Гіперактивність?

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Улянка, 10 Червень 2009.

  1. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Моя доня з самого народження була дуже активною. Немовлята ніби мають багато спати. А їй не хотілось. Старшою бавитись одною іграшкою довше 3-5 хвилин не хотілось теж. Мама і всі знайомі постійно запевняли мене що всі діти такі живчики. З року Аня почала ходити. Потім бігати. І не просто багато, а дуже багато. Зараз я просто шокована її поведінкою. Ми йдем гуляти. В рюкзаку колясці сидіти не буде. Якщо йду по справах то ледве встигаю реально добігти несячи її в Ерго. А як тільки відпускаю……Вона біжить. При чому зовсім в іншу сторону ніж треба. Падає піднімається і знов біжить. Йти за руку не може. Виривається і тікає. Я ледь встигаю її догнати. Вибігає на дороги прямо до машин. Пояснюю що не можна, вона знову. Даю по попі-ніякої реакції. Пояснюю як дорослій не слухає. Беру на руки-виривається, викручується і знов біжить. Якщо побачить калюжу-то обов»язково заскочить в неї. Книжки, малюночки, нові іграшки-це максимум 5 хвилин. Але з тим в руках тоже біжить. Дійшло до того що їсть(якщо зацікавить її)теж бігаючи. На горщик взагалі не знаю коли піде бо всидіти на ньому не може
    Може хтось щось порадить? А то я відчуваю що скоро мозгами з»їду. Не бачу я таких дітей на вулиці. Всі чемно сидять. Невже я доню так розбалувала чи просто вона в мене гіперактивна?
     
    • Подобається Подобається x 11
  2. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    У мене теж гіперактивна дитина. Завжди коли дивилась на хлопчаків-розбишак то дуже хотіла спокійну і лагідну дівчинку. А получилась дівчинка-розбишака.
    Розкажу Вам сценарій на найближчі півроку:
    приблизно в 2 рочки дитина почне чемно йти з Вами за ручку максимум 10 кроків, далі знов буде бігти))))))
    про пісяння на горшок взагалі мовчу, дитина до цих пір пісяє під час того як кудись біжить (зупиниться на секунду, зробить калюжу, і мокра бігає поки сама не побачиш)
    в калюжі вже перестала скакати, але завжди намагається калюжу перескочити, яка б велика та калюжа не була....
    Але є один великий плюс ТАКОЇ дитини: вона є досить соціальна з малечку, тобто їй комфортно з великою кількістю людей, дітей, вона не є стидлива, легко йде на контакт.
    Порада: чим швидше віддайте дитину в садок. це для неї буде рай. Я жалкую що віддала дитину аж тепер. Треба було минулого року в якись садок її спробувати впихнути. Їй там цікаво, вона вчиться мінімальної дисципліни (за 2 тижні відвідування садка почала сидіти за столом коли їсть і сама бігти до горщика і знімати труси)
     
    • Подобається Подобається x 13
  3. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Хочу сказати, що не тільки гіперактивні і розбишаки не люблять сидіти на місці і бігають по калюжах. :)
    Про мого на перший погляд створюється враження спокійної дитини. Але всі калюжі його! Для того маємо гумаки. Всі горки - його. А ще пів року тому боявся сам зїжджати з високої. І бачу дуже багато бігаючих, галасуючих дітей. :)
    А чимось займатись довше ніж 5 хв - то треба, щоб дитині дуже цікаво було. Саме дитині, а не вам.
    Казки колись до кінця не могли дослухати, то вибирала де на сторінку великий малюнок і лише кілька речень. Отак і зацікавлювався і вчився довше бути уважним. :)
    А про дороги і гарну поведінку теж книжки допомагають. зараз різні є де у вигляді казок чи маленьких історій подано все.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Я не кажу не любить сидіти. Я кажу не може сидіти взагалі

    Невже ви думаєте що я не пробувала всього можливого? Знаєте як вона цицю їсть? Сідає мені на живіт, і гамаючи цицю попою по животу гоцає. Або інший варіант що двома руками інший сосок крутить а ногами копає.
    Єдине що їй дуже цікаве довше 5 хвилин це бігти і скакати.....
    Вчора почала видиратись на гору бруківки на Л.Українки і так кричала коли я її знімати починала!
    В неті важко найти щось про маленьку дитину, скорше про школярів. Вичитала що якщо відповіді так на більшість цих пунктів то скорше всього дитина гіперактивна
    1.непереставая двигается, не может долго сидеть на одном месте, бегает или лазит тогда, когда требуется сидеть на месте
    2.много говорит, перебивает других, нетактично вторгается в разговор
    не может терпеть, когда надо что-то ждать (например, своей очереди в игре или в магазине)
    3.имеет проблемы с концентрацией внимания на задании, легко отвлекается на посторонние раздражители
    4."отсутствует", "где-то летает в другом мире", не слышит, когда ему говорят
    не сосредотачивается на деталях, делает неспециальные ошибки из-за 5.невнимательности в классных/домашних заданиях
    действует "импульсивно", не подумав о последствиях или правилах
    не имеет страха, часто действует рискованно
    6.создает проблемы своим поведением в семье, в саду/школе, в отношениях со сверстниками
    Але це більше підходить для дітей шкільного віку......
     
    Останнє редагування: 10 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 5
  5. Ivanna

    Ivanna Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    І в нас такий хлопчик. Дуже переживала, ходили до психолога і він нам сказав, що він гіперактивний.
    І ще теж казав про садочок. Що його якраз обов"язково треба давати в садочок і що він туди піде без проблем, але проблеми будуть в нас.

    Головне, що дитина здорова і значить дуже рухлива. Звичайно тяжко, але треба це перерости!!!
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Ех... Гіперактивність...

    То надовго.

    Почну з того, що переростають гіперактивність лише приблизно третина дітей. Переростають у тому сенсі, що змінюються біохімічні процеси в мозку. Ще третина навчиться жити з цією проблемою, тобто скеровувати свою енергію в потрібне русло. Решта мають проблеми з нею ціле своє життя...
     
    • Подобається Подобається x 11
  7. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    а що пробувати, якщо дитині ще то не цікаво. У вас ще і вік такий, що діти ще не дуже зосереджуються на чомусь. Кажу, бо самі такі були. Але поступово у дитини проявляються інтереси і вона довше займається тим, що цікаво. Головне не переставати їй пропонувати різні варіанти, не наполягаючи.
    І пробувати домовлятися. Поступово самі побачите на що дитина буде погоджуватись. У нас таке почало працювати після 2 років. Але то хлопчик, а дівчатка вважаються більш тямущими у цьому віці. :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Мусите виключити з свого словника слово "не". Тобто не казати "Не йди туди", а "Йди сюди", не "Не кричи", а "Давай пограємо в мишки".

    Я свого Мартина вигулювала настільки, аби йому на непослух не вистачало сил. Ми ходили в парк, де бігали, скакали, кричали... Коли повертались додому, в нього вже сил не було на активні дії.

    А після того - сон. У гіперактивних дітей, як відомо, збуджена нервова система, а сон - найкраще заспокійливе.
     
    • Подобається Подобається x 10
  9. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Не думаю що моя малеча в садок піде без проблем. Вона така "мамина" що 15 хвилин без мене то для неї дика травма. А ще боюсь що тамтешня дисципліна трохи буде зв"язана з фізичним покаранням. Сама часом ледь стримуюсь щоб по попі не видрати як маєбути, а що казати про чужих людей? Читала що на гіперактивних дітей не можна кричати і сварити тому що це спичиняє заниженню самооцінки(чого і добилась моя вихователька в садку для мене).

    Цікаво. Треба спробувати. Як зараз не подіє то в майбутньому. В мене таке враження що просто дитина не чує. Я з нею говорю, пояснюю, а в неї як шал якийсь, не слухає і далі за своє. Може через літо трошки переросте це все. Соромно просто чути за спиною щось типу "не вихована дитина" чи "не чемна дитина". Ну не винна ж вона що стільки енергії в неї. І я не винна. А поляпати язиками, то невід"ємна частина наших оточуючих
     
    Останнє редагування: 10 Червень 2009
    • Подобається Подобається x 8
  10. taho

    taho Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Цікаво, чи передається гіперактивність по спадковості?
    Може спробувати якісь заспокійливі моменти-оточувати дитину тишею, спокоєм, не вмикати шумну музику, дорослим не говорити голосно тощо.
     
  11. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Так. Але це не означає, що не може з"явитись "нізвідки".

    Знаємо таке.

    Ви спробуйте знайти якусь гру, зрозумілу вам і дитині - гру, котра б захоплювала, але не привертала уваги.

    Читав хтось "Пальчиковые игры"? Це заняття для розвитку дрібної моторики (в гіперактивних дітей нерідко бувають проблеми з розвитком мови - вони не люблять вчитись, їм просто не вистачає терплячості). Але ними можна дитину зацікавити настільки, що вона не буде вам робити проблем наприклад, в приймальні лікаря, чи будь де, де потрібно чекати.
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Поки не спробуєте не будете знати як Ваша дитина зреагує на садочок. Спробуйте піти в Жевжик або інші подібні заклади і подивіться як Ваша дитина реагує на інших діток, на виховательку...
    У нас перші 3 заняття в Жевжику був крик і суцільна біганина з іграшками в руках по 2 кімнатах, але потім заспокоїлась і потрошку почала повторяти дії за іншими дітьми....

    Не всі вихователі погані. І не всі дітки погано реагують на строгу дисципліну. Звичайно Ви можете порівнювати свою дитину з собою, але ж вихователька буде інша! І можливо саме вона зможе втихомирити вашу доню. Я коли вперше залишила малу в садку і через годину прийшла її забирати то була в великому шоці. Моя гіперактивна доня чемно СИДІЛА зі всіма на кріселках і шось там розказувала. Але вона не бігала!!! Вдома я її всадити не можу...
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Читала що так
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Ми довший час проходили на заняття з дітками, я все сподівалася, що моя дитина надивиться як інші роблять і буде разом з дітками то повторяти. Але такого не сталося. Якщо йому це було не цікаво, а цікавішим було щось інше, то ніякі інструкції чи приклад діток не могли переконати його затриматись за тим заняттям.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Дівчатка, як на мене інколи за рано у віці 1.5-2.5 роки говорити про гіперактивність, хоча є випадки, що ставлять такий діагноз лікарі дуже часто. Може неварто ще настільки переживати(хоча можу уявити скільки терпіння та нервів коштують дуже рухливі дітки).Є дуже багато діток, що мають масу енергії, і інколи здається, що таких більше немає.Тут (у Німеччині) так би сказати цю хворобу пробують лікувати медикаментами, але їх треба приймати все життя.
    Я дивилась передачу про гіперактивних діток та їхнє повсякденне життя (школа, друзі..) ось там я говорили. що перерости гіперактивність-буває рідко, і там лікарі, які проти прийому медикаментів від гіперактивності, запровадили (але вже відповідно з школярами) такі заняття з дітками, що вони просто виховували в собі силу волі (як поводити себе в тій чи іншій ситуації), стримуватись... і відповідно завжди такі дітки є у спортивних секціях, щоб кудись виплескувати свою енергію.
     
    • Подобається Подобається x 7
  16. вишиванка

    вишиванка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    , а також це буває наслідком важких пологів (звичайно не обов"язко щоб увсіх)
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Ой! То якраз для мене...
    Ми гуляємо переважно 3 мами разом. Так от вони встигають поговорити, постояти і т.д. Я витягаю малого з візка і капець :tanksmile::crazy: я бігаю по сходах, збираю всі "бички", лапаю дитину в калюжах (2 дні підряд під церквою його заносило в калюжу і ми йшли додому з мокрою дупою навіть толком не помолились :girl_cray:). На роверику ми їздимо як на коні-скачемо і я боюсь, що він просто або вискочить, або переверне його. Забавки на 3-5 хв, хіба би вони були голосні або ними було добре товкти по чомусь. Як щось забираю з рук, то сина ходить махаючи руками і виглядає, що би то втворити.
    З сортерами трудно, бо то треба сісти і акуратно запхати фігурки, та про звичайну пірамідку мовчу :girl_cray: один кружечок запхав, а вже другим кинув і побіг далі.
    Кажете вилучати "не"... Воно на нас і так не діє!!! Не можна, забороняю, ні, припини... а нам до одного місця! Тільки ще веселіше, бо мама зараз побіжить доганяти :girl_mad: Дати по памперсі? - ще веселіше!
    Куди спрямувати ту активність???? На плавання 2 р в тиждень, школа розвитку 1 раз. І йому мало! Він не замучується! Навіть після плавання!
    Ех! З яким задоволенням віддала б я його в садочок з осені, хоч на півдня. Не беруть! Давай назад Радянський Союз і ясельки з 1,5!
    ---------
    Спадковість? І я була активна малою, а чоловік каже, що йому малий мене дуже нагадує... Будем значить терпіти ще рік до садочку:8::suicide:
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    Не можу порівнювати вихователів але забути садок не зможу до кінці життя. Пам"ятаю як провела пальцями по не висохшому від фарби малюнку і стояла за це в кутку(а це ж не провина а пізнання). Пам"ятаю як вихователька при інших говорила яка я погана. І вся група говорила що я погана. І пам"ятаю як няня била тапком по лицю за те що не спала під час тихої години. І воно змінило мене. Але не в кращу сторону. Я стала дико закомплексованою(зате тихою, чого всі і добивались).
    Це моя думка але не хочу щоб дитина була такою ж як і я тоді. Не обов"язково такі ж вихователі є всюди. Але як вони вчать дисципліні? При таких групах з такими живчиками?
    А на рахунок Жевжика хороша ідея. Ми на батальну ходили. Дитина при мені з дітьми чемно бавилась. І на майданчику хоч і бігає, але не є забіякою. Діток не штовхає.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Ivanna

    Ivanna Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?

    В мене є книжка про гіперактивність, але якось я до неї не доберуся і зовсім про неї забула. "Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги до дітей" Олег романчук., якщо Вас цікавить. Звичайно діти в нас не мають дефіциту дітей, але в цій книжці пише про гіперактивність і як боротися. Купити її можна в реабілітаційному центрі "Джерело", туди ж ми і ходили до психолога.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Улянка

    Улянка Well-Known Member

    Відповідь: Гіперактивність?



    Угу, маю підозру що то і сказується постійний гіпертонус з 11 тижня, окситоцин і стрімкі пологи
     
    • Подобається Подобається x 2