КПК

Показати повну версію : А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12

KAPUCHINKA
14.01.2013, 16:57
щоразу виходить солодкуватий

от, от це я і мала наувазі, до нього б добре було додати меду, чи ізюму, чи ще там чогось, як на мене, то спеції таки не підходять.

Olka Sherolka
15.01.2013, 11:53
порадьте, будь ласочка, простий але перевірений рецепт печива чи іншої випічки на маргарині

Gajka
15.01.2013, 14:59
Дайте рецепт пісної плетенки.

---------- Додано в 14:59 ---------- Попередній допис був написаний в 14:43 ----------

І ще тицьніть мені, будь ласка, де є рецепт пісних пампухів.

soilik
15.01.2013, 16:19
рецепт печива чи іншої випічки на маргарині
Макові тістечка:
1,5 літра борошна
3 яйця,
250 г маргарину
1 скл. смальцю
1 скл. сметани
1 скл. сухого маку
5 ч.л. амонію
У борошно натерти маргарин і додати м"який смалець. Пізніше додати яйця, розтерті з цукром, сметану, амоній, мак. Замісити тісто, розкачати (приблизно 0,5-1 см завтовшки), зробити формочкою печенько. Гаряче печенько обваляти в пудрі.
Я завжди роблю на пів порції, виходить досить багато. Мак можна і не давати, це за вподобанням. Печиво смачне, крихке, довго не черствіє. Правда, не зовсім пісне...

Corena
15.01.2013, 16:41
маю варену пом"яту картоплю в холодильнику.
що з неї можна простеньке зробити? шкода викидати продукт.
пиріжки смажити хочу.

Freitag
15.01.2013, 17:02
маю варену пом"яту картоплю в холодильнику.

В такому разі роблю картопляний пиріг:
Варіант 1:
варена картопля + яйце (зо дві штуки) + борошно + ложка сметана + приправи
Себто тісто, як на картопляники.
Змащую форму легенько олією і викладаю половину картоплі.
Зверху викладаю начинку. Начинка може бути на будь-який смак. Переважно - смажений фарш або печериці. Затираємо сиром і покриваємо знову картопляним тістом. Ставимо в духовку на 180-200 градусів. Печеться близько 30 хв., залежно від товщини.
Варіант 2:
варена картопля + яйце (зо дві штуки) + борошно + ложка сметана + приправи + рибна консерва (тунець, сардина - не томатна).
Усе гарненько вимішуємо, викладаємо у змащену форму і печемо на 180-200 градусах близько 30 хв., залежно від товщини.
Потім посипаємо тертим сиром і кропом.

Shprotka
15.01.2013, 17:22
маю варену пом"яту картоплю
можна картопляні зрази посмажити (самі або якусь начинку придумайте)...

Virchuk
15.01.2013, 17:22
що з неї можна простеньке зробити?
палюшки (ліниві вареники). Давно я їх не куштувала))

napoleona
15.01.2013, 17:59
палюшки (ліниві вареники). Давно я їх не куштувала))
1
рецептик плз:)

Virchuk
15.01.2013, 18:40
рецептик плз
Рецепт (http://www.koolinar.ru/recipe/view/40341) сайт не ахті, але ми вдома приблизно так робимо.
Тільки ми картоплю через мясорубку не пропускаємо, а просто мнемо добре коли вона ще тепла і ставимо остигати. Ну і дуже важливо, щоб картопля охолола, бо я одного разу пробувала робити з теплої картоплі, то тільки намучилась і викинула то все.
Зажарочка з цибулькою і сметаною - то ще та смакота до палюшок.
Всьо, завтра і собі таке зготую :)))
Згадала, ще можна давати творог до картоплі, будуть наче вареники з сиром, тільки ліниві :))

Corena
15.01.2013, 19:07
Згадала, ще можна давати творог до картоплі, будуть наче вареники з сиром, тільки ліниві )
з творогом дуже смачно і ніжно виходить! я так більше люблю.

Alexx
15.01.2013, 22:55
ми картоплю через мясорубку не пропускаємо, а просто мнемо добре коли вона ще тепла і ставимо остигати.
Смак і консистенція відрізняється, якщо картопля вистигла і її через мясорубку прокрутити, то вона така трохи в"язка, а якщо гарячу м"ятиі студити, то більш розсипчаста. В тому також деколи своя "сіль" є.

zaderyshka
16.01.2013, 21:34
Дівчата, порадьте, будь ласка. Хотілось мені сирник зверху галяреткою залити, але вона мені не застигла. Я подумала, що то просто саме желе було поганим і нову купила, але і та мені також не застигла. Я подумала, що можливо забагато води додала, зібрала її з сирника і поставила окремо застигати, то "стягнулась" дуже швидко. Як правильно залити сирник галяреткою зверху?

kabucha
16.01.2013, 21:46
Дівчата ,може хтось пік Флорентіні ,поділіться рецептом

Marcipanka
16.01.2013, 21:48
Флорентіні
маєте на увазі флорентійське печиво?
ось тут є рецепт: http://chadeyka.livejournal.com/5810.html

silvia
16.01.2013, 22:01
а чого у мене постійно випічка ( лите, рідке тісто, кекси) завжди підростає не рівномірно, а як гора по середині....від чого це залежить?

zaderyshka
16.01.2013, 22:07
як гора по середині....від чого це залежить
в мене та проблема зникла коли поміняла бритванки на тефлонові. Можливо температура розподілялась нерівномірно. Бо коли мала старі, звичайні металеві, то нерівномірно підростало і часом підгоряло по середині.

Borsychok
16.01.2013, 22:19
завжди підростає не рівномірно, а як гора по середині.
після випікання зразу не витягайте, а залиште в духовці вистигати, чуть привідкривши дверцята.

zetta
16.01.2013, 22:20
поміняла бритванки на тефлонові
а я на шкляні і силіконові. і теж нема такої проблеми.

Грильяжка
16.01.2013, 23:02
Я подумала, що можливо забагато води додала, зібрала її з сирника і поставила окремо застигати, то "стягнулась" дуже швидко. Як правильно залити сирник галяреткою зверху?
давно не робила, але завжди розводила в половину порції меншою кількістю води ніж пише на пачці (наприклад не в склянці води а в півсклянки) і заливала як галяретка вже починала по краях застигати. Ну і тут від самої галяретки залежить, я все з польськими мала чистий спокій люкс застигали а з нашими коломийки

Svjatkova
17.01.2013, 16:45
Дівчата, дуже не смійтеся з мене, але я така "широка" господиня, що потребую поради))))
Завжди варю на святвечір підливу із дом.сушених грибів, а цього року вже закінчилися і купила сирі шампіньйони... скільки часу їх готовити ( варити)?
буду вдячна за відповідь в карму.

---------- Додано в 17:45 ---------- Попередній допис був написаний в 17:45 ----------

Дівчата, дуже не смійтеся з мене, але я така "широка" господиня, що потребую поради))))
Завжди варю на святвечір підливу із дом.сушених грибів, а цього року вже закінчилися і купила сирі шампіньйони... скільки часу їх готовити ( варити)?
буду вдячна за відповідь в карму.

Suzi
17.01.2013, 16:51
скільки часу їх готовити ( варити)?
Їх можна не варити, а помити і смажити до золотавого кольору.

Svjatkova
17.01.2013, 17:02
Їх можна не варити
на рахунок цього я вкурсі...
цікавить чи можна із них приготовити грибну підливу ( навар буде як від сушених грибів?)

zetta
17.01.2013, 17:18
можна підливу, маю рецепт а навар то то що в воді лишається? ну в мому рецепті вода зливається... хіба якщо не відварювати .

Suzi
17.01.2013, 17:30
навар буде як від сушених грибів?
Навар буде, але зовсім не такий, як від сушених лісових грибів. Я колись робила з шампіньонів - обсмажувала їх з цибулькою, а тоді вливала воду і засмажене борошно. Як варити підливу я не знаю.

Т@нюшк@
17.01.2013, 17:38
обсмажувала їх з цибулькою, а тоді вливала воду і засмажене борошно. Як варити підливу я не знаю.
та це і буде підлива. хіба ні?

Kiruskin
18.01.2013, 12:31
Замісила тісто на пампухи за Марусиним рецептом, а воно не піднімається. Вже хвилин 40 як замісила, а воно на місці. І дріжджів дала навіть трохи більше як в рецепті. Тісто таке гарне вийшло, пахуче. Ніколи такого в мене не було з дріжджовим тістом. Що з ним можна зробити, щоби воно таки піднялося? Вже з того всього нема ніякого настрою щось готувати.

Corena
18.01.2013, 12:36
Замісила тісто на пампухи за Марусиним рецептом, а воно не піднімається. Вже хвилин 40 як замісила, а воно на місці. І дріжджів дала навіть трохи більше як в рецепті. Тісто таке гарне вийшло, пахуче. Ніколи такого в мене не було з дріжджовим тістом. Що з ним можна зробити, щоби воно таки піднялося? Вже з того всього нема ніякого настрою щось готувати.
наберіть в мийку теплої води і поставте миску з накритим тістом туди "плавати".
якщо від тепла не допоможе, тоді дріжджі погані були.
а киньте мені в карму той рецепт, теж зараз буду замішувати!

arina
18.01.2013, 13:14
Що з ним можна зробити, щоби воно таки піднялося?
поставте в тепле місце - це головне для дріжджового тіста. Або ще краще, налийте у великий баняк води, поставте на вогонь грітись, накрийте покришкою ручкою всередину і наверх настеліть кілька рушників, на ці рушники поставте миску з тістом - так точно виросте. Час від часу пробуйте, щоб не було занадто гаряче, якщо занадто - підстеліть ще один-два рушники, можна й махрові. і миску переставляйте дуже акуратно, ну думаю ви то і так знаєте) успіхів!)

Kiruskin
18.01.2013, 14:34
Урааааааа! Тісто зрушилось з місця!))) Ще з півгодинки і буду робити пампушки)

---------- Додано в 14:34 ---------- Попередній допис був написаний в 13:19 ----------

А як Ви смажете пампушки з солодкого тіста (в тісті 1 скл. цукру), щоб вони і добре просмажувалися і не підгорали? В мене щось не виходить, зіпсувала вже 2 пампухи. Зверху такі красивенькі, а в середині сирі(((

zetta
18.01.2013, 14:36
може олія надто гаряча? або тісто не легке -забите... навіть не знаю. я перший раз робила по рецепту М-М і все добре було. ще й з начинкою мої були то супер вийшли. А ну і згадала як моя мама робить, от вона їх як вирізала то не кидає відразу в олію а ще дає трошки полежати хв 5

Nitriotka
18.01.2013, 14:51
Зверху такі красивенькі, а в середині сирі
В мене якщо таке виходить, то я пампушки на 10-15 хв в духовку ставлю, щоб допеклись.

Corena
18.01.2013, 15:01
робіть менший вогонь, але не занадто малий. просто треба знизити температуру і трошки довше смажити.
до речі в мене теж тісто дууже довго піднімається. але робила на сухих дріжджах, тому може трохи не те.
сподіваюсь, що на вогні таки підростуть, як має бути.

Suzi
18.01.2013, 16:29
Я коли закваску вирощувала, придумала ставити в вимкнену духовку банку і 2л кастрюлю кипятка. Кипяток віддає тепло і в закритій духовці тісто чудово росте.

tsiuma
18.01.2013, 22:40
Я ставлю тісто на пампушки поблизу плити, на якій щось вариться, то біля тепла піднімається добре. Теж за рецептом Марусі-мами роблю, виходять смачні дуже.

marife
19.01.2013, 08:14
Дівчата. Робила прагу,завжди вдавалась, а тепер роблю другий раз за тиждень і нічого не виходить. тісто не піднімається, паляниці сухі. Я зараз розплачусь. Що не так?
Тісто: мука2ст,яйця-3шт,цукор-1ст,сметана 200гр,згущонка-0,5банки,какао 3ст.л., сода+погас.лимоном,сіль
(ориг..)Начинаем готовить тесто: в глубокую миску разбить 3 яйца, добавить щепотку соли и слегка взбить миксером.Всыпать к яйцам сахарный песок и взбивать до пышной белой массы.Добавить сметану, 1/2 банки сгущённого молока, соду (погасить лимонным соком) — всё легко и быстро взбить.Добавить какао порошок и перемешать.Постепенно ввести в тесто всю просеянную муку. Перемешать венчиком, чтобы не осталось мучных комочков.У вас получится не слишком густое тесто. Ему нужно отдохнуть минут 10. В это время разогреваем духовку до 180 °С.,разъёмную форму смазать маслом или застелить бумагой для выпечки. Вылить в форму 1/2 часть теста и выпекать при 180 °С примерно 30 минут.

kati
20.01.2013, 23:41
підкажіть, пліз!!! як приготувати щучу ікру( зловили сьогодні файну щучку, а там повно ікри) , колись вже пробувала посмажити( яйце, борошно, сіль,перець) шось недуже вийшла... може маєте інші рецепти?

allja
21.01.2013, 10:15
Дайте, будь-ласка, перепис смачних булочок з домашнім сиром (творогом). А то все, що пробувала щось не таке(

WEDLADY
21.01.2013, 22:27
Дівчата, підкажіть, будь ласка, якийсь перевірений салат з креветками, бо муж замовив на ДН, а я щось нічого не можу придумати(

JuniorSkeptic
22.01.2013, 10:22
Львів*янки, підкажіть, будь ласка, чи справді польською "dag" - це "грамів", як каже мені перекладач Гугл? Бо щось замало виходить, наскільки я розумію. Це має бути бісквіт з маком (http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-makowy-z-kremem-z-bialej-czekolady)

* 5 jajek
* 15 dag cukru pudru
* 2 łyżki mielonych migdałów
* 12 dag mąki pszennej
* 2 łyżki mąki ziemniaczanej
* 1 płaska łyżka proszku do pieczenia
* 20 dag maku (suchego, nie trzeba mielić)

whisper
22.01.2013, 10:25
це вам потрібно 150 гр цукру і так далі то в них така мірка кратна 10

kitka
22.01.2013, 10:46
"dag"
Це так звані декаграми, рівні 10 грамам. Часто користуюся угорськими, словацькими рецептами, то там теж в основному декаграми фігурують. Мої бабусі тільки так і казали: "візьмеш 20 дека того-то...")))).

Suzi
22.01.2013, 10:51
якийсь перевірений салат з креветками
Салат, креветки, помідори, базилік, сіль, оливкова олія+сік лимону.

Freitag
22.01.2013, 11:00
як приготувати щучу ікру
Не пробувала готувати ікру щуки, але ікру з карася роблю так:
Ікру залити водою і добре промити. На олії до ледь золотистого кольору обсмажити дрібненько порізану цибулину і зубчик часнику. Додати ікру і смажити 10 хвилин на середньому вогні постійно помішуючи і розминаючи. Додати сіль, перець і зелень до смаку. Також, коли ікра вистигне можна додати до неї домашній майонез - тоді вийде маса, яку можна намащувати на хліб, млинці тощо.
Щодо ікри зі щуки, то кажуть рибалки, що її найкраще засолити і споживати як червону ікру.

Corena
22.01.2013, 15:38
можливо хтось має рецепт крухого тертого пляцку з повилом?
то була найкраща випічка в моєму дитинстві.
колись мала записано, але десь загубила, тепер нагадалась, бо треба утилізовувати закрутки.

HOPIC
22.01.2013, 17:05
може питання дивне, але відкрили вино біле н/с, а лишилася майже вся фляшка. так як більше святкувань не передбачається, то що можна придумати з рештою? знаю, що коньяк у випічку дають, а от з вином я щось розгубилася(

tanchyk
22.01.2013, 17:09
Дівчата дайте хороший рецепт пісочного печива. Таке, що зверху цукром посипається. Маю рецепт з смальцем то якесь воно не дуже виходить.

Suzi
22.01.2013, 17:11
можливо хтось має рецепт крухого тертого пляцку з повилом?

1 ст. цукру, 3 ст. борошна, 1п. м*якого маргарину ( я даю пачку масла і 50 г олії), 3 яйця, 0,5 ч.л. соди. Тісто порубати ножем, покласти в холод на кілька годин. Потерти 1 слой тіста, тоді повидло, тоді ще 1 слой тіста і випікати.
Я часом руками нижній слой просто руками розпляцкую, а зверху затираю вже.

а лишилася майже вся фляшка. так як більше святкувань не передбачається, то що можна придумати з рештою?
Можна рибку, креветки чи інші морепродукти в вині приготувати.

tanchyk
22.01.2013, 17:17
І ще дайте пліз рецепт оладок хороший

napoleona
22.01.2013, 17:23
дівчата прошу рецепт тушеного язика у білому соусі з хріном:)

карапуз
22.01.2013, 17:30
І ще дайте пліз рецепт оладок хороший

Ось тут (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=543211&postcount=16) є два рецепти - від Марусі-мами і від Дани.

WildWind
22.01.2013, 18:05
але відкрили вино біле н/с, а лишилася майже вся фляшка. так як більше святкувань не передбачається, то що можна придумати з рештою? знаю, що коньяк у випічку дають, а от з вином я щось розгубилася(
я радію як маю такий скарб, мариную на вині м’ясо, відбивну. Даю до соусу. Поставте в холодильник і підливайте чуть) Я навіть до борщу, як робила заправку то давала. Як файне вино то та страва така нямка виходить...

Nitriotka
23.01.2013, 16:17
Ой так мені шкода........ Дала мені одна добра людина маскарпоне, але я перетримала його на вулиці і воно грудочками тепер зробилось. То ще з нього щось можна зробити? Так шкода викидати, бо баночка величенька.

Т@нюшк@
23.01.2013, 16:26
але відкрили вино біле н/с, ... що можна придумати з рештою?
я даю до різотто (по рецепту)
але так, вино до багатьох страв дають
поставте в холодильник

---------- Додано в 16:26 ---------- Попередній допис був написаний в 16:24 ----------

Дала мені одна добра людина маскарпоне, але я перетримала його на вулиці і воно грудочками тепер зробилось
тірамісу з нього вже не буде смачне. хіба що є способи як позбутись грудочок. мені теж цікаво послухати.
я його саме люблю їсти. думаю можна зробити щось типу паштету

Nitriotka
23.01.2013, 16:30
думаю можна зробити щось типу паштету
Я теж його люблю саме їсти, але от грудочками воно не має того смаку особливого. А що за паштет? Як його робити?

Virchuk
23.01.2013, 16:58
Ось тут є два рецепти - від Марусі-мами і від Дани.
Робила за Даниним - нямка, завтра буде продовження ;)

Маруся-мама
23.01.2013, 16:59
То ще з нього щось можна зробити?
В крем то воно точно не піде, а ось можна попробувати дати в кекс замість сметани чи йоґурту. Я якось робила і тут навіть рецепта давала.

Marcipanka
23.01.2013, 17:02
можна попробувати дати в кекс замість сметани чи йоґурту.
ага, був тут на форумі рецепт кексів з маскарпоне і чорницями. думаю сюди піде точно таке маскарпоне.

Nitriotka
23.01.2013, 17:06
дати в кекс замість сметани

Напевно так і зроблю, тре рецепт пошукати.

Маруся-мама
23.01.2013, 17:19
тре рецепт пошукати.
Тут (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=585241&postcount=836)рецепт, що я давала.

Nitriotka
23.01.2013, 17:40
рецепт, що я давала.
А я вже сама знайшла ваш рецепт :girl_cool:
Між іншим пекла два рази за вашим рецептом пампухи, то так мене всі хвалили, казали що я файна господиня :)

natorella
23.01.2013, 19:23
а дайте но перепис перевірений панна котти
ато шось хочеться такого

Vероніка
23.01.2013, 19:42
панна котти
Я брала рецепт тут, (http://elladkin.livejournal.com/169172.html) желатин в мене був звичайний, досить смачно вийшло.
Поливку зробила з заморожених ягід, трохи проварених з цукром.

Anagramka
23.01.2013, 19:50
панна котти
а я роблю за цим http://www.vkusnyblog.ru/smak/12205
рецептом. Якщо нема полуниць, роблю просто білу.

Яруська
23.01.2013, 20:19
відкрили вино біле н/с, а лишилася майже вся фляшка. так як більше святкувань не передбачається, то що можна придумати з рештою? знаю, що коньяк у випічку дають, а от з вином я щось розгубилася(
Цибулевий суп- до нього додається біле вино.
Соус з кальмарами до пасти теж з вином

Corena
23.01.2013, 20:38
1 ст. цукру, 3 ст. борошна, 1п. м*якого маргарину ( я даю пачку масла і 50 г олії), 3 яйця, 0,5 ч.л. соди. Тісто порубати ножем, покласти в холод на кілька годин. Потерти 1 слой тіста, тоді повидло, тоді ще 1 слой тіста і випікати.
Я часом руками нижній слой просто руками розпляцкую, а зверху затираю вже.
сьогодні спробувала.
вийшло дуже смачно, до тіста ще додала пачечку ванільного цукру.
правда в холодильнику (а вірніше в морозилці) потримала мало, тому ледве тісто натерла, але то вже до моєї забудькувасті треба віднести :).

napoleona
23.01.2013, 20:43
дівчата прошу рецепт тушеного язика у білому соусі з хріном
ще актуально:girl_flag_of_truce::girl_flag_of_truce:: girl_flag_of_truce:

Insolence
23.01.2013, 22:26
Почула недавно, що можна зберігати мелену каву в морозильній камері. Поділіться хто так робив? Чи не має запаху в камері, чи кава не втрачає аромату ну і теде.

Т@нюшк@
23.01.2013, 22:42
що можна зберігати мелену каву в морозильній камері
а мета?

знаю дуже смачну штуку з розряду солодощів: рисові хлібці зверху покриті чорним шоколадом. в нас така смакота не продається. я спробувала сама зробити. дуже смачно, але є проблема: рисові хлібці в процесі застигання шоколаду відвогають і стають не хрумкими((( а в цьому весь прикол. що зробити щоб вони не відвогали? пробувала ставити в холодильник ненадовго, щоб шоколад застиг. але не допомогло.

Insolence
23.01.2013, 23:02
а мета?
А відкрита кілограмова пачка кави за тиждень-два не випивається, а потім вона вже не така.

Corena
24.01.2013, 08:47
А відкрита кілограмова пачка кави за тиждень-два не випивається, а потім вона вже не така.
пересипайте каву в герметичну банку.

Kerzenlicht
25.01.2013, 10:21
велике дякую Дані за рецепт млинців (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=342484&postcount=767)
нарешті вийшли, як у моєї мами. вона була досить добра кулінарка - мені до неї далеко чого не скажеш про мою доню - ну що зробиш, закон Менделя:) може скоро матиму чим похвалитися ;) мама робила все інтуїтивно і "на око" "то все треба під руками чути" :Girl_cray: ну як я не чую - то що мені робити??? , а мені треба знати пропорції "розумом"- от ми й ніколи не могли порозумітися на кухні. ну але в мене млинці все були нікудишні. тепер же я знаю, що "скільки кефіру - стільки муки".
ніколи не мала тяги до кухні. зараз вимушено "сиджу вдома" і - хто б мені сказав ще півроку тому, що сама не помічатиму, як сидітиму на кулінарному форумі годину і більше, переписуватиму рецепти - не повірила б!
малий нині тааак смакував!

Т@нюшк@
25.01.2013, 10:25
хочу приготувати каннелони. знаючі, підкажіть))
їх можна складати один на одний чи треба в рядок?
хочу начинити їх фаршем з меленими шампіньйонами. чи буде нормально? чи не пустять гриби багато юшки? а може ще якусь начинку підкажете (з фаршем)

Raven
25.01.2013, 10:59
їх можна складати один на одний чи треба в рядок?
Можна в кілька шарів.
Шампіньони краще пропасируйте на сковорідці, поки рідина не випарується, а то все попливе. Начиняйте каннелоні холодною начинкою, бо макарон потріскає.

Vероніка
25.01.2013, 12:20
а може ще якусь начинку підкажете (з фаршем)
Я роблю з м"ясним фаршем, додаю до нього дрібно натерту моркву, цибулю, часник, томат (помідори). Перед запіканням залити соусом "Бешамель" або посипати сиром (за 10 хв. до готовності).
Каннеллоні раджу попередньо відварити 5 хв., але якщо любите стан "альденте", можна обійтись без цього.

Galicija
31.01.2013, 12:58
Любі панянки! Прошу, тикнять носом в рецепт печива із соняшниковим насінням. Воно в Ашані називається "Фітнес". А ще на нього кажуть "Йога-печенько".... Буду вельми вдячна!

Натуля
31.01.2013, 22:19
Сьогодні страшенно захотілось мені зразів. Зробила вперше. По ходу виникло два питання. Якого стану має бути тісто? Таке як тісто чи просто щоб картопля купи трималась, як в сирниках, наприклад? І якої товщини і розміру ви робите? А то я зробила розміром в долоню і товстенькі то якісь вони мені недосмажені вийшли і я ще їх трохи в духовці потримала.

WildWind
01.02.2013, 18:10
х можна складати один на одний чи треба в рядок?
хочу начинити їх фаршем з меленими шампіньйонами. чи буде нормально? чи не пустять гриби багато юшки? а може ще якусь начинку підкажете (з фаршем)
Я завжди роблю в рядок. Одного разу робила в два шари. Теж було добре.
Фарш і шампінйони буде супер. Щоб ви знали, то на смак буде як макарони з м’ясом і грибами))) А юшка грибів не зашкодить, можете тоді канелоні не відварювати перед начинкою, а начинити тверді. Лише тоді зробіть бешамель рідший чуть і ще залийте. То вони весь той сік і втягнуть. А бешамель закріпить то все файно.
Я взагалі одного разу начиняла фаршем з рисом))) Від тефтельок залишилось. Основне це бешамель. Ну і якщо начиняєте не варені, значить треба ще рідини якоїсь, вершки з помідорками абощо. А якщо варені, то можна не переживати.
Моя улюблена начинка то моцарелла з тунцем. Начиняю готові канелоні. Зверха бешамель і сир. Готується хвилин 20. Смакота.

soilik
01.02.2013, 18:24
захотілось мені зразів.
Тісто роблю таке, щоб не дуже до рук липло. Важко визначити який той стан. Мачаю руки в муку і щипаю спочатку кульки, а потім теж підсипаю муки і розплескую. Роблю менші, ніж долоня і не дуже грубі.

наталя 2204
02.02.2013, 17:07
Дівчатонька, навчіть мене готувати мачанку (мачку) до пирога з гречки і картоплі.

AilataN
02.02.2013, 17:42
Пішла вчора спеціально попробувати цибулеві кільця фрі. Більше вони мені схожі були на бублики з тіста, схожого на.... хрусти ( хворост) ,трошки пишнішого, і з цибулею, але цибуля точно була не кільцями. То я вже точно роздивилася. Вона була мілко різана. Допоможіть рецепт скласти...
Може за основу взяти тісто з сиром ( домашнім)? Туди цибулі і спецій.
Чи яке?
Розкачати, нарізати полосками і зкріпити, обсмажити.

Corena
02.02.2013, 17:56
цибулеві кільця фрі
аж мені запахло. почала шукати в просторах нету рецептики, то всі пишуть лише стандартно - цибулю кільцями і в кляр.
а ще колись я часто готувала просто цибульники - багато-багато цибулі тонко посікти, і зробити з нею тісто типу, як на оладки, смажити, викладаючи ложкою на гарячу пательню, то не будуть кільця, а кружальця )). але смачно.
може то буде в нас зараз така вечеря :)

AilataN
02.02.2013, 18:02
то всі пишуть лише стандартно - цибулю кільцями і в кляр.
І я була впевнена. Але це було зовсім не так. Ті що спробувала вчора- були дуже смачні. Хочу саме такі. Буду пробувати..

Insolence
03.02.2013, 12:45
А підкажіть, що робити з горохом, який ніяк не хоче варитись. Ото купила здуру розважний, бо в пакетах не було. Наніч замочила, вже і холодну воду доливала, і масло давала, і соди трішки. Півдня вже варю, а кака била, кака єсть, твердий шо камінь :girl_impossible:

Smorodynka
03.02.2013, 14:48
Дівчатка, підкажіть у в домашніх умовах приготувати смачні соковити стейки. Яке м"ясо брати? І як правильно приготувати?

Seshat
03.02.2013, 14:55
Яке м"ясо брати? І як правильно приготувати
Планую робити вдома, так що поділюсь думками. М’ясо, звісно, говядина (телятина). Має бути сухе і трішки "обвітрене" - 2-3 год має полежати не прикритим. Далі на сильно розігріту сковороду злегка змазану олією кладем стейк товщиною 2-3см на секунд 20 - має утворитися скоринка, котра не буде давати витікати соку і стейк не буде сухим. Потім на іншу сторону і жарити залежно від бажаної прожарки. Солити лише після прожарювання - перевернули і можна посолити-поперчити. Люблю прожарку медіум, то довго тримати не буду:girl_wink: Якось от так планую...

Smorodynka
03.02.2013, 14:58
прожарку медіум, то довго тримати не буду
Я б також хотіла прожарку медіум. А скільки часу для цього потрібно тримати на вогні, бо я не орієнтуюся?

Seshat
03.02.2013, 15:01
Можна проколоти і має йти рожевий сік. Червоний - рано, прозорий - пізно. В мене є мірялка температури, то буду пхати в стейк і міряти)
Medium (57,2 ° C/135 ° F) - У середині стейк гарячий, має червоне м'ясо з якого сочиться сік. Найоптимальніша ступінь прожарювання.

Натуля
03.02.2013, 16:50
Дівчата, хтось робив домашню варену ковбаску? Я сьогодні пів дня з тим ділом бавилась і маю кілька питань.

Т@нюшк@
03.02.2013, 23:33
що можна зробити з несвіжої домашньої сметани? (але не дуже затажне в роботі, бо малий хворий і часу мало) маю трошки більше півлітри

AilataN
03.02.2013, 23:54
Я сьогодні пів дня з тим ділом бавилась
Як робили? Що робили? Тоже хочу такої ковбаси, розкажіть що ви робили, і що у вас не вийщло, а що вийшло!

зробити з несвіжої домашньої сметани?
В тісто її, в тісто. Пошукайте рецепти зі сметанкою. І млинці можна, і коржики якісь точно. Думаю, що всі рецепти тіста де є сметана або кефір всюди її можна запхати.

Ari
04.02.2013, 00:12
Дівчатка, підкажіть у в домашніх умовах приготувати смачні соковити стейки. Яке м"ясо брати? І як правильно приготувати?
подивіться тутhttp://tvoirecepty.ru/recept/steik-iz-govyadiny

Bambe
04.02.2013, 00:36
Підкажіть, що робити, щоб не пригоряли голубці. Я на низ клала масло, потім листками капусту, а потім голубці заливала соусом зі сметани. І отак вони по киплять і починає та капуста липнути до баняка (бергофіговського).

AilataN
04.02.2013, 00:38
Замало рідини даєте. Соусу має бути багато, і він не повинен бути густий.
І вогонь зробіть мінімальний. Закипіли, під кришку ( бергофівські гарно присмоктуються) і на мінімум газу.

Galysik
04.02.2013, 00:53
А підкажіть, що робити з горохом, який ніяк не хоче варитись. Ото купила здуру розважний, бо в пакетах не було. Наніч замочила, вже і холодну воду доливала, і масло давала, і соди трішки. Півдня вже варю, а кака била, кака єсть, твердий шо камінь
ну бо Ти його замочила, от він і задубів, а треба було зразу варити, без замочування. За сікрєт - 3 грн. 50коп.

Vittoriya
04.02.2013, 08:46
Ти його замочила
я все життя горох вимочую, то ніби нормально. Чи тут секрет в тому, що горох на вагу?

Insolence
04.02.2013, 10:00
Плюнула на ті сєкрєти і на чекання поки розвариться, зробила в блендері пюре. Горох ваговий більше не купуватиму.

allja
04.02.2013, 10:43
я все життя горох вимочую, то ніби нормально
Я також, але купую ваговий у перевіреному магазині. Скільки разів купувала розфасований, то завжди було Півдня вже варю, а кака била, кака єсть, твердий шо камінь

NataliaFed
04.02.2013, 11:38
що робити з горохом, який ніяк не хоче варитись. Ото купила здуру розважний,
Я купила фасований і таке саме було...
Мама казала, що то горох такий не розварювальний))
Найкраще зелений купувати він завжди швидко вариться

AilataN
04.02.2013, 11:42
зробила в блендері пюре.
А, то він зварився, але не розварився?))
Я теж чула, що зелений гарно розварюється.
Блендер- супер вихід.

Натуля
04.02.2013, 12:22
Як робили? Що робили? Тоже хочу такої ковбаси, розкажіть що ви робили, і що у вас не вийщло, а що вийшло!
Я напишу рецепт яким користувалась і свої коментарі до нього
Скажу сразу, что делала я эту колбасу и из курицы и из говядинки, из курицы получилась почти как магазинная, т.к. ее проще перемолоть в однородную массу, из говядины — получилась более волокнистая, но вкуснее :)
Итак: мясо — 600 г (любое какое вам больше нравится)
яйца — 2 шт (белки)
сливки — 200 г
крохмал — 1-2 ст.л.
желатин — 1 пакетик
чеснок — 0,5-1 зубчик
соль — 1 ч.л.
перец — по вкусу
Я взяла десь біля 700гр свинини і неповний пакетик желатину - те, що мала. Замісь вершків дала сметану
Мясо перемалываем на мясорубке (можно два раза прокрутить), добавляем сливки, белки, крохмал, желатин, измельченный чеснок, перчим и солим (главное не пересолить, но и недосолить тоже не очень) и хорошо вымешиваем массу
Мясо перемолола в комбайні, потім додала все решту і ще раз все прокрутила
Готовый фарш я поделила на две части. Берем пищевую фольгу, выкладываем на край массу, формируем из нее продолговатую колбасу и скручиваем колбаску. Края фольги с двух сторон тщательно заминаем.
Отут саме цікаве. На фото в рецепті фарш гарно сформований в батон і потім гарно запакований у фольгу і харчову плівку. А в мене він був рідкий і відповідно у фольгу скрутити мені його не вдалось. Я маю кишки для ковбаски і вирішила їх напакувати.
Потом поверх фольги я наматывала пищевую пленку. На фото видно, что одна колбаска уже закручена в пленку, а вторая еще нет. После того как накрутили пленку — края тщательно завязали. Готовые колбаски укладываем в кастрюлю, заливаем водой и ставим вариться. После того как вода закипела, делаем средний огонь и варим минут 40-50.
З варінням я вже по різному експериментувала. Мене смутило, що такий довгий час варіння. Можливо тому, що у автора промелена не так дрібно і батон в неї більш товстий. Моя ковбаска готова була дуже швидко 20 хв у закипівшій воді і на маленькому газі, не більше -далі кишка лопає. Набити кишку найкраще неплотно і добре попроколювати голкою. Колір ковбаски вийшов молочний. Пробувала додати трохи сирого тертого буряка, то в процесі варки сік вийшов через проколи. Вода стала рожевою, а ковбаса далі білою. А моє дітьо не хоче такого кольору їсти))) Ковбаска по однорідності мені більше домашній паштет нагадує. Наступного разу спробую ще приправи додати. От питання, чим можна підфарбувати ковбасу і чи можна купити якусь штучну плівку, щоб ковбаса була товстіша ну і якби то більшої однорідності досягти?
Ось тут оригінальний рецепт з фото
http://www.chef.com.ua/recepty/Zakuski/kolbasa-varenaya-2941.html

tsiuma
04.02.2013, 12:33
Горох ваговий більше не купуватиму.
Не думаю, що це тільки тому не розварився, що ваговий.

В мене був такий період, що я не могла розварити горох в пакетах від двох різних виробників (завжди купувала горох "Хатинка", а якийсь час не могла його знайти, то брала інший).

"Хатинка" мені завжди дуже класно і досить швидко розварювався. Перед варінням завжди замочую на ніч.

enigma
04.02.2013, 12:59
Щодо стейків. Я роблю так - беру кусок телячої/яловичої вирізки (антрекот), відрізаю круглими такими шматками по 3-4 см товщиною. Пательню розігрити на сильному вогні. Стейк посолити/поперчити, обомотати по колу фольгою (бока, але низ і верх лишаються відкритими). Обсмажую на пательні з двох сторін по 30 секунд і в духовку на 180 градусів - запікати хвилин 20 максимум. Якщо духовка електрична - то запікати менше часу (це на прожарку медіум).

Ari
04.02.2013, 13:53
Підкажіть, що робити, щоб не пригоряли голубці. Я на низ клала масло, потім листками капусту, а потім голубці заливала соусом зі сметани. І отак вони по киплять і починає та капуста липнути до баняка (бергофіговського).
Спробуйте застелити низ баняка пергаментом або фольгою, і тоді накладати голубці. І ще можна використовувати обгортки з під маслі чи маргарину (так колись робила моя мама якщо під руками не було ні того, ні іншого )

Т@нюшк@
04.02.2013, 13:56
М’ясо, звісно, говядина (телятина)
а що свинячі стейки не бувають?) я поки робила тільки свинячі, без заморочувань. беру корейку.
завжди солю, перчу перед смаженням. на гарячу сковорідку, вогонь можу дуже трошки скрутити. смажу поки не підсмажиться з обох сторін. завжди виходять соковиті.
мені здається, що головне не зробити занадто тонкі, бо тоді не будуть соковиті. 2 см нормально.

Prutylyatko
04.02.2013, 13:57
ще можна використовувати обгортки з під маслі чи маргарину
ага, я теж на низ їх кладу:)))

Corena
04.02.2013, 13:58
обгортки з під маслі чи маргарину
і потім їсти перекип"ячену фарбу з розмальованих обгорток???
правильно писали - більше рідини, а конкретно води. вона в процесі готування википить.
масло горить, сметана не розведена також.
колись хтось із знайомих клав на дно розрізану картоплю.

Marcipanka
04.02.2013, 14:01
я поки робила тільки свинячі
і я теж. ріжу так товстенько, десь 2 см товщиною, викладаю в форму з широким дном, солю, перчу, скроплюю оливковою олією, присипаю травками італійськими, розмарином, цибулю кільцями і на ніч в холодильник. потім викладаю в духовку на решітку, ставлю на режим гриль і 40-50 хв, щоб були соковиті. смакота.

Seshat
04.02.2013, 14:03
що свинячі стейки не бувають?
Свинина - це вже фантазія на тему стейків. Справжній класичний стейк має бути лише з говядини:girl_yes:
завжди солю, перчу перед смаженням
Дивилась майстер-клас. Солити не можна, бо сіль буде сприяти витягуванню соку з м’яса і стейк може бути сухуватий. Це тому, що м'ясо Має бути сухе і трішки "обвітрене" - 2-3 год має полежати не прикритим Але якщо Ви берете свинну корейку, то дані маніпуляції ні до чого:girl_smile:
Планую зробити стейк максимально правильно, бо в ресторані не могла наїстися - настільки це смачно!

napoleona
04.02.2013, 14:05
щоб не пригоряли голубці
я кладу на низ деревяні шпаги сіточкою, а потім капусту і нічо не пригоряє

AilataN
04.02.2013, 14:13
напишу рецепт яким користувалась
Натуля, білок ви збивали, чи дали рідкий? я от нарила ще сардельки то десь поряд з такою ковбаскою.
http://www.chef.com.ua/recepty/poleznoe_bludo/sardelki-domashnie-4454.html#comment41743

---------- Додано в 14:13 ---------- Попередній допис був написаний в 14:07 ----------

кладу на низ деревяні шпаги сіточкою
Роблю голубці з незапареного рису. Заливаю рідиною добряче, з розрахунку на сухий рис. Пригорає тільки в тому разі, якщо води бракує.
Також може пригоріти якщо забагато "поверхів" голубців, краще робити в широкій каструлі. У мене найсмачніші голубці виходять в глибокій сковорідці ( діаметр 30 см), в два поверхи, і в духовці. Це надзвичайно смачно. І голубці краще робити невеликі, вони тоді швидше готуються, менше шансів пригоріти.
Я фанатка супер малюських голубчиків- найбільші на столову ложку щоб вміщалися )). Але то вже мої мухи)).

Натуля
04.02.2013, 14:31
Натуля, білок ви збивали, чи дали рідкий?
Нє, окремо не збивала. Зразу все разом. Ще от десь читала рецепт подібний, там желатин у вершках попередньо замочують. Потрібно буде і то і то спробувати. МОже тоді маса більш пишніша буде.

Ari
04.02.2013, 14:57
господиньки допоможіть порадою, хочу зробити крем згущонка+масло, минулого разу коли робила вперше за багато років мені грурдився((((, боюся щоб знову не сталось те саме, хоча пропорції ті самі, тай масло і згущонка незмінні. Як ви робите щоб не грурджувався, а якщо таке сталось чи це поправимо

Маруся-мама
04.02.2013, 15:11
Як ви робите щоб не грурджувався, а якщо таке сталось чи це поправимо
Я описувала процес в темі про торти здається. Все поправимо :) Якщо звурдилась треба її розігріти і знову сильно збити. Краще, якщо це буде не ручний міксер, але навіть і з ручним можна. Поставити масу на парову баню і збивати поки не зіб’ється.
Якщо звурдилась то вийшла погана хімічна реакція. Забагато десь на один раз кинули згущонки, або вона була холодна.

Galysik
04.02.2013, 16:45
я все життя горох вимочую, то ніби нормально. Чи тут секрет в тому, що горох на вагу?
секрет в тому, що різні сорти гороху.

Ari
04.02.2013, 16:47
Поставити масу на парову баню і збивати поки не зіб’ється.
я так і робила, але воно мені досить добре підтопилось, і я збила ту рідкувату масу ще з 200 гр. масла вийщло супер:girl_tender:

Suzi
04.02.2013, 17:01
Потом поверх фольги я наматывала пищевую пленку. ...... Готовые колбаски укладываем в кастрюлю, заливаем водой и ставим вариться.
Ковбаса в плівці вариться?!

Seshat
04.02.2013, 17:04
Ковбаса в плівці вариться?
Ну так. Декілька проколів і все буде прекрасно. Потім знімаєте плівку і фольгу. Плівка не стягнеться, якщо Ви за то переживаєте.

Suzi
04.02.2013, 17:08
Мене насторожує, що ковбаса вбирає в себе те, що виділяється з плівки в киплячій воді протягом тривалого часу.

Almariel
04.02.2013, 17:18
може кишкою замінити плівку?

Seshat
04.02.2013, 17:40
що ковбаса вбирає в себе те, що виділяється з плівки
Спершу ковбаса вбирає в себе трошки алюмінію, бо ковбаску треба вкласти і фольгу, а потім вже в плівку.
може кишкою замінити плівку
Недавно бачила на Шуварі і не додумалась купити..

Galysik
04.02.2013, 17:59
Може має хтось перевірений рецепт Бограчу? Куштувала недавно - така смакота!! Хочеться вдома спробувати приготувати.

AilataN
04.02.2013, 18:22
може кишкою замінити плівку?
В кишці- ідеально. Також радять робити в тетра паку. Наприклад, пачці з-під соку чи молока. Щоб ковбаска була рожева написано дати ложку-другу горілки, якщо хтось глутамат ( нє, не глутамат, а нітрат) натрію не поважає)).

---------- Додано в 18:22 ---------- Попередній допис був написаний в 18:21 ----------

ковбаса вбирає в себе трошки алюмінію
А ще ковбаса втягне трохи від каструлі, з води візьме трохи непотрібного, в мнясі купка гормонів і антибіотиків...
Та ну його, ту ковбасу...домашню))
Мгм... треба поцікавитися, чи можлива шкода від харч плівки і фольги.

Seshat
04.02.2013, 19:00
А ще ковбаса втягне трохи від каструлі, з води візьме трохи непотрібного, в мнясі купка гормонів і антибіотиків.
Та я взагалі те і маю на увазі, що плівка - то не перше джерело нових елементів в ковбасі:girl_crazy:
та ну його, ту ковбасу...домашню
Навіть з мікрочастинками "фольги і плівки" домашня буде набагато кориснішою, за магазинну:girl_smile:
чи можлива шкода від харч плівки і фольги
Від фольги стверджувати не буду, але зберігати їжу в алюмінієвих каструльках не рекомендується. Приготувала і перекладаю в щось інше. Маю хіміка в хаті:girl_yes:

SoLana
04.02.2013, 19:11
Господиньки:girl_cool: поділіться будь-ласка рецептом макового тортика, який печеться без муки. Буду вдячна:girl_wink:Фото такого тортика на ДП точно є, а от рецепту немає

Olka Sherolka
04.02.2013, 19:14
Щоб ковбаска була рожева написано дати ложку-другу горілки, якщо хтось глутамат натрію не поважає
маєте на увазі нітрит натрію? то його дають для збереження апетитного кольору, глютамат натрію дають для посилення смаку

MorsImmortalis
04.02.2013, 20:22
Від фольги стверджувати не буду, але зберігати їжу в алюмінієвих каструльках не рекомендується. Приготувала і перекладаю в щось інше. Маю хіміка в хаті
ніц від фольги алюмінієвої не буде. основне правило - алюмінієва фольга і такі ж баняки,то не для кислих продуктів.

Insolence
04.02.2013, 20:28
А, то він зварився, але не розварився?))
Ну щоб зовсім зварився, то ні. Варила з 9ї ранку до 15ї.:girl_sad: Навіть блендер його добре не розтовк

Lira
04.02.2013, 22:33
Ну щоб зовсім зварився, то ні.
може він варився на такому маленькому вогні, що не булькало? Я раз теж так варила, то мені підкаазли, що бобові, щоб розваритися мають "булькати". Тепер ставлю сильніший вогонь і все гут.

AilataN
04.02.2013, 22:52
маєте на увазі нітрит натрію?
А, точно точно, на упакуванні вже прочитала, тільки не нітрит, а нітрат натрію:girl_yes:. І смаку він теж додає, більш насиченого.

Kiruskin
06.02.2013, 17:17
В мене на днях день народження. Так от, ніякого величезного застілля готувати не буду. Буде шашличок, рибка, картопелька. Порадьте будь ласка якийсь хороший перевірений соус до шашлику. О, і ще підкажіть якісь пару салатиків легеньких. М"яса буде приблизно 300 грам на людину.
А, і ще щось на десерт порадьте. Маю 1,5 кг сиру. Сирник спекти не вийде, бо в мене духовка паршива.

Galysik
06.02.2013, 18:07
Знайшла гарний рецепт Бограчу
http://igormelika.com.ua/moi-karpati/karpatska-gostna/bograch-madyarskij-gulyash-iz-zakarpattya-foto-recept
у рецепті немає квасолі, але її часто додають, дрібну білу. З нею смачно. Замість ковбаси можна взяти мисливські ковбаски.

Маруся-мама
06.02.2013, 19:06
Маю 1,5 кг сиру
Непечений сирник піде? Або зробити цукорки з сиру і занурити в чеколяду.

---------- Додано в 19:06 ---------- Попередній допис був написаний в 19:03 ----------

М"яса буде приблизно 300 грам на людину.
Цього ніколи не розуміла, і читати трохи смішно, але якщо для вас працює то це супер.
Я роблю з розрахунку на людину. Тобто якщо багато мужчин, то треба принаймі по два шашлики на чоловіка, бо ж більше нічого по суті не буде.

До вашого меню бракує салати або якоїсь зелені (не з майонезом, а саме зелені).

Suzi
06.02.2013, 21:25
О, і ще підкажіть якісь пару салатиків легеньких.
В цю пору до шашлику,риби, картоплі я б квашену капусту, огріки, помідори на стіл поставила. Або ще салат з помідорами і моцарелою.

WEDLADY
06.02.2013, 21:28
Господиньки, підкажіть, будь ласка, чи вийде сирник з розмороженого сиру?, бо маю кілограм сиру домашнього мороженого і не хочеться зіпсути(

Corena
06.02.2013, 21:34
Господиньки, підкажіть, будь ласка, чи вийде сирник з розмороженого сиру?, бо маю кілограм сиру домашнього мороженого і не хочеться зіпсути(
завжди використовую розморожений сир, бо не завжди маю час зі свіжого щось робити. виходить абсолютно не гірший.

taniarz
06.02.2013, 22:49
навчіть мене.... робити тарталетки, які заливаються желе.
Їла на днях в торговому центрі дуже класну тарталетку. Коржик пісочний крумкий, зверху вишеньки залиті желе. Я сьогодні хотіла спробувати спекти таке ж тільки розміру пирога. Зробила пісочне тісто, помилка номер РАЗ- я дала порошок до печива, і та "корзинка " в мене стала коржом:girl_crazy:. СКажіть, якшо б я його не давала, то корзинкаб спеклась такою формою , як я її виклала чи ні? Ну і з желе повний промах, воно в мене все просочилось через пиріг і біда.

Як правильно зробити корзинка і як залити ті вишеньки желе так, шоб коржик був хрусткий???? і желе залишилась зверху?:girl_sad:

Маруся-мама
06.02.2013, 23:21
СКажіть, якшо б я його не давала, то корзинкаб спеклась такою формою , як я її виклала чи ні? Ну і з желе повний промах, воно в мене все просочилось через пиріг і біда.
Ні, воно всеодно було б пирогом. Тісто треба поколоти виделкою, а розпушувач можна дати а можна і не давати. Якраз до тарталеток додають порошок але суть аби тісто було холодне. Його перед запіканням навіть ставлять на якийсь час в морозилку або холодильник, а тоді зразу в духовку.

---------- Додано в 23:21 ---------- Попередній допис був написаний в 23:20 ----------

залити ті вишеньки желе так, шоб коржик був хрусткий????

Желе напевне було загаряче. Треба заливати желе, щоб воно було холодне. Тобто спочатку робиться желе а тоді все решта. Але вистигає воно при кімнатній температурі а не в холодильнику. Плюс воно має бути густіше, тобто води менше ніж на звичайну галяретку.

Corena
06.02.2013, 23:25
Желе напевне було загаряче. Треба заливати желе, щоб воно було холодне. Тобто спочатку робиться желе а тоді все решта. Але вистигає воно при кімнатній температурі а не в холодильнику. Плюс воно має бути густіше, тобто води менше ніж на звичайну галяретку.
я би навіть казала почекати ,поки желе почне гуснути, тоді викладати його, легенько розрівнюючи верх мокрою ложкою.

Alicia
06.02.2013, 23:30
корзинкаб спеклась такою формою

ще десь бачила, що випікають такі тарталетки з горохом або фасолькою, щоб форма зберігалась.

AilataN
07.02.2013, 00:45
Тобто сухий горох або фасолю насипають на тісто, щоб воно не так сильно піднялося.
Тоді коржики будуть і хрумкими , і не такими пишними. Начинку заливати майже жельованим , загуслим желе.

taniarz
07.02.2013, 00:56
Ні, воно всеодно було б пирогом. Тісто треба поколоти виделкою, а розпушувач можна дати а можна і не давати. Якраз до тарталеток додають порошок але суть аби тісто було холодне. Його перед запіканням навіть ставлять на якийсь час в морозилку або холодильник, а тоді зразу в духовку
в мене власне було з холодильника, я роила по Вашому рецепту пісочного печива. можливо я грубо розкатала??? трохи менше 1 см, десь 8 мм.

Маруся-мама
07.02.2013, 16:45
я роила по Вашому рецепту пісочного печива. можливо я грубо розкатала???
Та воно не має значення який перепис. Розкачувати варто тонко, але я думаю, що варто спробувати зробити так як дівчатка порадили - сліпе пропікання. Викласти тісто в форму, поколоти виделкою, прикрити або промасленим папером, або фольгою, заповнити сухою фасолею або горохом, і спекти в духовці хвилин 10-15, в залежності від розміру і чи будете ви потім його допікати знову з начинкою чи тільки наповнювати кремом, фруктами і желе.
https://www.youtube.com/watch?v=rl49K0Q9-hc

Maksli
08.02.2013, 23:53
Дівчата-господиньки, підкажіть яку краще брати сметану для смтанного крему, домашню чи магазинну, якщо магазинну, то яку саме??? а то я шось троха той-во-во ..... розгубилась :girl_blush2:

AilataN
09.02.2013, 00:04
домашню, але гарно пробуйте на смак.
магазинну потрібно викласти на марлю в друшляк, і в холодильник на ніч,або й на добу, щоб гарно рідина відійшла. Тоді гарно зіб"ється, а не розпливеться.
Домашню я теж люблю поставити відцідитися. Беру не надто жирну( сметана як масло- то не сметана)

Soleil
09.02.2013, 00:14
Я завжди беру магазинну, бо домашня мені зажирна. Купую таку в відерку тернопільську Альма Віта, здається, 20% жирності, але даю желатин, бо без нього потече.

marife
09.02.2013, 12:02
Господиньки, порадьте чим крім згущонки (чи плюс згущонка) перекласти вафлі.

Olka Sherolka
09.02.2013, 12:06
чим крім згущонки (чи плюс згущонка) перекласти вафлі
нерідке варення, повидло, сиркова масса, згущенка+какао

карапуз
09.02.2013, 13:38
але даю желатин, бо без нього потече.
Не потече, якщо
магазинну потрібно викласти на марлю в друшляк, і в холодильник на ніч,або й на добу, щоб гарно рідина відійшла. Тоді гарно зіб"ється, а не розпливеться.

Маруся-мама
09.02.2013, 17:53
Мені дуже смакувало одного разу перекласти андрути кремом з мелених горіхів. Вийшло дуже добре, правда в тому переписі було досить багато цурку, то було засолодке. Але смак всеодно був ДУЖЕ добрим.

Точного перепису не маю, але наскільки пригадую було так:
1 скл молока закип’ятини з 1 скл цукру (щоб цукор розпустився, але молоко до сильного кипіння не доводити) всипати склянку мелених горіхів і поварити кілька хвилин. Загуслу масу вистудити до кімнатної температури і розтерти з 200гр масла.

Мої діти ще люблять пересмарувати нутеллою :) У них нутелла у все йде, і до млинців, і до налисників і до андрутів, і до хліба...

WildWind
09.02.2013, 18:11
Сметана+галяретка. Нямка. Замість польської галяретки можна компот домашній з желатином.

marife
09.02.2013, 19:12
У них нутелла у все йде, і до млинців, і до налисників і до андрутів, і до хліба...Аналогічно)))))) І старий і малий

---------- Додано в 19:12 ---------- Попередній допис був написаний в 19:08 ----------

всипати склянку мелених горіхів
Думаю можна і арахісом, чи нІ? Цікавий рецептик, але горіхі в мене не люблять

Cifalius
09.02.2013, 21:05
Дівчатонька, дуже терміново потрібен маринад для шпондерку сирого, хочу його запекти.

soilik
09.02.2013, 21:44
я просто натираю приправою до сала, ще даю трохи солі, часник і так воно стоїть 12 годин, а тоді печу в рукаві

Зануда
09.02.2013, 21:54
Купую таку в відерку тернопільську Альма Віта, здається, 20% жирності, але даю желатин, бо без нього потече.
Я купую Молокію 30% і нічого не відціджую, бо вона не тече і чудово збивається.

сніжна
09.02.2013, 22:31
купую Молокію 30% і нічого не відціджую, бо вона не тече і чудово збивається
аналогічно. А якщо її збивати із сметою, то взагалі перетворюється на густючий вершковий крем. За останні два тижні наексперементувалася із різними марками сметани ( чоловік купував, які йому траплялися "по дорозі"). То навіть із додаванням загущувачів ( не желатину, бо з ним любе загусне, а "смет", "сметанфіксів" і т.п.) все-рівно жахливий ( як на мене) результат: смак не той і консистенція. Серед них були торгові марки "Диканька", "Альма віта", "Радимо", "Добряна"( усякі "Дві корівки", радехівську "галичину" вже давно не купую). Тому повернулася до "Молокії". До речі, серед усіх вищеназваних, лише остання зазначає ДСТУ, решта- ТУ.

AilataN
09.02.2013, 23:51
Я купую Молокію 30% і нічого не відціджую
і я, але по старій звичці -хляп на марлю, і на ніч. Треба вдосконалюватися)).
Хоча, рідина збігає.

Зануда
10.02.2013, 12:09
Хоча, рідина збігає.
Збігає, бо і там вона є. :) Просто, якщо забули чи не мали коли, то якість крему не постраждає.

Gorda
10.02.2013, 14:13
я просто натираю приправою до сала, ще даю трохи солі, часник і так воно стоїть 12 годин, а тоді печу в рукав
Я теж так роблю. Він тоді дуже смачний получається.

Olka Sherolka
11.02.2013, 13:49
підкажіть чи можна в рецепті тіста для пирога замінювати масло на маргарин? чи вийде щось зовсім не те? Хочу спекти пиріг, такий щоб основа спочатку запікалась, а потім начинку додавати і зверху або збиті білки або ще тісто (ну ви зрозуміли, як в гамериканських фільмах :) ), маю маргарин і хочу кудись його використати. Або якщо маєте перевірений рецепт такого типу пирога з використанням маргарину - дайте, будь ласочка:girl_flirt:

Raven
11.02.2013, 14:01
замінювати масло на маргарин?
Постійно так і роблю.

Corena
11.02.2013, 14:04
підкажіть чи можна в рецепті тіста для пирога замінювати масло на маргарин?
можна спокійно

Lapatulya
11.02.2013, 14:38
Дівчата, підкажіть, як можна файно замаринувати молоду телятину, хочу запікати, але крім солі і перцю нічого більше не даю:girl_sad:

Ari
11.02.2013, 15:45
захотілося мені печива з м'ясорубки, пам'ятаю його смак ще з дитинства, та маю проблему немаю тої форми на електричну м'ясорубку, чи можна ще якось , хоча б наближено його зробити, бо сам прикол саме в тому що воно виходить крихкеньке ніби витиснине, а не розкатане затовчине.

Vероніка
11.02.2013, 15:50
замінювати масло на маргарин
Так, але бажано обирати якісний маргарин з мінімальним вмістом пальмової олії.
Мені радили "Пампушок".

замаринувати молоду телятину
Натерти спеціями на ваш смак - червоний перець, паприка, суміш перців, зробити невеликі розрізи і нашпигувати пластинками часнику.
Запікати у фользі.

Ari
11.02.2013, 16:13
Дівчата, підкажіть, як можна файно замаринувати молоду телятину, хочу запікати, але крім солі і перцю нічого більше не даю
роблю так як написала вероніка, але попередньо мариную в оливковій олійці, інколи додаю лимончик, або пару капель лимонного соку

Corena
11.02.2013, 16:15
нашпигувати пластинками часнику.
а якщо замість часнику нарізати багато цибулі, то смак буде дуже схожий на шашличок!

AilataN
11.02.2013, 16:58
Мені радили "Пампушок".
Пампушок- поганий, не вийшла мені з ним два рази випічка.
Я брала раніше вершковий, він явно кращий.
Тепер беру спред.
Часто беру масло навпіл зі спредом.
В тісто масло маргарином певно що замінюйте, легко. Ну хіба би маргарину не хотіли хрумати :)

немаю тої форми на електричну м'ясорубку, чи можна ще якось
Купити можна на Краківському, а ще дід сидить на Шпитальній, з усякими штуками, здається у нього є.
Без насадок робила так : в м"ясорубку викладаєте тісто, крутите, з ситечка починають вилазити ковбаски, зупинитися і їх притиснути, щоб вийшла типу "основа" для печенька, далі крутите, десь сантиметрів 4-ри, відрізаєте, виходить щось подібне на хризантему. Трохи вони великі виходять, але то не страшно).
Отак:http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/02/11/thumb_32210511909a850a15.jpeg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/02/11/32210511909a850a15.jpeg)тільки мілкі " пелюсточки "будуть легко відкришуватися, краще їх викласти більш гарно, купкою.
або отак:http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/02/11/thumb_32210511909988cddb.jpeg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/02/11/32210511909988cddb.jpeg) і взагалі можна по-різному повикладати.
Ех, нагнали ви мені апетиту і спогадів)) бабця моя їх постійно робила)).

Suzi
11.02.2013, 17:08
Дівчата, підкажіть, як можна файно замаринувати молоду телятину, хочу запікати, але крім солі і перцю нічого більше не даю
Гірчиця! Суха, мокра, порошок, зерна - будь-яка.

Vероніка
11.02.2013, 17:16
Тепер беру спред.
А який саме - ваговий чи фасований ? Хто виробник ?

Marcipanka
11.02.2013, 17:19
А який саме - ваговий чи фасований ? Хто виробник ?
теж купую для випічки. беру переважно фірми ашан. випічка вдавалась завжди. або селянський в білій упаковці з корівкою.

AilataN
11.02.2013, 17:20
який саме
Останньо купувала селянський, в пачці. але, якщо чесно, то не дуже вибирала. Взяла, який був)).

Kroshka Enot
11.02.2013, 17:44
захотілось мені зразів. Зробила вперше. По ходу виникло два питання. Якого стану має бути тісто? Таке як тісто чи просто щоб картопля купи трималась, як в сирниках, наприклад - якщо робити таке, як тісто (багато муки давати) - то в мене виходять дуже забиті зрази. Я люблю давати якомога менше муки, ну але так, щоб зраз не розвалювався.
Щодо розміру - теж завжди виходять тлустенькі вони в мене, але щоб не просмажився, такого не було (Не засмажую до "чорноти", смажу до золотистої скоринки). Один раз робила з різними начинками, то капустяні зробила як завжди, великі і продовгуватої форми, а з м"ясними трохи "погралася", зробила кругленькі і невеличкі.

Olka Sherolka
11.02.2013, 18:30
Так, але бажано обирати якісний маргарин з мінімальним вмістом пальмової олії.
я маю білоруський, продавчиня казала чоловікові що добрий, буду пробувати :)

Т@нюшк@
11.02.2013, 18:36
Тепер беру спред
я теж завжди беру спред. я беру від альма-віти. він найдешевший. ще ні разу не підвів.

WEDLADY
11.02.2013, 22:38
итата:
Допис від Lapatulya
замаринувати молоду телятину
Натерти спеціями на ваш смак - червоний перець, паприка, суміш перців, зробити невеликі розрізи і нашпигувати пластинками часнику.
Запікати у фользі Так-так, а тут, будь ласка, детальніше:) То якими шматками нарізати, скільки і при якій температурі приблизно випікати? Вибачайте, якщо питання ну дуже вже чайниківське, просто у мене до останнього часу не працювала духовка і зараз доводиться осягати ази:( Наразі запікала лише курятину, рибку та свинні реберця; за телятину, свинину та інші мяса(:)) боялась братись, бо то треба добре знати маринади та часи приготувань, щоб не вийшла гумка чи сухар)

Vероніка
11.02.2013, 22:58
WEDLADY, декілька раз робила за цим рецептом (http://vkusno-i-prosto.ru/receipt/telyatina-zapechyonnaya-v-duxovke/), там детально розписано, плюс м"ясо я ставлю на кілька годин маринуватись, спробуйте ! :girl_yes:

AilataN
11.02.2013, 23:04
М"ясо любить дуже гарячу духовку, це основне. На максимум, потім , хв через 15 знижуємо до ...наприклад 180, і хай печеться до гаарної шкірочки. Але духовка має бути розкочегарена від початку.
Мій муж знає, коли м"ясо спеклося- коли запах гарний від нього ( м"яса) пішов на всю квартиру)) А я, стоячи біля плити, навіть можу того не чути. Реагую на рух в кухні і чергу з вилками))

Shprotka
12.02.2013, 10:49
Дівчата, як думаєте, "Розумне тістечко" можна в мульті пекти? (так не люблю духовку палити:girl_blush2: )

Т@нюшк@
12.02.2013, 14:23
тиждень тому купила свіжий стейк лосося і поставила в морозилку на майбутнє))
позавчора його смажила і щось він зовсім "не ахті" був. по всій рибці виступила якась біла речовина і вона давала не дуже добрий присмак. що то було? (після смаження нагадало мені білок)))
раніше вже заморожувала стейки все було ок. правда зауважила що в арсені продають свіжі і морожені стейки разом під назвою "охолоджені"((( може то я вже повторно заморозила?

Seshat
12.02.2013, 14:40
після смаження нагадало мені білок
Наскільки я знаю, то - жир. Певно, попався Вам шматок жирніший ніж завжди. І без заморозки було б те саме - я його просто знімаю, бо їсти того не можу...

Corena
12.02.2013, 14:50
свіжі і морожені стейки разом під назвою "охолоджені"(((
на ДП дуже часто зараз пишеться про так звану "охолоджену" і "свіжу" рибу.
і вкотре повторюсь - та рибка, яка називається охолодженою - то є розморожена і покладена на прилавок риба. ті, що в аресні викладають - просто не до кінця встигли розморозитись ,а продавати щось треба.
свіжа риба хіба та, що в акваріумі плаває.
мало того, навіть курятина і м"ясо теж йдуть тією ж дорогою, хоча нам подаються, як свіжі.
я думаю, тут багато чинників впливає на то, але основним з них - є безпечне транспортування, щоб доставити не зіпсований товар.
думаю ,мало з яких авто, що розвозять, до прикладу, м"ясо, мають холодильні камери, а так завантажили заморожені кавалки і повезли.

Pulupjak
13.02.2013, 09:49
Поділіться секретом як приготувати домашнього індика в духовці, щоб він не був як гума. Зараз він в мене маринується, і я думаю чи то в рукаві запікати чи в гусятниці.

innamorata
13.02.2013, 14:22
дівчатка, поділіться, або тицьніть(точно десь є, але я (дуже перепрошую) не маю як шукати:ed4d70def841dc74b57) на рецепт якогось файного кремчику або начинки в еклери. дякую :girl_curtsey:

Raven
13.02.2013, 14:44
рецепт якогось файного кремчику або начинки в еклери
Масляний: 0,5 л молока + 1,5-2 скл. цукру + 2 ст. л. крохмалю + 2 ст. л. муки. Варю до загустіння і ставлю охолодитися. Потім збиваю з маслом (біля 300 г). Можна ще сирний: вершки+сир розтерти, він густий, тому начиняю кавовою ложечкою. Щоб додати аромату: беру аримотизовані есенції або просто ванільку.

Маруся-мама
13.02.2013, 19:53
рецепт якогось файного кремчику або начинки в еклери
а я в молодості завжди любила птисі з заварним кремом (без масла) або з збитими вершками.

Ari
14.02.2013, 10:11
Дічата-господиньки, як ви робите гарячий шоколад, саме шоколад, а не какао. Бо недавно купила вже готовий, то мені він щось він смак не дуже(((((((((

Raven
14.02.2013, 10:31
Які саме і в яких пропорціях для плову?
Додаю пів чайної ложечки зіри товченої в ступці і столову ложку барбарису на кілограм м"яска, якщо є кавказьке хмелі-сунелі, то ще дрібку його.

Made in USSR
14.02.2013, 11:48
Дівчата, я знову сюди))
Потішила мене коліжанка що приїде зі своїм сімейством до нас на вихідних. Ну я ж модна господиня, вирішила обійтися без оселедця під шубою і олів*є, буде у нас італійський обід.
Наразі заплановано:
закуска: канапки з чіабати (буду пекти сама), помідорів, сиру і базиліку
салат: капрезе ---можливі зміни, порадьте щось
основна страва: канелоні з сирно-помідорно-перцевою начинкою
десерт: тірамісу ----також вагаюся, порадьте щось.
алко: червоне вино

Може ще щось таке є, що я оминула увагою?
Страви з грибами відкинула, бо будуть малі діти, їм грибів не даємо.
І ще мені казали що моцареллу можна замінити бринзою, що скажете?

Raven
14.02.2013, 12:05
моцареллу можна замінити бринзою, що скажете?
Можна, я не люблю моцарелли. А от бринза саме те.
канапки з чіабати
Формуйте чіабатту а-ля батон. Цікавіше буде на столі дивитись.
капрезе
Можна цезар. роблю по ось цому рецепту http://vkusno-i-prosto.ru/receipt/salat-cezar/ Правда вустерширський соус заміняю звичайним бальзамічним.

Almariel
14.02.2013, 12:05
І ще мені казали що моцареллу можна замінити бринзою, що скажете?
я б не міняла, але враховуючи ціну моцарели в Україні.... візьміть моцарелу тільки в капрезе, а все інше зробіть з іншими сирами.
тірамісу - маст хев!

Made in USSR
14.02.2013, 12:13
Можна цезар.
я готувала його на ДН малого. Якось він не дуже пішов. чомусь курка була засуха, я брала грудку. може взяти іншу частинку? може тоді буде краще?

Формуйте чіабатту а-ля батон. Цікавіше буде на столі дивитись.
планую додати в тісто шматочки шинки, сир і спеції, але переживаю чи не буде це заважким для тіста, підніметься воно? чи краще не вигадувати нічого, а ті всі додатки дати зверху?

тірамісу - маст хев!
наразі планую його, але не знаю чи встигну купити маскарпоне та савоярді. як нє, то буду щось інше. знайшла струффолі (солодкі кульки, засмажені в олії, подаються в медовому сиропі)

Raven
14.02.2013, 12:22
брала грудку
Теж беру грудку, але щоб не була сухою промаринуйте її з пів години в невеликій кількості оливковій олії+ пару крапель соєвого соусу+спеції. Так курка на пательні весь сік не буде віддавати. Ріжте маленькими шматочками і смажте на великому вогні.
підніметься воно?
Якщо опара на чіабатту стоїть цілу ніч (живі дріжджі) - підніметься файно. Якщо будете замішувати з сухими дріжджами - додавайте тільки спеції і сир, тісто так з ними не росте, як зі свіжими.

Т@нюшк@
14.02.2013, 12:22
десерт: тірамісу ----також вагаюся, порадьте щось.
а чо вагаєтесь?
супер десерт, робиться швидко і дууже смачний.
моцареллу можна замінити бринзою
якщо ви не любите моцарели, то чого не можна
мені капрезе взагалі нагадує овочево-сирну нарізку))) а нарізку можна зробити за своїм смаком)))

Made in USSR
14.02.2013, 12:32
Якщо опара на чіабатту стоїть цілу ніч (живі дріжджі) - підніметься файно.
планую робити за швидким рецептом, там тісто має вистоюватись біля 3 годин.
просто мене бентежить шинка і в тісті, і зверху потім на канапці. чи потім зверху просто натерти часником, спеції і оливкова олія?

а чо вагаєтесь?
я вже писала вище: можу не встигнути купити всі продукти і ціна трохи завелика.

Almariel
14.02.2013, 12:34
і ціна трохи завелика.
маскарпоне можна зробити з сепараторної сметани. я сама не робила (не було необхідності), але в неті можна знайти.

Raven
14.02.2013, 12:37
бентежить шинка і в тісті, і зверху потім на канапці
Я б в тісто в такому випадку тільки сир і спеції давала, а шинку зверху - гарно буде виглядати як закуска.
і ціна трохи завелика.
Сир Філадельфія+сметана форевер! Мені теж на маскарпоне грошей шкода.

Made in USSR
14.02.2013, 12:38
гарно буде виглядати як закуска.
так і зроблю))
все, в мене вже слина тебе до колін)))

Т@нюшк@
14.02.2013, 12:41
маскарпоне можна зробити з сепараторної сметани
маскарпоне чи тірамісу?
буде не той смак зовсім, я би краще щось інше зробила.
сепараторна сметана тоже не з дешевих вроді. біля нас пачечка маскарпоне 250 г коштує 18 грн. я завжди роблю на 500 г. тобто 36 грн. фермер що нам привозить молочне сметану (не сепараторні, але густу) продає по 35 грн.

Almariel
14.02.2013, 13:30
біля нас пачечка маскарпоне 250 г коштує 18 грн
а, то ще не дорого, бо я бачила по 50 грн!!
тоді нормально.
маскарпоне роблять з сметани, а потім тірамісу по рецепту.

tsiuma
14.02.2013, 15:01
Напишіть, будь ласка, пару перевірених маринадів без майонезу для м"яса.

Щоб вийшло смачне запечене м"яско.

soilik
14.02.2013, 16:38
пару перевірених маринадів
Роблю так:
0,5 л води
2 ч.л. солі
2 ст. л оцту
лавровий листок, духм"яний перець.
Все заварити, остудити. Покласти м"ясо (за рецептом - на 36 год в холодильник). Потім дістати, обсушити, натерти спеціями до смаку, часником (і щоб постояло ще з ними 12 год). Правда, цей спосіб підходить, коли починати готувати завчасу.

Маруся-мама
14.02.2013, 17:06
так і зроблю))
а сімейство велике? чи тільки вона і муж?

Я чого питаюсь, бо не знаю як ваші діти, але мої таке не їдять. Мої діти потребують пасту з соусом або піццу.

Made in USSR
14.02.2013, 17:12
а сімейство велике? чи тільки вона і муж?
вона з донечкою приїде раніше, а її муж з сином пізніше. ну і я з Сашком. Муж мій або буде, або ні, все залежить від роботи
загалом 3-4 дорослих і 3 дітей.
Я от теж переживаю чи не замало того буде. хіба з залишків яку піццу підготувати...

Т@нюшк@
14.02.2013, 17:20
Я от теж переживаю чи не замало того буде
то зробіть замість каннелонів лазанью. мені здається що її більше вийде і вона ситна

Маруся-мама
14.02.2013, 17:36
хіба з залишків яку піццу підготувати
Не прогадаєте. Факт!
З лазаньєю така справа. Можуть їсти, можуть не дуже. А діти і піцца це безпрограшний варіант. :girl_blum:

Made in USSR
14.02.2013, 17:47
З лазаньєю така справа.
нє, будуть канелоні з овочами.

то зробіть замість каннелонів лазанью.
тепер мене роздирають сумніви(((
я чогось налаштувалась на канелоні, давно їх хотіла

Маруся-мама
14.02.2013, 19:32
тепер мене роздирають сумніви(((
чого мають роздирати... як настроїлись, то так і робіть.
А для дітей, про всяк випадок, подумайте про піццу :) Її ж не довго робити. Аби тільки було тісто під рукою - 5 хвилин на закидання всього на світі на тісто і +15 хвилин в духівці. Усьо! :girl_blum:

Людок
16.02.2013, 10:06
Підкажіть, якщо в рецепті російською мовою вказані вершки 35 %, це мається на увазі сметана, вершки для збивання чи такі як до кави?
а то налаштувалась робити шоколодні трюфелі, і на тобі)

innamorata
16.02.2013, 10:21
Дівчатка. а як робиться заварний крем? такий що в еклери?

gladiolys
16.02.2013, 11:12
Дівчатка. а як робиться заварний крем? такий що в еклери?
Я роблю так:
400мл молока
6 жовтків
100г цукру
60г крохмалю (я беру кукурудзяний, але можна і звичайний)
50г масла кімнатної температури
Молоко нагріваємо в кастрюльці щоб стало гарячим, взбиваємо жовтки+цукор+крохмал, продовжуючи взбивати тоненькою струйкою вливаємо гаряче молоко. Повертаємо все в кастрюльку і на вогонь ПОСТІЙНО помішуючи доводимо до кипіння, проварюємо ще 3-5 хвилин до загустіння. Потім частинами вводимо масло, перемішуємо, даємо остинути і готово.
-Я люблю в такий крем давати стручок ванілі, але як нема то можна і трошки ванільки
-А ще інколи роблю так: взбиваю вершки і з'єдную з остившим заварним кремом, виходить дуже смачно, крем тоді такий повітряний, взбиваю десь 100-200мл вершків.

Corena
16.02.2013, 12:43
Підкажіть, якщо в рецепті російською мовою вказані вершки 35 %, це мається на увазі сметана, вершки для збивання чи такі як до кави?
це і є вершки 35% :), вони ж і для збивання, бо меншої жирності, ніж 30% не зіб"ється.

Freitag
17.02.2013, 22:07
Маю десь півлітри крему з маскарпоне. Порадьте, будь ласка, куди би його прилаштувати, але так щоб особливо не напрягатися? Тірамісу недавно було, бісквіт пекти не вмію :girl_blush2:

Almariel
18.02.2013, 00:22
Порадьте, будь ласка, куди би його прилаштувати, але так щоб особливо не напрягатися?
гляньте в неті, є рецепти наприклад: вишні залиті кремом і таке подібне. (заморожені ягоді, думаю, теж підійдуть)

innamorata
19.02.2013, 09:23
Хочу зробити еклерчики з несолодкою начинкою(профітролі вродь називаються). Маю кілька пачок філадельфії. Що можна до неї додати щоб просто і смачно? я б і саму напхала, бо і так її люблю, але якось не цікаво.
Ну і... лишилося мені багато білків. Хочу зробити бізешки. до них тре цукор пудру додавати, чи можна просто цукор? бо в різних джерелах по різному пишуть. А горішки можна додати?

zetta
19.02.2013, 09:49
та можна з зеленню, з копченою свининою чи червоною соленю рибою, з грибами.

Hanny
19.02.2013, 10:10
до них тре цукор пудру додавати, чи можна просто цукор? бо в різних джерелах по різному пишуть. А горішки можна додати?
Можна просто цукор, з горіхами дуже смачно, я ще додаю кокосову стружку!!!

Raven
19.02.2013, 11:21
Дівчата, що ви робите з сушеною клюквою? Маю її багацько, а крім кексиків нічого в голову не приходить.

Almariel
19.02.2013, 12:42
чи можна давати кукурудзяне борошно у млинці замість пшеничного борошна?
що можна приготувати з кукурудзяної крупи?

Virchuk
19.02.2013, 16:00
о, мене це також цікавить))

Seppy
19.02.2013, 16:49
чи можна давати кукурудзяне борошно у млинці замість пшеничного борошна?
Можна, але якщо дати саму кукурудзяну, то вони тонкі не вийдуть і перевернути важко, та й то будуть такі собі палянички кукурудзяні, не еластичні, там глютену нема, але смак :girl_dance:

---------- Додано в 16:49 ---------- Попередній допис був написаний в 16:47 ----------

Можна зробити поленту, банош, мамалигу (все однаково легке в приготуванні) і смачнюще

Virchuk
19.02.2013, 17:22
поленту
о, знайшла тут (http://www.jlady.ru/vtoroe/blyuda-iz-kukuruznoj-muki.html)рецепти. Треба буде спробувати.

Corena
19.02.2013, 17:42
а можна їсти кукурудзяну кашу, зварену на воді, з м"ясною підливою?
як тоді варити, просто, як гречку? воно смачне?

Маруся-мама
19.02.2013, 17:49
можна їсти кукурудзяну кашу, зварену на воді, з м"ясною підливою?
як тоді варити, просто, як гречку? воно смачне?
Можна. Дуже смачно. Консистенція каші (рідка чи густа) залежить від співвідношення води і крупи.
Її не вариться так як гречку (принаймі я спочатку прогріваю кашу, а потім заливаю водою). Вода доводиться до кипіння, кидається ложка солі, 2 ложки олії і тоді тоненькою цівочкою сипеться кукурудзяна крупа. Воду треба постійно помішувати, інакше у вас будуть грудки. О! То так само, як варити манку.
Якщо у вас швидко-варячася крупа, то після закипіння треба поварити ще 5-7 хвилин. Але якщо звичайна, то треба буде поварити ще з 10 хвилин, постійно помішуючи. Вона дуже небезпечна, бо легко обпектись. Тому моя бабця після того як засипала крупу ставила кашу в духовку на годину. СМАКОТА!!!

---------- Додано в 17:49 ---------- Попередній допис був написаний в 17:47 ----------

Багато чого... можна приготувати дуже смачний хлібчик. Можна кексики. Можна кашку.

Vesnyanka
19.02.2013, 21:54
Ми часто кукурудзяну кашу власне на воді варимо. Промиваю, заливаю просто гарячою водою з чайника, що закипів. А далі періодично помішую, може легко пригоріти. І дійсно можна обпектись. Але смачно. Варимо 33 хв (не смійтеся, чоловік вирахував, він ніколи не пробує, все по "системі":))

tsiuma
19.02.2013, 23:14
а в першу чергу - банош! не любите?

а ще нам на Закарпатті смажили свіженьку щойно виловлену форельку цілою рибиною в паніровці з кукурудцяної крупи. Це дуже смачно!

А ще є полента (теж ніби на банош схоже). Одним оком читала в журналі рецепт, де на поленту викладають смажені з цибулькою гриби (і ще щось там було, вже добре не пам"ятаю), але виглядало то все досить святково.

AilataN
19.02.2013, 23:49
В передачі сьогодні чула про страву типу баноша ( не впевнена), забула як називається, що ніби туди входить 27 складників, готують в Карпатських краях..як вона називається? на букву П, точно пам"ятаю..

Just me
20.02.2013, 00:18
страву типу баноша
на букву П
Полента? :girl_crazy:
Ну, бо є ще мамалига, але вона точно не на "П" :)

WEDLADY
20.02.2013, 00:55
що ви робите з сушеною клюквою? вялену журавлину додаю до салатиків, дуже так нам смакує, але не впевнена, що у вас саме така...вона геть засушена чи при запарюванні стає мякенькою?

AilataN
20.02.2013, 09:23
на букву П, точно пам"ятаю.
"нАчинка" називається. :)
Хтось таке їв, чи робив?
о, знайшла
http://ua-kyxap.livejournal.com/55553.html
тільки де там 27 складників? не ясно...

Raven
20.02.2013, 11:06
вона геть засушена чи при запарюванні стає мякенькою?
Зацукрована скоріше, тому розраховую тільки на випічку.

Corena
20.02.2013, 13:17
Можна. Дуже смачно.
це справді дуже смачно!
і як я пожила стільки років, не знаючи такого? :girl_impossible:
записую кукурудзянку в свої улюблені домашні страви!

Holly
21.02.2013, 17:56
Ніде нема насадки на деруни до мого комбайна. А дерунів дуже хочеться. Чим краще натерти бульбу - на м"ясорубці, в блендері чи натерти на дрібну тертку на комбайні. Бо руками на нашу сімейку тертиму півдня

Filina
21.02.2013, 18:05
Ой а ми тільки що нажарили дерунів з грибами та ще й сметанка... смакота... А вам напевно краще скористатися блендером

Seshat
21.02.2013, 18:07
Чим краще натерти бульбу - на м"ясорубці, в блендері чи натерти на дрібну тертку на комбайні
Я тру на терці для буряка, а потім додаю яйця і декілька разів прохожусь ножем (той металевий на білій основі)..Ну а потім по рецепту, але вручну..В мене ось такий блендер..
http://i2.rozetka.ua/goods/6730/philips-hr-161900_6730359.jpg

AilataN
21.02.2013, 18:23
Ріжу на 6 частин, складаю в посудину нешироку і високу, разом з цибулькою, часником. Погружний блендер поступово " вкручую" в картопельку. Хвилин 3-5 і все перемелено. Додати яйця, і хто там ще що додає. І ще пеперемолоти. Головна перевага, що не потрібно мити потім велику техніку, тільки "ногу" блендера.

Lapatulya
21.02.2013, 18:23
на м"ясорубці, в блендері
я збиваю в блендері, попередньо ріжу на куски і збиваю, виходить не гірше чим в комбайні:girl_smile:

Corena
21.02.2013, 19:02
страшенно хочу шоколадно-шоколадного торта! і не просто, щоб був колір коричневий, а смак.
дайте хтось вартісного рецепта, будь-ласка.

BlackTee
21.02.2013, 19:15
Чим краще натерти бульбу
а ми тремо в соковижималці:connie_pull-pigtail, потім з"єднуємо сік з мякоттю

Suzi
21.02.2013, 19:57
натерти на дрібну тертку на комбайні.
Це улюблений смак мого дитинства. Я собі останнім часом такі роблю. Мама терла руками на крупну терку, і вони були такі з підсушеними патичками стирчащими... А такі з перемеленої в кашу картоплі я вже в дорослому віці спробувала.

Маруся-мама
21.02.2013, 20:07
страшенно хочу шоколадно-шоколадного торта! і не просто, щоб був колір коричневий, а смак.
Треба робити бісквіт з какао-порошком і розтопленим шоколадом. Тоді буде саме те.

---------- Додано в 20:07 ---------- Попередній допис був написаний в 20:06 ----------

Мама терла руками на крупну терку

На грубім терку, це єврейьский варіант і називається латкас. На Хануку обов’язково готують :) Мій муж терпіти не може перетерної бульби в блендері, тому він сам треба на такому "колючому" терку, як дітям моркву чи яблучко терли.

Corena
21.02.2013, 20:37
бісквіт з какао-порошком і розтопленим шоколадом
тобто шоколад додавати в тісто? а можна детальніше? :girl_smile:

карапуз
21.02.2013, 20:49
дайте хтось вартісного рецепта, будь-ласка.
Мені на думку приходить, лише шоколадне брауні. Я робила за цим рецептом (http://woman.delfi.ua/news/woman/kitchen/mastershef-2-recept-shokoladnogo-brauni.d?id=1751661). Було дуже шоколадно (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1437143&postcount=1132) :girl_yes:.

Lapatulya
21.02.2013, 20:52
страшенно хочу шоколадно-шоколадного торта! і не просто
печу заа ось таким (http://elladkin.livejournal.com/457933.html) рецептом
виходить дуже насичений шоколадний смак:girl_yes:

Filina
21.02.2013, 20:55
Будь ласка допоможіть рецептом смачного бисквіта, або іншого смачного торта.

Suzi
21.02.2013, 21:27
На грубім терку, це єврейьский варіант і називається латкас.
В нас це швидше "драники" :girl_yes: http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/02/21/thumb_212751267a47d0b96.jpg (http://forum.lvivport.com/imagehosting/2013/02/21/212751267a47d0b96.jpg)

Hanny
21.02.2013, 21:41
печу заа ось таким рецептом
і я якось спробувала, але мені чомусь було чути яйцем :(
За тим самим рецептиком тільки на пів порції роблю мус (замість в духовку , на кілька годин в холодне місце ставлю) ! Для фанатів шоколаду, і дуже легко і швидко!!!

Маруся-мама
21.02.2013, 21:55
Мені особисто подобались ось ці переписи. Перепис 1 (http://dreamfood.com.ua/775-tort-shokolad-na-kipyatku.html) і перепис 2 (http://dreamfood.com.ua/forum/topic_3529)

Samhayne
21.02.2013, 22:02
чим краще просочити бісквіт? скільки рідини потрібно? якщо я його захочу розрізати, то різати до чи після просочування?

Corena
21.02.2013, 22:17
Мені особисто подобались ось ці переписи
о, шоколад на кип"ятку! я думаю, як коржі спекти за першим переписом, а крем - зі збитих вершків і розтопленого шоколаду, то має бути не зле?