КПК

Показати повну версію : Орхідеї

Сторінки : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

Shprotka
24.09.2012, 17:26
впирається просто в листок
в мене проріс крізь листок (напролом:-))

iriwa
26.09.2012, 09:37
, віддам дворічну дитинку дендробіума нобіле, і манюсенький кусочок онцидіума жовтого
Дівчата, щось ніхто не йде за рослинами, тому знов віддаю кому треба

Marcipanka
26.09.2012, 11:29
Купила в Польщі таку красуню за 46 грн :khomyak:
http://s019.radikal.ru/i641/1209/a2/475cc4f0b00d.jpghttp://s017.radikal.ru/i410/1209/2b/5e402aa717c1.jpg

Roxie
26.09.2012, 13:44
Купила в Польщі таку красуню
Ви мене вбили ціною.. я вчора була на Шуварі і зайшла на їхню гуртовню рослин - орхи з двома квітконосами по 100 грн, а відцвівші по 70... ну нема в мене щастя на дешеві рослини і хоч ти плач..

Raven
26.09.2012, 13:46
В новому квітковому ряді на Південному часом виставляють орхи по 40-50 грн. Правда за ними тре в продавців питати.

Marcipanka
26.09.2012, 14:17
Ви мене вбили ціною..
та я сама була в шоці, того й купили не задумуючись. ця ше й одна залишилась :girl_tender: інші були чисто білі і чисто рожеві

сяняНЯНЯ
26.09.2012, 20:21
в мене всі орхи з Польщі по такій ціні...і 4 з них вже доходять...чи то в мене руки не звідти ростуть,чи то від самих квітів залежить,але не знаю чи з них вже шось буде...:cry: і то буквально до півроку

LuBimaya
28.09.2012, 11:21
Бачила позавчора в "Епіцентрі" Орхи 2-го сорту по 50 грн (тільки почали квіти в"янути, а самі кущики чудові!) і міні по 60.

mirishka
30.09.2012, 10:07
Цитата:
Допис від Marcipanka
в мене всі орхи з Польщі по такій ціні...і 4 з них вже доходять...
Дуже шкода:girl_sad: вставте фото, може щось порадимо.

сяняНЯНЯ
30.09.2012, 10:46
вставте фото, може щось порадимо
якщо чесно,я вже махнула на них рукою...продовжую лише раз на 2 тижні обробляти фундазолом,у двох з них повиходило по 2 листочки нові,а старі всі пожовкли і відсохли,але ті нові листки якісь недорозвинуті,дуже маленькі...десь читала що то вже погана ознака коли листя не росте так як має бути.

Тетянка
30.09.2012, 10:52
я вже махнула на них рукою...
мої 3 з 6 стоять взагалі без листя..Підозрюю, що скоро остаточно вмруть, інші 3 просто ні туди ні сюди, але принаймі з листям.

Liliya Shukh
30.09.2012, 12:03
вчора подарували орхідею, куди краще її поставити?

mirishka
30.09.2012, 13:18
Цитата:
Допис від mirishka
вставте фото, може щось порадимо
якщо чесно,я вже махнула на них рукою...продовжую лише раз на 2 тижні обробляти фундазолом,у двох з них повиходило по 2 листочки нові,а старі всі пожовкли і відсохли,але ті нові листки якісь недорозвинуті,дуже маленькі...десь читала що то вже погана ознака коли листя не росте так як має бути.
Листочки в орхідей ростуть повільно, вони не можуть бути зразу великими, якщо є молоденькі листочки це вже добра ознака. Може Ви не правильно за ними доглядаєте, жовті листочки можуть бути від сонячних опіків, може їм засухо або заволого?

---------- Додано в 13:08 ---------- Попередній допис був написаний в 13:07 ----------

Цитата:
Допис від сяняНЯНЯ
я вже махнула на них рукою...
мої 3 з 6 стоять взагалі без листя..Підозрюю, що скоро остаточно вмруть, інші 3 просто ні туди ні сюди, але принаймі з листям.
А що з Вашими сталось?

---------- Додано в 13:18 ---------- Попередній допис був написаний в 13:08 ----------

В мене починає цвісти дендробіум-фаленопсис
http://s61.radikal.ru/i174/1209/10/6461dfcdc4b7.jpg
І дві орхідеї з Тайванського замовлення випустили бутони
http://s017.radikal.ru/i414/1209/bc/82952f127e9d.jpg http://s017.radikal.ru/i439/1209/30/230e371e02cd.jpg
Але найбільше чекаю цвітіння катлеї.

сяняНЯНЯ
30.09.2012, 13:47
якщо є молоденькі листочки це вже добра ознака
так,якщо вони не йдуть щораз меншими,бо мої мають саме таку тенденцію.
листочки можуть бути від сонячних опіків, може їм засухо або заволого?
та ні-від сонячних опіків навряд,бо стоять на північно-західному вікні,коли сонце попадає на них вже після обіду,а от з поливанням- то листя вже з самого початку якось не реагувало на воду.

mirishka
30.09.2012, 13:56
та ні-від сонячних опіків навряд,бо стоять на північно-західному вікні,коли сонце попадає на них вже після обіду
Я свої тільки тепер виставила на підвіконник, хоч в мене вікно і східне, сонце тільки зранку, все одно одній орхідеї попалило листя. Все одно я думаю у Вас причина у догляді, щось цій орхідеї не підходить. Якщо буде можливість покажіть фото, бо так щось важко говорити.

---------- Додано в 13:56 ---------- Попередній допис був написаний в 13:55 ----------

вчора подарували орхідею, куди краще її поставити?
А куди є можливість?

Тетянка
30.09.2012, 14:54
А що з Вашими сталось?
це ті з тайванського замовлення...Не знаю..Спочатку листя помякшало, потім пожовтіло..

mirishka
30.09.2012, 15:15
Цитата:
Допис від mirishka
А що з Вашими сталось?
це ті з тайванського замовлення...Не знаю..Спочатку листя помякшало
Думаю, що це від недоливу або переливу. Мої всі "огурчики", нові листочки і коріння нарощують, дві будуть цвісти.

Liliya Shukh
30.09.2012, 19:58
mirishka практично на будь яке підвіконня (власний будинок вікна виходять на всі сторони)

Marigold
30.09.2012, 19:59
Я свої тільки тепер виставила на підвіконник
а де тримали до того?
бо мої також ніякого руху. Не перелив це точно, хіба недолив - бо вони в самому пінопласті стоять.
А ще сьогодні подумала може моїм на вікні загаряче просто - бо від сонця маю спеціальні шторки, але ж все одно як воно в вікно пече, то температура там досить для них висока, навіть незважаючи на ті шторки.

Наразі огурчиком можу назвати тіки одну свою. І одна катлейка випускає шось схоже на новий ріст. :girl_tender:

mirishka
30.09.2012, 20:54
mirishka практично на будь яке підвіконня (власний будинок вікна виходять на всі сторони)
Як на мене найкраще східне, але зараз вже не має пекучого сонця, то на зиму можна в принципі на будь-яке.

---------- Додано в 20:54 ---------- Попередній допис був написаний в 20:47 ----------

хіба недолив - бо вони в самому пінопласті стоять
А чому в самому пінопласті? Подивіть в мене на фото видно в чому мої ростуть, це кора, вугілля і сфагнум для вологи, навіть трошки торфу. Орхідеї дуже люблять вологу, в мене деякі, стоять на мокрій гальці.
Літом коли була спека тримала орхідеї на столі, який стоїть біля вікна, щоб було світло, але не було прямих променів,бо на одній на підвіконнику попалились листя.
А катлейка наростила дві нових бульби з ростками, недавно появилось декілька чорних цяток, то я змазала їх фундазолом, ніби більше не появляються. Катлеєю дуже задоволена, замовила собі цього разу ще одну.

Рибка
30.09.2012, 21:00
це ті з тайванського замовлення...Не знаю..Спочатку листя помякшало, потім пожовтіло..
В мене теж певно кінець їм.. З трьох тільки в одної листочки так і стоять на місці, ні туди, ні сюди... А в двох інших - листя пожовкло, зів"яло..
Вікно пд-зах. ЖалюЯми прикриваю, але все-одно їм певно жарко і не вистачає вологи в повітрі... Чи що то може бути? Шкодааа.....

mirishka
30.09.2012, 21:25
Ось так в мене ростуть на вологому керамзиті (я перепутала це не галька)
http://s019.radikal.ru/i615/1209/17/206c3744b818.jpg http://s017.radikal.ru/i408/1209/f2/180f30216af8.jpg

---------- Додано в 21:25 ---------- Попередній допис був написаний в 21:16 ----------

Ця що менша також з тайванського замовлення.
Ще по можливості раз в тиждень роблю їм теплий душ, орхідеям це дуже подобається, головне після цього промокнути пазухи листя, щоб не пішла гниль. Але в мене є орхідеї і на роботі, які ростуть і без душу. Практично тим орхідеям, що вдома я раз в тиждень роблю душ і більше не поливаю, тільки змочую гальку. На роботі душу не має, то я їх просто поливаю звичайним способом, лишню воду з тарілочки зливаю.

Marigold
30.09.2012, 21:32
А чому в самому пінопласті?
бо я начитавшись думала, що всі мої хворі. От і не садила, бо мазала фундазолом. Тепер думаю що впорола трохи дурницю - вчора зробила контрольний помаз і після цього садитиму всі в кору. Бо бачу всі хто виставляє фотки квітучих тайванців мають їх посаджені в субстрат.
Ну а враховуючи, що три випустили і відростили досить таки довгенькі квітконоси (які і успішно поскидали все) - значить мали б далі жити. Хоча зара вид в них дуже і дуже благенький. Мабуть я перестаралась з пересушенням :(

mirishka
30.09.2012, 22:03
Мабуть я перестаралась з пересушенням
Та нічого пересадіть вони відійдуть, орхідеї дуже стійкі квіти, але в природі вони ростуть у дуже вологих місцях і це потрібно враховувати. Я свої також коли появляються якісь цятки замазую їх фундазолом, а що коли ростуть у корі не можна змазувати?

Raven
01.10.2012, 11:17
Дівчата хелп!!!!!! Випустило моє тайванське чудо вже 20 пуп"янків, і не цвіте!!!:girl_flag_of_truce: Мало того два вже всохло. Раз в тиждень удобрюю, поливаю як все.Що не так?

iriwa
01.10.2012, 11:44
Раз в тиждень удобрюю
Зачасто удобрюєте як на мене. Я свої удобрюю раз на 2-3 тижні і все люкс, росте і квітне.

Roxie
01.10.2012, 12:11
в природі вони ростуть у дуже вологих місцях
я не буду дуже сперечатись, бо на власні очі не бачила, але пишуть (http://orchids.targlif.com/index.php?topic=316.0), що не завжди орхи ростуть в умовах високої вологості.. мої зараз сидять в суміші кори з пінопластом, воду бачать раз в тиждень в кращому випадку, а переважно рідше, бо не маю дуже часу їх поливати.. і 3 з 9 зацвіли.. поливаю замочуванням на короткі періоди часу - від 1 до 10 хв - залежно від того чи дуже зсохлись корінці чи не дуже...

варто трошки поекспериментувати.. але щодо жовтих листочків - пишуть, що вони можуть бути тільки від переливу, і то не обовязково що Ви їх перелили.. на жаль, їх могли перелити ще в розсаднику.. від недоливу листочки втрачають тургор, зсихаються, можуть відпасти але колір їх так і залишається зелений, при умові що рослина здорова..

я зустрічала 2 основні точки зору щодо догляду за орхами - одна: замочувати кожні 3-5 днів, оприскувати по кілька раз в день, мохом обкладати і щоб субстра був завжди вологий; друга: не боятись засушити, якнайменше поливати, давати субстрату повністю висохнути перед наступним поливом і щоб сухим він був по 5-7 днів, а то й 10 днів.. але думаю, що варто шукати золоту середину між тими точками зору..

а от з точки зору розмноження грибків, звичайно, сухість в багато раз краще ніж вологість.. бо лікувати орхи від грибків всі радять тільки сухістю.. але лікувати то одне, а доглядати за здоровою рослиною - трохи інше.. тому - до всього потрібен розумний підхід... це я швидше себе переконую, ніж когось ))) бо ж в мене теж одна вже пішла в смітник і зараз катлейка покрилась підозрілими чорними плямищами (я вже їх відрізала на одному листку і бачу що другий теж починає чорніти).. і ніби й сушила, ніякого моху і оприскувань, ніяких душиків.. аж не знаю звідки ті грибки взялись.. (те що то гриби - впевнена, бо помітила спори на плямах)

wchasluva
01.10.2012, 23:17
Випустила моя орхідея квітконіс. Я раділа, скакала біля неї... і лишила її на чоловіка (мене не було місяць вдома). Приїхала я, а в неї листя зівялі і що саме гірше квітконіс також зівяв :cry:
Я думаю що листочки ті вже не виживуть, але вона ще випустила новий корінчик. Чи можу я надіятись на її життя якщо лишається саме коріння і ні одного листочка?

Roxie
02.10.2012, 08:47
Чи можу я надіятись на її життя якщо лишається саме коріння і ні одного листочка?
чому в неї нема листочків? Ви кажете, що вони зівяли.. чи вони зовсім всі посохли і відлетіли? якщо просто повяли, то відновлять тургор після першого поливу.. А от якщо повідлітали - не знаю..

whisper
02.10.2012, 10:48
я вже тоже думала свою викидати, в попередніх дописах виставляла фото того жаху що з нею сталось, але завдяки порадам форумчан пошкодувала, дійсно викинути завжди встигну, і що ви думаєте вона випустила корінець, а тепер і листочок прокльовується :girl_tender:

Яруська
02.10.2012, 11:21
А моє тайванське чудо під № 47 ось як цвіте...:girl_tender:
http://s017.radikal.ru/i405/1210/54/07c1f0b3dafc.jpg

LuBimaya
02.10.2012, 14:21
Як гарно!
А в мене всі ніби сплять - пустили по листочку і все, вклякли.

Кіцюня
02.10.2012, 15:47
А в мене всі ніби сплять - пустили по листочку і все, вклякли.
В мене та сама історія. Перше так гарно почали рости. одна навіть випустила квітонос і зупинилась, впала в сплячку

LuBimaya
02.10.2012, 17:34
а мої тільки почали були рости і все. одна взагалі пропала - 48-ма.
47 я повторно пересадила, бо мала підозру, що не правильно посадила її. Так і вийшло - під "попкою" був пляцок з торфу і дрібних шматків кори. Пересадила в менший стаканчик і дала тільки грубу кору і дренаж. Ніби відходить.

Тетянка
02.10.2012, 22:16
Дівчата, а чи є надія, якщо орхідея без листя (тайванці) . що листочки ще виростуть?...Корінці там є здорові, під "попами" пінопласт, дала нову кору грубої фракції, ніякого торфу...Чи то вже ніц з того не буде?...За полив -я не думаю, що в моєму випадку був недолив-перелив - коріння ніби не є чахле - просто на листя явно щось напало, чи що - в деяких воно просто втратило пружність й відпало, в деяких - з"явились дивні білі плями - я відрізала листок від рівня тої плями, але листок все одно загинув...П.С. решта 3, які стояли в парничках - відійшли - ніби нормально почуваються, наразі випускають свіжі корінці, листків нових нема, ну але хоч нагло не вмирають...

Roxie
02.10.2012, 22:40
почитайте про проблеми з листками отут (http://www.orchidee.ws/).. виберіть "Заболевания орхидей", а далі "Проблемы с листьями".. там є описано дуже багато видів пошкоджень..

wchasluva
03.10.2012, 00:34
чому в неї нема листочків?
Два листочки засохли і відпали, в ше два в тому ж просесі. і підливаю і ніц з того. ех :girl_sad:
Якщо вона вжеве то це для мене буде чудом. Надію ще маю бо в неї є один гарний корінчик.

mirishka
03.10.2012, 11:16
Цитата:
Допис від mirishka
в природі вони ростуть у дуже вологих місцях
я не буду дуже сперечатись, бо на власні очі не бачила, але пишуть, що не завжди орхи ростуть в умовах високої вологості..
Та я не сперечаюсь, пишу з власного досвіду, за цей час що займаюсь орхідеями замітила, що на вологому керамзиті ростуть дуже добре. Цю ідею і душ підглянула в інтернеті з відзивів і фото колекціонерів, які мають сотні орхідей. Тільки в них це набагато серьозніше виглядало. Вини розміщують спеціальну підставку на стелажі, на якій знаходиться галька, що постійно змочується, зверху розміщаються орхідеї, і ще внизу ставиться зволожувач повітря. Раз в тиждень орхідеї знімаються в душ. Виглядає все дуже гарно і в таких умовах у неї цвітуть найрідкісніші сорта. Але ця колекціонер розказувала, що в неї раз в тиждень іде цілий день на те, щоб помити гальку і покупати всі орхідеї.

---------- Додано в 11:08 ---------- Попередній допис був написаний в 10:03 ----------

Ось фото з інтернету,яке мені дуже сподобалось http://s017.radikal.ru/i438/1210/ea/c23bf6259a18.jpg

---------- Додано в 11:15 ---------- Попередній допис був написаний в 11:08 ----------

Цікава стаття про вологість при догляді за орхідеями з Київського клубу любителів орхідей (вибачте, але на російській мові):
"Влажность.
Большая часть интересующих нас растений нормально развивается при относительной влажности воздуха 50-60%. Однако, лучшие результаты можно получить повысив влажность до 70-80% Создать такую влажность можно в наших условиях только в комнатной тепличке. При этом тепличку необходимо регулярно проветривать т.к. во влажном застойном воздухе повышается опасность бактериальных и грибных инфекций. Растения, находящиеся в условиях высокой влажности рекомендуется в целях профилактики периодически обрабатывать фунгицидами и антибиотиками. Это особенно касается растений 3 температурной группы, обитающих в горных ("туманных", "облачных" ) лесах, где в любое время года влажность достигает 100% и практически никогда не утихает ветер. Этому последнему фактору обычно не придают значения. В природе он играет важную роль, особенно в жизни холодолюбивых видов, обитающих в горных лесах. В разделе "Агротехника" мы вернемся к этому вопросу.
Какая влажность необходима орхидеям, нужно ли их опрыскивать, и имеет ли смысл ли приобретать специальные увлажнители?
Большинство эпифитных орхидей успешно приспосабливаются к пониженной влажности и неплохо развиваются при относительной влажности воздуха 40%. Частично недостаточную влажность можно компенсировать некоторым увеличением полива или аккуратным опрыскиванием. Однако капли влаги при низких температурах зимой, а также в летние ночи опасны, так как могут вызвать появление пятен на листьях и псевдобульбах, а иногда и загнивание. По этому опрыскивать орхидеи желательно в первой половине дня, чтобы к вечеру они успели обсохнуть. Особенно важно помнить об этом в период роста, чтобы не допустить загнивание точек роста и нежных молодых листьев от оставшихся на них капель воды. Отступать от этого правила можно только в самые жаркие летние месяцы. В этот период орхидеи обсыхают очень быстро. Опрыскивать нужно так, чтобы струя была перпендикулярна растению или шла снизу вверх, но не сверху вниз.
Ставить дополнительные увлажнители в квартире не всегда целесообразно. И для квартиры и для здоровья это не очень хорошо. Если появится желание растить виды, требующие повышенной влажности можно сделать самому из аквариума или приобрести готовый флорариум. Сейчас это уже не проблема.

Повысить влажность воздуха можно также, опрыскивая растения из пульверизатора или с помощью электрического увлажнителя воздуха. Особенно важно увлажнять воздух летом в жаркие дни. При этом надо иметь в виду, что в тропиках насыщенный влагой воздух никогда не застаивается, а постоянно циркулирует.
Застойный влажный воздух орхидеи переносят так же плохо, как и сквозняки. Поэтому при культивировании орхидей в помещении надо следить за тем, чтобы обеспечить постоянный приток свежего воздуха. Орхидеи, требующие умеренного и прохладного режима содержания, с конца весны до начала осени можно держать на открытом воздухе. Обратно в помещение, как и все остальные тропические и субтропические растения, их надо внести до первых ночных заморозков.
Влажность почвы так же важна для орхидей, как и влажность воздуха. Причем избыток влаги в субстрате не менее вреден для растений, чем ее недостаток. В этом смысле надо придерживаться золотого правила: столь мало, сколь возможно, и столь много, сколь необходимо.
Признаками переувлажнения растений являются пожелтение листьев и загнивание корней. При повышенной влажности воздуха полив сокращают. Ни в коем случае нельзя поливать орхидеи ежедневно даже в жаркие солнечные дни. Кратковременное подсушивание растений менее вредно для них, чем избыточное увлажнение.
Следует учесть, что потребность во влаге у наземных и эпифитных орхидей разная. Наземные орхидеи нуждаются в большем увлажнении субстрата, чем эпифитные. Пересушивание корневой системы они переносят плохо, тогда как эпифиты от пересыхания субстрата страдают меньше. Проще говоря: зимой поливать орхидеи можно один раз, летом — два раза в неделю.

Добавлено (24.03.2009, 13:44)
---------------------------------------------
С полной уверенностью, доказанной многочисленной практикой орхидееводов можно говорить, что гибридные фаленопсисы, продающиеся в цветочных магазинах, не нуждаются в повышенной влажности в условиях простой городской квартиры на подоконнике. Исключение составляют летние знойные дни, тогда растение нужно поместить на поддон с керамзитом, но ни в коем случае корни не должны соприкасаться с водой (поставьте горшок на блюдце). Это потом уже, с приходом опыта, когда Вашу коллекцию пополнят видовые орхидеи - можно будет попробовать свои силы в содержании орхидей в орхидариумах для более капризных и требовательных видов. Вот эти природные виды могут Вам показать весь свой строптивый характер. А также повышенная влажность необходима пестролистным орхидеям, которые известны своими удивительными золотистыми, серебристыми напылениями на листах".

Яруська
03.10.2012, 13:06
Дівчата, сьогодні маю проблему з № 27. Відпали три листки і в серединці(в тому місці звідки вони росли) якесь таке мокре, таке враження що вони відігнили, бо були жовтуваті і ніби накачані водою. Коріння міцне і гарне, вилазить нове, а листочок залишився один. Що робити? Може я її перелила? Може витягнути з горщика? Радьте щось, бо я в паніці:girl_flag_of_truce:

mirishka
03.10.2012, 13:27
Дівчата, сьогодні маю проблему з № 27. Відпали три листки і в серединці(в тому місці звідки вони росли) якесь таке мокре, таке враження що вони відігнили, бо були жовтуваті і ніби накачані водою.
Думаю що це гниль, напевно вода попала в центр розетки, звідки росте листя або від переливу. Що робити навіть не знаю, точно поки що не поливайте і не обприскуйте водою, при гнилі врятувати рослину дуже важко, може ще хтось щось порадить.

---------- Додано в 13:27 ---------- Попередній допис був написаний в 13:21 ----------

Зайдіть на зсилку, яку давала Оксана вище, може там щось знайдете.

olya_d
03.10.2012, 13:43
Мені свого часу радили обприскати препаратом Доктор Фолі від гнилі, але в мене трохи інша ситуація була.

Яруська
03.10.2012, 17:03
Відпали три листки і в серединці(в тому місці звідки вони росли) якесь таке мокре, таке враження що вони відігнили, бо були жовтуваті і ніби накачані водою.
Таааак, в субтракті я виявила якусь дрянь яка ворушиться, біло-прозорого кольору жучки, розміром приблизно в 2 мм, найбільше схоже на тріпси але я не впевнена. Витягаю, промиваю господарським милом і буду просушувати...постараюсь врятувати.

mirishka
04.10.2012, 10:09
Цитата:
Допис від Яруська
Відпали три листки і в серединці(в тому місці звідки вони росли) якесь таке мокре, таке враження що вони відігнили, бо були жовтуваті і ніби накачані водою.
Таааак, в субтракті я виявила якусь дрянь яка ворушиться, біло-прозорого кольору жучки, розміром приблизно в 2 мм, найбільше схоже на тріпси але я не впевнена. Витягаю, промиваю господарським милом і буду просушувати...постараюсь врятувати.
Жучки заводяться переважно коли дуже волого, Ви напевно забагато її поливали. В мене тоже недавно завелись, тиждень не попідливала і самі щезли.

Blondo4ka
04.10.2012, 10:37
Дівчата, поможіть, як можете. Купувала дві орхи тайванські та одну тут в Ашані по розпродажі, і ні одну не можу до пуття довести. Якась в мене аура антиорхідейна. Отже, тайванські маленькі: одна була дуже нещасна, майже всі корінці довелось пообрізати, але завдяки фундазолу ніби віджила, вилізло кілька коріців та один листочок і все... далі ні руху. Друга ніби була здоровенька, але почало листя сохнути, теж обробляла фундазолом, листя сохнути перестало, але стоїть в"яле, ні взад, ні вперед.
Та, яку купила в Ашані вже була майже відцвівша, коли вдома витягнула з пакетика, побачила, що листочки якісь в"ялі, звисли вниз. Десь два тижні нічого не робила з нею, чекала поки акліматизується вдома, потім витягнула з кори, обрізала кілька підігнивших коріннчиків, присипала корицею, і посадила в нову кору. Пройшов десь місяць після того, а листочки і досі в"ялі. Я знову її витягнула з кори, там корінчики ростуть добре: з"являються нові і продовжують рости старі. Всі живі. Що робити з листям? Вже пробувала і більше вологи, і менше вологи, а поїзд і нині там.:girl_flag_of_truce:

Roxie
04.10.2012, 13:49
Що робити з листям?
я собі запамятала одну фразу, бо теж дуже переживала, що лися деколи вяле і не відходить після поливу.. "Ніяке пружне, тверде листя (а також бульби) не варте того, щоб жертвувати здоровим корінням".. Отже якщо у Ваших рослин хороше, здорове коріння, з грубим шаром веламену - забудьте про листя - листя само по собі з часом прийде в норму.. і не підливайте орху швидше, тільки через відсутність тургору!! Коріння відростити - дуже довгий процес, тому не варто тримати корені постійно вологими, через те, що листя вяле. Якось так.

вилізло кілька коріців та один листочок і все...
так то супер! поливайте потрошки, далі мажте фундазолом.. орхи мають періоди спокою, може вона наразі спить, і в той час формує нові корінці і листочки. Терпіння і все буде ок )))

---------- Додано в 13:49 ---------- Попередній допис був написаний в 13:36 ----------

Вже пробувала і більше вологи, і менше вологи,
менше вологи можете пробувати, а більше вологи - залежно скільки то - "більше".. мої файно ростуть і цвітуть.. при цьому коріння яскраво-зеленого кольору тримається кілька годин після поливу, потім (переважно в той ж день, або на наступний, але не пізніше) стає сірим, але кора волога; десь на 3-4-й день після поливу кора висихає, ще 3-4 дні стоїть суха (коріння при цьому стає зовсім сухе і сіре, деколи аж зморщується), а тоді стараюсь їх полити.. але деколи вони і довше можуть стояти не политі..

завжди їх поливала зануренням на 5 хв, але тепер думаю що робила зле, бо занурювала в одну і ту ж воду (витягала один горщик, занурювала інший).. а ак ж можуть хвороби з одної рослини на другу перейти.. тепер буду просто ставити всі в ванну і поливати по краю горщика.. "вік живи - вік учись" )))

Raven
04.10.2012, 14:18
Зацвіла моя 24. Гарна. Квіточки з кнопочку клавіатури. От в мене питання: чи то я не на ту картинку дивилася, чи вона в переживаннях щодо радіаційного фону в Україні???:(:(

spasivczanka
04.10.2012, 14:36
аа дівчата що робити, на моїй огхідеї якісь паразити лазять, маленькі подовгасті, білі, (фото неможу зробити бо фотік поламався, може хто підкаже де можна в ремонт занести? нікон 3000) коріння як розгорнути кору має подовгасті маленькі білі плямки, що робити?

olya_d
04.10.2012, 20:09
маленькі подовгасті, білі,
То, мабуть, подури - від надмірної вологості.

Annyhka Kavetska
04.10.2012, 20:35
Дівчата підкажіть будьласка чи ви пересаджували свої орхідеї,коли вона відцвітає?Дехто радить взагали не пересаджувати:girl_flag_of_truce:

Roxie
04.10.2012, 21:15
Дехто радить взагали не пересаджувати
пересаджувати потрібно у випадку, коли кора зовсім розклалась і перетворилась на труху.. тоді поганий доступ повітря, а повітря і світло - основне, що потрібно орхідеї..
але якщо "чухаються" руки подивитись яке там в орхи коріннячко (в мене завжди так, коли купую нову рослину) то можна пересаджувати навіть квітучу, але обережно, бо якщо зламати корінці (а вони досить легко хруськають), то може скинути квіти.. але квітучу справді ліпше не рухати..

---------- Додано в 21:15 ---------- Попередній допис був написаний в 21:10 ----------

От в мене питання: чи то я не на ту картинку дивилася, чи вона в переживаннях щодо радіаційного фону в Україні??
пише в інформації, що квіти в неї 3 см, в мене такої нема, але зараз цвіте моя №82 (в неї 3,5 см) - то виглядають не аж такі маленькі... А є у Вашої зрізані квітконоси? Може то у Вас перше цвітіння і наступні будуть більші?.. (хоча більші ніж 3 см вони не будуть)..

Raven
05.10.2012, 10:54
А є у Вашої зрізані квітконоси? Може то у Вас перше цвітіння і наступні будуть більші?
То вже друге цвітіння. Вона красотулька, але зараз кіточки як кнопка на клавіатурі, і нові пуп"янки продовжують засихати. Фотка на зумі, щоб можна було розгледіти.
http://s1.uploads.ru/dynmv.jpg

HOPIC
05.10.2012, 13:40
оце засихання квіток і мене вже добило. при чому, в нас воно не залежить як часто підливати/пшикати орхідею. тому зазвичай встигає зацвісти тільки 2-3 квітки і все(((
а вчора мала ще одну проблему з орхідейкою, купленою майже рік тому в новій ліній на розпродажі. про її стан промовчу, але навесні активно нарощувала коріння і випустила квітконос, який ще навіть і не думає цвісти чи ще щось там і листочки останнім часом втрачають тургор. мене то втрафило, і я витягнула її з кори. ужасть, там ще стільки гнилих корінців знайшлося, я б не повірила. орха підливалася раз у місць, тому якось перелити її було важко. почистила і голеньку запхнула в прозору вазу, щоб не провітькати ще одних "гниляків".

Roxie
05.10.2012, 20:28
Вона красотулька,
вона таки справді красотулька! стілько пупянків!! а який з них засихає? зліва якийсь вялий бачу.. а решту такі бадьоренькі! Файна вона у Вас )) ттт

в моєї чогось дві квітки досить давно засохли і відлетіли.. а решта - стоять ок.. і від чого б то я так і не зрозуміла.. єдине на що можу списати - протяг..

spasivczanka
05.10.2012, 20:56
подури - від надмірної вологості.
і що тепер робити?

сяняНЯНЯ
06.10.2012, 10:43
що тепер робити?
просто на деякий час дати їм спокій...не підливати,хай добре просохнуть

Ніколь
07.10.2012, 01:52
Дівчата, не подужаю всієї теми, але маю пару питань.
Ваші орхідейки зимою на вікнах стоять, як реагують на центральне опалення?
Наскільки вони є чутливі до перепадів температури, чи можна скажімо зиммою-осінню привідкрити вікно провітрити і при цьому не знімати з вікна орхідеї?
Якщо обрати квітку, то в горшику мають бути всі коренці бути всередині в тому моху, і бути сочними зеленими? а мокрими?
БО часто буває частина корінців зелені сочні, а частина ніби висохші але не обламані...

То я все питаюсь, бо хочу в спальню орхідейку на вікно, але оскільки коштують недешево, боюсь купити щось таке що невдовзі здохне, бо жазарко/засухо/часом запрохолодно...
Порадьте мені пліз?
А ще, квітку треба купляти коли в неї ще квіточки нерозпустились, чи бажано коли вже цвіте?
В тому магазинному моху її так і можна залишити вдома, чи треба пересаджувати в щось інше?

Тетянка
07.10.2012, 10:07
привідкрити вікно провітрити і при цьому не знімати з вікна орхідеї?
краще зняти при провітрюванні - може обмерзнути листячко, чи квітки скинути. Я б при купівлі з магазину дочекалась, поки відцвіте, а потім таким пересадила, заодно б огнлянула кореневу систему. Сочні зелені/світлі зеленуватф/сіруваті , але тверді - це все здорові корінці (можуть бути такі навіть чуть змощені, основне, щоб не мяккі при натисканні, чи з почорніннями). Орхідейку можна купляти якз розпустившимися, так і з нерозпозтувшимся квіточками - єдине нюанс - якщо брати вже в прохолоднішу пору - від зміни обставновки може скинути квіточки. Я часто беру на розпродажах, але тут є мінус - не знаєш толком, який колір буде, ну й в мене є така одна, що вже рік саме листя випускає, а цвісти ну ніяк...А друга з розпродажу відцвівша, зацвіла знову десь через місяць і вес ьрік періодично гарно й багато цвіте..
Полив - ра з на тиждень, головне не залити :).

Roxie
07.10.2012, 10:52
колір корінців справді не має значення, основне щоб тверді при натисканні були.. розкажу про свою одну орху.. купували ми її в Метро навесні.. і всі коріння в орхідейок були такі яскраво-зелені що аж любо було глянути.. та орхідейка в мене успішно відцвіла, виріс один листок і бачу, що решта листя обмякло і не відновлює тургор навіть після поливу.. лікую фундазолом, але наразі ліпше їй не стає.. тобто вона ніби здорова, ніц їй не бракує, але от те, що тільки 1 листок твердий, а 3 інші постійно! мякі - мене насторожує.. і тепер мені цікаво - при покупці коріння виглядали як щойно политі - чи часом не щодня в магазині поливали орху?.. і от вирішила, що тепер як буду купувати в супермаркеті орху - буду купувати з сірим корінням (підсохлим), так менший ризик що її поливали щодня..

Raven
08.10.2012, 11:16
а який з них засихає?
Засихають всі ті що позаду, тільки штурпачки залишилися. На одному було 5, на іншому 3, передній тільки один відвалився.
протяг..
Протягу там нема, стоїть з рештою моїх орх, які цвітуть нормально. Може ще не акліматизувалася.

Annyhka Kavetska
08.10.2012, 11:30
А що робити зі стеблом , чи як воно називається ? коли квітки вже відцвіли , і стебло засохло до половини

Raven
08.10.2012, 12:18
і стебло засохло до половини
Відрізати майже при основі, щоб пізніше об нього листочки не травмувалися.

ELEGANCE
08.10.2012, 12:49
У мене засохло стебло після цвітіння спочатку теж до половини, я його обрізала.А через деякий час засохла і решта частина стебла і я обрізала повністю.

---------- Додано в 12:49 ---------- Попередній допис був написаний в 12:47 ----------

Вчора доречі купила спеціальну підживку для орхідей. Нею потрібно бризкати( вона в спреї) на кореневу систему кожний день і скоротити частоту поливу до 10 днів

Roxie
08.10.2012, 14:09
Вчора доречі купила спеціальну підживку для орхідей
з підживками треба обережно.. я б радила рідше її використовувати, ніж кожен день..

Virna
08.10.2012, 14:57
а в мене в одній СП-ній орхідеї з"явився квітонос, але ще маленький. і страшно мені чи буде з того діло, бо листя дуже збідоване.

Antivirus
09.10.2012, 23:13
Задивляюсь на сині орхідеї, загадково-потойбічний колір.))) Продавець розповіла, що синім орхи квітнуть лише два роки, а далі звичайнісіньким білим. Може хто має такі? Справді цей незвичний цвіт на 2 роки?

Marigold
09.10.2012, 23:31
Задивляюсь на сині орхідеї, загадково-потойбічний колір.)))
а нам продавець казав, що то штучно зроблені через спеціальне напоєння їх водою з барвником.... А насправді вони звичайнісінькі білі.

katarzynka
10.10.2012, 00:26
А мою орхідейку чоловік під шумок (сам квіти пересаджував) в землю пересадив...:girl_impossible: і я тепер навіть не знаю що з нею робити.. порадьте дівчатка будь-ласка..

OxankaF
10.10.2012, 00:41
мабуть, пересадити назад в кору

LuBimaya
10.10.2012, 08:21
обов"язково пересадити! до того ж вже! бо згниє миттєво.

romaschka
10.10.2012, 08:21
На одній із моїх орхідейок завівся паразит ,в інтернеті найшла що це "лжещитовка"
може в когось таке траплялось,незнаю як маю вилікувати її?

shelby
10.10.2012, 09:45
Я ніколи не рухаю то стебло поки воно повністю не засохло, бо якось памятаю воно засохло до половини і прям на межі засохлого і свіжого пустило гілочку на якій зявились квіти...

Raven
10.10.2012, 11:42
це "лжещитовка"
Тут файно описують як з тим ділом боротися - http://www.orchidee.ws/schadlinge/schildlaeuse/schildlaeuse.htm

olya_d
10.10.2012, 15:50
Задивляюсь на сині орхідеї, загадково-потойбічний колір.))) Продавець розповіла, що синім орхи квітнуть лише два роки, а далі звичайнісіньким білим. Може хто має такі? Справді цей незвичний цвіт на 2 роки
Ще невідомо, чи така орхідейка взагалі довго проживе: як вже тут написали, це білі орхідеї, які підживлюють розчиненим барвником. І потім вони багато хворіють

Roxie
10.10.2012, 18:45
білі орхідеї, які підживлюють розчиненим барвником
і невідомо ще якою хімією.. голандці годують рослини гормонами, щоб ті швидко виросли і цвіли..

mirishka
14.10.2012, 12:35
А я така щаслива, всі орхідеї фаленопсиси, які в мене є, повипускали нові квітконоси, навіть ті, що тільки перецвіли, напевно осінь їм подобається:girl_tender:

ELEGANCE
15.10.2012, 13:19
І у мене також орхідея випустила аж два квітконоси. Щастю немає меж

Valensia
16.10.2012, 21:52
Хочу похвалитися :)
На моїй орхідеї з"явились були дітки, активно впускали корінчики, одна навіть зацвіла! Ну настав час їх розсаджувати-я і розсадила, хоча надії на те, що вони приживуться, було мало... А вони так гарно ростуть собі, одна навіть впускає нову квітконіжку!!! Так тішусь з того! А стовбури, з яких я зрізала діток, теж впускають молоді пагінці!

Naturals
17.10.2012, 09:17
І я хочу похвалитися, моїх дві орхідейки з СП випустили квітконоси:girl_tender:, чесно думала що того ніколи не дочекаюся, перша SN48 в мене вона була рідкісним здохлячком але таки прижилась і надіюсь що найближчим часом вона мене потішить цвітом а друга SN27 має їх аж два(один більший а другий малесенький тільки недавно виліз).
А це моя красуння яку я купила на розпродажі за 35 грн., вона мала одну нещасну квіточку, а зараз випустила мені он яку красу, а квіти в неї просто здоровенні 10 см.
http://s1.uploads.ru/t/6VIKB.jpg (http://s1.uploads.ru/6VIKB.jpg) http://s1.uploads.ru/t/mnFgD.jpg (http://s1.uploads.ru/mnFgD.jpg)
а це всі мої орхідейки, було ще дві але одну подарувала мамі а одну сестрі.
http://s1.uploads.ru/t/wASv7.jpg (http://s1.uploads.ru/wASv7.jpg)

olya_d
17.10.2012, 09:50
Дзвонила вчора свекруха і мало не плакала: свекор обрубав квітонос майже наполовину, причому з живими бруньками. Спитаєте для чого? А для того, щоб орхідея формувала крону! :8:

olerusya
19.10.2012, 11:28
дівчата, порадьте:
в орхідеях абсолютно не розуміюсь, брала ще в 1-му СП дві на пробу, вони ціле літо то оживали то гірше їм було, одна ще досі має листочок з плямою, але недавно обидві випустили щось, і чи правильно я розумію що то квітконоси?

http://i.piccy.info/i7/e72f020f3c3aa39abf2f4f9d47508468/4-47-593/42243555/DSC09473_500.jpg (http://piccy.info/view3/3607150/64f7c109c9612f2fb885131f5bf513e9/)http://i.piccy.info/a3/2012-10-19-08-22/i7-3607150/472x354-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2012-10-19-08-22/i7-3607150/472x354-r) http://i.piccy.info/i7/3578effa0d9b79b0577657c69669f457/4-47-593/64630192/DSC09477_500.jpg (http://piccy.info/view3/3607186/76b723918741016df885845d6a36565b/)http://i.piccy.info/a3/2012-10-19-08-28/i7-3607186/472x354-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2012-10-19-08-28/i7-3607186/472x354-r)

Naturals
19.10.2012, 11:38
чи правильно я розумію що то квітконоси?
Так:girl_yes2:

Gajka
19.10.2012, 11:39
Моя одна орхідейка SN220 скинула всі листки, спочатку вони пожовтіли, коріння теж нема лише одненький відросток залененький на кінчику. Чи буде ще щось з неї? Може якось по особливому доглядати?

Sitara
19.10.2012, 11:41
і чи правильно я розумію що то квітконоси
Яка краса, вітаю Вас! Це квітконоси однозначно! :girl_tender:

olerusya
19.10.2012, 12:25
Яка краса, вітаю Вас! Це квітконоси однозначно!
а підкажіть скільки приблизно треба чекати часу на квіти? в одній квітконос росте дуже швидко, таке враження що по сантиметру на 2 дні.:girl_yes2:

olya_d
19.10.2012, 15:03
Олюшка, спробуйте її просто покласти на підвіконні без кори, але не на сонці. Якщо їй судилося жити, то випустить корінчики.
А гниль є? Якщо є, то все гарно почистіть і присипте корицею

Gajka
19.10.2012, 15:37
спробуйте її просто покласти на підвіконні без кори, але не на сонці. Якщо їй судилося жити, то випустить корінчики.
А я її в кору запхала, почистила все, пообрізала і посадила знову. Кажете витягнути?

Та ніби нема, там де листки були і відпали, таке ніби вологе було. Звичайною корицею?

olya_d
19.10.2012, 15:52
Кажете витягнути?
я коли свою рятувала, поклала на підвіконні північного вікна без кори, згодом вона почала випускати корінці, коли вони трохи підросли, то посадила її в кору. Але в мене листя ще було тоді на ній.
Може досвідченіші дівчата ще щось порадять.
Згадала, ще пишуть, що орхи добре відрощують корінці у сфагнумі.

---------- Додано в 15:52 ---------- Попередній допис був написаний в 15:50 ----------

Звичайною корицею?
так. Кориця - антисептик для орхідей. Хоча ще деякі радять припалювати зеленкою, але я щось не ризикувала

Shpunka
19.10.2012, 21:30
Не втрималась, щоб вам не показати :girl_claping:
Очень редкий вид - черная орхидея или Cymbidium Kiwi Midnight
http://s1.uploads.ru/ZCKYr.jpg

mirishka
22.10.2012, 19:17
Моя одна орхідейка SN220 скинула всі листки, спочатку вони пожовтіли, коріння теж нема лише одненький відросток залененький на кінчику. Чи буде ще щось з неї? Може якось по особливому доглядати?
Якщо є можливість виставіть фото, так важко щось сказати.
Цитата:
Допис від olya_d
Та ніби нема, там де листки були і відпали, таке ніби вологе було.
Може Ви попали водою у точку росту, за скільки часу орхідея скинула всі листочки?

---------- Додано в 19:17 ---------- Попередній допис був написаний в 19:16 ----------

Хоча ще деякі радять припалювати зеленкою, але я щось не ризикувала
Я коли обрізаю корінці завжди припалюю зеленкою, але можна і корицею або вугіллям.

Gajka
22.10.2012, 19:53
Якщо є можливість виставіть фото, так важко щось сказати.
Та там вже практично немає що фоткати, залишилося саме сухе коріння.

---------- Додано в 19:28 ---------- Попередній допис був написаний в 19:27 ----------

Може Ви попали водою у точку росту, за скільки часу орхідея скинула всі листочки?
Ні, бо я за цим уважно слідкую. Та вони спершу почали жовтіти, а потім коли я взяла в руки стаканчик, повідпадали.

http://i.piccy.info/i7/5f77b62bf19281958c46254286f11e8b/4-47-717/58495411/DSC04989_800.jpg (http://piccy.info/view3/3621202/6504a33a84f3255626db24b0b93eba56/1200/)http://i.piccy.info/a3/2012-10-22-16-55/i7-3621202/755x566-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2012-10-22-16-55/i7-3621202/755x566-r)
тут видно ще дещо ніби живе, салатове
http://i.piccy.info/i7/92fc81cddc7ed1125683ed596274041a/4-47-718/41305304/DSC04990_800.jpg (http://piccy.info/view3/3621305/24b048dde85dbc0e880fdd81f7d63847/1200/)http://i.piccy.info/a3/2012-10-22-16-53/i7-3621305/755x566-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2012-10-22-16-53/i7-3621305/755x566-r)

LuBimaya
22.10.2012, 20:33
Та вони спершу почали жовтіти, а потім коли я взяла в руки стаканчик, повідпадали.
В мене так само вмерла №48.

Ніколь
22.10.2012, 20:53
Ну, дівчата, приймайте со себе чайника орхідеівода )))
моя перша - пробна )))
http://ib3.keep4u.ru/b/2012/10/22/bc/bc62f7396f3d21cdaf03df38e491a180.jpg
цвєтуйочки
http://ib3.keep4u.ru/b/2012/10/22/20/20e8eeef84e803b951d387e4075d845e.jpg
корєшочкі
http://ib3.keep4u.ru/b/2012/10/22/8c/8c765fce1043ddeee47a42202df56b09.jpg http://ib3.keep4u.ru/b/2012/10/22/22/220f36db5630e7d16a997ad2ea6319ee.jpg

вчора пів години обирала, і так і не впевнена чи вона нормальна і чи здорова?
Видивлдялась корінчики, ніби не мокрі і не гнилі, але зверху і під горшком є трішки сухих, зморщених і сухих, може їх відрізати?
І ще один корінчик вперто росле десь поверх горшика, і має в двох місцях заломи/розломи отого верхнього шщару корня, сам корінь всередині живий. То так вже залишити, чи через ту трішину в " корі" корня буде потрапляти зараза?

Сьогодні ваточкою протерла листочки, бо там був такий непонятний вапняний наліт, як після душу...

ще не поливала, і цікавить коли її поливати/купати? коріння має бути зовсім сіре?

Gabi
22.10.2012, 22:25
Видивлдялась корінчики, ніби не мокрі і не гнилі, але зверху і під горшком є трішки сухих, зморщених і сухих, може їх відрізати?
І ще один корінчик вперто росле десь поверх горшика, і має в двох місцях заломи/розломи отого верхнього шщару корня, сам корінь всередині живий. То так вже залишити, чи через ту трішину в " корі" корня буде потрапляти зараза?
Сьогодні ваточкою протерла листочки, бо там був такий непонятний вапняний наліт, як після душу...
ще не поливала, і цікавить коли її поливати/купати? коріння має бути зовсім сіре?
Я б вам радила залишити все, як є і нічого не обрізати. Поставте її в добре освітлюване місце. Судячи з корінчиків і кори її можна вже підлити, я найбільше люблю метод занурювання (ставите в баняк з відстояною водою на півгодини).

Roxie
24.10.2012, 14:33
приймайте со себе чайника орхідеівода )))
приймаєм )))

і я би радила нічого не обрізати, а покищо лишити як є. Поливати тоді, коли повністю висохне кора, повністю -тобто всередині теж.. я переважно поливаю раз в 7-10 днів, причому краще на 2 дні пізніше полити, ніж на 1 день швидше.. Вона у Вас виглядає здорова, тому нема чого боятись.

ovel
24.10.2012, 15:53
Дівчата, порадьте як боротися з небажанням цвісти. Вже більше року моі дві орхідеі випускають тільки листя лапате і корінці. Я вже і якусь спецполивку дл цвітіння орхідей ім давала, і стрес ім влаштовувала- і по вологості і по температурі (десь читала, що оскільки це паразит, то цвіте коли "думає" що то останній день Помпеі :girl_wink: ) Нічого не помагає. Поливаю методом занурювання раз на два тижні зараз, раз на тиждень влітку (на око)
Може хтось стикався? Як дочекалися квітів? Терпіти ще скільки?

Annyhka Kavetska
25.10.2012, 00:25
Порадьте будьласка яку підживку найкраще купити для фалеонопсис ( здається правильно назву написала )

OxankaF
25.10.2012, 14:49
в мене ось така
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRCylu_63x5m5zb-bNYn4d5lT5X1vm3N-44tGBDhk4W0goBzZeQUw плюс "доктор фоли" - лікувально-профілактичний засіб для листя. Не знаю, чи воно супер-пупер, але наразі мої орхідеї з сп всі відійшли (фундазолом не мазала) навіть 48-а, нарощують коріння, мають тверде листя. Правда не цвітуть, як у інших дівчат. Інші орхи цвітуть активно, одна вже 5 місяців і ще випускає нові бутони.
яку підживку найкраще купити
але я не знаю, чи вона найкраща:girl_flirt:

oksumoron
25.10.2012, 17:38
більше року
думаю це ще не довгий термін! мамина орхідея зацвіла от от лише минулого тижня після 2х річного очікування!
не знаю чи це могло якось повпливати на її цвітіння, але я порадила залишити рослину без гляного горщика, лише і прозорій ємкості і поставити в більше освітлене місце, місяць після цього орхідейка випустила два пагінці, які потім і зацвіли!

tasha
26.10.2012, 14:24
Дівчатка, в когось зацвіли катлеї з СП? Я маю три, то вони стоять на місці, лише трохи корінчики виросли/згнили.

Nastynya
26.10.2012, 23:39
моя орхідейка випускає пагінець і я не знаю чи можна її в цей період підживлювати? маю таку підживку, як у OxankaF.

Naturals
27.10.2012, 09:34
в мене ось такі палички
http://s2.uploads.ru/Ikyrd.jpg
я ними задоволена. В саму велику орхідею між коріння запихаю 3 палички, в маленькі 1-2 в залежності від розміру і їх на 3 місяці вистачає.
а мамі купила ось таку, вона ним тільки обприскує листя (розведеним, пропорції я нажаль не пам'ятаю) раз на 1,5-2 місяці.
http://s2.uploads.ru/ZX9vC.png

Virna
27.10.2012, 10:58
орхідейка випускає пагінець і я не знаю чи можна її в цей період підживлювати?
думаю, що навіть треба, їй ж потрібні сили, щоб його ростити. Дівчата, виправте мене, якщо не права.

Roxie
27.10.2012, 13:58
десь читала, що оскільки це паразит, то цвіте коли "думає" що то останній день Помпеі
вже десь писала, орхідея - то НЕ ПАРАЗИТ!! Не треба так ображати цих красунь )) Вони не живляться соками дерева, на якому ростуть (як омела, плющ, та ін паразити). Орхідеї прикріплюються корінням до дерева, але можуть і не прикріплюватись і прекрасно рости взагалі без всяких субстратів, бо основа їх росту це сонце і повітря, ну і на меншу частку - вода. А рослина може не цвісти через дуже багато різних причин.. Основне - правильний догляд, побільше сонячного світла (особливо зараз, коли сонця все менше) і повітря, дати повністю висихати субстрату між поливами і чекати коли в орхи наступить режим цвітіння. Бо ростуть і цвітуть всі орхи строго по своєму власному внутрішньому годиннику (але не рідше ніж раз в рік, гібриди 2 і більше рази в рік можуть цвісти)..

І впринципі є зміст робити "сухий пайок" орхідейці, для того щоб вона зацвіла. Це стосується таких орхідейок, які ростуть в таких природніх умовах, коли літом часто падають опади, а період осінь-зима - сильна посуха.. Фаленопсиси рідко ростуть в таких умовах, а от катлейки - якраз із цих країв..

в мене випускає квітконос №72 Євро стар! Вже не можу дочекатись квіточок ))) Тільки №27 Грін Піксі стоїть як зачарована..

HOPIC
27.10.2012, 14:11
в мене таке питання - в мене орхи з замовлення. стоять поруч. вже ніби давно мали відійти, навіть нові листочки випускають. і дуже велика різниця - одні такі живі, пружні, коріння виростає, цвісти он хочуть, а в інших - листочки такі, ніби раз в пів року підлила, сонце шкварить прямо на них, корінчиків нових не видно. догляд однаковий, приїхали приблизно в тому ж стані всі. чому між ними така різниця?

Тетянка
28.10.2012, 00:56
чому між ними така різниця?
в мене те ж...3 відійшли - 3 вмирають..сьогодні одну таки викинула - бавилась з нею, бавилась, а вона чисто зачахла, почорніла й засохла. на підході ще 2 такі ж, правда в них 1-2 корінці ще зеленуваті, хоч давон вже без листя :(.

mirishka
28.10.2012, 09:33
Дівчата дуже раджу для орхідей, які знаходяться в "тормознутому" стані гарячий душ, приблизно 40 градусів, дуже стимулює ріст і цвітіння, але робити його можна тільки здоровим орхідеям, які не мають ніяких грибків. Головне після душу промокнути салфеткою пазухи листя і тримати орхідею до повного висихання в теплі.
З підкормками треба бути дуже обережними, краще не підживити ніж дати забагато добрив, орхідея від "передозу" може загинути, я свої підживляю приблизно раз в два місяці.

mirishka
28.10.2012, 16:18
Дівчатка, в когось зацвіли катлеї з СП? Я маю три, то вони стоять на місці, лише трохи корінчики виросли/згнили.
В мене ще тоже не цвіте, хоч дуже б хотілось, може зимою випустять бутони, так виглядає моя зараз http://s3.uploads.ru/ivj3k.jpg

Roxie
28.10.2012, 19:01
читала, що катлейка закладає квіткову бруньку коли їй дуууже сухо.. бо в природі перед цвітінням катлеї передує засушливий період і якраз в таких умовах вона формує в собі пупянки і готується до цвітіння..

і ще - коли вона випускає нові ростки, значить цвісти не планує.. такий цикл закладений природою.. або формує квітки, або ростки..

моя зараз ледве дихає, відсохло 4 листки, що буде далі - не знаю.. тому наразі не вийде поекспериментувати з цвітінням..

Meriroma
29.10.2012, 18:17
Дівчата, маю орхідейку для обміну сьогодні муж подарував а я вже таку маю
Такий колір але на разі ростить листочки
http://s7.postimage.org/921f5i96z/DSC00691.jpg
обміняю на інший (підійдуть всі окрім білої з жовтою серединкою жовтої з вишневою серединкою рожевої і вишневої
Ось ця що міняю
http://s12.postimage.org/ijt32z7fh/DSC07138.jpg
зараз вона має більше листочків

mirishka
29.10.2012, 20:09
читала, що катлейка закладає квіткову бруньку коли їй дуууже сухо.. бо в природі перед цвітінням катлеї передує засушливий період і якраз в таких умовах вона формує в собі пупянки і готується до цвітіння..
і ще - коли вона випускає нові ростки, значить цвісти не планує.. такий цикл закладений природою.. або формує квітки, або ростки..
А я знаю трохи протилежне, що для того щоб зацвіла катлея потрібно два головні чинники:
1. Пряме сонце літом;
2. Достатній полив протягом усього періоду росту. Каттлея зможе зацвісти, тільки якщо забезпечити їй протягом літа можливість сильного зростання. А для цього рослині необхідно отримувати достатню кількість вологи.

Roxie
30.10.2012, 09:49
А я знаю трохи протилежне, що для того щоб зацвіла катлея потрібно два головні чинники:
1. Пряме сонце літом;
2. Достатній полив протягом усього періоду росту. Каттлея зможе зацвісти, тільки якщо забезпечити їй протягом літа можливість сильного зростання. А для цього рослині необхідно отримувати достатню кількість вологи.
про догляд за орхами поради відрізняються кардинально.. і хто його знає що то робити.. а поки на власному досвіді поекспериментуєш - можна не одну рослину втратити..

Haidee
30.10.2012, 11:03
про догляд за орхами поради відрізняються кардинально.. і хто його знає що то робити.. а поки на власному досвіді поекспериментуєш - можна не одну рослину втратити

Я поки що маю дві. Одну подарував чоловік в травні в дуже доброму стані, вона добре цвіла, але через літо скинула квіти. Я тепер розумію, що їй заважало сонце, хоч стоїть на північному вікні. Зараз от віджила дуже добре, випустила новий квітконос і має нові пуп"янки на старому. Краса має скоро розцвісти. Догляд: не пересаджувала, полив влітку раз в тиждень, добриво раз в місяць, кора середньої величини, вологу тримає добре. В вересні-жовтні підливала 1 раз в місяць, бо корінню і без того нічого не бракувало. В поливі дотримуюся золотої середини, хоча більше в бік зволоження (корінчики завжди пружні і зеленуваті).
Другу купила на розпродажі відцвівшу в запущеному стані, з трьома нещасними корінчиками і в"ялим листям. Чисто для експерименту, щоб не шкода викинути. Пересадила в дуже грубу кору, дала знизу шар пінопласту і посадила на сухий пайок. Перед тим обрізала мертві корінчики і помастила зеленкою. Пройшло 2,5 місяці, маєм три нові гарні корінчики і випустила минулого тижня квітконос:girl_dance: Режим в неї швидше "сухий". Ага, ще в неї були якісь комашки, то я просто витягнула з кори, помила з милом господарським і повісила в ванній на змієвик (не робочий), то якраз тоді вона дуже гарно ростила коріння. Певно, любить власне вологість, а не мокроту.
Обидві зараз (бо нову я тримала в ізоляції спочатку) ростуть на одному вікні в однакових температурних і світлових умовах. Так виходить, що обидва режими поливу і догляду припали їм до душі. Ще хочу запастися одним здохлячком для експериментів:)

olya_d
30.10.2012, 11:17
Ще хочу запастися одним здохлячком для експериментів
Дала мені знайома адресу київського магазину, там по розпродажі відцвівші фаленопсиси по 30 грн, міні-фаленопсиси - по 15грн, також онцики, мільтонії, дендри по 30 грн.
Чи не хоче хтось СП організувати? Бо я не у Львові живу. І чи може хтось із київських дівчат подивився би цей магазин, в якому там стані рослини

Nadinka
30.10.2012, 14:32
http://cs315928.userapi.com/v315928140/5283/dAdcH4h9m6w.jpg
У моєї орхідеї позасихали квітки, сьогодні одна відпала, залишилась лише одна ще гарненька і пупянок, який напевно скоро розпуститься... і з одної сторони горщика вічно є конденсат, він не зникає хоч вона вже давно не підливана (і був коли її лише купила)... це вже закінчується цвітіння?
Листки пружні і коріння в нормі, шкода квіток( вона в мене 2 місяці, купила її на розпродажі трошки покоцані квітки були і один листок...
А біла орха, з великими квітками, яка стоїть біля неї, куплена в кінці серпня на вулиці)) стоїть гарнюня, тьху тьху тьху, лише один листок мякий і піджовклий...

Женічка
30.10.2012, 14:43
ну два місяці цвітіння після магазину - досить добре ;) приніс мені муж трішки соснової кори з лісу. не знаю, чи зварити, чи запекти :)

Roxie
30.10.2012, 16:43
приніс мені муж трішки соснової кори з лісу. не знаю, чи зварити, чи запекти
можна мохом приправити і так подати )))

мільтонії, дендри по 30 грн.
я б взяла мільтонію і ще може щось.. але організувати СП не можу - чесне слово.. ніяк не вийде..

poputochka
31.10.2012, 10:25
по розпродажі відцвівші фаленопсиси по 30 грн, міні-фаленопсиси - по 15грн, також онцики, мільтонії, дендри по 30 грн.
СП таких рослин - це ризиковано. Хто знає, в якому стані їх коренева система, і чи не закупимо ми "трупики". Навіть по СП здорових рослин - десь третина "відходів". А уцінені треба добре подивитись-помацати особисто, ІМХО.
Дівчата, а хто має Ванду і досвід її вирощування в квартирі? Чи виживає в домашніх умовах без додаткової підсвітки і зволоження? Я, добре не подумавши, замовила чоловікові на свій ДН. Він десь дістав шикарну і величезну, з корінням до підлоги,з величезними фіолетово-бурячковими квітами...Вона причеплена на блоку ( такий обрізаний "вазоночок") і причеплена до проволоки-гачка, за який я чіпляю її до карнизу.Таке враження, що вона стояла спочатку в вазі, але потім з неї виросла, бо коріння різне за довжиною та "консистенцією".
Ну от, я отримала таке чудо, а потім почала читати про догляд:girl_impossible: Температурний режим -+ 22-25, вологість повітря 70%, 12 годинний світловий день ( підсвітка), замочування коріння в першій половині дня тричі на тиждень, постійні підкормки...
Поки моїй Вандочці 2 тижні, ще цвіте, не скинула жодної квітки, навіть 2 пуп"янки розпустились, але втратила 2 листка ,і дуже переживаю, чи виживе...

Roxie
31.10.2012, 11:39
poputochka, виставляйте фото - ми хочем за Вас щиро потішитись )))

poputochka
31.10.2012, 12:03
Спробую додати фото: http://uploads.ru/Wwbsh.jpg
http://uploads.ru/Hb1Kp.jpg
http://s3.uploads.ru/Hb1Kp.jpg
http://s2.uploads.ru/Wwbsh.jpg
http://s3.uploads.ru/XbnfV.jpg
Вибачте за якість.

mirishka
31.10.2012, 23:43
Ванда розкішна! Будете тепер нам відчитувась як Ви за нею будете доглядаєте і як вона буде себе поводити.

poputochka
01.11.2012, 11:31
Будете тепер нам відчитувась як Ви за нею будете доглядаєте і як вона буде себе поводити.
Ну, так:girl_smile:, але я сподівалась, що дівчата щось порадять про утримання її в квартирі.
Бо начиталась інфи від дівчат з різних орхклубів, як вони свої Ванди підсвічують, оприскують, провітрюють їм коріння вентиляторами, і встановлюють зволожувачі повітря, і стало страшно. Третя "дитина" в хаті.
Крім того, Ванди примхливі і хворобливі, а як захворіють, то майже неможливо врятувати. Тому мене лякає втрата кількох листків.В таких випадках радять зрізати квітконос, різати хворобливу ділянку "до чистого", спостерігати.
Але я поки не здатна до таких рішучих дій. Почекаю, і поспостерігаю.
Обробляла вже квітку фунгіцидом, але коли було тепліше, на балконі. Тепер шукаю щось менш токсичне. Дівчата писали про Фітоспорин, ніби природній фунгіцид, але в Метро-Епіцентрі-Світязі його немає. Може хто знає, де у Львові можна знайти Фітоспорин?

Marigold
01.11.2012, 13:09
Може хто знає, де у Львові можна знайти Фітоспорин?
телефонувала в той магазин, де бачила раніше. Сказали що має бути наст. тижня, перезвонити у вівторок. Був 32 грн за пачку 100 грам. Магазин "Світ з Насіння" на Федьковича біля базару. Отакий (http://www.floralworld.ru/fungicid/fitosporin.html) (той що в пакеті)

Roxie
02.11.2012, 16:25
Фунгіциди треба шукати в маленьких насіннєвих магазинчиках, їх нема в супермаркетах..

Він помагає при грибковх заразах, але якщо раптом вчепиться бактеріальна зараза то треба лікувати анибіотиками (які продають в звичайних аптеках), тетрацикліном наприклад..

spasivczanka
05.11.2012, 00:29
не знаю, чи зварити, чи запекти
а ще краще і одне і друге. проварити 10 хв. по 3 рази, а потім в духовку на мінімальну температуру

---------- Додано в 00:29 ---------- Попередній допис був написаний в 00:08 ----------

боротися з небажанням цвісти
спробуйте влаштувати орхідеї теплий душ (40градусів) для корінців на 5-10хв. промокнути листя і розетку салфеткою і залишити у ваній на ніч. удачі

Virna
05.11.2012, 11:52
Дівчата, може таке бути, що квітонос росте не з боку стовбура, а з його середини (там де нові листочки ростуть)? Бо в мене таке чудо, а раніше такого не бачила. Спершу думала то листок, та де там.

iriwa
05.11.2012, 12:23
квітонос росте не з боку стовбура, а з його середини
може. В мене так є :girl_crazy:

poputochka
05.11.2012, 22:05
квітонос росте не з боку стовбура, а з його середини
В мене теж таке було, двічі, але виростали не квітконоси, а "дєтки"...Так мої фалики себе рятували, коли хворіли, або я їх заливала:girl_sad:

Музик
08.11.2012, 20:33
а як часто можна пересаджувати орхідейки? читала, що не частіше як раз на 2-3 роки, а тут я тільки влітку пересадила свою, а вже знов коріння по підвіконнику висять. от не знаю рухати її знов, як відцвіте чи лишити так?

Skaliaria
08.11.2012, 21:59
Дорогі знавці! Підкажіть, будь-ласка, як називається рослина, можливо вана з родини орхідей... росте в корі, довгий стовбур, вздовж якого-подовгасті листочки і в пазухах листочків- квіти ( білі, фіолетові).Мені дали щіпки, а я не можу взнати назву... Дякую, наперед!

Marigold
08.11.2012, 22:51
Підкажіть, будь-ласка, як називається рослина
дендробіум нобіле?

poputochka
08.11.2012, 23:18
дендробіум нобіле?
+ 100. Дуже схоже за описом.

mirishka
09.11.2012, 00:23
А в мене розпустився повністю мій дендробіум фаленопсис
http://s3.uploads.ru/RjmdO.jpg http://s3.uploads.ru/E8TQn.jpg

Furore
09.11.2012, 09:46
В мене теж таке було, двічі, але виростали не квітконоси, а "дєтки"...
Що за "дєтки"? Поясніть пліз.

Skaliaria
09.11.2012, 09:59
Дякую, дівчатка! Це дедробіум нобіле :) Маю білий і фіолетовий. Діток укорінила, а на старих псевдобульбах теж з"являються росточки, тому при найсприятливіших обставинах зможу помінятись з кимось дітками :)
Підкажіть, ще будь-ласка, як ви доглядаєте дендробіумів? Бо на сайтах інформація розбіжна, як і про фаленопсиси.

mirishka
09.11.2012, 13:37
Назва цього виду орхідей (дендробіум) перекладається як "той що живе на дереві".
Для них підходять глиняні, пласмасові горщики корзини або блоки з кори. На 1/3 горщика можна покласти дренаж із глиняних черепків або пінопласту ( в мене ростуть без дренажу). Основні компоненти це кора, мох сфагнум і вугілля, можна ще використовувати коріння папороті. Кора на низ горщика кладеться більших кусків, а на верх менших. Любить світле але не сонячне місце, (в мене росте на східному підвіконнику де сонце тільки зранку), бажане пониження на декілька градусів температутри вночі. Хоч все це відносне, рекомендації дуже різні і відрізняються в залежності від виду дендробіума.

---------- Додано в 13:37 ---------- Попередній допис був написаний в 13:30 ----------

Дендробіум у природі http://s2.uploads.ru/YxQKc.jpg

Marigold
09.11.2012, 14:29
Наскільки я зрозуміла, то він любить якомога холоднішу температуру і якомога довше це йому тре забезпечити. Читала, що професіонали тримають їх на балконах аж до грудня місяця, поки вже добре не гримне. Якщо їм цього не забезпечити, то починають потроху вироджуватись. Ну і я суджу по своєму - в мене на ньому на основному стеблі вже скіки діток, вони ростуть і відразу ж на ньому цвітуть. І через те, що дуже тяжко забезпечити йому умови не жари, а холоду - я постійно спостерігаю як він мучиться і відходить від того, яким я його купляла :girl_sad: Можливо в когось є позитивніший досвід вирощування в наших квартирах і щоб він лишався таким же красенем - було б цікаво взнати. Ну і росте він в мене в пласмасовому, але непрозорому горщику.

Skaliaria
09.11.2012, 17:56
Тутhttp://plor.ru/cgi-bin/konsul/show.pl?Tip=dendrobium описано багато про створення умов для цвітіння дендробіуму. Суть полягає в тому, що після відділення діток і повного їх дозрівання, понижується температура, зменшується полив і тоді закладаються пуп"янки квітів, при високих темп. і достатній вологості - з пуп"янок розвиваються дітки...

poputochka
09.11.2012, 18:34
Що за "дєтки"? Поясніть пліз.
Нові маленькі рослинки:girl_smile:
Можуть розвиватись на вже існуючому квітконосі - замість квітки, з бокових пазух. З бруньки починає розвиватись не квітка, а маленька рослинка. А може вирости новий "квітконос" на вершинці якого буде маленька нова рослинка - "дєтка".
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRW4c6_wlarmEW960Sr74z5KNYI02-3P6ELETYr_f3JRn9iN9N-
http://www.lepestok.kharkov.ua/handle/img/s2011080303.jpg
Існує думка, що рослинки починають вирощувати "дєток" в несприятливих умовах перебування, щоб зберегти "генофонд":girl_smile:

Roxie
10.11.2012, 09:48
а вже знов коріння по підвіконнику висять
а горшок був більший? як то по підвіконнику висить?
Коли мені подарували орху - корені всі росли вверх і в боки, а ті що в горшку, особливо в центрі горшка були як сосиски - тонкі і ніби поперевязувані, ледве тримались... А як відрегулювала полив (тепер взагалі витрусила кору з горшка, закріпила орху стрічками і пінопластом - то поливаю раз в 5-7 днів, бо в корі їй було занадто волого.. ) то корені ростуть такі грубі і всі в горщик, ніхто не "втікає".. тому може хтось і сумнівається, що орхідеям треба давати добрі періоди просушки, а я точно не сумніваюсь, бо переконалась на власних орхах ))) В хаті зараз холодніше, ніж влітку, кора просихає значно довше.. дехто пише, що взимку поливає по краю горшка і раз в два, а деколи й три тижні.. треба по рослині дивитись, але те, що корені не ростуть в горщик (якщо там є вільне місце) - варто задуматись, може там занадто волого, а вони хочуть "дихати" сухішим повітрям..

Roxie
10.11.2012, 17:12
дівчата, які отримали сьогодні орхідеї, зробила Вам коротку інструкцію по догляду за орхами.. хто не отримав інструкцію - пишіть в ПП, відправлю на е-мейл.. рослинки бажано якнайшвидше пересадити з моху, бо можуть траплятись в горщиках жучки-таракашки..

не тримайте рослини довго в моху, бо може зігнити коріння..

а взагалі - рослинки прийшли дуже класні, такі величенькі, деякі навіть мають квітконоси..

зараз свої відмочую і буду витягувати з моху.. фото будуть потім )))

Ljolik
10.11.2012, 17:30
а взагалі - рослинки прийшли дуже класні, такі величенькі, деякі навіть мають квітконоси
В мене цього разу рослини в набагато кращому стані :girl_yes:, коріння практично ціле у всіх, крім SN 33. А MiniDog навіть здається квітконос відрощує.
Я інструкцію не отримала

Meriroma
10.11.2012, 21:23
не тримайте рослини довго в моху, бо може зігнити коріння..

але ж це сухий мох - мсоже хай акліматизуються трохи? мої такі манюні - а сн 24 це мінька чи просто ще дитинча?
Я свої полила і поставила на мокрий керамзіт
мені теж надішліть інструкцію

mirishka
10.11.2012, 22:20
сн 24 це мінька чи просто ще дитинча?
СН 24 це міні Phal. Liu's Fantacy, діаметр квітки 3 см, квітконіс до 30 см., але у Вас ще дитинча, маленького розміру.

---------- Додано в 22:20 ---------- Попередній допис був написаний в 22:09 ----------

Найбажаніші новинки:шілеріана, касандра і катлея "голден супер"
http://s2.uploads.ru/xI9q1.jpg

Roxie
10.11.2012, 22:23
але ж це сухий мох - мсоже хай акліматизуються трохи?
тоді основне - не поливати, щоб мох не став вологий ))) я прочитала, що з цього замовлення у дівчат вилазили таракашки з горшків і вирішила не розводити в хаті заморську живність )))

катлейки дуже гарні прийшли, я аж пошкодувала що не замовила.. моя з попереднього замовлення ледве дихає, то я й не ризикнула...

olya_d
10.11.2012, 22:29
катлея "голден супер"
і як це я дивилася, що катлей не побачила? :(

Roxie
11.11.2012, 00:07
і як це я дивилася, що катлей не побачила
вони були і в прайсах, і в альбомі...

А завтра часом на кінцевій двійки Ви роздавати небудете?
на кінцевій роздавати не буду, але якщо зможете - приїжджайте до мене додому, буду тільки до обіду, десь до 11,00, не пізніше. Дзвонити можна з 8-00. Хто ще зможе, теж може підїхати.

---------- Додано в 00:07 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:05 ----------

мої шіллеріана, №237, 73
https://lh4.googleusercontent.com/-iSaNigrTHuM/UJ7PWH9p06I/AAAAAAAABKc/OyNnYraMG5o/s512/DSC_1516.JPG https://lh6.googleusercontent.com/-TrEVk-WkrBE/UJ7PWWfi5FI/AAAAAAAABKk/8LFyVK275eU/s512/DSC_1518.JPG https://lh4.googleusercontent.com/-R7mOV8FJu1U/UJ7PWRrsmHI/AAAAAAAABKg/LnvaSv9stNw/s720/DSC_1521.JPG

то не реклама боро плюс ))) то я поклала щоб розмір порівняти ))

tanchyk
11.11.2012, 16:07
http://www.youtube.com/watch?v=K1VDkVM55Zk

Roxie
12.11.2012, 09:35
я знайшла зовсім протилежний спосіб посадки на блок.. все більше дивуюсь чому такі протилежні поради дають..

https://lh5.googleusercontent.com/-WQZnSEJFlAE/UKCmHo167xI/AAAAAAAABK8/FMpY-h0XQRQ/s640/0_80dfc_c8df667b_XL.jpg
Вы, наверное, часто читали в литературе и вообще - про "подложку из мха", которую надо сделать ПОД растение. Но я убеждена, что запихивание влагоёмкого мха непосредственно под основание орхи или под её корневище, а так же заглубление всех этих орх-частей в мох - принесёт такой же вред и лёгкую возможность загнивания, как и подобная "посадка" в горшках.
Тем более - какая в этом нужда? Сама по себе "задница" орхидеи - не пьёт :-)) И не "пересохнет", угу, будьте уверены... Если же кто-то на полном серьёзе боится "чтоб не пересохла" - у меня есть резонный вопрос: а почему бы тогда не закопать орхидею в мох всю полностью, чтоб даже уши не торчали, вдруг они тоже пересохнут? :-))

В общем и целом, на самом деле - мало орхидей так уж прямо нуждаются в присутствии мха на блоке, даже если содержатся открыто без всяких орхидариумов. Но если уж вы сочтёте его присутствие необходимым - то хотя бы уберите его подальше от орхиной бедной "попы", которая по моему глубокому убеждению - вовсе не счастлива бывать то и дело мокрой :-)) Вполне достаточно прикрыть на каком-то расстоянии корни и уложить этот мох ВОКРУГ орхидеи, а не НА и не ПОД неё непосредственно.

Джерело (http://orchids.targlif.com/index.php?topic=365.0)

Імель
12.11.2012, 10:17
я знайшла зовсім протилежний спосіб посадки на блок
ага, і найбільше мене здивувала нащо блок з орхідеєю ще раз занурювати у воду

Made in USSR
12.11.2012, 10:39
дівчата, а якщо пересаджувати орхідеї з СП то треба той весь мох позабирати з коріння? чи разом з ним садити?

вже бачу що забрати треба. щось так страшно щоб то корінці не пошкодити.

у мене 2 орхідейки вже з квітконосами))))

Marigold
12.11.2012, 10:57
Ну і так само - чому садити фаленопсис в керамічний горщик? Потім же те коріння як вростеться туди, то його не віддереш.

mirishka
12.11.2012, 10:59
дівчата, а якщо пересаджувати орхідеї з СП то треба той весь мох позабирати з коріння? чи разом з ним садити?
вже бачу що забрати треба. щось так страшно щоб то корінці не пошкодити.
Ви їх добре вимочіть у теплій воді, тоді мох легко буде забрати.

tanchyk
12.11.2012, 11:11
А у мене ще з першого СП ніц не росте, з"явилося два нових листочки і все. Листки тверді і пружні, але до цвітіння ще далеко. То так може бути?

mirishka
12.11.2012, 11:24
Щодо пересадки мене найбільше здивувало, що орхідею не вимочували у воді щоб добре повитягувати старий субстрат між корінням і після пересадки поливали. Я після пересадки 3 дні не поливаю.

---------- Додано в 11:24 ---------- Попередній допис був написаний в 11:12 ----------

Листки тверді і пружні, але до цвітіння ще далеко. То так може бути?
Зараз якраз час цвітіння фаленопсисів, мав би випустити квітконос, в мене всі повипускали, зробіть йому якийсь стрес, підживіть.

Імель
12.11.2012, 13:37
Я якраз прийшла дати посилання про пересадку орх:
http://orchids.targlif.com/index.php?topic=365.0

Roxie
12.11.2012, 15:06
Щодо пересадки мене найбільше здивувало, що орхідею не вимочували у воді щоб добре повитягувати старий субстрат між корінням і після пересадки поливали.
і мене то здивувало, бо ж навіть логічно подумати - під час пересадки корені можуть зламатись, надламатись, чи якісь подряпинки можна зробити - ніхто ж від того не застрахований і легко можуть попасти з водою бактерії.. треба ж почекати поки ранки підсохнуть, а тоді поливати..

Made in USSR
12.11.2012, 15:39
дівчата, я в суботу орхідеї підлила, бо казали що вони дуже сухі приїхали. а тепер маю пересаджувати і забрати той мох, а він вже висох. що робити? можна їх ще раз змочити трохи щоб мох зм*як? і ще одне, в мене на стінках горщиків утворився конденсат, вони такі ніби запотіли зсередини. то так може бути? чи може витягти ті орхи, повибирати мох і лишити на якийсь час щоб просохли добре?

lovikyou
12.11.2012, 16:09
Теж потребую поради: чоловік подарував орху з квітами. Вони відцвіли та обвалилися, після чого квітконоси почали пускати далі пагінці, я так розумію, що орха збирається цвісти далі. Вчора догледіла, що в горщику з самого низу корінець один ніби підгнив... І от не знаю чи варто тепер до неї лізти порпатись чи ні.... А якщо перестани квітконос далі рости???

Annjutka
12.11.2012, 16:10
орхідею не вимочували у воді щоб добре повитягувати старий субстрат між корінням
Здогадуюсь що їх не замочували, аби корінчики дещо прив"яли та стали менш крихкими, тоді більша вірогідність що не поламаються при пересадці. Так зазвичай роблять при транспортуванні рослин, аби в дорозі не поламалися. Але це як варіант..

Roxie
12.11.2012, 16:23
можна їх ще раз змочити трохи щоб мох зм*як?
та напевно можна.. як ж інакше той мох витягнути... сухим його нереально витягнути..

в мене на стінках горщиків утворився конденсат, вони такі ніби запотіли зсередини. то так може бути?
то так завжди буває коли в горщику велика вологість і нема дірок для вентиляції ))

я свої з тих транспортувальних горшків не могла витягнути, коли мох натягнув води і розрізала.. інакше ніяк не вилазили..

Теж потребую поради: чоловік подарував орху з квітами. Вони відцвіли та обвалилися, після чого квітконоси почали пускати далі пагінці, я так розумію, що орха збирається цвісти далі. Вчора догледіла, що в горщику з самого низу корінець один ніби підгнив... І от не знаю чи варто тепер до неї лізти порпатись чи ні.... А якщо перестани квітконос далі рости???
ну в принципі, дехто пише що не варто пересаджувати, бо може скинути квіти, а дехто - що пересадка ніяких стресів рослині не завдає, тільки основне - корінці не поламати.. а вибрати Ви вже мусите самі.. якщо сильно корінці підгнили - краще пересадити, якщо ж трошки - помажте фундазолом і поменше поливайте.. залежно наскільки то серйозно..

Annjutka
12.11.2012, 16:27
помажте фундазолом
Про Фундазол (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1393419&postcount=2495)

Made in USSR
12.11.2012, 16:55
нема дірок для вентиляції
дірки є знизу і досить густо. але певно ще проріжу додаткові по боках, бо я так розумію того добра забагато не буває))

Roxie
12.11.2012, 17:27
Annjutka, а який би Ви порадили фунгіцид, який є більш безпечний? я про фундазол вичитала як про найбільш ефективний проти різних видів грибків, і не найбільш шкідливий.. порадьте кращий, бо те що їх є ціла купа - ітак зрозуміло.. мабуть Ви в цьому розумієтесь, бо мої знання суто з відгуків і статей в інтернеті )) звичайно ж не хочеться на собі випробовувати його токсичність, якщо є більш безпечна альтернатива..

мені для моїх орх вистарчає кілька крапель фундазольної водички.. мажу орхи окремим пензликом, потрошки, раз в 3-4 тижні, хворі (2 шт) раз в 10 днів.. білі плями змиваю рідко, але руками орхи ніхто не бере, не торкається.. наскільки шкідлива така кількість випарів? мене то питання справді дуже сильно цікавить...

але бажано такий фунгіцид, щоб був безпечний і ефективний проти більшості грибків, бо ж як я буду визначати який вид грибка в моєї орхи )) такий щоб всіх грибків одним махом "косив" ))

Annjutka
12.11.2012, 17:52
Так щоб всіх і одразу навряд чи. Просто є грибки які поселяються внаслідок, наприклад перезволоження це можуть бути кореневі гнилі, або пересушування наприклад борошниста роса. Тому щоб знати чим лікувати, треба хочаб трішки згадати який був попередній догляд, і потім вибирати необхідний фунгіцид. Є такі види уражень що не залежать від догляду, а просто були принесені з хворої рослини, то тут складніше - треба дивитися. Якщо йде мова про перезволоження, то хороший Превікур. Розводити по інструкції, або як пише на сайті.
Якщо ви бачите що рослинка тільки починає хворіти можна обійтся попелом - притрусити хворе місце і одночасно підсушити грунт щоб позбутися зайвої вологи. Зараз з'явилися нові препарати без хімії, наприклад Триходермін, Гаупсин, та інші, вони діють за рахунок інших грибів, що паразитують на патогенних грибках і їх пригнічують. Але їх нажаль треба шукати в продажу в інтернеті, або в Клубах органічного землеробства.
мажу орхи окремим пензликом, потрошки, раз в 3-4 тижні, хворі (2 шт) раз в 10 днів
Незнаю як довго вони хворіють і як довго оброблялися Фундазолом, я б радила змінити його на інший підходящий, бо в грибка могла виробитися резистентність до цього препарату, тому вони не зникають. :confused:
п.с. з моїх міні новачків один з квітконосом! Тішуся як незнати хто!

Roxie
12.11.2012, 18:44
Незнаю як довго вони хворіють і як довго оброблялися Фундазолом, я б радила змінити його на інший підходящий, бо в грибка могла виробитися резистентність до цього препарату, тому вони не зникають.
одну, признаюсь чесно угробила я сама - коли приїхала орха, я зі зворотньої сторони листків побачила сірі цятки, обшарила всі відомі інтернету хвороби і шкідники і нічого подібного не знайшла, а сірі цятки за 2 дні обсипали майже всі листки орхи, то я з перестраху (чесслово, так боялась щоб інші не заразилась) що обрізала бідній рослині всі листки.. я раніше в темі цю історію розказувала.. а тоді прочитала про фундазол (точніше мені порадили при таких цятках) і тепер та бідна орха лежить на підвіконні і раз в 10-12 днів (кажуть, що фундазол зберігається в рослині 10-12 днів і мастити ним частіше не має змісту) обробляю... вона не засохла, але і не випускає ні нових корінців, ні листків.. і лежить на підвіконні окремо від інших, нагадуючи мені про мою дурість.. тому не знаю чи вивелись грибки чи ні..
інша - катлейка, приїхала з чорною маленькою, засохлою плямкою, але я не звернула на неї уваги.. час від часу обробляла фундазолом, а в один день на іншому листку стали зявлятись такі ж чорні плями, але то не гниль, а грибки, бо я чітко побачила спори.. чорні плями поширювались не швидко, але за 2 місяці повільно "зїли" 4 листки, і вже десь з місяць ніби все ок, 3 листки лишилось, але про всяк випадок обробляю теж раз в 10-12 днів..

інші (5 шт) здорові - обробляю раз в 3-4 тижні, для профілактики.. боюсь грибків - капці ))

вагалі рослин в мене в хаті багато, але ніколи ніякою "хімією" не користувалась - максимум господарським милом мила листки, я противник "хімії", але і орх в мене ніколи не було..

я б радила змінити його на інший підходящий
на який? я толком не знаю який був в них грибок і від чого він взявся.. в тому то й проблема.. хоча, якщо фундазол насправді дуже шкідливий навіть в маленьких дозах, то ясно що краще викинути орху, ніж травити себе і свою сімю...

Annjutka
12.11.2012, 23:07
Важко зрозуміти про які цятки йде мова не бачивши їх, але Ви не припускаєте думки що потрібен був не фунгіцид, а інсектицид? Це могли бути "мучнисті червеци" (вибачаюсь, не знаю як українською - дуже специфічна назва) або ще хтось..
Як Ви не впевнені чи це грибок чи якись хробаки-комахи (вони можуть бути досить мікроскопічними і їх легко сплутати з хворобою), то можна змішати для однї обробки два препарати (фунгіцид та інсектицид)за раз. Єдине що треба пересвідчитись чи їх можна поєднувати. Знаю що Сингентівськи препарати можна мішати між собою наприклад Хорус (від грибків) та Актару (від багатьох комах). Єдине що це все ж-таки треба робити на балконі, або десь на повітрі.
Про фундазол - дивує що була необхідність повтрювати обробки, бо одної, максимум дві було б достатньо для повного знищення грибів. Звичайно якщо це був справжній Фундазол..
Якщо є підозра що це все ж- таки грибок, і було перезволоження- спробуйте Превікур (Байер) - це системник.

Roxie
13.11.2012, 09:44
Якщо є підозра що це все ж- таки грибок, і було перезволоження- спробуйте Превікур (Байер) - це системник.
у випадку з катлейкою точно був грибок..

але як я розумію, що превікуром, як і фундазолом теж треба користуватись надворі?
При работе с препаратом следует избегать попадания на кожу и в глаза. Не курить, не пить и не принимать пищу. Не вдыхать водяные пары при опрыскивании. Работать в перчатках, респираторе, защитных очках и спецодежде.

ще я прочитала статтю вумного хіміка, доктора наук з Рос академії наук тут (http://window.edu.ru/resource/332/21332/files/9704_033.pdf), що грибки виділяють отруйні речовини, по токсичності подібні до отруйної військової зброї.. тому, якщо вибирати між токсичністю грибків (які ми теж вдихаєм), і фундазолом я і вибрала фундазол... ну нічо.. тепер почитаю про превікур...

Annjutka
13.11.2012, 12:40
грибки виділяють отруйні речовини, по токсичності подібні до отруйної військової зброї
Так і є, але це стосується плодів, які ми споживаємо. Наприклад сіра гниль що часто уражує суницю, малину, та багато чого, ще в період дозрівання . Тому якщо на плоді є таке ураження, то краще його не їсти. Тобто не вирізати зіпсуте, а викинути цілком, бо спори та сама гниль розповсюджена вже на весь плід, і цього непомітно. Також це стосується цвілі на стінах від вологості - її спори сильний алерген.
Щодо неїстівних рослин - наприклад орхідей це не зовсім так. Грибок буде труїти саму рослину, і шкода від фундазолу непорівняно більша, ніж припустима шкода від грибку на рослині
Доречі недавно слухала Комаровського - він попереджав щоб не їли запліснявілі продукти. Наприклад банка з їжею в холодильнику покрилася пліснявою, то неможна збирати її і істи те що залишається, бо пліснява і її токсини вже є всюди в тій їжі.

ще я прочитала статтю вумного хіміка, доктора наук з Рос академії наук
Статтю ще цілком не читала, але здогадуюсь що мова йшла не про використання саме Фундазолу саме в домашніх умовах, а в промислових масштабах, де є можливість дотримуватись заходів безпеки.

Цитата з його роботи
Для защиты от болезней растений некоторое применение получили антибиотики
Невеличке уточнення - антибіотики не виводяться з землі і не розкладаються на безпечні складові як, наприклад системні фунгіциди чи інсектициди. Вони в незміннії формі потрапляють до води яку ми потім п'ємо. Робіть висновки..

Marigold
13.11.2012, 12:45
Якщо є підозра що це все ж- таки грибок
от в мене по периметру листочків є чорні цятки, я попробувала серветкою їх стирати - і вони стираються. То це грибок? Чи як я можу 100% визначити що це грибок?

Annjutka
13.11.2012, 12:49
Я не можу визначити так по опису - спробуйте сфотографувати в режимі Макро. Бажано місце ураження з двох сторін листка.

Annjutka
13.11.2012, 14:52
Виникла ідея спробувати поселити фаленопсиси на кусок коряги, в неті є як то робиться, але хочеться відгуків - хтось пробував? Маю розпиляні кокоси, але ще не придумала як то гарно зробити...
Щось типу такого:
http://foto.rambler.ru/public/tigridia7/8/qwa/qwa-web.jpg http://foto.rambler.ru/public/tigridia7/8/df/df-web.jpg http://foto.rambler.ru/public/tigridia7/9/IMG_1496/IMG_1496-web.jpg http://foto.rambler.ru/public/tigridia7/9/IMG_1506/IMG_1506-web.jpg

Roxie
13.11.2012, 15:10
Статтю ще цілком не читала, але здогадуюсь що мова йшла не про використання саме Фундазолу саме в домашніх умовах, а в промислових масштабах, де є можливість дотримуватись заходів безпеки.
там власне про те, що грибки виділяють токсини.. про беноміл/бенлат там нема багато..

про гниль на суницях я і не знала.. дякую за корисну інформацію! завжди думала, що можна відрізати і зїсти...

оті чорні "сажисті" плямки на №227 (чомусь всі 227 прийшли з такими плямками) дуже схожі на "сажистий гриб", чи як він там правильно називається.. дійсно як сажа виглядає..

Annjutka
13.11.2012, 15:23
там власне про те, що грибки виділяють токсини
Правильно, тільки вони в рослині, а не в повітрі. Тому навряд чи хвора орхідея зашкодить здоров'ю людини.

Marigold
13.11.2012, 15:28
А чи обовязково той Превікур розпиляти, чи можна змастити листочки і напоїти коріння (як ніби звичайне підливання)?

Roxie
13.11.2012, 15:51
Правильно, тільки вони в рослині, а не в повітрі. Тому навряд чи хвора орхідея зашкодить здоров'ю людини.
ааааа.... я то подумала, що вони і в повітрі можуть літати..

і в яких дозах розводити превікур?

Annjutka
13.11.2012, 16:42
2 мл на 1л води. Можна обприскати, а можна підлити (намочити ним кріння)

Marigold
13.11.2012, 22:23
спробуйте сфотографувати в режимі Макро. Бажано місце ураження з двох сторін листка
то є повністю листок - його тильна сторона
http://s3.uploads.ru/w2jkg.jpg

то трохи детальніше
http://s3.uploads.ru/EJDya.jpg

а то лицьова сторона
http://s3.uploads.ru/3rcEb.jpg

Annjutka
13.11.2012, 22:30
Наскільки я можу побачити - це схоже на сажистий грибок. Він поселяється на виділеннях комашок типу трипсу, щитівки, які віділяють таку липку речовину. Треба добре оглянути рослину, чи немає на ній дрібних комашок. Пошукайте в гуглі трипса, шитівку, мучнистого червеця, може знайдете когось з них на орхідеї, тоді скажете.
п.с. на середньому фото вологі каплі зліва - це вода?

Marigold
13.11.2012, 23:14
Почистила повністю від моху дві орхідеї - не знайшла нічого. Ну і липкості не відчула на листках. Може дівчата, які мають №227 щось побачать раз вони всі такі приїхали. А що робити далі? - повитирати листя від тої чорноти розчином превікуру?
Ну і дупці в них не дуже - чорні та коріння, яке росте від них, теліпається на самих нитках або взагалі протрухле. Я би їх точно чимсь змазала.

---------- Додано в 23:14 ---------- Попередній допис був написаний в 23:12 ----------

п.с. на середньому фото вологі каплі зліва - це вода?
ні, не вода. Не знаю що то. Просто блиститься на листку.

Krosha
14.11.2012, 10:01
Дівчатка, допоможіть будь ласочка початківцю. Забрав вчора чоловік в Роксі замовлені орхідеї, і я поняття не маю, що робити з тими орхідеями далі.
1. Чи їх можна вже з тих стаканчиків пересаджувати? Якщо так, то в який саме грунт?
2. Як їх поливати? (Вчора обережно налила трошки водички, то вся витекла наскрізь)
Маю орхідеї SN177 Dtps. Changzhi Pearl і SN24.

Annjutka
14.11.2012, 10:38
Ну і липкості не відчула на листках.
Якщо це ті що приїхали, і Ви не знаєте в яких умовах вони були, то може це просто бруд? Якщо вже промили, то поспостерігайте, чи будуть плями з'являтися знов. Щодо корінчиків - обрізайте підгнивші з невеличким запасом (десь 0,5-1 см) живої тканини, і притрусіть свіжий зріз розтовченою таблеткою активованого вугілля, або змажте звичайною зеленкою. Трішкі підсушіть, тоді висаджуйте. Превікуром би теж радила пройтись.

tanchyk
14.11.2012, 11:33
Чим підживляти орхідеї і як часто?

mirishka
14.11.2012, 11:45
Я б радила хто має можливість, усі нові орхідеї після покупки добре промити, пересадити у повністю свіжу кору і обробити актарою і фотоспірином м, а усі підозрілі плямки я обробляю зеленкою, так як і зрізи на коріннях. Після пересадки декілька днів не поливати.

---------- Додано в 11:43 ---------- Попередній допис був написаний в 11:40 ----------

В магазинах продається багато різних підживок, як часто залежить від того яку підживку Ви купите, на баночках є інструкція. Мені найбільше подобається Доктор фоллі у спреї для підживлення по листях, найменше замороки.

---------- Додано в 11:45 ---------- Попередній допис був написаний в 11:43 ----------

Виникла ідея спробувати поселити фаленопсиси на кусок коряги, в неті є як то робиться, але хочеться відгуків - хтось пробував? Маю розпиляні кокоси, але ще не придумала як то гарно зробити...
Я буду пробувати садити цього разу на блок шілеріану, як зроблю закину фото.

Annjutka
14.11.2012, 12:05
Рідке добриво від "Свитязя" капаю кожного разу у воду в якій замочую горщик в якості поливу десь раз на два тижні.
фотоспірином м
Де його купляєте?

terezka
14.11.2012, 12:18
маю запитання по своїй орхідейці, вона починає випускати два квітконоси, та є невеличка халепа - помітила, що корінчики повилазили з дірок у вазонку і уже так серйозно повилазили. Чекати доки вона відцвіте і тоді якось розпилювати той пластик (аби не пошкодити корінці) чи пересаджувати зараз? і що буде, коли пошкодити ті корінчики (шось я аж незнаю що робити)

mirishka
14.11.2012, 12:33
маю запитання по своїй орхідейці, вона починає випускати два квітконоси, та є невеличка халепа
- помітила, що корінчики повилазили з дірок у вазонку
З дірок в дні горщика?

terezka
14.11.2012, 13:11
З дірок в дні горщика?

так, з дна горщика, уже на см 3-4 повилазили.

Solomi
14.11.2012, 13:14
то якраз для того і є ті прозорі горщики з підвищенням всередині,не тільки для того щоб там вода була, але й щоб корінці собі чудово почувались

Roxie
14.11.2012, 13:49
не тільки для того щоб там вода була
там вода не повинна стояти!! зігниють!! дірки в горщику, щоб повітря доходило..

mirishka
14.11.2012, 15:06
Цитата:
Допис від mirishka
З дірок в дні горщика?
Я б не пересаджувала поки не перецвіте, щоб не скинула пупляшки, тільки дивіться щоб ці корінці не були у воді, бо зігниють, можите переставити із тим горщиком у інший, більший, або в крайньому випадку зробити перевалку у більший горщик, але як можна менше рухати коріння.

terezka
14.11.2012, 15:25
про цвітіння зрозуміла, буду чекати і слідкувати за корінням
а далі тоді буду фотографувати і питати поради (а то раптом там ще з см 15 коріння виросте)

Marigold
14.11.2012, 22:34
то може це просто бруд?
та вже теж так думала

А може ще підкажете по оцих - то з першого замовлення. Чи то вже забути про них чи ше є шанси і як їх витягнути якщо так?
http://s3.uploads.ru/NAKPX.jpg

famenlviv
15.11.2012, 01:32
Хочу і я похвалитися своїми орхідеями, фотографії вже давніші
http://s2.uploads.ru/uxWla.jpg

---------- Додано в 02:27 ---------- Попередній допис був написаний в 02:12 ----------

Не вмію додавати багато знимок за раз
http://s3.uploads.ru/CHRQT.jpg

---------- Додано в 02:30 ---------- Попередній допис був написаний в 02:27 ----------

такі
http://s3.uploads.ru/T7RwU.jpg

OlichkaI
15.11.2012, 09:16
"посадила" вже одну орхідею з СП ( в підсвічник), отакі вони маленькі
http://s2.uploads.ru/t/GxqWQ.jpg
ще дві в пошуках чогось підходящого

Furore
15.11.2012, 09:33
Marigold (http://posydenky.lvivport.com/member.php?u=35738), я, звичайно , не спец по орхідеям, але чомусь дуже захотілося їх посадити в субстрат і полити (!!) , полити (!).
Дивно, що стільки орхідей з першого замовлення, і всі такі хворенькі... Направду, виглядають дуже замученими. Бідненькі, виживають, як можуть.
Моя порада, посадіть в субстрат, і підлийте (втрачати все-одно нічого).
Я своїх також засушуванням морила, а потім бачу, е-ні, як підлию, зразу оживають, і листочки наростили, тепер он цвісти збираються.
Самі дивіться по ситуації. Як бачите, що нічого в кращу сторону не міняється - міняйте тактику.

olya_d
15.11.2012, 10:31
І я вже маю вдома свої орхочки із замовлення :) В найкращому стані приїхала №72 Euro Star - бодренька, багато коріння, листочки всі пружні, а в найгіршому - №42 Shining Leopard, листки в"ялі. Але нічо, спдіваюсь, будуть жити всі :) №227 теж з чорними плямками, але вони гарно відмилися. Це не грибок? Чи грибок миється? Ніколи з ним не стикалася.
Повитягувала весь мох,промила коріння. Ще в мене є ось така водичка для обприскування орхідей:
http://www.floks.pl/img/products/70/0/1_max.jpg
Помила нею листки. №227 ще про всяк випадок оприскала Доктором фолі від гнилі і хворіб. Поклала орхи на північне вікно, поки що непосаджені.
Коли їх можна посадити?

Raven
15.11.2012, 10:47
Направду, виглядають дуже замученими.
Моя з прешого замовлення стояла в протигибковій мазюці в міні теплиці, їй все мало води було. І нічо так, цвіте і пахне.
А тепер буду жалітися. Пів року воювала я за життя орхи, купленої в Ашані, і сьогодні таки програла. :shout::girl_cray::girl_cray: Так шкода, така красунька мала б бути.

OxankaF
16.11.2012, 01:05
дівчата, тепер я за порадою, бо такої бідоськи ше не мала.
Знайшла сьогодні на вулиці орхідею, хтось викинув, як кошення не потрібне, чеснеслово. Стало мені її шкода і принесла додому.
Замість кори була тільки пилюка від кори і то така мокра, що жах. Повитягула, відмила коріння від того, відрізала сухе і гниле. Надиво, гнилого було мало. Коріння багато. Те, що залишилось, усе пружне на дотик. Комашок ніби не було ніяких.
А от листя в жахливому стані. Ніби пружне, але одне було вже з чорною плямою великою. Я його відрізала і присипала, але відрізала не повністю. Інше потріскане і з дефектами. І, як на диво, росте квітконос, хоча не знаю, чи після моїх маніпуляцій він не відсохне. Всі зрізи присипала стрептоцидом. Буду пробувати спасати. Прошу вашої поради, що робити з тим залишком листка, відірвати повнісю його, чи як? що робити з іншими поганими листками? Ті дефекти, то якийсь грибок, чи що? Планую ще дня два-три її підсушити, а потім садити в кору+пінопласт. як кажете?
https://lh6.googleusercontent.com/-rflfooi8cfs/UKVyPtUmPtI/AAAAAAAAAVo/676uvpjvH9c/s600/PICT5797.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-Bg33ylyOJ08/UKVyPViHniI/AAAAAAAAAVk/9mZOafyUUhA/s600/PICT5799.JPG https://lh5.googleusercontent.com/-3h-kIbf0lqs/UKVyPk-tDcI/AAAAAAAAAVs/tREMCOhu90w/s600/PICT5800.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-CUWlSDPRIyQ/UKVyQISpzVI/AAAAAAAAAVw/xzS1-QQpXvI/s600/PICT5803.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-cfpAi1X0eDI/UKVyQZHIB_I/AAAAAAAAAV4/TtpoFSr9XMA/s600/PICT5804.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-ahZJdcMTCx8/UKVyQa2WhvI/AAAAAAAAAV0/LwftUwQzwQ4/s600/PICT5805.JPG
№7https://lh6.googleusercontent.com/-nxRsdDSLbUA/UKVyQ4A9sOI/AAAAAAAAAWA/ogIb0VaWpiI/s600/PICT5806.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-acJaW5SiKX0/UKVyRYXF28I/AAAAAAAAAWI/SmHm9vN38CQ/s600/PICT5807.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-FiwryPLCecA/UKVyRmoeiTI/AAAAAAAAAWU/pJo6GkK4B1g/s600/PICT5808.JPG
на першому фото на корінні темні куски - це ще залишки кори, а ось біля початку росту коріння деяке світло-зелене, як має бути, а деяке темно-коричново-зелене (на фото№7 добре видно різницю), але тверде, без гнилі. Що з ним робити?.

Annjutka
16.11.2012, 10:35
Як на мене "пацієнт скорее жив" :girl_yes2: Той жовтий листок схоже добре підпікся на сонці. Можете його обрізати - а те що лишиться саме відсохне. Думаю що нічого страшного, відійде. Я колись прочитала в неті що можна дешево купити помираючі орхи в квіткових магазинах і вирішила спробувати - взяла за 30 грн здихлика, який вже два роки радує мене квітами. То вона була в більш жахливому стані..
А може ще підкажете по оцих - то з першого замовлення
Чесно сказати - уяви не маю що з ними..:girl_impossible:

olya_d
16.11.2012, 11:45
Marigold, може вони залиті? Ще раніше читала, що така в"ялість листків може бути від частого переливання, тоді вже корінці не функціонують так як треба і живлення до листків не поступає. Як часто ви їх поливали?

METAMORFOZA
16.11.2012, 13:29
Доброго дня! я місяць тому пересадила орхідею і вона чомусь не хоче далі рости(( що робити? Листочки вже пожовтіли(((

mirishka
16.11.2012, 14:40
А може ще підкажете по оцих - то з першого замовлення. Чи то вже забути про них чи ше є шанси і як їх витягнути якщо так?
Вони у Вас такі замордовані і виглядають дуже засушені, посадіть їх у кору, а чому листочки у фундазолі, вони були хворі? Фундазол вбиває болячки, але він заторможує ріс.

Roxie
16.11.2012, 16:54

як часто Ви їх поливаєте?

Мені здається, що Ви трохи перестарались із засушуванням.. я бачу, що у всіх є живі корінці, значить воду мали б сприймати нормально.. може для початку спробуйте підливати їх частіше.. нехай навіть в кору не садити, але підливати раз в 3-4 дні.. основне - щоб корені не стояли довго в мокроті ("довго" - це більше тижня, або й тижнями).. тобто полили, корені за півдня підсохли (посіріли зверху) і через 3-4 дні можна знов поливати.. якщо ж корені стоять в корі - вони за півдня точно не просохнуть (особливо ті, що в центрі горшка), тоді треба чекати кілька днів, щоб сама кора просохла і ще 3-4 дні.. тому коли орхи в корі - радять поливати раз в 7-10 днів, бо довго просихає кора..

у Вашому випадку (коли в пінопласті, без кори) - треба більше зволожувати, тобто не те що більше, а частіше.. і можете їх помити з фундазолу, покупати під тепленькою водичкою (тіко не гарячою!).. і для початку замочити на 30-50 хв у воді.. можна цілими запхати у воду - але після того промокнути пазухи листків серветкою/туалетним папером.. те, що Ви одноразово їм таке зробите - не пошкодить, головне - не робити такого частіше ніж раз в 10 днів, а взимку такого взагалі не варто робити, тільки як виняток при особливих випадках (особливо якщо орхи стоять на холодному підвіконнику, без досвітки) думаю, що відійдуть )) на вигляд листки вялі, але швидше за все то не хвороба

і якщо для профілактики обробляєте фундазолом - не частіше разу в місяць.. я от хочу спробувати Фітоспорин-м (для профілактики) і Превікур (для лікування).. побачим що з того вийде... але профілактику буду рідко робити.. може раз в 3-4 місяці.. (хіба новачків 2 рази зараз оброблю, мало що) а так - нема чого себе травити )) думаю нічого страшного від цього не буде..

---------- Додано в 16:54 ---------- Попередній допис був написаний в 16:29 ----------

Доброго дня! я місяць тому пересадила орхідею і вона чомусь не хоче далі рости(( що робити? Листочки вже пожовтіли(((
розкажіть детальніше.. як довго вона у Вас? як поливали? чому пересаджували? чи всі листки пожовтіли? як швидко жовтіли?
і якщо можна - фото )))

в моїх росте квітконос в №72 Євро стар з попереднього замовлення.. будуть квіти - покажу..

mirishka
17.11.2012, 10:27
Накінець-то починає розпускатись SN82 Phal.Jiaho'sPinkGirl
http://s2.uploads.ru/zbZqf.jpg

Roxie
17.11.2012, 11:34
OxankaF, орха ніби виглядає менш-більш, але найбільше насторожує потемніння всередині розетки і те, що загнився один з найновіших листків (на 6-му фото добре видно).. якщо відрізаний листок був ніби зігнилий (мякий, водянистий) - то може бути швидше за все систематичний перелив, і рослинка почала гнити.. їй тепер основне, щоб було сухо і обовязково фунгіцид, щоб грибки протравити..

Annjutka
17.11.2012, 11:53
думаю що пошкоджений верхній листок саме через опік на сонці, бо ж він зверху, над усіма, і решта під ним чисті. Але це моя здогадка. Я б нічого не робила, а відрізавши листок і висадивши в кору - поспостерігала як орха себе поведе далі, ну і тоді дивитися чи треба щось із нею робити. Коріння цілком нормальне, на ньому якоїсь біди не бачу.:girl_in_dreams:

mirishka
17.11.2012, 12:00
дівчата, тепер я за порадою, бо такої бідоськи ше не мала.
Знайшла сьогодні на вулиці орхідею, хтось викинув, як кошення не потрібне, чеснеслово. Стало мені її шкода і принесла додому.
Оксанка, а на фото 7 це росте квітконос?

Skaliaria
17.11.2012, 13:27
Дорогі знавці! Маю питання по фаленопсису :) Подарував чоловік квітучий фалик, він собі благополучно відцвів, я квітконос обрізала і от тепер думаю, як то мудро йому зробити період спокою... Хотіла б його пересадити, бо коріння на дні горшка спіралькою намотане, практично кори не видно, але назовні не вилазить. Порадьте, будь-ласка, як з ним поступити, щодо частоти поливу, температути, кількості освітлення... Щоб він мене невдовзі знову порадував квіточками :)
Пи.си. Вчора бачила в Новій лінії такі різні орхи, яскраво сині, і дендробіуми і нші екзотичні назви ( чайник, забула )) трохи бідненько виглядали, але такого різновиду я ще там не зустрічала...

Marigold
17.11.2012, 15:27
В одної з тих моїх замучених корінець має як ніби цвіль. То мені його обрізати\обробляти чи лишити як є і просушити просто? Просто боюсь її тепер мочити не знаючи що то
http://s2.uploads.ru/rUhXw.jpg

І до слова про пінопласт. Всі тримала однаково і полив був однаковий і фундазолила разом. Але катлейка от що мені показала :)
http://s3.uploads.ru/Woa3l.jpg

---------- Додано в 15:27 ---------- Попередній допис був написаний в 15:21 ----------

на вигляд листки вялі, але швидше за все то не хвороба
і мають жовті прожилки, або пятна, або навіть чорні такі ніби засушені краї. Через то мастила фундазолом і старалась дуже дуже мало води ну і не частіше разу на тиждень давати.

OxankaF
17.11.2012, 15:47
але найбільше насторожує потемніння всередині розетки і те, що загнився один з найновіших листків (на 6-му фото добре видно)..
так, потемніння на найновішому листку є, але воно більш фіолетового кольору, а не чорного, приблизно такого кольору, як початок квітконоса на 7 фото. і той фіолетовий колір є також на 1 і 2 листку по краю, і на основі всіх листків, але листки всі пружні.
Відрізаний листок був не водянистий, а ніби пересушений
Оксанка, а на фото 7 це росте квітконос?
так

---------- Додано в 15:47 ---------- Попередній допис був написаний в 15:45 ----------

думаю що пошкоджений верхній листок саме через опік на сонці, бо ж він зверху, над усіма, і решта під ним чисті.
він не був самий верхній, він другий зверху

Roxie
17.11.2012, 17:09
так, потемніння на найновішому листку є, але воно більш фіолетового кольору...
Відрізаний листок був не водянистий, а ніби пересушений
основне що то фіолетовий колір, бо я подумала що коричневий.. тоді то нормально.. може бути справді опік..

Але катлейка от що мені показала
значить їй не так і погано..

мають жовті прожилки, або пятна, або навіть чорні такі ніби засушені краї.
а як реагують на полив? Ви їх купали, поливали, а вони як після того себе почували?
і ще одне: давно вони отак звісили листочки? і в чому вони тоді росли?.. Бо вони виглядають ніби заморені, але дуже дивно, бо якщо Ви пишете що поливали їх раз в тиждень - то мало б бути достатньо..

взагалі - якщо корені здорові, то поливати треба.. але вміру.. давати кореням стояти сухими у сухій корі 2-3-4 дні.. краще на один день пізніше полити, ніж на 1 швидше.. в мене після такого догляду орхи стали відрощувати грубі, зелені, здорові корені.. глянути приємно! тому й раджу усім такий спосіб.. але звісно ж кожна орха може потребувати свого власного підходу.. тому я раджу, а ви собі пробуйте ))

Marigold
17.11.2012, 21:58
давно вони отак звісили листочки? і в чому вони тоді росли?..
та точно вже давно, ще з літа. В пінопласті, деякі в корі - ті що мали корені вниз. Бо 3 мають корені, які ростуть вверх - не уявляю як їх посадити, хіба на блок. Поливала замочуванням на годину навіть і не бачила ніяких змін на краще. Навпаки, листя сохло далі і відпадало. Корені грубі майже у всіх, але нових не має наразі жодна. Будуть вони мабуть в мене голенькі, але в тепличках і з частеньким поливом.

---------- Додано в 21:58 ---------- Попередній допис був написаний в 21:57 ----------

Тільки не знаю чи ту, що має якусь цвіль чорну змастити хімією зараз.

Roxie
18.11.2012, 00:21
Поливала замочуванням на годину
мені здається, що то задовго.. за 10-20 хв вологи набирається аж по вуха, і кора встигає так намокнути, що висихає потім довго.. по своїх знаю.. таке можна робити як виключення, якщо корені зісохлись, якщо перед тим сильно пересушували..

я свої поки зима буду поливати як звичайні вазонки - по краю горщика, тоненькою цівкою і недовго (до 1 хв), корені змочились, позеленіли і досить.. як часто поливати - залежить від орхи.. наразі всі мої сидять без кори, голе коріння в пустих горшках..

один гібридний фаленопсис (куплений в метро) має грубі коріння, його поливаю раз в 6-7 днів (бачу що їй так добре, навіть квітконос випустила).. кассандра з попереднього замовлення має тоненькі корінці, бо ще сама маленька (була куплена в горшку 5 см.) - поливаю приблизно раз в 3 дні і їй то підходить, бо корені ростуть добре, попередні квіти опали, але квітконос продовжує рости і вже є нові пупянки.. інші поливаю раз в 5 днів і їм то теж наразі підходить, бо випускають квітконоси і корінчики ростуть файненькі на вигляд.. то все звичайно приблизно, бо ніде не записую коли яку полила і коли їй час поливатись, на око бачу )) раз скорше, раз пізніше.. але приблизно то отак як написала..

і завжди дивлюсь по стану орхи.. бачу, що опускає вуха - значить треба частіше.. бачу, що корені починають погані рости, або ростуть вверх, або взагалі нічого не росте - менше поливаю (може вона "спить" - нащо їй багато води?) одним словом - нема універсального підходу до всіх - треба дивитись як орха себе поводить і відповідно її поливати..

але краще частіше і НЕдовго тримати корені у воді, ніж рідко і надовго занурювати.. Часто поливати - для мене означає раз в 3-4 дні.

може занадто детально розписую, вибачайте.. але коли читала купу форумів і порад щодо догляду, то читала одне а розуміла не завжди те, що мали на увазі автори.. тому хочу найбільш детально описати що і як роблю, щоб орхідейки тішили Вас цвітінням.

olya_d
18.11.2012, 11:24
Бо 3 мають корені, які ростуть вверх
читала, що таким чином корінці тікають від надмірної вологості

Roxie
18.11.2012, 23:03
згадала ще один признак по якому я роблю висновок, що перезволожую орху: якщо на коріннях зявляються такі ворсинки (так ніби орха хоче корінням до чогось "приклеїтись") - значить забагато поливу.. корінці при правильному догляді повинні бути гладенькі, орхідеям (я зараз говорю про фаленопсиси) не потрібні нарости чи ворсинки, якими би вони в природі присмоктувались до гілок дерев. Орхи - не паразити і не проникають в саму гілку ворсинками чи чимось іншим і не висмоктують з дерева поживні речовини. Принаймні в наукових описах видів орх я ніде не знаходила, що орхам для прикріплення потрібні ворсинки. Покищо не знаходила..

отакі от ворсинки (фото з нету), які і в моїх орхідей стали зявлятись коли прийшла осінь, стало холодно, а я їх поливала так часто як і влітку.. кора стала просихати не так швидко як влітку, то я її і викинула ))) хоча можна було просто поливати так, щоб кора не встигала впитати багато води..

https://lh3.googleusercontent.com/-zkVLr7pNFQY/UKlHuEt9t6I/AAAAAAAABLM/0DLtL4vETUI/s300/%25D0%25B2%25D0%25BE%25D1%2580%25D1%2581%25D0%25B8 %25D0%25BD%25D0%25BA%25D0%25B8.jpg

А оце про "повітряні" корені і чому вони ростуть.. Хочете вірте, хочете ні..
Еще одно заблуждение. Считается, что воздушные корни фаленопсисов в природе служат для улавливания утренних туманов и росы. В природных условиях это вполне логично и эти корни должны иметь веламен, так как периодически намокают и высыхают. На основании этого бытует мнение, что появление воздушных корней в комнатной горшечной культуре сигнализируют о недостаточной влажности. Как водится, недостаток влажности многие стремятся компенсировать добавочным поливом. Однако наблюдение за ростом корней у многих экземпляров фаленопсисов показало, что появление корней не уходящих в горшок явный признак избыточного полива и будущих проблем с корневой системой.
И не только фаленопсисы ведут себя так. Таким же образом многие орхидеи отвечают на изменение интенсивности полива и общей влажности, так как корням свойственен тропизм к воде. В горшечной культуре наличие большого количества поверхностных корней не уходящих в субстрат часто говорит об избыточном поливе и неблагополучии корневой
Так что переносить на горшечную культуру параллели исходя из сведений описывающих жизнь орхидей в природе (и, кстати, часто с неадекватным переводом) иногда может быть смертельно опасно для них. Представьте, что будет, если в ответ на появление “воздушных” корней у горшечного фаленопсиса вы начнете усиленный полив. Корни просто начнут погибать. Точно также, потеря упругости и опускание листьев вниз может быть не только от недостаточного полива, но и от гибели части корней из-за избыточного увлажнения. К чему приведет увеличение полива не трудно догадаться.
Джерело (http://orchids.targlif.com/index.php?topic=439.0)

Мені нині сказали, що орхідея набагато краще росте, коли їй в піддон налити воду і вона сама буде пити скільки захоче.. І корені постійно повинні бути зелені.. А потім та жінка сказала що при пересадці в горшку було купа гнилого коріння і вона мусила багато повідрізати і зрізи присипати корицею.. і знов наливає в піддон воду, щоб орхідея файно росла.. і радила ТІЛЬКИ такий спосіб догляду... м-дя.. :khomyak: :khomyak: :khomyak:

одним словом - робіть висновки самі..

---------- Додано в 23:03 ---------- Попередній допис був написаний в 22:32 ----------

і ще знайшла правила для нарощування кореневої маси.. може комусь допоможе...

Как мы можем помочь растению пережить эти месяцы "наращивания корневой массы" - с минимальными потерями?
1) Обеспечить хороший яркий свет, но прямого солнца пока не допускать вообще, даже если орха и очень светолюбива (пусть она сначала выздоровеет для такого)
2) Не размещать орху слишком тепло, относительно прохладное содержание (17-20 градусов) будет на период восстановления гораздо полезней. Чем жарче, тем быстрее идёт транспирация (испарение), тем больше растение теряет влаги, которую ему трудно компенсировать.
3) Постараться поднять влажность воздуха (воздуха! а не субстрата, опрыскивать то и дело его поверхность - мысль плохая!) Поставьте плошку с орхой на влажный поддон, используйте увлажнитель воздуха или периодически опрыскивайте ботву мелкой водяной пылью. Однако я не хочу сказать, что влажность требуется какая-то совсем уж экстремальная, слишком большого фанатизма по этому поводу тоже проявлять не стоит, и сырость разводить тоже - особенно при помещении занемогшего растения в аквариум.
4) Обязательно помогаем орхидее некорневыми подкормками. Но только в период роста, регулярно, раз в неделю - с нижней стороны листьев. В другое время, когда орха просто "стоит намертво" - удобрение не применяем. Как и разные стимуляторы. Возможно, что орхидея как раз собирается с силами - и как нам не хотелось бы натянуть вожжи и закричать "но, пошла!!!" - лучше оставить растение в покое, пока оно само не решит, что - пора.

Джерело (http://orchids-lux.livejournal.com/12944.html)
з добривом треба обережно, для НЕкореневого підживлення його потрібно розводити водою в 5-10 раз більше, ніж для кореневого..

famenlviv
19.11.2012, 00:40
Розповім , як підливаю орхідеї, може комусь допоможе, як і мені свого часу. Раніше , коли я їх підливала по корінчиках, чи занурювала у воду, вони чомусь десь років через 2 помирали- відпадали листочки, жовтіли. При купівлі фаленопсиса продавець мені сказала, що вони поливають їх просто під краном тепленькою десь градусів 20 водичкою секунд 30, потім ставлять їх , щоб стекли. І от вже декілька років мої орхи більше не вмирають і нарешті цвітуть.

З хлорованою водою такий фокус не пройде.

Хто не знає , як коротко треба відрізати квітконіс- я завжди чекаю трошки, орхідея сама засушує пагінець , поки він їй більше не потрібен, і тоді те засохше відрізаю.

Annjutka
19.11.2012, 10:13
чи занурювала у воду, вони чомусь десь років через 2 помирали-
Занурюю у воду вже біля п'яти років - і всі чудово ростуть. Шукайте причину загибелі в іншому.

Made in USSR
19.11.2012, 10:17
в одній орхідеї з замовлення на листку з*явились ніби тріщини. таке враження що той листок десь притиснувся і поки свіжий був то нічого не було видно, а тепер місця зломів почали підсихати і видно що він дійсно пошкоджений. той же листок став трохи м*якшим ніж інші і я не знаю що робити.
і як їх поливати правильно? я брала воду з крана, відстоювала її і літньою поливала.

Annjutka
19.11.2012, 10:18
вони поливають їх просто під краном
Для орхідеї вода з-під крану це повільна смерть. І не стільки через хлор, скільки через дуже лужний рівень РН. У Львові він коливається біля 8. Орхи не виносять такої води - їм необхідний рівень РН біля 5-6. Це про рівень кислотності.
Але в нас вода ще й дуже жорстка, і з часом кора та коріння покриваються білою мінеральною коркою і не можуть нормально функціонувати. Тому вода для орх в наших умовах - ТІЛЬКИ кип'ячена та без осаду. Не переживайте, поживні речовини ви їй додасте з добривом, а кисень вона сама знайде у повітрі. Звичайно, кип'ятінням лужність не дуже міняється, але принамі ви заберете з неї осад.
В ідеалі вода з акваріуму - особливо якщо ви використовуєте кондиціонер для води. Там вже відміряна кількість кондиціонеру на певний об'єм води, і така вода значно м'якша і не дуже лужна. Таку воду не потрібно кип'ятити.

olerusya
19.11.2012, 12:10
в мене можливо трохи дурне питання, і все ж:)
чи треба квітконоси якось підпирати щоб вони росли догори?
бо мої ростуть більше в бік ніж догори, а щойно на чужому вікні спостерігала квітучі орхідеї, і всі квітконоси стоять рівнесенько вгору.
то треба якусь драбинку купити чи що?

Raven
19.11.2012, 12:24
то треба якусь драбинку купити чи що?
Я до палички ниточкою підв"язую. Тримає добре.

famenlviv
19.11.2012, 13:05
. У Львові

я не у Львові.

Ви маєте рацію, в нас вода дуже мягка, а це означає без карбонатів і, відповідно PH, швидше лужний, ніж базовий. Не подумала за Львів.

olerusya
19.11.2012, 13:50
Я до палички ниточкою підв"язую.
ну в мене і палочки нема)

olerusya
19.11.2012, 15:51
до палички ниточкою підв"язую
я правильно розумію, то ось типу такого має бути?

http://i.piccy.info/i7/806160bcdc69a706b1ddd813895545a5/4-48-678/7311038/orchids.jpg (http://piccy.info/)http://i.piccy.info/a3/2012-11-19-13-50/i7-3739973/600x369-r/i.gif (http://i.piccy.info/a3c/2012-11-19-13-50/i7-3739973/600x369-r)

Raven
19.11.2012, 15:56
такого має бути?
Так, є ще з розгалуженнями, але мені вони не пдходять, бо цвітоноси дуже важкі і та пласмаса сильно вигинається.

famenlviv
19.11.2012, 16:13
швидше лужний, ніж базовий

Дописувала швидко: швидше кислий, ніж лужний

Чоловік подарував такі скляні палички, але вони хіба для великих квітів підходять:

http://s3.uploads.ru/eRiMa.jpg

Roxie
19.11.2012, 16:19
Цитата:
Допис від famenlviv
чи занурювала у воду, вони чомусь десь років через 2 помирали-
Занурюю у воду вже біля п'яти років - і всі чудово ростуть. Шукайте причину загибелі в іншому.
Причина загибелі не в способі поливу, а в його частоті. Субстрат повинен повністю просихати, навіть всередині горшка..

В ідеалі вода з акваріуму - особливо якщо ви використовуєте кондиціонер для води.
що за кондиціонер? в нас є риби, але ніколи до води нічого не додаєм..

чи треба квітконоси якось підпирати щоб вони росли догори
краще підвязувати, але робити то треба поки квітконос росте, він тоді мякий і легко випрямити, бо коли затвердне - легко зламати.

Annjutka
19.11.2012, 16:27
що за кондиціонер
То Вам краще на відповідних форумах пошукати, або в магазинах. Їх є ціла купа різних. В нас був півник, то для них окремо випускають. Кондиціонери пом'якшують воду, зв'язують важкі метали, та щось там роблять з хлором, я не вникала, пошукайте. Вони для покращення якості водпроводної води для рибок та водних рослин.

Roxie
19.11.2012, 16:56
лінк на статтю як зробити міні-тепличку (http://orchids.targlif.com/index.php?topic=441.0) для діток орхідей, або орх, які потребують реанімації..

всю статтю не можу сюди викласти, бо дуже велика..

коротко опишу
1) шукаєм скляну, або добре прозору пластикову посудину
2) насипаєм шар каміння
3) поверх каміння - шар грубої кори
4) кладем трошки ЖИВОГО сфагнуму (якщо немає живого - краще моху взагалі не класти)
5) орхи привязуєм до грубих кусків кори або деревяних паличок, (садимо на блоки) і розміщуємо в тепличці.
6) зверху закриваємо тепличку, але не герметично! повинна бути мінімальна вентиляція.. (можна замотати кульком, в якому проробити трохи дірок)
7) щодня повністю відкриваємо тепличку на 5-10 хв, щоб провітрити.. це обовязково!
8) НЕ ПОЛИВАЄМО!! А час від часу оприскуємо кипяченою/фільтрованою водою. Оприскуємо ніби "туманом". Важливо щоб на рослинах не було крапель води, бо можуть згнити..
9) на стінках теплички не повинно утворюватись конденсату (не повинно бути краплинок води), якщо вони є - значить оприскувати потрібно або рідше, або менше, або і рідше і менше..
10) бажано, але не обовязково, для профілактики раз в якийсь час додати до води (якою оприскуєте) фітоспорин..
11) також бажано організувати, щоб світловий день їм був 12 годин.. Тобто щоб не було великої різниці між тривалістю дня і ночі.. і взагалі щодо освітлення, то краще світло і прохолодно (17-20 градусів), ніж тепло і темно..

орхи, які в тепличці, окремо поливати не потрібно, корінці їм не мочити!!.. вологи їм буде достатньо

одразу скажу, що ефективність такої теплички я ще не перевірила на моїх піддослідних, тому дуже радити не буду.. але тепличку вже зробила і збираюсь перевірити.. потім відзвітуюсь про результати..

Roxie
19.11.2012, 19:53
5) орхи привязуєм до грубих кусків кори або деревяних паличок, (садимо на блоки) і розміщуємо в тепличці
забула дописати - найкраще привязувати капроновими нитками, або смужками з капронових колгот..

Нюта
20.11.2012, 12:00
У моєї першої тайванської красуні відбувся серйозний розвиток. Вона спромоглася випустити стебло. Тішусяяя:girl_crazy: Щодня з нею розмовляю. Мабуть божеволію.

---------- Додано в 12:00 ---------- Попередній допис був написаний в 11:57 ----------

треба якусь драбинку купити
Я бачила в Новій лінії, пластмасову паличку з завитушкою.

spasivczanka
20.11.2012, 22:47
Хотіла б його пересадити
якщо коріння ще не повилазило, то не радила б спішити з пересадкою, бо можна пошкодити корінці і феланопсис призупиниться в рості. а то я свій пересадила і він далі мені рости не хоче, випустив квітонос і завмер.
правильно пишуть дівчата, краще кілька днів пізніше полити орху ніж днем раніше. коли на стінках орхи невидно конденсату чекаю ще день і потім занурюю горщик у відро з тепленькою водичкою.
раз в місяць влаштовую орсі душ і залишаю у ванній на ніч.
ще орха любить світло, стоїть на підвіконику де достатьо світла. можна обприскувати, для збільшення вологості, головне не потрапити водою на самі квіти!
щось ще пригадаю, напишу.

Made in USSR
21.11.2012, 09:43
Дівчата, підкажіть що робити
в одній орхідеї з замовлення на листку з*явились ніби тріщини. таке враження що той листок десь притиснувся і поки свіжий був то нічого не було видно, а тепер місця зломів почали підсихати і видно що він дійсно пошкоджений. той же листок став трохи м*якшим ніж інші і я

Roxie
21.11.2012, 14:29
в одній орхідеї з замовлення на листку з*явились ніби тріщини. таке враження що той листок десь притиснувся і поки свіжий був то нічого не було видно, а тепер місця зломів почали підсихати
я в тому не дуже спец, але я б нічого не робила. Якщо він тримається, не заваджає, то нехай так буде. Якби Ви помітили то одразу, можна було для профілактики свіжий згин присипати корицею, або товченою таблеткою вугілля (можна активованого з аптеки).. а тепер вже присохло то й ніц робити не треба..

Взагалі листки без КРАЙНЬОЇ на те потреби різати не варто. Переконалась на власному гіркому досвіді. Перед тим, як відрізати - 100 раз подумайте чи можна його залишити.. Якщо він рослині не буде потрібний - сама відсушить..

Але ще буває, що листок ніби тріскає вздовж посередині.. в моєї однієї із замовлення так зараз є.. чесно - не знаю від чого то так і ніц з тим не роблю.. може хто знає?.. це не виглядає як механічне пошкодження..
https://lh6.googleusercontent.com/-yOrlM24H_4M/UKzLQjN3kHI/AAAAAAAABLs/6NTwLF0mKyU/s640/02.jpg
одразу і знайшла імовірні причини тріскання листків всередині по місцю згину

1) Механическое повреждение
Такие повреждения (трещины, глубокие царапины и т.п.) получаются, если растение уронили, сильно перегнули ему листья и т.д.

2)Редкий полив
Данная проблема очень часто возникает у новичков в мире орхидей, когда, боясь залить свою орхидею, они начинают делать слишком большие промежутки между поливами, давая растению основательно просохнуть. Однако, в жаркое летнее (а также весеннее и осеннее) время в условиях не только повышенных температур, но и яркого солнышка, такое воздержание приводит к лёгкому обезвоживанию тканей листьев, и когда вы вновь поливаете растение, влага с "бешенной" скоростью несётся к наиболее проблемным (как правило, достаточно сильно нагретым) участкам, скапливается там в большем, чем нужно количестве, и ткань листа разрывается по долевой жилке.

3) Быстрое охлаждение недавно политого растения
Как правило, имеет место в зимний период, когда сразу же после водных процедур растения выставляют на холодный подоконник или же пододвигают поближе к стеклу.
Джерело (http://www.orchidee.ws/krankheiten/02.htm)

Щодо "редкого полива" - залежно наскільки він рідкий.. Мої влітку водою не були балувані (поливались раз в тиждень, деколи рідше, замочуванням на 10-20 хв, деколи не більше 1-2 хв, росли в корі), і не тріскали..

tanchyk
21.11.2012, 15:15
Купила я сьогодні Доктор Фолі, там написано оприскувати щодня в період росту. У мене дві рхи, одна з першого нашого СП, ще не цвіла, але листки пружні і є нові, нщодавно пересадила в новий грунт і пообразала старі корінці. А другу чоловік подарував на 8 березня, гарно відцвіла, я її пообрізала і все. Купа нових листків, а цвісти не збирається. Як мені їх обприскувати і скільки часу?

Made in USSR
21.11.2012, 15:26
що листок ніби тріскає вздовж посередині..
ото в мене таке саме. і саме той листок є м*якшим за інші.

Krosha
21.11.2012, 16:26
Купила я сьогодні Доктор Фолі, там написано оприскувати щодня в період росту.
А на моєму написано еженедельно, тобто я так розумію, що коли полив, тоді і оприскування - раз в тиждень.

tanchyk
21.11.2012, 16:46
А на моєму написано еженедельно,
блін, ото я затуркана. В мене тоже написано "еженедельно"... Ото б я удобрила...

Nimfa
21.11.2012, 17:11
Ото б я удобрила...
То ше нічого, от в мене є книга про кімнатні квіти, так там взагалі написано що фаленопсис треба поливати щодня, що вона без води ніяк... так я свою першу і вгробила за місяць:girl_sad:, і хто ті книги пише?

olya_d
26.11.2012, 12:53
Дівчата, а коли можна починати підживляти орхи з СП?

model fantazii
26.11.2012, 14:38
Дівчата а я свою 42 залюбила мабуть....:girl_cray: приїхала вона як мені здалося в досить гарному стані, листочки стирчали догори, я її зразу пересадила чуть коріння місцями підрізала і не поливала 4 чи 5 днів і вона листочки звісила до низу, а нижній і взагалі починає здається жовтіти...... всі листки не дуже пружні, полив не дає результату. То я її вже вгробила?:girl_cray:

Roxie
26.11.2012, 16:40
Дівчата, а коли можна починати підживляти орхи з СП?
в період активного росту, тобто коли ростуть нові корінці, нові листки, або квітконоси.. але розбавляти підживку водою треба в 2 рази більше, ніж пише на етикетці... я свої підживлюю раз в 1-2 місяці і все одно ростуть і випускають квітконоси, тобто піждивка - не найголовніше, що потрібно орхам, хоча якщо нею правильно користуватись то користь однозначно принесе.

---------- Додано в 16:40 ---------- Попередній допис був написаний в 16:14 ----------

Дівчата а я свою 42 залюбила мабуть.... приїхала вона як мені здалося в досить гарному стані, листочки стирчали догори, я її зразу пересадила чуть коріння місцями підрізала і не поливала 4 чи 5 днів і вона листочки звісила до низу, а нижній і взагалі починає здається жовтіти...... всі листки не дуже пружні, полив не дає результату. То я її вже вгробила?
Орхідеї - настільки живучі, що за місяць часу Ви точно не встигли б її вгробити, хіба би постійно тримали в воді )))

Основне - не панікуйте. Втрата тургору листків - не найстрашніше, що може бути. Головне щоб були живі-здорові корені. Якщо жовтіє тільки 1 нижній листок, і причому повільно жовтіє і засихає - то може бути або від старості, або від транспортування.

У що Ви пересадили орху і як часто її поливаєте? чи додавали якісь підживки чи ні? взагалі опишіть детально де вона стоїть, в чому росте, як і як часто поливаєте... і ще скажіть чому підрізали коріння?

model fantazii
27.11.2012, 13:09
що Ви пересадили орху і як часто її поливаєте? чи додавали якісь підживки чи ні? взагалі опишіть детально де вона стоїть, в чому росте, як і як часто поливаєте... і ще скажіть чому підрізали коріння?
пересадила у кору, на дно дала трошки пінопласту (це все у прозорому стакані в якому поробила багато дирок по всій площині).Стояла вона біля вікна за фіранкою, а зараз поставила на підвіконник, бо подумала, що може світла мало. Корені обрізала де були коричневі або сухі але зовсім мало. Поливала з того часу напевно 2 рази, перший раз після 5-ти днів після пересадки, взагалі в мене таке враження, що корені деякі зісохли чи що....якісь вони не такі як всі - білі і сухі.. І ще один раз попшикала Доктор фолі, може не треба було.... А тепер є ще якось надія, що листки стануть знову пружними?

Roxie
28.11.2012, 12:13
А тепер є ще якось надія, що листки стануть знову пружними?
Якщо не наберуться пружності, то при правильному догляді нові листки будуть рости пружні і все буде ок. А коли виростуть нові, то старі засохнуть.

Haidee
28.11.2012, 13:35
Якась халепа з моєю орхою. Розвиваються пуп"янки і деякі просто всихають:( Причому в хаотичному порядку. Один пружний, зелений і збільшується, а сусідній трошки виросте і в"яне. Що то може бути? Хвора вона аж ніяк не виглядає, листки відновлюють пружність дуже добре після літнього в"янення, корінчики через стакан видно тільки пружні, здорові, сіро-зелені.

Roxie
28.11.2012, 15:02
Haidee може в кімнаті занадто тепло?.. або холодним повітрям при провітрюванні надуло?.. або світла замало?.. причина мусить бути..

Імель
28.11.2012, 15:05
Розвиваються пуп"янки і деякі просто всихають
світла треба більше

Haidee
28.11.2012, 15:11
Вона стоїть на підвіконнику, а ввечері я ще лампою підсвічую по 4-5 годин. Більше не знаю, де їй світла взяти. А обдути могло запросто, чоловік любить вночі відкрити вікно, ех... А якщо наніч забирати її кудись, то від переставляння постійного не буде капризувати?

Roxie
28.11.2012, 18:32
від переставляння постійного не буде капризувати?
не буде.. багато світла потрібно при розпусканні квіточок, а коли всі розцвітуть - можна поставити і в повну тінь, квіточки не вигорять на сонці і довше будуть триматись.. орхам переставляння не шкодить, основне їй ніц не зламати )))

на всяк випадок напишу, що відстань від рослини до лампи має бути 15-30 см, і листочки не повинні нагріватись навіть трошки.. лампи бажано брати не гріючі..

famenlviv
28.11.2012, 18:37
В мене в орхідеї також сохли пуп´янки, причому раніше цвіла нормально, полив і місце знаходження їй не змінювала.Виявилося, що причина була в тарілці з яблуками.З´їла яблука-останні 2 квітки на стеблі зацвіли.Якщо орхідея на кухні , краще біля неї не ставити фруктів, вони виділяють газ етилен, а він- передчасне зав´ядання квітів.