Центр зайнятості

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Darcy, 5 Грудень 2009.

  1. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Дівчата Вам вже майже все розказали, додам лише 1) що минулого року ставав на облік знайомий, не прописаний у Львові, то зараз ніби не має значення, лиш він ставав після звільнення з роботи. 2) "какова цель Вашего визита?" , пардоньте за мій французький . Якщо лише, щоб було куди подати лікарняний з ж.к. і отримати ті мінімальні декретні виплати (з нового року, мабуть трохи піднімуться), то добре Вам вище писали, чого туди спішити. Є інший варіант, стати швидко на облік, щоб знайти роботу, попрацювати трохи і піти в декрет вже з робочого місця, то ситуація вже інша, навіть , якщо з.п. буде не висока, лікарняний вже нарахують виходячи з мінімальної зарплати (цього року при мінімалці 3200 виходило близько 14 тис.грн.).
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    От як виявилося недавно таки будуть :girl_crazy: Я туди не рипалася бо думала, що немає толку, валанцаюся ще з серпня (звільнена за згодою сторін 31 липня), тобто за останні 12 міс офіційно працювала більш як 6міс . Тому за тих кілька місяців до декрету щось там ще з біржі мало би капнути наскільки я розумію? От піду попитаюся. Про декрет, певно, одразу не казатиму, бо ще на схочуть оформляти тим більше "нетутешню" :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Однозначно пробуйте! Удачі!
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    @Akina, не ставити не мають права! Але словесно залякувати вони люблять. Головне не вестися і знати свої права і використовувати в своїх інтересах. Я працювала офіційно і чесно сплачувала податок в соц. страх і то немаленькі суми кожного місяця. Настав певний момент , коли мені ці кошти стали потрібні. Тому жебраком себе не відчувала і на чуже не претендувала!
    Ставати вигідно чим швидше після звільнення. Бо виплати нараховують згідно стажу і на основі середнього доходу за останні 12 місяців. Чим більше місяців тому ти звільнилася, тим менший середній дохід, тим нижчі виплати. Правда, потрібно не забувати, що основна мета працівників ЦЗ - знайти роботу! Тому якщо зп була мінімальна, а професія поширена - будуть активно давати направлення на роботу. Це ще залежить який консультант попадеться. В мене була спокійна добра жінка! Я їй зразу пояснила, що планую вагітніти(я тоді ще не була вагітна) і звільнилась, бо мені було важко фізично працювати в такому темпі і графіку. Але в мене середня зп була вище середньої по Львову в моїй професії. І вона при всьому бажанні не могла мені підібрати місце праці з їхньої бази!
    Одного разу мій спеціаліст була у відпустці, і мене передали іншому на той момент! Вона реально мене пресувала, ображала і принижувала! Але я чітко вказала, що вона не має права робити певні дії за законом і момент себе вичерпав. Але все одно дивує, що працівники в першу чергу роблять як їм вигідно, а не людині, яка до них звернулася. Деколи порушуючи цим її права. Це все сумно, насправді...
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Зп офіційна - мінімальна, а от професія в дипломі і трудовій - досить рідкісна :) Я трохи перелистала тему і загалом якщо віправлятимуть кудись на роботу збираюся потенційним роботодавцям чесно повідомляти, що працювати через пів року геть не входить в мої плани, і взагалі в мене ще є дитина садочкова, що хворіє досить регулярно і бабусь у Львові немає :girl_crazy:Коротше, надіюся, що ті декілька фірм у Львові, яким я чисто теоретично могла б знадобитися за тих пару місяців, таки напишуть самі відмову від такого "ненадьожного" кандидата :girl_haha:
    Я, доречі, теж. практично з моменту закінчення університету: спочатку по трудовому договору, потім із записом у трудовій. Так що в соц страх теж свою лепту внесла :girl_yes2:(то я так сама себе переконую щоб таки дотопати до того ЦЗ :girl_haha:)
     
    Останнє редагування: 7 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  6. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Підкажіть будь ласка :girl_flag_of_truce: - комусь в цьому місяці прийши виплати з ЦЗ? Бо у мене і досі немає :sad: (минулі місяці 5-6 числа нараховували), знаю, що дитячі затримували, ці теж? Чи то лише у мене досі немає і треба до них дзвонити - питатися?
     
  7. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Вони нараховують кошти подекадно після відвідування. Якщо відвідування було 20- 28 лютого, кошти нарахують 1 березня і виплатять приблизно через 7 днів(якщо без затримок).
     
    • Корисно Корисно x 1
  8. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Та вона мені відвідування зазвичай ставить на одні і ті ж дні - близько 1 і близько 19 числа (а поміж тим ще завжди семінар то 7 то 10)... Хоч хто зна як там рахують. Сьогодні їм дзвонила, то нічого толком не довідалася - сказали "нам гроші тільки з Києва 7 числа нарахували, а то ж вихідні і т.д, ждітє"... Чи нараховували особисто мені сказати не можуть. Ох, бачу, що аж піду в понеділок на нове відвідування тоді вже толком дізнаюся :girl_in_dreams:
     
  9. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Коли було останнє відвідування чи семінар(вони рахуються як відвідування)?
     
  10. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    @Akina підкажіть, будь ласка, із тим ставанням у Центр зайнятості. Я теж прописана в області, теж збираюся в декрет, але робота неофіційна, віддалено, на півставки та й зараз зовсім сходить на "нєт". Хотіла би стати на облік, щоб пару гривень капало, та й щоб потім звідкись нормально в декрет вийти. Мені, на жаль, на офіційні місця роботи взагалі не щастило, всі хотіли тільки неофіційно або оформляйся підприємцем (оскільки мала плани на другу дитину, то це теж мене не влаштовувало). Підкажіть, де то ставати на облік і чого варто сподіватися (чим пресують, чи часто відвідуєте ЦЗ і т.п.)?
     
  11. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    На Княгині Ольги (там одразу за Сільпо і Арсеном далі по вулиці). Можна десь на сайті брати електронний талончик на перше відвідування, можна прямо у них але тоді, напевно, доведеться почекати годину-другу свого часу. З собою мати паспорт, ід.код, трудові договри (якщо мали), трудову книжку, дитяче свідоцтво. Якщо за останній рік Ви працювали офіційно менш як 6 міс то виплати будуть мінімальні (не знаю точно скільки - погугліть, здається, щось порядку 600-700 грн міс), але потім декретні будуть значно більші в офіційно безробітних, ніж в неофіційно (загалом десь на 2 тис більші). Нарахування починають через 10 днів після реєстрації безробітного (але то, здається, теж залежить від нюансів Вашого стажу і статті останнього звільнення). Перший тиждень було щось 2 чи 3 відвідування підряд. Далі у мене майже щотижня - раз в 2 тижні до консультанта, і поміж тим ще якісь семінари "легальна зайнятість", "складаємо резюме" і т.д. Мені роботу не пропонували (бо спеціальність досить рідкісна, вакансій немає), якщо у Вас затребувана - то можуть поганяти по співбесідах. Але, думаю, роботодавець, дізнавшись про вагітність, сам підпише Вам швиденько відмову.
     
    • Корисно Корисно x 1
  12. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Отож сьогодні принесла я декретний листок і в ЦЗ зробили в трудовій запис про припинення виплат з безробіття. АЛЕ я думала, що вони закривають зовсім ту мою справу, а натомість мені сказали прийти по закінченню декретної відпустки, тривалістю у 4 міс чи скільки там (в серпні). Тобто я можу і далі стояти на біржі? Виплати мені були призначені з середини грудня, пишуть в інтернеті, що загалом вони становлять 270 днів - це рахується за виключенням часу декрету чи ні? Тобто чисто теоретично я можу ще тих кілька осінніх місяців після декрету і далі стояти на біржі та отримувати виплати (звісно, якщо являтимуся на всі відвідини і заходи)?
    І друге питання - якщо я просто не прийду в серпні то вони автоматично закриють мою справу самі? Чи все одно треба буде їхати? Я нині якось трохи зле себе почувала, хотіла швидше додому потрапити, тому не розпитала детально свого консультанта :girl_blush2:
     
    Останнє редагування: 18 Квітень 2018
  13. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Йшла в декрет з цз, за 2 тижні дитині 3 роки, підкажіть коли потрібно з'явитись в цз?
     
  14. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Вчора підписала заяву на звільнення з попередньої офіційної роботи, звідки йшла в перший декрет (за згодою сторін). Якраз 18-го листопада завершився декрет. Зараз в мене оформлений ФОП (2 група), всі податки сплачую. Працюю на іншій фірмі, неофіційно, так можна сказати на фрілансі свого роду. З квітня намічається наступна декретна відпустка.
    Питання - варто ставати в центр зайнятості? Чи будуть якісь виплати, так як я ФОП (з березня цього року)?
     
  15. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Ви як ФОП не можете стати в центр зайнятості - Ви ж типу працюєте. Але Ви і сплачуєте ЄСВ в мінімальному розмірі, отже, маєте право на оплату лікарняного по вагітності та пологах, правда в сумі обрахованій виходячи з розміру мінімальної зарплати за місяць. Коли будете мати лікарняний на руках, оскільки Ви самозайнята особа, самостійно нараховуєте собі суму по лікарняному, оформлюєте заявку встановленої форми і несете в Соцстрах . Мусите відкрити спец рахунок підприємця для соц виплат в банку, він вказується в заявці, туди соцстрах протягом встановлених термінів має перерахувати суму допомоги по вагітності і пологах.
    То приблизна схема, як там зараз точно - не скажу, бо все міняється. Форумлянка Цьомцьомка оформляла те все не так давно, то можливо вона порадить Вам точніше.
    Ще почитайте тут
    Право жінки-підприємця на допомогу по вагітності та пологам в 2018 році
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Хто відмовлявся від роботи, яку пропонував центр зайнятості? Чи нормально реагують? Хочу завтра поїхати попросити, щоб написали відмову, і думаю, як то краще зробити.
     
  17. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    Я (ну як я, фірма, на якій я працювала), колись була "з протилежної сторони", тобто ми подавали заявки про вакансії в ЦЗ. То було зразу видно, хто шукає і хоче роботу (з тими проводили мінімальну співбесіду, і звичайно, якщо кандидатура була непідходяща, то відмовляли, декого таки взяли). А в більшості було на обличчі написано - "я не по роботу, а по відмову - відправте мене", то звісно і їм писали, що кандидатура не підходить, бо кому треба такого "кадра", який наперед не налаштований на роботу.
    Але таке не дуже хотіли робити , наприклад, в комунальних підприємствах, тобто кандидата на вакансію дефіцитного двірника вони не дуже хотіли "відпускати" так просто... бо реально підходив будь хто і потреба була.
    Думаю, що Ви вловили різницю. Дуже залежить від вакансії і кваліфікації.
    А пораду від "скерованих", я думаю тут дівчата ще напишуть.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Цікаво іще, що, роботодавці, по співбесідам котрих ганяють, отримують за це субсидії. Можна домовлятись, мол, ми із вами не зійшлись, і вам добре і мені. Але це не завжди так працює.
     
    • Не подобається Не подобається x 1