Будуй хату з лободи... А де і як збудувати?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Hruska, 13 Листопад 2009.

  1. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Це питання вже вашого комфорту, скільки дітей, ми зараз живемо в 120квадратів 1поверх, мені ідеально, лише браку великої альтанки на подвірї
    3спальні+2санвузли+кухня+вітальня. Після 66кв м квартири ця площа звичайно тішить
    --- дописи об"єднано, 29 Червень 2020 ---
    Тепер лише б одноповерховий!
    Татові з його вічними проблемами з ногами лізти до нас тяжко
    Вагітна сестра теж ниє, не хоче дивній раз ганяти між поверхами
    Терпну за дітей які вічно літають по сходах як шалені
    Ну і моя думка що це по фінансах вийде в нуль бо
    1.Те що зекономите на сходах перекриє дахові витрати
    2 .Те що зекономите на перекритті між 1 і2 поверхом піде на фундамент
    --- дописи об"єднано, 29 Червень 2020 ---
    А головне що ніхто не товчуться над головою. Ми робили досить якісне перекриття між поверхами, але всеодно шумоізоляція до нічого, нажаль.
    Тонни арматури, тонни цементу, пінопласту, керамзіту, чистової стяжки і всеодно чути на перший поверх як ходимо
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Корисно Корисно x 2
  2. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    На жаль, не зручно цитувати з телефону.
    Розповім досвід наш.
    Будинок стиль хай-тек 150 кв.м., житлової 100. Коробка (канадська технологія) була готова за 3 тижні. Підключення комунікацій (вода, світло), а точніше їх очікування, виробництво вікон та дверей тривало майже 2 місяці. Стан без ремонту, в який ми в’їжджали - вартував 20тис. - ділянка, з комунікаціями, опалення теплою підлогою, вікнами (Плюс чоловік власноруч чи з друзями робив робіт приблизно на 5000, при наявності часу). А от вартість ремонту залежить від побажань і можливості робити деякі роботи самим.
    Далі почали робити ремонт - плюс 10000. Це стан хати пошпакльованоі, плитка на першому поверсі повністю та плитка повністю в душовій.
    Ще на красу (декори всередині та на фасаді, підвісні стелі, камін з системою опалення, кондиціонування тощо, ламінат на другому поверсі, красиві сходинки) - піде до 10000-12000. Хоча можна і 5000, і 25000, залежно від матеріалів та побажань.
    Нас вже 6 - то однозначно будемо добудовувати (конструкція будинку це дозволяє) кімнату на 15-20 метрів.

    В нас ділянка вузька, дім двоповерховий. Зараз би вибирали ділянку таку, щоб одноповерховий будувати :).
    А взагалі, я вважаю, що в нас ідеальний будинок для сім`і віком після 45. Невеликий для прибирання, оптимальний для молодших дітей-школярів, які поступово будуть виїзджати з гніздечка :), та достатній для прийому гостей. Плюс в нас тераси, балкони замість бесідку та як додаток до спальні. В старались використовувати простір максимально ефективно та функціонально.

    І я би радила по можливості робити плаский дах (в нас плаский). В мансардних кімнатах простір зрізаний. Хоча, якщо це простір 200-300 квадратного будинку - то хай :girl_crazy:. До того ж, на пласкому зручно ставити сонячні батареї, якщо комусь актуально.

    П.с. Опалення будинку тільки теплою підлогою (внизу +22-24, наверху +18-20, залежно від морозів) електро іонним котлом та інші електро затрати (бойлер, кухонні електро прибори, газу не будемо проводити) вартували взимку 2000-2200грн в місяць без економії.
     
    • Інформативно Інформативно x 5
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 2
  3. Bluemchen

    Bluemchen Well-Known Member

    а як зимою зі снігом, не потрібно вилазити , щоб очистити від снігу?
    Ми також розглядали варіант плаского даху перед будівництвом, але відкинули цей варіант через накопичення на такому даху снігу, який може спровокувати пошкодження.

    100%, особливо, якщо якісь травми ніг, то дуже хочеться поменше всяких сходів.
     
    Останнє редагування: 1 Липень 2020
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Цієї зими взагалі потреби не було, а минулої - один раз скидали лопатою. Тут не треба економити на покритті (зараз точно не скажу, бо не знаю, але якась спец піна і дах під непомітним наклоном все таки, стічні отвори з підогрівом) - все ок.
    (По грошам наш дах - 1300у.о.)
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А порадьте мені, будь ласка, хорошого архітектора з власного досвіду!
     
  6. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    То до @Khrystik, її чоловік Ігор робив наш саманний проект, тому можу сміливо рекомендувати:girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я б порадила поїздити подивитись готові будинки. планування і тд. щоб мати уявлення про майбутній будинок. а потім вже мучити дизайнера)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Намалювати можна любе-голубе. Тут питання, щоб потім те малювання не завалилось якщо не прорахувати всі несучі конструкції. Проект будинку - це серйозно і тут без спеціаліста я б не ризикувала.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    ну так і було) забудовник співпрацював з архітектором і той відкоректував -позначив несучі конструкції і тд на "любому голубому"
     
  10. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Маю декілька питань:
    1. Хтось має п-подібний будинок? Розмір ділянки дозволяє таким от чином заховатись від сусідів).
    2. Давайте поговоримо про плаский дах. Подивилась декілька відео, і не знайшла недоліків). То реально кльова штука, чи таки щось не договорюють)?
    3. Хто має одноповерховий дім? Задоволені?
    4. Тепловий насос. Є в когось така штука? Як?
    5. Сонячні батареї - варто чи ні?
     
  11. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Кльова штука, але, мабуть, треба давати мінімальний нахил, щоб дощова вода не стояла і якийсь підігрів, щоб топився сніг.
    В нас нема, але ми тим питанням детально цікавились і дійшли висновку, що таки ні, не вигідно ставити в наших широтах.
    Варто якщо у Вас є вихід в загальну мережу. Тоді є можливість літом надлишок продавати по зеленому тарифу, а взимку використовувати електроенергію з мережі.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  12. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    наш знайомий поставив собі батареї сонячні. казав задоволення дороге і вигідно лише з принципів )
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    @raspberry, читала, що Ви планували опалювати хату і каміном з розведенням трубами (чи як то правильно). Зручно? Тепло? Зробили б так знову чи шукали б альтернативу?
     
  14. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я от думаю- може то краще утеплити хату .. ну там стіни грубі тд. щоб по мінімуму використовувати газ.. ну і наш забудовник казав що зараз газ-найдешевше опалення при добре утепленому будинку. ну але я не буду стверджувати що то вірна відповідь. ))
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  15. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Так, в нас камін і розводка труб по кімнатам, обігрів повітрям. Цієї зими було цілком достатньо тепла. Але поставили ще твердопаливний котел для батарей, теплих підлог і підігріву води. Бойлер в нас комбінований - гріється і від електрики, і від котла.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А скільки за зиму (чи опалювальний сезон) пішло дров? У нас друзі на Закарпатті, де тепліше ніж у нас, спалили 3 машини дров по 7,5 тис грн. Твердопаливний котел і камін. Але й площа дому десь коло 300 кв. Дім утеплений.Якось не мало)
     
  17. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Ще не можу чітко сказати, бо не жили взимку. Але минулої зими камін палили майстри лише в робочі дні, крім вихідних, мінус свята в січні, спалили десь 2/3 машини всього. Цього року взимку мало-що робили, ну і ми іноді приїжджали, то допалили решту. З березня ми живемо. То в камін йшла одна закладка під вечір на години три і того хватало, щоб підтримувати температуру 21-22 градуси до ранку. Потім закладали ще одну - для підтримки вдень. Поставили твердопаливний заради води, бо світло дачне і його не вистачає, газу нема. То там йшло десь 5 охапок на одну закладку. Котел високий, десь 2 метри, того вистачало на опалення і підігрів води до двох діб. Зараз купили знову машину дров, теж 7500 грн./10 складометрів. Цієї зими вже зможемо прорахувати скільки точно піде.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1