12 страв Святвечора, які вони у Вас?

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Грильяжка, 11 Грудень 2009.

  1. Іспанка

    Іспанка Super_lovely Moderator Команда форуму

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Дозволю собі відповісти,хоча я не є сильний знавець,але наскільки мені відомо список страв є сталий(принаймі так мене завжди вчила мама),всі страви повинні бути пісними,ніякого спиртного,салатів і т.д.
    А в нас на столі кожного року на Святий вечір є такий список страв:
    1.Кутя
    2.Вареники з капустою
    3.Голубці з тертої картоплі
    4.Гриби смажені
    5.Грибна підливка
    6.Оселедець
    7.Риба смажена
    8.Квасоля відварена
    9.Горох варений
    10.Узвар
    11.Калач
    12.Маківник
     
  2. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    це мабуть в кожній родині, чи то в кожному районі, свій сталий список. Але з тих страв, що у вас, у нас ніколи не було
    4.Гриби смажені
    9.Горох варений
    11.Калач
    12.Маківник
    а натомість:
    - борщ пісний з грибами
    - кисіль
    - пампушки
    - квашена тушена на олії капуста
    У нас він (список) також не міняється з року в рік. Традиція - то велика сила!
     
  3. skarlet

    skarlet Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    А в нас (родом з Рави- Руської) грибна підлива чи соус - то назва на кожен день, а "мачанка" - на свят-вечір. Всі страви, що подають у нас, тут уже перелічені. На "другу коляду" чи Щедрий вечір , подаємо трохи менше страв (приблизно 7), але обов"язково пісні, а десь читала, що Щедрий вечір на то й так називається, що подають багато непісних страв, кутю замащують смальцем, і т.п. -для мене це дуже дивно.
    Ще згадала, у нас обов"язково в якийсь вареник- два ховають зубчик часнику чи горошинку перцю (правильно монету, але зубів шкода) - кому попадеться, той буде багатим і щасливим того року.
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Немодифікований список у вас буде в залежності від регіону де ви виросли. Але сталим є те що має бути кутя, пампухи і вареники. А далі вже по ходу. Якщо ви з закерзоння, як мій чоловік, то у вас готувався капусняк а якщо з перемишлянщини/Львівщини то у вас готувався борщ з вушками а вушка з меленими сушеними білими грибами. Але якщо ось ви наприклад з Карпат, то у вас вушка були з оселедцем.

    Все залежало від того чи ви бойки, чи гуцули, чи подоляки, чи килимки... Як кажуть що не край, то обичай.

    Доречі мені одна файна дівчина подарувала ось цю книжку. Раджу всім. Там є багато різних файних переписів і сучасних і традиційних. І опис про звичаї.
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 4 Січень 2013
  5. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    В нас на столі цього року на Святий вечір є такий список страв:
    1.Кутя
    2.Борщ з грибними вушками.
    3.Голубці з тертої картоплі
    4.Гриби смажені
    5.Грибна підливка
    6.Оселедець
    7.Риба смажена
    8.Вареники з капустою і вареники з грибами.
    9.Риба тушена під майонезом
    10.Узвар
    11.Риба копчена
    12.Маківник
     
  6. Didukhova

    Didukhova New Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Зайшла переглянути список 12 страв, бо мені сказали, що часник і плетенка з медом не враховується. З подивом для себе дізналася, що вінегрет готують на Святвечір. З іншого боку, на столі має бути риба, а коли рибних страв кілька, то можна і за 12-у перевалити.
    Моя 12-ка
    плетенка
    мед
    часник
    борщ
    вушка
    риба ( у нас - оселедець)
    вареники з картоплею
    вареники з капустою квашеною
    мачанка
    голубці з тертої картоплі
    узвар
    кутя

    Пампухи не подаємо, оскільки в тісто входять яйця
     
  7. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    а у нас ніколи не було пампухів, хоч мені та ідея подобається) і борщ не робила.. проте завжди були кутя, вареники і голубці.. і незмінно грибна підлива до того
    я цього року вперше організовую вечерю на Святвечір (добре, що хоч робитиму не сама, а то досвіду кулінарного в мене небагато)

    ну точно в списку:
    узвар
    кутя
    вареники з картоплею
    грибна підлива
    гриби мариновані
    плетенка
    риба (ще не знаю яка)
    вінегрет

    решту ще обдумую) борщ, квасоля з чимось...
     
  8. Vona

    Vona Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Моя мама на саму вечерю робить пісні пампухи, а на Різдво не пісні.
    Ми на Свят вечір готуємо:
    кутя
    узвар
    оселедець
    грибна підлива
    вареники
    голубці
    пампухи
    кисіль
    риба запечена
    борщ з вушками або грибна юшка
    гриби мариновані
    здається все згадала.
     
  9. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    в мене б швидше куті не було, а борщ різдвяний мусить бути з крапликами, то моя бабуся так вушка називала.
    В ас меню таке саме майже:
    Вареники в нас на Святвечір традиційно з капустою і голубці пісні. А ще якийсь салат буде з фасолькою. А от з пампухами не склалось, не вмієм пекти добрі, то чоловік на роботі замовляє.
    Дівчата, а що таке плетенка? Бачу в багатьох вона в списку.
     
  10. Soloo

    Soloo New Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    У нас на Святий вечір:
    1.Кутя
    2.Борщ з "вушками"
    3.Пампухи
    4.Кисіль
    5.Грибна підливка
    6.Оселедець
    7.Опеньки мариновані
    8.Вареники
    9.Оселедець
    10.Узвар
    11.Капуста квашена
    12.Калач
     
  11. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Моя родина звідти (при чім з обох сторін :) ), то в нас борщу на вечерю нема, а є типу капусняк ( бо то не зовсім він), називається "квас".
    Також з особливостей ще те, що до квасу, мачанки з грибів і пісної тушеної капусти з горохом печемо картопляно-гречаний пиріг.
    Ну і ще маєм більш традиційні страви: узвар, вареники, кутю і пампухи, і плюс оселедці і смажена риба.
     
  12. ReyeN

    ReyeN New Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    дівчатка підкажіть, а як ви смажите рибу? то ж в яйці/клярі певно не підходить, то ж не пісне...?
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Булка/хліб/колач заплетений як косичка і закручений в коло. Євреї називають Хала, і у них вона присутня на кожному суботньому столі.

    ---------- Додано в 15:34 ---------- Попередній допис був написаний в 15:33 ----------

    Робиться пісний кляр, без яйця, а тільки на пиві або мінеральній воді. Це вже як ви бажаєте.
     
  14. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    пісний? щось не дуже уявляю зовсім пісний бощ.
     
  15. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    а чому? тільки овочі і без сметани, на олії. і смачний, до речі, особливо з вушками
     
  16. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Так пісний. Вариться лишень на овочах і на відварі з сушених грибів. Дуже смачний!!!

    Я терпіти не можу густих зуп, тому в нас в родині найкраще йде пісний борщик і росіл. Все, що можна просто попити, це наше.

    А я цього року готуватиму щедрий вечір для нас. Чоловік сказав, що, якщо не буде пампухів то він мені влаштує терор. І прошу мені сказати, ото такий добрий чоловік так говорить?

    На суботу буду готувати:
    капусняк з пшоном
    вареники з капустою
    вареники з бульбою
    печену рибку
    пампушки
    і безпшеничні ламанці з маком (то я собі забацаю!!!)
     
  17. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    а в моїх краях не готують на свят-вечір перших страв. Ніколи не стикалась

    ---------- Додано в 17:53 ---------- Попередній допис був написаний в 17:50 ----------

    у нас будуть мариновані грибочки, 3 види риби - смажена, запечена та солена, варенички з картопелькою та з капустою, голубці з картоплею (мої улюблені)
     
  18. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    То моя сама улюблена справа на Святий вечір. Борщок з вушками-смааакота. Буду в неілю робити-бааагато бурячка , цибулька і хто що любить і так варити. А вушка купили готові, бо щось нема як тут їх ліпити.

    ---------- Додано в 17:02 ---------- Попередній допис був написаний в 16:57 ----------

    а чого на суботу? 6-те неділя, чи то так щоби настоялося?:)
    Я цього року буду робити не багато, рибку запечу, борщ з вушками, фасольку зварю та й може все. Нам багато не треба. А колись в бабці то у нас традиційно на святвечір були вареники з капустою, грибна підлива, борщ з вушками, рибка смажена, грибочки мариновані. Якщо чесно було завжди 12 страв, але я докладно не пригадую, бо зазвичай я наїдалася борщу , вареників з підливою, так як то були саамі улюблені мої страви :).
    Хоче чоловік, аби я зробила кутю, але пшеницю ще поки не знайшов.. Та й мак я не маю чим терти. Як ще мак можна перетерти без всіх необхідних приладів?
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Ми за Новим Стилем, то в суботу в нас щедрий вечір :)

    ---------- Додано в 18:14 ---------- Попередній допис був написаний в 18:12 ----------

    Кофемолці я роблю, до того як запарюю. Тоді вже просто не конче запарювати :girl_haha:
     
  20. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: 12 страв Святвечора, які вони у Вас?

    Я минулого року готувала перший раз вечерю на Щедрий вечір. О, то для мене особливий ритуал, бо змалечку пам"ятаю як бабуся то все на кухні робила. Взагалі для мене Різдво - найулюбленіше свято. Цього року теж, мабуть, будемо на Святвечір у Львові. Буду готувати все те, що готує моя бабуся: вареники з картоплею, мачанку з грибами, квас, голубці з картоплею, кутю, рибу солону і, певно, запечену, капусту з горохом. Струслю пекти не буду, бо не вмію. Може, бабуся мені передасть домошній печений хлібчик.