КПК

Показати повну версію : Експертна оцінка нерухомості та іншого майна


Leila
09.02.2013, 01:41
Рада повідомити всіх форумлян і форумлянок, що займаюся екпертною оцінкою майна по м.Львову і Львівській області.

Експертну оцінку майна проводжу для фізичних і юридичних осіб за наступними напрямками:
1. оцінка нерухомості, в тому числі:
житлової (квартир, котеджів, індивідуальних будинків - для продажу, застави, викупу, страхування);
комерційної (офісів, готелів, складів, магазинів, кафе, барів);
2. оцінка об’єктів комунальної власності для визначення орендної плати та для викупу;
3. оцінка машин, передавальних пристроїв та обладнання;
4. оцінка автотранспортних засобів;
5. оцінка цілісних майнових комплексів, цінних паперів та нематеріальних активів;
6. оцінка податкової застави;
7. оцінка пакетів акцій ВАТ для внесення в статутний фонд;
8. оцінка об'єктів незавершеного будівництва ВАТ для подальшого відчуження;
9. оцінка об’єктів ВАТ для купівлі-продажу;
10. оцінка промислової нерухомості (заводських будівель і споруд);
11. оцінка незавершеного будівництва;
12. оцінка об’єктів інтелектуальної власності.

Для виконання роботи по незалежній оцінці необхідно:
- заява на проведення оцінки від фізичних осіб;
- до заяви додається копія паспорту і ідентифікаційного коду;
- угода на проведення незалежної оцінки з юридичними особами;
Документи, які надаються замовником, для проведення оціночних робіт:
а) для житлової нерухомості:
- технічний паспорт квартири, будинку та іншого;
- правовстановлюючі документи (свідоцтво на право власності, витяг з реєстру);
б) індивідуальна забудова:
- для земельних ділянок- державний акт на право володіння земельною ділянкою;
- технічний паспорт будинку;
- правовстановлюючі документи на будинок (свідоцтво на право власності, витяг з реєстру).
в) для торгових та офісних приміщень:
- дані бюро технічної інвентаризації (технічний паспорт, експлікація за наявності);
- правовстановлюючі документи (свідоцтво на право власності, витяг з реєстру).
г) для транспортних засобів:
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Для проведення оцінки майна необхідне фото об"єкта, яке можна зробити при обстеженні об’єкта оцінки в зручний для Вас час.

Надам кваліфіковану допомогу в питаннях визначення вартості за помірними цінами.
Орієнтовні ціни

Консультація - безкоштовно
Квартири - від 450 грн (1-3 дні)
Житлові будинки, дачі, котеджі - 500-1500 грн (1-3 дні)
Гаражі - 400 грн (1-3 дні)
Обєкти незавершеного будівництва - від 800 грн (3-5 днів)
Легкові, Вантажні, Автобуси - 450 грн (1-2 дні)
Спеціалізовані ТЗ - 500 грн (1-2 дні)
інше майно - за домовленістю

Мої контакти
e-mail: romanchukolya@mail.ru

Leila
22.02.2013, 12:31
Для чого Вам може знадобитися оцінка майна? Згідно нового законодавства продати квартиру (гараж, будинок, дачу) за ціною, вказаною в довідці БТІ, не можна. Тому що мінімальна ціна на нерухомість буде визначатися незалежним оцінювачем. До переліку документів на нерухомість, яку продають, необхідно докласти Звіт про вартість майна згідно експертної оцінки. Без нього, нотаріус угоду купівлі-продажу не оформить.
Згідно з п. 172.3 Податкового кодексу, дохід від продажу нерухомості визначається, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Ціна не може бути нижче оціночної вартості, яку вкаже оцінювач.
172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норму безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не обкладається податком.
Якщо продавець квартири, будинки володіє нерухомістю менше трьох років, тоді при оформленні угоди купівлі-продажу буде стягуватися податок з продавця за ставкою 5% від суми, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Та ж ставка податку в 5% буде і для оформлення угоди шляхом обміну нерухомості.

Leila
28.03.2013, 15:45
Секрети оцінювання нерухомості
Як встановлюється ціна на майно самостійно чи за допомогою професіоналів.
Займатися ринковою оцінкою нерухомості можуть тільки фірми, що одержали спеціальну ліцензію на цей вид діяльності. Причому найбільші з них обов'язково страхують професійну відповідальність своїх оцінювачів, що, звичайно, дає клієнтам додаткові гарантії спокою.
Процедура оцінки різних квартир практично ідентична, стандарти її розроблені міжнародними спілками та товариством оцінювачів. Оцінювач довідається максимум подробиць про об'єкт та аналізує інформацію. Ціна виставляється виходячи з порівняння отриманих оцінювачем даних і еталона - середньої продажної ціни квартир з такими ж характеристиками.
Призначена оцінювачем сума вважається ринковою вартістю, про що буде свідчити виданий власникові квартири офіційний документ - "Висновок про ринкову вартість квартири". До Висновку підколюються копії ліцензії оцінювача, страхування професійної відповідальності, акредитації при товаристві оцінювачів (якщо вона є).
При визначенні вартості типової квартири оцінювач буде цікавитися наступними параметрами (вони ввійдуть потім у Висновок). Умовно їх можна розділити на чотири групи:
Місце розташування району в місті.
Добре відомо, що в місті є дорогі та дешеві райони, які мають свій поділ на більш і менш престижні місця. І різниця-то між ними може бути невелика, однак вона може бути виражена в цифрах. Відіграє роль віддаленість від центру і транспортне забезпечення.
Характеристика району.
Чи є поруч ліс або парк, чи навколо суцільна промзона. Яка інфраструктура. Але клієнтові не прийдеться доповідати про все це оцінювачеві, тому що ці відомості уже давно відомі і переведені в ті самі опорні цифри - середню вартість продажу квартир у цьому районі.
А от місце розташування відносно головних вулиць і докладна характеристика будинку оцінювача обов'язково зацікавлять. Тип проекту будинку, поверховість, рік будівництва, матеріал перекриття, стін, тип першого поверху, рік капітального ремонту. І далі - стан двору та під'їзду, наявність у будинку сміттєпроводу, ліфта, охорони та паркування, соціальна приналежність сусідів.
Стан самої квартири.
Також важливі площа, житлова і загальна, кількість та ізольованість кімнат, площа кухні, вид з вікон, санвузол, телефон, балкон, рівень шуму. Оцінювач буде ретельно зважувати все це, тому що при визначенні кінцевої вартості "плюси" і "мінуси" перетворяться в реальні гроші.
З кінця 2012 року продавець і покупець нерухомості не можуть обійтися без цієї офіційної процедури, тому що оцінка є обов’язкова при укладанні цивільно-правових угод. Також оцінка потрібна коли майно громадянина або організації повинне бути передане в державну, муніципальну або федеральну власність. Наприклад, ваша дачна ділянка розташована на шляху споруджуваної залізничної гілки, і держава повинна компенсувати вам ринкову вартість майна. Коли є суперечки в суді, коли необхідне точне встановлення вартості об'єкта нерухомості для виділення частки одному з родичів або накладення арешту на квартиру. Ну і нарешті, оцінка обов'язкова при всіх угодах з муніципальним майном.
У більшості випадків оцінюється саме ринкова вартість квартири, але вона може бути і зменшена. У випадку, наприклад, якщо за рішенням суду квартира підлягає продажу та притому швидкому. Тоді оцінювач застосовує особливу ліквідаційну знижку - від 10 до 30% від вартості квартири, і вона, неабияк подешевшавши, продається швидше.

Leila
02.04.2013, 12:46
З осені 2012 року почав діяти Наказ МФУ від 07.07.2012 № 811, цим наказом затверджено Інструкцію про порядок обчислення та справляння державного мита. В інструкції вказано при яких угодах та від якої вартості об"єктів буде справлятися мито.
В даній Інструкції встановлено, по відношенню до нерухомого, рухомого майна, майнових прав, що:
- При обчисленні суми державного мита за посвідчення договорів відчуження фізичними особами житлових будинків, квартир або їх частин, кімнат, садових (дачних) будинків, інших об’єктів нерухомості вартість таких договорів приймається виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості такого майна, а за посвідчення договорів відчуження юридичними особами зазначених у цьому пункті об’єктів нерухомості - не нижче балансової вартості з урахуванням коефіцієнтів індексації вартості цих об’єктів та зносу на момент відчуження.
- Державне мито за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок фізичною особою обчислюється та справляється із суми договору, але не нижче оціночної вартості земельної ділянки.
- За посвідчення іпотечних договорів, а також за посвідчення договорів про відступлення права вимоги за іпотечними договорами, про продовження строку дії раніше укладеного договору або збільшення початкової суми договору державне мито обчислюється і справляється виходячи з оцінки нездійснених прав і невиконаних обов’язків або суми, на яку збільшується сума раніше укладених договорів.
- За посвідчення договорів міни державне мито обчислюється з оціночної вартості того обмінюваного майна, яке, включаючи грошову доплату, буде мати вищу оціночну вартість.
- За посвідчення договору міни державне мито справляється з більшої оціночної вартості.
- За посвідчення договору майнового найму, за умовами якого до суми платежів зараховується вартість збудованих наймачем будівель та інших споруд, обладнання приміщень, вартість проведеного наймачем капітального ремонту тощо, сума, з якої обчислюється і справляється державне мито, визначається виходячи із розміру платежів за договором з урахуванням зарахованих сум.
- За посвідчення договорів відчуження фізичною особою транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів державне мито справляється виходячи із суми договору, але не нижче оціночної вартості.

З врахування вищенаведеного, у разі виникнення потреби в проведенні незалежної оцінки (визначенні оціночної вартості) прошу звертатися.

Ikeamarket
25.04.2013, 10:56
Доброго дня! Напишіть будь ласка в ПП свій номер телефону (бажано мобільний). Дякую!

ZoriankaS
13.06.2013, 13:48
Доброго дня! мене цікавить вартість оцінки будинку біля Львова.

Meriroma
13.06.2013, 19:52
Привіт! Мене цікавить вартість оцінки приміщення у квартирі після самовільної реконструкції площею 18кв.м. (потрібно для узаконення цього приміщення (кухні).

zlatovlaska
27.06.2013, 11:29
Маю таке питання.
Якщо є намір подарувати 1/2 квартири особі , якій також належить 1/2, потрібна оцінка? Чи платиться в такому разі 5%, оскільки рік тому від третьої особи ці два співвласника отримали майно по заповіту?

mrijka
27.06.2013, 15:30
Привіт. Напишіть номер телефону у приват.

lawyer
27.06.2013, 23:24
Маю таке питання.
Якщо є намір подарувати 1/2 квартири особі , якій також належить 1/2, потрібна оцінка? Чи платиться в такому разі 5%, оскільки рік тому від третьої особи ці два співвласника отримали майно по заповіту?

Дозволю собі відповісти: 1. Оцінка потрібна; 2. 5 % податку потрібно платити, якщо ці особи між собою не є родичами першого ступеня споріднення

Leila
16.03.2014, 01:33
Хочу повідомити форумлян, що займаюся оцінкою майна в цілях оподаткування, (так звана "нова" оцінка). А також що оцінку здійснюю не тільки по Львову і Львівській області, а загалом по Україні. Фотографії для визначення оціночної вартості не є потрібні, вся інформація надається замовником.

VERO
15.06.2014, 01:35
Постійно забуваю подякувати Олі за співпрацю. А також, за професіоналізм. Буду рекомендувати знайомим. Точніше, вже рекомендувала)))

сніжна
15.06.2014, 02:45
забуваю подякувати Олі за співпрацю. А також, за професіоналізм. Буду рекомендувати знайомим.
аналогічно :)

Leila
10.07.2014, 13:55
дякую дівчата, стараюся допомогти чим можу, бо ситуація з оцінкою важка і для людей і для оцінювачів.

Zolotynka
29.07.2014, 00:31
Дякую Олі, дуже приємно було мати справу. Швидко й професійно все зробила, саме так, як мені було треба. :girl_smile: Якщо знадобиться, обов'язково звертатимуся ще!