Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ха, з нас теж приколюються всі, кому не лінь, бо "по плану" я б мала через місяць народжувати, а тут чойто не вагітна:girl_haha:
    Мені зараз так незвично, аж часом враження, що не вистачає нового малюка)))
    Ви помітили цікаву тенденцію: в кого 3 дітей - вважають багатодітними сім'ї з 4+, в кого четверо - з 5+? Цікаво так:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так, baby fever is real. Звідти вони всі і беруться.

    Нє, я себе вже багатодітною вважаю.
     
  3. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    в мене зараз більше "які вони, малюки?" Дуже забулось. На днях потримала півторамісячного лялюха знайомих. В голові логічні думки - що я про таких м'якусиків знаю все і більше. А фізично - зовсім забуте відчуття. Час так летить, треба щось згадувати
     
    • мімімі мімімі x 1
  4. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Я взяла місячного -- і в мене просто із рук видерли і заявили, що я не вмію тримати!)
     
    • Смішно Смішно x 10
  5. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ...так, ще щось хотіла сказати про багатодітність, але не знаю як би це правильно пояснити. ні, мені ніхто ніколи не дорікає і жодного дивного погляду у свій бік я ніколи не бачила. Але зауважила інше. Коли в компанії одно-дводітних мам хтось питає якоїсь поради чи ще чогось, чи скаржиться, як все дорого, як багато йде на школу і садок, усі намагаються зробити вигляд, що мене немає. так наче я на них тисну, хоча я мовчу і ніколи нічого подібного не кажу. Таке враження, що хтось хоче показати, що він дуже розумний, а я... ні, не тупа, мене просто ігнорують. чи коли скаржаться, як в когось на 2 дітей багато грошей йде, то ніколи не скажуть: та шо там в мене, он у неї четверо... короче щось таке написала, сама не поняла шо. але відчуття такі є. То тільки в мене?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    мені "попався" дуже міцний і великий малюк, він в півтора місяці тягне на всі 4 і голову вже тримає. А в цьому віці ще бувають червоні такі, крихітні і м'якесенькі мікродітки, я б і не просила такого на руки зараз, побоялась би
    --- дописи об"єднано, 9 Січень 2018 ---
    хочете визнання? :)

    та в кожного своє, напевно. В мене "тобі легко, тому що ..."
     
  7. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    нічогенько собі...І якими ж то аргументами люди виправдовують вашу "легкість"?
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    якщо вагітність без лікарів - значить, легка вагітність. а
    "легко, бо в тебе здорові діти"
    "легко, бо ти знаєш англійську", "легко, бо ти вмієш 1, 2, 3..." -
    "легко, бо тобі пощастило з роботою"
    Але пальма першості - звісно, дістається автору безсмертного "тобі все легко дається, бо ти оптимістка"
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  9. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ну то понятно)
    але інше цікаво: чому в мами однієї дитини питають пораду, а в мене ні? причому я відповідь знаю на сто відсотків, а меншдітні мами ні. Тобто вони при мені розмірковують про те, що я точно знаю. Може просто постраждати хочеться? Проблеми собі повигадувати? А тут я із своєю істиною... Але ні-ні. Я поради не даю. Я, коли питають поради у всіх ніколи не відповідаю. Коли особисто в мене -- тоді вже можу щось говорити
    --- дописи об"єднано, 9 Січень 2018 ---
    все, сама написала, сама ситуацію розрулила. Людям проблем хочеться, страждань, страстєй -- а в мене все так просто -- відрізала свою правду матку і всьо, сиди далі на майданчику, сємкі плюй... А пагаваріть?)
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    та чого - понятно? Ви доросла реалізована людина. Забийте.
    одна моя знайома майже забороняла своїй доньці спілкуватись зі мною, щоб порядна мама тоді 1 дитини не "набралась" від тої багатодітної :) А Ви кажете, поради
    Забити only
    --- дописи об"єднано, 9 Січень 2018 ---
    а оце дуже мудро.
     
    • Смішно Смішно x 1
  11. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    може просто питає пораду мама, в якої теж одна дитина. І вона в якйсь мірі хоче бути на рівні в тої, в якої питає. Бо здебільшого мама, яка питає пораду, хоче почути не пораду, а просто заспокоєння, що в когось теж щось таке є, схожа проблема,і вона не одна в своїй ситуації.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  12. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    це я якраз мала на увазі ваше оце
    тільки у грубшій формі)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    ггг...тре було відповісти, що Ваш чоловік тільки на вашому фронті працює))
     
    • Смішно Смішно x 5
    • Подобається Подобається x 2
  14. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Kandya ви просто не можете дати тієї поради, яку потребує мама однієї, для прикладу, дитини) Тобто ваша порада буде правдивою, але вона хоче почути інше. Для прикладу, вчора бачила обговорення в одній групі - як обрізати піврічній дитині нігті) І стільки проблем - крутиться, плаче, не хоче, не дає, у сні будиться і т.д. І стільки ж різних порад. Придумали собі проблему і обговорюють і прості рішення там не підходять :girl_smile:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 3
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy


     
    • Подобається Подобається x 4
    • Смішно Смішно x 3
  16. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    І я тут зі своіми 5 копійками). Поруч з мамами, у яких дітей більше ніж у мене, відчуваю себе деколи менш досвідченою. Якось вони мені здаються мудрішими), такими, такими, що вміють-знають-бачили більше за мене. Ну і такі мами викликають повагу). От зараз маю вже 3, і розумію, що 3 - то впринципі і не важко. А от 4 - то вже подвиг). Якось так. Наразі навіть боюсь думати про 4 лялю. Ну але в житті всяке трапляється))), і чоловіка стерилізувати не хочу.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 2
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    тут цікавий момент, бо досвід у кожного свій і порівнювати складно.
    Я давно знаю про те, що для себе знаю все, а для користі інших можу порадити дуже і дуже мало. Бо у них - своє життя, побажання і досвід.
    Поруч з мамами, в яких дітей більше, ніж у мене, буваю нечасто :) Не можу сказати, що вони є для мене окремою категорією. Зрештою, як показує практика, материнство - важлива річ, але воно не "робить людину" переважно. Якщо жінка була цікавою, активною, радою спілкуванню до народження дітей - то вона з великою ймовірністю буде такою ж мамою. Для такої кількості дітей, яку народить.
    А досвід побуту з дітьми, приміром, - це складна для стороннього розуміння річ, бо у всіх свої бекграунди. Стосунки з родичами, навчання-робота, бачення життя. Повсякдення тим просякнуте. Тут неможливо порівнювати.
     
    • Подобається Подобається x 6
  18. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Бо ще є такий закид, десь в родині чи компанії хтось розповідає про складнощі з дитиною, і хтось інший вигукне "ой, а Юлі, напевно, смішно то слухати! Як це - важко з однією дитиною? Пра, Юль?"
    Я того взагалі не розумію. Ніколи не вважаю себе "крутіше" через те, що без допомоги "справляюсь". Я так собі обрала, на це були причини. Чи через те, що дітей більше. Так само - таке рішення, таке життя.
     
  19. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну але те, що ти обрала все свідомо (не то шо нєкоториє, гг), не змінює факту, що з 3 дітьми більше буденної роботи, ніж з однією. Одягнути трьох, нагодувати, закинути-розвішати прання, завезти і привезти в школу, садок, на гурток, які в різних кінцях району. Взагалі я зараз напишу дурість, але для мене легше сприймається, коли діти з'являються непланово і вже нема звалу - мусиш робити побутову частину поботи для них і все решта, що включає поняття "поява нової дитини". В мене так, щоб дуже планова - то перша дитина. Друга не знаю, звідки взялася) )) третю я захотіла, але планувати би не наважилася, якщо б це потребувало якихось зусиль. Мені в принципі фіолетово, що про це думає хтось, крім мене і чоловіка, але я не встидаюся розказати, що буденні справи з трьома дітьми часто виносять мозок (а ще й допомоги нема зараз ніякої) і то дійсно замучує. Мені ще правда ніколи не говорили, що я бідненька, чи що треба було головою думати, ггг, бо на таке я можу не дуже коректно відповісти. Але загалом в мене позиція "гнучкого" планування життя і дітей в т.ч. - тобто я собі планую якось взагальному і знаю, чого я хочу вцілому від життя, а чи буде то при трьох дітях, чи ще колись хтось "заведеться" - хай то вже буде на розсуд Божий (я просто не "нариватимусь", бо по відчуттях мені наразі досить). Я себе теж не вважаю якоюсь там крутішою від мами однієї дитини, але той факт, що з кожною наступною дитиною, крім гори побутових питань, додається великий запас терпіння, розуміння, якоїсь мудрості зрештою - я собі ставлю в плюс. Я собі багатодітності свідомо не обирала, але це стало одним з найкращих планів зверху щодо конкретно нашої сім'ї на даний момент.
    А щодо того, що хтось там радиться між собою про підрізання нігтів піврічній дитині і не може знайти рішення, то в них етап такий, який, можливо, ніколи і не закінчиться і перейде на внуків. В мене з першою дитиною теж були дурні запитання і хвилювання. Теперішня я би порадила "та забий на ті нігті, обрізай по одному в день", а колишня я би подумала, що така мама якась ненормальна, бо де ж то дітьо буде мати непідстрижені нігті - подряпається, замаститься, відламає кусок і буде плакати, а шо люди скажуть. Хоча до декого здоровий пофігізм ніколи не прийде і це нормально. Можливості для розвитку, так би мовити:)
     
    • Зе бест! Зе бест! x 9
    • Подобається Подобається x 8
  20. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @Haidee, в світі стільки всього, що виносить мозок, що діти далеко не на першому місці. Лікарні, якісь страшні такі штуки - так. Побут - ні. Я з появою дітей значно краще організувала побутові справи - можливо, тому так.

    І з приводу планованості - кому яке діло.
    Так само і з приводу розмов про догодовування, масажі, нігтики. Комусь це потрібно, отже - це важливо. Не мені, отже - мені не треба в ту розмову :)
     
    • Подобається Подобається x 1