З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Салат "Грибна фантазія".

    Швидко, смачно і поживно! ;)

    Складники:
    баночка печериць порізаних пластинками
    баночка горошку зеленого( але бажано закордонного, бо український затвердий)
    одна цибулина
    дві-три більші морквини
    майонез
    сіль, перець

    Гриби і горошок відкинути на друшляк, щоб стекли.
    Моркву почистити, потерти на буряковій тертці, спасерувати на олії. Цибулю покришити як на зажарку і теж спасерувати. Остудити моркву і цибулю. Тоді все разом змішати, додати майонезу до смаку і посолити, поперчити. Такий салат всім сподобається. :) Смачного!
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Пляцки.


    Пляцки всі знають, як смажити ;), але якщо ви натрете пару картоплин ( 6-8 великих) , а ще з пів кг ковбаски "Докторської" (на грубій тертці) , додасьте зо два яйця, поріжете (не потрете) з пів цибулини, додасьте трохи муки (з пів горнятка) , посолите, поперчите і будете випікати на розігрітій пательні , а тоді їсти зі сметаною холодною, то згадаєте мене добрим словом.... ;) Бо смачні! :)
     
    • Подобається Подобається x 10
  4. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Загублений

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Куряче м'ясо на карі з ананасом, мандаринками та рисом.:)

    Що треба: ( на 4 порції)
    500-600 гр курячого м'яса, вершкової сметани 400 гр (може бути і обзжирена, головне, щоб не кисла), 200 гр ананасу (краще з консерви), мандаринки 3-4 шт (знов ж таки краще з консерви), 1 невелика цибулина, 1 яєчко, олія, сіль.
    спеції: карі (жовте) 3-4 столових ложок, спеції для грилю (трішки) або ж краще суміш орієнтальних спецій (має продаватися в одному пакетику).

    Спосіб приготування:

    маринад:
    М'ясо покраємо на шматки завбільшки 3*4 см, до миски з м'ясом покапаємо трохи олії, насипемо спеції, дамо туди сире яєчко та все перемішаємо. Залишимо це замариноване м'ясо на декілька годин (якщо звечора, то краще на цілу ніч).

    Через декілька годин виймаємо це м'ясо та підсмажуємо на сильно нагрітій сковороді (сковородку краще велику та з глибоким дном, щоб все помістилося) до тих пір, поки не побачимо, що м'ясо "втягнулося", заодно до м'яса додаємо на дрібно покраяну цибулину. Все постійно перемішуємо. Потім знижуємо температуру вогню та, доливши трішки води (сса 100 гр), м'ясо тушкуємо приблизно 15-20 хв. Тим часом приготуємо собі ананас та мандаринки. Ананас покраємо на дрібні шматочки, мандаринки розділимо на дольки. До м'яса доливаємо сметану, знов тушкуємо на серeдньому вогні. Коштуємо, чи не треба додати ще трішки спецій - можна ще додати карі для смаку та кольору. Через 5-10 хв додаємо анананас та мандаринки. Все це часто перемішуємо та знов на помалому вогні тушкуємо приблизно 15 хв. Трохи посолимо та знов перемішаємо. А тим часом варимо рис окремо. Рис має бути розсипчастий (я вживаю той рис, що є для варіння в пакетиках: так мені краще зберігти його розсипчасту форму).:)
    Ось, коли вже все є готове, насипаємо на тарілку рис, а зверху, чи збоку кладемо мясо і щедро поливаємо "підливкою". Смачного!:)

    Декому цей смак здасться незвиклим, бо є солодкуватим (від фруктів).;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Напій з сливок.

    берете сливок (відро-два), висипаєте у виварку, додаєте з півведра теплої води, три пачки дріжджів, 8 кг цукру і закриваєте покришкою.

    все це можна помістити під бамбетиль на 3 - 4 тижні. Температура кімнатна. Через 4 тижні витягаєте все це й кладете на плиту, а покришку гарненько герметизуєте, лише у покришці робите відвід з трубки, яка прямо з баняка йде у ванєнку (ночви) з холодною як лід водою. У ванєнці також робите отвір і пропихаєте цю трубку на ззовні внизу цієї ванєнки. Нижче цієї трубки ставите трилітровий слоїк з лійкою зверху, куди буде капати готовий продукт. У лійку для чистоти напхайте вати. Газова плита на мінімумі, щоб то, шо в баняці ледь кипіло.

    За три чотири години отримаєте чудовий сливовий напій, який не лише може спрагу втамувати, а й полікувати.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Шо цікаво, на будь-якому форумі дам напій з сливок і після того всім як мову відняло - ніхто більше ніяких рецептів не дає. Чи то переварюють мій рецепт, чи то після такого рецепту просто всі інші рецепти віддихають.
    Хіба нє?
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Точно, миху, як і на першій гілці про Рено! ;) (Насправді, все набагато простіше: 1. Ліда поїхала в Україну, 2. народ стільки на попередньому понаписував, що зараз кожного штупорить, бо того попереднього написаного шкода.)

    Ок, то я додам тепер теж перепис. Тільки я його з пам"яті писатиму, тому в мене дуже правильно, як Віка писала, не вийде. :)

    Баклажани від Вікторії Їхової.
    Що потрібно:
    Баклажани
    Помідори
    Насічена петрушка
    Сухарі панірувальні
    Часник
    Оливкова олія (можна соняшникову або кукурудзяну)
    Сіль
    Перець

    Що з тим робити:
    Нарізаємо баклажани, солимо і залищаємо трохи постояти (15-20 хв.).
    Після того баклажани миємо і залишаємо трохи просушитися.
    Тоді баклажани обсмажуємо до ледь золотистої шкірочки і викладаємо в один шар на пательню (або, хто як називає, бляшку чи просто форму для випікання) солимо і перчимо до смаку (я ще додаю часом мускатного горіха), посипаємо часником (головне не шкодувати часника, чим його більше, тим смачніші будуть баклажани). Далі викладаємо помідори, їх також трохи солимо і перчимо. Засипаємо усе сухарями та петрушкою. Можна ще полити поверха ложкою-двома олії, але під час смаження баклажани стільки її вбирають, що я вже потім не додаю.
    Ставимо бляшку в піч (духовку) на 20-25 хв.

    Я переважно повторюю процедуру, тобто ще раз кладу баклажани, а тоді ще помідори, а поверха тру трохи жовтого твердого сиру, тоді все виглядає як пиріг.

    Страва пасує і до буднього столу і до святкового, і навіть до пісного! :)

    Про кількість складників я не писала, оскільки там все залежить від розміру складників. Наприклад Вікторія писала 3 чи 5 баклажанів, а в мене виходить один. І, як то не дивно, вистачає мені його на два шари ще й лишається зо 2 кільця. Отакі тут баклажани-велетні. :D
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Загублений

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Дякую, Лілю, за Ваш перепис. Мені дуже приємно, що Вам так смакують ці баклажани.:) :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Вікторіє, і не лише мені. :) Усім моїм друзям та сусідам також. Одного дня зробила баклажани для гостей, то наступного довелося робити для сусідів. Бо вони запах зачцли і дуже розпитували, що то так пахне. :D:D:D
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Загублений

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Мені тим більше приємно це чути. Дякую.:) :) :)
     
  11. Нуся

    Нуся Загублений

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Із задоволенням з'їла би гювеч, авле не впевнена, чи точно знаю всі його складники, бо доводилося куштувати цю страву багато років тому. Натомість пропоную зробити мальовничий канапковий тортик. З круглого білого хліба вирізаються кружки завтовшки 1,5 см (вийде 3, не більше). М'яке масло розтирається міксером з кількома (до смаку) ложечками томатної пасти або кетчупу, додається 2 перепущені через часникодавку зубці часника. Тою масою змащується паляницю і розрізається її на 8 частин трикутничками, ну як торт без серединки. А далі тремо на грубій терці на окремі тарілочки варену ковбасу, білок, жовток. З самого краю викладаємо по всьому діаметру паляниці віночок кучерявої петрушки, потім варену ковбасу, потім білок, потім на кожну скибку впоздовж кладемо пів кружальця помідора і насамкінець серединку насипаємо жовтком. Виглядає файно, їсться зі смаком. Інший варіант - масло звичайне як основа, білок, цитрина, біля цитрини шпротка і жовта серединка, або навпаки жовте по краю, а біле всередині.
     
    • Креативно Креативно x 1
  12. Michel

    Michel Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Навчіть український борщ готовити, а то я забув. :sad:
     
  13. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Вареники порскані.

    А ось як готують вареники на стрийщині.


    Класично варять вареники (кожна жінка знає, не буду повторювати).
    Кладуть у миску, кидають масла. Потім ґазда бере в рот сметани і ротом бризгає на пироги. Не їв, але кажуть ну дуже смачно.
    Так що якщо Вас запитають на стрийщині: чи вареники фрицкати, памятайте: порскати й фрицкати - це все одно. А додаткова послуга ще нікому не зашкодила.

    Смачного! Нє?:p
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. netta

    netta Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
    Jump to: navigation, search
    Борщ український з пампушками


    [ред.] Склад
    400 г яловичини, 400 г капусти, 300 г картоплі, 200 г буряків, 1-2 морквини, 1 корінь петрушки, 1 цибулина, 20 г шпику, 1-2 столові ложки томат- пюре, 2 столові ложки вершкового масла, 1/2 столові ложки 9% оцту, по 1 чайній ложці борошна та цукру, часник, перець, лавровий лист, сіль


    [ред.] Приготування
    Варять м'ясо-кістковий бульйон. Буряки нарізують соломкою, солять, збризкують оцтом, кладуть у каструлю, додають жир, зібраний з бульйону, томат-пюре, цукор i тушкують до напівготовності. Рiпчасту цибулю, моркву, петрушку нарізають соломкою й пасерують. У готовий бульон кладуть нарізану картоплю, доводять до кипіння, додають нарізану соломкою капусту, варять 10-15 хвилин, додають тушкований буряк, пасероване коріння й цибулю, нарізані свіжі помідори, перець, лавровий лист, пасероване на маслі й розведене бульйоном борошно. Дають 5 хвилин прокипіти, заправляють часником, товченим із зеленню петрушки та шпиком, доводять до кипіння i дають настоятися 15-20 хвилин. Подаючи на стіл, в тарілку з борщем кладуть порцію вареного м'яса, сметану, зелень. Окремо подають пампушки з часником.

    Смачного чи.. bon appetit ;)
     
  15. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Мої фрицкані вареники все одно ліпчіші, нє?
     
  16. Відповідь: З особистих рецептів.

    Сколько помидоров, не подскажете?

    Jump to: navigation, search :)
     
  17. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Невстранцю, помідори до борщу не додають, попробуйте фрицкані вареники.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Відповідь: З особистих рецептів.

    А Википедия додаёт сколько-то. Сколько вешать в граммах?
    Скiльки, Netto? ;) :D

    Помню, как-то перед армией собрались мы молодёжью на даче у одного барыг... э-э-э, профессорской дочки новый год встречать, бутылку шампанского одну только привезли, под куранты стало быть она вся и ушла за раз, а потом водочка. Угу. Ну, а первая иногда бывает идёт плохо, а все ж до дна требуют... Вот та профессорская дочка и сделала нам фрицкані закуски (все!) на столе. А что делать? Пришлось вспомнить об антисептических свойствах водки, да ещё помогло конечно, что девка симпатичная была. Была бы крокодилица - кончилось бы хуже наверняка :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. netta

    netta Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Якби чоловіки ще й готували з такою ж уважністю, з якою вони рецепти читають... :p

    Точна вага невідома, спробуйте справді фріцкані вареники ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: З особистих рецептів.

    В дитинстві на Волині в якомусь забитому селі потрапили на ночівлю в одну сім"ю (пізно добиралися, на трасі поломалася машина). І господиня пригощає нас борщем і питає чи зазубрити борщ. Тато погодився :p А вона взяла зубець часнику мілко зубами подробила і виплюнула до тарілки :D Потім тато довго оправдовувався, що саме часник він не їсть, не то зрозумів... думав, що зазубрюють сметаною, цибулею, перцем і т.п.... поміняли тарілку і тато сам собі зазубрив борщ ... цибулею...:)
     
    • Подобається Подобається x 7