Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

Тема у розділі 'Пузата хата', створена користувачем Flina, 2 Серпень 2011.

  1. erene

    erene Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Так показана, але коли в родах тиск бабахнув до 180/130, то й не дуже спішили робити апідуралку, хоча до пологів неодноразово лікар казала що в разі потреби будуть колоти, намагались дати раду без ЕА, за що я вдячна своїй лікарці.
     
  2. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Ну і добре. бачте
    А хтось би сказав, от коза-лікарка не дала мені чудо ліків:) Напевно лікарка знала, що на той час не було доброго спеціаліста який міг би це зробити.

    Я розумію ЕА ще коли є покази, навіть той же тиск, добре, хай буде. Але коли це просто для того щоб полегшити біль - для мене це верх егоїзму і нерозсудливості. За допомогою нескладних математичних підрахунків можна порахувати "+си" і "-си". І тоді зрозуміло (принаймні для мене), що ЕА це крайня міра, яка може застосовуватися при 100% показах навіть враховуючи всі ризики і коли користь перевищить шкоду в будь якому випадку. (це коли КР чи той же тиск). Решта - сліпота і бажання полегшити сій біль за рахунок дитини.
     
  3. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Почитала що є доступне про епідуралку українською мовою в інеті. Зрозуміла звідки в вас таке ставлення до епідуралки і звідки дурниці про "голки в спинному мозку", "чудо-укольчик" і "страшні страждання дитини"

    Тут американська асоціація вагітних пише про епідуралку, почитайте, якщо хочете
    http://www.americanpregnancy.org/labornbirth/epidural.html

    А тут матеріал з вікі з малюночками http://en.wikipedia.org/wiki/Epidural
     
  4. erene

    erene Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    ні спеціаліст був, просто ЕА розглядалась як КРАЙНІЙ метод, коли б вже тиск був неконтрольований, хоча скажу вам під час поголів, коли ти знаєш що в любий момент можуть вколоти полекшення то спокуса попросити таке полекшення ой яка велика.
     
  5. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Ну от я прочитала. І там написано все те саме що я вище і ще вище подавала російською мовою. Нічого нового я не знайшла. Всі ті ж плюси і всі ті ж мінуси. Америку ви мені не відкрили. І там цілком чітко написано які побічні ефекти ЕА може викликати. Якщо для когось вони не є "серйозними", то я наівть не буду сперечатися. Кожен має право вибору.

    І ще з Вікі http://ru.wikipedia.org/wiki/Эпидуральная_анестезия
    те саме що й ви подали і те саме там написано.

    при котором лекарственные препараты вводятся в эпидуральное пространство позвоночника через катетер.

    Ну і малюнок епідурального катетера - ви думали ми собі уявляли що там голка зі шприца 20-ки?
     
  6. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    А хіба в статті за даним Вами покликом не пише про голку? Ось:

    Чи Ви щось інше мали на увазі, говорячи про дурниці? Мені просто цікаво :)
     
  7. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

     
  8. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Yep, the numbed area surrounding the spinal cord in the lower back is exactly the spinal cord, isn't it?

    Головне в епідуралці, що
     
  9. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?



    ---------- Додано в 15:48 ---------- Попередній допис був написаний в 15:46 ----------

     
  10. SoLana

    SoLana Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Та все зрозуміло, що Україна не Америка, але ЕА це медичне втручання, яке має свої покази , протипокази і наслідки. І думаю, за кордоном, список показів теж не такий вже і великий. Просто ці покази (окрім стану здоров'я) вже коригуються і бажанням жінки. Це ж простий бізнес, тут нема що мудрувати - хочеш зробимо.
     
  11. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Ну та не треба стібатись :). Ви так писали. що я зрозуміла, же наша темність полягає у використанні слова "голка". Тепер бачу, що Вас інші слова зачепили.

    Але думаю, що це в цій дискусії не суттєво. Суттєвий перелік недоліків і переваг, які треба зважити. Ви писали, що вам перед введенням все детально пояснили.
    Тоді все ок - значить Ви самі прийняли своє рішення. От насторожує лише те, що і лікарі часто подають інформацію або неправдиво (з різних міркувань, згадаймо ті їхні "вітамінки під язик", про які так багато згадують дівчата), або однобоко, або упереджено. Тому краще почитати ще щось. І нема про що сперечатися.

    І до речі, те, що щось поширене в США чи де-інде в розвинутих країнах може й не означати, що це правильно. Там же і відсоток кесарських зашкалює , там же тепер і починаються намагання повернутись до домашніх родів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Інформативно, але погляди американської асоціації кого-би то не було і реальний стан справ у конкретно львівських пологових - це різні речі.

    Бо мене, наприклад, насамперед турбують не стільки мінуси цієї процедури, а (з вищенаведеної статті)
    Щоб не виходило так, що мавпа з гранатою потім сказала "Ой! Нє палучілась!"
     
  13. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Я забула написати про голку, яку використовують при епідуралці. Це така спеціятельна голка Tuohy, в якої кінчик ввігнутий, щоб не проштрикнути тверду мозкову оболонку

    [​IMG]
     
  14. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

     
  15. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    ну це, певно, в чиїх руках, чи вона унеможливлює прокол?
     
  16. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    та шо ви вчепилися до тої голки, не в голці/катетері справа. Є конкретні покази до ЕА і є конкретні наслідки які можуть бути, які до голок не мають відношення. Вони вже тут розписані, тому продовжувати про "голку".....
     
  17. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Українською ніколи такого роду інфу не читаю. Інформації досить багато і вся вона різна. Треба вміти фільтрувати здоровим глуздом. Я розумію що жінка шукає виправдання чому просила/погодилася на епідуралку, але намагатися переконати інших щодо її безпечності не варто. Жінка може і розслабляється, якщо не враховувати можливі ускладнення, але страждає дитина.

    ---------- Додано в 15:54 ---------- Попередній допис був написаний в 15:46 ----------

    А американська асоціація вагітних пише так як треба страховим компаніям і клінікам. Подумайте що за установа "асоціація"?

    http://www.ahaparenting.com/ask-the-doctor-1/endorphins-for-childbirth-pain
    звідси -
    1 in 4 women receiving an epidural experiences complications. There is a 4x greater risk of forceps or vacuum delivery, and a 2x greater risk of c-section. Epidurals also require use of IV to prevent falling blood pressure, so you can't walk around -- and walking is what got me through, both times, and made the births go very fast.

    What most women don't know is that a third of women receiving an epidural experience severe back pain after the birth, for several days to several weeks. 20% report severe back pain a year later.
     
  18. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Унеможливнює
     
  19. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    IV в лікарні вставляють як тільки переступив поріг, незважаючи на те, чи буде епідуральне чи ні. Тут то як закон. Зайшов - голку встромили.

    А я вставала і ходила, хоч казали що не можна. Не могла лежати. Другі пологи не враховую, бо викликали і так і не викликали. Дитина і по-сьогодні повільна і замріяна, і це не має ніякого зв’язку з пологами. Я боялась, і не мала багато інформації, тому було як було. А останні, просто швидко працювали, бо плацента трісла як тільки відкрили.

    Мене Бог милував і ніяких побічних ефектів у мене не було, з того списку, що тут викладали. За це я Йому дуже вдячна. Послав мені дуже добрих лікарів-анестезіологів, які мені не зробили кривди. Нехай Бог їх благословить!
     
  20. invisible

    invisible Well-Known Member

    Відповідь: Епідуральна анестезія. Воно нам треба?

    Mariya, от справді ж, якщо розібратися, навіть не в голці/катетері/спинному мозку справа. Правильно написала Oddly про "мавпу з гранатою". Як на мене, не можна однаково розцінювати плюси й мінуси епідуралки тут і за кордоном, де, як я зрозуміла, вам її робили. Все таки наша і їхня медицина - не до порівняння, і досвід закордонних лікарів в епідуральній анестезії значно вищий. Оскільки я наприклад вважаю, що в наших пологових можливість виникнення ускладнень від епідуралки є більшою, ніж скажімо в пологових американських, саме це мене мабуть найбільше і стримуватиме від неї (сподіваюся).