Чи має дитина право на власні таємниці?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем дашулька, 19 Листопад 2009.

  1. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Вчора подзвонила мама й почала сміятись так,що я ні слово розібрати не змогла. Потім дійшло-знайшла мої особисті щоденники(мені десь було 11-14 років)...:girl_smile:мені спочатку стало неприємно,хоча ніби стільки років пройшло,але ж все одно-це ж моє особисте,хай навіть по-дитячому:girl_blum:!перше кохання,хвилювання,радощі,гнів,поцілунки,різні пригоди... звичайно,я-то все перевела на сміх,але якийсь осад неприємний залишився. Зная маму,якщо б вона прочитала ці всі речі ще тоді сміхом то не закінчилось би,то точно! почались би навчальні та виховні роботи у моєму житті. Мамі я завжди багато чого розповідала,але є речі,які б я,як кожна дитина,приховувала й тримала у собі. В тому випадку найкращий для мене варіант був-щоденники,які вела регулярно,записуючи все ,що трапилось за день.
    В кожної дитини є свої таємниці: МАЛЕНЬКІ,ВЕЛИКІ- від розбитого горнятка до першої сигарети. чи будете ви давати своїй дитині право вибору на розповіді про власні таємниці? і ,щоб ви зробили,якщо б знайшли щоденник з таємницями і дізнались,щось ТАКЕ,чого б ви не хотіли,щоб дитина таке зробила й навіть думати собі не могли? і взагалі чи стали ви читати?
     
  2. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Так, має право.
    Це моя думка. Мої двоє деколи щось собі шушукаються, а потім один прибігає і аж підскакує, так хоче розказати. І вчу, що якщо ви домовились, що це таємниця, то мені не розказуй. Інша справа, що потрібно бути такою мамою, щоб дитині не хотілось щось приховувати і щоб дитина знала, що в любий момент може прийти і порадитись і що її зрозуміють.
     
  3. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Слова золоті.

    Моя старша Юля вела колись щоденник, де описувала свою любов до Геррі Поттера. Недавно читали і так сміялись, аж плакали.

    Серйозніших спроб у неї не було (або не знаю про них). І чи читати б я стала - не знаю. Може, якби наші стосунки були іншими - стала б.

    А так - її очі для мене були не щоденником, а цілим білбордом, де були написані всі переживання й думки.
     
  4. olena

    olena New Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    О,то направду золоті слова.
    Та бувають різні ситуації,і головне,щоб оті таємниці не вилізли нікому боком.
     
  5. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    А наприклад?
     
  6. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    так-то воно так! але я не вірю в ідеальні стосунки між мамою й дитиною,хоча б тому,що мама завжди хвилюється за своє чадо,іноді може трошки посваритись,а дитина це може сприйняти,як певну перепону,тому буде боятись розповісте щось більш потаємне...хоча в мене була подруга,яка переспав перший раз зі своїм хлопцем,розповіла своїй мамі і та зрозуміла й зраділа,що донька від неї нічого не приховувала. Їі мама прочитала монолог про те чим це може закінчитись,потім дістала шампанське це діло відмітити. чесно кажучи,була в шоці! не всі мами на таке здатні! вот це я вважаю справжньою довірою,щоб можна було розповісти навіть такі інтимні подробиці свого особистого життя й знайти порозуміння.
     
  7. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    В мене була подруга, котра своїй мамі могла запросто сказати:"Мені так подобається той хлопець, я б його хотіла!" (звичайно, трохи в іншій формі). Я була в захопленні від їхніх стосунків, і подумки мріяла, що в мене з (тоді єдиною) дочкою будуть такі ж.

    Минуло з 10 літ... і моя доня сказала мені, що мабуть, їй пора подумати про контрацепцію. "Тобто, вже не треба, але краще наперед, ніж би потім було запізно..."


    Мрії збуваються. :) Просто треба над цим працювати.
     
  8. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    повністю згідна,до чого сама намагатимусь прагнути! але,чому майже всі так говорять,а в житті так рідко трапляється? хвилювання за дитину чи просте непорозуміння?
     
  9. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Ні в якому разі!
    Так! діти мають право на свої таємниці. Вони ж все одно живуть у свому світі, а кожен з нас у свому. Інша річ, що ідеально, коли тих таємниць якнайменше, а все обговорюється з батьками.

    і я такий приклад знаю! І вважаю це великим позитивом. І кожній мамі бажаю такого контакту з доньками.
     
  10. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Я би прочитала. Думаю, що деколи дитина не через недовіру, а через, наприклад, сором"язливість, страх, залякування тощо (різні бувають ситуації) не може з батьками поділитись певною інформацією, а їй дуже необхідна порада... А щоденнику легше довірити свої переживання. Але батьки повинні вміло використати свою інформованість, опосередковано дати пораду. Я хочу бути в курсі всіх справ, мрій, страхів своїх дітей, але ніколи не буду сміятися над ними, а, особливо, ділитися їхніми ж секретами.
     
  11. olena

    olena New Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Я теж би дуже хотіла бути ідеальною мамою для своїх дітей,і працюю для цього над собою,але повірте цього часом є замало.У кожної дитини свій характер:одна з радістю поділиться з вами своїми секретами.а з другої і кліщами цих секретів не витягнеш.Існує ще зовнішнє середовище,під вплив якого так часто потрапляють наші діти.
     
  12. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    а Ви не вважаєте,що якщо дитина Вам щось не розповідає значить Вам не треба того знати?може краще почекати,щоб дитинка сама дозріла для розповіді Вам чогось потаємного. і ще:що скаже Вам Ваша дитина ,якщо дізнається,що Ви без дозволу влізли у його маленьку скриньку?по-моєму,довіри між мамою й дитиною це ніколт не додасть,а навпаки...
     
  13. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Тому що говорять всі так, будучи дітьми, а коли стають батьками - наслідують досвід своїх власних, і від цієї моделі дуже важко відійти.

    Я тоді вважаю, що десь зробила промах.
     
  14. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Я вважаю, що про свою дитину я повинна знати все, навіть те, що вона думає, що мені не потрібно. Хіба краще, коли щось станеться поганого, а я не запобігла цьому через те, що дитина думала, що справиться сама? Деколи можна довго чекати, щоб дитина "дозріла", як ви кажете, а часу може не бути. Зараз я не говорю про першу закоханість чи про те, що в дитини погана оцінка, а про щось більш фатальне. І не обов"язково дитина повинна дізнатись про те, що "Ви без дозволу влізли у його маленьку скриньку".
     
  15. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    А Ви думаєте,що діти такі наївні? ми у підлітковому віці різні штуки придумували,щоб дізнатись читає хтось чи ні. наприклад,волосинку чепляли з зовнішньої сторони щоденника і було видно,якщо її нема або воно порвалась значить хтось брав й гортав. також можна було крейдою або пудрою помастити щоденник не помітно,проте потім видні сліди чиїхось рук...тому засобів дуже багато й дізнатись,що Ви читали також можливо. Інша справа,що можна втратити довіру через це,а довіра-головний звязок між мамою й дитиною.
    чесно,сама не знаю,щоб робила,якщо б знайшла щоденника...але б напевно 300 разів подумала і згадала би себе. мені б було вкрай неприємно...
     
  16. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Дійсно, бачу, що вас ця тема болить, бо свого часу ніколи б не додумалась до таких методів. Згідна, що це велика праця щодо довіри власної дитини. Намагаюсь бути синові в деяких випадках не матір"ю, а порадницею, подругою. Наразі у нас відкриті, довірливі відносину. Хочеться вірити, що так воно і залишиться, але ще раз повторюсь, краще буду все знати, хай це і не такі гідні, високі методи, ніж потім жалкуватиму.
     
  17. дашулька

    дашулька Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Макарена,а скажіть,будь ласка,щоб Ви робили,якщо щось таке дізнались,не дай Боже,звичайно,що Ви найбільше не очикували.Ваші дії наступні які?
     
  18. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    я маю велику надію, що мої діти по відношенню до мене не будуть цього відчувати
    зовнішнє середовище на довіру до батьків не впливає
    з такого маленького і все починається. Для дитини, яка відчуває першу закоханість, в її віці це якраз щось дуже фатальне. Для нас це дрібниці, адля неї ні. І якщо змалечку, нехай навіть якимось дрібними вчинками, ви будете підтримувати дитину і радити у її інтересах, а не у своїх, дитина це обовязково запамятає, нехай і підсвідомо, і буде знати, що в кожній, навіть маленькій проблемі, у неї є вірний порадник, то і в дорослому віці вона прийде за порадою до вас, а не до "щоденника"
     
  19. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Якби прочитала вже в зрілому віці( як ваша мама) то точно б не розказувала про це дитині...
     
  20. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Чи має дитина право на власні таємниці?

    Зараз я б своїй мамі дала почитати свій щоденник сама, але не знаю де він. Напевно би посміялись і я і мама. (Я мабуть би більше сміялась). Такі дурнички писала(то тепер мені так здається, а тоді -огого). Писала тоді, як я "його" мммммммм. люблю, а той подивився......., а той записку.........., а той закулку подарив............. Та мама про все це бачила по очах і розказувати не треба було. А чогось такого страшного ніколи і не писала.