Змішане та штучне годування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Xomka, 24 Липень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Ну так.

    Тільки якщо дитина на ГВ, то в мами є ДП і консультанти.

    А якщо повністю на ШВ - нема нікого.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    я тобі казала - шо ви сумішшю розтягнули дитині шлунок
    і ввечері їй треба ту порожнечу заповнити кашею
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    чесно, думала що інакше. але приємно, що ви такої думки ;)

    а хіба консультанти в магазинах і по різних мамських форумах ніц не радять щодо сумішей?
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Мені в магазинах не радив ніхто.

    Пішла минулого літа в аптеку з колєжанкою купити суміш... які поради. Панянка за прилавком мабуть на процентах, тільки б продати... я б більше порадила.

    А щодо мамських форумів - то не знаю, я туди не ходок, бо власне, мені вже ні ГВ, ні ШВ не світить. :girl_smile:

    Але шкода, що на ДП штучникам уваги не приділяють.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    напевно це така "хвороба" лише на ДП. Бо де мені не доводилось бути після пологів, всюди щодо ГВ напряжонка...
    ось тому і тут осіла, плюс всетаки тут рідніше
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Helga.k

    Helga.k Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Я свого малюка у 1,5 міс перевела на штучне. Спочатку нагриз мені за ці 1,5 міс страшні тріщини, навіть сказала б що рани, та ще й у мене були проблеми зі шлунком, нічого їсти не могла, часто була рвота, треба було також посилено лікуватись, до всіх цих нерпиємностей ще й мастит заробила, 2 тижні намагалась вилікувати його без хірургічного втручання, нічого не вийшло, різали груди, три дні в лікарні і курс антибіотиків. Від тих всіх подій я нервувалась, молока, якого і так було не багато, стало ще менше, малюк не наїдався, постійно плакав. Поки я лежала в лікарні після операції мій малюк вже їв суміш. Він гарно її сприняв, не було ні алергії ні запорів, я бачила, що мая дитина не голодна, після їжі у нього завжди гарний настрій, він сміється, агукає, хоче спілкуватись.
    ШВ стало для мене спасінням, так, суміші дорогі, але це ціна за мій спокій і спокій малюка.
    А ті перші 1,5 міс. ГВ я згадую як страшний сон.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Зараз я розкажу нашу історію ГВ, ШВ і як воно було і шо з того вийшло. На ДП про це не розповідала, лише деякі дівчата форумлянки були в курсі. І мені впринципі все рівно, засудять мене чи ні.... бо я вирішила що моїй дитині так буде краще.

    Отже, народились... в родзалі приклали до грудей, все добре... в пологовому вона тільки й робила що спала і їла.... їла так що з пологового я повернулась з нагризаними сосками. Мабуть дехто памьятає як я жалілась що груди кровоточать і дуже боляче годувати. Лікувала.. ніц не допомагало..... на сосках були буквально надриви ( ротіки)..капец короче.... інша б вже плюнула і годувала сумішшю, а я нє.. я ж в курсі що молоко корисне... а я ж своїй дитині бажаю найкращого.. і зціпляю зуби і далі годую.... мала до речі прикладалась правильно, просто вона в перший місяць і практично весь другий вдень взагалі не спала а тільки їла. Спала лише на вулиці 3 години і все.... присопалась в 6 ранку ..весь час їла..потім вденоь спала, і до 4 ранку знов не спала а тільки їла. Соски просто не виймались з грудей і не встигали зажити.
    Так за 1,5 місяця мала дуже мало набрала (650 гр) може комусь це здасться нормальним, але я вважала що мало. І вона в нас до 4 ранку не спала лише тому що ніяк наїстимсь не могла.. а відрубувалась вже від втоми а не від ситості.
    Я тоді мабуть тиждень проревіла що мені шкода дитині давати штучну їжу бо то ж не корисно, але і голодом морити не можу...вагались..вагались... і вирішили.......
    Отже вирішили на вечір давати їй трохи НАНу, ми дали їй в перший раз всього 60 мл.. і вперше за 1,5 місяця дитина заснула в 10 вечора з задоволеною ситою посмішкою.
    Таким чином ми її почали годувати на ніч НАНом, а портім і на прогулку вдень. Але ми давали не рекомендовану порцію а в 1,5 рази меньшу. Окрім того все решта годувань проходили грудьми. І молоко не зменьшувалось і соски зажили нарешті під кінець 2-го місяця. Тут я відчула що ГВ може приносити задоволення а не біль :girl_in_dreams:. Мала стала добре набирати вагу, добре рости, спокійно засипати, не гричати голодним криком. І так воно і по сей день, тільки ми замість НАНу даємо МАлиш (гречаний, вівсяний, рисовий)
    Мала через пляшечку від грудей не відмовилась.... сіся для неї до сих пір, це саме смачне що може бути, груди бере з задоволенням і молоко не пропало, просто воно якось підлаштувалось під то що в нас ще є докорм сумішшю. Тільки на обід і на ніч вона їсть суміш, крім того вже їсть овочеві супчики і пюрешки фруктові.
    В 6 місяців Юля має 72 см росту і 9850 ваги.

    Може зараз мені почнуть писати що треба було боротись, треба було намагатись, треба було не докормлювати. Я боролась, я намагалась, я досі годую грудьми і впевнена що буду годувати, бо молоко не зменьшується і не зникає. Мала чудово розвивається не має жодних проблем з травленням, ми не знали і мабуть вже не дізнаємось що таке коліки, хоча нам всі їх прогнозували коли взнавали що докормлююю сумішшю.
    Спільний сон в нас був неможливий, вночі мала як відрубувалась то вже до ранку не просипалась і їсти не просила ( тому допомічні нічні годування в нас були відсутні). Вдень постійно була біля грудей... не допомагало. Чаї лактаційні ганяла теж постійно - теж ніфіга.
    І дівчата я скажу, дуже важко дивитись як дитина верещить голодним криком і заспокоюється лише коли їй дати добре наїстись, дуже важко дивитись як воно таке манюсеньке і не набирає ваги, даже важко розуміти що дитина хоче спати і ніяк не засипає бо голодна і лише в 4 ранку відрубується бо вже не взмозі боротись зі сном, хоча і лишається голодною.
    І дуже приємно зараз, бачити реакцію людей коли вони дізнаються що я досі годую - кажуть Ооооо, ти досі годуєшь, вот молодчинка. Відчуваєш себе мало не героєм.

    Тому вважаю що за певних обставин змішане годування не є катастрофою, головне не захоплюватись і не переходити виключно на ШВ. Дитина все рівно отримує мамине молочко, нехай і не в повній мірі але ж отримує, то полюбе краще ніж взагалі його не мати.

    А коли дітки виростають то переважно по ним і не скажешь хто як був вигодований. Звичайно ГВ корисне дуже, але є ще багато факторів які впливають на здоровья, і виключно ГВ не є гарантом міцного здоровья в майбутньому, як і ЗВ або ШВ не є гарантом того що дитина буде зі слабим здоровьям.
     
    Останнє редагування: 21 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 23
  8. Ivanna

    Ivanna Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    В мене теж обидва були на ЗВ! Та ще й обидва кесарята.
    З першим мене дуже все боліло після КР (як виявилось на другий раз мала проблеми) і + не міг вхопити грудей і нервувався , в лікарні йому даи суміші. Приїхавши додому, я добилася і малий все таки почав їсти груди, але знавши пляшечку щораз менеше хотів грудей. В 4,5 він зовсім відмовився від молока, навіть зцідженого не хотів, виявилось, що я вагітна. Також ми ходили до консультантів по ГВ, але це нічого не допомогло.

    З другим я себе налаштувала, що ніяких пляшечок. Перший раз як його мені принесли, груди вже були кращі і дитинці буле легше брати. Я була дуже щаслива, але й годувала його цілими днями і ночами, а дити на їстиі їсти і постійно плаче, бо голодний. Я ще з першим купувала такі молокозбирачі накладки на груди. Постійно збирала молоко, для мене кожна крапля була на вагу золота. Після троьх тижнів прийшла лікарка, подивилась на малого і порадила догодовувати. В місяць ми набрали 500 гр і то вже при тому що останній тиждень ми додавали суміші. Що я не робила: чаї, моркв"яний сік, горіхи, масажі, теплий душ, таблетки і нічого!

    Мені було шкода, бо малий так хотів грудей, а не цю пляшечку. Так ми протримались до 8 місяців, бо через проблеми із здоров"ям припинила годувати (заганяли по лікарях + таблетки).

    Але я дуже задоволена, що один і другий все таки хоч трошки дістали від мене того здоров"ячка і вітамінчиків. і я себе не вважаю поганою мамою, бо я їм дала те що змогла!!!
    І всіх, що на ЗВ розумію і підтримую!!!:girl_in_love:
    Той хто цього не пережив і не мав з цим проблем, зрозуміти не може!!! Я знаю про кризи в ГВ, але це недо порівняння!!!
    І також я дуже рада, що є так багато мамочок, що годують лише грудьми!!!:girl_claping:

    Ніколь В и мене випередили! Як я вас розумію!!! Тріщини в нас теж були, алея зціпила зуби і далі годувала, бо я була дуже налаштована на ГВ!
     
    • Подобається Подобається x 9
  9. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Це моя історія...ми боремся за ГВ і це насправді дуже важко... Наразі з 20 грам вийшли на 60 грам з обох грудей..Будемо боротись до кінця!:girl_cool:
     
    • Подобається Подобається x 9
  10. Lents

    Lents Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Це для заохоти тих, у кого не вийшло ГВ з першою дитиною.

    Коли народилася перша дитина, я чомусь не очікувала ніяких проблем з ГВ. Це вже потім мені мама розказала, що у неї було мало молока, а отже я теж можу по спадковості бути "немолочною". Хлопець був перший місяць голодний, хоча норму набрав. Ну, голод це не є щось неприродне, але у нас не прийнято, щоб голодувала дитина - така мама вважається садисткою. Він був щасливий, коли його стали догодовувати - спав цілу ніч безпробудно (7 годин!), какав солідніше... Так почалося ЗГ, але цицю смоктав то 1р. 4 міс.
    Коли мала народитися друга дитина, я багато часу по інтернету лазила, читала все про ГВ, бо дуже хотіла щоб хоч до 3-х місяців не догодовувати. Я не стала чекати, коли з"являться тріщини і з перших днів мастила груди "Бепантеном" (і вони не потріскали!), не робила інтервалу в 2 години, і морально була настроєна боротись. Ми їли тільки цицю майже 7 місяців!!! Не скажу, що це була тільки моя заслуга. Був зрив - я приготувала малому Nan але він ледве змусив себе випити 20 гр. Він сам не погодився їсти щось крім циці. Навіть в 6 місяців було важко йому нову їжу вводити, десь в 7 почав по 60 гр чогось ще з"їдати.
    Я така цим щаслива! Аж самій не віриться, що я такого грубасика вигодувала на самих грудях :girl_in_love:
     
    • Подобається Подобається x 10
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Дівчата, на замітку (для майбутніх мам)
    Трішини це або неправильне прикладання, або молочниця. І якщо у вас довго не заживають тріщини думаю варто розглядати другий варіант, а не займатись мазохізмом з розрахунком "саме загоїться". І ще, при сильних тріщинах і ранах Банаптен до одного місця (так мені сказали в центрі лактації).
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. SoLi

    SoLi Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Говорячи про про презирство, я напевно трошки непр.авилтно висловилась, просто в мене склалось таке враження, коли комусь говориш, шо дитина на ШВ, ніби гірша від тої, що на ГВ. нікого нехотіла образити. А взагалі дійсно багато сказано, та кожен лишиться на своєму. В мене малий перший місяць був на ЗВ, зараз Слава Богу сам відмовився від суміші, часте прикладання, тай молока в мене більше, відчуваю це.
    І повірте, не рідкість мами, які свідомо не хочуть годувати грудьми, бо це "їх обмежує"
    Так такі випадки є.
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. natusik

    natusik Well-Known Member

    привіт усім.Мої двійко були на змішаному майже від початку, малій повезло менше, бо вона так старалась, що погризла мене так, що стала отримувати кров замість молока.Та і взагалі коли дитина у тебе не їла годинки зо дві, а молока з грудей вицідив аж 15 мл( і ті в баночку і в холодильничок, щоб добро не пропало) то стає сумно.А набрали ми за перший місяць аж 200 грам, а коли запропонувала їй докорм, то вдула з банки так, що аж свистіло.Та на 3 міс отруїлась чимось-температура і все таке-та й припинили, бо не було чим.Малому повезло більше-годувала аж до 9 міс, правда докорм все одно давала, бо він якщо не доїв свою дозу, то це був капець-даєш одну,потім другу, за хвилин 10-15 знову обидві і ось ми знову голодні і так поки не вколотиш хоч 30 грам суміші.Одного разу годувала його заледве не півдня -в 9 почали, а коли встали з ліжка то було 12-30, за той час поспав лише півгодинки.Молока після того не бачила щоб стало більше.Да і доці теж треба було уваги-не буде ж вона півдня за спиною у мами стояти і чекати, поки братик поїсть.

    Доречі про суміші, напишу поки не позабувала.З малим були на Хіппі 1 . а коли стала давати Хіпп2 то побачила що він іде грудочками. Тоді знайшла суперову суміш-дешевше, але реально якісна LASANA ,доречі там пише що це одне з дочірніх підприємств Хумани,яка за якістю досить високо оцінюється. Правда продавалась вона лише в магазині Сонечко на бічній Куліша навпроти Мілленіума, але вона варта щоб за нею туди їздити.
    А стосовно того що дитина відмовиться від грудей якщо попробує пляшку, то це від дитини залежить.Мої не відлипали поки в грудях щось було і більше хотіли груди, ніж пляшку(воно ж там солодше), а в коліжанки молока було хоч залийся і груди анантомічно нормальні, але малий категорично грудей не брав, до 9 міс. цідилася і йому вистачало

    ан рахунок тріщин, то з другою дитиною я з собою в роддом взяла ПУРЕЛАН і мастила перед кожним годуванням(і перед першим також), тому синульку могла до грудей прикладати стільки, скільки захочу.Треба його зовсім трішки, не дивуйтеся що це такий маленький тюбік. Бепантеном теж користувалась, але нечасто.А ось чогоне раджу, так це ВИКЛЮЧНО ВСЕ ЩО ТРЕБА ЗМИВАТИ ПЕРЕД ГОДУВАННЯМ-пересушите шкіру і точно потріскає.І мити груди перед годуванням не треба-адже ви приймаєте гігієнічний душ і не живете в печері, повній бруду.Також першу краплю молочка зцідити і обтерти сосок теж добре, та й після годування теж не завадить.

    для модератора який виправляє інших це досить хамський вираз.Будьте обачнішими у висловлюваннях, якщо, звичайно, вмієте
     
    Останнє редагування модератором: 22 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  14. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Дівчата звичайно в кожного своя правда але не будьте цинічними бо ніхто не звинувачує тут маму в якої є протипоказання до ГВ чи наприклад в дитини і вона не годує грудьми чи мама яка зверталася до лікарів і через їх не компетенцію нічого не вийшло, або мама яка бажала годувати але просто не попадала на достовірну інформацію бо як ми бачимо більшість інформації про ГВ є достатньо викривлена тут просто дуже шкода дійсно дуже шкода.

    Хочу нагадати що ніякого болю при годуванні не мається відчувати. тільки 30% дітей з народження правильно ссуть груди. І я дуже часто стикаюся із тим що мама запевняє на 100% що прикладання правильне, лікарі також запевняють але... коли я ближче дивлюся як ссе дитина бачу що дитина виробляє дивні речі язиком і питаюся невже це можна вважати нормальним ссаням на що мама відповідають але лікар сказав що все добре. І що тут зробиш? І дуже прошу не жартувати собі із болем при годуванні і викликати консультанта бо надзвичайно мало шансів що ви попадете до тих винятків в яких дитина сама навчиться правильно ссати без спеціальних вправ на язичок.

    Я напевно буду тисячу раз наголошувати що "невдале ГВ" є через недотримання основних правил успішного ГВ. Ну не може на порожньому місці відмовитися дитина від грудей (не буває поганого молока для дитини) ну не може просто пропасти молоко щоб повністю молоко пропало потрібно не годувати приблизно 6 місяців!
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    :y::y::y:
    а як то пояснити людям? я подрузі то пояснювала,а вона мені сказала ,що я маю щастя,що мала молоко,а в неї в 5 місяців пропало на 2 дні і вона мусила давати кашку:girl_cray:
    а ще,саме це,що ти написала,потрібно писати на стендах в ПБ і дитполіклініках,мо тоді задумаються
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. natusik

    natusik Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    двічата з гілочок про ГВ-ви їх маєте, здається, цілих три-ця ж призначена для мам, чиї дітки вже на штучному або змішаному.Вдасться їм зіскочити звідси-то привітаєте їх на своїх гілочках.Невже ви думаєте, що вони там ваші поради не читали? Не ятріть душу тим, у кого не вдалося ГВ-вони і так переживають.А взагалі велике прохання в цю тему писати тільки мамам, у яких у самих були реальні проблеми з ГВ і вони їх позбулися, тому що іншим, у яких все гаразд, цих дівчат не зрозуміти.Не забувайте також, що сучасна медицина нівелювала природній відбір-неспроможні раніше народжувати чи вигодовувати не продовжували свій рід(жорстока реальність, але так є). Дайте людям спілкуватися на актуальні для них теми і не розпалюйте стресову ситуацію-мамам на змішаному треба ще більше підтримки, ніж іншим, і спокою теж!!!
     
    • Подобається Подобається x 14
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Змішане та штучне годування

    Ну все би було правильно якби не одне але
    на форумів зараєстованих учасникі в яких є діти по пошуку Всього знайдено 324 а 3 % це трохи більше 9 осіб. А дивлячись хто вас підтримав це більшість осіб які могли годувати і годувати і вони до тих 3 відсотків не належать.
    знаєте дуже мало хто переживає за те що не вийшло ГВ, дитина тільки 2 дні на суміші мамі дуже шкода але щоб повернутися на ГВ та для чого. Особа тільки те робить що говорить що шкода але насправді шкодують надзвичайно надзвичайно мало осіб.
    а я знаю дуже багато осіб які взяли прийомну дитину і почали годувати грудьми не бувши ні разу вагітними (і навіть був випадок 3 річної дитини!).
    Про сучасну медицину ви мені не розказуйде бо це вона дала можливість годувати грудьми таким людям які колись і не могли мріяти про це. Інша справа що в нас навіть ті які спокійно можуть годувати не годують через не професійність, неграмотність та безвідповідальність лікарів.
     
    • Подобається Подобається x 11
  18. Gaichka

    Gaichka Well-Known Member

    Відповідь: Ваші Відгуки Про Львівські Пологові Будинки

    та в мене в пологовому, ще й не сильно було молочко. Я купила суміш в 4 ранку коли малий вже був в істериці. Зранку як моя і дитяча лікарка побачилили суміш, вони мені так виписали :girl_devil:, і розказали що робити щоб покращити лактацію. І я їм дуже вдячна за це.
    Ось і результат, маєм молочко:girl_claping:, а про суміші навідь і не думаєм. :girl_curtsey:
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Ваші Відгуки Про Львівські Пологові Будинки

    Мого синочка один раз в пологовому догоували сумішшю. Це було на третій день зранку. Я прикладала його до обох грудей, молока ще не було, а в нього прокинувся "звєрский" апетит.синочок тягне, тягне, мучиться, а молоко не тече. Я його промучила так десь близько години, а потім медсестра дала йому чуть-чуть суміші. Зато через пару годин молоко як почало прибувати! Ото вже було радості для мого котусика!
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. БЕЛЛАДОННА

    БЕЛЛАДОННА Well-Known Member

    Відповідь: Ваші Відгуки Про Львівські Пологові Будинки

    а до того що він їв?
     
    • Подобається Подобається x 2