Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Майже аналогічно. Деколи, якщо дохід йде в +, то відкладаю, деколи витрачаю, якщо є можливість на той час купити щось, чого справді треба на той час або ж за вигідною ціною:)
    Облік вести - хороша ідея, я б і сама попробувала:) в мене наразі ведеться облік лише односторонній, тобто звідки і який дохід отримала :) витрати не записую:) Але, думаю, якщо б записувати, то було би чітко наочно видно, на що йде заробіток (звісно, помимо орендної плати, плати за нет, телебачення, мобільний зв"язок - то фіксовані суми, і плюс комунальні послуги - там суму плюс-мінус можна передбачити, якщо є лічильники).
    Щодо магазинів, то теж є хороша ідея! Звісно, що я не буду їхати в Ашан по один йогурт, який на 1 грн дешевший, аніж в сусідньому магазині, витрачаючи в той час чотири гривні на маршрутку:) але список магазинів в районі могла б для себе скласти, де вигідніше купувати:)
    Напевне, з 1 листопада так і почну робити, на місяць, для експерименту:)
     
  3. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    Дуже хотілобся проаналізувати свої витрати, а у мене не вистачає на це сміливості, якщо чесно, бо тоді зрозумію докладно, що трачу гроші аби-як...)))
    Було б приємно почути думку людини, яка цей процес контролює...)
    І я готова, але з першого листопада))), бо вже й так в цьому місяці потратила суму яка перевищує мій особистий дохід за два місяці )))
     
    Останнє редагування: 16 Жовтень 2011
  4. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми певний час вели облік витрат. Реально жахаєшся, як з маленьких витрат виходять великі суми. То як в чеку в метро ніби і купив пару штук по 15 грн, а чек на 500, і сходиться ж. :))))
    Але кинулись того ровера , бо стало ліньки постійно вносити дані в табличку. А батьки ведуть вже пару років, (прям як на роботу ходять, після кожних закупок вносять дані в свою табличку).
    Ну і стосовно доходів-витрат, доведено, в тому числі і емпірично, чим більші доходи, тим більші витрати.
    Як на мене, то варто повести пару місяців такий облік і визначити "слабкі місця". Головне, щоб це було засобом, а не стало метою.
     
  5. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  6. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.



    Ага, кидаю курити з понеділка. Порада: почніть вже, принаймні табличку накатайте і внесіть типи витрат, то теж довгий час займає
     
  7. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    От і в мене те саме, але ще "усугубляється" тим, що я і доходи не контролюю.Це легко зробити, але не для мене, бо я ще та фйолка, можу потратити на роботу більше ніж зароблю...)
    Є- потратила, лишилось- потратила завтра.
    Є пункти на які я гроші відкладаю і трачу їх по призначенню- це освіта сина і лікування батька. Кредитів , на щастя, нема))
    Решта- .....
     
  8. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я в неті навіть колись спецпроги надибала була, типу Сімейної бухгалтерії:)
    Можливо, хтось пробував?
     
  9. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я пробувала. Спочатку вела записи, збирала чеки, а потім зрозуміла, що всіх витрат за день не запишеш (забудеш про оплату квитка на тролейбус чи т.п.). Маю цю прогу навіть в телефоні для зручності, тільки забуваю все підряд записувати, а без цього вона втрачає зміст.

    ---------- Додано в 08:19 ---------- Попередній допис був написаний в 08:17 ----------

     
  10. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я вела такі таблички майже пів року, потім залінувалась, хоча справа корисна. Н-д, зауважила, що значна сума в нас йшла на м'ясо, а рибу купували раз на два місяці (ніби і без таблиці знаємо що купуємо і їмо, але тут все наглядно і можна підкоригувати). До того ніколи не думала, які шалені суми в нас йдуть на бензин - їздити ми, звичайно, не перестали, але вже комбінуємо, як поєднати якісь справи. Короче, діло корисне, але так ліньки!!!
    Я весь дебет -кредит вводила і рахувала вручну, а недавно знайшла культурні програмки, які значно все спрощують. Певно, знову візьмусь за ту справу.

    Тут є програма, але ,як я зрозуміла, безкоштовна тільки пробна версія на місяць. http://www.sanuel.com/ru/family/
     
  11. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Домашня економіка.

    Правда. Я кілька років записую прибуток і витрати) Найбільше видаю на харчування, як виявилося. Особливо смішно, як влучно помітила Chortenia, коли знаєш, що майже нічого не купувала, а сума в кінці дня - ого))
     
  12. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я також починала вести таку бухгалтерію, правда вручну. Нічого в мене не вийшло, бо завжди забувала вносити дрібні витрати.
    Ну економити я зовсім невмію. Також замітила, що чим більше заробляєм, тим більше тратим. Декілька років назад купляли такі продукти, на які я тепер навіть не дивлюсь, вважаю їх не смачними, не якісними, але вони і вдвічі дорожчі. Основні наші витрати це продукти і бензин.
    Наразі думка про те, щоб почати знов вести витрати мене не покидає. Єдине, що змогла зробити корисного для домашнього бюджету- стала кожного місяця відкладати гроші на освіту дітей.
    Можливо серед дівчат знайдуться такі, які постійно ведуть свої витрати і порадять, як навчитись економії.
     
  13. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    а мене мій коханий давно до такого змушує, ми кілька разів починали в таблицю записувати витрати, але довше 2-х днів то не тривало, і чеки збирали, а потім - викидали:girl_crazy:
    Не можу сказати, що нам то дуже треба, бо гроші бездумно не витрачаємо, але спробувати хочеться. Просто не завжди на то є час, треба себе привчити так, щоб то у звичку ввійшло.
    От надибали сайт (якраз сьогодні), де можна вести свою домашню бухгалтерію, а потім всякі графіки виводити, на які категорії товарів і послуг йдуть наші грошики. От тільки незнаю, чи безпечно це робити на тому сайті?
     
  14. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Домашня економіка.

    Батьки чоловіка вже роками ведуть таку бухгалтерію. Чоловік перші місяці після одруження мене замахував на ту тему - і напиши, і згадай, і чи чого не забула.. а потім вияснювання: а чого ти те-то записав в "мою" колонку, якщо їли всі, а оце записано в графу "хата", якщо воно для мене особисто..?

    короче, якось разом з того збилися - забембало. Все одно тратимо не більше і не менше, а скільки виходить, притому, що більшість грошей нам йшла на ремонт, на купівлю інструментів і техніки, всяких будматеріалів.
     
  15. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Не фанат я таких речей. То більше по чоловіковій частині щось там рахувати-підбивати. Моя думка така, що як немає що тратити, чи треба заощадити заради якоїсь цілі, то обійдусь без чогось, а якщо є можливість купити, то чому собі в цьому відмовляти, а тим паче підраховувати і гризтись яка ж я погана що потратила на себе на 20 тугриків більше. Заробляєм, щоб жити, а не живем щоб заробляти.
     
  16. pelagiya

    pelagiya New Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    нічого складного в домашній бухгалтерії нема - я приміром веду облік кілька років. почала власне через те, що стала заробляти більше, а грошей постійно бракувало. навіть умудрилася трохи відкласти, поки не почалася криза і мої заощадження застрягли в банку і знецінилися)
     
  17. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    осьо ше одна з причин, чого надаю перевагу купівлі чергового баняка-парфумів-шторки в ванну, чи поїздці на море, перед відкладанням на книжку/в банку/шкарпетку...ой які ж ми з чоловіком різні...
     
  18. pelagiya

    pelagiya New Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    ну, з заощадженнями я просто злегковажила і розслабилася - повірила, дурненька, що гривня буде стабільна і більшу частину заощаджень лишила в гривні. але попри все, ті заощадження дали мені можливість легше пережити втрату роботи в 2009-му. а баняки-парфуми мені тут певно б не дуже в тому зарадили. ну і спали б ми в своїй винайнятій квартирі певно на підлозі, якби не ті відкладені гроші, бо частина їх пішла на облаштування помешкання. так що, як на мене, все добре в міру - щось на баняки, щось на парфуми, а щось і відкласти
     
  19. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    однозначно...
    різні бувають ситуації в житті, тай держава в нас не сприяє тому щоб їй довіряли...

    Добре коли в одній людині вживаються ці дві риси - відкладати в міру і тратити в міру, а як ні? Я не сприймаю оте відкладання з відмовлянням собі у всьому. Вважаю то пережитками радянських часів, тоді то і тратити особливо не було на що. А зараз навколо купа спокус, купа можливостей. Не можу назвати себе шопоголіком, але живу один раз, і літо буває лише раз в рік, і дитинство в моєї дитини одне...Так, мусить бути НЗ, якби я такого не мала, то три тижні назад ходила б і шукала на операцію Ромкові...але ведення дебету-кредиту в нас немає, бо я б загрузилась точно, хоча і за освітою економіст.
     
  20. pelagiya

    pelagiya New Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    а нащо відмовляти собі у всьому? можна просто раціональніше розподіляти гроші, та й усе. не подумайте, що я Вас закликаю відкладати. кожен живе, як йому зручно. мені зручно, коли фінанси під контролем.