Робота за кордоном

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Svjatkova, 2 Лютий 2016.

  1. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Висококваліфіковані є і їх запрошують на роботу і нічого підтверджувати не вимагають.

    Ви упускаєте те що і там є свої висококваліфіковані, і просто вступитися з роботи, бо приїхав такий самий висококваліфікований українець якось нелогічно. Робіт де потрібна суперкваліфікація не так багато. І так за інших рівних умов беруть громадянина свого, це у всіх в законах понаписувано.
    --- дописи об"єднано, 28 Грудень 2017 ---
    Це Вам все здалося.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    @Orman ну хіба я таке пишу? Просто з визнаним дипломом іноземець може бути конкурентноздатним. Ну але ви праві, закони захищають своїх громадян, і це, впринципі дуже правильно.
    А висококваліфіковані особливо і не спішать кудись їхати, їм всюди добре ))) ну хіба запросять
    А на низькоквпліфіковану роботу не треба нічого і місцеві не дуже хочуть там на тій роботі працювати, тому й влаштуватися туди і не так важко, а не тому, що професія така класна і корисна ( зрештою, з цього і почалася дискусія)
     
  4. labisqwee

    labisqwee instagram: ukrainian_en_vogue

     
    Останнє редагування: 28 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Solnceva

    Solnceva New Member

    На мою думку, для висококваліфікованого спеціаліста робота за кордоном, це набагато перспективніше ніж в нас. Все-таки, рівень життя розвинутих європейських країн вище, ніж наш.
     
  6. Ardmart

    Ardmart New Member

    Думаю, немає сенсу говорити про те, як це працювати та жити за кордоном. Це для себе кожен повинен обирати сам, виходячи зі своїх поглядів, можливостей та бажань. Не так то воно просто, поїхати працювати за кордон. Потрібно спочатку знайти куди поїхати, оформити всі потрібні документи, купити квитки. Потім ще довга дорога і зовсім незнайома країна з своїми звичками та законами.
    Наткнулась на статтю про нові принципи працевлаштування в Польщі www.eurabota.ua/o-rabote-za-granicej/novye-pravila-trudoustrojstva-ukraincev-v-pol-she Тепер буде простіше їздити на легальну короткочасну роботу. Можливо, хоча б це стане поштовхом перестати їздити нелегально. Дивні в нас люди, спочатку самі їдуть нелегально, а потім тільки скаржаться, що їх обманули.
     
    Останнє редагування: 26 Лютий 2018
  7. Solnceva

    Solnceva New Member

    Як на мене, проблема в тому, що роботодавцям не вигідно брати легально працівників, тому і мусять їхати нелегально. Думаю, з новими правилами нічого не зміниться)
     
  8. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Як на мене, щодо Польщі. Проблема в тому, що люди самі не знають своїх прав. Не думаю, що роботодавцеві вигідно плати штраф(3000 зл (за нелегальне працевлаштування)до 10 000 зл(за обман, що людина офіційно працевлаштована)). Тим більше, що це сезонна праця, до 3х місяців. Звичайно, кожен хоче з економити, як не чесний на руку роботобавець, так і збідований(не хочу нікого образити, але в моєму світогляді на сезонну роботу, яка переважно в с/г сфері присутня, штовхає саме біда) заробітчанин. От і тому таке й входить. Мені здається, що легше заплатити той податок, не орієнтуюсь в сезонних заробітках, але думаю, що плюс мінус це 2000, навіть якщо беручи, що податок 25%. То 750 злотих, менше ніж 3000 злотих.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  9. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Мені сзається, що не кожен вкурсі як він працює. Маю на увазі офіційно, чи ні. Польське право, трохи відрізняється від україського і мені здається, що є таке поняття як усний договір . В крайньому випадку можна лякати інспекцією праці.
    А з тим безвізом(щось чула, що ніби відмінили???), то взагалі просто. Поїхав і знайшов. При бажанні роботодавець освядченє може зробити за 1 день.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  10. Leria

    Leria миється в бані

    В Європу наших людей з освітую беруть тільки так: фінансисти, лкарі, програмісти. Головне знати хоча б англійську мову та мати певний досвід в іноземних компаніях. Знаю декілька людей які так поїхали.
     
  11. Oksana Abramchenko

    Oksana Abramchenko New Member

    А хтось робив дозвіл на роботу іноземцю в нашій країні? Чи вірний він цей список?
    Заповнити заяву (є у вільному доступі в Інтернеті).
    1 фотографія формату 35 на 45 мм.
    Проект трудового договору з іноземцем.
    Інші документи (залежно від категорій іноземців що виготовляють дозвіл).
    І що значить останній пункт інші документи, а то я не знайшла відповіді тут: migration.lviv.ua
     
  12. Megan

    Megan Well-Known Member

    робила, але давненько. Ще прописку вимагали, можливо це і є інші документи. Ну і не тягніть до останнього дня, наша міграційна працює "в темпі вальсу"

    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
  13. La esposa

    La esposa Moderator

    Дівчата, маю питання.
    Чи можна в Польщі платити податок по факту виконаних робіт? Реєструвати фірму (і платити податок за цілий рік) заради однієї-двох зйомок - дорого. Може, є варіанти якоїсь разової оплати? Не хотілося б працювати нелегально. Наразі все, що я знайшла - це співпраця з фірмою-інкубатором, яка бере тебе ніби офіційно на роботу і наречені замовляють і оплачують все через фірму, і фірма має з того процент. Але я не хочу залежати від невідомих людей, як його все законно зробити?
     
    • мімімі мімімі x 1
  14. Evynya

    Evynya Member

    і якби не важко було там впахувати, всерівно не знаю нікого хто б оце назад мріяв повернтуись. Ніде не легко але в Україні теж не мед
     
  15. phobika

    phobika Well-Known Member

    Можу розказати про Чехію. Переїхали сюди майже рік тому.

    В Чехії кожен восьмий працівник іноземець, за офіційною статистикою. За неофіційною іноземних працівників ще більше. Рівень безробіття при цьому на даний момент досяг історичного мінімум - 2,2% (для порівняння 5 років до того - 5,9:wacko:. Причин для того декілька: Чехія - країна з економікою, що швидко розвивається, робоча сила, в порівнянні з іншими європейськими країнами, доволі дешева, багато чехів самі мігрували в багатші країни (Німеччина, Англія).

    На що може розраховувати українець, який хоче поїхати на роботу в Чехію:
    1) є багато варіантів некваліфікованої роботи, в основному на заводах чи будові, прибирання. Оплата близька 100 корун в годину (курс коруни до гривні майже 1:1, коруна чуть дорожча). Робота фізично і морально важка.

    2) трохи краще заробляють спеціалісти робочих професій (зварювальники, електрики). Щоправда така робота зазвичай потребує додаткового підтвердження кваліфікації, а це курси+екзамен.
    Для жінок: перукарі, майстри манікюру, депіляції і тд. Також потребують сертифікації. І знання чеської, бо це постійна робота з людьми.
    Десь між 1 і 2 категорією стоять різного роду продавці, спеціальної освіти не потребують, але мусять знати чеську.

    3) Вже висококваліфікована робота. ІТ сфера (наш варіант) - кандидат має мати досвід і відповідні навики, спеціальної освіти чи специфічної сертифікації не вимагають. Зарплати не сильно вищі за львівські. В нашому випадку сума більша рівно на суму оренди квартири.
    Лікарі, в тому числі стоматологи, а також косметологи, фармацевти - є довга процедура нострифікації медичного диплому (мінімум 2 роки), яка включає в себе практику, багаторівневі тести, в тому числі на знання мови.

    Для українців діє спеціальна програма трудової міграції. В нашому випадку весь процес супроводжував роботодавець. Загалом від моменту отримання контракту до переїзду в Прагу минуло 9 місяців (можна було би і в 6 вкластися, якби не деякі затримки з нашої сторони). Всі витрати і процедурні моменти по виготовленню наших - чоловік, я і дитина - документів вони взяли на себе. Ми витратились тільки на відправку документів до Праги. Також забезпечили страхування на перші півроку і житло на 1 місяць.
    Так, мова про ІТ-компанію. Але і для працівників інших сфер роботодавці можуть зробити багато. Наприклад, надають інформацію для проходження візових питань (роботодавець сам просить міністерство праці надати право такому-то іноземцю працювати у них, ви лише готуєте і подаєте документи), знаю, що деякі заводи надають житло в оренду за мізерну ціну. Роботодавця можна знайти як напряму (безкоштовно, можливо, але потребує зусиль), так і через посередника (я нікого не знаю і не рекламую, якщо що. Хіба би когось цікавила робота в ІТ-сфері, то можна подивитись, що в компанії чоловіка пропонують). Існує державний сайт вакансій для іноземців. Там переважно вакансії вже під конкретних людей, але можна зорієнтуватися, кого шукають.

    Мінуси (не лише роботи, а життя в Чехії загалом):
    1. Зарплати не є якісь казкові. Але достойні. Комфорне життя, особисто для мене, перекриває цей недостаток.
    2. Переїхати через місяць не вийде. Мова йде про офіційне працевлаштування. Неофіційне, звичайно, існує, але я вам то не рекомендую.
    3. Треба вчити мову. Мова слов'янська, схожа на українську, але зі своїми особливостями. Без знання мови тебе сприймають гірше, знайти роботу важче і тд. Для роботи в ІТ достатньо англійської, але для комфортного життя мало, бо треба ще говорити в школі, садку, в лікаря, в магазині, різних інстанціях.
    4. Дороге житло і для покупки, і для оренди. Дорогі мобільний зв'язок і інтернет, комунальні послуги (так, тут теж є плата за транспортування газу:girl_crazy: і навіть за користування трубами, якщо ти батареї жодного разу не вмикав), взагалі вся сфера послуг (жіноча стрижка в середньому салоні - 800 корун і більше, чоловіча - 600, виклик майстра для діагностики посудомийки без ремонту - 1000).
    5. Особистий мінус. Я поки не маю дозволу на роботу і не можу працювати, бо приїхала сюди як член сім'ї по спеціальній візі. Але надіюся, що скоро мій запит на довготривале проживання одобрять і це питання буде для мене закритим.

    Якщо цікаво, то про особливості життя в Чехії (які я встигла побачити) можу розповісти більше тут або у відповідних темах.
     
    Останнє редагування: 6 Лютий 2020
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Lionn

    Lionn New Member

    я зараз почав вивчати іспанську, вважаю, що вона буде досить потрібна, особливо якщо врахувати, що на цій мові розмовляють по всій південній Америці
    --- дописи об"єднано, 1 Лютий 2021 ---
    вважаю, що у нас тут повний капець, особливо по веденню бізнесу та зарплаті
    Адже треба простотрохи подумати і зрозуміти, що в Польші платят більше тим, хто просто працює на фермі, ніж якомось потрібним людям у нас
     
  17. Lionn

    Lionn New Member

    вважаю, що набагато краще звернутися на приклад в посольство чи на державну біржу праці, адже саме там вирішують такі питання
     
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Пройшовши основну частину австрійської бюрократії, можу поділитися своїм досвідом.
    Знайти роботу в Австрії реально, працевлаштуватися також, але це довгий і клопіткий процес.
    В Австрії є закон, якщо на одну посаду падається 2 однакових кандидата, надають перевагу австрійцю.
    Працювати по безвізу в Австрії не можна (офіційно). Отримати візу можна декількома шляхами:
    1) ви знаходите роботу і фірма підписує з вами контракт про працевлаштування. Але я не знаю таких випадків, ви маєте бути мега кваліфікований і унікальний працівник, оскільки фірма має доказати що на цю посаду в Австрії немає працівників.
    2) ви є молодий спеціаліст у потрібній для Австрії сфері. Це дає вам можливість відкрити візу для пошуку роботи і ви маєте 1 рік для підписання контракту. До цієї категорії входить ІТ, фізики, медики (там великий список і багато критеріїв, але все у вільному доступі).
    3) поступити в університет. Навчання тут далеко не таке як в Україні, +ви маєте показати на банківському рахунку від 10 тис євро і сума буде відрізнятися від віку студента.
    4) возз'єднання сім' ї.

    Щоб працювати у Австрії потрібно мати або візу D (в основному це або сезонні працівники або в подальшому міняють на австрійське право на проживання - rwr). З карточкою rwr також не все так просто, є декілька видів з різним доступом до ринку праці (з прив'язкою до певної фірми, де ви працюєте, з відкритим ринком праці або лише для навчання). Якщо у вас карточка лише для навчання, вам потрібно ще додатково отримати дозвіл на роботу і AMs на власний розсуд дозволить працювати певну кількість годин в тиждень.
    Українські дипломи не визнаються. Потрібно робити додатково визнання і взалежності від спеціальності є різні процедури. +це є платна процедура і часто потрібно доздавати академ різницю. Найважче є для медиків. Я визнання не робила і скоріше всього і не буду.
    Пошук роботи... Тут все залежить від удачі і що ви шукаєте. Навіть на касира в магазин величезний конкурс. Пошук роботи може зайняти дуже багато часу. У вас більше шансів знайти роботу якщо ви вільно володієте німецькою і англійською мовами і маєте права. Щоб працевлаштуватися легально в Австрії навіть прибиральницею, потрібно закінчити відповідні курси. Але є багато шарашкиних кантор, які працевлаштовують вас в іншій країні ЄС і перевозять працівників у Австрію. Тут як пощастить, але можуть перевірити, заплатити велийезний штраф і депортація...
    В мене в основному досвід роботи в ІТ, тому далі буде про працевлаштування там.
    В ІТ можна працювати без німецької, але шанси знайти роботу менші. В цій галузі є дійсно велика нехватка працівників, але і фірми хочуть зекономити на зарплаті. Особливість Австрії в тому, що виплачується 14 зарплат і у вакансії вказується річна зарплата. +є різні типи контрактів з різною оплатою праці і оподаткування. +чим вища зарплата, тим більший відсоток оподаткування. Тобто місячна зарплата при 45 тис річних буде відрізнятися лише на 350 євро від зарплати 65 тис річних. На яку суму насправді ви можете розраховувати, можна визначити знаючи тип контракту, галузь в якій працюватимете та посаду. Оплата overtime - багато фірм не оплачує, це потрібно обговорювати при підписані контракту. +якщо у вас дозвіл роботи 40 годин, дуже часто працюють стільки, скільки вимагає проект.
    Шукати роботу дуже важко, пошук хорошої роботи може зайняти роки. Через локдаун зарплати впали, а ціни на житло і продукти зросли. Багато знайомих переїхало в інші країни (є багато вакансій на 30-38 тис в рік).
    Дозвіл на проживання, то взагалі болюча тема для іноземців. Організація, які їх видає працює ще гірше ніж українські бюрократичні установи. В період локдауна це взагалі катастрофа. Перші rwr картки отримуєш лише на рік. І тепер увага, в цьому році середній час розгляду документів займає 8 місяців. Тобто ви падаєте за місяць до закінчення дії, 7 місяців живете без документів, потім 4 місяці спокійного життя і знову готуєтесь до подачі...
    Тим не менше, пройти оце все варто. Це зовсім інший стиль життя, інший рівень. Якщо ти працюєш на офіційній роботі, ти повністю захищений.
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Tamarra

    Tamarra миється в бані

    На счет Польши сказать не могу, у меня такого опыта не была. Работала на сезонной работе в Германии, осталась довольна. Также по своему опыту скажу, что если решили ехать через агенство, то предварительно читайте отзывы о компании.