чисто чи стерильно?

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем irushka, 9 Серпень 2011.

  1. irushka

    irushka Well-Known Member

    Ця тема часто підіймається в тих чи інших дискусіях на форумі, та пропоную обговорити її тут детальніше, щоб кожен міг для себе правильно розставити усі акценти.
    Приходить час і немовля з турботливих маминих рук спускається на землю, щоб досліджувати світ самостійно, а тут вже чатують на маленький організм страшні мікроби, віруси, пилюка і ін. "страшні" речі. Що робити батькам - якомога довше не "спускати" дитину, ходити поперед неї і протирати всі речі дезинфікуючим засобом, а дитині вологими серветками руки, чи дати собі спокій, а дитині можливість нормально розвиватись?
    Я переконана, що природа мудріша від нас, а людський організм запрограмований на самозбереження, а не самознищення, і те, що в дітей період повзання і тягнення всього до рота збігаються - теж не даремно, бо таким чином організм готується жити в певному середовищі і сам виробляє захист, бо як відомо, в немовлят великі адаптаційні можливості. Але з іншого боку саме завдяки гігієні людство перебороло багато інфекційних хвороб, то чи не наражається на небезпеку дитина, з брудними пальцями в роті? Де золота середина і як має виглядати гігієна малятка, поділіться думками.
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Дохтур Комарвський твердить, що циганчата мають менше клопотів зі здоров'ям...

    Золото буває різних проб... :)
     
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Хай краще мої діти їдять пил, ніж доместос чи ваніш.
     
  4. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ну так гігієна з розумом і маніакальна дезинфекція то різні речі як на мене

    зі свого досвіду. Купала в перекипьяченій воді лише пару днів перших, потім плюнула на то все.
    Іграшки, поїльнік, ніколи не кипьятила і кипьятком не шпарила. речі на високих температурах не прала...
    За руками, звичайно дивились аби брудні руки до рота не пхала, витиирала серветками потім. Бо моя особиста думка що брудним рукам не місце в роті дитини, як і брудним іграшкам з землі.
    Дитина виросла поруч з собакою, дуже доглянутою, але все ж таки.... тобто якійсь базовий набір бактерій був постійно поруч, і на мою думку це лише зміцнило іммунітет.
    Пилососила щодня, витирала пил і мила підлогу, але того вимагала більше наявність собаки аніж дитини.
    Маю бзік на рахунок поліклінікі і громадських туалетів. Завжди прошу малу нічого там не чіпати і ні до чого не торкатись. І дуже мене дивують мамочки які дозволяють дітям мало не на пузі іздити в коридорах поліклініки, собою обтерти всі стіни і лавки і взагалі біситись там як в себе вдома. Бо це на мою думку зайве наражання на небезпеку.

    ---------- Додано в 10:31 ---------- Попередній допис був написаний в 10:29 ----------

    це не єдині засоби щоб навести чистоту в домі :) Ну і як на мене доместос актуален для санвузла, але не для жилого простору.
     
  5. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    я додам поїзди і метро
    а головне шоб в голові було чистіше, і тоді і бактерії не влізуть
     
  6. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ми з малою там ще не їздили, але ти права, це продовження списку...
     
  7. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Що я звичайно можу знати-дитини в мене ще нема, але думку свою висловлю :) Я думаю, що чим більше батьки "стерилізують" своїх дітей від навколишнього середовища, тим більшу шкоду вони тій дитині завдають. Адже дезінфікувати все поперед дитини не вдасться все життя. Прийде момент, коли та дитина таки стикнеться з тими бактеріями, вірусами, брудом і думаю, якщо дитина вже буде знайома з тим всім-буде краще. Наведу приклад, трохи інший, але мені здається, що принцип той самий. Моїх двоюрідних сестру і брата від народження ростили як рослинок. Купатися-нагрівали в кухні духовку, робили сауну, закривали двері і так там купали в кухні. Взимку надвір-ні ногою. Добре, що моя мама зі старшою сестрою моєю то боролася з тим, коли разом з батьками татиними жили, зі мною вже окремо жили. Так от їх так намагалися вберегти від простуд, що зробили їм лиш гірше. Діти підросли, пішли в школу і лиш трошки війне вітерець-одразу простуда, потім в брата почалися досить сильні проблеми зі здоров'ям. Імунітету в них нормального не було, от і результат.
    Вони вже дорослі і то дуже часто мають то кашель, то нежить.
    І ще додам, мама мені недавно сказала, що зі старшою вони ще пеленки випрасовували, зі меою вже ні. І ніц мені не є :D
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    не це таке... я також прасую дитячі речі ( тільки трусики не прасую), але не для дезинфекції, а заждя естетичного їх вигляду, бо пожмакане після машинки мені не подобається.
     
  9. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ну я не про речі говорила :) Я про пеленки, їх я думаю прасували не для естетичного вигляду, а для дезінфекції. речі я ще й досі собі прасую :)
     
  10. Катруся

    Катруся Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Я пеленки не прасую ( на жаль) хіба в ранньому віці донечки, але належала до тих мамунь які іграшки і гризулики дитини спиртом протирали, пляшечки кипятили, ще й досі кипяточком зливаю. Вчора дивилась передачу тема якої, що у звязку з великим використанням людством засобів дезинфекції все більше проявів алергічних хворіб у людства, імунітет падає. Думаю рація у тому є ..
     
  11. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Дівчата, а що для вас є прийнятним з цього списку:
    1. дитина повзає по подвір`ї коло особняка, переважно гола, часом може запхати до рота камінь чи траву ( то негайно витягується, але все ж..);
    2. трохи старша дитина їсть ягоди чи фрукти з куща/дерева, не миючи їх;
    3. під час прогулянки мале сідає посеред дороги і руками перебирає порох з камінням;
    4.дитина, що не вміє ходити і ніде не хоче сидіти (візок, слінг, руки) повзає в магазині/супермаркеті;
    5. дитина гризе не тільки свої іграшки, а й інші речі, типу ключів, меблів, тапок..
    Це не все про нас, але багато речей, що ми дозволяємо малому, часто шокують людей, хотілось би дізнатись чому і як думаєте ви.
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    В мене як в жіночки з єврейськими коренями запитання на запитання, а вам з тим всім комфортно?

    У мене така сама дитина і мене не те що чужі мене рідні люди визбирують, але я то мала... Мені з тим добре, і дитині також.
     
  13. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Для нас все прийнятне окрім 4 -повзання в магазині/супермаркеті. Такого ще не було.
    Я малому дозволяю все випробовути. Багато хто мене в цьому зовсім не розіміє. Тому борюсь, бо хочу, щоб моя дитина мала можливість без перешкод вивчати ціе світ:)
     
  14. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    1,2,5 цілком прийнятні (це якраз про нас :) )
    3,4 ні, своїй дитині не дозволю
     
  15. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Все :) в магазині правда не повзала, але в кафе бувало. Ніколи не обливала кип"ятком іграшки, воду кип"ятила хіба Ярині перший час, Оленці 1-2 рази. Я навіть Оленку не щодень купала (підмивала і підмиваю кожен день). А от на рахунок дому, то люблю чистоту. Пилюку витираю регулярно, а пилососимо тоді, коли є кому побути з Оленкою (боїться пилососа)
     
  16. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Я, коли була мала, виконувала всі пункти, крім 4 :) Овочі-фрукти ще дотепер, як приїжджаю в село, то їм немиті, просто з грядки. Малі ми і з глини чи болота замки ліпили, і в бурянах ганяли, і босоніж щоліта ходили, і в калюжах таляпалася як качка, що додому аж з мокрою головою приходила і ще багато всякого-різного. Тьху тьху, я виросла нормальна і здорова:)
    А, часом могли бути побічні ефекти (діарея) від надмірного вживання яблук-зелепухів (недозрілих), які так само швидко проходили, і за пару днів ті яблука їлося далі потай від мами:)
    Вважаю, що все вищеописане - абсолютно нормальне.
    І навіть потрібне!
     
  17. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Тепер коли нашому синочкові вже майже 4 роки я на багато речей дивлюся по-іншому, і коли йому було 8 міс. чи 1,5 рочки і все це відбувалося б з нами, я би бігала із вологими серветками за ним :girl_cool:і все б витирала, витягувала із рота і т.п., нажаль розуміння що між чистотою і стерильністю є велика різниця прийшло до мене нещодавно і маю надію що великої шкоди своїй дитині я не завдала. А якщо дивитися у майбутнє, і якщо ще у нас будуть діточки, то я вже буду "розумнішою" мамою, і багато тих помилок які припустилася тепер буду уникати, але над п. 4 і 5 я задумалась:girl_in_dreams:...
     
  18. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    Згадався бородатий анекдот.
    Дослівно не памятаю, але все ж таки.
    Перша дитина - все стерилізують, кипятять, друга - не так часто, ретельно, але намагаються...... Четверта дитина - пес облизав дурник дитини......Це його проблеми:girl_blum:
    Ось так і в мене. З першою дитиною трохи страждала тим всім, але без фанатизму. Зараз якось простіше. Маю пунктик трохи до лікарень і вітрин магазинів, уникаю контакту. Той же стафілокок в лікарні досить агресивний, зміцнений намаганнями його там знищити, а працівники лікарень до нього адаптовуються. Має бути якась золота середина, якщо діти хворіють - я більш обережна, якщо ні, розслабляюсь і вже так не пильную.
     
  19. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    3 і 4 - в нас такого не було, а все решта - нормально. Діти все пробують "на зуб".
    ягоди мій малий сам йде на город і рве, яке там може бути миття....
     
  20. Vika

    Vika Well-Known Member

    Відповідь: чисто чи стерильно?

    ну незнаю. тут кожен робить так як вважає за потрібне.
    особисто я ніц не дезинфікую і не збираюся. хоч малий тягне до рота все підряд і ще повзання по підлозі попереду.
    добре що маю потужний пилосос. часом просто фізично не встигаю поприбирати, чоловікові побарабану. і мусять мої діти привикати до бактерій:girl_yes2:. що є не зле ІМХО.
    ще цікаво- ви підкладаєте під дитину його пеленку коли кладете на свій диван? я-ні. але вже не раз чула що то конче тре робити.