КПК

Показати повну версію : робота з мастикою

Сторінки : [1] 2

skarlet
11.01.2011, 19:58
Якщо не помиляюсь, її не можна на масляний крем "одягати". Ніби повидло мажуть.
Якраз навпаки- лише на масляний крем (у мене був згущене молоко+ масло), від інших та від варення потече.
Зефір я купувала в Арсені на Патона.

МАСТИКА

Найскладніший, але дуже творчий спосіб вжитку жувального зефіру.
Завдяки йому можна прикрашати торти, тістечка. Для цього робимо з жувального зефіру різнокольорову мастику.
Про це детальніше.
Склад: 175г "Жувального зефіру", 1~1,5 стакана цукрової пудри, 3~5 крапель лимонного соку або води, рідкі харчові барвники.
Зефір жувальний розділити на стільки частин, скільки різнокольорових мастик потрібно отримати.
Надалі працювати з кожним кольором окремо.
Зефір Жувальний покласти в ємність, влити декілька крапель лимонного соку або води і поставити в мікрохвильову піч або гарячу духовку.
Потрібно постійно стежити за зефіром,
щоб він не підгорів. Коли він збільшиться в об'ємі приблизно втричі (0,5~1,5 хвилин), миску вийняти, влити рідкий барвник (3 краплі - ніжний колір, 7~10 крапель - яскравий, насичений). Щоб отримати шоколадну мастику, в розплавлені шматочки потрібно покласти 1~3 часточки розтопленого шоколаду. Ретельно перемішати, щоб колір розподілився рівномірно. Всипати 0,5 стакана цукрової пудри і продовжувати перемішувати. Залишок пудри висипати на стіл, додати масу, що вийшла, і продовжувати вимішувати вже руками. Маса, навіть крута, все одно дуже липка, тому потрібно, щоб вона була вся добре обсипана пудрою. З готового мастичного тіста можна ліпити різні фігурки або можна зробити покриття на торт. Для цього мастику потрібно розкачати качалкою до потрібного розміру. Стіл має постійно бути посипаний цукровою пудрою і під час розкочування пласт мастики потрібно весь час повертати, щоб пудра розподілялася рівномірно. Після досягнення потрібного розміру пласт швидко двома руками перенести на торт. Довго тримати мастику на вазі не можна, оскільки вона розтягується від власної ваги. Складки, що утворилися при накритті торта, акуратно розгладити, розтягуючи в потрібних місцях мастику.
Декілька порад при роботі з мастикою з "Зефіру Жувального":
Цукрова пудра для мастики має бути дуже дрібною. Якщо в ній трапляться кристали цукру, то при розкочуванні пласт рватиметься.
Якщо при замісі мастика довго залишається липкою, то потрібно додавати і вмішувати пудру, поки не вийде потрібна консистенція.
Покриття з мастики НІ В ЯКОМУ ВИПАДКУ не можна наносити на вологу основу - на просочені коржі, на сметанний крем і тому подібне. Мастика від попадання вологи швидко розчиняється. Тому між мастикою і тортом повинен знаходитися "буферний шар". Це може бути марципан або тонкий шар масляного крему. Якщо використовується масляний крем, то перед нанесенням мастики необхідно, щоб торт постояв у холодильнику до затвердіння крему.
Для склеювання різних частин фігурок з мастики або для приклеювання прикрас на покриття з мастики місце склеювання потрібно злегка зволожити водою.
При довгому знаходженні на повітрі мастика висихає. Деякі фігурки, наприклад, квіти, чашки-ложки-тарілки, столи-стільці, краще робити заздалегідь і дати їм добре висохнути.
Фігурки із Зефіру Жувального можна прикрашати зверху харчовими барвниками.
Якщо мастика остигнула і стала погано розкочуватися, то її можна трохи підігріти в мікрохвильовій печі або гарячій духовці, і вона знову стане пластичною.
Зберігати невикористану мастику можна в холодильнику (1~2 тижні) або в морозильнику (1~2 місяця), заздалегідь загорнувши її в п/е плівку.

Маруся-мама
11.01.2011, 20:04
Якщо не помиляюсь, її не можна на масляний крем "одягати".

Нажаль помиляєтесь, не можна на сметанковий. Якраз на масляний і треба. Найкраще коли він не повністю масляний а частково перемішаний з крихтами тіста, тоді сухіший.

Тому якщо бомбу не присипати рештками, а взяти і ті крихти вимішати з залишками масляного крему, і тоді обмастити торт то спокійно можна обліпляти мастикою.

Dzvinkalviv
12.01.2011, 13:22
Бо мені потрібен білий.
білу мастіку найкраще робити з сухого молока або вершків, можна звичайний зефір. А жувальний треба розрізати на кольори, або брати блідо-салатовий- він найбільше йде до білого!

skarlet
12.01.2011, 13:24
кольоровий жувальний зефір (іншого не знайшла), мені от цікаво,коли я його розтоплю, який він буде?
Колір не поміняє.

---------- Додано в 13:24 ---------- Попередній допис був написаний в 13:23 ----------

можна звичайний зефір
-от мене цікавить, чи звичайний зефір для мастики підходить, бо ніде не зустрічала, щоб з нього робили,

rysaj
12.01.2011, 16:38
от мене цікавить, чи звичайний зефір для мастики підходить, бо ніде не зустрічала, щоб з нього робили,
Боюся,що просто переведете продукти,бо зі звичайного зефіру мастика не виходить,кришиться і непластична!

Маруся-мама
12.01.2011, 18:42
от мене цікавить, чи звичайний зефір для мастики підходить

Вже тоді краще робити желатинну мастику. Але до такої мастики треба глюкози і гліцерину. (думаю в аптеці можна купити)
Тут (http://allrecipes.com//Recipe/rolled-fondant/Detail.aspx) англійською, перекласти?

Karrizo
16.03.2011, 18:17
Дівчата, а можна під мастику покрити торт вершковим кремом? Мастика не потече? чи треба тільки масляний?

skarlet
16.03.2011, 21:05
Підійде лише масляний або масло + варене згущене молоко.

наталя 2204
12.04.2011, 12:38
У мого синочка скоро буде День народження. І вирішила я сама йому спекти і прикрасити тортик з допомогою мастики. Досвіду у цій справі не маю ніякого. Пропоную створити таку гілочку і ділитись в ній досвідом, рецептами, обговорювати різні нюанси у роботі з мастикою. Бачила на багатьох форумах такі теми, зрозуміла, що дуже багато господиньок займається такою справою на різних рівнях ( від початківців до профі). Хочу, щоб і на наших улюблених посиденьках була окрема тема для МАСТИКИ.
Отож, пішла я вчора на базар і купила пачку(600гр) білого жувального зефіру (маршмеллоу). Буду вкривати тортик такою мастикою. Сьогодні хочу починати робити окремі фігурки. Коли будуть якісь досягнення- виставлю фото. Маю таке запитання до досвідчених у цій справі: як ви робите мастику чорного кольору?

---------- Додано в 08:38 ---------- Попередній допис був написаний в 08:29 ----------

Буду робити по цьому рецепту:

Для приготовления этой мастики нам понадобятся конфеты "Маршмеллоу" и сахарная пудра.
На 175 г маршмеллоу понадобится примерно 500 г сахарной пудры.

Выкладываем конфетки в тарелочку и поливаем сверху лимонным соком (или водой). На это количество конфет (175 г) у меня ушло примерно 2-3 ст.л. лимонного сока.
Ставим в микроволновую печь на максимальную мощность на несколько секунд, пока они не размягчатся и не увеличатся в объёме. Они пробыли в микроволновке 1 минуту.

Достаём из микроволновки и начинаем размешивать смесь ложкой. Не пугайтесь, она будет липнуть к ложке и тарелке, так и должно быть. Продолжаем вымешивать, постепенно добавляя ПРОСЕЯННУЮ сахарную пудру.

Когда ложкой будет мешать тяжело, насыпаем сахарную пудру на стол и продолжаем вымешивать мастику на столе.

Вымешиваем до тех пор, пока она не приобретёт гладкую упругую консистенцию. Замечу, что мастика постоянно будет липнуть к рукам и столу, поэтому всегда подсыпаем сахарную пудру. Но следим, что бы мастика не стала слишком твёрдой, иначе она будет трескаться на готовом изделии.

Вот и всё, мастика готова.

Iryna
12.04.2011, 13:50
Ставим в микроволновую печь
А якщо нема мікрохвильовки, то можна просто в духовку?

наталя 2204
12.04.2011, 14:14
Кажуть, що можна.

Dzvinkalviv
12.04.2011, 14:40
можна просто в духовку?
краще на парову баню!
мені найсмачніша мастіка з згущеного молока, правда з нею працювати трішки важче.

Iryna
12.04.2011, 15:04
мені найсмачніша мастіка з згущеного молока, правда з нею працювати трішки важче.

поділіться рецептом!

Ascorbinka
12.04.2011, 15:13
добавляя ПРОСЕЯННУЮ сахарную пудру.
я б ще додала, що пудру треба дуже ретельно вибирати... направду, важко знайти хорошу. Деякі виробники хоч пишуть що в складі є крохмаль, більшість замовчують. Неякісна просіяна пудра буде все-одно крупинками.

нема мікрохвильовки, то можна просто в духовку?
Так. можна окремо десь на низ духовки поставити посудину з водою.
На водяній бані не пробувала, але маю підозру що процес буде довшим, ніж у духовці.

Dzvinkalviv
12.04.2011, 15:26
маю підозру що процес буде довшим, ніж у духовці
ну звичайно, що довший :ed4d70def841dc74b57

поділіться рецептом!
в рівних пропорціях згущене молоко, сухі вершки або молоко і цукрова пудра. Але як показує практика, пудри йде значно більше. І ця мастіка має жовтуватий відтінок (якщо треба білі деталі- вона не підходить). Але на смак- супер.

наталя 2204
19.04.2011, 16:52
Як покрити двоповерховий торт мастикою з жувального зефіру? Хочу щоб мастика була м"ягкою кілька днів на торті. Як її такою зробити?

Dzvinkalviv
19.04.2011, 17:14
Як покрити двоповерховий торт мастикою з жувального зефіру?
окремо кожен поверх

Як її такою зробити?
в мене і 3-4 дні вона не дуже тверда

наталя 2204
19.04.2011, 17:20
Питаю, бо фігурки з мастики засихають в той же день, а на насткпний день- то взагалі... . Може треба менше пудри давати,тоді мастика буде мякшою і довше не буде висихати?

Dzvinkalviv
19.04.2011, 17:50
Може треба менше пудри давати,тоді мастика буде мякшою і довше не буде висихати?
буде менше пудри- то нічого з нею не зробите, буде липнути. Фігурки спеціально сушать, а на торті мастіка лежить на масляному кремі, і якщо слой мастіки не дуже товстий, то вона не засохне, а нормально буде різатися і жуватися :girl_wink:

наталя 2204
19.04.2011, 20:23
Я взагалі-то планувала покривати торт шоколадною глазуррю, а потім мастикою. Масляний крем не вмію робити. Буду пекти бісквіт зі сметанним кремом, а зверху- шоколадна глазурь, ну а потім- мастика.

Dzvinkalviv
20.04.2011, 10:44
шоколадна глазурь, ну а потім- мастика.
що до глазурі- не знаю, ганаш використовувала, але з білого шоколаду він не виходить. А масляний крем- то елементарно! Збиваєте масло кімнатної температури з цукровою пудрою, а потім помаленьку вводите додатки (запарені мелені горішки, охолоджену суміш для заварного крему, цедру лимона, каву, лікер ...) або масло збиваєте з згущеним молоком!

наталя 2204
26.04.2011, 15:13
А ось і мій перший тортик прикрашений мастикою. Не судіть строго,я тільки вчуся. Працювала над ним тиждень часу по кілька годин на день. Коли одну годину, коли- дві. То вже як діти дозволяли. Їхній радості не було меж, коли я бралась за виготовлення чергової детальки для торта. Хочу сказати, що в цій роботі немає нічого важкого - одне задоволення. Особливо якщо робиш тортик для когось дорогого серцю.

А ось і сам іменинник:
http://s011.radikal.ru/i316/1104/18/295db20af422t.jpg

Не получилось в мене загладити складки побоках нижнього коржа (на фото видно). Підкажіть, як то треба було зробити?

Ная
26.04.2011, 16:36
Не получилось в мене загладити складки побоках нижнього коржа (на фото видно). Підкажіть, як то треба було зробити?
http://vimeo.com/298002-тут є відео з підказкою.

Щодо твердості мастики в готовому виді,то шоб була м"якша можна давати до зефіру цукрову пудру напів з крохмалем,воно і на смак ліпше,не таке приторне.Але якшо фігурки мають бути тонкі і стоячі,то ліпше саму пудру. Я Таї на ДН робила тортик з бантом,то ніяк той бант не хотів триматися через те,що в мастиці був крохмаль,а покривати торт і ліпити фігурки з крохмально-пудрової мастики було дуже просто,бо вона еластичніша аніж з самої пудри.
Щодо розтоплювання зефіру,то я ставила закритій посудинці в пароварку,хвилин на 5 максимум,не тре чекати поки воно все розтечеться,тільки починає танути треба починати розмішувати з пудрою.
Я робила двічі торт з мастикою,мій висновок,шо фігурки легше ліпити аніж вирізати,хіба якшо є спеціальні формочки,бо до ножа мастика дуже липне і получається неакуратний край. І велике значення має наскільки добре вирівняно торт перед накладанням мастики,мені зручно було рівняти звичайною лінійкою,а потім поставити застигати в холодильник і лише тоді покривати мастикою.

наталя 2204
26.04.2011, 17:23
є відео з підказкою
Не можу там нічого знайти. Можете конкретніше підказати, де дивитись?

Ная
26.04.2011, 18:07
http://vimeo.com/298002
Гляньте ще раз,виправила посилання.

наталя 2204
29.04.2011, 15:57
Дівчата, підкажіть, а де можна придбати хоч якісь інструменти для роботи з мастикою за нормальною ціною. Ті що на Шептицьких- бачила, але ціна там кусюча..:girl_sad: Мені не для професійного, а для домашнього використання. Тому купляти щось за 200-300грн не хочеться, щоб зробити 2-3 тортика на рік.

Dzvinkalviv
29.04.2011, 17:34
хоч якісь інструменти
а що саме цікавить? багато речей можна зробити вручну, вирубки є на привокзальному (правда не найкращої якості)

наталя 2204
07.05.2011, 17:04
цікавлять інструменти для виготовлення квіточок.

---------- Додано в 13:04 ---------- Попередній допис був написаний в 12:59 ----------

фігурки легше ліпити аніж вирізати,хіба якшо є спеціальні формочки,бо до ножа мастика дуже липне і получається неакуратний край
ЩОБ БУВ АКУРАТНИЙ КРАЙ ТРЕБА СПОЧАТКУ мастику розкачати до необхідної товщини, потім ДАТИ їй ТРОШКИ ПІДСОХНУТИ , а потім вже вирізати ножем. Я так вирізала шпали для залізничної колії на свій тортик. Шпали вийшли дуже рівненькі і з гарними краями.

whisper
07.05.2011, 20:20
подивившись це відео я зрозуміла якщо в мене в малого в червні день народження треба приступати вже:girl_in_dreams: оскільки доня часу щоб я змогла за пару днів зробити не дасть:d25: але ж як їх зберігати вони не поламаються чи може їх в харчову плівку замотувати?

наталя 2204
07.05.2011, 20:57
Я зберігала просто в коробці на шафі (єдине місце, куди ще діти не можуть дістати :) ).

---------- Додано в 16:57 ---------- Попередній допис був написаний в 16:54 ----------

якщо в мене в малого в червні день народження треба приступати вже
Залежно від того, що ви плануєте витаорити. Якщо будете працювати по 2-3год на день, то тижня має хватити. Тоді і фігурки будуть свіжіші. А які у вас ідеї по прикрашанню вашого тортика? Діліться, може ми ще щось підскажем?

whisper
07.05.2011, 22:11
ше шось навіть вирішити не можу знаю точно шо йому подобається губка боб а ше він в захваті від машинок а ось якби мама була чарівниця і зліпила людину павука ті 5 рочків він б точно запамятав, але думаю шо більше ніж на ту губку я не наважусь. певно треба потрінірюватись зараз щоб не спортити свята

KotMarta
08.05.2011, 16:11
цікавлять інструменти для виготовлення квіточок.
На Краківському є професійні виємки, але дуже дорогі, одна маленька виємка коштує 30 грн.

---------- Додано в 15:11 ---------- Попередній допис був написаний в 15:00 ----------

ше шось навіть вирішити не можу знаю точно шо йому подобається губка боб а ше він в захваті від машинок а ось якби мама була чарівниця і зліпила людину павука ті 5 рочків він б точно запамятав, але думаю шо більше ніж на ту губку я не наважусь. певно треба потрінірюватись зараз щоб не спортити свята
Подивіться ось сюди, тут є потрібне вам МК: http://dreamfood.com.ua/forum/topic_1125/1

skarlet
17.05.2011, 01:35
бо до ножа мастика дуже липне і получається неакуратний край.
Мені теж дуже липне, то я ножицями вирізаю.

дивившись це відео я зрозуміла якщо в мене в малого в червні день народження треба приступати вже
Не знаю, як на рахунок дрібних фігурок, не робила ще їх, але мені на оформленняї тортів ішло від 1 год (на останній тортик) до 4 год (на ляльку) . Обов"язково перед тим потренуйтесь на іншому тортику, щоб знати що і як.

Ascorbinka
17.05.2011, 11:17
від 1 год (на останній тортик) до 4 год (на ляльку) .
чим складніша робота, чим більше деталей задумано- тим більше часу йде. Для мене година то є дуже-дуже мало, практично нічого... хіба очі ляльці за той час намалюю, і то не завжди
Працювала над ним тиждень часу по кілька годин на день.

то зразу видно))) акуратні дрібні детальки, суперовий поїзд) Щоб розгладити боки, треба розкатувати пасту трохи ширше ніж діаметр торта, тоді всі складки будуть внизу, на столі. Ні або не так тонко, бо розкатана до напівпрозорості паста теж легко деформується і рветься.

Iryna
20.05.2011, 17:19
господиньки, підкажіть як зафарбувати мастику у темно коричневий колір?

наталя 2204
20.05.2011, 17:38
Я сама не пробувала, але думаю, що можна попробувати зробити шоколадну мастику.

Iryna
20.05.2011, 19:16
тобто з какао?
сьогодні оббігала всі в районі магазини, магазинчики і лотки і ніде не знайшла тих жувальних зефірчиків:girl_mad: може десь хтось бачив їх в районі Південного ринку?

наталя 2204
20.05.2011, 22:50
рецепт шоколадної мастики:

150 г цукрової пудри
200 г гіркого шоколаду (з більшим вмістом какао)
180 г маршмеллоу
1 ст. ложка вершкового масла
1 ст.ложка лимонного соку.

* Розтопити шоколад. У мікро дати набухнути маршмеллоу. Змішати всі складники до утворення однорідної маси.
* Після застигання можна з ним працювати (можна загорнути в харчову плівку й зберігати в xолодильнику до потрібного моменту).
* Якщо тісто буде погано розкачуватися, покласти його на 10-20 сек у мікро.

ніде не знайшла тих жувальних зефірчиків
На Привокзальному- нема. А на Краківському білий маршмеллоу продають тільки в одній точці. Там я його й беру. На Південному я не буваю.

тобто з какао?
З допомогою какао зафарбовують вже готові вироби з білої мастики. Поки мастика ще не дуже засохла , наносять на мастику какао, а потім "проходяться "по ньому вологою салфеткою. (якраз сьогодні читала про це в неті). :).

KotMarta
21.05.2011, 00:55
Я теж беру білий жувальний зефір на Краківському і тільки в одній точці

whisper
21.05.2011, 22:39
а скільки приблизно треба тих більших упаковок зефіру щоб зробити губку боба, якщо форма 25*45

Iryna
22.05.2011, 00:11
хух, знайшла я нині ті жувальні зефірчики в Арсені на Патона, але поки туди добралася таки прийшлося побігати:girl_impossible:

KotMarta
22.05.2011, 15:38
а скільки приблизно треба тих більших упаковок зефіру щоб зробити губку боба, якщо форма 25*45
200 грам буде достатньо

Iryna
26.05.2011, 21:48
дівчатка, а де можна зберігати вже готові фігури з мастики? чи можна поставити в холодильник типу no frost?

Маруся-мама
26.05.2011, 22:03
чи можна поставити в холодильник типу no frost?

Не бажано. Просто в приміщенні буде достатньо. Вам ж треба щоб квіточки і листочки були сухі і тримали свою форму.

Я тримала просто в шафі. Хоча, може хтось тримає в холодильнику, тоді коробка/торбина має герметично закриватись.

наталя 2204
27.05.2011, 14:35
Я тримала на шафі в коробці :).

Smokky
27.05.2011, 20:27
А де в нас можна купити барвники для мастики, і як вони виглядають?

whisper
27.05.2011, 23:09
я на краківському купляла, там різні кольори є, нижній ряд де формочки і всяке до печива продають.
а в мене ше одне питання а як мастіка витримує жару і транспортування, а то мені буде потрібно торт на природу завести аж переживаю що я довезу

Smokky
28.05.2011, 01:46
я там не дуже орієнтуюсь. Це в продуктових рядах?

Iryna
28.05.2011, 12:59
хто може поділитися провіреним рецептом масляного крему? буду дуже вдячна:girl_curtsey:

IndigoChild
28.05.2011, 21:30
а як мастіка витримує жару і транспортування,
Минулого літа в жару везла торт з мастики 3 години в поїзді, я зробила так: на низ коробки поклала пластикові пляшки з льодом, потім форму з тортом і зверху на неї 2 таких штучки(незнаю, як називаються) що тримають температуру(вони теж перед тим в морозилці лежали), і тортик доїхав нормально, навіть холодний ще був!)

whisper
29.05.2011, 11:54
поділіться секретом, як приклеювати на торт деталі з мастіИки?

KotMarta
29.05.2011, 22:55
поділіться секретом, як приклеювати на торт деталі з мастіИки?
Дрібні деталі клею за допомогою перевареної води або горілки, великі -- айсінгом

наталя 2204
30.05.2011, 23:56
я там не дуже орієнтуюсь. Це в продуктових рядах?
Так, в критому. Там у верхньому ряді солодощі, а в нижньому- форми для випічки, барвники і т.д.

наталя 2204
07.06.2011, 09:53
Я зараз працюю над тортом для мами на День народження. Хочу зробити на торті бутет з каллами і бантом. Ось перші напрацювання:

http://s51.radikal.ru/i133/1106/1a/fd7fa5ff9b1ft.jpg (http://s51.radikal.ru/i133/1106/1a/fd7fa5ff9b1f.jpg)http://s15.radikal.ru/i188/1106/ff/4a79cf71adebt.jpg (http://s15.radikal.ru/i188/1106/ff/4a79cf71adeb.jpg)
Сьогодні буду робити бант. Потім відзвітую.

Бурулька
07.06.2011, 13:38
Як мастика "дружить" з кремом. Хочу сам торт обклеїти мастикою, а зверху прикрасити кремом. Чи так можна?
І як можна попровити мастику, щоб вона стала більш гладкою, якщо в процесі вилазить якийсь горбик/ямка?

Лідочка
07.06.2011, 15:13
Дівчата, розкажіть будь ласка, як ви робите так, щоб фігурки не розпливалися, а то я робила і воно мені пливло, потрібно дати мастиці підсохнути? Бо я робила за годину то все, бо треба було на ранок, а робила ввечері, навіть не знала, що то так довго, тепер розумію, чого в мене все розлазилося.
і ще може хтось підкаже де можна подивитися МК по виготоаленні фігурок?

---------- Додано в 13:13 ---------- Попередній допис був написаний в 13:06 ----------

Ось знайшла - купа майстеркласів з мастикою http://povary.ru/forum/index.php?showtopic=1167.

наталя 2204
07.06.2011, 15:39
Як мастика "дружить" з кремом. Хочу сам торт обклеїти мастикою, а зверху прикрасити кремом. Чи так можна?
мастика дружить з масляним кремом, а от зі сметанним- ні в якому разі, бо попливе.

whisper
07.06.2011, 15:59
а якщо зверху корж то його потрібно змазувати кремом чи можна і не мастити, як буде смачніше і як краще буде виглядати?

Dzvinkalviv
07.06.2011, 16:32
потрібно змазувати кремом
масляним кремом (або ганашем) треба вирівняти торт перед покриванням мастікою!

KotMarta
08.06.2011, 10:50
Хочу сам торт обклеїти мастикою, а зверху прикрасити кремом. Чи так можна?
Я так не роблю ніколи, якщо вже мастикою обтягую торт, то і прибираю теж мастикою, а якщо прибираю кремом, тоді вже не використовую мастики

Dzvinkalviv
08.06.2011, 11:07
Хочу сам торт обклеїти мастикою, а зверху прикрасити кремом.
краще торт обмажте масляним кремом, а прикрашайте виробами з мастіки

Smokky
08.06.2011, 13:27
Я вчора чоловікові на день народження прикрашала тортики мастикою. Перший раз, тому трохи кривенько все вийшло, а ле він задоволений і втішений. Отже, один будемо з друзями куштувати, а другий вже на роботу поїхав
http://s008.radikal.ru/i303/1106/07/4da5d896c946.jpg
http://s007.radikal.ru/i301/1106/7a/ae0b6d61faa6.jpg

Т@нюшк@
08.06.2011, 16:49
А де в нас можна купити барвники для мастики, і як вони виглядають?
я сьогодні купувала на оптовому шуварі. магазинчик знаходиться в самому останньому ряді. називається щось типу "все для кондитерів"
виглядають як пакетики з ванільним цукром)))) по 50 коп. упаковка
а ще я на шуварі купила жувальний зефір білого кольору. якраз те що треба щоб фарбувати) і упаковкою 500 г. Коштує 15,50 грн

---------- Додано в 12:49 ---------- Попередній допис був написаний в 12:48 ----------

хто може поділитися провіреним рецептом масляного крему? буду дуже вдячна
завтра напевно буду пробувати робити ось цей крем
http://forum.say7.info/topic30109.html
дуже він мені апетитний) і нескладний

наталя 2204
09.06.2011, 11:07
Ось як я робили бант на торт:

http://i044.radikal.ru/1106/29/29eb23cd0373t.jpg (http://i044.radikal.ru/1106/29/29eb23cd0373.jpg) http://i053.radikal.ru/1106/3b/09e3db9624eet.jpg (http://i053.radikal.ru/1106/3b/09e3db9624ee.jpg) http://i035.radikal.ru/1106/f3/4a807d536dc2t.jpg (http://i035.radikal.ru/1106/f3/4a807d536dc2.jpg)

Iryna
09.06.2011, 11:51
а ще я на шуварі купила жувальний зефір білого кольору. якраз те що треба щоб фарбувати) і упаковкою 500 г. Коштує 15,50 грн

білий зефір я ще на днях купувала у Сільпо на Виговського)) десь за 250 г платила 7 з копійками)

Т@нюшк@
12.06.2011, 17:25
завтра напевно буду пробувати робити ось цей крем
http://forum.say7.info/topic30109.html
дівчата, хочу відписати на рахунок цього крему. може хтось захоче попробувати.
я вчора його робила. все давала за рецептом, окрім ванілі (дала ромову есенцію)
Почала збивати - не збивається. В рецепті пише 3-5 хв збивати. Я збивала десь 15 і на малій швидкості, потім на максимальній - не допомагало((( Масло відділилось і видно було водичку. Я думаю, напевно масло погане, тобто спред, який я завжди купую до випічки. Але шкода викидати мені було стільки крему і я поставила посуду під нахилом, щоб водичка стекла. Думаю, помащу чим вже є.
Так він стікав десь хвилин 20.
Оскільки надія жевріла, що він має получитися, то я вирішила ще раз збити на мін. швидкості. І уявіть собі, практично зразу почав збиватися, став однорідної густини.
Я була довольна як слон)))

Загалом, крем смачний. Для мене занадто солодкий. Але на смак такий як магазинний. Не знаю як ви, а я люблю магазинний крем)

наталя 2204
12.06.2011, 21:07
Там же пише збивати на мінімальній швидкості, або взагалі- вручну. Може ви спочатку дали завелику швидкість?

Т@нюшк@
12.06.2011, 23:04
Там же пише збивати на мінімальній швидкості, або взагалі- вручну. Може ви спочатку дали завелику швидкість?
ні, я бачила що мінімальній тре збивати. так і робила. а вже десь через 10 хвилин, коли не було результату, то спробувала на великій швидкості

Маруся-мама
12.06.2011, 23:22
Масло відділилось і видно було водичку.

Я робила подібний лишень не з молоком, а зі сметаною. І це нормально що на початку крем розкладається і відходить вода. Його просто треба продовжувати збивати.
Так як у мене сильний міксер то я просто залишаю збивати і йду геть. Через 5-10 хвилин все з’єднається. А кількість цукру регулюю сама. Я не люблю солодкі креми, тому не даю всього цукру що пише в переписах.

---------- Додано в 20:22 ---------- Попередній допис був написаний в 20:21 ----------

Може ви спочатку дали завелику швидкість?

Я збиваю лишень на великій швидкості. Але в мене міксер не ручний, він інакше працює.

poetka
12.06.2011, 23:26
Так і є такі креми завше розслоюються,я ставлю в холод і далі через 10 хв. збиваю...
Правда я більше всетаки люблю заварні на яйцях креми,або якщо масло то з заварним білком,смачний,але треба побавитись

Маруся-мама
12.06.2011, 23:40
Правда я більше всетаки люблю заварні на яйцях креми,або якщо масло то з заварним білком,смачний,але треба побавитись

Та що там бавитись. В таких кремах треба дотримуватись основного закону фізики - все має бути кімнатної температури. Масло і крем. Такий крем не бажано охолоджувати в холодильнику, краще нехай він вистигне наверха і прикрити його політеленовою плівкою так щоб вона доторкалась до верху крему. Тоді не утвориться тверда скоринка зверху.
Як тільки крем вистиг достатньо, збити сильно масло з цукром-пудрою і тоді по одній ложці додаємо заварний. Головне щоб міксер працював постійно і крем не падав безпосередньо на збивалку а прямо в масло. Ну і не можна додавати забагато. Треба щоб масло привикало до крему потроху. :girl_blum:

poetka
12.06.2011, 23:43
Та ні Марусю,власне я й писала,що заварні дуже люблю,бо звичніші для мене і роблю їх швидко.Я мала на увазі білково-заварний масляний,він морочний бо на водяній бані готується,але зате смак.....Ум!!!!

Маруся-мама
12.06.2011, 23:50
Я мала на увазі білково-заварний масляний,він морочний

Отой то правда. Але наскільки я знаю то збиваються білки а тоді додається масло по кусочку, чи ви інакше робите?

http://www.youtube.com/watch?v=IxWmiHRTMz8

poetka
13.06.2011, 00:01
Я все роблю так само як на відео,але не заморочуюсь цукор даю на око,лише білки збиваю на водяній бані,бо всетаки сирі білки в крем якось не практикую,для бізе так а в крем ні!!!! мусять пройти темрічну обробку,отож:Збиваю білки з цукром на водяній бані,доки не розпуститься цукор,потім відставляю і продовжую збивати доки білки не охолонуть до кімн температури,можна поставити в посудину з холодною водою,потім таксамо по кусочку даю масло кім. температури і розтираю до біла, в кінці якоїсь есенції і все....

Маруся-мама
13.06.2011, 04:15
мусять пройти темрічну обробку

Так він тому і лиє гарячий сироп щоб загріти білки і має бути досить висока температура того сиропу власне щоб загріти білок до певної температури, яка вбиває всі мікроби. Він власне говорить що в білку нема так багато мікробів як в жовтку, тому білок не конче дуже сильно нагрівати лише трохи але треба якщо він іде в крем.

poetka
13.06.2011, 11:47
Не знаю англійську,але дякую Марусю візьму на примітку цей рецепт.

Ная
19.06.2011, 16:27
Як зробити мастику чорного кольору? Читала,що додають активоване вугілля,хтось таке пробував робити?

Diamantyk
19.06.2011, 19:29
Дівчата хочу замовити тортик дитині на 2 рочки,може хтось має ідеї оформлення з телепузиками,буду дуже вдячна ....Дякую.

rysaj
19.06.2011, 19:45
може хтось має ідеї оформлення з телепузиками,буду дуже вдячна
ось тут (http://www.google.com.ua/search?q=%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82+%D0%B7+%D1%82%D0 %B5%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D1%83%D0%B7%D1%96%D0%BA%D0%B 0%D0%BC%D0%B8&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=uk&tab=wi&biw=1280&bih=890)

наталя 2204
20.06.2011, 11:02
Как покрасить в черный цвет сахарную мастику

Покрасить сахарную мастику в черный цвет можно разными способами. Все опытные тортоукрашательницы отмечают, что подобрать желаемый цвет не всегда удается быстро. Нужен опыт и знание законов и правил смешивания цветов.

Первый способ окраски мастики в черный цвет

Смешать красители следующих цветов: красный, синий и желтый. Соотношение зависит от оттенка, который вы желаете получить:
Для нейтрального черного: 1 часть красного : 2 части синего : 1 часть желтого
Для черного с зеленым оттенком: 1 часть красного : 1 часть синего : 2 части желтого
Для черного с фиолетовым оттенком: 1 часть красного : 1 часть синего : немного желтого
Для черного с красным оттенком: 2 части красного : 1 часть синего : 1 часть желтого

Я делала так: развела сухие красители по отдельности каждый цвет в капле воды. Потом, взяв за основу тот краситель, которого должно быть больше, добавляла к нему остальные цвета. Получила жидкий краситель черного цвета, который при вмешивании в мастику дал насыщенный серый цвет. При увеличении количества красителя цвет становился темнее, в результате я получила черный с фиолетовым оттенком. Меня устроил вариант этого черного с фиолетовой нотой.

Чистого нейтрального черного я не получила. Думаю, это потому, что красный у меня был не красный, а малиновый, потому как, пока мне не удалось найти краситель, который дает настоящий красный цвет. Краситель Е122- это малиновый или фуксия, но никак не красный, хотя его и называют красный.

Второй способ получения мастики черного цвета
Можно подкрасить мастику в коричневый цвет сахарной жженкой или сделать шоколадную мастику, а потом добавить в нее синий краситель.

Третий способ окрашивания сахарной мастики в черный цвет

Берете черный краситель и окрашиваете мастику в черный цвет :girl_smile:

Таблица смешивания цветов пищевой краски для мастики из маршмелоу.
клубничный
3 части розового+1ч.красного
туркиз
6 ч.небесно-голубого+1ч.желтого
серебрянно-серый
1ч.черного+1ч.синего
темно красный
1ч.красного+немного черного
цвет ржавчины
8ч.оранжевого+2ч.красного+1ч.коричневого
зеленоватый
9ч.небесно голубого+немного желтого
темно зеленый
зеленый+немного черного
лаванда
5ч.розового+1ч.сереневого
телесный
немного цвета медного
морской
5ч. синего+1ч.зеленого
персиковый
2ч. оранжевого+1ч. темно желтого
темно розовый
2ч. красного+1ч.коричневого
темно синий
1ч. синий+1ч. Сереневый
авокадо
4ч. желтого+1ч.зеленого+чуть черного
коралл
3ч.розового+2ч.желтого
золотой
10ч.желтого+3ч.оранжевого+1ч.красного
слива
1ч.фиолетового+немного красного
светло зеленый
2ч.фиолетового+3ч.желтого

Lingerie
07.07.2011, 00:56
Та що там бавитись. В таких кремах треба дотримуватись основного закону фізики - все має бути кімнатної температури. Масло і крем. Такий крем не бажано охолоджувати в холодильнику, краще нехай він вистигне наверха і прикрити його політеленовою плівкою так щоб вона доторкалась до верху крему. Тоді не утвориться тверда скоринка зверху.
Як тільки крем вистиг достатньо, збити сильно масло з цукром-пудрою і тоді по одній ложці додаємо заварний. Головне щоб міксер працював постійно і крем не падав безпосередньо на збивалку а прямо в масло. Ну і не можна додавати забагато.
а можна конкретніший рецепт такого крему? (скільки чого?)

romaschka
20.07.2011, 17:31
Дівчатка а чи можна зробити мастику і неодразу з нею працювати, а завернути в харчову плівку і поставити в холодильник, і наприклад за 2-3 дня з неї щось робити. І як вона тоді буде розкачуватись на пласти? наприклад якщо я хочу покрити просто торт зверху мастикою без фігурок

KotMarta
20.07.2011, 17:50
Дівчатка а чи можна зробити мастику і неодразу з нею працювати, а завернути в харчову плівку і поставити в холодильник, і наприклад за 2-3 дня з неї щось робити. І як вона тоді буде розкачуватись на пласти? наприклад якщо я хочу покрити просто торт зверху мастикою без фігурок
Щоб покрити торт, я роблю мастику зразу, а на фігурки можна ставити в холодильник на 2-3 дні а працювати з нею пізніше , якщо буде не пластичною -- на кілька секунд поставити в мікрохвильовку

Dzvinkalviv
20.07.2011, 17:51
наприклад за 2-3 дня
навіть треба, вона тоді значно еластичніша робиться )))

Відьмочка
20.07.2011, 21:57
Розкажіть ,будь-ласка, як правильно додавати барвник в мастику?

Dzvinkalviv
21.07.2011, 10:51
візьміть кусок мастіки, що треба зафарбувати, добре її розімніть, потім на неї капніть кілька капель барвника (сухий розводжу водою) і вимішуйте, поки колір не стане однорідний. Але руки і вся поверхня буде в фарбі :girl_yes2:

наталя 2204
15.08.2011, 15:49
Ось знайшла як робиться торт Барбі (http://dreamfood.com.ua/forum/topic_882/8#post-34332). На днях буду робити.От тільки не зрозуміла як приклеювати рюшечки на спідниці до масляного крему. Може хто підкаже? :).

Маруся-мама
15.08.2011, 18:54
Може хто підкаже

Я так розумію що прямо на масляний крем, хіба якщо на інший шар мастики тоді ліпити водичкою з цукром, або айсіньґом.

---------- Додано в 15:54 ---------- Попередній допис був написаний в 15:46 ----------

Розкажіть ,будь-ласка, як правильно додавати барвник в мастику?

Думаю це відео допоможе

http://www.youtube.com/watch?v=GyjK-AfR2xY

Angel
26.08.2011, 00:26
Дівчата, де краще поставити торт з мастики на ніч,щоб не потік.Якшо не помиляюсь в холодильник не бажано? БО минулі рази коли робила торти,було прохолодно,то просто на балкон виносила,а зараз боюсь щоб не потік...
І ще ,маю питання,чи вартує додати крохмаль до пудри,щоб мастика еластичніша була?Фігурки не потрібно ліпити,тільки коржі покрити.

Iryna
26.08.2011, 11:24
Христя, я тримаю в холодильнику, але в мене система no frost.
а на рахунок крохмалю, то я пробувала і з ним і без нього....особливої різниці не замітила, може хіба замало дала...

Angel
26.08.2011, 12:13
Дякую,Іра. А якшо в мене не такий холодильник,тобто такий який потрібно розморожувати??? боюсь щоб не потік..

Iryna
26.08.2011, 14:39
в моєї мами такий, то ми ставили після забави, бо теж переживали щоб не потік, то і в такому теж все було ок!

Dzvinkalviv
26.08.2011, 14:47
боюсь щоб не потік..
зробіть в холодильнику троха нижчу температуру, і нічого не потече, збоку біля торта можете поставити відкриту пачку солі- вона файно вбирає вологу.
Щодо крохмалю, то з його додаванням легше з мастікою працювати, але чи корисно його їсти??? та і смак троха міняється (((

zlatovlaska
29.08.2011, 12:36
хоч якісь інструменти для роботи з мастикою
Оце ж і задалась таким питанням. Знайшла ось на цьому сайтику, зараз там акція на інструмент , все інше дорогувате. Мінімальне замовлення у них 200 грн+доставка Якщо б Ви надумали брати, я б приєдналась http://tort-master.com.ua/index.php?productID=2046

zlatovlaska
29.08.2011, 15:29
інструменти для роботи з мастикою
І ще гляньте сюдиЯ з самого ранку як засіла так досі в пошуках інвентарю :), мабуть завтра - післязавтра з цього сайту робитиму замовлення, вже купу всього навибирала http://www.praline-decor.com/category.php?id_category=22

Ная
29.08.2011, 16:13
Чи робив хтось мастику з не з білого маршмелоу,а з жовто-рожевого,наприклад? Переживаю за те які потім кольори можуть вийти...Ніде нема в продажі білого маршмелоу,лише кольоровий(((,а я Софії на ДН пообіцяла торт...

Дана
29.08.2011, 17:07
Я робила з кольорового жовто/рожевого, колір виходить ніжно персиковий. Надь білі зефірки є біля мене в сільпо, можу сьогодні купити і завтра тобі передати

bleste
29.08.2011, 20:48
І ще гляньте сюди http://www.praline-decor.com/categor...id_category=22
Я б з цього сайту дещо б замовила...

zlatovlaska
06.09.2011, 19:11
Маю питаннячко.
Чим ви змазуєте, чи що ви робите, для того аби досягнути блиску у виробах з мастики?
http://i077.radikal.ru/1109/e7/c118a9072065.jpg (http://www.radikal.ru)

Dzvinkalviv
07.09.2011, 16:53
горілкою, водою або яєчним білком

---------- Додано в 15:53 ---------- Попередній допис був написаний в 15:53 ----------

ще можна посипати кондурином

zlatovlaska
08.09.2011, 19:28
посипати кондурином
просвітіть, що воно таке?

Iryna
08.09.2011, 20:48
просвітіть, що воно таке?

це такий порошочок, що додається до мастики і вона має перламутровий блиск)))

наталя 2204
09.09.2011, 11:32
Чим ви змазуєте, чи що ви робите, для того аби досягнути блиску у виробах з мастики?
А ще розводять мід з горілкою 1:1. Тоді блистить гарно. Бо якщо просто горілкою, то не блистить, а тільки змивається цукрова пудра і крохмал (якщо є залишки на поверхні).

Dzvinkalviv
09.09.2011, 13:04
Бо якщо просто горілкою, то не блистить,
ну як в кого! в мене блистить, як лаком покрите

zlatovlaska
12.09.2011, 11:13
Ще питання. Цукрову пудру робите самі чи купуєте? Вчора купила виробник ПП Гладун, Львів. Така жахлива:girl_cray: , мусила на крохмалі робити мастику :( Доречі, гарно так замісилась, як на перший раз:girl_in_love:

Дана
12.09.2011, 11:48
Цукрову пудру робите самі чи купуєте?Я купую, в Сільпо їхня марка повна чаша, досить непогана, купила якусь іншу фабричну, то були крупинки хоч і просіювала, все одно не то.

zlatovlaska
12.09.2011, 22:39
Я сьогодні викупила ще одну пудру, супер-пупер-люкс:girl_claping: ТМ "Нектар",м. Рівне.Відходів (крупинок) взагалі немає :) Тішуся , як слон.

bleste
13.09.2011, 11:12
Такий барвник, як для фарбування яєць підійде? Він також харчовий... не можу знайти нормального(((

наталя 2204
14.09.2011, 11:17
Я сьогодні викупила ще одну пудру, супер-пупер-люкс ТМ "Нектар",м. Рівне.Відходів (крупинок) взагалі немає
А де купляли?
не можу знайти нормального(
На Краківському є повно, і в Домашній пекарні (але там дорожче)

bleste
15.09.2011, 15:27
На Краківському є повно,
Дякую, вже знайшла! Завтра вже буду "мудрувати" собі тортик на ДН!)))
Знайшла багато корисної інформації тут http://supercook.ru/decoration/pryan-dom-05.html Може теж комусь знадобиться!)

zlatovlaska
15.09.2011, 20:54
А де купляли?
В магазинчику навпроти Мотозаводу.

zlatovlaska
20.09.2011, 11:38
В п"ятницю робитиму торт-ляльку. Рюшечки на плаття Ви чимось змащуєте перед тим як їх ліпити безпосередньо на торт?:girl_blush2:Просвітіть, я перший раз робитиму таке чудо

Iryna
20.09.2011, 15:43
Рюшечки на плаття Ви чимось змащуєте перед тим як їх ліпити безпосередньо на торт?

всі деталі які будете ліпити (в тому числі і рюшечки) потрібно змащувати або горілкою, або водою, або білком...

mamvasulka
21.09.2011, 13:35
Дівчата, а ви кладете в мастику в холодильник перед тим як з неї працювати? Вичитала на кулінарному форумі,якщо класти наніч або на пару годин в холодильник,то мастика буде еластичніша.

наталя 2204
21.09.2011, 15:18
Я кладу в холодильник, а потім (коли хочу щось ліпити) чуть-чуть розігріваю в мікрохвильовці .

zlatovlaska
21.09.2011, 17:32
змащувати або горілкою, або водою, або білком...
Це якщо мастику до мастики ліпити . А якщо на масляний крем деталі кріпити, теж так само змащувати?

KotMarta
21.09.2011, 19:28
Це якщо мастику до мастики ліпити . А якщо на масляний крем деталі кріпити, теж так само змащувати?
Ні, на масляний крем просто ставити, до крему мастика сама причіпиться

Zvizda
08.10.2011, 01:10
Дівчата, хотіла запитатися чи можна спекти торт наприклад в суботу зранку, а покрити мастикою на наступний день?

Talya
08.10.2011, 02:21
Дівчата, хотіла запитатися чи можна спекти торт наприклад в суботу зранку, а покрити мастикою на наступний день?

я так і робила, правда тримала його в холодильнику. пекла коржі в п"ятницю, перемащувала в суботу, а в неділю зранку покривала мастикою. головне щоб масляний крем на торті застиг

наталя 2204
11.10.2011, 11:13
покрийте його ганашем, а потім вже мастикою.

Zvizda
28.10.2011, 21:40
Дівчата, бачила сьогодні у продажі мармишки( чи як правильно назвати ці зефірчики) в магазинчику на Левандівському базарі. Магазин знаходиться на зовні і ціна мармишок 38.50. Може комусь стане в нагоді)

Moonlight
28.10.2011, 23:19
Мої тортики (поки що тільки вчуся:girl_wink:)
http://s017.radikal.ru/i420/1110/8f/0883ce671ee2.jpg (http://www.radikal.ru)
http://s017.radikal.ru/i437/1110/04/767d14ff2569.jpg (http://www.radikal.ru)

Zvizda
29.10.2011, 17:53
Дівчата порадьте! Як зробити травичку з кокосової стружки на торті покритому мастикою, вірніше чим ту стружку прикріпити. щоб вона не обсипалася?

Dzvinkalviv
31.10.2011, 15:08
щоб вона не обсипалася?
розведіть 1 ст.л. цукру 1 ч.л. води. намастіть на торт і посипте стружкою. або використовуйте масляний крем

zlatovlaska
01.11.2011, 12:36
Навирізала я плунжером метеликів. Вони вже висохли. Тепер, щоб їх розфарбувати кандуріном, треба їх змочити легенько, чи сухим пензликом розмальовувати (щось ніде не знайшла відповідь на всоє дурненьке запитання)? :girl_in_dreams:

Dzvinkalviv
01.11.2011, 15:31
х змочити легенько, чи сухим пензликом розмальовувати
питання зовсім не дурненьке! можна кондурин троха розвести горілкою і малювати як фарбами, можна просто на сухо пензликом нанести, а якщо після цього потримати виріб над парою- буде суперррр блиск

TUCR
06.11.2011, 22:54
Привіт, дорогі форумчаночки на суботу хочу малі спекти тортик з використанням мастики, то це потрібно її топити, а якщо я хочу якісь певні кольори то потрібно додавати харчові барвники???, а чи можна взяти кольровий то зифірчик і до нього додати той колір який мені потрібно??? і як той колір додавати, під час топлення?? Дуже прошу вашої поради!!!!!

наталя 2204
07.11.2011, 11:06
краще брати білий зефірчик, а тоді додавати кольори. Бо якщо візьмете кольоровий і додасте до нього кольорову фарбу, то не знати що получиться. Барвники краще додавати в гарячий розтоплений зефір, коли тільки починаєте всипати цукрову пудру. Тоді колір буде гарний, і мастика буде рівномірно зафарбована. Бо якщо будете домішувати фарбу в уже готову мастику, то вже буде трохи не то.

Dzvinkalviv
07.11.2011, 12:15
якщо будете домішувати фарбу в уже готову мастику, то вже буде трохи не то.
я завжди додаю фарбу в уже замішану білу мастіку (як тре 5-7 кольорів, то ж не замішувати 5-ть разів мастіку по маленькій кульці?!)

Дана
17.11.2011, 18:44
Ділюся інформацією, сьогодні на краівському базарі знайшла будку з різними "дуже потрібними" штучками для тортів, купила кандурін по 27грн/5гр, фломастери харчові по 35грн, гелеві барвники були, тільки мені треба було чорний а його якраз купили,обіцяли замовити, ще були підложки двохсторонні для тортів, плунжери по 65грн/ 3 штуки набір, там взагалі багато всього єале продавець все так з не охотою показував ніби задарма хотіла взяти.Тепер пробую розказати де та чарівна будка-ятка знаходиться. Заходимо на Краківський базар з головного входу, йдемо прямо , доходимо до сходів , піднімаємося сходами далі знову прямо аж до того місця де починаються ряди з рибками, з ліва будуть сходи піднімаємося,потім направо знову сходи, йдемо пару кроків до першого повороту направо, заходимо,і по правій стороні будуть будки з різним крамом, от так вздовж тих будок йдемо, побачите досить великий прилавок,з різноманітними приправами, обтягнутий зеленою сіткою,продає чоловік,у нього і питаєтеся за тим всім добром. Щоб простіше ряди з рибками,а над ними ятки, ті що нам потрібні.

Carpe diem
18.11.2011, 00:23
а може хтось підкаже рецепт шоколадної мастики? :girl_flirt:
буду ну дууууже вдячна!!!!!!

LILY
17.01.2012, 11:36
а я вирішила похреснику спекти тортик на день народження губку боб.
вчора купила барвники отакі фірми квітень
http://i017.radikal.ru/1201/2f/924cacde52e3.jpg
і незнаю як і скільки розводити на невеликий розмір торта і ще мені цікаво чи ті барвники невикличуть алергію у дитини?

Dzvinkalviv
17.01.2012, 11:41
як і скільки розводити на невеликий розмір торта
я розводжу дуже мало- на кінчик ножа барвника + 5-6 капель води і розмішую зубочисткою, тоді фарбую мастіку. Якщо торт для дітей- краще зробіть кольори менш яскраві (чим менше тої хімії- тим краще), барвники ніби не шкідливі, але ...

syliko
19.01.2012, 16:35
Доброго дня дівчатка, перший раз у цій теці, а з мастикою знайомство дуже коротке і тому питання, я користуюсь звичайними барвниками "квітень" в пакетиках (кондуріни та інші професійні мені за дорого) щоб отримати темно зелений колір відповідно даю багато зеленого барвника, але після цього мастика жахливо крошеться, що робити з цим. Наступне питання, хотіла зробити ручку до корзинки але вона не тримається навіть як висохне

bleste
19.01.2012, 18:04
порадьте який тортик запхати під "губку боба"?бажано зі сметанковим кремом.
Робила Губку Боба - медові коржі, коржі з маком перемащені сметанковим кремом з чорносливом. Форму тримає гарно такий торт.

Borsychok
19.01.2012, 19:13
мої перші роботи
перші???????!!!!!!!:khomyak::khomyak:

LILY
19.01.2012, 19:56
мої перші роботи
а якими барвниками користувались? або що робили коли крошилось?

syliko
19.01.2012, 20:04
Так перші, ромашки це друга робота, а корзинка 5 і остання на сьогоднішній день. Користувалась звичайним харчовим барвником в пакетику, ті що по 50коп., а що робила листочки з них вийшли а щоб щось більше зробити наприклад хотіла на новий рік зробити ялинкові гілочки то нічого не вийшло бо мастика просто рвалась.

LILY
19.01.2012, 21:01
бо мастика просто рвалась

ого і що Ви думаєте це від барвника залежить?

бо я намилилась тортик похреснику пекти,губку боб і хочу використовувати барвники квітень, бо інших не знайшла.....шоб в мене ч/п не вийшло,а які краще?

Дана
19.01.2012, 22:21
Я користуюсь барвниками і фірми "квітень" і гелевими, гелеві на порядок кращі, але і наші в пакетику мені нормально підходили, і мій губка боб фото в цій теміє був на барвниках з пакетика, нічого не рвалося і не крошилося.

zlatovlaska
20.01.2012, 00:04
http://s018.radikal.ru/i515/1201/06/280b41a6a224.jpg (http://www.radikal.ru)
Вибачайте, що догори ногами тортик. Кепський з мене фотографф :girl_blush2:

Питання на засипку. Від чого можуть бути бульбашки під чи в самій мастиці? Коли покривла тортик, все було гуд. Як почала його водичкою змазувати,- повилазоло купа бульбашок. Довелось квіточки в хаотичному порядку натикувати .:girl_in_dreams:

І ще, щодо барвників.Сухими не користувалась. А якщо порівнювати російські і Ateco (США), то перші мають насичені кольори а другі блідіші, ніжніші. Чомусь Ateco чорни, скільки не давала, всеодно виходить сірим... Хіба його треба дуже вже багато додавати, з четвертину флакончика...
На тортику останньому видно , які виходять кольори
Червоний дуже блідий, з синього виходить гарний блакитний, жовтий і зелений можуть бути.

bleste
20.01.2012, 00:12
Я користуюсь барвниками і фірми "квітень"
І я такі ж використовувала, коли Губку Боба робила. Кольори вийшли гарні, а штанці фарбувала какао)))

http://s05.radikal.ru/i178/1201/04/f7a73b9d79e5.jpg (http://www.radikal.ru)

zlatovlaska
20.01.2012, 00:13
Чи користувався хто силіконовими молдами?
Я собі прикупила немовля, а що з ним далі робити...:girl_flag_of_truce:

LILY
20.01.2012, 00:22
штанці фарбувала какао)))

тобто покрили мастикою білою і тоді какао?чи як?

бо мій похресник алергік і я переживаю чи йому ніц небуде...хочу максимально кольори натуральними зробити

HOPIC
20.01.2012, 00:22
невикличуть алергію у дитини?
я такі барвники беру для мила, тому можу сказати, що скільки людей поки не милилися і в тч діти, поки алергії не було...але направду барвника треба крупиночку на приблизно пів чайної ложки води..я завжди розколочую в стаканчику і бери стільки, скільки треба.. і будьте уважні при роботі з сухими барвниками - один необережний рух, і ваші пальці/руки/одяг/стіл можуть бути напр в синіх цятках. змивається, але зі шкіри не так просто)))

bleste
20.01.2012, 00:29
тобто покрили мастикою білою і тоді какао?чи як?
Какао розвела у воді (щоб кашиця вийшла) і додала до мастики, добре її замісила.

syliko
20.01.2012, 10:20
ого і що Ви думаєте це від барвника залежить?
З звичайних барвників все нормально виходить, тільки от чого в мене практика з темно зеленим кольором невдала, просто коли хотіла дуже насичений колір(я майже цілу пачку барвника додала щоб досягти такого кольору наприклад як ялинка) то тоді вона чомусь ставала крихка, в інших випадках все було нормально.

bleste
20.01.2012, 12:16
З звичайних барвників все нормально виходить, тільки от чого в мене практика з темно зеленим кольором невдала, просто коли хотіла дуже насичений колір(я майже цілу пачку барвника додала щоб досягти такого кольору наприклад як ялинка) то тоді вона чомусь ставала крихка, в інших випадках все було нормально.
Та ж сама була історія - цілий пакетик додала, але я, чомусь, з такою мастикою впоралась (вийшло зробити те, що хотіла, бо було не у великому об'ємі).

LILY
20.01.2012, 12:40
bleste а чорна це теж барвник?

ы ще а ніс, ноги, руки бобу робили за день чи воно так буде триматись?

Дана
20.01.2012, 12:52
Від чого можуть бути бульбашки під чи в самій мастиці? Якщо я не дуже добре розгладжую мастику, і вона не щільно прилягає до крему, тоді під час змащування мастики для блиску горілкою, мастика починає відставати від крему і з'являються бульбашки, можна те місце акуратно проколоти тоненькою голкою, випустити повітря, і загладити те місце.

bleste
20.01.2012, 13:27
bleste а чорна це теж барвник?
ы ще а ніс, ноги, руки бобу робили за день чи воно так буде триматись?

Чорний - змішувала блакитний, червоний і жовтий кольори (пропорцій не пам'ятаю)
Ніс, руки і ноги робила по ходу роботи)

SweetMira
23.01.2012, 19:57
Підкажіть де у Львові можна купити готову мастику, тільки не Украсу. В Тернополі проблеми не мала, купляла швейцарську, а тут знайти не можу...поки:))
До речі, чорний гелевий барвник недавно бачила в "Домашньому пекареві"

syliko
26.01.2012, 15:39
Дівчатка, як зробити тілесний колір, тобто для фігурки ангелика, додавати рожевий чи трошки коричневого?

galkin
26.01.2012, 18:00
як зробити тілесний колір

я до білих маршмелоу додавала по капельці жовтого і червоного, вимішувала і тоді дивилась - якщо зарожеве, то додавала капельку жовтого, якщо зажовте - капельку червоного

rysaj
26.01.2012, 18:18
Підкажіть де у Львові можна купити готову мастику, тільки не Украсу
На Шуварі в магазині "Все для пекарів"(самий останній ряд на оптовому ринку)

Carpe diem
26.01.2012, 21:19
а як пофарбувати мастику у сірий колір????? дуже треба!!!! чорного барвника не маю, щоб з синім змішати.... тре якось інакше, а як?? хелп...

rysaj
27.01.2012, 10:38
а як пофарбувати мастику у сірий колір?????
однакову частину синього та коричневого барвника[COLOR="Silver"]

Angel
27.01.2012, 11:14
До речі, чорний гелевий барвник недавно бачила в "Домашньому пекареві"
а я купила на Краківському чорний гелевий.

syliko
27.01.2012, 11:15
rysaj, бачу у вас вже великий досвід в цій майстерні, я вже питала але не отримала відповіді, як зробити ручку для корзинки щоб вона трималась, а то я сушила добу а вона всерівно падала (провалювалась)

rysaj
27.01.2012, 14:49
як зробити ручку для корзинки щоб вона трималась,
Ручку треба робити зі желатинової мастики,бо саме така швидко сохне і легка,на корзині буде триматися і не зігнеться.

LILY
10.02.2012, 17:04
недавно робила тортик-сорочку дідусеві на день народження то якийсь ужас,я навіть це нефоткала,всім сподобалось але я то знаю шо воно не так має виглядати.
Працювала з мастикою вдруге,перший раз незафарбовувала, все було добре а другий раз то жах,розтопила мармишки по рецепту, і мені потрібно було голубого кольору,на чайну ложку капнула води і насипала синього барвника, розвела ну і капнула в мастику розтоплену....колір вийшов дуже світлім,ледь помітним, і мастика крошилась жахливо.Я рада що зробила "пробний" торт.
Тепер запитання:
1.опишіть процес забарвлення мастики,як,скільки і чим?
2.скільки сипете порошка/барвника на 150 гр. мармишок?
3.им розводите барвники? бо мені здається що від води воно "крошиться"
4.чи можна зробити мастику за день,не фігурки а щоб торт накрити?
5.як ї де її зберігати?чи буде вона еластична?
6.дайте рецепт крему під мастику?

Valensia
13.02.2012, 12:16
Мій дебют.
пробувала ліпити троянди... не получились. Але зробила ось такі квіти.
http://s018.radikal.ru/i517/1202/2d/f7386fbd8034.jpg

http://s018.radikal.ru/i525/1202/8d/c1a2a83b7f0d.jpg

Трохи затвердо замісила, то важко розкачувати було, але тепер буду знати. Ще б з барвниками щось спробувати хотілось.

Supergirl
15.02.2012, 02:39
І я робила тортик з мастикою без барвників вперше. Маршмеллоу кинула міситися в хлібопічку, а я стояла тим часом пудру підсипала:girl_blush2::) Ось який вийшов в мене подарунок коханому чоловіку на день Валентина
http://s59.radikal.ru/i166/1202/0e/dc278790d801.jpg
http://i008.radikal.ru/1202/63/3339f077f066.jpg

agalinka
01.04.2012, 02:07
Дівчата підкажіть чи хтось робив сирник під мастику, чи то не підходить?

наталя 2204
01.04.2012, 16:26
можете робити, але зверху його треба повністю покрити ганашем.

amaretto
08.04.2012, 11:26
а ми покривали масло+пудра-також добре

наталя 2204
08.04.2012, 13:35
так, треба або маслом, або масляним кремом, або ганашем.

Xruxa
08.05.2012, 20:17
пекла синулі на рочок, вперше з мастики
http://s019.radikal.ru/i604/1205/1c/4de19c61b903.jpg

syliko
14.05.2012, 16:26
а це мої тортики
http://s12.radikal.ru/i185/1205/ba/09f95aae7445.jpg http://s006.radikal.ru/i214/1205/60/e32ef5fdafcd.jpg

http://s56.radikal.ru/i151/1205/cf/72301a7280bf.jpg

Skrynya
27.05.2012, 13:19
Підкажіть будь-ласка чим прикріплювати великі фігури? І ще може хтось має рецепт "перевіреного" тортика з фруктами може йогуртовим кремом? Такий, щоб був не складний, бо буду робити вперше в житті :) :girl_impossible:(тож можна що в середині був такий крем, а під мастику зробити масляний?)

loreniya
27.05.2012, 18:00
Підкажіть будь-ласка чим прикріплювати великі фігури?
вчора на дні народженні я бачила що фігурки настромлені на зубочистки.

до фруктів мені подобається бісквіт моєї бабці найпростіший і дуже добрий - 4 яйця зважити на вазі /тим хто без ваги - одне середнє яйце - як домашнє - важить біля 50 гр/ ту саму вагу має мати цукор і мука -тобто по 200 грам в середньому. Велику миску ставимо в кастрюлю з гарячою водою, щоб та миска трималась і не падала в кастрюлю, вибиваєм яйця і всипаємо цукор - збиваємо до побіління, тоді дається мука.

Бабця так не робить, але на форумах радять дати ще 1 ч л крохмалу, 1 ст ложку води і на кінчику ножа порошку до печива. Я якщо роблю в комбайні а не на бані гарячій то все те додаю.
пекти відразу - налили і в духовку - це чомусь суттєво впливає на ріст - у 180-200 гр 30-40 хв.

Ну є всякі там застереження типу не виймати ще 10 хв з виключеної духовки щоб не опав, але я собі виймаю і він трошки спадає але йому від того нічого не є. але з форми не спішу витягати ще хвилин 40. форму треба змазувати смальцем чи маргарином /але не маслом/ бажано спекти сьогодні а перекладати завтра - ну 10 год має постояти точно. Хто не пік то мусить знати що він росте сильно і в формі має бути запас висоти - тіста до половини налити максимум.

Це провірений найсмачніший бісквіт... він солодкий і дуже гарно поєднується з кислуватими фруктами типу клубніки і суниці.

можна пекти окремі коржі а можна розрізати 1 бісквіт ниткою на пополам - мені так смачніше наприклад.

я хочу на своє день народження це спекти і хочеться і мені тою мастикою погратись. я приєднуюсь до цього питання
можна що в середині був такий крем, а під мастику зробити масляний?)
і що таке

ганаш
і де його взяти...

я так розумію що на мастику сиру полуницю класти не можна, правильно?

Soleil
01.06.2012, 00:39
І мене цікавить, чи можна під мастику давати сметану, якщо вона з желатином і перед тим, як накладати мастику, торт потримати в холодильнику?

Iryna
01.06.2012, 16:15
можна що в середині був такий крем, а під мастику зробити масляний?)

чи можна під мастику давати сметану, якщо вона з желатином

під мастику рекомендується давати масляний крем, бо від сметанкового може потекти...
хоча моя знайома дає сметанковий і каже, що все добре з мастикою:girl_in_dreams:

і перед тим, як накладати мастику, торт потримати в холодильнику?

я завжди ставлю на пару годин в холодильник, з ним тоді легше працювати, бо крем зверху застигає і його легше вирівняти, щоб не було всякий нерівностей, бо буде видно під мастикою...

rysaj
01.06.2012, 20:46
я так розумію що на мастику сиру полуницю класти не можна, правильно?
Мастика боїться вологи,а полуниця волога,саме тому мастика просто під полуницею потече

наталя 2204
01.06.2012, 20:51
що таке ганаш і де його взяти
Самому зробити з шоколаду

Маруся-мама
01.06.2012, 21:12
хоча моя знайома дає сметанковий і каже, що все добре з мастикою

Напевне залежить яка мастика, тобто основа желатинна чи зефірна. Мені здається, що в желатинної є більше шансів втриматись, але я б не рискувала.

---------- Додано в 19:12 ---------- Попередній допис був написаний в 19:10 ----------

де його взяти

його зробити простіше простого. Нагріти 250мл вершків, кинути туди 150 грам поламаного шоколаду, зняти з вогню, перемішати і вперед. Можна і більше шоколаду, тоді вона буде густіша.

Iryna
02.06.2012, 16:28
Напевне залежить яка мастика, тобто основа желатинна чи зефірна. Мені здається, що в желатинної є більше шансів втриматись, але я б не рискувала.

та власне мастика в неї саморобна зефірна,
я теж не ризикую і роблю по перевіреному способу, тобто крем масляний...

Shprotka
08.06.2012, 13:56
дівчата, всюди в МК із приготування мастики, кажуть, що робочу поверхню та руки потрібно змастити рослинним жиром. в нас такого не бачила. а ви чимось змащуєте?

FlySkyJulia
19.06.2012, 00:31
поверхню та руки потрібно змастити рослинним жиром
Я теж читала таке, але сама змащувала поверхню і руки крохмалем. Так менше липне все.
Начиталаcя я цієї темки і вирішила своїй малечі на ДН прикрасити торт мастикою. Cама торти не дуже печу, тому цю роботу переклала на бабцю. Лишень прикрашала. На все пішло близько тижня по декілька годин в день, коли мала спала.

Першу порцію робила з крохмалю (з мармишками), фігурки з якого не зовсім засихали, але мастика була дуже пластична.

Другу порцію - з цукру (з мармишками). Фігурки гарно засихали протягом дня. Але мастика більш липка була, тому добавляла трохи крохмалю, коли розкатувала мастику або ліпила фігурки.
Трохи мала клопоту з приєднанням деталей, вода надто підмочувала деталі.
Фарбники фірми "Квітень", інструмент - якісь штучки з манік`юрного набору:)
Ще не знала як зробити, щоб фігурки блистіли. Ні водою, ні горілкою, ні медом мені ефект не сподобався.

Ось деякі фото, того що вийшло:
http://s005.radikal.ru/i211/1206/0b/1987ee258408.jpg

http://s58.radikal.ru/i161/1206/59/bef2d7748444.jpg

http://s019.radikal.ru/i624/1206/80/4c2f0efec430.jpg
http://s41.radikal.ru/i092/1206/e2/974d37d9e016.jpg

zlatovlaska
22.06.2012, 17:24
фото, того що вийшло
трояндочки немов живі :) У мене бутончики виходять гарно, а от велику троянду не можу зробити, розвалюється :(

---------- Додано в 16:24 ---------- Попередній допис був написаний в 16:23 ----------

ви чимось змащуєте?
Підсипаю крохмалем або пудрою.

FlySkyJulia
22.06.2012, 17:35
трояндочки немов живі
я робила по цьому відео:
трояндочки (http://www.youtube.com/watch?v=DZX8UVYbVts&feature=relmfu)
ніби так само все виходило, але великі теж не пробувала.
ще хочу спробувати робити мастику домашню, як тут описано
мастика (http://www.youtube.com/watch?v=C6o9YKW9TTE)

MYR
25.06.2012, 22:46
Чи можна десь у Львові купити готові прикраси на торт, мене цікавлять міккі-мауси. Донечка заказала на день народження торт з міккі-маусами, а я хочу спекти сама, так як з мастикою ніколи не працювала, то на перший раз хочу нею(мастикою) лише вкрити тортик, а прикраси купити готові.
Або може десь продаються свічечки на торт в вигляді міккі-маусів.

Baby Service
31.07.2012, 15:37
Дівчаточка,рятуйте!!! [ПРОБІЛ] Задумала зробити синочку на ДН торт-футбольний м'ячик. [ПРОБІЛ] І потрібно забарвити мастику у чорний колір. [ПРОБІЛ] Де можна взяти чорний барвник??? [ПРОБІЛ] Підкажіть, [ПРОБІЛ] будь ласочка!!!

Supergirl
01.08.2012, 00:54
Дівчаточка,рятуйте!!! [ПРОБІЛ] Задумала зробити синочку на ДН торт-футбольний м'ячик. [ПРОБІЛ] І потрібно забарвити мастику у чорний колір. [ПРОБІЛ] Де можна взяти чорний барвник??? [ПРОБІЛ] Підкажіть, [ПРОБІЛ] будь ласочка!!!

Как покрасить в черный цвет сахарную мастику

Покрасить сахарную мастику в черный цвет можно разными способами. Все опытные тортоукрашательницы отмечают, что подобрать желаемый цвет не всегда удается быстро. Нужен опыт и знание законов и правил смешивания цветов.

Первый способ окраски мастики в черный цвет

Смешать красители следующих цветов: красный, синий и желтый. Соотношение зависит от оттенка, который вы желаете получить:
Для нейтрального черного: 1 часть красного : 2 части синего : 1 часть желтого
Для черного с зеленым оттенком: 1 часть красного : 1 часть синего : 2 части желтого
Для черного с фиолетовым оттенком: 1 часть красного : 1 часть синего : немного желтого
Для черного с красным оттенком: 2 части красного : 1 часть синего : 1 часть желтого

Я делала так: развела сухие красители по отдельности каждый цвет в капле воды. Потом, взяв за основу тот краситель, которого должно быть больше, добавляла к нему остальные цвета. Получила жидкий краситель черного цвета, который при вмешивании в мастику дал насыщенный серый цвет. При увеличении количества красителя цвет становился темнее, в результате я получила черный с фиолетовым оттенком. Меня устроил вариант этого черного с фиолетовой нотой.

Чистого нейтрального черного я не получила. Думаю, это потому, что красный у меня был не красный, а малиновый, потому как, пока мне не удалось найти краситель, который дает настоящий красный цвет. Краситель Е122- это малиновый или фуксия, но никак не красный, хотя его и называют красный.

Второй способ получения мастики черного цвета
Можно подкрасить мастику в коричневый цвет сахарной жженкой или сделать шоколадную мастику, а потом добавить в нее синий краситель.

Третий способ окрашивания сахарной мастики в черный цвет

Берете черный краситель и окрашиваете мастику в черный цвет

Таблица смешивания цветов пищевой краски для мастики из маршмелоу.
клубничный
3 части розового+1ч.красного
туркиз
6 ч.небесно-голубого+1ч.желтого
серебрянно-серый
1ч.черного+1ч.синего
темно красный
1ч.красного+немного черного
цвет ржавчины
8ч.оранжевого+2ч.красного+1ч.коричневого
зеленоватый
9ч.небесно голубого+немного желтого
темно зеленый
зеленый+немного черного
лаванда
5ч.розового+1ч.сереневого
телесный
немного цвета медного
морской
5ч. синего+1ч.зеленого
персиковый
2ч. оранжевого+1ч. темно желтого
темно розовый
2ч. красного+1ч.коричневого
темно синий
1ч. синий+1ч. Сереневый
авокадо
4ч. желтого+1ч.зеленого+чуть черного
коралл
3ч.розового+2ч.желтого
золотой
10ч.желтого+3ч.оранжевого+1ч.красного
слива
1ч.фиолетового+немного красного
светло зеленый
2ч.фиолетового+3ч.желтого

Vanil
08.09.2012, 18:07
Доброго дня усім! Скажіть будь ласка таке: який крем краще підійшов би для бізквітних коржів,які будуть під мастикою і водночас був корисним для дитини :) ???
(Я завжди робила сметанний, але вже тут все перечитала,пишуть, що не можна, а масляний в мене на останньому місці :)
І ще, хотіла б так оформити :)
http://s017.radikal.ru/i421/1209/e7/2565fc6580d5t.jpg (http://radikal.ru/F/s017.radikal.ru/i421/1209/e7/2565fc6580d5.jpg.html)
І не можу зрозуміти, чи то сушити ці всі квіточки-метелики, чи такими мякими викладати :))) ?
Дивилась багато відео, і у всіх такі гарнень і рівненькі кутики і сторони в тортів перед тим як накладають мастику, - а як так зробити з бізквітом??? ... обрізати ножем краї???...він ж кришиться! :)
Можливо хтось робив щось подібне і зможе мені підказати що за чим робити ?!?
Буду дуууже вдячна! :)

Ная
09.09.2012, 00:34
як так зробити з бізквітом???
я стараюся вибирати рецепти тортів де печеться один високий бісквіт, з нього зрізається верх і вибирається середина, котра потім вимішується з кремом і вкладається знову в стінки бісквіта. Щоб боки не деформувалися вкладаю бісквіт в ободок від тотівниці, а потім вже заповнений кремом закритий корж накриваю дном тортівниці і зверху кладу невеличкий груз і так ставлю застигати в холодильник. Тоді на рівняння торта йде мінімум зусиль ).
чи то сушити ці всі квіточки-метелики, чи такими мякими викладати
метелики треба сушити, квіточки я би м"якими клала.

Ljus6ka
09.09.2012, 01:29
Допис від Vanil
(Я завжди робила сметанний, але вже тут все перечитала,пишуть, що не можна, а масляний в мене на останньому місці
Ви трохи не так зрозуміли, перемазувати коржі сметанним кремом можна (сама люблю найбільше цей крем), але вже сам торт потрібно мастити масляним кремом, тобто ту частину котру будете накривати мастикою
Допис від Vanil
І не можу зрозуміти, чи то сушити ці всі квіточки-метелики, чи такими мякими викладати )) ?
Я теж так кажу як Ная, метелики зробіть заздалегіть висушіть, в ютубі є відео як їх зробити .
Допис від Vanil
Дивилась багато відео, і у всіх такі гарнень і рівненькі кутики і сторони в тортів перед тим як накладають мастику, - а як так зробити з бізквітом??? ... обрізати ножем краї???...він ж кришиться!
Щоб було все ідеально рівненьке потрібно гарно намазати торт масляним кремом і не один раз, але це не означає що кожен раз має бути накладено багато крему. Я роблю так, покриваю торт масляним кремом , тоді ставлю в холодильник на 30 -60 хв, коли крем трохи затверд виймаю і виглажую поверхню торта ножем змоченим в гарячій воді. Тоді ще раз покриваю торт масляним кремом в тих місцях де це необхідно і знову до холодильника, а потім вже перед покриттям мастикою знову вирівнюю торт.

Ascorbinka
09.09.2012, 19:00
Метелики і одиничку (всередині з дерев"яною шпажкою) краще поставити сушитися за 1-2 дні до, а "свіжі" квіточки достатньо змочити вологим пензликом, щоб вони гарненько приліпилися, і ніякої мороки з сушінням.

і у всіх такі гарнень і рівненькі кутики і сторони в тортів перед тим як накладають мастику, - а як так зробити з бізквітом??? ... обрізати ножем краї???...він ж кришиться!
-форму застеліть харчовою плівкою
-зберіть торт, хочете зі сметанковим кремом - добре.
-накрийте герметично харчовою плівкою. Добре якщо висота торта більша висоти форми на 0,5-1см (не більше), це дозволяє поставити торт під прес (банячок з водою, діаметр якого більший від форми). І в холодильник, краще на ніч
-вранці витягніть торт з плівки так, щоб низ торта став верхом
-якщо по боках виступають нерівності тіста - обріжте гострим ножем, кришитися не буде
-чорновий варіант обмазки масляним кремом і в холодильник на 30-60 хв
-підправляєм нерівності першої обмазки спочатку просто ножем, а потім з кремом, зазвичай треба ще 2-3 ст.л. крему для "підправки". Знову в холодильник.
- провірте, чи задовільняє вас поверхня торта. Деколи розкачування пасти може зайняти 10-15 хв, тому не раджу витягувати торт з холодильника раніше, краще це швиденько зробити коли вже паста готова. Це дає вам шанс з легкістю припідняти/підправити пасту у випадку, якщо утворилася нерівність, або пухирець повітря попав куди не треба.

Vanil
10.09.2012, 21:07
Огооо, - я б сама точно не догадалася! :girl_in_dreams: Ще раз дякую усім!!!
А прямо на бізквітні коржі, без масляного крему мастику викладати не можна???

---------- Додано в 20:07 ---------- Попередній допис був написаний в 20:06 ----------

І ще одне: а якщо торт притиснути грузом, то по боках крем не почне вилазити ? :)

Ascorbinka
13.09.2012, 00:16
прямо на бізквітні коржі, без масляного крему мастику викладати не можна???
нє-а
а якщо торт притиснути грузом, то по боках крем не почне вилазити ?
весь не вилізе;), вам ж треба рівний торт?)))

Vanil
13.09.2012, 23:05
Дякую дуууже! Буду пробувати :)

zlatovlaska
27.09.2012, 13:07
Хто працював з силіконовими молдами ? Чим їх змащувати чи посипати, щоб потім добути виріб? На МК в неті пластмасові молди чимось змащують, чим саме ніде також не можу знайти (((

petra
27.09.2012, 16:49
привіт!
хочу подякувати дописувачам даної темки
за допомогою ваших підказок на дн донечки вийшов ось такий тортик
http://s019.radikal.ru/i626/1209/1f/c61a99c675d2.jpg (http://www.radikal.ru)

Маруся-мама
27.09.2012, 19:42
Чим їх змащувати чи посипати, щоб потім добути виріб?

Найкраще збризнути таким спеціальним жиром, щоб нічого не приставало. Я думаю, що можна посмарувати кулінарним жиром.

Отут (http://www.wilton.com/forums/messageview.cfm?catid=7&threadid=104828)собі почитайте. Надіюсь перекладач перекладе норамльно.

inka
27.09.2012, 19:53
Дівчата, рятуйте. Синок захоплюється Лего . Маю спекти йому тортик Лего. але не маю поняття, як зробити ті кірпічики, щось хоч подібне
http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=144257.1880

zlatovlaska
27.09.2012, 20:48
ті кірпічики, щось хоч подібне
А якщо.... спробувати використати таку плівку для упаковки з кульками що тріскають ?! Або на прямокутні бруски наліплювати цукерки M&M(чи їх аналог) відповідного кольору.

inka
27.09.2012, 22:21
цукерки M&M(чи їх аналог) відповідного кольору.

Будуть завеликы. Власне ввела в гуглы торт лего- вийшло багато фото выд рызних авторів і у всіх брусочки такі подібні. Навіть чоловічки як живі. Ото золоті руки...

zlatovlaska
28.09.2012, 00:07
брусочки такі подібні.
Є такий МК:
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=2924
подивишся, здається все так легко :)

Lemeshchuk
01.11.2012, 10:49
Підскажіть хто користувався харчовими фломастерами - зробила ними напис а потім покривала горілкою з медом і вони почали розмазуватися, а коли наступний раз хотіла зробити напис вже на змащений торт то він не зробився... може хто знає як то правильно зробити:confused:

сяняНЯНЯ
01.11.2012, 11:10
хто користувався харчовими фломастерами
я вже кілька разів їх використовувала, то як коли- раз гарно написала на помащеній поверхні, а раз як витиснулось, що залило всю мою вирізану фігурку, і прийшлось робити нову,бо ту коли почистила, не мала вигляду.
Я думаю,що краще покривати вже на помащеній горілкою з медом поверхні, але коли вона вже добре просохне.

Lemeshchuk
01.11.2012, 11:42
що краще покривати вже на помащеній горілкою з медом поверхні, але коли вона вже добре просохне.
В мене сохла цілу ніч і майже цілий день а потім зробити напис все ж не змогла взагалі не хотіло писати:girl_cray:

KotMarta
02.11.2012, 13:23
коли наступний раз хотіла зробити напис вже на змащений торт то він не зробився... може хто знає як то правильно зробити
професійні торти нічим не змащують, потрібно просто сухим пензликом забрати лишню пудру.

Myroslava82
16.11.2012, 00:44
То моя перша спроба тортика на День народження доцьки. Приймаю всяку критику.
http://img94.imageshack.us/img94/9658/dsc03286p.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc03286p.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Lemeshchuk
25.01.2013, 12:01
Дівчата, хто робить мастику з мармишок, якою пудрою ви користуєтесь(марка, фірма) бо щось ніяк не знайду дуже дрібненьку і тому мастика неякісна виходить.

amaretto
25.01.2013, 13:10
я дивлюсь коли купую щоб не мала грудочок і була біла і дуже дрібненька

Lemeshchuk
25.01.2013, 13:30
я дивлюсь коли купую щоб не мала грудочок і була біла і дуже дрібненька
А ви часом фірми не пам"ятаєте? Бо я вже багато перепробувала і не можу знайти таку зовсім дрібненьку.

zlatovlaska
25.01.2013, 15:01
фірми не пам"ятаєте
А Ви кавомолки не маєте? Я вже розчарувалась давно в готовій пудрі і мелю сама. Перед використанням пересіюю на дрібному металевому ситі .
Раз на раз не приходиться. Навіть та сама фірма іноді попадалась супер дрібненька, а бувала з грудочками. Ще залежить від того як продавці її зберігають і скільки часу.

amaretto
25.01.2013, 15:08
А ви часом фірми не пам"ятаєте?
Нажаль ніколи не зверталпа уваги, лише на саму пудру
Наступного разу подивлюсь

сяняНЯНЯ
25.01.2013, 15:12
Навіть та сама фірма іноді попадалась супер дрібненька, а бувала з грудочками. Ще залежить від того як продавці її зберігають і скільки часу.
підписуюсь під кожним словом:girl_yes:
+ мені надоїло вже самій мастику робити- як не маршмеллоу підгорить в мікрохвильовій, то пудра виявиться не альо, та й колір не завжди такий вийде як хочеться... саме краще купити в неті готову мастику і хай лежить...

Lemeshchuk
25.01.2013, 16:54
А Ви кавомолки не маєте? Я вже розчарувалась давно в готовій пудрі і мелю сама
Маю, але вона напевно не дуже якісна бо меле ще гірше ніж готова пудра.
саме краще купити в неті готову мастику і хай лежить...
А де саме ви купляєте і наскільки це виходить дорожче?

zlatovlaska
25.01.2013, 21:57
А де саме ви купляєте
В залежності від виробника коливається ціна.
http://mastikatort.com.ua/?wpsc_product_category=mastika

сяняНЯНЯ
26.01.2013, 17:36
де саме ви купляєте і наскільки це виходить дорожче?
я навіть не рахувала на скільки то дорожче, бо закупляла на досить великі суми на
http://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&Itemid=126&topic=31266.0 та на Силикон на кухне, то на силіконі деякі товари дешевші.

Лідочка
05.02.2013, 21:00
Дівчата, чи купував хтось з вас інструменти для декорування тортів фірми Wilton?
Що можете про них сказати? Може хтось чимось їхнім користується?

IndigoChild
06.02.2013, 00:58
Дівчата, чи купував хтось з вас інструменти для декорування тортів фірми Wilton?
замовила формочки для печива) як приїдуть, скажу які вони :)

Лідочка
06.02.2013, 00:59
замовила формочки для печива) як приїдуть, скажу які вони
а де замовляли? На офіційному сайті? Можна в карму чи пп:)

Маруся-мама
06.02.2013, 06:27
Що можете про них сказати? Може хтось чимось їхнім користується?

Я купую тільки їхні. Інструментом задоволена, ДУЖЕ!!!

Лідочка
06.02.2013, 11:53
Я купую тільки їхні. Інструментом задоволена, ДУЖЕ!!!
От і я хочу замовити. Тільки думала, чи варто. Бо шось ніде в нас на форумі не бачила відгуків, то трохи лячно. Планую на досить таку кругленьку суму закупити (на разі найнеобхідніше), тому переживаю.

І ще, поясніть мені будь ласка, яка різниця між Gum Paste та Fontant?
Я дивилася МК від Edna de la Kruz то вона давала рецепт Gum Paste пудра+білки+вода+tylose powder. І казала, що цією мастикою торти не покривають, вона призначена для ліпки. реально, вона в неї настільки еластична була, так тонюсінько розкачувалася.
А рецепт фонданту який? Я так розумію, що фондантом покривають тортики....

Марусю, а які фарби порадите? Чи хороші Wilton? Бо в майстеркласі Една каже який саме хороший, але я не запамятала, треба ще раз подивитися. Реально, вона дала каплю того гелевого барвника і колір був дуже насиченим.

Ще цікавить Royal Icing. Як робити знаю....Цікавить як скоро він застигає? Я так розумію, що він застигає на камінчик....чи смачний він якщо покрити ним тортик?

Марусю, а який turn table від Wilton порадите? Бо там є три...і не заю який вибрати.....Є суперкрутий, але він коштує 80 дольців, є простіші і дешевші (шо по грошах мені наразі більше підходить), але от сумніваюся...чи не зекономлю даремно....Хоча з іншої сторони їх напевно треба мати зо два, як мінімум.....

Марусю, а ви часом не маєте трафаретів (stencil) Марти Стюарт? Такі вони бомбезні, такі там дизайни!!!! Але дорогі, холєра....:girl_emo:

Ще питання.....дівчата, як ви ставите тортик "поверх на поверх"? Мені страшно що вони зїдуть:( Чи там всередину даються оті приховані палочки? (поправте хто знає, не знаю як по українськи правильно сказати)
І найголовніше - в шо ви їх пакуєте? Особливо багатоповерхові, весільні? Не зїжджають, не нищаться?

rysaj
06.02.2013, 12:16
дівчата, як ви ставите тортик "поверх на поверх"?
ось тут (http://www.youtube.com/watch?v=bawdeAmPbr4) є відео,де показато,як правильно вкладати ярусні торти

Лідочка
06.02.2013, 14:05
є відео,де показато,як правильно вкладати ярусні торти
Поясніть мені, бо я не зрозуміла. Для чого вона впихала в яруси ті патики, а потім їх пообрізала???? Який сенс тоді? НЕ те саме було б без них, а просто прикріпити фондантом, ну і по центру звичайно та палка, то ясно, що вона то все тримає? Але нащо тоді ті патики, якщо вони обрізані?
Ну і питання - як люди потім мають різати того торта? Вони будуть виколупувати ті палки?
Так, тепер в мене питань ше більше ніж було....

---------- Додано в 13:05 ---------- Попередній допис був написаний в 12:51 ----------

Поясніть мені, бо я не зрозуміла. Для чого вона впихала в яруси ті патики, а потім їх пообрізала????
Сама питала, сама відповідаю:) Зрозуміла, для того щоб коржі не їздили, гарно трималися на місці і не зміщували один одного.

rysaj
06.02.2013, 14:53
Сама питала, сама відповідаю Зрозуміла, для того щоб коржі не їздили, гарно трималися на місці і не зміщували один одного.
це швидше не для того щоб коржі не їхали в сторону а для того,щоб нижній ярус торта витримав вагу верхнього яруса ,і так кожний наступний ярус.Кріплення не вливає на смак торта,зато гарно витримує перевезення і надає впевненості,що торт не перекоситься.

як люди потім мають різати того торта? Вони будуть виколупувати ті палки?
Коли торт нарізають то кожний окремий ярус знімається і нарізається окремо.Це зовсім не проблема витягнути трубочки ,тим більше що при нарізанні вони самі падають.

Маруся-мама
06.02.2013, 18:46
Марусю, а ви часом не маєте трафаретів (stencil) Марти Стюарт?
Маю. Так вони дуже файні, і направду дорогі. Я їх купую тільки на знижку і з купоном.

Марусю, а який turn table від Wilton порадите?
Вибрати треба той який вам вигідний. Залежить на якому столі працюєте, але я б брала з підставкою і з широкими бортами, аби крутити було легше.

Марусю, а які фарби порадите? Чи хороші Wilton?
Мені фарби від Вільтона подобаються. Вони особливо добрі для мастики, бо не рідкі а такі густі як паста. Кілька крапель вистарчає. Для забарвлення тіста чи масляного крему підходять також добре, але ні в якому разі не пробуйте забарвити ними вершки - потечуть.

---------- Додано в 17:28 ---------- Попередній допис був написаний в 17:25 ----------

І ще, поясніть мені будь ласка, яка різниця між Gum Paste та Fontant?

Фондант, то мастика якою краще покривати торт і з якої краще ліпити фігурки. Gum Paste це мастина на желатині, яку можна розкачати дуже тонко і з неї виробляють квіти. Фонтант це мастика на основі або жувального зефіру або сухого молока.

---------- Додано в 17:34 ---------- Попередній допис був написаний в 17:28 ----------

Ще цікавить Royal Icing. Як робити знаю....Цікавить як скоро він застигає? Я так розумію, що він застигає на камінчик....чи смачний він якщо покрити ним тортик?
Royal Icing на покриття торту не піде. Саме тому, що застигає на камінчик краще його взяти для філігранних розмальовок, філігранних фігурочок, таких як метелики чи якісь вікна-паркани-ворота.
Якщо ви плануєте покрити торт такою помадкою, що нагадує той айсіньґ, то вам краще поцікавитись такими речима як liquid fondant for petit fours. (http://www.sprinklebakes.com/2011/07/poured-fondant-and-petit-fours.html)

---------- Додано в 17:46 ---------- Попередній допис був написаний в 17:34 ----------

як люди потім мають різати того торта? Вони будуть виколупувати ті палки?

Не викулупують, а просто викидають/відкладають на бік. Якщо ви робите торт багато ярусний і верхній корж буде настільки ж важким як і нижній, тоді вам це потрібне як повітря. Якщо тільки два яруси, то можна ризикнути і ті палки не ставити, але я б не ризикувала. Всетаки краще, якщо ти впевнений, що воно триматиметься.

Мені особисто дуже подобаються фігурні торти.

Лідочка
06.02.2013, 21:34
Royal Icing на покриття торту не піде.
Я от власне тому і питала, бо дивилася МК Едни, то вона якраз покривала торт айсінгом. І у вілтоні є відео де вони покривають торт айсингом - демонструють оце http://www.wilton.com/store/site/product.cfm?id=54907E04-B864-F22C-5951715923884664&killnav=1

Маруся-мама
06.02.2013, 23:14
вона якраз покривала торт айсінгом

Айсіньґ в англійській мові означає крем. Це не роял айсіньґ, не плутайте. Вона ж відкрито говорить, що для покриття бере батер крім. А пластинка називається вирівнювач крему.

Лідочка
06.02.2013, 23:47
Айсіньґ в англійській мові означає крем. Це не роял айсіньґ, не плутайте. Вона ж відкрито говорить, що для покриття бере батер крім.
Дякую, я сама себе заплутала:girl_crazy: Дивилася дуже багато МК, то воно мені все трохи в голові переплуталося.

Lemeshchuk
18.04.2013, 23:35
Хто знає скільки потрібно готової мастики (в грамах) щоб покрити торт розміром 30*40см і зробити ще кілька фігурок і квітів(на хрестини)?

zlatovlaska
20.04.2013, 10:13
скільки потрібно готової мастики
у мене на такий тортик йде півтори пачки мармишок (300грам)+ 300 грам пудри=з запасом 700 грам мастики, дивлячись скільки фігурок...

Lemeshchuk
29.04.2013, 14:03
Дівчата підкажіть як кріпити великі (банти, рюшечки...) деталі і бусинки на боки торта, бо зверху торта все простіше - водою клею, а от з боків може відпадати.

Ная
29.04.2013, 15:43
як кріпити великі (банти, рюшечки...) деталі і бусинки на боки торта
мені наша Дана порадила намистинки кріпити медом, тримаються дуже добре. Банти і рюшечки не пробувала поки.

bleste
29.04.2013, 16:41
Дівчата підкажіть як кріпити великі (банти, рюшечки...) деталі і бусинки на боки торта, бо зверху торта все простіше - водою клею, а от з боків може відпадати.
Можна розтопити мастику (щоб була тянуча), намастити боковинку торту (те місце, де хочете клеїти) і приклеїти бантик...

amaretto
16.07.2013, 01:22
Покажу і свої тортики з мастики(як любитель)
для молодшого на хрестини, робила з знайомою
http://cs304314.vk.me/v304314595/26fc/qivc6O0J7dk.jpg
цей торт робила знайома(також любитель, а я тоді була як різноробочий на подхваті) старшому на рочок
http://cs11225.vk.me/u59791595/144206752/x_465bc656.jpg
замовляли на 3 роки
http://cs406227.vk.me/v406227595/59bb/tJNNGwBFJrs.jpg
замовляли молодшому на 1 рочок
http://cs308831.vk.me/v308831595/73f3/x6W14FjMJto.jpg

наталя 2204
31.07.2013, 22:41
Підкажіть,будь-ласка, на скільки кілограм виходить торт-чемодан (закритий).

rysaj
02.08.2013, 13:16
Підкажіть,будь-ласка, на скільки кілограм виходить торт-чемодан (закритий).
Звичайно залежить від начинки,бо є легкі на вагу а є важкі.Але в середньому такий торт від 3кг

наталя 2204
08.08.2013, 17:18
Хто знає, де можна купити таку штуку, щоб робити мастику з ефектом шкіри, можна крокодилової? Дякую.

наталя 2204
09.08.2013, 20:38
Вчора покрила білу мастику з маршмеллоу для блиску горілкою з медом 1:1 + барвник, поставила в холодильник. На ранок все гарно засохло. Мастика була лиш трішечки липкувата, при торканні фарба пальці не мастила. А вечером прийшла з роботи, витягнула з холодильника, дивлюсь, а воно таке липке, і фарба вся на пальцях лишається. Може я щось не так зробила? Чим покрити мастику, щоб була глянцева поверхня, не липка і щоб фарба на руках не залишалася? Допоможіть, будь-ласка, дуже потрібно, бо завтра буду торт робити і треба щоб "блистів". Чула що білком покривають, але не знаю як то робити, і чи немає потім запаху сирого білка?

Маруся-мама
09.08.2013, 20:45
вечером прийшла з роботи, витягнула з холодильника,
Не знаю як ваша, а моя мастика в холодильнику пливе. Тому в холодильник не ставлю. Розумію, що зараз у вас жара, але мастика більше любить сухий холод а в холодильнику таки вологість.

---------- Додано в 18:45 ---------- Попередній допис був написаний в 18:44 ----------

Чула що білком покривають, але не знаю як то робити, і чи немає потім запаху сирого білка?
В нас покривають глазуррю - вода і цукор. Переварити, і тим змастити. Ще чула, що дівчата горівкою покривають, правда ніби розводять з водою. Непевна.

наталя 2204
09.08.2013, 20:50
Ще чула, що дівчата горівкою покривають
Від самої горілки блиску нема зовсім. Якщо брати горілку з медом, то дуже гарно блистить, але я не можу зрозуміти, чому мені фарба потекла, при тому, що сама мастика гарно засохла .

Дана
10.08.2013, 21:46
Вчора покрила білу мастику з маршмеллоу для блиску горілкою з медом 1:1 + барвник, поставила в холодильник. На ранок все гарно засохло. Мастика була лиш трішечки липкувата, при торканні фарба пальці не мастила. А вечером прийшла з роботи, витягнула з холодильника, а воно таке липке, і фарба вся на пальцях лишається. Може я щось не так зробила?Холодильник ноуфрост? в мене такий він вночі холодить, а в день розморожується , от коли він розморожується в холодильнику підвищується вологість і мастика пливе. Якщо конче нема де торт зберігати а стараюся класти торт з мастикою в великий пакет,щільно знизу загорнути , а для блиску змащую горілкою вже десь перед подачею.

amaretto
30.09.2013, 22:49
в яку ціну готова мастика на краківському?
де можна купити ті дротики щоб зробити зірочки на висоті?

bleste
30.09.2013, 23:42
в яку ціну готова мастика на краківському?
де можна купити ті дротики щоб зробити зірочки на висоті?
В Привокзальному р-ні є магазин-склад і там можна купити і мастику, і дротики. Мастика є різна від 60 грн.

Zvizda
30.09.2013, 23:46
В Привокзальному р-ні є магазин-склад
А де саме иой магазин знаходиться?

bleste
01.10.2013, 12:56
А де саме иой магазин знаходиться?
Городоцька 128-а

MAMchur
01.10.2013, 22:53
http://posydenky.com/picture.php?albumid=844&pictureid=3241

ось так спробувала прикрасити буденний кексик)

сяняНЯНЯ
01.10.2013, 23:34
Городоцька 128-а
там великий вибір товарів для тортів,мастики і взагалі для кондитера?

Lemeshchuk
01.10.2013, 23:43
Порадьте рецепт коржів під торт-ляльку, звичайний бісквіт не дуже підходить бо він дуже пухкий і його важко вирізати?

MAMchur
01.10.2013, 23:50
Перший торт-ляльку я робила бісквітними коржами, але я різала їх кубиками, обмакувавши у крем і складала у фігурну круглу форму для кексу, перед тим вкривши її плівкою. Виходить досить оригінально

bleste
02.10.2013, 12:33
там великий вибір товарів для тортів,мастики і взагалі для кондитера?
Так, багато всього :) З грошима туди краще не заходити, а ще краще посилати туди чоловіка :) Чого не має - можуть для вас замовити.

Дана
02.10.2013, 16:13
Порадьте рецепт коржів під торт-ляльку, звичайний бісквіт не дуже підходить бо він дуже пухкий
Я робила зі звичайного бісквіта, пекла в великій прямокутній формі і потім з того вирізала 4 чи 5 коржів(я вже не пам'ятаю), крем давала заварний, зі свіжою малиною, вийшла гарна лялька, добре різалася.(і вирізався також нормально, головне дати бісквіту повністю вистигнути)

amaretto
05.10.2013, 16:09
щойно доробила торт малому на завтра, напишу враження так як я з мастикою не бавлюся
-мастику замісила без проблем, смачну, а головне еластичну
-картинку замовляла в однокласниках, розчарована. Мені гарантували колір як на фото але кольори блідіші, добре що хоч чіткість є. Вдруге на таке не повидусь, буду вибирати з готових. Гель-декор мені забули відложити, ну ладно їхати по 2 рази майже вночі на податкову не цікаво. Клеїла картинку водою. Тепер впевнена що потрібно було змащувати мастику! а не картинку бо вона дуже швидко розмокає.
Трошки нахалтурила, зробила складку на маквіну, але малий мені сказав що торт гарний
Зробила висновки що картинки то не моє+кожен має займатись тим що вміє
замучилась!

Koroleva z Koroleva
07.10.2013, 17:09
дівчатка де можна харчові фломастери купити з датою виробництва 2013? може хтось десь замовляв???

Ari
24.10.2013, 21:18
знавці кондитерської справи, прошу вашої поради як чи власне чим можна зробити такі полосички , чи це якесь тиснення на тортику такого плану
http://art-prezent.com.ua/images/tovar/ves15-26-08.jpeg