Здорове харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Lebidka, 27 Квітень 2009.

?

Яке харчування ви вважаєте найправильнішим?

  1. Роздільне харчування

    56 голосів
    12,7%
  2. Вегетаріанство

    23 голосів
    5,2%
  3. Сироїдіння

    9 голосів
    2,0%
  4. Їсти все, але в міру (не переїдати)

    336 голосів
    76,4%
  5. Головне, щоб смачно

    16 голосів
    3,6%
  1. Rona

    Rona Мама-йожик

    @lilochok сироїдіння підходить лиш дуже сильній Пітті, а іншим ліпше більше сироїдити влітку, коли Пітта висока, недавно був час Вати, а зараз Капха (обидві хочуть гарячого)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Із зміною харчування прийшли й інші зміни...
    Самопочуття покращилось
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  3. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Це все ви змішуєте і викладуєте на протвінь?І при якій температурі потрібно випікати?Я одного разу робила,то вони виходять якісь мокроваті всередині ,не просушені.Чи то так має бути?І де купуєте кероб?
    --- дописи об"єднано, 11 Лютий 2015 ---
    От мені би так)То ви 2 тижні взагалі ні кусочка солодкого не з'їли?А то я так терплю,терплю,а потім надолужую все пропущене за 2 тижні в один день:girl_sad:Як ви себе перебороли?
     
  4. zetta

    zetta Well-Known Member

    Про судини , холестерин і тд:
    Повторяю: повреждения наших кровеносных сосудов с их последующим воспалением – прямое следствие той диеты с низким содержанием жира, которую долгие годы пропагандировала традиционная медицина.
    Каковы же основные причины, вызывающие хроническое воспаление?
    Они довольно просты – прежде всего это чрезмерное употребление в пищу простых углеводов высокой степени переработки (сахара, муки, и всех содержащих их продуктов), а также избыточное употребление растительных масел, богатых жирными кислотами омега-6, вроде соевого, кукурузного и подсолнечного масла, которые вы можете весьма часто найти в продуктах на полках магазинов.
    Неважно, где проходит воспалительный процесс, внутри или снаружи, проходит он одинаково. Мне довелось заглянуть внутрь тысяч артерий. Больная артерия выглядит так, будто кто-то взял крохотную щеточку, и изо дня в день елозил ею по стенкам этого сосуда. Несколько раз в день пища, которую мы съедаем, наносит нашим сосудам крохотные травмы, со временем превращающиеся в серьезные травмы, на которые наше тело отвечает единственным известным ему способом — воспалением.

    Когда мы наслаждаемся божественным вкусом свежего пирожного, в этот самый момент наше тело готовится к вторжению чужеродных захватчиков. Пища, богатая сахаром и простыми углеводами, равно как и изготовленная с использованием масла, содержащего жирные кислоты омега-6 для увеличения ее срока годности, вот уже более шести десятилетий является основой нашей повседневной диеты – и она медленно, но верно, отравляет нас всех.
    При чем тут воспаление, спросите вы? А при том, что тело способно контролировать уровень сахара в крови лишь в довольно узком диапазоне. Дополнительные молекулы сахара присоединяются к определенным белкам, в подобном сочетании повреждая внутренние стенки кровеносных сосудов. Именно эти повторяющиеся раз за разом повреждения и инициируют воспаление. И когда вы несколько раз за день повышаете уровень сахара в крови, вы словно проводите наждачной бумагой по внутренней поверхности ваших нежных кровеносных сосудов.
    И если вы нарушаете этот баланс, употребляя в пищу чрезмерное количество омега-6, клеточные мембраны начинают вырабатывать вещества, называемые цитокинами, напрямую вызывающие воспалительные процессы.

    Наша повседневная пища очень серьезно нарушает в нашем организме баланс этих двух жирных кислот. Он достигает величины 15:1 или даже 30:1 в пользу омега-6. Естественно, что организм вырабатывает множество цитокинов, способствующих возникновению и поддержанию воспалительных процессов. Это при том, что наиболее оптимальное и здоровое соотношение, которое мы вполне можем позволить себе поддерживать – 3:1.

    И будто этого мало, избыточный вес, появляющийся у нас из-за подобного питания, перегружает наши жировые клетки, которые тоже выделяют большие количества веществ, способствующих возникновению воспалительных процессов, и усугубляющих травмы сосудов, возникающих из-за высокого уровня сахара в крови. Процесс, который начался с, казалось бы, безобидного пирожного, превращается в порочный цикл, который со временем увеличивает вероятность возникновения заболеваний сердечно-сосудистой системы, повышения давления, диабета, и, в конечном итоге, даже болезни Альцгеймера.

    Это факт, и от него никуда не уйти – чем больше мы употребляем в пищу «готовых» продуктов пищевой индустрии, тем больше мы подкидываем топлива в пламя воспаления. Человеческое тело просто не может безопасно переработать пищу, до краев набитую сахаром и пропитанную жирными кислотами омега-6 – оно просто для этого не предназначено.
    Как же нам избежать хронического воспаления?
    Ответ на этот вопрос может быть лишь один – есть как можно более натуральную пищу. Ешьте побольше качественных белков для увеличения мышечной массы. Выбирайте не простые, а сложные углеводы – к примеру, содержащиеся в ярких овощах и фруктах. Сократите количество употребляемых в пищу жиров, содержащих жирные кислоты омега-6 (к примеру, кукурузного и соевого масла, а также продуктов, содержащих такое масло).

    Одна столовая ложка кукурузного масла содержит 7280 миллиграмм жирных кислот омега-6, а в столовой ложке соевого масла — целых 6940 миллиграмм. Вместо этого используйте оливковое масло или масло из молока коров, питающихся травой.

    В животных жирах содержится менее 20% жирных кислот омега-6, и они с куда меньшей вероятностью вызывают воспалительные процессы, чем предположительно «более здоровые» растительные жиры с полиненасыщенными жирными кислотами. Забудьте о всех тех «научных» фактах, которые десятилетиями вдалбливали в вашу голову, ибо современная наука ничем не может доказать, что насыщенные жиры имеют какое-то отношение к заболеваниям сердечно-сосудистой системы. Да и связь насыщенных жиров с повышением уровня холестерина в крови тоже довольно слаба. А если вспомнить о том, что мы теперь знаем – холестерин вовсе не является причиной болезней сердечно-сосудистой системы, у нас и вовсе пропадают причины беспокоиться о содержании насыщенных жиров в вашей пище.

    Холестериновая теория привела к созданию безжировых и низкожировых диет, в результате применения которых на практике мы и начали питаться той самой едой, которая сейчас вызывает эпидемию воспаления. Традиционная медицина совершила огромную ошибку, призывая отказаться от насыщенных жиров в пользу жирных кислот омега-6, в результате обрекая нас на эпидемию воспаления артерий, ведущего к инфарктам, инсультам и прочим заболеваниям, которые уже давно прозвали «незримыми убийцами» нашего века.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Rona

    Rona Мама-йожик

    @zetta цікаво про масло. Залишилось розлюбити солодощі. Питання - як? бо через силу кинути це діло - не вихід, я не вірю в силу волі, і якщо щось забороняти, то ще більше хочеться.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Аналогічно. А можеш просто прийняти рішення не їсти солодкого? Я колись так від улюбленої кави відмовилася - не пила 7 років. Зараз не їм хліба - і це для мене мегавелике досягнення, бо навіть солодке не "тримало" так, як хліб. Просто вирішила не їсти. Наразі, лише місяць не вживаю, але дуже тішуся з цього.
     
  7. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Finya ну, палити кинула і алкоголь теж розлюбила, хліб можу не їсти, а от солодощі... мене час від часу пробиває на щось конкретне і їм то майже щодень: колись то були вафлі, потім дуже довго ірис вершковий, тоді настав період зефіру, за ним тістечка "Картопля", минулого тижня мене накрило трюфельними тортами. Коли була мотивація схуднути, то заміняла собі це фруктами/сухофруктами. Зараз такої мотивації немає. Пробувала начитатись страшилок про цукор - не допомогло. Знання з аюрведи про аму (шлаки) теж не допомагає. Є ідея перейти на фруктозу, лиш ціна "кусається". Короче, я в пошуку. Якщо хтось має ідеї як позбутись в раціоні шлаків, буду дуже рада :)

    Ще одне. Чому шукаю спосіб кинути їсти готові солодощі: мені від них зле, я прям фізично то відчуваю. А мозок хоче "солоденького". То емоційне. Мабуть не з того боку заходжу для вирішення питання. На роботі постійний цейт-нот, а то для мене стрес. Солодощі - найшвидший і найлегший спосіб боротьби з ним. А ще це харчова звичка, яку треба по трошки змінювати на іншу чи що.
     
    Останнє редагування: 22 Лютий 2015
  8. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    О це супер!!Яка ви молодець.:girl_yes:Теж так хочу.Ви просто відмовились і вас зовсім не тягнуло ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Опишу трохи свій досвід на рахунок солодкого...
    Практично відмовилась від купованого (інколи можу скуштувати що чоловік з таким апетитом наминає)), так як відчуття після його споживання мені не подобались. Так, мені подобається вигляд, запах, але якщо покуштувати добре, то смак не найкращий. Отож, відмова від купованого солодкого - це був перший етап
    На другому етапі я намагалась готувати, пекти солодощі сама. Обирала "здоровіші" варіанти. Але лінь мене перемогла))
    Тепер коли хочеться солодкого, то їм фрукти. Інколи цього видається замало - їм сухофрукти
    Але загалом, при достатній кількості фруктів, солодкого й не хочеться

    Додам, що була я ще тією солодкоїжкою
    І чим більше їла, тим більше хотілось - залежність була
    --- дописи об"єднано, 22 Лютий 2015 ---
    Давненько вже не готувала... У 2015 ще мабуть не готувала

    Так, викладаю тонким шаром і печу близько 10 хв орієнтовно при 13О С.

    Кероб купую у точках з приправами, горіхами та сухофруктами
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Rona

    Rona Мама-йожик

    @Luxury lv перейшла на житній і то з нього їм лиш скоринку, м'якуш віддаю тваринкам. Від пшеничного борошна поправляюсь на очах, значить не засвоюється.
    @lilochok які ти зараз фрукти їж? (Мені кислих не дуже можна, обходжусь яблуками і бананами)
     
  11. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Ой а мене від житнього дуже вздуває.Хоча дуже його люблю.Особливо коли свіжий,то обрізаю всі скоринки))
     
  12. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Мені теж кислих не можна
    Я в основному зараз на яблуках (купую сорти голден або ліголь). Ще трохи мандаринів та бананів
    --- дописи об"єднано, 22 Лютий 2015 ---
    Я купую житній на заквасці (щоб без дріжджів), підсушую, а потім сухарики хрумаю
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Дякую:girl_dance: Зовсім. Я довго не можу прийняти рішення щодо чогось важливого)), але коли прийму - як відрубує) Це і в стосунках з людьми так.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    А де саме його купуєте?Він є у звичайних супермаркетах?
    --- дописи об"єднано, 23 Лютий 2015 ---
    Супер!Так треба вміти)Бо інколи таке рішення потім багато чого вирішує у житті:girl_wink:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Aelita

    Aelita Well-Known Member

    у Сільпо ( на левандівці, принаймі, точно) - є, та і в хлібних магазинах звичайних часто купую, на ньому так і пише - бездріждьовий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. zetta

    zetta Well-Known Member

    Я не знаю чи зараз відому систему правильного харчування можна віднести до здорового, але мені вона дуже нагадує саме здорове харчування .
    Пошукайте кому цікаво. Я потім закину інфу теж . І так, смаженого не можна, алкоголь ні, солодке ні, мука ні. Багато каш, овочі, фрукти, м'ясо , кури, риба. Прийом їжі 5 разів в день .
     
  17. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    О супер,якщо є у Сільпо то дуже добре.А ще спитаюся біля дому в хлібном кіоску)Дякую вам)
    --- дописи об"єднано, 23 Лютий 2015 ---
    Чому ви так кажете?
     
  18. zetta

    zetta Well-Known Member

    Я вище дописала чому .
     
  19. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    Ну і що тут поганого в цьому списку?Все корисне ,багато вітамінів,білку і потрібних вуглеводів.
     
  20. zetta

    zetta Well-Known Member

    От приблизна пх тарілка на день , які ж там дівчата мотиватори є . Неймовірно. image.jpg

    Я шось вас не розумію, я хіба десь написала що то не корисно ? Просто пх то є система шось таке як система -60 але зовсім інше . А тема про здорове харчування в цілому , і чи варто сюди оте пх постити чи створити нову тему . От і все .