КПК

Показати повну версію : Для майбутніх мам

Сторінки : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150

Ума
24.11.2006, 14:56
Я вирішила цю тему розмістити саме в жіночому форумі, бо більше хочу спрямувати її для дівчат і жінок, які готуються стати матерями.

Можливо мій досвід, як львів"янки, теж комусь знадобиться. Чому саме львів"янки? В інтернеті є багацько інформації на ці теми, але дуже мало інформації, що стосується львів"ян - де? як? що? коли? чому? і т.п. Тому я намагатимусь розмістити свій перший досвід у цій справі і сподіваюся, що дехто з того зможе скористати.

Зрештою мені потрібна нова аудиторія для моїх емоцій! Мені здається, що люди, які мене оточують трішки втомилися від моїх радощів :)

Ну і звісно, що я б рада була бачити поради уже досвідчених форумчан і отримувати відповіді на свої запитання :)

Danilo
24.11.2006, 15:00
Умочка-умничка! Додаю репутації якщо вона працює. Вибачте я - папа, більше сюди ні ні.:)

You must spread some Reputation around before giving it to Ума again.

Ума
24.11.2006, 15:01
Мамам і Татам мона сюди заходити :) Усім хто має дітей і хто хоче їх мати :)

Дякую, Данило

Ума
24.11.2006, 15:10
Я мала на меті організувати це як справжній щоденник, але те, що було зі мною на початку уже пройшло.. і от я в міру того, як пригадуватиму чи як вважатиму за потрібне, буду розміщувати деяку інформацію.

Невстранец
24.11.2006, 15:13
Я мала на меті організувати це як справжній щоденник, але те, що було зі мною на початку уже пройшло.. і от я в міру того, як пригадуватиму чи як вважатиму за потрібне, буду розміщувати деяку інформацію.

Давайте с самого, самого начала! :)

Капітан
24.11.2006, 15:22
Я конечно не молодая мамочка, но определенный опыт имею, поскольку организационные вопросы, начиная с момента зачатия и в будующем - родами, лежали на моих плечах :)
Могу посоветовать например роддом, места с дешевыми памперсами и детской косметикой, и т.п. :)

Salata
24.11.2006, 15:48
Ума, а Вы планируете становиться на учет в "Центр охраны материнства и детства"? У меня от этой организации противоречивые впечатления, почти как с прививками. :)

Liliyah Romanova
24.11.2006, 16:09
Умо, я вже тут кілька днів виношую думку про те, щоб написати нарешті про свій досвід. Ви колись просили.
Я мала настрій на це раніше, але тоді форум не працював. Тепер обов"язково напишу.
Мій малий народився на Дж.Вашингтона. І скажу щиро, що мені там сподобалося. Всі були дуже милі та привітні. Я навіть як в Оттаві лежала в лікарні, то згадувала, що на Дж.Вашингтона було набагато краще. І я таки, мабуть, почекаю з другим, поки на Україну вернуся.
А от всі мої коліжанки, хто народжував в інших пологових будинках, мали не надто приємні спогади. Єдине, про що нічого не можу сказати, це як є в Медику. Але ви, здається, маєте коліжанку, яка саме там народжувала.

Ага, то є тут місце для моїх розповідей, чи нову гілку почати? ;)

Капітан
24.11.2006, 16:40
Лиля, давайте здесь! Зачем столько веток?
Моя кстати тоже на Дж. Вашингтона рожала, так же осталась довольна. А во сколько Вам роды обошлись? Если, не секрет:)

Liliyah Romanova
24.11.2006, 18:48
А мені пощастило. :):):)
$20 - акушерці, $10 - дитячому лікареві. А лікар, який у нас пологи приймав, - сусід моїх батьків і добрий знайомий мого тата (ніц не взяв). :):):)
А іншим, як знаю, в 200-300 обходилося. :(

Капітан
24.11.2006, 18:53
Мы рожали по совету друзей. У одного действительно профессионального врачя. Он был спокойный как удав, и наверное только благодаря ему я там в порывах переживаний кого-то не удавил :)
Мне все-про-все вышло около 150 у.е., плюс пару шоколадок особо отличившимся медсестрам.
Главное, чтоб все чисто было, и аккуратно. Отношение тоже. Было где помыться, возможность встретиться, ребенка показать... :)

Ума
24.11.2006, 22:28
О, я дуже тішуся, що є бажаючі допомогти і прийняти участь в обговоренні :) Приймаються будь-які поради (бажано корисні) ;)

Лілю, думаю, що саме тут місце буде для Вашої оповіді про Ваш досвід. Чекаю!

Ума
24.11.2006, 22:57
Я б таки дійсно хотіла писати все в хронологічному порядку і з самого початку, але у всій моїй історії є один негативний момент і він був теж спочатку, тому почну з нього, щоб потім залишилося одне приємне :)

далі буде... (вже маю набране)

Ума
24.11.2006, 23:12
ТОРЧ-інфекції

почну не з дуже приємного трапунку у своєму житті з лікарями.

Найперше, хочу сказати, що я заздалегідь готовилася до цієї події і тому вирішила наперед уникнути можливих проблем. Вирішила, що доречно було б здати усі потрібні аналізи мені і чоловікові, проконсультуватися з лікарями і тоді вибрати найкращий час для запліднення.

Тому, ще до вагітності я пішла і зробила аналізи на ТОРЧ інфекції, оскільки так чи інакше їх ПОТРІБНО робити під час вагітності.. Робила усі крім герпесу. Оскільки, герпес є у 90% населення, то знання про те, що є він у мене чи ні - ніяк не вплине на рішення мати дитину.

Отож, пішла я в одну державну клініку, яка спеціалізується на цьому і попадаю по направленню з реєстратури до лікарки, яка від мене на 2-3 роки старша, але як виявилося вона мене знає (я її ні). Вона одразу намагалася встановити дружній контакт, обмін мобільними і якби що, ти мені телефонуй усе вирішимо і допоможемо без черг. Здала я кров на ті інфекції. При чому та лікарка пішла і домовилась особисто із завідуючою лікарні, щоб та особисто простежила за моїми аналізами. Результат слід було очікувати через тиждень.

Через тиждень телефонує мені моя нова "коліжанка" і таким похоронним голосом каже, що результати у мене не просто погані, а смертельно погані. І чи може вона з мого дозволу віддати зразки крові у ще одну лабораторію на додаткове дослідження. Я в паніці. По телефону вона відмовляється, щось мені пояснити і заспокоює, що може бути помилка, тому потрібно в ще одну лабораторію. Почекай ще тиждень. Мене вже переповнювали різні думки, але при всій моїй нетерпеливості я витримала. Знову дзвінок. Є результати - приїдь.

А у мене так склалися обставини, що за тиждень я мала поїхати у важливе відрядження на місяць. І от сиджу я в неї в кабінеті і вона мені розказує картину мого здоров"я. Одним словом, виявили в мене все що можливо і неможливо. Чому неможливо? Це я вже потім здоровим глуздом оцінила ситуацію. Але в мене ще й виявили такий недуг, який зрозумілою мовою для пацієнта називається лейкемію (хоча на той момент я не здавала такого аналізу). Від того й усі інфекції, як пояснила лікарка. А це означає, що вагітність мені не світить, а якщо і світить, то вагітність буде недоношена і дитина, якщо буде, буде не здорова. Але моментально дівчина не розгубилася і каже, що всьому можна зарадити - виписує мені казна які ліки, радить де їх купувати і т.п. Але остання крапля була та, що я тебе знаю, ти лікуватися не будеш - тому принеси мені упаковки з під тих ліків, щоб я була впевнена, що ти лікуєшся.

Чесно кажучи, я тоді була в такому стані, що абсолютно не усвідомлювала на скільки мене намагаються розвести. Поїхала в ту аптеку рекомендовану, але там було закрито... часу мало в мене. Поділитися з кимсь такою проблемою я не могла тоді, через те, що не хотіла травмувати близьких мені людей. І єдине правильне рішення, яке мені прийшло в голову - це поїхати в інші лабораторії здати ті ж аналізи. Здала у три різні. Тиждень чекати, а мені від"їзджати потрібно.

Поїхала, але непокоїть мене картина, на той момент я і далі не усвідомлюю підступність лікарки... Телефоную з іншого континенту в усі лабораторії - і лише в одній погоджуються по телефону сказати результати - Все у вас ок :) З доброго: є антитіла до краснухи, з поганого - немає антитіл до токсоплазмозу - це інфекція, яка передається від котів (а у мене є кішка) і заразитися нею під час вагітності небезпечно. Інших інфекцій не виявлено.

Ці слова вивели мене зі ступору і я починаю користуватися здоровим глуздом, оцінила ще раз слова тої лікарки і доганяю, що мене підло розводять на гроші!!! Я таки пішла в клініку закордоном і здала там усі необхідні аналізи на торчі і на лейкемію. Там теж нічого не виявлено. Моєму щастю не було меж. Я повернулася радісна і здорова додому. Відвідала інші лабораторії і отримала такі ж самі підтверджуючі результати. Коли почитала про усі ці хвороби, які мені приписали, то зрозуміла, що жодних симптомів у мене немає… і як я могла так сліпо купитися на слова якоїсь «лікарки»

Непокоїть і досі одне питання: чи помилилися в першій клініці (ну різне буває, переплутали взірці крові чи ще щось) чи це було зроблено навмисно? Я особисто, маю підозру, що це було зроблено навмисно, бо результати аналізу мені на руки не дали (я тоді загальмувала, щоб вимагати їх, а лікарка сказала, що порівняє з результатами за місяць мого лікування) І якби я була вагітна , то чи здатна була б та лікарка підставити такі результати?

Тому моя порада, якщо дозволяють кошти, то обов»язково перевірте достовірність результатів принаймні у ще одній лабораторії. І таки краще заздалегідь зробити аналізи, бо навіть якщо щось і виявлять, то краще приймати рішення про лікування/не лікування не будучи вагітною, ніж під час вагітності вдаватися у крайності. І краще аналізи здавати в незалежних лабораторіях, де лікарі не зацікавлені в якомусь результаті.

Ума
24.11.2006, 23:24
Чи вірно я зробила чи невірно сама незнаю. Можливо моя заздалегітність мені і нашкодила... наші батьки ніяких таких аналізів не здавали, але це не значить, що тоді не було таких інфекцій... а з другої сторони, тепер все рівно відправляють на такі аналізи, а що якби мені такий результат видали під час того, як я вже в очікуванні? я б напевно знервувалася так, що не знаю що би було з малечею... :(

і довіряй після того лікарям! Я не хочу робити рекламу чи антирекламу якомусь медичному закладу, бо доказів того, що це було спеціально чи ні у мене немає... єдине, що можу порадити, де нормально роблять аналізи і головне не зацікавлено (хоча там теж розводили на гроші - типу одним методом не виявлено, можна спробувати ще іншим і т.п., але це можна контролювати. Та й мій спокій вартував цього :)) - це на Тургенєва, Незалежна імунологічна лабораторія (здається така назва)

Одним словом, добре, що все добре закінчилось :)

Ума
24.11.2006, 23:30
І найголовнішу пораду забула :)

Головне не мовчати, а поділитися з кимось з рідних чи близьких осіб!
Однозначно вони тверезіше оцінять ситуацію і допоможуть тверезо дивитися на такі "новини"

Я як розповіла чоловікові і мамі, то вони одразу сказали, що розводять мене... а мені то так виглядало - ну це ж лікар сказав!!! Очі великі, вуха розвісила і у все повірила.. ужасть!

Liliyah Romanova
24.11.2006, 23:58
Та неприємна історія. В мене було щось схоже, але на 8 місяці. Так що вам пощастило, певною мірою. На щастя, я тоді не надто розгубилася, я завжди схожі речі сприймаю дуже холоднокровно. Але, може, розповім усе як було.

Отже, моя гінеколог була просто суперова! Надзвичайно лагідна і привітна. Єдиний раз, коли вона мене сварила, то як я вперше прийшла до неї. Вона так мусила відреагувати, бо я була вже на 4-му місяці. (Я потім і так зробила висновок, що то теж було зарано.)

Коли була вже на 8 місяці моя лікар захворіла. А треба було конче пройти огляд, тим більше рах я виперлася таки на той 4 поверх (і хто робить гінекологію на 4 поверсі, коли ліфт працює лише до 15), то я погодилася на пропозицію медсестри піти до лікарки в сусідньому кабінеті. Перед тим я якраз перехворіла грипом. Нічого страшного, але оскільки ніяких серйозних ліків не брала, то збивала температуру чаями. Це дало мені трохи набряків, що згодом пройшло, але під час візиту ще було помітно.

Лікарка в сусідньому кабінеті мене оглянула і почала "грузити". "Ти подивися, що ти з собою робиш! Та ти вся спухла, та в тебе не ноги, а суцільна вода! Та тут дитина вже при виході! Ти хочеш на 8-му місяці народити?!? А ти знаєш, що діти на 8-му місяці живими не народжуються?!?"

Сама собі дивуюся, як мені вдалося зберігати камінний спокій і лише дивитися на неї з іронічною посмішкою. Після тої істеричної тиради вона сіла за стіл і почала мене заспокоювати, що все не так трагічно, що то ще не пізно виправити і виписала мені ліки, які мене мали зцілити від усіх бід та нещасть. Ліки продавалися лише в кількох аптеках і (о диво!) в тій же поліклініці на 2 поверхи нижче.

Я вийшла з кабінету і почала роздумувати над почутим. Та коли я зійшла на ті 2 поверхи нижче і довідалася, скільки коштують ліки, мені все стало зрозумілим і я спокійно поїхала додому.
Оскільки чоловік у той час не був удома (на щастя для тієї лікарки), я розповіла про це татові. Він зі мною погодився, що вона просто мене залякувала, аби я купила ті ліки, а вони би на мені заробила. Згодом виявилося, що вона й справді працбє розповсюджувачем для тої фірми.

Дві речі мені не дають спокою:
1. чому на шарлатанство прикривали очі в поліклініці?
2. чи не нашкодила та лікарка кому, адже не всі будуть на 8-му місяці зберігати спокій та тверезість, чуючи те, що довелося почути мені?

Liliyah Romanova
25.11.2006, 00:01
Умо, ви зробили дуже правильний висновок: про все, що кажуть лікарі, треба зразу радитися з близькими, а ще не перейматися такими істеричками, як мені трапилася... :)

Ума
25.11.2006, 00:14
Лілю, дякую за свою розповідь :) Знання того, що ти не одна підбадьорює :)

а про поліклініки окрема мова :)

В моїй поліклініці, де я стала на облік - жіноча консультація знаходиться на 2-му поверсі (що мене дуже тішить), але усі аналізи потрібно здавати на 7-му!! І ото зранку ті бабусі і дідусі, які здають аналіз крові на цукор ледь туди видряпуються... нє, ну хто то так придумав? Там половину людей стоїть хворих і ще й вагітних туди ж відправляють... а старші люди... мені їх так шкода! В той день, що я здавала аналізи - вони займали чергу ще з 7 год. ранку, бо може на всіх не вистачити реактивів, а потім захекані намагаються спуститися вниз. Та там навіть як і було якесь здоров"я, то геть загубиться з нашою системою! Невже на першому поверсі то не можна організувати?

Liliyah Romanova
25.11.2006, 00:19
Здавати аналізи підете, то одягайте маску, як лікарі. Деякі вагітні так роблять. Тим більше там народ і кашляє, і смаркає. Особливо зимою.

Ще одне: якби вам раптом порадили носити на останніх місяцях пояс для вагітних, також не слухайте, він ніц не помагає. То якесь середньовіччя! :):):)

Мих
25.11.2006, 00:58
Після першої дитини ми з дружиною вирішили взагалі більше не ставати на облік і нічого, все нормально, правда в роддомі носом крутили, але хіба заборониш носом кому крутити, нє?

Liliyah Romanova
25.11.2006, 04:49
Умо, а чого ви до приватної гінекології не підете? Там принаймні відомо за що гроші платите. :)

Капітан
25.11.2006, 11:27
Да, Ума... Досталось Вам с самого начала. Не позавидуешь.
Кстати Лиля - а почему пояс для беременных - средневековье? Моей на последних месяцах очень даже помогал - у меня жена хрупкая, живот большой был и спина порой болела. А так я ей пояс в аптеке купил, и она очень даже была довольна :)
Кстати, не нужно очень перениматься врачами, консультациями и т.п. Если беременность проистекает нормально и Вас ничего не беспокоит, то лучше лишний раз в поликлинику не ходить. И нервы сбережете, и время, да и риск подцепить инфекцию меньше!

Ума
25.11.2006, 12:38
Умо, а чого ви до приватної гінекології не підете? Там принаймні відомо за що гроші платите. :)

Лілю, в приватних гінекологіях немає лабораторій. А я пішла в ту клініку через лабораторію, тобто консультуватися там чи стояти на обліку я не збиралася. Я маю свою хорошу лікарку, якій довіряю! Ну, а тут так сталося...

стою на обліку в дільничої з ЖК, дуже хороша і лікарка і медсестричка! Але консультуюсь у своєї приватної лікарки.

п.с. ЖК - це не живий куток ;)

levandivka
26.11.2006, 09:33
<...>а почему пояс для беременных - средневековье?
Сподіваюся, що й мене не поб'ють за втручання.:p
Пам'ятаєте, Капітане, чоловічу моду на носіння напульсників? Чи потрібний напульсник тим, хто не носить надважке?
Десь так і бандажі для живота. Якщо вагітність розцінювати як катастрофу для жіночого здоров'я - не обійтися. Якщо була травма - також.
Пігулки теж комусь необхідні. Чи всім?

Дві речі мені не дають спокою:
1. чому на шарлатанство прикривали очі в поліклініці?
2. чи не нашкодила та лікарка кому, адже не всі будуть на 8-му місяці зберігати спокій та тверезість, чуючи те, що довелося почути мені?

Система. Корупційна система, одначе...

Liliyah Romanova
26.11.2006, 18:18
Мені пояс для вагітних теж дуже допоміг. Коли зняла після тижня носіння, відчула дуже велике полегшення. :)
А на біль спини робляться спеціальні масажі та розтяжки, але не без допомоги чоловіка. Помагає дуже сильно!

Ума
27.11.2006, 18:57
Фолієва кислота

Я на багатьох форумах ще до вагітності читала про її важливість. Її важливо приймати у перші тижні вагітності, бо саме тоді формується нервова трубка у дитини (один з найважливіших органів у подальшому розвитку дитини), а фолієва кислота бере найактивнішу роль у цьому формуванні. Так часто буває, що жінка поки дізнається, що вагітна, а особливо, якщо було не заплановано вагітність чи нерегулярні місячні, то цей термін важливості проходить. Тому лікарі радять пити фолієву кислоту навіть за три місяці до зачаття і до 12 тижня вагітності, як мінімум. Хочу сказати, що її можна пити без призначення лікаря, тобто якщо в міру, то вона не зашкодить. Організму потрібно 0,4 мг на добу (це здається мінімально, що потрібно). Я пила без консультацій лікаря за місяць до зачаття і пила в перші тижні в таких дозах (ф.кислота дешева), поки не встановили мені лікарі факт вагітності, а тоді перейшла на вітаміни для вагітних (маю причини їх пити, хоча багато відмовляється від них). В цих вітамінах є 0,8 мг ф. кислоти. Здається, трохи більше, ніж потрібно, але я ніде не читала, що ф. кислоти може бути забагато :)
У будь-якому випадку, навіть якщо щось запідозрили, що є можливість вагітності – то краще попити ту кислоту, бо наслідки неправильно закритої нервової трубки жахливі (про це легко знайдете в Інтернеті). Або ж якнайшвидше проконсультуватися у лікаря. Ну, і в будь-якому випадку, якщо таки не встигли в потрібний термін – то занадто не переймайтеся і не панікуйте, організм ваш і так максимально накопичував цю кислоту від часу зачаття, тож, якщо нормальне харчування було, то швидше за все - все добре при формуванні плоду буде.

Джерелом фолієвої кислоти (це взагалі-то відноситься до вітамінів групи В) є печінка, капуста, томатний сік і ін. (здебільшого це продукти рослинного походження)

тут є детальніше: http://www.ibis-birthdefects.org/start/ukrainian/ufolac.htm

А ще я виявила один нюанс фолієвої кислоти. Я купила крем для запобігання деформації шкіри (від розтяжок). Купила два, які були наявні в магазині – так один з них оснований на ф. кислоті і мовляв, вона забезпечує зниження ризику появі тих розтяжок… я про це ніде більше не читала, але що дізналася це переповідаю :)

Ума
27.11.2006, 19:15
Тест на вагітність

Серед експрес-тестів на вагітність, які визначають рівень якогось там гормону вагітності в сечі є такі, які визначають цю вагітність з першого дня затримки місячних, але й з"явилися нові тести, які дають результат вже на 7-ий день запліднення! Так от, ті останні брехливі :) Або ж в моєму випадку недостатня була концентрація цього гормону у такий термін… але я щиро була розчарована. Я мала тверде внутрішнє переконання коли і як я завагітніла, через нетерпеливість вирішила зробити ранній тест і він виявився негативним. Лише таки дійсно, коли я зрозуміла, що місячні не починаються вчасно, то тест підтвердив вагітність наявністю двох смужок, хоча одна з них була дуже бліденька, та щоразу з наступним контрольним переконанням – смужка все була чіткіша і чіткіша (я вже попеклась на одному недостовірному, тож вирішила перевірити декількох виробників).

Ціни на тести дуже різняться. Від 3-х грн. до 20 грн. Але що дивно, найдорожчий тест сказав мені неправду (це був з тих, що на 7-ий день каже результат)… а дешевші виявилися більш точними. Зі свого досвіду скажу, що не варто переплачувати за тест, оскільки, принцип дії у всіх однаковий і результати будуть однакові, а все залежить від зовнішнього вигляду. Дорожчий тест був у пластиковому футлярі, нагадує кулькову ручку. Під ковпачком було віконечко, куди потрібно було накапати ранішньої сечі. Такий тест єдине чим добрий, як на мене – це для збереження «першої вістки про малюка» :) Дешевші тести позбавлені зайвої оболонки – смужка паперу, де відображено кінець, який варто занурити у сечу (як на мене, вони зручніші у користуванні). Варто перед застосуванням таки до кожного тесту читати інструкцію – в деяких є такі моменти, що занурити тест в сечу на конкретну кількість часу (вказано скільки секунд) – інакше тест можу бути не дійсним, або ж результат дійсний лише декілька хвилин (до 10-ти, як правило), або деякі розраховані тільки на ранкову сечу і т.п.

Як на мене, дуже файний метод визначення вагітності

Капітан
27.11.2006, 19:16
Насчет крема: моя жена использовала Ейвоновский. Результат на 100% отличный.:) После этого все ее подруги, которые рожали, пользовались этим кремом. Ни у одной ростяжек не появилось. Я правда не проверял, но вроде не врали.

Нуся
28.11.2006, 20:08
З другої вагітності мені найбільше запам'ятався епізод, коли за день до виписки з пологового (на Вашингтона) приходить педіатр і повідомляє мені, що мене з дитиною не можуть виписати, бо я маю серйозне гінекологічне захворювання, як це, мовляв, виявило тамтешнє лікарняне УЗД-обстеження, ну і тому я тут ще пробуду довго. А то було якраз напередодні другого святого вечора, ясно, додому хочеться. Виручив мене 5-річний досвід роботи на фармацевтичній фірмі. Я у двох словах дала зрозуміти лікарці, що маю непогане уявлення про це ціле захворювання (а написали мені підозру на фіброміому матки), а також про те, що в пологовому будинку воно, в кожному разі, не лікується. А потім зателефонувала своїй гінеколожці, котра мене вела в пологовому. З'ясувалося, що мене сплутали з якоюсь іншою пацієнткою, котра не розплатилася за пологи, і тому "доктори" прийняли рішення будь-якими способами витягнути з неї ці гроші. І таке буває!
Умо, чи Ви читали книжку "Полька" Мануели Гретковської? Там є багато корисного в подробицях з власного досвіду авторки, навіть ліпше за енциклопедію для вагітних.

Ума
28.11.2006, 22:14
Умо, чи Ви читали книжку "Полька" Мануели Гретковської? Там є багато корисного в подробицях з власного досвіду авторки, навіть ліпше за енциклопедію для вагітних.

Не читала! В основному користуюся інформацією від подруг з досвідом і інтернетом (більшість книг тут є доступні). Дякую за пораду, я пошукаю у книгарнях.

Koza-Dereza
28.11.2006, 22:50
Ума, я б не радила користуватись iнтернетом саме для iнформацiї про вагiтнiсть. Особисто з мого досвiду вся iнформацiя є дуже суперечлива вiд сайту до сайту, тяжко знайти систематично однаковi вiдповiдi. Я читаю книжки, звичайно американський авротiв, бо iнших тут немає.

Ума
28.11.2006, 22:55
Ну, я вже навчилася чому можна довіряти. Книжок настільки багато, що легше їх в електронному варіанті переглянути (і швидкий пошук доступний), а в електронному вигляді вони є в Інтернеті (хоча не всі, звісно).

Нуся
30.11.2006, 15:56
Я ще пригадала одну річ, яка Умі, мабуть, на певному етапі вагітності придасться. Це - низький гемоглобін, лікарі використовують його як спосіб призначити препарат МагнеВ6. Але не всі його сприймають, я, наприклад, після кількох таблеток від нього відмовилася через жахливий присмак в роті і постійні закрепи. За порадою коліжанки почала інтенсивніше їсти гречку і пити айвовий сік. Показники гамоглобіну пішли вгору, ну і задоволення, зрештою, більше, ніж від таблеток.

Koza-Dereza
30.11.2006, 18:41
Ума, а спина у вас болить? Нижня частина спини. Як з вагою? Деякi жiнки не набирають вагу одразу, навiть якось дивно i подекуди страшно. Скiльки вже недiль вашiй майбутнiй дитинцi?

Доброчин
30.11.2006, 21:13
Умо, коли моя дружина вже у лікарні була, то вимагали аби я здав свою кров, чи то так треба, або то план такий?

Доброчин
30.11.2006, 21:23
Ей швидше хтось запостіть, а то дивно звучить: "Для майбутніх ма або... від Доброчин":)

Zoryanazirka
01.12.2006, 01:20
Cьогодні на заняттях для майбутніх мам показували відео - пологи. Чесно кажучи краще б я того не бачила.. Всеодно як народжуєш не бачиш того, а на психіку діє.

Zoryanazirka
01.12.2006, 01:24
До Нусі - мені Магне В6 призначали через підвищений тонус, з гемоглобіном все було ОК.

Ума
01.12.2006, 12:57
Ума, а спина у вас болить? Нижня частина спини. Як з вагою? Деякi жiнки не набирають вагу одразу, навiть якось дивно i подекуди страшно. Скiльки вже недiль вашiй майбутнiй дитинцi?

Я вже набрала 2 кг! Спочатку коли на УЗД сказали, що дитинка важить приблизно 1,5 грами, то я аж налякалася, що якщо я буду набирати вагу по 1 кг на 1 грам дитини, то це ж... жах якийсь :eek:

Зараз у мене 13 тиждень, але у мене вже видно (і давно) животик, одяг уже спеціалізований купую... в мене видно така структура тіла, що вже так рано помітно вагітність, бо переважно тільки після 4 міс. починає бути помітно зовнішньо.

А спина мене почала боліти минулого тижня, я перестала ходи в спортзал, але бачу, що даремно, бо ще гірше. Болить вона в мене так - ніби там і м"язи і кості якісь м"які стали і ніц не тримають, як атрофовані. Подруга висловила припущення, що це бедра розходяться, тому такі відчуття зараз, але щось зарано вони розходяться :confused: Щоправда, ото моє болить - для декого це зовсім не болить... це абсолютно не відчутний біль і не біль зовсім, просто дискомфорт!

Ума
01.12.2006, 13:02
Як мені це зараз актуально :) В мене 24й тиждень вагітності, сьогодні на заняттях для майбутніх мам показували відео - пологи. Чесно кажучи краще б я того не бачила.. Всеодно як народжуєш не бачиш того, а на психіку діє.

Zoryanazirka, сподіваюся, що Ви теж будете ділитися своїм досвідом :)

А де Ви відвідуєте школу батьківства? В Інтерсоно?

Я вчора купила журнал (мой малиш, здається) спец. випуск про здоров"я. Там є і за щеплення, і за дитячі хвороби, і всякого багато. І перша стаття - пологи очима дитини. Увесь процес пологів описаний від імені дитини... щось як прочитала я, то мені аж зле стало. Як тим дорослим не забракло тої фантазії так то написати... страшнувато було і неприємно, хоча я вже була присутня при пологах, і не так то було страшно, як там описали! :(

Ума
01.12.2006, 13:25
Токсикоз

Кажуть, жахлива річ і не у всіх буває, а я думаю, що буває у всіх – просто по різному проявляє себе. Одним дісталися безкоштовні квитки в Ригу – і запахами і харчами перебирає організм, в якому відбуваються гормональні зміни, у декого це минає після 12 тижня, а інших цей стан може супроводжувати до початку пологів! У мене, як вважається, легша форма токсикозу, але я, чи то від того, що не знаю як то бути на місці отих інших, чи то просто так, але дуже шкодую себе і хотіла б навпаки.

Увесь мій токсикоз проявляв себе рівно три тижні. Це неймовірне бажання з"їсти солоних зелених помідорів (я аж собі вирішила заквасити, але як тільки вони дозріли в діжці, то мені їх перехотілося – класика для вагітних :)), а також страшенно хотіла спати! Я не могла встати зранку вчасно, а в обід, то була просто катастрофа – я так хотіла спати, що ладна була заснути за робочим столом – з того всього купила собі в кабінет диванчик, на якому ще встигла покімарити, поки в мене не пройшов, так званий токсикоз. Ну і хіба то токсикоз був?

Але здається мені, що в мене ще й емоційний токсикоз :( Мене перестали тішити речі, які завжди приносили звичайне задоволення – я не відчуваю насолоди ні від сну тепер, ні від їди, ні навіть від перукарні чи шопінгу :( Якась як депресія… Хоча якби я не читала про таке у вагітних книжках, то можливо б і не помічала цього у собі… просто хочеться мені зараз "поїхати в Ригу", але емоційно відчувати себе нормально!!! Того ніхто з ближніх не помічає, але мене то постійно переслідує!

І як з тим боротися? То у всіх вагітних таке? І чи мине воно колись?

Ума
01.12.2006, 13:42
Мої найперші симптоми вагітності

Ніде в Інтернеті я не зустрічала, які симптоми відчуває вагітна в найперші дні, тому розкажу як то було зі мною.

Я відчула щось внутрішньо, що завагітніла ще в той самий день, коли то сталося. Не знаю як це можливо, але я була твердо переконана, що вже завагітніла. І якби не невдалий тест, який збив мене з пантелику – я б уважніше прислуховувалась до себе. А так найперші мої підозри сталися саме тоді, коли мали бути місячні. Відчуття ідентичні місячним – один в один, отак би не знала що варто щось очікувати іншого, то була б впевнена що ось-ось почнуться місячні. Єдине, що було не так як все – це дуже боліли груди... У декого під час місячних це звичне явище, але вони боліли сильніше, ніж звичайно. В принципі, це і є всі мої перші симптоми :) Потім у мене почалася тяга на кисле і сонливість підвищена, ну а потім виріс животик, стала неспокійна я, почала набирати вагу, а далі... далі я ще не знаю :)

Zoryanazirka
01.12.2006, 14:41
Так, Умо, я ходжу в школу батьківства до інтерсоно, і там стою на обліку. Якщо чесно трошки дістають своїми рекламами бутіків дитячих аксесуарів де візочки ціною по 6,5 тисячі гривень.

Zoryanazirka
01.12.2006, 14:51
Щодо токсикозу - в першому триместрі небуло ніяких змін, не нудило,Тепер нам 2 тижні до 3го триместру, єдине що тяжко - нахилятися, треба присідати щоразу. Ну і малий вже підріс і часом як штурхне десь по нирках :)

Ума
01.12.2006, 14:57
Так, Умо, я ходжу в школу батьківства до інтерсоно, і там стою на обліку. Якщо чесно трошки дістають своїми рекламами бутіків дитячих аксесуарів де візочки ціною по 6,5 тисячі гривень.

А коли саме там заняття проводяться? Я все збираюся піти і ніяк не доїду туди :o

Я, до речі, більше ніде і не чула, щоб проводили такі школи батьківства... якесь село в нас тут!

Zoryanazirka
01.12.2006, 16:08
Кожний четвер на 2гу годину, але там по триместрах градація, потрібно взнати коли яке заняття. Вчора було - пологи, у наступний четвер здається буде догляд за новонародженим.

Ума
01.12.2006, 16:31
Кожний четвер на 2гу годину, але там по триместрах градація, потрібно взнати коли яке заняття. Вчора було - пологи, у наступний четвер здається буде догляд за новонародженим.

а на скільки часу усе це заняття? і чи не можна не по триместрах ходити, а щочетвера? і чи багато там осіб ходить, чи потрібно заздалегіть записатися?

Нуся
01.12.2006, 17:19
Зі школою батьківства справи не мала під час жодної з двох вагітностей, але свого часу познайомилася з лікарем, яка організувала школу для майбутніх матерів. Колись вона працювала в жіночій консультації, а пізніше вирішила зробити щось своє. Має цікаві методики спортивних вправ для вагітних, крім того, займається з ними як психолог, дає головні рекомендації стосовно перших днів народження дитини. Не знаю, як зараз працює ця школа, бо наше знайомство відбулося два роки тому, але як когось ця інформація зацікавить, пошукаю координати і, можливо, навіть статтю-інтерв'ю з нею.

Zoryanazirka
01.12.2006, 17:48
а на скільки часу усе це заняття? і чи не можна не по триместрах ходити, а щочетвера? і чи багато там осіб ходить, чи потрібно заздалегіть записатися?

Я тільки вчора перший раз мала змогу піти, було осіб 15, тривало коло 2х годин. Загалом цікаво послухати, є багато нюансів. В мене це входить в пакет послуг, щодо відвідування індивідуального думаю таки треба туди подзвонити і дізнатися. Телефон реєстратури - 237 69 92

Ума
01.12.2006, 18:24
Дівчата, дякую за інфу!

Нуся, а пошукайте координати, якщо не важко :)

Koza-Dereza
01.12.2006, 18:37
Ума, я читаю вашi дописи i таке враження наче це я писала про себе, у мене майже все так само!!! Я теж на 13му тижнi. У мене все так само тiлки за вийнятком що солоне i перчене то мої життєво необхiдi продукти навiть до вагiтностi, так що рiзницi я не почула. А от щодо симптомiв з першого дня, то я теж знала одразу, правда може з третього, i бiль сумашедша в грудях i симптоми щодо мiсячних (хоча це було ще за 3 тижнi). Мене пiдтошнювало але то все, i особливо коли голодна була. В туалет за iхтiандром бiгати не довелось. Апетит правда в мене поганий був, i тепер не ахтi, їм набагато менше нiж могла б з'їсти колись. МОже тому i не набираю ваги. Тепер теж мало вiдчиваю що, хiба коли зрадниця спина прихватить. I то так добряче прихватить. Таке враження що хребцi якось з мiсця на мiсце вкладаються, особливо коли встаеш з лiжка. О i з сторiн поколює теж деколи. Але може це розтягуються зв'язки що тримають матку. Бо кровотечi i нiчого такого нема. А лiкарi, кажиш їм що дiється, а вони одне кровотечi нема, iдiть додому.
Мала робити тест на дiагнозування синдрома дауну сьогоднi, у тас тут дуже наполягають на цьому, але так як у мене пiдстав немає i вiк у мене молодий то страховка менi не покриє, а тест дуже дорогий, так що я вiдмовилась. Зрештою пiдстав у мене немає.
Ну от такi справи :)

Ума
01.12.2006, 18:52
Коза-Дереза, Ви собі не уявляєте, яка я рада, що ми з Вами однолітки ;) (однотижневики!!!) Аж настрій піднявся!

Я солоне і перчене теж обожнюю, але якось ніколи, коли пізно вже і магазини не працюють, мені не хотілося чогось зеленого і кислого, вже і зараз. Я в місцевому Арсені всі помідори скупила :) Але такі раптові захцянки минулися. Тепер теж апетит не дуже... найгірше те, що мені тепер хочеться таких харчів... фука-бека, я б ніколи не подумала, що таке буду їсти (певно в мене хлопчик буде, як сказала мені бабця) - я тепер можу з"їсти піцу, хотдоги, гамбургери, запити то всьо колою... жахи просто :) Я себе контролюю в тому плані і не дозволяю того, але якби моє сумління не бачило, то напевно б підпільно наминала то всьо за милу душу :)

На Дауна у нас роблять як мінімум УЗД (між 11 і 13 тижнями). Там вимірюють розмір шийки дитинки, скільки набралося води. У дітей із синдромом Дауна - води значно більше. У мене все ок. Але ще пізніше потрібно робити аналізи на ПЛФ (якось так називається). Там видніше буде.

о, я розповім зараз про своє УЗД - стільки вражень!!!

Koza-Dereza
01.12.2006, 19:05
Ума, це такий самий УЗД i тут роблять, за $840... менi б це пiшло на кредитну картку яка iтак має доволi боргу.
Менi теж на 6му тижнi помiдори пахли всюди. МИ були у вiдпустцi "на морi" i там я на снiданок виїдала всi готельнi помiдори :) вони такої голоти ще не бачили. Тепер щось нiчо не хочу. Вчора купила сир якийсь Французький, хочу попробувати, але як подумаю про нього то аж тошнить. Сама не знаю що хочу. А от наприклад морозиво - я його не дуже люблю а тепер взагалi при однiй думцi вивертає. Тiльки менi дуже дуже не вистарчає сушi, я їх так люблю, а тут така справа. А деколи так пива хочеться. Або червоного винця з якимось добрим м'яском...
А хочете посмiайтись? Знаєте скiльки у нас декрет??? Не догадаєтесь 6 недiль!!!! Так - НЕДIЛЬ - а не мiсяцiв, це просто смiшно, сволочi нещаснi. Треба iти кудась протестувати чи що. Тоже менi, країна мрiй.
Всюди добре там де нас нема, правда ;)

Ума
01.12.2006, 19:11
840дол??:eek: АФІГЄТЬ!!! в нас із фото і відео записом 60 грн!!! :rolleyes:

У нас є декретна відпустка, яка може тривати і до 6 років дитині, а є лікарняні - то їх там здається 120 днів чи якось так приблизно, дома маю календар вагітних - скажу точніше! Різниця у виплаті для вагітної. Лікарняні це від 50% до 100% ( в залежності від стажу) виплати ставки, а декретна відпустка по догляду за дитиною, то біля 100 грн, які встановила ВР як мінімум для мам. Цікаво на скільки тих грошей вистачає. Пачка памперсів не більше, напевно. Хоча ще є разова допомога при народженні - це 8,5тис. грн :)

Koza-Dereza
01.12.2006, 19:18
А простий УЗД коштує $420, добре хоть страховка покриває, а роди.... i не питайтесь, тримають тут один однiсiнький день потiм копняка в дупу i додому i рахуночок вiд $10,000 до $12,000 (так так, тисяч доларiв)

Koza-Dereza
01.12.2006, 19:23
за роди менi точно прийдеться доплачувати 10% вiд всього рахунку... от буде весело. А памперси у нас - пачка з 200 памперсiв, здається стiльки - $35-$40, дитячi одежинки, взагалi атас - найдешевше $10 i там вже нема лiмiту. Найдешевша i звичайно найгiрша каляска - $150, а лiжечка.... деревянi, я мовчу взагалi, нема менше нiж $250, а всякi пластмасовi вiд $120 i вище. Словом... все дуже дорого для дiтей, дорослi то ще якось перебються а дитинi не скажеш, вибачай, сьогоднi будеш у брудному памперсi

Ума
01.12.2006, 19:44
УЗД

На перше УЗД повинні направляти десь на 6 тижні вагітності і призначене воно для того, щоб визначити чи маткова чи позаматкова вагітність. Але так, як найчастіше жінки на той термін ще не стають на облік, то першим УЗД вважається термін з 11 по 13 тиждень. Всього тих УЗД, як мінімум 3.

Мене помилково направили на 8-9 тижні. Я слухняно пішла разом з чоловіком. Я не сподівалася що і в мене і в чоловіка поллються сльози від тієї радості. Нам так приємно було бачити малюка! (хоча я хотіла двох одразу). Нам тоді було 2см росту і важили ми вже 1,5 грами! Якісь інші показники лікарю вказали на те, що все в нас ок. Дитина добре прикріпилася, по центру і розвивається за графіком!
Назад ми не могли їхати – ні чоловік, ні я! Зустрілися біля кафе і пішли відмітити перше знайомство з бебіком!

Але важливим є УЗД на 11-13 тижні, тому мене направили ще раз. Сказали, що воно абсолютно не шкідливе і можна скільки хочеш ультразвукуватися. Я щось мало повірила в це.

На друге УЗД теж пішли разом. На 12 тижні. Малюк спав, але було чітко видно профіль. Поки ми його діагностували, бебік прокинувся і то так було приємно дивитися, як він (він – не тому що хлопчик, а тому, що малюк) ручками потирав очка, потім щось собі за вушком почухав, потім до носа, потім перевернувся на бік до нас спинкою і намагався поспати. Але через пару секунд знову повернувся і так рухав ручками і ніжками активно!!!! Я не могла подумати, що в такому періоді вони вже такі активні!!! Дулі крутив по повному! Чоловік сказав, що то дівчинка, бо так само моститься як і я в ліжку, коли хочу спати, а я подумала, що то хлопчик, бо вже було чітко видно носик, губки (губки як у тата :)) і обличчя таке сформоване, що аж дивувало. Я в неті переглядала фото з УЗД такого періоду, але мало де видно так обличчя. Нам зробили фото і на фото ми схожі на Пушкіна. Навколоплідні води так сформувалися в той момент на фото, що "зачіска" і бакенбарди як у Пушкіна (хоча ніхто з нас не схожий на нього :)). Ріст наш від маківки до кіпчика (ніжки ще в цей період не враховують) аж цілих 52мм!!!! (за 2,5 тижні так виріс!!!) І ще було видно як б"ється сердечко! Шкірка ще дуже тоненька в дитинки, сальця мало підшкірного, тому сердечко було видно, точніше його роботу - мигало і билося так частенько!
Ото я лежала і сміялася з радощів з того, що бачила і як малюк рухається і кувиркається у мене в пузі і подумала, що на 12 тижні у нас ще дозволені аборти! Я не знаю як можна таку мавесеньку людиночку вже вбивати. Воно ж там живе! Вже все сформоване! Треба таких жінок, які думають про аборт – водити на УЗД на такому терміні! Ну ще можна зрозуміти, якщо діагноз хворої дитини, але у більшості випадків лікарі і в діагнозі помиляються!

Хочу, звернутися до жінок, які думають робити чи не робити аборти! НЕ РОБІТЬ!! Народіть дитину і віддайте на всиновлення, якщо вже не хочете її, є ж стільки сімей, які мріють про дітей, але з тих чи інших причин не можуть мати їх. Вас природа нагородила такою можливістю, тож не вбивайте тих малюків – це не зародки, це вже маленькі люди! Безпомічні і залежать повністю від вашого вибору! Принаймні перед своїм вибором підіть на УЗД і подивіться на цю крихітку. Впевнена, що зробите тоді правильний вибір на користь дитини!

Ума
01.12.2006, 19:50
за роди менi точно прийдеться доплачувати 10% вiд всього рахунку... от буде весело. А памперси у нас - пачка з 200 памперсiв, здається стiльки - $35-$40, дитячi одежинки, взагалi атас - найдешевше $10 i там вже нема лiмiту. Найдешевша i звичайно найгiрша каляска - $150, а лiжечка.... деревянi, я мовчу взагалi, нема менше нiж $250, а всякi пластмасовi вiд $120 i вище. Словом... все дуже дорого для дiтей, дорослi то ще якось перебються а дитинi не скажеш, вибачай, сьогоднi будеш у брудному памперсi

У нас хіба що пологи дешевші і обстеження. І то значно дешевші. Але одяг і різне дитяче причандалля - такі самі ціни, якщо й не дорожчі. Я вже багато чого купила з великих речей, то можу сказати, що в нас дорожче. І я не купувала надто відомих фірм - просто те, що сподобалося і якісне. Хоча в оголошеннях можна знайти б/в і візки і ліжечка і в дуже доброму стані, а ціни як мінімум втричі менші магазинної!

Koza-Dereza
01.12.2006, 20:01
ой дiти дiти :)

Капітан
02.12.2006, 13:08
Для дитини взагалі купувати одяг наприклад у "Антошці" дуже дороге задоволення навіть для сімей із середнім достатком. Дитина постійно росте, вимазує речі... які коштують як мінімум не дешевше за такі самі для дорослих.

Zoryanazirka
02.12.2006, 23:48
На Дауна у нас роблять як мінімум УЗД (між 11 і 13 тижнями). Там вимірюють розмір шийки дитинки, скільки набралося води. У дітей із синдромом Дауна - води значно більше. У мене все ок. Але ще пізніше потрібно робити аналізи на ПЛФ (якось так називається). Там видніше буде.

о, я розповім зараз про своє УЗД - стільки вражень!!!

В Інтерсоно роблять тест на дауна обов"язковий - трійний на якісь там протеїни обов"язково якщо стоїш там на обліку.

Нуся
04.12.2006, 13:23
Для Уми і всіх, кого цікавить школа материнства. Лікар, яка проводить заняття, називається Звенислава Кечур, її школа - "Родиво", тел. моб.: 8-050-371-38-15, ще її можна шукати за адресою вул. Ольги Бесараб, 2 , каб. 2, вона там приймає в певні години як психотерапевт. Нагадую, що востаннє я з тою пані зустрічалася 2 роки тому. Цілком можливо, що в роботі її школи щось змінилося, в кожному разі вона може приватно консультувати як акушер-гінеколог. Щодо статті про цю школу, то ось посилання: www.zdorovja.org.ua/articles/00051/. Стаття називається "Де вчаться на маму?"

Koza-Dereza
05.12.2006, 21:34
А я думаю iти чи не iти на курси. Однi кажуть що то трата часу, другi кажуть що корисно проведений час.

Koza-Dereza
05.12.2006, 21:38
Коза-Дереза, Ви собі не уявляєте, яка я рада, що ми з Вами однолітки ;) (однотижневики!!!) Аж настрій піднявся!

Ума ми з вами плюс мiнус один рiк однолiтки теж ;)

Zoryanazirka
06.12.2006, 23:40
А я позареєстровувалася на різних сайтах, тепер вони мені пишуть зо очікувати, як їсти, пити і все таке :) - pregnancyweekly.com або babyfit.com

Ума
07.12.2006, 18:01
Нуся, дякую за додаткову інформацію! :)

От сьогодні хотіла поїхати перший раз у ту школу батьківства... і як все... робота саме сьогодні :(

Ума
12.12.2006, 18:00
Сьогодні зранку зрозуміла, що хочу дівчинку!!!

Так склалося, що я придумувала дівчаткам імена, а чоловік хлопчикам. Сьогодні у нас імена на букву П були... я плакала...

Платон, Пафнутій, Парфьон, Прохор, Панас і ще купка, яких я не запам"ятала... чоловік виглядав дуже серйозно... так ніби не жартував...

а з дівчатками у мене все просто - назвемо, як бабцю чоловікову або як мою :)

Koza-Dereza
12.12.2006, 18:16
Для хлопчика на "П" може бути Павло (Павлiк)
А чому на "П", якщо можна поцiкавитись? Тiльки на "П"?

Ума
12.12.2006, 18:20
Сьогодні було на П

кожен день інша буква :)

на П: чоловік залишив Платона
на Т: Тимофія
на Г: Геронтія
на Е: Егор
на М: Матвій

ще там якісь імена були... інколи думаю, що він просто приколюється... тому хочу дівчинку, щоб було просто

Koza-Dereza
12.12.2006, 18:22
Я доречi вчора купила три блузочки на- потiм :) коли пузiк пiдросте, але не з материнського спецiалiзованого вiддiлу а звичайний одяг тiльки великого розмiру. Я чесно кажучи ненавижу отi блузочки з усякими шнурками на спинi.

Koza-Dereza
12.12.2006, 18:23
Мда, ваш чоловiк дiйсно специфiчнi iмена вибирає. На iншi букви можна придумати iмена i попростiше. А може вiн всетаки шуткує?

Ума
12.12.2006, 18:26
А мені більші розміри в рукавах великі будуть, як мінімум. широкі. то одразу помітно :( А в спеціалізованих магазинах у нас увесь товар такої низької якості... фуу... Тому я вирішила не ховати пузо - а виставляти. Ходжу як "глиста в скафандрі", як каже моя подруга :):):)

Ума
12.12.2006, 18:28
Мда, ваш чоловiк дiйсно специфiчнi iмена вибирає. На iншi букви можна придумати iмена i попростiше. А може вiн всетаки шуткує?

Я теж сподіваюся що жартує, бо імена для дівчаток, а він більше схильний думати, що там донька вже підростає, він одобрив дуже прості - і однаковозвучні українською і російською, ну і майже співзвучні англійською :)

Koza-Dereza
12.12.2006, 18:30
А в нас спецiалiзований ТАКИЙ ДОРОГИЙ!!!!!!!!!!!!! I на розпродажах його майже нiколи нема! Я взагалiто не куплла балахони теж, я не буду ховати за плахтами, але всi мої светерики iтд... скоро будуть замалi. А рукави... хммм... треба звернути увагу, по поки що я все таке що розтягується купила. Штани скоро прийдеться помiняти теж, за мiсяць який.
У мене була забава, я мала гарне плаття що купила ще до вагiтностi, i дуже тiшилась що влiзла в нього, бо деякi двi частини тiла (вище талiї) пiдросли i плаття так троха навiть тиснyло вверху, але добре що внизу ще було ОК :) хоч раз одягну його, бо хто знає як я буду пiсля родiв. Може поправлюсь. ХОча ще зовсiм ваги не набрала. Ума, а як у вас з вагою? Нормально?

Ума
12.12.2006, 18:43
Ну не знаю чи нормально... я вже набрала майже 3кг (щодня дома зважуюсь). То нормально на такому терміні? чи забагато? Моя гінеколог з ЖК каже їш всьо шо хочеш - тому я себе завжди оправдовую, що мені все можна і можу кілограмами з"їсти апельсини і мандарини, а вчора без докорів сумління поїхала в Макдональдз... чоловік як дізнався... мало не вмер... а у мене була відмазка - мені лікарка дозволила :D :D :D

А взагалі-то у мене вже пропала талія (принаймні в профіль я її вже не спостерігаю), а животик ще не дуже зрозумілий, що вагітна... інколи на мене дівки так дивляться, певно думають, ото собі пузо наїла :p Я собі купила в спеціалізованому магазині одні єдині брюки більш менш пристойні - бо я вже давно нічого не можу защіпнути... Деякі спідниці ще ношу, але я їх тоді вище талії защіпаю - і вони тоді короткі робляться :o а я не звикла до такої довжини... Але страшенно шкодую за своїми костюмами і сукнями... я того року стільки обновок накупила... і ото хвилююся чи буду я їх ще носити, чи може вже сестрі віддати :cool:

Ума
12.12.2006, 18:45
ХОча ще зовсiм ваги не набрала.

Я читала, що деяким властиво у першому триместрі втрачати вагу. Тому все у Вас ок. Ще наздоженете. Головне щоб то було плавно, а то я невпевнена, що шкіра витримає різкі навантаження.

Ума
12.12.2006, 18:49
Найбільше я хочу, щоб зима була, але була коротка. І вже в лютому закінчились холоди.... а то я минулого року купила нову дублянку і боюся, що своє пузо я вже в березні не заховаю в ній... а так не хочеться нічого нового докуповувати... хіба що буду куртку від лижного костюму носити... можу уявити собі ту картину :)

Koza-Dereza
12.12.2006, 19:02
Я читала, що деяким властиво у першому триместрі втрачати вагу. Тому все у Вас ок. Ще наздоженете. Головне щоб то було плавно, а то я невпевнена, що шкіра витримає різкі навантаження.

У мене саме так i було. I апетит навiть зараз препаршивий! Я аж сама смiюсь з себе що змiнився апетит, бо ранiше, я могла свиню цiлу з'їсти i конякою закусити :) а тепер... нi. 18го iду до лiкаря, подивимся що менi скажуть. I почала ще мазатись кремом щоб може хоч якось попередити розтяжки. А в кiнцi сiчня вже буду взнавати стать дитини. Я щось теж дiвчинку хочу, а чоловiк, звичайно, хлопчика :)) Але я вже люблю дитинку наперед, хлопчика чи дiвчинку.

Ума
12.12.2006, 19:06
У мене саме так i було. I апетит навiть зараз препаршивий! Я аж сама смiюсь з себе що змiнився апетит, бо ранiше, я могла свиню цiлу з'їсти i конякою закусити :) а тепер... нi. 18го iду до лiкаря, подивимся що менi скажуть. I почала ще мазатись кремом щоб може хоч якось попередити розтяжки. А в кiнцi сiчня вже буду взнавати стать дитини. Я щось теж дiвчинку хочу, а чоловiк, звичайно, хлопчика :)) Але я вже люблю дитинку наперед, хлопчика чи дiвчинку.

і я 18 до лікаря йду :)
і я в кінці січня буду стать дитинки дізнаватися :p
і я хочу дівчинку, а люблю обох :D (я чомусь розмовляю з дітьом як з хлопчиком)

zet
12.12.2006, 19:12
У меня старший родился 22 декабря, а младший - 17 июля.
Поэтому походила беременной и зимой и летом. Даже не знаю, что лучше. Зимой ходить легче, но с одеждой проблема (зимнее пальто пришлось брать у подруги..). Летом с одеждой нормально (легкое крепдешиновое платье было и шерстяное), так ходить под конец было тяжело, ноги отекали. Жара страшная, пить хочется, а много пить нельзя было из-за отеков.

zet
12.12.2006, 19:14
А може у вас обох там двійко. Хлопчик та дівчинка.. :)

Koza-Dereza
12.12.2006, 19:15
Ума, а може ми роздiленi двiйнята при родах??? Щось у нас пiдозрiло все так само хмммммм .....

Ума
12.12.2006, 19:16

у мене точно одне, я бачила на УЗД :) А так би я дуже хотіла за одним махом обидвох одразу :) План-мінімум би швиденько виконала :D

Koza-Dereza

У мене точно одне, я бачила ще на 10му тижнi УЗД, одна малявочка.

Ума
Ума, а може ми роздiленi двiйнята при родах??? Щось у нас пiдозрiло все так само хмммммм .....

:D :D :D :D :D
Зіта і Гіта

ми ще й однаково дописуємо :)

Koza-Dereza
12.12.2006, 19:25
Я доречi хотiла щоб бебiк родився лiтом, бо чула що тяжко вагiтною ходити лiтом, отож я так i спланувала. А ще в Серпнi iду за дружку, тож не хотiла щоб менi свiт немилий був на тому весiллi. Тiльки шкода що у нас тут декрет зовсiм маленький 6 недiль. Хоча можна по закону взяти 12 недiль - що я i збираюсь робити :( Бiдний мiй бебiк, буде з нянькою виховуватись а не з мамою :(

zet
12.12.2006, 19:28
У нас на 2-го ребенка не было имени заготовлено (по все подсчетам ждали девочку :) просчитались...) Так муж притащил списочек имен:
Агапон, Агафон, Евгений и т.д.
В общем из этого списка только Евгений было имя нормальное, так и назвали - Женечкой.
:)

Ума
12.12.2006, 19:28
По робіті мені найкраще було б уже родити... з жовтня, щоб до літа вже вийти з декрету (хоч би пів року дитині), а так теж переконали, що літом вагітною ходити одна мука, тому вирішила на літо народжувати :)

Ума
12.12.2006, 19:33
У нас на 2-го ребенка не было имени заготовлено (по все подсчетам ждали девочку :) просчитались...) Так муж притащил списочек имен:
Агапон, Агафон, Евгений и т.д.
В общем из этого списка только Евгений было имя нормальное, так и назвали - Женечкой.
:)

Я вже починаю хвилюватися, а що якщо мій чоловік не жартує :eek:

треба вже з того що є нормальне вибирати... бо потім не встигну отямитись, як обізвуть якось мені дитину

Хоча у мене є хитрий план ;) У нас можна давати два імені (і більше) при народженні. А при отриманні паспорта дитина сама вирішує, яке ім"я обрати на решту свого життя. Тож я запишу крім того чоловічого імені ще одне просте ім"я. А так як я буду з мануною більше часу проводити, то звикне воно до мого імені :p

Zoryanazirka
12.12.2006, 21:06
Щодо школи мам - отримала емейл -
пані Зоряно!

відвідувати школу потрібно обовязково!

Де Вам зручніше вирішуйте самі, і поспішіть отримати якомога більше
знань:

1 відділення школи
вул. Озаркевича, 4 (3 поверх)
м. Львів
Контактний телефон:
Заняття проводяться щочетверга
о 17 год.00хв.

2 відділення школи
при ц. Вознесіння (Левандівка)
У ЋШколі сімїЛ
вул. Широка, 81а (3 поверх)
Заняття проводяться щовівторка
о 18 год.00хв.

3 відділення школи на Сихові
прошу за детальною інформацією зателефонувати 2970057, якщо Вам зручно
відвідувати школу на Сихові.

З повагою,
Ольга Бабічук
координатор
Спільноти християнських подруж

> Доброго дня!
> Випадково в інтернеті натрапила на Ваш веб-сайт. В мене зараз 26й
> тиждень вагітності, чи можу я відвідувати Вашу школу?
> Буду дуже вдячна за інформацію.

> Наперед дякую,
> Зоряна

>

--
Спільноти Християнських Подруж
mailto:info@simya.org.ua
www.simya.org.ua
www.pregnant.simya.org.ua

В Інтерсоно чесно вам скажу ті заняття ніц не варті.. 50% реклама бутіку Наслєднік, та їх візочків ціною від 6,5 тисячі

Ума
13.12.2006, 18:31
Век живи - век учись!

Читаю різноманітну літературу по догляду за дитиною... отак почитаю, то думаю як ми всі виросли здорові? Принаймні усі ці знання моєї мами і бабці тепер неправильні виявилися!

- Пелинати дитину не можна, бо це стискає її грудну клітку, а їй необхідно дихати (моя ж бабця стверджувала що пелинати потрібно чим сильніше, щоб дитина не пробуджувалася від власних рухів і щоб ніжки рівні були!!! :))
- раніше вважалося, що молоко - це їда, а вода - це пиття! Дітям рекомендували вже від народження давати воду або чайок дитячий... Тепер дослідження показали, що ті дітки, які п"ють воду вдвічі частіше мають проблеми зі шлуночками!
- колись мою маму направляли взимку на кварцування, щоб запобігти мому рахіту! Я думала, що то корисно! Почитала - солярії заборонені і сонце теж...
- раніше в рад. союзі неправильно вводили прикорм дітям, тепер його потрібно вводити інакше... клізми не так робити і взагалі нема чого їх робити...
- тепер не рекомендують дитину швидше ставити на ніжки (а батькам хочеться), бо гарантовано плоскостопія буде, якщо до 9 міс. дитина стане на ноги!!!
- змінили таблиці росту і ваги, на які орієнтувалися мамми в рад. союзі.

і такого всякого так багато... я мамі то все розказую, а вона вже скептично відноситься до тих новинок... мовляв, як то було неправильно - ви ж здорові виросли... де тут знайти золоту середину?

Koza-Dereza
13.12.2006, 18:50
Ой, менi теж треба таке почати читати, бо я ще все про вагiтнiсть читаю.
Але вчора мала прогрес. Пiшла до спортзалу накiнець! Правда плавати вже було троха пiзно, так я 30хв помiрною ходою на бiговiй дорiжцi походила i поробила розтяжки, бо чую що вже закоснетiваю. Чоловiк мiй регулярно ходит i тягне мене з собою. Я теж ходила регулярно, але оце вже 9 мiсяцiв як закинула. Тре починати.

Невстранец
13.12.2006, 18:56
Ой, менi теж треба таке почати читати, бо я ще все про вагiтнiсть читаю.
Але вчора мала прогрес. Пiшла до спортзалу накiнець! Правда плавати вже було троха пiзно, так я 30хв помiрною ходою на бiговiй дорiжцi походила i поробила розтяжки, бо чую що вже закоснетiваю. Чоловiк мiй регулярно ходит i тягне мене з собою. Я теж ходила регулярно, але оце вже 9 мiсяцiв як закинула. Тре починати.

Может, растяжку всё-таки не надо, а? :( Посоветуйтесь с доктором, ладно?

Ума
13.12.2006, 18:58
Пiшла до спортзалу накiнець! Правда плавати вже було троха пiзно, так я 30хв помiрною ходою на бiговiй дорiжцi походила i поробила розтяжки, бо чую що вже закоснетiваю. Чоловiк мiй регулярно ходит i тягне мене з собою. Я теж ходила регулярно, але оце вже 9 мiсяцiв як закинула. Тре починати.

і як відчуття бігової доріжки? мені дискомфортно через груди напочатку було, а тепер чи звиклося чи пройшлося :D Хоча теж не бігаю вже, але дуже швидко ходжу.

Koza-Dereza
13.12.2006, 18:59
Добре, пораджусь, дякую! Я взагалiто простi, так, дiстати руками до пiдлоги, спину... але я спитаюсь. Iду 18го.

Ума
13.12.2006, 19:00
Может, растяжку всё-таки не надо, а? :( Посоветуйтесь с доктором, ладно?

Невстранцю, якщо такі як на йозі - то можна, навіть корисно. Хоча навряд чи тут мова йде про такі вправи з диханням :confused:

Koza-Dereza
13.12.2006, 19:02
і як відчуття бігової доріжки? мені дискомфортно через груди напочатку було, а тепер чи звиклося чи пройшлося :D Хоча теж не бігаю вже, але дуже швидко ходжу.

О нi, я не бiгаю, я взагалi нiколи i не бiгала, в мене дихалки не хватає. А не, чекайте, бiгла, ЛЕТIЛА на поїзд недавно, холод собачий на вулицi був, я все думала як не захворiти i як не гепнутись на дупу. По всьому потiм кашляла три днi як собака гавкала. Я не бiгун. Навiть не знаю чи втекла б якщо моє життя залежало вiд того. :D Я на дорiжцi походила, але навiть не надто швидко.

Koza-Dereza
13.12.2006, 19:06
і як відчуття бігової доріжки? мені дискомфортно через груди напочатку було, а тепер чи звиклося чи пройшлося :D
А ще, Ума, я надiюсь у вас є спецiальний спортивний бюстгалтер. Це особливо потрiбно i навiть не пiд час вагiтностi якщо груди, ну, не маленькi. Бо так все вивалюється, шлейки спадають, все трясеться :) а спортивний бустгалтер обгорнув, притиснув i все нормально. Я дуже рекомендую. Я як ходила на пiлатес то так страждала поки такий собi не купила. А як одягнула його, ой як я забула про свої турботи :)

Ума
13.12.2006, 19:12
А ще, Ума, я надiюсь у вас є спецiальний спортивний бюстгалтер. Це особливо потрiбно i навiть не пiд час вагiтностi якщо груди, ну, не маленькi. Бо так все вивалюється, шлейки спадають, все трясеться :) а спортивний бустгалтер обгорнув, притиснув i все нормально. Я дуже рекомендую. Я як ходила на пiлатес то так страждала поки такий собi не купила. А як одягнула його, ой як я забула про свої турботи :)

У мене спортивні майки були з підтримкою (пришитий бюстгалтер). Мені їх раніше вистачало :D Тепер докупила ще один атрибут своєї спорт. форми :p Теж вистачає наразі ;)

Ума
13.12.2006, 22:29
Хочу похвалитися за нашу державну програму інформаційної підтримки материнства та дитинства :)

З березня цього року МОЗ України започаткував таку програму під назвою Тедді клуб (http://www.teddyclub.com.ua/).

Тепер кожна вагітна коли стає на облік отримує подарунки від цієї програми, а саме: кольорові облікову книгу, де все красіво розграфлено і передбачено аж до виписки дитини з пологового будинку, а також календар вагітності.

Календар вагітності просто супер: розділений по тижням, вписуєш туди свої дати. Містить інформацію, що потрбіно якого тижня робити, але найбільше мені до вподоби це наліпки :) Там є наліпки-маркери:коли відвідувати лікаря, коли здавати аналізи, коли останні місячні були, коли повідомили батьків, чоловіка, коли сама дізналася про вагітність, коли пити вітаміни, йти до школи батьківства, узд, стоматологи, перший одяг для вагітних, перші покупки малюку, перше ворушіння, декретна відпустка, пологи і тп... Є місце для власних нотаток. Дуже мені подобається, я фактично веду такий щоденник завдяки тому календарю - не треба самій ніц вигадувати :)
файна пам"ятка буде для малюка :)

Єдине, що як і всі видання - там не обійшлося без реклами: памперсів, хагісів, хіппів, антошок і тп. Але реклама ненавантажує і необтяжує - така типу з порадами, як правильно обрати візок і тп. :)

Може в інших областях чи країнах такий сервіс давно доступний, але в моєї подруги була така страшна облікова карта (рік тому) - ну така поліклініка-поліклінікою :) А тут все так гарно, аж настрій підіймає - ведмедики всюди і вагітній є що почитати (статті і реклами) поки чекає в черзі до лікаря :)

zet
14.12.2006, 19:50
Насчет книг о воспитании детишек, то хотела посоветовать. Не давйте мужу читать вовсе, им это вредно (для нашего здоровья и здоровья ребенка тоже :) ). Или наоборот, если таки дорвался до чтива, то срочно купите еще несколько разных авторов и дайте ему прочесть. Мужчины к книге о воспитании ребенка относятся, как к инструкции к действию. Только прочитав несколько книг он вам поверит, что тут тоже должен быть творческий подход. :) :) :)

Ума
18.12.2006, 16:58
А я свому підсовую, підсовую в усі його читальні точки різні журнали... а він їх все рівно не читає... :(

zet
18.12.2006, 17:14
А я свому підсовую, підсовую в усі його читальні точки різні журнали... а він їх все рівно не читає... :(
Ну и не надо. Будет доверять вашему мнению больше в этих вопросах. А то у моей знакомой муж начитался книги о закаливании с пеленок, то еле остановился. Ребенок у них получился теплолюбивый (они ведь, детишки, тоже разные с пеленок :) ), а папа со своей закалкой с градусником и по минутам. Ребенок орет разрывается, до воспаления легких дозакаляли. А так как происходило все в студенческом общежитии, то мы были невольными свидетелями...

Ума
18.12.2006, 17:15
Коза-Дереза, як Ваші відвидини до лікаря?

у мене все успішно! Аналізи взірцеві сказали! Єдине, що мене втомлює моя лікарка, яка намагається мені нав"язати різні непотрібні, як я вважаю, аналізи і робити їх варто лише у вказаній лабораторії. Очевидно, має якийсь зиск з цього!

Тепер мене направили на потрійний тест: альфа-фетопротеїни, ХГЧ і ще щось здати потрібно (на 19 тижні мене направили, а то у нас свята трохи не сумістилися з моєю вагітністю). Ну, на це я погодилась - його роблять здебільшого усі і цей тест виявляє різні вади у розвитку дитини... Але перед тим мене спонукали здати ПАПП тест - це наявність якогось білку вагітності в крові, який теж може свідчити про дефекти у розвитку дитину і здавати його потрібно лише до 14 тижня, що я успішно пропустила, бо знала що такий самий тест буду робити пізніше (оцей потрійний тест фактично дублює його).

Крім того мене направили на аналіз крові на титр-антитіл. Навіщо? у мене перша плюс група, у чоловіка теж плюс...

Зате артеріальний тиск у мене не впорядку, прописали мені пити каву (а її ніколи не пила) або якусь настійку (забула назву) для підняття тиску. А мені і так нормально, це мій нормальний тиск і я себе добре почуваю!

Ну і як стандартно - це аналізи крові з пальця, і сечі... оці два аналізи щоразу здають у нас перед відвідинами лікаря :)

І на УЗД мене направили за день до здачі потрійного тесту, а це випадає на 19 тижні. Впевнена, що потім узд-ист скаже мені, що ще потрібно прийти з 20 по 22 тиждень!!! отак аби ходити і платити...

Знущаються над вагітними! Моя бабця очевидно забула як то було в її часи, каже: чого ти так часто ходиш до лікаря? Якщо ти себе файно почуваєш, то ходи раз на три місяці :):)

Ума
18.12.2006, 17:24
Зето, мій тато був переконаний, що немовлят дуже легко навчити плавати. І мама розповідала як купали мене спеціально у великій ванні, а мені було всього 2-3 місяці. І тато мене опускає на саме дно, а мама розпереживалася, давай мене рятувати. Тато все чекав, що я почну плавати :) Через хвилину з дна мене діставали, бо я собі просто там лежала і дивилася на них, а плавати не збиралася :)

А я от тепер теж читала статті як навчити малюків швидко плавати, то для мене цікавим фактом було те, що діти вміють на дуже довго затримувати дихання. І роблять вони це коли подути їм в обличчя, або легенько хлюпнути водичкою - це у них утробний інстинкт ще. І от саме в ці моменти радиться вчити пірнати і плавати, бо діти вміють не дихати під водою і це не викличе у них панічного страху води :) я от теж думаю якби то рано навчити плавати своє чадо :)

Ума
18.12.2006, 17:30
Коза-Дереза, з 16 тижня стверджують, що уже можна почути перші ворушіння дитини!!!! Але, як правило, на такому ранньому періоді чують переважно ті, хто вже народжує не вперше, бо їм вже відоме це відчуття! Нам з Вами пообіцяли до 20-22 тижня відчути таку радість :)
А перші рухи, нагадують рухи вій (реснички).
І як їх відчути? я підносила руку до очей і віями рухала... ну це ж такі непомітні ворушіння будуть. Боюсь пропустити їх :)

zet
18.12.2006, 17:41
:) я от теж думаю якби то рано навчити плавати своє чадо :)
Непогано б, звичайно ... Тільки у нас це роблять під наглядом лікаря спочатку у спеціальному басейні. Може й у вас є такий центр, то ви поцікавтесь, щоб вийшло краще, ніж у вашого тата.. :D
Я як була вагітна, то прогулювала відвідини лікаря регулярно. Я тоді студенткою була, то через деканат мене шукали... :)

Koza-Dereza
18.12.2006, 17:54
Привiт, до лiкаря iду в обiд, а зараз у мене ще 10 ранку немає.
Тi здавання сечi i кровi мене вже доконали! Я як була в абтомобiльнiй аварiї в кiнцi вересня, то я так наздавалась кровi що у мене на обох руках синяки не сходили тижнями, ходила як нарiк якийсь.
Дитяче ворушiння я не знаю чи ще було, але я надiюсь вловити, деколи коли лежу то кладу долонi на живiт, затримую дихання i "слухаю" але я читала що рихи можуть бути подiбними i на бурчання в животi, так що напевне я сказати не можу. I ще я читала що худi жiнки у яких немає великої прослойки жиру можуть вiдчути дитячi рухи ранiше теж, так що я буду "слухати" далi :) може щось почую.
Всi мої подружки мене вже замацали. Кожний раз мусять доторкнутись до животiка :)))) менi так смiшно що їм це так само цiкаво i незвичайно як i менi i мому чоловiковi :)) Я взагалiто пiонер в свому колi друзiв. Ми всi бiльш менш одного вiку (+ - 2 роки) тож хто ще тiльки жениться, деякi вже 2-3 роки женатi, але я перша з дитиною буду. Я казала однiй подружцi яка недавно заручилась, що тепер вона шукає весiльну сукню а я дитячi вiзки :)))

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:02
Доречi про вiзки. Тут зараз модно вже два роки (тут це я маю наувазi в центрi мiста) возити своїх бебiкiв в калясках фiрми Bugaboo - але вони холєра такi дорогi!!!!! Хоча вони дуже добрi, порiвняно з дешевими вiзками, легенькi i не роблять лишнiх звукiв, резиновi колеса, легко складаються, i мають декiлька складових на рiзний вiк дитини. Але.... цiна вiд $730 - простiшої моделi, до $1100 - самої самої моделi. Це ж караул! Я деколи думаю що люди купують такi вiзки для показухи, хоча якби у мене було лишнiх $1000 я б теж купила.

Невстранец
18.12.2006, 18:05
Доречi про вiзки. Тут зараз модно вже два роки (тут це я маю наувазi в центрi мiста) возити своїх бебiкiв в калясках фiрми Bugaboo - але вони холєра такi дорогi!!!!! Хоча вони дуже добрi, порiвняно з дешевими вiзками, легенькi i не роблять лишнiх звукiв, резиновi колеса, легко складаються, i мають декiлька складових на рiзний вiк дитини. Але.... цiна вiд $730 - простiшої моделi, до $1100 - самої самої моделi. Це ж караул! Я деколи думаю що люди купують такi вiзки для показухи, хоча якби у мене було лишнiх $1000 я б теж купила.

:) Берите-берите. Где-нить так за 850 - 900. Всем говорите, мол, взяла бы конечно и за 1020, да только я не гонюсь за дороговизной да престижностью, мне важнее удобство и пр. и т.д." А то с другой, совсем дешёвой коляской - как гулять-то... Может, никто ничего и не будет думать, а Вам потом мучайся... "да, ежели б бугабуе везла, небось эта грымза не так посмотрела бы"... :rolleyes:

Ума
18.12.2006, 18:07
Це ціна за трійку? візок для немовлят, візок для сидячих діток і карсіт?

Мій чоловік сам обрав візок... і чого я його тоді не зупинила. Ми купили Babyconfort модель Kart, бо чоловіка підкупила реклама чоловічого інстинкту - мовляв візки для татусів. Ціна - одна з дорожчих, які представлені у Львові, але це не візок, а жах якийсь... я вирішила собі купити інший :) Може Чіко трійку куплю. Вони мені здаються легенькими по вазі і легенькими в керуванні, та й не такі громіздкі... ну але я ще не впевнена, щодо візка

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:14
Це ціна за трійку? візок для немовлят, візок для сидячих діток і карсіт?

Мій чоловік сам обрав візок... і чого я його тоді не зупинила. Ми купили Babyconfort модель Kart, бо чоловіка підкупила реклама чоловічого інстинкту - мовляв візки для татусів. Ціна - одна з дорожчих, які представлені у Львові, але це не візок, а жах якийсь... я вирішила собі купити інший :) Може Чіко трійку куплю. Вони мені здаються легенькими по вазі і легенькими в керуванні, та й не такі громіздкі... ну але я ще не впевнена, щодо візка
Ума, карсiт немає, треба окремо купляти. Але є люлька i окреме сидiння для старшеньких, ну i всякi деталi додатковi. Ми ще правда нiчого не купляєм, бо квартира мала, нема де ставити. Хоча карсiт треба буде купити перед родами обов'язково, бо в лiкарнi дитину не видають якщо немає карсiт. Отак то.
А калясочку, Невстранцю, я куплю, коли буду мати тi лишнi $1000. Люди однаковi всюди, кожен хоче пови....сь.;)

Ума
18.12.2006, 18:20
У мене в дитинстві був комплекс того, що зі мною не гуляла мама, і мене до школи не водили (школа була дуже близько, з вікна видно)! Я все заздрила діткам, з якими батьки годинами гуляли на вулиці. А ми жили тоді в особняку і моя мама вивозила візок на подвір"я і з вікна спостерігала чи я ще не проснулася. А як трохи стала більшою, то в подвір"ї була змайстрована пісочниця і гойдалка... пильнували мене теж з вікна, але приводили до мене сусідських однолітків... хоча інколи мама виходила зі мною посидіти, але, як правило, мене годували в той час... бо їла я зле... І от коли я пішла в перший клас, то ми переїхали від бабці в багатоповерховий будинок. А там мами виходили з дітками і гуляли на загальному подвір"ї... я почувалася обділеною дитинством... тому думала, що як в мене будуть діти, то я буду обов"язково з ними гуляти!!! І шо тепер? Аналізую, що мами ті здебільшого виходять щоб одна з одною поговорити, а діти все рівно самі гуляються :) І тепер у мене компроміси з моєю совістю... ну поки дитина мала і спить тільки на вулиці, то шо з нею гуляти? вивезла візок на подвір"я... свіже повітря... а як виросте... то напевно буду гуляти, мені ж хотілося... але тепер щось дивлюся на себе і маю сумніви... це ж так зручно...

п.с а раз на тиждень мене возили в парки на знайомство з місцевою флорою і фауною

це я до теми візків, що зрештою яка мені різниця який візок! аби дитина з нього не вивалилась :)

Невстранец
18.12.2006, 18:28
А калясочку, Невстранцю, я куплю, коли буду мати тi лишнi $1000. Люди однаковi всюди, кожен хоче пови....сь.;)

Как скажете! :) Правильнее: "кожна хоче..." ( - и это правильно!) :) :)

Но у всех разные методы. Ума, например, будет это делать не демонстрацией коляски, а рассказом о том, как она отказалась от ТОЙ (самой!) коляски хотя муж купил ну ты понимаешь это на мужиков расчитана реклама была в общем денег зря потратил а я решила зачем мне это мне удобнее эта ну что я ради престижа марки своим удобством буду жертвовать и ребёнку в это безопаснее ну ты понимаешь ..." :) :) :)

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:28
це я до теми візків, що зрештою яка мені різниця який візок! аби дитина з нього не вивалилась :)

Ума, я теж думала що немає рiзницi, але деякi жiночки пiдказали цiннi поради. Наприклад, щоб колеса були резиновi, особливо якщо живеш в мiстi i катаєш каляску по брукiвцi чи асфальту - бо тодi каляска не так деренчить i немає вiбрацiї, резина вбирає весь шок, а не каляска разом з дитиною. Це так як їздити на ролiках з пласмасовими колесиками i резиновими ВЕЛИЧЕЗНА рiзниця. Зуби не цокотяйть :)
Друге - треба перевiрити чи капiшон чи iншi деталi складаючись (чи вiдгортаючись) не роблять шуму - всякого скреготання, та ще чогось, бо якщо дитина спить в цей час то може збутитись, i тодi присинай знову.
Третє, щоб була не тяжка, бо волочити з машини на вулицю, з хати, може якiсь автобуси чи що, це ж тяжко, i дитина i каляска, i сумка...
I я особисто завжди за те щоб каляска мала люльку для немовляти. Думаю що їм набагато кориснiше полежати нiж возитися напiвзiгнутими i завдавати лишнiй тиск i стрес на неокрiпший хребет i шийку.

zet
18.12.2006, 18:32
Я уже отстала от этой темы, но... Не берите универсальных колясок, они неудобны. Зимняя должна быть повыше летней, чтобы удобнее было наклоняться к ребенку. Летняя же малость пониже, т.к. ребенок уже лежать спокойно не будет, то хоть невысоко падать, если что...
Не смотрите на модность марки, а обратите внимание на ширину сиденья и спинки у летних колясок. (Очень удобна была "Мальвина", а для второго купили импортную, то намучилась..) Очень часто делают высокие спинки, но очень узкие, и ребенку неудобно засыпать (в плечах скован).

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:35
Невстранець, а вас дратує що баби калясками вимахуються? КОму що, мужикам машини, бабам -сумки, каляски, брюлiкi ;)

Ума
18.12.2006, 18:36
I я особисто завжди за те щоб каляска мала люльку для немовляти. Думаю що їм набагато кориснiше полежати нiж возитися напiвзiгнутими i завдавати лишнiй тиск i стрес на неокрiпший хребет i шийку.

до речі, оці люльки призначені до 6-ти місяців. Нам з Вами доведеться на зиму пересадити дитину у сидячий візок... Моя мама каже, що раніше їм рекомендувалося дітей до року в лежачих возити... а я дивувалася як ті діти не випадали з них? вони ж уже вміють сидіти! То мама сказала, а ви не сиділи - ви в мене спали :)

п.с. ще подружки говорили звертати увагу на те чи ручка перевертається у візку, щоб можна було завжди дитину бачити

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:38
(Очень удобна была "Мальвина", а для второго купили импортную, то намучилась..)
Я i мiй брат виросли з Мальвiною, я була вже старшенька, та всеодно старалась залiзти у неї :D

Ума
18.12.2006, 18:42
Я уже отстала от этой темы, но... Не берите универсальных колясок, они неудобны. Зимняя должна быть повыше летней, чтобы удобнее было наклоняться к ребенку. Летняя же малость пониже, т.к. ребенок уже лежать спокойно не будет, то хоть невысоко падать, если что...
Не смотрите на модность марки, а обратите внимание на ширину сиденья и спинки у летних колясок. (Очень удобна была "Мальвина", а для второго купили импортную, то намучилась..) Очень часто делают высокие спинки, но очень узкие, и ребенку неудобно засыпать (в плечах скован).

Зето, тепер роблять універсальні візки - одна рама, а до неї кріпиш або люлюку, або сидячий візок. З однієї сторони то практично - бо займає мало місця дома, фактично один візок є на весь період, а з іншої сторони там немає регулювання по висоті, про які ви говорили... а у нас з Дерезою діти літні, на зиму будуть вже сидіти... якщо зима ще така як цього року, то нічо... а як сильні хуртовини? то не дуже ту дитину і закутаєш у такому візку :)
а взагалі виробники настільки всяких новинок запихають у нові моделі... і все здається таким потрібним... ведешся на цю рекламу, а потім як з мобільним телефоном 80:20 - 80% користувачів використовують 20% можливостей апарату :) (щоправда у кожного ці 20% індивідуальні...)

ці ж карсіти. Усе життя дітей у нас возили на задньому сидінні і все. А в штатах без карсіту (сидіння автомобільне для дитини) не випустять з лікарні, навіть якщо в тебе немає авто) і ото вже собі теж думаєш, що це найнеобхідніша річ...

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:47
Я на роботi начальниковi вже сказала що лiтом мене не буде. Думала що буде злий бо у нас людей мало а роботи багато, але вiн здавалось був дуже радий. Може притворявся... хоча надiюсь що вiн був щирий.
Тут завалось би i закони iтд... але реальнiсть iнша. До приладу моїй тьотi сказали непраямим текстом, як не вернешся пiсля шести недiль, то ми не гарантуємо твоє мiсце (бо в той час ще переорганiзацiя йшла) отак. Вона замiсть 3 мiсячного строку, була з дитинкою тiльки 1,5 мiсяцiв. Добре що її мама приїхала помагати, так дитина з бабцею виростає а не з чужою тьоткою. Тут такi жахи по телевiзору про няньок показують!!!! Я так вже думаю наперiд як няньку вибирати i що їй казати. Наприклад якщо скажеш що у мене є монiторинг, то якби вона образиться що ти їй не довiряєш наперед, так, але може i буде засторога щоб нiчого лишнього не пробувала бо я все буду бачити i їй не поздоровиться.
А ще у мене з'явилась параноя, що на мене в автобусi хтось впаде! Не покидає мене ця думка, я на всiх дивлюся з пiдозрою. Жах.

Невстранец
18.12.2006, 18:48
Невстранець, а вас дратує що баби калясками вимахуються? КОму що, мужикам машини, бабам -сумки, каляски, брюлiкi ;)

Да нет. Забавляет, но не раздражает. Я это понимаю. А разве я не так сказал? :)

Между прочим, Вы не поверите, но в моей компании (во всех трёх) слово "бабы" практически не употребляется, с единственным исключением - когда поступает предложение стандартно сформулированное - "поговорить о бабах" :) :) :)

А мои оба в chikoвских колясках ездили. У первой крепление колёс было слабым, а я по лесу (с неровными дорожками) любил гулять, так что намучался, "самоделкиным" стать пришлось. Для второго выбирал - продавец хотел уже милицию звать - так остервенело я за колёса дёргал :D :D А вот гулял со вторым уже мало, ну да ничего - она и симпатичная была :) Коляска. :)

Koza-Dereza
18.12.2006, 18:53
ці ж карсіти. Усе життя дітей у нас возили на задньому сидінні і все. А в штатах без карсіту (сидіння автомобільне для дитини) не випустять з лікарні, навіть якщо в тебе немає авто) і ото вже собі теж думаєш, що це найнеобхідніша річ...

Тут я за карсiти i за ремнi безпеки - на всi 100! Я була з мамою в аварiї щ давно, я мала ремень безпеки - менi нiчогiсiнько, а мама, без ремня, i дуже сильно постраждала. ДУЖЕ! Так що для мене це серйозна рiч, i всiм це наполегливо рекомендую.

Ума
18.12.2006, 18:56
О, ще один позитивний відгук про чіковські візки!!! :) Мені вони найбільше подобаються!!! А цього року у них нова модель Чіко Тріо еС. Трійка з карсітом, трьохколісна і з необхідними фічами, як вважають продавці. І кольорова гама подобається мені... Я вже як буду знати хто в мене там росте, то таки куплю..

п.с. ціна такої трійки у нас приблизно 3000 грн.

Koza-Dereza
18.12.2006, 19:00
3000 грн? Це в долларах скiльки? $600?
Я у нас Чiко не бачила, треба звернути увагу.

zet
18.12.2006, 19:49
3000 грн? Це в долларах скiльки? $600?
Я у нас Чiко не бачила, треба звернути увагу.
Здесь Одеситы как раз коляски обсуждают... http://forum.od.ua/showthread.php?t=15523

Salata
18.12.2006, 20:28
У нас была "зимняя", трансформер. Действительно, когда ребенок уже сидит, нужно пониже. А маленького - повыше, меньше пыли и укладывать удобнее. Хотя сейчас они "средние".
Летняя была очень удобная - спинка раскладывалась в горизонтальное положение плавно, можно было зафиксировать в любой "фазе".
Очень удобно когда ручка коляски переводится вперед-назад (ребенок едет спиной к маме или лицом), потому что у каждого малыша свои представления о хорошей прогулке - один будет рад видеть маму все время, другой - побольше окружающего мира. И настоит на своем по-любому.
Мой вставал на ножки, поворачивался ко мне, так и "ездили". Только в год где-то сам себе решил, что можно просто сидеть и осматривать окрестности. :)

Оля
18.12.2006, 20:31
О, ще один позитивний відгук про чіковські візки!!! :) Мені вони найбільше подобаються!!! А цього року у них нова модель Чіко Тріо еС. Трійка з карсітом, трьохколісна і з необхідними фічами, як вважають продавці. І кольорова гама подобається мені... Я вже як буду знати хто в мене там росте, то таки куплю..

п.с. ціна такої трійки у нас приблизно 3000 грн.

А у нас і за 150 дол. в "Тойзарасі" можна таке чудо шикарне купити! :eek:

Ума
18.12.2006, 21:13
А у нас і за 150 дол. в "Тойзарасі" можна таке чудо шикарне купити! :eek:

150 дол. трійку (карсіт, візок і люлюку)? Я пригадую тойзарас - так там карсіти всі по 100 дол, а тревелл систем під 300 дол (це візок і карсіт)

Ума
18.12.2006, 21:35
Коза-Дереза, ось опис цих візків на їхньому офіційному сайті в Україні:

Коляска комбинированная Chicco Trio S3 (3 в 1) http://www.chicco.com.ua/big_pic.php?code=60417

Коляска Trio S3 Top http://www.chicco.com.ua/big_pic.php?code=63308

На фото видно як вони трансофрмуються і які кольори бувають, а також рекламний опис їх.

Думаю, що в Штатах вони дешевші будуть

п.с. Зето, дякую за лінк. Там як раз теж обговорюють ці візки, про які я роздумую :)

Mariya
18.12.2006, 23:38
В мене товаришка купила собі польський добротний візок, недешевий (шкода фірми не памятаю), задоволена.

Koza-Dereza
19.12.2006, 00:49
150 дол. трійку (карсіт, візок і люлюку)? Я пригадую тойзарас - так там карсіти всі по 100 дол, а тревелл систем під 300 дол (це візок і карсіт)

У вас теж "тойзарас"? Цiкаво. Саме там є каляска Venezia чи щось таке - виглядає гарно. Все не доберусь до самого магазну щоб подивитись i подивитись на ту каляску. Карсiти тут теж по $100.
Отже шодила до лiкаря, помiряла мiй животик, дала послухати серцебиття бебiка, сказала що все нормально, пити бiльше води. Взяли кров на всякi абнормалiї.
У нас скоро Американське Рiздво, требе ще докупити подарунки, пiду мабуть як завжди - за день до свята. Свекруха вже накупила всякого барахла нашому бебiку, я думаю що вiн/вона буде мати бiльше речей нiж ми з чоловiком до купи взятi. :D
Тут є традицiя робити вагiтнiй baby shower - я ду маю що по нашому це "обмивання" але це до народження. Запрошуються тiльки жiнки. Приносять подарунки, грають всякi смiшнi iгри, iтд. Я перше думала що таке не хочу, якби наперед нiчого не треба вiдмiчати, але тепер, як я дiйсно вагiтна, то хочу :) Подружки вже пообiцяли органiзувати для мене, але то буде пiзнiше, напевно жа в травнi. Ума, може нехай i вашi подружки/родички вам придумають щось таке ;)
О, ще я чула теорiю вiд боса свого, що раз у мене був вiдносно легкий перший триместр - значить буде дiвчинка. Ах, дiвчинка, косички, бантики, платтячка, лялечки :o

Ума
19.12.2006, 11:30
Ні, Дереза, немає в нас тойзараз :) Просто я в Штатах теж по Тойзараз ходила і придивлялася до цін. Найбільше мені подобались крісла-гойдалки для батьків, у нас таких немає. Вчора зайшла на їхній сайт і тепер в роздумах чи не замовити собі щось звідти... крісло, звісно, складно передати на Україну, але може які лашки заокеанські ;) Але я таки дочекаюся результату наступного УЗД, щоб більш предметніше формувати замовлення :)

Ума
19.12.2006, 11:35
Я в одному магазині у Львові купувала речі для свого бейбіка. Продавець питає: "Вам для кого?" А я кажу, що ще не знаю... мені таке універсальне. А речі німецькі, і очевидно, автоматичним перекладечем перекладали назви товару на цінниках. Шкарпечточки дитячі унісекс переклало як "Носки детские университетского секса" :):):) Я собі купила пару тих шкарпеточків :) Вони такі малюсінькі!!! всього мають 5-7 см від пальчиків до верху, а верх ще й загортається... такі лялькові :) На одних баранчики намальовані :)

Chortenia
19.12.2006, 17:17
Скажіть, будь ласка, а які аналізи і т.д потрібно здати до початку планування дитини. Якщо ще хтось підкаже адреси, буду дуже вдячна.

Koza-Dereza
19.12.2006, 17:22
"Носки детские университетского секса"
:D :D :D :D :D
Я так смiялась!!!!!!!!!!!!!!!
Я ще такого нiчого не купляла, i чомусь немаю бажання купувати ще нiчого, не знаю чому.
Я прочитала ше декiлька корисних на мiй погляд порад вчора. Рекомендується вживати новий матрасик а не вживаний щоб уникнути можливiсть що у вживаному матрасику засiли бактерiї вiд пролитого молока, сечi, вiдрижок iтд... Я думаю що це має сенс. Я iтак збиралась купувати новий, але там рекомендується навiть для другої дитини новий купити. Менi позичили книжку "Babies 411" Тобто дитячий довiдник. Вчора я вичитувала про сон. Рекомендували колисати i присипати дитину лише до 4х мiсяцiв, а потiм вже давати їм заснути самим, бо з 4х мiсяцiв дiти вже розумiють їхнє оточення i можуть самi заснути, а до 4х мiсяцiв їхня нервова система ще дуже не стабiльна i їх треба заспокоювати. I ще казали що дiти у снi багато рухаються роблять всякi звуки iтд, але це не означає що вони не сплять. Отже не потрiбно їх чiпати, якщо вони не плачуть, є шанс що вони поквакають i заснуть знов.
Менi про вагiтнiсть вже якось не цiкаво читати. Ну що ще я можу вичитати? Тепер залишилось тiльки чекати.

Koza-Dereza
19.12.2006, 17:24
Скажіть, будь ласка, а які аналізи і т.д потрібно здати до початку планування дитини. Якщо ще хтось підкаже адреси, буду дуже вдячна.

Я не знаю якi саме, але думаю що треба впевнетись що немає нiяких венеричних хвороб, напевно ще провiритись на дiабет. Думаю що може ваш гiнеколог вам порадить.

Yarka
19.12.2006, 18:48
Токсикоз

Але здається мені, що в мене ще й емоційний токсикоз :( Того ніхто з ближніх не помічає, але мене то постійно переслідує!

Ух....як мені це відомо!!!! Правда в тих книжках пишуть, що в ІІ триместрі емоційний стан покращується...але по собі я цього не помічала, я далі можу розплакатися через будь-яку дрібничку, і депрясняк постійний, хоча і немає нічкого приводу для того!!! Ах, добре що є робота, де тебе загрузять по вуха:)

Zoryanazirka
19.12.2006, 20:39
Ух....як мені це відомо!!!! Правда в тих книжках пишуть, що в ІІ триместрі емоційний стан покращується...але по собі я цього не помічала, я далі можу розплакатися через будь-яку дрібничку, і депрясняк постійний, хоча і немає нічкого приводу для того!!! Ах, добре що є робота, де тебе загрузять по вуха:)

А в мене в 2му триместрі все зникло, а от в третьому знов настало, але не в таких маштабах. Мождивл допомагає аквааеробіка та загруженість на роботі..

Ума
19.12.2006, 21:43
А в мене якось як почалась раптова зміна настрою, то так само і закінчилась... принаймні поки що все ок :)

Ума
19.12.2006, 22:34

є два підходи в тих аналізах, або перевірити лише можливі захворювання, які можуть вплинути на вагітність, але вони лікуються і пролікуватися до вагітності, або перевірити себе і чоловіка по повній програмі. Останній метод я б не радила, якщо Ви ще не пробували завагітніти. Тобто якщо б виникли якісь проблеми із зачаттям, то тоді б рекомендувалося обстежити всіх на прохідність, сумісність, рухомість і тп. :)

Під час вагітності ВАС обов"язково направлять на здачу ТОРЧ-інфекцій. Останнім часом стало популярно приписувати цим інфекціям нездатність виносити дитину, хоча точного наукового підтвердження цьому немає. Найгірше з цього те, що ті інфекції, якщо виявлять ДО вагітності можуть заставити лікувати (переконати), а лікуються вони довго і майже невиліковуються, а Ви тратите свій час і гроші, а якщо виявлять під час вагітності, то небезпека у цьому, що можуть спонукати теж лікувати і чим це лікування закінчиться для Вашої дитини теж невідомо... Тобто гарантій ніхто не дає.

ТОРЧ інфекції включають у собі: герпес, цитомегаловірус, токсоплазмоз, уреаплазму і мікоплазму. Багато з нас є носіями цих інфекцій, але самі ними можемо ніколи не хворіти. Можемо перехворіти і мати до них імунітет, а можемо якраз перебувати в активній формі захворювання - саме тоді, кажуть це небезпечно для плоду. Я здавала всі крім герпесу, бо від нього не лікують, а мають ту інфекцію майже усі... Токсоплазмоз - це хвороба, яка передається від тварин, здебільшого через котів, або сире м"ясо і нею можливо хворіти один раз, імунітет уже назавжди, інші дві - вже не пригадую що то, але вони теж не завжди лікуються і як можуть зашкодити невідомо, тобто теоретично шкодять, але практично не завжди всім.

Є декілька методів визначення цих інфекцій. Мене розвели (бо я була страшно налякана і по мені було видно, що я зроблю всі можливі аналізи, аби вияснити ситуацію, а лабораторії на тому зароблять) на декілька методів. Не раджу робити діагностику методом ПЛР (здається так називається), це коли у взірцях крові чи зішкребу шукають ДНК тих інфекцій, а свідчить цей результат лише про присутність інфекції, але аж ніяк не можна сказати чи бачить її організм, тобто чи конфліктує чи ні. (Хоча в перспективі, конфлікт може виникнути від якогось стресу чи ще чогось). Краще зробіть звичайним методом на виявлення антитіл до цієї інфекції імуноглобуліну Ig G або Ig A ще здається М є. Який точно імуноглобулін визначати підкаже лікар, бо я не пригадую, але робіть там, де визначають кількісно, а не якісно. Кількісний показник дає можливість подивитися чи в межах норми він (можливо Ви колись хворіли і це просто антитіла до цієї інфекції). Якщо норма більша, то лише тоді здайте на інші імуноглобуліни, щоб виявити чи активна інфекція. Або можна через 2-4 тижні здати повторно лише на ту інфекцію, щоб подивитися чи зменшується кількісний показник чи ні. В будь-якому випадку немає чого панікувати, а краще знайти хорошого лікаря, який скаже чи лікувати чи ні.

Ще обов"язково здайте на виявлення антитіл до краснухи. Якщо впевнені, що хворіли вже - то можна не здавати, а якщо виявиться що немає антитіл, то рекомендують або зробити вакцину, або дуже оберігатися під час вагітності - особливо уникати контакту з малими дітьми, бо вони найбільші носії цієї хвороби. Краснухою захворіти під час І триместру дуже небезпечно, якісь жахливі патології в дитини можуть бути і тоді одне направлення - на аборт!

Щодо цукрового діабету - то якщо виявлять підвищений рівень цукру в крові, Вас просто детальніше обслідуватимуть і пропишуть щось додаткове пити. Його в будь-якому разі заставлять робити під час вагтіності. бо навіть як у Вас був нормальний рівень цукру, то він міг змінитися під час вагітності (всього роблять двічі такий аналіз).

Ще під час вагітності будете робити аналізи, які здавалося можна було б зробити ДО... але всерівно відправлять ще раз робити в добровільно-примусовому порядку - це на ВІЛ, сифіліс і гепатит. Не знаю чи ті вагітні, які стоять на обліку в приватних клініках таке здають, але без таких аналізів не приймуть до пологового будинку, тому в звичайних ЖК ці аналізи роблять обов"язково і безкоштовно.

Це все що я пригадую... здавалося то було в мене так недавно, але я вже половину забула :)

Ума
19.12.2006, 22:37
ЩЕ ДЕЩО ПРИГАДАЛА!!! :)

Єдине, що з того всього обов"язково здайте аналіз на краснуху (якщо самі не знаєте чи хворіли), бо всі ті торч інфекції - як правило від поганої імунної системи і якщо маєте можливість то попийте якісь вітаміни (тут тільки з поради і рекомендації спеціаліста, я не лікар ;)) для підняття імунітету і очистки крові - це єдине чим їх лікують, все решта - вимивання грошей з пацієнта. Я їх здавала до вагітності, і добре зробила, бо поки я отримала реальні результати я стільки всього начиталася про ці інфекції, що тепер би для мене будь-який результат не був би стресом. А під час вагітності хіба що не переймайтеся сильно, все буде ок.

Ага, ще зробіть обов"язково флюрографію, якщо більше року не робили. То для профілактики. Під час вагітності не заставлять вже, бо то шкідливо для малюка, але для власного заспокоєння, що все ок - краще здайте. То безкоштовно і в поліклініці роблять.

Ну і якщо вирішили мати дитинку, то вже починайте пити фолієву кислоту. Її важливо пити на дуже ранніх термінах, тому радять накопичувати її заздалегіть. Вона не зашкодить в помірних дозах, але неймовірно важливу роль відіграє у формуванні здорової дитини :)

Ще позбудьтеся шкідливих звичок - ви і чоловік ваш :)

А, і забула я сказати - обов"язково в гінеколога обстежтеся, мазки здайте, якщо щось виявлять, то лікуйте то ДО вагітності :)

ніби все вже :)

п.с. адреси тих лабораторій, де я здавала аналізи: Унілаб, вул. Тургенева, 72 (де офісні приміщення тепер), Євролаб, вул. Котика, 4 (біля медінституту) і Астар (адреси не пригадую). Але найбільше мені сподобалось в першій. :) Хоча всюди нормально. Скрізь є незалежний лікар, який просто прокоментує ваші аналізи але не буде вантажити лікуваннями чи ще чимось, далі консультуйтеся у власного лікаря. Телефони можете дізнатися з довідки, бо я візитки тих лабораторій на роботі забула.

Ума
19.12.2006, 22:43
Я прочитала ше декiлька корисних на мiй погляд порад вчора. Рекомендується вживати новий матрасик а не вживаний щоб уникнути можливiсть що у вживаному матрасику засiли бактерiї вiд пролитого молока, сечi, вiдрижок iтд... Я думаю що це має сенс. Я iтак збиралась купувати новий, але там рекомендується навiть для другої дитини новий купити.
...
Менi про вагiтнiсть вже якось не цiкаво читати. Ну що ще я можу вичитати? Тепер залишилось тiльки чекати.

Матраци нові треба і радять якісь з кокосових стружок і гречки :) То для правильної постави треба :)

Мене щось теж вже не тягне читати про вагітність - хіба якісь окремі питання - чи можна фарбувати волосся, чи можна ходити в солярій, чи шкідливі узд і т.п. :) а так я все більше читаю вже що мене чекає потім :) До речі, то дуже правильно. Мала одну таку співробітницю, яка скаржилась мені, що читала тільки те, що мало бути в той період - 3 місяць вагітності, то все що стосується того періоду, 7 міс чи 9 - то тільки те й читала, і не надавала великого значення як поступати, якщо дитина буде робити то чи інше... в результаті мала купу помилок, бо не знала як правильно то інтерпретувати і вирішити ту проблему, коли відмовилась дитина від грудей (у неї то рано було), коли дитина плакала і тп... а там вже не було часу читати...

Ума
19.12.2006, 22:47
А можна сміятися під час вагітності? Сильно сміятися? :):) Я вчора з мамою і сестрою ляси точила і так сміялася, що аж лягла на підлогу, щоб розправити м"язи живота... А сьогодні мене живіт болить і не так як крепатура м"язів, а інакше.. хоча вже колись так болів до вагітності - відчуття знайоме.. але заборонила я мамі і сестрі мене так смішити... в дитини певно стрес від такої мамочки :)

Yarka
20.12.2006, 11:16
Мождивл допомагає аквааеробіка та загруженість на роботі..
В мене також загруженість на роботі, але все одно, хтось щось не так скаже...зразу ображаюся, майже в сльози...сподіваюся, що після вагітності це все пройде!
А от щодо аквааеробіки, Зоярно скажіть, куди ви ходите?
І ще маю питання, чи ви вже визначилися де ви будете родити масіка?
і ще одне (соррі що так багато запитань:)), чи вам подобається, як вас "ведуть" в Інтерсоно? І чи ви вже ходили на курси від лічниці Шептицького? Бо я наприклад, завтра збираюся піти на курси в Інтерсоно, але якщо мені не сподобається, шукаю ще якісь варінати, тому власне думаю про цю лічницю.

Yarka
20.12.2006, 11:27
Тепер кожна вагітна коли стає на облік отримує подарунки від цієї програми, а саме: кольорові облікову книгу, де все красіво розграфлено і передбачено аж до виписки дитини з пологового будинку, а також календар вагітності.

а я такого не отримала :( , а може цого можна якось ще замовити?

Yarka
20.12.2006, 11:44
До речі, хотіла подякувати вам, Умо, за такий хороший топік, справді є купа різних форумів для вагітних, але як ви зазначили, там переважно"" сидять" майбутні київські мамусі. А Львів.... як терра інкогніто, тому дуже втішилася, коли цілком випадково натрапила на ваше обговорення. Я зі свого боку обіцю також ділитися своїми враженнями та інформацією про свою вагітність:). Ми, до речі з вами десь майже "однолітки", щодо вагтіності, тільки ми трошки старші:), зараз на 22 тижні. Тримайтеся!!!

Yarka
20.12.2006, 12:05
Під час вагітності ВАС обов"язково направлять на здачу ТОРЧ-інфекцій.
Ха, не правда! Я якби своєму лікарю в ЖК не задала питання про Торчі, він би так мені нічого і не сказав, я, власне, знала, що всіх вагітних в обов"язковому порядку відправляють на здачу цих аналізів, тому коли нам вже було тижні 15 я запитала в свого лікаря, кажу, а чому ви мені не виписуєте направлення на ТОРЧІ?". Він відповів таке: "Раніше ми всім робили ці аналізи, а тепер, тільки якщо бачимо що є "клінічний випадок", тобто з"являються якісь симптоми тої чи іншої хвороби. А так, ми цього зараз примусово не робимо, бо закінчилися реактиви три місці тому....А самі аналізи коштують дорого..." Ось така історія...

Chortenia
20.12.2006, 14:13
To Ума
Дуже дякую за таку детальну інформацію. Обов'язково візьму до уваги.
Цікавить ще таке питання, якими вправами чи спортом чи ще чимось :-) варто було б позайматися ДО зачаття дитини ну і можливо і під час, а також якою б мала бути нормальна вага для того, щоб нормально виносити дитину. У мене зараз 43 кг при рості 158 (як не смішно)

Ума
20.12.2006, 15:40
Раді вітати Ярку у нашому клубі :)

Щодо подарункових календарів і картки обліку, то зверніться до лікарки з ЖК - можливо вона зажучила ;) Або подзвоніть ан гарячу лінію цього Тедді клубу. подарунки розраховані на всіх і вартують цього :)

А Ви вже робили друге обов"язкове УЗД?

Ума
20.12.2006, 15:48
To Ума
Цікавить ще таке питання, якими вправами чи спортом чи ще чимось :-) варто було б позайматися ДО зачаття дитини ну і можливо і під час, а також якою б мала бути нормальна вага для того, щоб нормально виносити дитину. У мене зараз 43 кг при рості 158 (як не смішно)

Не думаю, що можу щось авторитетно радити, я не спеціаліст ... я займалася постійно ДО вагітності в спортзалі - від тренажерів, шейпінгу різного роду і йоги до плавання. Зараз теж відвідую спортзал, басейн... найбільше мене приколює йога. Під час вагітності я її відчула і зрозуміла - раніше то не так було.. Головне не фанатично, на мою думку, займатися спортом, а для розвитку фізичного - це не зашкодить.

У мене ріст є 173, а маса була до вагітності 50+- 1кг :) Мені нормально носиться дитина :) Я не думаю, що то сильно впливає на виношування :)

Yarka
20.12.2006, 15:56
А Ви вже робили друге обов"язкове УЗД?
я була на УЗД в 8 тижні (власне підтвердила факт вагітності і те, що вагінтість маткова), в 12 і ось недавно в 21. Перед останнім так переживала, що на роботі думала зі всіма поб"юся:) (така нервова була:)), переживала чи все ок з малечою... Мені сказали, що всі показники відповідають нормі, і я була безмежно щаслива. А як ваші УЗД?
Це так мило бачити малечу на екрані...ну просто можна розревітися від сентиментальності:) (ох та "вагітна сентиментальність, сподіваюся, вона таки пройде після родів:)). Нам на в 12 тижні дитинка помахала руцьою, так ніби привіталася:)

Chortenia
20.12.2006, 15:56
Дякую за відповідь. Запостила лінк на цю гілку у livejournal спільноту ua_dity. (http://community.livejournal.com/ua_dity/12147.html)
Сподіваюсь, ви не проти

Ука
20.12.2006, 16:31
Можна до вас?

Всього ще не почитала, лиш з початку і з кінця. Щодо початку - ще раз утвердилася на думці, що до лікарів краще зайвий раз не потикатися.

А тепер щодо візочків. Вже вкотре читаю обговорення нових зручних модних дорогих... Чи то я якась не така, чи то просто данина моді... Коли народилася старша Дарця, фінансово нам було дуже скрутно. Купили б/в візок через "Ваш магазин", який відвозив уже двоє дітей. Мав лежаче і сидяче положення+кошик. Дуже дешево і сердито. Дарця відвозилася в ньому за повною програмою. Хоча і в кенгурушці я її добряче відносила. Орися зимова, їздила теж трохи в ньому, і спала в кошику на балконі, поки не пішла ніжками. Тоді ми забомбили на візки і почали ходити. В принципі, після Орисі візок втратив будь-який вигляд і ми зі спокійною совістю все, крім кошика, викинули. І от, народилася Лідуся. Я чесно планувала купувати візок. Знайомі дали свій "для балкону" - такий самий, як той що ми викинули, навіть кошики взаємозамінні. Ми подумали і вирішили, а ну його, краще на щось інше гроші стратити. Але Лідуся в ньому тільки інколи спала вдома чи на балконі. Виїжджали всього пару разів, гуляли здебільшого в кенгуру. Вже, коли сіла, купили новий прогульковий - простий і дешевий, за 200 грн. бо носити стає важко. Тепер от дозріваю до слінга, шкодую, що не знала про таке швидше.

То ж моє переконання, візок - не те, на щотреба тратити гроші. А якщо тратити, то з огляду не на навороти, а тільки на міцність і прохідність - колеса тобто. А краще - носіть в слінгу!

Chortenia
20.12.2006, 16:34
Вітаю! ЖЖешників прибавляється. ДО речі, тут на форумі є ще одна гілка - про щеплення, яка, наскільки я заню, вас цікавить

Koza-Dereza
20.12.2006, 17:16
To Ума

Рекомендують тренувати м'язи живота до вагiтностi та спини, бо пiд час вагiтностi вже живiт дуже не натренуєш. I сказано було так що пiсля вагiтностi живiт повернеться до такого стану як i був i нiякого чуда не станеться. Тобто Буде або так само, або гiрше, якщо м'язи розтягнуться, але не лiпше. Просто коли м'язи слабi то їх потiм тяжко назад привести в порядок.
На рахунок плавання... отже я збиралась плавати так... але щось боюсь тепер, боюсь чи не можна пiдчепити якихось герпесiв чи бородавок ТАМ. Я знаю що можна пiдчепити звичайнi бородавки на нозi, а от ТАМ? Я тих речей боюсь як вогню. Я так подумала що органiзм iтак ослаблений, бебiк з мене всi сочки повисмоктував, а ще якщо якась зараза чепиться то я не врятуюсь. Я знаю що такi речi передаються статевим шляхом, але всетаки я як подумала що мало хто плаває у тiй водi i що у них ТАМ робиться, менi аж моторошно стало, чес. слово.
На рахунок ваги, я навiть не знаю, є рекомендацiї, що якщо жiнка важить "мало" на свiй зрiст (треба рахувати iндекс маси тiла) то набрати ваги треба бiльше, пiд час вагiтностi, нiж якщо вага була нормальна. А якщо важиш бiльше нiж тре, то я особисто вважаю що перед вагiтнiстю треба похудати, бо потiм на животик i дупцю жирок налiзе... i пiсля родiв буде в 2 рази бiльше нiж треба, i буде тяжко зкинути. Я ваги ще не набрала, i щось переживаю, надiюсь що почну набирати з 16-ї недiлi. О, у мене сьогоднi саме 16та недiля :)

Ума
20.12.2006, 17:18
я була на УЗД в 8 тижні (власне підтвердила факт вагітності і те, що вагінтість маткова), в 12 і ось недавно в 21. Перед останнім так переживала, що на роботі думала зі всіма поб"юся:) (така нервова була:)), переживала чи все ок з малечою... Мені сказали, що всі показники відповідають нормі, і я була безмежно щаслива. А як ваші УЗД?

Я власне про це останнє питаю. Мене УЗД-ист направив на обстеження до нього на 20-22 тиждень, а лікарка моя направляє мене на потрійний тест (АФП, ХГЧ і Е...) на 18-19 тижні. При чому перед тим треба піти обов"язково на УЗД, щоб було вказано точний термін вагітності (то шо він в мене вже на попередніх термінах збігається з розрахунками, то не враховує вона). Я просто вчора начиталася про УЗД чи шкідливе чи ні. І не хотіла би повторно йти на обстеження ще після 20-го тижня... От думаю, чи не пропустити мені взагалі це УЗД на 19 тижні? Піду собі потім так як всі.. а то виходить що я по два рази їх роблю

А кто у вас буфєт? якщо не секрет ;)

Koza-Dereza
20.12.2006, 17:23
Я власне про це останнє питаю. Мене УЗД-ист направив на обстеження до нього на 20-22 тиждень, а лікарка моя направляє мене на потрійний тест (АФП, ХГЧ і Е...) на 18-19 тижні. При чому перед тим треба піти обов"язково на УЗД, щоб було вказано точний термін вагітності (то шо він в мене вже на попередніх термінах збігається з розрахунками, то не враховує вона). Я просто вчора начиталася про УЗД чи шкідливе чи ні. І не хотіла би повторно йти на обстеження ще після 20-го тижня... От думаю, чи не пропустити мені взагалі це УЗД на 19 тижні? Піду собі потім так як всі.. а то виходить що я по два рази їх роблю

А кто буфєт? якщо не секрет ;)

Менi назначили на 20му тижнi. Так що фактично я мала тiльки 2 УЗД. Перший на 6му тижнi бо мене щось болiло i я боялась що то позаматочна вагiтнiсть i наполягла на УЗД, потiм по направленню на 10му тижнi i от наступний на 20му. Я не знаю чому але тут багато УЗД не прописують. Навiть на лiкарських вiзитах обмежуються слуханням серцебиття, та запитаннями, навiть не пхаються туди (що я вважаю за плюс)
Буфєт, це в смислi хто поправився? :p

Chortenia
20.12.2006, 17:27
Рекомендують тренувати м'язи живота до вагiтностi та спини, бо пiд час вагiтностi вже живiт дуже не натренуєш. I сказано було так що пiсля вагiтностi живiт повернеться до такого стану як i був i нiякого чуда не станеться. Тобто Буде або так само, або гiрше, якщо м'язи розтягнуться, але не лiпше. Просто коли м'язи слабi то їх потiм тяжко назад привести в порядок.
На рахунок плавання... отже я збиралась плавати так... але щось боюсь тепер, боюсь чи не можна пiдчепити якихось герпесiв чи бородавок ТАМ. Я знаю що можна пiдчепити звичайнi бородавки на нозi, а от ТАМ? Я тих речей боюсь як вогню. Я так подумала що органiзм iтак ослаблений, бебiк з мене всi сочки повисмоктував, а ще якщо якась зараза чепиться то я не врятуюсь. Я знаю що такi речi передаються статевим шляхом, але всетаки я як подумала що мало хто плаває у тiй водi i що у них ТАМ робиться, менi аж моторошно стало, чес. слово.
На рахунок ваги, я навiть не знаю, є рекомендацiї, що якщо жiнка важить "мало" на свiй зрiст (треба рахувати iндекс маси тiла) то набрати ваги треба бiльше, пiд час вагiтностi, нiж якщо вага була нормальна. А якщо важиш бiльше нiж тре, то я особисто вважаю що перед вагiтнiстю треба похудати, бо потiм на животик i дупцю жирок налiзе... i пiсля родiв буде в 2 рази бiльше нiж треба, i буде тяжко зкинути. Я ваги ще не набрала, i щось переживаю, надiюсь що почну набирати з 16-ї недiлi. О, у мене сьогоднi саме 16та недiля :)

От і я плавання. тобто не плавання. а басейнів, боюся саме через такі причини. В школі через басейн колиь стоматит мала

Yarka
20.12.2006, 17:32
а лікарка моя направляє мене на потрійний тест (АФП, ХГЧ і Е...) на 18-19 тижні. При чому перед тим треба піти обов"язково на УЗД, щоб було вказано точний термін вагітності

Ого, перший раз таке чую, я робила трійний тест на 15 тижні вагітності, але мені ні мій лікар ЖК такого не казав, що треба перед тим піти на УЗД, щоб сказали термін, ні лікарка, яка впринципі мене "веде". Взагалі, на скільки я знаю цей трійний тест головне встигнути зробити з 14 по 19 тиждень (бувають варіанти з тижнями, одні дають по одному, інші - по другому).

Ума
20.12.2006, 17:35
Буфєт, це в смислi хто поправився? :p

я вже виправила :)

то з фільму по сімейним обставинам :)

логопед не говорив половину букв... замість Д казав Ф

Ума
20.12.2006, 17:42
Дівчата, щодо басейнів консультувалася з гінекологами - одні кажуть, що то не підтверджено, одні переконані що саме так можливо інфікуватися.. питання спірне. Але в будь-якому випадку обирайте басейн з хорошими фільтрами і регулярними змінами води.. Я перед тим як піти в басейн декілька раз брала воду на аналіз (набирала в баночку і здавала в лабораторію за свої кошти). Нормально все було. Деякі гінекологи радять під час плавання користуватися тампоном, а в душі митися бактерицидним милом для інтимної гігієни. Я ходжу на Петрушевича.

Ума
20.12.2006, 17:43
Дякую за відповідь. Запостила лінк на цю гілку у livejournal спільноту ua_dity. (http://community.livejournal.com/ua_dity/12147.html)
Сподіваюсь, ви не проти

ми не проти :)

Ума
20.12.2006, 17:49
Можна до вас?

То ж моє переконання, візок - не те, на щотреба тратити гроші. А якщо тратити, то з огляду не на навороти, а тільки на міцність і прохідність - колеса тобто. А краще - носіть в слінгу!

Наші ряди поповнюються :)

До речі, я останнім часом спостерігаю конкретний бум на вагітних!! За день стільки "штук" можу побачити і що характерно більшість з них - не перша вагітність - дуже багато старших жінок вже зі своїми першачками ходять :)

Візки як і всі інші дитячі речі (типу ліжечко) значно вигідніше купити не нові... ціни направду дуже менші... але то вже зрозуміло Вам :) У Вас вже не перша лялька підростає... А моя свекруха вмре, як дізнається що її єдиному (поки що) внуку будуть купувати щось а-ля секонд хенд... і чоловік у мене транжира :o

Ума
20.12.2006, 17:52
Ого, перший раз таке чую, я робила трійний тест на 15 тижні вагітності, але мені ні мій лікар ЖК такого не казав, що треба перед тим піти на УЗД, щоб сказали термін, ні лікарка, яка впринципі мене "веде". Взагалі, на скільки я знаю цей трійний тест головне встигнути зробити з 14 по 19 тиждень (бувають варіанти з тижнями, одні дають по одному, інші - по другому).

Мене власне дивує те, що мене аж на 19 тижні направляють.. хоча там свята випадають... але я боюся того, що вже в останній тиждень показники будуть вищі і щоб вона часом їх неправильно інтерпритувала мені (у моїх подруг так було). Я напевно знову зроблю по своєму :) Потрійний тест здам раніше, а на УЗД тоді коли назначили - з 20 тижня :)

Ума
20.12.2006, 17:55
О, у мене сьогоднi саме 16та недiля :)

а в мене вчора почався 16 тиждень :D

не знаю чи всі (при першій вагітності) знали як то рахувати ці тижні, але я собі думала, що це від зачаття рахується, тому була трохи здивована як прочитала, що перший тиждень рахують від першого дня останніх місячних! Вєк живі, вєк учісь :) Хоча все логічно... яйцеклітина - половинка початку бебіка вже народилася... :)

Koza-Dereza
20.12.2006, 18:18
а в мене вчора почався 16 тиждень :D

не знаю чи всі (при першій вагітності) знали як то рахувати ці тижні, але я собі думала, що це від зачаття рахується, тому була трохи здивована як прочитала, що перший тиждень рахують від першого дня останніх місячних! Вєк живі, вєк учісь :) Хоча все логічно... яйцеклітина - половинка початку бебіка вже народилася... :)

Хiба вiд останнього дня? Я думала що вiд перiоду овуляцiї, ну тобто, я знаю коли у мене була овyляцiя, i приблизно коли зачаття, так що мої пiдраховування збiгаються з лiкарськими. Хоча, не саме з лiкарськими а з показами на УЗД. А оце в понедiлок менi лiкарkа взагалi приписала останнiй день мiсячних на мiсяць ранiше, для аналiзiв, не знаю де вона таке взяла.
Я думаю що на 20му тижнi УЗД скажуть точнiше коли малиш народиться.

Ума
20.12.2006, 18:24
О! Ви так само рахуєте як і я. Я собі рахувала теж від овуляції :) А нє... принаймні на наших теренах перший тиждень починається першим днем останіх місячних. Во як :)

http://www.mama.ru/pregn/

тут прикольний календар. введіть внизу дату останніх місячних і Вам одразу розрахує усі тижні - лише звернуть увагу на те, що дата там вказується коли тиждень закінчується, а не починається.. а то я мала теж непорозуміння :)

Yarka
20.12.2006, 18:26
Хiба вiд останнього дня? Я думала що вiд перiоду овуляцiї, ну тобто, я знаю коли у мене була овyляцiя, i приблизно коли зачаття, так що мої пiдраховування збiгаються з лiкарськими.

Є так звані акушерські тижні і тижні від зачаття:
акушерські тижні (це ті, яких 40) рахуються від першого дня останніх місячних,
а тижні від зачаття - це власне коли була зачата дитина (це припадає на день овуляції - приблизно 14 день після першого дня останніх місячних), тобто коли була овуляція. Ось ці терміни різняться між собою у 2 тижні, тому інколи є "нерозбериха"

Ума
20.12.2006, 18:28
Це дуже приблизно 14 днів після місячних :) ну але все вірно, в нас рахують акушерські :)

Yarka
20.12.2006, 18:29
тут прикольний календар. введіть внизу дату останніх місячних і Вам одразу розрахує усі тижні - лише звернуть увагу на те, що дата там вказується коли тиждень закінчується, а не починається.. а то я мала теж непорозуміння :)

а мені що ось цей календарик подобається
http://www.cironline.ru/guzov/sroki.html

Yarka
20.12.2006, 18:31
Це дуже приблизно 14 днів після місячних :) ну але все вірно, в нас рахують акушерські :)

так, це так само приблизно як цикл триває 28 днів, у кожного він свій, але за норму прийнято саме ці цифри. Але я не сперечаюся, що може бути зовсім по інакшому:)

Ума
20.12.2006, 22:40
2 Chortenia: згадала, що не сказала Вам про зуби :D Ось це таки точно вартувало б ДО вагітності підготуватися! Кажуть, що бувають страшні проблеми... у мене ніби нічого не змінилося, але я регулярно відвідую стоматолога. Але помітила, що у мене тепер коли їм яблука може закровоточити десна - один зуб тільки. Була у стоматолога з цього приводу, вона перевірила і каже, що це в мене вагітна десна, тобто у вагітних таке може бути, після пологів усе стане на свої місця. На всякий випадок порекомендувала мені поміняти зубну пасту і ополіскувач зубний, на спеціальні. :rolleyes:

Ука
21.12.2006, 09:48
А я вже рік мию зуби без пасти взагалі. Різниці, чесно кажучи, ніякої. Підтверджено стоматологом :)

Chortenia
21.12.2006, 10:06
О, да, зуби і так не найсильніше моє місце

Yarka
21.12.2006, 10:32
А я ось всі зубки підлікувала, але зараз, коли вагітна, мене вже просто замучила кров з десен:(. Вже все перепробувала, а толку мало:(

Ука
21.12.2006, 10:37
Є така травичка, калгон називається (не плутати з засобом для пральних машин :) ). Можна на краківському у травників купити. Її треба жувати - вони розкажуть. Але я не знаю, як воно суміщається з вагітністю.

недопонимающая
21.12.2006, 12:01
Доброго всім здоров'ячка!

Умо, дуже за вас рада!

І за всіх інших теж дуже рада! Жінка в очікуванні дитини - це прекрасно!

Я от і сама не дочікаюся, коли зможу приєднатися до вашого товариства :)
Але ви певно тоді вже будете на другу дитину будете чекати. І зможете дати набагато більше корисних порад :)

Koza-Dereza
21.12.2006, 17:27
Ой як мене сьогоднi витошнило в електричцi по дорозi на роботу, ледве до туалету добiгла. Така зла була на малиша, а тепер так себе сварю. :(:(:(Хоча, думаю що не одна вагiтна злиться i до i навiть пiсля родiв.

Ума
21.12.2006, 17:35
Мене не нудить, але я помітила що ВСЕ сприймаю в агресивно налаштованому настрої... я вже забула коли останній раз когось по роботі похвалила. Раніше я використовувала метод кнута і пряника, а тепер пряники закінчилися... Вчора так на одну співробітницю нагавкала за те, що вона неуважна! То та сидить сьогодні цілий день в кабінеті, на обід не йде, в туалет не виходить, чай/каву не робить... сидить виправляє свої помилки... А мені, якби то одна коліжанка не сказала, я б і не зрозуміла чого. Одним словом мегера я стала на роботі. Дякувати, дома я на чоловікові не практикуюся :) Каже, що я не змінилася... але він і боїться мені перечити чи щось відмовити, то хіба він помітить зміни? :):):) Сподіваюся, що моя агресивність пройде, а то я сама собі не до вподоби, коли збоку це помічаю :(

Yarka
22.12.2006, 11:45
Мене не нудить, але я помітила що ВСЕ сприймаю в агресивно налаштованому настрої...
і я...:( мене ця агресивність у всьому так дістлала, найбільше теж дістається моїм співробітникам. А ще я можу ображатися по таким дрібничкам, що в житті б не могла подумати, що на таке ображусь.
І ще....мені так не хочеться працювати, просто заставляю себе під таким пресом щось зробити!!!!!!Хоча роботи....дофіга і трошки:(

Мих
23.12.2006, 21:01
Мене не нудить, але я помітила що ВСЕ сприймаю в агресивно налаштованому настрої... я вже забула коли останній раз когось по роботі похвалила. Раніше я використовувала метод кнута і пряника, а тепер пряники закінчилися... Вчора так на одну співробітницю нагавкала за те, що вона неуважна! То та сидить сьогодні цілий день в кабінеті, на обід не йде, в туалет не виходить, чай/каву не робить... сидить виправляє свої помилки... А мені, якби то одна коліжанка не сказала, я б і не зрозуміла чого. Одним словом мегера я стала на роботі. Дякувати, дома я на чоловікові не практикуюся :) Каже, що я не змінилася... але він і боїться мені перечити чи щось відмовити, то хіба він помітить зміни? :):):) Сподіваюся, що моя агресивність пройде, а то я сама собі не до вподоби, коли збоку це помічаю :(

А на хворумі, Умо, Ви добрі, нє?

Ума
25.12.2006, 13:00
А на хворумі, Умо, Ви добрі, нє?

підловили ;)

Ума
25.12.2006, 13:05
Оповім за ті креми від розтягнень шкіри.

Я до цих кремів скептично відношуся, хоча і мащуся ними :) Ото поїхала в Карпати на два дні і забула взяти крем. Усю ніч відчувала дискомфорт - свербіння живота і грудей, якби я не була у власній білизні, то думала б що постіль якась свербляча :( Аж на ранок зрозуміла, що ми росли і розтягували мамі шкіру... Отож, не знаю чи ті креми допомагають уникнути розтягнень, але неприємного відчуття коли шкіра розтягується позбавляють :)

Yarka
25.12.2006, 13:07
Оповім за ті креми від розтягнень шкіри.а я використовую оливкову олію:), замість кремів і корисно і якісно:).
P.S. Вітаю з початком останнього тижня у цьому році!!!!!

Ума
25.12.2006, 16:38
а я використовую оливкову олію:), замість кремів і корисно і якісно:).
P.S. Вітаю з початком останнього тижня у цьому році!!!!!

а вона нормально всмоктується? чи потім увесь масний ходиш і одяг теж? ;)

Ума
26.12.2006, 11:31
Дівчата, рятуйте!

Мене ніколи не турбувала печія (ізжога), тому я не розуміла осіб, які відмовлялися шось їсти, бо буде пекти. Останнім часом, я ще не дослідила від чого це, але у мене неприємне відчуття печії в горлі. Я не знаю що таке та ізжога, але думаю що то воно і є. Вчора не могла заснути і погасити цю пожежу. Що робити в таких випадках? і від чого це може бути? Харчувалася як завжди - нічого занадто чи чогось нового в меню не було.

Koza-Dereza
26.12.2006, 17:50
Вибачайте, за букви деякi, але вломився м1й укра11нський трансл1т, тож печатаю росийськими. Може хтось п1дкаже укр. трансл1т?
Ума, щодо 1зжоги - можна спробувати випити склянку молока. Але також аптека мусить продавати засоби для погашення 1зжоги у вигляд1 цукорк1в чи р1дина.

Koza-Dereza
26.12.2006, 17:53
Оповім за ті креми від розтягнень шкіри.

Я до цих кремів скептично відношуся, хоча і мащуся ними :) Ото поїхала в Карпати на два дні і забула взяти крем. Усю ніч відчувала дискомфорт - свербіння живота і грудей, якби я не була у власній білизні, то думала б що постіль якась свербляча :( Аж на ранок зрозуміла, що ми росли і розтягували мамі шкіру... Отож, не знаю чи ті креми допомагають уникнути розтягнень, але неприємного відчуття коли шкіра розтягується позбавляють :)

А ще може бути що там було сухо в середин1, сух1ше н1ж у вас дома, от 1 дало результат на шк1ру. Я читала що у ваг1тних шк1ра чутлива и часто пересушуеться. Я теж мажусь кремом, правда не кожен день.

Samojlovu4
26.12.2006, 18:37
Вибачайте, за букви деякi, але вломився м1й укра11нський трансл1т, тож печатаю росийськими. Може хтось п1дкаже укр. трансл1т?
Ума, щодо 1зжоги - можна спробувати випити склянку молока. Але також аптека мусить продавати засоби для погашення 1зжоги у вигляд1 цукорк1в чи р1дина.

Тут маєте найкращий трансліт, який я наразі знаходив:
www.translit.ru/ua

Koza-Dereza
26.12.2006, 23:05
Ще дещо цікаве:
Мені сказали один тест як можна взнати стать дитини, і жіночки казали що завжди було вірно.
Значить береться обручка, золота, без брюліків, без нічого, прив'язується на волосину мами (але кажуть що можна і на нитку) і треба щоб мама лягла, і щоб хтось тримав ту обручку на нитці над животом і не рухався. За декілька секунд обручка почне коливатись - якщо коливання лінійні - то буде хлопчик, якщо циркулярні то буде дівчинка. Це щось пов'язане з жіночим та чоловічим магнітним полем... обручку над животом треба тримати низько, бо якщо високо, то нічого не коливається.

Koza-Dereza
26.12.2006, 23:06
Тут маєте найкращий трансліт, який я наразі знаходив:
www.translit.ru/ua

Дякую, вже вживаю!

levandivka
27.12.2006, 06:29
Дівчата, рятуйте!

Мене ніколи не турбувала печія (ізжога), тому я не розуміла осіб, які відмовлялися шось їсти, бо буде пекти. Останнім часом, я ще не дослідила від чого це, але у мене неприємне відчуття печії в горлі. Я не знаю що таке та ізжога, але думаю що то воно і є. Вчора не могла заснути і погасити цю пожежу. Що робити в таких випадках? і від чого це може бути? Харчувалася як завжди - нічого занадто чи чогось нового в меню не було.
В меню - нічого нового, але у животі стає тісніше...:o
Умо, загасіть печію мигдалем. /жодної реклами/

Ука
27.12.2006, 10:27
В мене теж в певний період почала пекти згага, що б я не з'їла. Але я так і не знайшла чим безпечно тому зарадити. Всілякі маалокси приймати не хотілося. Молоко теж не рятувало. Коли вже зовсім не сила було терпіти, випивала пів ложечки соди, запиваючи водою. Діє швидко і безвідмовно, але воно зле на шлунок, зловживати не можна

Ума
27.12.2006, 15:13
Дякую усім за поради :) Будум перевіряти на собі :)

А моя бабуська мені сказала, що раз сильно пече - дитина волосата буде :D Я мало зі стільчика не впала! Ох вже ті прикмети...:p

п.с. молоко не допомогло. Хоча я вчора собі запідозрила, що мене турбує печія просто вечером, а не від якоїсь їди :eek:

Ука
27.12.2006, 17:06

А моя бабуська мені сказала, що раз сильно пече - дитина волосата буде :D Я мало зі стільчика не впала! Ох вже ті прикмети...:p

п.с. молоко не допомогло. Хоча я вчора собі запідозрила, що мене турбує печія просто вечером, а не від якоїсь їди :eek:

І в мене пекло ввечері. А дитятко народилося з голівкою, як бубон. Так само, як і дві старші сестрички, та й мама їхня.

Yarka
28.12.2006, 16:57
Скажіть будь ласка, чи вже хтось ходив на курси материнсьва від Лічниці Шептицього (тут у форумі раніше розповідали про неї), розкажіть свої враження і чи варто туди іди?

Koza-Dereza
28.12.2006, 17:49
А я останнiм часом постiйно голодна... ХОч i їм як належить i зранку, i перекуска, i обiд i вечеря... всеодно, мушу щось з'їсти, бо мене починає нудити, голоднi болi i шлунку. Напевно бебiк росте активнiше i все що йому треба забирає. Оце я напевно i наберу тi лишнi кiлограми про якi всi говорять :) Але то нiчо, потiм все що лишнє скину.

zet
28.12.2006, 17:55
Килограммы набраные в беременность очень трудно сбросить. Хочется лишнее съесть, то лучше выпейте сок. Ума права, часто просто печет изжога, но не потому что вы голодны. Ребенок свое и так возьмет. А вот творог ешьте обязательно, чтоб зубы не посыпались.

Koza-Dereza
28.12.2006, 18:01
Сiк менi не помагає, я за 5 хв знов голодна як вовк.
Кiлограми скинути я думаю будь якi важко, я вже колись набрала 5-6 кiло, ледве скинула.
У мене є дiєта яка особисто для мене дiє на 100% тiльки якщо я не лiнива i дотримуюсь її. От сир я забуваю їсти... дякую що нагадали, треба купити!!!!

Salata
28.12.2006, 18:09

Медики считают, что это оттого, что ребенок оставляет меньше места, в частности, желудку. Ешьте меньшими порциями, но чаще. Мне помогло, но мне не слишком от этого доставалось. :)
Для себя поняла, что самое важное - следить за мышцами спины и живота (потихоньку упражнять, стараться ходить "на выдохе", но без фанатизма, конечно :)), после родов очень пригодятся. :)
Анемию (небольшую) ликвидировала свеклой и говядиной.
Творог, кефир - через немогу. :) У многих деток знакомых сейчас зубы портятся очень рано, а формируются они уже на ранних сроках. :)
Очень понравился "Прегнавит", но это, конечно, индивидуально. Только не забудьте, что витамины А, Д, Е жирорастворимые.

Salata
28.12.2006, 18:18
Сiк менi не помагає, я за 5 хв знов голодна як вовк.
Кiлограми скинути я думаю будь якi важко, я вже колись набрала 5-6 кiло, ледве скинула.

Не переживайте, я многих знаю, у кого дети-ровесники моего сына (то есть они примерно в таких же условиях), кто брался серьезно - похудели довольно быстро. Только не диетами, а физ. тренировками (одна занималась бодибилдингом (мышц на ней не видно), другая - йогой, еще одна - с тренажером, ...)
Очень хорошо, если уже во время беременности привыкать к "правильной" пище: отварной говядине (я тогда представить не могла, что буду ЭТО есть :)), салатикам, брынзе, отварному (не жареному) картофелю... Это очень помогает нормально питаться и не набирать вес, а если будете кормить ребенка естественно, то все равно про жирное, жареное, специи прийдется забыть.

Koza-Dereza
28.12.2006, 18:27
а если будете кормить ребенка естественно, то все равно про жирное, жареное, специи прийдется забыть.
Серйозно???????????????????????:eek: :eek: :eek: :eek:
Та як же я без жирного i без спецiїв проживу? А китайська кухня???? Щось менi це вже не подобається :mad:
Я чула що клубнiку не можна при годуваннi грудьми, а що ще неможна?

Salata
28.12.2006, 18:36
Серйозно???????????????????????:eek: :eek: :eek: :eek:
Та як же я без жирного i без спецiїв проживу? А китайська кухня???? Щось менi це вже не подобається :mad:
Я чула що клубнiку не можна при годуваннi грудьми, а що ще неможна?

:) Алкоголь (само собой), мед, иногда - красные яблоки (зеленые можно), ни в коем случае - томаты, нежелательно - горох, бобовые, капусту; яйца - очень осторожно. Про жареное, жирное, острое, соленое, маринованое - понятно. Чеснок и пр. специи дадут запах, от которого малыш есть не будет. Да, врачи еще к персикам очень подозрительно относятся, но я не заметила, чтобы они аллергию вызывали.

Принцип такой: нельзя то, что тяжело усваивается, то, что вызывает аллергию, то, что имеет резкий запах.

Это личное дело каждой мамы, но грудное вскармливание создает (для мам) меньше проблем, чем последствия искуственного, поверьте.
Это дает ребенку иммунитет и формирует его кишечную флору, не говоря уже о его ощущениях при кормлении, что тоже со временем отзовется.

Salata
28.12.2006, 18:53
Да :) и хорошие новости: к аллергенам (клубника, цитрусовые) ребенка можно потихоньку приучить: Если мама с ребенком здоровы, то можно, скажем, в первый день откусить малюсенький кусочек клубнички и посмотреть что будет. Если ничего (а от малюсенького не должно), то на следующий день удвоить порцию, на третий удвоить вчерашнюю ... так через недельку можно съесть пару ягод.
Это, конечно не столько, сколько хочется, но уже что-то.

Koza-Dereza
28.12.2006, 18:53
такс... цей бебiк я надiюсь вiн буде чемний, раз менi через такi випробовування прийдеться пройти радi нього.

zet
28.12.2006, 19:06
такс... цей бебiк я надiюсь вiн буде чемний, раз менi через такi випробовування прийдеться пройти радi нього.
Радість від нього буде, а от чемності дочекатися.....:o то навряд :p

Salata
28.12.2006, 19:07

Конечно, "чемний", он же Ваш!

И не хочется тут всех пугать, но от соли, специй в организме накапливается вода, это - лишний вес для мамы и неприятности для ребенка. Месяца с пятого немного можно, но осторожно. :)

zet
28.12.2006, 19:10
Это их нормальное состояние..
http://s3.rimg.info/4585ca1b4be737f0b9c6123e9595ac18.gif (http://smiles.33b.ru/smile.43342.html)
И только минуты покоя :)
http://s2.rimg.info/de89246e33352710b15aad95d8449dc4.gif (http://smiles.33b.ru/smile.39957.html)

Ума
28.12.2006, 21:43
Да :) и хорошие новости: к аллергенам (клубника, цитрусовые) ребенка можно потихоньку приучить: Если мама с ребенком здоровы, то можно, скажем, в первый день откусить малюсенький кусочек клубнички и посмотреть что будет. Если ничего (а от малюсенького не должно), то на следующий день удвоить порцию, на третий удвоить вчерашнюю ... так через недельку можно съесть пару ягод.
Это, конечно не столько, сколько хочется, но уже что-то.

мама дарагая!!! :eek:

це ж я поки по кусочку відкушуватиму, то сезон полуниць мине!! :mad:

Ума
28.12.2006, 21:52
Я взагалі ДУЖЕ люблю творог, сир твердий, молочні вироби -особливо сметану і кефір. Я вже колись оповідала, що робила спектральний аналіз волосся і в мене виявили кальцію забагато на 300%. Я трохи зменшила порції кальцію, споживаючи трішки менше молочних продуктів, ніж все :) Але все рівно їла їх багацько, а зараз коли вагітна ну ніяк не можу заставити себе з"їсти творог :( Мене не нудить від нього, просто не хочу і все. І як мене чоловік не заставляє його їсти - мовляв, ну хоч раз в тиждень - не можу і все, я аж плакаю, коли він сидить наді мною і чекає щоб я з"їла :( Єдине, що ще терпимо сприймає мій організм - це сметана і кефір, ну і тверді сири їсти можу.

чому це так? Можливо через той надлишок кальцію? Я п"ю зараз вітаміни Елевіт (вибрала їх через підвищену к-сть заліза в них), там кальцій теж є - можливо того достатньо і дитина нічого не вимагає? Але як потім буду беззуба? :(

Salata
28.12.2006, 23:04
чому це так? Можливо через той надлишок кальцію? Я п"ю зараз вітаміни Елевіт (вибрала їх через підвищену к-сть заліза в них), там кальцій теж є - можливо того достатньо і дитина нічого не вимагає? Але як потім буду беззуба? :(

У меня то же самое было с творогом. Можно пить молоко, кефир и есть сыр. Излишки кальция - не знаю, может и плохо.
Наверно, тут стоит доверять организму (если ему и сыр с кефиром не понравятся :))

Ума
28.12.2006, 23:18
А ще може в кого така проблема була:

у мене за останні два тижні уже з чотири рази кров з носа текла :( Ні з того ні з сього! Мокро в носі стає, я до серветки... а потім така шокована сиджу ще пару хвилин із закинутою головою догори! :) Взагалі видовище неприємне! дякувати, що то стається як я сама. А то сиджу так перед компом, шось капнуло на стіл, знову капнуло, знову, а я чай пила, думала рот дірявий :) А потім серветкою витираю...:eek:

Артеріальний тиск у мене понижений, і таке за все життя могло бути всього пару раз.. а тут так часто!!!
Чоловік каже, що я зловживаю цитрусовими, що вітамін С розріджує кров і от так мені тепер це боком вилазить. Розріджує кров це ж не означає, що тріскають судини, правда?

levandivka
29.12.2006, 06:42
<...>виявили кальцію забагато на 300%. Я трохи зменшила порції кальцію<...>
це ж я поки по кусочку відкушуватиму, то сезон полуниць мине!! <...>
Йой! :eek: А хто встановлював ті норми кальцію? А може то лак для волосся був? Чи то, як "середня зарплатня"?.. :p
Так серйозно ставитися до "нашої" системи еталонів (і такого дієтизування свого життя)?
А що буде, коли Ви підете з малечою до педіатра? В них стільки всяких пере-/недо- :cool:

Ука
29.12.2006, 12:01
Людоньки, читаю я вас і згадую себе 7 років тому, в першу вагітність. Так от, і вагітній і годуючій мамі можна їсти все, але в міру. Чого не варта, так це зловживати хімією - всілякими кольоровими газбульками, напівфабрикатами і т.д. Але не через жирне-солодке-солене, а через надлишок всілякої синтетичної гидоти. А ще я б не захоплювалася штучними вітамінними комплексами, кальцієм, залізом. І порідше б заходила в ЖК, а то там з вагітних чомусь хворих люблять робити: ой, Ви зайвих 200 грам набрали, ой, попийте курантилчик для профілактики, ой тут такий гарний новий препарат заліза є... :mad:
Вагітність і материнство це час, коли треба насолоджуватися життям і своїм станом, а не вишуковувати болячки і накачувати себе хімією.

Щодо алергії в дитини на їжу матері - те саме, нічим не захоплюватися, їсти все в міру. Щодо фруктів, потрібно їсти фрукти, властиві вашому регіонові. Я не їла практично цитрусових, але трускавками і червоними яблуками напихалася від пуза. Ну і знову - мінімум хімії, в т.ч. щеплення - ледь не основна причина алергізації. Там такий коктейль з ртуті, алюмінію, формальдегіду тощо, що ну його...

Koza-Dereza
29.12.2006, 17:10
Ука, ви висловили точку зору до яку я пiдтримую теж "Щодо фруктів, потрібно їсти фрукти, властиві вашому регіонові" - живучи в Америцi я читаю про всякi дiєтичнi обмеження вагiтним. I я задумалась, а якже тi жiнки для яких американське "обмеження" це є деннйий рацiон? От наприклад - не дай боже їсти тунець, чи iншi великi риби, тим бiльше нiчого сирого iтд. Але я розмовляла з Японкою про це i спиталась як же у них? Вони ж - рибна нацiя, вони живуть на рибi. Вона казала що вагiтнi їдять все що у них є, для них риба це не обмеження. Потiм я ще подумала про таке обмеження як Фета сир - а як же греки та всi араби i євреї, турки iтд, якi без фети нi деньочка прожити не можуть? Вони ж на фетi виростають, а тут не можна. Або навiть кажуть неможна копченого нiчого iтд... а якже ми, Українцi? Для нас же ковбаса i шинка це необхiдний для життя продукт!!! I так можна знайти багато прикладiв. Я наприклад всеодно сирої риби не буду їсти, бо тут багато їх розведено на всяких фермах, мало чим їх там годують, i взагалi перехожу на органiчну їжу а не просту. Дуже б'є по кишенi, але нехай... А молоко органiчне яке смачне, в 100 раз лiпше нiж просте. Воно таке, як у бабцiв на базарi в Українi. Тут молоко взагалi гидота!!! I гидотою поганяє!
Все нашпiговане антибiотиками, нiтратами i гормонами а потiм ще й дивуються чому вони тут всi жирнi як бегемоти. Щось i офтоп вийшов :)

Koza-Dereza
29.12.2006, 17:12
О ще придумала - Китайцi та їхнi спецiї, я не думаю що вагiта китайка їсть рис та варену курку. У них так багато рiзний спецiїв!
А ще iталiйцi та середземноморцi - часник це для них основа майже кожної страви, а тут не можна. :confused:

Salata
29.12.2006, 17:43
О ще придумала - Китайцi та їхнi спецiї, я не думаю що вагiта китайка їсть рис та варену курку. У них так багато рiзний спецiїв!
А ще iталiйцi та середземноморцi - часник це для них основа майже кожної страви, а тут не можна. :confused:

Может быть. Но они - не мы и традиции у них другие. Ну не едят дети молоко после чеснока, а одно-два кормление - это 3-6 часов голодного крика.

Я, приехав из роддома (муж был дома один), в ситуации "есть нечего" поела творог с медом, причем творог молокозавода (здесь им никто еще не травился), а мед - домашний, но не свежий (меньше пыльцы). Я никогда понятия не имела что такое аллергия. Меня-то и не обсыпало, а ребенок - весь. Пятнышки - ерунда, но ведь они чешутся.

Кстати, бронхиальная астма - крайне запущенная аллергия.

Есть можно многое, но чтобы понимать отчего что-то не так у ребенка, лучше следить за тем, что сегодня елось. Для этого и пишут, что не нужно есть.

Я одна с ребенком была, поэтому все мои эксперименты были у меня "на голове". Он не спит - я не сплю. В самые лучшие дни 8 часов по полчаса-часу получалось. И без моих экспериментов, у ребенка не сразу нормально работает кишечник, ему больно - он плачет.
Если ночью с ним будет кто-нибудь еще, то маме можно и поесть, скажем, копченой колбасы. Ей ничего не будет, а малыш ей ничего не расскажет.

Mariya
29.12.2006, 18:16
Про харчування мам. Сири і молочні продукти корисні, обмежують їх споживання аж в третьому триместрі, коли повністю сформований скелет дитини. А на свій скелет дитинка будівельний матеріал звідки бере?

Про дитячі алергії тут можан говорити і говорити, але все одно це все від дитини залежить. В мене одна товаришка копчену ковбасу їла зразу після того, як дитину народила, і дитині було нічого. Та товаришка себе в їді не обмежувала, мала алергії не мала. А в другої дитину обсипало після того, як мама яблучного соку випила, тому та мама за своїм харчуванням слідкувала. До чого це я веду? А до того, що правильно Салата писала, кожна дитина реагує по різному, тому такі речі (що можна мамі їсти, а що - ні) виявляються тільки експериментальним шляхом.

Ну і всім не бажано зловживати чрним шоколадом, бо від нього "попка склеїться" і в мами, і в дитини. Тому на хрестини замовляйте "Рафаелло". :)

Капітан
29.12.2006, 18:39
Ну і всім не бажано зловживати чрним шоколадом, бо від нього "попка склеїться" і в мами, і в дитини. Тому на хрестини замовляйте "Рафаелло".
Чрний юмор? :D

zet
29.12.2006, 19:04
Чрний юмор? :D
Капитан - ви майбутня мама? :p :D :D :D

Ума
29.12.2006, 19:26
Я теж багато чула негативу щодо комплексних вітамінів, але у мене це необхідність - у мене вроджена анемія і я щороку п"ю комплекси з залізом. Воно у мене просто фігово засвоюється. Тому скільки б я яблук, шпинату, печінки, бурячка не їла - того мені все рівно не достатньо :( А так щороку штучно піднімаю гемоглобін і всьо ок. Я перед вагітністю піднімала дуже сильно гемоглобін і зараз елевітом доганяю його - на разі він в мене в межах 126-124 тримається. Я за це чомусь найбільше переживаю, бо в мене анемія, дякувати моїй-мамі студентці, яка здавала сесію, коли була вагітна мною і коли відвідала лікаря з результатами аналізу, то гемоглобін у неї був 50! Терміново почали піднімати, але мені то вже не допомогло :) Хоча в моєму житті це не приносило мені труднощі (або я їх не пригадую).

Ума
29.12.2006, 19:32
Про норми кальцію, що я писала - то це типу нова технологія і звісно, вона має своїх прихильників і противників. Я ні та, ні інша - просто люблю здавати аналізи :D Ці норми взяті в середньому для нашого регіону і є межа від і до, а в мене згідно графіку значно вище ніж верхня планка. Хоча я не розуміла, як може бути забагато кальцію в організмі, а то виявляється він у мене у вільній формі (чи якось так) - я вже точно тих термінів не пригадую.

так що це я особисто порівняла свої результати з бажаннями себе-вагітної, лікарі жодних таких висновків не робили :)

Ума
30.12.2006, 21:44
Коза-Дереза, а Вам комфортно зараз спати? Я помітила, що вночі несвідомо підпихаю під спину ззаду (коли сплю на боці) одіяло! Вже певно починаються муки нічні :) На разі критично дискомфорту не відчуваю, але як тільки змайструю собі таку гірочку з одіяла за спиною, то аж легше спати :)

Я пару місяців тому купила собі подушку для вагітних - така подовгаста і зігнута навпіл, як ковбаса домашня :) Наповнювач там схожий до іграшок - такі кругляшки. Вона дуже прикольно приймає форму тіла і фіксує так, як потрібно. Написано в інструкції, що любителі спати на животі зможуть навіть в 9 місяців так спати.
Але подушку у мене забрав чоловік (поки мені не потрібна була) і тепер не віддає, каже, щоб я собі іншу купила!!! Йому дуже сподобалась вона!
Я зате забрала все одіяло собі :) Тепер чоловік мусить іншим накриватися :)

Капітан
02.01.2007, 16:09
Капитан - ви майбутня мама? :p :D :D :D

К сожалению нет... А то на халяву бы миллион долларов срубил! :D

Koza-Dereza
02.01.2007, 17:12
Ума, спати менi деколи навiть дуже не зручно. На спинi все важче i важче спати тож я прокидаюсь по 3-4 рази на нiч щоб перевернутись. А на боцi якщо довго засплю то затерпає бiк, i знов треба перевертатись... але i без перевертання просипаюсь деколи просто так i це мене виснажує до ранку. Я iтак рано встаю, а тут ще й кручусь всю нiч. Думаю чим далi тим буде гiрше. Вже не можу дочекатись до свого УЗД взнати стать дитини!!! Мiй чоловiк в обморок впаде, 100% на УЗД якщо буде хлопчик, вiн так його хоче :)

Ума
11.01.2007, 21:59
А я вже майже знаю хто в мене там живе :)

Була на цьому тижні на УЗД. Бебік міцно спав, а ніжки були схрещені, тож роздивитися було дуже важко... лікар припустив, що це... дівчинка :) ,
а потім моя дівчинка проснулася і почала перевертатися... в той момент лікар узрів між ніжками краник... хоча гарантій, що це не була пуповина не було... але занадто часто в кінці УЗД той краник просвічувався на екрані... отож, швидше за все - первісток у нас хлопчик :)
Я хотіла зберегти інтригу для родини... але чоловіка так переповнювали почуття, що поки я доїхала на роботу, мені уже дзвонили рідні і друзі і вітали з синочком :)

отак я пару хвилин була мамою донечки :)

а малюк мій важить вже 256 грам! (звідки така точність у цього апарата?)
а мама його теж вагу набирає... от тільки в розмірах я ніби зменшилась чи шо?

А ще ми з лікарем порахували всі пальчики на ніжках і на ручках мацьопика. На одній ручці було важко порахувати, бо синуля смоктав пальчик :) І якийсь лінивий він у мене буде (або спокійний)... переважно діти під час УЗД активні, а мій бобас спав увесь час, вже вкінці вирішив перевернутися, тож трохи покрутився...

Капітан
12.01.2007, 09:22
Радий за Вас :) Будете мати наслідника :) А те шо він спокійний... та то він просто енергії набирається :)
А з "краником" прикольно... шо тільки не чув, але таке порівняння вперше :)

Ksani
13.01.2007, 13:08
Привіт, майбутні мамусі!
Тримайтеся, половину шляху ви вже подолали!:)
Моєму синочку вже 8 місяців, час летить і всі "вагітні" турботи дуже швидко забуваються. Але тоді стільки хвилювань було пережито, особливо злощасні візити в жк! З першого дня переконували, що у мене загроза невиношування, мабуть для того щоб чемно здавала аналізи і приймала приписані таблеточки. І "ой, у вас же низька плацентація!" і "ой, щось у вас маленький живіт!", відправили на ультразвук - виявили крупний плід!: ) А ще було скерування на консультацію до "професора", який після трихвилинного прийому заявив, що кладе мене у стаціонар! Звичайно, я нікуди не лягла і нормально народила на 40-му тижні.
Ума, щоб не текла кров з носа, я приймала Аскорутин по1-2 шт.на день та відмінила собі МагнеВ6 (вживала його тільки коли відчувала дискомфорт після довгої прогулянки, наприклад).
Щодо їжі, то бажано, аби їжа була простою та здоровою, особливо ближче до пологів, для нормалізації мікрофлори в кишківнику, яка переселиться до малюка під час пологів. Чим краще мікрофлора- тим менше шансів, що малюк буде мати кольки, а вам не буде потреби сидіти на строгих дієтах. І ще такий момент: вже під час вагітності формуються смаки малюка, я в цьому переконалася, вводячи прикорм. Навряд чи ви будете раді, якщо малюк надаватиме перевагу солоному і перченому?: )
Стосовно алергенів - то реакції на мед у нас не було, мабуть тому що я часто їла його до пологів. Взагалі, як харчуватися після пологів будете бачити по дитині. Головне - не їсти "за двох". А будете годувати на вимогу грудьми, то зайві кілограми за півроку злетять самі, без жодних тренувань та дієт! Принаймні у мене так сталося, чого і Вам бажаю!

Ksani
13.01.2007, 13:27
Тут ще хтось питав про курси для мам при лічниці Шептицького. Я відвідувала їх лише місяць, але враження дуже приємні. Дуже потрібні теми: вигляд новонародженого, купання, щоденний догляд, прикорм. Оце і все, що я встигла прослухати, а там більше 12 занять! Тому туди бажано іти, поки животик ще маленький: )
А ще - подумайте про сімейні пологи, на Батальній є така можливість. Мені чоловік дуже-дуже допоміг!

Фрезія
15.01.2007, 11:25
А будете годувати на вимогу грудьми, то зайві кілограми за півроку злетять самі, без жодних тренувань та дієт! Принаймні у мене так сталося, чого і Вам бажаю!

Все вірно, у більшості жінок так і буває. Але не у всіх. У мене, наприклад, наявність молока була дуже пов'язана із загальним станом організму. Наприклад, якщо я спала достатньо - молоко прибувало і його вистачало, але так складалося, що я постійно недосипала і молоко почало зникати. Але я будь-що хотіла вигодувати дитину без штучного замінника молока, бо була переконана (з досвіду подруг), що замінники часто призводять до алергії і проблем з травленням. Тому мусила шукати "стимулятори" - доводилося або просто більше їсти, або чергувати: горіхи, відвар кропиви, зелений чай з молоком, м'ясо тощо.. В результаті, звісно, набрала купу зайвих кілограмів, від яких пізніш кілька років позбавлялася. Але зате (тьху-тьху) в дитини не було і немає алергії ні на що - хоч кілограм апельсин можна дати спокійно. Думаю, що не в останню чергу із-за природнього годування. А багато подруг просто констатували факт - молоко зникає, що вдієш, не псувати ж фігуру.. і годували розчинними порошками, не намагаючись боротися.
На моє переконання, вагітна жінка повинна продовжувати їсти все, до чого звикла, прислухаючись як до порад лікарів, так і до самої себе. А поміркований зріст ваги - не біда. Аби не "зашкалювало". :)

Zoryanazirka
15.01.2007, 11:52
А нам від нині по "компютеру" залишилося рівно 2 місяці :) Але в мене передчуття що це станенься трошки пізніше.

Zoryanazirka
15.01.2007, 11:54
А ще нам зробили 3D відео і знимку, вже видно на кого буде схожа моя малеча:)

Yarka
15.01.2007, 11:59
Тут ще хтось питав про курси для мам при лічниці Шептицького. Я відвідувала їх лише місяць, але враження дуже приємні. Дуже потрібні теми: вигляд новонародженого, купання, щоденний догляд, прикорм. Оце і все, що я встигла прослухати, а там більше 12 занять! Тому туди бажано іти, поки животик ще маленький: )
А ще - подумайте про сімейні пологи, на Батальній є така можливість. Мені чоловік дуже-дуже допоміг!

О, дуже дякую за відгук про курси! Збираюся цього тижня туди потрапити:). Можна ще одне запитання, в кого ви народжували на Батальній? Бо якраз зараз шукаємо хорошого лікаря в цьому пологовому будинку, а всі знайомі родили в медінституті (тобто тепер він університет:))

Yarka
15.01.2007, 12:09
А ще нам зробили 3D відео і знимку, вже видно на кого буде схожа моя малеча:)

Вау! Це де таке роблять? цікаво:). Ми от ідемо наступного тижня на УЗД - перевіряти, чи всі внутрішні органи нормально працюють

Ksani
15.01.2007, 16:09
На моє переконання, вагітна жінка повинна продовжувати їсти все, до чого звикла, прислухаючись як до порад лікарів, так і до самої себе. А поміркований зріст ваги - не біда. Аби не "зашкалювало". :)

ПовнІстю підтримую! А от стосовно кількості молока - я на власному досвіді переконалася, що воно прибуває, якщо частіше прикладати малого до грудей, не дотримуючись "режиму".

Ksani
15.01.2007, 16:24
О, дуже дякую за відгук про курси! Збираюся цього тижня туди потрапити:). Можна ще одне запитання, в кого ви народжували на Батальній? Бо якраз зараз шукаємо хорошого лікаря в цьому пологовому будинку, а всі знайомі родили в медінституті (тобто тепер він університет:))

Я не впевнена, чи цього четверга будуть заняття, все-таки 2-й Святий вечір, якщо є можливість, перепитайте попередньо.
Щодо лікаря- то у мене склалося враження, що його роль мінімальна, ну зазирнув раз на годинку ...;))) головне, щоб поруч з вами у період розкриття була близька людина, це 10-12 годин, які на самоті перебути трохи важко: ) Ще від акушерки багато залежить, на мій погляд.
Свого лікаря рекомендувати не буду, бо не в захваті від нього, але на курсах в Шептицького приходять молоді мами, які можуть порадити. І ще там приходять молоді татусі, що розповідають свої враження від пологів:), тому і чоловіка на курси теж можна раз-другий покликати: )

Zoryanazirka
15.01.2007, 18:22
Вау! Це де таке роблять? цікаво:). Ми от ідемо наступного тижня на УЗД - перевіряти, чи всі внутрішні органи нормально працюють

В Інтерсоно - записують на диск і друкують знимку :)

Yarka
15.01.2007, 18:57
Я не впевнена, чи цього четверга будуть заняття, все-таки 2-й Святий вечір,
точно, я щось не подумала, (я на день відстаю:):):): у мене свят вечір за моїм календарем в п"ятницю:)::):). Дякую за пораду. Але вже з нетерпінням чекаю на той час, коли піду на курси :).

Ума
15.01.2007, 19:07
Дякую усім за поради :) Спробую використовувати при потребі. Кров з носа мене більше не турбувала, єдиний негатив вагітності у мене це час-від-часу печія :( Не кожен день, але якщо є, то така нестерпна... Думаю, що доведеться вживати якісь ліки, проконсультуюся наступного тижня в ЖК

Ума
15.01.2007, 19:17
Я цього тижня вирішила трохи зробити аналітику пологових будинків. Почала з Перинатального центру на вул. Вашингтона. Крім того я знайшла їхню веб-сторінку, де було сказано про курси: http://www.percentr.lviv.ua/centry_pidtrymky.htm
Що я можу сказати? Я не дуже в захоплені. Найперший негатив - це прохідний двір. Я там була вперше. Заходила в два корпуси - але ніде не було ні охорони, ні реєстратури. Я там, як приблуда, походила по всім поверхам, палатам і відділенням. Хоч би десь мене запитали, що я там роблю!!! Заходи і виноси (я маю на увазі, що був абсолютний доступ до немовлят в якійсь палаті без батьків). Почитала різні їхні стенди і коли мені набридло самій блукати, то зупиняла лікарів і питалася консультації по пологовому будинку і курсам. На курси мене направили до однієї лікарки, яка власне повідомила де і коли відбуваються. А сама вона провадить курси в шпиталі Шептицького. Цього четвера не буде курсів через вечерю. Жіночка дуже приємна (це єдине позитивне враження від Батальної).
А ще хотіла я подивитися палати для породіль, які облаштували від Антошки, але чи то не було кому екскурсію проводити чи ще щось, мені просто відмовили, хоча при вході є інформація, що тим, хто тільки обирає пологовий будинок проводять екскурсію...

Ума
15.01.2007, 20:08
Ось, що я надибала в нетрях всесвітнього павутиння:

http://www.pregnant.simya.org.ua/index.html

тут детальна інформація про львівські школи для вагітних і багато-багато іншого!!!

Полковник
15.01.2007, 20:35
Я цього тижня вирішила трохи зробити аналітику пологових будинків. ...
Ума, по рассказам мамы я родился в ОХМАДете - такая больница была (а может и есть?) Охрана Матери и Детей - так, вроде, слова расшифровывались. А мой братишка в роддоме рядом с цирком. А там еще остался роддом?

Zoryanazirka
15.01.2007, 21:47
А я народилася в роддомі на куті київська-русових, щодня коло цього будинку проїжджаю, але роддому там давно вже немає.

Ума
15.01.2007, 21:58
ОХМАДит існує і працює :) Але, здається, там не має пологового відділення.

Я теж народилася на Руссових-київська :)

На сьогоднішній день, здається, залишилося 4 пологових будинки у Львові

Ума
15.01.2007, 21:58
Зоряно, а Ви вже визначилися з пологовим будинком?

Mariya
16.01.2007, 00:48
Умо, моя товаришка народжувала на Батальній, сімейні пологи, чоловік допомагав як міг. Казала, що якби його не було - почувалась би набагато гірше. Потім була та палата, "Антошка". Акуратна палата, окрема, дитяче ліжечко і повивальний столик в палаті. В палаті є ж і окремий душ з туалетом.

Кума народжувала в медінституті, але там умови, як би так м"яко сказати, не найкращі. Душ і туалети "далі по коридору".

Zoryanazirka
16.01.2007, 10:31
Зоряно, а Ви вже визначилися з пологовим будинком?

Поки ще ні. Якщо чесно фото з мені відомих мене просто лякають.. Колись було в Медцентрі Богдан пологове відділення, але його вже там немає :(

Ksani
16.01.2007, 10:53
На Батальній у всіх кімнатах душ-туалет з гарячою водою, столик-ліжечко. В Антошкіній просто шпалери веселіші: )