КПК

Показати повну версію : Рагулі?

Сторінки : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13

kokoska
08.08.2011, 22:30
бродячі собаки, от тут проблема набагато більша, тільки вирішувати її не конче хочуть
вже вирішують. один з методів можна переглянути в дописі №1217 :girl_sad:

ola-lyola
09.08.2011, 10:53
Часто таке на Стрийській спостеріємо, коли з КК їдемо, і от вчора такий собі "обраний", на наше зауваження слізно перепросив і сказав, що спішить, можна подумати решта людей спеціально виїхали щоб в недільний вечір в корку постирчати
І я в неділю в тому корку стояла (дорога зі Стрия, неділя - день окупації Львова) і спостерігала таких рагулят - з крайнього правого ряду лізе у лівий, машини усі гуськом ніхто звичайно не підсунеться, так воно стало так, що перекрило дві полоси - як сам не проїду, то і іншим не дам...
І навпроти іпподрому така "бараняча" їзда призвела до зіткнення двох позашляховиків.

Vittoriya
09.08.2011, 11:03
У Львові якась тварюка потруїла п'ятьох собак
але рагульня.. Сорі, але інших слів не підберу. До Євро 2012 вони готуються, блін... Соромно за отакі речі, чому в Європі нема такого? та й собак нема безпритульних! А тому , що люди направду люблять тварин, а не так як у нас, захцянки свої виконють, потім надоїдає і викидають тих бідних ні в чому не винних тварин. І це все призводить до ось такого!

Бурулька
09.08.2011, 11:29
До Євро 2012 вони готуються, блін.
нагадує, як до олімпіади 1980 готувалися... Роки йдуть, рагульські методи залишаються

Margot
09.08.2011, 15:41
стою я на вокзалі,чекаю на маршрутку,бачу пяненький татко з хлопчиком років 5.Татко пє пиво Хмільне і...простягає дитині пляшку зі словами:"що? хочеш?" дитина бере і хлебче то і так щось три рази!я в шоці!а на другий день мій знайомий давав своїй трьохрічній доні "пакнути" запалену сигарету.вона затиснула її зубами і не хотіла відпускати.у мене немає дітей,тому не дуже зручно їх класифікувами ,як папаші рагулі,але мисля така майнула...

Зорянівонька
09.08.2011, 15:47
Соромно за отакі речі, чому в Європі нема такого? та й собак нема безпритульних!
бо їх в Європі встигають виловити і потруїти раніше.
Чи ви думаєте що в Європі нема безвідповідальних людей які кидають тварин? Є, але і служби краще працюють. Ну і там закони кращі - кожен відповідає за того, кого приручив.

Vероніка
09.08.2011, 15:55
бо їх в Європі встигають виловити
Невже не можна заздалегідь виловити усіх безпритульних собак і здати їх в притулки ? Це принаймні було б гуманно ... :umbrage:

jalla
09.08.2011, 15:57
Татко пє пиво Хмільне і...простягає дитині пляшку
Ой, нагадалося. Одна молода подружня парочка, яка живе в будинку моєї мами вийшла в неділю з дворічним хлопчиком на прогулянку. Посідали собі на лавочці, взяли пляшку велику пива, татко відкоркував, трохи сам надпив, протягнув дружині, вона надпила і.... протягнула дитині:shok: Дитина присмокталася до того пива правда надовго. Всі довольні, всім добре. Рагулі!!! Я б за таке карала!
Або сусідка моєї коліжанки, тобто моя просто знайома дає однорічній дитині на свята трохи попити домашнього вина. На мій подив і критику відповідає:" Ну, і шо, воно ж домашнє. Ліпше спати буде."
Я не розумію про що думають ті батьки, або ж вони не до кінця усвідомлюють всієї серйозності ситуації, або ж просто рагулі через яких в першу чергу страждають їхні діти.

Музик
09.08.2011, 16:04
Ой, нагадалося. Одна молода подружня парочка, яка живе в будинку моєї мами вийшла в неділю з дворічним хлопчиком на прогулянку. Посідали собі на лавочці, взяли пляшку велику пива, татко відкоркував, трохи сам надпив, протягнув дружині, вона надпила і.... протягнула дитині Дитина присмокталася до того пива правда надовго. Всі довольні, всім добре. Рагулі!!! Я б за таке карала!
Або сусідка моєї коліжанки, тобто моя просто знайома дає однорічній дитині на свята трохи попити домашнього вина. На мій подив і критику відповідає:" Ну, і шо, воно ж домашнє. Ліпше спати буде."
Я не розумію про що думають ті батьки, або ж вони не до кінця усвідомлюють всієї серйозності ситуації, або ж просто рагулі через яких в першу чергу страждають їхні діти
здається вже писала тут, але нагадалось знову: на якомусь святкуванні дня чогось-там спостерігала таку картину: татко гуляв з сином, років 5-6 на вигляд, сам він пив пиво, а малий не захотів, бо гірке, тому йому купили бірмікс!!!!

Sapiha
09.08.2011, 16:25
Ну, і шо, воно ж домашнє. Ліпше спати буде."
Угу, потрібно було ще таблетку димідролу порадити дати, тоді б точно цілу нічку спала .... і день. Не люблю таких речей :girl_devil:. А ще недавно почула фразу "Як там малий, ще маму не посилає????" І чомусь так всім весело від цієї фрази. Я випала. Чи в когось це вважається, ооо круто мале маму послало. Завал повний, без слів.

zaderyshka
09.08.2011, 16:33
протягнула дитині Дитина присмокталася до того пива правда надовго
нагадалось, так, до слова, сестра коли маленька, років 3-4 була просто таки дуріла від горілки, так і тяглась, щоб хоч пальчик в келішок вмакнути. Від неї алкоголь куди тільки не ховали, аби лиш не знайшла. Коли на забаву виставляли на стіл пляшку вина вона підходила і так зневажливо пирхала: "Шо ви то поставила, горілку давайте"

jalla
09.08.2011, 16:44
сестра коли маленька, років 3-4 була просто таки дуріла від горілки, так і тяглась, щоб хоч пальчик в келішок вмакнути
Може так тяглась тому що забороняли. Дітки вони такі...)))
Але з іншої сторни цікаво як вона вперше спробувала ту горілку, що їй так засмакувало?

zaderyshka
09.08.2011, 16:50
з іншої сторни цікаво як вона вперше спробувала ту горілку, що їй так засмакувало
поняття не маю, але пляшки ховались подалі тільки б не дістала:girl_wink:

Supernatural
09.08.2011, 18:54
Ще бісить, коли деякі "добродії" дивляться на дитину і приговорюють: "Ой яка гарненька, нічо, виросте - скаже : мамо ти :cesored:". І це з веселою усмішкою (певно по собі судять:girl_crazy:)

Margot
09.08.2011, 19:04
а мій знайомий "тащиться" коли його трирічна дочка посилає всіх на три букви і матюкається,інколи сам провокує такі ситуації щоб "повеселитися".Він каже що вона така вже розвиненс.Я при таких ситуаціях відчуваю себе якимось недоумком-дитина матюкається,я мовчу і ніц не кажу(не лізу в його методи виховання),бо татуньо це схвалює...

mrochkizm
09.08.2011, 21:33
його трирічна дочка посилає всіх на три букви і матюкається,інколи сам провокує такі ситуації щоб "повеселитися".Він каже що вона така вже розвиненс.
Розвинена аж забагато.
А татусь явно недорозвинутий (не хочу нікого образити, але нормальна людина тішитися з ситуації дитячих матюків не буде).

jalla
09.08.2011, 22:26
А татусь явно недорозвинутий (не хочу нікого образити, але нормальна людина тішитися з ситуації дитячих матюків не буде).
От власне. Та він сам напевно і навчив свою дівчинку матюками розкидати. Рагуль!!!
От читаю і аж мороз по шкірі. Які тільки батьки не бувають: то алкоголь маленьким діткам самі до рота кладуть, то поганих слів вчать. І то не бомжі, не алкаші, а на вигляд нормальні сім"ї.

Zvizda
09.08.2011, 22:49
"Ой яка гарненька, нічо, виросте - скаже : мамо ти "
Мені так декілька разів казали " Ото тіштеся поки малий, а потім як пошле куди подалі..." На мою відповідь, що моя дитина надіюсь такою не виросте, просто не реагували. Якось неприємно стає від таких глупих слів.

mrochkizm
09.08.2011, 23:17
Мені так декілька разів казали " Ото тіштеся поки малий, а потім як пошле куди подалі..."
Напевне, тих, хто так говорить, і посилають.
А дитина, хай і мала, то все слухає - і хто зна, як воно у пам"яті відкладеться.

Zvizda
09.08.2011, 23:53
Напевне, тих, хто так говорить, і посилають.
Або люди в наш час такі недобрі і жорстокі, що лише таке майбутнє для дітей і бачать.

Мар'яся
10.08.2011, 00:32
Ото тіштеся поки малий, а потім як пошле куди подалі..."

А я у відповідь все питаю чи їхні їх вже послали і як далеко. Дуже помагає.

Zvizda
10.08.2011, 12:32
А я у відповідь все питаю чи їхні їх вже послали і як далеко
Одного разу я так спиталася, то відповіли ще й як посилає. От виникає питання чи це на вулиці від людей набрався чи батьки свого часу пропустили момент .

zaderyshka
10.08.2011, 13:21
Одного разу я так спиталася, то відповіли ще й як посилає
мдяяя...виникає відразу запитання чи можна таку дитину в суспільство виводити?...Одні батьки тішаться, що їх дитя "дякую" за цукерку скаже, а хтось, що пошле у відповідь на привітання...

Бурулька
10.08.2011, 13:39
Вважаю схожим підвидом рагулів, які кажуть молодим батькам щось схоже на "діти, поки маленькі, то файні, а потім виростають, то тільки проблеми", або "після народження дитини життя змінюється в гіршу сторону". Ну для чого налаштовувати інших на негатив і переносити свій негативний досвід на інших?

Пупсик
10.08.2011, 14:06
Ага, мені заявили зі співчутливим видом, що малі діти не дають спати, а великі жити. І то сказала не чужа мені людина. Нормально?

zaderyshka
10.08.2011, 14:18
мені заявили зі співчутливим видом, що малі діти не дають спати, а великі жити
а для чого таким людям тоді взагалі дітей народжувати...жили б собі далі, спокійно спали і життя б ніхто не псував, може тоді б і порад не вельми розумних давали менше. Хоча, мені теж знайомі часто розказували яку то жахливу помилку я зробила, що заміж зібралась...то тільки перших кілька місяців добре, а там жах один, а як діти підуть, то взагалі. Спати нема як, на свої забаганки нема грошей, на інтим з чоловіком також часу не буде, бо ж дітиии. А потім вже того інтиму і не хочеться... Словом, вийшла заміж, дітей народила і на цвинтар потрошки "мєлкімі шажочькамі". Завжди тоді питаю, а нашо ж заміж виходили і дітей народжували? Відповідь вражає - ну, так всі йшли...

Ніколь
10.08.2011, 14:38
ой...про рагулів....
гуляли ми сьогодні з Марьяною-Пупсиком з дітьми на знаменитому тут вже на форумі стадіоні. І на тому ж стадіоні гуляла мамаша з сином.

Трішки прєдісторії: малому 4 роки, направду трішки неврівноважений хлопчик, чуть шо істерика, швиряння іграшок, кидання, биття, воплі, падання на землю, агрессія до дітей яка виражається в штовханні, розмахуванні в сторону дитини руками, плюванні на дітей. Мамаша його з її же слів психолог, але чомусь як я бачу ніяк на сина свого повпливати не може.

Колись ще як ми тільки переїхали і мама моя з малою гуляла, той малий гулял з мамою на одному кінці стадіону, моя мама з малою на іншому кінці. Малий захотів на нашому самокаті покататись, Юля не давала, він штовхнув її, мала у відповідь штовхнулась ( але там 4 роки з гаком тут 2,6). Тут його мама зривається, біжить церез цю 100-метровку, і каже що моя Юля бандітка, що до неї не можна дітей пускати, що вона така-сяка, ніхто на неї управи не має і взагалі вона небезпечна для дітей. Ну то якого хрєна ти сидиш тоді і дозволяєш сину до Юлі підходити? Мама моя тоді їй також висказала, щоб кращє дивилась за своїм сином і не пускала до нас якщо вважає це небезпечним.

Сьогодні знов ж таки, ми на одному кінці стадіону, діти бавляться, та жінка на іншому кінці з малим. Ситуація повторилась, малий підходить, пробує взяти машинку в Юлі з рук. Мала не відпускає, він штовхнув, вона штовхнула, він на неї плюнув. Я все розумію, діти, але цей малий це особливий випадок. Беру його за руку, веду до його мамаші, кажу - мол ви в курсі що він плюється. Та знімається з місця, валить до нас і починається: а ваша Юля також не подарок, вона бандітка, вона з дітьми бавитись не може, вона небезпечна і багато ще чого. Була між нами врезультаті перепалка на весь стадіон. В кінці бере малого за руку, каже "пішли звідси, я тобі вже казала, це дуже погана дівчинка"
ЕПРСТ.... якого хрена дозволяти сину до нас йти як ти думаєш до моя дитина небезпечна, чи вона випробовує долю? Чи чекає поки Юля набравшись сміливості йому в чоло завалить у відповідь? Для чого провокувати інциденти? Чого ти всойому хлопцю в 4 роки не может пояснити що плюватись не можна, що йстерити по любому поводу не можна.
Ми гуляєм тут з масою мамочок, і дівчата з посіденькок не дадуть збрехати. І з Софійкою Марьяни-Пупсик, і з Вікою Оксанки-Snegok, і з Соломійкою Марьяни Дівін-ван-Гейт, і ще з купою дітей нормально мала бавиться. Ну активна дитина, ну але вона ж нікого не бьє, не харкає на дітей, не псіхує через те просять аби вона віддала чужу іграшку власнику іграшки.
Цікавить мене наступне: Хто дав тій жінці право обзивати і навішувати ярлики на мою дитину. Зрештою чого 4 річний хлопчик біжить бавитись до наших дівчат 2,8 і 1,7 рочків і то через весь стадіон, якщо там неподалік купа дітей ще бавляться в пісочниці. Чого вона за тим всім спокійно наблюдає, чекає приводу щоб потім в черговий раз мою дитину зробити врагом народа а свого сина мало не святим.

В общєм, якщо ця жінка є тут на посіденьках, чи читає - то мушу вам сказати, ваша поведінка якраз актуальна до цієї теми.
І не підпускайте більше свого хлопця до нас !

Glori
10.08.2011, 14:49
В нашої невістки(22роки) трагічно померла мама. Рідні далеко, брати в Івано-франківську і Ізраїлі. Тато помер рік тому. Три мамині сестри і брат живуть за 50км від нас. Все організували моя мама з тіткою. Подзвонили сестрам, щоб приїхали ввечері на парастас-незможуть, бо нема чим добратись. Невістка казала, що оплатить таксі - ніби і не чули. Приїхали за 2 год.до похорону. В церкві невістка мало не знепритомніла, брати вивели її до порога-вода, нашатир. І тут тітка каже: "Дивись, навіть не можуть нормально біля мами постояти, ото діти."
Душа мене боліла вже не так через втрату родички, а через те, чому люди можуть так легко ранити.

Yoda
10.08.2011, 15:25
деякі водії, які чомусь важають себе обраними і спокійно ігноруючи довжелезні черги дозволяють собі альбо на зустрічну виїхати, щоб потім вклинитись, альбо справа по тротуару об"їхати .
Такий "обраний" в кінці липня на окружній від КК до Кульпарківської (і той день була там аварія - 2 грузовики зіткнулись) плював на всіх з висоти свого чорного мерседеса джипа з київськими номерами. І гнав по зустрічній як ненормальний коли всі решта (теж з особо умними, які хотіли обїхати по узбіччі) стояли в корку і чекали поки краном піднімуть грузовика. Я вистояла в корку 50 хвилин і на повороті Кульпарківська -Окружна розвернулась назад, щоб то все обїхати через Наварію. І це чудо летіло мені назустріч, по моїй полосі, що мала зїжати на узбіччя, ще й руками махав, чого це я йому сигналю.
Для мене їзда з такими водіями на наших дорогах то взагалі болюча тема. Дуже жалію, що в нас немає відеоспостереження на дорогах, можливо б більшість рагулів приховувало б тоді свою сутність із-за страху штрафів.

Бурулька
10.08.2011, 15:30
можливо б більшість рагулів приховувало б тоді свою сутність із-за страху штрафів.
Більшість таких "мудрих" може зупинити лише позбавлення водійських прав з можливістю подальшого ув"язнення або виправних робіт.

Yoda
10.08.2011, 15:38
Більшість таких "мудрих" може зупинити лише позбавлення водійських прав з можливістю подальшого ув"язнення або виправних робіт. я думаю штрафи по пару тисяч гривень 90% теж би зупинили. І пару таких штрафів і права забирають.

solomka
10.08.2011, 21:26
Вважаю рагулями людей, які замість того щоб жувачку викинути приклеюють її куди попало - я сьогодні на таке "щастя" сіла в маршрутці. Я розумію, що у Львові проблема зі смітниками, але не до такої степені.

Artemida
10.08.2011, 22:19
я сьогодні на таке "щастя" сіла в маршрутці

Я теж не раз мала таке "щастя". Мало того, що віддирати доводиться всіма правдами-неправдами, так ще як подумаю, що чиясь пика то жувала, противно стає.Позабивала б тих мудрагелів, що таке роблять. Рагуляки, блін

dasha
12.08.2011, 22:55
замість того щоб жувачку викинути приклеюють її куди попало Я так колись свою улюблену спідницю зіпсула. Не помогло ні заморожування ні праска з салфетками.

Яруська
15.08.2011, 15:21
Адріася, спустіться на землю, завжди були є і собаки, машині, діти, шум вулиць, салюти і т.д.
Те що вашій дитині дохтор прописав спокійний сон загалом крім вас по суті нікого не цікавить, не тому що всі такі байдужі. а тому що у всіх є також свої потреби, які не менш важливі ніж ваші.
У тому районі де ви живете завжди буде шумно, багітимуть діти, в навчальний рік ще ї буде чути школярів, і собак ви не потравите, і всі машини не попсуєте, а як почнете то вас рано чи пізно вичислять і тоді я вам не заздрю. Як треба вашій дитині чисте повітря і чистий спокій, то напевно варто не жити в такому районі а шукати місце подалі від цивилізації.
А поки що не робіть вигляд що весь світ проти вас, бо наразі складається враження що то ви проти всього світу
Почитала кілька останніх сторінок і мягко кажучи в шоці...І цілком згідна з Ніколь
напевно варто не жити в такому районі а шукати місце подалі від цивилізації.
В лісі наприклад, там нема сусідів, машин, людей і решти "негідників". Можуть бути ведмеді і змії, потренуєтесь в них камінням кидати. :girl_cool:

Venezianka
19.08.2011, 12:20
Їхали ми з відпочинку, і стикнулися з таким рагулізмом.
Замовили квитки, дали завдаток. Водій запізнився на 30 хвилин, звичайно не вибачився, але то було не найгірше. Як виявилось ми сідали останні, ну і ясно що на задні місця. Так от проходимо, а на сидіннях стоять чужі сумки. Я розізлилась і без "вибачте", "будь ласка" сказала на всю маршрутку: Заберіть сумки! і тут озивається одне п"яне бидло: Хай шофер... багажнік зробе..., а водій хотів їх висадити... І пішло-поїхало... Хотіли нам ті сумки під ноги поставити, я кажу: ще чого, собі ставте, і так коліна впираються. Сумки вони ті забрали. Але і то не кінець. Було дві однакові сімейки: чоловік+жінка+дівчинка років три. Обидва п"яні і зарикані, страшні і смердючі. Ті рагулинди до них тільки і кричали "Закрий рот", "Заткнися", "Пішов ти.." і т.д. Потім до себе увагу почали привертати їхні дітки (напевно надихалися того перегару, як і всі), вони скакали-пищали-бились і т.д. А ті рагулі пили пиво, їли снікерси і реготали як дебіли. Я думала, що до Львова не доїду. Це був жах.

olja_zaj
19.08.2011, 13:48
рагулинди до них тільки і кричали "Закрий рот", "Заткнися", "Пішов ти.." і т.д. Потім до себе увагу почали привертати їхні дітки (напевно надихалися того перегару, як і всі), вони скакали-пищали-бились і т.д. А ті рагулі пили пиво, їли снікерси і реготали як дебіли. Я думала, що до Львова не доїду. Це був жах.
І шо всі мовчали?

manka
19.08.2011, 15:34
І шо всі мовчали?
та розумний не дуже пхатися буде

olja_zaj
19.08.2011, 15:50
розумний не дуже пхатися буде
Значить я не розумна, бо я б впхалась точно, ну не можу я мовчки за таким бидлом спостерігати, не магу і всьо.

manka
19.08.2011, 15:53
мовчки за таким бидлом спостерігати, не магу і всьо
а що воно змінить, окрім того, що поливають брудом один одного, полиють і вас, бо бидло. Будете новим об"єктом для їх розваг. Краще було б до водія звернутися зі скаргою і він мав би їх попросити залишити маршрутку.

enigma
19.08.2011, 15:58
Почитала я ту дискусію про собачок. Н-дя, слів нема, лише знаки оклику. Сама є власницею собаки - в мене бульдог, який, я сподіваюся, ніколи не взнає, що таке намордник. Він зараз росте і теж цікавиться усім підряд, як дитина. Насамперед, все залежить від адекватності власника, бо ті з ким ми гуляємо - абсолютно нормальні адекватні люди і їх собаки гуляють не так далеко від скупчення дітей, та ніде не втікають і між собою бавляться. Особисто я, де би моя собака не "наробила" завжди прибираю, наразі поліетиленовою рукавичкою, бо місто то все ж таки не унітаз (щоправда смітник потім годі знайти). Там де люди-машини мій малий на повідку, але мушу його спустити побігати інколи (він правда далеко не йде, бо ще замаленький). І я також мала неприємні ситуації із собаками - і коли мала була, і коли свого кокера попереднього вигулювала (стафф так на нас нісся, що я, яка не боїться ніяких собак, стояла холодна). Але від цього собак не перестаю любити.
Я дітей на разі не маю, то мене інколи трафляє, як мале істерикою заливається (а я собі на пляжі відпочиваю), але я не вішаю від того таблички "вигул дітей заборонено" чи не пишу скарги. І в будь-якому разі я вважаю, що дитина не має лякатися собак і з криками тікати, але так, собаки можна остерігатися і лізти до собаки не треба, (я як власник того не люблю, бо і направду дитина не буде сильно перебирати чи погладити спинку чи потягнути за хвіст), але й психувати теж (таке враження, що дитині якісь комплекси навязують).
Адріасю, реально, не на вас світ зійшовся, у всіх свій побут, своє життя, діти, собаки, машини, ремонти та забави. І всі ми інколи з тим втручаємося у життя інших людей. Але ми і живемо у соціомі, а не усамітнюємося в лісах та полях. Направду, така агресивна і категорична позиція ще ніколи ситуації не вирішувала.

olja_zaj
19.08.2011, 16:00
о. Будете новим об"єктом для їх розваг.
Не дождались б:girl_bye:, перш за все запитала б пасажирів чи приємно їм їхати в такому товаристві, потім до водія, шоб висадив їх, стояла б біля нього, просила шоб зупинив біля Даішників десь, але мовчки точно не змогла б проїхати.

Venezianka
19.08.2011, 17:26
але мовчки точно не змогла б проїхати.
та я би теж возмущалася, але знаю з досвіду, що за мене ніхто не заступився б, нас було дві дівчини, а їх четверо бидлюків. та й водій напевно боявся дістати. те бидло вийщло на Гал. перехресті. якесь село забите , бо вся маршрутка чула, як за ними, крутими, приїде якийсь "знакомий на машині". дітей їхніх шкода, бо напевно такими ж виростуть.
це напевно ще раз доводить те, що навкруги безліч рагулів. а кричимо: В Європу! Так і хочеться відповісти: Та вам тільки в ж..пу!

Adriasia
19.08.2011, 17:57
Адріасю, реально, не на вас світ зійшовся, у всіх свій побут, своє життя, діти, собаки, машини, ремонти та забави. І всі ми інколи з тим втручаємося у життя інших людей.
Можливо дійсно я висловилася занадто категорично і агресивно (за що тепер на себе злюся), але мене дійсно налякала ситуація з собакою, бо я дуже боюся за свою дитину.

jalla
21.08.2011, 09:41
Ой, зла я зла і не добра:girl_devil:. Ніченька була "веселенька". До четвертої малого на руках носила, сама не виспана, змордохана і зла на тих рагулів, які буянили під вікнами і не давали спати. Та я взагалі в шоці!!! Якась компанія пяних хлопів кричали несамовитими криками, ржали, співали до... пів четвертої ночі. Не знаю чого я не сообразила вночі визвати міліцію. Правда ніколи мені на щастя не приходилось визивати, але це вже просто на грані фантастики!!! Дитина моя будилася, плакала, бідненький тільки провалювався в сон, як дика ржачяка отих рагулів знову його зі сну вибивала. Як? Ну, як люди можуть себе так вести?! Рагулі!!!!:diablo:

olenkastar
21.08.2011, 09:51
Розкажу, що ми спостерігали позачора. Була 21 вечора, вже стемніло. Ми йшли вздовж вулиці Панаса Мирного в сторону парку стрийського (там де поворот на заправку білоруську такий довгий спуск є ,а потім підйом - там машини дуже люблять розганятися ще). Так от зграя хлопчаків, років по 9-11, знайшла колесо від машини і кинуло згори і воно котилося по тій дорозі назустріч машинам:suicide: А хлопці радо бігали і спостерігали куди воно покотиться...повезло,що проїхало всього машини 2-3 і то на невеликій швидкості. То ж до аварії один крок.Там ганяють як навіжені бувають машини, а якшо їм назустріч летить колесо в темряві...а потім показують в новинах, як вбивця-водій збив дитину...ну і будь тут мудрим, якшо ті діти самі таке витворяють.:banned:

algo
21.08.2011, 10:37
Позавчора слухала зі свого вікна змагання між хлопцями у довжині відрижки. переміг той, хто послав іншого під час відрижки. я чуть сама не побігла в туалетз того всього!

zaderyshka
21.08.2011, 10:56
слухала зі свого вікна змагання між хлопцями у довжині відрижки. переміг той, хто послав іншого під час відрижки
:eek::eek::eek: нічого собі відрижка... Цікаво чи вдома таке витворяють. Уявляю скільки вони кока-коли вижлуктали для "подовження" ефекту...фєєє

mrochkizm
21.08.2011, 11:02
о ж до аварії один крок.Там ганяють як навіжені бувають машини, а якшо їм назустріч летить колесо в темряві...а потім показують в новинах, як вбивця-водій збив дитину...ну і будь тут мудрим, якшо ті діти самі таке витворяють
А винним буде водій, як все. Сварити за таке дітей, і то дуже добре сварити!
Позавчора слухала зі свого вікна змагання між хлопцями у довжині відрижки. переміг той, хто послав іншого під час відрижки. я чуть сама не побігла в туалетз того всього!
Ото вже фантазія в людей збочена. Новий вид - рагулі-ригуни.

Iryna
21.08.2011, 11:17
Ото вже фантазія в людей збочена. Новий вид - рагулі-ригуни.

та це не фантазія...це практично в кожному другому Гамериканському фільмі показують такі змагання, особливо у всяких дибілкуватих комедіях:girl_devil: а діти як губки, то всьо впитують і повторюють....

mrochkizm
21.08.2011, 11:25
це практично в кожному другому Гамериканському фільмі показують такі змагання, особливо у всяких дибілкуватих комедіях
На щастя, я таких фільмів не дивлюся. Але це промовисто свідчить про те, що таки здалобся фільтрувати те сміття, яке показують по ящику/в неті і т.д. - принаймні для дитячого перегляду.

jalla
23.08.2011, 17:06
Не знала в яку тему написати, пишу сюди.
Бачила я сьогодні "видовище" на дитячому майданчику.:shok::diablo: Сидять собі три мамочки на лавочці біля пісочниці, біля них дві літрові баклахи пива, в зубах сигарети. І то курять всі три одночасно, димяра валить шаленний і розходиться по всій площадці. Одна дитинка, та що в пісочку закашлялась, мама її забрала, залишились лише двоє діток тих мамів і одне третьої в візочку. А моє маля рветься, бо бачить дитячий майданчик і не розуміє напевно чого мама його не відпускає побігати, побавитися. Але мому обуренню не було меж, коли я побачила, що вони всі три докурили свої цигарки і покидали недопалки в пісочницю. Отут моє терпіння лопнуло і я зробила зауваження, але, що там ні одна з них навіть не відреагувала, тільки отак зміряли мене з ніг до голови презирливими поглядами, мовляв "хто ти тут така?" та й взялися пити пиво. Жах!!! Звісно ми пішли з малим на інший дитячий майданчик, але щось мені так не приємно від того видовища, і того випадку, і від тої наглості, шо просто капець!
Ні, ну я розумію мамські будні напружені і звичайно хочеться відпочити, хоч трохи розслабитися. Це безперечно. І кожен розслабляється як вміє і як хоче, але влаштувати таке на дитячому майданчику, ну хоть вбийте, не розумію! Це неповага до навколишніх, це наглість... Та що тут говорити, рагулі одним словом.:girl_devil:

mrochkizm
23.08.2011, 18:40
Ні, ну я розумію мамські будні напружені і звичайно хочеться відпочити, хоч трохи розслабитися. Це безперечно. І кожен розслабляється як вміє і як хоче, але влаштувати таке на дитячому майданчику, ну хоть вбийте, не розумію! Це неповага до навколишніх, це наглість..
Я взагалі не розумію, нащо ото курити і пити пиво на дитячому майданчику? Невже кафе мало навколо? Якщо нема з ким лишити дитину, то банально відійти в сторону можна. Так тупо то виглядає:)

hrystusja
24.08.2011, 01:00
Відпочивавши в Карпатах була свідком жахливого рагулізму. Не, не так- РАГУЛІЗМУ!
Найбільш миловидніші краєвиди були настільки засміченими, що не було де ногою встати. Всюди де стояли палатки лежать кульки з їх сміттям. Ну нормально? А хто має за ними прибирати? Або ще гірше, сміття просто на купі, і собаки його розкидають де тільки можна. А пляшки з пива під берег покидають, порозбивають. Всюди скло. А найгірше те, що потім чути розмови брудно там, більше туди ні ногою. А самі ж те сміття минулого року там кидали. Ну такий народ не мудрий, що слів нема. Таку красу створену природою так захаращують. Сумно було на це все дивитись. І що рік все гірше робиться.

zetta
24.08.2011, 06:42
а мене вже в котре трафляє як нагло заглядають в візочок до дитини... рагулізм запихати свою пику і стояти дивитись на дитину тим паче що ми просто перехожі...

Цитрина
24.08.2011, 22:04
Сидимо сьогодні на лавочці в центрі, всі довкола такі усміхнені, радісні - свято. І оце раптом на ту лавку наскакує якесь дитьо, років шести, і починає стрибати-перестрибувати. Ну і таке враження, що дитині вшистко єдно, що на ній хтось сидить. Кажу йому, що, мовляв, обережно, хлопчику, не стрибай. І тут чую жіночий голос "Он вас нє понімаєт" - мамочка збоку йшла. Я їй: "Ну то ж хоч мама має розуміти". Без відповіді. Зате дитя знову відзначилося - показало вкрай непристойний жест.
Прелєсне росте покоління... ну і виросло.

romaschka
24.08.2011, 22:21
були настільки засміченими,
сьогодні таке спостерігала на кар"єри, коли вперше приїхали цього року туди десь весною в лісі було чистесенько, тільки почався сезон-все купу сміття, я дивуюся, люди туди приїжають тілкьи на машинах, невже так важко той кульок з сміттям поставити в багажник і подорозі в смітник викинути.жах.

MADLENKA
25.08.2011, 08:13
Ось що вам, дівчата, скажу.... Рагулі, що живуть відносно недалеко від Львова чи у Львові - як виявилось ще "нормальні" рагулі:girl_crazy: А вот "старосамбір-сіті" - оце круть!!!! Вже зайшовши в маршрутку ти відчуваєш носом той "душок" і він так тебе і тримає до самого "першоджерела". Якщо зі Львова віїжджаєш ще з більш-менш адекватними людьми і через вікна бачиш адекватно одягнутих людей, то, прибувши у славне місто Самбір - разюча різниця котингенту відразу впадає в око. Ну, якщо зовнішній вигляд ще якось можна стерпіти, то як починає заходити в маршрутку весь той "цвіт" нації і Говорити, то стає відразу гидко:bad: Якби їх послухав іноземець, який вивчав українську мову, то, думаю, що бідолашний би задумався, чи ту мову він вивчав:girl_yes2: Найбільше мене вразив юнак, який підсів в маршрутку вже в більш далекому місті від цивілізації м.Хирів. Заходить: класичний кульок BOSS, "інтелект на лиці" і по телефону комусь каже: "Та я юж сідам в маршрутку-ув них є якась така фішка затягувати останню голосну і вести інтонацію догори ти кажи, чи ми їхати далі чи вилазИти-ии":bad::khomyak: я би не здивувалась,якби так говорили старі люди, бо вони все життя прожили в такому середовищі, а тут!!!!! невже тій молоді не хочеться прагнути чогось кращого і міняти в першу чергу себе???? Або ще випадок. до моєї Снєжи приходить один місцевий хлопчик бавитись... І теж мова просто жах жаливий!!! Все через "сі", "ся" і т.д. Я вже аж почала переживати,щоб моє дитя не нахапалось того:girl_crazy: А ще вони взагалі там всі такі дикуни...Недаремно кажуть, що гуцули -це дикі українці:girl_wink: Це дійсно так...Налила своїй дитині їсти, і, звичайно, що запрошую і того хлопчика поїсти. А він мені каже: "Мені не мож у вас їсти"...Питаю: чому? А він каже, що можем "втруЇти" - :girl_impossible: Як вони так живуть на світі????:confused: Словом, всі, хто хочуть відчути весь колорит нації - welcome to Прикарпаття.:girl_wink: - море вражень!!!:girl_crazy:

dieSonne
25.08.2011, 08:27
"Та я юж сідам в маршрутку-у ти кажи, чи ми їхати далі чи вилазИти-ии"
і чим той хлопчина вам завинив? Він на своїй землі, живе поряд з батьками і іншого прикладу не бачить, до кого йому тягнутися? Бути білою вороною на своїй землі, щоб щось показати комусь? Для чого? Я коли приїждаю до бабусі, це також Прикарпаття (Борислав), то там також люди розмовляють своєрідно - і з полонізмами і суржиком, але я не вважаю їх рагулями, в них таке оточення, то що одразу усіх клеймити рагулями? Ми живемо в місті - яке є перлиною етнічною, і мовною, і культурною, тут багато людей, до яких можна тягнутися, а там до кого ті люди будуть тягнутися, на кого вони мають рівнятися, і для чого? Там свої цінності, там мета - вижити. А у нас - "бути на рівні", тож не треба мішати мух і слонів в одну миску. Потрібно ставитися з толерантністю до того, що відбувається там, де не такі як ви.

MaryF
25.08.2011, 08:31
MADLENKA ви мене своїм дописом "вбили" (якось нацизмом підпахнює)...В мене бабусі і багато родичів з села говорять як Ви кажете "сі", але вони зовсім не "рагулі", навіть навпаки, набагато кращі від деяких людей, які не говорять "сі". Можливо у вас значення "рагулі" зовсім інше?

dieSonne
25.08.2011, 08:32
Все через "сі", "ся" і т.д.
це особливості місцевої говірки, це справді колорит, і з того не треба сміятися :(

levandivka
25.08.2011, 08:32
в Карпатах була свідком жахливого рагулізму. Не, не так- РАГУЛІЗМУ!
Найбільш миловидніші краєвиди були настільки засміченими, що не було де ногою встати. Всюди де стояли палатки лежать кульки з їх сміттям. Ну нормально? А хто має за ними прибирати?
Не скажіть...
Вчора був у Сколе. Смітники у місті стоять гарненькі. Берег і пляц для наметів чистий... Тільки яблука на асфальті і натуральне, коров'яче на траві.
Різно буває. :)

Недаремно кажуть, що гуцули -це дикі українці
Хто? Плюньте їм у очі... :)

Пупсик
25.08.2011, 08:47
А відколи в Самборі гуцули живуть?
Може я теж рагулиха, але мені подобається місцева говірка. І мені подобається, коли люди пам"ятають як розмовляли їх батьки і не встидаються того. Мадленка ви на закарпаття поїдьте, там ще цікавіша мова.
Вбиває мене, коли починається "ой, ми такі городські, а тут село невмиване(((("

Vittoriya
25.08.2011, 08:58
що гуцули -це дикі українц
та які там ще гуцули! І ніякі вони не дикі українці, просто живуть у свому світі і в них інший зовсім стиль життя. Ви десь глибше в гори поїдьте, отам гуцули і до речі дуже класні люди. Так, колоритні, мова в них не така, але й що? То є діалект і воно є всюди. В Польщі також в горах люди говорять зовсім не так, як десь наприклад у Кракові. І їм часом також важко порозумітися.

---------- Додано в 08:58 ---------- Попередній допис був написаний в 08:56 ----------

"Та я юж сідам в маршрутку-у ти кажи, чи ми їхати далі чи вилазИти-ии
звичайно, нАбагато краще так, як говорять у нас(суржиком)....

mrochkizm
25.08.2011, 09:28
"Та я юж сідам в маршрутку-у ти кажи, чи ми їхати далі чи вилазИти-ии" я би не здивувалась,якби так говорили старі люди, бо вони все життя прожили в такому середовищі, а тут!!!!! невже тій молоді не хочеться прагнути чогось кращого і міняти в першу чергу себе???? Або ще випадок. до моєї Снєжи приходить один місцевий хлопчик бавитись... І теж мова просто жах жаливий!!! Все через "сі", "ся" і т.д. Я вже аж почала переживати,щоб моє дитя не нахапалось того
А я би навпаки воліла, аби моя дитина краще говорила на діалекті, аніж: "ой прівєт, та то капєц, да ми так чьотка патуснячілі на діскацєкє". Оце справді мовний рагулізм, і від такого мені гидко.
А діалекти не чіпайте, без них мова стає дуже бідна.

manka
25.08.2011, 09:37
славне місто Самбір - разюча різниця котингенту відразу впадає в око. Ну, якщо зовнішній вигляд ще якось можна стерпіти, то як починає заходити в маршрутку весь той "цвіт" нації і Говорити
Я з Самбірщини і ніколи не бачила, щоб там люди одягались якось інакше чим де-інде. Купують одяг на тому ж "Південному" чи "Краківському", що й Львів"яни. Ще на Самбірському ринку, куди привозять товар з тих же Чернівців, що й до Львова.
Говорити, то стає відразу гидко
Зараз мене закидають тапками, але для мене більший рагулізм, коли українець, особливо галичанин, говорить по російськи або ж

"ой прівєт, та то капєц, да ми так чьотка патуснячілі на діскацєкє"

Patty
25.08.2011, 09:40
Цього року ми відпочивали на Закарпатті (Міжгір"я). Перші 2 дні йшов дощ, і ріка Ріка стрімко несла на своїх хвилях сотні пластикових пляшок, слоїчків та дрібнішого сміття.. Це, як на мене, справжнісінький рагулізм: де живу (відпочиваю, працюю), нам і на..ру. До речі, у славному, культурному, освіченому місті Львові він також чомусь проявляється особливо яскраво. Тож щоб побачити рагуля, і їхати нікуди не треба.

Щодо закарпатської говірки, то хай старосамбірська сховається - часом доводилося дуже уважно слухати і вмикати асоціативне мислення, щоб зрозуміти співрозмовника. Інтонація теж незвична. Але, зрештою, моя мова для закарпатців теж була дивиною. Погодьтеся, "коліжанка" і "філіжанка" - слова, не надто поширені поза Галичиною. Сміятися з того і вивищувати себе, "культурних" - не варто. Кожна місцевість має свій колорит, свої особливості, і це прекрасно. Мені, наприклад, було цікаво спілкуватися із закарпатцями. Дуже хороші, привітні і гостинні люди.

olerusya
25.08.2011, 09:46
Інтонація теж незвична

мені найбільше різало вуха в тій місцевості - то їхні наголоси! Але погоджусь що часом їх було легше зрозуміти ніж бабцю із села під Львовом.

Delfy
25.08.2011, 09:48
хочу ще від себе додати про людей, що живуть у селах, особливо у тих, що делеко і які не надто розвинуті - там люди є дуже порядні і хороші. вони не злі. вони не зіпсуті іншими людьми, "цивілізацією". в них зовісм інший і сам стиль життя, проблеми зовсім інші. звичайно, жити там чи так, як вони я не хочу, але якщо ж там мати когось близького, чи просто їхати відпочивати - то це повний релакс для душі. очима починаєш бачити те, чого раніше ніколи не бачив.
і пофік, як вони спілкуються. нас теж багато хто не розуміє...

Цитрина
25.08.2011, 09:49
"сі", "ся
"втруЇти"
Як вони так живуть на світі????
Мадленко, а як Ви на світі живете, вживаючи такі слова, як:
старосамбір-сіті"
welcome to Прикарпаття
Ну і зовсім не щира українська:
Не та подруга, которая тащит тебя из ресторана, а та которая ползёт рядом!!!
У тих краях - мої корені, там люди щирі і привітні, а пацани з пакетом Босс є всюди, не тільки в Хирові. Правда, дивні у Вас пояснення якісь рагулізму. Закарпатці, буковиняни, волиняни - теж рагулі через діалектизми??? Чи через певний спосіб життя?? Думаєте, галицьке міщанство - еталон - і пацани з пакетом Босс у нас не ходять і не вживають суржик, що гірше набагато?

jalla
25.08.2011, 09:53
Як вони так живуть на світі????
Дуже легко і просто :kiss: Вони люди, зі своїм колоритом, зі своїм діалектом.
Була колись у мене така робота, що приходилось трошки поїздити. Так от мені навпаки було дуже цікаво як люди в певній місцевості розмовляють.
Або ще випадок. до моєї Снєжи приходить один місцевий хлопчик бавитись
Снєжи? Ну, а то на якому діалекті? Тільки не сприйміть за образу, але напевно ні ви, ні ми не розмовляємо ідеально.
В мене бабусі і багато родичів з села говорять як Ви кажете "сі", але вони зовсім не "рагулі", навіть навпаки, набагато кращі від деяких людей, які не говорять "сі"
От власне, по селах так розмовляють, то що ті що із сіл всі рагулі?
Я приїжджаю до бабусі на Тернопільщину один-два рази в рік і тоже місцева мова трохи вухо "ріже", але тільки через те, що даний діалект незвичний. Проте назвати тих людей рагулями, вибачайте, ніколи в житті язик не повернеться.

tegusigalpa
25.08.2011, 10:10
Страшно признатися,але я також рагулиха,бо родом з Прикарпаття,де всі сі-кають і ся-кають.
Але так як я живу у Львові вже років з десять,то також почала розмовляти як "нормальні" люди. :girl_haha::girl_haha::girl_haha:
Коли я знайомила свого чоловіка з родиною,то він(потім признався) ледь розумів нашу говірку.
Я,щоправда,сама вже потрохи забуваю свою "рідну мову",тому для мене неймовірне задоволення спілкуватися з бабцею...
Але якщо серйозно,то я свого коріння не цураюся і ніколи не соромлюся признатися,що я із села.
Селюк це не синонім рагуля!

MADLENKA
25.08.2011, 11:08
(якось нацизмом підпахнює
Саме так.:girl_crazy:Нехай, я для Вас буду нацисткою, але вважаю, що треба старатись говорити "нормальною" мовою. ІМХО.
Люблю я тут закинути щось таке, що відрізняється від загального потоку культурних і ввічливих розмов, а потім спостерігати,як всі накидаються і починають "клювати":girl_crazy:

Цитрина
25.08.2011, 11:15
треба старатись говорити "нормальною" мовою
А чому не говорите?

zaderyshka
25.08.2011, 11:17
Люблю я тут закинути щось таке, що відрізняється від загального потоку культурних і ввічливих розмов, а потім спостерігати,як всі накидаються і починають "клювати"
ух, праффакаторррр:tanksmile:

manka
25.08.2011, 12:27
ух, праффакаторррр
обережно! бо сприймуть за діалект і рагулізм: Girl_crazy:

Vittoriya
25.08.2011, 12:36
нормальною
А що для вас є нормальною мовою??? Для мене діалекти це така жива мова, така навіть більше ніж нормальна. Ми як йдемо з чоловіком в гори і спілкуємося з тамтешніми людьми, я просто зачаровуюся, так то мило звучить, так колоритно, так ніби от як вишиванки в різних районах виглядають по-іншому, зі своїми візерунками, кольорами і так само мова. Нащо людям в селах говорити чистою літературною мовою? Аж смішно собі таке уявити :D От нам би в містах не зашкодило вичищати мову від тих брудних слів-русизмів, які вже аж надто заполонили нас.

manka
25.08.2011, 12:38
звичайно!Думаю, що той хлопчина, якщо поживе у місті (обласному чи районному), повчиться у якомусь закладі і обов"язково виправить свою мову. Можливо, навіть стане філологом. Хіба всі видатні люди походили з великих міст? зразу досконало володіли мовою?
А від якого часу класичний кульок BOSS - признак рагулізму? Від тоді коли погіршилась його якість?

mrochkizm
25.08.2011, 12:58
Нехай, я для Вас буду нацисткою, але вважаю, що треба старатись говорити "нормальною" мовою.
Мадленко, звісно, що в аеропорту на реєстрації ви будете говорити літературної українською мовою - бо "куди сі пан зібров летіти" справді звучало б недоречно у такій ситуації. Так само я під час заняття чи виступу на кафедрі використовую літературну українську мову. Та навіть і в магазині чи маршрутці її використовую (це щоб попередити придирання до слів).
Але коли я приїжджаю до мами в село і питаю, чи добре бараболє того року сє вродила - то корона з мене ще ні разу не впала. І рагулькою себе я точно не вважаю.

Medusa
25.08.2011, 13:00
А ви знаєте, що гуцульська говірка насправді вимирає? Раніше, у дитинстві, як приїжджала до баби на Косівщину, то дуже багато не розуміла що місцеві люди говорять, і треба було вчити їхню "мову". А тепер молодь говорить "по-культурному", щоб не бути рагулями, очевидно. Гуцулів вже легко зрозуміти, а наступне покоління певно взагалі говоритиме суржиком укр-рос-англійським...
І якщо провести паралелі - то в Німеччині наприклад є дуже багато різних діалектів, і якщо люди з різних регіонів, можуть зовсім не зрозуміти один одного. Тоді рівнем культури вважається говорити літературною мовою. Але у себе на малій батьківщині вони не є рагулями через те, що говорять діалектом батьків і дідів.

manka
25.08.2011, 13:15
Або ще випадок. до моєї Снєжи приходить один місцевий хлопчик бавитись..
Перепрошую, а ви там, виходить, також в рагулів гостили? Чи може хтось з близьких з тих рагулів походить?
Більшість з нас чи наших батьків приїхали до Львова з сіл. І не так давно спілкувались тими діалектами. Поживши трохи у Львові, "окультурились" і тепер можем насміхатись з тих кому "повезло менеше", тобто з тих, хто залишився у рідних селах.

Heureuse
25.08.2011, 13:26
бачу, в різних людей- різне розуміння поняття рагулізму.
особисто я не люблю обзивати цим словом всіх підряд і як тільки хтось мені не вгодить чи зробить щось по-іншому, ніж звикла це робити я, то ця людина відразу рагуль. це неправильно!

і тема створена не для того, щоб всі свої особисті невподобання в людях називати рагулізмом. спочатку слід почитати що означає це слово і тоді будете знати, що одяг, особисті речі типу кульків, мова краю, в якому народився та живеш тим більше не підходять під це визначення. хлопець з села не винен нам "міщанам" в тому, що в селі його не вчили літературної мови і певно коли купляв собі кульочок аж ніяк не розраховував, що якась пані з міста назве його за це рагулем!

Незабудка
25.08.2011, 13:35
бачу, в різних людей- різне розуміння поняття рагулізму
Мені найбільше до вподоби таке визначення:
рагуль - це, перш за все, людина з надзвичайно завищеною самооцінкою, з гіпертрофованою пихатістю і святою вірою у вищість своєї персони. Коли людина внутрішньо духовно і інтелектуально надзвичайно бідна, вона цю бідність інстинктивно намагається компенсувати фальшивими механізмами своєї вищості. Як, за теорією Адлера, фізичний недолік людина намагається компенсувати невпинним прагненням до влади, так і свою духовну ницість рагуль намагається щоразу підкреслити своєю формальною перевагою над людьми.

terezka
25.08.2011, 13:38
певно коли купляв собі кульочок аж ніяк не розраховував, що якась пані з міста назве його за це рагулем!
я з такими кульками часто з базару вирулюю, але досі не знала, що кульок Boss _ ознака рагулізму:))))
для мене такою ознакою є немите волосся зачесане у хвостик з шлефом парфумів і золотими перстенями на пальцях з облупленим лаком

mrochkizm
25.08.2011, 13:44
але досі не знала, що кульок Boss _ ознака рагулізму
Знаєш, якби той кульок був рожевий і на ньому писало блискучими буквами "Glаmour", то всьо би було чьотко :girl_wink:
а до речі, чому так той Вoss завинив? чому він рагульний, а кульки "Сільпо", "LIDL", "Арсен" і т.д. - нє???
Це так, питання риторичне:)

Heureuse
25.08.2011, 13:48
свою духовну ницість рагуль намагається щоразу підкреслити своєю формальною перевагою над людьми.
з цим згодна.
особисто я рагулем якщо вже і називаю когось, то для мене це людина, якій байдуже на інших, на те, що її вчинки можуть комусь заважати. але ще більше, це коли людина не слухає прохань, пояснень, а продовжує робити так як їй хочеться і впевнена лише в своїй правоті. це людина, якій бракує вихованості та культури.

але це аж ніяк не людина, яка говорить на рідній мові і носить продукти в кульках, а не в пакетах від шанель.

terezka
25.08.2011, 13:55
яка говорить на рідній мові
я теж так думаю, краще розмовляти на діалекті, що формувався століттями, ніж на суржику (на російсько-українському чи англо-українському, різниці немає).

вчора почула фразу "Вєраніко, пошлі додому", звучить то досить дико, як на мене, але ж це мовні покручі, а не рагулізм, пра?

kitka
25.08.2011, 14:00
я просто зачаровуюся, так то мило звучить, так колоритно, так ніби от як вишиванки в різних районах виглядають по-іншому, зі своїми візерунками, кольорами і так само мова.
Допис - чудовий! Точніше не скажеш. Я й коли у Львові вчилася, і зараз, як читаю ваші "бараболє" і т.д., то так само зачаровуюся:girl_tender:. Хоча так звані львівські "нерагулі" часто до мене чіплялися, чому я не спілкуюся "нормальною" мовою (а я говорила дуже навіть чисто, хіба інколи якесь слівце могло проскочити). Но нич, я ся не дала:girl_haha:.

napoleona
25.08.2011, 14:01
вчора почула фразу "Вєраніко, пошлі додому",
а я вчора почула "БАгдан не біжи"

Heureuse
25.08.2011, 14:07
та власне, що почути і побачити можна багато чого, але це не обов'язково є рагулізмом.
а нє, лиш би щось написати на форумі, в стилі "он, я вчора бачила ще одного рагуля".
гадаю, нам слід бути більш людяними...

Patty
25.08.2011, 14:15
Намагатися.. Якщо вже "нормальною" літературною. А таке ставлення до людей, яке в пропагуєте - це не нацизм. А так собі.. е-е.. читайте назву теми. Не думаю, що ви, чи я, чи хтось інший кращий за того бідолашного хлопця.

А живуть люди з цією говіркою дуже навіть непогано: літературна мова - для документів, навчання, і т.д., а говірка батьків - для побуту.
Я сама, як і мої батьки, народилася і виросла у Львові. Міщанка у другому поколінні. Моя бабця - болгарка. Так склалося життя, що у 50-х опинилася в Союзі. Розмовляє і зараз не 100% літературною мовою. То мені її за це зневажати? Прабабця з маминої сторони - наполовину полька. Батьки тата українці-переселенці з Надсяння. Також, знаєте, є свої мовні нюанси, хоча вже частково стерті. Батьки спілкуються "нормальною" українською, ми також. Але не варто забувати, ким були наші діди і прадіди. Практично всі ми родом із села. Шляхтича в 10-му поколінні зараз ще спробуй знайти. Варто це пам"ятати, коли критикуєш інших.

sheisqueen
25.08.2011, 14:17
заглядають в візочок до дитини
а в Італії - таке норма. Італійці зупиняються починають розмовляти із дитиною, а потім ще із батьками, якщо малюк дуже сподобався :)

zetta
25.08.2011, 14:35
а в Італії - таке норма
я не в італії

Італійці зупиняються починають розмовляти із дитиною
ну в мій візок заглядають не італійці

а потім ще із батьками, якщо малюк дуже сподобався
а якщо не сподобався? просто йдуть?
розумію таке принаймі коли дитина сидяча, така вже розглядає світ. а не коли новонароджене .

Vittoriya
25.08.2011, 14:35
а в Італії - таке норма.
оой, згадала собі про Італію. Може це не втему про рагулізм, але до слова. Пішли ми на піццу, поки була черга на замовлення ми собі собі сіли за столик(піцерія на дворі і столики також), народу купа, всі їдять піцу, але за одним столиком поряд відбувається така картина-чоловік з жінкою міняють малечі памперс закаканий. Дитину поклали на стіл і все так гарно повільно робили, той памперс поклали такий розгорнутий збоку, витирали дупцю довго. Я звичайно все розумію, то дитя, все природньо, але поряд був великий парк, де є купа лавок, як на мене то було зоовсім недоречно то робити біля людей, які жували піцу і водночас настільки на то все здивовано дивилися :D

Patty
25.08.2011, 14:49
Цікаво, а як буде "рагуль" італійською? А може для них то і не рагулізм, а природна розкріпаченість і незакомплексованість:girl_smile:? Чужий менталітет - загадка...

Згадала туристку зі Скандинавії в тому ж таки Міжгір"і, яка спокійно собі справила "малу потребу" просто ПЕРЕД гаражем на подвір"ї нашої "хрущовки". Дике видовище...

olerusya
25.08.2011, 14:52
настільки на то все здивовано дивилися
а може то були наші?:D

sheisqueen
25.08.2011, 15:01
в мій візок заглядають не італійці, а потенційні рагулі :)

Vittoriya
25.08.2011, 15:40
а може то були наші
може й не італійці, але точно не наші.

zetta
25.08.2011, 15:42
а потенційні рагулі
абсолютно так. нахилитись в люльку під дашок до немовляти яке спить інакше важко назвати.

tsarivna
25.08.2011, 15:49
Згадала туристку зі Скандинавії в тому ж таки Міжгір"і, яка спокійно собі справила "малу потребу" просто ПЕРЕД гаражем на подвір"ї нашої "хрущовки". Дике видовище...
Ну незакомплексованість в європейців точно не так проявляється:girl_wink: Якось знайомі в Польщі вирішили в туалет сходити так як "в нас" (зупинились на трасі і просто біля машини робили свою справу:girl_blush2:). Під"їхала міліція і запитали "А ви що територію мітите, як дикі звірі?" Навіть штраф не виписали, але осоромили таким порівнянням на все життя.:girl_yes:

Supernatural
25.08.2011, 16:15
А вот "старосамбір-сіті" - оце круть!!!!
Оце вони вам напевно насолили:girl_wink:

Urtica
25.08.2011, 17:01
Нехай пробачать мене форумні філологи за пхання носа не в свою справу - по-моєму, діалектні мовні конструкції ближчі до західноєвропейських мов, аніж літературна українська мова (маю на увазі західноукраїнські діалекти). Я права чи то Крістоф Вілібальд в гості прийшов? :)

А Мадленка, мені здається, просто визначила для себе образ рагуля цілісно, разом з мовою, зачіскою, кульочком і мештами. Відповідно мова з регіональної особливості почала трактуватися як риса чогось неприємного і рагульського. Таке буває :)

MADLENKA
25.08.2011, 18:04
Всім дякую за доброзичливість, за гарні слова в кармі, особливо пані Sertce,взнала багато цікавого про себе! :) та висловлювання щодо того, якою мовою говорю я.:girl_curtsey: мій експеримент вдався - у нас на форумі - ідеальні жінки, ідеальні мовники та щирі-щирі україночки. Всіх рагулят я безмежно люблю -бо вони всі є дуже ладні, пашталакают файною мовою і мені тре сі вчити нею пашталакти. Негайно берусі до тої ладньої справи:girl_bye:

mrochkizm
25.08.2011, 18:47
мій експеримент вдався - у нас на форумі - ідеальні жінки, ідеальні мовники та щирі-щирі україночки. Всіх рагулят я безмежно люблю -бо вони всі є дуже ладні, пашталакают файною мовою і мені тре сі вчити нею пашталакти. Негайно берусі до тої ладньої справи
Якщо це був експеримент, ну то як мінімум негарно з вашого боку свідомо провокувати людей, щоб потім ще й усім притикнути, ніби над вами знущаються. Це раз.
Якщо ви і справді вважаєте так, як написали в своєму дописі, котрий дав початок цій дискусії - то це снобізм. Це два. І вам це пояснили, кожен в міру свого темпераменту - хто спокійніше, хто різко.
П.С. Наскільки знаю, то в нас в селі "пашталакати" означає говорити грубо, зі зневагою або говорити дурниці, переливати з пустого в порожнє. Тому не варто вчитися пашталакати -варто вчитися любити свою мову, разом з усіма її діалектами.

Olka Sherolka
25.08.2011, 18:50
мій експеримент вдавсято не експеримент а товстий-товстий тролінг:girl_wink:

levandivka
25.08.2011, 18:58
Всім дякую за доброзичливість, за гарні слова в кармі
Ок-ок...
Усі бажаючі уже сказали свої теплі слова. Тепер пропоную поржати над однією з версій рагулізму:
http://levandivka.com/content/files/skole2011_08_24/img_2360.jpg
Для тих, хто не зміг прочитати напис: Подарунки, квіти, сувеніри. Оформлення подарунків. Товари обрядових послуг.

Музик
25.08.2011, 19:47
Подарунки, квіти, сувеніри. Оформлення подарунків. Товари обрядових послуг
ну а чьо? дорого тепер орендувати приміщення, ото вони і скинулися на одне - дешево, зручно і все завжди під рукою...

Vittoriya
25.08.2011, 19:55
за гарні слова в кармі, особливо пані Sertce,взнала багато цікавого про себе!
А чого ж ви очікували? Ви ж фактично образили людей, які походять звідти. Чи ви про те не подумали? Думали, що тут всі корінні львів'яни тусуються і можна інших брудом обливати?

Urtica
25.08.2011, 20:36
ну а чьо? дорого тепер орендувати приміщення, ото вони і скинулися на одне - дешево, зручно і все завжди під рукою...

Та ще й таке враження, що на вивіску грошей забракло, а то якась вже вона дуже вінтажна ))

Музик
25.08.2011, 21:19
то якась вже вона дуже вінтажна
то стіль такий

Sertce
25.08.2011, 22:08
Мадленко, якщо можете, подайте мій допис з вашої карми сюди на форум, бо люди справді подумають, що я вас обізвала, послала, чи нагрубіянила!

levandivka
26.08.2011, 07:37
Мадленко, якщо можете, подайте мій допис з вашої карми сюди на форум
Мадлєнко! Навіть не думайте про таке... :banned: (Достатньо попередніх дурниць.)

Цитата від Urtica: то якась вже вона дуже вінтажна

то стіль такий
О! Нагадало мені Старгород:
Это была приятнейшая из улиц, какие встречаются в уездных городах. По левую руку за волнистыми зеленоватыми стеклами серебрились гробы похоронного бюро "Нимфа". Справа за маленькими, с обвалившейся замазкой окнами угрюмо возлежали дубовые пыльные и скучные гробы гробовых дел мастера Безенчука. Далее "Цирульный мастер Пьер и Константин" обещал своим потребителям "холю ногтей" и "ондулянсион на дому". Еще дальше расположилась гостиница с парикмахерской, а за нею на большом пустыре стоял палевый теленок и нежно лизал поржавевшую, прислоненную к одиноко торчащим воротам вывеску: ПОГРЕБАЛЬНАЯ КОНТОРА. "Милости просим".

Хотя похоронных дел было множество, но клиентура у них была небогатая. "Милости просим" лопнуло еще за три года до того, как Ипполит Матвеевич осел в городе N, а мастер Безенчук пил горькую и даже однажды пытался заложить в ломбарде свой лучший выставочный гроб.

natorella
26.08.2011, 10:14
на вивіску грошей забракло, а то якась вже вона дуже вінтажна )
ви шо? вінтаж - то дюже дорого

---------- Додано в 10:14 ---------- Попередній допис був написаний в 08:39 ----------

літературна мова - для документів, навчання, і т.д., а говірка батьків - для побуту
розкажу ше гірше
мої дворідні брат і сестра (з батьками) живуть в києві
вчаться в приватній гімназії, де викладання відбувається літературною українською. власне чистою, бо основна маса вчителів і учнів - російськомовні.
брат і сестра на автоматі тою ж літературною розмовляють і вдома, і в селі в бабусі
і так то звучить не природньо, особливо в селі. штучно дуже
тому у всьому має бути своя середина.
діалектизми не є ознакою рагулізму. а от вважати їх частиною образу рагуля- так
ІМНО

Supernatural
26.08.2011, 10:41
В нас нещодавно було весілля в сусідів (переїхали в місто вже давно, але чомусь так і не окультурились:girl_emo:). Прикрашали браму ялинкою, понабивали товстезних цвяхів прямо в цю браму (старовинну, дерев'яну пам'ятку архітектури). Вже два тижні пройшло - цвяхи не витягнули. До того в нас були весілля, але такого ще не бачили. І своє сміття стабільно продовжують виставляти:girl_devil: А якщо їй зауваження зробити - злобна і нагла реакція :cesored:Нічого не маю проти приїжджих, поважаю усі традиції, спадок наших пращурів, але чому не вести себе культурно?

pelagiya
28.08.2011, 14:47
Люблю я тут закинути щось таке, що відрізняється від загального потоку культурних і ввічливих розмов, а потім спостерігати,як всі накидаються і починають "клювати"

тупий тролінг...

Venezianka
29.08.2011, 17:48
золотими перстенями на пальцях з облупленим лаком
і ще "траурна" рамка довкола нігтів.

---------- Додано в 17:48 ---------- Попередній допис був написаний в 17:36 ----------

Для мене рагуль - це не той хто одягнений в спортивні штани і взутий в мешти і з кульком Босс, а той хто:
не уступає місце вагітним і старшим
гне матом на всю вулицю
залишає після себе сміття в лісі
не спускає воду в унітазі
скандалить в магазинах і лізе без черги
плює на тротуар

А якщо людина говорить "сі" і не вміє стильно одягнутися, вона не рагуль, просто виросла в такому оточенні і їй так добре.

Бурулька
29.08.2011, 17:53
гне матом на всю вулицю
Я вчора була просто шокована рагулізмом. Йшла з чоловіком і свекром. З сусідньої вулички вийшла компанія підлітків і один з них читав реп. Стільки мату ще й в одному реченні :girl_devil: і при цьому були дівчата. До того ж було це все дуже голосно...

orestpr
30.08.2011, 23:12
останнім часом багато віртуальних рагулів - ховаючи своє справжнє лице і користуючись привілейованими правами у користуванні віртуальними ресурсами вони хизують своїм рагулізмом через інформаційне розповсюдження брудної культури, через ненормативну лексику у дописах, через плагіат.....Адже їм видається, що їх рівень достойний узагальнення, а насправді - це відбірний рагулізм.

Bonita
31.08.2011, 12:42
Останні дні у Львові проїхати практично неможливо, корки страшні, всі злі і недобрі, але поведінка одного "мужчини" мене вразила.
Їду по вул.Огієнка, під'їжджаю до Городоцької, а там всі стоять. Чекаю коли буде можливість зробити лівий поворот і виїхати на Шевченка. І тут такий чарівний пан, на червоному драндулеті, замість того, щоб зупинитися перед поворотом і дати можливість комусь виїхати, стає прямо навпроти мене. Не розумію я таких дій, невже тебе тих 5 метрів спасуть, чи швидше поїдеш??? Ну і я йому злегка посигналила, мол можна було і пропустити. Ви б бачили його реакцію. Таке враження, що він ледь не скакав по салону від злості, розмахував руками, щось кричав, аж слюною заходився. Але кінцевий жест був шикарним, культурний львівський пан просто показав свій середній палець. Мені стало настільки противно, що навіть не повернулася, щоб подивитися на номера і марку машини. Як кажуть - брак культури на лице.

Arapeta
31.08.2011, 14:16
Вчора стою на зупинці маршрутки разом з малою. Під`їзджає наша маршрутка, ми підійшли на край тротуару, дехто відійшов (чекали іншу). І коли маршрутка приторможує перед нами, з-заду пропихається габаритна жінка років 35, бачу відпихає мою малу (метр з кепкою) майже під машину і преться до дверей. Я вагалася, чи зробити зауваження чи промовчати, але материнський інстинкт все-таки переміг. Сказала, щось типу "Куди ж ви прете??? Чи вже дитину під маршрутку треба кидати?" А вкурило мене, бо майже завжди нам хтось вступиться місцем (я іноді, коли не тісно, відмовлюсь), а тут така наглість, ну як танк, на інших начхати....

olja_zaj
31.08.2011, 15:10
е поведінка одного "мужчини" мене вразил
Я таких до рагулів навіть не відношу, для мене то бидло однозначно.

ені стало настільки противно, що навіть не повернулася, щоб подивитися на номера і марку машини. Як кажуть - брак культури на лице.
Правильно зробили, він навіть не заслуговує уваги з вашого боку, хоч охота розбирає догнати те бидло, і зламати того пальця, шоб культури трохи повчився.

Oddly
31.08.2011, 15:37
до речі,
вклинюся у вашу "філологічну" дискусію - випадково натрапила в одному словнику пояснення в дужках до слова "рагуль"
термин, использующийся на западе Украины, особенно во Львовe и других городах Галичины в отношении людей, неспособных принять городскую культуру; это «проявление самоуверенной малокультурности

дуже показово, як на мене, ото "особенно во Львове" - відразу про цю тему згадала і про суперечки останніх сторінок

Urtica
31.08.2011, 21:10
В тему коркових рагулів - їхала якось з друзями в машині. Потрапили в корок, стали намертво. Тут підбігає якийсь рагуль, заглядає в вікно і починає репетувати "Ти шо, ... , не можеш просунутися на пару метрів, встав, як ...! ... ... ...!". Викричавшись, розвертається і сідає в свою машину. Ми всі в шоці.
Водій, задумливо споглядаючи на корок, який ані не думає просуватися: "Може, то він хотів, аби я з машини вийшов і пройшов два метри, га?"

dasha
01.09.2011, 15:44
Сьогодні їхали з садка через парк (біля стадіону Динамо) Там група школярів (як зрозуміла з розмови 2 восьмих класи) відмічали перше вересня. Одна дівчина колодою лежала посеред дороги, інша намагалась встати і постійно падала, вся бруднезна в пилюці. Решта хлопці і дівчата солідно хитались, матюкались і кричали. Я неможу назвати дітей рагулями. Рагуляки ті, хто продав їм спиртне і сигарети, хто показує такий приклад. Взагалі страшно, куди котиться нація. Що я маю сказати своїй дитині, яка на то дивиться і питає, чому дівчинка падає. Що скажуть їхні батьки, коли воно таке прийде до дому. Я б певно взяла ремінь і вперше за все життя відгепала. Просто соромно на таке дивитись. :girl_blush2:

mrochkizm
01.09.2011, 15:57
Одна дівчина колодою лежала посеред дороги, інша намагалась встати і постійно падала, вся бруднезна в пилюці. Решта хлопці і дівчата солідно хитались, матюкались і кричали.
На Левандівці 1 вересня минулого року в білий день, на лавочці біля під"їзду, за 10 метрів від 65 школи компанія з двох старшокласників та їх подружок-старшокласниць файно розпивала собі горілочку з одноразових келишків :) а впродовж навчального року за моїми вікнами, ховаючись від вчителів, на перервах курила напевне добра половина середніх класів. Про мат-перемат мовчу.
Я неможу назвати дітей рагулями.
А я спокійно можу, бо 8 клас - то ще може ні, але ж у 10-11 клепка в голові вже повинна бути, хіба ж ні??? це вже майже дорослі люди, не п"ятирічні дітки.
А сумно те, що ті діти наслідують героїв тупих телесеріалів з "ящика", які всі такі круті, незалежні володарі життя. Сумно те, що в нашому суспільстві триває масова гонитва за матеріальними благами, за життя в рамках категорій крутості і розкутості. Я вже говорю як столітня бабка, напевне, або ж перетворююся на моралізаторку - але справді, чому ж молодь в 13-15 років вже спита і обкурена? і гне матом? на щастя, не вся, але ситуація в цілому мене дуже лякає.

Zvizda
01.09.2011, 22:57
але справді, чому ж молодь в 13-15 років вже спита і обкурена?
Та тому, що в більшості цих дітей батьки на заробітках. За дітьми нема догляду, але є легкі гроші, за які і купується випивка і все решта, що "робить " їх "дорослими".

Oddly
01.09.2011, 23:03
Та тому, що в більшості цих дітей батьки на заробітках.
не обов"язково, і це найгірше - коли це результат байдужості батьків.
я тут днями таке спостерігала і досі в шоці.
батьки одягають дітей, годують, а все решта - не має для них значення. ніякого.
типу - "швидше б вже повиростали та заміж і на роботу пішли" - і це батьки 13 і 14-річних дівчат.
головне - діти почувають себе в сім"ї цілком щасливими і нічого іншого в житті і не бажають.

zaderyshka
01.09.2011, 23:13
не обов"язково, і це найгірше - коли це результат байдужості батьків
або іншої системи цінності. Очевидно цьому посприяли кризи 80-90-х. Тотальна нестача коштів, це все змусило родини багато в чому собі відмовляти. Як результат ціннішими стали матеріальні речі, які куплені дітям. Батьки зациклились на грошах і вважають, що діти повинні бути неймовірно вдячними їм за нові шмотки, кишенькові гроші та техніку, бо у їх юності (батьків) вони такого не мали. Але ж самі діти сприймають це як норму, а не як дарунок. Вони виросли в умовах коли матеріальне їм дається легко, а за духовне та інтелектуальне батьки не дуже то і дбають. Якщо батьки вважають, що цінніше купити дитині новий айфон ніж поговорити чи вділити їй на день хоч частину сволого часу, відповідно про яке виховання може йти мова. Діти всім забезпечені, контролю та уваги нема - роби що хоч!

kati
02.09.2011, 15:41
Нє, ну я просто сижу в шоці...як дечкі люди можуть бути такими РАГУЛЯМИ!!!
Вчора сестра поїхала на співбесіду в Київ, і ьак сталось що мала там ще затриматись на сьогодні. В Києві маємо брата двоюрідного, в якого є своя квартира. Але він зараз там не живе, а живе його друг з дівчиною.Так от подзвонила сестра до брата, питає чи можна в нього переночувати, він ж звісно сказав що тапк, передзвонив до товариша іповідомив що приїде сестра на одну ніч переночувати...В 10 вечора мала приїхала до них, а так крім тої парочки ще виявилась ще одна дівчина.Звісно моїймалій ніхто не був радий, ну ладно пропускаю що вони вечеряли а їйнавіть чаю не запропонувпли.Отак півтора години мала просиділа тихенько на стільчику, а коли спитала де їй лягати можна, вони влаштували страшний кіпіш і просто напрсто її вигнали. В 12 ночі вона поїхала на вокзал.Нє, нускажіть, якими ж треба бути сволочами, щоб отак в ніч людину виганяти( причому людину не чужу, а сестру хозяїна квартири).

natorella
02.09.2011, 15:45
вони влаштували страшний кіпіш і просто напрсто її вигнали
брат ваш їм після того нічого не сказав?
мені аж в голвоі не вкладається таке

kati
02.09.2011, 15:47
брат ваш їм після того нічого не сказав?
та мала йому дзвонила одразу а він був вже поза зоною... сьогодні він вибачався за них, ну але він йне винен..
а оті то просто уроди, навіть не рагулі.

natorella
02.09.2011, 15:52
він вибачався за них, ну але він йне винен
він то не винен, але я б на його місці........

mrochkizm
02.09.2011, 16:00
є, нускажіть, якими ж треба бути сволочами, щоб отак в ніч людину виганяти
На місці вашого брата я би тих квартирантів гнала в шию. Це жахливо просто, вигнати людину серед ночі в чужому місті!

Bonita
02.09.2011, 21:50
а оті то просто уроди,
Уроди це точно, я б особисто таких вигнала зразу ж навіть не давши можливості знайти нове житло (така я зла-погана і не добра). Вашій сестрі співчуваю, добре що все обійшлося і нічого не сталося.

terezka
03.09.2011, 13:35
В 10 вечора мала приїхала до них, а так крім тої парочки ще виявилась ще одна дівчина.Звісно моїймалій ніхто не був радий, ну ладно пропускаю що вони вечеряли а їйнавіть чаю не запропонувпли.Отак півтора години мала просиділа тихенько на стільчику, а коли спитала де їй лягати можна, вони влаштували страшний кіпіш і просто напрсто її вигнали. В 12 ночі вона поїхала на вокзал.Нє, нускажіть, якими ж треба бути сволочами, щоб отак в ніч людину виганяти( причому людину не чужу, а сестру хозяїна квартири)

Основна вина у тому брата, бо він, значить не так сказав, що сестра має ночувати. Інакше ніхто б нікого не виганяв, я так думаю. А якби і виганяти почав, то був би кіпіш із викликом міліції (я б точно то зробила, бо чужі люди на власності родича).
Інше питання, що можливо ту хату просто товаришу здали, у такому випадку він мав повне право когось там пускати ночувати чи ні.

AilataN
03.09.2011, 15:49
встати і постійно падала, вся бруднезна в пилюці.

куди котиться нація

в більшості цих дітей батьки на заробітках.
Чесно вам скажу , що і 25 років назад нація так само котилась і постійно падала, вся бруднезна і в пилюці. )
Та й буде котитись. Але не нація, просто завжди були ,є і будуть діти, яким це не цікаво, і були , є і будуть діти, які це мусять спробувати. Не обов"язково всі зіп"ються і будуть валятися всю жіжнь по пилюках. Бачили б ви мене в 9-му класі, 1-го вересня, після однієї! рюмки горілки, випитої з усіма за компанію.)) Заробітчанство батьків- так, причина, але одна з багатьох. Рагулями таких дітей назвати важко, включно з тими, які в 9-10 років шмалять і п"ють в мене під вікнами, о третій годині ночі, бо це жахливо нещасні і обездолені діти. А рагулі- це нація , яка не може дати раду і тверезий напрямок свому підростаючому поколінню.
скажуть їхні батьки, коли воно таке прийде до дому
Цікавенько, що можуть сказати батьки, які самі виховали так свою дитину?
Ну хіба що взяти ремінь в руки і відгепати! Нє?

dasha
03.09.2011, 18:45
Ну не думаю, що всю ту кагорту поголовно погано виховали. Просто купа дітей в такому віці не вміють сказати "ні", піддаються тиску оточуючих. В цьому ще проблема нажаль.

Туфелька
04.09.2011, 14:04
Вчора їхала я ввечері на вокзал, вийшла на зупинку, а там в тій "кишеньці" для зупинки маршруток прилаштувалося два автомобілі таксі. Водій одного таксі просто сидів собі і лузгав насіння, випльовуючи лушпайки через вікно на проїжджу частину.Для того аби зупинити маршрутку я мусіла здаля приглядатися який це номер, а потім вибігати на середину дороги аби зупинити. Оскільки між машинами маршрутка зупинитися не може, і на середині дороги теж не зупиниться, то водій зупинився метрів зо 50 за зупинкою і то я мусіла гнати бігом, бо там зупинка заборонена, добре що взагалі зупинився. А тих рагулів-водіїв таксі я таки зазнимкувала, щоправда ракурс невдалий, бо не дуже зручно було мені клацати телефоном, але номер ніби добре видно.Також на фото видно, як тролейбус мусів зупянитися посеред дороги, аби висадити пасажирів.
http://s54.radikal.ru/i143/1109/3a/cddfb06ebbf7.jpghttp://s42.radikal.ru/i097/1109/11/9d27460e817f.jpghttp://i030.radikal.ru/1109/69/7b04f84a54a4.jpg

Patty
06.09.2011, 09:41
Уявіть собі ситуацію: мій малий бавиться собі на майданчику, залишивши самокат під деревцем. Не встигаю я відвернутися від самоката, як хлопчина 4-5 років нагло хапає його і їде собі. Ніяких запитань чи прохань покататися... Його тато мовчки на це дивиться. На моє "Не зрозуміла?" відповідь: "А це він сам взяв!". Питається - а батько для чого? І невже не можна пояснити дитині, що чужі речі без дозволу не можна брати? Як на мене, то 100% рагулізм з боку тата. І яким ще виросте отаке недовиховане дитя...

jalla
06.09.2011, 09:53
Не встигаю я відвернутися від самоката, як хлопчина 4-5 років нагло хапає його і їде собі. Ніяких запитань чи прохань покататися... Його тато мовчки на це дивиться
Я таке ж мала з машинкою. Машинка маленька предназначена для таких манюнь, як мій. Він собі катався-катався, а потім залишив і вирішив побігати і тут підходить хлопчина років шести, сідає на ту машинку і підпираючись ногами починає ганяти на ній. У мене серце чуть не трісло, таке враження було, що та машинка зараз під ним розвалиться, бо не розрахована вона на вагу шестирічних хлопчаків. А мама стоїть собі теревенить з якоюсь жінкою і спокійно дивиться.
Мені щось шкода було просто так відбирати машинку в тої дитини, бо з таким азартом він на ній возився. Тим більше дитина не винна, що мама не навчила, та й мало розуміє, що він завеликий до цієї машинки і може її зламати. То я сказала, що ми вже ідем додому. Та дитина мене так просила ревно повозитися, а я стояла і випрошувала ту машинку, пояснювала. А мамі настільки всеодно на то все було. Дивно...

levandivka
06.09.2011, 10:12
мій малий бавиться собі на майданчику, залишивши самокат під деревцем. Не встигаю я відвернутися від самоката, як хлопчина 4-5 років нагло хапає його і їде собі. Ніяких запитань чи прохань покататися... Його тато мовчки на це дивиться. На моє "Не зрозуміла?" відповідь: "А це він сам взяв!". Питається - а батько для чого? І невже не можна пояснити дитині, що чужі речі без дозволу не можна брати? Як на мене, то 100% рагулізм з боку тата.
Даремно Ви так!
Тато проводив тренінг "наслідки заволодіння чужим майном. угон". А Ви, мало того, що "завалили", ще й ярлик вішаєте... :)
За іншим сценарієм можна було Вам звернути увагу своєї дитини, що самокат, залишений без нагляду... І прослідкувати за правильним завершенням ситуації: дитина самостійно повертає собі власне майно.

Не ігноруйте правильну мотивацію, щоб навчити дитину застосовувати правильну модель поведінки.
Аналогічною помилкою є "не чіпай, бо дядя сваритися буде".
Не через дядю не варто чіпати, не через дядю... :)

мало розуміє, що він завеликий до цієї машинки і може її зламати. То я сказала, що ми вже ідем додому. Та дитина мене так просила ревно повозитися
Тю...
А виставити рахунок: 5 хв. катання - 10 грн.? (як в Центрі)
Най би сам звернувся до мами... :)
ми вже ідем додому - не надто правильна мотивація.
Висновок дитини: брати і ганяти можна. ;)

ЗІ: учиш вас, учиш...

Sertce
06.09.2011, 10:34
В мене ще інакша ситуація була- 23 червня на Богданчиків день народження кум приніс велику машинку- найбільшу з усіx подарованиx. Вертаємось ми всі з кафе, малий везе ту машину. Підxодим до пісочниці, там діти ще вітають Богдана, знову подарунки... Навіть не зогледілась як одне дитинча-школяр забрало ту машину. Знайшла я її аж через пів години, в кущаx, на двоє розламану. Я до мами того дитяті- а вона" треба було не виносити". Та я не виносила, просто не встигла до xати донести. Питається, нащо та дівуля бере іграшки в дворічної дитини? А як взяла, то нащо ламати і закидати в кущі? Я аж плакала.

levandivka
06.09.2011, 10:44
Я аж плакала.
вважаєте, сльози за профуканою іграшкою - правильний приклад дитині?
Є просте правило: виносиш на вулицю (садок/школу/...) - будь готовий до втрати, або захисту. Не готовий - тримай дома.

jalla
06.09.2011, 10:57
ми вже ідем додому - не надто правильна мотивація.
Висновок дитини: брати і ганяти можна.
Може і так, але у дитини є мама і вона собі виховує дитину як сама хоче. Я чужих виховувати не берусь і не люблю, коли чужі виховують мого.

Питається, нащо та дівуля бере іграшки в дворічної дитини? А як взяла, то нащо ламати і закидати в кущі?
Я в шоці!!! Жах!!! Виглядає, як дитяча заздрість, чи що?
Я аж плакала.
Вірю і я б плакала на вашому місці.
А ще краще було б попросити грошову компенсацію у тієї мамаші. Як так можна не дивитись за своєю дитиною?!

levandivka
06.09.2011, 11:00
Я чужих виховувати не берусь і не люблю, коли чужі виховують мого.
І буде ця гілка вічною... :xaxa:

tasha
06.09.2011, 11:29
Не ігноруйте правильну мотивацію, щоб навчити дитину застосовувати правильну модель поведінки.
Аналогічною помилкою є "не чіпай, бо дядя сваритися буде".
Не через дядю не варто чіпати, не через дядю

Абсолютно згідна.

Я чужих виховувати не берусь і не люблю, коли чужі виховують мого.

Деколи, слова чи зауваження чужої людини, набагато краще доходять до голови і запам"ятовуються надовго, от тільки би це було доречно і не грубо.

levandivka
06.09.2011, 11:36
Деколи, слова чи зауваження чужої людини, набагато краще доходять
А ще частіше, інших і немає. Тільки чужі тим і переймаються.

ЗІ: подумалося... а правильно казати "чужі діти"?
НАМ з ними жити, і нашим дітям.

Ніколь
06.09.2011, 12:44
Не встигаю я відвернутися від самоката, як хлопчина 4-5 років нагло хапає його і їде собі. Ніяких запитань чи прохань покататися... Його тато мовчки на це дивиться. На моє "Не зрозуміла?" відповідь: "А це він сам взяв!". Питається - а батько для чого?

і тут підходить хлопчина років шести, сідає на ту машинку і підпираючись ногами починає ганяти на ній. У мене серце чуть не трісло, таке враження було, що та машинка зараз під ним розвалиться, бо не розрахована вона на вагу шестирічних хлопчаків. А мама стоїть собі теревенить з якоюсь жінкою і спокійно дивиться.
дівчата. ну ладно батьки тих дітей мовчать бо їм все рівно? а ви чого мовчите?
Я якщо бачу що хтось наше щось намагається взяти, а воно чи по віку не розраховано на ту дитину, чи я просто не хочу щоб брав - то так і кажу " А ну взяв і поставив на місце. І щоб більше не брав." І я зовсім нікому не зобовьязана пояснювати мотивацію моєї заборони.
Буває що дозволяю нашими іграшками бавитись, буває що ні - дивлюсь по дитині і по її поведінці.

Мені щось шкода було просто так відбирати машинку в тої дитини, бо з таким азартом він на ній возився.
у вас чуть серце не трісло від переживань за іграшку вашої дитини і вам шкода забирати вашу ж іграшку ?
дівчата, дивуюсь одним словом....вам не фіолетово? Забрала і допобачення. Або забрала та пояснила чому забрала ( хоча вважаю що для пояснень таки є батьки тої дитини) Зрештою як ту іграшку зломають то плакати буде ваша дитина а не та яка її зламала. Воно вам треба?

---------- Додано в 12:44 ---------- Попередній допис був написаний в 12:36 ----------

Є просте правило: виносиш на вулицю (садок/школу/...) - будь готовий до втрати, або захисту. Не готовий - тримай дома
100% в нас на вулицю виносяться лише ті іграшки які не викликатимуть заздрість та надмірну цікавість у інших діток, та такі які не дуже шкода втратити чи пошкодити.

Sertce
06.09.2011, 13:07
П. Левандівко, іграшка не профукана і навмисне не винесена. Мою дитину по дорозі з кафе, де святкували день народж-ня почали вітати діти, з якими він грається і відповідно я не вгеділа, коли та дівулисько- школярка вxопила ту машинку. Дозволу в мене ніxто не питав. А подарували нам їі, як і всі інші подарунки в кафе. То шо я мала все в мішку нести шоб ніxто не бачив?! А плакала я, бо шкода, шо моя дитина нею не погралась, а якесь ...взяло і поламало. Вона, до речі, не дешева була, та й пам'ятка від xресного, який рідко до нас приїжджає, бо далеко живе. Я себе тут винною не вважаю.

jalla
06.09.2011, 13:56
дівчата. ну ладно батьки тих дітей мовчать бо їм все рівно? а ви чого мовчите?
Не знаю, маю такий характер, що не можу іншій дитині зробити зауваження. Шкода мені тих діточок у яких очі горять бачачи іншу іграшку. І нехай у нього в сто разів кращі є, але дитина є дитина на все нове дивиться і реагує відповідно.
Мені б скоріш правильніше було тій мамі зробити зауваження, що вона базікає і не дивиться за дитиною, але я не зробила. Віновата я я, віноватая...:girl_blush2:
100% в нас на вулицю виносяться лише ті іграшки які не викликатимуть заздрість та надмірну цікавість у інших діток, та такі які не дуже шкода втратити чи пошкодити.
Ну, по-перше на мою думку усі чужі іграшки визивають в більшості дітей цікавість. Навіть якщо граючись в пісочниці хлопчик, чи дівчинка будуть мати такі ж граблики, як в мого, тільки може трішки іншої форми, чи коліру, мій свої кине і потягнеться за іншими. Так само і інші дітки.
По-друге, я б ту машинку ніколи в житті на вулицю не виносила, якби перед тим не переконалася, що мій малий бачачи, як інші дітки катаються на таких самих плаче і хоче теж.

kljysochka
06.09.2011, 14:56
Я в шоці!!! Жах!!! Виглядає, як дитяча заздрість, чи що?

Навіть не зогледілась як одне дитинча-школяр забрало ту машину. Знайшла я її аж через пів години, в кущаx, на двоє розламану.
дєвушкі! ви про кого гутарите? про злих маньяків, пронаглих бабів??? це ж діти!!! якби у вас поломалась чужа іграшка, ви б понесли то шо лишилось господарю іграшки і віддали в ручки? поломало, злякалось і закинуло подальше. а мамаша могла і не бачити того, бо то, як пишете
дитинча-школяр
і за ним дивитись шо хвилі нема потреби. ридати за забавкою- ну даєте! дитина так само зреагувала? прикро, то ясно, але ТАКОГО не варте.
Я аж плакала.
Вірю і я б плакала на вашому місці.
цікаво чи ваші діти склали вам компанію;)
Є просте правило: виносиш на вулицю (садок/школу/...) - будь готовий до втрати, або захисту. Не готовий - тримай дома.
так і має бути, і на площадках, в основному, так є. це ви так ревно реагуєте поки ваші забавки беруть, а як ваше мале схоче порухати, чи повозити шось чуже, а як не дасте, то здійме такий крик, шо тра буде йти додому, тоді інакше на то глянете:) я небачу нічого страшного, як моя дитина побавится чимось чужим, а чужі діти нашим.

Ніколь
06.09.2011, 15:48
Навіть якщо граючись в пісочниці хлопчик, чи дівчинка будуть мати такі ж граблики, як в мого, тільки може трішки іншої форми, чи коліру, мій свої кине і потягнеться за іншими. Так само і інші дітки
ви мій допис прочитали але не вчитались.
100% в нас на вулицю виносяться лише ті іграшки які не викликатимуть заздрість та надмірну цікавість у інших діток, та такі які не дуже шкода втратити чи пошкодити
мова йшла не про прості іграшки ( лопатки, відерця, пасочки - то все єрунда), які якщо пошкодять я викину і забуду. А про дорожчі іграшки, чи нові іграшки, чи улюблені іграшки моєї дитини, якими дитина з задоволенням бавиться вдома і які не виносяться на вулицю бо шкода якщо хтось їх пошкодить. А те що виносится на вулицю - я свідомо допускаю можливіть часткового їх пошкодження, може і не зумисного, ну але можливого.

Sertce
06.09.2011, 15:57
Моя дитина вже більше року грається в пісочниці з іншими дітьми. Й іграшками ділиться, і чуже бере, і відеречко поломив чуже- відкупили, xоч та мама була проти того, шоб відкупляти. Чуже берем з дозволу. І так само xочу шоб з моїми речами поступали. А якшо та дитина школярка, то неxай йде уроки вчити, або до такиx дітей, як сама, а не забирає іграшки( фактично краде, бо без взяте без дозволу- вкрадене) в мацьопств.

Mazerati
06.09.2011, 16:05
якшо та дитина школярка, то неxай йде уроки вчити, або до такиx дітей, як сама, а не забирає іграшки
ну назвати дитину "рагулем" - круто...

jalla
06.09.2011, 16:13
цікаво чи ваші діти склали вам компанію
Та й ну, дуже буквально сприймаєте ці слова.
То аж ніяк не означає, що я б стала голосно ридати і омивати сльозами поламану іграшку.
ви мій допис прочитали але не вчитались.
Вчиталась:smile:
Я мала на увазі, що дітям завжди цікавіші чужі іграшки, ніж свої.
Ну, нехай вам тоді буде приклад з тою ж машинкою, про яку я писала. Там ціну не порівняти до пасочок для пісочку. Так от мала проблему, бо малий увесь час рвався і плакава за таким ж машинками, на яких возилися інші дітки, а наша виходить стоїть в хаті без діла. От я і витарабанила ту машинку на двір, щоб не засіхав на інші, а на своїй возився. І що? Результат- він свою машинку не задовго кинув і побіг дивитися що там такого доброго інші діти мають.

---------- Додано в 15:13 ---------- Попередній допис був написаний в 15:09 ----------

дитинча-школяр
і за ним дивитись шо хвилі нема потреби.
Якщо ота дитина-школяр отаке витворяє, то за ним не те що кожної хвилини дивитись треба, його пильнувати треба як не знати шо, і мозги добре вставити, щоб такого не робило.

Patty
06.09.2011, 16:15
Чуже берем з дозволу.
На мою думку, саме так і повинно бути. Проблема не в тому, що хлопець катався на нашому самокаті. Спитав би дозволу - ні я, ні Павлик йому б не відмовили. Самокат - це не чергове відерко чи лопатка в пісочниці з 10-ма дітлахами (хоча діти і в пісочниці ревно захищають своє майно). А те,що в той момент дитина бавилася в пісочниці, ще не означає, що його речі можна запросто собі брати. Вже 2 роки катаємося на ровері, самокаті, і жодного разу не було такого, щоб дитина не спиталася "Можна мені покататися?"
Рагульською вважаю не поведінку дитини, а реакцію батька.

dieSonne
06.09.2011, 16:33
Дозволу в мене ніxто не питав.
на кожному майданчику є діти які не запитають дозволу
і відповідно я не вгеділа,
ви були не поряд?
Я себе тут винною не вважаю.
Даремно. Легше за все звинуватити когось чужого, хто безпосередньо був причетним, а от подумати про наслідки і попередити важче. Нас на курсах водіїв вчили одному простому правилу: вміти передбачувати, завжди бути напоготові. Я вважаю це правило стосується не лише поведінки водія за кермом, а й щоденного життя. Йдучи з купою подарунків, легко було здогадатися, що в інших дітей з'явиться інтерес до подарунків, що вони захочуть побавитися, подивитися, тому треба було:
1. або бути готовим до такого розвитку подій, тим більше, що
я не вгеділа
2. або забрати в "мішок" усі подарунки і віднести їх до дому, а тоді продовжувати прогулянку і т.д.

Sertce
06.09.2011, 16:41
Мазераті, тицніть-но мені пальчиком в моїx дописаx, де то я, паскудна, зла, написала, шо те дитинча рагуль? Воно не виxоване, нагле, але рагулиxа їі маманька, яка замість того шоб взяти своє майже доросле чадо і трусьнути ним добре за такий вчинок, каже- "тре було не виносити"! Тре було виxовати свою доцюню перш ніж пускати між чужі діти. І то не перший випадок, шо та дівулисько ламає дитячі іграшки, а маман "нуль по фазі". Образливо, знаєте попускати таким мамам.

Пупсик
06.09.2011, 16:44
Серце, може та дитина і не конче вихована. Але тон вашого останнього допису теж не надто толерантний

Sertce
06.09.2011, 16:49
Dіе Sоnnе, (сорі за офтоп) з вашого допису вийшло так як в тому анекдоті, шо не собака покусав Миколу, а Микола покусав собаку. От візьміть мене ше рагулем обізвіть, шо подарунок моєї дитини поламали. Мо' мені ше в неї вибачення піти попросити?

Яруська
06.09.2011, 16:53
Але тон вашого останнього допису теж не надто толерантний
Я теж таке зауважила.Особливо гарно писати про дитину

шо та дівулисько

Тре було виxовати свою доцюню
Цікаво чи вам буде приємно, коли про вашу дитину так будуть говорити.

а маман "нуль по фазі". Образливо, знаєте попускати таким мамам
Смішно читати сентенції про повагу, людини з таким підписом "Плюй на всеx, люби себя!"

dieSonne
06.09.2011, 17:00
І то не перший випадок, шо та дівулисько ламає дитячі іграшки, а маман "нуль по фазі".
якщо ви знали, що випадок не перший, то як могли таке знову допустити, якщо
Образливо, знаєте попускати таким мамам.? Не попускайте, зробіть скандал, закатайте крики на весь район, визвіть участкового, виховуйте маму і дитину і не буде образливо.

з вашого допису вийшло так як в тому анекдоті, шо не собака покусав Миколу, а Микола покусав собаку.
ви не бачите очевидних речей, тому з вами і стаються такі прикрощі.

---------- Додано в 15:00 ---------- Попередній допис був написаний в 14:58 ----------

Смішно читати сентенції про повагу, людини з таким підписом "Плюй на всеx, люби себя!"
:(

Sertce
06.09.2011, 17:12
Ну, шо ж поробиш, ось така я погана, і підпис мій егоїстичний, і дітей я обзиваю , і чьььо я ... Ой, типова рагулиxа.:shok:

jalla
06.09.2011, 17:15
це ви так ревно реагуєте поки ваші забавки беруть, а як ваше мале схоче порухати, чи повозити шось чуже, а як не дасте, то здійме такий крик, шо тра буде йти додому, тоді інакше на то глянете
Та я вже не раз таке мала. Бере чуже, спочатку кажу, що не можна чуже брати, хіба якщо тобі дозволять і коли мама тої дитини дозволяє, то кажу:" добре, бери, тобі дозволили". і тоді дуже пильно стежу, щоб часом шкоди чужій іграшці не завдав. Бувало і таке, що перед тим як іти додому всі чужі забавки ходила і віддавала власникам, дякувала. А якщо не дозволяли, то так і казала, що не дозволяють тому не можна он на маєш своє. А як істерить, то най істерить. Всі діти по тій чи іншій причині істерять, то що гуляти не ходити, він і в хаті покричати собі причину знайде.
Дівчата, тут не про те йдеться, що мені чогось шкода, а про те, що батьки повинні добре стежити, що бере їхня дитина, особливо, коли це стосується чужого майна.

Пупсик
06.09.2011, 17:16
Серце, критику теж треба сприймати. Не думаю, що хтось тут хотів вас образити.

Sertce
06.09.2011, 17:17
А xто сказав, шо я образилась?

levandivka
06.09.2011, 17:31
так і кажу " А ну взяв і поставив на місце. І щоб більше не брав." І я зовсім нікому не зобовьязана пояснювати мотивацію моєї заборони.
А пальці в якій позиції? :)
http://www.youtube.com/watch?v=0AXa2BRQe-E

Urtica
06.09.2011, 21:37
Якийсь кругообіг рагулізму в природі виходить :confused:
Пишуть люди, що дітей-рагулів нема, тільки батьки. Ну а дитина рагуля - вона таки хто? Ангелочок? Яблуко від яблуні далеко не падає, особливо в умовах обмеженої площі... гм... саду :)

нталька
06.09.2011, 21:41
Дівчата, ну чому в нас так люблять на чиєсь скарження сказати "а так тобі і треба! треба було дивитись!" і завжди знаходиться купа причин захистити чи виправдати людину, яка вчинила неправильно-некультурно-неморально?

Patty
06.09.2011, 21:59
Дівчата, ну чому

Бо ми самі часом чинимо неправильно, некультурно і навіть аморально, але не хотіли б почути від когось критику. Виправдовуючи інших, певним чином виправдовуємо самих себе і свої вчинки. Бо "всі ми люди". Сама така... Насправді, не претендую на абсолютну об"єктивність критики. Просто особисто мене деякі речі "дістають" (тому ділюся наболілим), до інших ставлюся більш поблажливо.. Те, що одна людина вважає рагулізмом, для іншої - нічого особливого. А істина народжується в .. розмові :girl_blush2:.

Туфелька
06.09.2011, 22:16
І я долучуся до розмови про дітей і батьків. Йду нині по вокзалу і бачу типовий рагулізм- біля айбоксу стоїть мама з дівчинкою років п'яти, мама собі балакає по мобільному, на дитину нуль уваги, а мала собі тисне кнопки всі підряд, по дві-три одночасно, апарат видає якісь відчайдушні сигнали, дитя з ще більшим ентузіазмом тисне кнопки, мама не реагує... Я розумію- не моє, не шкода; чим би дитя не тішилось і т.д. То дитина. Але ж мама мала б розуміти- апарат може поламатися, а в когось може з'явитися нагальна потреба ним скористатися, навіть поповнити той самий рахунок, аби здійснити важливий дзвінок, та й ремонт апарату мабуть не безкоштовний, але її дзвінок, вочевидь, був значно важливіший, ніж вся ця "дрєбєдєнь". Прикро.

AilataN
06.09.2011, 22:45
Пишуть люди, що дітей-рагулів нема, тільки батьки.
Нема, тільки батьки.
Тому , що дитина діє інстинктивно, емоційно, не продумано. А рагуль- це вперта, пафосна, бездумна доросла людина. Та їх взагалі мало, ті, про кого в більшості написані дописи в цій темі далеко не такі, а- так, не стильні, так, не красномовні, так, не виховані, але й до рагулів декому з них далеко. Тим більше дітям.

Urtica
06.09.2011, 23:02
А ще дитина - то чудове дзеркало з ефектом пам"яті.
Та й, зрештою, якщо рагуль чимось мені заважає - пофіг, чесно, скільки йому років. Ну але я кагбе розумію, що в соціумі живу :)

Ніколь
06.09.2011, 23:10
А пальці в якій позиції? :)
а яка потрібна :) ?

AilataN
06.09.2011, 23:28
Дитина то пластичний матеріал, можна переконати, перевиховати, відволікти і т.д. Панцирного рагуля- нікагда.

TesTanya
07.09.2011, 15:32
Досить часто в маршрутці доводиться спостерігати таку ситуацію: дитина дошкільного віку сидить сама на сидінні, а поряд її мама. Все б нічого, та в маршрутці мусять їхати стоячи люди старші, інші мами із трохи старшими дітьми, років 8-10 це я в тому числі і про себе, бо біжу з роботи за дитиною до школи, щоб потім завезти її на заняття до музшколи. І в громадським транспортом користуюсь тільки, коли йду кудись з дитиною.. Мене дивує, що така мама не розуміє, що показує поганий приклад своїй дитині і як їй совість дозволяє відвертатися від інших пасажирів, вдаючи, що так і має бути.
Колись одного разу, я була дуже стомлена, і попросила таку маму взяти свою дитину на руки, то до мене мало не матом, бо її дитина не хоче сидіти на руках, а тільки сама. Та ж я заплатила за проїзд і за себе, і за свою дитину, то чому маю ще і вислуховувати від таких мамаш???

Materynka
07.09.2011, 15:43
я заплатила за проїзд і за себе, і за свою дитину
Я теж підтримую, посадять дітей, не платять за них, то нехай беруть на коліна

Adriasia
07.09.2011, 15:51
дитина дошкільного віку сидить сама на сидінні, а поряд її мама.
У мене також бувають такі "приклади". Я часто беру з собою дитину коли кудись їду (банально нема з ким залишити), але почасти на сидіннях сидять школярі, молодики, старші кубіти. А ми собі стоїмо. Я не вимагаю аби мені і моїй дитині звільняли місце (хоча це б було десь коректно, нормально і виховано), але і неприємно спостерігати за пиками які після того як зайшла жінка з малою дитиною раптом і масово зовиділи щось ну таке вже мегацікаве у вікнах, що ледь шиї не скручують так туди дивлячись. Хоча були випадки коли нагло казала аби поступилися місцем, бо годі було у повній маршрутці самій триматися і дитину на руках тримати. Хоча тішуся шо таке буває не часто, але на жаль буває.

Patty
07.09.2011, 18:03
Тільки під час вагітності помітила, які у нас все таки невиховані ЧОЛОВІКИ! Жінка швидше поступається місцем жінці з величеньким пузиком, а чоловіки
масово зовиділи щось ну таке вже мегацікаве у вікнах, що ледь шиї не скручують Може, то не рагулізм в чистому вигляді, але, однак, масове неприємне явище. Зараз із дитиною поки щастить десь знайти собі місце в автобусі. Може тому, що не їздимо в годину пік :)

dasha
07.09.2011, 18:16
На днях їхала з малим в 11, всі сидячі заняті, я стою пихчу, бо тримаю його на руках і ніхто не встав, хоча я ніколи не чекаю, щоб мені хтось дав місце. Тут встає бабуся років 70 - 75, старенька сухенька, в іншому кінці автобуса і каже "сідайте". Ледве відмовилась. Так незручно було.:girl_blush2:. А іншим нормально, ніхто не зреагував.

Nemi
07.09.2011, 18:34
Я теж підтримую, посадять дітей, не платять за них, то нехай беруть на коліна
мене таке дуже дратує, коли дитина зовсім мала і видно, що ось-ось "полетить" з того сидіння.. а мама, що стоїть поряд, зігнеться в три погибелі і намагається притримати однією рукою. дитина падає, самій незручно і інших людей штовхає... =.=

olja_zaj
07.09.2011, 19:02
сі сидячі заняті, я стою пихчу, бо тримаю його на руках і ніхто не встав, хоча я ніколи не чекаю
Звиздець, слів нема...

Туфелька
07.09.2011, 19:07
Саме цікаве, що всі оті пани, які так зацікавлено дивляться у вікно, аби не помічати тих, кому вартувало б уступити місце- біля кожної церкви хрестяться. Насидячки. Ич, які побожні! А про добрі вчинки від священика на проповіді видно не чули.

Mazerati
07.09.2011, 19:11
посадять дітей, не платять за них, то нехай беруть на коліна
випередили мене, я вже тиждень "мрію" написати про такий вид рагулізму, а все руки не доходять:)

Маруся-мама
07.09.2011, 19:20
старенька сухенька, в іншому кінці автобуса і каже "сідайте". Ледве відмовилась. Так незручно було.. А іншим нормально, ніхто не зреагував.

Ой, а я в таких випадках нагла. Як таке бачила, то зразу казала, та чого ви, сидіть. Он пан молодий вже мені місце уступає, чи не так. І так нагло на конкретного мужика дивлюсь, що тому нема куди дітись і він встає.

У мене також вчора був подібний випадок. Стою в черзі в магазині, і у нас є відділена лінія де треба стояти поки тебе не закличе касир. Он стою спокійно, а за мною стоїть поляк, але я роблю вигляд що його не розумію. Стоїть і говорить що он яка я погана не можу підсунутись до переду. Але то ж таке хамство, стати і дивитись як інша особа розраховується!!! А він мене пхав, пхав... я йому кажу, ти що не бачиш що там написано - СТОЯТИ ТУТ ПОКИ ВАС НЕ ПОКЛИЧУТЬ! То він ще сказав що то я погана. Інші можуть стояти спокійно в черзі і дотримуватись правил, а він мусить бути кращий за всіх. УУУ!!! Зла я була на него, що ну. Так ніби не йому одному спішилось, і не йому одному треба було в паршивий дощ їхати.

---------- Додано в 17:20 ---------- Попередній допис був написаний в 17:16 ----------

Ич, які побожні! А про добрі вчинки від священика на проповіді видно не чули.

Ну так він ж нікого не убив. :girl_haha:

Доречі якщо так, то просто замало визбирують їх священники. Он наш так чеше нераз що на нього ображаються, але ж він правду каже. Хвалити це добре, але якщо не визбирати час від часу то народ розслабляється.

Але про побожність інших нам судити не варто. Не наше це діло! Тут не підтримую аргументу.

Музик
07.09.2011, 20:18
ну я одного разу бачила ще дивнішу ситуацію - зайшла мама з двома дітьми і велосипедом маленьким - меншу (десь може більше двох рочків) тримала на руках - було вільне місце, то сіла з дитям, а старший - років 12 ніби на вигляд - сів поряд. Водій почав її питати чого вона лише за одного за одного (за себе) гроші передала - вона щось фиркнула і кинула йому ще дві гривні зі словами, що ніколи ніхто ще не змушував її платити за сина...
і тут на наступній зупинці заходить бабуся з посвідченням, старенька така, ледь тримається, і до хлопчика того просить дати місце - його мамочка як визвірилася - як так можна, вона за дитину заплатила, тому має право їхати сидячи, а бабуся мало того, що не платить, так ще й з комфортом хоче їхати...
благо, люди почали щось говорити, малий встав, і вона з дітьми тут же вийшла з маршрутки, коментуючи все міцними фразами...

Patty
07.09.2011, 21:26
старший - років 12 ніби на вигляд
Ну, за такого можна вже й заплатити. Або тоді на ручки взяти разом з велосипедом :)
а бабуся мало того, що не платить, так ще й з комфортом хоче їхати...
Вона теж захоче, коли буде стара і немічна.. Цікаво чи поступиться ЇЙ місцем така дитина, як виросте :)

AilataN
07.09.2011, 22:17
А з якого віку за дитину треба платити в маршрутці?

terezka
07.09.2011, 22:20
А з якого віку за дитину треба платити в маршрутці?
дитина дошкільного віку їде безкоштовно, якщо не займає окремого місця.
в кожній марштрутці в правилах є цей пункт. Якщо займає окреме місце - треба платити

dasha
07.09.2011, 22:20
Кажуть з семи років. Може той хлопчина і мав сім а виглядав на 12. Хоча мами не виправдовую, але тепер діти часом такі височенькі, не виглядають на свій вік.

Грильяжка
07.09.2011, 22:25
Люди, а як назвати такий вид рагулізму-вже другий раз за цей тиждень у моєму під"їзді у ліфті хтось гадить на газету, і той хтось явно не собака і не котик...не знаю, але так сусіди стверджують, що це людські екскременти, сморід дикий...на 8-ий поверх після мегаважкого дня волочусь пішки...тільки прибиральниця прибере почистить хлоркою, знову те саме...аж гидко згадувати

zaderyshka
07.09.2011, 22:32
з якого віку за дитину треба платити в маршрутці
стосовно цього була свідком нещодавно великого шкандалю в маршрутці. Зайшла жіночка з хлопчиком років 8. Жіночка десь років 45. Зігнала когось з сидіння і всадила сина. Заплатила тільки за себе. Водій відповідно почав сильно протестувати, що хлопчик уже великий і варто за нього платити....щооооо тут почалось, такого пронизливого вереску я давно не чула. Тут до перепалки підключається молоденька жінка років 30 з дитинкою десь років 5, не більше, причому, що дитину тримає на руках. Каже до тої пані, що моя дитина менша, але за неї я завжди оплачую, а ваш великий і безкоштовно їде. Жінка зі старшою дитиною верещала ще довго, очевидно характер такий чи тип розмови. Для себе я не визначила хто має рацію, а хто помиляється, але тема актуальна раз мають місце такі інциденти.

Heureuse
08.09.2011, 10:24
ну я теж позавчора їхала в такій маршрутці, що дихнути було важко, бо зайшло штук 10 петеушників на підпитку, тлумились мені по ногах, штовхались, горланили (я одна зауваження не наважилась робити). і стояла я всю дорогу біля дівчинки років 7, яка собі розляглась на тому кріслі. звісно, що її мама нічого не сказала, бо ж я не того віку, щоб мені місце уступати. але мені було зле, дуже сильно болів живіт і відразу якесь незадоволення виникло, типу чого це я старша маю стояти і мучитись, як її мама могла спокійно взяти на коліна...
мда, я перетворююсь на бабку:biggrin:

Vittoriya
11.09.2011, 21:33
пост Танюні в темі Стиль зірок нагадав мені дещо з нашої поїздки в Берлін. Виконували ми Реквієм Верді. З постановкою, яку робила режисер з Харкова Надя. Але то та Надя попрацювала, таке сотворила, шо капці... Ну значить майже до кінця твору всьо більш-менш-хор в жахливих плащах, з громадними капішонами, шось там на сцені часом роблять, туди-сюди ходять,співають, солісти співають, все спокійно. Але доходить справа до останнього номера. І тут в драматичний момент хор скидає з себе ті плащі. Задумка я так думаю така, щоб показати простих людей, які вони є, але люди добрі, шо то було... Їм я так зрозуміла було сказано мати під тими плащами то, що вони носять в буденному житті. Тобто в чому вони приїжджали вдень в Берлін, то і було під плащами... А там було таке різне...То словами не передати, шкода, що я того сфотати не могла... Дехто був у вечірних суконках на бретелях(так собі добам, що концерти проходили в церкві), була одна краля в їдрьоно зелених джинсах(кольору зеленки), обсипані всі бльОстками, біла блискучка блюзка ще кульчики блискучі і личко таке намальоване ууух. Інша була отака-джинсова спідниця-міні, фіолетові колготи капронові і синя кофтина(хоча то ще добре, на репетиціях вона до тої спідниці одягала рожеву блюзку з глибочайшим декольте). І так то всьо різношерстно виглядало, так дешево, ну не можу я того зрозуміти, чому у нас так люди часом одягаються і самі того не розуміють :(
А ще випадок був, коли нам ото раптом оголосили, що гастролі закінчуються і завтра ми їдемо додому і що з грошима не ясно, біля мене дівчина з хору як почала матюкатися(зауважу, що то все проходило знову ж таки там само, у храмі).Я розумію, що всі були в шоці, ми теж, але у кожного своє лице.. Я їй зробила зауваження, так ще й за кілька днів(!!) вона мені сказала, що я їй хамила. Ось таке у мене лишилося враження. А музика до речі дуже класна і сам Реквієм чудовий, і оркестр грав добре, а ось так от сталося..

Rona
11.09.2011, 21:44
типу чого це я старша маю стояти і мучитись, як її мама могла спокійно взяти на коліна...
:) Ви ся не нервуйте на дитину :) в мене син тож сидить отдєльно відтоді, як його "укачує"... а то років з 5-ти... і часто в транспорті перехоплюю невдоволені погляди... але дитину на коліна як візьму, то будуть люди не тільки стояти, а ще й нюхати... *одноразові мішечки завжди при мені, але то запаху не відміняє...*
та, і, конєшно, менщішим діткам і бабуням, вагітним тьотям ми місце вступаємо самі, бо як стоїть - теж не "укачує"

Wonder
12.09.2011, 00:25
в мене син тож сидить отдєльно відтоді, як його "укачує"... а то років з 5-ти... і часто в транспорті перехоплюю невдоволені погляди... але дитину на коліна як візьму, то будуть люди не тільки стояти, а ще й нюхати... *одноразові мішечки завжди при мені, але то запаху не відміняє...*
не розумію, тобто на колінах укачує, а окремо на сидінні ні? мда...

ps. ну не по темі, а ви не пробували давати йому смоктальні цукерки, мені в дитинстві дуже допомагало, бо завжди укачувало в машині і автобусі :girl_sad:

Barnaulka
12.09.2011, 01:26
Як то назвати? Мені на зміну з 6 години, мала бути розвозка, а тут серед ночі повідомляють: "Розвозки не буде, беріть таксі"! :confused::girl_impossible::girl_impossible:
Нє, ну то нормально?! Я із Сихова до Приміського маю їхати на таксі?! Мені не платять стільки, щоб на таксі на роботу їздити!!!:tanksmile::girl_devil::aggressive:
Ми з колегами вирішили, що приїдемо тоді, коли перша маршрутка буде їхати.:girl_devil:
Рагулі!!!

---------- Додано в 01:24 ---------- Попередній допис був написаний в 00:35 ----------

Я тут подумала про то всьо... А ну їх нафіг: звільняюся!!!
Лохотрон якийсь, а не серйозний проект, як думала спочатку...

---------- Додано в 01:26 ---------- Попередній допис був написаний в 01:24 ----------

Шановні модератори, я не впевнена, чи в ту тему приліпила допис, тому якщо не в ту - то перенесіть, будь ласка, туди, куди потрібно. :)

Tutuka
12.09.2011, 08:31
моя дитина менша, але за неї я завжди оплачую, а ваш великий і безкоштовно їде.
Наскільки я знаю, безкоштовним є проїзд дошкільнят без надання окремого місця.

Heureuse
12.09.2011, 09:13
Ви ся не нервуйте на дитину
та то я шутя написала:girl_wink:
а щодо укачувань, то я Вас прекрасно розумію, , бо сама така..і теж не раз доводиться вголос пояснювати "чому це я така невихована молодь сижу"...

Artemida
12.09.2011, 09:16
безкоштовним є проїзд дошкільнят без надання окремого місця

Ви праві. У правилах біля водія майже у кожній маршрутці пише, що безкоштовним є проїзд дитини до 7-ми років без надання окремого місця.

Тепер про своє. П"ятниця, ранок...Приходжу з дитиною на Рошенівську площадку біля Порохової вежі. Задоволена, що нікого нема, можна спокійно побавитися, не штовхаючись в натовпі дітей. Артем одразу рветься на свою улюблену гірку, а тут я помічаю, що вся гірка обригана якимись макаронами з буряками чи що.Ще і купа битих пляшок з-під пива. Я була шокована. Питання - ну для чого то робити саме на дитячу гірку??????? Це при тому, що поряд, в кутку майданчика, стоїть великий сміттєвий бак з великим пакетом для сміття.....Якісь наші люди не то рагулі, не то повні придурки. Слів нема.

solomka
12.09.2011, 16:51
Ходила на днях на батьківські збори в садок. Одна з виховательок сиділа перед нами і весь час жувала жуйку. Це було дуже негарно, як на мене, це повна неповага до батьків, які прийшли на збори. Невже ту годинку не можна було обійтись без жувачки? Не хотілось би називати виховательку (взагалі-то ніби непогану) рагулем, але......

mrochkizm
12.09.2011, 17:46
Це було дуже негарно, як на мене, це повна неповага до батьків, які прийшли на збори. Невже ту годинку не можна було обійтись без жувачки? Не хотілось би називати виховательку (взагалі-то ніби непогану) рагулем, але......
Здається, писала вже у цій темі, що колишня моя викладачка дипломатичного протоколу та етикету спокійно жувала жуйку на лекціях та іспитах :) І теж тяжко назвати її рагулем, бо викладачка хороша, але як згадаю ту жуйку.....ех.

solomka
12.09.2011, 19:27
викладачка дипломатичного протоколу та етикету спокійно жувала жуйку на лекціях та іспитах
то це тепер норма етикету???

mrochkizm
12.09.2011, 19:36
то це тепер норма етикету???
Вочевидь, так:)))

solomka
12.09.2011, 19:42
Вочевидь, так
значить я не відповідаю нормам етикету :girl_sad:

Незабудка
15.09.2011, 03:52
Сьогодні в МакДональдзі молода сім'я за сусіднім столиком (десь за 50 см. від мене) змінювала підгузок своєму немовляті. Рагулі?
Чому це не можна зробити деінде? Чому люди, які прийшли поїсти, мають спостерігати і нюхати дитячі каки?

Venezianka
15.09.2011, 09:09
змінювала підгузок
Я того не розумію. Так, це природньо, але треба зважати на людей, які прийшли їсти.

AilataN
15.09.2011, 09:15
А , до речі, чому в МакДональдзі, немає дитячої кімнати? не для ігор, а для того, щоб памперс поміняти? Так трясуться за кожен метр площі, щоб заробити на ньому? А туалети їхні? Там теж памперс не дуже поміняєш, тісно, і часто дуже грязно і смердить. Рагулі!
Згідна, що поряд з людьми, що їдять я б цього не робила ,але! Була не у всіх МакДональдзах Львова,ті ,що в центрі- рагульські МД!)))
До теми про МД: мене бісять ті люди, які сидять годинами за столиками з ноутами, чи просто, а коли ти хочеш сісти разом з дитиною- не маєш де...Бо сидять по пів дня студенти- переростки, за стаканом чаю, позаймають всі місця... Пи.Си.Буваю в МД з дитиною досить рідко, в "критичних" ситуаціях)) .

Donner
15.09.2011, 10:07
До теми про МД: мене бісять ті люди, які сидять годинами за столиками з ноутами, чи просто, а коли ти хочеш сісти разом з дитиною- не маєш де...Бо сидять по пів дня студенти- переростки, за стаканом чаю, позаймають всі місця...

А чого хотіти від МД? Це ж звичайна пиріжкова/варенична/чебуречна тільки з гамериканським дизайном. Святе місце для бурсаків:) Не сидіти ж їм Панорамі, нє?

Materynka
15.09.2011, 10:11
Святе місце для бурсаківдля бурсаків дорогувато трохи.

Raven
15.09.2011, 10:39
мінювала підгузок своєму немовляті. Рагулі?
А як нема де? То що з дитиною на двір виходити передівати, чи взагалі гуляти не виходити. Гуляючи з маленькою племінницею теж стикалася з такою проблемою. Правда було це в Кінгкросі і в "Веселому вулику" і там є кімнати для матері і дитини, а якби не було? То що я вже рагуль тоді, бо немаю де дитини перевдягти.

Donner
15.09.2011, 10:58
То що я вже рагуль тоді, бо немаю де дитини перевдягти.

Хто з таким не стикався, то не зрозуміє:) Мені приємніше потерпіти біля себе маму, яка в громадському місці міняє дитині підгузник, ніж справжнього рагуля, який біля тебе курить або відригує. Ну от коли ми сидимо в кафешках, де погана витяжка, чомусь особливо не нарікаємо на дим чи запахи кухні. А дитячі какашки - то вершина рагулізму, так?

Holly
15.09.2011, 11:24
А як нема де як нема де, то можна відійти подалі від людей
а незабудка писала, що то було в макдональдсі. А там в туалетах є такий відкидний столик, спеціально для переодягання дітей

apelsyn
15.09.2011, 11:30
ніж справжнього рагуля, який біля тебе курить або відригує
А нераз і сам чудесно пахне))))

kljysochka
15.09.2011, 11:55
оооой... а я позавчора завела старшого в Хоткевича на англійську і з малою на
ті 45 хв пішла на площадку поруч біля підйому на високий замок.площадка маленька, але непогана.та коли мала полізла на гірку, то я побачила, шо під гіркою купа побитої цегли і якась дошка, яка мені заважала малу знімати. вже було падумала-ну не рагулі? взялась дошку відсунути, так нею, виявляєтся, хтось прикрив купу битих фляшок! а збоку валялись кілька використаних презервативів! я ошизіла! то навіть не рагулі- наволоч якась!:mad: пішли на гойдалку, а навколо осколки від розбитої фляшки... так стало гидко і прикро...фу:beee:

Fast
15.09.2011, 12:05
як нема де, то можна відійти подалі від людей
Ну не завжди.
Я тоже виходить рагуль, бо міняла підгузник в кафе. В січні поїхали на Плай, але там просто не було іншого виходу і я за столом міняла і біля нас сиділи ще незнайомі нам люди. Не сумніваюсь, що їм це було неприємно, але я попросила їх з розумінням поставитись до даної ситуації, але уже ті хто сидів за сусідніми столиками, думаю, що про мене не найкраще подумали. А що кожному пояснювати, що нема де це зробити? В їхньому туалеті ледь дорослий поміщається, а черга просто кілометрова. І ніби думали трохи про дітей, бо і майданчик є, і гірка дитяча, але про те що діти і дорослі хочуть інколи пісяти і какати у нашій державі ще не думають. Нажаль.

Patty
15.09.2011, 12:20
Хто хоче знайти, той знайде закуток, щоб поміняти памперс і не зіпсувати людям апетит. У крайньому випадку, якісь кущики.

tasha
15.09.2011, 12:35
Насправді це у нас країна рагульська, бо вважається, що інвалідам і мамам з маленькими дітьми потрібно дома сидіти, а не ходити по магазинам, ресторанам ітд. Тільки зараз починають думати про діток і то здебільшого ті установи, які мають іноземного інвестора і роблять так як вони звикли робити в своїх точках по всьому світу.

manka
15.09.2011, 12:48
У крайньому випадку, якісь кущики
Точно! Особливо взимку.

Patty
15.09.2011, 12:51
Насправді це у нас країна рагульська, бо вважається, що інвалідам і мамам з маленькими дітьми потрібно дома сидіти,
У цьому погоджуюся з вами. Може тому аналогічний випадок в Італії викликав реакцію на форумі "а може то були наші", і недовго обговорювався. Бо в нормальній країні для цього є спеціальні місця. А в наших умовах кожен викручується як може, і не хоче через це називатися рагулем. :) Але все ж треба намагатися шукати (якщо це можливо) варіанти, які б не викликали негативну реакцію в оточуючих.
А взимку це реально проблема :) Хіба працівники кафе посприяють з приміщенням, але вони у нас переважно не настільки лояльні :)

shoelover
15.09.2011, 13:06
який біля тебе курить або відригує.
оо, то повальний рагулізм. вчора, наприклад, сиимо з коліжанками в "Мапі" в центрі, а навпроти на вулиці біля під'їзду стоять якість пацанчики років так до 20. Шось говорять і тут одне (бо то справді "воно") як не відригне на цілу вулицю!! :eek: вся кафешка обернулася! Гидота страшна! Моя подруга не витримала і на весь голос каже : "Шо то там за свиня така?". Вони ше й ржати почали, як коні. І що ви думаєте? за 5 хвилин то чмо знов відригає. Рагулі!

manka
15.09.2011, 13:22
А на нашому дитячому майданчику, якісь рагулі щоночі п"ють пиво (горілку) і після себе залишають пляшки, бите скло в пісочниці і окурки.

Donner
15.09.2011, 16:52
А в наших умовах кожен викручується як може

О, ключові слова! От дивіться, більшість із нас - з автомобілями. Не повірю, що ніхто ніколи не паркувався чи просто зупинявся в заборонених місцях, на тротуарах, бодай на хвильку (в магазин збігати, когось почекати). Ніхто з таких власників авто себе рагулем не вважає, бо щиро переконаний, що не мав іншого виходу (часто так воно і є) бо влада не забезпечила стоянками, парковками, нормальними дорогами і т.д. А мама, яка теж можливо потрапила в безвихідь - рагулиха.

Яруська
15.09.2011, 17:27
Ну от коли ми сидимо в кафешках, де погана витяжка, чомусь особливо не нарікаємо на дим чи запахи кухні. А дитячі какашки - то вершина рагулізму, так?
А ми або не сидимо в таких закладах, де запах диму чи погана витяжка або не нарікаєм, бо кожен ходить в заклади де йому комфортно і де знаєш чого очікувати.
Наприклад я не ходжу в Пузату хату, мені там не подобається,там незатишно, там репетують діти, а я етого не люблю..Так само і Мак дональдс, це заклад швидкої їжі, ще й зовсім не корисної. А та мама, на мій погляд, не те щоб рагулиха....а просто проста дуже, і вважає що солоденькі каки її прекрасної лялі пахнуть в закладі харчування фіалками і наганяють апетит. Це проходить переважно, з віком...

renata_m
15.09.2011, 18:21
А мені щось накипіло з приводу поведінки наших людей в Ашані. Я дуже тішилась як вперше у Львові побачила можливість в супермаркеті взважувати самим собі овочі і фрукти. Десь через два тижні на кассі вже почали за всіма перезважувати .... Кожні вихідні на закупах в Ашані спостерігаю одну і ту саму картину - продається виноград, кожен !!другий!! підходить, починає його "пробувати", від душі так набиваючи собі повного рота, прожовує, каже "непоганий" та йде собі далі. І так до безкінечності. А я мушу потім перебирати ці обскубані патички, щоб купити собі виноград. То що треба продавати за прилавком чи ставити "церберів" щоб була якась культура поведінки і усвідомлення того, що ти не на базарі. Хоча на базарі це навіть менше собі дозволяють, бо бояться криків продавців, а тут ніхто не слідкує ... Про "забирання" по одній цукерці дитині в солодкому відділі я вже мовчу. Соромно за наших людей слухати оголошення в Ашані "не їсти товар з полиць".
Далі більше - стою в черзі в касу банку. За мною чоловік з жінкою розмовляють. Він їй - "брав такі смачні персики-інжир в Ашані, ще й так дешево". Вона: "по скільки?". Він: "Вони по двадцять з чимось, але я пробивав як звичайні персики по десять з чимось. А чого я маю платити більше?". Вона: "Ти що? А якби спіймали?". Він: "Сказав би що помилився. Я спеціально стояв дивився хто що пробиває. Всі пробивали на вазі ці персики по дешевшій ціні. То я що самий дурний чи що?"....

Через такий менталітет наших людей нас всюди і сприймають як злодюжок ... Дуже сумно :(

Urtica
15.09.2011, 19:42
А мама, яка теж можливо потрапила в безвихідь - рагулиха.

Мене завжди дивує, як ото наші люди вміють РАПТОВО потрапляти у безвихідь в ситуаціях, які нібито зовсім того не передбачають :)
Діти мають властивість какати. Така їхня сутність, яка за купу років світової історії не помінялася. )) Однак замість того, аби врахувати це і заздалегідь все запланувати, наша сферична мамуся в вакуумі постає перед проблемою БЕЗВІДКЛАДНОЇ зміни памперса. Тоді, коли дійсно нема іншого виходу, як розкладатися на столику в кафешці.
А чому? А тому, що людям набагато легше завдати незручностей комусь незнайомому, аніж собі, рідному. При тому я згідна з дописувачами, які написали, що винна держава, яка про матерів не дбає. Все правильно. Однак памперси міняються в кафешках, а не Верховній Раді, і страждають від того люди, які до ситуації жодного відношення не мають. Вніманіє, вопрос - як називається така поведінка?
8 букв, перша р, остання м, якщо що :)

Незабудка
15.09.2011, 20:06
але я попросила їх з розумінням поставитись до даної ситуації
Отож-бо. Якщо молода мамочка раптово виявила, що дитятко, виявляється, не лише гарно усміхається і лепече, і ще й какає; і їй терміново треба щось із тим робити, - повірте, я нормально ставлюсь до усіляких дитячих несподіванок, - якщо б мама просто спитала, чи я не буду сильно проти, і що у неї виникли обставини непереборної сили, і що вона в паніці і не знає, що з тим всім робити... Але ж ні. Їй було глибоко наплювати на усіх тих, які жували поряд свої гамбургери.

І ще. Я можу помилятися. Але: невже немає жодного іншого місця для такої інтимної процедури? Невже, якби ця мамочка культурно попросилася навіть у якесь підсобне приміщення того самого МакДаку (ну бо дуже вже треба), невже їй би відмовили?

вважає що солоденькі каки її прекрасної лялі пахнуть в закладі харчування фіалками і наганяють апетит. Це проходить переважно, з віком...
+мільйон. Молоді батьки часто думають, що їхня дитина є центром Всесвіту. Насправді це десь приблизно так, але центром їхнього власного всесвіту. У цьому є велика різниця.

Vittoriya
15.09.2011, 20:21
Отож-бо. Якщо молода мамочка раптово виявила, що дитятко, виявляється, не лише гарно усміхається і лепече, і ще й какає; і їй терміново треба щось із тим робити, - повірте, я нормально ставлюсь до усіляких дитячих несподіванок, - якщо б мама просто спитала, чи я не буду сильно проти, і що у неї виникли обставини непереборної сили, і що вона в паніці і не знає, що з тим всім робити... Але ж ні. Їй було глибоко наплювати на усіх тих, які жували поряд свої гамбургери.
я вже десь тут писала про те. що я таку саму ситуацію бачила в Італії. І я теж була в шоці, тим більше, що у мому випадку це було кафе в парку, де купа є місця, лавок і т.д., але тій парі конче треба було то робити на столі біля людей, які їли. Не можу назвати це рагулізмом, але то є не тактовність. Бо вже як дитина, то значить всім має бути приємно споглядати на ті какашки. Але то направду відбиває апетит. Одне діло каки своєї дитини, а коли споглядаєш на чужі :)

olerusya
15.09.2011, 20:39
Згідна з тими хто писав що поки не стикнеться сам з такою ситуацією не зрозуміє - це я про каки! :)
Не ображайтеся, дівчата, але ви не зовсім праві! Немовля буває какає по 10 раз вдень, і ніхто того контролювати чи передбачити не може! В Макдональдсі реально нема місця де то зробити!!! і я, на місці тих батьків, робила б так само! Ясно що десь в парку, де є лавки чи в громадських місцях, де є умови для того - я б перевдягала дитину подалі від людських очей і носів, але коли моя дитина всьоме покакає, я не збираюсь зриватись з місця і гнати в невідомому напрямку в пошуках зручного місця! А сидіти цілими днями вдома бо "раптом дитина покакає, де ж я її перевдягну:girl_cray:...?" - це теж ненормально!
В Європі дійсно до такого набагато простіше ставляться як і до багато чого іншого, а в нас всі надто горді чи як то ще назвати...:girl_in_dreams:?

Ірена
15.09.2011, 20:44
ну нє... міняння підгузків у громадських місцях, то вибачте мене... поганий тон...
я мама двох дітей і ще жодного разу не дозволила собі подібне. і не дозволю (з цим можна зарікатися)...
зрештою, є громадська вбиральня, де тато може потримати дитину, а мама - перевдягнути.

Vittoriya
15.09.2011, 20:45
В Європі дійсно до такого набагато простіше ставляться
Та ні, не простіше, у моїй ситуації на ту пару всі дивилися здивовано, звичайно, кричати на них ніхто не буде, все ж таки то дитина, всі розуміють, як буває. Але, тим не менше то не має робитися на столі біля людей , які їдять. Я все розумію, що нема як, капєц, паніка. Але як на рахунок людей, які прийшли поїчси, гарно приємно посидіти, чи ще щось? Чому вони мусять терпіти, а мами з дітками не можуть то робити де-інде?

Urtica
15.09.2011, 20:46
я не збираюсь зриватись з місця і гнати в невідомому напрямку

Таки вище я була права :)
Як думаєте, скільки у Львові молодих мам? Думаю, багато. А по вулиці з дітками ходить певно більше, ніж перевдягає памперси в кафешках (і слава Богу). І якось же люди знаходять можливість і дитину переодяшнути, і іншим незручностей не завдати.

olerusya
15.09.2011, 21:10
взагалі не розумію як в такій темі можуть обговорюватися мами з маленькими дітками з прозорим натяком на те що вони рагуліхи бо перевдягнули дитя... рагулізм це також заносити сюди людей, які нічого спільного з тим поняттям не мають! не забудьте що одним з основних значень слова "рагуль" - це людина з завищеною самооцінкою, що ми тут якраз спостерігаєм з боку переважно тих, хто ще не має дітей...
Я теж жодного разу не дозволила собі поміняти підгузник дитині в громадському місці, але в першу чергу через те, що була перестрашена і сиділа з дитиною вдома або біля свого будинку, з другою дитиною я вже буду мудріша! Це те ж саме коли обговорюють що не можна годувати дитину грудьми в громадських місцях, бо комусь це може бути неприємно... годуватись і випорожнятись часто для дитини є природньо, а курити, плювати і смітити - НЕ природньо!
пропоную перенести всі дописи на цю тему звідси, бо їм тут не місце!:mad:

pelagiya
15.09.2011, 21:15
До теми про МД: мене бісять ті люди, які сидять годинами за столиками з ноутами, чи просто,
ха. ще коли була студенткою, то сиділа якось в челентано з подругою, ми якраз доїли свою піцу і розмовляли, допиваючи колу. і тут біля нашого столика виникає тьотя і відразу з претензією "а чого ви тут сидите, якщо вже нічого не їсте". це не Ви часом були?)))

---------- Додано в 19:15 ---------- Попередній допис був написаний в 19:11 ----------

Мені приємніше потерпіти біля себе маму, яка в громадському місці міняє дитині підгузник, ніж справжнього рагуля, який біля тебе курить або відригує. Ну от коли ми сидимо в кафешках, де погана витяжка, чомусь особливо не нарікаємо на дим чи запахи кухні. А дитячі какашки - то вершина рагулізму, так?
Ви це серйозно про какашки? а якщо потім та мама вже більшої дитини посадить її коло Вашого столика на горщик "бо в макдональдсі туалет незручний для дітей", Ви теж до цього прихильно поставитесь?
якщо в закладі смердить кухнею чи цигарками, Ви можете піти звідти одразу. якщо ж біля Вас сидить молода мама з немовлям - передбачити, що вона раптом вирішить поміняти памперс своєму янголятку Ви навряд чи зможете)

mrochkizm
15.09.2011, 21:16
В ідеалі - то в кафе мали б бути всюди кімнати для матері з дитиною - перепеленати, перевдягнути і т.д. Але таке не всюди є не те що в нас, але й закордоном. Я розумію тих мам, розумію і себе - я б не дуже була в захваті, якби за столиком, де сиджу, змінювали памперс. Але якщо справді нема іншого виходу змінити дитині підгузник - я змирюся і потерплю, бо що тій мамі робити? не факт, що буду їсти потім з таким самим апетитом, ну але скандалу закатувати не буду :) на крайній випадок просто тихенько пересяду та й усьо:)

Яруська
15.09.2011, 21:26
Я теж жодного разу не дозволила собі поміняти підгузник дитині в громадському місці, але в першу чергу через те, що була перестрашена і сиділа з дитиною вдома або біля свого будинку, з другою дитиною я вже буду мудріша! Це те ж саме коли обговорюють що не можна годувати дитину грудьми в громадських місцях, бо комусь це може бути неприємно... годуватись і випорожнятись часто для дитини є природньо
Та для дитини то природньо і для мами то природньо але це зовсім не означає, що це естетично і приємно для посторонніх людей..
Це справа виховання і такту, а зовсім не зверхності і нерозуміння. Бо в СЕБЕ вдома мама може хоч на сервірованому столі з гостями міняти закаканий памперс, а тут в першу чергу громадський заклад харчування описано. Мої діти теж какали і пісяли, і їли але не привселюдно і не тому, що я перестрашено сиділа під будинком і нікуди не ходила, а тому, що завжди є як мінімум два варіанти, що робити в тій чи іншій ситуації. Чи піти в машину, туалет, дитячу кімнату, т.д. і вирішити свої справи але аж ніяк не робити з того фетиш і комусь під носом демонструвати ах, яка я мать! А на всіх на....ть.
мирюся і потерплю, бо що тій мамі робити? не факт, що буду їсти потім з таким самим апетитом, ну але скандалу закатувати не буду на крайній випадок просто тихенько пересяду та й усьо
Та то точно..Навряд чи хтось би скандалив, просто пішов би геть звідти...

Usmishka
15.09.2011, 21:35
зрештою, є громадська вбиральня, де тато може потримати дитину, а мама - перевдягнути
ну як мама двох дітей-звиняйте, краще в ресторані на столику)
сама міняла кілька разів в громадських місцях, правда не завжди каки, але в основному в візку, і є різні обставини, а те що в нас непродумано ніщо для людей - то мами справді дома від того сидіти не мусять і діти закакані мучитись також
зрештою то типу теми про ГВ, вважаю що максимально ми що можемо-то прикриваємо, але без фанатизму

Holly
15.09.2011, 21:46
ну як мама двох дітей-звиняйте, краще в ресторані на столику) Як мама двох дітей пропоную висаджувати, тоді проблем із заканим памперсом не буде ;)

pelagiya
15.09.2011, 21:48
а те що в нас непродумано ніщо для людей - то мами справді дома від того сидіти не мусять і діти закакані мучитись також
а й правильно, чого то мами мають мучитися, хай люди довкола нюхають дитячі какашки через те, що мамі ніде дитині памперс поміняти, крім як на столику в кафе :).

---------- Додано в 19:48 ---------- Попередній допис був написаний в 19:47 ----------

питання в тему - а як Ви ставитесь до людей, які справляють малу (а то й не малу) нужду в під'їзді, в парку коло дерева чи під кущем?

jalla
15.09.2011, 21:53
вже було падумала-ну не рагулі? взялась дошку відсунути, так нею, виявляєтся, хтось прикрив купу битих фляшок! а збоку валялись кілька використаних презервативів! я ошизіла! то навіть не рагулі- наволоч якась! пішли на гойдалку, а навколо осколки від розбитої фляшки... так стало гидко і прикро...фу
А на нашому дитячому майданчику, якісь рагулі щоночі п"ють пиво (горілку) і після себе залишають пляшки, бите скло в пісочниці і окурки.
О, я тільки що глянула з вікна кухні що діється на дитячому майданчику, який під нашим будинком. А там, купа не тверезих малолєток, кричать, матюкаються і виціловуються. Так дивно, що те місце де за білого дня бавляться маленькі дітки коли стемніє стає збіговиськом п"яних малолєток. Тому то й пісочниця перетворюється на попельничку, а качельки на ...місце для бурного сексу.

DesperateHousewife
15.09.2011, 22:01
В Європі дійсно до такого набагато простіше ставляться
Вибачте, але уявляю собі здивовані очі англіків, яким би перед носом міняли дитячий памперс! Бо
міняння підгузків у громадських місцях, то вибачте мене... поганий тон...
Інша справа, що тут якщо і є то одиниці закладів, де нема в туалеті повивального столика.
А порівнювати годування грудьми і зміну закаканого памперсу в місці, де їдять, мені здається не зовсім можна.

jalla
15.09.2011, 22:07
А порівнювати годування грудьми і зміну закаканого памперсу в місці, де їдять, мені здається не зовсім можна.
Можна. Зовсім не давно наш знайомий коли дізнався, що малий наш на ГВ спитав мене, чи часом я не годую його на людях, бо йому то сильно не приємно. Я звичайно йому відповіла, що то у нього до пори до часу поки своїх дітей мати не буде. І все ж такі випадки бувають.

Urtica
15.09.2011, 22:09
годуватись і випорожнятись часто для дитини є природньо

Див. мій підпис ;)

сніжна
15.09.2011, 22:26
Я звичайно йому відповіла, що то у нього до пори до часу поки своїх дітей мати не буде
просто дітей годувати теж можна по різному. Я сама мама, але і мені буває інколи не зовсім приємно дивитися на жіночку, яка абсолютно безцеремонно годує дитину у людному місці повністю виставивши свої груди ( а вони теж бувають у годуючих мам різні). Тобто не маю нічого проти, якщо мама годує дитинку у слінгу або принаймні накине на плечі пеленочку, чи відійде у магазині у закуточок ( наприклад, сьогодні у "Антошці" так одна мама годувала малюка. присівши на лавочку у одному з відділів). Але коли мама повністю оголяє груди у присутності інших людей, бо "ГВ будь-де і будь-коли -це так природньо і хай весь світ зачекає",то для мене- порушення інтимності отого процесу, який може відбуватися між мамою і дитиною та неповага до інших людей.

Fast
15.09.2011, 22:30
як ото наші люди вміють РАПТОВО потрапляти у безвихідь в ситуаціях, які нібито зовсім того не передбачають
Знаєте, коли я їхала на Плай, то я була більш ніж впевнена, що буде де поміняти підгузок дитині. І я не говорю, що я і інші мами це з величезною приємністю роблять в закладах харчування, бо вони тащаться від попок своїх дітей і мені не наср..ти, на оточуючих, але власниками закладів це по барабану.
міняння підгузків у громадських місцях, то вибачте мене... поганий тон...
я мама двох дітей і ще жодного разу не дозволила собі подібне. і не дозволю (з цим можна зарікатися)...
Ніхто і не каже, що це висока культура, і то що ви не дозволили собі такого, то маю надію, що просто у вас не було потреби такої :), бо коли дитина мокра (що було в моєму випадку) чи закакана, то моя думка така - що варто подбати за дитину. Може я і не така правильна мама як ви
У нас як - ти інвалід сиди дома, бо навіть добратися до іншого міста це є дуже проблематично, мала дитина - також бажано дальше дитмайданчика не виходити. А ви задумувались як інваліду сходити в туалет? Я тоже не задумувалась, аж поки 4 роки тому чоловік опинився в такій ситуації, що декілька місяців взагалі не вставав на ноги, а потім перейшов на милиці (уже без костилів :)) От наприклад, в поїзді чудово можна попісяти в баночку, ну правда в купейному вагоні одному пасажиру таки приходилось виходити. А в кафе ми разом заходили в туалет і наш народ в догонку говорили, кто як: хто казав обнагліли, ктось - ото гонять, хтось - повстидались би, а хтось - ого, а шо вони туди пішли типу джага-джага? Добродушні, одними словом і нікому в голову не приходило, що з двома милицями без сторонньої допомоги в наших туалетах то не комфортно, на що там - нереально! А коли перед сьомою їхали в трамваї в басейн, думаєте хтось поступався місцем, ну і що що в такий час одні пенсіонери їдуть! То кондуторша завжди коли ми заходили, то вже йому місце готувала і біля Динамо водію нагадувала, щоб не поспішав рушати.

Urtica
15.09.2011, 23:05
У нас як - ти інвалід сиди дома, бо навіть добратися до іншого міста це є дуже проблематично

Ну от не порівнюйте, будь ласка. Бо так можна договоритися і до того, що вагітність - хвороба, і ще багато до чого.
Мами, на відміну від інвалідів, знали на що йшли. А думати, що наявність дитини не спричиняє ніяких незручностей - ну... не буду повторювати про метеликів і веселку.

zaderyshka
15.09.2011, 23:27
Я не мама тому у суперечки про міняння памперсів не влажу. Але як бути з ситуацією, коли мами-бабці та інші родичі відводять дитину попісяти в під'їзд будинку чи "відвернутись до стіночки". Спостерігала нещодавно ситуацію, де бабаця внука до стіни будинку відвернула і від собі гарненько дзюняв на будинок. Але ж онучок підросте і з часом подумає, що отак себе поводити нормально. Звісно, діти не винні, що їм хочеться в туалет, але діти гуляють не самі, а з дорослими, які мали б подумати про це. Мене така ситуація обурює, чесно. Може зараз хтось і мене осудить, кажучи, що нема у місті достатньо вбиралень, але ж запісювати будинки теж не нормально.

airy_cat
15.09.2011, 23:41
Мами, на відміну від інвалідів, знали на що йшли. А думати, що наявність дитини не спричиняє ніяких незручностей - ну...
Звучит как-то зловеще)) А на что они собственно идут?
У меня двоякое отношение. С одной стороны, я бы тоже не радовалась закаканому памперсу во время еды. С другой стороны, меня гараздо больше не радует отсутствие хотя бы банальной инфраструктуры, которая бы позволила бы избежать таких ситуаций - а ее даже приблизительно нет.

Urtica
15.09.2011, 23:48
С другой стороны, меня гараздо больше не радует отсутствие хотя бы банальной инфраструктуры, которая бы позволила бы избежать таких ситуаций - а ее даже приблизительно нет.

А знаєте, що мене не тішить? Не відсутність інфраструктури як така, бо в тій попі, в якій ми маємо нещастя жити, ще й не таке побачиш. А от чого я не бачу. так то якого-небудь громадського руху "Мами України за пеленальні столики". Бо набагато легше вирішити свої проблеми за рахунок чийогось комфорту, ніж чогось добиватися. І не тільки з закаканими памперсами так. Тому і живем... у квітах та метеликах.

Незабудка
16.09.2011, 00:31
мами-бабці та інші родичі відводять дитину попісяти в під'їзд будинку чи "відвернутись до стіночки"
Розкажу вам реальну анекдотичну історію. Розповіли очевидці.

Літо. Крим. Пляж. Купа народу. Хлопчик років так 6-ти захотів "по-маленькому". Питає маму, як йому бути. Мама каже: "Йди тихенько у водичку попісяй". Далі картина маслом. Малий підходить до кромки води, знімає трусики і щиро так, "фонтанчиком" пісяє у воду. Пляж виляг. Мама з сорому не знала куди подітися. А хлопчик, бідний, ніяк не міг зрозуміти, чим викликав таку реакцію у публіки, - він же зробив все так, як сказала мама... :unknown: