Харчування малюків

Дитина не бере груди. Що робити?

Posted by Лідочка on 26 Квітень 2010 відповідей - 229
Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Ой, дівчата, не знаю що робити. Моя малеча не хоче брати груди. Пологи були дуже важкими, закінчилися КР, води зелені, дитинка була дуже виснажена, соски плоскі, він не міг захопити навіть а тягнути не мав сили зовсім, в ПБ дитина 3 доби нічого не їла, ніхто до нього не дивився, педіатр призначила капнути глюкозу, вони забули, я два дні ходила за персоналом щоб помогли мені прикласти дитину бо він нічого не їсть, все казали що так має бути, він просто лінивий, аж на третю добу була якась нормальна зміна, я прийшла з сльозами що не можу цілий день розбудити дитину, взагалі, що він не реагує, що він не їсть зовсім, колір шкіри блідо-зелений - короче вони як прийшли глянули, то схопилися за голови. Почали відтирати, бо був весь холодненький, глюкозка, суміш, я цідила ті каплі молока і ревіла, короче сказала сестричка, що якби я не підняла всіх на ноги то не знати чи до ранку в мене була б дитинка. От після того ніяк не можу налагодити ГВ, мусила давати тих пару днів суміші і зціджене молочко з пляшечки, бо він обезсилений зовсім груди не тягнув. Тепер звичайно він звик трохи і не хоче грудей, хоча я його вже два дні мордую, він плаче, я плачу, трохи потягне, потім я ціджу, потім ще догодовую сумішшю. Я так хочу ГВ, а в мене нічого не виходить, не можу я його постійно мордувати, після того як в ПБ боролася за кожен грам ваги. Я в розпачі..підкажіть хто може...
     
  2. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Лідочка, дуже вам співчуваю, але Богу дякувати, саме страшне минулося, а для ГВ ще зовсім непізно все налагодити. Перш за все, треба заспокоїтись і почати радіти своєму материнству. Все буде добре.
    Стосовно ваших питань, то перше вам треба вже відмовитись від пляшки і дурника (якщо він теж присутній). Якщо є потреба в докормі (в чому ще треба розібратися), то давати не з пляшки, з ложки, шприца без голки. І тоді виправити прикладання, яке може не було правильним з самого початку (бо ніхто не показав), або могло зіпсуватись через пляшку і дурник навіть за такий короткий період. Якщо молока справді бракує, бо всі нюанси я не знаю, як в вас налагоджено ГВ, та й КС було. Також важливо прикладати дитину до грудей якомога частіше, перерва не більше 1,5 години, я би сказала. Тобто якщо дитина багато спить, то годуєте ви по своїй вимозі. Обов"язкові нічні годування, в середньому 3-4 за ніч. Організуйте сумісний сон вночі, і вдень можна прилягати разом з малечею, тілесний контакт також сприяє виробітці молочка.
    Це коротко про основні моменти, прочитайте ще статті в цій темі, ви знайдете багато відповідей на свої запитання. З прикладанням добре б було розібратися очно. Пишіть.
     
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Не знаю чи підійде вам таке і мене насварить наш консультант Yaremko, але я з певних причин змушена була годувати малого виключно зцідженим молочком. І це реально- годувати виключно ГМ ,хоча й не через груди, а через пляшку.Тому,зверніться безпосередньо до лактолога за допомогою, а якщо усі зусилля не увінчаються успіхом- сціджуйте і годуйте так. Це виснажливо, але це краще ніж суміш.
     
  4. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Або можете задзвонити: моб.067-857-5292, дом. 227-96-30
     
  5. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Як у вас зараз з вагою? Важить так, як при народженні, чи менше? Якщо має вже силу смоктати, то прикладайте, спробуйте зробити систему докорму біля грудей і через неї давати зціджене молоко і суміш, тоді з часом все менше докорму, бо дитина буде смоктати ваші груди теж, стимулювати вам лактацію і отримувати ваше молочко з грудей. При такому способі догодовування дитина звикає отримувати їжу тільки з грудей і не відмовляється потім від грудей і разом з тим не мала б протестувати від прикладань, бо через трубочку докорм тече досить легко.
     
  6. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Пора внести у офіційний перелік діагнозів. "Стан породіллі, яка не читала, що її очікує одразу після пологів"
    Беріть консультанта за руки, а себе за голову. Всі проблеми вирішуються. Але в спокійному стані.
     
  7. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Лiдочка, по-перше я вам дуже спiвчуваю що ви пройшли через таке жахiття!!!! По-друге, також приєднуюсь до порад задзвонити до консультанта i попросити приїхати i допомогти вам, а може й кiлька раз щоб до вас приїхали. Вам тут швиденько настрочуть, але наочно подивитись та на мiсцi допомогти напевно у вашому випадку буде краще. Ради Бога i свого синочка не займайтесь хатнiми клопотами, зконцентруйтесь на своїй дитинцi i придiляйте йому всю увагу. Все з часом налагодиться, може не сьогоднi чи завтра, але швидко!
    З свого ж досвiду - Христя у мене гарно брала груди, але я всеодно її годувала мало не що кожнi 30хв, не жартую, на самому початку, потiм у неї теж була якась сонлива фаза, але це при суперовiй вазi i загальному виглядовi, а потiм знов годувала часто, i зараз часто коли я вдома. Навiть педiатровi нiчого не збираюсь казати, коли пiду на "тех огляд" бо не збираюсь слухати про частоту "в теорiї" ...
    Тримайтесь купи! Все буде добре!
     
  8. SovaBa

    SovaBa noctua

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Лідочко, Левандівка правИй- викликайте консультанта. По собі знаю, після тяжких пологів у вас стрес, страх, все це негативно відображається на ГВ. Мама біля дитинки має бути впевненою і спокійною, і малюк це відчує. Саме для досягнення цієї впевненості, вам потрібні знання і досвід консультанта :).
     
  9. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Дякую всім за відповіді і ті що писалися в ПП - все читаю тільки нема часу відписувати. В нас маленький прогрес ми почали брати груди, правда через накладку, але хоч так...молочка ще не дуже багато але ми над цим працюємо. Консультанта я б викликала але ми не живем на даний час у Львові, тому то трохи проблемно. Але я думаю що ще трошки часу і в нас все налагодиться:)
     
  10. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Все одно дзвоніть консультанту, якщо ще цього не зробили. Так робила моя подруга не зі Львова і їй реально допомогли по телефону (з цього форуму).
     
  11. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Ліда, а що сталося, чому стали використовувати накладку? Накладка не вихід з положення, і молока від неї не збільшиться, і груди не стане брати краще, і прикладання буде тільки погіршуватись. Краще забрати її поки не пізно, і все-таки старатися прикладати маля до справжніх грудей. Дитинка ще зовсім маленька і навчити зараз її набагато простіше, ніж потім перевчити.
    Подивіться ось сюди, можливо стане зрозуміліше, як правильно прикладати: http://breastfeeding.narod.ru/latch.html
    А ось це прочитайте про накладки:http://breastfeeding.org.ua/help/mother/nippleinjury.html
     
  12. Glori

    Glori New Member

    Відсутній смоктальний рефлекс

    Мій племінник народився з гіпоксією. Помалу лікуємося, але малий втратив смоктальний рефлекс. Сестра сціджується і годує з пляшки вже 1 місяць. Починає підгодовувати сумішшю, бо молока не достатньо. Бутилочку він не смокче, а ніби кусає . Пустунчика не бере. Підкажіть, як повернути дитині смоктальний рефлекс.
     
  13. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    В мене із ГВ уло все супер до вчорашнього дня. Вчора дала дитині таблетки які прописала невролог і все пішло прахом. мало того, що дитинка сонна і розбудити її годі, вона всеодно млява, так ще і груди перестала брати. Кричить і звивається біля грудей, ніби її щось болить. Пробую насилу, - страшні плачі. тільки заберу від грудей заспокоюється. Пляшки і соски не даю, але ж годувати дитину теж чимось треба... Не знаю що робити ? Невже це через таблетки і як вони могли вплинути?
     
  14. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    А що за таблетки, якщо не секрет? І від чого їх призначили? Що дитинку турбувало?
     
  15. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Діакарб і аспаркам від підвищеного ВЧТ. В інших гілках форуму вже розмусолювались ці препарати і мене це теж торкнулось. Маленька дуже сильно витріщає очка і невролог сказала що треба лікувати. Тепер вже не даю тих таблток, але апетит в неї препоганий і з грудбми щось. Боюсь, що мало смоктатиме. то молочко почне пропадати. Трохи підціджую між годуваннями
     
  16. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Певно тут пояснення
    може тому і відмовляється від циці...
     
  17. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    там прямо серед побічних ефектів і є :"Небажані явища найчастіше спостерігаються на початку лікування і включають парестезію, порушення слуху або гудіння у вухах, втрату апетиту, зміну смакових відчутів, нудоту, блювання, діарею та полакіурію (часте сечовипускання), спорадично сонливість і дезорієнтацію"

    п.с. одночасно з Флешкою схожі дописи дали...
     
  18. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

     
  19. Kosmichna

    Kosmichna New Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Візуально, тому і хочу все перевірити а таблетки вже не даю.
    А стосовно грудей. то що порадите робити? Як нагодувати дитину. якщо вона відмовляється їсти? Чи чекати і чого чекати? Прикладаю по сто раз в день все без толку....
     
  20. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Дитина не бере груди. Що робити?

    Тут запитання швидше до консультантів з ГВ. Але думаю,якщо це і впраду ПД ліків, і в дитини знижений апетит, то це б мало пройти, почастіше прикладати,максимум контакту тіло до тіла. Звичайно оцінюйте по ситуації. якщо відмова від грудей цілком і повністю, дитина абсолютно не їсть довгий час, можливо потрібно проконсультуватись з лікарем.