КПК

Показати повну версію : А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

Сторінки : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

Donata
03.10.2012, 16:01
ага , бо як я зварю бульйон то вже далі кроків не робитиму
я без бульйону варю так:
кидаю у воду цілу цибульку, пару зубчиків часнику,корінь петрушки, перець горошком (потім це все виловлюю і викидаю), проварюю, в чистий відвар додаю картоплі, моркви кружальцями, коли овочі напівготові додаю томат. соку чи перетертих помідорів (чоловік любить, як я його попередньо протушу) і рис, в кінці листя петрушки. Інколи підсмажую ще додатково цибульку туди.

бетменша
03.10.2012, 16:14
помідорового супу
Я варю його на простій воді. Кидаю туди картоплю, потім трошки рису. В сковорідці обсмажую мокрву і цибулю, додаю порізані помідори, а якшо їх нема, то томатну пасту. Туди ж докидаю сметану, ще трошки тушкую і виливаю в кастрюлю з рисом і картоплею+ спеції, зелень. Ще трошки покипить і суп готовий

Borsychok
03.10.2012, 16:36
і суп готовий
а я ще в кінці 1-2 зубці часнику додаю.

Marcipanka
03.10.2012, 19:54
гарним-швидким, а головне простим рецептом помідорового супу
я варю простий-простий, без картпоплі і прочего: доводжу до кипіння воду в банячку, як закипить вкидаю порізану дрібно цибульку і потерту морквину, вливаю трішечки олії, потім всипаю жменьку рису і чекаю поки він звариться. як рис буде готовий вливаю півлітра томатного пюре або соку (маю закриті готові пюре з помідорів), доводжу до кипіння і в кінці вливаю півсклянки сметани. додати приправу або сіль за смаком. все. півгодини від сили і готово.

Corena
03.10.2012, 20:06
я варю простий-простий, без картпоплі і прочего: доводжу до кипіння воду в банячку, як закипить вкидаю порізану дрібно цибульку і потерту морквину, вливаю трішечки олії, потім всипаю жменьку рису і чекаю поки він звариться. як рис буде готовий вливаю півлітра томатного пюре або соку (маю закриті готові пюре з помідорів), доводжу до кипіння і в кінці вливаю півсклянки сметани. додати приправу або сіль за смаком. все. півгодини від сили і готово.

я дуже подібно готую, лиш на початку підтушую часник+цибульку на оливковій олії. і люблю заправляти вершками, бо від помідорів суп і так кисленький, а сметана додає ще кислоти.
мені такий суп найсмачніший власне з помідорового пюре домашньої закрутки.

AilataN
03.10.2012, 20:17
на початку підтушую часник+цибульку на оливковій олії.
Отак спасерувати цибульку і часник то дуже смачно, прямо в каструльці. запах!! помідорки тру на терці, прямо до пасерованих корінців, а тоді заливаю бульйоном ( водою). Тоді сковорідку не треба мити). Всипати трохи рису , картопельку я теж даю. Ой, нагнали мені апетиту, йду зварю).

Marcipanka
03.10.2012, 20:19
суп і так кисленький, а сметана додає ще кислоти.
а я власне люблю щоб був такий квасненький, ммм

Маруся-мама
03.10.2012, 20:41
Всипати трохи рису , картопельку я теж даю.

А я роблю лляне тісто замість рижу. Мнямка! Також мені нагнали апетиту. Вже хочу!!!

---------- Додано в 19:41 ---------- Попередній допис був написаний в 19:41 ----------

а я власне люблю щоб був такий квасненький, ммм

Доречі, до помідорів треба додавати трошки цукру, щоб збалансувати їх кислоту.

napoleona
03.10.2012, 21:00
маю питання правда не знаю чи сюди)
як я сидячи в ресторані маю розрізнити чи то справді дали мені ягнятину, баранину, телятину і т.д
розкажіть мені які мають бути властивості цих мясів:)

Маруся-мама
03.10.2012, 21:30
як я сидячи в ресторані маю розрізнити чи то справді дали мені ягнятину, баранину, телятину і т.д

на смак :girl_haha: і на вигляд, якщо подається без будь-якої скірки зверху, аля паніровочні сухарі.

все залежить яке вам блюдо подали. Баранина і ягнятко мають дуже чітко-виражений присмак. Ягнятко менше, а баранина сильніше. Баранина ДУЖЕ жирна.

Kasia
03.10.2012, 21:31
ну я особисто, зупу помідорову , як страву, навчилася гамати в Польщі.
і знаю від господинь польських, що в цій зупі головне- основа.а це добрий бульйон. на курочці чи костомашці.з корінцями селери, порею, петршуки, моркви і цибулі. хто що хоче - викидає. я- тільки цибулю.
1. зупа польська . основа +даємо помідори перетерті свіжі у великій кількоссті, або помідори з банки у власному соці, або хороший томатний сік.все. солимо, перчимо, спеції. до тарілки - окремо подаємо відварені макарони -тонесенькі павутинки і наливаємо гарячої зупи. листок петрушки, крапка сметанки.
2. зупа по львівські, бо тільки тут побачила такий варіант. в основу зупи дають бульбу і рис, або тільки рис. тоді помідори і т.д.
п.с. не претендую на правильність. готую і так і так.. але як багато помідорів , то краще перший варіант.

kvVItKA
03.10.2012, 21:41
наю від господинь польських, що в цій зупі головне- основа.а це добрий бульйон.
бачу бульйону не минути
дякую всім хто відгукнувся, спробую по-різному( бульйон-вода), але схиляюсь до того що там не має бути картоплі
а може французький цибульовий хтось готує?
а не має теми супів? а суп-капучіно грабний? щось мене на супи потягнуло:girl_in_dreams:

Donata
03.10.2012, 21:58
спробую по-різному( бульйон-вода)
ну на бульйоні він однозначно кращий, факт, але і такий "легенький" теж добрий
схиляюсь до того що там не має бути картоплі
а я не можу так, вічно хоч дрібно, хоч трохи, але бульбочки мушу в суп дати, певно десь в душі білоруска

Marcipanka
03.10.2012, 22:01
бачу бульйону не минути
та чому ж, є варіанти і без нього :girl_wink:

такий "легенький" теж добрий
я його через це й люблю, що він такий легенький, мінімум продуктів і часу.:girl_yes2:

zetta
03.10.2012, 22:16
дівчата, як ви варите капусняки? мені колись казали рецепт де змішується цибуля свіжа з квашеною... я забула (((

карапуз
03.10.2012, 23:03
казали рецепт де змішується цибуля свіжа з квашеною
Цибуля чи капуста ?

Donata
03.10.2012, 23:52
дівчата, як ви варите капусняки?
в мене то цілий процес:
варю бульйон, люблю на реберцях до капусняка зварити
відварюю окремо картоплю, воду не зливаю і товчу її товкачкою, не на пюре, але щоб шматочки дрібними були.
окремо відварюю квашену капусту з лавровим листом, зціджую (але відвар не виливаю, додаю до капусняка, якщо не дуже кисленький виходить) і ще ії подрібнюю ножем, щоб довга не була
відварюю фасольку (якщо темна, то капусняк буде темним, як в бабці, але мої білій надають переваги) і відвар теж не виливаю
роблю зажарку з цибульки, морквочки, часничку, пастернаку (якщо є)
Потім це все в одну каструльку (в мене виходить баняк, але капусняк в нас розлітається, певно такий добрий виходить ;)) і щоб трішки покипіло+спеціїї+ зелена петрушка, намагаюсь все солити по мінімуму, щоб як змішаю все докупи не пересолене було.

Фіяна
04.10.2012, 00:22
але схиляюсь до того що там не має бути картоплі

і правильно схиляєшся,
імхо, - помідори і картопля то геть нефеншуйне поєднання)

наша улюблена помідорова зупа - а-ля італійська мінестроне

база - бульйон, я варю овочевий з травами. Якщо не маю часу варити бульйон, то просто у воду вкидаю таку велику кульку з нержавійки, наповнену травами та коренеплодами, котру після варки виймаю та викидую її вміст.
овочі, - петрушка, селера, морква, брокколі, цвітна капуста, зелена стручкова фасоля, брюсельська капуста, горошок, кукурудза. перші 6 овочів - для мене "маст хев", останні 3 за бажанням.
Важливий спосіб нарізки - коренеплоди та зелена фасоля - однаковими брусочками.
Капуста - однаковими суцвіттями.

Коли закинула овочі варитись, паралельно готую соус/засмажку -
на оливковій олії припускаю кубики білої! прозорої цибулі, додаю багааато кубиків очищених помідорів, тушкую, додаючи трави - свіжі чи сухі...
Коли овочі зварились, вливаю соус, приправляю сіллю та доводжу до кипіння.
Подаю з тертим пармезаном та інколи з грінками чи брускеттою.
то наша улюблена зупа, ще любимо помідорове гаспаччо, але то для літніх гарячих вечорів, вже не сезон)

zetta
04.10.2012, 08:18
Цибуля чи капуста ?
квашена змішується з свіжою капустою... я його їла, доообрий але телепень забула як варити.

Kasia
04.10.2012, 08:57
Фіяна гарний перпис дала.:nyam1:
але то точно не класична зупа помідорова. то однозначно варіант мінестроне.

kvVItKA
04.10.2012, 15:24
бульйон, я варю овочевий з травами.
секунду, то овочевий бульйон? бо в моєму розумінні бульйон то на мясі, йой скільки мені ще всього невідомо

Фіяна
04.10.2012, 15:28
то овочевий бульйон?

угумс, бульйони різні бувають - крім м'ясних та овочевих, ще рибні, і грибні є...

Маріка
05.10.2012, 12:04
м'ясних та овочевих, ще рибні, і грибні є

Бульон стосується мяса. А овочеві і грибні це відвари.

Яруська
05.10.2012, 12:31
секунду, то овочевий бульйон? бо в моєму розумінні бульйон то на мясі

бульйони різні бувають - крім м'ясних та овочевих, ще рибні, і грибні є...

Бульон стосується мяса. А овочеві і грибні це відвари.
Ні, це все бульйони або росіл називається.
Бульйон́, росіл́, росол́ — відвар з м'яса, кісток, сільськогосподарської птиці, риби, білого коріння, моркви, цибулі, прянощів та спецій. Смак бульйону залежить від співвідношення в ньому води та продукту, ступеня подрібнення продукту, тривалості варіння. Рідкою основою багатьох перших страв є бульйони.
А відвари -це лікарська форма виварених цілющих трав або квітів..
Це хто як звик називати- в нас чомусь в сім"ї прийнято називати готову рідку страву з курки-росіл, а всі інші основи до супів-бульйон..

Paradise
05.10.2012, 12:57
Дівчатка, а як ви готуєте стейки з сьомги, навчіть мене, будь-ласочка!

Corena
05.10.2012, 14:01
а як ви готуєте стейки з сьомги
помити, натерти з обох боків сіллю і улюбленими травичками, хоча я останнім часом люблю і просто чорний перець, або є така приправа, що називається "часниковий перець", має в собі сіль/перець/часник.
тоді гарно загорнути кожен стейк у фольгу і на 15 хвилин на 220 градусів в духовку.
готову рибку полити соком лимона і смакувати.

Kasia
05.10.2012, 14:08
стейк у фольгу і
то буде така парена рибка.
якщо на пательні - то буде присмажена. по кілька хвилин на кожну сторону.

можна медово -соєвий маринад.
можна - оливкова олія, сіль, перець.

Corena
05.10.2012, 14:14
швидше не парена, а соковита.
бо червону рибу дуже легко пересушити, от я чогось боюсь такої короткої термічної обробки на пательні то мої таракани

WEDLADY
05.10.2012, 14:35
Господиньки, поможіть мені розібратись, бо я щось геть заблукала в двох соснах))) За часи мого куховаріння в нас ніколи не працювала духовка, тому особливих навиків готування в духовій печі у мене немає. Зараз ми переїхали на нову квартиру і здається тут духовка вже працює, але (!!!) то або вона просто сама по собі погана, або то я така господиня погана: двічі пробувала пекти картоплю скибками в травах і двічі то виглядало як місцями припечена картопля зовні та суха сирувата всередині. Можливо то я просто не вмію готувати?, двічі попередньо розігрівши духовку зменшувала температуру до 180 град. і ставила деко змащене оливковою олією з картоплею на нижній противень(духовка електрична), режим нижній підігрів+вентиляція, готувалась моя картопля десь 30-35 хвилин, а потім мені не вистачало терпцю і я перекладала її в сковорідку, добавляла цибульку і за хвилин 7 була готова страва. Другий раз до картоплі підлила трішки водички, думала, вона не буде такою сухою, але то вийшло на гірше, бо більше картопля поприставала до антипригарного покриття(((( Може на картоплі не дуже добре перевіряти чи працює духовка?, а що ж тоді попробувати таке безпрограшне?, бо в мене таке враження, що то до неї треба якось приловчитись, бо коли засуваю/витягаю деко, то справді відчуваю, що температура в духовці висока, а отже щось та й мало б готуватись... дівчатка, допоможіть, будь ласка, бо я свою мультю дуже люблю, але вже хотілось би і іншого, з духовки, спробувати...

Corena
05.10.2012, 14:45
двічі попередньо розігрівши духовку зменшувала температуру до 180 град. і ставила деко змащене оливковою олією з картоплею на нижній противень(духовка електрична), режим нижній підігрів+вентиляція, готувалась моя картопля десь 30-35 хвилин
для рівномірного пропікання страви завжди включайте верх-низ, для картоплі 35 хв на 180 град - мало.
для мене безпрограшним варіантом готування картоплі є такий - порізану картоплю в мисці перемішати з олією, сіллю, спеціями і викласти на деко застелене пергаментом, 200 градусів верх+низ+конвекція. при такому режимі і за 35 хв може бути готова, але треба пробувати. якщо зарум"янилась, але ще сирувата, то виключаю конвекцію і допікаю.

WEDLADY
05.10.2012, 14:51
для рівномірного пропікання страви завжди включайте верх-низ, для картоплі 35 хв на 180 град - мало.
Супер, дуже дякую за підказку, сьогодні/завтра спробую приготувати за Вашим рецептом, можливо нарешті вдасться. А можливо підкажете ще якийсь такий безпрограшний рецепт в духовці, щоб швиденько перевірити характеристики печі?:)

Raven
05.10.2012, 14:53
Другий раз до картоплі підлила трішки водички, думала, вона не буде такою сухою
Накривайте фольгою деко, а в кінці приготування відкрийте і дайте зарум"янитися.

Маруся-мама
05.10.2012, 15:20

А найкраще на ґрилю. Посмарував ґриль оливою, аби не прилипало, поклав рибку а воно припеклось. А потім вже можна зверху дати масло з травами :)

WildWind
05.10.2012, 17:07
готувалась моя картопля десь 30-35 хвилин
картопля в духовці довше за м’ясо печеться. Я просто ріжу кубіками картоплю і м’ясо, кроплю олією і приправами і на годину про то забуваю)) Вона тоді зверха припечена, а нижні шари такі ніжніші. Інколи лопаткою перевертаю, як жарену, тоді вся припечена.

WEDLADY
05.10.2012, 17:15
просто ріжу кубіками картоплю і м’ясо, кроплю олією і приправами і на годину про то забуваю))
А скільки градусів виставляєте і у якому режимі то все готується?

Virchuk
05.10.2012, 17:16
Касю, поділіться рецептом крем-супу з гарбуза ;)

Kasia
05.10.2012, 17:25
прошу.
але пишу як готувала. бо то була збірна солянка з усіх моїх знань про таку зупу))
в мене баняк 3 л. вийшло зупи десь 2,5л. в окремому малому бяняку (1,5л, але води налила менше десь 1,2 л.) кинула варити кусок курки, так щоб мясо було ( ніжку чи гомілки)+ петрушка корінчик +селери кусочок. зняла шум. і кипить собі - типу бульон.
у тому 3-х літровому баняку: налити на дно олії , підсмажити 3 зубчики часнику ( трошка, не до темного кольору), 1 цибульку, 1 порубану кружками моркву. поки вона там смажиться, пів малого гарбузика ( гарбузик був десь 2 кг. я взяла пів) почистити і порізати як небудь кубиками. всипати в баняк, помішати. теж ніби трошка обсмажити, але фактично воно просто вимажеться в олії і дасть сік. додати 5 - 6 малих картоплин, як небудь порізаних. і залити пару черпачків росолу з того першого баняку, але не весь. а так щоб трошка нижче картоплі.. помішати і варити - аж до розварювання бульби і гарбуза ( так щоб могли їх блендером розбити). в тому малому баняку так росіл і вариться.
зварилося - дістаєте овочі + курку - і все блендером розбиваєте. вивалюєте назад ту масу в баняк. така густіша троха буде.
додати пакет вершків (200 грам , я дала 30 %). +1шт. плавлений сирок ,якийсь нормальний чи Віоли, чи чогось такого дорого і сирного)) мішати.. до потрібної густоти доводити росолом , що залишився. солимо ,перчимо. гамаєм))
на тарілку подавати зверху на зупку підсмажені кусочки шинки. + сухарики ( крутони)))))

росіл що лишився, бо весь не пішов до зупи - заливаєте в пласмасову ринку - і заморожуєте)) потім до любої зупи виливаєте.

смачного.

Paradise
05.10.2012, 23:28
Я боюся що всередины вона вийде не прожарена, в мене все так...А дя риби декілька хвилин не замало, для термічної обробки вистарчить цих хвилин?

ola-lyola
06.10.2012, 23:42
Як думаєте - можна до тушеного кролика дати фенхель? Завжди даю кмин, бо бабця так тушила кролика, а сьогодні думала дати фенхелю, але побояась зіпсути.

WildWind
07.10.2012, 09:00
А скільки градусів виставляєте і у якому режимі то все готується?
В мене духовка дешева, нема там режимів, нижній нагрівач включила і так є. Темп. приблизно 200 градусів, але там точно не виставиш, взагалі діапазон від 180 до 220 виходить десь, тому я часто мішаю лопаткою картоплю в процесі запікання. А інколи ні.. за годину спечеться, просто буде там прижарена, там припарена)))

Vероніка
07.10.2012, 19:41
Спробувала вже безліч виробників оливкової олії, поки зупинилась на італійській Coricelli - хороший виразний смак, добре відчуваються оливки, насичений зелений колір. Ще хочу спробувати їх бальзамічний оцет, але нажаль поки немає в наявності.
А яким бальзаміком користуєтесь ви, крім салатів де його можна використати ?

Seshat
07.10.2012, 19:47
В мене DE NIGRIS. Купувала в магазині італійських товарів. Додаю тільки до салатів, бо в інших стравах, де потрібен оцет, полюбляю рисовий:girl_yes2:

Marcipanka
07.10.2012, 20:22
де його можна використати ?
в піцерії SISI в нововолинську побачили і спробували таку інтерпретацію: італійську піццу трішки скроплювали цим оцтом. теж смачно, але головне не перестаратись.

виробників оливкової олії
вже давно купуємо фірми pietro coricelli http://www.coricelli.com/, і бальзамік цієї ж фірми купуємо. але в Україні не купуємо, привозимо з-за кордону.

Suzi
08.10.2012, 10:21
Господиньки, в мариновані білі гриби можна дати виноградний оцет чи треба столовий спиртовий?

Corena
09.10.2012, 17:15
дівчата, а підкажіть мені якісь легенькі закусочки до вина/шампанського? мені щось крім сирної тарілки ніц в голову не приходить.

simona
09.10.2012, 19:51
якщо тут є такий рецепт, то скеруйте мене....недавно почула про голубці із квашеної капусти, там в начинку іде мало рисо, але зато багато мяса.Хтось таке робив чи смакував, поділяться враженнями і рецептом?

Galin Max
09.10.2012, 20:48
голубці із квашеної капусти
явщо ви маєте на увазі ті, які роблять у квашених листках капусти, то я їла. оригінальний смак. на жаль, рецепту не знаю

Маруся-мама
09.10.2012, 21:21
Господиньки, в мариновані білі гриби можна дати виноградний оцет чи треба столовий спиртовий?

Можна той який вам любиться.

---------- Додано в 20:21 ---------- Попередній допис був написаний в 20:20 ----------

поділяться враженнями і рецептом?
Я їла, але не з м’ясом, а з бараболею. Можу розповісти як я робила з бараболев. :girl_haha:

simona
10.10.2012, 22:26
Можу розповісти як я робила з бараболев
розказуйте-пишіть дякую,))))))))))))

---------- Додано в 22:26 ---------- Попередній допис був написаний в 22:22 ----------

я знала, що мені тіко Маруся-мама допоможе і навчить)))))))))

smilee
11.10.2012, 17:13
Порадьте, як правильно зробити торт у вигляді цифри 2.
2 дні тому попав мені на очі лінк зі схемою, але тепер не можу знайти. Буду дуже вдячна.

Bublyk
11.10.2012, 18:29
я не зрозуміла - то капуста в начинку йде, чи листки зверху квашені??

якщо листки, то нічого особливого в тих голубцях нема, робити як звичайні, тільки замість сирої капусти брати квашену. Моя бабця колись в великій діжці завжди квасила окрім шаткованої ще і цілі головки капусти спеціально на голубці. А на Святий Вечір робила пісні голубці з гречки. Мені вони дуже подобалися, бо квашена капуста коли пропікалася в духовці, ставала такою тоненькою і смачною, зовсім не той смак, що в свіжої...

simona
11.10.2012, 20:23
то капуста в начинку йде, чи листки зверху квашені??
думаю, що тільки листки, я сама не знаю, знала то б не питалась. Цікаво чи до квашених листків давати начинку, яку до смаку, я якщо робити з квашених листків, то заквасити як саме, таку солиш і під прес даєш, а якщо хочеш просто гоовку капусти, то як краще?

Маруся-мама
11.10.2012, 21:22
Цікаво чи до квашених листків давати начинку, яку до смаку, я якщо робити з квашених листків, то заквасити як саме, таку солиш і під прес даєш, а якщо хочеш просто гоовку капусти, то як краще?
Як квасити цілу, не знаю. Начинку давали таку як хто любить. Ми робили з сирою терою картоплею, трохи злити соку, але зібрати крохмаль який буде в тому соці і додати до маси. До маси не додаються яйця, а тільки дуже багато смаженої цибулі. Один знайомий порадив додавати ще пластівці, але мому чоловіку не сподобалось.
Так от. Такою сирою бульбою начинити листки, скласти в бритванку і залити водою.

А з гречкою моя бабця робить так. Варить бульбу але до кінця не відливає, і тоді робить таке рідке пюре з водою, а потім додає багато смаженої цибулі і гречку.

AilataN
11.10.2012, 21:46
дуже багато смаженої цибулі
Як же то смачно виходить! таки правда, цибулі має бути багато. Найбільше мені смакувало коли вона пасерована, довго легко смажена, поки шкліста не стане)).
От нагадали!)

Як зробити рибу типу як консерва?
Планую так: поскладати тугенько, пересипати сіллю трохи, спецій трохи ( лавр, перець), олії дати. І в скроварку на ...от на скільки не знаю. Скільки консерва робиться? Так щоб кісточки були м"які.

Маруся-мама
11.10.2012, 22:02
Скільки консерва робиться? Так щоб кісточки були м"які.

Мені здається, що то від риби залежить. Але знаючи як воно його ніби має бути, то до розварювання кісток тре довго. А в скороварці... не наю.

simona
11.10.2012, 22:46
Як квасити цілу
над тим і мучюсь, пориюсь в нетрях інтернета може і знайду, аможе краще окремі листочки заквасити?

NataliaFed
11.10.2012, 22:53
В простонароді_ї) , то ся називає крижівка. Квасяться маленькі капустинки з бурячком. Вони стають рожевенькі і дуже смачні. Якщо хцети, то спитаю рецепту і зовтрі напишу)

Маруся-мама
11.10.2012, 23:01
В простонароді_ї) , то ся називає крижівка.

Я знаю, що крижавку робиться капуста на четвертинки, потім відварюється і заливається теплим маринадом, саме не гарячим а теплим. Дається БАГАТО часнику і солі. Цукру здається не дається, а оцет так. Мій муж робив без бурячка.

Треба буде попробувати цілу.

Он які переписи я знайшла

Заповнити місткий контейнер овочами, укладаючи їх шарами: капуста порізана крупно - на четвертушки і навпіл, буряк - кільцями , цибулю - навпіл, часник - цілий, або навпіл.
Готуємо маринад: на 1,5 л кип"ятку: 1,5 столової ложки солі+ 1,5 стакани цукру - розчинити.
В капусту вливаємо 1 склянку оцту і півсклянки олії. Заливаємо киплячим маринадом. Він спочатку не закриє всі овочі, то треба чуть придавити ложкою, а потім вони пропаряться і осядуть в маринад.
Закрити кришкою. Як тільки вистигне - можна їсти. Але краще витримати сутку-двоє, тоді капуста набуде гарного рожевого кольору і приємної гостроти.

і таке

Пропоную ще один рецепт КРИЖАЛКИ

Капусту порізати шматками, викласти в банку, додати туди часнику зубцями і шматок буряка. Залити маринадом ---
1 л води
2 ст.л.солі
6 ст.л.цукру
100 г олії
Хай закипить, потім додати 150 г оцту. Гарячим залити капусту.Залишити на добу. Цього разу замість звичайної капусти взяла савойську. Вийшла смачна, м*якенька.

NataliaFed
11.10.2012, 23:08
Якщо ви хочете на голубчики, то треба цілу але маленьку. Просто важко буває маленьку капустинку з гарними листочками відшукати, тому в нас квасять багаааато, щоб було з чого вибрати)
Бурячок дається для кольору

Bublyk
12.10.2012, 00:05
NataliaFed, нє, крижавки - то трохи не то (принаймні в нас). Крижавки робляться четвертинками, як Маруся-мама казала, ну і бурячок для кольору дають, але то не на голубці, а просто як закуска.
А на голубці я вам розкажу як моя бабця робила, але то, певно, не для міста такий рецепт... Вона квасила капусту в великій дубовій бочці (там певно літрів 100) всю разом - шатковану, а поміж неї і цілі головки клала. Потім, коли треба було на голубці, то "викопувала" головку з квашеної капусти.

WildWind
12.10.2012, 08:55
Вона квасила капусту в великій дубовій бочці (там певно літрів 100) всю разом - шатковану, а поміж неї і цілі головки клала. Потім, коли треба було на голубці, то "викопувала" головку з квашеної капусти.
Моя мама квасить спеціально капусту на голубці зимою, от приїду з вихідних з села, і розкажу вам, терпіть)) Наскільки я пам’ятаю, там просто капуста париться, розбирається як на голубці звичайно, тоді по декілька листочків в трубочки скручується, накладається в слоїк дуууже тісно і заливається маринадом спеціальним. От я завжди закладала ті листочки в слоїк, а як готується маринад не пам’ятаю, буду в мами запитаю.

Corena
12.10.2012, 09:39
Наскільки я пам’ятаю, там просто капуста париться, розбирається як на голубці звичайно, тоді по декілька листочків в трубочки скручується, накладається в слоїк дуууже тісно і заливається маринадом спеціальним. От я завжди закладала ті листочки в слоїк, а як готується маринад не пам’ятаю, буду в мами запитаю.
то вже не квашена. а маринована капуста.
а квашена - то власне просто капуста посолена, пускає свій сік і в ньому кисне.
в нас також цілі головки квасять поміж шаткованою капустою в бочці.

natorella
12.10.2012, 10:04
купую часто на краіквському кальмари мариновані (лічі)
хтось знає як робити, я б вдома собі таке замутила
і вупше - дайте добрий маринад до таких штук, пішла би і пекінська капуста і броколі...

Mammy
12.10.2012, 12:57
Як зробити рибу типу як консерва
В мене свекруха таку робить в духовці - я запитаю в неї, коли будемо і відпишу...

Olka Sherolka
12.10.2012, 13:30
кальмари мариновані (лічі)
лічі то ж не кальмари і не звірі взагалі, то фрукт такий, його ще китайською сливою називають. Чи я шота не пойняв?:unknown:
хоча згадала як вони виглядають - дійсно нагадують пуголовків кальмарів :)

natorella
12.10.2012, 15:13
лічі то ж не кальмари і не звірі взагалі, то фрукт такий, його ще китайською сливою називають
так, я спішила і наплутала
не лічі, а кімчі
тормоз

HOPIC
12.10.2012, 18:49
дівчата, а хто робив ряжанку в термосі? як воно?
досі я знала тіко 1 метод - парити в братрурі, але тепер то виглядає мені зовсім неекономним ні по часу, ні по ресурсах.

Маруся-мама
12.10.2012, 19:03
а кімчі

Так це, ж, корейська маринована капуста. Вам його тра?

Ось тут я знайшла. Оно вам надо?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0sX_wDCbeuU

kira lv
13.10.2012, 00:03
Робила так оселедець морожений по рецепту знайомої, то в духовці тримала десь 5-6 год на невеликому вогні (попередньо порізавши на порційні куски) і звичайно ніякої цибулі-моркви, бо то все погорить за такий час. Додавала просто приправи і олію. Кісточки були м"якенькі і, як на мене, таки схоже на консерви.

WildWind
14.10.2012, 20:27
Моя мама квасить спеціально капусту на голубці зимою, от приїду з вихідних з села, і розкажу вам, терпіть)) Наскільки я пам’ятаю, там просто капуста париться, розбирається як на голубці звичайно, тоді по декілька листочків в трубочки скручується, накладається в слоїк дуууже тісно і заливається маринадом спеціальним. От я завжди закладала ті листочки в слоїк, а як готується маринад не пам’ятаю, буду в мами запитаю.
Випитала рецепт.
Попарити капусту, як на голубці, але дуже мало в гарячій воді тримати, лиш так, щоб листочки можна було закрутити. Обрізати ребра. Покрутити листочки в рулетики по 4-5 шт. і накласти в 3-літровий слоїк. Тісно не накладати, так щоб потім маринад вільно між листочками пройшов і все залив.
Маринад: 60 г. солі, 1 ст. ложка оцту. На киплячу воду. Остудити. То є розрахунок на 3л. слоїк листків з капустою (мама радила накласти листків, залити холодною кип’яченою водою, злити, і поміряти скільки води вийде, і на ту к-сть води і є сіль і оцет). За словами мами, маринад має бути солений на смак, вона каже, що завжди на око солі сипала, так, щоб не просто смачне, а солене було. Але не рупа. Якось так.
Потім холодним маринадом заливаються ті листки, зверха докладається ребрами обрізаними, закрити капроновою кришкою і на зберігання. Мама завжди зберігала в погребі.
Ще можна дати до маринаду перцю горошком, але то на власний смак, як хто любить.

littlebird
15.10.2012, 12:17
Дівчата, маю грам сто сиру з пліснявою. Може хтось знає цікавий рецепт де можна його застосувати.

Galin Max
16.10.2012, 16:04
Дівчата, підкажіть, де можна купити термометр для духовки?

Kasia
16.10.2012, 16:15
в інтернеті))

napoleona
18.10.2012, 12:55
маю заморожени горошок, хто що готує?
і ще: хочу зварити рис з овочами, хто як варить і з якими овочами?

Donata
18.10.2012, 13:07
маю заморожени горошок, хто що готує?
я його додаю до овочевого супу, теж цікаво куди б його ще можна було.
хочу зварити рис з овочами, хто як варить і з якими овочами
варю його схоже до плову, лише без м"яса: протушкую трішки овочі, порізані кубиками (морква, цибулька, часничок, пастернак, помідори, перець солодкий, цвітна капуста, зелень), висипаю на дно каструльки, зверху рис, заливаю бульйоном чи просто водою+приправи. Як рис звариться, то все гарно перемішую.

Raven
18.10.2012, 13:12
Як рис звариться, то все гарно перемішую.
Відварюю рис окремо, люблю, коли овочі не розварені.

Donata
18.10.2012, 13:17
Відварюю рис окремо, люблю, коли овочі не розварені.
я тепер в мультиварці то роблю, овочі не розварюються, лише помідори розходяться, бо я з них шкірку знімаю

Kasia
18.10.2012, 14:03
куди прситроїти сушену журавлину?
в біскотті? а в панкейки можна?

DesperateHousewife
18.10.2012, 14:24
зварити рис з овочами
Нам якраз смакує рис з зеленим горошком :)
Ми взагалі горошок їмо навіть на гарнір: трошки масла, посолити і пасує до пюре, мяска чи тушеної риби. Ще деколи до вареного горошку додаємо варену моркву.

Corena
18.10.2012, 14:35
Ми взагалі горошок їмо навіть на гарнір: трошки масла, посолити і пасує до пюре, мяска чи тушеної риби. Ще деколи до вареного горошку додаємо варену моркву.
і ми як гарнір любимо, варений горошок підсмажити на маслі - ням.

куди прситроїти сушену журавлину?
колись Маруся-мама давала такий рецепт кексу http://marusyna.livejournal.com/5484.html, правда там свіжа журавлина, але думаю сушена теж піде, її можна на кілька хв запарити, як ізюм, мабуть.
кекс пекла, смакота страшна!

Kasia
18.10.2012, 15:54
арити, як ізюм, мабуть.
нєа. страшна бєка.

Фіяна
18.10.2012, 18:47
маю заморожений горошок, хто що готує?

- як самостійний гарнір
- як додаток до овочевого плову, омлетів, рагу, паельї, чанахів чи кладу до мяска/овочів у глиняні горшечки перед запіканням; або ж до овочевих запіканок;
- якщо горошку багацько, можна зварити гороховий суп-пюре, який прекрасно смакує з грінками/ беконом
- Горошок ідеально поєднується з морквою, я часто його просто з нею та цибулькою тушкую,
або додаю ще до них за бажанням – окремо підсмажене нарізане куряче філе (виходить повноцінна друга страва)
або ж порізані печериці і тушкую разом (виходить чудова салат-закуска)...
- можна зпасерувати з цибулею/часничком, приправити і зблендерувати щоб вийшло "горохове гуакамоле" і з’їсти з чіпсами/ кріпсами/ гріссіні.

нєа. страшна бєка.

підписуюсь. все таки найкраще - просто сухою використати у випічці печива чи кексів. в млинцях мені не смакує.

ага, Касю, Різдво/ Новий Рік не за горами, розпочнеться сезон твоїх штолєнів - до них мож дати :girl_yes2:

Marcipanka
18.10.2012, 19:51
в біскотті?
можна. в оригіанльному рецепті саме журавлина і мигдаль йдуть.

Galin Max
18.10.2012, 22:38
Дівчата, хто стикався з теростійкою харчовою плівкою? От мені треба загорнути фарш в плівку і зварити. Я зробила в звичайній, але щось їй не довіряю - вода,в якій то все варилося мала неприємний хімічний запах.

Чи то треба було рукав для запікання брати?

Маруся-мама
18.10.2012, 22:48
куди прситроїти сушену журавлину

Я кожен день додаю в кашку. Мнямка!!! А ще вони суперові в кексику з фісташками, або будь-якому кексику.

---------- Додано в 21:48 ---------- Попередній допис був написаний в 21:47 ----------

нєа. страшна бєка.

Якщо ви не любите той смак, то він вам буде бєка в будь-чому. Я люблю.

Coshitce
19.10.2012, 00:24
От мені треба загорнути фарш в плівку і зварити.
Використовую для такого рукав для запікання.

Kasia
24.10.2012, 19:59
так. шукаю крем для медівника. всюди стандартно варіанти- заварний, сметана+цукор, сметана+цукор+варена згущонка..
не підходить. нудно.

по-перше, я хочу з чорносливом. до сметанного пасує.
що ще дати? рому? цедра лимону зайва? ваніль?

Маруся-мама
24.10.2012, 20:32
що ще дати? рому? цедра лимону зайва? ваніль?

Я завжди додаю сік цитрини і ваніль, аби не був чисто сметанковий смак. Не люблю я сметани з цукром, навіть якщо перемішати з трускавками, чи чорносливом. :girl_blum:

Marcipanka
24.10.2012, 20:55
шукаю крем для медівника.
мій тато робить горіховий з чорносливом. нямка. якщо цікавить можу випитати перепис :)

Kasia
24.10.2012, 21:09
горіхів не хочу.. вредна я..
буде чорнослив, ваніль, лимон

zetta
24.10.2012, 22:29
якщо цікавить можу випитати перепис
давайте
буде чорнослив, ваніль, лимон
Касю, дайте свій варіант крему.
ато он Марусю просила а вона мовчить.

Kasia
25.10.2012, 10:22
Касю, дайте свій варіант крему.
ну так як медівникові коржі сухесенькі, то заварний і масляний - мені не свистить.

роблю сметанковий. але давала чорнослив - смачно.
цього разу дам - чорнослив, ваніль, цедру лимона.)))
чекайте неділі- скажу чи смачно))
пропорції -500 гр. сметани, 1 ск. цукру ( регулюєм за бажанням), 100 грам запареного чорносливу. на мій торт - 26 см - йде 1,5 норми

Agrafka
25.10.2012, 13:54
Дівчата, розкажіть, як Ви зберігаєте крупи , щоб міль не заводилась. Я пересипаю у банки і закручую кришкою. Але як міль туди проникає, не розумію. Таке враження, що вона є в упаковках куплених в магазині. Вже не раз віддавала крупи курочкам в село.

Raven
25.10.2012, 14:09
вона є в упаковках куплених в магазині.
Таки там вона і є.

Agrafka
25.10.2012, 18:26
Таки там вона і є

Може то спершу у духовці крупи просушувати?

Маруся-мама
25.10.2012, 18:58
Марусю просила а вона мовчить

Вибачаюсь. Памітаю, але забагато на голові аби сісти і написати.

Ви просили як зробити лимонний курд. Пишу. Тільки я його змішувала з збитими вершками, не сметаною. Сметану я не збиваю, а просто перемішую з цукром, а тоді додаю цитриновий сік і ваніль. Цукру даю на воко, аби було солодке.

Лимонний курд:

3 яйця
1 скл цукру
1/3 скл цитринового соку (свіжого)
1/4 скл масла (60грам)
2 ч.л. цедри цитрини

DIRECTIONS:
1. Збити яйця з цукром (не на піну, а просто легко вилкою або тріпачкою) і цитриновий сік на парі. Так збивати 7-10 хвилин поки не загусне.
2. Перецідити, щоб не було грудок. Ввести масло і перемішати, аж поки масло не розчиниться. Додати цедру. Прикрити і поставити вистигати.

Готове можна збити з маслом або додати в збиті вершки. Якщо збивати з маслом, то масло і курд мають бути одної температури, інакше звурдиться.

---------- Додано в 17:56 ---------- Попередній допис був написаний в 17:37 ----------

Таке враження, що вона є в упаковках куплених в магазині.

Так точно. Вона там є, вірніше не вона а її личинки. Від того ніде дітись, плюс воно без повітря стоїть. Невідомо скільки воно стояло в магазину, а тут щей у вас стоїть якийсь час.

Я читала поради, що треба його запхати в морозилку, або всяка зараз яка тама може бути подохла. Потримати в морозилці, а потому насипати в паперовий пакет, а тоді поставити в кульочєк. І саме так зберігати.

---------- Додано в 17:58 ---------- Попередній допис був написаний в 17:56 ----------

на мій торт - 26 см

Касю, ви або дуже жадна, або торт маленький.:girl_blush2::girl_haha: Бо мені на 5 тоненький коржів треба цілу літру, і то мало. Я люблю БАГАТО крему.

Oddly
25.10.2012, 19:06
Я читала поради, що треба його запхати в морозилку, або всяка зараз яка тама може бути подохла. Потримати в морозилці, а потому насипати в паперовий пакет, а тоді поставити в кульочєк. І саме так зберігати.
Я вже не знала, як з тим боротися, а чоловік взагалі того дуже бридиться і всі крупи ставить в холодильник. Там і тримаємо. Єдиний мінус - про запас багато не купиш, кожен раз треба по пачці купувати, а мене то трохи нервує.

Маруся-мама
25.10.2012, 19:20
кожен раз треба по пачці купувати, а мене то трохи нервує.

Мене також. Я вже нераз викидала крупи, макарони і муку. Тепер, як купую про запас, зразу ставлю в морозилку, ней там краще мерзне :girl_haha:

Kasia
25.10.2012, 20:56
Бо мені на 5 тоненький коржів треба цілу літру, і то мало. Я люблю БАГАТО крему
нічого собі! в мене досить тонкі коржі.
крім того сметана в нас така , що без загущувача не обійдешся. як буде забагато крему, тов они ж розмокнуть. як навалю загущувача, то буде прослойка стояти і коржі не змокнуть. мені дость 600-700 гр.)))

Маруся-мама
26.10.2012, 06:02
крім того сметана в нас така , що без загущувача не обійдешся

Ясненько. В нас така сметана, що стоїть, як флюґер в спокійну походу.

Divchyna vesna
26.10.2012, 12:15
Дівчата, а хтось фарширував скумбрію. Бо в мене виникли дилемма - виймати хребе чи ні? А якщо виймати, то як, щоб рибу не пошкодити?

Mammy
26.10.2012, 14:47
Розкажіть мені, будь ласка, про різницю між силіконовими формами для випічки і заморозки... На вигляд однакові, і там, і там написаний температурний режим від -20 до +220 То одну й ту ж форму можна використовувати і в духовці, і в морозилці? Я ще ніколи ними не користувалась, от місяць як духовку освоюю (до того не було). Дякую...

HrabowaH
26.10.2012, 15:01
Хочу сьогодні приготувати сирний суп - а як незнаю. Погуглила - всюди додають плавлені сирки. Як краще зробити?

sunday
26.10.2012, 15:05
Хочу сьогодні приготувати сирний суп - а як незнаю

надзвичайно смачно із сиром в пластинках.Таким,як на сендвічі.

Smorodynka
26.10.2012, 16:57
надзвичайно смачно із сиром в пластинках.Таким,як на сендвічі.
А коли його додавати?

Маруся-мама
26.10.2012, 17:21
А коли його додавати?

Коли вже все готово, за 5 хвилин до кінця.

Seshat
26.10.2012, 17:23
Я варю сирний суп так - грію воду, коли вже тепла, але ще не кипить ріжу кубиками 1см з кожної сторони сир і кидаю їх у воду. розмішаю, при потребі роздавлюю сир. Він має повністю розчинитися. Далі я роблю з нього грибний - кидаю печерички і трошки грибної приправи. Коли печерички зварились - суп готовий. На Сирках економити не варто, по дешеві не розчиняються. Я беру Веселу корівку. На 2 л супу 5-6 сирків. Хочеться густішого - менше води. Експериментуйте!

Vероніка
26.10.2012, 17:25
Хочу сьогодні приготувати сирний суп - а як незнаю. Погуглила - всюди додають плавлені сирки
З плавленими мені також подобається, тільки з справжніми, не "сирний продукт".
Сирки потрібно натерти на грубій терці і додати в зупку в кінці приготування. Заправляю сметаною.

Також беру Веселу корівку. )))

napoleona
26.10.2012, 17:36
Сирки потрібно натерти на грубій терці і додати в зупку в кінці приготування. Заправляю сметаною.

Маруся-мама
26.10.2012, 17:45
А я варила сирний з ковбасками. Варю звичайну зупку з ковбасками. Отаково приблизно

Ковбаски краю на кусочки і кидаю в баняк. Трошки просмажую, що вона пускає жир, а тоді забираю ковбаску, додаю цибульку покраяну, тушкую аж зм’якне і стане прозора, додаю морквочку, прогріваю і тоді додаю воду. Стільки скільки хочете. Далі туди додаю ще морквочку, якщо замало, бульбу. Коли бульба майже зварилась додаю назад ковбаски і плавлені сирки. В нас є Дружба, то я такі люблю. Гарно все розмішаю, щоб розчинилось. Можна ще дати трошки вершків і в кінці всипати зелень, якщо бажаєте. А можна і без того.

Чисто зупа-сир мої не їдять. Ще у мене мрія зварити зупку-крем з гарбузика і шавлію/шалфею. Полюбився він мені :)

Nastynya
26.10.2012, 18:37
дівчата, терміново тре допомогу))) маю 800 гр перебраної калини, скільки на неї дати цукру і чи взбивати блендером? а може можна щось краще з нею зробити? допоможіть, щоб не зіпсулась...

Маруся-мама
26.10.2012, 21:18
маю 800 гр перебраної калини, скільки на неї дати цукру і чи взбивати блендером?

Я знаю, що моя бабця робила сік. Але як, не знаю.

napoleona
26.10.2012, 21:27
а може можна щось краще з нею зробити?
моя мама пересипає цукром і воно стоїть у теплому місці, пускає сік так багацько і тоді можна добавляти в чай

Oddly
26.10.2012, 21:30
перебраної калини, скільки на неї дати цукру і чи взбивати блендером?
я пересипаю цукром "на око". закидую калину в банку шарами - не зовсім до повного, пересипаю всі шари цукром. Закриваю звичайною кришкою, чи капроновою, чи залежить від банки. Трохи стоїть в теплі (просто при кімнатній температурі), поки не пустить трохи соку, наприклад, через ніч. Тоді тримаю в холодильнику. Дуже добре той сік і ягоди від кашлю - тільки для того і тримаю. Найкраще, що допомагає.
Як маю калини більше - то просто до чаю даємо, для профілактики застуд.
Засипаю в невеликі банки (0,5 л, 0,7 л), щоб легше було використовувати.
І все - нічого складного.

Nitriotka
26.10.2012, 21:31
моя мама пересипає цукром
Я теж так зробила, але той сік мені гіркий. Не можу його в чай додавати. Цукор давала на око, може просто мало дала?

zaderyshka
26.10.2012, 21:36
але той сік мені гіркий
То може залежати від того коли зривали. Якщо трошка був би морозець, то ягоди б трохи були солодкаві. А загалом він дійсно трохи гіркуватий. Але я такий дуже люблю, то часто просто гарячою водою заливаю
Тоді тримаю в холодильнику
а ми тримаєм просто в кухні, в темному місці. Стоїть цілу зиму, не бродить.

Oddly
26.10.2012, 21:38
той сік мені гіркий.
сприйміть як ліки )))
Може, калина якась така просто? Кажуть, вона найкраща, коли після заморозків рвати.
Чесно, я давала і багато цукру, і зовсім трошечки, ніколи не гірчило.

---------- Додано в 21:38 ---------- Попередній допис був написаний в 21:37 ----------

просто в кухні, в темному місці. Стоїть цілу зиму, не бродить.
Спробую, завжди переживала, щоб не бродило, бо шкода.
Наприклад, обліпиха мені забродила за 2 дні (( Але то інше, мабуть

WildWind
26.10.2012, 21:42
Я теж так зробила, але той сік мені гіркий. Не можу його в чай додавати. Цукор давала на око, може просто мало дала?
Я завжди зриваю калину лише після перших морозів, тоді вона стає солодка. Поки калина не перемерзла, вона гірка на смак. Мені казали, що то не так, але варто спробувати ягоди калини до морозів та після і різницю легко відчути. Потім я їх мию, просушую, пересипаю цукром, цукру багато, не шкодую. І одразу в холодильник. Вона в мене може до 2 років так стояти.
Моя свекруха перемелює калину з кісточками на звичайній м’ясорубці, дає багаааато цукру, чуть підігріває, щоб цукор розчинився, і в банки. Дуже смачна така калина, але я не люблю так бавитись))

Nastynya
26.10.2012, 21:47
Дякую, всім! Збила блендером, перетерла через сито, бо моя малеча буде то все випльовувати і засипала цукром, так, щоб було приємне на смак +-, то в мене через сито перетертої вийшло 500 гр і я дала 300 гр цукру (робила на вазі). начиталась вже, що кіточки якраз найбільш помічні при застуді, то розклала на бритванку, щоб підсохло. Чи можливо ті кісточки на блендері чи то кавомолці в порошок зробити, щоб малечі давати за потреби? чи воно вже не таке буде?

WildWind
26.10.2012, 22:00
Чи можливо ті кісточки на блендері чи то кавомолці в порошок зробити, щоб малечі давати за потреби? чи воно вже не таке буде?
нєє, не треба їсти ті кісточки буквально, треба заварювати на них чай. Тому найкраще цілу калину залити кип’ятком і дати настоятись.
начиталась вже, що кіточки якраз найбільш помічні при застуді
Саме так, тому відфільтровувати їх не варто.
Якщо діти то випльовують, то ви робите чай, настоюєте, а тоді просто через ситко цідите (ну як листковий чай).
А підсушені кісточки.. навіть не знаю, так само мабуть можна кип’ятком залити а тоді перецідити і вже додавати решту суміші, що ви зробили. Але, як на мене, ви перемудрували.

Nitriotka
26.10.2012, 22:03
То може залежати від того коли зривали
Зривала ще до морозів. Ну, таки прийдеться сприймати як ліки :girl_smile:
А взагалі, як часто можна пити чай з калиною?

WildWind
26.10.2012, 22:07
А взагалі, як часто можна пити чай з калиною?
Так само, як і будь-які лікувальні чаї, - по потребі. В мене тато наприклад п’є його всю зиму, а мама лише, коли дійсно лікується, бо може собі реально темп. понизити. Я п’ю, коли знаю, що промерзла і боюсь захворіти. Даю по декілька ягід до інших чаїв, для профілактики, але не забувайте, що то є ліки, і на кожну людину діє по-різному.

amaretto
27.10.2012, 12:27
Я цього року заморозила грони калини. В такому вигляді мені дала минулого року знайома і я вирішила повторити. Варю малину+калину коли діти хворіють, а це майже з листопада по березень періодично. Для профілактики не використовую-ці запаси в нас на вагу золота

KAM LYUBA
28.10.2012, 09:29
Калину не можна вагітним.Обережно.

Holly
28.10.2012, 11:17
Для вітамінізації хочу приготувати собі овочі на пару(броколі, цвітну капусту, брюссельську капусту, спаржу і тд.) Який дати соус/заправку, щоб було смачно?

hrystusja
28.10.2012, 11:24
Який дати соус/заправку, щоб було смачно?
Голландський соус. Смачний мені з овочами а також з паровою рибкою. Можеш спробувати.

Seppy
28.10.2012, 11:28
Який дати соус/заправку, щоб було смачно?
А йогуртовий (з зеленню чи часничком) не хочеш? Мені дуже до овочів смакує.

Holly
28.10.2012, 11:34
йогуртовий (з зеленню чи часничкоману-ану детальний опис. Я і зелень і часник люблю

Freitag
28.10.2012, 11:56
Голландський соус
Розкажіть, будь ласка, перевірений спосіб приготування. Дуже хотілось би спробувати.

hrystusja
28.10.2012, 12:11
Дуже хотілось би спробувати.
Я готую за таким рецептом.
беру
3 сирих жовтка
150 грам вершкового масла
2 ст л холодної води
2 ст л лимонного соку
сіль, перець
У мисці змішую жовтки, воду, сіль, перець. Все це ставлю на парову баню і увесь час збиваю, додаючи по маленькому шматочку масла. Наступний шматочок додаю після того, як попередній повністю з’єднається з жовтковою масою. У підсумку повинен вийти густий і гладкий маслянистий соус. В кінці додаю лимонний сік за смаком і знову збиваю.

Seshat
28.10.2012, 13:17
я до броколі на пару робила сирний - смакота неймовірна...

Seppy
28.10.2012, 21:56
детальний опис
До несолодкого йогурта додаю дрібно посічену зелень (петрушку, кріп, зелену цибульку, а хто любить, то можна і кінзу :girl_nea:) і видушую часнику десь зубчик-два на склянку йогурта + сіль, перець. До парових овочів саме те! До речі, ще смачно туди квашеного огірочка порізати дрібно. Виходить щось схоже на айран (чи тан), але густіше і з йогурту.

Пупсик
30.10.2012, 12:27
Маю заморожену тушку тунця і не знаю як його готувати! підкажіть...

sensual
30.10.2012, 12:48
Маю заморожену тушку тунця і не знаю як його готувати Ось тут є файний пошаговий рецепт фарширування тунця http://www.poltavaforum.com/kuhnya-133/16784-tunec-zapecheniy.html

invisible
30.10.2012, 14:07
Маю заморожену тушку тунця і не знаю як його готувати! підкажіть...
А ми тунця пару раз просто запікали цілим в духовці з овочами - в фользі або в рукаві.

Іриска
31.10.2012, 11:37
підкажіть як довго і при якій температурі пекти: хочу зробити подвійну порцію тіста для гарбузових мафінів і залити у одну велику форму, щоб вийшов кекс суцільний
мафіни печу 23-25 хв при 180 градусах
планую пекти у силіконовій формі

Raven
31.10.2012, 12:18
як довго і при якій температурі пекти
При тій самій температурі, 40-50 хв., готовність перевіряти зубочисткою. Якщо вже зарум"янився, а в середині ще сируватий, зменшити до 160 температуру і допікати.

Corena
31.10.2012, 12:21
може хтось має рецепт імбирних пряників без меду?
дуже їх хочу, але мед не люблю, не можу вживати, маю алергію.
одного разу пекла, замінюючи просто на цукор, але вийшли твердуваті...

Epica
31.10.2012, 12:46
може хтось пыдкаже пецепт кексыв з яблуком та корицею?

malicious
31.10.2012, 14:15
Вже двічі робила дріжджове тісто і воно в мене не росло, булочки були твердуваті з нього. В чому може бути причина?

HOPIC
31.10.2012, 14:21
старі/перемерзлі дріжджі? я завжди дріжджі розводжу окремо, як нема бульбашок - то виливаю розчину геть (в нас часто в магазинах тримають дріжджі в морозилках,а тільки потім перекладають в холодильники, напевно тому так є((((((( )

Маруся-мама
31.10.2012, 14:23
В чому може бути причина?

вбили дріжджі. А он як, то багато варіантів. Забагато муки, загаряча вода/молоко, захолодна вода/молоко, протяги в хаті, загаряча духовка, захолодна духовка. Хоч якщо вона загаряча то найменше повинно повпливати...

---------- Додано в 14:23 ---------- Попередній допис був написаний в 14:22 ----------

може хтось має рецепт імбирних пряників без меду?
хтось таке робив на конкурс різдвяного печива. Подивіться, може знайдете?

malicious
31.10.2012, 14:42
Бульбашок дійсно не було. Напевно в загаряче молоко поклала. А з сухих легше готувати?

Corena
31.10.2012, 14:47
Бульбашок дійсно не було. Напевно в загаряче молоко поклала. А з сухих легше готувати?
ну якщо молоко загаряче, то і з сухими буде та сама пісня. орієнтуйтесь на температуру тіла, має бути приблизно 36 град.

malicious
31.10.2012, 14:57
а коли вони мають запінитись?Одразу як розчиняти?

Corena
31.10.2012, 15:01
а коли вони мають запінитись?Одразу як розчиняти?
треба трошки зачекати, може 10 хв

HOPIC
31.10.2012, 15:02
я до свіжих подрібнених дріжджів даю тепленьке молоко, капку солі і ложку цукру - то відставляю хв на 5-10. а тоді вже дивлюся - як нема пінки чи бульбашок - всьо йде в умивальник. дехто ще перетирає дріжджі з цукром, то має напевно прискорювати процес, але мені і так нормально.

apelsyn
31.10.2012, 23:30
Дівчатка , будь-ласка, підкажіть. По рецепту має бути пачечка ванільного цукру. А в мене є пачечка ваніліну (2гр). Як замінити ваніліном цукор? Скільки то його дати?

Galin Max
01.11.2012, 08:05
А в мене є пачечка ваніліну (2гр). Як замінити ваніліном цукор?
пошукайте в інтернеті скільки ваніліну має йти на певну кількість муки чи тіста.

Corena
01.11.2012, 13:02
хочу спитати, чи то тільки в мене так - робила в"ялені помідори і печені перці, то все гарно оливковою олією залила, але за де-який час та олія загусла, подібно, ніби зацукрилась, але то не правильно відносно олії так сказати, такими крупинками поробилась. чого так?

Seppy
01.11.2012, 14:29
такими крупинками поробилась. чого так?
Приєднуюсь до запитання. В мене таке саме з олією сталось, коли я часник заливала. (я Олейною, а Ви якою?)

AilataN
01.11.2012, 14:50
Помідори в холодильнику стоять? Оливкова олія застигає. Якщо пляшку з олією тримати в холодильнику то побачите, як вона з часом робиться мутна, густа. Так і на помідорчиках застигла.
В мене таке саме з олією сталось, коли я часник заливала.
А олейною не знаю.. Ви як часник робили?

WildWind
01.11.2012, 17:51
хочу спитати, чи то тільки в мене так - робила в"ялені помідори і печені перці, то все гарно оливковою олією залила, але за де-який час та олія загусла, подібно, ніби зацукрилась, але то не правильно відносно олії так сказати, такими крупинками поробилась. чого так?
То означає що оливкова олія справжня. Вона на холоді так гусне. Поставите на тепло, знову буде як звичайна олія.

Corena
01.11.2012, 17:54
(я Олейною, а Ви якою?)
в мене оливкова Боргес
То означає що оливкова олія справжня.

Помідори в холодильнику стоять? Оливкова олія застигає.
все, зрозуміла :)

HOPIC
01.11.2012, 21:56
а тепер я))) чим можна зіпсувати медове тісто до пряників - ніяк не хотіло мені бути еластичним і м"яким, а зробилося як побите печиво, такі крупинки. відповідно і не росло, і смаку того не мало(( ще і тверде до холєри))

Raven
02.11.2012, 10:53
ще і тверде до холєри))
Забагато муки. Або мед нормально не зреагував з содою, а Ви вже почали замішувати тісто.

napoleona
02.11.2012, 11:40
як ви готуєте волове мясо, бо нам приписали його їсти, але не знаю що з ним робити

Vittoriya
02.11.2012, 12:04
ви готуєте волове мясо, бо нам приписали його їсти, але не знаю що з ним робити
ми нещодавно в сестри робили, просто в шкляній посудині, отій що можна до запікання. Порізали кусками, посолили, поперчили, травками посипали і все. Така була смакота, я навіть не думала, що воно може бути таке смачне!! А так як в Польщі проблематично знайти телятину, а як є, то тааака дорогуща, що я тепер тільки яловичину буду брати.

Vilanda
02.11.2012, 13:02
Планую так: поскладати тугенько, пересипати сіллю трохи, спецій трохи ( лавр, перець), олії дати. І в скроварку на ...от на скільки не знаю. Скільки консерва робиться? Так щоб кісточки були м"які.

Можливо ще потрібно:)
Я роблю так: беру кілограм мороженого оселедця, ріжу на шматки, складаю в посудину, заливаю те все розсолом (на розсіл треба, з розрахунку на кілограм риби, півлітри води, столова ложка олії, чайна ложка солі без гірки). Ставлю на вогонь, як закипить, то зменшую вогонь, і так на найслабшому має кипіти не менше трьох годин, тоді кісточки стають м"якими.

Але скільки часу в скороварці треба - не знаю:(

manka
02.11.2012, 14:17
Як приготувати шашлик в духовці? Одна знайома (колись працювала в ресторані) казала, що вони спочатку обсмажували на сковороді, а потім тушили в казанку.
Якщо його викласти на картоплю і накрити фольгою (щоб не був надто сухий) і запекти разом? І чи потрібно обсмажувати попередньо? Поділіться рецептами.

napoleona
03.11.2012, 19:37
дівчата маю 2л проспиртованих ягід(мікс), робила настійку, тепер відцідила, а викидаи їх шкода.ю що можна з ними зробити?

Nastylove
03.11.2012, 19:44
що можна з ними зробити?
Може який соус ягідний зроби. Як саме не знаю - але це перше що спало на думку)

hrystusja
03.11.2012, 19:55
дівчата маю 2л проспиртованих ягід(мікс),
Я б в випічку трохи додала. Буде щось типу "П"яної вишні".

Alexx
03.11.2012, 20:17
як ви готуєте волове мясо
Я ріжу шматками, обвалюю в борошні, обсмажую на сковорідці тоді складаю в банячок або гусятницю, перекладаю овочами (які маю), заливаю соусом і тушкую в духовці. Виходить соковите і м"яке.

Corena
03.11.2012, 20:21
2л проспиртованих ягід(мікс)
а які то ягоди? якщо вони цілі, не розчавлені, то можна в штолен їх дати. там по рецепту йде цукати+сушені вишні настояні на алкоголі.

napoleona
03.11.2012, 20:27
а які то ягоди?
та цілі ніби, але там і малина, ожина, смородина, порічки, вишні

Marcipanka
04.11.2012, 20:24
Дівчата, а як варити чечевицю?якщо можна з точними пропорціями і часом, бо я "на око" не вмію :girl_sad:

Kasia
04.11.2012, 22:34
поділіться переписом перевіреного печива. такого простого і смачного.
обовязково щоб його можна було видавити різними формочками. то я так розумію щось пісочне має бути?
мая бабуся пекла якісь такі що всередині мали трохи слоїсту структуру, і обовязково макалися в цукор перед випічкою.

чи хтось таке має?

hrystusja
04.11.2012, 22:41
такого простого і смачного.
Отаке простеньке печу.
1 пачка маргарини
3 ст. л. сметани
10-12 ст. л муки.
Замісити тісто та поставити на 2 години в холодильник. Розкатуємо тісто (не дуже тонко) та вирізаємо формочки.
Тоді макаємо їх в яйце (попередньо збите) і в цукор. Кладемо на папір і в духовку.
Рецепт моєї бабусі і став моїм улюбленим.

Marcipanka
04.11.2012, 22:47
трохи слоїсту структуру,
то напевне те, що "січене" ще називається. теж його люблю, але файного перепису немаю.
обовязково макалися в цукор перед випічкою
я вмакала в білок, а потім в цукор.

печу отаке просте і смачне за татовим переписом:
100г масла + 100 г смальцю
100 г цукрової пудри
1 яйце
розпушувач, цедра лимону, ванільний цукор
борошно 2 і більше склянки - або скільки тісто "візьме"
замісити тісто, розкачати, виріщати формочки,і випікати 15 хв в попередньо розігрітій до 180 градусів духовці. Смалець в рецепті робить печиво таким ніжно-крихким.

І ще люблю таке:
150 г масла
1 яйце
100 г цукру
300 г борошна
розпушувач
50 г кокосової стружки та меленого мигдалю
Замісити тісто, сформувати кулю і на 1 год в холодильник. Розкачати, вирізати форми, випікати при 150 градуса 20 хвилин. Кокос і мигдаль дають печиву хрусткості.

Corena
04.11.2012, 22:49
Тоді макаємо їх в яйце (попередньо збите) і в цукор.
а моя бабця до цукру давала ще корицю, тоді такииий запах!
теж собі захотіла такого печива, тре буде при нагоді перепитати ))

Ascorbinka
04.11.2012, 23:15
бабуся пекла якісь такі що всередині мали трохи слоїсту структуру, і обовязково макалися в цукор перед випічкою.
сухарі січені перепис бабцін, хтілисьте-маєте;))

200 грам масла
200 грам смальцю
100 грам сметани
4 жовтки
0.5 л? борошна (переписую і думаю, може допустилась помилки і то має бути 0.5 кг? )Недавно переписувала все у нову кухонну книгу, взяли мене сумніви.Треба по консистенції тіста дивитися.
Борошно перетерти з маслом, додати сметану, смалець, жовтки. Винести на холод на добу.
Вирізані сухарики змащуються збитим білком з цукром, посипаються горішками (або змастити білком, посипати цукром).

Для мене то є важкий "некорисний" перепис, я таке давно не пекла, але переписую із зошита в зошит, а раптом коли захочеться))) напишу ще своє улюблене вівсяне печиво))) якщо вже говоримо про "перевірене і просте"

Вівсяне печиво (мікс)
3 скл вівсяних пластівців (подрібнених у блендері на крупу)
1.5 -2 скл цукру
250 гр масла
3 яйця
3 ст. л. молока
2.5 скл борошна (або менше)
1.5 ч.л. порошку до печива
1 ч.л. соди з оцтом
0.5 ч.л. солі
100 грам білої кокосової стружки
0.5 ч.л. кориці за бажанням
100 грам різаних горіхів за бажанням

Вівсяні пластівці змолоти в блендері (мені грубша текстура крупи смакує більше борошна), додати масло, яйця, молоко і добре перемішати. Дати постояти годинку, щоб крупа зм"якла. Міксуєм далі по рецепту і чайною ложечкою формуєм плескаті сухарики, якщо з тістом погано працюється -не спішіть додавати борошно, можна поставити у холодильник.

Сухарики до божевілля смачно пахнуть, на смак хрумкі, відрізняються від магазинних.

kvVItKA
04.11.2012, 23:16
а як варити чечевицю?
можеш за таким (http://posydenky.com/showpost.php?p=706414&postcount=1841) рецептом спробувати

Т@нюшк@
05.11.2012, 11:33
дівчата, поділіться перевіреним рецептом чебуреків. таких щоб виходили як на добробуті.
бо я вчора за одним рецептом спробувала, то чоловік всім був недовольним і тісто не таке і мясо несмачне(((( це при тому що він у мене всеядний. перший таке маю з ним...))))

Дана
05.11.2012, 12:41
поділіться переписом перевіреного печива. такого простого і смачного.
обовязково щоб його можна було видавити різними формочками. то я так розумію щось пісочне має бути?
мая бабуся пекла якісь такі що всередині мали трохи слоїсту структуру, і обовязково макалися в цукор перед випічкою.
чи хтось таке має?
Я таке маю, кожного року на різдвяні свята печемо з дітьми, печенька виходять такі слоїсті, в рецепті є дріжджі, а ще смалець, масло і сметана, тобто досить таке жирнюще, але і смачне. Рецепт треба ще?

Oddly
05.11.2012, 13:19
Порадьте, як правильно зробити.
Вирішила "нафарширувати" болгарський перець творожною начинкою з часником.
Значить, нафарширувала, тоді в рецепті вказано, що потрібно потримати в холодильнику зо 2 год. і тоді можна кільцями нарізати на тарілку вже.
А воно все одно розлазиться.
Що я не так зробила? І що робити далі. Начинка нерідка. Ще прочитала, що на 15 хв в морозилку поставити.
А потім не розлізеться?
Може, діаметр перців завеликий?
Допоможіть

Raven
05.11.2012, 13:24
Що я не так зробила? І що робити далі.
Якщо сир сметанковий, то начинка буде триматися купи. Ящо ж розсипчастий - дайте пару ложок сметани.

Hexe
05.11.2012, 13:25
Рецепт треба ще?
АГА:) :girl_crazy:

Oddly
05.11.2012, 13:26
Якщо сир сметанковий, то начинка буде триматися купи. Ящо ж розсипчастий - дайте пару ложок сметани.
звичайний творог.
додавати сметани?

Hexe
05.11.2012, 13:43
Що я не так зробила? І що робити далі.
треба мати досить таки гострий ніж. Якщо перці дуже великі, то може висапатися начинка, може плотніше її туди запхайте.

---------- Додано в 13:39 ---------- Попередній допис був написаний в 13:27 ----------

звичайний творог.
додавати сметани?
якщо маса однорідна, то в принципі не потрібно, бо якщо буде забгато сметани, то повипадає все, бо буде дуже рідке. начинка має досить густою, щоб триматися купи.

---------- Додано в 13:43 ---------- Попередній допис був написаний в 13:39 ----------

або спробуйте різати з кінця(з вузької частини)

Oddly
05.11.2012, 13:49
якщо маса однорідна, то в принципі не потрібно
маса то однорідна, але я таки додала сметани, такої густої, домашньої.
поставила в холодильник. чекаю...

Smorodynka
05.11.2012, 15:38
Рецепт треба ще?
Треба, треба :nyam1::nyam1::nyam1:

sofka08
05.11.2012, 17:07
Дівчатка дайте якийсь гарний і смачний рецепт на сосиски в тісті!Чоловіков захотів, а я ніколи не робила,дякую!

Svitlanka
05.11.2012, 18:37
Дівчата, підкажіть, що можна зробити смачненького зі стебла селери? Бо пропаде :(

zabawa
05.11.2012, 18:56
сосиски в тісті
роблю так:
0,5л.води +50гр.олії+50гр.цукру. Повинно бути тепле, тоді додати 50гр. дріжджів, сіль, муку - скільки забере. Нехай трохи підросте. Тоді відриваю по-трошки, замотую всередину сосиски, і на бритванку, зверху мажу яйцем. Печу до готовності. Всім смакує, роблю рідко, але як правило, діти просять повторити...

Kasia
05.11.2012, 22:19
ОДЛІ, до маси треба було дати трохи мякого масла.

Дано, чекаємо!

Маруся-мама
05.11.2012, 22:33
сухарі січені

А я такі робила на майонезі, і вирізала. Вийшли дуже файні. А також, замість сметани давала домашній сир. Вийшли дуже файні, такі як "слоєні".

А моя тета, саме такі, як онто Кася описала, пече на горівці. Макає в білок і цукор. Смакотінь.

Дана
06.11.2012, 15:20
Дано, чекаємо!
Ой дівчата знайшла я бабусин записник(свій десь посіяла) така ностальгія взялася. Я ті всі печенька пам'ятаю, і смак їх знаю, такі світлі, смачні дитячі спогади.:girl_in_love:
Слойне печиво( по ньому ми з дітками печемо)
1 пачка(250гр) маргарину
1 пачка масла(200гр)
4 жовтки
1 яйце
1 стакан сметани
Муки приблизно 1 літра(може чуть більше забрати). Муку і жир посікти,дати жовтки, яйце, сметану, замісити і на ніч на холод.
вирізати формочками печиво, і ставити пекти при температурі 180 градусів. Окремо збити на густу піну білки, ще окремо в тарілку насипати цукор, можна до цукру дати покришені горіхи.
Як печиво трішки зазолотиться, виймаємо мочаємо по черзі в білок потім в цукор і ставимо на деко і в духовку ще підсушитися 5-6 хв

Печеня бабці
250 гр сметани
250гр масла/маргарини
250гр смальцю
0,25 пачки дріжджів(25грам)
3 білки
200 гр цукру
Муки по рецепту сказано щоб тісто було вільне. Візьміть літру муки а потім в процесі замісу досипати за потреби ще.
До сметани покришити дріжджі вимішати, порізане масло і смалець перетерти руками з 1,5 л муки, все вимішати, разом( за потреби досипати ще муки так щоб тісто було вільне, не забите). Дати тісту постояти 40-60хв, розкачати завтовшки 2 см, вирізати формочками печиво, і ставити пекти при температурі 180 градусів. Окремо збити на густу піну білки, ще окремо в тарілку насипати цукор, можна до цукру дати покришені горіхи.
Як печиво трішки зазолотиться, виймаємо мокаємо по черзі в білок потім в цукор і ставимо на деко і в духовку ще підсушитися 5-6 хв

На горілці також маю рецепт, але там порція велика, і поділити складно
Печиво
1 кг!!!! маргарину
1 яйце
1 ст. ложка горілки
1 чайна. ложка оцту
0,5 ч. ложки соди
1 стакан води.
Маргарини посікти з 2 літрами муки на крихти , додати воду, горілку і погашену оцтом соду. Замісити тісто( за потреби досипати ще муки так щоб тісто було вільне, не забите), винести на холод, пекти через 12 годин. розкачати завтовшки 2 см, вирізати формочками печиво, і ставити пекти при температурі 180 градусів. Окремо збити на густу піну білки, ще окремо в тарілку насипати цукор. Як печиво трішки зазолотиться, виймаємо мочаємо по черзі в білок потім в цукор і ставимо на деко і в духовку ще підсушитися 5-6 хв.

Крухі амоняки
(то такі кругляшки які вирізали спочатку стаканом, а потім наперстком посередині дзюрочку, в дитинстві вирізати ті дзюрочки то було моя прерогатива.)
250 гр маргарину
1ч.л амоняку
3 яйця
1 стакан цукру пудри
Все перетерти, додати 100грам муки
Замісити легенько і винести на холод на 6 годин, потім додати ще муки щоб тісто було як на вареники. Виробляти печенька як я в примітці сказала, зразу мочати в збитий білок і в цукор, викладаємо на деко і печемо при температурі 180гр.

Французьке печеня
500гр масла
2 яйця
1 стакан сметани
500гр муки, замісити тісто, дати постояти на холоді добу!!!!
Виробляємо печиво. Вирізаємо з розкатаного тіста круглі варенички, в половні вареничок наперстком вирізаємо дірки. На одну цілу вареничку кладемо вареничку з діркою, в дірку вишню( в своєму соку,або з варення, відціджену) , ту конструкцію:girl_crazy: викладаємо на деко, на кожне печенько чайною ложкою викладаємо трошки збитого на піну білка і і зверху так само ложкою присипати цукром, викладаємо на деко і печемо при температурі 180гр. Можна не викладати ложкою, а в мочати як в попередніх рецептах.

Мене рецепти питати не можна:girl_impossible:, просять один а я пишу п’ять.:girl_crazy:

kljysochka
06.11.2012, 20:55
Ой дівчата знайшла я бабусин записник
йой, тоті переписи мені такі близькі, бо то чисто як з моєї бабці "чорного зошита":) так називався її зошит з переписами, бо був чорного кольору)) мама всі ті і ще свої переписи посортувала, багато що робила і фоткала, і спільними зусиллями видали книжечку родинних переписів для нас, онучок і дальших поколінь. така собі галицька кухня)) то за часів моєї прабабці вважалося тортом тільки те печиво в яке не приходила мука! ех... і мене понесло на спогади:)
Французьке печеня
а ми печемо всі окремо- і з дірками і без, лиш ті шо з дірками змащуєм піною, а як вже готові, то цілі варениці змащуємо порічковою галяреткою, а зверху притискаєм діраве. в дірці трохи вилізає галярета і дуже гарно виглядає. а добреее...

Т@нюшк@
07.11.2012, 12:35
мені подарували сотейник антипригар і сковорідку таку ребристу для м'яса.
як ви смажите мясо в ній? в спеціях і зовсім без жиру?
в тому сотейнику можна смажити картоплю з великою кількістю жиру?
(я так перепитуюсь, бо вже мала одну схожу сковорідку, яка з часом почала прилипати конкретно. і не знаю чи то я неправильно користувалась чи виробник неякісно робить)

Маріка
07.11.2012, 12:59
Підкажіть, будь-ласка, добрий рецепт мяса з чорносливом в горшечках.

Raven
07.11.2012, 13:39
Підкажіть, будь-ласка, добрий рецепт мяса з чорносливом в горшечках.
Брала звідси http://www.povarenok.ru/recipes/show/5277/, тільки зверху мазала сметаною і присипала тертим сиром.

HrabowaH
08.11.2012, 09:55
Хочу фаршированих яєць!!!!!! Питання: чим їх нафарширувати, щоб було смачно і швидко?
P.S.яйця будуть домашні:girl_in_love:

Corena
08.11.2012, 10:08
Питання: чим їх нафарширувати, щоб було смачно і швидко?
варіантів - купа.
плавлений сирок+часник+жовтки
паштет (м"ясний чи печінковий+жовтки)
форшмак
дуже люблю жовтки з тертим хроном - то в нас великодня страва :)
жовтки+ нарізана зелень - класика жанру
можна з крабовими паличками, але особисто я не любитель того продукту

napoleona
08.11.2012, 10:15
жовтки+ нарізана зелень
+ тунець, а зверху черв. ікорочки ммм:) ми любимо

kyharochka
08.11.2012, 10:29
Дівчатка, маю гуску в холодильнику, підкажіть що можу з нею зробити, запікати щось не дуже хочеться.

Donata
08.11.2012, 12:56
Привезли мені сьогодні замовлення і в подарунок дали вакуумно запаковані почищені овочі на борщ. Скільки вони можуть постояти, нерозпаковані? Я їх поставила не в морозилку, а у відділення для зберігання свіжого м"яса. Ніколи такого не купувала, тепер не знаю як з ним поводитись.

kljysochka
08.11.2012, 17:55
Хочу фаршированих яєць
в нас фірмові родинні - з мозгом і смаженою цибулькою та сметанково-майонезною поливкою... то шось..ммм.. але то не на швидкоруч. на швидко роблю з смаж. цибулькою і печерицями, зверху домашній майонез. файні.
Привезли мені сьогодні замовлення і в подарунок дали вакуумно запаковані почищені овочі на борщ а шо то тра замовити, шоб таке дістати?:girl_crazy: 2 дні постоять точно.

Marcipanka
08.11.2012, 18:24
маю гуску в холодильнику
і я маю. теж цікавить
підкажіть що можу з нею зробити

Маруся-мама
08.11.2012, 19:08
підкажіть що можу з нею зробити, запікати щось не дуже хочеться.

Як на мене то там ніц нема іншого що з нев робити. Вона жирнюча жахливо. Я люблю просто запечену з яблуками.

---------- Додано в 19:08 ---------- Попередній допис був написаний в 19:06 ----------

варіантів - купа

а я люблю посмажити грибочки з цибулькою, а тоді перетерти з жовтком і додати трошки майонезу, а тоді начинити. Смакота! Зверху посипати подрібленою зеленою цибулькою.

Marcipanka
08.11.2012, 19:13
Я люблю просто запечену з яблуками
а розкажіть будь ласка, як то ся робит?ше гуски не готувала взагалі ніколи :girl_sad:

kvVItKA
08.11.2012, 21:22
я знов з тими жовтками :8:, скільки часу вони можуть зберігатись в холодильнику? збирала в шклянку закрила харчовою плівкою, вже 3-ій день стоять і думаю чи спекти щось зараз (але лінь страшна) чи до завтра ще почекають? чи викинути і не паритись?

Prutylyatko
08.11.2012, 21:45
Поділіться рецептом сирного тіста для пампушків, звичайні - без проблем. а сирних чогось ще не пробувала, а хочеться:)))
Просто перемолоти сир й додати до тіста, але воно буде "рости" тоді? чи є якісь нюанси, щось запуталась:(((

Маруся-мама
08.11.2012, 22:06
чи до завтра ще почекають?

Три дні? Одні кажуть, що їм ніц не буде, інші вумні люди кажуть, що тримати тілько два дні. Перші вумні люди кажуть, що в випічку спокійно піде, тіко не їсти сирими.

Поділіться рецептом сирного тіста для пампушків, звичайні - без проблем. а сирних чогось ще не пробувала, а хочеться))
Просто перемолоти сир й додати до тіста, але воно буде "рости" тоді? чи є якісь нюанси, щось запуталась((

В темі про особисті переписи є перепис від Христусі.

---------- Додано в 22:06 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

як то ся робит?ше гуски не готувала взагалі ніколи

А... ми робимо просто. Натираємо сіллю, перцем і улюбленими травами. Напихаємо в середину яблука, багато яблук покраяних на четвертинки. Можна начинити помаранчами, і в духовку. Краще її завинути в фольгу, але і без фольги може бути. Вона дуже жирна, тож буде з неї багато стікати на бритванку.
http://www.youtube.com/watch?v=axrJ1kf1KVs&feature=related

Corena
08.11.2012, 22:08
ми робимо просто. Натираємо сіллю, перцем і улюбленими травами. Напихаємо в середину яблука, багато яблук покраяних на четвертинки.
а можна курку яблуками начиняти? :). або що таке придумати для пікантного смаку банальної курки. хочеться якоїсь кислинки і соковитості.

Маруся-мама
08.11.2012, 22:17
можна курку яблуками начиняти

Курку краще цитринами (покраяти цитрину/лимон на четвертинки) і розмарином начиняти. Вийде дуже добре.

Furore
09.11.2012, 10:24
а можна курку яблуками начиняти?
Я начиняла (треба було святково і не банально, та й яблук було - завались) вийшло саме так як я й хотіла - і святково, і небанально, і з кислинкою, одним словом - супер! Спробуйте не пожалкуєте. Єдине що, що я яблуками і начиняла і ще біля курки окремо шматки яблук запікала, то ті що біля курки вийшли смачнющі зі скоринкою, а ті що в курці - такі собі просто варені яблука. Але з’їлося все на раз-два. :girl_curtsey:

vava
09.11.2012, 12:28
Svitlanka,найсмачніше та найпоживніше споживати селеру в сирому вигляді, а саме до салатки, додати туди можна що хочеш(капусту всіляку, моркву терту,огірок,родзинки,зелень, і заправити майонезним соусом, але власного приготування) - це надзвичайно смачно!!! селера має яскраво виражений запах і смак, тож -така салата-ВЖЕ багата і смачна!!! також дадати можна до крем-зупи, зараз сезон гарбуза - зупа з гарбуза, селери, порею,цибулі, вершків -супер!!! цікавлять деталі, питай.....Смачного!!

---------- Додано в 12:28 ---------- Попередній допис був написаний в 11:08 ----------

Привіт, Танюшка! Справді серйозні питання по кухні піднімаєш, молодець! Твій випадок це якраз той, коли ЯКІСТЬ МАТЕРІАЛУ,(виробник) має значення! найчастіше, антипригарні покриття є такими до першого використання. Сковорідка ребриста - пательня гриль, має бути сильно розігрітою, смажити БЕЗ жиру, або трохи змащуються виступаючі ребра; м'ясо не мокре( якість, якого теж має значення)!Обсмажують , також і овочі! є купа моментів в тому всьому, це не складно, проте треба орієнтуватись, щоб все вдалось... успіху...Рецептів багато, в і-неті, зокрема, глянь

slobodianka
09.11.2012, 12:45
жарила сьогодні в котре оладки і вся в нервах-завжди получаються тонюсінькі, хоч на сковорідці піднімаються, вже і яйця збивала, і муки більше клала і соду, а не пухкі і всьо тут. В мами завжди такі пухкенькі виходять і ніби жарю як вона, шо за біда?

Olka Sherolka
09.11.2012, 13:03
В мами завжди такі пухкенькі виходять і ніби жарю як вона, шо за біда?
в мене те саме - в мами пухкенькі, а в мене - пляцки :( мама жартує що кожен робить млинці під себе - вона пухкенька, то й млинці такі :) підозрюю що я надто над ними чаклую - збиваю в блендері, соду гашу, а мама швиденько вилкою збила - і вже смажить.

napoleona
09.11.2012, 13:19
дівчатка тут Маруся і Дана вже розказували за оладки, киньте в пошук

Дана
09.11.2012, 14:29
я надто над ними чаклую - збиваю в блендері, соду гашу, а мама швиденько вилкою збила - і вже смажить.
Ото в тому причина, що мама легенько все вимішає і смажить, а ви блендером збиваєте. Тісто на оладки замішують так, окремо сухі, окремо рідкі компоненти, потім все разом швиденько і не дуже сильно вимішуємо, не треба добиватися однорідності,нічого страшного якщо залишаться гульки не розмішані, дати постояти, хвилин 10-15 і смажити, акуратно набирати ложкою і викладати на пательню, все тісто не мішати.

Hexe
09.11.2012, 14:30
шо за біда?
Маю гарний рецепт, в мене вони виходять завжди, спробуйте, може Вам згодиться:

кефір 500г, 1 ч.л солі, 1 ч.л. соди, 1-3ст.л. цукру(додаєте за смаком), борошно 2 ст.
Я беру кефір в пачках по 450г, відповідно даю трошки менше борошна. Все змішати(спочатку можуть утворитися грудочки, але розмішуємо активно і вони зникнуть), тісто вийде таке як сметана, може трошки рідше і смажити на олії. Виходять пухкеньки такі, ням-ням, дуже їх люблю.
Кефір беріть середньої жирності, брала якось 3,2% вийшли пласкенькі. Зазвичай вони піднімаються дуже добре. Але на смак жирність не вплинула)

Т@нюшк@
09.11.2012, 14:41
в мене те саме - в мами пухкенькі, а в мене - пляцки
в мене так завжди було. моя проблема вирішилась тим, що я робила зарідке тісто.
ну і бажано давати густий кефір

Corena
09.11.2012, 14:45
а як щодо панкейків? я давно на них облизуюсь, але рецепти з інтернету переважно такі, як на звичайні оладки. а мені здається, що то трохи інше має бути ,схоже на бісквіт. то, певно, Маруся в тому спеціаліст.

Маруся-мама
09.11.2012, 17:58
то, певно, Маруся в тому спеціаліст.

Сміхота. Різниця пенкейків і оладків в тому, що пенкейки мають рідше тісто, замішується на молоці і порошку до печива, і перчуться БЕЗ жиру на пательні. Пательня має бути дуже гаряча, а олія чи розтоплене масло має йти в тісто.
А принцип/перепис той самий, що й на оладки. Можна і на кефірі замісити. Важливо лити на гарячу пательню.

Я нині зранку своїм насмажила, бо маю людий в хаті. В сестри вже другий тиждень нема ні світла, ні опалення.

Ось традиційний перепис американських млинців

INGREDIENTS:

американський кап = 240мл
1 1/2 cups all-purpose flour (1,5 скл борошна)
3 1/2 teaspoons baking powder (3,5 ч.л. порошку до печива)
1 teaspoon salt (1 ч.л. солі - обов’язково!!!)
1 tablespoon white sugar (1 ст.л. цукру)
1 1/4 cups milk (1+1/4 скл молока)
1 egg (1 яйце)
3 tablespoons butter, melted (3 ст.л. розтопленого масла. Приблизно 50 грам)
DIRECTIONS:
1. In a large bowl, sift together the flour, baking powder, salt and sugar. Make a well in the center and pour in the milk, egg and melted butter; mix until smooth.
2. Heat a lightly oiled griddle or frying pan over medium high heat. Pour or scoop the batter onto the griddle, using approximately 1/4 cup for each pancake. Brown on both sides and serve hot.

Приготування таке, як описувалось вище. Окремо сухі змішуємо, окремо мокрі :), тоді вливаємо мокрі до сухих складників, і легенько вимішуємо. Не треба розтирати на амен. Можна залишити грудки!!!
Смажити на гарячій пательні. Я перший раз пательню змащую, а потім вже ні.

Marigold
10.11.2012, 10:28
Дівчатка, навчіть мене, будь ласка, як робити рибні котлетки. Годуюча невістка дуже схотіла, а я ніколи такого не робила. Потребую вашої допомоги.

soilik
10.11.2012, 11:08
як робити рибні котлетки
Я робила за таким рецептом:
500 г філе риби
скибка білого хліба
100 г молока
1 яйце
1 цибулина (я давала маленьку, бо не люблю, коли сильно чути цибулею)
Філе, цибулю змолоти, хліб намочити в молоці, додати до фаршу. Посолити, поперчити, спеції за смаком. Смажила на олії. Правда, вони трохи погано в мене перевертались. Знаю, що можна ще пекти їх у духовці, але сама не пробувала.

Mazerati
10.11.2012, 18:29
Дівчата, хто знає, як робити такий сирний соус (начинка) як в картопляній хаті подають до картоплі печеної? Отут на картинці в центрі той соус. Буду дуууже вдячна за рецепт!
http://s12.postimage.org/sgohlihrh/kartoplja.png

Vittoriya
10.11.2012, 22:26
Я чемно пошукала в пошуку, але ніц конкретного не знайшла, тому питаю тут- чи має хтось перевірений рецепт чанахів. Справа така, наш інспектор недавно до нас підійшов і сказав, що як вони були у Львові, то десь їли чанахи і дуже їм то засмакувало і просять дуже рецепт. А я так лиш згрубша знаю, як робити, але сама ніколи не робила, чи може мені хтось допомогти? ( бачила в темі знимок смаколиків фото чанах Zvizd-и, мож поділиться?;))

Oddly
10.11.2012, 23:00
Ось традиційний перепис американських млинців
а я налисники так завжди роблю )) навіть не підозрювала, що то американські в мене виходять ))

Svjatkova
13.11.2012, 12:10
Знайшла в себе рецепт салату із капусти, перцю, моркви, цибулі, але там не вказано скільки часу стерилізувати(( Підкажіть, будь-ласка, в карму. дякую.

Seppy
14.11.2012, 21:56
Знайшла в себе рецепт салату із капусти, перцю, моркви, цибулі, але там не вказано скільки часу стерилізувати
Я роблю такий салат взимку постійно (5 кг. капусти, перець даю морожений, якщо нема свіжого і т.д.), але не стерилізую, він в мене близько місяця зберігається в холодильнику свіжим і ніц йому не робиться.

natorella
16.11.2012, 10:02
шо з гарбуза зробити?
не кашу, не солодке, не до пасти (бачила фіяни рецепт - мммммммм, але мої гади не люблять макарони)

HrabowaH
16.11.2012, 11:18
Часто при випіканні пирогів-кішів-тартів і т.д. - коли багато начинки - нижній шар тіста під начинкою буває глевкий....А я того не люблю...Чим би зарадити? Може чим посипати, щоб вбирало вологу?

Raven
16.11.2012, 11:25
Може чим посипати, щоб вбирало вологу?
Випікаю основу пирога майже до готовності без начинки. На дно основи кладу пергаментний папір і засипаю сухою фасолькою. Вже пізніше заливаю начинку і допікаю до готовності .
шо з гарбуза зробити?
Запікаю з спеціями в фользі. Ще класнючий рецепт Зануда давала в кулінарному конкурсі про гарбузики, Осінні барви здається.

карапуз
16.11.2012, 11:46
Ще класнючий рецепт Зануда давала в кулінарному конкурсі про гарбузики, Осінні барви здається.
Це була я :girl_blush2: .

soilik
16.11.2012, 12:13
Може чим посипати, щоб вбирало вологу?
Можна посипати сухарями, а ще дівчата десь тут радили змащувати тісто білком (випробувала сама, все добре пропікалося).

Prutylyatko
16.11.2012, 12:24
Це була я
я теж грішу - плутаю чогось часом Вас:girl_blush2:

zlatovlaska
16.11.2012, 12:29
Дівчатка, напишіть хтось перевірений рецепт штруделя з вишнею і горіхом. Такий як продають біля Криївки збоку :) Будь ласка!!!!!:girl_flag_of_truce:

Galin Max
16.11.2012, 12:32
перевірений рецепт штруделя
і я хочу! бо пробувала раз пекти - вийшло таке глевке :(, начинки шкода...

Prutylyatko
16.11.2012, 12:33
Поділіться рецептом чебуреків, маю свій, але тісто якесь дерев"яне:(((

Galin Max
16.11.2012, 12:35
перевірений рецепт штруделя
і я хочу! бо пробувала раз пекти - вийшло таке глевке :(, начинки шкода...

Corena
16.11.2012, 12:44
і я хочу! бо пробувала раз пекти - вийшло таке глевке , начинки шкода...
може то не пасує порядній господині в такому признаватись :), але я штрудлі печу з купленого слоєного тіста. дуже смачно виходить, і ніколи нема казусів.
різні рецепти читала, але ніяк не наважусь спробувати, надто важким мені той процес виглядає, особливо з розтягуванням-розкатуванням тіста. може колись і доросту, але то потребує часу і спокійної обстановки, а зараз нема такої можливості.

Нікуся
16.11.2012, 14:05
робила нині голубці, і залишилося трохи начинки (рис з мясом). що можна придумати з цього? чи можна заморозити таку начинку?

Virchuk
16.11.2012, 14:15
чи можна заморозити таку начинку?
Я заморожую. Потім можу прошутишити і просто як гарнір подати.

бетменша
16.11.2012, 14:27
Поділіться рецептом чебуреків, маю свій, але тісто якесь дерев"яне
Можливо вам оцей рецепт підійде:
4 скл. муки залити 1, 5 скл. окропу, перемішати. Коли трохи вистигне додати 1 яйце, 2 ст. л. оцту і 2 ст. л. олії. замісити тісто, при потребі додавати ше муки. Це на невелику порцію.

ELEGANCE
16.11.2012, 14:35
4 скл. муки залити 1, 5 скл. окропу, перемішати. Коли трохи вистигне додати 1 яйце, 2 ст. л. оцту і 2 ст. л. олії. замісити тісто, при потребі додавати ше муки. Це на невелику порцію.
Я також так роблю тільки без оцту( нерозумію для чого він там)

бетменша
16.11.2012, 14:47
Я також так роблю тільки без оцту( нерозумію для чого він там)
Я також трохи його боялась, але в готових чебуреках його ніяк не відчутно. А от для чого він є, на жаль, не знаю

natorella
16.11.2012, 15:02
що можна придумати з цього? чи можна заморозити таку начинку?
роблю з того тефтелі
деколи додаю грибів тушкованих
ну і цибуля + морква там є
кульки роблю, обсмажую, і з соусом тушкувати
соус - на вибір, я зазвичай роблю з томатом, можжна додати трохи вершків, чи бешамель зробити
на вибір
малим йде як котлети)

---------- Додано в 15:02 ---------- Попередній допис був написаний в 15:00 ----------

Це була я
дуже прошу, пані, тикніть мені носом, бо можу довго шукати

napoleona
16.11.2012, 15:10
тикніть мені носом
я би тикнула, але зараз на селі і тут такий нет тугий, рецепт суперський у нас тепер кожного тижня, страва така смачна, мясо+гарбуз дуже класно поєдналосядякую Карапуз

zlatovlaska
16.11.2012, 18:15
що можна придумати з цього?
додати яйка і посмажити. Дати багацько сметанки зверху.... Ням-ням. У нас з"їдається то діло скоріш ніж голубці.

Prutylyatko
17.11.2012, 13:23
бетменша, широ дякую за рецепт чебуреків - вийшли смачнющі:)))
Поки заряджала фотоапарат, щоб сфотографувати, то вже не було що фотографувати, як в рекламі Сомат: хлопці, як ви швидко справились:)))

AilataN
17.11.2012, 13:42
для чого він є, на жаль, не знаю
оцет скорше всього для того щоб олія не дуже втягувалась при смаженні. Можна спиртом замінити.

Грильяжка
17.11.2012, 19:57
Дівчатка, хто-небудь готував карпаччо? Поділіться рецептами маринаду, і з якого саме м"яса ви його робите.

Seppy
21.11.2012, 22:37
В морозильній камері завжди-завжди! все зберігаю щільно запакованим, в пластикових контейнерах. Сьогодні захотілось мені ожини поїсти, розморозила, а вона має присмак "холодильника", набрала сторонніх запахів. Як? Звідки?

AilataN
25.11.2012, 13:32
маю дом.сир, пачку спреду, яйця ( і все решта для тіста). Точно знаю що з цього можна смачне печиво спекти, а пропорції? Хочу щоб було пишне, ніжне, не сухе.

Corena
25.11.2012, 15:38
маю дом.сир, пачку спреду, яйця ( і все решта для тіста). Точно знаю що з цього можна смачне печиво спекти, а пропорції? Хочу щоб було пишне, ніжне, не сухе.
подивіться тут http://chadeyka.livejournal.com/57183.html.
виходить чудова заготовка для різних варіантів печива - рогаликів, конвертиків, пирогів.

---------- Додано в 15:38 ---------- Попередній допис був написаний в 15:36 ----------

Хочу щоб було пишне, ніжне, не сухе.
упс, то не той варіант, виходить типу слоєного тіста...

Marigold
26.11.2012, 20:11
дівчата, навчіть мене, будь ласка, для чого в тісто дається пиво, напр., у медівник?

Kasia
26.11.2012, 20:24
у медівник??
я не давала. був файний.:girl_crazy: