КПК

Показати повну версію : Величне століття.Роксолана

Сторінки : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Margot
26.10.2012, 15:36
Зараз я у заслуженій декретній відпустці, тому можу обі дозволити закинути ноги на диван,взяти маленького гноміка біля циці і дивитися телевізор.Перше не дуже любила то діло, так як приходила пізно з роботи, потім готувала, прибирала, і от вже час спати.А зараз можу собі дозволити таку розкіш:girl_tender:Особливо захопив мене турецький серіал "Величне століття.Роксолана".Стараюсь все встигнути зробити до 17.10 і лечу до телика:girl_crazy:Дійсно гарний проект. Правда вдрізняється Хюррем від тої, що в Загребельного і Назарчука , але теж припала до душі - така колоритна і непередбачувана.Та Роксолана дуже відрізняється від того образу, який грала О.Сумська.До речі О.Сумська озвучує в цім фільмі матір султана - Валіде. А ще підкупив мене почати дивитися серіал головний актор Халіт Ергенч (Султан), ще давно полюбився мені:girl_tender:
Кожна серія цікава і доволі тривала, що дає змогу доволі насолоджуатися переглядом.

Fleshka
26.10.2012, 15:48
Оооо, я на цей серіпл захворіла серйозно.
І якщо образ німкені-Роксолани мені тяжко спершу було сприйняти, то султан Сулейман в них вийшов і вправду шикарний.
Сама екранізація у турків величніша, насиченіша, не пам"ятаю коли я останній раз плакала під час перегляду фільму...а вчора ридала, коли Хюрем відіслали в старий палац і сина відбирали...(я в онлайні дивлюсь)
До речі багато фактів дуже відрізняються від нашої, української постановки фільму... Приміром у нас Роксоланина мати приїхала до неї в палац, і вони первістка таємно охрестили, у турків ж - вся її сім"я загинула.

Маруся-мама
26.10.2012, 15:51
Оооо, я на цей серіпл захворіла серйозно.

Я також. Перші три сезони передивилась в неті за місяць часу. Я ночєй нє спала... Муж сварився. А вчора вже вийшла 70-та серія, то я її подивилась в оригіналі. Ніц не зрозуміла, тому зачекаю на одноголосий переклад. :girl_crazy:

Fleshka
26.10.2012, 15:55
Я ночєй нє спала... Муж сварився.
Аналогічно...каже - четверта ранку! ти що,з глузду з"їхала?!

Я спершу дивилась тільки в українському дубляжі, але не витримала очікування нових серій, перейшла на російський...

Маруся-мама
26.10.2012, 16:05
Сама екранізація у турків величніша, насиченіша, до речі багато фактів дуже відрізняються від нашої, української постановки фільму...

Але прошу також врахувати, що там ДУЖЕ багато видумки і не всі події слід брати за чисту монету. Он в історії було, що після того, як Сулейман одружився з Хюррем, то у нього не було більше жінок. А в серіалі трошки перекручено...

Історично було, що Махідеврав відправили в Манісу після того, як вона страшенно побила Хюррем. Проте, фільм саме з побиття і почався. :girl_curtsey:

Мені дуже подобається як вони зробили декорації. Мій улюблений актор і герой, це Малкучуґлу Балі-Бей. Я на нього можу дивитись цілий день і цілу ніч. Ну і Сюмбюль-ага. То взагалі кадр!!!

Fleshka
26.10.2012, 16:13
Сюмбюль-ага
файний хлопець:girl_yes:, прикраса цієї екранізації.:girl_crazy:
А ще помітила - поділ серій на 1+1 відрізняється від інтернетівських, там де в онлайні кінець серії, на 1+1 - середина.

Все, не витримала, пішла дивитись що там далі!

Маруся-мама
26.10.2012, 16:35
Все, не витримала, пішла дивитись що там далі!

Заздрю. А я тут сидю і чекаю хоч якогось перекладу, або хоч би краєчком ока заглянути в майбутнє. Що ж буде далі?

Доречі, я через той серіал прошлябізувала історію Oсманської Iмперії тих часів, а так як ми паралельно з малим вчимо Козаччину, то дуже цікаво коли ж то козаки тих турків побили. Виявляється, що набагато пізніше.:girl_crazy: І про ту Роксолану пишуть тільки саме погане, мол вона була кровожерна, і навіть своїх дітей не пожаліла. Але якщо подивитись на ситуацію не з нашого розуміння, а з розуміння тих часів, то вона поступала так як їх виходило. Але, що була хитра, то правда. :girl_wink:

Fleshka
26.10.2012, 16:42
Заздрю.
Е ні, я заздрю...ви на 70-й серії, а я но на 19...До 70-ї мене точно з дому попруть:girl_impossible:

розуміння тих часів,
о так!...то важко зрозуміти в наш час.
Народитись жінкою - гірше бути не могло...
Абсурдність численних страт, смертей...Вбивали навіть за те що подумав не так як комусь потрібно.
Жінка не має права любити, говорити, хотіти...Все надиктовується.
Тебе згвалтували - ти і винна! Усьо - покарання не уникнути.
Навіть сестра Сулеймана не має права щось почувати, поки їй не дозволять.

А ще, чому в російскому перекладі Настя - Олександра?

Маруся-мама
26.10.2012, 17:15
А ще, чому в російскому перекладі Настя - Олександра?

Тому, що так її записали в історічних документах поляки. По-українському вона була Анастасія, але як татари спалили церкву, той нема записів де вона народилась. Поляки пізніше записали її Олександрою, а турки Хюррем. Європейці собі називали її Роксолана, бо так їм було легко позначити, що вона з України/Русі. Це була їхня транслітерація.

Ottoman Sixteenth-century sources are silent as to her maiden name, but much later traditions, for example Ukrainian folk traditions first recorded in the 19th century, give it as "Anastasia" (diminutive: "Nastia"), and Polish traditions give it as "Aleksandra Lisowska".
She was known mainly as Haseki Hürrem Sultan or Hürrem "balsaq" Haseki Sultan; in European languages as Roxolena, transliterated as "Roksolana" Roxolana, Roxelane, Rossa, Ruzica; in Turkish as Hürrem (from Persian: خرم‎ Khurram, "the cheerful one"); and in Arabic as Arabic: كريمة‎ Karima, "the noble one". "Roxelana" or "Roksolana" might be not a proper name but a nickname, referring to her Ukrainian heritage (cf. the common contemporary name "Ruslana"); "Roxolany" or "Roxelany" was one of the names of East Slavs, inhabitants of the present Ukraine, up to the 15th century. Thus her name would literally mean "The Ruthenian One".

Доречі, вона дуже займалась благодійністю. Вона побудувала багато шкіл, мусульманських храмів, навіть побудувала госпіталь для жінок. Міхрімах продовжила її справу і також дуже багато займалась благодійністю, при тому паралельно керувала державою, бо як знаємо Селімові були більше дівки і вино в голові. :girl_haha:

Virna
26.10.2012, 18:43
о, файно, що таку темку завели. я думала в "серіали" писати. Люди добрі, яке то файне кіно. Але я в хаті нічого зробити не можу, я вже чистити картоплю несу до комп"ютера:girl_crazy: Мало того зі мною підсіли чоловік і (увага) тато. Ми за вечерею тільки фільм і обговорювали, правда в них нема часу дивитися, то я вечером переповідаю, або сідають зі мною і онлайн дивляться. Я тільки на початку, на 8 серії.:girl_tender:

Музик
26.10.2012, 18:46
от злі ви, дівчата. я тут начиталась, завтра вранці речі перевожу, а замість пакувати - серіал дивлюсь, включила для фону і затягло мене. костюми гарні!

Virna
26.10.2012, 18:53
завтра вранці речі перевожу, а замість пакувати - серіал дивлюсь
а-ха-ха, я теж речі пакую, завтра від батьків до себе їдемо. благо, людство придумало пральну машинку, замість мене пере, а пакуватися можна і біля компа.

Женічка
26.10.2012, 19:17
дівчата, киньте посилання з укр.перекладом. І я си гляну, що то за кіно таке ;)

Pulupjak
26.10.2012, 20:09
О і у нас вдома всі присіли на цей серіал, правда ми вже третій сезон додивляємось. Так деколи хочеться перемотати вперед і нарешті подивитися а що там далі:wink: Здається знаєш трошки історію, і книгу читала, але всерівно важко здогадатися що буде далі, постановка дуже мені довподоби. Костюми прекрасні, актори гарно підібрані, один Сулейман чого вартий, а Валіде, ну і звичайно Сюмбюль Ага, і другий забула який Ага, такі класні, смішні!

Margot
26.10.2012, 20:13
гляньте, не пожалієте!це я вам обіцяю!

Leila
26.10.2012, 20:36
А мені дуже подобається гра акторів, цей серіал справді треба дивитися, а не просто слухати на кухні. Як вони говорять, дивляться подають знаки і т.д. Дуже цікаво. я вже на 38 серії, часом цікаво що там далі то заглядаю, але все рівно дивлюся кожну серію. Марусю, а чого Селім став правителем після Сулеймана? а Мехмед чому ні?

Margot
26.10.2012, 20:43
Мехмед по-моєму помер, якщо не так, то вибачайте і виправте

сяняНЯНЯ
26.10.2012, 21:04
Селім
так як я дивлюсь по 1+1,то лише на теперішніх серіях,Роксолана народить ще сина Селіма?

Маруся-мама
26.10.2012, 21:16
Марусю, а чого Селім став правителем після Сулеймана? а Мехмед чому ні?

Мехмед по-моєму помер, якщо не так, то вибачайте і виправте

Мехмед і Джаханґір були дуже близькі з Мустафою, і коли його стратили вони не пережили цієї втрати і обоє померли в той сам рік. Тому Селім був наступним. Роксолані було важливо збутись Мустафи.

---------- Додано в 20:16 ---------- Попередній допис був написаний в 20:16 ----------

Роксолана народить ще сина Селіма

У Роксолани було 4-ро синів і одна донька :)

LuBimaya
26.10.2012, 21:21
В них буде 5 дітей, ніби. Мехмед помре, і правитиме Селім.

---------- Додано в 21:21 ---------- Попередній допис був написаний в 21:20 ----------

о, Маруся вже випередила мене.

Маруся-мама
26.10.2012, 21:22
А мене особисто дратує Хатідже. Таке якесь манірне.:girl_crazy:

LuBimaya
26.10.2012, 21:24
А мені її шкода. Хоча вже й посватав їх Сулейман, але ось так залежати від рішення сім"ї, то пекло...

Маруся-мама
26.10.2012, 21:57
А мені її шкода. Хоча вже й посватав їх Сулейман, але ось так залежати від рішення сім"ї, то пекло...

Та ви не забувайте, що вона вільна, бо вона донька султана. На відміну від Махідевран і Хюррем. І Сулейман їй дозволяє на все, так само як і валіде. Та Хатідже своїми руками розвалить своє щастя.

Там не гарем, а кодло змій :)

LuBimaya
26.10.2012, 22:40
Там не гарем, а кодло змій
то точно..

Та Хатідже своїми руками розвалить своє щастя.
а чого розвалить? Вони не будуть з Ібрагімом? як шкода...

Маруся-мама
26.10.2012, 22:43
Вони не будуть з Ібрагімом

Будуть, і діти у них будуть... але більше вам ніц не сказю :)

Fleshka
26.10.2012, 23:01
Будуть, і діти у них будуть..

Тсссс! Зберігайте інтригу:agree:
Скільки вродиться і хто помре я вже прочитала.
Що Хатідже не буде щаслива - теж. Більше не пишіть, благаю, я ж не можу не читати, цікавість мене доїдає.
До речі, зараз на 19 серії все так прекрасно і спокійно, якраз тут би хеппі енд пасував...."і жили всі довго і щасливо"...
Так і кортить наперед перемотати і подивитись хто кого і як.

Махідевран

Подобається мені актриса...гарно грає
А ще дуже імпонує Нігєр Калфа, симпатична і переконлива.

А от Лука такий мені не альо. Я б в такого не закохалась. Ні риба ні м"ясо.

Маруся-мама
26.10.2012, 23:03
Подобається мені актриса...гарно грає
А ще дуже імпонує Нігєр Калфа.

Так. Вони обидві дуже добрі актриси. Я дивилась їх знимки в неті, обоє чудово виглядають. :)

http://cs10196.userapi.com/u3337647/152707215/x_e04e7e3e.jpg http://www.trvikipedi.org/wp-content/uploads/2012/02/Nur-Fettaho%C4%9Flu.jpg http://img2.bdbphotos.com/images/orig/v/5/v5l2pj9oqdeu9jql.jpg http://img6.bdbphotos.com/images/huge/j/j/jjik0yg8s8f1808y.jpg

Fleshka
26.10.2012, 23:11
Я дивилась їх знимки в неті

А без турецьких костюмів теж нічо так...
В Хатідже таакі довгі ноги, через довгі сукні цього й видно не було, а Махідевран і в житті така ж засушена як в кіно, чи то вона мені порівняно з німкенею так виглядає.

Була в мого чоловіка одна біда - відірвати мене від ДП.
Тепер дві - відірвати від "Роксолани" та "ДП"...по черзі:girl_impossible:
Треба ще й його присадити, щоб так не бурчав.:girl_crazy:

Маруся-мама
26.10.2012, 23:14
Треба ще й його присадити, щоб так не бурчав
Мій підсів. Але терпцю в нього нема. Дійшов до 45 серії і кинув :)

Fleshka
26.10.2012, 23:16
Дійшов до 45 серії і кинув

Чесно? З того реально "спригнути"? Думала, якщо підсядеш, то вже безнадійно!:girl_yes:

Маруся-мама
26.10.2012, 23:27
Думала, якщо підсядеш, то вже безнадійно!

Він переключився на індійські кіна, бо в дитинстві дивився.

Я підсадила на цей серіал моїх цьоцю з вуйком, то вони дивляться з захопленням.

Virna
26.10.2012, 23:44
а, мені, дівчата, якщо чесно Махідевран більше подобається ніж Хюррем. Чогось мені так здається, що їй би більше пасувало українкою бути:girl_in_dreams:

Маруся-мама
26.10.2012, 23:56
а, мені, дівчата, якщо чесно Махідевран більше подобається ніж Хюррем. Чогось мені так здається, що їй би більше пасувало українкою бути

Ea. Українка повинна бути чужа . Чужа до всього, до традицій, до правил, до всього турецького. І виглядати вона повинна зовсім інакше, ніякого темного волосся і карих очей. Плюс, Роксолана в житті й справді була крупніша, ніж Махідевран. Тому Селім і народився таким рижим, рижим, бо на маму подібний.

Virna
27.10.2012, 00:05
Українка повинна бути чужа . Чужа до всього, до традицій, до правил, до всього турецького. І виглядати вона повинна зовсім інакше, ніякого темного волосся і карих очей.
та ви праві. але всерівно мені Хюррем не схожа на українку. Ніби в нас кожна друга рудоволоса. але то вже я докулупуюсь:girl_smile:

AilataN
27.10.2012, 00:15
З акторок мені найбільше валіде подобається))
там така хвігура- уавав!))

о, класно що тему окрему забацали!

дівчата , розказуйте щось з історії, так цікаво вас читати!
Марусю, пишіть що знаєте!
Я і попередньої ( нашої) Роксолани цілком не бачила, може зо дві серії.
А на цей серіал присіла конкретно. Виходить мені дивитись тільки по ван плас ван, і то, але зате зранку є повтор- і можна доглянути, що не побачила. Ех, щеб музичка була більш різноманітна.

гра акторів мені місцями не нра. Бездоганний, як на мене, Ібрагім. Султан- затягнуто затягнутий, і добрий як Лєнін в дєтстві.
Роксолана- могла би бути і пожостчє, думаю так і було.

---------- Додано в 00:15 ---------- Попередній допис був написаний в 00:09 ----------

Українка повинна бути чужа . Чужа до всього
та, вона мала бути інакша, не така як всі. Якщо всі були " підкорені, підвласні" то вона мала бути більш вільна духом і свобідніша в емоціях. ну це я так мислю, з чого би то саме її султан собі приглянув. ну і зовнішність мала вирізнятись, може і дійсно була руда? Хоча мені вона би гарно подобалась русою, то взагалі би був супер образ. А ще мені сподобалось в образі актриси специфічний вигин губ, і щоки, як на картинах , зараз пошукаю, щоя маю на увазі
http://s2.uploads.ru/t/YvQUe.jpg
А видите? Типічна Роксолана з турецького серіалу. )))

Fleshka
27.10.2012, 01:16
Джаханґір
а це хто?
Селім був наступним
Селім ж був після Мехмеда в черзі на правління...ні?

Маруся-мама
27.10.2012, 06:03
а це хто?

Ще побачите!

Селім ж був після Мехмеда в черзі на правління...ні?
Так ж сказано. Помер Мехмед. Німа... Тю-тю :girl_haha:

---------- Додано в 04:58 ---------- Попередній допис був написаний в 04:56 ----------

З акторок мені найбільше валіде подобається))
там така хвігура- уавав!))

А то і не дивно. Та акторка носить титу Міс Туреччина, 59-го року.

http://imgkelebek.hurriyet.com.tr/LiveImages/G%C3%BCzelim/666/nebahat%20%C3%A7ehre/13kel03nebahat2.jpg

Хоча мені вона би гарно подобалась русою, то взагалі би був супер образ.

А ви подивіться фільм (http://ekranka.tv/video/velikolepnyi-vek)про те як створуювався фільм. Дуже цікаво. Вони ніяк не могли знайти підходящої акторки на цю роль. Навіть Україну і Росію об’їздили і всеодно не було такої яскравої особистості. І чисто випадково їм запропонували Мерієм Узерлі, саме її акторські і фізіологічні дані їм підійшли. Вони шукали дуже довго - два роки. Вже почались зйомки фільму, а Хюррем у них ще не було. Плюс, Мерієм зовсім не знала турецької мови і вивчила її в процесі зйомок.

Доречі. Мірал Окай, яка була закохана в історію, і була ініціатором проекту померла на весні, тому тепер кожна серія починається - В пам’ять про Мірал Окай.

А мені дуже смішно з того, як вона співає українську пісню :)

algo
27.10.2012, 09:00
Ось тут (http://1plus1.pl.ua/news/roksolana/1-0-40) є серії з 1+1.
Ще не починала дивитись, але мабуть буду) випадково побачила одну серію (там де в неї дитинку забрали, бо молоко отруйне). Українську Роксолану дивилась, книжку читала) до перегляду готова! Ще би трохи часу!

Fleshka
27.10.2012, 10:33
А що ж історія каже? Які факти реальні? Чи батьки померли чи всеж мати приїжджала до Хюрем, як зображено в українській Роксолані? Чи Лука справді розшукав Настю?

Я подивилась 21 серію, і вже й не уявляю що можна ще в 50 запхати? Насправді є стільки достовірних детальних даних про життя Хюрем і Султанської сім"ї в палаці, що аж на 70 серій по півтора години вистачить?
М-дя...наші влізись в значно меншу кількість...

LuBimaya
27.10.2012, 11:29
наші влізись в значно меншу кількість...
наш фільм цінний тільки грою Сумської, як на мене. По-перше, дуже дешевий, це і не дивно, якщо взяти до уваги рік створення. По-друге, дуже багато ляпів (телеграфні стовпи в кадрі чого варті). По-третє, особисто для мене дуже нудно і трагічно. Тут цікаво поспостерігати за сюжетом, з нетерпінням чекаєш кожної серії, хоч і знаєш на перед розв"язку. Наш фільм в мене такі почуття не викликає. А коротший він, бо багато чого опущено і плюс він знятий по роману Загребельного, а турецький на основі історичних подій. І в нашому закінчується фільм, коли Настя стала Валіде, турки ж зняли продовження (Марусю, поправте мене, якщо помиляюся, бо так читала у відгуках)

Leila
27.10.2012, 11:49
А Хюрем побачила як Селім став правителем? бо я щось чиатла що вона померла до того часу. А Валіде, то мати султана, може я і не права, самій цікаво як буде в цьому серіалі.

Margot
27.10.2012, 13:25
Ні, уже не встигла побачити :(
так, мати(саме слово "валіде" з турецької означає "мати")

Chereshka
27.10.2012, 14:40
я і моя бабця підсіли на цей серіал, він так затягує, що неможливо не втриматися. Дуже цікавий, проте Хюрем там дуже вредна (але турки її ж доброю не можуть показати, все ж таки був би ляп по голові))). Дивлюсь в неті, то інколи можем цілий вечір ту Роксолану дивитись))))))
подобається дуже вбрання акторів, їх зачіски, інтер'єри, екстер'єри.

ola-lyola
27.10.2012, 15:59
Дуже люблю історію про Роксолану,з дитинства зачитувалась Загребельним і два рази їздила в Стамбул, щоб подивитись на те,де вона жила.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/04/Khourrem.jpg/225px-Khourrem.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2b/Haseki_Huerrem_Sultan_Roxelane.jpg/200px-Haseki_Huerrem_Sultan_Roxelane.jpg
Ось декілька зображень Роксолани,одне з яких невідомого венеціанського майста, не дуже вона була повною і рудою...
А така літографія єдина є в палаці Топкапе в Стамбулі, взагалі турки не люблять історї про Роксолану,навіть наш мегасуперовий Стамбульський гід неохоче відповідав на всі мої надцять запитання, казав що це вигадки,бо мусульманський чоловік,тим більше султан не буде слухати жінку.
http://pics.livejournal.com/gold_nostalgia/pic/004bxye8
В Стамбулі мало який турок покаже де вона похована, і досить важко самому знайти мечеть Сулейманіє де є усипальниця Роксолани. А в аудіогіді по палаці Топкапе і гаремі про Хассекі Хюрем є лише декілька речень загального змісту.
Одну згадку, яку я побачила - це хамам, названий її менем недалеко палацу Топкапе і Ая-Софії.
https://lh5.googleusercontent.com/-4FxDSBWQ45Y/UIvaCKOtevI/AAAAAAAAABs/D5gOp9B2wu8/s912/DSC_7264.JPG
Доречі в серіалі досить багато реальних зйомок самого палацу - Входу в Топкапе, внутрішнього двору, ворота Баб-ус-сааде, зали аудієнцій, великого павільйону. Я бачила лише дві серії, в одній з яких знімали диван - реальний зал дивану - розкішніший,але там також є віконечко,через яке Султан слухав про все,що відбувається.
А реальний гарем маленький, з невеликими кімнатками, переходиками, і він був відділений від іншої частини палацу, туди ніхто не міг зайти і вийти.

Margot
28.10.2012, 00:43
два рази їздила в Стамбул, щоб подивитись на те,де вона жила
молодець! це, мабуть, було так захоплююче побачити на власні очі, трішки торкнутись історії, відчути її дух!

Маруся-мама
28.10.2012, 05:54
І в нашому закінчується фільм, коли Настя стала Валіде, турки ж зняли продовження (Марусю, поправте мене, якщо помиляюся, бо так читала у відгуках)

Ну та так. В нашому фільмі багато чого не показали. Влансе 4-тий сезон, з 64 серії починається коли вона стала не валіде, а керівницею гарему. Валіде, це офіційний титул матері правячого султана. А ще Роксолана носила титул Хасіке-Хюррем, що означає любімая жена. Пам’ятаєте, як в тому фільмі Біле сонце пустелі - гаспадін назвал мєня любімой женой. :girl_crazy:

Доречі, сьогодні бачила як йшов один мусульманин з двома своїми жінками. Одна старша і вже не надто красива, зате мала доньку, і друга молоденька красуня, якраз вагітна. А той мусульманин йшов на три-чотири кроки перед тими жінками і так вже нісся, що гей. Ніс догори, пузо наперед, ніби він якесь цабе. А для тих жінок він їхній гаспадін.

---------- Додано в 05:54 ---------- Попередній допис був написаний в 05:41 ----------

Одну згадку, яку я побачила - це хамам, названий її менем недалеко палацу Топкапе і Ая-Софії.

Тому, що на її гроші ті турецькі бані побудували. Хамам, це турецькі бані.

Хюррем була дуже хитра і вміла тримати добрі стосунки з важними людьми, тому вона мала багато грошей. Ну і Сулейман їй робив багато подарунків, а ще вона писала листи польському королю. Вона вела перемовини на державному рівні.

Стамбульський гід неохоче відповідав на всі мої надцять запитання, казав що це вигадки,бо мусульманський чоловік,тим більше султан не буде слухати жінку.

Бла, бла, бла. Він просто не хоче історії визнавати так як вона була. Починаючи з Хюррем в Турції почався так званний султанат жінок, коли жінки (мама, сестра, жінка) приймали безпосередню участь в управлінні державою. Он хоча б всі історичні книги пишуть, що Міхрімах, донька Хюррем, керувала державою, бо Селімові то було ні... в голові. І так було на протязі багатьох років. Кажуть історики, що саме це привело до падіння Османської Імперії.

А я читала, що зараз навпаки всі дуже кинулись читати історію того часу, саме завдяки тому серіалу.

УРЯ!!! Моя 70 серія вже є в перекладі. Сидю і дивлюсь.

LuBimaya
28.10.2012, 08:07
Ну от давала собі слово, коли подивилась першу серію, що на перед он-лайн не буду дивитись... Ага! Поначитувалась тут і всьо, пропало діло... Вчора до 3-ї ночі подивилась 15, 16, 17 і 18-ту серії. Напевно, за час шкільних канікул передивлюсь все...
А де ви дивитесь он-лайн українською??? Бо я не знайшла...
Хасіке
Хасекі, напевно.
Я читала, що саме Сулейман ввів цей термін виключно для Хюррем.

Fleshka
28.10.2012, 14:26
А де ви дивитесь он-лайн українською???
Он-лайн українською знайшла тільки до 12 серії... Щось не спішать наперед перекладати...
Дивлюсь з росдубляжем на латіно-серіало.

Женічка
28.10.2012, 15:33
на роксолана.ат.юа є 15 серій точно на укр.мові. Ми з свекрушкою присіли на серіал по повній :) хата неметена, діти голодні :)

LuBimaya
28.10.2012, 17:13
ну так, там версія з 1+1. Вони обрізають і показують не так, як є насправді. 26.10. була 15-та серія. на тому сайті вона не до кінця, як і показував 1+1.

Chereshka
28.10.2012, 17:44
Вчора до 3-ї ночі подивилась 15, 16, 17 і 18-ту серії.
як я вас розумію))))))))))))))))))))) таке ж саме))))))

дивлюсь російською мовою, бо 1+1 трохи обрізає і лише є ті серії, які були в ефірі.

Женічка
28.10.2012, 18:15
передивилась перші 15 серій в укр.перекладі. Вагаюсь, чи псувати враження рос.дублюванням... Як сприймається на рос.мові?

Fleshka
28.10.2012, 20:30
Я спершу теж не охоче на рос дубляж переходила. Але цікавість взяла верх.
Загалом переклад не гірший за український. Спершу незвично інші голоса чути. Але враження абсолютно не псує.

---------- Додано в 20:30 ---------- Попередній допис був написаний в 18:36 ----------

Нарила в історії: В Хюррем і Сулеймана народилось 6-ро дітей. Після Міхремах(1522р.) народився Абдалла(1523р) а потім аж Селім (1524р.)
Абдалла помер у три рочки.
Цікаво чому в серіалі цей факт упустили?

Маруся-мама
28.10.2012, 22:01
Цікаво чому в серіалі цей факт упустили?

Бо ітак тягнеться як коє шо... а ту щей то додавати. Вони багато упустили, перекрутили історичні факти. Але то ж не історичне дослідження, а серіал. Забава!

Доречі, я вже знаю чому Роксолану так не люблять турки і про неї так мало говорять. Справа в тому, що її всі обвинувачували в смерті Мустафи, а його турецький народ і яничари дуже любили. І коли Сулейман стратив свого сина, нарід її дуже зненавидів. Сулейман вже від тоді не ходив в ніякі походи, не завойовував нових земель, бо вважав, що ітак багато є. А турки хотіли ще більше розширити імперію. І Сулейман після смерті Хюррем просто сидів на троні і ніц вже не робив. Відсидів на троні з докорами сумління за смерть Ібрагіма і сина, і так і помер.

Vesnyanka
28.10.2012, 22:03
В Рогатині збереглася хата , де жила Настя Лісовська
. А вчителька моєї куми звідти розповідала (ще до тих серіалів), що в житті дівчина була реально рудоволоса, не худенька і з грубими рисами обличчя.

reindeer
29.10.2012, 00:06
Так..не хата.)).а церква де по легенді Роксоланин батько був священником.

Fleshka
29.10.2012, 09:20
Ну от поясніть мені недалекій, чому жінки мріяли народити тільки Шехзаде, знаючи, що в результаті всерівно всіх передушать крім старшого, коли прийде час, щоб не було міжусобиць. Вже краще дівчаток народжувати...вони ж хоч житимуть.

Левицька
29.10.2012, 09:23
чому жінки мріяли народити тільки Шехзаде, знаючи, що в результаті всерівно всіх передушать крім старшого, щоб не було міжусобиць
шансів на царство більше, більше шани і грошей, вище статус в гаремі... все просто.

Fleshka
29.10.2012, 09:29
шансів на царство більше,
Воно то так, але маючи п"ятьох синів, знати що житиме тільки один в результаті, а на страту інших доведеться дивитись власними очима...вже краще не мати тих грошей і статусу.

ola-lyola
29.10.2012, 09:34
чому жінки мріяли народити тільки Шехзаде,
Тому що з наложниці набувала статусу мами Шех-заде, отримувала окрему кімнату, служницю і т.д. Після народження хлопчика він з мамою відсилався у школу, де і виховувався до повноліття, і лише Роксолана мала декілька синів і залишлась в гаремі
Родив сына, женщина переставала быть фавориткой, отправляясь вместе с ребёнком в отдаленную провинцию, где наследник должен был воспитываться до того времени, как займёт место отца. Хюррем же была первой женщиной, сумевшей одновременно играть обе роли, что вызывало огромное раздражение консервативно настроенного двора. Когда её сыновья достигли совершеннолетия, она не отправилась вслед за ними, а осталась в столице, лишь изредка навещая их. Именно этим во многом можно объяснить негативный образ, который сформировался вокруг Хюррем. Кроме того, она нарушила ещё один принцип османского двора, заключавшийся в том, что одна фаворитка султана должна была иметь не более одного сына. Не в силах объяснить, как Хюррем смогла достичь столь высокого положения, современники приписывали ей то, что она попросту околдовала Сулеймана.
Профессор истории, автор работы о султанском гареме Лесли Пирс

---------- Додано в 09:34 ---------- Попередній допис був написаний в 09:33 ----------

вже краще не мати тих грошей і статусу.
Я також про це думала, але сумніваюсь що у наложниць був вибір...

Левицька
29.10.2012, 09:56
маючи п"ятьох синів, знати що житиме тільки один в результаті, а на страту інших доведеться дивитись власними очима...вже краще не мати тих грошей і статусу.
ну, в них сприйняття інше, чи то у нас інше, взагалі, важко якісь явища зрозуміти, приміряючи їх на себе... Нам дико, а для них - шанс.

Fleshka
30.10.2012, 20:21
Та Хатідже своїми руками розвалить своє щастя.
Подивилась щойно 34 серію... Не думала що то буквальний вираз: "своїми руками".
Шкода її... Не знаю що далі буде, але таке пережити...двічі...
А ще в тому кодлі всі від малого до великого, від низів і до верхів, завжди на волосок від страти...капєц якийсь, життя в постійному стресі.

Маруся-мама
30.10.2012, 21:14
А ще в тому кодлі всі від малого до великого, від низів і до верхів, завжди на волосок від страти...капєц якийсь, життя в постійному стресі.

Та то просто, я вам казю. Гризуться, підсиджують один одного... Жахи.

---------- Додано в 21:14 ---------- Попередній допис був написаний в 21:10 ----------

Після народження хлопчика він з мамою відсилався у школу, де і виховувався до повноліття, і лише Роксолана мала декілька синів і залишлась в гаремі

А після того, як Сулейман помер, хлопчиків вже більше не відлучали від матерів, і виховували в школах при гаремі. Тому багато істориків звинувачують Хюррем в тому, що саме через неї не було гідних наслідників Османської Імперії, так як хлопчики коло матерів виростали м’якими, з не з жорсткими рисами характеру, як і належить воїнові-завойовнику.

Chereshka
30.10.2012, 21:57
Скажіть, може хто знає. Чи це правда про того Луку, чи було таке в реальності? Чи то просто в серіалі такий сюжет, що він приїжджає, малює, працює в тому палаці?

Margot
31.10.2012, 10:32
Чи це правда про того Луку, чи було таке в реальності?
ні, це просто вигаданий сюжет.Він шукав її, але біля палацу і близько не був. Художня література описує їхнію єдину зустріч на османській землі, але то таке, хто зна як воно було

Fleshka
31.10.2012, 10:41
Так само історія пише що жінок крім Хюрем більше не мав...
А тут і Вікторія і Ізабелла...І ще невідомо кого там захоче ще в наступні 30 серій...

Маруся-мама
31.10.2012, 14:14
І ще невідомо кого там захоче ще в наступні 30 серій
або підкладуть

Nana11
01.11.2012, 09:55
Все класно, але оті наряди Роксолани і Левка, коли їх показували в молодості, як же вони історично ті турки все досліджували?якшо Левко ходить в косусі, як в росіян були,а Насті на голову взагалі якийсь "кокошнік" як в прибалтів причепили:girl_crazy: як побачила то аж розсміялася...
Та й взагалі я розумію шо це серіал, але наприклад, невже всім жінкам можна було бігати по палацу, не прикриваючи лиця?

VsjaVolodina
01.11.2012, 10:03
Насті на голову взагалі якийсь "кокошнік"
Мене це теж збентежило. в нас такого і близько не було. Дарма турки вихвалялись що фільм побудовано на історичних фактах. багато вони там ліричних відступів зробили)

kharchenkoiryna
01.11.2012, 10:08
мене також це дивує. як вони (жінки) ходять без прикритої голови і лиця. навіть коли Ібрагім приймав у себе гостей (серія 25 чи 24) вони всі сиділи за одним столом..
http://lines.lvivport.com/children/m6030.gif (http://lines.lvivport.com/children/)

сяняНЯНЯ
01.11.2012, 10:15
вони всі сиділи за одним столом..
а як Валіде не могла вмоститись на тому кріслі...від непривички,бідненька

LuBimaya
01.11.2012, 11:11
Йой, я вже 44-ту серію переглянула... Захопило мене то не на жарт...
Левка
його звали Лука.

Leila
01.11.2012, 11:55
В українському перекладі Левко :), я 50 дивлюся,але правда вже і 70 переглянула.

LuBimaya
01.11.2012, 12:19
В українському перекладі Левко
на 1+1 ніби теж Лукою називають... ні?

Женічка
01.11.2012, 12:24
на 1+1 Левко :)

LuBimaya
01.11.2012, 12:28
на 1+1 Левко
то в мене вже двомовність почалася, бо дивлюся з рос. дубляжем... перепрошую.

Virna
01.11.2012, 13:17
українському перекладі Левко
а я собі чогось все думала, що то два різні імені. Хіба в українській нема імені Лука? Є ж Євангеліє від Луки? А Левко хіба не Лев?

Fleshka
01.11.2012, 13:37
думала, що то два різні імені

То два різних дубляжа...Настя і Олександра - теж різні імена..
Ім"я суті справи не міняє...Сволочі там всі. І вродь всі плачуть, а по суті черстві і безсердечні.
Вчора подивилась 40-ву серію.
Ото наша кобіта і хитрюча. Це ж треба так додуматись...Я була впевнена раніше що Сулейман одружився з Хюрем через велику любов, а тут шантажом добре попахує...

Margot
01.11.2012, 16:29
І вродь всі плачуть, а по суті черстві і безсердечні.
100%
всі жили в постійному стресі, за кожним ходила тінь смерті - не так подивишся, не то скажеш і тобі кінець,інстинкт самозбереження робив свою справу...

Nana11
01.11.2012, 21:09
Хюрем через велику любов, а тут шантажом добре попахує...
А коли вона офіційно стала Гюрем Султан?дружиною Сулеймана, бо в 8 серії вона ше невільниця, а в 18 вже всі до неї як до Султани ставляться...

Furore
02.11.2012, 11:28
Мабуть після того як народила другого шехзаде.

LuBimaya
02.11.2012, 11:33
бо в 8 серії вона ше невільниця, а в 18 вже всі до неї як до Султани ставляться...
на неї кажуть Султан, бо вона мати нащадків.
Невільницею вона так і залишалася поки, аж згодом буде вільною. Махедевран теж невільниця, і не є офіційною дружиною, але ж на неї кажуть Султан.
Настя і Олександра - теж різні імена..
в історичних документах є дві версії її імені.

Я була впевнена раніше що Сулейман одружився з Хюрем через велику любов, а тут шантажом добре попахує...
толі єщьо будєт... Я вже 50-ту дивлюся.

Fleshka
02.11.2012, 12:46
дружиною Сулеймана
Дружиною Сулеймана (законною) в 40-х серіях. А Хюррем Султан - після народження першого сина. Невільницею вона була доти, доки Сулейман не дарував їй свободу і не звільнив від рабства.

---------- Додано в 12:46 ---------- Попередній допис був написаний в 11:42 ----------

Вичитала в Вікіпедії що Махідевран - третя по рахунку жінка Сулеймана.
Другою була Гюльфем, народивша йому двох синів в 1515 році, а в 1521 - обоє померли.
Першою ж була Фюлане. Їх син теж помер в 1521...від епідемії оспи.

До речі, Гюльфем задушили по наказу Султана в 1562 році.

А оце взагалі шокує:
Сулейман велел задушить Мустафу шёлковым шнуром у себя на глазах, а также казнить его сыновей, то есть своих внуков (1553 г.).

Наследником престола стал Селим, сын Роксоланы; однако после её смерти (1558 г.) поднял мятеж другой сын Сулеймана от Роксоланы — Баязид (1559 г.) Он был разбит войсками отца и попытался укрыться в сефевидском Иране, но шах Тахмасп I выдал его отцу за 400 тыс. золотых, и Баязид был казнён (1561 г.). Были убиты также пятеро сыновей Баязида (младшему из них было три года); по некоторым легендам, по приказу Сулеймана было убито до сорока его потомков.

LuBimaya
02.11.2012, 14:07
А оце взагалі шокує:
та там все шокує... Але повірте, так було не тільки в мусульман. Згадайте інтриги французьких королів, наприклад. Такі були часи. Але і зараз не краще, просто все вирішується інакше.

ljalechka
02.11.2012, 14:17
так дівчатка, і ми з моєю Роксоланою присіли на цей серіал, наразі тільки по 1+1:girl_crazy:

носик
02.11.2012, 14:48
А я дивлюся зараз неті 71 поки серію.
От цікавить те, куди по історії подінеться Мехмет? він же першим після Мустафи мав право на владу?

Samhayne
02.11.2012, 14:52
куди по історії подінеться Мехмет?
помре від віспи

Margot
02.11.2012, 19:07
помре від віспи
яку підхопить від однієї з наложниць

kharchenkoiryna
02.11.2012, 19:08
ого а я лише на 29 серії, чесно кажучи вже набридає, занатто та Роксолана владна і нагла, а Ібрагім жорстокий.

Маруся-мама
02.11.2012, 19:58
Я також вже до 71-ї дійшла. Мене он цікавить як ся збудуть тої цілої Фірузі? Щось мені здається, що воно засланий казачок... та щей те тату на плечах, а за мусульманськими традиціями такого нізя. Цікаво...

---------- Додано в 19:50 ---------- Попередній допис був написаний в 19:49 ----------

А коли вона офіційно стала Гюрем Султан?

Під час свята Рамадан, якщо не помиляюсь.

---------- Додано в 19:55 ---------- Попередній допис був написаний в 19:50 ----------

Мабуть після того як народила другого шехзаде
Ні... вона всіх понароджує, здається... а потім вимантить в Сулеймана волю. Але і волю вона вимантить, не тому, що дуже їй чогось бракувало в тому гаремі. Вона і надалі не буде гуляти куди захоче поза гаремом. А просто аби насолити всім решту ))))

---------- Додано в 19:58 ---------- Попередній допис був написаний в 19:55 ----------

занатто та Роксолана владна і нагла, а Ібрагім жорстокий.

а як інакше??? Як вона могла вижити в умовах в які попала? Будучи лагідною і не піднімаючи голови? Якби була саме така, то дуже швидко опинилась б в мішку зі зміями і її б кинули в відкрите море. Подумаєш. З жінками не дуже рахувались, таких як вона були тисячі.

А щодо Ібрагіма, то він хотів бути як Султан. А султани повинні були бути жорстокі, з життям пересічних там громадян не рахуватись, і все робити на благо держави. Навіть якщо по-трупах вгору.

Fleshka
02.11.2012, 20:14
вона всіх понароджує, здається... а потім вимантить в Сулеймана волю.
Нє, волю виманила перед п"ятим сином ще...після четвертоі дитини...як і свадьбу...
Ото мене посміхнуло як вона це по-мудрому зробила...щось мені і вголову не прийшло що так може розвиватись далі.
А просто аби насолити всім решту )
Ех, ну що ж Ви... не вірите в щирість співвітчизниці? В те що вона і вправду пожертву хотіла зробити і це був єдиний вихід - воля?:girl_nea:

Samhayne
02.11.2012, 20:19
а потім вимантить в Сулеймана волю. Але і волю вона вимантить, не тому, що дуже їй чогось бракувало в тому гаремі.
Волю вона виманила після того, як Валіде її обломала з пожертвами для Мекки та не дозволила будувати акведуки для людей. Мол, звернись за поясненнями до мулли. Тоді Хюррем звернулась до імама, а той їй і пояснив, що рабиням не дозволяється займатись благочинністю. От тільки Махідевран займалась благодійністю (через що і Хюррем того захотілось), а вона ж теж рабиня? Чи не рабиня?
А ще Хатідже постійно їй притикала, мол "ти раба і знай своє місце", а ще ж Хюррем добре запам’ятала оте приниження, коли її Ібрагім змусив цілувати край плаття Валіде, Хатідже і Махідевран (щоб дозволили повернутись зі старого палацу в гарем). От її і заїло то все... Перегнули палку, от вона їм і дала по лобі. Добряче так дала...

Fleshka
02.11.2012, 20:24
Чи не рабиня?

Та власне по сюжету - рабиня, а насправді? Бо в інтернеті багато суперечливої інформації...
А чому померли діти Сулеймана і Гюльфем? І чому її відлучили від Сулеймана? Хтось цю історію знає? В серіалі не раз проскользують окремі сцени з тим, а як насправді?

Samhayne
02.11.2012, 20:28
А чому померли діти Сулеймана і Гюльфем
Від віспи. Тоді мало знали як боротись з такими захворюваннями.
Як мусульманин Сулейман міг мати 4 дружини та стільки наложниць, скільки міг утримувати:
Ім'я його першої дружини невідоме. Одружився з нею у 1511 році, під час перебування у Кафі. Вона народила йому сина Махмуда, який помер під час епідемії віспи 29 листопада 1521 року. В житті Сулеймана вона не відіграла значної ролі, згодом померла.
Друга його дружина називалася Гюфем Султан (Güfem Sułtan). Її сином був Мюрад. Він також помер під час епідемії віспи 10 листопада 1521 року. Гюфем була задушена за наказом Сулеймана у 1562 році.
Третя — Mâhidevrân Sułtan, була більш знана як Gülbahar (Весняна троянда). Після смерті Махмуда її син Мустафа (правитель провінції Меніса з 1533) початково був названий Сулейманом наступником. Він був страчений за наказом султана, коли Сулейман почав побоюватися його популярності і впливу на армію.
Четвертою дружиною Сулеймана була Хурем Султан (Hürrem Sultan), у Європі знана як Роксолана.
Взято з Вікіпедії

носик
02.11.2012, 20:37
Про Фірузе, думаю що вона лишиться живою. хоча у трейлері Хюрем ходить така радісна " як добре позбутися суперниці".
І та тату і мене бентежить... Занадто вона відьомська із своїми промовляннями та видіннями. Не дарма турецькі фани серіалу збирають підписи, аби персонаж Фірузе виключили. Оскільки це не історична постать та не до вподоби багатьом..

Samhayne
02.11.2012, 20:42
А куди поділась подруга Хюррем, ота, що Марією звали...

носик
02.11.2012, 20:48
Не пригадую. Можливо вмерла?

Fleshka
02.11.2012, 20:53
А куди поділась подруга Хюррем
Заміж видали і відіслали.

---------- Додано в 20:53 ---------- Попередній допис був написаний в 20:50 ----------

А от хтось може пояснити, бо я так і не в"їхала: Ізабеллу вбили?

Margot
02.11.2012, 20:55
та вона ж Гюльнігай! вона прийняла іслам і відповідно її переіменували!!!

Fleshka
02.11.2012, 21:02
вона прийняла іслам і відповідно її переіменували!!
ну да, а в надцятих серіях видали заміж і відіслали з палацу

Samhayne
02.11.2012, 21:04
Ізабеллу вбили?
Вроді як її Хюррем і компанія прибили, але Сулейман так впевнено каже Ібрагіму, що вона відіслана в монастир "гріхи замолювати".

napoleona
02.11.2012, 21:08
а в якій то серіїї Ізабелла?

LuBimaya
02.11.2012, 21:51
Під час свята Рамадан, якщо не помиляюсь.
Ні. Це було свято обрізання шехзаде Мустафи і Мехмета.

---------- Додано в 21:51 ---------- Попередній допис був написаний в 21:25 ----------

Після того, як служниця Махедевран її ледве не вбила і сильно покалічила ножем, її виходили і видали заміж.

Ой, не знаю як кому, а мені найбільш симпатичний Балі-Бей. Я просто млію від цього актора, шкода, що він не буде у фільмі до кінця...
http://www.kino-teatr.ru/acter/album/299833/pv_192431.jpg

Яка для вас була сама драматична сцена в фільмі? Я плакала, коли Матракчі Вікторію топив. Зревілася вся...

Fleshka
02.11.2012, 21:58
а мені найбільш симпатичний Балі-Бей
О, так...Красавчик. І хоч я не прихильник надмірної рослинності на обличчі, навіть вуса його не псують...:girl_in_love:

але Сулейман так впевнено каже Ібрагіму, що вона відіслана в монастир "гріхи замолювати"

тут на одному з форумів нарила таку от думку:
Там есть сцена, где Хюррем, поговорив с Изабеллой в бельевой, приказывает Нигяр-Калфе и Гюлю-аге: «А теперь выбросьте их [Изабеллу с телом Кармины] в море…». То ли Гюль-ага, то ли Нигяр-Калфа – кто-то из них возразил: «Но ведь принцесса еще жива…». Хюррем настояла на своем (убить и выбросить в море) и… ушла, чтобы больше не иметь с этим дела (как же она может тогда проконтролировать результат?), она ушла в полной уверенности, что принцессу сейчас убьют.. Дальше показали Нигяр-Калфу и Гюля-агу с озадаченными лицами и дальше… пошел уже другой эпизод (утро над дворцом) кажется. Самой сцены убийства не было.

Как вы думаете, может и так уже по уши вляпавшиеся Нигяр-Калфа и Гюль-ага не решились добить любимую игрушку (и наложницу) Султана - принцессу (хватит уже и того, что они отравили ее служанку) и обратились, каясь в содеянном (особенно с Карминой, но она - только служанка), к… Султану? Султан понял, что еле выжившей принцессе мирного житья с Хюррем не будет. Возможно также, что насмерть перепуганная принцесса сама попросила спасти ее и переправить в монастырь (где бы она замаливала, как католичка, любовную связь без официального брака). Возможно, Султан обеспечил несчастной принцессе побег так, чтобы никто не заметил. А тем, кто заметил бы в любом случае (включая стражу), было приказано молчать… С утра Султан пошел первым делом к принцессе в гарем и нарочно поднял бучу, что она исчезла, чтобы сохранить для своей любимой, но ревнивой Хюррем иллюзию, что принцесса убита. Он даже высказал Валиде: «ТАК вы управляете гаремом?!» (в том смысле, что не знаете, что с принцессой). Для вида было приказано всех во дворце допросить. Нигяр-Калфа и Гюль-ага реально волновались потому, что делали вид, что ничего не сказали Султану, боясь Хюррем. Султан для вида наехал на Ибрагима, позже подробно рассказав ему о нескольких пунктах назначения, которые принцесса уже преодолела по пути в монастырь. Не думаю, что Султан выдумал этот усложненный маршрут. В конце этого разговора с Ибрагимом Султан загадочно добавил: «Помни, Ибрагим, что я обо всем всегда узнаЮ (не «УзнАю», я имею в виду) раньше тебя». Это он уже все уладил с Изабеллой сам. С такой версией становится понятно, почему Султан сперва для вида наехал на Хюррем (которая была по наивности уверена, что убила принцессу – мудрый Султан не стал ее разочаровывать), взял за горло, а потом поцеловал.

Это моя версия. Но также возможно, что принцессу убили. А султан придумал детальный маршрут ее следования в монастырь с несколькими пунктами назначения с целью отвести подозрения Ибрагима от Хюррем…

LuBimaya
02.11.2012, 22:18
Закохалася в цю музику http://www.youtube.com/watch?v=9X1amYnkZIA

napoleona
03.11.2012, 19:29
а є вже 71 - 72 серія в перекладі?

Furore
03.11.2012, 22:03
Яка Ізабелла, який Балі-бей?? Не розкривайте секретів, тут деякі на 1+1 дивляться...

Nana11
04.11.2012, 21:57
А ше мені цікаво...якось так не спрведливо получається, що всі жорстокі речі які робила Махідевран по відношенню до Гюррем султан засудив і фактично сприяючтсь на це розірвав з нею близькі стосунки а от Гюррем виявляється теж робила дуже жорстокі речі.Якшо чесно здавалося вона взяла Сулеймана добротою, а виявилося...Хоча вбити чи покалічити когось я бачу в той час було для них нормою.
І ше дуже здивувало шо в фільмі вона з Криму!Де Крим а де Хотин!

Fleshka
04.11.2012, 22:26
Якшо чесно здавалося вона взяла Сулеймана добротою, а виявилося..
Сулеймана то взяла добротою, а от гарем добротою не візьмеш... і на одній доброті в гаремі не протягнеш довго.
Спершу коли почала дивитись серіал, вразив образ Насті - інтриганки, мстивої, зовсім не такої як малювала мені її уява. Деколи я дуже шкодувала Махідевран і навіть вболівала за неї. Але вже зараз на 50-х серіях чітко видно наскільки там все жорстоко. Ну нереально вижити, навіть маючи за спиною 100% покровительсво Володаря в кодлі, не живучи по тим жеж законам. Там або ти когось з"їсиш, або тебе ...

тут деякі на 1+1 дивляться..
:girl_smile:
Сорі)))
А з ким поговорити-пообмусолювати тоді, спитати що неясно, якщо не тут?
Поки 1+1 до тих серій дійде, вже і мислю втрачу:girl_phone1:

LuBimaya
04.11.2012, 22:33
Хотин
та вона і не з Хотину. А з Рогатину.
а у фільмі кажуть, що вона з Криму тому, що саме з Криму вона потрапила до Турції. Там вона перебувала в полоні у татар, які і привезли її до Криму з рідних країв. А вже потім продали, чи подарували (не пам"ятаю точно) в гарем до султана.

algo
05.11.2012, 12:53
А з ким поговорити-пообмусолювати тоді, спитати що неясно, якщо не тут?

Став просто під детальніше. бо дійсно багато тільки дивляться на 1+1

Pulupjak
05.11.2012, 14:19
Деколи я дуже шкодувала Махідевран і навіть вболівала за неї
а ще за Ібрагіма і його кохання до сестри султана, з одної сторони з дитинства сам один на чужині, дуже любить і підтримує Мустафу з Махідевран вірний слуга Сулеймана, а з другої інтриган ще той, підступний, хитрий дуже ну і швиденько його кохання притупилося). В принципі дивлячись цей фільм неможливо бути байдужим, дуже все емоційно. І правильно пишуть дівчатка там постій потрібно боротись за своє щастя і життя, слабкі просто не виживали. Дивлячись серіал часто ловлю себе на думці що дуже мені пощастило родитися в наш час:girl_crazy:

LuBimaya
05.11.2012, 15:16
І правильно пишуть дівчатка там постій потрібно боротись за своє щастя і життя, слабкі просто не виживали.
угу. І Хюрем такою зробили самі ж. Вона ж не винна, що потрапила в полон, потім в гарем, що її покохав володар, що вона народила йому дітей. Вона боролася за своє життя і щастя. Де-які методи я не підтримую, звичайно, але як мати я її розумію.

Nana11
05.11.2012, 21:56
А з Рогатину.
Ой, то шось помутніння розуму, ну з Рогатину...
Прийшлося передивитися першу серію, от що буває як дивишся серіал і паралельно з донею в ляльки бавишся...там була така фраза "типу дочка кримського хана" я думала вони про Гюррем говорили а то про Валіде.:girl_crazy:

Маруся-мама
05.11.2012, 22:03
Вчора з тим тирнетом змогла подивитись тільки половинку 71-ї серії. Зараз на роботі хіба буду додивлятись, бо вдома далі поганий зв’язок. :)

---------- Додано в 22:02 ---------- Попередній допис був написаний в 22:00 ----------

який Балі-бей

Млію від того турка... дивлюсь на його знимки щодня. Молодий, і такий... Ней бере мене в полон. :girl_crazy:

---------- Додано в 22:03 ---------- Попередній допис був написаний в 22:02 ----------

є вже 71 - 72 серія в перекладі?

71-ша вже є (з неділі). 72-га щойно вийде на екрани в четвер, 8-го листопада. Якщо знаєте турецьку, то можете в оригіналі переглянути.

napoleona
05.11.2012, 22:15
Якщо знаєте турецьку, то можете в оригіналі переглянути.

Маруся-мама
05.11.2012, 22:17
а може є де з перекладом вже?
наперед нема.

LuBimaya
06.11.2012, 13:46
Ней бере мене в полон.
то точно!
Людоньки, він мені вже сниться.
Вже не дочекаюся, коли додивлюсь до тієї 72-ї серії (я вже на 63-й). Бо то так не можна. Я по 4-5 серій за день дивлюся! Чоловіка вже нудить...

Samhayne
06.11.2012, 14:21
Я по 4-5 серій за день дивлюся!
А я часом перемотую, щоб пошвидше дізнатися що тама далі... І з субтитрами дивлюсь...

Corena
06.11.2012, 14:32
так-с, під впливом посиденьок і я до вашої касти )).
подивилась лише перші дві серії, ще не можу сказати, що в страшному захопленні, але для розваги в сірі осінні дні - як раз те, що треба - любовні пристрасті, інтриги, чудові прикраси, просто млію від тих брязкалець у волоссі, вухах і на шиї їхніх жінок гарні лиця на екрані.
до речі про лиця. маю таке спостереження
султан сулейман нагадує ніколаса кейджа
http://s2.uploads.ru/2HB6k.jpg http://s2.uploads.ru/CrKlu.jpg
Гюрем схожа на дрю беррімор
http://s2.uploads.ru/0ZFLA.jpg http://s3.uploads.ru/7gVuh.jpg
махідевран дуже красива і подібна до нашої сніжани онопки в її кращі часи
http://s2.uploads.ru/LXdWV.jpg http://s3.uploads.ru/6dspO.jpg
ну і нехай не ображається на мене єва лангорія, але валіде - розкішна жінка, і єва через років 20 мала б виглядати так само ))
http://s2.uploads.ru/CbYa2.jpg http://s3.uploads.ru/PKnpj.jpg

LuBimaya
06.11.2012, 14:36
але валіде - розкішна жінка,
Це точно! я в захваті від неї!!!

Маруся-мама
06.11.2012, 19:07
Вчора знову не могла подивитись. Зараз наплюю на роботу і буду тут дивитись.

Fleshka
06.11.2012, 21:57
Я по 4-5 серій за день дивлюся!
Ого! Там ж серії півторагодинні. Я дві дивлюсь, і то поки готую - прасую, ставлю перед собою ноут, або вночі, коли всі сплять. Іто чоловік булькає...

Margot
07.11.2012, 12:52
типу дочка кримського хана"
хаха! а я читаю (безсонні ночі даються взнаки) "християнського хана" і кілька секунд в ступорі що ж то за хан такий?"":girl_crazy:

Virna
07.11.2012, 15:15
А я взахваті від Хюрем, насмілитися "наказати" султанові не приймати в себе більше жодних жінок. Більше нічого не пишу, бо, може, не всі додивились до цього)

Fleshka
07.11.2012, 16:41
А є серії від 57-ї в нормальному перекладі...не одноголосому?

Але ж і сплакалась я сьогодні на 55-56...то капєц...

А ще щось не в"їжджаю в закони їхні.
Чому дитину Євсун вбили? Чому Шехзаде не має права мати дітей. Хіба Мустафа у Сулеймана народився не коли той Шехзаде ще був? Чому Сулейманові-Шехзаде можна було мати дітей, а Мустафі-Шехзаде не можна?

Samhayne
07.11.2012, 17:13
Чому дитину Євсун вбили? Чому Шехзаде не має права мати дітей. Хіба Мустафа у Сулеймана народився не коли той Шехзаде ще був? Чому Сулейманові-Шехзаде можна було мати дітей, а Мустафі-Шехзаде не можна?
Сулейман народився: 6 листопада 1494, початок правління: 25 квітня 1520 (на момент вступу на трон йому було 18років),
Діти почали народжуватись з 1515 року (він уже правив 3 роки)
Сулейман мав загалом щонайменше 11 дітей, з яких більшість померла в дитинстві. Дорослого віку досягли:
Мустафа (Mustafa) (1515 — 1553) (син Гюльбахар, вона ж Махідевран)
Мехмед (Mehmed) (1521 — 1543) (син Роксолани)
Міхрімах (Mihrimah) (1522 — 1578) (дочка Роксолани)
Селім (Selim) (1524 — 1574) (син Роксолани)
Баязид (Bajezid) (1525 — 1562) (син Роксолани)
Джангір (1533 — 1553) (син Роксолани)
Шехзаде могли мати дітей після того, як виїзджали з палацу правлячого Султана, аби не підривати владу Султана (як на мене, аби не було плутанини з дітьми).

AilataN
07.11.2012, 17:42
З повією московкою Танею, вони трохи загнули.
Карашо шо не Наташа))).

Маруся-мама
07.11.2012, 17:51
Мустафа (Mustafa) (1515 — 1553) (син Гюльбахар)

Щось тут не дуже точно

Первая наложница, родившая Сулейману сына — Фюлане. Эта наложница родила ему сына Махмуда, который умер во время эпидемии оспы 29 ноября 1521 года.

Вторую наложницу Сулеймана звали Гюльфем Султан. В 1513 году она родила султану сына Мурада, который умер в 1521 году

Третьей наложницей султана была черкешенка[12] Махидевран Султан, более известна как Гюльбахар («Весенняя роза»). В 1515 году она родила сына Мустафу.

Ну а решта вже від Роксолани.

LuBimaya
07.11.2012, 17:59
Так, мене це муві починає розчаровувати... Ну от нашо тут ця Фірузе??? Так все було добре, а тут кохання нове... Я так не бавлюся, знову переживати.

Samhayne
07.11.2012, 18:00
Щось тут не дуже точно
Брала інформацію з української Вікіпедії. Сказано ж, що Сулейман мав щонайменше 11 дітей! Попередні діти прожили померли дууже маленькими і рідко згадуються.
Я, власне, допустила описку в даті правління, ото казус.. приписала Сулейману лишні 8 років правління. Сорі...

napoleona
07.11.2012, 18:02
Так, мене це муві починає розчаровувати... Ну от нашо тут ця Фірузе??? Так все було добре, а тут кохання нове... Я так не бавлюся, знову переживати.

Маруся-мама
07.11.2012, 18:05
Ну от нашо тут ця Фірузе???

То ніби, щоб потягнути час.

Історично воно не правильно. Фірузя якщо і була, то Сулейман не прийняв. Плюс, він сказав збутись Ібрагіма саме після повернення з походу, бо той взяв собі титул султан. Ви ж пригадуєте :) А в кіні тягнуть чогось кота за хвіст.

LuBimaya
07.11.2012, 18:08
Ви ж пригадуєте
я ще до цього не додивилась.
я тільки дивлюся, як він закохався в цю Фірузе.

Samhayne
07.11.2012, 18:11
А в кіні тягнуть чогось кота за хвіст.
Якби не тягнули, то не вийшло б 3 сезони (а може й більше), з серіями по півтори години...

AilataN
07.11.2012, 18:47
Ібрагім- як "луч свєта в тьомном царствє". Тільки бігає і всім розказує таємниці берегти і "нікому нічого не розказувати і не показувати".

Nana11
07.11.2012, 20:03
Тільки бігає і всім розказує таємниці берегти і "нікому нічого не розказувати і не показувати".
А ці палацові султани? Ну от чесно така дурка їх там чіпляється, бігають одна одній козні роблять, вони б їсти Сулейману зварили, поприбирали, попилесосили, помили кухню, попрасували і т.д., зразу б всякі дурниці з голови вивітрилися :girl_crazy:

Samhayne
08.11.2012, 17:48
Читала розширенний анонс 72 серії. Буде -ВАУ!

Маруся-мама
08.11.2012, 18:26
Читала розширенний анонс 72 серії. Буде -ВАУ!

Іду подивлюсь на то ВАУ :) Переглянула в оригіналі. Дійсно ВАУ! Треба буде зачекати лишень на переклад, але мені вже кортить подивитись 73-тю.:girl_crazy:

Samhayne
08.11.2012, 19:38
Треба буде зачекати лишень на переклад
Я вже й турецькою пробувала дивитись... Таки почекаю на переклад, хоч одноголосий...

Галюсік
09.11.2012, 18:19
Потребую допомоги!
Пропустила 2 серії і пів сьогоднішньої.
Напишіть, хтось коротко, що сталося за цей час?
Востаннє бачила, як прибули подарункові повії.
Що було далі з ними, з тою Танею?
Чому Роксолана погрожувала Ібрагімові?
Звідки Ібрагім дізнався, що у Левка з Роксоланою буде зустріч в саду і що це за зустріч?
І "вообще", може ще щось сталося, варте уваги?
О, а чому дівки лежать на ліжках як в лікарні? Що там за вбивця був?
Буду дуже вдячна.

LuBimaya
09.11.2012, 18:36
йой, то тааак багато подій!
може подивіться ті серії собі? не хочете?

Галюсік
09.11.2012, 18:38
Та хоч в трьох словах, будь-ласка, бо зараз дивлюсь і не розумію. Хоч саме основне.
Підкажіть, де можна дивитись на майбутнє?
Дякую.

LuBimaya
09.11.2012, 18:49
Підкажіть, де можна дивитись на майбутнє?
усі серії, що показані на 1+1 образу викладаються на roksolana.at.ua
в двох словах - Ібрагім дізнався про зустріч Насті з Лукою - Сюмбюль бачив, як Лука передавав Нігяр записку і заложив Ібрагіму.
усі на койках - бо Гюльшах хотіла вбити Настю, але там спала Гюльнігаль, і вона її скалічила ножем. За що Махідевран віддубасила Гюльшах (бо та діяла без наказу)

marycherry
09.11.2012, 19:30
А чому Роксолана не зраділа, що вона знов вагітна?

Fleshka
09.11.2012, 20:25
А щож тут радіти? Тут вже і наявних дітей разом з нею задушити по закону повинні...типу за зраду...

---------- Додано в 20:25 ---------- Попередній допис був написаний в 20:22 ----------

прибули подарункові повії
нє, то не повії, то наложниці.
Повії в них теж є, вони в борделі працюють.
Наложниця - то честь, повія - то не дуже.

LuBimaya
09.11.2012, 22:58
Наложниця - то честь, повія - то не дуже.
Флешка вже спєц! :))))

сяняНЯНЯ
10.11.2012, 12:19
Тут вже і наявних дітей разом з нею задушити по закону повинні...типу за зраду...
Наталя,Ви в курсі,Роксолані буде щось за це? хоч натякніть,бо до понеділка ше далеко...чи знов її пронесе?

Margot
10.11.2012, 16:13
Ви в курсі,Роксолані буде щось за це? хоч натякніть,бо до понеділка ше далеко...чи знов її пронесе
пронесе, але вона вчинить злочин, отруїть Левка лукумом під шантажем Ібрагіма донести все султану...
потім зненавидить Ібрагіма ще дужче

Fleshka
10.11.2012, 16:19
Наталя,Ви в курсі,Роксолані буде щось за це?
Гм... Ну от коли там кому що було? Луплять, труять, ріжуть, і всі про все знають - і ніц нікому, бо сюжет сюжетом, серіальні пристрасті пристрастями, а по історії мають всерівно вийти на один всім відомий фінал:girl_in_dreams:

Gybka Bob
11.11.2012, 12:09
я тут до вашого обговорення вирішила приєднатись! Перечитала всю темку.Також із задоволенням дивлюсь серіал в онлайні, і чоловіка присадила!))
отруїть Левка лукумом
от цікаво чому у нього кров пішла з рота після цього лукума...це ж кондитерський виріб,щось не доганяю.
Ще на початках так Ібрагім подобався, а тепер...розумію Хюрем, такий він мені противний!

AilataN
11.11.2012, 12:12
У мене фаворит тепер- Сюмбюль.
Класний!
Так вміє тими вочима позиряти!))))
Класного актора підібрали.

Андріана
11.11.2012, 12:14
Губка Боб, тому що лукум був отруєний, Ібрагім полив отрутою.

KAPUCHINKA
11.11.2012, 17:03
дівчата, і я почала дивитися ))) гарний фільм, мені подобається, і актори гарні. але от до роксолани ніяк звикнути не можу ((( не подобається вона мені зовнішньо, більше нагадує спортсменку, яка молот метає, і все. Я її собі уявляла граційною, тендітною, а тут :girl_cray: вам як?

Corena
11.11.2012, 17:12
вам як?
ох, мене та фурія дратує!
про характер змовчу, бо, дійсно, кажуть, що в тих умовах інакше б не вижила.
нема в неї талії зовсім, квадратненька така і рухи такі незграбні, як танець танцювала, то не хотілось дивитись ).
але маю таку думку, що турки мусово її такою зробили проти своїх тендітних придворних красунь.
Сюмбюль.кльовенький!

Margot
11.11.2012, 17:48
Допис від KAPUCHINKA
вам як?
спочатку не подобалась, а зараз іншу Хюрем і уявити не можу:girl_in_dreams:! З історії Настя не була худорлявою, і дійсно рудою:girl_cool:

KAPUCHINKA
11.11.2012, 19:26
З історії Настя не була худорлявою, і дійсно рудою
та тут навіть не в худорлявості справа. нема гармонійності, жіночності. такий собі мамонт. а вирази обличчя часом такі :girl_impossible: блін, і фільм прикольний, а а тут така халепа.

як танець танцювала, то не хотілось дивитись ).

о, це було ще то видовище :girl_nea:

але маю таку думку, що турки мусово її такою зробили проти своїх тендітних придворних красунь.

може то справді їхня мстя ))) ну стільки гарних жінок у фільмі, і то треба було такий вибір зробити. у ролі валіде, або першої дружини вона б сприймалася супер.

Fleshka
11.11.2012, 19:44
Та ні, не сприймалась би, бо на Туркеню вона не смахує.
Мені образ Хюрем ідеально підібраний.
Ніде не написано ж, що вона була тендітна і граціозна. Мудра - так, хитра - так, не така як всі - теж вірно...Просто після Сумської-Роксолани тяжко сприйняти таку бабенцію. Але абсолютно ймовірно що Сулейман закохався саме в таку - не таку як всі.
Тай не така вона вже й квадратна. Просто порівняно з Махідевран чи Хатідже наприклад, в яких осина талія, але й ні сі..ки ні ду..и, вона дивиться громіздко з своїми пишними формами.
Але грає безподобно!

olya_d
12.11.2012, 14:15
Начиталася я вас, дивилася минулого тижня дві серії, а вчора з чоловіком перших дві в неті подивились. Поки що подобається, та ще й я настільки давно ніяких серіалів не дивилася, а тут таке кІно:)

LuBimaya
12.11.2012, 22:04
але мені вже кортить подивитись 73-тю
ага! А чи немає ще трейлера 73-ї серії?

Amrita
12.11.2012, 22:07
Я серіал не спочатку дивлюся, та теж уже "втягнулася". А Гюррем - супер, і , на мою думку, дуже жіночна та природня, на противагу манірним турчанкам. Особливо при перших зустрічах з Сулейманом ( в неті переглянула :) ) і, взагалі, коли з ним милується :girl_in_love:

LuBimaya
12.11.2012, 22:14
А чи немає ще трейлера 73-ї серії?
сама запитала, сама знайшла!
Вже чекаю з нетерпінням хоч на цю серію!
http://velikolepnyj.ru/serial/velikolepnyj-vek-73-seriya-smotret-onlajn-muhtesem-yuzyil/

Samhayne
12.11.2012, 22:35
А чи немає ще трейлера 73-ї серії?
Є, тільки тре пошукати.
Серія має бути прикольна. Вивезуть чи не вивезуть Фірузе? Ось в чому питання...

Gybka Bob
12.11.2012, 23:38
а скільки взагалі серій буде??

Маруся-мама
13.11.2012, 05:45
сама запитала, сама знайшла!
А я не люблю сайти з тим крапка ру. Там багато непотрібної реклами. Дивлюсь на офіційному сайті з закінченням крапка ком.

LuBimaya
13.11.2012, 08:16
А я не люблю сайти з тим крапка ру. Там багато непотрібної реклами. Дивлюсь на офіційному сайті з закінченням крапка ком.
а можете поділитись посиланням? Бо я дивлюсь латінос-серіало, і там теж купа реклами...

amaretto
13.11.2012, 14:24
В мене сестра за декілька днів передивилась всі серії(хотіла знати чим закінчиться), а виявилось що далі буде...

Alicia
13.11.2012, 14:51
більше нагадує спортсменку, яка молот метає, і все
а для мене Мер'єм Узерлі просто викапана Дрю Беррімор.
http://s3.uploads.ru/b4T7K.jpg http://s3.uploads.ru/lscBK.jpg
Ось знайшла інтерв'ю, як вона вживалася в роль:
Вечером я встретилась с другом и он мне всю ночь рассказывал о Хюррем. И вдруг во мне что-то проснулось. Я сидела одна на Таксиме, смотрела на Стамбул и почувствовала себя жутко одинокой. Начали читать утренний азан, у меня аж мурашки по коже побежали. И я стала разговаривать с Хюррем: «Не знаю, слышишь ты меня или нет, но твоя душа где-то здесь. Ты жила в этом мире, а я только что пришла, я ещё живу. Очевидно, ты много настрадалась, делала как плохое, так и хорошее, ты же человек всё-таки. Если ты веришь, что я могу отобразить тебя, вдохнуть жизнь в этого персонажа, дай мне силы, я ради тебя сделаю всё, на что способна. Не знаю, почему, но я всё брошу и приеду ради тебя».

Corena
13.11.2012, 15:01
Дрю Беррімор.
на попередніх сторінках теж писала про то)

Alicia
13.11.2012, 15:17
на попередніх сторінках теж писала про то)
упс, не бачила ваш допис.

Fleshka
13.11.2012, 17:17
як вона вживалася в роль
не дивно...я просто глядач, а вже їхніми фразами розмовляти в житті почала, мало того, я і думаю тими ж виразами що герої в фільмі...вжилась в серіал, називається...
капєц, що зі мною до кінця фільму буде, страшно уявити...

Chereshka
13.11.2012, 17:31
не дивно...я просто глядач, а вже їхніми фразами розмовляти в житті почала, мало того, я і думаю тими ж виразами що герої в фільмі...вжилась в серіал, називається...
інколи, коли щось получається, то думками говрю ін шала)))))) то хоть добре, що думками, а то скоро ще щось буду базікати)))

AilataN
13.11.2012, 17:36
знервували вони мене з Левком. Нашо його було в серіалі? теж мені, любовничек, з вічною печаттю скорби на лиці. Зануда.
І чого би було його просто не обезглавити?

І Махідевран мене нервує, теж вічна страдалиця. Чого вони так бояться з палацу виїхати? Я б на її місці плюнула б і поїхала туди де султан говорив "ліс, спокій". ті хай собі гризуться, я б собі жила гарно і мирно))

---------- Додано в 17:36 ---------- Попередній допис був написаний в 17:34 ----------

хніми фразами розмовляти в житті почала

думаю тими ж виразами що герої
уууу, то вже серйозно...

ін шала)
а що це?

Roxie
13.11.2012, 17:38
я теж подивилась декілька серій, так нічо кіно... можна включати для фону.. але от мені цікаво стало чи справді мусульмани-чоловіки були такі всі виважені, благородні, стримані як їх показують у фільмі? у фільмі навіть якщо показують, що чоловік віддає жорстокий наказ, то це настільки благородно виглядає (принаймні мені так виглядає), що чоловіки якимись утопічними здаються...

а сама актриса Хюррем спершу справді не сприймалась (така протилежність Сумській, тому мабуть і не сприймалась), але мені здається, що сутність стосунків у гаремі і з султаном вона добре передає.. справді - мала б інший характер - не вижила б там..

Fleshka
13.11.2012, 21:54
чи справді мусульмани-чоловіки були такі всі виважені, благородні, стримані як їх показують у фільмі?
ой, а де вони там стримані? та псіхи ще й ті! зриваються на всіх і всьому, голови рубають з пів слова. от рознервувався на когось - і забив...хороша стриманість...
Чи ви про якісь окремі ситуації пишете? бо мені ні грама благородності не запам"яталось по сюжету ні в кого...

Samhayne
13.11.2012, 22:19
а що це?
Іншаллах, або іншалла - "на все воля Аллаха", або "якщо на те буде Божа воля", а бо ще "в ім’я Аллаха"

І ще трохи традиційних мусульманських виразів:
Алла́ху ́Акбар (араб. ﷲ اكبر‎‎, Allāhu Akbar) — «Бог — величайший», если попроще сказать «Аллах велик!».

Субханаху уа Та'аля (араб. سبحانه و تعالى) - "Преславен Он и Возвышен". Часто употребляется после упоминания имени Аллаха.

(بسم الله الرحمن الرحيم) Бисмилляхи Рахмани Рахим - все, чтобы мусульманин ни делал, он всегда начинает этими словами. "С именем, (во имя) Аллаха Милостливого и Милосердного"

МашаАллах - обычно говорят когда чему-то удивляются и восхищаются. Вместо "Ух ты" и т.п. говорят "Машаллах" чтобы не сглазить. ("Машаллах" - "Как угодно было Аллаху", "Как захотел Аллах")

ИншаАллах - "Если захочет Аллах", говорится когда озвучивают какое-то намерение что-то сделать.

СубханАллах! (ФасубханАллах!) - это возглас восклицания, удивления. Выражение эмоции или привлечение внимания. Значит "Аллах выше от каких-либо недостатков"

ХасбунАллах - "Аллах нам достаточен". "Нам достаточно Аллаха".

МаазАллах! - говорят чтобы Аллах защитил. "пусть Аллах защитит"

А'узубиллях - "прибегаю к защите Аллаха"

Сяночка
13.11.2012, 22:48
неуважно дивилась сьогодні і не зрозуміла звідки взявся Балі бей і хто він такий

LuBimaya
14.11.2012, 00:13
Балі бей і хто він такий
неймовірно сексуальний чоловік :girl_in_dreams:

Fleshka
14.11.2012, 00:46
неймовірно сексуальний чоловік
красавчег, м-м-м:girl_in_love:, а очі! очі які! на жаль в тих серіях які я дивлюсь його вже немає, зате є відьмочка Фірузе, в якої теж очі як тарілки...:girl_cool:

LuBimaya
14.11.2012, 08:21
зате є відьмочка Фірузе
ото єдине, що в неї й гарного, так очі. По-перше, вона якась занадто довга, в неї довге обличчя. По-друге, в неї дуже широкі плечі. Вона була в якійсь вишневій сукні з плечима закритими і звисаючими рукавами, то виглядало ніби там жердину їй в ставили. (Ну, це тільки моя суб"єктивна думка, може комусь і подобаються такі панянки)

---------- Додано в 08:17 ---------- Попередній допис був написаний в 08:14 ----------

красавчег, м-м-м, а очі! очі які!
ех.... http://062012.imgbb.ru/4/5/9/4597b1b9752e8fc99240568fa4e58834.jpg
за ці очі я йому навіть вуса пробачила (бо не люблю вусатих занадто...)

---------- Додано в 08:21 ---------- Попередній допис був написаний в 08:17 ----------

http://i03.fsimg.ru/5/tlog_big/2175/2175230.jpg
так і хочеться сказати "Малкочогли, посади мене на того коня, і забери, хоч на край світу!"

Furore
14.11.2012, 10:42
І чого би було його просто не обезглавити?
)))))))))))))))
Це мабуть для того, щоб показати Роксі всю свою особисту владу (Ібрагіму) над всіма.

бо мені ні грама благородності не запам"яталось по сюжету ні в кого...
Ну як же..?
А оцей Батракчи, замість того, щоб втікнути разом з тою Садикою, через безмежну повагу до сулеймана, забив її, і себе запропонував позбавити життя, навіть при тому, що він ні сном, ні духом і не підозрював, що коїть.

LuBimaya
14.11.2012, 10:46
Батракчи
Матракчі ...

Furore
14.11.2012, 10:58
соррі ))))))

Fleshka
14.11.2012, 12:20
А оцей Батракчи, замість того, щоб втікнути разом з тою Садикою, через безмежну повагу до сулеймана, забив її, і себе запропонував позбавити життя, навіть при тому, що він ні сном, ні духом і не підозрював, що коїть.
Ага! Втік би він...Куди? Руки в правителів довжелезні, дістануть з-під землі. Думаю далеко вони б не встигли при всьому бажанні втікти, і всі це прекрасно знали, як не як Вікторія вчинила замах на життя Сулеймана. Чомусь видається, що Матракчі не з благородства її втопив, а через безвихідь. Інакшого виходу не було в ті часи. То зараз можна політичного захисту в інших країнах просити, а тоді був один "правитель усього світу" і якщо вже тобі винесли вирок і призначили покарання, то мусиш відповідати....

olya_d
14.11.2012, 12:35
Щось я взагалі заплуталась...хто така Фірузе? Я по 1+1 дивлюся, чи ви не там?
Ще ввечері з чоловіком дивимось перші серії, то там Настю якоюсь такою дурнуватою і хамською зобразили, що аж неприємно

AilataN
14.11.2012, 12:45
за ці очі я йому навіть вуса пробачила
Оу, Любімая симпатизує брутальним беям?)))

Шо гріха таїти, я б теж більш активно серіал дивилася, якби там частіше таких типів показували))
І ващє, пора вже обезглавити Ібрагіма і замінити його на Малкочогли в шкіряних штанцях:girl_in_love:
Ух, жарко:
http://s3.uploads.ru/t/gwacD.jpg

Та Сюмбюль все одно самий прікольний!)
А султан мені став подібний на
http://s2.uploads.ru/t/10uso.jpghttp://s3.uploads.ru/t/wufyM.jpg
дивлюся в режимі реального часу на 1+1

Corena
14.11.2012, 12:47
Ще ввечері з чоловіком дивимось перші серії, то там Настю якоюсь такою дурнуватою і хамською зобразили, що аж неприємно
я теж зараз хіба 10 серію дивлюсь. і мені м"ягко кажучи не подобається, як грає та актриса, мало в неї щирості, а як вона дитину на руки бере?! так, як би якесь котеня, а не рідного синочка.
а махмет то такий файньонций кльоцок мімімі :).

Fleshka
14.11.2012, 13:36
Дайте лінк на 72 серію хтось! І на трейлер 73....плііізззз...

Маруся-мама
14.11.2012, 18:06
Шо гріха таїти, я б теж більш активно серіал дивилася, якби там частіше таких типів показували))
І ващє, пора вже обезглавити Ібрагіма і замінити його на Малкочогли в шкіряних штанцях

Так ні. Вони красавчика відправлять додому, а той Ібраїм буде мелькати аж до 80-тих серій. :girl_cray:

А та Фірузя ніде не поїде, і буде мелькати до 78-ї серії. Уявляєте!!!

Fleshka
14.11.2012, 18:08
буде мелькати до 78-ї серії.
Ого! Я тут 73 шукаю, а ви вже 78 нарили?!

Маруся-мама
14.11.2012, 19:10
ви вже 78 нарили

Я вам в карму кинула посилання на 73-тю, яка буде завтра в оригіналі.

А щодо 78-ї серії, то її ще нема і скоро не буде. Я просто почитала деякі прогнози на майбутнє.

Roxie
14.11.2012, 22:01
ой, а де вони там стримані? та псіхи ще й ті! зриваються на всіх і всьому, голови рубають з пів слова. от рознервувався на когось - і забив...хороша стриманість...
Чи ви про якісь окремі ситуації пишете? бо мені ні грама благородності не запам"яталось по сюжету ні в кого...
я не дивлюсь аж дуже уважно, памятаю на минулому тижні була серія де Ібрагіма відправили в Єгипет і він так благородно віддавав наказ роздати гроші на лікування хворим, дітям і вдовам.. а ще момент коли дві служниці лежали в лазареті (чи як воно в них називається), зайшов якийсь чоловік (управляючий в них чи хто..), глянув на служницю Махідевран і сказав "В неї рана кровоточить - де лікарі?".. Та й накази "голову з плеч" якось на мій погляд не дуже емоційно віддають.. а так, доволі стримано... може то гра акторів така, а може я до них ще не звикла.. але враження таке склалось..

коли дивилась Тюдори, король там справді емоційний був, його злість крізь екран телевізора передавалась, а тут стриманіше..

Daisy
15.11.2012, 01:06
Передивилась вже 72 серіїтепер хоч спати буду лягати не в третій ночі і чекаю на 73. Серіалів не дивлюсь, а тут ...:girl_crazy:

Virna
15.11.2012, 11:08
дівчата, біда. мені вже султан сниться. То не жарти. Вчора помила голову і закрутила волосся рушником, а мій чоловік каже: "О, ти як ті турки. Ше би медальйон на чоло (рушник) причепити і копія"... Як я заздрю тим, хто вже на 73 серії, бо хоч спати нормально можуть. Я вчора цілий день прасувала перед ноутбуком, всьо випрасувала навіть чоловікові шкарпетки:girl_crazy:
Але ж як то Хюррем на собі султана женила... Я в захваті від тої жінки

Margot
15.11.2012, 13:51
Але ж як то Хюррем на собі султана женила... Я в захваті від тої жінки
підкажіть ,будь ласка, яка це серія!
дивлюсь по 1+1, бо як дорвусь дивитися в неті, то біда буде:girl_crazy:

рижик
15.11.2012, 14:29
Ще недавно сміялась з мами, що та з 17 до 19 30 сидить перед телевізором і якусь єрунду дивиться, потім почитала вас, глянула пару серій і усьо... Тепер, навіть, моя Вікуся декілька разів казала - "так, мій пане", а вчора видала, каже - "я не бажаю солодкого соку, бажаю просто попити" :girl_crazy: пора переходи на нічний режим перегляду, поки моя дитина з принцеси Вінкс не стала Султаншою

Галюсік
15.11.2012, 14:31
Я вчора цілий день прасувала перед ноутбуком
Во-во. І треба було мені того? Почала з нуля дивитись в онлайні, ніяк не можу догнати серії, які по ТБ показують (раніше пару серій бачила і то не з початку). Вже 19-ту дивлюсь. Цілий день для фону, а я типу щось перед монітором роблю. Вже 2 ночі до пів четвертої дивлюсь. То капець. Думала - ще недовго, а ви пишете про 78 серію. Мені вже слабо стає. Як я це витримаю? Це ж вся робота поза межами кімнати і хати стоїть. А воно так затягує.
Часто перемотувала ті страдальницькі сцени Хатідже та Ібрагіма. Скільки можна одне і те саме показувати? Вічно ті сльозливі очі і скривлене лице на терасі.. Так само плакальщиця Махідевран почала нервувати - чуть шо - зразу реве скривлена. Трохи перемотувала ці моменти. А Валіде -то теж - як то можна сидіти цілі дні на одному місці і красуватися, сидять, ніц не роблять, хіба говорять про одне і те ж.
Але люблю дивитись, як вони усі одягнуті, особливо подобаються корони Валіде - весь час різні, як цариця виглядає.

ljalechka
15.11.2012, 14:35
дивлюсь по 1+1, бо як дорвусь дивитися в неті, то біда буде
от і я дорвалась. Починалось все з 1+1, а тепер на нет перейшла, але в мене ще купа недоспаних ночей, чоловік бідолаха сам без мене лягає вже 3 ніч спати,:girl_crazy:, я лише на 33серії:girl_impossible:

LuBimaya
15.11.2012, 14:43
фух, значить я не одна полуношниця на цій планеті.... :girl_crazy:

ljalechka
15.11.2012, 14:46
фух, значить я не одна полуношниця на цій планеті.
ні, ні, ми з вами:girl_crazy::girl_crazy:

сяняНЯНЯ
15.11.2012, 16:27
Тепер, навіть, моя Вікуся
я мовчу,що моя Софія виговорює...всі імена запам"ятовує краще за мене,хіба лише встигаю їй очі закривати при нездалих сценах,а як з садочка приходить,то зразу вмикає телевізор на роксолану.

Маруся-мама
15.11.2012, 17:44
Серіалів не дивлюсь

Я дивлюсь тіко два. Роксолану і Homeland. Все. Решту навіть телевізора не дивлюсь.:girl_in_dreams:

Virna
15.11.2012, 18:19
підкажіть ,будь ласка, яка це серія!
вони одружилися в 18 серії 3 сезону, я дивлюсь по сезонах, може, хтось з дівчат підкаже яка то серія, якщо підряд

Margot
15.11.2012, 19:44
смішно комусь сказати: десь 16.00 приспала малу і сама прилягла, думаю посплю годинку, далі встану ВВ включу, ніби сплю але в підсвідомості думаю про кіно би не проспати і сниться мені , що в дверях Нігер Калфа, каже що мене паша кличе:girl_crazy::girl_crazy:, я в сні так розхвилювалась і почала думати, що то може бути, що я натворила)))))))))))))))))))) ,половину фільму проспала

Маруся-мама
15.11.2012, 22:46
О! Ще ніхто не подивився 73-ї серії? :) Нема таких вар’ятів як я. :girl_crazy:

Taasya
15.11.2012, 23:12
Я вже на 63,теж варьюю:girl_crazy:

Daisy
15.11.2012, 23:26
О! Ще ніхто не подивився 73-ї серії?
Знайшла з перекладом? Не хочу дивитись на турецькій мові

AilataN
16.11.2012, 00:21
Слухайте, давайте по серіям обговорювати? В загальному серіал не цікаво, і , куди ви спішите, таякби воно скінчиться навічно?
А хто знає, яку сьогодні серію показували на 1+1?)))
Дивилася одним оком, підкажіть, як гюррем, забрала щось з речей Ібрагіма, чи ні?

Margot
16.11.2012, 01:14
Дивилася одним оком, підкажіть, як гюррем, забрала щось з речей Ібрагіма, чи ні?
по-моєму 28 серія.
та, взяла щоденник Ібрагіма

LuBimaya
16.11.2012, 07:27
що моя Софія виговорює.
ага, Сашка моя пару днів назад: приходить чоловік ввечері з роботи, заходить в кімнату, а вона на весь голос "Султан Сулейман хазрет лері!!!" :girl_crazy: той аж присів на диван одразу, й каже їй "Так, моя Валіде, слухаю Вас!"
Короче, весела сімейка.

algo
16.11.2012, 07:51
Вмене таке враження жи той Ібрагім як кощей безмертний. все пробує його Хюрем вбити а він ніяк не дається))

Fleshka
16.11.2012, 09:45
Вмене таке враження жи той Ібрагім як кощей безмертний. все пробує його Хюрем вбити а він ніяк не дається)
ага
теж саме можна сказати про Хюрем.
Хто її тільки не вбивав, а вона все жива.

Дівчата, від чого померла Хюрем? Від старості? Адже Сулейман ще довго жив після неї...

Furore
16.11.2012, 11:41
та, взяла щоденник Ібрагіма
Хіба взяла? Здається, їй так і не вдалося взяти той щоденник. Ніг’яр не дала, а ще в кінці Гюрем служницю свою питала, чи може довіряти, бо щось довірить їй дуже важливе і небезпечне зробити.

---------- Додано в 09:41 ---------- Попередній допис був написаний в 09:36 ----------

Але, той канал 1+1, я вам скажу - це щось... :girl_mad:
Ну як можна такий бомбезний серіал показувати в такій годині???? Ніякої тобі ні роботи, ні вечері приготувати - сиди і втикай 2,5 год., як тлумок. Нє, щоб хоча б о 19.00 або 20.00. Головне після того, всяку муть показують.
І з повтором те саме, нє, щоб зранечку почати о 7.00 чи 8.00, то в 10.20-10.30 починають. Теж півдня - насмарку. По любе альбо ввечері, альбо зранку - півдня пропадає.

Fleshka
16.11.2012, 11:54
Ніг’яр не дала, а ще в кінці Гюрем служницю свою питала, чи може довіряти, бо щось довірить їй дуже важливе і небезпечне зробити.
Не дала, але потім їй Нелюфер його таки свиснула, і вони його труткою просочили.

сяняНЯНЯ
16.11.2012, 12:32
бомбезний серіал показувати в такій годині??
я теж підстроююсь під реклами, бо мені приходиться з дітьми бігати в кухню, щоб погодувати їх, та й взагалі якусь роботу стараюсь до того часу зробити.

Samhayne
16.11.2012, 13:34
Короткий зміст 73 серії
"Великолепный век" 73 серия:
Хюррем приказывает привести к ней Нигяр. Сюмбюль приносит во дворец малышку, и прячет ее вместе с доверенной служанкой. Нигяр сообщает Хюррем, что ее выдают замуж за Рустема. Хюррем напоминает ей, в каком состоянии та была, когда ее спасли от смерти. Нигяр удивляется - зачем Хюррем говорит об этом, ведь ее уже ничто не сможет огорчить, ее душа мертва. Хюррем отвечает, что в таком случае Нигяр нужна новая душа. Нигяр не понимает, о чем речь. Хюррем решает до поры до времени не раскрывать свои карты. Она спрашивает у Нигяр, кто придумал выдать ее за Рустема. Нигяр честно рассказывает, как все было, что это ее идея. Хюррем советует особо не полагаться на этот брак, так как развестись очень легко.
Ибрагим докладывает Султану о встрече с послами, о распространении в Европе учения Лютера, о появлении нового философа - Макиавелли.
Хюррем строго приказывает Сюмбюлю никому не говорить о малышке, а особенно Нигяр. Рустем от Берчима узнает о том, что дочка Нигяр жива. Хюррем встречается с Ибрагимом и язвит по поводу брака Нигяр и Рустема – что, Ибрагим опять заберет невесту у жениха? Хюррем поселяет в душе Ибрагима сомнения в том, что его дочь мертва. Ибрагим срочно вызывает к себе Гюльфем и допытывается у нее о судьбе своей дочери. Он думает, что Хатидже убила ребенка. Гюльфем с чистым сердцем это отрицает.
Служанка говорит Хюррем, что Джихангира отвели к Султану. В султанских покоях они мило проводят время втроем – Наследник, Султан и Фирузе. Фирузе не упускает случая напомнить о том, что Хюррем не разрешает ей видеться с Джихангиром. Султан утешает ее. Что она моедт приходить в любое время.
Ибрагим ищет могилу дочери. Находит ее, разрывает и видит, что могила пуста. Он понимает, что его дочь жива.
Смюбюль заботится о малышке, которую зовут Кадер (судьба).
Султан очень благодарен Фирузе за ее заботу о Джихангире. Он готов выполнить любую ее просьбу. В это время приходит Михримах, и забирет Джихангира под тем предлогом, что уже поздно.
Хюррем говорит Афифе, что она обязана ей жизнью. Если бы та не успела в ночь четверга, то Хюррем бы сейчас не было бы в живых. Хюррем дарит Афифе драгоценную брошь в знак своей благодарности.
Михримах не хочет расстраивать мать, говорит, что Фирузе не было у Султана.
Ибрагим требует у Хюррем сознаться, где его дочь. Он просит вернуть ему ее. Хюррем ставит свое условие – Фирузе.
Тем временем Фирузе жалуется Султану уже на Михримах. Она говорит, как сильно хочет подарить ему ребенка.
Хюррем требует удалить Фирузе из дворца, и тогда Ибрагим увидит дочь.
Хелена вместе с Мустафой навещает свою семью. Наконец- то родственники узнают, кто их зять))) Папаша не к месту интересуется, когда же будет никях – законное бракосочетание.
Ибрагим рассказывает Хатидже, что он был на кладбище и нашел могилу дочери. Он орет на Хатидже, чтобы она перестала врать и созналась, что его дочь жива.
Рустем пытается соскочить с темы свадьбы с Нигяр. Он просит Хюррем как-то помешать этому. Хюррем не соглашается. Кроме этого, она хочет знать о каждом шаге Мустафы.
Хатидже в свое оправдание говорит Ибрагиму, что она поступила с ребенком по совести, не обидела ее, не выбросила на улицу. Ибрагим отправляет людей туда, где Хатидже прятала ребенка. Там уже никого нет. Ибрагим знает, чьих это рук дело. Он вызывает к себе Сюмбюля и допрашивает его. В это время входит Хюррем и напоминает о своем предложении по поводу обмена дочери на Фирузе.
Мехмет находит себе любимицу в гареме. Фирузе застает слугу, когда тот несет Михримах письмо от Яхьи. Она лично доставляет письмо Михримах, напоминает, как верно она ей служила, была поверенной ее тайн. Фирузе сравнивает любовь Михримах к Яхье со своей любовью к Султану.
Махидевран закатывает Мустафе скандал – как он посмел нарушить обычаи гарема и поехал к семье наложницы. Она говорит, что Хелена –свободная женщина, и поэтому не может находиться в гареме. А что, если ее семья захочет никяха? Мустафа признается, что уже захотели. Махидевран предупреждает его, чтобы он даже не думал об этом!
Малышка Кадер ночью выходит из своей комнаты и попадает к Нигяр. Следом бежит Сюмбюль. Он врет, что это дочка какой-то служанки.
Хюррем собирает на ужин жен влиятельных людей, чтобы собрать средства на благотворительность. В это же время Ибрагим собирает Диван, чтобы внести изменения в законы по приказу Султана. Паши против того, что менять законы, написанные еще Султаном Мехметом. Эбуссуд согласен с тем, как велика заслуга Султана Мехмета и свода его законов в том, что сегодня османы правят миром. На ужин к Хюррем неожиданно приходит Хатидже. Она язвит, с чего бы это вдруг Хюррем решила заняться благими делами, неужели она возомнила себя Валиде Султан? В это время входит Нигяр, чтобы попрощаться с Хюррем перед никяхом. Хюррем говорит, что приготовила для нее подарок.
Рустем и Нигяр женятся. Нигяр говорит ему, что даже если бы ее не заставляли, то она вышла бы за него, чтобы сделать его счастливым. Рустем не поддается соблазну и уходит.
Ибрагим говорит Хатидже, что его дочь увезли в неизвестном направлении, и это сделала Хюррем. Он рассказывает ей об условии Хюррем.
Фатма покушается на жизнь Хелены, угрожает ей расправой, если та не уедет из дворца. В это время у Фатмы начинаются схватки.
Мустафа приказывает забрать в гарем женщину, которую он спас на базаре от расправы торговцев.
Хюррем застает Мехмета с Кларой. Она напоминает ему о правилах гарема – Наследникам запрещено иметь детей до отъезда в провинцию.
Хюррем просит Султана назначить Рустема своим помощником. Она говорит, что Ибрагим хочет избавиться от всех преданных людей, как от Челеби. Она спрашивает, почему Ибрагиму все сходит с рук? Другой на его месте уже давно был бы казнен. Султан спрашивает, а думала ли Хюррем о том, что было с кем-то другим, если бы он сделал то, что делала она?
Фатма рожает сына. Афифе сообщает эту новость Султану. Он собирается поехать в Манису проведать сына и внука.
Хатидже под предлогом болезни дочери выманивает Фирузе из дворца. По дороге слуги Ибрагима похищают ее и отвозят в гавань на корабль, где ее ждет Сюмбюль.
Ибрагим говорит Хюррем, что он выполнил свое обещание, теперь очередь Хюррем. Хюррем отдает ему дочь, и Ибрагим приводит Кадер к Хатидже.

Chereshka
16.11.2012, 14:37
Я така зла на того Сулеймана, вже собі якусь принцесу Ізабеллу пристроїв, і вже до неї підлизується. от гад. Так шкода як Хюрем плакала, вах-вах вах.

Розкажіть хто бачив вже, що буде з тою принцесою Ізабеллою після пожару. Бо того принца Фрідріха вже відпустили. Коли ту принцесу вже відпустять? Чи вона буде в того гада в гаремі?

Fleshka
16.11.2012, 15:22
що буде з тою принцесою Ізабеллою після пожару.
буде в гаремі, Сулейман як підслухає її розмову з Хюрем, де Ізабелла признається що втюрилась в нього, її в гаремі поселить....але довго Вона там не протягне)))
Доречі щодо Ізабелли - то 100% серіальне мило. Насправді таких подій і близько не було. І якщо вірити історії, то справжня принцеса Ізабелла годилась Сулейману в бабульки.
Принцесса Изабелла Фортуна, которая фигурирует в сериале как принцесса Кастилии и Леона, является вымышленным персонажем. Принцессой с похожим именем в то время была Изабелла Габсбургская, дочь короля Кастилии Филиппа I и Хуаны Безумной, сестра императора Священной Римской империи Карла V, известная также под именами Изабелла Кастильская, Изабелла Австрийская и Изабелла Бургундская, но она никогда не была наложницей султана, последним годом её жизни был 1526 год.

Roxie
16.11.2012, 15:58
Доречі щодо Ізабелли - то 100% серіальне мило. Насправді таких подій і близько не було. І якщо вірити історії, то справжня принцеса Ізабелла годилась Сулейману в бабульки.
так в Сулеймана вроді ж не було після Хюррем більше дружин.. принаймні так Вікіпедія пише... але як часто він відвідував своїх наложниць - хто його тепер зна )))

LuBimaya
16.11.2012, 17:01
так в Сулеймана вроді ж не було після Хюррем більше дружин.
дружин не було, але ж це не значить, що не було жінок взагалі.

Дівчата, не зациклюйтесь ви так на історичних подіях. Ясно сказано, що історичні події всього то надихнули творців серіалу... Тобто вони взяли за основу лиш відомі факти, а решта ж видумка. Звідки хто може знати про якісь розмови якихось євнохів та слуг?! :d64:

Маруся-мама
16.11.2012, 17:03
принаймні так Вікіпедія пише... але як часто він відвідував своїх наложниць - хто його тепер зна )))

Це правда. Якщо Хюрем керувала гаремом, то вона відповідно б і вибирала кого послати до Сулеймана а кого ні. Плюс врахуйте, що він вже був таки хлоп не дуже молодих років, той що-вечора вже не міг собі позволити обслужити молоду дівчинку. Тай, так як він намальований, то був не з таких шустрих а любив файно поїсти. Моя думка, що дай Боже, якщо він той четвер витримував. :girl_crazy:

що не було жінок взагалі.

і жінок також не було. Так пишуть всі історики. Фірузя, це вигаданий персонаж.

Сулейман уступав своїй доньці у всьому, і вона була його найкращою товаришкою. Він проводив багато часу саме з Міхрімах.

LuBimaya
16.11.2012, 17:06
і жінок також не було. Так пишуть всі історики.
можливо, але не забуваємо, що це просто фільм і фантазія сценаристів.

Fleshka
16.11.2012, 20:23
Він проводив багато часу саме з Міхрімах

Але ж хитрою її турки показують...
Починаючи з випадку, коли корону мамину пошкодила і на брата звалила і так далі...таке мале а вже інтриги шиє, ще дітьо а з служницями вже така зверхня і пихата...
А от дорослою Міхрімах в серіалі вродь поки справедливою видаєтся...
Мехмед - актор не подобається, такий собі. Мустафа - красавчек!
При вигляді Джагангіра постійно жаль охоплює.

Nana11
16.11.2012, 22:13
Звідки хто може знати про якісь розмови якихось євнохів та слуг?!
Та не може, але вже б якихось основних історичних подій дотримувалися б...а то якось з тою принцесою по дурацьки виходить, якшо вона в 1526 вмерла вже! А то з такою фантазією наступною жінкою Сулеймана Мерлін Монро зроблять:girl_crazy:

Samhayne
16.11.2012, 23:11
вже б якихось основних історичних подій дотримувалися б
Якраз таки основних і притримуються. Дружини, діти, імена, основні події... А все інше - ідеї сценаристів. Ми ж не можемо достеменно знати про що говорили служниці в гаремі, та і всіх наложниць ніхто не знає. З офіційних дружин, так, єдиною була Хюррем, всі інші - то наложниці, які подарували сина (Махідевран, Гульфем і ота, перша Фюлане).
Мені от цікаво, чому вони не використовують слів:
баш-кадуні - головна дружина, та, що народила первістка
кадина - дружина, яка подарувала дочку чи сина
ікбал - наложниця-фаворитка
гюзде - та, що відмічена султаном

Corena
16.11.2012, 23:32
З офіційних дружин, так, єдиною була Хюррем,
вікі говорить, що хюрем була четвертою дружиною, чи я щось не так розумію?
а ще цікаво, що махмета вона народила в 15 років :)

Fleshka
17.11.2012, 00:44
вікі говорить, що хюрем була четвертою дружиною, чи я щось не так розумію?
четвертою дружиною-наложницею, але єдиною - з ким провів Ніках і узаконив стосунки, адже султани не одружуються, а він це зробив.
Крім того подарував їй волю і звільнив з рабства.

---------- Додано в 00:44 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:36 ----------

Ще ніхто не подивився 73-ї серії?
Та я б з радістю була б такою ж вар"яткою, але турецької не розумію. а на російській не знайшла.
А по тому посиланню, що Ви мені, Марусю, дали, теж пише, що ще пару днів на переклад тре почекати... :girl_sad:

Маруся-мама
17.11.2012, 02:39
але турецької не розумію. а на російській не знайшла.

А я подивилась без перекладу. Ніц не зрозуміла. Як турок. :girl_haha:

---------- Додано в 02:39 ---------- Попередній допис був написаний в 02:31 ----------

Мехмед - актор не подобається, такий собі.
Ага... скоро його кокнуть, аби не мількав так багато. :girl_crazy:

Nana11
17.11.2012, 09:00
Тут хтось писав шо булда принцеса яка в 1526 році померла а я от вичитала шо Принцеси Ізабели Фортуни взагалі не існувало, була Королева Ізабелла І
Принцесса Изабелла Фортуна, которая фигурирует в сериале ВЕЛИКОЛЕПНЫЙ ВЕК как принцесса Кастилии и Леона, оказывается является вымышленным персонажем. Близким к тому времени правителем Кастилии и Леона с таким именем была королева Изабелла I Кастильская, но она никогда не была наложницей султана. Более того, последним годом её жизни был 1504 год, тогда как Сулейман I взошёл на трон лишь в 1520 году.

LuBimaya
17.11.2012, 10:51
четвертою дружиною-наложницею, але єдиною - з ким провів Ніках і узаконив стосунки, адже султани не одружуються, а він це зробив
от дуже великий ляп, як на мене, це те, що одружився він з нею реально вже після смерті Валіде Султан.
После смерти Хафсы Хюррем смогла добиться того, чего никто и никогда до неё не добивался. Она официально стала женой Сулеймана.
Валіде померла в 1534 році, в 1536 вже мав би бути заарештований Ібрагім, але вже пройшло два роки по фільму, а він ще не під вартою...

Галюсік
17.11.2012, 20:04
А яка серія по ТБ зараз іде? В онлайні вже 25 дивлюсь. Я вже догнала телебачення, чи ще ні? На моніторі не зовсім зручно дивитись.

ljalechka
17.11.2012, 23:21
так і хочеться сказати "Малкочогли, посади мене на того коня, і забери, хоч на край світу!"
ага, я також не проти:girl_crazy:. Дивлюсь зараз 36 серію, дівчата, я плачууу,:girl_cray: в тому епізоді де він розмовляє із своєю нареченою після її смерті, мені його там так шкода, все капець, а що буде далі........:girl_in_dreams::girl_in_dreams:

Margaryta
18.11.2012, 20:02
а що буде далі........
Далі в нього все буде СУПЕР!!!! Бо я вже дивлюсь 62 серію зі 128 серій, і то ще не кінець....Турки говорять, що зніматимуть й далі:girl_in_dreams:[COLOR="Silver"]

---------- Додано в 20:02 ---------- Попередній допис був написаний в 20:01 ----------
Я тут дивлюсь

http://bigcinema.tv/series/velikolepnyy-vek-serial-2011-muhtesem-yzyil.html
http://www.velikolepnyivek.com

Маруся-мама
19.11.2012, 19:23
Валіде померла в 1534 році, в 1536 вже мав би бути заарештований Ібрагім, але вже пройшло два роки по фільму

Там ж спочатку має бути те, що перепишуть закони. Он вони їх і переписують 10 серій. :girl_crazy: А тоді вже Ібрагіма здушать в темному куті. :girl_in_dreams: По суті Джиханґіру має бути 4 роки коли Ібрагіму прийде кінець. А Джиханґір має померти після смерті Мустафи в 1553 році. А Мехмед 10 років швидше, в 1543.
Але перед тим як Мехмед піде в кращий світ, Міхрімах ще має стати дружиною Рустем Паші. Всі так пишуть, що вона бідося вийшла заміж за старого хлопа... хоч по наших мірках не дуже він був від неї старший, тільки якихось 22 роки.

AilataN
19.11.2012, 19:43
Джиханґіру має бути 4 роки коли Ібрагіму прийде кінець. А Джиханґір має померти після смерті Мустафи в 1553 році. А Мехмед 10 років швидше, в 1543.
Але перед тим як Мехмед піде в кращий світ, Міхрімах ще має стати дружиною
:suicide:
Цей логічний рядок мене заплутав :girl_crazy: Головоломка ціла))

LuBimaya
19.11.2012, 19:44
По суті Джиханґіру має бути 4 роки коли Ібрагіму прийде кінець. А Джиханґір має померти після смерті Мустафи в 1553 році. А Мехмед 10 років швидше, в 1543.
Джахангір (1531—1553) він 31-го року, отже має бути 5 років йому.

а хто знає, який зараз рік по суті в них?

AilataN
19.11.2012, 19:45
який зараз рік по суті
В якій серії саме?)))
Чи просто, в Туреччині?;)

Маруся-мама
19.11.2012, 19:52
В якій серії саме?)))
Чи просто, в Туреччині?

В Турків свій калєндаж :girl_crazy:

Ми говоримо про 74-ту серію. То тама так виглядає, що малому (Джиханґіру) 3-4 роки. Ще трохи прийдеться почекати, аби Ібрагіма збутись. Спочатку Фірузя піде з торбами.

LuBimaya
19.11.2012, 19:57
В якій серії саме?)))
в останній, 73-й :girl_crazy:

Margaryta
19.11.2012, 20:33
Читала, що Хатідже султан дуже схожа на нашу співачку Альону Вінницьку, і на однокласникаках їх схожість порівнюють.

Надька
19.11.2012, 20:48
дівчатаи яка зараз серія йде і скільки їх взагалі?

Margaryta
19.11.2012, 20:58
дівчатаи яка зараз серія йде і скільки їх взагалі?
Яка серія на 1+1 незнаю, але кажуть що 126 серій вже точно є.

Chereshka
19.11.2012, 21:00
Але мені подобається той балі-бей, що закохався в Армін, а вона померла))))) ах)))

поясніть мені, бо я щось не доглупаю. 1. Ізабеллу вбили, отруїли Кармін, принцеса була жива, а потім її вбили і викинули в море. Чи то її відпустила Хюрем?

І ще мене вже той серіал реально вбиває, щоденник Луки (Левка, Лео) по сто разів появляється, знов ивдумують, то коня вбили то ще щось.

Коли вже той Ібрагім нарешті вмре, або з ним щось станеться? Чи то ще чекати і чекати. Зараз на 39 серії.

---------- Додано в 21:00 ---------- Попередній допис був написаний в 20:59 ----------

126 серій вже точно є.
Ви мене втішили. Оце я нічого не роблю вдома вечорами тільки і дивлсь той серіал, він ще кожну серію має більше години. Що то за турки. То Тисячу і одну ніч дивились, тер ту Рокослану.Печаль.

Margot
19.11.2012, 21:17
Коли вже той Ібрагім нарешті вмре
ооооооооо, він живучий! поможуть вмерти йому аж в 80 серії

Маруся-мама
19.11.2012, 21:46
поможуть вмерти йому аж в 80 серії

Ну то вже не так довго :) Ішо німножко, ішо чуть-чуть.

Nana11
19.11.2012, 21:47
62 серію зі 128 серій, і то ще не кінець....Турки говорять, що зніматимуть й далі
І дойдуть до наших часів:girl_crazy: Серіал прикольний, але вже трохи починає надоїдати, принаймі мені, ну вже немає того захвату від кожної серії, понакручували, понамучували, спочатку то серія за пару років могла пройти а зара тяяяяяяяяяяяяянуть...

Amrita
19.11.2012, 22:01
Ще трохи прийдеться почекати, аби Ібрагіма збутись. Моя бабця тільки заради того і дивиться цей серіал, все решта її мало цікавить, а "знелюбила" вона його після того, як він Луку бив. Тепер щосерії запитує, колиж уже Ібрагіму гаплик настане :girl_haha:

algo
19.11.2012, 22:05
1. Ізабеллу вбили, отруїли Кармін, принцеса була жива, а потім її вбили і викинули в море. Чи то її відпустила Хюрем?
то якийсь дивний момент. я думаю її відпустили. там потім Сулейман каже що вона попала в монастир і відмолює гріхи.

Corena
19.11.2012, 22:10
спочатку то серія за пару років могла пройти а зара тяяяяяяяяяяяяянуть...
а мені і початок затягнутий. оті півторигодини легко можна вдвічі скоротити, мені щось терпцю не вистачає дивитись ті довгі страждальні сцени ніпрощо, чи то я відвикла від такого жанру...
хоть одне тішить, що хюрем після 10 серії стерпна стала, вже навіть мені полюбилась :)

Fleshka
19.11.2012, 22:50
Міхрімах ще має стати дружиною Рустем Паші. Всі так пишуть, що вона бідося вийшла заміж за старого хлопа...
Вав! Та Хюрем ж їй обідцяла в якійсь там серії що видасть її тільки "па любві"! Обманула? Чи Міхрімах в нього закохається?

Хатідже султан дуже схожа на нашу співачку Альону Вінницьку
Кх-кх...Може голосом?