить*
особливо мами моєї і баби
оте закочування очей, всякі бздури, вони вже навіть не нервують, вони вимучують

Vika
06.01.2012, 00:34
Комаровський казав до півроку, а далі по бажанню, доктор Хаус казав що до півроку (він для нас авторитет ) а реально я півроку годувала тільки грудним молоком, а потім поступово перейшли на суміш, можете мене закидати гнилими помідорами, та добре що це все закінчилось, в мене молока було валом, а я вже була така худа як драбина, після закінчення грудного вигодовування, не сказати що я різко поправилась просто віджила. Може ще свою роль відіграло те що ми годувались через молоковідсос, а це просто безперервний процес стерилізації бутилок і ціджень, та нам всім і чоловіку в тому числі вистачило півроку, мій просто казав коли вже це закінчиться, бо на тебе страшно дивитись і це правда, дитині потрібна ще здорова мама, тому в нас був такий свідомий вибір, бо так як був молоковідсос, то чекати поки пропаде молоко не вдалось би, з ним можна годуватись хоч до старості
прочитала на іншому форумі. щось так розізлив цей допис. не розумію, мати " валом молока" і перевести на суміші. верх дурості.

Ная
06.01.2012, 00:47
А мене раніше це зачіпало, зате зараз готова вивіску на лоб собі причепити: "Моїй дитині два з половиною і ми на ГВ!!!"
Так мене тішить реакція навколишніх..
Ше донедавна, поки Софія була на ГВ, в мене як цікавилися чи ше годую,я перепитувала "а про котру дитину питаєте,старшу,чи меншу? бо годую обидвох" ,у відповідь була німа сцена))) 4-х річна дитина,котра ше їсть цицю - то дивина для більшості людей і ,як бачу по їх реакції, думають,шо мені чогось бракує :girl_impossible::girl_crazy:

Carpe diem
06.01.2012, 00:48
якась навіжена, зациклена на ГВ в розмові з іншими. І тільки тут, на ДП, заспокоююсь, бо не одна така
аналогічно!
у нашому під"їзді за минулий рік 4 породілля, двоє годували дітей до 4х місяців - причина стандартна: мало молока, дитина не наїдалася, Малиш рулєз!
третя на 6му місяці здаласяа я вже почала було думати, що мала розуміє(їй тільки за 20 перевалило) наскільки важливе ГВ: почала малого ще з 5и міс догодовувати бульбочкою. навіть не так: замінила одне годування картопляним пюре.... ну, дурдом якийсь!!! і як результат - малий не хоче брати груди, бо звик до пипки
нема з ким поговорити про ГВ.... була одна дівчина, то малому був поза рік, а вона годувала грудьми. втішилася, що хоч з кимось можна поговорити про ЦЕ без квадратних очей і нарікань. але і вона здалася, бо малий її спить окремо, щогодини вночі вставав, цицю хотів. от вона не висипєлася, тому і таблеток якихось там випила і молоко пропало. а я просто почала малого класти спати біля себе - висипаємося обоє)))
в кожного голова своя, і дитина своя, і виховання різне і поняття про нормальність і ненромальність різні.
от моя сестра - годувала малого чи то 4, чи то 5,5 міс... і от я ніяк не могла зрозуміти, чому вона перестала годувати грудьми. аж недавно, будучи в гостях, виникла у мене одна гіпотеза. чоловік у неї дуже власний і на все має свою думку. от він і заявив, що нащо я ще малого годую грудьми, бо там вже і так давно ніяких поживних речовин нема (тіко до 6 міс. за його словами вони ТАМ є),а я так догодуюся, що малий буде вже ходити до школи і цицьку просити! добре, що я в цей момент знаходилась у іншій кімнаті, бо точно відповіла би щось на його нісенітниці, а з ним краще в спір не ставати, бо то як головою об стінку.
тому, не дивно, що з такими його познаніями у темі ГВ його жінка, моя сестра, і півроку не протрималася на ГВ....
у нас з ними взагалі різні погляди на харчуваня дітей: їх дуже дивувало, чому я не даю малому "Марію" - бо я дуже уважно читаю етикетки :) і рекомендували дати спробувати вже малому шоколадну цукерку, бо вони в такому віці своєму малому вже давали, і у рік і 10 міс, малий топче цукерки в прикуску з картопляним пюре))

Talya
06.01.2012, 01:01
начиталася в темі всякого різного, подумала - "ото нам пощастило", пішла розбудила доцю, яка мирно посапувала коло татка - нехай їсть! Посиденьки, дякую Вам всім за наше успішне і тривале ГВ!

kljysochka
06.01.2012, 01:10
Проблема не в питанні. Проблема в інтонації, з якою питають.
Дехто питає без напрягу, а дехто з таким "ти ще досі??!?!?!?!" От це й дратує.
це точно! а ше міна з якою питають. вирячені очі і стримано-здивована інтонація свідчать про те, шо навіть пояснювати ніц не тра, бо і так не поможе, а лиш роззадорить і викличе гору перлів з такою інтонацією, шо ніхто не ризикне незгодитись:) я врубую тупо-впевнену рожу з незйомною усмішкою, кажу шо годую досі - ловлю кайф від подальшої паузи- тоді кажу шо відлучати не збираюсь - знов кайф - а тоді на всі бздури кажу, шо якби вони були обізнані і начитані в цій темі, то таких нісенітниць би не говорили:) стушуются завжди:)

Carpe diem
06.01.2012, 02:12
доктор Хаус казав що до півроку

шем такого не чула!!!! :girl_impossible:
ще би на АйБолитя посилалася і весь склад "Анатомії Грей" (або "Інтернів"...) :girl_crazy:

kolobok
06.01.2012, 02:48
Комаровський казав до півроку, а далі по бажанню, доктор Хаус казав що до півроку (він для нас авторитет )
оце справді перл, мене реально розсмішило )). Бо багато з того що пишуть в темі - то стандартні закиди, які кожна годуюча, а тим більше довгогодуюча мама, чує в різних інтерпретаціях по 100 раз. Но посилання на Хауса оригінальненько, я зацінила :D.

olenkastar
06.01.2012, 10:33
йой! яка ти розумна! раніше такого не було і ніц, всі виросли
а я відповідаю, що головне не кількість,а якість. може всі- то і виросли, але які ж виросли? Ну і ще я маю наглядний приклад з свого життя- мене годувала мама 2 місяці, сестру півтора року. В житті- сестра більше привязана до мами, ніж я, спала завжди краще,а я мучилася безсонням.

Vika
06.01.2012, 11:49
ось що відповіли на мої " помідори":
Якщо б була реальна потреба в грудному вигодовуванні до року чи до двох, то це би все я звичайно, що робила б довше, та так як є однозначна рекомендація до півроку, а потім вже молоко міняє свій склад то я до півроку годувала і потім поступово відмовились від цього.
В мене малий не міг їсти з груді, бо переднє молоко йшло фонтаном і малий давився, а заднє, дуже погано йшло і він не міг його тягнути причому йому зовсім не було треба смоктати грудь просто-так, тобто від груді чекав молоко, молоко не йде, значить дитина плаче-заходиться, в мене малий голодував 8 днів (в роддомі) бо не міг їсти з груді, був такий зморений, що постійно спав, а думка що він голодає не приходила, бо переднє молоко просто фонтанувало, коротше як згадаю, всі експерименти, старання перевести дитину на те щоб він їв таки з груді, його воплі і потім все ж судорожне цідження і цей безперервий процес
А на рахунок того що молока жалко, то я так розумію, що якщо Ти цідиш молоковідсосом, то нереально щоб молоко пропало впринципі, Ти сам регулюєш кількість і сам вирішуєш коли закінчувати, я так собі думаю, що якщо дуже хотіти, то й зараз з молоковідсосом можна відновити молоко

Klava
06.01.2012, 12:39
Ой, а мене тут на відпочинку шокували... Пішли ми з малим в кафе, сидимо, п"ємо чай, розмовляємо. А господиня закладу каже - ой які ви молодці що говорите з ним як з дорослим, не сюсюкаєте. І питає - а довго його годували? Кажу - в процесі. А вона - "Ой, а в мене донька ТЕРМІНОВО відлучила в 15 місяців!". Питаюсь що сталося. Каже виїхала в Угорщину. Там обов"язковим є огляд в дитячого психолога. Той як взнав, що ще годуються сказав терміново відлучити, бо матиме дитина психічні розлади. І мамаша за день перестала годувати! Ну не дурня?!

МаленькаКотя
06.01.2012, 12:47
Я вже навіть промовчу, що я тільки не вислуховую, що ми ще й досі годуємось, це вже не просто "ЩО, він ще й досі цицьку ссе????", це вже "О, Боже, бідна дитина!!!"(в чому її ущербність, я так і не зрозуміла, бо на моє таке питання тільки очі закочують). Ну і фраза- йому вже пиво пора пити, а то не виросте справжнім мужиком - рулить...:D

Пупсик
06.01.2012, 13:10
"О, Боже, бідна дитина!!!"(в чому її ущербність, я так і не зрозуміла, бо на моє таке питання тільки очі закочують)
нє, то мама ізвєрг. Дитині пора пиво, а вона все цицьку та й цицьку))). Мама ну чисто збоченка, нє)))))))))

Руда Лисиця
06.01.2012, 13:32
Дитині пора пиво, а вона все цицьку та й цицьку))). Мама ну чисто збоченка, нє))
тю, так до дівок привчає. мужик ж росте, нє?

Shatenka
08.01.2012, 21:18
Були сьогодні в гостях, цьотки-сестри питали, чи я ще годую грудьми, і дуже здивувалися, коли я відповіла так. Питали, чи наїдається дитина, бо то хлопчик, а він хоче багато їстияка різниця, хлопчик чи дівчинка?:girl_mad:
Була ще одна сусідка, то коли малий захотів їсти, я кажу:"Йду його погодую", а вона: "То найгірше годувати грудьми, бо дитина не наїдається. Я свою малумалій 2 роки скоро відлучила, бо то була така мордація для мене - кожні півгодини прикладати до грудей". Я промовчала:girl_devil:
Зате свою малу напихала всім підряд: і салати з майонезом, і голубці з грибами, і шампіньйони. Це,звичайно, краще, ніж груди, і дитина добре наїдається :girl_yes2:

Asal
08.01.2012, 22:59
, і дуже здивувалися, коли я відповіла так. Питали, чи наїдається дитина, бо то хлопчик, а він хоче багато їсти
яка різниця, хлопчик чи дівчинка?
перший раз таке чую... хлопчик, дівчинка...
я свого до року годувала і наїдався так як має бути, в 9 місяців важив більше 10 кг :girl_yes:

Halina
08.01.2012, 23:28
Були сьогодні в гостях

Як добре що ми в гості не їхали. Бо мене вже за два дні розмови по телефону з рідними нервують трохи. Завтра телефон виключу і все. Ось такі запитання:
- а ви що дитині кутю не давали не вечерю?
- як то можна свою дитинку морити голодом?
- а що ще печеня Марія з чаєм не давали??? та то всі дають, то дитина так хоче того печеня замощеного в чаї?
- та якби ви до нас приїхали то я б в тебе забрала дитину і нормально погодувала....
А найбільше мені сподобався коментар мами. Я її відправила фото на якому я тримаю донечку і ми стоїмо біля стола, де горить свічечка, стоїть кутя і т.д. От мама подивилась і от наша розмова:
М: ти сама на те фото дивилась?
Я: звичайно, а що?
М: ти бачиш яка у вас дитина голодна?
Я: з чого ви взяли, у нас нормальна вага?
М: ти бачиш як вона на стіл дивиться?
Я: мама, та вона на свічечку дивиться
М: та ні то вона голодна і дивиться на їду. Ви ж самі все смачне їсте а дитині цицьку в рот і все.

Alexx
09.01.2012, 00:01
Мама розказувала, що я маленькою до року взагалі тільки на грудному молоці жила (хоча вона справно з 4 міс варила і перетирала п"юрешки), а я все випльовувала )))) хе-хе-хе. І нічо, така нівроку дівка вимахала )))). Хоча скільки себе пам"ятаю завжди мене хотіли чимось нагодуавти.... Такщо дітки самі знають що їм треба )))).
Бач, Halina, як дитинка голодними очима на стіл дивиться )))), видно голубця хоче )))), 4 з копійками, то вже давно пора.... ще й підливкою з грибів полити треба )))

Андріана
09.01.2012, 11:30
Я тільки переконуюсь щоразу, що якщо дитину майже з народження намагаються напихати всякою дорослою їжею,щоб привчалася, то потім в дитини чуть не відраза до їжі, постійно заставляють, гонять за дітьми з тарілкою по хаті. Натомість, дитина, яка була на ГВ, попробувала все в свій час, не заставляли їсти, то добре потім їсть. Маю приклад, мої двоюрідні сестри, старші діти в них одного віку, ГВ скінчилося швидко, "молоко пропало", там повним ходом суміші, манки, борщі з 4х місяців, тепер тих дітей не нагодуєш, вічне заставляння, а як не заставляти , то можуть і весь день не їсти, ну я розумію, що це так навчили. Потім моя доця родилася і я мільйон раз розказувала про користь ГВ, про його правильне налагодження і що це кожен може, що не буває молочних і немолочних мам. В однієї сестри родився другий синочок і нащастя щось вона з того взяла, бо годувала чуть більше року, я і тому тішилася, то другого синочка зі столу не виженеш, апетит хороший, їсть все підряд, прийде і сам попросить. Переконалися, що гв таки можливе, але скільки перлів раніше приходилося чути від них:girl_impossible:

veronka
09.01.2012, 11:38
нда, моя майже до 8 місяців виключно на ГВ)) захотіла щось зі столу - спробувала, а ні - то ні)) щоправда, зі мною складно сперечатися коли я впевнена на 100%))) і маю залізний аргумент - ЦЕ МОЯ ДИТИНА!!!! ви можете щось порадити, але краще - не робіть цього)))

kvVItKA
09.01.2012, 12:09
нда, моя майже до 8 місяців виключно на ГВ)
в нас десь так само було. Та й зараз бувають дні що 5 разів їсть по тарілці-пів дорослої їжі, а буває, що цілий день тільки просить цицю і пити. В свекрухи вічне бажання нагодувати малого і кілька разів мусить сказати, то ж йому треба щось зварити. ага
аргумент - ЦЕ МОЯ ДИТИНА!!!! ви можете щось порадити, але краще - не робіть цього)))
я ще люблю казати, як хочете допомогти то не заважайте:)
одна з моїх бабусь, котра до речі до року дуже хвалила, що я годую, за святковим столом здивовано :"а що він ще їсть? та не давай вже, стидоцьо"(чи якось так те слово звучало:girl_crazy:) Ромахін так солодко присмоктався, що я далі не слухала:girl_haha:
ти сама на те фото дивилась?
мені постійно щось подібне говорять, чи я на себе дивлюсь і чи чоловік дивиться, мол-худа дуже. Цікаві люди, якби поправилась, то казали б, що тре худати, завжди комусь щось не так. І то нічого, що вага в мене завжди така була:) муж каже, що то бабИ ( як молоді так і старші) заздрять ггг

Ірка-Шкірка
09.01.2012, 17:57
В свекрухи вічне бажання нагодувати малого
в нас те саме, свекруха бере малу, садить в крісло і напихає, як гусочку. Дитина дивиться на неї, як кролик на удава, і тільки рот відкриває. Може з'їсти стільки, скільки зі мною за день не з'їдає.
Але я ті експерименти припинила, бо помітила, що мала дуже неспокійна після таких годувань. Видно, не травиться їй то, може не встигає добре жувати, або просто організм не потребує такої кількості їжі.
Цікаві люди, якби поправилась, то казали б, що тре худати, завжди комусь щось не так.
о, мене також завжди дивує, коли хтось коментує мою зовнішність "ти така худюща". Таке враження, що ті, котрі це говорять - прям стандарти красоти, чесслово. Вони не отримують таких "компліментів" насправді суто через вихованість інших :) :) :) Ну і мені насправді немає діла до того, щоби когось там дуже оцінювати, стараюся до себе бути критичною, а до інших - ставитися з повагою та розумінням...

Маруся-мама
09.01.2012, 18:00
Видно, не травиться їй то, може не встигає добре жувати, або просто організм не потребує такої кількості їжі

Йой, якась терористка та ваша свекруха. Та навіть я, доросла паньця, як з’їм денну норму за один присід буду хвора два дні.

Ірка-Шкірка
09.01.2012, 18:03
Я раніше не звертала уваги, бо мала як не хоче їсти, то відвертається і не їсть, тільки з нею так чемно рот відкриває. А тепер сама годую, і крапка.

Holly
09.01.2012, 20:37
а була шокувала нашим ГВ аж трьох мамочок :biggrin:
Оленці тоді 1,2 було. Прийшла Яринку з танців забирати, а дітей трохи затримали. то ж ми з Оленкою бродили по коридорі. Оленка була в СЛІНГУ до того всього. Ну і чую розмову мам про ГВ. Стандартні фрази: ніц корисного, молоко пропало, стидно годувати, бридко дивитись. Вони і до того на мене косо дивились, а після того як я гонорово приклала малу до грудей, взагалі в осад випали. Вони говорили голосно, ображали всіх годуючих, а тут я. Я ледве стрималась, аби не реготати з них.

natorella
09.01.2012, 21:31
свекруха бере малу, садить в крісло і напихає, як гусочку
дати їй мого сашу?
він може ніц не їсти, а навіть як буде голодний, то перебирати і вибагати. ціла біда з тим їдженням

Halina
09.01.2012, 21:43
дати їй мого сашу?
він може ніц не їсти, а навіть як буде голодний, то перебирати і вибагати.

О. Та то я в дитинстві така була. Теж перебирала і вибагала і як не було то нічого не їла. Хтось порадив мамі почекати поки дуже зголоднію, але і то не подіяло. Я вже напевно була дуже голодна то хліб сам їла, а те що готували, а мені не подобалось то не їла. Ось така була вредіна. Скажу чесно я і зараз багато чого не їм і не можу їсти.

jalla
09.01.2012, 21:57
А мені вчора знайома "файно" порадила. Каже: "та візьми малому отой Нан три чи чотири (не знаю я тої нУмерації), бо куда вже такому хлопаці груди. На мою відповідь що циця форева і циця-то є дуже добре і най всі Нани в світі схваються, а в мому організмі є власна фабрика виготовлення молока співчутливо помахала головою і сказала "так-так, вам важко з грошима, ви на квартирі живете, а ті Нани сильно дорогі, але то дууууже корисно, ти подумай".))
Сміх та й годі, я вже й коментувати не буду. Думаю мене всі мамочки зрозуміли...

Ariel
10.01.2012, 00:47
Були на вихідних в баби і при нагоді заїжджали до коліжанки. Її малій майже 3 місяці - і, о чудо, тиждень тому "пропало молоко". Вона довго не думала і перевела малу на коров"яче:girl_devil:. Я думала, що її приб"ю як почула!
Виявляється, вона пробувала давати суміш але дитина не хотіла, а от молоко прийняла нормально і навіть не замітила різниці.:girl_emo:
З самого початку зціджувалась і годувала маленьку через баночку+ дурник+сплять окремо+вдень мала спить по 6-7 годин безпробудно+... Стандартні помилки. І головне слухати поради- слухає, але зовсім не чує.
Не можу усвідомити як так можна.

Corena
10.01.2012, 11:26
Її малій майже 3 місяці - і, о чудо, тиждень тому "пропало молоко". Вона довго не думала і перевела малу на коров"яче. Я думала, що її приб"ю як почула!
Мати мила.... Мені серце стає, як таке чую.... то вже зовсім люди не варять головою своєю, чи як?

Галюсік
10.01.2012, 11:49
Були і ми в гостях,то щось там рзмовляли про дітей, я питаю свою цьоцю, чи її дочка годує ще малу грудьми,а вона каже, що годує, але деколи і то для забавки і заспокоєння, бо "там вже нічого корисного немає" (цоця багато років акушеркою працювала).
Коліжанці моїй, у якої доця півтора місяці має, свекруха сказала:"Дай їй манку з молоком, і буде вона в тебе чи то як копиця, чи якось інше назвала".
Добре, що коліжанка не послухала і поки що дає тільки цицю.
Я як почитала про манку, про її "користь" для немовлят,то чуть не впала. Але зі всіх сторін усі мами кажуть, що ми так виросли, і нічого. :girl_impossible:

olangel
12.01.2012, 15:27
Сміх та й год
насправді плакати хочеться(((((( тільки, що ще почитала сусідню темку про "будь де і будь коли" і не можу зрозуміти і все! ну чого так люди поступають... ну невже так тяжко грудьми годувати?! то ж не треба купу пляшечок/дурників ще якоїсь фігні!!! не уявляю звідки брався би час і сили як би ще треба було і для малого суміщі готувати! Чому в цьому щось еротичне вбачається?(коли була маленька, то мене це трошечки бентежило),але як процес годування може бути непристойним?!
В мого чоловіка є сестра, дітей хоче дуууууже! Вечеряли всією родиною і почались розмови за молоко(гамцяв малий в сусідній кімнаті, бо хотів затишнійшого місця) бабця в черговий раз розказувала історію коліжанки в якої мала переїла зелених яблук і спасло її тільки ГВ а малій вже 3 роки.... То сечтра то коли почцла, почала казати, яу та так могла!!? Зараз доведено всіма лікарями, що після року в молоці нема нічого поживного і корисного, що там одні віходи, то ж 21вік, вже довели не користь молока. Добре, що я сиділа в інщій кімнаті, бо пояснювати їй нічого не хотілось, але мій вираз обличча був багатослівний. Просто ця людина лікар яка дуууже хоче дітей(((((( сумно(

Carpe diem
12.01.2012, 16:08
ну невже так тяжко грудьми годувати?! то ж не треба купу пляшечок/дурників ще якоїсь фігні!!! не уявляю звідки брався би час і сили як би ще треба було і для малого суміші готувати!

от власне, що годувати груддю - багато зусиль не треба!
а багато новоспечених мам вважають, що біля малої дитини треба возитися так, щоб це було відчутно, видно збоку. а коли ти вночі встаєш, йдеш на кухню, робиш дитині суміш, охолоджуєш, бо загаряча, підігріваєш, бо захолодна, не висипаєшся, з баночками-дурниками возишся цілими днями, в гості з кульками сумішей їздиш - от тоді ти мама що треба, от тоді і всі бачитимуть, що ти супер мама, бо біля дитинки так і звиваєшся! ще й пожаліють тебе, бо, бідна, навіть на себе часу не вистачає.....
а шо то за мами такі - цицьку запхали - та й по всьому... то не мами :girl_nea:

Ljolik
12.01.2012, 16:21
бо пояснювати їй нічого не хотілось
Я вже теж не хочу нічого пояснювати. Я просто не знаю, що сказати людині, яка першу дитину в принципі без проблем годувала рік, другу хоче обов"язково привчати до дурника і пляшечки, "бо так легше". Чи коли при достатній кількості молока, і нібито бажанні таки годувати грудним молоком, беруть і догодовують сумішшю про всяк випадок.

napoleona
12.01.2012, 16:34
"бо так легше"
мені кажуть "та що ти мучишся з тою цицькою, світа білого не видиш"
залиши мамі пляшечку з кашкою тай іди куди хоч...
у моїх знайомих тай сестер такий от тип розмов: не мала молока, зразу на коровяче тай гуляю куда хочу, а баба сидить з дитиною, а ти ся мучиш тай не можеш розвіятися
я думаю, що в таких випадках легше все повісити на бабусю, але коли мама сама з тими пляшечками, то ой як їй легко

olangel
12.01.2012, 18:09
"бо так легше"
я якась той во, дурненька напевно! В чому легше???! Ну захотіла ти дитину, завагітняла(УРА!) виносила ти ту дитинку 9 місяців(УРАА!) та й народила здоровеньку(УРААА!) і всьо?! На цьому обов'язки матері і прагнення всього найкращого для чада пропало? Теперь годування і догляд і недоспані ночі з носінням на руках то тягар? Чи я якась не правильна чи як, по розказах усіх, то дійсно мав бт бути жах. Але в мене є дитинка, я можу спати ночами, я можу готувати їсти, я можи приділити час собі, томц що дитина зі мною!!! І я не можу собі уявити як то залишити дитинку і кудись пійти... Напевно коли буде вже старший, мене попустить трошечки, але я не розумію як то можна звлишити пляшечку, суміш і пійти на дискотеку,кіно, по магазинам на весілля?! Я не можу, мені чогось бракує, я нервую..навіть коли малий спить вдень на балоні...

napoleona
12.01.2012, 18:17
к то можна звлишити пляшечку, суміш і пійти на дискотеку,кіно, по магазинам на весілля?! Я не можу, мені чогось бракує, я нервую..навіть коли малий спить вдень на балоні...
то добре, радуйся, що ти мама:)
а є такі(знаю особисто), що дитину лишила бабі, а сама поїхала шукати ніби роботу (то не із таких що життя заставляє)
для когось головне народити - все я тобі родила, а ти роби вже, що хочеш

Nana11
12.01.2012, 18:52
ОООО, перли бабусь сюди можна заносити?
Ходжу я на процедури в поліклініку і от розговорилася з жіночкою старшою(медсестрою) яка мені їх робить, внучці практично рік...Скільки Вашій малій? - 5 місяців-ВИ вже догудовуєте?- Ще ні, ще маленька. - Ні?Та 5 місяців то вже велика дитина, ми своїй з 3-х місяців вже давали овочеві супчики, за 2 тижня вже мяско туди додавала, куплю на оптовому базарі в людей молоду телятинку і даю, і творожок і сметанку в них купую і вже з 4 місяців давала, блендером зібємо і все. І сочки по ложечці з моркви і яблука давала. Такшо давайте вже...о...а ше як воду не хотіла пити то ми варення малиного чи абрикосового капнемо і їй смачно. Ви педіатрів не слухайте, вони перелякані дуже, всього бояться!
Всью. ЗАНАВЕС. в мене пропав дар мови...:girl_crazy:

veronka
12.01.2012, 19:19
та ну млін!! мене скільки на початках з усіх сторін пробували атакувати про ГВ - що молока мало, майже нема, і допоюй, і суміш давай і т.д. Але ж є голова на плечах, нє? можна залізти-почитати? я ще Натореллу мордувала по телефону регулярно "шо-пачьом_і_пачєму", бо сама страшенно переживала, що до 3-х місяців не догодую)) і нічого, все класно, ГВ дало мені і малій купу користі і позитиву, близькості, ніжності, розуміння))
а спочатку теж думала вагітною, що в 6 місяців вийду на роботу))) нєєєєє, де то мале солодке можна залишити? ЯК? і якось не особливо страждала по гулянкам, вечіркам, кіно і т.д. (ні, хочеться часом чогось "неземного", але час поряд з Маргош ні на що не проміняю)))

---------- Додано в 16:19 ---------- Попередній допис був написаний в 16:17 ----------

ЗАНАВЕС. в мене пропав дар мови...
а в мене прорізався б)))

Бурулька
12.01.2012, 20:21
бо сама страшенно переживала, що до 3-х місяців не догодую))
От ті дурниці, які говорять бабці і "мамусі з досвідом", що своїх дітей не годували, а спихали на когось... і породжують тоті страхи. У мене так було. Теж дуже переживала, щоб хоч до трьох місяців годувати.. Потім трохи почитала, трохи набралася знань на ДП, наглості, щоб відбивати атаки сильно вумних (спихала все на гормони ;)) і ми годувалися три роки.
Є народ, який зі мною про ГВ не розмовляє, бо вважає мене ненормальною , але я собі з того катастрофи не роблю.

Пупсик
12.01.2012, 21:45
Але ж є голова на плечах, нє?
Тут би мав Левандівка написати: "Глянув аватар, ржав"))))

хельга
12.01.2012, 22:39
Та 5 місяців то вже велика дитина, ми своїй з 3-х місяців вже давали овочеві
Ото! Ми тепер весь 7-ий місяць без догодовування, бо ніц не хотів, і нічьо так, вагу набрав... Ну хіба сухарики трохи гризькав, бо до вподоби йому. От така я мачуха - дитині м'яса не даю, на одних сухарях живемо :)

Artemida
12.01.2012, 23:07
не мала молока, зразу на коровяче тай гуляю куда хочу, а баба сидить з дитиною, а ти ся мучиш тай не можеш розвіятися

Маю двох таких знайомих, які у вересні народили донечок. Ні одна вже не годує. Бо обидві "не мали молока". При детальнішому допиті вияснилось, що одній страшенно хотілось гуляти, а другій курити. І обидві в кінці сказали коронну фразу: "Мені просто руки розв'язались, роблю що хочу". Причому вони одна одну не знають, просто певно відмазка така у всіх.

veronka
12.01.2012, 23:12
весь 7-ий місяць без догодовування, бо ніц не хотів, і нічьо так, вагу набрав... Ну хіба сухарики трохи гризькав, бо до вподоби йому. От така я мачуха - дитині м'яса не даю, на одних сухарях живемо
ага, а моя тільки у 8 почала тестити їжу, а їсти нормально (по бабусиних поняттях - після 1,5))))

napoleona
12.01.2012, 23:12
Маю двох таких знайомих,
знаю таких багато, дивлюся на них і жалко дітей, бо багато втратили
а вони на мене дивляться і жаліють мене або думають, що я дурепа...

jalla
12.01.2012, 23:26
а вони на мене дивляться і жаліють мене або думають, що я дурепа...
Сьогодні переписувалась в однокласниках зі своєю співробітницею, яка має півторарічну дівчинку. Як вона мені дивувалася, що я ще годую грудьми, то словами не передати, таке якби мому малому було 7 років.)) Вона свою не годувала зовсім, бо чула що діти на ШВ сплять цілу ніч, тому така от причина серйозна як бачите.
І ще аж трохи мені настрій зіпсувала, бо сказала (написала) що мов уявляє собі коли повиходимо на роботу як мій великий бюст буде висіти до пояса як в тих старих бабів. Бо то після довготривалого ГВ завжди так:girl_devil:Йой, людоньки, я закрила з нею переписку. Чи то так заздрять люди, чи шо?

napoleona
12.01.2012, 23:38
бюст буде висіти до пояса як в тих старих бабів
але ж вони не годували довго;)
що діти на ШВ сплять цілу ніч,
цікаво чи спала її мала, бо ми із сестрою не спали, хоч і не були на ГВ
у наших людей такий стереотип:
як згадаю 5 років назад, братова годувала дочку до 2р, якби ви знали як її допікали, то словами не передати, мол яка вже велика дівка, а цицьку ссе, скоро в школу піде, а ще буде цицьку брати і все в тому роді, я взагалі дивуюся як вона так довго витримала
ніяк не розумію, чому у людей таке сприйняття, я ж теж про то нічого не знала, але готувалася до дитини, то багато перечитала, зараз же ж такий доступ інфи
ну і мені в кайф наше ГВ:)

jalla
13.01.2012, 00:47
але ж вони не годували довго
Тут напевно малося на увазі що тривале ГВ зробить мої груди такі висячі і не гарні як в старої бабки. Во.)))

Бурулька
13.01.2012, 01:08
Бо то після довготривалого ГВ завжди так
Згадала, як колись розмовляла із чоловіком своєї коліжанки. Вони в той час чекали на появу дитину. І почали розмову за ГВ. Моїй малявці було десь два роки. Коли я похвалилася,що ми ще на ГВ, то прозвучала фраза приблизно наступного змісту: "от чоловік напевно тішиться, бо груди збільшилися від тривалого ГВ". Я ледь не впала зо сміху. Ніколи не мала комплексів щодо розміру грудей, але до вишукування переваг ГВ в цьому контексті навіть не додумалася.

Мамусічка
20.01.2012, 18:24
Перед тим як іти занурюватися на Водохрещу в річку, мене багато хто переконував:
- Ти ж годуєш! А коли так, то застудиш груди.
Впевнено так мене переконували. До того ж люди, які ніколи не годували груддю (то звідки впевненість?).
Спершу я казала, що груди не можна застудити - це ж не горло. А потім вже нічого не казала на такі репліки. Набридло. Та факт "на лице" - з ГВ після занурень у нас все добре.:) Що ще раз спростовує міф про те, що груди можна застудити.

Lithium
20.01.2012, 21:21
ШВ сплять цілу ніч

Ага, то тільки вони собі так думають, знаю по собі. Старша моя доня була на ШВ,причина моя глупість молода і вумні мамаші про яки створена темка, ну і лікарі у ПБ. Так от в мене була одна мрія виспатися, бо цілу ніч літаєш з тою бутилкою на кухню, ходила як зомбі. Но зато моя Дарина, дякую Посиденькам величезне- виключно на ГВ то просто казка, цицю дала і спимо собі файненько.

kljysochka
20.01.2012, 22:17
Старша моя доня була на ШВ,причина моя глупість молода і вумні мамаші про яки створена темка, ну і лікарі у ПБ. Так от в мене була одна мрія виспатися, бо цілу ніч літаєш з тою бутилкою на кухню, ходила як зомбі. Но зато моя Дарина, дякую Посиденькам величезне- виключно на ГВ то просто казка, цицю дала і спимо собі файненько.
один до одного в нас! старшого шоб заспокоїти по півночі носили на руках, бо ж має бути перерва між годуваннями!, тоді 7 падйом оп"ять, і по колу... а спав в день дуууже зле- по півгодини, по 25 хв і все, а до наступної їди ше огого ( то ж раз на 3-4 години!) жестяк! після Гордія думка про другу дитину була під грім грому і блискавок... а після Килинки з якою ми успішно цицяємся досі :), вже подумую про третє маля:girl_blush2:
дякую Посиденькам величезне
аналогічно!:girl_in_love:

Vika
20.01.2012, 22:51
Старша моя доня була на ШВ,причина моя глупість молода і вумні мамаші про яки створена темка, ну і лікарі у ПБ.
і в мене те саме. АЛЕ моя доня чемно спала по 11 год за ніч. як годинник 2 рази ( потім 1 раз ) вставала, випивала пляшку суміші і спокійно спала далі.
малий виключно на ГВ, всю ніч тлумиться, практично що цицьку з рота не випускає.
Так от в мене була одна мрія виспатися,
в мене зараз так. але так як годувати планую до самовідлучення, то стараюся про це не думати. але малий часом і в день без циці не спить, то трохи відсипаюся.
все залежить від дитини.ІМХО

BlackSheep
23.01.2012, 13:26
На днях довелось поспілкуватись з одніею мамочкою 8-місячноі дитини ,то таких шедевральних ідей наслухалась-Ну те що я годую то певно мучаюмь-були чи не перша фраза,а далі.....ГВ в неі було тільки місяць а перестала годувати,бо ж молока було мало,бо воно все витікало перед годуванням аж одяг мокрий був.а от як перевела на суміш то зразу коліки пропали-(мол подумай щоб немучитись).А ще страшно соски боліли (аргумент про правильне прикладання навіть до уваги небереться.)Ну і нічні вставання .....
Про те що можна спати разом і цицяти навіть собі уявляти нехочуть....
Я після таких розмов втомись....
Стараюсь тепер розмов з такими мамочками уникати.

cjomcjomka
23.01.2012, 17:01
На свіжих враженнях, з ПБ. Медсестра: "шкідливо прикладати дитину до грудей довше, ніж на 7 хвилин за 1 прикладання"
Моя сусідка по палаті хотіла подати на ПБ в суд за те, що їй приклали до грудей дитину через кілька годин після КР. Варіант, коли дитину приносять через добу, а "лежачо-післяопераційний період" триває 3 дні, їй подобався більше.
Ще один "мамочкин" перл: "дитині, яка народилась з вагою більше 4 кг, НЕОБХІДНО давати суміш". Ну і ще, припущення дорослих жінок про те, що полочна залоза знаходиться десь під пахвою

Almariel
23.01.2012, 17:08
На свіжих враженнях, з ПБ
тойво, в людей що інтернету нема? чи ним ніхто не користується?

Vika
23.01.2012, 18:09
"дитині, яка народилась з вагою більше 4 кг, НЕОБХІДНО давати суміш"
ага, і мені педіатр таке казала. що для такої дитини великої в мене не стане молока. тому треба буде мати змішане годування.

Liliyah Romanova
23.01.2012, 18:12
ага, і мені педіатр таке казала. що для такої дитини великої в мене не стане молока. тому треба буде мати змішане годування.
Тупа вона. :girl_devil: Я би, певно, поміняла лікаря після такої фрази.
У мене дитина була 4 кг. І молока було дуже багато, ще й дитина так усе висмоктувала порядно (у мене гіперлактація була, я переживала, що знову матиму лактостази).
Організм жінки пристосований до виношування, народження й годування.

napoleona
23.01.2012, 18:14
дитині, яка народилась з вагою більше 4 кг, НЕОБХІДНО давати суміш
і мені то ммедсестри увесь час повторювали, коли я казала що вистачить, то запевняли що прибіжу вночі як миленька, хоча педіатр казала, щоб весь час прикладала і все буде гуд

Lingerie
23.01.2012, 20:15
А я вже дивуюсь і втомлююсь від здивувань знайомих: "Ого,а ти що ще годуєш???!"

сніжна
23.01.2012, 22:16
"дитині, яка народилась з вагою більше 4 кг, НЕОБХІДНО давати суміш"
а чого дивуватися мамам, якщо це твердження йде від деяких неонатологів з пологового. Одна сумнозвісна тут неонатолог на Мечнікова теж казала, що суміш великим діткам необхідна саме тому, що вони великі і ненаїдаються.
сусідка по палаті хотіла подати на ПБ в суд за те, що їй приклали до грудей дитину через кілька годин після КР. Варіант, коли дитину приносять через добу, а "лежачо-післяопераційний період" триває 3 дні, їй подобався більше.
і "шо дєлать" лікарям? Всі мамочки різні і кожна готова подати в суд- одна за те, що запізно приклали, інша- за те, що зарано.

Halina
23.01.2012, 22:41
На свіжих враженнях,
У нас теж свіжі враження. Приїхала в гості свекруха. Перше питання, а що дитина їсть. То я щоб її не шокувати відповідаю - все їсть і овочі, і фрукти, і каші, і супи. От вона відповідає - я то думаю, що дитина так гарно виглядає.
І телефонна розмова з мамою як завжди починається з питання ти вже даєш дитині їсти. То я вирішила поекспериментувати з мамою і от наша розмова:
М: ти вже вчора щось давала дитині?
Я: так. кашу.
М: яку кашу, як варила, як давала?
Я: та варила нам гречку, то взяла перетерла і все.
М: а ти з чим її давала?
Я: та саму гречку.
М: як саму??? то ж пісну кашу дитині дала... а сама їла з м'ясом, а дитину голодом мориш...воно ж маленьке їсти хоче...хоч би помастила чим....
Я: і як ти собі уявляєш мастити дитині 5-ти місячні кашу? чим?
М: хоч би маслом чи що...

І от в четвер чекаємо в гості маму, я вже морально і фізично готуюсь. Далі буде....

Alexx
23.01.2012, 23:15
А я вже дивуюсь і втомлююсь від здивувань знайомих: "Ого,а ти що ще годуєш???!"
Така ж ситуація. Тільки я тепер винайшла іншу тактику поведінки для себе. Я так гордо і з такою радісттю про це заявляю, що люди навіть не мають що казати, а вже про що вони там подумали мене не хвилює, головне, що не висловлюють свої "умозаключенія" на цю тему )))).
Мене найбільше бісить коли мамочки які явно не були настроєні на ГВ (я не кажу про якісь спецефічні чи складні випадки) розказують про те як в них не було молока і як то вони відмордувались бідненькі той місяць.... і ще так то все переповідають що їх треба жаліти....
А один раз в косметолога таке наслухалась, що взагалі капець. Ця ж косметолог мені розказувала, що вона не годувала малу бо та їй сосок відгризла і він на "одному волоску" тримався і що вона його лейкопластирем приклеювала ...... я її запитала до якого то вона віку дитину годувала, то почула відповідь ледве до трьох місяців.... я так реготала, що вона не могла мене заспокоїти (може то трохи некоркетно з мого боку було, але я немогла стриматись). Питати в якому віці в її дитини зуби полізли я вже не хотіла, бо вона і сама зрозуміла абсурдність своєї історії..... (більше до неї не піду бо як спеціаліст вона така ж як і її розповіді)

Мамусічка
24.01.2012, 00:18
4 кг, НЕОБХІДНО давати суміш
Мені теж казала так обережно медсестра, що Матвій плаче, бо не наїдається. Бо молока ще нема, а те, що є - це мало для дитини вагою 4150. І сказала, що мами після КР купляють суміші, бо в них молока потім нема після операції. Особливо коли в мене такий багатир народився. Я сказала, що що після КР теж годують груддю. На мене дивилися квадратними очима. Відповіла, що купляти суміш, щоб догодовувати не буду. Йому вистачить, бо так природою закладено. Я без догодовувань першого годувала. Нехай він і менший був при народженні. І хай я була ніяка після КР, але я воліла лежати з малятком, яке постійно мене смоктало.
Медсестри все мені казали:
- Та відпочинь, дай йому соску. Ти ж після операції. Давай покладу його в ліжечко? Хоч поспиш нормально, а то вам двом на ліжку тісно.
Я все відмовлялася. Мені було добре, що моє рідненьке спить, притулившись до мами. Та і не чіплялися до мене потім, щоб переклала. Бачили, що безрезультатно
Молоко прийшло на четвертий день. До цього лежала і постійно годувала. І вдень та вночі, перевертаючись тяжко та з болем, щоб годувати Матвія нон-стоп. Ще пам'ятаю, що маленький не спав і я з ним... плакав. Бо йому з молоком трохи ліків від мами з молозивом потрапляло. Животик болів... Гадаю, що в основному мій маленький через це і плакав. І я плакала з ним. Та я не жалкую, що довелося потерпіти. Це краще, чим мені його годували б сумішами , але він мовчав і не заважав відпочивати мамі. І вдячна, що дозволили годувати груддю після операції.
На четвертий день молока прийшло багато і він не смоктав мене постійно. Стало трохи легше. І в нас точно ГВ після цього взяло свій успішний початок. А в таких, які не прикладають (жаліють себе) в перші три години (або й більше) - наврядчи. А потім розказують, що вони все зробили щоб годувати (знаю реальні приклади з життя). Але ж вони відпочили! Мені ж, потреби дитини були ближчі, чим свої.
Моя сусідка по палаті хотіла подати на ПБ в суд за те, що їй приклали до грудей дитину через кілька годин після КР
Причина в пріоритетах:жінка бачила потребу у відпочинку в першу чергу для себе, бо, бачте, в неї стрес після всього. Можливо, вона гадала, що їй потрібно перепочити, а потреби дитини зачекають. Я гадаю, що в таких жінок просто особисті потреби на першому місці. В мене і інших жінок (присутніх на нашому форумі) щодо, наприклад, ГВ - дитина. Що вважаю правильнішим, бо відповідає природнім материнським інстинктам. А то щось дедалі частіше настає їх збій. Який пов'язаним з цим шаленним розвитком нашої цивилізації і його негативним впливом на жінок, що сумно :girl_sad:. Бо забуваємо, що є для нас головне. Наприклад, здоров'я дитини, а ГВ - це немаловажливо для нього.

cjomcjomka
24.01.2012, 21:59
І хай я була ніяка після КР, але я воліла лежати з малятком, яке постійно мене смоктало.
Ви молодець, так і треба. Тим більше, що і для мами неабияка користь від смоктання. В мене матка дуже швидко скорочувалась, перші 2 дні була шалена кровотеча, але потім така легкість... в той час як в "лежачих" жінок все відбувалось тяжче і довше...

---------- Додано в 20:57 ---------- Попередній допис був написаний в 20:56 ----------

тойво, в людей що інтернету нема? чи ним ніхто не користується?
то не в цю тему, але блін... в мене були 3 сусідки по палаті, всім більше 30. Перед випискою я їм всім розповідала, що таке СПЕРМІЦИДИ :)

---------- Додано в 20:59 ---------- Попередній допис був написаний в 20:57 ----------

у мене гіперлактація була, я переживала, що знову матиму лактостази
ооо, ну прям як про мене. Дільнична педіатр нічого мені навіть і не каже, бо вже знає, що зі мною розмови короткі. І памятає, яким пампухом був мій старший, Дмитро, на ГВ :)

napoleona
26.01.2012, 14:27
поясніть хтось мені процедуру згорання молока, а то я мушу відключати телефон, бо рідня мене тероризує з вводженням продуктів, бо я захворіла і згорить зараз молоко і що будеш тоді робити? а дитині треба їсти, а як почну вводити все, то буде боліти животик і т.д.
чи насправді згорає молоко?

сяняНЯНЯ
26.01.2012, 14:33
чи насправді згорає молоко?
цікаво від чого воно може згоріти? невже від того,що ви захворіли?брєд
навпаки годуйте дитину і вона буде отрамувати антитіла з молоком.

---------- Додано в 13:33 ---------- Попередній допис був написаний в 13:33 ----------

з вводженням продуктів,
а яким вводженням? підгодовуванням чи шо?

napoleona
26.01.2012, 14:35
підгодовуванням чи шо?
так
бо я хвора і їй бракує вітамінів, вона не наїдається, бо молоко певно синє.... а нащо їй то хворе молоко...
у мене вже голова обертом від порад іде

сяняНЯНЯ
26.01.2012, 14:45
у мене вже голова обертом від порад іде
одна порада-виключте телефон,а самі лікуйтесь)

Talya
26.01.2012, 15:03
зараз не можу знайти допис, але читала перл про те, що від високої температури молоко перетворюється на сир :girl_crazy:, тому кажіть, що сир набагато корисніший від "синього" молока)), а самі виздоровлюйте!

Katrine
26.01.2012, 15:27
вертаюсь я щойно з Маркіянком з гуляння, а назустріч йде сусідка з річною внучкою. щось вона розказує-розпитує мене, а малюк мені настирливо розчіпає куртку, бо хоче цицю. вона мені таким шокованим тоном: а він що цицю ще їсть????, я кажу, що так і дуже успішно, на що вона видає: та ж з дитиною потім буде купа проблем, бо якщо стільки годувати, то в малюка буде порушений обмін речовин, і нащо то вам???
ну як народ такий затурканий в 21 ст. може бути?

FlySkyJulia
26.01.2012, 15:50
чим далі, тим більше в шоці від того, що люди не розуміють для чого годувати дитину груддю довго. Всі подруги, які або не мають дітей, або не годували дружньо кажуть, щоб в рік відлучала - "Нашо мучитись?"

ми на пердприкормі - їмо все, але по трошки. Я нічого не перетираю, даю як є. Так прабабця наша дуже радить давати дитині кашки з пляшечки:wacko1:
Радянщина!:girl_mad::girl_mad::girl_mad:

Corena
26.01.2012, 16:06
прабабця наша дуже радить давати дитині кашки з пляшечки
о, то того теж не розумію, вчора теж схоже почула від молодої годуючої мами - "от, вам скоро вже 6 місяців, то тобі легше стане, зможеш пляшку закалатати, чоловіку лишити ,а сама кудись піти, наприклад". який сенс в тому,я щось ніяк не розумію, 6 місяців виключно грудного вигодовування, щоб потім підключати пляшку, чи то я затуркана?

FlySkyJulia
26.01.2012, 16:08
щоб потім підключати пляшку
То шоб не махатися з ложечкою, розвів кашку - і хай гуляє.. Так же мамі лекше, і дитина сита буде.:8:
Мене в свій час так манкою нагодовували, що така груба була як ті собачки в складках (забула як та порода називається). Зате, який пампух була! Огого! Того всі і порівнють зі мною, бо мені з пляшечки давали.
А моя не така пампуляста.., лише три складки на ніжнах..:girl_haha:, але їм (бабцям) все мало..

Usmishka
26.01.2012, 16:52
В нас масажистка другий день - перли за перлами.
Нервує від мого спокою і посмішки.
Ну а як би вам кудась треба було піти і лишити дитину? - Кажу що всюди ношу за собою, або на пів години-година з татом - то бавиться.
Ну а иак би дали дурника і вона б не плакала - це про масаж! - Ага, кажу, старша випльовувала і плакала так само,
і так постійно, я їй кажу що то споківське виховання неприроднє - нервується, як так, то було зручно!
А мені зручно так) Нервується далі і по колу.
Пояснювати і доводити глобально нема змісту, не розуміють.

jalla
26.01.2012, 18:06
В нас масажистка другий день - перли за перлами.
О, то часом не та сама що була в нас. Вона вважється сильним профі в свому ділі і багато молодих мамочок користуються її послугами, але про ГВ вона щось таке виплітає, що просто жахи.
Нещодавно вона бачила мою маму і запитала її чи я ше ДОСІ годую грудьми і на відповідь що так такого їй понаговорювала. А мама в мене така, що легко їй повірила, бо вона ж медик...
Йой, за її словами в малого зуби будуть псуватися в ранньому віці і розлади кишково-шлункового тракту будуть і навіть, о Боженку, розумові відхилення. Бачу вона мою маму файно настроїла проти ГВ. Тепер мама нервується нашо я малого ще годую і що медики як бачте не радять, а я мов собі щось придумала.
Зла я на ту масажистку, коротше.:sad:

nattsol
26.01.2012, 18:11
,я щось ніяк не розумію, 6 місяців виключно грудного вигодовування, щоб потім підключати пляшку, чи то я затуркана? це можна пояснити хіба уривком з реклами: "а коли ви вирішите рухатися далі" з зображенням 7-місячної дитини з наном
мабуть, наші люди надто вірять нашому ТБ і що прикорми починаються з сумішей :unknown:

Liliyah Romanova
26.01.2012, 18:54
чим далі, тим більше в шоці від того, що люди не розуміють для чого годувати дитину груддю довго. Всі подруги, які або не мають дітей, або не годували дружньо кажуть, щоб в рік відлучала - "Нашо мучитись?"
Я тепер відповідаю: "щоби схуднути!" Кажу, що то така нова дієта. Чим довше годуєш, тим більше жиру спалюєш. :xaxa: І зразу всі зацікавлюються, як же воно так працює. :rofl:

Мар'яся
26.01.2012, 19:02
Я тепер відповідаю: "щоби схуднути!"
Ага, тільки Юлі то не поможе,хіба ще активніше пропонуватимуть дитині пляшку :girl_haha:

algo
26.01.2012, 19:11
І я кажу, щоби схуднути! Мама моя прочитала в календарику якомусь(відривний) що після року нема чого годувати, бо нема в молоці вітамінів. І вся моя пропагандистська річна праця пішла намарне через якийсь шматок паперу)

FlySkyJulia
26.01.2012, 19:27
Ага, тільки Юлі то не поможе
То точно, Мар`яна! То явно не про нас:xaxa: Нас, навпаки, хочуть інтенсивно розгодувати, особливо по святах:girl_crazy:

І зразу всі зацікавлюються
Такий аргумент підійде хіба молодим мамочкам, але явно не бабусям і прабабусям:girl_nea: Для них треба шукати якісь інші пояснення:confused:
Для бабусь довге ГВ це - "Ти ж такий великий/ка, негарно.. Циця то кака!". І на тому крапка.

Мар'яся
26.01.2012, 19:30
"Ти ж такий великий/ка, негарно.. Циця то кака!"
Ага, кожен раз слухаю. Не реагую, я точно знаю, що роблю добре, ну а кому не подобається, бо великий-негарно, то я, на жаль, нічим не можу допомогти. Плюс додаються мені аргументи, що ти ж така худа, а він з тебе все тягне (і то ніц, що я все життя така і більше, ніж 48 кг ніколи не важила!)

Liliyah Romanova
26.01.2012, 19:31
Такий аргумент підійде хіба молодим мамочкам, але явно не бабусям і прабабусям Для них треба шукати якісь інші пояснення
Я для бабусь і дідусів навіть не пробую шукати аргументи. Моя мама годувала брата довше року, бабуся годувала своїх доньок до 2-ох. А в родині чоловіка одна з невісток годувала обох діток до трьох. І худенька, як струночка. Така фіґурова красуня. Так що ніхто мене не пробує чіпати. Та й зі мною дуже не побалакаєш. Моє життя, я вирішую. Хто не хотів годувати, той не годував, а я маю свій вибір - і крапка. :xaxa: Якщо щось - "ой, скайп заглючив", і спокій у голові. :girl_blum:

Lithium
26.01.2012, 20:23
бабуся годувала своїх доньок до 2-ох.
А моя годувала мою маму до трьох років,вона приходила з роботи мама приносила стільчик і казала дай цицю, ото я розмію. В мене ще поки що всі родичі за ГВ, маєм гіркий досвід ШВ із старшою:girl_cray:. А от деякі знайомі вже питаються чи ми відлучились, нащо так довго, а на мою відповід що планую як найдовше годувати, то в них очі квадратні зразу, то так важко і нащо воно тобі.

jalla
26.01.2012, 20:26
Такий аргумент підійде хіба молодим мамочкам, але явно не бабусям і прабабусям Для них треба шукати якісь інші пояснення
Ви знаєте, дівчата, але як не дивно моя бабуся дуже добре розуміє наше довготривале ГВ. Напено по одній простій причині, що в ті часи дітей грудьми годувалаи досить довго, наскільки вона говорила. Мамин брат був годований майже до трьох, мама моя до півтора і то відлучилася, бо в бабусі була операція на груді, а так то каже бабця годувла би довго. І взагалі вона говорить, що її мама- моя прабаба годувала всіх п"ятьох дітей грудьми і коли родилися молодші, то старшим вже менше циці западало.:xaxa: і вона то дуже добре пам"ятає. То чогось люди ті, які народжували за часів союзу не розуміють довготривалого ГВ. А тоді дійсно мало дітей на ГВ було на жаль.

Liliyah Romanova
26.01.2012, 20:30
то так важко і нащо воно тобі.
А вони пробували довго, що знають?
Коли нам на те, що ми втретє вагітні, сказав один батько двох дітей, що "ми не уявляємо, як то з 3-ома важко", я прямо відпалила: "ніби ви уявляєте?"
Чого то когось має обходити? Свого життя най пильнують!

Halina
26.01.2012, 22:23
Мама моя прочитала в календарику якомусь(відривний) що після року нема чого годувати, бо нема в молоці вітамінів.

Моя мама сьогодні сидячи в черзі до лікаря познайомилась з молодою мамочкою. А та її розказала, що її дитина має 6 місяців, їсть і м'ясо, і супи і..... І от дитина має 2 зуби, гарно сидить, ходить в ходунках. От моя мама як прийшла до нас то уже я вислухала:
- от бачиш її дитина ходить бо вона все дає, дитина одержує вітаміни, а ти така безвідповідальна....
- і зуби в дитини тої вже є, бо сир-сметану їсть, а в твоєї ще не видно...
- і вона казала що для такого віку 10 кг дитина має важити, а твоя 7,5 то недобір ваги і.....

хельга
26.01.2012, 22:32
Моя мама сьогодні сидячи в черзі до лікаря познайомилась з молодою мамочкою. А та її розказала, що її дитина має 6 місяців, їсть і м'ясо, і супи і..... І от дитина має 2 зуби, гарно сидить, ходить в ходунках. От моя мама як прийшла до нас то уже я вислухала:
- от бачиш її дитина ходить бо вона все дає, дитина одержує вітаміни, а ти така безвідповідальна....
Галю, скажи своїй мамі, що маєму 8 місяців, ніц не їсть крім циці, сидить файно, ходить попри диван, крісла, шафи, пробує сам кілька кроків зробити, має 5 зубів і на ксилофоні грає ;)

І ніяк второпати не можу, чому всі жаліють годуючих мам. Що легше: дати цицю чи калатати суміш? Де логіка?
Для мене кращого моменту нема як лягти присипляти малого цицьою, я собі можу повністю розслабитись і відпочивати

DivineVanGate
26.01.2012, 23:22
А мене вже починають діставати питання типу
-Ти шо дитину будеш до школи годувати? (Як треба,то буду)
- А багато в тебе ше молока? (ніби я мензурками вимірюю)
-Яка ти худа!Та вона вже з тебе всі соки висмоктала ( То нічого, що 46кг я важу зараз, і так само важила в 11 класі )

:girl_haha: Ну і т.д...

В мене питання до мам, які годують діток після 2,5 років. Ці питання припиняться чи будуть тільки збільшуватися ;)

Мар'яся
26.01.2012, 23:25
Ці питання припиняться чи будуть тільки збільшуватися

не припиняться. Вже нині моя мама мене спитала, що може, вже досить?

olangel
26.01.2012, 23:37
бо нема в молоці вітамінів.
То вони були-були, а потім стукнуло дитині 12міс і вітаміни взяли і зникли?!

FlySkyJulia
26.01.2012, 23:44
Ага, так само, як і в 6 місяців молоко взяло і перестало бути осовною їжею!
До 6-ти все вистарчало, а зараз дитину треба напихати всім і по більше!
Кожного дня чую від мами
- а що ти їй давала?, а чого так мало? а шо вона їсть?
- шо, шо - молоко!:p

Katrine
26.01.2012, 23:45
мушу написати в гілочці, бо просто не можу заспокоїтися. дзвонила до мене свекруха, питалася коли я малому вводила прикорм. я кажу, що щось толкове почали їсти десь з 8-9 міс., а вона розповідає, що в них в школі внучку якоїсь вчительки (4 міс.) забрали в лікарню через те, що дуже повна. вчителька каже, що в дочки було ДУЖЕ жирне молоко, мусили відлучити, дають коров'яче, і докормлюють кашками (гарбузовою, манкою і т.п.). ще дитина має алергію. я кажу, щоб коров'яче не давали, бо може бути алергеном, але свекруха каже, що такого казати не буде, бо в селі "нє паймут", всі діти виросли на коров'ячому молоці... реально люди самі собі створюють проблеми..

Talya
26.01.2012, 23:50
а твоя 7,5 то недобір ваги і.
моя зараз має 9,2 - і що з того? різні дітки бувають)

І ніяк второпати не можу, чому всі жаліють годуючих мам. Що легше: дати цицю чи калатати суміш? Де логіка?
аналогічно. досі я не знаю скільки раз за ніч моя дитина просить цицю - навіть коли був "зубний період") може вони не шкодують, а заздрять, але не можуть зізнатися, що в певний момент їм просто забракло знань, терпіння чи доброї поради?

Liliyah Romanova
26.01.2012, 23:53
всі діти виросли на коров'ячому молоці
З якого віку? З 4 місяців? Ідіотизм.
Тут ніколи не створюють проблем, якщо дитина пухка при ГВ, от якщо на сумішах, то так, зразу втручаються.

Vika
26.01.2012, 23:53
з всіх моїх колєжанок, найдовше одна годувала 2 роки і 3 дні. але з 1.5 років активно відлучала: то полином мастила ( він ще частіше прикладався ), то зеленкою. а через 3 дні після 2 роки з"їла якусь таблетку і молоко пропало ( уявляю собі як то пігулка шкодить організму ).
я їй казала що буду і 3 роки і поза 3 годувати. на що почула, що я дурна і вона така була що до 2 годувала. бо ( стандарт ) після року там ніц нема. але її малий ну ніяк не хотів відлучатися, мусіла стільки мучитися.

FlySkyJulia
26.01.2012, 23:58
мусили відлучити
справді то так обідно за тих діток, яких відлучають, в мене аж сьози на очі, коли чую про таке. Жило собі, тішилось цицьою - а тут взяли і забрали.. :girl_cray:
Мені теж казали, що так добре дитьо поравляється, бо жирне молоко. Але в 4 перестали так сильно набирати, тут ні з того ні з всього стала вже нежирне.
Дивина :girl_crazy:
Але все-таки це рідкість, щоб із-за жирного відлучали. Зазвичай зараз розповідають навпаки - що молоко "пусте", дитина не наїдається і того плаче. :sad:

Halina
27.01.2012, 00:10
моя зараз має 9,2 - і що з того? різні дітки бувають)

Моїй мамі щоб щось добре пояснити то важко, бо вона бачить і чує тільки те що хоче або те що подобається.

скажи своїй мамі, що маєму 8 місяців, ніц не їсть крім циці, сидить файно, ходить попри диван,

Я до речі багато форумлянок приводила в приклад. Ви б бачили очі мами коли я говорила про годування тандемом. Вона навіть не уявляє що таке є.

Я звісно люблю свою маму і поважаю але в даний момент нас розділяє більше 100 км і то є плюс. Сьогодні мама була дві годинки у нас і ось такі здивовані фрази (бо вона собі думає/ла що дитина моя голодна):
- ой вона така живчик,
- ой вона так крутиться як дзиґа.
- ой мені руки відпадають її носити.

kvVItKA
27.01.2012, 00:27
бо я захворіла і згорить зараз молоко
рівно рік тому я мала тиждень гарячку 39 і вже на 6-ий день, коли реально відїжджала приїхала вночі швидка, лікар як почув, що я годую офігів і так тихо запитав :" а молоко не перегоріло?" кажу, що ні, сказати, що він здивувався-ніц не сказати, але застеріг :" дивіться щоб не перегоріло, температура все ж":)
"а коли ви вирішите рухатися далі"
шалено бісить ця реклама, всі хто на гв після пів року стоять на місці, блін
І вся моя пропагандистська річна праця пішла намарне через якийсь шматок паперу)
прокрути ролик зі святкування дня гв, моя бабця потім телефонувала і казала, "права ти була, що до пів рочку нічого крім циці дитинці не треба":)

Пупсик
27.01.2012, 00:31
З якого віку? З 4 місяців? Ідіотизм.
нуууу. В сусідки малий з першого місяця. Молоко на другому тижні пропало. Від сумішей алергія. А коров"яче люкс пішло!
Найобідніше, що мама тої дитини дитяча медсестра, і баба медсестра. Але вони медики, їм видніше. Що там мої пояснення. Не молочна, що поробиш. А, ну і прикорм з трьох місяців. Бульба, мнясо, сочки. Аякже.

Ariel
27.01.2012, 00:33
шо, шо - молоко
Мене як питають що малий полюбляє їсти, то я відповідаю- МЕНЕ:girl_haha:малий росте, поправляється, а я худаю більше ніяких дурних запитань.

nattsol
27.01.2012, 00:57
я кажу, щоб коров'яче не давали, бо може бути алергеном, але свекруха каже, що такого казати не буде, бо в селі "нє паймут", всі діти виросли на коров'ячому молоці... реально люди самі собі створюють проблеми.. на моє твердження, що коров'яче молоко може бути алергеном, свекруха якось сказала, що такого не буває, бо раніше всіх ростили саме на коров'ячому молоці "і нічого нікому не було, а зараз понапридумували всякого" :)
розумію, що це більше психологічний захист, бо мого чоловіка годували розведеним молоком (а те, що його організм зараз не сприймає молока, списується на те, що він його не п'є)

jalla
27.01.2012, 01:22
реально люди самі собі створюють проблеми..
Ага-ага, бідкається мені щойно сусід, що в його племінника жінки малий дуже сильно кричав і ніхто не міг йому діагнозу поставити. Вони живуть в селі, малому 4 з половиною місяці і тут вони визвали якогось приватного(!!!) педіатра зі Львова, а той встановив діагноз- малий не наїдався маминим молоком і сказав після кожного годування догодовувати дитину коров"ячим.:girl_crazy::khomyak: Ото педіатр, ще й приватний, ще й в таку дорогу їхав і грошей певно багато взяв. Вже ото сиджу і думаю, а може то сусід щось придумує, але чого йому брехати. Я в шоці!!!:shok:
Зразу тут пишу, бо щось мені аж кипить. Зла я, слів бракне.

Ariel
27.01.2012, 01:44
За коров"яче молоко. Писала давніше про свою знайому, яка дитину в неповних 3 місяці перевела на розбавлене молокобо своє пропало, а суміші не хоче, то вже з тиждень дає нерозбавлене. Дитина більшість часу спить. А тепер свекруха їй порадила варила ріденьку манку:khomyak: щоб дитина цілу ніч спала.
Я в той час була в своєї мами. то вона прибігла з іншої кімнати на мої крики. Як можна зовсім не думати про маля? І в людини є інтернет- можна почитати, а не слухати порад 20-річної давності.

Liliyah Romanova
27.01.2012, 05:03
розумію, що це більше психологічний захист, бо мого чоловіка годували розведеним молоком (а те, що його організм зараз не сприймає молока, списується на те, що він його не п'є)
Дарко від 1,5 року почав пити молоко. У 3 роки він міг за день випити літру молока. У 4 в нього почалася реакція на молоко. Виявили, що організм не толерує лактози. Відтоді не п'є взагалі.
Нам сказали, що таке буває. А я думаю, що перебрали, мабуть. Забагато давали.

Piama
27.01.2012, 10:24
сказав після кожного годування догодовувати дитину коров"ячим
і цікаво що в результаті? дитина перестала кричати?
доречі мене теж з першого дня мама годувала коров"ячим молоком і її перегоріло (ускладнення при родах) потім каже, що робила дуже ріденьку манку на молоці, бо суміші я не сприймала. І коли я народила і наводила якісь аргументи проти коров"ячого молока-це було безрезультатно і її золоті слова "а во ти ж виросла... "

jalla
27.01.2012, 12:47
і цікаво що в результаті? дитина перестала кричати?
Не знаю, треба кілька днів щоб подивитися.
Я попросила сусіда тримати мене в курсі справ.
Там діагноз- мамине молоко не жирне, дитина не наїдалася, а коров"яче напевно ліпше ніж мамине рідне.:mad:
Еееех, і шо то за педіатр такий був.:confused: Каже мій чоловік, що може то якийсь вуйко приїхав і представився приватним педіатром, а ті повірили.)):mocking:

Corena
27.01.2012, 12:58
Еееех, і шо то за педіатр такий був. а мені взагалі здається, що той педіатр видуманий, щоб ніхто з питаннями і порадами не приставав. педіатри зараз "продвінуті", суміші в першу чергу пропонують.

jalla
27.01.2012, 17:57
Я сьогодні не те що була в шоці, в мене знову не вистарчає слів.
Натрапила я на інші форуми і прочитала що там пишуть про ГВ. І от яке в мене було здивування, коли я не зустріла ніде схвальних відгуків про довготривале ГВ. Всюди в відповідній темі тільки відлучання і відлучання і як то відлучити... То не то слово, я навіть сльозу пустила коли прочитала як знущаються над тими дітками, примусово забрають цицю, бо то вже рік, чи навіть 6 місяців, а більше годувати шкідливо і т.п. А фрази "нема молока", "думали відлучати, а молоко само собою пропало- ура", "дитина кричала, а я йому суміш запхала і так кілька разів і все..."- то я цитую реальні дописи.
Навіть один дуже славнозвісний львівський форум рука чешеться назву написати, але не знаю чи маю право таке писати видає такі перли, що просто завал.
От і говорять потім, є інтернет, є інформація. Де є та інформація? От натрапить жінка на отаке і що тоді?

Fleshka
27.01.2012, 18:48
Потішив перл від моєї мами:
- А ти знаєш, що то рахується, що ти вже третю дитину вигодовуєш!
- ???
- Ну, третій рік годування - значить третя дитина, то ж кожну дитину по року взагаліто прийнято годувати:girl_cool:

Virginia
29.01.2012, 17:39
І моя знайома мене сьогодні порадувала, дитині рік і два місяці. Я питаю чи ще годуються, а вона каже що вже відлучає, я кажу що то ще рано, ну і кажу, що ВОЗ рекомендує мінімум до 2 років годувати, ну і до слова запитала, може вона за Комаровським годує. :) Відповідь зацитую:
"Я не така больна мамочка щоб жити і виховувути за ВООЗом чи Комаровським))) Потім буде набагато важче відлучити. Та й поїхати без неї навіть на 1 день нікуди не можна бо циця... Ми вже на лижі їздили на день, мала з бабою лишалась."

сяняНЯНЯ
29.01.2012, 17:46
Потім буде набагато важче відлучити
ну це взагалі поважна причина:hang1: моя родичка так і робила---взагалі не годувала,щоб потім не було важко відлучати...нема слів)

olangel
29.01.2012, 18:36
Ми вже на лижі їздили на день, мала з бабою лишалась."
А з дитиною нє, не можна?!

cjomcjomka
30.01.2012, 09:51
А з дитиною нє, не можна?!
а без лиж потерпіти рік - нє, не можна???

---------- Додано в 08:51 ---------- Попередній допис був написаний в 08:50 ----------

От натрапить жінка на отаке і що тоді?
здається, я часто бачу ваіранти того, "що тоді". Прикро, надзвичайно.

jalla
30.01.2012, 10:26
здається, я часто бачу ваіранти того, "що тоді".
От мене знайома питає, де є то є в неті така інформація що до трьох треба годувати?:confused:
А ше моя мама полюбляє приговорювати: "Ой, такий великий Святослав хлопчик і те робить і се, а ще цицю гамає, ая-яй..." Ні, вона не тисне що треба кидати, але оті натяки і сторони трохи надоїдають. Вічно мені вдовблює в голову, що така велика (гг велика) дитина вже повинна під казочку засинати, а не як малесенькі дітки з цицею. А він тої казочки навіть слухати не хоче, плаче, хоче цицю. Треба напевно все рівно читати-читати-читати, щоб скричався на ніц і все рівно то закінчиться цицею. А питання нашо?

olangel
30.01.2012, 12:22
без лиж потерпіти рік - нє, не можна???
можна! :)
але як вже так не терпиться, то для дитини теж корисно на повітрі свіжому побути)

Carpe diem
30.01.2012, 13:42
А ше моя мама полюбляє приговорювати
а моя мама любить періодично питатися, чи ще вночі їсть цицю і як часто. і ніби так і хоче почути, що ні! вже не встає, безпробудно спить до 8 ранку! :)
хоча знайомим всім з гордістю заявляє, що наш Андрійко ще на ГВ! :girl_in_love:

natorella
30.01.2012, 13:55
як вже так не терпиться, то для дитини теж корисно на повітрі свіжому побути)
навіть дуже добре
взяти візочок - най спить, а мама катається

Talya
30.01.2012, 14:13
мене також трохи пресують - весна скоро, на весну можна відлучати, але тоді, коли на деревах з"являться зелені листочки :girl_crazy:, а якщо ні - то вже на осінь, бо влітку не можна! во! і то ліпше швидше, бо мала вже більшою стає і буде важче відлучити!

ну то трохи важко - треба щоб з дитиною хтось залишався, та і весь день на вулиці - то трудно, треба винаймати житло, щоб перевдягти, погодувати, покласти спати і т.п. З таким малим дитьом важкувато, але хто хоче - той шукає можливості, а хто не хоче - причини. В нас он на вихідні наш тато їздив на лижі, я мусила тільки облизатися, але тепер мене чекає похід на ковзанку)) ділимся трохи) і ГВ зовсім не є перешкодою! (як згадаю пару тижнів тому в малої температура 39,5, пити-їісти не хоче, тільки грудьми і рятувалися)

Т@нюшк@
30.01.2012, 14:19
дитину з візочком тоже бажано пильнувати, а то мама з татом спуститься з гірки на лижах, а з дитиною хто буде???

olangel
30.01.2012, 15:31
з дитиною хто буде???
Ну я думаю, що батьки з мозгами))) хто залишить дитину і пійде кататись?! Переважно їздиш з друзями, родичами ну або завжди є чоловік...
Я планую залишити малого з свекрухою, або чоловіком... В них є час відпочити, чаю попити))) а на рахунок перевдягнути, погодувати, то на спусках є всяки "кафешки"))) в яких тепло і не думаю, що хтось заборонить... Та і дитина довше на такому повітрі спить, пару раз спуститись можна. Чого себе повністю обмежувати?!

Corena
30.01.2012, 15:52
а на рахунок перевдягнути, погодувати, то на спусках є всяки "кафешки"))) в яких тепло і не думаю, що хтось заборонить... Та і дитина довше на такому повітрі спить, пару раз спуститись можна. Чого себе повністю обмежувати?!
теж в мою голову закрадались такі думки-хотіння, бо вже 2 роки не каталась, а зараз така зима класнюча! але мене спинила думка про те, що моя дитина не витримає цілий день в комбінезоні нерухомо лежати, чи на ручках бути. а в кафешці...ой, як згадаю ті кафешки, то там не дуже то і зручно... раз-два перевдягнути, звичайно, можна, але не посидиш, не розслабишся. і знову ж дитина весь час на руках. знаючи моє шило, той варіант поки не для нас

Iwka
30.01.2012, 15:59
той варіант поки не для нас
то варіант якщо їхати на вихідні і відповідно арендувати житло.
на день - нема чого мучити мальоту і себе...

Corena
30.01.2012, 16:10
то варіант якщо їхати на вихідні і відповідно арендувати житло.
та все рівно весь день на горі, чи під горою :). то хіба я буду в найманій хаті сидіти :d25:, а чоловік кататись :girl_mad:. ні-ні, ми почекаємо ще рочок, головне навички не втратити :girl_flag_of_truce:

Galya
30.01.2012, 16:14
Вічно мені вдовблює в голову, що така велика (гг велика) дитина вже повинна під казочку засинати, а не як малесенькі дітки з цицею
А знаєте чому? Та дуже просто - бо вони так робили і значить це є правильно. Ну яка жінка визнає, що чинила неправильно (тобто є поганою мамою)? Тому коли ми чемно відповідаємо, що краще знаємо як робити і щоб не помагали порадами, то мама чує "ти все робила не так, ти погана мама" і тому всіма силами намагається переконати дочку (чи невістку), щоб вона робила так само, тим самим переконуючи себе в першу чергу, що це все було правильно.

Liliyah Romanova
30.01.2012, 16:23
Уп'ять я буду зі своїми мухами. А візок де лишити? Я, певно, дуже перестрашена мама, але возитися на лижах, поки дитина десь сама у візочку??? :shok:

olangel
30.01.2012, 16:35
дитина десь сама у візочку???
Та чого сама?!

natorella
30.01.2012, 16:40
А візок де лишити?
ну чесне слово, мамані ви чо?
якшо вже геть горить пару раз з*їхати, то дитина з одним з батьків, другий ся возе
хто каже про то шоб лишати?
моя люба кума брала з собою свекруху - бабуся бавила катю, мама - могла поїздити
якшо АЖ ТАК хочеться
я ніц не лижниця і вопше того не сприймаю, але якшо хтось так гмирає за трасами - чому б нві

Iwka
30.01.2012, 16:47
головне навички не втратити
то як їзда на ровері, не проп"єш ;)

Usmishka
30.01.2012, 17:15
Ми були на Плаю - то в мене чоловік з колєгою 40 хв бавились з малечею в номері, а я тричі зїхала собі з "вєтєрком", все повинно бути без фанатизму.

Tsokotukha
30.01.2012, 17:27
Ми були на Плаю - то в мене чоловік з колєгою 40 хв бавились з малечею в номері, а я тричі зїхала собі з "вєтєрком", все повинно бути без фанатизму.
Згідна.
Також так плануємо. Лише нехай хоч трохи потепліє.
А чоловік краще справляється на дворі з візочком аніж в приміщенні. Проте номер в будь-якому разі доведеться винайняти щоб в теплі перебрати/погодувати.

kvVItKA
30.01.2012, 17:34
100%
позаминулого року, як я була вагітна, то ми їздили на Плай, бавили з мамою Толіка поки olena каталась. А минулого року ми з чоловіком їздили на тиждень на Буковель,
він катався, я з малявкою просто відпочивали, поки не зустрілись з сім"єю ще однієї форумлянки з дитинкою от тоді ми залишили наших діток на чоловіків, а самі катались. все можна організувати-головне бажання:)
дівчата, але то мабуть в тему "відпочинок з дітьми" треба перенести:girl_in_dreams:

algo
31.01.2012, 14:27
я б радила прикласти листки капусти на груди, перед тим листок трохи відбити як відбивну і покласти на гарячий чайник щоб була така тепла, щоб можна було покласти в лівчик і тримати поки не вистегне, мені помагало, але я ще зціджувала молоко, перед тим добре розмасувавши груди, можете помасувати і дати малому, може йому було важко смоктати застояні груди і відмовився. А якщо зцідите то не виливайте, збережіть можливо дасте потім з бутилочки, якщо малий її сприймає.

Нащо радити, якщо не впевнений що то правильно?

FlySkyJulia
31.01.2012, 20:35
Насправді, важко людям пояснювати користь ГВ. Я вже в цьому переконалась...:girl_sad:
Коли питаю для чого догодовувати сумішами (або взагалі на них переходити) - чую відповідь - "мене не годувала мама, я на сумішах була, і нічого - жива, здорова". Проти такого ж не порпреш..::no:, не поясниш..
Чеснокажучи, я, як була ще невагітна і навіть, коли вагітна, теж думала, що пустушка, пляшечка, памперси, ліжечко - то невід'ємна частина по догляду за малям.:connie: Це все нав'язане не одним десятиріччям. Це все родом з дитинства.
Згадайте - ляльки в нас були з сосками, пляшечками і т.д. Мами нам не наголошували про те, ЯК і ЩО дитинка їсть.
Думаю своїй дитині знайду лялю і маму, де ляля їсть цицю, а не пляшечку!
Насправді, ми так обурюємось на рахунок "перлів мамочок", але не розуміємо, чому вони таке видають. Треба міняти думку суспільства самим, зараз! Починати треба саме з дитинства наших дітей.:d25:
І, може, моя доня вже через 20 років буде знати що ГВ - це найкраще, що може дати мама дитині. Бо знання - це сила!
Щось мене пробило...:xaxa:

Lithium
01.02.2012, 11:04
Вже і мої родичі почали перли видавати, Дарині лізуть верхні зуби і дуже вона неспокійна особливо під вечірі і зрозуміло циця її заспокоює, мій свекор то побачив і сказав в тебе видно мало молока, що вона така голодна, треба кашу.Ну правда чоловік все йому пояснив, але не дійшло бо сказав робіть собі що хочете діти ваші:girl_nea:

Rosynka
01.02.2012, 14:50
Баба видала, причому без ніякого вступу чи попередньої розмови :
- Ну, до року най ще ссе, а потім піст, то не можна відлучати.... То ще буде до Великодня ссав!
Я від такої безапеляційності аж не відразу знайшла, що сказати...
- А потім?
- А потім відлучиш! :) :) :)
- Нащо???
- ??? ( видно, баба справді ніколи не замислювалася над цим :))
Ну а доки будеш годувати?!
- Поки буде їсти.
- Ха-ха, так можна і до чотирьох років годувати!
- Значить, буду до чотирьох.
Пауза, під час якої на мене дивляться поглядом " і-як-то-таким-дурним-можна-бути":))
Нарешті, аргумент :
- То недобре, як дитина так довго груди їсть.
- Чим недобре?
- БО ПАМ'ЯТІ НЕ БУДЕ МАТИ!
Ну що тут скажеш, на таке я вже не знала, що відповісти :)

Corena
01.02.2012, 15:02
:girl_haha:супер! сміюсь на всю хату!!!

Rosynka
01.02.2012, 15:11
А, ще казала, що відлучати треба, коли є ягоди (правда, не дуже розумію, як то узгодити з Великоднем :) ) А тут хтось писав, що "коли сади цвітуть ". І будь мудрим : то піст, то ягід нема, то сади не цвітуть:) Як тут відлучиш?!! :)

Lithium
01.02.2012, 16:56
о піст, то ягід нема, то сади не цвітуть
Ну значить і відлучати не треба, сама природа проти того насильства!!!!:girl_haha:

Т@нюшк@
01.02.2012, 17:10
Вже і мої родичі почали перли видавати, Дарині лізуть верхні зуби і дуже вона неспокійна особливо під вечірі і зрозуміло циця її заспокоює, мій свекор то побачив і сказав в тебе видно мало молока, що вона така голодна, треба кашу
думаю в цьому випадку свекор просто сказав те, що побачив: дитина була неспокійна під час годування. тому і зробив такий висновок.
та і з ваших слів видно, що свекор якраз мав побачити як дитина біля циці заспокоюється.
годуючі мами вже так налаштовані у всьому шукати перли неосвічених у ГВ людей, що капець..., а тих, що мало годували, то взагалі....

- Ха-ха, так можна і до чотирьох років годувати!
- Значить, буду до чотирьох.
до речі, а які відомі випадки найдовшого годування груддю?

Shprotka
01.02.2012, 17:43
випадки найдовшого годування груддю?
мені бабуля-сусідка розказувала, що в них в селі був хлопчик, який в 5 років ще цицю сьомав. Його питають доки ще буде маму мучити, а він каже: Ще доки в школу не йду, то хай помучиться :girl_haha:

Lithium
01.02.2012, 17:49
шукати перли неосвічених у ГВ людей
Та ні просто він довший час ( близько 1 год напевно) сидів у нас в неті, коли він прийшов то вона якраз їла, а потім за хвилин 30 крик, плач і циця в рот, от він і зробив такий висновок, що мало молока.

Tagonga
01.02.2012, 17:50
які відомі випадки найдовшого годування груддю?
Моєї сестри свекор (а йому вже за 60 років!!!) до 5 років за своєю мамою з табуретом ходив, цицю просив :girl_haha:

natorella
01.02.2012, 18:10
які відомі випадки найдовшого годування груддю?
7-8 років, то шо я знаю

БО ПАМ'ЯТІ НЕ БУДЕ МАТИ!
всьо, буде саша тлумком
а бабі скажіть, шо мому 4 роки і він відрізняє де гудронатор, а де скрепер)))

Corena
01.02.2012, 18:16
гудронатор, а де скрепер)))
а шо то таке? :)

Asal
01.02.2012, 18:25
всяке чула, що і зуби криві, і шлунок не буде добре перетравлювати.... але такого... це справді перл:girl_haha:

Liliyah Romanova
01.02.2012, 18:56
до речі, а які відомі випадки найдовшого годування груддю?
Я десь читала про 8 років. :)

natorella
01.02.2012, 18:59
шо то таке?
гудронатор
http://remontdorog.su/i/goods/gudronator.jpg
скрепер
http://s001.radikal.ru/i194/1202/7b/ed6de69c05fc.jpg

kljysochka
04.02.2012, 01:19
гудронатор

скрепер
ахахаха!!! шей ілюстрація!:girl_crazy: ви грунтовно підходите до вивчення навколишнього світу:)

kolobok
16.02.2012, 16:39
Моя мама вчора видала: 1. оскільки доня так довго їсть груди, то меншим вже в молока НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ (так ніби там стратегічний запас в n літрів і усьо); 2. чи я не задумувалась, що оце годування в 3 роки може мати негативний вплив на розумовий розвиток дитини ... 3. треба купити малій пустушку і пляшку і всьо (і це в 3 роки, хоч до того дитина в очі не бачила тих девайсів, і шкоди розумовому розвитку не буде - "где же логика" ?!!!)
І смішно, із іншого боку прикро. Чи то брак інформації, чи таке "зомбування" проти ГВ в свій час. Я просто змовчуюю, віджартовуююсь і тд. Бо жодними доводами її не переконаєш, нажаль...

Женічка
16.02.2012, 17:50
ох і дільнича у нас.... а медсестра ще краща.... плачу гірко за старим місцем проживання і нашим молоденьким лікарем...
прибігла щойно медсестра, як вчула, що у мене підозра на гайморит - що то почалось... а чого ти лікарці не дзвониш? а температура є? якщо є, вже швиденько молочко зцідила і вилила, а сама біжи купи малютку чи малиш без цукру і тимчасово переведи дитинку на суміш.
і при тому всьому присутня моя мама. мені тепер ще прийдеться мамі втирання робити...
а я взагалі не маю сили боротись з ними всіма, мені допомога зараз з тим гайморитом потрібна.

HOPIC
16.02.2012, 18:04
у вас випадково не Венгровська і Со?

Strekoza
16.02.2012, 18:41
треба купити малій пустушку і пляшку і всьо (і це в 3 роки

Як я Вас розумію :)
Моєму малому 8 місяців, і мама теж дурником довбає, сподіваюсь, до 3-х років їй не вистарчить терпіння, бо мені вже не вистарчає :girl_cray:

Бо жодними доводами її не переконаєш, нажаль...
Аналогічно

Баба видала, причому без ніякого вступу чи попередньої розмови :
- Ну, до року най ще ссе, а потім піст, то не можна відлучати.... То ще буде до Великодня ссав!
Я від такої безапеляційності аж не відразу знайшла, що сказати...

Давно вже в тему не заходила. Бачу, не одну мене тероризують :)
Баба: "ще скажи, що до року будеш годувати чи , може до півтора. Де то видано, щоб дитина, яка ходить, цицьку їла" Вирішила бабу не розстроювати, що годувати планую довго

Ну і це її ж перл "До якої груді першої приклала? Бачиш, малий лівою рукою все бере" І то освідчена людина з медичною, нехай не вищою освітою
Ех..