Аюрведа про харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Rona, 3 Вересень 2012.

  1. Rona

    Rona Мама-йожик

    Зважаючи на дописи в карму, вирішила відкрити нову тему, щоб мати змогу, не засмічуючи сусідні гілки, поговорити по суті :)
    Отож, цікавлюсь питаннями харчування з точки зору аюрведи з початку літа, трішки назбиралось цікавих лінків, досвіду і т.д.
    ділюсь :)
    1.особисто для мене гуру в цій темі є О.Г.Торсунов, може тому, що якраз з його лекцій розпочалось моє вивчення ведичних знань і так сильно вплинуло,
    ось його сайт http://www.torsunov.ru/ru/index.html
    переважно його лекції вишукую в соц.мережах, на ютубі, так зручніше
    2.це цікавий блог на дану тему, автор неупереджено і в повній мірі висвітлює конкретні речі http://aayurveda.ca/
    заодно тут які властивості має масло гхі http://aayurveda.ca/food/ghi/ і як його готувати: http://www.krishna.org.ua/world/cook/VKI/kulinariya/moloko/gi.html
    доша-тест: http://scriptures.ru/ayurveda/know_qs.htm
    Р.S. Я б не хотіла, щоб ми тут обговорювали питання релігії, стежок до Бога багато, і кожен може знайти свою, якщо того забажає
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    спасибі:)

    прослухала кілька його лекцій, перед тим ще слухала Гадецького. Розумно говорять, от би ще застосувати мені ці знання на практиці.

    мені чомусь не дуже подобаються уривки лекцій, з одного боку зручно, що не треба вишуковувати саме ту інформацію, яка цікавить, але хотілось би комплексно слухати. Прослухала всю лекцію про самоконтроль і так захотіла відвідати всі ті лекції в Ризі.
     
  3. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    згодна, теж слухаю повністю, найбільше враження справив "Режим дня"
    http://www.youtube.com/watch?v=jkQYim6DAmQ
    в переході купила книжки "Закони щасливого життя", то 1-й том цілком про режим дня і дуууже детально, навіть є таблиця часу прийому продуктів вкінці
    потім знайшла її в ел. вигляді: http://www.liveinternet.ru/users/bratsk65/post162609939/
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    я її скачала, але ще не читала.
    Про розпорядок дня я дивилась, дуже мене вразило.
     
  5. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    пройшла тест, я на 47% Пітта, і по 20% з хвостиком припало на Вату і Капху.
    Вирішила я собі виписати з тої таблички продукти, які мені можна їсти вранці, в обід і ввечері. І от халепа, якщо з обідом все ясно, то з сніданком і вечерею я трохи розгубилась.
    Снідаю десь близько 7 год, бо до праці мушу йти на 8 год. А в той час творогу ще нізя, цікаво йогурт можна?
    Ну і ввечері хіба гречку чи капусту їсти.
    Зараз п'ю молоко і сама з себе дивуюсь (ну в мене колись бували випадки, що дуже хотілось молока, але ніколи цілеспрямованого його не кувала, а сьогодні не полінувалась в магазин сходити).
    Цікавить ще таке, те що домашнє молоко корисніше купованого я усвідомлюю, але воно ж і жирніше : Збентежений:
     
  6. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    тут річ не в жирності... навіть по дієтичному харчуванні 5% жирності, то не є багато (молоко п"ється ввечері по іншим причинам: воно не перетравлюється всю ніч, а лежить в шлунку і під дією сили місяця заспокоює розум, це означає, що сон якісно інший, спокійніший, людина відпочиває психічно, ну і ще лягти спати треба чим по раньше), воно має бути підігріте трошки, можна додати спецій відповідних трошечки і дрібочку цукру
    в мене теж Пітта найбільше виражена :) нам нізя багато спецій, їжа має бути більш прісна
    ввечері я їм творог з дозволеними овочами/фруктами, або тушковані овочі, або свіжі фрукти (одного виду), для Пітти важливо, щоб фрукти були спілими (не кислими)
    вранці теж можна гречку, то єдина крупа, яку можна їсти цілий день, бо то не злак

    ---------- Додано в 09:10 ---------- Попередній допис був написаний в 08:42 ----------

    хочу приготувати таку суміш для обідів (в обід треба споживати всі 6 смаків):
     
  7. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    Клас, дякую за тему, тест і за табличку.
    На вечерю лишається не так і багато. Гречка, салат, морква, буряк, кабачок, патисон. Сир. Молоко перед сном.
    Взимку залишаються взагалі гречка, буряк, мурква, сир, молоко.

    Вам не зустрічалось якихось реккомендацій стосовно харчування взимку в наших широтах?
    Я коли слухала про режим дня, все ніби добре і правильно, але репліка про дууже благостне манго на перший сніданок мене зацікавила. Де ж його взяти, якщо поруч нема супермаркета?
     
  8. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Аюрведа про харчування

     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    Я розумію, що в магазинах зараз багато всього :) Але ж знання Аюрведи ще з часів, коли не було ні супермаркетів і ні фуденвайн.
    Я намагаюсь уявити, як бути людині, яка живе далеко від супермаркетів. Наприклад, живучі за містом, маючи город легко сам себе забезпечиш і буряком, і картоплею і .т..д. А манго? Я про це.
     
  10. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    Я от намагаюсь чим по раніше лягти спати, але не завжди вдається. .
    З прокиданням вранці цікавіша ситуація. В мене швидше психологічний бар'єр, що на вихідних треба виспатись і що як я так рано встану, я швидко втомлюсь.

    гг, а я люблю інколи гостреньке і кисле.
    Тішить, що горішки можна їсти ;)
     
  11. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    Ага, зрозуміло. На це питання не маю відповіді, але в багатьох рекомендаціях по харчуванню зараз зустрічаються овочі- фрукти про які в нас раніше і не чули, то тоді їх не варто їсти? Тоді таки то не для наших широт:)
    А те, що в супермаркетах є повно всього не означає, що воно добре, бо більшість продавців та і покупці часто самі не знають як правильно обрати спілий екзотичний плід і т.д. Якщо хочеться спробувати щось що в нас не росте то варто знати як і коли щоб не розчаруватись через незнання
     
  12. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    мабуть в деяких місцин манго таке ж звичне, як для нас картопля і буряк:)
    Доречі про буряк, хто знає як без соковижималки вичавити з буряка сік? :)
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    Якось так. Немає в мене відчуття, що невідомо в якому стані зірване, невідомо звідки і невідомо як привезене до нас манго буде справді благостним. Якщо ти виходиш рано вранці в подвір*я, зриваєш його з дерева, або нехай йдеш до місцевого продавця, який його зірвав півгодини тому, або хоча б вчора - так, вірю :)

    Пройшла тест, Ватта -пітта, з перевагою ватта. Сиджу чухаюсь. Гречки мені теж не рекомендують. Що ж вечеряти? :girl_crazy:
    І ще один ньюанс - чоловік в мене явно інакшої конституції. Готувати для 2-х різний раціон? А діти як?
     
  14. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    я вже так давненько роблю. Практично не їм те, що готую для чоловіка.
    На рахунок манго, думаю можна підібрати щось інше, не менш корисне і таке, що росте у нас:)
     
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    У вас діти є? Питаю з метою зрозуміти як у вас з часом на готування :)
     
  16. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    чесно, я не панімаю чо саме за манго стало :)
    ось фрукти які мож їсти ввечері точно
    фруктів в сатві (благості) багато досить, майже всі, що солодкі
    а сир Вам можна? а овочі? думаю, що то тільки з першого погляду в страху очі величі, що ж їсти, а з часом вникнеться і все буде гаразд, було би бажання :)
    це теж діло звички, я вдома вже давно їм зовсім окремо, бо мої хлопці тим не заморочуються, в них свої смакові вподобання і мушу варити те, що вони хочуть

    ---------- Додано в 12:13 ---------- Попередній допис був написаний в 11:30 ----------

    ще ні, буду шукати обов"язково
     
  17. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    немає:) знаю, що це спрощує ситуацію, але мені і до того, щоб їсти інше ніж чоловік довго довелось йти.
     
  18. Rona

    Rona Мама-йожик

  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    Я ще роки 2 назад слухала лекцію про режим дня. Там було про те, що Торсунов радить їсти рано вранці, ряжанка, йогурт домашній, ще щось, я кивала головою, і тут ррраз і каже, що дуже добре їсти зранку манго! І я зависла. Бачите, досі пам*ятаю :)
    Я дивлюсь глобально - якщо всім починати харчуватись згідно принципів Аюрведа. Це як мінімум 2 меню. А діти, як їх годувати?
     
  20. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Аюрведа про харчування

    поки прочитала лекцію, вже й книжка появилась :)
    треба писати план - послідовність книжок, які треба прочитати:)