Старости на весіллі

Тема у розділі 'Весілля, весілля...', створена користувачем Ольга, 19 Січень 2009.

  1. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Люди добрі, розкажіть що мають робити старости на весіллі крім того, що купити коровай...
    В нас староста ще має бути "ведучим" коли благословляють молодят вдома. Можливо у когось є пафосні тексти на благословення?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Сьогодні дізналася,що у вересні маємо бути старостами. ВПЕРШЕ! дружкою була,хресною була,а от старостіною... ще й до того весілля ну не зовсім близької родини...(дивуюся,чого то вони собі так вирішили...).
    так от,питання до тих,хто вже має такий досвід: що мають робити старости? єдине,що я знаю,то замовити коровай,тримати його під час шлюбу,ну,і на весіллі пильнувати в основному випивку - і щоб не крали,і щоб на столах не переводилась:) так собі думаю,що наші обов"язки значною мірою залежать від того,чи буде тамада.
    дуже хотілось би почути досвідчених старостів!
     
  3. svistak

    svistak Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Хороший староста він як тамада,
    слідкує за додержанням традицій починаючи з викупа нареченої
    до ресторану де староста радісно споює гостей і розважає їх щоб не сумували;-))
    Якщо ж там буде тамада, тоді старостам справді тільки коровай тримати
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Старости на весіллі

    а старостіна ніц не робить, так мені тато сказав, хіба пильнує аби староста короваю не кинув.
    Якщо на весіллі є масовик затійник то староста лишень пильнує столу але вже не переживає за те щоб забавляти гостей, а якщо нема такої фігури, ну тоді вже думайте придумуйте гри і забави аби весело провести час.
     
  5. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    гм... з тим розважанням гостей,то трохи проблема,мабуть,буде,бо родина то моя,але така"близька",що я й сама хіба третину знаю,вже не кажучи про чоловіка... мдя,влипли ми...:)
    а то відмовлятися можна від того?
     
  6. МАСЯ

    МАСЯ Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    чи можуть бути старостами хресна мама з чоловіком?
     
  7. meri5

    meri5 Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    У нас в селі староста благословляє спочатку нареченого в нього вдома перед тим як підуть до нареченої пізніше вже разом молодих перед розпискою, вінчанням. Старостіна купляє пару кг цукерок і роздає на брамі в молодої і по дорозі до шлюбу всім людям яких зустріне (якщо молодята йдуть пішком а не їдуть машинами це як правило завжди вже після шлюбу сідають в машини), ще у нас старости оплачують шлюб, і викуп на брамі за молоду, за букетики дружці.
     
  8. svistak

    svistak Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Якщо на забаві є тамада, то це все робить він, тоді старостам особливо немає чогоо робити. Хіба слідкувати за порядком і авторитетно підганяти офіціантів щоб не забули погодувати фотографа з оператором ;-))
    Чи можна від цього відмовитися взагалі, думаю залежить від вас і відносин з молодятами, а чого відмовлятися ? Цілий день будете командувати і всі вас будуть слухатися ;-)
     
  9. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Старости на весіллі

    meri5,ого скільки заморочок...:girl_impossible:
    В нас старостою в більшості просять бути хресного батька. Він пильнує за випивкою на столах (як не впильнує, то співають "де той дядько Йосип, що горілку носить ") і, як має до того дар, то гостей підбиває підняти чарчину (але то не всім дано, і можна без того).
    Коровай приносять дружби, а ріже староста (верх молодим, підошву нижнього коровая музикам, все інше гостям), дружки складають коровай в кульочки і розносять. Як багато гостей, то ще ріжуть калачі.

    На весіллі мого брата хресний був з Тольятті, то тільки коровай різав, а за випивкою мій муж пильнував, то не складно, головне місця поближче до комірки з горілкою забити;) ...так що кому як виходить. Розважати- не розважав, пив, бідака, мінеральку (совісний водій:girl_in_love:).
     
    Останнє редагування: 29 Липень 2010
  10. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    та власне у нас відносин... я молодого бачила 3 рази в житті,молодої зовсім не знаю... ще й виявилося,що там не буде ніякого тамади чи щось подібного,бо"нашо нам"...:sad:

    ---------- Додано в 23:38 ---------- Попередній допис був написаний в 23:37 ----------

    я вже починаю якийсь сценарій шукати... :)
     
  11. svistak

    svistak Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Не знаю як ви, але от вчора бачив як староста весь вечір забавляв гостей що сорочку на ньому можна було викручувати, мені, відеооператору, музикантам за таку роботу хоч платять ;-). Тому якщо справді це така "близька " родина я б відмазався, отака я редиска ;-)
     
  12. Darcy

    Darcy Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    А в нас вчора на весіллі було 2 пари старостів. То вони по суті ніц не робили (але був тамада на весіллі), ну єдине - староста з сторони нареченої робив браму.
     
  13. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    та то так переважно є - від молодого і від молодої :)

    ---------- Додано в 23:08 ---------- Попередній допис був написаний в 23:06 ----------

    робимо спробу "відмазатись",побачимо,що з того вийде...
    ну,але як ні,то,як то кажуть,:"Що хтілисьте,то маєте:)"
     
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    моєї сестри чоловік ще навіть не підозрює,що його чекає :) старости від молодого вже там якісь конкурси шукають,хоча музиканти мають тамадувати,але їм так сподобалося,що вони мають бути старостами! Ми у них недавно були, а то є дві сестри близнючки(одна з них з чоловіком будуть старостами) так вони зо 2 години мені радили,розповідали,як було у них і все онда перед одною.. Одна каже-тільки знай,в молодої має бути одна пара взуття,перезуватися не можна. За хвилину хаодить друга і каже-але обов'язково візьми перевзуття :lol: коротче старости мають бути веселі .Це добре.Вони довго співали в хорі Євшан,добре знають українські традиції.
     
  15. sunset

    sunset Active Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Дівчатка, маю питання) чи мають старости якесь обмеження в віці? тобто, чи не замолодим може бути староста? і хто *головніший*- від молодого чи молодої староста? і чи обов*язково то має бути чоловік з дружиною?
     
  16. Delfy

    Delfy Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    наскільки я в курсі тих речей,
    . але по віку обмежень немає.
     
  17. altari

    altari New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    Я за старостіну була 5 раз.Ось що хочу розказати...Різні райони-різний звичай.За шлюб і розписку жодного разу ми не платили,платили батьки або наречений.Жодного разу ми невідмовлялися,переважно були в близької родини.Коровай+букетики+цукерки+"качки".Це нетак вже і важко!Зато почесно!
     
  18. Lysia

    Lysia New Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    І мені Бродівські традиції теж дуже близькі, а от у Львові виявляється старостами просять будь-яку пару з родини і вони ще й замовляють коровай виходить? А що ж тоді хресні батьки мають робити? От і я тепер думаю поєднати ті всі традиції з хресними (з моєї сторони), старостами (зі сторони нареченого), замовлянням та розрізанням короваю...:girl_impossible:
     
  19. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Відповідь: Старости на весіллі

    Мій наречений точно не візьме свого хресного за старосту, тому що той ще не одружений. А з моєї сторони будуть старостами моя хресна мама з чоловіком:)
     
  20. allja

    allja Well-Known Member

    Відповідь: Старости на весіллі

    А я власне про старостіну вперше тут прочитала...Наскільки я знаю,то за старосту в нас є хресний батько і він відповідає за коровай,горілку та розваги на весіллі(якщо нема тамади).Букетики гостям купують і чіпляють дружки.А дружби несуть коровай до столу, староста(хрещений батько) його ріже, і дружби розносять по столах.І в нас так буде:girl_bye: