КПК

Показати повну версію : дитячий садок (2)

Сторінки : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

Adriasia
13.10.2011, 13:03
То треба зробити так, щоб вона кілька разів на собі відчула такі самі дії з боку ображених дітей. Тоді задумається!
Я не проти. Але Яна собі у жертву вибрала саме Мар*ясиного Андрійка, а та дитина (спокійна, врівноважена і добра) просто не дасть здачі. Я боюсь що вона дальше буде завдавати йому шкоди, і то приводить мене у жах.

Orman
13.10.2011, 13:07
А прослідкувати, щоб ту "здачу таки дали".
Так радила наша психолог в дитсадку.

тобто вчити дитину, яка цього не вміє битися і кусатися? Офігітєльний психолог ...

Ніколь
13.10.2011, 13:52
Якби я ще її не виховувала, не займалася з нею і нею... а то гурму часу витрачаю на те, аби щось їй пояснити, навчити, зацікавити
Колись, не так давно, ви писали вже дослівно не памьятаю, але щось типу того що ваша дитина така вихована і чемна, бо ви нею займаєтесь і т.д. і т.п. а от є дітки на вулиці які і піском сиплять, і штовхаються, і не слухаються, і які ж то батьки пофігісти, що нічого з тим не роблять, і т.д.... стид і срам. Ну це я не дослівно, але щось в тому роді писалось...
А я тоді читала то все я думала, блін, моя дитина така сама, обідно до соплєй, бо і займаюсь з нею, і хочеться вірити батьки ми не погані, та й дитина не погана , але має характер ще той, і тобі в очі казатиме так, мама, буду слухатись і буду чемна, перепрошувати та шкодувати за погані вчинки, а відвернешся, чи 5 хвилин пройде а вона знов своє - то піском посипе, то штовхне... і це все так в неї "тіпа бавлячись" що просто в шоці пребуваєш.
Ну а тепер ваша Яна певно в силу різних обставин також має такій важкий період. І це ні Яна не погана, і ви не погані батьки, це просто накладається одне на одне і характер дитини, і їх вік, і оточення, і те як реагують на її поведінку інші, і як реагують на це дорослі чужі і батьки, і ще купа всього. Якби це все уло легко вирішити і змінити, напевно б не було такої поведінки в діток, а раз є значить не все так просто.

Насправді мені б дійсно було цікаво почути думку батьків які на власному досвіді перейшли через це і ситуацію виправили.
Бо одна справді одне діто коли дитина спокійна, чемненька, не вперта, ангел по вплоті.... тоді поведінку інших дітей, не таких спокійних важко зрозуміти і важко побути в шкурі їх батьків.
А друге діло, коли та дитина також добра, і лагідна, і здавалось би чемна і все розуміє, але в душі чортенятко шкодне, яке вперте, знає що хоче, і всіма засобами цього добивається. І їй пофігу на всі вмовляння, переконання, прохання і звиклі норми хорошої поведінки. Бо вона часом має чудову поведінку, а часом ввіду її імєла.

З рештою, вперта і самостійна дитина то є сильна характером дитина, і такій дитині в житті потім буде легше добиватись чогось ніж тихенькій, спокійній, нерішучій дитині. А я не хочу своб малу, для прикладу, прижати до стінки і щоб вона по струнці ходила, але як повпливати на неї щоб вона не наносила шкоди іншим діткам ( тут я маю на увазі і посипання піском, і штовхання, і неслухняність, і чрєзмєрну активність, та й що казати несорозмєрну силу до її віку), і при цьому залишилась з тим своїм дуже корисним в наші часи характером, от це питання яке я вже довший час намагаюсь зрозуміти, і наразі не завжди і не все емні вдається.

Натуля
13.10.2011, 14:10
А моя дитина не садочкова але віднедвна чудненько плюється і кусається. І ніхто його цього не вчив. Плювання - це переважно вияв протесту і поганого настрою. А кусання не мають жодного пояснення. Може просто раптово вгризтись. Причин я не бачу.На будь-яку поведінку своєї дитини я маю пояснення крім кусання. Хоча раз намагався вкусити сусіда в цілях захисту. Тому я думаю, що це напевно такий період в дітей.

Jupiter
13.10.2011, 14:16
Офігітєльний психолог ...
по перше, це дуже поважна людина, з колосальним досвідом роботи. А по-друге, її рекомендація допомогла. Правда, дитина була віку середньої-старшої групи. Для малявок, можливо таке і не підходить.
Просто моя думка така: якщо дитина це робить свідомо і зумисно, то мусить бути якийсь метод, щоб її відучити. Хай навіть і такий жорстокий. Чому ж інші мають від неї страждати???

Zaichiha
13.10.2011, 14:20
Але питання ще полягає у тому що говорити і як говорити.
У тому-то й справа. Для Вас Ваша дитина говорить добре, але друга малеча може її і не зрозуміти. Зі свого досвіду кажу, у мене донька такого ж віку, вона говорить досить добре, реченнями, але ж не вимовляє всіх букв, як і її однолітки. Так коли вони спілкуються, то розуміють тільки окремі слова, а деколи і просто повторюють слова одне одного, навіть не розуміючи, що це означає.
Яньці певні з дітками не цікаво, але про писала вище.На мій погляд, це не зовсім так. Це скоріше схоже на дитячу агресію. Тому вона й каже, що все розуміє, я думаю, що це насправді так. Вона розуміє, що неможна, але контролювати себе ще не вміє. Те, що вона найстарша в групі, ще нічого не означає, у нас кусається і б"ється якраз один з наймолодших. Маю посилання на статтю про дитячу агресію очами психіатра і мами- кому цікаво - http://gutta-honey.livejournal.com/257198.html#cutid1
Але я такого дитину вчити не буду, бо то ненормально.
Не можу з Вами погодитися. Вміти захисити себе і своє майно - це нормально. Я якраз цьому свою дитину вчила, тому що мала страшні образи і істерики і навіть нічні плачі після того, що її ображали. В садочку вона сама навчилася давати відсіч.
А прослідкувати, щоб ту "здачу таки дали".
Так радила наша психолог в дитсадку. Бо я теж мала в групі такого жорстокого зубатого кадра. Кілька виховних моментів і тепер все в порядку!
От і в нас так приблизно.

Ніколь
13.10.2011, 14:36
В садочку вона сама навчилася давати відсіч
щє нюанс... дати відсіч і дати здачі то трішки різні речі.
В коліжанки мала старша за мою Юлю на 1 міс. Правда ходить в садок вже давно, і зараз в молодшій группі. То коли її хтось на вулиці чи штовхне, чи вдарить чи щось таке, мала стає одразу серьйозна, піднімає руку ( але не вдарити, а так, мол..увага, і строго каже "я можу сильніше". Скільки я за цим спостерігала, в той самий момент та сама дитина ї більше не чіпала.
П.с. хоча, десь глибоко в душі, я теж вважаю що треба вміти постояти за себе, і деколи дати здачі дуууже вносить ясність у відносини. Хоча це така двояка тема що істино вірного шляху у виясненні дитячих суперечок немає. Хтось після 1-го попередження розуміє, а хтось лише коли відгребе і на собі відчує як то погано.
п.с.2 А Юлька моя така що мало того що здачі дасть, так догоне й ще раз дасть. І при цьому вона не є драчлива дитина, просто вона собі "наплювати в тарілку" не дозволить нікому.

---------- Додано в 14:36 ---------- Попередній допис був написаний в 14:34 ----------

Але Яна собі у жертву вибрала саме Мар*ясиного Андрійка, а та дитина (спокійна, врівноважена і добра) просто не дасть здачі.
А якби Марьяся підійшла до Яни і злегка її посварила, мол ай-яй-яй... як ти себе поводиш, так робити неможна і т.д.
Бо Юля наша може часом не реагувати на мої слова. Але якщо їй скаже це чиясь мама - чужа жінка, то Юлька дуже навіть реагує.

Zaichiha
13.10.2011, 14:40
дати здачі то трішки різні речі.
У моєму випаду - дати здачу.
А Юлька моя така що мало того що здачі дасть, так догоне й ще раз дасть
Моя Ксеня робить так само, але тільки коли її ображають, або щось забиають.
тобто вчити дитину, яка цього не вміє битися і кусатися? Офігітєльний психолог ....
Ні, не битися і кусатия, а ДАТИ ЗДАЧУ.. Це різні речі.Мені то саме казав хороший лікар-невролог. І уявіть собі, навіть радив деякі методи.

Мар'яся
13.10.2011, 14:42
Вміти захисити себе і своє майно - це нормально
для дворічної дитини такі способи ненормальні. Забрати своє, не дати з рук, не бавитись з агресором- нормально, а вчити битись і т.д. то є свідоме розставляння пасток, в які потім і самі батьки можуть потрапити. І наразі то моє завдання захистити свою дитину, навіть як він сам до кінця не розуміє ненормальну поведінку щодо нього, а з часом, я вірю, він навчиться сам себе захищати цивілізованими методами, без агресії. В нас нема сліз, образ і т.д., але чекати поки вони з"являться? Я краще їх попереджу, ніж потім боротимусь з наслідками.

---------- Додано в 14:42 ---------- Попередній допис був написаний в 14:40 ----------

А якби Марьяся підійшла до Яни і злегка її посварила, мол ай-яй-яй... як ти себе поводиш, так робити неможна і т.д.
То була моя перша реакція. Вчора і нині. Нуль реакції з боку Яни.

Ніколь
13.10.2011, 14:52
В нас нема сліз, образ і т.д., але чекати поки вони з"являться?
їх може і не бути
Юля старша за Андрійка на пів року, розуміти ж мала б більше...
В ті дні коли її хлопчик в группі кусав, в неї я так розумію в той момент укуса звичайно був плач і їй це не подобалось. Але коли я вже за нею приходила, вона з ним далі гасала по группі, бавилась, і загалом її поведінка не вказувала що вона на нього ображена.

сніжна
13.10.2011, 16:02
В 163 палять з вівторка
в 165 - від учорашнього дня

Liliyah Romanova
13.10.2011, 18:53
треба, щоб вихователь не просто відмахнулася від ображеної дитини, типу, "ну, дай йому здачу". (А дитинка ще може відповісти "Як же я дам здачу, якщо я грошей не маю") А прослідкувати, щоб ту "здачу таки дали".
Так радила наша психолог в дитсадку. Бо я теж мала в групі такого жорстокого зубатого кадра. Кілька виховних моментів і тепер все в порядку!
Цікава така порада психолога... Зразу видно, що це неєвропейська й негамериканська школа психології. :xaxa:
Тут ніколи й нікому не дозволяють давати здачі. Якщо хтось таки дасть здачі - карають обох! Дітей вчать іти по допомогу до дорослих, а не займатися самосудом.
Якщо якась дитина б'ється, то після першого разу дають попередження й розмовляють із батьками. Наступні рази: як тільки дитина когось вдарила, вкусила, зламала чиюсь конструкцію чи щось схоже із приміненням сили, викликають батьків (відразу!) і кажуть забрати дитину додому. Дитину ж відділяють від решти дітей, поки батьки не приїдуть по неї. Таким чином дитина відчуває, що за вчинки є наслідки і вчиться жити за встановленими правилами, або принаймні їх знати й шанувати, навіть якщо переступатиме час від часу далі. Крім того, дитина починає бачити, що може щось втратити, це теж грає свою роль. Вдарила - нема більше садка й забави. То діє дуже добре! Ну, але то тутешні реалії. Хоча мені вони подобаються, за винятком одного моменту. Але те, що насилля не вирішується насиллям - це дуже мудрий підхід. А то навчити дурного легко, а відівчити...

Tanju
13.10.2011, 19:11
Крім того, дитина починає бачити, що може щось втратити, це теж грає свою роль. Вдарила - нема більше садка й забави

А я не дуже погоджуюся з таким методом, тому, що батьки можуть контролювати дитину коли вони знаходяться разом з нею, а коли ні, то це ,як на мене, важкувато зробити, особливо , що стосується маленьких дітей 2-3 років, вони досить швидко забувають те, що їм батьки могли говорити годину-дві назад, про що дівчата вище писали, що під час розмови дітки все розуміють , але потім чомусь скоро забувають і знов за своє. Дитина 2-3 років навряд чи буде дуже засмучена тим, що її більше не водять в садок через те що вона поводилась погано.

Ніколь
13.10.2011, 19:31
Дитина 2-3 років навряд чи буде дуже засмучена тим, що її більше не водять в садок через те що вона поводилась погано
Дитина буде засмучена тим що не ходить в садок, при умові що їй садок подобається. В інакшому випадку дитина буде просто щаслива.

Liliyah Romanova
13.10.2011, 19:37
З рештою, вперта і самостійна дитина то є сильна характером дитина, і такій дитині в житті потім буде легше добиватись чогось ніж тихенькій, спокійній, нерішучій дитині.
Не факт. Не все в житті чолом пробивається, часом таким бойовим навпаки важче, життя сильніше по голові дає. Тому таки варто дисциплінувати, поки не дійде.
Ви питали про досвід тих, у кого дитина забіяка. Ну от мій Дарко дитина дуже позитивна, але без пригод не може й вирішує багато речей силою, особливо якщо впаде в гнів. І власне почалося в нього все із того, що дав здачі, а на це не відреагували. Поступово за тутешньою системою перевчили й він зараз усе рідше кулаками вирішує. А було що й кусався також... Крім того, ми вдома також йому забирали якісь привілеї, якщо в садку/школі назброїв.

А я не дуже погоджуюся з таким методом, тому, що батьки можуть контролювати дитину коли вони знаходяться разом з нею, а коли ні, то це ,як на мене, важкувато зробити
До чого тут контроль? Ідеться про те, що дитина, яка має гарну забаву в садку з дітьми, її втрачає за свої погані вчинки. Наступного разу вона вже вважатиме. Працює така річ дуже добре, бо суть не в контролі, а в тому, що дитина щось має, а за бійку - втрачає. І то втрачає щось таке, що любить. І якщо таке повторити, то навіть така мала дитина запам'ятає. :wink: Не треба діток недооцінювати.
Це якщо їх карати тиждень пізніше, то не дійде, а якщо наслідки є зразу - це чудово працює для короткої дитячої пам'яті. Інакше би вони вічно лізли в гаряче, вогонь і не запам'ятовували раз і назавжди, що таке "пече", звідки можна впасти тощо.

Дитина буде засмучена тим що не ходить в садок, при умові що їй садок подобається. В інакшому випадку дитина буде просто щаслива.
Ну, якщо дитині садок не подобається й вона буде щаслива, що її забрали й буде битися, аби знову забирали, то тут батькам треба задуматися над тим, куди вони своє дитя віддали. :pardon:

Маруся-мама
13.10.2011, 19:55
батьки можуть контролювати дитину коли вони знаходяться разом з нею, а коли ні, то це ,як на мене, важкувато зробити

Тому тут і вчать дітей з малечку бути самостійними і відповідати за свої вчинки. Саме тому що батьки не можуть постійно контролювати дитину, і тому що є діти які при батьках чемні що ну а як попадають в інше середовище то їх спинити неможливо.

Моя малеча назагал дуже спокійна і чемна і нікого не б’є. Але якщо її хтось дратує то вона може дати здачу. Не сильно, не так що розквасить носа, але дає здачу тільки у відповідь на агресію. За це ми її не караємо, але їй пояснюємо що бити нікого не можна. Вона повинна вчитись і розуміти міру.

Плюс, тут дітей вчать що емоції це добре і нормально, але треба вміти собі давати раду з ними. Тобто якщо ти злий, то будь собі злим але не віддавай ту злість ні на кого іншого. Не можеш без емоцій реагувати на ситуацію, відійди, заспокійся а потім реагуй. У мене найбільша проблема з цим в мого сина. Він не вміє контролювати свої емоції особливо якщо інші діти десь його дратують або підюджують. А діти то дуже добре вміють. Але я його вчу, що руки треба тримати при собі. І ябіднічати ми малого також не вчимо, а кажемо щоб йшов жалітись вчительці тільки тоді якщо інша дитина навмисне його дратує навіть після того як він попросив перестати.

Tanju
13.10.2011, 20:08
Це якщо їх карати тиждень пізніше, то не дійде, а якщо наслідки є зразу - це чудово працює для короткої дитячої пам'яті.
ну от власне, батьки ж не приїдуть миттєво, миттєво можна зреагувати лише коли ти присутній при тій чи іншій ситуації, тому я вважаю, що якось мають реагувати на це вихователі, карати також , наприклад не доволяючи бавитись. Виховні розмови я не заперечую і навіть підтримую, але реакция має бути своєчасна, а виходить так що потім всі думають , що батьки десь не допрацьовують і якось не так з дітьми говорять, що ті не розуміють.

Liliyah Romanova
13.10.2011, 20:43
ну от власне, батьки ж не приїдуть миттєво, миттєво можна зреагувати лише коли ти присутній при тій чи іншій ситуації, тому я вважаю, що якось мають реагувати на це вихователі, карати також , наприклад не доволяючи бавитись
Реагувати повинні обидві сторони. На вихователів не варто перекидати всю відповідальність.
Я написала, що дитину відділяють від решти. У нас було, що коли Дарко з кимось побився, ми не могли зразу його забрати, ну то він просидів у кабінеті директора, поки ми не прийшли.
І ябіднічати ми малого також не вчимо
Це власне те, чого я тут не люблю. Тому ми теж стараємося в тому, коли жалітися, тримати міру.
я його вчу, що руки треба тримати при собі.
Нам довелося вимагати буквального "тримання рук при собі". Злий - руки в кишені!
Одного разу побився таки, питаємо "що сталося?", а він: ти мені дала шорти без кишень. :girl_crazy:

нталька
13.10.2011, 21:14
Лілю, зараз ви гарно розписуєте систему "позбавлення привілей", але ж, на скільки я пам"ятаю з ваших дописів, Дарко не дуже навчився від тої системи бути слухняним - непорозуміння у нього виникали доволі часто.

zetta
13.10.2011, 21:18
в понеділок в школі були збори, вчителька наголошувала не вчити дітей давати здачу, бо вони від того дуже агресивні. Батьки були здивовані.

Маруся-мама
13.10.2011, 21:27
вчителька наголошувала не вчити дітей давати здачу, бо вони від того дуже агресивні.

Це правда. Чим більше на дітей тиснути тим більше вони робляться агресивні.

А ще я зауважила що чим більше батьки тероризують дітей вдома тим гірші вони в школі. Ті українські мами які тиснуть на своїх дітей і не дають їм бути собою мають проблемних дітей. Просто як то кажуть має бути золота середина. Дитина не може мати всього що хоче, ані не можна її постійно обмежувати і тиснути на них.

Liliyah Romanova
13.10.2011, 22:16
Лілю, зараз ви гарно розписуєте систему "позбавлення привілей", але ж, на скільки я пам"ятаю з ваших дописів, Дарко не дуже навчився від тої системи бути слухняним - непорозуміння у нього виникали доволі часто.
У Дарка проблема інша, психологічного характеру. Слухняним постійно він не може бути, бо є певні різниці в його сприйнятті світу, але битися він перестав. І правила навчився приймати також. Тому навіть, як десь не стримається й зірветься, то дуже шкодує. Раніше боявся наслідків, а тепер свідомий, що то зле для всіх. Так що система дуже добре працює. Я бачу суттєві зміни за останні два роки. Дуже суттєві зміни.
От у попередній школі не було дисципліни, то дитина геть розпустилася й із розуму сходила. І власне було таке, що навмисне бився, аби сидіти в директора, а не в класі.
Повірте, якби не знала, про що пишу й нащо, не писала б.

Ніколь
14.10.2011, 10:49
Сьогодні пішли в садочок, мала бігом зранку вдівалась, ляльку свою взяла з собою, в машині весело їхала, в садок бігла сама группу, поки перевдягала її бавилась, дітки нові приходили - всіх радісно зустрічала...... а завела її в группу а мала в сльози, причому в такі конкретні. І вмовляй-не вмовляй, додому і все, а ще каже боюсь тьоту виховательку. Цікаво, правда ? Я до виховательки, мол в чому справа.... а так каже сама не знає. Вчора нормально бавилась мала, я як за нею прийшла Юля також була всім задоволена, хвалилась що танцювали і співали.
Чекала під дверима поки мала заспокоїлась, швиденько вибігла, а сіла в машину - виревілась поки ніхто не бачив..... давнєнько так не плакала.
Але як поведусь з першого разу на ці сльози, які ще невідомо чого, може так, за компанію з іншими дітками, то ж потім по садочку буде. Тяжко одним словом.

Solomi
14.10.2011, 11:16
швиденько вибігла, а сіла в машину - виревілась поки ніхто не бачив..... давнєнько так не плакала.
Але як поведусь з першого разу на ці сльози, які ще невідомо чого, може так, за компанію з іншими дітками, то ж потім по садочку буде. Тяжко одним словом.
то не Ви одна через то пройшли, я зі старшою те саме мала

та й зараз бачу деколи таких мам ,що під дверима підслуховують, і причитають ,як їм шкода дитинки.

Ніколь
14.10.2011, 11:37
і причитають ,як їм шкода дитинки
та втому й справа що мені шкода за її сльозами. Бо я реально знаю що їй в садочку добре і цікаво. Бо вона є така дитина якій погано без діток і кльово коли навколо неї діток багато. А там якраз так і є, і вона завжди в такій атмосфері як риба у воді. А тут чогось сльози, при чому такі щирі, шо мені було шкода її плачущу. Але чому вона плакала коли їй до тих діток хотілось?

Юкола
14.10.2011, 11:45
каже боюсь тьоту виховательку. Цікаво, правда ? Я до виховательки, мол в чому справа.... а так каже сама не знає
То вона, напевно, хитрує.
мій малий дуже багато фантазує про садок.
Вдома в деталях розповідає, як він з Остапчикам бавиться. А Остапчик вже місяць в садок не ходить.

Дівчата, маю питання:
хтось водить діток в МЖКівський садок, що на Сихові?
Я малого туди перевела, треба групу обрати. Може хтось поділиться враженнями?
Цікавлять групи 2008року народження.
Та й про харчування цікаво.

Kishka
14.10.2011, 12:00
та й зараз бачу деколи таких мам ,що під дверима підслуховують, і причитають ,як їм шкода дитинки
Я така сама мама, за весь час, що ми ходимо до садочка (вже 3,5 місяці) моя дитина тільки один раз не плакала і ми ще досі ходимо пів дня (до сну). Я вже задумувалась над тим, щоб поміняти садочок, але не впевнена, що буде краще. В результаті малий часто навіть з татом не хоче залишитись чи піти гуляти, все подавай ще маму на додачу, а про чужих, то і мови нема. Став ДУЖЕ маминим синочком. По дорозі до садка єдине, що говорить "в суботу не йдем в садочок". Розумію, що вихователь, якщо прийде в садок 20-23 дітей (виявляється по списку 29 дітей і це в яслах !), фізично не може приділити всім діткам увагу, але з другого боку маю прикру думку, що все таки це її вина в нелюбові малого до садочка... Виговорилась.

Ніколь
14.10.2011, 13:25
Розумію, що вихователь, якщо прийде в садок 20-23 дітей
а в нас сьогодні було 9 діток, часу на всіх достатньо.
Зараз малу забирала - так вона всім задоволена була. Сказала що в понеділок знов до садочку піде і бавитиметься з дівчинкою лялькою.
Подивимось... :)

tanchyk
14.10.2011, 13:57
вихователь,

це її вина в нелюбові малого до садочка...
Це хибна думка, адже ви самі сказали
все подавай ще маму на додачу, а про чужих, то і мови нема.
Не розумію, як можна звинувачувати в цьому вихователя і 3, 5місяці водити дитину до сну і
дитина тільки один раз не плакала.
Я зовсім не вважаю це виною виховтеля. Якщо б усі 25 дітей плакали і вихователі нічого не робили, тоді вина є, а так...

Zyzya
14.10.2011, 15:24
[/COLOR]водить діток в МЖКівський садок, що на Сихові? це 183 садок?

Юкола
14.10.2011, 21:22
це 183 садок?
так

була сьогодні там. Група і вихователька справили приємне враження.

Але я щось не зрозуміла...:
в групі, де малого оформили, цього року більшості діткам виповнюється 4 роки, то вони з 2007.
Мій з 2008, йому в серпні лище три було.

Я так розумію, що він має бути у наступній групі, після ясельної, так? У молодшій.
При оформленні чоловік казав, що малому три, що з 2008...

...чи то завідуючий наплутав чи то так може бути, що майже всі діти в молодшій групі мають 4 рочки? А як з підготовкою до школи тоді? Тим, кому вже є 4, до школи через 2 роки. Моєму через три...

Adriasia
14.10.2011, 23:09
Колись, не так давно, ви писали вже дослівно не памьятаю, але щось типу того що ваша дитина така вихована і чемна, бо ви нею займаєтесь і т.д. і т.п. а от є дітки на вулиці які і піском сиплять, і штовхаються, і не слухаються, і які ж то батьки пофігісти, що нічого з тим не роблять, і т.д.... стид і срам. Ну це я не дослівно, але щось в тому роді писалось... А я тоді читала то все я думала, блін, моя дитина така сама, обідно до соплєй, бо і займаюсь з нею, і хочеться вірити батьки ми не погані, та й дитина не погана , але має характер ще той, і тобі в очі казатиме так, мама, буду слухатись і буду чемна, перепрошувати та шкодувати за погані вчинки, а відвернешся, чи 5 хвилин пройде а вона знов своє - то піском посипе, то штовхне... і це все так в неї "тіпа бавлячись" що просто в шоці пребуваєш. Ну а тепер ваша Яна певно в силу різних обставин також має такій важкий період. І це ні Яна не погана, і ви не погані батьки, це просто накладається одне на одне і характер дитини, і їх вік, і оточення, і те як реагують на її поведінку інші, і як реагують на це дорослі чужі і батьки, і ще купа всього. Якби це все уло легко вирішити і змінити, напевно б не було такої поведінки в діток, а раз є значить не все так просто. Насправді мені б дійсно було цікаво почути думку батьків які на власному досвіді перейшли через це і ситуацію виправили. Бо одна справді одне діто коли дитина спокійна, чемненька, не вперта, ангел по вплоті.... тоді поведінку інших дітей, не таких спокійних важко зрозуміти і важко побути в шкурі їх батьків. А друге діло, коли та дитина також добра, і лагідна, і здавалось би чемна і все розуміє, але в душі чортенятко шкодне, яке вперте, знає що хоче, і всіма засобами цього добивається. І їй пофігу на всі вмовляння, переконання, прохання і звиклі норми хорошої поведінки. Бо вона часом має чудову поведінку, а часом ввіду її імєла. З рештою, вперта і самостійна дитина то є сильна характером дитина, і такій дитині в житті потім буде легше добиватись чогось ніж тихенькій, спокійній, нерішучій дитині. А я не хочу своб малу, для прикладу, прижати до стінки і щоб вона по струнці ходила, але як повпливати на неї щоб вона не наносила шкоди іншим діткам ( тут я маю на увазі і посипання піском, і штовхання, і неслухняність, і чрєзмєрну активність, та й що казати несорозмєрну силу до її віку), і при цьому залишилась з тим своїм дуже корисним в наші часи характером, от це питання яке я вже довший час намагаюсь зрозуміти, і наразі не завжди і не все емні вдається.
Дякую за допис. Але в мене проблема куди гірша аніж банально нечемна дитина, яка не слухається чи ігнорує мене. Біда в тому, що у моїй присутності то майже ангел во плоті, а як тільки нема пильних очей за нею то вона собі відривається по повній. А потім знову ангел во плоті, який такими сяйливо блисккучими воцками розповідає що можна, а що - ні щей приповідає, що Бозя на небі чемних діток любить і вона хоче щоб знову було сонечко і небо не плакало і т.д.

Дитину ж відділяють від решти дітей, поки батьки не приїдуть по неї. Таким чином дитина відчуває, що за вчинки є наслідки і вчиться жити за встановленими правилами, або принаймні їх знати й шанувати, навіть якщо переступатиме час від часу далі.
От мудра жінка і мама наша Ліля. От нині зранку повела Ясю пізніше у садок. Цілий ранок розповідала про її вчинки і чому ми зранечку не збираємося нікуди (хоча і збиратись сильно не могли мала на себе воду перевернула і сушилася... але я то гарно використала). То нині наче не обіжала нікого, принаймні виховательки ніц не казала.
Але от не можу зі всіма своїми знаннями і вміннями дійти до розуміння чого вона така різна. Чого з одного боку, то - ангел в плоті, а з іншого - ну і так зрозуміло.
Маю надію ми то переростемо з найменшими втратами і кількостями барбовалу :)

Oddly
15.10.2011, 00:56
Але от не можу зі всіма своїми знаннями і вміннями дійти до розуміння чого вона така різна.
бо вона людина, а не запрограмована на одну модель роботи машина.

мабуть, в іншу тему про це - є таких кілька

Zyzya
18.10.2011, 10:51
Я так розумію, що він має бути у наступній групі, після ясельної, так. я теж так думаю. в нас новостворена молодша група. дітки по три роки. моїй малій через три тижні буде три. піде в школу в неповні 6.

а садок в загальному не поганий(в куми мала туди ходить),як всі. з вихователями нам ,здається, пощастило.

Angel
18.10.2011, 12:32
то якась напасть з тим опаленням..Вдома опалення тільки зранку включили,до того вночі +16,5 було. Зранку прийшли в садок в групі знову +11,перерили піврайону,шось ремонтують..Опалення відсутнє((

Tanju
18.10.2011, 12:43
А в нас сьогодні в групі щось на подобі свята осені, але ,точніше, для ясельної групи то лише відкрите заняття, на якому, як сказали вихователі, будуть дивитися чого дітки навчилися за період перебування в садку. Сказали прийти всім у вишиванках, назбирати кленові листочки і будуть щось там собі співати-танцювати, цікаво би було на це подивитись, але батьків не запрошували, на жаль :(.

Angel
18.10.2011, 12:59
А в нас сьогодні в групі щось на подобі свята осені
А в нас десь 2 тижні тому була Ярмарка.Кльово так,діти так надурілись і натанцювались..Суть полягала в тому,що всі батьки(крім ясельних груп)на сумму 50 грн,купували/готували,пекли різні пляцки,торти,і різні-різні смакоки.Від кабачків смежених до бутербродів з ікрою і різних видів вареників та голубців. Надувні кульки,маски іт.д.Все дійство пороходило в дворі дит.садочку,по периметру стояли прилавки зробленні з столів,і на тих столах різні смаколики.В ролі продавців мами,святково одягненні.Ціни зазначенні в "калинках" і зовсім мінімальні,навіть символічні. Грає музика,всі танцюють,як діти так і батьки.Запрошенні всі люди,(не тільки дитсадкові).При вході садок гарно вбрана брама,яка "запрошує" на свято! Діти з старших груп роповідали віршики,танцювали,одним слом робили свято)) Було дуже весело і гамірно))Надзвичайно багато людей.Всі кошти з "проданих" смаколиків,переходять в фонд садка. Таке свято проводиться щорічно.
П.С Тепер щоранку Тереза мене запитує- " Мам,ну де ж ті танці???,хочу на танці.

Tanju
18.10.2011, 13:03
щось подібне пам'ятаю зі свого дитинства тільки у молодших класах школи, так класно було, мами пекли так багато смачненького, усіляки горішки, печиво, якесь воно таке все смачнюще здавалось, а продавали учні старших класів усе також по символічній ціні, нам ті ярмарки дуже подобались

solomka
18.10.2011, 13:35
садок в загальному не поганий(в куми мала туди ходить),як всі. з вихователями нам ,здається, пощастило.
якщо Ви про садок №183, то він дійсно в загальному непоганий. Моя доня його закінчила, а малий ще досі ходить, так от:старшій дууууууже пощастило з виховательками і нянею, а вже в меншого зовсім інша ситуація.

Ромулька
19.10.2011, 10:20
Дівчатка, хто може щось сказати про 175 садочок. Скільки там благодійний внесок і все таке... Дякую

Alsu
20.10.2011, 11:01
Дівчата підкажіть будь ласка де є в районі Пасічна-Личаківська садок з англійською і танцями?

Angel
21.10.2011, 10:29
дівчата,ваших дітей зважували??? Бо я трохи в шоці..Дітки з нашої групи всі набрали у увазі різко. за1.5 місяці по 1кг..То при тому що Тереза 1,5 кг набирала за цілий рік...а ту такі щоки .Ми вже сміялись,що вдома бідних погано годували,а в садку вже відгодовують.Я розумію що режим дає своє,але ми і вдома +/- в півгодини снідаєм,обідаєм і вечеряєм..

Ніколь
21.10.2011, 13:26
Дітки з нашої групи всі набрали у увазі різко. за1.5 місяці по 1кг.
я думаю це тому що там їх великими порціями годують.
У нас в садочку сніданок - повна тарілка каші по самі краї тарілки, хліб з маслом, чай.
Обід - перше ( повна тарілка до країв) друге повна тарілка чи то каші чи то картоплі з чимось мьясним, знов хліб і чай.
Моя Юлька наприклад на сніданок їсть просто кашку ( снідаємо ми завжди вдома, в садочку лише якщо хоче какао випьє чи хлібчик з маслом поїсть. але на рахунок хлібчика не впевнена), але вдома ніколи ніякі каші чи то супи ми не заїдаєм хлібом, а тим більше з маслом. А там вони так їдять.
На обід вдома ми їмо або тільки перше, або тільки друге, але не все одразу, і я навіть вихователькам казала що Юля моя не звикла такі порції їсти за один заход, тому її не силувати. якщо поїсть перше то друге вже по бажанню, і навпаки.
так що якщо дітки там все дружно пакують, то нічого дивного.

Solomi
21.10.2011, 13:30
снідаємо ми завжди вдома, в садочку лише якщо хоче какао
а ми снідаємо і вдома і в садку, таку ж тарілочку кашки з хлібом, і ніц не набрали по вазі

після підвечірку в садку, є ще повноцінна вечеря вдома:girl_smile:

Ніколь
21.10.2011, 14:04
а ми снідаємо і вдома і в садку, таку ж тарілочку кашки з хлібом, і ніц не набрали по вазі
ну є ж люди в яких все як в топку йде і не грамма не набирається, певно ваші якраз такі :)

Hruska
21.10.2011, 14:14
Дівчата, хто живе на вул.Лінкольна, підскажіть, де там є садочок?
Які там умови?
за скільки часу треба йти домовлятися про прийняття дитини в садок?
Заздалегідь дякую...

П.С.: питаюся, бо це для мене новий район, там будем жити десь через півроку.

Tanju
21.10.2011, 14:29
за1.5 місяці по 1кг..То при тому що Тереза 1,5 кг набирала за цілий рік...
може зараз в неї якраз період активного росту, в мене Аня також не однаково набирає, довший час була 14 кг, а от наприклад за це літо набрала теж десь більше кілограму, але і виросла також. Щодо харчування в садку, то також в обід рідко з'їдає і перше і друге, бо вдома так не звикла.На сніданок також в садку п'є лише чай з хлібом, кашою снідає вдома. Підвечірок щось з'їсть щось-ні, але вечором також ще вечеряє, при чому помітила що з більшим апетитом, ніж до садка. Напено тому що не перебиває собі апетит тяганням протягом дня всяких "кусків": печива, пряничка, цукорочків і тд.

lapocka
21.10.2011, 15:13
дівчата,ваших дітей зважували??? Бо я трохи в шоці..Дітки з нашої групи всі набрали у увазі різко. за1.5 місяці по 1кг..
Діти реально набрали таку вагу, чи то просто такі записи на папірці? В знайомої дитина по садочкових даних за рік майже подвоїла свої вагу, прийшли з вагою 11 а в кінці року було19кг, щось вони там наплутати з нормами набору маси, напевно розгаховували для немовлят:girl_crazy:

tanchyk
21.10.2011, 15:20
Ми також снідаємо вдома, по дорозі печенько і всадку сніданок повний з"їдає, а вага 16 кг. давненько тримається!

Zaichiha
21.10.2011, 15:37
Дітки з нашої групи всі набрали у увазі різко. за1.5 місяці по 1кг..
Можливо, щось із вагою? Я можу повірити, що декілька дітей так багато набрали, але щоб ВСІ... це дійсно дивно.

Alsu
21.10.2011, 18:32
Підкажіть будь ласка, де в районі Пасічна-Личаківська є садок з англійською і танцями???

Rosynka
24.10.2011, 08:52
Мамусі,маю таке питання: наскільки я розумію,багато хто відмовляэться від щеплень,як ви поступали в садок? З того,що знаю,э 2 шляхи: фіктивні записи про щеплення або "за знайомством". Поділіться досвідом.
І ще. Чи існуэ якась територіальна належність до певного садка?

TASJA
24.10.2011, 10:05
Дітки з нашої групи всі набрали у увазі різко. за1.5 місяці по 1кг.

А мій малий від вересня виріс на 3см. Я не повірила, вдома переміряла. Таки виріс: йшли в садок мали 105см, за півтори місяці - 108см. Але ваги не набирає, хоча їсть ого-го.

tanchyk
24.10.2011, 11:40
наскільки я розумію,багато хто відмовляэться від щеплень,як ви поступали в садок?
В мене мама працює в садочку, то прийшов офіційний папір, про те, щоб приймати дітей без щеплення! Тому проблем тепер нема.

Rosynka
24.10.2011, 12:08
Ура! ура! Ура!

Іриска
24.10.2011, 13:13
то прийшов офіційний папір
ще б нам точну назву і номер цього паперу!!! були б вельми вдячні)))

Mandarinkapelsinka
24.10.2011, 13:50
Треба уважно прочитати ЗМІСТ цього "офіційного паперу"!
Можливо, він тимчасово дає дозвіл на прийняття діточок в дитячі садочки у зв'язку із нестачею вакцин в Україні, а не взгалаі дозволяє батькам не робити щеплення і приводити нещепленних дітей!!

сніжна
24.10.2011, 14:26
Чи існуэ якась територіальна належність до певного садка
з дошкільними установами, як і з шкільними, це питання регулюють накази Міносвіти, де вказано, що діток приймають"як правило, відповідно до території обслуговування". Чіткої вказівки чи заборони приймати з "непідвідомчих територій" немає- виключно на розсуд адміністрації закладу.

iriwa
24.10.2011, 14:54
Сьогодні вперше були в садочку. Сподобалося те що в групі нас було аж 9 :) Вихователька така смішна пенсіонерка. ТТТ Сашулька мій не плакав, що мене, мабуть, здивувало найбільше бо половина діток плакали за мамами. Залишала малого на 2 години. Вихователь сказала що синок майже не плакав і що дуже активний хлопчик. Чує моє серце що скоро Саша покаже їм де раки зимують! Надіюся що все буде добре бо дуже переживаю. Поки чекала малого то думала що душа мені розірветься.

Mandarinkapelsinka
24.10.2011, 15:05
Сьогодні вперше були в садочку.
А скільки Вашому синулі?

Ніколь
24.10.2011, 15:18
Чує моє серце що скоро Саша покаже їм де раки зимують!
Ну, там вже є " Чіп і Дейл" Максим і моя Юлька, тепер там їх буде троіца :girl_haha:

iriwa
24.10.2011, 16:32
скільки Вашому синулі
2 роки і 3 місяці

тепер там їх буде троіца
То точно. :connie_pull-pigtail

tanchyk
25.10.2011, 12:04
Можливо, він тимчасово дає дозвіл на прийняття діточок в дитячі садочки у зв'язку із нестачею вакцин в Україні,
Ні,незалежно від наявності вакцин чи ні, приймати усіх діток до садочка без вийнятку (привитих і непривитих). До кінця дня постараюсь щоб мама мені продиктувала від якого числа наказ і як звучить.

---------- Додано в 10:02 ---------- Попередній допис був написаний в 09:23 ----------

Лист МОНМСУ 25.05.2011 №1/9-389
Про дотримання порядку прийому дитини
до дошкільного навчального закладу

Міністерство звертає увагу на дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу.
Так, згідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах. Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.
Відповідно до ст. 34 Закони України «Про освіту», прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. У відповідності п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.
Довідка, форма якої затверджена наказомМіністерства охорони здоров’я України від 27.12.1999 № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях), видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
Наразі, згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, його фізичний розвиток.
Відповідно до ст. 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.
Дане право на відмову від щеплень закріплене і в п. 18 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», затвердженого наказам МОЗ України від 03.02.2006 р. № 48. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».
Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу.
Зміст листа просимо довести до відома місцевих органів управління освітою, керівників дошкільних навчальних закладів.

---------- Додано в 10:04 ---------- Попередній допис був написаний в 10:02 ----------

Щойно розмовляла зі знайомою медсестрою одного з львівських садочків, то вона сказала, що їм прийшли також такі наками і сказали приймати без щеплень, а минулого тижня їх збирали знову і заставляють переконувати батьків робити щеплення, бо інакше не будуть приймати. Вона сама толком не знає що робити.

Rosynka
25.10.2011, 12:50
Отож,повернемось до наших баранів:)
Як ви записували в садок своїх нещеплених діток?

tanchyk
25.10.2011, 13:03
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України
Оцей пункт треба розібратись, ця лікарсько-консультативна комісія в поліклініці?

Iwka
25.10.2011, 13:08
ця лікарсько-консультативна комісія в поліклініці?
так. про неї багато написано в темці "щеплепння необхідні?"

Mandarinkapelsinka
25.10.2011, 13:29
які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.

батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією

Думаю, це мається на увазі, якщо дитина має проблеми зі здоров'ям (слабкий імунітет, схильність до частих простудних захворювань тощо), а батьки все-рівно відмовляються від щеплень, то в цьому випадку задіюють цю лікарсько-консультативну комісію!

сніжна
25.10.2011, 15:58
За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад
проблема у тому, що це має бути прямий напис педіатра у картці для садка, що "дитині дозволено відвідувати ...." А педіатрам, на практиці, при наявності вакцин у поліклініці і відмові батьків від щеплення без відповідних рішень комісії, заборонено ставити такий запис ( у мене родичка у дит. полік. працює). Тому виходить замкнуте коло.

Ніколь
25.10.2011, 16:02
Як ви записували в садок своїх нещеплених діток?
в садок записують на основі свідоцтва про народження дитини.
А медичну карту з наявністю/відсутністю шеплень буде дивитись медсестра в садочку коли ви вже до нього дитину поведете.

Sertce
27.10.2011, 17:05
Дівчата, таке питання: у вашиx садочкаx дають додому вам робити якісь композиції на виставку, витинанки, т.д.? Чи зобов'язана я це все вдома вечорами ліпити, чи можна відмовитись? Я не є творча і це мені "в напряг". Моїй дитині 2 р.4місяці. Чекаю на відповідь. Дякую.

ckorpionsha
27.10.2011, 17:12
Дівчата, таке питання:
нам ще з липня нічого не давали. Все ліплять, роблять у садку

Ніколь
27.10.2011, 17:12
Моїй дитині 2 р.4місяці.
це вам таке в яслях дають робити?
Дитині 2,10 - ніяких витинанок, композицій - нічого такого не робимо. А ви ясна річ що нічого не зобовьязані. Хіба якби аж так хотілось, тоді так.

Іриска
27.10.2011, 17:32
у вашиx садочкаx дають додому вам робити якісь композиції на виставку, витинанки, т.д.?
для цього Ви дали дитинку в садок, щоб її там навчали, розвивали і займались нею... це неправильно - вихователі в групі з дітками це повинні робити на спец заняттях)

Solomi
27.10.2011, 17:36
для цього Ви дали дитинку в садок, щоб її там навчали, розвивали і займались нею..
підтримую

мені з жодною дитиною такого не давали, я би мабуть і не взяла

якщо Я або малі захочуть , то вдома самі будемо щось робити, а не під керівництвом виховательок

Sertce
27.10.2011, 17:53
Мій малий від 3 жовтня ц.р.xодить в садік. В вівторок дали завдання батькам - приготувати композицію з овочів і фруктів " Xодить гарбуз по городу". Зі всіx груп батьки несуть якісь кошики, вирізані з гарбуза, персонажів з сирої картоплі, ще всяку "бєлєберду". А я потратила більшу половину дня на виготовлення композиції з моркви, і не вийшла вона мені. Сиджу плачу... Жаx. Виxователі злі. Перед тим було свято квітів, треба було букет скласти, а наступне завдання- скласти новорічний букет.

Adriasia
27.10.2011, 19:37
Мій малий від 3 жовтня ц.р.xодить в садік. В вівторок дали завдання батькам - приготувати композицію з овочів і фруктів " Xодить гарбуз по городу". Зі всіx груп батьки несуть якісь кошики, вирізані з гарбуза, персонажів з сирої картоплі, ще всяку "бєлєберду". А я потратила більшу половину дня на виготовлення композиції з моркви, і не вийшла вона мені. Сиджу плачу... Жаx. Виxователі злі. Перед тим було свято квітів, треба було букет скласти, а наступне завдання- скласти новорічний букет.

мда... це вони замість творчого розвитку діток, займаються розвитком (муками) батьків. Креативненький підхід... мда...

talja
27.10.2011, 20:00
це вони замість творчого розвитку діток, займаються розвитком (муками) батьків
:xaxa:
Нам також інколи задають, особливо коли виставка поміж груп, та це добровільна домашня робота із дитиною, а не примусова!

Mandarinkapelsinka
28.10.2011, 11:14
дають додому вам робити якісь композиції на виставку, витинанки, т.д.?
Ми в молодшій групі, і нас в вересні просили вдома зробити якісь поробки з природніх матеріалів. Ми з синулею зробили гусеницю з каштанів та їжачка зі шкірки каштана :-)) Потім вихователька всі поробки поставила в коридорчику на шафки, аби всім було видно. Наші поробки, до речі, до сих пір стоять :-)) Але, я так зрозуміла, що не всі батьки щось принесли, бо ходить до 23 дітей, а поробок було десь до 15 шт.
Так що, дуже не перейматись. Хоча, насамперед, це приемно для дитини, що вони з мамою РАЗОМ щось робили і потім принесли в садок і малюка там похвалили :-))

---------- Додано в 10:14 ---------- Попередній допис був написаний в 10:07 ----------

для цього Ви дали дитинку в садок, щоб її там навчали, розвивали і займались нею..
Погоджуюсь, але не повністю :-)
Дуже багато Ви вдома з дитиною малюєте РАЗОМ, робити аплікації, я вже не кажу про поробки з паперу, пластилину тощо? Так, коли в садочку кожного місяця так напрягають батьків, то це вже занадто! Але коли час від часу, то це дуже нормально і корисно, насамперед, для самої дитини! Бо виходить, що мама віддала дитину в той садок і ніби здихалась неї!
Батьки мають постійно бути "в темі", включатись в процес розвитку дитини! А хто казав, що батьками бути легко? :-))

Іруня
28.10.2011, 11:29
Дуже багато Ви вдома з дитиною малюєте РАЗОМ, робити аплікації, я вже не кажу про поробки з паперу, пластилину тощо?
Ми, крім садочку, дуже багато РАЗОМ і малюємо, і ліпимо, і читаємо, і пишемо, зимою навіть сніжинки витинаємо :). А робити це з-під палки виховательки - це м"ягко кажучи, дивно. Ми що сьогодні захочемо, то і робимо. Хоче Настя малювати, малюємо. Хоче писати, то пишемо Це нам, певно, у вихвалялки: ми вже читаємо по складах і пишемо слова :).
А оті роботи на виставки роблять з дітками виховательки в групі.

Mandarinkapelsinka
28.10.2011, 12:04
Ми, крім садочку, дуже багато РАЗОМ і малюємо, і ліпимо, і читаємо, і пишемо, зимою навіть сніжинки витинаємо
Молодці! Просто молодці! :-))

А робити це з-під палки виховательки
А ніхто нікого і не примушує :-) Вони ПРОСЯТЬ, а не зобов'язують батьків!

В школі також задають завдання додому не тільки з математики чи з письма, але і з малювання, вірші дають вчити на свято... То Ви також скажете "Ми що сьогодні захочемо, то і робимо"? :-)

А оті роботи на виставки роблять з дітками виховательки в групі.
Так, у нас кожного тижня на шафах дітей висять або малюнки, або аплікації. Отже, вихователі своє роблять, але хочуть, аби і мами займались з дітьми творчістю, а не тільки казочки на ніч читали :-) Тому, ніхто нікого не примушує! Хочете робіть, хочете - ні. Ваша особиста справа! Наразі задавали те, що я спроможна зробити разом зі своєю фантазією, а далі будемо бачити... :-)

Sertce
28.10.2011, 12:53
Ну, бачте, Мандарінкаапельсінка, завдання з малювання в школі троxи відрізняються від того, шо в садіку, бо те що дитина/ батьки намалювала(-ли) вдома на уроці побачать лише вчителька й учні- ровесники, а не батьки всього садочка: кожен підійде подивитись на виріб на виставці зі своїм настроєм, "фуками- муxами". В школі теж є виставки, але не всі діти беруть в ниx участь.
Вірш теж легше вивчити, а ніж ліпити шось з овочів. Принаймі для мене.
А в нашому садіку не просять, а заставляють.

Mandarinkapelsinka
28.10.2011, 13:29
ірш теж легше вивчити, а ніж ліпити шось з овочів. Принаймі для мене.
А для мене і те, і інше не складне! :-)
Отже, аби наша дискусія не переросла у спір, скажу тільки одне: скільки людей (мам), стільки й думок! :-)

Usmishka
28.10.2011, 14:08
Обєктивно, то ті хто займаються з дітьми дома-роблять це з радістю без нагадувань, робота дітей в садку з однолітками також потрібна і важлива, але явно не повинне те і інше змішувати до купи, імхо.
До слова, мали ми свято осені в садку -я була здивована гарно підготованим і продуманим сценарієм, якоюсь такою теплою атмосферою, щиро подякувала нашим вихователям. Перше свято наших малюків з батьками- і дітки не плакали, не тікали, правда мало з них мали сміливість розповідати вірші, але танцювали і співали охоче.

yakna
28.10.2011, 17:35
Почитаєш про ваші свята, то я би також хотіла свого Сашка віддати в садок, тільки як подивлюсь на всі ті садки, які навкруги нас, на ту бюрократію, через яку необхідно пройти, на вредну завідуючу, на байдужих виховательок... І розумію, що скрізь усюди приблизно однаково. Треба просто в своїй голові переключитися на позитивне сприйняття. Тоді і садки кращими будуть здаватися.

Vероніка
28.10.2011, 17:56
на байдужих виховательок... І розумію, що скрізь усюди приблизно однаково.
Ну, не погоджусь, є досить чуйні і хороші вихователі, для яких ця роботи покликання. Просто треба знайти таку групу.

yakna
28.10.2011, 20:21
є досить чуйні і хороші вихователі Дійсно, є, я впевнена в цьому, але просто тих виховательок яких я бачу, коли проходжу повз дитсадка і бачу через паркан, як вони відносяться до дітей, то у них навряд чи покликання. Хоча (знову хоча) може я дійсно прискіпливо відношусь до них.

SOLODKA
28.10.2011, 20:32
Приходжу забирати сьогодні донечку зі садка, а вихователька говорить:
-Ми хотіли вести сьогодні Вітусю до стоматолога..(В)
-А що її болів зубчик? (Я)
-Та ні, вона вкусила хлопчика..Але то не їїї вина, то такий нечемний кусючий зубчик, якого потрібно вирвати..Правда, Вітуся?(В)
-Ні , то не зубчик, то я сама, але я більше не буду...(Вітуся)
Що сказати про виховательку?Чи Ваші вихователі так намагаються пояснити???

In4a
29.10.2011, 16:08
Що сказати про виховательку?
Досить креативно. Але чи не призведе таке пояснення до того, що дитина знову когось вкусть, а потім буде казати, що це не вона, а її зубчик винний?..

Italyanomanka
01.11.2011, 22:20
Дівчата привіт! Моєму синочкові 1 рік і сім місяців, хотіла записати в садочок, мені відмовили, пояснивши що записи в садочках не проводяться. Потрібно чекати інформацію від влади, бо хочуть запровадити запис в садочок по Інтернету. Чи хтось чув про це?

zlatovlaska
01.11.2011, 22:40
Чи хтось чув про це?
Грозяться вже цю систему рік часу ввести, але поки "жива черга".
http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_ditey_zapisuvatimut_u_sa dki_cherez_internet&objectId=1126544

Rosynka
01.11.2011, 23:20
хотіла записати в садочок, мені відмовили
о,а я зібралася цього тижня цим занятися... кажете,не варто? а, може, то від садочкового керівництва залежить?

Fleshka
01.11.2011, 23:52
хочуть запровадити запис в садочок по Інтернету
Щось я не в"їду: то добре чи погано?

сніжна
01.11.2011, 23:58
пояснивши що записи в садочках не проводяться. Потрібно чекати інформацію від влади, бо хочуть запровадити запис в садочок по Інтернету
запис по Інтернету відклали на рік- до впорядкування технічних питань. У садках кажуть, що запису немає. Але під цим розуміється офіційний попередній запис за рік чи два. Насправді, у більшості садків є один день у році ( про це ви маєте дізнатися у завідуючої), коли запис проводять- у порядку "живої" черги.

Януся
02.11.2011, 14:04
Дівчата, чиї діти зараз відвідують 179 садок на Чукаріна, ви задоволені, як вихователі ставляться до малечі? Там до 10 листопада триває запис на наступний рік. Я сьогодні ходила, і щось мені не дуже сподобалось...Пісочниці розвалені, дірка в паркані затягнута дротом, гірки ще часів мабуть мого дитинства. І все це щастя за внесок у 500 грн. Одним словом терзають мені сумніви... Чи то я Галя балувана?

olerusya
02.11.2011, 14:26
Там до 10 листопада триває запис на наступний рік.
я була вчора, сказала завідуюча приходити на наступний понеділок натякнувши що місць майже немає..., знайомих дівчат так вітфутболює вже декілька тижнів...

Чи то я Галя балувана?
ага:girl_yes2: порівняно з деякими іншими садками то просто смішна сума. вихователі звичайно є й хороші є й погані, більшість знайомих дуже задоволені цим садком. один з найбільших мінусів - це дуже переповнені групи, але кажуть то завідуюча так всіх жаліє і всіх бере:girl_in_dreams:
я раніше теж не збиралась при записі давати гроші,а тепер як запахло смаженим то вже думаю що робити, я насправді знаю що там є дві величезні ясельні групи які влітку перекочують в молодші, і доберуть здається лише ще 1 молодшу, а бажаючих море. от таке то...
а ти на коли хочеш записати?

Leila
02.11.2011, 15:15
В нашій ясельній групі уже 36 чи то 38 дітей, а ліжок 25. ходить стабільно 25-26, В паралельній ясельній десь так само. В наступному році вони теж перейдуть в молодшу, тож доберуть лиш одну групу молодшу. З місцями дійсно туго.

Holly
02.11.2011, 16:14
І все це щастя за внесок у 500 грннасправді, внесок не великий. Я за Яринку 2 роки тому платила таку ж суму. А зараз, кажуть. тре дати від 1000грн. І то звичайний садочок

Януся
02.11.2011, 17:54
та власне справа не в сумі. Мене цікавить чи добре ставляться до діток вихователі, чи тепло в групах, як харчують.

Іруня
02.11.2011, 18:48
ліжок 25. ходить стабільно 25-26
Цікава ситуація :). Якщо ліжок 25, то куди ж кладуть спати 26-ту дитину?
В нас теж подібна ситуація в старому садочку була. І що мені найбільше не подобалося, то це те, що дитина ніколи не мала свого спального місця! Яке ліжечко звільнилося, на таке й клали... Постіль, звичайно, ніхто не міняв...

zlatovlaska
02.11.2011, 19:17
Пісочниці розвалені, дірка в паркані затягнута дротом
Нас саме це і стримало від запису в цей садочок. Запитала куди ж йдуть кошти, якщо все в такому жахливому стані(я знайшла АЖ 1 гойдалку, і та в "плачевном состоянии", горки... або без сходинок або без самої гірки, падай...або стрибай). Відповіла завідуюча, що розмальовує художник садочок, наразі перший, а потім і другий поверх.

airuna
04.11.2011, 18:43
може хтось знає садочок де сума до 700грн і кількість дітей не більше 25-30( р-он франківський)

---------- Додано в 18:43 ---------- Попередній допис був написаний в 18:40 ----------

а скільки коштує попасти у "дивосвіт" ?

сніжна
04.11.2011, 21:54
хтось знає садочок де сума до 700грн і кількість дітей не більше 25-30( р-он франківський
залежно якого віку ваша дитина. Якщо до 3 р, то без проблем можете записатися у 48 на Метрологічній. "Добровільний" внесок на ремонтні роботи вже після запису і цьогоріч був 500 грн.

Женічка
04.11.2011, 22:14
мій Настюх два останні дні співає нову пісеньку на польській мові, і з розумним виглядом питає мене, чи я все зрозуміла :)
у нас нова сестра-вихователька практично укр.мовою не розмовляє :)
от якби вони ще й школу відкрили, так люблю наш садочок :)

Іруня
04.11.2011, 22:19
от якби вони ще й школу відкрили, так люблю наш садочок
Ти знаєш, мені на днях прийшла така ж сама думка:girl_in_dreams:...

Януся
07.11.2011, 14:01
Хоч нам ще рано... Та маю питання: чи можна медогляд перед садком пройти в іншому місті? Ми нещеплені, тож наша дільнича 100% довідку нам не підпише, а в районному містечку є можливість домовитись.

olerusya
07.11.2011, 15:48
Ми нещеплені,
а що ти маєшна увазі "домовитись"...? написати що мала має щеплення чи як?

Fleshka
07.11.2011, 15:51
написати що мала має щеплення чи як?
або щоб написали що є протипоказання до щеплень...

olerusya
07.11.2011, 15:57
я вже взагалі нічого нерозумію з тими щепленнями і садком...:girl_in_dreams:
всі знають що більша половина дітей в садку нещеплені, але всі ходять... коли я питаю як вам то вдалося хтось каже що сказав що зробить, їм ніби підписали, але з вересня вакцина вже є, а ніхто сильно не спішить робити...
сьогодні дільнична медсестра сказала що в моєму випадку треба йти через санстанцію, а як то "йти"? при якій умові та санстанція підпише дозвіл на відвідування дитсадка...?
може хтось з мам, чиї діти не мають щеплень і успішно ходять в садок, описати як вони ту всю процедуру проходили?

уточню що купувати довідки про те що ми нібито маєм щеплення для мене не варіант...

---------- Додано в 15:57 ---------- Попередній допис був написаний в 15:55 ----------

протипоказання до щеплень...
я сьогодні питала про них - сказали "о, то щось дуже серйозне має бути, ДЦП наприклад і тому подібне..."
тобто навіть часті вірусні захворювання то не є ніяка причина!

Ніколь
07.11.2011, 16:21
уточню що купувати довідки про те що ми нібито маєм щеплення для мене не варіант
чому? ...

olerusya
08.11.2011, 08:26
чому? ...
причин багато:
- багато щеплень потрібно потім ревакцинувати,і коли прийде такий час і в садочку скажуть що "от завтра будуть дітей щепити!" як я поясню чому я проти того щоб щепили мою дитину, якщо всі попередні в неї є...?
ті ж проби манту робляться раз в рік точно...
- в школу що знову довідку купувати...? це стане схоже на кредит, при кожному наближенні щеплення чи медогляду потрібно буде платити гроші...
- ну і взагалі чомусь не хочу щоб писали мені те, чого нема...
і шо робити...?:girl_in_dreams:як правильно поступити...
і ще, хто знає, якщо все таки санстанція підпише що дитина може наразі відвідувати садок без щеплень, то як часто той підпис треба поновляти?

dasha
08.11.2011, 09:57
В нас з прививками не виникло ніяких проблем. На манту я написала відмову на А4, одну вклеїли в книжку медичну, одну педіатр підписала і занесла в садок. Проти всіх решта прививок так само написала відмову за власними переконаннями, зібралась комісія в імунолога, підписали, також занесла одну копію в садок. І нема ніяких проблем.:girl_bye::girl_claping:

Мар'яся
08.11.2011, 11:45
Ми ходимо без щеплень. До картки підклеєна моя відмова, потім висновок комісії, в якому пише, що ми відвідувати садок не можемо (і що я безвідповідальна мама :girl_haha: ), і то все щастя я занесла в садок. Відвідуємо :) Але маю підозру, що то все так тихо і спокійно, бо садок з певною специфікою Тому я особливо не вникала в процедуру.

Т@нюшк@
08.11.2011, 12:45
а ми робимо щеплення, але вже з 1,5 року нема вакцини:girl_impossible:
навіть купити нема де.

Ніколь
08.11.2011, 19:34
причин багато
Ну просто можна основну довідку купити з тим набором щеплень які мають бути +/- до 3 років зроблені.
і коли прийде такий час і в садочку скажуть що "от завтра будуть дітей щепити!" як я поясню чому я проти того щоб щепили мою дитину, якщо всі попередні в неї є..
дуже просто, кажеш що у вас індивідуальний графік щеплень, узгоджений з вашим особистим лікарем, і всі щеплення тільки після відвідин лікаря, купленими вакцинами, а не безкоштовними.
ті ж проби манту робляться раз в рік точно...
аналогічно, два рази в рік тобі напишуть що робили манту в поліклініці.
в школу що знову довідку купувати...?
а чого в школу купувати? як в тебе по закінчення садочку вже буде куплене все, з чим діти потім з садочка переходять в школу? А там далі, вже в школі, щеплення не є обовьязкові, можеш і не купляти.

ну але як не хочешь, то нехочешь :)

olerusya
08.11.2011, 20:36
зібралась комісія в імунолога, підписали
ну а з якої причини підписали? що Ви просто не хочете робити щеплення? і отак просто підписали??

---------- Додано в 20:36 ---------- Попередній допис був написаний в 20:34 ----------

але вже з 1,5 року нема вакцини
де саме нема? у нас в поліклініці на Сихові кажуть що є...

сніжна
08.11.2011, 22:02
як в тебе по закінчення садочку вже буде куплене все, з чим діти потім з садочка переходять в школу? А там далі, вже в школі, щеплення не є обовьязкові, можеш і не купляти
не зовсім. Ревакцинацію БЦЖ роблять у 7 років, та й КПК і АКДС у 6 років для деяких випадають на перший клас. Довідки у школу про щеплення теж необхідні:-по перше- усі наявні вакцинації на момент поступлення до школи переносяться до медичної карти, а чого немає- це буде відпильновувати шкільна медсестра і давати записочки, щоб батьки зробили щеплення у поліклініці і принесли підтвердження. Реакція Манту в шкільному віці теж проводиться, як і в садках.

Аделя
08.11.2011, 22:33
хто знає, якщо все таки санстанція підпише
Не підпише, принаймі мені так сказали. Я була кілька тижнів тому на Лепкого в Якубич О.В. і вона сказала, що вони не мають права підписувати такі відмови і не мають як і де то відмічати - налаштована категорично. На підписі санстанції наполягала медсестра в садочку, але я пояснила цю ситуацію завідуючій і вона прийняла звичайну відмову (в друкованому варіанті (писана від руки не підійшла) - якийсь готовий бланк з поліклініки).

Януся
09.11.2011, 13:48
а що ти маєшна увазі "домовитись"...? написати що мала має щеплення чи як?
Та ні, поки думаємо над варіантом протипоказань. Можливо пройде варіант з відмовою. От тільки я ще толком не вияснила, чи можна пройти огляд в іншому місті.

dasha
09.11.2011, 14:29
ну а з якої причини підписали? що Ви просто не хочете робити щеплення? і отак просто підписали??
Отак просто підписали. Це я вже третій рік пишу відмови за власними переконаннями, починаючи від народження. Тому здивувалась, що тут такі проблеми. Бо кожен рік думаю, мучусь і сумніваюсь робити ті нещасні прививки чи ні. А щодо цих останніх відмов, то перше писала тільки відмову від манту, бо небуло вакцини і педіатр казала, що нема чого поки писати, а коли з"явилась то написала і про вакцинацію. В садок віднесла копії відмов. То так і писала від руки на А4 форматі - Я така то, за власними переконаннями відмовляюсь від прививок моїй дитині, з наслідками ознайомлена, відповідальність беру на себе. Нарахунок манту, то там взагалі не треба ніякої комісії, просто педіатр підписує і все. А КПК і АКДС треба комісію в імунолога, то вони всі там під заявою підписують. А від гепатиту я відмову писала тільки раз в перший рік, і досі поки нічого не згадували. Одне БЦЖ в роддомі нам нажаль зробили. Моїй сусідчиній малій також зроблено тільки БЦЖ в роддомі, також в садку, іншому ніж ми, без проблем, написана така ж відмова. Я по її прикладу писала, з медкартки її малої.

olerusya
09.11.2011, 14:38
Можливо пройде варіант з відмовою
а ти не питала нічого на рахунок щеплень в тої нашої завідуючої?
бо я так переживала щоб нас записали, що про щеплення вже навіть не заїкалась... а треба було спитати(може дешевше вийде ;)).

---------- Додано в 14:38 ---------- Попередній допис був написаний в 14:37 ----------

Тому здивувалась, що тут такі проблеми
а якщо санстанція приходить в садок, то їм теж достатньо лише тої вашої відмови?

dasha
09.11.2011, 16:04
а якщо санстанція приходить в садок, то їм теж достатньо лише тої вашої відмови?
Не знаю, то справи завідувача. Але медсестра в садку сказала мені, що достатньо копій відмов. То я принесла. А, і ще в тій книжечці медогляду, що здаю в садок теж написали, що від прививок відмовляюсь, там завідувач поліклінікі підписав. Не думаю, що там з санстанцією якісь проблеми, бо як вже казала і ми і наші сусіди не робили щеплень і ходимо в різні садки з відмовою без проблем. То скоріше сама поліклініка тисне, бо їм треба мати кількість щеплених. А знаючи наші садки, то там з санстанцією все схоплено, куди інакше вона дивиться, як там часом такі харчі, що огого.

olerusya
09.11.2011, 16:09
там завідувач поліклінікі підписав.
ну от власне.... - медсетра каже що завідуюча поліклініки нам відмови не підпише, бо нема серйозних причин для відмов:girl_mad:

dasha
09.11.2011, 16:16
А чого мають бути якісь підстави? І з прививками і без прививок, ітак відповідальність спихають на батьків. Ви краще якщо в вас нормальний педіатр, спитайте про те в нього.

olerusya
09.11.2011, 16:36
Ви краще якщо в вас нормальний педіатр, спитайте про те в нього.
ясно що питала, і лікар і педіатр одноголосно кричать що без заповненого календаря щеплень нас в садок ніхто не візьме! і без варіантів...

Т@нюшк@
09.11.2011, 17:14
де саме нема?
ми відносимось до поліклініки що на Хімічній

Vероніка
09.11.2011, 17:34
Не думаю, що там з санстанцією якісь проблеми, бо як вже казала і ми і наші сусіди не робили щеплень і ходимо в різні садки з відмовою без проблем.
Це не зовсім так, справа у завідуючих і їх позиції - у багато садків без довідки про щеплення неможливо попасти, як не бийся. Буває, що навіть педіатр і медсестра можуть піти назустріч і оформляти медогляд і заключення з відмовою, а керівник садка все-одно з такими документами не візьме, бояться санстанції і її штрафів (дослівно так сказали).

Katrin
11.11.2011, 23:38
Дівчата, потребую дуже Вашої поради.
Зараз спробую описати ситуацію.
Фонд групи в нашому садочку складає 20грн/міс. Перших 4 місяці, як ми прийшли в садок їх збирала вихователька (як результат в групі нічого не з’явилось, а все опинилось в її кишені, ну це залишиться на її совісті, добре, що вона забралась з цього садочку). Після того, фонд групи збирали самі батьки, зробили ремонт в групі, все закупили, що потрібне, нова вихователька, яка до того мовчала, поки все куплялось і робилось,тепер почала вимагати віддати фонд групи в її руки ( потім відкритим текстом було сказано, що в місяць ми маємо їм платити хоча б 200 грн, заплатити кожній виховательці за проведене свято хоча б по 100 грн і т.д., тобто постійно вимагаються якісь гроші причому Ви мусити це зробити.
Остання подія така: послугами садочкового фотографа ми не користуємось вже рік, тобто він у нас фотографував лише перше свято.
Відмовились за багатьма причинами: основна - вартість фото в нього складає 6 грн та й як людина він просто хам. Почали замовляти фотографа приватно, він проводить зйомку до та після свята і вартість в нього 4 грн за фото, всі батьки були задоволені.
Сьогодні: Олена, що я буду мати з цих фото? Ви маєте замовляти садочкового фотографа, з його фото я маю по 1 грн з кожної фотографії, а з Ваших нічого (задовбала, якщо чесно, зі своїми вимаганнями коштів). Ви маєте нам віддавати на групу гроші з тих людей що Ви замовляєте (оператор, фотограф)
Що робити: - зібрати батьків і з ними обговорити ці питання?
- Звернутись зі скаргою в районний відділ освіти?
- Плюнути на все і віддати їй всі гроші і замовляти садочкового фотографа?
- Чи взагалі ніяк не реагувати і продовжувати робити те, що робили
До завідуючої однозначно завітаємо, хоча «риба псується з голови» і це підтверджено багатьма розмовами з нею. На даний момент вона звинуватила нас в тому, що ми не узгодили з нею присутність фотографа нашого на святі (хоча за попередні рази ми ніколи з нею цього не узгоджували, просто сказали, що в нас буде свій фотограф).
Нашій виховательці за 2 місяці йти в декрет (в неї більше 10 років не було дітей, а тепер вона вагітна, то замість того, щоб тішитись, то кров випиває). Я їй кажу, що Ви маєте думати про прекрасне. Відповідь: «Я думаю, але й в кишеню не проти щось покласти.»
Скажіть це у всіх садочках таке чи просто нам так повезло?

Анута
11.11.2011, 23:48
бояться санстанції і її штрафів
санстанцію зараз азаров намітив скорочувати, а штраф складає раптом 10 неоподатковуваних мінімумів (це 170 грн). І штраф накладається не лише за нещеплену дитину, а й за якусь шмату не в тому місці, пилюку під ліжком тощо.

нталька
12.11.2011, 14:37
ну, у вас вихователька взагалі охаміла. У нас фонд групи збирає вихователька, ніхто її не контролює, але вона має якісь чеки на певні речі, що з"являються в групі (показує на зборах). Ремонти чи щось в групу окремо докуповуємо. На свята організовані якісь цукерки дарує батьківський комітет.
А завідуюча нічого корисного не зробить. Візьму приклад з англійською. Раніше наша вихователька вела її не один рік, а тепер завідувачка сказала, що оскільки у нашої виховательки в дипломі нема написано саме "англ. для дошкільнят" (у неї для початкової школи), то просто так викладати англ. діткам вона не може, а вот як буде пп, то тоді могла б. Зараз англійську надає якийсь "дитячий клуб" чи типу того назва, де з дітками займається студентка 5-го курсу прикладної лінгвістики з політеху. Це, мабуть, ближче до діток по освіті. :cesored: Так шо, хто ділиться, тому й путь відкритий...
Не вірю, що завідуюча у випадку з виховатилькою вашою щось добре для вас зробить. Може, зглянувшись на стан виховательки просто дотримуватись своєї обраної лінії поведінки.
А через 2 місяці лишиться 1 вихователька? чи хтось на заміну?

olja_zaj
12.11.2011, 14:50
о в місяць ми маємо їм платити хоча б 200 грн, заплатити кожній виховательці за проведене свято хоча б по 100 грн і т.д., тобто постійно вимагаються якісь гроші причому Ви мусити це
Читаю і прозріваю, тішуся шо нам так повезло з вихователькою.Я б однозначно збирала всіх батьків і обговорювала дану ситуацію, по ходу вже б з батьками вирішували шо робити.

Katrin
12.11.2011, 15:46
У нас фонд групи збирає вихователька, ніхто її не контролює
Власне, що ніхто не контролює, а наскільки мені відомо, вони в цьому садку всі живляться з того фонду групи.
Зібрала я батьків сьогодні, десь половина групи прийшла. Принаймі я їм все розказала, щоб потім не було, що батьківський комітет одноосібно щось вирішує. Ми продовжуємо працювати як і працювали. Якщо вихователькам і завідуючій не подобається щось, то хай збирає збори і конкретно говорить, що ми маємо оплачувати/віддячувати і т.д. На кожне свято ми їм щось даруємо, ніхто не говорить щоб не віддячувати, але апетити в них, що тут скажеш.

---------- Додано в 17:46 ---------- Попередній допис був написаний в 17:35 ----------

Не вірю, що завідуюча у випадку з виховатилькою вашою щось добре для вас зробить. Може, зглянувшись на стан виховательки просто дотримуватись своєї обраної лінії поведінки.
А через 2 місяці лишиться 1 вихователька? чи хтось на заміну?
Наша завідуюча це взагалі персона унікальна, ти ж знаєш, ми ж в одному садочку, тут про неї багато було сказано. І я маю дуже сильну підозру, що це її рук справа також, можна подумати, що вона не знає, чим і як живе садочок.
Хто до нас прийде на заміну невідомо наразі.

veronka
12.11.2011, 16:09
дівчатка, може хтось знає - які це нові правила набору в садочок? в червні приходила до завідуючої і вона сказала прийти після нового року. Зараз на її місці нова і я прийшла декілька днів тому, а та знову - вже всі групи набрані, у нас нові правила набору... які правила?? і коли я приходжу з метою записати дитину в садочок, що я маю робити - написати заяву типу "Прошу прийняти і т.д."? чи вона просто десь собі відмічає?

Януся
12.11.2011, 16:35
veronka, ми писали вже заяву на наступний рік, та завідуюча її реєструвала у спец. журналі з прошитими і пронумерованими сторінками. А на рахунок правил прийому, то вже завідуючі вигадують як можуть. По закону (дівчата десь тут в темі давали посилання) заяви приймаються протягом року.

Donata
12.11.2011, 17:01
і коли я приходжу з метою записати дитину в садочок, що я маю робити - написати заяву типу "Прошу прийняти і т.д."? чи вона просто десь собі відмічає?
заява пишеться в день, коли дитина прийде в садок і там залишиться, тоді ж і документи всі здаються (мед. карта та ксерокопія свідоцтва про народження), можливо декілька днів до того.
А запис в садок то таке щось абстрактне трохи, в осн. завідуюча складає собі список бажаючих, записує в якийсь журнал, ніяких заяв батьки тоді не пишуть.
До завідуючої однозначно завітаємо, хоча «риба псується з голови» і це підтверджено багатьма розмовами з нею. На даний момент вона звинуватила нас в тому, що ми не узгодили з нею присутність фотографа нашого на святі (хоча за попередні рази ми ніколи з нею цього не узгоджували, просто сказали, що в нас буде свій фотограф).
щодо фотографа, то завідуюча може до цього докулупатись, бо таке правило є, що без її відома стороннім особам (не батькам, дідусям, ...) перебувати в садку не можна, але їй можна сказати, що то чийсь там кум/сват/брат прийшов пофоткати дитину і батьки теж захтіли.
Нам в садку сказали, що свята можна фоткати лише, знімати - ні, це робить постійний фотограф і потім можна купити диски в нього по 30 грн., во як. В попередньому садку взагалі завід. до цього не пхалась, вихователі нічого не вимагали, макс. їм дарували квіти+цукерки та солодощі дітям на святк. стіл після свята.
Звернутись зі скаргою в районний відділ освіти?
однозначно, бо Ви пишете про вимагання хабара та відкати і то так нагло. Мені челюсть впала від описаного, якщо чесно.
Фонди садочка є у всіх садках, з них половна йде на фонд групи, половина на фонд садка, проконтролювати витрати тяжко, їх витрачають на миюч. засоби, докуп. розбитий посуд і т.д. Можете хіба постійно та вперто вимагати чеки. Але я так розумію, що це неофіц. збори грошей такі, це йде під грифом добров. внесків батьків, якщо будуть насідати просіть квитанції, скажете, що через банк перерахуєте, їх ніхто, звичайно, не випише.

---------- Додано в 17:01 ---------- Попередній допис був написаний в 16:59 ----------

veronka, ми писали вже заяву на наступний рік, та завідуюча її реєструвала у спец. журналі з прошитими і пронумерованими сторінками. А на рахунок правил прийому, то вже завідуючі вигадують як можуть. По закону (дівчата десь тут в темі давали посилання) заяви приймаються протягом року.
може справді правила конкретно поміняли, я з прошитим журналом не стикалась, обидва рази казали заяву писати в день приходу.

olerusya
12.11.2011, 17:36
заява пишеться в день, коли дитина прийде в садок і там залишиться, тоді ж і документи всі здаються (мед. карта та ксерокопія свідоцтва про народження), можливо декілька днів до того. А запис в садок то таке щось абстрактне трохи, в осн. завідуюча складає собі список бажаючих, записує в якийсь журнал, ніяких заяв батьки тоді не пишуть.
ну в нас все навпаки: минулого тижня я написала заяву, принесла ксерокопію свідоцтва,паспорта, навіть довідку з роботи, ну і звичайно ж доброчинний внесок дала:girl_yes:, так що то зовсім не виглядало як щось абстрактне. той журнал мені чомусь дуже сподобався - там відомості про батьків і т.д.
нас навіть вже в конкретну групу записали - але почнемо ми ходити в садок аж з червня!

Donata
12.11.2011, 18:01
ну в нас все навпаки:
ну бачите, йде до кращого, це справді добре, що є офіційний запис, не буде таких трафункікв, що зі списку викинули і поч. то пояснювати, що прийшли військові, чорнобильці, пільговики і їх мусіли взяти, а ви щось не приходите, може вам вже й не треба. То я таке мала, бо довго внесок не платила :girl_crazy:
правда мене теж в журнал записали тоді, де були відомості про батьків і в конкретну групу і медсестра навіть призначила день коли дитину приводити, єдине, що заяви я не писала, бо казали в день приходу писати, а ми захворіли, мед. карту віддали медсестрі, а завідуючої не було на місці, ту ситуацію завдяки медсестрі і розрулили.

Finya
12.11.2011, 18:56
оскільки у нашої виховательки в дипломі нема написано саме "англ. для дошкільнят" (у неї для початкової школи)
Це, напевно, вона тепер права не має дозволяти. Моя подруга має освіту "Початкові класи", стаж роботи в школі n років, в садку вже теж давно - і тут раптом весною їй говорять, що, якшо вона не закінчить "Дошкільне виховання", будуть звільняти. Мусила поступати на другу вищу(

Zaichiha
12.11.2011, 18:58
це справді добре, що є офіційний запис, не буде таких трафункікв, що зі списку викинули і поч. то пояснювати, що прийшли військові, чорнобильці, пільговики і їх мусіли взяти, а ви щось не приходите, може вам вже й не треба.
Ага, як би не так. Ми записалися в "офіційний журнал" одного з садочків під номером 187 - не попали (на диво за два записи до нашого місця закінчилися:girl_crazy:), а інші, що прийшли пізніше, виявилися вище за нас за списком. І теж все дуже гарно - дані про батьків і т.д. (напевне, для того, щоб знати з кого що вимагати).

нталька
12.11.2011, 19:38
Це, напевно, вона тепер права не має дозволяти. Моя подруга має освіту "Початкові класи", стаж роботи в школі n років, в садку вже теж давно - і тут раптом весною їй говорять, що, якшо вона не закінчить "Дошкільне виховання", будуть звільняти. Мусила поступати на другу вищу(
можливо, всіх нюансів не знаю, але коли замість дитячого педагога з дітками дозволяють займатися зовсім не дитячому і не педагогу, (а дитячому кажуть "ніпаложена") то виникають певні думки...

Ніколь
12.11.2011, 19:46
хто може підказати, як довго я можу тримати вдома дитину і не водити в садочок ( без поважних причин і без написання заяви завідуючій " про тимчасове припинення відвідування садочку" ) ?

Іриска
12.11.2011, 21:01
3-4 дні..... ми 4 дні не ходили, на 5 взяли нас без довідки)))

сніжна
12.11.2011, 21:47
як довго я можу тримати вдома дитину і не водити в садочок ( без поважних причи
як варіант- оплачувати садок у повному обсязі , а з завідуючою домовитися, щоб відмічали ( аби місце зберегти), що ви ходите. Якщо завідуюча, звісно, погодиться.

Ніколь
12.11.2011, 21:55
3-4 дні..... ми 4 дні не ходили, на 5 взяли нас без довідки)))
нє, я не це мала на увазі. У нас таких дозволено пропускати 5 робочих днів.

Я про випадок коли от моя мала хворіла, і не ходила в садочок на данний момент вже два с половиною тижні. Ще тиждень ми точно будем вдома. А потім я би ще тиждень потримала для профілактики. Коли надумаєм ( якщо надумаєм) йти в садочок, то в нас буде довідка що ми хворіли і вже здорові, і ті всі шкребки будуть.
Але мені завідуюча пояснювала що якщо я збираюсь наприклад на тривалий час не водити малу в садочок - скажем аж до весни, то маю написати заяву на " відпустку". Щоб мала числилась в садочку але мала підстави на невідвідування садочку.
От скільки часу я можу тримати малу вдома без такої заяви на тимчасове припинення відвідування садочку? Чи то на мій розсуд. Бо щоб на кілька місців - то без заяви не можна. А на скільки можна?

---------- Додано в 21:55 ---------- Попередній допис був написаний в 21:51 ----------

а з завідуючою домовитися, щоб відмічали ( аби місце зберегти)
вот сама завідуюча мені показувала заяви деяких батьків, які на зиму дітей в садочок не водять, але з весни будуть. Там в довільній формі написано що по сімейним обставинам дитина не відвідуватиме садочок скажімо 4 місяці з такої то дати. Але при цьому місце за тою дитиною в садочку і в группі відповідно зберігається. Правда я не знаю як з оплатою, але напевно нічого не платиться за той час, якщо взаяві зрозуміло сказано о дитина садочок не відвідує.
А я боюсь малу вести в группу одразу після одужання, бо ЛОР попередила, як зараз підем і знов щось підчепимо, то вже буде ще складніше ніж цього разу. Тому треба дати організму трохи відновитись і аденоїдам в т.ч. і я ще не впевнена чи буду забирати малу з садочка аж до квітня. Тому хочу потягнути час...

сніжна
12.11.2011, 22:02
Тому треба дати організму трохи відновитись і аденоїдам в т.ч.
а довідку в вашого педіатра чи лора складно взяти на потрібний термін ?

Ніколь
12.11.2011, 22:07
а довідку в вашого педіатра чи лора складно взяти на потрібний термін ?
еее.... я в довідках слабо орієнтуюсь
я так розумію що довідку дає лікар про те що дитина здорова, коли ту дитину збираються вже вести в садочок.
А лікар ще може дати довідку для садочка що дитина потребує перебувати вдома на певний час?
Чи в садочок як на роботу лікар дає щось типу лікарняного в якому вказано що дитина з такого-то по таке-то число хворіла ?

проясніть пліз ?

Donata
12.11.2011, 22:31
Я про випадок коли от моя мала хворіла, і не ходила в садочок на данний момент вже два с половиною тижні. Ще тиждень ми точно будем вдома. А потім я би ще тиждень потримала для профілактики.
я зробила так, віднесла довідку в садок, що ми хворіли з такого-по таке (2 тижні) і попередила медсестру та вихов., що поки будемо вдома закріпляти одужання ще тижня 2 точно, нічого мені не казали про заяви, лише запропонували поставити іноді присутність, щоб не треба було шкребків, так і зробили, поставили раза 2, що ми ходили. Бо я і до поліклініки близько не хочу підходити, щоб там хтось не пчихнув на неї раптом, за тими шкребками, вічно, як туди прийдемо, то через пару днів якісь коломийки починаються.

---------- Додано в 22:31 ---------- Попередній допис був написаний в 22:27 ----------

еее.... я в довідках слабо орієнтуюсь
лікар дає довідку, що дитина з такого числа не відвідувала ДС через хворобу з вказанням діагнозу і може ходити туди з такого-то. Але таку довідку не дадуть на 4 тижні, там діагноз має бути тоді якийсь серйозний. Хіба можна брати 2 довідки з перервою в пару днів, тоді в садка претензій не буде. Типу хворіла-виздоровіла, через пару днів знов захворіла-виздоровіла. А чи в такому випадку треба шкребки, то в медсестри в садку взнавати

Mandarinkapelsinka
14.11.2011, 14:27
Певно, це Вам так "повезло"! Я в легкому шоці від прочитаного!!!
Нахабно в очі казати, що "ви і мені маєте давати гроші"!??!?!?!
1. Заява в відділ освіти (можно навіть анонімну, без вказання свого прізвища, просто, наприклад, "батьки групи "Вишенка" садочку №...", вони зобов'язані перевіряти навіть анонімні скарги)!
2. Притримуватись й надалі своєї лінії поведінки!!!! Нічого протизаконного і шкідливого для здоровья та розвитку дитини Ви не робите, а ось та "вихователька" - навпаки!

P.S. Ми також в групі кожного місяця разом з квитанцією про оплату садочка здаємо по 20 грн. Здаємо виховательці. На зборах здала 200 грн. (на рік) батьківському комітету. Перед тим він відзвітувався, що було зроблено за літо, що куплено за батьківський кошт і оголошено список, що треба купити на цей рік.
Наприклад, планувалось закупити канцтовари, лінолеум в коридор, 2 плафони (були розбиті), зволожувач повітря, кварцеву лампу... Наразі бачила, що куплено все, окрім зволожувача повітря та кварцевої лампи. Але то треба глянути, може вже і їх купили.
Раз в садочок приїзджали клоуни за 6 грн. Наразі нібито по-божески, без великих поборів... :-))

Katrin
14.11.2011, 16:19
садочка здаємо по 20 грн. Здаємо виховательці. На зборах здала 200 грн. (на рік) батьківському комітету.
Я зрозуміла, що Ви здаєте окремо батьківському комітету 200грн/рік,з цих грошей все і закупляється в групу, а окремо вихователям по 20грн/міс, для чого тоді вихователям і що за ці гроші купляється?

Mandarinkapelsinka
14.11.2011, 16:39
для чого тоді вихователям і що за ці гроші купляється?
Я питала. Вихователь казала, що на потреби групи: купляють серветки, туалетний папір (бачила, той такий кольоровий, що з дорогих, дітям і попу і носа витирають; ну, думаю, це краще, ніж наш український "наждак"), водичку...

Vероніка
14.11.2011, 17:29
40 садочок, певно, поки найдешевший - здаємо по 10 грн.\міс. на потреби групи, 1 раз купила хіміі аж на 15! грн. і ... все, більше нічого. Інші витрати по потребі, і то майже за все відповідає батьківський комітет, за кожну копійку звітуються.

Knopka
15.11.2011, 22:08
проясніть пліз ?

Моя Гуннуся ціле літо не ходила в садочок, я написала завідуючій заяву "на оздоровлення", ми три місяці не ходили, місце за нами зберігалось, нічого протягом цього часу не платили. Потім принесли довідку від лікаря, що дитина здорова, інфекційних хвороб в родині не було, здали аналізи і все. Тепер теж ходимо дуже рідко, бо розриваємося між Києвом і Львовом, тому я домовилась, що нас відмічають кожен 5-й день, щоб збереглося місце.

рижик
15.11.2011, 22:34
А лікар ще може дати довідку для садочка що дитина потребує перебувати вдома на певний час?
Коли ми хворіли гострим бронхітом лікарка без проблем дала довідку майже на місяць, сама сказала, що дитині варто 1-2 тижні після хвороби побути дома. І в садочку до такої довідки не було ніяких претензій.

Ніколь
15.11.2011, 23:16
Нам лікар сказала довідку напише коли завгодно, в момент коли я вирішу що мала здорова для садочка.
Але поряд з тим що понесу довідку в садочок, одразу напишу заяву на невідвідування садочку до весни. Бо якщо ходитимем далі, то ризикуєм всю зиму тільки і лікуватись.
А три дні в садочку і як мінімум два тижня вдома - це не той вариіант який мені наразі підходить.
Хоча Юлька так туди хоче, просто не знаю як правильно вчинити...

Vероніка
16.11.2011, 17:46
Ніколь, організм дитини на протязі півроку-року загартовується в колективі і мусите це перетерпіти. Не виключено, що з весни ви підете, і застуди будуть повторюватись, така особливість звикання до колектива.
Після нашої тяжкої ангіни місяць ходимо і поки все добре, нежиті-кашлю немає, хоча багато діток хворіють.

Ука
16.11.2011, 17:48
що з весни ви підете, і застуди будуть повторюватись
ймовірно, навіть більше, бо навесні завжди організм більш ослаблений. Зараз ще є літній запас, мало би бути легше з адаптацією.

Женічка
16.11.2011, 17:55
на протязі півроку-року загартовується в колективі
те саме хотіла написати. якщо ходити, то вже ходити, а як ходити тиждень,а потім пів року вдома, то знову історія повторюватиметься, однозначно.
я несадочкова дитина, адаптацію до колективу проходила в 1-ому класі, була там пару днів на місяць. все решта хвороби, хвороби і хвороби.
не наштовхую на садок, як шанс загартувати організм, просто пишу,як було в мене.

Ніколь
16.11.2011, 18:03
Не виключено, що з весни ви підете, і застуди будуть повторюватись, така особливість звикання до колектива
ну да, я це все також розумію...
але ЛОР однозначно сказала що якщо мала щось підхопить невдовзі, то буде ще гірше в плані перебігу хвороби ніж цього разу, це перше що мене зупиняє..
в мене перший триместр - якби також не особливо хочеться підхопити від малої якусь фігню і хворіти разом.
В общєм якби не вагітність то я можливо би ще ризикнула, а так я вже сама не знаю.
Весно/літом якось на так холодно, і тих грипів немає, і замерзнути важко.
Враховуючи що я в любому випадку є вдома, то свідомо вести дитину на 3-4 дня в садок щоб потім 3 тижня лікуватись, це мені зараз ще складніше ніж просто залишати малу вдома без садочку.

Ука
16.11.2011, 18:07
в мене перший триместр
часу ще достатньо, але також врахуйте, що психологи дуже не радять віддавати дитину в садок перед або відразу після народження меншої.

Ніколь
16.11.2011, 18:09
те саме хотіла написати
і я би те саме написла комусь іншому.
В нас просто так склалась ситуація. Мала хворіє, я зараз маю себе берегти, тато наш хоча і в україні, але далеко, і приїзжає на вихідні лише, і з досвіду минулого року це надовго. І мені самій з хворою дитиною набагато складніше давати собі раду. Правда те що вона мені влаштовує вдома, коли їй немає куди дурь подіти це також не фонтан, але це все рівно легше ніж хвора дитина в хаті і ти не можеш навіть в аптеку вибігти чи за продуктами.

---------- Додано в 18:09 ---------- Попередній допис був написаний в 18:08 ----------

що психологи дуже не радять віддавати дитину в садок перед або відразу після народження меншої
якщо мала піде в садок в квітні - то до народження дитини ще буде достатньо часу :) і мала в принципі так туди хоче, що для неї то буде за щастя.

сніжна
16.11.2011, 18:23
несадочкова дитина, адаптацію до колективу проходила в 1-ому класі, була там пару днів на місяць
це не залежить від того, ходила дитина перед школою у садок чи ні. І це не мої слова, а знайомого і хваленого навіть тут на форумі львіського педіатра. Перший клас- це стрес, нові обставини, нові люди. Тому з однаковою інтенсивністю хворіють (чи не хворіють), що садочкові, що не садочкові. Зрештою,над цим мала змогу на практиці спостерігати минулого року у нашій школі- однаковісінько.
Не виключено, що з весни ви підете, і застуди будуть повторюватись, така особливість звикання до колектива.

але ЛОР однозначно сказала що якщо мала щось підхопить невдовзі, то буде ще гірше в плані перебігу хвороби ніж цього разу
тут вже як каже Комаровський: важливо не те, скільки раз за перший рік хворіла садочківська дитина, а наскільки легко вона з того виходить. У моєї сестрички доня до 3 років взагалі не знала, що таке болячка. А за півроку у садку ( причому пішла наприкінці весни)- дуже часто. Але виходить з того без ускладнень. Натомість їх коліжанка з тієї ж групи має такуж частоту захворюваності ( пішли вони в один час), але виходить постійно з проблемами. То ж один і той же педіатр одній не рекомендував забирати дитину із садка, а другій- поберегтися.
Єдине, що може насторожити у Вашому випадку, це те, що коли навесні дитина піде до садка- доведеться все-рівно пройти через болячки. А на той час вдома буде малесенька дитина. Так що не відомо навіть, як краще- і вагітній небезпечно, але новонародженому мацьопству це буде ще важче.

Женічка
16.11.2011, 18:30
це не залежить від того, ходила дитина перед школою у садок чи ні
я так і не вважаю, про що свідчить останнє речення мого допису. просто написала, як було зі мною.

Alsu
17.11.2011, 12:16
Дівчата підкажіть будь ласка де є в районі Пасічна-Личаківська садок з англійською і танцями?

Mandarinkapelsinka
17.11.2011, 12:56
[quote=Женічка;1130244]те саме хотіла написати. якщо ходити, то вже ходити, а як ходити тиждень,а потім пів року вдома, то знову історія повторюватиметься, однозначно.
я несадочкова дитина, адаптацію до колективу проходила в 1-ому класі, була там пару днів на місяць. все решта хвороби, хвороби і хвороби.

Повністю згідна!!!!! Те саме кажуть і досвідчені педіатри! Після хвороб не потрібно довго тримати дитину вдома, типу, хай відсидиться, зараз знову піде і знову захворіє, хай краще місяць посидить вдома! Ні, не краще! Бо за цей час, поки дитина не буде ходити, в садочку, в дитячому колективі зявляться нові віруси/бактерії, до яких ваша дитина не буде пристосована! Отже, ймовірність того, що після місяця сидіння вдома ви захворієте швидше, набагато вища!

нталька
17.11.2011, 14:39
Повністю згідна!!!!! Те саме кажуть і досвідчені педіатри! Після хвороб не потрібно довго тримати дитину вдома
ну, знаєте, певно у кожного свої досвідчені педіатрим. Я ще не чула, щоб якийсь лікар казав щось типу того, що як тільки дитина перестане температурити і по мінімуму сопливити - ведіть її одразу в сад.
Звичайно, забрати на к-ка місяців, то потім адаптація по новому буде. Але, всі діти різні. Мій малий часто хворіє, а наш сусід з нами ж в групі, пару днів - і все минулося (при тому, що перші 2 з половиною роки його життя, зимою особливо, він з болячок просто не вилазив).
Я в садочку мало хворіла, а в початковій школі щомісяця.
універсального рецепту нема.

Solomi
17.11.2011, 14:56
Те саме кажуть і досвідчені педіатри!
не чула ні разу таке від досвідчених педіатрів

в дитячому колективі зявляться нові віруси/бактерії
або лишаться старі,

Ніколь
17.11.2011, 15:05
Дівчата, всім вдячна за відгуки, і за рекомендації...
за свого досвіду можу сказати що нам бажано йти в сад ідеально здоровими, а не підлікувавшимися.
Враховуючи що мала просто марить садочком, після першого етапу соплів кашлів, як тільки малій стало нормально ( але сопельки ще були залишкові) я її в садок відвела. Ще подивилась що вся группа шмаркає, і вирішили що то так просто у них всіх массово проходить адаптація, і ніц в тому страшного немає.
Я дуже помилялась.
Бо власне ті наші недоліковані на 100% перші соплі і час від часу кашель + щось нове підхопили, в результаті дало здавалось би звичайний букет, але з якого ми довго вилазили, і не можу сказати що за 3 тижні вже повністю вилізли.
І ще дійсно залежить як дитина з того всього викарабкується.
Те саме кажуть і досвідчені педіатри!
ну да, але педіатрам по суті все рівно хворіє дитина чи ні. В них немє з тими дітьми безсонних ночей, переживань, то не їх діти приймають купу ліків прописаних ними ж, то не вони витрачають купу грошей на тих же педіатрів, на підтримуючу терапію і т.д.
Так що те що кажуть педіатри це добре, але кожна дитина індивідуальна.
Моя мама розповідала що я як в садок ходила то спочатку постійно хворіла, потім рідше, в 5 років як відрізало.
Але в мене ніколи в житті не було проблем з аденоїдами, бронхіти, отіти, запалення легенів в дитячому віці також були мені невідомі. Тобто мій організм складне не підхоплював і значно легше я так розумію всі хвороби переносив ніж зараз моя дитина, відповідно загнати зараз дитину з тими хворобами я думаю буде не правильно.

Тепер по суті. В понеділок понесу в садок довідку що ми здорові. І паралельно пишу заяву "на відпустку". Чи ту заяву можна написати в пьятницю наприклад? Чи то в один день має писатись? І якщо я там в заяві напишу наприклад термін 3 місяці, то ми мусимо тих 3 місяці відсидіти вдома, чи потім по бажанню можна буде прийти скоріше?

Mandarinkapelsinka
17.11.2011, 15:29
ну, знаєте, певно у кожного свої досвідчені педіатрим
Один загальний є у всіх - це той же доктор Комаровський Є. :-)
Ви просто читайте уважно, що було написано:
Після хвороб

а Ви кажете
як тільки дитина перестане температурити і по мінімуму сопливити

Кожна мама сама бачить по своїй дитині, коли вона вже здорова для відвідування садочка. Говориться про те, аби не доводити справу до фанатизму...
:-)

Vероніка
17.11.2011, 15:44
В малого в садочку виникла інша проблема - почав пісятись, ніби проситься у вихователів, але вони не встигають його вчасно відвести, але коли в ліжечку лежить і навіть вже не проситься, кожен день по 3-4 пари мокрих колгот. В нього зараз проблеми зі сном в садочку, тільки почали пробувати лишати, в результаті стресовий стан. Вихователі радять тимчасово вдягати памперси, але ми без них вже рік і дитина вже рік не пісялась ні вдень, ні вночі, невже знову повертатись?
Навіть не знаю, як поступити, що порадите ???

Женічка
17.11.2011, 15:56
В нього зараз проблеми зі сном в садочку, тільки почали пробувати лишати, в результаті стресовий стан.

Вихователі радять тимчасово вдягати памперси, але ми без них вже рік

які мудрі вихователі :) думаю, краще тимчасово не залишати дитину спати у садочку.

olerusya
17.11.2011, 16:09
В нього зараз проблеми зі сном в садочку, тільки почали пробувати лишати, в результаті стресовий
а взагалі як себе поводить стосовно сну - засинає і спить чи плаче, чи як?
тут очевидно що дитина має стрес, але також може вихователям старатись давати менше йому пити? Бо моя Януся ще місяць тому пісяла дуже часто - мінімум раз в годину, тепер же раз на 3 год, дорослішає чи що...?

Vероніка
17.11.2011, 16:22
а взагалі як себе поводить стосовно сну - засинає і спить чи плаче, чи як?
Взагалі не спить, поки його намагаються просто привчити полежати, але все це з періодичним плачем і кликанням мами...

Женічка
17.11.2011, 16:25
це з періодичним плачем і кликанням мами...
серце не болить? я вже писала, як моя Настя розповідала про старий садочок. коли дітки лягали в ліжка і не могли заснути, то виховательки заставляли їх однією рукою закривати очка, а другою ротик. от так дітки і засинали.
у моєї Насті і зараз страшна нелюбов до спання у садочку, але у нас трохи коріння не звідти, Настя просто вже років зо два взагалі вдень не спить.

Vероніка
17.11.2011, 16:33
Болить, ще й як...
До сна прекрасно себе поводить, подобається в садочку, вдома постійно захоплено щось розповідає\демонструє події дня. Вдома завжди добре спить.
Дитина сильно прив"язана до мене, тому розумію, що легко в нас це не пройде. :girl_impossible:

olerusya
17.11.2011, 16:36
Взагалі не спить, поки його намагаються просто привчити полежати, але все це з періодичним плачем і кликанням мами...
а, ну тоді все ясно...бідненький! просто в моєї подруги доця вже кілька місяців нормально спить(вдома не спала з 1 року, зараз їй майже 3), але буває що інколи попісяє вві сні... а у вас зменшенням кількості рідини не допоможеш, на жаль...
трохи давніше дівчата писали методи як зацікавити діток ліжечком, щоб вони хотіли туди приходити і лягати(якогось маленького друга в ліжечку поселити;)) в вас нема якоїсь іграшки чи щось типу того, з чим він вдома засинає?

Ніколь
17.11.2011, 19:05
Дитина сильно прив"язана до мене, тому розумію, що легко в нас це не пройде
А так важливо залишати його там спати? Може почекати пока сам захоче.
Бо за час нашого ходіння в садочок, та й в подальшому впринципі в мене в плани не входило залишати малу на сон. Але в останні дні як ми ходили, мала почала сама проситись щорб спати разом з дітками. Дозрєла одним словом. Може почекати поки малий сам захоче?
Хоча в мене мала звичайно до мене привьязана, але з дітками їй цікавіше, тому мабуть це також не маловажно.

Mandarinkapelsinka
18.11.2011, 10:45
або лишаться старі,
До яких організм дитини вже пристосувався і наразі вони йому вже не страшні :-) Це ж елементарно. Це ж принцип вибудови імунитету!

---------- Додано в 11:45 ---------- Попередній допис був написаний в 11:33 ----------

методи як зацікавити діток ліжечком
Може Вам стане в пригоді мій метод... Хоча "методом" він став зовсім спонтанно :-)
... Цілий рік, з 1 до 2 рочків, синуля не хотів спати у своєму ліжечку. Заколисувала його на своєму ліжечку, а потім тихенько переносила в його. Там він міг поспати 2-3 години (в кращому випадку), потім просинався і плакав, намагаясь вилізти. Приходилось знов брати його до себе :-( Що я тільки не робила, навіть зняла одну боковинку від синулькиного ліжечка і "підвозила" його до свого - не допомогало.
...І ось цього літа в нас був ремонт в дитячій. Після ремонту я зовсім зняла одну боковинку дитячого ліжечка і низ (дно) опустила на мінімум (в самий низ). І... О чудо!... Малишонок сам ліг в своє ліжечко, став там бавитись, а ввечері вже до мого навіть не підійшов! Я йому кажу, що, мол, бачиш, тепер в тебе вже є доросле ліжечко, в яке ти сам можеш лягати (без сторонньої допомоги). Це йому так сподобалось, що теперь, коли хочу, аби він трохи полежав зі мною, мушу його вмовляти!!! :-))))
Успіхів Вам!

P.S. З часом він сам біля подушки посадив двох своїх друзів - Мишку і Мішку - які і нині там з ним сплять! :-)

Rosynka
21.11.2011, 13:59
Дівчата, в якому віці ви записували своїх діток в садок? маю на увазі "чергу".
Бо сьогодні дзвонила у 2 садки. В першому ніби і багато сказали, але фактично нічого, все з фразами "ну ви розумієте", "знаєте" тощо. Що в них вивішують оголошення, коли буде прийом, і тоді в порядку живої черги записують. Каже: "Але ж цілком реально, що в такому випадку нам не вистачить місць, чи можна записатися якось заздалегідь, до запису?" - "ну ви розумієте, є різні садочки, є які користуються попитом..." і т.д. Коротше, так я і не зрозуміла, як то записуватися так, щоб якась черга була, чи що... Сказали нам приходити в 2013 році:)
А вдругому то взагалі. Ніякої черги не існує, і по положеннях такого нема, і приведіть мені ту людину, що таке сказала, і дурниці говорите, і ви взагалі знаєте, в який садок подзвонили, чи так навмання (?), а там біля вас є садок № ікс, чого туди не йдете (в першому теж "футболили" в інший садок), і хіба що прямо дурною не назвали!
Тепер сиджу і думаю: що я не так зробила?
Підкажете? :)

Ніколь
21.11.2011, 14:24
Дівчата, в якому віці ви записували своїх діток в садок? маю на увазі "чергу"
це залежить від садочка.
В деяких садочках не те щоб недобор, але вільні місця без проблем можна знайти, а є такі садочки в яких місць немає, і в садочка гарна слава, і туди всі намагаються попасти, і записують дітей мало не з народження.
Ви собі виберіть садочки в які ви б ходили, і записуйтесь так як там завідуюча записує.
БО в нас наприклад в одному садочку в який ми записувались - запис проводить завідуюча лише на рік наперед, і лише 15 вересня. Черги великі, мало не з 7 ранку, і це незручно нікому окрім завідуючою.
В другому садочку ми прийшли наобум, причому вже тоді коли основний запис в группи був закінчений, і нас записали без проблем, і через 4 місяці ми вже півшли в цей садок. А сьогодні от була в завідуючою, то сама чула і бачила як до неї приїхали з дитиною з сокільник, а вона їм відмовила, мол зараз в неї в садочку шалений наплив дітей, і місць немає, а тим більше це не львівівська дитина а з району.

Щодо запису в один день, то завідуюча нашого садочку також казала що то видумка записувати дітей 1 раз на рік, бо це ніде не задокументовано і не має підстав.
а там біля вас є садок № ікс, чого туди не йдете (в першому теж "футболили" в інший садок), і хіба що прямо дурною не назвали!
також мені задали це питання, на що я відповіда що з завідуючою в нас відносини не склались і моїй дитині там відмовили. І все. цієї відповіді було достатньо.

Ну а в нас..... написала я заяву про відпустку і зьереження за малою місця до березня. Але сказали що як захочем, то можем скорше приходити. А вихователька сказала що ми з малою можем приходити до діток на прогулянку і ту годинку щоб мала з дітками на вулиці бавилась. Цей варіант мені ідеально підходить зараз. Я задоволена.

Donata
21.11.2011, 14:45
Тепер сиджу і думаю: що я не так зробила?
Підкажете?
підкажем, з власного досвіду, не телефонуйте розпитуватись, а прийдіть особисто, по телефону легше футболити, і рідко хто скаже приходьте записуватись. Я переконалась в цьому 2 рази.
З сином як обдзвонювала, то виглядало на марну справу і пробувати, навіть питали де я була як з роддому виписалась, що так пізно шукаю. Як почала приходити особисто, то "другой компот". Записала його в березні, пішли в садок в червні.
З донею полегше, бо в садок сина ми попадали автоматично, але під вікнами був інший, спокушало. По телефону на поч. вересня вже все було забито рік наперед, а в червні, коли прийшла особисто записати не з ясель, а з 3-х, то виявилось, що можуть нас і в яслі взяти і з вересня (тут може ще спрацювало, що територіально відправити нікуди було).
Ще чула, що зараз нова система запису, не знаю чи працює електронна база садків, для мене не актуально вже, то не цікавилась.

---------- Додано в 14:45 ---------- Попередній допис був написаний в 14:41 ----------

це залежить від садочка.
100%, як завідуюча собі вирішить, так і буде, то мусите в кожному з підходящих уточняти.

shtiljok
23.11.2011, 16:01
Вибираємо дитсадок, щоб записати синочка.
Хто може щось підказати про дитячий садочок № 92 "Барвінок" на вул. Карпатській, 12 або садочок № 41 на вул. Генерала Тарнавського, 100А або дитсадок № 109 на вул. Рутковича, 14.
Щиро дякую.

olerusya
23.11.2011, 16:11
дівчата, а є десь тема відгуків конкретно про вихователів в дитячих садках? чи можна розпитувати в темі "відгуки про дитячий садок"?

ckorpionsha
23.11.2011, 16:16
Що у ваших садках планується на Миколая дарувати виховательці і няньці? Бо план подарунків на групу ми вже маємо.

Ніколь
23.11.2011, 18:15
Що у ваших садках планується на Миколая дарувати виховательці і няньці?
Знаєш, активісти з нашого батьківського комітету вже якось намилились збирати гроші на миколая, на подарунки дітям і вихователькам. А вихователька як це почула одразу їм відповіла, мол ніяких подарунків дітям не потрібно. В них по садочку ходить перевдягнений Миколай, і всім діткам роздає однакові подаруночки, від садочка, а не від батьківського комітету.
Може як підійде час до миколая, щось нове вспливе, але наразі відповідь вихователів була така.

olja_zaj
23.11.2011, 19:56
віла, мол ніяких подарунків дітям не потрібно.
Ми діткам на Миколая купляємо загальний подарунок в групу, накупили різних іграшок, а от вже як буде новорічний ранок, то вже діткам по маленькому подаруночку кожному.

Lamiya
28.11.2011, 14:43
Живу на Науковій, є біля дому 2 садочки і в жодному не хочуть записути. В 1-му відсилають в 2й бо він більший, а в 2-му відсилають в інші садіки, бо в них місць немає. :(

Kurylychyn
04.12.2011, 23:50
Дівчатка моій доці 1.10 живемо на вул.О.Степанівни.Захотіла записати малу в садочок,пішла на нашу вул. сказали що ми вже 54,а в Арніку то взагалі сказали що ми не по іхній адресі знаходимось то взяти нас не можуть.Може хто що знає про ці садочки ,що можете порадити???

Merry
14.12.2011, 20:48
Дівчата, нам потрібно місяць не відвідувати садок. Чула, що можна якусь офіційну заяву писати за сімейними обставинами. Що потрібно щоб її написати, і які потім знову довідки приносити перед приходом у садок? Дякую!

Gemmy
14.12.2011, 21:00
Переїжджаємо у Львів, треба вже думати про садочок. Будуть в нас якісь проблеми через нельвівську прописку?

сніжна
14.12.2011, 21:01
ула, що можна якусь офіційну заяву писати за сімейними обставинами
підходите до завідуючої, вона вам каже, якого змісту написати заяву , приблизно до якого часу ( наприклад, до весни). І все- місце за вами зберігається, а перед виходом у садок здасте всі аналізи.

Donata
14.12.2011, 21:09
Будуть в нас якісь проблеми через нельвівську прописку
в нас не було, мене взагалі про прописку не питали, я говорила фактичну адресу проживання.

Gemmy
15.12.2011, 15:39
А хто водить своїх діток в садочок №88 на Нєкрасова? Він би нам найбільше підійшов, але майже нічого про нього не знаю. Важко туди дитину влаштувати?

Олюнька
15.12.2011, 16:03
На вихідні у дитсадках і школах Львова вимикають тепло, а в понеділок діти мерзнуть
Повна стаття: http://zik.ua/ua/news/2011/12/15/324358

Angel
15.12.2011, 16:05
На вихідні у дитсадках і школах Львова вимикають тепло, а в понеділок діти мерзнуть
ЩЕ й кожного дня вночі вимикають.! ДО нашого садка вчора Зік мав "в гості" приїхати!

Олюнька
15.12.2011, 16:30
ЩЕ й кожного дня вночі вимикають.! ДО нашого садка вчора Зік мав "в гості" приїхати!

Цілком може бути.
В нас діти в садочку сплять в піжамах, одягнених поверх колготок та светрів.
Працівники кажуть, то тільки в цій одній групі так холодно.... особливо після вихідних.

Solodkojishka
18.12.2011, 22:12
Привіт Всім. Мене теж цікавить садочок №109 на Рутковича. В інтернеті майже нема відгуків про цей садочок. Він до нас найближчий. Ми вже ходили туди три рази, щоб записатися в чергу (принаймні ми так чули про інші садочки). Але тут нам сказала завідуюча, що в їхньому садочку черги нема, що просто треба прийти конкретного числа і місяця і вона запише якщо буде місце, бо дітей вони набирають небагато. Я щось не зовсім розумію їхню систему як вони набирають дітей. Чи може хтось щось сказати про цей садочок: як туди потрапити і які відгуки про садочок? Буду дуже вдячна за інформацію.

liguminka
28.12.2011, 17:13
Привіт всім!!!
Дівчата, хто має інформацію щодо дня відкритих дверей в садочку №40. І може хтось підкаже які документи потрібно мати при собі?

Vероніка
29.12.2011, 17:08
дня відкритих дверей в садочку №40
Коли саме це відбудеться, це офіційно оголошено? Документів при запису не вимагають, можна взяти оригінал\копію свідоцтва про народження дитини.

Tanju
29.12.2011, 17:15
Офіційно минулого року звучало дуже розмито "після" свят. Після 10 січня було вже запізно. Хто пішов 4 січня-вгадав, чим раніше-тим краще. Як цього року буде-не знаю.

Vероніка
29.12.2011, 17:26
Хто пішов 4 січня-вгадав
До мене це дійшло 4 січня вночі, теж не була впевнена про конкретну дату. Так що чоловіка практично змусила перед світанком поїхати займати чергу. :girl_crazy:

liguminka
29.12.2011, 20:16
Дякую дівчатка. Якщо будете мати більше інформації напишіть будь-ласка. Дуже треба. Не хочеться лишній раз на очі завідуючої попадатися

kuljbabka
04.01.2012, 22:48
як продовження до теми садка.....
ми вже ходимо рік і я, м"яко кажучи, не задоволена...:(
якщо має хтось інформацію про садочок на вул. варшавській - поділіться, буду дуже вдячна :)!

Made in USSR
04.01.2012, 22:57
на рахунок холоду в садках...в нас теж після обіду в садочку вимикали опалення, бо в них бачте ліміти...в інших садках нема, а у нас ліміти...добре що батьки збунтувались. прийшла санстанція і ліміти відмінились...так що не треба мовчати, треба вимагати щоб в садочку було тепло...бо в нас як не кашлі, то соплі...і так від початку холодів

SashaV
04.01.2012, 23:24
З жовтня відвідуємо д/с №134( по вул.В. Великого) Неймовірно задоволені!

ksjuha
05.01.2012, 10:18
Дівчатка, а Ваші садочки зараз працюють? Бо нам оголосили (садочок №153), що в них до 1 по 10 січня канікули і буде лише одна чергова група на цілий садочок :eek:. Я ту дитину тулю, то туди, то сюди по родичах, бо сама на роботі ... а тим часом спостерігаю, що інші батьки в інші садочки дітей водять.
Що то тільки наш садочок щось таке собі придумав???

Made in USSR
05.01.2012, 10:59
Що то тільки наш садочок щось таке собі придумав???
саме так...просто треба не стидатись і казати своє ФЕ! Вони просто собі таке вигадали і ставлять батьків перед фактом, а ми ведемось на це і
ту дитину тулю, то туди, то сюди по родичах, бо сама на роботі
Нам 30 грудня казали що скорочений день в садочку, а якщо хтось може то щоб взагалі не вели дитину...а куди я його подіну якщо в мене на роботі повний робочий день? нічого, пішов в садок, був до 18:00, до речі один в групі...і вихователька була з ним, ніякої чергової групи...

TASJA
05.01.2012, 12:16
Хто знає, чи 183-й садок 9-го січня працює?

Donata
05.01.2012, 12:29
Бо нам оголосили (садочок №153), що в них до 1 по 10 січня канікули і буде лише одна чергова група на цілий садочок
в 33 так само, але мені про чергову групу ніхто не казав,сказали, що у них канікули і все, не працюють. Мені, наразі, в цьому не розходиться, але на наст. рік то буде проблема.

cherepashka
05.01.2012, 12:44
що в них до 1 по 10 січня канікули
В нашому 134 -му аналогічно. Правда, цього року давали батькам папірчик підписувати, хто погоджується на стільки вихідних. Минулого ж року всіх поставили перед фактом. Добре, що я в декреті, а от як викручуються працюючі мами, не уявляю.

solomka
05.01.2012, 13:16
чи 183-й садок 9-го січня працює
казали, що працює, в них зато 6-го вихідний, а 3, 4, 5 об'єднують групи. Мій малий пішов 3-го січня в садок, був в іншій групі, з їхньої групи було 5 дітей.

Bublyk
05.01.2012, 15:37
Нам 30 грудня казали що скорочений день в садочку, а якщо хтось може то щоб взагалі не вели дитину.
Аналогічно (може ми і в один садочок ходимо?) Про різдвяні канікули нічого не знаю, бо мала і так захворіла і сидить дома, але вроді теж мали групи об"єднувати.

нталька
05.01.2012, 17:02
нам в 153 і про чергову групу не казали :) (шоб часом не припхалися). Але то все настільки неофіційно, шо капець. Спитала як же бути з пропусками, чи треба буде нести якусь довідку тоді, то вихователька казала, що якби там шось, то вона поставить нам якийсь день присутність, щоб без довідки. Обманюють і викручуються як можуть.

Vероніка
05.01.2012, 18:14
Наш 40 працював 3-5 січня, на 6 опитували батьків, чи будуть діти відвідувати, з 30 чол. зголосилась тільки одна дитина.

olitsisa
11.01.2012, 15:56
Привіт! Може хто знае які внески в садочку №55 біля вул.Донецької на Підзамче. Як вихователі ставляться до діток і як бути з щепленнями чи можна з відмовою до них іти?

Tratata
17.01.2012, 18:39
От сьогодні прийшла садок забирати дитину і була двічі неприємно вражена: 1. Завели в чергову групу, хоча вона на карантині, бо там кір; 2. завтра в нас скорочений день до 3 години!! Ну хто так робить, попереджають ввечері перед тим днем, ну і який скорочений день? Ніде не має ні вихідного, ні скороченого дня:girl_mad: Куди я маю дитину діти? :girl_mad:

МарянаК
20.01.2012, 10:00
Дівчата, чи ви в курсі - що тепер в садку кажуть, коли прийти без прививок - беруть/не беруть, треба "додатково доплачувати" чи не вимагають вже? Може хтось має якусь інформацію - напишіть будь ласка.

Оленка
20.01.2012, 22:41
Якщо у всі групи садочку набрані діти чи може завідуюча дати відмову у прийомі дитини в садочок? Ну на практиці то вони так роблять, але чи по закону вони мають таке право?

LILY
24.01.2012, 11:10
дівчата маю дилему,без Ваших порад необійдусь....
Записую малого в садок через знайомих,бо напряму сказали місць немає, і завідуюча каже "я можу записати хлопчика сороковим але група на 30, в нього небуде своєї шафки і ліжка....і нема місця щоб поставити якщо батьки куплять АЛЕ всі 30 діток ніколи неходять тобто є шанс що хтось неприйде" я трошки шокована і незнаю що робити а відповідь потрібно дати вже.
Дівчата а як у Вас буле в когось так? чи буває група і 100% складі?Як думаєте ватро йти на такі умови?

Tanju
24.01.2012, 12:12
В нас з 36 записаних діток максимум скільки було -це 22 дитини.

Ніколь
24.01.2012, 12:20
і завідуюча каже "я можу записати хлопчика сороковим але група на 30
Ліль, а группа вже сформована і дітки ходять чи тотільки набирають группу?
Бо з записаних потім реально можуть третина відсіятись, бо ж записують дітей одразу в 3 садочки а далі вже визначаються.
В Юлькіній группі було записано 26 а то й чуть більше дітей. Реально більше 12 не ходило.

LILY
24.01.2012, 12:39
група вже набрана але ще неходять.
Чоловік каже шо це брєд,як так,як ти таке взагалі розглядаєш...ну але так завжди є,було і буде..... нашо вони тоді тих 10 резервних місць мають,значить практика показує щ багато відсіюється

Lyudvig
24.01.2012, 12:47
чи буває група і 100% складі
Коли мої хлопці ходили в садочок, то дуже часто бувало таке, що ходила вся група, правда в нас було реально записано 32-33 дитини, точно знаю, що були дні, коли приходили всі. Пам"ятаю на день народження Павлика принесла 32 подарунки, то залишилось 2, бо прийшло 30 дітей.

Я би на таке не погоджувалась, хіба домовитись з завідуючою, що Ви подивитесь реальну картину з відвідуванням, якщо буде менше 30 дітей, то будете ходити, якщо ні, то ні.

МарянаК
24.01.2012, 13:05
Я знаю таку ситуацію - що, коли в групі перенабор, але мама платить завідуючій (бо дуже треба в садок), і дитину беруть (і не одну так, певно), то дітки спали по двоє на ліжечку (правда, рекомендували до обіду забирати, бо нема місць спальних), ну, і звичайно, ділили одну шафку на двох.

А нам нині завідуюча теж відмовила. Казала приходити літом (бо в ясельках перенабор, а вже в садку може буде трохи більше місць). Зіпсувся через то настрій в мене - капец, вже з 2 год. не можу відійти. Та, нерви мої, певно, бажають "кращого"

Vероніка
24.01.2012, 13:34
LILY, про який саме садок мова?
У нас в групі записано близько 30 дітей, ходить максимум 25, зазвичай це 18-20.
В перший рік дітки часто хворіють, повільно звикають до колектива, тому таке відвідування. Як на мене, можете спробувати, варіант непоганий.

olerusya
24.01.2012, 13:46
Як на мене, можете спробувати, варіант непоганий
я б теж казала що можна спробувати, але то ще залежить скільки така "спроба" закоштує...? якщо безкоштовно то нема навіть чого думати - треба записувати, але якщо треба заплатити немалу сумму, то щоб потім не залишились ні з чим.

Arika
24.01.2012, 13:56
Записую малого в садок через знайомих,бо напряму сказали місць немає, і завідуюча каже "я можу записати хлопчика сороковим але група на 30, в нього небуде своєї шафки і ліжка....і нема місця щоб поставити якщо батьки куплять АЛЕ всі 30 діток ніколи неходять тобто є шанс що хтось неприйде" я трошки шокована і незнаю що робити а відповідь потрібно дати вже.
Дівчата а як у Вас буле в когось так? чи буває група і 100% складі?Як думаєте ватро йти на такі умови?
в нашій групі по списку 34 дитини, реально ходить 15-20, найбільше приходило 22 (по моїх даних), але спальних місць 28 (нещодавно 2 двохповерхових ліжка докупили, а то було ще менше), а шафок 30 (5 докупили), але все одно всім діткам не вистарчає. в нас в групі позаймали місця ті, хто почав спочатку ходити, а ті хто прийшов пізніше, то вже ліжок-шафок не вистарчило, тобто займали ті, хто швидше почав ходити нележно від місця в списку групи. В нас немає ніякої розмежованості між дітьми, які були записані найпершими і тими, хто попали в групу пізніше. Зараз ще кілька людей по двоє в шафці, а тих хто немає "свого" ліжка, то кладуть на чуже (того хто відсутній) і перестилають постіль (принаймні так кажуть). Ви можете запитатися в завідуючої чи вже всі ліжка зайняті (тим більше що Ви ж влаштовуєтеся через знайомих). особисто для мене шафку ділити проблеми не складало (бо я тимчасово ділила), а от щодо ліжка, то я дуже хотіла щоб моя дитина мала своє (щоб не кочувала по інших:girl_smile:).

Пупсик
24.01.2012, 14:30
Маю таке питання. Ми записані в садочок. Мали б йти в червні чи вересні, малій на той час буде 2,6 роки. Але так складаються обставини, що швидше всього цього року ми в садок не підемо. Чи місце зберігається? Напевно ні.
А які шанси наступного року потрапити в садок? То треба знову в чергу записуватись і йти в вже сформовану групу?
Взагалі які шанси потрапити в садочок в 3,5 роки?

Artemida
24.01.2012, 14:59
Чи місце зберігається? Напевно ні.

В переважній більшості садків кожного року новий запис. Тому місце відповідно не збережеться за вами. Значить
То треба знову в чергу записуватись

Шанси є, але зі слів моїх знайомих чим старша дитина, тим важче її влаштувати в садок.

Мій Артем іде в садочок з 1-го лютого. Трохи переживаю, але сьогодні була в завідуючої, подивилася сам садочок - ніби все непогано. Тож Будемо пробувати потрошку.

До речі, може хтось щось може сказати про садок №7 на Туган-Барановського?

сніжна
24.01.2012, 15:16
є, але зі слів моїх знайомих чим старша дитина, тим важче її влаштувати в садок.
так є. Минулоріч у садок записували трьох моїх племінників- на той час їм було по 2-2,6 р. Без проблем записали у різні садки і діти з осені вже почали ходити. А от коліжанка 4-річного все ніяк не може прилаштувати.

---------- Додано в 13:16 ---------- Попередній допис був написаний в 13:13 ----------

хтось щось може сказати про садок №7 на Туган-Барановського
маю знайому, яка водила туди дитинку ( минулоріч випустилися). Загалом були задоволені. Але за час перебування у садку один раз був інцидент, коли вихователька вдарила дитину по спині аж до великого синця. Скарги і розборки із завідуючою закінчилися тим, що вихователь спокійно собі продовжила працювати і далі. Щоправда таких інцидентів більше не повторювалося ( принаймні з її дитиною)

Ravlyk
24.01.2012, 15:21
в чергу записуватись
хм....цікаво виходить, в одних садочках завідуючі відкрито говорять про запис і черги...а от в нас (№31 і №57) і близько не хочуть говорити про якісь там черги....відфутболюють на травень міясць.....а чи не буде потім запізно....і попробуй докажи, що ти приходила в лютому і тобі відмовили.....:girl_in_dreams:

LILY
24.01.2012, 15:32
залежить скільки така "спроба" закоштує...?

і я про це,піду в разведку,якщо сума допустима то можна спробувати а як заспівають як всім а виходить багатенько то мені таке непідходить.Ну шафку ділити це непричина відмовлятись від місця а от ліжко хочеться своє,або можливо докупити двохрівневе....дівчата дякую за поради.

Artemida
24.01.2012, 15:38
.а чи не буде потім запізно....і попробуй докажи, що ти приходила в лютому і тобі відмовили....

Колись ще на Ряшівській, мене так футболили кілька разів. З осені на весну, з весни на літо, а потім питання - а де ви раніше були? Місць нема вже. Тому питайте чітко - коли запис, в який день (багато садків практикуюсь запис в один день) або принаймні з якого числа починається запис. Бо просто прийти в травні - це точно відмазка завідуючої, щоб потім "ощасливити" вас.

Пупсик
24.01.2012, 15:41
хм....цікаво виходить, в одних садочках завідуючі відкрито говорять про запис і черги...а от в нас (№31 і №57) і близько не хочуть говорити про якісь там черги....відфутболюють на травень міясць.....а чи не буде потім запізно....і попробуй докажи, що ти приходила в лютому і тобі відмовили....
Ми записувались аж в три садки. В 73 нас записали ще весною, в 153 запис проходить раз в році 15 вересня, в 163 запис з січня. Тому певно в кожному садку свої правила, залежить від завідуючої.

А якщо почати ходити в червні, походити місяць чи два, а що робити далі? Там якусь довідку треба, що за сімейними обставинами дитина відвідувати садок не зможе? І можливо рік на таких довідках протягнути, щоб зберегти місце?

Donata
24.01.2012, 15:43
один садок ми закінчили, в інший ходимо, то можу сказати, що малоймовірно, що всі 30 ходитимуть. Брак шафок вирішується по 2-є в одну, а брак ліжок двоповерховими (в колишньому садку набрали групу, і не вистачало 1 ліжка, то поставили одне 2-х ярусне, правда, не знаю чи це батьки самі чи садок).
В нашій теперішній групі 20 ліжок (вони 2-х ярусні), окремої спальні нема, записано 28 чи 27 дітей, ще жодного разу не було 20. Шафку ми ділимо з хлопчиком, записали в групу нас 26, але почали ходити в садок ми 12, то ліжко є. Мене не попередили, що ліжок лише 20, то я вже дізналась, як в садок пішли.
є садки, які набирають лише яслі, і можуть взяти в старші групи в тих випадках, коли хтось вибув.
Син ходив в садок, де завідуюча і яслі і молодшу набирала, який віковий попит був, тому інколи вона набирає 4 групи, інколи 3, в залежності скільки буде випусків.

Artemida
24.01.2012, 15:44
Але за час перебування у садку один раз був інцидент, коли вихователька вдарила дитину по спині аж до великого синця

За таке переживаю найбільше.Коліжанка водить малу в садок на Некрасова. Розказує, що вихователька страшенно кричить на дітей і лупить їх. Коротше така псіхована, що з найменшої причини в неї починають трястись руки і стан близький до істеричного. Страшно на таку тітоньку залишити рідну дитину.А ще дітям в садку не дозволяють какати коли нянечки нема, бо вихователкам ліньки прибирати

Ravlyk
24.01.2012, 15:50
не дозволяють какати коли нянечки нема
страшенно кричить на дітей і лупить їх
і батьки мовчать??????????????

Artemida
24.01.2012, 15:57
і батьки мовчать????????

Мовчать, бо бояться, що потім та тьотя буде зганяти злість найбільше саме на їх дитині.
Особисто я навряд чи би погодилась на таке, але у всіх своя правда.
Моя подружка практично малу в садок вже перестала водити через постійні хвороби, тому розбиратись з вихователькою вже ніби неактуально

сніжна
24.01.2012, 16:07
Там якусь довідку треба, що за сімейними обставинами дитина відвідувати садок не зможе? І можливо рік на таких довідках протягнути, щоб зберегти місце
то пишеться заява завідуючій. На рахунок року- не знаю, але на 3-4 місяці- без проблем ( у мене так племінник взимку садок "прогулює")

Supernatural
24.01.2012, 16:18
Чи є в когось відгуки про садок на вул. Чайковського? Планую малу туди записувати, або весною, або вже з трьох рочків з вересня (цікаво як краще для адаптації дитини, наскільки вона має бути самостійною до садка)?

Bublyk
24.01.2012, 16:33
Залежить від садка. Я малу віддавала в 3 і 8 міс - в нас набирали нову молодшу групу
відфутболюють на травень міясць.
я б на вашому місці прийшла в квітні. Я так розумію, що в деяких садках завідуючі не створюють списків якраз через те, що люди з перестраху записуються в кілька садків, але вибирають то тільки один і наперед невідомо який. А так приходиш перед набором і вже конкретно домовляєшся про те, що твоя дитина дійсно буде ходити саме в цей садок (ну і матеріальна винагорода , відповідно, саме цій завідуючій)

вихователька страшенно кричить на дітей і лупить їх. Коротше така псіхована, що з найменшої причини в неї починають трястись руки і стан близький до істеричного. Страшно на таку тітоньку залишити рідну дитину
в нас подібна ситуація була, протримались ми місяць. Потім пішли до завідуючої і перевели дитину в паралельну групу. Великої проблеми з переводом не було, але то все індивідуально, ситуації різні бувають та і люди різні...

Ljus6ka
24.01.2012, 16:49
Допис від LILY
Дівчата а як у Вас буле в когось так? чи буває група і 100% складі?Як думаєте ватро йти на такі умови&
В нас точнісінько таке саме було, але добре якщо вона набере отих 40 і зупиниться,тоді звичайно можна буде розраховувати, що всі завжди не ходять і ваша дитина матиме своє ліжечко. Бо наприклад наша завідуюча набрала 56 дітей, де спальних місць лише 22, не знаю чим вона керувалася. Оскільки моя дитина часто хворіла, то я її не водила в садок, тому в нас були довгі перерви, то відповідно спального місця свого не маємо. Літом діток менше тому є де спати, а от коли починається навчання в школах, батьки привозять старших і молодших з сіл, тоді в садках аншлаг. Я свою забирала до обіду тому ми від того дуже не страждали, але коли була необіхідність залишити тоді моя дитина спала в ігровій кімнаті на маленькому(читати низенькому) ліжечку,кожен раз на іншому, постіль не мінялася кожен раз під іншу дитину,мене таке не влаштовувало, тому ми ходили тільки до обіду.

LILY
25.01.2012, 12:50
дівчата ше маю питання може дурне але мені важливе.Чи можу я прийти в садок де я незаписана і попросити щоб вони мені зробили мініекскурсію, ну оглянути які там умови.чи на мене глянуть як на дурну?чи тільки там де ми записані нам можуть показати? Якщо можна то кого краще йти до завідуючої чи вихователів?

Iwka
25.01.2012, 13:20
І можливо рік на таких довідках протягнути, щоб зберегти місце?
Знаю Ніколь це питання якось регулювала - звернись до неї ;)

МарянаК
25.01.2012, 13:30
краще йти до завідуючої
не тільки можна, але і маєте повне право.
Мені, в свій час, завідуюча так гарно розрекламувала свій садок, що він став в нас "першим і назавжди". Гарних вам вражень

Ніколь
25.01.2012, 13:42
Чи можу я прийти в садок де я незаписана і попросити щоб вони мені зробили мініекскурсію, ну оглянути які там умови.чи на мене глянуть як на дурну?
можеш, ти ж спочатку хочеш побачити умови , а вже потім будешь думати чи записувати туди дитину чи ні.

Якщо можна то кого краще йти до завідуючої чи вихователів?
я би радила до методиста. Бо ця людина у садочку не така зайнята як завідуюча, і має більше повноважень ніж вихователь. А весь садочок ізнутрі вона і так знає. Береш їй шоколадку, придумуєш історію що тобі одна мама дитини дуже до неї радила звернутись бо вона ( методист) ну така супер жінка, ну така приємна, ну така уважна, вручаєш їй шоколадку і просиш вкратці міні екскурсію.

---------- Додано в 13:42 ---------- Попередній допис був написаний в 13:38 ----------

Знаю Ніколь це питання якось регулювала - звернись до неї
Да Марьяна-Пупсик знає як я це врегулювала...
заплатила благодійний внесок наравнє зі всіма іншими...
чемно заплатила виховательці 20 грн за кожен місяць наперед, навіть за ті в які ми зараз сидимо вдома..
написала завідуючій садочку заяву на тимчасове припинення відвідування у звьязку з тим що дитина почала хворіти і нам треба час відновити організм...

але є але, перед тим всім ми були записані в группу, і з перемінним успіхом місяць таки в садок ходили ( реально ж відбули всього тижня два у загальному), нас знають вихователі, завідуюча і т.д.

Я не знаю чи мені так само дозволили розрулити ситуацію якби ми не ходили жодного дня.

Cikava
25.01.2012, 14:33
Як познайомитись із садком? Мені випадково випала вільна хвилька, коли в дітей в садках проводили свято Матері. От ми з чоловіком їздили по садочках (за день 5 чи 6 бажаних відвідали) і обдивлялися їх всередині,спостерігали за тими, хто гуляли, основне - говорили з батьками, а ті вже, як треба, то і з завідуючою могли познайомити, і вихователів охарактеризувати і всі свої ''Фе'' висказати.

сніжна
25.01.2012, 17:09
Я не знаю чи мені так само дозволили розрулити ситуацію якби ми не ходили жодного дня
у мене племінник походив від сили місяць у загальному ( з перервами). А потім без проблем і віддіяк просто написали заяву завідуючій про невідвідини до березня.

Tanju
25.01.2012, 17:48
Чи можу я прийти в садок де я незаписана і попросити щоб вони мені зробили мініекскурсію

В нас в садку , кожної першої середи місяця( якщо не помиляюсь)-день відкритих дверей. Батьки дітей ,які ходять в садок можуть піти навіть на кухню зняти пробу, на заняття і т.д. Думаю, що і батьки незаписаних діток мають право в цей день на ознайомлення із садком, недарма він назвний "днем відкритих дверей". Можливо у садку , в який ви збираєтесь піти, також є щось подібне.

LILY
27.01.2012, 11:55
дівчата ХЕЛП хто водить діток у 175 садок,дайте якийсь коментар?
Вчора перелопатила стару тему садків і нічого там незнайшла.

LILY
28.01.2012, 01:16
перечитала всю тему про садки 342 сторінки,голова як "дом советов" шукала відгуки про 175 садок а читаючи задумалась над іншим важливим питанням:маю з понеділка йти до завідуючої домовлятись за садок.в голові склала трохи питань а основне ніяк невкладеься.В яку групу записувати малого?в лютому нам буде 2,6,то виходить нас швидше за все запишуть з червня в молодшу групу,але собі думаю що синулі буде трохи ранувато туди бо там вимоги я почитала трохи зависокі для нас,вдягнутись/роздягнутись,попісяти/покакати самому,ми це робимо але в основному з моєю допомогою.тому я собі думаю чи може попросити завідуючу чи зможе вона нас зараз "вклинити" в ясельну групу ну або хоча б з березня,щоб малий трошки звик,набрався того "стадного інстинкту" в яслах а потім з вересня чи коли там перейшов в молошу,чи то я шось собі таке нереальне непланувала?

Artemida
01.02.2012, 17:06
Ходили ми сьогодні перший день в садочок. Малий після недовгих вагань пішов з нянечкою за руку в групу. Плачів не було, додому йти не хотів, а потім не хотів віддавати садочкові машинки. Правда сьогодні лишала його на хвилин 40, але всеодно думала буде гірше.
Вихователька була якась "морожена". По-перше, якась простуджена, з хлюпаючим червоним носом і звичайно без маски, а по-друге чогось на контакт зі мною особливо не йшла. Довго і нудно шукала нам шафку, нила, що не має шафок хоча перед тим няня сказала, що шафки є, бо багато дітей не ходить і тому подібне. От я тепер "озадачена" - а може то треба було їй якийсь кульочок спрезентувати,щоб вона добріша була? Особисто я не прихильник такого, але може то так прийнято? Щось не хочу, щоб мою дитину ігнорували чи ставились якось не так... Бувалі мамуськи, просвітіть мене - як то має бути?:girl_blush2: