чи є на ДП місце для дискусій?

Тема у розділі 'Організаційні питання', створена користувачем Гелена, 13 Березень 2009.

Статус теми:
Закрита.
  1. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    загалом згідна, але я би хотіла, щоб крім милих балочок, на Форумі ще було місце для дискусій
    чому б не лише обмінюватися думками, але робити це аргументовано?
    є гілки для милих балачок про життя-буття, а є гілки для дискусій
    наприклад, гілка "для мамусь і татусів" для того щоб ділитися подіями з життя, роздумами, порадами, а є гілки про методики виховання - це теми дискусійні, в яких повинна бути дискусія

    то чому в темах про методики виховання нема місця для дискусій? бо в мене склалося враження, що нема
    а це як мінімум дивно
    чому взагалі всі спроби подискутувати на ДП обриваються фразою "кожен має право на свою думку"? "а чого вас ця тема зачіпає?"
    а звучить це як "та як ви смієте щось доводити?"
    навіть в "дискусійних" гілках мало хто вважає за потрібне (або наважується) до висловленої думки докласти кілька аргументів, бо той хто аргументів не має відразу почне обурюватися :xaxa:

    мабуть, це тому, що більшість може сказати лише свою "думку", але бракне знань її аргументувати
    з того всього ще й в "кращих традиціях" "обламують" тих хто може аргументувати
    коротше, питання думаю зрозуміле :)
     
    • Подобається Подобається x 14
  2. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Я практично не беру участі у дискусії, коли не маю певних аргументів і повної переконаності у своїй правоті,тобто не маю таких глибоких знань в тій чи іншій сфері, щоб переконувати в цьому інших... але саме завдяки дискусіям на ЛФ і ДП я сформувала свою думку стосовно багатьох важливих для мене проблем і я за те, щоби дискусія була аргументованою і виваженою. Головне - не переходити на особистості, фрази типу "а чому ви думаєте, що я ..." або "а де ви побачили в моєму дописі...", бо це вже дратує. Але розумію, що іноді важко стримувати емоції, коли йдеться про щось важливе і людина має чітку сформовану позицію.
    Особисто Вам, Гелено, я вдячна за ті питання, які Ви піднімаєте, бо до них, як правило, долучається завжди багато людей і саме ви спрямовуєте розмову в більш пізнавальне русло.
    А стосовно методик виховання, то я завжди перечитую всі посилання і змінила думку на деякі аспекти у вихованні і навчанні дитини.
    Одним словом, я ЗА дискусію, але проти сварок і образ...
     
    • Подобається Подобається x 24
  3. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Вважаю, що є. Інакше, думаю, так часто не жалілись би модераторам, що багато хто з-запалу оффтопить, намагаючись будь, що аргументувати свою думку. :) А якщо серйозно - то форумляни думаю підтвердять, що тому ще форум і відвідують, що можуть таки на ньому спілкуватись/дискутувати..
    Тут правда треба розрізняти для себе тонку межу між безпосередньо дискусією, словоблудством і провокаціями. Адже прихильникам останніх занять не важливий результат (як пошук істини), не важливі методи (вони навпаки використовують психологічні шаблони або логічні помилки аби довести те, що поставили за мету) більше того, їм не цікаві співбесідники. І такі речі погодьтесь таки треба комусь припиняти - бо форум існує для комунікацій різних людей, а не є площадкою для маніпуляцій суспільною свідомістю чи вправлянні у власних ораторських здібностях кількох умільців.
    Не завжди той, хто гарно говорить - говорить правду. В тому плані шкода, що нема модераторів на наших політиків - от хто навправлявся нести на словах манну небесну..от тільки логіки, відповідальності, грунтовності в нашому житті від їх вмінь більше не стало.
    Тож хоч ми, навідміну, не забуваймо заради чого свої дискусії починаємо.
     
    Останнє редагування: 13 Березень 2009
    • Подобається Подобається x 20
  4. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    А що робити форумлянкам, які сємок полузґати приходять?
    Їм теж хочецця напостити своє "О-о-о!!! Сууууупер. ти така кльоооова! Не буду сперИчатись, але думаю..."

    Розділити Посиденьки на Дискусійний і Трьопологічний кабінети?
    На багатьох форумах є столики, де заборонено просто талапати.
    ІМХО, єдина гілка (може був не надто уважний), в якій вдається тримати чіткий формат - "Не раджу лікаря з ПБ" (жорстким викиданням неформату).
    Напевно, можна й інші гілки тримати (зубами). :xaxa:
     
    Останнє редагування: 13 Березень 2009
    • Подобається Подобається x 6
  5. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    не люблю я дискусій (понятно до кого мене зараз занесе п. левандівка), тому що вони дуже швидко переходять в сварку, після якої хіба писати в "мене тут деякий час не буде". Я висловила свою думку, хтось теж висловив, а хтось собі зробив висновки хто прав, хто віноват...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Не помітив. :no:
    В чому вона (думка) мала полягати?

    ЗІ: "похвалився" чистотою гілки "Не раджу..." і через хвилину видалив (зі штрафом, звичайно) неформат від Senior Member :cesored:
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Дискусії повинні бути, інакше це буде почерговий монолог, а не діалог і т.д. В дискусіях таки народжується істина. Просто є люди і є гілки, де нарід просто хоче висловитися і не чути нічиїх думок, з тим вже важче. Мені на цьому форумі часом трохи важко дискутувати, оскільки маю чисто теоретичні або нульові поняття про переважаючі тут теми (діти, вагітність, косметика і т.д.)
    А от цукор-шоколад часом теж набридає.
    АЛЕ сварки і дискусії - то 2 великі різниці, от для того, щоб нарід не переходив межу є модератори.
     
    • Подобається Подобається x 11
  8. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    :xaxa::xaxa::xaxa:
    я не про оффтопи, я про те, що багатьма форумлянками пропагується толерантність, яка доходить до абсудру - свою думку маєш право сказати, а доводити її - ні.

    мені хочеться, щоб деякі гілки були корисні, інформативні. але на форумі бачу що загальний рівень не піднімається, а опускається. імхо :confused:

    вирубаєм виноградники? щоб не було алкоголіків? :xaxa:

    сварки починаютсья, коли при спробі аргументувати свою думку це розцінюють як "ви думаєте ви наймудріша? ви що мене вчите жити?" а чому я маю щось доводити?" і т.д.
    а хотілося просто обговорити якесь питання, почути аргументи іншої сторони, дізнатися щось нове і поділитися знаннями

    ну я теж не у всіх темах вступаю в дискусії, лише в кількох :confused:
    аякже. але я лише за дискусії заступаюся :)
    а ще межі допустимого в дискусіях можна вичитати в правилах форуму :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    ТАК і я не про оффтопи...
    Я про формат спілкування, який можна запровадити в деяких гілках.
    Якщо одразу про цей формат попередити в топіку - можна НЕформат жорстко різати, щоб не заважали ДИСКУТУВАТИ У ЗАДАНОМУ ФОРМАТІ. (з правом "доведенням своєї думки", скажімо).

    Інше діло, що "глянув аватар -..." :xaxa:
    Дуже символічний чобіт. ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

     
  11. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    так... не згідна. ніякий рівень не опускається. просто не всі вміють, написати, так як ВИ ЦЕ БАЧИТЕ.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    я теж. я ж прийшла на ЛФ вагітною і майже нічого не знала про пологи, догляд і виховання дітей
    і саме тут сформувалася моя думка про ГВ, СС, вакцинацію тощо. тоді я майже не брала участі в дискусіях, просто спостерігала за ними
    потім я вже вивчала ці питання в різних джерелах, але все почалося з ЛФ
    за що я дуже вдячна багатьом форумлянам :)

    дякую, дуже приємно чути :o:o:o
    я ці питання якраз вивчаю, обдумую, тому мені так бракує дискусій в яких можна знайти істину або ще краще шлях до неї :)

    тепер зрозуміло. хороша ідея :y:
    угу... аватар таки щось символізує. на те він і аватар :xaxa:

    не зрозуміла :confused:
    тобто?

    а ми з вами, до речі, переважно в різних темах спілкуємося
     
    Останнє редагування модератором: 14 Березень 2009
    • Подобається Подобається x 2
  13. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Наведу приклад з моєю мамою. Каже до мене "Оксана, ну може так і так зробим?", кажу "Ні, краще так то й так то!!!" вона: "Та ні, дивись, якщо зробим так і так то буде так і так!!!" відповідаю "Мамо, ну якщо так, то нашо мене питати, як ви і так все знаєте!" на що мама відповіла "Розумієш, в спорі завжди народжується істина..." І ми частенько сідаєм за стіл, сперичаємся, в результаті приймаєм правильне рішення.
    Тому дискутувати, сперичатись, обговорювати ТРЕБА!!! Головне слухати не лише себе, а й співрозмовника.
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    і що?
    це означає , що і інших темах деградація?
    бо саме це я зрозуміла з цитати , " РІВЕНЬ ОПУСКАЄТЬСЯ"
    я не втручаюся в теми, про дітей і тд. бо не компетентна.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    я говорила про ті теми в які я дописую або які я читаю
     
  16. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Гарний приклад! :xaxa:
    Того, як мама (бо має досвід) не шкодує часу і сил (бо про рідну доню мова), що посидіти, навчити доню. Не ліниво їй загорнути у фантік демократичного пошуку істини (у суперечці) наставити дитину на правильний хід думок.

    На форумі ж людям буває "ліниво" довго і толково пояснювати прописні істини. Особливо, коли форумляни "лінуються" читати попередні пости, аналізувати написане в них про вміння\бажання сперечатися.
    На форумі і конфлікти виникають на рівних місцях, з простого нерозуміння.
    Специфіка...:bazar:
     
    • Подобається Подобається x 10
  17. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Однозначно дискусії на ДП є, і будуть надалі виникати -це риса темпераменту форуму. Інша справа коли дискусія виходить за рамки і перетворюється на суперечку декількох осіб, а далі, взагалі, сходить на "розборки" з переходом на особисті образи (в некомпетентності, "-ти взагалі тут не встрявай", "-сама таке читай" і т.д.). Дискусія на те і є аби зібрати якомога більшу кількість опонентів, довести власну думку до усіх учасників, дізнатись про аргументи інших, зробити висновки.
    Тому я "за" форматування дискусій на ДП. Отак.:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    Ви знаєте, тоді ми обговорювали як мамі правильно поступити:xaxa::xaxa::xaxa:

    п.с. Дякую що не зняли бали за граматичні помилки:y:
     
  19. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    "Можливо я і не погоджуюсь з вашою думкою, але я готовий віддати життя за те, щоб ви її мали" - Вольтер:confused:
     
    • Подобається Подобається x 8
  20. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: чи є на ДП місце для дискусій?

    треба розрізняти такі поняття як "дискусія", "спір", "сварка", "компроміс"

    дискусія - широке публічне обговорення якогось спірного питання. мета - досягти істини або знайти рішення. кожна точка зору в дискусії має бути аргументована. а дотримання правил дискусії не дозволяють їй скотитися до рівня спору чи сварки
    та й люди, які просто хочуть обговорити якесь питання не будуть сваритися. сварка починається коли хтось і не збирався дискутувати, а лише робив вигляд. ну або тоді коли думав що знає що таке дискусія, а виявилося що ні :xaxa:

    спір від дискусії відрізняєтся хоча би мотивацією - бажання будь-якими способами доказати свою правоту, навіть якщо її бути не може, а інша точка зору завідомо не сприймається, не береться до уваги, аргументи нікого не цікавлять, або ж їх просто нема :confused:

    що таке сварка думаю і так всі знають

    а розмови вдома з мамою це не дискусія, це або спосіб досягти компромісу або спір :ninja:

    ==========
    з того всього я говорю тут лише про дискусії, бо бачу в них лише позитив (навіть в гострих дискусіях) і велику користь для всіх учасників
    і не розумію чому при обговоренні цього питання так часто вживаються слова "сварка", "словоблудство", "образи" тощо, якщо вони зовсім з іншої опери

    в мене з кількох моїх останніх тем склалося враження, що елементарне аргументування своєї думки розцінюється на ДП як безсовісний замах на існування і висловлення інших думок, хоча це далеко не так
    просто люди, які можуть висловити свою думку, але не можуть її аргументувати нав’язують іншим такий формат спілкування, щоб їм самим образливо не було :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 6
Статус теми:
Закрита.